iOS 7 Güncelleme Sorunları ve Muhtemel Çözümleri

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz hafta iPhone ve iPad için iOS 7 Yazılım Güncellemesi Yayınlandı ve iOS 7 ile Yeni Gelen En Önemli Özellikler başlıklı yazıda paylaştığımız bir çok yenilik iOS 7 ile kullanıcıların cihazlarına gelmiş oldu.

Fakat bunun yanında bir çok kullanıcı her sene olduğu gibi bu sene de bir çok sorunla karşılaştı. Hatırlarsanız geçtiğimiz seneki iOS 6 geçişinde benzer sorunlar yaşanmış bunun üzerine de iOS 6 Güncelleme Sorunları başlıklı bir yazı paylaşmıştık. Aslında bazı kullanıcıların yaşadığı bu sorunlar her güncelleme sonrası olabiliyor, hatta sırf bu yüzden iOS Güncellemeleri Sonrası Yaşanılan Sorunlara Çözüm Önerileri başlıklı bir yazı da paylaşmıştık. Fakat iOS 5, iOS 6, iOS 7, iOS 8, iOS 9 gibi major sürüm geçişlerinde sorun yaşanma ihtimali ve yaşayanların sayısı daha fazla oluyor.

Apple da bu yüzden major sürümünü yayınladıktan bir süre sonra bu sorunları düzelten iOS 7.0.1, 7.0.2 tarzında yama sürümleri yayınlıyor. Fakat sorun yaşayanlar, Apple bu sürümleri çıkarıncaya kadar aşağıdaki yöntemleri deneyebilirler. Ayrıca mutlaka iOS 7′de Performans ve Pil Ömrü Artışı için iPuçları başlıklı yazımıza da gözatmalarında yarar var.

Veri Kaybı Sorunları

Maalesef bu konuda defalarca paylaşımda bulunmamıza ve iOS 7 Güncellemesine Hazırlık başlıklı detaylı bir yazı paylaşmamıza rağmen yine de hiç yedek almadan güncelleme yapanlar olmuş ve bu şekilde yedek almadan güncelleme yapanlardan bazılarının da verileri silinmiş. Açıkçası bu konuda yapabilecek bir şey yok eğer daha önce hiç yedek almadıysanız. Eğer aldıysanız zaten endişe etmenize gerek yok.

Bağlantı Sorunları

iOS 7 güncellemesinin çıkış tarihi önceden belli olması, kullancıların cihazlarına uyarı gelmesi ve herkesin iOS 7’i merak etmesi nedeniyle ilk günler  Apple sunucularında büyük yoğunluk oldu ve çoğu kez adam gibi çalışamadılar. Fakat aradan zaman geçmesine rağmen halen App Store’da veya iTunes Store’da bağlantı sorunları yaşayanlar olabiliyor.

Bu yüzden ben özellikle Wi-Fi’da bağlantı sorunları yaşayanlara “iPhone iPuçları – X” başlıklı yazımızda detaylı paylaştığımız gibi DNS değişikliği öneriyorum. Ben kendi cihazlarımda genelde Google DNS adreslerini (8.8.8.8 veya 8.8.4.4) kullandığım için bağlantı sorunum pek olmuyor.

Wi-Fi DNS Ayarı Değiştirme

Bu yüzden eğer siz de cihazınızda bağlantı sorunları yaşıyorsanız, bu yazımızda detaylı açıkladığımız gibi DNS ayarınızı değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Fakat yukarıdaki DNS değişikliği sadece bağlı olduğunu Wi-Fi ağı içindir. Hücresel Veri (3G) için DNS değişikliği yapılamıyor.

Not: Eğer yukarıdaki işlem bağlantı sorunlarınıza çözüm olmaz ise, o zaman bir de  “Ayarlar -> Genel -> Sıfırla” menüsündeki “Ağ Ayarlarını Sıfırla” seçeneğini deneyebilirsiniz. Bu işlem cihazınızdaki daha önce girdiğiniz tüm Wi-Fi şifrelerini de sıfırlayacak, daha önce bağlandığınız ağlara tekrar şifre girmeniz gerekecektir.

Pil veya Performans Sorunları

Her güncelleme sonrası yaşanabilen sorunlardan bir tanesi de pilin çabuk bitmesi veya cihazın yavaşlaması. Dolayısıyla bu aslında iOS 7’ya özel birşey değil. Geçtiğimiz seneki iOS 6 geçişi sonrasında benzer sıkıntıları olmuştu. O zaman da özellikler performans sıkıntısını iPhone 3GS’ler yaşamıştı. iOS 7’de ise iPhone 4’ler yaşıyor.

Bu durumda da, daha önce paylaştığımız “iPhone ve iPad’i Sıfırlama ve Geri Yükleme” yazımızda olduğu gibi Geri Yükleme (Restore) işlemi bu sorunların giderilmesini sağlayabiliyor. Bu arada bilmeyenler için iTunes ile yapılan Geri Yükleme işlemi, önce eğer daha önce indirilmemişse internetten en son sürümü indirir, sonra cihazı sıfırlar en son da güncel yazılımı sıfırdan yükler. En son aşamada da dilerseniz daha önce aldığınız yedeği dönersiniz.

Tabii bazen sıfırlama sonrası yedekten geri dönmek tam olarak performans sorunlarını çözmeyebilir, soruna neden olan şey yedekle geri geldiği için. Bu durumda da “iTunes ile iPhone ve iPad’i Yeni Olarak Ayarlama ve Kurma” başlıklı yazımızda detaylı anlattığımız gibi cihazı yeni bir iPhone/iPad gibi yeniden kurmak gerekebiliyor.

Tabii bu durumda, iOS 7 Güncellemesine Hazırlık başlıklı yazıda paylaştığımız gibi önce en azından rehber ve fotoğrafların ayrıca yedeğinin alınmasında fayda var çünkü cihazınız kutusundan ilk çıkmış gibi sıfır olacak. Tüm ayarları tekrar yapmanız gerekecek ve uygulamaları tekrar indireceksiniz.

Not: Bu arada sıfırlama işlemlerininin ben hep bilgisayardaki iTunes ile yapılmasını öneriyorum. Fakat iTunes’u olmayanlar cihazlarını “Ayarlar -> Genel -> Sıfırla” mensündeki “Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil” seçeneğini kullanarak sıfırlayabilirler. Fakat unutmayın bu işlemin dönüşü yoktur eğer öncesinde iTunes veya iCloud ile yedek almadıysanız. Yedekleme için de iOS 7 Güncellemesine Hazırlık başlıklı yazımıza bir gözatın.

Uygulama Sorunları

Her ne kadar App Store’dan indirdiğimiz çoğu uygulama iOS 7’de düzgün çalışsa da, bazı uygulamalarda uyum sorunu oluyor. Bu uygulamaların geliştiricileri de hemen uygulamalarını iOS 7’e uyumlu yapamadıklarından, bazı kullanıcılar kritik gördükleri uygulamaları verimli kullanamıyorlar. Bu noktada uygulama geliştiricilere zaman tanımak gerekiyor.

Tabii bazı uygulamalardaki sorunlar iOS 7’e geçmiş herkezde olmuyor. Eğer uygulamayı silip tekrar yüklemenize rağmen sorun sadece sizin cihazınızda oluyorsa, o zaman yukarıdaki sıfırlama işlemlerini denemeniz gerekebilir. Ya da Apple’ın yeni güncelleme çıkarmasını beklemek.

Diğer Sorunlar

Yukarıda paylaştıklarım dışında bir de kullanıcıdan kullanıcıya değişen sorunlar mevcut. Örneğin bazı kullanıcılar yeni tasarımı beğenmiyorken, bazıları da yeni özellikleri ya da eskiden olup da artık olmayan özelliklerden şikayetçi. Artık Apple bunların hangilerini zamanla düzeltir veya değiştirir bilemiyoruz ama çok genel sıkıntı yaratan konularda mutlaka birşeyler yapacaktır. Bunlar için de yeni sürümleri beklememiz gerekecek.

iOS 6’ya Geri Dönüş

Maalesef Apple buna izin vermiyor. iOS 7 yayınlandıktan sonra 2 gün boyunca bu kapıyı açık bırakmış ama sonra yine her zamanki gibi hemen kapadı.

Anket

Aslında iPhone ve iPad için iOS 7 Yazılım Güncellemesi Yayınlandı yazımızın sonunda hep yaptığımız gibi bir anket yayınlamıştım ama o ankette model ayrımı yoktu. Ben de bu yüzden aşağıda her model için ayrı birer anket hazırladım. iOS 7 yüklemiş kullanıcılardan ricam, cihazlarının modeline göre aşağıdaki ankete katılmaları. Bu sayede yaşanılan sorunların en çok hangi modelde olduğunu ve herkesi etkileyip etkilemediğini görmüş oluruz.

iPhone 4 Sahipleri için Anket:

iPhone 4S Sahipleri için Anket:

iPhone 5 ve iPod Touch 5. Nesil  Sahipleri için Anket:

 

iPad Sahipleri için Anket:

655 Comments

 1. Burak

  24/09/2013 at 19:48

  Bunun bir yolu olmali bi sekilde 6.1.3 e gecis yapmaliyiz berbat bi surum nolur bilen arkadaslar yardimci olsun lutfen……..

  • Tolkun

   24/09/2013 at 22:52

   Maalesef dostum. Ben iPad 4’ü iOS 7’ye güncelledikten 2 gün sonra tekrar iOS 6.1.3 sürümüne geri döndüm ama Apple o özelliği kapatmış diye duydum. Yani artık dönemezsin.

 2. Yusuf

  24/09/2013 at 19:49

  İphone 5 sahibiyim. Ankette cevap verdim sadece biraz pilde düşme meydana geldi sıkıntı yaşatmıyor bana ama gayet güzel.

 3. Bahadır

  24/09/2013 at 19:55

  4s kullanıyorum 2 aydır ıos 7 kullanıyorum ancak bazen mesajlarımı okumakta sorun oluyor amçıyor teli kapatıp açınca düzeliyor ne yapmam gerekiyor

 4. Emir

  24/09/2013 at 19:57

  İpad 3 çok fazla donma var açılma da klavye den donma olmakta ios 7.0.1 gibi sürümde eski hızlı haline döner mi açıklarsanız mutlu olurum çünkü çok güzel ios 7 eski sürümünü yüklemek istemiyorum iphone 5 şarj dışında harika ama ipad hakkında sorduğum soruya cevap verirseniz sevinirim teşekkürler

  • Tolkun

   24/09/2013 at 22:54

   Muhakkak düzelecektir.

 5. İsmail

  24/09/2013 at 19:58

  İphone 5 de safaride bile bi kaç kere geri atma meydana geldi.
  Facebook hepsiburda geri atma sık yaşadım durumlar!

 6. Ömer yaran

  24/09/2013 at 19:58

  I phone 4 kullanıyorum.ios 7 yükledikten sonra karşıdan aramalarda telefonum genelde çalmıyor karşı tarafa meşgul desi ulaşıyor

 7. Dr zek

  24/09/2013 at 19:58

  Ben özel verilerimi saklamak için photo vault denen programı kullanıyordum.. Programı açarken ayrı bi şifre ve programa girerken de programda bir dosyaya ayrı bi şifre koymuştum. Şimdi photo vault programına giriyorum ama içindeki şifreli klasörü açmaya çalışırken doğal olarak şifre istiyor ama şifre girmek için klavye gözükmüyor .. Google’de araştırdım ama İngilizce olduğu için anlamadım… Yardımcı olabilir misiniz acaba

 8. Burcu

  24/09/2013 at 19:58

  İnsatgram açılmıyor hata veriyor nasıl çözebilirim? İos7 yükledikten sona oldu telefonum 4s

 9. byone35

  24/09/2013 at 20:00

  Merhaba Mustafa Bey,
  Bildirim menusunde hava durumu gozukmuyor 🙁 bir caresi varmidir ? Acaba.
  Tesekkurler

 10. Mkrtpe

  24/09/2013 at 20:01

  Guncellemeler bolumu yaptigim butun guncellemeleri gosteriyor ona ayar oldum

 11. Sefa

  24/09/2013 at 20:01

  Apple in radyo uygulamasi yok ilk guncelleme yaptigimda muzik lerin icinde iradio diye gordum su anda yok acaba turkiye destegi olmadigi icinmi yoksa tek bendemi sorun var

  • Mustafa Tan

   24/09/2013 at 20:09

   • Şenol

    24/09/2013 at 20:56

    Mustafa bey,ben ve esim iPhone 5 kullanıyoruz iOS 7’ye geçmedik. Birgün her kullanıcı mecbur gecmek zorunda kalacakmi? Gelmeyeni nasıl bir sürpriz bekliyor. Geçenlerin dertlerini okuyorum kendi halimizi merak ettik.

  • Osman

   24/09/2013 at 20:17

   Ayarlar-gizlilik- konum servislerinde hava durumunu acik konuma getirin.

 12. Bulent

  24/09/2013 at 20:02

  İphone 5 kullanıcısıyım. Guncelleme yaptıktan sonra vıdeo ızleyemez oldum. Facebookta youtubede vıdeo ızleyemıyorum. Ancak 3 g ıle baglandıgımda sıkıntı olmuyor. Internetten arastırdım buna benzer problemlerı olanlar varmıs. Ama cozumle hala karsılasamadım. 🙁 yardımcı olurmusunuz?

  • Anonim

   24/09/2013 at 20:09

   Dostum o olay bende olmustu
   Baska wifi agindan sorunsuz izleye biliyosan tek wifi aginda sıkinti varsa port havuzunu deyistireceksin!!

  • Anonim

   24/09/2013 at 20:35

   Bende de aynı sorun var çözüm bulabildiniz mi acaba hem iPhone5 hemde ipad mini aynı durumda çok can sıkıcı

  • Yasemin Karagedik

   24/09/2013 at 20:40

   Fotoğrafınızı nasıl yüklediniz acaba?

 13. Anonim

  24/09/2013 at 20:03

  İphone 4 sahibiyim instagramda sorun var ve güncelleme gelmesi gerekiyor ekranda menüsü görünmüyor…

 14. Fatih

  24/09/2013 at 20:03

  Facebook çok donduruyo telimi silip yükledim bide Iphone hepten sıfırladım yine olmadı yardımcı olurmusunuz

 15. echooo

  24/09/2013 at 20:03

  Iphone 4s sahibiyim bende biraz pil sorunu yasiyorum.ama memnunum.ios 7 jb ne zaman cikicak acaba bilen varmi?

 16. Kerim Ulugbay

  24/09/2013 at 20:04

  Telefon rehberine yeni kayit yapacagim zaman ya da bazi uygulamalarda sifre yazacagim zaman klavye cikmiyor. Bu sorunu baska yasayan ve cozum yolu bilen var mi?

 17. Harakani

  24/09/2013 at 20:04

  İos 6 ya geçiş istiyoruz kardeşim. 7 tam bir enkaz. Apple yetkililerini uyaracak uzman arkadaşlar devreye lütfen.

 18. Burak B.

  24/09/2013 at 20:04

  İos7 den sonra hotmail hesabımda 12878 okunmamış mail görünüyor ama baktığınızda hepsi okunmuş sadece sayı olarak bu rakam var. Boyle bir sorun yasayan yada sorunun çözümünü bilen var mı ?

 19. Levent

  24/09/2013 at 20:04

  İphone 5 var denetim merkezindeki kisayoldan muzik oynatamiyorum ileri veya geri alamiyorum

 20. Mustafa

  24/09/2013 at 20:04

  Arkadaslar sürekli soruyorum cevap alamadım cevaplayan arkadas olursa cok sevinirim “iphone 4 kullanıyorum ios 7 sonrası gelen maillerim ne kadar ise hepsi görünüyor,benim istediğim gelen son 50 son 100 mailin görünmesi daha önceki versiyonda( ios 6 ) bunun ayarı vardı bu versiyonda bulamıyorum.

 21. Cengiz

  24/09/2013 at 20:04

  İphone 4 sahibiyim instagramda sorun var ve güncelleme gelmesi gerekiyor ekranda menüsü görünmüyor…

 22. Mustafa

  24/09/2013 at 20:05

  Merhabalar mustafa bey,

  Mevzunun dışında bir soru sormak istiyorum,iphone 5s abd’ de sim free nezaman satışa sunulucaktır acaba ? Teşekkürler emeğinize sağlık.

 23. Burcu

  24/09/2013 at 20:05

  Biri yardımcı olsun lütfen. İos7 yi 4s ime yükledim hiçbir sorun yok instagram açılmıyor bir türlü silip yeniden yükledim . Başka yolu var mı acaba???

 24. Yüksel

  24/09/2013 at 20:05

  Şirket iç maillerde yazılmalarda sorun var, mail iletiliyor ve alınıyor ama içeriği açılmıyor

  • Özkan TÜTEN

   24/09/2013 at 20:16

   Mailler sorunsuz içerik sorunludur

 25. Ahmettt35

  24/09/2013 at 20:09

  Hiç memnun değilim iphonedan soğudum bu ios 7den sonra sinirim bozuluyor çok beğenmedim sürümü ayarlara giriyorum bem beyaz ekran hiç uyumlu değil çakma iphone gibi oldu bu sürüm gerçekten

  • Özkan TÜTEN

   24/09/2013 at 20:19

   Siz bence ios 7 yi 1 ay sağlam kullanın sonrasında ios 6 yazılımlı cihaz kullanın aradaki memnuniyeti tekrar gözden geçirin sonra yorum yapın.

 26. Neray

  24/09/2013 at 20:09

  App storeden uygulama indirilmiyor. Yeni sözleşmeyi bir türlü yaptırmıyor.

 27. Özkan TÜTEN

  24/09/2013 at 20:14

  Rahatsızlık falan yok hep hikaye bugüne kadar iphone 1 den 5 e kadar kullandım ve kullanıyorum bugüne dek hiç bir güncelleme ve farklı bir sorun yaşamadım arkadaşlar güncelleme yaparken hata yapıyorlar bence?
  Aynı anda aile olarak 3 adet iphone kullanıyoruz Sorunsuz.

 28. Mkrtpe

  24/09/2013 at 20:14

  App storda guncelledigim halde halen gorunen guncellemeleri kaldirabiliyormuyuz

 29. Bayram Demirtaş

  24/09/2013 at 20:15

  Yusuf’un da belirttiği gibi pilde ki düşüşün dışında hiçbir sorun yok eee bukadar çok etkileyici güncellemeyi bünyesinde barındıran bir sürüm, ışıl ışıl, capcanlı renkler, üstün netlik hız bütün bunları göz önünde bulundurursak bu düşüşünde olağandışı bişey olmadığını anlayabiliriz bence gayet güzel şık bir sürüm ben çok beğendim İOS 7 müthiş bir sürüm….

 30. Arda

  24/09/2013 at 20:17

  Bende büyüteç fonksiyonu çok sorunlu çalışır oldu.
  Ayrıca kopyala yapıştır menüsü de saçma sapan çalışıyor.

 31. cenker

  24/09/2013 at 20:20

  telefonum 4s,fotograf albumunde gezerken eski akicilik yok hafif takilmalar titremeler oluyor, hatta bi gotografta takiliyor donuyor fotografi iki parmakla kucultur gibi yaptiktan sonra duzeliyor,

  • Anonim

   24/09/2013 at 20:22

   Hep sorun ya deli oldum:((

 32. Tamer Bödeneoğlu

  24/09/2013 at 20:20

  İSO7 den sonra saat alarm sesi değişti,değiştirmiyorum çünkü ayarlarda saat alarmını bulamıyorum.

  • Selim

   24/09/2013 at 20:33

   Alarm sesi ayarlardan değişmez ki. Saate girin orda alarm var düzenle seçeneğinden alarm sesini değiştirebilirsiniz. Bu önceki iOS larda da böyleydi.

 33. Anonim

  24/09/2013 at 20:21

  Wife de sorun yaşıyom mavi ünlem çıkıyor dediklerinizi yaptığım halde

 34. Ktmr

  24/09/2013 at 20:22

  Kısa ve öz iphone karizması çizildi. Oyuncak bir alet oldu. iOS 7 çok kötü.

 35. Metin

  24/09/2013 at 20:23

  MUSTAFA BEY 7.0.1 tahminen nezaman gelir.ETRAFİMDAKİ TANİDİKLARİMİ BEKLETİYORUMDA İOS6DA İKİNCİ GUNCELLEME NE KADAR AONRA GELMİSTİ

  • Mustafa Tan

   24/09/2013 at 20:25

   1 ay sonra.

   • Metin

    24/09/2013 at 20:42

    Tesekkur ettim

 36. Serdar

  24/09/2013 at 20:23

  AppStore’dan hiçbirşey indiremiyorum.. AppStore’da sıkıntı yok uygulamayı satın ala tıkladıktan sonra iTunes değişen şartları kabul et uyarısı çıkıyor ve çıkan sayfada kabul ediyorum ibaresi yok ne oldu anlamıyorum biri bana yardım etsin

 37. Aslı

  24/09/2013 at 20:24

  Iphone 4 kullanıcısıyım ios 7 çok kötü lütfen yardımcı olun geri dönüş yokmu yada hızlı hale getircek bir şeyler ltfen…

 38. Bayram Demirtaş

  24/09/2013 at 20:24

  iPhone 5 kullanıyorum ankete katıldım..
  Hiç sorun yaşamadım sorun yaşayanlar eminimki güncellemeyi, yüklemeyi becerememişlerdir Yusuf’un da belirttiği gibi pilde ki düşüşün dışında hiçbir sorun yok eee bukadar çok etkileyici güncellemeyi bünyesinde barındıran bir sürüm, ışıl ışıl, capcanlı renkler, üstün netlik hız bütün bunları göz önünde bulundurursak bu düşüşünde olağandışı bişey olmadığını anlayabiliriz bence gayet güzel şık bir sürüm ben çok beğendim İOS 7 müthiş bir sürüm….

 39. Arcor

  24/09/2013 at 20:24

  Benim gözlemlediğim sorunlardan birisi ise asist touch açınca telefon kasılmaya başlıyolar menü geçişlerinde ve foto galerisnde bazı fonksiyonlarda titreyerek geçiş yapıyor kapatınca geçiyor ip5 kullanıyorum

 40. Bilal

  24/09/2013 at 20:24

  İphone 4 telefonumun ios7 den sonra fazla ısındığını hissediyorum

 41. Numuneluk

  24/09/2013 at 20:26

  Iphone 4 kullaniyorum. Bu yaziyi ipad 3 ümden yazyiorum. Cünkü güncellemeden sonra iphone 4 ümde yazilar 12sn gecikmeli geliyor. Sifirlayip yeniden yükleyecegim ama ne derce faydasi olacak bir, ikincisi 400 den fazla appleri nasil klasörlere ayiracagim tekrar :((( bir keresinde itunes ile sifirlayip yedegi yükledim yüklemez olaydim :))) oysa iyi derecede anladigimi zannediyordum ios tan.

 42. Arcor

  24/09/2013 at 20:26

  Assistsive touch kasıyor

 43. Selim

  24/09/2013 at 20:28

  Merhaba. Hava durumuna konum bilgisini kapatınca bildirimlerde hava durumu görünmüyor bende. Sizde de durum aynı mı aceba

 44. Emre

  24/09/2013 at 20:30

  Mustaa bey 4s kullaniyorum appstore sorunu yani sira birde iki kez ekran tusuna basarak ugulamalarin arka planda calismalarini kapattigim taktirde ekrani assagi ve yukari cekerek actigimiz perde turevleri kapatim acana kadar erisemiyorum

 45. Tolga

  24/09/2013 at 20:30

  Ben tek msj gelince donma sorunu yasıyorum ve telimi açıp kapatıyorum kiliti acamadigim ve direk msja cevap veremedigim icin bunun bi çözümü olurmu

 46. Fatih

  24/09/2013 at 20:31

  Mustafa bey merhaba kontrol merkezi diger ios 7 ye gecen arkadaslarda arkadaki duvar kagidina gore renk degistiriyor fakat ben hangi duvar kagidini denersem deneyeyim gri renkli acaba bunu duzeltmenin bir yolu varmi

  • Mustafa Tan

   24/09/2013 at 20:33

   Cihazınız iPhone 4 ise değişmez.

