PAYLAŞ

Apple, iOS 8 sürümünde ortaya çıkan bazı hataları düzelten ve de yeni özellikler içeren iOS 8.1 sürümünü az önce yayınladı.

Önemli Not: Eğer aşağıdaki güncelleme sırasında cihazınız elma logosunda uzun bir süre takılı kalırsa “Kilitlenen ya da Takılan iPhone veya iPad’in Tekrar Başlatılması” başlıklı yazımızda detaylı açıkladığımız gibi cihazınız “Ana Ekran + Kapatma” (Home + Power) tuşlarına birlikte basılı tutup kapatıp açın.

iOS 8.1 ile Gelen Hata Düzeltmeleri

Bu sürüm aşağıdakiler de dahil olmak üzere yeni özellikler, iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri içerir:

 • Fotoğraflar; yeni özellikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler içerir
  • iCloud Fotoğraf Arşivi’ni beta servisi olarak ekler
  • iCloud Fotoğraf Arşivi etkin değilken Fotoğraf Yayınım albümünü ve Fotoğraflar uygulamasına Film Rulosu albümünü ekler
  • Hızlı Çekim videolar yakalamadan önce yer azsa uyarı verir
 • Mesajlar; yeni özellikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler içerir
  • iPhone kullanıcılarının iPad’lerinden ve Mac’lerinden SMS ve MMS mesajları gönderip alabilmesini sağlar
  • Arama yapıldığında kimi zaman sonuç görüntülenmemesine neden olan bir sorunu çözer
  • Okunan mesajların okunmuş olarak işaretlenmemesine neden olan bir hatayı düzeltir
  • Grup mesajlaşma ile ilgili sorunları düzeltir
 • Bazı baz istasyonlarına bağlıyken karşılaşılan Wi-Fi performansı sorunlarını çözer
 • Bluetooth eller serbest aygıtlarına bağlanmayı engelleyen bir sorunu giderir
 • Ekran döndürmenin çalışmamaya başlamasına neden olan hataları düzeltir
 • Hücresel veri için 2G, 3G veya LTE ağları arasında seçim yapma seçeneğini ekler
 • Safari’de videoların kimi zaman oynatılamaması ile ilgili bir sorunu düzeltir
 • Passbook kartları için AirDrop desteğini ekler
 • Klavyeler için olan ayarlarda Dikte’yi Siri’den ayrı etkinleştirme seçeneğini ekler
 • HealthKit uygulamalarının verilere arkaplanda erişmesini sağlar
 • Erişilebilirlik ile ilgili iyileştirmeler ve düzeltmeler
  • Güdümlü Erişim’in düzgün bir şekilde çalışmasını engelleyen bir sorunu düzeltir
  • VoiceOver’ın 3. parti klavyelerle çalışmamasına neden olan bir hatayı düzeltir
  • MFi işitme cihazlarını iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile kullanırken kararlılığı ve ses kalitesini iyileştirir
  • Tonlu aramanın, başka bir numara çevrilene dek bir tonda takılı kalmasına neden olan bir VoiceOver sorununu giderir
  • VoiceOver ile el yazısını, Bluetooth klavyeleri ve Braille ekranlarını kullanırken güvenilirliği artırır
 • iOS güncellemeleri için OS X önbellek sunucusunun kullanılmasını engelleyen bir sorunu düzeltir

Bazı özellikler, bazı ülkelerde veya bazı bölgelerde kullanılamayabilir.

Bu güncellemenin güvenlik içeriğiyle ilgili bilgi için, lütfen şu web sitesini ziyaret edin:

http://support.apple.com/kb/HT1222?viewlocale=tr_TR

1. Alternatif : Kablosuz Güncelleme (OTA Update)

Eğer cihazımızda hali hazırda en az iOS 5 yüklü ise, bu sürümden itibaren daha evvel bu yazıda detaylı açıkladığımız gibi kablosuz, yani iTunes kullanmadan da güncelleme yapabiliyoruz. (Kablosuz güncelleme yaparken cihazımızın pilinin en az %50 seviyesinde veya şarja takılı olması gerekiyor.)

Ayarlar -> Genel -> Yazılım Güncelleme” menüsünden de kablosuz güncellemeyi başlatabiliyoruz. Kablosuz güncellemenin en büyük avantajı da, iTunes ile yapılan güncellemelerde olduğu gibi 500-700MB.’lık bir güncelleme dosyasının indirilmesi yerine, bir önceki sürüm ile olan farkın yani 50-100MB.’lık bir dosyanın indiriliyor olması. Bu sayede güncelleme işlemi de çok kısa sürüyor.

Kablosuz olarak yazılım güncelleme yapmak tabii ki tek seçenek değil. Dilerseniz aşağıda paylaştığım gibi yani klasik yöntem ile yani iTunes üzerinden de güncelleme yapılabiliyor. Fakat benim önerim kablosuz güncelleme yapmadan evvel de iCloud ile ya da iTunes üzerinden bir yedek almak. Yedekleme işlemini yaptıktan sonra rahatça kablosuz güncelleme yapabilirsiniz.

2. Alternatif : iTunes ile Güncelleme

Eğer cihazınızın versiyonu en az iOS 5 değilse, yani eski versiyonlarda iseniz o zaman iOS 7 yüklemek için tek alternatifiniz her zaman olduğu gibi iTunes, yani aşağıdaki yöntem. Fakat cihazınızın versiyonu iOS 5 ise de aşağıdaki yöntemi tercih edebilirsiniz. Bu arada iOS 8.1 yükleyebilmeniz için bilgisayarınızdaki iTunes’un güncel, yani versiyonunun en az 11.0.5 olması gerekiyor. Değilse http://www.apple.com/itunes/download/ adresinden güncel iTunes’u indirebilirsiniz.

1) Yedek (Backup) ve Satınalmaları Aktarma (Transfer Purchases)

Bu tip yazılım güncellemelerinde bazen sorun çıkabiliyor ve bu yüzden kullanıcılar Restore işlemi yapmak zorunda kalabiliyor. Dolayısıyla güncelleme işlemine başlamadan evvel bu yazımızda anlattığımız gibi önce bir manuel yedek (backup) alın, (hatta isterseniz My Contacts Backup uygulaması ile ayrıca rehberinizin bir yedeğini alın)

Ardından da aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi “Satınalınanları Aktar” (Transfer Purchases)  işlemini yaparak cihazınızdaki tüm uygulamaları bilgisayarınıza aktarın.

 

3) iTunes üzerinden USB kablosu ile güncelleme.

Daha evvelki güncellemelerde olduğu gibi iOS 8.1 güncellemesi için de öncelikle iTunes üzerinden cihazımızı USB kablosuyla bilgisayarımıza bağlıyoruz. Ardından da iTunes’un sol menüsündeki iPhone simgesine tıklayıp, sonra da  ekranda çıkan “Güncellemeleri Denetle” (Check for Update) seçeneğine tıklıyoruz. Bu açıdan iOS 8.1 güncellemesinin eski güncelleme yöntemlerinden pek bir farkı yok.

Ardında da iTunes, sunucularına bağlanıp bize iOS 8.1 isimli yeni bir versiyon olduğunu ve indirmek isteyip istemediğimizi soruyor.

Biz de “İndir ve Güncelle” (Download and Install) seçeneğine tıklayarak, yaklaşık 500-700 MB.’lık dosyayı indirme ve ardından yükleme işlemini başlatıyoruz. (Bu arada indirilecek dosyanın büyüklüğü, cihazın modeline göre farklılık gösteriyor. Ayrıca indirme ve yükleme işlemi bağlantı hızınıza göre değişkenlik gösterse de yaklaşık 1-2 saat sürüyor.)

