iOS 7 Yüklü Bazı iPhone 4S’lerdeki Gri-Soluk Wi-Fi Ayarı Sorunu

Belki duymuşsunuzdur, iOS 7’ye geçiş yapan bazı iPhone 4s sahipleri, aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi soluk/gri Wi-Fi seçeneği sorunu ile karşılaşabiliyorlar. Yani aktif olmadığı için Wi-Fi seçeneğini açamıyorlar ve dolayısıyla hiç bir kablosuz (Wi-Fi) ağına bağlanamıyorlar, sadece hücresel veri (3G) üzerinden internete çıkabiliyorlar. Bunun sebebi de Wi-Fi antenin aşırı ısındığında kendini otomatik olarak devre dışı bırakması. Her nedense iOS 5’te veya iOS 6’ta bu konuda sorun çıkarmayan iPhone 4s’lerin bazıları, iOS 7’ye geçtikten sonra aşağıdaki sorunu yaşayabiliyorlar.

Çoğu iPhone 4s sahibinin, garantisi bittiği için de cihazı servise götürmek pek işine gelmiyor haklı olarak. Bu konuda sık soru geldiği için ben de birşeyler yazayım istedim 🙂

1) Wi-Fi Seçeneği Gri/Soluk Olanlara Apple’ın Önerdiği Resmi Yöntem

Apple, bu linkteki destek dokümanında, yukarıdaki Wi-Fi sorunu yaşayan kullanıcılara aşağıdaki yöntemi öneriyor:

1) iOS Aygıtınızı (iPhone, iPad veya iPod touch) kapatıp sonra yeni başlatın.
2) Ayarlar > Uçak Modu’na dokunarak uçak modunun kapalı olduğunu doğrulayın. (Yani cihaz uçak modunda olmamalı)
3) Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya dokunarak Ağ Ayarlarını sıfırlayın.

Not: Bu işlem Bluetooth eşleme kayıtları, Wi-Fi parolaları, VPN ve APN ayarları dahil tüm ağ ayarlarını sıfırlar.

5) Aygıtınızın en son yazılımı kullandığından emin olun. (Apple son güncelleme ile de bu sorunu çözmüş olabilir eğer halen eski bir sürümde iseniz.)

2) Buzdolabı Yöntemi (Resmi bir yöntem değildir)

Apple’ın yukarıdaki yöntemini denemiş ama çözüm olmamış kullanıcılar için diğer bir yöntem de sorun yaşayan cihazı soğutma yöntemi. Sorunun Wi-Fi anteninin aşırı ısınmasından kaynaklandığını düşünen bazı iPhone kullanıcıları cihazlarını yaklaşık 10 dakikalılığına buzdolabında veya benzer bir soğuk ortamda tuttuklarında sorunun çözüldüğünü söylüyorlar. (Bu kış günlerinde balkon da iş görür :))

Fakat bu yöntemi deneyen bir çok kullanıcı da bir süre sonra cihazın tekrar aynı sorunu yaşadığını belirtiyorlar. Dolayısıyla bu yöntem çok kabul gören bir yöntem değil. Fakat ben yine de paylaşayım istedim geçici bir süre için de Wi-Fi seçeneğine ihtiyaç duyanlar için.

3) Saç Kurutma Makinesi + Buzdolabı Yöntemi (Resmi bir yöntem hiç değildir)

Genelde en çok kabul gören ve daha kalıcı olan ve de bir takipçimizin deneyip olumlu sonuç aldığı son yöntem de cihazı önce ısıtıp sonra soğutma yöntemidir.

LÜTFEN DİKKAT: Bu işlemi çelik sertleştirme işleminde olduğu gibi aşırı ısıtarak veya aşırı soğutarak yapmıyoruz 🙂 Ayrıca bu yöntem cihazınıza kalıcı zararlar da verebilir eğer özellikle ısıtma işlemini yanlış uygularsanız. Bu yüzden eğer başka çareniz yoksa, yani cihazınızın Wi-Fi sorununu tamir/servis gibi başka hiç bir yöntemle çözemiyorsanız aşağıdaki yöntemi deneyiniz. Bu konuda uyarıldınız, bizden söylemesi 🙂

Bu işlemde temel amaç önce iPhone 4s’i izin verilen çalışma sıcaklığının üstüne çıkarmak. iOS tabanlı cihazlarda, aşırı ısınma durumlarında kendi kendini kapatma/uyarı verme mekanizması bulunmaktadır Apple’ın iOS aygıtları: Aygıtı kabul edilebilir çalışma sıcaklığı aralığında tutma başlıklı destek dökümanında paylaştığı gibi:

iOS aygıtlarını 0º ila 35ºC arası sıcaklıklarda çalıştırın. Düşük ya da yüksek sıcaklıklar pil ömrünü geçici olarak kısaltabilir ya da aygıtın sıcaklığını düzenlemesi için davranışını değiştirmesine yol açabilir. Aygıtı sıcaklığın -20º ila 45ºC arasında olduğu yerlerde saklayın. Aygıtı aracınızda bırakmayın; park edilmiş araçlardaki sıcaklıklar bu aralığı aşabilir. Aygıtı kullanırken veya pili şarj ederken aygıtın ısınması normaldir. Aygıtın dış yüzeyi, aygıtın içindeki sıcaklığı dışarıdaki soğuk havaya aktaran bir soğutma yüzeyi işlevi görür.

Bu yüzden eğer cihazın bulunduğu ortamın sıcaklığı 45ºC‘yi aşmaya başlarsa, o zaman ekranda aşağıdaki gibi bir mesaj çıkar:

İşte soluk/gri Wi-Fi sorununu çözmek için önce cihazımızı bir saç kurutma makinesiyle (en düşük modda) yukarıdaki mesajı alıncaya kadar uzaktan ısıtıyoruz. Uzaktan diyorum çünkü amacımız cihazı pişirmek değil, tam tersine etrafındaki  havayı kontrollü bir şekilde ısıtmak. Eğer çok yakından ve kuvvetli bir şekilde ısıtırsanız cihazın içindeki parçalara zarar verebilirsiniz.

Yukarıdaki gibi “iPhone’un kullanılmadan önce soğutulması gerekiyor” mesajını aldıktan sonra da yine buzdolabına ya da hava soğuksa balkona bırakıyoruz bir 10 dakikalığında soğuması için. Bir çok kullanıcının dediğine göre de bu yöntem sonrası daha uzun süreli/kalıcı bir şekilde düzeliyormuş.

Dolayısıyla siz de son çare olarak bu yöntemi deneyebilirsiniz, belki size de çare olur. Fakat ne olur dikkatli olun, sonra bizi sorumlu tutmayın. Ayrıca eğer sizin de benzer durum başınıza geldiyse, tecrübelerinizi yazıya yorum girerek paylaşabilirseniz çok seviniriz.

Kaynaklar:

http://support.apple.com/kb/TS1559?viewlocale=tr_TR

http://support.apple.com/kb/HT2101?viewlocale=tr_TR

http://sorucevap.iphoneturkey.com/47798/iphone-4s-wifi-pasif-durumda

166 Comments

 1. Ohan

  18/12/2013 at 23:46

  Mustafa bey,
  bence buzdolabi ve fön olaylarını hiç paylaşmasaydınız daha iyi olurdu. Sizin için söylüyorum… Risk doğurabilecek hareketler çünkü…

  • Mustafa Tan

   18/12/2013 at 23:58

   Evet haklısınız bu yüzden uyardım. Fakat Wi-Fi çalışmadığı için cihazını kullanamayanlar var. Herhalde yazdıklarımız ve uyarılarımız okunuyordur 🙂

   • MassiveDynamic

    19/12/2013 at 18:13

    Ben iPhone 5s kullanıyorum ve wi-fi arada modemi görmüyor ve 3G ye geçiyor bu konuyu AppStore online destek kısmından bir kaç kez yardım talebinde bulunsamda çabalarım beni uzman teknik destekten daha bilgili kıldığını öğrendim yani bana pek yardımları olmadı bu konuda bilginiz yada bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

    • Anonim

     26/12/2013 at 19:39

     Kılıf cok etkiliyor kardesim bilgin olsun

   • Anonim

    19/12/2013 at 22:42

    Mustafa Bey, sıfır aldığım ve 20 aydır sorunsuz kullandığım Iphone 4S cihazımın bugün titreşim özelliği çalışmadı. Yandaki sessiz mod tuşunu aktif yaptığımda titreşim devreye girmiyor, ayarlar seslerden de denedim ancak çalışmıyor. Bugün oldu bu olay ve garantimin bitmesine 4 ay var. Titreşim motorumu bozulmuştur fikir verirseniz sevinirim. Telefonu servise bırakamam bu ara çünkü lazım..

