iPhone ve iPad için Servis ve Garanti Konuları

Blogumuzda paylaşımlara başladığımız 2007’nin sonundan bu yana Apple ürünlerini kullanıyorum. Bu zaman içerisinde  tüm iPhone ve iPad modellerini kullandım ve halen yeni modelleri kullanmaya devam ediyorum. Bu 5 yıllık süre zarfında da sadece 2 defa servisin yolunu tuttum. Her ikisinde de cihazda ciddi bir sorun yokmuş, ufak bir bakımla cihazlarımı garanti kapsamında yaptırım bir kaç günde teslim aldım.

Fakat bazı kullanıcılar tabii ki benim kadar şanslı değil. Özellikle teknik konulara çok hakim olmayan kullanıcılar, cihazları ile ilgili çok daha fazla sorun yaşayabiliyorlar. Fakat bu tip kullanıcılar için en büyük sorun, cihazlarını hangi durumlarda servise götüreceklerini bilememek. Bazen çok kolayca halledilebilecek bir sorun, çoğu kullanıcı için servis anlamına gelebiliyor. Bazen de ufak bir sorun, arkasında servislik bir durum barındırabiliyor.

Ben de her zaman olduğu gibi, servis ve garanti konusunda faydalı olabilecek bazı bilgileri soru cevap formatında aşağıda paylaşayım istedim. Umarım faydalı olur.

Cihazımda meydana gelecek hangi sorunlarda servise gitmeliyim ?

Bu tip cihazlardaki sorunlar, Yazılımsal ve Donanımsal olmak üzere ikiye ayrılır. Yazılımsal dediğimiz sorunlar da cihazın üzerindeki işletim sistemi (iOS) veya uygulamalar ile ilgili sorunlardır. Bu sorunların büyük çoğunluğu da, aşağıda paylaştığımız gibi servise gitmeye gerek kalmadan bir şekilde çözülebilir.

Donanımsal sorunlar da, cihazımızın fiziksel parçalarından meydana gelen problemlerin yol açtığı sorunlardır. Örneğin cihazın düşmesi, su alması, toz veya nem kapması, vs. gibi nedenlerden oluşan sorunlardır. Bu tip sorunları kendi başımıza çözmemiz çok zor olduğu için servise gitmek kaçınılmazdır. Tabii evinde yedek parça ve cihazı açmak için gerekli ekipmanları bulunanlar için bu durum farklı olabilir 🙂

http://www.icracked.com

Peki cihazımdaki sorunun yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olduğunu nasıl anlayacağım?

Cihazımızdaki sorunun yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olduğunu anlamanın en iyi yolu, içindeki yazılımı, kutusundan yeni çıkmış gibi sıfırlamaktır. Fakat bu işlemden önce, sorunu çözme ihtimali bulunan daha kolay bazı yöntemler denenebilir. Bu yüzden cihazınızla ilgili sorunlar yaşıyorsanız sırasıyla aşağıdaki yöntemleri deneyin:

1) Cihazımızda anormal sorunlar baş gösterdiğinde ilk denenmesi gereken işlem “Kilitlenen ya da Takılan iPhone veya iPad’in Tekrar Başlatılması” başlıklı yazımızda detaylı paylaştığımız gibi Home (Ana Menü) + Power (Kapat/Aç) tuşlarına birlikte basarak cihazın yeniden başlatılmasıdır.

2) Eğer bir önceki işlem sorununuzu çözmediyse ve de özellikle şebeke, çekim, hücresel veri, vs. gibi operatör hizmetleri ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız, cihazın SIM kartını çıkarıp takma ve “Ayarlar -> Genel -> Sıfırla” menüsünden “Ağ Ayarlarını Sıfırlama” da potansiyel sorunları çözebilir.

3) Eğer yukarıdakilerin hiç biri sorunları çözmede bir fayda sağlamıyorsa, o zaman cihazımızı “iPhone ve iPad’i Sıfırlama ve Geri Yükleme” başlıklı yazımızda detaylı açıkladığımız gibi Restore (Geri Yükle) işleminden geçirmemiz gerekebilir. Sıfırlama işlemi, cihazı kutusundan çıkardığımız günkü hale getireceğinden, eğer sorun yazılımsal ise kesinlikle kesin çözüm olacaktır.