Bu sefer de hatırlatmakda fayda görüyorum; NOD32 gibi bazı antivirus yazılımları, update dosyasının indirilmesi sırasında (genelde işlemin sonunda) hataya sebep veriyor. Bu yüzden güncelleme işlemine başlamadan evvel bu tip antivirus yazılımlarını geçici olarak kapatmak faydalı olabiliyor. Yoksa dosyanın indirilme veya kurulma işlemi “Network Timeout” gibi hatalar verip yarıda veya sonda kesilebiliyor.

Manuel Güncellemek isteyenler için iOS 8.1 Firmware Download Linkleri

Bu yazıda detaylı anlattığımız şekilde iOS 8.1 güncellemesini manuel olarak indirip cihaza yüklemek isteyenler de aşağıdaki linkleri kullanabilirler.

Anket

Eğer iOS 8.1 yazılım güncellemesini cihazınıda yaptıysanız, tecrübelerinizi aşağıdaki ankete katılarak lütfen paylaşın. Bu sayede henüz yapmamış olan kullanıcılar için fikir vermiş olursunuz:

301 Yorumlar

   • Daha düşmemiştir bazen geç geliyor sunucularda bölgelere göre sabırlı olun gelecektir benimde telefondan geldi bilgisayardan görünmüyor hata veriyor

 1. iPhone 5 im yükleme esnasında çöktü:( Allahtan yedekleme yapmıştım…

 2. benim 5s vitesi 5 e attı 180 km h ile gidiyo on numara beş yıldız 😀 🙂

 3. Mustafa bey satın alınanları aktar yeni i tunes te olmuyor siz eski sürüme göre paylaşmışsınız yeni sürümde ben bulamadım bulan varmı

  • Satın Alınanlar seçeneğine ulaşmak için;İtunes da Dosya yı tıklayın orda Aygıtlar ı göreceksiniz.Aygıtlar menüsünün içinde Satın Alınanları Aktar seçeneğini göreceksiniz.

 4. Merhaba herkese, güncellemeyi yaptım en basitinden bir örnek vereceğim wi-fi ile internete bağlanıyorum, internet hızımda bayağı iyi sizde bu şekilde yola çıkarak apple’ın resmi sitesine girip ana sayfadaki slayt geçişli menüyü kaydırabilir misiniz? Bildiğiniz kasıyor telefon, 5s kullanıcısıyım.

 5. Bende şuan 6 ya yükledim hücreselde 3g ve 2 G şecenekleri eklenmiş film rulosu geri gelmiş güzel değişimler var

 6. Mustafa bey teşekkürler her zamanki gibi bilgilendirici bir yazı olmuş elinize sağlık : ) nerdeyse 1 aydır yeni yazı yayınlamıyorsunuz merak ettik Allah korusun bişey mi oldu acaba diye : ) Yeni yazılarınızı bekliyoruz iPhone 6 inceleme vs.

 7. Selamlar. 4s’me yüklemeyi tamamladım. Siri Türkçe olmamış. Mesajlarda Türkçe dil desteği yine yok. Şimdilik performans olarak pek bir fark görmedim.

 8. Mustafa bey nasıl satın alınanları aktar yaptınız itunes üzerinden anlatırmısınız burdaki resim örnekleri eski sürüm için

 9. İçinizde satın alınanları aktar sekmesini bulabilen var itunes te arkadaşlar

 10. Anlamadığım bazı arkadaşlar yüklediği gibi yorum yapıyor çok iyi süper veya uçurdu gibi ama pardon 20 dk bunların hepsini anladınız mı. Birgün kullanın ondan sonra yorum yapılırsa daha sağlıklı olur

 11. arkadaslar 5s e yükledim. Sadece Wi-Fi dan yükleme yapıyor ve ilk baktığım şey 3G yo açıp kapatma ayrıydı düzeltilmiş. 2g 3G ve lte seçimi yapılabiliyor.

 12. Mustafa bey belki yeri degil ama programinizin iphone 6 ve plus icin guncellemesi ne zaman olacak

 13. Özellikle iphone5 olanlar telefonlarını mutlaka yedeklesinler. Son güncellemelerde hep çökme yaşanıyor.

 14. o degilde 10 milyonluk yunana siri verdiler 100 milyonluk turk dunyasini es gectiler.yazik

 15. arkadaslar yeniden 2G geldi ve performans olarak gayet duzeldi cogu sorun giderilmiş hic durmayın güncelleyin derim gayet basarili buldum

 16. Guncelleme olup olmadigi denetlenirken bir hata olustu diyor surekli denetleyemiyorum

 17. İphone 5 kullanicisiyim. Artik 3g sorunu kalkiyor eskisi sisteme dondu. Dilediginiz zaman 3g yi acip kapatabileceksiniz.
  Tabiki boylelikle sarj sorunlarimizda bitmis olacak..

 18. Arkadaşlar ios 8 ile giden öZellikler geri gelmiş 3g acma kapama gibi ve wifi baglantısı daha güçlü gibi geldi ilk izlenimlerim ve daha akıcı göründü bana (5s)

 19. İphone 6 kullanan bir arkadasim guncellemede sorun yasadigini itunes ile baglanin yazisi cikmis. Bu konuyla ilgili bilgisi olan varmi?

  • Arkadasim suan itunes ile baglanip oyle yuklemeyi deniyor. Bu sorunu yasayan oldumu hic? Neden nicin guncelleme esnasinda itunes ile baglanin diyebilir?

 20. 3G açıp kapama geri gelmesi süper oldu. Şebeke zayıf çekiyordu oda düzelmiş gibi görünüyor. Şimdilik en dikkat ettiğim şey bunlar oldu. Biraz kullanınca daha iyi izlenim edinicem sanırım. Ayrıca siriyi kapatınca da klavyede konuşarak yazma özelliğinin eklenmesi iyi olmuş.

 21. herkese iyi geceler..
  işim internetle ilgili olduğu için sadece wifi bağlantısını denedim.
  performansta bi sıkıntı yok gibi görünüyor fakat wifi gerçekten rezalet..
  eskisi de kötüydü gakat bu sürüm daha da kötü. en basit internet sitesi için bekliyorum.
  mesela 7.1’de sayfa 1 sn de açılıyosa şu an 15-20sn de filan açılıyo.
  wifi sıkıntı arkadaşlar..

 22. İOS 8.1’i Yükledim İphone 5 Var ApplePay Özelliğinden Yararlanamıyormuyuz

 23. 5s e yükledim şimdilik sorun yok gibi ama sanki hat ios 8 ve 8.0.2 ye göre zayıf çekiyor

 24. İphone 6 kullanicisinda guncelleme esnasinda İtunes ile baglanin yazisinin cikmasi ve itunes ole baglanip guncelleme tekrar baslatildiginda surekli bir hata olustu deyip bastan baslamasinin nedenini ve cozumunu bile arkadasimiz varmi?

 25. iPhone gerek 5s gerekse 6 da ios 8 yazılımı ile müzik cihazlarına bağladığımda ses alamıyorum.Cihazlar harman kordon veJBL.Oysa iOS 7 de bu sorun yoktu.8.1 ilede giderilmemiş.

 26. Yeni İtunes da Satın Alınanları Aktar seçeneğini;Dosya-Aygıtlar Menüsünün içinde bulabilirsiniz.

 27. 6plus kullanıyorum bütün iphone modellerini kullandım yazılımlarımı hep güncel tutuyorum.İlk defa güncelleme gözükmüyor ve güncelleme denetleme de problem var diyor şu an

 28. Herşey yolunda gibi iphonr 5s ve ipad air için fakat 5th ipod hala yavaş

 29. tamam taşlar yerine oturmuş.., ama kamera odaklama hala geç kalıyor 5s hala ilk aldığım günkü kamera performansını vermiyor..!

