Apple Türkiye Online Store Hakkında Sık Sorulan Sorular

Bildiğiniz gibi 1 Kasım’da Apple, dünyada bir çok ülkede hizmet verdiği online satış mağazasını Türkiye’de de açtı. Bu sayede ülkemizdeki Apple kullanıcıları, herhangi bir fiziksel mağazaya gitmelerine gerek kalmadan, sadece http://store.apple.com/tr adresini kullanarak Apple ürünlerini satın almaya başladılar.

Fakat ülkemiz kullanıcıları şu ana direkt Apple’dan hiç ürün almaya alışık olmadıkları için bazı kullanıcıların kafasında bir çok soru işareti oluştu. Açıkçası biz de Online Store ile ilgili bir çok enteresan soru alınca, ayrı bir yazıyla çok sorulan bu soruların cevaplarını paylaşayım istedim Apple Türkiye Online Store’dan Alınan iPhone’ların Garantisi başlıklı yazımızda yaptığımız gibi.

Apple, Türkiye Online Store’dan verdiğimiz siparişleri bize direkt yurt dışından mı yolluyor?

Biliyorsunuz artık tüm dünyada satılan elektronik cihazların nerdeyse tamamı Çin gibi uzakdoğu ülkelerinde satılıyor. Bu anlamda Turkcell’den, Avea’dan, Teknosa’dan veya Darty’dan aldığımız tüm iPhone’lar, iPad’ler, Samsung Galaxy S4’ler yurt dışından geliyor. Fakat resmi kanallardan satılan bu cihazlar yolcu beraberindeki bir bavul ile değil, önce ithalat yöntemi ile Türkiye’deki firmalar tarafından getirtiliyor veya piyasaya sürülüyor.

Eskiden bu ithalat işlemini sadece Turkcell, Avea ve Vodafone gibi operatörlerin çalıştığı Genpa, Index, Bilkom, vs. firmalar yapıyor ve ardından piyasadaki mağazalara dağıtıyorlardı. Yani Apple bu işi direkt kendisi yapmıyordu. Fakat artık bu işleri, geçtiğimiz sene kurulan ve bu sene (2013) içerisinde aktif faaliyetlere başlayan “Apple Teknoloji ve Satış Limited Şirketi” bizzat yapıyor. Yani ülkemizde kurulmuş, yeri yurdu belli, İstanbul Ticaret Odasına kayıtlı ve vergi numarası olan bir şirket yapıyor.

Apple’ın Türkiye’de bir şirketi var ithalatı yapan.

Dolayısıyla http://store.apple.com/tr üzerinden sipariş ettiğimiz ürünleri Apple Türkiye ithal ediyor, ardından Gebze’deki bir depoda stokluyor, siparişe hazır hale getiriyor (Türkçe kullanma klavuzları, garanti belgeleri, vs.), paketliyor ve kargoya veriyor.

Yani cihazımız direkt yurt dışından gelmiyor, ülkemizdeki yasal prosedür ve aşamalardan geçtikten sonra UPS ve TNT gibi Türkiye’de de hizmet veren kargo firmaları aracılığı ile bizlere ulaşıyor.

Bu durumda Online Store’da gördüğümüz fiyatlar üzerine bir de ekstra gümrük vergisi gelmiyor değil mi?

Elbette gelmiyor. Bir önceki sorudaki cevabımızda açıkladığımız gibi http://store.apple.com/tr adresinde satılan tüm ürünler yasal prosedürlerden geçmiş ve vergileri yedirilmiş cihazlar. Bu yüzden sitede gördüğümüz fiyatlar tüm vergiler dahil fiyatlar. Örneğin http://store.apple.com/tr/buy-iphone/iphone5s adresinde gördüğümüz 2.149TL’lik 16GB iPhone 5s’i alırken ayrıca bir gümrük vergisi daha ödemiyoruz. Zaten ülkemizdeki alışverişlerde böyle bir durum yok, gümrük vergisini ithalatçı öder ve bize satarken ki fiyatın içine bu vergiyi dahil eder diğer vergilerle birlikte. (2.149TL’lik iPhone 5s’in satış fiyatı içerisinde %18’lik KDV ve %25ÖTV dahildir. Bu yüzden lütfen ne olur Amerika’daki iPhone fiyatları ile Türkiye’dekiler arasında niye bu kadar fark var diye sormayın 🙂 )

Dolayısıyla siparişi online veriyoruz diye ekstradan bir gümrük vergisi vereceğimizi düşünmeyin. Cihazı Türkiye’den alıyorsunuz mağazadan alır gibi.

O zaman Apple Türkiye Online Store’dan aldığımız iPhone’ların ya da SIM kartlı iPad’lerin IMEI (pasaport) kayıtlarını ayrıca yaptırmıyoruz değil mi?

Elbette yaptırmıyoruz. Daha önce Yurt Dışından Alınan iPhone ve iPad 3G’lerin IMEI Kaydı ile İlgili Değişiklik başlıklı yazımızda paylaştığımız gibi pasaportla IMEI kaydı, yurt dışından ithalat harici bir yöntemle getirtilen SIM kartlı cihazlar için geçerli. Devletin buradaki amacı da gümrük vergisi kaçağını önlemek. İthalatçı firmalar zaten tüm telefonları için vergilerini ödedikleri için kayıtları pasaportsuz yapılıyor BTK tarafından 🙂

Türkiye’ye ithalat yöntemi ile getirtilen telefonların IMEI kayıtları ithalatçı firmalar tarafından yapılıyor.

Dolayısıyla IMEI kaydı konusunda da endişe etmenize gerek yok. Cihaz elinize ulaştığında SIM kartını takıp gönül rahatlığı ile kullanmaya başlayabilirsiniz 🙂

Madem ürünler Türkiye’de neden bazen iPhone siparişlerinde 3-5 hafta gönderim süresi gözüküyor ?

Çünkü stokta yeteri kadar ürün olmayınca böyle beklemek gerekiyor. Yurt dışından ürünlerin tedariği çok uzun sürmüyor ama ithalat, gümrük, kayıt, paketleme vs. işlemleri uzun sürdüğü için hepsi birleştiğinde 1 ayı bulan bekleme süreleri ortaya çıkabiliyor. Apple stok tutmayı seven bir firma olmadığı için de hiç bir zaman bir ülkeye veya bölgeye mal yığmıyor. Bir süre sonra talep normalleşince zaten bu kadar uzun bekleme süreleri görmeyeceksiniz.

Apple Müşteri Hizmetlerine Sorularım var ama paylaştıkları 0800 448 829 873 numaralı hattı arayamıyorum?

Sorun yaşamanız gayet normal çünkü 0800 ile başlayan numaralar yurt dışı ücretsiz numaralar olduğu için sadece sabit hatlardan aranabiliyor. Cep telefonundan aradığımızda hata veriyor. Bir de sabbit hatlardan sadece hafta içi mesai saatlerinde aramamız gerekiyor.

Bu arada hattın yurt dışı olması sizi endişelendirmesin. Hem ücretsiz bir hat, hem de karşınıza Türkçe konuşan müşteri hizmetleri çıkıyor. Fakat yurt dışında yaşayan kişiler olduğu için Türkçe’leri biraz şiveli 🙂 bu yüzden şaşırmayın.

Bir de her sorunuza çok detaylı bilgi almayı beklemeyin. Özellikle henüz net olmayan konular için tam istediğiniz cevapları alamayacaksınız 🙂 Onlar da sadece kendilerine söylenenleri yani bildikleri konuları cevaplayabiliyorlar.

Güncelleme (2 Aralık 2013) : Cepten, yurt dışındaki ücretsiz hattın aranamıyor olması çok şikayet almış ki Apple bir de İstanbul’da sabit bir numara paylaşmış müşteri hizmetleri için. Dilerseniz aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi 0 216 282 15 11 nolu numarayı arayabilirsiniz cebinizden.

Benim müşteri hizmetlerini arayabileceğim sabit bir hat yok, fakat mutlaka görüşmem lazım. Ne yapabilirim ?

Bu durumda Apple Müşteri Hizmetlerinin sizi geri aramasını sağlayabilir veya müşteri hizmetleri ile yazışarak (chat) sohbet edebilirsiniz. İlk önce dilerseniz müşteri hizmetlerinin size nasıl cebinizden ulaşabileceğini anlatmaya çalışalım.

Müşteri Hizmetlerinin size cebinizden ulaşması için önce onlara cep telefonu numaranızı bırakmanız gerekiyor. Bunun için de önce mesai saatlerindeyken http://store.apple.com/tr adresinden herhangi bir ürün sayfasında olmamız gerekiyor. Örneğin http://store.apple.com/tr/buy-iphone/iphone5s adresindeki iPhone 5s sayfasına girersek ve o sırada mesai saatlerinde isek aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi sağ üst köşede “Hemen Sorun” seçeneğini görüyoruz.

“Hemen Sorun” seçeneğine tıkladığımızda karşımıza aşağıdaki gibi “Sohbet edelim” ve “Sizi arayalım” seçenekler çıkıyor.

Sizi arayalım” seçeneğine tıkladığımızda da bizi geri arayabilmeleri için aşağıdaki gibi numaramızı bırakabiliyoruz. Ben bu şekilde cep telefon numaramı bırakmış, yaklaşık bir 15 dakika sonra geri aranmıştım.

“Benim cep telefonum yok”, ya da “konuşmaya müsait değilim” diyenler de isterse “Sohbet edelim” seçeneği ile aşağıdaki gibi bir müşteri temsilcisi ile yazışabiliyorlar. Örneğin ben bir keresinde aşağıdaki “Yasin” ismindeki bir müşteri temsilcisi ile sohbet etmiştim 🙂

Benim kredi  kartım yok, bu yüzden banka havalesi yapacağım. Havale yaparken nelere dikkat  etmem gerekiyor?

Banka havalesinin en güzel yanı indirim uygulaması, kötü yanı ise siparişin kredi kartı kadar hızlı işlenmemesi. Çünkü siz Havale veya EFT yaptıktan sonra, bu işlemin siparişiniz ile ilişkilendirilmesi gerekiyor. Bu da biraz süre alabiliyor.

“Siparişinizin Apple tarafından oluşturabilmesi için önce ödemeyi almamız ve bankanız aracılığıyla bedelin onaylanması gereklidir. Ödemesi banka havalesi ile yapılan siparişlerde, ödemenin işlenmesi için 3 iş gününe kadar süre gereklidir.”

Tabii siparişinizin havaleniz veya EFT’niz ile ilişkilendirilebilmesi için de mutlaka açıklama kısmında sipariş bilgilerinizin yer alması gerekiyor. Yoksa siparişiniz ile ödemeniz ilişkilendirilemez:

“Siparişinizde gecikme olmaması için lütfen, adınızı, soyadınızı, WorldPay referans numaranızı ve Web Sipariş Numaranızı ödeme bilgilerinizle birlikte sağlayın. KDV ve teslimat ücretleri varsa bunları da ödeme miktarına dahil ettiğinizden emin olun.”

Zaten bu konuyla ilgili http://store.apple.com/tr/help/payments adresinde detaylı bilgi mevcut. Havale veya EFT yapmadan önce mutlaka bir gözatın buradaki bilgilere.

Havale veya EFT yoluyla da Online Store’dan ürün alınabiliyor.

Ben başkasının kredi kartıyla sipariş verdim. Sorun olur mu?

Bazı kullanıcıların bu tip siparişlerinde Apple hemen siparişi işleme koymuyor, siparişi verenin müşteri hizmetlerini aramasını istiyormuş. Muhtemelen Apple, kart sahibi ile sipariş sahibinin isminin aynı olmadığını görünce, çalıntı kart şüphesiyle işlemi geciktiyor ya da bu konuda güvence istiyor olabilir. Açıkça hiç bu konuda bir tecrübem olmadı ama takipçilerimizden bu tip sipari verip de ayrıca bir onay sürecinden geçen olduğunu biliyorum.

Hatta aşağıdaki yorum kısmında bir takipçimiz tecrübesini paylaşmış. Ben de aynen paylaşıyorum:

Başkasının adına kayıtlı olan kredi kartı ile iki farklı apple kullanıcısı adına ayrı ayrı sipariş vermiştim. Bir gün sonra apple’dan aranıp daha sonra aldığımız diğer kullanıcıyı tanıyıp tanımadığımı sordular. Kartın çalıntı güvenliği için böyle bir uygulamaları var.

Her bankanın kredi kartına taksit yapılıyor mu?

Maalesef yapılmıyor. Hangi kartlara taksit olduğuna http://store.apple.com/tr/browse/campaigns/installments adresinden gözatabilirsiniz. Ayrıca havale yaparsanız da %4 indirim mevcut.

Ben sipariş verdim, ödememi de yaptım fakat ürün de henüz elime ulaşmadan vazgeçip siparişimi iptal ettim. Ödeme/para iadesi ne zaman olacak?

