iOS Güncellemeleri Sonrası Yaşanılan Sorunlara Çözüm Önerileri

Geçenlerde Apple’ın yayınladığı iOS 6.1 güncellemesinde olduğu gibi her güncelleme sonrasında mutlaka bazı iPhone ve iPad kullanıcılarının cihazlarında sorunlar çıkabiliyor. Bu da doğal olarak sorun yaşayan kullanıcılar için çok can sıkıcı olabiliyor. Ayrıca bu durum güncelleme yapmak isteyen fakat henüz yapmamış olanların kafasında da soru işaretlerine sebep olabiliyor.

Halbuki bu tip güncellemeler çoğu kullanıcı da hiç soruna sebep olmaz iken bazı kullanıcıların da daha önce yaşadıkları sorunları çözebiliyor, yani cihazları eskisinden daha iyi oluyor. Bu nedenle bir takipçimizin de önerisiyle bundan sonra her güncelleme yazısının sonunda aşağıdaki gibi bir mini anket yayınlayacağız. Bu sayede sorun yaşayanlar çoğunlukta mı yoksa azınlıkta mı daha rahat ortaya çıkacak.

Bu vesileyle ilk mini anketimizi şimdi yayınlamış olalım ve iOS 6.1’a geçmiş olanlardan aşağıdaki ankete katılmalarını rica edelim 🙂

Hatta bu seferlik ufak bir anket daha hazırladım ki sorun yaşayanlar en çok hangi sorunları yaşıyor daha rahat görülsün. Aşağıdaki ankette şıkları belirlerken de takipçilerimizin en çok bildirdiği sorunları baz aldım. Bu yüzden sorun yaşamış kullanıcılarımız birden fazla seçenek işaretleyip, iOS 6.1 güncellemesi sonrası yaşadıkları sorunlarını iletebilirler.

Bu sorunlar neden herkesin cihazında oluşmuyor?

Özellikle cihaz üzerinden kablosuz olarak yapılan güncellemeler sonrası bazı cihazlarda çeşitli sorunlara neden olabiliyor. Bunların açıkçası tam olarak nedeni belli değil. Zaten belli olsa önlem almak çok kolay olurdu. Her cihaz sahibinin cihazında yüklü olan uygulamalar, sistem ayarları ve kullanımı farklı olduğu için de güncellemelerin her cihaza etkisi farklılık gösterebiliyor. Bu yüzden güncellemeler bazı cihazlarda soruna neden olabilirken bazılarında hiç sorun çıkarmıyor.

Sorunların Çözümü

Fakat yine de sorun yaşayanların bu sorunları çözebilmek için yapabileceği bazı şeyler mevcut. Ben de aşağıda, kolaydan zora doğru yapılabilecek bazı işlemleri paylaşmaya çalıştım. Zaten bunların bir kısmını daha önce detaylı olarak paylaşmıştık. Detaylı olarak paylaştıklarımıza sadece link verip burada özet geçeceğim.

1) Ağ Ayarlarının Sıfırlanması

Güncelleme sonrası bağlantı (Wi-Fi veya 3G) sorunları yaşayanlara ilk önerimiz hep aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi “Ayarlar -> Genel -> Sıfırla” menüsünden Ağ Ayarlarını Sıfırla‘maları oluyor. Bu bazen cihazda yaşanan bağlantı problemlerini çözebiliyor.

Bir de eğer yaşanılan sorun sadece Hücresel Bağlantı ile ilgili ise SIM kartı çıkartıp takmak da sorunu çözebiliyor.

2) Arka Plandaki (Multitasking menüsündeki) Uygulamaların Kapatılması

Biliyorsunuz iOS tabanlı cihazlarda (iPhone, iPad ve iPod Touch) diğer işletim sistemlerinde olduğu gibi sürekli arka planda çalışma diye bir durum yok. Sadece müzik, lokasyon, vs. gibi özel uygulamalar arka planda çalışabiliyor. Bunlar dışındaki uygulamalar donmuş bir modda arka planda yani multitasking menüsünde bekliyor ki tekrar başlattığımızda kaldığımız yerden hızlıca devam edebilelim.

Multitasking konusunu yıllar önce bu yazıda detaylı açıkladığımız için burada tekrar çok değinmeyeceğim ama, güncelleme sonrası cihazında sorun yaşayanlara bir önerim de aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi Multitasking menüsündeki uygulamaları kapatmaları.

Bunun için de Home (Ana Menü) tuşuna çift tıkladığımızda açılan multitasking menüsünde, herhangi bir uygulamanın üzerinde parmağımızı birkaç saniye basılı tutuyoruz.

Sonra da yukarıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi köşelerinde silme işareti çıkıyor. Silme işaretine tıkladığımızda da ilgili uygulama cihazımızdan silinmiyor ama multitasking menüsünden siliniyor. Eğer ilgili uygulama arka planda aktif veya pasif bir şekilde çalışıyorsa da, tamamen durdurulup arka plandan kaldırılmış oluyor.

Bu şekilde silme işlemi de özellikle, Home (Ana Menü) tuşuyla çıkmamıza rağmen tekrar açtığımızda sorun yaşadığımız uygulamalarda faydalı olabiliyor.

3) Cihazın Ana Menü (Home) ve Uyut/Kapatma (Power) Tuşlarına Birlikte Basılarak Kapatılıp Açılması

Sıkı takipçilerimizin iyi bildiği gibi takılan, cevap vermeyen, siyah ekranda kalmış, vs. iPhone ve iPad’lerin düzgünce çalışması için yaklaşık 2 sene önce “Kilitlenen ya da Takılan iPhone veya iPad’in Tekrar Başlatılması” başlıklı yazımızda paylaştığımız bir yöntem mevcut. Güncellemeler sonrası sorun yaşayanlara bir önerimiz de bu şekilde cihazlarını bir kapatıp açmaları.

Ana Ekran + Kapatma düğmesini elma logosu görünceye kadar (10 saniye) basılı tutun. Cihaz kapanıp açılacaktır.

Yani Ana Menü ve Kapatma tuşlarına birlikte yaklaşık 10 saniye kadar basarak cihazlarını kapatıp açmaları. Bu yöntem de cihazda hiç verinizi silmeden sıfır bir şekilde açılmasını sağlar.

4) Şarj/Pil Sorunu Yaşayanlar İçin Öneri

Güncelleme sonrası sadece şarjın yani pilin çabuk bitmesi sorunu yaşayanlara bir önerimiz de Apple’ın ayda bir yapılmasını önerdiği bir yöntem.

Yani telefonun şarjını önce %100 oluncaya kadar bir doldurmak, sonra da kesinlikle arada hiç şarj etmeden %0’a gelinceye kadar bitirmek.

Cihaz, pili tamamen bittiği için kapandıktan sonra da yine bir %100 oluncaya kadar hiç çıkarmadan şarj etmek. Bu sayede güncelleme nedeniyle aptallaşan pil kendine gelecektir 🙂

Bu arada güncelleme haricinde pil ömründe sorun yaşayanlar da, ayda bir yukarıdaki yöntemi deneyebilir.

Kaynak : http://www.apple.com/batteries/iphone.html

5) iTunes ile Geri Yükleme Yapma

Eğer yukarıdaki kolay işlemler sorunlarınıza halen bir çare olmadıysa, o zaman özellikle pek iTunes kullanmayanlar için zahmetli olan iTunes ile Geri Yükleme (Restore) işlemini yapmak gerekebilir. Bu işlemi daha önce “iPhone ve iPad’i Sıfırlama ve Geri Yükleme” başlıklı yazımızda detaylı olarak anlattığımız için bir daha burada çok detaya girmeyeceğim.

iTunes 11 ile Geri Yükleme

Fakat kısaca özetlemek gerekirse önce cihazınızın iTunes ile bir yedeğini alacak, en son işletim sistemini bir daha yükleyecek ve cihazınızı sıfırlamış olacak ve en sonunda da yedekten geri dönerek cihazınızı orijinal haline getirmiş olacaksınız. Tabii lütfen tüm detaylar için bu yazımıza mutlaka bakın.

6) iTunes ile Geri Yükleme, Fakat Yedekten Geri Dönmeden Yeni Cihaz Olarak Kurma

Eğer yukarıdaki işlemlerin hiç bir çare olmadıysa, cihazımızı servise götürmeden önceki son yöntemi denemekten başka çareniz yok. O da cihazınızı geri yükleyerek (restore) fakat yedekten geri yüklemeden yeni bir cihaz olarak kurmak.

Bu işlemin en kötü yanı yedekten geri dönmeyeceğimiz için rehberimiz ve fotoğraflarımız gibi önemli bilgileri ayrıca yedekleyerek ve geri dönerek epey vakit harcamamız. Ayrıca uygulamalarımızı da sıfırdan kuracağımız için içindeki kayıtlı bilgilerin olmayacağı.

Bu işlemi de geçen sene paylaştığımız “iTunes ile iPhone ve iPad’i Yeni Olarak Ayarlama ve Kurma” başlıklı yazımızda detaylı açıkladığımız için burada ayrıca anlatmayacağım ama zahmetli bir işlem olduğunu söylemeliyim.

Yukarıdakilerin Hiç Biri Çare Olmadı, Ne Yapmalıyım?

Eğer yukarıda paylaştıklarımızın hiç biri güncelleme sonrası ortaya çıkan sorunlarınızı çözmediyse o zaman bir sonraki güncellemeyi beklemekten ya da cihazınızı servise götürmekten başka çareniz yok. Tabii sorunlarını başka yöntemlerle çözmüş takipçilerimizin yorumlarına da her zaman açığız 🙂

Bu arada yaklaşık 5 yıldır iOS tabanlı cihazlar kullanıyorum ve her iPhone ve iPad modelini kullandım ve sürekli güncelledim. Şu ana kadar ciddi bir sıkıntı yaşamadığım için de bu konuda genel önerilerden başka somut bir öneride bulunamıyorum kusura bakmayın. Elimden en fazla bu kadarı geliyor, keşke herkesin sorununun çözümü ve her sorunun cevabı ben de olsa 🙁

373 Comments

 1. Özgür

  02/02/2013 at 22:49

  Tesekkur ederim

 2. Eren Öztürk

  02/02/2013 at 22:51

  Eski appları ve müzikleri tekrar yüklerken telefonda yavaşlama hissedebilirsiniz klavyede özellikle benim gibi panik yapmayın 🙂

 3. sinan

  02/02/2013 at 22:58

  Arkadaşlar daha önce gelen bildirimlerin bazıları acık oldukları halde gelmiyor neden olablir ?

  • Cihan

   03/02/2013 at 13:02

   Aynı sorunu ben de Facebook messenger’da yaşadım, programı kaldırıp geri yükledim çözülmedi. Bildirim menüsünde. Bildirimlerini kapadım açtım düzeldi. Bilginize,

 4. Tunay

  02/02/2013 at 23:00

  ipad de guncellemeler de sorun yasiyorum… guncelleme var diyor ama ekran bos geliyor….

 5. Ahmet

  02/02/2013 at 23:14

  Mustafa bey tskler twitterden bir ss atmistim gordunuzmu bilmiyorum farkli id adresleri cikiyordu ama 2 defa cikti bir daha gormedim
  Bir sorumda yeni iphone diye taniyirsak rehberimiz icloud uzerinden tekrar yuklenirmi acaba ??

 6. Oguz

  02/02/2013 at 23:17

  Dört yıldır Appleın cihazları kullanıyorum. Arızalı çıkan ilk cihazım dışında bende hiç sorun yaşamadım. Arızalı cihazım genpa garantiliydi ve bir hafta içinde yenisi işe değişti. Pil sorunu nedir onu anlamış değilim. İlk cihazım hala duruyor ve hala pili sağlam. Onuda şu an kardeşim kullanıyor. Yeni cihazım 5 ve onunla ilgilide hiç sorunum yok. Sanırım bu cihazda birçok kişi acemilik çekiyor. Sorunlarıda o yüzden çözemiyorlar.

 7. sudoman

  02/02/2013 at 23:22

  yukardaki ankete 6.1 e geçmemiş seçeneğide eklenmeliydi bence

  mesela 6.1 e henüz geçmedim gibi.

  saygılar.

  • Mustafa Tan

   02/02/2013 at 23:29

   Ankete sadece geçenlerin katılmasını bekliyoruz 🙂 Geçince katılabilirsiniz.

 8. Burak

  02/02/2013 at 23:53

  Benim cihazımda güncellemeden sonra ısınma sorunu dikkatimi çekti onun dışında herhangi ciddi bir sorun yok. Sizce bu normal midir?

  • cemil

   03/02/2013 at 07:11

   isinma sorunu benimde dikkatimi cekti

 9. Ozay

  02/02/2013 at 23:59

  Yeni cihaz olarak ayarlama seceneginde; eger icloud kullaniyorsak rehber, takvim, animsatici gibi verilerimiz kaybolmuyor. Yalnismi biliyorum yoksa ?

  • Mustafa Tan

   03/02/2013 at 00:05

   Evet doğrudur.

  • Burak

   03/02/2013 at 10:48

   Tamam teşekkür ederim deneyecem.

 10. Murat

  03/02/2013 at 00:10

  Anketi doldurdum, 6.1 kullanıyorum değişiklik yok.

 11. Kazcı

  03/02/2013 at 00:34

  ben güncelledim cihazımda hiç bir sorun yok gayet güzel bir şekilde kullanıyorum

 12. Kaan

  03/02/2013 at 00:55

  Merabar iphone 5 kullanicisiyim hucre yayini kapaliyken bazi zaman direk olarak acilmiyor e sombolu gelmiyor 3g yi acip yada ac kapa yapinca hucre yAyini geliyor .. Problem nedeni ogrenebilirmiyim

 13. Berk

  03/02/2013 at 01:04

  Çok faydalı bir rehber olmuş elinize sağlık, çok teşekkürler.

  • Cagri84

   03/02/2013 at 12:43

   Bende de aynı problem yaşanıyor ?

 14. Anonim

  03/02/2013 at 01:06

  Bi sorum olacak iphone ara kısmına girdiğim zaman eski mesaj larımı göre biliyorum.. Ben daha öncen mesaj ları okuduğum mesajlar ve sildiğim mesajlar bunları nasıl sile bilirim..?

 15. Yasin

  03/02/2013 at 01:19

  Wifi ile Facebook’a bağlanamıyorum ama 3G ile bir sıkıntı yaşamıyorum. 6.1’den önce de vardı bu sorun 6.1 ile de çözülmedi. Çok can sıkıcı bir durum.

  • Ozay

   03/02/2013 at 09:00

   Modeminizi degistirmeniz gerekli

   • Ozay

    03/02/2013 at 09:01

    Ayrica sikinti facebook degil genel internet baglantisindadir

  • Ahmet

   03/02/2013 at 11:31

   Ağ ağarları sıfırla düzelir

   • Ozay

    03/02/2013 at 16:32

    Bazi eski modemler sifrelemeyi web olarak yaptigindan dolayi İOS cihazlarda baglanti sorunu olabiliyor. En azindan Deneme amacli yeni bir modem temin edin fark edeceksiniz.

