iOS 7.1 ile Gelen Yeni Özellikler ve Değişiklikler

Dün akşam iPhone ve iPad için iOS 7.1 Yazılım Güncellemesi Yayınlandı başlıklı yazımızda paylaştığımız gibi Apple uzun zamandır beklenen iOS 7.1 sürümünü yayınladı. Uzun zamandır beklenen bir sürümdü çünkü özellikle eski model iPhone sahipleri cihazlarının iOS 7 sonrası performansından şikayetçiydi ve 7.1 ile bu sorunlarının giderilmesini bekliyordu.

Apple iOS 7.1 ile de hem bazı sorunları ve hataları çözdü, hem de bazı ufak tefek yenilikler ve değişiklikler yaptı. Bu konularla ilgili çok fazla soru geldiği için de ayrıca bir yazı ile bu değişikliklerin üzerinden geçeyim istedim.

Performans İyileştirmeleri

Bildiğiniz gibi iOS 7 güncellemesinden en çok iPhone 4 sahipleri şikayetçiydi. Çünkü iPhone 4, iOS 7 yükleyebilen en eski iPhone modeli olduğu için donanımı iOS 7’nin yeni özelliklerini kaldırmıyordu. Apple bu yüzden iPhone 4 sahipleri için iOS 7.1’de özel çalışma yapmış. Dolayısıyla iOS 7.0 sürümlerinden iOS 7.1’e geçen iPhone 4 sahipleri cihazlarının uçtuğunu söylüyor. (Eğer siz de iPhone 4 sahibi iseniz ve iOS 7.1’i yüklediyseniz lütfen aşağıdaki ankete katılarak henüz yüklememiş olanlarla fikrinizi paylaşınız.)

Ayrıca iPhone 4S ve 5 gibi eski ama iPhone 4’e göre daha yeni cihazlarda da performans artışı mevcut. (Çevremdeki tüm iPhone 4S sahipleri iOS 7.1 ile cihazlarının hızlandığını söylüyor.) Fakat bu artış iPhone 4’ler kadar değil çünkü zaten iOS 7’nin bu cihazlardaki performans etkisi iPhone 4 kadar kötü değildi. (Eğer siz de iPhone 4S sahibi iseniz ve iOS 7.1’i yüklediyseniz lütfen aşağıdaki ankete katılarak henüz yüklememiş olanlarla fikrinizi paylaşınız.)

Özetle iOS 7.1 başta iPhone 4 olmak üzere eski iOS cihazlarına performans artışı getiriyor. Fakat hepsinde aynı ölçüde değil, cihaz ne kadar eski ise iOS 7’den iOS 7.1’e geçişte performans artışının etkisi/hissedilmesi o kadar fazla oluyor.

CarPlay

Apple’ın iOS 7.1 sürüm notlarında bahsettiği bir yenilik de CarPlay ile ilgili. Haklı olarak bir çok takipçimiz bu özelliği nasıl kullanabileceklerini ve deneyebileceklerini soruyor. Maalesef bu özelliği deneyebilmek için CarPlay özelliği olan bir arabaya ihtiyaç duyuyoruz 🙂 Çünkü bu özellik CarPlay desteği olan araçların konsollarında iPhone’umuzun bazı özelliklerini/uygulamalarını kullanabiliyoruz.

Apple ile işbirliğine giden otomobil üreticileri yeni modellerinde iOS 7 ile uyumlu donanım ve yazılım kullanarak, iPhone’larımızdaki Harita, Mesajlar, Telefon ve  Müzik uygulamalarını, arabamızın konsolunda da kullanmamız imkan sağlayacak. Örneğin bu sayede Harita uygulamasındaki navigasyon özelliği için iPhone’umuzu arabada gözümüzün önünde bir yere yerleştirme derdiyle uğraşmayacağız.

Tabii bu CarPlay özelliğini sadece iPhone’un standart uygulamaları değil App Store’daki Spotify gibi üçüncü parti uygulamalar da kullanabilecek, tabii Apple’ın izin verdiği ölçüde. Ayrıca CarPlay destekli araçları 2014 yılında görmeye başlayacağız fakat ilk başta Ferrari, Honda, Hyundai, Mercedes ve Volvo yeni modellerinde bu özelliği destekliyor olacak. 2015’ten itibaren de Ford, Toyota, vs. gibi markalar CarPlay’i desteklemeye başlayacakmış yeni modellerinde.

CarPlay’le ilgili Apple’ın sitesinde (http://www.apple.com/ios/carplay/) detaylı bilgi mevcut. Fakat dilerseniz aşağıdaki videodan Volvo’nun CarPlay tanıtım filmine gözatabilirsiniz.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=kqgrGho4aYM&w=560&h=315]

Siri

Takipçilerimizin büyük bir çoğunluğu uzun zamandır Siri’nin Türkçe olmasını bekliyor ve bu konuda sık sık sorular geliyor. Sırf bu yüzden biliyorsunuz geçtiğimiz sene Siri Ne Zaman Türkçe Olacak? başlıklı bir yazı yazmıştık. Maalesef iOS 7.1’de Siri’nin Türkçe olması ile ilgili henüz bir gelişme yok her ne kadar başka dillerle ilgili gelişme olsa da. Açıkçası ben yakın zamanda da bir gelişme beklemiyorum.

iOS 7.1’deki Siri değişiklikleri de:

 • Siri’nin konuşmanızın bittiğini otomatik olarak algılamasına alternatif olarak konuşurken Ana Ekran düğmesini basılı tutup işiniz bittiğinde düğmeyi bırakarak Siri’nin ne zaman dinleyeceğini elle denetleyin
 • Çince (Mandarin), İngiliz İngilizcesi, Avustralya İngilizcesi ve Japonca için yeni, kulağa daha doğal gelen erkek ve kadın sesleri

iTunes Radio

iOS 7.1 ile ufak tefek değişikliğe uğrayan diğer bir  özellik de henüz Türkiye’ye açık olmadığı için ülkemiz kullanıcıları tarafından kullanılamayan da iTunes Radio. Hatırlarsanız geçtiğimiz yaz iOS 7.0’nin beta test sürecinde iOS 7 ile Test Sürüşü – II (iTunes Radio) başlıklı bir yazı ile iTunes Radio’yu detaylı tanıtmıştık. Fakat telif hakları nedeniyle henüz Türkiye’ye açık olmadığı için ülkemiz kullanıcıları dahi dünyadaki bir çok ülke henüz iTunes Radio’dan faydalanamıyor. Apple her ülkedeki müzik yapımcıları ile anlaştıkça, Amerika’daki kullanıcıların Müzik uygulamasında gözüken Radyo özelliği bizim cihazımızda da gözükecektir. Fakat bu ne zaman olur bilinmez 🙂

Desteklenen ülkelerde iTunes Radio Müzik uygulamasında bir kategori olarak gözüküyor.

iOS 7.1’deki iTunes Radio değişiklikleri de:

 • Öne Çıkan İstasyonlar’ın üst tarafındaki arama alanı ile favori sanatçınızı veya parçanızı taban alan istasyonları kolayca yaratın
 • Şu An Çalınan ekranında düğmeye bir dokunuşla albümler satın alın
 • iPhone’unuzda, iPad’inizde veya iPod touch’ınızda reklamsız iTunes Radio’nun keyfini çıkarmak için iTunes Match’e abone olun

Takvim

iOS 7.1’deki Takvim ile ilgili yeniliklerden bir tanesi ay görünümde iken sağ üst köşedeki bir seçeneğe tıklayarak o güne ait etkinliklerin altta listelenmesi ve de cihazımızın ayarlarında seçili olan ülkenin milli bayramlarının takvimde gösterilmesi.

Bu arada Takvim uygulamasında bazı tatil günleri yanlış işlenmiş. Örneğin 19 Mayıs olan Gençlik ve Spor Bayramı 1 Haziran gözüküyor 🙂 Ayrıca Ramazan Bayramının da sadece ilk günü takvime işlenmiş. Sanırım ülkemiz resmi tatilleri konusunda eksik bilgi toplamışlar 🙂

Erişilebilirlik

iOS 7.1 ile Ayarlar -> Genel -> Erişilebilirlik menüsü altında da epey değişiklikler mevcut. Örneğin artık Erişilebilirlik menüsü altındaki Kalın Metin (Bold) seçeneğini aktif hale getirdiğimizde daha önce etkilenmeyen Klavye de artık bu değişiklikten etkileniyor.

iOS 7.1 ile gelen diğer bir yenilik de eğer istersek Erişilebilirlik menüsü altındaki “Düğme Şekilleri” seçeneğini aktif hale getirerek iOS 7 ile düğme gibi gözükmeyen seçenekleri tekrar düğme gibi gösterebilmemiz. Özellikle “Ne düğme ne değil anlayamıyorum” diyenler için önemli bir özellik olabilir.

Ayrıca daha önce iOS 7′de Performans ve Pil Ömrü Artışı için iPuçları başlıklı yazımızda bahsettiğimiz Kontrastı Artır menüsüne Renkleri Koyulaştır ve Beyaz Noktayı Azalt şeklinde 2 adet daha seçenek gelmiş durumda.

Son olarak yine Erişilebilirlik altındaki Hareketi Azalt seçeneğine Hava Durumu, Mesajlar ve çoklu görev kullanıcı arayüzü canlandırmaları da dahil edilmiş performans artışının daha fazla yerde etkisi olabilmesi için.

Telefon Arayüzü

Apple iOS 7.1 ile Telefon arayüzünde de bazı değişiklikler yaptı. Bunların en önemlileri de çağrı cevaplama arayüzünde. Cevapla ve Reddet seçenekleri artık daha ufak ve yuvarlak.

Ekran kilitliyken de çıkan Cevapla seçeneği aşağıdaki gibi değişmiş durumda.

Son olarak cihazı kapatma ekranı da aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi değişmiş durumda iOS 7.1’de.

Diğer Değişikler

Yukarıdakilerin dışında iOS 7.1 ile gelen irili ufaklı aşağıdaki gibi başka değişiklikler de mevcut. Fakat bence en önemlisi yazının başında paylaştığım performans iyileştirmeleri.

 • iPhone 5s üzerinde HDR’yi otomatik olarak etkinleştirmek için yeni Kamera ayarı
 • Daha fazla ülkede iCloud Anahtar Zinciri desteği
 • FaceTime aramasını başka bir aygıtta cevapladığınızda arama bildirimleri otomatik olarak silinir
 • Ana Ekran’ın ara sıra çökmesine neden olan bir hatayı düzeltir
 • Touch ID parmak izi tanımayı iyileştirir
 • 10.000′den büyük sayılar için Mail’in okunmamışlar etiketi görüntüsünü düzeltir

iOS 7.1 Güncellemesi Sırasında veya Sonrasında Yaşanılan Sorunlar ve Muhtemel Çözümleri

Aslında bu konuda çok sayıda yazı yazdık ama sanırım bazı takipçilerimizin aklına hemen gelmiyor. Bu yüzden her güncelleme sonrası olabilecek sorunlarda aşağıdaki işlemleri denemekte fayda görüyorum:

 • Eğer cihaz üzerinden kablosuz güncelleme yapamaz da cihaz kurtarma moduna girerse o zaman iPhone ve iPad’i iTunes ile Kurtarma Modunda Geri Yükleme başlıklı yazımızda paylaştığımız gibi bilgisayarınızdaki iTunes ile güncelleme veya geri yükleme (restore) deneyin. Tabii bu tip durumları yaşama ihtimaline karşı her zaman öncesinde iTunes veya iCloud ile yedek almak lazım.
 • Bilgisayarınızdaki iTunes ile güncelleme yapmaya çalışırken sorunlar yaşarsanız, muhtelemen bu soruna bilgisayarınızdaki antivirüs veya firewall yazılımı sebep oluyordur. Bu yüzden güncelleme öncesi bu programları geçici olarak kapatın. http://support.apple.com/kb/TS3694?viewlocale=tr_TR
 • Güncelleme sonrası garip sorunlar yaşıyorsanız mutlaka iPhone ve iPad’de Sıfırlama İşlemleri başlıklı yazımızda paylaştığımız “Tüm Ayarları Sıfırla” işlemini bir yapın.

———

iOS 7.1 ile paylaşacaklarım şimdilik bu kadar. Eğer sizin önemli gördüğünüz ama benim gözümden kaçan birşeyler olduysa yazıyı güncelleyerek mutlaka eklerim.

374 Comments

 1. Burak

  11/03/2014 at 15:54

  Mustafa Bey,paylaşımlarınız için çok teşekkür ederiz. Apple Tv için de 6.1 yazılım güncellemesi yayınlanmış. Onun için de manuel yükleme linkini paylaşabilir misiniz lütfen…Bir de bu manuel yükleme linklerini nerden bulduğunuzu paylaşabilir misiniz mümkünse…

  • Halit

   11/03/2014 at 17:54

   Kalın yapınca hesap makinesinin’ i ‘si kayboldu.

   • Melih

    11/03/2014 at 23:28

    Fışkıyemi kırdılar.

 2. Furkan

  11/03/2014 at 16:00

  İos 7.1 güncellemesini yaptıktan sonra telefonuma parola koyamıyorum bi önceki sürümdeki yerinde yok değişti mi yoksa bende bi hata mı söz konusu yardımcı olursanız sevinirim

  • Oekmn

   11/03/2014 at 16:10

   Parola kısmı eski yerinde değil. Ayarlar kısmında sesler in hemen altında yer alıyor artık

  • Anonim

   11/03/2014 at 22:41

   Parola yeri değişti

 3. AppleFan

  11/03/2014 at 16:09

  Apple ürünlerini FanBoy derecesinde çok severim.
  Ama Gelen Çağrılardaki “Tam Ekran Arayan Resmi” özelliğini kaldırmak kabul edilebilecek birşey değil!!!
  .
  O kadar özenmişim, 50 den fazla kişi için düzgün, güzel profil resimleri seçmişim. Birisi aradığında hiç yazıya bakmadan eşim mi arıyor, patronum mu arıyor görebilirken, şimdi ufacık minicik bir yuvarlak olmuş.
  .
  Gerçekten çok kötü 🙁
  Apple beni bile kızdırdı yaa… bravo yani..

