iTurkeyBiz iOS 7 GüncellemesiiPhone ve iPad’lerinde en az iOS 7.0 yüklü olan takipçilerimiz, uygulamamızın iOS 7 uyumlu haline nihayet kavuştu 🙂 Nihayet diyorum çünkü takipçilerimizi uzun zamandır bekletiyorduk. Bu kadar beklemelerinin bir sebebi de uygulamanın sıfırdan yeniden kodlanması oldu. Tasarım tamamen değişince kodlamayı da baştan yazmak gerekti. Bu yüzden de biraz geciktik 🙂

Dilerseniz bu yeni sürümde (2.0) nelerin değiştiğine hızlıca bir gözatalım.

iOS 7’e Uygun Yeni Tasarım

Uygulamamızın 2.0 sürümü ile farkettiğiniz üzere iOS 7’e uyumlu bir tasarıma geçtik. Hatta bunun için uygulama sıfırdan baştan yazıldı. Dolayısıyla sadece tasarım olarak değil kod olarak da yep yeni bir uygulama oldu. Bu yüzden daha önce düzgün çalışan bazı yerleri bozmuş olabiliriz 🙂 Gerçi epey test ettik ama her zaman gözden kaçan birşeyler olabiliyor. Bu nedenle bir sonraki sürümde bildireceğiniz bu hataları düzelteceğiz 🙂

iPhone ve iPad’de Yatay Kullanım Desteği

Özellikle iPad kullanıcılarının uygulamamızla ilgili en büyük şikayeti uygulamamızın yatay modunu desteklememesiydi. Bu yeni sürümde uygulamayı tamamen hem dikey hem de yatay modda kullanılabilecek şekilde geliştirdiğimizden artık bu sorun da ortadan kalkmış oldu. Hatta iPhone kullanıcılarının da çok şikayet ettiği Youtube videolarının yatay olarak izlenemesi sorunu da düzeldi yatay desteği sayesinde 🙂

Yeni sürümde artık iTurkeyBiz iPad’de yatay kullanımı destekliyor.

İndirime Giren Uygulamalar Bölümü

Özellikle paralı uygulama indiren kullanıcılarımızın zaman zaman dile getirdikleri “Fiyatı düşen güzel uygulamaları da paylaşsanız” talebini de “Fırsatlar” bölümüne eklediğimiz “İndirimdekiler” bölümü ile bir nebze gidermeye çalışacağız. Bu sayede Fırsatlar menüsünden hem kısa bir süre için ücretsiz olan hem de indirime girenlere gözatabileceksiniz.

Tabii indirimdekiler için de maalesef benim zevkime mahkumsunuz 🙂 Yani ücretsizlerde olduğu gibi her indirime giren uygulama veya oyuna değil, güzel olduğunu düşündüklerimi burada paylaşacağım. Zaten her indirime gireni paylaşmaya ne benim vaktim yeter, ne de bir sayfaya sığar o kadar uygulama.

S.S.S. (Sık Sorulan Sorular) Bölümü

Çok uzun zamandır kafamda olan bu bölümü çok güzel bir hazır altyapı bulduğum için bu yeni güncelleme ile hayata geçirebildik. Biliyorsunuz http://sorucevap.iphoneturkey.com adresinde her türlü soruyu sorabiliyor, biz de gönüllü diğer takipçilerimizle birlikte elimizden geldiğince bu soruları cevaplamaya çalışıyoruz.

Fakat çoğu kez hep aynı sorular soruluyor, biz de aynı cevapları veriyoruz 🙂 Bunun sebebi de bu Sık Sorulan Soruların (S.S.S.) uygulamada bir yerde derli toplu durmaması. Ben de çok sorulan ve cevabı kısa ve net olan sorulardan bir bölüm oluşturmaya ve uygulamadan bu bölüme kolay bir erişim sunmaya karar verdim. Bu bölüme kolayca erişim için de aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi sol üst köşeye “S.S.S.” butonu ekledik.

Sık Sorulan Sorular bölümünde şu an için çok fazla içerik yok çünkü soru/cevap eklemeye yeni başladım. Elbette 6 senenin birikimini 1-2 haftada buraya doldurmak kolay olmuyor ama özellikle hafta sonlarımı ayırıp 1-2 ay içerisinde epey doldurmayı düşünüyorum. Sizlerden bol bol soru geldiği için de “Acaba bu bölüme ne eklesem” diye bir derdim de olmuyor 🙂

Ayrıca bu bölümde nokta atışı şeklinde kısa soru cevaplar eklemeyi düşünüyorum. Yani uzun uzun yazılar olmayacak bu bölümde.

Bu S.S.S. bölümü için de HelpShift ismindeki ücretli bir servisi kullanıyoruz. http://www.helpshift.com/pricing/ adresinden görebileceğiniz üzere de aktif kullanıcı (cihaz) sayısına bağlı olarak da her ay bu hizmet için belirli bir ücret ödeceğiz. Buna rağmen Sık Sorulan Sorular kısmını PRO olmayan kullanıcılara da açtık (sadece bu bölümü kapattığınızda karşınıza tam sayfa bir reklam çıkacak.)

Fakat yine HelpShift’in bir hizmeti olan uygulama içinden bizimle direkt İletişime geçme özelliğini sadece PRO’lara sunduk. Bunun sebebi de inanın  takipçilerimizi PRO’ya yönlendirmek değil. Tek sebebi 100 bine yakın kullanıcımızın olması. Çünkü buradan atılan mesajlar/sorular direkt bana geliyor ve de http://sorucevap.iphoneturkey.com adresinde olduğu gibi herkese açık olmuyor.