Açıkçası benim henüz böyle bir tecrübem olmadı. Fakat takipçilerimizden birinin böyle bir tecrübesi olmuştu ve yaklaşık 10 günde iadenin gerçekleştiğini paylaşmıştı.

Fakat diğer takipçilerimiz de aşağıdaki şekilde yaşadıkları deneyimlerini paylaştılar:

“13 kasımda verdiğim siparişi 15 kasım’da iptal ettim iş bankasına 16 kasımda taksitler halinde iadesi yapılmış .benim iadem bir gün içinde oldu.”

“Para iadesi işlemi icin eğer kredi kartından taksitle aldıysanız kartınıza paraniz yine taksitler halinde yapılıyor. Biraz saçma gibi gozuksede bu böyle. Yaptığınız siparişi iptal etmeniz durumunda ise tekrar siparişe acamiyorsunuz. Dolayısıyla tekrar sipariş verip kartınızdan cekim yapılıyor. Limiti az olan arkadaşların dikkatine.”

Apple Türkiye Online Store’dan sipariş ettiğim ürünüm kargo ile geldi ama içinden sadece irsaliye çıktı. Faturası ne zaman ve nasıl gelecek?

Maalesef şu an için faturalar ürünle birlikte gelmiyor. Fatura ürün elimize ulaştıktan yaklaşık bir 1 hafta sonra geliyor. Daha uzun sürmesinin sebebi ise normal posta yoluyla gelmesi. Ben ilk başta kargo veya kurye ile gelecek zannettim ama posta kutusunu kontrol edince normal posta zarfıyla geldiğini gördüm. Aşağıdaki ekran görüntüsünde de gelen faturadan bir parça paylaştım.

Faturalar teslimattak yaklaşık 1 hafta sonra normal posta yoluyla geliyor.

Amerika’daki Apple mağazalarından alınan cihazlarda 1 yıl uluslararası garanti gözüküyor. Apple Türkiye Online Store’dan aldığımız iPhone, iPad veya Mac’lerde de mi sadece 1 yıllık garanti var?

Elbette Hayır. Ülkemizdeki kanunları gereği elektronik cihazların garantisi en az 2 yıl olmak zorunda. Dolayısıyla http://store.apple.com/tr adresinden satılan cihazların garantisi de 2 yıl. Apple her ülkede aynı şekilde hizmet vermiyor daha doğrusu veremiyor. Bulunduğu ülkenin kanunlarına uymak zorunda diğer firmalarda olduğu gibi.

Apple’ın Türkiye’de sattığı cihazlara 2 yıl garanti veriyor.

Bu yüzden garanti süresi konusunda endişe etmenize gerek yok. Fakat dileyenler http://www.apple.com/tr/legal/warranty/ adresinden Apple’ın sattığı tüm ürünler için garanti detaylarını okuyabilirler.

Peki bu cihazlara garanti hizmetini kim veriyor. Cihazım arızalandığında garanti kapsamında tamir etttirmek istersem nereye götüreceğim ?

Apple’ın henüz Türkiye’de fiziksel bir mağazası veya servis/tamir için bir fiziksel bir binası bulunmuyor. Bu yüzden iPhone haricindeki diğer ürünler (iPad, Mac, Apple TV, vs.) için Apple Yetkili Satıcıları (Apple Premium Resellers) servis hizmetini veriyor. Türkiye’nin bir çok şehrinde Pupa, Lydia, Troy, Loom, vs. isminde görebileceğiniz bu mağazaların sahipliğini Apple yapmıyor ama sıkı denetim ve kontrol altındalar.

Apple Yetkili Servis Sağlıyıcıları

Dolayısıyla Apple Türkiye Online Store’dan aldığınız iPhone harici Apple ürünlerinin servisi için, https://locate.apple.com/tr/tr/ adresinden size en yakın Apple Yetkili Servis sağlayıcılarını bulabilirsiniz.

Apple Türkiye Online Store’dan alacağımız iPhone’lar için servis ihtiyacı olursa nereye götüreceğiz ?

Apple, iPhone işini genelde operatörler (Turkcell, Vodafone ve Avea) üzerinden yaptığı için servis olayını da yine operatörler üzerinden yaptırıyor. Türkiye’de resmen iPhone satışının başladığı 2008 yılından bu yana operatörler üzerinden getirtilip satılan iPhone’ların garanti ve servis hizmetleri de, yine operatörlerin anlaşmalı olduğu Genpa ve TeleService gibi firmalar tarafından yapıldı hep.

Apple Türkiye Online Store’da satılan iPhone’ların servis hizmetleri de halen bu firmalar tarafından yapılacak gözüküyor geçenlerde paylaştığımız Apple Türkiye Online Store’dan Alınan iPhone’ların Garantisi başlıklı yazımızda detaylı açıkladığımız gibi. Çünkü http://store.apple.com/tr adresinden aldığımız iPhone’ların kutusundan çıkan garanti belgesinde, aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi Genpa, TeleService, vs. gibi firmaların listesi bulunuyor.

Garanti Belgesinde yazan servis noktalarının bir kısmı.

Elbette bu servis noktaları da Apple’ın kontrolünde fakat iPhone’larda bir sorun olduğunda muhattap olacağımız ilk firma Apple değil.

Cihazımın halen garanti kapsamında olup olmadığını ya da ne kadar kaldığını kolayca öğrenebilir miyim?

Evet öğrenebilirsiniz. Cihazınızın kutusunun alt kısmında ya da “Ayarlar -> Genel -> Hakkında” kısmında yazan “Seri Numarasını” (Serial Number) https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do adresinde sorgulatarak cihazınızın garanti durumunu öğrenebilirsiniz.

Eğitim dünyasına özel indirimli fiyatlar oluyormuş. Doğru mudur?

Evet. Apple bazı ürünler için öğrenci ve öğretmenlere özel indirim yapabiliyor. Bu konuda detaylı bilgiye http://store.apple.com/tr-edu/browse/campaigns/education_pricing adresinden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Apple’ın Eğitim dünyası için mağazasının linki farklıdır. Bazı ürünler için geçerli olan bu ürünlerden yararlanmak için http://store.apple.com/tr-edu adresinden giriş yapmak ve bağlı olduğumuz eğitim kurumunu belirtmemiz gerekir.

Apple Eğitim İndirimleri

——

Yukarıda Apple Türkiye Online Store ile ilgili en çok sorulan soruların cevaplarını paylaşmaya çalıştım. Eğer bu konuda başka sorular olursa ve cevaplarını biliyorsam, yazıyı güncelleyerek eklemeye çalışırım.

284 Comments

 1. Emre Ş.

  16/11/2013 at 22:17

  Amerika’daki Apple Storelarda öğrenci indirimi uygulanıyordu. Aynı indirim burada da geçerli mi? Eğer öyleyse indirimli fiyatları nasıl öğrenebiliriz?

  • Mustafa Tan

   16/11/2013 at 22:22

   Aşağıdaki linkler size faydalı olacaktır. Bu arada her üründe indirim yok:

   http://store.apple.com/tr-edu/browse/campaigns/education_pricing

   Eğitim Mağazası için:

   http://store.apple.com/tr-edu

   • Ahmet

    17/11/2013 at 08:13

    Abi çok tesekkürler yazarı hazırlıyorsun sanada zahmet oluyorda abi simdi türkiye apps storeden aldıgımız zaman bir daha telefonu açıp ingilizce kitapcıkları türkçeyemi çeviriyorlar 2.elmi oluyur abi cevaplarsan çok sevinirim tesekkürler…

   • Murat

    17/11/2013 at 21:41

    Mustafa bey
    Garanti sorgulama için verdiğiniz adreste garantimi 1 yıl olarak hesaplıyor. Telefonumu Turkcell’den almıştım. Gerçek garantim bu değil değil mi?

    • Mustafa Tan

     17/11/2013 at 21:44

     O Apple’ın tüm cihazlarına verdiği ama her ülkede geçerli olmayan 1 yıllık uluslararası garantisi. Ülkemizde geçerli değil örneğin.

     Geçerli olan cihazı satan ve kutusunun içinden çıkan garanti belgesini düzenleyen firmanın verdiği garanti. Sizin cihaz Genpa garantilidir muhtemelen ve durumunu aşağıdaki linkten sorgulayabilirsiniz:

     http://www.genpa.com.tr/imei

 2. sedat

  16/11/2013 at 22:39

  biraz önce sipariş verdim fakat finans card a taksit yapmadı iptal ettim 🙁

 3. Taha

  16/11/2013 at 22:45

  Geçen sene Amerika’dan aldığım iPhone5’imin uluslararası garantisi 1 ay sonra bitecek. Benim şarjla ilgili ciddi sıkıntım var, kilit tuşu tam algılanmıyor, ve telefon kendini resetleyebiliyor durdukyere. Garanti kapsamında telefonumu Türkiye’de nereye gösterebilirim acaba?

  • Mustafa Tan

   16/11/2013 at 22:56

   Şu an için Garanti kapsamında hiç bir yere gösteremezsiniz : http://www.iphoneturkey.com/2013/11/apple-turkiye-online-storedan-alinan-iphonelarin-garantisi.html

  • Emin

   18/11/2013 at 04:19

   Sanırım iPhone 5’ler için kilit tuşu problemi çok yaygın. İngiltere’de yaşıyorum. Burada iPhone 5’i götürüp kilit tuşu problemi olduğunu söyleyenlere “sorgusuz sualsiz” anında “yeni cihaz” veriyorlar garanti kapsamında. Tanıdığım 4-5 kişi bu şekilde değiştirdi.

   Benim iPhone 4’ümü Home tuşu problemiyle Türkiye’de iki defa Genpa’ya verdim. Değil telefonu değiştirmek, tuşu bile değiştirmediler mekanik ayar yapıp verdiler. İkincisinde problem belirgin şekilde azaldı diyebilirim.

 4. Frkn

  16/11/2013 at 22:46

  Merhaba ingiltereden alinma iphone 5 sahibiyim garntisi bitiyor ve bu yuzden applecare almak istiyorum yurtdisinda bi tanidigim yok malesef ve turkiyede bulunup da nasil alabilrim?

 5. bigC02t

  16/11/2013 at 22:46

  Eline sağlık abi çok insan bilgilendi.

 6. Güney dengiz

  16/11/2013 at 22:51

  Arkadaslar iki hafta önce 5sgold siparişi online Store dan hemen iptal ettim iade icin 5 ve 7 gün dediler ama iki hafta oldu banka yapacak birsey yok diyor onlar ile görüşün müşteri numaralarını arayinca yanlış numara diyor 0800 ile başlayan numara daha önce görüşen arkadaslar oldu mu yardımcı olurlarsa sevinirim

  • Mustafa Tan

   16/11/2013 at 22:54

   Yukarıdaki yazımızı okuma şansınız oldu mu acaba ? Sizden ricam baştan sona bir okumanız. Özellikle telefon ile ilgili olan kısmı.

 7. Slm

  16/11/2013 at 22:51

  Eğitim indirimlerinin yerini bulamadım??

 8. Heredot

  16/11/2013 at 22:52

  Ben de apple store dan iphone 5s aldim. Telefon tam da teslimat tarihinde ups kargoyla geldi. Herhangi bir problem yasamadim. Su anda sorunsuz kullaniyorum ve hizmetlerinden cok memnun kaldim. Kisacasi gönül rahatlığıyla alış veriş yapabilirsiniz…

  • Anonim

   16/11/2013 at 23:56

   telefon güvenli bi şekilde kutulanmışmıydı

   • Anonim

    16/11/2013 at 23:56

    kargo getirdğinde

   • Mustafa Tan

    16/11/2013 at 23:58

    Evet gayet güzel kutulanmıştı merak etmeyin. Özel bir koruyucu katman yapmışlar kartondan düşmelere karşı.

    • Hasan

     18/11/2013 at 07:21

     Mustafa bey benim bi sualim olacak. Ben faturayı şirket üzerine kestirmek istiyorum. Nasıl yapacağım

 9. Cenk

  16/11/2013 at 22:53

  Bu soru ile ilgili yaşadığım bir tecrübeyi aktarmak isterim ” Ben başkasının kredi kartıyla sipariş verdim. Sorun olur mu? ”
  Başkasının adına kayıtlı olan kredi kartı ile iki farklı apple kullanıcısı adına ayrı ayrı sipariş vermiştim. Bir gün sonra apple’dan aranıp daha sonra aldığımız diğer kullanıcıyı tanıyıp tanımadığımı sordular. Kartın çalıntı güvenliği için böyle bir uygulamaları var.