   • Fatih

    26/09/2013 at 20:44

    Telefonum iphone 5

   • Fatih

    26/09/2013 at 20:49

    Hayir telefonum iphone 5

 47. Özge

  24/09/2013 at 20:34

  Allahım nasıl bi iostur bu berbat aşırı kasıyor iphone 4s sahibi olmama rağmen

 48. Murat

  24/09/2013 at 20:34

  Evt arcor ASSİSTİVE TOUCH AÇINCA galeriye girip bi resim açıyorum sol alt köşedki seçenkler simgesine girerken resim geri plana aşırı titreye küçülerek gidiyor geliyor menü geçişlerindede titriyor bu skntıyı yaşayan yazsınlar.

 49. Oktay

  24/09/2013 at 20:36

  İos 7 jb ciktigi vakit jb yapip sonra tekrardan 6.1.3 yuklemek mumkun olur mu?

 50. Nagihan

  24/09/2013 at 20:38

  5 kullanıyorum bende yükledim sorun yaşamadım ama eskisi daha güzeldi pişman oldum sanki özelliğini kaybetmiş gibi sevmedim..

 51. Caglar

  24/09/2013 at 20:38

  Mustafa bey itunesten yedekleme yaptığımızda ve telefonu sıfırladığımızda yedeği geri yükledikğimiz takdirde uygulamaları mı geri yüklüyor verileri mi

  • Mustafa Tan

   24/09/2013 at 20:50

   Verilerini. Yedekleme ile birlikte bir de “Satınalınanları Aktar” işlemi yapacaksınız gibi uygulamaların kendisini de iTunes’a yani bilgisayar aktarsın. Yedeği geri yükledikten sonra da uygulamaları eşzamanlayabilirsiniz.

   Yoksa sadece yedek yaparsanız uygulamaları tek tek tekrar indirmek zorunda kalırsınız.

   • Burcu

    24/09/2013 at 22:53

    İnstagram için ne yapabiliriz mustafa bey?

 52. Burak

  24/09/2013 at 20:39

  Hazır herkez sorunlardan bahsediyorken bende bir sorun hakkında yazmak istiyorum.
  2 yıldır 4s kullanıcısıyım, iOS 5 ve iOS 6 tüm güncellemeleri kullandım şimdiye kadar hiçbir sorun ile karşılaşmadım ama iOS 7 benim için vasat görünüyor mesaj yazacakken, çoklu görev yöneticisi aracılığı ile iki yada daha fazla açık uygulamalar arasında geçiş yapmak isterken sistem 3-5 saniye donuyor. Uygulamaların hepsi iOS 7 ile uyumlu hale getirilmediği için uygulamaların %60 kullanımdayken aniden donuyor. Güncellemeden bu yana ilk defa kamera ile panorama resim çekmek istedim cihazım resetledi kendini. Ilk izlenim ve sorunlarım bunlar.

  Tüm iPhone kullanıcılarına elinden gelen yardım ve destekten ötürü Mustafa Bey’e de teşekkür ediyorum.

 53. Serhed

  24/09/2013 at 20:40

  iPhone 5 kullanıyorum iOS 7 yükledikten sonra arama geldigi sırada telefonu açamıyorum ve çoğu yerde telefon donuklaşıyor bunun çaresini bilen arkadaşlar yardım bekliyorum

  • Erol

   24/09/2013 at 21:16

   bende iphoen 5 kullanıyorum ios 7 yükledikten sonra aynı sorunu bende yaşıyorum.. arama geldiğinde açmaya çalışıyorum açamıyorum telimi biraz daha sert bastırmam gerekiyor gelen aramaları cevaplarken.. yardım lütfen

  • kaan006

   24/09/2013 at 23:22

   kesinlikle bende de aynı sıkıntı var cevaplamayı sert kaydırınca algılıyor sanki :sbir kaç defa kaydırdığım oluyor umarım yeni güncellemeyle düzeltirler böyle saçma olayları..

 54. Alparslan

  24/09/2013 at 20:41

  İos7 4S otomatik parlaklık çalışmıyor. 4 de instigram resim kırpma bölümü sıkıntılı

 55. hamza akbas

  24/09/2013 at 20:45

  iOS 7 tam android in kopyası olmuş yazıklar olsun verdiğimiz para zehir zıkkım olsun

  • Halil Akdere

   24/09/2013 at 22:48

   Parlaklık ayarınız en düşük seviyede olmalı

 56. Çınar

  24/09/2013 at 20:46

  Telefonum 4, iOS7 ile yeni bir makina oldu, sorun yok bilakis, daha hızlı, daha bir memnunum

 57. Hasan

  24/09/2013 at 20:47

  İOS 6.13 kullanıyorum İos 7 yi beğenmediğinizi anladım.Ben acele etmedim yüklemekte bi sular durulsun bakıyım dedim gördüm ki 4s imde en stabil 6.1.3 ve sürümümden memnunum gördüm ki herkes 6.1.3 e dönmek istiyor , ne mutlu ki ben ordayım .memnun olanlara lafım yok ama ip 5 den sonrası 7 yi yuklemeli.

 58. Süleyman

  24/09/2013 at 20:47

  Güncellemede hiç bir sorun yaşamadım ama sadece arkadaşı bul programı artık konum bulmuyor ..

 59. hamza akbas

  24/09/2013 at 20:48

  iOS 7 tam android in kopyası olmuş yazıklar olsun.aple bunu hemen düzeltmeli

 60. Batmanlı

  24/09/2013 at 20:51

  Arkadaşlar öncelikle bu forum ve uygulama merkezinizi yüksek imkan ve performansınızla biz apple kullanıcılarına çok manalı sunum yaptığınızdan dolay sizleri takdir ediyorum. 4s kullanıcısıyım.ios 7.0 sürümü Yükleme yaptıktan sonra ufak tefek donmalar yaşadım. Mesela arama listemde aradığım numaraları eskiden tek tek sağa sürüklediğimde sil ibaresi çıkıyordu şu an bu sürümde sola sürüklüyorum ve hızlı yaptığımızda ise bu işlemi silme yerine aranan bilgiler detaylı olarak çıkıyor bu da canımı cok sıkıyor. Bir diğer konu ise cihaz kilitli durumdayken özellikle Facebook uygulamasının eski sürümde uyarıları gelmekteydi oysa yüklediğim andan itibaren ios 7.0 da bu işlemi göremedim. Teşekkürler

 61. Altuğ

  24/09/2013 at 20:54

  Merhabalar mustafa bey i5 kullanıyorum ios7 e geçtikten sonra arada bir elmaya geciyor ve tekrar normale dönüyor birde arka planda çalıaşan programları kapatamıyorum. Bunlar beni ciddi biçimde rahatsız ediyor

  • Mirkan

   24/09/2013 at 21:28

   Bendede bazen oluyor bu. Siyah ekranda elma geliyor bi reset atıyor geri geliyor. Nedendir ki acaba?

 62. Anıl özcanlı

  24/09/2013 at 20:57

  BBM ips ve androidlere geldi fakatbü birkaç kişi indirdi çoğu kişi indiremedi şu an kullananlar var fakat biz halen indiremedik yapmamız gereken nedir?

 63. Anıl özcanlı

  24/09/2013 at 20:58

  BBM iphone ve androidlere geldi fakatbü birkaç kişi indirdi çoğu kişi indiremedi şu an kullananlar var fakat biz halen indiremedik yapmamız gereken nedir?

 64. Yagmur

  24/09/2013 at 20:58

  Mustafa abi iphone ve android için bbm sence ne zaman gelir? Bi de iturkey uygulamanız da İOS 7 ye göre değişicek mi?

 65. Anonim

  24/09/2013 at 21:03

  Merhaba Mustafa Bey yardım lütfen iPhone5 ve ipad mini kullanıcısıyım yazılım güncellemesinden sonra her iki cihazda da aynı sorunu yasıyorum evde kablosuza bağlandığımda ne video izleyebiliyorum ne radyo dinleyebiliyorum iTunestan da hiç bir şey indiremiyorum 3G ve farklı bağlantılarda sorun yok ne yapabilirim yukarıda yazdıklarınızı denedim olmadı help pleasee

 66. Hayri Nacarkahya

  24/09/2013 at 21:09

  İpad 4 İOS 7 yükledikten sonra herhangi bir fotoğrafı kilitli ekranda ayarlıyamıyorum.Boyutlarda değişiklik yapamıyorsunuz.Bir diğer dikkatimi çeken alarm ayarlandığında uyarı sesini herhangi bir müzik yapmak istediğimde sonuç alamıyorum.Yeni yama güncelleme beklemem mi lazım yoksa tekrar İOS 7 yükleme işlemi mi yapmam lazım yardımcı olursanız sevirim.

 67. Anonim

  24/09/2013 at 21:10

  İ5 kullanıyorum indirdiğime pişman oldum batarya daha erken bitiyor ve al beni al beni bir özelliği yok

 68. İsa41

  24/09/2013 at 21:13

  Mustafa bey 4skullanicisiyim safaride buyuk sorun yasiyorum eskisi gibi hizli girmiyor ibternete cok canimi sıkiıyor

 69. Kaan

  24/09/2013 at 21:13

  Merhaba,

  Uzun yıllardır Apple kullanıcısıyım. Bir adet iPhone 4, bir adet de dördüncü nesil iPad’im var. Anketlerin ilgili olanlarına oy verdim. Bu güne kadar herhangibir cihazımda sürüm güncellemesi sırasında ya da sonrasında çok şükür en ufak bir sorun yaşamadım. IOS7 ile birlikte iPhone 4’ümde maalesef ciddi pil sorunu yaşıyorum. iPad’im de ise hoparlörden birşey dinleyemez oldum. Şarkıları patlak bir hoparlörden dinliyor gibiyim. Uygulamaların kendi sesleri ise en az o kadar kötü ses çıkarıyor. Tableti kullanırken çıkan uyarı sesleri ise canavar düdüğü gibi artık…

  Henüz IOS7′ ye geçmeyenlerin bilmesinde fayda olduğunu düşünüyorum.

 70. Caner

  24/09/2013 at 21:16

  Benim video çekimimde sorun var. Kayıt yapıyor ama ses yok. Çektiğim Videoyu izlerken, cızırtı geliyor sadece.
  Başka karşılaşan var mı ?

 71. Berkan

  24/09/2013 at 21:25

  Bezen tuş kilifini açarken donma oluyo vr bu bi kaç saniye sürüyo 4s kullanıyorum ios6da bu sorun yoktu acaba düzeltme yapıcaklarmı

 72. Berkan

  24/09/2013 at 21:27

  Ben 4s kullanıcısıyım ios7yukledıkten sonra telefon tuş kilidini açarken bi kaç sanşye süren bi donma oluyo acaba bu zamanla gecermi ios7 üzerinde majör sürüm çıkarılırmı

 73. Yasemin Tekin

  24/09/2013 at 21:44

  Ios 7 den sonra itunes mağazaya baglanamiyorum neden olabilir acaba.. Teşekkürler

  • Mustafa Tan

   24/09/2013 at 22:14

   Yukaradaki yazıda paylaştığımız DNS ayarını denediniz mi ?

 74. Cihad

  24/09/2013 at 21:46

  Aslında benim en büyük sıkıntı gördüğüm şarj olayı mâlum şarj kabloları kopuyor ve piyasadan ucuz kablolardan alıyordum çünkü arabada bir tane evde bir tane iş yerinde bir tane derken baya lazım oluyor ios7 de bu aksesuar güvenli değil diyip bazen sarj efiyor bazende etmiyor. Şimdi 55 tl ye de o kabloyu almk mantıksız çünkü onlarda ucuz kablolar gibi hassaslar ve kopuyorlar. Bu arada emeğinize sağlık

 75. Çağrı

  24/09/2013 at 21:47

  İphone 4 kullanıyorum yaşadığım tek sıkıntı gecişlerde falan biraz kasma var birde pil biraz daha az gidiyor fakat kısayollar falan hoş olmuş değişiklik güzel

 76. Oğuz

  24/09/2013 at 21:49

  Cok guzel bi güncelleme oldu cok guzel bi sürüm şeffaf bi tasarım kullanmış Apple ama guzel olmuş keske mesajlar ve klavye eskisigibi olsa kalın olsa

 77. Umit

  24/09/2013 at 21:50

  4s kullanicisiyim ve ios7 yi yukledim. Yorumlarda okudugum problemlerin hicbiri bende olusmadi, gayet stabil calisiyor cihaz. Sadece yeni surumdeki bazi hatalari tespit ettim ki bu da her yeni surumde olur ve sonraki ilk guncellemelerle giderilir. Sorun yasayanlarla ilgili sunu soyleyebilirim. Ayni ozellikte 2 cihazin birinde sorun olurken digerinde olmuyorsa, bu durumda hatayi yazilimda degil cihazda aramak lazim. Yukseltme yerine bastan sifir restore ederlerse bence sorun yasamazlar.

 78. Umit

  24/09/2013 at 21:52

  İlave olarak bataryam daha uzun gitmeye basladi ve telefon daha akici hale geldi. Sanki ios7 ile birlikte cihaza bir de A7 islemci takildi sanki.

  • Emree

   24/09/2013 at 23:54

   Katılıyorum sana sarj daha uzun ve neredeyse tam stabil çalısıyor diyebilirim 😉

 79. Volkan

  24/09/2013 at 21:54

  Mustafa Bey telefonum durup dururken wireless açma tuşu özelliği ve bluetooth açma tuşu çalışmaz oldu yazılımdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum nasıl düzeltebiliriz.Bu şekilde sorun yaayan arkadaş varmı ?

 80. Murat

  24/09/2013 at 22:13

  Merhaba ios7 sonrası appstore da uygulamaların güncelleme uyarıları gelmiyor amcak appstore açıp güncelleme kontrolünde çıkıyor bunun için ayrı bir ayarmı var?

 81. Gokhan 4S

  24/09/2013 at 22:16

  Mustafa abi ben güncelleme yaptıktan sonra zil sesi kısıldı. Sesi bayağı bi azaldı yani. Sıfırla dedikten sonra düzelmişti. Sonra tekrar aynısı oldu. Telefonum tr çıkışlı 4s ne yapmam lazım abi.

 82. Özgür

  24/09/2013 at 22:24

  Arka planda çalışan programları kapatmıyorum rehberim gitti:( oyunlarda kısa süreli donmalar oluyor

 83. Anonim

  24/09/2013 at 22:29

  Bendede kırmızı bir şerit ekranda gidip geliyor sorn yoktu durduk yere başladı beden acaba

 84. Mustafa

  24/09/2013 at 22:31

  Hemen hemen yorumlar ayni ve hep benzer sikayetler instgram da sikinti oluo tel calin kasio zof cvp verilio sarj muhabbetj basli basina sikinti bu kadar kotu olmamali ya. Tek bi sey sorcam 7.1 surumu cikcakmi yada ne zaman cikicak bu saaten sonra ancak yeni surum duzeltir 4 ve 4s leri??

 85. Birol67

  24/09/2013 at 22:40

  Benim iphone 4s oyun oynarken bikac saniye sonra ses kesiliyo bidahada gelmiyo bu ses sorunu nasil cozulecek yaa

 86. alpiy

  24/09/2013 at 22:41

  iphone 4 kullaniyorum ios7 yukledim ama cok sikinti yasiyorum.suan bile bu mesaji yazarken problem yasiyorum.butun uygulamalarim kasiyor telefonum gec tepki veriyor anlamadim gitti.bu arada gunde 3kez sarza takiorum.boyutu buyuk uygulamalarda telefon cok isiniyor

 87. Harun

  24/09/2013 at 22:43

  Benim 4s im var wifi aktif olmuyor,Bluetooth çalışmıyor. Telefonum yurtdışından geldi garantisi yok. Buz dolabına koy gibi saçma sapan teklifler aldım. Ne yapmam lazım Apple yardım edermisiniz

 88. Anıl bilensoy

  24/09/2013 at 22:48

  7.0 sürümünü 4s yüklediğimden beri bildirimleri alamıyorum sürekli itunes a bağlanın diyor bağlanmama rağmen düzeltemedim bana yardımcı olabilirmisiniz

 89. Atıl

  24/09/2013 at 22:50

  iPhone 4 kullanıyorum (2011-32GB) ”Ayarlar” a basınca 2-3 saniye bekletiyor.Hücresel veriyi açıp kapatırken kararsızlık yaşıyor(açarken tekrar kapatıyor,kapatırken tekrar açıyor)
  Bu sorunlar dışında pek bir sorun yok. Şarjım artık daha fazla dayanıyor. ios 6 da şarj günün sonunu getiremezken ios7 sabah 8 den gece 12’e kadar şarjımın dayandığını gözlemledim

 90. Anonim

  24/09/2013 at 22:51

  Çok sık tlf. Görüşmesi yaptığımdan, her seferinde şifre yazmaktan bıktım usandım. Bu şifre eziyetinden nasıl kurtulabilirim Mustafa bey.

 91. Alp

  24/09/2013 at 22:55

  iOS 7 güncelleme çok güzel fakat donuyor kasılıyor telefon arkadaşlar sizde fark ettiniz mi

 92. Alp

  24/09/2013 at 22:57

  iOS 7 çok güzel fakat işlemcisi ağır donduruyor zaten iphone 5s alacam

 93. ramazan

  24/09/2013 at 22:59

  iphone 4s kullanıcısıyım ve ios 7 den hiç memnun kalmadım uygulamalarım çalışmıyor ve 2 kere iphone sildim birinde geri yükledim çalışmadı ikincisinde yeniden iphone tanımladım yine çalışmadı ne yapacagımı bilmiyorum yardım lütfen???????

 94. dogukan

  24/09/2013 at 23:01

  mustafa bey arkadasim amerika apple store ile gorusmus ve herkes no contract aliomus yani yurt disi icin..ozellikle belirtmisler turkiyede kullanabilirmiyiz diye..yetkililer kullanabilirsiniz demis ve almislar..siz ne dusunuosuz bir bilginiz var mi ?

 95. Sadık

  24/09/2013 at 23:05

  Elinize sağlık ios7 çok güzel olmuş app5kullanıyorum teşekkürler

 96. Yavuz

  24/09/2013 at 23:06

  Yeni sürüm güzel fakat hafif yavaşlama var. Genelde oyunlarda ara ara donmalar oluyor tabiki iyileştirme sürümlerinde bunu düzeltecektir 4s

 97. Anonim

  24/09/2013 at 23:16

  İtunestan hiçbirşey indiremiyorum kullanım koşulları değişti diyor okuyup kabul etmemizi istiyor fakat hiçbir yerde kabul et seçeneği çıkmıyor.

 98. Vahap

  24/09/2013 at 23:16

  Bende iOS 7 ye geçtim. Telefonun sesi çıkmıyor anlamadım müzik dinleyemiyorum

 99. Reza

  24/09/2013 at 23:26

  Benim 4S var..7’yi yüklediğimden beri baya takılıyor:/ acaba Restore atsam 6.1.3’e dönme şansım olurmu???

 100. Burcu

  24/09/2013 at 23:33

  Ben hala 5 teyim en iyisi bu bence☺

 101. Burcu

  24/09/2013 at 23:34

  Guncelleme yapmadigim halde 2 kere rehberim silindi msjlara giremedim tlf kapadim actim rehber bos

  • Murat

   25/09/2013 at 01:26

   Mrb bende de aynı sorun oldu ama şimdilik düzeldi bakalım

  • Yigit t

   25/09/2013 at 12:55

   Ben un udid ile io7 yukledim yaklasik 2 Ay oldu sanirim , orjinal surum yayinlandiginda sevindim ancak benimtelefonumda beta yuklu oldugu icin gormuyor nasil cozum bulucam?

   • Mustafa Tan

    25/09/2013 at 13:08

    İlk beta sürümünü nasıl cihazınıza yüklediyseniz, iOS 7 sürümünü de aynı şekilde cihazınıza yükleyeceksiniz. Yani iTunes ile.

 102. Stefan

  24/09/2013 at 23:35

  Merhaba Mustafa bey ! Yeni güncellemeyi indirdikten sonra PASSBOOK çalışmıyor , THY dan online chek in yapınca otomatik passbook a atıyordu ama artık olmuyor

 103. Cem

  24/09/2013 at 23:42

  Merhaba ben rehber de sadece iCloud a yedekledigim rehberi kullanıyorum, zaman zaman kayboluyor be çok can sıkıyor… Ayarlar dan iCloud a giriyorum şifremi yeniden giriyorum biraz bekleyince sorun düzeliyor, bazen durduk yerde AppStore şifremi istiyor… Düzeltemedim gitti 🙁

 104. Yunus

  24/09/2013 at 23:44

  Merhaba Mustafa Bey,

  Yazılarınızı takip ediyorum gerçekten emeğinize sağlık çok güzel yazıyorsunuz. Ben bu hava durumunu ios 6 da yukarıdan aşağıya indirdiğimiz bildirim merkezinde görülüyordu diye hatırlıyorum ios 7 de bi link koymuşlar ufak yazıyla hava durumu diye ama ios 6 da hatırladığım kadarıyla bildirim merkezini indirir indirmez görülüyordu o şekilde ayarlanmıyor sanırım ios 7 de

  • Diego

   25/09/2013 at 00:06

   ilk gün ben de aynı durumla karşılaştım. Menülerde aradım bir şey bulamadım. Sonra hava durumu uygulamasını açtığımda hava durumu görünmüyordu. Görünmesini istediğim şehirleri ayarladım, bildirim merkezinde de görünmeye başladı. Bir deneyin isterseniz.

 105. kinyas

  24/09/2013 at 23:49

  Mustafa Bey, İOS 7 yükledikten sonra herhangi bir fotoğrafı duvar kağıdı yapmak için ölçeklendirme yapamıyorsunuz. Yani yanyana bir fotoğrafınız varsa birisiyle ikinizi birden ekrana sığdıramıyorsunuz, boyutlarda değişiklik yapamıyorsunuz. Bİr kere deneyip deneyiminizi bizimle paylaşır mısınz?

 106. kemal

  24/09/2013 at 23:54

  Mustafa bey, çalışmalarınız ve emeğiniz için teşekkür ediyoruz. Ancak, dilbilgisi kurallarına biraz daha özen gösterebilir miyiz. Yanlış anlamayın, minnettarız, sadece bir rica.

  • Mustafa Tan

   24/09/2013 at 23:58

   Elbette. Zaten dikkat etmeye çalışıyorum. Nerelerde hata yaptığımı paylaşırsanız hemen düzelteyim.

   Teşekkürler.

 107. Diego

  24/09/2013 at 23:58

  Merhaba,
  -iPhone 4S’ime yükledim, 2 gün sonra telefon rehberim kayboldu. Neyseki yedeklemiştim hemen geri yükledim. Bu kez de bazı telefonlar gruplardan kayboldu onları tekrar gruplara tanımlamak zorunda kaldım. Contacts için multi edit ve EZGroup uygulamalarını kullanıyorum gayet verimliler.
  -Pil konusu büyük problem. Sabahtan akşamı getirebildiğim gün olmadı. Evde, işte ve arabada şarj aletlerim var, her fırsatta tamamen dolduruyorum ortada kalmamak için artık. Şarjlı kılıfımı da kalın oluyor diye çok lazım olmadıkça hiç takmıyordum ama artık o gün sokakta fazla vakit geçireceksem mutlaka takıyorum.
  -Bir problemim de facebook bildirimlerinin artık çalışmaması. Daha doğrusu titreşim ve sesli uyarı yok. Ayarlardan denedim, kaldırıp tekrar yükledim olmadı. Benden başkasında bu problemi de duymadım.

  Yine de ios7’den genel olarak memnunum.
  -Çok uygulama kullanan biri olarak klasörlerdeki limitin kalkması, blacklist, kontrol menü iyileştirmesi ve alttan çıkan menüden gayet memnunum.
  -Safari’deki iyileştirme ve genel tasarım da olumlu yanlar.
  -3G açıp kapamanın yerini geçen sefere göre iyileştirmişler, en azından ayarlara girince direkt hücresel çıkıyor. Bir üst ekran yani ama tabi kontrol menüsüne neden koymadıklarını anlamıyorum ben de, ABD’de şarj problemi yaşamıyor mu kimse? Ben kullanmıyorken mutlaka kapatıyorum.
  Bu arada Siri’ye 3G’yi kapat deyince tümden hücresel veriyi kapatıyor.

