iPhone ve iPad için Bildirim Merkezi iPuçları

Özellikle iPhone kullanıcılarının cihazları ile ilgili en çok kullandığı özelliklerin başında Bildirim (Push Notification) özelliği geliyor. Bildirim özelliği hayatımıza girmeden önce sadece SMS mesajı alıyorduk. Fakat Apple’ın uygulama geliştiricilere Bildirim özelliğini ücretsiz sunmasıyla artık gün içinde daha fazla mesaj, bildirim, uyarı, vs. alır olduk. Dolayısıyla bildirimleri tamamen kapatmadan gereksiz bildirimleri eleyerek, önemli olanları ön plana çıkarmak cihazımızı verimli kullanmak açısından önemli.

Bu yüzden ben de Ayarlar -> Bildirim Merkezi menüsünde Apple’ın bize sunduğu ayarlardan bazı önemli olanları sizinle paylaşayım istedim. Soru Cevap sitemize zaman zaman gelen sorulardan gördüğüm kadarı ile de tüm kullanıcılar bu ayarlardan haberdar değil. Umarım aşağıdaki ipuçları faydalı olur 🙂

Uygulama Bazında Bildirimleri Ayarlama

Ayarlar -> Bildirim Merkezi menüsündeyken ekranı aşağıya doğru çektiğimizde aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi cihazımızdaki tüm uygulamaların listesini görüyoruz. Bu ekrandaki her bir uygulamanın üzerine tıklayarak, sadece o uygulamaya özel bildirim ayarı yapabiliyoruz.

Uyarılar

Diyelim ki bu uygulamalardan bir tanesinden gelen bildirimler bizim için çok önemli, yani bildirim geldiğinde hiç gözümüzden kaçmasın istiyoruz. Bu durumda tüm uygulamalar için standart ayar olan “Başlıklar” kullanmak yerine, o uygulama için aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi “Uyarılar” kullanıyoruz.

Örneğin blogumuzun uygulaması olan iTurkeyBiz‘den gelen hiç bir bildirimi kaçırmak istemiyorsak 🙂 o zaman bildirim ayarımızı yukarıdaki gibi Uyarılar’a çekiyoruz. Sonra da ekran kilitli değilken iTurkeyBiz’den bir bildirim geldiğinde, mesaj ekranın tam ortasında çıkıyor aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi. Bu mesajdan kurtulmak için de ya “Kapat” ya da uygulamayı açan “Başlat” seçeneğine tıklamamız gerekiyor.

Eğer eskisi gibi “Başlıklar” ayarlı olsaydı, bildirim mesajı ekranın üst kısmında bir süre gözüküp kaybolacaktı. Eğer bu sırada da gözümüz ekranda olmasaydı ya da oyun gibi daha önemli 🙂 birşeye konsantre olmuş olsaydık, bu mesajı kaçırabilme ihtimalimiz olacaktı. Fakat “Uyarılar” seçili iken kaçırma şansınız yok 🙂

Bu arada ekran kilitli iken bildirimler aynı şekilde, yani “Başlıklar” ayarında olduğu gibi gözüküyor. Yani kilit ekranında ortaya bir mesaj çıkmıyor yukarıdaki gibi. Zaten ekran kilitli iken gelen bildirimleri gözden kaçırma gibi bir durum pek olmuyor.

Sadece Kişiler’imden Gelen Uyarıları Göster (Mesajlar ve Game Center)

Diyelim ki farklı farklı numaralardan gelen çok fazla sayıda SMS alıyorsunuz ve bu mesajların bildirimleri sizi çok rahatsız ediyor. Ama bu numaraları da engellemek istemiyorsunuz daha sonra bu mesajlar lazım olabilir düşüncesiyle. Bu durumda tek yapabileceğiniz Mesajlar uygulamasının bildirimlerini tamamen kapatmak, böylelikle mesaj gelir ama cihazınızda herhangi bir uyarı çıkmaz.

Fakat bu durumda da yakınlarınızdan önemli bir mesaj geldiğinde gözünüzden kaçma ihtimali var sürekli Mesajlar uygulamasını ayrıca açıp kontrol edemeyeceğiniz için. İşte bu durum için, yani sadece rehberinizdeki kişilerden gelecek mesajlar (SMS veya iMessage) için bildirim/uyarı alabileceğiniz bir ayar mevcut aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi.

