Apple Türkiye Online Store’dan Alınan iPhone’ların Garantisi

Güncelleme (10 Nisan 2014) : Zorlu Center Apple Store ve iPhone’lara Servis ve Destek Konuları başlıklı yazımıza gözatarak İstanbul’daki Apple Store’daki servis konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hatırlarsanız geçtiğimiz 1 Kasım’da yani Apple Türkiye Online Store’un Açıldığı tarihte 16 GB’lık Gold rengi bir iPhone 5s siparişi verdiğimizi paylaşmış, gelince garantisi ile ilgili belirsiz olan konuyu netleştirebilirsek bir yazıyla paylaşacağımızı belirtmiştik. 1 Kasım’da verdiğimiz sipariş 5 ila 7 iş günü arasında geleceği belirtilmesine rağmen bugün (6 Kasım) elimize geçti. Yani Apple başta belirttiğinden daha kısa sürede cihazı yollamış oldu.

Altın renkli iPhone 5s’in kutu açılımı. Jelatinleri de halen üzerinde 🙂

Garanti konusuna geçmeden önce kargo ve tedarik sistemi ile ilgili birkaç bilgiyi paylaşmak istiyorum. Apple’ın ürünleri sevk irsaliyesine göre Gebze’deki bir depodan geliyor. Bu da demektir ki ithal edilen ve gümrük/kayıt işlemleri yapılan cihazlar Gebze’de stoklanıyor. Biz http://store.apple.com/tr adresinden sipariş verdiğimizde de orada hazırlanıp kargoya veriliyor.

Apple UPS ve TNT olmak üzere 2 farklı kargo şirketi ile anlaşmış gözüküyor. (Çünkü geçen gün şarj kablosunu UPS getirmişti, bu sefer iPhone 5s’i ise TNT getirdi.) Ayrıca siparişi verdiğimiz andan itibaren hangi aşamada olduğunu hem Apple’ın sitesinden, hem de TNT’nin sitesinden takip edebiliyoruz. Aşağıdaki gibi kargo TNT’ye geçtiğinden itibaren durumunu takip edebilmek için de, Apple’ın verdiği referans numarasını TNT’nin web sitesindeki gönderi izleme menüsünden girmek gerekiyor. (Özellikle sipariş verip de nerde kaldı bu iPhone 5s diyenler için özellikle paylaşayım istedim :))

TNT Gönderi İzleme

Ürünler de Apple Türkiye’ye ait sevk irsaliyesi ile geliyor ve paketin içinden fatura çıkmıyor. Fakat irsaliyenin üzerinde “Fatura ayrıca düzenlenecektir” şeklinde de bir ifade bulunuyor. Umarım bir an önce gönderirler çünkü aynı irsaliyenin üzerinde “İadeler sadece orijinal fatura ile olur” şeklinde bir ifade geçiyor.

Şimdi de gelelim en çok merak edilen Apple Türkiye Online Store‘dan alınan iPhone’ların garanti hizmetini kimin verdiğine 🙂 Kutusundan çıkan Apple tarafından hazırlanmış orijinal Garanti Belgesine göre Apple’ın kendisi değil, anlaşmalı olduğu Genpa, TeleService, Datateknik, Başarı Teknik vs. gibi firmalar bu hizmeti veriyor.

Garanti Belgesinde yazan servis noktalarının bir kısmı.

Garanti kağıdında da tüm bu servislerin adres ve telefonları yazıyor. Yukarıdaki ekran görüntüsünde de bu servislerin bir kısmına ait listeyi görebilirsiniz. Garanti Belgesinde  de İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Diyarbakır, Samsun, Erzurum ve Mardin’de olmak yaklaşık 20 servisin adres, telefon ve email adresi bulunuyor.

Ayrıca aşağıdaki gibi Garanti Belgesinin birinci sayfasında ithalatçı firma olarak bizzat Apple gözüküyor. Yani Apple cihazlarını kendi ithal ediyor, kaydını, vergisini, vs. kendi hallediyor ve bizzat kendisi kargoya veriyor. Yani satış sürecinde aracı yok.

Garanti belgesinde yazan garanti süresi de 2 yıl. Zaten 2 yıl yasalarla belirlenmiş minumum bir süre olduğu için Apple’ın Amerika’daki gibi sadece 1 yıl garanti vermesi mümkün değil.

Sonuç olarak görüyoruz ki Apple fiziksel olarak mağaza açıncaya kadar servis hizmeti için yine operatörlerin yaptığı gibi başka firmalarla çalışacak. Çünkü henüz müşterileri ile birebir muhatap olabileceği mağazası yok. Kaldı ki İstanbul’daki ilk mağaza açılsa dahi yukarıdaki yerli servis firmalarına ihtiyacı var. Çünkü Samsun’daki bir müşterinin servis için kalkıp İstanbul’a gelme ihtimali yok.

Ayrıca Apple’ın Türkiye’de kendi fiziksel mağazası açılıncaya kadar, yurt dışından alınmış ve halen 1 yıllık garantisi devam eden cihazlar garanti kapsamında servis hizmeti alamayacaklar. Çünkü IMEI kaydı, swap cihaz stoğu gibi önemli sorunlar nedeniyle Genpa gibi firmalar yurt dışından alınmış iPhone’lara hizmet veremezler. Bu konu da ancak Apple’ın fiziksel mağazasından sonra netleşir.

Güncelleme (10 Nisan 2014) : Zorlu Center Apple Store ve iPhone’lara Servis ve Destek Konuları başlıklı yazımıza gözatarak İstanbul’daki Apple Store’daki servis konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Konuyla ilgili diğer yazılar:

444 Comments

 1. HakanS

  06/11/2013 at 18:47

  Mustafa Bey haftaya online Store üzerinden iMac almayı planlıyorum yalnız aklıma şu takıldı orijinal fatura nerede ? ya da bize gönderilecekmi ? anlamadım ve gerçekten benim için önemli bir durum. gönderilecekse herhalde apartman posta kutusunda olur değil mi aklım gerçekten çok karıştı yanıtlarsanız teşekkürler

  • Mustafa Tan

   06/11/2013 at 18:49

   Yazıda da paylaştığım gibi ayrıca düzenlenecek yazıyor faturada. Bence sonra ayrıca postaya verecekler. Fatura gelince haber veririm mutlaka yazıyı güncelleyerek 🙂

   • HakanS

    06/11/2013 at 18:53

    Çok teşekkür ederim sizi yıllardır takip ediyorum süpersiniz ! 🙂 güle güle kullanın cihazınızı 🙂

    • Mustafa Tan

     06/11/2013 at 18:55

     Teşekkürler 🙂

     Sizin gibi takipçiler olduğunu bildiğim için yıllardır aynı şevkle yazıyorum.

     • Anonim

      06/11/2013 at 19:02

      Emeğinize sağlık Mustafa bey

 2. semih

  06/11/2013 at 18:50

  Admin iphone 5 ile 5s arasında bir fark var mı bende şuan 5 var gerek var mı 5s almaya ve ayrıca gold rengi nasıl ?

  • Mustafa Tan

   06/11/2013 at 18:52

   Elbette var ama iPhone 5 sahibi bir için almaya değer mi ona ben birşey diyemem 🙂 iPhone 4S ve 4 sahibi olsaydınız kesin alın derdim.

   Bu arada ilk iPhone 5S inceleme yazımıza aşağıdaki linkten gözatabilirsiniz:

   http://www.iphoneturkey.com/2013/09/iphone-5s-incelemesi-i.html

   Devamı da yakında gelecek.

   • Sacit Gen

    06/11/2013 at 21:05

    Öncelikle pek çok sorumun yanıtını bulduğum bu uygulama için teşekkürler.
    Bende iPhone 5 64 GB sahibiyim TCELL den kontratlı olarak 3 ay önce aldım
    5S fiyatları uçuk olur diye tahmin ediyordum fakat düşündüğüm kadar çıkmadı. Pişmanmıyım hayır değilim çünkü 5 ile 5s arasında çok büyük farklılıklar yok 5 bile fazlası ile tatmin ediyor beni fakat 5s alacak arkadaşları da kıskanmıyor değilim 🙂

  • Saffet

   06/11/2013 at 18:55

   İPhone 5 iniz varsa 6 yı beklemeniz daha uygun değil mi?

 3. Tarık

  06/11/2013 at 18:55

  Bende bugün hem deneyim amaçlı hemde gerçekten ihtiyaç duyduğum için apple’ın türkiye mağaza sitesinde ki “hemen sorun” kısmına numaramı bıraktım ve yaklaşık 1-2 dakika içerisinde döndüler bana. İsteğim/sorunum şuydu, 2012 Aralık ayında Bayrampaşa Saturn mağazasından aldığım iPad 4’ümün şarj kablosunun son kısmı potluk yapmaya başladı ve bu potluk zamanla büyümeye ve aşınmaya başlayacak daha sonrada şarj etmeme gibi bir sorunla karşılaşıcam bana nasıl yardımcı olursunuz dedim.(Daha evvel 4S’im de aynısı oldu ama o yurt dışı cihazıydı.) Arayan arkadaş beni başkasına bağladı ancak o da yardımcı olamadı. Sistemleri henüz oturamadığı için yardımcı olamayacağız dedi ve bana epey uzun haneli bir numara verdi. Önce isterseniz aldığınız yer ile irtibata geçin daha sonra bu numarayı arayın dediler. Bende daha henüz birşey yapamadım. Türkiye Apple ile ilk deneyimim böyle oldu 🙂

  • Mustafa Tan

   06/11/2013 at 18:57

   Evet telefon desteği tam oturmuş değil. Telefon başındaki arkadaşlar da bazı şeyler henüz tam oturmadığı için %100 yardımcı olamıyorlar. Özellikle bu servis ve garanti konularında 🙂

   • Çağatay

    06/11/2013 at 19:05

    Demin Apple Türkiye ile konuştum ama anladığım kadarıyla çalışanların türkçesi çok iyi değil bana galiba bir alman denk geldi aksanı benziyordu ama sorunum eksiksiz çözüldü

    • Selim

     06/11/2013 at 19:55

     Ben de aradım bir bayan çıktı, konuşması aynı almancı gurbetçiler gibiydi 😀 apple çalışanlarını da yurt dışından getirip türkçe mi öğretti nedir 😀

     • Mert

      06/11/2013 at 20:07

      Apple call center ekibi olarak, Microsoft, Hp gibi buyuk firmalarin çalışmış olduğu call center şirketi Teleperformance ile çalışıyor ve Atina’dan destek veriyor. Yani biz telefon desteği için Türkiye’yi değil, Atina’yı arıyoruz. 🙂

 4. Erkam

  06/11/2013 at 19:00

  Mustafa bey merhaba. Benim merak ettiğim Apple Türkiye Online Store’dan 5s almak icin cihaz,renk ve depo alanı seçtikten sonraki aşamada aksesuar secimi geliyor. (Kulaklık, şarz cihazı vs.) Aklıma takılan ise; kutu içerisinde zaten gerekli olan kulaklık, şarz aleti geliyor zaten. Buradan alınca onları ekstra mı sipariş vermemiz gerekiyor? Yoksa o bölüm ekstra mı? Az çok belli cevap ama emin olmak istedim. 🙂 şimdiden teşekkür ederim. Iyi çalışmalar.

  • Mustafa Tan

   06/11/2013 at 19:02

   Ekstra sipariş vermeniz gerekiyor.

   • Erkam

    06/11/2013 at 19:04

    Yani sipariş sonrası çıplak telefon geliyor sadece 🙂 Bu iyi olmadı bea 🙂

   • Kemal

    06/11/2013 at 19:15

    Emin misiniz Mustafa bey sarj kablosu kilaklik fiyata dahil degil mi yani

 5. İlker357

  06/11/2013 at 19:01

  O zaman Apple’nin Online Store’sinden cihaz almanın pek bir mantığı yok gibi. 20 gün daha bekleyeceğime , siparişi iptal eder yakınımdaki fiyatı uygun bir operatörden alırım.

  • Mustafa Tan

   06/11/2013 at 19:03

   Eğer bulabiliyorsanız direkt bir bayiden almak mantıklı fakat stokta az mal olduğunda bayiler fiyatını yükseltebiliyor cihazın. Bence önce fiyatını bir kontrol edin.

 6. Tuba

  06/11/2013 at 19:02

  Merhaba,
  Aldığınız cihazın BTK kaydı yapılmış mıydı merak ediyorum. Çünkü bir arkadaşım siteden alışveriş yaptığında pasaport kaydı yapılması gerek diye geri bildirimde bulunulmuş.

  • Mustafa Tan

   06/11/2013 at 19:11

   Elbette yapılmıştı. Yapmadan hiç bir firma telefon satamaz Türkiye’de. Yazıda da belirttiğim gibi Apple ithalatçı bir firma Türkiye’de Samsung gibi.

 7. Tuncay

  06/11/2013 at 19:03

  Teşekkürler mustafa bey açıklayıcı bir paylaşım bende şimdi sioariş veriyorum.

 8. Faruk okkali

  06/11/2013 at 19:05

  Mustafa bey bir cok konuda aydinlatiyorsunuz bizi. Elleriniz dert gormesin. Tesekkurler. Takipteyiz..

 9. Ilyas

  06/11/2013 at 19:06

  Apple in cokktann yapmasi gereken birseydi en sonunda oda oldu ama ben 5 kullaniyorum suanda 5s almaya sicak bakmiyorum.bu kisisel bir tercihdir.

 10. Oytun

  06/11/2013 at 19:07

  İlk basta güle güle kullanin Mustafa Bey. Bende yaziniza bir katkida bulunmak istiyorum. iPhone 5 im amerikadan geldi. Kamerasinda video veya fotograf cekerken pembe cizikler olusuyor. Bu sorunu telefonda apple yetkilisine ilettim fakat cihaz amerikadan geldigi icin turkiyede yardimci olamayacaklarini fakat kulaklik problemi icin degisim yapabileceklerini belirttiler zorlu centerda apple store acilinca.

  • Mustafa Tan

   06/11/2013 at 19:12

   Umarım fiziksel Apple Store açılınca cihaz konusunda da birşeyler yaparlar 🙂

 11. Melis

  06/11/2013 at 19:07

  Bende 1 kasimda 32gb altin rengi 5s siparis vermistim ama hala urunler isleniyor asamasinda bu normal mi?

  • Melis

   06/11/2013 at 21:32

   Cevap verirseniz cok seviniriim

   • Mustafa Tan

    06/11/2013 at 21:42

    Stoklarında yoksa olabilir.

 12. Yakup

  06/11/2013 at 19:07

  Gerek telefon gerekse tablet te samsungla bir kıyaslama yapsanız hangisini (apple mı samsung umu )tavsiye edersiniz

 13. Anekos

  06/11/2013 at 19:07

  Sizi ve sitenizi zevkel takip ediyorum yaptiginiz isler taktiresayan.
  Bnim sorumda soyle olacak.
  Bircok garanti ismi saydiniz biz bunlari kendimiz mi sececegiz yoksa apple kendimi o garanti firmasina yonlendirecek. Msl bn teleserviceyi kesinlikle secmem cok sikintili bi servis.
  Tsk ederim kolay gelsin

  • Mustafa Tan

   06/11/2013 at 19:13

   Kendimiz istediğimiz seçebileceğiz gibi gözüküyor. Bu konuda illa şunu seçin diye bir olay yok fakat biraz daha araştırayım, farklı bir bilgi bulursam paylaşırım yazıyı güncelleyerek ve buraya yorum yazarak.

 14. Fatih

  06/11/2013 at 19:08

  Mustafa bey bilgilendirriginiz için teşekkürler ben de online Store’den sipariş geçmeyi düşünüyorum ancak cihaz siparişlerimiz online Store’den aldık diyelim gelen cihazın faturası gelmeden bir eksiği veya çalısmayan bir aksamı olursa belirtilen servislere fatura olmadan gönderim yapabilir miyiz veya iade yapabilir miyiz??

  • Mustafa Tan

   06/11/2013 at 19:13

   Fatura olmadan iade olmaz diye yazıyor irsaliyede.

 15. Vasif

  06/11/2013 at 19:08

  Arkadaşlar, Kardeş ülkede Apple Store açılması beni fazlasıyla mesut-bahtiyar etti. Hepinizi cani gönülden kutlarım. İnşALLAH bir gün Azerbaycan-da da açılır diye ümid ediyorum. Benim sizden bir ricam olacak. Ben bu siteden iPhone için USB sipariş vermek istiyorum. Fakat sanırım sadece Türkiye-ye teslimat falan var.
  Doğrumuyum? Yoksa yurt dışına da mı var?
  Örneğin Azerbaycana varmı?

  • Mustafa Tan

   06/11/2013 at 19:14

   Her ülke online store’u sadece o ülkeye gönderim yapar. Yani Azarbaycan’a gönderim olmaz.

   • Vasif

    06/11/2013 at 19:23

    Bu çok kğtü oldu işte.
    Peki ben kendime buradan USB kablo sipariş verip almak istiyorum.
    Parası ne kadarsa size bankayla yollasam siz sipariş verip kendinize getirtseniz, sonra da bana Azerbaycan-a yollasanız olur mu?
    Apple Store-un kendisinden tam orojinal almak istiyorum da.
    Yardımcı olurmusunuz lütfen?

    • Melih

     06/11/2013 at 22:09

     Bakü’de Park Bulvar’da Alma Store mağazasından orijinal ürünleri bulabilirsiniz. Ben ipad kılıfımı oradan aldım

     • Vasif

      07/11/2013 at 11:48

      Orayı biliyorum fakat Alma Store-da bişeyi bulmak çok zor.
      Çoğu şey onlarda yok malesef.
      İki gün önce gittim, ne iPhone 5S var, ne 5C, ne de USB.