Uygulama içinden direkt iletişime geçme seçeneği sadece PRO’lara açık.

Dolayısıyla kayıt gerektirmeyen bu iletişim imkanını eğer sadece PRO’lara değil herkese açsak kesin hiç bir soruya cevap veremem. Bu yüzden lütfen PRO olmayanlar bu konuda gönül koymasın. Ben zaten çoğu sorunun cevabını S.S.S. ekleyeceğim için bir süre sonra direkt soru sormanıza gerek kalmayacak.

Neden iOS 6 kullanıcıları bu güncellemeyi göremiyorlar ?

Yazının başında iOS 7 tasarım değişikliği nedeniyle uygulamayı sıfırdan kodladığımızı paylaşmıştım. Bunu yaparken de süreyi ve dolayısıyla maliyeti kısma adına uygulamayı minumum iOS 7 gerekecek şekilde geliştirmek zorunda kaldık 🙁 Yani cihazlarında iOS 6 yüklü olanlar bu güncellemeyi (2.0) ve bundan sonraki güncellemeleri yükleyemeyecek iOS 7’e geçmedikleri sürece. Fakat şu an cihazlarında yüklü olan 1.4.1 sürümünü kullanmaya devam edebilecekler, cihazlarından silerlerse de App Store’dan 1.4.1 sürümünü indirebilecekler.

Özel Teşekkür

Bu arada ilk olarak uygulamamızın bu güzel tasarımına sponsor olan Lemonat‘a çok teşekkür ediyorum. Lemonat’ın kurucusu olan Uğur Akdemir, iPhone macerasına başladığımız ilk günlerden tanıdığım ve Türkiye’deki mobil uygulama tasarımı konusunda duayen az sayıda kişiden bir tanesi. (Uğur’um daha kapını çok çalacağız gelecek güncellemeler için, bu yüzden ayrıca bir teşekkürle zemini hazırlıyayım istedim)

Son olarak bu güncelleme ile birlikte uygulamamızın geliştirilmesine (kodlanmasına) sponsor olan Selçuk‘a da çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki güncellemeleri de Selçuk geliştiriyor olacak ve kendisinin ayrıca resmi ekşi sözlük uygulamasına alternatif ekşiOS isminde güzel bir uygulaması mevcut.

Son olarak uzun zamandır bekletmemize ve mağdur etmemize rağmen bu güncellemeyi sabırla bekleyen siz takipçilerimize de ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Lakin bu güncellemede sorun olma olasılığı çok yüksek. Bu yüzden lütfen gördüğünüz sorunları paylaşmaktan çekinmeyin. Sponsorlarımıza o kadar teşekkür ettik, hatalarımız varsa hep birlikte düzeltiriz kısa sürede 🙂


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

105 Comments

 1. Murat Ayhan

  18/01/2014 at 03:56

  Emeğinize sağlık tek kelime harika olmuş…

 2. Karsit

  18/01/2014 at 04:00

  Pro ücreti mi artmış bana mı öyle geldi 🙂

 3. ÇAĞDAŞ

  18/01/2014 at 05:35

  Pro ücreti artmış. 1.79 olarak kalsaydı daha iyi olurdu.

  • Mustafa Tan

   18/01/2014 at 08:57

   Mecburen arttırdık. Sebebine gelince:

   * Bize ulaşan değil Apple’ın kestiği %30’luk komisyondan kalan. Ayrıca her sene bir de sabit 100$ ödüyoruz Apple’a.
   * Dolar son zamanlarda çok arttı ve her ay dolar olarak ödediğimiz yazıda da paylaştığımız gibi sabit giderimiz var.
   * PRO ücretini her ay değil sadece bir kere ödüyorsunuz. Bizim ise her ay giderimiz oluyor.
   * Reklamdan doğru düzgün birşey gelmiyor çünkü sadece tıklandığında gelir üretiyor. Ülkemizde reklam kalitesi pek iyi olmadığı için de tıklayan olmuyor haliyle.

   Bu yüzden anlayışla karşılayacağınızı umuyorum.

   • Ogün

    18/01/2014 at 12:07

    Artık reklamları tıklayalım.
    Elinize sağlık. Her zamanki gibi güzel olmuş.
    Sorularımızı artık daha rahat sorabileceğiz.

   • Serkan

    18/01/2014 at 23:29

    Anlayışla karşılamak ne kelime aylık abonelik bile isteseniz olur.

  • Anonim

   19/01/2014 at 00:05

   Ben uygulama geliştirmiyorum ancak sırf beta versiyonları cihazıma yükleyebilmek için bu parayı her sene ödüyorum, Etrafımda da Udid kaydı yapmak isteyenler oluyor ve ben de seve seve yardımcı oluyorum. Çok da hoş oluyor. Bence bunu bir gerekçe olarak göstermeniz doğru değil. Uygulana sizin uygulamanız isterseniz tamamen ücretli yaparsınız ancak sebep olarak Apple’a $100 veriyoruz demek sizi küçültür. Bu nedenle doğru bulmadığımı belirttim. Söylediğimi yanlış anlamamanızı umuyorum. Teşekkürler.