Mesajlar için standart ayar “Herkesten Gelen Uyarıları Göster” şeklindedir. Fakat yukarıdaki gibi “Kişilerim’den Gelen Uyarıları Göster” şeklinde değiştirirseniz, rehberinizde olmayan bir numaradan mesaj geldiğinde uyarı/bildirim gözükmeyecektir ama Mesajlar uygulamasında mesajı görünecektir. Bu arada iMessage ile size email adresinden gönderilen mesajlar da uyarı olarak çıkmaz eğer gönderen kişinin email adresi rehberinizde kayıtlı değilse.

Bir de zırt pırt gelen Game Center bildirimleri/uyarıları için de yukarıdaki gibi bir ayar mevcut Ayarlar -> Bildirim Merkezi -> Game Center menüsünün en altında. Diğer mesajlaşma uygulamaları (Whatsapp, Viber, Line, vs.) için ise böyle bir imkan bulunmuyor.

————-

Yukarıdaki iki ayar benim çok işime yaradığı için sizinle de paylaşayım istedim 🙂

113 Comments

 1. furkan deniz

  26/12/2013 at 21:06

  Teşekürler birazda developerları anlatırmısınız bende olmak istiyorumda

  • Muharem

   26/12/2013 at 21:20

   Devloper olmak için , codaj dilinden anlaman lazım yoksa your-tube E D bakabilirsin nasıl bir şey diye , yani sonra devloper olmak parayla abonelik V daha sonra aplikasion cikatıp deneye biliyorsun kendi cihazlarında sonra Apple sunuyorsun ,,,,,,, çok inçe iş kolay gelsin ,

  • Mustafa Tan

   26/12/2013 at 21:21

   Ayrı bir yazı yazmaya çalışırım bu konuyla ilgili.

   • Anonim

    23/02/2015 at 21:13

    Merhaba ben iPhone 4s iOS 8 in sürümünü kullanıyorum şuan gelen msjlar kırmızı olarak msj kutumda görünmüyor kilitli ekranda görünüyor msjlar a girip okumam Lazım ama kirmızı görünmüyor yardım edin

 2. Arın Onur

  26/12/2013 at 21:15

  Mustafa bey
  Konuyla alakası yok ama;
  Apple ın geçenlerde açtığı sorun bildirme ve geri iade etme için sitesini tanıtmıştınız
  Ben girdigimde bu özellik şu an ülkenizde veya bölgenizde kullanılamıyor yazıyor ne yapmalıyım? Tavsiyelerinizi sunabilir misiniz

  • Muharem

   26/12/2013 at 21:22

   Sadece ülke deniştirebilirsin Ayarlara girip değiştir , hiç sakınçası yok 😉

 3. Hakan

  26/12/2013 at 21:16

  Mustafa bey konu. Dışı ama yukarıdaki görüntüde telefonunuz 7 sayfa gözüküyor iphone kaç gb acaba benim iphone 5 16 gb ama şu an sadece 2 gb boş acaba uygulamalarda mı bi sıkıntı var fazla mı yer tutuyorlar

  • Mustafa Tan

   26/12/2013 at 21:22

   Uygulama sayısının pek bir önemi yok. Önemli olan uygulamaların boyutu. Ayarlar -> Genel -> Kullanım menüsünden uygulamalarınızın ne kadar yer kapladığınıza bakabilirsiniz. Örneğin bazı oyunlar tek başına 1.5GB yer kaplayabiliyor.

   • Songül

    03/01/2014 at 14:06

    Sorun cok

   • Anonim

    20/05/2014 at 09:25

    Mustafa bey halen mp3 leri zil sesiyapa mıyorum lütfen yapıp bi videosunu yollarmısnz

 4. Ozzy 09

  26/12/2013 at 21:17

  Tesekkurler, rehber listesinde olmayanlardan gelen mesajlari gizleyebilecegimizi bilmiyordum, bu cok iyi oldu.Ticaretle ugrasinca hergun en az 10 tane sacmasapan sms ailyoruz. İse yaramaz sms lerin rahatsiz etmesine elveda 🙂 kolay gelsin.

 5. Mahmut

  26/12/2013 at 21:39

  Mustafa bey konu dışı soracağım: iphone’da bluetooth var ama ne iphone’a ne de başka bir telefona bir şey gönderemiyoruz, bir şey alıp-gönderemeyeceksek bulundurulması saçma değil mi sizce ?

