iOS 6 Güncellemesi Öncesi Sık Sorulan Sorular

Malum iOS 6 yazılım güncellemesinin resmen yayınlanmasına çok az bir süre kaldı ve bu nedenle de bu aralar çok sayıda soru geliyor. Aslında soruların çoğunun cevapları önceki iOS 6 ile ilgili yayınladığımız yazılarda mevcut fakat derli toplu olması açısından Soru Cevap şeklinde potansiyel tüm soruları bir arada cevaplıyayım istedim. Ayrıca benim gözümden kaçmış başka sorular da olursa, onları da cevaplamaya çalışır, yazıyı da güncelleriz.

iOS 6 tam olarak ne zaman yayınlanacak?

Yayınlandı 🙂 İndirmek için buyrun : http://www.iphoneturkey.com/2012/09/iphone-ve-ipad-icin-ios-6-yazilim-guncellemesi-yayinlandi.html

iOS 6’yı kimler yükleyebilecek ? Örneğin benim cihazım iPhone 3GS, ben de yükleyebilecek miyim?

Aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, Yeni iPad (iPad 3), iPad 2 ve iPod Touc 4. nesil sahipleri iOS 6 güncellemesini yapabilecek. Apple’ın yeni cihazı iPhone 5 ise zaten iOS 6 yüklü gelecek.

iOS 6 ile gelen tüm yeniliklerden yukarıdaki her cihaz sahibi yararlanabilecek mi?

Maalesef hayır. Daha önce yayınladığımız iOS 6′daki Yeniliklerden Hangi Modeller Yararlanabilecek? başlıklı yazıda da detaylı açıkladığımız gibi iOS 6 ile birlikte irili ufaklı 200’ye yakın değişiklik ve yenilik var. Fakat bunlardan en önemlilerinden, aşağıdaki tabloda yer aldığı gibi tüm cihaz sahipleri yararlanamayacak.

Bu arada yukarıdaki tabloda tüm yenilikler yok, sadece her cihazda yer almayacak özellikler var. Örneğin Harita uygulamasının değişmesi tüm cihazlarda olacağı için yukarıda yer almıyor.

Peki iOS 6 ile gelen tüm bu önemli yenilikler nelerdir?

iOS 6 ile gelen Sesli Navigasyon, Harita uygulamasının değişmesi, vs. gib önemli yenilikleri, Apple’ın sadece uygulama sahiplerine ve yazılım geliştiricilerine dağıttığı iOS 6 beta test sürümleri sayesinde daha önce paylaşmıştık. Aşağıdaki yazılarımıza bir gözatarak iOS 6 ile gelen tüm önemli yenilikler hakkında önceden fikir sahibi olabilirsiniz.

iOS 6 güncellemesini yine kablosuz olarak iTunes kullanmadan yapabilecek miyiz?

Muhtemelen evet. Zaten iOS 5’den itibaren kullanıcılar cihazlarına yeni sürümleri iTunes kullanmadan yükleyebiliyorlar. Belki düşük bir ihtimal ama iOS 6 major bir güncelleme olduğu için Apple iTunes’u kullanmaya zorlayabilir, fakat ben pek sanmıyorum. Yine de Apple’ın sağı solu belli olmaz 🙂

Ayrıca zaten iOS 6 yayınlandığı an her zaman yaptığımız gibi bir yazıyla size duyurup güncellemeyi nasıl yapabileceğinizi de paylaşacağız.

iTunes’tan iOS 6 güncellemesi yapacakların bilgisayarlarına güncel iTunes sürümünü yüklemeleri gerekiyor.

Benim cihazım yurt dışından alınma, iOS 6 güncellemesini yaparsam cihazım kilitlenir mi?

Eğer cihazınız SIM kilitliyse güncelleme sonrası tekrar kilit devreye girecektir. Bu durumda daha önce yaptırdığınız gibi tekrar unlock işlemi yaptırmanız gerekecektir. Fakat yeni güncellemeler için unlock çözümü hemen çıkmadığından SIM kilitli cihaz sahiplerinin iOS 6 güncellemesinden bir süre uzak durmasında fayda var.

Bu arada yurt dışından alınan her cihaz SIM kilitli değildir. Örneğin benim şu an kullandığım iPhone 4S İsviçre’den alınma ve SIM kiliti değil, yani fabrika çıkışlı unlocked. Dolayısıyla ben güncellemeleri sorunsuzca yapabiliyorum.

Benim cihazım SIM kilitli değil ama jailbreak’li. iOS 6’ya güncellersem jailbreak gider mi? Ya da cihazımda bir sorun olur mu?

Bu yazımızda detaylı açıkladığımız  jailbreak işlemi de sonradan yapılan bir işlem ve kalıcı değil. Dolayısıyla yazılım güncellemeleri sonrası jailbreak de kalkıyor. Bu yüzden jailbreak’ten vazgeçmeyenlerin hemen iOS 6’yı yüklemelemeri gerekiyor. Çünkü iOS 6’yı jailbreak yöntemi hemen çıkmayabilir.

Ayrıca biz unlock ve jailbreak konularında bilgi ve tecrübe sahibi değiliz. Lütfen bu konularda destek talep etmeyiniz. Çünkü uzman olmadığımız konularda görüş bildirmeyi pek sevmiyoruz 🙁

Daha önceki major yazılım güncellemeleri (iOS 4 ve iOS 5 gibi) eski model cihazların yavaşlamasına neden olmuştu? Aynı durum iOS 6’da da olacak mı?

Muhtemelen evet fakat iPhone 4S ve iPhone 4’te bu yavaşlama hissedilir olmaycaktır. Örneğin ben yaz boyunca iPhone 4S’imde iOS 6’tının beta test sürümlerini kullandım ve herhangi bir yavaşlık hissetmedim. Benzer şekilde iPhone 4 sahibi arkadaşlarımdan da bir şikayet duymadım.

Fakat iOS 6 yükleyebilecek en eski model olan iPhone 3GS’lerde hissedilir yavaşlık mutlaka olacaktır. Hatta bunun için ufak bir test bile yaptık Geekbench 2 uygulaması ile. (Geekbench, yüklü olduğu cihazda çeşitli algoritmalar çalıştırarak cihazın performansını “Geekbench Score” ismindeki bir sayı ile değerlendiriyor. Bu sayı ne kadar yüksek olursa da cihazın performansı o kadar yüksek oluyor.)

İlk testimizi iPhone 3GS’simizi iOS 5.1.1’e güncelleyerek ve cihazı açtıktan hemen sonra yaptık. Test şartlarının aynı olabilmesi için de arka planda ne kadar uygulama varsa kapattık ve cihazı uçak moduna aldık. Bu şartlarda iOS 5.1.1 yüklü iPhone 3GS skoru 290 çıktı. Tabii testi sadee bir defa yapmadık, birkaç defa daha tekrarladık fakat genelde benzer sonuçlar çıktı.

iOS 5.1.1 yüklü iPhone 3GS’in Geekbench Skoru 290

Sonra cihazımızı iOS 6’nın son test sürümüne güncelleyip yine aynı şartlarda teste tabi tuttuk. Bu sefer  de aynı şartlarda iOS 6.0 yüklü iPhone 3GS’in aşağıdaki gibi skoru 263 çıktı.

iOS 6.0 yüklü iPhone 3GS’in Geekbench Skoru 263

Görüldüğü gibi iOS 6’ya geçince testlerde daha düşük bir performans sergiliyor. Tabii bu testler tek başına bir ölçüt değil. Önemli olan cihazın iOS 6’ya geçince tepki süresinin ne olacağı, uygulamaların ne kadar sürede açılacağı, vs. gibi konular. Fakat yine de iPhone 3GS sahiplerine fikir verecektir.

Bu noktada test de olsa cihazlarına iOS 6 yükleme fırsatı bulan takipçilerimizin düşünceleri önemli olacaktır. Bu konudaki tecrübelerinizi yazıyıa yorum girerek paylaşabilirseniz harika olur 🙂

Ben dayanamadım iOS 6’yı yükledim ve cihazım çok yavaşladı. Ne yapabilirim ? Örneğin eski versiyona dönebilir miyim ?

Bu genelde performans sorunu yaşayanların en çok sorduğu soruların başında geliyor. Apple genelde bu tip major versiyon değişikliklerinde, eski versiyonlara geri dönüşe imkan vermiyor.

Fakat bu tip performans sorunu yaşayanlara benim önerim, geçenlerde “iTunes ile iPhone ve iPad’i Yeni Olarak Ayarlama ve Kurma” başlıklı bir yazıyla paylaştığımız sıfır kurulum yapmaları. Genelde temiz kurulum, güncelleme sonrası yaşanan performans sorunlarını büyük ölçüde gideriyor.

Performans sorunu yaşanan bir iPhone veya iPad’e, temiz kurulum yapmak gerekebiliyor.

iOS 6 güncellemesi sırasında bir sorun oluştu ve güncelleme yarım kaldı. Şu anda da cihazım açılmıyor ya da iTunes görmüyor. Ne yapabilirim ?

Bu tip nadir görülen durumlarda genelde tek çare cihazı kurtarma (recovery) moduna almak oluyor iPhone ve iPad’i iTunes ile Kurtarma Modunda Geri Yükleme başlıklı yazımızda paylaştığımız yöntem ile. Yani cihazı geri yüklemek (restore) etmek zorunda kalıyoruz fakat en son aldığımız yedekten geri döndüğümüz için veri kaybımız olmuyor.

Bu durumda iOS 6 güncellemesi öncesi yedek almak zorunda mıyım? iOS 6 güncellemesi cihazımdaki uygulamaları ve verileri siliyor mu?

Hayır değilsiniz. Herşey yolunda giderse iOS 6 güncellemesi cihazınızdaki hiç bir şeyi silmez. Fakat yukarıdaki gibi sorunlar yaşarsanız sonradan pişman ve üzgün olmamak için önceden yedek almış olmayı dilersiniz. Bu yüzden güncelleme öncesi ya iCloud‘a ya da iTunes’a yedek alın.

Zaten bu konuyla ilgili daha önce iPhone ve iPad Yazılım Güncellemesi Öncesi Yapılması Gerekenler başlıklı bir yazı paylaşmıştık. Lütfen güncelleme öncesi bu yazımıza gözatmayı ihmal etmeyin. Özellikle de rehberinizi yedeklemeyi.

Ben iOS 6 güncellemesini yapmak istemiyorum? Yapmasam ne olur ? Zorunda mıyım ?

Hayır zorunda değilsiniz 🙂 Fakat iOS 6 ile gelen özelliklerden mahrum kalacaksınız. Kısa vadede uygulamalar konusunda da sorun yaşamazsınız ama 1 sene sonra bazı uygulamalar minumum iOS 6 versiyonunu istemeye başlayacak. Örneğin iOS 6’nın çıkışında  sonra çoğu uygulamanın minumum iOS 5 istedeğini göreceksiniz. Bu durumda iOS 5’e geçmeyenler de çoğu uygulamayı indiremez ya da güncelleyemez olacak.

Özetle şimdi geçmeseniz bile eninde sonunda iOS 6’ya geçmek ya da cihazınızı yenilemek durumunda kalacaksınız.

—–

Yukarıdakiler sizden gelen sık sorulardan aklıma gelenler. Başka sorular da gelirse ve cevaplarını da biliyorsam yazıya ekleyerek güncellerim.

302 Comments

 1. Tolga

  18/09/2012 at 15:46

  iphone4 ü olanlar için bir sorun yok bence 🙂 sesli navigasyon ve siri türkçe olmadığı için zaten kullanılmaz. 3G üzerinden facetime turkcell faturasına çok güzel yansır 🙂 O yüzden onu kullanmaya zaten cesaret edemem. İşitme cihazım yok. Panoramada Dermandar app üstüne başka bir program tanımam zaten gerekte yok.

  • adem

   18/09/2012 at 16:51

   Ben iphone 4 32gb modele ios 6 gm sürümünü yükledim ve gerçekten mükemmel bir sonuç aldım. ios 5’e göre sistem daha hafif ve iphone 4’te bulunan efekt takılmalar neredeyse kalmamış gibi. Sadece harita uygulamasında ve appstor da ufak takılmalar mevcut. Appstor için hard rest sorunu çözüyor ancak haritalar uygulaması biraz kasmakta.Bence kesinlikle ios 6 kurun.

  • bulut1951

   18/09/2012 at 18:12

   tolga slm

   şu an iphone 4 kullanıyorum ve listeye bir bakıyorum 3gs den tek farkı hiç kullanmadığım ”okuma listesiymiş”

   pes diyorum 4’ü 3gs le aynı kefeye koymuşlar…
   Halbuki iphone telefonları arasındaki en büyük devrimin 4 te olmasına rağmen (5 değil)..aplle’a ayıptır diyorum. aşağılık apple 🙂

  • osmanyuksel

   19/09/2012 at 02:24

   vallaha 4 ile 4s arasında bence fark yok beni ilgilendiren fark yok telefon takılmıyor.kolay kolay kasmıyor 4 ten çok memnunum açıkçası.4s, 4e göre biraz hızlı yoksa ben fark göremiyorum….

   • Cemal

    19/09/2012 at 02:35

    4 ile 4s’in Arasında Fark Yokmu 🙂 şaka mı ? Çift Çekirdek Biri Biri Tek Çekirdek Kendini mi avutuyorsun 🙂 ?

    • Anonim

     19/09/2012 at 14:40

     Kulanimda barizbir fark yok tabi cift cekirdek vardiye 4 du satip 4s almadik boyumuz kisalmadi arkadas hakli 4 bir devrimdi 4s ve 5 ciktiginda cogukisi hala hayalkirikligi s3 e gecicegim gibi sacma yorumlar yapmadimi? Tamam bencede yeniler daha iyi ama 4 e yapilan haksizlik

 2. onur

  18/09/2012 at 16:04

  Yazınız için teşekkürler Mustafa bey
  Geçen güncellemede Ota güncellemesi yapamamıştım dns ayarlarıyla ilgili olduğunu söylemiştiniz düzelttik. Bakalım bunu otadan sorunsuz birşekilde kurabilecekmiyim 😀

 3. Mustafa

  18/09/2012 at 16:08

  Yeni iOS 6 da siri de Türkçe dili olacakmı ?

  • Mustafa Tan

   18/09/2012 at 16:11

   Maalesef hayır 🙁

   • İbrahim

    19/09/2012 at 00:58

    Hani tim Cook Türkiye ye gelişinde cumhurbaşkan ile görüşmesinde düzenle me yapılacağı klavye konusunda iyileştirmeler bir yerde okumuştum sırı türkce olabilir deniliyordu

    • tolga uçar

     19/09/2012 at 06:57

     birincisi cumhurbaskani amerikada tim cook’u ziyaret etti ikincisi sadece klavyenin turkce olmasi icin bir soz alindi appledan o da ios 6 ile geldi zaten

 4. ocan 35

  18/09/2012 at 16:09

  Bilgilendirmeler için teşekkürler elinize sağlık

 5. techno

  18/09/2012 at 16:18

  iphone 4 te 3G üzerinden facetime olmayacağından emin misiniz?

 6. Beytullah

  18/09/2012 at 16:23

  Sesli navigasyon da mı İngilizce sadece?

  • Berke

   19/09/2012 at 13:37

   Hayır Sesli Navigasyonun Türkçe desteği var Apple iOS 6 beta 3’ten beri sesli navigasyona TR desteği veriyor.

 7. burak öksüz

  18/09/2012 at 16:40

  Hadi çıksın ios 6 biraz kurcalayalım artık iphone5 gelenekadar oyalar bizi :)))

 8. Talha

  18/09/2012 at 17:01

  Mustafa bey kirgizistanda soyle bir durum var. Biri rehberime kaydettigimde basinda +90 ulke kodu yoksa sadece numara kayitli ise arayinca ismi cikiyor ama mesaj atinca ismi cikmiyor. Rehbere +90 ile kaydedincede arayinca isimcikmiyor mesajda isim cikiyor bu nedendir cozumu varmidir.

 9. serhat

  18/09/2012 at 17:25

  Merhaba itunes da backup alirsam mesajlarim ve rehberiminde yedegi alinmis oluyormu yoksa hepsi silinirmi

 10. Alp

  18/09/2012 at 17:27

  Keske tabloda Passbook destegı hangi cıhazlara var o da olsaymış.

 11. Ege

  18/09/2012 at 17:35

  Mustafa bey ipad mininin kamerasi olmadıgi dogrumu

  • M.Can

   19/09/2012 at 05:40

   Böyle bir aletin varlığı henüz yokken nasıl böyle bir şey yazabildiniz gerçekten hayret ediyorum. Şaka yaptınız herhalde 😀

 12. Ali

  18/09/2012 at 17:47

  Yine çok güzel yazmışsınız Mustafa bey yalnız iOS 6 da 200 e yakın özellik var deniliyor fakat şuana kadarkileri toplasan 50 ye varmıyor sizce bu nekadar doğru 🙂

  • Mustafa Tan

   18/09/2012 at 17:55

   İrili ufaklı 200 tane çıkar. Bir kısmı da uygulama geliştiricilerine sunulan, yani iOS 6 uyumlu oyun ve uygulamalarda göreceksiniz bu yeniliklerin bazılarını.

 13. bulut1951

  18/09/2012 at 18:29

  Mustafa bey selam;

  iphone 4 kullanıcıyım. ve bir tanıdığım htc kullanıyor.
  sorum şu Telefon kapalıyken açma düğmesine bastığınızda htc android açılış süresi ios ‘un 3’de 1’i.

  Sizce neden böyledir. IOS daha ağır bir OS mudur? 10 sn daha fazla beklesen ne olur diyebilirsiniz ancak ciddi fark görüyorum

 14. Sinan

  18/09/2012 at 18:35

  Merhaba ios 6 da zil sesleri degisecekmi yada yeni sesler eklenecekmi acaba?

 15. Emre

  18/09/2012 at 19:05

  Mustafa bey rica etsem arkadaşınız aracılığıyla iphone 4 5.1.1 ve ios 6 gm geekbench sonuçlarını söyler misiniz

 16. AyseL

  18/09/2012 at 19:07

  yukaridaki tabloda ipod touch’daki yenilikler de olsa iyi olurdu

 17. Oguz

  18/09/2012 at 19:14

  Merhaba Mustafa bey. Bu güncelleme de iPad 4g hız olarak etkilenirmi.

