iPhone ve iPad için iOS 8.4 Yazılım Güncellemesi Yayınlandı

Apple, bazı yeni özellikler içeren ve hataları düzelten iOS 8.4 sürümünü yayınladı. Detaylarını yazının devamında bulabilirsiniz.

Önemli Not: Eğer aşağıdaki güncelleme sırasında cihazınız elma logosunda uzun bir süre takılı kalırsa “Kilitlenen ya da Takılan iPhone veya iPad’in Tekrar Başlatılması” başlıklı yazımızda detaylı açıkladığımız gibi cihazınız “Ana Ekran + Kapatma” (Home + Power) tuşlarına birlikte basılı tutup kapatıp açın.

iOS 8.4 ile Gelen Yenilikler ve Hata Düzeltmeleri

Bu güncelleme; devrim niteliğinde bir müzik servisi, 7/24 dünya çapında radyo ve hayranların favori sanatçılarıyla iletişim kurmaları için bir yol sağlayan Apple Music’i sunar—bunların tümü yeniden tasarlanmış Müzik uygulamasına dahil edilmiştir. iOS 8.4, iBooks iyileştirmelerini ve hata düzeltmelerini de içerir.

Apple Music

Apple Music kataloğundaki milyonlarca parçayı çalmak veya daha sonra çalmak amacıyla çevrimdışı olarak tutmak için Apple Music üyesi olun

 • Sizin İçin: Üyeler, müzik uzmanları tarafından elle seçilmiş liste ve albüm önerilerini görebilir
 • Yeni: Üyeler, en yeni ve harika yeni müzikleri doğrudan editörlerimizden öğrenebilirler
 • Radyo: Beats 1′da müzik, söyleşi ve özel radyo şovları dinleyin, editörlerimiz tarafından yaratılmış radyo istasyonlarını çalın veya herhangi bir sanatçıdan veya parçadan kendi istasyonunuzu yaratın
 • Connect: Takip ettiğiniz sanatçıların paylaştığı düşünceleri, fotoğrafları, müzikleri ve videoları görün, ardından sohbete katılın
 • Müziklerim: iTunes satın alımlarınızın, Apple Music parçalarınızın ve listelerinizin tümünü tek bir yerden çalın
 • Son Eklenenler, Mini Çalar, Sıradaki vb. yeni özellikler içeren tamamen yeniden tasarlanmış müzik çalar
 • iTunes Store: Favori müziklerinizi satın alabileceğiniz (parça parça veya albüm olarak) hâlâ en iyi yer

Kullanılabilirlik ve özellikler ülkeye göre değişiklik gösterebilir

iBooks iyileştirmeleri ve düzeltmeleri

 • iBooks’un içinden sesli kitapları tarayın, dinleyin ve indirin
 • Özellikle sesli kitaplar için tasarlanmış yepyeni Şu An Çalınan özelliğinin keyfini çıkarın
 • iBooks için Hazırlanan (Made for iBooks) kitaplar artık iPad’e ek olarak iPhone’da da çalışır
 • Bir serideki kitapları doğrudan arşivinizden bulun ve ön siparişini verin
 • iBooks Author ile oluşturulmuş kitaplarda araç takımları, sözlükçe ve dolaşma erişilebilirliğini iyileştirir
 • Çince için yeni saptanmış font
 • Arşivinizde Otomatik Gece Modu’nu kapatmak için yeni ayar
 • Satın Alınanları Gizle özelliğinin çalışmasını engelleyen bir sorunu çözer
 • Kitapları iCloud’dan indirmeyi engelleyen bir sorunu çözer

Diğer iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri

 • Bir dizi Unicode karakterin alınmasının aygıtın yeniden başlamasına neden olmasıyla ilgili bir sorunu düzeltir
 • GPS aksesuarlarının konum verileri sağlamasını engelleyen bir sorunu düzeltir
 • Silinen Apple Watch uygulamalarının yeniden yüklenmesiyle ilgili bir sorunu düzeltir

Bu güncellemenin güvenlik içeriğiyle ilgili bilgi için, lütfen şu web sitesini ziyaret edin:
http://support.apple.com/kb/HT1222?viewlocale=tr_TR

 

1. Alternatif : Kablosuz Güncelleme (OTA Update)

Eğer cihazımızda hali hazırda en az iOS 5 yüklü ise, bu sürümden itibaren daha evvel bu yazıda detaylı açıkladığımız gibi kablosuz, yani iTunes kullanmadan da güncelleme yapabiliyoruz. (Kablosuz güncelleme yaparken cihazımızın pilinin en az %50 seviyesinde veya şarja takılı olması gerekiyor.)