  • Ercan

   11/03/2014 at 19:52

   Aynen bende size katiliyorum. Hangi akla hizmet bunu kaldiriyorlar hayret dogrusu. :((

 4. Deniz

  11/03/2014 at 16:14

  bu carplay’in ilerki zamanlarda araç üreticilerinden bağımsız hale gelmesi mümkün mü? mesela benim aracıma opelden bağımsız 3. markaların navigasyonları takılıyor konsola arabaya falan da tamamen uygun, 3. marka arabalara oem cihaz üreticileri de faydalanabilecek mi acaba?

  • Mustafa Tan

   11/03/2014 at 16:22

   Umarım 🙂 Çünkü ben de aracımı yeni değiştirmiştim 🙁 ve uzun süre değiştirmeyi düşünmüyorum. Harici modül takılabilir diye umut ediyorum 🙂

  • Mehmet

   11/03/2014 at 18:07

   Bu uygulamayı kaldırmasının sebebi sanırım hızı arttırmaktı.

 5. Yassss

  11/03/2014 at 16:25

  tek kötü yanı arayana atadığımız resimlerin küçük bi şekilde sağ ğstte çıkması önceden on numara tam ekran çıkıyordu benim için çok önemliydi acaba eski haline döndüremez miyiz ?

  • Anonim

   11/03/2014 at 17:26

   Cdd

 6. Anonim

  11/03/2014 at 16:35

  Bende 5 var çok begendim özellikle kalın yazı mükemmel olmuş birde siri türkçe olsaydı bekliyoruz bakalım

 7. Anonim

  11/03/2014 at 16:38

  Sevgililer günü ve gençlik ve spor bayramı tatihleri yanlış onun dışında performans olarak gayet iyi

  • Hakan

   11/03/2014 at 23:08

   Resmi tarih hatalarını Apple a nasıl bildirebiliriz

 8. Samil

  11/03/2014 at 16:40

  Ben azerbaycandan yeni sürüm gelmedi hala

 9. Şakir

  11/03/2014 at 16:41

  Bence harika oldu daha hızlı ve kullanışlı

 10. Nongis

  11/03/2014 at 16:46

  İphone5’te pil ömründe bariz iyileşme var. IOS6 seviyesine gelmiş. Performans ile ile ilgili önceden de sıkıntı olmadığı için pek birşey farkedemedim. İ4 ve i4s kullanıcıları için ciddi bir fark olmuştur. İnşallah sonraki update’lerde bozmazlar.

 11. tical0

  11/03/2014 at 16:52

  kilitli ekrandayken arayanı reddetme yokk 🙁 tuş kilidi acıkken var

  • Gani

   11/03/2014 at 19:16

   Açma kapama tuşuna üst üste iki kez basıp reddetme işlemini yapmanız gerekiyor eskisi gibi 🙂

 12. Anonim

  11/03/2014 at 16:57

  “Free App” indirmek istiyorum bana “verification required” diye bigi geliyor ve kredi kartı bilgilerimi istiyor.
  Ben kk bilgilerimi vermek istemiyorum update den önce böyle bir sorunum yoktu.
  Bu durumun çözümünü bilen varsa sevinirim.

  • Mehmet

   12/03/2014 at 08:47

   Merhaba,
   App Store’a girip sayfanın en altına inin. Apple kimliğinize girin ve göster deyip şifrenizi girin. Ödeme bilgilerine girin ve ödeme türü altında “Hiçbiri” seçeneğine tıklayın. Sorunun çözülmesi gerekir.

 13. turgut

  11/03/2014 at 17:04

  süper olmuş bayıldım ama pil ömründe iyleşme yok inşallah bir sonraki sürümünde pil ömrü ilgile update gelir

 14. ince memed

  11/03/2014 at 17:12

  iphone 4’te takvim uygulamasinda resmi tatilleri gostermiyor bende. herhalde daha ust modelleri destekliyor.

  bircok kisinin sikayet ettigi arayanin kucuk resminin gozukmesi de benim tam istedigim bir seydi. kisinin resmini secip rehbere kaydediyorum, aradiginda essek kadar surati cikiyor karsima. sirf boyle kucuk gorunsun diye resimleri 200*200 boyutuna kuculten bir uygulama indirmistim telefona. onunla kucultup ekliyordum resmi.

  • kerem

   11/03/2014 at 19:10

   ben 5s kullanıyorum ben de Tatiller sekmesi görünmüyor. nedendir ki acaba?

   • Quty

    12/03/2014 at 00:51

    Aynı sorun bende de vardı (iphone 5s). Ayarlar > genel > uluslararası > bölge biçimi sırasını izleyerek başka bi ülkeyi seçip tekrar Türkiye yi seçerek sorunu giderdim. Umarım işinize yarar.

    • Anonim

     12/03/2014 at 01:52

     Denedim ancak tam olarak olmadı. Gençlik spor bayramı hala 1 Haziran. Sevgililer günü ise 2 Şubat. Bayramların yalnız ilk günleri var.

     • Quty

      12/03/2014 at 14:12

      Bende tatiller sekmesi hiç görünmüyordu açıkladığım şekilde o sekme görünmeye başladı. Ancak 19 mayıs gibi bazı günlerin yanlış gözükmesine bizim yapabileceğimiz bişey olduğunu zannetmiyorum. Çıkarılacak ilk güncellemeyle düzelir umarım.

 15. Cihan

  11/03/2014 at 17:39

  Mustafa bey appstore dan app indirmek istedigimde uygulama indirilemiyor yaniti geliyor.kimlikten cikis yapip tekrar girdigimde duzeliyor.ve bu onceden indirdigim uygulamalar da dahil.lutfen yardim

 16. İsmail

  11/03/2014 at 17:41

  Tam ekran aramayı kaldırma hangi akla hizmet yapılmış sorarım ey epıl?. Aslında arada arayüZde ufak değişiklikler yapılmalı ama bu değişiklik kabul edilebilir gibi değil. Bi de ana ekran tuşuna iki kez basınca hemen açık uygulamalar kısmı çıkmıyo. Bi kaç tekrar yapmam gerekiyo. Bunun dışında sıkıntı yok.

 17. Halit

  11/03/2014 at 17:56

  Kalın yapınca hesap makinesinin “i” harfi kayboldu yanyana iki buton üstüste bindi.

  • Melih

   11/03/2014 at 23:31

   Fışkiyemi kırdılar.

 18. Fikret

  11/03/2014 at 18:11

  Arayan resmi küçülmüş. O tercih bize bırakılsa daha iyi olurdu bence. Ben kocaman arayan resmini seviyordum, yenisini görünce şoke oldum…

 19. Mustafa

  11/03/2014 at 18:14

  2009 iphone 3 den beri apple ürünleri kullanıyorum. İos 4-5-6-7 tün sürümlerini kullandım. İlk defa pil ömrünün bu kadar uzun gittiği bir major güncelleme oldu. 5 s için inanılmaz bir batarya perfırmansı

  • Sebo

   11/03/2014 at 22:50

   Evet yaa kesinlikle şok!! Sırf bu yüzden keşke geri dönüş olsaydı, o kadar pişmanım.

 20. Ozan

  11/03/2014 at 18:21

  İos 7.1 den sonra ufak tefek kasmalar meydana geldi sizce bunu düzeltmek için yeni bir güncelleme yayınlanırmı ve bende neden itunes radio yok bu arada iphone 4 kullanıcısıyım.

  • Mustafa Tan

   11/03/2014 at 18:33

   Sanırım yukarıdaki yazımızı henüz okuma fırsatınız olmadı. Her iki sorunuzun cevabı yazıda mevcut. Sizden ricam yukarıdaki yazımızı baştan sona okumanız.

   • Leventurhan

    11/03/2014 at 19:35

    Allah askima mustafa bey su tam ekran arayan resmi olayinin sebebi yazilimsal mi bir ayari var mi

    • Mustafa Tan

     11/03/2014 at 19:36

     Apple kaldırmış gözüküyor o özelliği.

 21. Alper

  11/03/2014 at 18:22

  Aşure günü bile var

 22. Rüzgar

  11/03/2014 at 18:38

  İos7.1 yükledikten sonra arayan kişilerin resimler küçük sag üst köşede çıkmaya başladı ben tam ekran olmasını istiyorum çözümü bilen varmı acaba

  • Anonim

   12/03/2014 at 01:54

   Çözümü yok Apple kaldırmış maalesef

 23. Hakankaa82

  11/03/2014 at 18:41

  Gelen aramayı reddetme yoktu yine yok ama gelen aramada eklemiş olduğumuz kişi resimleri yukarda cücük kadar çıkar olmuş o hoşuma gitmedi

 24. Nuri

  11/03/2014 at 18:58

  iphone 4 kullanıcısıyım telefonda hiçbir hızlanma olmadı eskisi gibi yavaş

  • Sesigüzel

   11/03/2014 at 23:35

   Yavaş gardaşım yavaş.

 25. Anonim

  11/03/2014 at 19:04

  Mustafa bey
  Kilitli ekrandayken çevirdiğinizde parola kısmında vazgeç diyince kasıyor!!! Tel iphone 4 neden olabilir bu bi önceki sürümde de vardı bu sorun ?

 26. Mustafa

  11/03/2014 at 19:15

  Mustafa bey merhaba bir bilgi paylaşmak istedim bende oldu belki başka arkadaşlarda da olur faydalı olur diye paylaşıyorum şimdi AppStore da iTunes radio diye arayıp. Apple I’n seçeneğine tıkladığımda müzik çalara radyo işareti eklendi ve çalıştı şaşırdım paylaşmak istedim şu an kullanabiliyorum

  • Hakan

   11/03/2014 at 23:48

   AppStore de arattım çıkmıyor

 27. Gurkan

  11/03/2014 at 19:24

  Eski surumlerde arayip ulasamiyanlari mesaj olarak gosterildiginde yaninda ok da var idi kim aradiyini kayitli numara ise ok a basinca goruyorduk simdi yok nedir sistem nasil bajariz yeniden basinca ariyir.

 28. Mert

  11/03/2014 at 19:30

  Dark keyboard özelliğine ne oldu ?

  • Mustafa Tan

   11/03/2014 at 19:36

   Apple bir beta sürümüne eklemiş diğerinde kaldırmıştı.

 29. Tugce

  11/03/2014 at 19:32

  Kiliti acarken hala takilma oluyor..

 30. Faruk

  11/03/2014 at 19:48

  7.1 güncellemesinden sonra oparatör üzerinden internet kullanımlarında sıkıntı yaşayan arkadaşlar varmı? Çok aşırı derecede kötü durumdayım.

 31. Bahadir

  11/03/2014 at 19:51

  Apple umarim aramalarda tam ekran fotografi geri getirir. Çok saçma çünkü. Bari erişebilirliğe seçenek olarak koyin da isteyen kaldirsin isteyen eskisi gibi kullansin.

 32. Haluk

  11/03/2014 at 20:04

  Iphone 5s kullanıcısıyım, güncelleme sırasında sürekli hata alıyorum sebebi ne olabilir ?

  • Haluk

   12/03/2014 at 20:03

   Ben hala güncelleme yapmadım

 33. mitalyus

  11/03/2014 at 20:13

  Mustafa bey ios yüklemeden önce toplu sms çekerken isimleri tek tek seçtikten sonra gönderiyorduk ve sonra rehbere geri döndüğümde son kişiden devam ediyordum iostan sonra tamamen değişti het seferinde rehbere döndüğümde A harfinden devam ediyor bu konu hakkında yardımcı olurmusunuz saygılarımla

 34. Cem

  11/03/2014 at 20:28

  Yazıklar olsun büyük ekran arayan fotosunu kaldırmışlar. Sanki büyük ekran foto gidince şarjı 3 gün gidecek. İğrenç oldu cücük fotolar

 35. Kenan

  11/03/2014 at 20:30

  Bu arada hareketi azalt özelliğini kapatınca uygulama çıkışları basit oluyor tavsiye etmem

 36. Anonim

  11/03/2014 at 20:43

  Mustafa bey acil yardım 7,1 yukledikten sonra naptımsa parmak izi çalişmıyor sizin iphone 5s te calişiyomu yoksa genpa ya garantiyemi vereyim telefonu

 37. Kamil TÜRHAN

  11/03/2014 at 20:48

  Güncellemeden sonra konum sürekli açık kalıyor. Daha önce facebook, forsquare vs. Kullanıp kapattıktan sonra otomatik olarak kapanan konum şimdi sürekli açık konumda simge sürekli sağ üst köşede. Sürekli ayarlardan kapatmak zorundamıyız yoksa başka bir yolu var mı?

 38. Hakan

  11/03/2014 at 21:05

  İp4 performans artışı oldu pil aynı galiba tam anlayamadım görsel bazı güzel şeyler olmuş emeği geçenlere teşekkürler fakat bu yazılımı yapanlar geliştirenler ya telefon kullanmayı bilmiyorlar yada işlerine gelmiyor stratejileri böyle. Bana versinler telefonu yada tableti 1 de kağıt kalem 1 haftada süre versinler cihazı son noktasına kadar zorliyim hatası olmayan kullanışlı bir yazılım çıksın. Bunuda bedava yapcam.

 39. YARDIMM :(

  11/03/2014 at 21:11

  Arkadaslar bende ıpone 4 A1332 modeli var ama bu manuel guncellemelerden hangısını kullanmam gerek yardımcı olursanız cok sevınırım tesekkurler sımdıden ? ? ?

 40. Anonim

  11/03/2014 at 21:17

  Mustafa bey tüm ayarları sıfırla işlemide yaptık yine çalişmiyor güncellemeden önce calişiyordu şimdi. Ormal iphone 5 gibi çalişmiyor

 41. Anonim

  11/03/2014 at 21:18

  Mustafa bey tüm ayarlarıda sifirladık yıne calişmadı parmak okuyucu ne yapmamı önerirsiniz sizin çalişiyormu

 42. Anonim

  11/03/2014 at 21:23

  İphone 4s’im eskisinden daha hizli calismaya basladi.. Fakat iphone 4’ume guncelleme yapmak istedigimde “internet baglantiniz olmadigi icin guncelleme dogrulanmadi” diye bi uyari cikiyor.. Wi-fi baglantisi var telefonun internete girebiliyorum, fakat icinde sim kart takili degil.. Bu uyariyi almamin onunla bi ilgisi olabilirmi?