 18. halil

  18/09/2012 at 19:48

  mustafa bey; siz beta surumunu kullandiniz yeni harita ne kadar kapsamli? ben harita ozelligini cok sik kullaniyorum, ios6 a gecerken beni tek dusunduren kismi bu. arattirdigimiz cadde sokak isimlerini bulmada sikinti yasiyor muyuz? internette harita ile ilgili yeterince bilgiye ulasamadim?

 19. Mustafa

  18/09/2012 at 19:51

  Mustafa bey benim cihazım iPhone 4 jealbrek li iOS6yüklersem silinirmi

  • Mustafa Tan

   18/09/2012 at 20:13

   Sanki bu sorunuzun cevabı yukarıda var gibi 🙂

 20. Anonim

  18/09/2012 at 19:59

  Tesekurler turkiye

 21. Ersem giritli

  18/09/2012 at 20:36

  Mustafa bey ben iphone 4s mi s.arabistandan almistim dolayisiyle de bende facetime yoktu.ios6 yükleyince facetime da benim telefonuma gelecek mi

  • Mustafa Tan

   18/09/2012 at 21:23

   Hayır gelmeyecek. Öyle olsaydı zaten satarken hiç kaldırmazlardı.

 22. Serdar Yildiz

  18/09/2012 at 21:01

  Merhaba,
  IOS 6 ile gelecek uygulamada harita uygulamasi degisiyor. Bu uygulamada turkiyeden hicbir sehir yok. Peki o zaman biz ios6 ile hic harita kullanamayacakmiyiz ?

 23. Burak

  18/09/2012 at 22:03

  İos 6 gm yuklu su an cihazimda.yarin guncelleme cikinca telefondan direk guncelleme yapabilcek miyim?

  • Mustafa Tan

   18/09/2012 at 22:05

   Muhtemelen hayır. iTunes ile manuel güncelleme yapmanız gerekecek.

   • kadir

    19/09/2012 at 01:57

    ios 6 yayınlanmadan nasıl yüklediniz acaba sorum burak kardeşe 😀

 24. Anonim

  18/09/2012 at 22:32

  Passbook ios6 yı yukleyince iphone 4s lere gelicekmi ?

 25. Rahman

  18/09/2012 at 22:52

  Selam Mustafa bey sizlere minnettarim öncelikle şehitlerimize Allah’tan rahmet ailelerimize SABIR diliyorum ben iki hafta sonra inşallah İphone 5 aluyorum siparişi verdim sorum İphone 4 var şimdi ve İOS 6 yüklediğim de batarya be baz istasyon sorunu olabilirmi önceki İOS versiyonlarında bu tip şikayetler çok oldu şimdiden teşekkürler isiniz çok bu kadar soruya yetişmek :))

 26. No respond

  18/09/2012 at 23:06

  Çağrı oncesi düzenle geldi mı ios6 da

 27. sez

  18/09/2012 at 23:28

  gercekten ios6 süperrrrrrrr yükleyin mutlak

  • CoZo

   19/09/2012 at 00:00

   Herkes super begendim diyor. Cikmadan nasil guncellediniz? Yoksa herkesmi program yaziyor?

   • Gökhan Batuk

    19/09/2012 at 00:31

    +1

 28. Vedata

  19/09/2012 at 00:52

  Mustafa Bey,
  Turn bu turn navigasyon uygulaması ipad2 de olacak mı yukarıda olacak yazıyor ama daha önceki yazıda olmayacak demiştiniz?

  • Mustafa Tan

   19/09/2012 at 07:19

   Yukarıdaki son bilgidir. Apple bazı özellikleri ilk beta sürümlerine eklememişken sonradan ekleme yaptı ya da değiştirdi.

   • vedata

    19/09/2012 at 15:48

    Teşekkürler.

 29. Serkan

  19/09/2012 at 01:30

  Mustafa bey merhaba. Bir sorum olacakti. Safety Note isimli programi kullaniyorum ve icindeki bilgiler benim icin cok onemli. Back up yaptigimda bu bilgiler de yedeklenecek mi acaba? iOS 6 yi temiz kurmak istiyorum bu nedenle cihazimi restore edecegim. Ancak safety note uygulamasindaki notlarimin geri gelmeyeceginden korkuyorum. Sizce back up ise yarar mi?

 30. Koray

  19/09/2012 at 01:31

  Mustafa bey iyi geceler,

  iOS 5.1 de en son kullandığımız haritalar uygulamasında birçok adresin koordinatları kayıtlı, Yeni güncellemede eski harita uygulaması yerine yeni bir harita uygulamasına geçilecek. Benim sorum, acaba iOS 6 guncellemesiyle eski haritadan kayıtlı adres bilgileri silinecekmi ? Yoksa bu datalar aynen yeni haritaya aktarılacak mı ? Teşekkür ederim.

  • Mustafa Tan

   19/09/2012 at 07:36

   Hayır silinmiyor merak etmeyin. Yeni haritaya aktarılıyor.

 31. osmanyuksel

  19/09/2012 at 02:20

  Mustafa bey, Mustafa bey, Mustafa bey eeeeee nedir la bu sıkıntınız adamı rahat bırakın, şurda saatler kaldı, göreceniz hepiniz işte…..ben yorumları okurken bınaldım Mustafa bey ne yapsın….

 32. Oguz

  19/09/2012 at 03:37

  Cok bilgilendirici bir yazi tesekkurler..

 33. Zizouu

  19/09/2012 at 08:10

  Verilen tüm bilgiler icin tesekkur ederim.

 34. Ömer Yavuz DURSUN

  19/09/2012 at 09:08

  Mustafa bey ios 6 yükleme işlemini sadece kabloyla bilgisayara bağlayarak mı yapabiliyoruz ? yoksa telefonun içerisindeki versiyon güncelleme sayfasından da yükleyebilir miyiz ?

  • Mustafa Tan

   19/09/2012 at 09:12

   Yukarıdaki yazıda sorunuzun cevabı mevcut 🙂

 35. Ferit

  19/09/2012 at 09:24

  Yukleme yapanlar oldu mu ki ya ben bakiyorumda daha yayinlamamis apple ?

  • Mustafa Tan

   19/09/2012 at 09:40

   iOS 6 test sürümlerini yükleyenler oldu 🙂

 36. Cem

  19/09/2012 at 09:40

  Mustafa Bey,
  3GS kullanıyorum yeni bir iphone olarak İOS6 yüklediğim zaman rehberi nasıl geri yükleyebiliyoruz..tşk.

  • Mustafa Tan

   19/09/2012 at 09:44

   Aşağıdaki linkteki gibi rehber yedekleyen bir uygulama kullanmaniz gerekecek:

   http://www.iphoneturkey.com/2011/07/my-contacts-backup-ile-adres-defterinizi-kolayca-yedekleyin.html

   • Ural

    19/09/2012 at 11:04

    Yurt dısından alınıp , yurt icinde unlock yapılanlar 6.0 yüklerse telefon tekrar simlock olur mu?

    • Mustafa Tan

     19/09/2012 at 11:07

     Yukarıdakı yazıda da paylaştığımız gibi evet olur.

     • Ural

      19/09/2012 at 11:58

      Ama; AT&T ile yaptığımız CHAT bağlantısında “bundan sonra telefonunuz factory unlock ” gibi olmuştur dedi….?

      • Mustafa Tan

       19/09/2012 at 12:06

       Siz yazılımsal unlock yaptırmamışsınız ama direkt amerikadaki operatörden kalıcı unlocked yaptirtmışsınız.

       Rahatlıkla güncelleme yapabilirsiniz.

 37. GKMN

  19/09/2012 at 09:52

  Güncelleme akşam saatlerinde mi kullanılabilir olur ? Iphone 4 için çok ciddi bir yavaşlama söz konusumu ?

 38. Katre

  19/09/2012 at 11:09

  Mustafa bey merhabalar. Tahminen iOS 6 ne zaman yayinlanir.

 39. Tolga

  19/09/2012 at 11:11

  Bütün satın alınanları pcye aktardık. yedekleri aldık. bekliyoruz artık ota download u açsın apple 🙂

 40. Kadir

  19/09/2012 at 11:16

  Mustafa bey. Açıkcası bu sorunun cevabını bulamadım. Sim free iPhone 4 kullanıyorum. Türkiye’den aldım. Ve apple id kullanıyorum. Aldığım programların cogu ücretli. Telefonu jealbreak yapsam daha önce var olan ücretli uygulamalarım gider mı. ? Jealbreak yaptıktan sonra telefonu restore etsem sıkıntı yasar miyim. Yani kilitlenir mı ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

 41. semih

  19/09/2012 at 11:39

  merhaba mustafa bey

  benim bı sorum olucak ios 6 güncellemesı itunes üzerınden olmazsa iphone daki yazılım güncellemeye mi gelicek ben iphone 4s kullanıcısıyım ana menüdeki ayarlar logosunda 1 rakamı usutunde gozukurmu

  • Mustafa Tan

   19/09/2012 at 11:43

   iTunes’tan güncelleme imkani her halukarda olacak.

   Cihazdan kablosuz güncellemenin de olacağını bekliyoruz. Bu durumda 1 rakami çıkacaktır.

   • semih

    19/09/2012 at 14:46

    sağol mustafa bey tesekkur ederım

 42. -

  19/09/2012 at 11:42

  mustafa reis, ios 6 kurdum ardindan begenmeyip apple sitesinden 5.1.1 indirdim recovery moduna alip itunes’da alt tusuna basip recovery’ye tiklasim 5.1.1 dosyasini sectim ve 5.1.1e kolayca geri dondum. yanlis bilgilendirmeyin insanlari.

  • Mustafa Tan

   19/09/2012 at 12:29

   Yukarıdaki yazıdaki cevabıma tekrar bakarsanız kesin bir ifade kullanmadığımı tam tersine “Genelde” ifadesi kullandığımı görürsünüz. Ayrıca Apple geri dönemezsiniz diyor kendi developer sitesinde. Aynen paylaşıyorum:

   “Devices updated to iOS 6 GM seed can not be restored to earlier versions of iOS. Registered development devices will be able to upgrade to future beta releases and the final iOS 6 software.”

 43. ali ihsan

  19/09/2012 at 11:49

  merhaba, 16 gb 4s kullanıcısıyım. ios 6 da cached memory sorunu çözülüyor mu? sadece flipboard da gördügüm kısmi çözüm dışında app i silip tekrar yüklemek haricinde bir çözüm yok gibi görünüyor ne yazık ki. ha ios 5 için bir çözümünüz varsa çok sevinirim…

 44. Mustafa

  19/09/2012 at 12:11

  Mustafa bey mrb 4s kullanmakdayim yurt disindan geldi pasaport a isli bi sorun teşkil edermi butun yazilari okudum ama tekrar sormakda fayda var guncelleme yaparken veriler silinmiyor dimi ? Tsk ler

  • Mustafa Tan

   19/09/2012 at 12:27

   Ben de her zaman verdiğim cevabı tekrar yazmakta fayda görüyorum. Cihazın yurt dışından gelmesi önemli değil. Önemli olan SIM kilitli olup olmadığı. Cihazınız yurt dışında SIM kilitli olarak satılan ve Türkiye’de kullanabilmek için sonradan yazılımsal olarak unlocke edilen cihazlardan mı? Eğer öyleyse güncelleme sonrası cihazınız tekrar kilitlenir ve tekrar unlock yaptırmanız gerekir daha önce kime yaptırttıysanız.

   Güncelleme yaparken de veriler silinmez. Fakat birşeyler ters de giderse diye önceden yedek alınması tavsiye olunur.

 45. Yiğit

  19/09/2012 at 12:55

  Mustafa Bey benim konuyla alakasız bir sorum olacak ben internet paketimi ay sonuna zor denk getiriyorum acaba hangi uygulamanın ne kadar data indirdiğini görebileceğim bir program mevcut mu?

  • Berke

   19/09/2012 at 13:47

   Ayarlar->Genel->Kullanım->Hücresel Kullanımı bölümde mevcuttur fakat data paketiniz yenilendiğinde sıfırlamak işinizi kolaylaştıracaktır.

 46. Sinan

  19/09/2012 at 13:04

  Merhabalar mustafa bey panoroma özelliğinin yeni ipade gelmemesinin özel bi nedeni var mı? Güncellemeden biraz zaman geçtikten sonra yeni ipade panoroma özelliğini dahil etme olasılığı varmıdır?

 47. Pingback: iOS 6 bu akşam yayınlanıyor, hazır mısınız?

 48. MEHMET

  19/09/2012 at 13:20

  BEN ŞUAN4S İPHONUM İÇİN İOS 6 BETA KULLANIYORUM VE AŞAĞIDAKİLER BENDE ŞUAN YOK..

  BENİM TELEFON KAÇAK YANİ DUBAİ MALI VE YAHUTTA ARAP MALI…

  1: İOS 6 İLE TELEFONUMA FACETİME GELECEK Mİ
  2: İOS 6 İLE PANORAMA ÖZELLİĞİ BENDE OLACAK MI

  EĞER BUNLAR İOS 6 İLE TELEFONUMD OLMASI EKSRE BİR ŞEY YAPMAM GEREKİR Mİ YOKSA BUN YAZILIMLAR İÇİN 1 BARDAK SOĞUK SU İÇEYİM Mİ :))

 49. Bugra

  19/09/2012 at 13:25

  Peki siri hakinnda ne gelismeler war?

 50. Deniz

  19/09/2012 at 13:28

  iP4 e gelmeyen ozellikler kabul edilemez. Apple insanlar iP4 leri elden cikarsin diye abuk abuk kisitlamalar getirmis. 3G uzerinden facetime gelmemesi NE alaka? Panoroma gelmemesi NE alaka? Haydi siri olayini vermemesine saygi duyuyorum, ama iP4 e navigasyon gelmemesinin MANTİKLİ bir sebebi yok.

  Apple gozumdeki saygisini yitirdi. iP4 son iOS cihazim oldu.

  • Deniz

   19/09/2012 at 13:30

   Kisacasi iP4 icin ios 6 versiyonun 5 den 6 ya cikmasindan fazla bir ozellik getirmiyor.

   • Kerem

    19/09/2012 at 16:58

    Aynen deniz helede yeni iphone 5 i gordukten sonra gecmis olsun peki ama ne alicaz ?? Senin varmi aklinda bisi

 51. Ömer Polat

  19/09/2012 at 13:32

  Selamlar Mustafa Tan,
  Benim iki sorum olacak:

  1. Yeni harita uygulamasında google mapte bulunan kullanıcı girişleri (mekanlar vs.) olacak mı yoksa boş bir harita mı bekliyor bizi? Eğer yoksa goggle map uygulamasını appstoredan indirebilecek miyiz?

  2. Daha önce Türkçe sesli navigasyon olduğunu belirtmiştiniz ama yorumlar beni şüpheye düşürdü, Türkiye’de çalışan Türkçe sesli navigasyon var mı?

 52. Cemil

  19/09/2012 at 13:54

  İphone 5 te video çekerken resim de cekilebiliyor deniyor eğer o sistem varsa iPhone 4s lerde aynı sekilde video çekerken resim çekebilir mi ??

  • Mustafa Tan

   19/09/2012 at 14:14

   Sanmıyorum. iPhone 4S’imde son iOS 6 test sürümü yüklü ve böyle bir özellik yok.

   • ahmet

    19/09/2012 at 15:47

    iPhone 4S’te video çekimini başlat ve çekim yaparken üst kapama dügmesi ve home tuşuna yani alttaki yuvarklak tuşa bas, resimleri çekecektir.

    Aynı zamanda video çalışmadanda bu özelliği kullanıp print screen yapabilirsiniz.

    • ibrahim

     19/09/2012 at 19:06

     senin dedigin ekran görüntüsü alma arkadaş fotoğraf çekimi diyo

   • Anonim

    19/09/2012 at 19:47

    Mustafa abi kuyumculugu biraktinmi..

 53. Burak

  19/09/2012 at 14:08

  Merhaba Mustafa bey benim sorum olacaktı.Telefonum İphone 4s Almanya AppleStore ‘dan alındı temmuz ayında kuzenim tarafından.Geldiğinde hattımı direk taktım ve sorunsuz kullandım.Şimdi sim kilitsiz mi tam anlayamadım acaba ios6 yüklersem bir sorunla karşılaşır mıyım ?

  • Mustafa Tan

   19/09/2012 at 14:13

   Kutusundan çıkartıp hiç bir ekstra işlem yapmadan hattınızı takıp kullandıysanız SIM kilitsizdir. SIM kilitli bir cihazı Türkiye’de kullanabilmek için unlock denen özel bir işlem yapılıyor ya da SIM yuvasına gevey isminde bir çip takılıyor.

  • Burak

   19/09/2012 at 14:19

   Bu işlemi Almanya’da yapmak mümkün değil dime ? Şu an kuzenime ulaşamıyorumda , bildiğim tek şey apple storedan aldığı .Ama ben hiçbir işlem yapmadım burda direk hattımı taktım.

 54. StyX

  19/09/2012 at 14:21

  Bir kaç sorum var.
  1) Saat kaç gibi yayınlanır ?
  2) 4s 32gb kullanıyorum ama 2gb kadar alanı kaldı. Ne kadar kalması iyi olur ?
  3) yedeklerimi sürekli icloud’a alıyorum. Bir sorun olur mu ?

  • Anonim

   19/09/2012 at 14:49

   Kimsenin bilgisi yok heralde saat kacta cikicagina dair …

   • Önder

    19/09/2012 at 15:20

    Şu an Amerika’da sabah saat 08.20. Mesai saati başlaması ile Apple ios 6’yı yayınlar herhalde, bu da Türkiye saati ile 17.00’dan sonra olur gibi geliyor. Bekliyoruz işte….

 55. Pingback: iOS 6 bugün yayınlacak. | Teknoloji Günlüğü

 56. Merv

  19/09/2012 at 14:57

  Ben yurtdisindan iphone 4S aldim pasaport ile kaydettirip hatti taktim acaba bnmkisi sim kilitli mi bir de bur kac hafta once telefonu kapatip actim ve tekrar telefon simi okumadi tekrr guncellestirme yukledim acildi ama tekrar kapatinca yine gidiyor daha da kapatmiyorum ama önceden olmuyordu 3 hafta filan once olmaya basladi sim kilitli mi oluyor o zaman

  • Mustafa Tan

   19/09/2012 at 15:08

   1) Pasaport kadyı ile unlock/SIM kilit konularının biri biri ile ilgisi yok. Detaylı bilgi için : http://www.iphoneturkey.com/2012/06/yurt-disi-iphone-ipad-3g-imei-kaydi-pasaport-100tl-harc.html

   2) Yurt dışından alınan her cihaz SIM kilitli değildir. Bir cihazı orijinal kutusundan ilk defa siz çıkartıp SIM kartınızı takıp kullanmaya başladıysanız cihazınız SIM kilitli değildir. Çünkü SIM kilitli cihazlar Türkiye’deki SIM kartları kabul etmez ve kabul edebilmesi için kolay olmayan unlock işlemi gerektirir. Eğer kutusundan ilk siz çıkarmadıysanız, çıkartan kişiye danışın.

