iTunes Destek ile İletişime Geçmek

Güncelleme (14 Nisan 2014): Apple Türkiye’de tamamen faaliyete geçtiği için artık her yönüyle Türkçe servis ve destek hizmeti veriyor. Bu yüzden aşağıdaki yazımız eski kaldı. Dolayısıyla Apple’dan destek alma ihtiyacınız var ise http://www.iphoneturkey.com/2014/04/apple-support-destek-servis-garanti-telefon.html adresindeki yazımıza gözatın.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıllarda “iTunes App Store Satınalma Geçmişi Sorunları ve İtiraz” başlıklı bir yazı yayınlamış ve bu yazıda detaylı olarak yanlışlıkla veya farkında olmadan yapılan satın almalara nasıl itiraz edilebileceğini anlatmıştık. Özellikle Apple Kimliğini ortak kullananlar ya da Apple Kimliğinin şifresini çocukları ile paylaşıp bu yazıda detaylı anlattığımız gibi uygulama içi alımı kısıtlamayan Kredi Kartlı Apple Kimliği sahiplerinin, zaman zaman para iade talepleri olabiliyor Apple’dan.

Fakat bazen, “iTunes App Store Satınalma Geçmişi Sorunları ve İtiraz” başlıklı yazıda anlattığımız şekilde iTunes üzerinden “Sorun Bildir” özelliği çalışmıyor. Daha doğrusu en son aşamada “iTunes Destek (Support) ile iletişime geçin” şeklinde bir mesaj çıkıyor kullanıcıların karşısına. Fakat yönlendirilen sayfada da nasıl iletişime geçileceğine dair net bir bilgi bulunamıyor.

Ben de fazla detaya girmeden, “iTunes App Store Satınalma Geçmişi Sorunları ve İtiraz” başlıklı yazımızdaki yöntem işe yaramadığında iTunes Destek ile nasıl yazışabileceğinizi kısaca anlatayım istedim.

1) Her ne kadar Apple son yıllarda ülkemize yönelik hizmetlerini arttırmış ve bir çok hizmeti Türkçe olmuş olsa da halen bizzat kendisinin Türkçe bir destek hizmeti yok. Sadece ürünlerini Türkiye’de satan resmi dağıtıcıları üzerinden verdiği ürünler ile ilgili bir Türkçe destek hizmeti mevcut. Fakat Apple Store veya iTunes Store’dan satın aldıklarımızda bir aracı olmadığı için, bu konulardaki destek hizmetinin direkt Apple’dan olması gerekiyor.

Güncelleme (20 Ekim 2013) : Apple’ın http://www.apple.com/tr/support/contact/ adresinde bir de Türkçe destek sayfası açılmış ama tüm akış baştan sona Türkçe değil. Aşağıdaki gibi yine bazı işlemler için ingilizce kullanmanız gerekebilir.

Bu nedenle de iTunes Destek (Support) servisine ulaşmak için önce http://www.apple.com/support/itunes/contact/ adresine giriş yapıyoruz.

Sonra da açılan sayfada, yukarıdaki ekran görüntüsünde kırmızı ile işaretli olan “Contact iTunes Store support” linkine tıklıyoruz. Bu da bizi, sorunumuzun tipini/konusunu seçeceğimiz bir sonraki ekrana yönlendiriyor.

2) Bu aşamada aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi herşeyin ingilizce olduğu ve ülkenin Amerika (USA) seçiliği olduğunu farkedeceksiniz. Ülke olarak listede Türkiye olmadığı için Amerika seçili olmasında bir mahsur yok. Konu başlıklarının ingilizce olması da çok problem değil. Ben fakir ingilizcemle her bir başlığın kabaca ne anlama geldiğini aşağıda kısaca paylaştım.

Fakat bu yazının konusu ödeme iadesi olduğu için seçmemiz gereken başlık (Topic), aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi “Purchases, Billing & Redemption“. (Bu arada yanlış bir başlık seçip email atsanız dahi size yine yardımcı olurlar ama muhtemelen süreç uzar.)

Purchases, Billing & Redemption” başlığını seçtikten sonra da yukarıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi sırasıyla şu seçimleri yapıyoruz:

 1. Apple ID account billing
 2. Refund Request (İngilizce olarak iade talebi yazıyoruz)
 3. Other (İlk ülke listesinde Türkiye olmadığı için diğer anlamına gelen Other’ı seçiyoruz.)
 4. Turkey (Apple Kimliğimizin bağlı olduğu ülkeyi seçiyoruz.)
 5. Continue (İşleme devam 🙂 )

 3) Bir sonraki adımda karşımıza aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi bir çok seçenek çıkıyor. Bu seçenekler arasında Apple’ın yardım dokümanları, telefon, chat ve email seçenekleri yer alıyor. (Telefon ve chat seçeneği sadece Amerika’daki mesai saatinlerinde çıkacaktır.) Fakat iade taleplerinde en sağlıklı yöntem email atmak özellikle ingilizcesi çok iyi olmayanlar için. Bu yüzden Email seçeneğini işaretleyip bir sonraki ekrana geçiyoruz.