Fakat bazen cihazımızı sıfırladıktan sonra, sorun yazılımsal olsa bile çözülmeyebilir. Bunun sebebi de yedekten geri yüklüyor oluşumuzdur. Cihazımızda sonradan soruna neden olan şey, yedekle birlikte taşınabileceğinden, cihazımızı sıfırladıktan sonra yedekten geri dönüş, sorunun da tekrar geri yüklenmesine neden olacaktır.

Bu yüzden sorunun yazılımsal olup olmadığını anlamanın en iyi yolu, bu yazıda anlattığımız şekilde sıfırlama yaptıktan sonra yedekten geri dönmemek, yani “Yeni bir iPhone olarak ayarla”maktır. Bu şekilde elimizde, kutusundan yeni çıkmış gibi hiç bir ayar yapılmamış ve uygulama yüklenmemiş bir cihaz olacaktır.

Bu durumda, yaşanılan sorunu tekrarlamak için gerekli minumum ayarı veya yüklemeyi sıfırdan yaparak sorunu tekrar yaşamaya çalışın. Eğer sorun tekrar ederse, cihazınızda kesin servislik ciddi bir sorun var demektir. Lütfen bu durumda da bizden bir yardım beklemeyin. Özellikle garantisi olmayan cihaz sahipleri donanımsal sorunlar için de bizden yardım bekliyor. Tüm yazılımsal sorunlara yardımcı olamadığımız gibi, donanımsal sorunlara yapabileceğimiz hiç bir şey bulunmuyor 🙁

Cihazımı Türkiye’den aldım ve 2 senelik garantisi halen devam ediyor. Sorunumu ücretsiz, yani garanti kapsamında düzelttirebilir miyim?

Eğer sorun kullanıcı kaynaklı değilse, yani yere veya suya düşürme gibi nedenlerden oluşan sorunlardan değilse genelde ücretsiz tamir ediliyor. Örneğin benim Turkcell’den aldığım bir iPhone’umda dıştaki hoparlörden ses gelmeme, diğer birinde de Power (Açma/Kapama) tuşunun çalışmaması sorunu olmuştu. Her ikisi sorunu da Turkcell’in getirttiği iPhone’ların yetkili servisi olan Genpa ücretsiz yaptı. Her iki sorunda da cihaz değişimi gerekmediği için de çok uzun süre beklemeden maksimum 2-3 günde cihazımı geri alabildim.

Dolayısıyla eğer yukarıda paylaştığımız yöntemler sonucunda halen sorununuz devam ediyorsa, hele bir de cihazınız garanti kapsamındaysa, cihazınızı servise götürmekten çekinmeyin. Özellikle cihazları garanti dışında olan kullanıcılarımız, servislik cihazlarının sorunları için bizden yardım bekliyorlar. Maalesef bizim bu konuda yardımcı olma imkanımız yok 🙁 Biz ancak yazılımsal sorunlarda yardımcı veya yol gösterici olabiliriz.

Yurt dışındaki Apple Store’larda sorunlu cihazı hemen yenisi ile değiştiriyorlarmış. Türkiye’deki servisler de hemen değiştiriyor mu?

Hayır hemen değiştirmiyor. Türkiye’de Apple servis hizmeti vermiyor. iPhone’a resmen servis hizmetini, Apple’ın anlaşmalı olduğu operatörlere (Turkcell, Vodafone ve Avea) hizmet veren Genpa ve Tele Service gibi firmalar veriyor. Bu firmalar da Apple ile olan anlaşmaları doğrultusunda servis hizmeti veriyorlar. Bu yüzden Apple Türkiye’de resmen kendisi iPhone satmaya başlamadan, yani kendisinin hizmet verdiği Apple Store’lar açılmadan, yurt dışındaki gibi bir servis hizmeti beklemeyin.

Ben iPhone’umu yurt dışından aldım ve standart olarak gelen 1 yıllık uluslararası garantisi var. Bu garanti Türkiye’de de geçiyor mu?

