Apple’dan Kapatma Tuşu Sorunlu iPhone 5’ler için Ücretsiz Değişim Programı

Uzun süredir iPhone kullananlar çok iyi hatırlayacaklardır bir dönem üretilen iPhone 5’lerde çok fazla kapatma (power) tuşu sorunları oluyordu. Yani iPhone 5’lerin üst kısmındaki fiziksel kapatma tuşu kısmen veya tamamen çalışmaz/basmaz hale geliyordu. Bu kapatma tuşu aynı zamanda ekran kilitleme tuşu olarak da kullanıldığından iPhone 5 sahipleri için ciddi bir sorun teşkil ediyordu. Hatta sırf bu sorunu yaşayanlar için Ekran Kilitleme Tuşu Çalışmayanlar için AssistiveTouch ile iPhone’u Kapatıp Açma başlıklı bir yazı bile paylaşmıştık.

iPhone’lardaki Kapatma Tuşu

Zamanında bu sorunu yaşayanlar garanti kapsamında bu tuşlarındaki sorunu ücretsiz halledebildi. Fakat özellikle cihazlarını yurt dışından almış olanlar ülkemizde garanti hizmetinden yararlanamadıkları için bu sorunla yaşamaya devam ettiler. Hatta ülkemizde geçenlerde açılan Zorlu Apple Center‘dan da herkes yararlanamadı 1 yıllık uluslararası garantileri bittiği için.

Ekran Kilitleme Tuşu Çalışmayan iPhone 5’ler için Ücretsiz Değişim Programı

Fakat Apple dün, 1 yıllık uluslararası garantisi bitmiş iPhone 5 sahipleri de dahil olmak üzere, kapatma tuşu sorunu yaşayan tüm iPhone 5 sahipleri için ücretsiz bir değişim programı başlatmış durumda. Yani eğer cihazınızın garantisi bitmiş olsa dahi eğer kapatma tuşu çalışmayan bir iPhone 5’iniz varsa, Apple bu tuşunuzu ücretsiz tamir edecek. (tuşu değiştirerek.)

Cihazınız bu programa uygun mu?

Cihazınızın bu ücretsiz tamir programına dahil olup olmadığını görmek için yine de önce https://ssl.apple.com/tr/support/iphone5-sleepwakebutton/ adresinden cihazınızın seri numarasını kontrol ettirmeniz gerekiyor. Bu sayfayı açtıktan sonra da yapmanız gereken aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi cihazınızın “Ayarlar -> Genel -> Hakkında” menüsünde yazan “Seri Numarasını” girip “Submit” (Gönder) tuşuna basmak.

Önce cihazınızın seri numarasını bir kontrol ettirin.

Eğer seri numarınızı gönderdikten sonra, numarayı girdiğiniz kutunun hemen altında ingilizce “The iPhone 5 serial number you entered is eligible for this program.” şeklinde bir yazı çıktıysa cihazınız ücretsiz tuş değiştirme/tamir programına uygun demektir. Eğer uygun değilse “The iPhone 5 serial number you entered is not eligible for this program.” ifadesi çıkacaktır. Yani “is eligible” yazarsa uygun, “is not eligible” yazarsa uygun değil demektir. (Ben yazıyı hazırladığım sırada sol tarafta ülke (country) olarak Türkiye seçmeme rağmen sayfadaki herşey ingilizce olduğu için ayrıca detaylı yazma gereği hissettim.)

Bu program ne zaman başlıyor?

Apple’ın bu konuyla ilgili sayfasında Türkiye için bu ücretsiz tamir programının 2 Mayıs 2014 tarihinde başlayacağı yazıyor.

2 Mayıs 2014 tarihinden itibaren kapatma tuşu sorunlu iPhone 5’lere ücretsiz tamir/değişim hizmeti verilecek.

Bu ücretsiz tamir/tuş değişimi hizmeti nerelerde veriliyor?

Bu konuda açıkçası net bir bilgi yok. Net olan Zorlu Center’daki Apple Store‘da bu hizmetin alınabileceği. Fakat operatörlere hizmet veren Genpa, TeleService, vs. gibi servis noktalarının da aynı hizmeti verip vermeyeceği açıkçası tam net değil. Bu konuyu netleşince ayrıca paylaşacağım.

Ben iPhone 5’imi yurt dışından aldım ve 1 yıllık garantisi bitti. Zorlu Center’daki Apple Store’dan ücretsiz tuş değişimi/tamiri hizmeti alabilecek miyim?

Öncelikle cihazınızın yukarıda paylaştığımız gibi programa uygun olup olmadığını bir kontrol edin. Eğer uygunsa geriye bir tek cihazınızın hangi ülkeden alındığı kalıyor. Apple’ın bu konuyla ilgili sayfasında şöyle bir ifade geçiyor; “Apple may restrict or limit repair to the original country of purchase.” Yani “Apple tamir hizmetini sadece cihazın alındığı ülkeyle sınırlı tutabilir” diyor.

Kesin bir ifade kullanmamasından da, yurt dışından alınan cihazlara destek vereceğini ama her ülkeye destek vermeyeceğinin çıkarımını yapıyorum. Tabii bu benim şahsi düşüncem. Hatırlarsanız Zorlu Center Apple Store ve iPhone’lara Servis ve Destek Konuları başlıklı yazımızda bu konuya detaylı değinmiştik. Zorlu AVM’deki Apple Store’da, 1 yıllık uluslararası garantisi devam eden ve Amerika’dan alınmış cihazlara destek verilmezken, Avrupa’dan alınanlara destek veriliyor. Bu yüzden sizin de yapmanız gereken bir şansınızı denemek.

Ben iPhone 5’imin sorunlu tuşunu daha önce garantisi bittiği için Apple Store’da ücreti karşılığı yaptırmıştım. Enayi durumuna mı düştüm şimdi?

Elbette hayır. Apple’ın bu konuda da bir açıklaması var: “If you believe you have paid for a replacement due to this issue, contact Apple regarding a refund.”  Yani eğer bu konuyla ilgili daha önce ödeme yaptığınızı düşünüyorsanız o zaman Apple Destek Bölümü ile iletişime geçip geri iade talep edin diyorlar.

Sadece sorunlu tuşu mu değiştiriyorlar yoksa cihazın kendisini mi?

Apple’ın bu konuda açıklamalarında sadece tuş değişecek diye gözüküyor. Ayrıca değişim sonrası sadece değişen tuşa 2 yıl daha garanti verilecek. Yani cihazın tamamına ayrıca garanti verilmeyecek ya da garantisi uzamayacak.

Tabii eğer cihazda başka sorunlar varsa ve cihaz garanti kapsamında değilse bu sorunlar ücretsiz yapılmayacak. Özetle bu program sadece tuş değişimi için.

Benim iPhone 5’imde tuş sorunu var ve garantisi de yok. Fakat hemen götüremeyeceğim değişim için, bunan 6 ay sonra götürsem yine de ücretsiz tamir/tuş değişimi olur mu?

Apple’ın programın bitiş tarihi ile ilgili bir açıklaması yok ama şöyle bir açıklaması var : “The program covers iPhone 5 models for 2 years after the first retail sale of the unit.” Yani bu programa sadece, satış tarihinden itibaren 2 yılını geçirmemiş iPhone 5’ler dahil. iPhone 5’lerin ilk olarak 2012’nin sonbaharında satışa çıktığını düşünürsek şu an tüm iPhone 5’ler programa dahil. Fakat önümüzdeki sene sonundan itibaren en eski iPhone 5’ler program dışında kalmaya başlayacaklar. Bu yüzden bence bekletmeyin, cihazınızda tuş sorunu varsa bir anca götürün.

Apple Store’a gitmeden önce yine Genius Bar’dan randevu almamız gerekecek mi?

Bu konuyla ilgili de net bir açıklama yok ama bence mağdur olmamak için yine de bu yazıda paylaştığımız şekilde bir randevu almakta fayda var.

Sadece tuş değişimi olacağı için Apple Store’a gitmeden önce cihazımın yedeğini almam gerekiyor mu? Ya da başka bir şey?

Elbette gerekiyor. Ne olur bu konuyu ihmal etmeyin. Sadece tuş değişimi olsa bile değişim sırasında cihazınızı sıfırlama zorunda kalabilirler.

Bu konuyla ilgili daha önce defalarca yazı yazdık bu yüzden lütfen cihazınızı servise götürmeden ya da güncelleme yapmadan önce hep yedek alın. Bu konuyla ilgili yazılarımızı da aşağıda yine paylaştım:

Ayrıca Ayarlar -> iCloud menüsündeki “iPhone’mu Bul” seçeneğini de kapatın. Yoksa cihazınızda iCloud iPhone’mu Bul Etkinleştirme Kilidi ve İkinci El Cihazlar başlıklı yazımızda açıkladığımız nedenlerden adam gibi işlem yapamazlar testler sırasında.

Son olarak Apple tuş değişimi sonrasında cihazda iOS 6 yüklü ise iOS 7’e güncelleneceğini söylüyor: “If you are running iOS 6, your iPhone will need to be upgraded to iOS 7 after the sleep/wake button mechanism is replaced.” iOS 7’den kaçanların dikkatine 🙂

Benim hala kafamda bir çok soru var bu konuyla ilgili. Daha detaylı bilgiye nerden ulaşacağım?

Ben yukarıda paylaştığım tüm bilgileri Apple’ın https://ssl.apple.com/tr/support/iphone5-sleepwakebutton/ adresindeki yazısından derledim. Bundan başka da henüz bir bilgi yok. Fakat her zaman olduğu gibi Apple Destek Bölümü ile iletişime geçerek kafanızdaki diğer soruları sorabilirsiniz.

Zaten ben de sizden gelecek bilgi ve deneyimlerle, ve de zaman içinde kendi edindiğim bilgiler ile de bu yazıyı güncelleyeceğim.

Not: https://ssl.apple.com/support/iphone5-sleepwakebutton/ adresinde Amerika’daki değişim programı ile ilgili daha fazla bilgi var fakat orada değişim şu an başlamış durumda. Sanırım Türkiye gibi diğer ülkelerde 2 Mayıs’ta başlayacak olmasının nedeni bazı konuların henüz tam netleşmemesi.

474 Comments

 1. mert

  26/04/2014 at 12:53

  Mustafa bey sizin eski iphone 5 iniz uygunmuymus degisime☺?

  • Mustafa Tan

   26/04/2014 at 12:55

   Evet uygun yukarıdaki ekran görüntüsünde paylaştığım gibi 🙂 Cihaz İngiltere’den alınma olduğu için de Zorlu Center’daki Apple Store’da bakacaklardır diye umuyorum. Fakat Amerika’dan alınanlara muhtemelen bakmazlar.

   • Abdullah

    26/04/2014 at 13:03

    Peki Mustafa bey sizin iphone 5 de açma kapatma tuş sorunu var mı ?

    • Mustafa Tan

     26/04/2014 at 13:11

     Eski cihazımda (iPhone 5) son zamanlarda ortaya çıkmıştı. Fakat iPhone 5s’e geçtiğim için çok sorun olmadı. iPhone 5’i de uygulama geliştirme için test amaçlı kullanmaya başlamıştık zaten 🙂

    • Hasan

     26/04/2014 at 13:15

     ben 2013 11.ayda aldım.Güncel değildi Halada güncellemedim eski sürümün görev sonlandırması olsun numara girişi olsun hoşuma gidiyor.Bu sıkıntı yaratırmı?Birde seri numarsını girdim ” not eligible” diyor nasıl neden öyle diyor anlamadım Türkiyeden aldım bide.

     • Mustafa Tan

      26/04/2014 at 13:38

      Tahminim Apple’ın sadece belli tarihte üretilen yani belli modellerde bu sorunu açıkça kabul etmesi. Fakat bence yine de bir götürün derim.

      • Alper K.

       28/04/2014 at 10:32

       Selamlar,
       cihazımı Amerikadan almıstım, seri numarasıyla deneyince bu programdan yararlanabilirsiniz uyarısı cıkmıstı.

   • Ayberk

    26/04/2014 at 21:05

    Benim cihaz ABD’den alınma simdi denedim o Siteden Türkiye seçip uygundur diyor bir problem yok ABD’den alınan cihazlarda da değişim oluyor

    • Mustafa Tan

     26/04/2014 at 21:13

     Değişime uygun olması başka bir şey, Türkiye’deki App Store’da destek almanız başka birşey. Lütfen Türkiye seçiliyken sayfanın en altında yazanları bir okuyunuz. Özellikle de bu kısmı:

     Apple may restrict or limit repair to the original country of purchase.

 2. Emre

  26/04/2014 at 13:03

  Mustafa bey rahatsız ediyorsam kusura bakmayın ben daha önce tusu telefoncu bir arkadasıma yaptırmıstım fakat tekrar bozuldu kapsamdan çıkarmı acaba yardımınız için şimdiden teşekkürler

  • Mustafa Tan

   26/04/2014 at 13:08

   Hiç bilemiyorum. Sanırım zaten garanti kapsamında değildi. Bence bir şansınızı deneyin derim.

 3. İbrahim

  26/04/2014 at 13:04

  Mustafa Bey cihazımı Avrupa’dan aldım ve kontrol ettim değişim için uyumlu. Fakat yazın Türkiye’de olacağım. Sizce Zorlu Center’e gittiğimde hemen bu işlem olabilir mi? Yoksa 1-2 gün telefonunuz kalır mıyım?

  • Mustafa Tan

   26/04/2014 at 13:09

   Hiç bilemiyorum. Bu sorunun cevabını Apple Store’dakiler bile veremez bence 🙂 Yazın ne kadar yoğun olacağına göre değişir.

 4. Mehmet Aksel

  26/04/2014 at 13:05

  Mustafa bey ben izmirde oturuyorum istanbul a gitme ihtimalim yok telefonu media mark tan aldım acaba orada değişim yaparlar mı ?

  • Mustafa Tan

   26/04/2014 at 13:09

   Yukarıdaki yazıda da paylaştığım gibi bu sorunuzun cevabı henüz net değil.

 5. Emre

  26/04/2014 at 13:07

  Telefonum bu kapsam icinde ancak tus tam anlamiyla bozuk degil arada bir tepkisiz kaliyor bu durumda tamir olur mu acaba ?

  • Mustafa Tan

   26/04/2014 at 13:10

   Testleri sırasında bu sorunu görürlerse ücretsiz değişim olacaktır. Fakat tekrarlayamazlar ise sorunu yok diye geri verebilerler aynen.

  • Kadir

   26/04/2014 at 13:18

   Merhaba mustafa bey calismalarinizi yakindan takip ediyorum ve cok takdir ediyorum.oncelikli olarak sorum; iphone 5 cihazimi turkcell den aldm 2 yil genpa garantili ama seri numarasini sorguladigim zaman is not eligible yaziyor cihazim genpa garantili oldugu halde neden yararlanamiyorum acaba simdiden tesekkur ederim iyi gunler.

   • Mustafa Tan

    26/04/2014 at 13:39

    Tüm iPhone 5’lerde bu sorun olmayabilir. Şu an sizin cihazınızdaki kapatma tuşu tamamen mi kullanılmaz durumda ?

    • Zeko

     26/04/2014 at 13:51

     Mustafa bey benim tlf kapsam dahilinde cikti. Simdi ne yapmamiz gerekiyor. 2 Mayis i mi bekleyecegiz

     • Mustafa Tan

      26/04/2014 at 13:57

      Yazıda paylaştığımız gibi evet.

      • Anonim

       30/04/2014 at 13:37

       Aa

 6. Siyabend

  26/04/2014 at 13:08

  Ya benim uygun şimdi nasıl değiştirecem nasıl olacak bu ama benim tlf yurd dışı

  • Mustafa Tan

   26/04/2014 at 13:12

   Sanırım yukarıdaki yazımızı baştan sona okuma fırsatınız olmadı 🙂 Hangi ülkeden alınma ?

   • Siyabend

    26/04/2014 at 13:19

    İşte Mustafa bey tlf tlf cu dan aldığım için hangi ülkeden aldığını bilmiyorum

    • Mustafa Tan

     26/04/2014 at 13:40

     Cihazınızdaki Ayarlar -> Genel -> Hakkında kısmında model numarası olarak ne yazıyor ?

 7. Mücahit

  26/04/2014 at 13:10

  Mustafa bey bende iphone 5 var 1 ay önce 2 el aldım üst tuşu bozuktu telefoncuda yaptırdım 🙂 şuan sıkıntı yok ama şimdide ses açma kapana tuşu randımanlı çalışmıyor

 8. Siyabend

  26/04/2014 at 13:12

  Birde Mustafa bey ben bir konuyu söyleyecek daha öncede dile getirdim belki cvp yazmışsınız ama ben görmediğim için yine söyleyecem benim tlf ımeı kolonlanmıştır diye msj geldi ne yapmam gerek

 9. Duru

  26/04/2014 at 13:19

  Genius Barlarda iPhone için boş randevu yok, 2 mayısa mac randevusu alsak sonradan kabul ederler mi acaba 🙂

  • Mustafa Tan

   26/04/2014 at 13:40

   🙂 Hiç bilemiyorum.

 10. Serkan İŞÇİ

  26/04/2014 at 13:23

  Mustafa bey,
  Daha onced paylasmistim sizinle su yan titresim tusunun bazen devreye girip bazen girmemesini. Titresime aldigim vakit kendiliginden ses acik sonrasinda sessizde diye olusunu. Bununla ilgili bir programda duzenlenirmi?

  • Mustafa Tan

   26/04/2014 at 13:40

   Açıkçası bilemiyorum 🙁

 11. Oğuz

  26/04/2014 at 13:23

  Asıl iPhone 4/4S lere yapılması lazım bunların biz daha uzun süredir kullanıyoruz ve çok kötü durumda telefonum sırf şu tuş yüzünden.

 12. Deniz

  26/04/2014 at 13:30

  Merabalar sadece kapatma tusu mu tamir ediliyor ses tuslari bozuksa bu tamire dahil degil mi?

 13. Volkan

  26/04/2014 at 13:32

  Yanlış yere yazıyorum fakat iphone 5s im var. İpad airima airdrop ile resim aktarbiliyodum ama artık birbirini görmüyorlar. Ne yapabilirim… Yardım ederseniz sevinirim.

 14. Jailbreakli telefon

  26/04/2014 at 13:48

  Merhaba Mustafa bey ,
  Telefonum jailbreakli apple store a gidince bir sıkıntı çıkar mı acaba ?

  • Mustafa Tan

   26/04/2014 at 13:56

   Sorun çıkacağını sanmam ama cihaızınızı sıfırlayacaklardır. Jailbreakli cihazla test yapmazlar tuşu değiştirdikten sonra.

 15. Eneshan

  26/04/2014 at 14:02

  Mustafa bey eğer bu programdan yaralanmak için iPhone 5 in alınmasından 2 yıl geçmemesi gerekiyor ise. O zaman bunun ne anlamı var ki. Ben gidip garanti kapsamında olduğu için gidip zaten ücretsiz tamir ettirebilirim. Sizce saçma değilmi??

  • Mustafa Tan

   26/04/2014 at 14:07

   Hayır değil 🙂

   Sanırım siz hiç yurt dışından iPhone almadınız ya da aşağıdaki linkteki yazımızı baştan sona okuma fırsatınız olmadı. Yurt dışında Amerika başta olmak üzere zorunlu minumum garanti 1 yıl. Dolayısıyla ülkemizde yurt dışından alınmış ve 1 yıllık uluslararası garantisi bitmiş çok cihaz var. Örneğin benim İngiltere’den alınma ve 1 yıllık garantisi dolmuş bir iPhone 5’im var. Üstelik kapatma tuşu bozuk 🙂

   http://www.iphoneturkey.com/2014/04/zorlu-center-apple-store-ve-iphonelara-servis-ve-destek-konulari.html

 16. Sevket

  26/04/2014 at 15:04

  Tesekkurler, aciklamalariniz icin mustafa bey. Yakindan takip ediyorum, simdiye kadar arkadaslar agirlikli soru sormuslar ama ben sadece tesekkur ediyorum, calismalarinizin devamini diliyorum.

 17. Semih Uludere

  26/04/2014 at 17:05

  Mustafa Bey iphone5 i ABD’den getirdim ama telefon kullanıldı başka bir apple id ile aktif edildi ben kendi apple id m ile rezervasyon yaptırsam yaptırsam olur mu?

 18. Semih

  26/04/2014 at 17:12

  Seri numarasını yazınca değişime uygun yazıyordu artık şansımızı deniyecez

 19. Coşkun

  26/04/2014 at 17:24

  Şu ana kadar iphone5’te öyle bir sorunum olmadı. Bu güzel bir haber .. Paylaşım için teşekkürler Mustafa Bey.

 20. Adige

  26/04/2014 at 18:03

  Way ben ölem benimki uygun değilmis 😀 neyse sıkıntı yok zaten 😀 sagol mustafa abi yinede

  • St Mustafa

   26/04/2014 at 20:40

   Mustafa bey, bu IPhone 5’lerin ust kenarimi diyem veya cercevesimi diyem hemen ciziliyor. Bunu degistirme imkanimiz varmi.
   Tesekurler

 21. Talha

  26/04/2014 at 20:49

  Telefonumun garantisinin dolmasından 1 ay sonra kilit tuşum durduk yere,hiç bir darbe almadan,düşmeden bozuldu. Çok canım sıkılmıştı. Kayıtsız iş yapmayı sevmem. Apple Storeun Türkiye’ye açılmasını bekledim. Orijinal servisin de pahalı olacağını biliyordum. Bu yazıyı gördükten sonra nasıl sevindim anlatamam. Bi de benim cihazım kapsama altındaymış. Benim sorum şu:ben istanbulda yaşamıyorum. Üniversiteyi istanbulda okuyorum ve okulum bitti. İstanbulda değilim. Acaba cihazı zorlu centerdaki Apple Store a yollasam olur mu?

  • Mustafa Tan

   26/04/2014 at 21:00

   Şu an kargo veya posta yolu ile servis hizmeti vermiyorlar.