 43. Beytullah

  11/03/2014 at 21:25

  Selamın aleykum arkadaşlar ekstra bir bilgi yazayım dedim farkettiniz mi bilmiyorum Ana Ekran Saat Logosu sabit iken saniye çubuğu duvar saati gibi dönerek işliyor 🙂 (iPhone 5.)

  • Mustafa Tan

   11/03/2014 at 21:33

   Evet iOS 7.0’la gelen bir özellik 🙂

  • Hirbo

   11/03/2014 at 21:38

   Kardesim sen yeni mi farkettin bunu bravo :)))

 44. kerim şahin

  11/03/2014 at 21:36

  Merhaba ; iphone 5S 7.0.6 kullanıyorum bu güncellemeyi öneriyor musunuz çok merak ediyorum ?

  • Dol Guldur

   11/03/2014 at 23:48

   Sakın yükleme, telefon hızlanıp elinden kayıp düşecekmiş gibi oluyo, zaptedmesi zor.

 45. Ahmet

  11/03/2014 at 22:02

  Iphone 4 kulanıcısıyım tavsiye. Ederim. 7.1 gercekten. Iyi olmuş. Yani ios. 7 yüklediyseniz ama ios6. Olanlar yapmasın. Kesinlikle. Öle. Kalsın

  • Ayfon Dört

   11/03/2014 at 23:53

   Yorum için teşekkürler, çok iyi filan diyince ios6’dan geçmeyi düşünüyodum, uyradığınız iyi oldu.

 46. mitalyus

  11/03/2014 at 22:08

  Mustafa bey biraz önce size yazmıştım sms ile ilgili rehber sıkıntısını cevap verebilirseniz sevinirim

  • Mustafa Tan

   11/03/2014 at 22:10

   Açıkçası verebilecek bir cevabım yok 🙁 Dediğiniz gibi değişmiş.

   • mitalyus

    11/03/2014 at 23:44

    Yinede teşekkür

 47. Halit

  11/03/2014 at 22:11

  Ben iphone bes kullanicisiyim sarj daha fazla gitmeye basladi sizde de ayni sikinti varmi ??

 48. Gürkan

  11/03/2014 at 22:35

  Mustafa bey fark ettiniz mi bilmiyorum ama arama yaparken arkadan müzik çalabiliuor ve duyabiliyorsunuz.

 49. Cüneyt ergün

  11/03/2014 at 22:47

  Yardımmm !! 7.1 i yükledikten sonra telefonumun şarzı bitmeden kapanmaya başladı. %10un altına düşünce kapanıyor.Mustafa bey bununla ilgili bi açıklama yaparmısınız ?

  • Hasan

   12/03/2014 at 20:34

   Mustafa bey,
   Aynı şikayet bendede yaşıyorum yapabileceğimiz bir çözüm var mı?

 50. Anonim

  11/03/2014 at 22:59

  İphone 4s kullanıyorum çok ilginçtir telefon ugulamasında gelen aramalar sekmesinde tümü ve cevapsız yazan kısımdaki yazılarla saat, operatör yazısı vs birbirine giriyor bu yalnız bende mi var genel bi durumsa bu nasıl bir hata ?

 51. Mustafa

  11/03/2014 at 23:02

  5s kullanıyorum. Kulaklıkla birşey dinlemek istediğimde. Ses dışarı Normal geliyor. Kısayol dan girip kulaklığa almam gerekiyor . Her defasında böyle . Genel birşey mi. Düzeltebileceğim bi ayar var mı acaba bulamadım.

 52. Mustafa

  11/03/2014 at 23:13

  Yaşadigim sorun herkes de var mi acaba, Sorun: herhangi bir uygulamada ilen bir sms yada imesaj bildirimi geldiginde bildirim gitmeden ekran altif olmuyor. Ekrani kaydirma yada tuslama yapamiyorsunuz…

 53. Sebo

  11/03/2014 at 23:19

  Şu cihazı sürekli güncelliyorlar sinir oluyorum yaa. Wifi ara-şarj ara-zaman ayarla sonuçta tam güzel olacak derken şimdide arayan resimleri kaldırmışlar!!! Bari onuda bize bıraksalardı, cihaz aniden gözümde 2.sınıf oldu! O kadar yani:( haa birde yakındır yine güncelleme…

 54. Mesut K.

  11/03/2014 at 23:32

  Daha önceki sürümde var mıydı hatırlamıyorum ama ekranı acmak icin güç tuşuna bastığınızda arka olan resmi zoom in efekti ile geliyor gidiyor.

 55. Metin

  11/03/2014 at 23:41

  Iphone 4s guncelledikten sonrami oncemi bilmiyorum aradiktan sonra hoparlere aldiktan sonra sesim gitmiyor karsi tarafa normal konusurken sorun yok nedeni bilen varmi ?

 56. Mehmet Parladi

  11/03/2014 at 23:57

  Merhaba Mustafa bey
  Benim iphone 4s im var. Update yaptiktan sonra dosyalarin rengi gri oldu. Kontrasti kapatinca düzeliyor, halbuki öncedende kapaliydi fakat dosyalarin rengi temaya uyum sagliyordu. Nedeni ögrenebilirmiyim?

 57. Nihat

  12/03/2014 at 00:16

  İ5s güncelledim,tel biraz daha hızlandı,fakat şarj olayı berbat,pili biraz fazla içiyor.Apple,içine ediyorsun şu telefonların,bi adam gibi güncelleme yapamadın…

 58. Efetürkmen

  12/03/2014 at 00:42

  Merhaba,çok önemli bir sorunun bulunmakta. İphone 5s black kullanmaktayım aynı zamanda 5cde kullanıyorum 5cde asagı yukarı inen çıkan menüler şeffaf alt hafif görünüyor 5sde gri gözükmüyor bunu 5cdekş gibi yapma ihtimalim yokmu? Çok saolun

  • Mehmet

   12/03/2014 at 08:36

   Merhaba
   Ayarlar>Genel>Erişilebilirlik>Kontrastı Artır a gir ve Kontrastı Artırı kapat normale dönecektir.

 59. Okan

  12/03/2014 at 01:09

  tatilller takvimde gözükmüyor sebebi nedir acaba?

  • Quty

   12/03/2014 at 16:55

   Ayarlar > genel > uluslararası > bölge biçimi sırasını izleyerek başka bi ülkeyi seçip tekrar Türkiye yi seçerek sorun giderilebiliyor sanırım. Umarım işinize yarar.

  • Okan

   12/03/2014 at 22:42

   işe yaradı çok teşekkürler

   • Quty

    12/03/2014 at 22:59

    Rica ederim.

 60. Doktor

  12/03/2014 at 01:37

  Hocan wifi bağlı iken telefon belli sure kullanılmayınca kendını kıltlıyor ya işte o kararma olduktan sonra wifi de geçici kapanıyor telefonu tekrar açınca bi sure bağlanmasını beklıyorum wifiye bu nasıl engellenir ve telefon kılıtlı iken veri akışı da olmuyor bu yuZden ?3g açık nette dolasırken 3-4 saat içinde sarj bitiyor günde 2 kere sarj edıyor olmam normal mi? Oyun vs oynanmıyor sadece internet edge açık arada 3G açık

 61. Ahmet selçuk

  12/03/2014 at 01:46

  5 kullanıyorum bariz şekilde hızlanma var ama gelen aramalardaki resmin küçük çıkması hayal kırıklığı. Onca kişiye yüklediğim resim boşa gitti.

 62. Sadullah

  12/03/2014 at 02:13

  Bütün arkadaşlar içinde bir tek ben mi sevemedim şu 7.1 i arkadaşlar hareketi azalt ı ve kontrarstı azaltı açık duruma getirinde telefon aşırı kasıyor. Mesaj yazdıktan sonra gönderirken kasıyor whatsapp kasıyor arayüz geçişleri (ana ekran hariç) uygulama açarken kasıyor assasive touchta 2 Defa ana menüye tıklayınca kasıyor tel 16 gb ve 4 gb boş var ve hala kasıyor keşke yüklemeseydim.

 63. Sadullah

  12/03/2014 at 02:14

  Bu arada tel iphone 5

 64. Kamil

  12/03/2014 at 02:55

  i5 kullanicisiyim. Bariz bir hizlanma soz konusu. Olumsuz olarak sarj sanki biraz daha hizli gidiyor gibi.

 65. Müge

  12/03/2014 at 07:49

  Merhaba ;
  Ben iphone 4s kullanıcısıyım. Yeni güncellemeyi yükledim fakat wifi bağlı gözüktüğü halde internete giremiyorum.
  Bu sorunu nasıl düzeltebilirim acaba?
  Teşekkürler.

 66. Mustafa

  12/03/2014 at 08:41

  5s kullanıyorum wifi gücü bir yazılım ile nasıl etkileniyor anlamış değilim şu arama reddetme tuşu da gelse hiç sorun kalmayacak

 67. Süleyman

  12/03/2014 at 09:17

  İphone 5 telefonum tek sıkıntım whatsapp mesaj geldiğinde bildirim çalışmamaya başladı telefonu açınca farkediyorum

 68. Korhan

  12/03/2014 at 09:51

  iPhone 4 telefonum – ince ayarlara henüz girmedim ancak Geekbench ile 7.0’da 209 olan skor, 7.1’de 212’ye çıktı. Farkedilebilir bir artış beklenmemeli…

 69. Sehmuz

  12/03/2014 at 09:52

  Merhaba 4s kullanıcısıyim . Assistivetouch açık konumdayken bildirim merkezini sürüklerken takılmalar yasıyorum hele ki kapattığım zaman bu durum düzeliyor. Ikinci önemli güncellemede bunu çözmelerini bekliyorum.

  • Sedat

   12/03/2014 at 10:01

   Evet bende de bu sorun var arkadasın bahsettigi denetim merkezinide suruklerken takılmalar yaşanıyor

 70. @numuneluk

  12/03/2014 at 10:01

  Ne acayip sorunlar var ya. Cin mali anca bu kadar olur :))

 71. Emir

  12/03/2014 at 10:10

  Gelen aramalarda ekranda cikan kisi fotografi kucucuk baloncuk icerisine sigdirilmasi cok kotu olmus.

 72. Anonim

  12/03/2014 at 10:28

  Nefret etmeye başladım Apple den. Hiç bişey değilde rehberde sağ baştan aşağıya doğru alfabe vardı 5 leri de 4 ve. 4s ler gibi harfleri yutmuşlar.

 73. Aydın Salur

  12/03/2014 at 10:30

  Merhaba Mustafa Bey,

  Benim iPhone 5 telefonumda mailbox bölümünde İlişikler sekmesinde bulunan tüm maillerimi sildiğimde 0 mail göstermesi gerekirken 4 Milyar adet okunmamış mail gösteriyor. Telefonumun tüm mailbox’larını temizlesem bile kullanımda 1,5Gb alan mailler tarafından kullanılıyor gözüküyor. Hesapları tümden silip tekrar kursamda önce düzelip sonra tekrarlıyor yardımınızı rica ediyorum. Buraya ek nasıl konuyor bulamadım ekran görüntüsünü göndermek isterim. Teşekkürler.

 74. Alper sahin

  12/03/2014 at 10:46

  Arkadaslar foursquare ve benzeri uygulamalari acip isinizi bitirip kapattiginizda yukarda ki konum isareti kaybolmayan surekli orada kalan arkadaslar, ozellikler foursquare uygulamasi icin “arka planda yenileme” kismindan kapatsinlar. Isaret kayboluyor

 75. Pingback: Apple TV 6.1 Yazılım Güncellemesi ve Yeni Apple TV için İpuçları | Sihirli Elma

 76. Tuba

  12/03/2014 at 12:15

  Ekran da sayfalar yavaş açılıyor bu sorun hala çözülmedi görsel değişiklerin önemi yok çokta ben 4 kullanıyorum girdiğim sayfa 60 saniyeden önce açılmıyor bu sorunun çözülse çok daha güzel olur

 77. Physicist

  12/03/2014 at 12:16

  4 kullanıcısıyım en son güncellemeden sonra şarj su gibi gidiyor. Önerdiğiniz tüm ayarları yaptım ama değişmedi. Bi tek bu şarj çabk bitmesi bende mi var acaba yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

  • Onurcx

   12/03/2014 at 12:49

   Genel kardeş.iphone 5 var bendede çok çabuk bitiyor.anlamadım gitti.
   Beyse bir sonraki güncellemede düzeltilir umarım yoksa şarjlı kılıfa mahkum olcam

  • Mert

   13/03/2014 at 10:26

   Bendede 4 var su gibi akıyo kardeş

 78. Anonim

  12/03/2014 at 13:09

  Berbat

 79. Anonim

  12/03/2014 at 13:14

  Bu nasıl bi sürüm bu nasıl bi iş ıpone iyce berbet etti daha 6 almak isterken iyce sogutuyolar insani perfonmans yükseliyo iyleşiyomuş bi cok özelligi kaldırırsanız tabi olur 3 g ile bi sayfa acmak daha kolaydi bu sürümden önce oyuncak gibi oynuyolar hani şarz iykeşecekti daha cok gdyo anlamsız bi sürüm

 80. Anonim

  12/03/2014 at 13:17

  Bi an önce umarım bu sorunlar cözülür yoksa cok kullanıcı Ipone kullanmaktan vaz gecıcek

 81. İbokan

  12/03/2014 at 13:41

  Mustafa bey merhaba ;
  4s kullanıyorum gelen aramayı ust tuşla reddedersen ana ekranda cevapsız cagrı olarak görünmüyor daha önce görünüyordu acaba bir ayarı varmı ?

