Apple Destek Bölümü ile İletişime Geçmek

Bildiğiniz gibi Apple, hem online, hem de fiziksel mağazasıyla ülkemizde aktif olarak faaliyette. Dolayısıyla Türkçe olarak destek alınabiliyor. Fakat Zorlu Center Apple Store ve iPhone’lara Servis ve Destek Konuları başlıklı yazımızda paylaştığımız servis ve destek konuları için herkesin İstanbul’daki Zorlu AVM’ye gitme imkanı bulunmuyor.

Gitme imkanı bulunanlar da gitmeden önce bazı konulardan emin olmak istiyorlar boşu boşuna o kadar yolu gitmememek için.  Ben de hem Apple Store’a gitmeye gerek olmayan, ya da gitmeden önce kafalardaki bazı soru işaretlerini kaldırmaya yardımcı olabilecek Apple’ın Destek (Support) Bölümü ile nasıl iletişime geçebileceğinizi bir yazı ile paylaşayım istedim.

Apple Destek Bölümü

Özetle aşağıdaki gibi örnek konularda sorunları olanlar yazının devamında paylaşacaklarımızdan faydalanabilirler:

 • Apple Kimliği ile ilgili sorunu olanlar, (Örneğin güvenlik sorularını unutanlar)
 • Satınalma sorunları olanlar,
 • Cihazının pil tüketimi ile ilgili sorunu olanlar, (Yazının devamında detaylı bilgi mevcut)
 • Cihazı ile ilgili nasıl servis alabileceğini merak edenler,

gibi bir çok konuda Apple Destek Bölümünü kullanabilirsiniz. Elbette tüm sorunlarınızın veya sorularınızın cevabını bulamayabilirsiniz fakat en azından sizi yönlendireceklerdir.

1) Aslında Apple Destek Bölümü ile iletişime geçme konusu ile alakalı bir sürü alt başlık var fakat ben örnek olması açısından kullanıcıların en çok şikayet ettiği “Pil Sorunlarını” seçtim. Yani aşağıda anlattığım akış diğer konular için de çok benzer ama baştan sona pil sorunuyla alakalı süreci anlatıyor.

İlk olarak cihazımızdaki ya da bilgisayarımızda tarayınca http://www.apple.com/tr/support/contact/ adresine giriş yapıyoruz ve ardından da aşağıdaki ekran görüntüsünde yer alan “Başlangıç” seçeneğine tıklıyoruz.

http://www.apple.com/tr/support/contact/

2) “Başlangıç” yaptıktan sonra da karşımıza ürün seçim ekranı çıkıyor aşağıdaki gibi. Bu ekranda doğal olarak destek almak istediğimiz ürünü seçmemiz gerekiyor. Ben örnek olarak iPhone’umda yaşadığım pil sorunu ile ilgili destek almak istediğimden önce iPhone‘u seçiyoruz. (Eğer Apple Kimliği ya da iCloud ile ilgili destek almak isteseydik o zaman “Diğer Ürünler ve Servisler” seçeneğini seçmemiz gerekecekti.)

3) iPhone’u seçtikten sonra da destek almak istediğimiz konuyu aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi seçiyoruz. Bizim örnek konumuz Pil olduğu için de “Pil, Güç ve Şarj” başlığına tıklıyoruz. Sizin konunuz farklı ise, örneğin cihazınızın bazı düğmeleri çalışmıyorsa o zaman “Servis İstekleri ve Sorun Giderme” başlığını seçin. Zaten konu başlıklarını biraz deneme yanılma ile karıştırırak doğu seçeneğe kolayca ulaşabilirsiniz.

“Pil, Güç ve Şarj” konusunu seçtikten sonra da aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi “Pil sorunları veya sorun giderme” alt başlığına tıklıyoruz. Bu şekilde her ana başlığın altında alt başlıklar bulunuyor.

4) Bu noktada Apple Destek Bölümü, size daha kolay hizmet verebilmek ve cihazınızdaki sorunu anlayabilmek için cihazınızdaki bilgileri göndermenizi istiyor. Bu bilgi gönderme işlemi için de önce aşağıdaki kırmızı ile işaretlediğimiz seçeneği seçmemiz gerekiyor

Bilgilerimizi göndermeyi kabul edince de Apple sizden bir e-mail adresi isteyecek aşağıdaki gibi. Bu e-mail hesabı sorun yaşadığınız cihazınızda tanımlı olmalı. Çünkü bu email adresine bir link gönderecekler ve siz bu linke tıklayınca cihazınızın bilgilerini alabilecek.

Sorun yaşadığınız cihazınızda kullandığınız bir e-posta adresi girin.

5) Yukarıdaki adımda email adresini girdikten sonra tarayıcınızda aşağıdaki gibi bir bekleme ekranı çıkacak. Bu ekran, siz cihazınıza Apple’dan email hesabınıza gelecek mesajdaki linkteki işlemleri yapıncaya kadar değişmeyecek.

Bu yüzden cihazımızdaki Mail uygulamasını açıyoruz ve aşağıdaki gibi bir e-posta gelmiş olmasını umuyoruz 🙂 (Ben ne zaman email adresimi girdiysem aşağıdaki mesaj anında geldi her seferinde.)

Beklediğimiz mesaj geldikten sonra da içerisindeki “iOS Tanılama” seçeneğine tıklıyoruz. Bu seçeneğe tıklayınca da aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi bir iOS Tanılama (iOS Diagnostics) uygulaması açılıyor. (Zaten ne işe yaradığı da detaylı bir şekilde anlatılmış durumda programın ana ekranında.)

Sizin yapmanız gereken de “Hızlı Sınama” veya “Genişletilmiş Sınama” seçeneklerinden birini kullanarak Apple’ın cihazınız hakkında detaylı bilgi toplamasına izin vermek. Eğer “Hızlı Sınama” seçeneğini işaretlerseniz işlem çok kısa sürüyor ama cihazınız hakkında daha az bilgi toplanıyor. Fakat “Genişletilmiş Sınama” seçeneğini işaretlerseniz işlem daha uzun sürüyor ama cihazınızın sorunu ile ilgili daha fazla bilgi toplama imkanları oluyor. Bu yüzden seçiminizi ona göre yapın 🙂

Sınama işlemi tamamlandıktan sonra da yine tarayıcımıza yani “Durum Kontrol Ekranına” geri dönüyoruz. Tanımlama işlemi bitince bu ekranın otomatik olarak aşağıdaki ekrana geçmesi gerekiyor. Geçmemişse sizin “Yeniden kontrol edin” seçeneğine, ya da bu seçenek çıkmıyorsa “İptal” seçeneğine tıklamanız gerekebilir.

6)  Artık Apple cihazınız hakkında bilgi sahibi olduğu için geriye bir tek yapmanız gereken telefonla görüşme randevusu ayarlamak. Eğer mesai saatlerine denk gelirseniz hemen telefonla görüşme imkanınız olabiliyor fakat yoğunluk varsa ya da mesai saatleri dışındaysanız ileri bir tarihe ve saate randevu almanız gerekiyor.

İleri bir tarihe ve saate randevu alabiliyorsunuz.

7) Son olarak eğer randevu almak istediğinizde karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkarsa şaşırmayın. Çünkü yeni alınmış bir Apple cihaz için ilk 90 gün ücretsiz telefonla desteği mevcut, fakat benim cihazımda olduğu gibi 90 günü geçince telefonla destek ücretsiz değil.

Telefonla destek hakkınız bitmiş olsa da bir istisna isteyin.

Lakin yukarıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi garantisi devam eden fakat 90 günlük ücretsiz telefonla destek hakkını kaybetmiş cihaz için “Bir istisna isteyerek” ve aşağıdaki nedenlerden birini seçerek telefonla destek randevusu alabiliyoruz.

8) Telefonla arandığınız zaman garip bazı durumlar yaşayacaksınız, bu yüzden burada ayrıca paylaşayım istedim 🙂 Şöyle ki kaç defa randevu aldıysam her seferinde telefonum yurt dışı bir numaradan çaldı ama açtığım telesekreter çıkıp “Bir sonraki saate randevunuzu ertelediniz” şeklinde şeyler sarfetti ben birşey ertelememe rağmen 🙂

Sanırım Apple çalışanları yoğun olduklarında söz verdikleri saate aranması adına böyle bir sistem geliştirmişler. Yaklaşık 10-15 dakikalık aralıklarla bu şekilde aranmalar tekrarlanabiliyor. Fakat en sonunda sırada olduğumuzu belirten bir telesekreter mesajı duyuyoruz ve telefonda bir 5 dakika bekledikten sonra bir Apple çalışanı ile görüşebiliyoruz.