 22. Ali

  26/04/2014 at 20:56

  Eşimin iphone 5 cihazını üst kilit tuşu çalışmadığı icin direk değiştirdiler apple Zorlu’da beklerken bir kişinin daha ayni sorundan direk cihaz degisimi yapıldı temsilcinin dedigine gore tamiri mümkün değil direk cihaz değişiyor

  • Talha

   26/04/2014 at 23:40

   Gerçekten mi? Peki cihaz iOS 6 yüklü mü çıktı? Aynı rengi almak mı zorundasınız ?

 23. Kadir

  26/04/2014 at 21:00

  Mustafa bey soruma hala cvb vermediniz yogusunsunuz belki ama ilgilenirseniz sevinirim

  • Mustafa Tan

   26/04/2014 at 21:04

   Sorunuza cevap vermişim gözüküyor. Dilerseniz tekrar yazın hemen cevap yazayım.

 24. Taha

  26/04/2014 at 21:14

  Yazınızın başını okuyunca çok umutlandım ama sonra hayal kırıklığına uğradım. Bende de aynı sorun var ve tamire vermek istiyodum. Ama ben telefonu Amerika’dan aldım inş. benim telefona da destek verirler :/

  • Mustafa Tan

   26/04/2014 at 21:23

   Bir şansınızı deneyin ama pek sanmıyorum 🙁

 25. M.Can

  26/04/2014 at 21:58

  Mustafa Bey iyi akşamlar. İade zaten geri vermek anlamına geldiği için geri iade diye kullanmak doğru değil. Amacım sadece Türkçe’nin daha doğru bir şekilde kullanılması. Anlayışınız için teşekkür ederim. Kolay gelsin.

  • M.Can

   26/04/2014 at 22:02

   “bir anca götürün” Burada da sanırım bir hata var. Düzeltilmesini rica ederim. Teşekkürler.

 26. Emre

  26/04/2014 at 22:35

  Geçen sene 14 Nisan’da Münih’ten aldığım cihazımın kapatma tuşu Aralık ayında bozuldu. Aralık’tan beri assistive touch denen gıcık uygulamayı kullanmak zorunda kaldım. Çok şükür Apple açıldı ve garantim bitmesine 2 gün kala birebir değiştirdiler. Eğer garantim bitmiş olsaydı bu uygulama gerçekten çok yerinde olacaktı.

  İnşallah arızalı olan herkesinkini değiştirirler.

  Bu arada ben oradayken Amerika’dan alınan hiçbir ürüne garanti desteği verilmediğini öğrendim, gördüm. iPhone’u olan birine de bakmadılar, Mac Pro getirene de…

 27. kenantrk

  26/04/2014 at 22:37

  mustafa bey iyi aksamlar
  benim cihazim buyuk britanyadan alinmis
  sorgulamada olumlu cikiyor
  fakat ben daha once tamire verdim ve yeni pil takildi
  tamirci 2 parcasini takmadim sase yapiyor dedi bu sorun olurmu telefonumun ust tusunu tamir ederler mi

 28. Hakan

  26/04/2014 at 22:41

  Mustafa bey The iPhone 5 serial number you entered is eligible for this program. Please follow the instructions below to have your sleep/wake button replaced. Diye yazıyor. Değişmesimi gerekiyor ama benim tuşta bi sorun yok

  • Mustafa Tan

   26/04/2014 at 22:51

   Elbette değişmesi gerekmiyor. Eğer tuşunuz arızalı olsaydı bu programdan yararlanabileceğiniz anlama geliyor.

   • Kml

    13/05/2014 at 22:27

    Bozuk olsun olmasin direk sifiriyla degistirebilirler cunku ben gittigimde adam seri numarasini kontrol etti ve direk sifirini verdi tus ile alakasi yok komple degistirdiler. Imkaniniz varsa gidin sorun herhangi bir calisana hepsi cevapliyor bu durumu ben ust kattaki mac satisindakilere sormustum 🙂

 29. Mustafa

  26/04/2014 at 23:29

  Iphone 5 imin orta tuşunda arıza var tamir ve ya değiştirme şansım var mı garantisi de dolması

  • İsmail

   27/04/2014 at 02:07

   Merhaba ben Almanya’dan getirdim iphpnımu gecen yaz 1 sene olmadı daha İskenderun’da oturuyorum üst tuş bozuk nereden tamir yaptıracağım onu anlamadım .

 30. Nazif

  27/04/2014 at 01:24

  Merhaba mustafa bey,
  Ben cihazimi fransa dan aldim benim ses kisma tusum sikintili bununla ilgili herhangi aciklama varmi bu kapsamda benim cihazima garantili islem yapilir mi ? 1 ay once bir yili tamamladim

 31. Tezcan

  27/04/2014 at 11:24

  Mustafa bey benim sorum wi-fi ile ilgili mesela bununduğumuz yerde samsung 5veya6 wi-fi ağı bulurken bizim iphoneler sadece bir wi-fi ağı buluyor neden bu kadar kısa wi-fi mesafesi

 32. Murat

  27/04/2014 at 15:31

  Mustafa bey merhabalar ıphone5 cihazım var daha yedi sekiz aylık telefonum tamamen kapandı gelen telefonu cevaplamak istemediğim için açma kapama tuşuna iki defa basıp müşkül tonuna düşürdüm 2-3 dakika sonra arayana geri dönmek için telefonu aldığımda hiç açılmadıpını farkettim evo garantili gönderdim 300 tl para istediler darbelerden kaynaklı tuşların yollarında deformasyonların oluştuğunu söylediler Buda garanti dışı oluyormuş sizce be yapmalıyım bu parayı verip yaptırmalımıyım yada nasıl bir yol izlemeliyim lütfen yardım iyi çalışmalar cihazım yurtdışı kayıtlı

 33. Gamze

  27/04/2014 at 16:20

  Mustafa bey ben 1 sene once newyortan donerken iphone 5 aldim. Ocakta 1 sene oldu. Fakat Kapatma Tuşu Bozuldu. Zorludaki apple storeda tamir yaptiramiyormuyum?
  Sonucta apple tek bir sirket nasil kabul etmez kendi ulkesinden alinan iphonelari. Magdur ediyor musterilerini. İllaki bunun bir aciklamasi vardir.
  2 mayista baslanacagini soylediniz bende 3 mayisa genius bardan randevu aldim.
  Sizca yardimci olmazlar mi?

  • Mustafa Tan

   27/04/2014 at 16:47

   Selamlar,

   Sanırım bu konuda biraz haksızlık yapıyoruz. Örneğin Amerika’dan Samsung alınca Türkiye’de garanti kapsamında ücretsiz hizmet alabiliyor muyuz? Ya da ülkemiz tüketici kanunlarında böyle bir madde var mı?

   Apple sanki diğer hiç bir şirketin vermediği servis hizmetini veriyor fazladan. Neden bazı ülkelere destek vermediği konusunu aslında aşağıdaki yazımızda açıklamıştık. Kaldı ki bu kalıcı bir durum olmayabilir. Yani bir süre sonra Amerika’dan gelen cihazlara destek verebilir.

   http://www.iphoneturkey.com/2014/04/zorlu-center-apple-store-ve-iphonelara-servis-ve-destek-konulari.html

   Fakat hiç bir şekilde mağduriyet söz konusu değil, öyle olsaydı çoktan dava açardı tüm kullanıcılar. Hem Amerika’dan Türkiye’yede satılanlara göre çok daha ucuz alıp hem de mağdur olduğumuzu iddia etmek sanki biraz haksızlık gibi oluyor. Tabii elbette Apple’dan daha fazlasını bekliyoruz ama ben şahsen mağduriyet olduğunu düşünmüyorum.

   Bence cihazınızı götürüp bir şansınızı deneyin.

 34. Gultekin

  27/04/2014 at 16:53

  Iste bu guzel haber 🙂
  Ingiltere’den alinan Iphone 5’in garantisi 2 ay oncd dolmustu ve ust tus sorunundan dolayi yeni urunle degistirmek icin yaklasik 700tl istemislerdi. Simdi bu program icin uygun gorunuyor telefonun seri no’su.
  Mustafa Bey hem tesekkurler, hem de sabriniz icin tebrikler dogrusu. Nerdeyse her makalenin yorumlarina teker teker bakip ayni sorulara ayni cevaplari yorulmadan yaziyosunuz bravo dogrusu, saygilar..

 35. Murat

  27/04/2014 at 18:36

  Lütfen acill yardım Mustafa bey merhabalar ıphone5 cihazım var daha yedi sekiz aylık telefonum tamamen kapandı gelen telefonu cevaplamak istemediğim için açma kapama tuşuna iki defa basıp müşkül tonuna düşürdüm 2-3 dakika sonra arayana geri dönmek için telefonu aldığımda hiç açılmadıpını farkettim evo garantili gönderdim 300 tl para istediler darbelerden kaynaklı tuşların yollarında deformasyonların oluştuğunu söylediler Buda garanti dışı oluyormuş sizce be yapmalıyım bu parayı verip yaptırmalımıyım yada nasıl bir yol izlemeliyim lütfen yardım iyi çalışmalar cihazım yurtdışı kayıtlı

 36. Nazif

  27/04/2014 at 20:59

  Merhaba mustafa bey,
  Ben cihazimi fransa dan aldim benim ses kisma tusum sikintili bununla ilgili herhangi aciklama varmi bu kapsamda benim cihazima garantili islem yapilir mi ? 1 ay once bir yili tamamladim bole bi durum ile karsilastiniz mi

 37. Alp

  28/04/2014 at 12:29

  Merhaba herkese benimde Amerikadan alinma iPhone 5im var bugun apple storedaydim Amerkidan alinan cihazlar icin 2 Mayista baslayacak kampanyayi bekleyin tarzi birsey dediler yani 2 Mayistan sonra cihazinizi apple storea gotururseniz tamir edilebiliyomus gibi anladim ben apple storea gidip bilgi alan varmidir, magdur duruma dustuk gercekten applein kendi hatasi icin benim cebimden niye para ciksinki?

 38. Erhan

  28/04/2014 at 16:13

  Mrb mustafa bey ben 2012 yılının 2. Ayında ıphone 5 i aldım. Yaklaşık 3-4 ay sonra benim telefonun power tuşu arızalandı. Teleservice garantisi olduğu için garantiye gönderdim fakat kasa çevresinde ufak tefek çizikler ezikler olduğundan garanti kapsamında power tuşunu yapmayıp telefonumu bana iade ettiler. Bende tanıdık bir telefoncuda kendi imkanlarımla değiştirdim ama tuş orijanili gibi olmadı ara sıra takılıyo ses arttıran ve kısan tuş takılıyo tam basmıyo ve sessize alan tuş kendi kendine açılıp kapanıyo. Sitede sorguladığımda uygun olarak yazıyo acaba değişirler mi?

 39. Ersin

  28/04/2014 at 18:49

  İyi çalışmalar Mustafa bey tabikide siz yetkili merci değilsiniz bize yardımcı olmaya çalışıyorsunuz fakat merak ettiğim bir sorum olucak.
  1 sene önce i phone 5 telefonumu aldım sleep tuşu bozulduğu için teleservice e verdim.
  Teleservice telefonumu hiç açmadan bana sıvı temas sim kilidin ordaki ped kırmızı ya dönmüş tamiri yok 1.800 tl değişim dediler şuan telefonum seri numarası tuş değişimi onaylı sizce değiştirirlermi.

 40. ali

  28/04/2014 at 21:10

  merhaba iphone5 imin üs tuşu bozuk ve uygun yazıyor şimdi zorlu centere gidince telefonu tamir mi edecekler yoksa yenisini mi verecekler

  • K

   29/04/2014 at 01:30

   Tus degisiminden anladigin nedir?

 41. Omer

  29/04/2014 at 01:29

  Merhaba mustafa bey 🙂 cihazi sorgulattim degisim kapsaminda cikti ayin 10
  Unda sans eseri istanbulda olucaktim telefonuda goturup birakayim diyorum.Telefonu cin den almistim problem cikarirlarmi sizce? Birde cizik fln varsa onlar yapildiktan sonra tus degisimi oluyor gibi anladim ben biraz gaddar kullanmisim yanlari fln yiprandi sorun ederlermi?tesekkurler takipteym

 42. Uyanık adam

  29/04/2014 at 04:54

  Mustafa bey benm iphone 5 cihazım var hiçbi sorunu yok acma kapama tuşu sağlam yAni ama yukardaki yorumları okuduğum kadarıyla acma kapama tuşu bozuk olan telleri birebir değişim yapıyorlarmış benm tel biraz eskidi açma kapama tuşunu bozmak için ne yapmak gerekir tuşu bozup telefonumu yenisiyle değistirmek istiyorum yardım ederseniz sevinirim iyi calışmalar (not; yardımcı olursan sanada bi guzelllik yaparım mustafa bey)

  • Anonim

   29/04/2014 at 08:43

   Telefonu değil, sadece tuşu değiştiriyorlar.
   Seni gidi ”uyanık adam” seniiii. 🙂

  • Tek Uyanık Senmisin?

   29/04/2014 at 12:41

   Telefonu sağlam bir zemine kuvvetlice vur(!),işlem tamamdır. 🙂

  • Tırt Adam

   30/04/2014 at 03:06

   Telefonunuzu önceden 150 dereceye ısıttığınız mikrodalga fırında 20-25 dakika kadar bekletin. Hem üst tuşunuz yanmış olacak hem de garantisi gitmemiş olacaktır. Sonrasında sorunsuz değişim yapabilirsiniz.

 43. Hakan S

  29/04/2014 at 17:26

  Merhaba Mustafa bey. iPhone 5 im uygun olarak gözüküyor ama benim telefonumun şu anda hiçbir sıkıntısı yok tuşla ilgili. Sizce şu anlık bir sorun olmadığı halde değişime götürmelimiyim ? ve götürdüğümüzde kaç saatte yapılıyor ? Eger bunun cevabını öğrenirseniz yazıya eklermisiniz ?

  • Anonim

   30/04/2014 at 13:11

   Bir saat icinde tamamlanir seklinde bilgi verdiler umarim dogrudur

  • Emre

   30/04/2014 at 13:11

   Bir saat icinde tamamlanir seklinde bilgi verdiler umarim dogrudur

 44. Ali Batuhan

  30/04/2014 at 03:16

  Merhaba ben iphone 5 imi vodafoneden aldim sarji bitmeden telefon kapaniyordu servise gonderdim(teleservice) bana telefonunuzun yanlari darbeli 1800 lira ve cihazinizi gonderirseniz degisim yapariz dediler cihazi 7 mayis 2013 te aldim mayisin ilerleyen tarihlerinde zorlu centerden garantiye gonderebiliyormuyum

 45. MK

  30/04/2014 at 11:43

  Gecen yil Amerika’dan alinma iPhone 5’te bu sorunu yasadim. Cihazi bir arkadasimla yine Amerika’daki herhangi bir Apple Store’a gonderdim. Aninda sivi testi yaptilar ve yeni iPhone 5 verdiler, hic tamirle ugrasmadilar.
  Hatta fark verin direkt telefonu upgrade edip iPhone 5S ya da 5C verebiliriz dediler.

  Ayni sekilde bir arkadasim Ingiltere’den almis oldugu iPhone 5’i Almanya’daki Apple Store’a ayni tusta sorun nedeniyle goturdu. Yine sifir iPhone verdiler.

 46. Yigit

  30/04/2014 at 12:34

  Mustafa Bey, biraz alakasız olucak belki fakat ama amerikadan aldıgım iphone 5 imin sarjı cok cabuk bitiyor. Apple store da batarya değişimi yapıyorlar mı? yapıyorlarsa garanti kapsamına giriyor mu sizce?

  • Anonim

   30/04/2014 at 13:09

   Apple store da yapiliyor fiyat sordum 160₺+KDV demislerdi.

 47. Ali

  30/04/2014 at 17:05

  Arkadaslar apple store ile gorustum. Amerikadan alinan iphonelarin kilit tusu ile ilgili tamir olmuyormus. Ancak bunu amerika veya avrupadaki apple store dan yaptirabiliyormusuz.

 48. Çağrı Kaya

  30/04/2014 at 20:03

  Herkese merhaba 😉 bugun zorlu centerdeki apple store ile görüşme yaptım.Tuş tamirinin yapılmadığı cihaz değişimi yapabileceklerin,(Amerika’dan alınan cihazlar hariç).2 Mayıs”tan sonra uygulmanının baslayacığını söylediler

  • Erdal

   30/04/2014 at 20:42

   Selamlar,
   Bu gün zorluya gittim öncelik randevu alanların işlemi yapıyorlar. Ama yardımcı olmak için çalışanlar randevusu olmayan müşterileri mağdur etmemek için araya alıyorlar Türkiyeden alınan cihazların üst tuş arızası ve diğer arızalı cihazların değişimini yapıyorlar.Amerikadan alılan cihazlar içinde sisteme sorgulatma yapıyorlar varsa o seri değişim yapıyorlar Amerika dan serisi parça değişimi olanlar ise beklemede 2 mayıstan sonra onarım için onay gelirse yada 700 tl verip 0 sıfır cihaz veriliyor.

   İlgenenlere duyurulur.

   Saygılar,

 49. Gökmen

  30/04/2014 at 22:01

  Merhaba ;
  Benim iphone 5’imin ekranı kırık fakat kilit tuşu ondan çok önce çalışmıyordu.Ben seri numaramı sitesinden test ettim kabul ediyor fakat ekran kırık olduğu için tuşun tamirini yaparalar mı bunu merak ediyorum açıkçası.
  Yardımcı olursanız sevinirim.

  • emre

   01/05/2014 at 12:44

   açıklamalarda okuduğum kadarıyla ekran tamiri yapılmak zorunda ve bunun maliyeti kullanıcıya ait

 50. Emre

  01/05/2014 at 16:55

  Mustafa bey ben gittim ama yapmadılar sizce nerde yaptırabilirim ?

  • emre

   01/05/2014 at 17:37

   neden olarak ne belirttiler yazabilir misiniz

   • Memurix

    06/05/2014 at 15:19

    Emre bey cihaz yurt dışı mı?
    Fatura falan istedilermi?
    Neden yapmadılar onu yazabilirmisin

 51. Serdar

  01/05/2014 at 22:35

  Slm Mustafa Bey size bir sorum olacak mini iPadların retina ekran olup olmadığnını nasıl anlarız

 52. Uğur öner

  01/05/2014 at 23:13

  7.1.1 i yükledim ama hem şarj hemde hız da sorun var var mı bunun bir çözümü. Eski sürüme geçebilmek te iyi olurdu aslında

 53. ergün

  02/05/2014 at 12:08

  merhabalar mustafa bey iphone 5s e 4k video güncellemesi sizce gelirmi bu konuyla ilgili bir bilginiz varmı..? şimdiden teşekkürler

 54. Emre

  02/05/2014 at 16:12

  AMERIKADAN alinan iphone lara PARASIYLA bile hizmet verilmiyor bosuna zorluya gitmeyin

  • Omer

   02/05/2014 at 17:41

   Ben cihazı Dubai’den aldım ama Amerika cihazıymış. Model numarasında LL şeklinde amerika kodu yazıyor. Bu cihaz için kapatma tuşu onarımı yapmayacaklarmı yani.

   • emre

    02/05/2014 at 18:08

    ben amerikadan almıştım işlem yapmadılar belirttiğim gibi para karşılığı hizmet istedim kabul etmediler gitmeden önce telefonla görüşün derim ama cevapları olumsuz olacaktır

  • HAŞİM

   05/05/2014 at 22:14

   ben bugün gittim boşuna yorulup sizde gitmeyin avrupa olsa ilgileniriz ancak amerikadan alındığı için yardımcı olamayız dediler…

 55. Omer

  02/05/2014 at 18:01

  Merhaba Mustafa Bey,
  Ben iphone 5 cihazımı Dubai’den aldım ama Amerika cihazıymış. Model numarasında LL şeklinde amerika kodu yazıyor. Bu kapatma tuşu sorununda Zorlu Centerdaki Apple bana yardımcı olurmu, bir fikriniz varmı?
  Şimdiden teşekkürler.

  • MUSTAFA

   02/05/2014 at 18:11

   AMERİKA CİHAZLARIAN BİDE ÇİN CİHAZLARINA DEĞİŞİM YOK BENIM SİNGAPURDU ILK BASTA SORUN OLUSTU SONRA COGU KISININ ÖYLEYDI BILIYORSUNUZ HEPSİ BURADA .COM A101 DE VS ALAN COK OLMUS BI TEK ABD CIHAZLARI BIDE CIN CIHAZLARININ DEGISIMI YOK

 56. MUSTAFA

  02/05/2014 at 18:09

  BEN BUGUN İPHONE 5 TELEFONUMU GÖTUDUM ZORLU CENTER DA MAGAZASI 5 DK DA TELEFONU KOMPLE DEĞİŞTİRDİLER YENILENINCE SANKI TELEFON GÖZUME DAHA GUZEL GELDI ÇİZİKLER YOK BI ARKADASIN TELEFONUN EKRANI ÇATLAMASINA RAGMEN DEĞİŞTİRDİLER TUSU DEĞİŞTİRMİYORLAR YENİ İ PHONE 5 VERİYORLAR DİREK DEĞİŞİM YANİ

  • emre

   02/05/2014 at 18:19

   ABD için neden böyle bir durum oluştu orjinal fatura vs herşey elimizde köşe başında duran işportacı dan almadık sonuçta

   • MUSTAFA

    02/05/2014 at 18:24

    ABD DE URETILEN İPHONELER FARKLIYMIŞ BRISINE ÖYLE SOYLEDILER ABD HARİÇ VE ÇİN HARIC DEDILER BILMIYORUM KILLANDIM BENDE BI OYUN OLMASIN 🙂

    • emre

     02/05/2014 at 18:26

     işin diğer garip tarafı parasını ödeyerek yaptırmak istedim onuda kabul etmediler ABD cihazlarına servis hizmeti verebilmek için 5 nisanda başvuru yaptık hala bir cevap alamadık şeklinde yanıt verdi 😀

  • Ates

   02/05/2014 at 18:27

   Cihazi degistirilen baskasi varmi? Bilgi verirmisiniz ankaradayim istanbula gelecegim bu program icin. Sitesinde tamirat bilgileri var cihaz degisimi degil? Mustafa bey sizin bilginiz varmi?

