Pil Sorunu olan bazı iPhone 5’ler için Apple’dan Ücretsiz Değişim Programı

Takipçilerimiz hatırlayacaklardır geçtiğimiz Nisan (2014) ayında Apple kapatma tuşu sorunu yaşayan iPhone 5’ler için bir değişim programı başlatmış, biz de detaylarını Apple’dan Kapatma Tuşu Sorunlu iPhone 5′ler için Ücretsiz Değişim Programı başlıklı yazımızda paylaşmıştık.

Apple bu sefer ise pil sorunu yaşayan bazı iPhone 5’ler için benzer bir ücretsiz değişim programı duyurdu. Ben de bu programın detaylarını ve hangi cihaz sahiplerinin yararlanabileceğini paylaşayım istedim.

Görsel Kaynak: www.ifixit.com

Apple’ın programın duyurusunda paylaştığına göre Eylül 2012 ile Ocak 2013 arasında satılan bazı iPhone 5’lerde pil problemi (çok çabuk bitmesi) olabiliyormuş. Bu cihazlardan sorunlu olanlar ise belliymiş ve seri numaralarından kontrol edilebiliyormuş.

“Apple has determined that a very small percentage of iPhone 5 devices may suddenly experience shorter battery life or need to be charged more frequently. The affected iPhone 5 devices were sold between September 2012 and January 2013 and fall within a limited serial number range.”

Bu yüzden pil sorunu olduğunu düşünen iPhone 5 sahipleri, cihazlarının ücretsiz değişime uygun olup olmadığını kontrol etmek için https://ssl.apple.com/tr/support/iphone5-battery/ adresini kullanabilirler.

Pil sorunu olan iPhone 5’ler Apple’ın sitesinden kontrol edilebiliyor.

Bu yüzden “Benim cihazımı da ücretsiz değiştirirler mi?” diye sormadan önce lütfen aşağıda anlattığımız şekilde cihazınızın seri numarasını bir kontrol ettirin.

Cihazınız bu programa uygun mu?

Cihazınızın bu ücretsiz değişim programına dahil olup olmadığını görmek için yine de önce https://ssl.apple.com/tr/support/iphone5-battery/ adresinden cihazımızın seri numarasını kontrol ettirmeniz gerekiyor. Bu sayfayı açtıktan sonra da yapmamız gereken aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi cihazınızın “Ayarlar -> Genel -> Hakkında” menüsünde yazan “Seri Numarasını” girip “Submit” (Gönder) tuşuna basmak.

Önce cihazınızın seri numarasını bir kontrol ettirin.

Eğer seri numarınızı gönderdikten sonra, numarayı girdiğiniz kutunun hemen altında ingilizce “The iPhone 5 serial number you entered is eligible for this program.” şeklinde bir yazı çıktıysa cihazınız ücretsiz değişim uygun demektir. Eğer uygun değilse “The iPhone 5 serial number you entered is not eligible for this program.” ifadesi çıkacaktır. Yani “is eligible” yazarsa uygun, “is not eligible” yazarsa uygun değil demektir. (Ben yazıyı hazırladığım sırada sol tarafta ülke (country) olarak Türkiye seçmeme rağmen sayfadaki herşey ingilizce olduğu için ayrıca detaylı yazma gereği hissettim.)

is not eligible ifadesi yazıyorsa cihazınız ücretsiz değişim programına uygun değil.

Bu program ne zaman başlıyor?

Apple’ın bu konuyla ilgili sayfasında Türkiye için bu ücretsiz değişim programının 29 Ağustos 2014 tarihinde başlayacağı yazıyor. Amerika ve Çin için ise biraz daha önce yani 22 Ağustos 2014’te başlıyor.

Değişim programı Türkiye için 29 Ağustos 2014’te başlıyor.

Bu ücretsiz değişim hizmeti nerelerde veriliyor?

Bu hizmetin kesin alacağı yer Zorlu Center’daki Apple Store. Belki bir süre sonra Pupa gibi APR’larda da bu hizmet verilebilir ama başlarda sadece Apple Store’da olacaktır.

Ben iPhone 5’imi yurt dışından aldım ve 1 yıllık garantisi bitti. Zorlu Center’daki Apple Store’dan ücretsiz değişim hizmeti alabilecek miyim?

Öncelikle cihazınızın yukarıda paylaştığımız gibi programa uygun olup olmadığını bir kontrol edin. Eğer uygunsa geriye bir tek cihazınızın hangi ülkeden alındığı kalıyor. Apple’ın bu konuyla ilgili sayfasında şöyle bir ifade geçiyor; “Apple may restrict or limit repair to the original country of purchase.” Yani “Apple tamir hizmetini sadece cihazın alındığı ülkeyle sınırlı tutabilir” diyor.

Zorlu AVM’deki Apple Store’da, 1 yıllık uluslararası garantisi devam eden ve Amerika’dan alınmış cihazlara destek verilmezken, Avrupa’dan alınanlara destek veriliyor. Bu yüzden cihazınızı Amerika’dan aldıysanız ve yukarıdaki değişim programın uygunsa dahi Türkiye’deki Apple Store’da destek alamayacaksınız büyük bir ihtimalle.

Ben iPhone 5’imin sorunlu pilini daha önce garantisi bittiği için Apple Store’da ücreti karşılığı yaptırmıştım. Enayi durumuna mı düştüm şimdi?

Elbette hayır. Apple’ın bu konuda da bir açıklaması var: “If you believe you have paid for a replacement due to this issue, contact Apple regarding a refund.”  Yani eğer bu konuyla ilgili daha önce ödeme yaptığınızı düşünüyorsanız o zaman Apple Destek Bölümü ile iletişime geçip geri iade talep edin diyorlar.

Sadece sorunlu pili mi değiştiriyorlar yoksa cihazın kendisini mi?

Güncelleme (1 Eylül 2014) : Değişim için Zorlu Apple Store’a giden bir takipçimizin aşağıda bu konudaki tecrübesini paylaşmış. Görününe o ki Türkiye’de de sadece pil değişiyor:

“Dün saat 19:00 da Zorlu Apple storeda randevum vardı. Cihazım pil değişimi ve üst tuş değişimine uygun gözüküyordu. İlk olarak en az 10 dk önce kayıt yaptırıyorsunuz. Saat tam 19:00 iPad kullanan bi arkadaş gelip sıkıntımı sordu. Bende cihazımın her iki değişime de uygun gözüktüğünü söyledim. Üst tuş çalıştığı için pil değişim programına dahil olduğunu cihazı bırakıp 1 saat 45 dk sonra gelmemi söylediler. 20:45 gibi yine orada oldum. Malesef ekstradan 35-40 dk lık beklemeden sonra 21:20 gibi pili değişen cihazımı getirdi. Cihazın içindeki her şey duruyordu. Ancak cihazı teslim almadan önce içindekilerin silinebileceğine dair bi kağıt imzalatıyorlar. Siz siz olun yedek almadan kesinlikle oraya gitmeyin. Dolayısıyla cihaz değişimi yapmıyorlar, pili değiştiriyorlar.” 

Apple’ın bu konuda açıklamalarında sadece pil değişecek diye yazıyor aşağıdaki gibi. Fakat Apple her mağazasında tamir veya parça değişimi yapamıyor. Bu durumlarda direkt cihazı değiştiriyor.

If your iPhone 5 is experiencing these symptoms and meets the eligibility requirements noted below, Apple will replace your iPhone 5 battery, free of charge.

Tabii eğer cihazda başka sorunlar varsa ve cihaz garanti kapsamında değilse bu sorunlar ücretsiz yapılmayacak. Örneğin cihazın ekranı kırıksa ve pil nedeniyle cihazın değişmesi gerekiyorsa ekranın parasını isteyecekler. Özetle bu program sadece pil değişimi için.

Bu değişim cihazımın garantisini uzatıyor mu?

Hayır uzatmıyor.

Benim iPhone 5’imde pil sorunu var ve garantisi de yok ve de programa dahil gözüküyor. Fakat hemen götüremeyeceğim değişim için, bunan 6 ay sonra götürsem yine de değişim olur mu?

Apple’ın programın bitiş tarihi ile ilgili bir açıklaması yok ama şöyle bir açıklaması var : “The program covers affected iPhone 5 batteries for two years after the first retail sale of the unit or until March 1, 2015, whichever provides longer coverage.” Yani bu programa sadece, satış tarihinden itibaren 2 yılını geçirmemiş iPhone 5’ler dahil. Son tarih de 1 Mart 2015.

Apple Store’a gitmeden önce yine Genius Bar’dan randevu almamız gerekecek mi?

Evet. Bu yazıda paylaştığımız şekilde bir randevu almanız gerekiyor. Fakat yoğunluktan dolayı muhtemelen hiç boş tarih bulamayacaksınız. Bunun için gece yarısından hemen sonra (00:00’dan sonra) randevu almayı deneyin. Benim birkaç arkadaşım ancak 00:03’te alabilmiş randevuyu.

Sadece pil değişimi olacağı için Apple Store’a gitmeden önce cihazımın yedeğini almam gerekiyor mu? Ya da başka bir şey?

Elbette gerekiyor. Ne olur bu konuyu ihmal etmeyin. Sadece pil değişimi olsa bile değişim sırasında cihazınızı sıfırlama zorunda kalabilirler. Ya da yukarıda paylaştığım gibi cihazı da değiştirebilirler.

Bu konuyla ilgili daha önce defalarca yazı yazdık bu yüzden lütfen cihazınızı servise götürmeden ya da güncelleme yapmadan önce hep yedek alın. Bu konuyla ilgili yazılarımızı da aşağıda yine paylaştım:

Ayrıca Ayarlar -> iCloud menüsündeki “iPhone’mu Bul” seçeneğini de kapatın. Yoksa cihazınızda iCloud iPhone’mu Bul Etkinleştirme Kilidi ve İkinci El Cihazlar başlıklı yazımızda açıkladığımız nedenlerden adam gibi işlem yapamazlar testler sırasında.

Benim hala kafamda bir çok soru var bu konuyla ilgili. Daha detaylı bilgiye nerden ulaşacağım?

Ben yukarıda paylaştığım tüm bilgileri Apple’ın https://ssl.apple.com/tr/support/iphone5-battery/ adresindeki yazısından derledim. Bundan başka da henüz bir bilgi yok. Fakat her zaman olduğu gibi Apple Destek Bölümü ile iletişime geçerek kafanızdaki diğer soruları sorabilirsiniz.

Zaten ben de sizden gelecek bilgi ve deneyimlerle, ve de zaman içinde kendi edindiğim bilgiler ile de bu yazıyı güncelleyeceğim.

293 Comments

 1. Serkan

  23/08/2014 at 10:11

  The iPhone 5 serial number you entered is eligible for this program. Please choose one of the service options below Yazdı ne anlama geliyor

  • Mustafa Tan

   23/08/2014 at 10:31

   Değişime uygun anlamına geliyor yukarıdaki yazıda da paylaştığımız gibi. Ücretsiz değiştirebilirsiniz.

   • Ali Şahin

    24/08/2014 at 16:34

    Bende Danimarka’nda aldım hediye ama fatura is yok değişim programında gözüküyor değişim olur dimi

 2. Serkan İpekci

  23/08/2014 at 10:12

  Guzel bir haber, teşekkür ederim

 3. Doruk

  23/08/2014 at 10:14

  Merhaba cihazımı yurt disından aldım kapatma tuşu programindaki siteye seri numaramı yazdığımda degisim icin uygun oldugunu yazmıştı fakat app Store gittiğimde yurt disından aldığım icin değişim yapılmadı bu sefer ilgilenirler mı?

  • Mustafa Tan

   23/08/2014 at 10:32

   Sorunuzun cevabı yukarıdaki yazıda mevcut. Eğer Amerika’dan alınmışsa değiştirmezler. Fakat Avrupa’dansa büyük ihtimalle değiştirirler. Örneğin benim İngiltere’den alınmış bir cihazım vardı üs tuş sorununda değiştirmişlerdi.

   • Mete K.

    28/08/2014 at 00:52

    Merhabalar,
    Benim cihazim da kanada’dan alindi ve pil degisimi icin uygun, burada degisimi mumkun olur mu?

 4. Umut

  23/08/2014 at 10:15

  Cihazım jailbreakli batarya degisimi yaparlar mi?

  • Mustafa Tan

   23/08/2014 at 10:33

   Cihazınızı götürmeden evvel sıfırlayın jailbreak gitsin.

