iPad mini Ödüllü Test

GÜNCELLEME (25 Nisan 2013 – 22:47) : Yarışma başladı ve bitti 🙂 Kazananlar da belli oldu. Katılan herkese teşekkür ediyoruz.

İlk 5 sırasıyla şu şekilde:

 1. Ilkim Sezen (iPad mini talihlimiz 🙂 )
 2. Mustafa Lop
 3. Oğuzhan Karslı
 4. Batuhan Çakır
 5. Uğur Dolu

Önemli Not: Uygulamamızdan bildirim alan 90 bin cihaz var. Biz hepsine kısa sürede bildirim gidecek şekilde yolluyoruz fakat bildirimler Apple sunucuları üzerinden cihazlara dağıtılıyor. Bu yüzden bazı cihazlara bildirimler geç gelmiş olabilir. Bu konuda maalesef bizim yapabileceğimiz birşey yok kusura bakmayın 🙁

———–

Sürekli takipçilerimizin gayet iyi bildiği gibi zaman zaman ödüllü testler yapıyoruz arada renk olsun diye. Hatırlarsanız en son olark da promo kod ödüllü bir test yapmıştık. Normalde bu tip aktiviteler beni hep korkutur katılımcılarda itiraz ve eleştiri alma olasılığımız olduğu için. Fakat çok şükür ki takipçi kitlemizin kalitesi sayesinde şu ana kadar bu konda hiç sıkıntı yaşamadık 🙂

Bu yüzden uzun zamandır aklımda yine bir test yapma fikri vardı. Hatta sorularının çoğu da hazırda bekliyordu fakat verecek değişik bir ödül bulamıyordum. Bu konuyla ilgili potansiyel sponsor olabilecek bir kaç kişiyle konuşurken LOG Dergisinin Genel Yayın Yönetmeni arkadaşım Volkan’dan “Hadi bu sefer ki büyük ödül bizden olsun, birinciye bir iPad mini verelim” deyince hemen hazırlıklara başladım.

iPad mini ödülümüzün sponsoru Log Dergisi oldu. Kendilerine teşekkür ediyoruz.

Birinciye verilecek ödül güzel olmasına rağmen ikinciye ve üçüncüye de birer teselli ikramiyesi vermeden olmaz düşüncesiyle, yine daha önceki bir testimizin sponsoru olan elmasepeti.com ile irtibata geçtim. Onlar da sağolsunlar beni kırmadılar, ikinci, üçüncü, dördüncü ve beşinci için çam sakızı çoban armağını birşeyler ayarladılar. Gerçi bu ödüller, iPad mini’ye kaçıranlara ne kadar teselli olur orasını bilemem 🙂

Teselli ikramiyeleri için de Elma Sepeti’ne teşekkür ediyoruz.

Test Soruları ve Yarışma

Test soruları her zaman olduğu gibi şu ana kadar paylaştığımız yazılar gözününde bulundurularak hazırlandı. Bu sayede yazılarımızı düzenli takip edenlerin tüm soruları cevaplama şansı çok daha yüksek. Zaten amacımız da bu ödülleri sürekli takipçilerimizden birilerinin kazanması 🙂

Bu sefer ki testimizde de her birinde beş şık bulunan toplam 10 adet sorumuz var. Sorular genelde de “Aşağıdaki bilgilerden hangisi DOĞRUDUR veya YANLIŞTIR” cinsinden sorulardan oluşuyor. Yazılarımızı düzenli takip edenler için sorular çok zor değil fakat ödül büyük olduğu için bazı sorular ve şıklarda tuzaklar mevcut 🙂

Ödülleri de tüm soruları hatasız cevaplayan ilk 5 kişi alacağı için hem hız, hem de dikkat çok önemli olacak. Bu yüzden kendinize çok güvenip hızlı olacağım diye soruları ve şıkları iyi okumadan cevaplamayın 🙂

Test Ne Zaman Başlayacak ?

Artık iTurkeyBiz isimli blogumuzun uygulamasından bildirim (push notification) yollayabildiğimiz için testin linkini de bildirim olarak göndereceğiz. Fakat testin tarihini ve saatini önceden açıklamayacağız 🙂 Önümüzdeki saatler veya günler içerisinde bir anda uygulamamızdan bildirim alan tüm takipçilerimize testin linki bildirim olarak gelecek aşağıdaki şekilde.

Yani bildirim mesajı geldiğinde üzerine tıklayarak uygulamamızı açarsanız, o zaman yukarıdaki gibi uygulama açıldığında karşınıza testin linki ve “Safari Aç” kısayolu çıkacak. “Safari Aç” seçeneğine tıkladığınızda da hemen karşınızda testin sayfası çıkacak.

Bu şekilde yapmamızın en büyük nedeni aynı anda binlerce kişinin siteye yığılmasını engellemek. Test için başka bir web sitesi kullandığımızdan yukarıdaki yöntemde aynı anda binlerce kişi teste başlayabilecek. (Bu arada teste de maksimum ilk 5 bin kişi katılabilecek kullandığımız test altyapısındaki lisansımızın limiti nedeniyle.)

Fakat yine de bildirim mesajını yolladıktan sonra şu an okumakta olduğunu yazıyı da güncelleyeceğiz test linkini içerecek şekilde. “Safari Aç” seçeneğine tıklamayı başaramayanlar için de bir alternatif olmuş olacak.

Ödüller ve Kazananların Belirlenmesi

Yazının başında da belirttiğim gibi testin birincisine, LOG Dergisinin sponsorluğunda bir adet 16 GB’lık bir iPad mini Wi-Fi vereceğiz. Birinci de, testteki 10 sorunun tamamını hatasız cevaplayan ilk kişi olacak. Yani herhangi bir kura çekimi olmayacak.

Testin birincisi 16 GB’lık Wi-Fi iPad mini kazanacak.

