Zorlu Center Apple Store ve iPhone’lara Servis ve Destek Konuları

Geçtiğimiz haftalarda duyurduğumuz gibi 5 Nisan’da uzun zamandır beklenen Türkiye’nin ilk Apple Store’u (ilk fiziksel Apple Mağazası) nihayet İstanbul’daki Zorlu AVM’de açıldı. Biz de sabahtan öğlene açılış takip etme fırsatı bulduk. Bu yazının asıl konusu değil ama Apple’un açılışa çok iyi hazırlandığını ve çalışanlarıyla çok iyi bir iş çıkarttığını söyleyebilirim. Açıkçası ülkemizde ilk defa bir mağaza açılışında bu tip bir atmosfere tanık oldum 🙂 (Gerçi Apple’ın dünyadaki tüm mağaza açılışları hep böyle oluyor ama Türkiye’de böyle bir şey görmek gerçekten ilginç geliyor.)

Apple’ın CEO’su Tim Cook, Twitter hesabından İstanbul’daki mağazanın açılışı ile ilgili yukarıdaki mesajı yayınlamıştı.

Bir çok Apple cihaz kullanıcısı mağazanın kendisini merak ederken, bazıları da Apple Store’daki servis ve garanti hizmetlerinin nasıl olacağını merak ediyordu. Özellikle de iPhone kullanıcıları 🙂 Hatta bunlar arasında en fazla merak edenler cihazlarını yurt dışından alan iPhone kullanıcılarıydı.

Zorlu Center’daki Apple Store çalışanları bir arada

Ben de her ne kadar bazı konular henüz tam netleşmemiş veya oturmamış olsa da, Zorlu Center’daki App Store servis konuları hakkındaki kendi ve arkadaşlarımın tecrübelerini paylaşayım istedim. Çünkü bu konularda çok soru geliyor. Ayrıca bu konuda tecrübe yaşamış diğer takipçilerimiz de yazıya yorum girerek kendi deneyimlerini paylaşabilirler.

Önemli Not: Aşağıdaki bilgilerde zaman içinde değişiklik olabilir, gelişme oldukça bu yazıyı güncelleyeceğim.

Yurt Dışından Alınan iPhone’lar

Yurt dışından alınan tüm iPhone’lara maalesef destek verilmiyor garantisi olsa dahi. Örneğin Amerika’dan alınan çoğu iPhone modeline destek verilmiyor ya da değişim yapılmıyor. Bunun sebebi de değişimin birebir yapılması gerektiği ama Apple Türkiye’nin stoklarında Amerika gibi ülkeler için özel olarak üretilen iPhone’ların bulunmamasıymış. iPhone ve iPad Model Numaraları ve Anlamları başlıklı yazımızda detaylı açıkladığımız gibi özellikte LTE teknolojisindeki farklılıklar nedeniyle Amerika, Avrupa ve Uzak Doğu ülkeleri için üretilen iPhone modelleri farklılık gösteriyor.

Bu nedenle Amerika’dan veya Uzak Doğu’dan alınan iPhone’lara destek veya değişim hizmeti şu an verilmiyor. Hangisine veriliyor, hangisine verilmiyor öğrenmenin en kesin yolu da mağazaya gidip, Genius Bar çalışanlarının cihazın seri numarasını kontrol etmesi. Çünkü ellerindeki iPad’de yüklü olan program cihaza destek verilip verilmeyeceğini, değişim yapılıp yapılmayacağını söylüyor.

Örneğin Amerika’dan iPhone 5 almış bir arkadaşım destek alamaz iken, İngiltere’den iPhone 5c almış başka bir arkadaşım destek alabildi. Çünkü Avrupa ülkeleri için üretilen iPhone’lar ile ülkemizdekiler çok benzer. Bu yüzden değişime uygun gelen bir model bulabiliyorlar.

Hep değişim mi yapılıyor ? Tamir yok mu?

Yurt dışındaki Apple Store’larda olduğu gibi ülkemizdeki Apple Store’da tamirle pek uğraşılmıyor. Genius Bar çalışanı, cihazın sorununu cihazı detaylı inceleyerek ve çeşitli işlemlerden geçirirek anlamaya çalışıyor. Ekran değişimi haricindeki konularda genelde “Swap” cihazlarla değişim yapılıyor. Yani tamirle filan uğraşmıyorlar. (İngiltere gibi bazı ülkelerde pil sorunları yaşayan cihazlar için sadece pil değişimi programları başladı, fakat henüz ülkemizde pil değişimi olmuyor.)

“Swap” cihaz ne demek ? Sıfır bir cihaz vermiyorlar mı?

“Swap” konusunda tartışmalar çok fazla 🙂 “Swap” kelime anlamıyla değişim cihazı demek. Apple’ın eski cihazınıza karşılık verdiği cihazlar da jelatinli kutusunda sıfır cihazlar. Fakat bu cihazların fabrika’dan çıkış ve paketlenme süreçleri farklı. Yoksa klasik cihaz ithalat ve vergi süreçlerine girerler.

Fakat burada esas soru “Swap” cihazların “Refurbished” olup olmadığı. “Refurbished” cihazlar da arızalandıktan sonra tamir edilerek tekrar piyasaya sürülen cihazlar. Benim bildiğim ve genel ise Apple’daki “Swap” cihazların direk fabrikadan çıkıyor ve tamamen sıfır parçalardan oluştuğu. Yani swap cihazlar da direkt fabrikadan tamamen yeni parçalarla çıkan ve paketlenen/jelatinlenen ürünler. Dolayısıyla endişe edecek veya şüphe duyulacak bir durum yok.

Benim cihazımın garantisi yok ama sorunu var. Parasıyla değişim veya tamir yapıyorlar mı?

Ücreti karşılığı değişim yapıyorlar. Yani cihazınızın modeline ve sorununa göre 250 TL ile 750 TL arasında değişen değişim ücretleri oluyor. Lütfen “Benim şu sorunum var, cihazımın modeli de budur, kaça değiştirirler?” şeklinde soruları bize sormayın 🙂 Apple Store’da cihazınızı inceledikten sonra ancak Genius Bar çalışanları size bu konuda bir fiyat söyleyebilirler.

Benim cihazımın garantisin devam edip etmediğini nasıl anlayacağım?

Gayet kolay. Apple’ın sitesinde yani https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do adresinde cihazınızın seri numarasını girerek garanti durumunu sorgulayabileceğiniz bir sayfa var. Bu sayfada sorgulama yapabilmeniz için de cihazınızdaki “Ayarlar -> Genel -> Hakkında” menüsündeki “Seri Numarasını” kullanmanız gerekiyor.

Cihazınızdaki Ayarlar -> Genel -> Hakkında menüsündeki Seri Numarasını kullanarak garanti durumunu kontrol edebilirsiniz.

Örneğin ben geçen kasımda aldığım iPhone 5s’imi sorgulattığımda, cihazımın garantisinin 7 Kasım 2015 tarihine kadar devam ettiğini görüyorum. Yani cihazımla ilgili bir sorun yaşarsam ve bu sorun benden kaynaklanmadıysa, o zaman Apple Store’a götürüp garanti kapsamında ücretsiz servis hizmeti alabilir veya değişim yaptırtabilirim.

Ben cihazımı geçen sene Turkcell, Avea, Vodafone, Darty, vs.’den almıştım ve halen 2 senelik garantisi devam ediyor. Fakat yukarıdaki gibi sorgulattığımda 1 yıllık garantisi var gözüküyor?

Maalesef öyle. Çünkü yukarıdaki sistem Apple’ın kendi kayıtlarını gösteriyor. Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’de iPhone ithalatını bizzat Apple yapmıyordu. Apple’ın birlikte çalıştığı operatörlerin anlaşmalı distribitörleri olan Genpa gibi firmalar yapıyordu. Apple normalde de sadece 1 yıl garanti verdiği ve ülkemizde garanti kanun gereği en az 2 sene olması gerektiğinden bu ilave garantiyi Genpa gibi firmalar karşılıyordu.

Bu nedenle bu tip bir durumda olan kullanıcıların Apple Store’a giderken mutlaka cihazlarının Türkiye’den alınmış faturalarını birlikte götürmeleri gerekiyor. Birkaç tanıdığımın cihazına bu şekilde ücretsiz destek/değişim yapılmış Apple’ın sisteminde garanti bitmiş gözükse de.

Peki parallel ithalat yoluyla getirtilen iPhone’lara da bakıyor mu Apple?

Bildiğiniz gibi bazı firmalar geçtiğimiz yıllarda Apple’ın Türkiye’deki resmi distribitörlerini kullanmadan (bypass ederek) kendi imkanları ile iPhone getirtip sattılar ve garantilerini de kendileri karşıladılar. Ülkemiz kanunları bu tip ithalatlara izin verdiği için de Apple bu konuda herhangi birşey yapmadı.

Dolayısıyla bu kullanıcıların ellerinde de halen 2 yıllık garantisi devam eden ama Apple’ın 1 yıllık uluslararası garantisi bitmiş cihazlar bulunabiliyor. Açıkçası bu tip cihazların Apple Store’da garanti kapsamında ücretsiz olarak bakılıp bakılmadığı konusunda bir bilgim yok. Fakat denemekte fayda var 🙂 Ayrıca bu konuda tecrübe edinmiş bir takipçimiz varsa ve bizimle paylaşırsa çok seviniriz.

Ben cihazımda pil sorunları yaşıyorum, Apple Store’da bu konuyla da ilgileniyorlar mı?

Evet ilgileniyorlar. Cihazınızda bir program/test çalıştırıp pilinizle ilgili sorun var mı diye kontrol ediyorlar. Eğer test sonucu pilin arızalı olduğu ortaya çıkarsa cihazınızı veya pili değiştiriyorlar. (Örneğin bir takipçimiz iPhone 4s’in pilini 189TL’ye değiştirtmiş)

Benim cihazım kırıldı, garanti kapsamında ücretsiz değişim yapıyorlar mı?

Bildiğiniz gibi kullanıcı kaynaklı arızalar, sorunlar veya kırıklar garanti kapsamında değiştirilmez. Cihazın ekranının veya başka bir yerinin kırılması, kullanıcının cihazı yere veya suya düşürmesi gibi konular genelde kulllanıcı hatasından kaynaklandığı için garanti kapsamında ücretsiz yapılmaz.

Bu yüzden ücretsiz hizmet alırım düşüncesiyle Apple Store’a gitmeyin fakat şansınızı bir denemekten de birşey çıkmaz 🙂

Hep iPhone’dan bahsettiniz. iPad, Mac, vs. gibi Apple cihazlarına da destek ve servis hizmeti verilmiyor mu Apple Store’da?

Elbette veriliyor fakat iPad ve Mac’lere zaten Apple Store açılmadan önce de APR’lar tarafından uzun süredir garanti kapsamında servis ve destek hizmeti veriliyordu ve bunlara yurt dışından alınan cihazlar da dahildi. Fakat iPhone’a servis ve destek hizmeti ise ilk defa Apple tarafından Apple Store’larda destek verilmeye başlandığı için daha çok iPhone konusunda soru geliyor.

Hemen şimdi atlayıp Apple Store’a gitsem 5 dakikada cihazıma destek/değişim yaparlar mı?

Elbette hayır 🙂 Sizin gibi yıllardır Apple Store’un açılmasını bekleyen kullanıcılar şu an Genius Bar‘da korkunç bir yoğunluğun oluşmasına neden olmuş durumda. Geçenlerde bir uğradığımda 20-30 kişinin sırada beklediğini gördüm Genius Bar masalarında 🙂 Hatta bu yüzden artık randevu almadan gelenlere destek vermiyorlar randevusu olanları çok bekletmemek için.

Bu yüzden siz de Apple Store’a destek/servis hizmeti amacıyla gidecekseniz önce http://concierge.apple.com/reservation/tr/tr/techsupport/ adresini kullanarak rezervasyon yaptırın.

Apple Store’a servis almak için gidecekseniz önce mutlaka Genius Bar için rezervasyon yaptırın.

Tabii bu aralar çok yoğun oldukları için muhtemelen en az 5 gün sonraya randevu alabileceksiniz. Ben bu yazıyı yazarken randevu almak istediğimde en erken 15 Nisan’a tarih veriyordu sistem aşağıdaki gibi.

Genius Bar yoğunsa ancak iler tarihe rezervasyon yaptırabiliyorsunuz.

Özet

Apple Store’daki servis ve destek konularıyla ilgili en çok sorulan sorulardan derlediğim bilgileri yukarıda paylaştım. Yazının başında belirttiğim gibi aşırı yoğunluktan ve bazı konuların ülkemize has olmasından dolayı bazı şeyler tam oturmamış durumda. Tahminim 1 ay içinde herşey yerli yerine oturacaktır. Ayrıca Apple Store çalışanları gerçeken çok yardımcı olmaya çalışıyorlar, fakat herşey onların elinde değil.

Bu arada siz de eğer açılışından bu yana Apple Store’a gitme ve servis hizmeti alma fırsatı bulduysanız, yaşadığınız deneyimi yazıya yorum girerek paylaşabilirseniz sevinirim.

508 Comments

 1. Fatih

  10/04/2014 at 14:38

  Peki kendimiz mi götürmeliyiz, kargoyla gönderme şansımız var mı acaba?

  • Mustafa Tan

   10/04/2014 at 14:39

   Kendinizin götürmesi gerekiyor.

 2. Kenan kurt

  10/04/2014 at 14:41

  Mustafa bey bizim her zamanki gibi bilgillerdiniz için teşekkürler ben telefonunmu vodafone aldın peki telefonum apple götürse bakarlarmı

  • Mustafa Tan

   10/04/2014 at 14:45

   Yukarıdaki yazıda sorunuzla ilgili bir bölüm mevcut aslında 🙂 Faturasıyla götürün bu sayede 2 yıllık garantisinin devam ettiğine dair bir belge oluyor. Bu durumda garanti kapsamında bakıldığı söyleniyor.

   • Kemal

    11/04/2014 at 00:30

    Ben baska birsey sorucam bu cevirici programların kamerayı açıp yazıya tuttuğunuzda çeviri yapan program yardımcı olusanız sevinirim birde bana mail atarsanız daha iyi olur tskrlr

 3. Yunusemre

  10/04/2014 at 14:49

  İyi günler telefonumun ekraninda ölü pixel var acaba bu garanti kapsamina girer mi?

  • Mustafa Tan

   10/04/2014 at 14:53

   Muhtelemen girecektir. Götürmenizde fayda var eğer cihazınız garanti kapsamında ise.

   • Yunusemre

    10/04/2014 at 15:04

    Evet garanti kapsaminda fakat ben Ankarada yaşiyorum burada aldiğim mağazaya götürsem apple şartlarini uygularmi yoksa İstanbul’a mi gitmem gerek?

    • Mustafa Tan

     10/04/2014 at 15:24

     Ankara’da Apple Store yok sadece APR var.

     • Yunusemre

      10/04/2014 at 15:36

      Yazi ve yorumlariniz için teşekkür ederim. İyi günler..

 4. Cem Şahin

  10/04/2014 at 14:57

  Selamlar,

  Yazı için teşekkürler.

  Az önce Apple Store’dan dönmüş birisi olarak yazdıklarınızın neredeyse hepsi hakkında bilgilendirdiklerini söyleyebilirim.

  Bugün hazır yolum üstü uğramışken Genius’a randevusuz alıp almadıklarını denedim (hali hazırda zaten Pazartesi gününe randevum mevcut:)) ancak yoğunluktan dolayı yalnızca randevu ile kabul ettiklerini belirttiler.

  Olası bir değişimde, cihazın yanında kutusunu ve kutu içeriğini de istiyorlar mı? Bu konuda bir bilginiz var mı?

  • Abdullah

   10/04/2014 at 15:08

   Benim yanımdaki musteri iphone 5 degisimi yaptı. Herhangi bir kutu vs icerige gerek yok telefonu götürmeniz yeterli

 5. Abdullah

  10/04/2014 at 15:06

  Mustafa bey öncelikle yazınız icin cok tesekkurler yalnız ben pil konusuna değinmek istiyorum. Yazıda Turkiye de pil degisimi yapılmadığını soylemissiniz tam tersine zorlu daki apple store da pil degisimi yapılıyor ornek vermek gerekirse elimde bulunan iphone 4 cihazım icin pil degisimi istedim kabul ettiler ucreti ise 160 TL + KDV gibi bir fiyat

  • Mustafa Tan

   10/04/2014 at 15:23

   Enteresan. Peki değiştirip verdiler mi cihazı ?

   • Abdullah

    10/04/2014 at 15:29

    Fiyat biraz pahalı geldi bende istemedim. Swap seçeneğide iphone 4 icin mevcuttu. swap icinde 338 TL + KDV istiyorlar

  • Burak

   10/04/2014 at 20:21

   Ocak 2013 tarihinde Turkcell internet Mağazası’ndan Genpa ithalatıyla gelen bir iPhone 5 almıştım.Online garanti sorgulamasında 1 yıl doldu olarak görünüyordu,ancak ilk açılış günü saat 16.50’ye Genius Bar randevusu alarak sabah saat 7 civarında beklemeye başladım.Saat 10.15-10.20 gibi içerideydim.Ersin adında bir Genius arkadaş o an için müsaitti,hemen yanına gittim randevum akşama ama şimdi müsait olursanız sevinirim dedim.İlk 20 dakikanın verdiği şaşkınlık ve insanları o anda reddetmediklerinden olsa gerek manager’ı ilgilen dedi:)Telefonun şarjı %40 ta iken bile zaman zaman kamera,navigasyon vb aplikasyonları açınca kendiliğinden kapanıyor ve şarja takmadan da açılmıyordu,bunun yanında zaman zaman ekranın yarısını kaplayan pembe çizgiler çıkıyordu ve ekran titremeye başlıyordu.Genius Safari adres çubuğuna bir kod yazarak telefonda bir online tanılama işlemi çalıştırdı bu test sonuçları da elindeki iPad’e grafiksel olarak düştü,bana da gösterdi ve batarya kırmızı alanda dedi.Telefona hardware testi için servisteki arkadaşlar da bakacak dedi,muhtemelen max saat 17.00 a kadar sonuçlanır ama saat 13.00 gibi bir sorun dedi,sonrasında biraz mağazada dolaştım ve Zorlu’daki Starbucks’ta oturmaya başladım.Saat 12.30 gibi yanımdaki iPad den Apple sitesindeki onarım sorgulamadan baktığımda işlem tamamlandı olarak görünüyordu.(Genius tekrar sıraya girmeyin kapıdaki arkadaşlara izah edin içeri alırlar demişti)Sıraya girmeden tekrar girip aşağıdaki bir başka çalışana sordum 3 dk içinde normal telefon kutusu içinde olmayan(Ince beyaz bir kutuda ve önü arkası jelatinli)bir telefonla tekrar yanıma geldi.Cihazınız değişim için onaylandı dedi.Refurbished cihaz mı?diye özellikle sordum,hayır kesinlikle sıfır birebir değişim cihazı dediler.Türkiye için üretilmiş ve Türkiye’ye yasal yollarla gelmiş faturası olan tüm cihazlar 2 yıl süre ile Apple Store TR garantisine sahip dediler.Yeni cihaza kendi Apple ID’imle yaptığım aktivasyon ve iTunes geri yüklemesinden sonra garantisini sorguladığımda 2 yıl olarak görünüyordu,ancak bir süre sonra eski cihazın kalan garanti süresi kadar garantiye döndü.Apple Store TR en azından kendi adıma müşteri memnuniyeti anlamında çok iyi iş çıkardı diye düşünüyorum.

  • Niyazi yılmaz

   11/04/2014 at 19:32

   kdv dahil ne kadar keşke top. fiyatı yazsaydınız,teşekkürler

   • Abdullah

    12/04/2014 at 21:06

    Arkadaslar pil degisimi 160 TL üzerine %18 KDV 🙂

   • İsa

    14/04/2014 at 07:44

    Merhaba bende Ocak 3013 te 4s aldim cihazın ses gitti ama 2 yıllık garanti sürüyor fatura ile gitsem sizde olduğu gibi degistirirlermi ?

  • Tuncay

   11/04/2014 at 21:44

   160 mış çokmuş ben zamanında sirkeciden 30 tl ye pili alıp kendim değiştirmiştim alttaki iki vidayı söküp kapağı itip pile bağlı olan söketi söküp yenisini takıp halledebilirsin youtube dan yardım alabilirsin,bu arada işlemi yapmadan önce telefonu kapatmayı
   unutma çekiniyorsan, uğraşamam diyorsan tabiki servise ver seni telefonundan etmek istemem

   • Abdullah

    12/04/2014 at 21:09

    Evet o fiyata pil var ama ne kadar güvenilir tartışılır benim dediğim orjinal bi pil 🙂

    • Tuncay

     13/04/2014 at 01:33

     Dediğim gibi çekincen varsa ve uğraşmak istemiyorsan tabiki servise ver,pil çinde 5 dolara satılıyor türkiyede haliyle 30 lira satış fiyatı ben daha önce parça aldığım sıkıntı yaşamadığım yerden aldım şu anda annem kullanıyor bir problem yok ama tabiki sirkeciden alacağın pilin ne güvenini ne de garantisini veremem

 6. Coşkun

  10/04/2014 at 15:19

  Yazınız için teşekkürler.

 7. Hakan Çelik

  10/04/2014 at 15:30

  Öncelikle yazınız için tüşekkürker Mustafa bey yine de net olarak cevap bulamadığım bir sorum var.Benim kullandığım cihaz (iphone5) 14 ay önce bir turkccel bayisinden satın aldım (faturası bende hala) yanlız çoğu Türk kullanıcısı gibi benim cihazımdaki uyut/uyandır tuşu ( kilitleme tuşu) arzalı çalışmıyor bu sorunla ilgili gidildiği takrirde herhangi bir değişim yada tamir söz konusu mu yada kullanıcı hatası olarak mı değerlendiriliyor (cevapların şimdi den teşekkür ederim 🙂

  • Abdullah

   10/04/2014 at 15:39

   Yanımdaki bir musterininde ust tuş sorunu vardı önümde yenisini vermişlerdi bence vakit kaybetmeden bir gösterin.

   • Hakan Çelik

    10/04/2014 at 16:56

    Dediniz gibi yapıcam umarım çözülür değişim olup olmadığını buradan da bildiricem teşekkürler

  • Mustafa Tan

   10/04/2014 at 15:40

   Kullanıcı hatası kabul edileceğini sanmıyorum. Genelde değiştiriyorlar, fakat yine de görmeleri lazım cihazı. Eğer düşme veya darbe sonucu power tuşu çalışmaz hale geldiyse o zaman garanti kapsamında değiştirmeyebilirler.

   • Hakan Çelik

    10/04/2014 at 16:52

    Gercekten verdiğiniz bilgiler benim açımdan çok faydalı olduğunu söylüyebilirim.Önerileriniz için ve bu konuda yorum yapmış ve yapacak olanlara tekrar teşekkür ederim

   • Mert

    10/04/2014 at 21:41

    Mustafa bey benim bir Iphone 3GS im var bunu ben götürüp değiştirsem aynısından verirlermi hatta değiştirirlermi

    • Mustafa Tan

     10/04/2014 at 22:12

     Sorunu nedir ? 3GS artık üretilmediği için değiştireceklerini sanmam. Zaten garantisi bitmiştir. Bu yüzden stoktda değişim için cihaz da bulundurmazlar.

   • ozan

    11/04/2014 at 08:14

    iyi günler ben kıbrıstan iphone alıcam fakat gercek mi yoksa çin malı ürünmü olduğunu nasıl anlıya bilirim teşekkürler

    • Mustafa Tan

     11/04/2014 at 09:13

     iPhone’ların çoğunluğu zaten Çin’de üretiliyor. Eğer sorunuz sahte iPhone’u anlamak ise yapmanız gereken cihazı satan kişi ile birlikte açıp ilk aktivasyonunu yapmak. Eğer sahte ise zaten hemen anlarsınız merak etmeyin.

   • Niyazi yılmaz

    11/04/2014 at 19:29

    merhaba mustafa bey;en önemli sorulardan bir tanesini soracağım,suudi arabistan-mekke-medine’den alınan iphone’lar en azından 1 yıl garantiye girermi? yada kutsal topraklardan aldığımız resmi pasaportumuza işli cihazlarda bir arıza olursa para karşılığı ile tamir yaptırabilirmiyiz? özellikle umreciler vede hacca gidecek en az 30 kişi bana bu soruyu sordu,bende size soruyorum,paylaştıpınız değerli bilgiler için teşekkürler,amasya’dan selamlar.

    • Mustafa Tan

     11/04/2014 at 19:35

     Tüm dünyada satılan iPhone’ların 1 yıllık uluslararası garantisi var. Fakat Türkiye’de cihazınıza bakarlar mı kesin birşey diyemem. Çünkü yukarıdaki yazıda bahsettiğim gibi cihazın Türkiye’de satılanlarla benzerlik göstermesi gerekiyor değişim veya destek için. Örneğin Avrupa’da satılanlarda sorun yok.

     Fakat Suudi Arabistan’da satılanlarda FaceTime kapalı geliyor örneğin. Bu yüzden ben kesin destek verirler diyemem. En güzeli arabistan alınmış bir cihaz bulup, serin numarasına bakıp sonra da Apple Store’a gidip bu numarayı sorgulatmak.

     • Niyazi yılmaz

      11/04/2014 at 23:13

      ben iki adet chaz aldım fecetime felan filan eksiksiz hepsi çalışıyor;cvp yazdığınız için teşekkür ederim,amasya’ya yolunuz düşerse beklerim.