   • Umut

    23/08/2014 at 12:39

    Ancak 7.1.1 kullanıyorum. Bildiğim kadarıyla 7.1.2’de batarya konusunda daha çok sıkıntı var ? Restore edersem 7.1.2’ye geçmek durumunda kalırım ?

    • H.Uğur ASMA

     24/08/2014 at 10:12

     Ehh ya herru ya merruh yani karar sizin jailbreak mi ? Yeni iphone mu?

 5. Hakan

  23/08/2014 at 10:17

  Mustafa bey ben iphone 5 imi kipadan aldım 1 yılını doldurduğundan apple storle görüştüğümde cihazın garantisinin bittiği Türkiye’de garanti 3 yıl olduğu için öncelikle aldığınız yere verin dediler bende kipa ya verdim ve ücretsiz pil değişimi yapıldı şimdi ben tekrar değişim yapabilir miyim

  • Mustafa Tan

   23/08/2014 at 10:33

   Öncelikle Türkiye’de garanti 2 yıl. Ayrıca cihazınızın pili zaten değişmiş, tekrar değiştirmeyeceklerdir. Fakat istiyorsanız bir şansınızı deneyin.

 6. Guest

  23/08/2014 at 10:19

  iPhone 5 ABD’den Nisan 2013’te alındı ama yine de batarya sorunu var. Sağlık olsun… 😀

 7. Coşkun

  23/08/2014 at 10:23

  Paylaştığınız bilgiler için teşekkürler Mustafa bey. Harika bir haber bu

 8. Anonim

  23/08/2014 at 10:26

  Ben de birşey sormak istiyorum. Almanya’dan alınan telefonum degisim icin uygun fakat Almanya’dan alınması Apple Store da sorun teşkil edecek mı?

  • Mustafa Tan

   23/08/2014 at 10:34

   Amerika olsaydı kesin değiştirmeyeceklerdi fakat Almanya’dan alınanları değiştirirler eğer değişime uygunsa.

 9. Emrah

  23/08/2014 at 10:27

  Merhaba oncelikle bilgilendirmeniz icin cok tesekkur ederim… Cihazimda daha once pil sorunu yuzunden erken kapaniyordu bende pili degistirdim siradan bir tamircide cihazim degisim icinde uygun gorunuyor ama pili degistirdigim icin bir sorun olurmu?

  • Mustafa Tan

   23/08/2014 at 10:34

   Olabilir. Fakat yine de bir şansınızı deneyin.

 10. Anonim

  23/08/2014 at 10:31

  Yurtdışından aldım uygun değil diyor napmalıyım

  • Mustafa Tan

   23/08/2014 at 10:35

   Yapacağınız birşey yok. Program sadece belli bir dönemde üretiken cihazları kapsıyor yukarıdaki yazıda paylaştığım gibi. Tüm iPhone 5’leri değil.

   • Orkun

    19/01/2015 at 00:05

    apple Store zorlu center cihaz teslimi için kargo ile göndersek teslim alırlarmı çünkü izmirde apple Store yok

 11. Kadir

  23/08/2014 at 10:35

  Cihazımı değiştiriyorlar yoksa sadece pilinimi değiştiriyorlar. Tam anlayamadım ?

  • Mustafa Tan

   23/08/2014 at 10:36

   Yukarıdaki yazıda da paylaştığım gibi bazı Apple Store’lar tamir veya parça değişimi yapıyor. Parça değişimi veya tamir yapma yetkisi imkanı olmayanlar ise direkt cihazı değiştiriyorlar.

   Türkiye’deki Apple Store’da genelde cihaz değişimi oluyor ama bu programda ne yapacaklar bilemiyorum.

 12. YAVUZ sancak

  23/08/2014 at 10:37

  Benim seri numarası girdim ve uygun diyor ama garantisi bitmiş olabilir yinede bataryayı değişirlermi cvp bekliyom. İyi calışmalar

  • Mustafa Tan

   23/08/2014 at 10:39

   Uygun diyorsa ücretsiz değişim olur. Garantinin önemi yok.

 13. SELMAN

  23/08/2014 at 11:04

  Benim cihazda uygun yalnız yurtdışı cihazı nerden geldığini bilmiyorum uygun olup olmadığını nasıl kontrol edeceğz?

 14. Yusuf

  23/08/2014 at 11:04

  Merhaba. Yazı için çok teşekkür ederiz. Ben i phone 5 imi amerikadan aldırdım. Şimdi başka bir eyaletinde herhangi bir apple store a faturam olmadan arkadaşım vasıtasıyla göndersem değişim yaparlarmı. Yaparlarsa bu süre ne kadar sürebilir.

  • Mustafa Tan

   23/08/2014 at 12:27

   Yaparlar. Hemen de hallederler Apple Store’da.

 15. Enes

  23/08/2014 at 11:13

  Merhabalar,
  Iphone 5’im programa uygun ancak zaten pilden yasadigim sorunlardan kendim çin pili ile degistirmistim. Eski pilde de sisme vardi attim. Bu durum herhangi bir sknti yaratir mi sizce? Onceden benzer seyler tecrube eden var mi?

  • Mustafa Tan

   23/08/2014 at 12:27

   Değiştirmeyebilirler.

 16. Necdet

  23/08/2014 at 11:27

  İstanbul dışında yaşıyorum. Her hangi bir Apple Store dan değişim yapabilirmiyim.sadece Zorlu Center den mi yapılıyor?

  • Mustafa Tan

   23/08/2014 at 12:27

   İlk etapta sadece Zorlu Center’daki Apple Store’da olur değişim.

 17. Sedat

  23/08/2014 at 11:29

  he serial number you entered is not eligible under this program because either:
  – It’s not one of the serial numbers in the affected range
  – Our records show that your battery has already been replaced. If you paid for a battery replacement service, check with Apple to see if you are eligible for a refund. Biri tecrübe edebilirimi

 18. Cenk

  23/08/2014 at 11:33

  Benim iki telefonumda da kayitlarda pilin daha once degistirildigi bilgisi geliyor ekrana ama her iki telefonumda da degisim olmadi simdiye kadar bu ne demek oluyor simdi

  • Mustafa Tan

   23/08/2014 at 12:24

   Hiç bir bilgim yok Apple Destek ile iletişime geçin. Cihazı nerden almıştınız bu arada?

 19. Deniz Erce

  23/08/2014 at 12:04

  Ben cihazımı goldtan almıştım baktığım kadarıyla onlarda cihazı İngiltereden almış avrupa garantisi benim içinde geçerli mi bende aşağıda ki metin çıkıyor değiştirme yapamıyorum sanırım ?

  “The serial number you entered is not eligible under this program because either:
  – It’s not one of the serial numbers in the affected range
  – Our records show that your battery has already been replaced. If you paid for a battery replacement service, check with Apple to see if you are eligible for a refund.”

  • Mustafa Tan

   23/08/2014 at 12:24

   Bende de aynı yazı çıkıyor ama ben de pilimi değiştirmedim. Bence standart bir metin. Eğer pil değişimi için para ödediyseniz Apple Destek ile iletişime geçip iade alabilirsiniz.

   • Ombudsman

    24/08/2014 at 03:49

    Mustafa bey ve bu konuya takılan herkes; metnin başında geçen ‘either’ kelimesi, “aşağıdaki sebeplerden biri olabilir” anlamında, dolayısıyla daha önce kesin olarak pilinizi değiştirmişsiniz demek değil.

  • gego

   23/08/2014 at 12:25

   Sizin telefonunuzun pil değişimi daha önce yapılmış diyor.
   Para iadesi olup olmadığını öğrenmek için Apple’la görüşün diyor.

 20. Umut

  23/08/2014 at 12:06

  Mustafa Bey Merhaba,

  Benim telefonumda değişime uygun görünüyor. Telefonu kıbrıs’tan aldım ve Mersinde yaşıyorum. Bu telefonu değişim için kargo ile yollayabiliyor muyum? yoksa benim istanbul’a gitmem mi gerekiyor?

  • Mustafa Tan

   23/08/2014 at 12:22

   Randevu alıp bizzat gitmeniz gerekiyor. Kargo ile olmuyor.

   • Umut

    23/08/2014 at 12:41

    Aradım ve destek aldım. Büyük ihtimal cihazı değiştiriyorlar. Bana bir e-posta gönderdileri ilgili bağlantıları takip ettim ve randevu için “Bu mağazada boş randevu yok.” 🙂

    • Mustafa Tan

     23/08/2014 at 12:47

     Gece 00:00’dan hemen sonra bir deneyin. O zaman bir sonraki boş günün randevusu açılıyor.

     • Umut

      23/08/2014 at 12:51

      Süper..Teşekkür ederim.

 21. Erol

  23/08/2014 at 12:11

  Merhabalar Mustafa bey. Bilgilendirme için teşekkürler. Tlf Avea’dan aldım. Değiştirilebilir diyor. Istanbul dışında yaşıyorum. Değişim sadece istanbul mağazasındamı acaba?

  • Mustafa Tan

   23/08/2014 at 12:22

   İlk etapta sadece Zorlu Avm’deki Apple Store’da olur. Biliyorsunuz Türkiye’de henüz başka Apple Store yok. Diğerleri APR, yani Apple Yetkili Satıcısı. Bu program hemen onlarda başlamaz, başlasa bile hemen değiştirip veremezler size.

  • gego

   23/08/2014 at 12:23

   Apple store bi’tek istanbul da var.
   Zorlu Center AVM
   dolayısıyla evet sadece istanbulda

 22. gego

  23/08/2014 at 12:21

  Apple firmasının çalışma şekli müthiş.
  Değişim programları filan iyi de arkadaş boş randevu yok ki.
  1 haftadır hergün, her saat başı randevu bakıyoruz ama yok. esas sıkıntı bu. ((:

 23. Unknown

  23/08/2014 at 12:24

  merhaba, telefonum yurt dışından fakat nereden alındığını bilmiyorum. Nereden alındığını nasıl veya nereden öğrenebilirim?

 24. Ahmet

  23/08/2014 at 12:30

  Benim cihazı kapatma tuşu arızalıydı diye değiştirdiler şuan pil için gitsem Olurmu

  • Mustafa Tan

   23/08/2014 at 12:32

   Eligible yani değişime uygun diyorsa elbette. Not eligible diyorsa hayır. Kontrol ettiniz mi?

   • Anonim

    23/08/2014 at 12:35

    The serial number you entered is not eligible under this program because either:
    – It’s not one of the serial numbers in the affected range
    – Our records show that your battery has already been replaced. If you paid for a battery replacement service, check with Apple to see if you are eligible for a refund.

    Böyle çıktı uygunmu acaba

   • Osman

    23/08/2014 at 13:10

    Merhaba Ben İstanbul dışındayım telefonum almanyadan geldi. Sorum şu randevu alsak benim mi gitmem gerekli ordan bir Akraba gidebilir mi ve Almanya’dan alındığını nasıl belirtecez acaba

 25. Anonim

  23/08/2014 at 13:42

  Merhabalar, ben cihazi ingiltere den almistim. Bnm cihaz da degisime uygundur yaziyor. Aklima takilan degisim icin son tarih ya cihazin alindigi tarihten itibaren en fazla 2 yila kadar ya da 1 Mart 2015 e kadar diyor. Cihazi Kasim 2012 de aldigimi dusunursek degisim icin son tarih Kasim 2014 mu yoksa 1 Mart 2015 mi? Tesekkurler.

  • Anonim

   23/08/2014 at 13:45

   Ek olarak degisim icin gittigimiz de cihazin faturasini yanimizda goturmemiz gerekiyor mu?

   • Mustafa Tan

    23/08/2014 at 13:46

    Hayır. Nasıl şimdi seri numarasından uygun olup olmadığına bakabiliyorsanız Apple Store’a gittiğinizde de sadece seri numarasına bakacaklar. Faturaya gerek yok.

  • Mustafa Tan

   23/08/2014 at 13:46

   Alındığı tarihten itibaren en fazla 2 yıla kadar veya 1 Mart 2015 diyor. Bence riske atmayın bir an önce değiştirin.

   • Anonim

    23/08/2014 at 13:50

    Istanbul disinda yasiyorum, randevu alip gittigimde cihazi teslim ettikten sonra batarya degisimi ya da cihaz degisimi o gun mu yapiliyor yoksa belli bi gun beklemek mi gerekiyor? Eger belli bi gun beklemek gerekiyorsa kargo ile gonderim yapiyorlar mi?

    • Mustafa Tan

     23/08/2014 at 14:38

     Evet o gün yapılıyor. Cihaz değişimi olursa hemen, pil değişimi olursa en fazla 1-2 saat bekletirler. Kargo ile gönderim yok.