 16. Aykut

  06/11/2013 at 19:08

  Ne anladik bu isten, genpa yine basimizda

 17. Kemal

  06/11/2013 at 19:09

  Genpa, teleservis istedigimiz servise yollayaniliyoruz herhalde.
  Genpa nin sistesinden imei sorgulamasi yaptiniz mi Mustafa bey

  • Mustafa Tan

   06/11/2013 at 19:14

   Henüz yapmadım ama bir deneyelim bakalım 🙂 Sonucu paylaşırım.

 18. Tuncay

  06/11/2013 at 19:09

  Mustafa bey 2064 tl verdikden sonra bide ekstra kulaklık ve şarj aleti ücretimi ödememiz gerekiyor? Kutunun içinden zaten çıkmıyormu? Yanlış bir bilgi var sanırım

  • Mustafa Tan

   06/11/2013 at 19:15

   Hayır gerekmiyor. Kutunun içinden çıkıyor. Arkadaşımızın sorduğu başka. Dilerseniz sipariş sonunda farklı aksesuarlar ya da yedek aksesuarlar satın alabiliyoruz. Örneğin ben geçen araba için ayrıca bir usb şarj kablosu aldım.

   • Tuncay

    06/11/2013 at 19:16

    Teşekkür ederim mustafa bey kolay gelsin

   • Kemal

    06/11/2013 at 19:19

    Bu soruya verdiginiz cevap biraz yanlis anlasiliyo Mustafa bey bende kulaklik dahil degil sandim.

 19. Bulent yilmaz

  06/11/2013 at 19:17

  Sanayi urunleri icin kullanim omru 10 yildir. Burada 5 yil yazmislar. Ciddi bir hata soz konusu. Yonetmelige aykiri bir durum.

 20. Mutlu Koyuncu

  06/11/2013 at 19:18

  Sizin yakın takipçiniz olarak eklemekte fayda gördüğüm bir konu “sevdiklerine hediye olarak almak isteyenlere” arkasına lazer ile yazılmak üzere istedikleri bir mesaj’ı yada sevdiklerinin isimlerini yazdırtabiliyorlar…benim de bi katkım olsun istedim… :))

  • Kemal

   06/11/2013 at 19:32

   O secenek sadece ipod lar icin galiba

 21. Yakup

  06/11/2013 at 19:25

  Mustafa bey iyi akşamlar ,sizin apple ürünleri uzmanı olduğunuzu biliyoruz.ama yinede sormadan edemeyeceğim

  Marka isim vermeden niçin apple ürünleri diye sorsak ne dersiniz?teşekkürler

 22. Hilal

  06/11/2013 at 19:25

  Merhaba Mustafa bey apple store’den 5s siparis vermeyi dusunuyorum. Kutunun icinde olanlar bolumunde hersey var. Fakat siz seciliyor demissiniz. Gonderim sureside 3/5 hafta olarak gozukuyor?

  • Mustafa Tan

   06/11/2013 at 19:29

   İlk sorunuzu anlayamadım. Kutunun içinden her zaman olduğu gibi herşey çıkıyor. Fakat sipariş sırasında isterseniz ekstra aksesuarlar için sipariş verebiliyorsunuz. Elbette ekstra ücretini ödeyerek.

   Gönderim süresi de o anki stok durumuna göre değişir.

 23. Melih

  06/11/2013 at 19:27

  Merhaba bende sipariş verdim internet sitesinden ama burada okuduğumda bir anda şok oldum.mustafa bey şimdi bana gelen telefonun içinde şarj aleti ve kulaklık olmuyacakmı… Net bir şekilde bilgilendirirseniz sevinirim (not: ben 2149tl ile 5s aldım)

  • crAzy

   06/11/2013 at 23:49

   Ya arkadaslar mahsus geyiğine mı yazıyorsunuz valla anlamış değilim hic mı sipariş vermediniz hayatınızdan internetten ya cihazın icinde olan standart aksesuarlar var elbette ayrıca parami vereceğiz Nedemek cihaz+kulaklık+sarj cihazi-sarj kablosu hepsi birlikte 2149 TL bukadar

 24. Murat06

  06/11/2013 at 19:30

  Bende turkcell den uzay grisi aldım.. Sizde ki altın rengini görünce içim gitti:)) hayırlı olsun iyi haberler alın..

  • Murat06

   06/11/2013 at 19:34

   Hayır kardeşim şarj aleti kulaklık standart onlar kutuda çıkıyor.. Mustafa beyin söylediği, bunların yanında kılıf, hdmi kablosu, apple tv gibi ekstra istekleri sepete eklerseniz ücretini ödersiniz diyor:) Şarj aletetsiz telefon mu olur, üstelik APPLE. dan bahsediyoruz.. Hayırlı olsun iyi günleerde kullanın.. Mustafa bey soru sizetdi ama adınıza cevapladım özür dilerim:)

 25. Caner

  06/11/2013 at 19:31

  İphone 5’i olupta beğenmeyip 5S almaya çalışan arkadaşlar bence israftir bu cünkü mustafa bey’in dediği gibi eğer elinizde 4 ve 4S varsa değişim maddiyata göre değişir ama iphone 5’i olupta 5S almaya çalışan arkadaşlar paraniza yazık bence kullanın gitsin bence 🙂

 26. Umut

  06/11/2013 at 19:33

  Aldığınız iphonenun fiyatı nedir? Sipariş vermeyi düşünüyorum ve tahmini kaç günde elime ulaşır?

 27. HakanS

  06/11/2013 at 19:34

  Mustafa Bey. Ben iPhone 5s imi Almanya Apple Store dan aldım ve model numarası A1457. Acaba Türkiyeden alınanların nedir ?

  • Mustafa Tan

   06/11/2013 at 19:36

   Aynısı Türkiye’de satılanlar da. Genelde Avrupa’da satılanlar A1457 oluyor.

   http://www.apple.com/iphone/LTE/
   http://support.apple.com/kb/HT3939?viewlocale=tr_TR

   • Aydin

    06/11/2013 at 20:42

    Ben yurt disindan aldigim i5s’m A1530
    Turkiyedekilerden farki? Artisi eksisi nedir acaba?

    • Mustafa Tan

     06/11/2013 at 20:44

     Şu an için bir artısı eksisi yok merak etmeyin. Tüm modellerde şu an Türkiye’de kullanılan GSM ve 3G teknolojileri var. Fakat farklılık LTE’de.

     Lakin henüz ülkemizde LTE yok. Ne zaman geleceği de belli değil.

     Yine de bundan bir yazı konusu çıkar 🙂 Bir ara paylaşayım.

 28. Akif

  06/11/2013 at 19:37

  Mustafa bey soyle bir sorum olacakti apple in fiziksel magazasi acildiginda telefonumuzu oraya garanti kapsaminda tamir icin gonderebilecekmiyiz yoksa kendimiz mi gitmemiz gerekiyo bunu sormamin sebebi teleservise vs firmalarla ugrasmak istememem

  • Mustafa Tan

   06/11/2013 at 19:38

   Bizzat kendimiz gerekiyor diye tahmin ediyorum. Mağaza kargo kabul etmez bence.

   • setezel

    06/11/2013 at 19:48

    Apple Store’lar kargo kabul ediyor.

 29. Ali ihsan

  06/11/2013 at 19:41

  Mustafa bey 2kasımda bir kapak birde 5s aldım onlaın kapakta 24 saat 5s için 11-10-2013 .13-10-2013 yazıyor.kapak geldi dediginiz gibi ups irsaliye ile kapak on numara buarada,ama 5s takip numarsı ikisi birden sanki ayrıca mail gelmedi takip edemiyorum. Verdikleri 00800 baslayan numarada yanlıs bir numara aradınıZ dıyor.bilginize başvuruyorum bende 5 var taki 3den buyana hastasıym

 30. Özgür

  06/11/2013 at 19:44

  Allah sabır versin

 31. sedat

  06/11/2013 at 19:47

  mustafa bey benim sorum sizin uygulamanızda bazı konular telefonda tam ekran olarak görünmüyor hal boyle olunca okumak dahada sıkıcı oluyor ekranı sağa sola surekli kaydırıp okumak zorunda kalıyoruz.
  örenek turkcell bib tam ekran sadece aşağı yukarı kaydırma var onda sorun olmuyor şu andaki konu ise ekrana sığmıyor bu acaba herkeste boylemi yoksa ayralarından mı tşk edeim

  • Mustafa Tan

   06/11/2013 at 20:42

   Sanırım cache (önbellek) sorunu yaşıyorsunuz. Sitenin yoğun trafiği kaldırabilmesi için sayfaları cache’liyoruz. Fakat mobil site ile normal sitenin ayrı cache’lenmesi gerekiyor. Sanırım bazen karışıyor.

 32. Mehmet Dinçel

  06/11/2013 at 19:49

  İphone mu başka marka mı diyenlere, beni memleketime götürmeyen otobüs firmasının bana ne faydası var diye cevap veriyorum. Benim için iPad ve iPhone vazgeçilmez. Firmamizda kullanmakta oldugumuz yazilimimizin ios versiyonu var. Apple Store da. Böylece windows ta prg ı hazırlayıp direk bu cihazlarımızda kullanabiliyoruz. Hatta bununla alakalı site bile açtım. Çalışmalarım devam ediyor. İpad ile herşey mümkün. Ben eczacıyım. Yaptığım programlara mühendis arkadaşlarım şaşıp kalıyor.
  Saygılarımla

 33. Yasin

  06/11/2013 at 19:52

  Abi ipad mini retina ve ipad air nezaman satılır

 34. elmalurdu

  06/11/2013 at 19:55

  Bu işi hakkıyla yapıyorsunuz, apple sizinle hiç dirsek teması kurup profesyonel bir teklifte bulunmadı mı?

 35. Emre

  06/11/2013 at 19:56

  Merak ettiğim şey. Şimdi sipariş vermek için girdiğimde 3-5 hafta yazıyor. Acaba gerçekten bu kdr sürer mi yoksa herkeslere olduğu gibi erken mi gelir?

 36. Ömer

  06/11/2013 at 20:04

  Garanti sarti kapsaminda bozulan telefon ve tabletler tamir edilmiyor. Incelendikten sonra yenisi ile degistiriliyor.

 37. Mustafa temizkan

  06/11/2013 at 20:08

  Apple maus aldım sorduğumda windovsta calışır dediler maus gelince baktık calışmıyormuş bilgilendirirseniz sevinirim

 38. Uğur

  06/11/2013 at 20:11

  Mustafa bey!Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.5S’te çok yoğunluk olan bir renk tercihi var mı acaba?Mesela bizim burada hep siyah mevcut.Beyaz isterseniz 100 tl fark istiyorlar.Altın rengine ise biraz daha fazla.Sizce renk tercihi ne olabilir?Ve Grey cihaz almak sağlıklı mı?Teşekkürler.

  • İkram

   06/11/2013 at 20:46

   Bluetoothlu değilmi o bilgisayarda bluetoothla eşleştirince bağlanması gerekiyo

 39. tolgamk

  06/11/2013 at 20:18

  Genpa olayı cok sacma olmus. Bu telefonlara genpa bakacaksa yurt disindan alinanlarada bakmali. Hicbir farki yok imei kaydiysa ikiside kaydediliyor.

 40. İkram

  06/11/2013 at 20:22

  Çok teşekkürler Mustafa bey verdiğiniz bilgiler için bugün metro market te 5s gördüm flaşlarının farklı olduğunu zaten biliyorum cihaz kapalı olduğu için bakamadım el feneri özelliği varmı diğer 4 4s 5 teki gibi 🙂

  • Mustafa Tan

   06/11/2013 at 20:37

   Elbette 🙂

   • Taylan

    06/11/2013 at 21:54

    Mustafa bey tüm bilgiler için teşekkürler. Yazdıklarınızı okuyup etrafımdakilere anlattıkça bana iphone uzmanı gibi bakıyorlar 🙂 size sorum adlında basit. Şöyle ki, yurt dışında aldığınız iphone’u düşürüp kırsanız bile size hiç bir ücret almadan yenisini veriyorlar. Burada da fiziksel mağaza açıldığında benzer hizmet verilecek mi?

    • Mustafa Tan

     06/11/2013 at 21:59

     Aslında tam olarak öyle değil. Her yerde dediğiniz gibi bir durum yok.

     Eğer bir ülkede veya bölgede eğer müşteriler garanti konusunu suistimal etmiyorsa biraz daha esnek davranıyorlar. Bazı ülkelerde sistem güven üzerine kurulu ve insanlar da bu güveni pek suistimal etmez.

     Lakin ülkemizde Apple böyle bir imkan sunulsa, 6 ay cihazını kullanan yenisini veriyor Apple nasıl olsa deyip yere atıp kırar sonra değişim ister. Maalesef bu konuda çok örneklere şahit oldum. Bana bile kaç defa kullanıcı hatasından kaynaklanan bir arızayı nasıl gizleyip garanti kapsamında yaptırtabilir tarzında sorular geldi.

     Özetli bir yerde suistimal ne kadar fazla ise, müsamaha o kadar az olur. Özetle Türkiye’de böyle bir hizmet beklemeyin Apple’dan.

     • Taylan

      06/11/2013 at 22:05

      🙂 temel mantığını anladım, bu sebepten de boş hayallere kapılmaya gerek yok. Çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

 41. Salih SARGIN

  06/11/2013 at 20:26

  Bizim siparişden hala ses Seda yok işin ilginç yanı bej kılıf 5s ten önce geldi. Kılıfta 1-2 hafta yazıyordu gönderim 5s te hala 13 -15 tarihi gösteriyor

  • İkram

   06/11/2013 at 20:52

   İyi o zaman bazen pat diye karanlıkta kalabiliyoruzda 🙂

 42. Hakankaa82

  06/11/2013 at 20:38

  Valla benimde içimden geldi elinize yüreğinize saglık mustafa bey basarılar dilerim…

 43. Mert

  06/11/2013 at 20:59

  İphone 4 umun sarj aleti bozuldu garatisi devam ediyordu bende aldigim avea bayiine goturdum yolladilar teleservise 15 gun oldu haber yok , acaba sarj aleti garatisi yok mu?

 44. Mert

  06/11/2013 at 21:13

  İphone 4 umun sarj aleti bozuldu garatisi devam ediyordu bende aldigim avea bayiine goturdum yolladilar teleservise 15 gun oldu haber yok , acaba sarj aleti garatisi yok mu?.

 45. İlhan

  06/11/2013 at 21:28

  Merhaba Mustafa bey,
  Sizce bu servisler Amerika Apple Store’dan alınan ürünlerin de garantisini kapsar mı?

  • Mustafa Tan

   06/11/2013 at 21:41

   Yukarıdaki yazının sonunda bu sorunuzla ilgili düşüncelerimi paylaştım.

 46. Slm

  06/11/2013 at 21:44

  Arkadaslar 5s 16 gb ile İphone 5 32 gb arasında birebir test yaptım hem internet açılması hemde uygulama açmada inanmayacaksınız ama İphone 5 32 gb hepsine yakın hızlı çıktı.hatta benim İphone 5 32 gb dolu 5s boş olmasına rağmen.ben cok şaşırdım.sonuc bence 5s e değmez derim.yinede siz bilirsiniz.

  • Mustafa Tan

   06/11/2013 at 21:48

   Şu an bir fark çıkmaması normal çünkü uygulamalar iPhone 5’e göre optimize. Yakında A7 çip baz alınarak uygulamalar geliştirilmeye başlansın o zaman farkı göreceksiniz. Her sene zaten böyle oluyor yeni model çıkışıyla birlikte.

  • ismail

   06/11/2013 at 21:59

   burada 32 gb farkida var!

 47. Gafur

  06/11/2013 at 21:56

  Benim yarışmadan kazandıgım iPad 4 (Mayıs 2013) uzerinde garanti belgesi cikti. Sanayi Bakanı den aldım. Türkiye’den alınmış. Garanti suresi ne kadar oluyor. Bi de garantisi geçerli olacak mı?

  • Mustafa Tan

   06/11/2013 at 22:01

   Yazıda da belirttiğim gibi Türkiye’de ithalatçı firmalar tarafından getirtip satılan tüm telefonlar 2 yıl garantili. Kimden aldığınızın önemi yok.

 48. ismail

  06/11/2013 at 21:57

  mustafa bey siz sanirim urun elinize gectikten sonra kargo takip bilginize ulastiniz.
  cihaz yarin elimde gozukuyo gelen mailde ama sorgulama yaptimda sonuc bulunamadi diyo.
  ayni sekilde usb data kablosu icinde ayni seyleri soyluyo.
  anlamadim ise apple neden baska aras yada yurtici kargo kullanmiyo anliyamadim.

  • Mustafa Tan

   06/11/2013 at 22:00

   Hayır öncesinde ulaştım Apple “paketiniz yola çıktı” şeklinde mail attıktan sonra. Bu mailde kargo şirketinin takip numarası vardı.

   • Vatandaş

    06/11/2013 at 22:25

    Mustafa bey gerçekten çok faydalı bilgiler veriyorsunuz teşekkürler 🙂 siz bütün apple cihazlarını hemen alıyorsunuz sanırım? 🙂 elinizde kaç iphone var acaba 🙂 bu arada konuyla alakasız ama ios7 ye geçtiğimden beri şarj konusu iyice çığırından çıktı neredeyse yarım gün artık şarj bi de bunu halledebilseler muazzam olacak.