  • Mustafa Tan

   16/11/2013 at 22:58

   Çok teşekkürler. Yazıya ekledim bu yorumunuzu 🙂

 10. Hakankaa82

  16/11/2013 at 22:58

  Mustafa bey ben 7 Kasım’da sipariş verdim bugun siparişiniz gönderildi diye mail geldi baktım ups kargo ile yollandı diyor ama referans nom ile baktığımda kargo takibinde boyle bir referans No ile gönderi olmadıgı yazıyor ne yapmak lazım

  • Mustafa Tan

   16/11/2013 at 23:05

   Eğer http://www.ups.com.tr/gonderi_takip.aspx adresindeki takip edemiyorsanız yine aynı sitede yer alan http://www.ups.com.tr/OneriFormu.aspx formunu kullanarak iletişime geçin.

   Fakat elinizde Apple’ın verdiği ne kadar numara (Sipariş, takip, referans, vs.) varsa UPS ile paylaşın. Belki diğer numaralardan bulabilirler.

   • Hakankaa82

    17/11/2013 at 00:41

    Teşekkür ederim Mustafa bey attım bakalım mesaj iletişim formuna ne cevap verecekler görelim 🙂 bu arada adamın dibisiniz bu kadar ilgi alaka görmedim sırf sizin bu alakaniz için bile bu telefondan vazgeçmem teşekkürler

    • Anonim

     17/11/2013 at 21:37

     Merhaba 7 Kasım’da hangi renk iphone sipariş etmiştiniz ? Ben sizden 1 gün sonra 8 Kasım’da gold rengi sipariş verdim umarım bu hafta elime geçer

  • Orhan

   17/11/2013 at 01:26

   24 saat içinde bi takip numarası verecekler ürün takip sayfasından görürsünüz..o numarayla siparişinizin kargo durumunu öğrenebilirsiniz

 11. Hüseyin

  16/11/2013 at 23:04

  Geçen sene vatan bilgisayardan mac aldım. Herhangi bir sorun ile karşılaşırsam online store bana yardımcı olabiliyor mu? Garantiyi vatan bilgisayardan aldığım için onlarla mı muhattap olmam gerekiyor?

  • Mustafa Tan

   16/11/2013 at 23:19

   Apple Müşteri hizmetlerini servis için ararsanız size hangi servise götürebileceğinizi söylerler en fazla. Apple servisleri de size ancak 1 yıllık uluslararası garanti kapsamında hizmet verebilir. 2 yıllık garanti için ise cihazı size satan ve garantisini veren vatan bilgisayar hizmet veriri.

 12. Hakan

  16/11/2013 at 23:05

  Bende iphone 5 usb şarj cihazı siparişi verdim 3 gün de teslim edilecek yazdı ama 2 günde ups kargo ile teslim edildi hiçbir sıkıntı yaşamadım

 13. Gunes

  16/11/2013 at 23:05

  Para iadesi işlemi icin eğer kredi kartından taksitle aldıysanız kartınıza paraniz yine taksitler halinde yapılıyor. Biraz saçma gibi gozuksede bu böyle. Yaptığınız siparişi iptal etmeniz durumunda ise tekrar siparişe acamiyorsunuz. Dolayısıyla tekrar sipariş verip kartınızdan cekim yapılıyor. Limiti az olan arkadaşların dikkatine.

 14. Fatih

  16/11/2013 at 23:17

  13 kasımda verdiğim siparişi 15 kasım’da iptal ettim iş bankasına 16 kasımda taksitler halinde iadesi yapılmış .benim iadem bir gün içinde oldu.

  • Güney dengiz

   17/11/2013 at 13:51

   Kardeş taksitler halinde derken her ay mı yatıyor yani her ay beklemek mı lazım para nin iadesini

 15. Hakankaa82

  16/11/2013 at 23:21

  Ben cep numaramı bıraktım 1 dakika sonra hemen aradılar 🙂

 16. Tolkun

  16/11/2013 at 23:49

  İpad 4 Darty’den aldım birkaç ay önce. Garantinin biteceği tarihi yine de gösteriyor Apple sayfası. Türkiye Online Mağazadan sipariş etmeye gerek yokmuş öğrenmiş oldum.

  • Mustafa Tan

   16/11/2013 at 23:53

   Eğer Darty’i de Apple Türkiye’nin ithal ettiği cihazlardın alıp sattıysa gösterir Türkiye’deki 2 yıllık garantiyi.

 17. Tacettin

  17/11/2013 at 00:01

  Benim 4s de sarj sorunum var garanti kapsaminda bataryayi degissem orjinal kullanirlarmi yoksa eskisinden kotumu olur.

 18. Serhat

  17/11/2013 at 01:48

  Fatura adresimi değiştirmek istiyorum fakat ürün yolda bu değişiklik için ne yapmam gerekiyor?

  • Mustafa Tan

   17/11/2013 at 01:51

   Müşteri hizmetleri ile irtibata geçin. Eğer fatura basılmadıysa değiştirme ihtimalleri var.

  • Gokhan Celik

   17/11/2013 at 12:03

   Haydar Dumen’e sorulan sorular gibi olmus bu soru. 🙂
   Apple veya herhangi bir ithalatci servis sirasinda ya sifir orjinal yedek parca ile degistiriyor ya da sifiri ile esdeger kalitede yedek parca ile degistiriyor.
   Yani kotu olmaz.

   • Tacettin

    17/11/2013 at 13:17

    ))::::

 19. Hüseyin öksüz

  17/11/2013 at 02:57

  selamlar,ben internet üzerinden sipariş verdim,arkadaşımın kredi kartından sipariş verdim ama faturayı kendi adıma istedim.1 hafta geçmesine rağmen siparişler işleniyor diyor.
  ayrıca aynı şekilde kılıf istedim ama kılıf 1 günde geldi.
  kredi kartından paranın kesildiğine dair banka mesajıda geldi.
  şimdi biz müşteri hizmetlerinimi aramamız gerekiyor.
  bilgisi olan varsa lütfen yanıtlasın.

 20. Anonim

  17/11/2013 at 03:08

  Öğrenci indirimli fiyat sayfasına giriyorum 2440 tl mac gözüküyor bu öğrenci indirimli fiyatımı

  • Anonim

   17/11/2013 at 11:14

   Benimde 2 hafta ürün işleniyr yazdı sonra bir anda mail geldi ürününüz kargoya verilmiştir diye sıkıntı yapma

   • hüseyin öksüz

    17/11/2013 at 21:04

    Teşekkürler,
    Bu arada kılıf berbat bir şey,almak isteyenlere almamalarını tavsiye ederim.kenarları siyahlaşıyor ve bir günde 3 defa silmek zorunda kalıyorum,çünkü sadece kenarları değil tümüyle siyahlaşıyor.kolonyalı mendille silince çıkıyor ama kenarları çıkmıyor.
    aldığım kılıf:iPhone 5s Case – Bej

 21. Cüneyt dasdemir

  17/11/2013 at 07:24

  İphone 5s aldım 9 kasımda geldi ama hala faturasını göndermediler.daha büyük sıkıntım ise eski iphone 4 ümü kardeşime verdim.telefonu sıfırladım baska bir apple lullanici sifresi aldim öyle verdim.ama bu sefer benim iphone5s e imessage geldi durup dururken sifre istedi.simdi telefonumla islem yapamiyorum saatlerce ugrastim sifremi kabul etmiyor.ne yapmaliyim?yardimci olur musunuz?

  • Tugay

   17/11/2013 at 08:17

   İtunes ile çıkış yapıp ip u restore edin :/

   • cüneyt daşdemir

    17/11/2013 at 09:12

    teşekkür ederim.bu söylediğinizi denerim olmazsa apple ı tüketici mahkemesine şikayet edeceğim.durup dururken şifremi kabul etmemek nedir?haftalardır 12/12 çalışıyorum zaten uyumaya bile zamanım yok bir de apple la uğraşıyorum, 5s in faturasını da göndermediler iyice çileden çıktım.

 22. Hakankaa82

  17/11/2013 at 09:33

  Bende 5s aldım elimdeki iphone 4 ude baskasına vereceğim ama iphone 4 deki butun bilgilerimi 5s e geçirmek istiyorum 4 ude haliyle sifirlamak nasil bir yol izlemem gerekir

  • Adnan

   17/11/2013 at 13:10

   iTunes ile Yedekleme işlemi yapıp (iCloud internet gerektirdiğinden zaman alabiliyor.) ardından uygulamaları da içlerindeki dosyalarla beraber(mesela WhatsApp için görüntüler,sesler,video vs.) iTools kullanarak yedekleyip, bunun yanında telefonun içinde bulunan fotoğraflar ve videoları da yedekleyip telefonun ayarlarını sıfırlayabilirsin. Daha sonra bu işlemlerin tersini baştan başlayıp iPhone 5S’de yapabilirsin.

 23. Anonim

  17/11/2013 at 10:05

  Mustafa bey bazı 5s kullanıcıları 16gb yerini ben 32 gb verdim diyor, sebep olarakda ios7 nin cok yer kapladigi. 16 gb kasma yaşandığı söylüyorlar. 16 gb ve 32 gb arasında bellek farkından baska fark varmıdir sizcede. Tsk

  • Mustafa Tan

   17/11/2013 at 10:09

   Hayır yok ama yer artık önemli çünkü uygulamaların boyutları da artıyor sürekli.

   Varsa imkanınız 32GB alın derim.

 24. Hakankaa82

  17/11/2013 at 10:51

  Bende 5s aldım elimdeki iphone 4 ude baskasına vereceğim ama iphone 4 deki butun bilgilerimi 5s e geçirmek istiyorum 4 ude haliyle sifirlamak nasil bir yol izlemem gerekir teşekkürler

 25. Hakankaa82

  17/11/2013 at 11:03

  Mustafa bey varmi bu konuyla alakalı yazınız acaba paylaşırsanız sevinirim eminim cogu kisi bu soruyu soracak yeni telefon alanların

 26. Anonim

  17/11/2013 at 11:08

  Merhaba mustafa bey bende online storedan 5s siparişi verdim dün mail geldi paketiniz yola çıktı diye tnt kargo gözüküyr takipte referans numarasını girince çıkmıyr sanırım araya pazar girdiği için işlememişler daha benim sorum bu hafta içinde gelirmi telefon size o mail geldikten kaç gün sonra geldi çünki bende teslimat tarihi 27 kasım -10 aralık diyordu

  • Mustafa Tan

   17/11/2013 at 12:25

   Sabredin gelecek merak etmeyin 🙂

 27. Can

  17/11/2013 at 11:50

  Mustafa Bey ben 5s sipariş ettiğimde 3-5 hafta yazıyordu şimdi 2-3 hafta yazıyor daha erken gelmesi için iptal ettirip tekrar sipariş verebiliyor muyum?

  • Mustafa Tan

   17/11/2013 at 12:25

   Siz ne zaman sipariş vermiştiniz 3-5 hafta yazdığında? Yani o güne 3 hafta ekleyin. Şimdi sipariş verirseniz de 2 hafta ekleyin. Muhtemelen aynı güne denk gelecektir 🙂

   • Can

    17/11/2013 at 17:51

    Bugün sipariş vereli 6 gün oldu 😀 hiç uğraşmaya gerek yok diyorsunuz yani :))

 28. Ege

  17/11/2013 at 12:13

  Mustafa bey iphone 5 in yurtdisindan aldim garantisinin bitmesine 1 ay kaldi. Power tusu bozuldu. Buarada ki apple store da yaptirmam mumkun mu?

  • Mustafa Tan

   17/11/2013 at 12:24

   Türkiye’de henüz fiziksel Apple Store açılmadı. Ayrıca yurt dışından alınan iPhone’ların garantisi de henüz geçmiyor.

 29. Hamza

  17/11/2013 at 13:44

  Merhaba Mustafa bey,
  Yazinizi begenerek okudum. Inanilmaz degerli bilgiler mevcut. Fakat bir konuda siz de herkes gibi bir yanilgi icerisindesiniz. Müsteri hizmetleri ile “Hemen Sorun” butonu ile ulastigimiz kisiler ayni isi yapmiyorlar.
  Bir uzman ile chatde konustum, bana satis sonrasi islemler hakkinda yetkileri olmadigini soyledi. http://store.apple.com/tr/browse/specialists bu linkte de gorebildigimiz uzere onlarin gorevi msteri hizmetlerinden daha farkli.

  • Mustafa Tan

   18/11/2013 at 14:16

   Selamlar,

   Paylaştığınız linkte bahsettiğiniz şekilde bir ayrım göremedim. Tam tersine şöyle bir ifade geçiyor:

   “Bizimle iletişime geçmek çok kolay. “Hemen Sorun” düğmesini tıklayarak online sohbete başlayın veya 00800 448 829 873 numaralı telefonu arayın. Komisyon üzerinden çalışmadığımız için, önem verdiğimiz tek şey doğru ürünleri bulmanıza yardımcı olmaktır.”

   Müşteri Hizmetleri için ayrıca bir numara da yok. Siz paylaşabilir misiniz müşteri hizmetleri için ayrıca bir numara varsa.

