iOS 7 Güncellemesi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Apple 10 Haziran 2013’teki WWDC 2013’ün açılışında canlı yayınladığı bir etkinlikle iOS 7’i tanıttı. Ayrıca yaz boyunca sadece sertifikalı iOS geliştiricilerinin test edebilmesi için beta test sürümleri yayınladı. Biz de yaz boyunca Apple’ın sunduğu bu test sürümlerini kullanarak iOS 7’i tecrübe ettik ve bu tecrübelerimizi “iOS 7 ile Test Sürüşü” başlıklı yazılarımızla paylaştık.

Fakat yine de takipçilerimizden iOS 7 ile ilgili bazı konularda çok spesifik sorular geldiği için sürekli güncellediğimiz aşağıdaki Soru ve Cevapları derledik. Umarım faydalı olur.

iOS 7 ile neler değişiyor ? Çok major değişiklikler var mı?

Nerdeyse tüm arayüzler tamamen değişmiş durumda. Apple iOS 7 ile daha yalın ve düz bir tasarıma geçiş yapmış. Ayrıca genel tasarımın yanında standart uygulamaların da kullanımı değişmiş. Kısaca Apple, iOS 7 ile menülerden kendi uygulamalarının arayüzlerine kadar ciddi bir radikal tasarım değişikliğine gitmiş.

iOS 7 ile yeni eklenenler ve değişenler

Ayrıca daha önce kullanıcıların yok diye şikayet ettiğini numara engelleme, uygulama bazında hücresel veri kullanımı gibi özellikler geliyor. Aşağıdaki Test Sürüşü yazılarımıza gözatarak da iOS 7 ile gelen bir çok özelliğe gözatabilirsiniz.

 Ayrıca http://www.apple.com/tr/ios/ios7/features/ adresinden Apple’ın hazırladığı ve iOS 7 hakkında hızlıca genel bilgi veren sayfaya da gözatabilirsiniz.

Peki biz ne zaman cihazlarımıza yükleyebileceğimiz iOS 7’yi? 

Apple’ın resmi açıklamasına göre iOS 7 resmen tüm kullanıcılara 18 Eylül’de dağıtılacak ve aynı anda tüm cihaz sahipleri güncelleme yapabilecek. Ülke veya model bazında tarih ayrımı olmayacak.

Peki tüm cihazlara yüklenebilecek mi iOS 7? Örneğin iPhone 3GS’e yüklenebilecek mi?

Her modele yüklenemeyecek. Apple her sene yeni bir major sürüm çıkarttığında eski bir modele olan desteğini çekiyor. Zaten çekmese bile eski cihazlar bu yeni sürümleri kaldırmayacaktır. Bu nedenle iPhone 3GS’lere iOS 7 yüklenmeyecek, fakat iPhone 4 ve üst modellere yüklenebilecek. Fakat her özellik her modelde olmayacak. Örneğin iPhone 4 gibi daha eski modellerde bazı özellikler bulunmayacak.

Aşağıda da iOS 7’nin yüklenebileceği tüm cihazların listesi mevcut.

iOS 7’yi yükleyebilecek modeller.

Buna göre iOS 7’nin yüklenebileceği iOS tabanlı cihaz modelleri şu şekilde:

 • iPhone 4
 • iPhone 4S
 • iPhone 5
 • iPod touch 5. nesil
 • iPad 2
 • iPad 3. ve 4. nesil
 • iPad mini

Ayrıca iOS 7’deki bazı özelliklerden iOS 7’nin yüklenebildiği tüm cihaz modelleri yararlanamayacak. Hatırlarsanız iOS 6’da da benzer bir durum olmuş, her yeni özellikten tüm cihazlar faydalanamıştı.

Cihazımıza iOS 7 güncellemesini, daha önceki güncellemelerdeki olduğu gibi mi yapacağız?

Evet aynen öyle. 18 Eylül günü Apple iOS 7 güncellemesini yayınladığında, dileyenler cihazlarındaki “Ayarlar -> Genel -> Yazılım Güncelleme” menüsünü kullanarak ya da bilgisayarlarındaki iTunes ile iOS 7 güncellemesini yapabilecekler.

iOS 7 güncellemesi cihazımızdaki bilgileri (rehberi, fotoğrafları, notları, uygulamaları, vs.) siler mi?

Hayır silmez, çünkü güncelleme işlemi cihazımızdaki hiç bir bilgiyi silmez. iOS 7 güncellemesinin major bir güncelleme olması dışında diğer güncellemelerden hiç bir farkı yok.

Fakat her güncelleme öncesi uyardığımız gibi ne olur ne olmaz diye güncelleme öncesi yedek almakta her zaman fayda var. Çünkü güncelleme sırasında birşeyler ters gider de cihazımızı sıfırlamak zorunda kalırsak, öncesinde yedek almak her zaman iyi olacaktır. Bu yüzden iOS 7 güncellemesi yapmadan önce mutlaka iOS 7 Güncellemesine Hazırlık başlıklı yazımıza bir gözatın.

iOS 7 cihazımda performans, yavaşlık veya problemlerine yol açabilir mi?

Yeni cihazlarda olmaz ama iPhone 4 gibi eski cihazlarda olabilir. Gerçi Apple bu sorunları minimize edebilme adına iPhone 4 gibi eski cihazlara bazı iOS 7 özelliklerini açmayacak ama yine de iOS 7 genel olarak iOS 6’ya göre daha fazla özellik içerdiği için mutlaka eski cihazlarda biraz yavaşlık olacaktır? Benzer şekilde pil tüketimi de iOS 6’ya göre daha fazla olacaktır.

Eğer iOS 7 cihazınızda verimli çalışmaz ise, “iPhone ve iPad’i Sıfırlama ve Geri Yükleme” başlıklı yazımızda paylaştığımız şekilde sıfırlayarak kullanmak işe yarayabilir.

Peki iOS 7’den memun kalmaz isek iOS 6’ya geri dönebilir miyiz?

Büyük olasılıkla hayır. Test sürecinde geri dönebiliyorduk ama 18 Eylül’de resmen yayınlandığında muhtemelen geri dönüş olmayacak. Çünkü geçtiğimiz sürümlerde ve yıllarda Apple, eski verisyonlara dönmeye izin vermemişti.

iOS 7 ile Siri Türkçe oldu mu?

Bu konuda da çok fazla sayıda soru geldiği için ayrıca belirteyim istedim çünkü Siri henüz iOS 7 ile de Türkçe olmuş değil.

iPhone 5S’le gelen bazı yeni özellikler iOS 7 ile iPhone 5’e de gelecek mi?

Hayır gelmeyecek. Yeni iPhone 5C ve iPhone 5S’in Özellikleri başlıklı yazıda paylaştığımız Apple’ın yeni ve gelişmiş iPhone modeli olan 5S’teki yenilikler, donanım bağımlı olduğu için iOS 7 ile iPhone 5 veya daha eski modellere gelebilmesi mümkün değil.

iOS 7 ile ilgili başka sorularım var. Bunları nasıl sorabilirim?

Eğer sorunuzu http://sorucevap.iphoneturkey.com adresindeki sitemizden sorarsanız cevaplanma olasılığı daha yüksek olacaktır.

422 Comments

 1. Timur Bey

  11/06/2013 at 01:36

  Eksi sözlük yazarları da yeni tasarıma ateş kusuyorlar. Esinlenilen Apple esinlenen konumuna gecti diyorlar. Ve özetle özgünlüğünü yitirdi diyorlar.

  • Ersin

   11/06/2013 at 01:43

   Harbi ekşiciler neyin kafasında ki?

 2. Erhan

  11/06/2013 at 01:42

  Benim ilk düşüncelerim tamamen olumsuz . Çok basit ve çocuksu bir tasarım gibi geldi. Hepsi çizgi filmden çıkmış gibi. Gelme sonbahar böyle iyiyiz….

 3. Ömer T.

  11/06/2013 at 01:46

  “Vay be!” iOS devleşmiş! Zen tasarımının kan damarlarından dolaşmışlar adamlar.
  Ekşi Sözlük? Klasik idoller işte. Yeni tasarım ve işlevler işin damında, damağında dolaşmaya çıkarmış kişiyi.
  Ive’yi deriiiin bir kabullenmişlikle; saygıyla ve keyifle selamlıyorum.
  Artık, iOS daha güçlü ve daha özgün.
  Lanet olsun dostum, Apple’ı seviyorum 🙂

 4. Kardaşyan

  11/06/2013 at 01:48

  geçmek istemeyen ios6 da kalsın bence animasyonlar ve erişilebilirlik cok güzel olmuş sürekli home tuşunu kullanmaktan bıktık usandık ios7de bu tarihe karışacak gibi , sonuçta aydınlatma , multitasking programlara erişim home tuşu yerine kaydırma ile olacagından daha kullanışlı ben sevdim

 5. Anonim

  11/06/2013 at 01:48

  çok iyi

 6. Anonim

  11/06/2013 at 01:49

  beğenmeyen yüklemesin arkadaş. bunlar olmayınca da vay efendim şunlar eksik dersiniz. çok bilen apple mühendis takımına girebiliyosa girsin yapsın

  • Timur Bey

   11/06/2013 at 01:55

   İslevsellik baska konu tasarım baska.

 7. Timur Bey

  11/06/2013 at 01:52

  Safarinin logosunu cocuk çizmiş gibi. Basitlik ve kullanıcı dostluğu bu değil.

 8. Timur Bey

  11/06/2013 at 01:59

  Microsoft’un Apple’ı dava etme durumu olabilir dizayn görünüm hırsızlığı icin.

 9. Görkem Tezcanlı

  11/06/2013 at 02:00

  Açıkçası tasarım açısından şu anda daha çok eksiklerin giderilmesi ve hataların düzeltilmesi şeklinde bir yol izlenecek. İkon tasarımları kötü. Belki ilerki betalarda düzelebilir. Kendine özgün olmamış ama. Android ve Windows 8 çağrışımları çok fazla.

 10. ElmaKafa

  11/06/2013 at 02:03

  İkonlara alışmam zaman alıcak. Ben çok beğendim aslında genel olarak. iOS artık çok daha güçlü. Eksiklerin çoğu giderilmiş. Ben bu kadarını bile beklemiyodum açıkçası. Şaşırdım.

 11. Timur Bey

  11/06/2013 at 02:04

  Bu uygulamaların otomatik güncellenmesi sıkıntı yaratacak gibi görünüyor.cunku biliyorum ki birçok kullanıcı her zaman yeni sürüme güncellemiyor bazı uygulamaları/ yorumlara bakıyor ve karar veriyordu. Otomatik güncelleme bir dayatma gibi

  • İnce Memed

   11/06/2013 at 10:39

   ben de buna takıldım. otomatik güncellemelerin ayarlardan kapatılabiliyor olması lazım. yoksa ciddi sıkıntı gerçekten.

 12. ElmaKafa

  11/06/2013 at 02:05

  Sanırım eski ikonları özlücem yaa 🙁 Ama onların dışında çok iyi! Eski ikonlar bana Steve Jobs’u çağrıştırıyodu hep.

  • Timur Bey

   11/06/2013 at 02:09

   Aynen. Ve Apple’in simge olmuş kalitesine yakışır ikonlardı. Degisim güzel ama batırdı.

   • ElmaKafa

    11/06/2013 at 02:50

    En basitinden o kamera ikonu. iPhone’da ikon, menü diyince ilk akla ve göz önüne gelen şeylerden biridir yani. Sonra o fotoğraf ikonu falan. Puuff.. Alışmam zaman alıcak ikonlara.

 13. Rahman

  11/06/2013 at 02:06

  Beyler adamlar sırf siz istiyorsunuz diye telif haklarını çiğneyip mahkemede düşünemezler sizin istediğiniz tasarım samsung gibi galiba 🙂 ama biliyorsunuz zaten mahkemelikler telif hakları var bu yüzden her istediğiniz her an olamıyor 🙂 bence güzel ve sağlam tasarım Apple ile başladım Apple ile biter 🙂 ticaret bu hepsini bir anda çıkarırsan bir batarsın samsung çıkardı çıkardı çıkardı ama sonunda dibe düşecek benim fikrim bu:)

 14. Burak arslan

  11/06/2013 at 02:06

  Nokia nin son symbian surum telefonlarinin menu sune cok benzemis. Pek begenemedim daha buyuk umutlarim vardi. Yinede eylul ayinda indirince gorucez.

 15. Murat Uzar

  11/06/2013 at 02:11

  Control Center da 3G acilip, kapanabilseydi daha kullanisli olurdu.

 16. murat gökçe

  11/06/2013 at 02:13

  Windows Phone ve Galaxy S4 çakması gibi bir şey olmuş. Arayüzlerin sadeliği windows phone gibi olmuş. Control Center yenilik ekranı aşağıdan yukarı çekilmesiyle çıkar iken galaxy s4 de yukarıdan aşağı çekilerek açılan menünün bir çakması. Yapılan tanıtımda ”ve de telefonlari birbirine carptirmaniza gerek yok denilen AirDrop neredeyse piyasada olan tüm akıllı telefonlar da zaten var. iTunes Radio ve sadece önce siri gibi sadece amerikada kullanılacak olması apple sevenlere bir ihanet. ve her yeni bir model çıkardığında eski modellerini gözden çıkarma ios 7 ile de devam edildi. ios 7 yi iphone 4 ve üzeri yükleyecek olması tamamen bir pazarlama stratejisi. ve ios 6 da olduğu gibi bir çok özelliği iphone 5’e açacak sadece. umarım tam sürüm herkese açıldığında umarım daha iyi olur.

  • Ufuk m.