Soruların tamamını en hızlı şekilde  hatasız tamamlayan ama birinci olamayan diğer 4 kişi de teselli ödülü olarak Elma Sepeti‘nden sırasıyla aşağıdaki aksesuarları kazanacak.

İkinciye -> Sennheiser HD 219 Kulaküstü KulaklıkÜrünün Linki

Üçüncüye -> Bling My Thing Shadow Sert iPhone 5 Kılıfı + Ekran Koruyucu Film – Ürünün Linki

Dördüncüye -> Native Union POP Phone Retro Cep Ahizesi – Ürünün Linki

Beşinciye-> Fruit Ninja Sesli Peluş Oyuncak  – Ürünün Linki

Takipçilerimizden Ufak Bir Rica

Sürekli takipçilerimiz gayet iyi biliyor ama bizi yeni takibe başlayanlar için tekrar bir hatırlatma yapmakta fayda görüyorum. Biliyorsunuz ben bu paylaşımları hobi olarak yapıyoruz. Yukarıdaki gibi testleri de eğlence amacıyla yapıyoruz ve ticari bir kazancımız yok. Öncekilerde herhangi bir sıkıntı yaşamadık ama bu testteki ödül daha büyük diye umarım bazı takipçilerimiz bu olayı çok ciddiye almaz. Çünkü işler ciddileşince objektif düşünme, kendimizi başkalarının yerine koyma ve zevk alma duygularımızı geçici bir süre için yitirebiliyoruz.

Ayrıca lütfen testin ne zaman olacağı ile ilgili veya sorularla ilgili herhangi bir bilgi veya ipucu rica etmeyin. Uygulamamızdan bildirim olarak paylaştığımızda zaten göreceksiniz 🙂

Not: Normalde bildirim mesajlarını zamana yayıyoruz sunucuda yük olmaması için, fakat test linkini bir anda tüm kullanıcılarımıza yollayacağız. “Safari Aç” seçeneği ile direkt testin yapılacağı siteye gidileceği için de bir yük sıkıntısı olmayacak. Ayrıca kazananlara ödüller sadece Türkiye’deki adreslere kargolanacak. Yurt dışına kargolama yapmamız maalesef mümkün değil 🙁

146 Comments

 1. Misafir

  24/04/2013 at 19:19

  Tek isteğim testin geç saatlerde , mesela 12’den sonra, olmaması o kadar 🙂

 2. Oğuz

  24/04/2013 at 19:20

  Mustafa abi bazen bildirimler geç geliyor ama cihaza. Ben bildirimi alıyorum bakıyorum yazı okunmuş altında onlarca yorum var.

  • Mustafa Tan

   24/04/2013 at 19:25

   Normal yazı bildirimlerini bilerek öyle yolluyorum sitede yük oluşturmaması için.

   Test linki öyle olmayacak merak etmeyin 🙂

   • Oğuz

    25/04/2013 at 05:51

    Tamam abi teşekkür ederim

 3. Erkan

  24/04/2013 at 19:33

  Merhabalar mustafa bey benim konu dısı bir sorunum var : sunucu kimliği dogrulanamıyor “dub-m.hotmail.com kimliği dogrulanamıyor die uyarı geliyor bu konu hakkında neler yapmalıyım… İyi çalışmalar

 4. Anonim

  24/04/2013 at 19:34

  Vayy iyiymiş.

 5. Erol Çelik

  24/04/2013 at 19:36

  Sabırsızlıkla bekliyor olacağım.

 6. Emin

  24/04/2013 at 19:45

  Umarım link geç veya erken saatlerde olmaz 😀

 7. Gh0st

  24/04/2013 at 19:48

  Peki bu hafta mı olucak?

 8. Zebedee

  24/04/2013 at 19:52

  iPhoneTurkey.biz yine farklılığını gösteriyor…

 9. AppleCı

  24/04/2013 at 19:59

  Soruları öğlenden sonra 4:45 – 5:30 arası yapsanız ? …

 10. Mehmet Çankaya

  24/04/2013 at 20:47

  tek istegim testin gece saat 12’den sonra olmasi 🙂
  bu sekilde sitenize fazla yuk de binmemis olur 😉

 11. emre can ökten

  24/04/2013 at 21:04

  benim sorum şu:

  diyelimki test yayınlandı.

  10 soruyu en kısa sürede cevaplayan ilk kişi mi ödülü kazanacak ?

  yoksa 10 sorunun hepsini ilk doğru cevaplayan mı kazanacak ?

  • Mustafa Tan

   24/04/2013 at 21:30

   Daha önceki testlerde olduğu ve yukarıdaki yazıda da paylaştığımız gibi 10 sorununun tamamını ilk doğru cevaplayan kişi iPad mini’nin sahibi olacak.

 12. abidincav

  24/04/2013 at 21:38

  Mustafa bey merhaba, paylasimlarinizi ilgi ve merakla takip ediyorum ve faydalaniyorum. Bu sebeple bende size kücük bir hatirlatma yapmak istiyorum ki olmaz ama ya olrsa diyerekten. Biliyorum ki siz tamamen takipcilerinize jest olsun diye bu hediyeli test yarismasini yapiyorsunuz ancak Milli Piyango idaresinin kurallarina gore 50 tl + kdv den daha fazla bir degere sahip hediyeleri mpi nin izni olmadan ve de mpi gozetiminde cekilis yapmadan veremezsiniz. Umarim sizin bu cabaniz bu kanun kapsami disindadir. Bu tarz kampanyalari sik yaptigimdan dolayi konuyla ilgili biraz bilgi sahibi oldugumdan umarim yazdiklarim ukalalik olarak vede pismis asa su olarak algilanmaz. Ben bu teste katilabilecegimi sanmiyorum zira elimde yeterince iphone ve ipad var umarim ihtiyaci olan bir arkadasimiz kazanir. Simdiden basarilar.