 82. Begüm

  12/03/2014 at 14:02

  5 kullanıyorum. 7.1 çok şarj yiyor ya

 83. Buket

  12/03/2014 at 14:53

  Merhaba tum apple kullanicisi arkadaslarim,

  İphone 4 telefonumda 7.1 guncellemesi sonrasi ucma soz konusu degil ama performans artisi mevcut. Tavsiye ediyorum. Malesef apple son 2 yildir yaptigi guncellemelerde bir onceki surumde alisip cok sevdigimiz kisa yollari ve detaylari kaldirmata kararli buna yapabilecegimiz birsey gorunmuyor. Bu surumde de var ama sikayet etmemeye alistim. Cunku apple kullanmaya o kadar alismisim ki baska bir cihazi kullanamiyorum. Ya bu deveyi gudecen ya bu diyardan gidecen meselesi yani. 4. Nesil ipadimde ise guncelleme sonrasi problem yok. Yalniz sunu paylasmak istiyorum ki yillarin iphone kullanicisiyim. Butun ekipmanlarim orjinal. Hayatimda ilk kez dun guncelleme yaparken hicbir guc yada internet kesintisi yasamamis olmama ragmen guncelleme hata kodu verdi ve telefonum kilitlendi. İtunes uzerinden yapiyordum her zamanki gibi guncellemeyi. Tekrar aktiflestirmek icin cok fazla ugrastim geri yukleme..vs. İpadi ise bilgisayardan itunes uzerinden 4 kez guncellemeye calissam da hepsi basarisiz kodu verdi. İpadi kendi uzerinden ayarlar kismina dusen guncelleme bildiriminden guncelledim. Ayrica guncellenmis olmasina ragmen ayarlar kismindaki 1(kirmizi bildirim simgesi) gitmedi. Yani kucuk aksakliklar var. Dikkatli bir guncelleme yapmanizi ve en son yedegi almayi asla unutmamanizi siddetle tavsiye ediyorum.

  Saygilar, iyi gunler.

  (Ayrica hepimizin basi sagolsun. Berkin Elvan’a Allah’tan rahmet diliyorum..)

 84. Uğur

  12/03/2014 at 15:02

  Boşuna 4 ay güncelleme beklemişim hiç bir değişlik olmadı aksine pil daha çabuk bitiyor ben bir fark göremedim yine kasmalar oluyor i 4 tel

 85. Ferdi

  12/03/2014 at 16:07

  Merhaba yenı guncelemeden sonra wifi agına baglanmıo neden acaba bılgınız varmı musta bey ,

 86. Hasan

  12/03/2014 at 16:37

  Mustafa bey merhabalar, iOS 7.1 yükledikten sonra i4s cihazımın şarj çabuk bitmeye başladı. Ayrıca şarj %5-6 civarında cihazda kapanma yaşadım. Çözüm olarak yapabileceğim bir şey var mı?
  Teşekkürler

 87. Ertgrl

  12/03/2014 at 16:48

  Arkdaşlar iphone 4 otomatik doldur açık olmasına rağmen k adı ve parola girdiğimde hatırlansınmı diye sormuyor ve sorduramadım herşey açık nedenini bilen varmı acaba

 88. Ertugrul

  12/03/2014 at 16:49

  Arkdaşlar iphone 4 otomatik doldur açık olmasına rağmen k adı ve parola girdiğimde hatırlansınmı diye sormuyor ve sorduramadım herşey açık nedenini bilen varmı acaba

 89. orhan

  12/03/2014 at 16:52

  benim AppStore İngilizce oldu nasıl Türkçe yapabilirim

 90. Anonim

  12/03/2014 at 17:33

  Guncellemeden sonra kilit sesi ve tus sesi calısmıyo ne yapcaz???

 91. Zeki

  12/03/2014 at 18:23

  Merhaba 4s kullanıyorum. İos 7.1 i yükledim şarjım %50 iken telefonum kapanıyor. Yine bazı sitelere giremiyorum misal tff sitesine ana sayfayı açıyor ama içeriğinde işlem yapmıyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

  • Hamza

   12/03/2014 at 19:19

   Kardesim batarya ömrün bitmiş kapanmaların sebebi o bataryayı değiştirmen lazm bendede aynı sorun olmuştu şimdi kurtuldum bataryayı değiştirene kadar kapanma yüzdesi artacak benim en son %40 da kapaniyodu bataryayı değiştim sorun çözüldü bence geç kalmadan bataryayı değiş

  • Anonim

   12/03/2014 at 20:09

   Aynısı bendede oluyordu servise gönderdim sorunum çözüldü

 92. Tolga

  12/03/2014 at 18:52

  Merhaba mustafa bey ben 5s kullanıyorum güncellemeyi yaptım yaptıktan sonra ana ekranımda değişiklik var oda şöyle menulerin oldugu ekranımın en alt kısmı gri renkte yani iki farklı renk temayı değişiyorum ama alt kısım değişmiyor gri renkte kalıyo yardımcı olurmusunuz teşekkürler.

 93. Hamza

  12/03/2014 at 19:24

  Yaa pil gözümün önünde eriyor resmen
  Toplu halde Apple a yazacağımız şikayet yeni sürümün çıkmasında etkili olur mu acaba ? yapsak kimler destek verir

 94. Hamza

  12/03/2014 at 19:26

  Yaa pil ömrü son sürüme gore nerdeyse yarısı kadar gidiyo , toplu olarak Apple a şikayet yazsak yeni sürüm için faydası olur mu acaba, yapsak kimler destek verir ?

 95. Hamza

  12/03/2014 at 19:27

  Yaa pil ömrü son sürüme gore nerdeyse yarısı kadar gidiyo , toplu olarak Apple a şikayet yazsak yeni sürüm için faydası olur mu acaba, yapsak kimler destek verir ?

 96. Hamza

  12/03/2014 at 19:28

  Yaa pil ömrü son sürüme gore nerdeyse yarısı kadar gidiyo , toplu olarak Apple a şikayet yazsak yeni sürüm için faydası olur mu ?

 97. Hamza

  12/03/2014 at 19:28

  Yaa pil ömrü son sürüme gore nerdeyse yarısı kadar gidiyo , toplu olarak Sikayet yazsak yeni sürüm için faydası olur mu acaba, yapsak kimler destek verir ?

 98. BornVillain

  12/03/2014 at 20:01

  bu ios 7.1 den kurtuluş yolumuz yok mudur yükleyip yaptık bir hata :(( çok kötü bir dizayn olmuş arayanları cevaplamayı yuvarlak yapmışlar gözüme pek hoş gelmiyor arayan resimlerin ufak görünmesi zaten başlı başına bir dert

 99. Zeki

  12/03/2014 at 20:54

  Teşekkür ederim Hamza kardeş. Peki bataryayı garantiden değiştirebiliyormuyum yoksa kendim mi değiştireceğim. Bu arada diğer sorunla ilgili bir bilgin varmıdır. Teşekkürler.

 100. İsa

  12/03/2014 at 21:48

  Kocaeli içi elden 4S satılık iOS 7.1 yüklüdür.

 101. Mehmet

  12/03/2014 at 21:49

  Arkadaşlar güncellemeyi telefonunuzu şarja takılı olarak yapmazsanız piliniz bir kaç günde ancak kendine geliyor, bilgilerinize.

  • Ylmz

   13/03/2014 at 10:43

   Belirgin bir sekilde sarj yetmiyor ip5 kullaniyorum, telefonuda itunes uzerinden restore yaparak ikinci kez yukledim yine Ayni . Bi cozum var midir

  • Coşkun

   14/03/2014 at 16:30

   Teşekkürler verdiğin bilgiler için..

 102. İsmail

  12/03/2014 at 22:41

  Rezalet

 103. oğuz

  12/03/2014 at 22:41

  Mesaj ile yanıtla seçeneği gitmiş. Rehberdeki yardımcı harfler harf ve nokta olarak düzenlenmiş.

 104. 4de batırmış

  12/03/2014 at 23:44

  4de performans kazancı falan yok halen kasıyor ve ilk defa tasarımın içine etmişler. Appleyi ilk defa bu yüzden eleştiriyorum. Bu ne yaa her yer gri saçma salak renk olmuş.

  • Musk14

   14/03/2014 at 08:32

   Kesinlikle tasarım igrenç olmuş, her yer gri, telefona bakmak bile istemiyorum…

 105. İlyas

  13/03/2014 at 00:42

  Yer bildirim simgesi güncellemeden sonra hiç gitmedi sürekli orada kalıyor. Tel resetledim int kapattım ama simge gitmiyor.

  • Anonim

   13/03/2014 at 00:59

   Evet aynen 5s kullaniyorum bendede ayni sadece konum servisini kapatinca yok oluyor esimde 5 var avea hatli onda kayboluyor acayip bi durum

   • xpower38

    14/03/2014 at 11:29

    Konum servislerini kullanan uygulamaları kontrol et. Tek tek kapat geri aç. Hangi uygulamanın konum servislerini sürekli olarak kullandığını tesbit edip o uygulamaının konum servislerini kullanmasını kapatırsın (engellersin). Ben bu şekilde ”Family GPS Tracker” uygulamasının sürekli kullandığını tesbit edip kapattım. Şimdilik benim için tek çözüm bu. Diğer uygulamalar için konum servisleri açık. (İphone 5S)
    Mustafa (xpower38)

  • Sercan Ozturk

   14/03/2014 at 18:59

   Mrb. Benimde yer bildirim simgesi gitmiyor. Cozum buldunuzmu

 106. Onurcx

  13/03/2014 at 01:37

  App store da sorun yaşıyorum.hücresel bağlantıda hiç bir sıkıntı yok bağlanıyo indiriyo ancak wifi ile bağlanınca ya hiç store a bağlanmıyor bağlansada indirmiyor.araştırdım ama bulamadım.ağ ayarlarını sıfırladım vs yine olmuyor.

 107. allerjik

  13/03/2014 at 08:52

  ios 5 ten 6 ya geçtikten sonra wifi ve 3G sorunu yaşamıştım bu yüzden ios7 yüklemekte çok düşündüm…4s’e sonunda yükledim ve hiçbir sorunla karşılaşmadım..performans olarak aynı kaldı takılma gibi hiçbir sorun yaşamadım..benim gibi yükseltsemmi acaba diye düşünen arkadaşlara tavsiye ederim sıfır sorun 😉 şarz olayına gelince ios6 gibi aynı düzeyde su gibi gitme olayı yaşamadım…performans olarak süper olmuş ilk defa sorunsuz bir güncelleme yaptım…güncelleme yaparken önce yedek alın ve telefonu komple sıfırlayın daha sonra bilgisayarda itunes üzerinden güncelleme yaparsanız daha sağlıklı olacağını düşünüyorum…

 108. Mehmet s

  13/03/2014 at 09:14

  Gunaydin mustafa bey daha onceki konularda ki sorunlardan biri olan gereksiz hafiza kullanan boyutu buyuyen proglarun JUNK lari temizlemenin yolu cikti Gunaydin arkadaslar bugun yapilan guncellemeyle bazi programlarin kullanim alanindaki gereksiz artis yapan dosyalari BATERY DOCTOR PROGRAMİ bugun silmeye basladi bilginize

  • Uğur

   13/03/2014 at 15:57

   Mehmet bey ben senden duydum yükledim bateri doctoru ama hangi tuşlar hafızayı boşaltıyor bilemedim kısa bir tarif lütfen ingilizce anlayamadım

   • xpower38

    14/03/2014 at 15:22

    CM Security (RAM, Assist)
    Birde yukarıda belirttiğim uygulamayı dene. Linki aşağıda.

    https://itunes.apple.com/us/app/id778352285?mt=8

    Mustafa (xpower38)

   • Mehmet s

    14/03/2014 at 16:56

    Alt ikonda junk yaziyo ona basip gereksizleri tariyor pesinden siliyor
    Bu facebook twiteer gibi prog kallan gereksiz yer hafiza kaplayan dosyalari temizliyor

    • Uğur

     14/03/2014 at 23:13

     Teşekkür ederim Mehmet bey

    • Emre

     16/03/2014 at 00:01

     Çok sağol birader çok işime yaradı vallaha

 109. Mert

  13/03/2014 at 11:41

  Merhaba ,ben guncellemeyi yukledim simdi oyun actim dondu ve hala da donuyor (arada sirada) bunun bir cozumu varmi acaba

 110. Tuncay

  13/03/2014 at 12:35

  Güncelleme sonrası ama ekranda wifi,3g işaretinin yanında sürekli dönen bir işaret çıkıyor ve gitmiyor bilgisi olan barmı

  • Mustafa

   13/03/2014 at 12:53

   Bekleyen güncellemelerin varsa, onlar otomatik olarak güncelleniyordur. Ya da o anda data kullanımı yapan bir uygulama vardır. WiFi ve/veya 3G yi kapattığın zaman yok olacaktır.

   • Tuncay

    13/03/2014 at 17:25

    Evet wifi ve 3g yi kapatınca yok oluyor fakat arka planda uygulamalar kapalı ve güncellemeler yapıldıktan sonra bile durmadan aynı işaret çıkıyor sadece ana ekranda iken gözüküyor ve sürekli olarak hiç durmadan appstore güncellemeleri kapattığımda dahi kaybolmuyor.

   • Fuat

    14/03/2014 at 22:09

    Bu kameradaki sorun hala düzelmemiş çekimde ses seda yok ön kamerada sıkıntı yok ama arka kamerada sıkıntı hala devam ediyor nedenini biliyormusunuz Mustafa bey

  • Mustafa

   13/03/2014 at 17:38

   Ayarları (sadece ama sadece ayarları) sıfırla ve ayarlarını yeniden gözden geçir. Yine olmazsa aynı anda POWER ve HOME tuşuna elma logosu görünene kadar basılı tut sora bırak, format atmış olursun.

 111. Özgür

  13/03/2014 at 15:10

  Telefonum i5s bugün güncelledim zaten hızlı şimdi uygulamaları açarken daha hızlı açılıyor şarjı gayet iyi şimdi nasıl olacak göreceğim arkadaşımın i4 var gerçekten performansı mükemmel oldu şaşırdık

 112. burkay

  13/03/2014 at 15:34

  appstore da ki uygulamaları güncelleyemiyorum bitti yeniden dene seçenekleri geliyor sorun sadece wifi de oluyor 5s ve air cihazlarımda aynı sorun var çözüm için yardım edebilir misiniz acaba ?

  • Mustafa

   13/03/2014 at 17:16

   Ağ ayarlarını sıfırla, tekrar giriş yap. Yine olmazsa POWER ve HOME tuşuna elma logosu görünene kadar basılı tut sora bırak, format atmış olursun.

 113. Mehmet

  13/03/2014 at 17:08

  7.1’i yükledikten sonra webaslan uygulamasını kullanamıyorum. Bilgisi olan paylaşırsa…

  • Mustafa

   13/03/2014 at 17:13

   Uygulamanın 7.1 sürümüne güncellenmesi lazım. Onu da uygulama geliştiricisinin yapması gerekiyor.

   • Coşkun

    14/03/2014 at 16:32

    Bende bir çok program ve oyunları kullanamıyorum. Hepsine ayrı ayrı güncelleme gelmesi lazım.. Bekliyoruz..