Ayarlar -> Genel -> Yazılım Güncelleme” menüsünden de kablosuz güncellemeyi başlatabiliyoruz. Kablosuz güncellemenin en büyük avantajı da, iTunes ile yapılan güncellemelerde olduğu gibi 500-700MB.’lık bir güncelleme dosyasının indirilmesi yerine, bir önceki sürüm ile olan farkın yani 50-100MB.’lık bir dosyanın indiriliyor olması. Bu sayede güncelleme işlemi de çok kısa sürüyor.

Kablosuz olarak yazılım güncelleme yapmak tabii ki tek seçenek değil. Dilerseniz aşağıda paylaştığım gibi yani klasik yöntem ile yani iTunes üzerinden de güncelleme yapılabiliyor. Fakat benim önerim kablosuz güncelleme yapmadan evvel de iCloud ile ya da iTunes üzerinden bir yedek almak. Yedekleme işlemini yaptıktan sonra rahatça kablosuz güncelleme yapabilirsiniz.

2. Alternatif : iTunes ile Güncelleme

Eğer cihazınızın versiyonu en az iOS 5 değilse, yani eski versiyonlarda iseniz o zaman iOS 7 yüklemek için tek alternatifiniz her zaman olduğu gibi iTunes, yani aşağıdaki yöntem. Fakat cihazınızın versiyonu iOS 5 ise de aşağıdaki yöntemi tercih edebilirsiniz. Bu arada iOS 8.4 yükleyebilmeniz için bilgisayarınızdaki iTunes’un güncel, yani versiyonunun en az 11.0.5 olması gerekiyor. Değilse http://www.apple.com/itunes/download/ adresinden güncel iTunes’u indirebilirsiniz.

1) Yedek (Backup) ve Satınalmaları Aktarma (Transfer Purchases)

Bu tip yazılım güncellemelerinde bazen sorun çıkabiliyor ve bu yüzden kullanıcılar Restore işlemi yapmak zorunda kalabiliyor. Dolayısıyla güncelleme işlemine başlamadan evvel bu yazımızda anlattığımız gibi önce bir manuel yedek (backup) alın, (hatta isterseniz My Contacts Backup uygulaması ile ayrıca rehberinizin bir yedeğini alın)

Ardından da aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi “Satınalınanları Aktar” (Transfer Purchases)  işlemini yaparak cihazınızdaki tüm uygulamaları bilgisayarınıza aktarın.

 

3) iTunes üzerinden USB kablosu ile güncelleme.

Daha evvelki güncellemelerde olduğu gibi iOS 8.4 güncellemesi için de öncelikle iTunes üzerinden cihazımızı USB kablosuyla bilgisayarımıza bağlıyoruz. Ardından da iTunes’un sol menüsündeki iPhone simgesine tıklayıp, sonra da  ekranda çıkan “Güncellemeleri Denetle” (Check for Update) seçeneğine tıklıyoruz. Bu açıdan iOS 8.4 güncellemesinin eski güncelleme yöntemlerinden pek bir farkı yok.

Ardında da iTunes, sunucularına bağlanıp bize iOS 8.4 isimli yeni bir versiyon olduğunu ve indirmek isteyip istemediğimizi soruyor.

Biz de “İndir ve Güncelle” (Download and Install) seçeneğine tıklayarak, yaklaşık 500-700 MB.’lık dosyayı indirme ve ardından yükleme işlemini başlatıyoruz. (Bu arada indirilecek dosyanın büyüklüğü, cihazın modeline göre farklılık gösteriyor. Ayrıca indirme ve yükleme işlemi bağlantı hızınıza göre değişkenlik gösterse de yaklaşık 1-2 saat sürüyor.)