  • Cihan

   25/09/2013 at 00:15

   Merhaba. aslinda bir sorunda su kimse bahsetmemis sanirim.eski surumde cagri geldiginde mesgule attigimizda ekranda cevapsiz arama bildirimi geliyordu simdi gelmemeye basladi ( yada aktif edilecek bisey varsa ben bulamadim)ve safari inanilmaz yavasladi.ios 7 genel olarak iyi ama herzaman oldugu gibi hatalar mevcut durumda.insallah yakinda duzelir.

   • Anonim

    25/09/2013 at 09:10

    Hu konu benim de dikkatimi cekti. Telefon ayarlarinda bir cozum bulamadim. Umarim yeni guncellemede duzeltirler

 108. Menderes

  25/09/2013 at 00:04

  Mustafa bey merhaba
  İos 7 den once fotograflarima baktigimda
  Bu fotolari nerelerde cektigimi goruyordum
  Simdi ise 1 yil icinde nerde cektigimi goruyorum
  Tamamini nerde cektigimi gore bilir miyim
  Cevabiniz icin simdiden tesekur ederim

 109. LamaDelRey

  25/09/2013 at 00:05

  iOS 7’de sacma buldugum tek sey su muzik calarken tepede cikan play simgesinin artik cikmamasi. Bu arada Apple’in hala uygulamalari iOS 7 icin yeniden tasarlanmamis hala eski versiyondalar. Cok garip. Oysa Apple hep guncellemenin ardindan tum uygulamalarini da guncellerdi. Belli ki bir seyler yetismemis.

 110. Kokcam

  25/09/2013 at 00:05

  Selam ios 7 nin cok berbat basit bir themasi var daha gosterisli yenilikci bise beklerken apple dan berbat bise gorunum icin thema secenegi olmali en basit bir tlf bile var her kullandigim program acik kaliyo samsung almayi dusunuyom

 111. Emree

  25/09/2013 at 00:07

  Arkadaşlar sarj sorunu yaşıyorsanız şunu belirtmekte fayda var günümüzde hemen hemen heryerde wifi var evde işyerinde ofiste neredeyse heryerde wifi ortamına girdiğinizde ve buralarda çok duruyosanız hücreseli kapatın wifi zaten işinizi görüyo olacaktır ve hücresli dısarıda kullanın gün boyu dısarda olanlara bi çözüm aklıma gelmiyo sarj durumumu da paylaşmamda fayda olacagını düşünüyorum

  Son tam şarjda sonra geçen süre
  Kullanım : 5 saat 27 dk
  Bekleme : 15 saat 26 dk kalan şarj %30

  İos 6 ve 7 içinde geçerli olacagını düşünüyorum io6 bu süreler de pili bitirmiş oluyo ios 7 de pile güzel düzeltme yapmışlar saygılar…

 112. Atıl

  25/09/2013 at 00:09

  Mustafa Bey merhaba,
  Ios 7’yi yükledikten sonra kilitli ekranda ve denetim merkezinde
  müzik durdurma veya açma çalışmıyor sadece müziğin sesi açılıp kapanıyor bu soruna yardımcı olabilir misiniz.
  Teşekkürler.

  • Atıl

   26/09/2013 at 09:05

   telefon modeli 4S

 113. Sedat Yüksel

  25/09/2013 at 00:14

  Mustafa bey merhaba, bizleri sürekli bilgilendiriyorsunuz çalışmalarınız ve emeğiniz için çok teşekkür ederim. Yeni sürümü yükledikten sonra App Store’den yapmış olduğumuz güncellemeler yapıldığı halde App Store’yi kapatıp açtığımızda sürekli aç olarak karşımıza çıkıyor eski sürümde bu olmuyordu. Bu konuda bisey yapabiliyormuyuz ? Teşekkürler.

 114. Anonim

  25/09/2013 at 00:16

  İtunes store açılıyor fakat ekranda hiç birşey yok bomboş aylarca deneme sürümleri kullanıldı bumudur yani daha kimbilir neler çıkacak karşımıza kullanırken

 115. Kemal kurt

  25/09/2013 at 00:32

  Telefonum 5 ios7 den sonra itunes telefonumu tanimiyor.2defa fabrika ayarlarina döndüm.önce görüyor 2.seferde tanimiyor.başka ne yapilabilr.

 116. Orhun Turan

  25/09/2013 at 00:37

  iOS 7’den genel olarak memnunum fakat gözüme çarpan birkaç nokta var:
  1- zaman zaman menü geçişlerinde takılmalar yaşıyorum. Tamamen akıcı bir şekilde olmuyor bazen bu geçişler.
  2- daha önceki takvim uygulaması çok daha kullanışlıydı. iOS7’deki takvimin arkaplanı bembeyaz olduğu için ayırt etmek pel kolay olmuyor.
  3- Arama sırasında home tuşuna basıp menüye girdiğinizde yukarıdaki ‘aramaya dönmek için dokunun’ kısmı çok ama çok kötü olmuş. Çok parlak bir yeşil tonu ve ince fontla yazılan beyaz yazı okunmuyor, tasarımda da çok göze batıyor..
  4- en kötüsü de iOS 6’da gelen aramayıekrab kilitliyken reddetmek için sağ taraftaki telefon simgesini kaldırınca ‘reddet’ butonu bulunuyordu. Ama iOS7’de bunu göremedim. Kilit tuşuna iki kere basmanız gerekiyor reddetmek için ki buna ekran kilidini açmak için tıklamanızı da sayarsak 3 kere kilit tuşuna basmak gerekiyor. Umarım bir sonraki sürümde bu özelliğe tekrar kavuşabiliriz.

  Genel olarak düşüncelerim ve sorunlarım bunlar, tasarım konusuna gelince, artık bişeylerin değişmesi gerekiyordu diye düşünüyorum.

 117. Milena

  25/09/2013 at 00:48

  İyi aksamlar. WhatsApp ios 7 de çok hata veriyor. Program içerisinde kaymalar , klavyede boşluklar bu tip hatalar oluşuyor. İos7 için güncelleme çıkarmayacak mı bu konu hakkında bilginiz varmı?

 118. Meftun

  25/09/2013 at 00:57

  Çıhazım yavaşladıı

 119. Sercan

  25/09/2013 at 01:06

  kullanımı etkileyen bişey yok ama detaycı insanlar için can sıkıcı şeyler çok. iphone 5e temiz kurulum yaptım heralde bende olanlar herkeste oluyodur. ekranı ilk açtığığımda telefonu oynattığımda paralax efektinde bir takılma oluyo sonradan tepki veriyo. multitasking ekranında bazen geçiş yapılan uygulamaya yakınlaşırken bi takılma kasma hissediliyo. safari veya facebookta da aşağılara inerken eskisi kadar akıcı değil. otomatik güncelemeler çalışmıyo. bazen son arama lisetlerini silmeme rağmen bildirm merkezindeki cevapsızda birkaç tane cevapsız arama silinmiyor kalıyor.
  ipad 4te bile durum rezalet resmen hiç uğraşmamışlar çok ayıp. uygulamadan çıkıp ana ekranı dönerken bile simgeler ağır çekim geliyor böyle bir yavaşlama olamaz. duvar kağıdı seçme ekranında ayarla dedikten sonra resmen ipad kilitleniyor 10 saniye tepki vermiyo.

 120. Emrah

  25/09/2013 at 01:07

  Merhabalar rehber ile ilgili facebook güncellemelerimden sonra rehberim de 2. Bir kişi oluşuyor ve sadece mail adresi vs oluyor.
  Diğer bir sorun ise ios7 ile güncellememi yaptıktan 2 gün sonra rehberim bir anda kayboldu turkcell yedeği yükledim ve karşıma tanımadığım 70 numara ile birlikte döndü tek tek silmek zorunda kaldım sorularımın cevabı için teşekkürler

 121. Mehmet tapan

  25/09/2013 at 01:14

  Merhaba,

  İos7 golden master versiyonu çıktığından beri kullanıyorum benim dikkatimi çeken bazı hatalar ve cihazı etkileyen faktörleri sizlerle paylaşmak isterim.

  İphone 4s kullanıcısıyım yorumların aksine şarj benim cihazımda ios 6 ya göre çok daha iyi gidiyor ios7 de.

  İos7 geçtikten sonra Cihazım 3g den sürekli düşüyor baz istasyonundaki sorundanmıdır bilmiyorum aynı durumu yaşayan arkadaşlar varmı varsa burda paylaşırsa sevinirim.

  Uygulamalardaki sesli aratma özelliğini kullanmaya kalktığımızda uygulama kapanıyor.

  Kitit ekranını açtığımızdaki efeklerden dolayı çok zaman kaybettiriyor sade ve hızlı ios6 daki gibi kalmasını tercih ederdim.

  Çok nadirde olsa donmalar yaşıyorum ios6 da bu sorun yoktu.

 122. Mustafa

  25/09/2013 at 01:25

  Rehberimde resimle beraber numarası kayıtlı olan biri aradığında resim bulanık gözüküyo hatta hiç bişey belli olmuyo kilit ekranındada aynı şekilde gözüküyo nasıl düzelte bilirim yardımcı olursanız sevinirim mustafa bey

 123. Celal

  25/09/2013 at 01:25

  Çok ciddi şarj sorunu çıktı hemen bitiyor eskiye göre

 124. Anonim

  25/09/2013 at 01:30

  İos 7 programı hiç güzel değil hiç memnun kalmadım bence ıpone’nin yüz karası olmuş ios 6 çok daha güzeldi geri dönüş olsa hemen dönerim.bence yerkililere duyurum hemen harekete geçsinler

 125. Ali rıza ak

  25/09/2013 at 01:41

  aramalar sonrası numarayı kaydetmek istediğimde yeni kişi yarat çıkıyor fakat klavye açılmıyor dolayısıyla kayıt yapamıyoruz

 126. cngvn

  25/09/2013 at 02:10

  Ya arkadaş bu nedir iphone4 kullaniyorum, ios7 indirdigim gune lanet olsun. Telefon bukadar kasabilir. Bukadar soguyabilirim telefonumdan. Bunlarin hepsi tuzak. İlla bize en son cikan iphone modelini aldircaklar.

  • Ferhat

   25/09/2013 at 16:21

   kapatıp açmayı denediniz mi?

 127. Murat

  25/09/2013 at 02:15

  İos7’yi hiç beyenmedim. Çok basit bir görüntüye sahip olmuş.iphone’nin tadını alamıyorum artık. O havası kayboldu. Yüklediğime pişmanım.

  • Reza

   25/09/2013 at 11:01

   ” İlla bize en son cikan iphone modelini aldircaklar.”
   çok güzel söylemiş abim

 128. Devrim kemal

  25/09/2013 at 02:24

  Ben boyle bi rezaletlik gormedim. İos7yi kesinlikle yapmak icin yapmislar. Bi kac efekt eklemisler artistik hareketler falan. TELEFONU KASMAKTAN BASKA Bİ İŞE YARAMİYO!!! Yaziklar olsun!! Geri verin ios6 imi!!

 129. Baki

  25/09/2013 at 03:25

  Arkadaşlar bu sorun bi tek bende mi car ya da benim gibi farkedenler oldumu??? “” 4S KULLANICISIYIM VE TELEFONUN SESİ ÇOK AZ ÇIKIYOR ARTIK … Telefona resette attım yeni iphone olarakta tanıttım ama nafile teknik bi sorun mu acaba ??

  • Elmayra

   25/09/2013 at 10:16

   Iphone 4 kullanıyorum telefonun zil sesi en sonda olmasına rağmen eskisisine göre çok az çıkıyor.

 130. Ilyas

  25/09/2013 at 05:44

  IOS 7 tam bir fiyasko china iphonelardan farki kalmamis yazi stilleri olsun ekrandaki simge resimleri olsun berbat bu renk tonlarini kim bulmus?cirtlak kirmizi ve cirtlak yesil oyuncakcida satilan oyuncak telefondan farki kalmamis iphone nun bi asaleti vardi oda suanda yerlerde geziyor etrafimda 10 kisi var iphone kullanan ve hicbiri ios 7 yi begenmedi ve begenmiyor bugun 6 ya donusu acsinlar emin olun ki piyasadaki bir cok kullanici 6 ya donus yapacaktir. Google la ios7 yazin ve video kisminda bi video paylasmis biri o ios 7 suanda herkesin telefonunda olmasi gereken surumdur. Rahmetlinin kemikleri sizliyordur. Kooocaaa apple i dusurdukleri hale bakin

  • Anonim

   25/09/2013 at 10:15

   Iphone 4 kullanıyorum telefonun zil sesi en sonda olmasına rağmen eskisisine göre çok az çıkıyor.

 131. Volkan

  25/09/2013 at 07:23

  Ya arkadaşlar benim telefonumun sesi kısık geliyor bu sorunu yaşıyan varmı çözümü ne çaldığı zaman sesini duyamıyorum nerdeyse yardımcı olsanız.

 132. Anil

  25/09/2013 at 08:07

  Bu bir hata midir bilemedim ancak, ana ekranda telefonu biraz sallayinca menu simgeleri cok kucuk boyutlarda ama farkedilir sekilde bir kac saniye hareket ediyor

  • Anonim

   25/09/2013 at 12:22

   Menü hareket etmiyor arka resim sallaniyor. Bu hareketli ekran özelliği geldiği için. Ayarlardan kapatılıyor.

 133. Cemal demirdaş

  25/09/2013 at 09:08

  Mustafa bey, vodafon hatlı iphone 5 kullanıcısı olarak ios 7 de gördüğüm en büyük eksiklik, telefon kapalı iken gelen aramaları bildiren vodafon mesaj hattı 7542 den gelen arayan numaraları gösteren bilgi mesajı ios 6 da tek tek sıralanıp üstüne bastığında arayan mumaranın kime ait olduğunu gösterirken ios 7 de numarayı ezberleyip arama ekranına yazmak ve arama yapmak suretiyle kim olduğu uzun uğraşlarla anlaşılmakta bir an önce düzenleme yapılması lazım

 134. Anonim

  25/09/2013 at 09:12

  Ben 4s yükledim ios7 ti hiçbir sorun yok maşallah canavar gibi çalışıyor adamlar yapıyor helal olsun

 135. Ozan ike

  25/09/2013 at 09:16

  Merhaba iphone 5 te denetim merkezi ve bildirim merkezine ulaşamaıyorum. Spotlight araması geliuor fakat diğer iki panel açılmıyor. Telefonu kapatıp açtıktan sonra düzeliyor ama bir süre sonra tekrar ulaşamaz hale geliyorum

  • Reza

   25/09/2013 at 11:04

   Yapma be kardeşim!!! Hiçmi sorunun yok Allah aşkına!?

 136. Hulusi

  25/09/2013 at 09:36

  Yazık bukadar reklamın ardından aman ios 7 geliyor şöyleydi böyleydi sonuç ? Acele etmezlerse apple büyük yara alacak gibi görünüyor.

 137. Fatih

  25/09/2013 at 09:43

  Iphon 4s te wifi donmuş durum da ve hiç çalışmıyor yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

 138. Zafer

  25/09/2013 at 09:43

  4s kullanıcısıyım ios 7 harika çalışıyor ve cok da güzel olmuş. Yama sürümlerle küçük eksiklikler de halledilince 10 numara olacak.

 139. vedat

  25/09/2013 at 10:07

  fotograflarda film rulosundan hariç resim klasorleri var bir turlu silemiyorum ne yapmam gerekiyor

 140. Ahmet

  25/09/2013 at 10:13

  Cihazım 4s 32 gb ve cihazın iOS 7ile hızlandı herhangi bir sorun yok ve cok güzel bir sürüm fakat yüklememden sonra cihazımın sesi kisildj sesi minimum da gibi cikiyor beden oluyor

 141. Ugur

  25/09/2013 at 10:23

  Mustafa bey bu ses sorunun cozulmesi lazim telefonun sesi cok az cikiyo bence en onemli konu budur

  • Devrim kemal

   25/09/2013 at 11:19

   Zafer kardesim eminim sen daha once hic iphone kullanmadin.

  • Deepblue

   25/09/2013 at 11:19

   Katılıyorum

 142. Aysun

  25/09/2013 at 10:45

  Merhaba benim tek sorunum açık kalan programları kapatamıyorum nasıl yapacam güncelledikten sonra hiç kapatamadım bu yüzden şarjım gitmiyor şimdiden tşkler

  • Anonim

   25/09/2013 at 11:06

   Merhaba aysun Hnm ama tuşa 2 kere bastığınızda açık olan Prog çıkıyor kapatmak istediğiniz Prog üstüne gelip yukarı doğru kaydırma yaptığınızda açık olan dosya kapanıyor umarım yardımcı olabilmişimdir…

   • Deepblue

    25/09/2013 at 11:26

    Birde bnm ekleyeceğim 2 kere home tuşnu basınca uğgulamaları sapa sola kaydırmak çok hassas hemen kayıp gidio yukaru kaydırıcam kaydıramıom uygulamanın ortada durup kapanması lazım ama sağdakini soldakini de kapatıoz bnce hassasiyetin birazdaha değişmesi lazm

 143. Orhan

  25/09/2013 at 10:59

  Apple çok acele yeni sürümü çıkarmalı,dalga geçmeye başladı millet.apple’a şikayet nereden yazılıyor bilen arkadaş varmı.

 144. Deepblue

  25/09/2013 at 11:18

  Bnm gördğüm eksik kilit sesi ve msjlardaykn msjlaşma sayfasnda istedğim msjı tek tek siliodum şimdi silemiorum bütün msjları silmem gerekio 1 msajı sileceğimr

  • Anonim

   25/09/2013 at 12:02

   Merhaba deepblue silebiliyorsunuz Msj üstüne gelip tıkladığınızda kopyala ve fazlası çıkıyor fazlasını seçtiğinizde silmek istediğiniz Msj işaretli olarak çıkıyor ve tek olarak silebiliyorsunuz umarım yardımcı olmuşumdur

 145. Murat

  25/09/2013 at 11:28

  Kotu yorum yapanlari anlarim ama bazilari kotu niyetle abartiyor bence. Ben kurdum hicbir sorun yasamadim aksine cok begendim. Yorum yaparken objektif olun. Ben ios7 yi tavsiye ediyorum.

  • Musti

   25/09/2013 at 12:37

   Çok dogru soylüyorsun bende hiç sorun yok

 146. Ugur

  25/09/2013 at 12:14

  Harita cok boktan olmus aradığım hiçbişeyi bulamiyorum bu nedir yahu

 147. Musti

  25/09/2013 at 12:35

  Arkadaslar ben de ios 7 yükledim iphone 5 ime hiç bir sorun yaşamadım gayet su gibi gidiyor kasma yok bütün programlarım duruyor yani saat gibi işliyor tek sorun batarya başkada sorun yok çok şükür

 148. meriç dilekli

  25/09/2013 at 13:06

  ios 7 yükledikten sonra telefonumda “satın aldığım ses tonları” kayboldu.i tunes11’den senkronize/güncelle yaptım ama zaten telefonda yüklü görünüyor ama telefonda ses tonlarında yok/bulamıyorum iphone de ara(search) da kapatılmış.ne yapmalıyım? yardımcı olur musunuz?

 149. Gökhan

  25/09/2013 at 13:14

  Merhaba iphone 5 kullaniyorum. İos 7 yukledikten sonra red ettigim cağrilar ekrana dusmuyor yardimci olursaniz sevinirim. Tesekkurler

 150. ali rıza

  25/09/2013 at 13:20

  merhaba iphone 5 kullanıyorum. 6 kullanırkn yuklu olan uygulamalar gözükmüyor. oyunların bulundugu klasör oldugu gibi yok. sadece tek bir oyun menüde gözüküyor. ama appstoreda indirilenlerden açıp uygulamaları kullanabiliyorum. uygulama iconlarını menüye nasıl geri alabiliriz?

 151. Adem

  25/09/2013 at 13:39

  Bu nedir kardesim bu adamlarin dizayn desen tasarimcisi bunlarimi yapabilmis bu nedir ya androiden farki kalmamiski rezalet diyorum baskada birsey demiyorum stevenin kemikleri sizliyodur eminim ne hale getirdiler iphoneyi

  • Ahmettt35

   25/09/2013 at 14:48

   Adem kardeşim çok doğru demişsin ağzına sağlık

  • Ayhan

   25/09/2013 at 19:42

   Bu ne biçim güncelleme güzelim ios6’yı androide çevirmişler iPhone’u sırf yazılımından dolayı tercih ediyordum oda androide benzediğine göre artık iPhone kullanmaya gerek kalmadı

 152. Adem

  25/09/2013 at 13:43

  Ios 7 daha begendim diyeni gormedim apple kime gore yapiyor bunu kullaniciya goremi yoksa kendilerine goremi eger kendilerine gore yapiyosa toplasin telefonlari herkesden ama kullananlar icin yapiyosada herkesin sesini duysun eski haline getirsin. Ios 6 oldu ios 7 android varmi boyle bisey ya

 153. zeynep

  25/09/2013 at 13:55

  İyi güner, yeni sürümü yükledim ve şöyle bir sorunla karşılaştım. Yeni kişi eklemek istediğimde rehbere adı, soyadı kısımlarını doldurmaya çalıştığımda klavye çıkmıyor.. Bu sebeple yeni kişi ekleyemiyorum.. Bu sorun nasıl çözülür acaba.. Bilgi verirseniz çok sevinirim..

  • Sinasi

   25/09/2013 at 23:05

   Telefonu bilgisayara bagliyorsaniz ve rehberinizi outlook ile senkronize ediyorsaniz yeni girisleri outlook uzerinden yapip senkronize ettikten sonra telefonda gorebilirsiniz.

 154. emin

  25/09/2013 at 13:57

  arkadaş ıos7 yükledim imeilm açılmiyor msn açılmiyor türkcell online açılmiyor mobil cep bankalara giremiyorum bu nasıl iş berbat rezil bir program beğenmedim naler olsun bunun bi çaresi yokmu

 155. Ertuğrul

  25/09/2013 at 13:57

  Merhaba arkadaşlar,
  Ben iphone 5 kullanıyorum ve ios 7 güncellemesinden sonra, ana ekran tuşu geç basıyor yada bazen algılamıyor. Ana ekran tuş sesi normal. Tuş mu bozulmuştur yoksa güncellemeden mi kaynaklanıyor? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
  Ertuğrul.

 156. VEMAN

  25/09/2013 at 13:58

  Instagram falan hiçbiri çalışmıyor …abuksabuk bişey oldu…arayüz falan iğrenç nasıl renkler tercih et6mişler bir şirket kendini bu kadar rezil edebilir ancak bence içerde bir hain varrr

 157. VEMAN

  25/09/2013 at 14:02

  emin ayarları sıfırla yap turkcell online ve bankalar calışır ben yaptım oldu ama ınstagram falan çalışmıyor

 158. onur

  25/09/2013 at 14:38

  mustafa bey önceki versiyonlara bakarak sizce tekrar düzeltme güncellemesi nezaman gelir? tahmini bir tarih görüşünüzü alabilirmiyim? teşekkürler…

  • Mustafa Tan

   25/09/2013 at 17:46

   1 ayı bulacaktır.

   • Ilyas

    25/09/2013 at 22:11

    Onlarin ben varyaaa ayina baslayim insanlari rezil rusva ettiler

   • Nuri

    26/09/2013 at 14:54

    İtunusa gıremıyorum neden

  • berna

   26/09/2013 at 17:22

   Mustafa bey ben yanlışlıkla yazılım güncelleye bastım wifi bağlantıısı olmadığı için güncellemedim ama sürekli güncelle yazisi ayarlarda var onu nasıl iptal edebilirim ios 7yide kesinlikle istemiyorum.

 159. doktor

  25/09/2013 at 15:00

  daha önceki sürüm daha iyiydi,gelen aramayı reddemiyorum böyle bir saçmalık olabilirmi?!……………..

