iOS 7 Güncellemesine Hazırlık

Güncelleme (18:55) : Apple az önce iOS 7 ile uyumlu iTunes sürümü olan iTunes 11.1’i yayınladı. iTunes kullananlar http://www.apple.com/tr/itunes/download/ adresinden indirebilir. Ayrıca iOS 7 de yayınlandı. http://www.iphoneturkey.com/2013/09/iphone-ve-ipad-icin-ios-7-yazilim-guncellemesi-yayinlandi.html

Bildiğiniz gibi bu akşam Türkiye saati ile 20:00 civarında Apple’ın iOS 7 sürümünü yayınlaması bekleniyor. (Önceki sürümler de hep bu saatlerde yayınlanmıştı) Bu nedenle bir çok iOS 7 kullanıcısı sabırsızlıkla Apple’ın iOS 7’i yayınlamasını bekliyor. Fakat bir yandan da bir çok kullanının kafasından “iOS 7’e geçmeye değer mi? Benim cihazımı kasar mı ? Cihazımda sorun olur mu? Cihazımdaki bilgiler silinir mi?” tarzından sorular geçiyor.

Aslında geçenlerde yayınladığımız iOS 7 ile Yeni Gelen En Önemli Özellikler ve iOS 7 Güncellemesi Hakkında Sık Sorulan Sorular başlıklı yazılarımızla bu soruların çoğuna cevap vermeye çalıştık. Fakat yine de takipçilerimizin iOS 7 güncellemesini kafaları en rahat ve en az sıkıntılı şekilde yapabilmeleri için özellikle yedekleme ile ilgili bilgileri tekrar paylaşayım istedim.

Cihazımı iOS 7’e Hemen Güncellemeli miyim?

iOS 7 güncellemesine hazırlık yapmadan önce kullanıcıları bazı önemli noktalar için uyarmak istiyorum. Çünkü bazı kullanıcılar iOS 7’yi çok merak ettikleri için direkt güncelleme olayına dalıyorlar ve bazı şeylerin geri dönüşü olmadığı için de çok başları ağrıyor. Evet güncelleme yöntemi ile cihazdan hiç birşey silinmiyor, yani birşeyler ters gitmez ise iOS 6’dan iOS 7’e hiç yedeğe ihtiyaç duymadan geçebiliyoruz. Fakat her zaman birileri için birşeylerin ters gitme olasılığı bulunuyor, bu yüzden lütfen aşağıdaki kısa kısa uyarı ve önerilerime dikkate alın:

 • Major iOS sürüm geçişlerinde her zaman sıkıntı yaşanma olasılığı vardır. Bu yüzden önceki güncellemeleriniz gibi her şeyin sorunsuz gitmesini beklemeyin. Ünlü “Bir şeyin ters gitme olasılığı varsa, ters gidecektir.” Murphy Kanunu tam bu tip güncellemeler içindir 🙂 Bu yüzden hazırlıklı olun.
 • Üsttekki maddede vurguladığım gibi iOS 5.0, 6.0, 7.0 gibi sonu sıfırla biten major sürümler çok fazla yenilik ve dolayısıyla çok fazla hata içerir. Apple 3 aydır iOS 7.0’ı test ediyor olsa da halen bir çok hata içeriyordur. Dolayısıyla bu hatalar, iOS 7.0’ı daha fazla kullanıcı cihazına yüklediğinde ortaya çıkacak, Apple da 1-2 hafta içerisinde iOS 7.0.1 sürümünü çıkaracaktır. Hatta üzerinde şimdiden çalışıyordur 🙂 Bu yüzden iOS 7.0’ı pas geçip, iOS 7.0.1 çıktığında cihazınızı güncellemeyi tercih edebilirsiniz.
 • iPhone 4 gibi eski modeller iOS 7 güncellemesinden sonra iOS 6’ya kıyasla daha az performanslı çalışabilir ya da cihazda kasmalar olabilir. Bu durumda yazının sonunda paylaştığım sıfırdan kurulum ya da geri yükleme (restore) işlemleri yapmak gerekebilir.
 • iOS 7 sürümü resmen yayınlandığında büyük olasılıkla (geçmiş yıllarda hep böyle oldu) iOS 6’ya geri dönme imkanınız olmayacaktır. Yani cihazınıza iOS 7.0’ı kurup sonra da “Ben bunu beğenmedim, hadi geri dönelim” diyemeyeceksiniz. Cihazınızı bir iOS 7’e güncellediniz mi, artık gemileri yakmışsınız demektir.
 • Cihazınızı bilgisayarınızdaki iTunes ile veya cihazınız üzerinden “Ayarlar -> Genel -> Yazılım Güncelleme” menüsü üzerinden güncelleyebileceksiniz. Cihaz üzerinden güncellemede genelde indirilecek dosya boyutu küçük olur, sadece bir önceki güncelleme ile değişen dosyalar indirildiği için. Fakat iOS 7 güncellemesinde cihaz üzerinden indirilecek dosyanın boyutunun da çok düşük olmasını beklemeyin. Çünkü iOS 7 ile değişen çok fazla şey var. Ayrıca güncelleme işlemine başlamadan önce cihazınızda en az 2GB’lık boş yer bırakın.
 • Güncelleme işlemi normalde cihazınızdaki hiç bir bilgiyi silmez. Fakat diğer bir “Bir şeyin birkaç şekilde ters gitme olasılığı varsa, hep en kötü sonuç doğuracak şekilde ters gidecektir.Murphy Kanunu çoğu kez bu tip büyük iOS güncellemelerinde devreye girer ve bu yüzden cihazınızı sıfırlamak/geri yükleme (restore) zorunda kalırsınız. Bu durumda eğer yedeğiniz yoksa o zaman da “Güncelleme cihazdaki bilgileri siler” şehir efsanesinin ortaya çıkmasına neden olursunuz. Özetle güncelleme cihazdaki bilgileri silmez fakat birşeyler ters giderse cihazınızdaki bilgilerinizi silmek zorunda kalabilirsiniz.
 • Güncelleme öncesi mutlaka yedek alın, geçen sene aldığınız bir yedeği yedekten saymayın. 🙂

iOS 7 Güncellemesi Öncesi Yedek Alma

Güncelleme işleminin cihazımızda hiç bir bilgiyi (rehber, resimler, uygulamalar, uygulamaların verileri, vs.) silmediğini yukarıda paylaşmıştık. Fakat güncelleme sırasında bir sorun çıkması durumunda genelde tek çözüm cihazı sıfırlama/geri yükleme (restore) olduğu için, güncelleme öncesi yedek almak çok önemli oluyor.

iPhone veya iPad’i yedeklemenin birkaç alternatif yolu olduğu için de size en kolay gelen, daha doğrusu yedekten dönmek gerekirse en kolay hangisini yapabilecekseniz onu seçmektir. Fakat ne kadar çok farklı şekilde yedek alabilirseniz o kadar garanti olur 🙂

1) Rehberin Ayrıca Yedeklenmesi

Herhangi bir iPhone kullanıcısına “Cihazındaki en önemli bilgi hangisi, cihazın kaybolursa en çok neye üzülürsün?” diye sorsak, muhtemelen çoğundan ilk sırada “Rehberim” (Contacts) cevabını alırız. Ben de bu yüzden takipçilerimize her zaman sık sık rehberlerinin yedeğini ayrıca almalarını öneriyorum. Çünkü sadece rehber yedeğini almanın ve gerekirse tekrar dönmenin App Store uygulamaları sayesinde çok kolay yöntemleri var. Açıkçası iPhone’da yedeği en kolay alınan şey rehber.

My Contacts Backup

Bu yüzden daha önce tanıttığımız My Contacts Backup gibi uygulamalarla rehberinizi ayrıca yedekleyip .VCF uzantılı yedek dosyasını kendinize email olarak yollayın. Ya da App Store’daki alternatif rehber yedekleme uygulamalarından birini kullanıp rehberinizi ayrıca bir yerde saklayın.

VCF uzantılı rehber yedekleri herhangi bir uygulamaya ihtiyaç duyulmadan sadece Mail uygulaması ile kolayca geri dönülebilir.

Ayrıca “Ben iTunes veya iCloud ile zaten yedek alıyorum ve bu yedek içinde zaten rehber bulunuyor, ayrıca neden yedekliyeyim” diye de düşünmeyin. Eğer lazım olduğunda iTunes yedek dosyası bozuk çıkarsa, o zaman sizin için önemli olan ve kolayca alınabilen rehber yedeğiniz yok diye üzülebilirsiniz.

2) Fotoğrafların Ayrıca Yedeklenmesi

iPhone kullanıcıları için rehberlerinden sonra (bazıları için belki de önce) cihazlarındaki en değerli bilgiyi çektikleri Fotoğrafları oluşturuyor. Fakat maalesef boyutlarının büyüklüğü ve sayılarının çokluğu nedeniyle rehberin yedeklenmesi gibi kolay olmuyor. Örneğin mail atarak fotoğrafları yedeklemek pratikte imkansız. Bu da hiç iTunes kullanmayan, daha doğrusu bilgisayarı olmayan kullanıcılar için fotoğrafların yedeklenmesini çok zor hale getiriyor.

Fakat eminim çoğu kullanıcının yakınında veya bir tanıdığında bilgisayar vardır. Eğer bu bilgisayarlarda iTunes programı varsa (yoksa da http://www.apple.com/tr/itunes/download/ adresinden indirip kurabilirsiniz) o zaman cihazınızı USB kablosu ile bağlayıp tüm resimlerinizi o bilgisayara kolayca aktarabilirsiniz.

iTunes yüklü bir bilgisayara iPhone veya iPad’inizi bağladığınızda, cihazınızdaki fotoğraflara harici bir diske ulaşır gibi ulaşabilirsiniz.

Hem de bu işlem için cihazınızı o bilgisayardaki iTunes ile senkronize etmeniz gerekmez. Çünkü eğer bilgisayardan cihaza resim atmanız gerekseydi cihazınızı  eşzamanlamanız gerekecekti. Fakat tam tersi için, yani cihazdaki resimleri bilgisayara transfer için herhangi bir işlem yapmanıza, hatta iTunes arayüzünü açmanıza bile gerek yok. Tek yapmanız yıllar önce paylaştığımız iPhone’dan Bilgisayara Resim ve Video Aktarımı başlıklı yazıda olduğu gibi USB kablosunu bağladıktan sonra “Bilgisayarım” altında dijital bir fotoğraf makinası gibi görünen cihazınızın içinden tüm fotoğrafları bilgisayarınıza kopyalamak. (Yazı epey eski ama ana fikir halen aynı)

3) iTunes ile Yedek Alma

Rehberimizi ve fotoğraflarımızı ayrıca yedekleyip güvene aldıktan sonra artık cihazımızdaki tüm verilerin yedeklendiği klasik yedekleme yönetmlerine geçebiliriz. Bunlardan bir tanesi de bilgisayarımızdaki iTunes’u kullanarak yedek alma.

Önemli Not: Eğer bilgisayarınızda ilk defa iTunes kullanmaya başlayacaksanız, zorlanmadan kullanabilmek için lütfen iTunes 11 iPuçları başlıklı yazımıza gözatın. Ayrıca bu yazıda detaylı açıkladığımız Yetkilendirme işlemini bir kez yapın. Daha önceden iTunes kullanıyorsanız o zaman direkt aşağıdaki işlemlere geçin.

iTunes ile yedek alma da oldukça basit. USB kablosu ile cihazımızı bilgisayarımıza bağladığımızda karşımıza çıkan ya aşağıdaki ekrandan;

iTunes ile Yedek Alma

ya da aşağıdaki gibi sol menüden cihazımıza sağ klik yaparak cihazımızı bilgisayara yedekliyoruz. Elbette yukarıdaki veya aşağıdaki yedek aynı şekilde yedek alıyor. Sadece birini bulamayan diğerini bulabilir diye ikisini de paylaşayım istedim.

iTunes ile Yedek

Yukarıdaki yedekleme de cihazımızdaki rehberi, çektiğimiz fotoğrafları ve videoları, notları, cihazımızdaki ayarları, uygulamaların içindeki bilgilerimizi, oyunda geçtiğimiz bölümleri, vs. gibi nerdeyse herşeyi yedekler.

Nerdeyse herşey diyorum çünkü App Store’dan indirdiğimiz uygulamalar, iTunes Store’dan satın aldığımız şarkılar ve zil sesleri gibi şeyler yedeklenmez. Çünkü onlar tekrar indirilebilen şeylerdir ve bu yüzden gereksiz yere yedek dosyasının boyutunu büyütmesin diye hariç tutulmuşlardır. Fakat Apple tekrar gereksiz yere App Store veya iTune Store’dan indirmek zorunda kalmayalım diye aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi “Satınalınanları Aktar” seçeneği ile App Store’dan veya iTunes Store’dan aldığımız içerikleri ayrıca bilgisayarımıza transfer ediyoruz.

Bu işlemi de yaptıkan sonra artık cihazımızdaki veriler bilgisayarımızda güvence altına almış oluyoruz. Eğer iOS 7 güncellemesinden sonra işler ters giderse cihazımızı sıfırlamak zorunda kalırsak, Geri Yükleme (Restore) işleminden sonra aldığımız bu yedeği göstererek verilerimizi geri getirebiliriz. Eş zamanlama yöntemi ile de uygulamalarımız, zil sesleri, şarkılar, vs. gibi içeriklerimiz de cihazımıza geri gelir.

iTunes ile yedek alma, hem çok daha hızlı hem de internet bağlantısı gerektirmediği için benim her zaman favorimdir.

Not: iTunes Store’dan satın alınmayan ama bilgisayardan cihaza transfer edilen zil sesleri ve müzikler hiç bir şekilde yedeklenmez veya geri transfe edilmez. Onlar zaten bilgisayarınızda olduğu için lazım olduğunda tekrar cihazınıza transfer edebilirsiniz.

3) iCloud ile Yedek Alma

Bir çok kullanıcının evinde bilgisayar olmadığı için ya da iTunes kullanmayı sevmediği için yukarıdaki gibi iTunes ile yedek alma imkanı olmuyor. Apple da bu tip kullanıcılar için iCloud ile yedek alma imkanı sunuyor. iCloud da, iTunes’taki gibi hemen hemen herşeyi yedekliyor. Fakat bu yedekleme işlemi bilgisayara değil Apple’ın Amerika’daki sunucularına yapılıyor. Ayrıca 5GB’lık alana kadar da bu hizmet ücretsiz.

iCloud yedeklemesi konusunda da daha önce iCloud ile Yedekleme ve Yedekten Geri Yükleme başlıklı detaylı bir yazı yazdığım için burada ayrıca detaya girmeyeceğim.

 

Fakat kısaca özetlemem gerekirse “Ayarlar -> iCloud” menüsü altındaki iCloud hesabını aktive etmiş kullanıcılar, “Saklama Alanı ve Yedekleme” seçeneğini kullanarak cihazlarını yedekleyebiliyor ve cihazları sıfırlandığında tüm bu yedeği iCloud’dan cihazlarına geri dönebiliyorlar. Fakat tahmin edersiniz bu tip bir yedekleme ve geri dönüş için iyi bir Wi-Fi internet bağlantısı gerekiyor.

Bu yüzden iCloud Yedeklemesi benim favorim değil. Yanımda hep bilgisayarım olduğu için de zaten bana çok lazım olmuyor. Fakat başka çaresi olmayanlar için yedek yedektir 🙂

iOS 7 Güncellemesi

Yedekleri aldıktan sonra da iOS 7 güncellemesi çıktığında yine daha önce yaptığımız gibi ister cihazımız üzerindeki “Ayarlar -> Genel -> Yazılım Güncelleme” menüsünü kullanarak kablosuz güncelleme yapıyoruz.

Ya da istersek cihazımızı bilgisayara bağlayarak iTunes üzerinden güncellemeyi gerçekleştiriyoruz. Gerçi bu tip major iOS geçişlerinde benim önerim hep iTunes’u kullanmak oluyor ama muhtemelen çoğu kişi ile cihaz üzerinden güncelleme ile şansını deneyecektir.

Güncelleme Sırasında veya Güncelleme Sonrası Sorun Yaşarsak

Eğer güncelleme sırasında bir sorun yaşarsak muhtelemen cihazımız düzgünce açılmayacak, aktive olmayacak ya da bir hata kodu üretecektir. Bu tip bir durumla karşılaştığımızda en garanti yöntem daha önce “iPhone ve iPad’i iTunes ile Kurtarma Modunda Geri Yükleme” başlıklı yazımızda paylaştığımız gibi cihazı kurtarma moduna almaktır. Kurtarma modu, önce bilgisayarımıza en güncel sürümün tam halini indirir, sonra da bu sürümü cihaza geri yükler. Geri yükleme işlemi bittikten sonra biz de iTunes veya iCloud ile aldığımız yedeği kullanarak iOS 7 yüklü cihazımıza eski verilerimizi yükleyebiliriz.