 8. Ahmed

  10/04/2014 at 15:35

  Genelde bozuk tuş kullanıcı hatasi oluyor kirik ekran gibi

  • Hakan Çelik

   10/04/2014 at 17:01

   Bakalım artık şansımızı deniyicez

 9. Serdar

  10/04/2014 at 15:38

  Mrb Mustafa bey. Ben iphone 4s swap kullanıyorum ve gayet memnunu.. Arkadaşlar int Yada farklı yerlerden duyduklarını inanmasınınlar hepsi şehir efsanesi.. Buarada yazınız ve gözlemleriniz çok güzel olmuş…

  • ilyas

   10/04/2014 at 18:30

   Esimin kullandigi i5 de ayni sorun vardi genpaya gonderdim ve sifir ile degistirdiler en kisa zamanda goturun cihazi

  • Anonim

   10/04/2014 at 23:13

   Benşukranayponumdanmemlunum

 10. Ahmed

  10/04/2014 at 15:51

  Mesela olduda yeni cihaz vermeyi kabul ettiler telefonun rengini farkli isteyebiliyormuyuz

  • Abdullah

   10/04/2014 at 18:12

   Muhtemelen aynı renk vermek isteyeceklerdir. Cunku degisimler eski cihazın seri nosu üzerinden veriliyor.

 11. Aslan

  10/04/2014 at 15:57

  Ben iphone 5 cihazımı Türkiye’den ithalatçı firmadan aldım. Yurtdışı 1 yıllık garantisi devam ediyor. Cihazımda sıvı teması oldu, çalışmıyor. Yurtdışında verilen ücretli değişim hizmeti Türkiye Apple Store’da veriliyor mu? Ben yazıdan veriliyor anladım. Muğla’dan gideceğim için net bilgiye ihtiyacım var.

  • Mustafa Tan

   10/04/2014 at 17:34

   Evet veriliyor yukarıdaki yazıda paylaştığımız gibi.

 12. Volkan

  10/04/2014 at 16:06

  Sa.arkadaşlar ben telefonumu Kuveyt den almıştım ve bu ayın 20 sinde tam bir yıl oluyor açılışta bende vardım ve randevu almıştım sıra bana gelmeden ilgili arkadaşlar la görüştüm ve tlf alıp sıfır cihaz ile değişim oldu çok mutlu oldum apple gercekten. Dünya markası

  • Ahmed

   10/04/2014 at 17:12

   Telefonunuzun sorunu neydi ?

 13. Hakan S

  10/04/2014 at 17:22

  Merhaba Mustafa Bey! Benim elimde bir iPhone 5, 2 tane 5s var. iPhone 5 5.01.13 tarihinde bir teleoncudan aldım ve telefon Turkcell çıkışlıydı sıfır kapalı açılmamıs kutu aldım. Sorgulama yaptığım zaman hiç bir garanti çıkmadı yani yok diye gözüküyor fakat Genpa ile sorgulattıgımda telefonun garantisi var acaba ben bunu nasıl halledebilirim ? Bir diğer olarak beyaz iPhone 5s imi Media Markt tan almıstım ve iki senelik garanti olarak gözüküyor sorguladığımda. Elimdeki 5s i kendim Berlin Apple Store dan aldım 19.10.2013 tarihinde. Yalnızca sorguladıgımda garanti süresi 1 sene gözüküyor. Yani benim kafam çok karıştı siyah 5 ile 5s konusunda. Ne yapıcam yardım edin anlayamadım artık. Yzı için teşekkür ederim.

  • Mustafa Tan

   10/04/2014 at 17:35

   Sorunuz tam olarak nedir? Bir de yukarıdaki yazımızı baştan sona okuma imkanınız oldu mu acaba?

   • Hakan S

    10/04/2014 at 17:37

    Evet baştan sona kadar okudum. Sorunum Almanya dan aldıgım 5s in garantisi sadece 1 sene mi geçerli burada

    • Mustafa Tan

     10/04/2014 at 17:39

     Evet. Apple’ın uluslararası garantisi 1 yıl.

 14. Enes Açıkgöz

  10/04/2014 at 19:30

  Benim ses tuşum çalışmıyordu.aveadan almıştım ve garanti bitmesine 15 gün falan kalmıştı.ses tuşunun çalışıp çalışmadığını bile kontrol etmeden direk değişim yaptılar.çalışanlarda gayet yardımcı olmaya çalışıyorlar.

 15. Sedat

  10/04/2014 at 19:49

  Atıyorum telefonumda bir sıkıntı var Bingöl’den kalkıp istanbulamı gidecem. Başka bir seçenek yokmu kargoyla falan yoksa Buda başlı başını bir sorun

 16. Kadir

  10/04/2014 at 20:07

  Amerikadan aldığım i5s cihazımda dokunmatik sorunu yaşıyorum apple ile görüşüp yazılım yükleme ile sorunu çözmeye çalıştık ama başaramadık türkiye mağazası açıldığında cihaz için tekrar görüştüm alınan cevap Amerikadan alınan cihazlar hariç tüm avrupa cihazlarına değişim yapılıyor oldu hukuksal bir sorun nedeniyle cihaza bakmıyorlar öneri avrupa yada Amerika götürmek oldu nedenide cihazın değişim politikasının aynısı ile değişimi amerika cihazlarının anten çip ve bant olarak bizden farklı olduğu ve değişimin Avrupa yada anerikada yapılabileceği oldu

  • Murat Özcan

   11/04/2014 at 18:38

   Kadir Bey benim de 8 ay önce ABD’den aldığım bir Iphone5’im var. Zorlu Center şu an destek veremiyor ama bir süre sonra vereceği yolunda bir şey söylüyor mu acaba?

 17. Hüseyin Kaba

  10/04/2014 at 20:18

  Mustafa Bey,
  Yazınız için teşekkürler. Apple Online Mağazası’nda Ocak’ta 5s almıştım. Yazınız üzerine sorgulamaya girdim. Benim cihaz için 2 yıl garantisi olduğu bilgisi çıktı. Yazınızda anlattığınız 1 yıl garanti gözükme konusu çözülmüş galiba.

  • Mustafa Tan

   10/04/2014 at 20:36

   Selamlar,

   Yazıda Online Store’dan alınanlarda 1 yıl gözükme diye bir sorundan bahsetmemiştim aslında. Sorun geçen sene Turkcell, Avea, Vodafone gibi Apple’ın resmi ithalatçılarından alınan iPhone’larda mevcut.

 18. Özgen Berk

  10/04/2014 at 20:18

  Merhaba aslında sorunumu nasıl anlatayım bilemiyorum geçen gün telefonu şarja takmak için tuttuğumda telefondan bir ses geldi biraz arkayı bastırdığımda sanki boşluk var da kapanıyor gibi oluyor sizce bu sorunu Apple Store götürsem değişim olur mu ? Diyelim oldu cihazım 4S olduğu için 4S mi alırım yine ?

  • Mustafa Tan

   10/04/2014 at 20:37

   Evet yine 4S alırsınız doğal olarak.

 19. Hüseyin Türk

  10/04/2014 at 20:27

  Merhaba. Ben iphone 5 imi Kasım 2013 de amerikadan almıştım garanti kapsamı doldu ama benim uyut/uyandır tuşum çoğu iphone gibi bozuldu. Ücreti karşılığı da olsa tuşu değiştirmek istiyorum. Sadece tuşu değiştiren birisi varsa fiyatı konusunda bilgilendirebilir mi

  • Anonim

   10/04/2014 at 22:06

   Hüseyin bey sadece üst tuş değişimi yapan bir yer var. Çok araştırdım ve burayı buldum. Ben değiştirttim iPhone 4 için Fiyatı 75 Lira + KDV. Firma ismi vermekte sakınca var mı bilmiyorum ama firma ismi Es Bilişim – Beşiktaş Barbaros Cad No:71 de 6 ay garantili tamir yapan bir iPhone tamir merkezi.

  • Abdullah

   10/04/2014 at 22:51

   Kasım 2013 te almışsanız Kasım 2014 te bitmesi gerekmez mi garantinin

   • Hüseyin Türk

    10/04/2014 at 22:58

    Kasım 2012 yanlış yazmışım

    • Abdullah

     11/04/2014 at 01:20

     O zaman apple store mağazasına gitme imkanınız varsa gidip görüşün zaten hiçbirşey yapamazlarsa ücret karşılığı yenisi ile degisim yaparlar

 20. Esra

  10/04/2014 at 20:42

  Mustafa Bey ,Zorlu Center Genius Bar’dan randevu almak icin belirttiğiniz gibi adrese girdim ,apple store kullanici adi ve sifremi girdim ancak “Ne zaman gelmek istersiniz? ” ekrani ciktginda “Bu magazada boş randevu yok” dedi ve ileriki tarihler icin bile randevu vermedi.Yazinizda 5-6 gün sonrasina randevu alinabildigini yazmistiniz.Neden ileri ki tarihler icin bile randevu vermediler acaba ?? Bu konuda ne yapabilirim??

  • Mustafa Tan

   10/04/2014 at 20:48

   Yazımızdan sonra boş kalan diğer randevular alınmış olabilir. Muhtemelen rezarvasyon sistemi çok ileriye randevu vermiyor. Yarın bir daha deneyin derim.

   • Esra

    10/04/2014 at 20:55

    Teşekkür ederim Mustafa Bey,randevuyu alana kadar deneyeceğim..

 21. Berk

  10/04/2014 at 20:43

  Merhaba mustafa bey benim APR den aldigim 5s icin 2 sene garanti cikti. Siz online storedan almissiniz niye bir sene cikti sizde

  • Mustafa Tan

   10/04/2014 at 20:46

   Düzeltme: Bir sorun yok. Kasım 2013’te aldım. Garanti 2 yıl olduğu için Kasım 2015’te bitecek.

   • Mert

    10/04/2014 at 21:12

    Apple’ın sitesinden “hemen sorun” bölümünden de deniyebilirsinz

  • Mehmet

   11/04/2014 at 03:27

   Farklı bir problem
   Ben iphone 5 i ist bilişimden aldım facetime özelliği yok (arabstandan paralel ith. Miş) benim cihaz buradan fatura ile satın alın dı faturası ve 2 yıl garantisi de devam ediyor bu özelllik açtırılabiliyor mu.

 22. Mustafa

  10/04/2014 at 21:03

  Abi telefonu garantiye gonderecemde illa aldığım yerdenmi göndere bilirim yoksa baska bayidendr göndere bilirmiyim

  • Mustafa Tan

   10/04/2014 at 21:23

   Nereye göndereceksiniz ?

 23. Huseyin

  10/04/2014 at 21:52

  Mustafa bey oncelikle paylasımlarınız ıcın yardımlarınız ıcın ayrı ayrı tesekkur edıyorum. Benım sorumda : iphone 5 imde fabrıka ayarlarını kullandım 0 ladım apple sifremde cok kez denedım ama yanlış dıyor bu saatten sonra ne yapmalıyım nasıl yardımcı olabılırsınız simdiden tesekkurler paylasimlarınız içinde kolay gelsın

  • Abdullah

   10/04/2014 at 22:53

   Hesap ayarlarından parola sifirlama yapabilirsiniz.

 24. Hüseyin Türk

  10/04/2014 at 22:24

  Anonim bey 😀 ben orjinal parça taktırmak istiyorum dediğiniz yer yan parça mı takıyor acaba?

 25. Kerem

  10/04/2014 at 22:28

  Ekim 2012 de belcikadan aldigim iphone 5 home tusu calismiyor. Belcikada turkiye gibi garanti suresi 2 yil. Ve bu satinalma fisinde belirtilmis. Bu durumda applestore garanti kapsaminda degisim veya onarim yapar mi?

  • Abdullah

   10/04/2014 at 22:55

   Apple sitesinden garantinizi sorgulayın eğer 2 yıl yazıyorsa muhtemelen bakicaklardir.

   • Kerem

    11/04/2014 at 00:28

    Apple sitesinde tum cihazlar 1 yil garantisi oldugu gozukur

 26. Birkankara

  10/04/2014 at 22:40

  Ben iphone cihazima jelibreak yazilim attirdim bi sikinti olsa cihazimda degistirirlermi yada yaparlar mi bu yazilim garanti kapsami disina cikartir mi cihazi

 27. İsa Sarıkaya

  10/04/2014 at 22:40

  Merhaba Mustafa bey daha once size yazmistim. Benin iphone 4s im var cihazimdan cok memnundum ta ki ios 7.1 i guncelleyene kadar. Güncelleme den sonra cihazim son ses acik olmasına rağmen sanki sesi yarıdan daha az çıkıyor tahminen % 50 bi ses kaybı var biri aradığında titreşim olmasa inanın ortamda duymuyorum zil sesini. Apple yardımı aradim cihazımı i tunes üzerinden sifirlamam gerektiğini muhtemelen guncellerken bi hata oluştuğunu söylediler. i tunes ten güncelledim ama sorun devam ediyo yani bisey değişmedi. 01/01/2013 te yani yılbaşında cihazı Bayrampaşa Carrefour sa dan iki yıllık garantiyle aldim 15 ay oldu apple stora gitsem yazilimsal sorun çözülür mu ? Yada degitirirlermi ? Şimdiden teşekkürler.

 28. Oğuzhan

  10/04/2014 at 22:51

  Merhaba Mustafa Bey
  Geçen yıl Almanyadan aldığım bir iphone5 im var. Aldıktan sonra bir tanıdık üzerine kaydettirdim. Sanırım garanti o tarihten başladığı için Verdiğiniz linkten baktığımda 15 günlük bir süresi kaldığı yazıyor. Sorunum şu: cihazın ses kısma tuşu çalışmıyor. Cihaz bana geldiğinden beri bu şekilde. Tekrar Almanyaya ulaşamadım. Sizce cihaz için değişim yapılır mı?

 29. Guclu

  10/04/2014 at 23:49

  Amerika dan alınmış ve garantisi bitmiş ıphone5 lere ücreti karşılığı da bakmıyorlarmı?

  • Mustafa Tan

   11/04/2014 at 00:40

   Şu an için bakmıyorlar. Çünkü cihazda sorun varsa genelde değişimle sonuçlanıyor. Ellerinde ise Amerika’dan alınma cihazların muadili yok.

  • Abdullah

   11/04/2014 at 01:24

   Iphone 5 ile ilgili bilgim yok ama benim Amerika’dan aldığım iphone 4 cihazımi ücret karşılığı değiştirebiliyorlar.

 30. ibrahim özdoğan

  10/04/2014 at 23:50

  Mustafa bey merhaba,

  cihazımın şarjı yarım gün dahi gitmiyor pil sorunu yaşadığım aşikar bunun dışında dışarıdan çağrı geldiğinde ekran donuyor ve hiçbir işlem yapmama izin vermiyor. Reset ( yani kapatıp açtığımda ) düzeliyor sizce servisten randevu alıp gitsem değişim veya onarım adına yardımcı olunur mu? 28.01.2013 te Türkcellden cihazı bir başkası aldı ve ben kendisinden satın aldım faturası bende ancak faturadaki isim farklı bilgi aktarabilir misiniz? peşinen teşekkürler.

 31. Tolga Şişman

  10/04/2014 at 23:59

  Daha önce sorulmuş ama cevap vermemişsiniz, çok önemli bi ayrıntı benim için de. Cihazı illa elden mi teslim etmemiz gerekiyor bi arıza durumunda? İstanbul’da yaşamayanlar için bi hizmet söz konusu değil mi?

  • Mustafa Tan

   11/04/2014 at 00:39

   Evet kendinizin de gitmesi gerekiyor.

 32. ibrahim özdoğan

  11/04/2014 at 00:31

  İstanbul’ da olmayan teknik destek alma çabasında olan arkadaşlar için çözüm adına bir önerim var ne kadar güvenirler bilmem ama Yurtiçi Kargo çalışanıyım ve kargo ile gönderim olmadığı için söylüyorum telefonu benim adıma çalıştığım firma yurtiçi kargo aracılığı ile göndererek servise elden teslim yani cihazın onarım sürecinde destek olabilirim. Tabii bunu hayrına değilde Zorlu Center Bölge Müdürlüğümüze yakın olduğu için makul bir fiyat karşılığında yapabilirim. Kargo bedelini zaten kendiniz karşılıyor olacaksınız bende karşılığında makul bir ücret alırım en azından kısmen bir öneri. Güven konusuna gelince bin türlü güven sağlayabilirim.

  • Aras

   11/04/2014 at 13:50

   Sazan.avi

 33. Bülent

  11/04/2014 at 00:52

  Selamlar,
  Iphone 4 sahibiyim 5, 5c yada 5s ile değiştirmek istesem değişim için ne kadar ücret isterler? Bu konuda bilginiz var mı?
  Teşekkürler

 34. Bülent

  11/04/2014 at 00:54

  Selamlar,
  Iphone 4 sahibiyim 5, 5c yada 5s ile değiştirmek istesem değişim için ne kadar ücret isterler? Bu konuda bilginiz var mı? Fiyat için belli bir aralık verilmiş bu aralık içinde olur heralde.
  Teşekkürler

  • Abdullah

   11/04/2014 at 01:29

   Iphone 4 cihazınızı verip daha ust modellerle degisim yapılmıyor maalesef sadece hangi modeli verdiyseniz o model üzerinden yenisi verilir.

 35. Hekrc

  11/04/2014 at 01:10

  İyi gunler mustafa abi bn 14 ay evvel almanyadan i5 almistm fakat uluslar arasi 1 yili var ama turkiye kanunu geregi http://www.apple.com/legal/warranty/docs/turkey_statutory_warranty_information.pdf buradada 2 yil yazior degisim olablrmi bra arizalandi cihazim. 2. Sorumda bunun faturasini almanyadayken atmistm degisim olablrmi

  • Mustafa Tan

   11/04/2014 at 21:29

   Türkiye’deki kanun doğal olarak Türkiye’de satılan cihazlarda geçerli. Almanya’dan aldığını cihazlar için Almanya kanunları geçerli.

 36. Arda

  11/04/2014 at 01:24

  Değişimi cihazını farklı renk alabilir miyim diyenler;
  Eğer sizin telefonunuzun renginde olan swap telefon kalmadıysa ellerinde farklı renk önerirler.
  Ayrıca değişim için kutu ya da kutu içeriğine gerek yok çünkü swap cihazları da kutusuz ve kutu içeriksiz veriliyor. O yüzden sadece telefonu götürmeniz yeterli. Üst tuş bozukluğu, şarj, kamera gibi sorunlar bariz bir darbe görüntüsü olmadıkça garanti kapsamında hemen değiştirilir. Bilginize.

 37. Kerimbey

  11/04/2014 at 05:59

  Mustafa bey apple Store’de “meetup” yapacak mısınız?

 38. Mehmet

  11/04/2014 at 10:06

  Mustafa Bey her zamanki gibi akılda soru işareti bırakmayan bir yazı olmuş teşekkürler 🙂 yorumlarda bir arkadaş batarya sorunundan bahsetmiş. Benzer şekilde i5 telefonumda şarj %13 -15 seviyelerindeyken navigasyon veya tarayıcı uygulamalarında telefon kapanıyor ve şarja takmak gerekiyor. Pil seviyesi bu kadar düşükken normal mi kapanması? Yoksa batarya ömrümde mi azalma var?

  • Mustafa Tan

   11/04/2014 at 10:12

   Batarya sorunundan olabilir. Bu konuyla ilgili bir yazı yazacağım, Apple Store’a gitmeden sorunun ne olduğu ile ilgili bilgi alabileceksiniz. Biraz sabır 🙂

   • Mehmet

    11/04/2014 at 10:20

    Apple store un açılması için bu kadar bekledik, biraz daha sabrederiz artık 🙂 teşekkürler

   • Hekrc

    11/04/2014 at 12:24

    Abicim bi sorum vardi cevap verebilirmisiniz 🙂

 39. DondurmacI

  11/04/2014 at 11:04

  Arkadaşlar zorludaki mağazadan iPod Touch 4. nesil swap veya ev tuşu tamiri fiyatı alabilecek var mı? teşekkürler.

 40. mehmet

  11/04/2014 at 11:23

  mustafa bey bu sorum size ve oraya giden arkadaşlara olacak lütfen bilgilendirirseniz sevinirim ben cihazımı güney afrikadan aldım servis desteği veriyorlarmı acaba?cihazımım sorunu ımeı numarasının silinmiş…

  • Mustafa Tan

   11/04/2014 at 11:27

   Bu sorunuzun kesin cevabını cihazınızı Apple Store’a götürerek öğrenebilirsiniz.

 41. kenan

  11/04/2014 at 14:23

  Mustafa bey ben birkaç tane soru soracaktım. Birincisi apple store hangi ülkeden getirilen iphonelere garanti sağlıyor. İkincisi yukarıda bir arkadaşımız bahsetmiş iphonenun imei numarası silinmiş diye bu bir yazımsal sorundan mı kaynaklanıyor. Şimdiden yazacaklarınız için teşekkür ederim.

  • Mustafa Tan

   11/04/2014 at 14:40

   Yukarıdaki yazıda paylaştığımız gibi bu sorunuzun net cevabı Apple Store’da. Yani cihazınızın seri numarasına bakacaklar ve muadili varsa stoklarında değişim yapacaklar. Örneğin Amerika’dan alınanlara bakamıyorlar ama Avrupa ülkerinin çoğundan alınanlara bakabiliyorlar ya da değiştirebiliyorlar.

   IMEI’nin normalde silinmemiş olması lazım. Eğer cihazı sıfırlanmasına rağmen IMEI hala gözükmüyorsa o zaman sorun donanımsaldır. Yazılımsa olsa cihaz sıfırlanınca düzelirdi.

 42. Serhat

  11/04/2014 at 14:26

  Merhabalar Mustafa bey, sizce de iphone 5s ekranı iphone 5 e göre biraz soluk mu ? Benim iphone 5s imde beyaz renkler biraz soluk gibi ( iphone 5 e göre) sadece yan yana koyup karşılaştırınca belli oluyor. Sanırım bu soruna yellow tint ( sarı ekran ) sorunu diyorlar. Bu farklı ekran üreticilerinden kaynaklanan bir durum mudur ? Yoksa ekranın kalitesiz olduğunu gösteren bir durum mudur ? Apple Store da bu sorundan dolayı değişim yapılabilir mi ?

  • Arda

   11/04/2014 at 16:05

   5S in ekranı 5e göre daha sarı. Bu ekrandan kaynaklanan bir sorun değil telefonlar arasındaki global bir fark. Merak etmeyin arıza değil yani.

 43. Ekin

  11/04/2014 at 15:37

  Benim İphone 3GS te pil problemim var götürsem değiştirirler mi?

  • Arda

   11/04/2014 at 16:07

   3GS üretimde olan bir telefon değil. Dolayısıyla ellerinde böyle bir stok olması çok olası değil. Siz yine de gidin. Makul bir farklı üst modellere geçiş şansınız olabilir.

  • Arda

   11/04/2014 at 16:09

   3GS şu anda üretimi olan bir telefon olmadığı için ellerinde böyle bir stok olması çok olası değil. Siz yine de gidin. Makul bir ödeme karşılığı üst modellere geçiş sağlayabilirsiniz.

   • Abdullah

    12/04/2014 at 21:21

    Maalesef ücret karşılığında eski modeli verip bir ust modeli alamıyorsunuz boyle bir seçenek yok sadece aynı modelin yenisini alabilir sınız.

 44. Burak

  11/04/2014 at 19:21

  Merhaba:) ben apple store acilmadan obce media marktan 5S almistim fakat imei numarasini sorgulattigimda genpa, baris servis, telpa vb. Hicbirinde garantisi buraya ait degildir diyo.applenin sitesinde garantisi 14 mart 2015 de bitiyo diyo 5S imin garantisi apple disinda neresidir yardimci olurmusunuz?

  • Mustafa Tan

   11/04/2014 at 19:33

   Bu sorunuzun cevabın ya kutu içinden çıkan garanti belgesinden ya da Media Markt’tan öğrenebilirsiniz.

 45. Halil

  11/04/2014 at 19:51

  Mustafa Bey , yazının tamamını okudum ama garantisi devam eden ve anerikadan alının iphone 5’im için ücretli olarak destek alabilir miyim apple store’dan ? Model numarası A1428 ,Değişim olmuyor anladığım kadarıyla yazınızdan ?

 46. batuhan

  11/04/2014 at 20:02

  Genius Bar’dan rez. yapmak isteğimde bu hatayı alıyorum: There are no available appointments at this store. Günler sonrasına rez. tarihi vermiyor?

 47. Mutlu

  11/04/2014 at 20:31

  Merhaba. Benim iki tane sorum olacak. yurtdışından aldığım iphone 5s yaklaşık olarak bir hafta önce kendi kendine kapandı ve bir daha da açılmadı. bunun üzerine iphone store’a başvurdum ve garantisinin amerikada olduğunu bundan dolayı değişim şansı olmadığını söylediler. bunun üzerine amerikaya gidecek olan bir arkadaşıma telefonumu değiştirmek üzere vermeyi planlıyorum. ilk sorum; bunda herhangi bir sorun çıkar mı? ikinci sorun ise eğer çıkmaz ve yeni bir telefon gelir ise o telefonu da türkiye’de kaydettirmem gerekiyor mu? çünkü pasaporta 2 yıl süresince işlenebilen telefon sayısı 1 ile sınırlandırılmış durumda. bunun için nasıl bir yol izlemeliyim.

  teşekkürler.

  • Mustafa Tan

   11/04/2014 at 20:40

   1) Arkadaşınız Amerika’daki bir Apple Store’da cihazını tamir ettirtebili veya değiştirtebilir.

   2) Eğer cihaz değişimi yaparlarsa arkadaşınız mutlaka Apple Store’dan belge alsın. Sonra bu belge ile Türkiye’ye gelince BTK’ya başvurup IMEI değişiklik yaptırmanız gerekecek daha önce kaydettirdiğiniz pasaporta. Belgesiz yapmıyorlar diye biliyorum.

 48. Ömer biyik

  11/04/2014 at 20:39

  Mrb mustafa bey iphone 5 cihazimi arabistandan aldim 2 yil oldu.Sarj sorunu ve tusda sikintisi var.Acaba ucret karsiligi degisim mümkümmü.

  • Mustafa Tan

   11/04/2014 at 20:42

   Arabistan’daki iPhone’larda FaceTime kapalı oluyor. Bu nedenle modelleri farklı diye biliyorum. Bu yüzden de Zorlu’daki Apple Store’da değişim yapmayabilirler. Fakat bunun en kesin cevabını Apple Store’daki Genius Bar verir.