  • Anonim

   25/09/2013 at 21:03

   Yukarda ki tuştan yapın

 160. Moryel

  25/09/2013 at 15:18

  Yaa nolur birisi çıksında desin ki ios 6 ya geri dönebiliyormuşuz. Nedir bu ya resmen rezillik. Adem doğru yazmış adamın kemikleri sızlıyordur…

  • Emree

   25/09/2013 at 15:24

   Evet dönülüyor :)) ama tabiki apple sürümleri download a kapatmadıysa 5 kullanıyosan son sürümü bende mevcut ama 4 ve 4s bişe yapamam

 161. Caglar

  25/09/2013 at 15:51

  Mustafa bey arayanı mesgule nasıl atıyoruz

  • Saffet

   25/09/2013 at 22:57

   Kişi, yanında daire içinde i (info) ya basıyoruz bunun en alt bölümünde engelle var

  • Sinasi

   25/09/2013 at 23:09

   Kilitleme tusuna ikidefa basarak gelen aramayi mesgule getirebilirsiniz.

 162. Ferhat

  25/09/2013 at 15:52

  Selam,

  İ4S kullanıcısıyım.Ben sadece oyunlarda sorun yaşadım(Hay Day oyununa girmekte sıkıntı yaşıyordum, oyun kendiliğinden kapanıyordu)

  Ben de klasik metodu denedim; telefonu kapatıp açtım ve sorun halloldu 🙂

  Diğer sorunlarınızın çözümü için de en azından önce bu yöntemi deneyin derim…

 163. Caglar

  25/09/2013 at 15:55

  Mustafa bey tuş kilitliyken gelen aramaları meşgule nasıl atıyoruz

  • Ferhat

   25/09/2013 at 16:14

   Çağlar Bey,

   açma kapama düğmesine 2 kere basın….

   • Umut

    25/09/2013 at 17:37

    Üst tuşa iki defa bas

 164. Vusal

  25/09/2013 at 16:24

  Ben guncelledim, heeşey super

 165. Mehmet

  25/09/2013 at 16:28

  İyi günler herkese. İOS 7 güncelledikten sonra kilitli ekrandayken telefonu sağa sola çevirdiğimde ekran koruyucunun birkaç milim sağa sola kaydığını farkettim. Menüdeyken de aynısı oluyor. Acaba bi özellik midir yoksa sırun mudur?

  • Ferhat

   25/09/2013 at 16:31

   merhaba,

   hareketli ekran koruyucu özelliği aktif durumda olabilir…

  • Mustafa Tan

   25/09/2013 at 17:45

   Dinamik duvar kağıdı özelliği. Ayarlar’dan statik duvar kağıdı seçerseniz hareket etmez.

 166. Volkan

  25/09/2013 at 17:14

  Tek kelimeyle rezil etmişler berbat söylecek söz bulamıyorum apple acil ios 7.i düzeltmezse s…… Markasına geciş yapıcam asla apple kullanmıcam. Ne banka uygulamaları nede başka uygulamalar çalışmıyor arayüzüde berbat olmuş herşey yavaş acil çözüm bulsunlar yoksa verdiğim para haram olsun

  • Anonim

   25/09/2013 at 19:53

   Selam Volkan Bey,

   4s 32gb kullanıcısıyım ve ios7 den sonra hiç bir problem yaşamadım. Tüm banka ve diğer programların ios7 uyumlu güncellemelerini yaptım. Hepsi hızlı ve problemsiz. Asphalt7, Asphalt8, Nfs mostwanted yüklü ve çok hızlı oynuyorum. Bence cihazı yedek alın ve bir resetleyin.

  • Gökhan

   25/09/2013 at 19:55

   Selam Volkan Bey,

   4s 32gb kullanıcısıyım ve ios7 den sonra hiç bir problem yaşamadım. Tüm banka ve diğer programların ios7 uyumlu güncellemelerini yaptım. Hepsi hızlı ve problemsiz. Asphalt7, Asphalt8, Nfs mostwanted yüklü ve çok hızlı oynuyorum. Bence cihazı yedek alın ve bir resetleyin.

 167. Serdar

  25/09/2013 at 17:15

  İos 7 yi yukledikten sonra whats app ve face den gelen msjlar da telefon bildirim vermiyor. Ancak dewamli girip cikmam lazim. Bu sorunu nasil giderebilirim

 168. Volkan

  25/09/2013 at 17:17

  Bence acil çözüm olarak ios 6 ya dönüşü açsınlar ve telefonumuza yükleyelim eski konfor ve performans gerçek arayüzümüze kavuşalım. Garantisi bile bitmemiş bir cihazın hali rezalettt

  • Anonim

   25/09/2013 at 17:57

   Katılıyorum . Çok acil 6 kapısı açılsın

 169. Mrofesor

  25/09/2013 at 17:56

  Mustafa bey size iki sorum olacak
  1- iPhone turkey uygulamanızı ne zaman ios 7 için güncelleyeceksiniz ?

  • Mustafa Tan

   25/09/2013 at 18:03

   Sponsorlarımız ilk vakit bulduklarında yapacaklar 🙂

 170. Murat

  25/09/2013 at 18:00

  Çok acil 6 versiyon için bi kapı açılmalı rezil bi arayüz olmuş

 171. Pako

  25/09/2013 at 18:01

  Ben çok memnunum süper olmus ios7 ipohone 5 için söylüyorum

 172. Erdinç

  25/09/2013 at 18:06

  Mustafa abi. İcold dan bütün telefon numaralarımı silmek istiyorum yardım edersen sevinirim abi..

 173. Sabri

  25/09/2013 at 18:43

  Iphone 4s e ayarlardan yazılım güncelleme yerinden ios 7 yi indir ve yükle tuşunabastım olmadı sonra bir daha deneyim derken indir ve yükle tuşu yoktu sadece en alta kullanım ayarları vardı ne tapabilirşm bana yardım edin

 174. hakan

  25/09/2013 at 18:43

  i pad dede i phone dada şarjımın ciddi anlamda çok az gittiğini gördüm güncelleme yapana kadar böyle salakca bir şarj bitişi yoktu sabahtan akşama kadar şarjı giden i pad 1 haftadır günde 2 ,3 kere şarja takıyorum şarjımın içine sıçıldı yani bir güncellemeside doğru olsun bu apple firmasının. apple bitti. annem günde iki kere i phone şarj ediyor ben samsunga geçtim s4 tek şarjla bir buçuk.gün aktif kullanımla anca bitmeye yakın oluyor. vebu güncelleme yüzünden hem şarjım gitti hem takılıp duruyor

  • Mustafa Tan

   25/09/2013 at 18:45

   Yukarıda paylaşılanları denediniz mi?

 175. Muhammet

  25/09/2013 at 20:01

  iOS 7 = android = ezikmiyim lan ben ezdiniz iPhone kullanıcılarını …

 176. tolgamk

  25/09/2013 at 20:21

  şarjın neden çabuk bittiğini buldum. Otomatik guncelleme açıkken wifi bağlıysa guncelleme buldumu indiriyor. Ondan şarj yiyirmuş

 177. Fatih

  25/09/2013 at 20:25

  Bence iOS 7 süper. (4S).
  Tasarım da müthiş. Apple kullanıcılarının tutucu olmayışlarını severdim ki bakıyorum da buradaki arkadaşlar tutucuymuş. Millet android symbian kullanırken ap ayrı olan bir işletim sistemi olan iOS kullanırken havasını atıyordunuz 🙂 şimdi adamlar yine farklı birşeyler yapmışlar. Android ciler gibi tutucu olmayın buna da alışın; alışırsınız. Yaşlandınız değil mi yeni şeyler ağır geliyor kabul edin 🙂

 178. Baris

  25/09/2013 at 20:28

  Merhaba
  İphone 4 kllanicisiyim 8 gb ios 7 gunclledim ara yuz biraz bebek ce olmus fakat bunu fazla dert etmiyorum telefonda ust kisimda bulunan tusa basrigimda ekranin biraz yavas gldigigi oluyor ve ayarlar resimler kisilere girdigimde 1 2 saniyelik bir bekleme soz konusu suanda baska bir skinti yasamiyorum sarj konusuda tlefon super eskisiden baya az gidiyor 🙂

  • Tartarin

   27/09/2013 at 10:38

   Nasıl şarj daha iyi ya benim telefon 3 yarım gün bile gitmiyor. Bide telefonu kullanmadığım halde istatistikte 2 saat kullanım filan yazıyor. Telefon kendi kendini kullanıp şarjını bitiriyor. Ne geri zekalı sistem bee…

 179. Yuksel

  25/09/2013 at 20:29

  Gercekten süper olmuş sorun yaşayanlar iphone kullaasini bilmeyen insanlar olsa gerek

 180. Levent Sönmez

  25/09/2013 at 20:29

  1 haftadır iphone 4 telefonumda ios 7 yi sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.Uygulama kaynaklı bir sorun bile yaşamadım.Sorun yaşayan arkadaşlar cihazlarına sıfırdan kurulum yapmayı denesinler

  • Z@fer

   25/09/2013 at 22:36

   Valla ben 3 senedir kullaniyorum bizim akilli tlf aptal uyusuk bir sey oldu kirilir yada kaybolursa her halde bir daha almicam

 181. Yiğit

  25/09/2013 at 20:39

  Mustafa bey slm . Biliyorum bu aralar çok yoğunsunuz lakin sizin derin bilgilerinize ihtiyacım var . Iphone kullanıcısyım . Daha önce şöyle diyim bir kaç ay önce silmiş olduğum SMS lere ulaşmak istiyorum fakat olmuyor arama yapıyorum SMS ler bulunuyor , görmek istediğimde mesaj bölümüne aktarılıyorum fakat SMS yok. Daha önce yedekleme yapmamıştım. Şimdi sizden ricam silmiş olduğum ( ki aramada görüyorum ) SMS lerin tam metnine nasıl ulaşabilirim . Şimdiden teşkler ..! Kolay gelsin …

 182. Baris

  25/09/2013 at 20:39

  İos 7.1.0 iphone 4 lerde guncellenbilcekmi ?

 183. Baris

  25/09/2013 at 20:40

  İos 7 iphone 4 lerde kullanilabilckmi?

 184. Kadir

  25/09/2013 at 20:42

  iPad 4 kullanıcısıyım ios7 mükemmel diyemiyorum bir de sorum olacak Mustafa bey ben
  Aplenin Nike uygulaması vardı hatırlarsanız onu nerden açabiliriz ios7de

 185. Huseyinkaptan

  25/09/2013 at 21:11

  Mustafa Bey bilmem bahsi geçti mi. Benim sık kullandığım arama reddetme işlevini nasıl yapacağız

  • Mustafa Tan

   25/09/2013 at 21:13

   Üstteki kapatma tuşuna iki defa basacaksınız.

 186. Selocan

  25/09/2013 at 21:38

  İos7 guzel fakat eksik suan iphone5imde simkart okuma problemi dogdu duzeltmeler olacaktır ama iphone macerasi sona erecek gibi elma curumeye basladi yeni urunlerde hikaye makyaj yapilmis fakat makyaj kalici degil iphone yoruyor benii biz bunu haketmiyoruz

 187. Cevri

  25/09/2013 at 22:06

  İos 7 de açık programlar nasıl kapatılıyor ios6 da alt ortadaki ok tusuna çift tıklayınca acık programlar çıkıyordu çarpıyla kapanıyoru

 188. Orion

  25/09/2013 at 22:19

  iOS 7 yi yapan mühendisler kör oldu.

 189. Ridvan

  25/09/2013 at 22:36

  Mustafa bey ios7 icin yeni guncelleme ne zaman cikacak?

 190. Fatih

  25/09/2013 at 22:48

  Herkese slm
  Ben şunu sormak istiyorum biz çalıştığımız şirkette maili aktif kullanıyoruz(exchange) ve şirketimizden bize gelen mailde güncelleme yapmamamızı çünkü yeni ios da mailde sıkıntı yaşayacağımızı sorun çözülene kadar beklememizi istediler.
  Konu hakkında bilgisi olan varmı, eğer güncelleme yaparsam sıkıntı yaşarmıyım?

 191. Oguzhan

  25/09/2013 at 22:48

  Her hangi birisinin basina geldimi bilmiyorum ama ios 7 de telefonla konusurken kulagima temas oldugunda ya handsfree aciliyor yada tus kismina gecip tuslara basilior varmi acaba boyle bir olay basina gelen

  • Ali

   25/09/2013 at 23:15

   Evet bende yasiyorum bu cok sikici bir durum

 192. Emre

  25/09/2013 at 22:49

  İphone 4 kullanan arkadaslarim benden size tawsiye ios 6 dan waz gecmeyin. Herhangi bi sorun yok ama cihaz yawasliyor buda sinir bozuyor..

  • Saffet

   25/09/2013 at 23:06

   İPhone 4üme IOS7 wi-fi üzerinden yükledim, işlemci zayıf kaldığı için olacak hafif ksma dışında hiç bir sorunum yok, millet neyi yanlış yapıyor anlamıyorum. Yok androide benzemiş yok rezaletmiş VAVEYLA kıyamet gibi. bazı kolaylıklar getirilmiş, IOS yine AYNİ IOS

 193. Sefa

  25/09/2013 at 22:52

  10 aydır itukeybiz gibi bi uygulama ile tanıştığım için kendimi resmen huzurlu hissediyorum 🙂 emekler için sonsuz teşekkürler. Birde insanımızın çoğunun okuma ile ilgili sıkıntısını teyit etmiş oldum. Herşeyin cewabı en ince ayrıntısına kadar hazırlanıp yayımlanmış ama kolaya kaçmak çok kolay olduğu için hep aynı sorular farklı farklı başlıkların altında yorumlanıyor. Allah sabır ve kolaylık versin Mustafa bey. 5 kullanıyorum güncellemeden yana bir şikayetim yok görsel güzel, yeterince kullanışlı ve yeni kolaylıklar olması gerektiği gibi.

 194. Kemal

  25/09/2013 at 22:53

  İlkdefa bir yorum yazıyorum yeni çıkan iOS 7 bence cok kötü olmuş önceki iPhone larda olan farklılık iOS 7 de yok iPhone unun farklı bir ara yüzü vardı şirket sahibi olunce tasarım cok basitlesmis yani yeni iPhone alacaktım vazgeçtim

 195. Yiğit

  25/09/2013 at 23:17

  iOS 7 ile birlikte kamera özelliklerinin çoğalmasıyla fotoğraflar üzerinde değişiklik yapmak daha da ön planda sanıyorum, ancak bununla birlikte photo stream olayının saçma bir tarafını farkettim ilk defa; yerleşik fotoğraflar uygulamasının iOS 7 ile gelen efektlerinden kullandığım fotoğraflar photo stream’e oradan da bilgisayarımdaki iphoto uygulamasına orijinal halleriyle yani üzerinde oynama yapılmadan önceki halleriyle yükleniyorlar.. bu çok saçma bir durum değil mi? yoksa başka bir yöntemi var da ben mi bilmiyorum?

 196. Ahmet

  25/09/2013 at 23:17

  Bu kadar yaygara koparmaya gerek yok. Yıllardır aynı olan arayüzün biraz değişmesi gerekiyordu ve bence süper olmasa bile fena olmayan bir şekilde gerçekleştirilmiş. Ama ben iphone5’te bile bazı kasılmalar görüyorum. Özellikle bazı oyunlarda çok belli oluyor. Buna çözüm bulurlarsa arayüze alışmak zor olmayacaktır…

 197. Deepblue

  25/09/2013 at 23:59

  Arkadaşlar blki farkettiniz ama güzel yanlarından bir kaç bişey söylemek istiorum ios7 ile ilgli. Saat çaları ertelediğimizde gerte doğru tekrar zamanını sayması bnm bayıldğm bir nokta sayaçı kullandığımızdada kilitli ekranda geriye doğru sayıyor bnlar bnm bayıldğım şeyler.

 198. Nurettin

  26/09/2013 at 00:28

  İTunese gıremıyorum telefondan hıcbır sekılde nedennı ogrene bılırmıyım MUSTAFA BEY

  • Mustafa Tan

   26/09/2013 at 00:29

   Yukarıdaki yazıda paylaştığımız DNS ayarınızı değiştirmeyi denediniz mi ?

 199. Ramazan 06

  26/09/2013 at 00:39

  Arkadaşlar gelen çağrıyı meşgule attıktan sonra kayıp çağrı görünmüyor ayrıca takvimde hatırlatma yaparken tel yan çevirince hatırlatma ekleme çıkmıyor ve son olarak hürriyet app uygulaması açıkken çağrı geldi tel saçmaladı

 200. Burak

  26/09/2013 at 00:52

  İOS 7 yüklediğimde ilk açtiğimda telefonu karşi tarafa ses az gidiyor sonradan düzeleyor ama çok sorun yaşiyorum karşi taraf sesimi alamiyor nasil bir yol izlemem gerekir tşkler

 201. Brk

  26/09/2013 at 00:55

  Ben yükleme yaptiktan sonra ses problemi oldu 4s kullaniyorum ses karşi tarafa geç gidiyor ilk açtiğimda duymuyorlar sonradan düzeliyor tlf da bir şey var yoksa yazilimdan mi ne yapmam lazim tşkler

  • Anonim

   26/09/2013 at 06:34

   Bendede aynısı oluyor kullandığımız operatörden olabilir belki

 202. İbrahim Atabay

  26/09/2013 at 01:54

  Mustafa hocam sizi takip ediyorum bilgilerinizden cok sey ögrendik konularla hic alakası yok bende sizinle paylasayım dedim haddime degil. Herhangi bir mesajın icine girdiğimizde mesela gelen veya giden mesajların saatlarini detaylı olarak yazmıyordu ama söyle bisey farkettim o sayfa üzerinde ekranın sagından soluna ekranı cektigimizde her mesajın detaylı saatini gösteriyor lüzumsuz bi bilgi ios 7 ile ilgili ne bileyim paylasayım istedim 🙂

  • Sefa

   26/09/2013 at 02:43

   Bence guzel olmus iphone guzel yapan benim acimdan bu ufak ayrintilar ayni zamanda soldan saga kaydirinca sil gelmiyo tam tersi olmus bunun nedenj artik sayfayi geri almamiz kolaylasmi soldan saga cekmemiz yeterli olmus

  • Anonim

   26/09/2013 at 23:31

   bence güzel bir bilgi paylaşmışsın fark etmemiştim tşk ederim

 203. İsmail

  26/09/2013 at 02:39

  İos 6.1.3 e geri donmenin yolunu acsinlar yoksa malesef samsung kullanmak zorunda kalicam..lutfen

  • Kdr

   26/09/2013 at 19:50

   Sen samsunga gecersen kesın apple batar artık

   • Neyse ne

    26/09/2013 at 23:34

    Ya Appel batmaz tabiiki ama bazen İnsan Yeniliklerle mutlu olamiyor, eski aliskanliklarini ariyor. Ben de Cok begenmedim , bilgisayar ekrani gibi olmuś, mesajlar rahat silinmiyor kilit ekrani aśagidan yukari Cok rahat calismiyor

 204. TRTKorkut

  26/09/2013 at 04:02

  Merhaba hocam paylaşımlarını severek takip ediyor mümkün oldugunca sürekli okumaya çalışıyorum Benim sorum şu; iphone 5 ime dün ios7 yükledim ama daha önce ios 6 da açık kalan programları menü tuşuna çift tıklayarak sonra üzerine uzun basarak kapatabiliyorduk ios 7 de bunu yapamıyorum tlf kapatıp açtım yine de arka planda calışmaya devam ediyor gözüküyor. 2. sorunumsa şu; yan sanayi kablo ile iphone 5 im sorunsuz şarj oluyordu ios 7 yükledikten sonra aynı kablo ile ne adaptöründen nede bilg.e bagladıgımda şarj olmuyor ve şu hatayı veriyor (Bu kablo veya aksesuar onaylı değil İphone ile güvenilir bir şekilde çalışmayabilir) ne yapıcaz??

  • Honour

   26/09/2013 at 09:10

   Orta tusa cift tikladiktan sonra kapatmak istediginiz ekrani yukariya atin kapanacaktir. İphone 5 konnektorunda chip oldugundan yazilim ile yan sanayi urunleri kabul etmiyor. Ama internette bunu nasil kandirabileceginize istaneden yazilar var bir arastirin isterseniz. Yazilar ne kadar dogru ve guvenli bilmiyorum yalniz.

   • TRTKorkut

    26/09/2013 at 09:16

    çok tşk ederim

 205. Erdem

  26/09/2013 at 04:42

  Ìos7. Berbat sürüm samsuga devam apple de bokunu cikardi

 206. Levent

  26/09/2013 at 05:54

  İos 7 kurduktan sonra bir sorun çikti gelen aramalarda eskiden meşgule atabiliyorduk ama şuan arama geldiğinde bazen çikiyor bazen çikmiyor.Çıkmadiğinda tabikide üst tuşu çift tıklıyoruz fakat yeterli olmuyor

  • berna

   26/09/2013 at 12:15

   aynı problem bende de var ve meşgule atamadığımdan susturmak zorunda kalıyorum ve aramanın bitmesini bekliyorum.ve dediğiniz gibi neden gelen bazı aramalarda çözebilmiş değilim!!

   • Neyse ne

    26/09/2013 at 23:37

    Fakat istedigin kiśiye Arama engeli guzel bir özellik

    • By_AqUaRiUs_HiDo

     27/09/2013 at 00:32

     Telefon bekleme modunda ise cevapla veya sustur seçeneği var.
     Telefonla bişeyler yaparken arandığınızda ise cevapla ve reddet seçenekleri çıkıyor.bu bir hata.bunun düzeltilmesi gerekiyor…

  • Engin

   26/09/2013 at 14:31

   Telefon açık uygulamalarda dolaşırken arama gelirse reddet tuşu ekranda çıkıyor ama maglesef telefon kapaliyken reddet tuşu çıkmıyor eski usul açma kapama tuşundan reddediyoruz.en elzem sorunlardan biri bu ayrıca reddettiğiniz çağrıyı eskiden telefonu açmadan saga kaydirarak arayabiliyorduk ama şimdi reddettiğimiz cagri ekrana düşmüyor aramak icin telefonu acmak lazım ;(

   • Neyse ne

    26/09/2013 at 23:38

    Fakat istedigin kiśiye Arama engeli yapabilme guzel bir özellik

 207. Bülent

  26/09/2013 at 06:35

  Hala zil sesi süresi 40 saniye. Herhangi bir müzik dosyası zil sesi yapılamıyor. Gif swf dosyaları desteklenmiyor.

 208. Orkan

  26/09/2013 at 07:11

  Ios 6 da kulaktan müziki başlatabiliyorduk. Şimdi önce uygulamayı açtıktan sonra kulaklıktaki düğmeler çalışıyor. Ios 6 ya Numara engellemeyi ilave edip yayınlasalar bence daha iyi olurdu.

 209. Yasel

  26/09/2013 at 07:19

  Görselliği de berbat fonksiyonları da. Çakma Samsung mini olmuş telefonlarımız. Kaporta ıphone ama!!! Uygulamalar kilitlenip kapanıyor. Bir gün çalışıyor diğer gün kilitleyip kapatıyor tam bir android oldu!!!

 210. Volkan taşcı

  26/09/2013 at 07:43

  Bende iOS 6 dönmek istiyorum nasıl döne bilirim yardımcı olsanız.

 211. Gamz

  26/09/2013 at 08:13

  Lanet ettim i phone’a. O kadar yavaşladaki telefon. Herşey için neredeyse 5-6 dakika bekliyorum. Az kaldı duvardan duvara vurmama. Apple iyi bozdu zorla samsunga yönlendiriyo insanları!