Hayır geçmiyor. Normalde iPhone harici diğer tüm Apple ürünlerinin Türkiye’deki distribitörlüğünü yapan Bilkom, yurt dışından alınan Apple ürünlerine Türkiye’de de garanti desteği veriyor. Lakin Bilkom, sadece kendisinin de getirttiği ve teknik desteğini verdiği modellere servis hizmeti verebiliyor. Yani eğer yurt dışından aldığınız bir Apple ürünün aynısını Bilkom da Türkiye’ye getirtiyor ve servis hizmeti veriyorsa, o zaman yurt dışından alınmış olmasına bakmaksızın garanti kapsamında hizmet veriyor.

Fakat iPhone, Bilkom’un ithal ettiği veya servis verdiği bir ürün olmadığı için, yurt dışından alınan iPhone’lar garanti kapsamında Bilkom tarafından tamir edilmiyor veya garanti kapsamında servis hizmeti verilmiyor.

iPod Touch’lar ve iPad’ler de iPhone gibi iOS tabanlı cihazlardan. Yurt dışından aldığımız iPod Touch ve iPad’lerin 1 yıllık garantisi de mi Türkiye’de geçmiyor?

Hayır geçiyor 🙂 Bir önceki sorunun cevabında bahsettiğim gibi Bilkom, resmen iPod Touch ve iPad satışı yaptığı ve bu cihazlara servis hizmeti verdiği için, yurt dışından alınan iPod Touch ve iPad’lere garanti kapsamında servis hizmeti veriyor. Buradaki önemli detay ise, Bilkom’un ilgili cihazı satışına başlamış olması. Örneğin Amerika’da satışa yeni başlamış bir iPad modelinin satışı henüz Türkiye’de resmen başlamamış ise, Bilkom da hemen destek vermiyor. Ancak Türkiye’de resmen satışı başladıktan sonra destek veriyor.

Not: Öğrendiğim kadarı ile Bilkom, yurt dışından alınmış SIM kartlı yani 3G’li iPad’lere de garanti kapsamında servis hizmeti veriyormuş. Bir tek alınan modelin Verizon, yani CDMA olmaması gerekiyormuş. Bu yüzden Amerika’dan SIM kartlı iPad alacakların, hep AT&T için satılan modelden almalarında fayda var.

Yurt dışından aldığım iPhone’um arıza yaparsa, servis için nereye götürmem gerekiyor?

Yurt dışından aldığınız iPhone’unuz arıza yaparsa servis hizmetini yine operatörlerin kullandığı ve Apple’ın anlaşmalı olduğu Genpa veya Tele Service gibi firmaları kullanabilirsiniz. Bu firmalar yurt dışından alınan cihazlara da ücreti karşılığında servis hizmeti veriyor.

Fakat bu firmaların servis ve bakım ücretlerini pahalı bulursanız, iPhone’un parçalarını Asya’lı üreticilerden temin ederek servis hizmeti veren diğer servisleri de tercih edebilirsiniz. Fakat lütfen bu konuda bir firma önerisi istemeyin. Biliyorsunuz ben tecrübe etmediğim hiç bir konuda görüş bildirmiyorum. Gerçi tecrübe etmiş olsam da, bu konuda tavsiye vermezdim. Çünkü oldukça hassas bir konu. Herkesin servis tecrübesi ve memnuniyeti aynı olmayabiliyor 🙂

Yurt dışından iPhone almak, Türkiye’de garantisi olmaması nedeniyle çok mu riskli? Halbuki ben ucuza geliyor diye iPhone’u yurt dışından almak istiyordum.

Maalesef ülke olarak maliyet muhasebesi konusunda biraz zayıfız. Bir ürünün satış fiyatı ile toplam sahip olma maliyetlerini biribirine karıştırıyoruz. Aldığımız bir ürünün bize maliyeti, satışın gerçekleştiği an değil, cihazı kullanmayı planladığımız zaman içerisinde ortaya çıkar. Bu yüzden yurt dışından bir cihaz almadan önce, cihazı kullanacağımız süreyi ve de IMEI kaydı, garanti, servis, vs. gibi konuları göz önünde bulundurmalıyız.

Türkiye’de satılan bir iPhone’un 2 yıl garantisi bulunuyor. Yurt dışında satılanların ise 1 yıllık garantisi oluyor ve bu garanti Türkiye’de geçmiyor. Bu yüzden yurt dışından iPhone almak çok daha avantajlı gibi gözükse de, cihazda sorun çıktığı an tüm bu avantaj, bir anda dezavantaja dönüşüyor. Bu nedenle yurt dışına sürekli gidip gelen bir tanıdığı olmayanlara, yurt dışından iPhone almalarını tavsiye etmiyorum.