   3) SIM kilitli olup sonradan kiliti açtırılan yani unlock edilen bir cihaz güncellenirse ya da restore edilirse SIM kilidi geri gelir. Siz cihazınızı bir kere güncellemişsiniz ve en az bir keres SIM kartı tanımış bu durumda cihazınız SIM kilitli değildir. Sizin sorununuz sanki SIM kartınız ile ilgili. Başka bir SIM kart taktınız mı test için ?

  • Önder

   19/09/2012 at 15:15

   Bildiğim kadarı ile sim kilitli telefonlar simi görmedikten sonra bir daha görmüyor. Yani telefon sim kilitli olduğundan başka sim kilitleri görmüyor. Sizinki kimi zaman simi görmemezlik yapıyor. Kanaatime göre, sim kartınızda bir sorun olabilir ya da İPhone’nunuzu bir kere resetlemeniz gerekebilir. Umarım faydalı olmuştur.

 57. Büsra

  19/09/2012 at 15:16

  Mustafa bey yeni yazilimi telefondan yukleyebilirmiyiz?

  • Mustafa Tan

   19/09/2012 at 15:18

   Yukarıdaki yazıda sorunuzun cevabı mevcut.

  • Merv

   19/09/2012 at 16:29

   Tekrar itunestan yazilim guncelledim ama kapatinca gidiyor o yuzden de telefonu kapatmadim ama belki de duzelmistir denemeye korktum dogrusu

 58. idris inan

  19/09/2012 at 15:21

  Mustafa Bey Selamlar.

  iOS 6 yı yüklemeden önce Facebook uygulamasını silmemiz gerekiyor mu?

  Bir de yükledikten sonra açılırken Wireless internete ihtiyaç duyacak mı? Benim evde internet yok ve offline. Ofisten download edip evdeki iTunes’ta güncellemek istiyorum.

  Teşekkürler.

  • Mustafa Tan

   19/09/2012 at 15:24

   Elbette silmeniz gerekmiyor.

   Güncelleme sonrasındaki aktivasyon için internet bağlantısını ihtiyaç var.

  • idris inan

   19/09/2012 at 15:27

   Peki 3G yi açsam aktive edebiliyor muyum. Telefonum SimFree.

   Teşekkürler.

 59. idris inan

  19/09/2012 at 15:33

  Youtube’ta bazı videolarda iPhone 3gs için iOS 6 Beta yükleyenlerde AppStore ‘da ve Muzik uygulamasında takılmalar ve yavaşlamalar oluyordu. Umarım final de bu olmaz.

  Bir de Telefon arama ekranı da keşke eskisi gibi kalsa. Beyaz ağırlıklı bir tema var. Seattle teması ismi galiba.

 60. İdris

  19/09/2012 at 15:36

  Merhaba,

  Turn by Turn Navigation için Apple Türkiye’yi listeye eklememiş. Ama aklımda kaldığı kadarıyla siz iOS 6 Beta sürümünüde kullandığınızı yazmıştınız. bu konuyu açıklayabilir misiniz? Teşekkür ederim: http://www.apple.com/ios/feature-availability/#maps-turn-by-turn-navigation

  • İdris

   19/09/2012 at 16:19

   kusura bakmayın. varmış.

 61. Kemalettin Topdemir

  19/09/2012 at 15:42

  Selamlar mustafa bey ios 6 guncellemesi pc uzerinden yoksa telefondan otomatik guncelleme ile yapilacak ?????

  • Önder

   19/09/2012 at 15:51

   Mustafa Bey önceki yazılarında bunun cevabını vermişti. Büyük ihtimal ios 6 güncellemesi hem pc hem de telefondan otomatik güncelleme ile yapılabilecek.

 62. murat gökçe

  19/09/2012 at 15:50

  Apple önceki işletim sistemi sürümlerinde olduğu gibi San Francisco saatiyle 10.00 itibariyle yayınlanması bekleniyor. Bu saat Türkiye saati itibariyle 20.00′a denk geliyor. Bir gecikme olması ihtimallerin arasında, ama 20.00′dan sonra güncellemeleri denetlemekte fayda var.

  ios 6 yüklemeden önce mutlaka iTunes 10.7 sürümünü indirin. Yükleme öncesinden cihazınızı iTunes yada iCloud üzerinden yedekleyin. Lakin tavsiyem Apple sunucularının yükleme anlık trafiğinin yoğun olacağından ve yükleme esnasında bağlantınızın yarıda kesilmesi ihtimaline karşın Apple sunucularının yoğun talebi anlık karşılamada daha önce ki güncellemelerde yaşadığı sorunlar yüzünden iCloud üzerinde ki yedeğinize belirli bir süre erişmek mümkün olmayabilir. iTunes üzerinden cihazınızı yedeklemeyi unutmayın.

  Eğer ki güncellemeyi cihazınız üzerinden yapacak iseniz Wi-Fi bağlantınızın olması gerektiğini unutmayın.

  Cihazınızda yüklü olan uygulamaların güncel yazılımlarının olup olmadığını kontrol edin. Bir çok uygulama İOS 5 yazılımı için tasarlanmış olup İOS 6 için firmalar uygulamaları için güncellemeler yayınlamaktadırlar. İOS 6 yüklediğinizde bir çok uygulama henüz İOS 6 için güncelleme yapmadığı için uygulamalarınız çalışmayabilir yada çalıştırdığınız da kendiliğinden kapanabilir. Endişe etmeyin cihazınızda sorun yok. Bu tip yazılım güncellemeleri yapıldığında bu tip sorunlar yaşanabiliyor belli bir süre.

  Yazılım güncellemesi yapmadan önce mutlaka şarj aletini yanınızda bulundurun ya da cihazınızın şarjının tam dolu olduğundan emin olun.

  İOS 6 yı ilk indirenlerden olmak istiyor iseniz akşam 8 için hatırlatma ekleyin. Lakin tavsiyem acele etmeyin ve biraz bekleyin. Apple sunucularının talebi karşılamak için yetersiz kalacağından şüphem yok. Sorun yaşamak istemiyor iseniz bir kaç saat geçmesini bekleyin.

  • Önder

   19/09/2012 at 15:54

   Süper bir açıklama. Teşekkürler

   • Anonim

    19/09/2012 at 18:28

    TSK ler kardesim

  • Anonim

   19/09/2012 at 18:19

   Saat 8 de iOS 6 yayında

  • dersimli

   19/09/2012 at 18:30

   murat bey acıklamalarınız ıcın tesekkurler sanırım bu konuyu merak eden bir cok arkadasımıza yardımcı olmustur acıklamalarınız

  • Anonim2222

   19/09/2012 at 19:18

   Tsk

 63. Anonim

  19/09/2012 at 15:55

  İnanamıyorum ya iPhone kullanıyorsunuz iOS 6 yukleyeceksiniz aynı soruları soruyorsunuz yorumları okuyun Mustafa beyi cok yordunuz ya

 64. Anonim

  19/09/2012 at 16:00

  Arkadaslar ilk önce okuyun sonra yazın bence

 65. burak

  19/09/2012 at 16:04

  akşam oldu abi ne zmaan cıkacak sürüm ya :))

 66. Burak

  19/09/2012 at 16:05

  İos 6 için son 4 saat..

  • Önder

   19/09/2012 at 16:10

   4 saat nasıl geçer ki …

   • murat gökçe

    19/09/2012 at 16:26

    geçer, geçer bu da geçer :))

  • Enes

   19/09/2012 at 17:22

   Saat 8 demi çikacak

   • Mustafa Tan

    19/09/2012 at 17:26

    Beklenti saat 8 ama kesin birşey yok. Daha geç saatlere kaldığı durumlar da olmuştu.

 67. Anonim

  19/09/2012 at 16:13

  Ben yukledim

  • murat gökçe

   19/09/2012 at 16:27

   sen nerdesin ki?

 68. Önder

  19/09/2012 at 16:14

  Apple iBooks uygulamasına türkçe kitapları ne zaman yayınlar ?

 69. Kerem

  19/09/2012 at 16:27

  İphone 5 çikmiş bir hafta olacak millet hala gidip yurtdisindan 4s aliyor alooo öldu 4s kasa degisti ucuza alim derken zarar ettiniz 4s ler 4 fiyatina dustu orjinal garantili 4 fiyatina !!! Burda sayfanin yarisini doldurmus adam ayip yaw

 70. Kerem

  19/09/2012 at 16:27

  Beklede bekle

 71. Firat

  19/09/2012 at 16:30

  Saat 4 oldu ne zaman yayinlanacak bu ios 6 ?

  • Mustafa Tan

   19/09/2012 at 16:33

   Akşam saatlerinde 🙂

   • Anonim

    19/09/2012 at 16:55

    Çıkayacaksa çıksın artık

  • Anonim

   19/09/2012 at 16:35

   Apple amwrika sitesinde yayinkanmis ordan indirdim harika 4s kurdum

   • Anonim

    19/09/2012 at 17:14

    sallama orda da yayınlanan bir şey yok.

   • idris inan

    19/09/2012 at 17:20

    Salladın şimdi köstekli 🙂

  • murat gökçe

   19/09/2012 at 17:31

   sama sinan akçıldan atma şarkısını yolluyorum 🙂

 72. Kerem

  19/09/2012 at 16:39

  Dostlar param hazir 6 aydir iphone4 umleyim s3 e bittim ama dedim bu appledir olum bekle 5 cikicak ciktigi gun yasadigim hayal kirikliginida anlatamam ayni mal olmus iphone4slx simdi de dedim dur bi su ios6 ciksin mapi falan bakalim nasi olucak turkce klawyesi vs aksama buda olucak yanluz updateten sonra youtube a bye bye, faceten kendini surdayim burdayim diye gostermeyede bye bye yeni haritada bir cok mekanda yok turkiyede 3d degil sadece 20 sehir 3d neyse update edip bir ay daha kullanirimda sonra ben ne alayim??

 73. Derman

  19/09/2012 at 16:42

  O 20 sehirde abd avrupa sehirleriymiş

 74. Enes

  19/09/2012 at 16:49

  Ya ios 6 saat kaçta cikacak

  • idris inan

   19/09/2012 at 17:38

   Saat 20:00 ‘de çıkacak.

 75. Derman

  19/09/2012 at 16:52

  Mustafa beyi cok yordunuz beyler

 76. Kerem

  19/09/2012 at 16:55

  Aynen katiliyorum deniz benimde son iphone cihazim 4 oldu efsaneydi gecti gitti diyelim aklima uni yillarimda aldigim 7650 geldi nokianin ilk kamerali telefonu arti dunyanin arti video cekiyordu. vay be sene 2000 di 2008 de iphone video ceken kamera eklendi 🙂

 77. Anonim

  19/09/2012 at 16:56

  Ciiiiiiikkkkkkk artiiiiikkkk

 78. Anonim

  19/09/2012 at 16:58

  iTunes 25 de. Güncellenecek diyooo

 79. Enes

  19/09/2012 at 17:02

  Hadiiii ya

 80. hasan

  19/09/2012 at 17:08

  O itunesin kendi otomatik guncellemesidir. Ara ara guncellemeleri denetle’ye tiklarsan manuel guncellemis olursun. Telasa gerek yok ya herkese yetecek guncelleme var :))

 81. Bugra

  19/09/2012 at 17:17

  Suan itunes yeni surumu yayilmadimiiiiiiiiiiiii 🙁

 82. Bugra

  19/09/2012 at 17:19

  Son yorumu gormedim 🙁 siri hakkinda bi gelisme warmi arkadaslar

 83. Bugra

  19/09/2012 at 17:24

  Apple dan sasmayin bence herseyin cok iyisi degil kalitelisi makbul kerem bey 🙂

  Biliyosunuz almanlar asfalti bulmuslar yamayida turklerden ogrenmisler siride turkce olur illaki bi gun 😉

 84. Anonim

  19/09/2012 at 17:24

  Saat 20de duyuru

 85. Bugra

  19/09/2012 at 17:25

  Biliyosunuz almanlar asfalti bulmuslar yamayida turklerden ogrenmisler siride turkce olur illaki bi gun 😉

 86. Dagdalar

  19/09/2012 at 17:29

  Asya sitesnde yayinlanmis

  • Anonim

   19/09/2012 at 17:32

   İyi yavaş yavaş geliyo desene

  • idris inan

   19/09/2012 at 17:41

   Asya ‘da zaten neyin ilki yayımlanmıyor ki 🙂 Fake iOS’tur o. Pinphone için yani.

 87. murat gökçe

  19/09/2012 at 17:34

  Şu anda dünyanın hiç bir ülkesinde yayınlanmış değil. Şurada yayınlandı burada yayınlandı, ben yükledim diyenlere inanmayın. Yükleme Apple önceki işletim sistemi sürümlerinde olduğu gibi San Francisco saatiyle 10.00 itibariyle yayınlanması bekleniyor. Bu saat Türkiye saati itibariyle 20.00′a denk geliyor. Bir gecikme olması ihtimallerin arasında, ama 20.00′dan sonra güncellemeleri denetlemekte fayda var.

  • Levent ozturk

   19/09/2012 at 17:46

   Bekleyelim ozaman tesekkurler.

 88. idris inan

  19/09/2012 at 17:50

  Ben en çok Guided Access’i merak ediyorum. Bizim hatun iPhone’dan bir şeyler silmeye bayılır. Sorunca da ” Ne yapayım Silmeye bayılıyorum ” diyor. Eh işte.. Apple bizleri duydu bir kez daha büyüksün Apple. Bakalım şimdi ne olacak şifre çıkınca, sürpriz 🙂

 89. Universal

  19/09/2012 at 18:14

  Merhaba mustafa bey ben iphone 4 kullanicisiyim size birkac sorum olcak ilk olarak sarjim 1 gun dayaniyor malum ios 6 ile sarja bir iyilesme olurmu yoksa daha azmi gider birde guncelleme yapinca rehberim kaybolurmu bir cogu simde yok birde app store uygulamakarinin ios6 surumu henuz cikmadigi icin tum uygulamalar silinirmi son olarak cihazin ayarlari fabrika ayarlarina mi doner guncelleme sonrasi yoksa aynimi kalir simdiden tesekkur ederim iyi calismalar..

  • Mustafa Tan

   19/09/2012 at 19:03

   Pil konusunda bir artış beklemeyin. Sonuçta bir çok yeni özellik geliyor. Bu da cihazın daha fazla kullanımı demek.

   Güncelleme sonrası cihazdaki verilerin ne olacağı ile ilgili yukarıda bir sorumuz ve cevabımız mevcut 🙂

 90. Anonim

  19/09/2012 at 18:30

  Ne iOS mus be kardesim. Çıkmadı gitti.

 91. boniboy

  19/09/2012 at 18:43

  ilerle artık ios6

 92. Bedri

  19/09/2012 at 18:46

  Off beklemekten sıkıldım artik

 93. Appel tutkunu

  19/09/2012 at 19:10

  Mustafa bey bende ios 6 gold master yuklu ben final surumunu yukliyebilicekmiyim,veya yuklemem gereklimi ?

  • Mustafa Tan

   19/09/2012 at 19:13

   Apple muhtemelen sizde yüklü olan iOS GM sürümünün aynısını yayınlayacak. Bu nedenle size güncelleme gözükmeyecektir. Yüklemek isterseniz iTunes ile manuel olarak yüklemeniz gerekecek.

 94. Hasan eroglu

  19/09/2012 at 19:24

  Merak ettigim bir konu var
  İos 5 guncellemesinden sonra cogunun memnun kalmadigi telefon sesinin dustugu soylenmekteydi. İos 6 ile beraber telefon sesinde bir iyilestirme olurmu acaba???

 95. parqalı

  19/09/2012 at 19:29

  iphone 3gs lerde ios 6 yı yükliyebilckler peki telefonunu performasnsı hızlanıckmı acaba ???

 96. Arda 1234

  19/09/2012 at 19:37

  Universala. Sarz konusunda katılıyorum inşallah iOS 6 ile birlikte cabuk bitmeZ

 97. Enes

  19/09/2012 at 19:37

  az kaldı

 98. Hasan eroglu

  19/09/2012 at 19:38

  Bunun ilgili yazi var.

 99. neslihan

  19/09/2012 at 19:39

  Merhaba Mustafa Bey,

  konu ile ilgili değil fakat bir sorum olacak. iphonu usb kablosu ile bilgisayara bağladıgımda şarj etmesini engelleme secenegim var mı acaba?

  • murat gökçe

   19/09/2012 at 19:49

   usb kablosu ile oynaman lazım. o işde riskli. denemek istersen
   usb’nin 4 tane kablosu vardır. yeşil,beyaz,siyah,kırmızı.güç taşıyanlar siyah ve kırmızı. onları keserseniz güç gitmez. yeşil ve beyaz da veri aktarımı yapıyor. Lakin sakın deneme sadece bilgi olsun diye söyledim.

 100. Özgür Liman

  19/09/2012 at 19:46

  Sabırsızlıkla beklemekteyiz 😀
  acaba belli bir saati yokmu :/

 101. Emre

  19/09/2012 at 19:49

  Mustafa bey bu sene sonunda Türkiye’de de app Store açılacağını duydum dogrumudur ?? Bı bilginiz var mi

 102. Enes

  19/09/2012 at 19:57

  çıktııı

  • Anonim

   19/09/2012 at 20:02

   Selam ben azerbaycandan yaziyom ios 6 22:00da cikmaliydi azerbaycan vaktiyle oylemi peki nerde???