  • Mustafa Tan

   24/04/2013 at 22:19

   Hatırlatmanız için teşekkürler. Bu bir çekiliş olmadığı ve katılımcılardan herhangi bir şey almadığım için açıkçası izin almak gerektiğini düşünmemiştim. Konuyu bir araştıracağım. Eğer dediğiniz gibi ise izin almamız gerekir.

   Teşekkürler bilgilendirme için.

  • Mustafa Tan

   24/04/2013 at 22:26

   Uyarınızdan sonra biraz araştırdım ve aşağıdaki linkten gördüğüm kadarı ile biz kapsam dışı gibi duruyoruz:

   http://www.millipiyango.gov.tr/node/25?q=node/69

   Bu yüzden izin almamıza gerek yok gibi duruyor, fakat iyice bir araştıracağım.

   • abidincav

    25/04/2013 at 13:59

    Haklisiniz, bende okuyunca sizin bu yarismaniz ( cekilis olmayan ) kapsam disi gibi duruyor.

 13. İkram

  24/04/2013 at 22:07

  O zaman yarışmacılara başarılar kazanıcaklara şimdiden tebrikler

 14. İbrahim

  24/04/2013 at 23:33

  Mustafa Bey Merhaba Twitter bildirimlerinde sorun yaşıyorum aynı bildirim 2-3 kez ardı ardına geliyor.. ne yapmam gerekli?

 15. ✨Crazy✨

  25/04/2013 at 00:17

  Süper

 16. ✨Crazy✨

  25/04/2013 at 00:31

 17. Barika dincer

  25/04/2013 at 00:47

  Süpermiş (; hepimize bol şans umarım derste iken gelmez );

  • serkan

   25/04/2013 at 19:21

   Aynen birader ben de onu düşünüyorum şöyle saat 19-23 arası olsa iyi olur:)

 18. Asd

  25/04/2013 at 02:59

  Sanki ilk yapan degil se eb hizli yapan olsa daha mantıklı

 19. Okan Yaman

  25/04/2013 at 03:18

  Benim olmalı:) Basarilar

 20. Fatih

  25/04/2013 at 05:45

  Super katilcam tesekkurlerrr 😀

 21. Yagiz

  25/04/2013 at 07:48

  Nolur mustafa abi biz ogrenciyiz okulumuz var saat 5 ten sonra falan yapsaniz olmaz mi

 22. önder ö

  25/04/2013 at 08:53

  birinci haricindeki ödüllerde az buz değilmiş yani. destek verenlere ve hazırlayan size tekrar teşekkür etmek gerekir.
  Bu arada bu yazı için herhalde bildirim göndermediniz değil mi?

  • Mustafa Tan

   25/04/2013 at 09:17

   Dün gece geç olduğu için gönderememiştim ama az önce yolladım.

 23. Borqahan

  25/04/2013 at 09:36

  9.35 su anda saat bildirim yeni geldi. Sanirim yavas geliyor bildirimler. Yarismada boyle olursa ilk bildirim gidenler once cevaplicak. Bize gec geldigi icin yapamicaz sanirim. Genede sabirsizlikla bekliyorum

  • Mustafa Tan

   25/04/2013 at 09:47

   Selamlar,

   Bir önceki takipçimizin yorumuna cevap yazarken açıklamıştım ama tekrar açıklıyayım sizin için de. Dün yazıyı paylaştıktan sonra bildirim sistemindeki bir sorun nedeniyle hemen yollayamamıştım. Sorun düzeldikten sonra da çok geç oldu diye yollamak istemedim.

   Bu yüzden yazının duyuru bildirimin sizin gibi herkes sabah aldı. Ayrıca normal yazı bildirimlerini zamana yayıyorum zaten. Yani yaklaşık 3 saatte ulaşıyor tüm kullanıcılara. Fakat test linki kısa sürede herkese gidecek fakat zaten maksimumum ilk 5.000 kişi katılabilecek.

 24. Nihat

  25/04/2013 at 09:37

  Yurt dışına ödül yollamazsınız dimi 😀

 25. Ahmet DEMİRCİ

  25/04/2013 at 09:37

  Mustafa bey yine sana yakışanı yapmışsınız tebrikler

 26. murat

  25/04/2013 at 10:10

  iphonu aldığım gün sizi tavsiye etmişlerdi ve mutlaka günlük takip et faydasını hörürsün demişlerdi..sizlerden edindiğim bilgiler çok işime yaradı..başarılarınızın devamını dilerim mustafa bey ..

 27. Mehmet serdar Sarioğlu

  25/04/2013 at 10:24

  Süper olmuş bekliyoruz

 28. Mustafa Bağcivan

  25/04/2013 at 10:27

  Mustafa bey, iPhone’un şarj aleti, kılıfı gibisiniz! Yani iPhone’u olanın sizi yanından ayırmaması gerek 🙂 Harikasınız.

 29. Berke Buğra

  25/04/2013 at 11:29

  Benim bir sorum olucak ben blogunuzun sadece uygulamasını indirip takipçiniz oldum bu test için ayrıca bir üyelik gerekiyor mu ? :))

  • Mustafa Tan

   25/04/2013 at 11:30

   Hayır gerekmiyor 🙂 Uygulamayı kullanıyor ve uygulamadan bildirim alıyor olmanız yeterli.

 30. Bahadirr

  25/04/2013 at 12:36

  Ôdül cok onemli degilde sorulari merak ettim kac tanesini biliyormusum. Onu merak ediyorum heycan yaptim :))

 31. Fırat

  25/04/2013 at 12:43

  Merakla bekliyoruz, bence sorular kolay ama dilkat isteyen sorular olacak

 32. oyuncularız

  25/04/2013 at 12:55

  çok iyimiş bu

 33. Alev

  25/04/2013 at 13:10

  Meraktayim

 34. Cahit

  25/04/2013 at 13:33

  Böyle bir test düzenleyen size, Şimdiden tebrikler.

