CineXPlayer HD – iPhone ve iPad için MKV OynatıcıGÜNCELLEME (19 Aralık 2012) : Aşağıdaki yazıyı ilk yazdığımızda iPhone versiyonunun mkv desteği bulunmuyordu, fakat son gelen 3.0 güncellemesi ile iPhone versiyonu da iPad gibi mkv desteği kazandı.

Daha önce bir çok kez paylaştığımız ve sıkı takipçilerimizin iyi bildiği gibi iOS tabanlı cihazların yani iPhone, iPad ve iPod Touch’ın standart olarak avi ve mkv uzantılı dosyaları oynatma özelliği yok. iOS tabanlı cihazlardaki standart video oynatıcıları sadece .mp4 gibi Apple kendi formatındaki videoları oynatabiliyor. Ayrıca bu yazıda sebebini detaylı olarak paylaştığımız gibi iOS tabanlı cihazların Adobe Flash tabanlı (flv) videoları oynatma özelliği de yok.

Dolayısıyla iOS kullanıcılarına divx, avi ve mkv formatındaki videoları oynatabilmeleri için geriye bir tek App Store uygumalarını kullanma seçeneği kalıyor. Zaten yıllardır da takipçilerimiz, daha önce tanıttığımız OPlayer, AVPlayer, vs. gibi uygulamaları kullanarak bu tip videoları cihazlarında rahatlıkla izleyebiliyorlar. (Ya da çok önceleri tanıttığımız Handbrake programı ile bilgisayarlarında videoları mp4’e çeviriyorlar.)

Buzz Player son güncelleme ile AC3 desteğini kaldırdı.

Fakat son zamanlarda bu tip uygulamalar telif ve patent sorunları nedeniyle ciddi sorunlar yaşıyor. Çünkü mkv’ler başta olmak üzer çoğu videoda kullanılan AC3 ve EAC3 ses (audio) formatı, Dolby Digital’e aitmiş ve player geliştiricilerinin bu formatı uygulamalarında oynatabilmeleri için patent/telif ücreti ödemeleri gerekiyormuş. Sanırım yakın zaman önce Dolby Digital bu uygulamaların peşine düştü ve çoğu uygulama geliştiricisi ilgili telifi ödeyemediği için ya patent sorunu olan codec’lerinin desteğini uygulamasından kaldırdı, ya da uygulamasını App Store’dan tamamen kaldırdı. Bu yazıyı hazırladığım an itibariyle bir kısmını daha önce bizim de tanıttığımız popüler video oynatıcılarının durumları da şu şekilde:

 • OPlayer -> Son güncelleme ile AC3 desteğini kaldırmış.
 • AVPlayer -> Lisans sorununu halletmiş ve App Store’a geri dönmüş 🙂
 • AcePlayer -> Son güncelleme ile AC3 desteğini kaldırmış.
 • TTPlayer -> Son güncelleme ile AC3 desteğini kaldırmış.
 • Buzz Player -> Son güncelleme ile AC3 desteğini kaldırmış.

Fakat şu an App Store’da Dolby Digital ile işbirliği içinde olan ve dolayısıyla AC3 ses dosyalarında sorun yaşamayan CineXPlayer HD isimli bir iPhone ve iPad  uygulaması var. Uygulamanın açıklamasında da Dolby Digital ile işbirliğinde olan tek uygulama olduğu yazıyor. Bu nedenle bu tip uygulamalara daha çok ihtiyaç duyan iPhone ve iPad sahipleri için CineXPlayer HD’den kısaca bahsedeyim istedim.

Öncelikle CineXPlayer HD’nin çalışma mantığı açısından daha önce tanıttığımız benzer video oynatıcılardan çok farklı olmadığını belirtmeliyim. Uygulamaya transfer ettiğimiz avi veya mkv uzantılı dosyaları sorunsuzca oynatabiliyor. Eğer internet bağlantımız var ise filmlerin afişlerini www.imdb.com‘dan getirerek dosya ikonu olarak gösteriyor ki bu oldukça hoş bir özellik. Uygulama ayrıca 720p mkv dosyalarını rahatça oynatabiliyor, 1080p konusunda ise rakipleri gibi pek başarılı olduğu söylenemez.

Uygulamanın Türkçe altyazılar konusunda da herhangi bir sıkıntısı yok. Diğer bir çok uygulamada olduğu gibi altyazı dosyalarını video dosya adıyla aynı olacak şekilde kaydetmemiz gerekiyor. Bir tek Türkçe’mize özel karakterlerin düzgün gözükmesi için altyazı ayar menüsünden encoding olarak aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi “Windows CP1254” değerini seçmemiz gerekiyor.

Uygulamanın diğer bir ilginç özelliği de videomuzu izlerken iPad’imizi aşağıdaki gibi dik şekilde tuttuğumuzda ortaya çıkıyor. Çünkü bu durumda ekranın üstünde videomuz, altında ise uygulama içindeki tarayıcı yer alıyor. Bu sayede bir yandan video izlerken, diğer yandan da internette gezebiliyoruz.