  • Mustafa Tan

   26/12/2013 at 21:43

   Bluetooth kulaklıklar, müzik sistemleri, araç kitleri, vs. gibi bir çok donanım bluetooth ile bağlanıyor. Ayrıca iPhone’lar arası bluetooth üzerinden dosya transferi mümkün AirDrop gibi teknolojilerle ya da bluetooth veri transferini destekleyen uygulamalarla.

   Bunun dışında alışık olduğunuz transfer yöntemlerine açık değil iOS işletim sisteminin kendisinin de açık olmaması nedeniyle. Detaylı bilgi için:

   http://www.iphoneturkey.com/2013/03/ios-iphone-ipad-malware-virus-bulasir-mi.html

   • Muharem

    26/12/2013 at 21:51

    Mustafa bey : Sakınçası yoksa biraz da benden yardımım Olursa sevinirim

  • Mirkan

   26/12/2013 at 21:50

   İphonedaki bluetoothun amaci bluetooth kulaklik ve diger aksesurlari kullanmaj ve diger apple cihazina sahip kisilerle multiplayer oyun oynamak icin kullaniliyor ama artik ios 7 olan bazi cihazlarda airdrop ozelligi ile kişileri, fotograflar video, linkler vb seylerde paylasilabiliyor..

 6. Burak

  26/12/2013 at 21:47

  Merhaba
  Sorum şu.
  Bildirim çubuğunu çekerek gelen ekranda her zaman görmek istediğim notları görüntülemek mümkünmü. Mesela ekstra bir uygulamaya girmeden sadece bildirim çubuğunu çekerek yazdığım bazı hatırlatma ve notları tek hareketle görmek.

  • Muharem

   26/12/2013 at 22:09

   Evet Appel un kendi Note sisteminde yapabilirsin

  • Mustafa Tan

   26/12/2013 at 22:14

   Maalesef mümkün değil.

 7. ocan

  26/12/2013 at 22:29

  Teşekkürler güzel bilgilendirmeler için…

 8. İsmail Ertuğ

  26/12/2013 at 23:00

  Merhaba,
  IOS 7 güncellemesi yapmadan önce telefon kapsama alanı dışında ya da kapalıyken arandığımızda bir sms alıyorduk ve kim aramışsa kişilerde kayıtlıysa aramayı kimin yaptığını görebiliyorduk. Ancak şuanda böyle imkan kalmadı. Yoksa ben mi birşeyleri atlıyorum anlayamadım.
  Yardım rica ediyorum
  Teşekürler

  • Mustafa Tan

   26/12/2013 at 23:20

   Bahsettiğiniz aslında operatörünüzün bir hizmeti. Apple’ın veya iPhone’un sunduğu böyle bir özellik yok.

 9. Şerafettin TAYFUR

  26/12/2013 at 23:14

  Mustafa bey merhaba,
  Telefonuma kulaklık takılıyken uygulamalardan gelen bildirimlerin sesi kulaklıktan geliyor (özellikle viber aramaları) ve farkında olmuyorum. Dışarıya ses vermenin bir yolu var mı?

  • Muharem

   26/12/2013 at 23:46

   Bençe yok ://

 10. Mehmet

  26/12/2013 at 23:41

  Mustafa bey bir yazinizda da bizlerle kendi iphone unuzda hangi uygulamalari kullaniyorsunuz tam liste ortaya sunsaniz 😀 vallahi merak ediyorum 😀 yararli seyler yakalayabiliriz diye dusunuyorum…

  • Muharem

   26/12/2013 at 23:49

   Herşeyin kısa yolunun , birde bildirme yolu var çok iş :// kişiliğe Ait olan …
   Yol yorgan bulmaz ://

 11. Salih

  27/12/2013 at 00:21

  Merhaba mustafa bey. Öncelikle teşekkürler. Ben tel görüşmesi yaptığımda sonlandırınca cevapsızmış gibi ana ekranda tel üzerinde kırmızı yuvarlak içinde 1 yazıyor. Ama cevapsız aramam yok gelen veya giden için böyle gösreriyor. Birde tuş kilidini kaydırırken yarıda kalıyor. Bunu daha önce sormustum siz değilde baskası yardımcı olmuştu düzeldi ama 3 gün sürdü yine aynı. Yardımlarınızı belliyorum. Vakit bulursanız inşallah. Kolay gelsin

  • Muharem

   27/12/2013 at 01:00

   Uçak moduna al V tekra söndür yeniden aç V uçak modunu kapat kodunu gir ,,,, ://

  • Muharem

   27/12/2013 at 01:08

   Hangi iOS versiyondasınız / günçelemeniz gerekiyor bnç ://

 12. necmi

  27/12/2013 at 00:41

  mustafa bey; 4s kullanıyorum. wi-fi aktif olmuyordu ve pil internetsiz kullanımla 12-15 saatte bitşyordu. hiç bir işlem yapmadım. wi fi düzeldi. pil tam 3 gün gitti. bu nasıl olur.

