Amerika’dan iPhone 5 Almak

Güncelleme (30 Kasım 2012): Apple, Amerika’da Unlocked (SIM Kilitsiz) iPhone 5 satışına resmen başladı. Detaylı bilgi için bu linke tıklayınız.

Henüz ülkemizde resmen iPhone 5 satışı başlamadığı ve başlasa da vergiler nedeniyle Amerika’ya göre fiyatı daha yüksek olacağı için bazı kullanıcılar Amerika’dan iPhone 5 getirtmeye ya da almaya çalışıyor. Özellikle de bu yazıda fiyatlarını paylaştığımız Unlocked (SIM kilitsiz) iPhone 5’lerin henüz satışının başlamamış olması nedeniyle de bazı kullanıcılar, SIM kilitsiz olduğu söylenen Sprint ve Verizon iPhone 5’lerden almak istiyor.

Bu konuda çok soru gelince ve birkaç takipçimizde Amerika’dan aldıkları iPhone 5’ler ile ilgili sıkıntılarını aktarınca, ben de bu konu ile ilgili ayrı bir yazı paylaşayım istedim. Tabii her zaman olduğu gibi soru cevap şeklinde 🙂

Apple’ın Amerika’daki web sitesinde iPhone 5 satış fiyatları 199$’dan başlıyor gözüküyor. Amerika’da iPhone 5 fiyatları gerçekten bu kadar ucuz mu?

Elbette değil. http://store.apple.com/us/browse/home/shop_iphone/family/iphone/iphone5 adresinde yer alan ve 199$’dan başlayan fiyatlar Amerika’daki operatörlerden 24 ay kontratlı alınacak iPhone 5’lerin fiyatı. Yani 199$ haricinde bir de her ay ses, sms ve konuşma paketi ücreti olacak. Dolayısıyla bu fiyat Amerika’da yaşayıp oradaki operatörlerden hizmet alan kullanıcılar için.

Operatörler için satılan iPhone 5’leri kontratsız almak istediğinizde ise en az 700$’lık bir maliyet ortaya çıkıyor.

Amerika’daki operatörler için satılan iPhone 5’ler SIM kilitli mi? Yani bir şekilde kontratsız alsak Türkiye’de kullanabilir miyiz?

Bu sorunun cevabı hem evet hem de hayır 🙂 Hemen açıklayayım. Amerika’da operatörler için üretilen iPhone 5’ler aslında SIM kilitli. Yani AT&T için olandan alırsanız Türkiye’de kullanabilmek için cihazınızı kesinlikle unlock ettirmeniz gerekiyor.

Güncelleme: Bir takipçimizin uyarısı üzerine AT&T için satılan iPhone 5’ler ile ilgili ufak bir güncelleme yapmak istiyorum. Eğer AT&T için üretilen iPhone 5’lerden kontratsız bir şekilde tam parası ödenerek (659$ + Vergi) alınırsa, AT&T müşteri hizmetleri ile irtibata geçmeden iTunes üzerinden otomatik unlock oluyormuş. Ben tecrübe etmedim ama yorum aynen böyle, ayrıca cihaz alınırken AT&T müşteri numarası vermek gerekiyor mu onu da bilemiyorum. Kaynak olarak da şöyle bir yazı var: http://techcrunch.com/2012/09/26/to-unlock-a-full-price-att-iphone-5-just-restore-it-in-itunes/

Fakat Sprint ve Verizon modellerinden alınan iPhone 5’lerin durumu farklı. Çünkü bu operatörler CDMA altyapısını kullandıkları için aslında aboneleri SIM kart kullanmıyor. Hatırlarsanız yaklaşık iki sene önce CDMA tabanlı iPhone 4′ler çıktığında SIM kart yuvası olmadığından bahsetmiştik. Fakat iPhone 4’te  SIM kart yuvasınını olmaması, Amerika’daki Verizon ve Sprint abonelerini yurt dışına çıktığında zor durumda bırakıyordu. Çünkü gittikleri bir çok ülkede cihazlarını kullanamıyorlardı SIM kart takıp kullanamadıkları için.

Apple bu yüzden iPhone 4S’ten itibaren CDMA tabanlı cihazlara da SIM kartı yuvası ve GSM/3G özelliği ekledi. Bu sayede Verizon ve Sprint için üretilen iPhone 5’lere de SIM kart takılabiliyor ve de işin güzel tarafı Sprint ve Verizon Amerika’daki regülasyonlar gereği cihazlarını SIM kilitli yapamıyor. (Muhtemelen aboneleri yurt dışına çıktığında, yani roaming yapacakları zaman başka operatörlerin SIM kartlarını da takabilsinler diye.)

Yani Amerika’daki Sprint ve Verizon için satılan iPhone 5’lerden alsam, Türkiye’de sorunsuzca kullanabilecek miyim ?

Maalesef hayır. Yazılımsal bir sorun mudur yoksa bilerek konulmuş bir engel midir bilinmez, Amerika’daki Sprint için üretilmiş iPhone 5’lere başka bir SIM kart takıldığında tüm özellikleri çalışıyormuş ama SMS gönderme çalışmıyormuş. Yani cihaza farklı bir SIM kart takıldığında aktive oluyormuş, telefonla görüşme yapılabiliyormuş, SMS alınabiliyormuş ama SMS gönderilemiyormuş.

Benzer sorunu bu linkteki bir arkadaşımız paylaşmış, ayrıca Apple’ın ingilizce forumlarında benzer sorunu paylaşan başka kullanıcılar da mevcut. Özetle Sprint  için üretilen iPhone 5’ler SIM kilitli değil ama Türkiye’deki SIM kartlar takıldığında SMS gönderilemiyor. Bu yüzden Amerika’dan unlocked diye bu şekilde iPhone 5 alacakları bilgilendirmekte fayda görüyorum.

Düzeltme : Yukarıda SMS sorunu hem Verizon hem de Sprint modellerinde var diye yazmıştık ama bazı takipçilerimiz Verizon modellerinde sorun yok diye belirtmiş. Bu yüzden yazıyı tekrar sorun sadece Sprint’te diye güncelledim.

İşin kötü tarafı Türkiye’deki bazı firmalar, Amerika’daki Sprint için üretilen bu iPhone 5’lerden getirtip satıyormuş. Dolayısıyla henüz ülkemizde Apple tarafından resmen iPhone 5 satışı başlatılmadığı için, erkenden iPhone 5 almak isteyen takipçilerimizin Türkiye’den iPhone 5 alırken de bu konuya dikkat etmelerinde fayda var.

Bu arada alanların paylaştığına göre Sprint için üretilen cihazların SIM kart yuvalarından, üzerinde Sprint  yazan SIM kartlar çıkıyormuş. Eğer yurt dışından getirttiğiniz iPhone 5’in SIM yuvasında bu kartlardan görürseniz, sizin cihazınız da muhtemelen yukarıda bahsettiğimiz durumdadır.

Amerika’da Unlocked (SIM Kilitsiz) iPhone 5 satışı tam olarak ne zaman başlayacak ?

30 Kasım 2012 itibariyle başladı. Detaylı bilgi için bu linke tıklayınız.

Amerika’daki AT&T için üretilen SIM kilitli iPhone 5’lerden alsam Türkiye’de kullanabilmek için sorunsuzca unlock ettirebilir miyim?

Açıkçası hiç bir fikrim yok. Yıllardır unlock veya jailbreak ile uğraşmıyorum, dolayısıyla bu konuda hiç bir bilgim ve tecrübem yok. Fakat bildiğim özellikle unlock işleminin artık çok sıkıntılı olduğu. Eskiden SIM kilitli cihazlar kolayca unlock edilebiliyordu ama şimdi bu işlem  kolay değil. Bu yüzden önerim daha ucuza geliyor düşüncesiyle yurt dışından SIM kilitli cihaz almamanız. Amerika’da unlocked iPhone 5 satışı başladığında bir tanıdığınıza aldırmak çok daha mantıklı olacaktır.

Unlocked cihaz satışı başladığında Amerika’dan iPhone 5 alsam, Türkiye’de ayrıca pasaport (IMEI) kaydı yaptırmama gerek var mı?

Elbette var. Bu konuyla ilgili çok sayıda yazı paylaşmış olmamıza rağmen halen soru gelebiliyor. IMEI, yani pasaport kaydı ülkemize has bir durum ve sadece iPhone’a özel bir durum değil. İthalat harici bir yöntemle ülkemize getirilen ve içinde SIM özelliği bulunan tüm cihazların IMEI kaydının yapılması gerekiyor, yoksa cihazın SIM özelliği çalışmıyor. Dolayısıyla yurt dışından ister unlocked iPhone, ister SIM kilitli iPhone, isterseniz de Samsung telefon alın, 100TL vererek bu yazımızda detaylı paylaştığımız gibi IMEI kaydını yaptırmanız gerekiyor.

Yurt dışından alınan iPhone 5’lerin garantisi Türkiye’de halen geçmiyor mu?

Hayır geçmiyor. Amerika’dan iPhone 5 aldığınızda 1 yıllık garantisi olacak ama bu garanti Türkiye’de geçerli değil. Ayrıca Türkiye’de ithalat yoluyla iPhone 5 getirip satan firmalar kanun gereği 2 yıllık garanti veriyorlar. Bu yüzden yurt dışına sürekli gidip gelen bir tandığı olmayanlara, yurt dışından telefon aldırmalarını önermiyorum.

Amerika’dan kargo yoluyla iPhone 5 getirtemez miyim? İlla yolcu beraberi şart mı?

Hayır getirtemezsiniz. Zaten çoğ firma Türkiye’ye cep telefonu gönderimi yapmaz. Yapan birilerini bulsanız dahi %90 gümrüğe takılır ve astarı yüzünden pahalıya gelir telefonunuz. Bu yüzden yurt dışından iPhone 5 aldırmanın en iyi yolu yolcu beraberidir. Ben de bu yazıda incelemesini paylaştığımız iPhone 5’imi, İngiltere’den Türkiye’ye ziyarete gelen bir tanıdığa aldırmıştım.

———

Not: Eğer sizin de özellikle Amerika’dan iPhone 5 alma tecrübeniz olduysa, bu konudaki tecrübelerinizi yazıya yorum girerek paylaşabilirseniz seviniriz. Bir de bu linkte detaylarını okuyabileceğiniz üzere Apple 23 Ekim tarihinde bir etkinlik daha düzenleyecek. Bu etkinlikte de iPad Mini’nin tanıtılması bekleniyor.

377 Comments

 1. Mete

  16/10/2012 at 15:47

  Bugune kadar hic yurtdisindan iphone alma yolunu secmedim ama bu sefer bir istisna yapmam gerekti ve yurtdisindan iphone 5 aldim. Ancak Amerika yerine İngiltere’den almayi tercih ettim. Bu kararimda hem Amerika’da henuz sim kilitisiz olarak satisin baslamamis olmasi hem de teknik farkliliklar rol oynadi (Avrupa ve Amerika icin uretilen GSM iphone 5’ler farkli bildigim kadariyla). Ayrica Avrupa ve Amerika fiyatlarinin arasindaki fark epey azaldi son donemdeki kur hareketlerinden dolayi. İnglitere’den uc tane iphone 5 aldim ve hepsi sorunsuzca calisti. Ayrica yeri gelmisken belirtmek isterim ki nano sim kart almadim, mevcutlari keserek kullandim. Hem micro sim hem de normal sim kartlarimi keserek nano sim kart yuvasina sigdirdim ve problemsiz olarak calisti. Uyarmam gerekli olan konu ise sim kartlarin cip kisimlarini da kesmek gerektiginden bir mitar teknik bilgi gerekli tam olarak nereden kesmek gerektigine karar vermek icin. O yuzden emin olmayan arkadaslara onermem. Sozun ozu artik Amerika’dan iphone getirtmeye calismaya ve riske girmeye gerek kalmadigini dusunuyorum ve İnglitere ya da Fransa gibi ulkelerden de rahatca alinabilecegi kanisindayim.

  • Ergin

   16/10/2012 at 21:03

   Simkilitsiz olarak mı aldınız acaba. İngiltere’den yakında gelecek bir arkadaşım var ona cihazı şöyle böyle olanını al diye nasıl tarif edebilirim.
   Cevap için teşekkür..

  • Ergin

   16/10/2012 at 21:05

   Sim kılırsın mı aldınız? İngiltereden arkadasıma aldıracağım ve telefonu söyle böyle al diye doğru tarif etmek istedim.

   • Anonim

    16/10/2012 at 23:18

    İngiltere’de apple store’larda satilan butun modeller sim kilitsiz. Ayrica birsey belirtmek gerekmiyor.

  • admgnr

   18/10/2012 at 00:26

   acaba kestiğiniz aim kartın teknik bilgisini nerden aldınız… çipin tüm çevresinden aynı oranda kessek olurmu? çünkü kocaeli de oturuyorum ve nano sim için istanbula gitmek istemiyorum… turkcell shiplerde varmış bir tek.

   • Mete

    18/10/2012 at 13:27

    Oncelikle cok onermiyorum sim karti kesmeyi cunku riskli. Ben sahsen bu riski aldim cunku birincisi bende mobil imza vardi ve yeni nano sim kart almak cok uzun suruyor, ikincisi eger isler yolunda gitmeseydi ertesi gun turkcell’den sim kart alabilirdim. Riskleri soyledikten sonra size tavsiyem oncelikle youtube’dan bu islemin bir videosunu seyretmeniz. Videoda zimpara ile aim karti inceltmek gerektigi de soyleniyor (nano kart normalde daha ince) ama gerek yok, en ve boy uyunca sim kart rahatlikla takiliyor. Karti keserken tam nereden kesmek gerektigi konusunda bir standart yok cunku farkli zamanlarda piyasaya cikan kartlardaki cip sekli farkli oluyor. Ama karttaki asinmalara bakarak hangi hucrelerin aslinda ise yaradigi anlasiliyor be o kisimlara mumkun oldugunca dokunmamak gerekiyor. Yine de tavsiyem risk almak istemiyorsaniz istanbula geldiginiz bir zamanda sim kart almaniz yonunde. Kolay gelsin.

    • Ademguner

     18/10/2012 at 17:07

     Denemeden yanılamayiz. :)) teşekkürler

  • cenk

   19/10/2012 at 03:56

   bir hafta once amerikadan att ‘unactivated’ iphone 5 aldim. att sayfasindan ‘unlocked device’ diye bir bolum var. oradan bir request numarasi verdi. o numarayi , tel in imei numarasini ve faturasini att musteri hizmetlerine faxliyorsunuz. ancak gelen cevap genellikle 60 gundur att kullanicisi olmadiginizdan red oluyor. fakat itunes uzerinden telefon cok rahat unlocked oluyor. su an avea hattimi taktim ve cok guzel calisiyor. bunu islemi yapabilmek icin telefonu ya apple storeden yada att storeden almaniz gerekiyor. ornegin best buy dan aldiginiz tel de benim bildigim bu islem olmuyor. ama apple storeden unactivated tel alabilmeniz sabah erken saatte gidip kuyruga girilmesi gerekli. cok az geliyor ve hemen bitiyor. fiyat vergi dahil 680 dolar. iphone 5 i bir haftadir kullaniyorum. beklentilerimin hayli altinda kaldi. pil omru kesinlikle berbat. simdiye kadar 3gs kullaniyordum ve pil omru yaklasik benim uc yillik 3 gs ile ayni. tel in boyu uzadigindan bas parmaginiz ikonlara zor ulasiyor. konunun el buyuklugu ile ilgisi yok benim arkadasimin eli kocaman ama o da ayni seyden sikayetci. sabun gibi elinizde tutmaya korkuyorsunuz. islemcisi hizli ve daha seri foto cekiyor. bu iki yenilik ilginizi cekiyorsa alabilirsiniz. bence 4s in uzerine hic bir orjinal yenilik konulmamis. dedigim gibi pil omru gercekten cok berbat. benim telden kaynakli bir sorun degil diger arkadaslarin tas catlasa 1,1-5 gun gidiyor.

 2. guclu5

  16/10/2012 at 16:38

  Gecen hafta New York’dan dondum.Yazida belirtildigi icin henuz Usa ‘da unlocked cogaz satisi yok hatta birakin bunu Apple Storelardan sozlesmeli cihaz bile alamiyorsunuz cunku ellerinde yok:)At&t ve verizonlari sozlesmeli alip 45$ karsiliginda sim free hale getirmek mumkun.Ama ben oyle yapmadim Usa ebayden fabrikasyon unlockedcihaz buldum 32 Gb modelini 1100$ a aldim.

  • Emre

   16/10/2012 at 16:51

   Nasil yani 199 dolara aldak sonra 45 dolar daha verince sim free mi olcak
   Bence bir yanlisiniz var

   • Anonim

    16/10/2012 at 18:02

    199 doları 24 ay boyunca ödemeniz gerekiyor bunu es geçiyorsunuz.

    • Onder

     16/10/2012 at 20:20

     YALNIS!!! 199 dolar 1 kere icin veriliyor. Operatorun tarife ucretlerini 24 ay kontratlanaliyorsunuz. Att icin ortalama 69 dolar x 24 ay seklinde.

     • Anonim

      16/10/2012 at 21:47

      Birincisi o yanlış olacak. İkincisi benim demek istediğimde bu zaten. İnsanlar 199 dolar verince telefonu aldıklarını sanıyorlar. Başka maliyeti yok zannediyorlar. Yukarıdaki beyefendi demek istemiş ki 199 ve 49u verince her şeyi tam oluyor mu telefonun. Ben o nedenle yazdım. 69×24 çok da ucuz yapmıyor olsa gerek öyle değil mi ?

 3. Ceem

  16/10/2012 at 16:38

  Birkaç ay sonra Güney Afrika’ya ve Dubai’ye gideceğim bu ülkelerde iPhone 5 fiyatlarıyla ilgili hiçbir bilgim yok yardımcı olabilir misiniz?