   • Mustafa Tan

    19/01/2014 at 00:18

    Elbette yanlış anlamıyorum. Her türlü eleştiriye açığız 🙂

    Açıkçası 100$ olayını bu düşünceyle paylaşmamıştım. Takipçilerimizin PRO satışından zengin olduğumuzu ya da çok para kazandığımızı düşünmemeleri için paylaşmıştım. Daha doğrusu kullanıcıların PRO’ya sadece bir kere para verdiklerini ama bizim düzenli masrafımız olduğunu göstermek için paylaşmıştım. Yoksa elbette 100$’ın hesabını yapacak değiliz 🙂

 4. Huseyinali

  18/01/2014 at 06:14

  Çok güzel olmuş. Elinize sağlık

 5. Murat

  18/01/2014 at 09:20

  IOS7 yi basindan beri basit, beyaz agirlikli ve flat giorunumunden dolayi ne sevdim ne de alisabildim. Acikca soyleyebilirim ki IOS7 ye en yakisan uygulama sizin ki olmus.Gercekten cok SIK ve guzel duruyor,renk uyumu da harika goz de yormuyor. Tebrikler

 6. Murat

  18/01/2014 at 09:39

  Birde facebooktan daha cok tikladigim sizin uygulamanizi proya yukseltmem gerektigini dusundum ama bulamadim:) bence pro olayini daha kolay bulunur yaparsaniz ucret odeyenler artabilir cunku bunu gercekten hak ediyosunuz

  • Mustafa Tan

   18/01/2014 at 09:50

   Aslında PRO seçeneği uygulamanın ilk açıldığında karşınıza çıkan Güncel ekranının sağ üst köşesinde yer alıyor. Kırmızı bir düğme olduğu için herkesçe kolayca görülür diye düşünüyorduk.

   Ayrıca hakkımızdaki güzel düşünceler için teşekkür ederiz 🙂

   • Murat

    18/01/2014 at 10:03

    aşağıda ekran görüntüsünü ekledim Mustafa bey.Fakat uygulamayı açtığımda kırmızı bir düğme çıkmıyor bende

    http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/545/ad6t.png

    • Mustafa Tan

     18/01/2014 at 12:13

     Cihazınız jailbreakli sanırım ve sistem fontlarını değiştirmişsiniz. Sanırım bu yüzden çıkmıyor.

     • Murat

      18/01/2014 at 12:35

      evet jb li ve fontta değişti..ok teşekkür ederim ilerde güncellemeyle jb li cihazlar içinde bir değişiklik olursa yararlanırım pro dan 🙂

      • Murat

       18/01/2014 at 14:32

       Bu arada bir ekleme yapayım, jb li ve fontlar değişikti.fontu orijinal hale getirip tekrar uygulamaya girdim ama pro yazısı yine çıkmadı.tek seçenek kalıyor, jb li cihazlarda yazı çıkmıyor ki bu da garip çünkü jb sadece tweak yüklemenize ,ayarlarla oynamanıza ve cihazı optimize etmeye yarıyor.neyse bilginiz olsun fontla ilgisi yok

       • Anonim

        18/01/2014 at 23:13

        Jailbreakli oldugu icin uygulama ici satin alim tweaki yuklemis olup satim almayasaniz 🙂

        • Murat

         19/01/2014 at 02:26

         Hayir ole bi tweak yuklemedim gereksiz zaten ben genelde cydia store kullaniyorum

 7. Onur

  18/01/2014 at 09:50

  Cok güzel olmuş emeginize saglik

 8. Anonim

  18/01/2014 at 10:00

  Güzel olmuş, başarılar…

 9. affan_ahmet

  18/01/2014 at 10:02

  Başlarken şunu söylemek istiyorum benim otomatik indirme sayesinde güncellemeler otomatik iniyor ve sabah uygulamanın ikonunu görünce telefon arıza yaptı sandım ama uygulamaya girince hayran kaldım gerçekten çok hoş bir tasarım olmuş. Bu arada favorilerimdeki yazılar kaybolmuş.

 10. Ozzy 09

  18/01/2014 at 10:49

  Emeginize saglik, sizleri takip etmeye devam

 11. Ergin

  18/01/2014 at 11:11

  Açılış güzel olmuş.. güle güle kullanalım..

 12. Erdinç

  18/01/2014 at 11:28

  Mustafa abi sizin sayenizde Apple ürünlerinden gayet guZel faydalanıyoruz. O yüzden ben Pro versiyonuna geçerek size destek olmak istiyorum. Teşekkürler emeginiz için. Erdinç keskin

 13. Mustafa Guluser

  18/01/2014 at 11:33

  Mustafa bey mükemmel olmuş emeginize saglık

 14. Levent Sönmez

  18/01/2014 at 12:18

  Uygulamanız çok hoş ve güzel olmuş 🙂 emeğinize sağlık

 15. Levent Sönmez

  18/01/2014 at 12:27

  Mustafa Bey yazıların içindeki Yorumlara geç butonu çalışmıyor sanırım.

 16. Savas

  18/01/2014 at 12:40

  Cok guzel ama konuların başlıkların sol tarafındaki resimlerde kare yerine yuvarlak olsaydı mesela 🙂

 17. Cetin

  18/01/2014 at 13:39

  Merhaba Mustafa Bey,

  Yeni ios 7 uyumlulugu elbette cok hos elinize saglik. Ama bir tasarimci olarak faydali olabilecek bir kac tavsiyede bulunmak istiyorum. Anasayfada kirmuzi renkli pro sembolu, ortada beyaz renkli alt basliklar yaninda sari renkli sss ikonu alttaki reklam derken sadelikten ve dogal olarak ios 7 nin asil temasindan uzaklasan bir goruntu olusmaya baslamis. Biraz karisik gorunuyor. Ayrica makelerin altinda yer alan facebook ve twitter paylasim butonlari sag taraftaki ikon altina girebilir, orada toplanabilir. Reklammis gibi duruyor ve yine karisik gosteriyor.