Şahsen ben de iPhone 4S’ime kadar hep cihazlarımı Türkiye’den aldım. Özellikle iPhone 4’te, ufak tefek de olsa servis ihtiyacı oldu ve Türkiye’den aldığım için garanti kapsamında ücretsiz hallettirdim. Fakat iPhone 4S’te açıkçası biraz tedirginlik yaşıyorum, yurt dışından aldığım için. Fakat yurt dışına gidip gelen çok tanıdığım olduğu için, sorun çıkarsa bir şekilde hallettiririm diye düşünüyorum 🙂

İkinci el iPhone alacağım. Satıcı, cihazın Türkiye’den alındığını ve garantisinin olduğunu söylüyor. Bundan nasıl emin olabilirim?

Bir iPhone’un Türkiye’den alındığına dair en önemli belge faturadır. Eğer özellikle bir tanıdığınızdan almıyorsanız, mutlaka cihazın faturasını talep edin. Fatura, 2 yıllık garantinin bitip bitmediğini en kolay gösteren yöntemdir. Ayrıca fatura sizi, cihazın çalıntı çıkması gibi durumlardan da kurtaracak en önemli belgedir. Fakat size verilen faturanın cihaza ait olduğundan emin olmak için de, fatura üzerindeki IMEI numarası ile cihazın IMEI numarasının aynı olduğundan emin olun.

Ayarlar -> Genel -> Hakkında -> IMEI

Cihazınızın IMEI numarası da 3 yerde geçmektedir. Bu IMEI numarasına Ayarlar -> Genel -> Hakkında menüsünden kontrol edebileceğiniz gibi, SIM kart yuvasından ya da bakabilirsiniz.

SIM kart yuvasında da IMEI numarası yazmaktadır.

Son olarak cihazı kutusunun altında da aynı IMEI numarası yer almaktadır. İkinci el cihaz alırken gerekirse, bu üç yerde geçen IMEI numarasının aynı olduğundan emin olun.

Cihaz kutusu altında da IMEI numarası yer almaktadır.

Eğer faturası olmayan bir cihaz alacaksanız, yukarıdaki IMEI numarasını kullanarak cihazın yurt içinden alınıp alınmadığını kontrol edebilirsiniz. Çünkü Bilgi Teknolojileri Kurumu, http://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php adresinden IMEI numarasını kullanarak cihazın kayıtlı olup olmadığı bilgisini göstermektedir. Bu adreste yaptığımız sorgu sonucuna göre de cihazın ithalat yoluyla mı geldiği, yoksa farklı kanallardan mı getirtildiğini görebiliyoruz.

Örneğin yurt dışından yolcu beraberi gibi ithalat haricinde bir yöntemle getirtilen iPhone’un IMEI numarasını sorgulattığımızda, karşımıza aşağıdaki gibi bir sonuç çıkıyor.

Eğer IMEI sorgusunu yaptığınızda yukarıdaki gibi bir sonuç alıyorsanız, bilin ki cihazın IMEI kaydı var fakat cihaz yurt dışından ithalat harici bir yöntemle getirildiği için Türkiye’de garantisi yok.

Eğer sorgulama sonucu “Kayıt bulunamadı” gibi bir sonuç alırsanız da bu da; “iPhone’ların ve iPad 3G’lerin Pasaport ile IMEI Kaydı” başlıklı yazımızda çok önce detaylı paylaştığımız gibi cihazın IMEI kaydının olmadığını ve de Türkiye’de Telefon ve SMS özelliğinin kullanılamayacağını gösterir.

Eğer sorgulama sonucunda karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkarsa da, bu durumda cihaz Türkiye’ye ithalat yolu ile getirilmiş 2 yıl garantili cihazlardandır.