 4. carpediem

  16/10/2012 at 17:08

  Şu anda İngiltere de unlock satışlar ne durumda? Bilgi verebilecek olan varmı? 18-27 Eylül arasında Londrada olacağım. Hangi store dan almamı önerirsiniz? Son olarak İngiltere’de “Reserve and Pick Up” adında bir uygulama varmış. Yani apple web sitesinden kayıt olup iphone 5 rezerv ettiriyormuşuz. İlgili mağazanın elinde iphone5 varsa “yarın şu saatte gelin” şeklinde email ile dönüş yapıyorlarmış.
  Bu uygulama nerden çıktı acaba, yani şu an İngilterede reserve yaptırmadan mağazaya gidip iphone5 alınamıyor mu?

  • Mete

   16/10/2012 at 17:47

   İngilterede rezervasyon uaptirmanizi oneririm, 15 dakikada alirsiniz telefonu. Yapmaniz gereken telefonu hangi apple atore’dan alacaginiza karar verdikten sonra bu dukkanin kendi sayfasina girmek (apple’in sitesi degil). Bir gece once saat 21.00’de kayitlar aciliyor be ertesi gun gelecek modeller tukekenen kadar kayit suruyor. Yanliz her model hergun gelmeyebiliyor. Apple İD ile rezervasyon yapinca geriye tek ertesi gun rezervasyon yaptiginiz dukkan ve saatte telefonu almak kaliyor. Kolay gelsin.

   • carpediem

    16/10/2012 at 22:47

    Merhaba mete, bilgiler için teşekkür ederim..

    “Dükkanın kendi sitesine girmen gerekiyor” demişssiniz. Regent Street de ki apple storedan almak istiyorum fakat bu store a ait bir web sitesi bulamadım. Aşağıdaki adresten bir haftadır her gün reserve yapıyorum ama henüz bir dönüş olmadı. önerebileceğiniz bir websitesi varmı?

    http://www.ebay.co.uk tan alıp ingilterede kaldığın adrese gönderip alabilirsin diyorlar. tabi bu fiyatı birazcık artırır ama kesin çözüm olarak görünüyor.

    https://reserve.apple.com/GB/en_GB/reserve/iPhone

    • Mete

     16/10/2012 at 23:27

     Haklisiniz bu sene sistem degismis, en son yazdiginiz adresten rezervasyon yapiliyor. Ben ilk lansman gunu internetten siparis berdim Londra’daki bir adrese ve o zaman daha rezervasyon kabul edilmiyordu. Ebay yerine direk apple’dan siparis etmek daha ucuz ve guvenilir bence eger boyle bir olanaginiz varsa. Apple.co.uk turk kredi kartlarini kabul ediyor ama teslimat tarihi biraz problem olabilir kisa sure orada olacaksaniz. Ben bir arkadasimin evine gonderdigim icin rahat olmustu.

     • carpediem

      17/10/2012 at 00:19

      Bende teslimat süresinden çekiniyorum zaten. Store dan almayı deneyeceğiz artık.

     • Salih

      17/10/2012 at 01:40

      Arkadaslar kisaca belirteyim 2 sene amerikada kaldim ve alacak arkadaslara kolaylik olur belki;
      Iphone 5 alacaksaniz eger apple store a gidip noncontract phone istemeniz lazim.. 650$+ vergiler odeyeceksiniz bunlara eyalet vergileri vb. seyler dahil.. 710 $ civarina geliyor.. At&t haric telefonlar cdma olarak calisiyor yani sim kart yuvalari yoktur olsada calismaz.. Eger noncontract isterseniz size zaten sozlesme teklif etmezler nerde kullanacaksiniz diye sorarlar..sprinti bilmiyorum ben ordayken yoktu verizone ve at&t vardi.. 199$ veya diger fiyatlara aldanmayin oyle bir dunya yok suan minumum odeyenler kontratlilarda 210 dolar civari oduyolar ayda konusma ucretleri dahil.. Bunuda her ay catir catir alirlar.. 24 ay boyunca.. Umarim faydasinolur giden arkadaslara veya alacak arkdaslara..

 5. Suat

  16/10/2012 at 17:23

  Ben 4s getirtmistim hicbir sorun cikmadi ama arkadasimin sikayet ettigi tek sey kuyruk cok oluyo dedi beklemek saatler aliyomus ve lutfen dikkat kilitli oldugu halde abd disindada calistigini soleyen elemanlar oluyomus ve isin enteresani apple store disinda bile iphone satanlar varmis ucuz yaklasik 500 dolar ama kilitli oldugunu solemiyolar dikkat bence

 6. Anonim

  16/10/2012 at 18:16

  bende amerikadan birkaç ay önce 4S ve New iPad Wi-Fi getirtmiştim. bir tanıdığım getirdi. Kayıt için ise ingiltereye giden başka bir tanıdığımın pasaportu üzerinden yaptırdım. iPad Wi-Fi olduğu için kayıt da gerekmedi açıp kullandım. Şu an ikisini de sorunsuz kullanıyorum. Dikkat edilmesi gereken, pasaportuna kaydettirilecek kişinin ülkeye girişinden itibaren 1 ay içinde kayıt yapılması gerekmesi. Telefonun ülkeye ne zaman girdiğinin bir önemi yok

 7. Furkan Aydoğdu

  16/10/2012 at 18:59

  Ben de istemeden de olsa 2 sene önce AT&T anlaşmalı telefon aldım ve Gevey Card ile kullanıyorum.Bahsettiğiniz SMS ve internet sorunları birkaç uğraş ile halledilebiliyor. Ayrıca bazı kişiler 150 liralık bir miktar para karşılığında AT&T ile görüştükten sonra telefonu diğer simler için uygun hale getirtebiliyorlar.

  • Sbset.

   16/10/2012 at 20:58

   Kilitsiz.com 60 tl ye acıyor.

  • Sbset.

   16/10/2012 at 20:59

   Kilitsiz com 60 tl ye acıyor.

 8. DD

  16/10/2012 at 20:13

  Merhaba, ben 22 eylulde yani iphone 5’in A.B.D.’de satisa ciktigi ilk gun bir Apple magazasindan iphone 5 aldim. Alirken ozellikle TR’ye donecegimi ve bu telefonu orada kullanacagimi soyledim. Onlar da ellerindeki unlocked modellerin hepsinin AT&T oldugunu soyleyerek, bu sekilde sattilar. Ertesi gun TR’ye dondum, 5 gun icinde Turkcell’de nanosim satmaya basladilar, taktim ve direk kullanmaya basladim. Telefonun icinden bir AT&T hatti cikti fakat herhangi bir pin vs hicbir seye gerek olmadi. Birkac haftadir kullaniyorum, hicbir problem yasamadim. Bilginiz olsun.

  • Mustafa Tan

   16/10/2012 at 20:23

   Selamlar,

   Cihaza kaç para verdiniz toplamda ?

   • DD

    16/10/2012 at 20:26

    Ben beyaz istedigim icin, beyazda sadece 64GB kalmisti, New York’tan vergiler dahil $951 verdim. Anneme siyah 32 GB aldik sanirim o da $850’di. Sitedeki ve magazalardaki fiyatlara vergi ekleniyor.

  • Halid

   19/10/2012 at 11:56

   Bir telefon hem unlock hem at&t nasıl oluyor ? yanlış anlamayın bilmediğim için soruyorum ..benim bildiğim kadarıyla direkt alınıp kullanılan telefonlar simfree yani unlock. ama simfree ı phone 5 ler henüz piyasaya çıkmış değil!

 9. Karakral1

  16/10/2012 at 20:26

  Nereye atacagimi bilemedim ama lutfen yeni guncellemenizde bildirimler eklerseniz ucretsize gelen uygulamalari bildirmden gosterseniz super olur

 10. Ahmet

  16/10/2012 at 20:26

  Unlocked modeller çıktığında da tedarik için 3-4 haftalık bir bekleme olur mu sizce? İphone4 ve 4s ‘te süreç nasıl işlemişti? Ayrıca eğer ipad mini duyurulursa birlikte yeni ipad’in de konnektörü için yenileneceğini tahmin eder misiniz? Teşekkürler…

 11. DD

  16/10/2012 at 20:29

  Ben beyaz istedigim icin, beyazda sadece 64GB kalmisti, New York’tan vergiler dahil $951 verdim. Anneme siyah 32 GB aldik sanirim o da $850’di. Sitedeki ve magazalardaki fiyatlara vergi ekleniyor..

 12. Cc

  16/10/2012 at 20:32

  Dd kardes abd den nekadara aldın acaba
  Unlocked siz????

 13. iPhonist

  16/10/2012 at 20:36

  Herkese merhabalar,

  iPhone 5 ile ilgili gelismeleri bu site uzerinden takip ediyorsaniz zaten caylak bir kullanici degilsinizdir diye tahmin ediyorum. Ben 2007 de iphone ilk duyuruldugu zamandan beri kendime ve esime iphonelarimi yurtdisindan aliyorum. Telefonun sadece 1-2 tane tusu oldugu icin cikabilecek problemleri (telefonu yere-suya dusurme, ekrani catlatma vb problemler haric yazilimla guncelleyerek dogrultabiliyorsunuz. Dolayisi ile biraz arastirma yapmayi seven birisi icin kesinlikle TR den iphone almak mantikli degil. Ayrica TR deki KDV, OTV, OTV ustu KDV yi de eklediginiz zaman devletin kesesine epey bir para birakmis oluyorsunuz. Gelir seviyemiz US ve Avrupa ile ayni olsa hic dert etmez basar parayi TR den telefon alirdim. Ancak bu kosullarda TR den iphone almak cok anlamsiz. Dolayisi ile iPhone 5 almak icin en iyi yer su anda UK. Eger gidip gelen tanidiklarniz varsa onlara aldirin diecegimi zannediyorsaniz siddetle yaniliyorsunuz. Eger sizde benim gibi garantici ve illaki de olacak diyenlerdenseniz, ebay.co.uk e girip telefonunuzu alip, UK e giden arkadasiniza postalatirsiniz o da hicbir zahmete girmeden cantasina atar getirir. Aksi taktirde giden arkadasiniz ne kadar yakininiz olursa olsun sizin kadar israrli birisi olmayabilir, yada vakit bulup gittiginde urun kalmamis olabilir yada rezervasyon yaptirip urunu almaya gidemeyebilir. Bu liste uzayipta gider. O yuzden siz siz olun isinizi sansa birakmayin telefonunuzu ebayden alin, yurtdisina giden arkadasiniza postalatin. Su siralar 600 pounda 16 lik siyah yada beyaz iphone 5 alabiliyorsunuz. Ustelik saticilarin profillerinin neredeyse tamami %100 guvenli profilde. Ortalama 8.5 pound da kargo masrafi var. RoyalMail 1 gunde teslimati yapiyor. Ben su ana kadar bu ekilde 3 tane iPhone 5 aldim ve hicbir problemle karsilasmadim. Acik arttirmalarda bir miktar uykusuz kalmaniz gerekebilir. Ne kadar ucuza alirsak o kadar iyi degil mi???

 14. iPhonist

  16/10/2012 at 20:38

  Bu arada cok onemli bir noktaya deginilmemis yukaridaki yazida US den alinan iPhone 5 ler LTE yi TR de desteklemiyor. Yani yeni nesil hizli erisim 3G yi TR de kullanamiyorsunuz.

  • Mustafa Tan

   16/10/2012 at 20:41

   Haklısınız ama sadece US’den değil Avrupa’dan alınanlar da LTE’yi TR’de desteklemiyor çünkü henüz ülkemizde LTE yok. Bu konuya aşağıdaki yazımızda değinmiştik:
   http://www.iphoneturkey.com/2012/09/iphone-5-incelemesi-i.html

   • iPhonist

    16/10/2012 at 20:49

    Yanlis hatirlamiyorsam TR ye LTE gelirse, UK den alinan iPhone 5 ler bu teknolojiyi kullanabilecek ama US den alinanlar kullanamayacak, bir yandan da Verge’ de okudugum yazinin linkini ariyorum, bulunca paylasirim.

    • Mustafa Tan

     16/10/2012 at 20:56

     Selamlar,

     Tüm iPhone 5’lerin modelleri ve hangi frekanslarda olduğu aşağıdaki linkte mevcut:

     http://www.apple.com/iphone/LTE/

     Turkcell LTE testlerini 2600Mhz’de yaptı, eğer resmen bu frekans kullanılacak olursa piyasadaki hiç bir iPhone 5’in LTE özelliği Türkiye’de kullanılamayacak.

     • iPhonist

      16/10/2012 at 20:57

      Tesekkurler arama zahmetinden kurtardiginiz icin, gayet net ve acik,

      🙂

      Sevgiler,

  • Anonim

   16/10/2012 at 21:54

   LTE denilen 4G değil mi zaten ? Birçok ülke geçmiş durumda ve çok ciddi bir hız farkı var. Bizim 3Gye 2009da geçtiğimizi düşünürsek daha çok yol katetmemiz lazım.

 15. Emre

  16/10/2012 at 20:43

  Yurt dışından getirtirken dolandırılmsyın.ben bir arkadaşım aracılığıyla 4s getirtmiştim.üzerinde hiçbir telekominasyon ismi olmadığı halde telefonun simlocklu diyen bir Turkcell bayi benden simlock ve pasaport kaydı için 250 tl aldı.üstelik 100 liralık harç kanunu yürürlükte değildi.telehonumu sorumsunsuzca güncelleyince simfree olduğunu anladım.ayrıca 6 ay sonra telefonumun kayıtsız olduğu ve kapanacağını acı bir şekilde öğrendim.tekrar bir pasaport bulup 120 tl ye kaydettirdim.acemiliğimden kayıt bana 370 liraya mal oldu.dolandırıcılara karşı dikkatli olun

 16. iPhonist

  16/10/2012 at 20:43

  Bu da son ipucu olsun, telefon kaydi yaptirirken emniyet mudurlugu pasaport sube veznesine yada maliyeye gittiginizde alacaginiz dekontu mutlaka ve mutlaka uzerine isleteceginiz pasaport sahibi adina kestirmeniz gerekiyor. Aksi taktirde kayit islemi yapilamiyor. Eger dekont farkli kisi ismine kesildiyse ve dekontun orjinali elinizdeyse vergi dairesine gidip dilekce ile basvurup paranizi bir hafta sonra geri alabiliyorsunuz (IBAN hesap nosu vermek kaydiyla, hesap bilgileri kabul edilmiyor). Bu arada tabiki de dogru kisi uzerine odeme yapip tekrar dekont almaniz gerekiyor.

 17. Alp

  16/10/2012 at 20:51

  Mustafa bey merhaba
  Yurtdışından İphone 5 64 gb aldım.vodofonda sim olmadığı için hattı kırdırdım.10 aramamın üçünde karşıdaki ses robot sesi gibi geliyor.ne dediği anlaşılmıyor.ne yapmam gerek,:(

 18. iPhonist

  16/10/2012 at 20:56

  Emreye %100 katiliyorum, TR den ozellikle sozde guvenli alis-veris sitelerinden alis-veris yapmak son derece emniyetsiz, kaldi ki Turkcell, Avea, Vodafone bayilerinin de onlardan farki yok. Milletin sanki acliktan nefesi kokuyor o derece aclar paraya. Turizm acentalarinda ayarladiklari bir tanidik yurtdisina gidip-gelen musterilerin pasaportlarinin fotokopisini cekiyor, fotokopileri 50 tl ye dogubank, tahtakale vs esnaflarina satiyor. Pasaport sahibi uyandigi zaman yada Telekominikasyon kurumuna itiraz yapildigi zaman kayit dusuyor. Siz siz olun hayatinizda daha once gormediginiz, tanimadiginiz kisilerden telefon almayin. Inanin ki simdiye kadar kaydi dusen bir telefonu actirmak kadar zor bir surec yasamamisinizdir,

 19. Anonim

  16/10/2012 at 21:08

  Merhaba,

  İtalya dan iPhone 5 almak için fikri olan var mı acaba? Telefonlar unlock mu ve fiyatları nedir?

 20. Ergun

  16/10/2012 at 21:54

  Merhaba.Bu haftasonu bir arkadasim 2-3gunlugune Fransaya gidiyor.nasil ve Nereden alabilecegi konusunda bilgi verirseniz sevinirim.Onceden siparise gerek varmi.Tesekkurler

 21. recep

  16/10/2012 at 22:08

  sizin ingiltereden getirilen telefonda bir sıkıntiniz var mi ? Bende bir arkadasima siparis verdim herhangi bir problem yasar miyim ?

 22. Can Eren

  16/10/2012 at 23:14

  Merhaba,

  Şirkette bir arkadaşım amerika’da Apple Store’dan geçen hafta AT&T full price iphone 5 aldı (659 USD+vergi). iPhone’unu itunes’dan restore ederek unlock’ı basitçe kaldırdı ve şuan telefonunu Turkcell simkart ile sorunsuz kullanıyor.Aşağıdaki linkte de bahsedilen birebir olarak bu aslında:
  http://techcrunch.com/2012/09/26/to-unlock-a-full-price-att-iphone-5-just-restore-it-in-itunes/

  Eski iPhone serilerinde (4S, 4, vs.) AT&T’nin cihazı unlock etmesi için şirket merkezine faks çekilmesi gerekirken iPhone 5’te buna gerek kalmadan iTunes’da sorunsuz restore ediliyor, şuan görünen bu. Ben de bir ay sonra Amerika’ya gideceğim ve bu şekilde satın almayı düşünüyorum.

  Bilginize.

  • Mustafa Tan

   16/10/2012 at 23:21

   Teşekkürler Can,

   Bu bilgiyi de yazıya ekleyerek güncelleme yapacağım.