  Umarim dikkatinizi ceker. 4 yildir iphone, ipad ve mac kullanicisiyim. Buraya yazdigim ilk yorumum. Cunku cabanizi goruyorum ve cok daha iyi bir uygulama olsun istiyorum. Tesekkurler

 18. Dogan

  18/01/2014 at 13:41

  Cok guzel olmussss

 19. Emre

  18/01/2014 at 13:41

  Mustafa Bey Uygulama Gerçekten Çok Hoş Olmuş Beğendim Siyah Tonlarının Baskın Olması Ayrı Bir Hava Katmış Ama Yorum Bölümünüde Değiştirirseniz Daha Güzel Olmurmuş O Kadar Beklediğmizde Deydi İyi Günler

 20. Sehmuz Simsek

  18/01/2014 at 14:00

  Uygulamayı güncelleyeceğinize biraz yazıları güncelleyip yeni yazılar ekleseniz ? Çünkü artık eskisi gibi yayın yapmıyorsunuz. Bazen oluyor 1 hafta yeni girdi göremiyoruz… En azından yeni app tanıtımıda olsa günlük yazı paylaşmanız reklam gelirlerinizi arttıracaktır…

  • Mustafa Tan

   18/01/2014 at 14:11

   Haklısınız. Fakat uygulamanın güncellemesinde benden ziyade yazının sonunda teşekkür ettiğim arkadaşlar uğraştı. Ben zaten içerikle uğraşıyorum.

   Fakat bu işi hobi amaçlı yaptığım için bir işmiş gibi hergün mutlaka birşeyler yazayım gibi bir motivasyonum olmuyor. Eğer diğer bir çok site gibi ben de böyle yazı yazmaya başlasam inanın birkaç hafta içinde takip etmeyi bırakırsınız. Açıkçası yazmış olmak için yazamam. Yazı yazmak gerçekten zor iş ve ciddi bir motivasyon gerektiriyor. Yani yazacağım şeyler konusunda benim de içime sinmesi gerekiyor. Her gün bir uygulama da tanıtamam çünkü tanıtacağım uygulamayı da sevmem gerekiyor 🙂

   Bu yüzden maalesef her gün bir yazı görmeniz zor olacak. Amacım siteden para kazanmak olsaydı inanın şu an çok iyi para yapıyor olurdum fakat o zaman ne ben şu an aldığım zevki alıyor olurdum, ne de sizinle muhabbetimiz bu şekilde olurdu 🙂

   • Timur

    18/01/2014 at 23:33

    Aynen devam Mustafa Bey

 21. Alper sahin

  18/01/2014 at 14:00

  Mustafa bey, daha oncede belirtmistim ancak benim onerim ” yorumlara gec” ve “back to top” butonlarinin islevinin olmamasi yonunde olacak. Yazilarinizi bazen bir kere bazende 5 kere okumak gerekiyor. En azindan benim icin:) ancak ayni zamanda bir okumanin yettigi yazilarinizda yorumlari takip etmekte bazen onemli olabiliyor. Bu butonlarla ilgili duzenleme yapmaniz mumkunse harika olur.

  Ayrica belirtmek isterimki cok guzel, sade ve anlasilabilir bir uygulama olmus, tipki eski versiyonu gibi. Calismalariniz icin takdir ve tesekkur ediyorum. İyi calismalar

  • Mustafa Tan

   18/01/2014 at 14:04

   Haklısınız oradaki sorunla ayrıca ilgilenmemiz gerekecek. Bu sorunun sebebi yazıların web tabanlı olması. Yani aslında uygulamanın tam bir parçası değiller. Yani Safari’de gördüğünüz sayfa açılıyor uygulamanın içindeki webview’da. Oradaki kontrollere müdahele etmek için de ayrıca geliştirme yapmak gerekiyor. Fakat bu soruna bakacağız, eğer kolay çözülüyorsa ilk güncellemede düzeltiriz.

   Olmadı yorumlar kısmını ayrıca siteden çekip uygulamada göstermeyi planlıyordum, onu hayata geçiririm.

   • Alper sahin

    18/01/2014 at 14:58

    Cok tesekkurler mustafa bey. Ancak ugrastiracak birseyse zaten gerek yok. Bizler icin bu kadar emek veriryosaniz bende biraz daha az usengec olup sayfayi asagiya kaydirabilirim galiba :))

    • Mustafa Tan

     18/01/2014 at 15:14

     Az önce geliştirici arkadaşla konuştum. Bir sonraki güncelleme olmasa bile bir sonrakine yorumları ayrıca göstereceğiz. Yani yazılar direkt sayfadan çekilecek ama yorumları servisten çekip ayrıca göstereceğiz. Ayrıca kayıtlı yorum yapmak isteyenler için giriş imkanı koyacağız. Uygulamamızı sizler şekillendiriyorsunuz, bu yüzden eleştirmekten çekinmeyin. Gücümüzün yettiği herşeyi yapmaya çalışacağız.