Eğer güncelleme düzgün sonuçlanır da, cihazın iOS 7 performansından memnun kalmaz isek ya da garip garip hatalar alıyorsak, o zaman cihazımızı iPhone ve iPad’i Sıfırlama ve Geri Yükleme başlıklı yazımızda olduğu gibi bir sıfırlayıp sonra yine tekrar yedekten geri yüklememiz gerekebilir.

Fakat yukarıdaki iki durumda da cihazımıza en son aldığımız yedeği dönmüş oluyoruz, yani gerçek anlamda bir sıfırlama olmuş olmuyor.

Sıfır/Temiz Kurulum

Yukarıda paylaştığımız sıfırlama yöntemlerinin sonunda hep daha önce aldığımız yedekleri döndüğümüz için bazen o tip bir sıfırlama, güncelleme sonrası yaşadığımız performans sorunlarının veya garip sorunların çözümü olmuyor. Bu tip durumlarda da daha önce “iTunes ile iPhone ve iPad’i Yeni Olarak Ayarlama ve Kurma” başlıklı yazımızda paylaştığımız temiz kurulumu öneriyoruz.

Bu kurulumun püf noktası, cihaz sıfırlandıktan sonra ilk açılışta, herhangi bir iTunes veya iCloud yedeğinden dönüş yapmadan ilk kutusundan çıkmış gibi konfigüre etmek. Bu durumda cihazdaki tüm ayarları tekrar yapıyor, uygulamalarımızı tekrar indiriyoruz. İşin en kötüsü de verilerini internette saklamayan oyunları veya uygulamaların verileri de gitmiş oluyor. Yani bir oyunda 30. seviyeye gelmişsek, bu işlemden sonra tekrar en baştan başlıyoruz.

Fakat rehberimizi ve fotoğraflarımızı yazımızın yazında paylaştığımız gibi bir yöntemle yedeklemişsek o zaman temiz kurulum dediğimiz bu yöntemle tekrar cihazımıza atabiliyoruz.

Eğer özellikle iPhone 4 gibi eski cihaz sahipleri iOS 7 güncellemesi sonrasında sorun yaşarsanız, o zaman bu temiz kurulum olayını mutlaka deneyin. Çünkü iOS 6’ya dönemeyeceğiniz için muhtemelen başka çareniz kalmayacaktır.

———-

iOS 7 güncellemesine hazırlık amacıyla paylaşacaklarım şimdilik bunlar. Atladığım birşeyler varsa, güncelleyerek mutlaka yazıya eklerim. Akşam 19:15’te başlayacağımız canlı yayında görüşmek üzere 🙂

470 Comments

 1. Emin

  18/09/2013 at 04:19

  Merhaba Mustafa Bey,

  Ben son konuya takıldım. Elimde deneyecek fazladan cihaz ve hesap olmadığından sormak istedim.

  Belirttiğiniz gibi temiz kurulum yaptığımızda cihaz açılıyor, yeni iPhone olarak ayarlıyoruz. Sonra ayarlardan iCloud kısmında hesap adımızı girince hesabın altında yedeklenmesini istediğimiz o listedeki her şey (kişiler, hatırlatmalar vb) geri mi geliyor yoksa cihaz aslında sıfır olduğu için sunucu tarafını da mı siliyor?

  Bu durumda muhtemelen eski ayarları da getiriyor? Eğer getiriyorsa temiz kurulum yapmış oluyor muyuz?

  • Mustafa Tan

   18/09/2013 at 08:25

   Sanırım cihazdaki Kişilerinizin, Takvimlerinizin, vs. iCloud senkronizasyonu ile iCloud’a cihaz yedeği alma konularını karıştırıyorsunuz. İkisi farklı şeyler.

   iCloud entegrasyonu bir yedek değildir. Benim kasteddiğim iCloud yedeği aşağıdaki gibi yapılandır ve siz silmedikçe bu yedek dosyası silinmez. Sizden ricam aşağıdaki yazıyı baştan sona okumanız:

   http://www.iphoneturkey.com/2011/11/icloud-backup-yedek-restore-geri-donus.html

 2. Ali

  18/09/2013 at 05:20

  İcloud daki yedegin silinmez.ordan geri yukle.tertemiz.

  • Emin

   18/09/2013 at 06:11

   Cevap için teşekkürler Ali Bey. Aynı şeyi mi konuşuyoruz emin olamadım. Teknik terim olan temiz kurulumdan bahsediyorum. O sebepten başlangıçta var olan iCloud yedeği yerine yeni iPhone olarak ayarlamak istiyorum.

 3. Kamil Altun

  18/09/2013 at 07:21

  iOS 7 Beta ya da GM sürümlerini kullananlar geçişlerini nasıl yapacak 🙂

  • Mustafa Tan

   18/09/2013 at 08:23

   Büyük ihtimal iTunes ile geri yükleyerek. Güncelleme olarak gözükeceğini pek sanmıyorum.

 4. Ali

  18/09/2013 at 07:23

  Merhaba Msutafa Bey,

  Acaba iOS 7 yükleme öncesinde anlattığınız önlemeler yapıldıktan sonra ardından iOS 7 yüklenildiğinde cihazdaki veriler silinir mi?

  • Mustafa Tan

   18/09/2013 at 08:22

   O kadar yazdım ama güzel açıklayamamışım demek ki 🙂 Tekrar özetliyorum:

   * Güncelleme işlemi cihazınızdaki verileri silmez.
   * Fakat güncelleme sırasında bir sorun çıkarsa (ki her zaman olabilir) o zaman cihazınızı restore (geri yükleme) yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda cihazınızdaki veriler silinir.
   * O zaman yukarıda anlattığmız önlemler sayesinde geri yükleme sonrasında yedekten geri dönüş yapabilirsiniz.

   Yani yukarıdaki önlemler iOS 7 güncellemesinin sağlıklı olacağını garanti etmez fakat birşeyler ters giderse tekrar toparlamak için çok yardımcı olacağını garanti eder 🙂

   • Ali

    18/09/2013 at 15:49

    Teşekkürler Mustafa Bey

 5. Tugay

  18/09/2013 at 07:35

  İcloud ücretli mi bi programda yıllık89 dolar diye duydum ama apple sitesinde ilk5 gb free yazıyo sizin de yedekledikleriniz 5gbdan fazladır herhalde 😀

  • mustafa

   18/09/2013 at 08:34

   yedeğin 5 gb ı geçeceğini sanmıyorum sonuçta uygulamaları değil uygulamalarınn içeriğini yedekliyor.

 6. Anonim

  18/09/2013 at 08:32

  Ben 5GB ücretsiz saklama alanına ek olarak 10GB daha satın aldım, 15GB saklama alanım var. 64GB iPad ve 16GB iPhone için yeterli oldu. iPad’de 19 tane oyun yüklü. Yıllık 10GB’lık paket 35TL’dir.

 7. yasin

  18/09/2013 at 08:36

  ben ios7 demosunu çok önceden kurdum. iphone 4 cihazım hiç kasmıyor. pil tüketimi gayet iyi. Arayüz mükemmel. Ama hala eksikleri var. Daha iyisi yapılabilinir…

 8. Askılım

  18/09/2013 at 08:38

  Günaydııın 4 gözle bekliyorum çok heycanlandım .

 9. Dora

  18/09/2013 at 08:40

  Bende iOS 7 Beta 6 var GM yüklemedim şimdi normal sürüm çıkınca OTA’dan yüklenir mi ?sizce.

  • Mustafa Tan

   18/09/2013 at 08:43

   Hiç sanmam. GM bile OTA’dan yüklenemedi.

 10. Tolga öcal

  18/09/2013 at 08:43

  Evet arkadaslarr birisi acıklarmı ? Beta iOS 7 kullananlar nasıl güncelleme alcak ? Nasıl tam sürüme geçebilcegiz ?

  • Mustafa Tan

   18/09/2013 at 08:44

   iTunes ile manuel güncelleme yapmak zorunda kalacaksınız byük ihtimal ile.

   • ahmet

    18/09/2013 at 09:38

    sanırım ios 7 daha guncellemedı ayrıca ıphone 5 kullanıyorum ıos 7 yi yukledigimde bi sıkıntı yaratırmı

 11. Ahmet

  18/09/2013 at 08:55

  Sayin mustafa bey yardimlariniz için teşekkürler siri türkçe uygulamasini apple ne zaman yayinlayacak acaba .?

 12. Fatih

  18/09/2013 at 08:57

  Mustafa bey bu mfexplorer uygulamanızdaki verileri bilgisayırımıza atmanın kolay bir yolu varmı

 13. Halit

  18/09/2013 at 08:58

  Akşamı nasıl edecğiz bilmiyorum. Yanlız ben çoğu kişinin bu major sürümün risklerine rağmen (ben de öyleyim) iPhone’unu güncelleyeceğine adım gibi eminim. 🙂

 14. Halit Üzüm

  18/09/2013 at 08:59

  Akşamı nasıl edecğiz bilmiyorum. Yanlız ben çoğu kişinin bu major sürümün risklerine rağmen (ben de öyleyim) iPhone’unu güncelleyeceğine adım gibi . 🙂

 15. Owuth

  18/09/2013 at 09:00

  Lütfen gm kullanan arkadaşlar yada ios 7 i akşam yükleyecek arkadaşlar ;
  Cihazda kasma varmı ?
  Bu soruyu cevaplarmısınız? İphone 5 ?

  • Gökhan

   18/09/2013 at 14:10

   yok yok yok
   gayet başarılı.

 16. Selim

  18/09/2013 at 09:04

  Merhaba saat kac gibi yayinlanir ios 7 ve imac kar icinde guncelleme varmi acaba.

 17. Furkan

  18/09/2013 at 09:08

  Ben beta 6 surumu kullaniyorum asiri bi kasma olmuyor arada uygulama hatalari oluyor o da cok nadir. İlk surumler cok kotu olsada bu son beta iyi rahatlikla indirebilirsiniz.

 18. Taylan

  18/09/2013 at 09:23

  Mustafa Bey , önceden de sordum fakat bilgi alamadım.GM sürümüne geçtim ben iphone 5 cihaz bugünkü çıkacak sürüme geçmelimiyim ? İtunes 11.1 olmadan gecemeyeceğim aşikar.

  • Mustafa Tan

   18/09/2013 at 09:30

   Hemen geçip geçmemek size kalmış. Apple iTunes 11.1’i eninde sonunda yayınlar. Ayrıca Apple iTunes 11.1’in de betasını yayınladı. Onu kullanarak da geçebilirsiniz diye düşünüyorum. Akşam göreceğiz 🙂

   • Dursun

    18/09/2013 at 10:37

    Şuan ios 6 yüklü şekilde pc de yedek alsam ios7 yükleyip beğenmeme durumunda geri yükleme yaparsam ios6ya geri dönüş yapabilirmiyim?
    İphone4 32gb kullaniyorum ve performans sorunu yaşayabileceğimi söylüyor herkes hala kararsızım ios7 yüklemekte.

    • Mustafa Tan

     18/09/2013 at 10:43

     Yukarıdaki yazıda bu konuyla ilgili (eski versiyona geri dönüş) bilgi paylaştım. Sizden ricam yazıya baştan sona bir gözatmanızç

 19. Tolga K

  18/09/2013 at 09:25

  Mustafa bey, telefon rehberi yedekleme için ücretsiz bir programdan bahsetmişsiniz. Bu programın bilgi güvenliği konusunda bir fikriniz var mı? Rehberimiz aynı zamanda başka bir yerede maille gönderilebilir mi?

  • Mustafa Tan

   18/09/2013 at 09:31

   Evet var. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Öyle olmasa zaten paylaşmazdım.

   Rehberiniz başka bir yere de gönderilmiyor merak etmeyin.

 20. Burcu

  18/09/2013 at 09:25

  Mustafa Bey,

  Ben 7 için çok heyecanlıydım ama ben de 4 var :(( çok sıkıntı olurmu acaba???

  • CaN

   18/09/2013 at 09:46

   Hiçbir sıkıntı olmuyor merak etme beta 1 den 6 ya kadar test ettim kullandım kasma donma vs. yaşamadım (betalarda olan tüm cihazların yaşadığı aynı sorunlar hariç)… iPhone 4’e sıfırdan iOS 7 kurulumu yaparsan gayet güzel akıcı kullanabilirsin…

 21. Ikbal

  18/09/2013 at 09:36

  Mustafa bey selam
  iOS 7 iPad mini yi de kapsıyor mu?
  Saygılar

  • Anonim

   18/09/2013 at 09:38

   Mustafa bey iphone 4s’ te de kasma olur mu acaba ?

   • Mustafa Tan

    18/09/2013 at 10:11

    Kesin olur veya kesin olmaz diyemem.

  • Mustafa Tan

   18/09/2013 at 10:10

   Evet kapsıyor.

 22. Anonim

  18/09/2013 at 09:50

  aksam 7’yi indiriyorum abi ozaman,eyvallah .

 23. Harun

  18/09/2013 at 09:56

  Mustafa bey guncellemeyi cihaz uzerinden yaptigimizda sıkinti yasama olasiligimiz daha mi yuksek olur?

 24. Hubuyar

  18/09/2013 at 09:58

  Arkadaşlar lütfen yazılanını baştan sona okuyun sonra burada soru sorun. Mustafa Bey gayet güzel açıklamış. Soruları okudukça (herkesi kastetmiyorum) ben bile sinirleniyorken, herkese cevap vermeye çalışan Mustafa Bey ne yapsın.

 25. Levent Sönmez

  18/09/2013 at 09:59

  Akşam olmaz bugün 🙂

 26. Serkan

  18/09/2013 at 10:00

  Mustafa bey merhaba telefonumu işyerindeki bilgisayara itunes ile yedeklesem evde itunes ten tekrar geri yükleme yapabilirmiyim

  • Mustafa Tan

   18/09/2013 at 10:12

   Yapamazsınız çünkü yedeğiniz işyerindeki bilgisayarda kalmış olacak.

 27. Ömer Alatay

  18/09/2013 at 10:05

  Mustafa bey benim soyle bi sorunum var. Neredeyse 5 yildir apple kullaniyorum. Hesabim da aktif. Cok bilgisayar kullandim sahsim adina. Ve cogunda da itunes den yetkilendirme yaptim ve o haldeyken de format attim pc lerime. Boylece itunes de en fazla 5 cohazla yetkilendirme kotasini doldurdum. Fakat suanda hicbir pc de yetkilendirme yapamiyorum ve her yazilim guncellemede tek tek programlari yuklemek zorunda kaliyorum. Suanda aktif hicbir yetkilendirmem yok. Bu olaya apple in artik bi cozum getirmesi gerekmez mi? Beden artik diyorum. Onlarca apple cihazi ve pc degistirdik 5 yilda. Hepsi ile de boyle hatalara dustuk. Bence hesabimla satin aldigim uygulamalara tekrar para vermeme olayi icin yeni hesap da acamiyorum. Ve durumum da gercekten magdurum. Cozumu yok mudur? Apple a bir mail atilamaz mi? Bu olaya ait bir cozum getirmeliler. Cunku zannediyorum bizim gibi eski apple kullanicilari bu duruma ya dustu ya duzecekler bi kac ay a kadar. Onca yazilim onca pc degisti. Ben tahmin edemedim bu durumu 🙁 ve suan her beta yaziliminda veya ios 7 guncellemesinde tum programlarimi tekrar yuklemek zorunda kaliyorum 🙁 biri bana yardimci olamaz mi?

 28. Anonim

  18/09/2013 at 10:08

  Daha 10 saat var guncellemeye,sanki iphone 5s geliyor aksam,bu ne heyecan 🙂 var mi heyecansiz olan ?

  • Anonim

   18/09/2013 at 10:28

   Bu kadar heyecanlanacak bir şey bekleyin bi yüklesinler paylaşsınlar ios7 ile ilğili fikirlerini ona göre karar verin yükseltip yükseltmiceğinize bence..

 29. Batıkan

  18/09/2013 at 10:12

  Mustafa bey iOS 7 yüklendiğinde iWork uygulamaları da bedava olucak mı?

 30. İsmail

  18/09/2013 at 10:19

  İphone 5 var. 6.1.4 güncellemesini yapmadan iOS 7 yapsak bir sorun olur mu? 6.1.4 yapıp mı 7 yapayım. ?