  • Mustafa Tan

   18/11/2013 at 14:17

   Hatta aşağıdaki linkte de şöyle bir ifade geçiyor:

   “İadeler, online Sipariş Durumu web sitemiz aracılığıyla veya Pazartesi – Cuma günleri 09:00 – 18:00 saatleri arasında 00800 448 829 873 numaralı telefondan Apple Store Müşteri Hizmetleri aranarak ayarlanabilir.”

   http://store.apple.com/tr/help/returns_refund

   Gördüğünüz üzere aynı telefon numarası ve Apple Store Müşteri Hizmetlerine ulaşılabileceği yazıyor.

   • Hamza

    18/11/2013 at 20:00

    Mustafa bey ben telefon numarasindan ziyade chat ile baglandiginiz arkadaslarin Müsteri hizmetlerinden ziyade, ürün tavsiyesi veren size en dogru ürünü bulmanizda yardim eden, gerekirse siparis konusunda da size yardim eden ekip oldugunu tecrubelerime dayanarak anlatmak istedim. Bu sohbet ile baglandiginiz arkadaslarin tipik musteri hizmetlerindeki gibi size Satis sonrasi destek ve garanti konularinda yardimci olamadiklarini ve hatta geri arama talebinizde dahi sizi bu birimlere yonlendiremediklerini belirtmek isterim. “Apple Uzmani” olarak calisan bu arkadaslar sadece ürün bilgisi ve magaza kullanimi ile ilgi egitim almis insanlar. 00800 lu numara ise tamamen bir hotline mantigi ile calisan ve satis sonrasi ekibe de baglanabileceginiz bir numara.
    Simdiden Tesekkurler

 30. Güney dengiz

  17/11/2013 at 13:55

  Bende 5s gold siparişi vereceğim başka kredi karti ile çünkü diğer kart hala da iade olmadı ve arkadaslar taksit ile oluyor diyorlar gercekten var mı böyle bir şey saka mı ya her ay taksit mı ödeyecekler yani

 31. Orhan

  17/11/2013 at 14:15

  4 Kasım’da iphone 5S 32 Gb gold siparişi vermiştim teslimat tarihi (3-5 hafta) 27 Kasım-10 Aralık’tı..ama apple bana kıyak yaptı telefonunu dün gönderdi..inşallah yarın elimde olcak:))

 32. Onur

  17/11/2013 at 14:54

  Ben apple store’dan iphone 5s space gray modelini aldım. Ürün hala işleniyor bu ürünü 32GB ile değiştirmem için ne yapmam gerekiyor?

  • Orhan

   17/11/2013 at 18:40

   Iptal edip sonra tekrardan sipariş vermeniz gerek.

 33. Mert

  17/11/2013 at 15:56

  Mustafa Bey, genpa cikisli bir iphone’un bozulmasi durumunda apple store’un kendi servisine goturebilecek miyiz?Yoksa apple bana,siz araci ile almissiniz onun icin sadece genpa servisine goturebilirsiniz mi diyecek?

  • Mustafa Tan

   17/11/2013 at 16:04

   Sanırım yukarıdakı yazımızı veya aşağıdaki yazımızı henüz okuma imkanınız olmadı:

   http://www.iphoneturkey.com/2013/11/apple-turkiye-online-storedan-alinan-iphonelarin-garantisi.html

   Apple zaten kendi sattığı iPhone’lara servis hizmetini Genpa gibi firmalar üzerinden sağlıyor şu anda.

   • Mert

    17/11/2013 at 16:19

    Yazilarinizi okuma firsatim oldu.Simdi apple store da teslim suresi uzun oldugu icin turkcell magazasi sitesinden aldim iphone 5s.Ilerki zamanda apple store acildiginda ve kendi servisini hizmete soktugunda benim cihazim genpa cikisli olacagindan acaba ben bu servisten faydalanabilecek miyim?Yoksa apple bana sadece genpa servisinden yararlanmam gerektigini mi soylecek?

    • Mustafa Tan

     17/11/2013 at 16:26

     Apple’ın kendi garantisi sadece 1 yıl ve bu garantiyi verdiği ülkelerde nerden alındığına bakmadan hizmet veriyor. Eğer dediğiniz gibi Apple kendi servis hizmeti başlarsa ve cihazınız 1 seneyi doldurmamışsa Apple kendisi bakar. Fakat 1 yıl geçtikten sonra bakmaz. O zaman yine Garanti için Genpaya götürmekten durumunda kalırsınız mantıken.

 34. Hakankaa82

  17/11/2013 at 17:33

  Arkadaslar iphonun kendi ekranında video çekmek için eskiden bu sitedede haberi yapılan display recorder tarzı uygulama varmi acaba kaldırmışlar o uygulamayı çünkü …

 35. Hakankaa82

  17/11/2013 at 17:38

  Ne kadar araştırdıysam bulamadım malesef jailbreak li olmayacak ama bilginiz olsun aslında bunu apple kendi yapsaymış özelliğinde foto çektiği gibi videoda cekseymis keske

 36. Nongis

  17/11/2013 at 18:30

  Daha önce birkaç takipçi benzer problemi yazmıştı ama çözüm bulup bulamadıklarını takip edemedim. Bir çözüm bulan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

  İos7’den genel olarak memnunum, pil tüketimi arttı vb. ama gene de iyi. Problem kalan pil miktarını düzgün gösterememesi. Pil yüzdesi %30’un altına inene kadar herşey normal ama bundan sonra bir uygulamaya girip çıkıyorum bir bakıyorum ki pil %10 azalmış 1 dakika içinde. Pili tamamen boşaltıp tekrar full doldurdum kalibrasyon ile ilgili mi diye ama yine aynısını yapıyor. Sorunun donanımsal olduğunu düşünmüyorum çünkü ios7’den sonra olmaya başladı. Ayrıca her zaman da olmuyor.

  Yorumu olanlar ya da aynı problemi yaşayanlar yazarsa sevinirim.

 37. Fatih

  17/11/2013 at 19:53

  Mustafa bey ben ios 7.0.3 ve 7.0.2yi yüklemedim şimdi 7.0.4 e yükseltsem diğerleri de yükleniri yoksa kaçırdım mı

 38. Hakankaa82

  17/11/2013 at 20:42

  En son sürümü yüklemek hepsini yüklemek demek kardes zaten yükle keyfine bak 🙂

 39. Hakankaa82

  17/11/2013 at 20:43

  Display recorder benzeri bir uygulama bilen yokmu simdi…

 40. Fatih

  17/11/2013 at 21:31

  Teşekkür ettim hakankaa82

 41. yusuf

  17/11/2013 at 22:14

  9 kasımda 5s siparişi verdim. 9 kasımda provizyon olarak 2149tl kesmişler ve hala provizyonu iptal etmediler.

  şu an kredi kartımda hem provizyon ücreti hemde normal cihaz ücreti alınmış durumda. provizyonu iptal etmiyorlar.

  benzer durumu yaşayan başka bir kişi var mı?

  • OğuzZz

   18/11/2013 at 00:06

   2 gün önce ipod aldım aynı şekilde provizyonda bekletildi 2 kez çekilmiş zannettim ancak limite artı olarak işlendi. Bekleyin derim.

   • yusuf

    18/11/2013 at 12:27

    benim tam 10gün oldu! ilgileneceğiz diyorlar fakat bir değişiklik yok. Garanti bankası limit aşımı olduğu için 20TL ceza kesmiş.

    Kredi kartı işlemleri amerikadan yapılıyormuş. çok hantallar ya da bilerek yapıyorlar.

    • yusuf

     19/11/2013 at 08:40

     sorun apple da değilmiş. sorun garanti bankasındaymış. provizyonu onların kapatmları gerekiyormuş.

 42. Samet kutluer

  17/11/2013 at 23:54

  Merhaba, 20.09.2013 tarihinden beri 5 im teleservice de değişim cihazı bekliyor. Kendilerinden bir cevap alamıyorum, ne yapabilirim. Bana yardımcı olurmusumuz. Teşekkürler

 43. universal_live

  18/11/2013 at 08:36

  merhaba mustafa bey yazılarını büyük bir beğeni ile takip ediyorum her paylaşımınızı önerilerini okuyorum aklıma takılan bişey var apple store online iphone 5 satış fiyatı peşin 2149 lira aynı şekilde aveada kontratsız peşin fiyatıda 2149 lira yalniz aveada tarifenize ek 35 lira 36 ay taahhutle cihaz satışı yapılmakta buda 36*35= 1260 liraya dek geliyor burda bir anormallik yokmu sizce yani peşin fiyatıyla arada yaklaşık 1000 lira fark ediyor normalde taahhütlü fiyatının daha pahalı olması gerekmezmi sonuçta 36 ay (3yıl)taksit var burda 1000 lira daha ucuz

  • İbrahim

   18/11/2013 at 09:16

   Her hangi bi telefon servisinden aldıgınızda garanti daha pahalıya geliyo emin olabilirsiniz. Herhangi bi avea bayine gidip kontratlı almak istiyorum dediginizde ya hattınız uygun degil yok ayriyetten ayda bilmem ne kadar ödemeniz gerekiyo falanda filan. Uzak olun

  • Onur

   18/11/2013 at 12:11

   Gurup denen olay var. Yani konuşma tarifeniz yüksek isetelefonu piyasadan ucuza geliyor. Ters orantılı yani.

 44. Karambol

  18/11/2013 at 16:08

  Benim 5s i 2.adrese göndermısler birdaha gıttım ordan aldım nerde bu apple prensibi 🙂

 45. hakanKAA82

  18/11/2013 at 19:53

  verdikleri takip numarasının kargo şirkketiyle alakası yok 3 gündür görünmüyor gönderi takipte ups kargonun müşteri yetkilisini arıyorum isimden bulamıyormuş illa takip numarasıyla bakması lazımmış. arkadaş takip numarasını bilsem seni neden arıyayım…apple ın mailde verdiği takip numarasının ups kargo takip numarası ile alakası yok müşteri yetkilisi bu şekilde değil biizim takip numaralarımız dedi. en sonunda bana gelecek şubeye sordum isimden baktı adıma düzenlenmiş bir kargo talebi varmış ama ürün kargoya verilmemiş malesef 3 gündür. bu nasıl iş anlamadım hem mail yolluyor ürününüz yola çıktı diye hemde kargoya ürünü vermiyorlar kargoya…benim durumda olan oldumu arkadaşlar bir yamuğa gelmiyeyim…

 46. Ozgur

  18/11/2013 at 20:24

  Merhaba
  Bende 7kasimda siparis verdim hala urunler isleniyor diyor,bekliyoruz buyuk bi sabirsizlikla, suan iin apple’a buyuk bir sevkiyat gelmedi,hava kargo ile gelen yuklerinin butun evraklari isim geregi benim elimden geciyor,stor acilmadan once 2 tane buyuk sevkiyat oldu 1tanesi 6ton digeri 4ton hepsi 5s ve 5c iphone,ozel guvenliklerle zırhlı arabalarla aldilar kargolari 🙂

  • hakanKAA82

   18/11/2013 at 20:32

   ne zaman geldi kargolar özgür bey

 47. Universal_live

  18/11/2013 at 20:42

  Mustafa bey bizim sorularımız neden cevaplanmıyor bayanlarınkini dakikasında cevaplıyorsunuz.

  • Mustafa Tan

   18/11/2013 at 20:55

   Açıkçası günde gelen yüzlerce soru ve yorumun soranların cinsiyetlerine gözatma imkanım olmuyor. Ancak sorulara gözatabiliyorum. Bildiklerimi de cevaplamaya çalışıyorum. Bilemediklerimi de cevaplayamıyorum doğal olarak. Bu yüzden kusura bakmayın.

   Bir de her yazının altında paylaştığımız gibi http://sorucevap.iphoneturkey.com adresinde sorarsanız sorularınızın cevaplanma olasılığı artar.

 48. Ozgur

  18/11/2013 at 20:51

  Stor acilmadan once gelmisti, ondan sonra baska gelmedi,muhtemelen ya ellerindekini yetistireniyorlar yada yeni sevkiyat bekleniyor,suanda agirlik olarak ipad notebook ve iphone aksesuarlari geliyor. Bende 1gold 1uzay grisi 2 adet siparis verdim 16gb 7kasimda hala urunler isleniyor yaziyor,3-5 hafta yaziyordu satin aldigimda, en erken 2aralik gozukuyor benim 🙂 daha erken gelirmi cok merak ediyorum.. Hayirlisi diyelim bakalim.

 49. hakanKAA82

  18/11/2013 at 21:58

  MUSTAFA BEY İOS 7.1 GELİŞTİRİCİLERE DAĞITILMIYA BAŞLANMIŞ VARMI BİR YENİLİK BİLGİNİZ VARMI ÖRNEĞİN EKRAN KAPALIYKEN ARANDIĞINDA REDDET TUŞUNU TEKRAR KOYMUŞLARMI

  • Mustafa Tan

   18/11/2013 at 22:05

   Reddet tuşu yok maalesef.