   11/06/2013 at 10:37

   İyi ama eger eski modellere de acsaydi ios7 yi kaldirabilecekmiydiki? İphone 3gs ios6 yi zor kaldiriyor zaten onu gectim bunun olabilmesi icin ayri bir grup insanin alt surumleri gelistirmesi lazim bu olsa iyi olurdu ama yok ben surekli yeni cikan iphoneyi alan biri olarak vazgecmeyi dusunmuyorum sen pazarlama stratejisi diyebilirsin buna ama ben gelistigini dusunuyorum acikcasi

  • Jimwest

   11/06/2013 at 10:51

   Nasıl bi apple kullanıcısınız ben anlamıyorum elinizdeki aldığınız 5 sene önceki telefona şu an cıkan bi güncellemeyi kurmayı umuyorsunuz ve samsungla karşılaştırıyorsunuz sanki 3gs ile aynı olan i9000 glxy s1 e jelly bean kurmuş gibi konuşuyorsunuz iphone 2g den beri kullanıyorum her güncelleme sansungdan calmış ordan almış burdan almış diye karalamalar cıkıyor 1 milyar dolar ceza kesilen apple değil samsung iphone dan önceki telefonlara bakın iphone dan sonraki telefonlara bakın kim nerden neyi almış zaten görülüyor samsungun özellik diye yeni tele koyduğunu adam güncelleme ile size veriyor olmayınca neden yok verince samsungdan caldı windowstan caldı yeni telefon satmıyor her gün 3/4 model cıkartmıyor diye kötüleme karalama var heralde kacıncı lumia cıktı 5 le beraber 920 cıkmıştı yada kactane galaxy var piyasada bizim 5 modelimiz var bize yetiyor 1 hafta note 2 kullandım kabus gibiydi resmen ister fan deyin ister başka bir şey apple her telefon modelini ilk gün gözüm kapalı alırım pc ile ipadi de 3 yılda bir güncellerim alırım üstünede tanımam

 17. Enes

  11/06/2013 at 02:15

  Aslında bunlar 6 ile gelmesi gereken yeniliklerdi bence çünkü 500 liralık android işletim sistemli bir telefonda bile bunların çoğu var ama herşeye rağmen sabırsızlıkla bekliyeğim.:)

 18. Yasin

  11/06/2013 at 02:19

  Ortada iPad 3 e yapilan buyuk bir haksizlik var 4. jenerasyon da 2012 de cikmasina ragmen AirDrops u iPad 3 e vermediler.iPad Mini gibi bir cihaz almisken ustelik! Mustafa Bey bu konu hakkindaki yorumunuzu cidden merak ediyorum. Bana tek neden Lightning gibi geliyor ama bu cok sacma olurdu.

 19. ozgur

  11/06/2013 at 02:21

  Hava Durumu uygulamasıyla Yahoo!’nun hava durumu uygulaması en fazla bu kadar benzeyebilirdi herhalde. İkonlar berbat fakat uygulamalar cidden güzel gözüküyor.

 20. utku

  11/06/2013 at 02:25

  ikonları çocuklara çidirdi galiba 🙂

 21. ali

  11/06/2013 at 02:25

  steve jobstan sonra yapılan en iyi lansmandı harika geçti çıkan özelliklerden bitanesimi kötü olmaz arkadaş yeni osx harika olmuş yeni mac pro harika olmuş yeni ios harika ama bitek takıldığım nokta menüler biraz fazla beyaz azcıkın renk olsaydı çok daha güzel olurdu

 22. Ege

  11/06/2013 at 02:32

  Sizce ipod touch 5 e yuklendiğinde sorun yaşanırmı cihaz kasmaya başlarmı

 23. Timur Bey

  11/06/2013 at 02:36

  Game Center içler acısı. Bütün cool görünümünü, karizmasını yitirdi. Game Center huzur bulduğum oyun alanımdı. Ve çok çok klas stili vardı.

  • ElmaKafa

   11/06/2013 at 02:53

   Ben ilk bakışımda Game Center uygulaması kalkmış sandım. Sonradan dikkatli inceleyince gördüm ki orda masum masum duruyomuş. Game Center çok orijinaldi. Yani tam anlamıyla bi “Game Center”dı. Üzücü.

 24. Emre

  11/06/2013 at 02:38

  Selamlar. Tek bir sorum olacak size: control center’a 3G on-off butonu ekleniyor mu? Yoksa fotograftaki butonlar sabit mi? Tesekkurler.

  • Mustafa Tan

   11/06/2013 at 07:56

   Maalesef eklenemiyor.

   • malikc46

    11/06/2013 at 08:51

    Telefon da 3G açık olması fazla pil harcıyordu, yeni beta sürümlerin de eksikliği bildirilse koyarlar mı acaba? benim en çok beklediğim özellikti Gerek olduğun da açmak istemediğim de kapatmak gibi.

 25. Sercan

  11/06/2013 at 02:41

  mutlitasking, control center, airdrop zaten lazımdı güzel olmuş, yok diye eleştirilen şeyler konulunca andoridden arak deniyor, androidin bugüne kadar iostan arakladıkları unutuldu nedense. ama hep tasarım değişkliği önplanda özellik olarak başka birşey tanıtılmadı.
  jony’nin ürün tasarımlarıyla, arayüzdeki detaylar birleşince güzel oluyormuş galiba. yani o skeuomorph dizayn denilen olayı hesap makinesi, takvim gibi uygulamlardaki derideki çatlaklar gibi detayları seviyormuşuz appleın farkı oydu aslında, gidince anliycaz kıymetini.
  tamam değişiklik lazımdı sıkılanlar vardı ama düz tasarımı herkes yapıyor değişimin illa bu şekilde olması şart değildi. jony sadece dış tasarıma bakmaya devam etseydi scott forstall haritalar yüzünden kovulmasaydı keşke. sonuçta biz steve zamanındaki düzen sürsün istemiştik. özellikle safari, ayarlar, fotolar ve game center ikonları çok kötü
  facetime ipaddeki gibi ayrı uygulama olmuş gözüme o çarptı.
  bir de ayarlar menüsünü hiç göremedik tanıtımlarda onu merak ediyorum.

 26. Okan

  11/06/2013 at 02:48

  Udid kaydi yapiyormusunuz

 27. Selçuk

  11/06/2013 at 02:53

  Bence grafiklerde yalınlığa geçmeleri mantıklı olmuş, grafiksel anlamda işlemciye daha az yük binecek ve bu da bataryanın az da olsa ömrünü uzatacak.

 28. Enes

  11/06/2013 at 02:57

  Abi herşey iyi güzelde bence apple o popülaritesinin %60-70 ini parlak ve canlı ikonlarına borçluydu yeni İOS 7 de yadsınamaz işlevselliği olan özellikler olduğu gerçek bunun yanında keşke eski parlaklığını ve o ikonların ekrandan sanki tutup çıkarabilecekmişsin gibi olan hissiyatı öldürmeselerdi. Tasarım biraz fazla renkli ve çok basit ve mat gibi görünen ikonlarla benzenmiş

 29. Enes

  11/06/2013 at 03:01

  Hatta ilk gördükten birkaç dakika sonra ikonlar sanki sulu boya çalışması olmuş gibi geldi

 30. Enes

  11/06/2013 at 03:04

  Görün bakın iphone u iphone yapan o ikonlar olduğunu görecez piyasada ki diğerlerinden bi farkı kalmayacak

 31. ElmaKafa

  11/06/2013 at 03:07

  Nolur biri Jony Ive’ye gitsin söylesin Ayarlar, Game Center, Kamera, Haritalar uygulamalarının ikonlarını baştan tasarlasın. Apple yakışmamış. Ive’ye yakışmamış. Gene mat olarak tasarlansaydı ama düzgün şekiller olmalıydı. Game Center ne öyle yaa. Altta adı yazmasa hayatta anlamam. Kamera ikonu o kadar çok sıradan olmuş ki şaşırdım kaldım. İkonlar haricinde çok bayıldım. Sonbahara kadar ben ikonlarımla bol bol vakit geçireyim bari.

 32. Hamza

  11/06/2013 at 03:09

  Menü ekranına takıldım ben. Gerçekten videodaki gibi 3 boyutlu mu yapmışlar

  • Ege

   11/06/2013 at 10:44

   Dediğin gibi olmuş. Tanıtımda gösterdikleri gibi aynen öyle yapmışlar. Sanırım jiroskop hareketine göre duvar kağıdıda hareket ediyor ve gerçek gibi oluyor. Tabi o cips paketlerinden çıkan 3 boyutlu çıkartmalar gibi değil. 😀

 33. ÖmerFK

  11/06/2013 at 03:12

  Bu ozellikler çok önce gelmeliydi. Her android telefonda olan seyler bunlar.
  Apple farki artik yok ama kullanamaya devam edecegiz

 34. Ozan COBS

  11/06/2013 at 04:26

  “Şu şu Android’de zaten vardı” demeye gerek yok. iOS bize bu özellikleri en stabil ve en kaliteli şekilde sunacak. Tasarım konusuna gelince farklılık, yenilik her zaman hoşuma gider. Yeni tasarım benim hoşuma gitti.Kısacası “Johny Ive bu işi biliyor” ve “iOS 7 OLMUŞ” cümleleri benim için dün gecenin özetiydi

 35. Ulas

  11/06/2013 at 05:16

  Bence gayet guzel olmus tasarim.Bana android den cok Nokia nin windows phone unu andiriyor gibi geldi bazi tasarimlar.
  Acaba control center daki uygulamalari istediklerimizle degistirebiliyor muyuz?

  • Anonim

   11/06/2013 at 07:18

   Evet değiştirebiliyoruz.

 36. murat gökçe

  11/06/2013 at 05:47

  siri türkçe öğrenmiş mi en çok merak ettiğim şey bu

  • Mustafa Tan

   11/06/2013 at 07:56

   Maalesef hayır.

   • Enes

    11/06/2013 at 13:32

    Hocam siz geri bildirim yaparken Türkçe desteğini isteyemezmisiniz

 37. Mücahit

  11/06/2013 at 06:27

  İos 7 ye nasıl geccecegim iphone 4s

 38. Ahmet akgün

  11/06/2013 at 07:01

  Panorama çekim ve siri ios 7 ile iphone 4 e geldimi

 39. Hamza

  11/06/2013 at 07:19

  iOS 7 bence olmuş. Ama herkes iOS’ten bahsediyor bi kişi de çıkıp Macbook Air’in 12 saatlik pil ömründen bahsetmemiş 😀

 40. Murat

  11/06/2013 at 07:27

  Mustafa bey benim en cok merak ettigim takvim alarmlarında erteleme özelliği gelmiş mı?

 41. Özer

  11/06/2013 at 07:41

  Herşey çok güzel fakat kontrol merkezine hücresel veri ve 3GS de konulmalı.

 42. Ayvaz

  11/06/2013 at 08:00

  Mustafa bey merhaba, control center daki kısayollar degistirilebiliyor mu?

  • Mustafa Tan

   11/06/2013 at 08:23

   Hayır değiştirilemiyor.

 43. Ahmet Emre

  11/06/2013 at 08:06

  Bu özellikleri jailbreakli cihazlarda zaten kullanıyorduk,bundan sonra buna gerek kalmayacak.Ancak Arayüz rezalet ötesi kötü olmuş,Apple dan bu kadar acemine bir is beklemiyordum açıkcası.Aah Steve Amca ne hale getirdiler iOS u kalk da bak!
  Biz Microsoft’un sade yapayım derken sacmaladigi arayüzü beğenmezsen şu ikonların haline bak!

 44. Gunay

  11/06/2013 at 08:16

  Bu ne abi gayphone olmuş

  • Ali

   11/06/2013 at 17:31

   Pu ha ha ha:)

 45. Muharrem

  11/06/2013 at 08:20

  Steve Jobs olsaydı meşhur sözünü söylerdi. Yeni tasarım berbat, en çok sevdiğim hesap makinesini bile mahvetmişler.

 46. Melih

  11/06/2013 at 08:26

  İpad goruntulerini de paylasabilir misiniz?

  • Mustafa Tan

   11/06/2013 at 08:34

   Henüz iPad için iOS 7 beta sürümleri çıkmadı.

 47. önder ö

  11/06/2013 at 08:35

  Mustafa Bey,
  Öncelikle iOS7 yükleyip gece 02:30 lara kadar uğraşıp, bu yazıyı bizlere ilettiğiniz için teşekkür ederim. (Ekran görüntüleriniz 01:30-02:23 🙂 ) Eğer evli iseniz eşinizin serzenişlerini duyar gibiyim. Gene mi şu iş. Bitmiyor mu hiç. Kendine yazık …. 🙂 . Şaka bir yana ben de home tuşunun daha az kullanılacak olmasını ve black list özelliğini sevdim. Daha önce çıkan dedikodularda, ekranı ikiye bölüp, iki uygulama çalıştırma yok galiba.

 48. muhammed

  11/06/2013 at 08:37

  Tasarim bisey diyemem gercekten hos ama o ikonlar olmamis. Eskise biraz sadik kalinarak yapilabilirmis. Ustelik diger uygulamalar da eskiarayuze gore oldugu icin o binlerce uygulama ikonunu degistiremicegi icin. İkonlar biraz eskiye dondurulebilir.

 49. Ferit

  11/06/2013 at 08:50

  Teşekkürler cok guzel bir anlatım olmuş. Numara engelleme guzel olmuş.

 50. hasan

  11/06/2013 at 08:59

  YA ARKADAŞIM MADEM BU TELEFON TÜRKİYE PAZARINDA BU KADAR ÇOK RAGBET GÖRÜYOR NEDEN SİRİ Yİ TÜRKÇE OLARAK CIKARMIYOR BU KADAR BECERİKSİZLER Mİ YOKSA BİZİ Tİ YE Mİ ALMIYORLARR

 51. Nazım

  11/06/2013 at 09:03

  AirDrop ile müzik transferi oluyormu? (Vs yazdığınız için sordum)

  • Mustafa Tan

   11/06/2013 at 09:06

   Sizce olur mu 🙂

   • Anonim

    11/06/2013 at 10:36

    Guzemı

  • Mehmet

   11/06/2013 at 10:29

   zeki müren de bizi görecek mi 🙂

   • Anonim

    11/06/2013 at 13:01

    🙂

 52. Selman

  11/06/2013 at 09:06

  Blacklist ve kontrol paneli zaten yeter artar!
  Olumlu bence..