   • Serdar

    20/12/2013 at 18:37

    Mustafa bey programda bir sıkıntı var. Yeni yazılarınızın bildirimleri ekrana geliyor ama programı açtığım zaman başlığı bulamıyorum. Mesela su snda 7.1 sürümü başlığınız yok ekranda. Internetim kotu de degil.

    • Mustafa Tan

     20/12/2013 at 18:44

     Bildirimle mi açtınız yoksa ekrandaki uygulama ikonuna tıklayarak mı. 6 saatlik önbellekleme yapıyoruz tekrar tekrar sunucudan istek yapmamak için. Yani son 6 saat içinde uygulamayı açtıysanız, yeni yazıyı görmez. Fakat bildirimle açınca görürür fakat yine de kontrol edeceğim.

     Uygulamayı arkaplandan kaldırıp tekrar bir açar mısınız? O zaman kesin gelecektir.

     • Serdar

      20/12/2013 at 20:04

      Yazı dediğiniz gibi biraz bekledikten sonra geliyor. Ancak bildirim gelmeden pek açıp da inceleyecek vaktim olmuyor 🙂 yogun bir isim var. 🙁

 2. zeynel

  18/12/2013 at 23:48

  ayni sorun bende ios 6dada vardi hic ios 7yle alakasi yok ios 7 ye guncellesdm ayni sorun devam etmekte bende servise yolladm soylenene gore sifirini beklerken onarim yapip yollamislar bende cok kizmama, apple sikayet etmeme ragmen vermediler vede bende ins. tekrar bozulurda sonra gorusuruz dedim vede gene ayni sorun basladi ve gene servise yolladim simdi beklemekteyim simdi napacaklar cok merak ediyorum…

  • Tuğba

   19/12/2013 at 07:13

   Aynı sorundan 4 kere gitti telefonum servise. Son seferinde artık başka hatalarda vermeye başladı. Telefon kapanmiyordu donup kalıyordu. 1,5 ayda 3 kere gitti servise telefonumu kullanamadım mağdur oldum. Sonunda 4. Seferde lutfedip değiştirdiler yeni 4s verdiler. Aynı sorun umarım bunda da olmaz :S

 3. erdi güneş

  19/12/2013 at 00:02

  ısıtma yönetimini de soğutma yöntemini de defalarca yapmış biri olarak söylemeliyim ki, aşı tutmuyor. 3 4 ay dayandı diyebilirim. ısıtma yönetmini kameranın olduğu kısma 3 dakika uyguluyorsunuz, arka kapak olduğu için yüksek ısıda yapmanız gerekir. Cihazı tamamen kapatın, bu çok önemli! yaptıktan sonra yarım saat cihazı açmayın tamamen soğusun oda sıcaklığına gelsin. Diğer yöntem cihazın arka kapağını açıp yapmak. yine kamera ve etrafına 2 3 dakika uzaktan saç kurutma makinası ile ısı uygulayın. bu çözümü ben 3 4 ay yapmama rağmen artık 10 15 dakika dayanıyor ve eski haline geliyor. Çözümü belli, zaten firmalarda bunun farkında direk cihaz değişimi yapıyorlar. soğutma yönteminden pek randıman alamadım o yüzden anlatmıyorum. Hepinize geçmiş olsun

 4. Dirence

  19/12/2013 at 00:40

  Buzdolabı ve ısıtma yöntemleri doğru fakat geçici çözümler bunlar asıl çözüm teknik servis wifi entegresine 15 snlik bir ısı uygulandıktan sonra cihazı kapatıp açıyorsunuz sorun kökten çözülmüş oluyor fakat entegreye ısı çekerken yanındaki parçaları izole etmeniz gerekmektedir aksi taktirde cihaz susabilir

  • Mustafa Tan

   19/12/2013 at 00:43

   Servisler bu iş için ne kadar ücret alıyor onu da paylaşabilirseniz çok iyi olur.

   • Anonim

    19/12/2013 at 13:46

    150 tl

   • Anonim

    19/12/2013 at 19:35

    Ben ücretli yaptırdım 40 lira aldılar ama 3 ay sonra yine aynı

 5. Gry

  19/12/2013 at 08:07

  iOS 6 da yaşadım aynı sorunu.ısıtma işlemini yaptım sadece 1 gün çalıştı.3 kere servise gönderdim aynı hatadan,sonunda değiştirdiler.şansıma garantim devam ediyordu bir ücret vermedim doğal olarak.

 6. Enes

  19/12/2013 at 08:26

  Bendede ayni sorun vardi hepsini denemistm fakat 2-3 saat sonra gene bozuluyordu servise. Gonderdim duzeldi

 7. Mehmet

  19/12/2013 at 10:08

  Aynı sorun bende de oldu bütün ayarları sıfırladım olmadı servise yolladım sıfırını gönderdiler:)

 8. Gokhan

  19/12/2013 at 10:19

  Sabahin kor vaktinde bildiriminiz yataktan hoplattirdi ustelik yazida yoktu tebrik ederim bu sevkinizi

  • Mustafa Tan

   19/12/2013 at 10:34

   Hay allah, kusura bakmayın. Aslında yazı dün gece 23:30 gibi bitmişti ama o saatte bildirim yollamak istemedim geceyarısına kalabilir diye bildirimler. Sabah 08:00’de yolladım hafta içi diye.

   Aslında bunun için Rahatsız Etme özelliği var, belki de bir yazı yazmam lazım bununla ilgili 🙂

   • Kamil

    19/12/2013 at 11:54

    Mustafa bey iOS 7.1 ne zaman yayınlanacak acaba

    • Mustafa Tan

     19/12/2013 at 11:56

     Ocak ortasını bulur tahminen.

 9. Tayfun

  19/12/2013 at 10:30

  Benim iphone 5 de ekranın kenarları soluk bir renk te acaba sorun ne olabilir. Yardım lütfen

 10. Asil39

  19/12/2013 at 10:55

  Ayni sorun benim basima ios 6 kullanirken geldi. Cihazimin garanti suresi devam ediyordu. Cihazi gonderdim ve yenisi ile değiştirdiler. Su an yeni cihazimi sorunsuz bir şekilde kullaniyorum

 11. Tuğba gün

  19/12/2013 at 11:17

  Aynı sorunla bende karşılaştım. 3 kere servise gitti cihaz 3.de parça değişti 1 aydır çalışıyor bakalım 4.olursa değişim olurmuş ama şimdilik bir sorun yok. Sizin bu çözümlerin hiçbiri işe yaramıyor. İlk defa başına gelenlere bir umut sadece okadar.

 12. Cüneyt

  19/12/2013 at 11:39

  Bu sorunun tek çözümü servise göndermek. Gerisi geçici çözümler. Tabi cihazın garantisi varsa eger yoksa 3g ile devam

 13. Turgay

  19/12/2013 at 11:44

  Arkadaşlar , yakın zamanda aynı sorun benim cihazda da ortaya çıktı ve ısıtma metodu ile sorunu çözdüm. Muhtemelen cihazın içinde biriken nem bu soruna sebep oluyor. Bu nedenle ısıtma yöntemi en iyisi. Selamlar

 14. iphone servis

  19/12/2013 at 12:16

  wifi sorunu yazılından kaynaklanmaz entegre arızasıdır 4s lerde tamirle çözülür 4 lerde çözümü yok

  • Anonim

   20/12/2013 at 21:34

   Bu wifi modülümüz arızalı yeriniz nerede

 15. FalconeWayne

  19/12/2013 at 12:42

  Konuyla ilgisi yok ama. Yorumları okurken gerçekden dayanamadım ayrıca da belirtmek istedim!
  Mustafa Bey kibar değil Aşırı kibar biri valla bunu söylemeden kendimi alamadım.
  Bu uygulamayı indirdğmden beri düzenli takip ediorum yorumları okuorum Mustafa Beyin kişilere karşı yaklaşımını, sorulara olabildğnde düzenli cevap vermesini takdir ediorum çok ilgili biri. Buna rahmen biri çıkmış Sabahın köründe gelen bildrmle rahatsz oldum dior Bak Bak!! Kardeşm istemiosan uygulamanın bildirimini kapa olmadı Rahatsız Etmeyi Seç hayret bişey bizim bu Türklere yaranılmz arkadş
  Buna rahmen Mustafa Bey kibarlıkla yine altdan alıp kusura bakmayın Hay Allah diyip altdan alıp özür dilior valla Bravo!
  Bu uygulama, site için gönül vermiş insanları tebrik ediorum.
  Aslında üşengeç biriym herşeye yorum yazmam böyle ama dayanamadm bunu da Belirteyim!