   • Alp

    17/10/2012 at 08:15

    Mustafa bey cevap alamadım

 23. Aycan

  17/10/2012 at 00:40

  Beyler yarın oradayim. Yazarım size NY den 😉

 24. Murat

  17/10/2012 at 00:58

  Ya bu nedir arkadaş görende tirilyonluk arsa alıyoruz sanki hepi topu bir telefon yahu…işkence gibiiyice kafam karıştı yuh yani almıyorum iphone falan yaa

  • Ahmet

   17/10/2012 at 02:38

   Aynen bu sefer SAMSUNG …

 25. Ahmet

  17/10/2012 at 02:36

  Aldığım bir duyuma göre Mart’ta lansmanı olacakmış 2013 Haziran’da da çıkacakmış SAMSUNG S4 . Yıllardır iPhone kullanıyorum ama artık yeter. Paranla rezil oluyorsun. iPad 1’e güncelleme gelmedi makine cogu programda takılıyor ,gazetelerin cocuklara verdigi oyun pad’lere dondü . İOS6 dediler iPhone 4 ve İpad 2 kullanıyorum hiç bir elle tutulur halt yok. Varsın iPhone 5’de onların olsun. Bir bayi’ye gidiyorsun adamlar sıra yazıyor bir fiyatlar bir fiyatlar sanki bana bedava vericek telefonu kediyi Aslan’a bogdurdular. Mustafa bey sizede ne kadar teşekkür etsem yeridir . Sayenizde çok kolay kullanılabilecek ama bunu bir okadar uzay mekiği teknolojisini satar gibi gösterenlere bizi ezdirmeden yardımcı olduğunuz icin. Satış Pazarlama ile milleti had safhada çok güzel kandirdiklarini görüyorum .14 yıldır çok büyük bir Amerikan mesrubat firmasindayim . Bu adamlarda isler hep böyle . Yenisini alacak,alan kullanan arkadaslarıma şimdiden hayırlı olsun. Bir teknolojiye sahip olmak nü kadar karın ağrısı olmamalı ,yazık .

 26. mkp

  17/10/2012 at 09:05

  Can Eren’e çok teşekkürler, kısa-öz ve net açıklama

 27. bahri U.

  17/10/2012 at 09:19

  merhaba,
  bende geçen hafta ispanya Barcelona apple store’dan birtane 32Gb siyah iphone 5 aldım. kontratsız satış fiyatı 769€. gelirken 79€ vergisini geri aldım. telefon bana 690€’ya geldi. okadar çok satılıyorki ben son üç tanesine yetiştim. avrupadan alınanlarda herhangi bir uyum problemi olmuyor. dönüş yaparken Türkiye girişindeki pasaport kontrolünde polis memuruna mühürün okunaklı olması gerektiğini hatırlatın, eğer mühürdeki tarih bariz okunmuyorsa kabul etmiyorlarmış. vergi dairesine TC kimlik no’yu ve IMEI numarasını söyledim ve 100TL yatırdım, daha sonra Turkcell bayisine gidip 20TL verip kaydını yaptırdım. telefon detayları çok güzel dizayn edilmiş, inanılmaz hafif geldi bana iphone 4 ten sonra.
  umarım size ışık tutabilmişimdir.

  • Zekeriya

   18/10/2012 at 05:48

   Merhaba
   Yakinda Ispanya seyahatim olacak oradan alinanlar icin sim kilit/kilitsiz durumu nedir.
   Tsk

 28. Yahy

  17/10/2012 at 13:15

  Ya sorular için yeni bi bölüm oluştursanız her konunun yorumunda farklı sorular var ve bi soru soracaım zaman nereye yazacaımı bilemiyorum şimdiden tşkrler 🙂

 29. Eyo

  17/10/2012 at 15:05

  Sikopiden yazıyorum. Mustafa Bey,
  Burda da kaçak ve yolcu beraberinde getirilen bir sürü iphone 5 mevcut. Bir arkadaş ingiltereden getirtti. Kullanıyor.
  Tl cinsinden fiyatı ise 2150 tl.

 30. Kerem

  17/10/2012 at 17:42

  iPhone 5’ler şu an hangi ülkelerde satılıyor ? 15 Kasım’da Slovakya’ya gidecek bir tanıdığım var. Ordan sim kilitsiz bir iPhone 5 alabilir miyim ? Alırsam fiyatı ne kadar olur ?

 31. Aras Aytekin

  17/10/2012 at 18:51

  Mustafa Bey Dubai’de iPhone 5 32 gb kaç tl ye alabilirim eğer orda pahalı ise Güney Afrika ya gideceğim yardımcı olabilir misiniz?

 32. Melih

  17/10/2012 at 21:03

  Ameikadan sim kilitsiz olarak ihone 5 getirttik 4 adet 32 ve 64 gb olarak sorunsuz bir sekilde pasaport kaydini yaptirdik ve kullanmaya basladik 1200 dolaramal oldu 32 gb ligi bilginize

 33. Selim

  17/10/2012 at 22:50

  merhabalar bende aralık 2 de Litvanyaya gideceğim. umarım ozamana kadar orda sim kilitsiz i5 bulunur ve alırım.

  buraya yazı yazıp aydınlatan herkese çok teşekkür ederim. başarılar.

 34. Berkay

  17/10/2012 at 22:57

  Benimde bir tanıdığım bayramda Amerika’dan bana ve kendisine 32 gb iPhone 5 getirecek . Ancak bu konuları pek bilmiyor. Dediklerinize göre bayrama kadar Amerika’da unlock satış başlar mı ? Başlamazsa telefonu AT&T den mi almalı? Yoksa başka bi Operatör mü

  • BCN

   17/10/2012 at 23:48

   Apple, marketing stratejilerini asla kimseyle paylaşmaz, tarihi bilemeyiz. Tahmin edemiyoruz çünkü bu sefer çok farklı bir marketing stratejisi deniyorlar.
   Sorunun cevabına gelince de muhakkak Apple Store’dan unlock cihaz diyerek alsın.

 35. Oğuz

  18/10/2012 at 00:56

  Merhabalar. Almanya’da iPhone 5 in SATIŞ fiyatını bilen varmı. Yardımcı olursanız sevinirim.

 36. Emrah

  18/10/2012 at 01:11

  Arkadaslar valla cok guzel olmus herkezin ellerine saglik bende bir soru sorucam americaya gidicek bir arkadasim ona aldirmayi dusunuorum benim sorum şu ki telefon kayitlari pasaportlara kac yilda bir oluyor? Kendisi yaklasik 9 ay once almis telefon kaydettrmis bana alsa kaydettrebilirmiyiz?

 37. Mustafa ingiltere

  18/10/2012 at 04:48

  Selam Emrah kardeş sana cevabı vereyim iki senede bir telefun kaydetebilirsiniz yani anlayacağınız 1 pasaporta 1 telefun.eger arkAdasiniz 9 ay önce telefun kasdetmişse size getirse bile kaydetmesinin çünkü hakkını kullanmış.ama başkalarında tanıdık birinde pasaport bulursan olur tabi hiç telefun kasdetmemişse son iki sene icinde.umarim beni anlamissumidir.ayrica unlock iPhone 5 satılıyor bizim burda İngilterede fiyatida gayet ucuz.£600 pound 32gb

 38. Sss

  18/10/2012 at 08:08

  Gozluklu yazdiklarimi silme…

  Baskada bisey demiyorum anladin sen onu

  Yamultturma zorla siteni bana

  • Mustafa Tan

   18/10/2012 at 08:19

   Saygılı bir şekilde yazılan hiç bir yorumu silmiyorum içiniz rahat olsun.

 39. ahmet

  18/10/2012 at 12:31

  Bugunler yurtdışından gelecek tanıdığı olanlar ve tanıdığının kayıt hakkı bitmiş olanlar için iyi bir zamanlama aslında . Bildiğiniz gibi kurban bayramı gelecek hafta. Hac ibadeti için Arabistandan gelecek olan hacılarımızın pasaportu ile razı gelirlerse kolayca telefonlarınızı kayıt ettirebilirsiniz.

  Ben bir telefon bulabilsem bu yontem ile kayıt ettirmeyi dusunuyorum. Telefon kayıt ettirme hakkı bitmiş bir kişi veya yabancı ulke pasaportu ile Turkiyeye girmiş olsa bile sorun olmayacak. mahallenizde komşularınızdan birisini bulup ricada bulunup kayıt ettirebilirsiniz.

 40. blue

  18/10/2012 at 12:46

  bu ayın 24 ünde arkadasım yakın bir arkadaşı amerikaya gidecek ve 10 gun kalacak 3 adet iphone 5 16 gb sipariş verdik.umarım unlock cihaz bulur.sanırım duyduğuma göre apple stora sipariş veriyorumusun 1 gün sonra cihazı apple stordan alıyormus.benim duydugum bu ama emin değilim cihazlar gelirse size burdan bilgilendirme yapacağım..

 41. Selim

  18/10/2012 at 16:22

  Litvanya App storenin adresini bilen varmı?

  • Anonim

   18/10/2012 at 21:47

   1-13 Vokieču gatve Vilnius lithuania LT – 0101

 42. Arif

  18/10/2012 at 18:48

  Aralik ayinda singapura gidiyorum. Sim free cihaz alicam. Benimle beraber gidecek arkadaslarim var. Acaba 10-15 tane alip Turkiyede 300-400 tl karla saybilirmiyim yoksa elimde kalir mi

  • Oguzhan G.

   19/10/2012 at 23:12

   Satarsın dostum, çok da güzel para kazanırsın. Yeterki döndüğün havalimanında gümrük ile göz göze gelme 🙂

 43. Arif

  18/10/2012 at 18:50

  Aralik ayinda singapura gidiyorum. Sim free cihaz alicam. Benimle beraber gidecek arkadaslarim var. Acaba 10-15 tane alip Turkiyede 300-400 tl karla satabilirmiyim yoksa elimde kalir mi

  • Anonim

   18/10/2012 at 21:02

   Bence hiç uğraşmayın değmez. Ayrıca oldu yakalandınız az bir ihtimal ama boşu boşuna uğraşırsınız. O kadar cihazı kişisel kullanım olarak değerlendirmezler bence.

 44. orhan

  18/10/2012 at 22:14

  merhaba,
  Su anda bir yakinim londra da ona iphone 5siparisi vermistim. Apple store rezerve kaydi yaptirdim ama onay gelmiyor Hangi magazaya gidip kolayca alabilir cumartesi gunu donecek
  sadece yarini kaldi yardimci. olabilir misiniz

 45. Murat

  18/10/2012 at 22:30

  4S iyidir…gerek yok 5 e 5S yada 6 yı bekleyelim

 46. Berkan

  18/10/2012 at 23:46

  Büyük ihtimal gelecek senelerde 5S / 6 ve 6S cıkacağına inananiyorum en iyisi 6S ın cıkmasını beklemek iyi olucaktır bence şuan da 4S sahipleri olanlar bence özellikleriyle bize yetiyor 5 yada 5S cıksa çok özellik farkı olmayacağından eminim ama 6S beklersek iyi bir teknolojiye sahip olacağımızı düşünüyorum

 47. CeRRaH

  19/10/2012 at 00:10

  Merhabalar arkadaş lar evt iphone sıkıntısı var avrupada bile..ben 18 eylülde sipariş verdim 21 eylülde telefon geldi bana 64 GB 833€ ya sim kilidi kırık bir şekilde fransada FREMobile şirketinden aldıktan bir hafta sonra yakın bir arkadaşa sipariş verecektik ama nadile telefon kalmamış yani şu anda fransa da iphone 5 satışı yokk.Ama telefon nasıl dersen cok güzel bir cihaz bende iphone 3-4-4s de var ama iphone 5 daha başka geldi bana saygılar sevgili okuyucular

 48. Vakıf

  19/10/2012 at 05:58

  Bu platformda bilgilerini paylasan tum arkadaslarima tesekkur ederim

 49. yasin

  19/10/2012 at 07:23

  Selam arkadaşlar ve Mustafa Bey 🙂 benim bi arkadaşım amerika New Yorkta ve pazar günü yani 21 ekimde TR dönecek. iphone 5 istedim 1 tane 16 gb lik ama işte tek çekindiğim nokta kilitli kilitsiz muhappeti 🙁 AT&T diye yazıyosunuz ama anladığım kadarıyla sim kart markası :/ neyse konuya dönecek olursak, bu arkadaşım kilitsiz olarak nereden alabilir? yani unlocked oluyo galiba bunu nereden temin edebiliriz? Apple Storeden unlocked diyerek alması yeterlimidir, bide bu kontratsız olmak zorunda dmi? Tr de pasaportla kayıt yapınca sıkıntı olmaz umarım bu konuda içimi rahatlatacak bilgiye sahip arkadaşlar varsa çok makbule geçer 🙂 malum gelmesine 2 gün kaldı (:

  şimdiden hepinize teşekkürler..

  • Ahmet

   19/10/2012 at 07:50

   Şu an Amerika’da kontratlı olarak bile iphone 5 bulunmuyor. 3 operatörde de 3-4 haftalık bekleme var. Kaldı ki arkadaşınız kontratsız almalı. Unlock cihaz resmi olarak çıkmadı ama yukarıdaki yorumlarda da gördüğünüz itunes reset konusu var, risk alınabilir…

  • yasin

   19/10/2012 at 07:56

   hmm yani kesin olarak kilitsiz diye birşey yok ya atar ya batar diyosunuz? 🙂 hayırlısı o zmn ya teşekkürler yinede 😉

  • Ahmet

   19/10/2012 at 08:07

   Evet şu anda unlock cihaz resmi olarak yok. Beklentiler (eski modellerdeki gibi olursa) bu günlerde çıkacağı yönünde ama henüz birşey yok. En az bir ay daha bekleme sürer gibi… Benim Amerika’da bir ayım kalmasına rağmen bulabileceğimden emin değilim… Arkadaşınız eli boş dönebilir…

 50. Zekeriya

  19/10/2012 at 07:53

  Ispanyadan alinacak iphone5 lerde sim kilit problemi varmidir

  • mustafa

   19/10/2012 at 12:51

   arkadaşlar dun isviçre apple stordan 2 adet 16 gb siparış rezarvasyonu yaptım.bugun saat 12-13 arasınada ala bilecegimi sölediler .bekleyip görecez arkadaşım şuan orda benim kimligimle almak için bekliyor 🙂

 51. Çağlar

  19/10/2012 at 16:53

  Arkadaslar ingilterede yaşıyorum buradan telefon almak isteyen varsa yardımcı olabilirim buradan ulaşabilirsiniz bana.

  • cenkrenda

   19/10/2012 at 17:18

   nasıl ve kaça kardeş ?

  • CarpeDiem

   19/10/2012 at 18:40

   Ben almak istiyorum, email verebilirsen iletisime gecelim

  • Anonim

   19/10/2012 at 23:37

   Merhaba. İngiltere arkadasim phone ware house dan telefon alacak fakat unlock olup olmadigi hakkinda tam bir bilgi sahibi olamadik. Satis temsilcileri telefonun ilk takilan hatla lock olabilecegini soylemisler yani ingilterede herhangi bir hat takmadan turkiyeye gonderilir ve ilk orda hat takilirsa sorun olmayacagini soylemisler bu ne anlama geliyor bir bilginiz varmi ?

   • emre tatar

    31/10/2012 at 22:43

    Sorunu nasıl çözdünüz aynı konudan bende muzadaribim

  • Fatih

   20/10/2012 at 09:46

   Bende istiyorum mail hesabımdan ulaşabilirisn

   • Anonim

    29/10/2012 at 00:43

    Yarin italyadan donucem cabuk cevap verirsem yarin vakit bulabilirsem istedigin gb ve renk alabilirim
    Cihaiz aldigim
    Gibi kutusuyla veririm
    Fakat icinden bozuk kirik ciksa karismam 16 gb Icin fiyat 1000 euro

  • Anonim

   20/10/2012 at 11:02

   Çağlar kardeş İngiltere de fiyatı ne kadar ve cihaz bana nasıl ulaşacak beyaz 32GB

   • Anonim

    29/10/2012 at 21:58

    679 € telefona 1000€ para odeyecegıme ınternetten 2000 tl’ye kralını alırım kardes sen de amma yaptın he

  • Anonim

   20/10/2012 at 13:38

   Kardes bende birtane iphone 5 istiyorum
   Nerden ne zaman be kaca getiriyorsun

  • Anonim

   20/10/2012 at 21:27

   Bende istiyorum ucret ve getirme kosullari hakkinda bilgi verirsen sevinirim

  • Ahmet

   23/10/2012 at 14:33

   Ben de bilgi alabilir miyim lütfen?

  • Adnan

   27/10/2012 at 23:33

   S.a arkadasim iphone 5 almak istiyorum nasil yardimci olanilirsiniz acaba simdiden tesekkur ediyorum

   • Anonim

    29/10/2012 at 00:48

    Hocam yarin italyadan donuyorum 16 gb beyAz 2200 2300 dusunuorum isteyen olursa mail atarsa yarin bakabilcek vakit olursa alirim getiririm kitusyla teslim ederim ama krik bile ciksa icinden karismam aldigim gibi veririm

  • Anonim

   30/10/2012 at 22:57

   Merhaba yardımcı olur isen sevinirim,veyselkaramanl@gmail.com dan ulaşabilirsin

 52. Savas

  19/10/2012 at 18:41

  İngilterede rezervasyon istiyorlar. 5 gündür rezervasyon yaptırıyorum ama alamıyorum

  • Anonim

   20/10/2012 at 00:17

   Evet olabilir çağla

 53. emir kaya

  19/10/2012 at 18:59

  Benim kardesımde almanya gıdıcek aralık ayında Almanyada ıphone 5 almayı dusunuyoruz ıkımızde pasaport olayını sozduk yalnız bu yurt dısından turkıye getırılen ıphone larda ınternet durunmunda bır sorun oluyomus sanırım bu konuda yardımcı olursanız sevınırım. sızce su durumda yurt dısından ıphone 5 getırmek mantıklı mı ? Cunku ınternet olmadan ıphone kullanmak cok sacma olur ? cevap verırsenız sevınırım tesekkurler

  • Emre

   19/10/2012 at 22:06

   Ben 4s kullanıyorum.yurtdışından getirttim.internetinde hiç sıkıntı yok..

  • mert

   24/10/2012 at 15:19

   hadi ya bende almanyadan getirtcem 5 abim yarın ucuyor 30 gün sonra getiricek bakalım burdan bilgi veririm.

 54. Fırat

  19/10/2012 at 22:18

  Mustafa bey bir sorum olacak.soru cevap bölümünde cevaplanmadı bir türlü.
  Yorumlarım apple store a gitmiyor.bu canımı çok sıkıyor.ne yapmam lazım…?