 53. Ergin

  11/06/2013 at 09:11

  İOS 7 bencede windows ve android çakması olmuş…Gelen armayı cevaplama falan özgün durmuyor…
  Flat design ok ama kullanılan imgeler,renkler çok fazla minimalist ve sofistike.:)))

  • Latif

   11/06/2013 at 10:35

   Sen yapsaydın o zaman bence çok güzel olmuş.

   • Anonim

    11/06/2013 at 11:47

    android ve windows karışımı olduğunu bende farketim

   • A-es

    11/06/2013 at 13:34

    Renkler cok uyumsuz 🙁

  • Oğuz

   11/06/2013 at 11:17

   Minimalist ve sofistike :).

   • Kağan

    11/06/2013 at 13:42

    Benim de yeni tasarım çok hoşuma gitti. Siyah iphone da hiç kötü değil. 🙂

 54. Serkan

  11/06/2013 at 09:16

  3G on/off seceneginin olmamasi bence cok uzucu ve buyuk bir eksik..

  • .

   11/06/2013 at 10:33

   3G’den ziyade Hücresel Veri ayarı olmalıydı, interneti açıp kapatan o.

   Bu arada tasarımla ilgili olarak ana menüde borsa ve pusula uygulamalarının simsiyah olması sanki renkleri ters çevirme özelliğini kullanmışız gibi alakasız bir durum hissi veriyor. Ayrıca ayarlar ve telefon gibi uygulama içleride üstteki geriye dönme gibi fonksiyonların mavi yazıyla gösterilmesi de eski html’deki mavi linkleri hatırlatıyor. Kötü kısaca.

  • Mustafa Sert

   11/06/2013 at 10:47

   ayrıca hücresel veri aç/kapa’da olmalı.
   en güzel değiştirilebilir olmalı.isteyen istediği ayarı koyabilmeli.

 55. Nazım

  11/06/2013 at 09:17

  Her uygulama çalışıyor mu?

 56. emre tekin

  11/06/2013 at 09:22

  teşekkürler mustafa bey ama benim temellim internete bağlanmadan radyonun gelmesiydi netten radyo dinlemek için zaten bir sürü app var 🙂

  • Mirkan

   11/06/2013 at 15:09

   Dediğiniz şey donanımla olacak birşey. İsterseniz ios111 gelsin donanım yoksa cihazda, radyo olmaz.

 57. Semih

  11/06/2013 at 10:25

  Peki hava durumu yahoo ile olacak yani kendi hava durumu sunucusu yok mu artık ?

  • Fatih

   11/06/2013 at 13:13

   Bu yazılım 4s ler için şuan aktif haldemi yoksa daha aktifleşmedimi normal yazılım güncellemedenmi yapacaz

  • Kağan

   11/06/2013 at 13:43

   Daha önceki sürümlerde de hava durumunu yahoo dan alıyorlardı.

 58. Kartal

  11/06/2013 at 10:42

  Beta sürümü diye koymamışlardır bence.Tam sürümünde 3G yer alacaktır fakat 3G den ziyade Hücresel Veriyi açıp/kapama koymaları lazım…Çünkü 3G kapatınca internet kapanmıyor buda internet paketi olmayanlar için sıkıntı yaratıyor…

 59. Sermet

  11/06/2013 at 10:45

  Merhaba,İphone 4s kullanicisiyim. Bu yeni guncellemede , telefon fazlasiyla yavaslar mi?

 60. İnce Memed

  11/06/2013 at 10:49

  sunumda, siri’nin tanıtımı esnasında idi sanırım, apple yöneticisi eddy cue bi yerde siri’ye bir soru sorulduğunda sonuçları bing üzerinden getireceğine dair bir şey söyledi, kimse alkışlamadı 🙂 böyle bir söylenti vardı; apple google’la olan ilişkisini mümkün olduğunca azaltmaya çalışıyor, yahoo ile anlaşıyor vs. ama arama motoru olarak google’ı bırakıp bing yada yahoo’ya falan dönmeye kalkmaz ilerki yıllarda inşallah.

 61. İbrahim

  11/06/2013 at 10:50

  Merhabalar ıphone 5 kullanıcısıyım iOS 7 beta test sürümünü sertifikalı cihazıma nasıl yüklerim? Teşekkürler

 62. Yahya

  11/06/2013 at 10:51

  Control Center’de 3G on/of seçeneğinin olmaması çok kötü olmuş. Onun dışında gerley hoş olmuş.

 63. Hakan

  11/06/2013 at 10:52

  udıd kaydı yapmanızda halâ ısrarcıyım 🙂

 64. Rüştü

  11/06/2013 at 10:55

  Pardon şarj sorunu?

  • Dora

   11/06/2013 at 14:32

   Şarj sorunu betalarda mutlaka olur.

 65. Özer

  11/06/2013 at 10:56

  bakın beyler şöyle düşünün örnek veriyorum. İphone 3gs fiyatı 1200 oldugu zamanlar 4 çıktı birçok 3gs kullanıcı bende dahil bu ne kadar dandik ve tipsiz kasa demiştik. Ama gün geçtikçe göz alışmaya başladı ve bana göre telefon dünyasında gelmiş geçmiş en iyi kasa 4/4s ait. konu dışı ama mesela BMW 3 serisi e46 kasası en çok sevdigimiz kasalardan ondan sonra e92 kasa çıktı yine birçok e46 kullanıcısı bende dahil ama e46 sahibi olamadım tabi ama hiç begenmemiştim e92 kasayı ama şuan söyledigim şey çok süper bir kasa. Demek istedigim şey göz alışma süresi var. Şöyle düşünün İOS 7 görünümü şuan İOS 6da olsaydı İOS 7 ise İOS 6 olarak tanıtılsaydı (görünüm olarak bahsediyorum) yine birçok kullanıcı bu sefer bizim şuan cok begendigimiz ios6 görünüşüne bu ne çok dandik olmus dicekti. Biraz uzun oldu vurmayın anlatabildiysem ne mutlu bana.

  • İsmail

   11/06/2013 at 12:01

   Bana göre de iphone 5 in kasası en güzeli.

  • Kağan

   11/06/2013 at 13:45

   Görüşlere katılıyorum. IOS 7 yi biraz kullanınca eskisi çirkin geliyor. Nankör dünya 🙂

 66. Birol Erkan

  11/06/2013 at 10:56

  Mr Ive benı hayalkırıklığına uğrattı , tabıı kı Mr Cook da . Apple ozellıgını yıtırmeye devam edıyor , tamam sevıyoruz ama bu dizayn gercekten kötü , üzgünüm. Bekleyıp goreceğız , hele bır kullanalım bakalım …

 67. Mustafa Sadik Gurler

  11/06/2013 at 11:01

  Siriye Turkce destegi gelmese bile, Turkiye’de de aktif kullanabilicek miyiz?
  Canim pizza cekti dedigimde en yakin pizzaciyi Yunanistanda gosteriyor 🙂
  Eger boyle bir durum varsa ve ben bilmiyorduysam eger cok bozulurum ha.

 68. Midyatlı

  11/06/2013 at 11:02

  Ben bazı ikonları beğenmedim safari, game center, ayarlar gibi. BENİM SORUM ŞU: Betalarda bunların değişme ihtimali varmı? Daha önceleri hiç değişen ikon olmuşmuydu? Lütfen cevap yazın.

  • İsmail

   11/06/2013 at 12:04

   Bence değişmez. Birkaç kişi beğenmedi diye değişmez. Ben beğendim mesela… Cok da önemli degil

 69. Midyatlı

  11/06/2013 at 11:03

  Ben bazı ikonları beğenmedim safari, game center, ayarlar gibi.Benim sorum şu Betalarda bunların değişme ihtimali varmı? Daha önceleri hiç değişen ikon olmuşmuydu? Lütfen cevap yazın.

 70. Tolga

  11/06/2013 at 11:03

  Multitasking özelliği bütün modellere gelmiyecek diye düşünüyorum. Fakat umarım iphone 5 e gelir. Siz ne düşünüyorsunuz?

  • Kağan

   11/06/2013 at 13:47

   Multitasking iphone 5 de var.

 71. Levent

  11/06/2013 at 11:05

  Bu yazilimi iphone 4s imde ne zaman kullanirim ?

 72. Mesut

  11/06/2013 at 11:10

  Beta sürümünü nasıl yüklüycem yardımcı olur musunuz

 73. Huseyin Colak

  11/06/2013 at 11:15

  Acaba ipod touch 5’te sarj yuzdesi gorunuyor mu ve facetime nasil olmus ?

 74. Bilgehan

  11/06/2013 at 11:19

  Mustafa bey sizde betada kasma hissediyormusunuz. Sanki telefon biraz yavaşladıda. (iPhone 5)

  • Mustafa Tan

   11/06/2013 at 11:29

   Gayet doğal önceki yazılarımızda defalarca paylaştığımız gibi. Çünkü adı üstünde beta test sürümü, hem de ilk test sürümü. Bir de sıfırlamadan güncelleyince kasma normal. Hatta arada bazı uygulamalar crash ediyor ya da cihaz kendini kapatıp açıyor. Bu yüzden daha tavsiye etmiyoruz kimseye 🙂

   • Bilgehan

    11/06/2013 at 12:05

    Haklısınız appstore girmek için cebelleştim telefonu kapatıp açtı falan ( merak etmeyin bizde developer ız) 😀

 75. Oğuz

  11/06/2013 at 11:22

  Ben çok beğendim. Neredeyse 100 dolar verip betasını yükleyecem. Her yıl olduğu gibi bu yılda eleştiri olacak. Şuda olsaydı diyen olursa eleştirisini anlarım ama yok ona benzedi yok buna benzedi diyenlere tek cevabım ortalıkta dolaşan bütün cihazlar iPhone çakması değilmi. Siz yok iken biz vardık. İos bu işin akıl babasıdır.

  • İsmail

   11/06/2013 at 12:07

   Aynen öyle.

 76. Mehmet

  11/06/2013 at 11:22

  Arkadaslar iphone ozgu slide unlockta degisiklik varmis bide onun gorseli varmi veya bi bilgi??

  • Tercüme

   11/06/2013 at 14:22

   Evet eski slide şekli kaldırılmış. Alt kısımda görselsiz slide yeri var.

 77. fırat

  11/06/2013 at 11:23

  Otomatik güncelleme olayından biraz bahseder misiniz? Telefonun wi fi a bağlı değilken yapacağı güncellemeler sıkıntı yaratır mı diye merak ediyorum.

  • Mustafa Tan

   11/06/2013 at 11:33

   Seçenek var Otomatik Güncellemeleri kapatmak için.

 78. Murat Buca

  11/06/2013 at 11:31

  Ek özellikler yetmesede evet ama arayüz ikonlar ve harf karakteri çakma çin iphone görünümünde.

 79. Huseyin Colak

  11/06/2013 at 11:31

  Mustafa bey ipod touch’ a yukleyebilir misiniz ? Biz de deneyimlerinizi gorelim

 80. Özkan

  11/06/2013 at 11:34

  İphone 4s ile AirDrop dışında kullanılamayan özellik var mı başka? Birde multitasking ram tüketimine olan etkisi nasıl?

 81. Huseyin Colak

  11/06/2013 at 11:34

  iconlar disinda hersey cok hos

 82. berke

  11/06/2013 at 11:56

  ipad için ne zaman cıkcak ?

  • Anonim

   11/06/2013 at 12:44

   Beta sürüm (iPad için) benim tahminim 10-15 gün içerisinde çıkar. Ama nihai sürüm tüm iPhone’lar, iPad’ler, iPod Touch’lar için aynı zamanda çıkar.
   Hatta iPad Beta sürümü belki daha kısa sürede de çıkabilir. Bu yazdıklarım ama tahmin, kesin bilgi değil.

 83. Yavuzsultan

  11/06/2013 at 12:01

  Özer arkadasıma kesinlikle katılıyorum. Mesela iPhone 5 çıktığı zaman iğrenç dedim. Cok saçma dedim. Ama şimdi bana 4/4s kasası berbat geliyor. Göz 5 yıldır aynı ikonlara alışmış normaldir. Bir iki ay icinde buna da alısiriz. Zaten ikon dışında cok harika özellikler gelmiş. Evet belki bunlar diğer platformlarda vardı. Ama hic biri ios ya da iPhone degildi. Bu özelliklerin iphone’da cok daha guzel olacağından eminim.

 84. ozkan

  11/06/2013 at 12:02

  control center özelleştirilebilir olmalıydı. bir çok insan bunu istiyor ama Apple maalesef yine kullanıcılara kulak vermemiş.

 85. Theprens

  11/06/2013 at 12:30

  Peki iOS7 ile app Store ye yeni programlar eklendimi ? Yada Amerika’da kullanılan uygulamalar Türkiye markete açıldı mı ? Google maps gibi ?

  • wcdwdx

   11/06/2013 at 12:37

   O durumun iOs sürümüyle en küçük bir alakası dahi yok. O uygulama geliştiricisinin insiyatifine bağlı tamamen. Apple ile ilgisi yok. Uygulama geliştiricisi isterse uygulamasını tüm dünya store’larına açar, ya da dilerse sadece A.B.D’ye açar yada dilerse Türkiye gibi tek bir ülkeye açar.

  • Mustafa Tan

   11/06/2013 at 13:43

   App Store içeriklerinin iOS 7 sürümü ile bir ilgisi bulunmuyor. Ayrıca App Store’daki uygulamaların hangi ülkelere açılacağına Apple değil, uygulamaların sahipleri karar veriyor. Örneğin Google Maps uygulamasını Türkiye’e açıp açmamaya karar verecek olan Google 🙂

 86. Anonim

  11/06/2013 at 12:31

  Mustafa Bey,

  Hangi, iPhone, iPad, iPod Touch modelinin hangi özellikleri destekleyeceği açıklanmadı mı hala?