Özet

Yukarıda özetle Apple cihaz veya servisleri ile ilgili yaşadığımız herhangi bir sorun ile ilgili telefonda nasıl destek alabileceğimizi paylaşmaya çalıştım. Örnek olarak da özellikle de pil sorununu kullandım, çünkü yukarıda paylaştığım “iOS Tanılama” programı sayesinde Apple Destek bölümü cihazdaki potansiyel sorunları görebiliyor. Örneğin eğer cihazınızdaki pil sorunlu ise, ya da arkaplandaki sorunlu bir uygulama pilin aşırı tüketimine neden oluyorsa Apple çalışanları size telefonla da bilgi verecektir.

Bu sayede İstanbul Zorlu AVM’deki Apple Store’a gidemeyen kullanıcılar da belki yaşadıkları sorunları telefonla bir şekilde halletirebilirler. Benzer şekilde kafasında herhangi bir konu ile ilgili sorusu olan kullanıcılar da Apple’ın Destek Bölümünü arayıp cevap arayabilirler. Hatta Zorlu AVM’deki Apple Store’la ilgili sorularınızı da telefonda sorabilirsiniz.

143 Comments

 1. Jailbreakli telefon

  13/04/2014 at 18:24

  Merhabalar , jailbreak li telefon tanımlama yapınca sorun olur mu ?

  • Mustafa Tan

   13/04/2014 at 18:28

   Hiç bilmiyorum açıkçası 🙂 fakat sanmam sorun olacağını çünkü hiç duymadım sorun çıktı diyeni.

   • İsmail sert

    16/04/2014 at 15:17

    Eyvallah abi sağolasın 🙂

   • Erkan

    20/04/2014 at 15:52

    Mustafa bey Selamlar ben dün 26 Nisan Cumartesi saat 10.30 a randevu aldım rezervasyonumu göremiyorum tekrar nasıl görebilirim yani rezervasyon sorgula bölümü varmı acaba teşekkürler

 2. İsmail sert

  13/04/2014 at 18:25

  Selamlar. Mustafa abi bn apple ı aradım bi sıkıntı için. Bana yardımcı olamadılar. İphone 5s telefonum var. Avea online işlemlere girdim 3g ayarlarına girdim orada telefon :iphone model :ac2000 3g desteği:desteklemiyor yazıyor. Sıkıntı büyük ihtimalle aveada değil appleda fakat derdimi anlatamadım ve sadece bende değil 4 kişiye daha baktık hepsinde aynı. Apple iphone 5s modellerinde sıkıntı olduğu kanaatindeyim bunu nasıl çözeriz ?

  • Mustafa Tan

   13/04/2014 at 18:27

   Avea ile görüştünüz mü ? Bu arada sorununuz tam olarak nedir 3G mi çalışmıyor ?

   • İsmail sert

    16/04/2014 at 15:20

    Abi ben diğer yorumu bana yazdın sandım kusura bakma 🙂 abi bazen internet çok kötü oluyordu aradım avea gayet net görünüyo hiç bir sıkıntı yok diyordu bana apple ile görüşün diyordu apple ile görüştüm onlar aveada diyo sıkıntı. Benim düşüncem apple farkında olmadığı bir problem var ama kimse farkında değil bazen internet çekilmez oluyor.

 3. Sedat

  13/04/2014 at 18:33

  Bu iyi oldu bir önceki konudaki sorumun cevabını aldım

 4. okan

  13/04/2014 at 18:34

  merhabalar mustafa bey. cumartesi gunu ayni sekilde bnde randevu almistim. buarada 90 gunluk ucretsz tlfn destegine sahibim. beni atinadan aradiklarini ogrendim. ilk aramada yine ileri tarihe erteledinz seklinde bi teleskrtr bilgi verdi. ben erteleme yapmadim sizin gibi.neyse hemn 2 dakika snra tekrar aradilr. yaklasik 15 dakika gorustuk fakat karsidaki arkds cok konuya hakim olmadigini hissettim ve acikcasi sasirdim. “sizi telde bekleticem bi arkdslara danisayim”seklinde yardimda bulunmaya calisti:))konu suydu yeni almis oldgm iphonea iwork paketini ucretsiz yukleyememistmm. sebebin ben daha once abimin apple id sinden ayni tele yukledigim icin oldugunu dusunuyorm. sonuca ulasamadim ama vaktim oldgnda tekrar bi canli sohbet yada telfn yoluyla ulasmayi dusunuyorm.;)bu konuda sorunun cozulcegine inaniyrm apple halleder bu sorunu;))iyi pazarlar herkese…

 5. Atashan81

  13/04/2014 at 18:43

  Servis ücreti ne kadar?
  Yurt dışından gelen cihazların yurt içindekilerden bi farkı oluyormu servis konusunda??

  • Mustafa Tan

   13/04/2014 at 18:55

   Garantisi bitmişse tüm cihazlar için aynı. Dışarıdan veya içeriden alınmış olması gerekmez. Sabit bir ücret de yok, işleme göre değişir.

 6. ergün

  13/04/2014 at 18:46

  ios 8 ne zaman gelecek..? umarım ios 7 gibi hayal kırıklığına uğramam şimdiden teşekkürler.

  • Mustafa Tan

   13/04/2014 at 18:55

   Her sene aynı zamanlarda çıkıyor. Yani geçen sene iOS 7 çıkış tarihine tam 1 yıl ekleyin. Bu hesapla sonbaharda çıkacak.

 7. Oğuzhan

  13/04/2014 at 18:47

  Merhaba Mustafa bey. İpad cihazım 07.2012 de Türkcell den alındı ve faturası mevcut normal şartlarda 07.2014 te garantisi doluyor geçen gün apple destek e girdiğimde süresi dolmuş olarak gözüktü ben elimdeki fatura ile başvursam cihazım garanti kapsamında değerlendirilir mi?

   • Oğuzhan

    13/04/2014 at 19:05

    Evet o yazıyınızı okudum gayet faydalı bir paylaşım olmuş, favorilerime de ekledim.

    Yalnız bu destek sayfasında garanti dolmuş dediği yerde altta elinizdeki satınalma faturasını bize gönderin gibi bir seçenek çıkıyor oradan başvuru yaptım derdimi yazdım ve elimdeki faturayı tarayıp gönderdim. Bir gün geçmeden ingilizce bir cevap geldi ve sanırım derdimi tam anlatamadım. Onlar bir yıllık apple care için başvurduğumu sanıp süresi dolmuş dediler.

    Anladığım kadarıyla bu işkemi online olarak yapamıyoruz gecenki makalenizde bahsettiğiniz şekide genius bara başvurmak gerekecek.
    “We have received your request and confirmed that your product’s limited warranty has ended

    Thank you for your request.

    Our record shows that the product with the serial number DY********* has a one year limited warranty with a coverage starting from July 10, 2012 to July 9, 2013.”

 8. Emrah

  13/04/2014 at 18:50

  Slm mustafa bey. Benim ipadimin sarji elektrik sorunu yuzunden yandi. Sarjdan sarimsi bir sivi akti ve suan calismiyor. Acaba garanti kapsamina girermi, ipadi aralik ayinda teknisadan aldim…

  • Mustafa Tan

   13/04/2014 at 18:57

   Elektrik sorunu derken Apple’dan mı kaynaklı yoksa kullandığınız elektrik tesisatından mı ?

   • Emrah

    16/04/2014 at 12:02

    Ben ipadi sarjda unutmusum elektrikler surekli gidip gelmis ve dusuk voltajda gelip gitmis sanirim bu yuzden yandi garanti kapsamina girer mi ?

 9. okan

  13/04/2014 at 19:09

  mustafa bey uygulamalar ucretli gozukuyo. yazmis oldgnz linktende bakmistim yine. 28subat tarihli iphone.sorunu artik iletisime gecip cozmeye caliscam bakalm artik. teskkrler destek icin.