     • Alper sahin

      19/01/2014 at 03:24

      Bu arada birsey farkettim mustafa bey, yorum yazdiktan sonra yorumlara gec butonu calisiyor ancak 🙂

 22. Zafer

  18/01/2014 at 14:40

  Selam. Yeni tasarım gayet kullanışlı, zarif ve sade olmuş. Emeğinize saglık.

 23. Kamil

  18/01/2014 at 15:04

  Bende kırmızı yazısı çıkmıyor çünkü daha önce Pro almışım ellerinize saglık mükemmel olmuş…

 24. Semra

  18/01/2014 at 16:04

  Emeğinize sağlık. Sizin yazılarınız sayesinde yeni şeyler öğrenebiliyorum ve iPhone konusunda birçok arkadaşıma yardımcı olabiliyorum 🙂
  Çok teşekkürler 🙂

 25. Cenk

  18/01/2014 at 17:09

  Mustafa bey, yeni uygulamanız gayet güzel olmuş. Emeği geçenlerin ellerine sağlık. Ancak favorilerime eklediğim bilgiler kaybolmuş. Geri gelir mi acaba?

  • Mustafa Tan

   18/01/2014 at 17:13

   Ya hiç sormayın. Bu durumu hiç düşünmedik 🙁 Uygulama sıfırdan yazıldığı için eski kod ve yapı ile hiç ilgisi kalmadı. Bu yüzden güncelleme ile veriler kaybolmamasına rağmen yeni kod yapısı ile eskisi biribirinden bağımsız olduğu için favorileriniz gitti 🙁 Geri getirmek de mümkün değil.

 26. ibrahim3635

  18/01/2014 at 17:12

  Bilgi paylaşılmadığı sürece bilgi değildir. Düşüncesiyle paylaşımda bulunup bizlere yardımcı oluyorsunuz. Bize düşende zaman zaman reklamları tıklamak ve de Pro ya geçmek, ki bu durum sürekliliğini korusun ben de üstüme düşeni yapacağım. Teşekkür ederim Mustafa Bey…

 27. Ömer Saner

  18/01/2014 at 17:19

  Emeği geçenlere teşekkür ederim. Devamlı takip ettiğim bu sitenin başarılı çalışmaları için teşekkürler

 28. ooozer

  18/01/2014 at 17:37

  iphone 5 icin gubcelledm ama kenarlar kesilmis 4 yada 4s iseklinde gozukyor ?

 29. Onder o

  18/01/2014 at 18:22

  Elinize saglik. Bana bildirim gelmedi. Acaba gondermediniz mi?

  • Mustafa Tan

   18/01/2014 at 19:24

   Hayır göndermedik App Store’da zaten güncelleme olarak çıkacağı için. Bir de uygulama sıfırdan yazıldığı için herkesin bir anda yüklenmesini istemedik 🙂

 30. Ali Kurt

  18/01/2014 at 19:41

  Telefon jailbreakli olduğu için uygulama içi alım tweaki yüklü. Yanlışlıkla pro sürüme geçti, hakkını helal et abi 🙂

  • Levent Sönmez

   18/01/2014 at 20:05

   İşte vicdan sahibi bir birey 🙂

   • Adalet Tokmağı

    19/01/2014 at 00:31

    Eğer gerçekten vicdan sahibi olsaydi telefonuna uygulama içi alım tweak’i yükleyip bu uygulamanın haricinde ki daha birçok uygulamanın geliştiricisinin hakkını yemezdi!

    • Levent Sönmez

     19/01/2014 at 19:25

     En azından Mustafa Beye karşı vicdan sahibi 🙂 şaka bir yana umarım arkadaşımız bundan sonra hiçbir uygulama geliştiricinin hakkını yemez.

 31. Mirkan

  18/01/2014 at 19:49

  Herseyden çok kullandıgım bu uygulamaya destek şart oldu…pro’ya geçtim:)

 32. Onder o

  18/01/2014 at 20:24

  Merhaba. Butun favorilerim gitmiş. Bu benden mi yoksa teni koddan mi acaba?

  • Mirkan

   18/01/2014 at 20:29

   Yeni koddan kaynaklıymış. Ne yazıkki onları geri döndürecek birsey yok, geçmiş olsun:) mustafa bey yukarda bahsetmişti…

 33. Özgür Liman

  18/01/2014 at 20:56

  Öncelikle yeni sürüm güzel olmuş tebrik ederim.. Önceden de sıkıntısını yaşadığım ama muhakkak ilk güncellemede gözünüzden kaçmayacağınızı düşündüğüm ama kaçırdığınız bir konuyu paylaşmak istedim.. Bir yazınızı okurken eklediğiniz fotoğrafları veya linkleri daha büyük görmek veya linke ulaşmak için tıkladığımızda malesef dönmek istediğimizde kalan yere dönemiyoruz hatta yazıda kaldığımız yere dönmeyi geçtim konunun bile dışına çıkıyoruz. Ardından da o konuyu tekrar bulup ardından okumaya devam edebilmek için kaldığımız yeri bulmamız gerekiyor.. Bu sebepten onlara tıklamamaya özen gösteriyorum :/
  Mustafa bey özveri ile yaptığınız çalışmalar için teşekkür ederiz bu bir eleştiri değil sakın yanlış anlamayın sadece bildirimlerin sizin için çok öne li olduğunu biliyorum ve bunun için bunu paylaşmak istedim..