  Bir de ben beta sürümü yüklememeye karar verdim ama meraktan soruyorum. iPad için beta sürümünü Apple ne zaman yayınlayacak? iOs 7 hakkında daha detaylı incelemelerinizi önümüzdeki 2 hafta içerisinde bekliyoruz sizden. 🙂

  Bir de bence detaylı incelemelerinizde hem iPhone görüntüleri üzerinden hem de iPad için iOs 7 Beta yayınlanınca iPad görüntüleri üzerinden yaparsanız bence daha iyi olur. Tabii iPad’inize de beta yüklemeniz gerekebilir.

  Bir de benim bir takıntım var. Apple Inc. Buradaki Inc. ne anlama geliyor? Bir de iTunes S.A.R.L . Bu şeylere iPhone’u alalı beri takıntı yapmış bir türlü ne anlama geldiğini öğrenememiştim. Bu konuda da beni bilgilendirseniz pek fena olmaz.

  Saygılar.

  • Dora

   11/06/2013 at 14:29

   Apple inc. soruna cevap vereyim. INC. ingilizce Incorporated’ın kısaltmasıdır ve Türkçesi Anonim Şirketi;AŞ.’dir.

 87. Emre

  11/06/2013 at 12:36

  Symbian anna gibi olmuş 🙂

 88. Hüseyin

  11/06/2013 at 12:36

  Mustafa bey;
  Herşey harika gözüküyor üzüldüğüm tek nokta siri neden hala Türkçe olamadı ve ne zaman olabilir sizce. Ayrıca elinize sağlık paylaşımınız için.

 89. Barış

  11/06/2013 at 12:38

  Bu ikonlar hiç güzel olmamış. Basit duruyor.

 90. ffsev

  11/06/2013 at 12:42

  Mustafa bey….tek kelimeyle süper anlatım…tşkr

 91. Yasin

  11/06/2013 at 13:26

  Mustafa Bey merhaba buraya gece de yorum yamistim ama simdi goremedim
  Bir konu hakkinda fikrinizi almak istiyorum.
  Acaba neden 2012 de cikmasina ragmen ve bana gore hicbir mantigi yokken AirDrops 3. Jenerasyon iPad’e gelmedi ?
  Üstelik iPad mini ye bile gelmesine ragmen ! Bana arasinda hicbir bağ gelmiyor ama tek neden Apple’in “Lightning’e gectik artik geride kalanlar bizi ilgilendirmiyor” diye düsünmesi mi ?

  • Mustafa Tan

   11/06/2013 at 13:37

   Eski donanımlar desteklemiyor diye bir yorum yapmışlardı dünkü etkinlikte.

 92. Burak

  11/06/2013 at 13:29

  Mustafa bey merhaba
  En cok gozatilan ve dikkate alinan konu bu oldgu icin sorumu buraya yaziyorum konuyla alakasiz olcak ama songstudio adli programda uygulama ici alim yaptim 20tllik param kredi kartindan cekildi fakat aldigim urunu bana vermedi uygulama bununla ilgili nasil bir yol izleyebilirim. Yol gosterirseniz sevinirim tesekkur ederim.

 93. ElmaKafa

  11/06/2013 at 14:00

  Siri’nin Turkce olmasi icin zamana ihtiyaci var bence. Umarim iPhone 5’de yavaslama olmaz. Beni en cok korkutan seylerden biri pili yemesi. Gerci duyduguma gore pil konusunda daha avantajliymis ama… Mustafa Bey incelemelerinizi sabirsizlikla bekliyorum.

 94. ElmaKafa

  11/06/2013 at 14:02

  Bildirimlerden hic bahsedilmiyo. Onlar nasil olmus ki?

 95. cumali

  11/06/2013 at 14:47

  Ben yükledim gayet hoş bikere windows ile alakası dokunma hissi bile harika olmuş. Yeni cihaz gibi kullanıyorum

 96. Sıraç

  11/06/2013 at 14:47

  Merhaba ben görmeengeliyim ipad ve iphone kulanıyorum apple bu konuda engelileri sağolsun düşünmüş benim sorum voiceOver bu ekram okuma programı acaba voiceover için de yenilik ler varmı teşekürler.

 97. Sezer

  11/06/2013 at 14:55

  Sevgili Mustafa Tan, benim de bir sorum var 🙂
  Kişiyi engelle özelliği karşı tarafa nasıl yansıtılıyor. Megul mü çalıyor? Ulaşılamıyor mu deniyor?

  • Mustafa Tan

   11/06/2013 at 14:59

   Meşgul çalıyor 🙂

   • Sezer

    11/06/2013 at 15:02

    Teşekkürler 🙂

 98. carpediem

  11/06/2013 at 14:58

  Mustafa Bey,

  Hatırlarsanız geçen sene IOS 6 beta yükleyip beğenmezsek ios5 e geri dönebiliyorduk.
  Aynı durum IOS7 için geçerli mi? Yani ios7 beta dan ios6 ya geri dönebiliyor muyuz?

  Siz bu konuyu tecrübe ettiniz mi?

  • Mustafa Tan

   11/06/2013 at 14:59

   Henüz edemedim. Daha yükleyeli 24 saat olmadı 🙂 Bu yüzden iyicine bir test etmeden geri dönmeyi düşünmüyorum henüz 🙂

   • carpediem

    11/06/2013 at 15:05

    Geri dönmeyi denediğinizde sonucu paylaşırsanız çok mutlu olurum 🙂

   • Oekmn

    11/06/2013 at 17:26

    iOS 7 betadan dönüş mümkün. Ben denedim 🙂 önce iOS 7 yükledim etkinleştirme sayfasını geçemedim server yoğunluğundan dolayı sanırım o yüzden dfu moda alıp 6.1.4 yükledim sorunsuz çalıştı. Şimdi yine iOS 7 kurdum 🙂

 99. alper

  11/06/2013 at 15:15

  iOS7′ nin tasarımını yahoo hava durumu app’ina benzeten bi ben miyim ? 😀

 100. Kaan

  11/06/2013 at 15:24

  Merhaba IOS7 yi nerden nasil yukleyecegim BETA SURUMUNU SOYLERMISINIZ iPhone5

 101. Nedim

  11/06/2013 at 15:43

  Merhaba Mustafa Bey,

  Ios7 yükledim ve kullanıyorum. Ancak sizde de oldu mu yoksa ben mi yanlış yapıyorum bilmiyorum fakat itunes yeni dosya sistemini tanımıyor (itunes güncel). iTunes’da zaten yaptırmıyor, telefonda yapıp eşzamanlarsanız da fazla dosyaları dışarı atıyor. Çaresi var mı yoksa güncellememi bekleyeceğiz?
  Teşekkürler ve kolaylıklar dilerim.

 102. Salih

  11/06/2013 at 15:46

  Os 7 3gs desteklesin 🙁

  • Ege

   11/06/2013 at 16:24

   Desteklese bile telefon kaldırmaz çok fazla kasar takılır yüklediğine pişman olursun

  • Ali

   12/06/2013 at 19:26

   whitedoor sayesinde yukleyebilirsin

 103. Kerem

  11/06/2013 at 15:55

  iPad 3 A5 islemcili var degil mi?

  • Atilla Göğüslü

   12/06/2013 at 03:43

   A5X var.

 104. Ramazan

  11/06/2013 at 15:59

  Abi ios 7 iphone 5 e ota olarak ne zaman gelir

 105. Mehmet

  11/06/2013 at 16:08

  İos 7 de sms iletim raporu varmı biliyormusunuz ya imasgde varda sms de varmı acaba böyle bir telefonda iletim raporu olmaması çok saçma geliyor sizce koymuşlarmıdır sanki tanıtım videosunda var gbi geldi ama ??

 106. Yalçınkaya

  11/06/2013 at 16:10

  Mustafa bey udid kodunu göndersem mail olarak beni geliştirici listenize eklermisiniz. İos7 kurmak istiyorum lütfen

 107. Kadir

  11/06/2013 at 16:10

  Multitaskingde çalışan programları artık kapatamıyormuyuz benmi yapamadım ?

  • Kağan

   11/06/2013 at 16:49

   Yukarı doğru kaydırıyoruz pencereyi

 108. yalçınkaya

  11/06/2013 at 16:19

  mustafa bey merhaba. udid kodunu size mail olarak atsam, benide geliştirici grubuna alırmısınız?? ıos7 için lütfen

 109. Brqkr

  11/06/2013 at 16:23

  Abi control center a 3g seçeneğinin konmamasi büyük saçmalık mesela uçak modu yerine 3g seçeneği eklenebilirdi sonuçta her gün uçağa mı biniyoruz.d

  • gamze

   13/06/2013 at 16:54

   3G seçeneği gelecek, şuan beta olduğu için böyle. Deneme değil gerçek ios 7 de bu özlellikte olacak 🙂

  • Yunus

   17/06/2013 at 16:16

   haha kardeşim sen beni güldürdün Allahta seni güldürsün hakikaten mantıklı sanki her gün uçağa biniyoruz :))

 110. Ege

  11/06/2013 at 16:28

  İpod touch 5 için olanıda çıktımı yada çıkınca yükliycekmisiniz şarj yuzdesinin gelip gelmediğini merak ediyorum

 111. Serdar Ardic

  11/06/2013 at 16:42

  Mustafa Bey, en sonunda App Store’da basarili bir arayuz olmus, cok begendim…

 112. Mrofesor

  11/06/2013 at 16:53

  Merhaba Mustafa Bey
  Benim bi sorum olacaktı
  Ben iPad 3 kullanıcısıyım ve Airdrop olayından ben de yararlanabiliyormuyum diye sormak istemiştim

 113. Abdullah

  11/06/2013 at 16:55

  Slm benide geliştirici grubuna alırmısınız…iOS 7 için

 114. Eren Canakkale

  11/06/2013 at 17:09

  Selamlar Mustafa Bey,
  Bir yazınızda iphone da numara engelleme gibi bir özelliğin olmammasının nedenini güvehyim gerekçesi ile açıklamştınız. Kötü niyetli uygulamaların buradaki açığı kullanma riski olduğunu yazıp işte bu yüzden iphone da numara engellem fonksyonu yok demiştiniz. Artık bu özellik var. Bu durumda yukarıdaki söyleminize göre bir güvenlik açığı söz konusu olacak mı?

  • Mustafa Tan

   11/06/2013 at 18:09

   Aslında “App Store uygulama geliştiricilere Numara Engelleme uygulamaları yapmalarına izin verilmemesinin sebebi güvenlik” şeklinde ifade etmiştim. Şu an yine uygulama geliştiricileri yapmadı. Apple kendisi yaptı. Bu nedenle herhangi bir güvenlik sorunu yok 🙂

   • Fatih

    19/06/2013 at 17:22

    Selamlar mustafa bey,
    İphone5 kullanıcısıym,İos7 yükledim, Yapmadan önce yedekleme almıstım ama yükledikten sonra tekrar geri dönemedim,madem öyle kullanayım dedim bnde,,fakat udid kayıtsız yaptm halen dha kullanıyorum,, yalnız beta2 çıkınca güncelleme yapabilir miiyim acaba? udid kaydı yaptırmam gerekiyor mu=?

 115. Chun

  11/06/2013 at 17:24

  Selamlar, blacklist e aldığımız numaralar bizi aradığında kapalı olarak mı görüyorlar? Eskisi gibi meşgul mü? Teşekkürler

 116. Mustafa Tan

  11/06/2013 at 17:49

  iOS 7 Beta Test Sürümü ile ilgili yazılarımıza devam ediyoruz:

  http://www.iphoneturkey.com/2013/06/ios-7-ozellikleri-inceleme-i.html

 117. Serdar

  11/06/2013 at 17:54

  Bu ne ya eski gorunum yerini tutmaz vallahi resmen katletmisler guzelim ios yi

 118. Yusuf

  11/06/2013 at 18:20

  yeni gorunum gercekten cok igrenc olmus. tamamen hayal kirikligi.

 119. Anonim

  11/06/2013 at 18:55

  Bu ne yaw rezalet olmuş

 120. Yuksel

  11/06/2013 at 19:00

  Siri Türkçe olacakmı

  • Mustafa Tan

   11/06/2013 at 19:14

   Apple olacak veya olmayacak diye herhangi bir açıklama yapmadı. Sadece zaman içerisinde diğer dilleri de destekleyeceğiz diyor.

   • Enes sağlam

    11/06/2013 at 22:13

    Mustafa bey iletim raporu hakkında Bi bilginiz varmı SMS de

    • Mehmet

     11/06/2013 at 22:15

     Aynen bnde onu merk ediyrum mstfa bey bi blgniz varmı sms de iletim raporu varmı artk tantım videosunda var gbi grdüm ama sizce ??

    • Mustafa Tan

     11/06/2013 at 22:37

     Gelseydi çoktan yazardım merak etmeyin 🙂

     • Enes sağlam

      11/06/2013 at 23:00

      Olsada iyi olurdu bea 🙂

      • Mehmet

       11/06/2013 at 23:38

       Ya blmiyrum bna var gbi geldi video da baksanıza msj yzarken nortmlde imessge msj da iletm rporu gliyr ama bunda message yazıyrdu gne rapor gliyrdu dikktli bakn inş vardr ya

 121. şahan

  11/06/2013 at 20:14

  ios 7 beta yı shift+güncellemeleri denetle diyerek yüklemeye çalışıyorum firmware dosyası uyumlu değil diyor ne yapmalıyım acaba yardımcı olursanız sevinirim.

 122. Ahmet

  11/06/2013 at 23:35

  Iphone 4S ler airdroptan hiç faydalanamayacak mı? yoksa beta sürümünde mi öyle sadece?