   • Ali

    03/02/2013 at 21:12

    Merhabalar guncellmeden sonra telefonumda wifi sorunuyla karşılaştım. Wifi i hiçbir sekilde açıp kapayamiyorum. Cihaza restore yaptım ağ ayarlarını sıfırlarım reset yaptım fayda etmedi. Yardımcı olursanız çok sevinirim

  • Murat

   03/02/2013 at 11:58

   Güvenli internet uygulaması çocuk paketinde sosyal ağlara bağlanmaz online oyunlara yasaklı sitelere girmez hat sizinse zaten bilirsiniz bir başkasından alıyorsanız bu profile geçilmiş olabilir (:

  • Cihan

   03/02/2013 at 13:07

   iPhone 5lerdeki genel wifi sorunu o. Modele veri trafiği sonunda bağlantı kitleniyor. Wifi açıp kapamak gerekiyor. Benim şimdiye kadar 1 kere oldu 2 gün sürdü. Şimdi normal aynı modele iyi anlaşıyor.

   • Uri

    03/02/2013 at 14:28

    iphone 5
    wifi sorunu devam ediyor telefonu kullanmaya başladıktan 1 ay sonra kendiliğinden başladı modem in yanında wifi bağlantısı oluyor 10 metre uzaklaşınca bağlantı kopuyor 3G ye düşüyorum Ağ ayarlarını sıfırladım, telefonu restore ettim

    sadece evdeki modem değil nereye gitsem aynı sorun var

    Koptuktan sonra modemi tekrar görüyor ancak bağlanamadı
    uyarısı veriyor ancak modemin yanına gidiyorum o zaman bağlantı geri geliyor

   • Anonim

    03/02/2013 at 23:52

    İphone4s kullanicisiyim

 16. Tufan Bahar

  03/02/2013 at 01:43

  İos 6.1 e geçtikten sonra bazen arama yapacağımda cihazın takıldığını ve yaklaşık bir dakika bekledikten sonra arama yapabildiğini farkettim. Ancak bu esnada bir kilitlenme olmuyor, cihaz sadece arama yapamıyor. Yine bazı zamanlarda 3G nin takıldığına ve İnternet’e bağlanamadığına şahit oldum.

 17. Orhan

  03/02/2013 at 01:45

  Ben sorun yaşamadım hatta tam aksine şarjımda iyileşme oldu:)

 18. Ege

  03/02/2013 at 01:45

  Mustafa bey tam şarj döngüsünü ayda bir kereden fazla yapmayın yazmışsınız. Ben her seferinde %20 nin altina inince takıp %100 olunca cıkarıyorum bir zararı olurmu. Ben bu işlemi yapmayınca pil zarar görüyo diye biliyorum.

  • Ahmetcan

   03/02/2013 at 03:07

   Bende öyle yapıyorum cevaplarsanız sevinirim

  • Mustafa Tan

   03/02/2013 at 06:25

   Ben pilini tamamen bitirmeyin demek istemiştim yazıda paylaştığım gibi. Yoksa ben de %20’nin altına düştüğü zaman şarja takıyorum %100 oluncaya kadar.

   • Yalçın

    03/02/2013 at 10:20

    mustafa bey ben farklı bişeyler soracam ıpad veya ıphone dan ağ üzerındeki kablosuz olmayan Yazıcı’dan yazdıramazmıyız. wifi uzerınden.

    • Mustafa Tan

     03/02/2013 at 10:23

     Yazıcının AirPrint özelliği varsa yazdırabilirsiniz.

     • Taner

      03/02/2013 at 10:41

      Bende Epson SX425 var ve kendi Programı ile İphone’dan çektiğim resimleri bile vastırabılıyorum

 19. Çağla Aytaç

  03/02/2013 at 02:41

  Bir tek app store da sıkıntı yaşıyorum ara sıra, başka bişey yok 🙂

 20. Dratik

  03/02/2013 at 03:22

  Isınma ve şarj sorunu, günlerdir hertürlü öneriyi denedim. Sorun çözülmüyor, o kadar çok ısınıyorki patlayacak diye korkuyorum, pil şarj süresi yaklaşık 2 – 3 saat, güncelleme öncesi minimum 12 saatti. Servise götürsem ne yapacaklar bilmiyorum, galiba başka çözüm yok. ;(

 21. Emre

  03/02/2013 at 03:38

  Herkes şarjla alakalı verilerini paylaşırsa (Mustafa Bey) dahil.Kullanıma göre değişkenlik gösterir ama en azından bir fikrimiz olur.Normal mi,değil mi anlamış oluruz.
  Cihaz iphone 5 ;
  1-Parlaklık : %65’de
  2-Konum Servisleri açık.
  3-Bildirimler açık.
  4-Facebook ve twitter kullanmıyorum.

  Bekleme Süresi : 2 Gün 1 Saat
  Kullanım : 3 Saat 20 Dakika
  Şarj : %30 kaldı.

  Bu veriler sizce normal mi?

  • Ozay

   03/02/2013 at 09:04

   Gayet guzel bence

 22. Çağlar

  03/02/2013 at 07:27

  6.1 de Fotoğraf çektiğinizde ekranda tam boyutta görünmüyor resimlerde alttan ve üstten boşluklar var.
  Yan tutsanız dahi tam ekran resim görüntüsü yok.
  Panaromik çekimde de sanki çevirirken kayma söz konusu.
  Cihaz ip5 acaba sizde de oluyo mu aynısı ???

 23. Mücahit

  03/02/2013 at 08:36

  Peki pil’deki aşı derecedeki ısınma normal mı ? Cok isiniyo ya sarja tekinca cok isiniyo ?

 24. Ömer Turan

  03/02/2013 at 08:58

  Merhaba , son güncellemeden sonra iTunes ve AppStore neden Türkçe değil ? Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Ozay

   03/02/2013 at 16:34

   Cikis yaparak tekrar giris yapin

 25. Levent

  03/02/2013 at 09:33

  Ipadi3 guncellemesinden sonra turkcell yazısını gormememe ragmen internete baglanamadım. Cozum icin ayarlar-> hucresel veri -> apn ayarları kısmında internet yazan yeri mgb olarak degiştirdim. Cihazı açıp kapadım ve internete baglanabildim. Onceki surumum ios 5di guncellemeyle 6.1 oldu.

  Faydalı olur umarım.

 26. Mustafa ERKOÇ

  03/02/2013 at 09:41

  Bir nedenle Apple Store’da iken çıkan seçenek üzerine U.S Store geçtim. Nasıl tekrar geri dönebiliriz. Çünkü şimdi hiçbirşey yapamıyorum. Ücretsiz indirme, güncelleme vs olmuyor.
  Teşekkürler

  • Anonim

   03/02/2013 at 09:56

   ayarlar-itunes&app store – apple id uzerine tiklamir goster denilip icerisine giris yapilip ulke degistirilip kaydet denir.

   • Mustafa ERKOÇ

    03/02/2013 at 19:34

    Teşekkürler, değişti.

 27. Mustafa

  03/02/2013 at 10:33

  Herkese iyi günler iPhone 5 kullanıyorum bir türlü mynet E mail i kuramadım çok şekilde kurdum ama E mail gelmiyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

 28. Anonim

  03/02/2013 at 11:11

  Benim sorum cevapsız kaldı 🙂

 29. sacid

  03/02/2013 at 11:21

  kuzenimin iphone4 ü ios 6.0.1 den sonra wifi problemi yaşamaya başlamıştı. biraz araştırma yaptım. telefonda bağlı olunan wifi ayarlarına girip proxy’i auto yaptık. wifi kullanabildik ama biraz yavaştı. ios 6.1 yükledikten sonra ne durumda bilmiyorum ama yine işe yarayabilir bu çözüm.

 30. Ayse

  03/02/2013 at 11:26

  Yurtdışından Iphone 4S aldım. Ios yükledikten sonra İTunes cıktı ve şu anda telefonu kullanamıyorum. Ne yapmam gerekir?

 31. GÖKHAN

  03/02/2013 at 11:29

  Ben iOS 6 dan beri haritalarda konum bulunamıyor bu sorunu nasıl çözebilirim

 32. Z@fer

  03/02/2013 at 11:38

  En son olan guncellemeyi yapmaya cekiniyordum yorumlari okuduktan sonra yapicam herhalde Tesekkurler Mustafa bey zaman ayirip kullanicilara yardimci oldugunuz icin

 33. Erdem

  03/02/2013 at 11:41

  Hocam bu DFU MODE muhabbeti nedir bilginiz var mı? DFU MODE a alıp güncelleme yapınca sorunlar kalkıyor diye bir yazı okumuştum da.

 34. sinan

  03/02/2013 at 11:46

  Mustafa bey daha önce gelen bildirimlerin bazıları acık oldukları halde gelmiyor tekrar kapadım actım sildim tekrar yükledim ama sonuç değişmedi ne yapmam lazım ?

 35. Yunus

  03/02/2013 at 12:04

  Ben yaklaşık 5 aydır ipadimde farklı usb kablo kullanıyorum. Fakat yaklaşık 2 haftadır da ne zaman şarja taksam dock sanıp sesi oraya vermeye çalışıyor ve hoperlörü apatıyor ne yapabilirim bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim

 36. Ahmet DEMİRCİ

  03/02/2013 at 12:56

  Mustafa bey bende yeni iphoneye geçtim, sizi takip ederek sorunlarımı gidermeye çalışıyorum. İyiki varsınız Selamlar

 37. İlayda

  03/02/2013 at 13:04

  Güncelleme yaptığımda arama yapamamaya başladım. Herkesi birkaç defa aradıktan sonra telefon çalmaya başladı. İlk aramalarımda aranıyor demesine rağmen telefon çalmıyordu. Mesajlarım da aynı şekilde. Gönderdim sanıyorum biraz sonra bakıyorum gönderilemedi yazmış. Mesajlarımı da birkaç defa göndermek zorunda kalıyorum. Ne yapabilirim ?

  • ömer

   03/02/2013 at 15:12

   aynı sorun bende de baş gösterdi. arama yaparken dıt sesi 30-40 saniye sonra geliyor. mesajların bazısı gitmiyo. ve çok daha önemlisi internete eskisi gibi bağlanamıyorum. sürekli kesiliyo. turkcellden kaynaklandığını düşündüm hattı abimin Galaxy S3te denedim canavar gibi. ne yapabilirim bu sorunun giderilmesi için? yardım lütfen

 38. Anonim

  03/02/2013 at 14:04

  Bi sorum olacak iphone ara kısmına girdiğim zaman eski mesaj larımı göre biliyorum.. Ben daha öncen mesaj ları okuduğum mesajlar ve sildiğim mesajlar bunları nasıl sile bilirim… ?

 39. Taha

  03/02/2013 at 14:43

  Mustafa bey iphone 5 son güncellemeden sonra arka kamera açılmıyor farklı kamera programlarında ise sadece on kamerayı açabiliyorum yazılım probleminden kaynaklanan sorunumu yoksa aksine cihazdanmi kaynaklanıyor yardımlarınızı rica ederim

 40. ömer

  03/02/2013 at 15:13

  arama yaparken dıt sesi 30-40 saniye sonra geliyor. mesajların bazısı gitmiyo. ve çok daha önemlisi internete eskisi gibi bağlanamıyorum. sürekli kesiliyo. turkcellden kaynaklandığını düşündüm hattı abimin Galaxy S3te denedim canavar gibi. ne yapabilirim bu sorunun giderilmesi için? yardım lütfen

 41. Django

  03/02/2013 at 17:13

  Iphone 5 cikana kadar 4s kullanicisiydim neyse 5 aldim bir takintiymis gibi gelebilir ama wifi baglantisini acip kaparken sanki iphone 5 wifi off yaptigimda 2-3 saniye gibi bir donma yapiyor geri donmuyor 4s hic boyle bir sikinti yoktu

 42. Erhan Gürşen

  03/02/2013 at 17:46

  Ben şöyle bir sorun yaşadım:
  Yüklemek istediğim bir uygulama, arkadaşımın iphne telefonu hesabı üzerinden kuruldu. Sanırım bunun nedeni arkadaşımın bilgisayarındaki itunes hesabında hem ben hem de onun telefonu kayıtlı olduğu için yaptı. Ama bunu güncelleme sonrası sadece bir ıygulama için yaptı

 43. mustafa

  03/02/2013 at 17:52

  MUSTAFA BEY İYİ ÇALIŞMALAR.ÖNCELİKLE BİZLERE YOL GÖSTERDİĞİNİZ İÇİN SONSUZ TESEKKÜRLER.İPHONE 4S KULLANIYORUM VE İPAD MİNİ WİFİ MODELİNİ ALDIM DOĞAL OLARAK İPAD IMDE İNTERNET OLMADIĞI İÇİN İPHONE U MODEM OLARAK KULLANIYORUM.AMA İPHONE ÇOK FAZLA ISINIYOR SİZCE NEDEN OLABİLİR ? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

 44. Mazhar

  03/02/2013 at 18:13

  Her yeni İphone modeli ciktiginda telefonumu yeniliyorum 3G-3GS-4G-ve En son da 4GS kullaniyorum.Eski model iphone telefonlarimin hicbirini satmadim ve aile fertlerim halen yillardir en ufak bir sorun yasamadan kullaniyorla ve pilleri halen cok randimanli..Bu telefonlarima her guncellemeyi kurup yukledim ve en ufak bir sorun yasamadim.Telefonlari arizali olan arkadaslar haricinde sorun yasayan bir cok arkadasin asil sorun iphoneyi tam tanimamalarindan ve yukleme esnasinda sabirli davranmayip telefonu kurcalamalarindan kaynaklaniyor kanisindayim.

 45. Özgür

  03/02/2013 at 19:25

  arama yaparken dıt sesi 30-40 saniye sonra geliyor. mesajların bazısı gitmiyo aynı sorun bendede var

 46. Onur

  03/02/2013 at 20:12

  Güncelleme sonrası Apple store dan bazı uygulamaları indireniyorum ücretsiz yazan yazı silik çıkıyor işlevi yok neden acaba ?

 47. Samet

  03/02/2013 at 20:41

  İlginç birşey oldu:

  1) appstore girdiğimde bir app aradıktan sonra aşağıya çekemiyordum (yani daha aşağıda çıkanları görmek için)

  2) pop3 account kurdum bir tane, bi baktım, tam 6 sefer kurmuş telefonu aynı account’u…birini silince hepsi gitti.