 57. Aliyasar

  02/05/2014 at 23:50

  Cın cıhazı ne abd cıhazı ne benım telın arkasında chına yazıyor degıstı ama

  • emre

   03/05/2014 at 00:20

   designed by apple in california assembled in china yazısından bahsetmiyorsundur umarım

   • Anonim

    03/05/2014 at 00:39

    Emre kardesım bunu anlat pek bılgım yok cin malı abd malı nasıl anlıyoruz

    • Mustafa Tan

     03/05/2014 at 00:44

     Hepsinin üretimi Çin’de oluyor. Fakat önemli olan hangi ülke/bölge için üretildikleri. Amerika için üretilenlerle Türkiyeviçin üretilenler farklı örneğin.

 58. Erhan

  03/05/2014 at 01:25

  Mrb arkadaşlar sadece seri numarasını sorgulayıp mı değişiyolar? Nasıl bir yol izliyolar yardımcı olacak arkadaş var mı? Ben çarşamba gününe randevum var giderken yanımda telefon kutusunu şarj aletini götürmeye gerek var mı acaba ?

 59. Anonim

  03/05/2014 at 01:29

  randevu almadan gidince islem yapiyorlarmi bilginiz varmi acaba ?

 60. Ali

  03/05/2014 at 01:30

  Randevu almadan gidince islem yapiliyormu bilgisi olan varmi ?

 61. Erhan

  03/05/2014 at 01:43

  Ben cuma günü uğradım randevu alıp öyle gelin dediler bende randevu aldım. Yoğunluk olduğundan randevusuz işlem yapıp yapmayacaklarını bilemiyorum…

 62. Tezcan

  03/05/2014 at 09:36

  Mustafa bey benim sorum wi-fi ile ilgili samsunglar bulunduğumuz evde 5veya6wi-gi ağı bulurken bizim iphone sadece bir ağ buluyor neden acaba tşkler

 63. Erhan

  03/05/2014 at 11:32

  Arkadaşlar zorlu center a giden var mı acaba? Yardımcı olacak kimse var mı power tuşu tamamen bozuk olanları mı değişiyolar yoksa seri numarasına bakıp mı?

 64. atakan

  03/05/2014 at 19:54

  nasıl randevu alınıcağı hakkında bilgi verebilirmisiniz acaba ? birde değişim ne kadar sürüyor

  • aliyaşaR

   04/05/2014 at 00:02

   Randevusuz gıtmeyın cıhaz olurda degısırse 15dk surer orda safayatın arkadaslar normal kullanıcı gıbı sadece alo demek ıcın kullanıyormus gıbı

 65. Coşkun

  04/05/2014 at 01:46

  Iphone5 sorunu olan bir çok kişi var. Bir başka göze çarpan durum iphone5 üretimi diğer iphone telefonlarına nazaran daha çabuk seri üretimden kalkmasaydı. Aklıma takılan iphone5’ler sorunlu telefonlar sınıfına mı girdi? Apple sitesinde bile karşılaştırma bölümlerinde iphone5 yer almıyor ve genel özellik kısmına da yer verilmemiş.

 66. Mustafa

  04/05/2014 at 11:53

  Merhaba arkadaslar bir kac sorun olacak;
  Benim telefon abd den alindi ve power tusu bozuk power tusundan dolayida ses kisma tusuda bozuk
  B
  1. Ben bu telefonu apple store de degistirebilir miyim?
  2. Telefon mu degisiyor yoksa sadece tus mu degisiyor
  3. Applestore degismiyorsa avrupada herhangi bir ulkedeki applstore abd telefonlarina hizmet veriyor mu ?
  Ayrica applestore giderek power tusu deisimi kampanyasindan yararlanan arkadaslar deneyimlerini iletebilirler mi
  Tesekkurrler

 67. Aykut

  04/05/2014 at 13:07

  Arkadasimda var iphone 5, bataryasi sorunluydu bu haberi duyduk randevu aldik, dun direkt degisim yaptilar garantisi olmamasina ragmen, apple storela gorustugumde de garantinolarak avrupa cihazlari dahil diyorlar amerikan cihazlarini bilemem

 68. Anonim

  04/05/2014 at 13:12

  Mustafa bey, konuyla alakalı değil ama
  İnsanlık namına bu yazıyı yazmak istedim.
  Bilmiyorum farkında mısınız ama burada bulunan reklamlar gerçeği yansıtmıyor. Özellikle turkcell reklamları, yazdıkları ile sundukları birbirinden alakasız.
  Tamam sizde para kazanmak için reklam alıyorsunuz ama para için herşeyi yapmayın, en azından bir kez olsun doğruluğu kendiniz kontrol ettikten sonra böyle şeyler,
  İnsanları kandırmamak üzere paylaşın. Kandırmak için değil.
  Edit:
  Böyle şeylere yardım ve yataklık etmek istemiyorsanız bu kişilerden reklam almayın

  • Mustafa Tan

   04/05/2014 at 13:26

   Selamlar,

   Şu an kimseden reklam almıyoruz. Gördüğünüz reklamlar tüm sitelerde gördüğünüz Google (AdSense) reklamları. Bu reklamları biz yönetmiyoruz, reklamlar otomatik çıkıyor. Bizim tek yapabildiğimiz rahatsız olduğumuz sitelere (adreslere) ait reklamları yasaklamak.

   Hangi adrese ait (tıkladığınızda gittiğiniz) reklamın gerçeği yansıtmadığını düşünüyorsanız bizimle paylaşın, bunları kaldıralım.

   Maalesef bu reklamlar sitenin masraflarını kısmen de olsa karşılayan tek gelir kalemi. Gönül istiyor ki bu reklamlara ihtiyaç duymayacağımız bir gelir modelimiz olsun.

   Saygılar.

   Not: Google AdSense’in nasıl çalıştığı ile ilgili detaylı bilgiye https://www.google.com/adsense/app?hl=tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 69. Cagatay

  04/05/2014 at 13:46

  Amerika cihazlarina bakiyorlar mi ? Bilgisi olan var mi?

 70. Erhan

  04/05/2014 at 13:50

  Arkadaşlar benim power tuşu ara sıra takılıyo ama ses arttırım tuşunda da problem var ne yaparlar acaba yardımcı olacak kimse var mı? Telefonunu değişen arkadaşlar bilgi verebilir mi

  • Cagatay

   04/05/2014 at 13:54

   Ayni sorun bendede var power tusu ses kisma tusunuda etkiliyor. Degisim mi yapiyorlar yoksa sadece tusumu degisiyorlar bende bilgi bekliyorum acikcasi

   • Mustafa Tan

    04/05/2014 at 14:09

    Şu ana kadar değiştirenlerin hepsinin söylediği cihazı değiştirdikleri.

  • Mustafa Tan

   04/05/2014 at 14:10

   Garanti kapsamında ise zaten ne sorunu varsa yaparlar ücretsiz.

   • Cagatay

    04/05/2014 at 14:23

    Mustafa bey amerika cihazlarini deisiyorlar mi?

    • Mustafa Tan

     04/05/2014 at 14:31

     Henüz değiştirtebileni duymadım.

 71. Ates

  04/05/2014 at 14:37

  SORUM DEGİSİM YAPİLAN ARAKADASLARA: DEGİSİM SİRASİNDA FARK ODEYİP 5S ALİNABİLİYORMU BOYLE BURSEY TEKLİF ETTİLERMİ? RENK DEGİSİMİ DE YAPİLİYORMU? BİRDE YENİ CİHAZLARİNİZDA 2 YİL GARANTİ YENİDENMİ BASLİYOR?

  • Mustafa Tan

   04/05/2014 at 14:43

   1) Fark ödenip bir üst model alınamaz. Sadece aynı modelden farsa değişim yapılıyor. (Upgrade (fark verip bir üst modele geçme) ülkemizde uygulanamıyor mevzuatlar uygun olmadığı için.)

   2) Değişim cihazlarında garanti yeniden başlamıyor. Kaldığı yerden devam ediyor.

   • Anonim

    06/05/2014 at 23:03

    Farklı renk alabiliyormuyuz değişimde

 72. Berk

  04/05/2014 at 17:27

  Mustafa bey cihazınızı (ip.5) değiştirttinizmi

 73. Berk

  04/05/2014 at 17:27

  Mustafa bey cihazınızı (ip.5) değiştirttinizmi?

 74. Emir Aygün

  04/05/2014 at 19:19

  Benim de power tusu bozuk olan ve amerikadan alinan bir iphone 5im var.aldigim ilk gunden beri assistive touch kullanmama ragmen bozulmasina engel olamadim.zorlu avmdeki apple magazasina telefonla ulasabilmek icin 40dk bekledim,cevap veren olmadi. Randevu almak istedigimde de basaramadim,bos yer yok. Sorum net; cihazim degisim kapsaminda mi? Cevabini ogrenmek icin illa zorlu avm’ye mi gitmek gerekiyor? Kaldi ki giden arkadaslarin da ‘randevu almadan gitmeyin’ uyarisi var.

  • Yalçın batın

   05/05/2014 at 19:32

   Sonuç elde ettiniz mi

 75. Altan

  04/05/2014 at 19:48

  Benim telefonumda ahize arızası, 3g açınca şebeke çekmeme sorunu ve wifi sorunu vardı. öncesinde de pili değişmişti. diğer arızalarını söylemedim bile, power tuşunda sorun olmamasına rağmen sıfır bir cihaz verdiler. yanımdaki arkadaşımın telefonunda çizik dahi yoktu o da birebir yenisiyle değiştirdi.cihazlarımız yurtdışı cihazı ve 1 yıllık garanti süreleri dolmuştu. (Amerika, kanada ve çin’den alınan cihazlara işlem yapamıyorlar.) apple hizmet politikası süper :))

  • Omer

   05/05/2014 at 15:53

   Degil yasal engellerden dolayi.ben 5 dk bekleyip telefonda gorustum simdide randevu vakti ariyorum ayarlayip gidecegim

 76. Mehmet öztürk

  04/05/2014 at 22:23

  Öncelikle tüm ıphone kullananlara selamlar,

  04.05.2014 tarihinde apple zorlu center a üst tuş problemi için gittim. 1 hafta önceden randevu almıştım. Iphone 5 im değişim programına giriyordu. Teknisyene üst tuş problemi için geldiğimi söyledim. Telefonu eline aldı ve estetiğine baktı. Tuşa bakmadı. Ipadden sorguladı. Hemen değiştircez dedi sıfır yeni bir ciha getirdi ve değiştirdi. Arkadaşlar ayrıca sim kartlarınıZ kesme nano sim deilde . Orjinal nano sim olmalı bu konuyla ilgili orda çok hassaslar onuda sordular. O tarz sim kartlar yani kesilerek nano sim yapılanlar telefona zarar veriyormuş bilginize herkeze iyi günler

  • onur

   08/05/2014 at 17:11

   amerikadan alınan cihazmıydı sizinkli

 77. Ozan

  05/05/2014 at 00:10

  Tuş değişim programında cihazını değiştiren arkadaşlar cihazımız ne renk ise aynı renkmi değişim oluyor ?

 78. Furkan

  05/05/2014 at 00:55

  Giden arkadaşlar Amerika cihazları değişmiyor onu anladık fakat Çin,Japonya cihazları da bu programa tabi midir? Benim cihazım Hong Kong’dan alınma ama CDMA değil GSM ürünü yani Avrupa ülkeleri için üretilenlerden. Randevu aldım Ankara’dan geleceğim giden arkadaşlardan benim durumumda olan varsa bilgi verebilir mi?

 79. mustafa

  05/05/2014 at 11:40

  mustafa bey apple teknik destek numarasını (00800448829878) aramak ücretli mi?

  • Omer

   05/05/2014 at 15:49

   O numarayi arayamiyorsun 272 li bi numara var zorlu center apple kisminda oradan ara.Ucreti bilmiyorum ama cok bekletiyolar haberin olsun ben 15 dk da kapatabildim 10 u beklemekti

   • mustafa

    05/05/2014 at 17:06

    cevabınız için teşekkürler

 80. Erhan

  05/05/2014 at 13:33

  Değişim yapılan cihazlarda tek telefon mu veriyolar yoksa sıfır kutusunda açılmamış tüm aksesuarları da var mı acab?

 81. harun

  05/05/2014 at 14:38

  mustafa bey seri numarası, üst tuşu değiştirmeye uygun Avrupa malı iphone 5 i olupta İstanbul dışında olanlar ne yapacak acaba bir bilginiz var mı? apple sitesinde katılımcı firmalar yazmış ama (başarı -genpa vb.) bu firmaların bu olaydan daha haberi yok nasıl yol izlemeliyiz ?

  • Mustafa Tan

   05/05/2014 at 15:13

   İstanbul’daki Apple Store’a gitmeniz gerekiyor.

   • Harun

    05/05/2014 at 16:48

    Cevabınız icin teşekkürler

 82. Ismailll

  05/05/2014 at 14:48

  Mustafa bey ben programla baktım uyumlu enable diyo ben Hatay’da oturuyorum . Üst tuş bozuk kargoyla göndersem olurmu acaba Yada Hatay’da başka yerlerde yaptıramaZmıyım , cevap bekliyorum sizden

  • Mustafa Tan

   05/05/2014 at 15:12

   Hayır kargoyla olmuyor ve şu an Zorlu’daki Apple Store haricinde bir yer yok.

   • Azia

    25/05/2014 at 14:12

    Thanky Thanky for all this good inatomfrion!

 83. Omer

  05/05/2014 at 15:45

  Az once apple destek ile gorustum sunu rahatca soyleyebilirim apple farkini heryerde belli ediyor. Yaklask 5 dk bekleyip sinir küpü oldugum anda cevap veren danisman cok samimi konusup defalarca ozur dileyerek kendini affettirdi ve konusmamizda diger teleservis ler gibi ruhsuz biriyle konusmadigimi gorunce mutlu oldum acikcasi. Telefon meselesinde ise cin den aldigim telefonda bi problem olmadigini degisime getirebilicegim soylendi.telefonun durumuna gore ya sadece ust tus degisiyor yada sifir cihaz veriliyor bunu oradaki teknik ekip karar veriyormus.Randevusuz islem yapilmycagini da belirtti.sadece amerika alimli cihazlara destek yokmus onun sebebi de yasal engellermis herhangi bir donanim farkliligindan dolayi degil.umarim soru isaretleriniz gitmistir hoscakalin

 84. gökay

  05/05/2014 at 19:48

  İyi günler;

  Günlerdir bu konuyu takip edip amerikan çıkışlı cihazımın evet değiştirme yada tamir yapılıyor denmesini bekledim. Sonunda uzun bir beklemeden sonra teknik destek hattıyla görüşebildim. Öncelikle sabırla ve yardımcı olmak hevesiyle konuşan müşteri temsilcisine teşekkür ederim. Ne yazık ki Amerika, Kanada ve Yeni Zelanda çıkışlı cihazlara destek verilemiyor. Bu destek sadece Türkiye ve Orta Asyada verilemiyormuş. Diğer bütün ülkelerdeki apple store lar değişim yada tamir hizmeti veriyorlar. Ancak ilerleyen günlerde Türkiye’de Amerikan çıkışlı cihazlara destek verilebileceği söylendi(çok büyük bir ihtimal). Şu anda destek verilememe nedeninin Amerika üretim iphone ların kullanıcıların anlayamıyacağı ölçüde teknik bir kaç materyal ile üretilmesiymiş, Türkiye’de bu parçalar yokmuş ve dışarıdan getirilen parçalarda gümrükte kalmış sokulmuyormuş. Açıkçası konuşmadan benim anladığım daha yeni açıldık teknik olarak eksiklerimiz çok bunları tamamlamaya çalışıyoruz diyorlar. Değişim, eğer fabrikasyon hatası varsa (döküntü,estetik vs)yapılıyormuş bunun dışında sadece tamir yapılıyormuş. Umarım bilgilendirebilmişimdir.

 85. Bekir

  05/05/2014 at 20:10

  Randevuyu internet üzerinden alamıyormuyuz ?

 86. Yildirim

  05/05/2014 at 20:40

  Arkadaşlar tayland dan aldığımız iki adet iphone 5 cihazımızın bugün applestore zorlu center da değişimini yaptırdık, onarım yapmıyorlar, bire bir aynı cihazı veriyolar. Bilgilendirmek için yazdım.

  • Erhan

   05/05/2014 at 20:49

   Yildirim bey değişim işlemi uzun sürüyo mu? Cihazın neyine bakıp birebir değişimine karar veriyolar? Yeni verdikleri cihaz kutu içerisinde şarj aleti ve kulaklık falanda veriyolar mı bilgi verebilirseniz sevinirim.

 87. mustafa

  05/05/2014 at 21:21

  cihaz değişimi olursa tekrar imei kaydı gerekecek mi arkadaşlar?

  • cumali

   07/05/2014 at 22:34

   Verilen cihaz zaten tr cihaz.

 88. Mustafa

  06/05/2014 at 00:05

  Arkadaslar yanlissam duzeltin, apple amerika cigazlarina farkli bir teknoloji de iretildigi icin bakmiyor diosuniz, yok efendim vazi parcalari gumrukteymis ondan bakamiyomus, goruyorum ki tusu bozuk olan herkesin telefoninu degisiyor , tamirat yapmiyor. Degisim yapmanin teknolojik farklilik ve yedek parca ile ne alakasi var biriniz bana aciklasin, AMERİKA cihazlarini turkiyede bu power tusu degisim kapsamina alinmamasi kocaman bir sacmaliktir!! Varsa mantikli bir aciklamasi olan yazsin lutfen

  • gökay

   06/05/2014 at 17:09

   herkesin telefonu değişmiyor tamiri yapılan çok duydum. mesela benim üst kısımda bir yerde soyulma var götürürsem yüksek ihtimal değiştirirler bir defalığına garantisiz telefonları garantili hale getirmişler. ama gümrük olayının uydurma olabileceğine katılıyorum. Türkiyede henüz oturmamış bir sistemleri var ben ilerleyen günlerde Amerika cihazları için destek alacağımızı düşünüyorum.

 89. Simyaci

  06/05/2014 at 05:45

  Mustafa bey ben cihazimi almanyadan almistim cihazin tus ve donanimsal bir sorunu yok yalniz fabrika cikisinda kenarlarinda ufak capli deforme ve ezilmeler cikti buna degisim yaparlarmi birde ben turkiyeye gelince pasaportuma isletmistim imelini eger degistirirlerse yeni verdikleri cihazda imei durumu ne olacak tekrar pasaport kaydi yaptirmam gerekecekmi yardimci olursaniz sevinirim iyi gunler..

 90. ssm

  06/05/2014 at 15:51

  Merhabalar. Çok alakasız bir sorum var ama ilgili ve de bilgili bir çok insanın olduğu bu platformu görünce şansımı denemek istedim;)
  Umreden getirttiğim 5S model telefonum var sıfır kutusunu açtığımda da farkettiğim bir durumu ilk başlarda pek ehemmiyet vermemiştim ama zaman geçtikçe gözüme batmaya başladı her uzun ilişkide oluğu üzere;)
  Telefonu hafifçe sallama esnasında bile bir tıkırım sesi geliyor bağlantısını kaybeden küçük bir parça ve teknik açıdan telefonun çalışmasını engelleyen bir durum olmamasına karşın ileride yaşanacak olası moral bozukluğu ve yılgınlığı engellemek adına: ülkemizde yeni faaliyete geçen zorlu center daki store A gönderme ve oradakilerin konuyla ilgilenme ihtimali nedir acaba.
  Şimdiden teşekkürler.

 91. Anonim

  07/05/2014 at 05:08

  Mustafa bey bu tamir işlemi ne zamana kadar sürücek istanbul dışındayım cevap verirseniz sevinirim

 92. Zeko

  07/05/2014 at 14:21

  Arkadaslar
  Iphone5 program kapsaminda ve ulke kisitlamasi yoksa ( ben ispanyadan almistim) Zorlu Center Apple store Genius bar randevu alin , cihazi hemen degistiriyorlar. 10 dk da hallettim

 93. Turgut

  07/05/2014 at 14:38

  Dün randevu saatimde gittim. Telefonu istanbul bilişimden almıştım 1 defa üst tuş yüzünden servise vermiştim tekrar bozuldu. 7 mayısta randevuya gittiğimde apple store da sorunsuzca değiştirdiler. Tuş değişmiyor bu arada telefon değişiyor…

 94. fatih

  07/05/2014 at 16:13

  MUSTAFA BEY YA DA BİLEN DİĞER ARKADAŞLAR, DEĞİŞTİRİLEN BU TELEFONLARIN SIHHATİ ORJİNALLİĞİ VE KALİTESİ NASIL..AYRI ÜRETİM Mİ..NEDEN APPLE BÖYLE BİR YOL İZLİYOR.. DEĞİŞTİRİLDİĞİNDE VERİLEN TELEFONLAR FARKLI MALZEME YA DA ÜRETİM Mİ.. BİLGİ VERİR MİSİNİZ ?

  • Turgut

   07/05/2014 at 17:20

   Hocam apple store sordum sıfır aynı ürünlerden dediler zaten kutusunu yanımda açıp verdiler bi farkı yok

   • fatih

    07/05/2014 at 19:17

    TURGUT HOCAM CEVAP İÇİN T.E..O ZAMAN TEKNİK BİR KONU OLARAK DEĞİŞİM SONUCU TESLİM EDİLEN BU TELEFONLARIN DA İLK ŞARJI UZUN YANİ 12-16 SAAT OLMALI DOĞRU MUDUR..AYDINLATMANIZ DİLEĞİYLE..

    • Turgut

     07/05/2014 at 23:54

     Bende onu dikkat ettim değişimle verdikleri telefonumun şarjı baya uzun gidiyor

 95. Tuğba

  07/05/2014 at 21:44

  ordan hiçbirsey yapılmıyor :/

 96. Furkan

  08/05/2014 at 03:55

  Arkadaşlar Hong Kong’dan aldığım cihazımın değişimini bugün yaptılar 10 dk içinde halloluyor yedek almayı unutmayın

 97. Emre

  08/05/2014 at 16:37

  Mustafa bey yanlıs hatırlamıyorsam sizde yazmıstınız benim ip5 te de aynı sıkıntı var diye siz gittiniz mi yada değişim yapılan birini gördünüzmü teşekkürler şimdiden

 98. Emre

  08/05/2014 at 16:40

  Ayrıca telefonumu telefoncudan almıstım hangi ülkeden alındıgını nasıl öğrenebilirim

 99. Gamze

  08/05/2014 at 23:37

  Mustafa bey hala amerika cikisli ust tusu bozuk telefonlara hizmet verilmiyormu?
  Ne zman vericekler bilginiz varmi?