 16. Gokhan

  19/12/2013 at 13:04

  İyi de sayin “FalconeWayne” mustafa beyi sizin tabirinizle asiri kibar bey yapanda bu neden sasiriyorsunuz ki? Sizin de kaliteniz belli ki kalkmis ithamlarda bulunuyorsun. Ben ne sizin gibi hakarette bulundum nede aksi bir durum yazdim. Sevkinizi tebrik ederim diye de belirttim. Yazimi benim yerime yorumlamis olmanda baska bir komedi. Rahatsiz oldum diye bisey de yazmadim tabi sen ve senin gibiler muhalefet olacaksiniz ya atarsiniz bol keseden. Biraz ornek al takdir ettigin insanlardan.
  Mustafa bey size gelince haklisiniz rahatsiz etme ozelligi var. Onlarca programda hatta mail bildirimleri dahil kapali kullanan ben bir gek sizin bildiriminizi aylarir aktif kullaniyorum. Bana bildirim 8 e dogru geldigi icin yazdim ve eminim bu durumdan illaki rahatsiz olan vardir. Tabiki verdiginiz bilgiler bos degil. Benimki sadece ses duyurmakti ister dikkate alin ister almayin. Kullanicilari dinlemek kaliteyi arttirir. Tesekkurler

  • Mustafa Tan

   19/12/2013 at 13:38

   Selamlar Gökhan Bey,

   Elbette yorumlara saygılıyız ve dilediğiniz gibi çekinmeden düşüncenizi belirtebilirsiniz. Diğer takipçimiz maalesef biraz aşırı tepki göstermiş bazı ifadelerinde. Ben de bu yüzden o ifedeleri yorumundan sildim.

   En son isteyeceğim bu nezih ortamın bozulması ya da takipçilerimizin gereksiz yere tartışması.

   Anlayışınız için teşekkürler.

   • ayça

    19/12/2013 at 16:04

    Mustafa bey;bizi bilgilendirdiğiniz için teşekkür ediyorum size,ayrıntılı açıklamalarınızda ayrıca kalıcı bir çözüm benim için..sizi takip etmeye devam edeceğim ,sayenizde. Bir çok şey öğreniyorum..

 17. FalconeWayne

  19/12/2013 at 14:10

  Cevap yazıcakdım, yazdım hatta ama Mustafa Beyin yazısını görünce uzatmamak için yeride olmadığı için göndermedim sildim iletimi.
  Mustafa Bey yanlış söz kullanmış olabilrm kusura bakmayın ama dayanmdm.
  Ayrıca da uygulamaya bildirim gönderirken kimsenin eşref saatini beklemk zorunda değilsinz! Saygılar.

 18. Halil

  19/12/2013 at 16:27

  Yaklasik 2 senedir 4s kullaniyorum, son guncellemeyle beraber bu sorunu yasamaya basladim, bunca zaman donanim olarak sorun yaratmayan olayin guncellemeyle beraber ortaya cikmasi yazilimla ilgilidir diye dusunduruyor bu nedenle 7.1 versiyonu bekliyorum, sorun antendeyse neden guncellemeyle ortaya cikti anlamiyorum..

  • Mustafa Tan

   19/12/2013 at 17:30

   Sorun yazılım + donanım. Şöyle ki eski yazılımlar çok fazla ısınmasına sebep olmuyordu. iOS 7’ye bir sürü özellik gelince kullanımı arttı ve bu da antenin daha fazla ısınmasına neden oluyor.

 19. Anonim

  19/12/2013 at 16:28

  İlgisi pek yok ama cihazim 4s hala ios 6.1.3 kullaniyorum. Guncelleme yapmamam sorun teskil eder mi? ( not nedense ios 7e karsi onyargim olustu yuklemekten korkuyorum)

  • Mustafa Tan

   19/12/2013 at 17:29

   Kısa vadede etmez. Ancak önümüzdeki sene bir çok uygulama minumum iOS 7.0 sürümünü istemeye başladığında sıkıntı yaşamaya başlarsınız.

 20. Baris

  19/12/2013 at 17:20

  Mustafa bey konu bunla ilgilidegil fakat bir cok yere yazdim cevap vermediniz ios 7.1.beta 2 yayinladi bununla beraber bir cok seyler degistingi soyleniyor ios6.1.3 ekran goruntusune ceviribikirmusuz kivaye renkleri degisebiliyormus gibi bunun hakkinda bir yazi duzenleyip bizi bilgilendirseniz ?

  • Mustafa Tan

   19/12/2013 at 17:27

   Söylenenler doğru değil 🙂 Öyle olsa yazmazmıydık. iOS 7.1 beta sürümlerinde ciddi yenilikler yok. Apple daha çok hata düzeltmelerine ve performans iyileştirmelerine odaklanmış durumda. Bir yazı yazacağım bu konu ile ilgili merak etmeyin.

 21. Baris

  19/12/2013 at 17:44

  Tesekuurler sonunda cevap verigini icin kolay geldin mustafa bey 🙂

 22. Ahmet esesesk

  19/12/2013 at 17:49

  Mustafa bey wifi sorunum yok ama iPhone 5s aldım 4s esime verdim sıfırlama yaptım eşimin sim kartını taktıktan sonra 4s zil sesi çok az çıkıyor servis gereklimi yoksa benim yapabileceğim bir arızasımı var yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

 23. Jackjons

  19/12/2013 at 18:17

  İos 6 da sorun cıkarmayan demişsin bu sorun ios 6 sürümünde 4s te vardı aynı sekilde servise yolladıgım sürecte 3. kez basarız olunca değişim oldu

 24. Servet Burak

  19/12/2013 at 19:01

  Merhaba ben mart ayinda yurtdisindan iphone 5 aldirmistim ama simdi tus kilit tusu ve ahizesi calismiyo birini aradigim zaman ya kulaklikla yada hoperlordeyken konusabiliyorum sadece sorum su sizce napmaliyim disarida bi yere yaptiriyimmi yoksa yilbasini bekliyimmi apple store acilinca turkiyede benim iphonemindd garantisi olurmu? Simdiden tesekkurler en kisa surede cevabinizi bekliyorum 🙂

  • Anonim

   21/12/2013 at 21:44

   merhaba benimde yurt dışından aldığım telefonum arızalanmıştı tolga bey 240 tl ye yurt disinda telefonu sifiri ile degistirdi , mustafa bey musade ederse tolga beyin telefonunu buraya yazarım…

 25. Tt

  19/12/2013 at 19:37

  4s kullanicisiyim,sansliyim boyle bi sorun
  Olmadi bende (olmazda insh.) ama buzdolabi ve fon makinesi durumu cihazinizda koti sonuclar dogurabilir,zira bu cihazlar piyasaya sururden once nem isi testlerine sokulmaktadir.cihazinizi bdolabi icine atarsaniz nemlenme olusur elektronik kartinizi. Dc gerilim ile calissabilie (2,3 yada 5 vdc gibi) arti eksi uclarin birbirine yakinligi mm olarak dusuk oldugundan atlama yapip yakabilir.ayrica fon mak.ile ister istemez cihaxin entegresini yakabilirsiniz sadece ufak bi bilgi vereyim dedim,
  Note: nereden biliyorsun diye sorarsaniz uluslararasi notmlara gore test yapan bir kisiyim