CineXPlayerHD’ye videolarımızı ve altyazılarımızı diğer uygulamalarda olduğu gibi birkaç farklı yöntemle atabiliyoruz. Bunlardan bir tanesi Apple’ın isteyen uygulamalara sunduğu ve bu yazımızda detaylı açıkladığımız “Dosya Paylaşma” (File Sharing). Bu özellik sayesinde, destekleyen uygulamalara iTunes üzerinden (fakat senkronizasyon yapmadan) dosya transferi gerçekleştirebiliyoruz.

iTunes File Sharing ile Dosya Transferi

iTunes’u sevmeyen kullanıcılar için ise bilgisayarlardan iPhone ve iPad’e dosya transferi için diğer bir alternatif de Wi-Fi üzerinden kablosuz dosya seçeneği. Diğer bir çok uygulama gibi CineXPlayerHD de, aynı yerel ağdaki bilgisayarların uygulamaya IP üzerinden bağlanmasına imkan veriyor. Fakat bunun için önce iPad Wi-Fi’dayken, ana menünün sağ alt köşesindeki “Share my files” seçeneğini açmamız gerekiyor. Ondan sonra bilgisayarımızdaki tarayıcıya, iPad’de çıkan http://X.X.X.X:8080 formatındaki adresi yazarak kolayca dosya transferi yapabiliyoruz.

Direkt internetten video indirmek isteyenler için de uygulama içi tarayıcı seçeneği mevcut. Uygulama içindeki tarayıcıdayken herhangi bir video’nun linkine tıklayıp uygulama içine indirme yapmak mümkün.

Son olarak bu yazıda tanıttığımız TV Out adaptörlerini kullanarak iPhone ve iPad’lerindeki videolarını televizyona aktarmak isteyenler için de uygulamanın desteği mevcut. Hatta bir çok uygulamada göremediğim altyazıların büyütülüp küçültmesi seçeneği de ayarlar menüsünde yer alıyor. Hatta TV Out için ayrı bir seçenek bile mevcut.

Adaptörünüz varsa görüntüyü Televizyon’a da aktarabilirsiniz.

Bu arada eğer uygulama ilgili filmi tanırsa, direkt uygulama içersinden IMDB bilgilerini de görebiliyoruz. Bu da hoş bir özellik olmuş 🙂 Uygulamanın en kötü yanı ise Türkçe dil desteğinin bulunmaması. Çok lazım olmasa da İngilizce’si iyi olmayan kullanıcılar, Ayarlar menüsündeki bir çok seçeneğin ne işe yaradığını anlamakta zorlanabilirler.

CineXPlayerHD’nin temel özellikleri kabaca bu kadar. (Aslında hiç test etme imkanım olmadığı DLNA ve 3D özellikleri de varmış.) Umarım tüm video formatlarını ve seslerini sorunsuzca oynatabilen bir player arayan iPad kullanıcılarına bir faydası olur. Ayrıca bu uygulamayı önceden kullanan, ya da sonradan kullanmaya başlayanlar da yazıya yorum girerek tecrübelerini paylaşabilirlerse çok güzel olur.

Uygulamanın iPhone versiyonu:


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

Uygulamanın iPad versiyonu:


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

98 Comments

 1. Splen

  06/11/2012 at 22:01

  Walking Dead bu hafta üzücü bitti 🙁

  • Anonim

   07/11/2012 at 23:50

   Nasıl bir dizi 3. Sezon oynanıyor Sanırım tavsiye edermisin

   • Olcay yavuz

    10/11/2012 at 02:40

    Muhakkak izle derim

 2. Anil

  06/11/2012 at 22:23

  Peki bizde olan Avplayer a neolucak? Kaldirilacak mi bir guncelleme de?

  • Mustafa Tan

   06/11/2012 at 22:27

   Cihazınızdan ve bilgisayarınızdan silmediğiniz sürece birşey olmaz.

   • Anonim

    07/11/2012 at 13:18

    merhaba mustafa bey çok güzel bir yazı olmuş emeğinize sağlık. ancak apple bu kafayla giderse istediği kadar samsung veya diğer firmalara karşı patent davası kazansın samsung’a geçilir.insanlar hem 2000-3000 lira para verecekler hemde bir video izlemek için eziyet çekicekler ben bir iphone sahibi olarak bir daha apple alacağımı zannetmiyorum.

 3. Erdinç

  06/11/2012 at 22:27

  Bende Ace Player vardı ve yakın zamanda yeni bir iPhone almayı planlıyordum. Acaba eski satın alınanlardan yeni telefonuma yükleyebilirmiyim?

  • Mustafa Tan

   06/11/2012 at 22:28

   Satınalınanları Aktar (Transfer Purchases) seçeneği ile önce bilgisayarınıza (iTunes) aktarıp sonra yeni cihazınıza transfer edebilirsiniz.

   • Emre D

    07/11/2012 at 12:09

    Onceki alinan uygulamalar icloud’da sakli kaliyor. Ordanda indirebilirsin.
    App store>guncelleme>satin alinanlar

   • Anonim

    03/12/2012 at 15:50

    Peki Apple benim para verip satın aldığım proğramı satın alınanlar kısmından kaldırabilirmi?