 100. Gokcer

  09/05/2014 at 00:36

  Merhabalar konuyla alakali olarak ben yaşadığım olayı paylaşmak istedim. Power tuşunun genel bozulma sebebi şahsi fikrim iki kez yaşadığımdan dolayı telefon ile tango gibi Yada yogun grafikli oyun oynandığında asırı ısınıyor ısınsan kısım telefonun bordu ve bu da power tuşu tarafında. Dolayısı ile tuş ta cok ısınıyor. Power tuşunun klik yapan kısmı metal üzerine yapıştırılmış bant oldugundan. Asırı ısı banti yumuşatmakta. Sonuc olarak telefon ısındiiginda power tuşuna basildiginda bantli kısım.kayma yapıyor. Degisimde tamir de olsa bu yazdıklarıma dikkate alınmalıdır tesekkurler

 101. Anonim

  09/05/2014 at 02:21

  Telefonu cinden almistim hangi ulkeler icin gecerli olup olmadigini nasil ogrenebiliriz?

  • Mustafa Tan

   09/05/2014 at 08:05

   Çinden alınanlara bakmıyorlar

  • Anonim

   09/05/2014 at 16:09

   Mustafa Bey merhaba,

   Bende bugün Zorlu Center’ daki mağazalarına gittim ve cihazım amerikan cihazı olması nedeniyle değişim veya onarım işlemi uygulanmadı.Ancak sitelerinden sorgulattığımda seri numarası programa uygundu.

   Amerikan cihazı durumu için; Amerika’ daki herhangi bir Apple mağazası ile iletişime geçmem ve oradan değiştirmem söylendi.Gerçekten bu olaydan sonra Apple’ a karşı düşüncelerim bir anda tamamen değişti.Hem ingilizce hem de Türkçe kanaldan kendilerine şikayet yazısı yazmayı planlıyorum.

   Diğer arkadaşlarda bu yola başvururlarsa bu şikayetler birikerek eminim bir geri dönüş gelmesine vesile olacaktır.

   Siz de elinizden geleni yaparsanız memnun olurum.

   • Emre

    11/05/2014 at 10:34

    Sikayet yazisi icin her turlu destegi vermeye hazirim uygun bir yazi olusturulup gondermek cok iyi olur. Kose basi bir dukkandan alinmadi orjinal faturasi vs herseyi mevcut hizmet verilmemesi sacmalik

    • Beymen84

     18/05/2014 at 18:36

     Ben uzun yillardir iphone kullanicisiyim ama boyle kotu bir durumla hic karsilasmadim. Su anda tamamen sinir bozucu bir durumla karsi karsiyayiz. Benim yasadigimi kac kisi yasiyordur kimbilir. Apple zorlu center dan randevu almak imkansiz birsey gunun her diliminde siteye girip randevu almaya calissamda randevu yok uyarisiyla karsi karsiya kaliyorum. Telefonu orjinal tusuyla kilitleyememek asiri derecede sinir bozucu hele ki hizmet alamamak daha beter. Gecen hafta cumartesi saat 18:00 da telefonla aranmak icin randevu aldim fakat hic kimse aramadi. Uzerinden 1 hafta gecti bu cumartesi sabahina telefonla aranmak icin randevu aldim fakat sabah 08:15 randevulu aramam aksam 19:00 civari yapildi. İlk aranmamda 10dk civari musteri hizmetleri ile goruseceksiniz dendi fakat yaklasik 32 dakika telefonda bekledim sinir bozucu bir durum oldugu icin kapattim telefonu. 5dk sonra tekrar aradilar yine ayni terane oldugu icin yine kapattim. Yani apple hayatimdan 2-3 saati ve 2000 tl civari parami caldi gibi bir durum soz konusu. Yani randevu alamazsaniz telefonunuz elinizde patlar gibi bir durumla yuzustu birakti bizi apple. Ne telefonu aldigimiz yer cozum sunabiliyor ne de apple urunu kargoyla gonderilmesini kabul ediyor. İstanbulda 20 milyon insan yasiyor ki sehir disindan gelip telefonunu degistirmek isteyen insanlarda var. 1 milyon kullanici degisim talep etse ve randevu alamazsa ne olacak ? Garanti suresi devam eden telefonumun garantisi bitecek ve ise yaramaz bir telefon kucagimizda kalacak. Apple bu sefer cok kotu cuvalladi. Sistemini kargo vs uzerine kurarak cok hizli bir sekilde cozum sunarak musterilerine sonsuz bir guven verebilirdi. Bu konuda bilgi birikim sahibi kullanicilar varsa lutfen apple i bilgilendirsin yoksa randevu alayan herkesin elinde kalacak arizali telefonlar. Umarim bu caresizlige birileri yardimci olur. Saygilar…

     • Atakan

      19/05/2014 at 18:42

      Sabah 9 da git randevum vardı de onlarda yok diyecek sen var de onlar yok sonra server da çalışmanız var birde yok diyorsunuz de al yeni telefonu dön;))))

      • Beymen84

       20/05/2014 at 19:32

       Boyle yapipta gercekten degisim yapabilen var mi acaba

      • şskir avcı

       02/06/2014 at 11:13

       arkadaşlar ben bana söylediklerini aynen yazıyorum SİZİN CİHAZINIZ PROGRAMA UYGUN AMA AMERİKA ÇIKIŞLI OLDUĞU İÇİN İÇİNDEKİ PARÇALAR FARKLI VE BURADA ONARIM YAPAMIYORUZ EĞER ONARIM SIRASINDA BİR AKSİLİK ÇIKARSA CİHAZIN İÇİNDEKİ PARÇALAR TÜRKİYEDE KULLANDIKLARIMIZLA UYUMLU DEĞİL SİZİN CİHAZINIZ TAMAMEN 4G YE GÖRE TASARLANMIŞ PARÇALARDAN OLUŞUYOR BURADA O PARÇALAR OLMADIĞI İÇİN ONARIM YAPAMIYORUZ SADECE AMERİKA VE AYNI CİHAZI KULLANAN ÜLKELERDE YAPTIRABİLİRSİNİZ DEDİ.

      • şakir avcı

       02/06/2014 at 11:25

       ben tabiki apple avukatı değilim ama bir konu hakkında bilgi vereyim abimin başına geldiği için garanti süresi içerisinde telefonla yada apple mağazası ile tuş sıkıntısı için bir görüşme yapmışsanız garantiniz bitse dahi telefonu değiştiriyorlar bilginiz olsun randevuyu ne zaman verdiği nemli değil önemli olan sorunun apple a ne zaman yansıdığı telefon konuşmaları ve yüzyüze görüşmeler cihazın seri numarası ile birlikte ne sorun olduğu kayıt altında tutuluyor servis randevunuz geldiğinde evet sizinle şu tarihte görüşmüşüz ve otarihtee garantiniz devam ediyormuş diyip abimin telefonunu değiştirdiler bilginiz olsun.

  • Onur candemir

   15/05/2014 at 20:56

   Telefonumu birkac kez elimden düsurdum kenarinda bir iki ezik var..bu durumda yardimci olunmadigi yaziyor forumlarda bu konu hakkinda bilginiz varmi acaba benim tusta bozuldu gecenlerde yaptirmak istiyorum orjinal turkiye garantili ve uygun gorunuyor seri noyu sorguladigimda

 102. Kemal

  09/05/2014 at 20:12

  Merhaba
  Genius bar dan randevu almamiz gerekiyor. Seri numarasi tutan ingiltere cihazimizi goturduk ve aninda yenisini verdiler. Bu haber icin emegi gecenlere tesekkurler

 103. mturk

  09/05/2014 at 23:58

  MD294LL/A model numarası hangi ülkeye ait acaba?? sorgulattığımda sistemde program kapsamında olduğu görülüyor.antalyadan istanbula gidipte kusura bakmayın bu cihaza hizmet veremiyoruz cümlesini duymak istemiyorum açıkcası.

   • mturk

    10/05/2014 at 00:22

    ilginize teşekkürler

   • Saqoist

    17/05/2014 at 16:48

    Amerika çıkışlı olanlar hic bir şey yapamıyor mu? Sadece beklemelimiyiz? Açma kapama tuşu hiç çalısmiyor

   • Zynl

    23/05/2014 at 10:20

    Mustafa bey merhaba,
    Oncelikle paylasimlariniz ve eşsiz bilgilendirmeleriniz icin tskler. Benim telin modeli MD298TU/A goturmeme gerek varmidir. Bazi arkadaslarim gitti ve 1 dk icinde yeni tellerini aldilar ama eli bos donenlerde oldu. Tskler

 104. Enes

  10/05/2014 at 01:22

  Mustafa bey iyi geceler bişey merak ediyorum iphone 5 lerin ekranın sağ üst köşesinde plastik yer ile ekran arasında çok az bi açılma mevcut bu normal mi ışık sızmıyo ama? Siyah çizgi var bunu farkedebiliyorum. Bu değişim programıyla aldığım iphonede var. Eski cihazımda var mıydı hatırlamıyorum

 105. Vedat

  11/05/2014 at 01:11

  İki gün önce appleyi arayıp kilit tuşu sorunumu anlattım. Cihazımın yurt dışı olduğunu ve uluslararası garanti süresininde bitmiş olduğunu baştan belirttim. Seri numarasından kontrolünü sağlayıp cihazın İtalyadan alındığını, bu cihaza hizmet sağlayabileceklerini, Bursada ikamet ettiğim için anlaşmalı servis GENPA’ya gitmem söylendi. Genpaya gidip durumu anlattım ancak ordaki arkadaşlar hiçbir şekilde yurt dışı cihazlara bu hizmeti vermediklerini söylediler. Hemen orada apple ile tekrar iletişime geçtim, Genpa merkezle iletişime geçip cihazımı almalarını istediler ancak Genpa ısrarla yurt dışı cihaz almıyoruz dedikleri için o an bir şey yapamadılar. Bana iki seçenek sundular, ya cihazı istanbula götürmeliydim yada Genpa ile yaşanan bu anlaşmazlığın çözülmesini (yaklaşık 15-20 gün) bekleyip yine Bursa Genpa’ya verebileceğim söylendi.
  Şimdi merak ettiğim, bu kilit tuşu sorunu sebebiyle cihaz değişimi mi yapılıyor yoksa tamir mi ediliyor? İstanbulda Teleservice’ye cihazı verebilirim ama oraya giderse ne zaman döneceği belli değil. Ayrıca Teleservice ile ilgili internette onlarca şikayet var o yüzden onlara verme taraftarı değilim. Direk Zorlu Center Apple Storeye cihazımı götürdüğüm taktirde bana hemen çözüm sağlayabilirler mi? Bazı arkadaşlar cihazı verdim inceledikten sonra hemen yenisini verdiler falan yazmış.

  • Mustafa Tan

   11/05/2014 at 01:17

   Hiç uğraşmayın Genpa ile. Randevu alıp direkt Zorlu AVM’deki Apple Store’a götürün cihazı. Cihazınız İtalya’dan bakacaklar ve değiştireceklerdir ücretsiz olarak. (Türkiye’de genelde tamir değil değişim yapıyorlar, en azından şu an için.)

   • Vedat

    11/05/2014 at 01:21

    Teşekkürler hızlı cevap için. Mustafa bey tahmininizce hemen değişim yapılır mı yoksa bekletirler mi birkaç gün? Aynı gün değişim yapma durumları varsa kargoyla arkadaşıma göndereyim o ilgilensin Apple Zorluda.

    • Mustafa Tan

     11/05/2014 at 01:22

     Genelde değişim olduğu için o gün içinde hallediyorlar.

     • Vedat

      11/05/2014 at 01:34

      Birde zorlu apple’den boş randevu olsa. Şimdi bakıyorumda ”bu mağazada boş randevu yok” diye uyarı veriyor. Bari herhangi bir gün için randevu verseydi. Boş gün yok nedir yahu.

     • Osman nuri

      11/05/2014 at 14:12

      Merhabalar benim iphone 5 cihazımın üst kapama tuşu bozuldu ve garantili bir cihazdır sanıyorum teleservis ama geç geleceği için göndermek istemiyorum . Bu durumda zorlu center bana yardımcı olabilir mi yoksa garantili olduğu için garantiye mi gönder der ? Tamir mi yapar değişimmi yapar ? Tşk ederim iyi günler

      • Mahmut

       05/06/2014 at 20:56

       Benimkide aynı seninkiyle 1 dk sürdü değişimi kardeşim mutlaka git!

 106. Çağrı Kaya

  11/05/2014 at 14:42

  Herkese merhaba denizli de ikamet ettiğim için telefonumu dün kuzenim zorlu centerdeki apple store’ye götürdü.15 dakika sonra yeni cihazı aldı.tuş değişimi değil birebir yeni cihaz kutusuz olarak veriliyor 😉

  • Memurix

   12/05/2014 at 16:03

   Çağrı kaya
   Randevuyu kuzeninizin adınamı aldınız yoksa kendi adınıza mı
   Ayrıca genius bardan nasıl randevu alınır

  • Anonim

   13/05/2014 at 17:50

   Zorlu centera gidip 1 hafta sonrasına randevu aldım randevu saatimi aksatmadan benimle ilgilendiler ve yeni telefonumu 10 ak içinde verdiler

 107. osman

  11/05/2014 at 15:16

  Arkadaşlar ben de Adanadaki Başarı servise götürdüm apple in buraya getirebileceğimi söylediğini belirttim. Sistemden kontrol ettiler cihazınız Singapur kayıtlı hiçbir işlem yapamayız dediler. Zorlu Centera gidersek sıkıntı çıkarırlar mı? Bir de herhangi bir arkadaşımız götürebiliyor mu herhangi bir belge istiyorlar mı bilen cevaplarsa sevinirim.

 108. Mahmut

  11/05/2014 at 19:23

  Bi Müslüman cevaplasın Allah rızası için telefon değişiminde farklı renk talep edebiliyormuyuz ?

  • Mustafa Tan

   11/05/2014 at 19:46

   Hayır. Birebir aynısını veriyorlar.

   • Mahmut

    11/05/2014 at 22:41

    Allah razı olsun..

 109. Volki

  12/05/2014 at 11:27

  Bari boşuna “Zorlu Center randevu alın” demeyin. Sadece bu mağazada boş rezervasyon yok mesajı çıkıyor. 6 gündür aralıksız deniyorum. Telefonla aradım, oradaki Apple yetkilisi “gece 12’yi geçince deneyin” dedi. Kesinlikle imkanı yok, randevu sistemi çalışıyor olsa hiç olmazsa arada 1-2 dakikayla bir randevu yakalardık.

 110. Emre

  12/05/2014 at 19:53

  Arkadaşlar bana güvenebilirsiniz apple store gidin orda uzun boylu sakallı biri var sitede hata varmıs o hem kontrol ediyo hem veriyo randevuyu siteden beklemenin mantıgı yok bozukmus site

 111. Deniz

  13/05/2014 at 10:10

  Mrb benim cihazımdada aynı sorun var Japonya’dan almıştım orijinal ancak istda değilim telefonum uyumlu görünüyor Konya’da nerede yaptırabilirim genpa bizi ilgilendirmez dedi

 112. Birol

  13/05/2014 at 20:19

  Acaba abd cihazlarında değişiklik var mı? Alıyorlar mı

 113. Birol

  13/05/2014 at 20:21

  Acaba a b d cihazlarında değişiklik var mı Alıyorlar mı

 114. Ahmet

  14/05/2014 at 03:21

  Mustafa bey 5 gündür uğraşıyorum randevu almak için ama alamıyorum acaba tüm herkes mi böyle yoksa sıkıntı nedir yani. Bu saatte bile girdim randevu alamıyorum. Bi de randevuyu kac gün sonrasına veriyor site randevü alan arkadaslar yardımcı olabildiler mi.

  • Anonim

   14/05/2014 at 07:06

   İnternetten bende almak için çok uğraştm fakat ne yazıki imkansız gibi birşey , tesadüfen zorlu center apple store da gezerken ordan alabileceğimi 1 hafta sonra yer olduğunu söylediler randevuyu aldım , o gün onsaatte gittim ve 10 dk sonra yeni telefonumla storedan çıktım

   • Ahmet

    15/05/2014 at 00:03

    Kardes bende arkadaşı gönderdim ama internetten almanız lazım demişler. Sen orda kimle görüştün biraz bilgi verir misin

 115. Ahmet

  14/05/2014 at 03:23

  Selam arkadaslar

 116. Volki

  14/05/2014 at 10:53

  Arkadaşlar, internet üzerinden randevu almak için boşa uğraşmayın. Ben dün akşam zorlu centera gittim. Randevuyu oradaki görevliden aldım, randevu almak için bile uzun bir kuyruk vardı. En erken randevuyu 2 hafta sonraya alabildim. Yeni açıldıkları ve yıllardır orijinal servis hizmeti bekleyen çok sayıda insan olduğu için şu anda aşırı bir yoğunlukları olduğunu, işler yoluna girene kadar internet üzerinden randevu sistemi yerine mağazadan randevu sistemini yürütmek durumunda kaldıklarını anlattılar. Ayrıca gayet pozitif ve yardımcı bir tutum sergilediklerini de eklemeliyim. O sebeple randevu almak için şu andaki tek çareniz mağazadan almak.

  • Ahmet

   14/05/2014 at 14:56

   Kardes bende dün arkadasımı gönderdim zorlu centere ama internetten randevu almak lazımmış

 117. Aydın

  14/05/2014 at 14:55

  Mustafa bey ben telefonu arabistandan aldım.
  Bakarlarmı acaba

 118. birol

  14/05/2014 at 16:32

  Arkadaşlar internetten randevu almak resmen imkansız, Apple store’u aradım. pazartesi 7:30 da alın dediler. girdim baktım hepsi dolmuş. Nasıl oluyor anlamıyorum.
  Gidenler Abd cihazlarında değişiklik varmı söyleyebilir mi?

 119. Ahmet

  14/05/2014 at 20:20

  Arkadaslar bi cevap verin

 120. şskir avcı

  15/05/2014 at 15:54

  ARKADAŞLAR BEN RANDEVU ALIP GİTTİM CİHAZI YURT DIŞINDAN ALDIĞIM İÇİN AMERİKA ÇIKIŞLIYMIŞ O YÜZDEN SADECE AMERİKADA YAPTIRABİLİRSİN DEDİ BİLGİNİZ OLSUN.

 121. umit

  16/05/2014 at 13:24

  Forumunuz sayesinde detaylı bilgi sahibi oldum bu sayede cihazımı değiştirdim. Size sanıyorum kendi değişim tecrübemi yazarak teşekkür edebilirim.

  Cihazım iphone 5’di, Hollanda’dan almıştım, 1 yıl garanti süresi dolmuştu, Power tuşu pek problem çıkarmıyordu, öncelikli sorunu pilin bozuk olmasıydı, seri numarası değişim programındaki cihazlar listesinde vardı. Değişimi 5 dakika sürmedi. Cihazı kontrol edip, çekmeceden yeni bir cihaz çıkarıp ve benden bir imza alıp işlemi tamamladılar. Yukarıdaki soruları da cevaplaması için işlem ile ilgili detaylar;

  – Cihazı aldığım yeri sordular
  – Cihazda safariyi açıp bir diagnostic raporu gonderip tabletlerinden cevabına baktılar
  – Cihazımın pilinin arızalı olduğunu söylediler, bununla ilgili rapordan bahsettiler. Zaten asıl sorunum da oydu hazırlıklı gitmiştim, garanti süresi içinde apple store call center ile görüştüğümü, testler yaptıklarını, sonucunda pilin sağlam olduğunu söylediklerini fakat şikayetimin geçmediğini anlattım. Kayıtların beni doğruladığını söylediler ve özür dilediler, Görüştüğüm aylarda Türkiye’de yeni hizmet vermeye başladıklarını söylediler. Zaten power tuşu nedeni ile cihazın değişim kapsamında olduğunu teyit ettiler
  – Cihazımın yedeğini alıp almadığımı sordular, sonrasında cihazı resetlediler. Yassı küçük bir kutu çıkardılar içinde sadece iphone 5 vardı. Yeni cihazı bana verip eskisini de bu kutuya koyup, imzamı da alıp yanımdan ayrıldılar. 90 gün garanti süreniz var dediler, verdikleri kağıtta da garanti süresi yazıyor. Sonrasında tüm kontrolleri (camera, hoparlör, ekran) ve restore kurulumları (7.04 versiyon kurulu idi) yaptım oradan öyle ayrıldım. Buna göre zaman ayırmanızda fayda var, tekrar oraya geri gitmeniz gerekmesin

  Notlar:
  – Aplle store’da Wi-fi olduğu için orda backup-restore işlemlerini yapabilirsiniz
  – Randevu konusunda cevapları çelişkili, arkadaşım için de randevu istedim internetten randevu haftalık açılıyormuş, pazar akşamı deneyin dediler gece girdim ama değişen birşey yoktu
  – Genius bar randevu kontrollerini top sakallı ve uzun boylu bir arkadaş organize ediyor adı Cumhur. Gittiğinizde sanırım kendisi de yardımcı olabilir.
  – Beyaz renk iphone 16 ve 32 GB kalmamıştı, bu hafta içi gelecekmiş, gelenleri geri çeviriyorlar, bu yüzden tartışmalar çıkıyor
  – Randevu saatimde sistemleri durmuş olduğu için ve önceden haber vermedikleri için yarım günüm telefon için geçti diyebilirim, telefon stoğunun azaldığını duyunca sonra iş uzamasın diye pazar günümü feda ettim diyebiliriz. ilk gidişimde bir saat bekledim, sistem çılmayınca akşama kaydırılmasını talep ettim, akşama kaydırmışlar ama konuştuğum zamana değil de yarım saat öncesine randevu yazmışlar, bu sefer de randevunuza geç kaldınız dediler, orda da bekledim bi yarım saat en az. Hala acemilikleri var. dışarıdan gelenler için sıkıntı olabilir. Normalde pazar günleri 12:00-14:30 arasında ABD’de sistem kapalı oluyormuş bakım için, bana randevu verilmemesi gereken saate randevu verilmiş dendi

  – Genius Bar’da beklerken bazı kullanıcıların çanta dolusu geldiğini, birden çok telefon ve tablet getirdiğini, uygun olanların değiştirildiğini gördüm. Bu yüzden şehir dışından gelecek arkadaşlar toplu getirip değiştirmeyi deneyin bence

  – Bu noktada da Genpa için de bir not düşmek istiyorum. Şanslıyımki İstanbul’dayım, Anadolu’da Genpa’ya mecbur kalan arkadaşların durumu daha sıkıntılı. Ben daha önce 45 gün Genpa ile uğraşmak zorunda kaldığım için ve bizleri enayi yerine koymaları yüzünden kavgalar yaptığım için ikinci telefonumu yurtdışından aldım, para kazanamasınlar diye. Bu adamlar değiştirdikleri ekran içinde bıraktıkları kıl ve parmak izini bile düzeltmek için bile bir hafta bekleten adamlar, bunu yapan da Etiler genpa.
  Apple Store randevu günümden önce bir gün beyoğluna yolum düştü, istiklal caddesindeki Turkcell’in kendi mağazası içinde bulunan Genpa’nın servis masası Gentech’e uğrayıp telefonumu gösterdim. Hiçbirşeyin değişmediğini gördüm (Örneğin Pupa’daki büyük değişim görüyorum Apple Store’un gelişinden sonra). Adamların değişim programından haberleri zaten yok. Bana verdikleri cevap şu; ” telefonun pil arızasının kaydını gün gün tutmuş haklısın, fakat zamanında da gelsen Hollanda telefonları bizde garanti dışı. Power tuşuna gelince power tuşun bak basıyorum çalışıyor, bozulunca gel, zaten cihazın garanti dışında, geldiğinde de parayla değişir”. Tarz üç aşağı beş yukarı böyle birşey.