 26. İsmail d

  20/12/2013 at 02:15

  Öncelikle slmlar deneyimim umarım faydalı olur .Aynı sorun bende de vardı (4s) solgun tepki vermeye wifi simgesi bir ara telefon 3gyi kullanırken çok ısınmıştı farkettiğimde wifi çalışıyordu sonra yine solgun oldu ve altı ay kadar kullanamadım bu arada iOS 7yi yükledim ama bi fark yoktu sonra nette araştırdığımda ısıtma veya soğutma yöntemiyle çözebileceğim söyleniyordu soğuttum fakat bi etkisi olmadı bir gün sonra fön makinesi ile kameranın sağ tarafına doğru üst kısmı 15-20dk boyunca ısıttım hatta makine çok ısındığından bir kere kendisi kapandı bu arada tel kapalıydı wifimin bozuk olması o kadar canımı sıkıyordu ki nolcaksa olsun artık dedim o yüzden baya ısıttım açtığımda wifim çalışıyordu 🙂 bununla ilgili Youtube’da birkaç video var izlenebilir hatta birinde wifisini değiştiriyorlardı , ısıtma yöntemi garantisi bitenler için iyi bir yöntem ist incirlideki servise de sormuştum donanımsal sorun ısıtılarak düzeltebiliyoruz ama tel masada kalabilir demişti 🙂 ben de kabul etmedim tabi ki sonra kendim yaptım :))) üç hafta oldu bakalım ne kadar dayanacak inşallah bozulmaz Appleın bu konuda saçma sapan yöntemler sunması da can sıkıcı kardeşim niye bizim tellerde bu sorun var diğer marka telefonların hiçbirinde bu sorun yok

 27. necmi

  20/12/2013 at 13:07

  4s kullanıyorum. bu soruyu buradan 2-3 kez yazdım. şu an cevap verildi. güzel bir konu.
  garantiliydi, servise verdim, 1 hafta sonra yenisini verdiler.
  yeni gelen 2 gün sonra aynı hale geldi.
  garantinin bitmesine yakın tekrar göndereceğim. inşallah yenisini tekrar verirler. işar otogaz.sakarya

  • Gry

   21/12/2013 at 00:33

   Benim bildiğim ilk telefonu aldığınız tarih geçerli garanti işinde,yenisi verilse bile.araştırın sonra sıkıntı olmasın.bana yenisi geldiğinde böyle söylendi…

 28. necmi

  20/12/2013 at 13:07

  4s kullanıyorum. bu soruyu buradan 2-3 kez yazdım. şu an cevap verildi. güzel bir konu.
  garantiliydi, servise verdim, 1 hafta sonra yenisini verdiler.
  yeni gelen 2 gün sonra aynı hale geldi.
  garantinin bitmesine yakın tekrar göndereceğim. inşallah yenisini tekrar verirler. isar otogaz.sakarya

 29. Olcayata

  20/12/2013 at 16:22

  Mustafa bey bi sorum olacak bizim bu iphone lar neden android yada galaxy ler kadar güçlü wifi leri yok bi çok yerde arkadaşlarımın 500 tl lik samsungları 10 wifi ismi buluyo iphone larımız ya 1 ya 2 bunun sebebi nedir,teşekkrler

 30. Zuzu

  20/12/2013 at 22:07

  4s kullanıyorum Wifi birden gitti ve açma kapama tuşu hiçbir şekilde kullanamıyorum ne yapmamız lazım kapadm açtım soğuttum kendine gelmedi

 31. zeynel

  20/12/2013 at 22:46

  mustafa bey apple servis standartlarinda benim bildigim onarim yapilmiyodu donanimsal sorunlarda yanliz bende onarim yaptilar ve gene ayni sorun cikti varmi boyle bise hakkim yokmu sifirini almaya?

 32. Filiz

  21/12/2013 at 00:02

  Merhaba benim şikayetim ipad de wifi sorunu iphone dan çeken wifi ipad den cekmiyor komşunun wifi gözüküo evdeki ni görüyor ama aralıklarla yukarıda belirtilen işlemleri yaptım ama hala evdeki wifi görmemekte ısrarlı komşununki hiç kaybolmuyo

 33. Murat

  21/12/2013 at 00:34

  Mustafa beyin anlattığı çözümler geçici de olsa Wi-Fi çalışır hale gelebiliyor. Ama benim dikkatimi asıl çeken ne zaman Bluetoothu açmak istesem Wi-Fi da otomatik kitleniyor. Zaten hata ayıklama dosyalarına bakınca gördüm ki BT Server Kernel hatası vermiş sürekli. Yani bence problem Wi-Fi olabilir ama daha büyük bir olasılıkla Bluetooth. Bunu farkedince bir buzdolabı poşetinin içine 4S koyup ağzını sıkıca kapattım, 15-20 dk sonra alet soğuyunca bluetooth aktif hale geldi ve ben hemen kapattım. O zamandan beri Wi-Fi hiç pasif gri olmadı. Her zaman rahatlıkla açıp kapattım. Haa derseniz Wi-Fi kullanımın nasıldı diye eh en azından ısınana kadar işe yarıyor. Ama tekrar kapatıp açıp devam ediyorum işime. Zaten okuduğum kadarıyla IOS 7.1 de bluetooth ile ilgili bir düzeltme var. Umuyorum bu sorunu kökünden çözer.

 34. Gorkem

  21/12/2013 at 00:36

  Mustafa bey selam, ben ios 7 yukledikten sonra 4s’imde rehberdeki bazi numaralarin, notlarimin silinmesi gibi bi sıkıntı yasiyorum. Back up yaptigimda geri geliyorlar ama bunu cok kez yasadim. Durduk yere ayni numaralar ve notlar yok oluyor. Nasil duzeltebilirim bunu?

 35. tolga

  21/12/2013 at 23:37

  Hocam ben konu ile alakalı değil belki ama sorum olacak ?..
  Benim cihaz iphone 4S – WİFİ ‘de sürekli kopma oluyor, net üzerinden oyun oynarken sürekli bağlantı hatası veriyor ve çok sinir bozucu taktir edersiniz ki.. Bunun bir çözümü varmıdır?

 36. İlkan avcı

  26/12/2013 at 23:58

  Mustafa bey bende durup duruken yada video izlerken wifiden çıkıyor. Yeniden bağlan dediğimde ise ‘… Ağına katılamadı’ yazıyor. ( ‘…’ Wifi ismi’ neden acaba bu olay yüzünden mi ?

 37. Gül

  07/01/2014 at 22:44

  Ben bütün bu uygulamaları denedim fakat tel soğuk olmasına rağmen ayarlara girip wifi yi rıkladığımda açmıyor donuyor . Kendi kendine ana ekrana dönüp tekrar açıyo felen . Bazen wifi tam açıldı derken bağlanması gereken internete bağlanmıyor bulmuyo hiç birşey meçbur wifi yi kapatmak zorunda kalıyorum her halukarda wifi yi kullanamıyorum 🙁

 38. Aliege

  07/01/2014 at 22:57

  Merhabalar, ben de 1,5 yıldır 4S kullanıyorum. iOS 7’ye geçince wifi tamamen iptal oldu. Arada kafasına eserse görüyor modemi. Soğutma yöntemini uyguladım ben de ama 2 saat sonra yeniden bozuldu. Galiba servise göndermekten başka seçeneğim kalmadı. Istanbulda yetkili servis numarası bilen arkadaşların yardımını bekliyorum. Saygılar

 39. Yalçın

  14/01/2014 at 15:52

  Bendede oldu ben kilit tuşuyla ana ekran tuşuna aynı anda telefon kapanana kadar basın ondan sonra telefonu açın bende öyle düzeldi.

 40. Kaan

  15/01/2014 at 15:53

  Ben iphone 5 kullaniyorum son guncellemeden sonra ayarlardaki kullanim sekmesini acmaya calistigimda beni ana ekrana atiyor bununla ilgili yardimci olabilirmisiniz??

 41. Cabbar

  27/01/2014 at 12:26

  Bu hatayı almış olduğum telefonumu(4S) garantiye gönderdim, yenisi ile değiştirdiler. (Gönderdiğiniz bayi ile aranız iyi ise değişim talebini onlara özel olarak bildiriniz. Mutlaka etkisi oluyor.)

 42. Soner uygur

  28/01/2014 at 16:08

  Wifi parçasının değişmesi gerekiyor.. Kullandığım 4s te bu sorunu yaşadım. Dediğiniz gibi buzluktan çıkardığınızda bi süre çalışıyor sonra yine sorun çıkarıyor. Parçanın değişmesi oldukça zor.. Çünkü parça silikon ile boarda yapışık söktükten sonra bölgenin iyice temizlenmesi gerekiyor ve ısı ile takılıyor..

 43. Bülent

  31/01/2014 at 22:02

  Telefonumda (4S) wifi sorunu vardı arada gidip geliyordu.. Yazıyı okuyup ağ ayarlarını sıfırladim ve wifi tamamen iptal oldu hatta Bluetooth bile gitti 🙂 servise yolladım bende parça değiştirmişler suan gayet iyi durumda 🙂

 44. Erdem

  05/02/2014 at 01:27

  Selam benim sorunum 3 yasında yigenim var telefonu tutup camdan aşagıya atıyor telefon dagılıyor ama görünürde yapılmıycak bişey deil gibi nerde kime yaptıra bilirim ekonomik olarak yardımcı olursanız sewinirim telefon 5 bu arada ?