 26. Mesut

  23/08/2014 at 14:07

  Mustafa Bey merhaba, cihazim amerikadan alindi. Degisime uygun gorunuyor ve onumuzdeki gunlerde amerikaya gidecek bir arkadasim var. Amerikadaki apple store lar tamir mi yapiyor sifir cihaz mi veriyor. Ayrica fiyat farkini odeyip iphone 5 i, 5 s ile degistirmek mumkun mu?? Tesekkurler

  • Mustafa Tan

   23/08/2014 at 14:39

   Amerika’da pil değişimi yaparlar muhtemelen, cihazı değiştirmezler. Evet Amerika’da upgrade mümkün. Aradaki farkı verip 5s aldırabilirsiniz. Fakat yine de bir emin olun o an öyle bir imkan var mı diye.

 27. Hakan 8can

  23/08/2014 at 14:10

  İyi gunler. Ben telefonumu internetten aldim ve amerikaya postalattim. Gonderi yapan ulke çin olarak gozukuyordu. Bu kapsamda ben telefonumu amerikadanmi almis sayilirim?

  • Mustafa Tan

   23/08/2014 at 14:40

   İnternetten aldım derken http://store.apple.com/us adresinden mi aldınız yani Amerika’daki Online Store’dan mı aldınız? Eğer öyleyse Amerika cihazıdır. Türkiye’de satılanlar da Çin’den geliyor. Üretim yerinin önemi yok. Önemli olan hangi ülke/bölge için üretildiği.

   • Hakan 8can

    23/08/2014 at 14:43

    Aynen o adresten aldim. O zaman degisim sansim yok anladigim kadariyla?
    Yinede sansimi deniyimmi sizce? 🙂

    • Mustafa Tan

     23/08/2014 at 15:20

     Hayır kesinlikle yok. Amerika’dan alınan cihazlara bakmıyorlar.

 28. Osman

  23/08/2014 at 14:53

  Hocam ben randevu için baktım ama boş yok birde giriş için şifre girdiğimde direkt benim isim çıkıyor yani benim adıma randevu alacaksa ben gidemediğime göre nasıl olacak

  • Mustafa Tan

   23/08/2014 at 15:19

   Yukarıdaki yazıda da paylaştığımız gibi binlerce insan randevu için sıra bekliyor bu yüzden yer bulmak zor. Her gece 00:00’da deneyin 2-3 defa. Gece yarısı bir sonraki boş gün açılıyor ama o da hemen doluyor.

   O zaman kim gidecekse o alsın. Bu arada kimlik kontrolü yapmıyorlar 🙂

 29. Mte

  23/08/2014 at 15:26

  Telefonunu arabistan almıştım pil sorunu ve kapatma tuşu problemi var acaba benm içinde geçerli midir bu fırsat Mustafa bey

 30. Osman

  23/08/2014 at 16:35

  Çok yordum seni özür

 31. Osman

  23/08/2014 at 16:38

  Mesajım tam çıkmadı. Benimle beraber İstanbul’daki eniştemin de telefonu sorunlu çıktı tek randevu ile beraber işlem yaparlar mı ve randevu sadece diğer gün için mi alınıyor istediğin tarihi seçemiyor musun

  • Mustafa Tan

   23/08/2014 at 16:41

   Randevu Apple Kimliği ile alınıyor. Dolayısıyla aynı anda iki kişi randevu alamaz. Fakat siz 2 cihaz götürürseniz bakarlar mı bilemiyorum. Pek sanmam ama isterseniz şansınızı bir deneyin.

   Boş olsa istediğiniz tarihi seçebilirsiniz fakat çok fazla randevu almak isteyen olduğu için öyle bir lüksünüz yok. Ne zamana boş bulursanız o zamana alacaksınız mecburen.

 32. Osman

  23/08/2014 at 17:01

  Sağolun hocam aradım
  Onları sizin dediklerinizi dediler tek randevu ile 2 telefonu da halledersiniz kolaylık yaparız dediler kendisi de randevu almak için uğraştı o bile yapamadı nasıl bir hale geldiyse artık ve randevular haftalık şeklindeymiş. Ve bu konuda bizi bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim Mustafa bey

 33. İlker

  23/08/2014 at 17:31

  Ben telefonumu Türkiye’de elden satın almıştım. Apple’ın sitesinden baktığımda değişime uygun görünüyor. Fakat kontrol ettiğimde ülke olarak Singapur görünüyor. Sorun olur mu acaba?

  • Mustafa Tan

   23/08/2014 at 17:38

   Olabilir. Bence önce bir Zorlu Apple Store’a uğrayıp cihazınıza destek verip vermeyeceklerini bir kontrol ettirin.

  • Serkan

   24/08/2014 at 22:28

   Dostum benimde singapur du değisim yaptilar

   • Oznur

    27/08/2014 at 04:37

    Tum yazilanlari okudum, Apple destek hattina da ulastim ancak hic sansim yok. Telefonumu Singapurdan aldim, bozuk cikti. Degisim programina uygun da gorunmuyor ki gorunse bile Zorlu’da sansim yokmus maalesef. Yani koskoca Apple hatali bir uretim yapmis, ustelik bunu kabul ve de telafi etmiyor. Farkli bolgelerin telefonlarinin birbirinden farkli olmasi bizi ilgilendirmemeli; Apple bir teknoloji deviyse nedeni ne olursa olsun hatasini telafi etmeli bizi magdur etmek yerine.

 34. Muharrem

  23/08/2014 at 17:35

  Mustafa bey benim iphone 5 de siteden kontrol edince değişime uygun diyor..ancak benim telefon amerika cihazı diye biliyorum..ve ben moskova da yaşıyorum sizce moskova appstore değişim yapar mı?

  • Mustafa Tan

   23/08/2014 at 17:39

   Benim düşüncemin hiç bir önemi yok. Moskova’daki Apple Store’a gidip bir sorun en güzeli.

   • Muharrem

    23/08/2014 at 17:44

    Peki neden Türkiye de amerika cihazlarına değişim yapılmıyor?ne farkı var bu cihazların

    • Mustafa Tan

     23/08/2014 at 18:40

     LTE modemleri farklı. Her ülkede aynı LTE frekansları ve teknolojisi kullanılmıyor. Apple da ülkemiz kanunları nedeniyle sadece birebir değişim yapıyor. Türkiye’de hiç bir zaman sıfırını satmayacağı modeli de sırf değişim için stokta bulundurmuyor. Öyle olsa bir sürü farklı model (farklı disk kapasiteleriyle birde) bulundurması gerekir.

 35. Erkan doğan

  23/08/2014 at 18:22

  Mustafa bey,
  Ben tuş değişim programında 2 ay önce telefonu değiştirmiştim. Yeni telefonu pil programı için sorguladığımda değişime uygun görünüyor. Yeni telefonumunda sanki pili daha erken bitiyor. Ama pil sorumlumu kesin emin değilim.
  Birincisi pilin performansını nasıl test edebilirim?
  İkincisi bu telefon daha önce değiştiğinden yeniden değişim olur mu?

 36. Umut

  23/08/2014 at 19:04

  Tekrar merhaba benim cihazım ispanyadan alınmıştı bu avrupaya mı giriyor değişime alırlar mı ?

  • Mustafa Tan

   23/08/2014 at 20:23

   Bence bir sorun olmaz.

 37. Adnan

  23/08/2014 at 20:16

  Mustafa bey merhaba benim telefonum 2013 Ocak tarihli aldım pil değişimine uygun yazıyor ayrıca hom tuşuda çıtırtı çıkarıyor değişim yaparlar mı bilgi verirseniz sevirinirim

  • Mustafa Tan

   23/08/2014 at 20:22

   Sorunuzun cevabını kendiniz vermişsiniz zaten 🙂 Değişime uygun yazıyorsa değişim yaparlar, değişime uygun yazmıyorsa yapmazlar 🙂

 38. Sedat

  23/08/2014 at 20:17

  he serial number you entered is not eligible under this program because either:
  Lütfen bunu tecrübe edin ben çeviriden yaptım bir uygundur bir uygun değil diye şimdi benim telefonun uygunmu

  • Mustafa Tan

   23/08/2014 at 20:23

   Yukarıdaki yazıda da paylaştığım gibi cümlede “is not eligible” ifadesi geçtiği için uygun değil. Eğer uygun olsaydı “is eligible” yazacaktı.

 39. Hakan Ç

  23/08/2014 at 22:10

  Cihazım değişime uygun çıktı. Ama istanbula gitme ihtimalim şuanda yok denecek kadar az. Trabzon’da yaşıyorum. Yakında Konya’da öğrencilik hayatım başlayacak. Bu işin içinden nasıl çıkacağım. Cihazım hiç şarj tutmuyor. %40 şarj varken kapanıyor. Yetkili satıcılar demişsiniz. Kesin midir acaba? Çünkü cidden çileye dönüştü. Bir an önce halletmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

 40. Mehmet Ali

  23/08/2014 at 23:36

  The serial number you entered is not eligible under this program because either:
  – It’s not one of the serial numbers in the affected range
  – Our records show that your battery has already been replaced. If you paid for a battery replacement service, check with Apple to see if you are eligible for a refund.
  Bu yazı çıkıyor ne yapmalıyım? 🙁

 41. Halil

  24/08/2014 at 01:50

  Mustafa bey peki benim 5s var ve pil sorunu var onun için ne yapmam gerekiyor şimdiden teşekkürler

 42. gun

  24/08/2014 at 03:35

  İnsanın aklına, yeni bi ürünle rekabet edemiyorum biraz jest yapıyım düşüncesi geliyor 🙂

 43. Emre hoylu

  24/08/2014 at 04:32

  Benim cihazimin garantisi var , linkden kontrol ettim degisime uygun gorunmuyor fakat cihazimda batarya sorunu var 1 saate bitiyor bataryası , ve donma sorunu var genede randevu almam gerekiyormu ?

  • Mustafa Tan

   24/08/2014 at 09:22

   Elbette. Cihazınız garanti kapsamında olduğu sürece ücretsiz hizmetten yararlanmak için randevu alıp gidebilirsiniz Zorlu Center’daki Apple Store’a.

 44. Tugberk

  24/08/2014 at 09:14

  The iPhone 5 serial number you entered is eligible for this program. Please choose one of the service options below

  Yazıyor cihaz yurt dışı şimdi ne yapmam gerekiyor.yurt dışı oldugu için farklı bi işlem yapıyo muyuz ?

  • Mustafa Tan

   24/08/2014 at 09:21

   Yukarıdaki yazıda da paylaştığımız gibi yurt dışı cihazı da olsa Apple Store’dan randevu alıp değişim talep edebilirsiniz. Fakat değişimi sadece şu an destek verebildikleri yani ellerinde stok bulunan modellerden yapabiliyorlar. Örneğin Amerika’dan alınan cihazlara hiç bir şekilde destek veremiyorlar ellerinde o cihazlardan olmadığı için. Fakat Avrupa’dan alınanlara destek olabiliyorlar Türkiye’de satılanlarla aynı model olduğu için.

   Özetle yurt dışından alınan her cihaza destek yok.

   • tuğberk

    24/08/2014 at 09:44

    cihaz tayland tan gelmiş olması lazım.
    desteği olup olmadığını kesin öğrenemiyo muyuz ?

 45. Mustafa

  24/08/2014 at 10:45

  Nasıl göndereceğiz kutusu falan yok adres belli mi ne yapmalıyım?

  • Mustafa Tan

   24/08/2014 at 15:18

   Sadece telefonu götüreceksiniz. Kutusuna gerek yok. Onlar da sizin yaptığınız gibi cihazın seri numarasına bakarak kontrol yapacaklar. Adres belli. İstanbul Zorlu Center’daki Apple Store: https://www.apple.com/tr/retail/zorlucenter/

   Tabii önce randevu almanız gerekiyor.

 46. Yusuf

  24/08/2014 at 14:26

  Mustafa hocam , değişim programı için amerkadaki apple store lar içinde randevu sistemi varmı? Varsa nereden nasıl yaparız

 47. Halil

  24/08/2014 at 15:12

  Peki mustafa bey ben istanbulda kalmıyorum nasıl olucak telefonumu nasıl yapılacak 5s

  • Mustafa Tan

   24/08/2014 at 15:21

   Nerde yaşıyorsunuz? Yaşadığınız yere yakın bir APR (Apple Yetkili Satıcısı) varsa bu program bir süre sonra onlarda da başlar

 48. Yarım elma

  24/08/2014 at 15:12

  Mrb mustafa bey ben cihazımı ankaradan elden almıstım cihaz yurt dışı almanya cihazı seri numarasını sorgulattığımda değişime uygundur yazıyor yalnız cihazın hangi tarihte üretildiğini bilmiyorum bunu nasıl öğrenebilirim yani 2 yılı geçmiş olabilir tesekkur ederim iyi calışmalar..