   Sizden ricam cihazınızı bir götürmeniz ve sonucu bizimle paylaşmanız. Bu konuda çok soru geliyor çünkü.

   • Ömer biyik

    11/04/2014 at 20:54

    Verdiginiz bilgi icin tesekkürler.1 hafta sonraya randevu alabildim gerekli bilgiyi aldigim zaman donus yapacagim.

 49. Engin

  11/04/2014 at 21:19

  Mustafa bey bir hirsizlik meselesinden dolayi i5 imi kaptirarak i6 yi da bekleyemiyecegimi dusunerek 5s aldim lakin i6 alma gibi bir planim var. Zorlu apple store a i6 ciktiginda i5s i goturdugumde bir fiyat bicip takas yontemiyle aliyorlar mi bir bilginiz var mi ?
  Tesekkurler

  • Mustafa Tan

   11/04/2014 at 21:26

   Şu an için yok upgrade programı Türkiye’de.

 50. Serkan İŞÇİ

  11/04/2014 at 21:42

  Mustafa Bey
  Oncelikle saygilar dilerim. Uzun zamandir uygulamaniz araciligi ile sizleri ve uyelerinizi takip etmekteyim. İlk kez size bir sorum olacak. İphone 5 kullanmaktayim. Cihazim Almanya’dan alindi. Suan hala garanti kapsaminda. Cihazimda alindigi gun titresime (sessize) alinan tusta sertlik vardi. Sert acip kapatiyordum. Suanda sessize aldigimda kendiliginden ses acik diyor, sessizde diyor. Ses acik pozisyonunda herhangi bir sorun yok. Simdi ben bu cihazi goturdugumde garanti kapsamina girermi ? Manisa’da oturuyorum randevu alip gittigimde ayni gun icerisinde hallolurmu? Simdiden cok tesekkur ederim.. Kolay gelsin.

  • Mustafa Tan

   11/04/2014 at 21:46

   Eğer halen 1 yıllık garantisi bitmediyse (Bakınız: https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do ) o zaman randevu gününde hemen hallettirirsiniz. Zaten genelde değişim oluyor. Cihazınız Avrupa’dan alındığı için de değişim olacaktır büyük olasılıkla.

   • Serkan İŞÇİ

    11/04/2014 at 21:48

    Tekrardan cok tesekkur ederim. Kolay gelsin..

 51. Safa Bekçi

  11/04/2014 at 21:59

  Sevgili arkadaşlar bu konuyla ilgili çok acı çekmiş tecrübeli biri olarak size ayrıntılı bir bilgi verebilirim. iPhone5’imi arabistandan aldım burda bozuldu ve burada daha apple store açılmadığı için newyorkdan yetkili bir apple çalışanı bana yurtdışına gönder nisanda açılıp açılmayacağı kesin değil garantin de bitiyor(aylardan 2013 kasım) diyince yolladım almanyaya. Gerçi daha pahalıya geldi gümrükmüş bilmem neymiş vs.vs.vs ve telefonum hala BTK evresinde. Herneyse telefonumu göndermeden önce yaklaşık 3924829384 kere apple ile görüştüm. Atina’da tanımadığım apple çalışanı yok. Görüşürken Safa beyin selamı var derseniz tanırlar 🙂 Herneyse ben Türkiye’deki Apple Store’u bir süre bekledim ve bana söylenilen şey cihazımı Avrupa ülkelerinde değiştirebileceğim ancak yazılım ve donanım farklılığından dolayı burada işler zora girebilir. LAKİN! İstanbulda açılacak olan mağaza avrupa sıtandartlarında ve çoğu talebi karşılayabilecek denildi bana. TAbi ben beklemedim gönderdim Almanya’da 0 telefon verdiler 2 gün içinde. Ben almanyaya gönderince yine tecrübeli apple çalışanı Alper Bey bana yeni gelen bağzı kararların olduğunu ve Türkiye’de (BURAYA DİKKAT!!) dünyanın neresinden alırsanız alın ayrım yapılmaksızın cihazın yetkili servislerine dahi(yani Gempa Bilkom vs.vs) yaptırabileceğimi söyledi.. Bu kararlar ne kadar uygulanıyor bilmiyorum ama bilginiz olsun sevgili dostlar.

 52. Burak

  11/04/2014 at 22:58

  5Sim var ve beyaz bir sayfa actigimda sol ust tarafinda siyah siyah kucuk tozlar var 🙂 kenarlarida cizildi appleye gotursem degisim yaparlarmi bilginiz varsa yardimci olursaniz sevinirim 🙂

  • Anonim

   12/04/2014 at 16:54

   Tabiki yaparlar. Çizik olması değişim için yeterli

   • Anonim

    26/04/2014 at 04:33

    Malesef çizik ve toz gibi durumlarda cihaza hismet vermiyolar. Çizikler estetiğe giriyor. Tozda cihazın daha önce açıldığının göstergesidir.

 53. Emre

  11/04/2014 at 23:32

  Mustafa Bey istanbul dışındakiler kargo ile telefonu Apple zorlu center e gönderebilirler mi servis için ? Bilginiz varsa paylaşabilir misiniz

  • Mustafa Tan

   11/04/2014 at 23:46

   Hayır gönderemezler. Bizzat gitmeniz gerekiyor cihazla birlikte.

   • Selim

    12/04/2014 at 14:09

    kargo ücretinden bahsediliyordu apple ın servis sayfasında ben mi yanlış hatırlıyorum. Bu konudan eminmisiniz Mustafa bey ?

   • Erkan

    20/04/2014 at 12:07

    Selamlar ben dün 26 Nisan Cumartesi saat 10.30 a randevu aldım rezervasyonumu göremiyorum tekrar nasıl görebilirim yani rezervasyon sorgula bölümü varmı acaba teşekkürler

   • Erkan

    20/04/2014 at 13:45

    Mustafa bey Selamlar ben dün 26 Nisan Cumartesi saat 10.30 a randevu aldım rezervasyonumu göremiyorum tekrar nasıl görebilirim yani rezervasyon sorgula bölümü varmı acaba teşekkürler

 54. Osman!!!

  12/04/2014 at 01:13

  Mustafa bey KAFAYI YEDİM bu yazıyı okuyana kadar!!! Ne reklamı bu 2’de bir APPSTORE’a gönderiyor!!! Inanın sınır hastası oldum 5 dk da LÜTFEN BÖYLE KALITESIZ IŞLER YAPMAYIN HIÇ YAKIŞTIRAMADIM!!!!

  • Mustafa Tan

   12/04/2014 at 08:30

   Selamlar,

   Açıkçası neden bahsettiğinizi anlamış değilim. Hangi reklamdan bahsediyorsunuz ? Hiç bir reklam siz tıklamadan sizi App Store’a yollamaz. Bir ekran görüntüsü yollayabilir misiniz ?

   Teşekkürler.

   • Osman!!!

    12/04/2014 at 22:05

    Tekrar merhaba Mustafa bey,

    İnanın dün gece defalarca yaşadığım için bu durumu o şekilde bir sitem mesajı şeklinde yazmak zorunda kaldım.

    Fakat şuan programda (iTurkeyBiz) bir problem yok.

    İnanın bu sayfayı okurken, elimi dahi dokundurmadığım halde, her defasında farklı bir AppStore uygulamasının reklamını açılıyordu…

    Olursa tekrar bilgilendiririm. Teşekkürler.

    • Mustafa Tan

     12/04/2014 at 22:27

     Selamlar,

     Uygulamadayken mi oluyordu bahsettiğiniz sorun ?

    • Anonim

     12/04/2014 at 23:11

     Aynı sorun bendede başka bir oyunda oldu,oyunu açıyorum bir iki saniye sonra appstore geçiyor kendiliğinden,bende anlam verememiştim bu duruma.

   • Osman!!!

    12/04/2014 at 22:08

    Ayrıca sizin bilginiz dışında bir durum olduğu belli, yazdıklarım için özür dilerim.
    Kusura bakmayın lütfen…
    İyi çalışmalar…

 55. ismail

  12/04/2014 at 01:45

  Mustafa bey sorum size ve diğer arkadaşlara olucak. Ben güney afrikadan iphone 5 aldım. Fakat telefonum bir süre sonra kapandı. Genpada çalışan bir arkadaşa götürdüm ve bana telefonumda yazımsal bir hatadan kaynaklanan sorun olduğunu düzeltilemeyeceğini ve eğer yurt içi garatili olsaydı sıfır bir telefon vereceğini söyledi. Diğer yorumlardan da anladığım üzere eğer cihaz avrupa dan alındıysa garanti kapsamına girdiği peki güney afrikadan aldığım telefonda garanti kapsamına girermi? Şimdiden bu konu ile ilgili yazılacak cevaplara teşekkür ederim.

  • Mustafa Tan

   12/04/2014 at 08:32

   Öncelikle yukarıdaki yazıda paylaştığımız gibi 1 yıllık uluslararası garantinin devam edip etmediğini kontrol edin.

   Eğer ediyorsa Apple Store’a götürüp şansınızı bir deneyin.

  • Safa Bekçi

   12/04/2014 at 12:31

   dostum biraz yukarda ben bunun hakkında detaylı bir açıklama yaptım. Arabistandan aldım bende Türkiye’de yapmıyorlardı uluslararası garantim olmasına rağmen ancak Almanyaya gönderdim ve değiştirdiler orada ayrım yapmıyorlar. Buradaki AppleStore da avrupa sıtandartlarında ve çok kaliteli bir mağaza ve oraya gittiğinizde size bence yardım edeceklerdir.

   • ismail

    12/04/2014 at 15:01

    Taptığınız yoruma teşekkür ederim. Bende artık şansımı denicem, inşallah olur

 56. Burak

  12/04/2014 at 09:33

  5Sim var ve beyaz bir sayfa actigimda sol ust tarafinda siyah siyah kucuk tozlar var kenarlarida cizildi appleye gotursem degisim yaparlarmi bilginiz varsa yardimci olursaniz sevinirim

  • Mustafa Tan

   12/04/2014 at 09:44

   Kenarlarının çizilmesi, vuruklar, kırıklar, vs. bunlar garanti kapsamına girmeniz kullanıcıdan kaynaklı olduğu için. Fakat cihazın içine toz girme konusuna yorum yapamıyorum.

   En güzeli cihazınızı götürüp göstermeniz.

 57. İsmail umur

  12/04/2014 at 13:33

  iphone 5 yeni aldığımda sebeke sorunu yaşıyorum ufak tefek darbe var. Garanti kapsamı girer mi ? Acaba

 58. ömer

  12/04/2014 at 15:30

  Merhaba.Musafa bey iphone 5 arabistanda aldim 1 yillik garantisinin 11 nisan 1014 son günüydü randevuyla caslisildigi icin ayin 16 sina randevu alabildim telefonda sarj sikintisi var acaba garanti kapasaminda degeldirilirmi yoksa ucret karsiligi degisim olabilirmi simdiden tesekkurler.

 59. Halil

  12/04/2014 at 15:54

  Mustafa Bey , soruma cevap vermediniz ancak ben kendi edindiğim bilgiyi paylaşıcam. Zorlu apple store’dan geniusbar randevusu alamadığım için aplle’ın sitesinden telefon randevusu aldım. Bugün beni aradılar Türkiye Apple’dan. Amerikadan aldığım iphone 5’im garantisi halen devam ediyor ancak dediğiniz gibi amerikadan alınan modeller Türkiye’de olmadığından değişim ya da tamir garanti kapsamında olmuyor . Ayrıca ücretli olarak da değişim ya da tamir yapılmıyor . Genpa vs. gibi serviseler orjinal parça kullanıyorlar ama bunların müdahalesi garantiyi bozuyor. Bana tavsiye edilen herhangi bir avrupa ülkesinde amerikadan aldığım iphone’u değiştirmem gerektiği. Avrupada Eylül 2013 ‘ten sonra Amerikan modelleri apple store’larda bulundurulmaya başlanmış, eğer mağazada ellerinde olmazsa Abd’den sipariş edilip 7-8 güne kadar muadil bir cihaz getirtirilerek değişim yapılabiliyor. Ayrıca Türkiye’de ileriye dönük olarak Abd modellerine destek verilmesi söz konusu değilmiş , buna benzer hiçbir bilgi gelmemiş Türkiye Apple’a … Bilgilerinize.

  • Mustafa Tan

   12/04/2014 at 16:43

   Aslında yukarıdaki yazıda paylaşmıştım Amerika’dan alınan cihazlara destek verilmediğini. Fakat yine de bilgi için teşekkürler.

   • İsmail umut

    12/04/2014 at 17:32

    Mustafa bey iphone 5 sebeke sorunu yaşıyorum ama ufak tefek darbe var o ilgili sıkıntı yaratırmı ?

 60. Sefa

  12/04/2014 at 16:33

  Bilgi için teşekkürler..

 61. Özden GİN

  12/04/2014 at 22:07

  Genius Bar ve Apple Store ziyaretim tam bir hayal kırıklığı oldu. Randevu saatinden 1 saat sonra benimle ilgilendiler. Üstelik kalabalık da değildi. Enteresan bir karmaşa vardı mağazada…

  Mac’ imle ilgili çok net 2 soru sordum. Hiç bir tatmin edici yanıt alamadım. Önerileri ‘cihazı fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyin’ donanımsal bir sorun yok!!

  E hani ‘dahi bar’ do burası? Neyse olmamış kısacası:(

 62. Sebo

  12/04/2014 at 22:37

  Merhaba,
  Arkadaşlar benim iphone 5’de (gelen son 2 çağrıyı meşgule aldığımda tel donuyor) ayarmı gerekiyor? Yoksa cihazdamı sıkıntı çözemedim:( Cihazı yurtiçi operatörden aldım. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim. Teşekkürler..

  • sky

   17/04/2014 at 19:03

   Hattin Avea ise sim uygulamalarindan cagrilari yanitla secenegini kapat düzelir..

 63. eren

  12/04/2014 at 23:30

  merhaba,
  Mustafa Bey iphone 5 in kenarlarindaki cizilme ezilme gibi durumlarda garantiye girmiyosa biz ucretli olarak cevresini degistirme imkanimizi varmi acaba

 64. İsa Sarıkaya

  13/04/2014 at 01:34

  Merhaba Mustafa bey iphone 4s im var cihazimdan cok memnundum ta ki ios 7.1 i guncelleyene kadar. Güncelleme den sonra cihazim son ses acik olmasına rağmen sanki sesi yarıdan daha az çıkıyor tahminen % 50 bi ses kaybı var biri aradığında titreşim olmasa inanın ortamda duymuyorum zil sesini. Apple yardımı aradim cihazımı i tunes üzerinden sifirlamam gerektiğini muhtemelen guncellerken bi hata oluştuğunu söylediler. i tunes ten güncelledim ama sorun devam ediyo yani bisey değişmedi. 01/01/2013 te yani yılbaşında cihazı Bayrampaşa Carrefour sa dan iki yıllık garantiyle aldim 15 ay oldu apple stora gitsem yazilimsal sorun çözülür mu ? Yada degitirirlermi ? Şimdiden teşekkürler.

 65. Serkan Sönmez

  13/04/2014 at 20:11

  İphone 5 sinirlamalar sifresini unuttum yardimci olurmusunuz

 66. Ümit

  13/04/2014 at 22:47

  Merhaba Mustafa bey
  2 gün önce 5c aldım fakat ahizesinde sıkıntı var Apple Store a gittim.
  Randevu yok diye bakmadılar. 18 Nisan a randevu aldım sizce cihazımı değiştirirler mi ?

  • Mustafa Tan

   13/04/2014 at 22:53

   Kullanıcı kaynaklı bir sorun yoksa elbette değiştirirler.

 67. Ahmet

  14/04/2014 at 00:00

  Mustafa bey merhabalar. Size bir sorum olacaktı iphone 4 um var ve garantisi devam ediyor. Telefonun acma kapama tusu arizali ve aldiktan sonra farkettigim benim yapmadigim ekranda bir sorun var. Ekranin sol tarafi hafifce cıkiyor. Acaba bunlar garanti kapsami icinde oluyor mu?

  • Mustafa Tan

   14/04/2014 at 00:03

   Anlattıklarınıza göre garanti kapsamı içinde olur gibi. En güzeli randevu alıp bir götürmek.

 68. İsa

  14/04/2014 at 07:31

  Merhabalar. 4s de ios 7 den sonra cok büyük ses kaybı oldu. Cihazı 2 yıllık garanti ile Carrefour dan aldim 2 yıllık garantisi bitmedi apple stora fatura ile gitsem degistirirlermi ?

 69. Hasan p

  14/04/2014 at 15:20

  Öncelikle randevu almassanız ilgilenemiyor malesef , geçtiğimiz hafta randevu aldık ve 13 nisan’a randevu verdiler . Ben ankarada olduğum için telefonu kuzenime gönderdim , iphone 5 imde problem on/off tuşunun işlememesi wifi çekim kalitesi sıkıntısı vardı bunun yanında telefonumun tam sağ köşesinde camda ufak bir çatlak ve kasada hafif bir yamulma vardı , kuzenim gittiğinde cihaz değimişi yapılacağı söylenmiş ve akşama uğramasını istemişler . Ama dün gidememiş bugun alacak bende merakla bekliyorum

  • Hasan p

   15/04/2014 at 17:36

   Telefonum bugun değiştirildi , darısı değiştirmek isteyen arkadaşlara ben %10 ihtimal değiştirirler diye düşünürken birden değiştirdiler

 70. Tarık Satılmış

  14/04/2014 at 18:18

  Bugün randevumla birlikte gittim karşıma çıkan çalışan bayan arkadaşa randevum olduğunu söyledim. Siz oturun arkadaşlarımız yardımcı olacaklar dedi ve yaklaşık 5 dakika kadar bekledim ardından bir çalışan geldi yanıma. Yurt dışı garantisi 2013 Mart ayında biten iPhone 5 cihazımı gösterdim ve üst kilit tuşunun çökme yaptığını söyledim. İlk olarak cihazın nereden alındığını sordu, İsviçre Cenevreden aldım dedim. Zaten kendiside elinde ki iPad’den kontrol ettiğinde bilgileri doğruladı.
  Gelelim sadete, cihazı tamir etmediklerini ancak değiştiremeyeceklerinide söylediler. Değiştirilememesinin sebebide tuşun fonksiyonunu tam olarak yitirmemiş olmasıydı. Yani tuş çökme yaptı ancak halâ çalıştığı için değişim olmaz dedi. Ben biraz mırın kırın yapınca telefonu başka bir yetkiliye gösterdi yanıma geldiğinde tamam değiştirebiliriz dedi.
  Ücret çıkarabilirmisiniz bana dedim ve bana kdv dahil 698 ₺ küsüratlı olarak fiyat verdiler.
  Bende düşüneceğim deyip oradan ayrıldım.
  Fiyat açıkçası bana çok geldi şuanda düşünmedeyim.
  Bu tecrübemide sizlerle paylaşmak istedim.

  • Hasan p

   15/04/2014 at 00:58

   Arkadaşım bende açma kapama tuşu için genpaya gitmiştim 920 tl ye değişim olur dediler abartı buldum , size verilen fiyatta yüksek tabi ama karar sizin

 71. Murat Kec

  14/04/2014 at 19:50

  Kesinlikle cok yardim sever arkadaslar ve cihazimi hemen degisdirdiler

 72. Cem

  14/04/2014 at 21:31

  Merhaba

  Ben zorlu center daki apple storedan dun aksam icin randevu almistim ve Hong Kong dan aldigim Iphone 5s imin problemi vardi. Telefonun seri numarasini kontrol ettiler ve su anda telefonuma teknik destek veremeyeceklerini soylediler. Bas luck 🙁

 73. Abdullah

  15/04/2014 at 00:20

  Merhaba arkadaşlar

  Apple store genius bar ile ilgili bir deneyimimi paylaşmak istiyorum. Bildiginiz uzere yeni açılan apple store da Amerika’dan alınan bir kısım iphone lara maalesef destek verilmiyor. Ben bu konuyla ilgili genius bardaki arkadaşlarla konuştum. Ancak bana neden bu modellere destek veremediklerini dogru düzgün anlatamadılar. Bende sonra bir yolunu bulup mağaza muduruyle bu sorunu konuştum. Kendisi herseyi teknik detayiyla anlattı soyle ki Amerika’da bulunan iphonelar gsm ve cdma olmak uzere iki model olarak uretilmekte. Bu modellerden ülkemizde gsm modeline teknik destek verilirken cdma modeline destek verilmiyor. Ve apple store teknik destek veremedikleri modellerin kayıtlarını tutup hergün Amerika’ya rapor vermekte. Mağaza müdürü ileriki dönemlerde bu modellerede destek verilebilir seklinde konuştu. Umarım bu konuya açıklık getirebilmisimdir. 😉

  • gözde

   28/04/2014 at 14:25

   Merhaba,
   Yaklaşık 1 aydır ben de bekleme sürecindeyim. Amerika’dan gelen telefonumu app store açılır açılmaz Zorlu’ya götürdüm ancak amerika cihazlarının şuan garanti kapsamında olmadığı ancak 1 hafta sonrasında sözleşmeyle garanti kapsamına alınacağı söylendi, aradan 1 ay geçtikten sonra garantiye alınmadığını destek veremediklerini üzülerek bildirdiler. telefonuma restore yapıldı ve şuan cihazım aygıt bilinmiyor uyarısını veriyor ve apple hiç bir şekilde destek vermiyor; nerede %100 müşteri memnuniyeti, %100 destek. Meseleyi tüketici mahkemesine götürmeyi düşünüyorum.

   • Mustafa Tan

    28/04/2014 at 14:31

    Selamlar,

    Amerika’dan alınmış bir ürün için ancak Amerika’daki Tüketici Mahkemelerine başvurabilirsiniz. Türkiye’deki tüketici mahkemeleri, satışı Türkiye’de gerçekleşmemiş bir ürünün davasına bakmazlar.

 74. Murat

  15/04/2014 at 20:46

  Mustafa Bey Merhaba,

  Turkcell kontratlı ipad 3 wifi+cellular’da bildiğiniz gibi internet tethering yok, apple storeda sordum, önce “o modelde yoktur o zaman” dediler, sonra internetten bakıp olduğunu görünce de “turkcell’e sorun, bilemedik” dediler. Epey zaman önce turkcelle sormuştum, onlar da tatmin edici bir cevap vermeyip “biz birşey kısıtlamıyoruz” demişlerdi.

  Herkes topu birbirine atıyor, sizin fikriniz nedir acaba?

  Selamlar & Teşekkürler

  • Mustafa Tan

   15/04/2014 at 20:52

   Top operatörlerde 🙂 Türkiye’deki operatörler iPad’e kişisel erişim noktasını açmıyorlar data paketlerinin hemen bitmesinden çekindikleri için. Kullanıcıların iPad paketleri yüksek ve fiyatları cazip. Bunun sebebi kullanıcıların bu paketleri sonuna kadar bitiremeyeceklerini düşünmeleri. Fakat iPad’in internet paketini bilgisayara paylaştırma imkanını sunarlarsa hemen bitecektir 🙂

   Artık piyasada çok fazla iPad var ve çoğunda sınırsıza yakın (yüksek limitli) paketler mevcut. Hepsi birden bilgisayardan da bu paketleri kullanırlarsa şebekeler çok zorlanacaktır diye düşünüyorlar.

   Tabii bunlar benim şahsi düşüncem. Operatörlere sorarsanız yukarıdaki şekilde bir cevap alamazsınız 🙂

 75. Berkan

  16/04/2014 at 12:34

  Mustafa bey
  Selamlar öncelikle. Bende 8 gb iphone 4 var gösterdiğiniz siteden garantiyi sorgulattım. Cihaz Mart 13 e bitmiş garantisi ama teknosa iki yıl garanti verdiği için daha bitmedi Apple a göre bitti yani. Benim cihazım durduk yere flash ışığını yakıyo ve telefonu biraz hırpalayınca sönüyo. Telefonu cebime koyuyorum çıkardığımda tekrar yanıyo şarjı bitmesin diye telefonu sağa sola hafifçe vuruyorum öyle kapanıyo ışık. Bi de titreşimi bozuldu bi ara. Sonra düzeldi ama şiddetli titremiyor çok hafif titriyo. Acaba servise görürsem. Bu sorunları yasadım desem yardımcı olurlar mı ? Flash sorunu bi kac haftadır yapmıyo ama titreşim çok az. Şimdiden teşekkür ederim.

 76. Husnu Emre

  16/04/2014 at 22:27

  Merhaba,

  Cihazımın 2 yıllık garantisinin 1 yılı kalmıştı. Faturasını bulamadım, ona rağmen sistemden 2 yıllık garantiyi gördüler. Power tuşu çalışmayan cihazımı yenisiyle 10 dakika içinde değiştirdiler. Tek kelimeyle harika!

 77. Enes

  16/04/2014 at 22:39

  Merhabalar ,
  Ben Mart 2013’de ABD’den iPhone 5 almıştım. Türkiye’ye getirip pasaport kaydını sorunsuz bir şekilde yaptırdım. Gayet sağlıklı bir şekilde cihazımı kullanıyordum ta ki telefonumun hafif bir darbe alması sonucu kasası yamulana kadar… Sonrasında tamir ettireceğim diye araştırmalar araştırmalaar. Hiçbir servise güvenip telefonumu veremedim , güvenmedim. iPhone 5’im hala yamuk durumda acaba Apple Store Zorlu Center’dan randevu alıp götürsem değişim desteği alabilir miyim ?
  Cevabınız için şimdiden teşekkürler…

  • Savaş Öztürk

   24/04/2014 at 08:18

   Bu soruya verilecek cevap beni de ilgilendiriyor. Tek fark fatura benim adıma değil, ona bakıyorlar mı?

   • Mustafa Tan

    24/04/2014 at 08:41

    Faturadaki isme kimse bakmaz. Öyle olsa ikinci el cihazlar otomatik garanti dışı kalırdı.