 10. Akif

  13/04/2014 at 19:23

  Abi ben iPhone 5 16 kullanıyorum wi fi ye bağlanıyorum ama 3 metre modenden uzaklaşınca bağlantı kesiliyor

  • Beki

   14/04/2014 at 15:28

   2 metre uzaklaşın.

   • Ahmet

    14/04/2014 at 16:28

    :))) thumbs up for the brilliant brain 🙂

 11. Serkan Sönmez

  13/04/2014 at 19:53

  Merhaba iphone 5 telefonumun sınırlamalar şifresini unuttum nasil bi cozum yolu deneyebilirim yardimic olurmusunuz

 12. Murat

  13/04/2014 at 20:17

  Merhaba mustafa bey pilin sorunlu olduğunu nasıl anlıyacağız kime göre sorunlu 1 yıllık pil %100 sarj dan çıkartıyorsunuz 3 dakika twitter kullanıyorum 97 e düşüyor bana göre hoş bir durum değil apple bunu 1 yılsonra sorun olarak kabul edermi mesela?

  • Mustafa Tan

   13/04/2014 at 20:22

   Pilin ömrü bitmiş ya da donanımsal başka bir sorunu olabilir. Siz yukarıdaki paylaştığımız şekilde Apple Destek ile iletişime geçin, pilinizde veya cihazınızda yüklü programlarda sorun varsa söyleyeceklerdir.

 13. Mert

  13/04/2014 at 20:18

  İ tunes daki eski yedek dosyamı geri yüklersem telefonuma şuanki telefonumdaki bilgiler gidermi ?

  • Mustafa Tan

   13/04/2014 at 20:22

   Cihazınız yedek aldığınız tarihteki haline döner. Yedekten sonraki bilgilerinizi kaybedersiniz doğal olarak.

   • Mert

    13/04/2014 at 20:32

    Çok teşekkürler peki son olarak o zamanki yedeğimdeki resimlerime nasıl ulaşabilirim ?

    • Mustafa Tan

     13/04/2014 at 20:35

     • Levent Ergun

      13/04/2014 at 22:44

      Mustafa Bey merhaba, paylaşımlarınız ve verdiginiz bilgiler için teşekkürler. 05/2011 tarihinde Dubai’den arkadaşıma aldırdığım 16 GB iPhone4’umu kullanmaya devam ediyorum. Sanırım bir ara sizin tarafinızdan ya da yorumlarda, Apple’ın müşterilerini kaybetmemek amaçlı değişim yaptığı bahsedilmişti. Eskiyi getir yeniyi götür gibi, ancak yurtdışında yapıldığı söylenmişti sanırım. Hazır ülkemizde Apple Store açılmişken burada da yapılırmı ya da yapılmaya başlandı mı merak ediyorum. Cevaplayabilirseniz memnun olurum. Iyi günler dilerim.

      • Mustafa Tan

       13/04/2014 at 22:54

       Şu an yok ama ileride çıkar mı bilemiyorum. Biraz da ülkelerin kanunları etkili oluyor bu tip programlarda.

 14. Oyun magduru

  13/04/2014 at 22:41

  Merhaba mustafa bey ben jailbreak yaptırmak istiyorum ama ıphoneda sıkıntı oldugu için samsung almayı düşünüyorum eğer ios 7 ile alakalı jailbreak varsa yapsak garantisi gidermi gider diyorlar

  • Edi

   14/04/2014 at 15:29

   Gider mi gider.

 15. Baris

  13/04/2014 at 23:15

  Ahmet bey ios 7.1 iphone 4 ler icin jeabreak yayinlanmis ama indirebimcegimiz siteleri ve basil olcagini bilmiyoruz boyle bir yazi paylasirmisiniz eminim bir cok kisiye bilgi verirsiniz

  • Atay

   14/04/2014 at 15:31

   Ahmet değil Mustafa. Bence siz jailbreak yapmayın.

 16. Numan

  14/04/2014 at 00:32

  Slm mustafa abi yaw 4s aldm sadece bir hatla çalışıyor hangi numaradan alınmış bilmiyorum sim kiliti kaldırabilmem için hangi numara üzerine alınmışsa onu bilmem lazım yada kimin adına alınmışsa işte onu bir türlü bulamıyorum aldığım çocuk bana cvp vermiyor yardımcı olabilir misinz acaba ? Seri nu veya imei verebilirim size

 17. Egemen

  14/04/2014 at 05:36

  Mustafa oncelikle tum yazilarinizi surekli takip ediyorum bizleri bilgilendirdiginiz icin tesekkur ederiz. Benim oncelikle size sormak istedigim sey su cihazimda i phone 5 pil sorunu var bazen %20 iken birden %11 e bazen %3-4 iken direk kapandigini goruyorum bunun icin garantiye gondermeme gerek varmi? Daha onceden bu cihazim ust tus basmamasi sebebiyle swap olarak degisti

  • ALPERL

   04/06/2014 at 10:47

   Aynı sıkıntı bende de var. gözlemlerime göre 3g yi açmadığım sürece böyle bir problem olmuyor. Sıkıntı büyük ihtimal 3G diye düşündüm. Servisle görüşmek lazım.

 18. Bilal özdemir

  14/04/2014 at 13:56

  Slm. Mustafa Bey iOS 7.1 yükledikten sonra daha önce kullandığım bilgisayara resimleri atamadım. Sürekli bu bilgisayara güveniyormusunuz. Sorusu çıkıyor evet diyorum yine aynı soru soruluyor. Resimleri bir türlü atamıyorum.

 19. Coşkun

  14/04/2014 at 17:58

  Bilgiler için teşekkürler.

 20. Ahmet

  14/04/2014 at 19:07

  Merhabalar. Bende 5 var. Aldigim günden bu yana kamerada çizgi var birde üst kilit tuşu sol kısmı basıyorduk sag kısmı basmıyor. Garantimin bitmesine 10 ay var. Cihazın degisimini nasil sağlayabilirim ?

 21. Afak

  14/04/2014 at 19:59

  Merhaba Mustafa bey…Gold bilgisayardan aldığım iphone 5 telefonum sürekli olarak servis yok hatası veriyor… Gold bilgisayarın garantisine gönderdim 1200 tl masrafı var dediler…bu konuyla ilgili olarak apple store da yardımcı olurlar mı…teşekkürler iyi çalışmalar…

 22. abdullah

  14/04/2014 at 22:14

  ben ılkdefa bı denıyeyım dedım..ıcloud hesabının sıfresını unuttum .telefonunda garantısı hıcbırseyı yoktu..dedım ben ıcloud sıfreyı unuttum telefonu sıfırlayamıyorum..hemen yardımcı oldular sagolsunlar..bu dedıklerımı telefondan yardım alarak yaptım..zorlu centera gıtmeye gerek yok bence..takı telefon donanımsal arızası olmadıgı surece..gerı kalan herseyı telefondan halledıyorsunuz:)

 23. Ercan Karataş

  14/04/2014 at 22:16

  Mustafa bey merhabalar,
  Geçenlerde İpad’imi hotspot olarak kullanamadığım için Apple destek hattını aradım. Öncelikle dikkatimi çeken sorunuma gerçekten önem vermeleri ve çözmek için ellerinden gelen herşeyi yapmaları oldu. Görüştüğüm kişilerin aksanı da enteresandı. Sanırım çağrı merkezi Amerika veya başka bir ülkede. Hikaye gerçekten çok uzun. Özetlemek gerekirse ilk kademede yer alan elemanlar bu sorunu çözemediği için Yunanistan’dan bir başka uzman bu sorunu çözmek için 1-2 hafta uğraştı, beni bir kaç kez aradı ancak sonunda sorunun Turkcell’den kaynaklandığını söylediler. Turkcell ise hiç iplemiyor zaten. Sonuçta gördüğüm her ne kadar Apple’in sitesinde Türkiye’deki operatörlerin ipad’lerde hotspot özelliğini desteklediğini yazsa da bizim operatörler bu özelliği açmıyorlar. Apple’dan bir uzman Türkiye’de Apple Store açıldıktan sonra operatörlerde görüşmelerinin daha derinleşeceğini ve bu konuda çalışacaklarını söyledi. Bekliyoruz.