 55. İsmail uzun

  20/10/2012 at 00:36

  Sn. Mustafa TAN

  Yazınızı okuduktan sonra ABD’den EarPods kulaklık getirttim. Özellikle baslarda çok iyi. Lakin şöyle bir sorum olacak. Mikrofon düğmelerini 4s’de kullanamıyorum. İphone4′dr ise çalışıyor. Telefona has bir özellikmidir. Yoksa iOS 6 güncellemesi sonucu mu oldu. Telefon üzerinden aktif hale getirmem gereken bir uygulamamı mevcuttur.

 56. Onemli

  20/10/2012 at 13:40

  Ya telefonum iPhone 4S ve şarj aletimin kablo kısmı bozuldu , fiyatlarını bilen var mı Mustafa bey lütfen yardimci olun

  • Emre

   20/10/2012 at 23:40

   Orijinali Zeytinburnu’nda sordum 70 tl.ttech marka olan var.turkcellin kendi markası.20 lira.memnun kalırsınız

  • Batuhan

   25/10/2012 at 08:26

   Bendede 4s var ve Apple şarj kabloları uçlardan kopuyor eğer orijinal Slovakya’na 30 tl gibi bir fiyatı var ama çakma isiosan 5 Tl ye bulursun ama çakmada bu aksesuarlar şarj etme desteklenmiyor gibi bir hata veriyormuş bence 30 tl bayılın orijinal alın

 57. Tanzer Sahin

  20/10/2012 at 15:27

  İngiltereden iphone 5 isteyen olursa benimlede mail yoluyla iletisime gecebilir.iletisim acisindan izmir ici tercihimdir.

  • ihsan

   21/10/2012 at 14:36

   Tanzer sahin Kardes ben izmirde oturuyorum iPhone 5 almak istiyorum bilgi veririmisin

  • Ahmet

   24/10/2012 at 21:30

   merhaba

   ingiltereden iphone 5 16 veya 32 gb getirmek istiyorum. iletişime nasıl gececeğiz sizinle eposta adresinizi goremiyorum.

   syg

  • Onur

   26/10/2012 at 18:15

   Hocam izmir de oturuyorum.nasip olursa bende almak istiyorum.

  • Anonim

   09/11/2012 at 05:33

   Kardesim ben almak isterim kac paradir 64 gb siyah

  • Anonim

   09/11/2012 at 05:33

   05318242421

 58. Pingback: Amerika’dan iPhone 5 Almak | Sadece Bir Blog

 59. Orçun

  20/10/2012 at 18:58

  Arkadaslar İstanbul emınonunde doğubankta ıphone 5satısı var ısteyen arodan alabılır 2000 lirayı galıba amerıkadan getirmenize gerek yok düşünen bakabilir 😀

 60. Ali rıza

  20/10/2012 at 20:39

  Merhabalar
  Bishek te iPhone 5 16gb 1200usd 32 gb 1350 USD
  Selamlar

 61. Emre

  20/10/2012 at 23:48

  Aslında isteyen arkadaşlara yurt dışından getirtme imkanım var ancak olurda ilerde cihazlar ilgili bir sıkıntı olursa başım ağrır diye uğraşmak istemiyorum.yurt dışına giden gelenimiz çok olur.ancak müşterilerimizin çoğu yabancı oldukları için pasaport kaydı yapamam.

  • Anonim

   20/10/2012 at 23:55

   Sorun degil ben 1 adet siparis vermek istiyorum

   • Anonim

    22/10/2012 at 12:47

    1500 USD ye getiririm.pasaport kaydı vs beni bağlamaz.

 62. Ucer

  21/10/2012 at 14:15

  Merhaba,

  Su anda bir arkadasim Amerikada bana Iphone 5 almak icin bekliyor cunku App Store da daha unlocked satislari baslamadi. Arkadasimin gelmesine cok az bir sure kaldi ve eli bos gelmesi benim icin hayalkirikligi olacak. Internette telefoncularin veya elektronik magaza sahiplerinin unlocked cihaz sattigini duydum. Genellikle Kanada mali oldugunu belirtiyorlardi. Sizlerden ricam konuya hakim birinin bana yardimci olmasi. Arkadasim ha geldi ha gelecek fakat hala telefon alamamis durumda. Magazalarda satilmasi mumkun mu ? Mumkunse hangi magaza ? nerdedir nerede bulunur ? Bilgisi olanlarin yardimini rica ederim.

  Saygilar.

  • Murat

   23/10/2012 at 22:09

   Selam,
   6 Ekim’de Chicago’dan App store’dan AT&T full price iphone 5 aldım.
   Türkiyeye gelince İTunes’a bağladım. register ettikten sonra bana “tebrikler cihazınız unlock olmuştur” mesajı verdi. sim kartımı keserek cihaza taktım. halen sorunsuz kullanıyorum.

   • Ercan

    28/10/2012 at 15:28

    ya arkadaşım bi yardımcı olur musun ? ben de aralıkta amerikadan iphone 5 getirtmeyi düşünüyorum da eğer unlocked çıkmazsa at&t alıp sorunsuz bir şekilde kullanabilir miyim pasaport kayıdını yaptırıp yoksa verizon mu almalıyım?

    • Anonim

     28/10/2012 at 20:10

     Mustafa Bey ve arkadaşlar Merhaba size bir kaç sorum olacaktı.. Benim bi arakdasım İngiltereye gidecekte okuduğum kadarıyla orda apple Storeden alınan tüm i5 ler unclocked mış doğru değilmi?

     birde fiyatı ne kadar ona göre para vercem arkadaşa 🙂

     bide yani vergisi falan filan işte ingiltereden alcak toplam ne kadar vermem gerekiyor arkadasa, bide dönerken vergiyi geri alma muhappeti varmış o nasıl oluyor açıklayıcı bi şekilde anlatabilirseniz çok makbule geçer 🙂

     bu sorularıma cevap verebilecek kimse yokmu arkadaşlar..?

 63. DGulkokan

  21/10/2012 at 15:11

  Bu konu ile ilgisiz olacak ama App uygulamalarda Linkedin de taniyabilecegim kişiler + kısmına bastığımda kabul etmiyor “Unknown error, Please try again” ya da ” time expired” hatası veriyor. Ignore tuşu kabul ediyor ancak zaman zama ignore edilen kişiyi otomatikman arkadaş/tanıdık olarak kaydediyor .
  Makineyi açıp kapadım
  Linkedin uygulamasını sildim ve tekrar yükledim ancak yine aynı hatayı veriyor
  Bu konuda yardımınızı rica ederim
  Denizalp GÜLKOKAN

 64. Bahadır

  21/10/2012 at 18:34

  Şu İngiltereden, Amerikadan iPhone getirebilirm diyen arkadaşlar fiyat ve koşullarla ilgili bilgi verebilirmi acaba?? İzmirdeyim ve daha ayrintili bilgi bekliyorum.

 65. Berkin

  21/10/2012 at 22:12

  Mustafa bey öncelikle teşekkürler,
  Siz Turkcell’de calisiyorsunuz.Turkcell’in iPhone 5 i ne zaman getireceği hakkında bir bilginiz var mı ?

  • Mustafa Tan

   21/10/2012 at 22:18

   Turkcell’de çalışmıyorum 🙂 Ayrılalı nerdeyse 2 sene oldu.

 66. İbrahim

  22/10/2012 at 00:23

  11 kasım da yurtdışına gideceğim fatura tutarının üzerine 250 $ kar ile satıcam almak isteyenler mail ile ulaşabilir, 18 kasım dönüş

  • Onur

   26/10/2012 at 18:40

   Hocam hangi ülkeden getirceksiniz.benle irtibata gecerseniz ben istiyorum.

 67. Kerem

  23/10/2012 at 09:24

  Bence turkiyeden 200-300 tl daha fazla koyun alin sonucta plastik oyuncak almiyorsunuz

  • Canberk Yilmaz

   30/10/2012 at 20:27

   200-300tl dediginiz para Amerika ve Turkiye olarak karsilastirinca yaklasik 2000tl ediyor

 68. iYoseph

  23/10/2012 at 15:42

  Sprint ile gelenler de TR’de SMS atilamayacagini belirtmissiniz.. Peki iMessage ? Eger iMessage yollamada ve almada aksama yoksa. Dusunulebilir..

 69. Tanzer Sahin

  23/10/2012 at 15:46

  15 aralikta turkiyeye gelmek uzere iphone 5 2100 tl.pasaport kayitlari aliciya aittir.

 70. Mustafa

  23/10/2012 at 18:35

  2500$’a tertemiz iphone hazır, alıcısına!

 71. Şahin

  23/10/2012 at 18:41

  15 gün sonra dönüyorum memlekete, 15 adet simfree iphone mevcut. Fatura fiyatı + 526 $ kar ile satıyorum. Hatasız!
  Not: kayıt işine karışmam ( Mis gibi telefonu alıp sonra “Vay efendim kayıt da isterim, vay efendim böyle kullanamıyorum” deyip adam çarpmaya kalkmayın!

  • ahmet

   24/10/2012 at 08:56

   Fatura fiyatı ne ki… fatura fiyatı 500+526 usd de olabilir.. son toplam fiyatını verirsen seviniriz
   syg

  • Onur

   26/10/2012 at 18:18

   Hocam türk parasıyla kaca satıcaksınız iphone 5 leri.bilgi verirsen sevinirim

  • Adnan

   27/10/2012 at 23:43

   S.a kardesim iphone 5 64 gb almak istiyorum kac tl olur iletisime gecelim ltfn tsklr

 72. Dr

  24/10/2012 at 01:51

  Mustafa bey ; hersey iyi hoş da ; büyük bir sıkıntı var KIBRIS’dan gelenler için !! Devlet yurtdışi telefonu pasaporta kaydedeceğim diyor ; Kıbrıs’a kimlikle girip çık diyor.Eee nasıl kayıt yaptıracağız !! ?Masa başında alınmış dangalak , dangalak kararlar.Teoride işlevi var ; pratik te SIFIR !!!

  • ahmet

   24/10/2012 at 09:01

   kırbıstaki fiyatlar ne durumda…kıbrıstan getirtip bir pasaport bulup kayıt işlemini yaptıracağız mecburen

 73. can

  24/10/2012 at 02:00

  Arkadaslar
  23ekim itibariyle Washington daki durum: sehir merkezindeki 4apple store da iphone 5 yok.hergun telefon ile stok kontrolu yapiyorum maalesef yok.kontratli veya kontratsiz hic yok.
  bilginize.

  • can

   25/10/2012 at 23:55

   kendime yorum yapayim.abd de iphone 5 cok ciddi stok problemi yasaniyor.son gunlerde ozellikle DC de apple store lar gunde sadece 10-15 kadar cihaz vermeye basladilar. ABD seyahatinde olup donuste iphone 5 ile donmek isteyen arkadaslar sabah apple store a en gec 7:30 da kapinin onunde olacak sekilde gitsinler.Apple store 10:00 da aciliyor biliyorum ve evet ciddiyim.uzakdogu kokenli arkadaslar cikan telefonlari toplayip 1000 $ Dan ebay uzerinden satmaktalar.sitede kisi basi iki iphone alinabilir denilmesine bakmayin stoklar az oldugu icin tek cihaz veriyorlar. unlocked cikacana dek bu cile cekilecek sanirim.
   ayrica mini ciktigi icin new ipad fiyatlarida dusmus durumda bilginize.erken gidin siraya girin magaza gorevlisinin iphone 5 icin stoktaki cesite gore sirada bekleyenlere verdigi almaya hak kazandiginizi belirten kagit parcasini aldiginizda zafer sizindir.saat 10:00 da girip iphone 5 nizi alin.

 74. yasin

  24/10/2012 at 10:16

  Mustafa Bey ve arkadaşlar Merhaba size bir kaç sorum olacaktı.. Benim bi arakdasım İngiltereye gidecekte okuduğum kadarıyla orda apple Storeden alınan tüm i5 ler unclocked mış doğru değilmi?

  birde fiyatı ne kadar ona göre para vercem arkadaşa 🙂

  teşekkürler..

 75. yasin

  24/10/2012 at 10:39

  bide yani vergisi falan filan işte ingiltereden alcak toplam ne kadar vermem gerekiyor arkadasa, bide dönerken vergiyi geri alma muhappeti varmış o nasıl oluyor açıklayıcı bi şekilde anlatabilirseniz çok makbule geçer 🙂

 76. Serdar

  25/10/2012 at 08:27

  Yas bırakın 5 i

 77. KeremB

  25/10/2012 at 15:51

  Mustafa Bey,

  Amerika’dan alınan kilitsiz Iphone5; Verizon veya At&t de Türkiyede kullanımında sms sorunu veya herhangi bir sorun olmadığından emin misiniz? Spring de kesin bir sms sorunu olduğu aşikar. Sormamın nedeni geçtiğimiz gün bir arkadaşım phoenix den almış 2 adet 32GB ve döndüğünde sıkıntı yaşamak istemiyor. Lütfen bana en kısa zamanda cevap atın ona göre getirecek buraya. Aksi takdirde geri iadesini yapıcaktır.

  Bilgisi olan varsa bu konuda yardımcı olamalarını bekliyorum.

  Teşekkürler…

  • can

   25/10/2012 at 23:39

   at&t sikinti yasamazsiniz.itunes ile unlocked edin.nano kartinizi takin ve kullanmaya devam ediniz.

   • KeremB

    27/10/2012 at 21:51

    teşekkür ediyorum. peki verizon hakkında kesin bir önerisi veya tecrübesi olan biri var mı arkadaşlar?

 78. Canberk Yilmaz

  25/10/2012 at 21:32

  Mustafa Bey oncelikle size tesekkur ediyorum bizi aydinlattiginiz icin tum konularda,

  Asikar oldugunuz bir soru soracagim, belkide sikildiniz bu sorudan ama mazur gorun(klavyem ingilizce mecbur ‘i’ koyuyorum kusura bakmayin) tabii bu sorum sadece Mustafa Bey’e degil bana yardim edebilecek herkese acigim. Soruma geceyim; ben amerikada exchange ogrenciyim suan(yani sizlerden biraz daha genc bir Apple kullanicisiyim yasim 16) exchange ogrenci oldugum icin zaman konusunda hic bir sikintim yok bir sonraki yaza kadar buradayim. Yani alacagim cihazi hem burda hemde seneye Turkiyede kullanacagim. Iowa eyaletinde Fairfield adinda kucuk bir sehirde kaliyorum. Eyalette sadece bir Apple Store var ve maalesef benim sehrimde degil ve o sehre gitmemde zor gozukuyor o yuzden cihazi internetten yani apple.com dan siparis etsem(ciktiginda) herhangi bir sorun olur mu ? (sacma gelecek biliyorum bu soru) Bu soruyu sordum cunku bu konuda tam bilgisi olmayan -belkide gercekten dogrudur bilmiyorum ama- bazi kisiler Apple Storedan alsak bile onceden belirtmemiz gerektigini yazmislar unlocked cihaz icin gercekten oyle bir sey var mi ? Apple Storedan alsak bile onceden belirtmek mi gerekiyor yani ? Bazi kisiler Apple Storeunda AT&T firmasinin kilitli cihazlarini sattiklarini sadece sim free istendigi onceden bildirilip gidip alindiginda verilen cihazin sim free oldugunu yazmislar, bu dogrumudur ? Cunku ben internet uzerinden siparis edebilecegim icin sadece, onceden bildirme olanagim yok. O yuzdende biraz korku var icimde ya locked cihaz cikarsa diye. Tabii daha unlocked satislari baslamadi Amerikada bu yuzden tam bilgili olmadiginizi biliyorum. (bu dediklerim 4S cihazinda yapilmis yani Applelar AT&T cihazi satmis kullanicilara) Tum bu risklere girmeyip secebilecegim baska bir yolda Kanada Apple SItesinden Kanada da yasayan arkadasima siparis edip onun bana kargoyla ulastirmasi. Tabii bu yol cok daha pahaliya gelecek bana (Kanada da 16 GB 700$ + hemen hemen %10 eyalet vergisi ve bunlara ek olarak tabii ki kargo parasi!) Bu yoldaki guvencem ise Kanada da kilitli cihaz bulunmamasi tum cihazlarin zaten sim free olusu.

  Bu arada belki bazi arkadaslara cevap olur; Verizon sirketine sordum ellerindeki cihazlarin sadece kendi kartlarinda calsitiklarini iddia ediyorlar ayrica cihazlarinda GSM destegi olmadigi sadece CDMA teknolojisi kullandiklarini belirttiler. Sprintte ise bildiginiz gibi mesaj gonderilemiyor.

  Sizi en cok ilgilendirecekse AT&T cihazlaridir diye dusunuyorum. Onlarin dedigi ise su(kendi sitelerinde yayinlanan bilgi) cihazi unlocked hale getirebilmeniz icin gerekenler, herhangi bir fatura ya da abonelik numarasi, en az 60 gunluk kullanici olmaniz gerektigi yazilmis buna ek olarak bir kac kosul daha var ama suan tam hatirlamiyorum AT&T sitesinde Non-Contract bolumunde bulabilirsiniz bu yaziyi.

  SImdi benim konuma donersek Amerikada cikacak olani mi beklemeliyim hic bir islem hic bir sorun olmadan istedigimde AT&T hattimi istedigimde Turkcell hattimi kullanabilecgim sim free cihaz mi satacak Applelar yoksa yine AT&T cihazlarini mi satacak ? Yoksa biraz daha paraya kiyip hic kuskusuz calisacak Kanada dan bi getirttireyim ? Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler…

 79. aykut

  26/10/2012 at 11:42

  Mustafa bey merhaba canada da ikamet eden arkım var ben türkiyeden apple’ın canada sitesine girip iphone 5 alıp arkadasımın adresine gönderilmesini istiycem ama internet sitesinden bir türlü alısverişi gerceklestiremedim benden bilmediğim bir code numarası istiyor bu konu hakkında izlenicek adımlarda bana yardımcı olabilrmisiniz?birde canadadan türkiyeye arkadasım bana bu cihazı en hızlı nasıl gönderebilir ve maliyet ne olur bilginiz varsa paylasırsanız cok memnun olurum.

  • Mustafa Tan

   26/10/2012 at 11:56

   Türkiye’deki bir bankadan aldığınız kredi kartı ile yurt dışındaki bir online apple store’dan sipariş veremezsiniz muhtemelen. En iyisi arkadaşınız sipariş versin.