    • Enes

     26/04/2014 at 16:13

     Tekrardan selamlar Mustafa Bey ,
     Sanırım arkadaşın sorusuna cevap verirken beni unutuverdiniz 🙂 Sorumu yineleme gereği duydum.
     Acaba yamulma sorununa destek verirler mi ? iPhone 5’imi ABD’den alalı 13 ay oldu. Yazınızı okuduğuma göre 1 seneyi geçenlerde ücretsiz destek vermiyorlarmış. Peki ücretli bir destek alabilir miyim ?

     Dipnot: Korkarım ki benim de faturam kayıp.

     • Mustafa Tan

      26/04/2014 at 16:23

      Yukarıdaki yazıda da paylaştığımız gibi Amerika’dan alınan cihazlara destek vermiyorlar ücretli veya ücretsiz.

 78. Kavas

  17/04/2014 at 13:30

  Mustafa bey vermiş olduğunuz faydalı bilgilerden dolayı teşekkür ederim. 2013 Mayıs ayında Suudi Arabistan-Medine’den İphone 5 almıştık. Yaklaşık 3 aydır ses kısma tuşu arızalıydı. Sizin yazınızı okuduktan sonra Apple sitesinden garanti kontrolü yaptım ve hala devam ettiğini gördüm. Akabinde Genius Bar’dan randevu aldım ve cihazı götürdüm. 10 dakika sonra sıfır iphone 5 ile ayrıldım. 🙂 Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Ayrıca bir bilgi daha vermek istiyorum. Garanti devam etse dahi eğer cihaz Amerika’dan alınmışsa herhangi bir hizmet verilemiyor. Benim şansım Medine’den almış olmak oldu. Apple kalitesini bir kez daha görmüş oldum. Size de tekrardan teşekkür ederim.

 79. Hande

  17/04/2014 at 21:22

  ABD ‘ den Iphone5 aldım malesef ki suya düşürdüm. Kullanıcı hatası olduğu için değişim beklemiyorum fakat tamiratı mümkün mü ?Apple Store bana bu konuda yardımcı olabilir mi ?

 80. Hopasej

  18/04/2014 at 18:59

  Arkadaşlar Türkiye’de ki Apple Store’u ve Genius Bar’ı öyle bir anlattınız ki ne olur ne olmaz diye Düzce’den kalkıp gidesim geldi 🙂 Yahu telefonlarınızı öyle tamir falan etmeden çat diye bedavaya sıfırlıyorlar mı garantisi devam ediyorsa? 🙂

  • Hasan p

   21/04/2014 at 12:37

   Evet sistematik bir hata olursa , mesela home veya on/off tuşunun çalışmaması sizden kaynaklı olmaması durumunda direk değiştiriyorlar ve bunun gbi birçok nedenden dolayı ben 2 kere cihazımı sıfırlattım biri iphone 4 ümde ahizeden ses gelmiyordu değiştirildi diğeri iphone 5 imin on /off tuşu çalışmıyordu değiştirildi

 81. Müjde

  18/04/2014 at 19:00

  Merhabalar,
  Benim telefonum yurt dışı çıkışlı ve wifi bağlantıları göremiyor. son 2 gündür bu sorunu yaşıyorum. Seri numaralardan hong kong çıkışlı olduğunu sayenizde çözdüm. Randevu almaya çalışıyorum ama randevu yok diyor. acaba gece 24 ten sonra mı yeni gün için randevu veriliyor? bir de götürürsem bakarlar mı telefonuma?

 82. Abdullah

  19/04/2014 at 11:07

  merhabalar mustafa bey, elimde vodafone dan alınmış bir iphone 4s var. selfsolve.apple.com dan sorgulattığımda yalnızca geçerli satış tarihi kısmı onaylanmış gözüküyor. cihazın faturası kayıp garantisinin devam edip etmediğini nasıl öğrenebilirim. ayrıca app store da cihazıma işlem yaptırabilir miyim. teşekkürler

 83. Ahmet

  19/04/2014 at 23:00

  Arkadaşlar önceden randevu alıp. bugün apple store gittim. Geldiğiniz zaman ilk olarak ordaki yonetici arkadaşlara geldiğinizi söylüyorsunuz onlarda sizi geldiniz diye işaretliyor ve sıranızı bekliyorsunuz. Bu bekleme yaklaşık 40 dakika falanda sürüyor ordaki arkadaşlar sıra size gelince ipadlariyle yaniniza geliyorlar. Şunu belirtmeden edemicem bütün çalışanlar çok yardımsever ve hoşgorülü. Ellerinde geldigince size yardim edip sorularinizi cevapliyorlar. Her neyse sonrasinda sizden telefonunuzun sorununu soruyor ve ondan sonra seri numarasini bakip garantinizin devam edip etmedigine bakiyorlar. Ondan sonra sorun garanti kapsamindaysan en fazla 5-10 dakikaya yeni bir telefon getiriyorlar. Benim telefonumunda 3-4 sorunu varken sadece ilk sorunumu soyledigimde direk degisim yaptilar. Ekraninin sol tarafi hafifce oynuyordu arkadas hemen bakti sadece 2-3 dakikaya yeni telefonu getirdi ve bir yigin sorumuda cevapladı. Sonrasinda telefonumu alip ayrildim. Sordugum sorularda ve ordaki tanik oldugum olaylardan size anlatmak isterim umarım işinize yarar. İlgilenen arkadaşa şöyle bir soru sordum. Ben telefonu bimeksten almistim garantisinin bitmesine 1 seneden fazla sure vardi ama appleda sadece 1 ay gozukuyordu benim telefonum 2-3 ay sonra bozulsa garanti bitmis mi olacak dedim. İlgilenen arkadaşta faturayla geldiniz zaman her hangi bir sıkıntı olmadan telefona bakacağız dedi. Bu arada sadece ses açma kapama tuşu bozuksa tamir yapiyorlar ve yaklaşık 1 saat içinde teslim ediyorlar ama ust tus TAMAMEN bozuksa yeni telefon getiriyorlar(tabikide düşme,çatlama dahilinde olmadıysa)tabi yanlış anlamadıysam. Her turlu sorununuzda eğer kullanici hatasi yok ise ve garantide devam ediyorsa direk size yeni bir bir telefon veriyorlar 🙂 size tavsiyem gitmeden icloud ile dosyalarinizi yedekleyin. Fiş alamniza pek gerek yok ama istersenizde alabilirsiniz zaten adamlar ipadten 2 saniye icinde buluyorlar. Ve son olarak orda yine bir olaya daha tanik oldum ekrani catlak ve ust tusu bozuk olan (düşme sebebiyle) olan arkadaşa toplam 700 liraya yapilir dediler.. Kısacası çok süper bir mekan. İlgilenen insanlar ve mükemmel bir ortam tek sıkıntısı ise bekleme süresinin fazla olması. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

 84. Anonim

  20/04/2014 at 11:12

  merhaba
  geçenlerde sıfır kutusundan çıkardığım iphone 2g açılırken birden kapanıyor.Pilde sorun olduğunu düşünüyorum 5-6 yıldır kutusunda duruyorda ilk defa açtığımda böyle bir sorunla karşılaştım.apple store götürsem nasıl yardımcı olurlar aceba?

 85. Ertuğrul

  20/04/2014 at 21:01

  Bende telefonumu Gürcistan’dan aldım garantisi devam ediyor yalnız modelde LL yazıyor baktım ABD malıymış ABD ürünleri cdma olduğu için zorlu center bakamıyormuş bunlara veya değişim yapıp yenisini veremiyormuş ama biz bunu cdma olarak kullanmıyoruz sonuçta gsm olarak kullanıyoruz sım kart yuvası var onların değiştirip verdiği telefonlarda GSM olarak zaten yani bence bi fark yok siz ne diyorsunuz sizinde yorumlarınızı almak istiyorum ?

 86. simay

  20/04/2014 at 23:46

  Merhaba iphone 5 kullanıcısıyım geçen hafta usb kablodan kaynaklı şarja takınca ufak bi patlama yaşamıştım neyse ki çevreme ve bana bir zararı olmadı her neyse genius bar dan randevu alıp götürdüğümde arkadaşlar ilgilendiler ve gerekli yardımı yaptılar fakat telefonumu aldıktan bir gün sonra arka kamerade siyah toz seklinde bir ekran cıkıyor ve kapanıp kendiliğinden açılıyor:) simdiki randevum da 24 nisan da bu şekilde bi deneyimi olan oldu mu acaba nasıl bir yaklaşım sergilediler?istanbuldışında oturduğumdan yakında olsaüst üste her hafta götürmek çok üzücü:(

 87. Onur

  22/04/2014 at 01:39

  21 nisan pazartesi günü için önceden randevu almıştım. randevu saatinden 10 dk önce apple store’a girdim. ilk girdiğinizde herhangi bir görevliye check-in yaptırıyorsunuz. daha sonra yanınıza geliyorlar. yaşadığım sorunu diğer arkadaşlar için bilgi olması açısından detaylı yazıyorum. iphone 5 kullanıyorum, benim sorunum pil ile ilgiliydi. genelde %20’nin altına düştüğünde direk kapanıyordu. örneğin %11 iken direk %1 e düşüyor cihaz kapanıyordu, yarım saat bekleyip açtıktan sonra bu kez %7 oluyordu sonra tekrar %1’e düşüp kapanıyordu. Sadece %20’nin altına düştüğünde değil bazende %55’ten %43’e düşüyordu. Kısacası pilin pert olduğunu biliyordum. Cihaz mart 2013 de hediye olarak gelmişti. yaklaşık 13 aydır cihazı pc den bile şarj etmedim, %20’nin altına düşmeden şarja takmadım ama niye böle oldu hiç anlamadım. Neyse store’a gittim görevli yanıma geldi. test yaptı evet piliniz arızalı dedi fakat garantiniz bitmiş dedi. mart 2014 de 1 yıllık apple garantisi bitmiş sanırım cihaz paralel ithalatmış o yüzden garanti görünmüyordu. imei sorgulamasından cihazın türkiye’den alındığını anlıyorum fakat paralel ithalat olduğu için garanti sadece apple’ın 1 yıllık garantisiyle sınırlıydı. pilinizi 160 tl + %18 kdv karşılığında değiştirebiliriz dediler. biraz fazla geldi açıkcası değişim yapmadan çıktım.

 88. loser

  25/04/2014 at 20:30

  Merhaba Mustafa Bey,

  Bende vf ispanya simlocklu iphone 4 var. 2 yıldan fazladır elimde ve ipod olarak kullanıyorum. Sorgulattığımda geçerli satın alma tarihi’ne yeşil yaktı. Acaba bu cihazı yenisiyle değiştirirler mi ya da simlock’u açma gibi bi durum söz konusu mudur? Çok teşekkürler.

  • Mustafa Tan

   25/04/2014 at 20:36

   Garantisi bittiği için ücreti karşılığı yaparlar arızasını. Fakat sim kilitli cihaza bakarlar mı bilemem.

   • loser

    25/04/2014 at 20:59

    cihazın bir problemi yok şu an. sadece simkilidini açma gibi bir şey yaparlar mı bunu merak ettim ücretli olsa da.

    • Mustafa Tan

     25/04/2014 at 21:03

     SIM kilidi Apple ile ilgili bir durum değil. SIM kilidini koyan operatörle alakalı. Bu yüzden Apple’ın birşey yapacağını sanmam.

     • loser

      25/04/2014 at 21:17

      Anladım, çok teşekkürler ilginiz için.

      Eğer bu simkilit açma ile ilgili bi bilginiz varsa lütfen paylaşın.

      Kolay gelsin.

 89. erdal

  26/04/2014 at 00:14

  İphone 4s cihazımda birden bire gri wifi arızası oluştu artık wifi aktif olmuyor.Bu problem kronik bir arızaymış ve bu cihazları apple değiştiriyormuş.Cihaz Mobiltel distribütörüne ait 2 yıl garantisi sürüyor fatura tarihi 31 aralık 2012
  fakat apple da 1 yıl garanti süresi bitmiş görünüyor.Genius bardan randevu aldım. Mobiltel resmi distribütör olduğundan sorun çıkarmazlar değilmi bir bilginiz varmı

 90. Samet elitaş

  26/04/2014 at 13:28

  Genius bardan randevu almak için siteye girip işlemleri yaptım ama boş randevu günü yok diyor kaç gün sonra tekrar denemeliyim acaba yardımcı olabilir misiniz

 91. Aykut Korkut

  26/04/2014 at 14:56

  İyi günler mustafa bey yamuk bi iphone 5 sahibiyim 1 yıl garantisi bitmek üzere garanti bittikten sonra gitsem apple store a adeğişim yapılır mı? Cihazi Vodafone dan aldım 2 yıl garantisi var. Bunun olabileceğini yazmışsınız ama kesin midir bu birde şunu buldum bnce ne olursa olsun türkiye cihazıysa 2 yıl dır garanti http://www.apple.com/legal/warranty/products/mac-turkish.html

 92. Pingback: Tekno Apple

 93. Sadık Kaya

  29/04/2014 at 09:35

  Merhabalar,

  28.04.2014 tarihinde Zorlu Center’dan almış olduğum randevuyla ilgili deneyimlerimi paylaşmak isterim. Telefonumdaki problemden kısaca bahsedeyim. Iphone 5 kullanıyorum. Şarj göstergem %30 civarındayken telefonum kapanıyordu. Öncelikle randevu almak için gece 12:00 civarını takip edin. O saatlerde randevu sistemi açılıyor ve boş gün bulabiliyorsunuz. Ben o şekilde yaptım. Gün içerisinde kontrol ettiğinizde boş gün gözükmüyor. Varsayalım randevu aldınız ve Apple Store’a gittiniz. Randevunuzdan 10 dakika önce gidin. Neden diyeceksiniz? Orada ben buradayım ve randevuya katılacağım demek için check-in yapmanız gerekiyor. Check-in den sonra ilgili arkadaş sizi Genius Bar’da uygun bir yere oturtuyor. Daha sonra teknik görevli olan Genius’lardan bir tanesi sizi bularak sorununuzu dinliyor. Ellerindeki Ipad’lerde kendi test yazılımları mevcut. Cihazınız probleminize göre ilgili testlere tabi tutuluyor ve sonuç size aktarılıyor. Benim problemime gelecek olursak, bana aktarılan sonuç şu. Telefonumun bataryasında problem olduğu fakat bunun ücretli bir şekilde değişebileceğini belirttiler. Yapılan test sonucunda bataryanın çalıştığı fakat ömrünün bittiği yazıyor. Fakat bunu son kullanıcıya yansıtıyorlar. Bu durum bana çok da mantıklı gelmedi. Şarj etmek olağan bir durum ve gerekli. Bunu genius’a da mağaza yöneticisine de anlattım. Bana hak verdiler. Fakat Ipad’de yazan müdahalenin dışına çıkamadıklarını belirttiler. Benzer durumlarda siz de çok zorlamayın.

  Garanti durumlarına gelecek olursak; cihazımı Vodafone’dan aldım. Genius’lar elindeki Ipad’e seri numarasını giriyor ve garanti süresi orada gözüküyor. Yurt içi cihazlarda garanti süresi 2 yıl. Yurt dışı cihazlarda ise 1 yıl. Ayrıca GSM operatörleri dışından almış olduğunuz cihazlar yurt dışı olarak gözükebilir. Örneğin orada rastladığım bir durumu paylaşayım. Yine bizim gibi bir müşteri cihazını Evkur adlı firmadan almış. Yapılan kontrollerde cihazın 1 yıl garantisi olduğu tespit edildi. Cihazı bu tarz farklı distribütör kaynağı olan yerlerden aldıysanız şaşırabilirsiniz.

  Benimle birlikte gelen arkadaşım da randevu almıştı. Sırf cihazın kamerasında gözle görülmesi çok zor olan bir toz yüzünden cihazı değiştirdiler. Sakın gülmeyin, bu gerçek.

  Son olarak; restore ile çözülmeyen problemlerin neredeyse genelinde cihazınızı değiştiriyorlar. Örneğin Lock Button, Home Button arızaları, bu tarz kamera problemleri vs. Şimdiden bol şanslar.

  Saygılar.

 94. Önder

  29/04/2014 at 14:41

  Merhaba,

  Kurumsal bir firmada calisan arkadasim asansordeyken arkadan birinin koluna carpmasi neticesinde elindeki iPhone 5 asansor kapisiyla asansor arasindaki bosluktan 7 kat asagi dustu.
  Cihazin ekrani tertemizdi, yandan kasa cikti biraz haliyle, bunun disinda kasadaki darbe izleri mevcuttu, cihaz acilmiyordu.

  Bina yonetimiyle gorusuldu, asansor firmasindan rapor falan istenildi, cunku o asansorle binadaki diger 4 asansor arasinda cok fark var, birinde bilegine kadar eliniz girerken digerinde parmak ucu ancak giriyor, standart degil vs. 1.5 ay sonra bina yonetimi herhangi bir odeme yapmayacagini ve tum yasal haklarini kullanabilecegini arkadasima iletti.

  Avukatla konusurken Apple Store acildi diye bir de orada sansimi deneyeyim, geri donusum cihazi olarak alirlar en iyi ihtimalle, uzerine de belli meblag oder yenisini alirim diye dusunuyor. Apple Store’daki arkadas once 3-4 dakika inceliyor ve ici saglam muhtemelen, sizi yormayalim degistirelim deyip yeni cihaz veriyor ve tamamiyla ucretsiz?!?!?!

  Bunu her duyan sok oluyor tabii. Bariz kullanici hatasi ama degistirdiler. Ama Apple’in da politikasi bu degil mi? Musteri sadakati saglamak. Bundan sonra iPhone’dan baska bir sey kullanmazsin diyorum ‘Deli misin?! Elbette kullanmam!’ diyor. Sonraki jenerasyon iPhone’dan alsa, ilk cihaziyla zaten Apple bu arayi kapatmis olacak. Ustune alacagi ve reklamini yaptigi kisilerin alacagi cihazlar da cabasi…

  Paylasayim istedim, belki benzer durumda olan arkadaslar olabilir.

  • Selo

   29/04/2014 at 16:18

   Yalnız burada olay tamamen Apple’ın aracıları aradan çıkarıp, direkt kendisinin hizmet vermesiyle alakalı bir durum, ülkemizde herkes sahtekar olmuş durumda, herkes cebini düşünür olmuş durumda olduğu için müşteriyi düşünen yok, yabancı markalar direkt kendileri olduğu sürece hizmet müthiş, mesela lenovo ve logitech markalarıyla yaşadığım olayı anlatmayayım uzun sürer ama aynı ilgiyi ve memnuniyeti onlar da gösteriyorlar, üçkağıtçı distrübütörler ve onların sahtekar yetkili servisleri yıllardır anamızı ağlattılar, bir sürü para çöpe gitti diğer taraftan ceplerini doldurdular. İyi ki açıldı şu Apple Store, ben de cuma günü gideceğim iphone 4s’im için, wifi sıkıntısı var sadece çok çok yakından çekiyor ve pil sorunu var, umarım değiştirirler.

 95. Selo

  29/04/2014 at 16:44

  Tecrübelerinizden bahsetmişsiniz fakat kimse götürdüğü telefonların nasıl bir testten geçtiğini ayrıntılı yazmamış, bilgisayara takıp yazılımla test var sanırım ancak donanımsal testler nelerdir onlardan da bahseder misiniz? Sadece dışına bakıp mı karar veriyorlar?

 96. ali

  29/04/2014 at 17:10

  slm benım sorum su bende ıphone 4s var cıhazda dorun yok ama cıhazın yenısını yada ust modellerden ıstesem ne derler fark ucretı gıbı

 97. aliyaşaR

  29/04/2014 at 21:07

  slm iphone 4s var bende garantı devam edıyor sorunu yok ama ucret karsılıgı yenılenılirmi yada ust model verılırmı

 98. Pingback: Apple’dan Kapatma Tuşu Sorunlu iPhone 5′ler için Ücretsiz Tamir Programı « BerkEylen.Com BerkEylen.Com

 99. burak baykan

  30/04/2014 at 19:44

  Merhaba arkadaşlar günlerdir apple store zorlu center dan randevu almak için uğraşıyorum ama bir türlü randevu alamadım çünkü sürekli dolu. yeni randevu alma listesini ne zaman ya da saat kaçta koyuyorlar herhangi bir bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun

  • Selo

   30/04/2014 at 20:08

   Telefonla randevu almaya çalış, daha etkili bir yöntem, ben cumartesi günü aldım mayısın 2 sine.

   • Yasin IŞIK

    30/05/2014 at 14:32

    Telefon numarasını nereden bulabilirim teli biliyorsanız paylaşırmısınız teşekkürler

  • Mustafa Tan

   30/04/2014 at 22:02

   Gece 00:00’dan hemen sonra almaya çalışın.

 100. Erdal

  01/05/2014 at 00:52

  Bu gün genius bar randevusuna gittim öğleden önce 11 30 da.hemen bir arkadaş ilgilendi benimle. Cihazım ip4s gri wifi arızası vardı ve 15 aylık mobiltel garantiliydi.
  Sonuç olarak toplam 20 dk sonunda yeni bir ip4s elimdeydi.
  Cidden büyüksün Apple

  • Selo

   01/05/2014 at 02:38

   Ne gibi aşamalardan geçiyor cihaz kontrol sırasında biraz bahseder misiniz?

 101. erkut

  01/05/2014 at 02:45

  slm mustafa bey
  iphone 5 16 gb beyaz telefonum var istanbul bilişim mağazasından satın aldım ve apple sitesindeki telefon ile destek bölümünden bir müşteri danışmanı ile görüştüm seri numarasını söledim ve cihazın yurt dışı ingiltereden çıkışlı olduğunu ama zorlu center daki apple storeden teknik destek alabilceğimi sölediler (cihazın apple sitesindeki garanti kapsamında olmadığını yazdığı halde) eminmisiniz dedim evet dediler bende telefonu istanbuldaki, yakın bir arkadaşıma gönderip genius bardan kendi adıma randevu aldım fakat randevuya arkadaşım gidecek heralde sorun olmaz?(neden kendi adıma randevu aldıysam) herneyse telefonun sorunu üstte bulunan tuşun kafasına göre basıp kafasına göre basmamasıydı 1-2 güne kadar randevuya arkadaşım gidecek ve sizinde düşüncelerinizi almak istedim,sizce telefonumu değiştirirler mi ? ayrıca internette yazan bir gazete sitesine göre apple 2 mayıstan itibaren ürün değişimlerini yapacakmış doğrumudur? çnkü ben telefonuma tornavida değmesini istemiyorum açılmasını istemiyorum,sizden de bilgi almak istedim teşekkür ederim şimdiden.

 102. Aykut Korkut

  01/05/2014 at 12:39

  Yamuk iphone 5 lere değişim yapılıo mu acaba apple store da bununla ilgili bilgisi olan varsa paylaşırsanız çok sevinicem telefonum hiç yere düşmeden yamuldu kılıfla kullanıldı üstünde bir tane çizik yok ama bükülmüş çok zor farkedilio. masaya koyunca altında 1 mm gibi bi boşluk oluşuo ısıdan yamulduğunu sanıorum ve suç benm değilse değiştirileceğini düşünüorum. Bilgisi olanlar paylaşırsa çok memnun ourum.

 103. Aykut Korkut

  01/05/2014 at 12:43

  Bu arada vodafone dan alınan cihazlar 2 yıl apple store garantisine sahip.

 104. Aliyasar

  01/05/2014 at 20:51

  Arkadaslar ben bugun 2.degısımım ı yaptım apple storeye gıttı cıhazım sadece arada nadıren donuyordu sadece yetkısız mudahale varmı dıye sordular onay ıstedıler arka kapak acmaya verdım onayımı 10dk ıcınde yenısını verdıler cıhazım 13aylık kesinlikle amerikan cıhazına bakmıyorlar kesinlikle ucret karsılıgı degısım yada ust model vermıyorlar ama ıncelemeden yenısını verıyorlar kaan bey var onu bulun cok ıyı anlayıslı

  • Selo

   01/05/2014 at 21:35

   Arka kapak açmak için onay istediler diyorsun sonra da incelemeden yenisini verdiyorlar diyorsun 🙂 onayı seni denemek için mi istediler yoksa gerçekten inceliyorlar mı anlayamadım 🙂
   Neyse artık yarın kendim gittiğimde göreceğim neler yaptıklarını, sonra da ayrıntılı yazarım da insanlar NET olarak bilsinler.