  • Mustafa Tan

   18/01/2014 at 20:59

   Teşekkürler 🙂

   Bu arada bahsettiğiniz sorunu epey önceki sürümlerde çözmüştük. Yani şu an yazıdaki bir resme tıklarsanız uygulama içinde açılan sayfanın sol altında bir geri seçeneği yer alıyor. Ona tıklarsanız kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

   • Özgür Liman

    18/01/2014 at 21:03

    Hızlı dönüşünüz için teşekkürler 🙂
    Yukarıdan denemişim hep ve şimdi soldan sağa sürüklemeyi de denediğimde aynı şey olunca yazdım alta hiç dikkat etmemişim :/
    Ama bu benim için çok önemliydi 🙂
    Teşekkürler…

 34. Anonim

  18/01/2014 at 21:29

  Ios 7 yuklenmeyen cihazlarda noluyor

 35. Tuğra

  18/01/2014 at 21:31

  Elinize sağlık çok daha güzel olmuş… Başarılar

 36. Murat/Ankara

  18/01/2014 at 21:35

  Çok güzel olmuş, hızlı gmrselliğide çok şeker…

 37. Dide

  18/01/2014 at 21:36

  İos 6 klavyesini bir tek burada kullanabildigim icin guncellemeyi dusunmuyorum ayrica ios 7 ye hicbir sekilde alisamadim ve ios 6 ya dönmek istiyorum telefonu kullanasim bile gelmiyo artik o derece nefret ediyorum bu surumden lutfen bununla da ilgili bir seyler yazin yani geri donus var mi?

  • Murat

   19/01/2014 at 02:22

   Apple yeni surum yayinladikta. 1 hafta sonra kayit kapatir ve ipsw kaydini da almadiysaniz geri donus yok tek secenek jailbreak yapip ios 6 temasi indirip kullanmak

 38. Emre

  18/01/2014 at 21:42

  Çok güzel olmuş ellerinize sağlık.Uygulamalar ios7 uyumlu olunca,kullanılması daha keyifli oluyor.Destek için reklamlara tıklayalım arkadaşlar.

 39. Ahmetend

  18/01/2014 at 22:01

  Mustafa bey merhaba. Duvar kağıdımı istediğim gibi konumlandıramıyorum. Ne yapmam gerekiyor

 40. ÇAĞDAŞ

  18/01/2014 at 22:05

  İçten ve samimi yaklaşımınızdan ötürü sizi tebrik ederim. Normalde uygulama içi alım yapmam fakat burada proya geçerek size destek olmak istiyorum. 🙂

 41. Mustafa Çolak

  18/01/2014 at 23:17

  Güncelle başarılı olmuş. Mustafa beye ve ekibine teşekkürler.

 42. Timur

  18/01/2014 at 23:30

  Elinize saglık sizin zevkinize ben cok güveniyorum fırsatlardan zaten biliyoruz. iOS 7tasarımlarını da sevmiyorum. Eski tasarımlar daha sıcak geliyor.

 43. Harun

  18/01/2014 at 23:45

  Tasarim bence baya guzel olmus ancak ekran alani biraz kuculmus gibi geldi iphone 4s de zaten ekran kucuk bence yukaridaki cubuk ekrani biz asagi kaydirinca kuculebilir ( facebook , instagram uygulamalarinda oldugu gibi) o zaman yukaridaki cubuklar lazim olmadigi zaman bosuna yer kaplamiyo e bence cok onemli 😀 tabi yine de siz bilirsiniz ama bence yapmalisiniz 😀

 44. Hazar

  19/01/2014 at 00:13

  Selam alakasız olucak ama diğer başlıklara çok bakamadığınızdan (tabi ki suçlamak için demiyorum :D) buraya yazmak zorunda kaldım telefonum kilitlendi ve ne kapatabiliyorum ne bi şey yapabiliyorum kilitleme tuşuna basınca sadece en tepedeki saat şarj yüzdesi falan gözüküyo telefonu şarjı bitsin diye çıkardım ama pil yiyo gibi de gözükmüyo yapabiliceğim herhangi bi şey var mı acaba şimdiden sağolun 😀 ve tekrar özür dilerim

  • Mustafa Tan

   19/01/2014 at 00:22

   Diğer başlıklara aslında bakabilirsiniz:

   1) Güncel ekranının üstündeki arama seçeneğini kullanarak arama yaptırabilirsiniz.
   2) İpuçları ekranının sağ üst köşesindeki Arşiv seçeneğini kullanarak şu ana kadar yazdığımız tüm yazıların başlıklarını görebilirsiniz.
   3) Uygulamamıza son eklediğimiz S.S.S. kısmına gözatabilirsiniz. (Aşağıdaki çözüm örneğin bu bölümde mevcut)

   Sorununuzla ilgili yapmanız gereken de önce aşağıdaki çözümü bir denemek:

   http://www.iphoneturkey.com/2011/03/kitlenen-ya-da-takilan-iphone-veya-ipadin-tekrar-baslatilmasi.html

  • Murat

   19/01/2014 at 02:16

   Teli kabloyla pc/laptopa baglayin (itunes acik olup olmamasi onemli deil) once power tusuna basip 1 sn sonrada home tusuna basili tutun taki kablo isareti ve restore ekrani acilana kadar( ilk seferde elma ikonunda kalabili yine ayni yontemi uygulayin) telin ekraninda kablo isareti cikinca tuslardan elinizi cekin zaten itunes otomatikman acilacaktir. Yalniz uyarayim bu yontemle fabrika ayarlarina doner telefon. Son secenk olarak deneyin eger backup almadiysaniz