  • Mustafa Tan

   18/09/2013 at 10:23

   iTunes ile yapacaksanız zaten direkt iOS 7 güncellemesi yüklenecek cihazınıza. Eğer cihazınızdan güncelleme yapacaksanız zaten aradaki farkları cihazınıza size yükletecektir.

 31. Berat

  18/09/2013 at 10:20

  Benim aklıma takılan başka bir soru var iOS 7 iPhone 4’e kesin gelecek mi gelmeyecek mi? Bir kaç kişi kafamı karıştırdı buradaki yazıları da takip ediyorum ama emin olmak istedim

 32. Latif

  18/09/2013 at 10:24

  Merhabalar ben iPhone den clash of clans oyununu oynuyorum ve 50 level oldum hame center hesabım da abimin hesabı vardı onu sildim kendi hesabımı girdim la bu sefer şe iPad teki 10 levellik oyunun kayıtlı olduğunu gördüm şimdi game center a oyunu tanımlayamıyorum. Güncelleme yapınca oyunun leveli gider mi game centere nasıl kayıt edebilirim yardımlarınızı bekliyorum.

 33. Müjdat

  18/09/2013 at 10:28

  Mustafa bey,
  1. itunes ile alınan yedek bilgisayarda nereye atılıyor.,?
  2. Bu yedeği alıp copy-past yöntemi ile başka bilgisayara taşıyabiliyormuyuz.,?

 34. kutluay

  18/09/2013 at 10:31

  slmlar mustafa bey hemen hemen hergün sitenizde yazılarınızı takip ediyorum ve inanın hepsi çok faydalı oluyor bunun için ayrıca teşekkürler.bnm bir sorum olacak. 4s kullanıyorum ve sürüm 5.0 hala yani hiç güncellemedm telefonumu. şimdi ios 7 yi yüklemek istiyorum ama arada çok güncelleme olduğu için bi sıkıntı yaşarmıyım daha önce hiç güncellemediğim için ne gibi problemler çıkabilir?cvplarsanız çok memnun olurum iyi çalışmalar…

 35. Alper

  18/09/2013 at 10:37

  Mustafa bey ben gm surumuyle yukselttim cihazimi fakat itunes 11.1 olmadan baglanamaz diye hata veriyor ne yapmaliyim ?

  • Mustafa Tan

   18/09/2013 at 10:49

   Nasıl Apple’ın sadece yazılım geliştiricilere sunduğu beta sürümü indirip cihazınıza yüklediyseniz, yine Apple’ın sadece yazılım geliştiricilere sunduğu iTunes 11.1’in beta sürümünü indirip bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

   • Alper

    18/09/2013 at 11:02

    Yalnız ben Gm sürümünü bi int sitesinden ipsw olarak indirip kurdum itunes için aynı şeyi yapamıyorum

 36. Kayahan

  18/09/2013 at 10:52

  Merhaba Mustafa bey benim iphonum yurtdışından geldi iOS 7 güncellemesini yaparken herhangi bi sorun çıkarsa ( bu yazdığınız önlemleri aldım ) tekrar geri dönüş yapabilirim dimi iPhone ?

 37. MERTT

  18/09/2013 at 10:54

  arkadaşlar adam sayfalarca ne güzel yazmış anlatmış lütfen boş sorularla meşgul etmeyin ortalığı. yazıyı okumadan soru soruyosunuz. ne anlamı kaldı bu yazının ozaman?? hiç yazı olmasın herkes soru sorsun

 38. Burak

  18/09/2013 at 10:59

  bugün iTunes 11.1 de çıkacak dimi yani çıkması lazım…

 39. Alper

  18/09/2013 at 11:09

  Hayır ben mi yanlış anlıyorum yada hiç anlamıyorum bu konulardan apple bi yazılım çıkarıyor ve o yazılımı bilgisayar üzerinden destekleyecek olan itunes ın DAHA BETA sürümünü Windows için bugun Developerlara sunuyor tekrar söylüyorum yanlışsam düzeltin MUSTAFA bey ve diğer arkadaşlar cihazını güncelleyenler itunes a tekrar bağlanamayacak bu durumda öyle değilmi ben GM sürümünü yükledim yani bugun herkese sunulan sürümün developer lar için erken çıktı bi değişiklik yok yani her ios 7 yükleyen itunes a 11.1 GM sürümü çıkmadan erişemeyecek lütfen yanlış düşünüyorsam düzeltin saygılar …

  • Mustafa Tan

   18/09/2013 at 11:14

   Apple 10 Eylül’de iOS 7’nin GM beta sürümünü yazılım geliştiricilere sunduğu gün iTunes 11.1 beta sürümünü de yayınladı.

   Muhtemelen de Apple’ın tüm kullanıcılara sunacağı iOS 7 sürümü ile GM sürümü arasında bir fark olmayacak.

   • Alper

    18/09/2013 at 11:17

    Teşekkürler düzeltme için Mustafa bey

 40. Sdl

  18/09/2013 at 11:15

  Mustafa bey bu ios 7 güncellemesini sim kilitli telefonda yaparsam aktivAsyon için kapalı olduğu hattı ister mi acaba ?

 41. TuğraBurak

  18/09/2013 at 11:17

  Arkadaşlar tüm sorulara yanıt getireyim ben iOS 7 Gm’de iPhone 4s ve iPhone 5 yağ gibi mükemmel kusursuz bir şekilde çalıştırabiliyor iPhone 4 kullanıcılarının ben iOS 7’ye telefonlarını güncellemesini tavsiye etmem bir çok özellik ve erişim kullanılamıyor. iOS 7 Beta kullanıcılarının iOS 6 ‘ya geçip öyle güncellemesi gerekiyor direkt olarak iOS 7 beta kullanıcıları güncelleyemeyecektir. iOS 7 nin final sürümü de Akşam saat 20:00’da çıkacaktır iOS’li günler dilerim

 42. Anonim

  18/09/2013 at 11:23

  Mustafa bey çok tsk ederm cok gzl bir yazı olmuş 4s kullanicisiyim nolursa olsun sabirsizlikla ios7 yi bekliyorm bizi aydinlattiginiz icin tskler.

 43. Noname

  18/09/2013 at 11:26

  Guncelleme esnasinda modemin baglantisi kesilirse nolur bu konuda bilgi verirmisiniz

  • Resul

   18/09/2013 at 17:16

   Virüs proğramını kapatın

 44. Halit

  18/09/2013 at 11:38

  Bu uygulamadan çok memnunuz fakat iOS 7 ile tasarım açısından benzerlik kurarsanız çok daha memnun oluruz 🙂 saygılar

  • Mustafa Tan

   18/09/2013 at 11:40

   Sitemizin uygulaması olan iTurkeyBiz’den bahsediyorsunuz sanırım. Tasarım işi oldukça maliyetli, fakat sponsor bulduk sayılır. Bu nedenle ilk fırsatta çalışmalara başlayacağız.

 45. Anonim

  18/09/2013 at 11:56

  Yepyeni bir cihaz almis gibi olacak 🙂

  Aciklamalar icin tesekkurler Mustafa Bey.

  • atilla

   18/09/2013 at 12:23

   bir kaç gündür GM kullanıyorum. batarya sanki daha uzun gidiyor. ben çok konuştuğum için tam ölçemedim. kullanım çok kolay. arama erahngi bir sayfada iken sayfanın ortasından aşağı çekince geliyor. yaşadığım tek sorun GOOGLE TERCUME ve ASYABANK ÇALIŞMADI. Diğerlerinin hepsi normal çalıştı.klasörlerin içine daha fazla dosya koymak çok güzel. fener, müzik player alttan yukarı kaydırarak gelmesini beğendim. ilk başta biraz bocalayacak ama sora seveceksiniz. çünkü bayağı bir değişmiş.

 46. M23

  18/09/2013 at 12:04

  Mustafa bey merhaba. İphone 4s cihazıma ios7 gm sürümü kurulu. Ben ios 7 sürümüne nasıl geçeceğim cihazımı restore yoluyla ios 6 ya geri mi yüklemem lazım. Ayrıca ios 7 gm sürümünü itunes tanımadığı için cihazı ios 6 ya geri yüklersem tüm bilgilerim sıfırlanır mı ?

 47. ⚡⭐crAzy⭐⚡

  18/09/2013 at 12:04

  Mustafa Bey artık yazılarınıza yorum yapınca mailime gelen abonelik gelmiyor dolayısı ile yorumlar artık mail adresime gelmiyor bunu nasıl düzeltebilirim safariden girdim sitenize giriş yaptım tekrar fakat yine düzelmedi yorumlar bölümünde yeni yorum yapacagım da halbuki mail adresim ve name bölümüde dolu yani ismin ve mail adresim yazılı duruyor
  Uygulama bölümünde kullanıcı girişi varsa tekrar çıkış yapıp giriş yapayım düzelir diye düşündüm fakat öyle bir giriş yeri bulamadım yardımcı olurmusunuz
  S
  O
  S

 48. Kerem Gürel

  18/09/2013 at 12:06

  Açıkçası bir sonraki güncellemeyi beklicem. Denildiği üzere büyük çaplı bir güncelleme olduğu için sorun çıkma olasılığını yüksek görüyorum.
  Bu arada Mustafa bey veya bilgisi olan arkadaşlar, iPhone’ların klasik “çıkırt” kilit sesi devam ediyor mu?

 49. memo

  18/09/2013 at 12:28

  slm arkadaslar bugun guncelleme gelecekk ama bende 4S var kasarmi sorun yasarmiyimm acaba acil cvp alabilirmiyimm

  • Gökhan

   18/09/2013 at 14:17

   kasmaz

 50. gökhan

  18/09/2013 at 12:29

  mustafa abi ben 4-5 aydır iphone kullanıyorum bende 5 var ilk aldığımda 6 sürümü vardı şimdi en son sürümü var en son sürüme geçmeden önce yedekleme yapmadan geçtim faka io7 ye geçerken yedekleme yapıcam ve nasıl yapıcağımı bilmiyorum bu konuda sizden yardım bekliyorum ve şimdi io7 ye geçmem sizce sağlıklı olurmu yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  • Anonim

   18/09/2013 at 17:01

   telefonunuzu itunes’a bağlayın. seçenekler karşınıza çıkıcaktır. yedekleme seçeneğini tıklayın. dosya yoğunluğuna göre 3-5 dk içinde yedeği alıcaktır. fakat yedek ihtiyacı olucağını sanmıyorum çünki kablosuz olarak güncelleme yapıcağınız için bişi değişmicektir.

  • Gökhan

   18/09/2013 at 17:02

   telefonunuzu itunes’a bağlayın. seçenekler karşınıza çıkıcaktır. yedekleme seçeneğini tıklayın. dosya yoğunluğuna göre 3-5 dk içinde yedeği alıcaktır. fakat yedek ihtiyacı olucağını sanmıyorum çünki kablosuz olarak güncelleme yapıcağınız için bişi değişmicektir.

 51. cenkrenda

  18/09/2013 at 12:37

  Mustafa Bey; bende ios beta son sürüm yüklü, benim de çıkan yeni sürümü yükleme şansım olacak mı yoksa aynen aynı mı kalacak ?

 52. Erol

  18/09/2013 at 12:39

  Mustafa bey emekleriniz için çok teşekkürler. iOS 7 ye Geçebilmek için suanki mevcut iTunes yeterli olacakmı yoksa ilk önce iTunes i yükseltmek gerekecekmi

  • Mustafa Tan

   18/09/2013 at 12:45

   Mevcut iTunes dediğiniz güncel iTunes değil mi?

 53. Güven

  18/09/2013 at 12:41

  Mustafa bey merhaba iPhone 5 kullanıcısıyım we dediğiniz gibi iOS 7 sürümü yayınlanacak we bu durumda telefonuma yüklediğimde örneğin tlfonumda 8gb yer war bu weri alanı güncellemeden sonra düşermi yani yer kaplayacakmı yeni güncelleme? İlginiz için şimdiden teşekkürler

  • Anonim

   18/09/2013 at 12:50

   Evet 11.0.5 var suanda mac book umda sanıyorum bu iTunes ile sorunsuz iOS 7 ye geçebilecez.

 54. halil

  18/09/2013 at 12:53

  GM sürümü yüklü olanlar iTunes’a bağlanamıyor, sıfırdan kurulum yapmak istiyorum kurtarma modunda bunu yapabilcek miyim

  • Mustafa Tan

   18/09/2013 at 13:46

   Bağlanabiliyor. Apple’ın geliştiricilere hem iOS 7 GM sürümü, hem de iTunes 11.1 beta sürümü dağıttı.

   GM sürümünü indirdiğiniz gibi beta iTunes’u da indirebilirsiniz.

 55. Fatih

  18/09/2013 at 13:13

  Mustafa bey siz kendiniz Iphone 4 ün ıos7 den güncellemesinden sonra yavaşladığına şahit oldunumu yoksa tahmininiz mi o yönde ?

  • Mustafa Tan

   18/09/2013 at 13:45

   Çevremdeki arkadaşlarımın yorumları var. Fakat herkesin aynı değil.

   • Fatih

    18/09/2013 at 14:19

    Bazı Iphone 4 lerde kasma gibi durum söz konusu olmuyormu yani.

    • CaN

     18/09/2013 at 14:59

     Sıfırdan kurulum yaparsanız temiz bir kurulum ile gayet hızlı ve akıcı çalışıyor takılma donma kasma söz konusu değil…

     • Çağrı

      18/09/2013 at 17:00

      Sıfırdan kurulum derken anlayamadım açıklayabilirmisiniz

      • Mustafa Tan

       18/09/2013 at 17:01

       Yukarıdaki yazının sonunda bilgi mevcut.

 56. selim

  18/09/2013 at 13:30

  Merhaba. Satın alınanları aktar diyorum fakat telefonun hafızası doluyor aktarmıyor. Şuan telefonun hafızası gereksiz yere dolu görünüyor.

 57. Hakan

  18/09/2013 at 13:35

  Öncelikle Mustafa beye bilgilendirme için çok tşk. Ama herkez okumadan soru soruyor ve aynı sorular tekrar tekrar hemde. Mustafa beyin hepsine yetişmesi kolay değil lütfen daha anlayışla olalım.

 58. Erdinç

  18/09/2013 at 13:38

  Abi ipod touch 4 İos 7 geliyormu

 59. Allamurat

  18/09/2013 at 13:39

  Mustafa bey iphone 5 de LTE erişimi operatörümüzde olması lazımmı yoksa ayarlardan yapmalı mıyız?

  • Mustafa Tan

   18/09/2013 at 13:44

   Türkiye’de henüz LTE yok.

   • Allamurat

    18/09/2013 at 18:11

    Ben Türkmenistanda yaşıyorum. Bir arkadaşdan duydum açılalı 2 gün oldu. Nasıl açabiliriz onu?

 60. Harun

  18/09/2013 at 13:49

  Mustafa bey burasi yeri degil galiba ama belki bilmek istersiniz diye yaziyorum uygulamada ( iturkey biz) hata var sanirim “load more comments” e tiklayinca uygulama pc surumune geciyor cogunlukla gecmedigi zamanda aayfanin basina donuyor ve tekra asagi inip yorumlarda kaldiginiz yeri ( yeni yorumlar yuklendigi icin ) bulmak zorunda kaliyorsunuz. Hata mi yoksa sizin bilginiz dahilinde gerceklesen bisey mi bilmiyorum ama en yinede bildirmek istedim simdiden tesekkur ederim 🙂

 61. Ahmet

  18/09/2013 at 14:10

  İos 7 iPhone 3GS DE OLACAKMI

  • CaN

   18/09/2013 at 15:00

   Maalesef 3GS iOS 7 sürümünü alamıyor… iPhone 4 ve üstü bu sürümü sorunsuz alabiliyor…

  • Mustafa Tan

   18/09/2013 at 15:37

   Hayır olmayacak.

 62. Hakan

  18/09/2013 at 14:17

  Mustafa bey ben icouldu daha önce yedekledim (ios 6 dan önce) yeniden yapmama gerek var mı yoksa yapmayayım mı

  • Mustafa Tan

   18/09/2013 at 15:37

   Daha önce yedekledim derken? Örneğin geçen ay yedeklediyseniz ve bu akşam güncellemede sorun olursa ve cihazınızı sıfırlamak zorunda kalırsanız geçen ayki iCloud yedeğini dönebilirsiniz. Aradaki yani 1 aylık veriniz gider.