   Bir de kargo ile gelmez iPhone 5, kesin gümrüğe takılır. Ancak yolcu beraberiyle gelebilir.

   • aykut

    27/10/2012 at 02:18

    tesekkürler!!!

 80. Leyla

  27/10/2012 at 00:57

  Arkadaslar yurt disindan telefon isteyenler dikkatli olun kaziklanmayin ben frandayim burda iphone 5 lerin fiyati 600 ve 700 euro arasinda sadece bilgi vermek istedim cunku satanlar genelde fazla fiyat soyluyorlar internetten operatorlerdeki fiyatlara bakabilirsiniz

 81. yasin3449

  28/10/2012 at 20:14

  Mustafa Bey ve arkadaşlar Merhaba size bir kaç sorum olacaktı.. Benim bi arakdasım İngiltereye gidecekte okuduğum kadarıyla orda apple Storeden alınan tüm i5 ler unclocked mış doğru değilmi?

  fiyatı ne kadar ona göre para vercem arkadaşa 🙂

  bide yani vergisi falan filan işte ingiltereden alcak toplam ne kadar vermem gerekiyor arkadasa, bide dönerken vergiyi geri alma muhappeti varmış o nasıl oluyor açıklayıcı bi şekilde anlatabilirseniz çok makbule geçer 🙂

  cevap verebilecek kimse yokmu arkadaşlar.. ?

 82. Erenler

  29/10/2012 at 16:20

  Merhaba ben suan amerika dayim. Apple store a gidip verizon tabanli iphone alsam bana kontrat yapacaklar diye dusunuyorum dogru mudur? Cunku 200 dolarlik on odeme ile aylik taksitler halinde aliyorsunuz diye biliyorum. Nasil buradan verizon tabanli 5 alabilirim? Yardimci olabilir misiniz??

  • Ahmet

   29/10/2012 at 16:35

   Verizon bayilerinden noncontract full price olarak alabilirsiniz. Ancak belirli bir kredisi olan Sosyal güvenlik numarası gerekiyor. Ve 2 haftalık bir bekleme süresi var. Verizonun Share everything paketinin monthly olanının en ucuzunu eklemek gerek, aylık 80 dolar bir ek ödeme gerektiriyor. Yani noncontract alsanız bile en az bir aylık abonelik açmış gibi oluyorsunuz. Bilginize…

  • Mustafa Tan

   29/10/2012 at 16:38

   Kontratsiz da alabilirsiniz eger stokda varsa, tabii bu durumda 700$ gibi bir fiyata gelir.

 83. Canberk Yilmaz

  29/10/2012 at 18:30

  Anlamadigim nokta su Verizon tabanli iPhone 5ler (kontratsiz tabii) Turkiyede %100 calisiyor mu ? Sms sorunu sadece Sprint modellerinde mi ?

  • Mustafa Tan

   29/10/2012 at 18:57

   Evet çalışıyormuş. Sorun sadece Sprint’de oluyormuş.

   • Canberk Yilmaz

    30/10/2012 at 20:24

    Tesekkurler Mustafa Bey, o halde bende iPhoneumu daha cok beklemek zorunda kalmayacagim 🙂

 84. Ahmet

  29/10/2012 at 22:30

  ABD den gelen iPhone. 5 te sıkıntı çıkmıyor doğubanka 2 tane sattım

 85. Emrah

  29/10/2012 at 23:10

  Arkadaslar benim bir sorum olucak yurt disindan gelirken kac tane getirebilioruz yanimizda acilmamis paket olarak yasal olarak hak kactir?

  • Canberk Yilmaz

   30/10/2012 at 20:36

   Acilmamis paket sizin icin riskli olur, 2-3 adetten sonrada gumrukte takilabilirsiniz. Gumruk gorevlileri rastgele birini secip kontrol yaparlar bu durumda da size denk gelirse her telefona vergi isterler(telefon cebinizde olursa yani acilmis durumda, karisma haklari yoktur fakat paketlide karisirlar) Size tavsiyem eger 2den fazla getirmeyecekseniz telefonlarin kutusunu acip cebinize koymaniz telefonlari. Eger satacaksanizda telefonun korumasini cikarmadan ve calistirmadan cebinizekoyun boylece telefonu kutuya geri koydugunuzda bir sikinti olmaz 🙂

 86. Evren

  29/10/2012 at 23:25

  Mustafa bey ben geçen de gördüm 16 gb 3000 tl den satıyorlar iphone 4s 16 gb fiyatları hala aynı 1900 tl veya 2000 tl arasında satıorlar

  • Mustafa Tan

   29/10/2012 at 23:27

   Nerde gördünüz 🙂

 87. Bahoz

  30/10/2012 at 11:34

  Slm arkadaslar ben iphone 5 aldim ama 4S den hic farki yok bence iphone 4 serisini kullanmaya dvm edin o kadar goz kamastirici ozellikleri yok

  • mkp

   30/10/2012 at 11:54

   Merhaba,
   cogunluk millet zaten farktan ziyade almis olmak icin aliyor, yani sende 4 varsa bende 5 var demek icin,malesef ulkemiz gercegi budur, yoksa teknik acidan bakilirsa s3 iki gomlek ustun bir makina, bu arada bunlari soyleyen ben de s3 yerine iphone5 alacagim 🙂 bu da ulkemin gercegi iste,
   sanirim avrupa yerine en uygun fiyat amerikada,bu yuzden firsat kolluyorum, bir arkadas denk getirirsem veya kendim gidecek olursam alacagim bir beyaz bir de siyah,

   • Anonim

    09/11/2012 at 06:12

    kilitli iPhone 5 ler acilir att sprint 05318242421

 88. Erenler

  30/10/2012 at 17:40

  Merhaba tekrar, oncelikle cevabiniz icin tesekkur ederim. Ben bugun app store dan iphone5 almaya gidiyorum insallah:) itunes dan nasil restore edebilecegimiz konusunda yardimci olabilir misiniz ?

 89. Furkan Boyraz

  30/10/2012 at 20:14

  Ben internetten Sanalpazar.com dan iphone5 aldım. 2350 tlye aldım, Pasaport kaydını ben yaptırdım. Gayet memnunum

 90. Furkan Boyraz

  30/10/2012 at 20:15

  Bu arada 4S den ekran büyüklüğü hariç hiç ama hiçbir farkı yok

 91. Metin

  30/10/2012 at 20:52

  Tüm avrupa ve ABD de tamamen kontratli satış var,aynı bizde olduğu gibi . Sanıyorum kaymak tabakaya cihazı verdikten sonra satışı başlayacak…sistem her yerde aynı.. Tayland bankok dan yeni geldim cihazi ishop dan kontrol ederek ve içindeki türkce dilinide görerek 720 USD dan aldım hiçbir sıkıntı yok…vize yok seyahati sevenler hevesli olanlar rahatlıkla 3 gün için hem eglenip:)))) hemde alışverişlerini yapabilirler…

 92. Okan

  31/10/2012 at 10:08

  İyi günler iphone 5 sim karti 4 ve 4 s e uydurabilirmiyiz ?

 93. Muammer

  31/10/2012 at 12:04

  Arkadaslar acill md298FD/A simfree mi

 94. Hakan

  31/10/2012 at 13:52

  Selam arkadaslar Amerika’dan AT&T versiyonu full price iphone 5 aldim. İcinde AT&T hat var, telefonu calistirmadan once AT&T hatti cikardim ve Avea takip telefonu actim. Restore vs hic bir seye gerek yok. Direk goruyor hatti ve kullanmaya baslayabiliyorsunuz. Suan kullaniyorum hic bir problem yok. Restore islemi Amerikada kullanacaklar icinmis. Bilginize..

  • mkp

   31/10/2012 at 14:22

   çok teşekkürler, bu başlık altında ihtiyacımız olan işte bu tip bilgiler,

  • Anonim

   09/11/2012 at 06:01

   Kardes bana Ulaş kontrOl edelim 05318242421 kilitliyor acabiliriz att sprint dahil verizon için yapacak bişey yOk

 95. Erenler

  31/10/2012 at 21:09

  Hakan bey merhaba, siz avea hattini tamissinoz ama bir aylik bir sure gectikten sonra telefonun kapanma ihtimali var diye biliyorum.sizin ki bir aylik sureyi gecti mi? Ben de bugun alacagim amerikadan ve hemen restore etmeyi dusunuyorum.

  • Hakan

   01/11/2012 at 00:08

   İki gun once aldim telefonu dun de Avea ile calistirdim. Bir ay sonra kapanma ihtimali pasaport kaydi yaptirmazsaniz gerceklesir. Zaten devlet pasaport kaydini yaptirmamis da olsaniz bir kac hafta kullanmaniza izin veriyor sonra kapaniyor, pasaport kaydini yaptirinca da tekrar aciliyor. Kapanmadan kayit yaptirirsaniz zaten hic kapanmiyor. Bunun disinda At&t tarafindan kapatilacak diyorsaniz onu bilmiyorum ancak bana mantikli da gelmiyor.

 96. emre tatar

  31/10/2012 at 22:55

  çok önemli ve yardım

  arkadaşlar ingiltere carphone warehouse iphone 5 64 gb aldım. Simfree yazıyordu. Ama aldıktan sonra orada şöyle dedi satış temsilcileri … ilk turk kartınızı takın çünkü ilk takılan hat lockluyor. Sonra hemen internetten araştırdım bir de ne görüyüm simfree sadece ingiltere operatorleri için geçerli elimde patladı telefon nasıl yapacağım akıl veren lütfen

  • Anonim

   09/11/2012 at 06:05

   Emrah kardesim yardımcı olabilirim hatta açabilirim tel vereyim operatör ve imei lazım operatör bilmiyorsan ogreniriz 05318242421

 97. Gulsah

  31/10/2012 at 23:52

  Merhaba as once Florida dan iPhone 5 64gb aldim. Aldigim yer at&t dekiler icinde simkart oldugunu soyledi. Teli acarken Direk kendi turkcell hattimi takipta mi acmam gerekiyor? sonra mi iTunes baglayip restore edecegim. Lutfen Bilen birileri yardimci olabilir mi??

  • Anonim

   09/11/2012 at 06:07

   gulsah hattını tak itunese bağla 10 sn ye bekle bilgisayar teli görünce çıkar tekrar tak tel unlock oldu hayırlı olsun

 98. Emrah

  01/11/2012 at 00:25

  Tesekkurler bilgi icin. Ben de bugun 5 aldim 16 gb ama Suan ne yapacagimi bilmiyorum:( hala yurtdisindayim. Simdi hatsiz iTunes a baglasam mi? Nasil ilerleyebolirim??

 99. mkp

  01/11/2012 at 08:29

  Yurtdışından telefon getirenler dikkat

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım, yurtdışından telefon getirenlerin artık internet ortamından IMEI kaydını yapacağını açıkladı.

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, akıllı telefonların ortaya çıkması ile yurt dışından getirilen cep telefonlarında artış yaşandığını belirterek, “Cep telefonlarının kaydettirilmesi hususunda yaşanan beklemenin önüne geçmek için telefon kayıtlarının internet ortamında yapılabilmesinin önün açtık. Yarından itibaren vatandaşlarımız kayıt işlemlerini, abone kayıt merkezlerine gitmeden yapabilecekler” dedi.

  Bakan Yıldırım, yaptığı açıklamada, yeni nesil akıllı telefonların ortaya çıkması sonrasında yurt dışından gelen giden yolcuların beraberinde getirdiği cep telefonu sayısının artmaya başladığını söyledi.

  Bu kapsamda kayıp-kaçağın önüne geçmek için ilk etapta kayıt zorunluluğu getirdiklerini anımsatan Yıldırım, “IMEI numaralarının tespiti sayesinde kayıp-kaçağın önüne geçtik. Ayrıca bireysel yolla getirilen cep telefonlarının Mobil Cihaz Kayıt Sistemi’ne kaydı için 100 lira harç bedeli de belirledik. Böylece haksız kazanç sağlamanın da önüne geçmiş olduk” diye konuştu.

  “Kayıt artık daha kolay”

  Bakan Yıldırım, Mobil Cihaz Kayıt Sistemi’ne kayıtların GSM operatörlerine bağlı abone kayıt merkezlerine verilen bilgi ve belgeler ile yapıldığını hatırlatarak, şunları söyledi: “Ancak bu kayıt işlemlerinin daha hızlı ve kolay hale getirilmesi gerekiyordu. Hem yaşanan beklemenin önüne geçmek hem de telefon kayıtlarının daha kolay kaydettirilmesi için kayıtların internet ortamında yapılabilmesinin önünü açtık. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) yaptığı çalışma sonucu yarından itibaren vatandaşlarımız kayıt işlemlerini, abone kayıt merkezlerine gitmeden yapabilecekler.

  Yurt dışından telefon getirenlerin, öncelikle 100 liralık harç bedelini vergi dairelerine ya da Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen bankalara yatırmaları gerekiyor. Harçların yatırılmasının ardından e-Devlet Kapısı üzerinden BTK’nın internet sitesine girilerek ‘IMEI Kayıt Başvurusu’ yapılacak. Talep edilen bilgilerin sisteme girilmesi ile kayıt işlemi tamamlanacak. Maliye Bakanlığı ile yapılan entegrasyon çalışması kapsamında anlık olarak kişinin ücret yatırdığına dair bilgi, sistem üzerinden doğrulanacak. BTK Mobil Cihaz Kayıt Sistemi üzerinden kişinin iki yıl içinde başka bir cihaz kaydı yaptırıp yaptırmadığı, yurt dışından geliş tarihinden itibaren olan bir aylık sürenin geçip geçmediği, vatandaşın girmiş olduğu IMEI numarasının hatalı olup olmadığına ilişkin kontroller yapılacak. Son aşama olarak Emniyet Genel Müdürlüğü sistemleri üzerinden pasaport kontrolü yapılarak IMEI kayıt işlemi tamamlanacak.”

 100. Samsunlu@55

  01/11/2012 at 23:32

  Iyi aksamlar arkadaslar…
  Ben 1 hafta sonra samsunda olacam ve yanimda 1 tane iphone 5 beyaz 16 GB olacak ilgilenler bana ulasabilirler…. Selamlar almanyadan…

 101. Samsunlu@

  01/11/2012 at 23:37

  Arkadaslar 1 hafta sonra TR deyim samsun civarlarinda iphone 5 isteyen irtibata gecebilir benimle….

  • Anonim

   05/11/2012 at 01:13

   Ank gonderme sansin car mi

   • Ali Cenk

    18/11/2012 at 22:51

    Unlock satışını beklemenize gerek yok. Ank dayım bikaç tane getirdim kullanıyorum sorunsuz çalışıyor. AT&T den kontrantsız alabiliyorsunuz, TR ye dönünce At&t nin web sitesinden unlock request yapıyorsunuz. Size bir confirmation # birde Fax No veriyorlar. Fax No ya iPhone fişini faks çekiyorsunuz. Ve telefonu 24 saatte açıyorlar. Benimki dün açıldı şuan sorunsuz çalışıyor. Usa giden bi tanıdığınız varsa AT&T den kontrantsız almasını söyleyebilirsiniz ben denedim oluyor. Benimle iletişime geçerseniz bende yardımcı olurum elimdede var.

    • Umut

     19/11/2012 at 22:37

     Slm hocam arkadasım haftaya turkiyeye gelecek Amerika’dan nasıl nereden kontratsiz alsın at&t demişsiniz

   • Tamay

    28/11/2012 at 23:40

    At&t lerde sorun yok restore yapiyorsunuz unlocked oluyor, su an kullaniyorum turkcelle

   • Anonim

    04/12/2012 at 23:56

    Ben Samsundayim kac dolara getirebilirsiniz 16 gb simkilitsiz olanını?

 102. görkem can

  02/11/2012 at 15:28

  Arkadaslar ben iphone 5 aldırmayı planlıyordum , Arkadasım kasım 15 de gelecek ama unlock satışları bi türlü acılmıyor bende artık panik olmaya başladım , 2 hafta daha bekliyip iphone 5 unlock satısı baslamassa iphone4s + apple tv almayı düşünüyorum , sizce sabredip beklemelimiyim yoksa iphone 5 de hiç sansım yokmu.. firiklerinizi söylerseniz sevinirim teşekkürler

  • nuri

   26/11/2012 at 10:42

   apple stordan alirsa telefonnu ve kirdirirsa 50 dolara tr de rahatlikla kullanirsin bi sikinti olmaz ama benim tavsiyem i phone 5 yerine galaxi 3 s alman olur cunku dunya uzerinde onun kadar ozellikloi bir telefon yok suan ben i phone 5 kullaniyorum memnunum ama keske s3 alsaydim diyorum cunkiu telefon konusuyor ornek sabah alarm caliyo sadece shut up demen yeterli tlfn susuyo veya you tube da vir film izliyosun elinle tlofnun ekranina slep at yeter fotografini cekiyor muthis ozellikli telefon bosuna 700 dolar vermeyin

 103. Furkan

  02/11/2012 at 19:25

  Birsey dicen apple ın sitesinden ipad alcam ama devlet ismi soruyor TR TC yazdım
  . Olmadı sadece 2 tane karekter yazabiliyorum

  • Mustafa Tan

   02/11/2012 at 19:34

   Apple Türkiye Online Store açık değil henüz. Başka bir ülkenin Online Store’undan da alamazsınız. Türkiye’ye gönderim yapmazlar.

 104. Can Koc

  05/11/2012 at 22:03

  Arkadaslar Amerikadan Verizon ve AT&T den cihaz alanlar cihazlari hakkinda bilgi verebilir mi ? Sorunsuz calisiyor mu ? Restore islemi yaptiniz mi ?

  • yasar

   16/11/2012 at 10:25

   ben aldım. suan herhangi bir sorun yok. (AT & T )

   sormak istediğiniz bişey olursa yardımcı olurum

   • Sercan

    16/11/2012 at 16:39

    Merhabalar, nerden aldiniz? Apple store mu, att store dan mi? Birde kontratsiz mi aldiniz? Bunu ogrenebilirmiyim? Aralik basinda gidiyorum da bende, almayi planliyorum new york yada boston’dan.