 30. wifi üzerinden yüklemeyi sorunsuz olarak tek kalemde yaptım eskisine göre daha stabil gibi ayrıca bazı uygulamalardan atma sorunu düzelmiş klavyedeki dikte özelliği türkçe olarak gayet güzel çalışıyor

 31. 5s son güncelleme muhteşem olmuş teşekkürler bütün sorunlarım çözüldü . Bir geç gelseydi güncelleme telefon değişmeye düşündüm

 32. Arkadaşlar bnm kullandıqım cıhaz 4s fakat wifi agına baglı olduqu halde güncelemek isterken ıos 8,1 denetlenırken hata olusdu dıo sureklı bu yuzdende birtürlü güncellemeyi yapamıyorum acaba neden böyle bir uyarı verıo yardımcı olabılırmısnz simdikden tesekkur ederim..

 33. slm Mustafa bey bende SMS kısmı 8.1 i yüklemeden öncede ekran SMS yazmaya çalışırken dönmüyordu 8.1 i yükledim şimdi yalnız SMS yazarken yine hala ekran dönmüyor ama sadece SMS yazarken dönmüyor diğer hertürlü Dönüyor neden olabilir acaba çok teşekkür ederim bide o SMS yazacağım kısımdaki mikrofon ses yollamak için olan yani aktif değil saolunuz.

 34. Cihazımı yazmayı unuttum ip 6plus SMS yazarken ekran neden dönmüyor yazılarınızı ilgiyle takip ediyor Devamını bekliyorum saolunuz

  • Bendede 5s var bi eski sorunda sikintar vardı suanlik bisi yok yani bu haliyle daha iyi

 35. 4 s yükledim eskisinden nazaran iyi şarj 3G açıkken bitiyordu 1 saat kurcalasayfim dahada iyileştirme olmasi gerek ben Wi-Fi üzerinden yükledim sorun olmadi

 36. iPhone 4S kullanıyorum, kasma sorunu minimuma indi. iPhone 4’ler için iOS 7.1 neyse iPhone 4S’ler için iOS 8.1 hız konusunda aynı etkiyi yarattı. Telefon kendine geldi.

 37. sebeke de duzelme yok dusuk sinyal hala sifirlamada yaptim duzeltemedim ios 8 e gectim geceli duzelmedi 8.1 de de ayni yalniz 3G sinyali dusuk.

 38. bazen fuull takiliyor hard reset atmam gerekiyor acma kapama dahi tum fonksiyonlar duruyor hard formati atiorim duZelior cihazim 5s

 39. Arkadaslar 4s kullanıyorum cihazi fakat wifiye baglıyken denetlenemedi dio sürekli neden aca böyle oluo anlamıs deqılım neden böyle yapıo

  • hücreselin içinde ses ve verinin altında 2g 3g ve lte var
   seçiyorsun orada

   • ıpadde 2g 3g lte denen öğeler yok iki saat ayarlara girip kapatıorum neden acaba benle aynı durumda olan varmı

 40. bende 5s var cdma olanı mı yoksa gsm olan dosyayı mı indirmem lazım hangisini indirmeyelim türkiye kullanıcısıyım ı tunes den indirince güncelleme dosyasını cdma olanı indiriyor en sağlıklısı hangi dosyayı indirmek bilgi verirmisiniz

 41. Arkadaşlar bazı hatalar giderilmiş ama ben güncellemeden sonra 3G açıp biraz internete girdim daha hızlı şarj tüketmeye başladı.

 42. iyi gunler ıphone 4 teki kisilerimi ıcould ve ıtunes ıle yedeklememe ragmen ıpad ıme yukluyemıyorum yardımcı olursanız sevinirim

 43. Arkadaşlar bende 5s 7.1.2 var 8.1 güncellersem stabil çalışmaya devam edermi güncellemeye değermi yardımcı olurmusunuz?

 44. Merhabalar iphone 5im var ios 7 de hala güncellememiştim telefonda yazılım güncellemede ios 8.2 gözüküyor hala önce onu mu yüklemem gerekiyor yoksa bekleyeyim mi biraz daha teşekkürler

 45. slm benim telefonum iPhone 5 bende iOS 8.1 Güncelleme Yaptım suan telefonum çok güzel oldu her kese tavsiye ederim birazdan mecburiyetten. Yaptım açıkcası Mustafa bey telefonda 7.1.2 vardı telefon 3 g acık olduğu zaman her uygulama kapalı olduğun da bile İnternet’e bağlanıyor gibi pilin olduğu Kısım da donup duruyordu neden oldu bir bilginiz varmi 400 mb internetim bitti 2 günde

  • ”Uygulamaları Otomatik Güncelle” ve ”Arka Planda Uygulama Yenile”yi kapatırsan düzelir kanaatindeyim.

 46. Mustafa bey iPhone 5 lerde pil degisimi var demiştiniz benim iPhonemi ikinci el aldım daha önce ücretle değişmiş yine değiştire bilir miyim

 47. QuickType türkçe desteği geldimi, yoksa hala sadece ingilizce destegi var

 48. arkdaşlar ben 5s kullanıcısıyım bendede 7.1.2 wardı ama direk yükledim hiç bi sorun olmadı diğer güncellemeler gbi hata verme vs yok kesinlikle Gönül rahatlıgıyla yükleyin
  Ama 4 ve 4 s Kullanıcı arkdaşlar tavsiyem
  Eğer hala 8. Güncellemeyi yapmadıysanız yapmayın da çok yawaslama yaşarsınız ciddi şeklde…

 49. slm arkadaşlar iphone 5 kulanıyorum yüzde 37 batarya doluyken kendiliğinden kapandı açtım gene kapandı sorun nedir aceba

  • Seri numarandan bi kontrol et pil değişim programına dahil olabilirsin. %14-15te kapandığını gördüm de 37 nedir ya hu

 50. Arkadaşlar iphone 5c kullanıcısıyım telefonum 8.01 sürümüyle bir hata göstermeye başladı, uygulama güncellemelerini itunes ile yapmama rağmen app store uygulamasına girdiğimde önce uygulama güncelle diyor sonra aç yazıyor uygulamanın yanında ancak appstore güncelleme uyarısı kaybolmuyor. ios 8.1 yükledim sorun hala giderilmedi. Site içinde biraz araştırdım ancak buna bir çözüm bulamadım cihaza reset dahi attım açtım kapatım hala aynı, önerisi olan var mı.
  Saygılar

 51. Arkadaşlar bende 5 var güncellemeyi yapmalı mıyım sizce bi sorun olur mu kararsız kaldım

  • Ben yükledim. Hiçbir sorunla karşılaşmadım. Sanki ıos 7’den daha iyi performans alıyorum gibi hissettim.

  • Dekan sen tolkuna bakma ben iPad 3’ü yükselttim gayet güzel kasıyor yani, kaldı ki iPad 2 de retina ekran bile yok

 52. Çok şükür yükledim yalnız elma logosunda çok takılı kaldı home tuşu ile açma tuşuna aynı anda bastım paniğe kapılmıştım neyse açıldı çok şükür inşallah başka sorun çıkmaz sanırım uygulamalarım çok fazlaydı ondan takılma yaptı

 53. Dün 5s e yükledim önceki problemlerin hepsi çözülmüş şimdi ise sadece wifi ağında sıklıkla kopma sorunu yaşanıyor ama tavsiye ederim

 54. 3g de acikken sinyal zayif zayif oldugu icinde sarji cabuk bitiriyor 7 de yoktu 8.1 olmasina ragmen hala devam ediyor sorun

 55. 4s e yükleyen arkadaslar nasıl ios 8.1 yükleyenler yardımcı olabilir mi

 56. Facebook interaktif cevaplama yine çalışmıyor yazılımsal mı acaba yoksa benim telefon damı sorun var

 57. Mustafa Bey,Bilgisayarımda İtunes’in son sürümü(12….)yüklü(Yeni yükledim).Telefonu bağlıyorum.Güncellemeleri denetle diyorum.Saatlerce dönüp duruyor.En sonunda yazılımınız güncel diyor(Telefonumda 7.1.2 yüklü). 8.1 yüklenmiyor.Neden acaba(Telefonum iphone 5).