 212. Kadir

  26/09/2013 at 09:14

  Merhaba.. birşey soracaktım cevap verebilecek arkadaslara simdiden tesekkür ediyorum..

  ben ios7 kurulu daha cıktıgı dakikada baslattım fakat saat cok gec oldu yüklemeyince bende wifi kapattım durdu yani indirme sabah kalktıgımda devam ettirdim kaldıgı yerden..ve güncellendi kuruldu ve şu an ios 7 kullanıyorum..
  bu güncelleme yaparken yarıda kesmem bi sorun olmusmudur sizce ? yada bu durumlarda genelde sorun oluyor mu ? benim gördügüm sorun yada anlamadıgım alttan üste dogru çekilen denetim merkezi yani control center da muzik iconları calısmıyor play e basıyorum algılamıyorum muzik calardan actıgım zamanda ileri geri iconları da calısmıyorum. betalarda calısıyordu ama simdi calısmıyor.. bu sorunla karsılasan arkadas var mı baska ..

  cihazım iPhone 5

  • Anonim

   26/09/2013 at 12:10

   Bende 4 var eskiden tus kilidi varken iki tıklayıp müzik açıyorduk ben de açamıyorum şu an ve telefon kasıyor bende de aynı sey oldu baglantı gitti yüklerken ve gercekten berbat bi güncelleme ( bence ) üstelik geri dönüsü de yok

   • Engin

    26/09/2013 at 14:35

    Telefonu açmadan home tuşu üstünden ekranda elinizi yukarı doğru kaydırın kısayol menüsünü açın müzik player ve daha bir cok kısayol tuşu göreceksiniz

    • Kadir

     26/09/2013 at 16:26

     Hocam onları biliyoruz siz soruyu anlamamıssınız.. o kısayollar arasında muzik playır butonları var ya hani play e bastıgımda çalışmıyor muzik açmıorum muzik dinlerken bile pause veya ileri geri sarma calısmıyor.

  • Ozay

   26/09/2013 at 18:16

   Play tusuna 2 sn basili tutarak deneyin

 213. Utku Ç

  26/09/2013 at 10:02

  Merhaba Ben 4S Kullanicisiyim Ve Son İOS 7 Guncellemesini Begendigimi Soylemek İstedim Sadece Biraz İsinma Problemi Yasiyor Telefon.

 214. Serdar

  26/09/2013 at 10:02

  Mustafa abi hata düzeltme yazılımı ne zaman çıkar sence tarih olarak bi tahminin var mı?

 215. Utku Ç

  26/09/2013 at 10:04

  Yurt Disinda ABD’den 5 S Almayi Dusunuyorum Sim Kilitsiz Fiyati Nedir

 216. Esra

  26/09/2013 at 10:21

  Merhaba, iphone 5 imde sorunsuz yukledim. Muhtesem izellikleri, kisayollari cok begendim ve kullanmaya baslafim Ancak; ciddi kilitlenme sorunlari var, ozellikle mail programimda …

 217. şebnem

  26/09/2013 at 10:48

  arkadaslar ben ios7 yi daha yüklemedim tşkler uyarılarınız için yüklemeyide düşünmüyorum

  • LAROZ

   26/09/2013 at 14:37

   7 YÜKLEYENLERİN (BENİM GİBİLERİN) İÇİNİ YAKMAK İÇİN DEDIN DIMI BUNU 🙂

 218. Aykut

  26/09/2013 at 12:11

  Bende 4 var eskiden tus kilidi varken iki tıklayıp müzik açıyorduk ben de açamıyorum şu an ve telefon kasıyor bende de aynı sey oldu baglantı gitti yüklerken ve gercekten berbat bi güncelleme ( bence ) üstelik geri dönüsü de yok

  • LAROZ

   26/09/2013 at 14:38

   ÇOĞU KİŞİ AYNI ŞEYI SÖYLEMİŞ BENDE DENİYİM DEDIM.SORUNSUZ ÇALIŞIYOR AMA IKI TIKDA DEĞİL BİR KERE BASIYORUM MÜZİK ÇALMAYA BAŞLIYOR.

  • Reza

   26/09/2013 at 14:39

   😀

 219. ESENGÜL

  26/09/2013 at 12:17

  merhaba,

  Itunesa bağlı ike güncelemem esnasında EKRANA ITUNES VE KABLO EKRANI ÇIKTI DONDU KALDI HİÇBİR ŞEY ALGILAMIYOR. KAPATTIM AÇTIM RECORVER ETTİM AMA AYNI EKRANDA TAKILI KALDI NE YAPMAK GEREKİYOR

 220. Burak Kalenderoglu

  26/09/2013 at 12:25

  İmessage’yi kullanamıyorum. mesajlar kısmında İmessage’yi etkinleştir yaptığımda apple kimliğimi giriyorum fakat karşıma “lütfen ağ bağlantınızı denetleyin ve yeniden deneyin” diye bir msj geliyor. wifi haricinde hicresel olarakd da deneme yaptım

 221. osman kara

  26/09/2013 at 12:28

  Iphone 5 e IOS 7 yükledim. Konuşurken hat kesiliyor (turkcell). Başkalarına da oluyor mu acaba??

 222. Mirzal ÇETİNKAYA

  26/09/2013 at 12:40

  Bu ne lan başlarım bunun sürümüne iğrenç olmuş bunun ne işe yaradığını bi söle telefon telefonluktan çıktı geri dönmüyormu bu işlem

 223. Volkan taşcı

  26/09/2013 at 13:45

  Ya arkadaşlar ses kısıklığı yaşayan varmı cebimde bile zor duyuluyor servisemi gönderecem güncellemeden sonra bu hale geldi ne yapmam gerek yardımcı olsanız.

  • Mesut

   27/09/2013 at 00:40

   Aynı problemi bende yaşıyorum cihaz arızadan değişim oldu yeni cihaz verdiler acaba cihazda mı sorun var diye servise gitmeyi düşünüyordum. Hoparlör ses seviyesi müzik dinlerken normal fakat gelen aramalarda yolda yürürken duymak imkansız.

 224. Fatma benli

  26/09/2013 at 14:49

  Mustafa bey, ben 4s kullaniyirum.guncellemeden sonra appstore sozlesme sonunda kabul et cikmiyor. Eposta gonder ifadesi de onaylamiyor. Esim 4 kullaniyor o yapabildi.appstore a hic giremiyorum. Simdiden tesekkurler

  • Anonim

   26/09/2013 at 20:55

   Mustafa bey, ben 4s kullaniyorum.guncellemeden sonra appstore sozlesme sonunda kabul et cikmiyor. Eposta gonder ifadesi de onaylamiyor.appstore a hic giremiyorum. Simdiden tesekkurler

 225. Birol Denkten

  26/09/2013 at 15:05

  Ben zil seslerinde sıkıntı yaşıyorum. Öncekş sürümde zil seslerim mükemmel derecede duyuluyordu. Şimdi ise cebinde çalan telefonu duyamıyorum. Sürüm güncellemesinden sonra bu sorunla karşılaştım ve çözemiyorum. Yardımlarınızı beklerim.

  • volkan kayışcı

   26/09/2013 at 21:03

   ıphone 5 son güncelleme yapıldıktanra zil ve çalma sesleri kısıldı kaldı duymuyorum duyan varmı

 226. sila

  26/09/2013 at 15:13

  Arkadaslar ben ipad 2 kullaniyorum guncelleme yaptiktan sonra app storeda guncelleme yapamiyorum veya uygulama indiremiyorum lutfen yardiim

 227. FZU

  26/09/2013 at 15:28

  Ben iTunes Store bağlanamıyorum nedenini bilen var mı acaba ama app Store bağlanabiliyorum cevap verirseniz sevinirim

  • Kadir

   26/09/2013 at 16:28

   bağlanamazsın yeni sürümü indirmen lazım ios 7 ile itunnes 11.1 olması lazım onu yüklemediysen eğer sorun burdan dır o güncelleme de ios7 ile gelmişti.. eğer yüklediysen sorunu bilmiyorum

 228. Ufuk

  26/09/2013 at 15:44

  Denemek için ios7 yi ipadime yükledim. İphone 5e yüklemeyi düşünmüyorum. İos7 de beğendiğim sadece multitasking ve yeni duvar kağıtları oldu. Özellikle görsellik,fiyasko olmuş. Bu kadar özensiz renk ve singeler chazın kötü görünmesine yol açıyor. Acilen güncelleme gerekiyor. Steve jjobs yaşasaydı herhalde ios 7 nin bu halde çıkmasına müsadw etmezdi.

 229. Ufuk

  26/09/2013 at 16:39

  ayrıca ios 7 nin renk ve görünümü uygulama mağazası ve itunes un görünümüyle uyumsuz.

 230. Ferhat

  26/09/2013 at 16:47

  Merhaba,

  çok şükür şimdilik bir sorun yok bende…(İ4S)

  Umarım sizlerin sorunlarını da en kısa zamanda hallederler…

 231. berna

  26/09/2013 at 17:15

  ben yanlışlıkla yazılım güncellemeye bastım arkadaşlar fakat wifi bağlantısı yok diye güncellemedim ama ayarların üstünde sürekli 1 yaziyor güncelle yaziyor ben bunu nasıl kaldırabilirim ios 7ye geçmekte istemiyorum yardımcı olur musunuz lütfen :((

  • Anonim

   26/09/2013 at 17:37

   Tlf nu bilgisayarın varsa iTunes üzerinden geri yükle yapman lazım.

   • Anonim

    26/09/2013 at 17:39

    başka bir yolu yokmu peki

    • Anonim

     26/09/2013 at 17:42

     Sanırım yok.

     • Anonim

      26/09/2013 at 17:45

      onu denedim ama ben olmadı ya zaten şuan güncellemedim ama güncelle yazısını görmek istemiyorum ayarların üstünde 1 yaziyor ve ayarlar genel yazılım güncellemedede 1 yazıyor açılmıyor bile

 232. Haydaaaaaaaa

  26/09/2013 at 17:31

  Burada okuduğum birçok sorun bende de vardı. (4S) genel>sıfırla>tüm ayarlı sıfırla yaptım. Bütün sorunlar ortadan kalktı. Deneyebilirsiniz. Hiçbir bilgi silinmiyor nasılsa. Herşey tıkır tıkır çalışıyor artık.

  • Anonim

   26/09/2013 at 17:41

   Fotoğraflar rehber gibi şeylerde silinmiyormu uglulamalar falan?

   • Anonim

    26/09/2013 at 17:43

    Hiçbirşey silinmiyor. Sadece wifi şifre ve ayarlarınız. Onlarda yeniden girilebilir kısa sürede

   • Haydaaaaaaaa

    26/09/2013 at 17:44

    Hiçbirşey silinmiyor. Sadece wifi şifre ve ayarlarınız. Onlarda yeniden girilebilir kısa sürede

    • Anonim

     26/09/2013 at 17:46

     ya zaten şuan güncellemedim ama güncelle yazısını görmek istemiyorum ayarların üstünde 1 yaziyor ve ayarlar genel yazılım güncellemedede 1 yazıyor açılmıyor bile
     baska bi yolu yok mu

 233. Anonim

  26/09/2013 at 17:51

  mms mesajlarım gitmiyor neden olabilir

 234. Owuth

  26/09/2013 at 18:42

  Yazıklar olsun bu programa zil sesleri bile kısıldı sesi daha az çıkıyor

 235. Mdr

  26/09/2013 at 19:53

  Merhaba ben 4s kullanıyorum. Hocamızın da anlattığı şekilde acele etmeden itunes ile güncellememi yaptım ve hiç bir sorun yaşamadım. Bence kullanım rahatlığı olarak daha iyi olmuş yeni sürüm. Güncelleme yapmayan arkadaşlara çekinmeden yapmalarını öneririm ama hocamızın güncelleme yazısını muhakkak okuyun ve öyle yapın. Çok az sarjın daha çabuk tükenmesi dışında hiçbir sorun yok.

 236. Mustafa Tan

  26/09/2013 at 20:25

 237. Ünal

  26/09/2013 at 20:28

  IOS 7 yi yükledikten sonra FaceTime çalışmıyor. Apple kimliği veya parolanın yanlış olabileceğini söylüyor, fakat böyle bir duru yok. Apple Store dan yeni uygulamaları ve güncelleştirmeleri aynı Apple kimliği ve parola ile yüklüyorum. Bu arada ipad3 üm de var onda sorun. Olmadı. Acaba sorun ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim. Ünal

 238. sibel

  26/09/2013 at 20:38

  çok acil bilgi ve yardım rica ederim!!!!!!
  4s kullanıyorum ios 7 yükledim ve yüklediğimden beri klavyem donuk çalışmıyor hiçbir yerde yazı yazamıyorum mesaj da face te whats up ta notlarda klavye ile ilgili hiçbir şey çalışmıyor ne olur düzelmesi için gerekli olan şey nedir yardım rica ederim telefonumu kullanamıyorum klavyem çalışmıyor…

 239. Serkan uslu

  26/09/2013 at 20:47

  İphone 5 e ios 7 yükledikten sonra fotoğraflara bakarken ekran donuyor hiçbir işlem yapmıyor bu sorunu ios7 yüklediğim günden beri 3-4 kez yaptı.

 240. Mahmut. Topal

  26/09/2013 at 20:50

  Bu programı. Yükledikten. Sonra. Telefon. Rehberim silindi

 241. Emre

  26/09/2013 at 21:21

  Merhaba mustafa bey emeyinize sağlık radio programında ios 7 için güncelleme yapıcağız demiştiniz bunun belli bir tarihi varmı acaba şimdiden teşşekkürler

 242. Emre

  26/09/2013 at 21:21

  Merhaba mustafa bey emeyinize sağlık radio programında ios 7 için güncelleme yapıcağız demiştiniz bunun belli bir tarihi varmı acaba şimdiden teşşekkürler.

 243. Resat

  26/09/2013 at 23:44

  Merhabalar , ios 7 yi yukledikten sonra twitter uygulamasinda bir sorun oldu timeline da takip ettiklerimin hepsini tweetleri cikmiyor bazilari cikiyor belli kisilerinki cikmiyor profiline girince gozukuyor.sorun sadece bendemi birde cozum tavsiyeleriniz nelerdir.(sifirlamayi felan denedim olmadi)

 244. isra

  27/09/2013 at 00:15

  Merhaba
  Yeni sürüm ile ilgili tek bir mühim sorunum var; mail uygulamasına iki ayrı hesap ekli, gmail hedabımı kaldırdığımda bu dorun düzeliyor ama gmaili eklediğimde bir maili silemiyorum. Arşiv seçeneği çıkıyor. Ayarlardan “kendime gizli kopya” seçeneğini kapatsam da açsam da sorun düzelmiyor. Var mı dizin bildiğiniz bir çözüm? Acaba gmail hesabı içinden mi bir ayar gerektirdi bu sürüm?

 245. Ergin

  27/09/2013 at 02:04

  Ios.7 yi sorunsuz yükledim ve iki gün kullandım. Bugün birdenbire sorunlar başladı. İphone4 cihazım 2-3 dakikada bir sürekli resetlenip baştan başlıyor, şarj olmuyor. 7.0.2 güncellemesini yüklemeye çalışıyorum ama hata veriyor. Bu mesajı ipadden yazmaktayım, güncellemeyi bu cihazda da yaptım, sorun yok. Telefon için ne yapabilirim? Teşekkürler.

 246. merkay

  27/09/2013 at 09:20

  Merhaba mustafa bey ios 7 yükledikten sonra ipad ile wi-fi üzerinden internete bağlanamıyorum. Ama 3g üzerinden sorun olmuyor. Ve ağ ayarlarını sıfırladım ipadı ayarları sıfırladım ama bağlanamıyorum. Bana yardımcı olur musunuz ?

 247. tuncer

  27/09/2013 at 10:16

  5.1.1 yuklu ipad 3 e ios 7 kurmak istiyorum. Ayarlardan girdigimde guncelleme olup olmadigi denetleniyor diyor kaliyor. yeni guncellemeyi bulamiyor. internet baglantimda yada dns ayarlarinda problem yok bunu yasayan ve cozum bulan varmi acaba ?

 248. tuncer

  27/09/2013 at 10:22

  5.1.1 yüklü ipad 3 e ios 7 kurmak istiyorum. Ayarlardan girdigimde guncelleme olup olmadigi denetleniyor diyor kaliyor. yeni guncellemeyi bulamiyor. internet baglantimda yada dns ayarlarinda problem yok bunu yasayan ve cozum bulan varmi acaba ?

 249. Uğur görür

  27/09/2013 at 11:13

  iOS 7 den önceki sürümlerde toplu SMS gönderme anında kişileri ekleme yaptığımızda hangi harfte hangi kişide kaldı ise oradan devam ederdi. Şu anki yeni güncelleme ile birlikde bunu yapamıyoruz. Şöyle izah edeyim mesela c harfi ile rehberde kayıtlı olanlara mesaj atarken ekle dediğimizde tekrar a harfine geri dönüyo oradan c harfine gelip kişiyi ekliyoruz.herseferinde aynı şeyi yapıyoruz ve bu çok zor bi hal alıyo bununla alakalı cevabınızı bekliyorum

 250. Mehmet K.

  27/09/2013 at 11:32

  Yüklediğim ilk günden beri dünyam yıkıldı. Bana göre değişiklikler iphone imajına zarar verdi. Artık andorid gibi sıradan ve ucuz bir görünümü olmuş.
  Eski kaliteli ve ağır görünümünden eser yok. Renk seçimleri menu detayları ikonlar hepsi hepsi çok ucuz duruyor.
  Umarım en kısa zamanda düzelir. Yoksa…………..

 251. CananB

  27/09/2013 at 11:56

  Ipad a ios7 yükledikten sonra uygulamalarıma giremiyorum sürekli anasayfaya atıyor.uygulamaya girdiyse de bir süre sonra tekrar ana sayfaya atıyor .
  İos7.2 güncellemesini yapmaya bile çekiniyorum yaparsam faydası olur mu acaba?

  • CananB

   27/09/2013 at 20:45

   İos7.2. güncellemesini yaptım sorunum düzelmiş gibi görünüyor bilginize…

   • Md

    29/09/2013 at 03:26

    Bende hala düzelmedi anasayfaya atıyor ve kasıyor ipad4

 252. Ufuk

  27/09/2013 at 13:51

  Merhaba,ben 4 kullanıyorum 7.0.2 güncellemesini az önce yükledim ama sorunum çözülmedi,klavyeyi hiçbir uygulamada kullanamıyorum,bu bana çok ciddi zaman kaybettiriyor,aynısını 3G zamanında da yaşamıştım bu sürümler yayınlanmadan önce androidler de test ediliyor sanırım,nasıl olur da bu sorunların yaşanma olasına rağmen bu sürümleri yayınlıyorlar!Bu durumun Apple’ın satış politikası doğrultusunda olduğuna eminim en kısa zamanda çözüm üretilmezse bu son Apple ürünüm olacak.Tek kelime ile rezalet!

  • Anonim

   27/09/2013 at 21:26

   Ayni sorunu bende yasiyorum klavyem kullanilmaz durumda sifreyi bile giremiyorum

 253. Ufuk

  27/09/2013 at 13:54

  En azından ios 6 ya dönebilme opsiyonu açık olsaydı.

 254. Emrah

  27/09/2013 at 14:52

  Merhaba hocam . Ben 5 kullanıcısıyım ios 7 ye geçmeden önce cihazımın kamerasında hiçbir sorun yoktu ama ios 7 yi yükledikten sonra arka kameram çalışmamaya başladı siyah gösteriyor ama ön çalışıyor . İos 7.0.2 yi yükledim yine düzelmedi . Ne yapmam gerekiyor bir fikriniz var mı ?

  • mustafa

   30/09/2013 at 09:29

   iphone 5 kullanıyorum ios 7 yi yükledim, menü görüntüsü gerçekten berbat, adi bir telefon gibi. internete giriş yavaşladı. Bazı internetten girilen oyunlarımda ciddi sorun var(crazy tribes), oyuna giremiyorum,sistem hesabımı tanımıyor, o kadar emek verdim kaç aydır, yazıklar olsun..

 255. Anonim

  27/09/2013 at 15:09

  Allah belasını versin bunların şacmlıktan başka bişi deil

 256. Oksit

  27/09/2013 at 15:28

  Ios 6 istiuoruzzzzzzzzzzzz

 257. mert

  27/09/2013 at 15:39

  ios 7 yi yükledikten sonra toplu mesaj gönderemez oldum bana yardım lütfen

 258. Hayal Kırıklığı

  27/09/2013 at 15:56

  Beyler ios7 yi 5s te yeni kullanılmaya başlanan 64 lük işlemciye göre ayarlamışlar. Çünkü O cihazda açık programları kapatan ayrı program var . Dolayısıyla 5 ve daha önceki cihazlar ofsaytta kaldı. Herhalde yeni güncellemede bunu düzeltirler. Şarjın erken bitmesinin sebebi arkada uygulamalar açık kalıyor

  • Anonim

   27/09/2013 at 17:49

   Home tusuna cift tikla uygulamalari elinle yukari dogru sur kapaniyor

   • Hakan

    27/09/2013 at 20:11

    Teşekkürler kardeşim dediğin gibi arka planda çalışanlar gidiyor saolasın

 259. Anonim

  27/09/2013 at 16:54

  Kasıyor. Telefon donuyor

 260. memet

  27/09/2013 at 17:17

  hocam iOS 7 ve 7.02 yüklemesinden sonra beni arayanlara telefon otomatik meşgul atıyor ben hissetmiyorum tesadüf baktığımda cevapsız görüyorum. çözüm ne olabilir

  • Ali

   28/09/2013 at 00:16

   Rahatsız etme modu açık

   • Anonim

    29/09/2013 at 16:28

    Muhtemelen uyku modundadır.kontrol edin bence

 261. mustafa yıldırım

  27/09/2013 at 18:17

  mustafa bey iphone 5 sahibiyim.ios 7 yükledikten sonra itunes store açılmıyor .sizin aklınıza gelen bir çözüm varmı.bu sorun ipad 2 imdede var.ilginize şimdiden teşekkürler

 262. Ercan

  27/09/2013 at 18:31

  Cihazım 4s öncelikle ara yüz geçişlerinde hafif titremeler oluyor aynı şey klavye de oluyor. Şarz süresi öncekine göre 1 saat fark etti. Anlamıyorum birçok kişi memnun ya yazmaya üşeniyorlar yada ticari kaygı var. İp4s yeni ip olarak güncelleme yaptım fakat olmadı. Hiç ummuyordum ama Apple iyi bi kazık atmış oldu. Şerefsizler,,,

 263. Kemal

  27/09/2013 at 20:10

  iOS 6 yo istiyoruz

 264. Can bamyacioglu

  27/09/2013 at 20:53

  İphone 5 kullanicisiyim ios 7 ile sorunsuz calisiyorken son ios 7.02 yi yukleyince operatorum olan turkcell e baglanamiyorum

 265. Caner

  27/09/2013 at 21:24

  İos 7 den sonra. Whatsapp face gibi uygulamalarda foto paylaşımı yapamıyorum. Ayarlar\gizlilik\fotoğraflar’ı açtığımda uygulamaları göstermiyor. Bilgisi yada başına gelen warmı ?

  • özcan

   30/09/2013 at 15:19

   ayarlar,Gizlilik – fotoğraflardan whatsapp ikonu aç düzelir.

   • Ezgi

    03/10/2013 at 22:26

    DuZelmedii malesef :((

 266. Erol

  27/09/2013 at 22:03

  İphone 4 e yanlışlıkla iPad i 7.0.2 ye güncellerken iOS 7 yüklemek zorunda kaldım,eşzamanlama mı ne boksa o oldu heralde,2gb hafızaya indirdi iOS 7 i bende yükledim.çok ciddi söylüyorum iOS 6 dan daha hızlı ve daha kullanışlı.eşimin 4 ü ile birçok uygulama ve safaride karşılaştırdım.benim hafıza 2 gb eşimin 5 gb kullanımda.telefonunuza her naneyi yükleyip sonra benim 4 çok kasıyo diye milleti burada yanıltmayın.iphone 4 ü olanlar gönül rahatlığıyla yükleyin ios7 yi

 267. Foe

  27/09/2013 at 22:34

  Sarj ile alakalı buyuk sorun var duzelmesi lazım 4s benim

 268. Navvblue

  27/09/2013 at 22:46

  iOS 7 gayet duzgun calisiyor ancak iPhone’un dahili sozlugunu kullanilamiyor. 🙁

  Kelimeyi sectikten sonra cikan Cut-Copy-Paste-DEFINE seceneklerinden DEFINE’i tiklayinca o kelimenin anlamlarini gosteren Apple’in dahili sozlugu sayesinde baska sozluk uygulamasina gerek kalmadan kelimelerin anlamlarina bakabiliyordum. Ama guncelleme ile birlikte DEFINE tusuna basinca, KELİME BULUNAMADİ (No Definition Found) hatasi veriyor. Benden baska ayni sorunu yasayan var mi?