4) Son adımda ise artık sorunumuzu anlattığımız emailimizi yazıp yollayabiliriz. Fakat bunu yaparkan aşağıdaki bilgileri girmemiz gerekiyor. Bu ekranda girilecek bilgiler de şu şekilde:

First Name: Adınız

Last Name : Soyadınız

Email Address : Email adresiniz fakat Apple Kimliğinizle aynı olmak zorunda değil. Yanıt bu adresinize gelecek.

Apple ID : Zorunlu değil fakat Apple Kimliğinizi yazabilirsiniz. Bu arada şifrenizi girmeyin sadece Apple Kimliğiniz yani email adresi.

Örnek bir iade talebi.

Son olarak da talebinizi girin. Eğer ingilizceniz yeterli ise ya da çevrenizde size bu konuda yardımcı olabilecek biri varsa dilediğiniz detayda mesajınızı yazabilirsiniz. Fakat iade taleplerinde size hızlı yardımcı olmalarnı istiyorsanız sorun yaşadığınız uygulamanın adını veya linkini ve de sipariş (order) numarasını mutlaka mesaja ekleyin yukarıdaki örnek ekran görüntüsünde olduğu gibi. İadesini istediğiniz alımın sipariş (order) numarasını da “iTunes App Store Satınalma Geçmişi Sorunları ve İtiraz” başlıklı yazımızdan öğrenebilirsiniz. (Sipariş numarasını girmez iseniz size yardımcı olmaları çok zor olacaktır, bu yüzden mutlaka sipariş numarasını girin itiraz edeceğiniz ödeme ile ilgili.)

Benim gibi ingilizcesi iyi olmayan takipçilerimiz için de iki adet örnek email metni hazırladım. Birincisi yanlışlıkla alınan paralı bir uygulamanın iadesi için, ikincisi de genelde çocuklar tarafından istemeden yapılan bir uygulama içi alım iadesi ile ilgili. Mesajdaki uygulama adı ve sipariş numaralarını ise sizlerin doldurması gerekecek. (Lütfen Türkçe birşey yazmayın, Türkçe yazınca destek veremediklerine dair bir cevap dönüyorlar hızlıca.)

Yanlışıkla alınan paralı uygulamanın iadesi için şablon:

Hi,

I inadvertently purchased following application. Please refund.

App Name: (Yanlışlıkla aldığınız uygulamanın adı veya linki)
Order No: (Sipariş Numarası)

Best Regards

Yanlışlık yapılan uygulama içi alımın iadesi için şablon:

Hi,

My kid inadvertently made in app-purchase in the following application. Please refund.

App Name: (Yanlışlıkla uygulama içi alım yaptığınız uygulamanın adı veya linki)
Order NO: (Sipariş Numarası)

Best Regards

—–

Email formunu yukarıdaki şablonlardan birine göre doldurduktan sonra da “Continue” (Devam) seçeneğine tıklayarak işlemi bitiriyoruz.

5)  Email gönderim işlemi bitince de bize bir Case ID yani başvurumuza ait bir numara veriyorlar ve bu numarayı bir kenara not etmemiz istiyorlar. Fakat ayrıca bir de aşağıdaki gibi email attıkları için bu numarayı unutsanız dahi elimizin altında bir kayıt oluyor.

Ayrıca başvuruyu yaptıktan sonra genelde 24 saat içerisinde cevap dönüyorlar yine ingilizce olarak. Apple genelde iade taleplerini de olumlu karşılıyor ve iade yapıyor. Tabii çekilen ücretin kredi kartımıza geri yansımısa 1 ayı bulabiliyor.

Bu konuda takipçilerimizden bu aralar çok soru geldiği için böyle detaylı bir yazı olsun istedim kenarda. Ayrıca iTunes Destek ile iletişime geçmeniz gereken farklı konular olursa ve ingilizceniz yeterli olmaz ise, nasıl bir seçenek kullanmanız ve ne yazmanız gerektiği konusunda yardımcı olmaya çalışırım elimden geldiğince ve vakit buldukça. Yazıya yorum girerek ya da Soru Cevap sitemizi kullanarak bu konuda yardım talep edebilirsiniz.