 49. Veysel

  06/11/2013 at 22:26

  Mustafa bey ben size konu dışı bir konu danışacaktım.bende sizinle aynı gün iphone 5s siparişi vermiştim apple Store den kartıma taksit yaptırmasını için iptal ettim ancak aradan 6 gün geçmesine rağmen iade sağlanmadı mailime iptal edildi mesajı geldi fakat param hala yatırılmadı paramın boşa gitmesinden çekiniyorum bankayla görüştüm bunu ancak siteyle görüşebileceğimi söylediler apple i arıyorum aradığınız numara eksik yada kullanılmamaktadır diyor mail attım oda gitmiyor yardımcı olabilirseniz sevinirim nasıl ulaşabilirim mağazaya

  • hikmet

   06/11/2013 at 22:49

   aradaığınız numarayı sadece sabit yani ev telefonlarından arayınca ulasabiliyorsun

  • Mustafa Tan

   06/11/2013 at 23:13

   Merak etmeyin Apple mutlaka iade edecektir. Ayrıca cepten değil sabit bir hattan arayın.

 50. Ahmet atılgan

  06/11/2013 at 22:36

  Teleservice garantisi mi eyvah Eyvah Eylül 17 sinde gönderdiğim iphone 5 İ hala değişim cihazı yollamadılar iphone 5s arızalansa kaç ayda gönderir tahmin dahi edemiyorum

  • Mustafa Tan

   06/11/2013 at 23:13

   Teleservice garantisi değil bu arada. Servis hizmetini Teleservice veriyor sadece. Garanti Apple’ın.

 51. Semra

  06/11/2013 at 22:42

  Güle güle kullanın cihazınızı. Yazılarınız çok bilgilendirici ve anlaşılır. Emeğinize sağlık, teşekkürler 🙂

  • bursaiphoneservis

   08/11/2013 at 01:40

   altın rengi iphone 5s stoklarımıza girmeden saatler içinde tükendi. 🙂

 52. hikmet

  06/11/2013 at 22:46

  mrb mustafa bey ben apple storeden gol 5s 32 gb sipariş ettim fakat sadece telefonu sipariş ettim ektra bölümü dikkatimi çekmedi. şimdi bana gelen kutuda sadece telefonmu olacak yani kulaklık sarj cihazı vs. olmayacakmı?

  • Mustafa Tan

   06/11/2013 at 23:16

   Elbette olacak her zamanki gibi. Ekstra bölümünden adı üstünden ekstra sipariş verebiliyordunuz. Örneğin size kutusundan çıkan şarj adaptörü yetmeyecekse sipariş verirken yanında bir adaptör daha sipariş vermek isteyebilirsiniz örneğin. (Arabada kullanmak için) Ya da telefona bir kılıf. Belki bir de televizyona iPhone’daki görüntüü yansıtmak için Apple TV.

   Özetle kutusundan her zaman çıkan aksesuarlar çıkıyor. Fakat isterseniz ilave ürünler de alabiliyorsunuz. Bundan ibaret.

   • Anonim

    08/11/2013 at 11:46

    Hayatta okudugum en bos yazi olmus. Neymis efendim mng kargodan yollaniyormus, telefonda jelatin varmis:))))). Nasil bir akil boyle bir yazi yazar ve okur hayret. Bu yazinin tum konusu tek cumledir. Garantiyi su sirketler sagliyor dersin. Biter yazi

    • İnce Memed

     08/11/2013 at 13:51

     ya da beğenmiyorsan okumazsın gider başka bi sitede takılırsın. internet koca bir okyanus. bir tek bu siteden ibaret değil.

   • Güney

    08/11/2013 at 13:54

    Mustafa bey ben 5s goldsiparişi verdim ama hemen pişman oldum arkadaslar sayesinde iptal ettim ama iade hala yapılmadı 1 hafta oldu destek numarasını ariyirum kapanıyor çalmıyor bile ne yapabiliriz

    • ümit

     08/11/2013 at 13:56

     destek numarası almanya’daki bir çağrı merkezine yönlendirilmiş durumda. bu yüzden yurt dışına açık sabit bir telefondan aramanız gerekiyor. cep telefonlarıyla aranmıyor.

 53. name

  06/11/2013 at 23:11

  acaba ipone 5 siyah renk gibi 5s sarıda veya gride renk atması veya aşırı kenarlada çizilmeler olurmu

 54. Halit

  06/11/2013 at 23:42

  Altın biraz kadın işi gibi geliyo ama daha görmediğim için kesin yorum yapamıyorum sizce nasıl sarı iphone

 55. Mahmut

  07/11/2013 at 00:02

  Mustafa bey verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Apple store’dan sipariş verildiğinde gönderim süresi 3-5 hafta arası. Bu süreyi beklerken siparişimizi iptal edebiliyor muyuz? Birde gold tercih etmişsiniz iyi günlerde kullanın. Renk seçeneği beklentilerinizi karşıladı mı?

 56. crAzy

  07/11/2013 at 00:11

  Valla Yinede ayıp etti Apple bu kadar mı zor kendi Servisi’nin olması bu kadar mı zor yurtdışından alınan cihazlarıda garanti kapsamına sokması Türkiye kaçıncı sınıf ülke onların gözünde bilemiyorum fakat Kuveyt ülkesininde bile urun degisimi sıkıntısiz problemsiz sanırım Apple in Türkiye’ye vermediği degerin 100 katı degeri biz kullanıcı olarak veriyoruz sevdiğimiz için Apple i

  • Mustafa Tan

   07/11/2013 at 00:35

   Henüz fiziksel mağaza açılmadan bir anda tüm Türkiye’ye nasıl servis hizmeti verecek. Mağaza İstanbul’da açılsa bile diğer şehirlerde servis hizmeti verebilmesi için diğer firmalardan destek alması şart. Yoksa Artvin’deki kullanıcıya cihazını İstanbul’a getir demesi lazım.

 57. Orhan

  07/11/2013 at 00:37

  Mustafa bey gold rengi nasıl buldunuz görüşleriniz önemli.

 58. Erdinc

  07/11/2013 at 08:22

  Samsunda kayseride eskişehirde pupa mağazası apple ürünlerine yetkili servis hizmeti verebiliyor. İphonelarda yetkili değil fakat. Apple yetkili servis ünvanını bu firmaya verdi yakın bi süre içersindede iphonelar içinde yetki gelicektir:)

 59. supy

  07/11/2013 at 11:03

  fatura ile ilgili herhangi bir gelişme varmı? fatura ulaştı mı size

 60. önder ö

  07/11/2013 at 11:41

  Mustafa Bey,
  Yeni telefonunuz hayırlı olsun. Rehberiniz ve uygulamalarınızın aktarımı için ilgili yazıları okuyunuz 🙂
  Yazınızın ilk bazında paylaştığınız fotoda kulaklıklar iPhone5 ile aynı gözüküyor. (altında değişiklik olabilir). Halbuki sipariş ekranında (TRdeki)1de renk, 2de model seçerken bu ekran altında “1 bakışta 5S” kısmı var. Orada kutu içeriği olarak “Uzaktan kumandalı ve mikrofonlu Apple earpods kulaklık” yazıyor. Gerçekten uzaktan kumanda var mı? Burayı anlayamadım. Bende ki 5de de uzaktan kumandalı mı?

  • Timur

   07/11/2013 at 12:28

   Uzaktan Kumanda derken aklınıza farklı bir şey gelmesin, Kulağınıza giden sağ kablonun üzerindeki ses açma kısma durdurma cevaplama yaptığınız bölümdür.

   • önder ö

    07/11/2013 at 13:57

    Bu cevaptan sonra kendi soruma gülmekten başka bir yapamıyorum 🙂 teşekkür.

    • Gloko

     07/11/2013 at 18:00

     Yok gulmeyın buna uzaktan kumanda yazan mantığa gülün bence

 61. Seyfettin

  07/11/2013 at 13:19

  Bende iPhone 5s i 1 Kasım günü sipariş verdim ve 6 Kasım’da elime ulaştı. Herhangi bir sorun yaşamadım. Suan sıkıntısız kullanıyorum.

 62. Engin bulbul

  07/11/2013 at 13:21

  Mustaf bey bugun siparis verdim fakat aradigim sorunun cevabini henuz bulamadim. Mevcut hattimi sorunsuzca kullana bilecekmiyim

  • Anonim

   07/11/2013 at 18:27

   kullanabiliosun engin bulbul

 63. hakanKAA82

  07/11/2013 at 14:09

  MUSTAFA BEY HAVALE İŞLEMLERİNDE YAPI KREDİ VERİLMİŞ BEN EFT YAPSAM O HESABA BAŞKA BANKADAN OLURMU ACABA

  • Mustafa Tan

   07/11/2013 at 14:50

   Bence sıkıntı yok. Eğer olsaydı aşağodaki linkte EFT yapamazdınız diye yazardı: Zaten EFT izni yoksa paranız aşağıdaki linkteki hesaba ulaşmaz geri döner.

   http://store.apple.com/tr/help/payments

   • hakanKAA82

    07/11/2013 at 15:07

    O ZAMAN İNTERNET BANKACILIĞINDAN VERİLEN İBAN NUMARASINA EFT Mİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİM REFERANS NUMARASINIDA AÇIKLAMALARA YAZSAM OLUR DEĞİL Mİ

    • hakanKAA82

     07/11/2013 at 15:08

     3-5 HAFTAYI BULUR DİYOR GELMESİ BU ARADA

    • Mustafa Tan

     07/11/2013 at 15:10

     Evet IBAN numarasını kullanarak EFT yapacaksınız. Referans numarasını da Açıklamaya yazın mutlaka.

     • hakanKAA82

      07/11/2013 at 15:39

      EFT Yİ YAPTIM MUSTAFA BEY İNTERNET BANKACILIĞI ARACILIĞI İLE ŞİMDİ BİZİM YAPMAMIZ GEREKEN BAŞKA BİRŞEY VARMI DEKONTUNU FAX ÇEKME GİBİ FALAN YANİ SİZE BİR MAİL YOLLUYACAĞIZ DEDİLER AMA NE ZAMAN GELİR BİLEMİCEM

      • hakanKAA82

       07/11/2013 at 15:47

       İLGİNİZ İÇİN TEKRAR TEŞEKKÜR EDERİM AVEA DAN ALIRIM DİYE BUGÜNE KALDIM HİÇBİR OPERATÖRDE TELEFON BULAMADIM BUGÜNE KALDI MALESEF 3-5 HAFTAYA GELİR DİYOR ŞİMDİDE İYİMİ 🙁 NE GÜZEL DÜN BENİMDE GELMİŞ OLACAKTI SİZE GÜVENEREK BU YOLLA ALMAYA KARAR VERDİM ZATEN EN SONUNDA YOKSA OPERATÖRLERİN GETİRMESİNİ BEKLEYİP DURURDUM…BUNDAN SONRA YAPACAĞIMIZ BİRŞEY VAR MI BU ARADA…

      • Mustafa Tan

       07/11/2013 at 16:01

       Sitede ne yazıyorsa sadece onu yapmanız yeterli.

 64. Seckin

  07/11/2013 at 15:08

  Mustafa bey hayirli olsun. Ayni cihaz banada sali gunu ulasti fakat home tusunda bir problem var sanirim. Her zaman tok ses vermiyor. Arada sirada sanki altinda bosluk varmis gibi cıt diye ses geliyor. Bu durum iphone 4 lerdede vardi ve bu yuzden cok sikinti cekmistim. Sizdeki durum nedir home tusuyla alakali

 65. Emir

  07/11/2013 at 15:41

  Apple Eylul’de IPhone 6’ui tanitacak diye soylentiler var sizce bu dogrumu yoksa bir yil spnrami tanitir

  • Mustafa Tan

   07/11/2013 at 16:01

   Söylediğiniz iki tarih de aynı zamana denk gelmiyor mu zaten ?

   Apple her sene aynı tarihlerde yeni iPhone modellerini tanıtıyor.

 66. Sercan

  07/11/2013 at 15:45

  fiziksel maağza açılana kadar merak edilen bu konu açıklığa kavuşmuş oldu.
  peki etrafınızda online storedan iphone harici ürün alan var mı? yani maclerden ipadlerden de bilkomun garantisi mi çıkıyor aynı mantıkla? malum yakında ipad air alıcaz online store veya eskisi gibi herhangi bir yerden almak farkedecek mi bilmek lazm:)

 67. Orhan

  07/11/2013 at 16:18

  Mustafa bey gold rengini nasıl buldunuz.birde inceleme yazısı yazacakmısınız.

  • Mustafa Tan

   07/11/2013 at 16:24

   Yazacağım bir süre kullanayım 🙂

   • Ali Kaptan

    07/11/2013 at 17:12

    Evet incelemenizi 4 gözle bekliyoruz. Bir de altın mı beyaz mı?eşime alıcam da 😉

 68. Kılıç

  07/11/2013 at 17:10

  MUSTAFA BEY Cihazınız hayırlı uğurlu olsun IPhone 5inizide bana satın

 69. Gokhan

  07/11/2013 at 20:23

  Tahmini Teslimat Tarihi (Değişebilir) Nov 12, 2013

  Ürün Açıklaması IPHONE 5S GOLD 64GB-TUR

  Mustafa bey selamlar

  Ups in takip sayfasında bu bilgiler var telefon dışarıdanmı geliyor acaba ?

 70. Gokhan

  07/11/2013 at 20:37

  Mustafa bey cihaz yurtdısındanmı geliyoe yardımcı olurmusunuz ?

  Tahmini Teslimat Tarihi (Değişebilir) Nov 12, 2013
  Sevkiyat yapıldı
  Ek Sipariş Numaraları 2472240059
  Tayin Edilen Taşıyıcı UPS
  Takip Numarası 8285078137
  Alıcı İZMİR, TR
  Nov 07, 2013
  Ürün Açıklaması IPHONE 5S GOLD 64GB-TUR
  Teslimat Referans Numaramız 8285078137
  Sipariş Numaranız W449029704
  Teslimat Hizmeti Standard Delivery
  İmzalayan

  • Mustafa Tan

   07/11/2013 at 20:44

   Sorunuzu tam anlayamadım. iPhone’lar ilk çıktıkları andan itibaren sadece Çin’de üretiliyor ve tüm dünyaya Çin’den dağıtılıyor. Dolayısıyla şu ana kadar benim ve sizin kullandığınız tüm cihazlar yurt dışından geliyor.

   • Gokhan

    07/11/2013 at 21:54

    Tabikide türkiyede üretilmiyor ben telelefon acaba bana yurtdısındanmı kargolandı diyorm , 5 gün sonra bende olacagından bahsediyoe yazımda o nunla ilgili bir bilginiz varmı diye merak ettm teşekkürler

    • Mustafa Tan

     07/11/2013 at 21:57

     Yukarıdaki yazıda da paylaştığım gibi cihazlar Türkiye’den kargolanıyor. Zaten yurt dışından kargolanamaz. Kargo veya posta ile telefon yollanamıyor.

 71. Emircan

  07/11/2013 at 20:44

  32GB iPhone 5S aldım sabırsızlıkla bekliyorum gelmesini severek takip ediyorum sizi teşekkür ederim bilgilerinizden dolayı 🙂

 72. Hakankaa82

  07/11/2013 at 22:27

  Bende Mustafa beyin yardımlarıyla bugun aldım bakalım 5s 32 gb gold kac günde gelecek bakalım gorecegiz 🙂 bu arada hayırlı olsun sizin telefonda Mustafa bey incelemenizi sabırsızlıkla bekliyorum 🙂 umarım videoda paylaşırsınız daha iyi olur kanımca 🙂 kolay gelsin…

  • özkan

   08/11/2013 at 15:46

   gönderim tarihi ne görünüyor acaba sizde

 73. Emre

  07/11/2013 at 23:50

  Merhaba mustafa bey bi sorum olcakti 32 gb siparis verdm ancak bn havale yoluyla alicagim bana maille iban no fln yolladi eft yaparken alici İsmi ne yazdirmam gerek birde worldpay numarasi verdi onu belirttiginizden emin olun diyor bunu aciklama bolumune yazdirsam sikinti olurmu acill cvp bekliyorum ilginiz icin tesekkur ederim basarilarinizin devamini dilerim araliksiz takipcinizim

  • Hakan

   08/11/2013 at 01:41

   Emre bey bende eft yoluyla aldım butun bilgiler o gelen e postada var referans i açıklama bölümüne mutlaka yazın alıcı ismide yazıyor orada worldpay ap Ltd apple diye ad soyada yazın iban ile yollayın ben oyle yaptim aciklamayada oradaki bilgilerden yazdım istediğim telefona kadar yazdım 🙂 ilk worldpay referans nosunu yazın ama hayırlı olsun

 74. Bihter

  08/11/2013 at 00:52

  Mustafa bey benim sorum biraz farkli. Nedenini ogrenmek istedigim sey ipad 5 in orjinal sarj aleti ipad 3. Nesil i sarj etmiyo yani aslinda ediyor ama artirmiyor kullanim asamasinda sadece stabil kalmasini sagliyor. Neden olabilir sizce? ( ipad imi sarj etmede bi sorun yok bu arada ) tesekkurler…

 75. lutfu

  08/11/2013 at 07:43

  Samsun servisinin adres ve tlf bilgisini verirmisiniz

 76. Serdar

  08/11/2013 at 08:41

  Selam herkese. Ben ilk cıktığı gün turkcell den aldım gol rengini. Cok güzel bi görünümü var. Mustafa bey ben apple tv almayı düşünüyorum da bunu içinde bi tecrübeniz varmı acaba.