  • Mehmet hasan

   14/03/2014 at 16:31

   Şarjım çok erken bitiyor… Bu yüzden şarj cihazımı yanımda taşır oldum … Rezalet

 114. Tuncay

  13/03/2014 at 17:23

  Evet wifi ve 3g yi kapatınca yok oluyor fakat arka planda uygulamalar kapalı ve güncellemeler yapıldıktan sonra bile durmadan aynı işaret çıkıyor sadece ana ekranda iken gözüküyor ve sürekli olarak hiç durmadan appstore güncellemeleri kapattığımda dahi kaybolmuyor

  • Mustafa

   13/03/2014 at 17:33

   Ayarları(sadece ama sadece ayarları)sıfırla ve ayarlarını yeniden gözden geçir.Yine olmazsa POWER ve HOME tuşuna elma logosu görünene kadar basılı tut sora bırak, format atmış olursun.

   • Tuncay

    13/03/2014 at 18:36

    Teşekkür ederim Mustafa bey ayarları (sadece ama sadece ayarları) :)sıfırlayarak sorun çözüldü bilginize sağlık.

    • Mustafa

     14/03/2014 at 09:49

     Rica ederim, ne demek. (Sadece ama sadece:) )

 115. Yılmaz

  13/03/2014 at 17:24

  Mustafa bey bu SMS leri sifrelemenin bir yolu yokmu acil

  • Aydın

   14/03/2014 at 19:40

   Şoförler Odası sms başına 1 tl gibi bir ücretle şifreleme işlemini yapmakta.

 116. Enver

  13/03/2014 at 18:25

  7.1 güncellemeyi ıphone 5 telefonuma yükledim şimdi telefonumda bazı uygulamalar açılıp hemen kapanıyor ikincisi şarj etmiyor telefonunuz desteklemiyor diyor şarf kapanıyor acil bir cevap vermeniz mümkün mü sıkıntıya düştüm

  • Mustafa

   14/03/2014 at 09:47

   Sorun 1: Açılıp hemen kapanan uygulamalar 7.1 sürümünü desteklemeyen uygulamalar. O uygulamaların geleitiricileri tarafından güncellenmesi gerekiyor.

   Sorun 2: Kullandığın Şarj Cihazı (Adaptör ya da USB Kablosu) orjinal değildir.

 117. Osman

  13/03/2014 at 18:56

  7.1 e geçtikten sonra arayan kişilerin fotoları küçülmüş.aynı oranda gözümdeki iphone küçüldü.yeni arayüzü hiç beyenmedim.

 118. Y.E

  13/03/2014 at 20:36

  Iphone 5c kullanıyorum ama ne değişti umurumda bile değil

  • S.E

   14/03/2014 at 19:28

   Valla öle azizim, bir elinde iphone 5c diğerinde ios 7.1, umrunda mı dünya.

 119. Anonimim

  13/03/2014 at 20:49

  Arkadaşlar VPN nin ne olduğu hakkında bilgi verebilirmisiniz ve şarj kullanımını etkiler mi?kapayamadım da.

 120. Anonimim

  13/03/2014 at 21:33

  Vpn nedir şarj kullanımını arttırır mı nasıl kapatılır (ayarlardan kapayamadım kapanıp açılıyor ve sadece wifi de)?

  • mg

   13/03/2014 at 23:28

   Bildiğim senin dışardan yüklediğin ve yasaklı sitelere girme programı. Ayrıca internet kullanmada tasarruf sağladığı söyleniyor.

 121. Emrah

  13/03/2014 at 21:38

  Guncellemeden sonra telefon acayıplestı program kapatma tusu bı calısıyor bı calısmıyor bısey acıyorum kendılıgınden kapanıyor oncekı surum daha ıyıydı tlfn ıphone5

  • Mustafa

   14/03/2014 at 10:06

   Sorun 1: POWER ve HOME tuşlarına aynı anda Apple (Elma) logusu görünene kadar basılı tut, görününce bırak, format atmış olursun.

   Sorun 2: Açılıp hemen kapanan uygulamalar 7.1 sürümünü desteklemeyen uygulamalar. O uygulamaların geleitiricileri tarafından güncellenmesi gerekiyor

 122. clelimawi

  13/03/2014 at 22:24

  Bugun aksam ustu telefon rehberim yavas yavas silinmeye basladi. Ve en sonunda rehberimde kimse kalmadi,komple silindi. Bununla kalmayip aksam saatlerindede rehberime hic tanimadigim yeni numaralar gelmis. Hemde isimleriyle kayitli. Soktayim!!!

 123. Ali

  13/03/2014 at 22:47

  Ewet yeni güncelleme az olsa egolarımı tatmin etti şuan sadece bir pil sorunu var o da çözülse daha iyi olur

  • Kocatepe

   14/03/2014 at 19:36

   Herkes egolarını tatmin etse, hayat bayram olsa.

 124. İzzet

  13/03/2014 at 23:19

  5 sahibiyim.Güncelleme sonrası gps simgesi hiç gitmiyor.Açık proğram olmamasına rağmen simge takılı kaldı.Sanırım şarjını da bu yüzden çabuk bitirecek.Sorun çözülmeden indirmeyin sakın.Yardım lütfen.

  • Mustafa

   14/03/2014 at 09:57

   Konum servislerini kullanan uygulamaları kontrol et. Tek tek kapat geri aç. Hangi uygulamanın konum servislerini sürekli olarak kullandığını tesbit edip o uygulamaının konum servislerini kullanmasını kapatırsın (engellersin). Ben bu şekilde ”Family GPS Tracker” uygulamasının sürekli kullandığını tesbit edip kapattım. Şimdilik benim için tek çözüm bu. Diğer uygulamalar için konum servisleri açık. (İphone 5S)

 125. Enes

  14/03/2014 at 05:43

  Guncelleme sonucu wifi acilmaz oldu bilgisi olan varsa cozum lutfen ( internette yazan tavsiyeleri yaptim)

 126. Vedat

  14/03/2014 at 06:38

  Henuz guncelleme yaptigim icin farki farkedebilmis degilim.. Fotografta cok sorun yasiyordum, cektikten aonra uzun sure bekleyip kaydetmiyordu fotoyu arada sirada.. Ayrica kurtlar vadisi dizisindeki telefonlarinki gibi gelen aramada, arayanin isminin zipladigi bir uygulama bekliyorduk, hep androit mi iphone’u taklit edecek?? :)))

 127. Mehmet

  14/03/2014 at 08:58

  Merhaba

  İphone 5s te pilim daha cabuk bitiyor. 4-4.5 saatte sarj oldu. Baska yasayan varmi acaba. İphone 4 de ise kilitlenmeler basladi menuden cikip girince kendine geliyor. 4 te pek performans artisi gormedim.

 128. Fatih

  14/03/2014 at 10:35

  Guncelleme sonrasi wifi de olsun 3g de olsun surekli bisiler gonderiyor ekran ystunde donen cark isareti var surekli konum servislerini kapadim neden acaba pilimi cabuk bitiriyor sebebini bilen varmi

  • Mustafa (xpower38)

   14/03/2014 at 10:51

   Ayarları (sadece ama sadece ayarları) sıfırla ve ayarlarını yeniden gözden geçir. Yine olmazsa aynı anda POWER ve HOME tuşuna elma logosu görünene kadar basılı tut sora bırak, format atmış olursun.

   Yukarıda aynı sorunu yaşayan arkadaşımız Tuncay ayarları sıfırlayarak sorununu çözmüş.

   (Bu mesajla birlikte sonraki yorum yada mesajlarda rumuzum xpower38 olarak devam edecektir.)

 129. Onur Çalık

  14/03/2014 at 12:39

  Hayatımda ilk defa iphone’un şarjı hakkında olumsuz yorumda bulunuyorum. Şikayet etmezdim hiç, neticede güzel sorunsuz bir telefon kullanıyoruz, yüksek şarj performansı beklemiyorum fakat yeni güncellemeyle i5 telefonumun şarjı su gibi akıyor 😀 günde 2-3 kere şarja takmam gerekiyor. Bunun bir çözümü olmalı

 130. Onur

  14/03/2014 at 13:08

  İOS 7.1 den sonra webaslan uygulamasi calismaz oldu aciliyor gibi oluyor kapaniyo hemen :/

  • xpower38

   14/03/2014 at 16:54

   Mehmet der ki:
   13/03/2014 at 17:08

   7.1′i yükledikten sonra webaslan uygulamasını kullanamıyorum. Bilgisi olan paylaşırsa…
   cevap

   Mustafa der ki:
   13/03/2014 at 17:13

   Uygulamanın 7.1 sürümüne güncellenmesi lazım. Onu da uygulama geliştiricisinin yapması gerekiyor.

   Mustafa (xpower38)

  • Ünal

   14/03/2014 at 19:34

   İos 7.2 çıkana kadar webkanarya kullanmak zorundayız :/

 131. Altan

  14/03/2014 at 13:21

  Yeni guncellemeyi yaptim fakat numara tuslanan klavyede 1-2-3-3-5 numaralar silik gozukuyor tek bende mi oldu bu ?? Help help

  • xpower38

   14/03/2014 at 16:01

   Sanırım rehberdeki (kişilerdeki) arama tuş takımından bahsediyorsunuz. Bende normal, yani hepsi aynı oranda belirgin. İphone 5S

   Mustafa (xpower38)

 132. Yasemin

  14/03/2014 at 15:00

  İos 7.1 yüklediğim andan beri foursquare programi sürekli konum takibi yapiyor açik olmadigi halde bunun sebebi nedir acaba?

  • xpower38

   14/03/2014 at 15:34

   Uygulamadan kaynaklı bir sorun sanırım. Uygulama geliştirici güncellediği zaman sorun ortadan kalkacaktır. Kullanmadığınız zamanlarda konum servislerinden kapatırsanız şarj (şarj bitme) süreniz uzayacaktır.

   Mustafa (xpower38)

 133. xpower38

  14/03/2014 at 16:13

  Apple’ın geçtiğimiz günlerde yayınladığı iOS 7.1 güncellemesinin iPhone’ların şarj ömrünü hızla yediği iddia edildi.

  Güncellemeyi yapan ve şikayetlerini sosyal medyada dile getiren kullanıcılar, özellikle güncelleme sonrası şarjın çok hızlı bir şekilde azaldığına dikkat çekiyor.

  Ars Technica’dan Andrew Cunningham ise şikayetler üzerine ufak çaplı bir test yaptı. iPhone 5S, IPhone 5, iPad mini ve dördüncü jenerasyon iPod’ları hem iOS 7 hem de iOS 7.1 sürümü altında test eden Cunningham, iOS 7.1 sürümünün yüklü olduğu cihazların şarjının çok daha hızlı tükendiğini gördü.

  Kaynak: İnternethaber
  Mustafa (xpower38)

 134. Hüseyin HOŞAFÇI

  14/03/2014 at 16:26

  4S sahibiyim. Hiç sorunum yokken BATARYA SORUNUM oldu. Zaten hep böyle oluyor. Bir güncelleme ile bataryayı bitiriyorlar, sonraki güncelleme ile düzeltiyorlar.

  Ya bizim beklentilerimiz arttı ya da onlar işi bozdu. Her güncelleme bir hayal kırıklığı olmaya başladı.

 135. Yeliz

  14/03/2014 at 16:53

  iPhone da üslü sayıları nasıl yazıyoruz

  • Microsoft Word

   14/03/2014 at 19:32

   Yazamıyoruz.

 136. Mustafa yapıcı

  14/03/2014 at 20:38

  Yeni yazılımda rehber’de kişiye atatıgımız foto tam çıkmıyor.daga önçe foto tam boyut çıkıyordu arama gelinçe

 137. Ahmet

  14/03/2014 at 21:11

  İ4 güncelleme sonuçları :

  • Hız arttı
  • Kasılma kalmadı
  • Batarya stabil
  • AppStore geç açılıyor
  • Kapanan uygulamalar ( sadece ama sadece ilk gün

 138. Ünal

  14/03/2014 at 22:01

  Sarj çok gidiyor düzeltilmesi lazım çok berbat

 139. Özden GİN

  14/03/2014 at 23:41

  iTunes Radio, US hesabımı girince çalıştı:))

 140. Emin Öztürk

  14/03/2014 at 23:48

  Mustafa bey bende 5 s var güncelleme yaptım fakat takvimde tatil günleri yok nasıl gelir bilgilendirirseniz sevinirim

 141. Volkan

  15/03/2014 at 00:06

  Ilk kez bır guncellemeden magdur oldum bunca yıldıraorunsuzdu telefonlarım en son 5s telefonum sarjı berbat oldu konum servısı sımgesı hep faalıyette kapatsan bırcok uyg sorun cıkıyoracil gıncelleme gerek yapmayanlar hiç yuklemeyın derım

 142. doğan çalı

  15/03/2014 at 00:30

  merhaba benim sorunum güncelleme sonrasımı oldu olağan bir sorunmu bilmiyorum ama yeni başlayan bir sorun 5 kullanıcısıyım oyun açtığımda video izlerken veya kilitli ekranı açtığımda ekranı tarayan mavi bir şerit çıkıyor genellikle video izlerken ve oyun oynarken sürekli ekranı tarıyor bunun sebebi ve çözümü nedir?

  • doğan çalı

   15/03/2014 at 09:48

   sorunu çözdüm arkadaşlar aynı problemi yaşayan varsa Ayarlar Genel Erişebilirlik Fiziksel ve Motor menüsündeki Anahtarla denetim ayarının kapatılması ile düzelmektedir

 143. Enes

  15/03/2014 at 01:40

  İos 6 dan 7.1 geçtim şarj kullanım sürem yarı yarıya azaldı bu sorun çözülmesi gerek çünkü internetten araştırdığımda herkesde aynı sorun var

 144. Ahmet

  15/03/2014 at 08:19

  İyi günler Mustafa. Bey. Iphone 4 sahibiyim kullanımlara girdigimde şarj ne kadar. Yediğimi göremiyorum başka. Sorunu böle. Olan Varmı ip 4

 145. Ahmet

  15/03/2014 at 08:22

  Kullanım süreleri. İphone tamamen dolduktan. Sonra gösterecektir yazıyor. Bilgiler

 146. Ömerlütfi

  15/03/2014 at 12:10

  Mustafa bey merhaba,
  Ben 5s eşim 4s kullanıyor. Güncellemeyi yaptık, 5s de herhangi bir sorun yok ama 4s cihaz açık olduğu halde dışarıdan arandığında ulaşılamıyor gözüküyor. Sebep ne olabilir?

