iOS 6 Güncelleme Sorunları

Güncelleme (1 Kasım 2012) : Bu yazıda paylaştığımız gibi Apple iOS 6.0.1 yazılım güncellemesini yayınladı.

Bildiğiniz gibi 19 Eylül’de Apple iOS 6 sürümünü yayınladı ve bir çok kullanıcı cihazını iOS 6’ya güncelledi. Kullanıcıların bir kısmı iOS 6 ile gelen özelliklerden memnun kalmaz iken, bir kısmı da güncelleme sonrası cihazı ile ilgili sorun yaşamasından dolayı mutsuz oldu.

Ben de bu tip her yeni major sürüm sonrası yaşanabilen bu sorunlar ile ilgili bazı bilgiler paylaşayım istedim. Muhtemelen aşağıda paylaştıklarım çoğu kullanıcının sorununu çözmeyecek ama yine de en azından yol gösterecektir. Zaten daha önceki sürümlerden bir tanesi sonrasında da benzer bir yazı ile takipçilerimizi bilgilendirmeye çalışmıştım.

Güncelleme Sonrası Sorun Yaşamak Normal mi?

Herkes için değil ama her güncelleme sonrası mutlaka birileri sorun yaşıyor. Hele iOS 6.0, 5.0, 4.0 veya 3.0 gibi major sürüm değişikliklerinde sorun yaşama olasılığı daha fazla oluyor. Çünkü yeni bir çok özellik ilk defa çok sayıda kullanıcı tarafından kullanılıyor. Bu yüzden genelde major sürümlerden sonra çıkan minor sürümlerde iOS stabilleşiyor.

Örneğin çok yakında Apple iOS 6.0.1 isminde yeni bir sürüm yayınlayarak şu an iOS 6.0’daki major bir sürü sorunu düzeltecektir. Fakat dilerseniz şu an yaşanan bazı sorunlara bir gözatalım:

Wi-Fi Sorunları

iOS 6 güncellemesi sonrası bazı kullanıcıların yaşadığı ve en çok şikayet edilen konuların başında kablosuz ağ yani Wi-Fi bağlantı sorunları geliyor. Bazı kullanıcılar iOS 6 güncellemesi sonrası cihazlarının Wi-Fi özelliğini hiç kullanamadıklarını ya da Wi-Fi ağlarına bağlanamadıklarını belirtiyorlar.

Normal şartlarda aşağıdaki gibi “Ayarlar -> Genel -> Sıfırla -> Ağ Ayarlarını Sıfırla” seçeneğini kullanarak bu tip Wi-Fi sorunları düzelebiliyor.

Fakat bu Wi-Fi sorununu yaşayan kullanıcılarının bazıları, yukarıdaki Ağ Ayarlarını Sıfırlama ve hatta cihazı sıfırlama (restore) yöntemlerini denemelerine rağmen sorun çözülmemiş. Bu yüzden eğer siz de iOS 6 güncellemesi sonrası Wi-Fi sorunu yaşıyorsanız ve yukarıdaki yöntem çare olmuyorsa, bir sonraki sürümü beklemekten başka çareniz yok gibi.

App Store Bağlantı Sorunları

iOS 6’ya geçiş yapan bazı kullanıcılar da özellikle App Store’daki bağlantı sorunlarından bahsediyor. Ben böyle bir sorun yaşamadığım için tam olarak sorununu ne olduğunu bilemiyorum ama App Store ara yüzünün değişmiş olması, dünyadaki iPhone 5 satışları nedeniyle App Store kaynaklı sorunlar da olabilir, ya da kullanıcıların internet bağlantısı da bir sorun olabilir.

Bu yüzden ben özellikle Wi-Fi’da bağlantı sorunları yaşayanlara “iPhone iPuçları – X” başlıklı yazımızda detaylı paylaştığımız gibi DNS değişikliği öneriyorum. Ben kendi cihazlarımda genelde Google DNS adresleri (8.8.8.8 veya 8.8.4.4) kullandığım için bağlantı sorunum pek olmuyor.

Google DNS

Bu yüzden eğer siz de cihazınızda bağlantı sorunları yaşıyorsanız, bu yazımızda detaylı açıkladığımız gibi DNS ayarınızı değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

Pil veya Performans Sorunları

Her güncelleme sonrası yaşanabilen sorunlardan bir tanesi de pilin çabuk bitmesi veya cihazın yavaşlaması. Dolayısıyla bu aslında iOS 6’ya özel birşey değil. Ben yıllardır cihazlarıma iOS güncellemeleri yapıyorum ve bazen güncelleme sonrası cihazımda performans düşüşü oluyor. Bu durumda da, daha önce paylaştığımız “iPhone ve iPad’i Sıfırlama ve Geri Yükleme” yazımızda olduğu gibi Geri Yükleme (Restore) işlemi bu sorunların giderilmesini sağlayabiliyor.

Tabii bazen sıfırlama sonrası yedekten geri dönmek tam olarak performasn sorunlarını çözmüyor. Bu durumda da “iTunes ile iPhone ve iPad’i Yeni Olarak Ayarlama ve Kurma” başlıklı yazımızda detaylı anlattığımız gibi cihazı yeni bir iPhone/iPad gibi yeniden kurmak gerekebiliyor.

Not: Eğer yaşanılan sorun güncellemenin hiç yapılamaması ise, o zaman da “iPhone ve iPad’i iTunes ile Kurtarma Modunda Geri Yükleme” başlıklı yazımızda anlattıklarımızı yapmak gerekiyor.

Erişim İzinleri (Gizlilik) Sorunları

Major iOS sürümleri sonrasında Apple, uygulamaların kullandığı fonksiyonlar ile ilgili bazı kuralları ve yöntemleri değiştirebildiğinden, bazı uygulamalar düzgün çalışamayabiliyor. Bu tip uygulamaların ancak yeni versiyonları çıktıkça sorunlar düzeliyor.

Fakat iOS 6’da artan güvenlik kontrolleri nedeniyle bu sefer çok daha fazla uygulama sorun yaşadı. Çünkü iOS 6’da artık herhangi bir uygulama Rehberimize veya Fotoğraflarımıza erişmek istediğinde bizden izin istiyor. Uygulamalarımıza verdiğimiz ya da vermediğimiz izinler de, Ayarlar menüsü altındaki Gizlilik ismindeki menüde listeleniyor.

Örneğin WhatsApp uygulaması rehberimize ve fotoğraflarımıza eriştiği için aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi listede yer alıyor. Eğer uygulamanın isminin yanındaki seçenek kapalı ise de kullanıcılar ilgili uygulama ile sorun yaşayabiliyorlar. Örneğin WhatsApp’tan resim göndermek isteyen birinin mutlaka Fotoğraflar’a erişim izninin açık olması gerekiyor.

 

Eğer uygulama izniniz istediğinde izin vermezseniz, daha sonra yukarıdaki menüden tekrar izin verebilirsiniz.

Mesaj ve Mail Sorunları

iOS 6’ya geçen bazı kullanıcılar, SMS ve Mail Mesajları ile ilgili sorun yaşadıklarını belirtiyorlar. Ben bu tip bir sorun yaşamadığım için tam olarak bir çözüm önerim yok fakat Mail sorunu yaşayan bazı takipçilerimiz Mail hesaplarını kaldırıp tekrar kurunca sorunun düzeldiğini paylaşıyor. Fakat SMS sorunu için bir çözüm paylaşan görmedim. Sanırım bu konuda denenebilecek tek şey, yukarıda paylaştığım gibi sıfırlama (geri yükleme) yöntemi.

Harita Sorunu

iOS 6’da en çok tartışma yaratan konuların başında Apple’ın Google’ın haritasını terkedip kendi haritasını kullanması gerekiyor. Öyle ki Apple’ın CEO’su Tim Cook bile Harita konusunda kullanıcılardan özür diledi. Normalde Apple kullanıcılarına böyle kötü bir deneyip yaratmaz. Fakat son dedikodulara göre Apple ve Google arasındaki çekişme iOS 6 kullanıcılarını bu duruma sokmuş.

Şöyle ki Apple’ın aslında Google’ın haritasını kullanma konusunda daha 1 senelik sözleşmesi varmış. Fakat Apple Google’dan, Android cihazlarda da bulunan sesli navigasyon sistemini de talep etmiş. Google sesli navigasyon özelliğini vermeyince Apple da apar topar kendi haritasına geçmiş. Bu nedenle iOS 6’daki Haritanın adam olması biraz zaman alacak. Tabii eğer “iOS 6 Haritasında Sorun Bildirme” yazısında anlattığımız yöntemle paylaştığımız sorunlar hızlı bir şekilde giderilirse, Harita uygulaması daha hızlı adam olacaktır.

Ya da Google App Store’a kendi Harita uygulamasını koyana kadar Yandex Haritalar uygulamasını kullanacağız 🙂

YouTube Sorunu

Bildiğiniz gibi Apple, iOS 6’da daha önce standart olarak yüklü gelen YouTube uygulamasını kaldırdı, fakat Google, App Store’a kendi Youtube uygulamasını koydu. Lakin cihazın dili Türkçe iken YouTube uygulaması düzgün çalışmıyor, en başta aramalar sonuç dönmüyor. Ancak “Ayarlar -> Genel -> Uluslararası -> Dil” seçeneğinden  cihazın dilini İngilize (English) yapınca YouTube adam gibi çalışıyor.

Bu yüzden eğer Youtube uygulamasını en az bir kere düzgünce çalışırken görmek istiyorsanız cihazınızın dilini İngilizce yapıp deneyebilirsiniz. Eminim Google yakında uygulamasını güncelleyerek bu sorunu düzeltecektir.

Özetle yukarıdaki sorun Apple’ın değil, Google’un bir sorunu.

Anket

Yukarıda paylaşmadığımız ama cihazını sıfırlamasına rağmen düzelmeyen başka sorunları olan iOS 6 kullanıcıları da olabilir. Bu durumda olanların yeni güncellemeyi beklemekten başka çaresi yok gibi. Bu vesileyle henüz iOS 6’ya geçiş yapmayanlara, yeni bir sürüm çıkmasını beklemesini önerebiliriz.

Fakat yine de milyonlarca iOS 6 güncellemesi yapan kullanıcıların ne kadarı ciddi sorunlar yaşamış bir bakmak lazım. Bunun için de aşağıdaki anketi hazırladım. Sizden ricam, eğer iOS 6 güncellemesini yaptıysanız, güncellemenin nasıl geçtiğini ankete katılarak paylaşmanız.

Not: Aşağıdaki ankette lütfen iOS 6’nın özelliklerini değil, güncellemenin nasıl geçtiğini değerlendirin.

Bir de güncelleme sonrası sorun yaşayıp da bu sorununu çözen varsa, ne yaptığını paylaşabilirse diğer kullanıcılara da çok faydası olur.

747 Comments

 1. Mücahit

  29/09/2012 at 00:48

  MERHABA BENIM SORUM OLUCAKTI İOS 6.0 GUNCELLEMESI MEVCUT SU ANADA BENDE ESKI SURUMU YUKLEME GİBİ BİR İMKANIM VARMI ACABA.

  • Mustafa Tan

   29/09/2012 at 01:09

   Genelde mümkün olmuyor.

 2. Mirze Ali

  29/09/2012 at 01:00

  ben iPhone 4Si iOS 6 ya güncelledim.ama iMessage de promlem var.aktif olmuyor.yardımcı ola bilirmisiniz?

  • Kâmil

   29/09/2012 at 01:08

   Ndn aktif olmuyor ne gibi bir sorunla karşılaşıyorsun

   • Özgür

    29/09/2012 at 06:35

    Aynı sorun İpad de olmustu sıfırladim sorun çözüldü

    • Mirze Ali

     29/09/2012 at 12:58

     bende sıfırladım ama sorun çözülmedi.imessage i on yapıyorum ama aktif olmuyor.

   • Mirze Ali

    29/09/2012 at 13:00

    bilmiyorum nedenini.ama imessagi on yapıyorum waiting for activation… yazıyor ama aktif olmuyor.

 3. Anonim

  29/09/2012 at 01:14

  mustafa bey amerikada iphone 5 15 gün sonra çıkıyormuş doğru mu acaba sizin bir bilginiz var mı

  • Anonim

   29/09/2012 at 08:19

   Değerli Anonim, ben sim free iPhone 5’i Amerika’dan iki gün önce getirttim, kullanıyorum.

   • Anonim

    29/09/2012 at 10:48

    Amerika’da arkadasım var ancak bana unlocked telefonlar hala yok diyor siz telefonu ne kadara mal ettiniz acaba?

   • pooky

    29/09/2012 at 15:12

    Nereden aldığınızı belirtir misiniz? Zira USA’deki Apple forumlarının çoğunda gelecek ay unlocked cihazlar çıkacağı belirtilmiş.

 4. Sssrrddrr

  29/09/2012 at 01:28

  İMessage da problem yasiyorum etkinlestirme gerçekleşmiyor

 5. İbrahim

  29/09/2012 at 01:40

  Bir uygulamanin icinde iken birden bire kapaniyor cok sinir bozucu birsey. Bu sorun ios6 yı yukledikten sonra olmaya basladi.

  • Mustafa Tan

   29/09/2012 at 01:46

   Tüm uygulamalarda mı oluyor yoksa hep belli uygulamalarda mı?

   • Anonim

    29/09/2012 at 03:30

    MERHABA İOS 6 YUUÛKLEDİM AMA HİÇ MEMNUN KALMADIM ÇÜNKİ CİHAZİ PİL ÖMRÜNÜ NEDEYSE YARI YARIYA DÜŞÜRDÜ 2 GÜNDE BİTMEYE ŞARJIM 2 SAATE BİTMEYE BAŞLADI OTOMATİK IŞI AYARLA DÜGMESİDE ETKİSİZ VE BAZEN ALAKASIS BİLEKİLDE EKEANDAN IŞIK GÜCÜ KESİLİYO BAĞAĞI EKRAN KARARIYO BUMLARIN NEDENİ İPHON 5 UYARLI İOS 6 PURGRAMI 2 Cİ SÜRÜMDE BUNU DÜZELTİRLER UMARIM

    • Anonim

     29/09/2012 at 09:10

     bendede aniden ekran isigi kesiliyor apple stor baglanmiyor sarj hizli tukeniyor wi-fi ile ilgili sorun yok

  • Anonim

   29/09/2012 at 02:39

   Uygulamanızı kaldırıp yeniden yüklemelisiniz.

  • Seyit

   29/09/2012 at 12:45

   Aynisi bende de oldu uygulamarfa atiyordu artik resim bile cekemiuordum telefonu kapatip actim duzeldi simdilik. Ama pil cidden hemen bitiyor bu kadar degildi onceden

 6. a.mecit

  29/09/2012 at 01:59

  Güncelleme yaptıktan sonra baya ağırlaştı.ozellikle safariden İnternet’e girip çıkarken yeniden girişte sayfayı yenileme ihtiyacı doğuyor ki güncellemeden önce çıkıp yeniden girince böyle birsey yapmaya ihtiyac duyulmuyordu.bide sunu ogrenebilirmiyim güncelleme yapmadan oncede ve yaptıktan sonrada kilitli iken iPhone 4s açınca ses kendiliğinden en maximum seviyeye çıkıyor.acaba neden? Lutfen cevap .sesteki bu problem can sıkıcı.gunceleme baya yavaşlatti ama.

 7. Emre Mert Alp

  29/09/2012 at 02:05

  İnternet uzerinden calisan uygulamalarda gezinirken birden bire uygulama kapaniyor ama surekli olan bisey degil . ios6’ya gecmeden once bole bi sikintim yoktu 6.1 surumu beklemekten baska cagremiz su an icin yok galiba

 8. Arzu

  29/09/2012 at 02:18

  Merhaba benim sorunun ios6 hk degil genel bir yardim rica ediyorum; laptopumun usb girisinde sorun olmadigi halde usb kablosu ile iphoneum hem sarj olmuyor hem de itunes baglanmiyor farkli iphone usb kablolariyla da denedim calismadi fakat laptop usb girisine mouse takildiginda aygit yukleme yapiliyor; laptopda denetim masasindan sorun giderme yaptigimda iphone usb driveri duzeltilemiyor bu yasanan sorun pc kaynakli midir? Bilgi tica ederim tskler

  • Anonim

   29/09/2012 at 09:07

   Selamlar,benimde new ıpad te basıma geldi kesınlikle bilgisayar kaynaklı başka yeni bir bilgisayar sorunu kesinlikle çözüyor.

  • Yüksel

   29/09/2012 at 09:12

   Baglantı sorununu bende yasadım ve su sekilde cözdüm : denetim masasından, aygıt yöneticisinden, apple usb device aygıtının, calısırlıgını sonlandırın. Daha sonra bilgasayarı kapatıp acın ve aygıtı yeniden etkinlestirin

  • Anonim

   29/09/2012 at 10:17

   Ayni sorun bendede olmustu ve pclen falan hic bir alakasi yok eger cihaziniz yurt disi ise yapilimi olmuyor bana anakartinda sorun var dediler ve anakartin degisemiceni solediler bende son care sattim yenisini aldim.

 9. riemann25

  29/09/2012 at 02:20

  İos güncellemesi yaparken itunese bağlamadan güncelleme yaptım.sonra ekranda kabloyu itunese bağla görüntüsü ile karşılaştım.restore et ve geri yükle işlemine rağmen hata Kodu yanlış hatırlamıyorsam 3194 msjı verip duruyordu.3gün boyunca internette videolar dahil bir sürü yorum izledim ve okudum.ve sonunda bu hatayı düzeltme yolunun iTunes 7 yi yüklenerek çözdüm.
  Arkadaşlara çok önemli uyarım var.yeni sürümleri yüklemeden önce mutlaka İpone ile itunese senkronize etsinler ve itunesin yeni sürümü varsa onu öncelikle yüklesinler.ben böyle yapmadığım için tüm resim ve programlarım 1 sene öncesinde olanları geri yükledi 2000 üzerinde resmim ve 100 civarında yüklediğim program restore sırasında silindi

 10. Murat ayhan

  29/09/2012 at 02:21

  Mustafa hocam ios6 ya gectikten sonra uygulamalardada problem oluyor mesela turkcell yedekleme uygulamasından numaralarımı geri yükleyemedim daha önce birçok kez yüklemiştim.cihaz desteklemiyor diye bir yazı çıkıyor sorun ugulamadamı yosa cihazımdamıdır acaba?

 11. Ferhat

  29/09/2012 at 03:13

  Mustafa bey sizde iPhone 5 olduğu için bu soruyu sorma gereği duyuyorum. Telefon alacağım ve iPhone 4s mı alayım yoksa biraz daha bekleyip ip5 mı cok kararsızım beni en doğru siz yönlendirirsiniz şimdiden teşekkür ediyorum 🙂

  • Mustafa Tan

   29/09/2012 at 07:21

   iPhone 5 alın tabii ki.

  • CaN

   29/09/2012 at 09:38

   iPhone 5 ve 4S arasında hız bakımından gözlemlenecek çok fark yok ama illa son olsun derseniz 5 alın…

 12. Enes Furkan

  29/09/2012 at 03:27

  Whatsappdeki kisilerin resimlerini goremiyorum ios 6 ya yukselttikten sonra bu problem oldu yukaridaki resimdeki adimlari izledim ama ilk basta anladigim icin uygulama istegine izin vermedim ve simdi kimsenin fotografini goremiyorum yardim!!! YARDİM

 13. Savas

  29/09/2012 at 03:31

  Selamlar Musatafa bey, ios6 yi yukledikten sonra isik sensoru calismiyor. Ekran parlakligi hep sabit kaliyor sanirim cogu kiside ayni sorun var. Restore ettim geri yukledim ama sonuc hep ayni

  • Özgür

   29/09/2012 at 06:39

   Uygulamayı sil tekrar yükle

  • Anonim

   29/09/2012 at 09:08

   İphone 4 İOS 6 güncelleme sonrası bende de ekran ışığı ana sayfaya döndüğümde kararmıyor. Manuel kapatmayınca şarj bitene kadar yanıyor. Uygulama içinde iken problem yok. Bir süre sonra kararma yapıyor. Yurt dışı forumlarda da bu sorunu yaşayan çok fazla. Restart- restore işlemleri maalesef çözüm değil. Elle veya AssistiveTouch ile kapatmanın yanında ana menüde iken ekranın herhangi boş bir yerine dokunmamız gerekiyor, uygulama açmadan. Autolock’ın düzelmesi için yeni güncellemeyi beklemekten başka çare yok. Saygılar.

 14. Hüseyin Kaya

  29/09/2012 at 04:23

  Mustafa bey merhaba, cogu kişilerde olduğu gibi pil çabuk bitiyor. Ayarlarda yapmamız gereken bir işlem varmıdır.

 15. berat1

  29/09/2012 at 07:02

  Mustafa bey , sorumu sormadan önce allah razı olsun.vallahi 8.8.8.8’den sonra deli fişek gibi çalışıyor internet fakat app store’da hala yavaşlama var kısmen.yeni arayüz oldugundan mı böyle acaba ?

 16. Koray

  29/09/2012 at 07:06

  Burada bahsi geçen sorunların bir çoğunu ben de 4S imde iOS 6 geçince yaşadım uygulamadan atması parlaklık sorunu app Store da aşırı derecede kasma..mecbur kalınca cihazıma restore yaptım şuanda iOS 6 a geçen neredeyse tüm kullanıcılarda olan wifi sorunu dışında hiç bir sıkıntım yok onun da 6.0.1 sürümünde düzeleceğini düşünüyorum probleminiz varsa en garanti çözüm restore yapmak (cihazı yeni cihaz olarak tanıtmak da fayda var ve yedekleme alıp kurmayın aynı sorunlar devam ediyor my contacts backup uygulaması Turkcell yedekten daha kullanışlı bu program ile yedek alıp cihazı yeniden kurmanızı tavsiye ederim arkadaşlar.

 17. Cihan

  29/09/2012 at 07:43

  İlk başlarda appstore girerken appstore bağlanamadı diye hata verirdi arada sırada. Bide hava durumunda yerel durumu göstermiyor

 18. Haluk

  29/09/2012 at 07:54

  Merhaba , iphone 4s ‘ime ios 6 kurduktan sonra aldigim hatalar ;
  – face book ( her zaman olmasada ) kendiliginden kapaniyor.
  – rahatsiz etme ozelligi calismiyor
  – wifi ye baglaniyor ama internet yok ! ( ama bu sorunu agi sifirla diyerek cozdum )
  Simdilik bunlar Mustafa bey’e tesekkurler .

 19. Atakan Uludağ

  29/09/2012 at 08:11

  Beyler Zaten Yukarıda açıklama yapılmış. Siz yine aynı soruları soruyorsunuz. Bende iphone 4s 64 GB var ios 6 kurdum hiçbir sorun yok uygulamalar kapanmıyor. Wifi ile bağlanıyor

 20. Sahin

  29/09/2012 at 08:19

  Arkadaslar ıphonedam guncelleştirmeyi yapınca böyle sorunlar ortaya cikiyo ama itunnes ten yapinca hic bir sorun olmuyo harita disinda tabi

 21. Önder

  29/09/2012 at 08:28

  Mustafa Bey, ” pages ” uygulamasında belge arama butonu yok mu ben mi bulamıyorum. Teşekkür ederim.

 22. Hasan

  29/09/2012 at 09:34

  ios6 dan sonra imessage ve normal sms alirken sorun yasiyorum. Mesajlasma aninda mesaj ekranindan cikmadan telefon kilit ekranina donerse yada siz kilitlerseniz gelen mesaj uyari sesi cikmiyor ve mesaj kutucugunda mesaj var diye kirmizi rakam cikmiyor. eger mesaj ekranindan cikis yapip sonra kilitlerseniz o zaman sorunsuz calisiyor. yabanci sitelerdende bu sorunun yasandigini cokca okudum. benim ayarlarimda mesajlar kilit ekraninda gorunmesin seklinde ayarlanmis belki bu yuzden bu sorun olustu ama ios5 te hic problem yasamiyordum guncellemeden sonra basladi. telefonu iki kez resttore etmeme ragmen problem duzelmedi demekki sorun yazilim kaynakli. duzelmesini beklemekten baska care yok. benzer sorunu yasayan var mi?

 23. Tugkan

  29/09/2012 at 10:05

  Bende ufak tefek sorunlar war ekran kilitli iken bildirimler alt alta siralaniyor cok olunca sadece bir tanesi gorunuyor ama ustune 2 kere dokununca aciliyordu eskiden simdi acilmiyor ekrani kitleyip geri acinca hepsi gorunuyor bu yazilimasal bir hata galiba ?
  Birde iphone 4 kullanicisiyim sizce 5 e gecmeli mi ?
  Ayrica cok tessekkur ederim telefonumdaki en iyi uygulama iturkey biz:)

  • Osman

   29/09/2012 at 12:17

   çok olunca değil o anda yeni bir bildirim gelirse sadece onu gösterir. bildirimin hemen üstünde çekmece var onu aşağı sürüklerseniz diğer bildirimleride görebilirsiniz. yada ekran ışığı kapandıktan sonra tekrar açılınca hepsini görebilirsiniz.

 24. kerem

  29/09/2012 at 10:07

  SMS ile ilgili sorun yaşadın birkaç numaraya SMS gönderemiyordum. Ancak iMessage kapatıldıktan sonra sorun çözüldü.

 25. Mehmet emin

  29/09/2012 at 10:11

  Merhaba mustafa bey bn 4S imi iOS6 ya guncelledm ve uygulamalarim aniden kapaniyor ve bir uygulamadan cikinca yine tusuna basip onu gorev cubuundanda kapatmak icin 2kere home tusuna basknca bekleyip sonra aciyor gorev cubugunu lutfen yardmci olurmusunuz

 26. Anonim

  29/09/2012 at 10:15

  Sayfalar kendiliğinden kapanıyor

 27. Ayhan

  29/09/2012 at 10:21

  Merhaba Ayarlarda sesınırı bölümüne giriyorum ve eskisi gibi şifre sormuyor hatta müdahale edemiyorum ? sorunla karşılaştınızmı?

 28. Emre

  29/09/2012 at 10:25

  Ben büyük bir sorun yasıyorum güncelleme yaptıktan sonra cogu uygulamanın sesi çıkmıyor hem İPad de hemde iPhone da aynı sorunla karsilastim

 29. Nuryuzlu

  29/09/2012 at 10:27

  Mustafa bey baZi pogramlar kendi kendine kapaniyor neden. Pogramsalmi. Sorun makinadami

  • Mustafa Tan

   29/09/2012 at 10:29

   Yukarıdaki yazıda da paylaştığım gibi bazı uygulamaların henüz iOS 6 uyumlu olmamasından kaynaklanıyor. Yakında düzelecektir hepsi güncellemelerle.

   • Anonim

    29/09/2012 at 10:31

    Sizin uygulamnızdada öyle oldu demin

    • Mustafa Tan

     29/09/2012 at 10:34

     Hmm. O zaman durum başka olabilir. Cihazınızın modeli nedir ?

     • Mehmet Emin Erdoğan

      29/09/2012 at 10:39

      iPhone 4S

   • Nuryuz soner

    29/09/2012 at 10:41

    İpod touch 4 benin makina musatfa bey
    Birde birsey soracam yenin cikan ipod touch 5 fark nedir

 30. Semanur

  29/09/2012 at 10:28

  Merhaba ben telefonumu alalı 2 hafta oldu ve yurtdısına cıktım.telefonum buradayken kendiliğinden güncellendi.Ben yüklemenn yarım kalmadıgını biliyordum ancak sarjım az oldugu için yarım kalmısta olabilir.Su an telefonum sarj olurken ekrandan Apple işareti beliriyor ve telefonumu acamıyorum.Ne yapabilirim acmak için yardımcı olursanız sevinirim.İyi günler

 31. Mehmet Emin Erdoğan

  29/09/2012 at 10:34

  Merhaba mustafa bey bn 4S imi iOS6 ya guncelledm ve uygulamalarim aniden kapaniyor ve bir uygulamadan cikinca yine tusuna basip onu gorev cubuundanda kapatmak icin 2kere home tusuna basknca bekleyip sonra aciyor gorev cubugunu lutfen yardmci olurmusunuz

 32. hatice öz

  29/09/2012 at 10:44

  merhaba,
  bende 3gs var ios6 yı yüklerken telefonum kapandı açılmadı. resetlenmedi. 1 haftadır serviste 220 lira masraf çıkarttılar şebeke kaybolmuş beyzmond (okunuşu böyle yazılışını bilmiyorum) diye bi arızadan bahsettiler.

 33. Macit çubuk

  29/09/2012 at 10:51

  Mrb mustafa bey;
  İphone 4 üme ios6 yükledikten sonra arabamın USB çıkışından telefonumu şarj edemez oldum. Çok seyahat eden biriyim yardım edin lütfen
  Selamlar
  Macit çubuk

 34. Murat Buca

  29/09/2012 at 10:54

  Mustafa bey sabırsızlıkla iphone5 incelemesi 3ü bekliyoruz.

  • Anonim

   29/09/2012 at 11:49

   Katılıyorum.