 77. Serdar

  08/11/2013 at 08:42

  Mustafa bey 5 in şarz aleti 5 s i doldurmuyo. Fakat herseyi aynı görunuyo

 78. Emre

  08/11/2013 at 08:57

  Tesekkurler hakan bey siz kac gb siparis vrdiniz ne zaman verdiniz ne zaman ulasti elinize hepimize hayirli olsun 🙂

  • hakanKAA82

   08/11/2013 at 15:19

   BEN DÜN VERDİM SİPARİŞİ DAHA ULAŞMADI BEKLEMEDEYİZ 🙂

 79. Ercan

  08/11/2013 at 10:55

  Mustafa bey vodafon yada turkcell cihazlarda garanti yad a serviz hizmetinde farklılık varmıdır

  • fy

   08/11/2013 at 18:18

   ercan arkadaş vodafoneyi bilmem ama turcellden alınan ürünler genpa garantisi ve servis hizmeti altındadır.bende 5s cihazımı turkcell timden aldım.birde genpada çalışan çok eski bir arkadaşım var cihazı alırken bile özellikle kendisi dedi.genpa garantili cihaz almanı tavisye ederim …..

 80. misafir

  08/11/2013 at 11:55

  Hocam ben iphone 5s alacağım. Gebze deki dağıtım yerinden alabiliyormuyum doğrudan. Ben posta istemiyorum Alacağım malı görüp öyle satın almak istiyorum. aksessuarları da hakeza. Kandırılmak da istemiyorum. Çakmaları çıkmış bunların diye laf dolanıyor. Kendi gözümle görmeliyim ne alacağımı. İnternete de güvenmiyorum. Aracı firmalar vatan bigisayar gibi fiyat koymuşlar 150 lira üstüne ve 3 hafta sonra teslim yapıyorlar. Ne yapayım şimdi.

  • L

   08/11/2013 at 12:03

   Apple store dan alacağınız ürün çakma olamaz. Görüp almak bence de mantıklı ama şu koşullarda operatörlerin yüksek fiyattan sattığını ve operatörlerin ellerinde neredeyse iphone 5s olmadığını düşünürsek apple storedan almak gayet mantıklı.

 81. Okan

  08/11/2013 at 12:23

  Mustafa bey ürün satın alırken belli bir kısmını nakit ödeyip kalanını taksit yapma gibi bir seçeneğimiz var mı ? Yoksa fiyatın tamamını mı taksit veya peşin ödeme olarak alıyor ?

 82. abdullah

  08/11/2013 at 14:44

  arkadaslar bugun bı kargocuyla konustum ups..adam dedıkı ya kardesım ınternetten telefon mu alınır kargoyla gelen telefondan hayır bekleme dedi..telefonlar havada ucusuyor..yok paket ezılmıs yok yere dusmekten telefonun ıcerısdekı parcalar bozulmus vsvs..telefon saglam gozukuyor fakat o aldıgı darbeler nedenıyle ıc bolumde bozukluklar oluyor dedı..kargoyla tasınan telefondan ve ınternetten alınan telefondan hayır bekleme dedi..ve benım morelimi bozdu..64 gb gold sıparısı verdıydım..

  • özkan

   08/11/2013 at 15:49

   bayilere de kargo ile gitmiyormu sanki
   bence sorun olmaz kutular baya sağlam oluyor bu tip ürünlerde

  • fy

   08/11/2013 at 18:15

   cihazın geldiiinnde bakarsın artıkk

 83. Anonim

  08/11/2013 at 15:09

  Mustafa bey ben iphone 5 kullanıyorum sizce iphone 5s almalımıyım ??

  • Caner

   08/11/2013 at 17:21

   Bence gerekmez neden derseniz zaten telefonunuz iyi bir model ve sorunsuz çalışıyorsa tabii 🙂 paranız cebinizde kalır derim ben sizin ve paranızın bileceği iş :))))

 84. hakanKAA82

  08/11/2013 at 15:21

  ARKADAŞLAR İPHONE 5S İÇİN BUFF DİYE BİR EKRAN KORUYUCUSU GÖRDÜM DARBELERE KARŞI KORUYORMUŞ 5S İÇİN DİREK BULAMADIM 5 E GÖRE VAR BİR SÜRÜ ALSAM OLURMU VARMI FİKRİ OLAN

  • özkan

   08/11/2013 at 15:47

   iki cihazında ön kısmı aynı sorun olmaz bence. parmak izi okuyucuyu kapatmıyorsa tabi

  • özkan

   08/11/2013 at 15:49

   mustafa bey GENPA dan IMEI sorgulama şansınız oldu mu?

 85. Mehmet

  08/11/2013 at 18:57

  Bugün rehberim kendi kendine silindi aç kapa yaptım iCloud dan geri yüklendi ios7 ye geçeli 2. Kez oldu acaba neden oluyo ? (Iphone 4s)

 86. iphone user

  08/11/2013 at 20:30

  bayiler cok bozulmus sanirim. buraya internetten telefon mu alinir diye yazilar yazmislar baksaniza 😀 sanki bayilere ayni kargoyla gelmiyor 😀

 87. Emre

  08/11/2013 at 20:39

  Mustafa bey acil cvp bekliyorum eft yaptim hesap numarasina sikinti olurmu acil llllll

  • Mustafa Tan

   08/11/2013 at 20:41

   Niye sıkıntı olsun ?

  • emre

   08/11/2013 at 21:08

   yani bu işleri fazla bilmediğim için eft yaptım bi an korktum para havaya ucacak diye o yuzden sorma geregi duydum siz olmaz diyosanız öyledir 🙂

 88. ahmet

  08/11/2013 at 21:04

  1 kasımda bende sipariş verdim 5 ila 7 iş günü içinde yollanacak yazıyor ama halen ürün işleniyor diyor kaldıkı nezaman verilir nezaman ulaşır bana çünkü ben ordudayım

 89. emre

  08/11/2013 at 21:38

  banka havalesınde SWIFT kodunu yazmamız gereklımı ?

  • Mustafa Tan

   08/11/2013 at 22:05

   SWIFT kodu uluslararası havalelerde kullanılır.

 90. Emrah Ateş

  08/11/2013 at 21:40

  Bende 12w USB adaptör almıştım ürün geldikten 3 gün sonra faturasıda geldi haberiniz olsun

 91. Yalçın

  08/11/2013 at 21:55

  Mustafa bey merhabalar yazılarınız sayesinde iphone hakkında çok şey öğrendik teşekkür ediyorum bu bilgilendirmelerinizden dolayı. Sormak istediğim şey burayla pek alakalı değil ama beni mazur görün artık. İphone 4 kullanıyorum yakın zamanda ios7 ye geçiş yaptım küçük bir sıkıntım var . Arama geldiğinde cevaplıyorum konuşmam bittiğinde kapattıktan sonra cevapsız arama gibi ana ekranda telefon ibaresinin üzerinde kırmızı 1 işareti beliriyor neden olabilir sizce böyle birşeyle karşılaştınız mı acaba

 92. Hakan

  08/11/2013 at 21:56

  Bende dun eft yaptim bugun ürün işleniyor diye mail geldi 🙂 ürünü kargoya verdiklerindede mail yollayacaklarmis 🙂

 93. Hakan

  08/11/2013 at 21:58

  Mustafa bey siz ne önerirsiniz ekran koruyucu jelatin için buff iyimi sizce 5s i çıkmamış daha gerçi ama çıkınca alacam ama fikir alayım darbeye dayanıklılık sağlıyor mus videolarını izledimde siz ne önerirsiniz

 94. Orhan

  08/11/2013 at 22:48

  arkadaşlar bir Kasım’da sipariş verdiğim 32 gb gold iphone bugün geldi.gold renk nasıl olur diye düşünmeyin gayet hoş.kargoyla telefon gelmez diyorlar acaba neyle gelecek başka anlamadım.apple çok güzel sağlam kutulamış sıkıntı yok.şuan operatörlerden almak çok saçma şuan.zaten sorduğumda elimizde var diyen duymadım.bide gold rengi hiç yok zaten.

  • Anonim

   08/11/2013 at 23:24

   benimde merak ettiğim konuydu kargo nasıl getiriyor diye saglam diyosunuz

   • Orhan

    08/11/2013 at 23:49

    hiç bir şeyin garantisi elbette yok ama ben sıkıntı görmedim gayet iyi kutulamışlardı.çok şüpheye gerek yok

 95. Ahmet Çetin

  08/11/2013 at 22:59

  Merhaba,
  Bende az önce iPhone 5s beyaz ım geldi. Ama korktuğum da başıma geldi. Telefonun ekranı sarımsı bir renkte. (telefon sarı değil, ekranı açtığımızda ekranın kendisi sarımsı renkte).

  Daha önce benzeri bir durum iPad 2 ve MacBook arızalı ekranın değişiminde sonra yeni gelen ekranda olmuştu.

  iPad 2 yi bir şekilde elden çıkarmış, MacBook da ekranı değiştirtmiştim.

  Yeni gelen telefonu ve eski iPhone 5 i yanyana koyduğumda aradaki fark net bir şekilde görünüyor.

  iPhonu iade etme prosedürünü başlattım. Bir etiket yaptı ve kargo firması seni arayacak diye bir mesaj çıktı.

  Bu arada iPhone siparişi verip de benim durumuma düşen var mı merak ediyorum. Birde bu ekranlar niye bazen sarı çıkıyor bilen var mı?

  Hepinize iyi geceler iyi hafta sonları 🙂

  • Ahmet Çetin

   08/11/2013 at 23:04

   Bu arada küçük bir not :

   İlk defa iPhone kullanan ve sipariş veren arkadaşlar bu bahsettiğim sarımsılıktan birşey anlayacak ve ürün kendilerine geldiğinde birşey fark etmeyeceklerdir.

   Yıllardır Apple kullanan ve bu sektöre yazılım yazan biri olarak bunu biz fark edebiliyoruz.

   Daha önce iPhone kullanmayanların yapmaları gereken tek şey iki iPhonu yanyana koyup Ayarlar bölümünü çalıştırmaları. Tabiki her iki telefonun ekranı sarı değilse farkı göreceklerdir.

  • Ahmet Çetin

   08/11/2013 at 23:07

   Meramımı daha iyi anlatan bir video buldum. Bu akşam iyi yazdım.

   http://www.youtube.com/watch?v=lcJcTz6JWys&feature=endscreen&NR=1

 96. Hasan

  08/11/2013 at 23:24

  İos 7 yüklemelii miyim 4s 6.1.3 kullanıyorum

 97. Arda aytekin

  08/11/2013 at 23:46

  Merhabalar ipad 2 kullanıyorum ekran hiç düşürmediğim halde kırmızıya döndü birden bire ne yapmamı önerirsiniz

 98. abdullah

  09/11/2013 at 00:05

  arkadaslar bugun telefon teslim oldu..normalde teslım suresı 11 13 kasım arasıydı fakat 8 zinde geldi..herneyse telefon güzel fakat wifi olmazsa olmaz dıyenlerdensenız bu telefon wifi konusunda beş para etmiyor haberiniz olsun..evde deneme yaptım nokia lumia 920 ile aynı noktadan wifi taraması yaptım iphone hiç bulmuyorken lumia 4 tane bulup baglanıyor..inanmıyorsanız ıphone harıcı bı telefonla wifi karsılastırması yapın..

  • Timur

   09/11/2013 at 16:09

   Arkadaşım o konuda detaylı testleri yaptık, önemli olan ağları bulmak değil, bulunan ağlara bağlanıp işlem yapmaktır, sende dene istersen, lumia veya başka marka, iphone un bulamadığı ağları bulur ancak bağlanmakta sorun yaşar…

 99. Hüseyin

  09/11/2013 at 09:25

  Merhabalar ipone5 kullanıyorum son gelen facebook güncellemesini yüklemiyor telefon sebebi nedir acaba

  • Mustafa Tan

   09/11/2013 at 10:20

   Son güncelleme sorunlu. Bu sorunu başkaları da yaşıyor.

 100. Sercan

  09/11/2013 at 10:47

  Mustafa bey fatura konusunda gelişme varmi

 101. mustafa

  09/11/2013 at 11:47

  GERÇEKTEN İNTERNET ÜZZERİNDEN SİPARİŞ VERMEK GÜVENİLİR Mİ HAVALE YOLUYLA SATIN ALMAK İSTESEM BİR SORUNLA KARŞILAŞIRMIYIM ACABA

  • Nihat - SAMSUN

   12/11/2013 at 11:14

   Mustafa bey 1 kadımda iphone gold siparişi verdim . 11-13 teslim diyor ama bugün 12 si hala sistemde işleniyor yazıyor. Birde gönderi takibi için Apple in verdiği referans No sipariş No mu? O numara sizinki gibi rakamla değil w ile başlıyor . ? O numarayı nereden bulabilirim ?

   Teşekkürler

   • Enes

    12/11/2013 at 16:49

    Urunlerrrr gönderildi 11-13 kasım olanlar girin bakınnnnnn

 102. Murat

  09/11/2013 at 12:58

  Darısı Apple fiziksel mağazanın başına. Merakla bekliyorum.

 103. Batu

  09/11/2013 at 15:20

  Iyi gunler mustafa bey. 2 aralikta sipariş verdim bende 12-14 teslim tarihi yazıyor hala urun isleniyor asamasinda. Sizin belirtilen tarih 6-8 aralik miydi?

  • Timur

   09/11/2013 at 16:05

   Kasım demek istediniz sanırım ??

   • Batu

    09/11/2013 at 18:15

    Evet Kasım olacak sagolun duzeltme için

  • Selim

   09/11/2013 at 16:52

   ben 3 kasımda sipariş verdim ürün işleniyor diyor. 12-14 kasım teslim tarihi diyor. en geç salı günü yollamaları lazım 5-7 iş günü diyor çünkü.

 104. Emre

  09/11/2013 at 18:01

  Mustafa Bey, IPhone 5s’in batarya süresi tecrübelerinizi de paylaşırsanız sevinirim. Apple şirketinin bir itirafı oldu geçen günlerde. Bazı Iphone 5s’lerin bataryasının normalden daha çabuk bittiğini söylediler. Acaba Türkiye’de stoklanan Iphone’lerin içinde bunlardan var mıdır 🙂

  • abdullah

   11/11/2013 at 15:31

   bataryada bi problem yok..içiniz rahat olsun..tipik iphone batarya süreleriyle aynı..oyun oynarsanız 1 2 saate sarj bitiyor..an itabariyle 11/11/2013 15:20 kullanım 2saat 54 dakika
   beklemede 13 saat d dakika şarj %41.. 3G vs vs aklına ne geliyorsa kapalı..ekran ayarları otomatık kendi ayarlıyor..anlıyacan sarj konusunda hayır bekleme fazla..

 105. Emre

  09/11/2013 at 21:36

  Artik pazartesi olsada su eftyi yollasalar bide gelmesi var :/

 106. serhat

  09/11/2013 at 23:55

  Mustafa bey çok tesekkur ederım paylasımınız ıcın bende sabırsızlıkla beklıoyrdum belırsız olan garantı konusunu detaya kavusturmanızı son olarak bır sorum olacak yazıda urunlerın sevk ırsalesı ıle gonderılıyor ımıs ya 😀 pekı fatura olayı nasıl olacak ıade ve grantı olayında ……

  iyi aksamlar

  • Mustafa Tan

   10/11/2013 at 00:15

   Fatura 3 iş gün sonra gönderiliyormuş teslimattan.

   • serhat

    10/11/2013 at 11:58

    süper ozaman …. tsk ler

 107. Anonim

  10/11/2013 at 00:29

  Peki garanti belgesinde 30.04.2013 yazıyor. Bu telefonu nasıl Nisan’ın 30’un da alabildiniz ?

  • Mustafa Tan

   10/11/2013 at 00:34

   O tarih Apple’ın ithal ettiği ve sattığı cihazlara verdiği garanti belgesinin tarihi. Yani Sanayi Bakanlığından aldığı belgenin. Tüm cihazlarda aynı tarih var.

   Bizim garanti başlangıcı ise cihazı satın aldığımız gün başlıyor. Bu nedenle belgenin üzerinde bu şekilde yazmaz. Ya sonradan doldurulur ve kaşelenir ya da faturası ile birlikte ibraz edilir.

 108. İsmail

  10/11/2013 at 00:44

  Şarj aleti de birlikte geliyor mu yoksa ayrıca onu da mı alıyoruz?

  • Mustafa Tan

   10/11/2013 at 00:56

   Her zamanki gibi geliyor. 2007 yılından bu yana üretilen tüm iPhone’ların kutusundan cihaz, usb kablosu ve şarj adaptörü bulunuyor. Türkiye’de satılanlar dahil.

   • İsmail

    11/11/2013 at 01:10

    Teşekkürler.

 109. mustafa

  10/11/2013 at 02:13

  Mustafa Bey,
  Siz appstore den aldınız 5-7 iş günü dediler ama 5 günde gelmiş, fakat appstore de teslim süresi için 3-5 HAFTA yazıyor ? Siz nasıl 5 günde alabildiniz ?

  • Mustafa Tan

   10/11/2013 at 08:10

   5-7 iş günü dediği için 5 işgününde geldi.

   Sizde 3-5 hafta diyorsa en erken 3 haftada gelecek size.

   Bana geliş süresinde bir anormallik var mı ?

   • mustafa

    10/11/2013 at 12:17

    1 kasımdan bu yana bakıyorum hiç 3-5 HAFTA dan farklı bi teslimat tarihi yazmadı. bi anlığına yaptılarda siz denkmi geldiniz bilemedim. isteyeceğim fakat 1 ay beklemek istemiyorum. sizde 5 günde alınca merak ettim nasıl oldu bu iş diye

    • Mustafa Tan

     10/11/2013 at 12:20

     Online Store açıldığı gece hemen sipariş verdim. O zaman teslimat süresi düşüktü muhtemelen stok olduğu için.