   Dolayısıyla yeniden yapmanıza gerek olup olmadığına siz karar verin 🙂

  • Anonim

   18/09/2013 at 18:07

   Mustafa bey benim cihaz İphone 4 jailbreaklı sizce iOS 7 yüklemelimiyim iOS 7 ye jailbreak gelirmi

   • Efe

    18/09/2013 at 19:04

    Evasi0n ekibi ( 6.0-6.1.2 jailbreakini bulan takım) şuan ios 7 gm versiyonu üzerine odaklanmış durumda muhtemelen kesinlikle çıkar ama 2 hafta sürer sen bence kal çıkınca ben heryerden takip ediyorum zaten openjailbreak.com veya twitter/planetbeing den takip edebilirsin

 63. Emre

  18/09/2013 at 14:24

  merhaba mustafa bey yazılarınız okuyorum çok işime yarıyor ancak bir sorum olacak ipad mini kullanıcısıyım acaba 8 gb yer var güncellemeyi kurarken sıkıntı yaşarmıyım şimdi sen teşşekkürler.

  • Mustafa Tan

   18/09/2013 at 15:35

   8GB yer fazla fazla yeter.

 64. Emre

  18/09/2013 at 14:40

  Merhaba Mustafa bey

  Bende ios 7 beta yüklü ben orjinal ios 7 yi nasıl indireceğim.Şimdiden teşekürler

 65. Murat06

  18/09/2013 at 15:08

  yaw ben apple sevmeme rağmen sıkıldım gibi.. Samsung galaxy4 deneyim diyorum ama yinede 5S tende vazgeçemiyorum

 66. Oğuz

  18/09/2013 at 15:08

  Şimdi 6.1.4 e dönüp akşam sıfırdan ios 7 yi ota ile kurmayı düşünüyorum.

 67. Burak

  18/09/2013 at 15:16

  YUKARIDAKİ YAZILARI OKUYALIM LÜTFEN CEVAPLAR ORADA…

 68. Hasan

  18/09/2013 at 15:22

  Ipad 4 kulanmaya başladım biraz cahilim bu konularda pc ye bağlayarakmı güncelicez yoksa ayarlar kısmında yazılım güncelleme mi yapıcaz yazlıkta internet biraz sıkıntılı kopma falan oldumu bir sıkıntı Olurmu güncellemelerde teşekkürler

  • Mustafa Tan

   18/09/2013 at 15:35

   Yukarıdaki yazıda da paylaştığım gibi iki yöntemden dilediğinizi seçin.

 69. ahmett

  18/09/2013 at 15:51

  bazı teknoloji uzmanları yarun gelecek dior mustafa bey dogrumu

  • Mustafa Tan

   18/09/2013 at 15:56

   Valla ben teknoloji uzmanı değilim. Sadece Apple’ın dediğini paylaşıyorum. Eğer bahsettiğiniz teknoloji uzmanlarının Apple’da tanıdıkları varsa ve henüz Apple’ın açıklamadığı bir erteleme haberine önceden ulaşmışlarsa doğrudur 🙂

 70. Murat

  18/09/2013 at 15:52

  Yalnız bir noktayı atlıyorsunuz ios 6 yedeğini aldık diyelim güncelleme sırasında birşey oldu ve telefonu dfu ya almak zorunda kaldık bu işlem sırasında en güncel sürümü yüklemek zorunda olacağı ki bu da ios 7 olacak ve ios 6 yedeği maalesef ios7 de kullanılamıyor o yüzden ekstra uygulamalar ile yedeklemediğimiz şeyleri geri yükleyemeyiz bunu belirtip düzeltmelisiniz yazıyı. Bir de oyunlarımızı ltools ile yedekli haliyle backuplayıp ios 7 ye restore ile geçtikten sonra itools ile yükleyip kaldığımız yerden devam edebiliriz yani restore ile kurulum yapmamız birşeyi değiştirmez.
  Saygılarımla

  • Mustafa Tan

   18/09/2013 at 15:55

   Sanırım aklınızda yanlış kalmış. iOS 6’da aldığımız bir yedeği iOS 7’de yani daha yüksek bir versiyondaki cihaza dönebiliriz. Yoksa yedek almanın bir anlamı yok.

   Fakat tam tersi olmuyor. Yani iOS 7’de alınmış bir yedeği iOS 6 yüklü bir cihaza dönemezsiniz.

   • Murat

    18/09/2013 at 17:46

    Evet doğru ben iki taraflı da aynı diye biliyordum değilmiş demek ki teşekkür ederim bilgilendirme için.

 71. Yusufhan

  18/09/2013 at 16:11

  Mustafa bey telefonda internet üzerinden güncelleme yapmak istiyorumda türkceln 4gb paketni kullanıyorum sizce yapabılırmıyım ?

  • Resul

   18/09/2013 at 17:21

   50mb den yukarısını indirmiyor. Bende Avea nın 4 gb sini kullanıyorum. Wifi istiyor

 72. boniboy

  18/09/2013 at 16:32

  az kaldı sabırsızlıkla bekliyorum ios 7 😀 iphone 5 kasma yaparmı ios 7

 73. Ömer

  18/09/2013 at 16:36

  Mustafa bey ios 7 şarj konusunda bayağı sıkınlıymış kullananlar öyle diyo %30 fark ediyomuş napcaz yükleyecekmiyiz kararsız kaldım iphone 5 kullanıcısıyım:(

 74. metin can

  18/09/2013 at 17:06

  Amma soru sordunuz adama…Yüklersiniz..bakarsınız…işinize gelirse kullanırsınız….kimsenin sabrı kalmamış 1 gün bile beklemeye..ne var bu kadar abartacak…1 hafta sonra kimse konusunu bile açmayacak bu konunun..neyin paniği bu anlamadım..rahat bırakın adamı da…

 75. Anonim

  18/09/2013 at 17:09

  Mustafa Bey Ben almanyadayim almanyaya Saat kacta gelir

  • Mustafa Tan

   18/09/2013 at 17:12

   Almanya ile Türkiye arasında 1 saat fark olduğuna göre Almanya saatine göre 19:00’da yayınlanır. Bu arada herkese aynı anda yayınlanacak.

 76. Resul

  18/09/2013 at 17:12

  Mustafa bey 2 yıl oldu iphone 4 kullanıyorum. Bazan çağrı geldiğinde ekran dokunmatiği çalışmıyor. Çağrıyı cevaplayamıyorum. Bu konu daha önceleride yazılmıştı ama telefonumu sıfırlamama rağmen bir süre sonra tekrar yapıyor.bunun için ne yapabiliriz.

  • Mustafa Tan

   18/09/2013 at 17:12

   Sanki sorununuz donanımsal gibi.

 77. Serdar

  18/09/2013 at 17:14

  Merhaba Mustafa bey, yazılarınızı takip ediyordum ama ilk defa yorum yazıyorum. Multitasking menüsünde çalışan programlar biraz daha sınırlarını arttırarak çalıştığını ve güncelleme yaptığını soylemissiniz. Bu sarj ve sınırlı internet paketleri icin kötü degil mı? Gerçi bunları Manuel olarak sinirlayabiliyoruz ama henüz bu ayarlamaları yapmayan, unutan veya bilmeyen kişiler icin ciddi bir fatura gelmesi ile sonuçlanabilir. Eğer tabi yanlis anlamadıysam.

  • Mustafa Tan

   18/09/2013 at 17:20

   Siz zaten sorunuzun cevabını vermişsiniz. Manuel olarak kapatılması gerekecek. Android gibi diğer üreticilerin telefonlarında zaten sınırsızca çalışıyor uygulamalar.

   Belki ilk başta yüksek gelebilir ama sonradan öğrenip de kapatacaktır kullanıcılar eğer isterlerse. Bizim bu bilgileri paylaşmamızın nedeni de zaten herkesin öğrenmesi 🙂

 78. Pingback: Merhaba iOS 7! | Sihirli Elma

 79. Ali

  18/09/2013 at 17:28

  Mustafa bey iOS 7 yi wifi olmadan yükleyebilirmiyim. Bilgisayarlardan bu işlemi yapmam mümkünmü ? Teşekkürler…

  • Mustafa Tan

   18/09/2013 at 17:33

   Yukarıdaki yazıda da bahsettiğimiz gibi kablosuz olarak cihazınız üzerinden, ya da bilgisayarınızdaki iTunes aracılığı ile güncelleme yapmak mümkün. Fakat Wi-Fi olmadan kablosuz güncellemeye Apple izin vermeyecektir dosya boyutu büyük olacağı için. Bu arada bu iOS 7’e has bir durum değil.

 80. Serhat

  18/09/2013 at 17:30

  Merhaba mustafa bey ben ios7yi bugün yüklicem eğer bir sorunla karsılasırsak ki allah korusun hıme tusu artı power tusuna basılı tuttuktan sonra 3 seçenek çıkıcak tamam ben eski halini istiyorum hangi seçenek diyeceğim (yeni iphone olarak ayarlamı(yeni istemiyorum güncelleme yapmadan önceki)) ayrıca bilgisayarım yok bilgisayarım olmadan olurmu

  • Mustafa Tan

   18/09/2013 at 17:36

   Yukarıdaki yazıda paylaştığımız gibi bilgisayar olmadan güncelleme mümkün. Fakat sorun çıkarsa lazım olacaktır. Ayrıca güncelleme öncesi bilgisayarınız yoksa iCloud yedeği almanızda fayda var.

 81. R.Mert Selek

  18/09/2013 at 17:34

  Merhaba iphoneturkey benim iphone 5 im var ama şu anda iOS 7 Beta var orjinal sürümünü telefondan yazılım güncelleme olarak yapabilirmiyim ? Şimdiden teşekkürler

  • Mustafa Tan

   18/09/2013 at 17:37

   Muhtemelen yapamayacaksınız. iTunes ile manuel olarak yapmanız gerekecek.

   • Deniz

    18/09/2013 at 18:09

    İOS 7 için kaç GB yer lazım

    • Mustafa Tan

     18/09/2013 at 18:23

     Yukarıdaki yazıda da paylaştığımız gibi en az 2GB olsun.

   • Emir

    18/09/2013 at 18:09

    Mustafa abi bende ios7 beta 1 yuklu 6.1.4 e donmeden guncelleme alabilir miyim sikinti cikar mi?

    • Mustafa Tan

     18/09/2013 at 18:22

     iTunes ile manuel olarak güncelleme yapabilirsiniz. Sıkıntı çıkacağını sanmam.

 82. Tarık

  18/09/2013 at 17:37

  Mustafa vey yanlısmı anladım icloud yedeklemesini yapan güncellemede hiç bir sorun yaşamıyor değilmii

  • Burak

   18/09/2013 at 17:48

   yaşayabilirsin ufak bir ihtimal olarak o ufak ihtimal içinde bilgilerin yededğini alıyorsun zaten mesela evdekiler elektrik süpürgesi için modemin fişini çekti güncelleme yarıda kaldı işte veya telefon sapıttı bu gibi durumlar da yedekleri kullanıcaz…

 83. Serkan S

  18/09/2013 at 17:41

  Keşke önce yazı okunsa ondan sonra sorular sorulsa hazırcı olunmasa sayfalar boşa dolmasa bütün dünya kardeş olsa …

 84. Recep yılmaz

  18/09/2013 at 17:42

  Mustafa bey beni korkutuyorsunuz iphone4 kullanıyorum o sorunlar iclouddanda yedeklememi şimdi yaptım başıma gelirmi

 85. Eray

  18/09/2013 at 17:56

  Ben ıphone 3gs kullanıyorum bi sıkıntı yaşarmıyım???şu anki sürümüm 6.1.3 hiçbir sıkıntım yok cevabınızı bekliyorum.

 86. Hakan

  18/09/2013 at 17:58

  Peki 4S lerde de kasma olur mu ?

 87. Engin

  18/09/2013 at 18:00

  Heyecanlı bir bekleyiş içerisindeyim, kaç kere güncelleme var mı diye kontrol ettim, sayamadım!

 88. giray

  18/09/2013 at 18:13

  arkadaşlar ios7 iphone 4 ü kasıyormu?yükleyen arkadaşlar lütfen yorum yapın.teşekkürler

 89. Askılım

  18/09/2013 at 18:18

  En son ki güncelleme kaç bilen varsa cevap verebilir mi?

 90. Nihat malkoç

  18/09/2013 at 18:19

  mustafa bey bende ıphone 3gs var ios7 3gsye uyuyor mu ?

 91. Oğuz

  18/09/2013 at 18:21

  Çok saol Mustafa abi

 92. Mehmet

  18/09/2013 at 18:23

  Suan itunesstora baglanamiyor hic bi prog gucellenemiuor ve yeni uygulama yukenmiyor sanirim yuklenmekten itunes coktu
  Yada yayinlandi anlamadim

 93. salih

  18/09/2013 at 18:24

  Mustafa bey:

  1—Ayarlar sıfırlanınca satın aldığımız uygulamaları tekrardan mı satın alacağız
  2— bende yedekleme (Multi Edit) var telefon sıfırlandıktan sonra tekrar kurarsam rehberimi bunun içinden geri yükleyebilirmiyim.
  3— telefonumda hiçbir eskiye dair hiçbir kırıntı kalmasını istemiyorum i0s 7 yi temiz yüklemek istiyorum ne yapmalıyım.. Iphone 4s kullanıyorum.

  iyi günler.. cevaplarsanız sevinirim.

  • Mustafa Tan

   18/09/2013 at 18:26

   1) Tekrar para mı vereceğiz diye soruyarsanız elbette hayır. Biliyorsunuz satın aldığınız içerikler cihaza değil Apple Kimliğinize bağlı ve tekrar indirmek ücretsiz: http://www.iphoneturkey.com/2012/01/apple-kimligi-app-store-ucretli-uygulamalar-ve-icerikler.html

   2) Bilemiyorum. Bahsettiğiniz program hakkında bilgi sahibi değilim. Yukarıdaki yazıda rehber yedeği için gerekli bilgi mevcut.

   3) Yukarıdaki yazının sonunda temiz kurulum için gerekli bilgi mevcut.

   • salih

    19/09/2013 at 10:09

    teşekkürler mustafa bey

 94. Selçuk

  18/09/2013 at 18:26

  Emeklerinize sağlık Mustafa bey…saygılar efenim 🙂

 95. Batuhan Aşkın

  18/09/2013 at 18:29

  Abicim IOS 7 saat tam kaçta çıkacak?

  • Mustafa Tan

   18/09/2013 at 18:31

   Kimse tam saatini bilemez ama genelde 20:00 civarı yayınlanır. Önceki sürümlerde hep böyle oldu.

   • emre

    18/09/2013 at 18:34

    ıos 7 kesin bugun guncellenecek degilmi mustafa bey bu kesinmi

 96. beşiktaş

  18/09/2013 at 18:36

  iphone 5 de İOS 7 performans düşüklüğü oluyormu lütfen cevap

 97. Erdinç

  18/09/2013 at 18:38

  4 nesil ipod hemen öldürdüler iOS 7. Yok:(

 98. şair

  18/09/2013 at 18:45

  iphone 5 de kasma olurmu ios7 yüklediğimizde cevap verirseniz sevinirim

  • Resul

   18/09/2013 at 18:53

   Olmaz

 99. Hüsamettin

  18/09/2013 at 18:48

  Mustafa bey iphone 5 kullanıyorum ve dün akşam telefonumu 6.1.4 olarak güncelledim bu akşam ios 7 yi yükleye biliyomuyum acaba teşekkür ederim.

 100. hamza akbas

  18/09/2013 at 18:52

  mustafa bey arkadaşımda iphone4 4s var arkadaşımı biri aradığı zaman zil sesi çalınıyor ama müzik dinlediği zaman veya klavye sesi duyulmuyor cihazı restlesem bir faydası varmi yoksa hoparlürde mı bir sıkıntı var cevap verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

 101. Mustafa Tan

  18/09/2013 at 18:55

  Apple az önce iOS 7 ile uyumlu iTunes sürümü olan iTunes 11.1′i yayınladı. iTunes kullananlar http://www.apple.com/tr/itunes/download/ adresinden indirebilir.