80 Comments

 1. Oğuz

  18/02/2013 at 15:16

  Merhaba Mustafa abi. Öncelikle infinity Bale’de bir kaç gündür ücretsiz fırsatlar bölümünde bunu göremedim. Birde iPad de haber kısmı sayfadan büyük açılıyor ve yazıların bir kısmı kayboluyor. Resim gönderebilirim dilerseniz.

  • Mustafa Tan

   18/02/2013 at 15:24

   Infinity Blade’i Fırsatlar bölümüne koyalı epey oldu. Geçen perşembe ücretsiz olduğu gibi ekledik. Fakat doğal olarak yeni eklenenler ile alt sıralara düştü ve görülmez oldu. Zaten şu an App Store’da ilk sırada ücretsizler kategorisinde. Bu yüzden sanki tekrar listeye eklemeye gerek yok gibi.

   • Oğuz

    18/02/2013 at 15:30

    Fırsatlar bölümünde sadece 3 uygulama görünüyor. Olması gereken bu şeklimi. Birde Apple Store hesabı açmak için bilgisayar şartmı. İpadden açmanın yolu varmı. Teşekkürler şimdiden abicim. Saygılar

    • Mustafa Tan

     18/02/2013 at 15:33

     Her gün ortalama 1-2 yeni fırsat ekleniyor listeye. En son eklenen en üstte oluyor. Zaten eklenme tarihlerini görebilirsiniz. Çoğu kısa süreli ücetsiz kaldığı için ve aynı anda çok fazla uygulama olmuyor listede.

     Apple Kimliği almak için de bilgisayar şart değil. Buyrun ilgili yazı : http://www.iphoneturkey.com/2010/10/iphone-veya-ipad-uzerinden-kredi-kartsiz-apple-id-alma.html

     • Oğuz

      18/02/2013 at 16:14

      Teşekkür ederim abi. Aldım Apple kimliğini. İstanbulda telefoncular Apple kimliği almak için 50 tl istiyorlarmış. Arkadaşlarım benden almamı istiyor bu şekilde daha pratik oldu. Saygılar abi.

   • zekeriya can

    21/05/2013 at 03:09

    mustafa bey clans of clans oyunundakı tas ygını satın alımı ıcın avea bayısınden 200tl itunus aldım hesabıma yukledım ama tas yıgını alamıyorum ayarlardan satın alımlar acık tum ayarları acık ama sorunu cozemedım yardımcı olurmusunuz saygılarımla

    • Mustafa Tan

     21/05/2013 at 07:49

     Ne hata mesajı alıyorsunuz ?

     • Reşit

      09/08/2013 at 09:09

      İşleminiz tamamlanamadı diyor support ıtıunes destekle temasa geçin diyor

 2. Mirkan

  18/02/2013 at 15:23

  İlk bildirimimide almış oldum 🙂

 3. İsmail

  18/02/2013 at 15:36

  Oo bildirim şekli falan çok etkilici

  • Atakan

   01/09/2013 at 01:35

   Merhaba iPhone 4 kullanıcısıyım talefonum %0 şarjdan %100’e 15 dakikada doluyor bu normalmi

 4. Cem

  18/02/2013 at 15:53

  Mustafa Bey merhabalar.
  Öncelikle topic dışı bir konuyla vaktinizi alacağım için özür dilerim. Ama siz hazır buralardayken uzun süredir uğraştığım ve çözemediğim bir konuyla ilgili bilginize başvurmak istiyorum.
  Siz de bir iPhone 5 ve Twitter kullanıcısı olarak bildirim (mentions, retweets, dm’s) sorunu yaşıyor musunuz merak ediyorum.
  Telefonun ve uygulamanın tüm ayarları olması gerektiği gibi düzenlenmiş olmasına rağmen hiçbir bildirim almıyorum.
  Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.
  Şimdiden teşekkürler, saygılarımla.

 5. Sercan

  18/02/2013 at 16:30

  entersan olan Appleın Türkiye iş ilanlarında mağaza içi görevler ve yönetici pozisyonları var sadece. bu tür sorunlara ilgilenecek müşteri hizmetleri gibi bi departman olması lazım.

  • Mustafa Tan

   18/02/2013 at 16:33

   Haklısınız ama onlar hep Türkiye’de satılacak ürünler için.

   App Store ve iTunes Store ise tek bir merkezden satış yapıyor ve destek de tek bir merkezden veriliyor. Aslında Türkçe bilen 1-2 eleman koymaları bile yeterli olacaktır. Fakat Apple Store’ların ve store.apple.com.tr ‘nin açılması ile bence online ve telefon desteği de Türkçe olacaktır.