 58. Ana ekran tuşu çift tıklamada sorun var bu güncellemeyle geldi söz konusu problem, 5s kullanıcısıyım

 59. sa;
  4s yükledim. güzel sorun yok.
  8.0 vs… yüklemedim. mustafa bey i dinledim. rahat ettim

 60. arkadaşlar iphone 5 kullanıyorum. 8.1 güncellemesi yaparken telefon çöktü. itunes a bağlıyorum geri yükle seçeneğine tıklayınca indirme başlıyo fakat sonra neden bilmem bir türlü telefonu kurtaramıyorum. acil yardım ederseniz sevinirim

  • Aynı sorun benim I Phone 5 imde oluştu…yeni yazılım güncellenmeyi kabul ettım etmez olaydım telefonumda önce şebeke yok dedi.Sonra da kapandı bır daha açılmadı…Bilgısayarda i Tunes a bağladım telefonu iTunes telefonumu Görmüyor…Lütfen acil yardım

 61. Yeni güncelleme ile arayanı tam ekran gösterme özelliğide gelseydi cok iyi olurdu

 62. 5s kullanıyorum güncelleme yapamıyorum yazılım yüklenemedi diyor işlemin ortadında bu neyden kaynaklanıyor olabilir ?

 63. 4s olupta yüklemek isteyen arkadaşlar Tlf parçalamak istiyorsanız yükleyin memnunum diyen arkadaşlar 60 yaşındamı

  • aynen arkadaşlar önceki sürümde şebekeden yuana sıkıntım yoktu benim telefon tersine gidiyo sanırım. şebeke çekmiyor. wifiye bağlantı çok nazlı. kasma vs yok ama en önemli şeylerde problem yasıyorum. bıktım walla güncelleme gelmesinden. heyecanla bekliyoz geliyor yüklemeyelim diyoz dayanamıyoz = hüsran..

  • İos 6.1.3 kullanıyorum sizce performans farkı nedir? Bu arada telefon 4s iOS 7 icinde yavaş demislerdi o gün bu gündür güncelleme yapmadım yapmaya degermi?

   • Abi iOS6 en güzeli, yeni sürümler çıktıkça eskilerinin ulaşılabilirliği azalıyor ve kıymeti artıyor. Bence hiç değiştirme bir sorunun yoksa, elimde olsa ben de iOS6’ya geçerim yeminle 🙂 iyi geceler

   • Abi iOS6 en güzeli, yeni sürümler çıktıkça eskilerinin ulaşılabilirliği azalıyor ve kıymeti artıyor. Bence hiç değiştirme bir sorunun yoksa, elimde olsa ben de iOS6’ya geçerim yeminle 🙂 iyi geceler

 64. Mustafa bey sizden bir istegim var sizin içinde uygun olursa program çok güzel birde iphonesini satmayı Düşünen arkadaşlar içinde arttı bir bölüm de ekleye bilir misiniz çok faydalı olacağını düşünüyorum

 65. Merhabalar. Bende 8.1 e guncelledim fakat bende hala 2g-3g-4g arasinda gecis secenegi bulunmuyor.Şu an litvanyada yasiyorum ve litvan hatti kullaniyorm Yabanci sitelerde arastirdigmda bazi operatorlerin 8.1 de buna izin vermedigini soyluyorlar . Bu konu hakknda bilgisi olan varmi?

 66. arkadaslar 4s itunes üzerinden 8.1 yükledim gayet güzel donma kasma sıkıntı yok stabil bende sorun yok sizlerde yükleyebilirsiniz

 67. MERHABALAR KONUYLA ALAKASIZ BİŞİ SORCAM İPHONE 5s gold modelini kulanoyorum cihaz 1 yıl olmadı alalı kenarları soyulmaya. Başladı garantiye girermi değerli vcp nız için şimdiden tşkler mustafa bey

 68. 5s kullaniyor bu sabah guncellemeyi yukledim. Ama inanilmaz derecede sarj yiyor. Yani 3 saat icinde %100 den % 43 e indi. Hic sevmedim 8.1. Surekli sarjla mi dolasacagim!! :-/

 69. arkdaslar 8.1 5s yüklediken sonra su gibi gimeye sarj neden acaba üselik hiçe normal değil bu durum

 70. 4sime yuklemeye calştm indirdm tam yuklenecekken yazılm guncellme dogrulanamadı dedi ve yuklemedi indir guncelleme oyle duruor hep aynı hatayı verıor nasıl cozecgz bu durumu

 71. 4sime yuklemeye calştm indirdm tam yuklenecekken yazılm guncellme dogrulanamadı dedi ve yuklemedi indirdi duruor oyle

 72. Mustafa Bey Konumuzla Alakası Yok Ama Benim İpad 4 Üme Pangu8 Yanı cydia ios 8 i yükledim ama duyduklarıma gore normal reset atımız zaman cydia gitmiyormus geri yukleme yapıyorum su an pangu gidermi ? Acil yardım edın lütfen

 73. 5s kullanıcısıyım. 8.1 yükledim. Hala stabil değil. Donmalar oluyor. Wifi ağında sıklıkla kopmalar yaşanıyor.

 74. iOS 8e geçmek için mantıklı sebepler son derece az, güncelledikçe geri nasıl dönülür sorusunu çok sorar olduk. Farkında mısın apple :)))

 75. iphone 5 kullanıyorum pil problemi yasamaya başladım son yüklemeden sonra cok ciddi hemde açıp kapatıyorum ekranı % 3 azalıyor

 76. Mustafa bey safari tarayıcıda sorun oldu safarı açılmıyor sorunu var ne yapmak lazım

 77. Mustafa bey wi-fi sorunu tam olarak çözülmüş değil. Ayrıcı kimseden duymadığım bir sorun yaşıyorum. Görüşmeden sonra aramayı kapattığımda 1-2 saniyelik bekleme oluyor. Apple’ı kullanmamın en büyük sebebi seri ve hızlı olması. Böyle olunca benim için can sıkıcı oluyor

 78. alakasız soru olucak ama apple genius randevusuna 2 cihaz götürebiliyo muyuz? İkisiyle de ilgileniyolar mı?

 79. Wifi sorunu var kablosuz ağ berbat resmen telefondan sogudum 5s kullanıyorum ama berbat

 80. İphone 5s kullanıcısıyım. 8.1 güncellemesini yapma olaydım. Güncelleme sürekli hata verdi telefon kendini koruma moduna aldı. Ve en son destek ekibi ile birlikte fabrika ayarlarına geri dön yaptık. Ne var ne yok gitti. Şimdi güncel ama boş bir cihaz oldu. Ayrıca bir çok uygulumam japonca olarak iniyor. İphone 4 ten beri apple kullanıyorum hiç bu kadar saçma bir güncelleme görmedim.

 81. Uzun zamandır araştırdığım ve araştırmaktan yorulduğum bir konu hakında lütfen yardımcı olun: Nisan ayında Arabistan’dan getirttiğim telefonun aldığımdan beri parmak okuyucusu çalışmıyor ve zaman zaman telefon son güncellemeye rağmen programlardan atıyor. Telefonun seri numarası ile kontrol ettiğimde onarım süresi etkin gözüküyor ama ne operatörler ne de genpa, telpa vs. telefonu kabul etmiyor. Uluslararası garanti kapsamı Türkiye’de mi geçerli değil yoksa aldığım ülke kaynaklı mı anlamadım. Kimse de net bir bilgi vermiyor. Ve şu an telefonu bakıma gönderebilecek miyim ya da nasıl gönderebilirim hiçbir bilgim yok. Konu hakkında net bir bileniniz varsa lütfen aydınlatabilir mi? Benim durumumda olanlar için de faydası olur. Ben yandım başkaları yanmasın 🙁 yardım ve bilgi için şimdiden teşekkürler…

  • Garanti sadece aldığın ülkede geçiyor . Dışarıya devamlı çıkan biri değilseniz 500 tl daha fazla verip ülkemizden almanız daha doğruydu üstelik 2 yıl garantili

  • İlk kez iphoneden soğudum.telefon ve tablet donuyor.bu sorun acil giderilmeli.
   Son güncelleme berbat.