 35. İbrahim

  29/09/2012 at 10:56

  Mustafa bey ios yeni sürüm çıkma konusunda tahmini bilgi vere bilirmisiniz teşekkürler

 36. Yıldız BÜYÜKDAĞ

  29/09/2012 at 10:57

  İOS6 yı yüklediğimden beri hemen herkesin yaşadığı sorunları yasıyorum. En sinir bozucusu Youtube un çalışmaması ve cogu uygulamadaki ekran görüntüsünün siyah beyaz renkte görünmesi bu konu hakkında fikriniz var mı İOS6.1 i bekleyeyim mi yoksa geri yükleme mi yapayım ? Telefonumun bu halinden hiç memnun değilim

  • Anonim

   29/09/2012 at 11:10

   You tube un düzgün calışması icin telefon dilinizi türkce yaptınız mi

  • Anonim

   29/09/2012 at 11:11

   Pardon İngilizce yaptınız mi telefon dili İngilizce olunca you tube sorunsuz calisiyor

 37. Zmdursun

  29/09/2012 at 11:03

  Herhangi bir uygulama yüklediğim zaman indirme işlemi tamamlanıp yükleme işlemine geçtiği zaman uygulama indirilemiyor tekrar deneyin diyor bende yeniden dene deyince bazen yükleme işlemine geçerken bazende sıfırdan indirmeye başlıyor

 38. Anonim

  29/09/2012 at 11:09

  Mustafa bey iPhone 5 icin ekran filmi koruma kabı bulabileceğimiz bir yer var mi acaba biliyor musunuz yoksa Türkiye’de satışa çıkmadan bunları bulmak mümkün olmayacak mi

 39. Serhat Çalışkan

  29/09/2012 at 11:17

  Mustafa Bey Merhaba,
  Ben ios 6 daki appstore sorunuyla ilgili birşey paylaşacağım. Yeni appstore da gun be gun eklenen tum oyun ya da uygulamaları görüyorduk ama şimdi nerden bulucağız. Hergün appstore u takip eden bir kullanıcı için çok büyük bir hayal kırıklığı oldu bu! Teşekkürler.

 40. Ayhan baba

  29/09/2012 at 11:25

  Degerli dostlar ios 6dan memnun olmayan ios 5.1.1 download yazip googlede aratma yapin ve yazilimi indirin, itunesi acip iphone baglayin (usb ile) ve geri yükleye tiklamadan önce bilgisayar klavyenizden shift tusuna basili tutarak geri yükleye tiklayim. Acilan pencereden indirdiginiz ios 5.1.1 gösterip ok deyin ve arkaniza yaslanip gecmise gidin☺

 41. İbrahim

  29/09/2012 at 11:32

  Ayhan eminmisin 5.1.1 yükleme konusunda

 42. Osman

  29/09/2012 at 11:33

  Wi-Fi sorununu bazı yerlerde yaşıyorum. mesela şuanda işyerinde kullanıyorum. aynı DNS ile evde çalışmıyordu.birde oto parlaklık çalışmıyor sanırım daha öncede çalışmıyordu bende 🙂 mesaj , rahatsız etme özelliği , oto kilit , uygulama kapanması gibi sorunlarla karşılaşmadım hiç. Rahatsız Etme iOS6 nın en güzel özelliği sanırım :))

  • Osman

   29/09/2012 at 11:42

   düzeltiyorum. oto parlaklık çalışıyor şimdi tekrar denedim. sadece biraz beklemek gerekiyormuş 🙂 ama yeteri kadar aydınlatmıyor o yüzden manuel kullanıyorum ben.

 43. Mehmet Cankaya

  29/09/2012 at 11:34

  ben de ios 6’ya gectim, bir haftadir kullaniyorum; gozlemlerimi aktarayim. cihazim 4s.
  guncellemeyi itunes uzerinden yaptim, hic bir sorun yasamadim. butun programlarim duzgun calisiyor. wifi problemi yasamadim. farkettigim degisiklikler:
  1. cihazin acilma suresi bariz kisaldi.
  2. sebekeye baglanma suresi yine cok hizlanmis. eskiden gsm’e baglanmasi 10-15 sn. surerdi, simdi acilmasi ile baglanmasi bir oluyor.
  3. ekran aydinlatmasinda degisiklik yapmislar sanirim (pil suresini uzatmak icin olabilir). karanlik ortamda cok daha az aydinlik veriyor eskisine gore. aydinlik ortamda sorun yok.
  4. pil suresi bariz bi sekilde kisaldi. esimde de 4 var, o da sikeyetci pil suresinden. (restore etmedim, deneyecegim bu cozumu)
  5. diger arkadaslarin bahsettigi app store’da kasilma sorunu yasamadim. yag gibi akiyor bende. ama yeni tasarim b.k gibi olmus 🙂
  6. mail hesaplari ile ilgili problem de yasamadim. exchange ve diger maillerim duzgun calisiyor. rahatsiz etme ozelligi de guzgun calisiyor. (en sevdigim ozellik bu)
  7. telefonu ingilizce kullandigim icin youtube uygulamasinda problem yasamadim. ama sildim uygulamayi safari’den giriyorum cunku safari’den girdiginizde HQ videolari 3G sebeke uzerinden cam gibi izleyebiliyorsunuz. uygulama uzerinde HQ’yu aktif etme imkani vermiyor. oteki turlu 3G’de goruntu camur gibi.
  son olarak google maps uygulamasini kaldirarak milyonlarca musterisini magdur eden, apple maps uygulamasini eline alip kullanmadan servis eden tim cook’a burdan selamlarimi gonderiyorum. vizyon sahibi birini gormek istiyoruz apple’in basinda.

 44. halacogluanil

  29/09/2012 at 11:35

  en ciddi sorunlardan birini ben yasiyorum!!! iphone4 umu ios6 yaptiktan sonra fotograf ve kamera kaydi yapamiyorum!!!3-4 defa restore ettim ama duzelmedi!! Bir bilen varsa lutfen yardimci olun…

  • Osman

   29/09/2012 at 11:37

   eski foto ve videolarınızı kaybetmeden güzel bir yedek alın. hatta bilgisayarada aktarın. en kötü ihtimalle 6.01 de düzelecektir problem

 45. Fgul Demir

  29/09/2012 at 11:43

  Burdaki yorumlari okuyunca korktum valla. 3gs kullaniyorum ios6yi geldigi an yukledim hic bu bahsedilen turlerde sorunlarim yok hersey gayet stabil calisiyor.sarj da belki ufacik bi azalma olabilir ama ona da alisigiz yeni guncellemelerden.

 46. Talip

  29/09/2012 at 11:51

  Merhabalar, ben ios 6 dan memnun kalmadım. İos 5 e geri dönmek istiyorum!
  Yapılması gereken nedir ? Sürüm geri dönüşü ile ilgili bir link vs varsa paylaşırsanız sevinirim.
  Teşekkürler.

 47. yıldıray

  29/09/2012 at 11:57

  merhaba ben çok yeni bir ipone kullanıcısıyım yeni sürüm olan ios6 yükledim fakat telefondan karşı tarafın sesini alamıyorum hoperlör açıp dinlemek zorunda kalıyorum karşı tarafın sesi bana gelmiyor benim sesim karşı tarafa net gidiyor bu konu ile alakalı bilgi verirseniz çok sevinirim

 48. Hakan

  29/09/2012 at 11:58

  Mustafa bey vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim ben iPhone 4s kullanıyorum iOS 5 kullanıyorum ve iOS 6 daki hatalardan korktuğum için kullanmıyorum sizin uzman görüşünüzü almak istiyorum iOS 6 ya ne zaman geçmeliyim? Lütfen mail e cevab verirmisiniz. Teşekkürler …

 49. Anonim

  29/09/2012 at 12:13

  Mustafa bey iPhone 5 icin ekran filmi koruma kabı bulabileceğimiz bir yer var mi acaba biliyor musunuz yoksa Türkiye’de satışa çıkmadan bunları bulmak mümkün olmayacak mi????????????????

 50. Emre

  29/09/2012 at 12:14

  App Store satın alınanlar bölümüne sadece ben mi giremiyorum ios6 sonrası. Hatta app Store uygulamalarına bakarken bi süre sonra ana ekrana atıyor.

  • Osman

   29/09/2012 at 12:24

   şuan wifi ile girmeyi denedim sorun olmadı. ana ekrana iki kez basarak bütün uygulamaları kapatın. sonra iPhone u kapatıp açın. düngün bir internet bağlantısıyla tekrar deneyin bakalım aynı sorun devam edecekmi ? ben bu yöntemle düzeltmiştim böyle sorunları.

 51. Sinan

  29/09/2012 at 12:23

  Merhaba mustafa bey benim size ısrarla sormak istediğim fakat bir türlü ulaşamadığım bir sorum var daha önce soru cevap kısmındada sordum fakat ne yazık ki sorunumun problemini çözemedim benim problemim facebook sohbet bağlantısı ile ilgili kısaca bahsetmek gerekirse ben daha önceden facely,fera,ım+ gibi uygulamalardan rahat bir şekilde facebook un chat özelliğini kullanabiliyordum fakat daha sonra ne olduysa artık hiç bir uygulamadan facebook chat özelliğini kullanamıyorum işin garip kısmı bu sorun sadece benim facebook profilimde olmakta diğer arkadaşlarım profillerinden girdiklerinde herhangi bir sorun yaşamıyorlar sorunun facebook üzerinde ki izinlerden sandım ilk başta ama baktığım tüm uygulamalrın sohbet izinleri verilmiş olduğu halde hala uygulamaların sohbet özelliğini kullanamamaktayım denediğim her uygulamada disconnect hatası vermekte acaba bunun bir çözümü yokmudur neden ben böyle bir problem yaşıyorum yardımcı olursanız çok sevineceğim.(bu sorun güncellemeden önce yaşadığım bir sorundu şu an güncelleme sonrasıda aynı problemi yaşamaktayım)

 52. HappyAlieN

  29/09/2012 at 12:31

  Merhabalar, ben burada bahsi geçmeyen basit ama can sıkıcı olabilen bir sorundan bahsetmek istiyorum. SMS gönderirken Türkçe karakter seçmek istediğimizde diğer harflere kaymak eski sürümlerde çok daha kolaydı (harfin paralelinde olması yeterliydi parmağınızın şimdi ise üzerine gelmeniz gerekiyor), ios 6 ile birlikte bunu yapmak çok daha zorlaştı sanırım, böyle bir sıkıntı yaşayan başkaları da varmı acaba? Kolaylıklar…

  • Anonim

   29/09/2012 at 12:56

   klavyelerden türkçe olanı seçerseniz ü,ğ,i,ş,ç,ö gibi harfler direk direk olarak ekranda çıkacaktır. basılı tutup parmağınızı kaydırmaktan kurtulursunuz.

   • Anonim

    29/09/2012 at 13:05

    bu arada tam olarak üstüne gelmeye gerek kalmıyor ama biraz daha kasıntılı sanki. ingilizce klavyede öyle bir sorun yok eskisi gibi çalışıyor. yeni türkçe klavye harfler biraz daha küçük başta zorlandım ama şimdi alıştım iyice 🙂

   • Yavuz

    29/09/2012 at 14:20

    Aynı sorun bende de vardı ama bende beta sürümünde vardı. Daha sonra düzeldi. Cihazı restore edersen düzelebilir

   • halacogluanil

    29/09/2012 at 21:57

    ayni sorun bende de var malesef ve benim daha buyuk problemim daha var fotograf ve video kaydetmiyor ios 6 ya gectikten sonra.3-4 defa restore ettim duzelmedi

  • Anonim

   29/09/2012 at 18:47

   Ewt aynı sorun genelde var ama sunu belirteyim eğer 1-2 kelimelik kısa mesaj yazmıyorsanız uzun bir mesaj olacak ise parmağınızı üstünde beklettikten sonra eskisi gibi hızlanacagini göreceksiniz

  • mehmet

   29/09/2012 at 19:44

   evet ben de yazicaktim sadece sen degil herkes icin sikinti . onceden kaydirmayi alttan da yapsak gecis oluyodu.cok gereksiz bir degisiklik olmus . Neyi dusunerek boyle bi degisiklik yaptilar anlamis degilim.

 53. Ali Altaş

  29/09/2012 at 12:37

  Seçimi seslendir ile internet ten okuma yapınca sayfa kilitleniyor. Okuma bitinceye kadar ekran kilitleniyor.

  • Anonim

   29/09/2012 at 13:00

   az önce denedim aynı sorun bende yok. güncellemeyle sizinkide düzelir.

 54. Murat

  29/09/2012 at 12:44

  Rahatsız etme seçeneği çalışmıyor.

  • Anonim

   29/09/2012 at 12:52

   tuş kilidi aktifken çalışıyor o özellik.

   • apamiya003

    29/09/2012 at 18:19

    evt calsiyor kilitsiz calismasini istiyorum.

 55. Özcan

  29/09/2012 at 13:41

  Cihazımda bazen birini aradığım zaman Apple logosu ekrana geliyor karşıdaki kişi telefonu acıyor fakat benim sesim ona gitmiyor
  Bu böyle yaklaşık 10 saniye sürüyor
  Sonra normale donüyor.

 56. serdar

  29/09/2012 at 13:44

  sms problemi yaşıyorum bazı mesajlara girdigimde yazılı olan mesajları boş gösteriyor eski sürüme nasıl dönülür bilen varmı

  • Murat

   29/09/2012 at 15:23

   Serdar bey Ana ekran tuşuna çift tıklayıp oradan Mesaj uygulamasını üzerine basılı tutup temelli kapatıp bir daha girmeyi deneyin. Bende de oldu, bu şekilde çözülmüştü.

  • serkan

   29/09/2012 at 15:28

   aynı sorun bende de var. sms var içi boş.

 57. emin

  29/09/2012 at 14:26

  merhabalar bende iphone 4s ime malum güncellemeyi yaptım ciddi performans düşüklüğü ve pilin aşırı hızlı tükenmesi he birde uygulamaların(İnfitiny blade 2, safari,chrome vs vs) kendiliğinden kapanıp durması gibi sorunlarla karşılaştım. biraz daha ayrıntıya girmek gerekirse telefon kilitliyken yani kullanmıyorken sanki kullanıyormuşum hatta oyun oynuyormuşum gibi şarjı gidiyor. durduğu yerde hiç bir app açık değilken 3-4 dk de bir %1 şarjım azalıyor wifi sorunu zaman zaman kendini gösteriyor bazen bağlanıyor bazen bağlanmıyor.Ağ ayarlarını sıfırladım telefonu defalarca kapatıp açtım ama banamısın yine aynı tek geri yükleme yapmadım birde onu deniycem son çare olarak. Ama apple dan iyice soğudum bir daha asla almam …

  • M.Enis Ustundag

   29/09/2012 at 23:11

   Bu pil sorununu şöyle çözümü var,
   Konum servislerinden facebook ve tweet kapatın ayrıca sınırlamalar menüsünden konum servislerine ihtiyaç olan uygulamaları açın diğerlerini kedinlikle kapatın(Örnek;Sygic acık,sahibinde kapalı gibi),bildirimleride sadece kullandığınız uygulamaları kullanın diğerlerini kapatın(örnek;whatsup,paylaşma araç takımı,hava durumu,telefon,msj,takvim,viber açık diğerleri kapalı)
   Gizlilikten konum servislerinden sistem servislerini komple kapatın.
   Dikkat ederseniz face ve tweet ile hiç bir bildirim konum açık değil eğer face konum servisini açarsanız acayip pil yiyor.Eğer ihtiyacınız olur ise uygulamadan bakarsınız bildirimlere gerek yok yani…
   En önemlisi 3g kapalı tutun(her yerde wifi var),face time kullanmıyorsanız kapalı tutun,itunes aynı şekilde.
   Ben bu anlattıklarım sayesinde tam şarjdan sonra ortalama günlük 16
   saatlik kullanım sağlıyorum.
   Önceden 11-12 saat cihaz kapanıyordu,
   Şimdi söyleyeceğim kilit nokta;
   Piliniz sabah %100 dolduktan sonra şarj kablosunu çıkarmadan menü tuşu+güç tuşu ile resetliyoruz,cihazımız yeniden açıldığında pil seviyesi%97 düşecek tekrar %100 olmasını bekliyoruz ama 15 dakka dan fazla sürüyor.Bu işlemler yaparken şarj kablosu takılı kalacak.
   Bu işlemin adı pil kalibrasyonu.
   Bu işlemden sonra % 100 den tek tek düşmeye başlıyacak.
   Şu anda pil %41 de sabah 7.30’da şarjdan çıkardım.
   Cihaz:iphone 4s 16 gb

   • Burcak

    29/09/2012 at 23:33

    Acaba bu guc tusu ve menu tusuna ayni anda basmaktaki mantik nedir? Daha once hic bir yerde rastlamadim. Telefon kendini resetliyor bilgi kaybina neden olur mu?

   • emin

    13/10/2012 at 16:24

    tavsiyelerinizi uyguluyorum bakalım inş düzelme olur. zaten normal zamanlarda pilde bi anormallik yok sadece wifi ye bağlandığımda sapıtıyor ne varsa wifi de var yani kilit noktası wifi. hücresel ağ ve dolayısıyla 3g hep kapalı bende çünkü net paketim yok.Pil kalibrasyonunu hiç yapmadım ama deniycem. Ama artık şu yeni güncelleme nin çıkması lazım çünkü gerçekten bezdim bu problemlerden uygulamaların kendi kendine kapanması deli ediyor beni resmen kullanılmaz halde(wifi açıkken)

   • emin

    13/10/2012 at 17:08

    hmm yok dediklerinizi yaptım ama nafile OLAY TAMAMEN WİFİ DE KOPUYO. wifi ye bağlanmazsam hiç bi problem yok kasmıyor, uygulamadan atmıyor pil normal yiyor ama wifi ye bir bağlandımmı herşey tersine dönüyor hesapladım ekran kapalı arka planda hiç bir app çalışmıyor ve 3 dk da %1 şarj yiyor(wifi ye bağlıyken). bu çok abes bir rakam. Ve telefon durduğu yerde hiç bir işlem yapmıyorken ısınıyor yani sanki oyun oynarken biraz ısınr ya onun gibi ısınıyor. Benim tahminim kendi kendine işlem yapıyor yada ne bileyim boştayken cpu yu kullanıyor o yüzden şarj çok fazla yiyor. tek çözüm ios 6.0.1 beklemek … 🙁

 58. lokman

  29/09/2012 at 14:27

  merhaba mustafa bey benim sorunum bazi sitelere foto yukluyorum ama sadece profil resmi 2.si yuklenmiyor bide yerel hava durumu gorunmuyor yukardan asaga inen sayfadada gozukmuyor hava durumu bunun cozumu nedir

  • M.Enis Ustundag

   30/09/2012 at 15:25

   Hayır bilgi kaybı olmuyor,sadece reset atıyor cihaza(bilgisayarı resetlemek gibi).Normalde bende android cihazlarda yeni custom rom kurulumdan sonra muakkak 3-4 defa cihazı resetlerdim ki cihaz sıhatli çalışşın.İos 6 daki güncelleme problemlerinin çoğu cihazın resetlenmemesinden kaynaklanıyor

 59. Mehmet Elçi

  29/09/2012 at 14:31

  3gs sahibiyim, güncellemeyi yüklemeyi düşünmüyorum,
  ancak Ayarlar ikonun köşesinde çıkan kırmızı “1” yazısını yok etmenin bir yöntemini bilen var mı ? 🙂

  • alieren

   29/09/2012 at 16:58

   güncellemeyi yüklersen kaybolur o

 60. Can

  29/09/2012 at 14:38

  Cok sorunlu cok sanirsin cindenden 40 dolara telefon aldik.Kendi kendilerini bitirmis oldular boylelikle.No more apple

  • emin

   29/09/2012 at 14:51

   evet aynen katılıyorum insanın zoruna gidende o ya bu kadar para verdikten sonra gelen güncellemenin bu kadar sorunlu olması şaka gibi yani. apple ın malum sorunları zaten belli( sd kart almaması bluetooth olmaması sözde var yani işe yaramıyo,ekran boyu ve dayanıklığının düşük olması işlemci ve ram ının yetersiz olması özellikle galaxy s3 e kıyasla vs vs) bunlar yetiyorda artıyor bile dahada güncelleme problemleri doğrusu bardağı taşırdı aynen dedİğiniz gibi NO MORE APPLE …

 61. serkan

  29/09/2012 at 14:41

  merhaba. ios 6 yükledikten sonraki yaşadığım sıkıntılardan birkaçı : maillerin eski versiyonda olduğu gibi anlık güncelleme özelliği yok. dolayısıyla junk olarak gelen mailleri anlık alamıyorum. ikinci olarak appstore ara özelliği ile uygulama aradığımda direk appstore kapanıyor.

  • Murat

   29/09/2012 at 20:54

   Bu kadar para verip Apple ile ilgili dert yanan arkadaslar için galaxy serisini önerelim ki 1500 lira para verip telefonu yere düşünce ekranı çatlasın ve Android 5.0 çıkınca yukleyemesinler.

 62. Özgür

  29/09/2012 at 14:44

  Acil bir güncelleme gelmesi lazım.. Telefon çekmediğinde Whatsapp’tan birsey alıp gönderemiyorsunuz. Odamda tel çekmiyo benim, zorluk çekiyorum.

  • Graviton

   29/09/2012 at 23:31

   Yaşaaa ;)))

 63. Kenan

  29/09/2012 at 15:02

  Slm Mustafa Bey iPhone 5’te parmak izi okuma sistemi şuan mevcut mu? Teşekkūrler…

 64. tolga

  29/09/2012 at 15:02

  Twitter uygulaması yeni güncelleme yaptığı halde kendi kendine kapanıyor. Appstore sürekli takılıyor. ios6 tam bir hayat kırıklığı oldu. ios5 çıktığında böyle sorunlar hiç olmamıştı.

 65. Ertugrul kökdemir

  29/09/2012 at 15:14

  Yukarida tektek tazilan problemlerin hepsini yasadim ama cogu düzeldi.düzelmeyen bir sey kaldi oda artik yeni versiyonda touchscrean problemi var ekranda bir yere dokunup kaydirmak istedigimde cok zorlaniyorum.Örnegin ayarlarda herhangi bir dugmeyi saga cekmeye calistigimda 3-5 kere denemem gerekiyor.Birde Radyo programi indirdim radyo kendiliginden aciliyor kapatiyorum kapali biryerde baglanti hidip geldiginde rayo calmaya basliyor isin garip tarafi asagida radyoyu bulamiyorumdum sonra gordumki itunes player kisminda calisiyor olginc degilmi 🙂 Ama duzelecektir az sabir .

 66. Harakani

  29/09/2012 at 15:24

  Tam bir rezalet. Apple kendini bitirdi. Neredesin steve jobs. Bizi kimlere bıraktın.

 67. Harakani

  29/09/2012 at 15:26

  Ara yüzler berbat rahatsız etme çalışmıyor. Acil yardım bekliyoruz. Hurmetlerimle

 68. melih

  29/09/2012 at 15:34

  benim en önemli sorunum şu daha öncede yazdım cevap veren olmadı ;

  telefonu oynadım ettim normalde 1dk içinde otomatik ekrani kilitlemesi lazım fakat ayarlamama ragmen elle kapatmayınca kendisi kapanmıyor genelde.

  kapatsam bilede 10-20sn arasında kendi kendine ekran ışığı yanıyor ve hiç sönmüyor ben elleyene kadar.ios 6 ya geçtiğim dakikadan sonra oldu.telefondan sogudum 2defa 0dan kurdum telefonu ama care bulamadım aynı sorun sizlerdede varsa yazın lütfen..

  • Kadir

   29/09/2012 at 17:14

   Melih Bey,
   Ayni sorun bende de var. Dediginiz gibi ios6 sonrasi oldu. Ama benimki surekli olmuyor. Zaman zaman oluyor. Ayni telefon bir arkadasimda da var. O da muzdarip.

   • melih

    29/09/2012 at 23:31

    valla ios 5.1.1 dönmek istiyorum ama shsh kaydım felan yok nasıl dönebilirim bilgisi olan varmı ?
    valla 5.1.1 de ne güzel mutluydum :(((

 69. Ercüment Özen

  29/09/2012 at 16:06

  Ben iOS 6.0 güncellemesi sonrasında iPhone’uma müzik atamaz oldum. Şuan iPhone’umda hiç müzik yok. iPad’imde böyle bir sorun yaşamadım. Sorunun çözümü varsa lütfen beni bilgilendirir misiniz?

  Twitter: @ercumentozen

 70. Deniz özçivi

  29/09/2012 at 16:15

  Merhabalar Bende iPhone 4 kullanıcısıyım yeni update ile çok sorun yaşamaya başladım en kötü sorun ise şarjım %20 iken telefonun bataryası bitmiş gibi kapanıyor pirize bağlamadan açılmıyor bu sorun için çözümü olan var mı yoksa garantiye mi yollasam ??

 71. Ahmed

  29/09/2012 at 16:20

  Merhabalar… Bendeki sorun su; ios6 yükledikten sonra Puffin Web Browser programım tam ekran olaak acılmıyor. Acaba yardımcı olabilirmisiniz? Teşekkürler

  • Anonim

   01/10/2012 at 11:33

   puffin web browser kendisini ios6 ya hazır biçime güncelleyince sorun düzelir. App ler de kendilerini güncellemek zorunda.

 72. Ediz

  29/09/2012 at 16:42

  Herhangi bir web sitesi sayfa içeriğinde olan youtube benzeri clipler sayfa yüklendiği anda kendiliğinden devreye giriyor.

 73. Foe

  29/09/2012 at 17:16

  Sıfırlama yapın kardesım her guncellemeden sonra sıfırlayın telefonu duzelıyor butun sorunlar hayret bıseysınız ya arastırın bıraz 🙂

  • melih

   29/09/2012 at 23:32

   3 defa sıfırladım hocam aynı sorunlar devam ediyor buna ne demeli ?

 74. Kadir

  29/09/2012 at 17:17

  Ben sorumu daha once de iletmistim bir cevap alamadim. Bilgisi olan lutfen yardimci olsun. Telefonu Suudi Arabistan’dan aldim. Telefon zaman zaman kapaniyor kendiliginden. Cozum onerinjz var mi? Garanti icin gondersem yeni telefon icin yeniden pasaport kaydi gerekir mi?

  • Anonim

   01/10/2012 at 07:11

   Yeni telefon için yeni kayıt gerekiyor bır tanıdığımızın başına geldı telefonda hata vardı değişim yaptılar tr kaydı gitti

 75. Anonim

  29/09/2012 at 17:26

  Dokunmatik ekranla ilgili sıkıntılarım var. Saga sola kaydirirken ayarlarda bazen işlemiyor. Sinir bozucu

 76. Anonim

  29/09/2012 at 17:33

  ios 6 yı yukledm daha sonra telefonum kpandı ve kablo ve i tunnes işareti çıkıyor i tunnes i açtm kablolu baglantyla ama telefon düzelmedi yardmcı olablrsenz sevinirim.

 77. Mucahit

  29/09/2012 at 17:41

  Arama yapma klavyesini degismisler guya eskisi cok daha guzeldi bence.ayrica canimi sıkan bir diger problem sarjm oncekinden daha az dayaniyor.4s kullancisi olarakta soylemek istyrm herkeste aynimi bilmem ama telefn eskisinden daha agir calisiyor.acilen bi guncelleme daha sart

  • Anonim

   01/10/2012 at 11:35

   ben yeni arama klavyesini çok beğendim. eskisinden daha şık duruyor diye düşünüyorum 🙂

 78. Mucahit

  29/09/2012 at 17:45

  Arama yapma klavyesini degismisler guya eskisi cok daha guzeldi bence.ayrica canimi sıkan bir diger problem sarjm oncekinden daha az dayaniyor.4s kullancisi olarakta soylemek istyrm herkeste aynimi bilmem ama telefn eskisinden daha agir calisiyor.acilen bi guncelleme daha sart. Jobs tan sonra kaliteyi cok dusurduler adamin ilkesi olabildigince kusursuz yapmakti parayida hakediyordu.guya en ovdukleri harita guncellemesi wi fi ile evden baglanyrm beni e5 in karsisindaki caddede gosteriyo 3d demiyorum bile akillara zarar.

 79. Yavuz

  29/09/2012 at 17:51

  Bu güncelleme de siri yine türkce olmuyor. Türkce yapmak için ne yapmamız gerekiyor ???

  • Mustafa Tan

   29/09/2012 at 18:40

   Apple’ın Siri’yi Türkçe yapmasını beklemeniz gerekiyor.

   • İbrahim

    29/09/2012 at 21:28

    Nezaman türkce olacak ben hiçzannetmiyom türce yaparlar

 80. Ciwan

  29/09/2012 at 18:24

  Ben bazen telefon çalarken cevapla haraketi çalişmıyor

 81. Zeki

  29/09/2012 at 18:29

  Merhabalar. IOS 6 yı yüklediğimde ben de batarya ömrü sorununu yaşadım fakat yeni bir İphone olarak ayarladığımda ve bataryanın tamamen bitirip tekrar şarj etme yöntemiyle bu sorunum düzeldi (Itunes senkronizasyon ayarlarım yüzünden kişilerimi kaybedip İcloud’dan eski back-up ı almak dışında bir kaybım olmadı 😉 )

  Farkettiğim diğer bir sorun da IOS 5 te mail attığımızda gönderilen öğeler kutusuna düşmeden ses bildirimi almıyorduk. Fakat IOS 6 da maili göndere basar basmaz (internet bağlantımız olmasa dahi) sesli bildirim alıyoruz. Ki bu mailin gönderildiği kanısına varmama neden oluyor. Apple a sorun olarak bildireceğim bu hatayı.