 4. Serhan

  06/11/2012 at 22:39

  Bugün iPad’e ACE playera itunes üzerinden bir kaç mkv attım, iPad’de izlemek için açtığımda görüntü ve alt yazı vardı ama ses yoktu. Bu durum bahsettiğiniz konudan dolayı mı acaba ?

  • Akartal

   07/11/2012 at 00:15

   Mustafa bey bende aynı dertten müzdaripim. Bu konu hakkında bir açıklama yaparsanız çok memnun oluruz

 5. Ertan

  06/11/2012 at 22:40

  Eğer bu programlara ulaşmakta sorun yaşıyorsanız lütfen jailbreak yapın ve ücretsiz olan uygulamaların eski sürümlerini indirin. Apple ve “proprietary” fetişisti şirketlerin kullanıcı haklarını tırpanlayıcı şantajına boyun eğmeyin.

  Bu olanaktan bahsetmeyen site sahibinin kullanıcı yerine Apple’dan yana olan tavrının altını kalın kalın çizmek isterim.

  Önemli not: Jailbreak işlemi ve ücretsiz dağıtılan uygulamaların eski sürümlerinin indirilmesi hem ABD hem de Türkiye yasalarına tamamen uygundur.

  • Mustafa Tan

   06/11/2012 at 22:59

   Sevgili Ertan Bey,

   5 senedir paylaştığımız bunca şeyden sonra eğer beni kullanıcıdan yana görmüyorsanız kendime çeki düzen vermem gerekiyor demektir. Lakin ben sadece tecrübe ettiğim şeyleri paylaşıyorum. Jailbreak’li tek bir cihazım yok ve bu konuda bilgi sahibi değilim. Bilgi sahibi olmadığım konularda bırakın yazı yazmayı, yorum yapmayı bile sevmiyorum.

   Zaten jailbreak konusunda yeterince uzman var, ilgilenen kullanıcılar onların yazılarını takip ediyor ve gerekli bilgileri alıyorlardır diye düşünüyorum.

   Yorum için teşekkürler.

  • Anonim

   06/11/2012 at 23:54

   Jailbreak kesinlikle bir tercih meselesi. Ben telif haklarına saygılı bir kullanıcı olarak ücretini ödeyerek programın kullanım hakkını satın alıyor ve öyle kullanıyorum. Yasalardaki boşluklardan yaralanarak jailbreak’in yasal bir işlem olduğu zihniyetine katılmıyorum. Üstelik çoğu programın ücretsiz versiyonu hayli hayli yeterli iken veya elzem olabilecek birkaç programı da birkaç lira ödeyerek ilerideki güncellemeleri ile satın alma imkanı var iken ne gerek var böyle şeylere… Ama dediğim gibi tercih meselesi!!! 2000 TL para ödeyerek aldığınız bir cihaz için birkaç TL ödememek uğruna değer mi acaba???

   • Gökhan

    07/11/2012 at 23:36

    jb crackli uygulama indirmek degildir. 2si tamamen birbirinden farkli seylerdir. jb yapmak yasaldir.

   • Zebedee

    08/11/2012 at 14:07

    Gökhan’ın dediği gibi,
    JailBreak yapmak yasal bir işlemdir.
    Ancak JailBreak yaptıktan sonra uygulamaları Crack’li kullanmak suçtur.

  • TolgaA.

   10/11/2012 at 07:29

   Ertan bey,
   Jailbreak’in nasıl yapılacağının anlatıldı, installous ve tweaklerle iPhone ve iPad’i nasıl daha efektif kullanacağımızı anlatan yazılarınızla bizleri aydınlattığınız, yapılan yorumları en az Mustafa bey kadar özenle ve hızla yanıtladığınız web sitenizin adresini paylaştıktan sonra artislik yapmanızı öneririm.
   Altını da kalın filan çizmem, hiç çizmem.

   • Ertan

    21/11/2012 at 02:32

    İnternet sitem yok, Artisliği ise kimin yaptığı açık. Herhangi bir çıkarı olmadan tüketici hakkını savunan birini görünce şaşırmışa benziyorsunuz Tolga Bey. Kişi herkesi kendi gibi bilirmiş derler, durum buysa gayet normal tabi. Sizi dikkatli konuşmaya davet ediyor, daha önce yazdıklarımın da altını bir daha kalın kalın çiziyorum. Tüketiciyi koruyacak bilgiyi bildiği halde paylaşmayan herkesi kınıyor, destekçilerine de akıl fikir diliyorum. Mustafa Bey’i eğer bu bilgiyi bilmiyor idiyse tenzih ederim elbette.

 6. Gökhan

  06/11/2012 at 23:25

  Ben de iphone’umu ilk aldigimdan beri jb kullanicisiyim ama Mustafa beyin kullanicidan yana olmadigini dusunmuyorum. Sayesinde ogrendigim seyler oluyor. Kendisine bu guzel blogu icin tesekkur ederiz.