 123. burak

  11/06/2013 at 23:39

  İyi akşamlar ben indirdim kurdum ama benim her seyim sifirlandı ve bu hatayi veriyor We are unable to continue with your activation at this time. bu yazıyor itunes de ve telefon acılmıyor acill yardim ederseniz sevinirim

  • eyüp

   13/06/2013 at 00:03

   burak bey google çevirici de çevirdim bu çıktı Biz şu anda aktivasyon devam edemiyoruz. diyor

 124. Şahan

  12/06/2013 at 00:20

  ios 7 beta yı shift+güncellemeleri denetle diyerek yüklemeye çalışıyorum firmware dosyası uyumlu değil diyor ne yapmalıyım acaba yardımcı olursanız sevinirim. Cevap bekliyorum lütfen

 125. Zeki öge

  12/06/2013 at 00:54

  Kardeş kişiler bölümü aynımı. Birini silmek için girip düzenle sonra sil demek mi gerekiyor hala.

 126. Timur Bey

  12/06/2013 at 03:30

  Tasarımı görünümü iyilesecegine kötüleşti. Kendine özgülüğünü yitirdi. Apple’ın QuickTime playerdan macten ilk iPodlardan itibaren koruduğu o farkı bitti.

 127. Zeynel

  12/06/2013 at 08:36

  Şimdi tanıtımlarda filan hep beyazda gördük siyah için ayrı renk düzeni var mı?Yoksa beni kırar Apple…

 128. Ahmettt35

  12/06/2013 at 12:06

  Mustafa bey hiç haritalardan bahsetmemişler sorunlar giderildimi acaba

 129. Onur

  12/06/2013 at 12:25

  iPhone 4 için hangisini yüklemem lazım ?

 130. Hakan aracı

  12/06/2013 at 16:18

  Mustafa bey merhaba sizi uzun zamandır takip ediyorum. Öncelikli olarak yazılarınız ve iOS dünyasına açtığınız güzel pencere için teşekkürler. Geliştirici programına nasıl kayıt olabilirim bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz

 131. Mehmet Elçi

  12/06/2013 at 16:49

  sanırım iTunes Radio gibi sadece Amerika’da çalışan uygulamaları, Tunnel Bear gibi uygulamalar sayesinde kullanabiliriz diye düşünüyorum.

 132. Erkan

  12/06/2013 at 17:37

  erkekeler için olanı yokmu bunun 😀

 133. Soner

  12/06/2013 at 19:19

  İkonların görüntüsü androidler gibi olmuş hiç sevmedim

 134. Onur

  12/06/2013 at 22:51

  Mükemmel

 135. Eren

  13/06/2013 at 09:38

  Mustafa bey,
  Ipod touch 4. Nesilde olcakmi ios 6 oluyordu 7 gelicekmi gelecekse ne zaman gelecek ??? 🙁

 136. kübra

  13/06/2013 at 15:36

  şarj sorununa hala bir çözüm bulunamadı mı ? ve türkçe menü olmazsa bir çok insan için iphone kullanıamaz hale gelir umarım çözüm olur ..

 137. Celal

  13/06/2013 at 17:19

  Dün gece itibari ile 4s ime ios 7 yi yükledim…
  İlk izlenimim ikonlar ve arayüz fena değil… Kısayol erişim için yapılan kaydırmalar çok hoşuma gitti… Fakat zaman zaman takılmalar ve donmalar mevcut… Zamanla giderilecek olan bu sorunların içinde birde aşırı pil yüketimi ve kullanım esnasında ve şarj esnasında çok fazla ısınmada eklendi… Muhtemelen final sürümünde bunlar düzelecektir…

 138. Fatih

  14/06/2013 at 12:18

  -Udid Kaydı olmadan i0s7.yi yükledim bi sıkıntı yok.,fakat beta sürümünün yeni versiyonu çıkınca bi yüklemekte bir sıkıntı olabilir mi?
  Bu konnu hakkında bilgisi olan varmı arkadaslar?

  • Selim ÖZAL

   14/06/2013 at 19:43

   merhaba Fatih bey, udid kayıtsız nasıl yükleyebiliriz? bir link verirmisiniz? teşekkürler..

 139. Zeynel

  14/06/2013 at 13:40

  Amannn allahim bu gercek degil dimi bu nasil bir temadir oyuncak gibi olmus eskisi daha iyi apple iyi olacagi yere hep kotuye gidiyo bide hep bilerek yapiliyo bunlar her sene yeni bi yenilik olsun diye hep geriden geliyo control centeri daha yeni koymus ve ondada 3g felan yokmus hee

 140. İbrahim

  14/06/2013 at 13:43

  Control center’da 3g aç kapa seçeneginin olmadıgını hepimiz gördük. Bu istegimizi siz yada bizler tekil olarak apple’a mail olarak bildirsek nasıl olur sizce. olabilir derseniz ingilizce olarak bi yazı hazırlasanızda bizlerde bu yazıyı sizin vereceginiz apple mail adresine göndersek ekleme ihtimalleri olamazmı? Teşekkürler…

 141. Hasan

  15/06/2013 at 10:16

  iOS 7 den iOS 6 ya nasıl döneceğiz?

 142. gökhan

  15/06/2013 at 18:08

  ii günler iphone4 A1332 kullanıyorum.telim için uygun olan ios7 yi indirdim fakat firmware uyumlu olmadığı için güncellenemedi hatası alıyorum nasıl düzeltebilirim???

 143. alp

  16/06/2013 at 15:00

  mustafa bey beni de geliştirici grubuna alırımısınız?

  • Latif

   16/06/2013 at 15:07

   Mustafa Bey lütfen beni de geliştirici grubuna alır mısınız?

 144. alp

  16/06/2013 at 15:01

  Beni de geliştirici grubuna alırımısınız?

 145. M.METİN

  16/06/2013 at 22:34

  4s ısınma problemi inşallah çözülür :((( çözülsün artk cihaz şarj da çok ısınıyor

 146. Mehmet Ali KARAGÜLLE

  17/06/2013 at 11:44

  belki bu sorunun yeri burası değil ama ben ios 7 yükledim çok eksikleri olduğu için geri ios 6.1.4 yükledim fakat cihazımda şuanki sorun donma yapıyor bu donmada şu şekilde mesaj yerinde bişey i kopyalayıp başka yere yapınca cihaz donuyor ve uygulamayı kapatıp açınca düzeliyor bana nasıl yardımcı olabilirsiniz acaba şimdiden teşekkürler

 147. Yunus

  17/06/2013 at 16:07

  Merhaba Mustafa Bey,

  ios 7 Beta sürümünü kullanmaktayım şöyle bir problem mevcut sizde karşılaştınız mı acaba

  Güncellenmesi gereken uygulama var Güncelle diyorum hiç bir işlem yapmıyor ekrandan baktığımda da uygulama pasif olarak “bekliyor” yazıyor dolayısı ile uygulamada açılmıyor kaldı öyle, sizde de böyle bir problem mevcut mu ?

 148. Kemal

  17/06/2013 at 22:49

  Berbat ötesi.şu ikonlara bak apple ye hiç yakıştıramadım.daha görsel bi iOS 7 bekliyordum.resmen hayal kırıklığı.

 149. Polat

  21/06/2013 at 10:32

  Bildirim merkezinde hücresel veri ve 3G yi kapatamadıktan sonra neye yarar. 3G en çok şarj tüketen unsur.

 150. Serhat

  23/06/2013 at 11:05

  Selam Mustafa bey;
  ßen ipod touch4 kullanicisiyim bunlarada ios 7 gelecekmi ??

 151. OrcunZ

  23/06/2013 at 19:47

  Mustafa Bey merhaba
  Acaba mesajlarda gelen mesajları seçerek toplu cevaplama modu olacak mı
  Bayram ve kandillerde zor oluyor tek tek cevaplamak

 152. Eren

  24/06/2013 at 17:33

  Merhaba iyi günler ben iPhone 4s kullanıcısıyım, ios 7 beta 1 indirdim fakat yükleme sonunda itunes otomatik olarak tekrar ios 6.1.3 yükledi udid kaydı olmadan olmuyor sanırım. Herhangi birisi açıklayabilir mi udid nedir? nasıl yapılır? ya da udid olmadan ios 7 beta 1 i nasıl yükleyebilirim? Şimdiden teşekkürler..

  • Diren

   24/06/2013 at 21:01

   İos beta yazilimini indirdikten sonra shift tusuna basip guncellemeyi denetlemeye basiniz ardindan firmware dosyasini secin ve gerisini itunes a birakin.

 153. Berk

  26/06/2013 at 19:35

  Ben ios 7 beta yükledim tam sürüm kablosuz güncelliyebilirmiyim not: udid kayıtlıyım

 154. Fatih

  02/07/2013 at 18:11

  ios 7 kasma sorunu yapıyor kullandığım cihaz iphone 4 tasarım ve görsellik çok hoş ama kasmasını hiç sevmedim

  • fatih k

   21/09/2013 at 14:17

   benim tlf da kasıyor..ne yapmamız gerekiyor..

 155. Talha

  02/07/2013 at 21:40

  Bluetooth yerine 3G koysalarmış daha güzel olurmuş bence

 156. Serdar

  12/07/2013 at 13:51

  Oyuncak gibi olmus berbat apple in suanki gorunumu bence daha iyi

  • OrhanEmir

   29/07/2013 at 14:02

   Sizin yorumlarınıza göre yine hala Dünya’nın En Gelişmiş Mobil Sistemi

 157. OKTAY

  12/07/2013 at 15:40

  İso 7 çok güzel olmuş zamanla oturaçak inanıyorum kısa yolları dryiştıre bilmem lazı çok olay olur zil sesleride kolay bir şekilde uygulansa çok ğüzel olaçak hepinize kolay gelsin

 158. kübra0606

  24/07/2013 at 18:35

  peki ios 7 iphone 4 a1332 e yükleniyomu

 159. düğün salonları

  25/07/2013 at 02:50

  ios 7 den ios 6 ya veri kaybı olmadan nasıl yüklememiz gerekir.

 160. Anonim

  27/07/2013 at 09:20

  Ne zaman cikacak ki

 161. onay cebar

  31/07/2013 at 08:39

  valla ilk başta ios 7 yi cok yadırgadım sonra kullandıkca hayran kalmaya basladım ios6 olan bir teli elime aldıgımda artık cok kotu geliyor iphone5 de mukemmel ama 4 lerde azda olsa sıkıntılı calısıyor PİL sıkıntım kalktı gorseller on numara KESINLIKLE SUAN İOS7

 162. Hamza Saygili

  01/08/2013 at 14:38

  Mukemmel olmus iOS 7 beta 4 dun Devolder hesabimla indirdim mukemmel oldu cok guzel tasarim iPad 3 sadece bir seyi hack yapabildim

 163. Mıstık

  02/08/2013 at 17:05

  AppStore de (İcompose) toplu sms gönderme uygulamasım var ücretsiz

  • iPhone Sahibi

   21/09/2013 at 23:36

   Arkadaş, Group SMS diye başka bir ücretsiz uygulama var appstore’da; hem daha güncel hem de daha kolay kullanması. Ona da bir göz atmanı tavsiye ederim.

 164. Pingback: İOS 7 İLE TEST SÜRÜŞÜ | Berk Şenay

 165. Gamze

  08/08/2013 at 09:56

  Bluetooth kulanabilecek miyiz ??

 166. ✨Crazy✨

  09/08/2013 at 11:59

  Mustafa bey numara engelleme olarak belirtmemissiniz şayet deneme şansınız oldu ise ; karşı taraf sizi aradığında numara meşgul ? Aradığınız kişiye ulaşılamıyor ? Böyle bir numara yok ? Yada telde hiç ses yok yani hat düşmedi gibi
  Bunlardan hangisini oluyor siz birini engelleyip o sizi aradığında nasıl olacak cok merak ettim
  Teşekkürler

  • ✨Crazy✨

   09/08/2013 at 12:24

   Mustafa Bey denemediyseniz bir deneyin lütfen cevabı cok merak ediyoruz iş yerinden bir cok arkadas bu cevabınızı bekliyoruz söylediğiniz gibi iOS 7 yi yüklemedik sonbaharı bekliyoruz o yuzden deneme şansınız yok please sssssss……..

   • Mustafa Tan

    09/08/2013 at 12:38

    Bu konuyla ilgili ayrıca detaylı bir yazı paylaşacağım 🙂

    • ✨crAzy✨

     09/08/2013 at 12:45

     Super olur detaylı yazı cok önemli bir konu ilgilenen cok bu durum ile
     Ayrica Meşgul tonu gayet iyi karşındaki ınsanı yildirmaya yeter de artar bile

  • Mustafa Tan

   09/08/2013 at 12:27

   Meşgul tonu çalıyor karşıda.

 167. Anonim

  01/09/2013 at 16:36

  Keşke o alt taraftan wifiyi falan açıyoruz ya keşke 3gyide açabilsek 🙁

 168. oğuzha

  11/09/2013 at 10:36

  ios7 full sürüm tüm kullanıcılara yayınlandıktan sonra iphone 4 de kasma problemlemi yaşatmasından korkuyorum sizce kasma sorunu olur mu iphone 4 için.

 169. İphone4kullanıcısı

  12/09/2013 at 09:27

  Bence 4 te bu ozelliklerle iyice yavaşlar. Yeni telefon satmak icinde insanlarin ellerindrki tefoni yetetsiz gormesini sağliyorlar guzel bir satis stratejisi ama etik değil. 6.1.3 kullaniyorum nasil upgrade yapmadan nasi wifi kullanmaya devam edebilirim dikri olan var mi?

 170. Tamer

  15/09/2013 at 22:35

  Peki Zeki müren de bizi görecek mı?