 35. Fatih

  25/04/2013 at 14:41

  İYi bir düşünce tebrik ediyorum paylaşımlarınızı faydalı buluyorum vede takip ediyorum kazan kişiye şimdiden hayırlı olsun

 36. walkingoff

  25/04/2013 at 14:54

  saatlerdir telefon başında bekliyorum ben kazanıcam. (KAZANAMADI)

 37. Aysel

  25/04/2013 at 15:17

  Yurt disi olsaydi iyi olurdu 🙂

  • Mustafa Tan

   25/04/2013 at 15:22

   Gümrük + kargo maliyetleri cihazın kendisinden pahalıya gelecektir 🙂

 38. Gökhan

  25/04/2013 at 16:20

  Mustafa bey ben bir onceki testinize katilamamistim sorulara tekrar calisayim dedim ama kaldirmissiniz sanirim keske kalsalardi gecmis sinavin sorularida belki bizlere isik tutardi (:

  • Mustafa Tan

   25/04/2013 at 16:22

   Önceki sorulardan çıkmayacak merak etmeyin 🙂

 39. Asd

  25/04/2013 at 16:52

  Hadi yaa 🙁

 40. oBeLix

  25/04/2013 at 17:04

  Bekliyorum soruları 🙂

 41. ahmet Yılmaz

  25/04/2013 at 17:19

  Şansa bak iPhone 5 imi garantiye göndermiştim inşallah bir an önce gelir 😀

 42. Anıl

  25/04/2013 at 17:21

  Mustfa bey birden fazla birinci olursa veya boyle bisey olma ihtimali varmi o zmn nasi yapacaksiniz

  • Mustafa Tan

   25/04/2013 at 17:27

   Saniyenin binde birinde aynı anda iki kişinin birinci olarak testi bitirmesi oldukça zor. Mutlaka biri diğerinden önde bitirecektir.

   Fakat yine de öyle birşey olursa her iki kişiye de iPad mini ayarlarız artık ne yapalım 🙂

 43. ✨Crazy✨

  25/04/2013 at 17:30

  Arkadas KPSS ye girerken bukadar heyecan yapmadım

 44. Anonim

  25/04/2013 at 19:18

  Abi ne zaman baslıyacak yaa

 45. Berkozdiker

  25/04/2013 at 20:06

  Mustafa bey bir önceki soruların linki varsa atabilir misiniz?

 46. Berkozdiker

  25/04/2013 at 20:07

  Önceki test sorularının linkini atar mısınız?

  • Berk

   25/04/2013 at 20:48

   Gümrük + kargo maliyetleri cihazın kendisinden pahalıya gelecektir

   Gökhan
   Nis 25 – 16:20
   Mustafa bey ben bir onceki testinize katilamamistim sorulara tekrar calisayim dedim ama kaldirmissiniz sanirim keske kalsalardi gecmis sinavin sorularida belki bizlere isik tutardi (:

   Mustafa Tan
   Nis 25 – 16:22
   Önceki sorulardan çıkmayacak merak etmeyin

   Bu açıklamadan sonra daha istemeyiz herhalde.Boşu boşuna insanların vaktini harcamayalım.

   • walkingoff

    25/04/2013 at 22:14

    en azından ne çıkmayacağını görmüş olurduk.

   • Anonim

    26/04/2013 at 00:26

    Al iste akli calismayan biri uygulamada girmek zorunlu yaziyordu dimi akilli

 47. Ege Çolak

  25/04/2013 at 21:47

  Hadi artık gelsin su test’te meraktan çatladık resmen

 48. Gürkan topçu

  25/04/2013 at 21:48

  İstediğimiz sorudan başlayabiliyor muyuz?
  Diye bi soru aradım ama bulamadım 🙂

  • Anonim

   25/04/2013 at 22:12

   Cırcır oldum heycandan

 49. Mustafa Tan

  25/04/2013 at 22:43

  iPad mini kazanan yani birincimiz belli oldu. İlkim Sezen’i tebrik ediyoruz 🙂

  • İlkim

   25/04/2013 at 22:46

   Çok teşekkür ediyorum Mustafa Bey. 🙂

  • Anonim

   25/04/2013 at 22:58

   Birinciyi tebrik ediyoruz da bana daha yeni geldi bildirim. :))

 50. İlkim

  25/04/2013 at 22:44

  Sonuçlar ne zaman açıklanacak acaba? Hepsini doğru yapmışım.

 51. Anonim

  25/04/2013 at 22:45

  saka bu dımı daha test cıkmadı

  • Serhat

   25/04/2013 at 23:11

   Banad gec geldi yah

 52. Mustafa Tan

  25/04/2013 at 22:45

  İlk 5 sırasıyla şu şekilde:

  1. Ilkim Sezen
  2. Mustafa Lop
  3. Oğuzhan Karslı
  4. Batuhan Çakır
  5. Uğur Dolu

  Katılan herkese teşekkür ediyoruz 🙂

  Not: Kazananlar ile email adresleri üzerinden iletişime geçeceğiz adres bilgileri için.

  • Anonim

   25/04/2013 at 22:47

   Ne katılması yaaaa biz daha açana kadar 🙁

  • Oğuzhan

   25/04/2013 at 23:09

   Benim olacaktı ipad mini vuracaktım kırbacı vuracaktım kırbacı ama maça denk geldiği için kılıfla yetincem :)) teşekkürler Mustafa bey

 53. Necati

  25/04/2013 at 22:46

  Bize bildirim gelmedi bile

 54. Berkozdiker

  25/04/2013 at 22:47

  Çok zordu ama

 55. Sercan

  25/04/2013 at 22:47

  aceleden bi soruyu yanlş yaptm:) sonunda gösteriomuydu bilmiorum kapattım ama merak ediorum hangisiydi acaba

 56. Shafak

  25/04/2013 at 22:47

  Kazanan arkadaslari tebrik ediyorum..
  Mustafa bey, elinize saglik..
  Sorularin cevaplarini da gorelim.. 😉

 57. Anonim

  25/04/2013 at 22:48

  bıze bıldırım gelmedı ya

  • Mustafa Tan

   25/04/2013 at 22:50

   Maalesef bu konuda bizim yapabileceğimiz birşey yok. Apple’ın sunucuları üzerinden gönderiliyor bildirimler. Biz herkese kısa sürede gidecek şekilde yolladık bildirimi. Fakat arada mutlaka ulaşmayanlar olmuştur.