 82. Anonim

  29/09/2012 at 18:57

  İphone 4 kullanicisiyim ios 6 yi yukleyemiyorum hata olustugunu soyluo telefonum yurt disindan geldi ama pasaporta kayitli yardmci olurmusunuz?

 83. Kubra

  29/09/2012 at 19:03

  Merhabalar size acil bi sorum olucak artik emin olmadab ne surum guncellerim nede geri yukleme ..ios 6kullaniyorum yedekleme yapmadan yeni iphone yarat diye geri yukleme yaparsam ios 5surumune geti donebilirmiyim acil olarakk cevap verirseniz sevinirim cihazimda cok buyuk problemler var

 84. www

  29/09/2012 at 19:06

  Spotlight aramasında silinen mesajlar gözüküyo nasıl silinir

 85. Beste

  29/09/2012 at 19:17

  Lutfen yardimci olurmusunuz ios6 yi yukleyemiyorum hata olustgnu soyluo bunun sebebi nedir ?

 86. tolga

  29/09/2012 at 19:23

  Emoji alfabesi çok zenginleşmiş. Yeni semboller eklemişler 🙂 twitter kullananlar için güzel olmuş…

 87. Özgür

  29/09/2012 at 19:39

  Facebook uygulamasını bugun güncellendi fakat yer bildirim sorunu ortaya çıktı. Şarj çabuk bitiyor. youtube çalışmıyor. facebook msjlar ve facebook chate girilmiyor, msjlar silinmiyor.

 88. taylan

  29/09/2012 at 19:52

  arabamda bluetooth uzerinden muzik dinliyodum eskiden şimdi dinlerken teyip uzerinden şarkı değiştirmiyor parca başlatmıyo tamamen kontroller bloke

 89. Enes Furkan

  29/09/2012 at 20:13

  İos6 fiyasko. Yavasladi sarj yiyo. Yetmezmis gibi birde ilerlemesini bekledigimiz seylerde gerileme var. Whatsappda resim goremiyoruz. Dediginiz adimlari yaptik ancak kimsenin fotosunu goremiyoruz cozum ?

 90. Gokmen turkoglu

  29/09/2012 at 21:08

  Merhabalar benim bir sorum olucK ios6 guncellemesi yaptigimdan beri facebook gelen bildirimlerde titresim ve ses cikmadigini gordum ve bagzende bildirimlerin gelmedigini fark etti. 2 tane 4s im var ve 2 side ayni problemde. Facebook sildim yeniden kurdum ve degisen hic bir sey olmadi bunun hakkinda bir bilginiz varmi acaba ? Bilgi verirseniz sevinirim. İyi calismalar.

  • Anonim

   01/10/2012 at 11:39

   bu tarz APP lerle ilgili problemler ios6 nın kusuru değil. APP ler kendilerini ios6 ya uygun çalışacak şekilde güncellediği zaman bu problemlerin hepsi düzelecek. whatsapp facebook hepsi buna dahil. face messenger bildirim gelmiyordu güncellediler şuan geliyor. power cam resim çekemiyor şuan bende ama bunlar için telefonu suçlamayın :))

   • gökmen türkoğlu

    02/10/2012 at 01:43

    bende hersey stabilir calışmakta ama sadece facebook bildirimleri gelmıyor bazen veya geldıgındede sesli bildirmiyor titremiyor tek sorun bu.

 91. Deniz Hayta

  29/09/2012 at 21:30

  Yaa şu pilin ani zayıflaması sorununu çözen var mı varsa biri anlatsın lütfen

 92. Reci

  29/09/2012 at 21:45

  Merhabalar ben 4S kullanıyorum ve yeni sürümü indirdikten sonra telefonum çok ağırlaştı ve donmalar yapıyor ne yapabilirim acaba teşekkürler

 93. Serkan

  29/09/2012 at 21:52

  Wifi iptal oldu. Yazınızda bahsetmişsiniz. Çeşitli çözümler denedim, olmadı. Bluetoth da gitti. Bi daha major sürümleri yüklemeyeceğim. Yamasının çıkmasını bekleceğim.

 94. Furkan

  29/09/2012 at 22:05

  Benim iphone da sadece rehberim silindi her seyi denedim ama olmuyor bir turlu geri donmedi yardimci olursan simdiden tesekkurler

 95. cecil_turkey

  29/09/2012 at 22:17

  Arkadaslar benim sorunum iTunes ile ilgili. Yeni sürüm güncellemesi istiyor deniyorum sürekli ama olmuyor.ne yapacağımı bilemedim.bana lütfen yardımcı olur musunuz.

 96. Rahmi

  29/09/2012 at 22:55

  Elimde iPhone 4 var iOS 6 ya yükselttim fakat kamerada problem var, uygulamaya giriyorum fotografı çekiyorum fakat tam kaydetmek üzere iken uygulamadan çıkıyor kendisi bazen de cihaz baştan başlatıyor kendisini, ayrıyetten görüntüler hafızada gözüküyor yani dolduruyor fakat kamera albümüne girdiğimde gözükmüyor görüntülerim. Eğer bilginiz varsa ya da fikriniz varsa mümkünse yardımcı olmanızı isterim. Teşekkürler.

 97. Burak

  29/09/2012 at 23:05

  4s sayibiyim sansima mi ozaman ios6 dan cok memnunum ve hic bir sorun yok okadar da kotulemeyin yakindir 6.0.1 gelmesi sabredin biraz

 98. Guntac

  29/09/2012 at 23:11

  Merhaba iphone 4e ios 6yukledim fakat app storedan program indiremiyorum.ekrana indirmek istedigim program geliyor fakat surekli waiting diyor,download gerceklesmiyor

 99. Yavuz

  29/09/2012 at 23:12

  Mustafa beye çok teşekkürler. Benim telefonumun da güncelleme sonrası şarjı 5 saate kadar düşmüştü. Bir kere iTunes ile restore ettim. Fakat düzelmedi. Sonra bu yazıyı okudum. Nerede hata ettigimi anladım. Restore etmek tek basına yetmez. Restore sonrası telefonu yeni bir iPhone olarak ayarla yapmamız gerekiyor. Ben de bu sefer öyle yaptım ve maşallah şarj sûrem anında normale dondü:-)

 100. Nejdet

  29/09/2012 at 23:21

  Merhaba skype ı çok yoğun kullanıyorum iOS 6 dan sonra skype da sorunlar yaşıyorum sürekli kapanıyor ve bazen açılmıyor ses te sorun var çözüm lütfen

  • Anonim

   01/10/2012 at 11:41

   skype güncellemesini beklemeniz gerekli. yukarıda geniş bahsettim.

 101. dr_erol

  29/09/2012 at 23:43

  Mustafa bey yeni gelen bi yenilik var herhalde kimse farketmedi. Şöyle ki kişilere girildiğinde artık hep yukarda arama motoru var. Eskiden olmuyordu. Ve kişileri nispeten bulmak zordu.
  Şimdi bi sorunumuz daha var. Telefonla biriyle konuşurken o kişiden bir numara aldığımızı farzedelim. O numarayı klavye ile ekrana yaZıyoruz. Ancak görüşme bittiği anda numara siliniyor. Apple bunu farkedememişmi. Ya da ben mi bilmiyorum. Ben bu duruma şöyle bir çözüm buldum ekran resmi çekiyorum. Not defteri diyenler olabilir ama ekranda kalması gerekmezmi o numaranın

  • Tentente

   30/09/2012 at 11:49

   Haklısın görüşme esnasında alınan numara siliniyor apple bu konuda çözüm üretmeli. not defteriyle neden uğraşalım telefonu kapatıp hemen arama yapmak varken…

 102. Mali

  30/09/2012 at 00:05

  Ne yaptıysam olmuyor hem 4 hemde ipad2 wifi sorunu devam ediyor dediklerinizi uyguladım tekrar tekrar yükledim yinede düzelmedi farklı bir çözüm varmı acaba

 103. İsmail Karaceylan

  30/09/2012 at 00:08

  Ben genel bi sorun görmedim cihazımda (4s). Yalnızca bataryanın eskisinden daha hızlı tükendiğini farkettim. Bazen de ekran parlaklığı sınfırlanıyor. Tuş kilidini açıp kapadığımda eski haline geliyor. Bazen de performansta düşüş farkediyorum. Onun dışında bi sıkıntı görmedim. Dediğiniz gibi genel sorunlar 6.0.1 gibi ileriki sürümlerde düzelecektir

 104. Miralay

  30/09/2012 at 00:32

  Öncelikle Dr- erol beyin söylemiş olduğu kişiler arama motoru doğru ve tam süper olmuş. Arama esnasında söylenen numarayı kaydetme işini ise konuşma esnasında ekranda aktif olan ” arama ekle ” seçeneğinden yeni kişi olarak yapabilirsiniz. Başka türlü olmuyor.
  Güncelleme sorunlarına gelince tek bir sorunla karşılaştım. Her zaman olmamakla ve bir çözüm bulamamakla beraber – telefon kilit modunda iken – arama geldiğinde ekrandaki CEVAPLA işlemini yapamıyorum. Tek care mesgule düşürüp ben arıyorum.
  Site çalışanlarına ve kullanıcılara pürüzsüz bir iletişim diliyorum.

 105. Vildan

  30/09/2012 at 00:36

  Merhabalar, ıos 6 yı yukledıgımden berı arastırıyorum ama bır sonuca ulasamadımm;(( face entegresı sırasında resımlerle ılgı paylasımı kabul edıp etmedıgımı sordu ızın verme seceneyını okeyledım.. Sımdı facede paylasılan hıcbırseyı kaydedemıyorum. Oncesınde fotografların ıcıne katdedıyordu. Bu paylasıma nasıl ızın verebılırımm ?? Yardım lutfenn..

  • Mustafa Tan

   30/09/2012 at 00:47

   Yukarıdaki yazımıza gözatma fırsatınız oldu mu 🙂

   • Vildan

    30/09/2012 at 12:05

    Yazıyı dun aksam tekrar ınceledım. Ve sorunumu cozdum.. Cok tesekkur ederım;) ıphone ıle her turlu bılgıye bu kadar kapsamlı ulasılan ılk ve tek yer.. Tesekkurlerr emegınıze saglık;))

  • Kadir

   30/09/2012 at 10:18

   Vildan Hanim
   Aynisprun bende de var. Fotograf ekleyebiliyorsun ama facebookta olan fotograflari kaydet dediginde kaydetmiyor. Ancak bir cozum bulamadim daha. Yukarida bu sorunu goremedim.

   • Vildan

    30/09/2012 at 12:09

    Kadır bey, ayarlar gızlılık ve facebook sekmesının aktıf hale getırılmesı..

  • M.Enis Ustundag

   01/10/2012 at 12:47

   Çağrı geldiğinde meşgüle almayın gerek yok,cevapla tuşu çalışmıyorsa çağrı geldiği esnada menü tuşuna basın düzelecektir

 106. Ertan

  30/09/2012 at 01:03

  Yahu boyle is mi olur. Ben haritayi duzeltecegim apple beni bekleyecek. Buyuk firmaya yakisiyormu? Ben ugrasmam kimsede ugrasmasin. Tomtom haritasini secen apple bununda sorumlusudur.

  • Kadir

   30/09/2012 at 12:50

   Evet Vildan Hanim, simdi cozdum tesekkurler :))

   • Vildan

    30/09/2012 at 15:23

    Rıca ederım. Aslında tesekkurler Mustafa bey…;)

 107. Özgür

  30/09/2012 at 01:13

  Sim Kişileri Aktar dediğimden beridir, Kişiler menüsünde seçenekler çıkmıyor. Sadece Kişiler (Tümü) var. Eskiden menü vardı ; iCloud, PC’den gibi nasıl yeniden aktive edebilirim?

 108. Necati

  30/09/2012 at 03:24

  android kullanicilarina mms gonderemiyorum. internet baglantisi olmadiginda apple kullanicilarina da gonderemiyorum. eski surumde gonderebiliyordum. bu durum duzelir mi acaba ?

 109. Firat Kalkan

  30/09/2012 at 03:42

  Merhaba Mustafa bey Ben ilk guncelleme sonrasinda wifi de sorun oldugunu farkettim iPhone u bir kez kapatip acinca sorun duzeldi bu arada kullandigim 3 gs modeli

 110. Benlik

  30/09/2012 at 07:10

  Mustafa bey, benim telefonda ios 6 ile beraber cihaz titreşim sorunu yaşıyorum ve gelen aramaları bazen açamıyorum. Titreşim aktif olduğu halde bazen titreşmiyor, bazen titreşiyor. Ne yapmalıyım?

 111. Can

  30/09/2012 at 07:22

  İnsanların şu yazdıklarını okuyunca büyük rezillik demekten başka birşey bulamıyorum.Koskoca insanları ne hale düşürdüler nelerle uğraştırıyorlar.Hatırlarsanız microsoft efsane xp den sonra vista yı çıkararak buğünkü apple ın oluşmasını sağlamıştı.Şimdi aynı şeyi apple yaptı.İnsan ırkı nankördür hiç merak etme apple sen ilk fırsatta değiştiriceklerdir seni.No more apple

 112. Anonim

  30/09/2012 at 08:11

  dün iphone 4s 32 gb aldım sizce hemen ios 6 yükselteyimmi yoksa yükseltmiyeyimmi kullananlara soruyorum

  • Anonim

   30/09/2012 at 09:40

   Yükseltme bnce

   • Anonim

    30/09/2012 at 09:43

    neden kötümü bir arkadaşım henüz tam oturmadı sistem daha sonra yüklersin diyor

    • Anonim

     30/09/2012 at 11:51

     Merhabalar. Hayırlı olsun öncelikle. Beklememizde fayda var bence. Zira, geri dönüşü yok ve hatalar düzeltilinceye kadar iOS 6 yüklemenizi gerektirecek aman aman özellik pek yok pratikte…

   • Anonim

    30/09/2012 at 23:08

    Yükselt hiç bi problem olmaz Apple üstüne ürün tanımıyorum sadece halkımız abartıyor

  • Anonim

   30/09/2012 at 23:17

   Ben ettim sen etme desem sanırım senin için yeterli olur arkadasım 🙂 4s 16gb. Uygulamaların bi zaman sonra deaktif olmayacağına emin olsam iOS 5.1.1 ile devam ederim Youtube desen rezalet şarj desen zaten az gider biliyorsun şimdi günde iki kez şarj etmek zorundayim

 113. Oyunlarda hata

  30/09/2012 at 10:26

  Ya ios 6 ya gectıgımden beri oyunların birkaçında hata veriyor. Acaba telefondanmı kaynaklanıyor diye diğer telefonumada indirdim ama ondada aynı hatayı veriyor. Yani bi ios 6 yı yayınladılar ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Arkadaş sorunları çözmeden acelece davrandılar. Birde hayla güncelleme gelmedi oyunlara.Sahsen böyle dünyaca ünlü bir şirketin bu tür sorunları gözardı etmesi hiç hoş değil..

 114. okankara06

  30/09/2012 at 10:29

  merblr yaİnzi okudm ben soyle bi sorun farkettim. app storedan bi uyglama indirdiimzde ios6 ile sifre girme zorunlulugu ortadan kalkiyor die biliorum. fakat nzmn bi uyglama yuklesem bana apple sifremi soruyor. acaba bi yerleden ayar warda benmi kacirdim?teskkrler. bu kdr yorumun icnde cewp gelirmi bilemem tabi.

  • Mustafa Tan

   30/09/2012 at 11:27

   Hayır böyle bir şey yok. Yeni bir uygulama indirirken şifre soruyor.

   • Atadogu

    30/09/2012 at 22:55

    Mustafa bey ücretli ve ücretsiz bir app indirirken şifre siz soruyor diyorsunuz ama benden kesinlikle sormuyor.Çocuklarimda oynadığından sürekli Apple hesabımdan çıkış yapmak zorunda kalıyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

 115. Anonim

  30/09/2012 at 10:31

  mustafa bey benim arkadaşım 15 gün sonra amerikaya iphone 5 almaya gidecek bana da getirecek size birşey sormak istiyorum iphone5 için burada ekran koruma filmi bulabilir miyiz yoksa onuda amerikadan mı getirtelim?

 116. Serkan

  30/09/2012 at 10:37

  Arkadaşlar 3GS model telefonuma restore yaptım. Fakat yedkten geri dönüş yapmıyor. Hta veriyor. Neyseki rehber yedeğini , fotoğraf yedeğini ayrıca almıştım. Tek kayıp mesajlar oldu. Yaklaşık 50 tane uygulama ve ios6 ile şu an telefon canavar. Hızda ve pilde sorunlar kalktı. Tavsiye olunur.

 117. Umutsuz

  30/09/2012 at 10:58

  Merhaba
  iPad kullanıyorum ve ayarlar simgesi üzerinde 1 update simgesi çıktı baktığımda iOS 6 ait bunu nasil iptal edebilirim.

 118. Haluk

  30/09/2012 at 11:03

  Sayin okankara06 ; ayarlar sekmesinde itune store bolumune apple store sifresini bir kere girmeniz yeterli. (Ucretsiz) Uygulama indirirken tekrar sormayacaktir.

  • Atadogu

   30/09/2012 at 22:59

   Ben sormasını istiyorum. Bunun için ne yapmalıyız?

 119. Efe

  30/09/2012 at 11:11

  İOS 6 yı yükledikten sonra telefonun jarzı daha çabuk bittiğini fark ettim. Birde haritası sorunlu.

 120. Orcun

  30/09/2012 at 11:44

  Ben herhangibir sorun yasamadim. Sanslilardanim malesef cevremdeki bircok kisi benzer sorunlari yasiyorlar. Bu iphone icin hic iyi degil cihazlarini degistirmeyi dusunuyorlar.

 121. Beyefendy

  30/09/2012 at 11:50

  Merhaba ios 6 indirdikten sonra ozellikle bazi applet bozuldu ornegin twitter gundem konulari 2 -3 gundur ayni sekilde kaldi ne kadar twitter appsini silip yuklesemde sorunlardan biri app lerin arizalanmasi

 122. Anonim

  30/09/2012 at 11:52

  Ya pardon ama ben eski ios 5.1.1 nasil geri yuklige bilirim

 123. Alkan

  30/09/2012 at 12:27

  Ben hiç guncelleyemedim arkadaslar hata veriyor devamlı güncellemeler denetlenemedi diyor yardımcı olursanız model 4s şimdiden teşekkürler

 124. Zagor

  30/09/2012 at 13:29

  Selamlar
  Benim cihazım 3GS ve bundan evvelki güncellemede yüklemeden sonra telefonumun performansinda düsme oldu.Fakat aynı zamanda pil süresi önemli derecede artmiş idi. İos 6 yüklemesinden sonra tam tersi yani performans yükseldi pil süresi azaldı.Bir kaç kere cihazı kendi üstünden restore ettim ve bir kere de pil’i sonuna kadar kullanıp ondan sonra şarz ettim ve pil sorunumu bu sekilde düzelttim.Artık tel.’im hem hızlı hemde pil düzeyi gayet iyi durumda.
  Herkese selamlar

 125. Tunç Başaran

  30/09/2012 at 13:35

  Wi-fi bağlantısı dışında kayda değer bir sorun ile karşılaşmadım…Çözüm zaten bu yazıda belirtilmiş. Emeklerinize sağlık..

 126. Anadolu

  30/09/2012 at 13:35

  İOS 6 yükledim fazla bir sorun yaşamadım fakat şu anda ipohe deli fotoğrafları bilgisayara aktaramıyorum şifre soruyor yardımcı olurmusunuz

 127. Selcuk

  30/09/2012 at 13:54

  Merhaba bir seyi daha farkettinizmi apple store ingilizce oldu ios 6dan sonra telimden nefret ediyorum

 128. Yüksel

  30/09/2012 at 14:05

  Arkadaşlar ayarlardaki sınırlamaların şifresini bulamadım, kullandığım tüm şifreleri denedim hep hata verdi ve 60 dk sonra yeniden dene diyor. Ne yapmam gerekiyor. Selamlar

 129. erberk

  30/09/2012 at 14:17

  iOS 5 e donmek imkansiz mi? JB li yapsak dahi yine de olmuyor mu?

 130. Sinem

  30/09/2012 at 14:18

  Yaklaşık 1.5 aydır telefonum çekmiyor servis tok diyor güncellemeden sonrada devam ediyo ne yapmak gerek arayanlar ulaşamıyor cogu yerde cekmiyor vadofone kullanıyorum

  • Gkc

   30/09/2012 at 20:30

   Ayni sorun var.vodafone kullaniyorum. Surekli servis yok yaziyor

 131. Kursat

  30/09/2012 at 14:19

  İos 6 dan sonra Tlf aplle a geri iade etmeyi dusunuyorum , ya tlf a…… na koydular.

 132. Ali

  30/09/2012 at 14:30

  İos 6 geçtim kablosuz baglantımda sorunyok ama 3g baglanmıyor bu seferde.Yardımcı olusanız sevinirim.

 133. Ali

  30/09/2012 at 15:30

  Ağ ayarlarını sıfırladım wifi düzeldi.eline sağlık dostum

 134. Vildan

  30/09/2012 at 15:35

  Mustafa bey merhaba, bı akrabam iş icin ıphone 4 aldı 2.cı el. Telefon ara ara acarken ekranında yatay kırmızı cızgıler olusuyo. Konusma sonlandırıldıgındada ekran komple yesıl oluyo ama herzaman dııll. Yazılımdan oldugu soylendı. Tele bakıldıgında donanımsal hata dendı. Bunun tamırı mumkunmu? Yada garantı kapsamında ıse sıfır cıhazın verılebılecegı soylenmıs bu dogru olabılırmu sızce? 2.cı el satan bırı telefonun sıfırını servısten alınca bıze vermesı pek mumkun gorunmuyo acıkcası mantık olarak;)) bız bu telefonu nereye yaptırabılırız nereye basvuracagız? Yardımcı olurmusunuz..

 135. Berk

  30/09/2012 at 15:42

  Sesli navigasyon ndn çalışmıyor acaba ve iPhone 4 s im var ??

 136. Onur

  30/09/2012 at 16:08

  Merhabalar,benim telefonum iPhone 3Gs ve iOS 6’yı yüklediğimden beri sarj sıkıntısı çekiyorum sarj’ı çok çabuk bitiyor yardımcı olursanız çok memnun olurum..

 137. Seko

  30/09/2012 at 18:05

  Itunes’da restore yapsak hangi bilgiler silinir?harita yüzünden telefondan soğudum
  Model: 3GS

 138. Batuhan

  30/09/2012 at 19:32

  İOS6 ile su anda bir sorunum yok ama klavyem değişti ve rezalet oldu arkadasımda ei yazısı uygulaması fln gördüm nerden indirenimizin programın adı ne bu klavys ezler gercekten

 139. Arda

  30/09/2012 at 19:32

  Öncelikle herkese selam,
  iPhone 4s kullanıyorum öncelikle herkesin övgüsüne bakarak gittim s3 aldim 3 gün kullandım hemen satıp geri 4s aldim! Pismanlik duymak degil ama iPhone ayarları daha rahat bence.. S3 icin cok güzel diyenlere kısaca iphoneden anlamıyorlar diyorum.. Cunku 3 senedir iPhone kullancisiyim.. Ve gelelim konuya! iOS 6 merak ettigim icin yüklemiştim ama ayni gün geri 5.1.1 versionuna geri dönderdim.. Egerki sizde eski sürüme gecmek istiyorsanız sabrınız 6.0.1 cikmasina yoksa beklemek icin.. Bana ulaşabilirsiniz yardimci olurum..

  • hakan

   30/09/2012 at 23:28

   kardeş nasıl geri dönüyor anlatırmısın ios 6 i pad i mahvetti

  • Özer

   01/10/2012 at 01:23

   Kardeşim nasıl döndürdün yardımcı olurmusun

  • Kubra

   01/10/2012 at 13:48

   Nasi duzeliyo yrdimci olurmusunz ios 5e geri donus yapmak istiyorum

 140. Melihg

  30/09/2012 at 20:43

  Haritalarda trafik uygulaması için tuş var ama şu anda birşeye yaramıyormuş gibi duruyor. Halbuki yandex gibi çalışacağını sanıyordum

 141. fatih

  30/09/2012 at 22:10

  i phone 4 ve i pad 2 wifi problemi duzelmedi hala, update ten sonra cozulcegini umuyorum ilk basta os x mountain lion dada problem yasamistim apple tv den birseyler izlerken takilmalar yasiyordum updateden sonra cozuldu.

 142. Beste

  30/09/2012 at 22:57

  Lutfen yardimci olma sansiniz var mi? Dunden beri ayni seyi soruyorum iphone4 kullanicisiyim ios6 yi yuklerken hata olustgu u soyluo yuklemiyo bunun sebebi nedir?

  • Anonim

   01/10/2012 at 11:52

   iTunesten yüklemeyi deneyin. internet bağlantısıyla ilgili olabilir.

 143. Muhammet

  30/09/2012 at 23:16

  Bende genel bir sorun yok ama yeni gelen rahatsız etme özelliği çalışmıyor onun haricinde bir sıkıntı yok bu özelliği nasıl kullanabiliriz

 144. hakan

  30/09/2012 at 23:25

  ios 6 laneti. herşey mahfoldu en başta Puffin video açıyorum izlemek mümkün değil ve full screen kesinlikle çalışmıyor. youtube full screen çalışmıyor. net berbat. şarj yarıya düştü daha ne diyeyim para almaya gelince apple maşallah en küçük uygulama 1.99 $ ama bir sorunu çözmeye gelince 0 keşke i phne ve i pad alacağıma samsung alsaydım android in gözünü seveyim bu ne ya S.J. öldü apple bitti verdiğimiz paralara yazık pişmanlar oluyorum her şu cihazları elime aldıkca.

 145. Mer

  30/09/2012 at 23:29

  Mustafa bey iOS 6 yuklerken hata oluştu seklinde devamlı uyarı veriyor bir türlü güncelleme yapamadım telefonum faturali Turkcell’den aldım 4s

 146. Mehmet

  30/09/2012 at 23:33

  App Store de ücretsiz uygulama alıyorum ama benden güvenlik kodu istiyor güncelleme gelmeden güvenlik kodu istemiyordu. Neden böyle oldu şimdi ?

  • Mustafa Tan

   30/09/2012 at 23:39

   Kredi kartınızın arkasındanki 3 haneli güvenlik kodunu bir kere girin, bir daha sormayacaktır.

   • Mehmet

    01/10/2012 at 00:00

    Ama önceden istemiyordu?

 147. Reha

  01/10/2012 at 00:05

  Merhabalar iPhone 4s kullanıyorum iOS 6 guncellemesinden sonra cihazımın ses ile ilgili pek cok sorun yasıyorum ornegin sessiz e alma tuşu işlevsiz sessiz e de alsam bir şey farketmiyor + – ile tekrar kısmam gerekiyor, ve bazen neden dolayı olduğunu farkedemedim henüz telefonun sesi hiç bir sekilde çıkmıyor be müzik ne oyun ne herhangi bir uygulama sadece telefon arama larda ses veriyor ve kendi kendine düzeliyor bununla ilgili bir şikayet göremedim hiç acaba ilk ben miyim yoksa bir Çözümü var mı ?

 148. Tuncay

  01/10/2012 at 00:20

  İos 6 sonrası bir sürü problem yaşıyorum ama bunlar ufak problemler.
  1- telefon appstore dan birşey yüklerken resetliyor kendini.
  2- bazen birden ekran kararıyor ve aydınlatma belli bir süre çalışmıyor.
  3- appstore berbat oldu ve aşırı yavaşladı. Çok fazla takılma var arama yapınca 25 26 dan sonra atıyor bazen.
  4- telefonun dokunmatik hassasiyeti sanki azaldı.
  5- uygulamaların bazıları artık çalışmıyor.
  6- haritalar ve youtube uygulamaları berbat oldu en çok kullandığım bunlardı.
  7- bazen ekranda arama geldiğinde bir türlü cevaplayamiyorum defalarca sürüklememe rağmen olmuyor.

  Tek olumlu gelişme ise şarjım iyi gitmeye başladı.

  • M.Enis Ustundag

   01/10/2012 at 12:49

   Alt konnektörlerbzarar görmüş o yüzden ses çıkmıyor kuru pamuklu bir bezle konnektörü silin

 149. Akif

  01/10/2012 at 00:22

  Benim new iPad vardı ios5 te çok rahattım ios6 geçtim ipad kamera mı tanımıyor yani artık camerayı kullanamıyorum arkadaşlar çözüm bilen varsa acil söylesin veya eski ios5 nasıl dönüş yapabilirim

 150. Kamil

  01/10/2012 at 00:24

  4s kullanıyorum. Navigasyonda sesli yönlendirmeleri alamıyorum. Ne yapmalıyım?