 147. Deniz

  15/03/2014 at 12:28

  iPhone 4s şarj olayı berbat hızlanma yok şarj çok hızlı bitiyor 7.0.6 var ken bu kadar hızlı şarj bitmiyordu düzeltilmesi lazım yoksa bütün iPhone 4s 5 kullanıcıları iOS 6 ya yada 7.0.6 döner 7.1 birde hiç bir şey yok yalandan özellik koymuşlar performans yok şarj bitiyor bu ne rezillik yıllardır iPhone kullanıcılar her iOS güncellemesinde şarj için umutlanıyor ama Apple her defasında bizi üzüyor

 148. anıl

  15/03/2014 at 13:13

  7.1 yükledikten sonra arama yapıyorum çalıyo sesi gelmıyir direk karsımdakinin sesiyle acılıyor telefon

 149. ilkeryuksel

  15/03/2014 at 16:21

  İphone 4s ios7.1
  Güncellemeden sonra performans cok iyi ama fark ettiğim bir durum var…

  Wifi Açık iken telefonun ana menüsüne döndüğümde saat’in pil yüzdesinin olduğu üst barda sürekli arkaplanda birşeyleri tarayan bir loading barı dönüyor..
  Wifi kapatınca gidiyor.. Bunun nedeni nedendir ?
  Lütfen yardım edin.

 150. Kenan

  15/03/2014 at 20:30

  Mesaj ile cevapla çalışmıyor.

 151. Ender

  15/03/2014 at 20:51

  Herkes bir konuya degınmıs bende iphone nun gitgide berbatlastıgını söylüyorum siri yi bile kullanamıyoruz bu kadar ayrımcılık olmaz şarj konusuna gelince her bataryanın kendine özgü amperleri var tabiki i5s le i4 ün şarjını kıyaslamayın nette gezerken veya oyun oynarken illaki sarjınız çabuk biticek bu her telefona özgü birsey hiç bir firma nette veya oyunda pil ömrü uzun giden tlf yapmadılar yapmıcaklarda işin kısacası siz siz olun şarj cıhazlarınızı yanınızdan ayırmayın 🙂

 152. Yılmaz

  15/03/2014 at 22:23

  Ben yarın htc ye geciyorum

 153. Onur

  15/03/2014 at 22:24

  Iyi günler bu yapılan güncellemelerde isteklerimizi nerede paylaşabiliriz? Önceden e-mail de konu, kime ve tümü olarak seçerek arattırma vardı bunun tekrardan gelmesini istemekteyim yardımcı olursanız sevinirim

 154. Gökhan

  15/03/2014 at 22:30

  Şar konusunda şunu söyleyebilirim önce itunesten yedek alıp telefonu restore edin daha sonra yedeklemeyi geri yükleyin şarjım 2 gün gidiyor gayette kullanıyorum wifi oyun falan deneyin derim.

 155. Gökhan

  15/03/2014 at 22:31

  Arada sırada internet gidip gidip geliyor. Evet performans artışı olmuş ama telefonun eski halini özlüyorum. Bence biraz bekleyin yapmadan önce. Bazı arkadaşlarım da aynı sorun var çünkü. Gene de size kalmış 🙂

 156. Savaş

  15/03/2014 at 23:00

  Zorlu centre apple store açılış 4 nisan. Yanlış biliyorsam beni düzeltin Mustafa bey

  • Mustafa Tan

   16/03/2014 at 00:16

   Apple resmen açıklamadığı sürece bu tip tarihlerin hepsi yanlış 🙂

   • Ali

    16/03/2014 at 23:44

    Apple 4. Ios 7.1 okey ama şarj sorunu düzelmiyor buna bir çözüm gerekmezmi ve ap 4 neden güncelleme eksik kardeşim özellikler app5 de herşey var bize yok niye ap4 eski e buda senin yaptıgın cihaz kardeşim inanki APPLE bir dünya dev bir marka kalite idi bunu nasıl hazmediyor ap4 eski at çöpe bumudur bir güncelleme var ise bu tüm apple cihazları yararlanmalı degilmi yakışmadı sana şanına bu APPLE GEREGİNİ YAKIŞANI YAP . SAYGILARIMLA

 157. Emre

  16/03/2014 at 00:11

  Ben bi sorun yasamadım, sadece şarj sıkıntı ama o da önceki sürümlerle aynı gibi geldi
  Arayüz bence hoş, evet gri tonu ağırlıklı ama bana hoş geldi
  Ekran sanki küçülmüş biraz sizce de öyle mi?
  Son olarak iPhone u bırakıp androide geçiyorsanız hemen saçmalamayı bırakın ios7 bile androide bin basar ayrica google play kadar gereksiz ve virüs dolu bi marketten mi alışveriş yapmak istersiniz yoksa appstore mu?
  Bunları bi düşünün sonra androide geçin
  Ben hayatta geçmem doğrusu. Bi kez geçmistim bi daha töbe

  • emre

   18/03/2014 at 03:16

   dostum ekranın kucuklugu benımde dıkkatimi çekti neden böyle birşey yapıldı acaba ?

 158. Kadir

  16/03/2014 at 00:30

  Su kadarını söylemek istiyorum, ipone bu sekilde yeniliklere ihtiyacı olmayan bir sürüm içerisinde iken, abdrioid benzetme cabalarına girmiş olması bana gore öncelikli prestij kaybının ana sebebi olmuştur.. 6 sürümü bu sürümden bin kat on bin kat daha güzel ve kaliteli idi… Yazık oldu diyorum… Hele ki eski arama ve yanıtlama ekranını cok özlüyorum ve mum ışığı ile arıyorum… Cok pişmanım bu güncellemeyi yaptıgım ıcın, iPhone 5s almayı düşünüyordum ama bu en son ki güncellemeyi bekliyordum anlaşılan eskiye dönüş olmayacak, yarın HTC ye geçiş yapıyorum…

 159. Mustafa

  16/03/2014 at 01:40

  Yaw kardeşim yüklenmiyor bu 7.1 bi sıkıntı war 7.0.6 yıda yükleyemedim sıkıntı ne

 160. Anonim

  16/03/2014 at 02:24

  Konum servisleri sürekli olarak kullanılıyor simge sürekli duruyor başka bir arkadaşımda aynınşeyi farketmiş.. Konum servisini kullanacak herahngi bir program da açık değil

  • Anonim

   19/03/2014 at 00:41

   Ayarlar-iTunes ve Apple Store’dan apple kimliğinize dokunup çıkış yapın. Sorun çözülür. Daha sonra tekrar giriş yapabilirsiniz.

 161. Bruskazad

  16/03/2014 at 07:12

  Merhaba mustafa bey benim son güncellemeden sonra bugun farkettiğim. Altta ekranı yukarı dogru kaydırırken flaş ıkonu vardı bazı kısa yolların yanında. O soluk gozukuyor ve de flaşı açamıyorum. Acaba farkında olmadan kapattım mı ayarlardan. Yoksa güncellemeyle beraber kayboldumu bilemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkur ederim.

 162. Özkan

  16/03/2014 at 09:12

  Merhabalar,
  Güncelleme sonrası kişilere atadığım fotoğraflar arama sırasında tam ekran çıkmaz oldu, bunu olumsuzluk olarak söyleyebilirim.

  • Anonim

   17/03/2014 at 12:27

   Düzeltebildiniz mi?Bende aynı sorunu çözmeye çalışıyorum

   • xpower38

    18/03/2014 at 10:40

    Apple istemediği sürece çözüm yok malesef.
    Mustafa (xpower38)

  • LetGo

   17/03/2014 at 16:43

   Benim de dikkatimi ilk çeken bu oldu. Çözümü yok mudur acaba?

   • xpower38

    18/03/2014 at 10:42

    Apple istemediği sürece çözüm yok malesef. İnşallah bir güncelleme ile eski haline getirirler.
    Mustafa (xpower38)

 163. ilker Yuksel

  16/03/2014 at 10:19

  İphone 4s ios7.1
  Güncellemeden sonra performans cok iyi ama fark ettiğim bir durum var…

  Wifi Açık iken telefonun ana menüsüne döndüğümde saat’in pil yüzdesinin olduğu üst barda sürekli arkaplanda birşeyleri tarayan bir loading barı dönüyor..
  Wifi kapatınca gidiyor.. Bunun nedeni nedendir ?
  Mustafa Bey Lütfen yardım edin.

  • Mustafa Tan

   16/03/2014 at 11:35

   Yukarıdaki yazının sounda paylaştığımız işlemleri deneme imkanınız oldu mu yaşadığınız sorunlarla ilgili?

   • Yılmaz

    16/03/2014 at 23:39

    Mustafa bey acilllll lutfen bildiginiz gelen sms leri saklama sifreleme gibi bir program yokmu

   • Yalçin

    18/03/2014 at 04:13

    Slm mustafa bey sizden bi yardim istiyicem msjlarimda ve diger bildirimlerde led flash isigi neden yanmiyo olabilir arama gelirken yanip sonuyo ama bildirimlerde yanmiyo yardimci olursaniz cok mutlu olurum simdiden tesekkur ederim

  • Anonim

   16/03/2014 at 23:08

   Katılıyorum kesinlikle günden güne berbatlaştı

 164. Yılmaz

  16/03/2014 at 12:44

  Mustafa bey benim bir sorum olacaktı.4s kullanicisiyim telefondan sim kartı çıkardım,e posta adresini sildim.Tekrar sim kartı taktım e posta adresimi girdim sim karttaki kişileri aktar dedim kayıtlı olan bütün isimler üçer üçer oldu.bunun bir çözümü varmı?yoksa isimleri tek tek silecekmiyim ?

 165. Cüneyt

  16/03/2014 at 15:46

  Kolay gelsin sizin verdiginiz bilgiler icin oncelikle tesekkur ederim .. Benim sorum arayan kisi daha once tam ekran resmi olarak cıkıyordu ama artik sag bolgede kucuk bir resim cikiyor onu nasil buyutebilirim ????

  • xpower38

   17/03/2014 at 09:43

   Apple yeni bir güncellemeyle düzeltmediği sürece malesef o şekilde kullanmak zorundasınız.
   Mustafa (xpower38)

 166. Özge

  16/03/2014 at 20:34

  Size bir sorum olacak. iCloudhesabimi silmek isterken tüm telefon numaralarım gitti sadece kartta kayıtlı olanlar var. Buna tekrar nasıl ulaşabilirim. Tesekkurler

  • xpower38

   17/03/2014 at 09:29

   İcloud hesabını sildikten sonra yedekleme yapmadıysan İtunesden bir önceki yedeklemeni yükle düzelir.
   Mustafa (xpower38)

 167. Biberiye

  16/03/2014 at 22:04

  Hızlanmasına hızlandı evet ama bu sefer de iphone 4 telefonumda arama yapip telefonu kulağıma dayadığımda başka işlemler yapmaya başlıyo örn; tuş takımı açılıp sayılar çıkıyo, başka arama yapıyor, sessiz ikonu devreye giriyor ya da kapanıyor. Nasıl düzelir bilmem.

  • xpower38

   17/03/2014 at 09:41

   POWER ve HOME tuşlarına Apple (Elma) logosu görünene kadar aynı anda basılı tut, logo görününce bırak format atmış olursun. Bu yöntemle birçok geçici sorun düzelmekte.
   Mustafa (xpower 38)

 168. sezgin suçin

  17/03/2014 at 00:18

  gayet güzel olmuş herşey sorunsuz

 169. Ferdi selcuk

  17/03/2014 at 13:54

  Meraba ben iphone 4 kullanıcısıyım vihazıma ios 7 yükledim ve video çekerken telefonum ses almıyor yardımcı olurmusunuz

  • İkbal

   19/03/2014 at 13:56

   Aynı sorun bende de oluşmaya başladı ancak her video kaydında değil bazı video kayıtlarında bu tarz ses almama olayı gerçekleşmektedir. Çözümü varsa lütfen açıklığa kavuşturalım…

 170. mustafa

  17/03/2014 at 16:26

  ya ben hala 5.1.1 deyim cidden en iyi sürüm buymuş.sonrakiler sadece problem bence

 171. zeliha

  17/03/2014 at 19:59

  selamlar; guncelleme yaptiktan sonra telefon rehberindeki klavyem gitti. ne telefon numarasi kaydedebiliyorum isim yazamadigim icin ne de istedigim kisiye ulasabiliyorum rehberden. rehberi taramak zorunda kaliyorum. nasil duzeltebilirim bu sorunu?

  • xpower38

   18/03/2014 at 11:15

   POWER ve HOME tuşlarına Apple (Elma) logosu görünene kadar aynı anda basılı tut, logo görününce bırak format atmış olursun. Bu yöntemle birçok geçici sorun düzelmekte.
   Mustafa (xpower38)

 172. Ünzile

  17/03/2014 at 21:27

  5 kullanıyorum..Şarjın çabuk bitmesi hariç eskiye göre çok daha yavaş şarj oluyor 🙁 Sadece bende mi bu sorun? Çaresi var mıdır?

 173. Mehmed ASLAN

  17/03/2014 at 21:32

  Selamlar
  Iphone 4 kullanıyorum. Güncellemeden sonra üstteki durum çubuğunda pil göstergesinin yanında çıkan yer bildirimi iconu sürekli orada sabit duruyor. Daha önce böyle değildi. Bu normal mi. Normal değilse nasıl çözebilirim. Lütfen yardım edermisiniz.

  • xpower38

   18/03/2014 at 10:48

   Konum servislerinden servisi kullanan uygulamayı tesbit edip kapatarak. Ben bu şekilde çözdüm.
   Mustafa (xpower38)

  • Alper sahin

   21/03/2014 at 13:30

   Arkadaslar eger sizinde pil ikonunun orada location isareti sabit kaliyorsa foursquare ve buna benzer uygulamalarin arka planda yenilemelerini kapatin. Ayarlar > genel > arkaplanda uygulama yenile

 174. Barış

  17/03/2014 at 22:15

  Ekranı yukarıdan aşağıya çekince iphone 4 de telefon kapanıp açılıyor. Nasıl çözeceğiz?