 48. Caglar

  03/02/2013 at 21:05

  Oncelikkle enbuyuk sorun facebook.?facefookta herhangi bir yorumu begendiginde kopyalama yada yapistir olmuyo safariden girince oluyo buna halan bi cozum bukunmadi

 49. Salih

  03/02/2013 at 21:11

  Bence elerine saglik ciddende cok yararli bilgiler vermissin bi kac tanesini uyguladim bile basarili

 50. Gokhan 09

  03/02/2013 at 21:15

  selamlar mustafa bey,sayfanizi hollanda dan takip ediyorum.ios 6.1 guncelleme sonrasi yasadigim bir problemi paylasmak istiyorum belki ayni sorunu yasayan varsa faydasi olur.son guncellemeyi wifiyle iphone4s e kurdum.kurulum sonrasi sebeke gitti.ekranda sinyal cubugu yerinde araniyor yazisi vardi.sadece wifi ile nete baglandim,simi tlfn gormuyordu.itunes ile tekrar guncelldim.yine ayni.ertsi gun netwerk ayarlarini manuel girdim,simi cikarip taktim sonuc yok,ag ayarlarini sifirladim olmadi.tlfn menusunden tum ayarlari ve icerikleri sil secip komple reset attim.buyuk problem simdi basladi!tlfn actim ulke sec,dil sec wifi ayarla tamam.tlfon aktiflestirme icin servere baglanamadi,tekrar deneyin.bu mesaj sonraki denemelerdede ayni.itunes e bagladim fakat tlfn icerigini gormek istedigimde kilit sembolu vardi.itunesle 2ay onceki yedeklemeyide tlfona yukleyemedim,2gun sonra forumlarda cozumu buldum.1)bilgisayarim tekrardan yetkilendirilmismi evet,2
  )apple id ile giris yap ok.!itunes pc de acik hazir,3)iphone usb kablosu pcye takili hazir,yanliz tlfna daha takili degil4)iphone aciksa kapat.5)iphone home(ana ekran)tusu basili halde tusu birakmadan pcde takili bulunan usb kablosunu iphone taktim.tlfn ekranina(itunes kurtarma modunda bir iphone buldu)mesaji gorunce home tusunu biraktim.pc de itunes daki yedeklemeyi geri yukleyi sectim.iphone 9 aralik 2012 tarihine geri yuklendi.ve simdi sorunsuz calisiyor ios 6.1 ile.

  http://www.iphoneturkey.com/2012/09/iphone-ve-ipad-itunes-recovery-kurtarma-dfu-modu-restore-geri-yukleme.html

 51. İlkayus

  03/02/2013 at 21:34

  3g de sıkıntı vardı Turkcell i aradım Ağ ayarları sıfırla ve telefonu dediğiniz yöntemle açıp kapadıktan sonra deneyin dedi ii geldi…. Ama bir kaç problem daha çıkarınca bir daha aradım… BU SEFER BİZ BİR GÜNCELLEME GÖNDERİYPRUZ DEDİLER… Sonra derdim tasam sıfıra indi

  • Ömer

   03/02/2013 at 23:42

   Nasıl bi güncelleme bu? İphone uzaktan servis almıyo çünkü. Tam olarak ne şekilde kapatıp açtın detaylı anlatabilir misin? Lütfen

 52. Ahmet Arabacı

  03/02/2013 at 21:38

  İnternet inanılmaz yavaşlamıştı.
  Kesinlikle işe yarıyor 🙂
  Çok teşekkür ederim bilgiler için…

 53. Ali

  03/02/2013 at 22:42

  Google maps yada earth ABD store da var.hala bize gelmedi:(

  • Deniz

   04/02/2013 at 15:48

   Google Maps App Store Türkiye’de var yani geldi ve ücretsiz indirebilirsin. Earth ise henüz yok fakat onuda App Store US ID’si alıp yine ücretsiz cihazına indirebilirsin.

 54. Ali

  03/02/2013 at 22:47

  Mustafa bey İpad temasını kapattım denemek için şimdi geri dönemiyorum.nasıl uygulama içi haberleri İpad temasına geri döndürürüm?(iphoneturkey ipad uygulaması)

  • Mustafa Tan

   03/02/2013 at 23:34

   Uygulamayı silip tekrar yükleyin.

   • Burakhan

    04/02/2013 at 00:14

    Sildiğimiz oyunları yeniden yüklediğimizde kaldığımız yerden devam edebiliyormuyuz

    • Mustafa Tan

     04/02/2013 at 00:24

     Maalesef hayır.

     • Sherlock

      04/02/2013 at 13:05

      online oyun ise kaldığın yrden devam etmek istediğinde mesaj veriyor evet derseniz aynı yerden devam ediyor ..

   • İsmail

    05/02/2013 at 18:51

    Slm.yedeklemeyi pcye yaptım.ama sonradan pcye tekrar yedwkleme yapmaya çalıştığımda sorun bildiriyo pc yedeklemesini silin veya daha sonra tekrar deneyin diyor.sorum şu pc yedeklemesini nasıl silerim.şimdiden tşkrlr

  • Cuma112

   04/02/2013 at 01:53

   Ben ABD Store den yükledim Türkçe olarak kullanıyorum , siz de yükleyin derim…

   • Sherlock

    04/02/2013 at 13:07

    Bende yükledim ama türkiye haritalarında sıkıntı var güncelleme falan atılmamış daha adana da iken az daha kayboluyordum 🙁

 55. Serkan

  03/02/2013 at 23:01

  Ben iphone 4 e edki sürüm yüklemek istiyorum ne yapmam gerekiyor?

  • Mithat

   04/02/2013 at 00:11

   Apple eski sürüme geri yüklemek işlemi yoktur herzaman bir üst versiyona yükleyebilirsiniz. ( tabi eğer telefonunuzu jb yapıp ssh kaydı aldıysanız eski sürümü yükleyebilirsiniz )

 56. Anonim

  03/02/2013 at 23:47

  Merhabalar ios6.1 yükledikten sonra telefonumun wifi i çalışmamaya başladı.hicbir sekilde wifi i açıp kapayamiyorum. Restore ettim ağ ayarlarını sıfırlarım resetlememe rağmen hiçbir degisiklik olmadı yardımcı olursanız cok sevinirim

 57. Ömer

  03/02/2013 at 23:53

  Mustafa Bey, bi yardımcı olsanız ya. Lanet olası 6.1den sonra şebeke gitti arama yaparkdn dıt sesi 30-40 saniye sonra geliyo bazen mesajlar gitmiyo internette gezinemiyorum ne yapmalıyım ? Lütfen yardım edin deli olcam ya.

  • Mustafa Tan

   04/02/2013 at 00:04

   Yukarıda paylaştığımız her şeyi denememize rağmen sorununuz düzelmesiyse servise götürmekten başka çareniz yok cihazı.

 58. Www

  04/02/2013 at 01:43

  İphone 5 kullanıyorum ve güncelleme sonrasında şarj ederken telefonum aşırı ısınma yapıyor… Aynı sorunu yaşayan var mı?

  • Oktay

   04/02/2013 at 02:47

   Bu güncelleme ile rahatsız etme özelliği de düzgün çalısmaya başlamış.

 59. Emir

  04/02/2013 at 02:10

  Mustafa bey chromedan youtubeye girip muzik aciyordum daha sonra home tusuna basip ana ekrana geliyordum muzik duruyoru playe basinca tekrar basliyordu. Guncellemeden sonra baslamiyor. Oneriniz var mi ?

 60. Halil

  04/02/2013 at 02:53

  Şu lanet Apple Store U stabilitesinin Allah belasını versin satın aldıklarıma giriyorum Apple Store kapanıyor sizde deneyin sizdede olacaktır eminim eski halı bin kat daha iyiydi bi kaç defa arama yaparken dokunmatik ekran tepki vermedi bir defa batarya %15 derken kapandı şarj yok dedi ben bu güncellemeden bi b.. Anlamadım

 61. Ferhat

  04/02/2013 at 03:06

  İphone4s kullanıyorum güncelleme öncesi telefon günde bir iki kez kapanıyordu ve iki tuşa birden basmadan açılmıyordu. Güncelleme bu sorunu tamamen çözdü.

 62. Ömer

  04/02/2013 at 05:19

  Merhaba Mustafa bey iphone5 telefonum var oyun oynarken ısınma yapıyor ne yapmam lazım yardımcı olursan sevinirim

 63. Cikshy

  04/02/2013 at 05:24

  Bu guncelleme bendede cok sorun yaratti arama yapmiyo sms gondermiyo internette eskisi gibi gezinemiyorum 3g acik gostermesine ragmen baglantim gelmiyo ben guncellemeyi pcyi acmayi usendigimden wifi ile yaptim guncelleme olurkende uyuyakalmisim sabah uyandigimda gayet normaldi hersey fakat internete girene kadar aveayi aradim internetle ilgili bir guncelleme filan yolladi ag ayarlarini sifirladim ama fayda etmedi telefon artik tam akilli telefon oldu:)herseyi cani isteyince yapiyo arama sms internet gibi bnde 4 yildir iphone kullanicisiyim her guncellemeyi hep yaptim itunes uzerinden hicbir sikinti yasamadim bu sefer wifi ile denedik demekki bize gore degilmis guncelleme yapacsk arkadaslar bnce itunes uzerinden yapsinlar cok pisman olurlar cunku internet olmayinca hicbisey yapamiyorum surekli kopuyo bu yuzdende 6.1.1 guncellemesini bekliyorum forumlardada herkes son versiyondan sikayetci umarim kisa surede yayinlarlar ve umarim bu sorunlari giderirler tskler

 64. Hamster

  04/02/2013 at 05:42

  Emeğinize sağlık.

 65. kenan

  04/02/2013 at 08:57

  Mustafa bey merak etdiğim bir konu var! bende 3.nesil ipad sim kartlı var. bu cihazla masa üstü bilgisayarımdaki exel programını denetleyebilirmiyim? eğer denetlenebiliyorsa cihaz nasıl ve hangi uygulama ile yapılabilir?

 66. Taha

  04/02/2013 at 09:28

  Mustafa bey iPhone 5 güncellemeden sonra arka kamera çalışmıyor bir kaç defa restore yaptım fakat yinede çalışmadı acil yardım istiyorum

 67. Ömer

  04/02/2013 at 10:11

  Mustafa Bey, Lanet olası 6.1den sonra şebeke gitti arama yaparkdn dıt sesi 30-40 saniye sonra geliyo bazen mesajlar gitmiyo internette gezinemiyorum ne yapmalıyım ? Yurdışı ürünü burda servise verebilmem pek mümkün görünmüyo. Bu sorun yeni yazılım 6.1.1 ile düzelebilir mi?? Lütfen yardım

  • Mustafa Tan

   04/02/2013 at 11:26

   Yukarıdaki yazıda paylaştıklarımızın hepsini tek tek denediniz mi acaba ?

 68. Murat

  04/02/2013 at 10:29

  Mustafa bey merhaba sorunum şu;
  6.1 güncellemeden sonra uygulama yedek yaptım. 70 uygulamadan sadece 30 tanesini yedekliyor… diğer uygulamaları yedeklemiyor. bu sorunu nasıl çözerim? Teşekkürler

  • Mustafa Tan

   04/02/2013 at 11:26

   Uygulama yedek yaptım derken nasıl bir işlem yaptınız tam olarak. Biliyorsunuz iTunes ile yapılan yedek işlemi uygulamaların kendisini değil içindeki verileri yedekler. Satınalınanları Aktar işlemi ise uygulamaların kendisini cihazınızdan bilgisayarınıza aktarır ki tekrar hepsini App Store’dan indirmek zorunda kalmayın.

   Siz tam olarak hangisini yaptınız ?

 69. Çağlar

  04/02/2013 at 12:22

  6.1 de Fotoğraf çektiğinizde ekranda tam boyutta görünmüyor resimlerde alttan ve üstten boşluklar var.
  Yan tutsanız dahi tam ekran resim görüntüsü yok.
  Panaromik çekimde de sanki çevirirken kayma söz konusu.
  Cihaz ip5 acaba sizde de oluyo mu aynısı ??? Dikkat eden arkadaş var mı ?

 70. Ece

  04/02/2013 at 12:23

  Arkadaş yazmış 6.1 de Fotoğraf çektiğinizde ekranda tam boyutta görünmüyor resimlerde alttan ve üstten boşluklar var.
  Yan tutsanız dahi tam ekran resim görüntüsü yok.
  Panaromik çekimde de sanki çevirirken kayma söz konusu.
  Cihaz ip5 acaba sizde de oluyo mu aynısı ???
  Dikkat eden arkadaş var mı ?

 71. Atakan

  04/02/2013 at 12:51

  T

 72. Atakan

  04/02/2013 at 12:53

  selam arkadaslar, i tunes ile 4S i güncelledim, şarjda acayip düzelme var, 6 saattir aralıksız kullanıyorum telefonu, normalde %50 lik bi düşüş oluyordu, suan %82 de hala, cok ilginç, ayrıca hic bi sorun yasamadım, telefon resmen Yeniden doğdu

 73. Baris

  04/02/2013 at 13:16

  Benim sorum geri yukleme sirasinda olusturmus oldugum sifreyi unutmak simdi geri yuklesemde tele almak icin sifre istiyor napabilirim simdiden tskler mustafa bey

 74. Muammer

  04/02/2013 at 13:37

  Mustafa bey merhaba iphone 4 te 6.1 yuklu
  Sorunum sarj ediyormus gibi gosterip dolmuyor herturlu sarj yolunu denedim ama malesef iyice bitip kapandiktan sonra keyfi ne zaman isterse o zaman aciliyor Derdime bi care lutfennn

 75. oNuR

  04/02/2013 at 13:44

  ben yıllardır akıllı telefon kullanıyorum. şuana kadar hep android kullandım ve 1 haftadır iphone5 kullanıyorum. telefon harika diyebilirim. ama s3ü aradıgım durumlar oluyor. mesela; kendi odamda aynı yerde s3le daha hızlı intenete baglanırken iphone5 daha yavaş geldi bana?!!!başka sorun; bazı iconları tıklarken (örneğin wifi acma kapama iconu) bu iconu saga yada sola kaydırıyoruz. normalde parmak dokunusları kullanırken bu iconu sürüklemek için tırnak kullanıyorum??? başka sorun; klavye ile yazarken cok fazla harf hatası yasıyorum!!! s3de bu 3 sorunu yaşamıyordum. belki bir çözümü vardır diye yazdım?
  bu arada iphone5 alacaklara tavsiyem s3den ip5 gecerken sarj konusunda tereddüt ettim alayımmı almayayımmı diye. kesinlikle tavsiye ederim sarj sıkıntı olmuyor. hemen hemen aynı gidiyor. hiç fark yok….

  • Slmn yn

   05/02/2013 at 14:59

   Onur bey merhaba, iPhone 5’iniz hayırlı olsun. S3 den sonra iPhone kullanan birinin ne hissettiğini merak ederdim hep. Neden Samsungdan vazgeçtiğinizi ve iPhone hakkındaki izlenimlerinizi daha detaylı paylaşabilir misiniz?

 76. Murat

  04/02/2013 at 13:45

  Bende appstore uygulama güncellemesi görünüyor ama bir türlü giremiyorum ne yapmalıyım

 77. ömer

  04/02/2013 at 13:48

  evet Mustafa Bey cihazı yeni iphone olarak tanıtmak haricinde hepsini yaptım ve değişen hiç bir şey olmadı. İtunes ile yedek aldım da bu yedekte Kişiler de yedekleniyo mu kesin olarak? eğer kişiler yedekleniyosa yeni cihaz olarak tanıtarak da restore etcem.