Bu sefer de hatırlatmakda fayda görüyorum; NOD32 gibi bazı antivirus yazılımları, update dosyasının indirilmesi sırasında (genelde işlemin sonunda) hataya sebep veriyor. Bu yüzden güncelleme işlemine başlamadan evvel bu tip antivirus yazılımlarını geçici olarak kapatmak faydalı olabiliyor. Yoksa dosyanın indirilme veya kurulma işlemi “Network Timeout” gibi hatalar verip yarıda veya sonda kesilebiliyor.

Manuel Güncellemek isteyenler için iOS 8.4 Firmware Download Linkleri

Bu yazıda detaylı anlattığımız şekilde iOS 8.4 güncellemesini manuel olarak indirip cihaza yüklemek isteyenler de aşağıdaki linkleri kullanabilirler.

 • Güncellenecek…

Anket

Eğer iOS 8.4 yazılım güncellemesini cihazınıda yaptıysanız, tecrübelerinizi aşağıdaki ankete katılarak lütfen paylaşın. Bu sayede henüz yapmamış olan kullanıcılar için fikir vermiş olursunuz:

95 Comments

 1. Haluk

  30/06/2015 at 20:04

  iOS 10 olduğundan çok iyi bu Güncelleme iPhone

  • murat

   30/06/2015 at 20:23

   hatlar yoğun sanırım

  • Nym

   06/07/2015 at 23:41

   Güncelleme için şifre isytiyor. Ne şifresidir bu?

 2. Anonim

  30/06/2015 at 21:02

  indirmiyo

 3. Halil

  30/06/2015 at 21:23

  bu sitede mustafa diye biri vardi, artik bey demiyorum kusura bakmayin, uygulamaya oara verdik direk mesaj yazabilmek icin reklam engellemek icin, mesaj bolumu calismiyor, aylardir uygulamaya bir katkisi yok, bir iki siteye kopru kurdu ordan haberler geliyo cerezlik, guncelleme olunca bir iki dk ayiriyo allahtan ama o da copy paste olmus, yukarda yazanlari biz telefonda da okuyabiliyoruz, bari turkceye cevirseydin de ise yarasaydi biraz.. Mustafa BEY ilgilenmiceksen kapat uygulamayi, verdigim para helal ama yaptigin his degil..

  • Brzlya 1- almnya 7

   30/06/2015 at 22:43

   • niyazi

    01/07/2015 at 00:09

    aynen al bendende o kadar

  • Emin

   30/06/2015 at 23:30

   Kesinlikle sana katiliyorum…

  • Fatih

   01/07/2015 at 01:50

   gerçekten İngilizce koymuşsunuz bi de. Bende Türkçe ben gönderebilirdim. Umarım kötü veya ciddi bişeyiniz yoktur aksi halde büyük ayıp yapılan.

 4. Sümer

  01/07/2015 at 04:40

  aynen Katılıyorum aylardır doğru dürüst çalışmıyor bu uygulamayı yapan arkadaş. Para verdik Karşılığında hızmet isteriz. Bu ne ya İngilizce koymuş millet burda İngilizce istemiyor bence kendi öz dilinde Çeviri istiyor.

 5. erkan

  01/07/2015 at 05:40

  Destek olmak için para ile satın aldım ihtiyacım olursa yardım isterim diye ve bi çok arkadasıma önerdim karşılıgını alamıyorum ama sordugum sorulara yanıt gelmiyo

 6. yasar

  01/07/2015 at 06:41

  Mustafa bey zaten bu işi hiç bir Karşılık beklemeden yapıyordu sanırım yaklaşık 1 senedir uğramıyor buralara ama iphoneyi herkes çözmüştür millet çok Saçma sapan sorular soruyordu zaten Mustafa beyi twetter hesabında ancak bulabilirsiniz

  • niyazi

   01/07/2015 at 15:21

   banane tivittırdan ben para verip uygulamayı aldıysam soru cvp vede reklamların engellenmesi açısından sizin işiniz yokmu yada avukatmısınız! ortada dava yokken mustafa beyi savunuyorsunuz!

   • Anonim

    04/07/2015 at 08:27

    Verdiğiniz para da para olsa. Üç kuruşluk insanlarsınız hepiniz. 1 lir vermiş konuşuyor. Şaka gibi resmen.

    • niyazi

     09/07/2015 at 23:36

     üç kuruşluk adam sizsiniz! kişi karşısındakini kendi gibi bilirmiş!!!