  Umarim bu hata da en kisa zamanda duzeltilir.

  • Yasemin

   29/09/2013 at 01:31

   Bende de aynı sorun var keske yüklemeseydim 7yi çok pişmanım.:(

 269. Husnu Emre

  27/09/2013 at 23:27

  Merhaba,
  Cogu zaman arka plandaki asiri beyazlik rahatsiz edici. Notlar cok kotu olmus ornegin. Ozellestirememek daha da kotu 🙁 bunun disinda performans sorunu yok iphone 5 ile

 270. Ali Aydoğdu

  28/09/2013 at 00:14

  İphone 4s kullanıyorum ios 7de bildirimler kısmında hava durumu gözükmüyor ne yapabilirim

 271. Ramiz

  28/09/2013 at 00:38

  Belliki herkeDe farklı bi sorun var bende kısayol mp calar calışmıyo reset atınca calışıyo uun sure sonra tuş kilidi yapınca mp3 kontrol edemiyoom başka bi sıkıntı yom bende

 272. Anonim

  28/09/2013 at 00:45

  İphone 5 Kullanıcısıyım İOS 7 yi Yukledıkten sonra sesin ios 6 ya gore daha az cıktıgını fark ettım problemle ilgili yardımcı olabılcek bılgıye sahıp olan varmı?

 273. Devin

  28/09/2013 at 01:12

  Dun ios 7 yukledim ama app store’dan uygulama indirirken apple id ile giris yapiyorum ve ‘itunes store kosullari ve sartlari degisti’ yazisi cikiyor sartlari kabul edecegim fakat kabul et butonu yok send by email butonu var ama ona da tiklanmiyor ne yapmam gerekli yardim ederseniz sevinirim

 274. Devin

  28/09/2013 at 01:14

  Bu arada tlfnum iphone 5

 275. İdris

  28/09/2013 at 01:25

  Bu nedir ya telefonumun pil ömrü 2 günden 1 güne düştü + 1500 liralık telefon 200 liralık çin malı telefonmuş gibi bir menüye bir görüntüye düştü ios 6 nın gözünü seveyim sırf bu yüzden telefonumu satıp samsung htc yada baska bir marka alacam lanet olsun ya….

 276. Ferit

  28/09/2013 at 04:19

  You tube giremiyorum safariden gıcık oldum. Telefon kasılıyor

 277. Akif

  28/09/2013 at 07:44

  Benim telefon iphone 4 direk cepten güncellendim hiç bilgisayarla uğraşmadım.allaha şükür sorunsuz ve muhteşem çalişiyor hiç bi kazılma ve yavaşlama yok bataryayıda birazdaha ileştirdi kanaatindeyim.

 278. Free

  28/09/2013 at 13:10

  iOS 7 de hava durumuna şehir ekliyorum ama eklediğim şehirleri silemiyorum kaldıramıyorum

 279. Devrim kemal

  28/09/2013 at 13:55

  Akif, sen hayatinda hic iphone kullanmamissin demekki.

 280. Mücait bey

  28/09/2013 at 14:03

  Yav arkadasim ios7 de klasore sınırsız dosya koyabilme özelligi yapiyosun peki klasoru acarken neden ekrani küçültüyosun? 9tane uygulama var. Eskiden daha iyiydi 12 tane bir sayfada gozukuyodu. Smdi isterse 100tane dosya koy ne fayda. Yaziklar olsun okadar pismanimki.

 281. Timur Özinanç

  28/09/2013 at 14:08

  Arkadaşlar, 29Eylül pazar saat 13:00de taksim meydaninda toplaniyoruz. İos6yi geri istiyoruz başlıği altinda. Bilginize.

 282. Anti Akif

  28/09/2013 at 14:12

  Akifcim sen nokia’ya devam canim..

 283. İsmail

  28/09/2013 at 19:44

  4s e ios 7 yukledim lakin bazen ekran genisliyor ve simgeler ekrana sigmiyor ve kullanilamiyor telefonu komple kapatip acinca duzeliyor

 284. Muhy

  28/09/2013 at 21:13

  Sesli yada sessiz ortamlarda voice control kendi kendine devreye girip arama yapmaya çalışıyor bazende arıyor, aradın niye konuşmuyosun gibi geri dönüşler oluyor bu sesli arama derdinden nasıl kurtulabilirim kapatabilirim (iphone 4 kullanıcısıyım)

 285. Oktay

  28/09/2013 at 21:25

  iOS 7 yüklemesini yaptığım evimdeki modemden bağlandığımda hiç bir video açılmıyor Youtube dahil, çözüm bulamıyorum

 286. Cihan

  28/09/2013 at 23:14

  Merhabalar, bir problem daha tespit ettim sarj olmasi bittigi zaman eskiden fisten cikarin isareti gibi bisey cikiyordu artik oda yok.

 287. Anonim

  29/09/2013 at 00:15

  Denetim merkezinde AirDrop yok. Mustafa bey ne yapacağız.

 288. CEVDET ERBAŞ

  29/09/2013 at 00:54

  Fotoğraf çekerken kamera ayarını değiştirdim tekrar geri değiştiremiyorum bu nasıl iş anlamadım bu iOS 7 nin var ya

 289. Ertürk

  29/09/2013 at 07:19

  IOS 7’yi ilk gün yükledim. Bir sorunla karşılaştım diyemem. İlk zamanlar görüntüyü biraz garipsedim; ama alıştım ve sevdim. Bir şeyi bekliyordum: Meajların altına “kes, taşı, tümünü seç” gibi menüler konulmalıydı. Daha fonksiyonlu kullanım için.

 290. Ertürk

  29/09/2013 at 07:22

  Bir de görüntü parlaklığı yazılar çevresinde bazen rahatsız edici oluyor. Bunu da dile getireyim, belki bir çözüm üretilir …

 291. İsmail

  29/09/2013 at 08:52

  iOS 7 den önce en az 20-24 saat güden şarjım 10-12 saate düştü eğer bu is en kısa sürede duzeltecek sürüm gelmezse tum arkadaşlarına iPhone aldıran şiddetle tavsiye eden ben daha iPhone falan almam da kullanmamda duzelsede pek kullanacağımı sanmıyorum SAMSUNG a geçiş yapacagım sanırım her sürüm yenilenirken bu sıkıntılar nedir ya hayrına is mı yapılıyor sanki. Kervan yolda duzulurmus iOS sürümleri değil adam gibi yapılmadan neden yayınlanır bunlar anlamıyorum telefonu atıp kirasim var yaaaaa

 292. Muhammed TAYFUR

  29/09/2013 at 11:23

  İphone 4 kullanıyorum iOS 7 yükledikten sonra cihazımda kasılmalar var bu sorunu nasıl çözebilirim

  • Z@fer

   29/09/2013 at 16:02

   Arkadaslar you tube de videolu anlatimi var ios 7 den eski surume nasil gecildigi isterseniz deneyin

 293. Anonim

  29/09/2013 at 11:56

  I phone 4 umu satacagim maalesef bu ios 7 yusunden Baska care kalmadi. Yerine htc one almayi dusunuyorum. Bazi arkadaslar bekle diyor yeni surumlerde kasilmalari duzeltirler diyorlar ancak bu saatten sonra bana inandirici gelmiyor.

 294. Anonim

  29/09/2013 at 14:16

  Ios 6 istiyoruz bu ne ya iphonem japon helmise benzio

 295. Emre

  29/09/2013 at 18:55

  Tereddütle ios7 yükledim çünkü çok fazla problem okudum. Ama telefonu sifirlayarak kurdum ve kasma, pil problemi, klavye takılması gibi sorunlarım olmadı. Telefonum iphone4 16 gb. Problem yaşayanlara tavsiyemdir.

 296. Cem

  29/09/2013 at 19:48

  Selam iOS 7 yüklendim gayet guzel çalışıyor tek sorun ana ekrandakı beyaz renk rahatsız edıcı bırde ana ekrandakı menüler cok buyuk görünüyor ufaltmak mümkün mu

 297. ozlem

  29/09/2013 at 21:07

  4s kullaniyorum. Ekranim kilitliyken duvar kagidim bulanik. Bu sorunu kimse yasamadi herhalde bahseden olmamis. Cozumu ne olabilir ?

 298. Fahri

  29/09/2013 at 21:44

  Iphone 5 e 7 yükledim ama.
  Denetim merkezinde AirDrop yok. Mustafa bey ne yapacağız.lütfen yardım

 299. owuth

  29/09/2013 at 22:39

  öncelikle ios 7 iphone 5 kullanıyorum ..eksiler ..

  1 – sesi iphone5 ios 6 ya göre daha az çıkıyor.
  2 – BAzı menülerde yazılar kayarken titreme oluyor.
  3 – Ekran geç açılıyor..

  1 ve 2 . maddeler çok önemli applein mutlaka bu konu ile ilgili yama çıkarması lazım..

  Aynı sorunları yaşayanlar varsa sizde paylaşın lütfen !!

 300. Kürşat

  29/09/2013 at 23:39

  Ekranın beyaz olması ve yazım klevyanın cok basit ve ince çizgi olması ha varlıgı yoklugu belli deyil bu ne ya 5 kullanıcısıyım düzelsin yada 6 ya geçelim pma müsade bu bir kısıtlama deyilmi buna mecbur etmeyin ya

 301. Suar

  30/09/2013 at 00:30

  İpone 4S kullanıcısıyım. Kontrol merkezinde play ve pause tuşları çalışmıyor. Neden olabilir?

 302. Kayahan

  30/09/2013 at 00:45

  iOS 7.0.2 güncel.Ben aradığımda veya biri aradığında beni 10 saniye sonra karşı taraftan ses gidiyo veya benden ses gidiyo… Ve aşırı şarjım gidiyo İnternet’e bağlı olduğumda veya olmadığımda her türlü şarjım bitiyo… Günde 3 kere şarja taktığım oluyo. iPhone 4s kullanıyorum. Ne yapmam gerek yardımcı olursanız çok sevinirim ???

 303. onurkahyaoglu

  30/09/2013 at 00:49

  Selamlar,

  ios7 güncellemesini çıktığı gün iPad Mini ye yükledim ve bugüne kadar herhangi bir sorun ile karşılaşmadım ancak bugün sabahtan buyana cihazım kendi kendine kapanıp açılmaya başladı, bunun üzerine ios7.0.2 güncellmesinide belki sorunumu çözer umuduyla yükledim ancak sorun devam ediyor. Benzer sorun yaşayanlar oldumu veya bu soruna bir çözüm öneriniz varmıdır?

 304. Rs

  30/09/2013 at 02:53

  Ipad 4
  7 ve 7.0.2 her ikisinde yarim saniye kadar takilma sorunu var bazi applar kendi kendine kapaniyor, SIK SIK appstore baglanti sorunu yasiyorum. Bazi oyunlarda bircok sorun olusuyor. Ufak gibi gozuksede ozellikke yazarken klavyenin yarim aniye kadar kasmasi cok rahatsiz edici sinir edici, ilk defa kullanan biri olsam bir halta yaramaz der satar veya cocuk oyuncagi yapardim o derece sinir bozuyo.

 305. Mahmut

  30/09/2013 at 03:24

  Arkadaşlar iOS 7 çok kasıyor iOS 6 ya dönüş varmıki ne yapıp ne edip dönmem lazım yardım edin telefon aşırı kasıyor.

  • Anonim

   02/10/2013 at 15:00

   Ah bi donebilsek

 306. Anonim

  30/09/2013 at 04:36

  iOS 6xxx geri yükleme imkanı versinler. iOS 7 leri alıp tepe tepe kullansınlar. Adi Apple sahtekar tekelciler.

  • ekrem uzun

   04/10/2013 at 11:25

   kesinlikle katılıyorum

 307. Tansel

  30/09/2013 at 09:06

  toplu mesaj atmak nerdeyse işkence oldu ekleme yaparken son eklediğin harf dizimi yerine en başa dönüyor

 308. Abidin ÇAVUŞOĞLU

  30/09/2013 at 12:27

  Mustafa Bey Merhaba;

  İOS 7 yüklemesi sonrası neredeyse hiç sıkıntı yaşamadığım gibi herhangi bir kasma da olmadı. Ancak şöyle bir sıkıntıyı bir kaç gündür yaşıyorum acaba çözümü nedir ? Linkte ki fotoğrafta da görebileceğiniz üzere Instagram ve Facebook güncellemeleri bu şekilde takılıp kaldı bir kaç gündür. App Store den gidip güncellemeyi de iptal edemiyorum zira App Storede Güncellemeler kısmıda bomboş ekranda takılıp kalmış durumda ? Bu sorunu nasıl çözebiliriz. Uygulamaları silip yüklemek istediğimde X e basıp sil diyorum ancak silmiyor.

  http://img196.imageshack.us/img196/9010/xj8m.jpg

  http://img96.imageshack.us/img96/569/qiwb.jpg

  Bir diğer konuda Takvim ile ilgili. İos 7 den önce takvimi haftalık olarak görebiliyor iken şimdi gün gün görüyoruz. Haftalık görüntüye çevirmek mümkün mü ?

 309. HÜSEYİN ÇİFTÇİ

  30/09/2013 at 15:44

  İOS7 YÜKLEDİKDEN SONRA TELEFONUMDAKİ TİTREŞİM GİTTİ NE YAPMAM GEREKİYOR

  • onderak

   05/10/2013 at 14:01

   bende yasadim bu sorunu, nasil cozdunuz acaba, acil pls?

 310. Berkan

  30/09/2013 at 17:27

  4s kullanıyorum ios 7 yüklediğimden beri telefonumda ciddi anlamda donmalar oluyor. İos 6ya dönebilmem mümkünmüdür

  • ekrem uzun

   04/10/2013 at 11:27

   aaaah ah keşke öyle bi imkan olsada dönsek

 311. Zeki

  30/09/2013 at 21:41

  Merhaba şuanda 7.0.2 sürümü var pıhone 4 kullanıyorum ve rehberde isim kaydememiyorum çünkü adı sahasına dokununca klavye gelmiyor bunun sebebi ne olabilir acaba?

 312. Yasel

  30/09/2013 at 23:09

  I phone verdik biz bu paraya bu çakma telefona değil. Apple geriye dönüşe izin vermeli, kaldırmıyor telefon sürekli donuyor. Kabul etsin, olmamış!!! Müşterilerini kaybedeceksin bir bir!!!!

 313. Uhpu

  30/09/2013 at 23:35

  Mustafa Bey merhaba
  4s kullanıyorum, major bi sorunum yok ama ios6 da cok kullandığım bazı özellikler maalesef artık yok
  Bunlardan biri safaride bişeyi görsel olarak arattigimda fotolar arasında kaydırma ile geçiş yapabiliyordum ama bu mümkün değil, bi fotoya tiklayinca hemen o siteye giriyor.
  Bu da telefonun tüm pratikligini götürüyor
  Yine alarm da sıkıntılı. Alarm artık ekrana dokununca erteliyor, bu da Sabah uyku sersemi alarmı istemsizce ertelemene hatta kapanmasına neden oluyor
  Son olarak bu yeni minimalist tasarım telefonun tüm pratikligini ve kollanimini ortadan kaldirmakta ve android yazılımlarına ck benzemekte

 314. Anonim

  01/10/2013 at 01:23

  Olmaz büyle

 315. Ali

  01/10/2013 at 08:04

  Suan 6.1.3 ten yaziyorum.7den geri dondum.shs kaydim vardi.youtube de videosu var.ireb ve ifaith programlari ile yapiliyor.allah razi olsun yapandan.ben kurtuldum sizde kurtulabilirsiniz shs kaydiniz varsa.

  • Anonim

   02/10/2013 at 00:15

   Hangi model 4s te olurmu shsh kaydım vAr

  • Volkan taşcı

   02/10/2013 at 09:12

   Shs kaydı nedir ve nasıl oluyor yardımcı olsanız tlf 4s.

  • ilyas

   02/10/2013 at 18:19

   bende denedim dün gece sıfırladım bi ümitle geri dönerim diye ama malesef ki 3194 hatası verdi hep jailbreak kullanmadığım için olmadı

 316. halil

  01/10/2013 at 10:54

  ophone 4 kullanıcısıyım. ıos 7.0 02 güncellemesini bende araştırmadan yapanlardan biriyim. aslına bakarsanız zerre kadar beğenmedim. telefonunu oldukça aktif kullanan biriyim. ıos 7 den önceki son versiyonda hiçbir sıkıntım yoktu. bataryamda oldukça iyi gidiyordu. şimdi ise
  neredeyse bütün özellikler kapalı olmasına rağmen beklemede bile şarz muaazzam derecede kısaldı kabaca (yüzde 50 oranında)
  bana göre gereksiz gördüğüm bir çok özellik konmuş ama çok gereksiz.
  klavyeyi hiç beğenmedim.
  en enömli sorunlarımdan biride telefonun kullanım hızı oldukça yavaşlaması. aramada bile geç tepki veriyor telefonum.
  ÇOK PİŞMANIM ÇOOOKK

  • ilyas

   02/10/2013 at 18:21

   klavyede hangi rakama,hangi harfe bastıgın belli değill

  • Anonim

   02/10/2013 at 20:43

   bende iphone 4 var ios 7 yükledim mesaj yazarken yada aramalarda sorun yaşamıyorum sadece biraz yavaşladı tel.. yinede pişman oldum 1 aya kadar ios 6 ya dönüş olabilicekmiş diye duydum inşallah doğrudur

 317. ENSAR

  01/10/2013 at 11:47

  İOS 7 SÜRÜMÜ İLE BİRLİKTE ARAYAN KİŞİYİ REDDET CEVAPLA MENÜSÜ KAYBOLDU. SORUN YAŞANIYOR NE YAPILABİLİR

  • Anonim

   04/10/2013 at 21:26

   Açma tuşuna 2 kere basınca red ediyor

 318. İlknur

  01/10/2013 at 11:55

  Selam
  Ben iOS 7.0 ı (iPhone 5) güncelledikten sonra telefon kendiliğinden kapanıp açıklaya ekrarn gelmemeye başladı. servise götürdüm sorun hala devam ediyor. sizce neden olabilir?

 319. Anonim

  01/10/2013 at 13:47

  Allah aşkına nedir bu ızdırap arkadaş berbat birşey olmuş bu yazılım. Telefonumun şahsiyeti kayboldu!!

 320. olgun öztürk

  01/10/2013 at 15:41

  IPHONE 4S kullanıcısıyım İOS7 yi yükledikten sonra cihazım wi fi açmamaya başladı yani ilgili ekrana geldiğimde seçeneğe dokunuyorum ancak aktif olmuyor hiçbir uyarı vermiyor

  • alibardakci

   15/10/2013 at 02:59

   Aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum. Bluetooth da çalışmıyor.

 321. Spider

  01/10/2013 at 16:04

  iOS 7 için iTurkeybiz uygulaması güncellenecek mi?

 322. Dolfin

  01/10/2013 at 16:21

  İphone 5im var ios 7 güncellemesinden sonra cepte itunes storeu açamıyorum denemediğim yol kalmadı sayfa bomboş bir tek altta müzik film tonlar var ama sayfa boş ne yapmalıyım cep bilgisayarda itunesla senkronize oluyor onda bir problem yok sorun cepte sayfa yok bilgilendirirseniz çok sevinirim teşekkürler

 323. emre

  01/10/2013 at 16:56

  iphone 4s kullanıyorum cok severek aldım ios 6 da mükemmeldi 7 yi bgenmedim şikayetim ve sorumm müzik çalarda yatay olarak cevirdigimde ekran görüntüsü gidiyo ama müzik calıyoo nedenn şimdiden teşekkürler

 324. Eren

  01/10/2013 at 22:05

  İphone 5 kullanıcısıyım ciddi oranda sarjım gidiyor bunun için bi çözüm bulunacak mı ?
  Nefret ettim ios 7’den

 325. İsimsiz

  01/10/2013 at 23:40

  İOS7 den ciddi anlamda nefret ettim 6 da hiç bir sorunum yoktu ama 7 yükledikten sonra buradaki herkes gibi telefonum kafayı yedi.
  Sarjım dayanmıyor ‘Hücresel Veri’ seçeneğini açtığım anda su gibi gidiyor sarjı çok geç doluyor.
  Donuyor, ben yazdıktan sonra geliyor yazılar tamamiyle sıkıntı oldu bu bana oyun bile oynanmıyor kasmaktan yardımcı olun artık düzeltin bu tip sorunları gerçekten berbat bir şey olmuş bu!

 326. missholmes

  02/10/2013 at 01:55

  4s kullanıyorum ios 7yi yükledim telefonda rehber vs aynen var ama fotoğraf ve videolarım yok sadece fotoğrafları yedekten telefona atma şansım var mı ? teşekkürler

 327. ismail

  02/10/2013 at 08:56

  ios 7 yükledikren sonra titreşim kayboldu ne yapabilirim tşklr

 328. serkan

  02/10/2013 at 09:24

  Ipad-2 IOS 7 yeni sürülümünü güncelledikten sonar birdaha açılmadı. İtunes te hala ipad geri yükleniyor yazıyor. Recovery mode da çalışıyor. Bu işlem nekadar sürecek dünden beri sürüyor. Yoksa birdaha İpad im çalışmayacak mı?

 329. sevim

  02/10/2013 at 18:49

  mrb.iphone 4s kullaniyorym.internetim cok yavasladi ios den sonra.tlf operTorunden kullaniyorim interneti iosden once hicbir sorun olmazdi rahatlikla 1 saatlil videolari bile izlenirdi.Fakat simdi 1 dakikalik videoyu zorla aciyo ve donuyor.ne yapabilirim.?

 330. ilkay kuru

  02/10/2013 at 18:53

  Mustafa Bey merhaba;

  telefonuma ios 7 yi kurduktan sonra kilikli ekranda iken önce bir bip sesi çıkarıp sonra ekranda kendi kendine gri fon üstünde apple işareti çıkıp 2-3 sn kalıyor. ben bir müdahale etmeden kendi duvar kağıdıma geri dönüyor. bu konuda bir bilginiz yada tecrübeniz var mıdır acaba? düzletmek için restore mu atmam lazım, yoksa yeni güncellemeyi mi beklemeliyim? şimdiden çok teşekkürler.

 331. Tolga

  02/10/2013 at 21:02

  İyi aksamlar suan app storede bir sorunmu var ucretsiz olan urunleri indiremiyorum iphone 5 telefonum bu konuyla ilgili bir bilgi varmi?

 332. Mehtap

  02/10/2013 at 21:24

  Cevap lütfen

 333. emrah

  02/10/2013 at 22:53

  5 kullanıyorum ios 7 yükledim kamera çalışmamaya başladıne yapmam lazım

 334. Kayra

  02/10/2013 at 23:22

  Ben iphone 4S umda artık uygulama indireniyorum. iTunes koşullarını kabul etmemi söylüyor ama kabul et butonu yok lütfen yardım edin.

 335. Bnr

  03/10/2013 at 00:34

  İps 7 Tam bir hayal kırıklığı iphone karizması gittii sesimizi nerden kime nasıl duyurabiliriz !!!!

 336. Anonim

  03/10/2013 at 13:27

  Merhaba ios 6’da görsellerden birine tıklayınca hepsini yan yana kaydırarak büyük olarak görüyordum ama ios 7 ile her birini teker teker büyütmem gerekiyor bir çözümü var mı?

 337. ahmet

  03/10/2013 at 20:06

  kardeşim yeni versiyon yükledim hiç bir şarj olmuyor ve sıkıntı çıkarıyor tavsiyem hiç kimse ipohone almasın

 338. PelinNaz

  03/10/2013 at 21:08

  Arkadaşlar hemen hemen çoğunuzun sorunu geçici ve çözümlenir gibi, halinize şükredin. Benim iphone 4s, ios7 yüklediğim günden bu yana telefon kapalı ve hiç bir şekilde açamıyorum, yanıt vermiyor. İphone’u icaat eden amcanın ardından okuduğum gibi kendi telefonuma da bir fatiha okuyup üzerine soğuk içecek gibi görünüyor, bizim 2.100 Lira çöpe gitti sanırım..