 49. Anonim

  24/08/2014 at 15:24

  Benim iphon 5 de kabuk soyulması var garantisi devam ediyor deyiştirerlermi

  • Mustafa Tan

   24/08/2014 at 15:25

   Kullanıcı kaynaklı olmayan tüm sorunlarda garanti kapsamında yapılacak işlemler (değişim, tamir, vs.) ücretsizdir.

 50. Ali sahin

  24/08/2014 at 16:28

  Iyi günler arkadaşlar bende danımarkadan almıştım programda değişim için uygun diyor ama faturasında olması gerekmiyorumu telefonu hediye geldi bana. Servisten değişim için yurt dışı gelip değişimi olan telefonu olan arkaşlar cevap verirse

  • Mustafa Tan

   24/08/2014 at 16:42

   Faturasının olmasına gerek yok. Siz nasıl sadece seri numarasından kontrol ettiyseniz apple’dan aynı şekilde kontrol ediyor. Yurt dışı cihazların hepsini kabul etmiyorlar. Örneğin Amerika’dakilerini kontrol etmiyorlar modelleri farklı olduğu için. Fakat Avrupa’dakileri kabul ediyorlar genelde.

 51. Cihan acar

  24/08/2014 at 19:17

  Benim cihazım degisim programına uygun ama faturası vs gibi belgelerim kayıp ne yapmam gerekli ? Degistirebilirmiyim ?

  • Mustafa Tan

   24/08/2014 at 19:21

   Evet değiştirebilirsiniz. Fatura sormuyorlar, zaten seri numarasından cihazın herşeyini görebiliyorlar (garantisi var mı yok mu, değişime uygun mu, vs.)

   • Erol polat

    03/09/2014 at 03:54

    Mustafa bey 6-7 ay once cihazim darbe aldigi icin yamuldu. Bende iphone tamircisi bir yerde yaptirmistim. Ocak 2015 de bitiyordu garantisi. Sizce garanti disina cikmis oluyor mu. Cunki bende gunde en az 2 kez fulliyorum yine bitiyor pilim

 52. Anonim

  24/08/2014 at 19:51

  Cihazı kargoyla gönderme imkanımz varmı ??

  • Mustafa Tan

   24/08/2014 at 20:44

   Hayır yok. Bizzat cihazı götürmeniz gerekiyor.

  • mehmet akif

   01/09/2014 at 14:59

   mustafa bey iyi günler ben malatyadayım cihazım değişim için uygun diyor peki bir akrabaya göndersem o değiştirebilir mi? bide kutusuylamı gideceğiz değişime…

 53. Başaran

  24/08/2014 at 19:59

  Sadece 5 için mi yoksa 5 serisi mi

 54. gkhan

  24/08/2014 at 21:21

  merhaba; ben cihazım operatör aracılığıyla kontartlı aldım sitede yazan link üzerinden seri numarası kontrol ettiğimde cihaz değişime uygun bilgisini aldım fakat burda anlamadığım nokta cihaz değişimi mi yoksa pil değişimi mi sağlanacak
  teşekkürler.

  • Mustafa Tan

   24/08/2014 at 21:41

   Sorunuzun cevabı yukarıdaki yazıda mevcut. Lütfen “Sadece sorunlu pili mi değiştiriyorlar yoksa cihazın kendisini mi?” başlığının altındaki paragrafa bir gözatın.

 55. Serdar

  25/08/2014 at 00:01

  Benim tel ilk cıkan 5 ve üst tuş problemi var ve pil sorunu vardı istanbul iphone merkezine gönderdim fakat amerika dan aldığım için değişim sağlanmadı. Yeni yasa cıkana kadar beklememi söylendi ne yapmam gerekiyor.

  • Mustafa Tan

   25/08/2014 at 00:12

   Beklemekten başka çareniz yok.

 56. Haldun

  25/08/2014 at 02:14

  Merhaba Mustafa bey,

  Benim seri numaramdan kontrol ettirdim. Fakat cihaz değişime uygun bulunmadı. Bununla birlikte diğer arkadaşların dediği gibi biliniz değişmiş olabilir diyor. Ama cihazımda daha önce pilimi değiştirmedim. Ve benim de iphone5’de pil sorunum var. Acaba belirli tarihlerde üretilmiş iphone5’ler için mi geçerli bu? Ben telefonu vodafone’dan adım. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

  • Mustafa Tan

   25/08/2014 at 09:38

   Evet sadece belli tarihlerde üretilmiş belli seri numaralarındaki cihazlarda var bu sorun.

   • Haldun

    25/08/2014 at 14:54

    Teşekkkür ederiz verdiğiniz bilgiler için. iyi bir haftanız olsun.

 57. Doruk Hiçsönmez

  25/08/2014 at 09:50

  Mustafa Bey ,
  Merhaba ,

  Cihazım değişime uygun gözüküyor. Telefonumu vodafone’dan almıştım ve aldıktan bir hafta sonra ön camı çatlamıştı. ben de o zamanlar apple store falan olmadığı ve genpa gibi garantili servislerde 1 aydan fazla bekleme ve pahalı bir tamir gerektirdiği için dışarıda özel bir serviste ekranı değiştirdim.

  bu gibi bir durumda değişim yapılabilir mi?

 58. Enes

  25/08/2014 at 15:27

  Merhaba Mustafa Bey ;
  Dubai den iPhone 5 almistim. Ücretsiz pil degisimi kapsamında fakat uzak doğudan alındığı icin yapılamıyor. Pil degisimini ucretli de olsa Türkiye’den yaptırabileceğim yer var mı?

 59. sedat

  25/08/2014 at 19:18

  mustafa bey ben aplee telefon desteğiyle görüştüm telefonum ingiltereden geldiğini söylediler ama sistem değişim programı için uygun değil diyor destek bölümündede bu program hakkında bilgilerinin olmadığını söylediler kapatma tuşu değişimi zanettiler anlatamadım sonuç olarak bana genpa be başarının telefonunu verdiler onlarla görüşün dediler

  • Mustafa Tan

   25/08/2014 at 19:30

   Sistem değişim için uygun değil diyorsa uygun değildir. Yukarıdaki yazıda da paylaştığımız gibi program Türkiye’de 29 Ağustos’ta başlayacak. Bu yüzden bilgileri olmayabilir henüz başlamadığı için.

 60. Ömer

  25/08/2014 at 20:00

  Cihaz mı değişecek yoksa pil mi ?

  • Mustafa Tan

   25/08/2014 at 20:36

   Sorunuzun cevabı yazımızda mevcut. Sizden ricam yazıyı baştan sona okumanız.

   • Semih Ceylan

    28/08/2014 at 20:36

    Benim cihazında pil sorununda sonra bir kaç sorun daha var mesela telefonumda donmalar oluyor açma kapama tuşu bazen işlev görmüyor bu cihaza ne yapılabilir peki

 61. Derya

  25/08/2014 at 20:29

  Benim telefonumda pil konusunda sorunlu, değişimde görünüyor ancak zorlu centerı aradığımda amerikadan alınanlara işlem yapılmadığını hatta anerikada ya da almanyada yaptırabileceğimi söylediler. Bursada yaşıyorum burdaki apple store gitsem bile açamayacaklarını kanunen imkansız dediler. Nasıl olucak henüz anlamış değilim , kabloyla geziyorum full olan pil 2 saatte bitiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Mustafa Tan

   25/08/2014 at 20:37

   Amerika’dan alınan cihazları değiştiremiyorlar çünkü Türkiye’deki satılan modeller ile bire bir aynı değil. LTE modülleri farklı. Kanunen de sadece birebir değişim yapabiliyorlar.

   • emre

    28/08/2014 at 18:04

    ben de telefonu Abd den almıştım. aynı sorun bende mevcut.ama bu iphone un hatası.Tr de degistirmiyorlarsa o zaman kargo ucretini kendıleri odeyıp cihazları Abd ye gonderip batayaları degistirmeleri gerekmez mi?Bataryanın hatalı olması benım sucum degil ki?Tam 1 sacmalık

  • Mustafa

   27/08/2014 at 22:06

   Aynı sorun bendede var iphonum hem ust tuşu bozuk cihazlar listesinde hemde pil sorunlu cihazlar listesinde telefon kanadadan alındıgı için Zorlu center yardımcı olmuyor bir çözümü yokmudur

 62. Celil

  25/08/2014 at 21:26

  Gecen hafta pil nedeniyle garantili cihazımı garanti kapsamında servise gönderdim. Sıvı teması var garanti dışı kaldı gerekçesiyle bana cihazımı geri gönderdiler. Cihazımi sorunsuz kullanıyorum. Bu durumda da bu degisimden yararlanabilirmiyim acaba. Siteden baktığımda degisim kapsamında görünüyor cihazım.

  • Mustafa Tan

   25/08/2014 at 21:56

   Yukarıda da paylaştığımız gibi değişimden yararlanabilirsiniz fakat hasarlı kısımla ilgili ücreti ödemek şartıyla. Yani sıvı teması nedeniyle ne sorun oluşmuşsa onun ücretini isteyeceklerdir.

 63. Alpay ocak

  25/08/2014 at 22:18

  Merhabalar,

  Bu program ne kadar sürecek? Yani 29 ağustosta başlayıp o gün bitmeyecek herhalde?

  • Mustafa Tan

   25/08/2014 at 22:26

   Programın ne kadar süreceği ile ilgili bilgiyi yukarıdaki yazımızda bulabilirsiniz. Sizden ricam baştan sona okumanız.

 64. Hakan

  25/08/2014 at 22:24

  Mustafa bey konuyla ilgisi yok ama bir proğram soracağım acaba varmı sesli kayıt ve yazılı not alabileceğim ayrıca sesli alınan notu yazıya dökebilen bir not proğramı tavsiye edebilirmisiniz

 65. Kaan

  25/08/2014 at 23:20

  Cihazi elden goturdugumuzde yenisini hemen alabiliyo muyuz yoksa bekleme suresi var mi? Yedek telefonum yok cunku.

  • Gökçe

   26/08/2014 at 11:19

   5 dakika içinde alıyorsunuz…

 66. Serdar

  25/08/2014 at 23:53

  Mustafa bey herkezin sorularına cevap verdiğiniz için çok teşekür ederim amerikadan alınmış iphone 5 sorunlu tel ler değişim için beklemekteyim takip teyim yayınızın.

 67. Defne64

  26/08/2014 at 12:45

  Mustafa bey app Store kodlarıyla oyundaki kapalı şeyleri açabiliyormuyuz?

 68. mte

  26/08/2014 at 15:08

  Mustafa bey acaba Kocaeli de k Misbah apple teknik servisi bu değişimi gerçekleştirir mi? Mail attım kendilerine geri dönüş yapmadılar

  • Talip Karagüllü

   26/08/2014 at 17:24

   Bnm de Amerika’dan alınmış bi cihazım var ve bu programa uygun,bizzat amerikaya gidemeyeceğimize göre bununla ilgili bi yazıyı beklemekten başka çaremiz yok galiba ?

 69. Hakan

  26/08/2014 at 17:58

  Pazar gününe randevu aldım. Program kesin başlamış olur di mi? Bir de ne zaman teslim ederler geri?

 70. Oznur

  27/08/2014 at 04:21

  Mustafa Bey, sabriniza hayran kaldim gercekten

 71. Tolga

  27/08/2014 at 14:26

  Ben izmirde misafirim şuan ve verdiğiniz linkte telefonum değişime uygun görünüyor. İzmirde apple store magazası varmı acaba ben baktım ama emin olamadım yardımcı olursanız çok memnun olurum. Çok teşekkürler şimdiden.

  • Mustafa Tan

   27/08/2014 at 15:26

   Hayır yok sadece İstanbul’da var.

 72. Yarım elma

  27/08/2014 at 18:55

  Mrb mustafa bey benim cihazim degisim programina uygun yalniz ben ankarada yasiyorum sirf cihazimi degistirmek icin istanbula gidecem ve istanbulda kargoyla birine yollayip degistirebecegim kimsem yok, yalniz ankarada 2 tane pupa var sizin kisisel dusunceniz acaba ilerki gunlerde pupalarda degisim yapma sanslari yuzde kac? Biliyorsunuz acma kapama tusu icin boyle bir imkan sunmadilar degisim sadece istanbulda gerceklesti acaba biraz beklesem pupalar degisim yaparmi ama ben soyle dusunuyorum eger pupalarda degisim olsaydi apple bunu bastan aciklardi ki acma kapama tusundada boyle yaptilar bastan neyse oyle dewam etti sizin dusunceniz benim icin cok onemli ona gore isten izin alip yola cikcam..tesekkur ederim iyi calismalar..