  Tekrar teşekkürler.

  • Ahmet

   17/05/2014 at 00:47

   Ümit kardeşim bende arkadasıma randevü aldırdım. 26 mayısa randevu aldı. Sence o zamana kadar telefon kalır mı hani stok azalıyor dedin ondan soruyorum

   • umit

    20/05/2014 at 12:42

    Daha sonra arkadaşlar uğradı Zorlu’ya stok sıkıntısı giderilmiş. sanıyorum sıkıntı yaşamazsınız.
    Bu arada mağazadan da sıkıntı çıkarmadan randevu verildiğini söylediler.

  • Ufuk

   17/05/2014 at 01:38

   Hocam beyaz renk iPhone 16 ve 32 gb kalmadı demişsiniz. Acaba kalmayan cihazlar iPhone 5 mi ? 4 veya 4s mi ?

   • umit

    20/05/2014 at 12:42

    benim gördüğüm 5’di ama sıkıntı yokmuş şuan

 122. Saqoist

  17/05/2014 at 15:50

  Amerika çıkışlı Iphone 5 sahipleri neden mağdur ediliyor sonuçta bu genel bir sorun ise hepsi yapılmalı. Telefon ile görüşme yaptım Amerika çıkışlı telefonların tamiri icin izin verilmiyormuş ne saçma acaba bunun mantıklı bir açıklaması var mı

  • mturk

   17/05/2014 at 23:54

   kendi ülkelerinden çıkan cihaza güvenleri bu kadar sanırım.aynı sorun benim cihazda da var.

   • umit

    20/05/2014 at 12:45

    benim orada dinlediğime göre Amerika Iphone’larda cihaz özellikleri farklı. Frekanslar vs de farklı sanıyorum. Sistemin dışına çıkamıyorlar gmrdüğüm kadarıyla, servise gelen cihazın rengine kadar birebiri ile değişimi sistem onayı ile yapıyolar. Hoş bir durum değil tabiki, sorun bundan kaynaklı olabilir.

 123. gizem

  17/05/2014 at 16:18

  randevu almak için uğraşan arkadaşlar,

  Sabah 10:00’da deneyin derim…

 124. Erkan7519

  17/05/2014 at 16:30

  Mustafa bey,
  Telefonum Polonya’dan alınma. Sorgulamada değişim için uygun görünüyor. Ve bu sabah ilk denememde yarın için randevuyu kaptım. Ancak tuşla ilgili şu ana kadar bir sorun yaşmadım. Buna rağmen değişim gerçekleşirmi?Sorun yaşamayıpta değişimi sağlanan arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşabişirmi ?

  • Erkan7519

   18/05/2014 at 18:51

   Arladaşlar,
   Yukarıda belirttiğim gibi randevum üzerine gittim ve tuşum sağlam olmasına rağmen telefonum değiştirildi. Randevu olarak da şanamıdır nedir iki denememde aldım. Cumartesi sabahı saat 10:00. 11:00 arasında girdim siteye ve pazar gününe randevunı aldım. Hatta olup olmadığından emin olmak için tekrar tekrar randevu sayfasına girdim. Ve 3 randevu birden aldığımı fark edince 2 sini hemen iptal ettim. Herkese bol şana.

 125. MilnAz

  18/05/2014 at 06:20

  Abi ABD çıkışlı telefonlar için bir değişiklik var mı veya olmasını öngörüyor musunuz?

 126. pelin

  18/05/2014 at 22:16

  Telefonumu suudi Arabistan’dan aldım geçen sene Mekke’den orjinal.Fakat kilit tuşum bozuldu. Tahminen ne kadar ücret alırlar parça değişimi için? yardımcı olursanız sevinirim..

  • Ahmet

   19/05/2014 at 11:25

   Eğer telefonunuz bu programa uygunsa tamirde herhangi bi ücret talep etmezler.

 127. Can

  19/05/2014 at 18:22

  Benimde telefonum amerikadan hedye gelmişti, şimdi aradım sordum. teknik destekteki eleman biz maalesef bir işlem uygulayamıyoruz ama bu konuda çok fazla mağdur müşteri olduğu için en üst düzeylere isteklerde bulunduk falan dedi. 1 yada 1,5 ay sonra bu konuda bi değişiklik olup amerika cihazlara servis vermeye başlayabiliriz bizi takip edin dedi.

  • Anonim

   21/05/2014 at 21:31

   bugün aynı görüşmeyi bendeyaotım. benim cihazımda ABD ürünü olduğu için işlem yapılamayacağı söylediler. Peki TR de bu uygulama ne zaman başlayacak diye sorduğumda net bir cevap veremeyeceklerini söylediler. 5 yıldır İngiltere de Apple Store olmasına rağmen ABD ürünlerine yeni bakmaya başlamışlar. O yüzden ne net birşey söyleyip sizi bekletmek istemeyiz dediler.

  • Rıdvan

   27/05/2014 at 22:11

   Arkadaşlar merhaba, benim Tayland tan getirtiğim iphone5 im vardı. 1 yıl sonra power tuşu bozuldu ve zorlu center ı aradığımda cihazımın ABD çıkışlı olduğunu öğrendim. ABD cihazlarına malesef tr de destek verilmiyor ama sadece ABD de destek verildiği de yalan. apple zorlu ile görüşmemde telefonun garantisi bittiği için ABD de değişim için 269 dolar veya diğer avrupa ülkelerinde Almanya hollanda, ingiltere…gibi hatta japonya ve hong hong ta bile değişim yapabileceğim söylendi. bende Almanya ya giden bir arkadaşıma telefonumu gönderdim ve apple store dan aldığım randevu ile az önce sorgusuz sualsiz 250 euro karşılığında birebir değişim yaptırdım. eğer garanti olsaydı bu ücreti vermeyecektim tabi. telefonu aynı rengiyle değiştiriyorlar. ve telefonumda birsürü darbe izi ekranın düşmeden dolayı 1-2mm yerinden oynadığı halde değişim gerçekleşmesi beni çok memnun etti. bu konuda sorusu olanlara cevap verebilirim çünkü ABD çıkışlı iphone lar için bir sürü belirsizlik ve yalan yanlış haberler ve yorumlar var…

   • ONUR

    31/05/2014 at 12:00

    Merhabalar, Ben de güncel olarak bu tarz bir durum yaşadım. Kullanmış olduğum i phone 5 USA’dan alınmıştı. Bu program kapsamında Türkiye’deki apple store’dan yararlanıp yararlanamayacağımı sordum müşteri hizmetlerini. Ben de sizin gibi aynı cevabı aldım. Avrupa’daki apple storelardan destek alabileceğimi belirttiler. Hollanda’ya giden bir arkadışım vasıtası ile Amsterdam Apple store’a gönderdim cihazı, cihazı kontrol ettikten sonra onarım (ücretsiz, 1 yıllık garantisi doldu.) için 2 hafta süre istemişler ve ayrıca bire bir değişim istenirse eğer 250 euro bedel talep etmişler. Benim merak ettiğim nokta şudur: Garantisi bitmiş olduğu halde bu program kapsamında cihazı ücretsiz olarak bire bir değiştirilen arkadaşların olduğunu biliyorum forumlarda yazılanlara göre, Acaba benim cihazımdan niye değişim için ek ücret talep ettiler, aynı prosedürler geçerli değil mi? Cevabınız için teşekkürler

 128. Baris

  20/05/2014 at 17:43

  Mustafa ben ben bgun iphone 5 aldim ikinci el ust tus basiyor ama sanki biraz ice gomulmus rahatca basilmiyor ama biraz sert basarsaniz clisiyor simdi ben bu u yollasam bana cihazin sifirinimi yollayacklar ?

 129. MEla

  20/05/2014 at 18:41

  Kolay gelsin Mustafa bey,öncelikle bu değişim kapsamında kısmını anladım peki 2yıl değişim için verilmiş bizim na kadar süremiz kaldığını nereden öğreneceğiz.ikinci kısımsa siz Amerika’dan ucuz aldınız ve şuan haksızlık yapmayın diyorsunuz peki elin Avrupası(Doğu Avrupa dağil) ve elin Tayland’ından alınan ürünün değiştirilip iphonenin asıl ülkesinden alınmaların değiltirilmemesi haksızlık değil midir?

  • Vedat

   21/05/2014 at 11:26

   Bu program 5 Mayıs’ta basladi, bu durumda 5 Mayıs 2016 tarihine kadar devam edecek. Ben 6 çıktığı zaman telefonu götürmeyi dusunuyorum. Degisimle verilecek cihazı sıfır olarak daha yuksek degerde satıp ip6 icin daha az para vermis olurum diye dusunuyorum

   • Emre

    21/05/2014 at 16:39

    Bu uygulamanın 2 yıl geçerli olacağı konusunda bilgiyi nereden aldınız? İphone 6 çıkana kadar telefonunuz kullanılabilir durumda(kilit tuşu çalışıyor/çalışmıyor) olacak mı? Ve son olarak iphone 5’iniz de ne gibi problem var?

    • ahmet

     21/05/2014 at 21:54

     merhaba emre bey, 2 yıl geçerli olduğu hakkında bilgi apple web sitesinde var. https://ssl.apple.com/tr/support/iphone5-sleepwakebutton/ link bu.
     Bu program iPhone 5 modellerini kapsar ve ürünün ilk satılışından sonraki 2 yıl boyunca geçerlidir.

     • Anonim

      22/05/2014 at 01:29

      evet oraya dikkat etmemişim bilgilendirdiğiniz için teşekkürler vedat bey. peki siz randevu alabilmeyi başarıp telefonunuzu değiştirebildiniz mi?

      • umit

       22/05/2014 at 10:25

       Peki 2 sene boyunca cihazın değiştirileceği garanti mi?
       İlerde sadedce tuş değiştirilmeye başlanırsa? Ki ABD’de öyleymiş.
       Türkiye’de yeni olduklarından dolayı değişim yapılıyor olamaz mı?

       • Emre

        22/05/2014 at 15:05

        mağazayı yeni açtık müşterilerimize bir güzellik yapalım mantığıyla hareket edeceklerini pek sanmıyorum. plan program çerçevesinde cihazların üst tuşu şuan tamir edilemediğine göre uygun olan cihazlara değişim yapacaklardır diye tahmin ediyorum.

 130. barıs

  21/05/2014 at 18:28

  mustafa bey banan bir cevap veriseniz sevinirim cihazımı biraz önce yolladım üstü tus kapsamına giriyor die simdi cihazımı sıfırlyaıp yollayacaklar yoksa tusumu yapıp yollaycaklar ?

  • Emre

   22/05/2014 at 01:31

   cihazı sıfırıyla değiştiriyolar. ama öncesinde randevu alınması gerekli

   • Ömer

    22/05/2014 at 09:37

    Cihazda sorun yok ama seri numara programa uyuyor, değişim olur mu?

    • Mustafa Tan

     22/05/2014 at 09:39

     Niye değiştirsinler durduk yere cihazı 🙂

     • Erkan7519

      22/05/2014 at 17:41

      Arkadaşım
      Benim cihazımızda sorunu yoktu. Ama değişime uygundu. Kontrol bile etmeden yeni cihazı verdiler. Ayrıca ben Polonya’dan Aralık 2012 de almıştım cihazı. Değişim programında görünüyorsan randevunı al cihazını götür.

      • İbrahim

       04/06/2014 at 12:24

       Erkan Beye telefonun dış görünüşüne bakıldı mı?

    • barıs

     22/05/2014 at 15:10

     mustafa bey ben randövü felan almadım direk cihazı aldıgım yerden durumu izah ederek garatiye yolladım randövü sartmı hatay dörtyolda oturuyom buralarda zorlu center gibi bir yer yok ?

     • Erkan7519

      22/05/2014 at 17:46

      Ayrıca yeni verilen cihazda 6.01 kuruluydu. Sanırım elde kalan eski stokları bu şekilde eritiyorlar. Artık apple Store’yi i5 satışı yok zaten.

 131. Aydın

  22/05/2014 at 10:02

  MD297B/A telefonumun model nosu ben izmirden gitcem boşuna gitmek istemiyorum degişm yaparlarmı dügmede arızalı yardımcı olursanız

  • Emre

   22/05/2014 at 15:00

   arızalı tuşu varsa, cihazın seri numarası uygunsa randevu aldıktan sonra giderseniz değişim yapıyorlar

 132. Mehmet öztürk

  23/05/2014 at 11:29

  Amerikada deil kardeş. Türkiye girişli.

  Ayrıca değişimlerde size telefonunuz hangi reknse onu veriyor. İsteseniz bile farklı bir renk vermiyolar. Ayrıca üste para verip ıpone 5S de alamıyosunuz. Bu sadece amerikada ve avrupada varmış. İlerde ülkemiz avrupa birliğine girersek bizdede olur sanırım. :))))

 133. Yunus Emre

  25/05/2014 at 00:44

  Merhaba benim telefonum Singapur çıkışlı diyor acaba götürsem değilim yaparlar mı ? Acil bilgilendirirseniz sevinirim ..

 134. Burak

  25/05/2014 at 13:45

  Merhaba, Mustafa Bey.

  Genius Bar’dan yaklaşık iki haftadır randevu almaya çalışıyorum. Ama sonuç yok, geçen hafta yinede randevusuz olarak Zorlu Center’a gittim ama maalesef sonuç hüsran. 🙁 Telefon değişim programında ve üst tuşunda sorun var. Değişim olacak ama randevu almamız konusunda bize nasıl yardımcı olabilirsiniz. Belli bir saati yada zamanımı var mı bu işin :).

  Yardımlarınızı rica ederim. Teşekkürler.

  • Emre

   26/05/2014 at 22:06

   her gece saat 00.00 deneyerek ve sayfayı sürekli yenileyerek dene derim üstad ben öyle alabildim 🙂

   • Burak

    28/05/2014 at 18:20

    eyvallah Emre kardeşim, yardımın için teşekkür ederim, biraz uğraştım ama sonunda aldım randevuyu 🙂 pazartesi günü bakalım kısmetse halledıcez, yanlız Bursa da yaşıyorum, tel şu an İstanbul’da tanıdığım birisi ile göndersem yardımcı olurlar mı diye düşünüyorum, yoksa riske atmayıp kendim halledicem 🙂

    Kendime çok iyi bak.

 135. Mustafa

  25/05/2014 at 18:15

  Arkadaslar merhaba buradab amerika cihazlari icin bilgi verecegim. Kac haftadir forumdaki yorumlari heyecanla takip ettjm. Belki amerika cihazlariba bakarlar diye. Kimileri yakinda bakacaklar kimileri asla bakmayacaklar kimileri apple yetkilileribe mail attik cevap bekliyoruz yakinda bakacaklar diyordu. Bilgi kirliligini onlemek icin buradan bugun applestore deki arkadaslarl yaptigim sohbeti aktaracagim. Birincisi amerika cihazlariba bakmamak tamamen ulkemizin yasal sebeplerinden kaynaklanan bir durum turkiyeye toplu halde cdma teknolojisibe sahip telefon sokmak yasakmis. Sirketlerin bu telefonlari kayit altina almasi yasakmis. Ayrica cdma teknolojisine ait yedek parcada sokmak yasakmis. Bende bu durum uzerine telefonu zaten degisiyosunuz neden teknoloji farkini one suruyosunuz dedigimde biz kesinlikle burada telefonunuzun aynisi ile deggisim yapmak zorundayiz. Bu sebeple sizin telefonuunuzun muadilini zaten turkiyeye sokamiyoruz ve degisim yapamiyoruz seklinde bir cevap aldin. Durumun tamamen turkiye kanunlari ile alakali oldugunu applestore la ilgili bir durum olamdigivni birttiler ancak ileride kanun degisir ve turkiyeye cdma teknolijbili telefon sokabilirsek herturlu hizmeti verebiliriz dediler. Simdilik applestore un yapabilecegi birsey yokmus. Bu arada cdma teknolojiki telefonlari bireysel olarak yurtdisindan ulkeye sokabiliyosunuz ancak sirket uzerine kayit olamaiyor bu sebepten dolay bireyler amerikadan cdma teknolojili telefon alabiliyrrlar. Ayrica telefonunuz amerikadab alinmis diye size kesinlikle bakmiyorlar gibi bir yorum cikarmayin lutfen . Gidip telefonunuzu cihaza sokun. Cunku amerikada uretilen tun telefonlar cdma teknolijisine sahip degilmis. Sizin telefonunuz biyle bir telefon olabilir. Anerikadab aldim dememe ragmen israrla cihazdan sorgulattikar ne yazik ki cdma teknoloisi verdi bende. Konuyu aydinlatmak istedim. Umarim yardimci olabilmisindir.

  • mturk

   26/05/2014 at 21:39

   öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.benim cihaz da amerika çıkışlı A1428 modeli.internette bir sitede bu modelin cdma değilde gsm teknolojisi kullandığı yazıyor.o zaman zorlu center bu cihaza destek verir sonucu çıkar mı buradan?

  • gökay

   28/05/2014 at 12:40

   benim telefonda amerikadan. cdma-gsm farketmez apple store ile görüştüm. amerika çıkışlı cihazlara servis yapmıyorlar. daha önce burayada yazmıştım fikirlerim değişti kesinlikle apple çalışanları bilgi kirliliği yaratıyorlar.

 136. Ati

  26/05/2014 at 09:04

  Günaydın.Mustafa bey ben suan zorlu Center’a gitmek üzereyim size acil bi sorum var Fransa’dan iphone 5 aldım pasaport kaydını yaptırdım fakat simlock olduğu için burda gevey çip taktırdım şimdi ise hatalı seri No çıktı garanti Belgesi’de var Apple Store a gittiğimde çip takılı diye garanti kapsamından çıkarırlarmı ? Teşekkürler iyi günler ..

 137. Hakan Samli

  26/05/2014 at 12:18

  Merhaba benim Türkiye’den alınma iphone 5 telefonumun üst tuşu bozuk ama yaklaşık 1 sene önce içi açılıp küçük bir işlem görmüştü. Değişimden önce içi açılıp işlem görmüş mü diye kontrol yapıyorlar mı yoksa telefon uygunsa ve üst tuş calışmıyorsa değiştiriyorlar mı hemen ?
  saygılar

  • Anonim

   26/05/2014 at 20:39

   Telefonu fiziksel olarak kontrol etmiyorlar. Gelişi güzel yüzersek süzüyor. Ayrıca benim tel programa uygun fakat tuşu sağlam olduğu halde bile değiştşrildi.

 138. Özkan

  27/05/2014 at 19:43

  ARKADAŞLAR ZORLU CENTER ‘ dan RANDEVU ALMAYA UĞRAŞMAYIN BENDE AYNI ŞEKİLDE GÜNLERCE DENEDİM ALAMADIM.BU GÜN ANKARA GENPA TEKNİK SERVİSE GİTTİM VE BİR SAAT İÇİNDE YENİ CİHAZIMI VERDİLER.AYNI ŞEKİLDE BAŞARI TEKNİK SERVİSDE YAPIYOR FAKAT BİRAZ KALABALIK VE İŞLEM YAVAŞ İŞLİYOR.

 139. Rıdvan

  27/05/2014 at 22:41

  Mustafa TAN bey; yurtdışından iphone 5 aldım ve bende de power tuş sorunu oldu.bugun itibarı ile telefonu almanya da birebir yenisi ile değiştirttim. daha önce telefonun pasaport kayıdını yaptırmıştım. ancak şimdi yeni telefonda imei değişeceği için tekrar pasaport kaydı yaptırmam mı gerekiyor yoksa bana verilen değişim belgesi ile hangi birime nereye başvurmalıyım. Bu konuda cevap verebilirmisiniz? Şimdiden teşekkürler

  • gökay

   28/05/2014 at 12:43

   değişiklik almanyada ise yeni kayıt oluşturmalısın

   • Rıdvan

    28/05/2014 at 23:43

    yeniden kayda gerek yokmuş…değişim belgesi bir dilekçe ve eski pasaport kayıt kimlik fotokopisi yeterli

 140. Ati

  28/05/2014 at 18:43

  Merhaba.şuan Apple Store dan geldim randevu alamadığımı söyledim onlarda bana bu akşam 24:00 den sonra açılacağını ve 250 kişilik bi kontenjan olduğunu ve 1 hafta sonrasına vericeklerini söylediler randevuyu.benim telefonum simlock lu France orange hatlı ben onu burda sim geveyle kullandığımı söledim onlarda bana orange la anlaşmalı olduğu için telefonumun simlock u açtırmadan hiç bir şekilde işlem yapamıycaklarını söylediler bu şekilde problemi olan arkadaşlar a haber vermek istedim faydalı olduysam teşekkürler.