    • nuri

     26/11/2012 at 10:48

     arkadasim sen zaten contratli alamazsin cunku socical scurity number in olmasi gerekiyo ve driver licence gerekiyo.ayrica at&t. t mobile ve apple store larin sattigi telefonlar haricinde herhangi bir company nin tlfnlarini tr de kullanamazsiniizzzz.

 105. emre

  07/11/2012 at 14:29

  verizon unlocked iphone 5 lerde imessage veya facetime aktivasyon sıkıntısı varmı.?

 106. Nagehan R

  07/11/2012 at 21:37

  AT&Tden alinmis olan iphoneumu ABD’de unlock edip kullanmaya baskadim. Mesaj atmada ya da sim kullaniminda herhangi bir hata cikmadi su ana kadar cok sukur. Ancak ios 6.01 guncelllemesini yapmaya cekiniyorum cunku iphonelarda genel olarak sistem guncellemesi yapildiginda tekrar sim kart kilitli duruma gectigi soylendi. Bu konuda net bilgisi olan arkadaslar aydinlatabilirse cok sevinirim.

  • Cem

   08/11/2012 at 02:24

   AT&Tden aldiginiz cihazi iTunes uzerinden restore ile mi unlocked hale getirdiniz biraz aciklar misiniz bizlere yardim olsun 🙂 Tesekkurler simdiden

   • Nagehan

    08/11/2012 at 09:17

    Restore yapmadan kendisi unlock oldu itunesa bagladığımda. Ama restore yApmadığım için tekrar kilitlenir mi diye de endişe etmiyor değilim (: yakında farklı bir sim kullanmaya baslayacağım o zaman yedekleyip restorelayacAğım.

   • Nagehan

    08/11/2012 at 09:20

    Restore yapmadan kendisi unlock oldu itunesa bagladığımda. Ama restore yApmadığım için tekrar kilitlenir mi diye de endişe etmiyor değilim. yakında farklı bir sim kullanmaya baslayacağım o zaman yedekleyip restorelayacağım.

    • Ali Cenk

     18/11/2012 at 22:57

     Ben telefonu TR de açtım. İtunes dan restore yapınca işlem bittiğinde. İphonunuz başarılı bir şekilde unlock yapılmıştır. Yazısı çıktı ve 2 gündür hiç bir sıkıntı yaşamıyorum. 6.0.1 şuan. Elimde bi kaç tane daha var ilgilenirseniz iletişime geçin.

     • Nagehan

      18/11/2012 at 23:04

      Unlock yaptiktan sonra mi 6.0.1e guncellediniz? Sistemi guncelleyince 4s lerdeki gibi tekrar simkilit oluyor demislerdi ben de riske atamadim o yuzden. Ama sizde bi skinti olmadiysa denemekte yarar var..

     • hazal

      22/11/2012 at 15:35

      elinizde iphone 5 mi var abd den gelen anlamadım

      • Ali Cenk

       23/11/2012 at 17:40

       Restore yapınca zaten son sürüme kendisi güncelliyor. İ tunes önce son sürümü indirip öyle restore işlemini başlatıyor. 4.0.1 e güncellemenizdebi sıkıntı olacağını sanmıyorum.

       • Mehmet Özkan

        15/12/2012 at 22:21

        Ali bey elinde varmı hala telefon

        • mrt

         25/12/2012 at 14:59

         ali beyin elinde warsa ulasa bılırmıyız

       • bilinmeyen

        17/12/2012 at 18:15

        hayla elinde telefon varmı

     • Şafak

      27/11/2012 at 08:57

      Ali Bey merhaba elinizde hala Iphone 5 var mı? Fiyatı ne kadar? Selamlar.

    • Anonim

     27/11/2012 at 09:27

     Amerikadan gelen iphone nun verizon mu att mi oldugunu nasil anlarim acaba???ACİL!!!

 107. Erenler

  07/11/2012 at 23:23

  Merhaba, ben att hatti takiliyken telefondan restore tusuna basip telefonu retore ettim. Sonra da nanosim avea hattimi taktim ve yeniden actim telefonu ancak gormedi hatti. Dogru mu ilerlemisim yardimci olabilir misiniz lutfen cok acil ?

  • Nagehan

   08/11/2012 at 00:19

   att hattını cıkardıktan sonra abım amerıkada sanırım att ile iletişime geçip yeni sim için unlock yapılmasını talep etmiş. 24 saat sonra itunes baglayıp restorelediğimde unlock olacağına dair mail göndermişler. Ben pasapor kaydını da yaptırdıktan günler sonra Avea sim kartını taktığımdA kilitliydi. İtunesa bağladığımda ise restore bile etmesen unlock olduğunu ve ayarlar için ilerlemem gerektiği yazdı. Siz de tekrar restore etmeyi deneyin. Ama ondan önce Unlock için talep etmeniz gerek diye biliyorum ben. İngilizce olarak att sim kartını nereden unlock edeceğiniZi aratırsanız dogru yere ulasacağınızı sanıyorum. Kolay gelsin.

  • Canberk

   08/11/2012 at 02:22

   Biraz yanlis ilerlemissiniz. Telefonunuza Avea hatinizi takip bilgisayariniza baglayin ve iTunes uzerinden restore islemini tekrarlayin. Back-up almayi unutmayin

  • Ali Cenk

   23/11/2012 at 17:45

   TR simkartını takıp öyle restore yapmanız gerekiyor ben öyle yaptım. Öncelikle sim kartımızın aktif olup olmadığını operatörünüzü arayıp sorun. Sonra TR sim kartı takılı iken restore işlemini tekrar yapın. Eğer AT&T unlock işlemi başarı ile yapılmışsa, telefonunuz açılacaktır.

   • rabia

    27/11/2012 at 15:18

    Merhaba, ben de amerikada AT&T iphone 5 getirdim. alan kişi sim kilidini açtırmak gerek dedi. fakat herhangi bir kod girmeden, restore da yapmadan nanosimi takar takmaz hattım açıldı. itunes a da giriyorum. normal mi bu? daha sonra kapanabilir mi telefonum. ne yapmam gerekiyor sizce

    • Mustafa Tan

     27/11/2012 at 15:30

     Yukarıdaki yazıda da belirttiğimiz gibi AT&T’den alınan iPhone 5’lerin resmen unlocked olduğuna dair bir açıklama yok fakat şu an için SIM kilitli de gözükmüyorlar. Fakat ileride ne olur bilemiyoruz resmi bir açıklama olmadığı için. Kullanmaya devam edin ve arada bu yazıya ve yorumlara gözatın.

 108. Erenler

  08/11/2012 at 11:25

  Tesekkur ederim bilgiler icin ama avea hattimi taktigimda telefonu acmiyor bile uygun bir simkart takin uyarisi geliyor. Itunes a bagladigimda da restore edebilme alanina bile gelemedim avea hat ile. Bu nedenle once att hattini takip tel uzerinden restore ettim. ayarlari sifirladi ama yine gormedi malesef avea hattini. 🙁

 109. adnan avcı

  11/11/2012 at 12:51

  arkadaşlar ben yeni getirtim hacdan abd telefon kitliydi ama burda 100 tl api numarası ile açıyorlar bilginize

  • AHMETDEMİR

   11/11/2012 at 13:52

   biz 60 tl açıyoruz..

   at&t unlock

   • Anonim

    14/11/2012 at 09:57

    Slm ahmet siz getirtiomusunuz peki

  • Emr

   11/11/2012 at 20:11

   Adnan bey hacdan getirtmeyi dusunuyorum , bi sıkıntı yasadinizmi cihaz geldikten sonra? Api ile 100 tl yatirmak acmak yeterli oluyor mu? Sorun yasadinizmi? Birde cakma olabilecegi soyleniyor,Yardiminizi rica ediyorum.

 110. Burak

  11/11/2012 at 18:44

  Amerikada sim kilitsiz iphone 5 ler satisa sunuldumu? Bilen varmi?

  • Ben

   11/11/2012 at 19:45

   Amerikada henüz kilitsiz satış başlamadı. kilitlileri açtırmak için sahibinde sitesinde yanlış hatırlamıyorsam AT&T için 39 TL unlock yapılıyor.

   • Anonim

    11/11/2012 at 20:25

    Peki nezaman baslar bilginiz varmi bide unlock yaptirsam telefonu sifirlamadan falan sonrada kullanabilirmiyim?

  • Canberk

   13/11/2012 at 02:42

   Bana gelen bilgiye gore 16 Kasimda baslayacak. Not: Amerikada yasiyorum

 111. Levent

  11/11/2012 at 23:30

  Verizon telefon aldım SMS gönderimi hariç her şey çalışıyor bu sorunu nasıl çözebilirim bilen varmı

  • Ahmet

   12/11/2012 at 01:56

   Sprint’lerde bu sorun vardı. Verizon için hiç duymadım. Verizon olduğuna emin misiniz? İçinden verizon nanosim çıktı mı?

   • Levent

    12/11/2012 at 08:30

    Eminim verizon bir çözümü varmı acaba

    • Canberk

     13/11/2012 at 02:39

     Maalesef yok Levent Bey

 112. tarik

  12/11/2012 at 10:41

  sprint lerin unlocked olması kesin midir?
  sms gönderme sorunu çözülmüştür. forumlarda bilgileri var. ancak kilitli olup olmadığını imei ile sorgulatabilecek güvenilir yer var mıdır?

  • Ahmet

   13/11/2012 at 20:11

   İmei ile BTK sitesinden sorgulanabiliyor sanırım. Sms çözümü ile ilgili Apple’a eposta ile başvuranların bir kısmı başarı sağlamış yabancı forumlarda okuduğum. Başka bir çözüm mü var ki?

 113. Erkan

  12/11/2012 at 18:27

  Merhaba Mustafa bey size bir konuda danışmak istiyorum. Bundan yaklaşık 1 sene önce internet üstünden İphone 4s satın aldım. Pasaport kayıtlı diye sattılar fakat 4 ay gibi bir süre sonra btk dan mesaj geldi. Telefonu aldığım kişiye o zaman ulaşılabiliyordu bende ulaştım durumu anlattım hata olmuştur dedi sonra cihaz tekrar kayıtlı hale geldi. Aradan 5 ay daha geçti ve tekrar aynı mesajla karşı karşıyayım internetten araştırdım şahıs sahtekar çıktı ulaşamıyorum şuan ama elimde banka hesap numarası mevcut savcılığa vereceğim. Benim sorum size imei bloklandıktan sonra telefonu telefon olarak kullanamayacağız onu anladım ama hiçbir özelliği aktif olmayacakmı yani iPod olarak bile kullanamayacakmıyız bu aleti. Şimdiden iyi çalışmalar ve bilgilendirmeleriniz için teşekkürler.

  • Canberk

   13/11/2012 at 02:45

   Tek kaybedeceginiz ozellikle telefon ozellikleri kisaca sadece cagri yapamamak ya da alamamak, mesaj almak ya da gondermek, mobil internet. Kisaca telefonunuzdan sim karti cikarinca hangi ozellikler gidiyorsa onlar gidecek. Gelismis bir iPoda donusecek

   • Erkan

    13/11/2012 at 03:22

    Merhaba size yazdıktan yaklaşık 2 saat sonra telefon özelliği kapandı fakat tekrar kontrol ettim MCKS BTK üstünden ve şuanda yazan yazı aynen şöyle

    Durumu : IMEI numarası abone kayıt merkezince geçici olarak kayıt altına alınmış olup Kurum tarafından evrakları kontrol aşamasındadır

    Kaynak : Yolcu beraberi kaydedilen cihaz

    ve halen kapalı bu ne demek oluyor aldığım kişi tekrar kayıt ettirmiş sanırım geçici çözümle açılıp açılmayacağı hakkında bir bilgim yok fakat açılırsa sanırm yine 4-5 ay kalacak taki ben gerçek bir pasaporta kayıt ettirene kadar doğrumudur?

 114. yasin

  13/11/2012 at 01:12

  Mustafa Bey ve İngilteredeki arkadaşlar size çok acil bir şey sorabilirmiyim..
  Benim Dün arkadaşım Londraya gitti 2 hafta kalacak iphone 5 istemiştim, ama apple storenin sitesinden bakmış rezervasyonlar 2-3 hafta içinde gelir yazıyormuş :(( bu apple store larda iphone 5 kalmamış anlamına mı geliyor, yoksa sadece netten sipariş verince 2-3 hafta sonra elinze ulaşırmı demek? Londrada şu an 2 hafta sonra dönecek dönmeden nasıl bulabilir, illa Apple Storeden mi alması gerekir başka yerde unlocked yokmudur acaba lütfen birileri yardım edebilirmi :((

  birde siteden sipariş verirde onlar gelmeden yetişmezse siparişi iptal edebilirmi ceza ödermi yani simdiden versin mi siparişi 🙁 off off telefonu almak için bankadan kredi çekmiştim bide.. 🙁

  • Canberk

   13/11/2012 at 02:48

   Apple Storelarda bulabilir fakat kesin bulur demiyorum stok sorunu olabilir. Fakat internette yazan Storelar da olanlarla ilgili degil o sadece internet uzerinden alisverislerde gecerli. Garanti unlocked almak istiyosaniz tek sans Apple Store bir yabanci icin. Cunku diger magazalar kelime oyunlariyla dolandirabilir. Unlocked der ama sadece Ingiltere ici unlockeddur mesela 😉

  • yasin

   13/11/2012 at 06:34

   canberk inş dediğin gibidir kardeşim 🙁 bncede apple storede wardır ama işte içime kuşku düştü ne hevesle çektiydim o krediyi alamassam çok pis içimde patlıcak 🙁
   Yarın yani bugün arkadaş apple storeye gidip bakacak stok durumu varmı diye allahın izniyle bi sıkıntı olmazda kapar iphone 5 imi 🙁 millet takır takır alır bana gelince stok biter şansıma kibrit suyu 🙂

 115. Erenler E

  13/11/2012 at 07:25

  Merhaba daha onceki yazdıklarımı da gorenler olmustur; 5 almak ıcın gerekli tum soruları ve yapılması gerekenleri merakla sormustum:) ama suan tr deyim ve telefonumu sorunsuz kullanıyorum.
  Att hatlı aldıktan aonra hıcbır sıkıntı cıkmıyor cıhazda ufak bir mail ıslemi ile 24 saatte cozuluyor kilit.
  Herkese simdiden hayırlı olsun

  • Burak

   13/11/2012 at 15:29

   Mail islemi derken aciklarmisin biraz kardes.

   • Mehmet Yazıcı

    13/11/2012 at 23:15

    Çok faydalı yazılar.

  • Şeyma

   13/11/2012 at 19:20

   Bildiğin iphone 5 getirdin locked burda kırdırdın sorunsuz çalışıyo bn mi yanlış anladmm ???? (=

 116. yasin3449

  14/11/2012 at 01:11

  Mustafa Bey ve ingilteredeki arkaşlar sorum size 🙂
  Arkadaşım Londrada şu an 2 hafta kalcak ama iphone 5 için 2-3 hafta sra gelcek denilmiş stok yokmuş 🙁 başka bi yerden unlocked alabilirmi? yani ne bilim saturn electro world falan yokmudur orda?
  dönmeden alması lazım yardımcı olabilirmisiniz… 🙁

  • Br

   21/11/2012 at 05:16

   Merhaba ben londrada yasiyorum, ben bile alamiyorum oyle soyleyeyim size. Internet siparisi yalasik 1 ayda ele geciyor kargo dahil. Benim 29 gun surmustu yanlis hatirlamiyorsam. Burda ben de ilk geldigimde elektroworld vs aramistim ama isler bizim oralara benzemiyor malesef..

 117. actkoala

  14/11/2012 at 02:08

  Merhaba bende yurt dışından iphone 5 getirttirmek için uğraştım. Bunun için dünyanın değişik yerlerindeki arkadaşlarıma mesaj gönderdim. Unlocked iphone 5 için ingilterede uzun süre beklemek gerekiyordu. Yeni zelanda, Almanya, Belçika ve Hollanda hepsinde apple store lar neredeyse satmak istemiyordu. Norveçteki arkadaşımın arkadaşı apple store da müdürdü ve cumartesi norveçin ilk iphone 5 ini benim için aldı. Dün iphone 5 elime geçti. 32gb 900 euro ya maloldu. Bilginize

 118. Murat S.

  14/11/2012 at 08:48

  Arkadaslar merhaba, 25 kasim – 3 aralik arasi amerikaya bir seyahatim var… I phone 5 getirmeyi dusunuyrum. Orada bulunan arkadaslarimla gorustum ve 20 adet siparis aldilar.Grup olarak gidiyoruz o yuzden 20 sini ayni anda gumrukten gecirmek zor olmayacak. Gruba dagitacagim gecerken. 1200$ ( pasaport kaydi aliciya ait) olmak uzere satisi gerceklestirecegim. Arzu eden arkadaslar bana ulassin…not: telefoncu degilim…

 119. Barış S.

  14/11/2012 at 18:18

  Merhaba, şu anda Los Angeles’ ta tatildeyiz. Dün Los Angeles Macy’ s Apple Center’ dan 2 tane 16 GB İphone-5 satın aldık. (AT&T)Satın almak isteyen arkadaşlar varsa lütfen bana mail atsınlar. Pasaport kayıtlı 1.300.-USD ye satabilirim. 24 Kasım’ da dönüyoruz, faturasıyla beraber o zaman teslim edebilirim. Mail:asezerol@yahoo.com İyi gümler.

 120. Blue

  14/11/2012 at 18:36

  Benım arkadasım amerıka dan yenı geldı new york sehırde apple storlarda hıc bulamadı ve elı boş dondü sız nasıl cıhaz buluyorsunuz anlamıyorum unlock cıhaz yok arkadaslar.bı arkadas daha yakında gıdıcek o da canada yakınlarına umarım orda bulabılır.orada bulabılırmı arkadaslar Mustafa bey tecrubelerınıze dayanarak cevap beklıyorum tessukkurler.

  • Kadir

   15/11/2012 at 10:29

   Unlock satisi var fakat sabahin 5 inde siraya girmeniz gerek. Benim esim dun geldi ve unlock olarak 4 tane telefon getirdi. Bu arada kisi basi 2 telefonla sinirlamislar haberiniz olsun.