 7. Serkan

  06/11/2012 at 23:42

  Ben Mustafa beyin kullanıcıdan yana olduğunu düşünüyorum.

  Bu arada yeri olmadıgını biliyorum fakat sormam gerekiyor.

  Mustafa bey; İOS 6-0-1 güncellemesinden sonra telefon şarzının daha hızlı bittiğini düşünüyorum, doğru olabilir mi?

 8. Ilker

  06/11/2012 at 23:46

  Selam Mustafa bey. Öncelikle tsk. Sorum apple tv desteği var mı yoksa eğer apple tv desteği olan mkv avi vb formatları destekleyen yazılım var mı saygılar.

  • Ramazan Şengül

   07/11/2012 at 00:10

   Merhaba;

   apple tv desteği için air video yu deneyebilirsiniz.
   çok başarılı.
   hatırladığım kadarıyla Mustafa Bey’in incelemesi de mevcuttu.Bende ondan görmüşümdür zaten başka kimden görebiliriz ki zaten 🙂

  • freesmiles

   07/11/2012 at 00:14

   mustafa bey bence de kullanicidan yana, ama erhan beye de soyle hak veriyorum; yillarca jb siz iphone kullanip son 1 senedir jb kullanan biri olarak; jb siz kullanim 600 beygirlik bi bugatti veyronla 100 km hiz sinirini gecememek gibi bir durum arzediyor.2000 tl para verip 3-5 tl den kacmak degil olay, su an 3500 tl lik iphone5 benm 4s le yaptiklarimin 10 da birini yapamaz, tek program degil ki 3-5 tl verip kurtulalim..

   • Anonim

    07/11/2012 at 00:29

    Belki de haklısınız ama standart kullanıcılara benim sözüm..

  • Mustafa Tan

   07/11/2012 at 00:31

   Evet Air Play desteği var. Örnek bir video da koymuşlar sitelerine : http://www.youtube.com/watch?v=67VHhSOxD14&feature=youtu.be

  • Anonim

   07/11/2012 at 10:01

   tşk.

 9. Ahmet

  07/11/2012 at 00:58

  Jb karşı olanları anlamıyorum jb demek hersey free demek değildir siz hiç cydia storeden uygulama satın aldınız mı

 10. Ertan

  07/11/2012 at 01:21

  Jailbreak işlemi Apple tarafından mahkemeye götürülmüş ve ABD yargısı tarafından tamamen yasal olarak onaylanmıştır. Bu konu tartışmaya açık değildir, kesindir.

  Yasal olmayan şey jailbreak işlemi sonrasında ücretli satılan programların korsan kopyalarını indirmektir. Jailbreakli olup ücretsiz dağıtılan ya da üreticilerin Apple AppStore dışındaki yollarla sattığı programlara PARA ÖDEYEREK yüklemek tamamen ve tartışmaşız ve kesin olarak YASALDIR.

  Örneğin istediğiniz kadar para verseniz de Apple’ın tartışmalı politikası gereği ASLA EDİNEMEYECEĞİNİZ evrensel bluetooth desteğini Cydia Store’dan ücreti karşılığı satın alarak jailbreakli cihazınızda sonsuza kadar kullanabilirsiniz.

  Lütfen tonla para ödeyerek kullandığımız cihazların yeteneklerinden haberdar olalım ve insanları yanlış bilgilendirmeyelim.

 11. Timucin

  07/11/2012 at 08:45

  2008 den beri iphone kullanıyorum. Ve neredeyse başından beri mustafa beyi takip ediyorum. Mustafa bey her jail konusu açıldığında ne bilgisi varsa verdi ama her konu sonunda tabi ben tavsiye etmiyorum dedi. Herkes gibi bana da cazip geldi ve bir kereye mahsus jailledim. Telefon kafayı yedi ve herşeyim silindi. Yine bana sabırla yardım eden Mustafa bey oldu.
  Ertan bey kesinlikle bu insanın apple yanlısı olduğunu, takipçilerini çıkarlarına göre yönlendirdiğini söyleyemezsiniz. Ve bu konuşma sonrasında site takipçilerinden en ufak rant sağlayamazsınız. Nankör değiliz biz.

 12. Mirkan

  07/11/2012 at 08:52

  Çok lazım olmasa da Türkçe’si iyi olmayan kullanıcılar, Ayarlar menüsündeki bir çok seçeneğin ne işe yaradığını anlamakta zorlanabilirler. Sanirim Turkce’si yerine İngilizcesi demek istediniz:D

  • Mustafa Tan

   07/11/2012 at 08:57

   Haklısınız yazım hatası olmuş, hemen düzeltiyorum. Teşekkürler 🙂

 13. Sebnemkolik

  07/11/2012 at 11:25

  Ben uygulamayı indirdim fakat acildigi gibi kapanıyor neden olabilir?

 14. freesmiles

  07/11/2012 at 11:51

  ben avplayer kurmuştum ve uzunca süredir kullanıyorum çok da memnunum, keşke kaldırılmasaydı.