  • Mustafa Tan

   14/04/2014 at 22:41

   Operatörler yıllardır açmıyor bu özelliği, bundan sonra açarlar mı bilemem.

 24. Mehmet Ceylan

  15/04/2014 at 05:57

  Mrb. Mustafa bey iphone.5 deki bir meail, döküman, resim vs. Yazıcı’ya döktürmek için nasıl printer almalıyım ve nasıl bir prg. Yüklemeliyim. (Printer Pro’yu yükledim).

  • xpower38

   16/04/2014 at 10:59

   Yukarıda bahsettiğiniz mail, döküman, resim vs yazdırmak için ”AİR PRİNTER” almalısınız. Bunun için ücretli veya ücretsiz birçok uygulama mevcut. Yüklediğiniz uygulamada bunlardan bir tanesi, işinizi görür.

   Mustafa (xpower38)

 25. Ömer

  15/04/2014 at 09:06

  Mustafa bey, benim iphone 4 32gb telefonum var iki yildir bende, iki yil once alman bir komsumdan aldim 3aylikken bir yila yakin sikintisiz kullansdim ama son bir yildir wifi sorunu yasiyorum hic bir wifiyi 2 3 metreden fazla uzakta gormuyor, ailede birde 4s var o her mekana gittigimizde butun wifileri baglanilsinmi diye gorup sorarken benimki birini bile bulamiyor, ayarlarda bununla ilgili ayara rastlamadim telefonu sifirlayip geri yukledim sorrun duzelmedi sizce sorunu nasil cozebilirim, nereye basvurmam lazim yardimci olursani sevinirim. EK: Telefofum cok yavas sifirlayip geri yuklememe ragmen hizlanmadi cogu uygulamayi sildim ama hizida artis yok bu konuda da yardimci olursaniz sevinirim.

 26. Duranek

  15/04/2014 at 10:58

  Her seyi yaptim. Tarih sectim. Arayacagiz mesaji geldi. Dedikleri saatte saniyesi saniyesine telefon caldi. Baska bir gun ayarlamayi sectiniz size baglanti maili atacagiz dedi banttaki ses. 3 dakika gecti tekrar aradilar tekrar ayni sey. Sonra mail geldi. Aradik ama ulasamadim yaziyor tekrar tarih alin diyor. Dalga geciyorlar herhalde. Apple gibi bir sirket nasil olur da tum sistemlerini oturtmadan hizmet sektorune bodoslama dalar anlamadim. Dalga geciyorlar tuketiciyle resmen. Yogunluk varsa oyle havali randevu sistemi kurma o zaman. Hem bana saat sectiriyor hem de aradik ulasamadik diyor. Ayip valla. Turk sirketi yapsa anlarim hizmetten anlamiyorlar da apple turkiye pazarina girince hemen benimsemis turk kimligini herhalde.

  • Duranek

   17/04/2014 at 15:13

   Bugun yeniden planladigim saatte yine arandim ve yine ayni sey. Bant cikip yeniden planlamayi sectiniz dedi. Kendim apple i aradim durumu anlattim. Kusura bakmayin sistemsel bir hata olmus dediler. Imei numaram uzerinden test sonuclarima ulastilar. Pil saglikli ama yazilimsal bir takim sikintilar var dediler format atip sifir bir cihaz olarak kurun dediler. Deneyecegim. Bu arada buraya yaptigim son yorumdur bu. Milletin tam anlamiyla salakca gerizekali gibi sordugu sorulara cevap veren cok, konuyla ilgili yazana cevap veren yok. Salaklara birakiyorum sahayi. Bilgilendirme icin yaziyorum bu son mesajimi da. Siz de aramayla ilgili sikinti yasiyorsaniz arama tarihi belirlediginizde size verilen olay numarasini not edin ve kendiniz apple i arayin olay numarasini paylasin yine ayni hizmeti alabilirsiniz.

 27. Hasan

  15/04/2014 at 16:51

  İphone 6 100$ zamlı gelicekmiş türkiyedede üç bin lira olur heralde

 28. Akif

  16/04/2014 at 00:01

  Mustafa abi benim iPhone 5 s resim yada video çekimi yaparken flaş açıkken resimler bulanık ve puslu çıkıyor . Neden olabilir

  • xpower38

   16/04/2014 at 08:48

   Büyük ihtimal arka koruma kılıfı kullanıyorsunuz. Eğer öyle ise koruma kapağını çkartıp öyle deneyin. Bazı koruma kapaklarının flaş ve lens bölümünün üzeri camla kapalı oluyor ya da açık olan halkanın etrafı parlak metal olabiliyor. Bu durumda flaş lensin önüne yansıma yapıyor.

   Mustafa (xpower38)

 29. Sebnem sibumi

  16/04/2014 at 02:27

  Benim sorum farkli mustafabey telefonumdaki uygulamalar silindi yukledigim seyler kayboldu aynisi bir sure sonra tablette de oldu hele tablet tamamen sifirlandu nasil oldu anlamadim gitti hepsi

  • xpower38

   16/04/2014 at 09:02

   Tahminimce Apple ID (Itunes Apple Kimliğini) değiştirdiniz ve bu yeni ID ile eşzamanlama yaptınız. Ya da bir arkadaşınızın PC’ne cihazınızı bağladınız ve Itunes’i açtınız. Eğer o PC de Itunes otomatik eşzamanlamaya ayarlıysa cihaz Itunes’e bağlanınınca o PC de kayıtlı Apple ID ile eşzamanlama yapmış. Eğer bu iki durumdan biri oluşmuşsa önceki Apple ID ile satın aldığınız ve yüklediğiniz uygulamalar yeni ID ile eşzamanlama yapılınca cihazdan kaldırılır. Böyle bir durum oluşmuşsa önceki Apple ID ile giriş yapıp uygulamalarınızı yeniden yüklemelisiniz.
   Mustafa (xpower38)

 30. Mehmet Ceylan

  17/04/2014 at 01:07

  Cevabınız için tşk.ler Mustafa bey.

 31. Afak Meydanlı

  17/04/2014 at 16:13

  Mustafa bey soruma cevap vermediniz ama ben dün apple store a gittim sorunumu anlattım… Personel çok sıcak kanlı ve güleryüzlüydü… Sorunumu anlattım ve sorunun telefondan kaynaklanma ihtimali var dedi ve eski telefonumu yenisiyle değiştirdi. Bu işlem yaklaşık 10 dk sürdü. Gold bilgisayarın çalıştığı garanti servisi 1 hafta bekletti ve sonucunda 1200 tl masraf istedi. Aradaki farkı çok net gördüm ve gerçekten Apple büyük firma… Apple kullanan arkadaşlara tavsiyem. Telefonunuzda bir problem varsa apple store mutlaka uğrayın…

  • Mustafa Tan

   17/04/2014 at 16:20

   Selamlar,

   Donanımsal sorunlarda maalesef çok yardımcı olamıyorum çünkü elimden birşey gelmiyor 🙁 Fakat Apple Store’a gitmekle çok iyi birşey yapmışsınız 🙂

   • Afak Meydanlı

    17/04/2014 at 19:59

    Evet bencede iyi ki gitmişim:)

 32. Hande

  17/04/2014 at 21:26

  Merhabalar geçen yıl ABD’ den Iphone5 aldım malesef ki suya düşürdüm. Kullanıcı hatası olduğu için değişim beklemiyorum fakat tamirat söz konusu olabilir mi apple Store da ?

 33. adnan

  18/04/2014 at 01:29

  Yanlışlıkla bi numarayı sildim. İTUNES YA DA ICLOUD A yedekleme yapmadım daha önce.Bu numarayı bulmam mümkün mü?

 34. Desen Yıldız

  18/04/2014 at 22:45

  Mustafa bey iphone 4’üme 7.1 güncellemesini yaptıktan sonra, görüşme yaparken telefon kendiliğinden hoparlöre ya da sessize geçiyor. Sizce bu problemi nasıl çözebilirim, yardımcı olursanız sevinirim.