 45. OSMAN

  23/02/2014 at 10:45

  arkadaşlar ben ıpone4s kullanıcısıyım. telefonumu bir ara düşürdüm yaklaşık 6 aydır wi-fi çalışmıyordu. inanmayacaksınız ama Bildiğiniz saç kurutma makinası ile telefonumun bu sorununu çözdüm. Nasılmı önce tlf tamamen kapatın. Logo üstte kalacak ekran kısmı aşağıda kalacak şekilde mermer yada bir tahta üzerine telefonununzu koyun. kameranın hemen yanındaki bölgeye 3 dk sıcak uygulayın. normal oda sıcaklığında soğumaya bırakın oda sıcaklığına döndüğünde göreceksiniz olacak. eğer olmadıysa doğru yapmamışsınızdır. tekrar 3 dk ısıtın mutlaka olacaktır.

 46. Ahmet ALAKUŞ

  01/03/2014 at 16:06

  Iphone4 üm var ios7 yükledikten sonra telefon inanılmaz yavaşladı
  Ne yapmalıyım

  • Alper

   30/03/2014 at 23:16

   Gereksiz uygulamaları silin olmazsa sıfırların

 47. Anonim

  05/03/2014 at 22:27

  4s telefonum dün akşam birden bire hiçbir ağ bulamaz oldu wifiyi açıyorum pasif değil fakat hiç bir ağ bulmuyor, resetledim telefonu ayarlardan ağ ayarlarını sıfırladım ancak çozum olmadı. Ne yapmalıyım

 48. deniz

  12/03/2014 at 16:51

  merhaba. bende 6 aydir iphone 5 kullanıyorum ve daha ilk aydan wifi sorunum basladı ama cihazın garantisi bulunmadığı için servise göndermedim. sitelerden birinde okudugum sogutma yöntemini denedim 1 hafta çözüm oldu. daha sonra ısıtma yöntemini denedim 36 ay kadar idare etti beni. şimdi az önce yine ısıttım fön makinesiylen şuan buz dolabında soguyor. ama yakından tuttum biraz fönü inşallah sorun olmaz 🙂 yani demem o ki evet bu bir çözüm yolu ama kalıcı değil. eğer wifi nizde sorun varsa telefonu kulagınıza yaklastırıp sallayın tel sesleri geliyosa anteninizin lehimi çıkmış demektir. umarım daha kalıcı çözümlerle karşılaşırız şimdiden geçmiş olsun..

  • nur

   26/06/2014 at 21:32

   evet ses gelıo pekı ne yapmak lazm

 49. Selen

  13/03/2014 at 19:16

  Merhaba ben iPhone 4s kullanıyorum ve yaklaşık 4,5 aydır bu sorunu çekiyorum . Önceden soğutma işlemini denedim oldu ve sorunsuz 2 ay çalıştı sonra birdaha düzelmedi ve servise gönderdim tamir için 2.000 tl istediler ne yapmalıyım ?

 50. Gökhan

  29/03/2014 at 09:26

  Selamlar,
  İphone 4s, yazılım 7.04 versiyonu kullanıyorum. 1-2 gün önce wi-fi sorunu ile karşılaştım. Apple’ın önerdiği, sizin de belirttiğiniz ağ ayarlarını sıfırla çözümünü denedim ve şu anda wi-fi çalışıyor.
  Geçici bir çözümmüdür bilemiyorum ama en azından çalışan çözümler içerisinde olduğunu bizzat deneyerek gördüm. Sizlerle paylaşmak istedim.
  Öneriler için teşekkürler.

 51. emrex325

  05/04/2014 at 20:22

  arkadaşlar 4s 64 gb yi cok severek aldım ve baktımki wifi yi açınca takılıyo bekliyo elma geliyo düzeliyo vifi açılmıyo gri dedikleri şey bütün satırları okudum sadece 15 sn fön tutum oldu ama geçiçi gibi açılıyo ama çözüm değil satın kurtulun

  • Ulker

   29/04/2014 at 03:55

   bence apple dan kutulmak lazım

   • medeni

    11/02/2015 at 16:37

    bende ısıtma yöntemini uyguladım riski göze aldım cihaz 15 dk buzdolabına poşet içinde koydum. şimdi çalışıyor. olumsuz bir durum yok. çok teşekkürler

 52. Kemal Arık

  10/04/2014 at 18:55

  Arkadaşlar bende de ıpad 4s var ve wi fi çalışmıyordu bütün yolları denedim olmadı.en son ısıtma ile bu sorunu ortadan kaldırdım şimdi telefonumun bütün özellikleri çalışıyor biliyorum biraz riskli iş ama ben bunu göze aldım ve oldu.Şimdi telefonum çanavar gibi çalışıyor.

  • yunus

   11/04/2014 at 22:08

   kardeş bende 4s 16gb senin dediğin şekilde denedim olmadı

   • volkan

    18/04/2014 at 17:09

    bende ısıtma yöntemini uyguladım riski göze aldım cihaz şimdi şalışıyor olumsuz bir durum yok

  • Ziyaretçi

   14/02/2015 at 11:23

   Bende riski aldım yaptım düzeldi ama yine bozuluyo appleın ismi çıkmış diye almayın

 53. HALİL İNCİ

  10/04/2014 at 20:34

  Abi her yolu denedim hiç bir ilerleme yok

  • Savasss

   29/07/2015 at 19:33

   Sıcak fön işe yarıyor yap

 54. Yersen Lüpen

  26/04/2014 at 14:25

  Aynı sorun ile iPhone 4S’i servise gönderdim. Halen bir yıl garantisi olan cihaz için 194 lira ücret talep ettiler : ) Wifi özelliğini aktif edememe dışında tüm özellikleri çalışan cihaz için darbe almış, wifi bozulmuş açıklaması yaptılar : ) Kafanız mı güzel len sizin dedim, birlikte güldük eğlendik ama ücreti ödemem için iban numarası göndermekten de geri kalmadılar. Çok hıyarlar hepsi ölsün.

  • oguz

   24/01/2015 at 22:09

   kardes 1 yıl garentisi vardı benimde amerkiadan aldım diye para odedim %90 4slerde oluyormus

 55. Ulker

  29/04/2014 at 03:53

  Benim 4s de de aynı sorun var, Apple utansın, o kadar para verdik yazık, Apple dan uzak durucam artık

 56. Ulker

  29/04/2014 at 04:00

  Telefonu gördükçe sinirlerim bozuluyor, Iphonu buzluğa kaldırıcam yada birine satıp, Iphone beddua ettiricem, alacam bir SAMSUNG keyfime bakacam.

 57. HİLAL

  02/05/2014 at 10:16

  buzlukda 15 dk oldu 🙂

 58. semih

  05/05/2014 at 01:31

  ne sıkıntıymış samsung bitane

 59. Sinan

  08/05/2014 at 09:08

  Kesinlikle en az 1 hafta çözüm oluyor sıkıntı çıkarmıyor bu yöntem

 60. HALİL İNCİ

  11/05/2014 at 20:01

  abi buz dolabıda bi işe yaramıyor benimkine bence sat kurtul bence iphone 4s e ios 7yi çıkartmıyacaklardı…

  • İbrahim

   09/07/2014 at 20:03

   Isıtırken ne kendim inandım nede hanımı inandırabildim ama soğuttuktan sonra kapatıp açtığımda sorun cözülmüştü 🙂 tşk ederim

 61. selim

  15/05/2014 at 18:23

  canavar gibi çalışıyo sadece ısıtma bi boka yarıyo

 62. osman

  15/05/2014 at 18:46

  arkadaşlar bende de aynı sorun vardı garantisi bitmesine 15 gün kala yaptı genpaya götürdüm 1.sinde parça değiştirdiler 2.sinde telefonu ücretsiz değiştirdiler garantisi olan telefonunuz varsa zaman kaybetmeyin

  • bengisu

   29/07/2014 at 14:51

   servise gidip gelmesi ne kadar zaman aldı? ben bir ay falan dayanamam da telefonsuz?