  • Muharem

   27/12/2013 at 01:06

   İos versiyonun hangisindesiniz 6.1.2….yoksa 7.0.3/4 mü bildiğim kadar
   İos programının kendi yüklenen ufak bir hata’dır / yani içindeki programmın yüklendiği sırada yazılımından gelir , geçmiş olsun / tekrar yaparsa teli tüm sil tekrar günçele ://

   • Muharrem

    27/12/2013 at 01:29

    Muho ne biçim Türkçe o nerden geldin sen seni ful silesim var bençe

    Saygılarç

    • Muharem

     27/12/2013 at 16:04

     Neyi sileçeksin ? ://

 13. Ferhat

  27/12/2013 at 02:03

  Mustafa bey uzun zamandır yazılarınızı ve yorumlarınızı okurum bir konuya kimse değinmedi. Benim iphonede en rahatsız olduğum şey telefonla görüşürken mail mesaj vs geldiğinde telefonun hem titremesi hemde ses çıkarması. Bunu iptal etmenin bir yolu var mı? Bazen konuşurken ardarda bir kaç mail ve mesaj gelince bayağı engelliyor insanı

  • Muharem

   28/12/2013 at 04:40

   Evet :// 1′ ayarlara gir , 2′ zil ses ayarına
   3′ zil mail vesaire , 4′ istemediğin zil ayarlarını en üste zilsize al ://

 14. Aycan

  27/12/2013 at 02:53

  Merhabalar,
  Benim sormak istedigim imessage ile ilgili.Ayarlar > Mesajlar > Gönder ve Al menusune girdigim zaman “Size suradan imessage den ulasilabilir” secenegi var.orada iki secenek var biri benim mail adresim digeri cep numaram.burda sorun şu numaram sönük bir sekilde oldugundan secemiyorum ama mail adresim isaretli oldugundan ordan imessage ulasima açık.ben numaramdan da ulasim istiyorum.bilgi verirseniz sevinirim.

  • Muharem

   28/12/2013 at 04:51

   Malesef olumsuz iş /
   Çünkü İMessage ( sadece MAİL,SMS , MMS içindir tel için olmaz )
   2-/ mail numarası ile sadece Wifi bağlantısı İle iki tarafın . Olur ama iki tarafda aynı Apple laptop iPad V iphone … Ları olursa Skype , Face-Time aracılığıyla Görüşenilir 🙂 Yani bençe
   Sizin yapmak istediğiniz biraz Zor olur ://

 15. anonim

  27/12/2013 at 06:24

  iphone face uygulamasında diğer mesajlarımı göremiyorum,bilen varsa yardımcı olabilirmii?

 16. anonim

  27/12/2013 at 06:27

  iphone face uygulamasında diğer mesajlarımı göremiyorum,bilen varmı?

 17. Erdinç keskin

  27/12/2013 at 13:19

  Mustafa abi kamera özelliğine 16.9 fotograf cekim varnı acaba. 5s

 18. Mustafa

  27/12/2013 at 14:35

  Mustafa Bey,
  Fatura gönderdiler fakat e-mail olarak gönderilen faturanın çıktısını alıp göndermişler ve altında suret yazıyor. Durumu izah ettim tekrar gönderdiler yine aynı, bi daha yazdım uine gönderdiler yine aynı suret çıktıyı gönderdiler. Aradım yine fatura odur problem yok mali ve garanti anlamında sorun yok dediler. Sizdede durum aynımı?