 50. Neşet

  18/11/2013 at 21:58

  İyi çalışmalar ben tam 1 yıl önce abd apple storedan ürünü aldım ve pasaport ile kayıt yaptırdım şimdi bu ürünüm tr apple store da garantisi varmıdır varsada ürünü nasıl tamir ettirebilirim.

  • Mustafa Tan

   18/11/2013 at 22:03

   Yukarıdaki yazıda da paylaştığımız gibi yok. Fakat yine de şansınızı bir deneyin isterseniz.

   • hakanKAA82

    18/11/2013 at 22:05

    MUSTAFA BEY SİZ İNDİRDİNİZ Mİ İOS 7.1 İ

    • Mustafa Tan

     18/11/2013 at 22:26

     Evet indirdim ama çok ciddi bir yenilik yok merak etmeyin.

     • hakanKAA82

      18/11/2013 at 22:29

      SİZ ÖNERİDE BULUNAMIYORMUSUNUZ REDDET TUŞUNUN TEKRAR GELMESİ İÇİN YADA EKRAN VİDEOSUNUNDA ÇEKİLEBİLMESİ GİBİ ÖZELLİKLERİN GELMESİ İÇİN

      • hakanKAA82

       18/11/2013 at 22:31

       YOKSA SADECE BOZUK OLAN ÖZELLİĞİMİ BİLDİREBİLİYORSUNUZ TÜRKÇE SİRİYİDE BİLDİRİRSENİZ İYİ OLUR ÖYLE BİR ŞANSINIZ VARSA 🙂
       BU ARADA BİZLERE GELMESİ 3 AYI FALANMI BULUR 7.1 İN GELMESİ

 51. İsa

  18/11/2013 at 23:43

  Mustafa bey bu whatsap ne zaman ios7 gecicek yada neden hala gecmiyor bilginiz vArmı ??

  • Serkan

   19/11/2013 at 14:07

   Gecmeyecekmis. Eski klavyeyi daha cok seviyorlarmis

   • Kütahya

    22/11/2013 at 19:03

    Whatsapp 1 Ocak 2014 yılında sürpriz yaparak IOS 7 whatsapp’ı yüklemeye SUNACAK

 52. Orhan

  19/11/2013 at 00:06

  4 Kasım’da verdiğim sipariş (5S 32 gb gold) bugün saat 11 gibi elime geçti..Apple verdiği teslimat tarihinden (27 Kasım-10 Aralık) çok önce göndermiş oldu..o kadar güzel paket yapmışlarki çok şaşırdım..siparişi eline geçmemiş arkadaşların veya sipariş vermeyi düşünen arkadaşların bence hiçbir tedirginliği olmasın bugün gördüğüm teslimat hassasiyeti ile Apple farkını çok belirgin bi şekilde gösterdi..gold süper şık bi tasarım olmuş bayıldım ben rengine falan..

  • ufuk

   22/11/2013 at 20:21

   ayın 13 ünde sipariş verdim bekliorum hala 29 / 05 teslim gösterio erken gelmesını umuorum 🙂

 53. Orhan

  19/11/2013 at 01:02

  Mustafa bey merhaba
  Twitter hesabıma giremiyorum geçici şifre falan oluştur diyo..yedek kodumuda bulamıyorum varmı bu konuda bi çözüm.doğrulama kodu alıyordum telefona giriş için yeni telefonuda açamdığmdam hesap kilitlendi yardım lütfen..

 54. Mehmet

  19/11/2013 at 04:11

  Merhaba
  Online mağaza da ipad 2 nin bile satışı yapılıyorken, 4. nesil ipad ile ilgili bir bilgi yok satış da yok. Nedenini biliyormusunuz acaba ?

  • Mustafa Tan

   19/11/2013 at 08:43

   Çünkü iPad 4 üretimden kalkıyor yerine iPad Air geleceği için.

   Fakat iPad 2 halen üretiliyor ucuz bir seçenek olsun diye. iPad 2’nin ekranı retina değil bu arada.

   • Mehmet

    21/11/2013 at 04:56

    Bence ipad 2’nin piyasadan kalkmas, 4. Nesil ipad fiyatının ucuzlaması daha mantıklı olurdu son kullanıcı için.
    Diyer türlü retina ekranlı bir ipad üretmek ve daha ucuza satmak, kendileri açısından daha maliyetli olacağı için ipad 2. al ve ye diyorlar.
    Yemezler:)

   • Alper altın

    28/11/2013 at 17:19

    Iphone 5 ios7de dosya şifreleme var mı acaba ?

 55. hakan

  19/11/2013 at 08:56

  iphone u ilk şarj olarak kaç saat şarj edeersek iyi olur mustafa bey

  • Serkan

   19/11/2013 at 14:10

   Kabloyu telefona takin. Ekranda %100 ü gorene kadar bekleyin. Sonra cikarip kullanabilirsiniz.

   • Hakankaa82

    19/11/2013 at 14:36

    12 saat bekleme falan yapıyorduk diger telefonlarda bunda gerek yokmu yani

    • Hakankaa82

     19/11/2013 at 14:38

     Iphone 5s için söylüyorum telefonun bataryasını ilk günden öldürmeyelim istiyorum

    • Hakan

     19/11/2013 at 14:40

     Iphone 5s için söylüyorum telefonun bataryasını ilk günden öldürmeyelim istiyorum

 56. Ege Colak

  19/11/2013 at 11:32

  Mustafa bey başlıkla biraz alakasız olucak ama su problem cok sıkınti çıkartmaya basladi. Iphone5’im var ve şarjım %12-10’a geldiginde kendi kendine telefon kapaniyo ve sarja takın işareti çıkıyo takinca da direk %12’den aciliyo telefon. Bunun icin ne yapmam gerekir bilgilendirirseniz sevinirim.

 57. Hasan

  19/11/2013 at 11:43

  Mustafa bey ios 7.1 beta geliştiriciler için yayınlanmış bilgilerinize.

  • Mustafa Tan

   19/11/2013 at 11:48

   Evet dün gece yayınlandı ve hemen cihazıma yükledim. Bu tip gelişmelerden hemen haberdar oluyoruz geliştirici olduğumuz için.

   Yine de teşekkürler.

   • Hasan

    19/11/2013 at 18:20

    Size de teşekkürler kolay gelsin

 58. Turgut

  19/11/2013 at 14:59

  Merhaba Mustafa bey. Yorumlarla bu denli ilgilenmeniz çok hoş. Bunun için teşekkürler. Benim sorum şu, 9 Kasım itibari ile iphone 5s 16 gb siparişi verdim. Teslimat tarihi 6 aralık ile 19 aralık görünüyor sizce bu tarihten daha erken bir süre de elime ulasabilme ihtimali var mı?

  • Mustafa Tan

   19/11/2013 at 15:31

   Evet var 🙂

   • Hakan

    19/11/2013 at 16:02

    Mustafa bey bugun telefon elime geçecek cevap verirseniz sevinirim kac saat şarjda bekleteyim ilk şarjını

    • Ömer

     19/11/2013 at 17:29

     Kaç saat şarj edeceğinizin bi önemi yok hakan bey sadece %100 olması yeterli . %5’in altına inmeden öncede şarj’a koyarsanız iyi olur .

 59. Hasan

  19/11/2013 at 18:22

  Herkesin şikayet ettiği aramalarda Reddet seçeneği bende var 7.0.4 ile mi geldi acaba ben direk onu yükledim de

 60. Hasan

  19/11/2013 at 18:23

  Herkesin şikayet ettiği gelen aramalarda reddet tuşu bende var 7.0.4 ile mi geldi acaba ben direk onu yükledim de

  • Orhan

   19/11/2013 at 19:33

   Nasıl hasanbey

 61. Murat

  19/11/2013 at 20:05

  Hocam ben 5s kullanıyorum. Nike fuelband se almak istiyorum fakat tr de satan yer bulamadım amerika online apple store dada bar ama bizde yok. Bu konuda bilginiz varmıdır?

 62. Utku Turan

  19/11/2013 at 22:01

  Apple fiziksel dükkanın (zorlu avm’deki )net olarak açılış tarihini bilen var mı?

  • Mustafa Tan

   19/11/2013 at 22:44

   Hayır yok. Fakat Ocak veya Şubat gibi tahmin ediliyor.

 63. Onur

  19/11/2013 at 22:32

  Merhabalar telefonumdan muzık satın aldım ve sildım ama hala sanatçının şarkısı telefonumda ama i tunes de gözükmüyo nasıl silebilirim

 64. eros

  19/11/2013 at 22:52

  mustafa bey iphone5s 1 kasımda sipariş verdim 5 kasımda telim geldi ama faturam hala gelmedi neyapmam gerekir?

  • Mustafa Tan

   19/11/2013 at 22:54

   Biraz daha bekleyin ve posta kutunuzu kontrol edin. Yine gelmez ise müşteri hizmetleri ile irtibata geçin.

 65. Hakankaa82

  19/11/2013 at 23:03

  Mustafa bey telefon geldi cok sukur suan ondan yazıyorum 🙂 ama birsey dikkatimi çekti air play gözükmüyor kontrol panelinde bende neden acaba

 66. Akita

  19/11/2013 at 23:10

  Merhabalar iyi akşamlar 4 kasımda 5s siparişi vermiştim online storedan 27 kasım-10 aralık diyordu teslimat tarihi ama telefonum bugün elime geçti.sipariş veripte merak eden arkadaşlar erken gelme ihtimali var bende çok şaşırdım bu kadar erken gelmesine

  • Anonim

   23/11/2013 at 02:22

   TELEFONUNUN UYUT UYANDIR TUŞU NASIL?
   BENİMKİNDEN SES GELİYOR.SALLANIYOR. IPHONE4’ÜMÜNKİ BİLE DAHA İYİ DURUMDA. BUNU DEĞİŞTİRİRLER Mİ ACABA

 67. Erdinç

  20/11/2013 at 00:09

  Mustafa abi benim ipod 4 nesile.. İos 6.1.5. Geldi. 🙂

 68. mali

  20/11/2013 at 11:57

  13 kasımda verdıgım 5s gold 16 gb telefon bugun elime ulaştıı 5-8 aralık tahmin edilen sure gosterıyordu fakat daha erken ulaştı elime Bir Şey sormak ıstıyorum telefonu nasıl şarj etcez beklemesı lazımıı 12 saat falan dıolardı diger telefonlarda bundada aynımı ?

  • Ömer

   20/11/2013 at 14:09

   hayır öyle bişey yapmanıza gerek yok şarjınız %100 olduktan sonra şarjdan çıkartabilirsiniz . Zaten telefon elinize ulaştığında belli bir şarj seviyesinde geliyor . Sadece %5’in altına şarjını indirmemeye çalışın .

   • mali

    20/11/2013 at 16:47

    ty ederimm

   • Anonim

    20/11/2013 at 19:16

    13 kasimda siparis verdiniz bugün mu ulasti 8 kasimda 5s 16gb gold siparis verdim hala ürünler işleniyor diyor nasıl oluyor anlamadım sizden 5 gun once aynı modeli siparis etmeme rağmen…

   • .

    20/11/2013 at 19:17

    13 kasimda siparis verdiniz bugün mu ulasti 8 kasimda 5s 16gb gold siparis verdim hala ürünler işleniyor diyor nasıl oluyor anlamadım sizden 5 gun once aynı modeli siparis etmeme rağmen…

    • ,

     20/11/2013 at 19:35

     şuanki durum

     Iphone 5s 16gb Gold
     Sipariş Tarihi 05 Kasım 2013 Salı
     Gönderim: 1-2 Hafta
     Teslimat Tarihi 26/11/2013 – 03/12/2013

     sadece gönderim süresi güncellendi(daha önce 28 kasım – 8 aralık idi gönderim süresi)

     bu arada, ansızın gelme gibi bir şansı yok cihazın. hem mail hem de cep telefonunuza mesaj olarak bildirim yapılıp o şekilde kargolanıyor..

     • Timur

      21/11/2013 at 10:53

      Bence bi yanlışlık var, bu kadar önce bekleyen varken, sonradan verilen siparişlerin ansızın!! müşteriye ulaşması çok inandırıcı gelmiyor…

      • ,

       21/11/2013 at 11:05

       yukarıda belirttiğim sipariş şuan “gönderim hazırlığı” aşamasında..

       • ,

        21/11/2013 at 20:18

        şuan sipariş gönderildi maili de bana ulaştı..

        teslimat tarihi 21 kasım(yarın) gözüküyor..

        bilgilerinize

        • ,

         21/11/2013 at 20:20

         dipnot. sms olarak da bilgilendirme yapıldı..