 82. 5s son güncellemeden sonra video izlerken ekran kararıyo ve dokunduunda tekrar geliyo androit gbi oldun ios

 83. zaten bu gidişle öyle olacak ıp6 bile smsng gibi yan tarafdan kapatmalı 🙂 ıos bitti 🙁

 84. mesajların içinde arama yaptıgımızda hiçbir sonuç vermiyordu bu hta düzeltilmiş 😀 mutlu oldum
  çünki yoğun mesaj trafği içinde bazı mesajlara tekrar bakmak zor oluyordu harika oldu teşekkürler apple

 85. İp6 ve ios8 yeniliklerine ragmen yazi yayinlama sikligi oldukca azaldi. Mustafa bey sagliginiz sihhatiniz yerindedir insallah.

 86. Benim iphone 5 te hoparlörü açınca ses gitmiyor nasıl düzelte bilirim yardım edin

 87. 3 hafta önce aldığım iPhone 6 dün şirketimin CEO suna sunum yaparken kendi kendine Siri yi açtı. Herkes dönüp bana baktı. Telefonum hakkında yapılan şakalar da tuzu biberi oldu.
  Yarın zorlu centre a gidip geri vermeye çalışacağım. Bana şans dileyin

 88. 3 hafta önce aldığım iPhone 6 dün şirketimin CEO suna sunum yaparken kendi kendine Siri yi açtı. Herkes dönüp bana baktı. Telefonum hakkında yapılan şakalar da tuzu biberi oldu.
  Yarın zorlu centre a gidip geri vermeye çalışacağım. Bana şans dileyin

 89. 5s kullanıyorum 8.1 le resmen berbat oldu telefon apple markasından sogudum resmen wifi 3g ve telefonda donma oluyor rezillik resmen bu marka bu parayı hak ermıyor artık:(

 90. 8.1i yükledikten sonra wifi ile aşırı derecede sorun yaşıyorum kopmalar çok fazla oluyor eğer sitelerde gezinti yapıyorsanız belli olmuyor ama online oyun oynuyorsamız çok belli oluyor bunu anlarsınız ve bu konu hakkında bir wifi hızlandırma programı falan varmı bilen yardım ederse sevinirim umarım bu sorun düzelir…

 91. Sorunlar genel olarak düzelmiş fakat şarj ios 8.02 ye göre daha çabuk bitiyor. 8.02 de 3G sürekli açıkken 8.1 de Edgede kullandığımdan daha uzun süre şarj gidiyordu. Tabi bu katlanılamaz bi fark değil. Şebeke çekişi 8.1 le birlikte baya iyi oldu. Wifide daha iyi olmalıydı hala ios7deki wifi performansı yok malesef.. Telefonum 5S, bunlar benim gözlemlerim…

 92. Edge şarj daha uzun gidiyor Wi-Fi ve 3G daha iyi olmasi gerek Facebook uygulamasi açarken cok beklıyor bizi programlarda Dönüyor iOS 7 cok ariyac gibi geliyor bana

 93. Merhaba iyi çalışmalar ıphone 6 telefonum var 8.1 güncellemeyi yaptıktan sonra wi-fi ve internet bağlantı sorunu yaşıyorum buna bir çözüm bulabilirmisiniz

 94. 8.1i yükledim whatsapptan fotograf gönderemiyorum foto yayınlarından etkinleştirmemi istiyo etkin hale getirdiğim halde yine sorun çıkartıyo ama normal film rulosu dosyadan gönderiliyo neden diğer dosyadan gönderilmiyo

 95. 5s kullanıcısıyım 8.1 ile cok daha güzel oldu hiç bi sıkıntı yaşamıyorum

 96. 5s kullanıcısıyım 8.1 ile cok daha güzel oldu hiç bi sıkıntı yaşamıyorum ..

 97. Hiçbir güncellemede sorun yaşamamıştım şarj ile ilgili. Ama ciddi boyutta sorun yaşıyorum. Artık 3G yi wifiyi kapatıyorum ekranı karartıyorum konum servislerini de kapatıyorum. Ee ne anladım ben bu işten.

 98. omer arkadaş gibi benim de konuşma esnasında hoparlör etkin hale getirdiğin de sesim karşıya gitmiyor cihaz iPhone 5 iOS 8.1

 99. benim sorunum haritada favorilerime eklenmiş yerleri daha önce kullanabiliyordum ama şimdi kullanamıyorum navigasyon calışmıyor adres girmem gerekiyor favori hedeflere gitmiyor ne yapabilirim

 100. ios8 ve sonraki güncellemelerde bir turlu wifi düzelmedi. NE OLUR SESIMIZI DUYURUN BIR GÜNCELLEME MI NE GELECEKSE GELSIN SADECE WIFI SORUNUNU ÇÖZSÜNLER. BU KADAR LANET BIR ŞEY GORMEDIM. SÜREKLI KOPUYOR

 101. diktenin çalışmamasının veya sorun vermesinin nedeni ne olabilir bana yardımcı olabilirmisiniz

 102. IOS 7 ile IOS 8 ARASINDAKİ YENİLİKLERDEN BAZILARI.
  N.YILMAZ. EKİM.2014.SAKARYA
  1. Dikte; konuştuğunu yazıyor. İnternet açık olacak. Klavyedeki microfona dokun.
  2. En güzel özellik artık hangi uygulamanın ne kadar pil tükettiğini görebiliyor olmamız. Ayarlar -> Genel -> Kullanım -> Pil Kullanımı menüsü altında artık daha detaylı bilgiler yer alıyor.
  3. Ana Ekran (Home) tuşuna iki defa basınca çıkan multitasking menüsünün üst kısmında yer alan “Son Kullanılanlar” kısa yolu.
  4. Bu arada Bildirim Merkezindeki veya kilitli ekrandaki bildirimleri de sola kaydırarak, şağıdaki ekran görüntülerinde olduğu gibi aksiyon alabiliyoruz.
  5. Bir sayfa açıkken üst bildirim merkezine mesaj geldiğinde; üzerine tıklarsak, mesajlar uygulaması açılıyor. Fakat eğer bildirim mesajını aşağı çekersek o zaman da Mesajlar uygulaması açılmıyor fakat cevap yazabileceğimiz bir alan çıkıyor.
  6. Diyelim ki birilerine önemli bir email atıyoruz ve sadece bu e mailimize cevaba geldiğinde ayrıca bir bildirim almak istiyoruz. Bu durumda önce aşağıdaki gibi mesajımızı hazırlarken konu kısmının en sağında çıkan “zil” ikonuna tıklıyoruz ve seçim yapıyoruz. Cevap gelince bildiriyor.
  7. Bildirim Merkezindeki veya kilitli ekrandaki bildirimleri de sola kaydırarak, farklı aksiyon alabiliyoruz.
  8. Artık farklı klavye kullanım imkanı var. Uygulamalar geliştiricilerin kendi hazırladıkları klavyeleri tüm işletim sisteminde kullanılabilmelerine imkan sunuyor.
  9. Arka planda çalışırken lokasyon kullanan uygulamaların, farklı bir izinle kullanıcılardan ayrıca onay alması zorunluluğu. Ayarlar, gizlilikten seçim yapılır.
  10. Mail uygulamasında bir mesaj yazmaya başladığımız sırada eğer daha önce bize yollanmış bir mesaja bakmamız, ya da o mesajdan birşey kopyalayıp şu an yazdığımıza yapıştırmamız gerekirse, artık taslak halindeki mesajımızı başlığından aşağıya doğru çekerek ekranın altına kolayca atabiliyoruz.
  11. Gelen e mail mesajını sağa doğru çektiğimizde kenarında “Okundu veya Okunmamış olarak İşaretle” seçenekleri çıkıyor mesajın o anki durumuna göre. Benzer şekilde bir mesajı sağa değil de sola doğru bir miktar çekersek de bu sefer aşağıdaki gibi “Fazlası, Bayrak Ekle ve Çöpe At” seçenekleri çıkıyor eskisi gibi. Fakat yukarıda bahsettiğimiz sola kaydırma işlemini hiç yarıda bırakmadan yani tamamen sola kaydıracak şekilde yaparsak o zaman ekranda sadece “Çöpe At” seçeneği çıkıyor ve hiç bu seçeneğe basmamıza gerek kalmadan mesaj direkt siliniyor. Yani silme işlemi için tek yapmamız gereken bir mesajı sağdan sola hiç parmağımızı kaldırmadan sürüklemek.