 102. Fatih

  18/09/2013 at 18:56

  Iphone 4 için ios7 kurulumunu yaptığımızda sıkıntı yaşarsak eğer,tüm ayarları sil seçeneğinden telefonu sıfırlayıp yeniden yüklediğimiz zamab ios7 daha sorunsuz çalışıcak doğru anlamışım değilmi 🙂 yoksa ios7 yayınlanmadan mı sıfırlamam gerek tlfnu

  • Anonim

   18/09/2013 at 19:02

   Dogru anlamissin yukle kasma felan olursa sirfirlarsin

  • Gurgen

   18/09/2013 at 19:22

   Biraz araştırdımda ios 7 balaon gibi geldi bana daha doğrusu attan inip eşeğe binmek gibi biley olmuş 3 boyutlu logolar gitmil 2 boyutlu logolar gelmiş msj attığında yazılar gölgeliydi şimdi ise çok basit bana göre hiç göz alalıcı bir özelliği yok hep sadece yapmış biz bir telefona 2 binlira veriyoruz bukadar da düz bir versiyon olamamz notum kocaman 0 dır bu benim görüşüm

   • Timur

    18/09/2013 at 19:48

    Rezalet resmen. Sana gönülden katılıyorum. Emekten kaçmışlar. Özenden kaçmışlar.

    Gördüğüm en kötü skin’i bu Apple’ın. BİR DE BASİT SADE DİYORLAR AMA IPHONE 4DE VS. KASIYOR.

    • CaN

     18/09/2013 at 20:12

     Hiçbir kasma yok…

   • CaN

    18/09/2013 at 20:05

    Ok

 103. Anonim

  18/09/2013 at 19:13

  Ipon 5 de kasarmi

 104. Selim

  18/09/2013 at 19:17

  Mustafa bey napan hacit

 105. umut

  18/09/2013 at 19:23

  yayının sesi çok az biraz açarsanız çok sevinirim.

 106. onur

  18/09/2013 at 19:23

  itunes radio ne zaman gelecek.usa de beta olarak olduğunu biliyoruz.türkiye ki kullanıcılara açılacak mı

 107. Acakmak

  18/09/2013 at 19:26

  Çok heyecanlyım hadi akşam 8 olsun

 108. Mertcan

  18/09/2013 at 19:30

  Heyecanla bekliorum son yarım saat 🙂

  • Deniz

   18/09/2013 at 19:52

   Hadi

 109. Splen

  18/09/2013 at 19:34

  İtunes download sayfasında 11.1 yazmasına rağmen inen dosya 11.0.5.5

 110. Anonim

  18/09/2013 at 19:37

  Son 20 dakika

 111. Hakan

  18/09/2013 at 19:38

  Güncellemeyi wireles olmadan mobil veriden yüklenirmi

 112. Evren

  18/09/2013 at 19:40

  Mustafa bey ben ios 7 beta 1 sürümü çok kastığı için bir veb sitesinden 6.1.3 ün pack ini indirip geri dönebilmiştim tam sürüm çıkınca aynısını yapamaz mıyım

 113. giray

  18/09/2013 at 19:43

  iphone 4 de sıkıntı olurmu

 114. baris

  18/09/2013 at 19:43

  sadece 500 mb yerim var ios 7 yuklememde sorun olur mu

  • Anonim

   18/09/2013 at 19:46

   500 mb yetmez en az 2 gb lazim okuyun arkadaslar ya

 115. Anonim

  18/09/2013 at 19:44

  Gm surumu silecem yeni sürüme gecececem cok güzel ios7 tavsiye ederim 4s basarili uygulamalardan kaynaklaniyor bazen atmalar oluyor düzelecek yeni guncelleme olacak bekliyoruz … Macbook

 116. Timur

  18/09/2013 at 19:44

  Hiç anlamıyorum. Ne iOS7 yüklemek için iphone cihazımda yeterli alan var ne de iCloud a yedekleme için 5GB alan bana yetiyor. Napacagimi şaşırdım.

 117. Egemen

  18/09/2013 at 19:45

  Sizce Siri’ye Türkce dil destegi gelmesine ne kadar kaldı cok beklicek miyiz daha 😀

  • Anonim

   18/09/2013 at 19:49

   Çooookkkk

 118. Fatih

  18/09/2013 at 19:46

  I tunes açıldığında yenikoşulları kabul ediyor musunuz diyor,güncellemeler ancak kabul edilirse yapılabiliyor kabul etsek sorun olur mu?

 119. Selman

  18/09/2013 at 19:47

  Güncelleme Kaç Saat Sürer Ve Wifi Kullanarak mı Güncellemek Gerekir Yada İTunes’dan Mı Güncelliyelim.

 120. Splen

  18/09/2013 at 19:47

  İtunes indirme sayfasında tekrar 11.0.5 yazıyor :))

 121. mehmet sencer

  18/09/2013 at 19:49

  Merhabe kolay gelsin ben iphone 4s kullanıyorum cihazımın sorunu wifi görmüyor ios7 ile sorun çözlücekmi????

 122. Timur

  18/09/2013 at 19:50

  2GB açmak cihazda kolay mi ? Neyi sileceğiz???? Anlamıyorum. Bilgisayara aktarsan unutup gidiyor. Kapasite artırma seçeneği de yok herhangi bir yolla.

 123. Yolcu

  18/09/2013 at 19:50

  Güncelleme ne zaman verilecek

 124. Bora

  18/09/2013 at 19:50

  İos 7 ne zaman cikacak kesin bir saat belirtebilecek olan var mi?

 125. Unal ERAYAS

  18/09/2013 at 19:50

  Umarim bugun gelir benim pek umidim yok

 126. kubra

  18/09/2013 at 19:51

  icloud ile iphone üzerinden yedekleme yaptığımda mesajlarım fotoğraflarım her şeyi geri yükleyebilecekmiyim ?

 127. Kadir

  18/09/2013 at 19:51

  Abi almanyada nezaman yayinlanir

 128. Fatih

  18/09/2013 at 19:52

  ios 7 de assistive touch var mı,varsa wi fi gibi kısayolda bulunacak mı acaba?

 129. Halit

  18/09/2013 at 19:53

  8 de geliyor dostlar!

 130. Sinan

  18/09/2013 at 19:54

  Bende beta ios7 var güncelleme banada gelirmi

 131. kubra

  18/09/2013 at 19:56

  peki itunes la yedekleyince sorun oluyor mu yada mesajlar aramalar tekrar senkronize olabiliyormu ?

 132. Fatih

  18/09/2013 at 19:57

  yayınlandııııııı:))

 133. Emreogretmen

  18/09/2013 at 19:57

  Goşd master sürüm kullanıyorum. Cihazda final sürüm güncellemeyi görecek miyim ?

  • Halil Can

   18/09/2013 at 19:58

   Bende merak ediyorum cevap verirmisiniz

 134. Ömer

  18/09/2013 at 19:57

  İos 7 geldiiiiiiii:))

 135. Abdullah

  18/09/2013 at 19:57

  Ben ios7 ye geçmeden bi format atmak istiyorum yani temiz olarak geçmek istiyorum güncelleme çıktıktan sonra format atsam yeni kurulumda ios7 den mi yükler yoksa ios6 mı?

 136. salih

  18/09/2013 at 19:57

  turkcell yedek uygulamasından, rehberimi yedeklemiştim. rehber için sizce bu yeterli olurmu?

  • MT

   18/09/2013 at 21:41

   iPhone kullanan Turkcell’liler için bu en basit yol 🙂 tek yılla yedek alıp, tek tuşla yedeği geri yükleyebiliyorsunuz. Yine de yedek almak isterseniz, tercih sizin (:

 137. Serkan

  18/09/2013 at 19:58

  İos 7 arkadaşıma geldi bende beta vardı bana güncelleme gelmedi itunes tan mı yüklücez

 138. Splen

  18/09/2013 at 19:58

  Cikti

 139. Ersin

  18/09/2013 at 19:59

  Mustafa bey itunesten yedek aldıktan sonra windowsta o yedekleri nerede saklıyor onları ayrıca yedek alıp ios 6 ya bır sorun oldugunda geri donebılmek ıstıyorum.

 140. Muhammed

  18/09/2013 at 19:59

  İos 7 yükleniyor bitmek üzere. Siz geç farkettiniz 🙂

 141. Halit

  18/09/2013 at 20:00

  GELDİ!!!!

 142. yahya

  18/09/2013 at 20:00

  gelmedı halen beklıozzzzzzz

 143. Selman

  18/09/2013 at 20:02

  Geldi Son 5 Dk Kaldı 🙂

 144. Selin

  18/09/2013 at 20:02

  Cihazı yedekleyeceğim ama çok önemli mesajlar da silinir mi ??

 145. Kadir

  18/09/2013 at 20:02

  Manuel olarak indirme linklerini nereden bulabiliriz ?

  • Deniz

   18/09/2013 at 20:08

   Benimki yüklendi muhteşem

 146. Ahmet

  18/09/2013 at 20:06

  Güncelleme açıldı

 147. Kemal kaval

  18/09/2013 at 20:08

  İphone5’e İos7 hata veriyor yukleyemiyorum

 148. Timur

  18/09/2013 at 20:08

  Sanırım ömürboyu iOS 7 yükleyemem ben. EN AZ 4GB BOŞ ALAN İSTİYOR YUH! Benim için bilgisayara atmamın silmeden hic farkı yok maalesef. Unutulur gider dosyalar

 149. Selman

  18/09/2013 at 20:10

  İos 7 Yayınlandı. indirmeye başladım. haydı hayırlısı 🙂

 150. Kadir

  18/09/2013 at 20:11

  Abi lüften cevap ver ipaden günceliom hata verio

  • Umit

   18/09/2013 at 22:20

   Ben telefon yolu ile guncellemeyi yaptim.hicbir ayarim rehberim vs kaybolmadi.ve suan sorun yasamiyorum tel ip5.

 151. Selcuk

  18/09/2013 at 20:13

  Hata veriyor guncellenmiyor

  • Mustafa Tan

   18/09/2013 at 20:20

   Yoğunluktan hata veriyor 🙂

   • Mehmet

    18/09/2013 at 20:23

    Bendede hata veriyor ipadde acaba biraz beklesem sonra yüklesem aynı hatayı veririmi ???

    • mustafa cankaya

     19/09/2013 at 04:35

     ben gece 2 gibi anca indirebildim telefonum iphone 4 (8gb) gayet güzel çalışıyor acayip hoşuma gitt kasma falan yok hatta appstore da ios 6 dan bile hızlı 🙂

   • ersen

    19/09/2013 at 09:16

    Abi ben gm sürümü yüklenmiştim. Otaya major düşmedi. Nerden güncelleme yapalım

 152. kubra

  18/09/2013 at 20:13

  ttnet ile kaç dakika sürüyor ?

 153. ahmet

  18/09/2013 at 20:18

  hala gungellerme alamadımm itunes dendegorunmuyor

 154. hakan

  18/09/2013 at 20:19

  balıkesirdede gelmedi hala bu nasıl iş

  • özlemmmmmm

   18/09/2013 at 22:54

   balıkesire geldi de çok uzun sürüyo bi 18 bi bi 16 saat gösteriyo şimdide de 58 saat bekleyiniz diyor 🙁

 155. Samet

  18/09/2013 at 20:20

  Abi hata veriyor bi yazı yaz

 156. murat

  18/09/2013 at 20:25

  şu an güncelleme geldi 752 mb

 157. samet

  18/09/2013 at 20:27

  şimdi yüklemeye başladım sorun yok gibi 15 dkk sürecek.

 158. yahya

  18/09/2013 at 20:27

  toplam süre 1 saat gözüküyor ama ıvır zıvırı 2 saati bulur bence :).starbucks wifii yüklüyorum .5-6 kez hata verdi sürekli deneyin derim.

 159. ahmet

  18/09/2013 at 20:27

  suan geldi benımı telefonu acıp kapatınca oldu

 160. Adem

  18/09/2013 at 20:28

  Mustafa bey benim tlf 4s bilgisayarim tamirde itunes ile yapma sansim yok telefondan guncelleme yapsam bir sorun yasarmiyim

  • mustafa cankaya

   19/09/2013 at 04:37

   benim tel iphone 4 (8gblik) direk telefondan yaptım güncellemeyi hiç itunes a falan baglamadım gönül rahatlıgıyla yapabilrsin sadece yarıda şarjın bitmesin biraz uzun sürüyor şarjdayken yapmanı tavsiye ederim

 161. Recep

  18/09/2013 at 20:29

  3G ile güncelleme olmuyormu.

  • samet

   18/09/2013 at 20:33

   olur ama 752mb felan yani internet paketin yoksa faturaya sağlam yansır.

   • Anonim

    18/09/2013 at 20:54

    Hocam wi-fi ağı istiyor 3G nasıl yapıcaz.

 162. Yusuf

  18/09/2013 at 20:34

  Sevgili arkadaslar su anda bütün iphone sahipleri güncelleme yapıyor ve Apple güncellemeyi yayınladığı vakit daha 45 dakika civarı yoğunluk var bence gece yüklemeniz daha mantıklı….

  • Sedat

   18/09/2013 at 23:35

   olmaz

 163. samet

  18/09/2013 at 20:36

  Hata verdi sanırım yoğunluktan daha sonra denemekte fayda var 😀

 164. Rahim

  18/09/2013 at 20:49

  Flash player sorununuda halletselerdi ios 7 de

  • mustafa cankaya

   19/09/2013 at 04:38

   maalesef onunla ilgili bir gelişme yok

  • Saffet Mutluer

   19/09/2013 at 15:44

   Flash videolar Puffin web browser da sorunsuz oynuyor (HTML5)

 165. Kadir

  18/09/2013 at 20:49

  Mustafa bey iyi akşamlar ios 7 yüklerken hata alıyorum neden olabilir indiremiyorum cihazım iphone5

  • mustafa cankaya

   19/09/2013 at 04:39

   yogunluktan dolayı bende az önce yükleyebildim

 166. Engin

  18/09/2013 at 20:50

  Kalan süre hesaplanıyor dedi, kaldı. İptal de olmuyor ama…? Baştan başlatmayı mı denesem, ne dersiniz arkadaşlar?

 167. Anonim

  18/09/2013 at 20:50

  Bende 3 saat gözüküyor

 168. Engin

  18/09/2013 at 20:53

  Evet kalan süre 41 saat! 3,5kb indirme günlerimi hatırladım.

 169. Anonim

  18/09/2013 at 20:54

  bende 16 saat

 170. Ahmet çolak

  18/09/2013 at 20:56

  24 saat kaldı nedir abi 🙂

 171. leadguitar

  18/09/2013 at 21:19

  6.1.4 SON Sürümdür diyor i-tunes? itunesi güncellemem gerekli mi

 172. Taha

  18/09/2013 at 21:46

  Daha itunes e düşmedi heralde

  • mustafa cankaya

   19/09/2013 at 04:40

   itunes eski sürümse güncellemen gerek

 173. Ilker

  18/09/2013 at 22:15

  Mustafa bey once like tsk. Greek iOS 6 Dan 7 ye gecis gerekse Temiz kurulum secenegin de cihazda kurulu ve cesitli seviyelerde oldugumuz oyunlara sifirdan mi baskamak zorundayiz. Gelinen seviyeleri koruya busmen in bir yolu varmi. Saygilar

 174. Ceyhun

  18/09/2013 at 22:17

  Bende İOS7 Golden Master ama yazılımınız gücel diyor.. Ne yapabilirim?

  • Deniz

   18/09/2013 at 22:47

   Ben de aynı durumdayım bi çözüm arıyorum

 175. Umut

  18/09/2013 at 22:38

  bendede kalan süre hesaplanıyor yazdı kaldı ne yapmalıyım arkadaşlar ?

 176. Samet

  18/09/2013 at 22:42

  Ben iphone 4 kullanıyorum güncellemeyi inriyor ama şimdi yükleye tıklıyorum bi süre sorna yüklenemiyor diyor ne yapmam lazım ??

  • diyar

   18/09/2013 at 23:01

   kardeş bendede 4 var aynı sıkıntı bnde de var cözebıldın mı sen ?

   • Samet

    18/09/2013 at 23:10

    Yok çözemedim telefon ayarlarını sıfırladım gene olmadı

   • emre

    18/09/2013 at 23:28

    bendede aynı sorun var indirdim ama yükleyemiyorum güncelleme doğrulanıyor diyor sonra yazılım güncelleme kullanılamıyor yazısı çıkıyor

    • mustafa cankaya

     19/09/2013 at 04:41

     arkadaşlar yogunluktan öyle oluyor ben iphone 4 e nihayet yükleyebildim telefonu normal kapatın bir süre sonra yeniden açın olacaktır

 177. Deniz Yakıştıran

  18/09/2013 at 22:43

  iOS 7 gm betadan tam sürüme nasıl geçerim?