 121. Blues

  14/11/2012 at 18:37

  Benım arkadasım amerıka dan yenı geldı new york sehırde apple storlarda hıc bulamadı ve elı boş dondü sız nasıl cıhaz buluyorsunuz anlamıyorum unlock cıhaz yok arkadaslar.bı arkadas daha yakında gıdıcek o da canada yakınlarına umarım orda bulabılır.orada bulabılırmı arkadaslar Mustafa bey tecrubelerınıze dayanarak cevap beklıyorum tessukkurler.

  • Erkan Ateş

   22/11/2012 at 13:11

   24 saat önceden gideceği apple store a rezervasyon yaptırması gerekiyor en kolay yolu bu aksi halde sadece şansa kalıyor bulması.

 122. Yasar

  15/11/2012 at 21:26

  Selam arkadaslar, gecen hafta abd den iphone 5 64 gb aldim. At&t . 50 tl sim kilidi , 100 tl de maliye ye yatirip telefonu actirdim. (10 tl nano sim) 4s kullanan arkadaslara tavsiyem ; iphone 6 nin cikmasini bekleyin.

  • Nurullah

   24/11/2012 at 22:51

   Yasar bey , TT&T iphone 5 + Diger toplam tum masraflar ne kadara cikti acaba ?

  • Nurullah

   24/11/2012 at 22:53

   Yasar bey, AT&T iphone cihazi ne kadara aldiniz ? Toplam tum masraflari ile birlikte toplam ne kadar para odediniz ? Tesekkurler

   • Anonim

    26/11/2012 at 20:41

    Nurullah bey;
    Toplam maliyet yaklasik 1000 USD

 123. Fatih

  17/11/2012 at 22:58

  amerikada unlocked satışlar ne zaman başlıyacak bilgisi olan varmı acaba?

 124. tayfun

  17/11/2012 at 23:45

  amerikada unlock satışlar başladımı yada ne zaman başlayacak?

 125. ozan

  18/11/2012 at 20:25

  amerikaya giden bir tanıdık vasıtasıyla almaya çalıştık ancak unlocked satışlar daha başlamamış hevesimiz kursağımızda kalmış… bilginize..

 126. emrevrl

  20/11/2012 at 11:11

  Arkadaslar 10 aralıkta bır arkadasım Abd den gelıcek ve 1 adet ıphone 5 sıparısı verdım nerden alsam sorun yasamam ve rahat bır sekılde kullanırım aldıgım fıyat 700 Dolar + 100 tl malıye sanırım toplam 1360 Tl dun ıtıbarı ıle gonderdım hadı hayırlısı beklıyorum Sorum su kı acaba telefon sım kılıtlımı gelıcek yoksa sımfıre mı gelıcek.. Tanıdıgım bır arkadas acaba gelmeden orda sımkılıtsız varsa ondanmı alsın veya sımkılıtı ordan actırsınmı bılemedım gorus ve onerılerınızı beklıyorum.. saygılar.. ısteyen arkadaslarada yardımcı olurum ustune komısyon koymam bende 15 ocak ayında gıdecegım bır aksılık olmaz ıse

  • Adnan

   20/11/2012 at 13:22

   S.a arkadasim o fiyata kac gb aldin

   • emrevrl

    20/11/2012 at 13:56

    16gb kardesım..

    • fatih

     28/11/2012 at 20:17

     geldimi telefonunuz.

 127. zcatav

  21/11/2012 at 13:45

  AT&T sim kilitli cihaz 9 Kasım’da Amerika’dan alındı. Vergi dairesine 100 tl harç yatırıldı. Imei kaydı e-devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden ücretsiz yapıldı. Nanosim ücretsiz (Vodafon) alındı ve cihaza takıldı. Itunes üzerinden cihaz aktive edildi.
  Herşeyi ile sorunsuz çalışıyor. İlgilenenlere duyurulur.

  • Sobemine

   21/11/2012 at 18:56

   Merhabalar, ürünü apple store’dan mı aldınız ? yoksa att store dan mı? device only olarak mı ödediniz fiyatı? ve son soru alırken herhangi bir att hattınız varmıydı??? saygılar

   • zcatav

    21/11/2012 at 22:31

    Apple Store’dan sadece cihaz olarak, kontratsız, sim kilitli olarak alındı. Üzerinde AT&T nanosim vardı, AT&T hattım yoktu ve AT&T ile hiçbir ilgim yoktu. Orada cihazın kutusu bile açılmadan Türkiye’ye geldi.

    • sercannnn

     23/01/2013 at 19:24

     satılık cihaz varsa ilgilenebilirim ama A&TT KİLİTSİZ yada kilidi açılmış olursa sevinirim

 128. murat

  21/11/2012 at 16:38

  @zcatav

  Arkadaşım kontratlı cihazı AT&T eden unlock etsin? Bir açıklama getirebilir misin?

  • zcatav

   21/11/2012 at 22:41

   Cihaz kontratsız, sadece cihaz olarak alındı ama AT&T nanosim kartı ve sim kilidi vardı. Çünkü o tarihte henüz sim kilitsiz iphone satılmıyordu. Türkiyeye gelince AT&T sim kartı çıkartılıp Vodafon nanosim takıldı daha sonra cihaz AppleID girilmiş itunes çalışan PC’ye bağlanarak ilk kez açıldı ve aktive edildi. İlk açılışta pin sormayan bir sim takın uyarısı altındaki unlock tuşlanıp nanosimin pini girildi. Ekranı izleyerek standart ayarlar tamamlandı, hepsi bu kadar.

  • tayfun

   21/11/2012 at 23:45

   yani kontratsız şatışlar başladımı abd de?

   • Ahmet

    22/11/2012 at 03:06

    Kontratsız satışlar baştan beri var. Yani cihaz tam parası ödenmiş ancak belirli bir operatöre kilitli demek. Ancak Unlock olanlar henüz başlamadı.

    • zcatav

     22/11/2012 at 13:26

     Benim anlatmak istediğim de “unlock” satışı beklemenin bie anlamı olmadığı, AT&T kontratsız, sim kilitli cihazların alınabileceği. Bu şekilde alınmış iki cihazımızın sorunsuz tam fonksiyonlarıyla çalıştığını belirtmek isterim.

     • Nagehan

      22/11/2012 at 13:33

      Merhaba,

      Peki bu cihazları 6.0.1’e güncellemenizde bir sıkıntı oldu mu? Diğer iphonelarda güncelleme yapılınca tekrar sim kilitli duruma geçiyor dendi, o yüzden cesaret edemiyorum ben açıkcası.

      • zcatav

       22/11/2012 at 18:10

       Cihaz itunes bağlantısında yeni güncelleme uyarısı vermedi. Cihaz üzerinde 6.0 ile geldi. Yine de illegal bir sim kilidi kırma işlemi yapılmadığı için sorun olacağını düşünmüyorum. Cihaz itunes üzerinden yerel vodafon nanosimi ile aktive edildi.

       • Nagehan

        22/11/2012 at 21:14

        Ben de ayni sekilde vodafon kullanarak aktive ettim. Her internete baglandigimda ya da itunesa taktigimda yenisini yukleyelim mi diye uyari veriyor bende.

 129. Gucluturk

  22/11/2012 at 23:16

  Arkadaşlar dün amerika dan verizon iPhone 5 geldi. Hemen Turkcell hattımı taktım. Sorunsuz çalışıyor. Mesaj sorunuda yok. Ayrıca iTunes a bağladım ve hiç bir uyarı vermedi. Bilgilerinize.

  • mmm

   22/11/2012 at 23:53

   İlginç sahibinden de millet kilitli diye boşa satıyor. Adamın aklına i tunes e bağlamak gelmemiş demek onun dışında millet 100 dolara unlock u milleti dolandırmak için yapıyor demek

  • dokror

   24/11/2012 at 14:27

   Bana da dun kontratsız verizone geldi. Avea ile sorunsuz çalışıyor. bilginize

 130. tarik

  23/11/2012 at 15:18

  mustafa bey,

  sprintler kilitli değil diyorsunuz ama, bende sprint var e kilitli. aktive edmiyorum. turkcell hat taktım gene olmadı. itunes bağladım gene olmadı. aktive edbilsem unlock edeceğim.

  yukarıdaki açıklamalarda gerekli değişiklikleri yaparsanız daha faydalı olur kanaatindeyim.

 131. Buğra

  24/11/2012 at 20:42

  Beyler,bayanlar bende yakın zamanda iphone 5 almayı planlıyorum amerikadan.şuan freesim satışları varmı?Kontratsız iphone 5 alırsam AT&T’den burada nasıl unlocked edebilirim beni bilgilendirebilirseniz sevinirim

  • nuri

   26/11/2012 at 11:05

   bence i phone almayin:)ben abd de yasiyorum iphone five aldim samsung s3 nin yanindan gecemez i phone 5 ile 4 arasinda sadece incelik ekran farki haricinde hicbir extra ozellik yok…

 132. nuri

  26/11/2012 at 11:12

  turklerdeki i phone askina sasirdim dogrusu 😀 ne telefonmus arkadas:D bari bir halta yarasa(yanlis anlamayin ben kullaniyorum) bosuna dunya para vermeyin.bide merak ettigim bisey var acaba bu iphone 5 larinizin icinde kontor olacak mi???

 133. Cemal

  26/11/2012 at 22:06

  Bir başka forumda ; sadece VERIZON’dan alınan IPHONE 5’lerin türkiye’ye –tam– uyumlu olduğundan bahsediyor.Yani bunun anlamı ileride 4G geldiğinde ürünü 4G olarak kullanabilmek. AT’T den alınanlar şu anda sorunsuz çalışsa bile ileride 4G olarak kullanılamıyormuş.Aman dikkat..

  • Ahmet

   27/11/2012 at 03:41

   Buna benzer bir söylenti ortalıkta var, ancak verizon olarak ABD içinde aktive edilmesi gerektiği gibi bir rivayet de var… 4G Türkiye’ye gelmeden bunu ayırt edemeyeceğiz. Turkcell’in yaptığı denemeler o banda uygunmuş falan… Bu sürede İPhone 5s,6 vs diye gider olasılık…

 134. the_aquarius

  28/11/2012 at 18:03

  Merhaba, iphone 5’i abd’den almakla ilgili çok sayıda yorum var da acaba avrupa’dan almakla ilgili bilgisi olan var mı? Ben 2-3 yıl önce Yunanistandan almış ve Türkiyede sorunsuz kullanmıştım. Şu anda da bu durum geçerli mi diye merak ediyorum…
  Teşekkürler.

 135. beril

  29/11/2012 at 19:36

  merhaba ben apple’ın yurtdışı internet sitesinde 16 gb kontratlı iphone 5 almayı planlıyorum.kontratlı alırsam ne gibi sorunlarl karşılaşırım.türkiye’de kullanılabilecek kontratsız hale getirebilir miyim? yoksa illa kontratsız mı sipariş etmem lazım ? lütfen çok acil !

 136. Blue

  29/11/2012 at 20:44

  Mustafa bey hala bır gelısme yokmu usa ıphone 5 unlock cıhaz satışları hakkında.ne zaman unlock satısına başlayacak?ekım dendı Kasım dendı aralığa gırdık neredeyse yılbaşı geldı tecrubelerınıze dayanarak yorum beklıyoz 2 arkadas gonderdım ellerı boş geldı 1 arkadasda Aralık sonunda gıdıyor yılbaşına doğru başlarmı ? Unlock satışları ?

  • Cemal

   01/12/2012 at 17:17

   Şu anda sadece apple online sitesinde satış başladı.
   Apple mağazaları da cihazlar gelince başlayacaklar..

 137. ikk

  30/11/2012 at 04:32

  Slmlar, usa de su an bazi apple store larda (newyork, miami) at&t hatli iphone 5 ler usa disinda unluck olarak 649, 749, 849 usd + tax olarak satiliyor. Turkiyede problemsiz sekilde calisiyor, sadece pasaport kaydi yaptirmaniz yetiyor. Cihazlar usa de at&t hatti harcinde calismiyor. Ben 3 gun once 8 tane getirdim, tum cihazlar sorunsuz calisiyor, sanirim yilbasina kadar tamamen unlock satislarda baslar.

  • Cemal

   01/12/2012 at 18:03

   Zannederim contract free demek istediniz , çünkü unlock satışları online daha yeni başladı.Daha önce de yazdığım gibi contract free olarak alınan aT&T telefonların ileride 4G’ye uyum göstermeme riski var. VERİZON’dan alınan contract free telefonların uyumlu olma ihtimalleri daha yüksekmiş. Yoksa zaten herikisi ile de getirip görüşme yapabiliyorsunuz. Zannederim Sprint’den alınanlarda sorun oluyormuş.

 138. özgür

  01/12/2012 at 18:38

  arkadaşlar benim kuzenim doğa kolejinde, doğa kolejinde bir gezi var amerikaya gidicekler oradan öğrenciler istediği kadar alabilicekler. app store ile anlaşmışlar.

 139. levent

  07/12/2012 at 20:29

  Selamlar, ABD giden bir arkadaşıma full price (700 $) at&t versiyon iphone5 getirttim, apple store’dan değil radioshack mağzasından aldığı için sim kilidi itunes ile otomatik olarak açılmadı, bende at&t ile irtibata geçip satış fişini faxladım ve 2 saat sonra, itunes ile restore edip unlock yapabilirsiniz maili geldi ve açıldı. çok şükür sorunsuz çalışıyor

 140. tayfun

  09/12/2012 at 02:59

  merhabalar amerikada unlocked şatışları başadımı? acil cevap lütfen!

 141. batıkan

  14/12/2012 at 21:08

  elımde su an 2 adet kayıtlı sıfır kutu telefon vardır… ıstek uzerınbe getırtebılıyorum 0535 9786868

 142. batıkan

  14/12/2012 at 21:10

  kapalı kutu kayıtlı ıphone5 hazırda vardır ısteyene kayıtsız amerıkadan getırebılıyorum 0535 978 68 68

  • selim

   16/12/2012 at 15:05

   bir tanesi ne kadar

 143. Erkan

  20/12/2012 at 23:22

  Fiyat nedir amerika sim free ıphone 5 16 gb

 144. Mustafa bozhuyuk

  23/12/2012 at 16:48

  Merhaba,Amerika’dan sim kilitsiz iphone 5 satın alıcam Amerika’ya gidecek olan yada su an amerikada olan birisi yardımcı olabilirmi bana istanbulda yasıyorum mail adresimle iletişime geçebilirsiniz

 145. Okyanus

  25/12/2012 at 11:13

  Sayin Mustafa Bey,

  Amerika’dan Iphone-5 16 GB unlocked modelini aldigimizda, IMEI kaydini yaptirip abone merkezlerinden Nano Sim-card’ i aldiktan sonra, bu sim-cardi Iphone 5’e yerlestirip telefonumuzu Turkiye’de kullanmaya baslayabiliyormuyuz? Unlocked modellerde baska bir islem yapmak gerekiyormu?

 146. murathan

  27/12/2012 at 10:38

  amerıkadan ıphone 4 16gb verızon aldım. bunu turkıyede kullanabılırmıyım . bılen arkadaslar yarımcı olursa çok sevınırım.

  • Ahmet

   27/12/2012 at 20:20

   Evet 2 aydır verizon beyaz 32 gb sorunsuz kullanıyorum. Resmi olmasa da pratikte verizon kilitsiz cihaz satıyor. Boston’da aldığım şubede doğrudan satış görevlisi aynı şekilde söylemişti.

 147. Barış

  05/01/2013 at 15:34

  Slm arkadaşlar. Ben Amerika apple storedan ipad mini ve iphone4S aldım.ikisinide şu an sorunsuz kullanıyorum. Ben ordayken iphone 5 unlocked lısı çıkmamıştı. Şimdi arkadaşıma aldırdım ve pasaporta işlettim. Ocak 27 gibi amerikadan gelicek. İlgilenen varsa beni bilgilendirsin.

  • sercannnn

   23/01/2013 at 19:32

   0541 838 78 83 satılık 5 için irtiabata geçebilirmisiniz.

 148. Esra

  06/01/2013 at 23:35

  SELAM
  Almanyadan ıpone 5 aldım geçen hafta tv,flim izleyemiyorum hangi programı yüklemem derekir

  • Barış

   06/01/2013 at 23:47

   Mrh. Motv veya uyanık tv.veya pro tv veya küretv yi yükleyiniz.

  • Ceren

   20/01/2013 at 14:47

   Arkadaşlar ben daha ıphone 5 almadım ALMANYA da tanıdıklarımdan getirtmeyi düşünüyorum bana bunu açık açık anlatın verizon,att veya sprinter’i mı yükleyeyim bilemedim . ve unlock derken türkiyede telefonun açılmadığını mı kastediyorsunuz ? veyatta bana bununla ilgili bilgiler verin ? unlocku nasi açtırıyoruz ben almanyadan alıcağım için orda ne kadara mal olur bide burda ne kadara olur ? sms yollayamıyomuşuz neden ? sms ‘ i nasi açtırırım bana ıphone 5 le ilgili bütün bilgileri verin LÜTFEN ARKADAŞLAR ŞİMDİDEN TEŞEKKKÜR EDERİM !!:)

 149. Ahmet

  23/01/2013 at 21:28

  Selam arkadaslar iphone 5 isteyenler fiyatlar cok makul amerikadan getrdim

  • Mehmet

   23/01/2013 at 21:57

   Uvret Ne kadar kardeş

 150. gizem

  25/01/2013 at 17:19

  meraba arkadaslar ben amerikada olan kuzenime iphone 3gs aldırmak istiyorum beni fiyatlar hakkında bilgilendirirmisiniz rica etsem

 151. mertt1616

  25/01/2013 at 22:37

  bursadayım amerikadan iphone 5 16 gb almak istiyorum.getir me ihtimali olanlar benımle iletişime gecsin

  turktr_16hotmail.com

  • murat

   25/01/2013 at 22:58

   merhaba arkadaşlar sahibinden İlan No 112668736 2006 dan beri üyeyim ve referanslarım mevcut jelatinli sim free 16 gb beyaz iphone 5

 152. Can

  28/01/2013 at 13:58

  Merhaba;

  Çok merak ettiğim bir sorum olacaktı. Akrabam avustralya’ya gitti ve ordan iphone 5 getiricek. Fakat alır almaz türkiye’ye gönderme şansı var mı gümrükte ne gibi sorunlar çıkmakta. Kendisi Temmuzda geleceği için telefonu göndermesini rica ettim. Konuyla ilgili bilgisi olanların cevaplamasını rica ederim. Teşekkürler

  • Ahmet

   28/01/2013 at 14:01

   Gumruk sikintili dostum hediye secenegi ile yollatir bisey olmaz

   • arda

    27/03/2013 at 15:37

    benim amerikada amcam vardı ondan istedim kargo ile gönderdi eğerseninde amerikada bir tanıdığın varsa daha ucuza alırsın ben 1000tl ye aldım

    • ramazan Sevim

     14/07/2014 at 19:52

     ARDA kardeş amcan hangi kargoyla yolladı.?
     Kargo ne kadar tuttu?
     Gümrük vergisi ne kadar verdin?
     Bana da iphone 5s yolluycaklar ama kargo ve gümrük ne kadar acaba bilgi verirseniz çok sevinirim. Teşekkürler

     • Mustafa Tan

      14/07/2014 at 19:58

      Sakın yollatmayın. Kargo ile gelemez, gümrükte el koyarlar telefona. Kargo veya posta ile telefon yollamak kesinlikle yasak.