Tabii bu durum cihazın halen garanti kapsamında olduğunu göstermez. Eğer cihazın satış tarihinden itibaren 2 sene geçmiş ise garantisi bitmiştir. Maalesef Türkiye’de satılan cihazların IMEI numarasından, halen garantisinin devam edip etmediği gösteren bir sistem yok. Ancak garanti hizmetini veren firmanın hangisi olduğunu bulup, ondan sonra belki firma ile iletişime geçilerek öğrenilebilir. Diğer firmalarda göremedim ama Genpa,  http://www.genpa.com.tr/imei adresinden sorgu yapmaya imkan veriyor ve bu sorgu sonucu iPhone’un Genpa çıkışlı olup olmadığını söylüyor.

Bir de Türkiye’de, Turkcell, Vodafone ve Avea dışında resmen ithalat yapıp iPhone satan firmalar var. Bu firmaların sattıkları iPhone’lar da garantili mi?

Evet garantili. Bazı firmalar, yeni iPhone lansmanlarının Türkiye’de geç yapılmasını fırsat bilerek, Apple’ın kontrolü dışında “paralel ithalat” ismi verilen bir yöntemle iPhone ithalatı ve satışı yapmaktadır. Apple’ın kontrolü dışında hareket ettikleri için de kendi servis ağları ile 2 yıl garanti ve servis hizmeti vermektedirler. Zaten gerekli minumum garanti ve servis şartlarını sağlayamazlarsa, yasalar resmen ithalat yapmalarına imkan vermez.

Cihazım jailbreakli. Bu haliyle servise götürsem garanti dışı kalır mı?

Jailbreak konusunu bu yazıda çok önce detaylı paylaştığım için burada tekrar değinmeyeceğim. Fakat kısaca özetlemem gerekirse jailbreak, Apple’ın istemediği ve normal şartlarda kullanım sözleşmesine aykırı bir işlem. Fakat bundan dolayı garanti dışı kalan hiç duymadım. Çünkü jailbreak yazılımsal bir işlem olduğu için bir restore (geri yükleme) ile cihaz tekrar orijinal haline geliyor. Fakat yine de cihazınız jailbreak’li ise, servise götürmeden önce bir sıfırlamanızda fayda var 🙂

————-

Servis ve garanti konusunda şimdilik aklıma gelenler ve yardımcı olacağını düşündüğüm bilgiler bu kadar. Belki atladığım şeyler olabilir. Eğer sizin de sorularınız var ise yazıya yorum girerek sorabilirsiniz. Bildiklerimi cevaplamaya çalışırım, bilemediklerim için ise kusura bakmayın.

268 Comments

 1. Timucin

  19/05/2012 at 20:54

  Cok tesekkur ederiz mustafa bey. Yurt disindan cihaz alma konusunda suphelerim vardi.

 2. İsmail

  19/05/2012 at 20:55

  Yakin arkadasim iphone 4s vodofondan alinma”teli vardi home tusu tam basmamaya basladı”vodofonu aradi adamlar geldi teli aldi”yerine idaretenlik htc verdi”ve sonunda tamir yerine iphone 4s dyistirdiler”valla helal olsun dedim musteri memnuniyeti superdi”

 3. Mustafa

  19/05/2012 at 21:09

  Mustafa abi ben telefonumu yurt disından aldım garantisi yok ve home tuşunda sorun var bazen bastığımda almıyor geri gitmiyo kuvvetli bir sekilde basmak gerekiyor bunun için servise gittim ve yapabileceklerini söyledi ama güvenemedim açıkcası servis genpa falan Degildi bu arada orta tuş yapılması zahmetli mı veya telefon açıldığında başka sorunlar da oluşabilir mı bilginiz var mı bu konuda

  • Mustafa Tan

   19/05/2012 at 21:11

   Yazıda da belirttiğim gibi maalesef yorum yapamıyorum bu konuda 🙁

  • İsmail

   19/05/2012 at 21:54

   150 tl masrafi var dostum”iphone,nin kronik sorunu home tusu tam algilamama problemi”

  • Anonim

   19/05/2012 at 23:35

   Ankara’da balıkçıoglu işhanında telefoncular 35 liraya tamir ediyorlar ben yaptırdım 😉