     Fakat sonra herkes sipariş vermeye başlayınca stok azaldı ve süre de uzadı.

     • Hüseyin

      10/11/2013 at 13:35

      Merhaba Mustafa bey, Bende 1 kasımda sipariş verdim ve 5-7 iş günü yazıyordu. Teslim tarihi ise 11-13 aralık.Yani bu çarşamba en geç bende olması gerek. W ile başlayan sipariş numarasından başka bir bilgi yok. Mail adresime sadece siparişiniz işleniyor diye bir mail geldi başkada bir mail gelmedi bir sıkıntı var mıdır?. Kredi kartı benim olmadığından yurt dışından aradılar ve kredi kart sahibinin telefonunu aldılar. anca kredi kartı sahibini arayıp kapaışlar konuşmamışar. Kredi kartındanda para çekilmiş. Teşekkürler

      • Enes

       12/11/2013 at 16:50

       Yeni gönderildiiiiiii

       • Hüseyin

        12/11/2013 at 18:45

        Aynen 11-13 kasım bu gün göderim hazırlığına düştü:)

    • 5s

     10/11/2013 at 12:23

     bir anlık diye birsey yok arkadasım dusunsene bi apple store 1kasım itibarıyla online satısa basladı bunu tüm türkiye anında ögrenemedigi icin acılıs tarihinde 1-3 gün sonra satıslar artınca 5-7 gun daha cok insan ogrenince store istila edilince 3-5 hafta teslim suresi veriyor durum bundan ibaret yoksa mustafa bey e apple guzellik yapmamıs:)

    • Batu

     10/11/2013 at 17:38

     2 kasim aksam 10 gibi siparisi verdim ben 3-5 is gunu dedi teslimat tarihine

 110. Zafer

  10/11/2013 at 12:19

  Mustafa bey merhaba,
  Çok alakasız bir soru soracağım ama yardıma ihtiyacım var.
  Iphone 4 kullanıyordum. Cihazı sıfırladım, ancak NOTLAR bölümündeki bilgileri almayı unutmuşum, hepsi silindi. Bu bilgilere ulaşma şansım varmıdır.

  • Selim

   10/11/2013 at 14:33

   iCloud yedeklemesi yapıyorsanız icloud a giriş yaptığınızda notları görürsünüz.

 111. Alperen

  10/11/2013 at 14:03

  Merhabalar iphone 5s gold rengi nasil alinaak gibi mi cunki bir kac arkadasim gold renginin pembeye donuk tam rengi tutturamqmislar dedi siyah i5 gibi farkedilir soyulmalar olur mu?

 112. Süleyman

  10/11/2013 at 14:11

  Acaba bu garanti suresi, Mac’ ler icin de gecerli olacak mi?

 113. Burak

  10/11/2013 at 16:31

  Mustafa Bey merhaba,
  Bu soracağım soruya daha önce cevap verildi mi bilmiyorum ama, Apple Store TR den iphone 5S sipariş verdim, telefon sonuçta yurtdışından geliyor. Gene yurtdışından alınan cihazlar gibi gidip pasaporta işletmek ve 100 küsür ₺ yi vergi olarak verme işlemi yapılması gerekiyor mu?

  Saygılar.

  • Batu

   10/11/2013 at 17:41

   Daha önceki yorumlarda da sorulmuştu apple bu kayıt işlemlerini yapıp satıyor

  • Mustafa Tan

   10/11/2013 at 18:05

   Türkiye’de satılan tüm telefonlar (Samsung, HTC, LG, vs) de zaten yurt dışından geliyor. Pasaporta işletme yurt dışından ithalat harici bir yönetmel getirtilen cihazlar için geçerli:

   http://www.iphoneturkey.com/2012/06/yurt-disi-iphone-ipad-3g-imei-kaydi-pasaport-100tl-harc.html

   Yukarıdaki yazıda ve ekran görüntülerinde de paylaştığım gibi Apple Türkiye kendisi ithalatı yapıyor ve diğer ithalatçı firmalar gibi (Samsung, HTC, LG, vs) telefonları kendisi kaydettiriyor.

   • Hüseyin

    12/11/2013 at 00:05

    Merhaba Mustafa bey, Bende 1 kasımda sipariş verdim ve 5-7 iş günü yazıyordu. Teslim tarihi ise 11-13 aralık.Yani bu çarşamba en geç bende olması gerek. W ile başlayan sipariş numarasından başka bir bilgi yok. Mail adresime sadece siparişiniz işleniyor diye bir mail geldi başkada bir mail gelmedi bir sıkıntı var mıdır?. Kredi kartı benim olmadığından yurt dışından aradılar ve kredi kart sahibinin telefonunu aldılar. anca kredi kartı sahibini arayıp kapaışlar konuşmamışar. Kredi kartındanda para çekilmiş. Teşekkürler…

 114. melis

  10/11/2013 at 18:35

  Arkadaşlar 2Kasım 22:30da iPhone5S 32gb silver sipariş ettim. Teslimat tarihi 12-14Kasım yazıyordu. Sürekli ofiste olmadığım için teslim alacak kişiyi annem yazmıştım ama annem haftaya şehir dışına çıkacağı için ev adresini iş adresimle değiştirdim. Verdiğim iki adres de Adana’nın merkez ilçeleri olmasına rağmen teslimat tarihi 13-15Kasım olarak değişti. Adres değişikliği yapacak olan olursa bunu dikkate alsın.

 115. Orhan

  10/11/2013 at 18:43

  Arkadaşlar 32 gb gold sipariş vermiştim cuma günü geldi tel.önce 16 gb kullanmıştım 32 gb. Idden çok farklı tavsiye ederim.

  • Hüseyin

   12/11/2013 at 00:03

   Orhan Merhaba,

   Hız farkı var mı. çok fark var derken ne mesela

   • Orhan

    12/11/2013 at 15:02

    Kesinlikle hız farkı bariz belli.telefon akıyo.ıygulamalar daha hızlı internet kasılma falan yok.

    • Hüseyin

     12/11/2013 at 18:38

     Yanlış anlaşılma oldu sanırım. Yani 16gb 5s yavaş 32gb 5s daha hızlı öyle mi?

     • ynr

      12/11/2013 at 23:22

      cuma günü geldi hangi gün sipariş etmiştiniz?

 116. melis

  10/11/2013 at 19:07

  iPhone’larını alan arkadaşlar hangi kargo şirketi aracılığıyla teslim aldıklarını paylaşabilirler mi acaba? UPS mi TNT mi? Mustafa Bey TNT olarak paylaşmıştı.

  • Orhan

   10/11/2013 at 22:02

   Il il değişiyor ups getir di. Benimkini

 117. Can

  10/11/2013 at 22:00

  Mustafa bey,
  İphone 5 cihazim yurtdisi(amerika)ve power tusu bozuldu burada garantisi geciyormu?

  • Mustafa Tan

   10/11/2013 at 22:12

   Hayır.

  • ADNAN FİDAN

   11/11/2013 at 23:44

   Benim kini de ups. Getirdi. :-))

 118. Cennet bakıray

  10/11/2013 at 23:42

  Merhaba goldgenie sitesi için bir bilginiz varmı benm istedim 5s gold o sitedekiler gibi beyaz renkte içeren orjinal gold dan daha iyi görüntüsü ordakilerin bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

  • dursun

   11/11/2013 at 15:25

   orası kendisi altın kaplama i phone siparişi alıp yapan bi site.telefonun fiyatı o sitede 2000-2500paund falan:)

   • Anonim

    11/11/2013 at 21:38

    Tşk ederim:)

 119. ADNAN FİDAN

  11/11/2013 at 01:21

  2 kasimda verdigim. Gold renk 32 gb siparis 8. Kasimda gedil. Normalde 12 sinde gelmesi gerekiyordu. Almayanlar icin tavsiyem 32 gb den asagisi artik kurtarmiyor. Cunku ios 7. Cok yer kapliyor.

  • Hüseyin

   12/11/2013 at 01:07

   adnan bey,

   ne kadar mesela kaç gb kaplıyor ios7

 120. Vural

  11/11/2013 at 07:51

  Mustafa bey iyi günler. Ben İphone 5s siparişi vermesi için kuzenimi aradım. Ben o an dışarda oldugum için o yaptı. Yanliz bilgileri verirken kendi ismini vermiş ama tel numarası eposta adres vs. Benim bilgilerimi vermiş. Kuzenim sehir dışında yaşıyor teslimatı ben alırken sorun olurmu ?

 121. Aykut yildirim

  11/11/2013 at 09:18

  5s siparis ettim teslimat 11-13 kasim dio fakat baska hicbir bilgi yok. Ayrica online destek numarasi gecerli degil, nasil bilgi alablirim?

  • Mustafa Tan

   11/11/2013 at 13:47

   Sabit bir telefondan arayın. Cepten aranmıyor.

 122. Natsue

  11/11/2013 at 11:37

  Kolay gelsin. Ben de Apple Store den sipariş vermek istiyorum ama bazı arkadaşlar 32 gb alınması gerektiğini söylemiş. Cidden 32 gb mı almak lazım?

  • ADNAN FİDAN

   11/11/2013 at 23:41

   Evet 32 gb den asagisi kurtarmaz.2150. Den 16 gb alacaginiza 2450. Den. 32 gb alin. Rahat edersiniz. İleride sorun yasamazsiniz.yeni guncellemelerde rahat edersiniz.

   • Natsue

    13/11/2013 at 18:16

    Çok tşk ediyorum. Karar vermemiştim bir türlü..

 123. belinay

  11/11/2013 at 17:40

  mustafa bey iyi akşamlar bende gold 32 gb almayı planlıyorum renk tam sarımı acaba..bir de bende sabit tlf arıyorum ama çalmıyotr

 124. melis

  11/11/2013 at 18:59

  Tüm iPhone5S’lerin gönderim süresi 1-2 haftaya düşmüş.

 125. Yavuz

  11/11/2013 at 20:44

  5s 16gb uzay grisi 1 kasımda sipariş ettim 11-13 kasım teslim tarihi yazıyor fakat hala ürünler işleniyor yazıyor sitede. size ürün geldiğinde sonraki aşamalar ne sıklıkla değişti gönderim hazırlığı yada gönderildi gibi ibareler geldimi.

 126. Emirhan

  11/11/2013 at 21:28

  Mustafa bey acaba telefon elinize ulaştıktan kaç gün sonra faturayı gönderdiler? Çünkü ben şirket üzerıne alıyorum ve faturayı hemen kullanmak mecburiyetindeyim ve eger gondermezlerse ne yapmalıyım? Teşekkürler.

  • anıl

   11/11/2013 at 23:03

   ben bugun konustum 3 is gunu icinde geliyomus

   • yusuf

    12/11/2013 at 21:09

    ben 10 taksit olarak ödemek istedim fakat kredi kartımdan 2 kez ücret alınmış. birisi provizyonda bekliyor diğeri 12 taksit olarak çekilmiş.

    00800 numaralı telefon uluslararası olduğu için arayamadım. türkiye de arayabileceğim bir numara var mı acaba???

   • Anonim

    16/11/2013 at 09:23

    iphone satın al sayfasında beni arayın seçeneği war onu kullanarak iletişiml kurun

 127. yeşim

  11/11/2013 at 22:39

  ben 6 kasımda sipariş verdim 3-5 hafta gönderim süresi yazıyor. yeni siparişlerde suanda 2-3 hafta gözüküyor benimki daha erken gelirmi acaba ?

  • Anonim

   12/11/2013 at 01:57

   aynı olay bendede mevcut ne olacak simdi 🙂

 128. akif

  12/11/2013 at 00:36

  banka kartıyla alışveriş yapabiliyor muyuz?

 129. burak

  12/11/2013 at 10:51

  arkadaslar apple türkiya storedan 1 kasım günü sipariş verdiğim ıphone 5s telefonun 8 kasım da elime ulastı.ancak kutudan cıkan telefonun ekranı yerine tam oturmamış olacakki bastırdığımda oynuyordu bende aldım ankara genpa ya götürdüm ve servise verdim onlarda değişceğini söylediler yalnız sadece telefonu değiştirceklermiş kutusuz bi şekilde.ankara genpanın müdürü kesinlikle sıfır telefondur kullanılmış olması mümkün değildir diyor swap la ilgili. bu swap telefonlarla ilgili bir sürü muhabbet var internette.bende biraz araştırdım ve sıfır telefon olduğuna kendimi inandırdım.sizcede bu swap telefonlar sıfırmı yoksa ben kendimimi kandırıyorum lütfen bi bilgilendirin.hepinize şimdiden teşekkür ederim

 130. mehmet

  12/11/2013 at 13:22

  mustafa bey, iphone 5s almayı düşünüyorum en cazip fiat apple online türkiye magazası ama tereddütlerim var. mesela;
  1) telefon geldiğinde ben pasaport kaydı yaptırmama gerek var mı? yoksa telefonu açtığımda kullanabilir miyim?
  2) havale fiyatı 2063 tl dio,taksitli fiatı 2149 tl dio. bunun haricinde extra ödeme var mıdır?

  ilgilenirseniz çok sevinirim.

  • dursun

   12/11/2013 at 13:28

   (bu cevaplar mustafa beyin önceki sorulara cevaplarından alıntıdır) pasaport kaydına gerek yok telefonlar turkiyeden aldıgınız alabileceğiniz her telefon gibi kayıtlı gelecek.
   2)havale fiyatı apple store tr sitesinin belirttiği hesap numarasına havale yada eft yapıldığındaki ucretidir. bunu dışında kredi kartlarına (hangi kredi kartları oldugunun bir listesi apple sitesinde mevcut) taksit imkanı var.
   eft yada havale sureci hakkında bilgim yok cunku kendim kredi kartına taksitli olarak aldım

 131. dursun

  12/11/2013 at 13:24

  müsteri hizmetlerini aradım.
  2-3 kasım tarihinde alınan siparişlerde bir sıkıntı oluşmuş stok durumu gözetilmeden herkese 11-13kasım tarihi verilmiş.bugun gun içinde stok durumu siparişler karşılaştırılacak ve bazı bekleyenlere yarın bazılarına da önümüzdeki hafta içi telefon gonderilecekmiş.bu konu hakkında bugun ilgili arkadaşlar(geç mi gelecek normal mi gelecek)mail alacağımız söylendi apple müşteri hizmetlerinden.

  • Kamil

   12/11/2013 at 13:59

   Sadece 11-13 kasım tarihi verilenlere mi bilgilendirme yapılacakmış yoksa örneğin 12-14 tarihi verilen ya da 13-15 i verilenlere de mi bilgilendirme yapılacakmış? Yani kısacası, telefonu bu hafta bekleyen herkese mi bilgilendirme yapılacakmış yoksa sadece 11-13 ü tarihi verilenlere mi?

   • dursun

    12/11/2013 at 14:26

    açıkçası sormadım 12-14 dedikleriniz ne olacak diye.ama bugun bi guncelleme olacaksa bi duzeltme yapılacaksa 12-14 bekleyenler için de bugun olur o duzeltme diye dusunuyorum

    • Batu

     12/11/2013 at 15:14

     Dedikleri tarihte gonderemiyorlarsa telefonun yanına güzel bir kılıf eklesinler bari 🙂

  • ümit

   12/11/2013 at 15:52

   gönderilerde bir sıkıntı olduğu kesin. apple türkiye’de store açtı gibi görünse de aslında çağrı merkezi filan almanya apple’a bağlı. hiçbir şekilde gönderi hakkında geç kaldı ya da erken gelecek gibi bir şey söylemiyorlar. sadece gelecektir, yarın da bir arayın gibi şeylerle geçiştiriyorlar. ben de siparişimi 1 kasım öğleden sonra verenlerdenim, aynı anda sipariş ettiğim kılıf 2 gün sonra elime ulaşmasına rağmen telefonda hala 11-13 kasım tarihleri arasında gönderilecektir ibaresi görünüyor.

   • ümit

    12/11/2013 at 15:54

    hatta sayfada takip işlemi görünmese bile telefonun gönderilebileceğini bile belirttiler. yarın elimde olması gereken kargonun bugünden yola çıkması gerektiği düşünüldüğünde ortada bir sıkıntı olduğu ve gecikme yaşanacağı aşikar. bu yüzden eğer istediğiniz rengi bulabiliyorsanız hiç apple store ile uğraşmayın 50 tl fazla verin 10-15 gün beklemeyin derim…

   • Enes

    12/11/2013 at 16:54

    Gönderim hazırlığında şu anda kardeş heycan yok panik yok hepimiz kavuşacaz 5s imize;)

    • dursun

     12/11/2013 at 17:44

     evet gördüm rahatladım sonunda level atlayabildi telefon:)

  • yusuf

   12/11/2013 at 21:16

   benden 2 kez ücret almışlar. ingilizcem olmadığı için 00800 uluslararası telefonu arayamıyorum.

   müşteri hizmetleri için Türkiye de arayabileceğim bir telefon numarası var mı?

   • Kamil

    12/11/2013 at 22:17

    00800 le başlayan numarayı arayınca türkçe konuşan operatör bağlanıyor. 00800 lü numarayı arayın.

   • Kamil

    12/11/2013 at 22:22

    Bu arada, sabit hattan (ev telefonu) aramanız gerekmektedir 00800 lü numarayı. Cep telefonundan aranmıyor çünkü.