 151. Haluk

  01/10/2012 at 01:19

  Arkadaslar okudugum son yorumlara bakarak , mustafa beyin ilk mesajda paylastigi duzeltmeleri yapin yani cihazinizi tekrar kurun . Hic olmadi temiz kurulum yapin . En azindan yeni yazilim cijana kadar sorunlarimizi bi sekilde ber taraf etmis oluruz.

  • Zekeriya

   01/10/2012 at 09:33

   Maillerini Microsoft Exchange sunucularindan alanlarin hepsinde guncelleme sonrasi problem oldu. Hesap ayarlarinda sunucu kismina IP adresini yazarak gecici cozum olabiliyor.
   Wi-fi da problem yasamadim.

   • Ahmet

    01/10/2012 at 10:12

    Ben exchange kullanıyorum ama her hangi bir sorun ile karşılaşmadım, sorun genel değil sanırım.

  • hakan

   02/10/2012 at 13:22

   düzelmiyor boşa kendinizi yormayın yeni sürüm gelene kadar apple iptal

 152. Meltem

  01/10/2012 at 01:38

  Benim cok acil yardima ihtiyacim var ben iphone 4 kullanicisiyim ve bu cihazi aldiktan sonra pc kullanmamaya karar verdim ve kullanmiyorum ve bugun telefonum kendi kendini resetledi he bu arada benim versiyonum 4.3.2 ve formatlandiktan sonra butun rehberim silindi cok onemli telefon numaralarim vardi ve hepsi gitti ne yapabilirim acil yardim ????

  • Anonim

   01/10/2012 at 02:19

   Slm ayarlara girip mail, kişiler, takvimi tıkla simdiki kişileri Aktar tıkla rehberin ortaya çıkar

  • İbrahim

   01/10/2012 at 13:58

   Meltem sana geçmiş olsun geçmişe geri dönüş yok sende galiba

 153. Caglar

  01/10/2012 at 01:42

  Merhaba ben ıphone 4s kullanicisyim da iOS 6 yi kendi basıma yaparsam garanti kapsamından çıkarmı yardımcı olurum şunuz 3 ay önce almıştım telefonu

  • M.Can

   01/10/2012 at 13:55

   Ne kadar saçma sorular soruyorsunuz yapmayın Allah aşkına. Güncelleme yapınca garanti niye gitsin ?

 154. Berk

  01/10/2012 at 05:38

  Sesli navigasyon ndn çalışmıyor iOS 6 da

  • Suat

   01/10/2012 at 22:55

   Calisiyo

  • Olcay yavuz

   02/10/2012 at 10:59

   Bende de çalışmıyor sesli navigasyon 4s kullanıyorum güncellemede yaptım

   • Anonim

    02/10/2012 at 23:39

    Bende çalışıyor ayarlarına baktınız mı

 155. Fatıh

  01/10/2012 at 07:24

  Suan app Store da güncelleme yaparken şartnameyi oku ve onayla çıkıyor. Yapıyorum ve yapıldı diyor fakat güncellemeyi tekrar denediğimde yine aynı ekran çıkıyor. Bunu nasıl geçip güncelleme yapabilirim. Teşekkür ederim.

 156. Buse

  01/10/2012 at 09:16

  Merhaba, ben iphone 4 kullanıcısıyım. İos 6 yayınlandığı günden beri yükleme çalışıyorum fakat yüklenmiyor. icolud üzerinden telefonumu yedeklemeye çalıştığımda çok az bir miktar yüklenbiyor devamı gelmiyor. güncelleme yaparkende aynı sorunla karşılasıyorum. ne yapmalıyım ???

  • İlhan

   01/10/2012 at 16:57

   Bence bekleyin. Ios 6 yı sorunsuz yukleyebılmeme ragmen hıc memnun degılım. Iphone 4 ıcın sundugu cok fazla bır ozellık yok.

  • Enes

   02/10/2012 at 00:19

   Buse,
   Öncelikle İOS6 nın indirme işlemini bilgisayarindan yapmanı öneririm.

 157. Meltem

  01/10/2012 at 09:17

  Malesef onuda denedim ama olmadi cunku bir cogu cihazi aldiktan sonra ekledigim kisiler ve 600 yakin kisi yok :((

 158. Burak

  01/10/2012 at 09:19

  Apple’dan şikayetti olanlanlara tavsiye telefonunuzu satın bidahada apple urunu almayin bu ne ya metrobusteyim şu an en az 15 iphone gordum insanlarin elinde yaşlı amca var 4s kullaniyor ve haber okuyor ama bir androidli cihaz daha gormedim yaslilarin elinde niye acaba cünkü kullanilmayacak kadar zor ve kotu iOS yaninda amacınız hava atmaksa eziyet etmeyin kendinize satın iphoneları kurtulun…

  • Fatoş Yalçınkaya

   01/10/2012 at 13:06

   Birşey soracağım.Peki bu sitede ne işiniz var acaba?Biz halimizden memnunuz ve hiçbir androidle igili siteye girmişliğim yok benim..

   • İbrahim SEZGİN

    02/10/2012 at 12:30

    Fatoş hanım ne işleri olacak meraklılar meraklı 🙂
    Kaç defa yazdım burada tekrar yazıyorum
    Akıllı telefonlar ikiye ayrılır iPhone ve diğerleri 🙂

    • @ahmet

     02/10/2012 at 14:19

     buda kapak olsun androidcilere

  • Kâmil

   01/10/2012 at 13:48

   Doğru söylüyorsun Burak kardeşim Samsung s3 iPhone 5 çeker vallahi iOS 6 yükledim yüklemez olaydım sorun üstüne sorun yavvv herşey berbat iPhone 4 satıcam satımda kurtulum

  • Ahmet

   01/10/2012 at 15:26

   Burak bizler iphoneden memnunuz sen andıroidcisin galiba nedense hep samsung cular bu siteden gitmiyor neden acaba şöyle kendine bir sor ondan sonra yorum at

 159. İdris

  01/10/2012 at 11:09

  Bende
  3 sorun var ama kullanımı çok etkilemiyor

  1 – Assistive touch acikken ekran kendiliğinden kapanmıyor 1 cni ana ekranda isen

  2- bugün keşfettim klavye kestirmeleri eklerken ayarlar kapanıyor atıyor.

  3- wifi ve 3G ekran kilitlendiğinde kapanıyor ekranı açınca geri geliyor. Belki bu sorun değildir.

 160. Melih

  01/10/2012 at 11:37

  Telefonu kullanmadigimda ekran isigi sonmeyip ekran ne karariyor ve kilitleniyor. Baska bu sorunu yasayan varmi?

  • ebru

   01/10/2012 at 12:01

   Aynı sorun bende de var.

   • vestan

    01/10/2012 at 13:58

    Aynı sorun bendede var

    • Anonim

     02/10/2012 at 22:38

     Aynı sorun bende de vardı. Fiziksel menü tusuyla açma kapama tuşuna ekran kapanip Apple simgesi çıkana kadar basili tuttum. Sıkıntı gitti.

  • Süleyman

   01/10/2012 at 15:47

   Ayarlar/genel/otomatik kilit dakika seçenekleri var denediniz mi

  • Anonim

   02/10/2012 at 09:41

   Çoklu görevdeki uygulamalarınızı kapatın ve ana ekrana dönün.Ekran kendiliginden kararır ve kapanır kapanmamasının nedeni size çoklu görevde bir uygulamanın çalıştıgını belirtir.

   • Anonim

    02/10/2012 at 14:28

    Coklu gorev derken ?

   • Melih

    02/10/2012 at 14:29

    Coklu gorev derken anlamadim hocam.

    • Cansoycan

     02/10/2012 at 22:42

     Menü tuşuna iki kez ard Arda basın. Altta çalışan uygulamalar çıkar. Uygulama simgelerinin sol üst tarafındaki kapatma işaretinden kapatın. Arkada çalışan uygulama kalmasın ve bunu gün icinde sıklıkla yapın.

     • melih

      04/10/2012 at 16:54

      zaten herzaman oyle yapıyoru aşağıda kapalıda olsa genede açık kalıyor hadi onuda geçtim kilitliyken kendisi otomatik acıyor kiliti 🙂

 161. Mehmet Ali Kocamanoğlu

  01/10/2012 at 12:10

  Bende iOS 6 yi yukleyemiyorum telefonuma jailbreak’li kaldırmaya çalıştım olmadı.hala 5.1.1 deyim iTunes’ten restore etmeye çalıştım güncelle falan diyor guncelledim 899mb indirdi sonunda hata yazdı hicbirsey anlamadım.Simdi burda herkesin derdi farklı benim yazımı da bir insan evladı okur da belki cevap yazar diye bir umut

  • sts

   01/10/2012 at 13:38

   benim telefonum jailbreak’li değil ancak ben de aynı hata ile karşılaşıyorum. bir türlü çözemedim ve internette de bu problem için bir çözüm yolu bulamadım.

   • Anonim

    02/10/2012 at 14:23

    İtunes 10.7 ile deneyin. İtunes versiyonunuz eski ise ios 6 yüklerken hata veriyor.

  • Kaan

   03/10/2012 at 03:33

   Yazılım guncellemelerinizi ayarlar/genel/yazılım güncelleme kısmından sorunsuz şekilde yapabilirsin pc ortamındaki güncellemelerde çok sorun çıkıyor .

 162. Murat

  01/10/2012 at 12:16

  Merhaba,

  IOS6 sonrasında AppStore güncellemelerini yaparken problemle karşılaşıyorum. Güncelle dediğimde bir süre bekleyip Uygulama İndirilemedi mesajı veriyor.

  Benzer problemi olan ve çözebilen var mı?

 163. Anonim

  01/10/2012 at 12:17

  mustafa bey nano sim kartı sadece flagship mağazalarında mı bulabiliriz?

  • Önder

   02/10/2012 at 22:55

   Şimdi TİM’lerde de var

 164. apok

  01/10/2012 at 12:17

  yeni sürümle beraber podcast’lerde de bir değişiklik olmuş. eskiden ipodtan ulaştığım podcastlerime şimdi podcast uygulamasını indirip oradan dinleyebiliyorum. birde eskiden podcast dinlerken eğer yazılı bir dokümanı varsa dinlerken ekrana dokunduğumuzda yazıları da çıkıyordu ancak şimdi hiçbir şekilde bu yazılara ulaşamıyoruz sanırım bu konuda bilgisi olan var mı acaba ??

 165. idris

  01/10/2012 at 14:43

  Mustafa Bey Apple ‘a problem bildirdiğimiz linki atabilir misiniz? Hani Apple ID , Şifre ve Telefon seri numarasını yazıp sorunları iletebiliyorduk. Tekrar bulamadım bir türlü destek sayfalarında.Teşekkürler.

  • Mustafa Tan

   01/10/2012 at 15:01

   İki farklı kanal var. Bir tanesini daha çok yazılım geliştiriciler kullanıyor bug bildirmek için:

   https://bugreporter.apple.com

   Diğerini ise daha çok son kullanıcılar kullanıyor problemleri için:

   https://expresslane.apple.com

   • Olcay yavuz

    02/10/2012 at 11:04

    Mustafa bey ios6 yukledim 4s kullanıyorum sesli navigasyon yok

   • Olcay yavuz

    02/10/2012 at 11:05

    İos 6 yukledim 4 s kullanıyorum sesli navigasyon yok bende

    • Volkan

     02/10/2012 at 19:15

     Arkadaşlar benim dikkatimi çekti. Haritalar yetersiz ve birçok cadde haritada gözükmüyor. Eğer o haritada gözükmeyen caddelerden birinde iseniz sesli navigasyon çalışmıyor. Haritada gözüken bir sokağa çıkarsanız sesli navigasyon çalışıyor. En azından bende böyle 🙂

 166. Emir Timur

  01/10/2012 at 16:08

  Siz hiç sorun yaşadınız mı Mustafa Bey? Ufak da olsa?

 167. Emir Timur

  01/10/2012 at 16:10

  Ben İOS5’i ve öncekileri severek kullanmıştım.ama Youtube’un kaldırılması(ki cok stabil,kullanıcı dostu,history,favorites içeren) cok yanlış bir hareket oldu.

 168. Emir Timur

  01/10/2012 at 16:11

  Ben İOS5’i ve öncekileri severek kullanmıştım.ama Youtube’un kaldırılması(ki cok stabil,kullanıcı dostu,history,favorites içeren) yanlış bir hareket oldu.

 169. Emir Timur

  01/10/2012 at 16:13

  Harita konusunda vs. Tim Cook’un özür dilemesi bile ne kadar batırdıklarini gösteriyor.önce kullanıcı keyfi ve tatminini düşüneceklerine Google ile cebelleşiyorlar. Yazık.

 170. İbrahim

  01/10/2012 at 16:44

  İos 6 resmen çuvalladı uygulamadan atar wifi doğru çekmez vesaire rezalet

 171. İbrahim

  01/10/2012 at 16:45

  Yüklemek isteyenlere tasfiyem sakın yüklemesin ios 6 yı

 172. Altuğ

  01/10/2012 at 17:07

  Merhabalar, ios 6 yüklü bir iphone kullanıcısıyım, telefonum yeni versiyonu yüklediğimden beri devamlı yurt dışına otomatik mesaj gönderdiğimi fark ettim gelen faturalardan. Biraz arastirdim, numara apple’ın ingilteredeki merkezine aitmiş. Facetime özelliğini aktifleştirince yada i.mesajı kullanınca gönderiliyormuş. Ancak kullandığım iphone 3gs’in facetime özelliği bulunmuyor ve daha öncede i.mesaj özelliğini kullanmadım ve kapalı. Bana yardımcı olur musunuz? Bu otomatik mesaj gönderme özelliğini nasıl kapatabilirim. Teşekkürler

 173. EsEs

  01/10/2012 at 19:40

  Mustafa bey selam… önceden appstore’dan gift atabiliyorduk.. bu özellik kalktı mı, yoksa ben mi göremiyorum? yanıtlarsanız sevinirim… bu güne kadar ki paylaşımlar için teşekkürler.

  • Mustafa Tan

   01/10/2012 at 19:57

   Geçen bana da lazım oldu ben de göremedim. Bunun üzerine iTunes’tan yolladım. Fakat bulabilirsem paylaşırım.

 174. Serpil

  01/10/2012 at 19:56

  Merhaba arkadaslar bi sorum olacak ios 6 guncelledim i phonuma ama sonrasinda facebooktaki arkadas listemin telefonuma senkronize edildigini farkettim bunu nasil iptal edecem

  • fazıl

   01/10/2012 at 20:22

   ayarlar/facebook kişiler secenegini kapatın

 175. Seher

  01/10/2012 at 21:07

  Arkadaslar 4s kullanicisiyim ios6 güncellemesi yaptım. Bazı uygulamalarım açılır açılmaz kapanıyor ve şimdi fotograf çekemiyorum kamerayı acar acmaz kapanıyor. Bu geçici bir sorun mudur?

  • Cansoycan

   02/10/2012 at 23:06

   Çoklu gorevdeki uygulamaları kapatın. Cihazı yeniden başlatın.

 176. Burak

  01/10/2012 at 21:32

  İos 6yüklendiğinden beri i turkey biz uygulamasındaki ana başlıklara giriyorum ama içeriği açamıyorum bekletiyor açılmıyor yoğunluktanmıdir

 177. Anonim

  01/10/2012 at 22:22

  İos 6yı yüklediğimden beri tüm uygulamalar otomatikmen atıyor.

 178. Emir

  01/10/2012 at 22:25

  Mustafa Bey iphone 4s kullaniyorum merak ettigim konu maillerde actigimiz her dosya kaydediliyor mu hafizaya bir yerlere yoksa kaydetmeden mi yukleme yapiyor mail ile cevaplayabilirseniz cok sevinirim

 179. Mutilaki

  01/10/2012 at 22:59

  Ben herhangi bir sorun yaşamadım. Sadece Youtube gitti yeniden yükledim. Mustafa bey size çok teşekkür ederim bu bilgileri paylaştığınız için

 180. Can

  02/10/2012 at 00:45

  Keske bas parmagima kramp gireydide guncelle diye basamasaydim 3 5 saat guncellemesem 6.1 e kadar guncellemezdim bu yazilanlari okusamm.isin kotu tarafi satsan satilmaZda artik bu telefon kim alirki boyle sikintili bir aleti.eyvahlar olsun vah basimiza gelenler

  • @ahmet

   02/10/2012 at 15:08

   ammada yaptınız ya sanki dünyanın sonu

  • Cansoycan

   02/10/2012 at 23:09

   Çok abartıyorsunuz. En fazla sıfırdan kurulum yapın olsun bitsin. İphone a bu kadar haksızlık fazla.

   • emin

    13/10/2012 at 16:00

    kesinlikle katılmıyorum size k bakmayında insna 1.500 tl verdiği telefondan fazlasını bekliyor ayfon un sığınacak hiç bir mazereti olamaz. Üzerinde okadar zaman çalışılan ios 6 bumuı yani bukadar mı apple telefondan soğudum ciddi manada soğudum eifi ye bağlandığım anda telefon sapıtıyor uygulamalardan kendi kendine atıyor msj yazıyorum tak atıyor sıfırdan yazmam gerekiyor şarjını acayip hızlı tüketiyor felaket derecede kasıyor bilmiyorum bukadar yeterli mi yoksa daha sayayımmı kaldı ki sıfırlamada yaptım herşeyim gitti ama hiç bir işe yaramadı. haala nasıl apple savunulabilir ki. ayrıca güncelleme yaptığım cihaz ayfon 3 veya 4 falanda değil 4s BUKADAR PROBLEM KABUL EDİLEMEZ .

 181. Mahmut

  02/10/2012 at 00:59

  Mustafa Bey iyi günler, bende iphone 3GS var İOS 5.1.1 kurulu, sizce İOS 6′ yı kurayım mı ? Bazı arkadaşlar İOS 6′ yı kurduk, telefon acayip ağırlaştı gerek yok diyorlar, sizce ne yapayım ? Teşekkürler.

 182. Murat

  02/10/2012 at 02:32

  Ne kadar dertli var ya benim İOS 6 ile hiç bir sorunum olmadı valla

 183. Umut

  02/10/2012 at 09:39

  Yazilari okudukca iOS 6 yi yuklemekten vaz geçtim.patron öldü,iphone’da pesinden gidiyor…

 184. Özgür

  02/10/2012 at 11:22

  Mustafa bey iOS 6 ile facebooktaki resimleri telefonuma indiremiyorum iOS 5.1’de üstte fotoğrafı kaydet diye bir sekme vardı bunda yok önerenileceğin bir çözüm varmı acaba teşekkürler.

  • Anonim

   02/10/2012 at 19:09

   resmin üzerine basılı tutun fotoğraf kaydet ibaresi hemen çıkıor

 185. BURCU ESEN

  02/10/2012 at 12:27

  BENİM SİZE TAVSİYEM SAKIN KENDİ BAŞINIZA GÜNCELLEME YAPMAYIN BEN YAPTIM GARANTİ KAPSAMINDAN ÇIKTI. ŞİMDİ ÇOK ZOR DURUMDAYIM BİR DE DEMİŞLERDİ Kİ SON MODELİNDEN AL ÇÜNKÜ YENİ AKSESUARLARI ALAMAZSIN DEMİŞLERDİ BENCE ÇOK SAÇMA HER YERDE ÇOK GÜZEL KILIFLAR GÖRDÜM BEN TAŞLI, DESENLİ FELAN
  SELAMLAR

  • @ahmet

   02/10/2012 at 15:05

   ne alakası var güncelne ile garantinin indir yükle okadar hepsi bu

 186. Önder

  02/10/2012 at 14:30

  Arkadaşlar iOS 6 ile birlikte Youtube esas uygulamalar arasından kaldırılmış ve AppStore’daki uygulaması da verimli değildi. Google Youtube uygulamasının nihayet dün itibari ile Türkçeleştirdi. Şimdi internetten ” yer imi ekle ” işlemi yaparak daha verimli bir Youtube’a kavuşabiöirsiniz…

  • Anonim

   02/10/2012 at 15:02

   safariden mi dediniz

   • Önder

    02/10/2012 at 23:00

    Evet safariden Youtube sayfasına gidip alt sekmeden yer imi ekle işlemi yapmak yeterli

 187. ekrem yunus kesici

  02/10/2012 at 16:03

  Mustafa bey benim sorunum güncelleme yaptıktan sonra evdeki internet bağlantımı kullandığımda push iletileri gelmiyor ve app store güncellemeleri çalışmıyor… ama farklı yerlerde ki internet bağlantılarını kullandığımda push iletileri ve app store güncellemeleri sorunsuz çalışıyor..
  *evde ki modemi fabrika ayarlarına geri döndürdüm
  *iphone’da ağ ayarlarını sıfırladım ama hiç biri fayda etmedi..
  sizin bildiğiniz bir yöntem var mı acaba?

  şimdiden teşekkür ederim..iyi günler

 188. Erdinc

  02/10/2012 at 19:09

  Merhaba Mustafa abi bende iPhone 4 var. Abi benim telefon gece zifiri karanlık ta resim çekerken önce flaşı açıp odaklama yapıpacakken odaklamA yapmadan resim çekiyor ama gündüz gayet normal. Nokia larda öyle değil zifiri karanlıkta önce flaş açıp odakliyor o guzel.

 189. Müge

  02/10/2012 at 19:16

  merhaba,
  i-phone 4 kullanıcısıyım ve ios 6 ya sürümümü güncelledim. ben şarj olayı haricinde herhangi bir problem ile karşılaşmadım. fakat güncelleme yaptıktan sonra şarjım çok çabuk bitiyor. i-phone 4 ilk çıktığındn eri kullnıyorum ilk sürümde bile şarjım bu kadar çabuk bitmiyordu.

 190. Bbc

  02/10/2012 at 19:59

  Merhaba ben face tıme ve ı message kullanamıorum yuklemeden sonra ne yapmalıyım

  • Özlem

   02/10/2012 at 21:25

   Bu soruna çözüm bulabildiniz mi? Ben de aynı sorunla karşı karşıyayım ipadde.

   • Bbc

    04/10/2012 at 23:44

    Malesef bende IPad de yasiyorum sorunu hala calismiyor. 🙁

 191. hasan dede

  02/10/2012 at 20:00

  ıphone 4 kullanıcısıyım ıos 6 yı yükledim cihazımın titreşimi ve ekrandaki ışık sensörü çalışmıyor nerdeyse tlf la konuşamaz hale geldim ekran konuşma yaparken hep açık eski sürümüde geri yükleyemiyorum 5 defa ayar sıfırlama yaptım yine sonuç elde edemedim konuyla ilgisi bilgisi olanlardan ısrarla yardım istiyorum teşekkürlerr…

 192. İst

  02/10/2012 at 21:32

  Bu nedir kardesim arama geliyor ama tlfon calmiyor pisman ettiler ya.

 193. Ercan fidan

  02/10/2012 at 23:38

  Bu haritada 3D cikmiyor bende bolgeye gore degisiklik gosteriyormu ?

 194. Erdinc

  02/10/2012 at 23:46

  En kötü güncelleme

 195. Umit

  03/10/2012 at 00:18

  İphone 3gs 8gb ios6 yukledikten sonra surekli kapaniyor ve her acildiginda guncelleme yapiyor ve bir turlu telefonumu acamiyorum pc den geri yukleme yaptigimda hata veriyor ne yapmam gerekiyor 3 gunden beri telefonumu kullanamiyorum lutfen yardimci olurmusunuz

 196. oktay

  03/10/2012 at 06:32

  slm ben iphone 4s kullanicisiyim ve iphonede yeni sayilirim eski surume donme imkanimiz varmi varsa nasil done bilirim yardimci olur saniz sevinirim

 197. Gunay

  03/10/2012 at 09:24

  Ben ios 6 yı yükledikten sonra wifi problemi yaşıyorum ara ara kendiliğinden bağlantı gidiyor ve buda pilin normalden çok daha hızlı tükenmesine yol açıyor düzeltmenin bir yöntemi varmı?

 198. Aslan0090

  03/10/2012 at 11:19

  Slm ben iso6 yukledim kullaniyorum fakat bir numara engellemek istiyorum bunu nasil yapabilirim program kullanmadan

 199. Selim

  03/10/2012 at 11:21

  Sahibinden com da daraltma yapamıyorum,birde puffin de video açarken beni ana ekrana atıyor

 200. emre

  03/10/2012 at 11:29

  arkadaşlar size bir öneri lütfen sabır endin ve bir sonraki sürümü
  bekleyiniz ios 6 yaptıysanız geri yükleyin zaten bu yorumları okuduktan sonra güncelleme yapmasınız ama yinede yeni sürümü bekleyin.

 201. Mustafa

  03/10/2012 at 13:28

  İyi çalışmalar,
  İOS 6 yı geçen hafta güncelledim. 2 sorunum var. 1. si şarjı çabuk bitiriyor. 2. si ise rehberde isimleri tararken ekran takılıyor, ekran gecikmeli olarak geliyor. Çözümleri ne olabilir.

  • Onur ozcan

   03/10/2012 at 18:04

   Merhaba Mustafa bey benim de sorunum şarjın az gitmesiydi günde iki kez şarj ettigimi biliyorum Bazen de ekran takiliyordu forumun soylediklerini harfiyen yaptım önce iTunes ile eszamanladim sonra yedek aldım ve iTunes üzerinden geri yükle dedim sonra tekrar yedekten geri yükle dedim şimdi düzeldi ekran takılmıyor ve şarjım eski haline dondu. Yukarıda anlatılanları dikkatlice okuyup uygulayın derim. İphone4s 16gb

  • Anonim

   04/10/2012 at 09:17

   Ben de Apple Store a baglanirken yavaşlama oldu yeni sürümle beraber.bir de bi kac uygulama açılmıyor ki onun İOS la alakası yok.

  • Youtube sorunu

   05/10/2012 at 06:43

   Bu arada puffin app’dan youtube videolarini acabilmeme kac puan? 🙂

 202. Mustafa AVCI

  03/10/2012 at 16:08

  İos6 güncellemesini bütün ayarlarını sıfırlayarak ve yeni bir cihaz olarak yaptım hiç sorun yaşamadım aksine pil ömrüm uzadı ve çok stabil telefon 4s

 203. Abdullah

  03/10/2012 at 18:25

  Merhaba. Güncelleme sonrası aşırı ısınma ve şarjın eken bitmesi ilk gözüme çarpan ve beni en cok etkileyen durum oldu.

 204. Esmanur

  03/10/2012 at 18:40

  Bi türlü guncelleyemiyorum. Sadece ios6 degil uygulamalarin da guncellenmesi yarisina kadar oluyor sonra basarisiz diye uyari geliyor.ne yapmaliyim? Tesekkurler.

  • haydaaaaaaaa

   04/10/2012 at 09:55

   bu durum benimde her güncellememde başıma geliyor. Ya tekrar dene ye tıklıyacaksın yada güncellenen uygulamanın üzerine gelip oraya tıklayacaksın. o zmn güncelleme yapıyor.

  • Semih

   04/10/2012 at 14:45

   Arkadaslar telefonunuz jeilebrak li ise olmaz bosuna uğraşmayın ilk olarak kaldırmanız gerekiyor. yada jeilebrak sürümünün inmesini beklemeniz gerekiyor

 205. Mahmud

  03/10/2012 at 18:44

  SMS sorunu yaşadım bende mesajlar geliyordu ama mesaj gönderemiyordum. Sorunu AVEA merkezini arayarak çözdüm, dedilerki mesaj merkez numarasını elle tekrardan girmeniz gerekiyor ki her operatör için farklı oluyor o numarayı bana elle girdirdiler, telefon uygulamasına girdim birisini arar gibi bir sürü numara söylediler yaptım ve şimdi mesajlarım çalışıyor. İkinci sorunum ise Siri’nin birisinin ismini söyleyip ara dediğimde bana Siri’nin arama yapabilmek için yetkisi yok diyordu, halbuki iOS 5.1.1’de güzelce kullanabiliyordum. Onu da şöyle çözdüm; Ayarlar’a girdim, sonra Genel>Kısıtlamalar(Kısıtlamalar aktif değilse şifre girip etkinleştirmeniz gerekiyor) oradan FaceTime’ı önce kapattım sonra tekrar açık konumuna getirdim ve FaceTime’ı tekrar etkinleştirince çalışmaya başladı. Anladım ki eğer FaceTime açık olmassa Siri aramak için yetkim yok diyormuş. Umarım yardımcı olabilmişimdir bir nebze…

 206. nilüfer elbasan

  03/10/2012 at 18:57

  merhaba ben bugun ıos 6 yükledim iTunes ile ıphon 4s telefonuma ve şuan simyok diyo ve sim kartımı kullanamıyorum simi çıkartıp taktım yine çalışmadı sizce ciddi bir sorunmudur yalnız en son yükleme işlemi bitince benden ağ istedi ben ordaki işlemi yapamadım ve bu işlemsiz telefonumu açtırdım ondan dolayı bır sorun yaşamış olabilirmiyim lütfen yardımcı olurmusunuz teşşekür ederim…

 207. hamdi

  03/10/2012 at 19:31

  merhabalar arkadaşlar ben de ingiltere girşli bir iphone 3gs var yurtdışı girişli olduğunu bilmiyodum ios6 yükledim şimdi açılmıyo ne yapacağımı bilmiyorum bilgisi olan varsa bana yardım edebilirmi lütfenn ios6 jealbreak nazamn çıkar lütfen bilgisi olan bana yardım etsin allah rızası içinn ????