 7. Pompui

  01/07/2015 at 08:22

  Merhabalar bu benim ilk yorumum. sistem güncellemesi dün akşam yaptım ancak restart aettiğinde telefon maksimum zoom (ekran çok büyük geliyor, örneğin KEY pad in sadece 4 numarasını görebiliyorum ) halinde geliyor her seferinde ve pin numarası yada parola girmekte çok güçlük çekiyorum bununla ilgili olarak düzelt ve normale döndürme içinde yapabilirim ?
  yorum / yardım bekliyorum
  teşekkürler

 8. Ogün

  01/07/2015 at 10:49

  Müziklerim artık daha kötü olmuş.

 9. Erkan

  01/07/2015 at 13:28

  İphone 4s batarya suresi cok iyi oldu artik daha uzun gidiyor ilk gunden bariz belli 4s cok iyi oldu

  • Nur

   02/07/2015 at 23:23

   Ya benimde telim 4s ama zor şarj oluyor 🙁

 10. Halil

  01/07/2015 at 15:55

  Mustafa beyin yorumlari okuyup yukaridaki ingilizceyi aciklamayi Turkceye cevirmesi guzel, ama yazdiklarimizi gorup umursamamasi kotu, sinir bozucu.. Ben verdigim oarayi geri istiyorum, bu kadar olmaz ya

  • niyazi

   01/07/2015 at 19:14

   aynen haram olsun söz verilir vede tutulur apple’dan geri iade isteyeceğim internetten prosedürü öğrendim verdiğimiz para az olabilir ama yapılan hareket biz teknoloji severlere çok gelmiştir!

   • Anonim

    01/07/2015 at 20:23

    Aynen dostum, kimse 3-5 liranin pesinde degil, enayi yerine koyulmak mesele

  • Mirkan

   03/07/2015 at 09:04

   Türkçe çeviriyi onun yaptigini bile sanmiyorum. Muhtemelen köprü kurdugu site yöneticisi falandir. Unutalim Mustafa beyi.

 11. Hakankaa82

  01/07/2015 at 19:49

  Yeni güncelleme ile uygulamaları güncellemede sorun yaşanıyor ya yavaş indiriyor ya tek tek indirmeye çalışıyor yada uygulama güncellerken diğer uygulamaları açmıyor…Birde şu konu var yeni iphone 6 ve plusların ekranları yere düştüğünde çok kolay kırılıyor.Yeni iphone’ları bu yüzden sevmedim.Ekranı daha iyi koruyan bir kasa yapmadıkları sürece yeni iphone almayacağım…

  • Brzlya 1- almnya 7

   02/07/2015 at 04:29

   Aynen face ve messengere güncelleme geldi. Güncelle diyordum dönüyo dönüyo indirmeye baslamıyo. Bi müddet sonra satın alınma işlemi gerçekleşmedi diyo. Wifi-hücresel her ikisinde de aynı.program Güncelleme işlemi başarısız.Apple müzikten de bisi anlamadım. Şarj süresinde de degisen bisi yok. Güncellemeye degmez arkadaslar. Bırakın 8.3 ile stabil kalsın telefonunuz..

 12. Hakankaa82

  01/07/2015 at 23:45

  İphone olsun diğer modeller olsun fiyatlar uçuk ötesi uçuk maliyeti ne ki bunun bu kadsr pahali kardeşim.3 tane taş gibi laptop parasi bir telefon yada bir araba parasi bir telefon.Yazik günah arkadaş Kazanmayin sizde demiyoruz ama soymayin bari milleti üstündede kalsin milletin değilmi?

 13. Emrah

  02/07/2015 at 01:31

  İphone ios 8.4 radio aktif değil sanırım yada daha ülkemiZde kullanilmiyor

 14. Ozan

  02/07/2015 at 10:31

  apple music için ad ve takma ad eklemem gerekiyor. Fakat yazdığım hiçbir adı kabul etmiyor. Klavyeden rasgele harflere ve sayılara basmama rağmen sonuç aynı. İşin garibi neden kabul etmediğine dair bir sebep de sunamıyor. Oysa ki internette doldurulan formlarda daha önce kullanılmış adlarda uyarı gelir. Bu arkadaş dönüp dolaşıp bitti butonunu aktif ediyor. Ama sonuçta ad ve takma ad sabitlenmiyor. Var mıdır benzer sorunla karşılaşan ya da çözümü olan?