 63. Mustafa

  08/06/2014 at 22:04

  Genpa benden 800 küsur para istedi. Ekranda ses düğmelerinin hizasında ana ekrana dahi taşmayan 2 cm çatlak sebebiyle. Apple ı aradım. İmei numarasından ortaya çıktı ki apple da garanti bitmiş ama genpadan alım tarihi sebebiyle genpa dan devam ediyor.
  Sonuç olarak; genpa kendi stoğunda geçen sürede üstüne kalan garanti sorumluluğunu müşteriye yaslamak istiyor. Apple getirin elimizden geleni yaparız dedi. Ama genpa tamir edildi diye geri verdi cihazı ve sorun 2 hafta içinde tekrar oluştu.
  Konu ithalatçının aç gözlülüğü ve terbiyesizliği halini almış durumda. Apple ın kabul ettiği ve birebir değiştirdiği sorun için, garantisini kendi karşılamak zorunda kalan genpa nın çamura yatmasını kınıyorum.
  Aynı sorunun tekrarlanması sebebiyle tüketicinin hakları paralelinde genpa ile didişeceğiz. Bakalım ne olacak.
  Ondan sonra buzdolabına mı genpaya mı bana mı konacak 4s göreceğiz…

 64. Deniz

  10/06/2014 at 04:17

  Arkadaşlar bu ısıtma işini kapağı açtıktan sonramı yapıyorsunuz ?

 65. Anonim

  11/06/2014 at 20:38

  Valla oldu

 66. Emrex

  25/06/2014 at 10:07

  Wifi entegresi varmış 55 tl maliyeti varmış ben deneyecem

  • ebru

   01/09/2014 at 22:52

   ben değiştirdim 50 lira verip 2 hafta sonra yine bozuldu şimdi şu ısıtma işini denicem

   • Oğuz

    07/09/2014 at 01:20

    Aynı sırın bende var tamir edildi iki hafta sonra yine bozuldu . Telefoncu bana bordu çatlak bu cihazın dedi kafayı yedirdi bana bu cihaz

 67. kaan

  01/07/2014 at 16:00

  ısıtma ve buzluga atma yöntemi oldu 1 yıldır calısmayan wifiyi ayağa kaldırdı 1 hafta oldu sorunsuz calısıyor akıl alır gibi değil

  • Ramazan Kaynak

   25/12/2014 at 13:59

   Arkadaşlar ben de saç kurutma+buzdolabı uygulamasını denedim ve oldu…

 68. batuhan

  13/07/2014 at 05:07

  ısıttım ama mesaj gelmeden attım dolab 3 dk oldu bakalım olucakmı

 69. batuhan

  13/07/2014 at 05:17

  olmadı bidaha denicem olur inşallah

 70. batuhan

  13/07/2014 at 05:27

  oluyo şu anda mesaj da geldi attım dolaba hadi bakalım olucak inşallah

 71. batuhan

  13/07/2014 at 05:43

  şükürler olsun oldu ama size bi tavsiye kılıf kullanmayın

 72. batuhan

  13/07/2014 at 05:49

  soğutma işemi sonrası beyler bende internete giriyo ama wi-fi açık olarak gözüküyo ağ ayarlarını sıfırlayın şimdi oldu tam
  ayarlar\genel\sıfırla\ağ ayarlrını sıfırla

 73. efe

  15/07/2014 at 18:42

  slm arkadaslar sogutma yontemi ise yariyor bende sorunu giderdi

 74. Hande

  27/07/2014 at 00:58

  wi fi sorunu 2 gundur bende de var ve şimdi bunları okuyup dolaba attım telefonu ama şu güne kadar telefonumda yüksek sıcaklık uyarısı hiç görmedim ve onca dk ısıtmama rağmen yine uyarı çıkmadı, bende öylece attım dolaba, işe yarar mı ?

 75. sems

  06/08/2014 at 22:09

  çok iyi yaa emeğinize sağlık.. teşekkürler..
  de kaç dk yeterli bu ısıtma işlemini yapmaya..30 cm uzaklıkta, kısık ayarda 1 saattir ısınıyo.. ben buharlaşıcam telde tık yok.. cayır cayır yanıyo, çok ısındı fakat uyarı yok.. acaba uyarıcak yerleri de mi bozuk..

  • sems

   06/08/2014 at 23:18

   neyse.. 1 saatin sonunda uyarı gelmeden dolaba attım.. bi değişiklik olmadı.. sonra buzluk kısmına koydum 20 dk biraz fazla oldu sanırım.. çıkardığımda terledi..ama wifi etkindi artık.. 3-5 dk sonra kendini kapadı.. 20 dk daha bekledikten sonra tekrar açtım…şaka gibi açıldı ve artık wifi etkin 😀
   ne saçma bi sorun, ne saçma bi problem!!??..
   Bu arada telefonumun suda yüzüp 1 hafta prinç kavanozunda bekleyip, o kavanozdan sapasağlam çıkmışlığı da var.. umarım bu terleme ilerde bi problem yaratmaz..

   • halil

    30/08/2014 at 16:10

    abi bide bana ayrıntılı şekilde anlatırmısınız ben kaçkez buzdolabına attım bişi olmadı lütfen anlatın yorum atan arkadaşlar tel felan demişleer ne teli

    • HALİL İNCİ

     30/08/2014 at 16:13

     abi nasıl ısıtıyoruz bi söyleyin nolur abi lütfen

     • Anonim

      11/12/2014 at 11:20

      Mrb bende denedim ve oldu 4dakika ısıtıp 3dakika sogutup deneyin işe yarıyor gerçekten

 76. SAMET

  08/08/2014 at 03:09

  abiben fıllattım gittii

 77. sebnem

  11/08/2014 at 21:28

  merhaba arkadaslar. benim telefnum q yil kullandim super calisiyodu. sonra ios 7 geldi. wifiyda asiri problem oldu. bende internetden sorunun cozumunu aradim. sonunda buz dolabina koyunn yazmisdilar koydum cikardim calisdi ama yine sogukluk gecikden sonra ayni oldu. daha sonra fon makinasi ile yapayi soylediler ben yapdim ama bi yerde cok yalnis yapdim fon makinasini arka kapaga cok yakin tutmusdum her gun her gun yapiyodum calisiyodu ama sonunda telefnin arka bataryasini yaktim. neyse 6 ay telefonsuz kaldim. bataryani deyistiler. 1 hafta super yine calisdi tam her sey duzeldi derken yine wifi problemi ama artik gozum kortugu icin ne buzdolabina koydum nedefon makinasi 1 gun daha beklicem eyer yine calismazsa fon makinasi uzaktan tutacam. bence calisacaq. bunu size soylemeye nedenim ben yaptim yalnis oldu ama siz yapayin arkadaslar.

 78. ferhat

  15/08/2014 at 18:40

  slm arkdaşalr benimde wi wi sorunu var anlıyacağınız en usteki resimle aynı kaderi paylaşıyorum hiç açılmıyor bire şebeke orunu cok yaşıyorum elimde duştu tamire verdim hiç sorun yok diyor antenide duzgun ama genede sorun fifi hiç açılmıyor bende bunu denedim ama bir gelişme yok malese benimde ipot4 telim ama gene yok aynı tas aynı hamam cok uzuluyorum ya tamire verdim 80 tl istediler offf

 79. Göçer

  28/08/2014 at 14:47

  Güneşin etkisiyle tel 10 dk da uyarıyı verdi daha sonra teli dolaba attım ve sorun ortadan kalktı gibi görünüo yanlız tek sıkıntı wifi yi kapattığım halde wifi açık gözüküo inşlh Kaş yapalım derken göz çıkarmadım..

 80. mehmet

  03/09/2014 at 21:55

  iphone 4s imde aynı sorun vardı. Saç kurutma makinesi+buzdolabı yöntemi sorunumu çözdü çok sağolun şu anda canavar gibi çalışıyor.

 81. Gökhan Kurşun

  15/09/2014 at 15:30

  Hocam benim i phone 5imde şebeke sorunu var bu ısıtma sogutma olayıyla düzelme ihtimali varmı acil cevap lütfen 🙁

  • Gökhan Kurşun

   15/09/2014 at 15:39

   Denedim Fön makinesiyle sıcaklık uyarısı verene kadar ısıtıp 10 dk buzdolabında beklettim malesef şebekede işe yaramıyor 🙁 Sonuç : başarısız.

 82. ADEM

  17/09/2014 at 10:12

  benim 4s tede aynı sorun var fön makinası + buzdolabı deneyeceğim ancak.ios 6 yı geri yüklesek düzelmezmi. yada bu günlerde ios 8 yayınlanacakmış. güncelleme alsak düzelmezmi dersiniz.yorum rica ederim..