  • murat

   28/01/2013 at 14:48

   birşey olmaz lafına aldanma, mecburen akraban takipli gönderecek gümrrükte paketler inceleniyor elektronik eşyalar için tebligat gönderiliyor ve gümrükçü sana içinde ne var diye soracak yalan dersen zaten diyemessin sonra gözünün önünde paketi açarlar doğru geri gönderirler. Gümrükçü beni tehdit etti mahkemeye veririm diye almak için ısrar ettim 200 dolarım yandı . onun umrunda değil ki devlet işi… sana akıl veren arkadaş ilk önce kendi getirsin sonra sen getir bakalım kabul edecek mi.. bizim toplumun akıl vermeden üstüne yok.. birşey oluncada der kş ben sana camdan atla desem atlarmısın..

   • Amet

    28/01/2013 at 15:01

    Sayin Murat defalarca her sene anneme babama dedeme teyzeme diye boyle herkezin ustune ben biseyler alirim amerikadan yada gumrugu olan ulkelerden hic birsey bilmiyosan bile ac bi bak gumruk kurallarini belki gorursun herkezin senede bir kere yurt disindan biseyler alma hakki vardir hediye sifati altina bu bayramlarda 2 normal gunlerde 1 dir , ben yurt disinda calisan bir doktorum su ana kadar bir suru kargo aldm hic bir sikinti cikmadi buradan almak isteyen arkadaslara yardimci olmaya calisirim ,hayirli gunler !

    • Can

     29/01/2013 at 12:30

     Arkadaşlar ikinizede çok teşekkür ederim yorumlarınız için şimdi bana gönderse koskoca gümrük hangi birinin içini açıp bakacak diye soruyor insan kendine. Galiba risk almadan olmayacak %50 – %50 şans gibi gözüküyor.

     • murat

      29/01/2013 at 12:51

      aynen arkadaşım %50 / %50 bunu bil ki süpriz olmasın

      • Anonim

       14/02/2013 at 18:07

       sadece gümrük olarak olaya bakılmaması lazım telefon olayı farklı, bir kere ülkeye girişinde pasaportla ülkeye girdiğini belgeleyen birinin telekominikasyon kurumuna gidip kaydını yaptırıarak sisteme sokması ve İMEİ numarasını kaydettirmesi gerek, bu arkadaş sallıyor hediye olarak getirmek çözüm değildir!!!

     • Ahmet

      29/01/2013 at 12:54

      Onemli degil sadece gonderen arkadasa gonderme secenegi olarak fatura falan koymasin sadece ustunde bulunan kagitta hediye yani gift secenegini kullansin,hic bir problem cikmayacaktir ..icin rahat olsun arkadasim

      • gümrük

       01/02/2013 at 21:53

       hediye seceneği belli fiyat aralığında olan eşyalarda gecerli bi kavramdır. ayrıca elektronik eşya bahsedilen hediye sınıfına girmez tabiki bazen gözden kacan ayrıntılar olmuyo değil ama bu sırf iyi niyetle alakalı bi olay yoksa kontrol edilmiyor diye bi kavram yok işin ticaret boyutuna bakılır genelde tek seferlik siparişleri sallamazlar ama yıllar sonra ikinci bi siparişinizde kendinizi savcı karşısında bulunca şaşırmayın derim haa sen kimsin derseniz o bahsettiğiniz kontrol eden şahıs diyeyim

       • asdfdsg

        10/02/2013 at 22:58

        alın kardeş hiçbirşey olmuyo sizi kekliyolar ben 8 tane getirttim

        • murat

         11/02/2013 at 09:28

         600 er dolar dağatırsın gelmeyen ürünler için dimi?

  • murat

   01/02/2013 at 23:15

   memur bey geldi zaten bundan sonra özellikle gift paketleri inceleyecek

  • drfeto

   11/02/2013 at 15:09

   arkadaslar gümrükçüler enayi degil tabi ki iyi niyet var bir kassalar gör o zaman gününü. onun için gümrük memurlarımız gayet ahlaklı ve iyi niyetliler kimseyi tahrik etmeye hakkımız yoki.
   saygılar.

 153. Cenk

  01/02/2013 at 04:30

  Merhabalar benim bir sorum olacak… Şuanda apple store usa da satılan unlocked iphone 5 ile ilgili, bu telefonu alırsam tamamen unlocked olarak kullanabilirmiyim yoksa bir takım kısıtlamalar bundada olacakmı? yani apple usa sitesinde unlocked linkindeki telefondan bahsediyorum… Yardımcı olursanız sevinirim

  • murat

   01/02/2013 at 23:13

   unlock alırsan kuulanırsın

 154. Hakan Yalman

  02/02/2013 at 00:07

  cdma a1429 ile gsm a1429 gibi farklı iphone 5 lerden bahsediliyor bunlar arasında bir farklılık var mı?
  Türkiye kullanımına hangisi daha uygun ?
  Yurtdisindan verizon cdma a1429 lu telefon alsam bir sıkıntı çıkarır mı yoksa gsm a1429 lu mu almak gerekir ?
  Teşekkürler

 155. Ali

  05/02/2013 at 20:04

  Merhaba,

  Amerika’dan hediye olarak iphone5 geldi.nano simkart alıp yaklaşık 1 hafta kadar kullandım.

  cihazınızı 1 hafta içinde kayıt ettirin mesajı aldım.yalnız 1 hafta olmadan cihaz kullanıma kapandı.

  şebekeyi gösteren sol üst köşede “servis yok” yazısı var pazar gecesinden beri.pazartesi günü kayıt işlemlerini tamamladım ve BTK’yı aradım.evraklarınız kontrol aşamasında diyor IMEI sorgulama kısmında.müşteri hizmetleri ise 48 saat içinde açılır dedi.umarım yarın açılır ama tereddütlerim de var.

  • Anonim

   14/02/2013 at 18:03

   hediye gelen telefonu telekoma nasıl kaydettirdin??? pasaporta nasıl işlettin çok merak ettim doğrusu…

 156. Anonim

  17/02/2013 at 10:00

  Amerikadan sim kilitsiz iphone 5 aldım ama kayıt ettirmedim.İphoneyi acsam hattımı takıp kullansam sonra telefona kayıt ettirin diye mesaj gelip telefon kapansa imei numarası üstünde değişiklik yapınca tekrar kullanabilirmiyim??? Acill yardım ederseniz sevinirim

 157. Bora

  18/02/2013 at 22:24

  İyi akşamlar Mustafa Bey yardımcı olursanız çok sevinirim, İtalya’dan gelirken iphone5 alıp geldim ancak vergi dairesine 115 TL ödeneceğini öğrendim, sorum şu; eşim benim pasaportumla bu parayı vergi dairesine bu parayı yatırabilir mi?yoksa şahsen benim mi gitmem gerekir? Yatırdı diyelim sonraki prosesür nasıl işliyor, bilgi verirseni sevinirim. Kolay gelsin.

 158. Bora

  18/02/2013 at 22:25

  İyi akşamlar Mustafa Bey yardımcı olursanız çok sevinirim, İtalya’dan gelirken iphone5 alıp geldim ancak vergi dairesine 115 TL ödeneceğini öğrendim, sorum şu; eşim benim pasaportumla bu parayı vergi dairesine bu parayı yatırabilir mi?yoksa şahsen benim mi gitmem gerekir? Yatırdı diyelim sonraki prosesür nasıl işliyor, bilgi verirseniz sevinirim. Kolay gelsin.

 159. tolgac

  21/02/2013 at 18:16

  herkese merahaba bana amerikadan iphone 5i 649$ + %8 vergisiyle 682.5 $`a gelmisti. simdi tekrar bi arkadasima getittiricem yanliz chicago yada newyorkda daha pahali denildi bana dogruluk payi varmidiri???

  • rcan

   28/04/2013 at 23:15

   aynen öyle kardeş.eyaletler arası vergi tutarı farkediyor.newyorktan alırsan 649$ üstüne 58$ vergi ödemen gerekiyor.diğerleri daha az

 160. nergis

  23/02/2013 at 01:50

  merhba, almanyadan bir tanıdğım iphone 5 getirdi.fakat telefon a1428. avrupa ülkelerinde a1428 satılmıyor diye biliyorum.cihaz apple storedan alınmış. apple store almanyada nasıl a1428 modelini satabilir ? sonuçta bu modelin 4g si orda da çekmeyecek ?

 161. Gürkan

  03/03/2013 at 14:09

  Merhabalar arkadaşlar.bilgiler için teşekkürler. Ben haftaya ABD’ye gideceğim ve dönüşte 2 tanıdığıma unlocked iphone 5 alacağım. herhangi bir sıkıntıyla karşılaşır mıyım? telefon getirmede üst sınır var mıdır? ya da herhangi bir fatura ibrazı vs. gibi bir durum var mı? yanımda başka arkadaşlarım da olacak, olmadı onların çantasına koyup getirebilirim, hatta onlara aldırabilirim..neler önerirsiniz?

 162. Alper Kömürcü

  04/03/2013 at 15:09

  Yurtdışından Iphone 5 getirttim Mustafa Bey. Pasaport kaydı yaptırmak için telefoncuya gittiğimde imei numarasının 990 ile başladığını ve bu telefonun bi kaç güne simkilit e geçebileceğini söledi. bu imei ile başlayanlar simkilitli dedi. fakat ben bir haftadır telefonu kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadm. telefon verizondan alınmış. içinden verizon sim kart çıkmıştı. telefonu iade etmelimiyim. yoksa bi sıkıntı yaşamazmıyım. emin olamadım sizinde fikrinizi almak istedim teşşekür ederim.

  • Mustafa Tan

   04/03/2013 at 15:28

   Cihazınız SIM kilitli olsaydı Türkiye’den bir SIM kart takıp kullanamazdınız. Teorikte Amerika’daki operatörlerce satılan iPhone’lar kilitli. Fakat pratikte iPhone 5 ile birlikte artık uygulamayorlar bu kilidi. Şu ana kadar kullananlar hiç sıkıntı yaşamadı. Bundan sonra yaşayacağınızı da sanmam.

 163. Burak

  18/03/2013 at 15:02

  Bende yurt disindan iphone 5 aldim ve icinden verizon sim kart cikti telefonu actim ve kullanirken arada iphone etkinlestirilemedi bu durum devam ederse ….. Numarasini arayiniz diyodu aramaya calistim ama aranmadi napmam gerikiyo sim kilitli galiba nasil kilitsiz hale getiricem yardim ederseniz sevinirim 🙂

 164. Anonim

  26/03/2013 at 16:24

  Yurtdisindan alinan verizon iphonelerede pasaport kaydi yapilmadan kullanilirmi?

  • Mustafa Tan

   26/03/2013 at 16:29

   Hayır kullanılamaz. Pasaport (IMEI) kaydı iPhone’lara özel bir işlem değil. Yurt dışından ithalat harici bir yöntemle getirtilen ve içinde SIM kart cihaz bulunan tüm cihazlar için geçerli.

   Yani yurt dışından yolcu beraberi ile SIM kartlı saç kurutma makinası dahi getirtseniz, Türkiye’deki operatörlerin SIM kartları ile kullanabilmek için pasaport kaydı yaptırmanız gerekir.

 165. Anonim

  26/03/2013 at 16:36

  Ama benim bi tanidigim 9 gundur kullaniyo telefonuna gelen mesaja gore 2 gun once kapanmaliydi telefonu

 166. Kaan

  30/03/2013 at 21:19

  merbaha bi yakınım amerıkadan unlock ıphone 5 getircek türkiyede kullanmada bı sıkıntı olurmu bazı sıtelerde sms gonderme sorunu oldugunu okudum yardımcı olabılırmısınız teşekkurler sımdıden .

 167. samet

  28/04/2013 at 13:17

  merhaba şuan amerikada iphone 5 fıyatı nedir acaba

 168. yunus emre

  19/05/2013 at 15:04

  çok tşkrler kardeş baya yardımcı oldun

 169. ırmak

  03/07/2013 at 15:17

  merhaba ben amerikadan iphone aldım (a1428). Telefon bozulduğu için garantiye vermem gerekiyor fakat türkiyede garantisi olmadığı için yurt dışına çıktığımda apple storedan değiştireceğim. Amerikadan aldığım telefonu başka bir ülkede garanti kapsamında tamir ettirebilirmiyim

 170. mert

  20/07/2013 at 17:34

  İyi günler benim arkadaşım ailesiyle(3kişi) amerikaya gitti 3 aylıgına bende onlardan iphone 5 istedim açıkcası fazla bilgim yok onlar bana iphone 5 getirirken gümrükte bir sıkıntı olurmu applenin resmi sitesinden 16 gb iphone unlocked alıcam yardımcı olursanız sevirim hayırlı ramazanlar

 171. Yunus

  23/07/2013 at 09:52

  Bende iPhone 5 almak istiyorum fakat ne tanıdıgmız var ne de yurt dışına çıkan. Bunun dışında herhangi bir yok var mı getirttirebileceğim ?

 172. tuce

  18/08/2013 at 13:56

  mrb.abd den ıphone 5 geldi ama kilitli ne yapmam lazım nasıl actırabilirim

 173. arzu çakır

  19/08/2013 at 21:13

  meraba mustafa bey bana arabistandan iphone 5 geldi 3 ay kullandım ve bozuldu tamiri mümkün değil denildi.uluslararası garantisi var ama nasıl değiştirme işlemi yapılır mı ve nerden yapılır faturası falan var ?? şu an yurtdışında da kimse yok gömderebileceğim. başka bi çözümü var mı acaba? yardımcı olursanız sevinirimm

 174. kübra

  23/08/2013 at 10:13

  bi tanıdıgım bana amerikadan ıphone 5 getircek henüz telefon elime geçmedi. ne tür sıkıntıyla karşılasırım ? sim kilidi dediginiz olay nasıl oluyo ? bide telefonda herhangi bi kısıtlama olur mu? türkiyedekinden farklı bişey olur mu yoksa bire bir aynı mı olur? bana sadece vergi dairesine para yatırıp turkcell iletişim merkezinden onaylatınca açılır sıkıntı olmaz dedi ama süphelerim var. yardımcı olabilir misiniz ?

  • Mustafa Tan

   23/08/2013 at 10:21

   Yukarıdaki yazıda da paylaştığımız gibi bazı iPhone modelleri SIM kilitli oluyor. Yani sadece belli operatörün SIM kartı ile çalışıyor. Bu yüzden tanıdığınıza mutlaka Unlocked iPhone 5 almasını tembihleyin. Yoksa Türkiye’deki SIM kartlar ile çalışmaz cihaz.

   Unlocked iPhone 5 aldırırsanız da Türkiye’deki cihazlardan bir farkı kalmaz aşağıdakiler dışında:

   * Yurt dışında alınan iPhone’ların Türkiye’de garantisi geçmez. Bu yüzden eğer cihazda bir sorun çıkarsa, garanti kapsamında yaptıramazsınız Türkiye’de.
   * Yurt dışından ithalat harici yöntemle getirtilen ve içinde SIM kart barındıran her cihazın IMEI kaydının yapılması lazım. Yoksa cihazın SIM kart kullanan özellikleri çalışmaz. Bu yüzden cihazınızı kayıt ettirmeniz gerekecek uygun bir pasaportla Türkiye’ye gelince. Detaylı bilgi için: http://www.iphoneturkey.com/2012/06/yurt-disi-iphone-ipad-3g-imei-kaydi-pasaport-100tl-harc.html

   • kübra

    23/08/2013 at 10:36

    teşekkürler. cihazı getirmiş ama benim elime geçmedi. pazar günü elime geçicek. 1000 tl diye fiyat verdi ve çok ilginç bu kadar ucuz olması sizce herhangi bir sıkıntı oldugu için mi bu kadar ucuz.

 175. mert

  05/09/2013 at 20:37

  ben amerikadan iphone 5 getittirdim ve bugun pasaporta islettim ayrica maliyeye 115 tl verdim, telefonu turkiyede kullanabilcem fakat avrupa ulkelerindede kullanabilcekmiyim yoksa orda tekrar actirmam gerekirmi

 176. umut

  08/11/2013 at 17:58

  arkadaşlar yurtdışından getirtilen cihazlar 115 tl karşılığı kayıt yapıldıktan sonra aktif hale gelir ama türkiye garantisi olmaz aldığınız yerin garantisi geçerlidir ben derimki biraz bekleyin iphone 6 yı 2014 kasımda türkiyede satılacak en fazla 6 ay sonra 1000-1500 tl arası bulmanız mümkün…

 177. ismail ipoğlu

  12/11/2013 at 11:28

  passoport kayıtlı iphone 5 aldım 1 ay kullandıkdan sonra arızalandı kime gösterdiysem yapılamadı bu cihazı ne yapmam gerekiyor cihaz dışarıya cıksa sıfır cihaz veriliyor diye söyleniyor bu konuda kiminle irtibata girecegimi bilmiyorum bu kadar pahalı satılan cihazın karşısında muhattab bulamıyorum bana yardımcı olurmusunuz