 35. Mustafa Kaya

  19/04/2014 at 21:43

  Merhaba Mustafa bey. Benim telefonum 5s ve daha bir aylık telefon amerika dan geldi. Home tuşu cok ağırlaştı. Tık tık diye gelen ses yok oldu. Ne yapmam lazım ? Bu kadar kısa sürede bu sorunu vermesi ilginç. Arkadaşlarda ki aldıkları gibi. Türkiye’de, Amerika’dan gelen telefonlara garanti uyguluyorlar mı ? Teşekkürler

 36. Hakan

  21/04/2014 at 10:58

  Herkese günaydın arkadaşlar.. Mustafa bey bu yazınızı yayınlandığınızda (2hafta önce) ben cihazımın üst tuşumun arızasından bahsetmiş ve yazdıklarınız ve önerileriniz doğrultusunda gidip (Apple Store zorlu center) randevu aldım. Ve neler olacağını burdan yazacağım söyledimiştim. Randevu günü gittim ve çok kolay bir şekilde telefonumu değiştirdim. Hizmetleri Türkiye standartlarının çok çok üstünde olduğunu belirtmek isterim.( sadece değişimde verdikleri iPhone5’te IOS6 yüklüydü.Onuda hemen zaten orda IOS7 yi yükledim. Bunun yanısıra şunuda belirtmek isterim ben orda olduğum süre içerisinde yurtdışında gelen cihazlara ( amerika ve Brezilya gibi ülkelerden) servis veremediklerini söylüyorlardı yinede arkaşdaşlar şanslarını denemelerini tavsiye ediyorum teşekkürler …..

 37. MH

  23/04/2014 at 12:24

  Dediginiz adimlari dikkatli bir sekilde yaptim. Fakat 6. adimdan sonra sag ustte telefonum 4S olmasina ragmen sadece iPhone 4 yaziyor?

  • Mustafa Tan

   23/04/2014 at 12:25

   Ona takılmayın, bazen yanlış gösteriyor.

   • Anonim

    03/05/2014 at 20:11

    Telefonumun sesi durmadan gidiyo acaba neden yapabilir bana yardımcı olurmusunuz

   • Yücel yıldız

    04/05/2014 at 20:28

    Mustafa bey benim telefonum ı phone 4s herzaman sesi gidip geliyo video müzik dinlerken ses ilkten geliyo sonra gidiyo bunun için ne yapmam lazım .

   • Anonim

    08/05/2014 at 10:38

    Mustafa bey 4s telefonum açıkken şarj aletine takıldığında şarj olmuyor,şarj aletine takıyor sonra telefonu kapatıyorum ancak böyle şarj adebiliyorum konu hakkında yardımlarınızı ricaederm

 38. Pingback: iPhone 5 Aç/Kapa Tuşu Değişim Programı | Tekno Apple

 39. Yücel

  03/05/2014 at 20:31

  Telefonumun sesi gidip geliyo müzik dinlerken bana yardımcı olurmusunuz

 40. Koray

  08/05/2014 at 10:42

  Mustafa bey 4s telefonum açıkken şarj aletine takıldığında şarj olmuyor,şarj aletine takıyor sonra telefonu kapatıyorum ancak böyle şarj adebiliyorum konu hakkında yardımlarınızı ricaederm

 41. Orhan

  08/05/2014 at 21:52

  Kolay gelsin Mustafa bey.
  İphone4 ü 3 yıldır kullanıyorum. Pil çabuk tükeniyor şu anda. Dolayısıyla randevu alırken sadece hızlı sınama seçeneği vardı. Neyse onu seçtim.
  Pil sıkıntılı çıkarsa ne gibi adımlar uygulamalıyım. Pil değişimi için ne yapmam gerekiyor
  Teşekkürler

 42. Murat

  29/05/2014 at 00:11

  Tuş değişim programına gitmişken ( sağlam olsada değiştirdikleri için ) ürünümdeki batarya probleminide anlatayım dedim ne olur olmaz diye.. Arkadaşlar cihaza bağladılar cihazıma baktılar ve bataryamın sağlam olduğunu belirttiler… Ama ben daha önce uzaktan sınama yaptığımda (apple temsilcisi ile telefonda görüşürken bana mail olarak atmıştı testi) telefonumu bataryasının tamamen öldüğünü hiç bir şekilde yazılımsal problem olmadıgını donanımsal olarak artık batartayamın ömrünü tamamladığını söylediler… Zorlu Center’daki arkadaş ise bilgisayara taktı ve gerçekten bozuk olduğunu bildiğim ve de bunu kullanırken hissettiğim cihazımın bataryasının daha ömrünün %90 olduğunu söyledi ve sözlerine ekledi ” hayatımda hiç bu kadar temiz 1.5 senelik cihaz görmedim ama sahte sarj cihazı kullanmışsınız kullanmayın lütfen.. ” benim anlamadığım ben cihazımı kendi kutusundan çıkan sarj aletinden başka alet ile sarj etmedim ki elimde 2 adet sarj cihazı var ikiside orjinal iPhone kutusundan çıkma.. Kendi açtığım kutular yani.. Ordada belirttim bilgisayarımdan mp3 üme kadar apple ürünü kullanıyorum neden sahte alayım şaşırmayın diye ama ısrarla öyle olduğunu söylediler kafama takılan iki husus var.. Telefonum uzaktan sınama ile veri servisine 2 ay önce batarya bozuk diyip orda nasıl sağlam dedi. Ve sarj cihazım nasıl sahte algılandı.. Yorumu olan var mı ?

 43. Anonim

  03/06/2014 at 13:54

  iCloud doldu silmek istiyorum ama ilk iPhone verileri silsem sorun olurmu

 44. Barış

  06/06/2014 at 22:16

  Sahte şarz cihazıyla telefonu şarz ederken şarz cihazı patladı şarz yuvasını değiştirdim fakat şimdi de telefonu bilgisayar tanımıyor ı tunnes i açamıyorum telefon 4 …. Ne yapmam lazım. 6.1.3 sürümünü kullanıyorum

 45. EBRU

  21/06/2014 at 19:09

  merhabalar
  IPHONE 5S kullanıyorum daha öncesinden pc ye fotograf aktarımı yapıyordum kablosuyla ama şimdi kabloyu taktıgımda telefonu görmüyor ve bilgisayar kısmından dosya eki hiç gözükmüyor yardımcı olursanız sevinirm.iyi çalışmalar

  • sadi

   11/07/2014 at 13:04

   aynen bende de sorun var çözebildin mi

 46. G.

  21/06/2014 at 21:37

  merhaba benim sorunum her uygulamada kredi kartı bilgilerimi istiyor iphone ücretsiz dahi olsa hiçbir uygulama indiremiyorum daha önce ücretli bir uygulama da kullanmadım 1 yıldır böyle

 47. sadi

  11/07/2014 at 13:02

  merhaba mustafa bey ben tanılama yapmak istiyorum mailime ios tanımla geliyor fakat birşey açılmıyor

 48. Anonim

  22/07/2014 at 23:54

  Mustafa bey merhaba,
  Benim problemim uygulamalardan ücretli proğram indirilen ama kart bilgilerimi girdikten sonra güvenlik kodu yanlış diyor ne yapabilirim

  • Mustafa Tan

   24/07/2014 at 09:15

   Bankanızla bir görüşün derim. Bu arada kartınızın limiti var değil mi? Ya da internetten ve yurt dışı alışverişlere açık?