  • Anonim

   05/07/2015 at 05:40

   Aynı sorunu yaşıyorum

 15. Nur

  02/07/2015 at 23:31

  Arkadaşlar yardımcı olur musunuz telefonum 4s şarjda sıkıntı oluştu güncellemeden sonra cok yavaş şarj oluyor

 16. Brzlya 1- almnya 7

  03/07/2015 at 05:04

  PROGRAM GÜNCELLE”ME”ME SORUNU ÇÖZÜMÜ:

  Arkadaşlar 8.4 sürümünden sonra bazı programların apple store’de güncellemesi gelmişti. Update etmeye başlamıyor, dönüp duruyor, indirme işlemine başlamıyordu. Ayarlar > itunes ve apple store > apple kimliğinden çıkış yapıp tekrar parola girdim. Suan sorunsuz şekilde indirme işlemi tamamlandı. Umarım aynı sorunla karsılana kimse varsa bi nebze faydam olmuştur. 😉

 17. VEDAT

  03/07/2015 at 09:38

  İOS 8.4 GÜNCELLEMEYİ YAPTIKTAN SONRA BAŞLAT TUŞUM ÇALIŞMIYOR…

 18. Kenan

  03/07/2015 at 11:09

  bu nediR Allaj aşkına 2500 tl veriyoruz hala sıkıntılar var şarkın ikişer düşmesi kilit ekranını açarken çekim gücü ve şatk göstergesinin küçülüp büyümesi 5 s altındaki ürünlerin sesleri az çıkması yeter ag apple yeter he bidaha bı parayı verirmiyim asla zenfon 1200 tl eşdeğer telefon satıyorsa kusara bakmıcan apple sonun blackberry gibi olacak stew jobsu mumla arıyoruz

 19. uğur

  03/07/2015 at 17:37

  ipad i 8.4 e güncelledim ama tablette şifre vardı ve şimdi itunes bağlayın diyor , bağlıyorum ipadinizde şifre olduğu için erişim sağlanamadı diyor, tablette açık ama sadece ipad etkin değil itune bağlayın diyor, sizce ne yapmalıyım

 20. Albatros

  03/07/2015 at 19:33

  applemusic icn wifi dns ayari 213.5.182.117 Yazarsak cok iyi calisiyor pandora da aciliyor

 21. Nur

  04/07/2015 at 10:26

  Şarj sıkıntısı yasayan yok mu arkadaşlar 🙁 ?

 22. Tunç

  04/07/2015 at 14:33

  Arkadaşlar imessege ve face time etkinleşmiyor bende numara taşıma yaptım ondan snr yapamadım. Etkinleştirme başarısız diyor. Telefonum 5s 7.1.2 sürümünü kullanıyorum. Güncellemediğim için olabilirmi sizde? Yardımcı olabilirmisiniz?

 23. Fatih

  04/07/2015 at 14:49

  Iphone 6 güncelledim internet yavasladi klavyede donma sorunu yaşiyorum yapcaniz güncelleme sizde kalsin.Güncelemeden önce taş gibi kullaniyordum….

 24. Coşkun

  04/07/2015 at 17:24

  Iphone5 için herhangi bir yorum yapacak olan arkadaşlar var mı? Daha indirmedim güncellemeyi ..

  • niyazi

   09/07/2015 at 23:38

   ben güncelledim sorunsuz kullanıyorum

   • Coşkun

    17/08/2015 at 12:36

    Bilgi için teşekkürler.

 25. aleyna

  04/07/2015 at 18:43

  iphone 5s im var güncelleme yaptıktan sonra bilgisayarımdan telefonuma attığım müzikleri göremiyorum anca arama yerinde aradığımda tek tek görebiliyorum ve şarkılarımın çoğu yok. nasıl çözebilirim?

 26. erollcelik

  05/07/2015 at 11:47

  Güncellemeyi dün yaptım..8.3’den tek farkı sürümü..

 27. Azizim

  06/07/2015 at 01:58

  4s kullanıyorum güncellemeden sonra telefon durduğu yerde kullanmadan şarjı bitiyor. Bir önceki sürümüne dönme imkaanı varmı? Lütfen yardımcı olun.