 141. ömer

  28/05/2014 at 19:27

  arkadaşlar geçen hafta salı günü siteden, bugüne randevu aldım. Cihazım programa dahil ve üst tuşumda her hangi bir problem yoktu. Cihazımı turkcellden 1.5 sene önce almıştım. Gitmeden önce nette biraz fikir sahibi oldum çoğunluk artık üst tuşu bozuk olmayanları progaram dahilinde olsa bile değiştirmediklerini söyledi. Bende apple store gittiğimde üst tuş içeriye gömük kılıf ile kullanamadığımı belirttim (kılıflı hiç kullanmamıştım), kameramın bozuk olduğunu netleme yapmadığını söyledim cihazı aldı 1 dk sonra yanıma yeni cihazla geldi cihazımın kamerasında sorun olduğunu söyledi ve yeni cihaz verdi. Yeni cihazda ios 6 yüklüydü. ayrıca verilen cihaz dışarıdan herhangi bir yerden alınan cihazla aynı olduğunu sadece paketleme esnasında farklı paketlendiğini söyledi. Eğer normal paketlenirse ülkeye girerken vergiye tabii tutulacağını iletti. ve değişim raporunda “cihaz kalite programına dahil tuş içine gömülmüş ve cihazın kamerası netlemiyor” ifadesi yer alıyor.

  Orada tanıştığım yanımdaki diğer arkadaş ise cihazı programa dahil ve tuşunda herhangi bir problem yoktu. Oda cihazım tutukluluk yapıyor dedi. kontrol edildiğinde bi sorun yok dediler. Bu sefer şarjda iken elektrik çarpıyor dedi. Bir süre şarda bekletti ve herhangi bir problem çıkmadı. Adam fırsat bu fırsat şarda çok ısındı dedi ve değişim yaptılar 🙂 cihaza baktım normal bir ısınmaydı kendi cihazıma göre kıyasladığımda.

  Değişim programına dahil olan arkadaşlar randevu alıp cihazınızı gösterin bir şekilde değişim alırsınız (ısınma, batarya, kamera …)

 142. Ömer

  28/05/2014 at 21:36

  Arkadaşlar randevu için 24:00 girin apple kimliği girdikten sonra iphone seçin yer yok ise geri ileri geri ileri yapın bir müddet sonra sistem sizi atıcaktır sürekli tekrar edin siyah ekran yerine değişik bi görüntü gelecek yandaki ok işaretinize sağ tarafı seçerek boş yer göreceksiniz

  • Vedat

   30/05/2014 at 00:38

   Gercekten ise yarayacağını sanmıyorum bu yöntemin. Tam o esnada yeni randevuları açmışlardır, denk gelmiştir diye dusunuyorum. Ama anlamak güç, mademki bu kadar talep var o halde kargo ile gönderimleride kabul edebilirler insanlar bi randevu almak icin haftalarca çırpınmak zorunda kalmasalardi.

 143. Mevlana tarlacı

  30/05/2014 at 03:02

  27 mayısta zorlu appe store servisine randevulu gittim, ingiltere’deki apple store’dan aldığım cihazın 30 aralık 2013’da 1 yılı geride bırakmıştı. Garanti süresi bitmeden 1 ay once apple türkiye müşteri hizmetlerini arayarak uyut-uyandır tuşu ile sorunu dile getirdim ve bana +45 gün ek garanti süresi verdiler ki zorlu’daki store’nin açılışına denk gelebileceğini söylediler. Fakat verilen ek sürede storemiz açılmadı ve ek sürenin bitiminden de 3 ay geçmesine rağmen şansımı denemek istedim ve cihazımı 5-6 dk içerisinde yenisiyle değiştiler.

 144. Emre

  30/05/2014 at 12:44

  30 Mayıs Cuma günü yani bugün saat 11.20 de aldığım randevuyla apple store’a gittiğim gibi hayal kırıklığıyla geri döndüm. Cihazımın seri numarası programa uygun gözüküyor fakat uyku tuşu çalışır durumda. Cihazımın home tuşu sağa yatık(yamuk) olduğu halde yardımcı olamayacaklarını söylediler. O kadar sorunu olmadığı halde telefonların değiştirildiğini söylesem de sonuç alamadım. Home tuşunun düzeltilmesiyle ilgili ekranın değiştirilmesi bunun içinde ücret ödemeniz gerekebilir gibi bir çözüm sundular dalga geçer gibi. Sadece uyku tuşu bozulduğu takdirde gelirseniz yardımcı olabilirizle uğurladılar.

  • Vedat

   30/05/2014 at 19:25

   Emre bey üzüldüm sizin adınıza. Keske şarj olurken asırı ısınıyor falan deseydiniz. Genelde o durumda yardımcı oluyorlar. Ayrıca randevu almayı nasıl başardınız 🙂

   • Emre

    30/05/2014 at 20:09

    Aslında öyle bir durum da var fakat o kadar inanmıştım ki değiştirileceğine sonuç hüsran. Benimle ilgilenen Genius Bar’da ki hanım abla da en başından tavırlarıyla pek yardımsever gözükmedi cihazın değiştirilmemesi ona sanki katkı sağlayacak, değiştirimeyen her cihaz için prim alabileciğini düşünmüş olabilir 🙂 Bilmiyorum ya üst tuşun bozulması için çabalayıp durucam ya da tekrar randevu alıp daha hazırlıklı olabildiğince sorundan bahsederek şansımı deneyeceğim 🙂 Randevu alma olayına gelirsek her gece saat 00.00 da randevu sayfasını sürekli deneyerek başarıya ulaşmıştım.

    • tayfun

     31/05/2014 at 13:41

     saçma çok saçma ben asistan toucle ile kullanıyorum cihazı. benim günahım ne telefonu tam anlamıyla adam akıllı kullanıyorsam diyemedin mi

     • Emre

      31/05/2014 at 20:38

      Home tuşu yamuk ama çalışıyor estetik açıdan rahatsız edici. Keşke bozuk olsa 🙂

 145. Baris

  31/05/2014 at 01:48

  Sifir cihazim bu gun geldi 🙂 4 gunde degisim yapildi ios 6 yuklu olarak beyaz iphoneme kavustum ve ios 7 dende kurtuldum 🙂

  • Emre

   31/05/2014 at 01:59

   Öncelikle hayırlı olsun yeni cihazınız. Eski cihazın üst tuşu arızalı mıydı acaba yada ne gibi problemi vardı?

   • Baris

    31/05/2014 at 21:17

    Hayir sorunsuz calisiyodu her seyi

    • selin

     31/05/2014 at 22:19

     Cihazı hemen orada değiştirmiyorlar mı ? 4 gün sonramı veriyorlar anlamadım ?

    • Emre

     31/05/2014 at 23:29

     Herşeyi çalıştığı halde hiç birşey sormadan nasıl değişim yaptılar üst tuşu bozuk olduğu takdirde yardımcı olabilirizle uğurladılar beni. Randevu görüşmesini biraz ayrıntılı anlatır mısınız Barış Bey ricam etsem.

 146. Huseyın

  31/05/2014 at 18:39

  Seriye uygun üst tuşu bozuk telefon arıyorum nakit alım var randevum mevcut

  • Hasan

   01/06/2014 at 01:38

   Bende var Hüseyin kardeş.

   • huseyin

    02/06/2014 at 16:21

    Iletisime gecmek için numarani yada mail adresini verebilir misin

  • How can i say

   10/08/2014 at 02:40

   Telefon no veya mail ver bende de var

 147. Vedat

  01/06/2014 at 00:47

  Saat 00:03 de randevu sayfası açıldı. Tam onayladım ama o sırada sayfa kapandı hata verdi. Sonrasında defalarca denerken sayfa açılmadı, ağzıma geleni söylerken bir baktım Haziran 7 saat 16 ya randevuyu almıştım nasıl olduysa 🙂

  • Ömer

   01/06/2014 at 12:27

   İşe yaradı sanırım

   • Vedat

    02/06/2014 at 07:16

    Evet ise yaradı hakliymissiniz 🙂 bursada yasıyorum ben. Cihazı bir arkadasa verip götürmesini sağlayacağım umarım randevuyu alan kişiyle randevuya giden kisinin ismi tutmuyor diye arıza çıkartmazlar.

 148. Kürşat

  02/06/2014 at 16:25

  Böyle bir şey yok iki tane cihazım var iki randevuyla gittim birisi ABD cihazi diye düğmesi bozuk olmasına rağmen değişim yapılmadı diğeride seriye uygun olmasına rağmen üst tuş çalışıyor diye değişim yapılmadı ayrıca samet isimli çalışanın davranışları da apple ye kesinlikle yakışmıyor cihazda ısınma sorunuda mevcut ancak ilgilenmediler yazık doğrusu

 149. Emre

  02/06/2014 at 18:38

  Bugünden itibaren cihazın seri numarası programa uygun ve üst tuşu bozuk olmadığı halde cihaza değişim yaptırabilenler burada bilgi paylaşımı yaparsa sevinirim. Teşekkürler.

 150. Mahmut

  02/06/2014 at 19:05

  Arkadaslar bende iphone 5 var ve evet degisim gozukuyor. Ama pilimlede acayip basim dertte 40 dayken kapaniyo sarja takinca geri geliyor 40 dan devam ediyor dolmaya. Carsamba randevum var ama telefonumda ufak tefek cizikler var degisim uygulanir mi?

  • Emre

   02/06/2014 at 20:18

   Zannediyorum uyku düğmesiyle alakalı bir probleminiz yok. Çiziklerle alakalı herhangi bir sıkıntı yaşanacağını sanmıyorum. Randevudan sonra burada değişim yapıldı yada yapılmadığıyla alakalı bilgilendirme yaparsanız sevinirim.

   • Kadir

    02/06/2014 at 23:23

    Arkadaslar benim telefonum yeni alınmıştı duhoktan getirtmistim
    Ancak ekran bozuk çıktı bir ay kullandım sonra kapandı
    Ap Store a gönderdim ekran bozuk ve tel açılmadıgi icin degisim yapmadılar (seri no degisime uygundu)
    Güya daha önce tel açılmış falan dediler halbuki ben yeni almıştım
    Tel elimde patladı bu durumda olanlar yazsın
    Yani oyle her tel i değiştirmiyorlar

 151. Muzaffeer

  03/06/2014 at 00:41

  Arkadaşlar a1428 iphonee 5 var power tuşum bozuk, siteden seri no ile kontrol ettiğimmde uygun gözküyor değişime randevu alsam nasıl sonuç alırım? Amerika (yurt dışı) olupta hiç değiştiren arkadaş var mı?

  • Doruk

   14/06/2014 at 20:08

   Merhaba ben telefonumu dubaiden almistim degistirme programina katildim değişim yapmadılar

   • Rahim

    02/08/2014 at 13:11

    1 buçuk yıl önce arabistandan getirtdiğim iphone 5 üst tuşu bozuldu sol kısmı çok zor basıyodu garantiside bitmişti.Ben Konyadayım randevu aldım ve istanbuldaki bi arkadaşıma kargo ile gönderdim. Telefonu alıp yenisini vermişler 3 ayda garantisi var demişler. Telefonumda düşmelerden dolayı 3 yerinde eZilme vardı iyi oldu. 😉

  • Anonim

   30/06/2014 at 07:08

   Bende yurt disindan gelen telefonlardan almistim (hangi ulke bilmiyorum) seri numarasini kontrol ettigimde uygun cikti, saginda solunda da ufak darbeler vardi. Sorunsuz degistirdiler. Ama randevu almadan gidince ilgilenmiyorlar.

  • Burak ulcay

   05/08/2014 at 12:19

   Merhaba ben iphone 5 kullanıcısıyım üst tuşum sağ köşesinden basınca basmıyo ortasından sert basınca basıyo yorumlarda gördüm bazı kişiler tamir yapıyo diyolar bazıları yenisini veriyo diyolar beni bilgilendirirmisiniz

   • Rahim

    06/08/2014 at 21:46

    Kardeş. Cihazının seri numarasını sorgulattığında değişim proğramına giriyosa geriye genius bar dan randevu almak ve götürmek kalıyo.. Adamlar birabir aynısı ile değişiriyolar.

   • ATAKAN

    09/09/2014 at 20:47

    benim değişim kapsamına dağil ama şuan için bir arıza yok gitsem gene değiştirirler mi birde izmrdeyim genpa garantili buralarda olur mu

 152. mturk

  04/06/2014 at 11:30

  iphone 5 ilk ve son kullandığım apple cihazı olacak. değiştirmek marifet değil keşke değişmeyecek cihaz yapabilselerdi.

  • Coder

   08/06/2014 at 15:54

   Abd’den alinan cihazlari kesinlikle degistirmiyorlar. Gecen hafta gittim. Yakin olsnlarin randevu alip gitmesinde fayda var diye dusunuyorum. Islem kaydinizi aliyorlar, yarin birgun abd cihazlarina bakilirsa garantiniz bitse bile degistirebilirler. Tus kontrolunu de soyle yapiyorlar: sag taraftan sol taraftan ya da ortadan herhangi biri basmiyorsa tamamdir. Direkt yeni cihaz veriyorlar. Tamir etme falan yok.

  • eren

   09/06/2014 at 22:50

   git ve sapasaglam samsunguna don dandroidcilere apple fazla gelir;)

 153. İbrahim

  04/06/2014 at 12:18

  Telefon değişimi yapan arkadaşlar bilgi verebilir mi? benim iphone5’in sol kısmında ezilme var. acaba değişim için engel olur mu? nasıl kontrol ediyorlar bilgi verebilir misinz?

  • Sedat

   05/06/2014 at 10:52

   Değerli arkadaşlar, İphone 5 telefonunuz üst tuşu çalışmıyor ve değişim programı kapsamında görünüyorsa değiştiriyolar, ezik çizik önemli değil. önceden randevu alıyorsunuz oraya gittiğinizde seri numarasına bakıyolar ve üst tuşu çalışmıyorsa hemen değiştiriliyor. Birebir aynı model ve rengi 10 dk içinde veriyolar (telefonun yedeklemeyi unutmayın) Benim ve arkadaşım yurt dışından yaklaşık 1,5 sene önce almıştık, faturası yoktu garantisi yoktu değiştirdiler. Helal olsun adamlara….

   • Emre

    05/06/2014 at 15:08

    değişimini hangi tarihte ne zaman yaptınız Sedat Bey?

    • yasin

     08/06/2014 at 15:41

     Sedat bey Telefon imei kayitli degilmiydi yeni telef
     onda sorun olmadi mi cevap larsaniz sevinirim Bende de. Ayni sorun var

  • Mahmut

   05/06/2014 at 20:52

   Kardeşim benim üst tuşum bozuktu değiştirmeye gittim yetkili arkadaş iki kere bastı tuşa baktı çalışmıyor standın başına gitti yeni iphone 5 i koydu masaya telefonunuz hayırlı olsun dedi. Sağı solu ezikmiş vs bakmadı bile ki benimki epey bi kötü durumdaydı

 154. bedryy

  09/06/2014 at 21:03

  Benim iphone 5 cihazimin kamerasi bozuk siyah ekran cikiyor kamerayi actigimda garantisi devam ediyormus apple in sitesinden baktim serial i yazip sizce degisim yaparlarmi

  • Mustafa Tan

   09/06/2014 at 21:08

   Türkiye’den alınma ise ve garantisi devam ediyorsa elbette yaparlar. Fakat bunun Kapatma tuşu ile bir ilgisi yok. Garanti kapsamında sorun varsa zaten bakıyorlar.

   • Siyabend

    03/10/2014 at 22:03

    Mustafa bey benim tlf yurt dışı telefonu servise gönderdim üstüne aradım görüştüm tlf 1yıllık garantisi olduğunun ve garantisinin bittiği için değişim olmayacağını söylediler bu konuda yardımcı olsanız çok makbule geçer şimdiden teşekkürler

 155. Yasin YILMAZ

  10/06/2014 at 12:13

  Arkadaşlar merhaba,Ben Ankara’dan yazıyorum.Bende de 5 var ve power tuşu çoook zor çalışıyor.aradım zorlu canter apple e ve getirin değiştirelim dediler,bu arada cihaz italya dan geldi.Ankara’dan geleceğimi randevu alamadığımı söyledim randevu almadan bakmıyoruz dediler,acaba randevu almadan gidipte işini halleden varmı,yardımcı olurmusunuz…Teşekkürler…

  • talat

   16/06/2014 at 16:26

   randevusuz almıyorlar, gece 12de randevu alabiliyorsun 1 hafta sonrasına

   • Murat

    04/07/2014 at 01:23

    “Randevusuz almıyorlar” doğru bilgi değil, ben bugün öğleden sonra gittim konuştum. Sabah saat 10da randevusuz gelenleri kaydedip randevulu gelen birkaç kişinin işini hallettikten sonra alıyorlar.

 156. nmQ

  12/06/2014 at 12:46

  Selam
  Bende de iphone 5 var ve bu degisim kampanyasndan yararlanan biri olarak deneyimlerimi paylasmak istedim…
  Öncelikle randevusuz hic bi islem yapmiyorlar randevu almak istiyorsaniz sabah 10 aksam 8 gece 2 de denerseniz kesin randevu alirsiniz.
  Randevu aldikdan sonra appel store gittiginizde batuhan beyi bulun randevu isini o takip ediyor esmer uzun boylu kirli sakalli bir abimiz 🙂 neyse o sizin randevunuza bakiuor varmi yokmu diye varsa sizi orta bulunan devasa masalara oturduyorlar bekliyorsunuz sonra yaniniza size yardimci olmak icin bi arkdas geliyo ve nasil yardimci olabilirim diye soruyor tabi ben hazirlikli oldugum icin power tusu bozuk oldugunu soyledim ve cihazi elimden aldi (burasi onemli) tusu eliyle fiziksel olarak kontrak etti ve cebinden ince siyah kalem gibi bi parca cikardi ucu sivri onunlan tekrar tusun sag sol orta kismini olmak uzere 3 yerini kontrol etti ve benm tusun orta ve sag taraf bolumu calismadigini fark etti ve tamm 3de 2 bozuk dedi ve cihazinizi degisitiriyorum.. Bi dakka beklermisiniz dedi bi kutu icinde cihazimin aynisini getirdi eski cihazimi yanimda resetledi ve cihazi yeni gelen cihazin kutusunn icine koydu uzerine biseyler yazdi yeni cihazi bana verdi hayrli olsun dedi ve abimiz eski cihazla gitti :))
  Önemli olan sey kesinlikle telefonunuzun YEDEGİNİ alin orda oyle bi imkaniniz yok..
  Ayrica baska bahanelerle gitmeyin KESİNLİKLE degisim yapmiyorlar randevusuz bakmiyorlar !
  GOZUMLE canli sahidi oldum giderseniz sizde sahit olcaksinizdr!
  Sorunuz varsa bilgim dogruldusnda yardimci olabilirim …

  • Kadir

   12/06/2014 at 23:26

   NmQ ben gittim bana sıvıteması var dedi degişmedi ama telefonum kesinlikle suya düşmedi ne yapmam gerekiyor ben tüketici haklarina şikayet etmeyi düsünüyorum.

  • İbrahim

   13/06/2014 at 15:23

   Benim telefonun şarj soketi bozuldu. Yani temazsızlık var zor şarj oluyor. Onu fark ederler mi? Yani eski telefonu alıp içeriye götürüp test ediyorlar mı? Böyle bi sorunu olan arkadaşın değişimi yapıldı mı hiç ?

   • nmQ

    14/06/2014 at 00:24

    Arladaslar kesinlikle baska sorunla gitmeyin kabul etmiyorlar bi sekilde power tusunu bozun:))

  • saliha

   07/07/2014 at 16:15

   sayın nmQ benim iphone 4s power tuşu zorlayarak basınca açıp kapatıyor ama önceden küçük dokunmayla açılıyordu şarja takıyorum bi şarj oluyor bir olmuyor telefonun garantisi bitmiş sizce napmalıyım sizin gittiğiniz yer nerede telefonu kaç bu konularda yardımcı olur musunuz teşekkür ederim

  • Merve

   16/07/2014 at 17:35

   NMQ Bana yardmcı olabilir misiniz lütfen Cuma günü istanbula gidicem fakat telin sol tarafı düzeldi sağ hiç basmıyor ama sizce değişim olur mu yoksa çalılıyor diye geri mi gönderirler beni

  • Anonim

   13/09/2014 at 21:25

   Ya hocam benim telefonun sag sol orta tusu bozuk degil ama tus biraz icerde gibi zor basiliyo programada uygun acaba randevu alsam yenisini verirlermi

  • Ali haser

   13/09/2014 at 21:27

   Ya hocam benim telefonun sag sol orta tarafinda basinca bi bozukluk yok ama tus biraz icerde gibi zor basiyo seri numarasini denedim uygun acaba randevu alsam yenisini verilermi ? Sonucta tus calisiyo

 157. Emree

  15/06/2014 at 09:40

  Mustafa abi yeri değil ama benm iphone 4 ümümde tusu bozuldu tamiri mümkünmü garantisi var

  • Mustafa Tan

   15/06/2014 at 13:33

   Garantisi varsa elbette mümkün. Hemen servise götürün.

 158. Aydın

  15/06/2014 at 19:57

  Arkadaşlar randevu aldım eniştemle telefonu gönderiyorum kendimizin gitmesine gerek varmı

  • Emree

   16/06/2014 at 00:03

   Fiyatı nedir acaba

   • Erkan

    16/06/2014 at 18:04

    Arkadaşlar,
    Hiç değişimi yapılan yeni telefonunuzu tekrar sorguladınızmı. Ben sorguladım. Yeni telefonda değişim programı içinde görünüyor. Acaba yeni telefondamı potansiyel arızalı telefon serisinden. Ilk serilerden olması yönündeki şüphe kaynağım 6.01 yüklü olarak verdiler.