    • yusuf

     12/11/2013 at 22:27

     bu uluslararası numara umarım çok fazla ücret almıyorlardır!

     • Kamil

      12/11/2013 at 22:37

      O Numara Ücretsiz hat diye biliyorum.

     • hüseyin öksüz

      14/11/2013 at 23:27

      00800 demek kim ararsa arasın karşı tarafa fatura yazar.yani arayan kişiye hiç bir şekilde fatura yazmaz.bunu yapan şirketler müşterilerinin kendilerini rahatça araması içindir.
      dışardaki herhangi bir ankesörlü telefondan hemen arayabilirsiniz.

 132. Enes

  12/11/2013 at 16:53

  Arkadaslar 11-13 kasım olanlar gönderim hazırlığında şu anda yeni oldu bi kaç güne gelir artık girip bakın herkesde öyle olmuş mu acaba

  • Kamil

   12/11/2013 at 17:32

   İyi, sizler için sevindirici haber 🙂 benimki de 12-14 gözüküyor ama benim hesabımda hala ürün işleniyor diyor 🙁

   • su

    12/11/2013 at 18:26

    Merak etme bendede aynisi.ne islemekmis anlamadim :))

    • Hüseyin

     12/11/2013 at 18:45

     Aynen 11-13 kasım olanlar bu gün göderim hazırlığına düştü:)

     • Enes

      12/11/2013 at 20:48

      Gönderildi mail ve msj geldi ups kargo

      • ynr

       12/11/2013 at 23:33

       gönderim hazırlığından ne kadar süre sonra gönderildi telefonun acaba?

   • Batu

    13/11/2013 at 00:04

    Benim de 12-14 gonderim hazırlığında gözüküyor

 133. Alper

  12/11/2013 at 23:25

  Mustafa Bey,
  Genelde cihazları ABD’den getirdirdiniz bir şekilde. Bu sefer TR’den almanızda Online Store deneyimini görmek mi var sadece, yoksa başka nedenleri de var mı. Ben de ya ABD ya Türkiye arasında kararsızım peşin alım için. 550-600 TL gibi bir fark var. Sizin fikrinizi ve tavsiyenizi merak ettim. Teşekkürler.

  • Mustafa Tan

   12/11/2013 at 23:36

   Aslında 2007 yılında aldığım ilk nesil iPhone dışında hiç Amerika’dan cihaz getirtmedim.

   iPhone 3G, 3GS ve 4’ümü Türkiye’den aldım. iPhone 4S ve 5’i Avrupa’dan getirttim, ilk çıktığı gibi inceleyenilmek için.

   Fakat pasaport kaydı hep sorun ve zahmetli oluyordu. Bu sene hem iPhone 5s’i hemen aldıramadık hem pasaport yoktu boşta. Bir de garanti konusu nedeniyle yurt dışından almak da çok istemedim.

 134. Nurettin

  13/11/2013 at 00:37

  Merhaba Mustafa bey ;

  iphone 5s 16gb ı 2149 tl ye aldınız.pasaport kaydı da yok.
  peki gümrük verigisi benzeri ek bir ödeme yaptınız mı ?
  sadece 2149 tl kredi kartıyla ödeyerek cihaza sahip olabilecek miyiz ,yoksa ek ödemeler yapmak mı gerekiyor ?

  • Mustafa Tan

   13/11/2013 at 08:37

   Elbette gümrük vergisi ödemedim ayrıca. Diğer online sitelerden veya elektronik mağazalardan bir iPhone alınca nasıl ayrıca gümrük vergisi ödemiyorsak bunda da ödemiyoruz. Fiyat ne yazıyorsa o.

 135. Kamil

  13/11/2013 at 13:41

  11-13 teslim tarihi gözüken ve dün gönderimi yapılan arkadaşların eline ulaştı mı iPhone 5s leri 🙂 ?

 136. anıl

  13/11/2013 at 15:20

  5s alanlar 5 ile yanyana koyup parlakligi acip ekran rengini test edebilirler mi acaba ? benimki sarı o yuzden 5 e gore daha sarımsı bi renk

 137. anıl

  13/11/2013 at 15:21

  5s alanlar 5 ile yanyana koyup parlakligi acip ekran rengini test edebilirler mi acaba ?

  • Onur

   19/11/2013 at 20:59

   Anıl bey ben denedim benimki sarımsı 5 e göre neden acaba bu.

 138. ynr

  13/11/2013 at 21:40

  telefon gönderildi maili geldi fakat teslimat 21 kasıma çıktı daha erken gelme ihtimali olabilir mi?kendimizi 12-14 e göre ayarladık gebzeden geldiği de yazıyor neden 1 haftayı buluyor ki gelmesi telefonu ulaşanlar gönderildikten ne kadar süre sonra geldi bilgi verebilir misiniz

  • Kamil

   13/11/2013 at 21:50

   Telefon bugün gönderildiyse muhtemelen yarın gelir, en geç cumaya gelir bence. Yani kesin konuşmayayım ama 1 haftaya kalmaz bence.

   • ynr

    13/11/2013 at 22:00

    peki gönderim adresini değiştirsem teslimat süresini daha da uzatırlar mı:)

    • Kamil

     13/11/2013 at 22:14

     Muhtemelen teslimat süresi uzar 🙂

   • dursun

    13/11/2013 at 22:34

    dun gonderiliyor dedi bugun geldi

    • ynr

     13/11/2013 at 22:37

     dursun bey peki maildeki teslimat tarihinden önce mi geldi?kamil bey teşekkürler

     • dursun

      14/11/2013 at 09:00

      maildeki teslimat tarihi 14ü yazıyordu.ups kargoyla geldi.kargonun sitesinden kargo takibi yaptım.antalyaya geldiğini gördüğümde kargonun burdaki şubesini arayıp rica ettim yarın göndercektik ama ayarlayalım dediler.göndermeslerdi ben kendim gidip alacaktım yine dün almış olacaktım.

 139. ayşe

  14/11/2013 at 13:19

  merhabalar faturanız elinize geçti mi acaba?

 140. yusuf

  14/11/2013 at 17:50

  2149TL iphone 5s i 10 taksitle almama rağmen 12 taksit olarak hesabımdan kesmişler. daha kötü olansa 2149TL açık provizyonda 6 günden beri durmakta bu yüzden kredi kartımın limitini geçtiği için kartımı kullanamıyorum.

  bu konuda bilgisi, tecrübesi olan varsa lütfen paylaşsın.

  müşteri hizmetlerini aradım fakat çözüm bulamadım. ilgileneceğiz diyorlar ama şimdiye kadar bir değişiklik olmadı.

  • yusuf

   15/11/2013 at 13:21

   müşteri hizmetlerini 7 kez aradım bilgilerimi aldılar ilgileneceğiz dediler ama hala kredi kartımda bir değişiklik olmadı.

 141. salih sargın

  14/11/2013 at 22:00

  arkadaşlar faturası gelen var mı? geldiyse kaç gün sonra geldi. 05.11.2013 tarihinde iPhone 5s Case – Bej teslim aldım. fatura gelmedi hala.13.11.2013 tarihinde de IPHONE 5S GOLD 16GB teslim aldım. bunun faturası ne zaman gelir Allah bilir artık.iade ve garanti için orjinal fatura istiyor malı gönderirken yanında göndermiyor.kes faturanı da gönder yanında. bize yana döne fatura aratıyorsun.ya elimize geçmezse ne olacak bizim aletlerin garantisi? uğraş dur mahkemeyle:))))

  • Mustafa Tan

   14/11/2013 at 22:29

   Yaklaşık 1 hafta sonra geliyor. Benim ilk aldığım üründe (şarj kablosu) bir hafta sonra geldi. Fakat kurye veya kargo ile değil klasik posta ile geliyor. Posta kutunuzu kontrol edin.

   • salih sargın

    14/11/2013 at 22:38

    tşkrler mustafa bey hergün bakıyorum posta kutusuna inşaallah bir sakatlığa gelmeyiz.sizin Apple storedeki sipariş takip sürecinde faturanız gönderildikten sonra tamamlandı mı yazıyor.benimkinde hala gönderildi sürecinde.tşkrler

 142. can

  15/11/2013 at 15:26

  Ben apple store türkiye ile online sohbet gerçekleştirdim. Sorduğum soru; İphone 5sler genpa, teleservice mi diye sordum ve aldığım cevap.. 2side değil sadece apple sorumluluğunda denildi.

 143. Kemal

  15/11/2013 at 19:20

  Mustafa bey,
  Amerika garantili iphone 5 e sahibim.ve güç tuşu tutukluk yapıyor.konuyla ilgili ülkemizde garanti kapsamında yapılacabilecek bir uygulama var mıdır? Görüş ve önerinizi alabilir miyim?

  • Mustafa Tan

   15/11/2013 at 20:10

   Henüz yok maalesef.

  • Kemal

   15/11/2013 at 20:24

   Tahmini öngörünüz var mı?

 144. Orkun

  15/11/2013 at 23:37

  Bir kaçgun once 5s siparişi verdım başka sitelerde arkdaşlar sipariş onayı geldıkten sonra iletişim numarasını arayıp irtibat kurmak gerektğini sölemişler böyle birşey varmı?siparişten verdikten sonra herhangi bir işlem yapmak gerekiyormu?

  • Mustafa Tan

   15/11/2013 at 23:40

   Kendi kredi kartı ile sipariş vermeyenlerle görüşmek istiyorlar.

 145. Hakan

  16/11/2013 at 10:30

  5s siparişi veren arkadaslar siparişiniz hepinizinde zamanında geldimi süresi gecen oldumu hic

 146. Şeref

  16/11/2013 at 12:54

  Garanti belgesi sonra gönderiliyor diye duydum peki satın alanlar garanti belgeleri geldimi ?

  • Ahmet

   16/11/2013 at 19:03

   6 Kasım’da sipariş verdim tahmini teslimat süresi olan 15 Kasım’da elime gecti

 147. murat

  16/11/2013 at 13:19

  ALLAH KİTAP AŞKINA BİRİ BENİ ARASIN YADA BANA NUMARASINI YAZSIN SİPARİŞ VERİYORUM KREDİKARTI BİLGİLERİNİ GİRİYORUM YUKARDA KIRMIZI YAZILR ÇIKIYO OLMADI BİLMEM NE DİYOR BEN BU APPLE NIN.ARIYORUM TELEFON YANLIŞ DİYOR MESAJ YOLUYLA NASIL ULAŞICAM BUNEDİR YA PARAMIZLA ALICAĞIZ BURDA YOK YALOVA .BU BENİM NUMARAM VARSA İNSAN EVLADI ALLAH İÇİN ARASIN BENİ 0536 700 00 04 ADIM MURAT

  • Mustafa Tan

   16/11/2013 at 13:34

   Sabit hattan arayın. Cepten arayamazsınız.

   • Şeref

    16/11/2013 at 13:36

    yurt dışı numarasımı o yoksa bildiğimiz 0800 lü müşteri destek hattımı

    • Mustafa Tan

     16/11/2013 at 13:53

     Ücretsiz yurt dışı hattı. Fakat sadece sabit hatlardan aranabiliyor.

 148. Mert

  16/11/2013 at 14:38

  Merhabalar Mustafa Bey,

  Turkcell mağazasından alından iphone 5s,zorlu center’da açılacak olan apple store bünyesindeki servisten faydalanabiliyor muyuz?Acaba apple aracı ile alınan iphone’lar için servis sağlamama gibi bir durumu olabilir mi?

  • Mustafa Tan

   16/11/2013 at 15:16

   Zorlu AVM’de açılacak olan servis değil mağaza. Oraya cihazınızı götürdüğünüzde servis hizmeti nasıl olacak göreceğiz.

   • Mert

    16/11/2013 at 16:32

    Store cok katli olacagi icin.,cevahir avm teknosadaki gibi servisi de bunyesinde barindirabilecegini dusunuyorum (katlardan birinin arka kismi servis bolumu) cevabiniz icin tesekkur ederim 🙂

 149. Cüneyt daşdemir

  16/11/2013 at 20:41

  Mustafa bey 8 kasımda apple dan iphone 5s aldım fakat hala faturası gelmedi?apple ın 0800 le baslayan numarasını aradım ama telefona ulasamiyorum.lütfen yardım edin.ayrıca eski telefonum iphone 4 ü kardesime verdim ona baska bir hesap actık fakat bu seferde benim iphone5 in kullanici sifresini kabul etmiyor.email ile sifirlama sifresi istedim gondermiyorlar.ortada kaldim.lutfen yardim edin

 150. Hakankaa82

  16/11/2013 at 22:00

  Ürününüz gönderildi diyor ups kargo ile ama bakıyorum gönderi takipten yok diyor boyle bir referans numarasına gore ups kargo gönderi takipte varmi fikri olan arkadaslar

 151. Hakankaa82

  16/11/2013 at 22:02

  Gelen maile gore bakıyorum ama birsey bulamadım ups kargoda

 152. ilknur

  19/11/2013 at 00:58

  ben şunu merak ediyorum apple ın kendi online sitesinde satılan iphone 5sin diğer alışveriş sitelerinden daha düşük fiyatta olmasının nedeni nedir? siparişimi bizzat apple online sitesinden vermek istiyorum fakat bu diğer sitelerle aradaki fiyat farkı kafamı kurcalıyor. Ayrıca iphone 5s bize kilitsiz olarak gönderiliyor değil mi? normal sim kartımı kestirip iphone 5s modele taktığım zaman çalışmaz ya da bir sıkıntı olur mu?

  • Mustafa Tan

   19/11/2013 at 08:47

   Bunun nedeni direkt Apple’ın kendisinin satması, araya bir aracının daha gitmemesi 🙂

   Talep çok, ürün az olunca fiyatı arttırır aracılar. Bayilerde 2600 TL’ye kadar çıkıyormuş 5S’in fiyatı ürün olmadığı için.

   Fakat Apple’ın kendisi bunu yapamaz.

   Ayrıca Apple’ın online store’da sattıkları elbette kilitsiz (unlocked) Zaten Türkiye’de SIM kilitli cihaz satışı yasak.

   • Ozkan

    19/11/2013 at 23:00

    Teşekkürler Mustafa bey

   • Omerfaruk

    05/03/2014 at 15:11

    Merhabalar mustafa bey,
    Bu gün işyerimde masamdan telefonu istemeden düşürdüm. Daha sonra farkettimki ekranımda çatlama oluşmuş çok dikkatli bakmadan anlaşılmıyor jelatinden dolayı. Bu durum ben çok Huzursuz etti buyüzden garantinin bu konudaki tavrını merak edip size sormak istedim. Geri dönüş yaparsanız çok memnun olurum.iyi çalışmalar.

 153. Ozkan

  19/11/2013 at 19:53

  Cihaz bu gün geldi teleservice ve genpa web sitelerindenimei sorgulama yaptım ikisinde de kayıt bulunamadı

  Şimdi servis ihtiyacı olursa nereye götürücez bilmiyorum:(

  • Mustafa Tan

   19/11/2013 at 20:11

   Yukarıdaki yazımızı okuma fırsatınız olmadı sanırım. Garanti belgesinde yazan firmalara götüreceksiniz.

   Genpa ve TeleService’te kaydı tabii ki çıkmaz. Çünkü onların sattıkları bir cihaz değil. Apple’ın direkt kendisinin sattığı bir cihaz. Fakat siz götürünce hizmet verecekler.

 154. ibrahim

  20/11/2013 at 20:56

  merhabalar sitenizde gerçekten çok yararlı bilgiler buluyorum sormak istediğim alınan iPhone 5Slerin kaskosunu nasıl yapıyoruz veya nerelere yaptırabiliriz bunun hakkında bilgi verebilir misiniz teşekkür ederim

 155. Sermerser

  20/11/2013 at 21:59

  Apple tr dan şu anda 5s gold siparişi verdim havale bekleniyo ancak merak ettiğim birşey var aldığım cihaz burda hattımı taktığım anda çalışacak mı korkum şu apple tr açılmadan bir arkadaşım almıştı ve burda kilitliydi pasaport bulması gerekti hattımı taktığımda cihazı açtığım anda arama yapabilecekmiyim kapanma riski olmadan

 156. mustafa ş.

  20/11/2013 at 22:18

  merhabalar mustafa bey ben zamanında pasaport kayıtlı htc one x kullandım çok sorunlar yasadım aynı durumları tekrar yasamak istemiyorum. Gidip mağazadan ıphone5 almayı düşündüm ama apple ın kendi sitesini görünce daha cazip geldi tek aklıma takılan sorun garanti koşulu ben cihazla ilgili bir sorun yaşarsam garanti sürecinde nasıl bir durumla karşı karşıya kalırım…

  • Mustafa Tan

   20/11/2013 at 22:37

   Nasıl bir sorunla karşılaşmaktan korkuyorsunuz tam olarak ?

   • Anonim

    01/12/2013 at 12:16

    bende sizinle aynı endişeyi paylaşıyorum.genpa ya mail attım,apple store dan alınan ürünlere teknik hizmet veriyormusunz diye,cevap olarak cihazın imei numarasını istediler,net bir cevap değildi benim için.pazartesi günü teknik servisin yerine gidip yüzyüze görüşücem.alcağım yanıta göre sipariş vericem.

  • mustafa ş.

   21/11/2013 at 19:28

   cihazda olası bir arıza durumunda yazılarınızda belirtmiş olduğunuz teknik servislerinin cihaza müdahele etmemeleri gibi sorun

 157. Mustafa

  22/11/2013 at 14:50

  Merhabalar,
  Emeğiniz için çok teşekkürler.Ben de az önce bi 5s gold rengi sipariş verdim. Merak ettiğim soru: Cihaz kutusu tamamen jelatinli geliyor değil mi? Yani gümrük veya içine garanti kağıdı koyma gibi nedenlerden dolayı açılıyor mu?