  • Mustafa Tan

   04/02/2013 at 13:54

   iTunes yedeği içinde kişiler de var fakat cihazınızı yeni olarak tanıttığınızda yedekten dönmeyeceğiniz için kişiler de gelmeyecek. Bu yüzden ilgili yazıda da belirttiğimiz gibi rehberinizin ayrıca bir uygulama ile yedeğini almanızda fayda var.

   • ömer

    04/02/2013 at 14:17

    Turkcell Yedek aldım yeterli midir? 🙂

    • ömer

     04/02/2013 at 14:19

     ayrıca bir çok forumda bu şikayet var. gerek yerli gerek yabancı forumlarda. Apple’ın bu günlerde yeni bir güncelleme çıkarması muhtemel midir? olabilir mi ?

 78. Elif

  04/02/2013 at 15:45

  Mustafa Bey,Apple store da,almış olduğum aplicationların update leri görünüyor fakat,store un içine girip update bölümünü tıkladığımda update ler görünmüyor,iphone 5 kullanıyorum,neden bu şekilde yapıyordur bilginiz olabilir mi???6.1 e güncelledim telefonumu.

  • Arda

   04/02/2013 at 21:07

   Telefonun dil ayarlarını değiştirin appstore a girin sonra tekrar tdeğişyirin ve tekrar app store a gırdıgınızde duzelecek

   Bende oyle oldu

   • Elif

    05/02/2013 at 17:02

    valla oldu,teşekkürler:):)niye böyle ki acaba??

 79. Gül

  04/02/2013 at 17:08

  Arkadaşlar Wifi butonu grileşti ve aktif hale gelmiyor, güncelleme öncesi bazen wifi ağlarını göremiyordu , arama yapıyordu ama güncellemeden sonra buton grileşti ve kaldı, ağ ayarlarını sıfırladım ama nafile, ne öneriyorsunuz

  • Anonim

   04/02/2013 at 17:27

   Üzerine tıklayın aktif olur

  • Can

   04/02/2013 at 17:27

   Üzerine tıklayın aktif olur

 80. Alican

  04/02/2013 at 17:57

  Ayni wifi problemi bendede var hicbir sekilde aktif olmuyo

 81. Berk

  04/02/2013 at 18:30

  Ben de yukarıda dediğiniz ağ ayarlarını sıfırlama, home ile kilit tuşuna basılı tutup kapatma yöntemlerini denedim ancak işe yaramadı. Daha sonra güncellemeyi OTA ile yaptığım için bir de kablolu olarak itunes üzerinden geri yükleyeyim dedim. Yedeğini aldım ve ardından 6.1 i toplu şekilde indirdi çok da hızlı kurdu şaşırdım sadece 6.1 farkını kurmak bile daha uzun sürdü. Herneyse sonra yedeği telefona geri attı ancak sorun aynen devam ediyor. Acaba bu yedeklemeyi geri yüklemesinin bu konuda etkisi var mıdır? Birdahaki yazılım ile kesin düzelir mi ki? Bu arada bunu yaşayanlara geçici bir çözüm sunayım. Operatör seçiminde otomatiği kapatıp el ile seçiyoruz. Ardından 3g açtığımızda yine geçmiyor ama uçak moduna alıp tekrar açıyoruz, hattı bulduğında 3g aktif oluyor.

 82. H.Can

  04/02/2013 at 19:11

  iOS 6.1 güncellemesi ile 6.0’da olduğu gibi çok büyük bi şarj sıkıntısı olmuştu telefonumda (4s). Öyle ki şarjdan çıkardıktan 4 saat sonra şarjım bitiyordu. Sıfırlayıp geri yüklememden sonra sorun düzelmişe benziyor, ya da en azından eskisi kadar çabuk tükenmiyor şarjım. Bu olay 2 kere başıma geldiğinden soruyorum acaba bunun sebebi OTA güncellemesi yapmam mı ? OTA güncellemenin daha iyi olduğunu sanıyordum ben.

 83. Hakan

  04/02/2013 at 19:36

  Mustafa bey parlaklık ayarlarını düzenleyemiyorum açık kıssamda hiçbir işlem yapmıyor kendisi bir ayar yapmış öylece kalıyor nasıl çözebilirim teşekkürler

  • Ege

   04/02/2013 at 20:49

   Otomatik parlaklik acikken öyle oluyor açıksa onu kapatmayı dene

   • Hakan

    06/02/2013 at 19:02

    Ege kapattım ama hala aynı ayar yapamıyorum

 84. Chenque

  04/02/2013 at 20:16

  Beyler yeni guncelleme yaptigimda telefon 2 g de cok az cekiyor kapali yerlere girdigimde acayip dusuyor sebeke daha once oyle degildi cozum ariyorum

 85. Dratik

  04/02/2013 at 20:34

  Şarj sorunu: Her öneriyi itinayla defalarca denedim. Çözüm olmadı. Sim kartı bile çıkarıp sıfırladım, olmadı. Hücresel veri kapatılınca şarj geri sayımı duruyor, cihaz soğumaya başlıyor, yoksa yanacak kadar ısınıyor. Önerim bir sonraki güncellemeye kadar hücresel veri iletişimini ve 3G’yi kapatmak. Vaktiniz varsa servise gitmekte olabilir.

 86. anıl

  04/02/2013 at 22:04

  Selam,

  iPhone 5 kullanıcısıyım,
  ben ne yaptığımı anlatayım isterseniz bir deneyin;

  1. Temiz bir kurulum : itunes üzerinden yedek aldıktan sonra restore ile 6.1 kurulumu

  2. Yedekten geri dönme

  3. şarjı %100 olana dek doldurma, bu sırada ağ ayarlarını sıfırlama

  4. Pilin (arada hiçbir şekilde şarj etmeden) 0a inip telefonun kapanmasından sonra, prizden hiç çıkarmadan %100 e dek doldurma,

  5. Fişten çekip hiç işlem yapmadan telefonu kapatıp açmak…

  Konum servisleri, push bildirimler, 3G açık, parlaklık %60 seviyelerinde. Kullanım değerleri ; beklemede: 5s 22 dk, kullanım: 1s 16 dk. Pil: %91

  Pil, 3G bağlanma sorunu, wifi sorunu, ısınma dahil hiçbir sorun yok.

  Umarım sorun yaşayanlara yardımcı olabilmişimdir, iyi günler…

 87. Angaralı

  04/02/2013 at 22:04

  Ap uygulaması ile LİG tv yi indirdiğimden beri oradan izlediğim maç özeti veya herhangi bir video da ekrandan kullandığım touchpad uygulaması açık olmasına rağmen ekrandan kayboluyor bu konuda öneriniz nedir selamlar iyi çalışmalar

 88. Selçuk

  04/02/2013 at 22:48

  İphone 4s kullanıyorum son güncelleme sonrası hiç bir sorun yaşamadım aksine şarjda düzeltme yapmışlar sanırım artık eskisi gibi şarj yemio uzun sürmeye başladı batarya tşkler apple.

 89. Levent

  04/02/2013 at 23:31

  Mustafa Bey,
  iphone, ipad ve apple tv ye gelen son updatelerden sonra ipad ve iphone’umdan airplay yapamaz oldum.
  bu konuda bilginiz var mı acaba?

 90. Omer

  04/02/2013 at 23:50

  Merhaba, ag ayarlarini sifirladim ve resetleme isini yaptim. Imessage ve facetime telefon numaram uzerinden calismiyor su an. “Etkinlestirme bekleniyor” demekte.Imessage ve facetime i su an sadece apple kimligi uzerinden kullanabilmekteyim. Ne yapmam gerekmektedir? Tesekkurler..

 91. Muhammed

  05/02/2013 at 00:16

  Güncelleme sonrası appstore güncellemeler bölümü açılmıyor beyaz bir ekran çıkıyor ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim 5 güncelleme beklemede.

  • Cuma112

   05/02/2013 at 07:11

   Benzer sorunu ben de yaşadım. Hiç açılmayacak sandım, programı tam kapatıp geri açtım. Beyaz sayfa devam ederken programın diğer seçeneklerine tıklayıp açıldıklarını tam görürken tekrar güncellemeye bastım çok kısa sürede açıldı. İnterneti algılayışı ile ilgili bir sorun olabilir. Az daha sabırla bekleyin e açıldığını gördüm güncellemelerin …

 92. rustem

  05/02/2013 at 07:55

  itunes ile 6.1 indirirken internet bağlantısı kopunca indirdiğim veriler kayboluyor ve bağlantı gelince tekrar indirmeye başladığımda sıfırdan başlıyor. Bulunduğum yerde internet hem yavaş hemde sürekli kopuyor.Telefon üzerinden güncellemeyi de hata olur diye yapmıyorum,bilgisayara 6.1 nasıl indirebilirim

  • rustem

   05/02/2013 at 14:33

   yok mu cevap verecek kimse ?

   • Ozay

    05/02/2013 at 22:58

    Onceleri kullandigim flashget gibi ismi olan bir program vardi. Yarim kalan indirmeye devam edilebiliyordu.

 93. Anonim

  05/02/2013 at 08:38

  Güncelleme sonrası şarj olayı kabusa döndü akşam %100 ekadar şarz ettim gece 02:00 da çıkarıp yattım sabah 08:00 itibari ile %52 de hiç bir program açık değil iki günden beri böyle ne yapıcağımı şaşırdım. Bi önerisi olan var mı?

 94. serkan

  05/02/2013 at 14:22

  iOS 6.1 den sonra 2 gundur arayanlara telefonum kapaliymis gibi oluyor sonra bana mesaj geliyor su sizi aradi diye.Avea dan kaynakli bisimi ayfondan mi acaba?

  • Mustafa Tan

   05/02/2013 at 14:27

   Ayarlar altındaki “Rahatsız Etme” özelliğini açık unutmuş olabilir misiniz?

 95. Ahmetend

  05/02/2013 at 14:58

  Mustafa bey ben AppStore şifremi arkadaşıma verdim oda kendi kredi kartıyla 2 tane ücretli uygulama indirmiş. Ben şimdi kendi hesabıma girdiğimde hiçbişey indiremiyorum. Önceki işlemin faturalandırılmasıyla ilgili bir sorun var diyor. Kendi kredi kartı bilgilerimi,arkadaşımınkinide yazıyorum sürekli işlem reddedildi diyor. Ne yapmam lazım Teşekkürler 🙂

 96. Baris akkaya

  05/02/2013 at 20:13

  Burda yazanları harfiyen uygulamanizi tavsiye ederim. Benim sıkıntım sarjdı. Burda yazanları uyguladım ve sonuc olarak eski performansi tekrar yakaladı. Sanırım uygulama güncellemeleride etkili bu duruma.

 97. Sabiha

  05/02/2013 at 20:51

  Mrhb İphone 4 kullanıyorum son güncellene sonrası ses sorunu yasıyorum … Aramalarda karşı tarafa ses gitmiyor bende ses duymuyorum ne yapabilirim … ??

 98. Volkan056

  05/02/2013 at 20:56

  Ya arkadaşlar bende bir karar veremedim acaba telefonumu güncelliyeyimmi tepkilere bakılırsa güncellemeden sonra sorun yaşayan çok açıkçası bende çekiniyorum ne yapayım şimdi Mustafa bey yardımcı olurmusumuz.

  • Mustafa Tan

   05/02/2013 at 21:00

   Yukarıdaki ilk anket sonucuna gözatabildiniz mi ?

 99. Sabiha

  05/02/2013 at 21:10

  Arkadaslar Ses sorunu yasiyorum sadece haporler ile yada mikrofonla konuşabiliyorum Ne yapmalıyım ? Yardimci olabilirmisiniz ?

 100. Şahin

  05/02/2013 at 21:44

  Nasil bi guncelleme bu ya mesjlarim 3 g acik olunca gtmiyr internete yavas giryr nasil cozulucek bu

 101. Duygu

  05/02/2013 at 23:14

  Ben nereye yazmam gerektiğini bulamadım ardım eder mısın iOS güncellemesi sonucu bilgisayarım telefonumu görmüyor başka bilgisayarda da denedim oda görmedi ne yapmalıyım ??

 102. Sinan

  05/02/2013 at 23:23

  MErhabalar.. Iphone 4 4.3.5 ve 04.10.01 sim kilitli telefonum var. geveyle jailbreaksiz kullaniyorum. unlock yapma sansimiz var mi? unlocksuz gevey ios 5 6 desteklemedigi icin surum yukseltemiyorum. jailbreak de yapamiyorum. tesekkur ederim

  • Anonim

   07/02/2013 at 02:07

   İki yıl dolduysa Apple arayın ya da İngilizce bilen birine aratin

 103. Ezgi

  05/02/2013 at 23:46

  merhabalar. iphone 4 kullaniyorum. dun bir sorunla karsilastim, notlar uygulamasini actigimda sadece en ustteki 10-15 tane notu goruntuleyebiliyorum, notlarda belli bir kelime ile arama yaptigimda eski notlara ulasip, onlari goruntuleyebiliyorum fakat arama yapmadan, daha eski notlara gitmek istedigimde, birden ‘notlar uygulamasi’ kapanip siyah ekran verip ana menuye donuyor. kapatip actim, 6.1 guncellemesini yaptim fakat hala sorun devam ediyor. daha once bu tur sorun yasayanlar varsa, yardimci olabilirlerse cok sevinirim.

  • Hamza

   06/02/2013 at 22:45

   Telefonu restore edin. Ardından yeni aygıt diye kurun ve gerekli işlemleri yapın

 104. dogukan

  06/02/2013 at 01:10

  mustafa bey merhabalar cihazimda ariza oldugundan dolayi sifiri ile degisim yaptilar yeni gelen cihaZda her 40 saniyede bir ekran isigi yaniyor sanki kendi kendine saate bakiyor gibi bu sıkınti yazilimsal mi yoksa donanimsal bir sıkintimidir lutfen yardim edin tesekkurler

 105. Mehmet

  06/02/2013 at 01:35

  Alan nere olursa olsun hizmet etmek çok özel.Tebrik ediyorum sizi

 106. M. Emin

  06/02/2013 at 03:41

  Mustafa bey merhaba. Ben bir yıldan fazla süredir 4s kullanıyorum. Güncellemelerde heralde hiç sorun yaşamadım ama son güncellemede şarj %5 kalınca hemen kapanıyor. Güncellemeden önce %1 kadar hatta daha fazla kalıyordu

 107. Ege

  06/02/2013 at 11:01

  İos 6.0.1 yukledikten sonra app storedan çok yer kaplayan uygulamaları güncellerken ve yüklerken hata vermeye başladı nasıl çözebilirim yardım edebilcek varmı bıktım hata vermesinden

  • Demet

   11/02/2013 at 03:02

   Ayni sorun bende de var 4s

 108. mustafa

  06/02/2013 at 11:37

  IOS 6.1 Güncellemesinden sonra şebeke internet bağlantısındaki sorun Ağ ayarlarını sıfırlamayla çözümlenemedi. Turkcell e yaptığım görüşmede sorunun güncelleme sonrası cihazın turkcelle uyumsuz hale gelmesinden kaynaklandığını ve apple a bildirdiklerini henüz bir netice alamadıklarını söylediler. Şebeke Ağ bağlantı ayarlarını sıfırlamanın çözüm olabileceğini söylediler kabul ettim yaptılar ama düzelmedi. Tek yapmak gereken beklemek

 109. Ali

  06/02/2013 at 12:22

  Mustafa bey yardım eder misiniz? iphonu pc’ye taktım güncelleme yaptım itunes üzerinden daha sonra güncelleme bitince iphonu pc’den çektım ve daha sonra tekrar taktığımda pc iphonu görmedi pc bağlantısı ile şarj olmuyor bilgisayarım kısmında da görünmüyor ve itunes’de görmüyor ama aynı kabla ile prizden şarj yapa biliyorum. sizce sorun nedir ?