  KAMERA;
  12. Çok fazla özellik geldi. Arama, ışık ayarı vs…
  13. Ekrana dokun ve aşağıya doğru çekince ışık ayarı yapılıyor.
  14. Zamanlayıcı ile kendini çekebilirsin.
  15. Hızlı çekim: zeti saniyede 1 kare gibi çok düşük hızlarda çekilen fotoğrafların birleşiminden videolar oluşturulma tekniğine Time Lapse ismi veriliyor. Yani 1 saatlik çekimden yaklaşık 5 dakikalık hızlı çekim videolar elde ediliyor

 103. merhaba bir sorum var lütfen yardımcı olun . 5s kullanıcısıyım 8.1 e güncellemek istiyorum telefon üzerinden yaparken ios 8.1 indirilirken bir hata oluştu diyip duruyor sürekli sebebi nedir ? Nasıl çözümler ve güncelleme yaparım itunes üzerinden pc den yapma imkanım yok çünkü .

 104. Sorun okadar çok ki saymakla bitmez çok yazık nasıl update yapıyorlar anlamadım samsungu olan arkadaşlar dalga geçiyor artık ver çöpe atalım diye pil sorunu çok yüksek şuan hoparlör açınca karşı taraf duymuyor artık internet sitesini açarken düşünüyorum ya kapanırsa diye

 105. merhabalar. 4s ve 6 kullanicisiyim. 4s telefonumda ara ara takilmalar oluyor son guncellemeden sonra ama fazla rahatsiz etmiyor. Telefona cevap verirken gec algilasi, keza gec kapanmasi 2 snlik gec algilama var. Ya da herhangi bir ikona tiklayinca yine gec algiliyor. 2 snlik sabir varsa pek problem yok aslinda. Ama goruyorum ki 5 ve 5slerde cok problem var. 4s ten sonra birakmalilardi. Cunku benim nazarimda her zaman 4s hep mukemmel kalcak. 6 ya ragmen. 4ste tek problem sarj. Ama arabada evde is yerinde sarj aletlerin varsa asosyal bi apple kullanicisi olabiliyorsun rahatlikla

 106. Mustafa Bey merhaba, 5s kullanıcısıyım yazılım güncellemesi geldi uyarısı alınca yüklemek istedim fakat elma işareti dondu kaldı ekranda ve hiçbir şekilde gitmiyor, home ve power tuşunu da denedim. Keşke indirmeseydim , apple bizleri mağdur etti. İletişim kuarmıyorum şuan telefonsuz kaldım. Ne yapmamı önerirsiniz? Cihaz normal Türkiye garantilidir. Yardımınız benim için önemli. Teşekkürler

 107. 5s Wi-Fi sorunları devam ediyor acil düzeltin ne diye ios 8 cikardınız eski Sürüm daha iyiydi bu gidişle iphone kullanımına son verecez

 108. Çağla Hanim garantiye götürmenizi tavsiye ederim telefon yüklemesini beklemediniz mi ne kadar sure geçti kapandıktan sonra

  • Şarja takılı olarak güncelleme yapıyordu güncelleme çubuğu ilerledi sonra elma ve parlak ekran donuk olarak kaldı. Yaklaşık 2,5 saat oldu halen aynı şekilde parlak ekran ve elme ile duruyor , reset de denedim power ve home tuşu ile olmadı. Ankara’da yaşıyorum, telefonu Vatan’dan almıştım, oraya mı vermeliyim yoksa apple servis denen resmi olmayan servislerde mi yaptırmalıyım bilemedim. Mayıs ayında almıştım garantisi devam ediyor.Bana yardımcı olursanız sevinirim.

   • Komik olmuş 🙂 Site çok kötü bir yer haline geldi. Mustafa Bey’i de anlıyorum aslında. Sağlık problemleri de bir ara vardı. İş yoğunluğundan ya da özel ğroblemlerden ilgilenemiyor. Bence en doğrusu sitenin kapanması. Bunu daha önce yapması gerekirdi hatta.

 109. iPhone 6 kullanıyorum. Son versiyondan sonra şarja takıyorum şarj olmuyor. Kabloyu ters çevirip takınca şarj oluyor. Çok pil tüketiyor. Arada donmalar oluyor.

 110. merhaba arkadaslar.uzun yillardir apple kullaniyorum ama son zamanlarda artik cekilmez bi hal aldi.yazilimi berbat oldu surekli problem sorun.cikan geni cihazlar iyice mahfettiler eline yuzune bulastirdilar.karar verdim LG yada samsung a gecicem kullanan arkadaslarimda yasadigim problemlerin hic biri yok.

  • Senin gibi düşünenler çoğalmadıkça apple’ın tekeli devam edecek dostum hem de büyüyerek 🙂 LG G3 gayet güzel şimdiden hayırlı olsun

   • valla etraftan gozlemledigim boyle arti olarak kendim yasiyorum surekli porblem bi dunya para veripte surekli sorun yasamak akillica gelmiyo bana .kabul edilmeliki apple herseyi eline yuzune bulastirmaya basladi gercek hu yani

 111. iphone 5c 8.1 güncelleme yaptım hiç bir problem yok maşallah yanlız birz 3g baglantısında kullanımda biraz hızlı sarj yiyiyor oda düzelir zamanla herekese tavsiye ederim şu ikonları rekli ios6 daki gibi daha az renk kullansalar ,aşğıdaki buzlu şeriti kaldırsalar başka sorun kalmayacak

 112. Iphone 6 kullanıcısıyım 8.1 güncelleme yaptıktan sonra ciddi sorunlar yaşıyorum telefon donup kalıyor

  • Bnde 6 kullanıyorum herhngi bı donma vs yok hangi uygulamalrda sorun yasıyrsunuz

 113. ios 8.02 de sarjim 3g olmasina ragmen 8.1 den cok daha fazla gidiyordu. Arama geldigi zaman 2 sn sonra telefon aciliyor iphone 5s kullaniyorum ve artik sinir krizi gecirtmeye calisiyor telefon ios 8 tamamen fiyasko bi yazilim oldu…

 114. iOS şeyin şeyine suyu kaçırdı iyice bu nasıl güncelleme arama geliyo açıyorum hala telefon çalıyo

 115. 8.1 yükledim 4 s kullanıyorum herrhangi sorun yaşamadım stabil kullanıyorum sıkıntı yok gibi…

  • Ben 4s kullanıyorum güncelleme yapamıyorum
   artık internete bağlı olmadığınız için ios 8.0.1 doğrulanmadı uyarısı alıyorum çözümü bilen var mı?