  • Ali Özpayı

   03/10/2013 at 23:51

   aynı sorun bende de var şuan ama benim 5 neden böle bişe oldu hala anlamış degilim :/

 339. Ezgi

  03/10/2013 at 22:23

  Lanet ios7 !!! Instagramdan fotograflarima ulasip sectigim an instagram kitleniyorr bu problemi yasayan var mi acaba yaa??

 340. Merveee

  03/10/2013 at 23:08

  ios 7. ile sınanmak bu olsa gerek ki ıphone5 var ama tek bir kelimeyı yarım saatte yazıo harikasın tşkler ios7

 341. Önemli!!!!!!

  03/10/2013 at 23:11

  . cihazı iphone 5 , ios 7 ye güncelledi lakin kilit ekranındaki duvar kagıdı görünmüyor . bulanık görünüyor daha dogrusu , hani bi bildirim geldiginde ekran bulanıklaşıyor ya , ya da müzik dinlerken ekran bulanık oluyor ya , onun da öyle. ama ne bildirim var ne müzik açık . arka planda çalışan brşeyde yok neye baktıysam yapamadm. bi bilginiz var mı acaba ?

 342. Ali Özpayı

  03/10/2013 at 23:48

  öncelikle iyi akşamlar.. ACİL… ÖNEMLİ… İOS 7.0.2 yi güncellemesi geldi telefon üzerinde güncelledim ve 10 dk sonra ekran karardı ve itunes işareti cıktı.. pc den deniyorum ama cevap alamıyorum iphone 5 kullanıcıyım. şimiden teşekkür ederim yardımınız için..

 343. Emir

  03/10/2013 at 23:58

  iOS 7 den sonra hoparlörden bir tanesi çalışmamaya başladı , tus kilidi tusu çalışmıyor cidden kafayı yicem ya

  • Mustafa Tan

   04/10/2013 at 00:29

   Cihazınızın alt kısmında zaten bir adet hoparlör var. Diğeri mikrofon. Bu durum tüm iPhone modellerinde bu şekilde ve iOS ile hiç bir ilgisi yok.

 344. Aytaç

  04/10/2013 at 09:43

  Merhaba.İos 7 yi telefonuma yükledikten sonra alarm’da erteleme sorunu çıktı.Alarm çalarken ertele diyorum fakat bana dakika seçtirmiyor.Ve alarm bir daha çalmıyor.Böyle bir sorun yaşayan var mı yoksa bana özel bir sorun mu?

  Telefonum İphone 5

 345. Anonim

  04/10/2013 at 10:51

  Lütfen güncelleme yapın artık bu nasıl birşey ekran bulanık 2.500 ₺ verdik telefon birşeye benzemiyor şarj dayanmıyor

 346. korkut

  04/10/2013 at 11:42

  Allah belasını versin İOS 7 nin telefonum çin malına benzedi.. ya İOS 6 ya geri döndürün yada İOS 8 i düzgün ve bir an önce yapın

 347. Baris

  04/10/2013 at 20:06

  Mustafa bey bir sorum olack lutfen karsilik verin ios 7.1 de bu yasananlar ordadan kalkacakmi veya apple bir sureligine ios 6 ya fonusu serbes brakackmi ? İph4 kullanicisiyim telefonu guncelledikten sora braktim 3310 kullaniyorum o derece yani ??

 348. mehmet

  04/10/2013 at 21:58

  arkadaşlar bende de iphone4 aldım 3 ay önce ve yeni güncelleme yaptım bu ios7 yi hiç beğenmedim acayıp şekilde mesjlarda kasma var ve bazen bi anda ekran kapanıyo voice acılıyo ekranı aç kamerayı ac bu gibi şeyler söylüyo bu ios7 yazılımından mıdır bana yardımcı olabilirmisiniz

 349. fatih

  05/10/2013 at 00:27

  arkadaşlar ios 7.0.2 yukledim ve arama gelince red et tuşu gözükmüyor ve facebook a bağlanıyorum resimleri tam ekran yerine yakın gösteriyo resmi tam boyutuyla göremiyorum acil yardımcı olursanız sevinirim????????????

  • Baris

   05/10/2013 at 14:20

   Ayni olaylar bndedboluuo ios 7.1 de duzeleck

  • Baris

   05/10/2013 at 14:21

   Ayni olaylar bnde boluuo ios 7.1 de duzeleck

 350. İbrahim

  05/10/2013 at 01:17

  Sesli video kaydı yapabiliyorum. Normal telefon görüşmelerimi yapabiliyorum. Hands free açınca ses karşıya gitmiyor.

  Birde ön kamerayı seçince kilitleniyor.
  Ip 5 iOS 7.0.2
  Sıfırlayıp tekrar yüklesem düzelir mi?
  Yardım lütfen.

 351. Sonat Bayraktar

  05/10/2013 at 06:01

  Ya ios 7 de yukar dan inen deck de twitter bolumu yok tweet atmak icin twitter programini mi kullanmam gerekiyor yardimci olabilirmisiniz … Bu konu hakkinda bir baslik varsa ve yonlendirirseniz de ayrica mutlu olurum .. İyi calismalar

 352. Mert

  05/10/2013 at 18:32

  Arkadaslar ios7 yi yükledikten sonra app storeden bişe indiremiyorum yeni sözleşme kurallarını kabul etmeniz gerekiyor die bi yazı cıkıyor tıklayıp sözleşmeyi actıgımda kabul et seceneği cıkmıyor bu yüzden uygulama indiremiyorum app storeden yardımcı olursanız sevinirim

  • Anonim

   06/10/2013 at 16:12

   Aynısını bende yaşıyorum… Cvp buldunuzmu

   • Dilan

    08/10/2013 at 02:19

    Aynisini ben yasiyodum asagi tarafta mustafa beyin yazdigi yolu denedim ve oldu ama bunun icin tablte gerek var ikisini esleyip tablletn yapin bn yaptim oldu tesekkur edermm mustafa bey. (Banka programini anlatan yer)

 353. Nurcan

  05/10/2013 at 23:34

  İos6 ya geri dönmek istiyorum bi an önce en iyi telefon die aldık ama fos çıktı İOS7 sizin olsun çözümü bekliyorum..yardımcı olun bu sürümü bulan kişi…….

  • Anonim

   15/10/2013 at 18:32

   Evet lutfen eskı surumu yuklememıze ızın versınler

   • Anonim

    18/10/2013 at 10:59

    İos6 ya geri dönmek istiyorum,nasıl geri yükleyebilirim

    • Mustafa Tan

     18/10/2013 at 11:01

     Maalesef geri dönemezsiniz.

 354. Anonim

  05/10/2013 at 23:37

  iphone 4 reset atıyo.geri dönüş istiyoruz.yoksa android diyoruz!

  • Anonim

   15/10/2013 at 18:34

   Eskı surumu gerı ıstıyoruz yoksa tum kullanıcılara ıphone nu degıstırtıcem kendım basta olmak uzere,

 355. Anonim

  05/10/2013 at 23:38

  sistemde biçok eksik ve hata var!

 356. abdullah

  06/10/2013 at 13:23

  Merhaba,

  İos beta sürümünü kullanırken bu sabah etkinleştirme hatası ile uyandım. Geri ios 6 ‘ya dönemedim, ios 7 ‘ye yükseltemedim. Telefonda şu an “iphone’unuzun etkinşeltirmesi bir kaç dakika sürebilir.” yazıyor ve ardına ” etkinleştirme sunucusu geçici olarak kullanılamadığı için iphone’unuz etkinleştirilemedi. Etkinleştirmek için itune’a bağlanmayı deneyin yada bir kaç dakika sonra yeniden deneyin. Bu sorun sürerse apple.com/support adresinden Apple destek’e danışın. yazıyor. Ne yapmalıyım?

  • ManusH

   07/10/2013 at 00:18

   Merhaba, aynı sorun bende de var ve bir kaç saattir uğraşıyorum. Bir çıkış yolu bulamadım. Acaba sen halledebildin mi? Yardımcı olursan sevinirim…

  • Hermes

   31/10/2013 at 07:54

   Apple tarafindan dogrulama gerekiyor o yuzden sunucu mesgul hatasi aliyorsunuz. Ara ara tekrar deneyin duzelicektir ama ios7 tavsiye etmem simdilik. Iphone 5 killaniyorum hala eski sürümde telefon ve ios7 hatalari ne zaman duzelirse o zaman degistirmeyi dusunuyor

 357. Ouzhan

  06/10/2013 at 15:23

  İos 7 yükledim ve app store ve siri kayıp şaka gibi

 358. murat

  06/10/2013 at 20:48

  ios 7 yükledim fakat şuanda banka sitelerine giremiyorum hata diyorsilip tekrardan indireyim dedim app store den birsey indiremiyorum indir dediğimde itunes kullanım koşulları ve şartları değişti diyor tamama diyorum koşullar ve şartlar ile apple gizlilik politikası nı ne e postayla gönder aktif nede onaylayabileceğim bir şey var ne yapabilirim?65sayfa gidiyorum fakat sayfa sonunda onayla yada reddet diye bişey yok e posta ile gönder var oda aktif değil ne yapabilirim

  • Mustafa Tan

   06/10/2013 at 20:49

   Bu sorun için aşağıdaki 2 yöntemi deneyebilirsiniz:

   1) Cihazınızdaki Ayarlar -> iTunes Store/App Store menüsünden hesabınıza tıklayıp çıkış yapın. App Store uygulamasını arkaplandan kaldırıp tekrar açın ve yine bir uygulama indirmeyi deneyin.

   2) Üstteki yöntem çare olmaz ise bilgisayarınızdaki iTunes’tan App Store’a girip herhangi bir ücretsiz uygulamayı indirmeyi deneyin. Aynı sözleşme bilgisayarınızda da çıkacak. Bir kere bir yerde kabul ederseniz bir daha başka yerde sormaz.

   • murat

    06/10/2013 at 23:02

    teşekkurler bilgisayardan oldu akbank uygulamasını silip yenıden yukledım ama yıne hata verıyor anlamadım valla ilginç bide bankayı arayayım teşekkur ilginiz için

   • Anonim

    15/10/2013 at 19:43

    Mustafa bey cihazım ıphone 4 ios 7 den 6 ya dönüş mümkünmü

  • Anonim

   10/10/2013 at 12:54

   Kardeşim onlar ayarlardan kaldırılmış olabilir bidaha bak istersen

 359. Umut

  07/10/2013 at 02:57

  Merhaba arkadaşlar menü tuşuna uzun bastıktan sonra açık kalan uygulamaları görüyoduk hala görünür durumdalar fakat üzerine tıklayınca kapatılabiliyorlardı ama şuan öyle değil nasıl kapatabilirim bilen varmı acaba

  • Anonim

   07/10/2013 at 11:28

   Çift basınca ekrana gelen küçülmüş uygulamaları yukarı Çek. O zaman kayboluyor.

  • Türkan

   07/10/2013 at 11:29

   Çift basınca ekrana gelen küçülmüş uygulamaları yukarı Çek. O zaman kayboluyor.

  • Türkan

   07/10/2013 at 11:50

   Küçülmüş öğeleri yukarı Çek.

 360. özlem

  07/10/2013 at 11:58

  telefonumu kapatmıstım ve actıgımda kendı kendıne ıphone 7.02surumu yuklenmeye baslanmıstı telefon acıldıgında ise telefon gıbı dııldı artık bır dokunuşu algılaması abartmıyorum ıkı dakıkayı buluyoır mesaj yazmak işkenceye döndü birini aramak aramayı baslatmam işse yıne dakıkaları buluyor ne yapabılırım bılmıyorum bılen varsa yardımcı olsun

  • irfan

   07/10/2013 at 15:05

   merhaba,

   aynı problem benim tlf dada oldu ve sinirden tlf sıkınca camını çatlattım böyle bir sürümü hangi akla hizmet çıkarmışlar anlam veremiyorum

 361. Mustafa

  07/10/2013 at 13:59

  Merhaba,
  Ben IOS 7 yi yükledikten sonra iTunes ikonu gitti. Bu sorunu nasıl çözebilirim.

 362. yusuf

  07/10/2013 at 20:48

  iphone 3gs kullanıyorum acaba ios 7 yüklenir mi
  cevap verebili misiniz?

  • Mustafa Tan

   07/10/2013 at 20:53

   Hayır yüklenemez.

   • Owuth

    11/10/2013 at 00:25

    ve iyiki yüklenemiyo

 363. Cuma21

  07/10/2013 at 21:50

  Merhaba Mustafa bey siz de iphone5 kullandığınız için soruyorum. 3G full çektiği halde 3G açıkken bazen bana gelen aramalar , bazen de benim aramalarım gerçekleşmiyor. Sonra msj geliyor şu numara sizi aradı diye..3G yi kapatınca düzeliyor ama. Böyle bir sorun yaşıyor musunuz. ( not: ios 7 den önce de aynı sorun vardı)

 364. lolla

  08/10/2013 at 03:00

  Merhabalar,

  IOS 7 yuklemesinin ardindan rehberimdeki cogu kisi gitmis fakat enteresani ben rehberde bulamasam da aradiklarinda kayitli olarak cikiyor. Ne yapmam gerekir?

 365. ısmaıl

  08/10/2013 at 08:02

  ıphone4üme ıos 7.0.2 yi yüklerken telefon birden kapandı ve belirli bir aralıklarla apple simgesi durmadan yanıp sönüyor telefonu açamıyorum bide ben bilgisayardan yüklemedim direkt telefondan ayrlar yazılım gğncellemeden yükledim acaba bir sakıncası varmı lütfen yardımcı olurmusunuz çok mağdur durumdayım acil…!

 366. Mustafa Doğan

  08/10/2013 at 10:14

  7.0.2 versiyonu yaptım. zil seslerim duyulmayacak kadar azaldı. ne yaptıysam artıramıyorum. bazande telefon geliyor, zil çalmıyor. arayanı anlayamıyorum. nasıl düzeltebilirim?

 367. Nebi yücel

  08/10/2013 at 13:09

  Merhaba mustafa bey benim bir sorunum var ios7 yükledikten sonra telefonumda Face Time uygulaması gözükmüyor yani yok ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim mesajınızı bekliyorum.

  • deniz

   10/10/2013 at 23:01

   e abicim onu ayrı bir uygulama olarak aramadan çıkarıp başlı başına bir iletişim zamingosu yapmışlar gerçi çoktaaaaan görmüşündür de ben yine de cevaplııım dedim 😉

 368. Fikret

  08/10/2013 at 14:38

  İos 7 yükledikten sonra şirket meilimi alamaz oldum lütfen bu konuda bana yardımcı olun çok önemli ( ipone 5 ) kullanıyorum. Kendi özel meil alıyorum

 369. Emree

  08/10/2013 at 19:58

  Guncelleme yaptiktan sonra klavye sureklii takiliyor. Mesajlar dahil olmak uzere klavye ekranda surekli gec giris yapiyor. Onceki surume de donemiyorum cok berbat oldu. Lutfen yardim ve yorumunuzu beklerim. İphone4

 370. Murat

  08/10/2013 at 20:46

  iOS 7 telefonumun şarjını mahvetti eskiden bir günden fazla şarj gidiyordu şimdi iki saat bile dayanmıyor… Mustafa bey çözümü var mı acaba rica etsem…

 371. Alper Erkman

  08/10/2013 at 23:29

  Merhaba 4s e 7.0.2 kurduktan sonra bluetooth dan hiçbir cihaza bağlanamaz hale geldim reset leyip herşeyi sıfırdan kurdum sorun aynı

 372. Tugrul

  10/10/2013 at 01:11

  Beni 6 ya geri dondurun kardesim istemiyorum ben bunu yoksa telefonu flan saticam yeter artik

 373. Ömer

  10/10/2013 at 07:32

  Şarja bir çağre lütfen olmaz böyle şey yaaaaaa ne yapmamız gerek böyle güncellememi olur

 374. Ömer

  10/10/2013 at 07:35

  Birilerini ararken takılıp kalıyor sonra kendisi açılıp kapanıyor çaaresi varmı

 375. Zeki kocaerkek

  10/10/2013 at 12:49

  4s telefonuma 7.0.2 proğramı bilgisayardan yedekleme yaparak kurdum fakat proğram bitmesine çok az kala hata oluştu.ekrana şarj kablosunun resmi ok işareti ve daire iiçinde nota işareti çıktı hata no 21 ve 4005 ti sora deneme ve yanılma ille proğram yüklendi nedenini hala anlamış değilim.bilen varsa açıklasın menmun oluruz

 376. ÖMÜR ZORLUBAŞ

  10/10/2013 at 15:16

  6 ya nasıl dönebilirim Allah rizası için biri bir şey desin kırıcam bu tlfnu

 377. tayfun

  11/10/2013 at 15:24

  MRB.APP STOREDEN NE GÜNCELLEŞME YAPABİLİYORUM NE OYUN İNDİREBİLİYORUM :s ÇÖZÜM NEDİR ACABA

  • Anonim

   16/10/2013 at 15:22

   Kardeşim bended aynı sorun mevcut. Çıldırcam yaa :((

  • Ceyhun

   16/10/2013 at 15:22

   Kardeşim bended aynı sorun mevcut. Çıldırcam yaa :((

 378. Gökhan

  12/10/2013 at 18:47

  Selamlar. İOS7 yi yüklemeden önce telefonumda (4s) acık programları kapatabiliyordum. Orta tuşa çift tıklayarak ekran altında acık programlar çıkıyordu üzerine basılı tutuyor sonrada x den programları kapatıyordum. Şimdi beceremiyorum. Bilen varsa yardımcı olurmu, şimdiden tesekkürler

 379. Nurcan

  12/10/2013 at 23:04

  her sürümde aynı hataların olacağını bile bile neden bu sürümleri yapıyorsunuz yapıyorsanız da işinizi tam yapın ki insanlar sürüm değiştirirken pişman olmasınlar.

 380. burak

  13/10/2013 at 00:12

  benim iphone 5imde ios 7 yükledikten sonra app store da indirme yapmak için kullanım koşullarını kabul etmem gerekiyor fakat öyle bir tuş yok bütün sayfalara baktım fakat tuş yok

 381. Berkant

  13/10/2013 at 18:59

  Merhaba mustafa bey ios 7’ye ilk legal çıktığında geçtim iphone 5’im var fakat eşzamanlarken 500mb üstü hiç bişeyi yapamıyorum müzikler dahil çözümü var mı acaba

 382. Burcu

  14/10/2013 at 03:50

  İos 7 den memnun değilim mide bulantısı yapıyor çok sayıda insanla konuştum aynı sorun onlardada var hiçbir şekilde kimse memnun değil bu yazılımdan apple bukadar kötü bir hata yapmamalıydı tüm cihazlar çöpe

 383. Olgar

  14/10/2013 at 09:58

  İos 7 şaka gibi yavaş telefon iptal oldu .
  İphone 5 aldırmak için tezgah bu bence piyasayı hareketlendirecekler akli sıra.:((
  Düzgün çalışan hiç bir şey yok..

 384. Eren

  14/10/2013 at 10:44

  arka plan resmini değiştirirken ipad 3 çok fena kasıyor

 385. anıl

  14/10/2013 at 12:10

  merhabalar iphone 5 aldım şarjı su gibi gidiyo telefonun wifi konum servisleri 3g si falan kapalı uygulamaları bile sildim arkada çalışmasın diye ama standby durumundayken bile azalıyo daha şimdi 100% dü 95 oldu napıcam ya

 386. Erk

  14/10/2013 at 18:44

  MUSTAFA ABİ İNDİRDİGİM HİCBİR UYGULAMAYİ SİLEMİYORUM AYARLARDAN BİLE SİLME İSARTEİ CİKMİYOR ACİL YARDİMMM

 387. Anonim

  14/10/2013 at 22:27

  Ben ıpadime güncelleme yaptıktan sonra yön ayarı yapamadım yan çevirince ekran dönmüyo nasıl düzeltebilirim???

  • Anonim

   14/10/2013 at 22:29

   Aynn yardımmmmm

 388. Engin Kantar

  14/10/2013 at 22:31

  Eşimde de bende de İphone 5 var ve eşimin telefon az evel şarj nedeniyle kapandı . Şarja taıkncada şimdi beyaz ekran açılıyor siyah apple amblemi görünüyor ama cihaz tekrar kapanıp açılıyor .
  uyku ve ana ekran tuşuna bastığımızda itunes e bağlan komutu çıkıyor bağladığımızdada kurtarma konumu açılıyor ve bütün bilgiyi silecek yazısı çıkıyor … tüm numaralar imdaattt

 389. Özkan

  14/10/2013 at 23:07

  Mustafa bey hayırlı aksamalar, benim size küçük bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim. İphone 5 kullanıcısıyım ve benimde pil durumundan şikayetim malumunuz, ben pil seviyesini şarjlı kılıf ile hallediyordum, fakat 7.02 güncellemesinden sonra ekranda çıkan ” bu kablo veya aksesuar onaylı değil ve bu İphone ile güvenilir bir sekilde çalışmayabilir ” diye bir yazı yazıyor Bu durumdan nasıl kurtulabiliriz… Varsa sizin öneriniz veya Apple bu konu hakkında herhangi bir güncelleme veya uğraş içindemidir bilgisi saygılarımla,

 390. Yavuz

  15/10/2013 at 12:57

  İos 7 yi kurduktan sonra toplu mesaj atamıyorum. Hemen hemen herkes bu konudan şikayetçi,bunun bi çözümü varmı? Lütfen yardımcı olurmusunız? Teşekkürler…

 391. iOS 7 yardım !!

  15/10/2013 at 17:05

  Bende iOS 7 yi güncelledikten sonra retrica daki efektlerin renkleri bozuldu ve bir kaç programım doğru düzgün çalışmıyor düzelmesi için ne yapmalıyım ??

 392. Umut

  16/10/2013 at 18:43

  Mustafa Bey selamlar, skype kullanirken mikrofona erismek istiyor dedi, bende yanlislikla Hayır a bastim. Ve sesim karsi tarafa gitmiyor artik. Sildim yeniden yukledim ama nafile, mumkunse yardiminizi rica ediyorum.

  • Mustafa Tan

   16/10/2013 at 19:00

   Ayarlar -> Gizlilik -> Mikrofon menüsünden tekrar izin verin.

   • Umut

    16/10/2013 at 22:53

    Çokkk tesekkurler
    Sevgi ve saygılarımla

 393. Murat

  17/10/2013 at 13:35

  İOS 7.02 guncellemesini yaptiktan sonra birden fazla mesaj gonderdigim zaman, mesaj bolumu kapaniyor ve ana sayfaya donuyor. Boyle bir sorunla karsilasan varmi? Nasil duzeltebilirim? Yardim edebilirmisiniz?
  Tskler.

 394. Devin

  17/10/2013 at 17:17

  Mrb ben turkcellonline işlemler yükledim fakat işlem süreniz doldu kapatıp tekrar açın dio ve ben silip tekrar yükledim bu defada internet erişim vrmio die bir yazı çıkıo bunun için ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz

 395. Nevzat

  18/10/2013 at 10:13

  Ark ıphone 5 kullanıyorum video izlerken ekran gitti lacivert bi hal aldı daha sonra açtığımda ise ekranın alt kısmı titrer gibi sallanıyordu 7.0.2 yükledim şimdi bi problem yok neyden kaynaklanmış olabilir

 396. xdejavu1

  18/10/2013 at 16:24

  iphone 4 kullanıyorum ios 7 güncelledim ve telefonun dokunmatiği resmen iç oldu…zor algılıyo artık

 397. Can

  18/10/2013 at 19:21

  Allah belalarını versin 2 aylık telefonum rezil oldu 3S vardı yavas die 4s aldım ondan beter halde suan telefon boyle bir kasma yok haram zıkkım olsun verdigim para

 398. ysn

  18/10/2013 at 20:07

  iphone tamamen kapandı ve itunes bağlan işareti cıktı ekranda baglanıyorum geri yükleme yapıyorum olmuyor ne halt edecegim şimdi

 399. Gürkan

  18/10/2013 at 21:22

  Merhaba Mustafa Bey. Iphone 5 kullanıcısıyım ve dün başka bi 5 kullanıcısında farkettim ki ios 7 de bildirim merkezi ve denetim merkezi arkadaşta saydam/şeffaf artık ne dersek o şekilde ama bende alt taraf belirgin değik koyu siyah bildirim merkezi gri tonda denetim merkezi. Sonra biraz araştırma yaptım ve ios 7 de hep saydammış ama benimki neden değil ? Güncellemeyi itunes üzerinden kablolu yapmıştım…

  Teşekkürler…

  • Cuma21

   19/10/2013 at 12:05

   Merhaba aynı sorunu ben de yaşadım Ayarlar-Genel- Erişilebilirlik- Konrastı Artır’ı AÇIK ise KAPALI yaparsan düzelir , şeffaflaşır.