 49. Gökhan

  01/08/2014 at 01:17

  Ben cihazımı kitlemiştim telefon ile aradım inanın çok yardımcı oldular ve ücretsiz telefon destek numarası ve sizden numara istiyorlar eger gorusme esnasında kesıltı olursa dırek aynı kısı sizi arıyor konuya kaldıgı yerden devam edıyor cok samimiler klasık musterı temsilcisi modellerini unutun gayet egıtımlı bılgılı ve cozum odaklılar

 50. Recep kopuz

  08/09/2014 at 23:24

  Ben cihazımı Amerika’dan aldım ve arızalandı. Iphone aradım zorlu center ı ve bana kimsenin yardımcı olamayacağını ve cihazı Amerika’ya gönderip orda yaptırabileceğimi söylediler. Bende iphonumu başka bi servise götürdüm ve onlarda yapamadı anakartta çatlak var dediler. iphon kendi cihazına sahip çıkmıyor çok eski ıphon kullanıcısıyım ama artık benim için ıphon bitti benim sorunuma cevap vermezlerse kullanan herkese ıphonon kendi cihazına sahip çıkmadığını ve benim başıma gelenin yarın onlarında başına gelebileceğini, kullanmamalarını ve biran önce ellerinden çıkarmalarını söyleyeceğim. AppStore daki yetkililerle tekrar görüştüm ve bana yine amerika cihazı olduğu için Türkiye’de destek ya da yardım alamayacağımı, cihazı Amerika’ya göndermemi söylediler. Türkiye’de diğer ülkelerden alınan cihazlara yardım edilirken,sadece amerika cihazlarına destek verilmediğini söylediler. Fakat bunu hiçbir şekilde duyurmadıkları için mağdur oldum. Yardımınızı bekliyorum…

 51. Serkan

  16/09/2014 at 11:33

  Merhaba mustafa bey acil olarak yardımınıA ihtiyaxım var kullanmakta olduğum app store şifremi değiştirdim online olarak ama telefonumdan ayarlar-itunes ve App store bölümünden değişiklik yapamıyorum saha doğrusu bu kısımdan hesabıma erişemiyorum katıylı olan email adresime tıkladığımda eskşden berşey yapabiliyorsum ama şu anda hiçbir şekilde tıklayamıyoeum yardımcı oluemusunu lütfen.

 52. Mustafa

  18/09/2014 at 01:15

  Mustafa bey, eşim iphone 5s kullanıyor, telefon bu akşam kendi kendine kapandı, home tuşu ve kilit tuşu çalışmıyor ve kendi numaramdan aradığımda arama yapılıyor lakin ekran karanlık ve açamıyorum, teli şarza bağladım yine de açılmadı. Bu arada ios 8’i yüklemedim. Yardımcı olursanız sevinirim..

  • gökmen

   02/01/2015 at 16:30

   home ve kilit tuşunda elinizi basılı tutun sorununuz çözülecektir 🙂

 53. Teoman

  23/09/2014 at 17:36

  Bugün iki defa aradım. Her seferinde 25er dakika bekledim. İlkinde 1 saate yakın konuştuk. Sonra bağlantı koptu. İkincisinde beni sabit numaradan arayacaklarını söylediler, aramadılar … Öğleden sonram ve 50 dakikalık kontörüm gitmiş oldu … Teşekkürler Apple Destek Birimi, sözüm ona dünyanın en iyisi …

 54. Merve

  24/09/2014 at 11:04

  Apple teknik desteği arıyorum tamı tamuna 32 dakika oldu hala açan yok safarime virüs bulaştı goodwebads.com a yönlendiriliyor otomatik ilk başta sadece safarideydi şuan bütün uygulamalarıma yayılmış durumda ne yapabilirim lütfen yardımcı olun

  • Urass

   01/10/2014 at 10:35

   slm merve bende senin yasadigin durumu yasadim ve cozdum suan bir sorun yok yapman gereken wifi baglandigin modem i resetleyip yeniden kurman ve iphone ayarlarindan ag ayarlarini sifirlaman gerekiyor sonrasinda sorun cozuluyor iyi gunler

 55. İsmail

  24/09/2014 at 16:26

  Kolay gelsin arkadaşlar ben iOS 8 yükledikten sonra videolar düzgün açılmamaya başladı uygulamardan atılıyorum facebook oyun vb. Ve lütfen 3G tuşunu tekrar yerine uygulayabilirmisiniz teşekkürler

  • Yiğit

   28/09/2015 at 00:21

   Merhaba mustafa bey ben ios u güncelledikten sonra eskiden yüklü olan sansürsüz şarkılarım gitti ve artık sansürsüz şarkıları indiremez oldum.Önceden yüklü olan 60 sansürsüz şarkım gitti ve parasıda iade edilmedi.Ne yapıcam ben şimdi?Sansürsüz şarkıları indirmek istiyorum ne yapmam gerekiyo?Bana ulaşırsanız sevinirim

   • Mustafa Tan

    28/09/2015 at 09:07

    Ayarlar -> Genel -> Sınırlamalar menüsündeki İzin Verilen İçerik başlığı altındaki Müzik, Podcast, Haberler seçeneğini Açık haline getirin.

 56. Ercan Velidedeoğlu

  02/10/2014 at 17:24

  Apple giriş şifremi unuttum, geri almaya çalışıyorum ancak e-posta alamıyorum.
  Apple dan destek alamıyorum.
  Apple müşterileri ile mümkün olduğunca muhatap kalmamak için elinden geleni yapıyor. HİZMET SIFIRIN ALTINDA!!

  • kaan

   21/07/2015 at 13:50

   Aynı şey bende de oluyor.Bir türlü çözemedim 20 gündür yapamadım.

 57. Bayram

  26/10/2014 at 01:55

  Iphone 5 kullanıyorum telefonun flaşı çalışmıyor ne yapmam gerekiyor garantiye göndersem değişim yapılırmı?

 58. cansu

  27/10/2014 at 19:53

  selam
  bu akşam apple destegi aradım yusuf bey adında biri ile görüştüm
  inanılmaz yardımcı oldu
  telefonum birden kapandı açılmadı yurtdışı gelişli oldugu içinde servis destegi alamıyorum malesef tam panik hanlindeyken gayett sakinleştirici bir şekilde görüştü yapılması gerekenleri anlattı
  suan telefonum yeniden açılması için bekliyorum telefonda da 7 dakika kadar bekledim zaten mekanik ses en fazla 10 dk bekleyecegimi söylemişti
  olumsuz yorumlara ragmen iyi bir temsilci ile görüştüm şansıma akşam saatleri aramanızı tavsiye ediyorum
  bol şans herkese

  • Varol

   28/01/2015 at 04:10

   Kız olduna için yardım yapmışlar!! Gendine gel kız

 59. Salman

  01/01/2015 at 22:58

  Mustafa bey apple store çalışan elamanları nasıl şikayet edebilirim (amerika apple store) iletişime gecebilecem e mail adresi yada internet linki varmı

 60. Hüseyin

  02/01/2015 at 16:10

  Merhabalar,
  iPhone 4s Kullanıcısıyım, iphonumu garantiye gönderdim fakat telefonuma yasal uyarı Mesajı geldi, bu nasıl bi hizmettir nasıl bu kurumsal firmasınız anlamıyorum, bu telefonum kapanırsa tüketici haklarına şikayet edeceğim sizi. İ mail numarası klonlanmistir cihaz kapatılacaktır diyor, ekran görüntüsünü atacaktım ama atamıyorum buradan. Cihazı Konya vodafone arz sa dan almıştım onlar garantiye gönderdiler.

  • Mustafa Tan

   02/01/2015 at 16:16

   Selamlar,

   Bahsettiğiniz mesajı Apple değil BTK yollatıyor. http://www.mcks.gov.tr/tr/index.php

   Ayrıca Apple’ın servisine gönderdiğinize emin misiniz? Apple’ın sadece İstanbul’da kendi servisler var. Bence cihazı servise yolladığınız yere cihazınızın durumunu sorun.

   Son olarak bu sitenin Apple ile hiç bir ilgisi yok. Gönüllü olarak yardımcı olmaya çalışıyoruz Apple kullanıcılarına. Apple ile yukarıdaki yazıda paylaştığımız şekilde irtibata geçebilirsiniz.

 61. Anonim

  22/01/2015 at 23:26

  Itunesten satın almış Olduğum Müzikler silininiyor tekrar Ücret ödeyerek indirmemi istiyor nasıl bi saçmalıktır bu anlamadım

 62. Hakan

  22/01/2015 at 23:26

  Itunesten satın almış Olduğum Müzikler silininiyor tekrar Ücret ödeyerek indirmemi istiyor nasıl bi saçmalıktır bu anlamadım

 63. KÖKSAL

  10/02/2015 at 14:47

  garantisi olan mini tabletimi power tuşu çalışmıyor diye satın aldığım gold mazasına bıraktım. firma istanbul yetkili servise yolladı. yetkisiz müdahele yapıldı gerekcesiyle cihazı geri yolladı. apple merkezi aradım cihazınız garantiden değişeceğini söylediler fakat biri türlü cihazımıo değişmediler sürekli oyaladılar. apple karşı güvenim klamadı

 64. yılmaz

  13/02/2015 at 23:44

  iphone 5 cihazı sıfırladım 2 saatten beri ekranda elma logosu çıkıyor ekran gelmiyor cihaz açılmıyor ne yapabilirim?