 6. ElmaKafa

  18/02/2013 at 18:47

  Acaba pil kalibrasyonu ile ilgili bilgi verebilir misiniz? Pilin tamamini kullanmak falan gibi seyler varmis. Bilgilendirirseniz sevinirim.

 7. Can

  18/02/2013 at 19:03

  Mustafa bey Apple üyeliği alamıyorum lütfen yardımcı olur musunuz to redeem gift kod diyip olmuyor

 8. Zeynep

  18/02/2013 at 19:16

  Mustafa Bey, yaklasik 2 ay once Darty’nin internet sitesinden EVO bilisim garantili bir iPhone 5 aldim. Cihazim herhangi bir hasar almamasina ragmen power buttonu calismamaya basladi. Sizce nasil bir sorunum olabilir? Garantiye vermeli miyim?

  • Aytaç

   21/02/2013 at 12:19

   Zeynep hanım bende turkceldrn aldım aynı problem bende de var mustafa bey ne yapmamız gerek

 9. resul

  18/02/2013 at 19:27

  meraba abi seneden bir soru sormak isdiyorum benim iphone 3g var onu ayarlarindan fabrika ayarlayina geri dondurdum ve ekranda elma resmigelib duruyordu acilmiyordu sora isletme modun acim restore eledim simdide operator siynali gelmiyoo ??

 10. Oktay

  18/02/2013 at 19:49

  Bir ay önce benimde benzer bir sorunum olmuştu. Yine aynı prosedürden ve mailden sonra ücret iadesi eksiksiz hesabıma yansıdı…

 11. Serhat saglam

  18/02/2013 at 22:08

  Mustafa bey iyi calismalar…
  İtunes bilgisayarimda ne yaptiysam calismiyor buna format dahil bu konuda bi makale paylasabilirmsiniz?

 12. Buket

  19/02/2013 at 01:54

  Ben de bir kez yanlis alim yaptim, parayi geri iade ettikleri gibi, uygulamayi da geri almadilar 🙂 applein her seyini seviyorum <3

 13. Öykü çam

  19/02/2013 at 22:51

  Merhaba üç gün önce birden bire 3. Nesil ipad’immin sesi gitti ne kulallıkla çalışıyor nede başka türlü sesde algılamıyor sizce ne olmuş olabilir ?

 14. Muzaffer

  20/02/2013 at 14:18

  Mustafa bey merhaba

  Bende 3 gun once uygulama ici alim yaptim. Ancak uygulama kartimdan parayi dusmesine ragmen full olmadi. Bende direk supporta mail attim. Leah adinda birisi ilgilendi sorunumla. 1 hafta icinde paraniz odenir dedi. Ama bana bir takip icin bilgi vermedi. Sizce sizin bu yazidaki gibi mi islem yapmaliyim?

  • Mustafa Tan

   20/02/2013 at 14:26

   Sorunuzu tam anlamadım. Sizinle iletişime geçmişler ve iade olacağını belirtmişler.

   Takipten kastınız tam olarak nedir ?

 15. Anonim

  20/02/2013 at 15:31

  Sayın Mustafa Bey,
  Ben de AppStore’dan yanlışlıkla bir paralı uygulama satın almıştım. Sizin dediğiniz gibi bilgisayarımdaki iTunes üzerinden daha önceki bir yazınıza bakarak sorun bildiriyorudum : iTunes Destekle irtibata geçin dedi. Ben iTunes’den ifade ettiğiniz şekilde iade talebinde bulunmadan önce App’ı cihazımdan silmem mi gerekiyor, sonra mı yoksa otomatik silinecek mi?

  • Mustafa Tan

   20/02/2013 at 15:46

   Hayır silmeniz gerekmiyor.

 16. M.Metin

  20/02/2013 at 16:55

  Numara engelleme özelliği istiyorum var mı boyle bisey ?

 17. Ahmet GENC

  20/02/2013 at 19:07

  clash of clans adındaki oyundan oyun içi gems yani taş satın aldım ancak hesabımdan 40 dolar düşmesine rağmen gems gelmedi oyunun yapımcısı olan supercell e mesaj attım bana apple ulaşmam gerektiğini söyledi sizin rehberinizi bulana kadar da ulaşamadım mail atmaya… sayenizde attım ama ingilizcem de zayıf google translate ile birşeyler yapmaya çalıştım bakalım umarım becerebilirim ama bunu neden yapar bi fikriniz varmı acaba çünkü daha önce de almıştım hiç sorun olmamıştı??
  teşekkürler…

  • Cemal

   25/02/2013 at 17:52

   Kardeş kusura bakma belki rahatsız ettim sorununa nasıl çare buldun, bendede yani sorun var yardım edersen sevinirim