   Kusura bakmayın 🙁

 58. Murat

  25/04/2013 at 22:52

  Tamamını bilmiştim hızlıyım diye düşünürken kazananlar bile belli olmuş, hayırlısı bir sonrakine bakalım… Hayırlı olsun

  • Gokhan Celik

   25/04/2013 at 22:58

   Aynen ya. %100 dedi ama arkadaslar cok daha hizli cikti. 🙂
   Kazanan arkadasi tebrik ederim.

 59. Murat

  25/04/2013 at 22:52

  Ayip ama macin ortasinda yapilmazdi bu…

 60. onur

  25/04/2013 at 22:54

  bildirim şimdi geldi tıkladığımda ise kazananlar belli olmuş 🙁

 61. Murat

  25/04/2013 at 22:54

  Bak ya üzüldüm valla şimdi:)) hiç tahmin etmezdim ama üzüldüm..

 62. Mustafa

  25/04/2013 at 22:54

  Mustafa Bey merhaba,
  Hediye Kartları ile ilgili sorunun cevabı yanlış seçilmiş. Bu konudaki yazınızdan da kontrol ettim. Siz de bir bakabilir misiniz.

  • Mustafa Tan

   25/04/2013 at 22:56

   Soru aynen şu : Türkiye’de de satışı başlanan iTunes Hediye Kartları ile ilgili aşağıdakilerden hangisi YANLIŞTIR?

   Yani şıklardan yanlış olanı soruyoruz. Yanlış olan şık da : “iTunes Hediye Kartları ile yüklenilen TL’ler kullanılarak Uygulama İçi Alım yapılamaz.”

   Çünkü iTunes Hediye Kartları ile yüklenilen TL’ler kullanılarak uygulama içi alım yapılabilir.

   • Mustafa

    25/04/2013 at 23:02

    Haklısınız. Ben soruyu yanlış anlamışım 🙂
    Ayrıca hediye bir yana soruları cevaplarken bilgilerimizi kontrol etmek ve tazelemek çok keyifliydi. Ödül olmasa bile arada bir böyle mini testler yayınlarsanız çok memnun oluruz. Emeğinize sağlık.

 63. Zebedee

  25/04/2013 at 22:55

  Vay be.. 22.45 de bildirim geldi. 22.47 de sonuç açıklanmış.
  Ben testi bitirdiğimde 22:51 di… :-/

 64. Emre

  25/04/2013 at 22:58

  bildirim 22:57 de geldi ve kazananlar açıklanmış :((

 65. Melih

  25/04/2013 at 22:58

  Tel açık bekliyodum baktim bitmis bile bence birdahakine farklı bir sistem ayarlayın çok da adil olmadığını düşünüyorum

 66. Mustafa

  25/04/2013 at 22:58

  10 da 9 yaptım sağlık olsun ya bu kada r yapmam bile iyi aslında bu arada bana bildirim geç geldi kazanan arkadaşı tebrik ederim klavyesinin hakkıyla aldı sonuçta bir sonraki yarışmaya diyorum
  Bu arada mustafa bey o kadar uğraşmışsınız teşekkürler

 67. Jokejack

  25/04/2013 at 22:59

  22.43 kazanan belli oluyo 22.45 bildirim geliyo vay anasını

  • Mustafa Tan

   25/04/2013 at 23:02

   Uygulamamızdan bildirim alan 90 bin takipçimiz var. Biz hepsine bir anda gidecek şekilde bildirimi yolluyoruz fakat muhtemelen Apple herkese aynı anda yollayamıyor.

   Zaten yazımızda da belirttiğimiz gibi polldaddy lisansımız 5.000 katılımcıya kadar izin veriyor.

   Açıkçası ben elimden geldiğince herkes aynı anda faydalansın istiyorum ama mevcut kaynaklarla bu kadar oluyor kusura bakmayın.

   • Ömer Tanay Topaç

    25/04/2013 at 23:23

    Mustafa Bey ben iTurkeybiz uygulamasını dün akşam yüklemiştim ve bildirim yaklaşık saat 23.15 gibi geldi.

    Anladığım kadarıyla uygulamanın telefonlara yüklenme zamanına göre bildirinler geldi. Aslında uygulamayı ilk çıktığında yükleyenleri bir nevi ödüllendirdiniz sanırım ama pek adil olmadı bu sistem yine de.

    Onun yerine saat 23’te şu linkte sorular açıklanacak deseydiniz 5000 kişi Polldaddy’nin sunucularını kilitlemezdi sanırım.

    • Mustafa Tan

     25/04/2013 at 23:26

     Muhtelemen Apple fazla yoğunluk olunca sıraya koyuyor. Yoksa biz hemen herkese ulaşacak şekilde yolladık.

     Linki açıklayacağımız site çökecekti bu sefer 🙂 Daha önce onu da denedik.

     • Ömer Tanay Topaç

      25/04/2013 at 23:31

      Saat 23’te twitter hesabımızda linki açıklayacağız deseydiniz mesela 😀

      Aslında düşünceniz gerçekten çok güzeldi, hem birçok kişinin de iTurkeybiz uygulamasını yüklemesini sağladınız ama bu sefer de Apple’a takıldık maalesef 🙁

      • Mustafa Tan

       25/04/2013 at 23:35

       O zaman da biz de Twitter yok diyecekti bazı kullanıcılar. Çünkü daha önce benzer bir tepki gelmişti Twitter’dan yapınca paylaşımları. Herkesi memnun etmek gerçekten zor.