 45. Gelenekcell

  19/01/2014 at 02:11

  Mustafa hocam iphone5 kullanıyorum iOS 7.0.4 2 günden beri telefon kafayı yemiş durumda.. Şarj yüzdesi takılı kalıyor ve hiç düşüş yok, telefonu kapatıp açtığımda düşüşü o zamn görebiliyorum.. Teli şarja takınca bu sefer de dolmuyor gibi görünüyor şarjdan çıkarıp taktığımda bu sefer gercek yüzdesini gösteriyor yani normal şarj yüzdesini gösteriyor.. Ben buna bir anlam veremedim forumlarda araştırdım buna benzer bir olay yaşayan yok sanırım cok acayip birşey aklım almıyor. Batarya bozuk desem sanmıyorum çünkü normal batarya kullanım süresiyle aynı ortalama 4 saat kullanıyorum telefonu şimdi de batarya süresi o civarlarda acaba bir fikriniz var mı bu konu hakkında? Ya da bir fikri olan yazabilir mi?

  • Murat

   19/01/2014 at 02:31

   7.1 yayinlanmadan rahatca restore yapin derim en temizi

   • Gelenekcell

    19/01/2014 at 02:49

    Murat hocam telefonu komple sıfırladım pcye bağlamadan yine aynı şey devam ediyor. Acaba pcden yapsam düzelir mi dersiniz? Bir kac yerde pil değişmesi lazım diye yazmışlar da kullanım süresinde azalma yok hatta normalde 4 saatte %20lere geliyordu şu an 4.30 saat %25 cok garip geldi bana :/

  • Alper sahin

   19/01/2014 at 03:23

   Ben hem samsungumda hemde iphoneda yasamistim bu sorunu. Samsungda pili bir hafta boyunca telin sarji tam bitip kapandiktan sonra sarj ettigimde duzelmisti. İphoneda da bilgisayara baglayip restore yapinca duzeldi. İlk olarak ilk bahsettigimi deneyin bence ama duzelmez ise bilgisayardan restore yaparsiniz

   • Gelenekcell

    19/01/2014 at 10:30

    Dün doldur boşalt işlemine başladım bir kere şarjını bitirdim bu ikinci olacak telin şarjı hala %10 ve ilk defa 5 saati gördüm (3G,konum vs hersey açık olmasına rağmen) bu arada Murat hocam sizin dediğiniz gibi de şu doldur boşalttan sonuc çıkmazsa yaparım, iCloud’ta backup mevcut o yüzden sıkıntı olmaz ilginiz için çok teşekkür ederim arkadaslar bu işlemleri deneyip aldığım sonucu sizlerle paylaşırım.. Bu arada yeni uygulama cok marjinal emeği geçenlerin ellerine sağlık 🙂

    • Murat

     19/01/2014 at 12:06

     Bu arada fabr. Ayarlarina donmek icin ve o izelligin tel ekraninda cikmasi icin itunesa baglanmali telefon .

     • Gelenekcell

      19/01/2014 at 12:35

      Tamam Murat hocam o konuda sıkıntı yok baya bi tecrübe edindim 3 yıldır iphone kullanıyorum da ilk defa başıma böyle bişey geldi ve ondan dolayı bir sorayım dedm artık ne kadar faydalı olacak göreceğiz 🙂

 46. Fatih

  19/01/2014 at 02:39

  Mustafa Bey
  Oncelikle cok tesekkur ediyorum boyle bir hizmeti bize sundugunuz icin.. En sevindigim nokta direkt ilesitisim olmasi.. PRO surume gectim ve mutluyum 🙂 basarilarinizin devamini dilerim.. İnanin yillardir en cok tikladigim uygulamalardan bir tanesi.. Ufak sorunlar var elbette ama insallah zamanla duzelir.. Tekrar tesekkur eder,kolayliklar dilerim 🙂

  • Fatih

   19/01/2014 at 02:40

   Bu arada yeni profil fotografinizda hayirli olsun guzel olmus 🙂

 47. Bora

  19/01/2014 at 11:26

  Önemli bir sorun var uygulamada zaman zaman haberler kısmına tikladigimda uygulama kapanıyor.

 48. Ahmet k

  19/01/2014 at 11:37

  Mustafa bey sanırım ilk hatayı alan ben oldum. Haberlere tıkladığım anda prodan atıyor. Silip tekrar yakledim. Aynı.

  • Mustafa Tan

   19/01/2014 at 11:42

   Evet az önce başladı. Aslında uygulama ile ilgili değil. Haberleri çektiğimiz sitede bir değişiklik olmuş sanırım. Şu an onu araştırıyorum.

 49. Ahmet

  19/01/2014 at 12:24

  Haberler bölümüne giriş yapınca program kapanıyor:(

  • Mustafa Tan

   19/01/2014 at 12:27

   Teşekkürler. Bir önceki yorumda da açıkladığımız gibi sabah başladı bu sorun. Aslında uygulama ile ilgili değil. Haberleri çektiğimiz sitede bir değişiklik olmuş sanırım. Şu an onu araştırıyorum.

 50. Özgür

  19/01/2014 at 12:52

  Yeni güncelleme de Haberler linkine tıkladığımızda çöküyor, bilginize, PRO kullanıyorum tüm uygulamalarınızı emeğinize değer. Bu sorunu uygulama içinde S.S.S kısmından da ilettim.

 51. Anonim

  19/01/2014 at 13:05

  İphone 4 te haberlere girince uygulama kapaniyor. Sorun nedir acaba

  • Mustafa Tan

   19/01/2014 at 13:07

   Sunucu tarafındaki verilerler ilgili bir hataydı, az önce düzelttik.