 19. Oğuzhan

  27/12/2013 at 17:40

  Merhabalar, twitter uygulamasından bildirim alamıyorum. Ancak uygulamaya girersem mesaj vb. şeyleri görebiliyorum. Bildirimleri alabilmek için nasıl bir yol izlemeliyim? Yardım ederseniz çok memnun kalırım. Teşekkürler

 20. Burcak

  27/12/2013 at 23:20

  Mustafa Bey butun bildirimleri de kapattim dedillerinizi de yaptim ancak sarj sorunu duzelmiyor. İlk defa yasiyorum bu sorunu. Gittigim yerlerde priz ariyorum ilk olarak:(
  Apple ios7 ile sarj sorununu gundeme getirdi. Yani telefonun bozuk olmasi bataryanin eskimis olmasindan degil yazilimsal olarak var. Yeni gelecek guncellemenin beta surumunde buna care bulunmus mu? Bilgilendirirseniz cok sevinirim..

 21. Ozzy 09

  27/12/2013 at 23:41

  Muharrem kardes, gidipte kendine özel bir site acarmisin lütfen? Yada oku ve cevap verme bi zahmet 😉

  • Muharem

   28/12/2013 at 04:58

   Hayırdır N Oldu hemen / Yani Yardımım sanamı yaramadı yoksa tel cağilinemi çatım Nedir sorunun ://

 22. Oğuz

  28/12/2013 at 01:02

  Muharrem Türkçemizi düzgün kullanalım. Yardımcı olmaya çalışıyorsun ama yazdıkladın anlaşılmıyor.

  • Muharem

   28/12/2013 at 05:07

   Evet biraz olur Ama . Ben Fransa’dan sizleri takip ediyorum , kusura bakmayın …
   Birde Verdiğim bilgilerin Hepsini önce kontrol edebilirsiniz , yani ben 6 senedir iphone kullanıyorum V 15 senedir Mac Laptop …. Yani çoğu şeyleri yaşayarak öğrenirsin )) Birde insanı bozan Karşıdaki insanların / boş Soruları)))

 23. Mustafa

  28/12/2013 at 13:10

  Ben 12 gün programından verdiği hediye şarkı ve videoları indirdim. Sonra beğenmedim sildim ama hala müzik çalarda gözüküyor. Tekrar indirme seçeneği var. Ben nasıl onu tamamen silebilirim. Kolay gelsin.

  • Mustafa Tan

   28/12/2013 at 13:27

   Cihazınızda değil o şarkılar aslında. Sadece listeleniyor. Fakat onları da görmek istemiyorsanız Ayarlar -> Müzik -> Tüm Müzikleri Göster seçeneklerini kapatın.

   • Mustafa

    28/12/2013 at 16:31

    Teşekkürler Mustafa bey. Yaptım.

 24. Muraaa

  29/12/2013 at 03:34

  Bu arada itunes radyo sanırsam Türkiye hesaplarınada gelmiş. Müziğe tıklayınca alt menüde en solda 🙂

  • Burcak

   29/12/2013 at 10:10

   Ben goremedim?

  • Mustafa Tan

   29/12/2013 at 10:28

   Hesabınızın Türkiye’ye bağlı olduğuna emin misiniz? Bir de çalıyor mu radyoda şarkılar?

   Geçici bir sorun olup gözükmüştür muhtemelen.

   • Oğuz can

    02/01/2014 at 15:49

    Bir uygulamayı yüklerken bildirimlere izin verme dedim şuan geri nasıl açacagım bildirim merkezinden açtım ama düzelmedi.

   • Kemal

    05/07/2014 at 13:57

    Selam lar herkese benim sorunum skybeden gelen resimleri açılmıyor eski sürüm den acıyordum şimdi. Olmuyor biri bana yardım ederrmi lutfen email olarak

 25. Oğuzhan

  03/01/2014 at 19:51

  İkinci defa yazıyorum. Mustafa bey lütfen yardımcı olur musunuz? Twitterdan bildirim alamıyorum. Bildirim merkezindeki herşey açık

  • Mustafa Tan

   03/01/2014 at 20:52

   Twitter uygulamasını silip yüklemeyi dener misiniz? (Cevabını bilmediğim soruları cevaplayamıyorum maalesef 🙁 Bu yüzden http://sorucevap.iphoneturkey.com adresini kullanmanızı öneririm.)

   • Eda

    30/04/2014 at 11:25

    Mustafa bey tlfnuma msj geliyor ama ana ekranda gözükmüyor bunun icin ne yapmalıyım ayarlara baktım bütün hepsi acık fakat yine de gozukmuyor

 26. Smyr

  03/01/2014 at 21:09

  Merhaba,
  Bazı uygulamaları açtığımızda çıkan örneğin “müzik için hücresel veri kapalı!” Şeklindeki bildirimleri engellemenin bir yolu var mı?
  Çok rahatsız edici de.