   • aliyaşaR

    01/05/2014 at 22:21

    selo kardesım bana sorunu sorabılırsın onayı sunun ıcın ıstıyorlar cıhaz onceden yetkısız kısı veya kısıler tarafından acılıp acılmadımı dıye ve uyarıyor herhangı bır aksı durumda apple cıhazı garanti dısı bırakacak dıye onayı verdım asagıya gıttı elınde yenı cıhaz kutulu ama degısım kutusu kapalı jelatınlı neyse getırdı ve eskı cıhazımıda getırdı benden fabrıka ayarlarına donmemı ıste dı yanı kısacası kımse 10dk da ıcını acıpta ınceleyemez o denem dıyelım

 105. ismail

  02/05/2014 at 12:54

  benim iphone 5s’imin pili şişti ne yapmam gerekiyor cihazımın garantisi var diyo apple store da

  • Aliyasar

   02/05/2014 at 18:26

   Sevgılı ısmaıl apple storeden genıus randevunu al hemen degısır faturan varsa götür

 106. aliyaşaR

  03/05/2014 at 00:12

  Selı kardesım gıttın mı bugun

  • Selo

   03/05/2014 at 14:39

   Aynen dostum dün 16:20 deki randevuma gittim, 17:00 civarı da sonlandı, ayrıntılı bir şekilde anlatayım:
   -Ben üst kattan girdim mağazaya içeri girer girmez ilk gördüğüm görevli arkadaşa söyledim randevum olduğunu ve o da beni alt kata yönlendirdi, elinde ipad olan herhangi bir görevlimize randevunuz olduğunu söyleyin o check-in yaptıktan sonra sizinle ilgilenecekler dedi ve indim alt kata.
   -Bir arkadaşa söyledim alt katta ve “Genius” yazan masaya geçmemi ve birisini göndereceğini söyledi.
   -16:35 gibi yanıma birisi geldi ve sorunu anlatmamı söyledi ben de hem pilde sorun olduğunu hem de wifi sıkıntım olduğunu söyledim.Ayrıntılı anlatmak gerekirse de pildeki sıkıntım klasik, %20 lerde telefon kapanıyor ve bazen şarj diyelim %70, bir bakıyorsunuz %80 olmuş tekrar düşmüş falan. Wifi sıkıntım ise cihaz sadece modeme çok yakınsa bağlantıyı kuruyordun, uzaktayken görüyor ama bağlanmıyordu.
   -Sonra elindeki ipadden benim telefonuma ulaşarak teşhis koyma “Diagnostic” yapıyor, bu şekilde cihazdan her türlü bilgi ve sorun onun ipadine gidiyor.
   -Bunu yaptı arkadaş öncelikle pilde sorun olmadığını söyledi, 500’ün üzerinde şarj edilmiş ama kritik alanda olmadığını bana grafikten gösterdi(Grafik kırmızıdan yeşile doğru giden, yüzdelik dilimleri olan bir grafikti benimki 80’lerdeydi)
   -Aslında asıl canımı sıkan wifi sorunuydu, buna da baktı ve wifi kısmında “Normal” yazıyor yani sıkıntı yok görünüyor dedi.
   -İşte buradan sonra maceram başladı arkadaşlar 🙂
   çünkü ne söylediysem arkadaşa anlatamadım, nuh diyor peygamber demiyor, buradan test sonucu ne gösterirse ben ona bakarım diyor.
   -Benim canım iyice sıkıldı, elektronikten de anlayan birisiyim yazılımlar, sizin hazırladığınız algoritmalarla sınırlıdır,… yalan mı söylüyorum ben gelin modemden uzaklaşalım test edelim ve görün dedim, dedim de dedim, dedim de dedim, yok anlamıyor.
   -Sonra yazılımdan olabilir sadece restore yapabiliriz dedi, iyi dedim yapalım gitti kablo getirmeye, ben de o arada içeride geziniyorum modemden uzaklaşayım da göstereyim diye.
   -Neyse bu arkadaş geldi yanıma elinde kabloyla, benim içime sinmedi dedim şu anda salak gibi hissediyorum kendimi yalancı yerine kondum resmen dedim, bana bir şeyler söylemeye çalışıyor ama dinlemiyorum, sonra dedim testi tekrar yapalım
   -Buraya dikkat, tamam o zaman bu sefer ipadden değil de sizin telefonunuzdan yapalım testi dedi ve kendisine ispat etmem için bana resmen yol göstermiş oldu.
   -Safariyi açmamı söyledi açtım, diag://…. adresini yazmamı istedi, noktalı kısma ipadden oluşturulan eşleşme anahtarı giriliyor ve bunu internete bağlanarak yapıyor.
   -Birinci deneme başarısız, neden? Çünkü cihazda wifi sorunu var 🙂
   -İkinci deneme yine başarısız, neden? Çünkü cihazda wifi sorunu var 🙂
   -Sonra bu da mı ispat değil peki dedim, wifi açık kalsın Hücreseli kapatalım dedi tamam dedim kapattım.
   -Üçüncü deneme yine başarısız neden? Çünkü cihazda wifi sorunu var 🙂 arkadaş inat ediyor hala ben onun gözüne bakıyorum, içimden neyin inadı bu arkadaş diyorum.
   -Dördüncü deneme yine başarısız neden? Çünkü cihazda wifi sorunu var :)Veeee, mutlu son.

   Cihazınızı sıfırlayın ben size yeni ürün getiriyorum dedi.
   Toplamda işim yarım saat dil dökmekle geçti ve sıfır cihazımı aldım, cihazda en ufak bir elle veya gözle kontrol yapmadı, hatta cihazı bir defa eline aldı o zaman süresince, onda da seri numarasına bakmak için.
   Cihaz kapalı ince bir kutuda geliyor ve yanınızda açıyor, üzerinde adınız soyadınız yazan bir etiketle.Eski cihazı da kutuya koyuyor.
   Garantiyi sordum 3 ay garantilidir telefonunuz dedi, normalde 10 mayısta bitiyordu garantim.
   Size tavsiyem gittiğiniz zaman kesinlikle sorununuzu ispat etmeden pes etmeyin, eğer tamam deyip bıraksaydım cihazı alamayacaktım, cihazınız hakkında bilgiliyseniz de bunu ona gösterin ve üste çıkın, ta ki sıfır cihazınızı alana kadar 😉
   Bu arada sıfır ürün olduğu için apple storeda bazı ofis uygulamalarını ücretsiz indirebiliyorsunuz 🙂
   Bu arada ilk şarj olayını da sordum, o eski pillerde geçerliydi normal şarj edin dedi.
   Elimden geldiğince ayrıntılı yazdım unuttuğum bir şey olursa eklerim…

   • Selo

    03/05/2014 at 15:09

    Şimdi garantiyi sorgulattım 3 ay değilmiş, arkadaş bilgisizliğinden dolayı yanlış söylemiş, mevcut garanti üzerinden devam ediyormuş.

    • aliyaşaR

     04/05/2014 at 00:19

     Selo kardesım hayırlı olsun cıhazın senın yazını komple okudum ben senın gıbı pek anlamam yazılım vs islerden ben detaylı anlatayım ben cihazı 4s mart 2103 de aldım 10gunlukken bır nokta cıktı ekranda bu ne dıye kardesıme sordum o anlar ölü piksel dedi media markta götürdüm brigstar garantisiymis teleservise gönderdi cihaz 15gun sonra yeni olarak degismis sekilde geldi kullandım nısan 5gibide ekranda donma sebekede de tek dise dusup ne arıyor ne aranıyor du bundan dolayı media markta verdım yolladı servıse 1hafta sonra arandım gitti bana verilen kagıtta yazılım yuklendi sarj soketi temizlendi diye geri verdiler tamam telefon dedigim arızayı bitirmis ti ama arka vidaları dis atmıs yanı kapak acılmıstı bu huylandırdı beni sinir oldum hıcde o 2arzayı yapmadı sonra mediamarkta geri götürdüm o anlattı ıstersen zorlucentere göster degisir diye 1mayıs ta randevum üstüne gittim zorlu ya kaan bey var beklıyordum o geldi dedi nedir ali bey sizi uykunuzdan koyan sıkıntı dedım servısıne de verdım cıhaz donuyor sebeke gıdıp geliyor aramıyor aranmıyor bana dedi izin verirmisiniz cihazın arka kapagını söküp bakacagım asagıda yetkisiz müdahale varsa apple garantiyi sonlandıracak diye tabi dedim kabul ediyorum 10dk sonra geldi ismim yazılı ince kutudan sıfır cihaz ı verdi hayırlı olsun dedi ama sizin gibi ugrastırmadı ki ben degisecegine inanmıyordum degisti yani

     • İsa Sarıkaya

      14/05/2014 at 01:35

      Bende iki hafta once cihazimdaki ses sorunundan dolayı zorlu center a gittim cihazim iki yıllık garantili olmasına rağmen elimde faturada var sıradaki yazıya güvenerek gitmistim ” Bu nedenle bu tip bir durumda olan kullanıcıların Apple Store’a giderken mutlaka cihazlarının Türkiye’den alınmış faturalarını birlikte götürmeleri gerekiyor. Birkaç tanıdığımın cihazına bu şekilde ücretsiz destek/değişim yapılmış Apple’ın sisteminde garanti bitmiş gözükse de”
      Ama maalesef genius taki arkadas cihazın 1 yıllık garantisinin dolduğunu aldığım yere götürüp o garantiye baktirmam gerektiğini söyleyip bastan savma yapti. Ne yapmam gerek sizce ?

    • Anonim

     07/06/2014 at 03:04

     Cihazı götürdüğünüzde fatura filan mutlaka isteniyormu yurt dışından geldi benim telefon ne garanti ne fatura hiç bişey yok cihazı sorgulattım sistem uygun diyor değişime( güç tuşundan dolayı) faturasız ilgileniyorlar mı

 107. Mahmut

  03/05/2014 at 17:48

  Simdi sarj problemlerinde degistiriyorlarmi degistirmiyorlar mi

 108. Aykut Korkut

  03/05/2014 at 22:10

  Ya hiç yok mu iphone 5 i yamuk olupta apple store a giden biri ne yapsam bilemedim telefonum yamuldu yahu

  • Alp

   19/05/2014 at 22:35

   Benim iphone 5 yamuktu zoluya götürdüm tamir olmaz bu dediler 700 tl karşılığında sıfır cihaz veriyolar.

 109. aliyaşaR

  04/05/2014 at 00:22

  Arkadaslar olmadı burda kardesiz ilgilenen ve olumlu temsilcilerin adını verelim giden arkadaslar direk o kisileri istesin birazda övsün apple batmaz yani yazık ortalama 2maas bir cihaz

  • Selo

   04/05/2014 at 09:40

   Hayırlı olsun kardeşim seninki de, benim görüştüğüm görevli arkadaşın ismi de Samet.

   • aliyaşaR

    05/05/2014 at 11:03

    Tesekkurederım selo kardesım

 110. Tuğba

  07/05/2014 at 21:36

  merhaba arkadaslar benim ıphone 5 m var 10 ay oldu alalı daha oncede 4s kullanmıstım ama 4si 1.5 yıl kullandım hiç bi sorun yasamadım… taki ıphone 5 de bugun aç kapa tusunda içe göçme oldu ki telefonum süreklide donuyor . şimdi ne yapmam lazım ben zorluya gitsem yaparlar mı ?????

  • aliyaşaR

   07/05/2014 at 21:55

   Slm tugba zorlu dan oncekıkle randevunu al gece 00da baslıyor ama ben arkadasıma sabah 7 de aldım mesela bu gece haftaya carsambaya alırsın degişir cihazın sornak ıstedıgını sor

   • Tuğba

    07/05/2014 at 21:57

    tesekkürler ali yaşar ama seri numaramı girdiğimde onaylanmıyor yanı garantisi 2015 temmuzda bitiyor hiçbirsey bilemedim :/

    • aliyaşaR

     08/05/2014 at 01:34

     slm tugba ben 4s ımı goturdum degıstı apple garanti 1 yıl ama türkiye de eger faturalı bır ıs yapılıyorsa zorunlu olarak 2yıl faturan ıle gıt sansını dene 4s bence en güzeli 5ede 5s de gerek yok

 111. Tuğba

  08/05/2014 at 11:00

  bende suan 5 var yani aç kapa tusum tam bozulmadı içe cöktü yani birde telim donuyor götürsem değişim vs olur mu

  • İsa Sarıkaya

   14/05/2014 at 01:42

   Ali yasar kardesim bendede 4s var cihazda % 70 ses gitti iki yillik garanti var ve faturayla app Store zorlu ya randevu ile gittim ama cihazın 1 yıllık garantisinin dolduğunu bisey yapamayacaklarını söylediler. Ne yapmam gerek ?

 112. Hüseyin

  08/05/2014 at 20:53

  Merhabalar mustafa bey,
  benim iki sorum olacaktı.
  1. Babamın geçen sene 11 mayıs 2013 ‘de aldığı iphone 5
  son 4 gündür , ekran dokunmatiği bazen düzgün çalışıyor, bazen ise kafa yedirtiyor. herhangi bir numara çeviremiyorum. Ayarlara giremiyorum. Fırlatasım geliyor telefonu açıkcası.. Dokunmatik bazen hiç çalışmıyor. 2-3 Kere restore yapıp denedim sonuç aynı…
  Garantisi 2 yıl ama siteden sorguladığımda 11 mayıs 2014 yani 3 gün sonra garantisi doluyor. götürsem işlem yapmazlar mı? faturası garanti belgesi v.s herşeyi mevcut.

  2.apple online store’den aldığım iphone 5S’imin kamerasının için de toz var. herhangi bir değişme işlemi yaparlarmı?

  • Mustafa Tan

   08/05/2014 at 21:00

   1) Yukarıdaki yazıda paylaştığım gibi yardımcı olma ihtimalleri var. Faturasıyla bir götürüp şansınızı deneyin.

   2) Yapma ihtimalleri yüksek.

 113. Orhan

  08/05/2014 at 21:53

  Kolay gelsin Mustafa bey.
  İphone4 ü 3 yıldır kullanıyorum. Pil çabuk tükeniyor şu anda. Dolayısıyla randevu alırken sadece hızlı sınama seçeneği vardı. Neyse onu seçtim.
  Pil sıkıntılı çıkarsa ne gibi adımlar uygulamalıyım. Pil değişimi için ne yapmam gerekiyor
  Teşekkürler

 114. aliyaşaR

  09/05/2014 at 00:09

  arkadaslar bence evıız ıstanbuldaysa alın randevunuzu hem sans deneyın hem gezmıs olun 5le kapatma tusundan degısmeye bılır ek seceneklerınızı de soyleyın donma sebeke vs sorunları

  • İsa

   14/05/2014 at 01:58

   Ali yasar 4s var cihazin ses bitik 2 yıl garanti fatura hersey var. Ama app Store zorlu ya randevu alip gittim cihazın 1 yıllık garantisinin dolduğunu bisey yapamayacaklarını söylediler. Nasil yapsam tekrar gitsem mi ?

 115. Aykut Korkut

  09/05/2014 at 13:05

  Yamuk iphone 5 le ilgili bilgisi olan yokmu büküldü telefon resmen değişim yapılırmı acaba hiç bir çiziği yok sadece yamuk warsa bilgisi olan paylaşırsanız çok sevinirim.

  • Pelin

   26/06/2014 at 18:16

   Aynı sorun bende de vardı, ses açma kapama düğmelerinin olduğu yerden yamuldu telefon. Zorluya gittim, Genius bar çalışanı alt kata gidip içini açıp inceledi (kısa süren bir işlem çok bekletmiyorlar) ve yeni telefonla yanıma geri döndü. Batarya şiştiği için telefonu da yamultmuş, herhangi bir kullanıcı hatası olmadığı için de ücretsiz değişimi sağlandı.
   kullanıcı hatası sonucu sorunlu olan cihaz sahiplerine de 700 TL karşılığında değişim seçeneği sunuyorlar.

 116. ahmet

  10/05/2014 at 14:38

  iphone 5 imin ekranı kırıldı apple store değişim için ne kadar ücret ister ve aynı gün içinde yapılır mı? Bilgisi olan yardımcı olursa memnun olurum

  • Mustafa Tan

   10/05/2014 at 14:40

   Aynı gün içinde oluyor merak etmeyin fakat fiyat konusunda cihazınızı inceledikten sonra birşey söylerler. Fakat 300 ila 700TL arasında değişecektir.

   • ahmet

    10/05/2014 at 15:17

    bir şey daha soracaktım cihazımı amerikadan getirtmiştim bu herhangi bir sıkıntı yaratır mı değişim konusunda sanki internette buna benzer bir şeyler okumuştum şimdiden teşekkürler.

    • Mustafa Tan

     10/05/2014 at 15:39

     Amerika’dan alınan cihazlara destek vermiyorlar.

     • ahmet

      10/05/2014 at 15:55

      ekran değişimi de mi yapmıyorlar? o zaman kırık ekranla mı kullanacağım telefonu ya da piyasadaki sahte camlardan mı taktıracağım ?

     • seden

      30/05/2014 at 14:16

      Mustafa Bey merhaba, Türkiye’de ki apple store Amerika’dan alınmış cihazıma destek vermiyorsa, cihazımı Amerika’da aldığım yere götürsem destek alabilir miyim? Değişim v.s. Bilginiz var mıdır? (4s wi-fi gri sorunu)

      Tşk.

 117. Vet.Hek.

  11/05/2014 at 10:24

  Mustafa bey pil değişimi yok demişsiniz ama ben dün gittim ve belli bir ücret karşılığı pil değiştirdiler.

  • Mustafa Tan

   11/05/2014 at 10:32

   Sadece pili mi değiştirdiler yoksa cihazı mı ?

   • Vet.Hek.

    11/05/2014 at 10:46

    4s telefonum var ve garantisi bitti.pil yüzdesine baktılar ve 189 ₺ ücret karşılığı değiştirdiler.yaklaşık yarım saatte hallettiler

    • Mustafa Tan

     11/05/2014 at 11:03

     Sadece pili mi yoksa cihazı mı değiştirdiler ve bu işlem için ne kadar beklediniz. Yani değiştireceğiz dedikten sonra.

     • Vet.Hek.

      11/05/2014 at 11:20

      Sadece pili değiştirdiler.Yaklaşık yarım saat 45 dakika kadar sürdü değiştireceğiz dedikten sonra…

      • Mustafa Tan

       11/05/2014 at 11:31

       Teşekkürler. İlk başlarda değiştirmiyorlardı, demek artık pili değiştiriyorlar.

       • Vet.Hek.

        11/05/2014 at 11:47

        Ne demek Mustafa bey asıl sizin bu yazılarınız için size teşekkürler.Ayrıca eşimde 4s var suyun içine düşürdü ancak telefon çalışıyor sadece içindeki kasa biraz oynamıştı onu da 499 ₺ karşılığında değiştirebileceklerini söylediler

        • Mustafa Tan

         11/05/2014 at 11:51

         Cihazı değiştirebileceklerini söylediler değil mi bu durumda ? Yoksa kasayı mı?

 118. Vet.Hek.

  11/05/2014 at 12:06

  Direk swap alet verdiler Mustafa bey.sıfırı 1349 ₺ civarındaydı yanlış hatırlamıyorsam 499 ₺ karşılığında swap verdiler.Aslında iyi de oldu düştükten sonra tam performans göstermiyordu ve pil ömrüde çok azdı.Apple mantıklı işler yapıyor gerçekten.

 119. Arda

  12/05/2014 at 18:00

  Merhaba mustafa bey ben ios ve os x için uygulama yazmaya başlamak istiyorum nelere ihtiyacım olacak ve hangi programlama dillerini bilmem gerekiyor

 120. Anonim

  13/05/2014 at 17:43

  Arkadaşlar ipadde sarı ekran sorunu ve solda hafif kararma var götürsem değiştirirlermi

 121. gökhan demirci

  14/05/2014 at 13:50

  ARKADAŞLAR MERHABA, KIZIMIN TELEFONUNDA EKRANDA PROBLEM ÇIKTI, BUNU ALDIĞIM TELEFON BAYİSİNE GÖTÜRDÜM,BAYİ TELEFONU YETKİLİ SERVİS GÖNDERDİ, SERVİS İSMİNİ YAZMIYORUM AMA OKUYUCULAR ANLAMIŞTIR. GEREKLİ İLGİ VE ALAKAYI GÖREMEDİM, BİR ARKADAŞIM VASITASIYLA APPLE TÜRKİYEYE TELEFONLA ULAŞIP ZORLU CENTERDE RANDEVU ALDIM,SAAT 12 RANDEVUM BAŞLADI 10 DAKİKADA BANA YENİ TELEFONUMU VERİP GEREKLİ ÖZENİ, GÖSTERDİLER, DİKKATİMİ ÇEKEN ÇALIŞAN ARKADAŞLARIN MÜŞTERİYE KARŞI SAYGIDA İLGİDEKİ SAMİMİYETLERİ KARŞISINDA ÇOK İLGİMİ ÇEKTİ, BU DAVRANIŞ KARŞISINDA TÜM APPLE ÇALIŞANLARINA SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİ GÖNDERİYORUM..TÜM TANIDIKLARIMA BU İLGİ VE ALAKAYI ANLATMAKTAN İNANIN ZEVK DUYUYORUM…ÇOK TEŞEKKÜRLER…

 122. selma

  14/05/2014 at 14:33

  merhabalar,

  iphone 4S imi yaklaşık 1,5 yıl önce Amerika apple store dan almıştık. Amerika da garanti 1 yıl olduğundan garantisi bitmiş durumda. Benim sorunum wifi. wifi tamamen pasif durumda hiç bir şekide aktif olmuyor. Bu durumda Zorlu Center’a gittiğimde değişim yaparlar mı? Nasıl bir yol izlemeliyim?

  teşekkürler.

 123. ufuk

  14/05/2014 at 14:45

  merhaba 5s kullanıyorum benim sorunum telefonun hissedilir biçimde ısınması 5-10 dakika kullandığımda telefon ısınmaya başlıyor sizce değişir mi?

 124. levent

  14/05/2014 at 16:48

  merhaba benim iphone 5 kuzenım tarafından hedıye olarak geldı bahsedilen sorunları burada bernde yasıyorum degısım vea tamır yapılıyormu bılgılendırılırsem sevınırım saygılar

 125. aliyaşaR

  15/05/2014 at 18:17

  Batarya degişimi başlamış randevu alın gidin servise vermeyin

  • Vet.Hek.

   15/05/2014 at 18:53

   Evet batarya değişimi yapılıyor 4 gün önce Mustafa beye söyledim 🙂

 126. İsa

  16/05/2014 at 00:47

  Merabalar iki hafta once zorlu app center a gittim cihazimda ses problemi var. Türkiye’den aldığım cihazimin genius taki eleman 1 yıllık apple garantisi dolmuş aldığınız yere götürün dedi faturayı gösterdim ilgilenmedi apple in resmi stesine baktim Türkiye de resmi garanti 2 yıl oldugundan cihaz faturası ile herturlu destek alabileceğimiz yaziyordu bakınız

  http://images.apple.com/legal/warranty/docs/turkey_statutory_warranty_information.pdf

  Sizce ne yapmam gerek tekrar mi gidiyim yoksa şikayet mi ediyim ?
  Bu konuda yardımcı olurmusunuz ?

 127. İsa

  16/05/2014 at 00:50

  MUSTAFA BEY !!!!
  PAYLASTİGİM SORDUĞUM KONULARDA BANA NEDEN HIC YARDİMCİ OLMUYORSUNUZ ?

 128. İsa

  16/05/2014 at 01:20

  Tüketiciler; arızalı ürünlerin satıcısı, üreticisi veya ithalatçısından ücretsiz onarım veya değiştirme, indirim veya geri ödeme talep etme hakkına sahiptir. Türkiye’den satın alınan ürünler için bu haklar ürünlerin teslim tarihinden iki yıl sonra sona erer. Apple donanım ürünleri satın aldığınızda, Apple’ın İki Yıllık Sınırlı Garantisi’ni de almış olursunuz. Ürününüz arızalı çıktığı takdirde, (hangisi uygunsa) Türkiye Cumhuriyeti Tüketiciyi Koruma Kanunu veya Apple’ın İki Yıllık Sınırlı Garantisi çerçevesinde talepte bulunmayı tercih edebilirsiniz.

  BU YAZİ ZORLU AVM DEKI SACMALİGA SON VERECEK. TURKİYEDEN ALİNAN 2 YIL GARANTILI FATURALİ CIHAZA HIZMET VEREMEYIZ DIYOR BU NASIL SACMALİKTİR. (YUKARİDAKİ YAZİ APPLE IN RESMI STESİNDEN ALİNMİSTİR).
  Bilgilendirme amaclidir. Kopya veya çoğaltma değildir. Tum hakları apple inc.e aittir.

 129. Nizam

  17/05/2014 at 19:46

  Arkadaşlar, benim ipod touch 5’im çöktü her nedense. Annemler de bilmiyor. Zorlu Cneter’a gitmeme izin var, ama aklıma bir şey takıldı ipod’umun kutusu ve garantisikayıp. Sizce değiştirirler mi? Daha yepyeniydi ama anında çöktü?

  • Mustafa Tan

   17/05/2014 at 19:47

   Hiç birşeye gerek yok. Cihazı götürün yeter. Seri numarasından garantisi olup olmadığını görüyorlar zaten.

   • eren

    21/05/2014 at 22:53

    merhaba mustafa bey,
    ben iphone 5 kullaniyorum home tusunda donma var 3g ile edge arasinda geciste servis yok diyo en az 4 5 dakika bide ust ac-kapa tusu ice gomuk biraz eskisi gibi hassas degil garantisi daha 1 yil olmadi garantiye gondersem yapilir mi yada yenisi ile degistirilirmi .konuyla ilgi bilgi vererek yardimci olabilirmisiniz

 130. Lokman

  18/05/2014 at 04:11

  zorlu center apple store gidecekler.kendim bizzat gittim. ve kessinlikle randevusuz kabul etmiyorlar.elinde tablet olan bir calisan yanima geldi ve sorunun ne olduğunu sordu bana.bende kullandigim iphone 5 üst tus basma sorunu vardi.
  bana 3 gün sonraya saat 4 te randevu verdi.bende 3 gün sonra saat 4 tekrar gittim.ve saat 4 ü 10 gece elinde tabletle bir calisan geldi yanima telefonumun sorunu sordu bende üst tus basmıyor dedim.ve bir kac işlem yaptıktan sonra 10 dakika içinde bana yeni sıfır cihaz getirdi ve bir form imzalatip sıfır cihazi bana verdi.aple store gedeceklere tavsiyem
  1. randevusuz gitmeyin

  2 icloud şifrenizi mutlaka bilmeniz gerekir.yoksa işlem yapmıyorlar

  3 daha önce ekran değişmiş veya başka servislerde işlem görmüş cihaza bakmıyorlar ve hemende anlıyorlar.yanimda duran müşteri gold tan almis olduğu iphone 5 s telefonunu ekranin kırılmış gold tan ekran değişmiş bakmadilar yan sanayi ekran değişmiş dediler.ve biz işlem yapamayiz aldiğiniz servise başvurun dediler

  4 özellikle sordum türkiye cihazlarina 2 sene garantisi var dediler.yurt dışı cihazlara 1 yıl garantili dediler.

  5 kessinlikle benden fatura falan istemediler.ama yinede yaninizda bulunmasinda fayda vardir.