  • Anonim

   07/02/2013 at 02:10

   Aynı sorun bende de oldu. Aslında şarj olmuyor gibi görünüyor fakat oluyor. Başka pc ye baglayınca düzeldi.

  • Selman

   07/02/2013 at 09:59

   Ali bey şarj kablonunuz orjinali mi? Bu sıkıntı varsa ya bilgisayarınızın usb si yeterli elektrik almıyor ya da orjinal bir kablo kullanmıyorsunuz.

 110. Yalazan

  06/02/2013 at 19:05

  Slm ben i pohne 5 kulanıyorum fotoğraf cektığım zaman üst ve alt kısmında boşluk oluyor bu mormalmıdır yani ekranı tam sığmıyor.

  • Anonim

   06/02/2013 at 22:13

   Galiba dik tutup çekmen gerek

 111. Erkan

  06/02/2013 at 19:15

  Benim telin saati otomatik saat güncellemesi yaptığımda 2 saat geri gidiyo. Elle yapınca uygulamalar yine o eski saat üzerinden çalışıyor. Sebep ne olalir

  • Anonim

   06/02/2013 at 22:18

   Abi’m zaten dik çekiyorum aynı üst alt ta boşluk oluyor sanki Apple 4

   • Anonim

    07/02/2013 at 02:13

    Fotolar 15/9, ekran 16/9 yani normal sıkıntı yapmayın. Videolarda ekranı tam doldurur.

 112. Baris

  06/02/2013 at 22:53

  Bir ıpone kullanıcısı olarak yeni güncellemeyi yükledikten sonra bi çok oyundan atıyo direk özellikle Haydayda sorun yaşıyorum lütfen yetkililerin dikkatine

 113. M. Emin

  06/02/2013 at 22:59

  Ya cevap verilmiyor ki

 114. Berkan

  06/02/2013 at 23:03

  İphone 5 kullanıyorum. Benim telefon aynı ortamda 1 wifi süı kullanırken başkasının farklı markadali telefonu 6 ağ birden buluyor. Neden kaynaklanır bu acaba. Yardımcı olabilirmisiniz lütfen.

  • Anonim

   07/02/2013 at 02:16

   İphone cekim kalitesi %30 un altındaki ağları göstermez. Düşük ağlara bağlanmak pil ömrünü olumsuz etkiler. Jailbreak yapınca gösteren programlar var ama tavsiye edilmez.

 115. abdullah tontur

  07/02/2013 at 03:50

  iphone 4 6.1 yüklü fakat telefonla görüsürken arada kapanıyor neden acaba restore ve itunesten fabrika ayarlarına dönmeme ragmen sorun düzelmedi

 116. Ege

  07/02/2013 at 04:26

  Ben sizden itools hakkında bilgi istiyorum..teşekkürler

 117. Hasan

  07/02/2013 at 09:10

  Merhaba benim bi sorunum var bu gün basladı apple storede herhangi bir program indirmeye calıştığımda çok fazla http yönlendirmesi uyarısı geliyor ve hiç bir program indiremiyorum neden aceba bana yardımcı olmanız mümkünmü

 118. SALİH

  07/02/2013 at 10:10

  İPHONE 3GS KULLANICISIYIM KESİNLİKLE BU YAZILIMI KURMANIZI ÖNERMİYORUM ŞEBEKE ÇEKMİYOR VE CAMERA ÇALIŞMIYOR:(

 119. Hande

  07/02/2013 at 10:38

  iphone 5 son güncellemeden sonra (6.1)
  fotoğraf çekince
  alttan üstten boşluk kalıyo ( yan ve dik konumda )
  sizlerde de oluyor mu ? ekranı kaplamıyor.

  • Anonim

   07/02/2013 at 11:22

   Benim de aynı şekil oluyor

  • Selman

   07/02/2013 at 12:23

   Arakadaşlar bu durum gayet normal. Zaten yukarıda bir arkadaş buna cevap vermiş. İphon5 ekranı 16:9. Eğer resmin ekranı kaplamasını istiyorsanız fotoğrafı düzenle deyip kırpma seçeneğine tıklayın. Kısıtla dediğinizde önünüze gelen seçeneklerden 16:9 u seçin. Fotoğraf ekranı kaplayacaktır fakat 16:9 ebadına sığdırabilmek icin alttan üstten biraz kırpmasını da hoş karşılamanız gerek 🙂

 120. Teoman

  07/02/2013 at 11:38

  iphone 4 kullanıyorum ekran da cevapsız arama gördüğümde kaydırarak arama yaparsam telefon kendiliğinden kapanıp açılıyor ama bı sürede karşı tarafa arama gerçekleşiyor bu sorun bi kaç arkadaşım da da var bunu çözebilirmiyiz

 121. Berkan

  07/02/2013 at 11:38

  Wifi sorununu nasıl çözcez yaaaa

  • Alican

   07/02/2013 at 16:32

   Wifi sorunu bende de var ne aciliyo ne kapaniyo

 122. Alican

  07/02/2013 at 16:26

  Iphone 4s kullanicisiyim ve telefonumun ipod un sesi baya bi dusuk yardimci olursaniz sevinirim

 123. Ahmet

  07/02/2013 at 23:06

  Ben iPhone 5 aldığıma çok pişmanım 🙁 sadece bunu anladım çünkü 4 ve 4s ten daha çok memnundum

 124. İsmail

  07/02/2013 at 23:47

  Arkadaslar orijinal bağlantı kablom bozuldu tekrar orijinal kabloyu nerden bula bilirim açana bilginiz var mı ?

 125. Muhammet

  08/02/2013 at 14:47

  Merhaba arkadaşlar.ben iphone 4s kullanıcısıyım, telefonumla yapyığım görüşmelerde bir kaç gündür hoparlörde parazitlenme(cızırtı) oluyor sebebi nedir oparatörden mi kaynaklanıyordur yoksa cihazda sıkıntı olabilirmi?

 126. Ahmetend

  08/02/2013 at 15:34

  Mustafa bey. İpadımde skype ,Youtube , video gibi uygulamalarda ses çalışıyor fakat hiçbir oyunda ses çalışmıyor. Oyunların ayarlarına giriyorum ses açık ve son ses olarak gözüküyor. Bunun sebebi ve çözümü nedir ? Çok teşekkürler 🙂

 127. Yılmaz

  08/02/2013 at 16:59

  Merhabalar
  İphone5 te yaşadığım bir sorun var Servisi’de gittim wifi sorunu modemin yanında isen sıkıntı yok ama biraz uzaklaştım mı bağlantı kopuyor servise gittim 5 ‘ ler ile ilgili böyle sıkıntının olmadığı 4 ‘ kerde olduğu söylendi bem çok şikayetçiyim en kısa sürede değiştirmeyi düşünüyorum telefonu eğer çare bulamaz ise 1 aylık telefonu servise götürmekte istemiyorum sözde Apple kaliteli imiş

 128. FATİH

  08/02/2013 at 17:11

  merhaba sayın admin iphone 5 kullanıcısıyım benim sorunum video çekimleriyle ilgili sorunum telefon video çekimlerinde sesi kaydetmiyor bu sorunu nasıl çözebilirim ilk aldığımda bçyle bir problem yoktu yazılım güncellemelerinden falanmı oldu diye düşünüyorum

 129. Tuğberk

  08/02/2013 at 18:09

  Merhabalar bende ıphone 4s var ıphonumu guncelledikten sonra bazı mesajlar gönderilemedi diyor nasıl düzelir bu anlıyamadım yardımcı olursanız sevinirim.

 130. Kerem

  08/02/2013 at 21:13

  İnternet bağlantısında sorun yaşıyorum. Turkcell 3G sürekli kopup geri geliyor. 2 dk çalışıp 1 dk çalışmıyor. Reset attım , sim taktım çıkarttım , sıfırladım fayda yok.

 131. Emre

  09/02/2013 at 03:04

  Mustafa bey ıphone için av player hd kablosu aldım normal hd kablosuyla televizyona bağlıyorum ama bir türlü görüntüyü televizyona aktaramıyorum televizyon hd görmüyor nerde yanlış yapıyorum telefon 4s televizyon samsung smart biryerden ayar verilmesimi gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

  • Mustafa Tan

   09/02/2013 at 03:20

   AV Player HD kablosu nedir ? İlk defa duyuyorum bir resmi veya linki var mı?

 132. Zrnglrn

  09/02/2013 at 03:36

  Merhana iphone 5 kullaniyorum guncelleme yaptiktan sonra telefonum i cloud sifremi kabul etmemeye basladi ve ekranda ‘dogrulanmadi. Bu sunucu icin olan sertifika gecersiz. “setup.icloud.com” gibi davranmaya calisan bir sunucuya baglaniyor olabilirsiniz. Bu durum, gizli bilgilerinizi tehlikeye atabilir.’ Yaziyor, ne yapmaliyim? Yardimci olursaniz sevinirim.

 133. ahmet

  09/02/2013 at 08:15

  Mustafa Bey merhaba,

  Ios 6.1 guncellemesi sonrası Ipad Safari browser ‘da sitelerde yer alan log in ekranı yada diger formları dolduramaya basladım.

  Kullanıcı adı ve sifremi yazıp giris linkine tıkladığımda link yükleniyor fakat giris ekranına dönüyor.

  Ancak linki kopyalayıp Chrome ‘a yapıstırdıgımda formları doldurabiliyorum.

  Bu tip bir problem ile daha önce karsılasmıydınız.

  Tesekkurler

 134. Hakan

  09/02/2013 at 10:57

  İphone 4 te mi tek öyle bilmiyorum ama wifi nin alım gücü cok zayıf aynı yerde durduruyorum N71 Nokia ile iphone 4 ü Nokia çatır çatır çekerken akıcı bir sekilde nete girilirken iphone bırak nete girmeyi çekmiyor wifi yi görmüyor bile yazık 2 buçuk katı para vermisim karşılığı bumu

  • Ozay

   10/02/2013 at 10:15

   İos cihazlar sadece wep yada wpa sifreleme yapan eski modemlerde bu sorunu yasatiyor. Wpa2 sifreleme yapan modemlerde bagalanti gayet iyi. Ayni hat uzerinde modemi degistirerek, 4S cihazda hic ayar degistirmeden tekrar tekrar tecrube ettim.

   • Ozay

    10/02/2013 at 10:16

    Bu arada 2 kati para verdim vs demissin ve İph4 u N71 ile kiyasliyorsun.

 135. Eren

  09/02/2013 at 23:29

  Benim mesajlarda sıkıntı var. Güncellemeden sonra mesajlar genelde geç gidiyor. Gönderilemedi sorununu da yaşıyorum. Bu sıkıntı nasıl çözülür?

  • İlke

   11/02/2013 at 10:01

   Aynen bende de mesaj sorunu var. Yardimci olsalar keske

 136. Pingback: Vodafone iPhone 4S sahibi abonelerine iOS 6.1 güncellemesi yapmamalarını tavsiye etti

 137. Volkan

  10/02/2013 at 18:51

  Arkadaşlar dün iphone 4S telefonumu suya düşürdüm. Ses tamamen gitti ve fotoğraf ta çekemiyorum. Servis ciddi bir tadilat tutarı ister mi ? Ayrıca bu sorun çözülebilir bir sorun mu?

 138. S€RC@N

  10/02/2013 at 20:19

  Guncelleme mı yaptıktan sonra sorunlar başladı mesela orjinal iphone şarj cihazını birdenbire desteklemiyor şarj ederken

 139. ilke

  10/02/2013 at 22:38

  Merhaba son guncellemeyi yaptigimdan beri ne mesaj bolumunu kullanabiliyorum ne de imessage ozelligini! Ne oldu anlamiyorum. Mesajlari yollamiyo gelen mesajlari acmiyo kilitleniyo yazi yazamiyorum. Sinir bozucu! Yardim ederseniz sevinirim. Delirmek uzereyim cunku.

 140. Şebnem

  11/02/2013 at 00:03

  6.0.1 yükledikten bir süre sonra wifi ile facebook kullanamamaya, whatsapp’ta fotoğraf yollayamamaya başlamıştım. Safaride de wifi ile sıkıntılar yaşıyordum. Yeni güncelleme ile bu sorunum tamamen çözüldü ve telefonum eskisinden daha rahat çalışır oldu. Telefonum iphone4 8 gb. Güncellemeyi yaptıktan sonra telefonu ayarlar bölümünden tamamen sıfırladım ve iclouddan geri yükledim. Bunun da bir etkisi var mı bilmiyorum.

 141. Hande

  11/02/2013 at 10:43

  şimdi farkettim 6.1 ile msj gelince titriyo aramalarda titremiyo telefon.
  iphone 5 64gb
  ne yapabiliriz ? sizde de oluyo mu ?

 142. Mustafa

  11/02/2013 at 14:19

  İos 6.1 yükledikten sonra jarz hiç dayanmiyor. Dediğiniz her şeyi yaptim ama hiçbir faydasi olmadi. Yapabileceğim başka birsey varmi?

 143. semih saraç

  11/02/2013 at 18:06

  arkadaşlar iphone 4 32GB telefonuma ios6.0.1 i yükledikten sonra telefonum açılmıyor ve pc ye bağlayınca itunes ve şarj kablosu takılı kalıyor 1 kere iphoneyi geri yükledim sonra HATA 21 vermeye başladı, lütfen yardım edin servise gönderemiyorum garantim bitti

 144. Latiftek

  11/02/2013 at 23:24

  Nerden yükledim bu ios6 yı, ben tavsiye etmiyorum. İos5 le hersey cok iyiydi, wifi dondu kaldı ne açılıyor ne kapanıyor. Ne yapacagız cozumde yok. Bi sonraki sürümü bekleyin diye yazılar okudum forumlarda ama yeni surumle duzelecegide garanti degil, olan bize oluyor

 145. Seval

  11/02/2013 at 23:39

  İpad 3’te “notlar” uygulamasi acilmiyor…Açilacak gibi oluyor sonra hemen kapaniyor…Ana tuş ve teoedeki tuşa ayni anda bastim, ipadi uzun sure kapali birakt ama olmuyor, açilmiyor…Bir sürû notum vardi icinde, ne yapmam lazim?