  • Anonim

   07/02/2014 at 10:33

   Hiçbir şe anlamadım çünkü benim telefon iPhone 4 bulutuh bildirimi gelmiyor sevgiler ben Veysel

 27. Smyr

  05/01/2014 at 20:50

  Tekrar soruyorum:
  Bazı uygulamaları açtığımızda çıkan, örneğin “müzik için hücresel veri kapalı!” Şeklindeki bildirimleri/uyarıları engellemenin bir yolu var mı?
  Çok rahatsız edici de.

  • Mustafa Tan

   05/01/2014 at 21:09

   Uygulamaların içinde çıkan uyarıları engelleyemezsiniz.

   • Mesut

    12/08/2014 at 19:26

    Mustafa bey ıphone 5s kullanıorm bildirim ekranı tam açılmıyor yarıya kadar iniyor ve büyüdü faZlaca nedn böyle oldu bi fikrinz varmı

 28. Özibio

  20/01/2014 at 20:10

  Merhaba
  Bildirim merkezinde “cevapsız” sekmesindeki cevapsız çağrı ne yaparsam yapayım silinmiyor.Cevapsızları siliyorum ama bildirim merkezindeki uyarı hep sabit kalıyor.Ancak telefonu kapatıp açınca bildirim gidiyor.Bunu engellemenin,bildirimi silmenin yolu var mı?
  Kolay gelsin.

 29. Tolga

  22/01/2014 at 11:16

  Merhaba mustafa bey. buraya yazmadan önce çok araştırdım fakat sorunuma bir çözüm bulamadım. iphone 4 telefonumda kilitli ekrandayken whatsaptan gelen mesajları ekranda gözüküyo. ben whatsapta önizlemeyi kapatmak istiyorum sadece isim gözüksün istiyorum bu mümkünmüdür ?

 30. Ferhat

  26/01/2014 at 20:34

  iyi günler. iphone 4s kullanıyorum. ios 7.0.4 yüklü telefonumda. düne kadar çatır çatır çalışan telefonda bu gün bi sorun var. bildirim merkezini açmaya çalışıyorum ama açılmıyor. mesaj geldiğinde tutup çekiyorum açılıyor ama normal şekilde açılmıyor. bu gün restore ettim fakat yine düzelmedi. ne yapabilirim ? 🙁

 31. Mehmet ates

  01/03/2014 at 15:25

  ben ı phone 5 kullanıyorum ve cevapsız cağrıları cevapsızlarda goremıyorum 2 gündür,
  yardımcı olursanız cok sevınırım

 32. petek gökçe

  15/03/2014 at 08:54

  merhabalar
  İOS 7.1 güncellemesinden sonra maillerim kilitli ekranda gözükmemeye başladı. uyarı sesi geliyor ancak ekran aydınlanıp da gözükmüyor. tüm bildirim ayarlarım da tam. ne yapabilirim acaba?

 33. ozwal

  20/03/2014 at 21:17

  iyi akşamlar, apple cihazlarda bu şarj azalınca çıkan uyarıyı kapatmanın bir yolu var mı?

 34. Osman Nuri

  30/03/2014 at 13:49

  Teşekkürler. Gerçekten faydalı bilgiler. Resmen işi bilecen işe gitmiycen.

 35. mustafa

  02/05/2014 at 03:00

  afon4 yenı aldım 3 gunu bırden bıre kendı kendıne yaptıgım eylemlerı konusarak tekrar etmeye basladı tusları kıtledım acamıyorum sımdı sabah erken tlf lazım.. lutfen yardım edın..

  • ayça

   21/05/2014 at 19:37

   ana ekran tuşuna (yuvarlak tuşa) 3 kez çok hızlı bir biçimde basın. görme engelliler için bir uygulamaya dönmüşsünüz.