 103. Özgür Liman

  19/09/2012 at 20:00

  nasıl ?
  bende 5.5.1 halan gnceldir diyor

 104. Onurm

  19/09/2012 at 20:01

  Az önce yayınlandı, herkese hayırlı olsun…

 105. Pingback: iPhone, iPad ve iPod touch için iOS 6 yayınlandı, indirebilirsiniz

 106. Buğra

  19/09/2012 at 20:01

  saat 20:00 😀 itunes dalga geçer gibi 20 saniye bekletti güncelleme için sonra en güncel sürüm dedi 😀

 107. murat gökçe

  19/09/2012 at 20:01

  güncelleme yayınlandı indirilebilir

 108. halil kılınç

  19/09/2012 at 20:02

  hala 5.1.1 de çıkmadı beklemeye devam

 109. Mustafa Arif

  20/09/2012 at 01:56

  Mustafa bey veya diger arkadaslar yardimci olurmusunuz ? Telefonum iphone 4s telenor hat tanimli baska bi ulkeden alindi burda aveayi gevey ile kullaniyorum . İos 6 yi kurarsam gevey calismaz mi ? Tesekkurler

 110. Mustafa Arif

  20/09/2012 at 02:02

  Merhaba arkadaslar Telenor icin avea gevey kullaniyorum ios 6 yi kurarsam gevey calismaz mi tesekkurler . Telefonum 4S

 111. serdar

  20/09/2012 at 02:03

  Telefonu pc ye bağlamadan telefon üzerinden ios 6 yı indirmek istedim yüklendi sonra ekranda itunes ekranı çıktı. pc ye bağladığımda fabrika ayarlarına dönmem gerektiği söylendi 🙁 cihaz göçtü sanırım. fabri ayarlarına dönmek istedim ios 6 güncelleme ekranı çıktı tamam dedim yine aynı hatayı aldım. 3. sefer deniyorum şuan :s akşam akşam bela aldım başıma yaa :((

 112. Oğuzhan

  20/09/2012 at 07:52

  Ben güncellemeyi yaptım fakat siri yi çalıştıramadım. New ipad kullanıyorum. Bir diğer problem ise aple store daki yüklenen uygulamaları ios5 deki gibi gizleyememem. Gizleme olayı ios 6 da kaldırıldı mı yoksa farklı şekilde i yapılıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Oğuzhan

   20/09/2012 at 08:05

   Siri olayını yaptım fakat hala gizlemenin nasıl olduğunu bulamadım.

 113. Yılmaz

  20/09/2012 at 09:00

  Sanırım iOS 6 3 GS baya bı kasacak

 114. kader

  20/09/2012 at 13:04

  ios 6 yı yukledım su ana kadar karsılastıgım tek sorun appstore gırdıgımde 2 dakka ıcınde kendılıgınden atıyor bunun nedenı ne acaba gıderılcekmı boyle sorunlar…

 115. can

  20/09/2012 at 13:36

  iphone 4e ios6 yukledim ama rahatsiz etme ozelligi calismiyor,ayarlari hersekilde yapmama ragmen yine cagri geliyor,nasil cozebilrim?

 116. engin

  20/09/2012 at 16:09

  Elimde bulunan İphone 4 8gb yeni sürümü güncelledim gerçekten çok beğendiğimi söylemek istiyorum. Telefonun kasıcagını donacagını düşünüyodum fakat hiç öyle bi sorun olmadı herkez indirebilir teşekkürler 🙂

 117. Mert

  20/09/2012 at 16:09

  Telefon uzerınden kurdum herhangi bır sıkıntı olmadı. Telefon yenıden başlattı sıkıntısın aktive oldu. Ben 4s kullanıyorum klavyem değişti haritalar degıstı ap store da sıkıntım var durmadan degısıyor bır yenı bırde eskı oluyor ayrıca app lere goz atarken donmalar oluyor kasmalar oluyor sanıyelık ınsallah duzelır. Bu arada panaroma cekımı ıyı olmus. İZMIRDEN SELAMLAR …

  • aybüke

   27/09/2012 at 18:28

   klavyeyi aayarlar-genel-klavye-klavyeler-türkçe-QWERTY.türkçeyi seçip değiştirebilirsiniz..

 118. ibrahim

  20/09/2012 at 16:14

  Ben bu sene ABD At&t’yi arayarak iphone 4 ümü unlock yaptırdım. IOS6’yı yüklememin benim için herhangi bir sakıncası varmıdır. Yani gönül rahatlığı ile yükleyebilirmiyim. tşk.ler

  • Ayhan

   24/09/2012 at 18:14

   Benim telefonda o şekilde idi yukledim sorun yok

 119. GOKHAN SERIN

  20/09/2012 at 16:32

  Itunes versiyonum güncel,virus programınıda kapattım, telefonuma hiç jb’de yapmadım fakat 4S cihazım için güncelleme sonunda 3194 nolu hatayı alıyorum. Yardım rica ediyorum

 120. Ciwan

  20/09/2012 at 17:10

  Selamlar. Ben yeni iPad aldım yurtdışından, bir ay kullandiktan sonra kilitlendi ve pasaportun üzerinden maliyeye para falan yatırıp Tekrar kullanmaya başladım. Şimdi iOS 6’yi yüklersem bir sıkıntı olur mu, cihaz tekrar kilitlenir mı ?

  • Hasank65

   21/09/2012 at 13:10

   Cihazı kayıt yaptırmışsan herhangibir sıkıntı olmaz diye biliyorum.

 121. Berkay

  20/09/2012 at 17:13

  Iphone 3GS kullanıyorum ancak yeni sistemde kasacağı söyleniyor bende meraklı melaat yüklüyorum tabikide 🙂 Şimdi Yukarıda bir tablo paylaşılmış Yeni sistemde tüm özellikleri kullanabilecek cihazlar ve kullanamayacak cihazlar 3GS de görüldüğü üzere çoğu özellik yok ama bu özellikler yinede yükleniyor mu ? Yükleniyorsa kullanılmayan özellikleri silnmiş şekilde yeni bi güncelleme gelir mi 3Gs leri rahatlatmak amaçlı ?

 122. demir

  20/09/2012 at 23:19

  Mustafa bey. ios 6 yı yukledım. ancak bende ve butun arkadaslarımda bazı maillerin( ozellıkle kurumsal fırmalardan gelen) içeriği boş geliyor. bu sorun yenı versıyonla mı gıderilecek. birdr yeni harita eskisini mumla aratıyor. ayrıntı ve ara yollar konusunda cok yetersız. kısa sure ıçınde bu yonde geliştirim yapılacak mı

 123. Rahman sali

  21/09/2012 at 10:00

  İos6 yükledikten sonra App Store’de top 25 ve katogori bölümlerine bağlanmıyor,ıtunes Store erısılemıyor hatası verıyor ,one çıkanlar ve guncellemelere gırıyorum,bunun hakkında bılgısı olan varmı arkadaslar,cıhazım ıphone 4,

  • bengi

   21/09/2012 at 10:52

   aynı problem bende de var. Ek olarak Passbook. da çalışmıyor.
   ama genel olarak güncellemeden memnunum..
   Bu problemlerin de kısa sürede düzeleceğini umut ediyorum..

 124. Bora

  21/09/2012 at 10:45

  Merhaba ,
  2 telefonumda aynı hesabı kullanıyordum ios 6 yüklemesinden sonra icloud bu iki telefonun rehberini vs birbirine bağladı, i message lar her ikisinede geliyor. eski rehberimi nasıl geri alabilirim .
  teşekkürler

 125. Murat Zengin Dasaudi

  21/09/2012 at 11:51

  Passbook aplikasyonları çalışmıyor 😀 herşeyi üzerimizde test etmek zorunda mı apple 😀

 126. Nilüfer

  21/09/2012 at 13:22

  peki iphone 4’lerde ios6 herhangi bir yavaşlamaya yol açıyor mu ??

  • Muzaffer

   24/09/2012 at 22:48

   Bende açtı safaride açtıgım sayfalarda bir şey yazarken çok yavaş, paspork çalışmıyor, haritalarda fazla bi değişlkte görmedim özellikler çoğaldı ama tlf yavaşladı! İyi taraflarıda var türkçe klavye msj la cevap rahatsız etme vs vs appl düzeltir diye bekliyorum

 127. Hamide

  21/09/2012 at 14:56

  Merhabalar,
  Benim telefonum iphone4s ve londradan almistim.yeni guncellemeyi yuklersem telefonum kitlenirmi eger kitlenirse ne yapmam gerek??
  Tesekkurler

 128. Burcak

  21/09/2012 at 23:52

  Mustafa bey sarj icin bi cozum buldunuz mu?

 129. sediş

  22/09/2012 at 00:37

  iyi geceler . yazdıklarınız gerçekten mükemmel. bu kadar güzel bir site görmedim.
  ıos 6 yı yükledim fakat ayarlar bölümünden facebook güncellemesi yapamıyorum. kullanıcı adı ve parolayı giriyorum telefon donuyor. ne yapmalıyım ? tesekkurler

 130. furkan

  22/09/2012 at 01:00

  Şuan İphone 3GS 32 GB telefona sahibim,yurt dışı ve sim free dir.Önceden beri telefonumda 4.3.1 yüklü idi,fakat bugün ios 6 yı yüklemeyi denedim ve onun ardından telefonum ”eşleştirilemiyor” diye bir hata verdi,ondan sonra da bişey yapamadım telefona..Yardım edin lütfen…:S:S

 131. Emre Taş

  22/09/2012 at 01:10

  Şuan İphone 3GS 32 GB telefona sahibim,yurt dışı kayıtlı ve sim free dir.Önceden beri telefonumda 4.3.1 yüklü idi,fakat bugün ios 6 yı yüklemeyi denedim ve onun ardından telefonum ”eşleştirilemiyor” diye bir hata verdi,ondan sonra da birsey yapamadım telefona..Yardım edin lütfen…:S:S

  • Emre Taş

   22/09/2012 at 12:54

   o hata eşleştirilemiyor değil etkinleştirilemiyor

 132. burcu

  22/09/2012 at 16:15

  arkadaşlar cok önemli lütfen yardımcı olun.
  ios 6 güncellemesini yaptım rehberime farklı kişiler geldi bunun sebebi nedir ben app store kimligi arkadasımınkini kullanıyor onun kişilerimi gelmiştir benimkide ona gitmişmidir?

  • Muzaffer

   24/09/2012 at 22:51

   Onlar facedeki arkadaşlar facebook eşleşmelerini kappatınca normale dönüyor bende de olmuştu

 133. aydın aslantaş

  22/09/2012 at 17:14

  iphone 4s kullanıyorum ve telefonum yurt dışı fransadan geldi ama geldikten 5 gün sonra 100 lira vergi yatırıp yeni giriş yapılan pasaporta kayıt yaptırdım ve hemen hemen 2 ayı geçkin süredir kullanıyorum.yeni çıkan ios 6.0 güncellemesini yüklersem sizce bir sıkıntı olusurmu.ayrıca kayıt yaptırdıgım yerdede telefona simkilitsiz demişlerdi ?

  • Ayhan

   24/09/2012 at 18:17

   Sorun olmaz

 134. esin

  22/09/2012 at 21:19

  merhaba,

  tüm yorumları okuyamadım belki soran olmuştur. iphone 4 var bende. ios 6 güncellemesini yaptım ama tüm app’ler gitti. restore bachk up yaptığımda da geri gelmiyor. bir çözüm yolu söylerseniz çok sevinirim.

 135. Alper

  22/09/2012 at 22:38

  İyi akşamlar. Bir kuzenimin birde kendi iphone4’ümü sizin sitede bahsettiğiniz şekilde yedekleme yaparak günceleme yaptım. Yalnız her ikisinde aynı sorunu yaşadım. Sorun telefon fabrika ayarlarına döndü tüm fotoğraf ve kişilerim silindi. Her ikisinide restore etmek zorunda kaldım. Firmware geri yükleniyor dedi ama ios6 olarak açıldı. Acaba bunun sebebi nedir.?

 136. damla çetiner

  23/09/2012 at 01:01

  arkadaşlar acil yardım. 3gs kullanıyorum telefonum şarjdayken ios6 yükledm yüklenirken telefon bir anda klitlendi şarj oluyor gözüktü sonra kendiliğinden açılıcak gibi oldu elma gözüktü ama tam açılırken ekranı tekrar kapanıyor tekrar elma simgesi çıkıyor kapanıyor. bu böyle tekrarlanıyor. inanılmaz sinirim bozuldu telefon hiç bir şekilde açılmıyor yardım edin lütfen :((

  • busra

   25/09/2012 at 21:15

   ya bendede aynı sorun var. yapabıldın mı

 137. Erb

  23/09/2012 at 11:17

  İos 6 dan sonra appstor ingilizce oldu nasil turkceye cevirebilirim

 138. Osman

  23/09/2012 at 20:26

  Merhaba mustafa bey ben Amerika’da Apple store dan iPhone 4s aldım ve pasaport kaydı yapıldı acaba cihaza güncelleme yapabilirmiyim şimdiden teşekkürler

  • Mustafa Tan

   23/09/2012 at 20:39

   Yukarıdaki yazıda ve diğer yazılarımızda hep paylaştığımız gibi eğer cihazınız SIM kilitli değilse güncelleme yapabilirsiniz rahatlıkla. Yurt dışından alınmış olmasının veya pasaport kaydı yapılmış olmasının SIM kilit ile bir ilgisi yok.

   Eğer cihazınız SIM kilitli ise şu an kullanabildiğinize göre daha önce de unlock işlemi yaptırmışsınız demektir. Güncelleme yapınca da unlock gider SIM lock geri gelir. Dolayısıyla tekrar unlock işlemini yaptırmanız gerekir.

   • osman

    23/09/2012 at 23:41

    teşekkür ederim mustafa bey sim kiitli değildi sadece ist da pasaport kaydı yapıldı ozaman gönül rahatlığı ile güncelleme yapabilirim.

 139. Gulizar

  23/09/2012 at 20:45

  İphone 4S im var IOS6 yukledim ama bende turkce karakterleri bulunduran turkce q veya f klavye gelmedi napabilirim?

 140. ozan

  24/09/2012 at 10:47

  ios 6 da twitterla oturum açtım bi daha kapatamıyorum.ipad başlayınca aktif oluyo hiç kapanmıyor yardım…….. bide önceki tr klavyeye geçme imkanım yokmu ı harfinde elimi hızlı kaydırınca i oluyodu mesela.bu kullanışlı değil. ve navigationdan ses gelmiyoöevde denenmiyo mu hareketli halde mi olmak lazım newipad

 141. ozan

  24/09/2012 at 10:50

  bir de siri doğru çalışmıyo location yanlış alakasız kıbrısı gösteriyo bazen antalyadayım ben.
  bu arada wifide yavaşlama var ve appstore ilk kurunca ing idi sonra kendi kendine tr oldu neden?? ve resmen can çekişiyo takılıyor kasıyor kaymıyor menüler. 200 den fazla özellikmiş.mp3 e alarm atamak ve yıl 2012 olanı da bozmuş adamlar

 142. ozan

  24/09/2012 at 10:53

  asıl soracağımımunuttum.bildirim çubuğunda üstte hava durumu vs sadece iphone da mı?? ve siri nedir nasıl kullanılır ayrıntılı anşatan link varsa atarsanız sevinirim bulamadım

 143. Yüksel

  24/09/2012 at 13:55

  Mustafa bey ios 6 yükledim iphone 4’e ama bela ettik. Çok yavaşlama var, resimleri kurum epostama gönderemiyorum, ekran zaman zaman takılıyor, rehberi mcbackup ile yedeklemiştim geri yükleyemiyorum. Özetle rezillik diz boyu. Bekleyecek miyiz? Selamlar.

 144. Etkinn

  24/09/2012 at 15:32

  İphone 4 kullaniyorum ios 6 da sesli navigasyon neden yok iphone 4 lerde. Apple uretimini yaptigi telefonun guncellestirmesinde neden sesli navigasyonu iphone4 kullanicilarinin kullanmasina neden izin vermiyor neden bundan bizi mahrum birakiyor anlamis degilim bundan dolayi apple firmasini bize uvey evlat muamelesi yaptigi icin kiniyorum iphone 4 eski bir model degil sesli navigasyon olmaliydii bnceerrr

 145. Mustafa

  24/09/2012 at 17:58

  İos 6 dan iOS 5.1.1 e nasıl geri dönebiliriz bu yenisi çok kötü

 146. ece

  24/09/2012 at 20:56

  merhaba, su an acaip kasilmis durumdayim. 4s kullaniyorum ve telefona bildirim seklinde güncelleme yapmak ister misin yazisi geldi 🙂 yapmak istiyorum, icim gidiyor ama cok korkuyorum acikcasi. daha önce 2 telefonu böyle güncelleme yaparak kaybettigimden. yorumlarda epey sorun yasandigi seklinde. ne yapmaliyim?

 147. Baran

  24/09/2012 at 21:17

  Merhaba 4s kullanıcısıyım bir uygulamanın icinde fotograflarım bulunuyor ve iTunes bunu yedeklemiyor sanırım bunlari kaybetmeden güncelleme yapmam mümkün mü acaba?

 148. Pingback: iPhone 5 ve iOS 6 Hakkında Herşey | Domatessuyu.com

 149. Fatih ÖZ

  26/09/2012 at 13:17

  Merhabalar 3gs kullanıcısıyım. Bende ios 6.0 yükledim. Vadofone kullanıyorum. telefonumda servis gidiyor geliyor. kimse bana ulaşamıyor. yazılım güncellemesi böyle birşey yapabilirmi yoksa başka bir sorunummu var?

 150. Fatih

  26/09/2012 at 16:53

  IOS 6 sonrası mail hesabındaki tüm mailleri çekemiyor. Örneğin web sayfasından mail hesabına girildiğinde 20 tane yeni gelen ileti varsa iPhone üzerindeki mail posta kutusuna yarısı bile gelmiyor. Benzer sorunu yaşayan var mı? Çözüm önerisi olan var mı? Daha önceki versiyonlarda böyle bir durum yoktu. Mail ayarlarını tekrar tekrar kontrol ettim, iletileri anında aktar seçeneği de aktif, ancak yahoo maillerimi artık web üzerinden kontrol etmem gerekmesi can sıkıcı.

 151. kübra

  26/09/2012 at 20:56

  Merhaba ıphone4 kullanıcısıyım. Telefonum yurtdışından gelmişti yeni sürümü yükledim telefonumda bi sorun çıkmadı yalnız appstore almanca ya döndü tekrar nasıl türkçe yapabilirim yardımcı olabilir misiniz ?

 152. İpek

  26/09/2012 at 21:08

  Yardım edin noluur eski haline dönmek istiyorum yardım edin noluur noluur bir önceki sürüme dönmem gerek beğenmedim ayrıntılı bir bilgi verirseniz sevinirim :'(

 153. Sadık

  26/09/2012 at 23:23

  İos 6 güncelleme yaparken son 10 dk icinde hata veriyor nasil guncelleyebilirim.