 73. Yusuf

  27/08/2014 at 23:00

  Çok teşekkür ediyorum.Bu yazınız benim çok işime yarayacak.Fazlasıyla bilgilendirici bir yazı olmuş.Elinize sağlık.

 74. Suat CAN

  28/08/2014 at 00:46

  Cihazım garanti kapsamında 2 ay öncede pilini serviste değiştirdiler. Şu an sorgulattığımda pil değişimine uygun çıkıyor. Ama garantiside devam ediyor ne zaman göndersem değişiyorlar zaten pilini bu olayın bana artısı nedir

  • Mustafa Tan

   28/08/2014 at 09:06

   Size artısı yok. Bu program daha çok garantisi bitmiş olanlar için. Örneğin Amerika’da standart garanti 1 yıl. Bu yüzden çoğu kişi garanti dışında.

 75. Atahan

  28/08/2014 at 15:46

  Yeni iphone modelleri ne zaman çıkacak

 76. ibrahim Atalay

  28/08/2014 at 17:36

  Kontrol ettiğimiz sitede değişim yapılabilecek 3 alternatif sunulmuş. Burada yetkili servislerde var. Acaba yetkili servisler de bu işi yapacak mı?

 77. Aytaç

  28/08/2014 at 18:14

  Değişim için Genius Bar’dan randevu alabilen var mı?

  Günlerdir deniyorum ama bir türlü başaramadım.

 78. Yiğit Kaçar

  28/08/2014 at 21:00

  Ben iphone’numu 1,5 yıl önce Almanyadan almıştım. Seri numarasından kontrol ettiğimde programa dahil görünüyor. Ama sonuçta 1 yıllık uluslararası garantisi dolmuş durumda. Türkiyeden alınmadığı için 2 yıllık garantisi de yok. Benim cihazımın durumu ne olur?

  • Mustafa Tan

   28/08/2014 at 21:09

   Bu program o yüzden açıklanıyor zaten. Yani garantisi bitmiş olanlar da yararlansın diye. Yoksa zaten garanti kapsamında cihazda ne sorun varsa değiştiriyorlar.

 79. Sewtory

  28/08/2014 at 22:31

  Mustafa bey yukarda bi paragrafta demişsiniz ki ” apple her zaman magzasında tamir yapmıyor o yuzden bu gıbı durumlarda cihıazı değitiriyor” her mağza dediğiniz ney değisim sadece istanbulda zorlu centerde yapılmayacakmı yani tek bir yerden servis sağlanacak istanbul zorlu center tamir mi yapıyor yoksa sadece cihazımı değiştiriyor mesela sizin üst tuşu sorunlu cihazınızı değişim mi tamir mi yaptılar..

  • Mustafa Tan

   29/08/2014 at 08:42

   İstanbul’daki Apple Store pek tamir yapmaz. Genelde cihazı değiştirir. Fakat ileride bu durum değişebilir. Yurt dışında tamir yetkisi olan servisler oluyor çünkü.

   Benim cihazı direkt değiştirdiler İstanbul’daki Apple Store’da.

 80. Sercan

  28/08/2014 at 23:14

  ABD den alınan cihazlara ilgili bir çözüm bulunması lazım ufak bir ücretle toplu gönderme şansı gibi bişey mümkün müdür bu işi yapacak güvenilir birileri yok mudur bir sürü insanda aynı problem var.

  • Mustafa Tan

   29/08/2014 at 08:43

   Hayır mümkün değil. Kargo ile telefon gönderemezsiniz, ya da getirtemezsiniz. Kanunen yasak.

   • Sercan

    31/08/2014 at 13:18

    Peki biz ABD den telefon alanların durumu ne olacak Avrupa’dan da değiştiremiyoruz cihazlar elimizde kaldı resmen.

    • Mustafa Tan

     31/08/2014 at 13:25

     Avrupa’da bazı ülkelerde değişim olması lazım. Fakat zaten Amerika’dan alırken bu riski biliyor olmanız lazım. Sonuçta Türkiye’ye göre ucuza aldınız cihazları.

     • Sercan

      31/08/2014 at 13:41

      ABD den alınan cihazların Avrupa’da hangi Ülker’de değişim yapabiliyoruz 6-7 arkadaşım benimle aynı sıkıntıyı yaşıyor.

     • Levent

      28/03/2015 at 00:12

      Doğru bir cevap değil! Sıkma bir cevap vermişsiniz! Sonuçta Avrupa’dan ALINAN cihazlarda ucuz olarak alındı! Ayrıca kendi Anavatan’ından ALINAN tlf ların daha kolay öncelikli olarak onarılması lazım ! Ilaveten bu cihazların Amerika’da iç satışı 150-200 dolar! Ülke dışına satışı 700-800 dolardır! Yani zaten bu cihazları alırken 4 kat fazla ücret ödeyerek alıyoruz ! Konuyu Bilmeden toplama bilgiyle yorum yazmayın…

     • Levent

      28/03/2015 at 00:16

      Doğru bir cevap değil! Sıkma bir cevap vermişsiniz! Sonuçta Avrupa’dan alınan cihazlarda ucuz olarak alındı! Ayrıca kendi Anavatan’ından alınan tlf ların daha kolay öncelikli olarak onarılması lazım ! Ilaveten bu cihazların Amerika’da iç satışı 150-200 dolar! Ülke dışına satışı 700-800 dolardır! Yani zaten bu cihazları alırken 4 kat fazla ücret ödeyerek alıyoruz !

 81. fural

  29/08/2014 at 10:48

  değişim yapabilen oldu mu?

 82. Oguz Cetin

  29/08/2014 at 11:20

  Mustafa Bey Merhabalar,

  Iphone 5 telefonum var. Subat 2013’te Almanyadan aldim. Telefonumda bir dunya problem var.
  1)Tuskilidi butonu (acma/kapama ust tus) calismiyor
  2) ses kisma butonu calismiyor
  3) sarj %30 dan asagi inince kafayi kamerayi acinca veya wifi acilinca tel kapaniyor, genellikle de %20 nin altindayken hemen %1’e falan iniyor.
  4) sarj girisi sikintili, elimle tutup sarj ediyorum ya da sarj girisindeki kismin altina bisey koyup telefonun ustune de agir birsey koydugumda sarj ediyorum.

  Telefon sikinti yani 🙂

  Simdi sorularima geciyorum izninizle.

  1)Tuskilidi sikintisi icin paylastiginiz bir yazi vardi daha once. Zorlu Center’dan degisim icin telefonumun uygun olup olmadigina baktim, degisim icin uygundu fakan yurtdisina ciktigim icin zamanim yoktu degistiremedim. Suan hala degistirme sansim var mi? O yazida telefonun acma/kapatma tusu icin Mayis 2014 basladigini tahiminen de 1 yil sure icinde bu degisim olacagi yaziyordu. Ama suan Amerika’dayim be Ekim 2014’te geri donuyorum. Sizce Amerikadaki herhangi bir Appstore dan bu konuyla ilgili destek alabilir miyim? Burda ayni degisim programini uygularlar ki? Kisacasi subat 2013’te Almanya’dan aldigim (iphone5) telefonumun acma/kapama tusu problemini Amerika’da cozebilir miyim?
  2) telefonumun sarjla ilgili anlattigim problemleri var fakat Turkiyedeki destek kapsaminda degil (not eligible). Teknik destek ve servis kapsami karsisinda “suresi doldu” yaziyor. Sizce ne yapmaliyim? Hem tus problemleri hem de sarj problemleri olan bu telefonu Turkiye’de degistirirler diye umuyorum sizin fikirleriniz nelerdir?
  Bir arkadasim iphone5 i ile ayni benim problemlerimi yasiyosu, sarj etmek icin turlu yontem deniyodu, Zorlu Center’a gittiginde sorgusuz/sualsiz yeni telefon verdiler dedi. Kafam cok karisik. Amerika’dan bir 5s veya yetisebilirsem iphone 6 ile donmek istiyorum ama bu problemler yuzunden sanirim iphone sevdamdan vazgecmek zorunda kalacagim. Onerilerinizi bekliyorum, saygilarimla.

  • Oguz Cetin

   29/08/2014 at 11:47

   Suan hala Amerikadayim bu arada 🙂

  • Mustafa Tan

   29/08/2014 at 19:56

   1) Amerika’da değiştirirler. Fakat yeni iPhone verirlerse Türkiye’de kullanabilmeniz için IMEI kaydı yaptırmanız gerekecek tekrar.

   2) Cihaz yenisi ile değiştirilirse diğer sorunlarınız da otomatik düzelmiş olacak. Bence Amerika’da yeni cihaz verip vermeyeceklerine göre karar verin.

   • Oguz Cetin

    22/09/2014 at 08:25

    Mustafa Bey,
    Almanyadan aldigim iphone5’i haziran 2013 tarihinde pasaportuma kaydetmistim. Suan amerikadayim, eger unlocked ciktiysa almak istiyorum ve diger telefonumu kaydettirdigim tarihten (haziran 2013) 1 yili gecti. Ama bazi arkadaslar 2 yilda bir kayit yapabilirsin diyorlar. Dogrusu nedir?

 83. Muhittin tunç

  29/08/2014 at 11:44

  Telefonum pil değişimi uygundur okeyini veriyor Adana’dan İstanbul’daki yeğenime teli göndersem benim adıma tamirini yaptırabilirmi..!

  • Mustafa Tan

   29/08/2014 at 19:54

   Kimlik sormuyorlar 🙂

 84. Deniz yıldızı

  29/08/2014 at 13:21

  Mustafa bey randevu alma sureci nasil isliyor mesela rasgele bosluk olan bi gunde mi yoksa biz istedigimiz gun veriyolarmi 1 hafta sonrasina randevu alabiliyomuyuz ben baska sehirdeyim izin gunumu ayarlayip oyle gidecem istanbula..

  • Mustafa Tan

   29/08/2014 at 19:53

   Ne zamana boş bulursanız artık 🙂 Çünkü boş yer bulmak o kadar zor ki. İsterseniz bir deneyin.

 85. Iphoncu

  29/08/2014 at 13:23

  Mustafa bey bugun degisim programi basladi neler yasandi bilginiz varmi acaba paylasirsaniz seviniriz iyi calismalar..

 86. emre

  29/08/2014 at 14:06

  Mustafa bey benim gibi telefonu yurt dışından alanlar sizce nasıl 1 yol izlemeli?

  • Mustafa Tan

   29/08/2014 at 19:52

   Hangi ülkeden alınma ?

   • emre

    31/08/2014 at 20:18

    Amerika. 1 senelik garanti suresi de doldu

    • Mustafa Tan

     01/09/2014 at 10:34

     Amerika’dan alınanlara hizmet vermiyorlar kesinlikle.

 87. Muhammed

  30/08/2014 at 00:15

  Mustafa Bey Merhaba,

  Bu randevu sistemi dışında başka bir randevu alma yöntemi var mıdır acaba(telefon, e-posta ya da doğrudan Zorlu Center’a giderek)? Çünkü bir haftadır randevu almaya çalışıyorum, fakat ne zaman randevu sistemine girsem “Bu mağazada boş randevu yok.” uyarısı alıyorum(Saat 00:00:00’dan 00:00:20′ ye kadar tüm işlemleri bitirmeme rağmen).

  • Anonim

   30/08/2014 at 00:18

   Valla ben demin alabildim tarih falan da seçmedim rastgele işaretledim herseyi

   • Muhammed

    30/08/2014 at 01:05

    Tarih seçmeden nasıl randevu alabildiniz peki?

  • Mustafa Tan

   30/08/2014 at 10:57

   Maalesef yok. Fakat sabah erken gidince bir miktar randevusuz sırayla alıyorlarmış sanırım.

 88. Ferhat

  30/08/2014 at 00:19

  Mustafa bey bugun neler yaşandı acaba?

 89. Anonim

  30/08/2014 at 17:35

  A

 90. Kadir

  30/08/2014 at 19:01

  Bugün Düsseldorf Apple Storeda pil değişimi yaptılar bana. Cihazı değiştirmediler !!

  • Ferhat

   30/08/2014 at 23:05

   Telefonun son durumu nedir?