  6 tamir ile hic uğrsmiyorlar direk sıfır cihaz veriyorlar.
  not sıfır cihazlari kapalı kutu seklinde değil sadece sizin telefonu alip yeni bir telefon veriyorlar.bütün işlem 10 ila 15 dakika sürüyor.
  NOT:bu site yöneticilerine ve burda yorumlarini paylasan bütün herkese teşekkür ederim.eğer birazda benim size yardimim dokunmuş ise ne mutlu bana saygilar…

  • Salihbtn

   30/05/2014 at 15:31

   Lokman bey bir sorum olacak size…Yurt dışından gelmiş ıphonu 4s in 1 yıl dediniz garanti süresi,eğer 1 yılı geçmiş ise değişim yaparlarmı?? Yardımcı olursanız sevinirim..

 131. Mete

  22/05/2014 at 22:01

  Merhaba,

  Pil sorunu için Genius Bar’dan randevu almak istiyorum ancak yaklaşk bir haftadır “there are no available appointments at this store” mesajıyla karşılaşıyorum. Konuyla ilgili bilgisi olan var mıdır?

 132. Serdar T

  23/05/2014 at 07:44

  Mustafa Bey ve diğer tecrübeli kullanıcılara sorum şöyle; Bu gece randevu alabildim ancak mac kategorisinden. Ben iphone için görüşmek istiyorum. Bu randevu ile gittiğimde işlem yaparlar mı? Yoksa hiç gitmemeli miyim? Yorumlarınız aydınlatıcı olacaktır. Teşekkürler

  • aliyaşaR

   23/05/2014 at 23:10

   Mac icin olmuyor ıste gerı donersın

 133. aliyaşaR

  23/05/2014 at 10:48

  Arkadaslar eskıden gece 12den sonra verıyordu son 1haftadır hıc vermıyor randevu ıphone ıcın

 134. Mustafa

  25/05/2014 at 19:42

  Benim sorum şu olacak. Daha iphone 5s alalı 4 ay oldu ve telefon küçük bir mesafe arası düşmeyle kasa ağır hasar gördü telefoncuya götürdüğümde yamulmuş dediler. Zorlu centera gitsem ne yaparlar değiştirilermi garanti devam ediyor. Yoksa değişime kaç para alırlar

  • Anonim

   26/05/2014 at 00:18

   MUSTAFA bey soruma cevab verirmisiniz

 135. Huseyın

  26/05/2014 at 19:27

  Benim sorum şu olucak mustafa bey ben daha önce telefonumu teleservıce den degıstırdım telefonumun orta tusu basmıyor randevu alıp geldigimde gün içerisinde degişim yapılabılıyomu.?

 136. yasinışık

  28/05/2014 at 20:42

  arkadaşlar bir haftadır randevu almaya çalışıyorum ama başaramadım iphone 5 im için nasıl randevu alacağım bilen varmı ??

  • Yasinışık

   30/05/2014 at 14:24

   Arkadaşlar randevu alabilen varmı bir haftadır uğraşıyorum hep dolu boş gün bulan var mı yoksa ben mi yanlış yapıyorumyardumlarınoz için teşekkürler

 137. mehmet

  30/05/2014 at 01:44

  merhaba arkadaşlar benim iphone 5S im var alalı yaklaşık 7 ay oldu ön kamerada gözle görülür bir şekilde toz var konuşurken bazen ses gelmiyor ama kulaklıkla konuşursam sorun olmuyor yani hoporlörde bir sorun var sizce götürsem değiştirirler mi

 138. Hüseyin Güven

  30/05/2014 at 18:31

  Randevu alamayanlardan telefonları alınır

  • yasinışık

   01/06/2014 at 12:43

   NAsıl yani telefon numaramı mı istiyorsun

 139. Anonim

  02/06/2014 at 00:20

  sımdı varya kac gunden berı almaya calısıyorum randevu alamıyorum iphone 55sım resmen dagıldı kırıld ıphone yerıne baska bı katogerıde randevu alsam ıphonuma bakarlarmı cok acıl donun hemen doluyor ya ??

  • Anonim

   02/06/2014 at 22:28

   Gece saat 00:00’da al boş randevu bulursun. Kardes

 140. Fırat

  05/06/2014 at 12:31

  Bende 5s var. iki gün önce düştü dokunmatik çalışmıyor. ekranda fiziksel olarak herhangi bir kırık çizik yok. Ama anladığım kadarıyla iç tarafında pikseller birbirine karışmış gibi. Yani içtarafında yukardan aşağıya rengarenk çizgiler var. Telefon 5 aylık Türkiyeden apple sitesinden aldım.
  Apple store götürdüğümde değişim yaparlar mı? Değişim için ücret alırlar mı? ya da garanti kapması dışında sayıp müdahele etmeyebilirler mi ? Bilgisi olan varsa lütfen cevap??

  • Anonim

   05/06/2014 at 19:40

   Garanti kapsamı dışında kalır. Ücretli karşılığı değiştirirler.

 141. Bilal

  06/06/2014 at 12:17

  Telefonum i phone 4 genpa cihazı ve anakart arızalı.yetkisiz müdahale var.tabi ki yapamadılar.elimde fatura yok acaba ücret karşılığı değişim yaparlarmı

 142. Hakan

  06/06/2014 at 19:08

  Kulaklığımın mikrofonu aldığım günden beri çalışmıyor değişim yaparlarmı?

 143. Eda

  09/06/2014 at 10:27

  Merhaba ;

  Benim ıphone 5 imde wifi blueoutt ve sarj sorunu var bununla ılgılı servıse verdım 11 iş günü haber yok hala sizin bahsettiğiniz mağazaya telefonumu goturmem yararlı olur mu

 144. Emre

  09/06/2014 at 15:19

  Arkadaşlar benim cihazımı genpa değiştirmişti Ankarada oldugumdan dolayı apple store a gitme şansım olmadı sonu HB ile bitiyo yani İsrail üzerinden gelmiş .. İleride apple store’a gitsem herhangi bir arızası olsa benim cihazımla ilgilenirmi cünkü Türk cihazımı genpa Apple’a yollamıs Apple da bana bunu yolladı ileride apple ile sıkıntı yaşatırmı cevaplarsanız sevinirim

 145. mehmet

  09/06/2014 at 19:04

  bu gün ben zorlu apple store ye gittim adamına göre mumamele yapamktalar çok üzücü bir durum keşke burdan bu memnunuyetsizliğimi ifade etmeseydim ama mahlesef durum bu bana adamın biri diklenerek cihzımda arazası olmasına rahmen başka bahaneler bularak beni başında def etmek istedi hiç kimeye iphone yi tavsiye etmiyorum ve çok üzgünüm lütfen yeni bir iphone alırken iyi düşünüz…

 146. LEVENT

  10/06/2014 at 13:09

  Merhabalar. mesajlarınızı okudum. i5 sahibiyim. bahsedilen sorunlardan herhangi biri henüz bende yok. Benim sorunum telefonumu 5-6 kez düşürmem nedeniyle çizikler, ezilmeler ve ufak tefek göçmeler mevcut. telefonumun kasasını değiştirirlermi? değiştirirlerde fiyat ne kadardır? bilgisi olan varmı ?
  birde home tuşu telefon uyuma konumunda ilk bastıgım zaman bazen tepki vermiyor, ikinci bastıgımda tepki veriyor. Bu bir sorunmudur ? yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

  • Erkan

   23/06/2014 at 05:18

   Merhabalar benim i5 telefonum var teli zorlu center iki kere götürdüm şarjı çabuk bitiyordu. Ilkinde teli testten geçirdikten sonra herhangi bir sorun olmadığını söyleyerek telefona format atıp gönderdiler bi kaç gün sonra telefonum şarjı tamamen bitti ve açılmaz oldu ikinci sefer götürdüğümde telefonumu değiştirdiler çok memnun kaldım ve çok ilgililer Çok tşk ederim

 147. Mustafa

  17/06/2014 at 22:03

  Merhaba bugün 4s 16 GB cihazım değişim oldu.
  Saat 18:50 deki randevuma yaklaşık 21 ay önce media markt tan almış olduğum cihazı sessize alma tuşunda arıza ve aşırı pil tüketimi şikayeti ile götürdüm. Yanımda fatura vs herşeyi bulundurdum. Telefonu elindeki ipade bağladı ve pil ömrünün kullanıcı kaynaklı tükendiğini söyledi. Tuştaki arızadan dolayı değişim yapacağız dedi ve yeni cihazı getirmeye gitti. Eski cihazı sıfırladık ve kutuya koydu. Ayrıca yeni cihazım ile garanti süresinin 3 ay daha uzamış olduğunu söylediler. Çok ilgili ve nazik insanlar, Türkiye’de ilk defa bu kadar kolay işim görüldü diyebilirim. Daha önce media markt ta götürdüğümde 15 gün telefonsuz kalacağımı öğrendiğimde bırakmamıştım ve iyiki de bırakmamışım 🙂

 148. Şeymanur

  21/06/2014 at 09:14

  Arkadaşlar ilk önce merhaba.Şarj aleti usb kablom bozuldu dün ve teknosayı arayıp yardım edebilirler mi diye sordum fakat bana usb kablonun garantiye girmediğini söylediler.Ardından emin olmak için apple teknik desteği aradım ve bana garantiye girdiğini tekrar teknosaya gitmem gerektiğini söylediler.Dün tekrar teknosa’ya gittim ve bana servise verebilceklerini söylediler 15-16 gün içerisinde (telefon ile birlikte alıcaklarmış)yapılır dediler.İsterseniz Genpa’ya gidin orada halledilir dediler.Genpa’ya gittim bunun üzerine orada da kullanıcı hatası olduğu söylendi.Fakat ben bunun olduğunu düşünmüyorum.Teknik servislere karşı bi antipatim olduğundan olsa gerek.Bu yüzden Zorlu Center Apple Store’a yollamaya karar verdim.Böyle bir şey mümkün mü yani arasam ve kargoyla yollamak istediğimi belirtsem yardım edilir mi bu konuda?

 149. irem

  24/06/2014 at 04:20

  Merhaba ben almanyadan i5 almıştım bigün şarjı bitti ve açılmadı bende garantisi yok diye telefoncuya götürdüm açtırdım daha sonra tekrar aynısı oldu kvkya götürdüm orada anakartta sorun oldugunu ve zorlu centera goturursem bir ücret karsılıgında sıze sıfırını verirler dediler böyle bişey var mı bilginiz varsa yardım ederseniz çok sevinirim

 150. Mustafa Akdağ

  24/06/2014 at 18:03

  Merhaba arkadaşlar, benim sorunum şöyle, yol gösterebilirseniz sevinirim.
  Telefonumu ikinci el olarak bir arkadaşımdan aldım. Telefon daha önce yetkisiz serviste ön ekran değişimi yapılmış, ancak garanti süresi apple da bitmiş görünüyor, genpa da ise 10.02.2015 e kadar garanti var (telefon ile öğrenildi, gsx ten bakarak söyledi, bunu ben kendim kontrol edemiyorum, hesabım buna yetkili değil sanırım), fatura kayıp. Telefonum şarjda iken kapandı ve bir daha ne açılıyor ne şarj alıyor..
  Genuis Bar randevumu aldım, cihaz İphone 5, nasıl bir yol izlemeliyim onarım ya da değişim için?

 151. recep zor

  26/06/2014 at 22:42

  Merhabalar fransada yasayan bir akrabam hedye olarak ipohn 4 getirdi ve cihaz kapandi actirmak icin siz yetkili mercek olarak destek veriyormusunuz

 152. irem

  27/06/2014 at 03:45

  Kaç gündür randevu almaya çalışıyorum hep dolu diyor randevusuz gitsem bakarlar mı acaba

  • Ertürk

   16/07/2014 at 11:45

   Gece 00.00-00.05 arası alacaksın

 153. Anonim

  29/06/2014 at 17:00

  Merhaba benim iphone4 telefonum dun sarja takinca pis bir koku geldi ve ses cikti patladi yani yandi sanirim.garantisi var. Degisim yaparlar mi yada tamir ve tamir olursa bize mi ait cunku kendisi patladi.?

  • Anonim

   16/07/2014 at 21:26

   Hayır çünkü günde en az 250 300 kişi geldiii için bakmaları imkansız yani bu

 154. muge

  29/06/2014 at 17:01

  Merhaba benim iphone4 telefonum dun sarja takinca pis bir koku geldi ve ses cikti patladi yani yandi sanirim.garantisi var. Degisim yaparlar mi yada tamir ve tamir olursa bize mi ait cunku kendisi patladi.?

  • emre

   05/07/2014 at 00:23

   merhaba, bende ona benzer birşey yaşadım fakat garanti dışına çıkıyor ve siz lydia apple yetkili servisinden baktırarak paa verip 500 tl ile alabilisiniz ama genius bar da rezervasyon yapabilirseniz 400 tl çivarında ödiyerek telefonn sıfırını (0) alabilirsiniz. birşey diğil

 155. EMİNE

  29/06/2014 at 19:19

  BEN 04.05 2014 TARİHİNDE MEDİA MARKETTEN İPHONE 5S ALDIM CİHAZIN EKRANININ İÇERİSİNDEN SOL ÜST KÖŞEDE BİR IŞIK GELİYORDU GEÇER DİYE BEKLEDİM GEÇMEDİ CİHAZI 20.04.2014 TARİHİNDE GÖTÜRDÜM TEKNİK SERVİSE GİDECEK DENİLDİ ÜRÜNÜN KESİNLİKLE İÇERİSİNİN AÇILMAMASINI TALEP ETTİM VE MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ 5 KEZ ARADIM CİHAZ 08.06.2014 TARİHİNDE ELİME ULAŞTI FAKAT SWAP YAPILMIŞ VE IMEİ NUMARASI DEĞİŞMİŞ BİR ŞEKİLDE ANAKARTININ DEĞİŞTİNİ KASANIN AYNI OLDUĞUNU SÖYLEDİLER BENDE SIFIRINI İSTİYORUM DİYE BELİRTMİŞTİM DEDİM TÜKETİCİ HAKLARINA BAŞVURUN DEDİ KASADAKİ GÖREVLİ ALIRKEN DE KUTUNUN JELATİNİ YOKTU BİRDAHA AYNI HATAYA DÜŞMEMEK İÇİN SIFIRINI İSTEDİM VE ARTIK APPLE KUTULARININ JELATİN KULLANMADIĞINI SÖYLEDİ ŞU GÜN OLMUŞ DAHA CİHAZI KORKUDAN KULLANMADIM TÜKETİCİ HAKLARINA BAŞVURDUM FAKAT BEN BU SWAP YAPILMIŞ VE IMEİ NOSU CİHAZI KULLANMAM İLERİSİ İÇİN BİR SORUN TEŞKİL EDER Mİ

  • EMİNE

   29/06/2014 at 21:55

   bana tekrar sıfır cihaz gönderecekler mi bu geçici kullanacağım ürün değilmiş öyle söylediler eğer bozulursa teknik servise gidermiş bana telefonu ilk aldığımda ayıplı ürün verdiler ne değişimini yapıyorlar ne paramı iade ediyorlar

  • Anonim

   02/07/2014 at 16:38

   Eğer cihaz SWAP ise kasası aynı olamaz. Cihaz toptan değişmiştir. Eğer ellinizde cihazın TAMİR GÖRDÜĞÜNE dair bir yazılı kağıt varsa dava açabilirsiniz ve bu süre zarfında telefonu kullanabilirsiniz.
   Cihazı aldıktan sonra ilk 30 gün boyunca cihaz arıza verirse ya sıfırı ile değiştirmek zorundalar yada para iade etmeliler. Burada asıl sorun SWAP cihazın sıfır cihaz olarak kabul edilip edilmeyeceği. Buna da mahkeme karar verir. Her halükarda dava sonuçlanıncaya kadar cihazınızı kullanabilirsiniz. Geçmiş olsun.

 156. Necmettins

  02/07/2014 at 13:36

  Merhaba. Ben iphone 5S cihazımı Amerika Las Vegas’dan aldırdım bir tanıdığıma. Şubat ayında satın alındı. Verdiğiniz Apple’ın garanti sorgulama sitesinde sorguladığımda 20 Şubat 2015’e kadar garantili olduğu gözüküyor. Sizin buraya koyduğunuz ekran görüntüsünün aynısı var fakat alttaki Apple Care kısmı yok bir tek. Şimdi ben Allah göstermesin bir sorun olursa Apple Store’a gittiğimde telefonumla direkt olarak ilgilenecekler mi yoksa o bahsettiğiniz seri no uyumluluğuna bakacaklar mı ? Teşekkür ederim.

  • Necmettins

   02/07/2014 at 13:47

   Bu arada model kodu A1533 ile başlıyor. Apple Store Türkiye’nin sitesinde olan GSM kodlarından biri de A1533. Bir şey değiştirir mi bu bilemiyorum ama söyleyeyim yine de.

  • Mustafa Tan

   02/07/2014 at 15:46

   Amerika’dan alınmış iPhone’lara kesinlikle destek vermiyorlar Türkiye’deki Apple Store’da.

 157. Anonim

  05/07/2014 at 01:54

  Benim telefonum şarjı bitip kapandı bi daha ne şarj oldu nede açıldı appstore götürsem değişimi olur mu acaba

  • Ömer

   05/07/2014 at 19:59

   Değişim tabiki olur garantisi varsa

  • Anonim

   06/07/2014 at 02:01

   evet yurtdışından aldım ama aradığımda 1 sene garantisi var dediler, teşekkür ederim

 158. Ömer

  05/07/2014 at 19:50

  Merhaba yarın zorlu centere gideceğim 1 randevum var fakat 2 cihaz götüreceğim acaba kabul ederler mi?

  • Osman

   14/09/2014 at 00:41

   Ya benim iphone 4 telefonumu 1 yıl önce aldım aldığım zaman ahize ve hoparlörden az ses geliyordu ben bunu normal ses zannediyordum taki geçen hafta arkadaşın iphone 4 ü ile konuşana kadar arkadaşın telefonunda hem yüksek hemde net ses geliyordu karşılaştırma yaptım hoparlörüde benimkinden gayet fazla ses çıkarıyor benim telefonu değiştirirler mi veya parası iade alabilirmiyim eğer değiştirirlerse para isterlermi ne olur cevap yazın

 159. Sabiha

  06/07/2014 at 03:35

  cihazımı ki hafta önce izmirde garatısıne verdim ve istanbula gönderildiği söylendi nereye gönderilmiştir? birde tahmni ne kadar sürede olur böle tamir işleri güç tuşu bozuktu iphone 5 imin..ve içini açarlarmı?

 160. ersin

  06/07/2014 at 08:53

  mrb iphone 4s telefonum üst kilit tuşu çalışmıyor son güncellemeyi yüklerken telefon dondu kaldı ne yapmam lazım?servise göndersem içindeki özel bilgilerimi görebilirlermi?

 161. Anonim

  07/07/2014 at 04:06

  cihazın açıldığını nerden anlıyolar ki

 162. sergen

  09/07/2014 at 13:47

  Merhaba ipadim sabah acilmama sorunuyla zorlu centera goturdum fakat yoldayken de sansa elimden dusup ekranda catlama meydana geldi nasil bir islem meydana gelr bu noktada bilginiz varmi. Ipad acilmama sorunu ekranla ilgili degil ama

  • Anonim

   13/07/2014 at 01:49

   yarı garanti uyguluyorlar yani bende iphone götürdüm çok küçük bi kırık vardı hatta kırılmaz camda bile olabilir bu telefonun 700 liraya değişeceğini söylediler sizde de öyle bir durum olabilir

 163. yusuf

  11/07/2014 at 13:14

  telefonumun jarz yeri arızalı degişimmi yapıyorsunuz yoksa tamir mi yapıyorsunuz? ıphone 5s

  • Anonim

   14/11/2014 at 00:46

   siz bize kargolayın biz hemen değişim yapalım. Senin ne işin var telefonla be arkadaş. Gel biz çiftlik kuralım senle

 164. Mhmt ylmz

  12/07/2014 at 04:42

  Size bir sorum olacak yardım cı olursanız sevinirim iphone 5 kullanıyorum daha önce sildiğim resim videoları akmak için backup yapmak istiyorum yalnız back up yapmak istediğim zamanın yanında soru işareti var nedenini bilmiyorum yardım ederseniz sevinirim

 165. Ozan

  14/07/2014 at 06:59

  Bi sorum olacakti dogru konu altinami soruyorum bilmiyorum ama yurtdisindan aldigim bi telefonum vardi dun yine yurtdisinda caldirdim yanlislikla iphone u sil yaptim oysa once sinyal almistim simdi cevirimdisi surekli imei numarasiyla zorlu center daki apple a gitsem yardimci olabilirlermi bulunma konusunda yada ne yapmam lazim cevabiniz icin simdiden tesekkurler

 166. selen

  14/07/2014 at 12:39

  Çok acayip ama evet amerikan alının cihazlara hiç bir şey yapmıyorlar.
  Az önce telefonla görüşerek bilgi aldım.
  He evet eğer Amerikadan aldığınız cihazı tekrar Amerikaya götürürseniz orada destek alabiliyormuşsunuz. Yalnız o zaman da telefonun Imei numarası değiştiği için Türkiyede tekrar kayıt yaptırmak ya da haber vermek gerekiyormuş. Böyle yapan ve sorun yaşamayanlar varmış ama yine de bir kesinlikten bahsedemem dedi arkadaş.
  Bana çok ama çok acayip geldi.

  • Elif

   12/08/2014 at 15:58

   Benim daha önceden Amerika dan alınmış olan cihazımın açma kapama tuşunda sıkıntı oldu ve tekrar Amerika da değişiklik yaptım. ama telefonu tekrar kayıt ettirmek işkence oldu 1,5 aydır hala kayıt ettirmeye çalışıyorum. Apple’dan değişiklik ile ilgili mail almam haftalar aldı zaten, şimdi belgeyi aldık ancak kayıt ettirmekte sıkıntı yaşıyorum

 167. Ertürk

  16/07/2014 at 00:12

  Başkan çok güzel bir açıklama olmuş teşekkür ederim.Yalnız şu apple sitesinden garantiye bakınca yüreğim ağzıma geldi neyse ki sonunu okuduğumda faydalanabiliyor muşuz 🙂

 168. ebru

  16/07/2014 at 13:14

  merhaba cihazım 4s wifisi bozuldu gri ve soluk.
  yaptırmak istiyorum fiyatı ne olur,ve ne kadar sürer?

 169. Alperen

  18/07/2014 at 14:40

  Merhaba benimde iphone 5s in arka kapagi kilifi cikarirken cizildi garanti kapsaminin disina cikar mi ?

 170. Hülya

  18/07/2014 at 20:36

  Bende iPhone 5 aldım Türkiye’den.6 aylık garantim var,10 gün önce bir sorun yaşadım telefonda.ekrana bi yazı geldi ve telefonda hiçbir hareket yoktu.ne kapanıyordu ne açılıyordu.zorlu centera gittim çok yoğundu randevu alın yada sabah erkenden burda olun randevusuzlar sırasına girin dediler.sabah erken gittim ve telefonu direk değiştirdiler hiç uğraştırmadan.verilen hizmetten çok memnun kaldım,ne olursa olsun iPhone diyorum….

  • Gürcan

   21/07/2014 at 00:11

   Merhaba Benim telefonum çalışmıyordu saat 24:00 da girerek randevuyu aldım sorunmu dinleyerek telefonumu incelediler hemen yenisi ile değiştirdiler çok memnun kaldım özellikle müşteri temsilcisi arkadaştan yine İphone diyorum çok teşekkürler İphone iyiki varsın

 171. Pingback: Apple’dan Kapatma Tuşu Sorunlu iPhone 5′ler için Ücretsiz Tamir Programı - TeknoPir

 172. Efe

  27/07/2014 at 11:07

  Bende ıphone 5s var telefonumda çok ısınma var birda akşamdan şarja takıyorm sabah çıkartıyorum %100 ken 10dkkda 70e iniyor hemde mobil veri kapalı 3g kapalı halde birde sağ üst köşesinde oynama varr garantisi var hala değişim hakkı tanırlarmı çünkü daha önce böyle bişi olmyodu rahatsızım bundan dolayı bilgi verin lütfen

 173. mustafa

  28/07/2014 at 12:54

  Merhabalar.İphone5 cşhazım acma kapama düğmesi bozuldu ve karşı tarafın sesi çok az geliyor.Dün zorlu center apple store a gittiğimde randevu almam gerektiği söylendi.Eve gelip randevu almaya çalıştım ancak boş yer yok gibi bir yazı çıkıyor.İleri bir tarihte göstermiyor.Ne yapmam lazım?

 174. haydar

  28/07/2014 at 23:26

  ben turcellden aldıgım sıfır iphone 5s kenarında cukur var ve gitim turkcelle zorlu centere gitmemi sölediler sıfırını alaıblırmıyım

 175. Muhammet

  01/08/2014 at 08:13

  Merhaba… Bende 2. El iphone 4s almıştım arkadasımdan fakat telefonun ekran parlaklık ışığını fazla açınca yazılar üzerinde gölgeleme yapıyor… Faturası yok bu cihaza degisim yapılırmı ? Şimdiden tesekkur ederim

  • Gencer

   06/08/2014 at 13:56

   Apple Store Genius bar hiç bir şekilde fatura sorgulaması yapmıyor. Eğer bir problem mevcut ise ekran değişimi yapılmaktadır. Garantisi var ise her hangi bir ücret talep etmeden 5 dakika içinde değiştirirler. Garantisi yok ise 300-360 tl ücretle değişimini sağlıyorlar.

 176. ali

  06/08/2014 at 00:56

  selam kardesim ben iphone 5s aldım bundan 1 hafta once..

  we onarım teknik servis etkin yazıyor tarih ise 23 Mart 2016 bu yazıyor ben teli aldıqım tarih ise 30,07,2014 bu telefon nasıl oluyoda o tarih qösteriyo aklım almadı sıfır diyerekten aldım teli ? acaba 2.ci elmi yoksa baska bi skıntımı war nolur yardım edin

  • Gencer

   06/08/2014 at 13:53

   Her hangi bir problem olduğunu düşünmüyorum aldığın firma telefonu o tarihte satın almış ve iphone satıldığı tarih seri numarasına işlenmiştir. Telefon sıfırdır ilk sen açmış olabilirsin fakat ithalatçı firmanın aldığı tarihte başlar kendi garantisi. Zaten bir çok firma Turkcell, Ave ve Vodafone harici aynı işlem yapılıyor. Eğer buralardan aldıysan sıkıntı olabilir.