 154. Tolga YILDIZ

  27/09/2012 at 00:27

  İos 6 yükledim ve şarj cok cabuk bitmeye basladi cözüm bekliyorum

  • özgür çocuk

   27/09/2012 at 13:11

   bende de aynı beya

 155. Mahır

  27/09/2012 at 13:44

  İOS 6 yükledim telefon iPhone 4 s lakin hucresel verı ve 3 g kapalı iken telefonumda bulunan Turkcell muzık uygulanmasına giriş yapamıyorum ve telefon dokumatıgı algılamada zorluk çekmeye başladı eski yazılımı nasıl gerı yuklerım

  • konami_20

   02/10/2012 at 16:04

   ben bi iphone 3gs kullanıcısıyım lakın acemıym ıphoneler hakkında pek bı bigım olmadıgından sarkı yuklemek ıcın telefonumu pc ye taktım ve yazılımı guncellemem onerıldı kabul ettım lakın suan telefonum pc de kara bı kutu gıbı gorunuyor eskı ayarlarına nasıl dondurebılırım yada ios 5 i nasıl gerı yuklıyebılırım telefonu sarja takmam ragmen sar olup olmadıgı bıle gorunmuyor yukleme modunada gecmıyor yada beceremıyrum lutfen yardımcı olun…

 156. aybüke

  27/09/2012 at 18:31

  ben ios 6 yı bu sabah yükledim cihazım 4s, herhangi bir sorunla karşılaşmadım şimdiye kadar, hiç bir değişiklik olmadı ama az önce rahatsız etme seçeneğini açtım fakat bir işe yaramadı. bu konudaki yorumlarınızı bekliyorum..

  • volkan

   28/09/2012 at 16:32

   Merhaba,
   Rahatsız etme seçeneğinin çalışması için telefonunuzun ekranının kapalı ve ekran kilitli olmalıdır

 157. Mustafa

  27/09/2012 at 21:28

  Merhaba,
  Telefonumu Amerika dan aldım. at&t tarafından locked idi. At&t yi arayarak unlocked ettirmiştim ve iOS 5 e yükseltmiştim. Şimdi iOS 6 ya yükselttiğimde locked olabilir mi? Yuklemekten çekiniyorum.

  • Mustafa

   27/09/2012 at 21:40

   Gevey türü hiç bir şey kullanmıyorum.

   • Ufuk

    01/10/2012 at 16:39

    Merhaba,
    Bu konuda herhangi bir cevap geldi mi?

    Teşekkürler

  • Ufuk

   01/10/2012 at 16:40

   Merhaba,
   Bu konuda herhangi bir cevap geldi mi?
   Teşekkürler

 158. Bahtiyar

  28/09/2012 at 00:51

  İos 6 da sorun oldugunu dusundugum bi konu var..
  Mesajlasip mesaj bolumunu acik biraktiktan sonra telefonu kilit konumuna aldiginizda,gelen mesajlara herhangi bir tepki vermiyor ses yada titresim..Ve sonra siz dakikalar veya saatler sonra bakip Aaaa mesaj gelmis diyip sasiriyorsunuz..bu durumun cozulmesi gerekiyor mühim bence..

  • ozgur ustuner

   01/10/2012 at 00:24

   aynı sorundan bende kafayı yemek üzereyim , mesaj bölümü açıkken tuş kilidine geçildiginde gelen msjların sesi kesinlike gelmiyor. 3gs kullanıcısıyım.varsa bildiginiz bir çözüm lütfen yardımcı olun.

 159. Nihan

  28/09/2012 at 00:58

  İos6 da yasadigim en buyuk sorun Operator,banka vs herhangi bir fatura sms’i aldigimda mesaji aciyorum fakat bir anda mesaj yok oluyor..Sadece fatura bilgili smslerde bunu yasiyorum. Ayrica o mesajlar gelen mesajlarin en altinda sadece nerden geldigi yazarak duruyor.. Actigimda yine bos mesaj..

  • Anonim

   29/09/2012 at 14:13

   aynısı bende de var

 160. merve

  28/09/2012 at 02:12

  ipad 3 e ios 6 guncelleme uyarısı geldi yuklemek istedim yukleme yarısında iptal et ek ıstedım resimlerim silinir korkuysuyla ve suan hiç bişekilde calısmıyor .. ne yapabilirim ne oldu ipadımı 🙁

 161. Murat İnce

  28/09/2012 at 09:54

  Benim Turkcell’den aldığım Genpa garantili 3gs cihazım var; garanti kapsamında yenisini 2 gün önce gönderdiler.Telefon geldiğinde ios 5 yüklüydü ben ios 6 yı yükledim ve telefonumda şebeke sorunum oluştu şöyle ki; devamlı aranıyor diyor,servis yok ifadesi beliriyor operatör yerinde bir müddet sonra sinyali alıp geri geliyor hat ama biraz zaman geçtikten sonra tekrar aynı sorunu tekrarlıyor..Arkadaşlar bu sorunu nasıl çözerim,çözüm fikirlerinize açığım.

 162. Murat

  28/09/2012 at 17:06

  İos 6 yükledikten sonra app store zaman zaman bağlanamiyorum wifi de , bunun sebebi nedir acaba cihazim iphone 4

 163. FATMA ÖZKAN

  29/09/2012 at 12:18

  IPHONE 4S KULLANICIYIM İOS 6 GÜNCELLEMESİ YAPMAK İSTİYORUM AMA YÜZDE 80 DEN FAZLASI DOLUO YÜKLEMEDE HATA OLUSTU DEYIP GÜNCELLEMEYİ YAPMIOR:( 2 GÜNDR UGRASIYORUM HEP AYNI HATAYI VERIO INTERNET BAGLANTIMDA HERHANGI BIR SORUN YOKVE ZATEN YUKLEMEDE COK UZUN SÜRÜYOR NASIL YÜKLEME YAPABILIRIM.

  • Anonim

   04/10/2012 at 14:26

   merhaba

   aynı konudan bende şikayetçiyim ios 6 yı ipadime yükleme yapamıyorum

   • Anonim

    14/10/2012 at 13:13

    Pc deneyin arkadaslar telden wifi durumunda baglandiginda hata veriyor i tunes kullanin son surumunu

 164. tunahan ceylan

  29/09/2012 at 12:42

  3gs kullanıyorum ios 6 yı güncelledım yalnız istediğimiz müziği zil sesi nereden yapılabılıyor?

 165. beyza betul

  30/09/2012 at 13:45

  iso 6 yı yükledim fatak iso 5 egeri dönmek istyorum klavyesının küçük olması yazmamı engelliyor nasıl 5 e tekrar dönebilirm

 166. Ulya

  30/09/2012 at 22:07

  Iphone 4s kulaniyarum ios 6 yuklemeye karar verdim ama simdi yorumlardan sonra cok korkdum ve uygulamayi nasil Durdura bilirim lutfen yardim edin.nolur

  • Anonim

   14/10/2012 at 13:15

   Ark ben yukledim super ne sorun var ne problem bende okuyorm sunan cikan sorunlari sasirdim

 167. hamdi

  30/09/2012 at 22:57

  arkadaşlar benim telefonum 3gs yurtdışı çıkışlı ben bilmeden günceleme yaptım İos 6 yükledim açamadım telefonu ne yapacam bilmiyorum bide İos 6 jailbreak ne zaman çıkar bi haberiniz varmı ???

 168. Metegon

  02/10/2012 at 13:16

  Ben Iphone 4s’e ios 6 yukledikten sonra, Wireless ile problem yasadim ve halen cozmus deyilim baglanmiyor,aktif bile edemiyorum. Restore yaptim,sistemi tekrar yeniledim ama hic sekilde faydasi olmadi Wi/fi calismiyor. Wireless yok gorunuyor daha once den gayet normal bi sekilde calisiyordu ama ios yukledikten calismama’ya basladi, ne yapmam gerekiyor acaba, bilgisi olan varmi ?

 169. Metegon

  02/10/2012 at 13:17

  Telefon yurtdisindan gelme, garantisi felan yok, bulundugum yerde de kime goturduysem yapamadilar.

 170. Metegon

  02/10/2012 at 13:41

  Ios 6 yukelemesi yaparken bu hatalari verdi ; 2012-09-23 01:34:47.380 [3564:df4]: restore library built Aug 11 2012 at 16:32:14
  2012-09-23 01:34:47.392 [3564:df4]: iTunes: iTunes 10.7.0.21
  2012-09-23 01:34:47.552 [3564:df4]: iTunes: Current software version: 9B206
  2012-09-23 01:34:47.552 [3564:df4]: iTunes: Software payload version: 10A403
  2012-09-23 01:35:16.711 [3564:14d0]: iTunes: Specifying Update boot image
  2012-09-23 01:35:17.938 [3564:14d0]: *** UUID EAA0C030-79D6-AA41-B0E7-B65E02C0CABD ***
  2012-09-23 01:35:17.943 [3564:14d0]: amai: AMAuthInstallBasebandSetParametersWithUpdaterOutput: manifest dict not found
  2012-09-23 01:35:17.944 [3564:14d0]: amai: _AMAuthInstallBasebandCheckForParameterChange: vendorID changed
  2012-09-23 01:35:17.944 [3564:14d0]: amai: _AMAuthInstallBasebandCheckForParameterChange: goldCertID changed
  2012-09-23 01:35:17.944 [3564:14d0]: amai: _AMAuthInstallBasebandCheckForParameterChange: nonce changed
  2012-09-23 01:35:17.944 [3564:14d0]: amai: AMAuthInstallBasebandSetParametersWithUpdaterOutput: bbParameters changed, triggering bbfw re-personalization
  2012-09-23 01:35:17.944 [3564:14d0]: requested restore behavior: Update
  2012-09-23 01:35:17.944 [3564:14d0]: requested variant: Update
  2012-09-23 01:35:17.967 [3564:14d0]: amai: _AMAuthInstallBundleSetBasebandKeyHashes: setting (from build manifest): BbProvisioningManifestKeyHash = {length = 20, capacity = 20, bytes = 0xecc404532bf31b88238d973b2ac34d0154d2f20e}
  2012-09-23 01:35:17.967 [3564:14d0]: amai: _AMAuthInstallBundleSetBasebandKeyHashes: setting (from build manifest): BbActivationManifestKeyHash = {length = 20, capacity = 20, bytes = 0xaea5cce143668d0efb4ce1f2c94c966a6496c6aa}
  2012-09-23 01:35:17.967 [3564:14d0]: amai: _AMAuthInstallBundleSetBasebandKeyHashes: setting (from build manifest): BbCalibrationManifestKeyHash = {length = 20, capacity = 20, bytes = 0xbd39828a9bb528ba5146f5e06871b64cdbbce5a9}
  2012-09-23 01:35:17.967 [3564:14d0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: withApTicket is True
  2012-09-23 01:35:17.968 [3564:14d0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: personalizing “RestoreLogo” Digest = “{length = 20, capacity = 20, bytes = 0xc78e5e7833f91559467eebe1bcc25a1d5aab5cae}”
  2012-09-23 01:35:17.968 [3564:14d0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: personalizing “RestoreDeviceTree” Digest = “{length = 20, capacity = 20, bytes = 0xca252622816f4800c26859b397eb073bbde3bf23}”
  2012-09-23 01:35:17.968 [3564:14d0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: personalizing “RestoreKernelCache” Digest = “{length = 20, capacity = 20, bytes = 0x321851c80f2f2de6b10a9baf508b385877a06feb}”
  2012-09-23 01:35:17.968 [3564:14d0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: personalizing “RestoreRamDisk” Digest = “{length = 20, capacity = 20, bytes = 0x50a90a9995dd62c713595e6dee45779bcebbedf9}”
  2012-09-23 01:35:17.968 [3564:14d0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: personalizing “iBEC” Digest = “{length = 20, capacity = 20, bytes = 0x989eb67112a7efd66f8d1502b7930a77c2f26720}”
  2012-09-23 01:35:17.968 [3564:14d0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: personalizing “iBSS” Digest = “{length = 20, capacity = 20, bytes = 0x43049460e4d6ebab5d03bfbbfe96f59eab6e542f}”
  2012-09-23 01:35:17.968 [3564:14d0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: personalizing “KernelCache” Digest = “{length = 20, capacity = 20, bytes = 0x321851c80f2f2de6b10a9baf508b385877a06feb}”
  2012-09-23 01:35:17.969 [3564:14d0]: amai: AMAuthInstallBasebandCreateMeasurements: Using set ChipID 0x005A00E1 to measure
  2012-09-23 01:35:17.973 [3564:14d0]: amai: AMAuthInstallMonetMeasureEBootLoader: eDBL-PartialDigest: fileSize=0x1e024, srcOffset=0x28, codeSize=0x1c6fc
  2012-09-23 01:35:17.973 [3564:14d0]: amai: AMAuthInstallMonetMeasureEBootLoader: eDBL-Version: version=0xa2003004, personalizationOffset=0x1c698
  2012-09-23 01:35:17.974 [3564:14d0]: amai: AMAuthInstallMonetMeasureEBootLoader: eDBL-PartialDigest: reservationLength=0x64, codeBytesHashed=0x1c6c0 (ok)
  2012-09-23 01:35:17.978 [3564:14d0]: amai: AMAuthInstallMonetMeasureEBootLoader: RestoreDBL-PartialDigest: fileSize=0x1df18, srcOffset=0x28, codeSize=0x1c5f0
  2012-09-23 01:35:17.978 [3564:14d0]: amai: AMAuthInstallMonetMeasureEBootLoader: RestoreDBL-Version: version=0xa2103004, personalizationOffset=0x1c598
  2012-09-23 01:35:17.978 [3564:14d0]: amai: AMAuthInstallMonetMeasureEBootLoader: RestoreDBL-PartialDigest: reservationLength=0x58, codeBytesHashed=0x1c5c0 (ok)
  2012-09-23 01:35:18.316 [3564:14d0]: amai: AMAuthInstallBasebandApplyTssOverrides: failed to create CFDictionary from Options.plist
  2012-09-23 01:35:18.317 [3564:14d0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: personalizing “BatteryLow1” Digest = “{length = 20, capacity = 20, bytes = 0xef1b9e14f21e50ba31414e58c82ebe1cc9a1a406}”
  2012-09-23 01:35:18.317 [3564:14d0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: personalizing “BatteryLow0” Digest = “{length = 20, capacity = 20, bytes = 0xfded9bbb0768d0504600b22775d7bfdc6ec4528c}”
  2012-09-23 01:35:18.317 [3564:14d0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: personalizing “LLB” Digest = “{length = 20, capacity = 20, bytes = 0xb9af82a8641bbd34b4e0c16d3d256d78a197a98d}”
  2012-09-23 01:35:18.317 [3564:14d0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: personalizing “iBoot” Digest = “{length = 20, capacity = 20, bytes = 0xb5eb3249324a223c5c324a52f642d8e96d9572c5}”
  2012-09-23 01:35:18.317 [3564:14d0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: personalizing “DeviceTree” Digest = “{length = 20, capacity = 20, bytes = 0xca252622816f4800c26859b397eb073bbde3bf23}”
  2012-09-23 01:35:18.317 [3564:14d0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: personalizing “BatteryCharging1” Digest = “{length = 20, capacity = 20, bytes = 0x0a5bf1327501933be989481782fc42bc9229d290}”
  2012-09-23 01:35:18.317 [3564:14d0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: personalizing “BatteryCharging” Digest = “{length = 20, capacity = 20, bytes = 0xbe60ebf792f12f846229a05172449059ef72df8b}”
  2012-09-23 01:35:18.317 [3564:14d0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: personalizing “AppleLogo” Digest = “{length = 20, capacity = 20, bytes = 0xc78e5e7833f91559467eebe1bcc25a1d5aab5cae}”
  2012-09-23 01:35:18.317 [3564:14d0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: personalizing “BatteryPlugin” Digest = “{length = 20, capacity = 20, bytes = 0xa5882f8c135be494fe221bdcdebc05efbc465e39}”
  2012-09-23 01:35:18.317 [3564:14d0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: personalizing “BatteryFull” Digest = “{length = 20, capacity = 20, bytes = 0x578a530fe80aa090af02bb6749a5d0a9bcedcd23}”
  2012-09-23 01:35:18.317 [3564:14d0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: personalizing “BatteryCharging0” Digest = “{length = 20, capacity = 20, bytes = 0x3da2fc500c0177edeff3dc799320bdb14dccc294}”
  2012-09-23 01:35:18.317 [3564:14d0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: personalizing “RecoveryMode” Digest = “{length = 20, capacity = 20, bytes = 0x3a4747191960f91f6465dd205b01f1dbcb1878c6}”
  2012-09-23 01:35:18.317 [3564:14d0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: using UniqueBuildID {length = 20, capacity = 20, bytes = 0x325945c55366ae17b0b64fa4b2df56d7be3c4003}
  2012-09-23 01:35:18.318 [3564:14d0]: amai: AMAuthInstallRequestSendSync: SSO function returned NULL, SSO disabled.
  2012-09-23 01:35:19.830 [3564:14d0]: amai: tss_submit_job: HttpQueryInfo returned 200
  2012-09-23 01:35:20.367 [3564:14d0]: amai: AMAuthInstallRequestSendSync: received tss response (server version: 2.1.0)
  2012-09-23 01:35:20.642 [3564:14d0]: amai: _AMAuthInstallBundleInstallPersonalizedEntry: entry “KernelCache” has been previously personalized; skipping it
  2012-09-23 01:35:23.025 [3564:14d0]: amai: BbfwWriterAddFile: added bbfw file: amss.mbn
  2012-09-23 01:35:23.044 [3564:14d0]: amai: BbfwWriterAddFile: added bbfw file: dbl.mbn
  2012-09-23 01:35:23.062 [3564:14d0]: amai: BbfwWriterAddFile: added bbfw file: restoredbl.mbn
  2012-09-23 01:35:23.127 [3564:14d0]: amai: BbfwWriterAddFile: added bbfw file: osbl.mbn
  2012-09-23 01:35:23.128 [3564:14d0]: amai: BbfwWriterAddFile: added bbfw file: Options.plist
  2012-09-23 01:35:23.128 [3564:14d0]: amai: BbfwWriterAddFile: added bbfw file: bbticket.der
  2012-09-23 01:35:24.044 [3564:df4]: iTunes: Entering recovery mode, device 01D836B8
  2012-09-23 01:35:31.850 [3564:1138]: received kAMDeviceDetached action, device id 89D5F9065F7EF2DE (01D836B8)
  2012-09-23 01:36:44.348 [3564:109c]: WinAMRestore::OnInterfaceArrival: \\?\USB#VID_05AC&PID_1281#{ED82A167-D61A-4AF6-9AB6-11E52236C576}\IB0000#95ed72dc
  2012-09-23 01:36:44.348 [3564:109c]: WinAMRestore::AddAppleDeviceToDeviceList: \\?\USB#VID_05AC&PID_1281#{ED82A167-D61A-4AF6-9AB6-11E52236C576}\IB0000#95ed72dc
  2012-09-23 01:36:44.363 [3564:109c]: AppleDevice::SetNotification: CONNECT, interface type: 1, id: \\?\USB#VID_05AC&PID_1281#{ED82A167-D61A-4AF6-9AB6-11E52236C576}\IB0000#95ed72dc, inst: 0x11979290
  2012-09-23 01:36:44.363 [3564:109c]: WinAMRestore::AddAppleDeviceToDeviceList, empty list, new device
  2012-09-23 01:36:44.364 [3564:109c]: WinAMRestore::ProcessDevNodesChanges: device: 0x11979290, notify: 1, connected: 0
  2012-09-23 01:36:44.364 [3564:109c]: AppleDevice::NotifyConnect: Device type: 2, Interfaces total: 2, arrived: 1
  2012-09-23 01:36:44.364 [3564:109c]: AppleDevice::NotifyConnect: Interfaces total != arrived, no notification
  2012-09-23 01:36:44.455 [3564:109c]: WinAMRestore::OnInterfaceArrival: \\?\USB#VID_05AC&PID_1281#{B8085869-FEB9-404B-8CB1-1E5C14FA8C54}000#95ed72dc
  2012-09-23 01:36:44.455 [3564:109c]: WinAMRestore::AddAppleDeviceToDeviceList: \\?\USB#VID_05AC&PID_1281#{B8085869-FEB9-404B-8CB1-1E5C14FA8C54}000#95ed72dc
  2012-09-23 01:36:44.467 [3564:109c]: WinAMRestore::AddAppleDeviceToDeviceList, device already connected, new interface
  2012-09-23 01:36:44.467 [3564:109c]: AppleDevice::SetDeviceID: AMD_INTERFACE_DFU \\?\USB#VID_05AC&PID_1281#{B8085869-FEB9-404B-8CB1-1E5C14FA8C54}000#95ed72dc, inst: 0x11979290
  2012-09-23 01:36:44.467 [3564:109c]: AppleDevice::SetNotification: CONNECT, interface type: 1, id: \\?\USB#VID_05AC&PID_1281#{B8085869-FEB9-404B-8CB1-1E5C14FA8C54}000#95ed72dc, inst: 0x11979290
  2012-09-23 01:36:44.467 [3564:109c]: WinAMRestore::ProcessDevNodesChanges: device: 0x11979290, notify: 1, connected: 1
  2012-09-23 01:36:44.467 [3564:109c]: AppleDevice::NotifyConnect: Device type: 2, Interfaces total: 2, arrived: 2
  2012-09-23 01:36:44.467 [3564:109c]: AppleDevice::NotifyConnect: IBOOT, IBOOT \\?\USB#VID_05AC&PID_1281#{ED82A167-D61A-4AF6-9AB6-11E52236C576}\IB0000#95ed72dc, inst: 0x11979290
  2012-09-23 01:36:44.467 [3564:109c]: IBOOT, DFU \\?\USB#VID_05AC&PID_1281#{B8085869-FEB9-404B-8CB1-1E5C14FA8C54}000#95ed72dc, inst: 0x11979290
  2012-09-23 01:36:44.483 [3564:df4]: iTunes: SCEP 17
  2012-09-23 01:36:44.570 [3564:71c]: iBoot build-version = iBoot-1219.62.15
  2012-09-23 01:36:44.570 [3564:71c]: iBoot build-style = RELEASE
  2012-09-23 01:36:44.570 [3564:71c]: : operation 44 progress -1
  2012-09-23 01:36:44.570 [3564:71c]: requested restore behavior: Update
  2012-09-23 01:36:44.571 [3564:71c]: requested variant: Update
  2012-09-23 01:36:44.602 [3564:71c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: withApTicket is False
  2012-09-23 01:36:44.603 [3564:71c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “RestoreLogo”
  2012-09-23 01:36:44.603 [3564:71c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “RestoreDeviceTree”
  2012-09-23 01:36:44.603 [3564:71c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: entry “RestoreKernelCache” has been previously personalized; skipping it
  2012-09-23 01:36:44.603 [3564:71c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: entry “RestoreRamDisk” has been previously personalized; skipping it
  2012-09-23 01:36:44.603 [3564:71c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “iBEC”
  2012-09-23 01:36:44.603 [3564:71c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: entry “iBSS” has been previously personalized; skipping it
  2012-09-23 01:36:44.603 [3564:71c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: entry “KernelCache” has been previously personalized; skipping it
  2012-09-23 01:36:44.603 [3564:71c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “BatteryLow1”
  2012-09-23 01:36:44.603 [3564:71c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “BatteryLow0”
  2012-09-23 01:36:44.603 [3564:71c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: entry “LLB” has been previously personalized; skipping it
  2012-09-23 01:36:44.603 [3564:71c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “iBoot”
  2012-09-23 01:36:44.603 [3564:71c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “DeviceTree”
  2012-09-23 01:36:44.603 [3564:71c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “BatteryCharging1”
  2012-09-23 01:36:44.603 [3564:71c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “BatteryCharging”
  2012-09-23 01:36:44.603 [3564:71c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “AppleLogo”
  2012-09-23 01:36:44.603 [3564:71c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “BatteryPlugin”
  2012-09-23 01:36:44.603 [3564:71c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “BatteryFull”
  2012-09-23 01:36:44.603 [3564:71c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “BatteryCharging0”
  2012-09-23 01:36:44.603 [3564:71c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “RecoveryMode”
  2012-09-23 01:36:44.603 [3564:71c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: nothing to be done
  2012-09-23 01:36:44.629 [3564:71c]: unable to open device_map.txt: No such file or directory
  2012-09-23 01:36:44.629 [3564:71c]: found device map entry for 0x00008940 0x00000008. boardConfig=n94ap platform=s5l8940x
  2012-09-23 01:36:44.630 [3564:71c]: _AMRestoreCreateCFDataWithContentsOfFile: CreateFileA failed: 2
  2012-09-23 01:36:44.630 [3564:71c]: unable to create data from file: 17
  2012-09-23 01:36:44.630 [3564:71c]: device_map.plist file not found
  2012-09-23 01:36:44.630 [3564:71c]: AMDeviceIoControl: GetOverlappedResult failed
  2012-09-23 01:36:44.630 [3564:71c]: AMDeviceIoControl: pipe stall
  2012-09-23 01:36:44.630 [3564:71c]: USBControlTransfer: error 31, usbd status c0000004
  2012-09-23 01:36:44.630 [3564:71c]: command device request for ‘getenv radio-error’ failed: 2008
  2012-09-23 01:36:44.630 [3564:71c]: radio-error not set
  2012-09-23 01:36:44.630 [3564:71c]: unable to open device_map.txt: No such file or directory
  2012-09-23 01:36:44.631 [3564:71c]: : production fused device
  2012-09-23 01:36:44.632 [3564:71c]: interface has 1 endpoints, file pipe = 1