       Açıkçası benim de keyfim kaçtı. Bundan sonra ödüllü bir test yapmayacağım için sorunu kökten çözmüş olacağız.

       Saygılar.

       • Ömer Tanay Topaç

        25/04/2013 at 23:53

        Sizin twitter hesabiniz gizli ya da kapalı falan degil ki, üye olmadan da herkes sizi anlık takip edebiliyor. O bahaneler biraz zorlama olmus.

        Neyse Mustafa Bey guzel bir yarışma oldu bence, 1 gun boyunca bizi tetikte tuttunuz, iphone’umun sesini sonuna kadar açık tuttunuz. En ufak bir kötü niyetiniz olmadığına inancım tam, teşekkürler:)

 68. Murat

  25/04/2013 at 22:59

  Arkadaşlar Mustafa beye teşekkür edelim.. Böyle bir fırsatı bize sundu.. olabilir bildirim gelmemiş geç gelmiş, odur budur.. Sağolsun bu ödül oyununu hiç yapmayadabilirdi…

 69. blackscorpion

  25/04/2013 at 23:00

  Yarışmanın maç sırasında yapılmış olması beni üzdü açıkçası. Daha farklı bir vakit seçilemez miydi diye aklımdan geçmedi değil

  • Mustafa Tan

   25/04/2013 at 23:00

   Açıkçası maç olduğunun farkında değildim 🙁

   • Servet

    26/04/2013 at 00:23

    Teşekkürler fakat maç saati olur mu? Çok ah aldınız haberiniz olsun. Haberiniz olmaması da enteresan 2 haftadır Türkiye bu maçı konuşuyor. İzlemiyor olabilirsiniz ama sizin gibi İstanbul’ da yaşayan, intenet ve sosyal medyayı takip eden biri nasıl haberdar olmaz ilginç. Belki Galatasaray’ lı olduğunuzdandır, algıda seçicilik diyelim bari.

 70. Emre D

  25/04/2013 at 23:00

  1 yanlis 🙁

 71. Berkalp

  25/04/2013 at 23:01

  :)) biz cevaplayana belli olmuş kazananlar

 72. Metin

  25/04/2013 at 23:02

  Fenerbahcenin mac saatine test koymussunuz yuh diyorum baskada bisey demiyorum

 73. Serdar

  25/04/2013 at 23:04

  23.01 de bildirim geldi 😀 yoksa %100 yapmıştım ben de nasıl benden hızlı davrandılar diyordum meğer bildirim bana geldiğinde çoktan bitmiş yarışma üstelik sonuçları açıklananı da 20 dk olmuş 😀

  • Jokejohn

   25/04/2013 at 23:18

   Bu seferlik böyle oldu yoksa senden hızlısı kim var

 74. Okan Demirci

  25/04/2013 at 23:05

  Tesadüfen o an elimde olduğu için bildirimi anında görebildim

 75. Affan Ahmet Bedri Topal

  25/04/2013 at 23:07

  Bana bildirim 23.05te geldi ama test 22.45 civarı açıklanmış arada 20 dakika var tamı tamına bu biraz saçma bir bildirim yöntemi hileli oluyor böyle.

 76. M.Can

  25/04/2013 at 23:07

  Yüzde 70 yapabildim. Çok hızlı yapmaya çalıştım. Yanlıştırları doğru okumuşum 🙂 Üniversite sınavı gibi oldu 🙂 Yalnız bir şey söylemem lazım penaltı olmuştu maçta o sırada bildirim geldi penaltıyı bile seyretmedim. Sonra bir baktım ki 15 dk geçmiş sonuçlar açıklanalı. Mustafa bey bu yarışmayı bildirimle yapmak bence doğru bir tercih değildi. Eğer fikrimi paylaşmam gerekirse ya soruların hepsini doğru cevaplayanların arasında bir kura çekilebilirdi veya süre olarak en kısa zamanda yapan olabilirdi. Eğer bunlar da sağlıklı değilse en güzeli herkes bilgilerini girerek kampanyaya kayıt olurdu ve çekilişle verilirdi. Bilemiyorum o zaman herhangi bir yaptırımı var mı ancak en doğrusuydu. Sitenizi takip eden birçok insana haksızlık yapılmış olduğunu düşünüyorum. Benim iPad minim var. İhtiyacım da yok. Eminim birçok insan bu yarışmaya zevk alarak katılmıştır. Sizin de bir jest olsun diye yaptığınızı ve iyi niyetinizi tahmin edebiliyorum ancak dediğim gibi alternatif yollar düşünülmeli. U arım söylediğim şeyler kimse tarafından yanlış anlaşılmamıştır. Bu arada birazdan ikinci yarısı başlayacak maçta Fenerbahçemize başarılar diliyorum. Teşekkürler.

  • Mustafa Tan

   25/04/2013 at 23:10

   Selamlar,

   Merak etmeyin her seferinde farklı bir yöntem deniyoruz ama her seferinde kimseyi mutlu edemiyoruz. Kura çeksen onda da başka şeyler olur. Zaten o zaman işin için Noter, Milli Piyango vs. girer maliyetler, masraf giderek artar.

   Bildirim mesajları da Apple sunucuları üzerinden geliyor. Bu yüzden gecikmeler olmuş olabilir.

   Fakat karar verdim bundan sonra testler yapacağım ama işin içinde ödül olmayacak. Sadece tebrik edeceğim ilk 5’i 🙂 Sanırım bu durumda bu kadar mutsuzluk olmaz.

   Bu arada çok teşekkürler olumlu ve yapıcı eleştirileriniz için.

   • Murat

    25/04/2013 at 23:15

    En güzeli bu bencede mustafa bey çöp bile verseniz sorun olur..

   • Fatih

    25/04/2013 at 23:18

    Herkese uygulama baslamasina 5-10 dakka kala mail atsaniz herkese ayni anda mail gider herkes ayni anda yerini alir ve baslar boylelikle herkes memnun olmak zorunda kalir 🙂 ben %80 yaptim iphone 5 ime bildirim biraz gec geldi benimde malesef.. Yinede tesekkur ederiz mustafa bey..