 177. bayram

  08/08/2014 at 12:35

  ben telefonumu servise verdim şuan hata olarak mikrofonunda sorun var yazyor sizce değişim olurmu?

 178. Kaan

  09/08/2014 at 18:48

  Iphone 4s kullanıcısıyım ve telefonum servise gitti garanti kapsamında geldikten sonra bir ara kapandı şarja taktım açılmadı servise sordum takılı kalsın dedi sabaha kadar kaldı ve bir zaman sonra açıldı şimdi şarjda olduğu halde şarj oluyor görünüyor ama dolmuyor sonra kapanıyor açılmıyor zamanla açılıyor servise yollayacağım garantide hala ama ne olmuş ola bilir..

 179. Sezer

  09/08/2014 at 20:12

  Merhabalar, benim ıphone 5 telefonum var ve Almanya’dan abim gönderdi yaklaşık bir yıl oluyor ve Türkiye’de pasaport kayıtlı, şimdi yaklaşık bir aydır üst tuşu çalışmıyor ve donma oluyor zorla program kapatıyor ısınıyor hatta şuan yazı yazarken bile a harfine basınca s harfine kayıyor kendi kendine yazı yazıyor yani kafayı üşüttü galiba, bugün zorlu centerdaydım ve bana randevu almam gerektiğini söylediler. Bana bir yol gösteririmisiniz randevu görüşmesine giderken ne yapmam ve izah etmem gerek bu durumu ve yeni cihaz mı verecekler yoksa sadece tuş tamirimi yapacaklar ? Yeni cihaz verirlerse şuanki cihazdan daha sağlam olacak mı bir kaç yerde sıfıra yakın bir cihaz veriyorlar fakat swap diye yazılar yazılmış pek anlayamadım.

 180. Anonim

  09/08/2014 at 20:32

  Sezer bey eğer güç açma kapanma tuşu programı değişim uygunsa telefonu değiştiriler

 181. Aykut Düz

  12/08/2014 at 00:05

  Merhabalar benim ıphone4S im çok çabuk ısınıyor ayrıca wifi bağlanmıyor ve internet bağlantım çok yavaş bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

 182. ilhan

  14/08/2014 at 20:51

  merhabalar öncelikle bende ıphone5 kulanıyorum ve ciahazı arkadaştan satın almıştım geçenlerde telefonu yere düşürdüm telefoncuya götürdüm bataryasını değiştirdi. ama bu günlerde şarza takıyorum ama şarz almıyor bu bir kaç günde açılıp kapanıyor kafasına göre. zorlu centerde bataryasını değiştirilermi en kötü değişim yapsalar bilen varsa bana kaç tl ye mal olur* şimdiden teşekürler.

 183. Emin

  19/08/2014 at 01:41

  Üst tuşum bozuldu ve wifi sorunum var ancak garanti sürem bitti ücretsiz ilgilenirler mi

 184. aleyna

  19/08/2014 at 12:27

  merhaba ben haftalardır apple mağazasından genius destek almak için randevu almaya çalışıyorum ancak boş randevu yok diyerek randevu alamıyorum mağazaya direk gitsem yardımcı olurlar mı?

 185. Onur Gökçe

  19/08/2014 at 23:01

  İphone 4s var wifi sorunu var ve güncellemesi gerekiyormuş genpanın ama telefonun garantisi yok götürsem yaparlarmı ?

 186. Furkan Özkan

  21/08/2014 at 15:56

  Merhaba Singapur’dan Iphone 5 beyaz aldım uyut uyandır tuşu bozuk telefonumun hatalı üretim olmasına rağmen değişim sadece aldığım ülkede yapılıyormuş.Apple bana bozuk mal satmasının bedelini neden ben ödeyeyim.Konuştuğum müşteri hizmetleri bu konuda bilgili değillermiş bilgili olan kişi bana geri dönüş yaparsa sevinirim.

 187. Ahmet

  24/08/2014 at 14:30

  Acaba İphone Satın almada Taksit İmkanı Tanınıormu

  • Mustafa Tan

   24/08/2014 at 15:21

   Artık hayır yok ama sadece iPhone’da değil hiç bir telefonda yok.

 188. ali

  25/08/2014 at 00:44

  mustafa bey ve diğer arkadaşlardan yardım istiyorum… zorlu center apple store’dan yaklaşık bir haftadır gece 23:50 ve 00:30 arası randevu almak için uğraşıyorum ama artık çok sıkıldım 🙁 bir çözümü yok mu bunun ?

  • Mustafa Tan

   25/08/2014 at 09:39

   Ben bizzat denemedim ama sabah erken saatlerde (mağaza açıldığı gibi) gidenleri sıraya sokup randevusuz da işlem yapıyorlarmış bir süre ama onda da çok sıra oluyormuş.

 189. Anonim

  25/08/2014 at 17:21

  cihaz değişimi yapılırken kulaklık ve şarj aleti değişimi yapılır mu yani ücretsiz

  • Mustafa Tan

   25/08/2014 at 19:01

   Hayır sadece cihaz değişiyor. Kulaklık veya şarj aleti değişmiyor.

   • Abdullah

    29/08/2014 at 23:45

    Peki cihazın ella aynı rengınımı yoksa bi başka renk seçebiliyormuyum değişimde?

    • Mustafa Tan

     30/08/2014 at 10:58

     Hayır seçemiyorsunuz. Birebir aynı olmak zorunda cihaz değişimi kanunen.

 190. baladoz

  26/08/2014 at 23:57

  YA KARDEŞİM TELEFON NUMARALARINI ORAYA BURAYA SAKLAYACAGINIZA ADAM GİBİ SİTENİN BAŞINI YAZSANIZ YAZAN NUMARALARIDA AÇAN BİRİLERİNİ BAŞINA OTURTSANIZ OLMAZMI BEYAZ SARAYA ULAŞIYORUM TEKNİK SERVİSE ULAŞINA KADAR Bİ DÜNYA PARA VERİP TELEFON ALIYORUZ KIRILDI SAHİPLENEN YOK

 191. ali

  27/08/2014 at 14:25

  selam kardeşim 2 qün once iphone 5s aldım telefonumda mavi ekran sorunu cıktı bende restore etmek istedim fakat restore ederken yarıya geldiginde bi hata oluştu iphone hata 14 diye yazıyodu bugunde servise yolladım genpaya deqişim oluyor dimi ? 2 qünlüjk cihaz

 192. EsraFırtına

  02/09/2014 at 01:24

  Ben telefonumla ilgili hiç bir işlem yaptırmadım. Ama seri numarasından kontrol yapınca, pil değişimi çıkıyor. Bunun sebebi nedir?
  Telefonum aşırı kitleniyor bir uygulamayı ortalama 6-7 sn. Açıyor. Günde 7 kere telefonumu resetliyorum kitlenme nedeniyle. Müşteri hiz. Aradığımda tlf fabrika ayarlarına geri dönün dedi işlemi yaptım, tlf dahada beter oldu. Bu sorunlarım için ne yapmam lazım

 193. Dilan

  02/09/2014 at 18:24

  1 yıl 5 aydır ıphone4 kullanmaktayım fakat özellikle telefon görüşmesi yaptıktan sonra ekrandaki menü büyüyor ve telefonu resetlemek zorunda kalıyorum . Telefonumu Apple Store ‘a götürsem onarılır mı ?

 194. Dilan

  02/09/2014 at 18:27

  1 yıl 5 aydır ıphone4 kullanmaktayım fakat özellikle telefon görüşmesi yaptıktan sonra ekran büyüyor ve telefonu resetlemek zorunda kalıyorum . Telefonumu Apple Store ‘a götürsem onarılır mı ?

 195. ismail

  06/09/2014 at 13:32

  Merhabalar ;

  bende iphone 5 var. Telefon kapanıp açılıyodu bir süredir.enson telefonun şarjı bıttı ve bırdaha açılmadı.garantiye göturdum.garantiden tamıri yapılıp geri verildi bana.
  Tamir nedenide anakarttaki vida kırılmış dediler.acaba zorlu centere götursen değişim yaparlarmı.garantisinin bıtmesine az bir süre var tekrar bozulur die korkuyorum.genpadan alındı telefon

 196. Kerem

  09/09/2014 at 00:17

  Merhaba benım 5c m var kırıldı zorlu centere gotursem kac tl ya yaptırabılırım acaba

 197. Meliha

  10/09/2014 at 23:17

  Geçen gün iphone 5s imi alt tarafında küçük çizikler oluştu sizce bunun fiyati ne kadar olur lütfen cevap verin

 198. Muhammed

  12/09/2014 at 02:11

  MERHABA Ben yaklasık 5 ay önce Iphone 5S aldım. bir kaza sonucu deniz suyuna düştü ve suan açılmıyor. garantiden cıktı diye hemen o gün telefonu temizlettirdim deniz suyundan. İçerisindeki parçaların hepsi sağlammış sadece anakart yani beyni mi ne bozulmus ve normal telefon tamircileri biz yapamayız dediler. Zorlu Center a geldiklerini duydum . geldigim zaman ücret karşılığı yapılma imkanı varmı veya ücret karşılıgı cihaz yenilemesi olurmu fiyat aralıkları ne bunu öğrenmek istiyorum sizden.
  teşekkür ederim şimdiden

 199. NECİBE ÖZÇELİK

  13/09/2014 at 00:41

  Merhaba babam iphone 4s almıştı vodafone bayisinden 2 yıl dolmadı henüz garantisi devam ediyor. Sesi az çıkıyordu ve ekran donuyordu.Bayiden garantiye gönderdik YETKİSİZ MÜDAHALE VAR ANAKART ÜZERİNDE PARÇALAR EKSİK GARANTİ HARİCİDİR.1599 TL SWAP DEĞİŞİM BEDELİ VARDIR İADE EDİLDİ şeklinde belge ile bize iade edildi. Oysaki babam hiçbir şekilde tamir vs. yaptırmadım ilk defa tamire gönderiyorum böyle bir durumun olması imkansız diyor. Bu ne saçma durumdur bu sorunu nasıl halledebiliriz haklıyken haksız duruma düştük resmen

 200. hazal aydin

  16/09/2014 at 20:50

  Telefonum bozuldu randevu almak istiyorum

 201. efe

  17/09/2014 at 20:52

  Arkadaşlar dün sağlam olan iphone 5 telefonumu(yurtdışı) randevu alarak götürdüm.
  Tuşta arıza olmadığından değişim yapılmadığını söylediler.Birkaç test yaptılar.Ön ve arka mikrofonda problem olduğunu(beni daha çok endişelendirdiler,ahizeden biraz az ses geliyor,çözüm bilen varsa yazarsa sevinirim) garantisi olmadığından 730 tl civarı para karşılığından değişebileceğini söylediler.
  Forumda değişti diyen arkadaşların şansına.Boşuna götürmeyin.

 202. burak

  18/09/2014 at 22:32

  ben 5s alım 2hafta sonra parmak izi okuyucusu bozuldu sizce değişim olur mu ???

 203. Bertuğ

  23/09/2014 at 01:11

  Merhaba Mustafa Bey;
  Ben İngiltere’den iphone 6 alacağım ama garantisinde sıkıntı yaşarmıyım bilmiyorum. cihaz Türkiye’de garanti kapsamına girer mi acaba, bilginiz var mı? yada nasıl nereden öğrenebilirim?

 204. nihal

  23/09/2014 at 20:31

  benim iphone5s dokonmatiği, ses tuşu ve üsteki açma kapatma tuşu çalışmaıyor ben telefonumu apple servisine göndermek istiyorum nasıl gönderebilirim ?

  • Anonim

   13/10/2014 at 21:06

   Zorlu cendere gotur

   • Anonim

    13/10/2014 at 21:14

    Zorlu center götür

    • şahin turan

     22/03/2015 at 20:50

     iphone 5 im var. almanyadan 750 euroya aldım. 4 ay bir kullandim. bozuldu. almanyada garantiye verdim. değiştiler. 1.5 ay daha kullandım .1.5 seneden belli de bozuk,kapandı açılmıyor. ne yapacağım? nerede yaptıracağim bilemiyorum. model A1429 FCC ID :BCG E2599A IC:59C-E2610A IMEI:013730000522661

 205. Berkay

  24/09/2014 at 22:36

  Merhaba,iPhone 5S’imde Ekranın sağ alt köşesine hafif bastırınca “pat pat” diye ses geliyor ve ekran hafif içe göçüyor.Aldığımdan beri aynı sorun var.Geçer diye bekledim fakat geçmedi.Yardımcı olabilir misiniz lütfen

  • Yusuf

   27/09/2014 at 02:54

   Merhaba kardeşim, bende de aynı sorun mevcuttu, gittim 5 dakikaya değiştiler. Yanlız zannedersem o kronik bir sıkıntı gene aynı sorun oldu, gene vereceğim ama garanti bitiminin bitimine 6 ay kala. Orada ki genius bana dedi bir daha bu sorundan dolayı almam diye. Bende dedim gene gelirim sizden sıfır telefon isteyen yok sorunumu halledin yeter diye. Yani adam zarflıyor beni. Ama kaçarı yok gene gideceğim.

   • YİĞİT

    14/11/2014 at 00:19

    Allah Allah apple ın sahibi miymiş kanun koyucu muymuş. Şu ülkede birine ünvan ver en üstten en tepeye kendini bi halt zannediyor.

    • Yusuf

     14/11/2014 at 01:03

     Ama dün gene gittim kozmetik olarak cihazım 10 üzerinden 10 alır o derece temiz. Bayan çalışan bana çok temiz kullanmışsınız dedi. O yüzden sıfır ürün vereceğim dedi. Bende dedim isterseniz tamir edin sıkıntı değil. Şekil yapmasınlar yani. Aldım telefonu su an bunda sıkıntı yok bakalım. Sürüm 7.1.2 geldi.

     • YİĞİT

      14/11/2014 at 01:35

      Çok garip yalnız. Temiz kullandığın için sana sıfır, temiz kullanmayanlara 2.el mi veriyorlar. Muhtemelen senin teli de tamir edip (kasa sıfır ayarında olduğu için) başkasına da sıfır diyecekler. Eğer o telefonu kullanmayacaklarsa senin nasıl kullandığının ne önemi var? Mustafa TAN ın yazıda dediği şey fabrikadan 0 çıkması söz konusu değil o zaman.

      • Yusuf Tahir Sezgin

       07/01/2015 at 07:56

       bu son aldigimda dun degisti, mavi ekran veriyordu surekli. Bir daha sikinti olursa para iadesi isteyecegim.

       • Anonim

        24/03/2015 at 00:32

        Ayni dert bende war ekranin sol Köse’si oynuyor bastirinca pat pat ses cikiyo randevu akdim bakalim cihaz Değişikliği mi dicem 5s

 206. Elif Özsöz

  25/09/2014 at 11:38

  Bu kadar yardımcı olmayan ve müşteri ile tartışan iphone içinde yazılımında seri no bilgisi ile hatalı üretim olarak saptanan ve apple store ‘a yine apple tarafından çağırılan müşteriye dalga geçer gibi sorgusuz değişim sağlanması gerekirken saatlerini alarak hemde sonuçta değişim yapılmama gibi bir durum bile yaratan apple’a acizliğinden dolayı kınıyorum.ayrıca bu şekilde davranarak Türkiye pazarında ne kadar çok müşteri kaybedeceğininde farkında değil sanırım . Benim ile aynı şeyleri yaşayan herkez apple dan vazgecmıs durumda bu boyle devam edecek. Ve ben dahıl benım ıle aynı seylerı yasayan ve saatlerce bekledıkten sonra degısım yapılamıyor seklınde geri püskürtülen herkez apple hakkında almayın görüşünü paylaşıyor. Yazık demekten başka hiç birsey yok ailece yaklasık serı numaralarınıda verebılecegım 20 apple ürününe sahıbım ıpohe-ıpod-ıpad ama en kısa sürede hepsinden kurtulacagım ve cevremede apple almayın seklınde soylemeye devam edecegım emın olun zorlu apple store da degısımı yapılmayan herkez aynı seyı yapacak. Ayrıca ben sıkayet ıle basvurmamısım sen apple olarak benı cagırıyorsun her ne olursa olsun benım degısen telefonumu yenıden paketleyip satıcakmısın kı bı ton test ıvır zıvır yapıyorsun artık suphe etmeye basladım belkıde aldıgımız apple urunlerı hatalı dıye toplanan ve sonra makyajlanıp tekrardan kutulanıp sıfır dıye satılan ürünler artık emın olamiyorum tek söyleyecegım YAZIK ve ÇOK AYIP HIÇ APPLE ‘A YAKIŞMADI.

 207. Pingback: Pil Sorunu olan bazı iPhone 5′ler için Apple’dan Ücretsiz Değişim Programı | iPhone ve iPad Türkiye | kıbrıs haber

 208. Sibel

  30/09/2014 at 21:43

  Mrb wi-fi çubuğu bazen açılamıyor acaba neden? İos8 i indiremiyorum,benden parola isteniyor 4rakamlı verdiysem nr hatırlamıyorum nasıl ögrenebılırım tsk

 209. Cüneyt Ergün

  05/10/2014 at 23:19

  Merhaba;
  Ben cihazımı 5s 2 Ay önce Teknosa’dan aldım. Cihazın sağ orta ve alt kısımlar ekrandan hafif bastırınca içe düşüyor. Bunu ekranı silerken farkettim. Bastırınca hafif tık tık ses gelmektedir. Bunun için değişim ne yapmalıyım. İstanbul’da değilim çünkü?

 210. iphone5

  08/10/2014 at 19:51

  merhaba bende yurt dışı iphone 5 var telefonda donma problemi aramalarda karşı taraftan öğrendiğim mikrofon problemi ve hücreselden kaynaklanan ısınma problemi var değişim yapılırmı

 211. eray

  09/10/2014 at 13:38

  merhaba,telefonum 5s sorunum şu.İos 8.2 güncellemesinden sonra ilk b aşlarda telefonda donmalar oluyordu o gitti şimdi ise şarjım çok çabuk gitmeye başladı herşey bu ios sonrasında oldu telefonda 5-6 aylık telefon daha önceden hiçbir sıkınıt yaşamadım.İos 7 yede dönüş yokmuş.Randevu alıyım dedim yerde yok.İlgili kişi bi ilgilenirse sevinicem teşşekürler kolay gelsin

 212. emrullah

  09/10/2014 at 20:37

  iyi günler 5s telefonum suya düştü ve açılmıyor garantisi var ama garanti kapsamına girmiyor bildiğim kadarıyla apple store bunun değişimini veya onarımını ne kadara yapar acaba bilgi verirmisisniz teşekkürler ..

 213. Mesut Kaya

  10/10/2014 at 13:57

  Merhabalar
  Şuan Zorlu center da ayaklarıma kıramp girmek üzere
  Randevusuz gelmeyiiin

 214. Aslı

  12/10/2014 at 16:50

  Merhaba
  Bnm ekranım sanki esner gibi gırc gırc ses gelio oyun oynarken bastığımda garantiye göndersem sizce değişim yaparlar mı?

 215. Resul

  17/10/2014 at 23:27

  Merhaba, degisim cihazlarina arti garanti veriliyor mu ?

 216. görkem

  24/10/2014 at 04:19

  daha önce garantiye gitmiş telefon içinde değişim yapılıyor mu ?

 217. fadıl

  26/10/2014 at 22:07

  iphone 5s aldım yaklaşık 3 ay oldu telefon ara ara donma yapıyo sebebini öğrenebilirmiyim yardımcı olursanız çok sevinirim…

 218. ETHEM

  03/11/2014 at 12:47

  Merhaba,

  Nerden aldım bilmiyorum ama ıphone 5 s aldım.1 ay kullanım sonunda orta tuş (home tuşu) basarken takılır gibi oluyor. 2 kez servise göndermeme rağmen problem olmadığı söylendi. Ya servistekiler telefona bakmıyorlar yada kabul etmiyorlar.Ben yıllardır ıphone kullanıcısıyım ve kime gödtersem evet problem var diyor. Ama servis yok diyor ne yapmalıyım…

 219. savaş er

  04/11/2014 at 00:42

  slm bende 5s var sarjı cabuk bitiyo ve yuzde 35 te 28 felan kapanıp sarj takma uyarısı cıkıyo bataryadamı sorun var garantısı dolmadı daha herhangı bı batarya değişiminde ucret alırlarmı

 220. kadir

  11/11/2014 at 22:17

  mrb benim iphone5 i 2kez aynı sorundan garantıye gönderdım su an beklıyorum ılk gonderdıgımde sıfır 5 geldı bu sefer ıkıncı kez gıdıyor dıye bır ust modelı olan 5s gonderırler mı acaba ? yada ücret iadesi gerçeklestırırler mı ??

 221. Emre Temur

  15/11/2014 at 18:44

  İphoen 5 ekranın sol tarafında sararma ve ölü piksel var değişim yaparlar mı

 222. mustafa

  16/11/2014 at 20:54

  MERHABALAR EFENDİM BEN UMMAN DAN TÜRKİYEYE IPHONE 6 16 GB CIHAZI KAYIT ETTIRDIM 2 HAFTA SONRA YEGENİM SU KOVASINA DUSURDU CIHAZI SUANDA TELEFON CALISMIYOR VE BU KONUDA YARDIMCI OLACAK KIMSELERI TANIMIYORUZ SUYA DUSEN TELEFONUMU TAMIRAT EDEBILIRMIYIZ TURKIYEDE BU ARADA GARANTI KAPSAMINA GIRIYORMU GIRMIYOR ISE TAMIRAT UCRETINI NASIL OGRENIRIZ SAYGILARIMLA

  MUSTAFA DAĞDELEN

  • mrt

   18/11/2014 at 16:56

   yolla ben alırım telefonun parça fiyatına kurcaatmadıysan tabiki

  • Anonim

   25/01/2015 at 20:35

   Zorlu center ıphone dan randevu al 700 tl ye yenısını verıyorlar kendı hatandan olsa bı suya bıle dusurmus olsan kımseye satma sorgusuz soalsız yenısını verıyorlar

   • anonim

    11/09/2015 at 15:51

    700tl olduğundan eminmmisiniz?

 223. caner

  16/11/2014 at 21:52

  benim 5s var sarjı ço az gidiyordu servise gönderdim acaba sıfırlarmı cihazı sıfırlayınca numaralar gidiyomu daha önce bu sorundan servise gönderen varmı yardımcı olabilecek

 224. Bülent

  20/11/2014 at 21:54

  Cihazı apple storda tartışma sebebi de kayıtsız bıraktıkcihazımızın durumu nedir imei:358829056525215 cvp bekliyorum lütfen

 225. Sinem Arlı

  21/11/2014 at 15:47

  Merhaba bnim iphonum almanyadan bana hediye olarak geldi ve telefonun ekrani ic ve disi kirildi ama dokunmatigi hala calisiyor kaca yaptitirdiniz

 226. Sinem Arlı

  21/11/2014 at 15:47

  Merhaba bnim iphonum almanyadan bana hediye olarak geldi ve telefonun ekrani ic ve disi kirildi ama dokunmatigi hala calisiyor kaca yaptitirsiniz

 227. kenan uslu

  23/11/2014 at 12:51

  Merhaba ben iPhone 6 16 gb Turkcell’den Alalı 1 ay oldu hafızası bana yeterli gelmedi bunu 64 gb ile farkını vererek değişim yapabilirmiyim bilgilendirirseniz sevinirim

 228. Melinda

  26/11/2014 at 14:25

  My ipad cannot open. …It fell down twice. .what can I do….

 229. Anonim

  03/12/2014 at 12:19

  App stpreye baglanamıyom kımlik de var bır anda oldu ne den acaba bılen varmi

 230. keremm

  09/12/2014 at 12:23

  merhaba ıphone 5sim var ıkıncı el aldım 2ay oluyor herşeyi orjinal dedi verdı… şarj 2,5 saatte oluyor ağır bitiyor ama..şarj adaptörunde apple simgesi yok.designed by apple in california model a1300 yazıyor aşağısındada made in china…acaba orjinal değilmi kafası ?yoksa usb kablosundamı sıkıntı onda hıcbır numara yazmıyor kadifemsi yumuşak bi kablo..buara son 1 haftadır arada aksesuar desteklenmıyor diyor.applemı götüreyim yoksa telefoncuya gidip bana orjinalını ver dıye baskı mı yapayım bilemedım

 231. Anonim

  12/12/2014 at 09:24

  merhaba telefonumu tamire vermek istiyorum ama ikinci el aldım telefonu verirken sorun olurmu görmek istedikleri evrak varmıdırvarsa nelerdir.

  • esılay

   17/12/2014 at 00:24

   mrb benım iphone 5 ım suya dustu ve once ısıkları patladı ekran karardı sonra tamamen kapandı ve hıc acılmadı kac aydıR RANDOVU ALAMIYORUM ARTIK O KADAR BIKTIM KI HERGUN 00.OO DA INT BSINA GECIP RANDOVU BAKMAYA KULLANMICAM YANI IPHONEDENVAZGECME NOKTASINDAYIM NEYSE YA TAMIR OLUR MU TELIM VE GARANTISI BITMIS BI DURUMDA BILGISI OLAN VAR MI

 232. Rabia

  16/12/2014 at 00:43

  merhabala.. ıphone mun orta tuşu yerinden çıktı zorlu centere götürmem gerektiği söyleniyor ama bi türlü randevu alamıyorum hep dolu diyor nasıl alıcaz bi yardımcı olurmusuz randevusuz bakılmıyor mu o zaman randevu versinler….

 233. Zeki titiz

  17/12/2014 at 18:33

  Arkadaşlar allah rıza için şu telefonlara bakın

 234. iphone3gs

  20/12/2014 at 21:47

  Benm iphone 3gs im var para verip bu telefonu iphone 5 yapab,lirmiyim acilll cevap verin.