  2012-09-23 01:36:44.632 [3564:71c]: : operation 4 progress -1
  2012-09-23 01:36:44.650 [3564:71c]: bootstrapping restore with iBEC
  2012-09-23 01:36:44.662 [3564:71c]: : operation 31 progress -1
  2012-09-23 01:36:45.662 [3564:71c]: : Recovery mode succeeded
  2012-09-23 01:36:46.139 [3564:109c]: WinAMRestore::OnInterfaceRemoval: \\?\USB#VID_05AC&PID_1281#{ED82A167-D61A-4AF6-9AB6-11E52236C576}\IB0000#95ed72dc
  2012-09-23 01:36:46.140 [3564:109c]: WinAMRestore::ProcessDevNodesChanges: device: 0x11979290, notify: 2, connected: 1
  2012-09-23 01:36:46.140 [3564:109c]: AppleDevice::NotifyDisconnect: IBOOT, IBOOT \\?\USB#VID_05AC&PID_1281#{ED82A167-D61A-4AF6-9AB6-11E52236C576}\IB0000#95ed72dc, inst: 0x11979290
  2012-09-23 01:36:46.140 [3564:109c]: IBOOT, DFU \\?\USB#VID_05AC&PID_1281#{B8085869-FEB9-404B-8CB1-1E5C14FA8C54}000#95ed72dc, inst: 0x11979290
  2012-09-23 01:36:46.142 [3564:109c]: _AMRecoveryModeDeviceFinalize: 0D566758
  2012-09-23 01:36:46.150 [3564:109c]: WinAMRestore::OnInterfaceRemoval: \\?\USB#VID_05AC&PID_1281#{B8085869-FEB9-404B-8CB1-1E5C14FA8C54}000#95ed72dc
  2012-09-23 01:36:46.151 [3564:109c]: WinAMRestore::ProcessDevNodesChanges: device: 0x11979290, notify: 2, connected: 0
  2012-09-23 01:37:01.692 [3564:109c]: WinAMRestore::OnInterfaceArrival: \\?\USB#VID_05AC&PID_1281#{ED82A167-D61A-4AF6-9AB6-11E52236C576}\IB0000#50411e1d
  2012-09-23 01:37:01.692 [3564:109c]: WinAMRestore::AddAppleDeviceToDeviceList: \\?\USB#VID_05AC&PID_1281#{ED82A167-D61A-4AF6-9AB6-11E52236C576}\IB0000#50411e1d
  2012-09-23 01:37:01.701 [3564:109c]: AppleDevice::SetNotification: CONNECT, interface type: 1, id: \\?\USB#VID_05AC&PID_1281#{ED82A167-D61A-4AF6-9AB6-11E52236C576}\IB0000#50411e1d, inst: 0x5f4edd8
  2012-09-23 01:37:01.701 [3564:109c]: WinAMRestore::AddAppleDeviceToDeviceList, new device
  2012-09-23 01:37:01.701 [3564:109c]: WinAMRestore::ProcessDevNodesChanges: device: 0x11979290, notify: 2, connected: 0
  2012-09-23 01:37:01.701 [3564:109c]: WinAMRestore::ProcessDevNodesChanges: device: 0x05f4edd8, notify: 1, connected: 0
  2012-09-23 01:37:01.701 [3564:109c]: AppleDevice::NotifyConnect: Device type: 2, Interfaces total: 2, arrived: 1
  2012-09-23 01:37:01.701 [3564:109c]: AppleDevice::NotifyConnect: Interfaces total != arrived, no notification
  2012-09-23 01:37:01.711 [3564:109c]: WinAMRestore::OnInterfaceArrival: \\?\USB#VID_05AC&PID_1281#{B8085869-FEB9-404B-8CB1-1E5C14FA8C54}000#50411e1d
  2012-09-23 01:37:01.711 [3564:109c]: WinAMRestore::AddAppleDeviceToDeviceList: \\?\USB#VID_05AC&PID_1281#{B8085869-FEB9-404B-8CB1-1E5C14FA8C54}000#50411e1d
  2012-09-23 01:37:01.719 [3564:109c]: WinAMRestore::AddAppleDeviceToDeviceList, device already connected, new interface
  2012-09-23 01:37:01.719 [3564:109c]: AppleDevice::SetDeviceID: AMD_INTERFACE_DFU \\?\USB#VID_05AC&PID_1281#{B8085869-FEB9-404B-8CB1-1E5C14FA8C54}000#50411e1d, inst: 0x5f4edd8
  2012-09-23 01:37:01.719 [3564:109c]: AppleDevice::SetNotification: CONNECT, interface type: 1, id: \\?\USB#VID_05AC&PID_1281#{B8085869-FEB9-404B-8CB1-1E5C14FA8C54}000#50411e1d, inst: 0x5f4edd8
  2012-09-23 01:37:01.719 [3564:109c]: WinAMRestore::ProcessDevNodesChanges: device: 0x11979290, notify: 2, connected: 0
  2012-09-23 01:37:01.719 [3564:109c]: WinAMRestore::ProcessDevNodesChanges: device: 0x05f4edd8, notify: 1, connected: 1
  2012-09-23 01:37:01.719 [3564:109c]: AppleDevice::NotifyConnect: Device type: 2, Interfaces total: 2, arrived: 2
  2012-09-23 01:37:01.719 [3564:109c]: AppleDevice::NotifyConnect: IBOOT, IBOOT \\?\USB#VID_05AC&PID_1281#{ED82A167-D61A-4AF6-9AB6-11E52236C576}\IB0000#50411e1d, inst: 0x5f4edd8
  2012-09-23 01:37:01.719 [3564:109c]: IBOOT, DFU \\?\USB#VID_05AC&PID_1281#{B8085869-FEB9-404B-8CB1-1E5C14FA8C54}000#50411e1d, inst: 0x5f4edd8
  2012-09-23 01:37:01.720 [3564:df4]: iTunes: SCEP 17
  2012-09-23 01:37:01.788 [3564:ef0]: iBoot build-version = iBoot-1537.4.18
  2012-09-23 01:37:01.789 [3564:ef0]: iBoot build-style = RELEASE
  2012-09-23 01:37:01.789 [3564:ef0]: : operation 44 progress -1
  2012-09-23 01:37:01.789 [3564:ef0]: requested restore behavior: Update
  2012-09-23 01:37:01.790 [3564:ef0]: requested variant: Update
  2012-09-23 01:37:02.241 [3564:ef0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: withApTicket is False
  2012-09-23 01:37:02.242 [3564:ef0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “RestoreLogo”
  2012-09-23 01:37:02.242 [3564:ef0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “RestoreDeviceTree”
  2012-09-23 01:37:02.242 [3564:ef0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: entry “RestoreKernelCache” has been previously personalized; skipping it
  2012-09-23 01:37:02.242 [3564:ef0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: entry “RestoreRamDisk” has been previously personalized; skipping it
  2012-09-23 01:37:02.242 [3564:ef0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “iBEC”
  2012-09-23 01:37:02.242 [3564:ef0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: entry “iBSS” has been previously personalized; skipping it
  2012-09-23 01:37:02.242 [3564:ef0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: entry “KernelCache” has been previously personalized; skipping it
  2012-09-23 01:37:02.242 [3564:ef0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “BatteryLow1”
  2012-09-23 01:37:02.242 [3564:ef0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “BatteryLow0”
  2012-09-23 01:37:02.242 [3564:ef0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: entry “LLB” has been previously personalized; skipping it
  2012-09-23 01:37:02.242 [3564:ef0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “iBoot”
  2012-09-23 01:37:02.243 [3564:ef0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “DeviceTree”
  2012-09-23 01:37:02.243 [3564:ef0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “BatteryCharging1”
  2012-09-23 01:37:02.243 [3564:ef0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “BatteryCharging”
  2012-09-23 01:37:02.243 [3564:ef0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “AppleLogo”
  2012-09-23 01:37:02.243 [3564:ef0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “BatteryPlugin”
  2012-09-23 01:37:02.243 [3564:ef0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “BatteryFull”
  2012-09-23 01:37:02.243 [3564:ef0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “BatteryCharging0”
  2012-09-23 01:37:02.243 [3564:ef0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “RecoveryMode”
  2012-09-23 01:37:02.243 [3564:ef0]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: nothing to be done
  2012-09-23 01:37:02.277 [3564:ef0]: unable to open device_map.txt: No such file or directory
  2012-09-23 01:37:02.278 [3564:ef0]: found device map entry for 0x00008940 0x00000008. boardConfig=n94ap platform=s5l8940x
  2012-09-23 01:37:02.279 [3564:ef0]: _AMRestoreCreateCFDataWithContentsOfFile: CreateFileA failed: 2
  2012-09-23 01:37:02.279 [3564:ef0]: unable to create data from file: 17
  2012-09-23 01:37:02.279 [3564:ef0]: device_map.plist file not found
  2012-09-23 01:37:02.280 [3564:ef0]: AMDeviceIoControl: GetOverlappedResult failed
  2012-09-23 01:37:02.280 [3564:ef0]: AMDeviceIoControl: pipe stall
  2012-09-23 01:37:02.280 [3564:ef0]: USBControlTransfer: error 31, usbd status c0000004
  2012-09-23 01:37:02.280 [3564:ef0]: command device request for ‘getenv radio-error’ failed: 2008
  2012-09-23 01:37:02.280 [3564:ef0]: radio-error not set
  2012-09-23 01:37:02.281 [3564:ef0]: unable to open device_map.txt: No such file or directory
  2012-09-23 01:37:02.282 [3564:ef0]: : production fused device
  2012-09-23 01:37:02.284 [3564:ef0]: interface has 1 endpoints, file pipe = 1