 15. Orçun Kesen

  07/11/2012 at 13:20

  Msutafa bey selamlar

  Türkçesi iyi olmayan kullanıcılar için sorun olur yazmışsınız.Sanıyorum İngilizcesi iyi olmayan kullanıcılar demek istediniz.Bu tip hatalara hassasiyet gösterdiğinizi bildiğim için yazmak istedim.

  Saygılarımla

 16. Bekir

  07/11/2012 at 14:37

  Uygulamayı uzun zamandır kullanıyorum rakibi yoktur

 17. Ediz

  07/11/2012 at 15:05

  Mustafa Bey,
  Imovie altında kullanabileceğim bir convert programı varmıdır? Handbrake ile videolar altında görebilmekle birlikte maalesef ben imovie de çalışamadım. Bilginiz dahilinde ise yardımcı olmanızı rica ederim.

 18. Ertan

  07/11/2012 at 18:49

  En ufak bir çıkar ve rant kaygım bulunmamakta, sadece insanları bilgilendirmek için yazmak istedim.

  Sanırım okuyanlar da herşeyi anladılar, anlamsız suçlamalarınızı kınıyorum Timuçin Bey.

 19. Bülent

  07/11/2012 at 19:56

  Ben tesadüfen imediaplayer adlı uygulamayı bulup indirdim. Hem ücretsiz hem de herşeyi oynatıyor. Çok memnunum ve tavsiye ederim…

 20. Vüsal

  07/11/2012 at 22:20

  Benim İPhone’umda dün’e kadar her şey iyi gidiyordu. Lakin bu günden itibaren Apple Store’dan uygulama indiremiyorum. Uygulama bekliyor, ama indirilmiyor. Lütfen acil yardım edin…

 21. Süleyman

  08/11/2012 at 08:06

  Son güncelleme ile gplayer HD ac3 ses desteğini kaldırmışlar bilginize.

 22. Timucin

  08/11/2012 at 12:18

  ‘Bu olanaktan bahsetmeyen site sahibinin kullanıcı yerine Apple’dan yana olan tavrının altını kalın kalın çizmek isterim.’
  Bunu siz yazdınız.
  Eminim ki herkes benim gibi anlamıştır. Bunun anlamı bu adamı takip etmeyin. Appleden çıkarı var ondan yana konuşuyor. Şundan da eminim ki Mustafa Beyi ciddi anlamda benim gibi takip edenler kalın kalın altını çizdiğiniz yazınızı pek ciddiye almamıştır Ertan Bey.

 23. Ertan

  08/11/2012 at 18:03

  Yazdiklarimin sonuna kadar arkasindayim Timucin Bey. Sayin Mustafa Bey’i yillardir begeniyle takip ederim ama aciklamasini tatmin edici bulmadim. Bilgi sahibi olmadigim alanda konusmak istemem diyor ama benim verdigim bilgiyi paylasmak icin kendisinin 2007’de ilk iPhone ciktigi sirada sadece bir kez denedigi jailbreak islemini, sadece bir kez yapmis olmak yeterli.

  • Mustafa Tan

   08/11/2012 at 20:12

   Selamlar Ertan Bey,

   Jailbreak ile ilgili paylaşılacak çok şey var. Sadece olumlu yanından bir madde paylaşım olumsuz yerlerinden hiç paylaşmamak olmaz. Sırf bu yüzden jailbreak ile ilgili bir yazı paylaşmıştım yıllar önce :

   http://www.iphoneturkey.com/2008/12/krmak-ya-da-krmamak-jailbreak.html

   Benim jailbreak’i tavsiye eden tüm kullanıcılara naçizane önerim jailbreak’i tüm yönleriyle anlatmalı. Çünkü her kullanıcı teknik konularda çok bilgi sahibi olmayabilir. Örneğin iOS cihazları jailbreakli değilken virüslere karşı doğal korumada olduklarını ama jailbreak yaptıktan sonra bu tip risklere açık olduklarını paylaşmakta fayda var.

 24. Ramazan 06

  09/11/2012 at 00:44

  Bi dünya para ver sonra güncel web sayfalarında f

 25. Vüsal

  09/11/2012 at 15:35

  Apple Store’da PES 2010 oyunu niye yok?

 26. Pingback: iPad mini İncelemesi

 27. Timur Bey

  10/11/2012 at 18:52

  Aslında iPhone/iPad’de film izleme tabiki işkence degil. Bedava izlemek isteyen icin işkence olabilir.Ama yolları var iste

 28. Timur Bey

  10/11/2012 at 18:53

  Satın alınan her film iPhoneda formatında izlenebilir. Zaten film izlemenin doğru yolu ya sinemaya gitme Yada parasını verip alma.

 29. Timur Bey

  10/11/2012 at 18:54

  Ama tabi bu dünyada herseyin parayla olması da üzücü. Hava ve oksijen bile parayla olacak yakında ne yazık ki.

 30. Jano

  11/11/2012 at 10:11

  Uygulama içerisinden direkt download yapabiliyoruz, demişsiniz. Onunla ilgili hiçbir bilgi, video göremedim. Torrent mantığı gibi mi? Bir de altyazı indirilebiliyor mu?