  • xpower38

   18/03/2014 at 10:57

   Format atmayı dene, umarım çözülür. (POWER ve HOME tuşlarına Apple (Elma) logosu görünene kadar aynı anda basılı tut, logo görününce bırak format atmış olursun.) Bu yöntemle birçok geçici sorun düzelmekte.
   Mustafa (xpower38)

 175. Batuhan

  17/03/2014 at 22:30

  En az internet tüketen radyo hangisi ? Paket dayanmıyo

 176. Yusuf

  17/03/2014 at 22:36

  Abi hersey iyi güzelde telefon baya bir sıçradıda ben bu yeni güncelleme ile gelen arama cevaplamanın yeni halini hıc beğenmedim baya basit bise olmuş bu güncellemeden önceki daha bi hoşuma gidiyordu daha orjinal geliyordu ama bu baya kotü olmuş insallah bundan sonraki güncellemelerde bu arama cevaplama daha yeni daha hoş bir şekil alır

 177. İsmail

  17/03/2014 at 23:05

  Gelen aramalarda rehberde kayıtlı kişi resimleri çıkmıyor.sorun nedir?

  • xpower38

   18/03/2014 at 10:51

   Sağ üst köşede minnacık daire içerisinde çıkıyor. İnşallah bir güncelleme ile eski haline getirirler.
   Mustafa (xpower38)

 178. Regaib

  17/03/2014 at 23:18

  Son sürümü yükledikten sonra şarj ım daha kısa sürüyor neden acabs

 179. Yalçin

  18/03/2014 at 03:41

  Slm arkadaslar sizden bi konu hakkinda bilgi almak istiyorum uyarilar icin led flash isigi mesaj yada diger bildirimlerde neden yanmiyo olabilir bi fikri olan varmi

 180. Mert

  18/03/2014 at 11:12

  Yeni gelen guncellemeyle birlikte telefon kullanim suresi ve telefonun bekleme suresi dakikasina kadar ayni. Arka planda bi sey telefonu kullaniyo o yuzden beraber artis gosteriyolar diye dusunuyorum. O yuzden pil daha cabuk bitiyo olabilir. Var midir bi cozumu?

  • Mustafa Tan

   18/03/2014 at 11:16

   • xpower38

    18/03/2014 at 11:25

    Selam Mustafa Bey; geçen günlerde bir ugulama için İtunes linki vermiştim yanınlanmadı. Sitenizde limk vermek yasak mı? Saygılarımla
    Mustafa (xpower38)

   • xpower38

    18/03/2014 at 11:29

    DÜZELTME….

    Selam Mustafa Bey; geçen günlerde bir uygulama için İtunes linki vermiştim yayınlanmadı. Sitenizde link vermek yasak mı? Saygılarımla
    Mustafa (xpower38)

    • Mustafa Tan

     18/03/2014 at 11:35

     Robot hesaplar sürekli link vererek spam yapmaya çalıştığından içinde link bulunan yorumlar hep onaya düşüyor. Bir kontrol edeyim.

     • Yavuz

      20/03/2014 at 03:35

      7.1 Kesinlikle kusursuz 5s te parmak izi müthiş hızlandı dokunmanla açılması 1 saniyede oluyor. Problem yaşayanların çoğu ayarları kavrayamadiklarindan kaynaklanıyor.

    • kemal krky

     19/03/2014 at 16:02

     Sn. Mustafa bey,
     telefonum 5s güncellemeyi yaptıktan sonra dikkat ettim ve epeyce de uğraştığım şey yüklediğim hiçbir uygulamayı silemiyorum üzerine basılı tutunca her zamanki gibi titremeye başlıyor logolar ama x işareti çıkmıyor internette tüm aramalarıma rağmen bu konuda da bir şey bulamadım acaba benim telefonuma özelmi bu durum diyede düşünmeden edemedim komik ama düşündüm şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim saygılarımla.

     • xpower38

      20/03/2014 at 10:03

      Cihazı yeniden başlat ya da format atmayı dene, umarım çözülür. (POWER ve HOME tuşlarına Apple (Elma) logosu görünene kadar aynı anda basılı tut, logo görününce bırak format atmış olursun.) Bu yöntemle birçok geçici sorun düzelmekte.
      Mustafa (xpower38)

     • Oğuz

      21/03/2014 at 08:53

      Sınırlamalarda uygulama silmeyi açmışınızdır

  • xpower38

   18/03/2014 at 11:18

   xpower38 der ki:
   18/03/2014 at 11:17

   POWER ve HOME tuşlarına Apple (Elma) logosu görünene kadar aynı anda basılı tut, logo görününce bırak format atmış olursun. Bu yöntemle birçok geçici sorun düzelmekte. Umarım sizin sorunda çözülür.
   Mustafa (xpower38)

 181. xpower38

  18/03/2014 at 11:17

  POWER ve HOME tuşlarına Apple (Elma) logosu görünene kadar aynı anda basılı tut, logo görününce bırak format atmış olursun. Bu yöntemle birçok geçici sorun düzelmekte. Umarım sizin sorunda çözülür.
  Mustafa (xpower38)

 182. yelda

  18/03/2014 at 11:37

  yeni güncellemede donma vs. yok, performans iyi ancak bu gri haliyle telefon içimi karartıyor. Bazı uygulamalar (örn: işcep,foursquare) kapandıktan sonra bile konum bulma kapanmıyor ve simgesi yukarıda sürekli duruyor. şarjım daha çok gidiyordu , batarya kullanma süresinde azalma oldu. Arayan kişilerin büyük resimlerini görmek yerine kocaman kara bir ekran görmek üzücü 🙁 bir de burda buna çözüm bulunamayacağını okudum daha da üzüldüm.

 183. Emre3457

  18/03/2014 at 16:51

  Renk tonu iyi değil gibi cansız soluk duruyo yoksa benmi yanlış görüyorum bilmiyorum ama 2 4s var ver biri güncellenmiş diğeri bi önceki sürüm ve fark var

 184. Dilay

  18/03/2014 at 22:23

  Arama geldiğinde arayan kişiye atanan resim sadece küçük bir yuvarlak içinde görünüyor.eskiden tam ekran çıkıyodu bu özellik çok kötü olmuş…

 185. Deniz

  19/03/2014 at 04:23

  Merhabalar telefonum iphone4S ios7 mesela birini aradigimda eskiden kac dakika kaldigini gosterirdi yada nete girdigimde ekrana 100mb kaldi falan derdi simdi o yok bana yardimci olursaniz sevinirim nasil bu sorun cozulur simdiden tesekkurler

 186. İsmail

  19/03/2014 at 08:34

  Ios 7.1 Le gelen bu şikayetlerimizi yanıtlarmısınız

 187. gürhan

  19/03/2014 at 11:07

  7.1 güncellemeden sonra telefon rehberinde düzenlemeye yada yeni kişi yarata girdiğimde klavye gelmiyor,büütn uygulamalarda çıkan klavye telefon rehberinde yok,kişi ekleyemiyorum.Bilen varsa yardımcı olabilirmi lütfen.

  • xpower38

   19/03/2014 at 15:47

   Format tmayı dene;

   POWER ve HOME tuşlarına Apple (Elma) logosu görünene kadar aynı anda basılı tut, logo görününce bırak format atmış olursun. Bu yöntemle birçok geçici sorun düzelmekte. Umarım sizin sorunda çözülür.
   Mustafa (xpower38)

 188. gökhan

  19/03/2014 at 12:56

  merhaba arkadaşlar bu sabah İOS 7.1 güncellemesini yaptım ama ekranın altında telefon mail safari müzik seçenekleri sanki bi şeridin içindeymiş gibi duruyor ve bu serid gri renkde duvar kağıtlarını değiştiriyorum ama bir türlü değişmiyor bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden tşkler.

 189. gökhan

  19/03/2014 at 12:58

  merhaba arkadaşlar bu sabah İOS 7.1 güncellemesini yaptım ama ekranın altında telefon mail safari müzik seçenekleri sanki bi şeridin içindeymiş gibi duruyor ve bu serid gri renkde. duvar kağıtlarını değiştiriyorum ama bir türlü şeridin rengi değişmiyor bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden tşkler.

  • xpower38

   19/03/2014 at 15:44

   Ayarlar>Genel>Erişebilirlik>Kontrastı Artır (Kapalı)>Saydamlığı Azalt (Kapalı) Şeklinde yaparsan alt bar daha saydam hale gelir.
   Mustafa (xpower38)

 190. Anonim

  19/03/2014 at 14:48

  Son guncelleme batarya omrunu iyice dustu

 191. @AHMET

  19/03/2014 at 14:54

  6.1.3 E DEVAM GİTTİGİ YERE KADAR

 192. Osman Tekin

  19/03/2014 at 17:49

  Selamün aleyküm.Sayın mustafa bey bir sorum olacak size iOS 7.2 çıkacak mı ?

 193. Emre

  19/03/2014 at 20:07

  İos 7.1 için jailbreak ne zaman çıkıcak

 194. Anonim

  19/03/2014 at 23:40

  Ben 5s kullanıyorum ama bana hiç tarih eklentisi yapılmamış.

 195. UĞUR SONAY

  20/03/2014 at 08:47

  7.0.6 da biri arayınca fotoğraf tam ekran çıkıyordu. 7.1 de bu özellik gitmiş gibi, bunu ayarlamanın bir yöntemi var mı?

  • xpower38

   20/03/2014 at 09:58

   Apple yeni bir güncellemeyle düzeltmediği sürece malesef o şekilde kullanmak zorundasınız…
   Mustafa (xpower38)

 196. şevket

  20/03/2014 at 10:00

  ios 7.1 yükledikten sonra sıklıkla “sim kart takılı değil” uyarısı almaya başladım,tesadüf mü yoksa bu problemi yaşayan arkadaşlar da var mı? Ya da kartımda bir problem mi oluştu.teşekkürler

  • xpower38

   20/03/2014 at 10:17

   Sim kartını yumuşak bir bezle sil tekrar tak. Yine düzelmezse sim kartında problem vardır.
   Mustafa (xpower38)

 197. ahmet

  20/03/2014 at 10:00

  merhabalar. bugün 5s ime hard reset attım parmak izi ayarlarımda sıfırlandı. parmak izlerini yeniden tanımlamak zorunda kaldım. bu 7.1 ile gelen bir özellikmidir acaba

 198. ahmet

  20/03/2014 at 10:00

  merhabalar. bugün 5s ime hard reset attım parmak izi ayarlarımda sıfırlandı. parmak izlerini yeniden tanımlamak zorunda kaldım. bu 7.1 ile gelen bir özellikmidir acaba

  • xpower38

   20/03/2014 at 10:12

   Eğer dediğiniz gibi parmak izi bütün 5S lerde reset atınca sıfırlanıyor ya da siliniyorsa bence bu bir güvenlik açığıdır. (denemek lazım)
   Mustafa (xpower38)

 199. ahmet

  20/03/2014 at 10:03

  ayrıca belirtmek isterimki güncellemeden sonra parmak izi harika çalışıyor.

 200. Mahmut Akyol

  20/03/2014 at 12:22

  İos7.1 güncellemesi İphone 5 ini çok hızlandırdı ancak şarj süresi inanılmaz kısaldı. Konu ile ilgili bütün tavsiyeleri uygulamama karşın halen şarj süresi çok kısa. Yeni bir güncelleme ile mi düzelmesini bekleyeceğiz yoksa mucizevi bir yol var mı?

 201. Atakan

  20/03/2014 at 13:13

  5s kullanıcısıyım. 3G’den E’ye geçtiğinde tekrar 3G’ye döndürmek için hücreselden 3G’yi kapatıp açmam gerekiyor. 3G’de uzun süre kalmıyor. 7.1’den önce böyle bir sorunum yoktu. Syg.

 202. mozdes

  20/03/2014 at 18:10

  Mustafa bey iphone 4s ve 5 kullanıyorum. 7.1 sürümünü yüklediten sonra 4s te akadaşarında söylediği gibi hızlanma yaşadım yaşamamla birlikte iphone 5 im çöktü. telefon sürekli kendi kendine açılıp kaopanıyor, şarj süresini doğru göstermiyor bi bakıyorum hep %100 de kapatıp açıyorum 40 larda aynı sorun şarj olurkende geçerli. süreli 10-20 gibi gözükürken kapatıp açınca %100. geek bench skorları 714 ve 1283. format atmyı denedim, ayarlarınn hepsini sıfırlayıp yedektn geri yükledim ve hatta kotrollü geri yükledim. banamısın demedi. halen kapanıyor ve halen düzgün çalışmıyor şarj olarak. nasıl düzeltebilirim bu durumu? yardımlarınzı için şimdiden teşekkürler.

 203. Emir

  20/03/2014 at 18:54

  Sarjin cok hizli bitmesi cok kotu…

 204. Cengiz

  20/03/2014 at 22:15

  5s kullanıyorum 7.1 geçtikten sonra telefonum takılmaya başladı aba ekranda donmalar yaşanıyor bazı programlarda takılıyor parmak izini okumuyor şarşım çok hızlı bitiyor sırf bu yüzden şarşlı kılıflardan aldım yinede bir gün ancak gidiyor sürekli internet paketimde bitmeye başladı. Kısaca berbat haldeyiz.

 205. Emre

  21/03/2014 at 00:12

  Güncellemeyle iphone 5 de gözle görünebilir bir performans artışı olmasına karşın pil tüketimi üst seviyede oldu güncellemeden önce %100 şarjla günü bitirebiliyordum şimdi gün içersinde 2. Kez şarj etmek zorunda kalıyorum Yeni güncelleme şart.

 206. Gokce

  21/03/2014 at 01:27

  5s kullaniyorum diger yorumlari okumadan once anlamamistim ama okuyunca bende farkettim yeni guncellemeden sonra sarj problemi yasamaya basladim. Ayni yogunlukta kullanmama ragmen gun boyu dayanan sarjim aksama dogru bitiyor artik. Birde otomatik hdr ozelliginden dolayi bir kac fotograf cekince %10 a yakin sarj azaliyor.

  • Anonim

   08/12/2014 at 19:46

   Gökçe

 207. Yunus

  21/03/2014 at 01:38

  5s ve 4s kullanıyorum.
  4s’te güncelleme sonrası su problemi yasıyorum:
  Normalde rehberden veya çağrı kayıtlarından bir numarada basili tutunca kopyala seçeneği çıkardı ama artık o seçenek cikmiyor.