  • hakan

   03/10/2012 at 20:12

   5.1. geri yükle ozaman düzelir

   • Zafer

    06/10/2012 at 22:59

    Nasil geri yukleyebiliriz?

  • Anonim

   03/10/2012 at 22:04

   İpod un hayırlı olsun. Gecmiş olsun.

 208. Sonay

  03/10/2012 at 19:57

  Merheba bende bır cok sorun yasıyorum su anda ve en buyuk sorunu yuklerken yasadın nasıl oldu ne oldu bılmıyorum yukleme esnasında kapandı be acılmadı ekrandada pc den ıtunesten yukleme gerektıgını gosteren işaret cıktı ve ben ıtunesten yukledım fabrıka ayarlarına dondu icındekı butun bılgılerım cok onemlı resımlerım herseyım gıttı yukleme bıttıkten sonrada donma wi-fi baglanamama whatsaptan resım yollama alma yavaslık yanı butun sorunları yasıyorum ne yapabılırım

 209. umut

  03/10/2012 at 20:55

  iphone4 var. sürümü 4.3.3 ios 6 ya güncellerken yedekleme sırasında (-43) hatası veriyor. güncellemeyi sürdürürseniz bu telefondaki veriler kaybolacaktır diyor. nasıl düzeltebilirim.

  • Umut

   04/10/2012 at 18:58

   Acaba cevap verebilecek yok mu?

 210. Oktay

  03/10/2012 at 21:27

  İphone U tekrar restore edip kurdum. Youtube sorunu kalktı. Artık istediğin gibi arama yapıyor

 211. Mustafa

  03/10/2012 at 22:16

  İos 6 nerden indirdim bin pişman oldum wifi diye bi olay kalmadı wifi yi kapatmak zorunda kaldım Mustafa bey dediğinizde yaptım gene olmadı

 212. Umit

  03/10/2012 at 22:16

  Benim 3GS imde jb var.surum 4.3.5.jb kaldirmak ve ios 6 kurmak istiyorum.jb i kaldirirken hangi adimlari izlemeliyim sorun olur diye korkuyorum.yardim lutfen.

 213. Korhan

  03/10/2012 at 23:09

  Merhaba, iOS 6!yı indirene kadar hiçbir sorun yaşamamıştım, ancak iOS 6’yı yükledikten sonra telefon aşırı ısınmaya başladı, ayrıca şarjı çok çabuk bitiyor. Asıl önemli olan telefon programlardan atıyor. Başlarda arasıra atıyordu sonra tamamen kullanılamaz hale geldi. iTunesdan yeni bir cihaz olarak kurup geri yükledim telefon eski haline geldi. 2 gün filan normal olarak kullandım şimdi tekrar programlardan atmaya başladı. mesela whatsappı 5 dk kullanıyım telefon direk ısınıyor ve atmaya başlıyor. Sizce sorun donanımsal olabilir mi? Yardım ederseniz çok sevinirim. Cihaz: 4S

 214. Ersem giritli

  03/10/2012 at 23:34

  Merhaba mustafa bey.Benim sorunum İOS6ya gectikten sonra çektiğim fotolar ayni net uzerinden bilgisayardaki photo streame kaydoluyordu ama şimdi olmuyor ne yapmalıyım

 215. Senol usta

  04/10/2012 at 00:43

  Arkadaslar birsey sorucam guncellemeylr alakali degil ben telefonu aldigimdan beri wifiyi acik tuttugum zaman telefonu birakiyorum diyelim bi yarim saat sonra bakiyorum baglanti yokmus gibi duruyor yeniden baglaniyor sizdede oluyormu bu? 4s kullanicisiyim tsklef simdiden

  • Olcay yavuz

   04/10/2012 at 14:26

   Oluyor bende de

 216. Suat

  04/10/2012 at 00:52

  Mustafa bey konu disinda ama sorum ne kadar apple urunu oldugunu merak eden biri olarak iphone ipad ipod imac peki baska neleri var solermisiniz

 217. Anonim

  04/10/2012 at 09:18

  ios 6 yukledikten sonra 4s sarj cok ciddi sekilde bitiyor bunu apple nasil bildirebiliriz

 218. Selçuk

  04/10/2012 at 09:59

  Hem İphone 3GS e hem de İPad 2 ‘ye İos6 güncellemesi yaptım. İmessage özelliği kullananlara gönderdiğim smslerin cevapları İPhone um yerine İpad ime gelmiş. Bu sorunu nasıl çözebbilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Anonim

   09/10/2012 at 11:46

   kimse cevap vermemiş

 219. Hasan

  04/10/2012 at 13:06

  Mustafa bey benim 3gs im var kamerada ponomara özelliği yok sadece 4s şerseniz var bu özellik

 220. Olcay yavuz

  04/10/2012 at 14:35

  4S kullanıyorum güncellemeyi yaptım sesli navigasyon da ses yok şarj anında bitiyor wifi bir var bir yok ayıp ya apple yakışmıyor.şikayeti olmayan bir elin parmaklarını geçmiyor.mustafa beyin dediği gibi ios 6 güncelleme yaptığında umarım düzelir herşey ama benim umudum yok.fabrika ayarlarına dönsek tekrar yapılandırsak acaba değişiklik olurmu deneyen arkadaslar varmı acaba merak ediyorum

 221. Emre

  04/10/2012 at 17:26

  Selamlar, ben dayanamıyorum ve gittigidiyordan bir tane beyaz 16gb iphone 5 alıcam acaba nano sim kart nerden temin edebilirim? ve başka bir sorun yaşar mıyım siz memnun musunuz? 🙂 hafıza 16 sizce yeter mi yoksa 32 mi almalıyım? teşekkürler…

  • Mustafa Tan

   04/10/2012 at 17:44

   Turkcell veya Avea bayilerinde bulabilirsiniz. Her bayide olmasa bile büyüklerinde kesin vardır. Çok oyun yüklüyorsanız 32 GB alın derim.

   • Emre

    04/10/2012 at 19:20

    Teşekkürler:)

 222. mehmet seyda

  04/10/2012 at 18:48

  Merhaba, benim esim 4s kullaniyo(bende blackberry;) su an bu mesaji kendi telefonumdan yaziyorum cunku esimin telefonu ios6 ciktigindan beri (ios6 yuklememesine ragmen) safaride nete girilmiyor. Ekranda ayarlar kisminda guncelleme yapin uyarisi var. Acaba apple ios6 icin guncellememi yapmaya zorluyo kullanicilarini. Ote yandan burdaki hatalari okuyunca ios6 indirmekten vazgectik, ancak bu sekildede safariden internete girilmiyor. Bi onerisi olan varsa; simdiden tesekkurler…

 223. Anıl

  04/10/2012 at 18:49

  Youtube duzelmis hepimizin gozu aydin

 224. Mustafasuren

  04/10/2012 at 19:08

  Bende wifi ve AppStore san güncelleme yapamama sorunu vardı. Aç kapa yaptım wifi geri geldi ancak hala güncellemelere ulaşamıyorum

 225. yunus

  04/10/2012 at 19:22

  yazılım güncelleme yaptıktan sonra 3G bağlantısını kullanamıyorum

 226. Anonim

  04/10/2012 at 19:52

  sürüm 6 .0 dan 5 geciş yapabiliyokmu

 227. Anonim

  04/10/2012 at 19:55

  ios 6. dan pek verim alamadım 3gs kullanıyom bundan önceki sürüme tekrar dönebilirmiyim yardım ersenin sevinirim şimdiden tesekkürler

 228. Serap çelik

  04/10/2012 at 21:16

  Merhabalar.4s kullanıyorum güncellemeyi bende yaptım ve facetime telefonumda yok.neyaptık ne ettiysekte çıkmıyo.eşim güncelledi onda sorun yok.beni facetime dan aradıgında telefonumun facetime a uygun olmadığını söylüyor.başka ne yapabiliriz yardımcı olan olursa çok sevinirim teşekkürler.

  • Mustafa Tan

   04/10/2012 at 21:18

   Cihazınızı nerden almıştınız?

   • Anonim

    04/10/2012 at 21:43

    Eskişehirden aldım turkcell bayisi genpa garantili

 229. Mesut Evsen

  04/10/2012 at 22:19

  Slm arkadaslar 3gs cihazımı iOS 6 ya guncelledim tek sorunum Youtube fen video arayamiyordum cihazı bikereligine ingilizceye çevirdim sorun düzeldi cihaz jbliydi güncellerken sorun yasamadım iOS 6 ya

 230. Anonim

  04/10/2012 at 22:33

  İphone kendinden soguttu bu nedir ya

 231. Dogu

  04/10/2012 at 23:07

  Wi-fi calismiyorken guncellestirme nasil alacagiz 3G kabul etmiyor?

 232. Tamer aktas

  05/10/2012 at 01:36

  Mustafa bey merhaba. İos6 güncellemesinden sonra wifi bağlantısında sadece evimde olan bir sorun var. Evdeki wifi ağını her görüşünde, o aga katılmak İcin mutlaka şifre girmem gerekiyor. Ama dediğim gibi bu sadece evdeki wifi de böyle oluyor. Diğer tanimli olanlarda bu olmuyor. Bunun nedenini biliyorsanız; bana yardımcı olabilir mısınız ? Şimdiden teşekkürler, kolay gelsin…

 233. Youtube sorunu

  05/10/2012 at 06:24

  Arkadaslar benim yasadigim problemse cok daha komik, ios6dan sonra youtube’da ne safariden ne google chrome dan, ne de kendi uygulamasindan videolar acilmiyor. Surekli uyari veriyor, hata veriyor. Enteresan kismi safariden girdigimde bile acilmamasi? Sorun ne olabilir? Yardimci olabilecek var mi?

 234. Fatih

  05/10/2012 at 10:26

  Allah aşkına biri el atsın bu güncellemeye…. Önceden yüklediğim uygulamaları açınca tekrar kapıyor. Örnegin: sahibinden. com, lig tv ve bunun gibi uygulamaları.

 235. Erdem

  05/10/2012 at 10:57

  Merhabalar,

  Bende IOS 6 ile sorun yaşayanlardanım. Şarjın erken bitmesi. Wi-Fi sorunu vb. Orjinal telefon kullanıyorum jb falan yok. IOS6 dan 5e dönme şansımız var mı? Varsa nasıl yapılır?

  Teşekkürler.

 236. Ayfer S

  05/10/2012 at 11:24

  LÜTFEN YARDIM EDİNİZ!!!
  Ben ıPhone 4cihazımı çıktığı gün ios6 ile güncelledim. Bir iki gün sonra aniden cihaz şarj etmemeye ve WiFi seçilememeye başladı. Telefon şebeke elektriğine takılı iken kullanılabiliyordu (WiFi hariç). Home ve on/off butonları da dahil olma üzere cihaz üzerinden herşeyi denedim.Besleme kablosunu çektiğim anda cihaz komple OFF durumuna geçiyor, kablo takınca Apple logo ile açılıp çalışıyordu. 3-4 gün denedim bir sabah kalktığımda hepsi tamamen düzelmişti ki, dün whatapp push not. mesajı ekranda iken sarjda idi ve tekrar şarjı çektim ve aynı sorun oldu. Dün akşamdan beri yazdığınız herşeyi deniyorum. Tüm ayarları sıfırladım ama WiFi yine seçilemiyor ve teli şebeke elektriğinden kesersem tamamen kapanıyor. Tek deneyemediğim Recovery oldu. Onun da nedeni; telefonu prizde iken kapatabiliyorum fakat tam kapattıktan sonra telefon tamamen off olduğundan home’u basılı tutarak iTunes’a bağlayamıyorum. iTunes bağlanabilme sembolu sadece şebeke elektriğinde iken gelebiliyor. Ne yapacağımı bilemiyorum . Telefonum tamamen kullanılamaz hale geldi. ÇOK ACİL YARDIMLARINIZI RİCA EDİYORUM.

 237. Sefa

  05/10/2012 at 15:14

  Merhaba, İphone 4 kullanıyorum ve son güncelleme işlemini telefon üzerinden yaptım. Ancak güncelleme sonrasında toplu attığım mesajlar MMS olarak gittiğini öğrendim. Ayrıca mesaj panosuna türkçe karakterlerde eklenmiş. Yazdığım mesajlara türkçe karakterleri dahil etmesemde yine toplu mesajlarda MMS mesaj olarak göndermeye devam ediyor. Bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz, teşekkürler..

  • Sefa

   12/10/2012 at 23:18

   Sorun rehberde bulunan bilgilere facebook bilgilerinin eşleşmesi imiş. Çok sinir bozucu bir olay, neyseki sorunu çözdüm.

 238. Fatih

  05/10/2012 at 16:15

  Benim safarim silindi nasil geri yukleyebilirim acaba…

 239. serkan karyadılı

  05/10/2012 at 17:15

  mrb ben iphonumu ios6 güncelleme yaptım ama yaptıgım günden bu yana hep hata veriyo beni hangi uygulamaya girsem dahi atıyo programdan ne yapmalıyım bi önceki sürümüde yükleyemiyorum bana nasıl yardımcı olabilirsiniz???

 240. Alper

  05/10/2012 at 17:46

  4s kullanıcısıyim ios 6 sadece bana çalışmış galiba :)) telefon gözle görülür bir sekilde hızlandı ve şarj da yükseldi eskisinden uzun süre fazla kullanıyorum telefonu hiçbir sorun yok teşekkürler Apple

 241. Taci

  05/10/2012 at 19:05

  Selam Ben 4G kullanıcısıyım cihazım yurtdışı, ios 6 ya kadar ufak tefek problemler dışında pek sorunum yoktu ne zamanki ios 6 yükledim yukarıdaki bahsedilen konuların yanında bende ki problem kişisel erişim noktasını kullanamamam. daha önce bağlanan tabletim şu anda iphone ye bağlanıyor ancak browserde tek bir sayfa açtıktan sonra ikinci bir işlem yapmıyor yani bağlantı yok diyor halbuki wifi bağlı iphone ekranında (kişisel erişim noktası 1 bağlantı) olduğunu görüyorum ancak veri aktarımı yapılmıyor. önce ağ ayarlarını sıfırladım olmadı, sonra geri bir tarihe yeniden yükleme yaptım gene olmadı çünkü ios hala 6 görünüyor, sonra cihazı bütün uygulamalarımı çöpe atma veya yeniden kurma pahasına sıfırdan kurdum. ama hala ios 6 görünüyor ve bu nedenlede kişisel erişim noktasını kullanamıyorummmmm

 242. Ümit

  05/10/2012 at 19:58

  Selam.iphone 5 kullanıyorum.benim problemim bildirim merkezini açtığımda hava durumu ikonlarını göremiyorum.4s de böyle bir sorunum yoktu.acaba iOS 6 dan kaynaklanan bi sorunmu.yardımcı olursanız sevinirim Mustafa bey.ayrıca hava durumu bildirim merkezinde açık.

 243. Çağlar

  05/10/2012 at 20:25

  İos 6 da dikkat ettiniz mi bilmem tamamen karanlık bir oda da resim çekmeye çalışın flaşın süresi çok kısa ve hızlı bir şekilde çekmeye çalıştığı için net resimler yakalamak zor.Eski sürümde odaklanana kadar flaş yanıyordu kaliteli resimler çıkıyodu.Bu durum herkeste aynı mı deneyen varsa paylaşabilir durumu.

  • Çağlar

   05/10/2012 at 20:31

   bu arada model 4S 32gb USA’dan gelme,
   şarjı,hızı herşeyi güzelde fotoğrafı karanlık oda da çekince adamı zorluyo tabii yukardaki arkadaşların sorunlarının yanında deve de kulak ama ince bir ayrıntı bilginize.Acaba bir daha ki sürüm yükseltmede düzeltilir mi inş. düzeltilr 🙂

 244. Bora Arslan

  05/10/2012 at 20:35

  Merhaba, IOS 6 yükledikten sonra gmail, twitter hatta bazı oyunlarda da anlık bildirimleri alamıyorum.. Bu programlarda anlık bildirim ile ilgili ayarlar kısmına girdiğimde ekranda bir uyarı metni çıkıyor.. “anında iletme bildirimlerini kullanmak için itunes’a bağlanın” diyor… Itunes’ta böyle bir ayar bölümü de bulamadım ne yapabilirim? Teşekkürler..

 245. İlhan

  06/10/2012 at 00:21

  Abicigim hürmet eder sevgilerimi sunarım. Ben güncellememi yaptım şarjım artık eskisi gibi bitmiyor,internetteyken sanki uçuyorum benim hiç ama hiç sorunum yok.lakin bir tanıdığımın iki tane 4s var güncelleme yaptıktan sonra ilk güncellemeyi yaptığında rehberindeki tüm kişiler gitmiş .ikinci 4s de ise silinden bu kişiler yüklenmiş daha sonra ondanda gitmiş sence canım abicigim ne olmuş olabilir

 246. BThmz

  06/10/2012 at 09:08

  Merhaba;
  Benim İos 6 sonrası bazı ufak tefek sorunlarım oldu ama ya deneyerek,inceleyerek ya da buradan öğrenerek birçoğunu çözdüm. Beni kalan sorular arasında en çok rahatsız eden ıphone 4 olan cihazımın aşırı ısınması. Sadece kullanım sırasında değil şarj edilir durumdayken de bu dorunu yaşıyor olmam çok düşündürüyor beni. Bir çok uygulamayı sildim ki çalışmasını zorlaştırıp ağırlaştırmasın ıphone umu diye. Acaba donanımsal yapıyı da zorluyor olabilir mi bu güncelleme ?
  Şimdiden zaman ayırdığınız için teşekkürler.
  Saygılarımla …

 247. ali

  06/10/2012 at 13:44

  ios 6 yükledikten sonra telefon bazı uygulamalardan atmaya başladı yardımcı olursanız çok sevinirim

 248. Ali

  06/10/2012 at 15:40

  Merhaba benim sorunum Facebook da durum güncellemesi yaparken altta yer bildirimi yapmıyor sadece mobil paylaşım yazıyor.Bununla ilgil yardımcı olabilirmisiniz.

 249. Hamit

  06/10/2012 at 21:58

  İos6 güncellemesi yaptıktan sonra iphone’um Jbl Dock cihazımı tanımıyor.Yapılacak bir şey varnı?Yardımınızı bekliyorum.

 250. Feridun

  06/10/2012 at 22:01

  Arkadaşlar iphone 4s 16 gb cihazima ios 6 yükledikten sonra sarj çok çabuk bitiyor eger yukardakileri yaparsam cihaza birşey olurmu

 251. Ömer YILMAZTEKİN

  07/10/2012 at 00:13

  Mustafa bey mrblar, ben İOS 6 yükledikten sonra gelen msjlara bakıyorum, örneğin siz sms atmışsanız isminiz ve msjlara ilk baktığınızda o iki satır görünüyor fakat içeriğini okumak istediğimde sadece gönderenin ismi kalıyor, içerik kayboluyor. Tel i açıp kapadığımda düzeliyor yani msjlara baktığımda tekrar gönderen ve iki satırlık yazı görünüyor fakat okumak istediğimde tekrar kayboluyor. Geri yükletip yazılımı güncelledim, aynı hatayı verdi, yardımcı olursanız sevinirim. Tşkler.

  • Yavuz

   09/10/2012 at 20:21

   Merhaba,

   ipad 3’üme IOS6 yükledikten sonra şarj cihazı ile şarj olmamaya başladı. Sanki şarj aleti bozulmuş gibi.

   Iphone şarj aleti ile şarj oluyor ancak onun gücü ipad şarj aletine göre düşük oldığından bir sorun çıkabilir diye kullanmıyorum.

   Sıfırladım ve yeni ipad olarak kurulumunu yaptım, restore ettim ama değişen bir şey olmadı.

   Bilgisayara Asus AI Charger yükledim, USB üzerinden şarj ediyorum. Acil çözüm bekliyoruz.

 252. ilkay

  07/10/2012 at 01:24

  Selam.
  Ben sorunu müziklerde yaşıyorum.
  Eski sürümlerde müzikte en son hangi şarkıyı dinlediği isem oradan başlıyordum tekrar dinlerken….
  Şimdi ilk açtığım sarkıdan devam ediyor…(her açtığımda 30 şarkıyı tekrardan dinliyorum)

  • Anonim

   07/10/2012 at 10:01

   İos 6 Dan sonra tlf bi garip oldu.donuyor,kapanıp açılıyor,wi-fi ye bağlanmıyor çoğu zaman,şarj ömrü azaldı.acil düzeltme gerekiyor bence.

 253. Omer

  07/10/2012 at 11:35

  Merhabalar
  Ben ios 6 yukledim ama hala klavyede turkce karakterler girunmuyor ustelik ing harften turkceye gecis daha zorlasti ayrica iphone 4 iicin sesli harita varmi safarinin de hizi cok dustu selamlar

  • Mustafa Tan

   07/10/2012 at 12:19

   Aşağıdaki yazımızın sonunda Türkçe klavye ile ilgili bilgi bulabilirsiniz:

   http://www.iphoneturkey.com/2012/06/ios-6-ile-gelen-yeni-ozellikler-inceleme-iv.html

   • Anonim

    31/10/2012 at 04:58

    Mustafa bey 4S kullanıyorum güncelledim sesli navigasyon çalışmıyor bu sorunla karşılaşanlar varmı bildiğiniz yokza ben ilkmiyim

  • Anonim

   10/10/2012 at 10:12

   Bence türkce karakterler olmasın ekrani cok dolduruyor, yinede kullanmak istersen Ayarlar-genel-klavyelerden Türkce Q klavyeyi ekleyebilirsin

 254. Ekrem bayır

  07/10/2012 at 16:39

  Apıl store sen uygulama yüklemiyor.ısos 6dan sonra.bekliyor yazıyor.

  • Feridun

   08/10/2012 at 20:52

   Ekrem ayni sorunu yasadim ağ ayarini sifirla ve tekrar gir

 255. Şerafettin bak

  07/10/2012 at 17:53

  Sahibinden.com çalışmıyor seçenekleri daralma Yi seçtiğinizde dışarı atıyor bu sorunla ilgili bilgi varmi

  • Anonim

   08/10/2012 at 13:11

   Bu sorun sahibinden.com ile ilgili ios 5 tede zaten düzgün çalışmıyordu. Güncelleme yapmaları lazım.

   • Olcay yavuz

    12/10/2012 at 21:37

    Sorun yok güncellediler

 256. Ali Timur

  07/10/2012 at 19:39

  Mustafa bey 5 bilgisayara iphonumu yetkilendirebiliyorum ama şu an 5 bilgisayara tanimlandıgı için bilgisayarima windwsu yeniden yükleme yaptiğimdan dolayi itunes i yükleyemiyoru. ne yapmaliyim.

  • Ali Timur

   07/10/2012 at 19:41

   İtunese yetkilendiremiyorm.

    • Bora Arslan

     07/10/2012 at 23:53

     Merhaba, IOS 6 yükledikten sonra (4s) gmail, twitter ve oyunlarda da anlık bildirimleri alamıyorum.. Bu programlarda anlık bildirim ile ilgili ayarlar kısmına girdiğimde ekranda bir uyarı metni çıkıyor.. “anında iletme bildirimlerini kullanmak için itunes’a bağlanın” diyor… Itunes’ta böyle bir ayar bölümü de bulamadım ne yapabilirim? Teşekkürler..

  • Anonim

   10/10/2012 at 10:19

   Diger yetki verdiginiz bilgisayarlarda itunes u kapatmadan once yetkisizlestirip oyle cikin. Bu sekilde dilediginiz kadar bilgisayarda itunes u kullanabilirsiniz.

 257. Mematii

  08/10/2012 at 01:34

  Güncellemeden sonra proximity sensör durdu. Telefon görüşmelerinde ekranı kapatmıyor,çoğu görüşmemi hoparlörden yapmak zorunda kalıyorum. Birçok kere restore yaptım fakat bir değişiklik yok.

 258. Ali

  08/10/2012 at 09:56

  Selam arkadaşlar yeni güncelleme yaptıktan sonra Store den birsey yüklenmiyor kredi bilgileriniz yalnıs diyor yardımcı olursanız sevinirim

  • Mesut

   09/10/2012 at 08:19

   Bendede aynı sorun vardı iTunes tan girip bilgilerimi güncellendim sorun halloldu

 259. Halil ibrahim

  08/10/2012 at 17:44

  Merhabalar;
  Gelen aramalarda bazen cevaplamaya geçemiyorum.Yani tel çalıp duruyor ne yaparsan yap olmuyor.
  Teşekkürler.

 260. Hakan

  08/10/2012 at 19:29

  Benim sorunum iOS 6 olduktan sonra kullanmakta oldugum appletv ile bağlantı sorunu yasıyorum onunda güncellemesini yapmış oldugum halde Youtube dan video dosyalarını malesef görememeye başladım ekranda bağlantı olduğu halde sadece ses var görüntü malesef yok telefonumdaki video gösteriyor appletv bağlantısındaki sıkıntıyı nasıl giderebilirim selamlar

 261. Halil

  08/10/2012 at 19:39

  mustafa bey herşeyden önce size çok teşekkür ediyorum sizden çok şeyler öğrendik benim sorunum 3GS kullanıcısıyım kişesel erişim noktası yok iOS 6.0 sürümü yardım ederseniz sevinirim

 262. Feridun

  08/10/2012 at 20:54

  Ya kesin geri yükleme düzeltirmi sarjı ve bi zarari olurmu

 263. Oğuz

  09/10/2012 at 06:13

  İos 6 yi 2 hafta önce yükledim herhangi bir sıkıntı yoktu fakat geceden beri iTunes storea baglanamiyor diye uyarı veriyor ve atıyor ne yapmam gerekir

 264. Mesut

  09/10/2012 at 08:16

  İos6 yi yüklediğimden beri bazı uygulama veya oyunlar yaridayken çıkıyor ayrıca otomatik kapanmıyor artık Manuel kapatmasam tel açık kalıyor pil şarj süresi eskiden 3 saatti şimdi 5-6 saatte şarj oluyor ve 1 1-5 saatte tükeniyor

 265. Fırat

  09/10/2012 at 13:17

  ios 6 yükledikten sonra facebooktaki fotoğrafları kaydet dediğimde ‘Fotoğraflar’ içine kaydetmiyor.Nereye kaydettiğini de bilmiyorum.Konu hakkında bilgisi olan var mı?

  • kübraa

   14/10/2012 at 18:05

   ayarlardan gizlilik bölümüne girin. orda fotografların erişimi kapalıdır onrdan acablirsinz

 266. Okan

  09/10/2012 at 15:56

  İos 6 yi yukledim bnde ama arama ve mesajlar geldiginde arkada yanan led flas bnde yanmiyor ayarlar erisilebilirlik ten ozelligi actim ama gene yanmiyor diger arkadaslarmda bu ozellik aktif bu neden olabilir lutfen yardm bekliyormm.

 267. Vildan

  09/10/2012 at 20:19

  Mustafa bey ınsallah bır yanıt alabılırım sızden.. Ios 6 yı yukledıkten sonra app storeden ucretlı yada ucretsız hıcbısey ındıremıyorum ne wıfı ıle ne de dıgerıyle.. Verdıgı msj ı tunes storeye baglanamıyor. Guncelleme bıle yapmıyo. Yardım edın lutfen…

  • Anonim

   15/10/2012 at 02:43

   Benim de aynı sorun!

   • Anonim

    15/10/2012 at 02:45

    Çözümü nedir acaba bilen yok mu!

  • Anonim

   26/10/2012 at 12:44

   Restore tel cozum

 268. Huseyın

  09/10/2012 at 21:48

  Eski sürümü nasıl yükleyebilirim.

  • Anonim

   26/10/2012 at 12:44

   Shsh kaydiniz varsa olur

 269. Fikret

  09/10/2012 at 22:27

  Mesaj geldiğinde eğer mesaj gelen kişinin mesaj kutusu açık bırakıldıysa bildirim vermiyor mesaj geldiğini anlamıyosun

 270. Anonim

  10/10/2012 at 10:22

  Telefon gayet duzgun calisiyor. Sadece sarjı daha cabuk bitmeye basladı.

 271. Birol Erkan

  10/10/2012 at 11:51

  Okuduklarima inanamiyorum ,
  Sen ne yaptin Tim Cook ???
  Sanirim Apple in en rezil guncellemesi oldu , ben hala yuklemedim , nasil cesaret edeyim ?..

  • MuRaT

   15/10/2012 at 00:52

   Sakin yuklemeyin ben cok pismanim yukledgime rezil bi update

 272. umut

  10/10/2012 at 14:34

  Merhabalar , ios 6 yı yükledikten sonra telefonum kendi kendine kapanmaya başladı ve hiçbir şekilde açılamaz duruma geldi. 4 5 kere restore atıp yeni bir iphone olarak ayarladım fakat yine aynısını tekrarlıyor. 1 2 saat kullanımdan sonra telefon reset ile açılmıcak şekilde kapanıyor. Cihazım i4

 273. Betül

  10/10/2012 at 20:06

  Lütfen acil yardım edin 🙁 Düne kadar telefonda hiçbir şey yoktu. Dün bir arkadaşımı aradım ses gelmiyordu ben de daha aramaya çalışıyor sandım şaşırdım bu kadar geç aramazdı diye sonra bi baktım arkadaşım telefonu açmış saniye işliyor ama bana ses gelmiyor. Ne dııt sesi ne de arkadaşımın sesi.. Her yerde restore edin yazıyor. Ne yapmalıyım?? Tamire mi vermeliyim?? Çok telaşlandım, yardım ederseniz çok sevinirim..