 171. İphone4kullanıcısı

  17/09/2013 at 00:50

  Arkadaşlar çok merak ettiğim konular var.
  1.si iphone yeni yazilim cikararak elimizdeki mevcut telefonu yetersiz hale getirip vermis olduğu kullanım hazzıyla bir yenisine 2 yılda sahip olcağımız cihazlar mı kaktırıyor?
  2.si benim gücüm yenisini almaya yeter yetmez davasi degil bu lafımı yanlış anlamayın lütfen ama kaz gibi yolunmak goz gore gore gibi gelmiyor degil mi sizce ?
  3. 3 yildir apple kullaniyorum memnun degilim diyemem fakat bu tur guncelleme yaptirimlari ve sistemin 2-3 yilda bir yetersiz kalmasi ve bu sure zarfinda peryodik olarak telefon ihtiyaci doğması size mantıklı geliyor mu ?
  4.ios 7 ye geçmemek icin sadece wifi ye baglanmadan telefonu kullanmak sizce iyi bir fikir mi zira 4sler kascak gibi duruyor?
  5. Yoksa yazilim guncellemeden kacinmak yerine htc samsung yada baska bisey alinip bu illetten kurtulmali miyiz ?
  Lutfen fanatiklik yapmayalim sadece ben bu sekilde dusunmuyorumdur. Tamam suan super bi telefon 5s fakat 7 ciktiginda 5s de 3gs gibi yetersiz mi kalacak ?

  • Mustafa Tan

   17/09/2013 at 01:04

   Selamlar,

   1) Bu bakış açısına göre değişir. Örneğin yeni sürüm çıkartmasa “Apple yıllardır bize hep aynı sürümü kullandırtıyor, hiç yeni bir sürüm çıkartmıyor” eleştirisi alacak. Fakat diğer mobil işletim sistemi üreten firmalar gibi her sene yeni sürüm çıkarttığında da sizin eleştirinizi alıyor. Örneğin Android gibi işletim sistemlerinde daha sık ve çok yeni sürüm çıkıyor. Bu açıdan Apple, Google veya Microsoft’un hiç bir farkı yok.

   2) İhtiyacınız yoksa yenisini almaya gerek yok. Aynı bilgisayarlarınızdaki durum geçerli. Her sene yeni bir laptop almanız gerekiyor mu?

   3) İlk sorunuzda verdiğim cevap bu sorunuzda da geçerli. Apple’ın yeni sürümlerine ihtiyaç duymuyorsanız cihazınıza yüklemezsiniz. Bu durumda cihazınızda performans düşüşü olmaz. Fakat yeni sürümlerdeki özelliklere ihtiyaç duyanlar da yükler. Bu sayede herkes mutlu olabilir. (Yine Android kullanıcıları için de aynı durumun söz konusu olduğunu hatırlatmakta yarar görüyorum)

   4) iOS 7’e geçmek zorunlu değil. Wi-Fi kullandığınız için cihazınız otomatik iOS 7’ye geçmez. Sanırım aklınızda yanlış kalmış.

   5) Bir önceki sorunuzda cevapladığım gibi yazılım güncellemeden kaçmak için özel birşey yapmanıza gerek yok. Fakat HTC veya Samsung aldığınızda birkaç sene sonra iPhone ve iOS ile yaşadıklarınızı Samsung ve Android ile yaşayacaksınız 🙂

   Evet iPhone 7 çıktığında iPhone 5S yetersiz kalacaktır, Samsung Galaxy S4 çıktığında Samsung Galaxy S yetersiz kaldığı gibi. Bu arada fikir vermesi açısından Android’in App Store’u sayılan Google Play’deki Android versiyon dağılımına aşağıdaki linkten gözatabilirsiniz. Android kullanıcıları bu konuda çok daha vahim durumda emin olun:

   http://developer.android.com/about/dashboards/index.html

   Saygılar

  • ADEM

   18/09/2013 at 18:50

   KATILIYORUM ARKADAŞ DEDİKLERİ

 172. Rahman

  18/09/2013 at 02:54

  Ne Olursa olsun Ben Her telefonu kullanmış birisi olarak öncelikle işletim sistemi yeterliliği en iyilerinden İphone hangi modeli olursa olsun vaz geçmem elimde 4 te 5 te var her ikisinden de memnunum 🙂 tabiki hız ve donanım farkı olacak android Tabanlı bir tablet. Aldım 4 yaşındaki kızıma verdim çocuk oyuncağı Çünkü 🙂 aldığımdan beri 3 ayda 5 defa format attım bu yüzden android işletim sistemi tam bir virüs yatağı bilginize arkadaşlar 🙂 karar sizin

 173. hayri

  18/09/2013 at 12:32

  yeni aldığım iphone 5 cihazına iwork imovie gibi uygulamaları ücretsiz nasıl yükleyebilirim halen ücretli görünüyor appstore da

 174. Pingback: Merhaba iOS 7! | Sihirli Elma

 175. Pingback: iOS 7 Güncellemesine Hazırlık | temhaya.com

 176. burak

  18/09/2013 at 21:12

  arkadaşlar güncellerken hata veriyo iniyor yükleniyor derken hata veriyo lütfen yardım

 177. yasin

  18/09/2013 at 22:20

  şu an yazılım güncelleme kullanılamıyor hatası alıyorum..

  • Ahmet Samet

   18/09/2013 at 23:25

   bendede ayni hata var yasin arkadasim acaba düzeldimi sorunun devam ediyor mu ?

 178. Murat

  18/09/2013 at 23:28

  Hata devam ediyor

  • EBRU SÖZGE

   18/09/2013 at 23:45

   Yazılım güncelleme hatası veriyor

  • Anonim

   18/09/2013 at 23:51

   Hata devam ediyor..

 179. Anonim

  19/09/2013 at 00:18

  Bana güncelleme gelmedi daha :s

 180. baran

  19/09/2013 at 07:13

  bi gidin işinize ya 3 kuruşunuz olmuş iphone sahibi olmuşsunuz ama telefondan anlamıyorsunuz anlamıyorsan kullanmayacaksın kullandınmı sormayacaksın öğreneceksin

 181. Musti

  19/09/2013 at 11:12

  Mrb ben ios7 betanın sondan bir önceki sürümünü kullanıyordum 1hafta önce yayınlanan betayı bulamadım ve şuan final sürümü indiremememin sebebi bumudur sizce

 182. erhan vardar

  19/09/2013 at 12:04

  Merhaba,
  Ana ekranda Soldan sağa kaydırarak kişiler arama motoruna ulaşabiliyorduk.Şu anda bu yok ?

 183. Necmettin SOLMAZ

  19/09/2013 at 12:59

  ios 7 beta 4 yüklü telefonumu wifi üzerinden ios 7 tam sürüme güncellemek istediğimde yazılım güncel uyarısı alıyorum. ios 7 tam sürüme nasıl geçebilirim. Teşekkürler.

 184. Berktuğ

  19/09/2013 at 13:57

  İos7 beta 6 yuklu golden surumu ne zaman ve nasil yukleyebilirim yardimci olursaniz sevinirim

 185. Sinan

  19/09/2013 at 14:07

  Arkadaşlar ben kurdum iphone 5 e io7 yi ama cevap tuşuna baserken çok efor sarfediyorum bilgisi olan varmı ben telefona cevap verene kadar arama bitiyor :))

 186. Zeynep

  19/09/2013 at 14:28

  ıphone 5 kullanıyorum İOS 7 yi yükledim çok da memlun kaldım yalnız arka planda açık olan uygulamaları kapatamıyormuyuz ?

 187. Anonim

  19/09/2013 at 19:36

  Iphone 4s kasar mi?

 188. Anonim

  19/09/2013 at 22:49

  Bugün yükledim ama arama geçmişimi göremiyorum bilgisi olan var mı?

 189. Tamirci

  20/09/2013 at 09:22

  Slm arkadaslar size tek onerin ios 7 icin
  İphone 4 ve 4 s ler yuklemeyin cihazinizda sorun yasamamak istiyorsaniz
  Ornek 4 lerde yavaslama donma kasma sorunu sebeb islemci ve256 ram dolayi
  4s lerde kasma yavaslam donma problemi yok ama 4s ios altiya gectinde 512 olan ram 256 dusuyo 4lerde256 ram 128 dusuyo 5ler 1gb olam ram ios7 de512 kadar dusme gorulmustur tavsiyemiz cihaziniz olan isletim sistemini kulanin iyi gunler

 190. Zafer

  20/09/2013 at 16:58

  Beta 6 yi kullaniyorum bana halen guncelleme gelmedi

 191. Abdulbaki ÖZ

  20/09/2013 at 17:42

  Merhabalar; İphone 4 kullanıcısıyım. ios 7 yi çıktığı gün kurdum. Yalnız toplu mesaj atmayla alakalı bir sıkıntım var. Şöyle ki mesajımı yazdıktan sonra Kime kısmının yanındaki (+) ya basıp rehberimdeki kişileri tek tek seçtim. Gönder dediğimde mesaj ekranı direk kapanıp normal ekrana düşüyor. Haliyle toplu mesajlar gitmiyor. Birde yine aynı ekranda (+) ya basıp rehberimdekileri seçtiğimde, seçtikçe (+) yukarı çıkıyor ve her (+) ya bastığımda rehber en başa dönüyor. Yani Z harfinde olanlarıda ekliyeceğim zaman rehber en başa dönmüş oluyor. ios 6 da böyle bir sorun yoktu. Acaba iostanmı yada benim telefondamı bir sıkıntı var anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

 192. handan

  20/09/2013 at 18:07

  ıphone 4 kullanıyorm şu berbat ios7 sürümünü yükledim ,hay yüklemez olsaydım ,telefon nasış çirkin oldu böle ,kullanamıyorum ,şarz denen bişey kalmadı , eski sürümününü kullanmak istiyorum ama yedekleme yapmadığım için dönemiyrm,bunun bi çaresi olmalı ,ıphone markasına hiç ama hiçç yakışmadı buu

  • fatih k

   21/09/2013 at 14:29

   benim tlf da çok kastı..geri dönüş yapmak istiyorum..

 193. handan

  20/09/2013 at 18:10

  ıphone nasıl böyle bir güncelleme yaptırır ,berbat ötesi bişey bu ,telefonu elime almak istemiyorum , bunun bir düzeltmesi olması gerek ,bu olmadı ,acilen düzelitlmesi gerek ..

 194. Eray

  20/09/2013 at 19:37

  Slm Arkadaşlar 7 güncellemesini yaptıktan sonra App storeden indirme yaparken koşullar değişti diyor onay istiyor 65 sayfalık sözleşme çıkıyor Ama onaylamayı nasıl yapıcağımı bulamadım Yardım lütfen

 195. Emir

  20/09/2013 at 21:23

  apple çok yanlış yaptı. bir sürüm iphone u iphone luktan çıkarmış. hiçbir kişisellik kalmamış. çok basitleşmiş. android telefonlara benzemiş. steve jobs un kemikleri sızlıyordur şimdi 😀 6.1.3 deyim. 7 ye geçmeyi düşünmüyorum. iphone benim için bitmiştir. 😀

 196. Anonim

  21/09/2013 at 02:26

  Yardmmm ltfnn..Mrb 4s kullanicisiyim 6.1.3surumu kullaniyorum ios7yi arkadsmda gordm kesnlikle begenmedm bu surumden wazgcmek istemiorm acaba bi sorun cikarmi yani nezamana kadr 6.1.3 u kullanabilirm?? yardm edermisinz????

 197. cem

  21/09/2013 at 02:27

  Yardmmm ltfnn..Mrb 4s kullanicisiyim 6.1.3surumu kullaniyorum ios7yi arkadsmda gordm kesnlikle begenmedm bu surumden wazgcmek istemiorm acaba bi sorun cikarmi yani nezamana kadr 6.1.3 u kullanabilirm?? yardm edermisinz????

 198. Pelin

  21/09/2013 at 08:20

  Meraba arkadaslar
  Arama yapamiyorum cunku turkcell cekmiyo araniyor diyo ne yapacagim?

 199. Yasin anik

  21/09/2013 at 13:33

  İphone 5 cihazima ios7 yi yukledikten sonra sarj problemi basladi sarjim eskiye gore daha cabuk bitiyor

 200. fatih k

  21/09/2013 at 14:27

  mustafa hocam 6.1.3 geri dönüş yapmak istiyorum..yardımcı olun ltf..

 201. Mesut

  21/09/2013 at 17:18

  Ahh Ahhh…
  Şimdi rahmetlinin kemikleri sızlıyordur. Tam manası ile rezalet ötesi bir şey. 200 liralık china ıphonelerden bi farkı kalmadı…
  IOS yazılımı için telefon aldık yaaa, Android için değil…
  Umarım kısa vadede eskiye dönüş yaparlar

  • Anonim

   23/09/2013 at 20:03

   Chine5 e hoş geldiniz demediği kaldı. Ne farkı kaldı iphone olmasının, iphone artık iphone değil sadece phone.

  • Ali

   07/10/2013 at 03:31

   Andros7

  • Anonim

   07/10/2013 at 23:37

   Berbat olmuş

  • Anonim

   08/10/2013 at 18:14

   sonuna kadar haklısın

  • Anonim

   08/10/2013 at 20:53

   İnşaallah tam bir rezalet

 202. ADEM

  21/09/2013 at 17:33

  MESUT KARDEŞ DEDIKLERI NE KATILIYORUM

 203. Ali

  21/09/2013 at 17:43

  Stabil olsa yeter i4

 204. burak

  21/09/2013 at 22:48

  ios 7yi yükledikten sonra yeni apple kimligi yaratamıyorum ileri butonu yok neden olabilir

  • Anonim

   09/10/2013 at 21:01

   Yaratmak Allah’a mahsustur

 205. Elif ergel

  22/09/2013 at 09:10

  İos 7den sonra fotoğraflar face.e senkronize olmuyor bilen varmı sebebini acaba??

 206. ismail

  22/09/2013 at 09:45

  ios 7 yi yukledim ama herhangi bir programi actigimda telefon kendi kendine kapatiyor yukleyen arkadaslardada oyle bi sorun oldumu

  • İsmail esmer

   05/10/2013 at 22:37

   Kardeş benimM telefonumdada ilk başlarda oluyordu sonradan telefon açılıyor

 207. Cassu

  22/09/2013 at 10:16

  Merhabalar İPhone4 kullanıyorum ios7yi yüklemiş bulundum ancak mesaj yazmak ya da herhangi bir şey yazmak işkenceye dönüştü benim için.telefon inanılmaz kasıyor ve donuyor yazma esnasında.bu hep böyle devam mı eder ya da eski sürüme geri dönme şansım var mı?