 159. Yasin YILMAZ

  16/06/2014 at 21:55

  arkadaşlarben telefonu gönderdim akrabalar baktırdı,telefonun sim takılan yuvasını açmışlar,kart takılan parçayı çıkarmışlar bu cihazda sıvı teması var demişler orada bi yer varmış orası gri olması lazımmış benimkin de kırmızıymış,cihazı değiştirmemişler,700 tl ye yenileriz demişler,bunun için yapabileceğimiz birşey varmı,sanırım yok :)))

 160. ksk123

  18/06/2014 at 20:59

  benim telefonum evo garantili ve sistem kapsamında görünüyor servisime verdım bana darbeye baglı bozulma dediler ve degişimi birakın temirini bile yapmadılar izmirde oturuyorum ve istanbula gidemem istanbula gitmeden degişim yapamiyormuyuz. yardimci olursanız sevinirim…

 161. Fatih

  20/06/2014 at 13:47

  Sıfır telefon verdiler

 162. Birol

  23/06/2014 at 09:56

  Arkadaşlar ABD cihazını türkiyede yapmadılar, italyaya yolladım oradada yapmadılar. Cihazı ABD’yemi göndermemiz gerekiyor değişim için?

 163. selahattin

  27/06/2014 at 17:06

  merhaba arkadaşlar benimcihazımıın acmakapamatuşu bozuldu genpaya gönderdim şimdiise diyorlar cihazda hasar var 800 tl ücüret stiyorlar cihaz bir yıl önce elimden düştü ne alaka kasada hafif hasar var buna bağlıyorlar cihazınacakapama döymesi sorun ne yapabilirim buraya yazarmısıız

 164. Anonim

  28/06/2014 at 14:45

  Dün app Store’da randevum vardı. 3 dakika içinde cihazımı değiştirdiler. 3 yerinden vuruk ve şarj soketi çalışmıyordu. Bu değişim çok iyi oldu benim için

 165. Hüseyin Erhun Yiğitbaşı

  06/07/2014 at 00:32

  Arkadaşlar, açma kapama tuşunda ki, arızamı size söyleyeyim. Ayrıca yaptığım işlemleri anlatayım. 1- Açma kapama tuşunun sol tarafına doğru basınca, açma kapama işlemi normale yakın çalışıyordu. Sağ tarafa doğru ağırlık vererek basınca ise; açma kapama işlemi yapmıyordu, yani kısmen çalışmıyordu. Ayrıca, telefonumun sol tarafı ekran ile çerçeve arasında bayağı bir boşluk oluştu, ışık sızması gündüz dahi net olarak gözüküyordu. Uzun uğraşlardan sonra, ( geceleri: 23:45-00:15) arası nihayet 5.7.2013 tarih bana göre 16:10 randevu aldığımı sandım ve dün, şu anda saat: 00:02 olduğu için Zorlu Center’a gittim. Çek yaptılar. 16:10 randevum gözükmedi. Ancak ismime bakınca randevunun 16:40 olduğu çıktı. Neyse, tam 16:38 de koşakoşa tekrar Apple Store gittim. Beni aşağıya, teknik servise gönderdiler. Ve masada, boş bir yere otur dediler. Benden önce gelenler de oturup bekliyorlardı. Tam karşındaki kişi, herhalde oruç olacak ki, başını, masaya koymuş uyuyordu. Onu görünce,zaten ben de moral gitti, her halde 1-2 saat burada bekleyeceğim dedim. Neyse aradan, 15-20 dakika geçti, bir tableti yetkili. Adımı okudu, ben hemen elimi kaldırdım. Bana, telefonunuzun neyi var dedi. Ben, açma kapama, tuşu çalışmıyor dedim. Ancak yetkili, telefonu açıp kapamak istedi, Allah’tan her halde parmağının ağırlığını sağ tarafa vermiş olacak ki. Telefon kapanmadı. Evet arızalı dedi. Ve yan taraftaki, ışığında farkedince, bana, bu telefonu nasıl kullanıyorsunuz? Size ben yeni bir telefon getiriyorum. Yedeklemeniz var ise, ben İ could mu diyorlar, ona dün yedekledim. Dedim. Bana bir şeyler yapmamı anlatarak şifre filan girdirdi ve telefonumu sınırlama işlemine yardımcı oldu. Kendisi de bir kaç dakika içinde, yeni telefon getirdi. Telefonumu, tablete filan bağlamadı, sim kartınıda kendi değiştirdi. Yükleme işlemleri için en üst kattan yardım alın dedi. Bana, bayağı yardımcı oldu. Ben, yapım itibariyle, (pipirikli) birisi olduğum için, insanlara temkinli yaklaşırım, yani pek güvenemem. Ancak, Appel görevlisi, sayın, Samet Gündüz Bey, gerçekten konuşması ve yardımıyla bana güven verdi. Ancak, tekrar belirtim, ben diğer görevliler, böyle yardımcı olur mu yine de tereddütüm var. Onun için benim gibi, pipirikli, heyecanlı birisi iseniz. Ben size Samet Gündüz beyi tercih imkanınız var ise onun ile işlemlerinizi gerçekleştiriniz. Bu açıklamam belki içinizde böyle sorun yaşayan kişiler var ise, bilgi almış olurlar. Teşekkürler. Samet Gündüz Bey ve arkadaşlar.

  • Onur candemir

   14/07/2014 at 05:55

   Hüseyin bey sivi temasi kontrol ediliyormu aydinlatirmisiniz bu konuda beni

   • Hüseyin Erhun Yiğitbaşı

    15/07/2014 at 23:13

    Sayın; Onur Candemir; civi den kastinizi anlayamadım. Ancak, ben masanın üzerine Kimlik Kartımı, Aveya’dan aldığım faturanın aslını zaten (15-20 dakikalık bekleme süresinde ) isterler diye, masada rahatça, gözüken bir yere koymuştum. Telefonumu, kontrol eden, görevli, Sayın Samet Gündüz Bey, göz ucu ile, kimliğime ve faturanın aslına zaten bakıyordu. Ayrıca, kimliğimi ve faturayı eline alıp, bir inceleme, yapmadılar. Efendim. Acaba öğrenmek istediğiniz konu bu muydu? Teşekkürler. 15.07.2014 saat 23:14 .

  • Merve

   16/07/2014 at 12:12

   Hüseyin bey benim sorunum da sizin gibi telin sol tarafı çalışıyor fkat sağda sorun var hiç basmıyor acaba değişim olur mu çnkü sol taraf çalışıyor yapmazlar gibi geliyor değişim ama bilgi vereblir misiniz

 166. Hüseyin Erhun Yiğitbaşı

  06/07/2014 at 11:49

  Arkadaşlar, dün gece yazdığım, yazıyı tekrar okuyunca, yazımı çok geç vakit yazdığımdan ve biraz da heyecanımdan dolayı olacak ki, yalnışlıkla randevu Tarihini: 5.7.2013 olarak yazmışım. Doğru Tarih ( dün ki tarih): 05.07.2014 olacaktır. Yaptığım yanlışlıktan dolayı, Siz, Sayın Arkadaşlarımdan ve çok memnuniyetimden dolayı; Sayın Samet Gündüz Bey’den özür dilerim. Değişim işlemi çok yeni olduğu için. Bu yazımı dikkate alacağınızı tahmin ediyorum. Tekrar, Sayın Samet Gündüz Bey’e ve bana yol gösteren sayfa yöneticisi Mustafa Bey’e ve sizin yazılarınızla cesaret veren tüm arkadaşlara tekrar teşekkürlerimi sunarım.

 167. Fatih

  07/07/2014 at 13:08

  ABD den gelen cihazlar ile ilgilenmiyorlar, ben Bosna’dan almıştım Amerika dan geldiğini bile bilmiyorum ama sonuç benimkini değiştirmediler şuan tuş çalışmıyor, parasıyla da servis vermiyorlar ne yapmam gerekir ?

  • Tanju

   08/07/2014 at 04:48

   Tamir eden servisler var komple dış çerçeve 200 tl yetkili servis değil ama işini iyi yapıyor

 168. MERVE

  09/07/2014 at 23:59

  ARKADAŞLAR AYNI SORUN BNDEDE MEVCUT TELEFONU KAPATAMIYORUM BİLE TAMAMEN GİTTİ ÜST TUŞ.KOCAELİNDE İKAMET EDİYORUM BURDA Bİ APPLE MAĞAZSI VARMIŞ ORAYA GÖTÜRSEM DEĞİŞTİRİRLER Mİ YOKSA İLLA ZORLU CENTER DENİLEN YERE Mİ GİTMEM LAZIM TELİN DEĞİŞMESİ İÇİN ACABA YARDIM İSTİYRM

  • ali

   18/09/2014 at 20:18

   cihazınızın 1 yıllık uluslararası garantisi devam ediyorsa ücretsiz değiştirirler.

 169. mturk

  10/07/2014 at 04:30

  izmir de 80 lira gibi bir ücrete üst tuşu yaptırdım. 2 gündür sorunsuz şekilde çalışıyor.herhangi bir problem olursa yine buraya yazarım

  • Gorkem

   01/08/2014 at 16:54

   Hocam izmirde nereye yaptırdın? Yaptırdıktan sonra hiç sıkıntı yaşadın mı ?

   • mturk

    03/08/2014 at 03:16

    çankayada yaptırdım.tuşta herhangi bi sorun yok fakat sessiz modda titreşim aralıksız aktif oluyor.

 170. Merve

  10/07/2014 at 16:45

  Mustafa bey yardımcı olabilir misiniz lütfen ben kocaelinde bulunan bi apple mağazasını aradım bgün power tuşu için garanti gerekmiyor vs herşeyi anlattım yetkili bana bize böyle bi yazı ulaşmadı byle bişey yapmıyoruz dedi şmdi ne yapmam gerekir

  • Mustafa Tan

   10/07/2014 at 17:34

   Mağaza ismini veya sitesini paylaşabilir misiniz?

   • Merve

    10/07/2014 at 17:37

    Apple misbah bilgisayar/kocaeli

 171. Merve

  10/07/2014 at 18:36

  Değiştiren arkdaşlar fatura istiyorlar mı lütfen cvp verebilir misiniz acaba ben faturamı atmıştım şmdi gitsem değiştirmezler diye korkyorum çnkü zorlu centeri aradım fatura şart dediler ama bnde fatura yok

 172. Merve

  11/07/2014 at 02:51

  Mustafa bey amerika malı olmadığını nasıl anlıyoruz benim telin beş haneden sonra b harfi var model yazan yerde uyar mı yani ben anlamadım boşuna gitmeyim bide

 173. Mahmut

  11/07/2014 at 21:32

  Tam 18 günden beri hergün birkaç defa denememe rağmen Apple genius bar’dan randevu almaya çalışıyorum ama mağaza sürekli “bu mağazada boş randevu yok” diyor bir türlü randevu alamadım. Randevu alan arkadaşlar nasıl aldınız yada hangi saatlerde 🙂

  • Merve

   12/07/2014 at 05:25

   Gece saat tam 12 de deneyin mahmut bey ben öyle aldım

 174. Tolga

  12/07/2014 at 07:25

  Merabalar.Benim üst açma kapama tuşu bozuldu çok çok zorlayınca açıp kapatıyor ve bu durum canımı sıkıyor. Ankara da değişim yapabilecek bir yer var mı yoksa İstanbul’a mı gitmek gerekiyor.Tamirdense değişim olmasını istiyorum ama Ankara’da var mı böyle bir yer.

 175. Burak

  12/07/2014 at 23:26

  Arkadaşlar Genius Bar için randevu almaya her girdiğimde mağazada boş yer yok diyor randevu alan arkadaşlar nasıl aldılar yardımcı olabilirler mi acaba

 176. Merve

  15/07/2014 at 00:20

  Herkes bu konuda farklı sitelerde farklı şeyler yazmış bazıları sadece tuş değişiyor demiş bazıları da telefon valla kafam karıştı neye inancağımı şaştım kimse de yardımcı olmuyor yazıyorum ama okuyanlar net bi cvp vermiyor arkdaşlar bilginize

  • Mustafa Tan

   15/07/2014 at 00:53

   Farklı durumlar elbette olabilir. Örneğin yurt dışındaki bazı Apple Store’larda sadece tuş değişiyor çünkü o Apple Store’larda yedek parça olarak tuş bulunuyor ve servis elemanlarının tuş değiştirme yetkisi yok.

   Fakat ülkemizde genelde cihaz değişimi yapıyorlar. Fakat ileride değişebilir.

   • Merve

    15/07/2014 at 21:51

    Anladım mustafa bey sağolun.bende cuma gününe randevu aldım kocaelinden istanbula gideceğm inşallah power tuşum için sorunsuz halledilir umarım.sayenizde bu bilgiye ulaşmasaydım yani değişim vs olduğunu öğrenmeseysm kendim yaptırmaya kalkardım ama applenın byle bi değişim başlattığından bile haberin yoktu sayenizde öğrendm çok sağolun

 177. Hüseyin Erhun Yiğitbaşi

  15/07/2014 at 23:52

  Sayın Onur Candemir’Bey; civi den kastiniz, nedir anlayamadım. Ancak 15-20 dakika yetkili eleman (Sayın Samet Gündüz Bey) gelmesi sürecinde, ben kendi kimliğimi, Aveya’dan aldığım faturanın aslını, masanın üzerine okunacak bir şekilde, koymuştum, Sayın, Samet Gündüz Bey, kimlik ve faturayı zaten gördüğüm kadarı ile, göz ucuyla kontrol etti. Ayrıca. Kimliğimi ve yatırayı alıp ayrıntılı bakmadı.

 178. Hakan Temür

  16/07/2014 at 03:20

  Ben de iphone 5 imde tuş problemi vardı.Telefonum Türkiyede kayıtlı idi Amerikaya seyahatim sırasında değişim proğramından faydalanıp yeni telefon verdiler sma imeil nosu degiştiği için şimdi Türkiyede kaçak telefon durumuna düştü bu durumu nasıl düzeltirim Amerikadan değişim yaptıgım stordan değişim kağıdını da yanımda getiriçem yol gösteren olursa sevinirim yada mail atarsa çok ii olur haktem@gmail.com

  • Selim

   12/09/2014 at 00:37

   Hakan bey, ABD deki apstoreye değişim için giderken RANDEVU almak gerekiyor mu?
   Bi arkadasım gidecek vereceğim ona…

  • Selim

   12/09/2014 at 00:43

   Hakan bey ABD den gelince tr ye işletebildiniz mi..?
   Birde ABD ıpstoralardan randevu almak gerekiyor mu?

 179. Özlem

  16/07/2014 at 09:43

  Merhaba;
  Randevu almak istiyorum ama boş yer yok uyarısı evriyor.Diğer ayların durumunu göstermiyor.Online randevu dışında randevu alınamıyormu ? Telefon ile görüşebilirmiyiz?

 180. Merve

  16/07/2014 at 16:34

  Mustafa bey lütfen bana acil cvp verebilir misiniz cuma günü zorlu centere randevum var gidicem fakat geçen hafta tamamen çalışmayan power tuşum dün çalışmaya başladı sol tarafı kolaylıkla basıyor ama sağda hiçbi belirti yok şimdi gidersem geri gönderirlermi sizce çalışıyor diye bu şüpheye düştüm lütfen yardmcı olabilir misiniz bu konuda

  • Mustafa Tan

   16/07/2014 at 16:35

   Açıkçası onlar adına birşey söyleyemem 🙁

   • Merve

    16/07/2014 at 17:30

    Hiç fikriniz yok mu peki

   • Aydın

    16/07/2014 at 17:36

    Aynısı bendede oldu degiştirdiler sıkıntıyok

    • Merve

     16/07/2014 at 19:21

     Aynı sorun muydu aydın bey sol taraf basıyor muydu yni ben şmdi kuşkuya düştüm çnkü sol basıyor gayet rahat ama sağ hiç algılamıyor ya sol basıyo diye gönderirlerse diye korkyrm cuma günü randevum var tereddüttym gitsem mi gitmsem mi diye

     • Merve

      16/07/2014 at 19:26

      Aydın bey değişimin nasıl oldu size ne dediler sol taraf hakknda lütfen bilgi verirsiniz çok memnun olurum çnkü az kaldı cuma gidicem

 181. Merve

  17/07/2014 at 17:01

  Değişim yapan arkadşlar telefondan memnun musunuz acaba?

 182. caner

  18/07/2014 at 10:29

  Arkdaşlar randevu alan giden var mı . Fatura filan istiyorlar mı yanımızda sadece telefonu mu götürcez başka birsey götürmesek de oluyor mu lütfen cevap yazar mısısnz

  • Merve

   19/07/2014 at 18:33

   Caner bey ben dün gittim zorlu centere randevu alıp(gece 12 den sonra deneyin)fatura vs hiçbişey istemediler sadece çok kalabalıktı biraz bekledim nyse bi bayan apple görevlisi gelip problemimi sordu power tuşum çlşmyrm ddim kntrol etti ve sıfır kutusuyla beraber yeni cihaz getirdi benmkini de aldı bu kdar sürdü benden hiç bişey istemediler sdce yedek alın o kdar ve randevu tabiki ama tuşunuz da bozuk olmalı yoksa değişim olmuyor bide amerika malı olmasın yeter☺️

   • caner

    20/07/2014 at 01:06

    teşekkür ederim merve hanım bende simdi aldım randevuyu 26 temmuza 😀

    • Merve

     20/07/2014 at 01:09

     Ne demek caner bey burdan ben çok soru sordum ama pek bi istedğim cvpları alamadım gittim kendim öğrendim herşeyi orda daha iyi oldu sizede yardımcı oldum ne demek giden biri olarak bakın şuan yeni aldığım telden yazıyorum çok çok iyi

     • caner

      20/07/2014 at 01:24

      Çok teşekkürler. yukarıdakı yazılarınızı okudum benım de telefonum sizinki gibi sol tarafı gayet sağlıklı şekilde çalısıyor sağ tarafı calısmıyor . Umarım sıkıntı cıkmaz bende de çünkü günübirlik istanbula gidip geleceğim istanbulda yaşamıyorum

      • Merve

       20/07/2014 at 15:12

       Benim sol taraf çalşıyodu oraya gittim bozuldu galiba değişceğini anladı

       • Merve

        20/07/2014 at 15:14

        Ama merak etmeyin sağda bozukluk varsa değişim olur gidin bi şansınızı deneyin bişey kaybetmezsiniz sonuçta

        • caner

         20/07/2014 at 23:57

         Merve hanım son bir sorum olacak . zorlu centerdaki apple stora gittiğimizde yanımızda sadece telefon olsa yetiyor mu . mesela yok telefonun kutusu , şarj aleti , faturalar ,belgeler gibi birseyler lazım mı yoksa sadece telefonla birlikte sallanıp gitmem yerli mi

        • Merve

         21/07/2014 at 17:03

         Sdce cep telefonunuzla gidin caner bey başka hiçbişeye gerek yok ben hpsini yanımda götürdüm ama bakmadılar bile sadece telefon verilcek size zaten

 183. ahmet

  20/07/2014 at 00:33

  Merhabalar,

  Benim iphone 5 telefonumda tuş değişim kapsamında görünüyor. Fakat yakın zamanda Bursa’da apple yetkili servisi üzerinden kamera değişim işlemi yaptırdım (iphone 4 telefonumuzun şarj aleti değişimi yapan bir firma diye güvenerek. Zaten apple.com üzerinden bulduk firmayı). Tuşta problem vardı fakat ben abartmadığım için önemsememiştim. Şimdi ben bu tamir programından yararlanabilir miyim acaba? Yoksa telefon servis işlemi gördüğü için ücretli bir işlem mi yapmam gerekir ?

  • Merve

   20/07/2014 at 22:35

   Bildiğim kadaryla açılan telefonların değişimi yapılmıyor orada sormuşlardı bikaç kişiye açıldımı teliniz diye çnkü telefonu götürüp kontrol ediyorlar içerde ama bnce şansınızı deneyin bi arayıp sorun yada

  • Caner

   21/07/2014 at 21:05

   Merve hanım ilgilendiğiniz icin tesekkurler

   • Merve

    22/07/2014 at 00:09

    Ne demek caner bey yardımcı olduysam mutlu oldum

   • Onur

    22/07/2014 at 13:53

    Değişim programı hala devam ediyor mu ?

   • Onur

    22/07/2014 at 13:58

    Değişim programı hala devam ediyor mu ve ediyorsa benim telefonum daha önceden genpa tarafindan degistirildi bir sorun olur mu ?

   • ali

    30/08/2014 at 13:45

    selam iphone 5s aldım 25,08,2014de mavi ekran hatasıla karsılastım bide wifi ucak modu arasıra calısıyo arasıra calısmıyor telefona restore etmek istedim fakt restore ederken yarıya kadar geldi iphone hata 14 yazdı gene mavi ekran yazısı qldi bana hemen acil cvb verebilirmisiniz ? şuan genpa garantiye yolladım degişim yapıyolarmı teli alanım 1 hafta olmadı

 184. sıla

  22/07/2014 at 06:17

  Arkadaslar merhaba benim telefonum iphone 5s sürümü 7.0 whatsapp’da menüye nerden girebilirim birde whatsapp ayarlarına nolur yardım edin

 185. murat

  24/07/2014 at 03:37

  merhabalar,

  randevu almak inanılmaz zor, sürekli dolu, açaba alan arkadaşlar hangi saat aralıklarında aldı? kaç gibi girsek randevu alabiliyoruz?

  Teşekkür ederin..

  • Mustafa Tan

   24/07/2014 at 09:12

   Mağazanın açılış saatinde (sabah 10:00) sıraya girenlere bir süre randevusuz hizmet veriyorlarmış ama epey sıra oluyormuş bilginiz olsun.

 186. Ahmet

  25/07/2014 at 09:28

  Mustafa Bey

  Benim cihazım yaklaşık 2 ay önce ekrandaki bir problemden dolayı genpa tarafından değiştirildi ama bu günlerde kilit tuşu çalışmaz oldu.Tuş değişim programımda bir sorun çılaı cihaz önceden değiştiği için ?(Apple a göre cihaz tuş değişim programına uyuyor)

 187. Sadık Kaya

  25/07/2014 at 14:28

  Merhabalar,

  Merak ettiğim bir konuyu sormak isterim. Son günlerde tuş problemi ile ilgili mağazaya giden var mı? Tam olarak ne işlem yapılıyor? Tuş mu yoksa cihaz komple mi değiştiriliyor.

