Apple Watch Series 2 hangi yeniliklerle geliyor?

apple watch series 2Apple’ın 7 Eylül etkinliğinin en önemli yeniliklerinden bir tanesi de Apple Watch’un yeni versiyonu oldu. Apple Watch Series 2 adıyla duyurulan yeni akıllı saat özellikle fitness ve sağlık özellikleriyle öne çıkıyor. Yüzücüler için 50 metre suya dayanıklılık ve yerleşik GPS sayesinde kullanıcılar şimdi yanlarına iPhone almadan da spor yapabilecekler. Apple Watch Series 2 daha parlak bir ekrana ve çift çekirdekli işlemciye de sahip olarak geliyor. watchOS 3’ün performans geliştirmeleri ile birlikte Apple Watch Series 2, üçüncü taraf uygulamalara erişimi, bildirimler almayı ve yanıtlamayı ve rahatlıkla Apple Pay kullanmayı daha da kolay hale getirecek.

Fitness ve sağlık özellikleri

Apple Watch Series 2 yüzerken, sörf yaparken veya sadece havuzda oyun oynarken 50 metre suya dayanıklılık özelliği sayesinde akıllı saati çıkarmaya ihtiyaç bıraktırmıyor. Apple yüzücülere özel iki yeni egzersiz seçeneği için, gerçekleştirdiği yüzlerce saatlik araştırmadan sonra yepyeni algoritmalar geliştirdi. Apple Watch Series 2 yakılan aktif kalori miktarını doğru bir şekilde ölçmek için tamamladığınız tur sayısını hesaplıyor, ortalama tur hızını takip ediyor ve kulaç türünü otomatik olarak saptıyor. 

apple watch series 2

Yerleşik GPS ile Apple Watch Series 2 yürüme, koşma ve bisiklete binme gibi açık hava egzersizleri için kesin mesafeyi, tempoyu ve hızı yanınıza iPhone’u almaya gerek kalmadan kaydeder. Apple Watch Series 2 kullanıcıların konumlarını hızlı bir şekilde belirlemek için Wi-Fi, GPS ve yerel olarak depolanan uydu verilerini kullandığı için kullanıcılar açık hava egzersizlerini anında yapmaya başlayabilir. Bir açık hava egzersizi tamamlandıktan sonra, iPhone’daki Aktivite uygulamasında hızdaki değişimleri gösteren bir rota haritası görüntülenebilir. Koşarken, yüzmeye giderken veya toplantılar arasında gidip gelirken Apple Watch Series 2’deki Aktivite uygulaması Duruş, Hareket ve Egzersiz halkalarına göre günlük tüm aktiviteyi hesaplar. 

Çift çekirdekli işlemci

Apple Watch için özel tasarlanmış Paket Sistem (SiP) teknolojisi ve ikinci nesil S2 yongaset ile bu akıllı saat yüksek performans sağlıyor. Çift çekirdekli S2 işlemci, Apple Watch’un yüzde 50’ye kadar daha hızlı olmasını sağlıyor. Ayrıca iki kata kadar daha büyük grafik performansı sunan yeni bir GPU da mevcut. Apple Watch Series 2’nin çok daha parlak bir ekranı da var. 1.000 nit’te iki kattan daha fazla parlak olması onu Apple’ın şimdiye kadar ürettiği en parlak ekran yapıyor. Bu sayede, güneşli bir günde dışarıdayken önemli bilgileri bir bakışta görmek daha da kolay hâle geliyor.

watchOS 3

watchOS 3, arka planda önceden güncellenmiş en son bilgileri gösteren saat kadranından veya yeni Dock’tan favori uygulamaları açmayı daha da kolay hale getiren önemli ölçüde geliştirilmiş performansa sahiptir. Yeni fitness ve sağlık özellikleri arasında, kullanıcıları gün içinde zaman ayırarak gevşemek ve stresi azaltmak için derin nefes egzersizleri yapmaya teşvik edecek şekilde tasarlanmış, Nefes uygulaması bulunuyor. Aktivite uygulaması şimdi, arkadaşları ve aile üyelerini motive edecek şekilde paylaşma, karşılaştırma ve yarışma özelliklerine de sahip. Tekerlekli sandalye kullanıcıları için özel egzersizlere ek olarak, Aktivite halkalarını tamamlamaları için özelleştirilmiş bir deneyim de var. 

apple-watch-series-2-080916-3

Apple Watch Minnie Mouse, Aktivite ve Numaralar gibi yeni saat kadranlarıyla daha da kişisel hale geldi. Yeni bir saat kadranına geçmek için bir kenardan diğerine doğru kaydırmanız yeterli. Ayrıca, iPhone’daki Apple Watch uygulamasında bulunan yeni Kadran Galerisi ile saat kadranlarını özelleştirmek ve üçüncü taraf uygulamaları keşfetmek daha da kolay.