  • Anonim

   10/10/2013 at 15:13

   war

 208. Bahadır yılmaz

  22/09/2013 at 13:20

  Merhabalar uygulamayı yeni indirdim ve bir sorum olacak. Arkadaşlar ios7 güncellemesini yaptım fakat bir dizi yada film izledikten sonra yada oyun oynadıktan sonra bu süre 20 dakika falan sürüyor ana menüye döndüğümde bildirim merkezi ve denetim merkezi açılmıyor ne yaparsam yapıyım yukardan çekiyorum gelmiyor aşşağıdan çekiyorum gelmiyor bu sıkıntı başka iphonelardada varmı? Cihazım iphone5 ve bu durum canımı sıktı telefonu kapayıp açınca düzeliyor fakat tekrar oluyor yardımcı olursanız sevinirim lütfen. Şimdiden teşekkürler.

 209. Aldemir

  22/09/2013 at 13:56

  Mustafa bey kilitli ekranda redettiğim cevapsız çağrıları göremiyorum yardımcı olursanız sevınırım teşekkurler

 210. Murat

  22/09/2013 at 14:19

  Merhaba. Bende iphone 5 var. iOS 7 güncellemesinden sonra bazı eksiklikler ve sıkıntılar yasadım.
  1. Bildirim merkezinde hava durumu çıkmıyor.
  2. Denetim merkezinde AirDrop ve AirPlay olması gerekirken AirDrop var ama AirPlay yok.
  3. Denetim merkezindeki hesap makinasına giriş çıkışlarda ekranın sol üst köşesinde bir ışık oluşuyor. Normal uygulamasında bu olmuyor.
  Bunlar normal mi değil mi anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Anonim

   26/09/2013 at 03:19

   Aynı sorun bendede var hesap makinesine giriş yapıp çıkarken

 211. Anonim

  22/09/2013 at 15:19

  Ckkkkk kötüüüü tek kelimeyle iphon kalitesını böyle yaparak düşürüyor ben 6.1.3 e dönmek istiyorum ama nasıl yapabilirim bunu hiç beğenmedim

 212. Serkan

  22/09/2013 at 22:58

  Menü arka planı siyah yapılabiliyor mu yoksa şarjı çabuk mu bitiricek

 213. FİKRET ÇUVALCIOĞLU

  23/09/2013 at 11:17

  İphone4 kullanıcısıyım batarya çabuk bitiyor bi çözümü yokmu bunun 2-3 gün giden batarya ios7 den sonra 1 güne düştü el insaf yani bataryanın bittiğini gözle görebiliyorsun ilginç yani

 214. Bekir

  23/09/2013 at 11:51

  Merhaba Mustafa bey benim sorunum whatsapp ve diger butun programlar icin mesela whatsapp a girince “”Aninda iletme bildirimlerini kullanmak icin itunnes’a baglanin””
  Whatsapp bildirimler icinde uyarilar sesler ve simge isaretleri olabilir diye programlara her girdigimde hata veriyor lutfen yardimci olursaniz sevinirim.. Saygilar

  • Anonim

   24/09/2013 at 05:05

   Ayni sorun bendede var cozum bulabildinizmi hicbir yerden bildirim alamiyorum itunes la olan alakayida cozemedim!:-/

 215. Anonim

  23/09/2013 at 20:06

  Ios 7 denmesi yerine çakma7 denmesi daha uygun, yeni sürüm gelene kadar 4 ü 5s yapmam arkadaş.
  Höölllöööggghhh…..

  • M

   24/09/2013 at 05:03

   Ayni sorun bendede var ne fb ne instagram ne de whatsapptan bildirim alamiyorum surekli itunes a baglanin diyor coZum buldunuzmu?

 216. Anonim

  23/09/2013 at 20:17

  İos7 ile ilgili herkesin benimle aynı yorumu yapması beni mutlu etti.
  Tek kelimeyle BERBAT ; birde hep beraber tüm bu projede çalışan çaycısından CEO suna kadar ; e ingilizce söylemek gerek ios7 SUCKS. Belki anlarlar.

 217. Abdullah

  23/09/2013 at 21:02

  Ios7 ile beraber itunes’ te sikinti yasiyorum. Daha onceden pre-order yaptigim bir album simdi yayinlanmis. Itunes’ te kontrol ettigimde sarkilarin yaninda satin alinmis yaziyor ancak telefonuma inmemis, indirecek bir yer de bulamadim. Yardimci olabilir misiniz lutfen, simdiden tesekkurler…

 218. İphone4kullanıcısı

  23/09/2013 at 23:33

  Arkadaşlar merhaba iphone 4 te kasacagini tahmin ettigimden ve beni 5s almaya mecbur etmesini istemediginden dolayı 6.1.3 de kalmak istiyorum ne yapmak gerekir ? Korkumdan wifi yi acamiyorum. Ayarlar İkonunun üzerinde 1 yazsinda istemiyorum napmaliyım bilen yardim sever bi iphone kullanicisi yol gösterebilir mi?

 219. Uğur

  24/09/2013 at 02:11

  Arkadaşlar ayarlar genel erişebirlik kontrastı aç sonra hemen üzerinde kalın metin var onuda açın telefon yeniden başlıcak diye uyarı mesajı vericek ok de sonra telefonu yılan gibi kullanın (: çok güzel akıcı ve hızlı stabil olduğunun farkına varacaksınız mustafa abi atlamışsın bunları (;

 220. Cinar

  24/09/2013 at 07:20

  Yazık etmiş iphone karizması kalmamış batarya çabuk bitiyo takılıyo kısayollar açmıyor ios 7 fiyasko yazık yazık.

 221. Ilyas

  24/09/2013 at 20:25

  Oyuncakcilarda satilan oyuncak telefondan farki kalmadi. Bu yazilimi bulan kisi cok mu aramis bu yazilimi hadi bunu boyle yapiyorsun 2000 kisi 3 ay kullandi hic mi bu renkleri begenmedigini soylemedimi?telefondan sogudum satma planlari yapiyorum alacam 100 tl. Lik bi telefon guncellemeymis yoq guzelmis cirkinmis ugrasmayacagim bide 6 ya donus de yapamiyorsun bu nasildir yaa paramla beni zorla bunu kullanacaksin diyorlar SACMALIK isteyen yukler isteyen yukledikten sonra geri doner buna kisitlama yapman cok sacma

 222. Alp

  24/09/2013 at 23:22

  Hem iOS 7 hemde arkadaşlar bu PES 2011-2012-2013-2014 serisi neden yok app Store da bilgisi olan varmı

 223. Avni

  25/09/2013 at 00:25

  Çok kötü inşallah en kısa zamanda yeni bir güncelleştirmeyle durumu düzeltirler

 224. Bhr5

  25/09/2013 at 21:23

  Arkadaşlar ben iPhone 4 kullanıyorum iOS 7.0’yi yükledim. Yükledikten sonra you tube, ttnet müzik , fizy’den şarkı veya video açamadım. Yükledikten 2 gün sonrada Instagram da resimleri, beğenileri açmamaya başladı kısacası instagramda da hata vermeye başladı. Sorun nerden kaynaklanıyor sizce? yardımcı olun lütfen yoksa kafayı yicem!Modem olarakta ttnet vibel modem kullanıyorum ama bence bununla bir ilgisi yok çünkü hattamın internetiyle de denedıgımde de yine aynı sorunu yaşıyorum.

  • Mustafa Tan

   25/09/2013 at 21:24

   Yukarıdaki yazıda paylaştığımız gibi bir DNS değiştirmeyi denediniz mi?

 225. Seda

  26/09/2013 at 11:33

  Kolay gelsin yazılım güncellemelerde istiyorum ama hata oluştu diyo ne yapmam gerekli

 226. Karatash

  27/09/2013 at 12:16

  Merhaba iphone 4 kullanıcısıyım bildirim ekranının siyah bahseden iphone 5 kullanıcısının sorunu okudum verdiğiniz çözümü bebde uyguladım fakat basarılı olamadım bu çözüm sadece 5 kullanıcıları için geçerlimi?

 227. Hayal Kırıklığı

  27/09/2013 at 15:42

  Beyler ios7 yi 5s te yeni kullanılmaya başlanan 64 lük işlemciye göre ayarlamışlar. Çünkü O cihazda açık programları kapatan ayrı program var . Dolayısıyla 5 ve daha önceki cihazlar ofsaytta kaldı. Herhalde yeni güncellemede bunu düzeltirler. Şarjın erken bitmesinin sebebi arkada uygulamalar açık kalıyor

 228. Sureyya

  28/09/2013 at 02:20

  WİFİ im calismiyor ne yapabilirim

 229. Murat

  28/09/2013 at 13:25

  Merhaba ben yeni sürümden memnunum donma falan yok gayet güzel yalnız bu gelen aramalarda mesajlarda herhangi bir bildirimde flaşın yanması beni sinir ediyor kapatmıyorum da nasıl kapanıyor yardımcı olursanız sevinirim

 230. Anon

  28/09/2013 at 15:49

  Daha yeni yukluyorum 4s e ama yorumlari gorunce iptal etmek istedim , yedekte almadim !

 231. ömer ayvaz

  28/09/2013 at 16:56

  iphone 5 kullanıyorum ios 7 güncelledikten sonra wireles le internete bağlandığımda facebook ve youtube gibi sitelerde video izlyemiyorum ama wireles kapattıktan sonra internet paketimden izleyebilyorum bunun sebebi ne..

 232. Sedat

  28/09/2013 at 21:37

  İos 7 berbat kötü bir tane köylü yapmış.Sanki güzelmiş berbettttt ios 6 yı istiyoruz tüm iPhone sahipler ios 6 istiyo

 233. Ayhan

  29/09/2013 at 15:37

  Mustafa bey, benim sorunum film rulosunda hiç resim ve video olmamasına rağmen kullanım bölümünde 1.5GB yazıyor. Telefumun 9.5 GB bölümü de boş. Bunun sebebini öğrenebilir miyim. Ayrıca İclod yedeklemem kapalı tüm yedeklemeyi sıfırladım fakat 554 mb mail yedeklemesi var. Bunu bir türlu silemiyorum. Telefonum4s yardım ederseniz sevinirim.

 234. murat

  30/09/2013 at 00:36

  arkadaşla ben ios7 güncellemesini yaptım fakat telefon itunese bağlan diyor birde acılmıyor telefon ne yapmam gerek lütfen yardım edermisiniz

 235. Anonim

  01/10/2013 at 15:13

  valla arkadaşlar bende 4s var ben ios7 yükledim mükemmel çalışıyo

 236. mehmet

  01/10/2013 at 15:14

  arkadaşlar ben 4s kullanıyorum ios 7 harika sıkıntısız çalışıyor

 237. Anonim

  02/10/2013 at 20:52

  ios 7 silinmiyor mu arkadaşlar

 238. Tolga

  02/10/2013 at 21:20

  İyi aksamlar app storede bi problemmi var bisey indiremiyorum

 239. Fneval2

  02/10/2013 at 22:33

  Ben iphone 4kullanıyorum ios 7 den sonra yanlızca wifi den internete girebiliyorum. Paketimi kullanamıyorum hücresel veri açık olduğu halde tık yok ne yapmalıyım

 240. baran

  03/10/2013 at 00:10

  siri ne zaman türkçe olacak fikriniz var mi

 241. Erkan

  06/10/2013 at 01:04

  Nedense telefonunmda dınma ve oyunlar titremeler oluyo acaba 7.2 için güzel bir yazılım olurmu

 242. Metin

  06/10/2013 at 20:50

  ios yazılımı hiç bir halta yaramaz bir an önce eskiye dönün yada nasıl dönülür bir arkadaş net bir şekilde anlatsın

 243. Polat

  07/10/2013 at 14:42

  Mesajlarda iletme fonksiyonu bulunmuyor daha önceki versiyonda düzenle ilet vardı bu versiyonda bunu nasıl yapacağız

 244. Ramaturk

  08/10/2013 at 22:18

  Berbat bir şekilde stabil değil Apple tam cuvalladı herkes şikayetçi

 245. İphone hastası

  09/10/2013 at 00:03

  Lanet ettim benim gibi iphone hastasini telden soguttular ios7 yi hic sevmedim hic yillardir iphone kullaniyorum hic boyle donma kasilma yasamamistim yazik oldu askimiza elveda iphone.

 246. Adil

  09/10/2013 at 23:09

  Arkadaşlar hattımı turkcellden aveaya taşıdım telin şarzında farkedilebilir bi düşüş oldu şarzı şebekede etkiliyor

 247. Onur tanyıldız

  10/10/2013 at 00:42

  iPhone iptal edin şunu kafayı yemişler 6 ya gelmiyorsa geri …..

 248. Dicle

  10/10/2013 at 22:29

  Berbat telefonumdan soğudum hem klavyeler neden farklı msn ve Facebook aynı yalnız SMS kalvyesi farklı ne bu ya tel donuyo yok böyle bi rezalet eski sürümü istiyorum:((

 249. Serdar

  11/10/2013 at 14:39

  merhabalar iPhone 4 kullanıcısıyım.ios 7 yi yükledikten sonra app storeden içerik yüklemek veya güncellemek istediğimde kuralların değiştiği ve yeni açılan sayfada yazılanları okuyup onaylamam gerektiği yazılıyor.65 sayfa olan bu içeriği next yapıp sonuna geldiğimde bu imkanı vermiyor.şuan için herhangi bi uygulama yükleyemiyor güncelleyemiyorum.yardım ederseniz sevirim.sevgiler..