  Teşekkürler
  Mustafa N.

 158. Burcu

  22/11/2013 at 14:50

  Faturası sonra geldi mi kargoyla mı gonderiyorlar sipariş vericektim aklıma takıldı:/

  • Mustafa Tan

   22/11/2013 at 15:01

   Normal posta yoluyla sonradan geliyor ve 15 günü bulabiliyor.

 159. Ali Kemal

  22/11/2013 at 23:34

  İyi günler. Ben de az önce 5s siparişi verdim. Normal bi şekilde aldım ama 12 taksit yapılıp yapılmayacağı sorulmadı. Acaba taksit yapılmış mıdır? yapılmamışsa iptal edebilir miyim ? Bi de ürünün alınabilmesi için o kişinin mi orda olması gerek?

 160. Şenol Karahasan

  23/11/2013 at 00:45

  Apple UPS ve TNT olmak üzere 2 farklı kargo şirketi ile anlaşmış gözüküyor. (Çünkü geçen gün şarj kablosunu UPS getirmişti, bu sefer iPhone 5s’i ise TNT getirdi. Cümlesinde biraz kafam karıştı şarj kablosu kutunun içinden çıkmıyormu yada ben yanlış anladım.

  • Mustafa Tan

   23/11/2013 at 08:34

   Elbette çıkıyor 🙂 Ben ayrıca bir şarj kablosu daha sipariş etmiştim araç için.

   • Şenol Karahasan

    25/11/2013 at 23:39

    Vermiş olduğun cevap için teşekkür ederim. Bir sorum daha olacaktı ben Apple Store’dan 16GB Altın renkli 5S almayı düşünüyorumda ilk çıkan partideki telefonlarda batarya sıkıntısı varmış ve Apple bu sıkıntıyı kabul etmiş (sıkıntı Apple’ın dediğine göre ilk çıkan partide varmış.) benimde kafamı kurcaladı siz nette benden daha aktif olduğunuz belli size sorma gereksinimi duydum sizce ne yapmalıyım şimdi alayım mı telefonu yoksa biraz daha bekleyeyim mi? (ÇOK TEŞEKKÜRLER)…

    • Mustafa Tan

     25/11/2013 at 23:42

     Türkiye hiç bir zaman ilk partileri alamıyor.

    • Şenol Karahasan

     28/11/2013 at 00:36

     Eyvallah Kardeşim

    • Şenol Karahasan

     28/11/2013 at 00:37

     Teşekkürler

 161. mümtaz

  23/11/2013 at 22:11

  hocam ben kayseride garantisi var mı bunu öğrenmek istiyorum garanti belgesi üzerinden ulaşabileceğim adreslerde kayseri var mı acaba

 162. Mustafa N.

  24/11/2013 at 12:44

  Merhabalar Mustafa Bey,
  Emeğiniz için çok teşekkürler.Ben de 2 gün önce bi 5s gold rengi sipariş verdim. Merak ettiğim soru: Cihaz kutusu tamamen jelatinli geliyor değil mi? Yani gümrük veya içine garanti kağıdı koyma gibi nedenlerden dolayı açılıyor mu?
  Teşekkürler
  Mustafa N.

  • Mustafa Tan

   24/11/2013 at 13:03

   Kutusu elbette açılıyor ülkemizdeki belgeler için fakat bu işlem Türkiye’deki Apple tarafından yapılıyor merak etmeyin. Çindeki fabrikalarda her ülke için önceden kutulama yapmalarına imkan yok.

   Her ülkede ayrıca o ülke için gerekli belgeler yerleştiriliyor.

 163. burak

  24/11/2013 at 18:28

  ben 17kasım da siparişimi verirken teslımat tarıhını 4-10aralık arasında gösterıyordu.daha sonra bu tarıhlerı öne cektıler.ancak bana 19 kasımda söyle bır maıl geldı’siparişinizin teslimat tarıhı 27 kasım 4 aralık arasında olacaktır.su numaraya ulaşıp onaylamanız gerekmektedır.6 iş gunu içinde geri dönüş yapmazsanız siparişiniz iptal olacaktır.telefon numarasına seslı mesajda bırakabılırsınz.’ ben aradım ancak bıre bır konusamadım.seslı mesaj bıraktım.su an ne olacak gercekten bılmıyorum.bilgilendirirsenız sevınırım?

 164. Ogun

  24/11/2013 at 19:35

  çok kararsız kaldım lütfen yardım edin.. online store dan 5s gold almalımıyım yoksa hiç bulaşmasam mı?

  • Mustafa Tan

   24/11/2013 at 19:44

   Hangi konuda kararsız kaldınız ?

   • Ogun

    26/11/2013 at 20:15

    yani kimlerinin 3 gün içinde gelmiş ama bazılarının 2 hafta da gelmemiş o konuda kararsızım

    • Ogun

     26/11/2013 at 21:17

     şuan sitede 1-2 hafta diyor ama bu sürede teslim edileceğine emin değilim?

 165. fatih topaloglu

  25/11/2013 at 11:03

  Mustafa Bey merhaba,

  Arkadasim Amerikadan %s gold getiriyor benim icin. Orada 148 $ karsiliginda 2 yillik garanti satinalinabiliyormus, bu garanti TR de gecerli midir? Diger sorum ise Apple Amerikada bu hafta worldphone adinda iphone 5s cikarmis simfree olarak. Unlocked mu yoksa simfree mi benim acimdan avantajli olur?

  Tesekkurler,

  • Mustafa Tan

   25/11/2013 at 11:13

   Henüz geçerli değil yurt dışından alınan iPhone’ların garantisi Türkiye’de.

   Unlocked ve SIM free zaten aynı şey demek. Yani dünyadaki tüm operatörlerin SIM kartları ile çalışır demek. Bu arada Amerika’daki T-Mobile için satılan iPhone’lar zaten unlocked’dı.

   • fatih topaloglu

    25/11/2013 at 11:18

    Arkadasim unlocked olarak satinalmis, cuma eline gececek, bana siparisi iptal ederek T-mobile alabilecegini soyluyor. Anladigim kadariyla ikisi arasinda Turkiyede kullanim acisindan bir fark yok. Dogru mudur?

    • Mustafa Tan

     25/11/2013 at 11:34

     Evet yok. İkisi de unlocked.

 166. mustafa ş.

  25/11/2013 at 22:29

  merhabalar Mustafa bey ben yazılarınızı okuduktan sonra ıphone 5s gold siparişi verdim ürün daha beklemede renk olarak gold aldığınıza pişman oldunuzmu acaba renk olarak beklentinizi karşıladımı renk çok parlak mı yoksa daha softmu acaba…yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ediyorum..

 167. emre a.

  26/11/2013 at 20:55

  merhaba ben appstore üzerinden iphone 5s siyah almayı düşünüyorum
  iphone 5s türkiye kayıtlı mı?olacak dili türkçe mi olacak ankarada garanti geçerli mi? fatura adresiyle teslimat adresi farklı isimler ve adresler farklı olabilir mi?

  • Mustafa Tan

   26/11/2013 at 21:37

   Sorularınızn cevabı aşağıdaki yazımızda mevcut:

   http://www.iphoneturkey.com/2013/11/apple-turkiye-online-store-hakkinda-sik-sorulan-sorular.html

   Fakat ben sırasıyla yine de cevapladım kısaca:

   1) Elbette kayıtlı
   2) Elbette Türkçe olacak. Çinden veya Brezilyadan da alsanız içinde Türkçe ve diğer tüm diller mevcut.
   3) Evet farklı olabilir.

   • emre a.

    26/11/2013 at 23:21

    cevaplarınız için teşekkürler linkte yazılanları okudum yanlız 3 sorum var ben üniversite okuyorum eğitim indirimi iphone 5s için geçerli değil heralde yada geçerlimi ? eğitim linkine girdiğimde fiyat düşmüyor
    lazer yazı iphoneler için geçerli değil mi ?
    birde sizce hangi kargoyu seçmeliyim ups mi tnt mi?

 168. Ogun

  26/11/2013 at 22:15

  benim bir sorum daha olacaktı.. telefonu taksit ile alırsam cihaz elime geçtikten sonra mı ödeme başlayacak? ve kargo gecikirse almadan iptal edebilir miyim?

 169. Hazz

  27/11/2013 at 12:24

  Ben bu apple online storeda taksit seçeneği göremedim tek ödeme çıkıyor yani kart türünüde seçememiyorum tıklanmıyor üstüne neden ;? Şimdiden teşşekürler.

  • Ali Kemal

   27/11/2013 at 21:38

   Kart numarasını yazmaya başlayınca kartın türünü otomatik olarak gösteriyor zaten altta da taksit seçenekleri çıkıyor 12 taksite kadar

 170. Mehmet mutlu

  28/11/2013 at 18:49

  Ürün geldiği zaman kargoyu getiren kişinin yanında paketi açıp kontrol etmek gerekiyormu herhangi bir eksiği varsa görmek için

  • furkan

   28/11/2013 at 22:15

   Urun kapalı geliyo zaten arkasındaki etiketleri kontrol et eksik varsa apple a bildir kargocunun ilgileniceğini sanmam. Telofonun kutusuda jelatinli çıkar zaten

 171. furkan

  28/11/2013 at 20:55

  Apple galiba rekor kırdı 3 günde geldi talefonum. 25 kasım akşamı sipariş verdim bugun yani 28 kasım elime ulaştı

  • CEM

   28/11/2013 at 23:51

   nasıl geldı oyle 25 kasımda sıparıs verıpte 28 kasımda hayret bısey ya ben 10 kasımda verdım sıparısı bugun ayın 28 ı olmus daha yenı sıparısınız kargolanmaya hazır mesajı geldı ardından kargoya verıdı tahmını teslımat tarıhı 6 aralık yazıyor 6 aralıga kadar ben hergun bırer kere gıdıp gelsem 6 kere amerıkaya gıdıp gelırım ya nasıl bır kargo hızmetı bu 7 gunde gelıcek super valla

  • CEM

   28/11/2013 at 23:59

   Bırde mustafa ben ılk defa ıpone 5 s gold sıparısı verdım ılk defa ıpone kullanıcam daha oncekı telfonum nokıa n 900 modelı bır telefondu lınuks ısletım sıstemıne sahıp bır telefon oldugundan acık kaynak kodlu ıstedıgın bır uygulamayı yukleyebıldıgımız bır telefondu wındows vısta dahı yuklenıyordu fakat rahmetlı oldu artık telefon ozelıgı calısmıyor dıger her ozellıgı calıssada hucresel modem arızası olarak telefon acılıyor.Gelelım konumuza bu yenı ıpone 5 s de ıcındekı ınternetı waılasla laptopa yayın yapıcak programı varmı ıstedıgımız bır oyunu mesela need for speed carbon, fıfa 2013 yukleyebılırmıyız ,emaıl alıp gonderme ozelıgı varmı,bırde en cok lazım olan tum sıtelerden vıdeo acıp ızleyebılırmıyız eskı n 900 de flash 10 programı bıle yuklenıuyordu yasaklanmıs sıteler dahıl tum sıtelerden vıdeo ızleme mumkundu takılmadan ah emektar n 900 um ah umarım senın yaptıklarını ıpone 5 s yapar

  • Ali Kemal

   29/11/2013 at 00:54

   5s tahmin bile edemeyeceğin şeyler yapıyor sen merak etme

   • Murat Demirci

    30/11/2013 at 14:16

    Aynen

 172. FCANTEZ

  29/11/2013 at 11:32

  gönderilen fatura kdv li mi kesilmiş türkiyeden mi
  yoksa apple kendi yurtdışı faturası mı acaba ?
  şirketler için gider gösterilmesi bakımından soruyorum

 173. Ali Kemal

  29/11/2013 at 15:51

  Arkadaşlar 28 kasım perşembe günü öğlen 5s gümüş 16 gb sipariş ettim ve Cuma günü öğlen elime ulaştı. Ben bile inanamadım. Apple a çok teşekkürler

 174. mustafa ş.

  29/11/2013 at 17:07

  arkadaşlar yanlış yaptığım birşeymi var acaba bende ürünler işleniyor demekte teslimat tarihide 29/11/2013-06/12/2013 gözüküyor

  • CEM

   03/12/2013 at 01:44

   sıparısın gonderım tarıhıne bır kac gun kalana kadar bu oyle kalır.Sonrada sıparısınız gonderıme hazırlanıyor yazısı cıkar ve aynı gunde kargoya verılır kargoya verılınce cep telefonuna mesaj gelıyor zaten1 gun ıcındede gelıyor

 175. Hojadurdy

  30/11/2013 at 14:22

  Merhaba, ben Apple store’dan İphone 5S 32GB uzay grisi sipariş vermek istiyorum. Sizden sormak istediğim taksitle ödemede telefonu Aldıktan sonramı başlıyor

  • alper şahin

   03/12/2013 at 00:03

   hayır ilk hesap kesim tarihinde ekstrene yansır.

 176. Mustafa Uğur

  03/12/2013 at 00:21

  merhabalar bende apple store dan iphone almak ıstıyorum fakat iphone alabılmem ıcın oncelıkle bır apple hesabı olusturmam gerekıyor fakat bır turlu bu hesabı olusturamıyorum bulundugum ılce adını kabul etmıyor sureklı hata verıyor eğer bi bilginiz var ise yardımcı olabılırsenız sevınırım şimdiden teşekkürler

  • Mustafa Tan

   03/12/2013 at 00:32

   Ne yazmaya çalışıyorsunuz tam olarak ?

   • Mustafa Uğur

    03/12/2013 at 00:40

    bütün bilgileri eksiksiz dolduruyorum fakat sürekli ilçe kısmını kırmızı hata vererek tekrar doldur diyor Küçükçekmecede oturuyorum .. bir türlü ilçe yi onaylamıyo nerede hata yapıyorum anlıyabılmıs degılım ss aldım http://u1312.hizliresim.com/1j/3/v41rn.jpg

    • Mustafa Uğur

     03/12/2013 at 14:22

     mustafa bey bi cevap vermedıgınıze göre bi bilginiz yok sanırım sizler problem yasamadınız galiba hesap olustururken ?

  • CEM

   03/12/2013 at 01:41

   Benım ıpone geldı cuma gunu super telefon İlce adı hatası veren arkadas bende uye olurken bu seklılde hata verdı yapman gereken http://www.apple.com seklınde yanı dırek apple amerıka sıtesınden gırıp formu doldurursan kusursuz hatasız ılce hatası cıkmadan yapabılırsın.ıngılıcen ıyı degılse apple turkıye sıtesını acıp ne nerde kafana yaz aynılarını orda yap.ben bu sekılde yaptımda ancak oldu benıde cok sınır etmıstı sıparıs verırıken sureklı ılce gırın deyıp duruyordu ılce gırdıgım halde.zaten bılgılerını gırıp kaydettıkten sonra dılı degıstırıp sıparıse devam edersınyada apple turkeye olarak oturumunu acarsın

 177. CEM

  03/12/2013 at 01:49

  kapatılmıs sıtelerı ıpone 5 s den nasıl ızlerız pc ıcın hotstop shıeld vardı bu ıpone 5 s ıcınındırılırmıkı yoksa dns ayarlarınımı degıstırcez .hem wılasla hemde 3 g ıle gırıste cozum olurmu.bıyerde okumustum dns degıstırmek sadece waılas ıcın ıse yarıyormus 3 g ıcın jelıbrek yapmak lazımmıs dıye duydum ama bılgılerınızı alayım dedım

  • CEM

   03/12/2013 at 01:54

   Herkeze apple.com.tr sıtesınden almalarını tavsıye ederım hem garantılı hemde apple dırek kendı sattıgından ıstedıgın renk secenegınle en uygun fıyata alıyorsunuz ben banka havalası ıle pesın 2063 lıraya aldım medıamarkta 2459 lıra goldda 2399 lıra bımekste 2299 lıra ustelık altın rengı yok fark ortada karar sızın 😀

   • CEM

    03/12/2013 at 02:00

    2063 Liraya apple sıtesınde almam cok ıyı oldu 2014 ekım ayında ıpone 6 cıktıgında bızım ıpone 5 s elektronık magazalarında anca 2200 lere ıner 😀 bızde ıpone 6 alırken 2000 lıraya okutur 63 lıra zararla tekrar apple sıtesınden aynı paraya ıpone 6 alırız 😀 bu devırde arastırmacı olcan ne nerde ucuz hesabını bılecen dımı ama 😀

 178. CEM

  03/12/2013 at 09:50

  Mustafa hocam gunaydın ben ıpone 5 s e skypı ındırdım skypının kendı sıtesındenfakat çince kuruldu yazıların hepsı çince yazıyor acaba yanlısmı ındırdım deyıp kurudugumu sıldım bu sefer ıtunesten ındırdım yıne çince kuruldu uygulama cok guzel calısıyor karsılıklı goruntulu ve seslı cok net krıstal netlıgınde yapılıyor bu arada cınceyıde cozdum bıraz 😀 Ama bunu nasıl en azından ıngılızce dılıne cevırcez dıllerden turkce var onu tıkladıgım yada baska lısan tıklasamda cıncede kalmaya devam edıyor nasıl duzeltırız tesekurrler

  • ceren

   03/12/2013 at 10:36

   merhaba,bende apple store dan 5s almak istiyorum.siz ıphone u alırken herhangi bir sorunla karşılaşmadız sanırım.şikayetim var. sitesinde birçok kişi apple nın şiparişi izinsiz iptal ettiğinden bahsetmiş.bunları okudukça benimde cesaretim kırıldı

   • Mustafa Tan

    03/12/2013 at 10:43

    Apple neden siparişi iptal etsin durduk yere. Adamların işi para kazanmak, ürün satmadan kazanamaz 🙂 Mutlaka birşey vardır siparişle ilgili, kimse durduk yere sebepsiz birşey yapmaz.