 274. Betül

  10/10/2012 at 20:10

  Ayrıca cihaz iphone4

  • Anonim

   26/10/2012 at 12:45

   Restore edin tamire vermeyin 🙂

  • Apple

   26/10/2012 at 12:46

   Tamire vermeyin restore edin

 275. kutay

  10/10/2012 at 22:03

  merhabalar.. iOS6’yı 1-2 hafta sorunsuz kullandıktan 3 gündür telefonumda uygulama açıkken ya da ayarlardayken ekran kararıyor ve direk ana sayfaya dönüyor.. belli bir zaman aralığı yok telefonu %91 şarj ile bırakıyorum yatarken çalışan uygulama yokken sabah kalktığımda şarjı bitmiş kapanmış oluyor? restore ettim yine düzelmedi (4s 32) nasıl bir çözüm bulucam bilemiyorum

 276. AxiBloke

  11/10/2012 at 09:27

  Bu yorumları okuduktan sonra İOS6 YI yuklemeyi düsünmüyorum.:)

 277. Hasan eroglu

  11/10/2012 at 14:20

  Bende ortam ışıgı sensor sorunu yaşıyorum. İos 6yi hemen yayinlandiktan sonra hemen yukledim ve bu gune kadar ciddi bir sorun yasamamistim. Su son gunlerde iphonumda yavaslama sorunu ve programlarin kendi kendine kendine kapanma sorunu basladi. Geri yukleme yaptim ve ortam isigi sensorum artik calismiyor. Defalarca geri yukleme yaptim fakat herhangi bir iyilesme olmadi. Moralim cok boZuk. İos 6.1 beklemekten baska yapacak birseyim kalmadi

  • Nazım

   12/10/2012 at 00:40

   Yeni gelen sürüm özellik olarak çok şey vaad ediyor ama, malesef uygulamalar düzgün çalışmıyor , okadar para verip bu telefonları alıyoruz bize sundukları güncelleme berbat; wi-fi ağları zor buluyor 10 tane varsa 2 tane gösteriyor Bütünleşik Facebook sorunlu, şarjı azaldı, telefon çok yavaşladı vs vs birsürü bunun gibi sorun var. Birde iki adet hoporlör yeri varken neden sadece birinden ses çıkıyor İphone 4 ler hep aynı inceledim…. Yeni yazılımda bu sorunların düzelmesini umut ediyoruz…!!!

 278. Cem

  11/10/2012 at 16:17

  Ben de yeni bir iphone 4s kullanıcısıyım. Son güncellemeye kadar cihazımı sorunsuz kullanıyordum. İOS6 güncellemesinden sonra sorunlar peşi sıra gelmeye başladı. Öncelikle otomatik kilit özelliği kayboldu. Bir dakikaya ayarlı olmasına rağmen bazen bir dakika içinde kendini kilitliyor, bazen ise saatlerce kilitlemiyor. Sonra yüklediğim oyunlara giremez oldum. Oyun açılıyor ve kendiliğinden oyundan atıyor. Ekran parlaklığı durup dururken sonuna kadar açılıyor. Bunlardan başka en önemli sorun da App Store’a artık giremiyorum. Telefon tüm özelliğini yitirmiş durumda. Böyle güncelleme olmaz olsun 🙁

  • Anonim

   12/10/2012 at 10:54

   İki hoparlör değil, birisi mikrofon diğeri hoparlör 🙂

 279. Taha

  12/10/2012 at 09:02

  Bende İOS6 güncellendim harita olarak vb özelliklerde memnun değilim şimdi 5.1.1 tekrar nasıl yüklerim yardımcı olursanız sevinirim.

 280. Burcak

  12/10/2012 at 12:55

  Mesaj bildirimi eskiden tek titresimle olurken simdi titriyor telefonum ekran isigi yaniyor ama bildirim olmuyor aradan 15sn sonra tekrar tirriyor ve mesaj uyarisi geliyor. Cok sacma oldu. Tek halde mesaj uyarisi yerine ayri ayri once titresiml ekran isigi yaniyor sonra ekran karardiktan sonra bu defa yeniden titresimle mesaj geliyor. Yeni ozellik mi bu?

  • Anonim

   15/10/2012 at 00:56

   Hayir yeni ozellikdegil ayni sikinti bendede oluyo acip kapattiktan sonra duzeliyo ama bi kac gun sonra tekrar ayni sey oluyo sorun yeni surumden kaynaklaniyo

 281. görkem uğur

  12/10/2012 at 16:42

  mrb arkadaşlar ben iphone3gs 8gb kullanıcısıyım daha önceki
  cihaz sürümüm 5.1.1 ios6 yapdım görünüm güzel ufak sorunlar var ama sorun yasanan özellıklere ıhtıyac duymuyorum tek sorunum
  dikkate alırsanız sevınırım hattımı ustume devır aldım yenı sım kart cıkarttırdım operatörüm turkcell sürümü ios altı yapdım cihazım aramaları tam 1 dk otomatık sonlandırıyor ve ara ara aradıgımda 5 6 kez denedıgımde aradıgım numara anca dusuyor 5.1.1 hiç sorun yokdu hattımda eskıydı yenı sım cıkarttırdım teknık ekıp 3 gun calısma yapdı musterı hızmetlerını ısyan ettırdım hala aynı sorun ne olabılır yardımcı olursanız sevınırım ios6 iyileştirilmiş hali cıkdıgında yukselttıgımde duzelırmı cıhazım turkıye kayıtlı.saygılarımla yorumlarınızı dıkkate alıyorum.

  • mehmet

   13/10/2012 at 19:41

   kardes bende 3gs kullanıyorum ıos 6 yukledıkten sonra bırını arıcam zaman telefon kendılınden kapanıyor sendede oluyormu?bıde telefonu actımzaman tuskılıdını acmak ıcın yana kaydırıyorum fakat işlemıyor sende yasadınmı ?cevap verırsen sevınrıım ıyı aksamlar

 282. Bugra

  12/10/2012 at 19:36

  İyi akşamlar herkese şu ŞARJ işi ne zaman halledilir bilgisi olan warmı hiç yoktan 3 kere şarj ettim oyun oynamıyorum bile atıcam telefonu sinirden

 283. Fatih özcoşar

  12/10/2012 at 21:31

  Benim bilgisayardan güncelleme şansım olmadıgı icin telefondan güncelleme yapmaya çalıştım ve biraz ilerledikten sonra wifi dan koptum ve güncelleme durakladi ve her wifi a baglandigimda devam ediyor su an cihazda hiç bir sorun yok ama bu yorumlardan sonra güncellenmek istemiyorum iptal şansım yok mu ve eğer güncellenirse fotograflar uygulamalar vs silinir mi

 284. Anonim

  12/10/2012 at 22:49

  Muzikte listeler gitmis bir de. en cok dinlenen en son yuklenen …

 285. Egemen Ergun

  12/10/2012 at 23:56

  Assive touch kendi kendine kayboluyor bu tip hatalari gereken yere sizler sayesinde iletebiliyoruz sanirim. Yardimci olursaniz cok sevinirim

 286. Buse

  13/10/2012 at 00:11

  Merhaba benim mesaj ve whatsup bildirimlerimin 1-2 dakikalik hatta bazen5 dakikayi bulan gec gelmesi sorunu var. Ayrica muziklerde 90larin muzigi son calinan tarzi listeler yok nasil duzenleyebilirim yardimci olurmusunuz

 287. Anonim

  13/10/2012 at 00:15

  Anlik bildirimlerle ilgili sorunun bi cozumu varmi?

 288. Kubra

  14/10/2012 at 01:30

  Acil yardim wifi sorunlarini yuzunden ag ayarlarini sifirladim tekrar baglanmaya calistigimda hicbisekilde parolayi kabul etmiyoo acaba ben bisiyi eksikmi yaptim ag ayarlarini sifirladiktan sonra baska seyler yapio oylemi wirelessa baglann dememm sifreyi yazmamm gerekiyodu acilkk cevappppoo

 289. Kubra

  14/10/2012 at 01:37

  YARDIMM:((

 290. Berk

  14/10/2012 at 12:40

  İphone 4s kullanıcısıyım ve şarjım bi gün geçmeden bitiyor.ios 6 çok şarj yio be

 291. Aykan Akdag

  14/10/2012 at 16:04

  Benim sorunum su wi-fi ile bagliyken telefonu kitlediktrn bir sure sonra baglanti kopuyor. Ne whatsapp tan ne de imessage den gelen mesajda aninda ileti alabiliyorum. Kilidi actigimda bir kac saniye sonra wifi ye baglaniyor ve o zaman bildirimleri alabiliyorum var midir bunun bir cozumu?

 292. mehmet yılmaz

  14/10/2012 at 18:25

  arkadaslar benim sorunum ios 6 ya geçtikten sonra konuşma yaparken telefon yeniden başlıyor sorun duzelmesi için eski surume mı gecmelıyım

 293. Zehra şahin

  14/10/2012 at 18:47

  Ben 4s kullanıyorum. Ve İos 6’yı yükleyemiyorum, hata veriyor. Yardım eder misiniz ?

 294. Ugur

  14/10/2012 at 18:56

  İos 6 güncellemesinden sonra Apple Tv 1080p cihazıma kumanda edemez hale geldim .eski Apple tv 720 P cihazim güncelleme sonunda normal çalışıyor .Ne yapabilirim

 295. Orkun

  14/10/2012 at 19:00

  Cok gariptir ben ios 6yi yukledikten sonra app store dan gayet indirebiliyordum ama 1 kac gun once artik indirememeye basladim indiriyor diyor ama oyle kaliyor indirmiyorum nedir bu nasil cozulur yardim lutfen

 296. Feridun

  14/10/2012 at 19:06

  Telefonum çok kasıyor mesaj yazarken donuyor ltfn cvp verin admin bey sıfırla yeni olarak ayarlama sorun olurmu herhangi bir zarari varmi

 297. Arda

  15/10/2012 at 09:36

  Arkadaşlar sizler ne ciddi sorunlar yaşamışsınız. Biri de çıkıp kolaylıklarından bahsetmemiş. 4s kullanıyorum ve güncelleme sonrası epey rahatlık oldu . Wifi tıkır tıkır çalışıyor . Klavye inanılmaz rahat olmuş. Bahsettiğiniz sıkıntıların aksine oldukça kolaylık sağlanmış. Size öyle denk gelmiş diyelim. Çünkü sadece sorun beyan etmişsiniz eminim son sürümden memnun birçok kişi vardır. Ayrıca sözüm son sürümü yüklemekten korkanlara, çok acırım birilerinin sözlerine bakarak denemekten çekilenlere . İyi günler.

 298. ahmet

  15/10/2012 at 12:12

  ios 6 yüklendikten sonra internette sorunlar yaşamaya başladım işyeri kameralarıma bağlanamıyorum vs.

 299. Abdulmelik

  15/10/2012 at 13:43

  Arkadaslar değerli paylaşımlarınız için hepinize teşekkür ederim

 300. nedim

  15/10/2012 at 15:33

  telefonu az önce güncelledim hiç bir sorun yaşamadıgım gibi telefon daha da serileşti

 301. Ugur

  16/10/2012 at 01:46

  Mustafa bey 6.0.1 tahmini nezaman çıkar bende mağdurum;(

 302. Uzeyir

  16/10/2012 at 02:07

  İos 6 guncelledikten sonra cok donmaya basladi. Son 1-2 gundur oyunlar acilirken kapanmaya basladi. Apple bununla ilgili yeni bir guncelleme veya bununla ilgili bir cozum dusunuyor mu acaba?

  • Anonim

   26/10/2012 at 20:33

   Ayni sorunlari bende yasiyorum telefonu artik verimli kullanamaz oldum birde aramalarda makina kitleniyor bende

 303. abdulkadir

  16/10/2012 at 02:21

  Anımsatıcılarda konumda hatırlatma özelliği çıkmıyor nasıl kullanabilirim.

 304. umut

  16/10/2012 at 04:42

  merhabalar bende ios6 yükledim daha sonra mesela facebookta veya twitterda dolanırken birden atıyor siyah ekran gelıp ana ekrana donuyor hemen.mesaj yazarken atıyor,rehberdeyken atıyor.fakat sarja taktın mı düzeliyor.neden olabilir acaba ?

 305. ömer

  16/10/2012 at 08:47

  Mustafa Bey Merhaba,

  benim 2 cihazım var, 3GS ve 4 . ikisini de 6.0 a yükselttim. Fakat hiç memnun değilim. SHSH kaydım felanda yok. Bugüne kadar hiç JB yapmadım. Örneğin 3GS cihazımı ilk aldığımdaki sürüm ios4.x sürümüydü. Cihazımı restore etsem ios4 sürümüne geri çeker mi? veya her iki cihazımı da ios5.x sürümüne nasıl geri alabilirim? Bir yöntemi var mıdır?

 306. cem

  16/10/2012 at 11:40

  Merahaba,
  4s telefonuma 6.0 yükledikten sonra bilgisayarımdan sürükleyerek attığım müzik film yada benzeri dosyaları yine bu şekilde atamıyorum bir çözümü var mıdır?Ancak eşlemeyle atabiliyorum.

  • Anonim

   31/10/2012 at 04:53

   sHSh nedir ya?bilen varsa açıklasın

 307. Ozgur

  16/10/2012 at 15:24

  Merhaba Mustafa Bey
  Oncelikle bizleri bilgilendirdiginiz icin cok tesekkur ediyorum , emeginize saglik. Sormak icin uygun yer sanirim burasi degil ancak ios6 bir 4sim var Oplayer’dan web browser ozelligini kullanip dosya indiremiyorum yada urlsinden indirmeye calissam bile olmuyor av player kullanamiyorum ve aceplayer ise ucretli acaba bundar disinda webden indirme yapabilecegim bir app ya da daha da onemlisi bu oplayer sorununu cozebilmemin bir yolu var mi ?
  Tesekkur ederim..

 308. Semih

  16/10/2012 at 23:07

  Merhaba, B’nde sorun yasıyorum özellikle Store dan güncelleme yaparken ödeme sekli yanlış diyo tüm bilgileri doğru girmeme rağmen hala sorun veriyor.
  İkinci bi sorunda mesajda. Onceden kısaltma kullaniyodum şimdide yine kısaltmayı tanımlıyorum ama olmuyo yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler…

 309. Selin

  17/10/2012 at 00:29

  Acaba güncelleme sonrası aygıttan resimler, uygulamalar vb. seyler silinir mi? Yedeklemeye gerek var mı?

  • Mustafa Tan

   17/10/2012 at 00:35

   • Selin

    17/10/2012 at 00:37

    Teşekkürler Mustafa Bey

    • Muammer

     20/10/2012 at 17:25

     Mustafa bey sindiden tsk ederim bende 4 var ios u 4.3 yukseltmek istiyorum surekli 3194 hatasi aliyorum yardimci olursaniz sevinirim

   • Muammer

    20/10/2012 at 17:18

    Mustafa bey 4 um var ve ios 4.3 bunu yukseltmek istiyorum surekli 3194 hatasi veriyor yardimci olursaniz sevinirim

    • Erdem

     21/10/2012 at 00:01

     Arkadaşım sen bayan değilsin sana cevap vermez mustafa bey.. Milletçe ne kadar meraklı insanlar bayan olunca yardımcı olmaya.. Sayfa başından buraya kadar sorulan hiçbir soruya cvp verilmemiş (Sadece selin isminde bir bayanın sorduğu soru dışında) Tesadüfmüdür.? Tabiki hayır.

     Muammer bey..Sizin sorununuza gelince. İtunes i güncelleyin önce.. Yükleyeceğiniz sürüm ios6 ios 6 için yeni sürüm itunes kullanmanız gerekir. Bu arada İos 6 ua yükseltmenizi de tavsiye etmiyorum.

     • Muammer

      21/10/2012 at 01:43

      Eyv arkadasim ben ios 6 ya gecmek istemiyorum cihaz 4.3 ve ben 5.1.1 e gecmek istiyorum ama ne yapsam 3194 hatasi veriyor bi programciya gittim yapamadi oda bunun bi parcasi sase yapmis ondan olmuyor dedi

      • Muammer

       21/10/2012 at 01:46

       Ne alaka dedim ben buna hailbreak yapiyorum o yansa onudda yapmaz o ayri o ayri dedi ciktim.

   • Tibet

    31/10/2012 at 21:55

    Restore ettigim halde hatta uygulamaları silip yeniden yüklediğim halde kendi kendine çıkıyor uygulamadan, oyunda falan durup dururken çıkıyor internet Oyunları’nda yeniden girmem gerekiyor, sürekli yineliyor, diğer sorunlarımdan biri de wireless max 12 sayısına ulaştınız diye Apple dan Msj geliyor ana ekrana, ağ ayarlarını hafta da 3-4 kere sifirlamam gerekiyor, ekranım ara sıra uygulama acikken kitleniyor daha dogrusu donuyor,2-3dk sürüyor max, restore edip ayarları yineledim , backup yaptım oncesinde. Buna rağmen budur, artı görüşme yapıyorum sonlandiriyorum ustteki kapatma düğmesinden , komik olan şu ki ekran kitleniyor görüşme devam ediyor:)bunu da sık olmamakla birlikte haftada 3-4 kere yasıyorum, 4S kullanıyorum, ios6 dan sonra oldu, ucuza gelsin diye 5 getirttim, sim kilitsiz çıktı geri gonderttim… Sorun İphone 5 deil , herseyi denememe rağmen çözülmedi, we eklemek durumundayim Türkiye’de İphone çok pHLi Turkcell’den 2200tlye aldım, yanlış anlaşılmasın demek istediğim Türkiye’de fiyatlar düşmüyor ve firmalar bunu sonuna kadar kullanıyor.. Kimse desini çıkartmıyor… Benim shengen pasaportum var , fakat bir kere yurtdışından 4 almıştım sorun çıktığında kimseyle muhattab bulamadım bu yüzden pahalı olmasına rağmen Turkiye sectim, garip olan şebekeler de aslA teknik konularda muhattab olmuyorlar , satıyorlar pahalıya am sorun oldugunda genpa ya git diyorlar, ben anlayamadım gercekten.. Ha yurtdışından almissin ha Turkiye ozaman Turkiye bir fark yaratmıyor…pişmanım bu parayı verdiğime, bir dahaki tercihim kesinlikle yurtdışı olacak, bukadar ayrıntılı anlatmamın sebebi bilgilendirmek, uzun lafın kısası yok Türkiye’de garantili demeyin, sizi üçüncü şahıslara yönlendiriyorlar, fırsatınız warsa alın yurtdışından derim…

   • Murat bingol

    09/11/2012 at 18:32

    Beyler ben yeni aldim i phone 4..ios 6 yukledim ama sebebi nedir bilinmez..bazen sarj ederken sarj gostergesinde priz isareti cikiyor ama yuzde 80 kez, cikarip takiyorum sonra normal sarj edior iki gunde bir basima gelior? Ne yapmaliyim?

 310. Kubra

  17/10/2012 at 00:40

  Telefonumda ayarlar/genel/”ağ” secenegi yok. Genel e girince ag secenegini goremiyorum ve dolayisiyla iphonemi pcmde modem olarak kullanamiyorum. Dun boyle bir sorun yoktu sebebi ne olabilir :/

  • zorbey

   18/10/2012 at 13:57

   bunun yerine kisisel erişim noktasını kullanacaksınız artık

  • Erdem

   21/10/2012 at 00:03

   Ayarlar içerisinde Sıfırlama yönergesini izleyin ve Ağ ayarlarını sıfırla seçeneğini kullanın. Ağ ayarları dışında hiçbir veriniz silinmez. Düzelmemesi halinde. Yeni sürümü beklemekten başka çareniz yok.

 311. Emre

  17/10/2012 at 15:32

  Benim ios 6 yi yukledikten sonra karsilastigim sorun muzik dinlerken kendine kendine voice controlun acilmasi kendi kendine düzeliyo bozuluyo ne yapabilirim ?

 312. aylin dag

  17/10/2012 at 20:21

  iOS 6 Berbatsin !!!

 313. Bekir34

  17/10/2012 at 20:36

  S.a mustafa bey benim telefonum 4s iki gundur kameram calismiyor yani kameraya giriyor ama acilmiyor goruntu gelmiyor ne kadar reset atsamda iss yaramadi yardim ederseniz cok makbuuule gecer…????

 314. ene sağlam

  17/10/2012 at 21:16

  selamun aleyküm öncelikle böyle bir hizmet verdiğiniz için çok teşekkür ederim allah razı olsun.iphone 4s kullanıcısıyım fakat isos 6 güncelledikten sonra borsa hava durumu bunlar düzgün değil sizce sebebi ne olabilr örnek:hava bugün 21 derece ise 72 derece gündüz 65 derece gece gösteriyor bunun sebebi ne olabilir…?

  • Mustafa Tan

   17/10/2012 at 21:26

   Hava Durumu uygulamasında sağ alt köşedeki “i” seçeneğine tıklayarak sıcaklık birimini F’den C’ye çevirin.

 315. Barış

  17/10/2012 at 22:15

  Ben iPhone 3GS kullanıyorum ve iOS 6 ya geçtiğinden beri sorunları günden güne değişiyor daha iki gun önce kendi orijinal adaptorunu aksesuar uygun değil diye şarj olmuyordu ama dün aksam takınca bu sefer sorun düzeldi ama şimdi yeni bir sey çıktı sabit hatli telefonlarla görüşürken ne karşı taraftan ne de benden ses iletilebiliyor bu sorun bazen konuşmanın ortasında bazende konuşma başladığından beri sürüyor acil bir sekilde 6.1 gelmesi lazım bana göre

  • Anonim

   09/11/2012 at 18:35

   Ayni sorun bendede oldu yeni sarj aleti aldim ama sonra yuzde 80 kez sarj priz isareti cikiyor yani dolu diyor..cikarip takinca duzeliyor

 316. Gokhan

  18/10/2012 at 12:55

  4s artık kapanmıyor telefonu kapatıyorum ancak kapatma işlemini yaparyapmaz tekrar acıyor.

  • zorbey

   18/10/2012 at 13:55

   eskıden ust dügmeye basılı tutunca kapat dıye secenek cıkıyordu artık yok o yuzden aynı kapatma ıslemını yap ama kısa bas yanı home ve ust kapatma tusuna kısa basın eger uzun basarsanız yenıden baslatıyor sadece

   • Gokhan

    20/10/2012 at 20:39

    Değişen birşey yok kapatma tuşuna uzun basıyorum kapatma sekmesi çıkıyor onu kaydiriyorum telefon kapanıyor ancak hemen pesine ben hiç birşeyine yapmadan tekrar açılıyor

   • Gokhan

    20/10/2012 at 20:41

    Kapatma seçeneği çıkıyor burda bir sorun yok işlemde gerçekleşiyor telefon kapanıyor ancak hemen ardından ben hiçbirşeyi yapmadan yeniden aciliyor

   • Gokhan

    20/10/2012 at 20:42

    Kapatma seçeneği çıkıyor burda bir sorun yok işlemde gerçekleşiyor telefon kapanıyor ancak hemen ardından ben hiçbirşeyi yapmadan yeniden açılıyor

  • emin derici

   28/10/2012 at 03:04

   evet aynı problem bende var kapanır kapanmaz tekrar açılıyor kendi kendne

  • Nihat

   08/11/2012 at 10:03

   Ozur dileyerek bu soruna guluyorum. Gercektenozur 🙂

 317. Abdulkadir

  18/10/2012 at 13:00

  Mustafa Bey önceden de yazmıştım, anımsatıcılarda konumda hatırlatma özelliği seçenekler arasında çıkmıyor yardımcı olabilir misiniz?

 318. Mehmet uzun

  18/10/2012 at 13:21

  İos 6.0.1 ne zaman gelecek arkadaslar ben bu amk telini atip kiricam deli gibi sarji gidiyor ve wi-fi ye girmiyor

  • emin derici

   28/10/2012 at 03:02

   evet eğer şarjım uzun gitsin istiyorsanız bu nalet olası yeni sürüm çıkana kadar iphone dan nete bağlanmıycaksnız hem wifi hemde hücresel ikiside kapalı olmalı yoksa şarj diye bişey bırakmıyor he net olmadan iphone u napayım derseniz şarj aletiyle bütünleşmeniz lazım 🙂

 319. Suat

  18/10/2012 at 13:40

  Wifi de sikinti var internet hizim 2.34 mbit iken ios6dan sonra 0.35 oldu 3g ye para yetistiremeyiz nasil duzelicek bi sorun yardim edin duzelten varsa soylesin lutfen herdeyi denedim yine duzelmedi deneyip sorunu cozen varsa bana cevaben yazssin lutfen wifi olmadan bi ise yaramaz iphone

 320. Suat

  18/10/2012 at 18:06

  Hep son guncellemeler sorunlu oluyor nedense

 321. Ufuk

  19/10/2012 at 01:15

  Guncellemeyi yukledikten sonra telefon kendi kendine kilitlenmemeye basladi 1 dakika sonra ekran kilidine kesinlikle donmuyor ben kapamak zorunda kaliyorum kapamazsam telefon acik vaziyette duruyor.. Bu sorunu sadece ben mi yasiyorum? Bir cozumu varsa paylasabilir misiniz?

  • Alihan

   22/10/2012 at 08:11

   O sorun bendede bazen oluyor ama Bazende olmuyor

 322. Serif

  19/10/2012 at 02:21

  App store çoğu zaman açılmıyor. Whatsup gibi programları kullanırken de sürekli takılmalar donmalar oluyor. Güncellediğime çok pişmanım. Daha önceki sürümde tıkır tıkır çalışan alete bi haller oldu.

  • emin derici

   28/10/2012 at 02:59

   Çare ios 6.0.1 i beklemek yapıcak bişey yok bende de aynı durum 🙁

 323. Kubilay

  19/10/2012 at 23:07

  Yazilim guncelleme seçeneği yok nasıl çözüm üretilir

 324. Anonim

  20/10/2012 at 11:01

  bende bahsettiğiniz hiç bir sorun olmadı neden acaba 🙂

  • emin derici

   28/10/2012 at 02:58

   Nedeni şanslı olmanız, problemle karşılaşmamanız kusursuz güncelleme yaptığınız yada kusursuz bir kullanıcı olduğunuz manasına gelmiyor. Kaldı ki öyle olsanız bile bu sorunlarla karşılaşmanız muhtemel. DEDİĞİM GİBİ BU TAMAMEN ŞANS İŞİ

 325. Navvblue

  21/10/2012 at 21:05

  ios6 güncellemesinden sonra tüm videolarim kayboldu. Ve daha da kotusu iTunes Store’a baglanamiyorum.

  Geri yukleme disindaki cozum onerisi olan varsa ve bizimle paylasirsa, sevinirim. Saygilar..

 326. Berkan

  21/10/2012 at 22:22

  Ben böyle ios 6 nın taaaa…. işimden oldum bu yüzden işimi ipad le gördüğüm için internete bağlanmıyor ve çıldırmak üzereyim geri atıyor sayfalar kapanıyor ve ipad’i kırmamak için kendimi zor tutuyorum lütfen yetkili birisi bununla ilgilensin rica ediyorum olucak iş değil bu.

 327. Muammer

  22/10/2012 at 01:17

  Tebrikler mustafa bey cok yardimci oldunuz…!!

 328. Alihan

  22/10/2012 at 08:14

  Bendede otomatik kilitlenme olmuyor sadece bu sorun var başka yok şükür

 329. Melis

  22/10/2012 at 22:52

  Telefonumu haka guncellemedim bircok forumda sitede okuduguma gore sikayetci olan pek cok insan var ama aksine guncelleme yapan arkadaslarim memnun siz 6.0.1 i beklememi mi onerirsiniz yoksa gonul rahatligiyla guncellemeli miyim?