 146. Cigdem

  12/02/2013 at 06:06

  Ben güncelleme yaptıktan sonra maillerime ve takvim notlarina ulaşamadım .eski maillerim kendiliğinden gitmiş .notlar da oyle .maillerime nasıl kavusanbilirim? (Safariden de girdim yine yoklar )

 147. Bahadir

  13/02/2013 at 12:46

  Ben sitedeki bütün çözümleri uyguladım lakin telefon dahada yavaşladı uygulamalar kendiliğinden kapanmaya başladı Wifi ağında yavaşlama hucresel de de aynı sekilde takılmalar yasıyorum bunlardan baska onerebileceginiz bir çözüm varmı teşekkürler

 148. Hande

  13/02/2013 at 13:11

  yazılanlara cevap gelmedikten sonra buraya girmenin bir anlamı yok kendi kendinize yazın öyle

 149. Hakan

  13/02/2013 at 17:00

  S a. İos 6.1 yükledikten sonra wifi ye baglanamıyorum wifi kendi kullanıcı adına bastığım zaman almıyor klavye gelmiyor ağ ayarlarınıda sıfırlarım ama yine (TTNT ADLS Kullanıcı adı ve şifre ile giriş) tuşuna basmama rağmen çalışmıyor klavye gelmiyor kullanıcı adı ve şifre kendim giriyorum bu seferde kabul etmiyor yardımcı olursanız sevinirim

 150. Anıl Can Öktem

  13/02/2013 at 18:56

  iOS 6.1 ve 6.1.1 guncellemelerini yaptiktan sonra telefonumun sarji daha az dayanir oldu bence son gelen guncelleme de pil sorunu acisindan tam bir basari degil ve daha cihazi alali 4 ay oldu…

 151. Anonim

  13/02/2013 at 23:56

  İos 6.1.1 güncelleştirmesini yaptıktan sonra wifi bağlantısında problem oluştu wifi bağlantısı kendiliğinden kopuyor kullanıcı adı ve şifreyi sürekli tekrar girmem gerekiyor konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardımınızı rica ediyorum

  • Ykp

   25/03/2013 at 14:11

   Bendese bu sorun var ama ne zaman basladigini bilmiyorum bende sadece durup dururken agdan atiyor tekrar baglaniyorum ozellikle tv izlerken boyle bir sorun olmasi kotu tabi bunu oyle sık sık yapmiyor hani su sure icinde yapiyor desem yalan soylemis olurum

 152. Aysegul

  14/02/2013 at 09:23

  Sayin yetkili,
  Uzun zaman once seslerle ilgili sorun yasamistim.mesaj klavye kilit sesleri, ses cubugu gitmesi, sadece kulaklikla sesler aktif oluyordu.sonra Duzeldi.ama son guncellemeden sonra yine bu sorunla karsilastim.bunun artik donanimsal degil yazilimsal oldugunu anladim.bu sorunun cozumu hakkinda bir fikriniz varsa lutfen yardimci olun.cok sinir bozucu bir durum.simdiden tesekkurler.

 153. Engin

  16/02/2013 at 00:29

  Merhaba,
  Ben iPhone 5 kullanıcısıyım ve şu anda iPhone servisi bile olmayan bir ülkedeyim 6.1 yazılım güncellemesini yaptıktan sonra telefonum kullanılmaz duruma geldi ne yapıcağımı şaşırmış durumdayım telefon özelliği dışında herşey normal çalışıyor fakat telefon şebeke bulamıyor önce sim kart mı acaba diye düşündüm ama no sim yazmıyo searching diyor bir de settings e girdiğimde bluetooth simgesinin altında carrier görünüyodu fakat bu da kayboldu önerilerinizi bekliyorum acil yardıma ihtiyacım var

  • Anonim

   15/04/2013 at 18:27

   ben de iphone 5 kullanıcısıyım bende de AYNI sorun var. Güncelleme yapmadığım halde telefonum birden şebeke bulamaz hale geldi. Sürekli ”ARANIYOR”ibaresi yazılı. Settingse girdiğimde bluethooth simgesinin altında carrier görünmüyor.

 154. Asım

  16/02/2013 at 20:59

  Merhaba, ipad3 var bende ve bu gün durduk yere ses tamamen gitti ne kulaklıktan nede hopörlerden ses gelmiyor facetime dende ne ses geliyor nede ses gidiyor yani hopörler ve mikrofon tamamen gitti, ( tamamen kapatıp açtım ayarları sıfırladım ama sınuç aynı) yardımcı olabilirmisiniz lütfen, teşekkür ederim…

  • Anonim

   26/02/2013 at 10:14

   Bende de oluyordu. Home tuşuna iki kez basın aşağıdaki açılan menuden sol tarafa geçin. Orada sesin üstünde çizgi varsa bir kez daha basın ve açın. Ayarlarda açık gözükse de burdan kapalıysa ses gelmiyor. Ben de çok yaşadığım için sizinle paylaşmak istedim. Umarım sorununuzu çözer.

 155. Fatih

  17/02/2013 at 15:49

  İphone 4s kullanıcısıyım . İphone’da wi fi sorunu ve 3g sorunu yaşıyorum. Wi fi modeme baglanmıyor yani şifre hep yanlış girdiniz diyor, çok kez ag ayarlarını sıfırladım ama çözüm olmadı modemede cok kez rest attım olmadı, ( modemde güvenlik şifresi yokken baglanabiliyorum) … 3 g cok yavas haraket ediyo

  • kadir

   19/03/2013 at 20:07

   aynı sorun bendede var 3g çoook yawaş lütfen çözüm

  • mehmet

   21/03/2013 at 09:57

   cevap yukarda

 156. Burak

  18/02/2013 at 20:37

  Güncellemeden sonra telefonum jarjı hemen bitiyor güncelleme den dolayı sorunlar yaşıyor

 157. Dr.Ercüment

  20/02/2013 at 07:39

  iOS 6dan sonraki ara güncellemeleri yaptıktan sonra işyerindeki wifi ağa bağlanamaz oldum.Tüm ayarların doğru olmasına rağmen bağlantı öncesi ekranda saat dönüp duruyor. Ancak işin ilginç tarafı evde kullandığım wifi ağda herhangi sıkıntı yaşamıyorum.

 158. Tema Yardım

  20/02/2013 at 17:05

  Merhabalar bende wordpress’te bu temayı kullanıyorum üstteki sayfaların bulunduğu menüyü nasıl sıraladınız bir türlü sıralayamıyorum.

 159. levent

  21/02/2013 at 10:36

  arkadaşlar bir sürü yeni güncelleme çıktı fakat daha önceki paylaşımlarda okuduğum hatta bendede aynı sorun olan (ıphone 4s wi-fi tuşunun aktif olmaması)bu konu hakkında yeni güncellemelerde kimse bahsetmemiş.çoğunluk bu sorunu yaşıyor diye biliyorum forumlarda hep okuyordum.bu sorun bende düzelmedi yeni bir güncellememi beklicez.servise gönderdim donanımsal bir sorun olmadığını söylediler.bu konuyla ilgili bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

  • dilek

   22/02/2013 at 14:57

   bende aynı sorunu yaşıyorum wifi tuşum aktif değil ag ayarlarınıda sıfırladım bi işe yaramadı. bunu nasıl duzeltıcrz

   • msf

    29/03/2013 at 00:38

    benım ıphone 4s telefonumda bırden bıre wifi duğmesı sondü servıse goturdum hersey saglam ama düzelmıyo Allahtan hattımda ınternetım var yoksa kaldır at bı ıse yaramıyacak:((

 160. Gülden

  21/02/2013 at 12:13

  ya yazan her şeyi yaptım yine de SERVİS YOK yazıyo ne zaman nasıl düzelicek telefon yurt dışından ama kayıtlı hiç bir sorunu yoktu ne olduysa bu sabah oldu

  • Gülden

   21/02/2013 at 12:16

   telefonum 4S

   • goksan

    22/02/2013 at 05:18

    yurtdisi ve kayitli olmasi bisey degistirmiyor bu durumda, cihazin sim kilidi var mi yok mu o onemli. gorusune gore sim kilidi vardi ve guncellemeden sonra tekrar aktif hale geldi

 161. Anonim

  21/02/2013 at 15:24

  güncelleme yaptıktan sonra sarjım hemen bitiyor 🙁

  • Mustafa Tan

   21/02/2013 at 15:46

   Yukarıdaki yazıda pil ile ilgili olan önerimizi yapmanıza rağmen mi?

  • vedat

   21/02/2013 at 21:48

   Malesef bende bu sabah 6.1.2 yükledim.6.0 yüklüydü.ara güncellemeleri yüklememiştim.Zaten telefon daha 10 günlük iphone5 (32 gb).
   bugün sarjım düne göre 2 kat daha çabuk bitti.
   Dediklerinizin tamamını yaptım.
   ağ ayarlarını sıfırladım. tüm pil tüketecek yerleri kapattım.(konum servisleri wifi, BT, bildirimler herşey) ancak telefon durduğu yerde 5 dk da bir %1 yiyor:)
   Öyle pişman oldumki aldığım yeri aradım iade etsem bana başka telefon verin diye.Fatura kesildi alamayız diyorlar..
   Paranla rezil olmak bu işte.2500 tl ver bir telefona. rezil ol!!
   Jobs mezardan kalk da duy….

   • Mustafa Tan

    21/02/2013 at 21:54

    “4) Şarj/Pil Sorunu Yaşayanlar İçin Öneri” başlıklı adımı da yaptınız mı acaba ?

    • vedat

     21/02/2013 at 22:01

     doldur boşalt hariç tamamını uyguladım…
     bir tek bili doldur boşalt yapmadım şimdi onu uyguluyorum. şarjda zat-ı alileri.bakalım nolcak.

     • Mustafa Tan

      21/02/2013 at 22:05

      Esas işlemi yapmamışsınız 🙂

      • vedat

       21/02/2013 at 22:11

       İnşallah olur:)
       Çok demoralize oldum.

       • Vedat

        25/02/2013 at 23:03

        “Aptallaşan pil” olayı düzeldi sanırım. 4. Adımı uyguladım. Belirgin bir düzelme var. Yada ben daha az pil harcamak içinbilialtımdan daha dikkatli ve az kullanıyorum telefonu :-). Teşekkürler!

 162. Melih

  22/02/2013 at 19:42

  4s kullanıyorum. 6.1.2 yükledikten sonra telefonla konuşurken kulağıma yaklaştırdığımda kapanan ekran artık aktif kalıyor, ekran ışığı yanıyor ve kulağıma yada yüzüme dokununca olmadık uygulamalar açılıyor en fenası hoparlör açılıyor ve ses dışarı aniden verilince kulağımın dibinde irkiliyorum.. Ne yapmam lazım? Kulaklıkla mı konuşayım :)) yardım ederseniz mutlu olucam

 163. fatih

  23/02/2013 at 04:48

  ios 6.0.2’den 6.1.2’ye geçtim. iphone5 kullanıcısıyım. hala wi-fi’de kopmalar yaşıyorum. ağı görmesine rağmen ağa baglanamadı hatası alıyorum bazen. ağ ayarlarını sıfırlıyorum, modemin şifreleme tarzını değiştiriyorum yine 2 oda ötede kopuyor. mustafa bey siz de bu sorunu yaşıyordunuz sanırım. yok mu bunun çözümü? bu sorunla servise giden arkadaşlara yeni cihaz veriyorlarmış donanımsal mıdır? o kadar araştırdım kesin cevap bulamadım. telefondan soğudum resmen.

  • Mustafa Tan

   23/02/2013 at 09:43

   Ben böyle bir sorun hiç yaşamadım açıkçası. Cihazınızı sıfırlamayı denediniz mi yukarıdaki gibi. Bir de cihazın şifreleme tarzını değil çalışma frekansını da değiştirmeniz gerekebilir : http://support.apple.com/kb/HT4199?viewlocale=tr_TR

   • doğan

    26/02/2013 at 12:01

    mustafa bey Merhabalar. İphone 5 kullanıcısıyım bunalıma uyarı için led ışığının çalışmadığını farkettim. Güncelleme yaptıktan sonra oldu. NE yapmam gerekiyor. Yardımlarınızı bekliyorum. lütfen yardımcı olun bu konuda çok rahatsız oldum.. şimdiden tşk ederim..

 164. Meryem

  23/02/2013 at 10:02

  Ağ aurlarını sıfırladıltan sonra ıtunes ve app store kullamamıyorım sürekli yükleniyor yazısı çıkıyor ne yapmalıyım

 165. Kemal

  23/02/2013 at 12:51

  Merhabalar,
  2-3 saattir güncelleme yapayım diye bekliyorum. Ekranda itunes logosu ( yuvarlak mavi-nota )ve altında bir beyaz usb giriş kablo resmi… Öylece kaldı 🙁 Ne yapmam lazım arkadaşlar?
  Yardımcı olursanız sevinirim
  Teşekkürler

 166. Kemal

  23/02/2013 at 13:27

  Itunes’ta kurtarılma modu çıktı, geri yükleye bastım. Umarım veriler gitmez, bekliyorum 🙂

 167. Ortaç

  23/02/2013 at 23:39

  21 subattaki güncellememden sonra iPhone 5imin şarjı çok çabuk bitmeye başladı yaklaşık 4 saatte wifi kapalı olmasına ve telefonu sadece birkaç görüşme için kullanmama rağmen şarj bitti. Ayrıca hande isimli kullanıcının yaşadığı mesajda titremeye başlama bana da oldu ve telefon durduğu yerde ısınıp duruyor. Bugün 6.1.2 yükledim ki şarj sorununu çözeceği söyleniyordu 2 saatte telefon durduğu yerde %30 şarj yedi(wifi kapalı arka planda birsey çalışmıyor) yani yeni uygulama bana çare olmuş gözükmüyor. Ayrıca ısınmaya devam ediyor.

 168. yavuz

  24/02/2013 at 10:58

  merhaba bendede iphone 5 var 4-5 gün oldu aldım son güncellemeyi yaptıktan sonra wi-fi ve şarjda da sorun yaşiyorum bide şarj halindeykken telefonda donma oluyor işlem yapmiyor bazan oluyor ama her zaman aynı sorunu yaşamiyorum bilgi sahibi olan varsa benle paylaşırsa sevinirim

 169. Cavit

  24/02/2013 at 14:05

  Arkadaslar App Store a ve ı tunes bağlanamıyorum ne yapmalıyım

 170. Cavit

  24/02/2013 at 14:06

  App Store ve ı tunes e bağlanamıyorum ne yapmalıyım

  • Meryem

   24/02/2013 at 21:41

   Bende de aynı sorun vardı.dns ayarlarını 8.8.8.8,8.8.4.4 olarak değiştirdim sorun ortadan kalktı

  • Meryem

   24/02/2013 at 22:08

   Ama wi-fi olmayınca yine açmıyor sanırım 3g yeterli olmuyor.