    • Mustafa Tan

     25/04/2013 at 23:22

     Mail atamıyoruz maalesef. Google Groups bile kapandı. Spam’a takılmadan artık mail atmak çok zor. Bu hizmeti veren firmalara yüksek bedeller ödemek gerekiyor. Fakat onda bile garanti yok tüm maillerin spama takılmadan ya da hızlıca açılmasının.

     • Fatih

      25/04/2013 at 23:28

      Anladim mustafa bey tesekkurler.. Her ne kadar problem olmus olsada kimseyi memnun edemiyoruz diye dusunmeyin bence sonucta eglenmek amacli bisey.. En azindan ben memnun kaldim yaptiginiz bu etkinlikten 🙂

 77. Kaan bingol

  25/04/2013 at 23:10

  Abi iPad ime 23.09 da geldi iPhone uma gelmedi bile

 78. Baran

  25/04/2013 at 23:11

  Valla bildirim geç geldi bunu saymıyorum 🙂

 79. Mehmet YaAr

  25/04/2013 at 23:13

  Tamamen 100 aldım ama ilk beşe giremedim 🙂 Uygulama kodlarıyla idare edeceğiz 🙂

 80. Ege

  25/04/2013 at 23:14

  Öncelikle yarışma için teşekkürler. Konuyla ilgili olmasada bir sorum var daha öncede sormuştum ancak cevap alamamıştım. İpod touch 5 kullanıyorum ve internet hızıyla ilgili sorun yaşıyorum. Aynı internete bağlı olan babamın 3gs i ve ipad 1 imiz gayet hızlı bi şekilde video açabiliyo ama ben videoları donmadan izleyemiyorum. Video indirirkende aynı programla ipadimizde 1mb hızla iniyo benim ipodda 10 kb. İpod 5 diğerlerinden daha yeni bi cihaz normalde daha hızlı olması gerekmezmi. Bir bilginiz yada çözüm öneriniz varsa şimdiden teşekkürler

 81. Ahmet akgün

  25/04/2013 at 23:15

  Ya iphone’a geç bildirim geldi ben %100 doğru yaptım

 82. Emir

  25/04/2013 at 23:15

  6 dogrum var ancak daha 5 dk once geldi :((

 83. Engin

  25/04/2013 at 23:15

  Ben de bildirimi geç aldım. Sırf geç aldığım için 6 yanlışım çıktı.

  • Engin

   25/04/2013 at 23:21

   Ya espiri yapayım dedim. Yazmayı beceremedim.

 84. Ferhat

  25/04/2013 at 23:20

  Arkadaşlar yüklenmeyin Mustafa beye be güzel bir etkinlik yapmış ve uğraş vermiş. Teşekkür edin geçin. Oda bir şanstır. Bana 22:52 de gelmiş %100 yaptım ama meğerse sonuç belliymiş. Anlayacağınız o bildirim işide biraz şans. Üzülecek birşey yok. Denediniz olmadı. Kazanan arkadaşları tebrik ediyorum

 85. Anonim

  25/04/2013 at 23:21

  Testi doğru olarak bitirme surelerine göre sıralama yapılıp birinci öyle belirlenmeli

 86. Engin

  25/04/2013 at 23:23

  Mustafa Bey her şeyden önce sayenizde iPhone kullanmayı iOS U keşfettim. Hakkınızı helal edin.

 87. Anonim

  25/04/2013 at 23:25

  23:11’de bildirim geldi. 22:47’de yazı güncellenmiş 🙁

 88. Dora

  25/04/2013 at 23:25

  Aslında bildirim sıkıntısı olacağı belli idi birde çoğu kişi maç izliyor bildirimde belli bir saat verilse o saate gelenler teste aynı anda girmiş olurdu banada geç geldi 4-5 dk ki o zamana kadar zaten önce gelenler çözmüş oluyor.

  • Mustafa Tan

   25/04/2013 at 23:30

   Belli bir saat verilirse ve linkini açıklanacağı siteye herkes o saatte girmeye çalışırsa bu sefer de o site kitlenecek. Daha önce bunu denedik.

   Örneğin Apple bugün WWDC 13 biletlerini satışa çıkardı ve önceden saatini duyurdu. Tam 5 bin bilet (tanesi 1.500$’dan) 2 dakika içinde bitti. Bizim developer’lara da almak istedik ama alamadık sunucu kitlendiği için. Bir çok arkadaşım da alamadı.

   Özetle aynı anda binlerce kişinin yığılmasını kaldıramıyor sistemler.

 89. bahocan

  25/04/2013 at 23:31

  Test düşüncesi güzel bildirim gelmedi ama olsun. Yine de iyi bir heyecan olmuştur, gönüllü olarak bu tip blog yayını yapan kişilere siz de dahi olmak üzere teşekkür ediyorum.

 90. Taha

  26/04/2013 at 00:01

  Biz takipçilerinizi sevinderen böyle güzel bir yarışma düzenlediğiniz için teşekkürler Mustafa Bey. Testi zevkle çözdüm ve hepsi de doğru çıktı 🙂 Ama sonuçların çoktan açıklanmış olması biraz demorilize etti beni. Bu tür etkinliklerin devamını isteriz, hediye şart değil 🙂 Emeğinize sağlık..

 91. Zebedee

  26/04/2013 at 00:02

  Mustafa bey,
  Arkadaşların bir çoğu Bildirim geç geldi dese de, yinede tatsızlık veya kırgınlık yok..

  Tüm arkadaşlar, ellerindeki şansı değerlendiremedikleri için, haklı yada haksız olarak şikayet ediyorlar, ama hiç biri gerçekte size kızgın yada kırgın değildir.