 36. Muharrem

  10/05/2014 at 10:16

  Mustafa bey benim Bluetooth sorunlu yanımdaki air in Bluetooth açık ama bnm tlf bulamıyor sürekli aranıyor yazıyor. Ne yapmam gerekir? Sürüm güncel

 37. Emrah

  12/05/2014 at 00:01

  Slm mustafa bey telefonun sesi acık ama sessizde oluyor ses düğmelerine basınca sanki kulaklık takılıymış gıbı sesi kısıp yükseltıyor sarki acıyorum ses bı tek kulaklıkta ses var bu sorunu nasıl çözebilirim

 38. Acil

  28/05/2014 at 17:22

  Bildirim sesini 3 ton sesini degiştirmek istiyorum acil yardım ıstıyorum tsk

 39. acil

  28/05/2014 at 23:29

  3 ton bildirim sesini degiştirmek için ne yapmam gerekiyor
  paralı uygulama dahil ne olursa soyleyın

 40. acil

  28/05/2014 at 23:36

  birde normal jail siz uygulama istiyorum varsa soylersenız sevınırım

 41. Natık

  28/06/2014 at 18:20

  Namaz vakti programında okutulan ezan süresi kısa okunur, bu sorunu nasıl giderebiliriz ki ezan tam okunsun (ios uyarı mesajlarında süre 30 san olduğu için kısa olur) notu yazılır

 42. Sinan

  15/07/2014 at 20:39

  Ben radyoda msj yaziyom ama msj gözükmüyor neden tşk

 43. Sinan

  15/07/2014 at 20:40

  Mrb radyoda msj larım görünmüyor

 44. Sinan

  15/07/2014 at 20:42

  Mrb radyoda msj larim görünmüyor

 45. Hikmet

  21/08/2014 at 09:03

  E posta geldiğinde, ipad mini retina da sesin duyulurken kendiliğinden kayboldu. E posta geldiğinde sesin duyulması için yapılacakları öğrenmek istiyoru. Yukarıda bir örnek gördüm ama uygulama alanı mini retina da yok. Şimdiden teşekkürler.

 46. Emirhan 09

  21/09/2014 at 00:40

  Ben yukarıdaki bildirim menüsünü aşağıya çekiyorum gelmiyor bir yardım lütfen

 47. ufuk

  22/09/2014 at 02:18

  Merhabalar uzun uzun yazılarınızı okudum fakat kaçırdım mı bilmiyorum onun için affınıza sığınarak bir sorum olacak; ios 8 uygulamasını yükledim rehberim gmail hesabıma bağlı fakat rehberim deki iphone kullanan arkadaşlarımın bir kısmında hem facetime özelliği var hemde imessage özelliği aktif bunda sorun yok fakat iphone kullanan arkadaşlarımın bazılarında hem facetime hemde imessage özelliği görünemiyor sanki rehberimde ki kişi farklı bir telefon markası kullanıyormuş gibi? bu konu hakkında yarımcı olabilirseniz çok sevinirim, çünkü bende bir kaç gündür beyin terk .)
  Saygılarımla

 48. Can

  29/09/2014 at 12:57

  Merhaba konu dışı soracağım.

  Bildirim merkezini kilit ekranında görünmesini istemiyorum. Nasıl yapabilirim acaba.

 49. Ünal

  29/09/2014 at 23:38

  Merhaba
  Ben ipone 5s kullanıyorum son aradığım ve son arayan kişiler ve hızlı aramalar ekran üst
  Bölümünde görünüyor bunların görünmemesini istiyorum destek olursanız sevinirim teşekkürler

 50. sevy

  03/10/2014 at 02:56

  Selam , ios 8 den sonra iphone telefonuma gelen cagrıları ipadin ekranında da görüyorum. nasıl kapatabilirim ? hiç hoslanmadıgım bi durum oldu bu. tşkler

 51. Corsikali

  11/10/2014 at 19:06

  Slm

 52. Ali

  20/11/2014 at 11:31

  Merhaba arkadaşlar. İOS 8 kullanıyorum. (yeni kullanıcıyım)
  Yeni bir bildirim ilk geldiğinde, bunu fark etmediğinizde ve aradan bir miktar süre geçtiğinde, kilit ekranında, herhangi bir işlem yapmadan, bildirim olup olmadığını göremiyor muyuz.
  görsel bir uyarı alamıyor muyuz yani.
  Nokia’da ekran ışığı parlar veya ana menü tuşunun ışığı yanıp sönerdi. Bunun gibi.

  • Smiler

   31/01/2015 at 09:09

   Sesli gönderiyor. Ve görsel olarak yukarıdan aşağıya siyah bir menü çıkıyor. Ama herhangi birşey yapmanı engellemiyor. Bu kadar..

 53. fatih

  24/12/2014 at 00:41

  arkadaşlar ben clash of clans oynuyorum ve önceden bana (askerleriniz savaşa hazırdır) gibi uyarıları sesli bir şekilde bildiriyordu şimdi ise bu bildirimlerden sen alamıyorum sorunuma yardımcı olursanız çok sevinirim..