 178. Slm

  18/09/2013 at 22:52

  İos7 yukleyenlerden yorumlar bekliyoruz

  • mustafa cankaya

   19/09/2013 at 04:44

   telefonum iphone 4 (8gb) az önce yükledim kasma yok denecek kadar az farketmiyorsunuz bile . çok hoşuma gitti bence hiç düşünmeden yükleyin sadece ayarlarda ark arkaya hızlı hızlı basarsanız ana ekrana bazen geri atıyor ama bi sıkıntı yok bence indirin

 179. Akın

  18/09/2013 at 22:58

  Yok abi, güncellenmiyor. Etkinleştirilemedi uyarısı veriyor. Ufak bir araştırma yaptım, sunuculardaki yoğunluktan dolayı olduğu söyleniyor.

 180. memocan046

  18/09/2013 at 22:59

  arkadaşlşar itunes üzerinden güncelleme kaç saat sürer bilgisi olan yazabilirmi?

 181. diyar

  18/09/2013 at 23:06

  ya ios 7 indirdım ama guncellemıyo iphone 4 kullanıyorum onunla bı alakası varmıdır acaba arkdaslar???

  • mustafa cankaya

   19/09/2013 at 04:45

   telefonu kapat aç 1-2 kere düzeliyor kardeşim benimde iphone 4 yükledim

 182. arda

  18/09/2013 at 23:12

  iphone 4 kullanıorum guncellemeye basladım 21 saat yazdı oylece kaldı saatler oldu…..ıptal etme secenegfıde yok telefonu kapayıp acsam bısey olurmu?

 183. Sema

  18/09/2013 at 23:13

  Bakarmisiniz ben iphone 3gs kullaniyorum indire biliyormuyum bende 🙂

  • arda

   18/09/2013 at 23:14

   hayır

  • Akın

   18/09/2013 at 23:20

   Sen cezalısın indiremezsin

  • ali

   18/09/2013 at 23:44

   bende de bi tane var 3gs eminmisin ?
   bende gozukmedi de…
   🙂

 184. Mustafa

  18/09/2013 at 23:23

  13 saat diyo 2sattir de hic ilerleme falan yok wifi yi kapatsam nolur

 185. PFF

  19/09/2013 at 00:11

  ios 7 indirdim kurudm gaye hoş.Bendeki versiyon iphone 4s ve telefon kasıyor arkadaşlar iphone 4 ü olanlar birşey beklemesinler 🙂

  • muhammet

   19/09/2013 at 00:22

   selam arkadaşım bendede 4s var. yüklemeyi düşünüyorum bende, kasıyor dan çıkarmam gereken ne ?
   çokmu ağırlaşıp takılıyor geçişlerde veya uygulamalarda.

   • mustafa cankaya

    19/09/2013 at 04:47

    selam kardeşim benimki düz iphone 4 kasma falan hiç birşey yok gönül rahatlıgıyla indir süper

 186. Selinay

  19/09/2013 at 00:47

  Ben daha once ips 7nin beta surumunu kurmustum simdi guncelleme gozukmuyor? Bu durum normal midir ?

  • muhammet

   19/09/2013 at 00:53

   tam emin değilim ama telefonu kapatıp açmayı deenedikten sonra bir deene. veya itunesten güncelleme olması lazım

 187. muhammet

  19/09/2013 at 01:07

  iphone 4s kullanıcısıyım 4s kullanıcısı olup yükleyen varsa İOs7 ‘yi durumdan bahsedebilir mi ? ağırlaşma kasma oluyor dendi, doğrumu? ve sıkıntı yaşayan oldu mu?

 188. Erman Kayra

  19/09/2013 at 01:11

  Iphone 4S’e indirdim ios 7’i ama guncelleme yapmıyor hata veriyor ne yapıcam sinirlerim bozuldu

  • Mustafa Tan

   19/09/2013 at 01:12

   Yoğunluktan oluyor. Sabah tekrar deneyin.

  • Erman Kayra

   19/09/2013 at 01:13

   peki şimdi sureklı denesem tutma sansı var mı

  • muhammet

   19/09/2013 at 01:15

   valla arkadaşım ben yüklemedim daha çünkü yeni tanıtıldı ve kullanıcılara sunuldu ya yoğunluk vardır diye başka bi güne bıraktım . büyük bi ihtimallede sein sorunun yoğunluktandır. herkes yüklenince ister istemez hatalar cıkıyor

 189. ali

  19/09/2013 at 01:30

  mustafa bey hala ordaysanız yardımınıza ihtiyacım var itunes üzerinden güncelleme tamamlandıktan sonra bilinmeyen hata iletisi ile güncellemeyi tamalayamadım bunun üzerine iphone 4s ekranında usb kablo resmi ve itunes logosu görünüyo ve ne yapsamda telefon açılmadı 🙁 itunes üzerinde de şuan iphone aygıtımı görmüyor hatta PC dede 🙁

 190. Erman Kayra

  19/09/2013 at 01:42

  sureklı denedım hata versede sonunda basardım su an en son evrede elma ısaretı altında yukleme doluyor herkese hayırlısı vazgecmeden deneyın

 191. kinyas

  19/09/2013 at 01:45

  vazgeçmeden deneyin bende de elmanın altında yükleme ilerliyor:)

 192. Utku

  19/09/2013 at 01:52

  3g ile olmuyor mu yukleme islemi?

 193. Ilgın

  19/09/2013 at 02:27

  Iphone 4s ilk başlarda yüklerken hata veyodu şimidi 6.1.3 son sürüm diyor anlamadım ıpad de de aynısı

  • mustafa cankaya

   19/09/2013 at 04:51

   itunes u güncellemen gerekiyor ama onu boşver direk telefondan kablo kullanmadan ayarlar genel yazılım güncellemeden yap ben öyle yaptım oldu

 194. Levent

  19/09/2013 at 02:29

  İphone 4 kullanıyorum güncellerken bir sorun hata oluştu ve yazılım güncellemeye giriyorum 6.1.3 yazılımınız güncel diyo ne yapmalıyım

  • mustafa cankaya

   19/09/2013 at 04:54

   itunes u güncellemen gerekiyor ama onu boşver telden yap güncellemeni ben öyle yaptm

 195. Anonim

  19/09/2013 at 02:49

  Safari ve internet berbat mustafa bey i5 kullanıyorum

  • mustafa cankaya

   19/09/2013 at 04:55

   niye berbat dedin benim çok hoşuma gitti özellikle safari 🙂 iphone 4

 196. Goker

  19/09/2013 at 07:09

  Merhaba ben ios 7 yi yükledim yalnız wifi ağına katılmadı diyor telefonu restore yapmama rağmen wifi ağlarına katılmıyor acill yardım edebilirmisiniz lütfen

 197. Goker

  19/09/2013 at 07:10

  Merhaba ben ios 7 yi yükledim yalnız wifi ağına katılmadı diyor telefonu restore yapmama rağmen wifi ağlarına katılmıyor yardım edebilirmisiniz lütfen

 198. Netengbatu

  19/09/2013 at 09:24

  Ios 7 betayi indirmistim udid kayidi ile ios 7 orjinali ile nasil guncelleyebilirim

 199. Burak

  19/09/2013 at 10:26

  havadurumunu bildirim merkezinde sadece yazıyla gösteriyor diymi iphone 4 de kullanan varmı

 200. Tamer

  19/09/2013 at 10:44

  Merhabalar. İPhone 4’üme İOS 7’yi yükledim ve herhangi bir sorun yok fakat kaçtane programın çalıştığını öğrenmek için çift tıklayıp aşağıdaki ikonların üzerine basılı tuttuğumuzda silebiliyorduk ama artık öyle olmuyor, şimdi nasıl silebilirim?

 201. Emre

  19/09/2013 at 10:47

  Arkadaşlar iphone 4 kullanıcısıyım ve dün akşam ios 7 güncellemesini yaptım ama daha öncesinde bazı forum sitelerinde ıphone 4 kullanıcılarının sorun yaşadıklarını, donma, kasma vb. şeylerin olduğu hakkında söylentiler vardı ben kulak asmadan güncelledim. İçiniz rahat bir şekilde güncelleyebilirsiniz sorunsuz, hatasız ve mükemmel çalışıyor.

  • ceyhun

   19/09/2013 at 14:07

   Teşekkürler. 🙂

   • Anonim

    19/09/2013 at 17:20

    mesaj gönderdin mi mesaj gönderirken harflere bastıktan sonra çok geç işliyor

   • Ceyda

    20/09/2013 at 17:59

    Merhaba Emre Bey, bende iphone4 kullanıcısıyım. ve dediğiniz gibi çekiniyorum yüklemeye çünkü olumsuz anlamda çok şey söyleniyor. mesaj yazarken yada sayfaları kaydırırken hiç mi kasma yapmıyor? çok şarj yediği söyleniyor Ayrıca ios7’nin tüm yenilikleri iphone4 e gelmeyecek, dendi.. tecrübenizi paylaşırsanız sevinirim..

 202. zrrnzrrn

  19/09/2013 at 11:47

  İos 7’yi yükledim ve hiç memnun kalmadım iptal edebiliyomuyuz

  • Mustafa Tan

   19/09/2013 at 11:56

   Hayır edemezsiniz.

   • Sezgin

    20/09/2013 at 16:26

    eder mustafa bey yanlış bilgilendirme yapmayın araştırmadan

  • abidin

   19/09/2013 at 14:15

   hızlı tüketim toplumu olmanın zararları…

 203. Sercan

  19/09/2013 at 13:06

  eskiden nasıl ayarlamıştım şansa mı olmuştu bilmiyorum ama eşzamanla dediğim zaman hem yedek alıyordu sonra da telefondaki uygulamaları bilgisayara atıyordu. ios7 için temiz kurulum yaptıktan sonra bu özelliği kaybettim. eşzamanla dediğimde sadece şarkılar gidiyor. yedekle demeden yedek almıyor satın alınanları aktar demeden uygulamaları atmıyor.

  • ceyhun

   19/09/2013 at 14:06

   Itunesin üsteki sekmelerden mağaza bölümüde bu bilgisayarı yetkilendir kısmına tıklayıp apple kimliğinizi girince bir sonraki eşzamanlamada bütün uygulamaları yedekler.

 204. Mert

  19/09/2013 at 14:08

  Mustafa bey merhabalar,
  Efendim bu sabah güncelleme yapabilirsiniz diye ekrana yazı geldi boyutu yaklaşık 728 mb dı sanırım güncellemeyi yaptı ama telefon sürekli elma işareti geliyor biraz bekliyor sonra kapanıyor tekrar elma geliyor. Telefonum açılmıyor 🙁 4s kullanıcısıyım. Cevabınızı dört gözle bekliyorum efendim. Saygılar…

  • caner canseeven

   19/09/2013 at 15:14

   Büyük ihtimal ile şarjın bitmiştir %40 kadar şarj yiyor bu güncelleme telefonunu şarj etmeyi dene umarım çözülür sorunun.

  • ONUR

   19/09/2013 at 16:10

   aynı sorun bendede oldu.telefon açılmıyor bi türlü buarada 1 saat kadar eletrikten şarj ediyorum yine bişey değişmedi…..

  • ONUR

   20/09/2013 at 14:04

   ios 7 yüklerken telefonum kapanmıştı…
   1- şarjın %50 den yukarda olması gerekiyor(muş) yoksa sistem kendini korumaya alıyor…
   2- gösterdiğim apple yetkili servisi dahil enaz 10 teknik servis durumu görünce affalıyor..
   3-sonunda yaptırmayı karar verdiğim teknik servis ios 6 yı kurtardı ve bende pc den geri yükleme ile telefonu kurtardım
   4-şimlik ios 7 yüklemyi düşünmüyorum 😉

 205. Samet

  19/09/2013 at 14:35

  merhabalar benim sorunum güncellerken kabloyu çektim şimdi telefonu itunes e bağladım ve ituneste iphone geri yükleme için hazırlanıyor diyo ve telefonda kabloyu itunese bağla işareti çıkıyor bu işlem uzunmu sürüyor 3 saattir bu şekilde duruyor cevabınızı bekliyorum

  • Samet

   19/09/2013 at 15:21

   cevabınızı bekliyorum lütfen

 206. muhammed

  19/09/2013 at 14:47

  yazı yazamiyorum mesaj atma whats app ya da mail kısmı her ne olursa olursun yazı yazmam gereken bir yerde hafler geldiğinde ilk harfe bastıgım zaman 6-7 sn bekliyor cok ciddi donma oluyor yazı yazamiyorum İphone 4 s kullanıcısıyım güncelleme den önce yedek almistim güncellerken bir problem olmadı eski güncellemeye dönebilimiyim yoksa bu problemi asmak icin bir yol var mı ? Problemim sade yazı yazmada :/

  • fırat

   19/09/2013 at 21:43

   aynı sorun bende de var ama yedek almadım ne yapmalıyım yardım lütfen

  • can

   20/09/2013 at 01:26

   bu sorun bende de var İphone 4 e yükledim . Herşey düzgün ve akıcı fakat her türlü klavyeden yazılan yazılarda donma var !

   • osman

    20/09/2013 at 13:57

    ıphone 4 kullanıcısıyım bende ıos 7 yuklemedım henuz donma kasma yapar korkusu var. kullanımında herhangı bır kasma veya donma var mı ?

 207. Emre

  19/09/2013 at 15:18

  Bildirim Merkezinde Hava durumu Gozuken varmi ?

  • Sercan

   19/09/2013 at 15:25

   bende de şehir seçiliyken çıkmadı hava durumunun konumu kullanmasına izin verince göründü

 208. tuğba

  19/09/2013 at 17:02

  İos 7 yükledikten sonra ilk adım ayarları yaparken imessage için bildiri geldi ben de kabul ettim. Saatte bir para gidiyor nasıl önleyebilirim

  • tuğba

   19/09/2013 at 18:02

   Cevap verirseniz çok sevirim.

   • adem

    20/09/2013 at 13:12

    24 saat beklemek gerekiyor surekli açıp kapatmaman lazım yoksa sürekli para gider

   • Şenol

    21/09/2013 at 22:17

    Ayarlar menüsünden mesaj menüsüne gir, i mesaj tuşunu maviden beyaza çevir yani kapat sorunun biter.

   • Şenol Çokgüler

    21/09/2013 at 22:20

    Ayarlar-message-iMessage düğmesini maviden beyaza çevir sorun biter.

 209. onurer

  19/09/2013 at 18:09

  shsh kaydı ile ios 6 ya dönmek mümkün mü
  birde ben şuan 6.0.1 kullanıyorum 6.1.3 e geçebilmem mümkünmü yada geçsem faydası olur mu

  • Kübra

   19/09/2013 at 18:46

   Ben dün aldım telefonu ve bugun güncelledim.begenmedim eskiye dönmek istiyorum bu mümkün degilmi artık hep bunu mu kullanmuk zorundayım?

  • Sezgin

   20/09/2013 at 16:25

   evet mümkün

 210. Serhat

  19/09/2013 at 18:17

  Merhaba;
  Ben Iphone 5 kullanıyorum cihazımı iran dan aldım. IOS 7 e güncelledim,ama cihazım da FACETİME özellliği ve ikonu yok.

   • Serhat

    19/09/2013 at 18:55

    İlginize teşekürederim verdiğiniz linki kontrol ettim fakat bi yararı olmadı. apple’ın sitesinde de kullanılamayan ülke isimleri var, ama iran yer almıyor. Ben bu sorunu nasıl çözebilirim çok işime yarıyor çünkü facetime.

    • Mustafa Tan

     19/09/2013 at 19:15

     Çünkü İran’a resmi satış yok. Sizin cihazınız bir arap ülkesinden alınmıştır.

     Yapabileceğiniz bir şey yok maalesef.

 211. Kübra

  19/09/2013 at 19:15

  Lütfen yardım edin.Ben dün aldım telefonu ve bugun güncelledim.begenmedim eskiye dönmek istiyorum bu mümkün degilmi artık hep bunu mu kullanmuk zorundayım? Geri dönenler olmuş

 212. Murat

  19/09/2013 at 20:10

  Beğenmedğim uygulamaları silemiyorum

 213. merve

  19/09/2013 at 20:15

  ben merakımdan dolayı ios 7 yi güncelledim ama sonra tasarımını falan görünce vazgeçtim ve hemen wifiyi kapatarak güncellemeyi durdurdum yani ios 7 cihazıma yüklenmedi ama wifi açtığımda yüklenir bu güncellemenin gülcellenmesini nasıl iptal edebilirm ? Lütfen yardım edin !!!

  • Ezel

   19/09/2013 at 21:49

   Mantığına alkış tutuyorum ! Onca beğenmeyenler , geri dönüş umudu olanlar arasında sen kalkıp cihazını kaybetme pahasına en tutarsız yoldan riske atıyorsun. Ne yazık ki bu işleri bilmeyen arkadaşlara da kötü örnek oluyorsun. O kadar tanıtım, inceleme ve daha nice yollardan tanıtılan İOS7 yi merak edip araştırsaydınız bu kadar dert yanmazdınız. Hemen ;beğenmedim, aman olmamış..