 31. Batuhan

  12/11/2012 at 10:54

  İncelemeyi okuduğum kadarıyla iPad uygulaması verilecek parayı hakediyor. Sizce bu uygulamanın App Store’dan kaldırılma ihtimali var mıdır? Ona göre satın alacağım

  • Mustafa Tan

   12/11/2012 at 12:28

   Dolby Digital ile anlaştığı için kaldırılacağını pek sanmıyorum.

 32. Pingback: Endülüjans » Pad mini İncelemesi

 33. Brc fdnc

  14/11/2012 at 03:38

  App storeda guncelleme yapamiyorum hatta app storeda hicbirsey goremiyorum bunun ios6.1 guncellemesiyle bi ilgisi varmi daha once boyle bisey olmamisti 3 tane guncelleme geldi bildirim olarak ancak gorunmuyo yardimci olursaniz sevinirim

 34. Alper

  18/11/2012 at 14:47

  İphone u yaklaşık 5-6 yıldır kullanıyorum jailbreak yaparak da uzun bir süre kullandım ama bu konuda mustafa bey hiç bilgi vermiyor diye onu suçlamak hiç aklıma gelmemişti çok komiksiniz ertan bey söylicek başka söz bulamıyorum isterseniz başka sitelerde bu konuda bilgi verildiğini görebilirsiniz ama şunu inkar edemez hiçkimse etrafımda okadar çok iphone kullanan insan varki hemen hepsi bı telefonu hakkıyla kullanmayı mustafa beyden öğrenmiş tanımayan yok 🙂 bu şekilde yardımcı olan bir insana kendi bloğunda bide altını çizerek ne yazarsanız yazın okuyan sadece güler geçer varda kendi bloğunuz orda atın tutun lütfen burada kendisini minnetle takip eden insanları sinirlendirmeyin…

 35. Misafir

  19/11/2012 at 22:11

  Uygulama dolby ses desteği açısından iyi ama flv desteği de gelirse süper olacak.Mustafa Bey bir de şu player ın video download özelliğini de anlatsanız gerçekten sevinirim bir türlü nasıl yapıldığını bulamadım.
  İyi ve bolca incelemeler.

  • Mustafa Tan

   19/11/2012 at 22:33

   Uygulamanın ana menüsünde en altta bir dünya şekli şeklinde ikon var. Ona tıkladığınızda uygulama tarayıcı moduna geçiyor. Yani uygulama içinden internetteki herhangi bir web sitesine giriş yapabiliyorsunuz. Bu şekilde internetten indirmek istediğiniz videonun indirme linkine tıkladığınızda Download File linkinin çıktığını göreceksiniz.

   • Anonim

    20/11/2012 at 00:23

    Peki bu uygulama içi indirme işlemine torrent dahil mi veya onun gibi bişe mi? Bir de altyazı da indirilebiliyor mu?

 36. SRTR

  22/11/2012 at 00:11

  Selamlar,

  Çok güzel yazınız için teşekkür ederim. iOS 5 yüklü the new iPad ile iOS 6 yüklü iPhone 5 sahibiyim. (Biraz reklam oldu ama kusura bakmayın 🙂 ) iPadde filmleri Avplayer ile izliyorum çokta memnunum fakat iPhone’a yüklemek istediğimde iTunes’da AvPlayer’ı göremiyorum. Satın alınanları aktar dediğimde de çıkmıyor. Yapan arkadaşlar nasıl yaptığını anlatabilir mi?

  Bir de CineXPlayer HD’yi iPad için alsam iPhone için tekrar almam gerekiyor mu yoksa aynı apple id ile iPhone’a yükleyebiliyor muyum?

  Teşekkür ederim cevaplar için.

  • Anonim

   22/11/2012 at 19:39

   Maalesef CineX player HD iphone da çalışmaz. Zaten iphone versiyonu o kadar da iyi değil. Öteki sorunuzu tam olarak anlayamadığım için cevaplayamatacağım.

  • Misafir

   22/11/2012 at 20:15

   iTool kullanılarak AvPlayer ınızın .ipa sının yedeğini alıp iPhone atabilirsiniz. Aşağıdaki adımları sırasıyal uygularsanız amacınıza ulaşma ihtimaliniz yüksektir.
   1) İnternetten iTools u bulup indirin
   2) En son sürümüne güncelleştirin.
   3) iPad inizi bilgisayara bağlayın açılıcak olan iTune u kapatın
   4) iPad in altında çıkan applications sekmesine tıklayın ve AVPlayer uygulamasının üzerine tıklayın
   5) Üstte bulunan disk sekmesine tıklayıp konumu masaüstü olarak ayarlayın.
   6) iPad i çıkarıp iPhone u takın. Yine iTunes çıkarsa kapatın
   7) iTools dan iPhone unuzun applications bölümüne tıklayın
   8) Uygulamanın setup unu iPhone uzdaki uygulamaların olduğu yere sürükleyin bu kadar.