 116. Mustafa bey uzun zamandır yazı yazmıyorsunuz iPhone 6 ile plus arasında kaldım en yakın zamanda değerlendirmelerini bekliyoruz

 117. Iphone 6 telefonuma 8.1 Güncelleme yapıldıktan sonra Wi-Fi kullanamıyorum bu duruma acil bir çözüm bulabilirseniz

 118. Güncelleme sonrası Pusula ve bazı uygulamalar çalışmıyor 5s
  Bilginiz varmı Mustafa bey

 119. iPhone 5 Kullanıcı arkadaşlar iOS 8.1 sonrası görüşme esnasında hoparlör ettin yapınca karşıya ses gitmiyor du nasıl düzeleceğini anlatıyorum arama yapınca çalar ken diyer telefon hoparlör etkin durunda bekleyin ve konuşun sonra telefonunuz düzelmiş olacak

 120. Mustafa bey birsey sorucam konuyla ilgili pek alakasi yok ama cevaplarsaniz sevinirim , iphone 6 ile birlikte tanitilan etkinlikte bi oyun tanitildi vainglory diye bu oyun bizim turk magazasinda yok diyor fakat filipin magazasinda var magazayi falan degistirmek istiyorsan tikla diyor bunu yaparsak bi sikinti olur mu ? Geri kendi turk magazasini donebilirmiyiz

  • Dönersin. Bende google maps icin abd magazasina girip indiriyorum uygulamayi, sonra turkiye magazasina geri donuyorum

 121. Mustafa bey ben iPhone 5 kullanıyorum iOS 7 problemim yoktu iOS 8.1yukseltim cıhacımın Şarj anormal dercede bitiyor kapanıyor şarj var ken kapanıyor benim be yapmam Lazım

 122. iphone 5 swap cihaz ios 7.0.2 ile geldi hiç kullanmadan ios 8 i yükledim. video izlerken takılma donma sorunu ve youtube google twitter gibi uygulamalar biraz kullandıktan sonra kitleniyor uygulamaları kapatıp açınca düzeliyorlar. ios 8.0.2 de de ios 8.1 de de devam ediyor. acaba sorun cihazımda mı sonuçta swap cihaz. konuyla ilgili bilgisi fikri olan yardım edebilir mi?

  • yok mu aynı sorunları yaşayan? kimsenin fikri yok mu? mustafa bey nerelerdesiniz?

 123. 5s kullanicisiyim ios 8 telefonun verimini %40 lara varan oranda dusurdu, 8.1 versoyonuyla beraber hattin cekmesi ve wifi baglantilarinin cekmesi giderek kotulesti, sarj zaten hic dayanmiyor artik, daha iyisi olmayacaksa neden surum yukseltirler anlamiyorum, ahhh Steve reis ne hale getirdiler iphoneyi

 124. Pro sunu sattiginiz programinizla ilgilenmiyorsunuz diye yazdigimda bana uzuuun bir cevap yazmistiniz Mustafa Bey. Buradan kazandiginiz paranin disinizin kovuguna dahi gitmedigini belirtmistiniz. Anladim da bundan bize ne? Biz size yetip yetmedigiyle ilgilenmeyiz. Ortada bir taahhut varsa verilen paranin karsiligi hizmeti almak isteriz. O pro yu reklamlari kaldirmak icin koyduk demissiniz, bu isi hobi olarak yapiyorum demistiniz. Hayir efendim, ne amacla olursa olsun para talep ederek yaptigin bir sey hobi degildir ve bir is ahlaki gerektirir. Ayrica pro satisi sadece reklam kaldirma icin degil. İnsanlarin sorularina hizli cevap verme taahhudunuz de var. Bence ya isinizin basina donun ya da bu uygulamayi para karsiligi satmayi durdurup tamamen ucretsiz hale getirin. O parayi odeyen sadece bir kisi bile ciksa o insana karsi sorumlusunuz. Hobi diyerek isin icerisinden siyrilamazsiniz. Saygilar

  • buradan kazandıgım para cok komik diyerek ilgilenmeyi bırakan kişi degil de ben mi paracıyım? senin beyninde ödem oluşmuş, mantık merkezine baskı yapıyor ve doğru düşünemiyorsun. saygılar

 125. Mustafa bey ios 8.1 yukledikten sonra rehberimdeki kisileri duzeltme yapamiyorum silemiyorum , bide arama yaptigimda bulmuyo kimseyi bu neden oluyodur cvp verirseniz sevinirim ???

 126. Burak bey tr apple Store kimliğinizi girdiğiniz anda yeniden tr apple Store dönecektir iser ABD Hesabı alairsaniz İngilizce Dönüyor tekrar Türkiye hesabınızı girdiğiniz anda Türkceye Dönüyor

 127. TAVSİYE…
  Cihazına hiç güncelleme yüklemeyenlere güncelleme yüklemeyin diyorum,yükleyip de sorunlarla boğuşanlara da önerim şu:
  İlk önce telefonunuzu yedek alın(bunu itunes programı ile bilgisayarda yapabilirsiniz),daha sonra yukarıda verilen linklerden cihazınıza uygun olanını indirip bilgisayardan itunes programı yoluyla yükleyin,hataları en aza indirmenin yolu bu.zaten yukarıda resimlerle anlatılmış
  İnşallah probleminizi çözülür..

 128. Slm Mustafa bey dikte özelliğinin kullanımını Detaylı anlatabilirmisiniz teşekkürederim

 129. Uzun süredir uygulama ile ilgilenmeyen Mustafa beyin sağlıkla ilgili problemleri vardır diye düşünüyorum. Uzun süredir takip ediyorum ilgilenmemenin geçerli bir sebebi olacağını dusunuyorum

 130. iphone 5 var bende ios8.1 yuklemeye calısıyorum her zaman hata verıyor. Nasıl yuklemem gerekıcek yardımcı olur musunuz

 131. Mustafa bey sayfayla ilgilenemiyosanız satın alabilirim insanlar sizden yardım bekliyor ama zaman bulamıyosunuz iphone 6 deneyimizi yazacağınızı söyleyeli 1 ayı geçti siz sadece 8.1 ile ilgili yazınızı paylaştınız oda azaten kopyala yapıştır hep aynı şeyler zamanı olan insanlara satın isterseniz eğer duşunurseniz iletişim bilgilerimi vereyim saygılar..

 132. Size müstehaaaak adamın onca emeğini yere attınız insafsızca,nankörlük resmen, Mustafa bey seni çok iyi anlıyorum senin yerinde olsam gram bilgi paylaşmam ama sen insaflısın.

 133. son güncellemeden sonra wifi sorunları başladı, bağlanamama, ağ hatası, sayfaların yavaş açılması vs vs 3g ye geçince sorunsuz.

 134. Bile Güncelleme olmaz olsun sarz diye bisey yok bir saat internette gezindim sarzin nerdeyse Yarısı bitti disarda internet açana oldum sarZim bitecek diye 5s kullanıcısıym bir önceki Güncelleme sarzi mukemmel yapmıştı

 135. İphone 5 kulaniyom wiwi bulmiyor ikide bir kopiyor ve cok yavaş aynı sekil 3gde ve kasmalarda var adam akılı yapamiyorsaniz o zaman ikide bir gunceleme yolamayın 7.1 cok rahatı

  • Mustafa bey güncelleme yollamıyor.boşuna burda sikayet etme apple’e sikayet et.tel,ios hakında bilgi ver görenler bilgilensin iyi veya kötü Mustafa bey bu aralar yok Android’e geçti.galiba:D

 136. Mrb 4s 6.1.3 kullanıyorum 8.1 de 3G kapama varmi sizce iOS 8.1 e gecmelimiyim?

  • Hsyn’e katılıyorum. iOS6 olan iPhone 5 varsa değiş tokuş yapılır iOS7.1.2 siyah iPhone5 ile

 137. Telefon güvenlik koduyla yani touch id ile açilip içine girilebilirken telefonu kapatma tuşuyla kapatabilmek güvenlik açiği değilmi güvenlik kodunun ne anlami kaliyor o zaman…Adam telefonu çalsa hemen kapatabiliyor kapatincada iphone u bul bir halta yaramiyor o yüzden güvenlik kodu olan hiçbir telefon ile ne menüye giriş yapilabilmeli nede kapatilabilmelidir bu bir güvenlik açiğidir iphone için

 138. iPad mini 1’e ios 8.1 yükleyen var mı acaba? Varsa yorumlarınız neler?