 52. Serdar

  19/01/2014 at 19:12

  Guzel bi güncelleme olmus elimize saglık. Bir de iletişim bölümünde Pro kullanıcılara sunulan chat bölümünde, sizden cevap geldiginde bildirim alsak nasıl olur? Uygulamanın üzerinde kırmızı çıkan rakamlardan gibi 🙂

 53. Ömer

  20/01/2014 at 02:46

  İphone5 var bende ama hala 7.1 gelmedi yardımcı olun lütfen

 54. Erhan

  20/01/2014 at 11:15

  Uygulamayı indirdiğim günden beri bu güncellemeyi bekliyordum. Herşey çok kullanışlı ve görsellik olarak çok güzel. Emeği geçen herkese teşekkürler..

 55. Gonca

  20/01/2014 at 16:12

  iPhone5 kullanıyorum yurtdışından geldi, ios 7 daha hiç güncellemedim, şuan güncellesem bi sorun olur mu? Yurtdışı olduğu için kilit olayı falan olabilir mi?

  • Mustafa Tan

   20/01/2014 at 16:28

   1) Eğer SIM kilitli ise ve Türkiye’deki operatörlerle kullanabilmeniz için sonrada unlock işlemine tabi olduysa sorun olur. Çünkü yazılımsal olarak yapılan unlock işlemi kalıcı değildir. Cihaz güncellenince veya sıfırlanınca unlock kalkar ve SIM lock geri gelir.

   2) Yurt dışından alınan her cihaz SIM kilitli demek değildir. Aldığınız yere danışabilirsiniz. Fakat eğer cihazı kutusundan ilk siz çıkarıp ya da ilk aktivasyonu siz yaptıysanız cihazınızın SIM kilitli olduğundan emin olabilirsiniz. Çünkü SIM kilitli bir cihaz Türkiye’deki operatörlerin SIM kartlarını kabul etmez. Kutusundan ilk sizin çıkardığınız ya da ilk aktivasyonu sizin yaptığınız bir cihazı sizden habersiz kaşla göz arasında unlock yapamayacağına göre SIM kilitli olmadığından emin olabilirsiniz. Tabii biri size cihazın tüm ayarları yapılmış ve çalışır halde verdiyse o zaman önceden unlock yapmış olabilir. Bunu da cihazı size bu şekilde veren kişiye sorarak öğrenebilirsiniz.

   • Muammer

    08/02/2014 at 01:02

    Mustafa bey konuyla alakasiz ama bende iphone 5s var ve home tusuna bastinmi cit cit die ses geliyor bu normalmidir.

   • Mairie

    26/03/2014 at 00:57

    Great to hear it’s fixed. Do you think the APN settings are now inuecdld in the updated carrier settings so that the APN menu is no longer needed?(humorsteps123 has made 2 comments)

 56. Emre Yavuz

  20/01/2014 at 20:39

  Merhabalar öncelikle emeginize saglık çok güzel olmuş mustafa bey. Ben hiç sorun yaşamadım daha maşallah(tabi daha yazı paylaşmadınız doğru düzgün ondan da olabilir 😀 )
  Bu uygulamadaki yazılar da yorumlar da sitenizden ayrı olabiliyo mu? Çünkü böyle yavaş oluyo uygulamada o yüzden diyorum yanlış anlamayın sakın.
  Ve dikkatimi çekti de ilk yorumlar hariç, hep düzgün bir dil kullanan ve uzun yorum yazanlara cevap veriyorsunuz acaba gerçekten dikkat ediyor musunuz yorumun diline, uzunlar mı dikkatinizi cekiyor, yoksa bana mı öyle geldi?

  • Onur

   02/02/2014 at 19:55

   Mustafa Bey,iPad Air incelemesini ne zaman yapacaksınız?

 57. Bilal sepetçi

  20/01/2014 at 21:46

  Güncelleme yapamıyorum 2 gundur neden olabılır ?

  • Mustafa Tan

   20/01/2014 at 21:54

   Uygulama güncellemesi mi yapamıyorsunuz yoksa cihazın iOS versiyonunu mu? Ne hata mesajı alıyorsunuz ? Cihazınız modeli ve üzerinde yüklü versiyonu nedir?

 58. Anonim

  21/01/2014 at 09:34

  Yeri değil fakat normalde bildirim merkezine gelen uyarıyı tıkladığımızda o uygulamaya ait bildirim kayboluyor. Sizin uygulamada ise tıklayıp okuduğumuzda bile dönüp baktığımda bildirim merkezinden silinmiyor tekrar elle silmek gerekiyor. Bu sizin uygulamadan kaynaklanan sorun mu yoksa apple ile alakalı bir sorun mu? Teşekkürler

 59. Hasan Utku YILMAZ

  05/02/2014 at 02:55

  Öncelikle elinize sağlık uygulama çok hoşuma gitti. Ancak bu güncellemeden sonra favorilerim silinmiş :((( bu sorunu gidermenin bir yolu var mı?

 60. Ege

  15/02/2014 at 08:44

  Ya doğru konuyu bulamadım ama. 25pp ile iphone a yüklediğim uygulamalar açılmıyor. Internet varken Apple kimliği istiyor. Ben kimliği doğru giriyorum ama yimese açılmıyor. Neden dolayı bunu nasıl düzeltirim? IOS7.0.4 ve 25 pp nin son sürümü.