 69. Bülent Kılıç

  20/11/2013 at 17:02

  Merhabalar birşey sormak istiyorum yıllardır iPhone kullanıyorum. Apple uygulamaları neden android kadar çok kapsamlı değil mesela kim arıyor programı Apple da çok kapsamlı değil ….. Artı acr telefonla görüşme yaparken kaydet programı neden Apple da yok bunlar ile ilgili bir çalışma olursa sevinirim

 70. ahmet

  20/11/2013 at 20:43

  merhaba,

  19.11.2013 te sipariş verdiğim 32 GB iphone 5s için bugün yani 20.11.2013 tarihinde hesap bilgilerimde sevkiyat yapıldı, 21.11.2013 tarihinde teslimat yapılacak bilgisi ile güncellenmiş.Sipariş verirken 5-11 aralık tarihi yazıyordu.bu çok süpriz oldu.inş. yarın gelir.

  • Arthur

   20/11/2013 at 21:58

   Ios 7.1 beta yayınlandı

  • Anonim

   20/11/2013 at 22:48

   mail olarak geldimi yoksa sitede hesaplar sayfasındamı yazıyor

 71. Aydın

  21/11/2013 at 09:09

  Mustafa bey ben ipad mini retina 64 gb veya 128 gb 4g olanından almayı düşünüyorum apple store Türkiye Store’den yalnız butürkiyedeki teknoloji marketlerinde apple store Türkiyeye göre daha mı ucuzdur ve bu sahibinden.com da ipad mini retina satan yerler apple store Türkiye online Mağazası’nda daha mı ucuzdur bir de başka bir sorum solacaktı ipad mini retina 64 gb 4g veya ipad mini retina 128 gb 4g modelini sipariş vermeğimde apple Store’den ürünün elime geçme süresi 15 ila 30 günü bulabilir mi

 72. Ege

  21/11/2013 at 11:35

  Mustafa bey başlıkla biraz alakasız olucak ama su problem cok sıkınti çıkartmaya basladi. Iphone5′im var ve şarjım %12-10′a geldiginde kendi kendine telefon kapaniyo ve sarja takın işareti çıkıyo takinca da direk %12′den aciliyo telefon. Bunun icin ne yapmam gerekir bilgilendirirseniz sevinirim.

  • Timur

   21/11/2013 at 11:46

   Tabiki mustafa bey daha iyi bilir ama benim tavsiyem iphone unu bi resetle derim, yani en baştan tekrar kur, bir de telefonunu tam şarj et, yani % 100 doldur ve hemen şarj dan çıkarma , 10 – 15 dk % 100 de kalsın..

   • Ege

    23/11/2013 at 22:20

    hep boyle kullanıyorum zaten de ılk defa basıma gelmeye basladı bu

  • Mehmet

   22/11/2013 at 14:59

   Şarj aletinin uç kısmını değiştir. Orijinal olmayabilir. Telefonum %10 gibi kapanıyordu. Sonra farklı adaptörlerle denedim. Orijinal bir adaptör aldım. Şu an %1 de kapanıyor. Cihazın paralel ithalat cihazı ise içine sonradan koydukları adaptörler orijinal olmuyor genelde…

   • Ege

    23/11/2013 at 22:23

    cihaz amerikadan getırtılme kablo adaptor hersey orjınal tek turkıye prızıne uyumluluk ıcın bı ek takıyorum ama bu olayda son 2-3 haftadır oluyo ondan kaynaklancagını sanmam telefonu 4-5 aydır kullanıyorum

    • Mehmet

     29/11/2013 at 20:30

     Ben de tr dönüşüm aparatından bahsediyorum 🙂 eşimin iphone da da benim iphone da da aynısı oldu . 1 yıl kullandım sonra arızayı fark ettim ucu değiştirdim . 8-9 aydır kullanıyorum böyle %1 de kapanıyor

    • Mehmet

     29/11/2013 at 20:34

     Kendiniz söylemişsiniz zaten. Ben de tr dönüşüm aparatından bahsediyorum 🙂 eşimin iphone da da benim iphone da da aynısı oldu . Paralel ithalat cihazıydı.1 yıl öyle böyle kullandım sonra ucu değiştirdim . %10 da kapanıyordu. bataryanın öldüğünü düşündüm. orijinal uç buldum. 8-9 aydır kullanıyorum böyle %1 de kapanıyor

 73. ahmet

  21/11/2013 at 13:17

  iphone 5s uzay grisi 32 GB 2 günde teslim edildi.denk mi geldi nasıl oldu anlamadım.

  • Timur

   21/11/2013 at 13:22

   Nasıl yani ? sipariş verdiniz ve 2 gün sonra tlf elinize mi ulaştı ???

   • ahmet

    22/11/2013 at 01:34

    evet. 19 kasımda verdim, 21 kasımda teslim aldım

    • 34dgn35

     24/11/2013 at 18:20

     bende 19u gecesi 5s beyaz sipariş ettm ürün elime 22 sinde geldi yani 2.iş gününde

 74. Trabzonlu61

  21/11/2013 at 14:22

  Mustafa Bey Merhaba, Yazılarınızı özenle takip ediyorum ve bircok insanin kafasndaki soru isaretlerini giderdiginiz tesekkur ederim. Benim sorum su olacaktı 16 GB 5s gold model telefonum bugun gonderim hazirligina grmis. Gonderm hazirligina girdikten sonra tahminen kac gun icinde gelir ve telefon bana ulastigi zaman ilk neler yapmaliyim telefona. Cevabinz icin simdiden tesekkurler 🙂

  • ibrahim

   21/11/2013 at 17:56

   siparişi ne zaman verdiniz acaba?

 75. Trabzonlu61

  21/11/2013 at 18:54

  Siparisimi 14 kasımda vermistim.

  • ibrahim

   21/11/2013 at 20:35

   hangi ile sipariş verdiniz?
   belki ondan çabuk geliyodur. ben 15 kasımda verdim hala 1-2 hafta diyor

   • Trabzonlu61

    21/11/2013 at 22:37

    Trabzona Sipariş Vermiştim. Şu an kargodaymış yarına elimde olacak büyük ihtimal.

 76. ElmaKafa

  22/11/2013 at 11:43

  Hatch uygulamasinin incelemesini bekliyorum sizden.

 77. Mustafa

  22/11/2013 at 18:38

  Merhaba 13 kasimda iphone 5 s satin aldim ve iptal ettim musteri hizmetleri kart ile tek cekim aldigim icin 3 gunde iade yapilir dedi ve hala herhangi bir islem yapilmadi ve karsimda bir muhattap bulamiyorum bankayi ariyorum bize herhangi bir ileti gelmedi diyor apple suan 2200 lirama bloke koydu ve kaldirmiyor. Ne yapicam bilmiyorum pazartesi savciliga basvurucam

  • yusuf

   23/11/2013 at 10:54

   bende banka ile sorun yaşamıştım. sen eğer apple a ulaşamıyorsan hafta içi mesai saatlerinde apple sayfasından online yardım a bağlan oradan seni aramalarını söyle onlar seni arayacaktır.

 78. Metehan Duman

  22/11/2013 at 22:51

  Ben ortaokul öğrencisiyim mac air almak istiyorum daha doğrusu babam alacak.Mac air iyimi???

 79. Osman

  23/11/2013 at 00:28

  Apple Store Türkiye’den aldığım ıphone 5s 32gb az önce elime geçti.
  Kutuyu açtım ama uyut/ uyandır düğmesine bastığımda sallandığını ve ses çıkardığını gördüm. Iphone4’ümün düğmesi bile daha sağlam görünüyor.
  moralim sıfır. jelatinlerini bile sökmedim.

  bunu geri alıp garantiden değiştirirler mi?

 80. Kadir kurt

  23/11/2013 at 10:52

  Mustafa bey merhaba ben I’m jack oyunundan 20tl ye can aldım makbuzuda gönderildi ama hala yüklenmedi 5 gün oldu ne yapmam lazım

 81. Ömer

  23/11/2013 at 11:40

  Arkadaşlar iphone 5s aldım orta tuşu bastıkça tık tık diye ses çıkartıyor bi benimkinde mi böyle başkasında da var mı böyle bişey ?

 82. Buse

  24/11/2013 at 01:01

  Ben 13 kasımda sipariş verdim hala ürünler işleniyor yazıyor benden sonra verenlerin eline ulaşmış bile bunun nedeni nedir ?

  • yusuf

   25/11/2013 at 11:19

   ben 9 kasımda sipariş verdim teslim tarihi 3 aralık en erken gözüküyor.

   • erol

    25/11/2013 at 13:51

    hala siparişlerinizde bir gelişme yokmu bilgi verirmisiniz eğer yoksa bizimki zor gelir)

    • Anonim

     25/11/2013 at 17:44

     29 aralıkta siparişimin geleceği görünüyor ama hala ürünler işleniyor yazıyor telefonuma aldığım kılıf 8 günde elime ulaştıfakat telefonda hala bir gelişme yok

    • Buse

     25/11/2013 at 17:47

     29 kasıma kadar bekleyip sonra arayacağım şuan sipariş gönderimi için sitede 1 2 hafta yazıyor benimde 29unda 2 haftayı geçmiş olacak benden sonra sipariş verenlerin bile eline ulaşmış burdan okuduğuma göre bu nasıl bir iş anlamadım

 83. Anonim

  24/11/2013 at 13:43

  arkadaşlar online store sipariş taip sayfası bir tek bendemi açılmıyor

 84. bilal

  25/11/2013 at 15:41

  Meraba arkaşlar iphone 5s Satın alanlardan Pil ne kadar sürüyo Wifi de ne kadar sadece uçuş modunda ne kadar deneyen varmı …

 85. Aslıhan ÖZTÜRK

  25/11/2013 at 20:16

  Merhaba;
  15 kasımda iphone 5s 16gb için spariş verdim daha teslimat tarihi gelmedi ama hala sipariş durumuna baktığımda ‘ürünler işleniyor’ yazısını görüyorum. Uzun süredir işleniyor olması normal midir ? Sipariş verdikten sonra hiç bir mesaj gelmedi. Sadece bir mail aldım sipariş kodunu belirten. Herhangi bir sorun var mıdır diye endişeleniyorum, bilgilendirirseniz sevinirim.

  • Mustafa Tan

   25/11/2013 at 20:35

   Hiç endişelenmeyin. Sizin gibi yüzlerce kişi aynı şekilde endişe yaşadı ama hepsi de cihazlarına kavuştu. Önceki yorumlara bakabilirsiniz 🙂 Gereksiz evham yapıyoruz.

   • erol

    26/11/2013 at 15:34

    mustafa bey beklemek değilde sıra gözetilmemesi rahatsız etti

    • Timur

     26/11/2013 at 17:00

     Aslıhan Hanım , Bence biraz daha sabırlı olun, 11 kasım da kardeşim sipariş verdi ve hala gelmedi, umarız bu hafta gelir 🙂

 86. ibrahim

  26/11/2013 at 15:50

  Mustafa bey dikkat ettiniz mi? hafta içi olmasına rağmen 2 gündür sitelerinde anlık iletişim yöntemleri açık değil.
  sizce sebebi nedir?
  normalde açık olduğunu çok kez gördüm
  Ayrıcateslim tarihi aralığı 26 kasım 3 temmuz olmasına rağmen hala 1-2 hafta diye gösteriyo. güncellenme yapılmamış

  • Timur

   26/11/2013 at 17:04

   Anlık iletişim yöntemlerini sadece apple store sayfasında oturum açarak yardım bölümünde görebilirisiniz,

 87. Kemal

  26/11/2013 at 20:11

  Mustafa Bey Apple Store hakkında insanları Çok güzel Aydınlatmışsınız Ellerinize saglık Bu arada Merak Eden Arkadaslarım için yazıyorum 24/11/13 pazar günü sipariş ettigim iphone 5s 32 gb uzay grisi cihazım 03/12/13 – 10/12/13 Tahmini teslim tarihi denmesine ragmen Apple’ın bana gönderdiği “Müjdeli” Mesajla yarın yani 24/11/13 tarihinde elimde olucakmış… Apple yetkili satıcısında çalışan bir arkadaşım Silver ve Space grey Modellerinin Stok sıkıntısı yaşamadıgını Gold modellerinin Bir çok ülkede Stok sıkıntısı çektiğini bu yüzden siparişlerin gold modellerde uzayabildigini belirtti…

 88. ahmet emre

  27/11/2013 at 09:26

  gold siparişi olan arkadaşlarımız sipariş ve teslim tarihlerini bildirirlerse memnun oluruz şimdiden tşkler

 89. Anonim

  27/11/2013 at 16:04

  20 Kasım günü ödemeyi havale ile yaparak gold 5s siparişi verdim. 21 kasım gecesi ürünün kargoya verildiği mailini aldım. 22 kasımda ups’e teslim edilmişti ancak ups dağıtımı bitmediği için telefonu 23 kasım günü teslim aldım. 3 günde elimde olan telefonumla çok mutluyum.