  • Nur

   06/07/2015 at 18:52

   Aynen ya 🙁 şarjım dolmuyor doluyor gibi gösteriyor bisey biseyler

 28. okann

  06/07/2015 at 19:40

  iPhone 6 plus güncelledim wifi kopuyor ekran kilidini açtığımda bağlı görünmüyor. Bi süre sonra bağlanıyor.

 29. Bilal

  07/07/2015 at 03:28

  5s e yükledikten sonra internette edge ile sayfa açmaz oldu. 3G ile Açıyor ama daha önceden edge ile açtığı yerlerde şimdi açmıyor.

 30. Handan

  08/07/2015 at 17:09

  Müziklere erişimi sağlayamıyorum tümünü nasıl görebileceğim. Bir türlü çözemedim? Yardım lütfen

 31. Alican

  09/07/2015 at 20:44

  Güncellemeden sonra 5s te msj lara hızlıcevap veremiyorum başka bir uygulama kullanırken yukarıda beliren mesajı açınca klavye çalışmıyor ve akşam doldurduğum şarzı bekleme modunda yaklaşık 9 saatte şarzın % 60 ı gitmiş

 32. Can

  09/07/2015 at 21:20

  Güncellemeyi yaptıktan sonra satınaldığım sansürsüz parçalar telefonumda yok iTunes hesabımdan da indirlmiyor sadece satın alındı gösteriyor tekrar nasıl indiririm yardım edebilir misiniz

 33. Anonim

  09/07/2015 at 22:01

  5s 8.4 e gerek yok 8.3 yeterli

 34. Fatih Ekinci

  10/07/2015 at 03:18

  yorumlari okudukça yazılım güncellemeden vaz geçtim en iyisi 8.3 kullanmak en azından iPhone 6 yi gözümde karartmasın

 35. Atti

  10/07/2015 at 06:36

  Merhaba. Konuya uygun bir başlık bulamadığım için buraya yazıyorum, kusura bakmayın. Aldığım i6’ya kırılmaya karşı, sert ekran koruyucu taktırdım fakat bu koruyucunun iki yan kenarları ekranın kenarlarına oturmuyor ve iki yandan aşağı bariz çizgi halinde boşluk kaldığı görülüyor. Bir kaç farklı ekran koruyucu değişmesine rağmen yine aynı. Bu cihaz 64gb, geçen hafta 16 almıştım ve hafıza yetmeyecek diye düşündüğüm için bununla değiştirdim. İlk aldığım 16’ya da aynı filmden taktırmıştım ve harika oturmuştu. Ama buna kesinlikle oturmuyor. Sanırım bu, cihaz ekranının farklı üreticiler tarafından yapılmasıyla alakalı. Bu bir kusur mudur acaba? Teşekkür ederim.

  • akaptan

   13/07/2015 at 21:43

   Farkli bi marka ekran koruyucu deneyin

 36. Coşkun

  10/07/2015 at 23:15

  Bekledim… bekledim… En sonunda güncelledim. Fakat email konusunda sıkıntı var. Zamanında gelmiyor … Zamanında göndermiyor .. Bir kopukluk durumu var. Şarj dolma süresi uzadı. Onun dışında ana ekranda donma sorunu ortadan kalkmış. Umarım bu email sorunu çözülür.

 37. Serdar

  12/07/2015 at 12:00

  iphone 6 sorun yok tek fark müziklerim uygulaması

 38. Süleyman

  12/07/2015 at 22:36

  Arka

 39. Süleyman

  12/07/2015 at 22:38

  Merhaba yardımınıza ihtiyacım v

 40. Süleyman

  12/07/2015 at 22:40

  İphÖne 6 pLUsum var 3G ve Wi-Fi ile intErbey Bağlanıyor fakat çok yavaş

 41. Süleyman

  13/07/2015 at 00:42

  merhaba arkadaşlar bir sorum olucak bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Daha yeni bana bir iphone 6 plus 64 gb geldi amerikadan cihaz gelir gelmez ios 8.4 güncellemesini yaptım ve o şekilde telefonu kullanmaya başladım fakat şole bir sıkıntım var cihaz internete 3g dende wifidende bağlanıyo ama çok yavaş bunun sebebini anlayabilmiş değilim bazen hızlanıyo gibş oluyo tekrar yavaşlıyo appstroe girerken 3 yada 4 denemrden sonra giriyo ilk balta internetten kaynaklanan bir sorun zannettim ama arkadaşımla aynı wifiden bağlandık onun telefonu daha hızlı açıyo internet sayfalarını vs. Şimdi acaba şod 8.4 kaynaklı bi sorunmudur bu yoksa telefondanı bşr sorun var yardımlarınızı bekliyorum şimdiden çook teşekkür ederim.