   • SRTR

    24/11/2012 at 12:04

    Selamlar,

    Böyle bir program buldum ya, Allah sizden razı olsun. Belki iTunes çok müthiş bir program ama ben kullanamıyorum, iTools ilaç gibi geldi. Gerçi iTunes olmadan çalışır sandım çalışmadı. Çok teşekkür ederim.

 37. Rahmi

  25/11/2012 at 00:08

  Merhaba Mustafa Bey , size 2 soru sormak istiyorum.
  1) Ben Avplayer kaldirilmadan once satin almistim. Kaldirildigina gore parami geri alma gibi bir olanagim var mi ?
  2) Avplayeri kullanmaya devam etsem Apple bunu anlayip telefonu kullanima kapatma gibi durumlar soz konusu olabilir mi ? Yani kullanmaya devam edebilir miyim ?

  Tesekkur ederim.

  • Mustafa Tan

   25/11/2012 at 00:19

   1) Pek sanmam. Çünkü halen kullanabiliyorsunuz.

   2) Sorun olmaz kullanmaya devam edebilirsiniz.

 38. Sercan

  25/11/2012 at 08:17

  Mustafa bey merhaba.
  İpadimde avplayer yüklü. Ancak film yukleyemiyorum. Acaba Store dan kaldırılması ile ilgili olabilir mı?
  İtunes ile avplayer’a film transferini kısaca hatırlatanının misiniz?

 39. Misafir

  25/11/2012 at 16:19

  Mustafa bey iyi günler,
  İncelemenizde CineXPlayer’ın 1080p videolarda başarılı olmadığını yazmışsınız. Uygulamayı satın aldıktan sonra kendi yaptığım denemelerde 1080p videoları rahat bir şekilde oynattığını gördüm. Hatta yanlış dosya formatını mı yükledim diyerek birkaç kez de kontrol ettim ve aynı videoları oplayerda da denedim. OPlayer da takılmalar oluştu.(Bu denemeleri 3.Nesil iPad de yaptığımı da söyleyeyim.)

 40. Gargamel

  25/11/2012 at 20:18

  İyi günler
  Acaba ace player da Ac3 ve EAC3 desteği bar mıydı store dan kaldırılmadan önce?

  • Mustafa Tan

   25/11/2012 at 21:33

   Bildiğim kadarı ile vardı. Zaten olmasaydı kaldırılmazdı. Bu tip patent ihlal başvurularında uygulama sahibinin yapabileceği iki şey var. Ya güncelleme ile uygulamanın ihlal edilen özelliklerini kaldırmak, ya da uygulamayı tamamen kaldırmak.

   • Gargamel

    26/11/2012 at 07:58

    Teşekkürler

 41. adem güner

  26/11/2012 at 23:22

  offf mustafa bey maalesef yazınızı sonuna kadar okumayarak cinex uygulamasının iphone versiyonunda mkv oynatmadığını görmemişim:( şimdilik boşuna aldım umarım tez güncellenir:(
  mkv oynatabilen yok mu acaba?

  • Mustafa Tan

   26/11/2012 at 23:38

   Yakında güncellenir merak etmeyin. Mkv oynatan bulsanız bile muhtemelen ses sorunu yaşarsınız.

   • adem güner

    26/11/2012 at 23:49

    çok teşekkürler ve hızlı cevaplar için ayrıca teşekkürler:)

 42. Selim

  29/11/2012 at 17:45

  Malesef yüklediğim 720 formatındaki videolarda ses i bu programda desteklemiyor

 43. Ege

  30/11/2012 at 06:40

  Kusura bakmayin belki benim beceriksizligim ama calistirmayi bir turlu beceremedim.Ben bu uygulamayi satin aldim .Filmleri itunes uzerinden icerisine attim. Islemler bittikten sonra Ipad de acmayi deniyorum ama filmler bir turlu acilmiyor. surede hic bir sekilde ilerleme yok. Bana bu konu hakkinda yardimci olabilir misiniz? Cihaz New Ipad 64.

 44. Emre

  02/12/2012 at 04:05

  Mrb Mustafa bey,
  İpadden film indirmeden izlemek istiyorum (stream yaparak). Bu acaba mümkün mü?

  • Bekir

   16/12/2012 at 15:11

   bit.ly/Tnvlsu

 45. Hasan

  13/12/2012 at 23:04

  Cihazlara bu kadar yuksek paralar veriyoruz ve film izlemek iskence oluyor kisitli kapasiteden dolayi. Seagate firmasinin goflex satellite isminda wireless hdd’si var. mustafa beyden bunun incelemesini de bekliyorum. Dahili bataryali bi urun. 500 gb kapasiteli ve 400 tl civarinda fiyati. Ornegin ipad 16 gb ile 32 gb arasinda en az 300 tl gibi bi fark var. bu cihazi almak daha avantajli. Ipad ya da iphone’a dosya transferi yapmadan oplayer programiyla streaming olarak ne kadar film video varsa izleniyor. En guzel yani ayni anda 5-6 kisi bu hddye baglanabiliyor. Herkes farkli film izleyebiliyor. Siddetle tavsiye ederim. Mutlaka inceleyin. Film muzik foto herseyim hdd’de. Hafiza sorunu yasamiyorum…

 46. Volkan

  16/12/2012 at 13:30

  İmedia player diye bir program da bu konuda baya basarili hemde ucretsiz bir program. Ben gayet memnunum. Alternatif olabilir kullanmak isteyen arkadaslara.