 90. Erol

  27/11/2013 at 16:36

  Bizim paramızı beğenmediler acaba bekleyip duruyorlar anlamadım gitti:)

 91. Kaan

  27/11/2013 at 18:18

  14 Kasım da 5s Gold siparişi verdim benden 1 hafta sonra sipariş verenlerin telefonları geldi ben hala beklemedeyim.

  • Anonim

   27/11/2013 at 18:30

   mahalle bakkalı bile sıra gözetirken apple gibi bir şirketin gözetmemesi ilginç

  • Buse

   27/11/2013 at 19:57

   bende 13 kasımda 5s gold siparişi verdim teslim tarihi 29.11-06.12 gözüküyor ama hala ürünler işleniyor yazıyor böyle giderse 6 aralığıda geçecek diye düşünüyorum

   • Anonim

    28/11/2013 at 13:16

    apple merkezi arayıp bilgi aldınızmı yada siparişlerinizde olumlu bir ilerleme varmı

    • Timur

     28/11/2013 at 17:11

     Merak etmeyin , gayet rahat ve sabırlı olun, size bildirilen tarih aralıklarında mutlaka cihazınıza kavuşacaksınız 😉

     • Buse

      28/11/2013 at 18:01

      bugün ürünler işleniyor kısmı gönderim hazırlığı olarak değişti inşallah yakındada gönderildi yazar 6 aralığıda geçmez

      • ali

       28/11/2013 at 20:18

       kargo ve teslimatla ilgili bilgilendirme yaparsanız çok makbule geçer benimde sipariş tarihi 18 kasım ona göre beklerim bende tşklr

       • Anonim

        28/11/2013 at 20:31

        telefonum 4 aralıkta teslim edilecekmiş ama değişebilirde 13 kasımda verdiğim siparişimin 29-6 sı arasında teslim edileceği yazıyordu bu akşam gönderildi bakalım dedikleri tarhte gelecek mi bazıları erken almış ama ben onların verdiği tarih arasında alıyorum telefon elime geçince bilgi veririm

 92. Anonim

  27/11/2013 at 20:30

  20 kasımda ben havale yaparken arkadşım kredi kartı ile gold 5s siparişi verdi. Teslimat adresi değişikliği için bugün apple ile iletişime geçti. Siparişi geçtiği gün verilen teslimat tarihi 28 kasım – 5 aralık iken teslimat adresi değişikiiğini onaylayan mailde 2-9 aralık olarak revize edilmişti. Nedenini öğrenmek için iletişime geçtik bilgi bekliyoruz.

 93. AHMET ALİ İSTİF

  28/11/2013 at 00:19

  merhaba benim sorum fatura ile ilgili değil sağolun o konuyu aydınlığa kavuşturdunuz benim sorum telefon elime geçen cuma günü ulaştıı 22kasım 13. 22 kasım 13 de ekrana mat film taktırdım . ama bugun değiştirttim o filmi normal parlamaz film taktırdım fakat takarken ekranın sağ alt köşesinde bir nokta olduğunu farkettim acaba ürünü değişirlermi yoksa :S gereksizmidir sizce . kesinlikle ölü pixel değil cünkü farklı açılardan bakınca gözükmüyor zaten pixel olsa telefon açıkken gözükür benim noktam telefon kapalı ikende gözüküyor =)..

  • Timur

   28/11/2013 at 17:04

   Ekran kapalı iken de gözüküyorsa eğer, muhtemelen küçük bir toz parçası vs, olabilir. Şans diyelim ama çok da canınızı sıkmıyorsa iade işlemlerine hiç bulaşmayın derim 😉

   • AHMET ALİ İSTİF

    29/11/2013 at 21:43

    iade değilde değişim talep etmek istiyorum yapabilirmiyim sizce? bide online apple store yerine yerel bir store a götürsem olur mu ?

    • Mustafa Tan

     29/11/2013 at 22:07

     Fiziksel bir mağaza henüz yok, müşteri hizmetleri ile görüşün önce.

 94. ibrahim

  28/11/2013 at 21:33

  bekleyen arkadaşlara fikir vermesi açısından yazmak istedim
  15 kasım akşamı iphone 5s gümüş 16gb siparişi verdim ankaraya.
  teslimat tarihini 26 lkasım-3 aralık olarak gösteriyordu.
  bu güne kadar hiç bir değişiklik yoktu. bu sabah işleniyordan gönderim hazırlığına döndü.
  20.15te de mail geldi yarın alıcaksınız diye.
  umarım en kısa zamanda sizde ayfoncuğunuza kavuşursunuz.

 95. Mustafa

  28/11/2013 at 21:36

  23 kasımda sipariş verdim 29 u yarın teslim edilecek mesaj geldi, 2-9 aralık teslim tarihi gözüküyodu

 96. Ali

  28/11/2013 at 23:16

  Bilgileri paylaşan arkadaşlara tşkler

  • Semih Mehmed

   29/11/2013 at 11:14

   24 Kasımda bir adet 5s 16gb gümüş, 1 adet 5s 16g altın rengi siparişi verdim. Gümüş rengi bugün itibarıyla elime geçti. Altın rengi ise ürün işleniyor aşamasında devam ediyor. Muhtemelen altın rengine olan talebin fazla olmasında kaynaklanmakta.

 97. Timur

  29/11/2013 at 13:20

  Gold 5s 11 Kasım da sipariş verdik ve nihayet bugün elimize ulaştı. Herkese bol iphone lu günler 🙂

 98. İbrahim

  29/11/2013 at 14:20

  18 Kasımda havaleyi yatırdım aynı gün onaylandı 3 gün falan beklemedim, 26 sında geleceğine dair mesaj geldi ama 25 inde getirdiler . İlk iphone um ve ios a çok çabuk alıştım ancak bazı problemlerim var 1. cisi bazı uygulamalar da log in yapamıyorum galiba ios7 ye uygun hale getirememişler ve şarj aletimin prize takılan kısmının ucu hafif yamuk bu herkeste olan bir şey mi yoksa sadece bende mi var bu arada 32 gb gümüş renk aldım fiyatlara denilecek birşey yok zaten tcell e bile geri adım attırdılar appletr olmasaydı bu fiyatları göremezdik

 99. Dr.AEK

  29/11/2013 at 23:20

  MUSTAFA BEY;
  26′dan 27 kasim’a gectigimiz gibi ipad mini with retina display siparisi verdim.hemen ayni gun icinde de havaleyle parayi yolladim.sitede odemenin bize ulasmasi icin 3isgunu beklemeniz gerekebilir yaziyo diye yapikredide odemeyi yaptigim bayan a sorayim dedim.bayan ise bekleme falan yok suan gonderildi dedi fakat siparis durumuna bakiyorum hala odemeniz bekleniyor diyor.neden acaba?
  bir de:
  eger ulasmadiysa ctesi/pazar gunleri ulasir mi ???

 100. ömer

  30/11/2013 at 12:37

  MERHABA ARKADAŞLAR DÜN GECE İPHONE 5S UZAY GRİSİ SİPARİŞ ETTİM KAYSERİDE OTURUYORUM ÜRÜN ELİME 17-24 ARALIK ARASINDA GELİR DİYOR AMA ERKEN GELEBİLİR Mİ BİDE BANA APPLE DAHA TAKİP NUMARASI YOLLAMADI ACABA KARGOYA VERİNCE Mİ YOLLUYUCAK ?

  • Mustafa Tan

   30/11/2013 at 12:42

   Evet kargoya verince yollayacak. Önceden de gelme ihtimali var.

   • Anonim

    30/11/2013 at 12:47

    mustafa bey apple online store değişmiş iphone 5s havale fiyatı 5.183 tl yazıyor siz eger anladıysanız anlatırmısınz ne bu 🙂

    • Mustafa Tan

     30/11/2013 at 12:56

     Ben öyle bir fiyat göremiyorum. Halen eskisi gibi: http://store.apple.com/tr/buy-iphone/iphone5s

     • Anonim

      30/11/2013 at 12:59

      siteye girdikten sonra magazalar diyin mustafa bey görceksiniz

      • Mustafa Tan

       30/11/2013 at 13:01

       Nasıl yapacağımı anlayamadım 🙂 Link verebilirseniz tıklayıp bahsettiğiniz fiyatları gördüğünüz sayfayı kontrol edeyim.

      • Anonim

       30/11/2013 at 13:05

       site ilk girdğinzde sol üst kosede magazalar varya mustafa bey oraya tıklayın biraz sayfayı aşagıya indirin görceksiniz 🙂

  • ömer

   30/11/2013 at 12:43

   teşekkürler mustafa bey

 101. Cihan

  30/11/2013 at 15:33

  Mustafa bey merhaba işitme engelliyim iPhone 5 kullanıyorum altyazı destek yok ama çok memnun olmadım filmleri açılmıyor çok canım sıkıldı neyse satıyorum samsung galaxy note 3 ü alacam altyazı desteğinin filmleri herşey var 🙂

 102. Tuğba

  30/11/2013 at 23:15

  Merhaba Mustafa Bey 13 kasım da gold ıphone 5s siparişi verdim 29 kasımda elime ulaştı ancak garanti belgesi yok ne kadar zamanda gelir?

 103. okan

  30/11/2013 at 23:49

  mrb arkdslar 22 kasımda sıperıs verdım anlamdıgın neden hala urunler ıslenıyor dıyo sacma geldı bunun nedenı nedır

  • Timur

   01/12/2013 at 17:33

   Bence sabırlı olun, size bildirilen tarih aralıklarında ürün gönderilecektir.

  • zen

   02/12/2013 at 01:07

   13 kasımda ı phone 5 s gold siparısı verdım hala urunler işleniyor diyor gönderim tarıhı 26 kasım 3 aralık tarıhı arlıgında olmasına rağmen gönderım hazırlıgına bıle gecmedı 🙁

   • Ali

    02/12/2013 at 09:21

    Gönderim hazırlığına geçince bilgilendirirmisiniz.tşklr

    • zen

     02/12/2013 at 13:26

     bir gelse yollarım dostum ama gelmez gıbı saçma sapan apple yakışmıcak bi hareket zamanında gönderemiceğın telefonun şiparısını neden alırsın kı?

     • zen

      02/12/2013 at 21:27

      telefon bugun gonderım hazırlıgına gectı ups ile yarın teslımatı yapılacak.

      • ali

       02/12/2013 at 22:42

       tşkler bilgi için biz beklemeye devam))

 104. Alper sahib

  02/12/2013 at 11:58

  15 kasimda 5s gold 16gb siparisi vermistim. Bana teslimat tarihi olarak en son 3 aralik tarihi verilmisti. Ancak az once apple ile gorustum ve ellerinde cihaz olmadigini ve geldigi zaman dagitima baslayacaklarini soylediler. Ne kadar ironik degil mi? 🙂

 105. alper şahin

  02/12/2013 at 12:36

  15 kasimda 5s gold 16gb siparisi vermistim. Bana teslimat tarihi olarak en son 3 aralik tarihi verilmisti. Ancak az once apple ile gorustum ve ellerinde cihaz olmadigini ve geldigi zaman dagitima baslayacaklarini soylediler. Ne kadar ironik degil mi? 🙂

  ** az önce apple ın +902162821511 numaralı telefonundan bir yetkili bir bayanla görüştüm. kendisi satış ekibine bir mail yollayıp telefonum son teslimat tarihi yarın olduğu için acil başlıklı olarak bana yarın iletilmesini sağlayacağını söyledi. ve onlardan gelecek mailida bana yollayacağını belirtti.

  eğer benim gibi olan arkadaşlar var ise bu numaradan arayarak kendilerine ulaştırmalarını talep edebilirler. 🙂

  • alper şahin

   02/12/2013 at 18:29

   ve şu anda siteden kontrol ettim. cihazım gönderim hazırlığında..

   bu yüzden cihazı son güne kalan arkadaşlar o numarayı arayıp ordaki kişilere acil maili göndermelerini talep ederlerse sanıyorum işleri hallolabilir. 🙂

   • Semih Mehmed

    03/12/2013 at 09:48

    Muhtemelen beklenen sevkiyat gerçekleşti bu nedenle bir çok kişinin siparişi gönderim hazırlığına ilerledi.

    • alper şahin

     03/12/2013 at 11:35

     evet müşteri hizmetleri de aynı şeyi söyledi. bu akşam gönderilmesi bekleniyormuş.

 106. Onursal akbulut

  03/12/2013 at 20:56

  Merhabalar kıbrıstan tatil için Türkiyeye Gelirken,Buradan Nasıl adres gösterip IPAD AİR Sipariş Edebilirim,Birde Türkiyede İkamet Etmediğim İçin Bu vergilerin benden düşmesi için Taxfree fatura düzenleniyormu bilginiz varmı..Teşekkür ederim

 107. Muserref

  05/12/2013 at 09:23

  Mustafa bey
  Iphone da video kaydi yaparken sessiz kayit yapiyor
  Ses ile ilgili tum tuslar acik durumda
  Muzik dinlemek tekefonun calmasi whatsapp audio note vs hic problemsiz calisiyor ancak video kayit esnadinda sesi almiyor
  Yardimci olursaniz sevinirim simdiden tesekkurker

 108. Dr.AEK

  05/12/2013 at 20:31

  26′dan 27 kasim’a gectigimiz gibi ipad mini with retina display siparisi verdim.hemen ayni gun icinde de havaleyle parayi yolladim.sitede odemenin bize ulasmasi icin 3isgunu beklemeniz gerekebilir yaziyo diye yapikredide odemeyi yaptigim bayan a sorayim dedim.bayan ise bekleme falan yok suan gonderildi dedi fakat siparis durumuna bakiyorum hala odemeniz bekleniyor diyor.neden acaba?6.gun bitti hala odeme bekleniyor!