  2012-09-23 01:37:02.284 [3564:ef0]: : operation 4 progress -1
  2012-09-23 01:37:02.320 [3564:ef0]: : operation 42 progress -1
  2012-09-23 01:37:03.347 [3564:ef0]: : operation 5 progress -1
  2012-09-23 01:37:03.788 [3564:ef0]: unable to open device_map.txt: No such file or directory
  2012-09-23 01:37:03.789 [3564:ef0]: found device map entry for 0x00008940 0x00000008. boardConfig=n94ap platform=s5l8940x
  2012-09-23 01:37:03.790 [3564:ef0]: _AMRestoreCreateCFDataWithContentsOfFile: CreateFileA failed: 2
  2012-09-23 01:37:03.790 [3564:ef0]: unable to create data from file: 17
  2012-09-23 01:37:03.790 [3564:ef0]: device_map.plist file not found
  2012-09-23 01:37:03.791 [3564:ef0]: AMDeviceIoControl: GetOverlappedResult failed
  2012-09-23 01:37:03.791 [3564:ef0]: AMDeviceIoControl: pipe stall
  2012-09-23 01:37:03.791 [3564:ef0]: USBControlTransfer: error 31, usbd status c0000004
  2012-09-23 01:37:03.791 [3564:ef0]: command device request for ‘getenv ramdisk-delay’ failed: 2008
  2012-09-23 01:37:05.525 [3564:ef0]: : operation 6 progress -1
  2012-09-23 01:37:06.536 [3564:ef0]: : operation 7 progress -1
  2012-09-23 01:37:06.895 [3564:ef0]: : operation 8 progress -1
  2012-09-23 01:37:06.896 [3564:ef0]: unable to open device_map.txt: No such file or directory
  2012-09-23 01:37:06.897 [3564:ef0]: found device map entry for 0x00008940 0x00000008. boardConfig=n94ap platform=s5l8940x
  2012-09-23 01:37:06.897 [3564:ef0]: _AMRestoreCreateCFDataWithContentsOfFile: CreateFileA failed: 2
  2012-09-23 01:37:06.897 [3564:ef0]: unable to create data from file: 17
  2012-09-23 01:37:06.897 [3564:ef0]: device_map.plist file not found
  2012-09-23 01:37:06.898 [3564:ef0]: : operation 9 progress -1
  2012-09-23 01:37:06.898 [3564:ef0]: : Recovery mode succeeded
  2012-09-23 01:37:08.505 [3564:109c]: WinAMRestore::OnInterfaceRemoval: \\?\USB#VID_05AC&PID_1281#{ED82A167-D61A-4AF6-9AB6-11E52236C576}\IB0000#50411e1d
  2012-09-23 01:37:08.507 [3564:109c]: WinAMRestore::ProcessDevNodesChanges: device: 0x11979290, notify: 2, connected: 0
  2012-09-23 01:37:08.507 [3564:109c]: WinAMRestore::ProcessDevNodesChanges: device: 0x05f4edd8, notify: 2, connected: 1
  2012-09-23 01:37:08.508 [3564:109c]: AppleDevice::NotifyDisconnect: IBOOT, IBOOT \\?\USB#VID_05AC&PID_1281#{ED82A167-D61A-4AF6-9AB6-11E52236C576}\IB0000#50411e1d, inst: 0x5f4edd8
  2012-09-23 01:37:08.508 [3564:109c]: IBOOT, DFU \\?\USB#VID_05AC&PID_1281#{B8085869-FEB9-404B-8CB1-1E5C14FA8C54}000#50411e1d, inst: 0x5f4edd8
  2012-09-23 01:37:08.514 [3564:109c]: _AMRecoveryModeDeviceFinalize: 0D569590
  2012-09-23 01:37:08.521 [3564:109c]: WinAMRestore::OnInterfaceRemoval: \\?\USB#VID_05AC&PID_1281#{B8085869-FEB9-404B-8CB1-1E5C14FA8C54}000#50411e1d
  2012-09-23 01:37:08.523 [3564:109c]: WinAMRestore::ProcessDevNodesChanges: device: 0x11979290, notify: 2, connected: 0
  2012-09-23 01:37:08.523 [3564:109c]: WinAMRestore::ProcessDevNodesChanges: device: 0x05f4edd8, notify: 2, connected: 0
  2012-09-23 01:37:11.229 [3564:1138]: received kAMDeviceAttached action, device id 89D5F9065F7EF2DE (05FD7090), AFC error 0XE8000028
  2012-09-23 01:37:11.229 [3564:1138]: iTunes: Restore-mode device appeared, device 05FD7090
  2012-09-23 01:37:11.229 [3564:1138]: iTunes: Creating restore mode device with usbMuxDeviceID 0X2
  2012-09-23 01:37:11.229 [3564:1138]: : operation 3 progress -1
  2012-09-23 01:37:11.232 [3564:1138]: : operation 4 progress -1
  2012-09-23 01:37:11.235 [3564:1138]: Supports value queries: 1
  2012-09-23 01:37:11.248 [3564:a0c]: amai: AMAuthInstallBasebandPersonalizationRequired: failed to get fusing status
  2012-09-23 01:37:11.248 [3564:a0c]: requested restore behavior: Update
  2012-09-23 01:37:11.250 [3564:a0c]: Getting baseband firmware from variant: Update
  2012-09-23 01:37:11.250 [3564:a0c]: _AMRestoreModeDeviceConfigureAuthInstall: setting customBbfwPath
  2012-09-23 01:37:11.251 [3564:a0c]: amai: AMAuthInstallBasebandSetParametersWithUpdaterOutput: manifest dict not found
  2012-09-23 01:37:11.251 [3564:a0c]: amai: _AMAuthInstallBasebandCheckForParameterChange: bbParameters is now non-NULL
  2012-09-23 01:37:11.251 [3564:a0c]: : operation 44 progress -1
  2012-09-23 01:37:11.251 [3564:a0c]: requested restore behavior: Update
  2012-09-23 01:37:11.251 [3564:a0c]: requested variant: Update
  2012-09-23 01:37:11.251 [3564:a0c]: custom baseband firmware specified
  2012-09-23 01:37:11.251 [3564:a0c]: amai: AMAuthInstallBundleOverrideEntry: overriding entry: BasebandFirmware
  2012-09-23 01:37:11.257 [3564:a0c]: amai: _AMAuthInstallBundleSetBasebandKeyHashes: setting (from build manifest): BbProvisioningManifestKeyHash = {length = 20, capacity = 20, bytes = 0xecc404532bf31b88238d973b2ac34d0154d2f20e}
  2012-09-23 01:37:11.257 [3564:a0c]: amai: _AMAuthInstallBundleSetBasebandKeyHashes: setting (from build manifest): BbActivationManifestKeyHash = {length = 20, capacity = 20, bytes = 0xaea5cce143668d0efb4ce1f2c94c966a6496c6aa}
  2012-09-23 01:37:11.257 [3564:a0c]: amai: _AMAuthInstallBundleSetBasebandKeyHashes: setting (from build manifest): BbCalibrationManifestKeyHash = {length = 20, capacity = 20, bytes = 0xbd39828a9bb528ba5146f5e06871b64cdbbce5a9}
  2012-09-23 01:37:11.257 [3564:a0c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: withApTicket is False
  2012-09-23 01:37:11.257 [3564:a0c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “RestoreLogo”
  2012-09-23 01:37:11.257 [3564:a0c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “RestoreDeviceTree”
  2012-09-23 01:37:11.257 [3564:a0c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: entry “RestoreKernelCache” has been previously personalized; skipping it
  2012-09-23 01:37:11.257 [3564:a0c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: entry “RestoreRamDisk” has been previously personalized; skipping it
  2012-09-23 01:37:11.257 [3564:a0c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “iBEC”
  2012-09-23 01:37:11.257 [3564:a0c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: entry “iBSS” has been previously personalized; skipping it
  2012-09-23 01:37:11.257 [3564:a0c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: entry “KernelCache” has been previously personalized; skipping it
  2012-09-23 01:37:11.257 [3564:a0c]: amai: AMAuthInstallBasebandCreateMeasurements: Using set ChipID 0x005A00E1 to measure
  2012-09-23 01:37:11.260 [3564:a0c]: amai: AMAuthInstallMonetMeasureEBootLoader: eDBL-PartialDigest: fileSize=0x1e024, srcOffset=0x28, codeSize=0x1c6fc
  2012-09-23 01:37:11.260 [3564:a0c]: amai: AMAuthInstallMonetMeasureEBootLoader: eDBL-Version: version=0xa2003004, personalizationOffset=0x1c698
  2012-09-23 01:37:11.260 [3564:a0c]: amai: AMAuthInstallMonetMeasureEBootLoader: eDBL-PartialDigest: reservationLength=0x64, codeBytesHashed=0x1c6c0 (ok)
  2012-09-23 01:37:11.264 [3564:a0c]: amai: AMAuthInstallMonetMeasureEBootLoader: RestoreDBL-PartialDigest: fileSize=0x1df18, srcOffset=0x28, codeSize=0x1c5f0
  2012-09-23 01:37:11.264 [3564:a0c]: amai: AMAuthInstallMonetMeasureEBootLoader: RestoreDBL-Version: version=0xa2103004, personalizationOffset=0x1c598
  2012-09-23 01:37:11.264 [3564:a0c]: amai: AMAuthInstallMonetMeasureEBootLoader: RestoreDBL-PartialDigest: reservationLength=0x58, codeBytesHashed=0x1c5c0 (ok)
  2012-09-23 01:37:11.595 [3564:a0c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: entry “BasebandFirmware” has been previously personalized; skipping it
  2012-09-23 01:37:11.595 [3564:a0c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “BatteryLow1”
  2012-09-23 01:37:11.595 [3564:a0c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “BatteryLow0”
  2012-09-23 01:37:11.595 [3564:a0c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: entry “LLB” has been previously personalized; skipping it
  2012-09-23 01:37:11.595 [3564:a0c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “iBoot”
  2012-09-23 01:37:11.595 [3564:a0c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “DeviceTree”
  2012-09-23 01:37:11.595 [3564:a0c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “BatteryCharging1”
  2012-09-23 01:37:11.595 [3564:a0c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “BatteryCharging”
  2012-09-23 01:37:11.595 [3564:a0c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “AppleLogo”
  2012-09-23 01:37:11.595 [3564:a0c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “BatteryPlugin”
  2012-09-23 01:37:11.595 [3564:a0c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “BatteryFull”
  2012-09-23 01:37:11.595 [3564:a0c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “BatteryCharging0”
  2012-09-23 01:37:11.595 [3564:a0c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: not personalizing “RecoveryMode”
  2012-09-23 01:37:11.595 [3564:a0c]: amai: _AMAuthInstallBundleCreateServerRequestDictionary: nothing to be done
  2012-09-23 01:37:11.601 [3564:a0c]: device did not return saved USB log
  2012-09-23 01:37:11.601 [3564:a0c]: device did not return saved panic log
  2012-09-23 01:37:11.606 [3564:a0c]: connected to service com.apple.mobile.restored
  2012-09-23 01:37:11.606 [3564:a0c]: using protocol version 12
  2012-09-23 01:37:11.612 [3564:a0c]: unable to open device_map.txt: No such file or directory
  2012-09-23 01:37:11.613 [3564:a0c]: board config = n94ap
  2012-09-23 01:37:11.619 [3564:a0c]: no value returned for BootArgs
  2012-09-23 01:37:11.619 [3564:a0c]: _copyDeviceProperty() failed for restore bootargs
  2012-09-23 01:37:11.624 [3564:a0c]: no value returned for MarketingPartNumber
  2012-09-23 01:37:11.624 [3564:a0c]: _copyDeviceProperty() failed for mpn
  2012-09-23 01:37:11.627 [3564:a0c]: value query for ‘HardwareModel’ returned ‘N94AP’
  2012-09-23 01:37:21.680 [3564:a0c]: : operation 28 progress -1
  2012-09-23 01:37:35.731 [3564:a0c]: : operation 33 progress -1
  2012-09-23 01:38:16.608 [3564:a0c]: device returned CFError with code 6
  2012-09-23 01:38:16.609 [3564:a0c]: dumping CFError returned by restored:
  2012-09-23 01:38:16.609 [3564:a0c]: CFError domain:AMRestoreErrorDomain code:6 description:found suspicious partitions
  2012-09-23 01:38:16.653 [3564:a0c]:
  ==== device restore output ====
  DPU0MMUCNTL = 0x0, DPU0MMUPGADDR0 = 0x0
  fDefaultFBStride=2560, fDisplayWidth=640, fDisplayHeight=960
  AppleM2ScalerCSCDriver: Added framebuffer device: AppleWirelessDisplay id: 901ca600
  virtual bool AppleM2ScalerCSCDriver::start(IOService *) Object=0x903f5200: Provider=0x90444f00: Register Service
  virtual bool AppleM2ScalerCSCDriver::start(IOService *): this=0x903f5200, Added Scaler Number = 0
  AppleH4CamIn::start – back camera expected
  AppleH4CamIn::start – front camera expected
  AppleH4CamIn::power_off_hardware
  virtual bool AppleM2ScalerCSCHal::init(uint32_t, IOService *, IOService *, IOWorkLoop *): scalerNumber=1, IOKitProvider=0x90444e80, powerProvider=0x90444e80
  bool AppleM2ScalerCSCHal::mapRegisterMemory(IOService *): Scaler 1 RegisterMemoryMap[0x90ff40b0]: base=0x8cf7d000 physical address = 0x38400000 length = 4096
  Scaler 1 enableDeviceClock(true,HALF_CLOCK_INDEX) = 0x0
  Scaler 1 enableDeviceClock(true,FULL_CLOCK_INDEX) = 0x0
  Scaler 1 enableDevicePower(true,0,HALF_CLOCK_INDEX) = 0x0
  Scaler HW version at start is 0x4000a
  Scaler 1 enableDeviceClock(false,FULL_CLOCK_INDEX) = 0x0
  AppleH4CamIn::setPowerStateGated: 0
  virtual bool AppleM2ScalerCSCDriver::start(IOService *): this=0x903f5200, Added Scaler Number = 1
  virtual void AppleRGBOUT::do_power_state_change(): fSoft: 0 fHard: 1 swapBusy: 1 fController: 0 -> 1
  bool AppleRGBOUT::power_up_hardware()
  set_crc_notification_state 0
  virtual bool AppleCLCD::start_hardware(IOService *), clcdDitherCfg: 0x80000001 mIsCLCDDitherFor8Bits: 1
  virtual void AppleRGBOUT::do_power_state_change(): fSoft: 0 fHard: 1 swapBusy: 0 fController: 1 -> 0
  bool AppleRGBOUT::power_down_hardware()
  AppleM2ScalerCSCDriver: Added framebuffer device: AppleCLCD id: 8799b000
  bool AppleRGBOUT::power_down_hardware(), clock down RGBOUT
  virtual void AppleRGBOUT::do_power_state_change(): fSoft: 0 fHard: 1 swapBusy: 1 fController: 0 -> 1
  bool AppleRGBOUT::power_up_hardware()
  set_crc_notification_state 0
  virtual void AppleRGBOUT::do_power_state_change(): fSoft: 0 fHard: 1 swapBusy: 0 fController: 1 -> 0
  bool AppleRGBOUT::power_down_hardware()
  AppleD1881PMUPowerSource: AppleUSBCableDetect 1
  AppleD1881PMUPowerSource: AppleUSBCableType USBHost
  AppleSynopsysOTGDevice::init : Logging Buffer Length = 4K
  AppleSynopsysOTGDevice::start : object is 0x803ece00, registers at 0x8db87000, 0x36100000 physical
  AppleSynopsysOTGDevice::findMaxEndpoints: in EPs: 7, out EPs: 7, max_endpoint: 8, num_endpoints: 14
  AppleSynopsysOTGDevice::handleUSBCableConnect cable connected, but don’t have device configuration yet
  AppleSynopsysOTGDevice::handleUSBCableConnect cable connected, but don’t have device configuration yet
  bool AppleRGBOUT::power_down_hardware(), clock down RGBOUT
  AppleM2ScalerCSCDriver: Added framebuffer device: AppleRGBOUT id: 8025d000
  000096.768485 wlan.N[0] AppleBCMWLANBusInterfaceHSIC::resetChip():
  000096.769128 wlan.N[1] AppleBCMWLANBusInterfaceHSIC::start(): wlan.hsic.bwtranstimeoutn = 5
  AppleMultitouchN1SPI: detected HBPP. driver will be kept alive
  display-scale = 2
  display-rotation = 0
  found suitable IOMobileFramebuffer: AppleCLCD
  display: 640 x 960
  found PTP interface
  recv(7, 4) failed: connection closed
  unable to read message size: -1
  could not receive message
  recv(12, 4) failed: connection closed
  unable to read message size: -1
  could not receive message
  recv(12, 4) failed: connection closed
  unable to read message size: -1
  could not receive message
  recv(15, 4) failed: connection closed
  unable to read message size: -1
  could not receive message
  recv(7, 4) failed: connection closed
  unable to read message size: -1
  could not receive message
  AppleBCMWLANCore::init(): AppleBCMWLANV2-196 Aug 27 2012 22:17:39
  000097.706965 wlan.N[2] AppleBCMWLANConfigManager::gatherParameterData(): AWDL is not supported.
  000097.710469 wlan.N[3] AppleBCMWLANCore:start(): Starting with MAC Address: <<>>
  000097.710671 wlan.W[4] AppleBCMWLANCore::apple80211Request(): Rejecting ioctl 80, error 61 (state 0x20)
  IO80211PeerManager::initWithInterface cant add monitoring timer
  IO80211PeerManager::initWithInterface: inited peer manager
  IO80211Interface::init peerManager=0x91c87300
  000097.712292 wlan.N[5] AppleBCMWLANCore::setPowerStateGated(): powerState 1, fStateFlags 0x20, dev 0x87a62000 (this 1, provider 0)
  000097.712419 wlan.N[6] AppleBCMWLANCore::setPowerStateGated(): Received power state change before driver has initialized, ignoring
  AppleSynopsysOTGDevice – Configuration: PTP
  AppleSynopsysOTGDevice Interface: PTP
  AppleSynopsysOTGDevice – Configuration: iPod USB Interface
  AppleSynopsysOTGDevice Interface: USBAudioControl
  AppleSynopsysOTGDevice Interface: USBAudioStreaming
  AppleSynopsysOTGDevice Interface: IapOverUsbHid
  AppleSynopsysOTGDevice – Configuration: PTP + Apple Mobile Device
  AppleSynopsysOTGDevice Interface: PTP
  AppleSynopsysOTGDevice Interface: AppleUSBMux
  AppleSynopsysOTGDevice – Configuration: PTP + Apple Mobile Device + Apple USB Ethernet
  AppleSynopsysOTGDevice Interface: PTP
  AppleSynopsysOTGDevice Interface: AppleUSBMux
  AppleSynopsysOTGDevice Interface: AppleUSBEthernet
  AppleSynopsysOTGDevice::gated_registerFunction Register function USBAudioControl
  IOAccessoryPortUSB::start
  AppleSynopsysOTGDevice::gated_registerFunction Register function IapOverUsbHid
  virtual bool AppleUSBDeviceMux::start(IOService *) build: Aug 19 2012 00:52:41
  init_waste
  AppleSynopsysOTGDevice::gated_registerFunction Register function AppleUSBMux
  AppleSynopsysOTGDevice::gated_registerFunction Register function USBAudioStreaming
  AppleSynopsysOTGDevice::gated_registerFunction Register function AppleUSBEthernet
  AppleSynopsysOTGDevice::gated_registerFunction Register function PTP
  AppleSynopsysOTGDevice::startUSBStack Starting usb stack
  IOReturn AppleUSBDeviceMux::setPropertiesGated(OSObject *) setting debug level to 7
  AppleSynopsysOTGDevice::stallBadSetupRequest request: 80 06 03ee 0000 0012
  AppleUSBDeviceMux::handleConnectResult new session 0x917d2580 established 6207849152 620786657
  void AppleUSBDeviceMux::handleMuxTCPInput(mbuf_t) received reset, closing 0x917d2580
  AppleUSBDeviceMux::handleConnectResult new session 0x917d2580 established 6207849153 620786913
  AppleUSBDeviceMux::handleConnectResult new session 0x933b9898 established 6207849154 620787169
  void AppleUSBDeviceMux::handleMuxTCPInput(mbuf_t) received reset, closing 0x933b9898
  AppleUSBDeviceMux::handleConnectResult new session 0x933b9898 established 6207849155 620787425
  void AppleUSBDeviceMux::handleMuxTCPInput(mbuf_t) received reset, closing 0x933b9898
  AppleUSBDeviceMux::handleConnectResult new session 0x933b9898 established 6207849156 620787681
  AppleUSBDeviceMux::handleConnectResult new session 0x933b98f0 established 6207849157 620787937
  void AppleUSBDeviceMux::handleMuxTCPInput(mbuf_t) received reset, closing 0x933b98f0
  void AppleUSBDeviceMux::handleMuxTCPInput(mbuf_t) received reset, closing 0x917d2580
  recv(7, 4) failed: connection closed
  unable to read message size: -1
  could not receive message
  recv(7, 4) failed: connection closed
  unable to read message size: -1
  could not receive message
  unrecognized key ‘BootArgs’ in value query
  recv(7, 4) failed: connection closed
  unable to read message size: -1
  could not receive message
  unrecognized key ‘MarketingPartNumber’ in value query
  recv(7, 4) failed: connection closed
  unable to read message size: -1
  could not receive message
  recv(7, 4) failed: connection closed
  unable to read message size: -1
  could not receive message
  client protocol version 12
  copy_restore_options: updating from a preflighted restore
  *** UUID EAA0C030-79D6-AA41-B0E7-B65E02C0CABD ***
  Restore options:
  BBUpdaterState => {type = mutable dict, count = 5,
  entries =>
  1 : {contents = “Nonce”} = {length = 20, capacity = 20, bytes = 0x<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>}
  6 : {contents = “CertID”} = {value = +2, type = kCFNumberSInt32Type}
  7 : {contents = “ChipSerialNo” XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
  8 : {contents = “VendorID”} = {value = +2, type = kCFNumberSInt32Type}
  10 : {contents = “ChipID”} = {value = +5898465, type = kCFNumberSInt64Type}
  }

