BİZ KİMİZ?

Aralık 2007’den bu yana elimizden geldiğince Türkiye’deki iPhone kullanıcılarına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Amatör bir ruhla ve hobi olarak başladığımız bu girişimi halen ilk günkü heyecan ve niyetle devam ettirmeye çalışıyoruz.
Fakat blogumuzda ilk yazılarımıza başladığımızda günlük ziyaretçi sayımız 100’ler civarında iken şu an günlük 3000’i geçmiş durumda. Dolayısıyla sitemizin sunucu açısından kaynak ihtiyacı her geçen gün artıyor. Yanlış anlaşılmasın her gün artan ilgiden çok mutluyuz 🙂 Fakat gönüllü ve hobi olarak yaptığımız bu işin de bize ekstra bir maliyete yol açmaması gerekiyor. Bu yüzden de sizleri rahatsız etmeden, daha çok sponsorluk şekilde maliyetlerimizi karşılamaya çalışıyoruz.
Örneğin H2B.com.tr, sitemizin en önemli maliyet kalemini oluşturan hosting giderlerini, bize dedike bir sunucu sağlayarak gideriyor. Bu sayede sitede oluşan data trafiği için de ayrıca bir para ödemiyoruz. Aylık 100.000’in üzerinde sayfa gösterimi olduğu için, bu sayede ciddi bir maliyetten kurtulmuş oluyoruz.
Paralı uygulamaların tanıtımları gibi daha küçük maliyetleri de genelde cebimizden karşılamaya çalışıyoruz. Çünkü zaten genelde kendimizin de kullanacağı, sevdiğimiz uygulamaları indiriyoruz. Dolayısıyla bu tip maliyetler bizi çok üzmüyor. Fakat yine de katkıda bulunmak isterseniz tek yapmanız gereken aşağıdaki ilginç viral video reklamı izlemek. Bu sayede ufakta olsa bir reklam gelirimiz oluyor

Aralık 2007’de, Türkiye’de iPhone henüz sayılı kişinin elindeyken Mustafa Tan tarafından kurulan iPhoneTurkey, kısa sürede iPhone konusunda Türkiye’nin en güvenilir kaynağı hâline gelmiştir. iPhone, iPad, iOS, iTunes konularında kullanıcılara yardımcı olmaya çalışan bu kaynak sitenin Apple ile herhangi bir resmi bağı bulunmamaktadır. Bu nedenle sitede yer alan yazılar ve bilgiler hiçbir şekilde resmi nitelik taşımaz.

iPhoneTurkey, bundan böyle iTurkey adı altında faaliyetlerine devam etmektedir. Teknoblog ekibi tarafından yönetilmekte olan iTurkey’de iPhone, iPad, iPod, Apple Watch, iTunes, App Store, Apple Music gibi, Apple’ın ürünlerine ve servislerine yönelik detaylı bilgileri, yardımcı ipuçlarını bulabilirsiniz.

Sorularınız için Soru-Cevap bölümümüzü kullanabilirsiniz.

KÜNYE

Kurucu ve Fahri Genel Yayın Yönetmeni

Mustafa Tan

Genel Yayın Yönetmeni

Sabri Küstür

Editör

Sinan Küstür

Sponsor ve Yer Sağlayıcı

PlusClouds