 171. Reyhan

  24/02/2013 at 21:20

  6.1.2 ipad4 güncellemesi sonrasında klavye ekranın ortasında çıkıyor, ne yazdığımı göremiyorum 🙁

 172. burak

  25/02/2013 at 19:51

  iphone 5 kullanıyorm.telefonu alalı 2 hafta oldu.aldığmda sorun olmamasına rağmen şuan app store a giremiyorum. bilgisayar üzerinden 6.1.2 ye güncelledm, değişen yok. wifi de böyle bi sıkıntı olmuyor ancak 3g üzerinden bağlanamıyorum.yardımlarınızı bekliyorum.

  • süleyman

   26/02/2013 at 14:04

   aynı sorun bende de var tüm siteleri araştırdım birşey bulamadım 🙁

  • göksan

   26/02/2013 at 14:12

   ayarlar’in icindeki itunes store/app store bolumunde hucresel veri acik mi?

   • Anonim

    26/02/2013 at 14:15

    Açık değildi açtım ama değişen birşey yok

  • göksan

   26/02/2013 at 14:22

   bende bu sekilde duzelmisti isterseniz bi yeniden baslatin cihazi

   • Anonim

    26/02/2013 at 14:26

    Teşekkürler ama yine çare olmadı 🙂

 173. Doğan

  25/02/2013 at 23:37

  Merhabalar. İphone 5 kullanıcısıyım bunalıma uyarı için led ışığının çalışmadığını farkettim. Güncelleme yaptıktan sonra oldu. NE yapmam gerekiyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden tşkler

 174. Serhat

  26/02/2013 at 04:20

  Mustafa bey son yazılımla çok çabuk şarjı biten telefonuma, tavsiye ettiğiniz tam doldur tam boşalt işlemini 4 defa yaptım ama sonuç değişmedi. Bu mesajı yazana kadar %4 daha düştü 🙁

 175. doğan

  26/02/2013 at 11:54

  merhabalar. iphone 5 kullanıcısıyım 6.1.2 güncelleme sonrası uyarı için led ışıgı yanmamaya başladı.. bu sorunu nasıl aşabilirim..

 176. Burak

  26/02/2013 at 22:57

  6.2.1 versiyonu yüklendim ve telefonumda şebeke sorunu yasamaya başladım suanda telefonumda şebeke sorunu var bunu nasıl cozebılırım yardımcı olabılırmısınoz tesekkur ederım.

 177. Hande

  27/02/2013 at 04:00

  İlk güncellemeden sonra yavaşladı telefonum donmalar meydana geliyor bu yüzden yeni yayınlanan güncellemeyi yüklemeye korkuyorum bi öneriniz varsa bekliyorum sevgiler ….

  • Selman

   27/02/2013 at 09:18

   Hande hanım güncelleme yapmaktan başka çareniz yok gibi. çünkü şuan mevcut durumdan zaten şikayetçisiniz. Bundan daha kötüsü olmaz heralde yeni güncellemede:)

 178. esen

  01/03/2013 at 22:38

  Iphone 4S im var yurtdışından aldım. 6.1.2. güncellemeden sonra wifi tamamen gri oldu hiç bir işlem olmuyor. aynı sorun 6.1.0 ile de olmuştu, 6.1.1. güncellemesiyle düzelmişti ama 6.1.2. de tamamen gri oldu ve hiç bir şekilde değişmiyor. Ne yapmam gerekiyor?

 179. tacettin

  02/03/2013 at 15:15

  selam ben yillardir iphone kullaniyorum su an 3gs ,4 ve ipod var surekli guncellemeleri yapiyrum benim problemim 3gs 6.1.2 yukledikten sonra aktive olmuyor cihazi kullanamiyorum yardim lutfen,,tesekkurler..

 180. tayfun

  04/03/2013 at 20:30

  mustafa bey; benim telefonum 3gs son 6.1.2 güncellemesini yaptım fakat şarjım çok bitiyor. bunun bi çözümü varmı acaba??

  • Mustafa Tan

   04/03/2013 at 20:38

   Yukarıda paylaştıklarımızı denediniz mi ?

 181. Anonim

  08/03/2013 at 11:13

  Sarj vs yavaslama sorunlarim olmadi… Fakat wifi hizim dustu 6.0.2 de gayet iyi idi ama 6.1.2 de wifi cok yavas 3 g ondan 10 kat iyi… Baska telefonlarda ve pcde 500 -600 le inerkrn ben 20-30 la indiriyorum.. 2 kez kurdum yeni iphone olarak. Ama olmadi

 182. Omer

  10/03/2013 at 20:52

  Arkadaslar lutfen bana yardimci olun. Cihazimi ABD den almistim iphone 4 16 gb. Surumu 4.3.5 . Telefonumu guncellemek istiiyorum ama guncellersem telefon sim kilite geri donucek. Ama suan bu haliyle bir cok uygulamadan yararlanamiyorum. Lutfen bana yardimci olun. En azindan bu soruna cozum bulabilecegim bir yazi veya bilginiz varsa lutfen yardimci olun. Tesekkurler

 183. aliş

  11/03/2013 at 08:27

  tekefonun şarjı neden çabuk bitiyor sebebleri
  1. ekran ışıgı yüksek olursa ve sende uygulama kullanırsan veya internet 4 saatte biter
  2. 3g baglantısını sadece kullanacagın zaman aç
  3.oyun flan oynarken şarja takma telefonu
  4. telefon şarjdaysa kurcalama ki dolsun yoksa batarya ölür
  5. ben iphone 5 kullanıyom çok şükür sorunum siri türkçe olmaması başka sorunum yok

 184. gokcin

  12/03/2013 at 11:47

  iphone5’ima yeni sürüm ios 6.1.2’yi yükledikten sonra internete bağlı hiçbir programım çalışmamaya başladı. app store, safari, maillerim, facebook, whats app, imessage ve benzeri programların hiçbiri çalışmamakta. Ne yapmalıyım? Telefonum tüm özelliğini yitirdi.Yukarıda yazılı önerilerin bir kısmını denedim ama yine de düzelmedi. Lütfen acil yardım

 185. Ayşegül

  14/03/2013 at 00:31

  Merhaba
  Benim iphone 3gs im var güncellemelerden sonra günde 600 mb a kadar internet çekimi gerçekleşmeye başladı. Kullanmasam bile sürekli internetim gidiyor. Home ve kapatıp açma tuşuna basma yöntemini uyguladım düzeldi ama tekrar başladı ve bu sefer düzelmiyor. Yardım eder misiniz :/

 186. ahmet

  17/03/2013 at 02:57

  merhaba bende iphone 4s imi güncellerken telefon recovery moda girdi ve birdaha açılmadı manuel olarak güncellediğimde ise 3194 hatası alıyorum telefon acılmıyor ve recovery moddan cıkmıyor bir cözümü veya sorunu tam olarak nedir yardımcı olursanız sevinirim çözüm için host dosyası çözümünüde uyguladım fakat bi sonuç alamadım

 187. Pingback: Vodafone iPhone 4S sahibi abonelerine iOS 6.1 güncellemesi yapmamalarını tavsiye etti | Cafe59.Net Sesli Sohbet Sesli Chat – Sesli Sohbet Siteleri, Sesli Sohbet Sitesi, Sesli Mynet Sohbet, Sesli Chat Sohbet, Sesli Sohbet Chat Siteleri, Sesli Sohb

 188. Arkadaslar ben 5 kullanıyorum çok memnunum sarayıda çok iyi

  20/03/2013 at 00:02

  Arkadaslar bende iphone 5 kullanıyorum şarjı da güzel hersey hoş çok memnunum

 189. Pingback: Anonim

 190. cengo

  20/03/2013 at 17:29

  Selamlar geçen seferde olmuştu fakat düzelmişti. Yine ses ve ses imgesi kayboldu. Şarj yapıp cıkarıyorum kapatıp acıyorum duzelmıyor. Bır yardım edın 🙁

 191. SALİH

  21/03/2013 at 23:05

  iyi akşamlar dilerm cihazım iphone 3gs 32 gb cihazım os 6.0 a kadar çok güzeldi fakat son versyonları yükledikçe kasmaya camera açmamaya donmaya ve pili aşırı hızlı bitmeye başladı apple yetkileririnden acil ve düzgün bir yazılım bekliyorum apple bitti gibime geliyor ufak ufak samsung galaxy lere bakmaya başlıyalım

  • Mustafa Tan

   22/03/2013 at 05:20

   Yukarıda paylaştıklarımızın hepsini yapmanıza rağmen mi sorunlarınız devam ediyor.

 192. Derya

  22/03/2013 at 02:01

  Merhaba .. İphone 4 s kullanıcısıyım . Telefonum o.s 6 gincellemesi telefonlarda ciktigi aksamin sabahı guncellenemedi yazdı ve sebeke kısmında aranıyor yazıyor uzun sureden bu yana da boyle , telefonumun butun dier oZellikleri calısıyor daha once kendi hatam oldugundan ve aciliyet oldugundan dolayi kırılan ekranımı orjinal sekilde bilindik bir bayiden yuklu bir para odeyerek degistirmistim telefonum dan da sarj az dayanmasi probleminden baska cok mennundum . Birkac yere bakılması icin bıraktım hic bir sekilde telefonu problemini cozemediler fatkli mikro sim kartlar denedim onlarlada acilmasi 128 mb lik bir sim kart ta takma sansim olmadi daha , faklı sebekelerin 64 luklerini denedim . Bende bu telefon hirs haline geldi ya kendim cözecem bunu yada cope atıcam . Telefonun guncellemesen dolayı boyle oldugunu dusunuyorum bu sorun neden kaynaklanıyor ? dier 4 s telefonumdan wifi le de baglandim hic bir problem yok tek hatti gormuyor araniyor yaziyor . Aynı pro lemi yasayan arkadaslar varmı ? Yada coZum onerisi sunacak kisiler . Takıntı haline geldi hergun belki duZelir diye hattı deniyorum yine ayni yine ayni 🙂 bende takinti haline geldi lutfen yardimci olun

 193. murat

  25/03/2013 at 15:31

  ekran deyisdikden sonra hic bir sekilde bilgisayar görmüyor ama sarj aliyor yardimçi olabilen var mi ne dfu moda giriyor nede rekovery moda ??????

 194. DOKTOR

  25/03/2013 at 19:32

  Nokia ve anroid güncellemesi gibi oldu birini düzeltim derken digeride bozuluyoo 6.1.2 şarj sorunu giderilmiş gayet güzel gidiyodu ama 6.1.3 yapar yapmaz şarjim %20 de iken % 10 düşmesi kafada soru işareti biraktirdi gerçekten iphone diye heveslenerek aldigim iphone 5 mide bulandirmaya başladı experia z alimm daha rahat etimm bence sıkıldım bunaldim artikk wifi veya 3g gibi sorunlar yaşadım şuana kadar ne kesilme ne duşmee nede kopma gibi problemlerim olmadi ama şarj canımı sıkmaya başladı..

 195. Zeki kocaerkek

  26/03/2013 at 22:01

  6.1.3 yüksedim pil sorunu yaşıyorum.Ne yapayım.

  • Mustafa Tan

   26/03/2013 at 22:13

   Yukarıda paylaştıklarımızı.

 196. Gokhan

  27/03/2013 at 14:41

  Merabalar mustafa bey iphone 4s cihazimda versiyon 6.1.1 yüklu bu gunceleleme ile gelen kies ozellgi bende hucresel veride gozukuyor ve kesinlikle acilmiyor yukleniyor gozukuyor

 197. Mehmet

  27/03/2013 at 20:12

  İyi günler mustafa bey size iki sorum vardı: Ben bu güncellemeyi daha yapmadım ve yapmayı düşünmüyorum çünkü şuankinde memnunun yapmazsam bir sorun olurmu
  2.Sorum bu son günlerde 3G sorunu çıktı benim kendiliğinden simge yok oluyor teli açıp kapayınca geliyor ağ ayarlarını sıfırladım yine var başka bir öneriniz var mı AVEA kulanıyorum bu arada cevabunuz için tşklerler

 198. Pingback: iPhone ve iPad için iOS 6.1.3 Yazılım Güncellemesi Yayınlandı. | SosyalMarket

 199. FERHAT

  06/04/2013 at 22:02

  ipad 2 kullanıcısıyım satın aldığım kişi jailbreak yüklemiş ne yaptıysam yeniden başlatma sıfırlam vs forumda okuduğum her şeyş ama başaramadım hep indirirken hata oluştu…

 200. Kadri

  07/04/2013 at 01:40

  Mustafa bey merhabalar,

  4S cihazımı ios 6.1.3 sürümüne güncelledikten 1 hafta sonra wifi ve bluetooth dugmesı çalışmadı. Bu sorunu çözebilmek için bakmadığım Türk forum sitesi kalmadı ve çözüm bulamamıstım. Ancak apple in sitesinde ki çözümü bulunca denedim ve sorunum ortadan kalktı. Çözümde çok basit;

  1*Cihazı uçak moduna alıyoruz
  2*Cihazı kapatıp açıyoruz. (Tuş klidi düğmesini kullanarak tamamen kapandıktan sonra tekrar açıyoruz, tuş klidi+home tuşu aynı anda basılı olarak başlatmıyoruz. )
  3*Ağ ayarlarını sıfırlıyoruz. Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla (Telefon yeniden başlıyor ve sorun ortadan kalkıyor.)

  http://support.apple.com/kb/TS1559?viewlocale=tr_TR

  Umarım yardımcı olmuşumdur, eminim bu sorunu yaşayan birçok insan var, eğer sizde paylaşırsanız daha geniş kitleye ulaşır ve yardımcı olmuş olursunuz.

  Saygılarımla…

 201. UA

  07/04/2013 at 15:06

  iOS 6dan sonra telefonum hattımı çalıştırmamaya başladı Hücresel ağ sınırlamış diyor ne yapmalıyım

  • Ömer çetin

   20/09/2013 at 14:31

   Her ikonu tikladigimda “aninda bildirinleri kullanmak için itunese bağlanin yazisi” çikiyor ekranda. Bir türlü çözemedim

 202. Lethe

  09/04/2013 at 14:31

  Günlerdir deniyorum fakat telefonumun WİFİSi bozuldu bir türlü çalışmıyor. Restore bile ettim ağ ayarlarını sıfırladım bakmadığım forum kalmadı ama hala olmadı. Önerisi olan var m?

 203. tolga

  14/04/2013 at 22:39

  merhaba iphone 3g kullanıcısıyım iphonemi güncelleme sonra sonrasında sim kilidi nedeniyle aktif edemiyorum simi taksam bile servis yok diyor. nasıl aktif edebilirim yardımcı olun..

 204. yavuz

  15/04/2013 at 03:48

  merhaba :

  ben güncellemeen sonra wifiye bağlanamıyorum yeni bir sorun daha cihaz sarj olmuyor .

 205. Esra

  18/04/2013 at 22:08

  Ben güncelleme tuşuna bastım, kapandı, yüklendi, atılırken çıkan o elma çıktı ama açılmadı. 20 dakikadır ilk siyah ekran 5 saniye kadar duruyor sonra elma resmi 5 saniye kadar gözüküyor o kadar. Açılmıyor???