 18. Eypbkn

  20/02/2013 at 21:09

  Pil hariç herşey düzeldi. Şarj olayı hep aynı çabuk bitiyor

 19. Nurullah

  21/02/2013 at 00:22

  iTunes Match üyeliğimin iptali için yukarıda anlattığınız şekilde mesaj attım ve hemen döndüler. Üyeliği bitirip paramı iade edeceklerini söylediler. Benim gibi bu servisten memnun kalmayanlar varsa haberleri olsun diye yazmak istedim. 🙂

 20. nur

  21/02/2013 at 01:44

  iyi günler Mustafa Bey
  itunes simgesi iphone’da görünmüyor, aramadan da aradığım halde yok. müzik de mağazaya basınca giriyor itunes’e ama simgesi yok. ne yapabilirim?
  teşekkür ederim.

 21. Tolga

  22/02/2013 at 20:36

  Mustafa Beye herzamanki bilgilendirici va faydalı yazılarına yeni bir tane eklediği için teşekkür ederim.

  Burada verilen örneklerden yola çıkarak satın aldığım fakat memnun kalmadığım bir uygulamanın iadesini istedim. Abartmadan söylüyorum tam 1.5 saat sonra para iadesi yapılacağına dair cevap geldi. Daha önce birkaç kez daha apple müşteri servisi ile iletişimim olmuştu. Her seferinde çok hızlı ve ilgili bir şekilde sorunumu çözdüler.

  Apple’ın ürünlerinin en iyi olup olmadığı tartışılabilir fakat müşteri hizmetlerinin dünyada bir rakibi olacağını sanmıyorum. Herzaman kullananlar behseder, bende bir kullanıcı olarak tekrarlamak istiyorum. Apple kullanıcıları sadece Apple ürünlerini kullanmazlar, onlar bir ekosisitemin parçasıdır 🙂

 22. hasan

  24/02/2013 at 20:09

  valla çok makbule gecti tam bir aydır ugraşıyodum benim yumurcak oyun oynarken 60 tl itelemişlerdi.Bakalım yolladık çok teşekkür ederim…

 23. mehmet

  25/02/2013 at 23:15

  iphone 4s var.ios 6 sürümleri hiç hoşuma gitmedi.5.1.1 nasıl yükleyebilirim.bi yolu varmı

 24. Mashrapa

  26/02/2013 at 06:55

  Gecen hafta 6 yasindaki kizimin yaptigi 1.322 TL lik uygulama ici harcamayi “bir kereye mahsus” olmak uzere geri almayi basarabildim… Basiniza ne gelirse gelsin mutlaka basvurun kesin sonuc alirsiniz

 25. ozcan

  11/03/2013 at 17:06

  :))) daha önce çok rahatlıkla bedava uygulama indirip satın alma işlemi yaptığım app store kredi kartımı reddediyor ve başka bir kart kullanmamı öneriyor kartımda herhangi bir sorun problem yok yada bakiye vs gibi bir problemde yok anlaşılır gibi değil

 26. ozcan

  11/03/2013 at 17:20

  Kredi Kartınız Reddedildi nedeniyle önceki satın alma işleminiz faturalandırılamadı lütfen geçerli Kredi Kartı bilgilerinizi girin ve ödenmemiş borcunuzu ödemek ve bu mağazayı kullanmaya devam etmek için bittiye tıklayın.Hesabınıza Yeni bir bilgisayar Veya aygıttan erişildi,satın alma işlemi yapabilmek için ödeme bilgilerinizi onaylamalısınız hesap güvenliği ile ilgili ayrıntılı bilgi edinin vs diyede bir mesaj çıkıyor sağ üstte… Ben doğal olarak güvenli internet alışverişleri için düşük bakiyeli bir kredi kartı kullanıyorum ama herhalde 1.79 tl lik bir uygulamayı ödeyemeyecek kadar da düşük limitli bir kart değil son satın aldığım uygulamam faturalandırılamamış aynı kart numarasını israrla kabul etmiyor nedir bu mustafa bey 🙂

 27. enes

  13/03/2013 at 00:42

  merhaba mustafa bey size sabahtan beri ulaşmaya çalışıyorum size sorum söyle…:ituneste iphone5 e müzik ve fotoğrafları eş zamanlamıştım bi kaç hafta sonra babamın iphone 4 S ini itunese bağladım ve sürdür dediğimde iphone 5 deki bütün bilgiler 4S e geçti bende formatladım belki düzelir diye yedeklemede yapmamıştım kurtarma imkanım varmı bütün fotoğraflar gitti…:( şimdiden teşekkür ederim ilgilendiğiniz için

 28. suat

  15/03/2013 at 16:35

  Mustafa bey öncelikle bu faydalı paylaşımınız için çok teşekkür ederim.
  Oğlumun yanlışlıkla satın aldığı yüklü miktarda programı konuda göstermiş olduğunuz mail yolunu takip ederek AppleStore ile irtibata geçerek durumu kıt kanaat ingilizcem ile çözüme kavuşturdum.Oldukça hızlı ve iyi niyetli bir ilgi ile sorunu çözdüler, ödemeleri iade ettiler.