  Siz keyfinizi kaçırmayın. iPad Mini gibi büyük bir ödül vermenin gururunu yaşayın…

 92. Ahmet akgün

  26/04/2013 at 00:03

  Bi daha yapın bildirim geç geldi

 93. Misafir

  26/04/2013 at 00:07

  Mustafa bey ben %90 yaptım 25sn de ama yine de üzülmedim bir şey kazanamadığıma. Ama iki konuda size şaşırdım
  1. Maç saatinde başlaması
  2. Geç bildirim
  Benim fikrimce bir sonraki yarışmada büyük ödül değil de ufak ödüller verirseniz hiçkimseden itiraz vs çıkmaz.
  Tekrar teşekkürler 😀

 94. ✨Crazy✨

  26/04/2013 at 00:09

  Ya arkadas nasıl bir insansiniz bir eğlence düzenlendi sonucunda “cam sakızı çoban armağanı” hediyelerde verildi ya ne olur o hediye senin olmasa nedir ki cok mu ihtiyacın var benim tadım kaçtı valla Mustafa Bey yerinde olmak istemezdim ama sunu söylemem gerekirse sorular superdi hazırlama sekliniz superdi böyle bir beyin fırtınası yapmış olduk oda superdi ve gercekten o an yaşadığım küçük heyecan hepsine bedeldi arada saçmalayanlar olmuş bunlar bir kac kişiden ibaret oldununa eminim bir çok takipçinizin benim gibi düşündüğüne en ufak bir şüphem yok olsa böyle insanların fazla olduğu platformda olmak istemezdim ama zaten siz bastan söylemiştiniz takipçilerimiz kaliteli oldugundan sorun cikmayacaktir demiştiniz çıkmadığını var sayalım elinize kolunuza beyninize saglık gercekten yaptığınız isler takdire şayan Allah razı olsun sag-olun var-olun saglicakla kalın

 95. Can

  26/04/2013 at 00:10

  23 10 da geldi %100 yapınca heyecanlanmistik ama olmadi

 96. Anil

  26/04/2013 at 00:11

  1 soruyla ilk 5 i kacirdim ya :/ belki 1. Bile olabilirdim 🙂 o sira tam iphone da takiliyordum bi baktim bildirim geldi, tikladim sorular basitti lakin o uygulamanin indirmesi cihaza degil apple kimligine baglidir sorusunu yanlis yaptim, kredi karti hesabi bulunana gift kart yuklenemez yaptim ve %90 basari aldim ah ah 🙂 umarim ihtiyaci olana gitmistir.

 97. Kaan

  26/04/2013 at 00:15

  Mustafa bey bana bildirim bile gelmedi. Ama yapacak birsey yok saglik olsun da bari sorulari nerden gorecez link falan olsada gorsek 🙂

 98. Zeynel

  26/04/2013 at 00:18

  Cok saolun bu dusunce duzenleme icin mustafa bey yanliz sorularin cvaplarini cok merak ettim goremedim ozellikle sms sorusuna takildim duzeltme muhabbetini bilmiyodum bi yanlisim cikti sanirim oydu?

 99. chn

  26/04/2013 at 00:24

  Mustafa Bey öncelikle sabrınızdan dolayı kutluyorum , tek tek üşenmeden herkeze açıklama yapmışsınız. Maalesef insanlarımız biraz garip… Takdire şayan bir iş yapıyosunuz , kimsenin lafına aldırış etmeyin lütfen. Tekrar emeği geçen herkeze teşekkürler

 100. Can Soycan

  26/04/2013 at 00:30

  İnsanoglu nankördür.Mustafa Bey in hobi olarak uğraştığı su iste bilgiler havada uçuştu. Bilmediklerimizi öğrendik. Hataları giderdik. Arızalar sorunlar püf noktaları uygulama tavsiyeleri cihaz incelenmeleri vs vs. Adam birebir sorularımıza bile cevap verdi. Hoşluk olsun diye bir yarışma düzenlemiş. Onun da ödülünü bir sponsor bulup ayarlamış. Yok bize gelmedi yol bize geç geldi. Bu canına yandığımın iPad ini bir kişi alacaktı. Bu Milli piyango cekilisi degil. Muhabbet olsun diye yapildi. Anlayin artik. Yarın ipad akaba da Mustafa bey in akrabası derlerse şaşırmam. Adamı yaptığına pişman ettiniz. Bir daha ödüllü yarışma yapmam dedirtecek kadar kırıcı ve boş konuşanlara söylüyorum. Çok lazımsa gidin her gün sayısal oynayın. Belki orda aradığınız hakkaniyeti bulursunuz.

 101. Nuryuzlu

  26/04/2013 at 00:35

  Benim birtane yanlış var dı 10 soruda 9 bildim ya ama

 102. emre can ökten

  26/04/2013 at 00:42

  gidip de testi fenerbahçe maçının ikinci yarısı başladığı anda koymanız hiç olmadı. sizden beklemezdim böyle bir şeyi. ilk 5 teki isimlerin fenerbahçeli olmadığına eminim

  • Mustafa Tan

   26/04/2013 at 00:48

   Ben Fenerbahçeli olmama rağmen sorularla, yarışma ile uğraşmaktan hiç farkında değilim maç olduğundan. Burada paylaşmaktan nefret ediyorum ama iki haftadır günümün yarısı hastanede fizik tedavi ile geçtiğinden işler güçler derken arada kaynamış gitmiş.

   Dediğim gibi bir daha bu şekilde ödüllü yarışma yapmayacağım. Yarışmalar olacak ama tebrik edeceğim sadece dereceye girenlere. 5 senedir yüzlerce yazı yazdım, paylaşımda bulundum fakat en pişman olduğum bu yazı/etkinlik oldu.

   Herkesten özür diliyorum, kusura bakmayın. Konunun daha fazla uzamaması özellikle de futbol/takım/taraftar kavgasına dönüşmemesi için de yazıyı yoruma kapatıyorum.

   Saygılar.