 91. Furak

  31/08/2014 at 00:14

  Az önce haftaya cumartesi gününe randevu alabildim. Tam 00.00da civarı açılıyor randevu sistemi. Sürekli yenile yapın sayfada. Genelde 5 6 gün ileri oluyor randevu tarihleri. Arada iptaller dolayısıylada daha erken günlere randevu açılabiliyor. Bunlar 3 günlük denemelerim sonucu edindiğim bilgiler. Bu arada pil değişim programına katılan oldumu? Çok merak ediyorum pili mi yoksa cihazımı değiştirdiklerini. Birde mustafa bey size sorum olacak. Telefonumun garantisi var bir iki ay sonra bitecek tr cihazı. Ön kamerası iki hafta önce bozuldu çalışmıyor. Değişim programında eğer cihazı değilde sadece pili değiştirecek olurlarsa ön kamera arızasından bahsetmem cihazı değiştirme yönünde etki yapar mı?

 92. Mehmet Öner

  31/08/2014 at 11:17

  Ben dün gece yarısı randevu almaya çalışırken ekran birden açıldı. Tabi birkaç saniye şaşkınlıkla ekranın ne anlattığını anlamaya çalıştım cumartesi sbahına randevu seçtim ileriye basınca sistem hata verdi kapandı. Sanırım bu arada randevular doldu 🙁

  Bir de sorum olacak. Telefonu değiştirirlerse 5 ile mi 5S ile mi değiştiriyorlar? Üzerine fark verilse 5S ile değiştirirler mi acaba 🙂

  • Mustafa Tan

   31/08/2014 at 13:27

   Hayır değiştirmezler. Kanunen yasak. Birebir aynısını vermek zorundalar.

 93. Ferhat

  31/08/2014 at 15:46

  Mustafa bey zorlu center da değişim (pil – cihaz) hakkında bilgi bekliyoruz

  • Taşkın Dönmez

   01/09/2014 at 09:40

   Merhaba arkadaşlar,
   Dün saat 19:00 da Zorlu Apple storeda randevum vardı. Cihazım pil değişimi ve üst tuş değişimine uygun gözüküyordu. İlk olarak en az 10 dk önce kayıt yaptırıyorsunuz. Saat tam 19:00 ipad kullanan bi arkadaş gelip sıkıntımı sordu. Bende cihazımın her iki değişimede uygun gözüktüğünü söyledim. Üst tuş çalıştığı için pil değişim programına dahil olduğunu cihazı bırakıp 1 saat 45 dk sonra gelmemi söylediler. 20:45 gibi yine orada oldum. Malesef ekstradan 35-40 dk lık beklemeden sonra 21:20 gibi pili değişen cihazımı getirdi. Cihazın içindeki her şey duruyordu. Ancak cihazı teslim almadan önce içindekilerin silinebileceğine dair bi kağıt imzalatıyorlar. Siz siz olun yedek almadan kesinlikle oraya gitmeyin. Dolayısıyla cihaz değişimi yapmıyorlar, pili değiştiriyorlar. Bilginize.

   • Mustafa Tan

    01/09/2014 at 10:31

    Çok teşekkürler paylaşım için. Yazıyı da güncelleyeceğim yorumunuzu da ekleyerek.

    • Taşkın Dönmez

     01/09/2014 at 11:10

     Rica ederim Mustafa bey. iyi çalışmalar dilerim.

    • Anonim

     01/09/2014 at 21:06

     taşkın pil mi değiştiriyorlar cihazımı tam anlamadım…pil değiştireceklerse bu kadar eziyet neden çekiyor insanlar…

     • Mustafa Tan

      01/09/2014 at 21:54

      Pil değiştiriyorlarmış. Yurt dışında zaten pil değiştiriyorlardır çoğu Apple Store’da. Fakat Türkiye’deki Apple Store ilk açıldığında genelde cihaz tamiri veya parça değişimi yapmıyordu. Sanırım artık burda da parça değişimi yapmaya başladılar, en azından basit parçalarda.

 94. Yukan

  31/08/2014 at 16:57

  Merhabalar
  Dediğiniz tüm bilgiler uymasına rağmen zorlu center daki applee sadece türkiyedeki iphone 5 ler pilini değiştiriyormuş
  Doğru mudur ?
  Yanlış bilgi mi verdiler ?

  • Mustafa Tan

   01/09/2014 at 10:33

   Sadece pil değiştiriyorlarmış geçen değiştirme yaptıran bir takipçimizin paylaştığı bilgiye göre.

 95. Yukan

  31/08/2014 at 17:00

  Mustafa bry
  Sizin yazdıgın değişim için gerekli olan bilgileri kontrol ettim UYGUN

  Ama aradıgım da bilgileri verdim tam tersine Uygun drğil dediler
  Ne yapmamız gerekir ???

  • Mustafa Tan

   01/09/2014 at 10:34

   Cihazınız Türkiye’den alınma değil mi?

   • Anonim

    01/09/2014 at 20:36

    Hayır abd dan aldık

    Ama sizin verdiğiniz bilgilere göre hepsi uyuyor …? Niye pili değiştirmediler acaba

    • Mustafa Tan

     01/09/2014 at 21:56

     Amerika’dan alınan cihazlara destek vermiyorlar daha önce açıkladığımız gibi.

 96. Mehmet Öner

  01/09/2014 at 00:06

  Az önce önümüzdeki pazar gününe randevu aldım. Halen inanamıyorum 🙂
  Bakalım bataryayı mı cihazı mı değiştirecekler göreceğiz. Bilgi veririm.

  • Mustafasoner

   12/04/2015 at 05:17

   Mustafa bey merhaba . Benim telefonum bu değişime uyumlu görünüyor . Yalnız ben izmirdeyim ve burda 2 tane yetkili servis varmış. Burda değiştirme imkanım varmı ve bu Değişimin süresi ne zamana kadar ?

 97. Gülseren

  01/09/2014 at 01:45

  Merhabalar Mustafa bey, randevu dolmuştur diyor ne yapmam gerekiyor

 98. Karanfil

  01/09/2014 at 01:58

  Mustafa abi ben 3 gundur uğrasıyorum randevu alamadım gece 00.00 dan 2-3 saat uğrasıyorum boş gun yok yazıyor napcaz acaba kabloyla geziyorum sarj yarım gun anca gidiyor birde demişsiniz ki sabah cok erken giderseniz bir miktar cihaza randevusuz bakıyolar cokmu sıra oluyor ben istanbul dısından gelcem mesela sabah 6 da sıraya girsem hallolurmu acaba bi yardımcı olursanız cok sewinirim..bana bi yol gösterin

 99. Mahmut

  01/09/2014 at 20:16

  Faydali olmasi acisindan. Telefonumun garantisi devam etmekteyken batarya problemi oldu, zorlucenterde benden kaynakli oldugunu soylediler 180 tl karsiliginda bataryami degistirdim. Bu paraiadesi icin aradim ve bana parami iade edeceklerini maksimum 4 hafta icinde hesabimda olacagini soylediler. Apple farki

 100. emre

  01/09/2014 at 21:04

  Mustafa bey selamlar.Ben teli Abd den almıştım yukarıda belirtiginiz yazılara göre benim 2 seçenegim var. size bu secenekleri danışmak istiyorum
  1. Hic ugrasmayıp bataryayı ucreti karşılıgında Tr de değistirmek.Bu konuda Batarya degistirebilecegim bildiğiniz guvenilir yerler var mı?varsa ucret hakkında bilginiz var mı?
  2. teli amerikaya giden biriyle gondermek.Burdada sorum şu:abd de teli mi değiştircekler yoksa sadece batarya yı mı?bilginiz var mı?
  iyi akşamlar

 101. Gürsel zeyrek

  02/09/2014 at 11:32

  Mustafa Bey uzun zamandır sizi takip ediyorum; vermiş olduğunuz yararlı bilgiler ve incelemelerinizi çok yararlı buluyorum.
  Bu son yazınızda iphone 5 lerin batarya sorunu konusunu yine sizden ögrendim.
  çalışmalarınızı sadece teşekkür ederek taçlandırabiliyoruz, emeğinize sağlık diyorum.

  Apple’dan randevu kısmı ile ilgi bir şey paylaşmak istiyorum yararlı olabileceğini düşünüyorum birde bir sorum olucak bu konu ile ilgili.

  Randevu alacak arkadaşlar için önerim randevu sayfasındayken saat 00:00’dan itibaren sayfayı sürekli yenilemelerini sayfayı terk etmemelerini tavsiye ediyorum ben 00:02 geçe randevu alabildim 🙂 diğer randevu almak isteyen arkadaşlar bu şekilde yararlanabilirler diye düşünüyorum.

  İkinci olarak sorum randevuyu apple kullanıcı kimliğimiz ile aldığımız için iphonemizi başka birinin götürmesinde bi aksilik olur mu ?

  Teşekkür ederim, iyi çalışmalar dilerim..

  • Gürsel zeyrek

   02/09/2014 at 11:37

   iphoneyi başka birinin götürmesinde sorun olmuyormuş; Cevaplarınızı okurken gözümden kaçmış:)) kolay gelsin..

   • iPhone Servis

    19/12/2015 at 05:40

    Merhaba, Apple Store’larda artık radevu sistemi değişti. Günün her saati randevu alabilirsiniz. Uygun bir saat bulabilmeniz içinse randevu sayfasını sürekli yenilemeniz gerekiyor.

  • Onur

   24/09/2014 at 21:04

   Merhaba, sitenizi takip etmeseydim böyle bir değişim programından kesinlikle haberim olmayacaktı, sayenizde bilgilendim, zor da olsa internetten randevumu aldım ve zorlu centerdaki apple store da iphone5 imin pilini değiştirdim, bunca zamandır epey çilesini çekmişim sorunlu pilimin 🙂 tekrardan teşekkürler,

 102. emre

  02/09/2014 at 14:02

  zorlu center daki apple store dan yetkili birinden telefon yardımı aldım özetle şunu söyledi amerikadan alınan iphoneların Tr de yedek stokları olmadıgı ıcın şuan için Tr de apple store yada herhangi bir yetkili serviste batarya degisimi yapmak mumkun degil belki kışa dogru amerikadaki telefonlardan Tr ye gelme ihtimali var.o zaman web sitesinden duyuru yaparız dedıi.Ama amerika ya da avrupa da ucretsiz olarak bu batarya degısımı kampanyasından yararlanmak mumkun dedi

 103. Enes

  02/09/2014 at 14:23

  Merhaba Mustafa bey ;
  Dubai den alınan iPhone 5 lerin pil degisimi yapılamıyor zorlu centerda fakat pilin değişmesi gerekiyor cunku sarj dayanmıyor. Turkiye icinde bir çözümü var mı ?

 104. Doğan

  03/09/2014 at 01:18

  Hocam benim telefonu şarja taktığımda %2den %8 atlıyor birden %12 oluyor şarj %5 iken telefon kapanıyor. Hatta 1 hafta önce tatildeydim %21 şarj vardı telefon kapandı şarj bitti. Seri numaramı girdim değişim programına uygun değildir diyor. Daha 5 aylık faturam var. Nasıl olacak bu durumda neler yapmam lazım?

 105. Volkan

  03/09/2014 at 12:22

  Mustafa bey, asagidaki kisimdaki yorumunuz hatali saniyorum.
  Cihaz 2 yilini doldurmus da olsa 1 Mart 2015’e kadar bu program kapsaminda degistirilecek. (Whichever provides longer coverage diyor, yani 01.03.2015 daha uzun sure coverage sagliyorsa bu gecerli.)
  “The program covers affected iPhone 5 batteries for two years after the first retail sale of the unit or until March 1, 2015, whichever provides longer coverage.” Yani bu programa sadece, satış tarihinden itibaren 2 yılını geçirmemiş iPhone 5′ler dahil. Son tarih de 1 Mart 2015.

 106. Volkan

  03/09/2014 at 12:25

  Bu arada benim İngiltere’den aldigim iPhone5’im programa dahil idi.
  Almamin ustunden 2 yildan fazla sure de gecmis olmasina ragmen, direk Apple Store’a da goturmeme gerek kalmaksizin, Bursa’da GenPa’ya goturdum. Kabul ederek Apple’a gonderdiler, ve swap cihaz ile degisim yaptilar.
  4 gun gibi kisa bir surede de elime swap cihaz ulasti.
  Bilginize, selamlar.