  • akaptan

   13/07/2015 at 19:11

   Contact backup ile adres defterini yedekle, onemli seylerini pc. Ye kopyala
   SIfır kurulum yap pc. Den Yeni telefon olarak tanımla kurarken probleminiz cozulur

   • süleyman

    13/07/2015 at 22:11

    Tesekur ederim sorun ortadan kalkı cok saol

    • akaptan

     15/07/2015 at 13:57

     Rica ederm
     Herhangi sıkıntı yaşayan arkadaşlara tavsiyemdir. Kesin çözüm

 42. Yahya

  13/07/2015 at 21:34

  iphone 4s kuullanıyorum 8.3 ten hiç memnun deildim
  Tlfnun yavaşladı
  Şimdi 8.4 ğ yükleyimmi bilemiyorum
  Yavaşlarmı yoksa düzelme yani itileşme mi olur ?

  • akaptan

   15/07/2015 at 13:56

   İos9 un çözüm olacağı hakkında yorumlar var

 43. Elif

  15/07/2015 at 21:34

  Arkadaşlar yaa müziklerin hepsini eklemiyor müzik kutusuna. Neden? 79 şarkım var ama 58 tanesini kabul ediyor. Yer de var. Ayrıca müziklerin hepsini dahil ediyorum yine 58 tane var. off bu ne yaa?

  • Mehmett

   03/08/2015 at 11:40

   ayni sey bendede var ben onemsememistim ama demekki bi sirun var 58 tane var bendede net!!

 44. Yhypes

  16/07/2015 at 02:26

  sakın güncellemeyın ios 9 bekleyin

 45. Anonim

  16/07/2015 at 17:25

  Linkler için teşekkürler 😛 yazının güncellene güncellene kafası döndü

 46. Verynice

  22/07/2015 at 13:57

  merhaba arkadaşlar;

  Bir sorum olacaktı yardımcı olabilen arkadaş şimdiden teşekkürler

  • Verynice

   22/07/2015 at 13:58

   İphone 6 da – 2 tane mail kurulumu ve kullanımı yapılabiliyor mu.

   • Gökhan

    30/07/2015 at 15:32

    ayarlar/mail kişiler takvimler/ kısmına geleren mail hesaplarınızı ekleyebilirsiniz.

 47. Harakani

  27/07/2015 at 21:25

  iPad air güncelleyen varmı şarjı nasıl arkadaşlar

 48. Gökhan

  30/07/2015 at 15:31

  Linkler ne zaman eklenecek.teşekkürler.

 49. Ahmet DEMİRCİ

  01/08/2015 at 10:33

  Çelik kasa 42 mm’lik Apple Watch aldım telefon kayıtlarında Son aramalar kaydını bir türlü silemiyorum Apple desteği aradım bir türlü çözüm bulamadım sizlerde Apple Watch olan varsa aynı sıkıntı var mı okunu da yardımınızı bekliyorum teşekkürler

 50. Can

  13/08/2015 at 23:57

  Haberlerden çok yazıları güncellerseniz çok iyi olur ücretsiz uygulamalar kaldırılmış tekrar gelirse mutlu oluruz ios 8.4.1 çıkışını bu uygulamadan öğrenmek isterdim (ios kullanıcısıyım)

 51. Brzlya 1- almnya 7

  15/08/2015 at 03:26

  8.4.1 çıktı diye konu bile açmamışsınız demekki ilginiz alakanız bitti. Sağlık olsun buraya kadarmıs. Bilgi paylaşım yok, o zaman pro nun telde boş yer kaplamasına da gerek yok. . Bu güne kadar verdiginiz emek bilgi icin tşkler. Sagolum

 52. Enes

  17/08/2015 at 22:41

  Beyler iphone 6 kullanan var mi ? Ön kamera 1.2ymiş. Alacam ama kamerasindan memnun musunuz ? Kamera sorunu olmasa hemen gidip alcam da az degil mi ya 1.2.