   • Gürkan

    21/10/2013 at 19:14

    Çok teşekkür ederim evet düzeldi 😉

 400. Can Soycan

  19/10/2013 at 00:22

  Milleti parasıyla rezil ediyorlar. Telefonlar fazla akıllı olunca bu kadar akıl bi yerden fırtıyor tabi. Arkadaslar temiz bi restore her şeyi çözer. Bi kez yaptınız olmuyorsa bir daha deneyin. Çok fazla anlamıyorsanız bilen birine yaptırın. Üzmeyin kendinizi. Sorun telefonunuzda değil. 7.0.2 de de değil. Sorun kurulumda.

 401. Volkan

  19/10/2013 at 10:58

  Apple a doğrudan şikayet mailleri atabilirmiyiz yoksa apple tüketici mahkemesine vericem böyle rezillik olmaz cihaz garanti kapsamında ama kasılmaktan doğru düzgün öalışamıyor ayrıca haritaya tıkladığımda whats up acıo donuyor saçma sapan şeyler oluyor şarj ı zaten berbat prizin yanında loca kiralıyorum gittiğim yerlerde çözüm için ios 6 ı geri istiyoruz

  • esra

   22/11/2013 at 00:27

   hattı çıkarıp en fazla 1 dk sonra takınız muhtemelen düzelecektir. tabi ıos7 den sonra bu problemle karşılaştıysanız..

 402. Uğur

  19/10/2013 at 22:55

  Açtığım uygulamaları silemiyorum arkadaşlar.nasılsilmem gerekir?

 403. Kokcam

  19/10/2013 at 23:18

  Arkadas bu kadar olmaz guncellememi diyolar buna bu rezillik 3g baglantim tam rezil oldu iyce yavasladi pil desen hemen bitiyo bolunu cilardilar satacam samsung u deniycem 500€ para verdim bide salak gibi bida 500 verip esime de aldim ;( ios 7 imis apple bunlari sarhosken mi yapiyo anlamadimki

 404. İbrahim Karakuş

  20/10/2013 at 11:45

  İOS7 güncellemesinden sonra vifi, buluetooth ve kişisel erişim açılmıyor. Vifi açma tuşu sönük renkli ve açılmıyor

  • Ayla Erhan

   24/10/2013 at 11:42

   aynı wifi sorunu bende de var, herhangi bir çözüm bulabildiniz mi?

   • esra

    22/11/2013 at 00:28

    hattı çıkarıp en fazla 1 dk sonra takınız muhtemelen düzelecektir.

  • KontG

   24/10/2013 at 16:24

   aynı sorun bizde de var ne yapacağız ya deli olduk

  • Anonim

   05/11/2013 at 20:46

   aynen iphone 4s e yükledim.ne evdeki bilgisayarı görüyor ne de ipad i…hiçbirini görmüyor

  • Batu

   22/02/2014 at 09:37

   Aynı sorun bendede var ah ios 6 nerdesin

  • Ahmet

   22/02/2014 at 09:38

   Aynı sorun bendede var ah ios 6 nerdesin

 405. mithat

  20/10/2013 at 19:41

  ı pad ime çocuklar ıos 7 yuklemiş oyunlarım donuk titreyerek oynuyor tam rezalet çocukları hırpaladım bu yüzden ..hareketli sahnler çok ağarlaşmış keşke geri dönebilsek

  • Ceyhun

   28/10/2013 at 15:58

   Aynı sorun bende de var.

 406. Ahmet

  21/10/2013 at 05:53

  Arkadaslar iphone 4 kullanıyorum. iOS 7 yi yükledim berbat bir şey. Telefon cok kasıyor. Tasarım olarak falan iyi tarafları var ama yavaş olduktan sonra hiçbir ise yaramıyor. Cok saçma bir şey olmus inşallah duzeltirler.

  • Anonim

   02/11/2013 at 11:28

   Aynı sorum bendede var lutfen yardım edın cok kotu bır durumda telefon tamamen cokdu

 407. Pneumo

  21/10/2013 at 21:41

  IOS 7 yüklediğimden beri ana ekran bazı zamanlar felaket büyüyor tel kullanılmaz oluyor kapatıp açmadan düzelmiyor ama tabi bunu yapmak çok zor oluyor zira kapama kaydırma işlemi o büyüklükteki ekrandan yapması zor oluyor. Ben bunu 3-4 defa yaşadım. Başka olan var mı bilmiyorum. Ayrıca fotoğrafların duvar kağıdı olarak uyarlaması IOS6 da daha kulaanılabilirdi boyut ayarlaması çok daha iyiydi. Bunda kocaman bişi ile karşılaşıyorsunuz değiştirme şansı da yok. Teşekkürler şimdiden cevaplarınız için.

  • Ah be kardesim

   24/10/2013 at 19:09

   Ah be kardesim iphonu bilmiyosun niye eline aliyosun? Sen muhtemelen 3 parmaginla ekrana cift tikliyosun ondan buyuyor ekranin. Ayarlarda bunu kapatabilirsin nerden dersen ayarlar>genel>erisebilirlik>buyutme bunu kapatirsan hicbir sorun yasamazsin… Bu aslinda cok iyi bir ozellik ekrana 3 parmaginla ayni anda hizlica cift tikladiginda ekran buyuyor ve yine ayni sekilde yaparsan kuculuyor. Ekran buyuk halde gezinmek istersen yine uc parmaginda saga sola kaydirabilirsin. Diger sorununda duvar kagidi. Buna yapicak bisey yok cunku ios7 de hareketli duvar kagidi oldugu icin resimi biraz buyutup duvar kagidi yapiyor ki bunun nedeni telefonu egdiginde 3 boyutlu hissi vermesi. İnsallah yardimci olmusumdur ama bu telefonu ogren ondan snra kullan.

   • banu ergut

    05/11/2013 at 20:47

    biraz terbiyeli cevap vermeyi öğren..ortak mısın apple be sen..

  • Berbattttt

   02/11/2013 at 11:33

   Bende de de aynı dertler var telefon cokmus durumda ne bu yaaa wıfı acılmıyor souk qırı seklınde ekran cok gec acılıyor

 408. denis

  22/10/2013 at 00:30

  telefon kitlenip kalıyor yavaşladı ve yazı yazarkende takılmalar oluyor pil deseniz resmen pili emiyor … ya bunu ben şahsen istemyorum nereye mail atmamız gerekiyor , böyle giderse Samsung a geçiş yapacağım nedir bu rezalet böyle ayrıca görünümde oyuncak telefon gibi oldu ….

 409. Bayram

  22/10/2013 at 09:11

  Berbattttttt!!!

 410. Berbattt

  22/10/2013 at 14:58

  Arkadaş berbattttttt berbatttttt berbatttt yaaaa iiyileştirme yapsınlar Yafa iOS 6 imzalarını geri açsınlarrr rezilliğin daniskası

 411. Gülhan

  22/10/2013 at 16:11

  App Store şifrem bloke oldu fotoğraflar fulu pil ömrü kısaldı 3G ve vifi bağlantısı inanılmaz kastırıyor berbat durumda eskiye dönmek istiyorum olmuyormuş iPhone 5 kullanıyorum ama sorun sorun rezil oldum böyle bir sıkıntının iPhone da olduğuna inanamıyorum sorun yaşatacak uygulama neden kullanıcıya sunulur

 412. kasım

  22/10/2013 at 20:54

  ben 4 kullanıyorum cihazım sanki kapalı gibi oluyor karşıdan arayanlar neden açmıyorsun diyorlar cihazımda hiçbir tepkime olmuyor açma kapama tuşu ve şift tuşuna on saniya kadar basılı tuttuğumda yeniden açılıp düzeliyor fakat farkedene kadar bana kimse ulaşamıyor iphone sıfırladım değişen olmadı ne yapmalıyım bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum

 413. karavanasam

  22/10/2013 at 22:59

  İos7 yüklemesinden sonra iphone4 te biraz yavaşlama takılma problemleri yaşadım sonra yeni iPhone olarak ayarla şeklinde sıfırlayıp tekrar yükledim şuan takılma yok ama safari ve AppStore gibi uygulamalar yok telefonda ?? Tekrar mı kurayım iPhone’u??

 414. Recep Kara

  23/10/2013 at 06:40

  İphone 4 ümün ios 4 shsh kaydı varmış.yüklemeye çalışırken 11 hatası alıyorum.yardmcı olurmusunuz.

 415. Serkan

  23/10/2013 at 08:33

  Bazi sorunlar kismen duzelmis

 416. H.Basri

  23/10/2013 at 12:55

  Nisan 2013 den beri iphone 4s kullanıyorm Agustos sonu Wifi bozuldu Cihaz ABD den gelmişti Garantisi var ama gönderme şansım yok Gerçekten heves edip dişinizden tırnagınızdan artırıp alıyorsunuz hevesiniz kursağınızda kalıyor.Tek kelime ile rezil bir cihaz Yeni cihaz alacaklara Samsung tavsiye ederim kullananlar çok memnun Wifi çözüme kavuşmazsa bende Samsung almaya çalışacagım bu sorunu çözmek için uluslar arası bir yol bilen varsa yazarsa çok sevinirim.Herkese Saygılar

 417. Bilal Şengül

  24/10/2013 at 16:52

  SeLam Allah Belasını Versin iso7 Nin Telefonum Maf oldu iso 5 e gecmek istiyorum Bana Yardımcı OLun Lütfen Nasıl Yapa Bilirim

  • H.Basri

   24/10/2013 at 17:11

   peki sizin Wi-fi çalısıyormu ?

 418. Firat

  25/10/2013 at 12:51

  Sorum konuyla ilgili olmayacak ozur dileyerek soruyorum.Kardesime iphone 5 aldim,suanda kullandigi iphone’u itunestan iptal edip yeni iphone’una aktarma islemini nasil yapiyoruz?sitede olmasi lazim aradim ama bulamadim malesef.

 419. Ünal

  25/10/2013 at 12:56

  Böyle saçma güncelleme olmaz olsun,telefona gelen aramaları cevaplamakta bile güçlük çekiyorum, bazen ekranı kaydırana kadar gelen arama sonlanıyor, bazen konuştuktan sonra konuştuğum kişinin resmi ve görüşme ekranda kalıyor, karşı taraf kapattığında bile bende hat açık oluyor..rezalet

 420. Pingback: iPhone ve iPad için iOS 7.0.3 Yazılım Güncellemesi | ICQTurk Blogu

 421. Rrr

  26/10/2013 at 06:26

  Ya ipadime iOs 7 yükledim şimdi ücretsiz diyen oyuunları indiremiyorum!!!!!

 422. Anonim

  26/10/2013 at 10:44

  iphne 5 sıfırlatım şifreyide unutum kurlum yabamıyorum bilen varsa yartımcı olsun

 423. Serkan

  27/10/2013 at 00:36

  Yanlis basliga yaziyorum biliyorum ama mavericks ne demek? Nedir ozelligi bunun yardimci olursaniz sevinirim?????
  Lutfen cevaplayin :((((

 424. Fatih

  27/10/2013 at 14:54

  iOS 7.0.3 yükledim şarjım %33 lerde olduğu zaman telefon kendi kendine kapanıyor..

 425. Mustafa Tan

  27/10/2013 at 15:36

  iOS 7′de Performans ve Pil Ömrü Artışı için iPuçları başlıklı yeni yazımıza aşağıdaki linkten gözatabilirsiniz:

  http://www.iphoneturkey.com/2013/10/ios-7de-performans-ve-pil-omru-artisi-icin-ipuclari.html

 426. Ebru Çelik

  28/10/2013 at 00:36

  Her seyi denedikten sonra dün akşam bir de bunu deneyeyim diyerek ” asla” yapmıştım

 427. KontG

  28/10/2013 at 11:43

  Arkadaşlar ios 7’ye geçince wifi griye dönmüştü açılmıyordu. Az önce Apple yetkilileriyle görüştüm problemi şu şekilde çözdük;

  1) Ayarlar – Genel – Sıfırla – Tüm Ayarları Sıfırla
  2) Telefon kapanacak ve tekrar açılacak. Uzun sürüyor bu kısım.
  3) Sonra tekrar Ayarlar – Genel – Sıfırla – Ağ ayarlarını sıfırlar
  4) Tekrar baştan başlayacak telefon. Bu sefer kısa sürecek.
  5) Ardından safariden diags://21114 yazıp girin. (bu bana verdikleri bir kod. Siz kendi diags kodunuzu gireceksiniz; bu kod nedir nerden bulunur bilmiyorum)
  6) Ardından Hızlı Sınama’ya tıklıyorsunuz ve wi-fi düzeliyor.

  • Anonim

   30/10/2013 at 13:58

   kardş nasıl görüşme yaptın sen

  • murat kadir

   11/03/2014 at 18:33

   kardeş nerden buldun da nerden nasıl konuma yaptın bi zahmet bizede bilgi ver bizde de aynı sıkıntı var.

 428. Abdurrahman

  01/11/2013 at 22:20

  Selam abi ben iOS 7 yüklediğimden beri tlf çok ağır açılıyor 7.2 yükledim aynı şey 6 daha iyidi bu sorunu nasıl çözerim lütfen yardım edin

 429. habibe

  02/11/2013 at 10:07

  dün gece güncellemeyi başlattım yattım. Sabah kalktığımda telefon off… ne açılıyor ne kapanıyor . üzerinde kablo işareti ı tunes müzik işareti ok var.ne yapacağım.

  • Mustafa Tan

   02/11/2013 at 10:19

   Cihazınızı bilgisayara bağlayın usb kablosu ile. Tabii bilgisayarınızda iTunes kurulu olmalı.

 430. mustafa

  03/11/2013 at 02:58

  slm simdiden tşkler mustafa bey g3 ile ne uygulama indire biliyorum ne de güncelleme yapabiliyorum ios6 iken böyle sorun hiç yasamadım beklemeye alıyor kendini otomatikmen

 431. Bayrak

  03/11/2013 at 12:55

  Dostlar benim sorunum tel rehberi kendini sıfırlıyor 1-3 gün sonra bastan yüklüyor benim bu konuyla slakalı olarak ne yapabilirim. Artık gına geldi ya kıracağım 4s Yada samsung alacagım cevaplarınız için şimdiden tşk ederim

  • Mustafa Tan

   03/11/2013 at 12:56

   Ayarlar -> iCloud menüsündeki Kişiler seçeneği açık mı?

 432. Ali

  03/11/2013 at 14:49

  IOS 7 Berbat. Nereden yükledim pişman oldum ekran görünümü iğrenç. Alıştığımız sistem neden değiştiriliyor anlam veremiyorum. Birde ben tomarla para vererek aldığım bir cihazda satıcı firmanın bu kadar köklü değişiklik yapma hakkı nereden geliyor? Eski melodiler gitti iğrenç bir melodi zil sesim oldu eski standart zil sesi yok. Arama geldiğinde reddet tuşu çıkmıyor eğerki telefonu açmayacaksam kapanana kadar beklemek zorunda kalıyorum daha ilk günden yaşadığım sıkıntılar bunlar daha sonra neler olacak onu da bilmiyorum ben eski sistemi geri istiyorum.

 433. Hakan

  04/11/2013 at 18:23

  İos 7 iphone karizmasını bitirdi.teli satmayı düşünüyorum imzalar açılmazsa

 434. İsmail

  05/11/2013 at 23:33

  İos 7 güncelledikden sonra tlf da şebeke sorunu yasamaya basladım 6 kullanırken böyle bi sorun yoktu yardımcı olursanız sevinirim..

 435. vemansaten

  06/11/2013 at 17:43

  MUSTAFA bey merhaba,ACİLLLLLL YARDIM
  ıphone 5 kullanıyorum ıos 7.03 e ıtunes üzerinden güncelledim ancak 2 sorunla karşılaşıyorum
  1. tlf konuşurken birden hopalör açılıyo ve karşı tarafın sesi duyuluyor yani rezil bir durum
  2. tlf şarjı %13 mesela ama şarja takınca %21 göösteriyor ve onun üzerinden sarj oluyor hangisi doğru anlamadım

  birde annemin rehber kayıtlarında resmi var mesela ben aradığımda arama ekranında resmi görünmüyor buda enteresan
  bu arada tlf 16 gb 2,5 gb boş alan var

 436. Anonim

  07/11/2013 at 21:01

  Ipohone 4 sahibiyim cihaz fiber internrtte wifi ye baglaniyo ama videolari yurutmuyo , neredesin ios 6 :((

 437. Mert Ozcelik

  09/11/2013 at 13:14

  iOS 7’yi ilk yayinladigi gun indirdim. Her sey cok iyi cok guzel ama guncelleme yaptigim gunden itibaren whatsapp’ta yazma cubugu surekli uste kayiyor ve klavye asagida kaliyor. Apple whatsapp icin hic guncelleme cikarmiyor. Bu milyonlarca insan icinden tek ben yasiyor olamam heralde. Sildim yeniden yukledim yine olmadi. Cok sinir bozucu bir durum olmaya basladi artik. Yapabilecegim bir seyler var midit acaba?

 438. Baris

  09/11/2013 at 14:16

  Mustafa bey lutfen yardimci olan 20 defadir yaziyorum cevap alamiyorum siden iphone 4 sahibiyim shy kaydi almadan ios 7 guncledim ios 7.0.3 yuklu suan jb glince ios 6.1.3 geri donme sansimiz varmi yada sizce apple imzalari iphone 4 icin acacakmi ?

  • Mustafa Tan

   09/11/2013 at 16:09

   Maalesef jailbreak konusunda hiç bilgi ve tecrübem yok. Bu yüzden yardımcı olamıyorum.

   • Anonim

    15/11/2013 at 22:53

    Jelybreak iyi değil sürekli kasma yapıyor hatta bazen dokunmatik çalışmıyor ama oluncada tam oluyor hızlanıyor

 439. ufuk demir

  10/11/2013 at 18:57

  ios 7 güncelleştirmesi geldi bilgisayardan güncelleştirme yaptığımda telefondaki tek sorun tuş kilidi devreye sokamıyorum bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

 440. Mert!

  11/11/2013 at 21:26

  Apple neden whatsapp icin hala bir guncelleme cikarmiyor ya! Surekli ekranim kayiyor iOS7 yukledigimden beri!

 441. gökhan

  12/11/2013 at 00:39

  telefonun bütün karizması gitti ekran çin malı telefon gibi görünüyor bar çuval para veriyorsunuz karşınızda cin malı gibi ekran lütfen bunu düzeltin

 442. İbrahim

  15/11/2013 at 22:57

  Ya bir şey soracam ayarlardan yazılım güncelleme yapinca tüm içerikler siliniyormu

 443. Bora

  16/11/2013 at 12:08

  Merhabalar.
  Iphone 5’ime 7.0.4 sürümünü yükledim 15.11.2013 tarihinde.
  İOS 7 geldiğinde şebeke sorunu yaşıyordum telefonum hiç bir yerde şebeke yakalayamıyordu.
  Bu sorun 7.0.3 sürümü yüklediğimde düzelmişti. 3g kapalıyken bile her yerde çekiyordu.
  Malesef 15.11.2013 de 7.0.4 yükledim ve şebeke sorunu yaşıyorum.
  3g açık olmasına rağmen çoğu zaman şebeke aranıyor diyor.
  Ne yapmamı önerizsiniz?

  • esra

   22/11/2013 at 00:31

   hattınızı çıkarıp 1 dk bekletip takınız muhtemelen sorunlarınız hallolacaktır..

 444. Cihan

  21/11/2013 at 17:30

  Benim ıphone 5 im var ve so

 445. Anonim

  22/11/2013 at 16:53

  Merhaba ben bir iPod 4s kullanıcısıyım iOS 7 kullanıyorum ama hiç memnun değilim iOS 6 ya dönmek istiyorum ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olun.

 446. gökhan öztürk

  25/11/2013 at 23:20

  ios 7 den hiç memnun değilim bu kadar saçma sapan bişe olamaz eskisini yüklüycem yükleyemiyorum bir an önce düzeltme yapılmasını istiyorum telefondan soğudum.

 447. Anonim

  26/11/2013 at 16:50

  İPHONE 5 ARKA KAMERA ÇALIŞMIYOR SİYAH BİR EKRAN VAR.ÖN KAMERA KAFASINA GÖRE BİR AÇILIYOR Bİ AÇILMIYOR İOS 7.0.4 GÜNCELLEME YAPTIKTAN SONRA BÖYLE SORUNLA KARŞILAŞTIM.TELEFONUMU AÇIP KAPATSAM BİLE SORUN ÇÖZÜLMEDİ YARDIMCI OLURMUSUNUZ.

  • aynen benimde yardım

   03/12/2013 at 00:54

   hocam aynı sorun bendede var lütfen bir yardım eder misiniz 🙁

  • Anonim

   04/12/2013 at 14:15

   BU YAZIYI YAZDIKTAN SONRA ALDIĞIM YERE GÖTÜRDÜM SERVİSE GÖNDERİLDİ YOK BÖYLE BİRŞEY YA DAHA 4 AY BİLE OLMAMIŞTI İSO YU YENİDEN YÜKLEDİLER YİNE FAYDASI YOK SERVİSE GİTTİ UMARIM DÜZELİR

 448. serkan

  29/11/2013 at 20:35

  iphone 5 te 3g gözükmesine rağmen internete giremiyorum.restore yaptım kartımı micro sim olarak değiştirdim sim kartımı başka bir iphone taktım internete girdi.

 449. cahit

  04/12/2013 at 00:28

  bu ios kaldırmasalar kimse aypon almaz

 450. oğuzhan

  11/03/2014 at 11:33

  10.03.2014 tarihli yazılım güncellemesinden sonra 3, 4 veya 5. sayfada iken home tuşuna basıldığında ana ekrana geçişte takılma yaşamaya başladım, çözümü var mı? (iphone5)

 451. can

  22/03/2014 at 20:13

  merhabalar aktif tango kullanıcısıyım kullanırken bi anda hiçbir fonksiyonunu kullanamaz hale geldim , nedenini bilen varsa yardımcı olursa sevinirim
  lütfen yardımcı olun

 452. aysegul

  07/05/2014 at 00:42

  sorunum şudur ki; telefonum iphone4. bugün güncelleme yapmak için telefonu şarja taktım güncellemeyi başlattım. yarım saat kadar sonra telefonumun ekranında itunes amblemi ve şarj kablosu işareti vardı. itunesa bağladım telefonumun kurtarma modunda olduğu yazıyordu. güncelleştir ve geri yükle secenegıne tıkladım 1,5 saat kadar bitmesini bekledim tam bittiği anda ağ bağlantınız zaman aşımına uğradı hatası verdi. tinyumbrella programıyla da denedim olmuyor. garantiye göndersem 1 aydan önce gelmez diye tahmin ediyorum ne yapmamı önerirsiniz?

 453. Onur

  29/07/2014 at 11:43

  Merhaba,

  Sorun tam olarak ne bilmiyorum. Telefonumla normal konuşmamı yapabiliyorum. Fakat hoparlöre aldığımda karşıdan ses gelmesine rağmen benim sesim karşı tarafa gitmiyor. Bu tam olarak teknik bir arıza mıdır yoksa sistemsel bir problem mi bir anlam veremedim.

  yardımcı olursanız sevinirim.

 454. Serdar

  04/04/2015 at 18:18

  iPhone 4 kullanıyorum. Orj usb kabm yok başka usb kulanıyorum ama itunese bağladığımda görüyor 2-3 sn sonra gömüyor sürekli kopup bağlanıyor. Orj şarj cihazı almak yerine ne yapabilirim