 29. Anonim

  19/03/2013 at 16:16

  arkadaşlar bende dün itibari ile yanlışlıkla çocuklarımın almış olduğu uygulamayı anlatımınızla iade ettim ne yalan söyliyeyim paranın geri iade edileceğinden şüpheliydim malum türkiyede böyle şeyler olmuyor (satılan mal geri alınmaz) app la çok çok teşekkürler ilk başta sizlere tabiki sayenizde paramı geri aldım

 30. Anonim

  26/03/2013 at 10:19

  Merhabalar telefonunda ekran parlaklığının kendiliğinden değişmesi gibi bir sorunla karşılasan var mı acaba. Mesela orta aydınlatmanın en düşük seviyeye kendiliğinden gelmesi gibi.

 31. gökhan

  17/04/2013 at 16:13

  ellerine sağlık hocam bizi büyük bni zahmetten kurtardın!

 32. Serhat

  21/04/2013 at 00:38

  iPad ile iTunes ten kiraladığım filmi MacBook a aktaramadım izlemek için. Nerde hata yaptım sizce ?

 33. Berk Bahcivangil

  22/04/2013 at 15:37

  Mustafa Bey merhaba,

  Apple/i-tunes hesabimin disable olmasi ile ilgili uzun suredir sikinti yasiyorum.

  Kredi kartimla ilgili guvenlik sorunu oldugundan dolayi sirf bu yuzden gift card aldim.Apple hesabimda kullanmak uzere yeni mail adresi aldim,sifremi degistirdim(strong),icloud,imessage,facetime,itunes hesabimdaki mail ve sifre bilgilerimi tekrar dogru sekilde girmis olmama ragmen bur turlu hesabimi aktif edemiyorum.

  Ne yapmam gerektigi konusunda defalarca itunes musteri hizmetleri ile maillesmeme ragmen , o kibar ama sonucsuz cevaplari disinda bir destek goremedim.Konu ile ilgili guvenlik destek denilen departmanin mail adresini almama ragmen ordanda gereken yardimi alamadim ve hala hesabimi kullanamiyorum.Yillardir apple urunlerini kullanirim.Ilk defa boyle birsey yasiyorum.Ve ciddi sekilde maddi manevi magdur edildim.

  En son belki yardimci olursunuz,fikir verebilirsiniz diye size yazmak istedim.

  Tesekkur ederim,

  Berk Bahcivangil.

 34. Furkn

  03/05/2013 at 09:14

  S.a bn ciğazımı iTunes ile esleyemiyorumm birkere esledim daha hicbir pc ile eslesilemiyor lutfen yardımmm

 35. Muhterem Kaynak

  08/05/2013 at 19:11

  Cevabınız için çok teşekkürler

 36. Ahmet örs

  17/05/2013 at 09:15

  Arkadaşlar. İphone 4s de “samr” uzantılı ses dosyalarını hangi proğram ile açabilirim. Lütfen bilginiz varsa iletirmisiniz

 37. Alev

  17/05/2013 at 19:30

  Mustafa Bey,
  7 yasındaki oglumun oyun oynarken indirdiği ‘coınler’ nedeniyle yuksek bır ucret odeyecektık. Ancak yonlendırmelerınız sonucu ıtırazda bulundum. Cok kısa surede yanıt geldı ve bır seferlıgıne ıadenın yapılacagı bıldırıldı. Destegınız ıcın tesekkur ederım. Selamlarımla..