 139. Fazlaca sarj bitiyor duşunun sabah 9 dan 12 ye kadar yüzde 40 azalıyor sizce sorun mu var telefon da face ins hersey kullanıyorum normal mi ki

 140. merhaba mustafa bey benim aklıma son bi kaç gündür bir soru takıldı ve bi türlü içinden çıkamıyorum ben yakın zamanda yeni bir iphone cihaz aldım ve pil ömrünü nasıl en uzun süre kullanırım bi türlü bilemedim yani nasıl şarj etmeliyim telefonumu ben normalde geçmiş yıllarda kullandığım iphone cihazları pilini tamamen bitirip daha sonra şarja takar ve tam dolana kadar şarj ederdim ancak son zamanlarda onun çokta sağlıklı olmadığı hakkında duyumlar aldım beni bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim

 141. tim cook un özel hayatını duyan mustafa bey htc one (m8) alarak ios defterini tamamen kapatmıştır yapıcak bişey yok 🙂

 142. Şimdiye dek güncellemeden öok memnundum ama iphone 5i kapattıktan sonra açmak uzun sürüyor ve demin kendi kendine kapandı ipadim de çok geç açıkıyor wifiden indirdim güncellemeyi bir yerde hata mı yaptım acaba sağolun

 143. Pro versiyindan mesaj yazamiyorum, bu uygulama, daha dogrusu ilgisizliginiz can sikmaya basladi.. Mesaj bolumunde gonder’e tiklanmiyor ve alttaki isim ve mail bolumu yukari asagi hoplayip hareket ediyor.. Burdan da cevap alamam ama yine de yazayim dedim..

  • ‘Vifi’ yazısına ne gibi bir cevap bekliyordunuz acaba merak eyledim şimdi

 144. Slm,iphone 5 kullanıcısıyım.ios 8.1 yükledim.son zamanlarda şarj etme sorunu başladı.kabloyu takıyorum,şarj olmuyor.bu aksesuar desteklemiyor yazısı çıkıyor.çıkartıp takınca geri oluyor.bundan önce böyle bir sorun yoktu

 145. Güncellemelerin telefon performansnı artırması gerekmiyor mu neden her güncelleme sonucu çoğu telefonda sorunlar daha da artıyor ve performansı düşüyor telefonn ( yapılan yorumlar bunu gösteriyor ) Ben telefonumu aldığmdan beri hiç güncellemedinm. iOS 7.4 şuanki. Her yeni güncelleme yayınlandığında her seferinde yorumlar yüklememem gerektiğini düşündürtüyor ama hala kararsızm. Şuan ki güncellemeyi yüklemelimiyim yoksa yüklememelimiyim

 146. apple air tableti 8.1 güncellemesi yaptım ve ekran siyah oldu ordada itunes simgesi ve şarj kablosu gözküyor yardımcı olur musunuz

 147. Arkadaşlar haber aldığım kişilere göre ki inanırım;mustfa bey rahmetli olmuş Allah rahmet etsin..

  • Yahu nerden uyduruyosunuz böyle şeyleri Mustafa Bey bugün Turkcell Teknoloji Zirvesinde sunum yapıyor şu anda :))

  • Mecazi anlamda yazdıysanız evet eskisi kadar güncelleme yapmıyor ama Mustafa Bey yaşıyor :))

 148. arkadaşlar iPhone 5s kullanıcısıyım. iOS 8 yazılımı ile bazı deneyimlerimi paylaşmak istedim. Öncelikle iOS 8 Çıktığı ilk günden beri, gerek buradan gerekse diğer Web sitelerinden, iOS 8 hk.daki yorumları takip ettim. Tâki iOS 8.1 çıkana kadar. Bu geçen süre içinde iOS 8 yazılımını yükleyen 5 ve 5s Arkadaşlarımın deneyimlerini de sorduktan sonra iOS 8.1 i yüklemeye karar verdim. Son 1 haftadır kullanıyorum. Herhangi bir sıkıntı Yaşadığım söylenemez. iOS 7.1 ile iOS 8.1 arasındaki performans farkı hız konusunda biraz düştü denilebilir. Onun dışında herhangi bir sıkıntı yaşamadım.
  Eğer iOS 8.1 sürümünü 5 veya 5S olanlar yüklemek isteyen arkadaşlar olursa, şuna dikkat etmelerini tavsiye ediyorum. Herhangi bir Windows veya Mac tabanlı bir bilgisayardan yapmalarını, en önemlisi Güncelleme yapmadan önce yedeğini mutlaka almalarını tavsiye ederim. Ayrıca kullandığımız Programların güncel OLMASINA dikkat ediniz.

 149. Abi iyi günler bi sorum olacaktı forumda nasıl soru sorulacağnı bulamadığım için buraya yazıyorum bende bi iphone 5 var lcd si sarkıyor sanırım bunu nasıl düzeltebilirim aceba şimdiden teşekkürler (üst taraf ön kameranın bulunduğu tarafa hafiften baskı uygulayınca içeri çöküyor )

 150. Bu benim 3. İphonem son güncellemeden sonra şarj sıkıntım var. Aldığım güne lanet etmek üzereyim. Düzelt artık apple.

 151. Allah rahmet eylesin mekani cennet olsun iyi adamdi mustafa bey cok emegi gecti sakin sabirli adamdi iyiler erken oluyor zaten

 152. Telefonum surekli kendi kendine kapanip aciliyo sarja taktigimda bi sayida takilip kaliyo saatlerce dursa bile. Telefonum yaşıycak mı ne yapmam gerekiyo

 153. iPhone 5S kullanıyorum iOS 8.1 güncelledim tamamen stabil Çalışıyor en ufak bir problem yok ve çok hızlı

 154. Mustafa bey trafik Kazası geçirerek gözleri kör olmuş daha sonra başka bir trafik Kazası geçirerek tekrar gözleri açılmış bu ara iphoneturkey uygulamasıda başıboş kalmış artık kimse Tarafından takip edilmemiş…

 155. ya ıphone 6 var ama guncelleme yapamıyorum hata olustu dıyo ne yapmamlazım ??

 156. Bir iphone 5 kullanıcısı olarak diyorum ki sakın ios8 yükleyim demeyin çok büyük bir hataya düşersiniz. Çevremde iphone 5 kullanıcısı birçok kişiye sordum ve tek bir olumlu yanıt alamadım hepsi olumsuz şeyler söyledi.

 157. iyi günler mustafa bey. İphone 6 plus kullanıyorum telefonum sessizde olmasına rağmen fotoğraf çekerken ses çıkıyor. Bu sorun neden kaynaklı olabilir? Ayarlarına baktığımda herşey tamam sessize ayarlı ama yinede ses çıkıyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim

 158. Ben iphone 4 kullanıyorum ve iOS 7.1.2 de takılı kaldı güncel olmamasına rağmen güncel diyor ve iOS U 8 yapmıyor ne yapmalıyım

 159. Ben iphone 4 kullanıyorum ve iOS 7.1.2 de takılı kaldı güncel olmamasına rağmen güncel diyor ve iOS U güncellemiyor ne yapmalıyım

Comments are closed.