  • serhat

   17/09/2014 at 12:45

   ademcim sen iphone 4s sobaya at kesin çözüm :):)

   • apo

    12/11/2014 at 06:50

    kardeş benim wifiyi tamirci yaptı 3 sefer yaptırdım en son bu ios 8 geldi on günceledim şuan gne bozuldu

 83. ramazan

  17/09/2014 at 13:43

  arkadaslar hiç ugrasmayın buzdolabı fön makinesi falan, telefonu sökün kasadan bordu ayırın tamamen,biraz karışık görünsede basit,sonra o fön makinesini tuttugunuz kısım yokmu tam o bölgede çip var wifi çipi,çipin üzerindeki etiketi kaldırın,bitane saç düzleştirici bulun ısıyı sonuna kadar açın tam ısıya ulaşınca düzleştiricinin bi yüzünü çipin üzerine temasettirin ve 1 dakika bekleyin çekin sogusun tekrar 1 dak temas halinte tutun bu işlemi 5 defa tekrarlayın sonra sogumasını bekleyin,dikkat edin düzleştirici başka bi elemana temas etmesin.sonra geri toparlayın telefonu wifi çalışacaktır. denenmiştir kendi telefonumda hala kullanıyorum sıkıntısız.unutmadan bu işlemi yapmadan önce son sürüme yükseltin sonra uygulayın ısıtma işlemini.

 84. skycrest

  29/09/2014 at 22:43

  Elinize saglik. Ağ ayarlari ise yaramadı. Deepfreeze de 3dk yetti. Sim pin kodu soruyor dikkat. Elinize bilginize sağlık

 85. Marc Fabian

  11/10/2014 at 08:28

  Iyi günler,

  Şu anda firmaların ve bireylerin, finansman ihtiyacı olan ve bizim krediye kredi tahsisi edilir
  düzeni ne olursa olsun kredi kayıtlarının her biri nitelendirir, ve aslında bir konu olarak, sizin kredi
  uygulama son derece önem ile yorumlanan olacak. Bir Güvenli ve güvenli olmayan için bize ulaşın
  krediler bütün bireylerin veya veya güvenlik olmadan kurumsal organları için% 2 faiz oranı teklif ve
  Kredi oylaması bakılmaksızın.

  Bizim hizmet teklifleri;
  Kredilerden? 2.500 ABD $? 5.000.000 ABD $
  20 yıl 3 ay geri ödeme
  CCJ, borçları, olumsuz kredi geçmişi kabul edilen tüm
  % 2 Nisan Düşük faiz oranları
  Anında Karar; Bize e-posta (fabianloanfirm@gmail.com) ..

 86. Oguz1907

  24/10/2014 at 00:50

  Tek kelime kardeşim Allah Razı olsun

 87. Yusuf Özden

  26/10/2014 at 16:08

  bnde iphone 4s 16 gb ios 8.1 vr arkdslar . ios 7 de bi sorun yoktu yükseltince oldu wifi entegresi bozukmuş . bu yöntemler işe yaramazsa ben telefonumu satıcam . sizce wifi sorunu olmasına rağmen birisi alır mı ?

 88. Anonim

  27/10/2014 at 17:14

  beyler telefonu soğuttum 2 dk da am olmuş ama fena çalışıyo

 89. ümit

  27/10/2014 at 17:15

  beyler telefonu soğuttum 2 dk da am olmuş ama fena çalışıyo

 90. Hakan

  08/11/2014 at 22:28

  Merhaba arkadaşlar ağ ayarlarını sıfırladım olmadı buzluğa attım 25dk tuttum 15dk çalıştı telefon ışınında wifi yine gitmişti bağlanmıyordu tamir için bugün sordum 120-150tl falan dediler bi teknik servis telefonun sesinin kısılma durumu var wifi entegresi çok kötü yerde yaptırma %50 ihtimalin var ya olur yada sesi kısılır dedi. Bende az önce hiç denemediğim ısıtma işlemini denedim ve 1saattir wifi aktif teli kapatıp açıyorum wifi çalışıyor sorun yok şimdilik bilmeyenler için arka kamera flaşı ve onun yanlarına doğru ısıyı tutabilirsiniz telefonunuz açık olsun hatta ben sonradan telin önünü çevirdim üst kameranın oralardan ısıttım ve ara ara home tuşuna basarak baktım ısı simgesi çıktığında hemen poşete koydum ve buzluga attım 10dk tuttum şuanlık sıkıntı yok umarım kalıcı olur 1-2gün sonra tekrar pasif olmaz. Emeğinize sağlık

 91. Ali denizli

  12/11/2014 at 11:02

  Arkadaşlar bende de aynı sorun var hepsini denedim en fazla 2 gün dayandı İOS 7.1 tepki vermeme hatasi ayarlarda takili kalmasi kilit ekranda takilmalar oluyor ve wifi kullanılamıyor hatası alıyorum buzdolabına koyduğumda bütün sorunlar halloluyor ama 1-2 gün dayanıyor. Acaba 8.1 yapsam bu sorun düzelir mi ? Cihazım 4s 8.1 in kasmasından korkuyorum

  • Hakan

   20/11/2014 at 15:49

   Valla kardeşim ısıtma yöntemi kesin çözümdür diyorum bende hep buzluğa atıyordum 15dk bekletiyordum 2 saat gidiyordu sonra wifi yine iptal oluyordu. Isıtma yöntemini yaptım telefon sıcaklık sensörünü devreye sokunca buzlukta 10dk beklettim ve telefonu kapatıp açtım wifi çalıştı 08.11.2014 tarihinde yaptım dün (19.11.2014)’e kadar gayet rahat bir şekilde çalıştı ve telefonumu bu şekilde sattım 650 TL ye. 5s aldım şimdi.

 92. Orhan

  16/11/2014 at 23:45

  allah sizden razı olsun bi kere daha aynısı oldu telefoncuya 40 tl para verdim yalandan bu yöntemi denedim olmaz die düşündüm yaklaşık 1 dk fön makinesini arkadan düşük ayarda tuttum daha sonra en fazla 3 dk buzdolabına koydum kapatıp açtım sorun çözüldü teşekkürler.

 93. Mustafa

  01/12/2014 at 21:07

  Ne varsa denedim bi türlü çözemedim arkadaşlar en sonunda tamir için verdim ve yaptırdım 2 ay sorunsuz kullandım ve kısa süre içinde telefonu sattım 5s modelini aldım bundada 1 hafta içinde wifi sorunu cıktı ama ağ ayarlarını sıfırlayarak ondada problemi çözdüm bence ucuz falan satın gitsin 4s 2.el olarak wifi çalışmadığını bildirin 600-700 arası satılıyor sonuçta herkez mobil net kullanıyor artık.

 94. murat

  11/12/2014 at 18:59

  fön makinası ve buzddolaabı işlemi işe yaaradı çok tşk ederim ALLAH razı olsun kardeşim.

 95. mustafa

  13/12/2014 at 10:44

  bizimde böyle sorunumuz var buzdolabına atıyoruz inşaallah düzlir hadi hayırlısı

  • mustafa

   13/12/2014 at 11:09

   evet buzdulabına attık 15 dakika sonra oldu işte bu allah söyleyenden razı olsun

 96. ömer

  28/12/2014 at 11:04

  ben sivas ta yaşıyorum buz dolabına gerek yok bence 🙂 dışarı çıkıp tekrar eve geldiğimde açılıyor du bazen demekki soğuk sıcak konusu giriyor devreye anlamamıştım neden geliyor takrar gidiyor diye şuandada çalışmıyor ne yaptıysam olmadı sağlık olsun daha almam yeter rezillikten başka bişey değil

 97. berkay

  09/01/2015 at 18:49

  ben bundan baya önce soğutma işlemini yaptım ısıtmadan eçiçi süre çözüm sağladı 2 saat civarı ancak wifi a.ıldı etraftaki wifileri bulmadı şimdi ısıtma yolumu denedim bekliyorum adi hayırlısı eğer bu olursa size dua edicem yni o derece 1 senedir u sorunla uğraşıyorum ya :dd

 98. Of apple

  01/02/2015 at 15:54

  Yahu her şeyi denedim olmuyor lütfen yaptığıklarınızı Detaylı anlatırmısınız dkika falan da yazın veya başka yöntemle

  • birdost

   03/02/2015 at 16:37

   arkadaşlar lütfen dakika ve uzaklık gibi önemli detaylarıda yazın. can çekişiyorum telefonu ısıtırken.