  • merve.c

   02/08/2013 at 19:15

   Mustafa bey;

   aynı dertteyiz sizide meblağ ne kadar? bizim 2000 tl üzerinde , deliricem, nasıl nereye başvuracağız

 38. Ayşe

  17/07/2013 at 10:24

  Mrb benim sıkıntım bilgisayarıma Itunes’i indirdim ordan apple kimliği almaya çaışıyorum bütün işlemleri yapıyorum yanlız en sona geldiğimde mailime e-posta doğrulamayı da seçiyorum ama ondan sonra takılıyorum olmuyor Nerde hata yapıyorum ben nasıl alınıyor biri bana yardım edebilir mi acaba ? Iphone 4 kullanıcıyısım

 39. Efe

  25/07/2013 at 14:59

  Acil yardım 4 yaşındaki oğlum Apple Store’den 1250 tl lik uygulama içi alım yapmış dediğiniz gibi mail attım ingilizcem yetersiz parayı alabilir miyim

 40. merve.c

  02/08/2013 at 19:13

  ACİLLLL ….. şu an fark ettik 7 yaşındaki oğlum app hesaptan oynadığı oyun için oldukça büyük meblağ tutan jetonlar çekmiş lütfen acil yardım ne yapabilirim ?

  nereye dilekçe yazacağız, meblağı hesaplayacam simdi 2000 tl üstünde …

 41. İlker

  13/08/2013 at 10:27

  Merhaba Mustafa bey
  Ben Apple I’n fotograf prog satın almıştım 3-4 ay önce uzun zamandır kullanmadığım için farkında değildim sanırım benim ufaklık uygulamayı silmiş yeniden yüklemek istedim ama tekrar para istiyor ödeme geçmişinde de göremedim sanki hiç sarın alınmamış gibi

 42. Gökhan

  03/10/2013 at 00:41

  Mustafa Bey;
  Geçtiğimiz günlerde nasıl olduysa apple hesabım hacklendi. Hackleyen kişiler tüm bilgilerimi değiştirdikleri için hesabımın şifresini ne değiştirebiliyorum ne de sıfırlayabiliyorum. Apple destek web sayfasında benden telefonumdan beni arayabilmeleri için bir numara istediler. Oraya ne şekilde bir telefon numarası yazarsam yazayım size ulaşamıyoruz şeklinde mail geliyor. Durumu anlatan bir mail attım. Beni Türkiye için 00800448829878 numaralı telefona yönlendirdiler. Ne yaparsam yapayım bu telefon numarasına ulaşamıyorum. Neyi yanlış yaptığımı bulamadım. Telefondan birilerine ulaşabilsem sorunumu çözeceklerine eminim. Bu konuda beni aydınlatabilir misiniz?

  • Mustafa Tan

   03/10/2013 at 01:09

   Size verilen numarayı sabit bir hattan arıyorsunuz değil mi ?

   • Sanli

    07/03/2014 at 03:37

    Bu telefona bende ulaşamadım çalışma saatlerini biliyormusunuz

 43. Damla

  27/10/2013 at 20:50

  Merhaba
  Apple Store da ücretsiz uygulama indirmek istiyorum ama benden doğrulama ve kart bilgilerini istiyor neden olabilir acaba sorunu çözemedim.

 44. Kerem

  16/11/2013 at 22:45

  mustafa abi cok acil cevap verirsen memnun olurum. uygulama içi satın alım yaparken hata yaşıyorum. Oynadığım oyun clash of clans diye bir oyun ve gerçek para ile satın alınan taşlardan çekmek istiyorum. Kullandığım kart bir debit ininal karttı. içinde 25.00 TL var ama 18 liralık uygulama içi satın alım yaparken SATIN ALMA İŞLEMİNİZ TAMAMLANAMADI. LÜTFEN İTUNES SUPPORT İLE İLETİŞİME GEÇİN diyor. daha sonra ITUNES STOREYA BAĞLANILAMADI. diyor. hiç bir sıkıntı yok. para tamam. ayarlardan uygulama içi satın alım etkin tamam. internette problemde yok tamam. uyuz oldum cevap ver lütfen abıı 🙁

 45. abuzer

  04/01/2014 at 16:56

  selam aleykum yaw bu iphone kadar lanet bir telefon ve marka yer yüzüne gelmemiş bu telefona para verdiğime acıyorum bu telefona birdaha elimi bile sürmicem kökü altın olsa yaramaz bu telefon bir apple kimliğimizi unuttuk diye telefonu çöpe atıyoruz bu nasıl bir iş yaw parayı denizdenmi topluyoruz haram olsun verdiğimiz paralar

  • Mustafa Tan

   04/01/2014 at 20:11

   Apple Kimliğinizi unuttunuz diye çöpe gitmez telefonunuz. Konu tam olarak nedir ? Aşağıdaki yazımız ile ilgili mi acaba ?

   http://www.iphoneturkey.com/2013/10/icloud-iphonemu-bul-etkinlestirme-kilidi-ve-ikinci-el-cihazlar.html

   • Suat

    03/02/2014 at 14:40

    Mustafa abi iphone 4 kulanicisiyim ,3g surekli gidip geliyo 2 yildir kullaniyorum 2 aydir ayni sıkıntı var turkcell müsteri hizmetlerini aradim internet ayarlarini sifirlayip tekrar yapilandirdilar yine ayni sıkıntı devam ediyo 2 yildir kesme kart kullaniyorum acaba mikrosim me donsem sıkı bitermi sizin başka bir çözüm öneriniz var?
    Teşekur şimdi den

   • Hayati Bolat

    19/02/2014 at 10:17

    Merhaba Mustafa Bey, arkadaşımız için yeni bir kimlik oluşturduk, ama onay maili 2 gündür gelmiyor. Ne yapmamız gerekir?