  Saygılar.

 188. Nilay

  31/07/2014 at 06:46

  Merhaba arkadaşlar.

  Benim telefonum i5 yurt dışı(almanya) ve garantisi bittti. Fakat garanti süresi içinde pil ile ilgili apple destek aramıştım. Sorun yok demişlerdi. Şimdi de üst tuşu bozuk. Tam götrmeyi planlarken ekran da kırıldı. İzmirden istanbula bir arkadaşıma göbdericem telefonu. Ekran kırık olduğundan ne gbi bi durum ile karşılaşırım? Bilgisi olan?

  • caner

   14/08/2014 at 00:26

   ekranı kırık oldugu ıcın degıstırmezler bosuna gitme

  • Hakan

   31/08/2014 at 18:03

   Merhaba ben bugün zorlu center’daydım tlf kanadadan aldıgım için degişim yapmadılar.Abd içinde geçerli değişim yapmıyorlar.görüşme yaparken sizin gibi değişime uygun tlf vardım ama ekranı kırılmış o yüzden degişim yapmadılar..

 189. Sadık Kaya

  04/08/2014 at 10:23

  Merhaba,

  Apple Store tecrübemi sizinle paylaşmak isterim. Iphone 5 kullanıyorum ve kilit tuşumda kısmen arıza vardı. Tuşun sadece sol tarafı çalışmaktaydı. 28.07.2014 tarihinde almış olduğum randevuya katıldım. İlgili teknik arkadaş, elindeki bir aparat ile tuşun kontrolünü yaptı. Sonrasında ise cihazımı yenisi ile değiştirdi. Kilit tuşu problemi ile ilgili herhangi bir onarım yapılmamakta olup, cihazınız yenisi ile değiştirilmektedir.

  İyi günler.

 190. How can i say

  09/08/2014 at 01:18

  ABD cihazlarına neden bakılmıyoki. Sonuçta tuş değişmiyolar parça uymuyo desinler. Sıfır cihaz vericekler elimdekini alıp. Bence çok büyük haksızlık mağdurum

  • birol79

   25/08/2014 at 14:04

   merhaba
   bence elinde ABD’den alınma iphone 5 olanlar Zorlu center önünde toplanıp eylem yapmalıyız oturma eylemi olabilir böylece sesimizi duyurabiliriz Apple bizi görebilir duyabilir öncelik verebilir.bizim aptal olmadığımızı anlasınlar.bu konu hakkında evet diyenler lütfen buraya yazsınlar teşekkürler

   • Mustafa Tan

    25/08/2014 at 15:38

    Selamlar,

    Burda sorun sadece Apple’da değil. Ülkemiz kanunları upgrade’e izin vermiyor. Yani Apple değişim için birebir aynı cihazı vermek zorunda kanunen. Bu da demektir ki tüm dünyada ürettiği modellerden, yani Türkiye’de satmadığı modelleri de stoğunda bulundurmak zorunda. Stoğunda tutabilmesi için de tüm cihazların ayrıca onayını alması gerekiyor.

    • birol79

     26/08/2014 at 17:31

     yine de biz (ABD malı iphone 5 alanlar) bir eylem yapmak zorundayız. Hakkımızı almalıyız bu bozuk telefonları daha ne kadar kullanacağız, ne kadar bekleyeceğiz.ABD malı bozuk telefonu olanları Zorlu center önünde oturma eylemi yapmaya çağırıyorum yer ve zaman belirleyelim hepsi bu teşekkürler

   • Hakan

    31/08/2014 at 18:05

    Evet size katılıyorum iki haftadır gidiyorum degişim yapmadılar. Kanadadan almıştım bende..

  • ERHAN

   06/09/2014 at 12:12

   bende de amerikadan gelme cihaz var, anten sistemi ve bazı parçaları değişik olduğundan dolayı değişim yapamıyoruz diyerek gönderdiler.. bu durum cok can sıkıcı, çin malı mı aldık ki değişim kapsamına girmesine rağmen verilmiyor.. burda tüketicinin maduriyeti sözkonusu..

   • Mustafa Tan

    06/09/2014 at 12:24

    Maalesef tüketici mağduriyeti söz konusu değil. Eğer tüketici mahkemelerine başvuracak olursanız devlet size aynen şunu diyecek “Vergisini bana vermediğin ürün için hakkını benden arama, hangi ülkeye vergisini verdiysen orada ara” diyecektir. Tüm dünyada sistem bu şekilde.

    Uluslararası garanti Apple’a has bir durum ve stoklarla sınırlı. Türkiye’deki mağazasında da doğal olarak sadece Amerika’da satılan bir modelin stoğunu bulundurmuyor. Farklı modellerle değişim yapması da (renk değişikliği bile yapamaz) kanunen yasak.

    • erhan

     15/09/2014 at 10:24

     mustafa bey burda millet hakkını aramaya çalışıyor haklı olarak. Bu ürünlerin diğerlerinden bir farkı olmaması nedeniyle elbette bir maduriyettir. Demişiniz ki vergisini bana vermediğin ürün diye bahsettiğiniz ürünlerin vergisi elbette devlete veriliyor. hatta amerikadan alırken tax free ile vergi iadesi alınıyor ve burada kayıt sırasında 120 tl gibi bir vergi veriliyor. bu bildiğiniz gibi avrupa vs ülkelerden alınan ürünlerden de alınmaktadır. peki şimdi size soruyorum avrupadan alınan ürünle amerikadan alınan ürün arasında devlet için ne fark var ve dediğinizin aksine vergi de alındığı halde ? diğer bir sorum da apple yönünden olacak. madem dediğiniz stokları bulundurmak çok zor bu ürünler alınır bize burdaki stoktan verilebilir. bunun önünde yasal bir engel olduğunu hiç zannetmiyorum ki varsa da bunun yasal dayanağını ben yapacak değilim elbette apple uğraşacak ve insanlar bunun için dikkat çekmeye çalışıyorlar ve burdaki stokla değişimin mantıksız bir yeri yoktur bence ne dersiniz?

  • ERHAN

   06/09/2014 at 12:16

   bide bana bu cihazı yurt dışında değiştirebileceğimi söylediler doğru mudur? yani ingilterede tanıdıklarımız var göndersek değiştirebilir yada tamir edebilirler mi amerikadan alınma cihazı acaba, bu konuda bilgisi olan varmıdır?

   zorlu apple daki arkadaş yurt dışında değişim yapabilirsiniz demişti ama avrupa değişir mi? illa amerikaya mı göndermemiz gerekiyor?

   • Mustafa Tan

    06/09/2014 at 12:25

    Yurt dışındaki bazı ülkelerdeki mağazalarda Amerika cihazlarının değişimi oluyor ama hepsinde değil. Mağazaya bir sormanızda fayda var.

 191. samet

  13/08/2014 at 00:22

  merhaba … 15/08/14 e randevusu olan var mı ??? lutfen yardımcı olursanız sevınırım …

 192. Anonim

  13/08/2014 at 23:42

  Telim Bürden bie kapandi ve acilmiyor ne yapmalim…

 193. kemal

  15/08/2014 at 07:59

  arkadaşlar hayırlı günler.ıphone 5 var bende bazı problemleri var garantiye nereye gönderebilirim.yardımcı olurmusunuz?

 194. Gokcer

  18/08/2014 at 11:14

  Telefon yurt disından yeni geldi ve tuşu çalışmıyor imei kaydı yapılmadı degisim yapilirmi. Tuşu Arızali teli kayıt yaptırıp oyle mı gitmeliyim

 195. Baran

  23/08/2014 at 12:35

  Randevuyu nasıl alıyorum Mustafa bey lütfen yardım edin randevu için herhangi bir link vermemişsiniz burada

 196. Tamer olgus

  24/08/2014 at 11:24

  Merhabalar, 30.08.2014 tarihine randevu almayi basardim ama ‘mac’ olarak.iphone degisim programi icin bu randevuda sorun yasar miyim acaba?

  • Mustafa Tan

   24/08/2014 at 15:18

   Muhtemelen yaşarsınız 🙂

 197. Tuncay Saygı

  27/08/2014 at 04:31

  Merhaba,
  İp5 im degisim icin uygun olan versiyondan ancak ekrank daha önce kırıldığı için degistirdim ama garanti kapsaminda değişim yaptırmadim .açılmış cihaz ile değisimden yararlanan var mı?

 198. Yusuf Bilir

  27/08/2014 at 14:45

  Merhaba,

  Bende Siyah Iphone 5 var. Power tuşu hiç çalışmıyor. İnternet’ten sorgullattım değişim için uygun. Genpa’ya götürdüm değişim sebebiyle, Telefonu ikinci el aldığım için bende önce ki kullanıcı telefonu garantisiz bir şekilde tamir ettirmiş. Bundan dolayı telefon garanti kapsamı dışında kalmış. Genpa bana 800 TL karşılığında telefonunuzu yenisi ile değiştirebiliriz dedi.
  Sizce doğru bir şey mi bu ?

  • Mustafa Tan

   27/08/2014 at 15:26

   Maalesef doğru birşey. Sadece cep telefonu değil diğer tüm garantilerde aynı şey vardır. Örneğin sıfır bir araba aldınız 5 sene garantili. Fakat firmanın kendi servisine götürdüğünüz sürece geçerli. Oto saniyede bir ustaya baktırırsanız garanti anında gider.

 199. ali

  30/08/2014 at 13:47

  selam iphone 5s aldım 25,08,2014de mavi ekran hatasıla karsılastım bide wifi ucak modu arasıra calısıyo arasıra calısmıyor telefona restore etmek istedim fakt restore ederken yarıya kadar geldi iphone hata 14 yazdı gene mavi ekran yazısı qldi bana hemen acil cvb verebilirmisiniz ? şuan genpa garantiye yolladım degişim yapıyolarmı teli alanım 1 hafta olmadı ????

 200. furkan

  10/09/2014 at 01:18

  merhaba benim iphone5 im değişim proğramında ingiltere cihazı o konuda problem yok ancak daha önce ekran değişimi olmuş bu cihazı zorlu centerda kilit tuşu değişim proğramında değiştirebilirmiyim ?

 201. Levent

  16/09/2014 at 00:11

  Benim ıphone 5 telefonum power tuşunun sag tarafı calışmıyor zorlu ıletişimle konuştugumda ABD çıkışlı telefon degişimine yardımcı olamıycaklarını söylediler mAdem bu hata onlardan kaynaklanıyorsa ve bu hatadan dolayı bizi madur ediyorlarsa kaliteli hizmet verdikleri söylenemez onların yaptıkları hatanın ceremesini neden bizler çekiyoruz madem degişim türkiyede gerçekleşmiyorsa zorlu iletişim biz madurlara aracı olsun ve telefonlarımızın yurt dışında degişimine olanak saglasın yurt dışındA tanıdıgı olan biri için sıkıntı yok peki olmayanlar ne yapsın üreticinin hatasından dolayı kullanıcılar bozuk ıphone 5 kullansın adelet,hizmet bunun neresinde yetkililerden yardım bekliyorum lütfen sorunlu ıphone 5 lerimizin degişimi konusunda bize yardımcı olun…

  • Anonim

   17/09/2014 at 09:04

   Adamsın

  • Anonim

   25/09/2014 at 15:55

   Şayet kaliteli bir hizmetten bahsediliyorsa kesinlikle birşey yapılmalı.

   • Anonim

    08/10/2015 at 11:56

    SON DURUMU BİLEN VAR MI ABD ÇIKIŞLI İPHONELARDA

    • iPhone Bursa

     19/12/2015 at 05:43

     ABD çıkışlı cihazlar için hala servis desteği yok maalesef.

 202. efe

  17/09/2014 at 20:46

  Arkadaşlar dün sağlam olan iphone 5 telefonumu randevu alarak götürdüm.Tuşta arıza olmadığından değişim yapılmadığını söylediler.
  Forumda değişti diyen arkadaşların şans olmuş.Boşuna götürmeyin.

 203. efe

  17/09/2014 at 20:56

  Arkadaşlar dün sağlam olan iphone 5 telefonumu(yurtdışı) randevu alarak götürdüm.
  Tuşta arıza olmadığından değişim yapılmadığını söylediler.Birkaç test yaptılar.Ön ve arka mikrofonda problem olduğunu(beni daha çok endişelendirdiler,ahizeden biraz az ses geliyor,çözüm bilen varsa yazarsa sevinirim) garantisi olmadığından 730 tl civarı para karşılığından değişebileceğini söylediler.
  Forumda değişti diyen arkadaşların şansına.Boşuna götürmeyin.

 204. LEANDNT

  22/09/2014 at 13:59

  Ben bir kaç ay önce hem eşimin hem de kuzenimin iphone 5’ni programa uygun olduğundan değiştirmek için Zorlu Center’a gittim. Tabi her 2’si içinde randevu almıştım ve aralarında 2 gün fark vardı. İlk randevum kuzenimin telefonuydu ve kendisi Türkiye’den almıştı ve üst kapatma tuşu neredeyse hiç çalışmıyordu, kontroldan sonra hemen değişim yaptılar. Yanımda eşimin telefonuda vardı, randevenun 2 gün sonraya olduğunu bir daha gelmek istemediğimi söyledim, rica edince ona da baktı ilgili kişi. Programa uygun olmasına rağmen hem tuş çalıştığı için hem de telefon ABD’den alındığı için değişim yapamayacaklarını belirtti. Buarada görevliler inanılmaz ilgililer ve çok güleryüzlüler. Özetle cihazınızda sorun yoksa yada ABD’den aldıysanız boşuna götürmeyin değişim yapılmıyor.

 205. Pingback: Pil Sorunu olan bazı iPhone 5′ler için Apple’dan Ücretsiz Değişim Programı | iPhone ve iPad Türkiye | kıbrıs haber

 206. Gamze

  26/09/2014 at 01:30

  Merhaba Mustafa bey,iphone 5 telefonumda hem tuş hemde batarya problemi var siteden kontrol ettim her ikisindede değişime uygun görünüyor size sorum cihazım medineden alındı bu sorun yaratır mı ve ankarada da telefon değişimi yapıldığına dair bilginiz varmı ? Yoksa istanbula mı gitmeliyim? İlginize şimdiden teşekkürler

 207. Gamze

  26/09/2014 at 01:32

  Merhaba Mustafa bey,iphone 5 telefonumda hem tuş hemde batarya problemi var siteden kontrol ettim her ikisindede değişime uygun görünüyor size sorum cihazım medineden alındı bu sorun yaratır mı ve ankarada da telefon değişimi yapıldığına dair bilginiz varmı ? Yoksa istanbula mı gitmeliyim? İlginize şimdiden teşekkürl

 208. Özgür

  30/09/2014 at 11:11

  Bu süreç devam ediyormu? Sanırım ıphone 5 lerin üretim tarihinden iki sene sonrası içindi eğer böyleyse bitti bilgisi olan yazsın.

 209. eczacımurat

  02/10/2014 at 14:41

  2 hafta önce tavsiyeleriniz üzerine gece 12 ye 5 kala girmeye başlayıp 12 yi 5 geçeye kadar randevu almaya çalıştım. tam üç gün ard arda randevu aldım. konyada olduğum için teli kuzenime gönderdim. dün gitmiş hiç bir zorluk çıkartmadan telefonu değiştirmişler.
  sıfır kutu getirmiş barmen fakat sadece telefonu vermiş. daha önce randevusuz bir şekilde gittim ama kesinlikle işlem yapamadıklarını soylediler. randevu alın gidin değiştirin keyfini çıkarın :)))

 210. Volkan

  23/10/2014 at 20:49

  Ipone 5 imi Amerika’dan aldım ancak su an tepetışu çalışmıyor zorlu centere götürdüm ABD den alınanlara destek deişim yapılmıyo siz ABD ye gidip ordan deiştirin dediii akıllı çocuk .. Ulan madem ben ABD malı telefonumu deiştirmek için ABD ye gideceksem apple stor niye istanbula geldi .. Marka ayağma gelmiş ben niye ABD ye gideyim böle bi saçmalık olurmu .. Bi Sn önce ABd den ALINAN ıponlarda deişim kapsamına girsin koskoca firma böyle bi saçmalığı nasıl kabul eder ..ür ünün bozuksa geri al kardeşim

  • Anonim

   24/10/2014 at 00:35

   -anonim:Sen de adamsın

   • Anonim

    16/11/2014 at 14:45

    O anonim bendim kardeşim yerime yazdığın için sen de adamsın aynı dert bende de var bi şekilde çözülmeli

  • Anonim

   24/10/2014 at 10:12

   kesinlikle değişim yapmalı apple

 211. Cihangir

  28/10/2014 at 23:15

  merhaba, ıphone 5 kullanıyorum. sarj %40 gösterirken birden telefon kapanıyor. servise göndermek istiyorum. ama nasıl gönderebilirim bilmiyorum.

 212. Kadir

  07/11/2014 at 00:12

  Cepten Randevu almayı bir turlu beceremedim
  Puf Noktası lütfen
  Bir aydır uğraşıyorum

 213. esra

  15/11/2014 at 00:58

  DNTK5KR4DTTN

 214. Anonim

  15/11/2014 at 01:00

  DNTK5KR4DTTN

 215. Zeliha

  25/11/2014 at 19:22

  Merhaba,
  Geçen sene yurtdışından gelen iphone 5imin üst açma kapama tuşu bozuldu. İnternette araştırma yaptığımda üretilen bir seride bu sorunun yaşandığını ve apple’ın bozulan iphone 5lerin tuşlarını ücretsiz olarak değiştirdiğini öğrendim. Apple’ın kendi sitesinden seri numaramı kontrol ettiğimde değişim programına uygun olduğunu gördüm. Ankara’da yaşıyorum bunun için İstanbul’a Zorlu Center’a gitmeyi düşünüyorum ancak oraya gittiğimde elim boş dönme ihtimaline karşı önce Ankara’daki teknik servislerden birinden teyit almak istediğimde yetkililer bana cihazın Amerikadan geldiğini/üretildiğini söylediler ancak Amerikadan gelmemişti ve Appleın internet sitesinde telefonumun seri numarasının değişime uygun olduğunu gördüm. Bana sanki biraz başlarından atmak için öyle söylediler gibi geldi. Bu durumda ne yapmalıyım? Zorlu center apple mağazasını arıyorum ancak yoğunluktan ulaşamıyorum.

 216. murat

  01/12/2014 at 19:06

  slm mustafa bey değişim devam ediyor mu ? bilginiz varsa bilgilendirirsrniz sevinirim.

 217. murat

  01/12/2014 at 19:42

  ürünün ilk satış tarihinden itibaren iki yıldır denilmekte 7/11/2014 tarihli güncellemesinde

 218. EBRU

  09/12/2014 at 12:01

  Apple’ın kendi sitesinden seri numaramı kontrol ettiğimde telefonumun değişim programına uygun olduğunu öğrendim. Ancak ben Aydın’da oturuyorum ve İstanbul’a gitmek gibi bir imkanım yok. Telefonum ses kısma tuşu ve açma kapapa tuşu hiçbir şekilde işlev görmüyor. Ben bu değişimi nasıl yapabilirim acaba? Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

 219. ercan

  23/12/2014 at 00:50

  iphene 5 kullanıcısıyım açma kapatma tuşu çalişmayan telefonumu servise bıraktım. gelen mail komik doğrusu darbe dedikleri şey çizik sayılabilecek kadar az olmasına ragmen garanti dışı tutuldu telefonum

  Servisimize bıraktığınız, 01…….92 imei nolu cihazınızda, dış yüzeydeki darbeler endeniyle,
  garanti içi işlem uygulanamamaktadır. Garanti dışı komple değişim gerekmektede.
  Değişim fiyatı: 944 tl

  İyi Çalışmalar,

  hatalı ürettiğiniz telefonları insanlara satıp arkasında duramayan sahtekar bir şirketsin apple

  • murat

   24/12/2014 at 23:43

   ben de değişime gönderdim. hem tuş hemde pil değişim programında olan tel için 722 tl istediler biraz tartıştıktan sonra ücret almadan değiştirdiler. bence biraz ısrar edin ücretsiz değiştirirler.

  • serkan

   02/02/2015 at 00:07

   kesinlikle haklısın ercan bey, aynı durumu bnde yaşadım.

 220. Ercan

  25/01/2015 at 23:25

  Merhabalar,1.5 sene önce carfoursadan Iphone 5 aldım ve üst tuşunda bozukluk oldu Bugün zorlu centere gittim ve telefonumu carfoursadan aldıgım için carfoursada yurt dısından getirdiği için telefonu 1 yıl garantisi oldugunu ve 1 yılda sadece carfoursaya ait bir garanti olduğunu söylediler ben bu telefonu zorlu centerden değiştiremiyecekmiyim detaylı bir bilgi verirmisiniz ve ben bu telefonu carfoursadan alddıgımda bana böyle bir bilgi verilmedi yurt dışı oldugundan napmam gerektiğinide söylerseniz sevinirim

 221. serkan

  01/02/2015 at 23:40

  ıphone 5 kullancısıyım. uyku tuşu değişimi kapsamında olan telefonumu servise gönderdim.bana geri dünüş yaptıklarında; ”evet telefonunuz değişim kapsamda fakat telefonunuzun kasa kenarlarındaki çiziklerden dolayı değişim yapamayacaklarını” söylediler. meğer şuç bendeymiş! marka değeri olan apple ın gerçekten bana böyle bir mazeret uydurması gülünç bir durum malesef :))ozman üretirken hatalı olan bu seri nolu telefonumu garanti kapsamında değişim yapılacağını resmi sitesinde ilan etmesinin gereği yok sanırım. değişim kapsamına telefonunu götürecek arkadaşlara tavsiyem eğer çizik ezik kasalı telefonuzu zaten götürmeyin geri dönersiniz sizlerede bu komik cevabı verecekleredir. apple markasını kınıyorum…

 222. yunus

  16/03/2015 at 13:46

  slm mustafa bey değişim devam ediyor mu ? bilginiz varsa bilgilendirirsrniz sevinirim.