  • Mustafa Tan

   21/12/2014 at 14:22

   Hayır yapamazsınız. Ayrıca satmanız lazım cihazı.

 235. musa

  30/12/2014 at 20:33

  Sayın Mustafa Tan 18.04.2014 te Birleşik arap emirliklerinden aldıgım iphone 5s gold telefonumda Şarj problemi yaşıyorum şarjım yaklaşık olarak 2 3 saat gidiyor %100 ken bide internet kapalıyken cebimde kendi kendine şarj gidiyordu .. türkiye de arap emirliklerinden gelen cihazlara 1 yıl süreyle bakıyormuş bende Başarı teknik servisine yolladım apple ile yaptıgım görüşmede telefonda yazımsal hata oldugu soylendi aceba tamirmi görür sıfırını yollarlarmı?

 236. cumali

  07/01/2015 at 00:43

  ben yurtdışından ipone 6 aldım hic kullanmadım yalnız acarken itunes fifresini unuttum fabrıka ayarlarına alınca telefon sıfre ıstıyor açılmıyor telefonun faturasu var burada servıse gonderdım açılmıyor ne yapmalıyım bunun bır caresı olmalı yoksa atacam cope bırdahada asla almayacam ıpone

  • cumali

   07/01/2015 at 00:52

   arkadaşlar ıyı geceler ben yurt dışından ipone 6 aldım arkadaş ben biliyorum dedi ayarlarını yaptı yalnız iclout açmış sifresınıde unutmuş tekrar fabrıka ayarlarına aldık telefonu sımdı sadece dıl ayarları geliyor sonrasına sıfre ıstıyor ne yapmalıyım faturası var telefonun bunu turkıyede kayıt yaptırıp actırabılırmıyım yardımlarınız ıcın tesekurler yoksa cope bıdahada asla almam

 237. bahattin özhan

  08/01/2015 at 20:06

  bende iphone 5 var acma kapatma tuşu bozuk servise verdim tamire girmedi üstüne 1050 tl verirsem degişim olucgaı söylendi hangi telefon la degişim olur yerine 5 mi gelir 6 mı

 238. Semih

  12/01/2015 at 17:19

  Merhabalar. Telefonumun açma kapama tuşu bozuldu. Telefonum başka bir avrupa ülkesinden alındığı için zorlu centerdaki app store değişim yapmıyor. Bunun için nerelere başvurmam gerekir. Yardımcı olursanız sevinirim

  • Mustafa Tan

   12/01/2015 at 20:47

   Eğer cihazınız Türkiye’den almış olsaydınız o zaman zaten destek vereceklerdi kanunen. Çünkü devlet vergisini alınca hesap soruyor, vergisini almadığı bir alışverişe karışmıyor. Bu dünyanın her yerinde böyle.

  • GAMZE

   21/03/2015 at 16:01

   Merhaba Mustafa bey
   telefonum kapandı ve açılmıyor.randevu almak istediğimde garanti süresi dolduğu için randevu vermiyor.garanti süresi dolan telefonlarda da 250-750 tl arasında fark isteyip değişim yaptıklarını yazmışsınız.randevusuz mu gidiyoruz bunun için? bir de ben telefonu teknik servise verdim tamir için ama yapamadılar.garantisi olmadığı için herhangi bir servise gittim.apple a gittiğimde bunu söylemeli miyim?

 239. Tolga

  19/01/2015 at 21:02

  Mustafa bey benim telefonum %40 larda kendiliginden %1 oluyo veya kapaniyo ayrica asiti isinma oluyo ve ekranin sol alt, üst kisimlari bastirdigimda oynama yapiyo ne yapmam gerekiyo acil cevap verirseniz cok sevinirim …

 240. irfan

  27/01/2015 at 20:58

  Selamlar…
  İphone 5s telefonum hat sorunundan pupa serviste. Büyük ihtimal değişim dediler. Acaba bu değişim ücreti ile iphone 6 olarak yapılabiliyor mu?

 241. ezgi

  28/01/2015 at 00:09

  genius bardan randevu alamıyorum boş zaman yok diyor ne akasyada ne de zorluda napacağım

  • Yaren

   07/02/2015 at 16:57

   Gece 00.00 ile 00.10 arası dene mutlaka randevu oluyo özellikle zorlu da

 242. soner

  01/02/2015 at 16:40

  ıpone 6 plas aldım almanyadan türkiyede kullanıyorum bozulduğu zamn türkiyede garantisi gecerlimiğ almanyada garanti yaptırdık.

 243. ali

  06/02/2015 at 20:03

  ben ıphone 5 yurdısı geldi i tunnes sıfresını artık kabul etmiyor nasıl yapabılırım hıc bır seyını bılmıyom

 244. ali

  06/02/2015 at 20:05

  ben ıphone 5 yurdısı geldi i tunnes sıfresını artık kabul etmiyor nasıl yapabılırım hıc bır seyını bılmıyom lütfen acil

 245. Yaren

  07/02/2015 at 16:53

  İphon 5 im var garantisi hala devam ediyor ön kameram çalışmıyor değiştirirler mi acil cevap yazarmısınız?

 246. huseyin

  11/02/2015 at 00:27

  Beyler bende iphone 5 var ekrani catlak daha 6 ay garantisi var kamera da toz var degisim mi olur yoksa tamirmi veya bana yikarlar isi cvp bekliyorum tsk

 247. Şule

  14/02/2015 at 01:35

  Benim 5s imde daha önce sorun oluşmamıştı fakat bugün şarjı %100 ken kendiliğinden kapandı ve bende acaba bi sorun oldu ve şarjı sıfırlandımı diye düşünüp şarja taktım daha sonra iphone açılırken gelen apple simgesi geldi ve telefonum ne açıldı ne de kapandı biri aradığında çalıyodu ama bende herhangi bi değişim olmuyodu şarjının bitmesini bekledim bitmiş ve kendiliğinden kapanmış şarja taktım ve açıldı bu neyle ilgili acaba? Ve tekrar böyle bi sorun yaşanmasını istemediğimden garantiye göndermek istiyorum değişim gibi birşey söz konusu olur mu? Şimdiden teşekkürler

 248. Emrna

  15/02/2015 at 19:05

  Merhaba Mustafa Bey…
  iPhone 5s ‘im var ve suya düştü, garantisi hala devam ediyor. Gitsem belli bir ücret karşılığında değişim yapılabilir mi?

 249. AliKacar

  22/02/2015 at 03:18

  Benim iPhone 5S cihazım var Türkiye garantili ve ayni zamanda Apple garanti Firmasından garantili. Kendim şu anda Italyadayim ve bazı problemlerden dolayı İtalya daki Apple Store mağazasından degisimini yapmak istiyorum fakat tekrar Türkiye’ye döneceğim icinde cihazımın kayitini veya garanti kapsamındaki onarımı Türkiye de ki Apple garantisi devam edecek mi ? Zorlu center Apple Store iletişim numarasını günde 10 defa aramama rağmen telefonuma cevap verilmiyor. Bilgisi olan lütfen yardımcı olabilir mi. Teşekkürler.

 250. ayla uzuner

  09/03/2015 at 13:02

  abd den gelme ıpone 5 im var geleli 1.5 yıl oldu .şu anda çalışmıyor .neyapabilirim. bir kaç yere götürdüm .hep bozdular hiç çalışmıyor. ne yapabilirim . çöpe mi atacağım yani .yardımcı olabilirmisiniz.

 251. yavuz

  15/03/2015 at 17:17

  elimde zorlu center a alınmış randevu mevcut ben gitmiyeceğim. isteyenlere verilir. 5332099695

 252. Çağatay

  16/03/2015 at 21:40

  Apple online storedan iphone almayı düşünüyorum. Telefonumda problem olursa Antalyadan istanbulamı gideceğiim..?

 253. kürşat

  22/03/2015 at 16:46

  Merhabalar, 3 yul önce amerikadan aldığım iphone 5 im bozuldu konuşma sorunu yaşıyorum. Tamir ettiemek istedim ve genpa kvk gibi servislerede götürdüm ancak cihazı tamir edemeyeceklerini söylediler.. Aplle store kesin edermi? Ve bu bahsettiğiniz değişim seçeneği zamanla sunulurmu?

 254. Şevval

  25/03/2015 at 18:10

  Benim Iphone 5s im var fakat bazen arama yaptığımda ekran donuyo hiçbirşekilde işlem yapamıyorum fkat bildirimsesleri geliyo telefonu tekrardan açıp kapatmak zorunda kalıyorum bide önceki yorumlarda olduğu gibi ekran içe göçüyo götürsem swap cihazla değişim yaparlarmı garantim hala devaam ediyor

 255. samed

  29/03/2015 at 20:22

  Merhaba vodafondan 5s aldım 5 aylık cihaz cihazın sağ ekranına basınca cıt cıt sesi geliyor ve içe gömülüyor telefon düşmedi değişim için bayiye mi götürmeliyim zorlu centra götürme imkanım yok ?

  • Anonim

   23/04/2015 at 13:06

   Akasyaya götür

  • MUSTAFA

   11/05/2015 at 15:32

   BENIMDE AYNI SAG KOSEDE CIT CIT SESI GEIO EKRAN KALKIK DURUMDA ARADA SEBEKE GİDİYO GOTURSEM DEGISIM OLUR MU

   • Anonim

    21/10/2015 at 00:25

    kardeşim bende 5s vardı aynı sıkıntı bende de vardı bayıye götürdüm 15 gün icinde degişim gördü telefon ben senın yerınde olsam hiç beklemem

 256. nur

  20/04/2015 at 16:00

  merhaba benim yurtdışından aldırdığım iphone 4üm var epey yıl geçti üzerinden ve şu zamana kadar hiç servise vermedim. ilk defa bu sene bozuldu ve batarya sorunu var sanırım. hiç açılmıyor artık. zorluya gittim ve 400 tl değişim için 200 tl de batarya için fiyat istendi. şoktan sanırım orayı terk ettim. şimdiyse cihazı swap olarak değiştirmek istiyorum ancak acaba 4 olan modeli 4s veya 5 yapabilirler mi? fiyat farkı olacaktır elbet.

 257. okan

  27/04/2015 at 06:31

  Merhaba ıphone 5s ve 6 ların swap mal olabilmesi için garanti süresi bitmemiş turk malı olması gerekiyor bildiğim kadarıyla ımeıl nerde sorgulatırız nasıl anlarız bunu teşekkürler

 258. berna

  29/04/2015 at 17:13

  Merhaba,Amerikadan aldığım 5S bu gün sebepsiz yere kapandı doluluk yüzünden randevu da alamıyorum ancak büyük ihtimalle garantisi burada geçerli olmayacak.Amerikaya geri mi göndermem gerekiyor tamir için yan kısaca ne yapabilirim?

 259. Aslı

  06/05/2015 at 10:56

  Merhaba
  6ay once 5s aldim gayet memnunum lakin bir problemim var. Aldigim gun jeletin taktirdim eve gidince sol ust kosede enine kucuk bir cizgi farkettim jeletini takarken toz falan kalmistir diye dusundum. Dun jeletini degistirdin baktim ki hala o cizgi icten.telefoncuya danistim icten hasari var dedi cok canim sıkıldı.siz ne oneriyorsunuz degisim yaparlar mi cok gozume batmaya basladi cizgi

 260. kenan

  06/06/2015 at 23:16

  Iphone 5S tlfnum dustu ekran kirildi ve kasasinin bazi yerlerinde zarar olustu . Garantisi var. Goturdugum servis ilgilenmedi. Sizin serviste degistirme ihtimali varmi ve ne kadara bana malolur

 261. dikkat (YARDIM9

  11/06/2015 at 01:25

  merhaba ben ıphone 5s ikinci el aldım şuan cihazımın arkasındaki imei ile sistemdeki imei farklı durumda.cihazın içinde ımei yi sorgulatınca

  Ne yazık ki bu, değiştirilmiş bir ürünün seri numarası. Lütfen bilgilerinizi kontrol edin ve seri numaranızı yeniden girin. Bilgileriniz doğruysa, bize ulaşmanız gerekebilir.

  yazısı çıkıyor.ama arkasındakı imei den sorgulatınca normal iphone 5s çıkıyor.vede degişim cihazı olmadıgı çıkıyor.çok çelişkili bi durum hiçbir yerde çözümü bulamadım apple aradım bilmedıklerını soyledıler.YARDIMM

 262. hakan küçük

  23/06/2015 at 08:30

  iyi günler iphone 5 kullanıcısıyım telefonum garantili geçen 12.05.2014 yılında telefonum arızalandı telefonu aldıgım bayii ‘ye götürdüm personel arkadaş ekranın sag tarafında sarı leke oldugunu fark etti ve servise gönderdi ayrıca başka şikayetlerimde vardı 15 gün içerisinde yenisiyle degiştirildi fakat gönderilen cihazda arızalı çıktı tekrar gönderdik tekrar yenisi gönderildi kısa süre sonra ekranda yine sarı leke oluştu fakat yedek telefonum olmadıgı için servise göndermedim yakın zamanda cihazın orta tuşu arıza yaptıgı için mecbur kaldım servise gönderdim servisten arandım ekrandaki lekenin benden kaynaklandıgını ve orta tuşundada arıza olmadıgını telefonun yenisiyle degiştirilmesi için ücret talep ettiler.ailemde ve çevremde ilk iphone kullanıcısı benim ve bu sayedede en az 20 kişi tavsiyelerimle iphone kullanıcısı oldu fakat böyle kötü bir servis agı oldugu için ve müşterilileriyle kötü diyologu olan servislerin varlıgından dolayı artık tavsiyelerim degilde şikayetlerim olacaktır. bu yazdıklarım ne kadar dikkate alınır bilemem fakat ailem ve çevremdekilerin iphoneden vazgecirecegime eminim. iphone gibi dünyanın en büyük markasının böyle kötü servislerle çalıştıgı içinde şaşkınlık içindeyim.servisten cihazıma işlem yapmadan geri göndermesini istedim daha önce degişimlerde hazırlanan tutanaklarıyla birlikte tüketici haklarına şikayette bulanacam.iyi günler iyi çalışmalar.hakan küçük 05325618124

 263. semih dalburan

  23/06/2015 at 13:03

  merhaba zorlu centerla ilgili bişey duydum. ıphone4 telefonu götürüp üzerine biraz para ekleyip ıphone5s veya başka model alma şansı oluyormuş.üzerine eklenen para piyasadaki fiyatın baya altındaymış. bu konuda bilgisi olan var mı ?

 264. BURCU

  25/06/2015 at 13:43

  merhaba iphone 5 kullanıyorum.Telefonumun mikrofonu bozuldu kulaklıksız konuşamıyorum.Garantisi devam etmiyor.Sizce Mikrofonunu yaptırmak ne kadar sürer ve ücreti ne olur ??

 265. Funda

  08/07/2015 at 22:14

  Telefonumu İstanbul bilişim den aldım. Sıkıntı olursa zorlu center da tamir ettirmemi soyledıler.arkadaşlar zorlu center da yapılmaz belki dediler yardımcı olacak varsa sevinirim

 266. Recep çakır

  25/07/2015 at 22:20

  iPhone 6 telefonumu vatan dan 4 ay önce satın aldım kamera cebimde çatlamış.televonumun alt sağ kenarına hafif basınca tık gibi Boşluk sesi var.bu 3.iphone telefonum.4 ve 4s den sonra aldığım bu telefonumda bu sorunları yaşıyorum.sadık iPhone kullanıcısı olarak ne yapabilirim.

 267. Turhan duman

  29/07/2015 at 22:39

  Arkadaşlar ıs çevrem çok genıs olduğundan Arkadaşlarım ÇOĞU ıphone kullanıyor onların destegıyle ıkı ay önce ıphone6 aldım ama hevesım kursağımda kaldı elım bir kaza sonucu ekran camım Çatladı ıphonemde koruyucu kırılmaz cam vardı ama yınede Kırıldı dokunmatık ekranım falan Çalışıyor ıphonemde arızA falan yok ama ne yapabılırım bana nasıl yardımcı ola bılırsınız acaba…. Sımdıden yardım larınız ıcın teşekkürler…..Turhan duman….544 339 58 33…….

  • Anonim

   01/08/2015 at 03:23

   Aynı sorunı ben de yaşıyorum apple store a gidip yaptıracaksın

   • merak

    29/12/2015 at 23:17

    yaptırabildiniz mi bari merak ettim.suan benmde var bu sıkıntım..

 268. FERHAN Aykal

  02/08/2015 at 15:13

  Telefonumun söketi Arızalı nasıl yardım alabilirim şuanda zorlu center apple stordayım

 269. Seray Ballı

  06/08/2015 at 11:31

  O phone 5s ın orıjınal sım kart çıkartma iğnesi Zorlu Mağazada var mı? ve fiyatı ne kadar?

 270. Aleyna

  07/08/2015 at 19:30

  Benim iPhone 6 telefonum var fakat markası evo zorlu center den randevu aldım evo markasına bakıyorlar dimi ?

 271. Nevzat

  16/08/2015 at 23:50

  Iyi calismalar. Rusyadan Moskova şehrinden iphone 6 plus almak istiyorum Türkiyedeki garanti durumu nedir garantisi var mı yok mu. Cevap verebilir misiniz

 272. Sezer

  21/08/2015 at 15:26

  Merhaba benim iphone 4s cihazım çöktüğü için Gaziantep Pupa Servisine Gönderdim Cihaz İçin Değişim Kararı Çıktığını Söylediler Fakat Cihaz Ellerinde olmadığı veremeyeceklerini ve gelmesiyle ilgili bir bilgilerinin olmadığını söylediler Servis ne zaman gönderirse o süre içinde sizi haberdar ederiz dediler ne yapmalıyım cihazım kaç gün içerisinde gelir öğrenmemin bi yolu varmı ?

 273. pukaj

  02/09/2015 at 19:44

  telefonum suya dustu ve ben fon makinesiyle kuruttum ki bunu yapmamam gerekiyormus. ısındıgını fark edince tekrar bir sekilde sogutmaya calistim sonra da pirince yatirdim. telefon bi sure calismaya devam etti ama sonra kendiliginden kapandi, su anda hic acilmiyor. ve maalesef hicbir seyi yedeklemiyordum. ne yapmaliyim, lutfen destek?

 274. anonim

  11/09/2015 at 15:57

  iphone 6 suya düştü açılmıyor zorlu da veya akakyadaki değişim fiyatıyla ilgili bilgisi olan varmı

  • Anonim

   15/12/2015 at 12:35

   1110 tl iphone 6 fiyatları

 275. Fatih Ekemen

  02/10/2015 at 15:56

  Merhaba Arkadaşlar; Cezayirden iphone 5s almayı düşünüyorum ve Türkiye’ye geldiğim zamanda pasaporta kayıt yaptıracağım peki ondan sonra türkiyede apple ın dünya garantisinden yararlanabilir miyim yani herhangibir sorun çıktığın Türkiyede Ki applestore bana yardımcı olur mu ?

 276. Mehmet

  08/10/2015 at 01:06

  Slm arkadaşlar ben Iphone 6 aldım 10 aylık cihaz arka kapakta renk solması var selfie kamerasında kayma var üst sol köşede ışık parlaması var cihaz değişimi olurmu acaba

 277. Mustafa

  20/10/2015 at 21:41

  Benim yaklaşık 7 ay önce almış olduğum 5s cihazım da hata vardı ve bunu 1 hafta sonra farkettik ve öyle kullanmaya devam ettik ve bu ürünü servise gönderdik ancak servis hiçbir işlem yapmada geri iade göndermiş bu konu hakkında bilgi istiyorum

  • Anonim

   28/11/2015 at 02:48

   Olur amg

 278. Serhat

  25/10/2015 at 02:03

  arkadaşlar lütfen yardımcı olun ben amerikadan 1 hafta önce iphone 6s getirtim uluslararası 1 yıl garantim var serial numarasından applenin sitesindende baktım pil sorunum var mesela teli şarj takıyorum %50 ken 30 dk sonra gidip bakıyorum %55 olmuş teli açıp kapıyorum %82 olmuş değişim olur mu direk değiştirirlermi yoksa tamiremi yollarlar amerikadan aldım ama zorlu centerda bakıyorlarmı tr de ?

  • Zuzu

   28/12/2015 at 22:15

   Bu soruya cevap alabıldınızmı?

 279. Mesut

  31/10/2015 at 23:06

  Elimde 3 adet randevu var ikisi 06 kasım 2015 12:10 ve 12:20 ve 07 kasım 2015 te bir adet randevum var 12 : 00 da ilgilenen msj atsın 534 604 72 54

 280. ahmet yılmaz

  13/11/2015 at 16:52

  merhaba benim telefonum şarj soketi bozuldu sanırım şarj almıyor hatta gittim yeni 100 tl gibi bi fiyata şarj kablosu aldım başka adaptör denedim olmuyo zorludan randevu almak istiyorum fakat yer yok diyo gece girin diyen olmuş gecede giremiyorum ne yapmalıyım ?

 281. Gulsah

  19/11/2015 at 10:59

  Merhaba
  İphone 6 kullanıcısıyım telefonum geçen gün elimden düştü ve kırıldı. Garantiyr göndermek istiyorum ama ekran yenilemesi için ücret hakkında bilgisi olna varda yardımcı olabilirse sevinirim teşekkürler.

  • Anonim

   15/12/2015 at 00:32

   300

 282. Gulsah

  19/11/2015 at 11:00

  Merhaba
  İphone 6 kullanıcısıyım telefonum geçen gün elimden düştü ve kırıldı. Garantiye göndermek istiyorum ama ekran yenilemesi için ücret hakkında bilgisi olna varda yardımcı olabilirse sevinirim teşekkürler.

 283. Anonim

  21/11/2015 at 18:06

  Ayfon servis hizmeti sıfır

 284. mazlum tuğan

  22/11/2015 at 19:31

  arkdaşım telefonumu kırdı ekranına basar ekranda çatlaktı kırdı ve tamire götürdü orda demişlerki telfonumda galaxy note 3 orda dedikleri telefon 3gli ama buna 4 gli ekran takılmış bu zaten kırılacadı demişler böle bişey ola bilirmi bilgi verin lütfen

 285. ahmet

  06/01/2016 at 03:56

  Hayırlı geceler arkadaşlar ben iPhone 6 kullanıcısıyım telefonun ön kamerasın da kayma yaşadım bugün götürdüm yetkili servise verdim onarım dediler değişim olmuyo mu böyle bi sorunlarda cihazım daha 1 sene olmadı her hangi ezilme falanda yok şimdi cihaz değişecek mi yoksa onarıcaklar mı? sorumu cevaplarsanız sevinirim şimdiden tşkler hayırlı geceler allaha emanet olun

 286. Mert Dinc

  16/01/2016 at 19:48

  İphone 5s telefonumu turkcellden aldim garantisi devam ediyor sarj soketi arizalandi zorlu center bakarmi ve degisim imkani varmidir ?

 287. Mert Dinc

  16/01/2016 at 19:51

  İphone 5s telefonumu turkcell den aldım. Garanti durumu devam ediyor. Şarj soketi arızalıdır. Zorlu center degisim yaparmi ?

 288. enes

  25/01/2016 at 14:18

  Selam şu an 5s kullanıyorum telefonumda fiziksel darbeler yok sayılacak kadar az 5 aylık garanti süresi kaldı şarj sorunun var 4 5 saate bitmeye başladı. Bu sorun Apple Store de Nasıl giderilir. Direk değiştirilir mi acaba onarım felen mı yapılır. Saygılar.

 289. tuğba

  28/01/2016 at 15:22

  merhabalar iphone 6 telefonum suya düştü 3 gün pirinçte bekllettim açıldı fakat skıntı var değiştirmek istesem ne kadar fark istiyorlar

 290. Emre

  03/02/2016 at 21:10

  Garantiye gonderip degisim olmus bi cihaza apple garanti veriyor mu garanti suresi bitmis ise

 291. Can

  12/02/2016 at 18:36

  MERHABALAR BEN IPHONE6 KULLANICISIYIM TELEFONUMU DÜŞÜRDÜM VE EKRANI KIRILDI VE ŞUAN SADECE SES VAR GÖRÜNTÜSÜ GİTTİ ACABA DEĞİŞİM YAPILIRMI YAPILIRSADA ÜCRETİ NE KADAR OLUR YARDIM EDERSENİZ ÇOK SEVİNİRİM

 292. Ugur

  16/02/2016 at 18:36

  Mrb ben media marketten ipone 5s aldim ekranin sag uts kosesinden cit cit diye ses geliyor ekranda bosluk varmis cihazi alali 3 gun oldu aldim yere goturdum hat taktim icin degis yapmadilar telefonu service gonderdiler sizce degisim yaparlarmi yoksa tamirmi ederler boyle bi olayla karsilasan varsa bilgi verebilirmi simdiden tesekurler

 293. Ugur

  16/02/2016 at 18:37

  Mrb ben media marketten ipone 5s aldim ekranin sag uts kosesinden cit cit diye ses geliyor ekranda bosluk varmis cihazi alali 3 gun oldu aldim yere goturdum hat taktim icin degis yapmadilar telefonu service gonderdiler sizce degisim yaparlarmi yoksa tamirmi ederler boyle bi olayla karsilasan varsa bilgi verebilirmi simdiden tesekurler .

 294. buse

  20/02/2016 at 12:09

  merhabalar ben ıphone 5s aldım yaklaşık dört ay önce ekran dokunmatiği gitti bi anda şeritlenme oldu sağ köşede cıt cıt sesleri geliyodu troya verdim şimdi sorgulama ekranında sorun devam ediyo garanti kapsamında yeni cihaz ile değişecek diyor ek ücret talep ederler mi ?

 295. anonim

  09/03/2016 at 14:41

  iphone 6s’i suya düşürdüm, telefonum açılmıyor degiştirmek istesem degiştirebiliyor muyum?
  Fiyatları nedir bilgisi olan var mı, yardımcı olabilir misiniz?