 54. Acill

  31/01/2015 at 09:17

  Ben oyunlardan bildirim gelmesini istemiyorum. Ve bunu yapmaya korkuyorum. Bişey olur diye fln. Zarar gelmez değil mi? Not: Ipad için.

 55. Anonim

  28/02/2015 at 23:27

  merhaba arkadaşlar ı phone 6 kullanıyorum telefonumda turkcell hesabım uygulaması var ve bildirim işareti gözüküyor üzerinde uygulamaya gırıyorum bıldırım fılan da yok uygulama uzerındekı 1i nasıl silebilirim

  • ŞNS

   05/03/2015 at 08:20

   Merhaba bende iPhone 6 kullanıyorum Turkcell hesabım uygulamasında 1 bildirim var ve gitmiyor sinir oldum nasıl kaybedebilirim acil cevap arkadaşlar. Uygulama sildim tekrar yükledim ama hala aynı

 56. Hakan demirci

  10/04/2015 at 01:46

  Merhabalar. Bende 5s var. Sorunum şu: facede 1 bildirim gelmiş ama ekranda 58 diye kırmızı kutu içinde çıkıyo bende bakıyorum 1 bildirim var başka bişey yok. Telefona format attım face programını defalarca sildim geri yükledim ama sorun bi türlü ortadan kalmadı. Buna bi çözümü olan veya ben gibi aynı sorunu yaşayan varsa yardımcı olabilirmi?

 57. Anonim

  16/04/2015 at 23:45

  Ayfon 4 kullanıyorum ben biriyle görüşürken gelen aramayı hiç göstermiyor ve uyarı vermiyor

 58. cihat

  28/04/2015 at 17:26

  Merhabalar,
  Bende Iphone 3 vardı ve whatsapp kullanıyordum, fakat telefonumu arkadaşıma verdim, o da kullanmaya başladı ancak herkesten mesaj gider ve gönderim yaparken bana mesaj göndermek istediğinde yani benim ismim üzeine tıkladığında whatsapptan çıkıyor ve ana ekrana gidiyor.
  Konu hakkında öneriniz ne olur?
  Teşekkürler.

 59. Anonim

  15/06/2015 at 14:55

  Iphone 6kullanıyorum iki gğndür telefonumda tuşlar kitliyken bildirimler bildirim kısmnda görnmüyor. Atarlarda bildirimlere izin verdiğim halde

 60. Şeyda

  15/06/2015 at 14:56

  Iphone 6kullanıyorum iki gğndür telefonumda tuşlar kitliyken bildirimler bildirim kısmnda görnmüyor. Atarlarda bildirimlere izin verdiğim halde

 61. Yunus

  27/07/2015 at 23:21

  Merhabalar, ıphone 6 plus kullanıyorum. Ilk ıphone deneyimim. Viber kullanırken her mesaj gönderişimde ses çıkıyor. Bunu istemiyorum. Telefonun sesini komple kapattığımda çıkmıyor ama o zaman da arayanları duymuyorum. Telefonun sesini kapatmadan sadece viberde mesaj gönderirken çıkan sesi kapatabiliyor muyuz acaba?

 62. dayı

  20/09/2015 at 13:50

  ger

 63. İsimsiz

  26/09/2015 at 13:03

  Merhabalar bildirimlere düşen mesajlarımı oradan kaldıramıyorum sil işareti var ama silmiyor ne yapmalıyım

 64. Meltem

  26/09/2015 at 18:19

  Arkadaşlar ıphone de bildirimler kısmına gelen mesajlar silinmiyor silme işareti olmasına rağmen ne yapmalıyım acil lütfen

 65. Zeyynep

  05/11/2015 at 07:47

  Iphone 6S kullanıyorum bildirim çubuğunda bildirimleri msj okuyunca gitmesi lazım ama dünki mesajlar hala bildirim çubuğund fözüküyor yanında sil yeri var basıyorum ama gitmiyo algilamıyo yardım 🙁 daha yeni tel 2 günlük

  • Ali

   14/11/2015 at 20:26

   Bende de aynı sorun var, çözümü bulabildin mi

  • Mali

   17/11/2015 at 16:17

   Arkadaşlar aynı sorun bendede var,nasıl çözücez bu sorunu?

 66. Anonim

  10/11/2015 at 17:55

  Sesi bildrimi kisik nasil acabilirim