  • Suat

   22/10/2012 at 23:29

   Gorende mustafa bey applede calisiyo sancak he bizden farki yokki napsin adam

   • Melis

    22/10/2012 at 23:37

    En azindan konu hakkinda bilgi sahibi ve tecrubeli

  • emin derici

   28/10/2012 at 02:54

   melis hanım bu TAMAMEN ŞANS İŞİ benimde kuzenim güncelledi hiç bir problem yaşamıyor ama ben güncelledim şu an internete bağlanamıyorum bağlanırsam iphone kullanılamaz bir hal alıyor. He kuzenimin iphon u yla benimki aynı o yüzde tamamen şans işi bence riske atmayın ios 6.0.1 çıkana kadar yüklemenizi tavsiye etmem mesela ben keşke yüklemeseydim diyorum ama yapıcak bişey yok

   • Anonim

    28/10/2012 at 22:06

    Emin bey telefonumu az once guncelledim ve sukurler olsun ki hic bir sorun yok korkarak guncelledim demek ki gercekten sans isi sizin duruma da uzuldum

    • emin derici

     28/10/2012 at 22:42

     ne mutlu size açıkçası ben böyle bir riski göze almazdım, peki neden update yaptın derseniz malesef aceleye geldi hiç bakmadan yaptım ve sonrasında ne kadar pişman olsamda fayda yok neyse adınıza sevindim bizim çilede inşallah ios 6.0.1 ile biter …

     • Melis

      29/10/2012 at 13:23

      bi anlik cesaret geldi ve guncelledim suan bi sorun yok umarim bi an once yeni surum gelir de siz de rahata kavusursunuz ☺

 330. Anonim

  23/10/2012 at 08:20

  Rehberım çökerttiler yüklerken

 331. Cumhur

  23/10/2012 at 20:04

  İos 6 dan sonra telefonum arada sırada sesı cıkmıyor karsı tarafın sesı gelmıyor telefonum calmıyor sadece tıtrıyor yarım saat sonra eskı haline donuyor ama boyle yapması hıc hos degıl sorunun duzelmesı ıcın yenı surumumu beklemem lazım . Bana lutfen yardımcı olun

  • emin derici

   28/10/2012 at 02:50

   Evet aynı problem bana da olmuştu hatta ses ayarlama çalışmıyor mesela bende olan şuydu sms sesi tuş takım sesi ekran kilitleme ve açılma sesi oyun ve video sesleri gelmiyordu hatta ses bar ı bile yoktu ama arama sesleri geliyordu yani telefon çalıyordu. kulaklığı takınca düzeliyordu çıkarınca yine aynı neyse kendi kendine düzeldi bende şimdi ise internet e bağlanınca gidiyor (wifi yada hücresel) internet bağını kesince 5 dk ye düzeliyor kısacası ios 6.0.1 gelene kadar iphone 4s imde nete bağlanamıyorum bağlanırsam sesin gitmesiyle beraber daha birçok problem geliyor (pilin çok çabuk bitmesi, app lardan kendi kendine atma, durduk yerde ısınma) yani nete bağlıyken iphone kullanılamaz hale geliyor e iyide net olmadanda iphone neye yarar ki işte öyle iğrenç bir durumdayız ve çaresiz ios 6.0.1 i beliyoruz …

 332. Feridun

  25/10/2012 at 23:54

  Arkadaslar aspalt 7 oynuyorum 6 saat sürüyor ve 6 saat kulllanim 1 gün beklemede kaldi günde 3 kez sarj ettim bana göre çok az ios 6 yükledim ve sorunlar çıktı internet ışık hersey kapalı ve 6 saat kullanım 1 gün bekleme çok kötü cihazı sıfırlama geri yüklemeden korkuyorum cihaz kitlenir diye genpaya yollamayı düşünüyorum yardımcı olurmusunuz

  • V.Görkem

   01/11/2012 at 15:16

   cihaz yurt dışından alınmamış ise dfu moduna alıp temiz bir restore yaparsanız sorun ortadan kalkabilir.

 333. Apple

  26/10/2012 at 12:41

  Selam aleykum arkadaslar kimilerinin ios 6 ile sorunlarini okudum ben 4 s kulaniyorum fakat bende hic bir sorun yok eger cihaziniizin sorunlu oldugunu dusunuyorsaniz cihazinizi restore etmelisiniz bende su an sadece tek sorun ios 6 ya ait jailbreak size tavsiyem sadece sabredin :))

 334. Apple

  26/10/2012 at 12:42

  :)))

 335. Murat Doruk

  26/10/2012 at 22:59

  ios 6 güncellemesini yaptıktan sonra telimde , konuşma esnasında sesim karşıya net gitniyor ve karşı tarafa sesim eko yapıyormuş kimseyle konuşamıyorum bu durumu nasıl çözebilirim lutfen acil bilgi verir mısınız

 336. Ibrahim Cicioğlu

  27/10/2012 at 22:10

  Bu bayram toplu sms gönderdim ancak toplu sms gönderimimde 18 den fazla olunca sms mesajlarım multi medya mesaj olarak gidiyormuş ve 2 günde turkcell güncel faturam 1.450 TL oldu. Turkceli arayıp sorunumu bildirince bu durumun IOS 6.0 dan kaynaklandığını ve toplu kısa mesajları multimedya mesaja dönüştürüyormuş. Bu konu ile ilgili ne yapacağımı anlamadım nereye başvuracağım veya bu konunun nasıl çözüleceği ile ilgili bilgisi olan var mı?

  • osman

   28/10/2012 at 22:34

   Aynı sorunu bende yaşadım bu konu ile ilgili birşeler yapabilirsek çok iyi olacak.
   Acaba bu olayı Avea ve Vodafone kullanıcıları yaşadımı

  • Nihat

   08/11/2012 at 10:10

   Turkcell in yada apple in bi sucu yok burda. Burdaki durum sizin gozunuzden kacmis. Bu durumun aynisini bayramda bende yasadim. Gonderilecek listesine eklerken sms in mms e donustugunu farkedip smslerimi parti parti gonderdim. Bunun kisi sayisiylada ilgisi yok. Bi parti 10 bi parti 25 gonderdim. Ancak bazi kisileri sms degil aramak durumunda kaldim cunku tek sms gondermek istesemde mms olarak algiladi. Fatura baya bi kabarmis gecmis olsun.
   Iyi gunler

  • Nihat

   08/11/2012 at 10:11

   Turkcell in yada apple in bi sucu yok burda. Burdaki durum sizin gozunuzden kacmis. Bu durumun aynisini bayramda bende yasadim. Gonderilecek listesine eklerken sms in mms e donustugunu farkedip smslerimi parti parti gonderdim. Bunun kisi sayisiylada ilgisi yok. Bi parti 10 bi parti 25 gonderdim. Ancak bazi kisileri sms degil aramak durumunda kaldim cunku tek sms gondermek istesemde mms olarak algiladi.

 337. Emre

  28/10/2012 at 00:12

  Mrb mustafa bey benim sorunum ios6 yi yukledikten sonra,telefonum surekli apple kimlik parolasi sormaya basladi, yazıyorum parolami ve ben yazdikca o cikmaya devam ediyor iptal ettigim zaman bi sure cikmiyor ama alakasiz bi islem yaparken yine bi anda cikabiliyor ve direk iptal etmek zorunda kaliyorum, tlfonumu 2 defa geri yukleme islemini yaptim ama yeni bir iphone ayarla secenegi degilde, yedeklemeyi geri yukleme secenegiyle yaptim. Yardimci olabilirseniz cok sevinirim

 338. peyman06

  28/10/2012 at 00:56

  slm bana yardımcı olur musunuz ? ios 6 yukledikten sonra iphone bilgisyara baglanmıyor. bilgisayar ile baglantı kuramıyorum ne yapabilirim ?

  • V.Görkem

   01/11/2012 at 15:45

   cep telefonunuzu DFU veya recovery moduna alıp başka bir usb kullanarak cihazı restore etmeyi deneyin.

 339. emin derici

  28/10/2012 at 02:37

  Merhabalar iphone 4s 16 gb sahibiyim cihazım simfree ve hiç jb yapılmadı. İos 6 (malesef) yüklü durumda şöyle bir problem var cihazı kapatıyorum kendiliğinden tekrar açılıyor yani kapalı durmuyor şarja falanda takılı değilken oluyor bu yani atıyorum bir toplantıya gireceksiniz ve telefonu kapatıcaksınız ama kendini hemen tekrar açıyor bu neden olabilir ve çözümü nedir ???

 340. Murat

  28/10/2012 at 10:19

  Sayın mustafa bey
  Benim toplu mesaj gönderme ile ilgi bir sıkıntım var
  Diğer telefonlarda olan ve iphone4 olmayan bir özellik rehberi grup atamaları
  Her toplu mesaj artığımda rehberden tek tek seçmek sıkıntı veriyor
  Saygılar

 341. Orhan

  28/10/2012 at 21:41

  Bende iOS 6 yükselttim telefonumu ama önce bilgisayarımda ıtunes yükseltim sonrada teli bağlayınca direkt yüklemeyi yaptı bence tek hata haritalar gerçi onuda 3 d olarak göstermesi güzel olmuş herhangi bir problem yaşamıyorum şuan inşallah yaşamam

  • Anonim

   28/10/2012 at 23:33

   Arkadaslar 4s kullanıyorum güncelledim sessli navigasyon çalışmıyor aynı sorunnu yaşıyan varmı

 342. Anonim

  30/10/2012 at 00:31

  2.100 tl para verdim güncelleme yüzünden telefonumu düzgün birşekılde kullanamıyorum yok böyle bir müşteri memnuniyetsizliği neyseki iphoneden bugunden itibaren kurtuluyorum satarak ;)boyle giderse iphonenin yarım kalan elması tamamen bitecek ;)))

 343. Erman

  30/10/2012 at 02:15

  ios 6 yı yükledikten sonra telefonu her dakika duvara vurup parçalarının üstüne benzin döküp yakasım geliyor bir daha yedi ceddim gevaşe olsun ki ıphonu ne alırım ne kapıma sokarım aslaaa ama aslaaaaa. ve bu telefonuda duvara vurduğumda içim çok rahatlayacak allah belanı versin seni telefon yapanında ios u program diye yayınlayanında.

  • emin derici

   31/10/2012 at 20:35

   DUYGULARIMA TERCÜMAN OLDUNUZ DESEM 🙂

 344. Anonim

  30/10/2012 at 12:04

  ios 6 geçtikten sonra hava durmu yerel konumu göstermiyor sorun ne olabilir acaba??

 345. Süleyman

  30/10/2012 at 16:02

  Arkadaşlar bisey sorcaktim ben ios 6 dan 5.1.1 e dinmek istiyorum donulemedigini solediler bana bana bi yardimci olabilirmisniz

  • taylan

   31/10/2012 at 03:07

   Kesinlikle yanlis bilgi vermisler dönebilirsin SHSH kayidin varmi?

   • emin derici

    31/10/2012 at 20:34

    bende geri dönmek istiyorum yani bir önceki sürümüm ios 5.1.1 e şuan ios 6 kullanıyorum telefonum 4s 16 gb jb yapmılmadı hiç ancak SHSH dediğiniz şey nedir bilmiyorum, eğer SHSH kaydı yoksa geri dönmenin başka yolu yok mu ? Dönmeyi ukadar çok istememin sebebi ios 6 bezdirdi beni şuan iphone 4s imden nete giremiyorum ne wifi neden hücresel ikiside felç yani eğer herhangi birini açıp nete girmeye kalkarsam telefon kafayı yiyor şarjı aşırı hızlı bitiyor, uygulamalardan atıyor, aşırı kasıyor kısacası neti kullanamıyıroum e net olmadan iphone da çok bi işe yaramıyo ios 6.0.1 inde daha çıkacağı yok o yüzden geri dönmem çok iyi olacak ios 6.0.1 çıkınca güncellememi yaparım. NEYSE ÇOK UZATTIM GERİ DÖNMENİN YOLLARI NELERDİR ???

    • V.Görkem

     01/11/2012 at 15:32

     SHSH kaydı ne işe yarar? nasıl alınır? 1. yol telefona jailbreak yükleyip cydia dosyasının içinden shsh kaydınızı alabilirsiniz.. 2. yol ise hiç jailbreakle ugrasmak istemiyorsanız tinyumbrealla programını indirip ordan shsh kaydınızı oluşturabilirsiniz.. SHSH kaydı ios sürümleri arasında geçiş yapmanızı sağlayan kimliktir. Mesela emin bey siz şu an 5.1.1 e geri dönemezsiniz cünkü telefonunuzda ios 6 sürümü yüklü. Eger 5.1.1 yüklü iken shsh kaydı oluştursaydınız 6 yı yükleseniz bile geri dönebilme imkanınız vardı. Yani shsh yi hangi ios sürümünde oluşturursanız geri o sürüme,sürümlere dönebilirsiniz.

     • emin derici

      02/11/2012 at 03:03

      Bilgilendirme için teşekkür ederim belki geriye dönüş için yararı olmadı ama herkes bildiğini paylaşmalı ki bilinmeyen kalmasın 🙂 neyse zaten ios 6.0.1 yayınlandı şu anda indiriyorum şu anda burada internet yok iphone nu modem olarak kullanıyorum ve itunes ten öyle indiriyorum yoksa zaten hücresel veriyle indirmeye izin vermiyor ama inen güncelleme büyüklüğü 912,7 mb yani bayaa bi büyük ve adil kullanımı geçtiğim için de tospağa hızında(70 kb/sn) indirme yapabiliyorum hadi hayırlısı inşallah inecek 1 gün içinde 😀 şu problemleri düzeltsinde gerisi önemli değil 5 günde beklerim 🙂

 346. Anonim

  30/10/2012 at 21:19

  Whatsapp gelmicek mi

 347. taylan

  31/10/2012 at 03:09

  Selamlar Benim iphone 4 üm var vede jailbreak yaptim telefonumu ama telefonu yeniden baslattigim zaman cydia harita calismiyor yardim ederseniz sevinirim. Tesekkürler sevgi ve saygilarimla Taylan

  • V.Görkem

   01/11/2012 at 15:42

   Yaptıgınız Jailbreak semi tethered olabilir. Bu jailbreak çeşidinde indirdiginiz dosyalar bilgisayar bağlılığı olmadan çalıştırılamaz.

 348. Ugur

  31/10/2012 at 15:04

  Mustafa bey merhaba apple store girip uygulama indirmek istediğimde 3g üzerinde itunese baglanamıyor hatası verıyor yardımcı olurmusunuz lütfen

 349. Anonim

  31/10/2012 at 15:04

  Mustafa bey merhaba apple store girip uygulama indirmek istediğimde 3g üzerinde itunese baglanamıyor hatası verıyor yardımcı olurmusunuz lütfen

 350. Kübra

  01/11/2012 at 10:33

  Merhaba, iphone 4s ve ipad 2 64 b kullanıcısıyım, ios 6 yükledikten sonra cihazların performansında gözle görülür bir düşüklük söz konusu ve buna ek olarak tuş takımında problem yaşıyorum. örneğin şifre ve ya herhangi birşey yazdığımda 1 kere tuşa bastığım halde 5-6 kere basmış gibi oluyor.. bununla ilgili bir bilginiz var mı? yardımcı olursanız çok sevinirim.

  • V.Görkem

   01/11/2012 at 15:19

   Sorun cihazlarınız şarjdayken artabilir nedeni ekrana gelen gücün dengesiz(fazla veya az) olmasıdır. Yeni güncellemeyi bekleyin veya cihazlarınızı restore etmeyi deneyin.

 351. Ömer Saner

  01/11/2012 at 20:10

  iOS 6.0.1 çıktı.

  • Alper

   03/11/2012 at 03:22

   Merhaba 4s kullaniyorum
   ios 6.0.1 guncellemesi yaptim duzelir veya sorunlar cozulur dedim ama bir hayal kirikligi daha.en basit onrek
   Rahatsiz etme caliiyor.
   Ayrica appstore den indirmis oldugum iturkeybiz kullanimi cok kotu.
   Guncel sayfasindan herhangi bir haber okumak cok zahmetli. Cok buyuk fontlarda gorunuyor okumak icin kaydirma yapmadan okuma yapamiyorsunuz.
   Saygilar

  • Anonim

   08/11/2012 at 15:16

   Rahatsız Etmeyın Özelliği Nasıl Kullanıyorsunuz Bilmıyorum Ama Bende İlk Başlarda Aynı Sorundan Dolayı Kullamammıştım Fakat Daha Sonra Ekranı Kilitlediğimde ÇAlıştığını Fark Ettim Belki Sizin sonda Bendekı Gıbı Olabılırmı.(Ekran Kilitli Olması Lazım)

 352. 01/11/2012 at 21:41

  Telefonuma güncelleme indirirken internet kesildi şimdiyse telefonum açılmıyor yardım edin lütfen 🙁

  • yunus

   09/11/2012 at 10:14

   bilgisayara bağlayarak yapmlısın…. kolay gelsin…

  • apamiya003

   26/11/2012 at 03:28

   Tesekkurler. Evet dediginiz gibi kullaniliyor ama asil hedef iphoneda kullanildigi zaman ornek oyun oynarken vs. rahatsiz etmeyi kullana bilmek. Japonyada akilli olmayan telf yapabilyordum.
   Saygilar

 353. alican

  02/11/2012 at 17:37

  telefonumu ios6 ya güncelledikten sonra ön kamerada görüntü kalitesi epey düştü nedendir acaba?

  • Alper

   03/11/2012 at 11:25

   Merhaba 4s kullaniyorum
   ios 6.0.1 guncellemesi yaptim duzelir veya sorunlar cozulur dedim ama bir hayal kirikligi daha..,,
   en basit ornek
   Rahatsiz etme calismiyor.
   Ayrica appstore den indirmis oldugum iturkeybiz kullanimi sorunlu.
   Guncel sayfasindan herhangi bir haber okumak cok zahmetli. Cok buyuk fontlar oldugu icin kaydirma yapmadan okuyamiyorum. Fontlari kucultme yapilmiyor.
   Saygilar

 354. Deniz

  03/11/2012 at 21:07

  Güncelleştirme yapmıştım ancak iphone’u bilgisayara bağladıktan sonra tekrar uyarı çıktı ne yapmam gerekiyor.Yardımcı olur musunuz?

 355. Ceyda

  04/11/2012 at 17:24

  Ios 6 dan sonra whatsapp da favorılerimı eklemıyor her türlü işlemi denedım nasıl cozebılirım?

 356. Hakan

  04/11/2012 at 22:52

  Arkadaslar ios 6 guncellemesi sonrasinda sms lerde kullandigim kisaltmalari kullanamiyorum ne yaptiysam olmadi.bir fikri olan varmi yardimci olursaniz sevinirim..

 357. Can Atar

  05/11/2012 at 22:05

  itunes storeda cogu seyi bulamiyorum,hicbir app yok neredeyse?! Nasil cozulecek var mi bir bildiginiz ?!

  • AppleHastası

   15/11/2012 at 11:57

   iTunesi Kaldırın Yeniden Kurun Düzelecektir.

 358. Cengiz ZER

  06/11/2012 at 07:41

  İ.O.S. 6 güncellemesi sonrası, yukarıda belirtilenlerin yanında;
  1. Kamera kaydında ses kaydı yapmıyor ve diafon açıkken ses karşıya gitmiyor.
  2. İnternette iken sayfadan aniden çıkma,
  3. Bluetooth açılmıyor,
  4. Hotmail yanında, mynet ve gmail mesajlarımı alamıyorum,
  Acaba bahse konu sorunlar yazılım kaynaklımı yoksa donanımsal mı?
  Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

  • GüNDoĞuSu

   08/11/2012 at 15:28

   Hotmail Ve Mynet Ayarlarını .Manuel Olarak ayarlaman Gerekıyor Netten Bulabılırsın Bende Netten Buldum. mynet te Şu Şekılde (Sunucu Adı=pop.Mynet.com)ondan Sonra Kullanıcı Adın ve Atada Şifren Şeklınde ayarlarsan Sorunun Çözulebılır.

 359. tarık

  06/11/2012 at 08:29

  ios 4 kullanıyorum, direkt olarak 6 ya yükseltebilir miyim?

  • Anonim

   27/12/2012 at 01:07

   Kardes delimisin nesin. 5.1.1 e bari gec millet cildiracak ios 6 yuzunden sen nasil gecerim diosin tek kelimeyle ios 6 berbat ios 5.1.1 harika

 360. Engin

  06/11/2012 at 19:24

  Ses kaydini gectim de, kamera sadece fotograf cekiyor, video kayit dugmesi yok (ipad3)
  Haritada hala hatalar var

 361. iOS 6

  07/11/2012 at 18:34

  Merhabalar,IOS 6.0.1 yükledim Apple sen ne yapıyorsun bu ne Eciş bücüş bir güncelleme hiç bir işe yaramıyor.haritalar berbat her şey berbat

 362. GüNDoĞuSu

  08/11/2012 at 15:19

  Rahatsız Etmeyin Şu Şekilde Çalışıyor. (Ekran Kilitli)Olması Lazım Bende İlk Başlarda Kullanamıyordum. Fakat Bu Şekılde Olduğunu Öğrendım Şu An Kullanılabılıyor. Belkı sızınde Sorununuz Bu Şekılde Olabılır.

 363. Tugba krs

  09/11/2012 at 14:42

  İos6 dan sonra bazi uygulamalri ( facebook hava durumu) kullanirken aniden uygulama kapaniyor ana ekran a dönuyorum üst üst ayni sey oluyor sebebi ne olabilir (4S)

 364. gökhan

  09/11/2012 at 20:57

  merhaba güncelleme sonrasında safariden ve facebook gibi sitelerden kaydettigim resimleri fotograflarımın içinde bulamıyorum çözüm bilen varmı arkadaslar

  • ferhan

   14/11/2012 at 13:38

   aynı sorun ben de de var nasıl düzelecek bilemiyorum :/ yardım :/

   • Grande

    19/11/2012 at 11:55

    İphone 4 ve surum 4.3.5 kullaniyorum acaba direk olarak ios 6 yukluyebilirmiyim?

 365. Abdullah kurt

  10/11/2012 at 14:18

  Arkadaşlar iPhone 4s kullanıcısıyım benim şu şekilde bir problemim var 1 haftada bir tekrarlıyor bu arıza arama yaptığım zaman karşıdan bana ses gelmiyor benim sesim gidiyo telefonu kapatıp açtığım zaman sorun düzeliyor bu hata iOS 6.0.0 da vardı 6.0.1de var ilk aldığım zaman yaşamadım iOS 6 ya geçtikten sonra oldu lütfen yardım

 366. Editboy

  10/11/2012 at 15:33

  Selamlar. Benim tel iOS 4.1 ben iOS 6 yapmak istemiyorum iOS 5.0.1 yapmak istiyorum nasıl yapabilirim?

 367. Ferhat

  10/11/2012 at 15:35

  Selamlar bir sorum olacaktı benm tel iOS 4.1 ben iOS 6 yappmadan iOS 5 yapmak istiyorum nasıl yapabilirim

 368. Ferhat

  10/11/2012 at 15:39

  Merhaba iOS 4.1 kullanıyorum iOS 6 çıktı malum ben iOS 6 yapmadan iOS 5 yapabilirmiyim? Acil bilen varsa

 369. Işıl

  11/11/2012 at 00:46

  İos 6.0.1 i yüklediğimden beri normalde çok rahat izlediğim dizi sitelerinde artık videoları açamıyorum. Geri yükleme işini beceremedim. Başka çaresi yok mu?

  • Anonim

   11/11/2012 at 04:49

   Diziler 2 gundir bendede izlenmiyor ı phpne şa alakalı değil bence player firmaşarıyşa alakalı

   • Anonim

    19/11/2012 at 21:49

    Niye aldım bu aleti çok pişmanım, dizi izleyemiyorum.alt klasor oluşturup isim veremediğim için kaos halindeyim.Rahat taşırım dedim iş için ,dert oldu resmen

 370. İbrahim

  11/11/2012 at 01:34

  Sizinki problemmi ya ben çalan telefonu bile açamıyorum daha sonra ben arıyorum ios 5.1.1 yedeklememe rağmen geri dönüş yapamıyorum lütfen bilen varsa yardım etsin telefonum ip4 jb değil yasal yollarla dönmek istiyorum

  • Naz

   12/11/2012 at 18:13

   ios 6 yükleyince neler oldu telefonde benimkide s değil 4 sadece çünkü çok arada kaldım güncellemekle güncelememek arasında

 371. Hakan

  12/11/2012 at 10:22

  iphone da yaşadığım sorun yer bildirme kısmının sürekli pasif görünmesi. düzelmiyor.
  öneriniz nedir?
  iyi çalışmalar selamlar.

 372. Naz

  12/11/2012 at 18:10

  Merhabalar iphone 4 kullanıyorum sürüm 4.3.3 (8j2). ios 6 yüklersem sorun olur mu?

  • Musicman

   21/11/2012 at 21:39

   Evet sorun olabilir bence sen 4.3.3 (8J2) sürümü kullanmaya devam et bende 4.3.3 (8J2) kullanıyorum ve gayette memnunum

  • tarık

   03/12/2012 at 17:00

   bende ıphone 4 sürümü 4.3.5(8L1) ios 6ya güncellersem sorun olurmu nolur çok kararsızım yüklemek ve yüklememekle.

 373. Ersen

  12/11/2012 at 21:56

  Herturlu güncellemeyi yaptım cevapsiz aramayı ana ekrandan kaydirarak aramaya çalıştığım da telefon kapanıyor bir müddet sonra açılıyor ve arama ekranı çıkıyor aramaya devam etmiş bir bicimde acaba neden olabilir

  • Anonim

   14/11/2012 at 16:38

   Eğer aradaki güncellemeleri görebiliyorsanız 5.1.1 yap daha da yukarı çıkma geri dönüşü yok

 374. Sezer

  14/11/2012 at 09:49

  İyi günler iOS 6.0.1 yükledikten sonra ekran ışığında titreme oluyor bu nedendir acaba böyle sorunla karşılaşan varmı arkadaşlar

 375. ferhan

  14/11/2012 at 13:46

  facebooktan kaydettiğim fotoğrafları,fotoğraflar bölümünde göremiyorum,nereye kaydediyor olabilir :S ?

 376. Oktay

  14/11/2012 at 20:21

  İos 6.01 güncellemesi yaptım o zamandan beri iPhone şarj olmuyor

 377. Oktay

  15/11/2012 at 20:52

  İos 6.1 yaptigimdan beri İphone sadece telefonun şarjı tamamen bittiğinde şarj oluyor ve USB ile pcye bağlandığında görünmüyor arizali gözüküyor sorun ne olabilir ???

 378. Altgryedi

  16/11/2012 at 20:57

  Bende App Store’den bısey ındırmıo Suudi arbıa yazıo ne yapam gardas

 379. Eymen

  17/11/2012 at 11:55

  Merhaba benim sorum önceki Apple kimliğiyle oyun indirmiştim ve şimdi güncelleme yapmam gerekiyor yeni Apple kimligi aldım oyunu guncelleyemiyorum eski kimlik şifremi soruyo o kimlikte sanırım 3 ayda bir değişiyormuş oyunu nasıl güncelliğim yardım edin o kadar emek verdim oyuna 40. Levela kadar geldim yazık olmasın yardım edin lütfen cevabınızı bekliyorum

  • Mustafa Tan

   17/11/2012 at 12:15

   3 ayda bir kimlik değişimi diye birşey yok. Bir uygulamayı hangi kimlikle aldıysanız, güncellemesini de sadece o kimlikle yapabilirsiniz. Ya eski kimliğinizi kullanacaksınız ya da uygulamayı silip yeni kimliğinizle tekrar yükleyeceksiniz.

   http://www.iphoneturkey.com/2012/01/apple-kimligi-app-store-ucretli-uygulamalar-ve-icerikler.html

   • Eymen

    17/11/2012 at 12:31

    Cevapladigini icin Çok teşekkür ederim Apple satan kisi söylemişti bize 3 ayda değişiyor diye her neyse peki oyunu yeniden yüklediğimde 0 dan mı başlayacak

    • Mustafa Tan

     17/11/2012 at 13:00

     Uygulamayı silip tekrar yüklediğinizde sıfırdan başlar.

  • Anonim

   21/11/2012 at 13:46

   Sanırım apple kimliğini değiştirdikten üç saat sonra kullanabiliyorsun şifreni değiştir ve üç saat kullanma buyuk ihtimal ondandır

 380. Eymen

  17/11/2012 at 12:41

  Eski kimlik şifresini bize Apple satan kisi verdi kimlik şifresini girdiğim zaman yanlış diyo bend eyeni kimlik aldim bu seferede oyunu guncellemem icin eski kimlik yaziyo sifreyi kabul etmiyor ama yeni oyunlarda yeni kimligi sorup sifremi girdigimde indirebiliyorum kaç gündür saatlerce uğraşıyorum etseniz etseniz bana siz yardım edersiniz kredi kartsiz aldım bu arada kimliğimi

  • Mustafa Tan

   17/11/2012 at 13:04

   Aşağıdaki yazımızı lütfen baştan sona okuyun:

   http://www.iphoneturkey.com/2012/01/apple-kimligi-app-store-ucretli-uygulamalar-ve-icerikler.html

   Size kendi kimliğin veren kişinin bu durumu açıklamamış olması çok kötü. Eğer yetkili bir satıcı ise bence ilgili kişiyi şikayet edin. Yardım edebileceğimiz birşey yok maalesef. Apple kimliğini size veren kişiden yardım istemenizde fayda var ilgili oyunu sıfırlamadan güncellemek istiyorsanız.

   • Eymen

    17/11/2012 at 14:51

    İlginiz icin çok teşekkür ederim ALlah razı olsun. Size kolay gelsin artık bı sekilde ya ulaşıcam oyunumu kurtaricam yada uygulamayı silicem 🙁

 381. Mustafa Cömert

  18/11/2012 at 10:59

  Amerika’dan getirtiğim İphone 4’ü yaklaşık 1 yıldır yurtdışında kullanıyorum. Geçen hafta yeni güncelleme yaptıktan sonra cihaz sim kart yok hatası vermeye başladı ve farklı operatör yurt dışı kartların hiçbirini görmüyor. Sadece Avea kartını görmeye başladı. Tekrar silip eski versiyonu bilgisayara indirip güncelleme yapmak istedim ancak telefon üst sürümü kullandığı için eski versiyonu kabul etmiyor. Şu anda telefon sadece Wi-Fi bağlantısı olarak ve Türk Avea hattı ile çalışabiliyor.Sorunun çözümü için ne yapabilirim

  • Mustafa Tan

   18/11/2012 at 11:51

   Anladığım kadarı ile SIM kilitli bir cihaz kullanıyorsunuz ve Türkiye’deki SIM kartlar ile kullanabilmek için cihazınızı unlock ettirmişsiniz. Fakat güncelleme yapınca unlock işlemi devre dışı kalmış ve cihazınız tekrar SIM kilitli olmuş.