 46. Süleyman

  13/03/2014 at 16:52

  Merhaba mustafa bey
  Bende yukarida tarif ettiginiz uzere son 3 aylik uygulama ici satin almalarin iadesini sizin acikladiginiz sekilde yaptim,lakin iadenin hepsini yapacaklarini mail yoluyla belirtmelerine ragmen,hesaplari kontrol ettigim de %60 ini iade etmisler.
  Geri kalanini da alabilmem icin yapmam gereken herhangi birsey var mi.

 47. Anonim

  15/03/2014 at 14:37

  bilgim dahilinde kucuk cocugum bir ay icinde cokca oyuna harcama yapmis fakat geri iadede yalnizca bir tanesi secilebiliyor diyor yalniz son 1 ay da yaklasik 600tl haberim olmadan cekildi bunu ancak sonradan ogrenebildim . geri iadede son 1 ayimdaki toplam 600lira yi alabilme sansim var mi yardimci olrsaniz sevnrm

 48. yusuf

  25/03/2014 at 18:24

  merhaba 2.el iphone4 aldım fakat alırken iphonumu bul uygulamasını kappatırmayı unuttum ne yapmam gerekiyor şimdiden teşekürler

 49. anıl uysal

  24/04/2014 at 23:14

  Ben dragongs of atlantis oynuyorum yakut alıyordum kredi karıyla gecen gün bi hata vermeye başladı işlem tamamlanamadı diye neden acaba sonra bi uyarı daha geldi programınız güncel değil diyor ama güncel diğer arkdasım aynı sürümle alıyortelefonun sıfırladım yine aynı bi uyarı daha geliyor i tunesin kurulu versiyonu bu işlemi desteklemiyor veya doru kurulmamış veya itunes hesabına giriş yapmamışsın diyor ? yardım edin lütfen

 50. Çağla

  18/05/2014 at 19:53

  Merhaba ben ıphone 5s kullanıcısıyım bir sorum olucaktı geleen mesajlarımda whatsappta dahil rehberde kaydettiklerim isimleriye çıkmıyor sosyal medyada kullandıkları kullanıcı adları çıkıyor ana ekrana gelen bildirimlerde bu nasıl düzelebilir acaba??

 51. ferhan

  25/06/2014 at 09:50

  2. Bir iphone 4s aldim format attım aktivasyon icin apple şifresini istiyor eski sahibini de tanımıyorum nasıl acabilirim

 52. Ozgur

  05/10/2014 at 11:47

  Merhaba.
  Iphone 5s ile wv golf 6 aracimin eslesme saglayamiyorum..diger markalar samsung.htc nokia sorunsuz baglaniyor..bu durumu appel destek grubuna bildirirseniz guncelleme ile giderilecegini dusunuyorum.tsk ederim iyi gunler.

 53. nazlıcan

  11/10/2014 at 19:41

  iphone 5 kullanıyorum fakat fabrika ayarlarına dönünce telefonu açtığımda iphone aygıtını etkinleştir diyor.apple kimliğine bağlı icloud kimliği ve şifre girmem gerek hatırlamadığım için giremiyorum ama internette icloud.com a apple kimliği ve şifremi yazdığımda giriyorum telefonda açılmıyor ne yapmam gerek ??

 54. chris johnson

  07/12/2014 at 05:32

  Merhaba,

  Eğer öyleyse, ben dünyadaki insanlara kredilerin her türlü başlatmak istiyorum bilmek istiyorum, bu yüzden varsa faturaları veya kendi iş i için acil kredi ödemek için, acil kredi gerekir Şimdi (credit_solution20@hotmail.com) e-posta ile size yüzden aşağıda bize işletme kredisi başvuru formunu doldurunuz.

  Kurumsal kredi başvuru formu doldurun ve geri şimdi.

  Adı.
  Seks.
  Ülke.
  Devlet.
  Kredinin miktarı gerekli.
  Kredi Süresi.
  Meslek.
  Kredinin amacı.
  Aylık geliri.

  Teşekkür ederim.

  Mr.Chris Johnson.

  Bu yüzden yakında duymak için bekliyor.