 109. Ertug

  06/12/2013 at 15:51

  27 kasımda verdiğimiz ipad siparişlerimiz, etraftaki bilimum market ve imternet mağazalarında satışı varken ve teslim edilirken neden 2-3 hafta gibi bir teslimat süreleri oluştu..Ben apple online store a neden bukadar güvendim? Neden ön sipariş alımı yapmayıpta 27 sinde satışta diye lanse edildi??
  Yıllardan beri bağlılığımı koruduğum markama kırgınlığım çoktur..çok üzgünüm

 110. Mehmet Nadir

  12/12/2013 at 23:56

  IPhone 5 Kullanıyorum, Fakat iOS 7 Yükledikten Sonra Not Defterimde Bazı Notlar İCloud Güncellemesinden Sonra Kayboluyor…

 111. Volkan

  13/12/2013 at 23:07

  App storedan alacagım cıhaz evde ben olmasamda evden bırılerıne teslım edılıyormu. Gecen gun tcell magazadan parasını odedıgım telı ıllakı bana ve ev adresımde verme ınatları yuzunden alamıyorum gunduz dısarda sabıt bır yerde olmadıgım ıcın telekurye ofısıne gıdıp almaya calıstım fakat ıllakı evde teslım mevzuatı yuzunden uc gın bekleyıp sonunda para ıadesı talep edıp turkcele gerı gonderttım

 112. ersin

  15/12/2013 at 15:11

  8 kasım pazar verdıgım siparişim 10 kasımda elimdeydi tşkler apple and ups

 113. özgür

  20/12/2013 at 02:19

  slmlar Mustafa bey, Evkur’dan iphone5 aldım fatura tarihi 29.10.2013 seri numarasından garanti sorgulaması yaptırdım. Tahmini bitiş tarihi 18.04.2014 yazıyor. İki yıl garantili sanıyordum, neden böyle oldu anlamadım…

  • Mustafa Tan

   20/12/2013 at 09:28

   Apple’dan garanti sorgulaması yaptırdıysanız 1 yıl çıkabilir. Çünkü Apple standart olarak 1 yıl garanti veriyor tüm dünyada. Fakat Türkiye gibi bazı ülkelerde satılan elektronik cihazların en az 2 yıl garantisi olmak durumunda.

   Bu ilave garantiyi de cihazı ülkede ithal eden firma karşılıyor. Muhtemelen Evkur cihazı kendisi ithal etti veya birilerine ettirdi. Dolayısıyla Apple’ın sisteminde gözükmemesi normal. Siz ürününüzü kimden aldıysanız garanti hizmetini de o karşılayacak. Zaten kutunun içinden çıkan garanti belgesinde veya faturasında yazar.

 114. Mustafa

  26/12/2013 at 10:59

  Mustafa Bey,
  Fatura gönderdiler fakat e-mail olarak gönderilen faturanın çıktısını alıp göndermişler ve altında suret yazıyor. Durumu izah ettim tekrar gönderdiler yine aynı, bi daha yazdım uine gönderdiler yine aynı suret çıktıyı gönderdiler. Aradım yine fatura odur problem yok mali ve garanti anlamında sorun yok dediler. Sizdede durum aynımı?

 115. Red_blue

  01/01/2014 at 21:50

  Bir hafta ônce Apple Store Türkiye’den 4s icin kılıf sipariş verdim piyasa araştırması yapmadan siparişim gelince ne göreyim ambalajında G****a yazıyor siparişi geri gönderdim genpanın sitesine girdim fiyat yarı yarıya buna benzer durumu yaşayan varmı arkadaslar..

  • Mustafa Tan

   01/01/2014 at 22:01

   Tam olarak hangi ürünü aldınız ? Linkini paylaşabilir misiniz?

   Bu arada bildiğiniz gibi zaten http://store.apple.com/tr adresinde satılan tüm ürünleri Apple üretmiyor. Başka üreticilerin ürünlerini ithalatçılar aracılığı ile alıp satıyorlar. Genpa da zaten bu ithalatçılar arasında.

   Tabii esas sorun Genpa’nın sitesinde aynı ürünün yarı yarıya satılması. Ürünü paylaşabilirseniz ben de bir kontrol edeyim.

 116. Hüseyin

  08/01/2014 at 20:40

  Merhaba Mustafa Bey;
  Öncelikle inşallah sizi rahatsız etmiyorumdur. Benim sorum daha önce bana gelen mailler hemen anında gelirken şimdi gecikmeli yada elle güncelledikten sonra geliyor.
  Bununla ilgili yardımınıza ihtiyacım var maillerin anında iletilmesi için ne yapmalıyım.
  Iyi akşamlar…

 117. Alp

  11/01/2014 at 23:41

  Mustafa bey öncelikle merhaba size bir sorum olacaktı apple store onlinelardan alınan iphonelarda ilerleyen zamanlarda bir sorun çıkarsa ben nereyle muhattab olcam telefonu nereye servise vereceğim servise nerden verebilirim cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

 118. omer

  13/01/2014 at 16:42

  Merhaba. Apple eğitim indiriminden yaralanmak için Öğrenci olan bir arkadaşım üzerine ürün almak istiyorum, Teslimat adresini o kişi olarak gösterip kendi kartım ile alışveriş yapsam indirim kapsamında olur muyum? Ayrıca öğrenci olunup olunmadığını kontrol eden mekanizma nasıl çalışıyor, bir bilginiz var mıdır acaba?

 119. Rollerci

  18/01/2014 at 20:09

  Merhaba mustafa bey iphone 4 telefonuma 5 gundur hicbir sekilde ne oyun nede baska birsey yukleyemiyorum apple storede bir sikintimi var acaba veyahutta telefondami var anlayamadim.simdiden tesekkurler

 120. Suleyman

  31/01/2014 at 22:11

  20 aralık 2013 tarihinde TR Appstore dan aldıgım ıphone 5S Gold cıhazım maalesef bır ay ıcerisinde orta tuşun çalışmaması problemi ile Genpa İzmir servisine verdim ve cihaza değişim dediler fakat bir haftayı geçmesine rağmen hala Genpa servisden yeni cihaz gelmdi.2150 Tl ye aldıgınız cihaz bir ay bile dolmadan orta tuş problemi cikartıyor değişim deniyor ve maalesef bir haftaddan fazladır değişim bekliyorum.Apple Tr benim gözümde çoktan güvenirliliğini yitirdi bile.Tr Appstore dan alışveriş yaparken dikkatli olun derim.Bir daha kesinlikle TR Appstore dan ürün almam.

 121. Özcan

  06/02/2014 at 11:39

  Turk app store da neden google earth yok

 122. WOLF

  12/02/2014 at 03:22

  Burada yazan bilgiler yanlış, hiç düzgün araştıramamışsınız… Apple Store Türkiye’ye gelen ürünleri yurt dışından Apple kendi falan getirmiyor, 2 ayrı distribütör firma getiriyor malları ve Apple’a satıyor, aslında taşeron firma gibi iş yapıyorlar, Apple aracı oluyor bir nevi bu markalarla iletişim hususunda, tüm iş yükünü-masrafları karşılayan distribütör bu maliyetleri ve az miktarda kar marjını (kar bile sayılmaz aslında) üzerine katıp Apple’a gönderiyor malları. evet mallar direk yurt dışından son kullanıcıya ulaşmıyor, ama bu işin önemli bir kısmını şu anda Apple kendi yapmıyor, başkasına yaptırıyor, deposuna kadar başkası getiriyor-sonrasında kendileri dağıtıma başlıyorlar.
  Nereden mi biliyorum, çünkü bu işi yapıyorum 🙂 bu ürünleri Apple için sipariş verip-hazırlayıp-getirten kişilerden biriyim.

  • seren

   14/02/2014 at 00:55

   peki bir şey sormak istiyorum. turkcell yerine apple online storedan almak daha mı mantıklı? ürün geldiğinde kutusundan çıkardığım zaman bozuk olursa, simi taktıktan sonra donma filan yaparsa applea gönderip yenisini alabiliyor muyum? bu süreci çok uzatırlar mı? turkcellerde biliyosunuz yenisini bile vermiyolar uğraştırıp duruyolar ama mecbur kalırsam turkcellden alıcam 5si direkt.
   bir de online storeda yani appleda stokta dediği ürün ne zaman elime geçer acaba?

 123. fatih

  01/03/2014 at 17:42

  Merhaba;

  Ben 31 ocak ta saat 17:00 den önce apple online store den telefon aldım fakat sitede alırken +9 taksit şeklinde aldım ürün geldi problem yok fatura geldi ondada problem yok.Fakat ay sonunda kartımın extrasında tek çekildiğini gördüm faturaya baktım ordada tek çekilmiş.Ama sitede hala +9 taksit aldığımı gösteriyor.Bankayı aradım kısacası bişey yapamıyacaklarını telefon olduğu için taksitlendirme olmadığını aldığınız yerle görüşmenizi söylediler.Haftasonu olduğu için siteyi daha aramadım ama netten biraz araştırdığım kadarıyla fazlasıyla buna benzer şikayetler mevcut.Sizce nasıl bir yol çizmeliyim konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

 124. Uzay

  27/03/2014 at 00:16

  Merhaba;

  1-2 Hafta içerisinde, Macbook Pro Retina modellerinden birini, eğitim indiriminden faydalanarak almak istiyorum. Ancak şu an öğrenci değilim. Fakat, annem öğretmen. Alışverişi Babamın kredi kartıyla yapıp annem adına bu indirimden faydalanmak mümkün müdür?
  Şimdiden, cevaplarınız için teşekkürler.

 125. Mevlana

  16/04/2014 at 18:15

  Iphone 5 telefon kulanıyorum ve aldıgımdan beri sag üst tarafında şarj yerinin solunda telefon simgesi var onu nasıl kaldırabilirim yardımcı olun.

 126. Kazım

  14/07/2014 at 11:11

  Kredi kartım yok Apple kimliği nasıl alcam yardım edermisiniz teşekkürler

 127. Tolga

  30/09/2014 at 19:39

  merhaba,

  28.09.14 Tarihinde iMac siparişi verdim ancak Yapılandırma yaptım bira güçlnendirdim. 1-3 gün içinde gönderim yazdığı halde Teslimat 15-18.10.14 olarak görünüyor Yapılandırmalı Maclerin Foxcoon Çindeki Fabrikadan gönderildiği doğrumudur aceba ve direk banamı yoksa önce Apple Türkiye sonra bana mı geliyor sormak istedim.

 128. lazowa

  04/10/2014 at 18:36

  ben havale yollu storeden iphone 6 alarak havale indiriminden faydalanmak istiyorum. ama havale ücretininde kesilmesini istemiorum. bu mümkünmü? yani hava ücreti kesilmeden havaleli satın almak için hangi yolu izlemem gerekiyor ?

 129. Kerem

  20/10/2014 at 21:33

  İphone 5 model telefonumun tuş kilidi-açma kapama tuşu üretim hatası yüzünden bozuldu. Tüketici Kanununa göre telefonumu değiştirme hakkım var. her ne kadar gerek olmasa da aynı hakkı apple da tüketicilerine sunduğunu açıkladı. Telefonum değişim içerisinde olan ürünlerden, seri numarasına bakarak kontrol ettim. apple zorlu center’a bu hakkımı kullanmak için başvurdum, randevu almam gerektiği söylendi. 12.10.2014 tarihinden beri randevu almaya çalışıyorum ve “yoğun talep bahanesiyle” randevu verecek zamanları yokmuş randevu alamıyorum. Söz konusu yasal hakkım fiilen engellenmiş oluyor. Bu hakkımı kullanmayı talep ettiğim tarihten itibaren 30 gün içerisinde sağlayıcı, hakkı yerine getirmek zorundadır Tüketici Kanunu m.12 gereği. Yetkili kişilere ulaşmaya çalışıyorum sorunumu giderebilmek için ama apple gizlemiş sanki ulaşmayalım diye… Yardımcı olursanız sevinirim yoksa yasal yollara başvuracağım

 130. ezt

  11/11/2014 at 19:55

  Yazının ustunden 1 yil gecti siri halen turkce olmadi

 131. Government

  30/05/2015 at 10:27

  ϒes! Ϝinally someone writes ɑbout Indonesia.