Apple Watch Ürün Serisi

Apple Watch Series 2, tamamen yeni fitness ve sağlık özellikleriyle ve hafif alüminyum veya paslanmaz çelik kasalarıyla sunuluyor. Çok çeşitli yeni kayış renkleriyle eşleştirilebiliyor. 

Apple Watch Series 1, hafif alüminyum kasaya sahip ve yeni güçlü çift çekirdekli işlemci ve GPU ile ilk Apple Watch’un tüm özelliklerini birleştirerek, ayrıca yüzde 50’ye kadar daha hızlı hale getirerek; 1049 TL’den başlayan fiyatlarla, daha da fazla sayıda müşteri için ulaşılabilir hale getiriyor. 

apple-watch-series-2-080916-4

Apple Watch Edition şimdi etkileyici bir seramik kasa ile geliyor. Series 1’deki altın kasalar kaldırılıyor. El işçiliği ile bezenmiş parlak beyaz bir kasa ve Apple Watch Series 2’nin tüm özelliklerini bir araya geliyor. Seramik dünyadaki en sert materyallerden biri, paslanmaz çelikten dört kattan daha fazla sert. Beyaz, inci gibi kaplaması Apple Watch Edition’ı çizilmelere karşı son derece dayanıklı kılıyor. 

Apple Watch Series 2 ve Series 1 fiyatları

Apple Watch 38 mm ve 42 mm olmak üzere iki farklı kasa boyutuna sahip şekilde sunuluyor. Sport Band ile eşleşen Apple Watch Series 1 altın, roze altın, gümüş ve uzay grisi renklerinde alüminyum kasalarıyla ve yalnızca 1049 TL’den başlayan fiyatlarla sunuluyor.

apple-watch-series-2-080916-2

Çok çeşitli kayışlarla eşleşen Apple Watch Series 2 altın, roze altın, gümüş veya uzay grisi renklerinde alüminyum ya da gümüş veya uzay siyahı renklerinde paslanmaz çelik kasalarıyla ve 1399 TL’den başlayan fiyatlarla ve yeni seramik Apple Watch Edition 4.799 TL’den başlayan fiyatlarla Apple.com Apple Store’larda ve belirli Apple Yetkili Bayileri’nde ve operatörlerde bulunabilecek. Apple Watch Nike+ 1.399 TL’den ve Apple Watch Hermès 1.149 ABD Doları’ndan başlayan fiyatlarla bulunacak.

Avustralya, Avusturya, Belçika, Kanada, Çin, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Hong Kong, İrlanda, İtalya, Japonya, Lüksemburg, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Portekiz, Porto Riko, Singapuor, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayvan, BAE, Birleşik Krallık ve ABD’de müşteriler 16 Eylül Cuma gününden itibaren bulunabilecek Apple Watch Series 1, Apple Watch Series 2 ve Apple Watch Edition için 9 Eylül Cuma gününden itibaren sipariş verebilecek.

Avustralya, Belçika, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hong Kong, İtalya, Japonya, Makau, Rusya, Singapur, İspanya, İsviçre, Tayvan, BAE, Birleşik Krallık ve ABD’de Apple Watch Hermès için 23 Eylül Cuma gününden itibaren sipariş verilebilecek.

Anguilla, Antigua ve Barbuda, Cayman Adaları, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, El Salvador, Yunanistan, Guam, Macaristan, Jersey, Kuveyt, Makau, Monako, Polonya, Katar, Romanya, Rusya, Suudi Arabistan, Slovakya ve ABD Virgin Adaları’nda Apple Watch Series 1, Apple Watch Series 2 ve Apple Watch Edition 23 Eylül Cuma gününden itibaren bulunabilecek.

Hindistan ve Meksika’da Apple Watch Series 1, Apple Watch Series 2 ve Apple Watch Edition 7 Ekim Cuma gününden itibaren bulunabilecek.

Bu arada Apple Watch Series 2 için iOS 10 veya daha yeni sürümün yüklü olduğu iPhone 5 ya da daha yeni model gerekiyor. watchOS 3 ve iOS 10 13 Eylül Salı gününden itibaren ücretsiz olarak yüklenebilecek. Apple, bazı özelliklerin tüm bölgelerde veya tüm dillerde kullanılamayabileceğine dikkat çekiyor.