 47. Adem

  19/12/2012 at 07:33

  Yeni güncelleme ile artık mkv oynatıyor:):):)

  • Mustafa Tan

   19/12/2012 at 09:10

   Evet iPhone uygulaması da adam oldu 🙂

   • Ademguner

    19/12/2012 at 09:19

    🙂 valla sabah sabah günüme neşe kattı:))

 48. Mirkan

  19/12/2012 at 21:22

  Bu arada aceplayer ac3 destegini kaldırarak tekrar app storedaki yerini aldı bilginize!

 49. Pingback: Sizin yerinize pazarlık yapan tek site! | iPad Mini 16gb 739TL – 12 Taksit – Ücretisiz Kargo

 50. Selçuk Dag

  27/12/2012 at 02:02

  Ne yaparsam yapayım cinexplayer HD ile youtube, izlesene gibi sitelerden video indiremiyorum. Yazıda belirttiğiniz linke tıklayınca çıkması gereken herhangi birşey çıkmıyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  • Mustafa Tan

   27/12/2012 at 07:42

   İndirememeniz gayet doğal çünkü bahsettiğiniz sitelere böyle bir imkan sunmuyor. Bahsettiğiniz sitelere herhangi bir tarayıcıdan girdiğinizde download (indirme) linki çıkıyor mu ?

   • Selçuk Dağ

    27/12/2012 at 09:07

    Sanırım ben olayı yanlış anlamışım, download linki yerine video linki(url) ile indirebiliriz şeklinde yorumlamıştım. Programla sayenizde tanıştım ve satın aldım, çok faydalı ve kullanışlı. Codec destekleri de çok iyi. Teşekkürler 🙂

 51. Hakan

  30/12/2012 at 14:37

  Mustafa bey merhaba,
  Öncelikle yazılarınızı hayranlıkla takip ediyorum. Bizlere çok yardımcı oluyorsunuz.
  Uygulamanın iphone versiyonunu satın aldım. Uygulama içerisine itunes üzerinden filmi indirdim. Altyazı dosyasını da film dosyasıyla aynı isim olacak şekilde indirdim. Filmi açıyor ancak altyazı dosyasını bulamıyor. Filmi oynatmasında bir sıkıntı yok. itunes üzerinden baktığımda uygulama içerisinde altyazı dosyası mevcut görünüyor. Acaba birşeyi eksik mi yapıyorum? Bu arada cihazım ipod touch 5.nesil
  Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler..

  • Mustafa Tan

   30/12/2012 at 15:48

   Alt yazı dosyası ile video adı birebir aynı değil mi? Sadece uzantıları farklı olacak. Örneğin filmin adı:
   abc123.avi olsun. Altyazı adı da şu şekilde olmalı:
   abc123.srt

 52. Yunus

  02/01/2013 at 23:44

  Merhaba Mustafa Bey;
  iPhone icin Avplayer mı , cinex mı hangisini öneriyorsunuz ?
  Kararsızım sizce hangisi daha iyi

 53. Yunus

  02/01/2013 at 23:48

  Merhaba ;
  İphone için player olarak Avplayer mı , Cinex mi hangisini önerirsiniz ? Ona göre satın alacağım .

 54. Fırat

  06/01/2013 at 03:20

  Tavsiyeniz uzerine bende telefonuma(iphone 5) yukledim bu uygulamayi. Anlattiginiz gibi herseyi yaptim ancak altyazili filimlerde altyazilarin belli kisimlari gosterilmiyor. İki satirli alt yazilarin asagida ki satiri gozukmuyor. Bu konu da yardimci olabilir misiniz? Simdiden tesekkur ederim

 55. Ali Anıl MİRASOĞLU

  07/01/2013 at 09:58

  Merhaba, bende ipad e yükledim uygulamayı ancak videoyu açtığımda AUDIO FORMAT NOT SUPPORTED yazıyo ne yapmalıyım lütfen yardım edin

 56. Sebnemkolik

  14/01/2013 at 22:08

  Merhaba Mustafa bey ben iPad 3 kullanıyorum cinexplayer ile 720 P MKv dual bir dizi izlemek istediğimde Türkçe ses alamıyorum pc ve media playerimde çıkan ses iPad de çıkmıyor

 57. Kaan

  18/03/2013 at 21:02

  Mrb Mustafa bey avplayer da video izlerken AirPlay yaptım altyazı tv de çıkmıyor AirPlay mirror yaptım gene altyazı Tv’ye çıkmıyor acaba cinexplayer da bu sorun varmıdır

 58. Hasan

  21/07/2013 at 16:53

  Yazinin basinda deginmissiniz ama tam olarak aciklama yapilmamis. sonuc olarak bu program flv dosyalarini oynatabiliyor mu?