  • Anonim

   04/09/2014 at 12:37

   Bende gittim genpaya bugün kabul etmediler

  • emir

   24/11/2014 at 12:39

   yalan yalan vallahı yalan

  • ecehoca

   02/02/2015 at 18:45

   Volkan bey merhaba, yazımı görecek misiniz bilmiyorum ama bir umut yine de yazıyorum. Benim cihazım ile ilgili aynı durum söz konusu fakat 2 yıl geçmesi sebebiyle genpa işlemimi sonuçlandırmıyor. Bu konuda yazınızı görünce emsal teşkil etmesi açısından örnek gösterdim, fakat benden işlemin yapıldığı cihazınızın imei numarasını alarak inceleme yapabileceklerini söylediler. Böyle bir bilgiyi sizden almam mümkün m acaba? Umarım yardımcı olabilirsiniz.

   • ugur yüzer

    09/02/2015 at 13:39

    arkadaşım bu dediğin olay bendede şuan aynı cihaz 2 seneden fazla oldu konuşup öğrendiğim bilgi benim telefonum için şu şekilde
    cihazın 2seneyi geçip garantisi olup olmaması önemli değil değişim ücretsiz şekilde yapılacaktır,hatta telefon değişimi bile mümkün olabilir dediler bana özel istisnai bir durum olabilirmi sanmıyorum ama paylaşmak istedim senin son durum nedir naptın?

 107. Mesut yarar

  04/09/2014 at 00:50

  Mustafa bey. Benim iphone 5 pil değişim uyumlu diyor. Almanyadan 1,5 yıl önce aldım fakat elimde fatura vs hiçbişey yok. Yinede değişim yaparlarmı.

  • emir

   24/11/2014 at 12:41

   yurt dısından gelen cihazların 1 yıl garantisi var yAni siİZİNKİNE BAKMAZLAR

 108. İbrahim

  04/09/2014 at 12:06

  Merhablar benim abimin iphone 5s calindi fakat iphone bul kapali ve bu yuzden sadece vodafoneden alinma faturamiz mevcut bunu imei ile bulabilme sansimiz varmidir?

 109. metin

  04/09/2014 at 14:22

  mrb ben ankarada yaşıyorum cihazım pil programına uygun 1 haftadır randevu almak için uğraşıyordum, ve bir türlü alamadım daha sonra zorlu centeri aradım ve durumu anlattım bana dedilerki bu değişim programı sadece istanbulda yapılmıyor, butun pepa ve Lydia apple yetkili servislerde yapılıyor orayla görüşün daha sonra bana bi tel numarası verdiler aradım ve adresi aldım dün öyleden sonra ankara ÇEPA’daki Lydia apple yetkili servise gittim, randevu almak gerekmiyor zaten sadece ben wardım cihazı kontrol ettiler ve değişim programına uygun olduğunu söylediler daha sonra bir takım kayıt işlemlerinden sonra 1 hafta içerisinde cihazınızı alabilirsiniz ama sadece PİL DEĞİŞİMİ olcak dediler ve cihazı bıraktım iyiki randevu alamamışım yoksa sırf bu yuzden istanbula gidecektim o kadar yol sıkıntısı ve yol ücreti ödeyecektim, 1 hafta sonra alcam ama olsun zaten randevuyuda 1 hayfa 10 gün sonraya veriyor zorlu center, bu konuda sıkıntı yaşayan arkadaşlar bulunduğunuz yerde pepa ve Lydia apple yetkili servis varsa cihaz pilinizi uğraşmadan değiştirebilirsiniz mustafa bey yorumumuda yayınlarsanız bir çok arkadaşıma yardımcı olmuş oluruz iyi çalışmlar..

  • Anonim

   04/09/2014 at 19:17

   Pupa yı bende aradım Bursa pupa bu arada sadece yurt içi cihazlara hizmet verdiklerini söylediler yurt dışı cihazları sadece zorlu center daki apple store kabul ediyormuş

  • İsmail

   04/09/2014 at 19:17

   Pupa yı bende aradım Bursa pupa bu arada sadece yurt içi cihazlara hizmet verdiklerini söylediler yurt dışı cihazları sadece zorlu center daki apple store kabul ediyormuş

   • metin

    05/09/2014 at 00:55

    benim cihazımda yurt dışı almanyadan alınma ama benimkini kabul ettiler şuan serviste ben ankaradaki Lydia apple yetkili servise verdim.

    • Ayça

     15/09/2014 at 01:47

     ESKİŞEHİR PUPA’ya götürdük biz de elimizdeki cihazı, onlar da bize cihaz avrupa olduğu için hizmet veremeyeceklerini söylediler. Bizdeki cihaz da %40 gösterken bir anda kapanıyor.

     • Karanfil

      15/09/2014 at 07:22

      Ankaraya yolunuz duserse ankaradaki Lydia apple yetkili servis yurt dışı cihazlara hizmet veriyor ben gecen hafta pil değişimi yaptırdım benim cihazımda almanyadan alınms şuan şarjım rahat 2 gun gidiyor

      • Mustafa Tan

       15/09/2014 at 08:29

       Lydia her yurt dışı cihazına destek vermez. Sadece Zorlu’daki Apple Store’un destek verdiği cihazlara destek verir. Zorlu’da zaten Avrupa’da satılan cihazlara destek alabiliyorsunuz, fakat Amerika’dakilere destek yok.

 110. simyaci

  04/09/2014 at 16:38

  mustafa bey yazınızı baştan sona okudum bir arkadaşımızında yorumunu paylaşmıssınız ve cihazmı pilmi değişiyor sorunuları defalarca cevaplamıssınız cihaz değişimi yok pil değişimi var demişsiniz yalnız yorumlarda bazı arkadaşlar cihazın komple değiştiğini yazmış swarm cihazla yani kiminin pilini kiminin cihazını yenilerlerse bu pil değişimi yapılan arkadaşlara haksızlık olmaz mı bunu kesinliğe kavuşturabilirseniz sevinirim iyi günler..

 111. Ferhat

  05/09/2014 at 18:58

  Bugun 12:50 randevum vardi gittim kendimi gösterdim uzun bır masaya oturmam gerektiğini ve tam saatinde bir personelin yanıma gelecegini soyledi 10 dk rötarla personel geldi guzel bir karşılama guzel konusma guzel hizmet karşılığında 2 saat sonra gelmem gerektiğini söylediler kısacası telefonumu aldim sadece PİL değişti … Bilginize

 112. Berk

  05/09/2014 at 22:17

  İsrail çıkışlı telefonları değiştiriyorlarmı mustafa bey

 113. Berk

  05/09/2014 at 22:17

  İsrail çıkışlı telefonları değiştiriyorlarmı mustafa bey?

  • Berk

   05/09/2014 at 22:18

   Telefonu tr den aldım ama israil çıkışlı gösteriyor

 114. Dj Eko

  06/09/2014 at 21:22

  Benim iphone 5’imin kapatma tuşu problemliydi, sizden duyduktan sonra ücretsiz tamir ve değişim programından yararlandım. Apple telefonun yenisini gönderdi.

  • Anonim

   27/04/2015 at 21:42

   Apple store d taktiklari cihaz telefonumdaki eski arananlari da gosteriyor mu?

 115. Mehmet Öner

  07/09/2014 at 19:31

  Bugün randevum vardı. Zorlu Apple Store a gittim. Telefonumda pilden şikayetim yoktu ancak değiştirme kapsamındaydı. Bataryası yenilensin diye gideyim dedim. Telefonumu oranın wifi ağına bağladılar bir sınama çalıştırdılar. Kendi sistemlerinden telefonun tüm problemlerini görüyorlar. Pili, programlar, hafıza, kilitlenmeler. vs vs. Bataryasının durumunun iyi olduğunu söylediler ve değiştirmediler. Yani batarya sorununuz yoksa boşuna gitmeyin. Sadece sorunlu olanları değiştiriyorlar.

  • İsmail

   12/09/2014 at 07:57

   Benim cihazım içinde aynı şeyleri yapmışlar pil performansı iyi demişler ama benim cihazım bazen pil durumu yüzde 20 deyken bile kapandığı oluyordu. Teknik servisden değiştirmelerini istedim onlarda direttiler pil perfomansı yüksek değiştiremeyiz diye bende bunun üzerine gerekli mercilere şikayette bulundum. Çünkü apple ın resmi web sitesinde pil südeğişim şartlarında ” pilinizin çabuk tükendeğini ve sık şarj gerektirdiğini düşünüyorsanız ve iphone nunuzun seri numarası pil değişim kapsamında ise apple pilinizi ücretsiz değiştirecektir” diyor

   • Karanfil

    14/09/2014 at 02:50

    Arkadasim eger bulundugun apple Lydia varsa warsa hic ugrasma telefonu hic teste falan tabi tutmadan direk pili degistiriyolar ben ankara cepa daki Lydia da direk pil degisimi yaptirdim telin yuzune bile bakmadilar hemen degistirdiler..

  • İsmail

   12/09/2014 at 07:58

   Benim cihazım içinde aynı şeyleri yapmışlar pil performansı iyi demişler ama benim cihazım bazen pil durumu yüzde 20 deyken bile kapandığı oluyordu. Teknik servisden değiştirmelerini istedim onlarda direttiler pil perfomansı yüksek değiştiremeyiz diye bende bunun üzerine gerekli mercilere şikayette bulundum. Çünkü apple ın resmi web sitesinde pil südeğişim şartlarında ” pilinizin çabuk tükendeğini ve sık şarj gerektirdiğini düşünüyorsanız ve iphone nunuzun seri numarası pil değişim kapsamında ise apple pilinizi ücretsiz değiştirecektir” diyor performans testinden

 116. Siyabend

  09/09/2014 at 23:23

  Ya ben istanbula gidemiyorum tlf bir arkadaşla göndersem olurmu birde nasıl randevu alacam ulaşabileceğim bir tlf var mı bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim

  • Ferhat

   10/09/2014 at 00:14

   Gece 00:03 gibi sitede randevu açılıyor wireles degil 3GS le sayfayı surekli yenile mutlaka acilacaktir açılınca gun saat seçme pesine düşme her bos gördüğün yeri tikla randevunu al. Senin olman gerekmiyor kimlik falan sormuyorlar pilin gercekten sorunlu olsun yeter.

 117. Yiğit

  16/09/2014 at 22:36

  Ben de sonunda güç bela randevu alabildim. Ancak kendim İstabul’da oturmuyorum. Dolayısıyla telefonu bir arkadaşıma göndereceğim. Apple sitesinde”adına rezervasyon yapılan kişinin geçerli, fotoğraflı bir resmi kimliği gösterilmelidir” diye yazıyor. Bu ne anlama geliyor acaba? Telefonla beraber arkadaşıma kimliğimi de mi göndermeliyim? Arkadaşım benim yerime telefonu bırakıp tekrar alabilir mi?

 118. Muhammed

  17/09/2014 at 18:50

  Babamda iphone 5 var ama baktım seri numarasına degişime dahil edil ama telefonum bazen cok cabuk sarjı bıtıyo bazen •/• 40 da kapanıyo sonra acılıyor amerika cihaZı acaba randevu alıp gıtsem bana destek verirlermi bana yardımcı olun lütfen yani yoksa iphone gözumde cok buyuk bir deger kaybedicek

 119. Nazif

  24/09/2014 at 13:49

  Mustafa bey kolay gelsin. Yaptığım sorgulama sonucu; programa uygun yazdı. Yani şimdi pili değiştirmek işin randevu almalı mıyım? Yardımlarınız için teşekkür ederim.

 120. Siyabend

  03/10/2014 at 21:52

  Ya ben telefonu gönderdim yurt dışından geldiği için bir yıllık garantisi olduğunu bu yüzden değiş olmadığını söylediler

 121. Semih Ceylan

  03/10/2014 at 22:42

  İyi akşamlar ben günlerdir genius bardan randevu alamıyorum yardımcı olun lütfen telefonum %50de kapanıyor ver seri numarasını girdim kabul edildi lütfen yardımcı olun Mustafa bey

 122. Semih Ceylan

  03/10/2014 at 22:43

  Randevu alamıyorum yardımcı olun lütfen

 123. Sercan

  12/10/2014 at 03:22

  Amerikan aldığım iPhone5 programı uygun cihazda pil sorunu var iken birde batarya şişti ve Ekranın üst tarafını yuvasından çıkartı pil 3 saat gitmiyor iPhone 5 resmen havlu Attı Apple Amerikan alının cihazlara bakmadığı içinde marka değerini zedelemiştir benim gözümde saygılar.