   • Muharrem

    20/09/2013 at 00:27

    Katılıyorum sana. Merak ediyorsan youtube dan aç izle. Aylar öncesinden dünya kadar video yayınlandı. Onuda geçtim gir apple.com a… Bu kadar basit..

 214. Selin

  19/09/2013 at 20:18

  Mustafa bey, ben yanlışlıkla rehberimi sildim. Dün telefonumu yedeklemiştim bilgisayara, geri almam mümkün mü? Silme işlemini ayarlardaki iCloud’dan yapmıştım bu arada. Şimdiden teşekkürler yardımlarınız için.

  • Mustafa Tan

   19/09/2013 at 20:59

   Elbette. iTunes ile Geri Yükle yapacaksınız ve işlem sonunda yedeğinizi seçeceksiniz. Tabi bu durumda tüm cihazınız sıfırlanacak ve yedekten herşey geri dönecek.

   Fakat yukarıdaki yazıda paylaştığımız gibi sadece rehberi yedeklediyseniz, o yedekten sadece rehberi dönebilirsiniz.

 215. Khan

  19/09/2013 at 20:32

  Efekt yapıcaz diye kaplumbağaya çevirmişler telefonu ya. Multiasking bile iskence. Ara sira ufak takilmalar da oluyor. Fakat parlaklik ayarindan midir bilemiyorum sanki ios 7 de daha hassas olmus gibi fakat sarjim oldukca iyi dayandi bugun.

 216. murat

  19/09/2013 at 20:51

  ios7 yukledim ama daha onceki programlarimi bulamiyorum?yardim lutfen

  • bir dost

   22/09/2013 at 06:07

   ekranı sağ tarafa çek bi kaç sayfa ilerdedir programlar klasörün.

 217. Kübra

  19/09/2013 at 21:04

  Mustafa bey geri dönüş yokmuk mu? Bunu kesinlikle kullanmak iatemiyorum telefonu dün almıstım hep böyle mi kalıcak.eskiye dönebilen arakadaslar varmış,mümkünmüdür?

 218. Melomel

  19/09/2013 at 21:48

  Merhabalar ipohone 4 kullanicisiyim 8 gb bugun guncellemeyi yuklemek istedim telefonumu tamamen bosalttim ama hala 624 mb yere ihtiyacimiz var diyor program indi guncelleme alamadim

 219. filiz

  19/09/2013 at 21:59

  merhaba yazınıza biraz göz gezdirdim fakat müzikle ilgili sorum olacak int. indirdirip bilgisayardan attiğim müzikler çalışmıyor bu yeni sürümde çalışmayacakmı? bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim teşekküler

 220. Caner

  19/09/2013 at 22:17

  İyi akşamlar güncelleme yaptıktan sonra istenilen güvenlik sorularını cevapladık arkasından istediği 2. mail adresini denedim ama bir türlü kabul etmiyor ve bir sonra ki sekmeye geçemiyorum telefon orada kaldı acaba ne yapmayalıyım. Not: Birden fazla mail adresi denedim hiçbirini kabul etmedi. Kolay gelsin

 221. Yüksel YÜCE

  19/09/2013 at 23:07

  Merhaba. Açık kalan uygulamaları kapatamıyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz…

  • hakan

   21/09/2013 at 10:43

   açık kalan uygulamaları eski yöntem ile yani menü tuşuna iki kez basarak açıyoruz ekrana gelen sayfaları yukarı doğru itekliyoruz bu şekilde kapanacaktır.

 222. Yalcin

  19/09/2013 at 23:34

  Arkdaslar benim iphone 4 yurtdisi .. İos 4 yukledigimde kilitlenmisti.. 1 yil aradan sonra actira ilmistim.. Simdi ios7 yuklesem
  Yine
  Kilitlenme gibi bi durum olabilirmi cevap verirseniz sevinirim

 223. Enes

  20/09/2013 at 00:19

  Bu güncelleme kaç saat sürüyor acaba 2 3 saattir güncelliyecek ?

 224. Ensar ŞAHİN

  20/09/2013 at 00:22

  İos7 güncellemesi yaptım ekran kenarlarında hafiften bir kısalma oldu bunun nedeni nedir acaba ilen yardımcı olacak birileri var mı?

 225. gökhan s.

  20/09/2013 at 01:31

  ios 7 iphone4 telefonuma yükledim gayet başarılı, yalnız bir soru sorucam. müzik çalar bölümündeyken erkanı yan cevirdiğim de ekran kararıyor sebebi ne olabilir?

  • Mustafa Tan

   20/09/2013 at 01:32

   Olsaydı albüm kapaklarını gösterecekti yan yana.

   • gökhan s.

    20/09/2013 at 01:40

    teşekkürler..

 226. selin

  20/09/2013 at 01:46

  ben de iphone 5 ime yüklemeye başladım yüklenirken iptal etmenin bir yolu var mı ?

 227. selin

  20/09/2013 at 01:52

  yani iphone 5 e ios7 yüklemeye başladım yüklenirken iptal etmenin bir yolu varmı?

  • Hamza

   20/09/2013 at 05:38

   Gayet güzel yeni sürümü kullanmanizi şıdetle tavsiye ederim..

 228. Hasan

  20/09/2013 at 07:30

  Dun gece itunes uzerinden 4s iphonumu guncelledim. Dosya indirme haric 20dk da hic sorunsuz bitirdi ve hic sorunsuz kullaniyorum. Yeni ios7 design ile ilgili hicbir skntim yok saolsun Mustafa bey sayesinde ne ile karsilasacagimi bildigim icin ve bilerek isteyerek guncelledigim icin hersey tanidik geldi hatta o kadar ki nesi yeniymis diye bile dusundum bi ara

 229. Fahri

  20/09/2013 at 11:41

  Dünde paylaşmıştım.Parmak izi nasıl tanıtıyoruz ayrıca aple stordan proğrammı indiriyoruz

 230. Duygu

  20/09/2013 at 11:42

  Ne yaptıysam hava durumunu göremiyorum konum servislerinden de açık her yerden de açık ama hava durumu bildirim merkezinde çıkmıyor ne yapacağım?

 231. Duygu

  20/09/2013 at 11:43

  Ne yaptıysam hava durumunu göremiyorum konum servislerinden de açık her yerden de açık ama hava durumu bildirim merkezinde çıkmıyor ne yapacağım? Yardımmm

 232. Selin

  20/09/2013 at 12:23

  İos 7 de açık uygulamaları ve sayfaları nasıl kapatıyoruz ?

  • Bülent ÖNER

   20/09/2013 at 13:20

   Açık uygulamalar penceresini açın. Yukarıya doğru sürükleyin, kaybolacak.

 233. Selin

  20/09/2013 at 12:25

  İos 7 de açık uygulamaları nasıl kapatıyoruz?

 234. Anonim

  20/09/2013 at 13:25

  Merhaba IOS7 yükledim hiç iyi olmamış ben andirot farkı kalmamış güzel marka iyi öldürmüşler 6.4 geri dönmek istiyorum ama resmi sitesinde bulamadım nasıl geri döne bilirim. mutlaka cevap beklıyorum

 235. zafer

  20/09/2013 at 13:30

  merhaba İOS7 yükledim hiç bir özeliği yok android gibi olmuş güzelim İPHONE rezil etmişler. 6.4 geri dönmek istiyorum ne yapa bilirim resmi sayfasında bulamadım cevap bekliyorum.

 236. ibrahim

  20/09/2013 at 15:11

  Güncellemeden sonra apple store uygulaması indiremiyorum,itunes store kullanım ve koşulları değişti uyarısı veriyor sağ alt köşede olması gereken metni okudum ve kabul ediyorum yazısı çıkmıyor acaba genel bir problemmidir?

 237. Anonim

  20/09/2013 at 16:16

  apple store dan uygulama indiremiyorum öylece bekliyo şifrede sormuyor

 238. Baris

  20/09/2013 at 18:03

  Merhaba bende iphone 4 var 8gb ios 7 gunceledim fakat bazi kasmlar oluyor bundan hislanmadim ios 7.0.1 veya 7.0.2 veya 7.1 ne zaman cikak bir bilginiz varmi cikinca bu kasilmalar biterni bitmezse ben nasil kullanacm bu tlefonu ios 6.1.3 nasil donebilirim

 239. demet henden

  20/09/2013 at 18:20

  merhaba. 4s’e 7 güncelleştirmesini yükledim bugün ama hala açılmadı. açılmıyor. i tunes’e usb bağlayın mı demek istiyor öyle bir ekran var lütfen yardım edinnnnn

 240. Anonim

  20/09/2013 at 18:20

  iphone 4 s kullaniyorum güncelleme yaptim ..tel paraola istiyor ne yapmam gerekiyor..

 241. omer

  20/09/2013 at 18:38

  Iphone 5’e ios 7 yi yukledim.Yuklemeden once backup yaptim.
  Yukleme yapilirken internet baglantisi kesildigi icin hata Verdi daha sonra baglanti kurduktan sonra yuklemeyi tekrar yaptim.
  Simdi Itunes ile backup yapmak istiyorum,backup islemi basliyor yarida kesip ” yedeklemeniz bu bilgisayara kaydedilemedigi icin geri yukleme yapilamiyor” diye hata veriyor.
  Itunesde yedekleme yapildigi tarihi ile birlikte gonuyor ama backup yapamiyorum.
  L U T F E N D O S Y A L A R I M I N A S I L K U R T A R A B I L I R I M soyleyin.
  Bunun bir yolu olmali.Yardim edin lutfen.

  • omer

   20/09/2013 at 18:42

   Telefona guncelleme oncesindeki kullandigim programlarin hepsi geri geldi ama belgeler,fotograflar.rehber,mesajlar vs hic biri gelmedi.

  • omer

   20/09/2013 at 18:43

   Ustadlar bir cozum yolu ureteceginize inaniyorum.
   Haydi hayirlisi.

 242. Evren

  20/09/2013 at 19:13

  Iphone 5 factory unlocked cihazimi güncelledim mükemmel çalışıyor hiç bir sorun yaşamadım. Şarz, ısınma, kitlenme gibi bahsedilen sorunlarla karşılaşmadım. Ayrıca cihazın hızının kesinlikle arttığı kanaatindeyim.

 243. osmn

  20/09/2013 at 22:37

  ios 6,14 de hava durmunu bildirim merkezinden kaldırmıstım. ios 7 de hava durumunu begendım sımdı bildirim merkezine kuramıyorum yardımcı olurmusunuz. :=

 244. mert

  20/09/2013 at 23:21

  merhaba dün gece ios7 yi yukledım ve begenmedim sabah biraz araştırdım ve ios 6 ya geri dönebildim. Linkini atacağım videoyu deneyerek yaptım ve oldu. Video da sadece test sürümünde başarılı olabacağını normalinde olmayacağını soyledi ancak ben gayet yapabildim. ios 7 geçmeden önce backup aldım ve amcanın dediklerini yaptım ve gerçekten de başardım.

  http://www.youtube.com/watch?v=2pGYzSXn3Bw

 245. Umut Kurşun

  20/09/2013 at 23:37

  iPhone 5 kullanıyorum iOS 7 yükledikten sonra FaceTime ve iMessage çalışmıyor şifre gir dedikten sonra ağ ayarlarını kontrol et uyarısı çıkıyor??? Yardım lutfen…

  • ömer

   22/09/2013 at 15:49

   ben de iphone 4 kullanıcısıyım. ios 7 yükledim. dün akşam bende de FaceTime ve iMessage çalışmıyor şifre gir dedikten sonra ağ ayarlarını kontrol et uyarısı çıkmaya başladı. Her denemede 1 yurtdışı mesaj ücreti kesiyor. avea MH aradım çözüm bulamadılar. ios7 den kaynaklı dediler. ben de soruna çözüm arıyorum.

   • Ömer

    23/09/2013 at 02:35

    Avea faturama yaklaşık 20 tl lik mesaj ücreti bindirdikten sonra çözümü buldum: 😉 ayarlardan face time da Apple kimliği ile aktive et i işletim. Imesage ve face time çalıştı.

 246. Uğur

  20/09/2013 at 23:55

  ben iphone 4 32 gb ıma ios 7 yi yükledim hafif yavaşlama var fakat mesaj yazarken falan pek bir sorun yaşamadım belki de alan fazla olduğundandır bilmiyorum ama i4 32 GB DE GAYET İYİ BİR ŞEKİLDE KULLANIYORUM

 247. Sinan

  21/09/2013 at 00:26

  Güncellemeden sonra apple store uygulaması indiremiyorum,itunes store kullanım ve koşulları değişti uyarısı veriyor sağ alt köşede olması gereken metni okudum ve kabul ediyorum yazısı çıkmıyor acaba genel bir problemmidir?

 248. Ali

  21/09/2013 at 00:28

  İos 7 yükleme talebini yanlışlıkla da olsa yüklememek için ayarlardaki ‘şimdi yükle ‘teklifini kalıcı olarak nasıl iptal ederim bilen varsa cevap lütfen

 249. Umut

  21/09/2013 at 01:31

  Acil ios 7’ye de güncelleme lazım tam verimli değil o kdr geliştirici çalışmış twitterda kısa yoldan tweet atılamıyor eskiden üstten sayfayı kaydırıp tweet atılıyordu şimdi yok çok eksiği var bence..

 250. enes

  21/09/2013 at 11:11

  Merhabalar;

  Bende biraz önce güncelledim. Fakat mesaj yazdıktan sonra yazdığım mesajlar bana geri geliyor. Bir yerde hata yaptım. Yardımcı olurmusunuz?

 251. ahmet

  21/09/2013 at 12:11

  ios7 yi yükledim. telefonu ne zaman pcye bağlasam iphone kurtarma modu açılıyor. pc üzerinden iphone’a erişemiyorum. ayrıca kullanım esnasında tuş kilitli iken bile vioce over açılıp kafasına göre arama yapıyor. çözümü olan varmı ? ha bu iphone’u kaldırıp atıcam daa !

  • Tarık

   29/09/2013 at 14:00

   Herkes s4 alsın mûkemmel

 252. Anonim

  21/09/2013 at 13:04

  Ben yanlışlıkla “güncelle”ye basmış bulundum. Sakın yüklemeyin. Geri dönüşü de yok sanırım. Windovs ekranından Linux’a ya da Ubuntu’ya düşmek gibi bir şey. Çok ilkel bir ekran görüntüsü var. Çok mutsuzum şu an eski i-phone5’imi geri almak istiyorum :(((

  • Anonim

   27/09/2013 at 23:10

   Evet ya iğrenç.keşke bende yüklemeseydim.eskiye geçiş var mı?

 253. ali

  21/09/2013 at 15:28

  telefon güncelleme sırasında itunes işareti ve usb kablosu var ekranda orada dondu. şimdi telefonu pcye takıyorum pc görüyor ama itunes görmüyor. recovery dfu neyapsam görmedi nasıl çözecem bunu

 254. cem

  21/09/2013 at 16:34

  Mrb 4s kullanicisiyim 6.1.3surumu kullaniyorum ios7yi arkadsmda gordm kesnlikle begenmedm bu surumden wazgcmek istemiorm acaba bi sorun cikarmi yani nezamana kadr 6.1.3 u kullanabilirm?? yardm edermisinz????????

 255. Taci KONUK

  21/09/2013 at 21:08

  Bugün ne yazıkki ios 7 te güncelleme yaptım…keşke ellerim kırılsaydıda yapmasaydım . İphone4 şimdi şarj olmuyor. Ayarları sıfırlasamda birşey değişmedi. Şu anda %5 Şarjım kaldı oda bitince ne yaoacağim

  • Baki

   22/09/2013 at 03:23

   Gönlünce kullan ben 1 sene kullandım sıkıntı olmadı

 256. Elif ergel

  21/09/2013 at 22:17

  İos 7 de facebooka fotoğraf senkronizasyonu yokmu?? Fotolar bir türlü senkron olmuyo:(

 257. Emre Kara

  21/09/2013 at 23:29

  Mustafa bey merhabalar.
  İos 7 de aklıma takılan birkaç nokta oldu.
  Dünya saatlerini incelediğimde sadece new york saati beyaz saat ile gösteriliyor, diğer ülkelerin saatleri hep siyah.
  İkinci kafama takılan nokta ise arama geldiğinde aramayı reddetmek için üst tuşu kullanma zorunluluğu olması. Bu gayet can sıkıcı bi durum.
  Üçüncüsü ise kontrol merkezinde 3g yi açıp kapatma butonu bulunmaması.
  Genel olarak herşey güzel ama apple ın böyle küçük ayrıntıları neden atladığı veya yapmadığı düşündürüyor insanı. Bu kadar stabil bir işletim sisteminde en can alıcı ayrıntıların olmaması hayal kırıklığına uğrattı.
  Size sorum, ios 7 nin düzeltme güncelleştirmelerinde bunların gelme olasılığı varmıdır. Cevaplarsanız sevinim.