 250. Uğur

  12/10/2013 at 23:34

  Arama geldiği zaman sadece cevapla çıkıyor meşgule atmak için reddet falan yok mu ben mi bulamadım

 251. Orcunn7

  13/10/2013 at 14:50

  Ipone 5 ım var güncelleme yaptım sarjım az gıtmeye ve şebeke wiriles sorunum oldu ıtunesten geri yükleme yaptım düzelmedi kapalı alanlarda telefonum cekmıyor yardımcı olursanız sevinirim

 252. Korhan

  14/10/2013 at 00:49

  İos 7 yukledikten sonra normal konusma da bir sıkıntı yok fakat handfree de sesim karsiya gitmiyor bu sorun ile ilgili bi cozumunuz var mi?

 253. Nerkaplan

  14/10/2013 at 00:52

  Hocam iyi günler.iphone 5 kullanıyorum.ios 7 yükledikten sonra şarjım daha kısa sürede bitiyor.eşimde 4s var.aynı sorun onun teldede var ve ios 7 ile kasılmalar oluyor.apple güncellemeler ile bu sorunları çözecekmi…

 254. Şeyhmus SAKA

  15/10/2013 at 23:11

  Gelen aramaları cevaplamadan reddetme IOS 7 de yok yada ben bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

  • hüs

   16/10/2013 at 07:56

   o başlı başına bir problem. açma / kapama- tuş kilidi tuşuna 2 kere seri biçimde basarsan gelen aramayı reddedebiliyorsun

 255. Turquia

  15/10/2013 at 23:39

  Açılan uygulamaları nasıl siliyorsunuz arkadaşlar?

 256. Askın

  16/10/2013 at 15:31

  İos 7 gelen mesajlardan kişiye aiy bazı mesajları sılmek ıcın uzerıne uzun tıklayıp fazlası secerek ilgili mesajı işaretleyıp alttan çöp kutusuna tek trk atabılıyoruz.

 257. Oktayakbulut

  16/10/2013 at 21:42

  eski sürümü geri yüklemek istiyorum yardımcı olurmusunuz???

 258. Baran

  17/10/2013 at 09:29

  Merhaba arkadaşlar sınırlama şifresini unuttum bu sorunu nasıl çözebilirim

 259. Esin

  17/10/2013 at 15:30

  Hava durumunda istemediğim şehirleri nasıl kaldırabilirim ? Düzenleme opsiyonu göremiyorum. Teşekkürler

 260. Owuth

  18/10/2013 at 09:16

  Merhabalar telefonum i phone 5 ios 7.0.2 dün uçak modunu alarak yattım sabah kalktığımda ise çıktım uçak modundan %15 şarj vardı ve 15 -20 dk da bitti sonra tam şarj ettim 6-7 saatte hiç bişi yapmadan şarj bitti ve böyle devam ediyo .. Ama uçak moduna alınca şarj yine eskisi gibi düşmüyor .. Lütfen ne yapmalıyım ?? Acill yardımmmm !! Telefonumu mu sıfırlamalıyım ?

 261. Volkan

  18/10/2013 at 12:13

  İos 6 ya dönüş açılacakmı yoksa böyle berbat bi android görünümlü çin malı görünümlü kullanmaya devam edicekmiyiz. Teşekkürler şimdiden

 262. Cigdem

  18/10/2013 at 15:05

  Ben de iOS 7 i yükledikten sonra konuşurken ses problemi yasamaya başladım . Hadi onu cok kafama takmadım da numaralar gidiyorrrr:((( bir kere gitti geri geldi ama simdi son 5-6 saattir gelen giden yok:) lutfen varsa bir çaresi beni aydınlatır mısınız ?:))))

  • Mustafa Tan

   18/10/2013 at 15:33

   Rehberiniz herhangi mail hesabıyla veya iCloudla ilişkilendirilmiş durumda mı ?

   • Cigdem

    18/10/2013 at 15:56

    Yani tam olarak soruyu anlamadım ama iCloud hesabım var. Bu arada yine geldi rehberim:))) ama bu sürekli böyle olacaksa ben oynamam:))

    • Mustafa Tan

     18/10/2013 at 16:13

     Ayarlar -> iCloud menüsü altındaki Kişiler seçeneği açık mı peki ?

     • Cigdem

      19/10/2013 at 00:30

      Evet açık

     • Cigdem

      20/10/2013 at 17:15

      Mustafa bey evet iCloud da kişilerim etkin durumda . Sizce sorun nedir be nasıl hallolur. Ve bu şarjın 1 saat bile dayanmamasi durumu benim cihazdan dolayı mı yoksa güncellemenin bir etkisi var mı ?

 263. serkan halili

  18/10/2013 at 15:40

  selamlar,
  ios 7 ile ilgili hersey yolunda fakat anlayamadigim birsey var. sarjin %100 dolu oldugunu gosteren herhangi bir isaret sanirsam
  artik yok. bundan boyle 100’u gorunce hemen cekmeli miyiz? aklim takildi..

 264. Adnan

  19/10/2013 at 10:23

  MerhAba, ios 7 yükledikten sonra ipad 2 cihazımda belirli aralıklara bir vinlama sesi alıyorum. Bu ses sesler altında kayıtlı olan bir ses/uyarı değil . Tüm uygulamalara baktım ses optionlarında bir durum değil bildirimler denetimler gibi bir yerde de yok. Benzetme gerekirse sanki belirli aralıklara bir veri gidişi yada gelişi ni sesle berlirten ses . Bu sesi halen keşvedemedim…….

 265. Anonim

  19/10/2013 at 13:14

  Telefonumu reset attım iTunes üzerinden geri yükleyemiyorum şifre istiyor şifreyi unuttum acaba geri yükleme olsaydı eski ayarlara ve resimlerim geri gelirmiydi

 266. Murat

  19/10/2013 at 16:43

  Mustafa bey
  Pro versiyon geçmek istiyorum
  Ama uygulama alım için bu cihaz kapalı diye bir uyarı çıkıyor nasıl aşabilirim

 267. Murat

  19/10/2013 at 17:34

  Teşekürler
  Aldım

 268. burak

  20/10/2013 at 04:07

  merhabalar mustafa bey. haftalardır 7.0.3 veya 7.1 sürümünün çıkmasını bekliyorum. zamanı hakkında bir bilginiz var mı? bazı kaynaklardn 7.1 olarak 22 ekimdeki ipad tanıtım etkinliğinde çıkacağını duydum. saygılarımla

 269. Koray

  20/10/2013 at 15:45

  Henüz iPhone 5 e yüklemedim yorumları okudukcada düşünmüyorum. iPad 3 retinama ios7 yükledim ve gerçekten cihaz çok kastı yavaşladı özellikle klavyede bir tuşa bastığında tepkiler çok yavaş safari ve internette çok yavaşladı pil ömrümde değişim olmadı Apple Store tepkileri ve ikon basma tepkilerinde güncelleme sürelerinde yavaşladı. Daha kararlı sürümler çıkana kadar beklemek lazım nezaman ipaddeki sorunlarım düzelir o zaman iPhone da güncellerim. Kısacası geri dönüş olmadığından pişman olmayın derim.

 270. Cıgdem

  20/10/2013 at 23:36

  Mustafa bey yine ben bu sefer sorun çok daha ciddi… İpad3 kullanıyorum ve sonunda bu da oldu ŞARJDAYKEN ŞARJI BITIYOR eski sürümü istiyorum lütfen yardımcı olur musunuz:(

 271. Foe

  22/10/2013 at 00:46

  Ya kardesim ben kontrol ettım bu surume gecınce cihaz degerlerıne baktım hic bisey yapmasanda cpu kullanımı %54 tabi sarj dayanmaz acil düzeltmeleri lazım 4 s

 272. Adnan

  22/10/2013 at 07:19

  Mustafa bey , bir yanıt alamadım. Ancak bu sesi halen uygulamalar altında dahi bulamadım. Yanıt alamadım ve bekliyorum. Yazarsanız sevinirim

 273. cagatay

  22/10/2013 at 14:12

  oncelıkle hayırlı işler
  ıphone 5 kullanıyorum telefoncu telefonumu güncelledi ama apple store şifresi istedi 7.0.3 yüklendi ama ne şifreyi hatırlamıyorum…email adresime yolla dedim linki Hotmail adresıme gelen bişe yok.tel ole duruyor açılmıyor ne yapmam gerekiyor acıl arkadaslar

 274. abidincav

  22/10/2013 at 21:38

  Mustafa bey merhaba;
  Dikkatimi çeken bişey var; ios7 den önceki sürümlerde kilit ekranında ki cevapsız aramalardan birini arayıp konuşmayı bitirdiğimde yeniden kilitli ekrana döndüğünde kalan cevapsız aramalar ekranda görünüyor idi fakat ios7 de ekran da diyelim 3 farklı kişiye ait cevapsız arama var ve ben birini cevaplayıp bitirdiğimde aramayı kilitli ekrana döndüğümüzde diğer cevapsız aramalar da kaybolmuş oluyor. Bu bana göre bir sorun ve siz bu konuda ne yapabileceğimizi biliyormusunuz ?

 275. Ozan

  22/10/2013 at 23:10

  Bir numara kaydederken numarada bir yanlışlık yaptığımızda düzeltme yapamıyoruz numaranın hepsini silmek zorunda kalıyoruz

 276. Bstm

  23/10/2013 at 21:52

  Su arama ekranını eskisi gibi yapın artık bu kadar berbat olabilir bi arama ekranı, iOS 6 yi yana yana arıyorum , kilit ekranida bi zahmet

 277. Eflatun

  24/10/2013 at 09:51

  Mustafa bey merhaba IP 4 kullanıcısı olarak 7.0.3 güncellemesi yaptım. 7.0 yüklü iken mevcut karsılma ve donma sorunları bir nebze azaldı. Ancak şu anda yeni numara ekleme esnasında rehberde klavye çıkmıyor. Yeni kayıt için klavye açılmıyor.

 278. abidincav

  24/10/2013 at 10:31

  Mustafa bey merhaba; yukarıda sorduğum soruyla ilgili bir yorumunuz olabilir mi acaba ?

 279. Mustafa

  24/10/2013 at 19:16

  Iphone 4s kullanıyorum video ses yok ve yan tuşları kullanamıyorum çözüm lütfennn

 280. Trizallum

  24/10/2013 at 21:08

  Merhaba. Apple kimliğimi eşim telefonunda bir süre kullandi. Bu sürede telefon listem onun telefonunda, onunkide bende gözüktü. Ben birini sildiğimde onun telinde silindi. App kimliklerini değiştirdiğim halde, onun listesinden birini sildiğimde ya da o benim listemden birini sildiğinde yine siliniyor. Bir yardim edin …

 281. U s

  26/10/2013 at 13:22

  Mustafa Bey Selamlar,
  Benim iphone 4s olan telefonum da yaklasik 2 aydir eskisen olmayan wi- fi da baglanama etrafta var aglari gorememe ve baglantidan kopmalar yasiyorum sizce bu problem neden olabilir , umarim donanimsal degildir su ana telefonumu 1 kere dahi dusurmedim.

  Saygilar

 282. Mstfa

  27/10/2013 at 02:49

  Mustafa bey merhabalar;
  Ne yaptiysam bildirim merkezinde maillerimi goremez oldum. Sizce neden olabilirr?
  ios7.0.3 iphone5

 283. Alp

  27/10/2013 at 20:36

  Telefonun rehberi gitti ne yapmalıyım

 284. Anonim

  28/10/2013 at 18:17

  açık dosyaları nasıl kapatıyoruz

 285. Emil Hakan

  29/10/2013 at 13:19

  Merhaba Mustafa Bey,

  Itunes ve Ipad New Generation cihazımı IOS 7 ye güncelledikten sonra, Ipad’imi eşzamanlamak ve yeni filmler yüklemek için Itunes’a bağladığımda, eşzamanlama sürecinde 5/5 adımına geldiğinde “Safari güvenli tarama verileri indiriyor” mesajını gösteriyor ve eşzamanlamayı yapmadan işlemi bitiriyor. İlginç tarafı, ıpadimdeki önceden yüklenmiş bazı filmleride izleyemez oldum. Bu konuda yardımınızı rica ederim. Teşekkürler.

 286. Ali UZUN

  01/11/2013 at 11:54

  Benim bir maruzatım olacak mustafa bey, hem mesajlarda hemde facebook da birşeyler yazarken tam net göremiyorum harflerin inceliğinden dolayı. Bu harfleri kalınlaştırabilirmiyim acaba?

 287. Yasin

  04/11/2013 at 00:16

  Merhaba Mustafa bey
  Iphone 5 kullanıyorum ve iOS703 e yükselttim eskiden fotoğrafı kayıtlı olan birini aradığımda ya da beni aradıklarında fotoğrafları da çıkıyordu ancak artık çıkmıyor. Ayrıca bazı uygulamalarda yazı yazarken örneğin şuan ve whatsapp ta iOS 6 daki klavye çıkıyor bunların nedeni ne olabilir
  Yardımınız için teşekkür ederim

 288. Murathoca

  04/11/2013 at 21:36

  Mustafa bey merhaba
  Bende de Yasin arkadasın sorununun aynısı var. Rehberimde daha once resimleri olan kişilerin zaman icinde resimlerinin kendiliğinden silindiğini görüyorum. Hepsi icin geçerli olmasada bazı kişilerin resimleri kayboluyor. Bu sorun neden kaynaklanır. 4S kullanıyorum. 6 sürümü kullanıyorum. Sanıyorum bu iOS 7 yada iOS 6 sorunu değil başka birsey.
  Selamlar

 289. hilal mirayy öz

  15/11/2013 at 18:54

  tam anlamiyla BERBAT. ios6 yı ıstıyoruz ! arama ekranını klavyesını mesajlarını hıcbırseyını begenmedım kılıt ekranı felan tek begendıgım seyı asagıdan yukarıya dogru acılan menu . baska hıcbır guzelligi yok ios6 ya nasil gecebilirim bi bilgisi olan varmi nolur cevap verin iphone hastasiyim iphoneden soguttularr !!!