 65. sinan

  14/02/2015 at 13:23

  Anlatım için tşkler sıkıntı yaşayan müşterilerin kesinlikle bu adımı izlemesi en doğru yoldur çünkü hatlar inanılmaz yok 40 dakika beklediğimi biliyorum

 66. çağlar

  08/04/2015 at 21:06

  merhaba

  iphone 5 kullanıyorum.

  benim şikayetim appstore’la ilgili.
  mevcut bir appstore kimliğim vardı ve orda yazılı kredikartı iptal olduktan sonra kulladığım kimlikle herhangi bir uygulama indirmek istediğimde şifre hatası vermeye başladı.

  ardından bir de kredi kartsız üyelik aldım ancak bu üyelikle de aynı sorun devam etti.

  son çare olarak ilk üyeliğimdeki kredi kartı bilgilerine yeni bir kart ekleyip tekrar onunla devam etmek istediysem de sorun bir türlü geçmedi.

  ve şuan hala ne bir uygulama indirebiliyorum ne de bir güncelleme yapabiliyorum.

  yardımcı olabilirseniz sevinirim, teşekkürler.

 67. yardımm

  12/04/2015 at 23:06

  İphone 6 cihazımı ön kamerasında kayma olduğu gerekçesiyle garantiye verdim çarşamba günü cumartesi günü mesaj geldi bana cihazınızın servis işlemleri tamamlanmıştır.cihazını teslim alabilirsiniz diye peki ben cihazın yenisinin verildiğini internetten bakabilirmiyim cihazın değiştirldiğini nasıl anlarım

 68. Hasan

  18/04/2015 at 22:22

  Bir oyun satın aldım sonra kredi kartını kaybettim ama faruralandırmayla iligi sorun veriyor güncelleyemiyorum ne yapmalıyım

 69. Erkan

  23/04/2015 at 21:15

  Son güncellemeden sonra (8.3) ekranın üstünde ki wifi ve kullandığım hat adı olan ….. büyüyüp küçülüyor.!

 70. Anonim

  06/05/2015 at 11:52

  Slm

 71. Emre

  19/05/2015 at 08:40

  İyi günler arkadaşlar,8.3 güncellemesini henüz yapmadım,tlfonum 6..dün akşam tlfonumu şarja taktım sabah kalktığımda tlfonumun ekrnı siyah beyaz olmuştu ve renkleri tersine çevirmeden vs düzelmiyor böyle bir sorun yaşayan oldu mu daha önce,düzeltilebilir bişe mi,servise mi göndermeliyim?…tşkler yardımlarınız için…

 72. TÜLAY YILDIRIM

  21/05/2015 at 18:06

  ben böyle bir şey görmedim. herkes ıphone diyor diye gittim 5 ay önce IPHONE 5S aldım ve bin pişman oldum şarj etme yeri bozulmuş .akasya tamir servisine götürdük telefonu iyice bozdular ki daha fazla para alsınlar diye sonrada kullanıcı hatası deyip para istediler .kabul etmedik sigorta şirketiniz baksın dediler telefonun ID tuşunu felan bozmuşlar . bu nasıl bir iş ahlakıdır . telefon satarken herkes başına toplanıyor ama bir problem olunca ortada kimse yok .gold firmasıda tamiri mümkün değil dedi. herkes üç maymunu oynuyor görmedim duymadım bilmiyorum yazıklar olsun verdiğim paraya . hiç yakışmıyor apple firmasına böyle bir şey.

  yazıklar olsun !!!

 73. Ufuk

  22/06/2015 at 15:37

  -11.02.2015 Tarihinde Bayrampaşa Avea mağazasından satın aldğım İphone 6 cihazım, sürekli kapanma arızası verip reset ile düzelmekte idi…
  -Cihazın kasasında bir boşluk söz konusu olup, o noktaya temas edildiğinde can sıkıcı bir şekilde kasa ses çıkartmakta idi…
  -Son olarak şahsımında kabul ettiği bir miktar suya maruz kalan cihazımı, mecburen servise götürmek durumunda kaldım..
  -Cihaz hiçbir şekilde açılmıyordu artık…
  -‘Şişli Artı Servis’ çalışanları cihazımın garanti dışı kaldığını söyleyip 1200 TL.ücret karşılığında yeni cihaz ile değişim yapabileceklerini söylediler…
  -Çevremde birçok arkadaşımın kazara ellerinden düşürdükleri ve camları kırılan İphone’leri ücretsiz yenisi ile değiştirilmiş..
  Onların bizâtihi kullanıcı hatası olan düşürme yada darp fiilleri servis garantisi altına alınmış, benim durumum garanti dışı sayılıp, henüz taksitlerini ödediğim cihazıma tekrardan fahiş bir değişim ücreti talep edilmiştir…
  Bu Apple firmasının genel politikasımı yoksa benim gittiğim servisin bana özel kazığı mı ?….
  Üstelik ücretini ödediğim telefon maalesef 4 gün geçmesine rağmen henüz elime ulaşmadı…

  Yazıklar olsun APPLE bundan böyle altından telefon üretim bedava dağıtsan yüzüne bakmam…

 74. Aynur ı

  01/07/2015 at 16:05

  Benim telefonum 5s yurtdışından aldım .gürcistandan almıştım.abd malı olduğu için izmirdeki apple servisler yapmıyor.garantisi yok para karşılığıda yapmıyorlar.kime götürceğimide bilmiyorum.

 75. kaan

  21/07/2015 at 13:54

  Apple kimliği şifremi sıfırlamak istiyorum ama bir türlü mail gelmiyor ne yapmalıyım?

 76. Hüseyin Baki

  08/08/2015 at 13:23

  Merhabalar ben ios tanılama özelliğin ile bilgileri apple’a gönderdim fakat bir sorum olacak ios tanılama özelliği ücretli mi ? telefonla görüşme yapmadım, servise götüreceğim telefonumu.

 77. Mehmet

  24/08/2015 at 19:32

  Benim iphone 4s apple kimliğinin sifesini ve kisisel bilgileri unuttum ne yapmam gerekiyor yardimci olur musnuz?

 78. Mustafa

  26/09/2015 at 14:01

  Apple kimliğiniz geçerli ama bu İpad,İcloud koşullarını sağlamıyor Bu uyarı yı veriyor

 79. Zeynep

  27/09/2015 at 18:36

  uygulama indirmiyorum ağ ayarlarını sıfırlarım fakat yine olmuyor

 80. Ercan AYKER

  06/10/2015 at 11:28

  Merhaba, iphone 6 kullanıcısıyım, İtunes yedekleme yapmak istediğimde, yedekleme şifresi istiyor, normalde icloud şifrem olması lazım, giriyorum kabul etmiyor, tüm kullandığım şifreleri giriyorum yine kabul etmiyor,

  Şifreyi nasıl sıfırlayabilirim veya ne kullanmam gerekiyor

  • serpil

   06/01/2016 at 22:42

   ya farklı bir cihaza tekrar itunes i indirip yedek alacaksınız yada o pcde yeni bir user açacaksınz yada pcyi formatlayacaksınız

 81. Ahmet besdilli

  19/10/2015 at 21:54

  iPhone 6 kullanıcısıyım güzel bir telefon ancak benim gördüğüm bir kaç eksikler va örnek çoklu mesaj gönderimi olması lazım bir hücresel veriyi açmak için ayarlar menüsüne gitmeden kısa yoldan vifi ti açma şeklinde olsa iyi olur

 82. resul bozyel

  30/10/2015 at 09:35

  merhaba
  ıpone 4s kullanıyorum. şu ana kadar memnumdum ancak açma kapama tuşu bozuldu. zorluda şikayetimi anlattım ancak garantisi bittiği için fark ödemeniz halinde yenisiyle değiştirebiliriz dediler. ben evrensel garanti olduğu için ücretsiz değiştireceklerini sanıyordum. bu durum normal midir? benzer durumla karşılaşan var mı?