  • APPleon

   23/09/2013 at 12:05

   calismalarimiz devam ediyor yakin zamanda düzeltiriz..rahat ol sen.:)

 258. Hasan

  22/09/2013 at 00:57

  Satin alinanlari yedekle yaptiktan sonra temiz kurulum yapip ios7ye gecsem, programlarin icindeki veriler korunur mu? Benim derdim yandex maps’ta kayitli olan harita isaretlerim. İsimle ilgili bir çok adresim yandexte kayitli, bunlari yedeklemenin yolu yordami nedir?

 259. Hasan

  22/09/2013 at 00:58

  Satin alinanlari yedekle yaptiktan sonra temiz kurulum yapip ios7ye gecsem, programlarin icindeki veriler korunur mu? Benim derdim yandex maps’ta kayitli olan harita yer isaretlerim.

 260. ben

  22/09/2013 at 07:15

  arkadaşlar sakın ios7 yüklemeyin ben yükledim iki gün sonra hiçbirşey yapmadığım halde sabah kaltığımda iphone kendi kendini formatlamıştı.

 261. ali

  22/09/2013 at 09:14

  Allah kahretsin bu ne ya androide benzemiş karman çorman
  iphone da bitti benim için telefonu verdim yiğene şimdi napcaz

 262. ilya

  22/09/2013 at 10:39

  Bence geçmeyin kesinlikle güzel olmamış gereksiz animasyonlar gelmiş eskiden menüler arasında seri bir şekilde geçiş yaparken anlamsı animasyonlar yüzünden beklemek zorunda kalıyorum telefonda biraz yavaşları keşke geri dönme imkanım olsa ios 7 güzel birşey beklerken iso 6 dan farklı olarak neredeyse işimize yarayan birşey yok tek güzellik kısa yollar ayarlar menüsündeki bazı değişiklikleri ios 6 ya uygulayıp yayınlasalar daha güzel olurdu.

 263. Serhat

  22/09/2013 at 14:35

  IPhone 4 kullanıyorum ve İOS 7 işletim sistemini yükledim beğenmedim ve bir eski versiona geçmek istiyorum . Çıkan haberlere göre geri dönüş olayı bitmiş . Buna bi çare yokmu ? Telefonum oldukça ağır çalışmaya başladı . Sanki Tablet pclerde kullanılan menü ile aynı oldu logolar falan

  • Osman

   24/09/2013 at 10:12

   üstat bende de iphone 4 var sorunlar bende yaşıyorum çok yavaşlama kasma yok eskiye nazaran ama telefonumu kilitlediğimde kilidi açmak için kaydır yazan yere bastığımda işlem yapmıyo sizde de bu tür sorun var mı bu sorunu cihazı aç kapa yapmakla ancak çözebiliyorum..

 264. Ilyas

  22/09/2013 at 21:16

  Apple a bu ios 7 yi yakistiramadim 6.1.4 goruntu itibari ile ve kullanis menu akisi ile ios 7 5 ceker ios yediyi anlatmak gerekirse oyuncakcilarda satilan oyuncak telefondan farki yoq renk uyumu falan cok kotu internetde bi video var ios 7 yi anlatmak mi diyelim yoqsa birisi fake birsey mi yayinlamis o bu ios 7 yi 10 katlar ben cok pismanim ios 7 yi kurduguma iphone 5 e hic ve hic yakismiyor oyuncak telefon kullanmak isteyen yuklesin

 265. mümin

  22/09/2013 at 22:01

  arkadaşlar ipone 5 kulanıyorum 7 yi yükledim gayet güzel çalışıyor fakat temalar pek hoşuma gitmedi geri nasıl ala bilirim fotograf video yok gerci sadece kişi listem var onu yedek almam gerek yardımcı olursanız sevinirim iyi günler herkese şimdiden

 266. cos

  23/09/2013 at 00:07

  selam arkadaslar OİS7 yukledim tinternete giremiyorum cok yavasladi birde telefon caldiginda mesgule ekrandan alamiyoruz bunlar yeni guncellemede dusultilirse daha iyi olur

 267. Fatih

  23/09/2013 at 10:52

  iOS 7 ilk gün güncelleme yapanlarda nerdeyse herkese sorun var ve iOS 7 berbattt

 268. leventb

  23/09/2013 at 13:11

  Birde şöyle bir sorun ortaya çıktı. Mobil banakcılık yada şifreli olarak bağlandığınız bir bir site varsa burda kullanıcı adınız ve şifreniz doğru olsa bile ne hikmetse ios 7 sayesinden giriş yapamıyorsunuz kabul etmiyor Birde bu parolamı ve şifremi kaydet uygulaması kötü bir durum bu durumu nasıl aşacağız bilgi varsa öğrenebilirmiyiz

 269. Gökhan

  23/09/2013 at 17:02

  Bu sürüm su gibi şarj yiyor nasıl olck hep böyle mi kalck bilgisi oln varmı

 270. Mehmet tapan

  23/09/2013 at 19:23

  Tek kelimeyle ios7 berbat iphone 4S kullanıcısıyım ve telefondan nefret etmeme sebep oldu ios 7 satıp android telefonA geçmem an meselesi çok kasıyot çok donuyor ve tarayıcıyla internete girmek çok yavaşladı çok salakça bi güncelleme olmuş android daha kalieteli ve hızlı gözüküyor gözüme şuan.

 271. Ömer

  23/09/2013 at 19:58

  Iphone 5’ime iOS 7 yükledim . Batarya ömrü %7 de iken aniden bataryam bitiyor ve şarja taktığımda yaklaşık yarım dakika içerisinde telefonum açılıyor ve şarj yüzdesi %8 oluyor birden bire. Bu durum iOS 6 varken yoktu. iOS 7 güncellemesi yaptıktan sonra telefonumu 3 kez tamamen şarjını boşalttım ve tam dolana kadar şarj ettim, her seferinde de aynı olay gerçekleşti. Bu bir sorun mudur yoksa iOS 7 özelliği midir bilemeyeceğim

 272. Bora

  23/09/2013 at 20:20

  İphone 4s im itunes store a girmiyor ne yapmalıyım lütfen yardım edermisiniz

 273. mehmet yıldız

  23/09/2013 at 22:56

  ipad2 sahibim.ios7 güncellemesi için başlattım ve ben dışarı çıktım.bikaç saat sonra geldiğimde.ekranda hello.slide to set up yazan yere dokundum ve parola çıktı ama ben bir parola atamadım.ne parolası istiyor.4 haneli.parolayı bi kaç kez girdiğimde ise(yanlış olarak)ipad kapalı yazısı çıkıyor.ne yapmalıyım?benden istediği parola ne.lütfen yardım edermisiniz

  • poyraz

   01/10/2013 at 18:11

   ios 7 yi yükledikten sonra cihazınızı yapılandırırken, iphone/ipad imi bul adımında girdiğiniz 4 haneli şifreyi girin,
   aynısı bana oldu deneme yanılma neticesinde buldum:)

 274. Yakup

  24/09/2013 at 02:18

  eger shsh kaydiniz varsa a4 islemcili cihazlar icin (iphone 4 ,ipad 1 ,ipod touch 4g ve daha eski cihazlarda ) geriye donme sansiniz var ama iphone 4s ve 5 icin shsh kaydiniz olsa bile geriye donemezsiniz

  • Oktay

   24/09/2013 at 11:08

   Malesef yok lakin yinede i4 icin baska bir geri donus yolu yok mu?

   • Yakup

    30/09/2013 at 03:06

    Malasef shsh kaydi olmadan geriye donus yapamazsin haa bide shsh kaydi olmadan geriye donus yapiliyo diye birileri biseyler paylasmis hicbir ise yaramayan seyler bunlar sadece cihaza zarar veriyor bu saatten sonra yapcak bisey yok kardes

  • Anonim

   25/09/2013 at 14:35

   Nasıl dönülecek

   • Yakup

    30/09/2013 at 03:11

    Eger shsh kaydiniz varsa redsnow ile bikac islem yaptiktan sonra itunesten bir onceki shsh kaydiniz bulunan surume donebilirsiniz

 275. Osman

  24/09/2013 at 10:07

  Selamunaleykum arkadaşlar uzun olacak biraz ama bilginiz varsa cevap bekliyorum.
  ios 7 mağduriyetini cihazımda Bende yaşıyorum. cihazım iphone4 kasma takılma vs gibi sorunlar yok şikayetçi olduğum tek nokta cihazımı kilide aldığımda ”kilidi açmak için kaydırın”yazısının üzerini bastığımda işlemiyor ama kapatmak için kilit tuşuna basılı tutup ekranda çıkan ”kapatmak için kaydırın” yazısına basıp cihazı kapatabiliyorum.veya kısayol işlemleri yapabiliyorum ama kilidi açamıyorum.. zaten cihazı kapa-aç yaptıktan sonra sorun gidiyor ama sonra tekrar oluyor. Dokunmatik sorunu yok cihazın nişanlımda da aynısı var onda da aynı sorunu yapıyor. eski sürüm olan 6.1.3 de bu problemi kesinlikle yaşamadım acaba sorun nasıl çözülecek ? çok can sıkıcı bir durum bu ..

 276. serkan

  24/09/2013 at 15:07

  iphone 5 kullanıcısıyım ios 7 yi yükledim geri dönmeiyorum bu kadar lanet bi yazılım olmaz ve geri dönüşüde hemen kapattılar ben bu telefonu satarım 15 gün içinde bi care bulunmazsa.millet o kadar yorum yazıyor.hiçmi bi yetkili arkadaş okumuyor bunları iphone zaten ekonomik sıkıntıda idi bu ios 7 de tamamen bitirir iphonu elmayı degil ayvayı yerler bu defa

 277. yeşim

  24/09/2013 at 15:33

  yeni sürümle birlikte birkaç gün sonra sorunlar yaşamaya başladım rehberim kendi kendine silindi.ve tekrar yedeklemeden geri yüklyemiyorum ekran kasıyor sabki adeta bçin malı gibi oldu telefonum ıphoneye yakışmadı ıos 7 biran önce hataların telafi edilmesi gerek ..

 278. Mustafa Tan

  24/09/2013 at 19:42

 279. Anonim

  26/09/2013 at 22:14

  aq pısman oldum bu ois 7 yi yukledim resmen teleonum cin malı olducaresı yokmu aalah ıcn ya eskısı bın kat daha ıyıdi

 280. Anonim

  26/09/2013 at 22:15

  telefonumu satacam ne lant bi sürüm ya

 281. Mehmet

  27/09/2013 at 15:41

  Mrb ben iOS 7 yükledikten sonra konuşmalarım esnasında aramalarım kendiliğinden sollandiriliyor her aramamda oluyor yardımcı olursanız sevinirim

 282. emre

  27/09/2013 at 23:44

  Bir simgeye basılı tutunca silme gelıordu şimdi sadece taşıma var nasıl yapcam

  • Anonim

   29/09/2013 at 01:50

   Uygulama silmeyi aktif hale getir. Ayarlardan sınırlılığa gireceksin

 283. betül

  01/10/2013 at 11:03

  merhaba. ios7.02 güncelledim tamamlandı birkaç ayar kaldı yazdı icoloud ayarlarınız güncelleniyorda takılı kaldı sanki ekran 1 saat dursun değişmiyor.. uyku moduna gercerse baştan parola fln girip başa dönülüyor..ekranı açık tutup deniyorum ama bi türlü o aşamayı geçemedik..
  ne yapabilirim?

 284. Anonim

  04/10/2013 at 00:42

  lölö

 285. emir

  04/10/2013 at 19:21

  Benim telefonum iphon4 ios 7 i yükledim ama beğenmediğim ve kötü olduğu için geri eski iosuma dönmek istiyorum.NASıl dönülceğini bilen varsa yazssın ayrıca sanırım yedekleme yapmadım.Lütfen bilenler yardım etsin 🙂

 286. ayhan arman

  06/10/2013 at 17:55

  Selam bence ios 7 hemen düzeltilmeli iphone 4 te çok kasıyor iphone 3s var bende ondan beter oldu çok acil yeni sürümle bu hatalar düzeltilmeli yoksa iphone düşkünleri başka cihaz arayışı içine girer bende dahil saygılar

 287. Selen

  07/10/2013 at 19:30

  Peki yeni iphone alanlar içinde ios7 mi olucak ?

 288. Deniz

  10/10/2013 at 22:46

  İos7 yüklediğim gündem bu yana, ekranlar sürekli donüyor, görüşme esnasında kapanıyor, Apple Store de kullanım koşulları için kabul et seçeneği çıkmıyor. Tüm denemelere rağmen sorun düzelmedi. Görüntüsünün insan algısını yanılgıya düşürmesini ayrı bir problem. Artık iPhone kullanmak istemiyorum:(

 289. ismail t

  11/10/2013 at 22:47

  ios 6 da denetim merkezi veya her ne adsa tweet ve facebook iletisi atılabiliyordu ios 7 de yok sanırım bilgi verirseniz memnun olurum.

 290. zeynep

  14/10/2013 at 14:57

  telefonum ıphone 4 ve ıos7 sürümü indirdim ne yazıkki ve begenmedım kesınlıkle berbat tekrar ıos6 ya geçiş vıdeoları var yotube da herkes yapabılıyor fakat benım telefon yenıden ıos7 yı yukleyıp duruyor mala bağladı telefon sabahtan beri ne yapacağımı sasırdım cıdden

 291. rıza

  24/10/2013 at 15:49

  nee bu ya telefonu kullanma isteğim gitti anasını satayım ya eski halıne nasıl getırebilirim bilgisi oln varmı?? :O

 292. sezai

  03/11/2013 at 02:25

  ios 7 yi çıkaranın allah belasını versin..iphone 5 gitti iyimi arkadaşlar..şarj tutmuyor ve de şarj bittiği zamanda telefon kapanıyor bir dahada açılmıyor ..bu ne lanet bir sistem yarabbi..kıracam anasını si…im..yokmu bir yardım eden kafayı yiyecem…

 293. Sevdar yıldız

  06/11/2013 at 16:34

  Mrb ben indirdim bi ay oldu kullanali belki daha fazla. Telefonda hoc bir sıkıntı yok. Ve ayrıca kullanımı bana göre daha basit olmus. Bi kac parmak hareketiyle açık programları falan kapama on numara olmus. Eskiden şebeke sorunu vardı oda kalkmış. Tebrik ederim.

 294. Hukukcu

  08/11/2013 at 00:26

  Iphone 4 cihazıma güncelleme yaparken birden wifi bağlantım kesildi ve tam güncelleme yapılırken hata verdi ama güncellenme tam olarak gerçekleşmemesine rağmen saklama alanında alanın dolmasına neden oldu. Çok acil yardımcı olursanız sevinirim

 295. Melis

  21/11/2013 at 17:32

  Tamam bazı şeyler güzel belki ama gerçekten iğrenç,bazı uygulamalar ios7 olmadam yüklenmiyor diye sonunda neredeyse her şeyi silip indirdim,ama bu sefer de Youtube gitti,normalde iPad imden kendiliğinden Youtube vardı,guncelleyince kayboldu,içindeki tüm videolarım gitti,çok mutsuzum 🙁

 296. Anonim

  27/11/2013 at 12:25

  Ios 7 le birlikte şarjımda ani bitişler başladı,bilgisi olan var mı?

 297. murat

  05/04/2014 at 18:53

  Acil Yardım Bekliyorum:

  İphone 4 telefonuma İOS 7.01 güncellemesi için bulundugum bir cafe deki wifi yi kullanarak güncelleme yaptım telefonumun şarjı bitmiş kapanmış telefonum artık açılmıyor laptopa bagladım itunes ten kurtarmaya calıstım fakat 1394 dıye bır hata verdı itunesin son surumunu ındırın falan yazıyor bu hatada son surumude yukledım lakın sorunum cozulmedı ne yapmam gerekıyor

 298. Yilmaz

  25/10/2014 at 18:55

  İPhone 3 kullaniorum hiç bir uygulama desteklemior sürüm 4.2.1 var. Uygulamaları desteklemesi için neyapamm gerekior acill yardımcı olursanız sevinirim..