 206. Fatih

  03/05/2013 at 20:41

  6.1.3 güncellemesi yaptıktan sonra ses kayıtlarım i tunes üzerinde gözükmemeye başladı yenileri gözüküyor fakat eskileri telefonda olmasına rağmen görmüyor bu konuda ne yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim:)

 207. Pingback: iOS 6.1.4

 208. Anonim

  05/05/2013 at 20:45

  Merhaba arkadaslar iphone5 var bende fakat msj okuma ve resimlere bakalmıyorum hemen yeniden ana memuye donuyor nasıl cozerim sorunu

 209. Anonim

  05/05/2013 at 20:46

  Merhaba arkadaslar iphone5 var bende fakat msj okuma ve resimlere bakalmıyorum hemen yeniden ana memuye donuyor nasıl cozerim sorunu .

 210. ysuf

  05/05/2013 at 20:47

  Merhaba arkadaslar iphone5 var bende fakat msj okuma ve resimlere bakalmıyorum hemen yeniden ana memuye donuyor nasıl cozerim sorunu .

 211. Fatih

  12/05/2013 at 13:51

  Güncelleme yaptıktan sonra telefonumdaki zil sesleri ve müzikler anlaşılmayacak derecede cızırtılı çalıyor. Bu telefondan tamamen sogum ne yazikki.

 212. Muammer

  12/05/2013 at 17:34

  İpad de ios 5 yok herhangi bir yazilim yukleyemiyorum netten baktim ayarlar genel kullanimin altinda uygulama guncelleme var benin tablette yo?.

 213. Faruk

  13/05/2013 at 08:52

  Iphone 4s, 6.1.3 güncellemesinden sonra cihazımda servis yok sorunu yaşıyorum. Devamlı değil ama can sıkıcı 🙂 ne yapmam gerekiyor bilgisi olan varmı ?

 214. Ege

  26/05/2013 at 20:54

  Benim sorunum güncelleme sonrası olmadı İpod touch 5 kullanıyorum aldığımdan beri ios 6 yüklü ve internet hızıyla ilgili sorun yaşıyorum. Aynı internete bağlı olan babamın 3gs i ve ipad 1 imiz gayet hızlı bi şekilde video açabiliyo ama ben videoları donmadan izleyemiyorum. Video indirirkende aynı programla ipadimizde 1mb hızla iniyo benim ipodda 10 kb. İpod 5 diğerlerinden daha yeni bi cihaz normalde daha hızlı olması gerekmezmi. Bir bilginiz yada çözüm öneriniz varsa şimdiden teşekkürler

 215. Sltyk

  27/05/2013 at 20:04

  Iphone 4s kullanıyorum üye olduğum sitelere üyelik girişi yapamıyorum. Lütfen yardım eder misiniz

 216. emrecan

  02/06/2013 at 16:17

  Lütfen acil yardımcı olurmusunuz. Telefonum iphone 5 tel calısıyor ama ekran cok karalık gündüzleri hıc gozmuyor ekran ancak karanlık ortamda gözukuyor ekran nasıl yapabılırım bunu ??

 217. Haluk

  07/06/2013 at 00:16

  http://www.youtube.com/watch?v=_T1VjykRc2Y

  Bu sorunun nedenini bilen varsa yardım lütfen.

  • Ege

   10/06/2013 at 01:29

   Ekranin videosunu almis programla videoyu oynatio

 218. Hasan

  08/06/2013 at 06:08

  Arkadaslar ıphone 4s mı alayım 5 mi?

  • Anonim

   25/06/2013 at 00:50

   samsung al

 219. Pelin

  28/06/2013 at 09:13

  Arkadaşlar, iphone 4s’im siyah ekranda kaldı. Sessiz tuşunu açınca titreme geliyor. Bilgisayara bağlayınca iTunes görüyor(ancak telefonumun kilidi olduğundan içindekilere giremiyorum) Bilgisayara bağlayınca titreşiyor da. Home+power tuşuna hiçbir şekilde yanıt vermiyor. Kısacası ekran simsiyah sanki şarjı bitmiş gibi. Sabah bi kadın you must… gibi bişey dedi sanırım voice over kontrolü de açık. Napmalıyım??

 220. Buse

  08/07/2013 at 10:42

  Benim ıphone 4 ümde servis yok uyarısı alıyorum arama yapamamıyorum benide arayamıyorlar ne yapmalıyıym çok mağdurum ya 🙁

 221. Gokcen

  14/07/2013 at 17:27

  Guncellemeden sonra 3G’yi algilamadi. Wireless disinda internete giremiyorum. Iphone 4S kullanicisiyim ne yapabilirim

 222. ÖMER

  07/08/2013 at 14:30

  Mrb iPhone 3GS hiç güncelleme yapılmadı iTunes ile guncelleme yapmaya çalıştığımda hata verdi yardimci olurmusunuz

 223. tuğba tt

  21/08/2013 at 21:22

  App Store açılmıyor ne yapmalıyım ve şirket maili kurdurdum kendi kişisel mailimle ikisini kaldırırmı teşekürler

 224. Ayca

  30/08/2013 at 22:04

  Merhaba. iPhone 5 kullanicisiyim telefon kendi kendine muzigi durdurup oynatiyor isterse tekrar basa aliyor veya baska sarkiya geciyor. Ustelik hic bir yerine dokunmadigim halde. Yardimci olursaniz sevinirim.

  • Selman

   30/08/2013 at 22:30

   Ayça hanım. Ayarlar, müzik kısmında karıştırmak için salla seçeneği açık olabilir. Eğer açıksa telefon hızlı hareket ettiğinde şarkıları değiştirir.

 225. Celalettin

  09/09/2013 at 10:33

  Slm Ben Radyo dinliyorum ‘Fakat sohbet edemiyom radyoda neden Acaba ‘ onceleri sohbete giriyordum simdi nolduysa giremiyom nappa bilirim

 226. Fatih şener

  16/09/2013 at 01:02

  Selamlar..iPhone 5 kullaniyorum..telefonum 6.1.4 güncellemesinden sonra ekran ışığını otomatik değiştirmiyor.parlaklık ve duvar kagidi menüsündeki otomatik seçim ibareside yok oldu..telefonunun başına böyle bişey gelen varmi merak ediyorum..ne yapmam lazim acaba??herkese tşk..

 227. Tugce

  20/09/2013 at 09:29

  Merhaba.Ios 7 guncellemesini yaptıktan sonra hic bir video uygulamasını acmamaya basladı.youtube acılıyor fakat video oynatamıyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Mustafa

   22/09/2013 at 18:16

   Aynı sorunu bende yaşıyorum çok sıkıcı bir durum cevabı bulacağımızı sanmıyorum

 228. Anonim

  20/09/2013 at 17:31

  merhaba iphone 3g ios 4.1 jb cihazm var edgeyi kullanyrm 3g yi acinca hat bi kac sn gidiyor geliyor gene aynı edge hzı nasl cozebilirz

 229. Cihat

  20/09/2013 at 17:31

  merhaba iphone 3g ios 4.1 jb cihazm var edgeyi kullanyrm 3g yi acinca hat bi kac sn gidiyor geliyor gene aynı edge hzı nasl cozebilirz

 230. Blouman

  21/09/2013 at 00:01

  Merhaba
  İphone 5 cihazıma İos7 yükledim. Telefon ile konuşurken hoparlör deveye giriyor konuşma da kulaklık kullanmıyorum
  Konuşurken telefonu kulağımdayken çok fazla hareket de ettirmiyorum daha önceki versiyonda hiç bu şekilde olmadı

 231. Alaaddin

  22/09/2013 at 13:06

  İphone 5 cihazıma İos7 yükledim. Şarjlı kılıfın şarj etmesini önlüyor. Ne yapmam gerektiğini bilen var mı?

 232. Anonim

  22/09/2013 at 17:04

  İPHONE 5 imde dün son güncellemesini yaptıktan sonra doğru şifreyi girmeme rağmen kabul etmedi. Sonrasında simi çıkarıp taktım Simide tanımıyor cevap verirseniz çok sevinirim arkadaşlar. 🙂

 233. Celal

  23/09/2013 at 16:02

  Arkadaslar benim iphon 5 d’en Radyo Dinliyom Fakat Radyo sohbete gitmiyor ekran Siyah ne yapmam lazim

 234. Naci Yıldırım

  23/09/2013 at 22:07

  iOS 7 yükledim iphone 5 e sarjlı kılıfım çalışmıyor ne yapmamgerek

 235. erol

  24/09/2013 at 01:56

  Sorunumu sayenizde çözdüm.Çok teşekkür ederim.

 236. Burcu

  24/09/2013 at 15:07

  İphone4s im var dün akşam ios7 yi yükledim her şey çalışıyor yalnız insatgram silip yeniden yüklememe rağmen açılmıyor:( tepe tuşuyla alt tuşa basıp yeniledim başka yapabileceğim bişey varmı??? Yardım lütfen

 237. SİBEL ÇOBAN

  24/09/2013 at 16:42

  Arkadaşlar 4S’ime iOS 7 güncellemesini yaptım. klavye takılmaya başladı. Hani bilgisayar bazen kitlenir ya klavyede birşey yazarsınız, bilgisayar kendine geldiğinde o yazdığınız şey sonradan çıkar, işte aynen öyle oldu. WhatsApp’ta, Twitter’da, mesajlarda her yerde aynı sorun mevcut. Hatta kilit açarken parola girmekte dahi zorlanıyorum. Sizce neden kaynaklanıyor olabilir? iOS 7’nin yavaşlığından diyeceğim de bu sorun dışında hiç bir sorun yok, her şey tıkır tıkır çalışıyor. Anlamadım gitti. 6.1.3’e dönmeden en basidinden ne yapılabilir? Yardım ederseniz çok sevinirim. Teşekkürler

 238. Merve

  25/09/2013 at 20:35

  Yaaaa iOS 7 beğenmedim kullanışlı degil napicam bi bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mı lütfen geri almam lazım ayarları

 239. osman kara

  26/09/2013 at 12:18

  iphone 5 e IOS 7 yükledim. gayet de memnundum ancak iki gündür konuşurken hat kesiliyor (turkcell). başka kimsede oluyor mu acaba

 240. Zafer

  29/09/2013 at 17:46

  I phone 4 kullanıcısıyım ve ıos 7 yukleme gafletınde bulundum onca uyarılara ragmen. kendı telefonumu tanıyamıyorum artık. ınanılmayacak kadar yavasladı. mesaj yazarken bıle yazdıklarım sonradan ekrana cıkıyor. ne yapabılırım bana bır cozum onerısı olan varmı arkadaslar… tesekkur ederım sımdıden .
  Zafer

 241. Batuhan

  29/09/2013 at 21:14

  Şarjım dayanmıyor , ve ios7 yükledigimden beri şarjlı kılıfımı kullanamıyorum 🙁 eski sürüme nasıl dönücegim hakkında en ufak bi fikrimde yok . Ne yapabilirim yardım lütfen , b.akharman@hotmail.com

 242. sercan

  06/10/2013 at 15:35

  arkadaslar ıos 7 yüklü ıphone 5im var ve ios 7.0.1 7.o.2 telefonuma gelmedi yazılım güncel dıyordu…dün telefonuma etkinleştirme gereklı dıye bır uyarı geldi ve etkınleştiremıorum hata verıor.itunesten etkınleştirmeyı denedım o zman da ıphonunuzdakı uygulamalara erişilemedıgı için yedekleme yapılamıyor dıye bır uyarı geldı telefonu kullanamıorum şu an.yardımcı olur musunz

 243. Mahmut

  09/10/2013 at 10:56

  Hocam merhaba ;
  Ben iOS 7 ye geçtikten sonra İnternet’e wifi ile bağlandığımda telefon kendi kendine sessiz moda geçiyor ve ses açma kapama tuşlarına basmama rağmen ses açılmıyor. Anlattığınız işlemleri aynen yaptım ama bi değişiklik yok. Öneriniz var mı ?
  Teşekkürler…

 244. gürkan

  09/10/2013 at 13:22

  slm arkadaşlar ben bir güncelleme yaptım fakat telefon rehberimi yedeklemedim ve numaralarım gitti yapılabilecek bişey varmı acaba

 245. eldar

  12/10/2013 at 04:21

  merhaba arkadaşlar! benim bir sorum olucaktı, iphone 4s beni kimse aradığında telefon açıyorum ve direk hoparlorlerden ses çıkmaya başlıyor neden acaba? yardımcı olabilir misiniz!!! teşekkur ederim!

 246. Julik

  12/10/2013 at 18:32

  ios 6 ya nece donuw edim

 247. mağdurumda mağdurum

  24/10/2013 at 21:25

  arkadaşlar ios 7 den sonra şebeke sorunum oluştu şebeke var gibi görünüyo üç çizgi var ama ne arama yapabiliyorum ne de arayanlar bana ulaşabiliyor.çok zor durumdayım böyle problem yaşayan var mı aranızda?

 248. nazan

  26/10/2013 at 13:31

  mrb lar iphone 4s kullanıcısıyım ios7 yükledikten sonra evdeki wi-fi ye bağlanamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

 249. Atilla

  27/10/2013 at 11:49

  3GS güncelleme yptm hersey gzl yalnız ses sorunu var Yesm edin lütfen

 250. Sovket

  12/11/2013 at 14:17

  Merhaba. Yaa benim kafam su anda allak bullak. Yardim ederseniz sevinirim. Ben iPhone 4s kullaniyorum. ama ciddi sorunlar var. Telefonumu rahat kullanamiyorum. Kasilmalar oluyooo. Ayarlara girerken bide telefonla birini aramak isterken gec aciliyor. en buyuk sorunum telefonu rahat kullanamiyorum. cunku surekli geri yukleme istiyor. kapaniyo ve i Tunese baglanmami soyluyo. geri yukluyorum ama biraz kullandikten sonra tekrar tekrar bu soruu yasiyorum. Lutfen yardim edin cildiricak gibiyim burda. 🙁

 251. Yasemin

  21/12/2013 at 02:55

  Merabalar
  7.0.4 yükledim radyo sohbet bölümüne
  Giriyorum ama sohbet böşümünde hiç kimseyi göremiyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim tşkler

 252. Yasemin

  21/12/2013 at 16:22

  Meraba
  Bende 5 var son yüklemede7.0.4
  Sonra radyo sohbet bölümüne giriyorum ama
  Sadace karartı var. Ne mesajları görebiliyorum
  Nede birşey yaza biliyorum
  Yardımcı olursanız sevinirim

  • Mustafa Tan

   21/12/2013 at 16:58

   Tam olarak hangi uygulamadan bahsediyorsunuz. Radyo sohbet diye bir özellik veya ekran yok standart olarak iPhone’larda. Yoksa ben mi gözümden kaçırdım.

 253. Zehra

  11/04/2014 at 13:14

  Benim telefonumdan bir uygulama silinmis muhtemelen guncelleme sonrasi olmus. Fakat satin alinan uygulamalarimda bulamadim. Sizce appstoredan da silinmis olabilir mi