    Ayrıca endişeniz nedir tam olarak? Siparişi iptal etse bile parasını iade ediyor. Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz merak etmeyin.

    • ceren

     03/12/2013 at 11:17

     evet mustafa bey dediğiniz gibi parayı ödeme şeklinize göre iadesi yapılıyormuş.gold da stok sıkıntısı olduğu için sipariş iptalleri olduğu söylendi(sadece duyumdur).benim endişem izinsiz iptal edilmesi.para iadesi olsa bile kart limitinin boş yere işgal edilmesi.ocakta istanbul da store mağazısının açılacağı söylendi.belki biraz bekleyip ordan alınabilir.teşekkür ederim

     • CEM

      05/12/2013 at 02:55

      ceren hanım oyle bır sey yok onlar dede korkut hıkayelerı apple asla sıparıs ıptal etmez stokta yoksa ılerıde verdıgı bır tarıfte teslım eder yıne eder asla elımızde bu renk yok şu renk olsunmu dıye sormaz ne ıstersenız o gelır merak etmeyın bu dede korkut hıkayalerınede ınanmayın 😀

     • CEM

      05/12/2013 at 03:00

      AYRICA BOSUNA OCAK AYINA KADAR BEKLEMEYIN IPONE 6 CIKMADAN ALIN DERIM:D AYRICA HER ZAMAN ICIN BIR MAGAZANIN KENDI ICINDEN SATILAN ILE AYNI MAGAZANIN INTERNETTE SATTI URUNDEN DAHA UCUZ OLAMAZ CUNKU MAGAZADA ELAMAN UCRETI VARDIR KIRASI VARDIR ELEKTRIK SUYU VARDIR..VARDIR DA VARDIR :D.BENCE HIC BEKLEMEDEN BIR AN ONCE appleturkıye sıtesınden sıparısını verın dolar artmadan hala bu fıyatlardan alın derım bence 😀

 179. derya

  04/12/2013 at 11:53

  meraba ben pazartesiiphone 5s sipariş etmiştim bugün geldi ama içinde garanti belgesi yok daha sonra mı geliyor?

  • Anonim

   04/12/2013 at 16:46

   ne kadar cabuk gelmıs sızınkı oyle hangı renk sıparıs verdınız benımkısı altın rengıydı 10 kasımda sıparıs verdım 1 aralıkta geldı garantı belgesı sparıs geldıkten 1 hafta sonra adrese gelıyormus benımkısıde daha gelmedı:D Bu arada sız benden cok sonra sıparıs verıp hemen hemen benımle beraber aldıgınıza gore bence grantı belgesıde benden once sıze gelır 😀

   • derya

    04/12/2013 at 21:22

    biz 2 tane sipariş ettik belkide ondandır:))))bzmkide gold.insallah yine beraber alrz garantileride…

 180. Mustafa Uğur

  04/12/2013 at 12:11

  COK ACIL CEVABA IHTIYACIM VAR — dun siparisimi verdim ve yaklasık yarım saat once bana apple irlanda cagrı merkezınden aradılar ve teslımat onayı ıcın konusmak ıstedıler verdıgım sıparıslara kadar soyledıler fakat ben guvenemedım ve bılgı vermedım sonra bana maılle donus yaptılar ınanmam ıcın .. acaba sizi siparıs verdıkten sonra onay ıcın aradılar mı merak ettım acıl donus yaparsanız sevınırım aradıkları numara .. +353212380596

  • Anonim

   04/12/2013 at 16:49

   Valla bızı kımse aramadı http://www.apple.com.tr adresınden sıparıs verdıysenız dogru yerdesınız guvenebılırsınız benımkısı geldı 😀

 181. oğuzhan özen

  04/12/2013 at 18:32

  ben 04.12 tarihinde iphone5 s gold 16GB siparişi verdim siparişim 10 u teslim tarihi diyor bu tarihte teslime ederlermi 2. ci olarak garanti olayı genpaya gittiğimizde garantiye bakarlarmı bazıları bakmıyor diyorlar yardımcı olurmusunuz arkadaşlar..

  • Mustafa Tan

   04/12/2013 at 18:36

   1) Daha önce de edebilirler, ellerinde olmayan bir aksilik olursa da biraz geç kalabilir diğer tüm firmalarda olduğu gibi.

   2) Yukarıdaki yazıda paylaştığım gibi servisler arasında Genpa da var. Dolayısıyla bakmak durumundalar. Bakmasalar da endişe etmeyin http://www.iphoneturkey.com/2013/11/apple-turkiye-online-store-hakkinda-sik-sorulan-sorular.html adresinde paylaştığımız gibi Apple Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçin. Hemen çözüm üreteceklerdir.

   • oğuzhan özen

    04/12/2013 at 18:57

    teşekkür ederim mustafa bey..

 182. mustafa ş.

  04/12/2013 at 22:40

  benimde bugun itibari ile cihazım gelmiş bulunmakta gold renk aldığıma çok memnun kaldım inanılmaz bir cihaz düşünmeden alabilirsiniz…

  • CEM

   05/12/2013 at 02:48

   Mustafa ben merabalar bır gelıstırı olarak sıze sorayım dedım skypı ındırdım ıpone 5 s sıme cok guzel calısıyor karsılıklı seslı ve goruntulu konusuluyor fakat dılı çınce nasıl bunu ıngılızceye cevırırız?kendınıze bı kurup bakarmısınız sılersınız yıne kullanmıuorsanız ucretız zaten bır turlu dılı cevrılmıyor okudgum kadarınla turkce dıl desteg yok ıngılızce yapacam oda olmuyor çınce ındı oyle kaldı tesekkurler

  • CEM

   06/12/2013 at 08:36

   Mustafa bey gunaydın ben bugun ıtıbarıyle ıpone 5 s sımın tam 6 cı gununde telefon bozuldu ya :(sırı uygulamasını actım sonra kadın sesı ekran perdesı kapandı dedı sonra ınternetten baktım 3 kere orta yere basıp ekranı kaydırın aclır yazmıs bırı oyle yaptım bu seferde paraloma gırınce tanımıyor yanlısda demıyor dogruda demıyor sayıları yazmıyor sadece seslı soyluyor musterı hızmetlerını aradım yazılım yuklenemız lazım dedı bende dedım ben yenı almısın daha garantı belgesı gelmemıs daha haftası olmamıs neden yazılım yukleyım hem sonra yanlıs bısey yapsam busefer kullanızı hatası dersınız dedım ozaman ıade alıp yerıne yenısını gonderelım dedıler sonra teknık destekten benı satısa aktaracagını soyledı satıstakılerde belcıkadaymıs 9 dan sonra arayın dedı bakalıom araıycam teknık destektekı bayanda yunanıstandayım ben dedı saka gıbı.:D of ya bı telefon aldım memnundumda basıma gelenlere bak 25 gunde gelmıstı sımdı bı 25 gun daha beklersem yandık ya sız kullanıyuormusunuz sırıyı sızde boyle bısey olmadımı

   • CEM

    06/12/2013 at 08:39

    ayrıca mustafa bey yandakı ses acma kısma tuslarından – olan tusun yaklasık 4 cm yanında ekrananın kenarında camda temazsızlık var bastırınca plastık sesı şık şık ses cıkarıyor onuda yenı kesfettım herkezde varmıkı bu on cam tam oturmamıs acaba kışın genleşme payımıkı 😀 1 mılım aralık benımısı buda şaka gıbı ya 😀

 183. Kürşad

  08/12/2013 at 00:40

  Yukarıda yazılan yorumlara hiç bakmadım önce bunu belirteyim. Şimdi müdür siparişi verdik ürün elimize gecti atıyorum tuşu basmıyor yada farklı bir sorun var. İade etmek istedik bu durumda ne yapacaz görerek almak daha mantıklı olacaktır belkide sırf bu yüzden sipariş vermekten vazgeçmek üzereyim … Ayrıca bugün avea bayii ye gittim ve 5s ne kadar peşin para olarak alacağım dedim 2900 tl den bahsetti şaşırdım ilginç

  • Mustafa Tan

   08/12/2013 at 00:46

   Hiç bir yerden görerek alamazasınız. Yani size kutusu açılmamış ürün satarlar. Kutusunu açtıktan sonra ancak kontrol edebilirsiniz bayiden de alsanız. Tabii artık satın almış olursunuz. Ayrıca bayilerde fiyatın yüksek olmasının sebebi talebin fazla ama stokun yetersiz olması. Bunun sebebi de yurt dışındaki Noel dönemi olması.

   Apple Online Store’dan aldınız diyelim. Eve geldi ürün ve kutusundan çıkarıp baktınız ki ürün arızalı. O zaman online müşteri hizmetlerini arıyorsunuz hemen aşağıdaki gibi, size yenisini yolluyorlar hemen, siz de arızalı ürünü geri yolluyorsunuz:

   http://www.iphoneturkey.com/2013/11/apple-turkiye-online-store-hakkinda-sik-sorulan-sorular.html

 184. kadri danış

  10/12/2013 at 17:05

  merhaba amerikadan ıphone 5s getirebilirim fakat türkiyede açılmaz diyorlar elimde kalır diye kararsız kaldım . sizin bir bilginiz varmı?

 185. İbrahim

  16/12/2013 at 12:56

  Mrb Mustafa bey benim sorum şu olucak bnde 5s 64gb A1533 modeli var bu amerikadan alındı duyduguma göre apple zorlu centera magaza acacakmıs bu magaza acıldığında garanti söz konusu oluckmı yurtdışı telefonlar için cvp verirseniz sevinirim şimdiden tşk ettim..

  • Mustafa Tan

   16/12/2013 at 14:36

   Kesin bir şey yok ama destek vermesi bekleniyor. Bakalım hep birlikte göreceğiz açılınca 🙂

 186. Ece

  18/12/2013 at 21:35

  Merhaba, ben de applestoredan iphone 5s almak istiyorum fakat bugun teknosaya gittiğimde fiyatın apple storedaki fiyat ile aynı olduğunu gördum. Tedarikçilerinin apple olduğunu garantilerinin aynı şekilde işlediği söyledi fakat pek ikna olmadım çünkü garanti belgesinin üstünde brightstar yazıyordu ve teknikservislerde de teleservis benzeri yerler vardı izmirde oturuyorum. Acaba size gelen garanti belgesinde servisler tam olarak nereler izmirde. Güvenip almalı mıyım teknosadan? Şimdiden teşekkürler

  • Mustafa Tan

   18/12/2013 at 22:13

   Apple’ın sitesinde sattıklarındaki garanti belgesinde İzmir’deki servis noktası olarak 2 firma ve 2 adres geçiyor:

   Genpa -> Çankaya
   TeleService -> Konak

   Garanti Belgesinde Brightstar yazıyorsa ithalatçı Apple Türkiye ofisi değildir. Garanti belgesinin üzerinde ithalatçı firma ne geçiyor. Yukarıdaki yazıda bir ekran görüntüsü mevcut.

 187. Emre

  19/12/2013 at 16:57

  Merhaba mustafa bey appstoreden 32 gb gold almistim fatura halen ulasmadi mailime birde bn cihazimda ölü pixel grdum genpaya gotursem degisim olurmu yaklasik 1 ay 2 gun fln oldu alali fatura tarihimde 16 /11/2013 mus atasehirdeki pupa oyle soyledi

 188. Emre

  19/12/2013 at 17:54

  Cihaz geleli 1 ay oldu fatura bu kadar gec gelirmiki birde ölü pixel hakkinda yorumlariniz nesir genpaya gotursem kadikoye bakarlarmi ve deisim olabilirmi

 189. olgun fırat

  19/12/2013 at 19:48

  mustafa bey size bişi danıscam iphone 4s cihazım var düsürdüm neticede arka cam tuz buz oldu garantisi dewam etmekte dısarda 10 dk da hemen yaparız diyorlar acaba genpaya verip 2 hafta hatta 1 ay bulabilir diyorlar ne yapayım sizce?

  • Mustafa Tan

   19/12/2013 at 21:02

   Hiç bilemiyorum. Kendilerine sorduğunuzda süreyi ne cevap verdiler?

 190. emre

  20/12/2013 at 20:30

  mustafa bey dün de yazmıştım ölü pixel fln neyse bugun kadıkoy genpaya götürdüm cıhazımı aldılar Değişim cihazı bekleniyor Cihaz Değişecektir yazıo bana sıfır kutulu cihazmı gelir ve süre olarak ne zaman gelir bilginiz varmı

 191. MassiveDynamic

  21/12/2013 at 17:47

  Apple online Store dan 28 Kasım’da iPhone 5s gold sipariş vermiştim 29’unda cihaz elime ulaştı. Faturası ise 2 hafta sonra elime ulaştı ve Apple’nin bu hizmetinden oldukça memnun kaldım diyebilirim. Servis konusuna değinecek olursak online Store da herhangi bir problemde çevrimiçi yardımda bulunuyorlar sorun çözülmeyecek gibiyse servise göndermeniz için nerelere nasıl göndereceğiniz konusunda yönlenririyorlar.

 192. Farman

  07/01/2014 at 23:20

  Sevan

 193. Era

  11/01/2014 at 22:35

  Gecen sene Amerika’dan alınma iPhone 5 in power tuşu bozuldu. Apple tr yi aradım, yeriniz nerede dedim, atinadayiz dedi. Teli napcaz dedim, imei Sini aldı. Amerika Avrupa Japonya Brezilya vs. Istediğiniz Apple Store da değiştirin dedi. Türkiye de yapmıyorlarmış ama. Ankaradayim ne yapcami bilemedim? Genpa vs. Değiştirir mı acaba?

 194. zerrin

  13/03/2014 at 11:29

  mrb
  ithalatçı firma garantili bir ıphone 5s almamın servis aşamasında cihaza uygulanan işlem yada kullanıcı için herhangi bir sıkıntı sorunu varmıdır acaba??

 195. Doğan Tartan

  27/03/2014 at 18:28

  Merhabalar,
  Apple Store internet sitesinden aldığım İphone 5S’imi garantiye yollayacağım fakat hangi firmaya yollayacağıma karar veremedim. Sizin bu konuda tecrübeniz veya bir öneriniz var mı? Genpa, Başarı ya da Teleservice firmalarından hangisini tercih etmeliyim ya da birbirinden farkları var mı?

 196. Alim

  08/05/2014 at 17:51

  Merhabalar mustafa bey ABD’den İphone 5s hediye geldi alırken türkiyede de garanti kapsamın’da geçerli olduğunu söylemişler yani telefon bozulursa Türkiye’de garantiye verebilirmiyim?

 197. ÖZGÜRLÜK KREDİ HİZMET DESTEK PLANI INC

  20/07/2014 at 21:20

  Biz, biz kredisi bireysel kredi borç konsolidasyonu, girişim sermayesi, iş kredileri sunmak,% 3 bir kredi ve hiçbir kredi onay almak yardımcı olmak için buradayız
  eğitim kredileri, mortgage kredisi ya da “herhangi bir nedenle kredi.” Ancak, yöntem gelemez gerekli kredi miktarı ve süresini belirtmek için imkanı sunuyor. (libertyloaninvestment@ymail.com).

 198. vedat

  26/08/2014 at 01:42

  s.a apple garantili iphone 5s bimexten aldım ölü piksel ve ön kameranın altındaki ahizenin içinde ufak bi göçük cıktı yolladım garantiye sizce degişim olurmu ?

 199. Ender

  28/08/2014 at 16:34

  Arkadaşlar,

  liechtenstein den alınmış olan iphone garantisi burda gecerlimidir?

  acil bilgi

 200. Ender

  28/08/2014 at 16:34

  Arkadaşlar,

  liechtenstein den alınmış olan iphone garantisi burda gecerlimidir?

 201. İsmail eyüpoğlu

  29/08/2014 at 13:03

  Merhabalar..

  İphone5s gold 16 gb telefonu vodafone aracılıgı ile aldım.. Aldım gun bu kadar ısınmasının normal olucagını dusunmustum ancak eş deger iphone ıle yanyana geldıgınde ısınmasındakı anormallıgı fark edıp garantıye gonderdım.. Gondermez olaydım daha telefon gelıcek.. Telefonsuz kaldıgım gunler cabası halen her ay 175 tl odemesını yapıyorum ve garantı servısı telefonlarımızı acmıyor..

 202. Serdar

  09/12/2014 at 14:11

  mustafa bey vatan bilgisayardan 5s aldım apple garantili diye de yazıyor sitelerinde olurda cihazımda bir sıkıntı olursa cihazım apple garantili oldugu için apple ile mi muhattap olacam yoksa vatan bilg. İle mi

 203. Eren

  18/03/2015 at 22:52

  Merhaba. Bulunduğum ilde servis yok. Garanti kapsamında kontrol için istanbulamı gitmem gerekiyor. Antalyadan istanbul a gidip gelmem 500 lira

 204. Ahmet

  20/05/2015 at 12:13

  garanti süresi resimdeki gibi belirtili bende ben cihazı 2014 mayıs ayında aldım 2 yıl garantisi olduğu söylendi şuan telefon garanti süresine bakıyorum nisan 2015 te bitti olarak gözüküyor normalde benim garanti sürem 2016 mayıs olması gerekmiyor mu ?yardımcı olabilirseniz sevinirim