  • Mustafa Tan

   30/10/2015 at 10:18

   Sanırım kavramlar karışmış. Evrensel garanti ile ömür boyu garanti farklı şeyler. Apple cihazları ömür boyu garanti değil. Hepsinin bir garanti süresi var. Evrensel garanti demek bir cihazın garantisinin istisnalar dışında Apple resmi satıcılarının olduğu tüm ülkelerde geçiyor olması demek.

 83. esra

  31/10/2015 at 21:15

  İyiakşamlar.. Ben telefonumu bulamıyorum ve iphonumu bul özelliği kapalıydı. Acaba uzaktan bu özelliği aktif hale getirebilme şansım olabilir mi? Apple destek bunu yapabilir mi?

 84. Pelin

  03/11/2015 at 20:48

  İyi akşamlar, eşim iphone 6 kullanıyor ve bir haftalığına yurt dışına gidip geldi ve türkiyeye geldiğinden bu tarafa rehber kişileri arasında arama yapamıyor, yani sadece tek harf girerek kolayca aramak istediği insanı buluyordu ancak arama kısmına harf ya da isim yazdığımızda sonuç yok diyor

  • serpil

   06/01/2016 at 22:45

   itunes ile restore atıp yeni bir ıphone olarak kurun

 85. Ayhan Çevik

  04/11/2015 at 00:40

  Merhabalar 3.10.2015 tarihinde iPhone numu iletişimdeki ses problemi olduğu icin teknik servise verdim. 1 hafta sonra cihazın kullanıcı hatası yüzünden bozulduğunu ve 1300tl karşılığı yenisiyle değişeceğini söylediler. Benim kırdığım bozduğum bir şey olsa ses bazen gelip bazen gitmez diye düşünüyorum telefon ısındığında ses gelmiyor, telefonu kapatıp açıyorum düzeliyor ses geliyor. 1 ay geçti aradan hala telefon geri gelmedi 1 aydır madur kaldım rehberim notlarım hesaplarım hepsi apple storedem de rica ediyorum beni daha fazla madur etmeyin ilgilenin yada bir cevap verin bende başka bir telefon alayım. Yıllardır apple kullanıcısıyım Türkcell bayisi yüzünden apple dan vazgeçmek bırakmak istemiyorum.

 86. selcuk

  13/11/2015 at 19:39

  kolay gelsin.1 hafta önce apple store den ücretli program satın aldım kredi kartı bilgilerimi girdim ürünü aldım fakat şimdi de ücretsiz program alamıyorum doğrulama gerekiyor diyo ”fatura bilgilerini görmek için devam ı tıklayın diyo onuda yapıyorum bu sefer kart bilgilerimi yeniden istiyor onuda yapıyorum yine kabul etmiyor 🙂 napıcaz abi bi yardımcı ol. teşekkürler

 87. ismail yağmur

  14/11/2015 at 11:20

  Sayın Ofis iletişim yetkilileri;
  Kayseri Vatan mağazasından yaklaşık 2 ay önce almış olduğum Iphone 6 cep telefonum. Gerekli kılıf ve sair tedbirleri de almama rağmen maalesef yer düşmüş ve ekranda catlak oluşmuştur. Telefonu kullanmama engel olmayan bu çatlağın çirkin görünmesi nedeniyle, ekran hasarının çözümü için satıcı Vatan şirketine müracaat ettim. 13ms0073051 müşteri numaralı, 359315069610292 seri numaralı ıphone 6 telefonum iş yerinize satıcı tarafından gönderilmiş, bir kaç gün sonra tarafıma bu sefer de satıcı tarafından urun değişimi önerildiğinden bahisle 1040-tl +KDV karşılığında (1230 TL yaklaşık) yeni bir telefonun tarafıma verileceği bildirilmiştir.
  Henüz iki aylık olan ve 2499- tl’ye almış olduğum ve faal olarak kullanmamda herhangi bir sıkıntı yaşatmayan sadece görsel olarak cam çatlağı olan telefonum için yeni bir telefonun yarı fiyatını ödememin sizce mantığı nedir? ekran camı değişimini neden önermiyorsunuz? ıphone kullanıcıları çok kolay para kazanıyor diye mi düşünüyorsunuz? Apple store mağazalarında yapılan cam çatlaklarına dair yapılan bir sefer mahsus 300-450 tl arasında bedel karşılığında ürün değişimi ve yine yaklaşık 300 tl civarında yapılan ekran değişimleri hakkında ne düşünüyorsunuz? apple store, vatan ile servis firmanız arasındaki bu farklı uygulamalar KAZIKLANAN tüketiciyi maalesef sizler hakkında iyi düşünmez hale sokmuştur.
  Özetle; 20 yıldır süregelen Avukatlık mesleğim gereği bir çok servis problemi gördüm ancak, ÜRETİCİ FİRMAYA AİT SATIŞ VE SERVİSLE (APPLE STORE) , YEREL SATICI (VATAN ) VE TEK YETKİLİ SERVİS FİRMANIZ arasında ki bu farklılığı hiç bir zaman rastlamadım. Neticede; tüketici 300-350 tl civarında garantiyi bozmadan ekran değişim hakkını kullanmasını neden çok görüyorsunuz.
  Son olarak tüketici şikayetimi içerir bu mail birbir aynı olarak Apple store, Ofis İletişim, Vatan bilgisayar, ve sair şikayet sitelerine gönderilmiştir. Av. İsmail Yağmur KAYSERİ

 88. ahmet

  06/01/2016 at 03:52

  Hayırlı geceler arkadaşlar ben iPhone 6 kullanıcısıyım telefonun ön kamerasın da kayma yaşadım bugün götürdüm yetkili servise verdim onarım dediler değişim olmuyo mu böyle bi sorunlarda cihazım daha 1 sene olmadı her hangi ezilme falanda yok şimdi cihaz değişecek mi yoksa onarıcaklar mı? sorumu cevaplarsanız sevinirim şimdiden tşkler hayırlı geceler allaha emanet olun

 89. serap

  08/01/2016 at 16:22

  Garanti kapsamında olan iphone 6 plus telefonomu karşı tarafa ses gitmemesi, konuşma esnasında kapanması ve kamera ekranında kırmızı çizgiler oluşması ve ekran donması gibi sorunlarından dolayı kvk servise gönderdim 1,5 ay sonra yazılım hatası denilerek geri geldi fakat aynı sorunlarla…2.kez gönderdim ve değişim talep ettim onay görmedi.yenisi için kaç kez servis görmesi gerekiyor acaba???

 90. Murat

  23/01/2016 at 00:12

  Mrh ayfon 3 den berri ayfon kullanıcısıyım ama nefret ettim ben 6s aldım şarja 100/10 takıyorum sabah alıyorum yine aynı kapatıp acıyorum 100/100 oluyor birde örnek jarz 100/85 de tl kapanıyor jarzın bittigini göstermiyor benim sıkkntımı çözecek birine ulaşmak istiyorum yoksa Samsung kullanmaya başlayacağım

 91. fatma yiğit

  08/02/2016 at 14:59

  2015 şubat ayında almış olduğum iphone 6 plus telefonum devamlı kapanıyor ve ekranı kararıyordu.7 ocak 2016 tarihinde servise gönderdim 14 ocak tarihinde telefonun yenilendiğini söylendi ve bana verildi.Yeni olan telefonu aldım ve kullanmaya başladım .Öncelikle saatlerce şarj takılı olmasına rağmen şarz olmuyordu ve ekran yarıya kadar kararıyordu.21 ocak tarihinde servise gönderdim bu gün 8 şubat ama benim telefonum hala yok.Servisi aradım sorun olarak benim şarz cihazım bozukmuş şaka gibi bana yeni diye verilen telefon sorunlu kısacası bir ay boyunca telefonum yok.o kadar yoğunlar ki biz yoğun değiliz bir ay bekleyebiliriz…lütfen kaliteli olduğunuzu düşünüyorsanız hizmetinizde kaliteli olsun.müşterilerinizi bu kadar madur etmeye hakkınız yok…Hizmetinizden memnun değilim bilmenizi istedim

 92. Yunus Emre

  23/02/2016 at 21:41

  Apple kimliği birincil email adresim olarak .icloud ile biten adresimi seçmek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

 93. ersel

  02/03/2016 at 17:15

  neden batarya gücünü arttırmıyorsunuz?