 124. Sercan

  13/10/2014 at 17:43

  Türkiyeden alınma 1 yıllık iphone 5 cihazım var sarja taktığımda şarj olmuyor. Farklı şarj cihazlarıyla denedim olmadı. 1 yıl daha garantisi var. Garantiye gönderdim. (Teleservice) Dönüş olarak telefon kenarlarında ufak tefek çizik olduğundan 1680 tl karşılığında değişim yapacaklarını söylediler. Sizce ne yapmalıyım?

 125. Kerem

  13/10/2014 at 22:50

  Böyle bir programdan haberim yoktu.Telefonumun şarjı bir anda bitiyor ne yapayım diye cepa Lydia’ya gittim seri noyu kontrol ettiler,cihazınız almanya çıkışlı,garantiside bitmiş ama problem değil değişime uygun dediler değiştirdiler:)süper oldu valla.

 126. erdogan

  16/10/2014 at 03:50

  Benim telefon şarj almaz hale geldi artık ve üst tuş da bozulmaya başladı. Programdan habersiz olduğum için tamire verdim ama kimse riske girmek istemedi. Entegresinde sorun varmış şu bu dediler. Şimdi Pupa Servisi’ne götürsem programa uygun mu değil mi diye değişim yapılır mı ?

 127. Ertuğrul

  17/10/2014 at 23:42

  merhabalar;
  Mustafa Bey’in sayesinde öğrenmiş Olduğum değişimden yararlanmak üzere bu hafta başı Konya Yetkili(sözde)servisi Gürgençler’e telefonumu götürdüm.Sorunumu söyledim onlarda Pcden kontrol edip değişime uygun OLDUĞUNU söylediler.Bugün cihazı teslim almaya gittiğimde ise yapılan testlerde batarya sorunu tespit edilemediğinden değişim yapmadıklarını söylediler.Apple seri numarası uygun telefonların bataryası değişir diyor Konya’daki yetkisiz servis değiştirmiyor.Bu servisle ilgili şikayetimi nereler kimlere nasıl ulaştırabileceğim konusunda yardımlarınızı beklerim.Bu işim peşini bırakmaya niyetim yok.

 128. Nams10

  18/10/2014 at 13:13

  orjinal batarya yi nereden satin alabiriz orj oldugunu nereden anlariz

 129. İnan

  28/10/2014 at 16:24

  İphone 5’im tuş ve pil değişim programında idi. Tuş içine göçük olmasına rağmen işlev görüyor diye değiştirmediler, pili ise sorunlu çıktı evet, ama sadece pil değiştirildi. Telefon değişmedi. Ayrıca adamlar vidaları açmak için o kadar zorlamış ki, vida da baya bir zorlama görünüyor. Tekrar götürsem bu cihaz müdahale gördü diyecekler. Ayrıca soyulma ile ilgili şikayetim de dikkate alınmadı, ki alındığından beri kılıfla kullanıyorum. Ben oldukça rahatsızım bu durumdan, telefonu değişenlerin yanında bize haksızlık yapıldığını düşünüyorum.

 130. Selo

  11/11/2014 at 11:54

  5 ay evvel ıphone5 i pili %40 seviyesinde kapandığı için servise götürdüm garantiden pilini değiştirdiler, şuan telefonum bu değişim programına uygun görünüyor , acaba yeniden değişim yapılır mı?

 131. Aydın

  23/11/2014 at 15:02

  Mustafa bey degişim yapılan telefonum dan sallayınca ses geliyor içinde bir şey sallanıyor

 132. BİLAL

  08/12/2014 at 19:50

  ben cihazı 2. el olarak aldım imei sorguladım 2015 hazirana kadar var telefonum şarj almıyor telefon açılmıyor bazıları pil bitmiş diyor bazılarıda soket bozulmuş diyor aönceki adam orjinal şarj kullanmamış bunun nedeni ne yada telefonu apple götürsem değişirler mi ?

 133. suat

  13/12/2014 at 17:10

  MERHABA BENİM İPHONE 5 İM PİL DEĞİŞİMİ İÇİN UYGUN ÇIKTI.. AMA FATURA VE GARANTİM YOK KAYBETTİM.. YİNEDE PİL DEĞİŞİMİNDEN FAYDALANABİLİRMİYİM ?

 134. Samet karaca

  22/12/2014 at 18:54

  İphone 5s şarj sorunum vardır.pilin ömrü gitgide kısalıyor kendliğinden kapanıyor.telefonu 2013 kasım gbi aldım,garantiden değiştirme şansım nedir? Bilgilendirme yapabilirseniz sevinirim

 135. Samet karaca

  22/12/2014 at 18:55

  İphone 5s şarj sorunum vardır.pilin ömrü gitgide kısalıyor kendliğinden kapanıyor.telefonu 2013 kasım gbi aldım,garantiden değiştirme şansım nedir?

 136. Olcay

  28/12/2014 at 16:28

  Merhaba elimde iphone 5 modeli cihazımın batarya ve uyku uyandırma tuşu problemi var bugün itibariyle pupaya gittim fatura sordular fatura bulma gibi ihtimalimde yok ama uyku uyandırma problemi kapsamında değişim olabiliceği göZüküyor uyku uyandırma tuşu bari içine göçtü bu konuda nasıl bir yol izleyebilirim genpa kvk vs diğer firmaları sorguladığımdada göremedim cihazı yardım lütfen ??? Öneri

 137. Olcay

  28/12/2014 at 16:29

  Merhaba elimde iphone 5 modeli cihazımın batarya ve uyku uyandırma tuşu problemi var bugün itibariyle pupaya gittim fatura sordular fatura bulma gibi ihtimalimde yok ama uyku uyandırma problemi kapsamında değişim olabiliceği göZüküyor uyku uyandırma tuşu bari içine göçtü bu konuda nasıl bir yol izleyebilirim genpa kvk vs diğer firmaları sorguladığımdada göremedim cihazı yardım lütfen ???

 138. Nigel

  12/01/2015 at 10:21

  Thanks in support of sharing such a nice thought,
  piece of writing is pleasant, thats why i have
  read it completely

 139. dorothy perkins jewellery

  26/01/2015 at 18:12

  In the current economic climate everyone is worried about their
  budget. Crystal Jewellery is young, vibrant, timeless
  and elegant and is also a perfect gift idea for
  Valentine’s Day or Mother’s Day providing a sparkling gift
  that will be treasured for years to come. If you are
  having a stunning piece of handmade jewellery made for you will want to be looking for quality gemstones
  and the things you need to be looking for in your
  stones are the colour, this should be clear and deep and
  have no imperfections. Recruiting and team building can lead to significant
  leadership income with any direct sales company. You should consider the shape of your face,
  skin color, the clothes you wear and your
  personality to make the jewellery to enhance your looks.
  It is too early to assess the effect of future wide availability of gem-quality synthetic diamonds on the diamond market, although the traditional diamond industry has
  already taken steps to try to create a distinction between diamonds dug
  from the ground and diamonds made in a factory, in part by downplaying the fact that diamonds from both sources are actually visually identical.
  Layer the jewellery container with cotton if it is not an air
  tight container. The brides in Maharashtra wear dark
  green Paithni saris, matched with green glass bangles and gold bangles,
  which really look amazing. I would not want
  any money I spend on diamonds to go to the wrong people and there does look like
  a lot of inappropriate dealings with regard to Africa’s diamonds.
  Crystal jewellery is now seen as an affordable alternative to fine jewellery and women can now
  wear jewellery that makes them look a million dollars without having to break the bank.

 140. Asli

  05/04/2015 at 13:09

  Merhaba ben apple storedan randevu aldım ama kacta oldugunu unuttum. Mailime gelmemis. Aradım ulaşamıyorum. Nerden öğrenebilirim

 141. Ömür topcu

  29/04/2015 at 19:46

  İphone 5 im acma kapama dugmesi 3 kez bozuldu ve yapildigi halde yine bozuldu. Yalniz garanti suresi bitti. İphone hatali seride seri numarasiyla sorguladim ve degisime uygun goruldu. Sifir cihazi alabilmem icin ne yapmam gerekiyor?

 142. Didem

  01/05/2015 at 18:55

  Iyi günler benim ı phone 5 im var kliksa.com dan almıştım ama aldıktan 6 ay sonra pil sorunu yaşamaya başladım ve şimdi uygun olup olmadığıma baktım uygun deil yazıyo ne yapmam gerekir sizce

 143. Berk

  10/05/2015 at 02:25

  Arkadaslar zorludaki apple icin randevu almaniza gerek yok direk gidin fakat bi sure sira beklemenize gerekiyor maksimum yarim saat randevusuz gelenlere 1 kisi sirayla bakiyor

 144. Anonim

  23/05/2015 at 16:12

  iphone 5 s içinde değişim gerçekleşiyor mu?çünkü bnde telefonumun pilinde problem yaşıyorum.

 145. ömer devrim

  27/06/2015 at 10:32

  merhaba.kullandığım iphone 5c 2014 5. ayda aldım. 1 yıl 1 ay geçmiş durumda. ancak pilde bir problem oluştu. şarjı %50 ve bazen altın bir seviyeye geldiğinde aniden %1’e iniyor ve kapanıyor. şarja koyduğumda tekrar %50 veya hangi seviyeden kapandıysa o seviyeden açılıyor. bunun nedeni nedir? telefonu herşeyiyle sıfırladım ancak sorun çözülmedi. en son dün gece şarja koydum ve sabah 7 de çıkardım şarjdan. şuan saat 10.30 pil hala %100’de. ben bundan birşey anlamadım.

 146. Murat

  02/09/2015 at 02:09

  Merhaba Mustafa bey ben iphone 5’imi hepsiburada dan aldım. verdiğiniz web sitesinden kontrol ettim benim iphone da pil bozuk olan seriden Apple store götürdüm telefonumun Singapur için üretildiğini söylediler ve pilimi değişmediler.

  • Mustafa Tan

   02/09/2015 at 15:33

   Cihazınızı kutusunun içinden çıkan garanti belgesinde yazan servislere götürmeniz lazım. Cihazınızın ithalatını Apple Türkiye değil başka bir firma yapmış belli ki. Bu arada neden hepsiburada.com’dan aldınız apple’ın kendi web sitesinden almak varken?

 147. Musa

  06/09/2015 at 22:25

  Merhabalar iphone 5s in bataryasınını değiştirmeyi düşümüyorum garantisi bitmedi sizce değiştirirlermi

 148. ozan

  26/09/2015 at 01:53

  arkadaşlar bugun yani 25.05.2015 tarihinde zorlu center apple giderek bataryası şişen ve bu yüzden ekranı havaya kalkmıs olan iphone 5 cihazımı (amerika çıkışlı ve uyut uyandır tuşuda bozuk) batarya şişmesi tehlikeli olduğundan dolayı apple calısanları tarafından hiçbir ücret ve belge istemeden iphone 5s ile değiştirilmiştir kutusunda sıfır müşteri memnuniyeti kapsamında… eğer telefonunuz bataryası şişme yaptıysa koşulsuz bir üst modelle değiştiriyorlar bilginize

 149. Rauf

  09/10/2015 at 22:18

  Salam. Menım iphone 5s telım ıtıb onu nece tapa bılerem? Onun zaryadkası yoxuydu acılmırdıda. Herweyım onun ıcındedı ozu yox ıcı lazımdı. Mene komek etsez sevınerem

 150. öykü

  02/11/2015 at 15:54

  merhaba acil bi sorum olucam iphone 5sim var ve telefonum bozuldu telefon açık fakat görüntü yok ve hic bisekilde algılamıyo telefonun içini temizleyip kapamam gerek ama pcye bağlanmıyo ve iphonumu bul özelliğim kapalı bu yüzden telefonun ıcıne ulaşamıyorum.
  Sorum şu bataryayı çıkartıp taksam telefonun ıcındekiler silinir mi?
  ve telefon sıfırlanmadan hıc bı sekilde açılmaz değil mi

  • Bertan

   02/12/2015 at 19:29

   Telefonunuzun pilini söktüğünüzde içindeki bilgilerde herhangi bir kayıp olmaz sadece tarihi sıfırlanmış olur o da telefon açıldığında kendini günceller

 151. begüm

  20/03/2016 at 12:27

  Merhaba, yazınızı bayağı bir geç gördüm. Pil sorunun bende de var üstelik bataryam iki kere değiştirildi.Iphone 5’imin seri numarasını yazdığımda bu programa uygundur yazısı çıktı. Fakat 1 Mart 2015 tarihinde bitişi kesin mi? Şimdi göndersem ücrete tabii mi tutulur sizce?

 152. Sesli

  09/05/2016 at 19:56

  pil sorunu bende de bayadır var