 208. Enws

  21/03/2014 at 14:32

  Ekran kilitli iken üst tuşu kullanmadan masıl çağrıyı meşgule atacam o konu da değişiklik yok hale

 209. Wepaslan

  21/03/2014 at 15:31

  Ben iPhone 3GS 4 4s kullanmıştım sorunlar hiç bitmiyordu imdadıma SAMSUNG s3 yetişti jarz olsun performans olsun çok memundum s4 aynı sekilde en son note 3 kullandım 2 gün önce iPhone 5s LE takas ettim iPhone ye geçtim geçitime pişman oldum anladımki SAMSUNG dünyada 1 numara ekran olsun kamerası olsun hız olsun iphone 10 katlar zaten yarın satıyorum bu oyuncağı geliyorum note 3

  • Anonim

   21/03/2014 at 16:37

   Seni plastik uzmaı seniiiii

  • Anonim

   21/03/2014 at 16:38

   Bizde yedik…..

  • Efe

   31/03/2014 at 17:23

   Windows dan bozma android kullananlar için diil bu blog

  • elmakurdu

   04/04/2014 at 16:27

   “jarz” yazan birine ne diye cevap vermeye çalışıyorsunuz ki? Hadi “j” sine yanlışlıkla bastı, en iyi ihtimal ile “şarz” yazacaktı. Bu da fena 🙂

   Şu gençlerin, olmayan Türkçe dilbilgisi, evlere şenlik.

  • Mustafa

   20/04/2014 at 15:18

   Abim atma arkadaşın s3 minisi var ben iphone 4 kullanıyom s3 mini pixeller filan dağınık yandakı kromlar soyulmuş iphone dört o kadar düştü minik hasarı var sadece

  • Avea3G

   25/04/2014 at 11:43

   Telefoncuyum millete samsungu kotuluyorum. Kalkip bize samsung ayagi yapmayin:)

 210. Mehmet ipek

  21/03/2014 at 19:29

  Mustafa bey yeni güncellemeyle arayanın fotoğrafıda büyük çıkmıyor yukarıda küçük bir şekilde çıkıyor bunu ayarlayabiliyormuyuz yoksa bundan sonra böylemi.

 211. Abdullah Özdemir

  21/03/2014 at 19:29

  Merhaba,ben Iphone4 kullanıcısıyım.ios 7 güncellemesi 7.1’e gelinceye kadar geçişlerde,oyunlarda genelde takılmalara,gecikmelere yol açıyordu.Şimdi ise gerçekten büyük rahatlama geldi diyebilirim.Iphone 4’ten daha fazlasını beklemek Apple’ye haksızlık olur diye düşünüyorum ve Apple’ye bizi de unutmadığı için teşekkür ediyorum.İyi günler.

 212. Cema

  22/03/2014 at 11:16

  Merhaba ben whatsapp’da duvar kagıdını degiştirdm ama renkli kagıtlar renksiz oldu..neden böyle oldu??whatsappı sildim yeniden indirdim ama olmadı..yine aynı durum

  • Efe

   16/04/2014 at 19:03

   Aynısı bana da oluyo konuşma sırasında en üstten düzenle yine seçin. Daha sonra iptal deyin. O zaman duvar kağıdı renkleniyo.

 213. Hasan

  22/03/2014 at 11:28

  Bende halla aynı 7.1 bir değişiklik yok güncellemeyi yaptım ama olmadı ne yapabilirim

 214. Simge

  23/03/2014 at 12:55

  Merhaba Mustafa Bey bende 5S kullanıyorum ve güncellemeyi uyguladıktan sonra telefonun gözle görüşür biçimde hızlandığını farkettim fakat arada sırada takılmalar oluyor ve ekran kapanıyor donuyor bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

  • Mustafa Tan

   23/03/2014 at 13:04

   Yukarıdaki yazımızın sonunda paylaştığımız işlemleri deneme imkanınız oldu mu acaba?

 215. Selen

  23/03/2014 at 15:44

  Performans hala kotu ve arandigi zaman resimin kucuk cikmasi cok kotu olmus. Eski telefonlar gibi. Umarim en kisa zamanda duzelir

 216. Kungiman

  23/03/2014 at 23:19

  Merhaba. IOS 7.1 guncelledim lakin arka planda surekli senkronizasyon isareti donup duruyor. Bu neden oluyor cozumu varmi?

  • Mustafa Tan

   23/03/2014 at 23:21

   Ayarlar -> Genel -> Arkaplanda Uygulama Yenile seçeneğini kapatın.

   • Kungiman

    24/03/2014 at 00:36

    Arka planda uygulama yenileme secenegi kapali Zaten

 217. Ercan

  23/03/2014 at 23:47

  Şarj sorunu ciddi sorun oluşturmaya başladı. %30 da telefon kendi kendine kapanıyor. Keşke yüklemeseydim.

 218. Kubilay

  24/03/2014 at 21:16

  Yurtdışından getirdiğim 4S 64 gb telefonumda güncelleme sorunum var. Telefonu sıfırladım yeniden yapılandırdım ama aynı sonuç. Güncelleme denetlenirken hata oluştu diyor. ios6 kullanıyorum hala. Telefonu güncellemek için ne yapmalıyım?

 219. Levent

  25/03/2014 at 17:16

  IOS 7.1 ile arayanın resminin tam ekran yerine küçücük bir dairenin içinde gösterilmesi yurt dışında neredeyse herkesi kudurtmuş durumda. Ben de bu konuda apple feedback’e mesaj attım, sizler de atarsanız belki kısa zamanda eski haline döner. Web sayfanda bu özelliği promote et, video tanıtımlarında bu özelliği öne çıkaran sözler sarfet (ne diyordu adam “your friends never looked better!”) sonra eskiye dön. Eskiden çalan telefona uzaktan bile bir bakmak yetiyordu arayanı bilmek için. Şimdi eline alıp okuman lazım. Bilsem 7.1’e geçmezdim. Halen geçmeyenler iyi düşünsün derim.

 220. Songül

  26/03/2014 at 11:38

  Ya arama şeklinib değişmesi çok kötü 5s aldm ama yeni güncellemeyle samsugun cevaplama moduna döndü bence eski haline gelsinn sırf bu arama şeklinin değişmesinden telefon kullanasım gelmiyorrr

 221. Zeki

  27/03/2014 at 05:36

  Mustafa bey merhaba benim internet ile ilgili giremediğim 2 site var bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Kime sorduysam sonuç alamadım. Cevap verirseniz eğer sıkıntımı 2 mesajımda dile getireceğim. Teşekkürler.

 222. Zeki

  27/03/2014 at 06:47

  Sorunumu çözdüm. Cevap vermediğiniz için teşekkürler. Kendi sorunumu kendim hallettim.
  Jawa Script’i kapatmışım.

 223. Yahya derki;

  27/03/2014 at 08:58

  Selamlar mustafa bey ; benim sorunum 7.1 geçtikten sonra youtube videolarını kalitesini en aza bile indirsem seyredemiyırum aşırı takılma oluyo wifiyi kapatıp 3g ile bağlanınca hiç takılma olmuyo internet ayarlarını sıfırladım artı google dns yi de kullandım ama hala sorunu çözemedim son olarak modemin dibine bile gitsem aynı rakılma devam ediyo 7.0 boyle bir proplemim yoktu biraz uzun gitti kusura bakmayın ne yapalım dert büyük:)

 224. Reha

  28/03/2014 at 10:31

  Mustafa bey, merhaba,

  Güncellemeler yine manuele döndü. Otomayik hale nasıl getiririm.

 225. Serhat

  29/03/2014 at 20:36

  4s kullaniyorum telefonu kilitli ekranda actiktan sonra yeni uygulamadanmidir bilmiyorum ana ekrandaki uygulamalar eskiden tektek sayfaya yapisiyodu hani duser gibi simdi hafif siliklikten brlirginleserek aciliyo bilmem anlatabildimmi
  4 var onu guncelledim onda oyle bi problem olmadi nedendir yardimci olabilirmisiniz

 226. Özkan

  30/03/2014 at 12:35

  Kardeşimde 4S var güncelleme yaptık keşke yapmaz olaydık Wİ – Fİ kullanılamıyor diyo günlerdir ne sacma bi şey bu ya

 227. Yonca

  30/03/2014 at 15:29

  4 kullaniyorum, son guncelleme ile performans artisindan cok memnunum fakat cagri gelipte konusma bittiginde kapama tusunun onune sifre ekranim geliyor ve konusmayi sonlandiramiyorum. Ancak sifreyi girip ondan sonra konusmayi kapayabiliyorum. Bundan once boyle bir sikintim ne yazik ki yoktu 🙁

 228. mustafa

  30/03/2014 at 22:49

  merhaba , benim telefonumda bluetooth ve wifi açılmıyor . soluk gri görünüyor wifi. bluetooth sürekli dönen bir çember olarak görünüyor açma yeri acaba donanımsal mıdır yoksa yazılımsal öı uzun süredir böyle

 229. mustafa

  30/03/2014 at 22:49

  merhaba , benim telefonumda bluetooth ve wifi açılmıyor . soluk gri görünüyor wifi. bluetooth sürekli dönen bir çember olarak görünüyor açma yeri acaba donanımsal mıdır yoksa yazılımsal öı uzun süredir böyle ve ne kadar tutar yaptırmam

  • Anonim

   18/12/2014 at 22:20

   Bu sıkıntıyı çözebildiniz mi bende de aynısı var.yardımcı olursanız.

 230. Efe Açıkgöz

  31/03/2014 at 17:19

  Merhaba mustafa bey;
  Yeni İOS den (7.1.2) beta sürümü geldi mi

 231. Yunus

  03/04/2014 at 14:43

  Şarz çok gidiyor olcak işmi bu

 232. Ali

  04/04/2014 at 20:41

  Güncellemeden sonra telefon kendi kendine çalıyor ekranda bişey yok kilitliyken yani ekran siyahken

 233. Mehmet

  07/04/2014 at 14:08

  Ipone 5s kullanıyorum.ios7.1geçtikten sonra telofonun ekranı kilitli durumdayken gelen çağrıları cevaplamak için çıkan kaydırma simgesi bir türlü cevap vermiyor bir kaç kez parmağımla kaydırdıkdıktan sonra ancak olabiliyor bazen çok geç kalıyor arama kapanıyo.fabrika ayarlarına döndüm biçzüm olmadı ne yapmalıyım yardımcı olabilecek kimse varmı

 234. MUSTAFA BEY YARDİM LUTFEN

  08/04/2014 at 00:05

  Öncelikle mustafa bey, sonra sesimi duyan herkes yardim lutfen 🙂
  İki hafta once 5s aldim fakat sarjdayken telefon donuyor. Home tusu uyku tusu basiyorum ama ekranin isigi acilmiyor. Ancak 30-40sn sonra isik aciliyor. Bu sorun sadece sarjdayken oluyor. Onun harici hicbir sorunum yok. Media markttan aldim sarj aleti orijinal. Bataryayla ilgili bi problemimde yok. Restore ettim, telefondan sifirladim fakat yine ayni. Garantiye yollamali miyim, telefonla ilgili bir problem mi yoksa yazilimsal mi MUSTAFA bey lutfen yardim eder misiniz ocaginiza dustum 🙂

  • Anonim

   21/04/2014 at 20:47

   Bu sorun genellikle orjinal olmayan usb kablolardan kaynaklanıyor. Orjinal olmayabilir.

  • İsa

   21/04/2014 at 20:47

   Bu sorun genellikle orjinal olmayan usb kablolardan kaynaklanıyor. Orjinal olmayabilir.

 235. Uğur öner

  18/04/2014 at 01:26

  Merhaba Mustafa bey Rehber gitti durduk yere nasıl geri geitiricez

 236. Kasım

  28/04/2014 at 21:46

  İphone 5s kullanıyorum kilitli ekranda arama gelince msjla reddetme kısmı kayboldu sadece anımsat ve cevabla çıkıyo bu sorunu nasıl gideriririzzz…

 237. anıl

  07/05/2014 at 21:08

  iPhone 5s kullanıcısıyım. Kilit ekranında bildirim geldiği zaman ekran bir daha asla kapanmıyor. Defalarca restore etmeme rağmen sorunu çözemedim.Aynı sorunu yaşayan başka kimse varmı?

 238. Uğur

  01/06/2014 at 19:12

  iPhone 4 tel güncelleme 7.1.1 i yaptıktan kısa süre sonra ekranın sağ üst köşesinde alt alta 2 sarı ışık çıktı tel ısınınca dahada belirgin oluyor acaba piksellerimi bozuldu sorunuma cevap verecek varmı

  • Anonim

   07/06/2014 at 11:41

   Karışasın bende 4kulanıyorum benim sesim karşıya gitmiyor telefon çok yavaş

 239. mehtap özer

  13/06/2014 at 17:01

  ıpone 5 ve ıpad ımı aynı apstore sıfresı ıle kullanıyorum ıponeyı bulda ipad gözüküyor telefon kendını gormuyor başka telefondanda denedım yıne ıpad gözüküyor ıpone 5 gözükmüyor neden olabılır acaba yardımcı olursanız sevınırım teşekkürler

 240. Anonim

  12/08/2014 at 01:13

  Çember beden sürekli dönüyor

 241. Yeşim

  24/09/2014 at 21:47

  Benim telefonumdaki Fotoğraflar 2 hazirandan Başlıyor daha önceki fotoğraflarım yeni7.1 güncellemesinden sonra kayboldu siliniyor mu fotoğraflarım çünkü tüm fotoğraflarda yok nereye gitmiş olabilir. Artı donmalar oluyor fotoğraf konusundan bılgılendırırsenız sevınırım

 242. Dragon Of Atlantis Hack

  15/10/2014 at 06:33

  If you come about to had any hassle using the instrument or if there is
  something else that didn’t perform please download this PDF file which
  accommodates a troubleshoot manual as a way to restore your problems!

 243. Aleyna

  15/12/2014 at 19:44

  İphone 4s im var.yukarıda wifinin yanında hep dönen bişey var ve iki gündür devam ediyo arka planda uygulama veriyi kapattığım halde devam ediyo öyle gördükçe dellleniyorum