   Dolayısıyla daha önce cihazınızı nasıl unlock ettiyseniz ya da ettirdiyseniz aynı şekilde tekrar yaptırmanız gerekecek.

   • Anonim

    19/11/2012 at 23:55

    Slm Mustafa bey yukarıdaki arkadaşın sıkıntısı aynen bende de oldu sım kilitsiz cihaz iOS 6 güncellemesınden sonra kartı tanımaz oldu tel hiçbirşekılde çalışmıyor şuan moralım çok bozuk lütfen yardımcı olun teşekkürler

  • Mustafa Cömert

   18/11/2012 at 11:58

   Cihazı sim kilitsiz olarak satın almıştık ve 1 yıldır kullanıyoruz. Güncelleme yaptıktan sonra hata verdi ve hala problemi çözemedik. SAdece Avea kartlarını görmesini Türkiye’de iken telefonun vergisini vererek Kullanıma açtırmıştık ondan kaynaklanabilir mi acaba Teşekkürler

 382. ggörkem

  19/11/2012 at 10:12

  merhaba wi-fi bağlantısından güncellemeleri yapmak için tüm haftasonu bekledim. ancak şimdi hepsini güncelle diyorum başlar gibi oluyor ancak başlamıyor sanki hiç bir şeye basmamışım gibi başa dönüyor bağlantıları sıfırladım ama nafile!

 383. mehtap

  19/11/2012 at 13:15

  merhaba benım ıpone 4 telefonum a 6.1yukledım sorunsuz calısıyordu sonra bır arkadasın bılgısayarına taktım ıtunes vardı onu gordu ve tamamıyle hersey gıttı telefonun ustunde ıtunese baglan yazısı ve ups kablosunun ucu olan bır resım cıkıyor
  ne yapabılırım lutfen yardımcı olabılırmısınız

 384. alper

  19/11/2012 at 14:34

  benim telefon yurt dışından yeni geldi hediye ios 6 yı yükledikten sonra wifi yazısı silinik açılmıyor yani on of yapamıyorum ağ ayarlarını sıfırladı restore ettim her şeyi yaptım ama olmadı ios 6.0.1 yükledim olmadı arada bi ağ ayarlarını sıfırlıyorum 1 saat açılıyo kullanıyorum sonra wifi bulmamaya başlıyo sonra siliniyo yani on of yapamıyorum

 385. Ayhan

  20/11/2012 at 19:52

  Selamlar, benim sorunum ios 6 yukledikten sonra wifi aglari gormemesi ile basladi mecburen idare ettim akabinde ios 6.0.1 yukledm ama sorun cozulmedi ve finalinde tuhaftir ki wifi on/off simgesi kullanim disi hale geldi acik gri soluk bi renk aldi.telefona restore dahil herseyi yaptim fakat olmadi. Yardimlarinizi bekliyorum

  • alper

   21/11/2012 at 17:29

   aynısı bnmde başıma geldi kardeş telefon yurt dışımı?

 386. alper

  21/11/2012 at 16:38

  ios 6.0.1 den 5.1.1 geöebilirmiyim

 387. alper

  21/11/2012 at 16:38

  ios 6.0.1 den 5.1.1 geçebilirmiyim

 388. Gokhan

  22/11/2012 at 06:47

  Ben IOS 6’yı indirdiğimden beri bir türlü youtube’dan video izleyemedim. Lütfen yardım edin! Şimdiden teşekkürler:)

 389. Duzgun

  22/11/2012 at 08:25

  İyi günler Mustafa bey,
  İphone 4’ume İOS 6 güncellemesini yaptığım dönemden itibaren gönderdiğim tüm toplu SMS’ler kisi bazinda her biri telefon operatörüm tarafından İOS 6’dan kaynaklanan bir sorun gerekçesiyle MMS ücretlendirmesine tabi tutulduğundan ciddi bir faturayla karşılaştım! Operatörüm bunun Apple’dan kaynaklandığını belirtip sorunu çözmeye yanaşmıyor?! Ne yapabilirim ya da kime basvurabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim, iyi çalısmalar…

 390. alper

  22/11/2012 at 18:12

  benim tel wifiye bağlanıyorum sonra kesiliyor sonra bulamıyor bende buzlağa koyuyorum soğuyunca wifi buluyor

 391. alper

  22/11/2012 at 18:13

  benim tel wifiye bağlanıyorum sonra kesiliyor sonra bulamıyor bende buzlağa koyuyorum soğuyunca wifi buluyor neden acaba?

 392. doruk

  23/11/2012 at 20:00

  ben 3gs kullanıyorum ve ios 6.0.1 sürümünü yükledim şimdi oyunlar yada bazı uygulamalar ilk önce açılıyor gibi oluyor sonra birden siyah ekran çıkıp normal ekran çkıyor bu sorunun cevebını söylerseniz çok mjtlu olurum

  • halil

   04/12/2012 at 20:44

   bendede ayni cihazdan var ve bende ayni dertten muzdaripim. bir caresi yok mu acaba bu illetin ???

 393. Ahmet

  24/11/2012 at 20:58

  IQs 6 guncelemesinden sonra normal mesajlarimi resimli mesaj olarak islem goruyor diye vodafone operatorum bilgi verdi.200 tl mesaj ucreti faturamda gorundu ,bununla ilgili ne yapabilirim

 394. İbrahim

  24/11/2012 at 22:01

  Mustafa bey merhaba
  Yorumlada da gördüğünüz gibi millet cinnet geçirecek bir yolu yok mu iOS 6 dan 5.1.1 e geçmenin cogu kullanıcı ve ben bu konuda madur olduk iPhone 4 kullanıyorum lütfen yardim

  • Mustafa Tan

   24/11/2012 at 22:24

   Maalesef yok.

   Tek çaresi cihazınızı sıfırlamak.

   • İbrahim

    29/11/2012 at 17:48

    Mustafa bey dediğinizi yaptım sifirlama işleminden sonra yine 6.0.1 e geçiyor yeni iPhone olmasına rağmen. Telefona Hapisten kaçış yani JB mı yapmamız gerekiyor. Tesekkurler

  • Universal

   26/11/2012 at 03:05

   Var arkadasim sonraki yorumlarimi oku

 395. Xsulex

  25/11/2012 at 21:56

  Yardım lütfen ya arkadaslar benim rehberde facebook arkadaşlarımın bilgileri gözüküyor ve silinmiyor ne yapmalıyım lütfen yardım.

  • Mustafa Tan

   25/11/2012 at 22:17

   Ayarlar -> Facebook menüsünden Kişiler seçeneğini kapatın.

  • apamiya003

   26/11/2012 at 02:40

   Ayarlar bolumune girin. Oradan mailler,kisiler,takvimler olan bolume girin ve oradan facebook kullandiginiz email adresinizin uzererine tiklayin ve oradan o email deki bilgileri iphone ulasmasina engeleye bilirsiniz. Ben boyle Yapmistim ozamanda facebook menusu yok idi. Mustafa bey daha kisa yontemi belirtmis.

 396. Erol

  02/12/2012 at 04:03

  İos 6 yukledikten sonra cok donuyor ne yapabiliriz

 397. Edip

  03/12/2012 at 14:30

  Merhabalar.
  iOS 6 ve 6.01 güncellemelerini yaptım sorunsuz ancak gecen haftadan beri wi-fi seçeneği aktif degil (seçenek gri ve açılmıyor). Ağ ayarlarını sıfırlama ve restore ise yaramadı. Başka ne yapabilirim, önerisi olan var mı?

  • Anonim

   04/12/2012 at 03:39

   Dns. Ayarlarını degiştir. Mustafa beyin bu konudaki calişması var. 8.8.8.8 veya8.8.4.4 olarak

 398. TUBA

  04/12/2012 at 11:46

  İphone4s im yeni yazılımı güncellerken Avea hattımı kullanıyordum şimdi hattımı vodafona gectım servis yok diyor acaba hattan mi diye tekrardan hat çıkardım onuda görmüyor ne yapabilirim

 399. YUNUS

  04/12/2012 at 22:29

  İOS 6 yükledim internete 3g ile bağlanamadım sonra İOS 6.0.1 yükledim fakat yine aynı 3g bağlantısını kullanamıyorum. Ne yapmam gerekiyor?

 400. mesut

  07/12/2012 at 14:40

  ios6.0.1 4s kullaniyorum mesajlarimin gorunmesini istemiyorum sesli uyarida istemiyorum cozumu varmidir

 401. mesut

  08/12/2012 at 08:03

  BULDUM 🙂

  • Ferdi

   15/12/2012 at 18:41

   Arkadasla iphone 4 ve 4s var.her ikiside telefn interneti kapadim wifi ile baglandim mailler ayni her menusu ayni maili kurdum.yalniz pc den mail attigimda 4 e aninda gelio.4s e ekran iaigi yanik oluca ve menude gezerken aninda gelio ;( ama 4s ekrani kapaliyken mail gelmio Allah rizasi icin yardim

  • ibrahim

   27/06/2013 at 14:32

   Arkadaşlar bende ıphone 3gs var sürümüm ıos 4.1
   ıtunes ile ıos 6.1.3 yukluyordum hersey bıttı fakat
   telefon tekrar acıldıgında hata verıyor bu neyden kaynkalanıyor olablır?

  • Anonim

   17/10/2013 at 23:27

   Neyi

 402. Seda

  23/12/2012 at 14:12

  Arkadaslar cihazim 4s ios6 yi yukledigimden beri telefonum kulaklik takili olmadigi surece ses cikarmiyor. Bi caresi var midir ?

 403. Anon

  29/12/2012 at 13:01

  Yanlışlıkla iTunes’un son sürümü olmayan bir sürümde güncelleme yaptım. Şimdi telefonum çalışmıyor. NE yapabilirim?

 404. Ramazan

  30/12/2012 at 14:54

  Merhabalar benim cihazım iPhone 4 iOS 6 yi yükledim kamarayi acarken yavaslamaya basladi biraz dört bes saniyeye açılır oldu.
  Birde maillerimi okurken geriye dönük maillerime gidemiyorum bu beni çok sinir ediyor mailler icin bi caresi varmi bileniniz.

 405. Bora

  01/01/2013 at 22:13

  Merhaba, Iphone 4s kullanıyorum fakat Cihazımı modem olarak kullanamayıyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim… Cihazımda Kişisel Etkinleştirme yoktur….

 406. CÜNEYT BEBEK

  02/01/2013 at 17:39

  iphone5 e 6.02 yükledikden sonra kamera ve foto çekme kısmı açılmıyor.Tlfon amerikadan geldi. bugün birkaç yer gittim kamerası problemli olabilir dediler.daha sonra 6.0.2 de bu problemin olduğu 6.0.3 sürümü ile bu problemin biteceği söylendi. bu konuda bilgilerinizi rica edeceğim telefonumdan soğudum umaraım 6.0.3 sürümünde düzelir

  • Beril

   26/01/2013 at 08:17

   Bende aynı sorunu yasıyorum güncellenmeden öncede donuyodu ama cok güzel fotograf cekiyodu umarım biter bu sorun yenı güncellemeyle

 407. ahmet16

  03/01/2013 at 11:19

  bende3gs var güncelleme yaptığımdan beri yani ios6 yı yüklediğimden beri wifi uçtu hiç yok wifi adresi n/a yazıyor ve fifi tuşundanda açılmıyor..böyle bir sorunla karşılaşan bir arkadaş varsa yada çözüm bulan rica etsem yardımcı olabilirmi..

 408. selimm

  04/01/2013 at 16:44

  bende güncellemede sorun yaşıyordum 11820 diye bir numarayı aradım interent özelliklerinde SSL diye bir ayarları yaptılar itunes sunucuya bağlanamıyor hatası veriyordu sorunu çözdüler..

 409. hasan

  07/01/2013 at 09:36

  mustafa bey ben 4s kullanıyorum telefonumda hicbir sorun yaşamıyordum taki düne kadar ne olduysa aniden telefondan wifi işareti gitti tekrardan baglanmak istedim ama bir türlü açamadım wifi ac/kapa ikonu sönük duruyor hiçbir wifi görmüyor defalarca teli actım kapattım ama olmadı ag ayaralarını sıfırladım yine olmadı forumlardan okudugum kadarı ile wifi anteni bozulmuş yada yazılımsal bir hata var diyorlar sorunun tam olarak neden kaynaklandıgını acaba biliyor musunuz

  • aoyanik

   21/01/2013 at 01:21

   aynı olay benim 4s te meydana geldi şu an için yapılacak hiçbirşey yok yarın garantiye gönderiyorum maalesef

   • yalman

    21/01/2013 at 21:28

    garantiye götürdüğünüzde ne cevap verdiler? aynı sorun bende de var yaklaşık bir aydır ve telefonu satmayı düşünüyorum.

    • Anafor

     15/02/2013 at 22:54

     Aynı dorun benim ipad imde ortaya çıktı… Cevabınızı bekliyorum..

  • Anonim

   29/01/2013 at 19:01

   ben de aynı problemi yasıyorumm. bişey öğrenebilirseniz yazabilir misiniz?

   • Anonim

    15/02/2013 at 22:59

    Merhabalar ben grntiye götürmedim çünkü başka bir yerde wifi da sorun yaşamazken sadece evimde yaşdığımı farkettim. Ayrlarda otomatik gibi bir seçenek vardı wifi için onu altif ettim ama eve gelince yine aynı sorun vr. İnterneti kontrol ettirdimm ancak sıkıntı yok ben de bir çözüm arıyorum. Birşey bulursanız cevap verirseni sevinirim

   • Burcu

    15/02/2013 at 23:01

    Merhabalar ben grntiye götürmedim çünkü başka bir yerde wifi da sorun yaşamazken sadece evimde yaşdığımı farkettim. Ayrlarda otomatik gibi bir seçenek vardı wifi için onu altif ettim ama eve gelince yine aynı sorun vr. İnterneti kontrol ettirdimm ancak sıkıntı yok ben de bir çözüm arıyorum. Birşey bulursanız cevap verirseni sevinirim

   • Anonim

    24/02/2013 at 00:12

    Bunun sebebi wi-fi anten chipinden yanmis ve degismesi gerek 100 tl parca ve yapim masrafi garatisi bitmediyse degitirilir

 410. Can

  08/01/2013 at 10:48

  Merhaba;

  Telefonum 3S 6.0.1 yazılım güncelleme yapıyordum. Yazılım güncelledim en sonunda telefon kendini resetlemek için kapanıp açılacaktı ancak kapandı daha da açılmıyor. 1 saat aralıksız elma isareti gelip gidiyor. Ne yapmam lazım? Tesekkurler.

 411. Yeliz

  12/01/2013 at 02:07

  Guncelleme sonrasi salonda duran modemi bir baska odadan algilamiyor. Nasil duzelir bu durum?

 412. taner karaca

  13/01/2013 at 21:56

  iphone 3 gs kullaniyorum telefon surumu 4.1 bazi uygulamalar calismiyor ve 6.0.1 yapmak istiyorum ama telefonun ayarlar bolumunde guncelleme gozukmuyor 4s te ios 6 kullanirken 6.0.1 ciktiginda guncelleme ayarlarda gozukuyordu neden 3 gs te goremiyorum illa bilgisayardan mi yapmak gerekiyor guncellemeyi baska bir yolu yokmu

  • Mustafa Tan

   13/01/2013 at 22:13

   Cihaz üzerinden kablosuz güncelleme iOS 5 ile geldi. Bu yüzden önce bir iTunes ile güncelleme yapmanız gerekecek.

   • taner karaca

    13/01/2013 at 22:15

    cok tesekkur ederim sağolun

 413. Özcan AYDOĞAN

  14/01/2013 at 13:04

  3 gs telefonumu 6.0 versiyona yükselttim gayet güzel oldu sadece eski tarihli maillerim tekrar tekrar ( sildikçe) geliyor, nedeni nedir yada nasıl tüzeltebilirim, saygılarımla…

 414. Yusuf Uğur

  15/01/2013 at 20:06

  Sevgili Mustafa bey ipone 4s 16gb kullanıyorum fakat bir sorunum var app Store deki güncellemeleri yapamıyorum güncelleme görünüyor güncelle diyorum app kimlik şifresini onaylıyorum ama güncelleme yapmadan tekrar güncelle diyor bu yüzden 2 tane app kimliği almak zorunda kaldım farklı app kimliği almama rağmen onu girmeme rağmen eski kimlik şifresini soruyor sorun yazılımdan mı nedir lütfen cevabınızı e mail olarak atarsanız çok sevinirim cihazdan çok memnunum ama bu olay canımı sıkıyor iyi geceler

  • cevriye

   27/01/2013 at 14:16

   aynı sorun bende de var çözebildiniz mi acaba?

 415. cevriye

  27/01/2013 at 14:19

  mustafa bey yusuf uğur beyde oldugu gibi güncelleme görünüyor apple kimliği şifresi istiyor giriyorum tekrar istiyor ve güncelleme sayfası boş görünüyor çıldırmak üzereyim. yardım edebilirmisiniz lütfen

 416. Nilgün

  29/01/2013 at 00:54

  Cevriye hnm mustafa beydeki sıkıntı bendede var cevap varmı güncelleme yapamıyorum

  • Nilgün

   03/02/2013 at 16:35

   Sorunu çözebildinizmi

 417. Xylmz

  30/01/2013 at 23:22

  Appstore de gunelleme yapamiyorum ??

 418. Anonim

  31/01/2013 at 19:42

  iphone 4 16 gb cihazımı ios 6,01 sürümü ile güncellemek istiyorum. fakat satın aldıklarınızı itunes a aktarın uyarısı alıyorum. ancak aktaramıyorum.

 419. Ece

  01/02/2013 at 21:22

  Iphone 4’um var ve ios 6.1 i yukledim fakat telefonum guncelleme kısmını acmiyor ne yapabilirim

 420. Esad Unal

  07/02/2013 at 21:07

  Ben 3GS kullaniyorum telefonumda 4.1 yukluydu iOS 6 ya guncellerken telefon kapandi daha da acilmadi bir gsm de telefonumu 4.1 surumuyle actilar ancak uygulamalari kullanamiyorum cogu 4.3 veya 5 istiyor telefonum yurtdisindan unlock olarak geldi ne yapmaliyim

 421. redfather

  08/02/2013 at 10:37

  Arkadaşlar bendeki sorun sms ile ilgili. Sms geldiğinde GÖnderenolarak “Bilinmeyen” yazıyor. yazsın sorun değil ama esas sorun içeriği gözükmüyor. Bir çok program aktivasyon için sms ile şifre gönderdiği için gelen smslerin içeriğini göremiyorum dolayısıyla whatsapp dropbox vs dahil bir çok programı aktive edemedim. Sms içeriğinin ios 6.1 jailbreak sonrası gözükmemesi ile ilgili bir çözüm var mıdır?

  • zeca

   10/02/2013 at 00:33

   aynı sorun bende var çözüm bulabildiniz mi?

   • zeca

    10/02/2013 at 01:31

    düzeldi ama nasıl olduğunu anlamadım.

 422. KAMİL

  09/02/2013 at 15:09

  IPHONE 4S KULLANICISIYIM, 4 GÜN ÖNCE İOS SON SÜRÜMÜ YÜKLEDİM VE TELEFONUMDA HİÇBİR SORUN YOKTU FAKAT BUGÜN REHBERİMDE BELLİ BİR TARİHTEN SONRA KAYDETDİĞİM TÜM KAYITLAR GİTTİ. İŞİM GEREĞİ BENİM BU KAYITLARA ÇOK İHTİYACIM VAR, NASIL GERİ GETİRECEĞİM KONUSUNDA DESTEĞİNİZİ RİCA EDİYORUM.

  • Mustafa Tan

   09/02/2013 at 15:32

   Bahsettiğiniz tarihten sonra hiç iTunes veya aşağıdaki gibi bir uygulama ile yedek almadıysanız yapacak birşeyiniz yok maalesef:

   http://www.iphoneturkey.com/2011/07/my-contacts-backup-ile-adres-defterinizi-kolayca-yedekleyin.html

  • beste

   15/03/2013 at 17:44

   aynı sorun bende de oldu yukleme esnasında telefonum kapandı telefona kaydedilen rehberim gitti sadece simdekileri geri yukleyebıldım yedekleme de yapmadım
   çok ihtiyacım var telefon numaralarına telefona kaydetiğim numaralara nasıl ulaşıcam ayrıca yukleme yarım kaldı ve şimdi yukleme de yapamıyorum yeniden telefon durup durup kapandı ve tekrar açıldı ne yapmalıyım??????????

 423. burcu

  10/02/2013 at 18:15

  Merhabalar iphone4 kullanıyorum daha yeni de aldım. bir güncelleme istedi ben de gerçekleştirdim. ancak o günden beri wifida sorun yaşıyorum tuş kilidi aktif olduğu andan wifi gidiyor tekrar kullanmam için de wifi’yi kapatıp açmam gerekiyor. ayrıca bilgisayara bağladığım an telefonu bilgisayar da itunes da tanımıyor yardımcı olabilirseniz sevinirim.

 424. OGEDAY

  13/02/2013 at 00:26

  Değerli dostlar bende ipad 2 ime son güncellemeyi yaptım. app store a girememe hatası ile karşı karşıya kaldım bunun yanında sistemimde yavaşladı. Sistemi sizlerin dediği gibi fabrika ayarlarına çevirip tekrar yükleyerek hızlandırdım.
  App store için ise yapmanız gerek yeni bir üyelik almak ancak mutlaka türkiye alınmalı yurt dışı olunca sorun çıkarıyor. Bu sayede app store u da çözmüş oldum sizlerle paylaşmak istedim.

 425. Andre Santos

  16/02/2013 at 00:09

  Her yerinizden öpüyorum arkadaşlar her yerinizden. Allah bir değil bin kere razı olsun bu sitede yaptıklarım sayesinde artık Wi-Fi calısıyor. Öyle iyi geldi ki, çok tşk ediyorum 🙂

 426. Elçin

  16/02/2013 at 11:52

  Merhaba ben 3GS kullanıyorum 2 yıl önce Amerika’dan almıştık ve Türkiye’de kirdirttik. İlk güncellemem de telefon kapandı ve açılmadı. İlk kırdıttığımız yere götürmemizi söylediler oraya götürdük fakat ordada yapamadılar tekrardan Amerika’ya göndermemiz gerektiğini söylediler fakat daha sonra başka bir telefoncu yaptı. Ama telefonumun sürümü çok eskide kaldı en son bir buçuk yıl oluyor guncellemeyeyi ve Hicbirsey yüklenmiyor. Ben şimdi tekrardan guncellemek istesem telefonum tekrardan kapanır mi? Lütfen yardımcı olun

 427. turan

  22/02/2013 at 17:07

  arkdaşım yurt dışından tel gelmişti 3 yıl önce ipone 3g 22 02 2013 sabah güncelleme var dedi pil alakalı güncellemeyi yüklerdim cıaz acılmıyor şimdi ekranda elma görünüyor 6 saat oldu hala aynı bir yardım

  • ayşegül

   30/04/2013 at 22:40

   aynı sorunu bugün bende yaşadım.siz bir çözüm bulabildiniz mi?

 428. rabia

  24/02/2013 at 10:34

  selam cıhazım iPhone 4 iOS 6 yi yükledim galiba yanlışlıkla once telefonuma guncelleme hazır dıye bır bıldırı geldı hıc bırsey, yokken bende yanlışlıkla guncellemeye bastım ve guncellemeye baslandı sonra telefon kapandı ve apple gorüntüsü gelip gelip gıdıyor lutfen bana acil yardımcı olun ACİLLL !!!!

 429. Hopasej

  27/02/2013 at 23:39

  Merhabalar. İ phone 4 kullanıyorum ve ben de tuş kilidine girince Wifi kapanması sorununu yaşıyorum. Dolayısı ile,mail whatsapp veya herhangi bir bildirim alamıyorum. Kilidi açınca bağlantı bir kaç saniye sonra otomatik olarak geliyor. Cihanızım şuan ios 6.1.1 ‘ de ancak aynı sorunu önceki sürümlerde de yaşamıştım. İnternette bakındım ama kimisi donanımsal bir sorun demiş,kimisi de pil ömrü için bilerek yapılmış bir şey diyor. Mustafa bey sizce bu sorun donanımsal bir problem olabilir mi? Cihazımın garantisinin bitmesine 2-3 ay gibi bir zaman kaldı,eğer bu anormal bir şey ise garantiye yollayacağım. Daha önce de Lock tuşu bozulduğu için yollamıştım,belki artık yenisini falan da gönderebilirler:) Şimdiden teşekkürler.

 430. Aydogan kahraman

  03/03/2013 at 08:49

  1000 tane numaram silindi geride ykleyemiyorum

 431. Mesut baltacı

  05/03/2013 at 22:54

  Merhaba Mustafa Bey, ben ıphone 4 kullanıyorum telefonun güncellemesi gelmişti ben de güncellemeye çalıştım ama sanırım net’im kesilmiş ve güncellemeyi yapamadım. Şu anda telefonum kapalı ve ısırılmış elma işareti sürekli ekrana çıkıp gidiyo. telefon açık olmadığı için bilgisayarla da eş zamanlama yapamıyorum. Yardım edebilirseniz çok sevinirim…

 432. Sinem

  13/03/2013 at 20:18

  Arkadaşlar merhaba,iphone 4s kullanıcısıyım bi kaç gündür wifi çekim gücüm cok zayıf evimin sadece bi köşesin de çekiyo,onda da gitmemesi için kıpırdayamıyorum bile daha önce böyle bi sorunum yoktu bütün yolları denedim sanırım ama olmadı lütfen bir yol daha var diyin çok sinir bozucu bi durum çünkü..teşekkürler.

 433. onur

  14/03/2013 at 16:22

  Merhabalar
  arkadaşımın iPhone 4’ü var sürüm şuan 5.1.1 ve telefon çok yavaşladı, bazen resimlerde düzenleme yaparken siyah ekran geliyor ve donuyor bir süre sonra ise açılıyor.
  Yazılım güncellemesi mi yapmam lazım yoksa başka bir çözüm var mı hızlandırmak için.

 434. ahmet

  20/03/2013 at 21:13

  iphone 5 kullanıcısıyım itunes den güncelleme yaoamıyorum internete bağlı olmadığınız için güncelleme yapılamıyor diyor fakat pc internete bağlı anlamış değilim.

 435. Mecnun

  28/03/2013 at 00:45

  Iphone 4 kullanıcısıyım ios 6.3.1 sürümünü yükledim ve artık kilit sesleri klavye sesleri mesaj sesleri gelmiyor bu sürümü nasıl geri alabiliririm bana yardım edin lütfen bu sürüm telefonumu bozdu 🙁

  • Hasan

   28/03/2013 at 22:29

   Arkadaslar 4s im var ilk aldigimda muhtesemdi. Ama ilerleyen gunlerde her guncelleme bir sorun yaratti. Bunlari yasayan biri olarak tek bir onerim var. Birakin iphonunuz ilk aldiginiz ayarlarda kalsin. Guncelleme yapmayin.

 436. Atalay

  29/03/2013 at 18:24

  Wifi sorunu güncellemeden sonra ortaya çıktı nasıl çözülür? Bir bilen varsa bildiklerini bizimle paylaşırsa …..

 437. Mesut Çam

  03/04/2013 at 22:24

  Merhaba. 4s im var .. ios 6.1.3 yüklü sorunum şu; Facebook sayfasını açıyorum, ana sayfa açılıyor arkadaşlarımın paylaşımlarını görüyorum ancak kendi paylaşımlarımı göremiyorum. Facebook ta kendi sayfamı açınca ” ağ hatası” mesajı alıyorum, güncel paylaşımlarımı göremiyorum . Bilgisi olan arkadaşlar, Ne yapmalıyım lütfen yardım ..

  • Anonim

   29/10/2013 at 12:34

   Kapatıp açtım, düzeldi

 438. azad

  11/04/2013 at 19:46

  Iphone 4 kullanıcısıyım cihaza güncelleme gelmiş ama güncelleme yapamıyorum

 439. osman

  14/04/2013 at 19:44

  herkeze merhaba bendeki problem yurt dışından gelen iphone4 ü bilmeden güncellemem oldu cihazın ana menüsüne ulaşamıyorum bana bu konuda yardıöcı olursanız çok memnun olurum bağzı yerlere baltım 250tl den aşağı inmiyolar iyi günler

 440. Ahmet

  22/04/2013 at 17:13

  Ben 4s kullanıyorum ıos 6.0 geldi 1.3 yaptım ve telefon acayip bir şekilde yavasladı adam gta vice city i 3GS de bile kasmadan oynarken bende kasmalar oluyor ne yapmalıykm garantiye mi göndereyim ???