 53. Mehmet

  17/08/2015 at 22:46

  İOS 8.4.1 güncellemesi tekefonuma yükle dediğimde parola istiyor dört haneli parola ne olduğunu nasıl öğrenebilirim

  • Muhammed

   23/08/2015 at 13:22

   Ekran kilidi şifresi

  • niyazi

   07/09/2015 at 23:35

   iphone 6s’i bekle çıkınca al,ayrıca imkanın varsa 64 gblık modeli tercih et iphone 6’yı alma parana yazık olur! çünkü yeni modelde ön vede arka kamerada değişecek.

  • niyazi

   07/09/2015 at 23:36

   iphone 6s’i bekle çıkınca al,ayrıca imkanın varsa 64 gblık modeli tercih et iphone 6′yı alma parana yazık olur! çünkü yeni modelde ön vede arka kamerada değişecek.

 54. Ayten

  22/08/2015 at 10:19

  Bende iphonumun klavyesi donuyor zorluq cekiyorum kullanirken

  • niyazi

   07/09/2015 at 23:32

   iphone 6 s’i bekle parana yazık olur.

 55. Muhammed

  23/08/2015 at 13:23

  8.4.1 çıktı siz hala yayınlamadınız. Eskiden böylemiydi bu uygulama. Son bir şans daha veriyorum. Düzelme olmazsa benımle değılsınız

 56. Hikmet

  26/08/2015 at 14:14

  Merhaba aynı şikayetleri görüyorum. Ama uygulama veya sistemde bir sorun mu var? Siz iyi misiniz?

 57. Olcay

  28/08/2015 at 22:34

  8.4 güncellemesinden sonra siri gelen mesajları görmüyo yeni mesaj yok diyor.

 58. Harakani

  30/08/2015 at 23:53

  iPad air is son güncellemeyi yükleyen varsa Artı ve eksilerini söyleyebilir mi

 59. alper

  31/08/2015 at 21:28

  aynen bende katılıyorum bi şans daha vereyim bende artık hiç bi bilgi gelmiyor bu program üzerinden olmaz boyle bi program yaptıysanız arkasın da durmanız lazım

 60. GİRAY

  02/09/2015 at 17:19

  merhaba iphone6 kullanıyorum kilidi açarken ekranın üstündeki hat şarj saat büyüyüp küçülüyor anlık bişe böyle olan varmı başka ?

 61. Muhammed

  09/09/2015 at 23:27

  Burada tık yok artık. Süre vermiştim ve o süre doldu. Siliyorum uygulamayı. Eskiden merakla takip edersim şimdi ise uygulama sahipleri cvp bile yazmıyor

 62. Anonim

  10/09/2015 at 21:51

  mustafa bey iphone 6s plus s cikti sizde bilgi yok madem artik ilgilenemiyosunuz kapatin artik sayfayi milletin telefonunda bosa yer kaplamasin program

 63. Naim

  11/09/2015 at 15:12

  İphone 4S telefonuma İOS 8.4.1 güncelleme yapabilir miyim? Daha önce de bu model telefona güncelleme yaparken ekranda İtunes takılı kalıp telefon açılmıyordu. Bunu 3-4 sefer güncelleme de yaptı. Sonunda servisten yeni aynı model telefon geldi. Şimdi buna da güncelleme (8.4.1) geldi. Güncelleme yüklemeye korkuyorum.

 64. Engin Oğuzlar

  13/09/2015 at 11:09

  Iphone 5 kullanıcısıyım. 8.4.1 ‘e geçiş yaptım. Wifi ile safaride her sayfayı açabiliyorum ancak 3G ile safaride sadece Google’da arama yapabiliyorum diğer sayfalar hiç açılmıyor. 3G ile Facebook Twitter whatsapp gibi uygulamalarıda kullanabiliyorum. Nedir bu safarideki sıkıntı

 65. Sesli Sohbet

  06/05/2016 at 11:39

  Bende iphonumun klavyesi donuyor nasıl çözerim bunu delircem