 99. EKREM

  14/02/2015 at 11:26

  Kardesim sizin ısıtma ve buzdolabı yöntemini uyguladım soguduktan sonra telefonu kapatım açtım oldu eyvallah sorun çözüldü çok tesekkur ederim 🙂 🙂

 100. furkan

  06/03/2015 at 01:05

  buzdolabı muhabbeti doğru arkadaşlar ben yaptım oldu 🙂 Bu bigiiyi paylaşan arkadaşlara Teşekkür ederim

 101. Bülent atalay

  17/03/2015 at 08:48

  4s 16 gb Wi-Fi sorunum var Arızalı nakadar fiyat cıkar

 102. acemi

  28/04/2015 at 23:42

  iphone 4s telefonum bir süredir yaygın sorun olan wifi ağlarını bulamama sorunu yaşıyordu. Birçok yerli ve yabancı siteyi inceledim, malum yöntemlerin hepsini denedim,
  kurutma makinesi,
  buzdolabı,
  derin dondurucu,
  ağ ayarlarını sıfırlama….
  SORUN ÇÖZÜLMEDİ…..
  ANCAK!!!!
  bir sitede gördüğüm ve ciddiye almadığım bir yöntem sorunu çözdü… belki birçok kişinin bundan haberi olmadığı için saçma sapan birsürü yöntem deneyerek yada servislere para ödeyerek vakit kaybediyor olabilir…

  uzatmayayım….
  iphone 4s telefonun wifi ağlarını bulamama sorununu nasıl mı hallettim???
  çok basit oldu…. inanması zor ama…..
  sadece telefonumda yüklü SKYPE programını kaldırdım… herşey düzeldi….
  herkesin sorunun çözermi bilmiyorum… zira benim telefonumda wifi açma anahtarı aktifti.. ancak ağları bulamıyordu… yani gri olan wifi butonu problemini çözermiy bilmiyorum ancak benimki gibi problemleri olan arkadaşların haberi olsun….
  birsürü saçma sapan yöntem denediyseniz.. birde bu yöntemi deneyin…
  SKYPE’yi kaldırın, denendi ve %100 çözüldü..

  • Halil İNCİ

   29/04/2015 at 19:16

   abi ben buzdolabı tekniğini denedim sonuç başarılı çıktı…
   Ancak aradan 1 ay süre sonra tekrar başladı bu sorun sonra tekrar karşıma çıktı tekrar denedim 1 haftaya düştü tekrar denedim 1gün oldu buz dolabı tekniğide bi işe yaramamaya başladı acaba ios 8 yüklesem bi düzelme olurmu ??? acil cevap verebilirmisiniz

   • Anonim

    26/05/2015 at 21:42

    Bende son Sürüm var sorun devam ediyo. Ayrıca son Güncelleme o kadar kötü değil Hız konusunda . Bataryada aynı

   • HALİL İNCİ

    07/06/2015 at 15:37

    wifi mi telefonu ısıtıp soğutma tekniği ile çözdüm ama şimdide wifi yi buluyor ama bağlanmıyor acil cevap yazabilirmisisniz????

 103. Öznur

  16/06/2015 at 03:25

  Başta fön ve dolap olayına inanmamıştım ama mucize gibi bir şey telefonum düzeldi .teşekkürler

 104. erhan aydın

  19/06/2015 at 13:26

  çok komik bi durum ama iphone 4s cihazı güzelce sardım dolabın buzluğunda 10dk beklettim gri ve soluk olan wifi işareti düzeldi.

 105. sevilay

  29/06/2015 at 18:13

  ben buzdolabına koydum ama gene sonuç alamadım format attırısam geri gelirmi

 106. Salihcan

  22/07/2015 at 19:21

  bende herkez gibi tüm yöntemkeri denedim…
  1.de kapadım soğumasını bekledim normal derecedeki bir odada sonra çözüldü.
  2.sinde 1hafta geçmişti buzdolabına koydum düzeldi yaklaşık 3 hafta öyle geçindim
  4.sünde herbirini teker teker denedim ama hiçbir sonuç alamadım IOS ‘un sen son sürümünü kullanıyorum hala düzelmedi yani zaten bu zamandan sonra IOS güncellemesiyle düzeleceğine inanmıyorum şimdiki IOS sürümleri en düşük Iphone5s için özelleştiriliyor yani teknik servisten başka çare yok.Açıkçası boşuna denemeyin düzelir 2 hafta sonra benimki gibi olursunuz en yakın zamanda tamirciye götürün düzelsin…

 107. Savasss

  29/07/2015 at 19:28

  Arkadaşlar fönle ısıtma yontemini cesaret edip yapamıyordum aylardır biraz önce denedim ve oldu…Çok mutluyum :))) telefonun tepesinden fön ü en hızlıya alıp üfletin 3-4 dakkada sıcak i phone u kapat uyarısı geliyor sonra çabuk sogusun diye bir beze sarıp dolabın alt bölümüne koydum.5 dakika sonra aldım iyice sogudugundan emin olduktan sonra açtım WİFİ kendi kendine açıldı :))) 2-3 cm uzaklıktan tutun fön ü telefona oluyor:) hadi gözümüz aydın:)

  • melis

   29/10/2015 at 18:45

   abi nasıl oldu ya biraz daha ayrıntılı anlatsan çünkü bende olmadı

 108. kübraa

  08/08/2015 at 13:50

  arkadaşlar bende ıphone 4s te bu sourunu yaşadım ve hala yaşıyorum çok büyük bir hevesle almıştım ama malesef sorunlu oldu.. Son sürümü kullanıyorum format attırdım buzdolabı yöntemini az buçuk denedim ve fayda etmemişti şimdi tekrar koydum umaım işe yarar. Telefoncuya sormuştum yaparız ama 1 ay gider sonrada satmanızı öneririm dedi. telefonum yurtdışından alınmıştı bu yüzden garantisi işlemiyordu yurt içindeki telefonlarda servisler alıp yenisini gönderiyorlar ama malesef ben bundan faydalanamadım. Belki bilmeyen arkadaşlara yardımı olur…

 109. yağız

  01/09/2015 at 16:11

  beyler ısıtıp soğutma işini gözüm almıyor tedirginim benide 4s ve soluk gri yani nasıl yapıyım video çekip atabilcek var mı yadaresimli yardım ederseniz sevinirim

 110. Murat

  30/09/2015 at 22:40

  Abi ne yazdıysanız denedim hiçbiri olmadı

 111. suat

  18/10/2015 at 23:36

  cydia kurulu olanlar wifi analyzer isimli programı kurup içerisinden connet le bağlansınlar sorun çözülüyor

 112. CAN

  24/10/2015 at 02:53

  merhaba benim telefon ios8 yüklü bir 4s yakın zamanda bu sorunla karşılaşmaya başladım ilk bir ay önce wifiyi açınca telefon kilitlenmeye donmaya başladı uzun süre zaten wifi kullanmadım şimdi ise herkesin belirttiği gri wifi veya wifiden açmaya çalışırken soluk olması başladı daha bugün telefon açıkken fön makinesi tuttum home tuşuna bi bastım ekran simsiyahtı ve ağır ağır geçti sonra poşete sarıp dolaba attım buzluğa atmadım ama yinede düzelmedi yarın buzluğa atacağım ve pek ümidim yok açıkcası çünkü dolaba koyduktan sonra sızdım ve 4 saatte buz gibi olmuş başka ne yapılabilir önerisi olan ve bu fön&soğutmayla başarı sağlayan biri bana dönebilirse sevinirim
  TEŞEKKÜR EDERİM

 113. mustafa

  31/10/2015 at 01:25

  Profesyonel bir tamirci olarak söylemek gerekırse. cihazınızın arka kapagını açın ( nasıl açıldıgını bılmıyorsanız youtubeden ızleyın cok basıt.) en sağ ust köşedeki tek bir vidayı çıkarın takın 4 5 kez cıkarın takın sonra cihazı açıp kapayın kalıcı bır çözum elde etmıs olucaksınız.

 114. Ugur kandil

  06/11/2015 at 20:19

  Isıtma işlemini denedim buzdolabı na atmayıda denedim olmadı en sonunda arka kapağı açıp pil ve kamera hariç saç kurutmayla verdim gücü ve mutlu son çalıştı 🙂