  UUID => {contents = “EAA0C030-79D6-AA41-B0E7-B65E02C0CABD”}
  MinimumSystemPartition => {value = +1213, type = kCFNumberSInt64Type}
  SystemPartitionSize => {value = +1213, type = kCFNumberSInt64Type}
  SystemPartitionPadding => {type = mutable dict, count = 3,
  entries =>
  2 : {contents = “16”} = {value = +160, type = kCFNumberSInt64Type}
  4 : {contents = “32”} = {value = +320, type = kCFNumberSInt64Type}
  8 : {contents = “64”} = {value = +640, type = kCFNumberSInt64Type}
  }

  entering partition_nand_device
  device supports boot-from-NAND
  AppleUSBDeviceMux::handleConnectResult new session 0x917d2580 established 6207849158 620788193
  void AppleUSBDeviceMux::handleMuxTCPInput(mbuf_t) received reset, closing 0x917d2580
  AppleUSBDeviceMux::handleConnectResult new session 0x917d2580 established 6207849159 620788449
  void AppleUSBDeviceMux::handleMuxTCPInput(mbuf_t) received reset, closing 0x917d2580
  AppleUSBDeviceMux::handleConnectResult new session 0x917d2580 established 6207849160 620788705
  void AppleUSBDeviceMux::handleMuxTCPInput(mbuf_t) received reset, closing 0x917d2580
  AppleUSBDeviceMux::handleConnectResult new session 0x917d2580 established 6207849161 620788961
  void AppleUSBDeviceMux::handleMuxTCPInput(mbuf_t) received reset, closing 0x917d2580
  AppleUSBDeviceMux::handleConnectResult new session 0x917d2580 established 6207849162 620789217
  void AppleUSBDeviceMux::handleMuxTCPInput(mbuf_t) received reset, closing 0x917d2580
  [NAND] WMR_Open:414 FTL_Open [OK]
  [NAND] _publishServices:255 FTL capabilities: 0x00000001
  [NAND] _ppnvflGetStruct:3408 Checking borrowed blocks – count: 44 max_count: 44
  [NAND] _fetchBorrowedList:873 number of borrowed blocks 37
  [nand_part_core:INF@ 157] published partition 0
  [nand_part_core:INF@ 157] published partition 1
  [nand_part_core:INF@ 157] published partition 2
  [nand_part_core:INF@ 157] published partition 3
  [nand_part_core:INF@ 157] published partition 5
  [nand_part_core:INF@ 157] published partition 6
  AppleDiagnosticDataAccess started: 0x932f5cb8
  AppleDiagnosticDataAccess started with AppleNANDConfigAccess
  [effaceable:INIT] found current generation, 50, in group 1
  [effaceable:INIT] started
  [effaceable:INIT] started
  LwVM::_partitionsFromConfig – loaded configuration for 2 partitions
  AppleARMBacklight::start: Found the CLCD service.. required for AAP
  nand device is already partitioned
  entering wait_for_storage_device
  Searching for NAND service
  Found NAND service: IOFlashStoragePartition
  NAND initialized. Waiting for devnode.
  entering format_effaceable_storage
  effaceable storage is formatted, nothing to do
  entering ramrod_probe_media
  device partitioning scheme is GPT
  find_filesystem_partitions: storage=/dev/disk0s1 system=/dev/disk0s1s1 data=/dev/disk0s1s2
  entering check_for_restore_log
  executing /sbin/fsck_hfs -fy /dev/disk0s1s1
  ** /dev/rdisk0s1s1
  Using cacheBlockSize=32K cacheTotalBlock=2019 cacheSize=64608K.
  Executing fsck_hfs (version diskdev_cmds-558.1~275).
  ** Checking Journaled HFS Plus volume.
  ** Detected a case-sensitive volume.
  The volume name is Hoodoo9B206.N94OS
  ** Checking extents overflow file.
  ** Checking catalog file.
  ** Checking multi-linked files.
  ** Checking catalog hierarchy.
  ** Checking extended attributes file.
  ** Checking volume bitmap.
  ** Checking volume information.
  ** Trimming unused blocks.
  ** The volume Hoodoo9B206.N94OS appears to be OK.
  executing /sbin/mount -t hfs /dev/disk0s1s1 /mnt1
  restore log does not exist
  entering clean_NAND
  entering format_storage_for_LwVM
  entering ramrod_probe_media
  device partitioning scheme is GPT
  find_filesystem_partitions: storage=/dev/disk0s1 system=/dev/disk0s1s1 data=/dev/disk0s1s2
  entering check_for_suspicious_partitions
  executing /sbin/fsck_hfs -fy /dev/disk0s1s2
  ** /dev/rdisk0s1s2
  Using cacheBlockSize=32K cacheTotalBlock=2019 cacheSize=64608K.
  Executing fsck_hfs (version diskdev_cmds-558.1~275).
  ** Checking Journaled HFS Plus volume.
  ** Detected a case-sensitive volume.
  The volume name is Data
  ** Checking extents overflow file.
  ** Checking catalog file.
  ** Checking multi-linked files.
  Incorrect number of file hard links
  ** Checking catalog hierarchy.
  ** Checking extended attributes file.
  ** Checking volume bitmap.
  ** Checking volume information.
  ** Repairing volume.
  Limited repair mode, not all repairs available
  Orphaned file inode (id = 1041358)
  Orphaned file inode (id = 1046021)
  Orphaned file inode (id = 1063021)
  Orphaned file inode (id = 1067830)
  Orphaned file inode (id = 1165314)
  Orphaned file inode (id = 1168497)
  Orphaned file inode (id = 1170939)
  Orphaned file inode (id = 1240122)
  Orphaned file inode (id = 1265079)
  Orphaned file inode (id = 1269437)
  Orphaned file inode (id = 1288783)
  Orphaned file inode (id = 1294781)
  Orphaned file inode (id = 1324950)
  Orphaned file inode (id = 1366354)
  Orphaned file inode (id = 1445185)
  Orphaned file inode (id = 1458776)
  Orphaned file inode (id = 1555911)
  Orphaned file inode (id = 1569804)
  Orphaned file inode (id = 1571014)
  Orphaned file inode (id = 1624282)
  Orphaned file inode (id = 1670245)
  Orphaned file inode (id = 1739290)
  Orphaned file inode (id = 1750190)
  Orphaned file inode (id = 1773106)
  Orphaned file inode (id = 1807578)
  Orphaned file inode (id = 1823174)
  Orphaned file inode (id = 1831201)
  Orphaned file inode (id = 1875484)
  Orphaned file inode (id = 1878454)
  Orphaned file inode (id = 1890289)
  Orphaned file inode (id = 1925414)
  Orphaned file inode (id = 1933442)
  Orphaned file inode (id = 1957792)
  Orphaned file inode (id = 1973147)
  Orphaned file inode (id = 1992437)
  Orphaned file inode (id = 2065213)
  Orphaned file inode (id = 2068357)
  Orphaned file inode (id = 2080573)
  Orphaned file inode (id = 2164610)
  Orphaned file inode (id = 625998)
  Orphaned file inode (id = 649434)
  Orphaned file inode (id = 849313)
  Orphaned file inode (id = 898343)
  Orphaned file inode (id = 898645)
  Orphaned file inode (id = 953054)
  Orphaned file inode (id = 973861)
  ** The volume Data could not be repaired.
  error checking filesystem: 8
  security check for partition /dev/disk0s1s2 failed: 8

  ==== end of device restore output ====
  2012-09-23 01:38:16.653 [3564:a0c]: AMRAuthInstallDeletePersonalizedBundle
  2012-09-23 01:38:16.757 [3564:a0c]: : Restore failed (result = 6)
  2012-09-23 01:38:16.929 [3564:df4]: iTunes: Restore error 6
  2012-09-23 01:38:25.223 [3564:109c]: WinAMRestore::OnInterfaceArrival: \\?\USB#VID_05AC&PID_1281#{ED82A167-D61A-4AF6-9AB6-11E52236C576}\IB0000#95ed72dc
  2012-09-23 01:38:25.223 [3564:109c]: WinAMRestore::AddAppleDeviceToDeviceList: \\?\USB#VID_05AC&PID_1281#{ED82A167-D61A-4AF6-9AB6-11E52236C576}\IB0000#95ed72dc
  2012-09-23 01:38:25.237 [3564:109c]: WinAMRestore::AddAppleDeviceToDeviceList, old disconnected device connects again
  2012-09-23 01:38:25.237 [3564:109c]: AppleDevice::SetNotification: CONNECT, interface type: 1, id: \\?\USB#VID_05AC&PID_1281#{ED82A167-D61A-4AF6-9AB6-11E52236C576}\IB0000#95ed72dc, inst: 0x11979290
  2012-09-23 01:38:25.237 [3564:109c]: WinAMRestore::ProcessDevNodesChanges: device: 0x11979290, notify: 1, connected: 0
  2012-09-23 01:38:25.237 [3564:109c]: WinAMRestore::ProcessDevNodesChanges: device: 0x05f4edd8, notify: 2, connected: 0
  2012-09-23 01:38:25.237 [3564:109c]: AppleDevice::NotifyConnect: Device type: 2, Interfaces total: 2, arrived: 1
  2012-09-23 01:38:25.237 [3564:109c]: AppleDevice::NotifyConnect: Interfaces total != arrived, no notification
  2012-09-23 01:38:25.258 [3564:109c]: WinAMRestore::OnInterfaceArrival: \\?\USB#VID_05AC&PID_1281#{B8085869-FEB9-404B-8CB1-1E5C14FA8C54}000#95ed72dc
  2012-09-23 01:38:25.258 [3564:109c]: WinAMRestore::AddAppleDeviceToDeviceList: \\?\USB#VID_05AC&PID_1281#{B8085869-FEB9-404B-8CB1-1E5C14FA8C54}000#95ed72dc
  2012-09-23 01:38:25.267 [3564:109c]: WinAMRestore::AddAppleDeviceToDeviceList, device already connected, new interface
  2012-09-23 01:38:25.267 [3564:109c]: AppleDevice::SetDeviceID: AMD_INTERFACE_DFU \\?\USB#VID_05AC&PID_1281#{B8085869-FEB9-404B-8CB1-1E5C14FA8C54}000#95ed72dc, inst: 0x11979290
  2012-09-23 01:38:25.267 [3564:109c]: AppleDevice::SetNotification: CONNECT, interface type: 1, id: \\?\USB#VID_05AC&PID_1281#{B8085869-FEB9-404B-8CB1-1E5C14FA8C54}000#95ed72dc, inst: 0x11979290
  2012-09-23 01:38:25.267 [3564:109c]: WinAMRestore::ProcessDevNodesChanges: device: 0x11979290, notify: 1, connected: 1
  2012-09-23 01:38:25.267 [3564:109c]: WinAMRestore::ProcessDevNodesChanges: device: 0x05f4edd8, notify: 2, connected: 0
  2012-09-23 01:38:25.267 [3564:109c]: AppleDevice::NotifyConnect: Device type: 2, Interfaces total: 2, arrived: 2
  2012-09-23 01:38:25.268 [3564:109c]: AppleDevice::NotifyConnect: IBOOT, IBOOT \\?\USB#VID_05AC&PID_1281#{ED82A167-D61A-4AF6-9AB6-11E52236C576}\IB0000#95ed72dc, inst: 0x11979290
  2012-09-23 01:38:25.268 [3564:109c]: IBOOT, DFU \\?\USB#VID_05AC&PID_1281#{B8085869-FEB9-404B-8CB1-1E5C14FA8C54}000#95ed72dc, inst: 0x11979290
  2012-09-23 01:38:25.282 [3564:df4]: iTunes: SCEP 17

  • TERAPİST

   11/11/2012 at 15:50

   SENİN MAKİNA KAFAYI YEMİS PAMPA SEN EN İYİSİ Bİ’SERVİSE GİT YAZILIMI YENİDEN YÜKLET

 171. Alper

  02/10/2012 at 14:30

  Ben bir kaç gün önce Iphone 4S aldım dünde İos 6 yükledim ama benim Sessiz moda alma tuşum arada sırada çalışıyor bu sorunu nasıl giderebilirim

 172. seydalgul

  05/10/2012 at 21:25

  Merhaba
  ben i phone 4 kullanıyorum ve ios6 yüklemek istiyorum ama güncelleye bastığımda uygulamaların gideceğini söylüyor ve bu konuda ne yapabileceğimi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

  • Mehmet

   13/10/2012 at 16:14

   Seydagul hiç bi sorun olmuyo daha iyi bence

 173. Mehmet

  13/10/2012 at 16:09

  Slm arkadaslar ben 4S kullanıcısiyim app Store da güncelleme yapamıyorum daha önceki satın almaları kontrol edin Dio ne yapmalıyım hiç bise indiremiyorum TSK ederim

 174. Serkan

  13/10/2012 at 23:16

  Merhaba ben iOS 6 güncellemesini yaparken telefonundan yeterli hafıza yok diyor bütün uygulamaları sildiğim halde bu hatayı verip guncelleme yapmıyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

 175. can

  17/10/2012 at 22:44

  ipad the new var bende ama herkesin cokup uygulamalari siliniyor ios 6 indirsemmi indirmesemmi cok korkuyorumm

 176. Serfen

  21/10/2012 at 18:23

  Merhaba Mustafa bey ı pad 3 sahıbıyım ıbook ta kıtap okuyorum.şöyle bir şey düşündüm madem teknolojinin ilerlediği bir zamanda yaşıyoruz ve karşımıza İOS6 çıktı Türkiye’de olmasa bile siri bize her türlü konuda yanıt verip yol tarifi bile yapabiliyor buna istinaden bır çok kişi kitap okumaktan iBook a pdf şeklinde yükleyip okuyor bende şöyle bir düşündüm neden yüklediğimiz kitapları bize ı pad okumuyor hem kıtap okumayı sevmeyen kışılerde bu sayede kıtap dınleme ve bılgılenme alışkanlığı kazanır ayrıca gözü çok fazla görmeyen kişilerde rahat eder sizcede öyle değilmi ben şahsen kıtabı secıp ı pad ın kıtabı bana okumasını ısterım böyle bir uygulama yapılamazmı bilginize sunarım. Teşekkürler

 177. numan

  26/10/2012 at 23:15

  ACİLLL arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var çok acill 2gün önce ikinci el bi iphone3gs aldım ios 5yüklüydü telde bende itunese girdim yanlışlıkla güncelle dedimm bi cahillik yaptık.s telefon yükledi yanlız acılmadı sim yok diyorr telefon yurtdısı telefon bi yardımcı olun kafayıı yiycemmm halledilirmi bu sorunn.

  • TERAPİST

   11/11/2012 at 16:03

   sıkma canını dostum yeni yazılım yüklettirirsin sende kurtulursun kafanda

 178. Ayşe

  07/11/2012 at 18:08

  Telefonum iphone 4. ios6 uygulaması yüklüyordum sonradan bir sorun oldu telefonum tekrar açıldığı zaman sıfırlanmıştı. uygulamalarımı rehberimi geri getirme ihtimalim yok mu ?

  • TERAPİST

   11/11/2012 at 15:58

   Maalesef ayşe kardeş başın sağolsun

 179. Erol

  11/11/2012 at 01:26

  Merhabalar bir sorum olacakti iphone 4 kullaniyorum gun ocerisinde kendi kendine program oyun indiriyor bunu nasil engelliyebilirim? Yardim lutfen

  • TERAPİST

   11/11/2012 at 16:00

   i tune’u ortak kullandığın 2.şahsın indirdiklerinden kaynaklanıyor.parola ve şifreni kimseyle paylaşma

 180. Dilan

  22/11/2012 at 22:17

  3 gün önce yurtdışından gelen 3GS telefonumu (jailbrekli) bilkoma gönderdim iOS 6 ya guncellestirmeye verdim ve telefonum güzel bir sekilde bana geldi fakat telefonu kapatmamam gerekiyormuş ama bende kapattım ve ne yapmam gerekiyor?

 181. Ayla

  27/11/2012 at 10:39

  Merhaba ben iphone 4 kullaniyorum ios5 yukluydu simdi ios6 yukledim ama hic memmun degilim io5 i tekrar nasil dönebilirim lutfen yardimci olurmusunuz bu konuda?

 182. iphone 4 repair san diego

  24/03/2013 at 04:49

  Hi there, You’ve performed a great job. I will definitely digg it and for my part recommend to my friends. I am sure they’ll be benefited from this web site.