 4. Can. Ç

  19/05/2012 at 21:14

  Mustafa Bey, emeginize saglik cok guzel bir calisma. Ben Şırnak/Silopi de oturuyorum. 4s’im ve bundan onceki 4 um de kacakti. Yani k. ıraktan temin ettim. İki gun once bi tanidigima aldim. Kapali kutu hemde. Buralarda neredeyse garantili cihaz yok. Abim ve kardesimde kacak kullaniyor. Tabii kayitli. Zaten iphone kayitsiz kullanilmiyor. İphone’un dayanikli bir cihaz olduguna inaniyorum. Suya dusurmediniz mi ya da kirmazsaniz neredeyse hata payi 100 de 1. Kaldiki kutuyu aviyoruz sorunluysa almayabiliyorsunuz. İki gun once bi tane aldim. Bi akrabaya yolladim. Kapali kutu. Sorunsuz cikti. Kayit ettirip kullanacak. Eger sanssiz olduguna fazlasiyla inanan yoksa tavsiye ederim. Buralarda super bi piyasasi olusmus. Ve bir cok kisi internet uzeri sayis bile yapiyor. 3Gs garantili almistim. Onda da hic sorun yasadim ve sattim. Biraz karisik oldu kimse bana kizmasin lutfen

  • Realcony

   20/05/2012 at 17:27

   Arkadas hesaplı oluyor olabilir.ama daha geçenlerde kac vatandaşımız kaçakçılık yaparken yanlışlıkla vuruldu.bu ise para verip o insanları ölüm yoluna sürüklenmeyelim.sirnakin güzel insanlarına selamlar…

   • Can. Ç

    22/05/2012 at 22:56

    Hayir hayir bir yanlis anlasilma var. Belirtmedim. Ozur dilerim. Cihazlar kacak yoldan geliyor dan kastim. Gunu birlik ticari taci olarak gidip gelen araclarla geliyor. Eski yontemler cok eskide kaldi. Emin olun o sekilde olsaydi kimse almazdi bu telefonlari. Vicdanimi kesinlille el vermezdi. Yasal olarak geliyor. Kayit edilip kullaniliyor. Yeni yasayla vergisi de odenecek.

 5. Anonim

  19/05/2012 at 21:23

  Merhaba Mustafa bey, 2 gün önce yurtdışından almış oldugum new iPad için garanti durumunu merek ederken bu yazı imdadıma yetişti. Çok teşekkürler. Acaba garanti suresi ne kadar olacak 1 yıl mı yoksa 2 mi

  • Mustafa Tan

   19/05/2012 at 21:41

   1 yıl olacak.

   Apple’ın ürünleri standart olarak 1 yıl garantili. Fakat üklemizde ve Avrupa Birliği ülkelerinde tüm elektronik cihazlar minumum 2 sene garantili olmak zorunda olduğu için ithalatçı firmalar üzerine maliyetini ekleyerek 2 yıl garantili satıyorlar. Dolayısıyla yurt dışında aldıklarınız 1 yıl garantili, Türkiye’den alınanlar ise 2.

   • Mehmet Semerkant

    20/05/2012 at 04:57

    Peki bu durumda Avrupa ulkeleri cikisli urunlerin ulkemizde de 2 yil garantili olmasi gerekmiyormu?

    • Mustafa Tan

     20/05/2012 at 05:05

     Hayır. Çünkü bu her ülkenin kendisinde geçerli bir durum. Apple’ın uluslar arası garantisi bir yıl, o da servis verdiği ülkelerde 🙂

     • Ahmet

      20/05/2012 at 13:39

      Mustafa bey merhaba bu ekipmanları nereden satın alabilirim

 6. Erdemk

  19/05/2012 at 21:26

  Mustafa bey ölü piksel hakkında da bilgi verebilir mısınız? Urun vodafondan alinmadir.

  • Mustafa Tan

   19/05/2012 at 21:41

   Servise götürdünüz mü cihazınızı ?

 7. Volkan tunc

  19/05/2012 at 21:37

  Yurtici Faturali tel i ikinci el sldim 6 ay sonra imei kopyalandi diye mesaj geldi alirken faturasinida istemistim telefon genpa ile konusmamdan sonra sadece benim bumaram ile calisiyor baska bir simle calismiyor ayrica tuketici mah basvurdum iadesi icin karar cikarttim ama genpa sallamadi bir ust mahkemeye gittim fatura benim adima degil diye yuce mahkememiz kabul etmedi yani tel tek benim numaramla calisiyor …bundan sonra tel alacaksam sifir faturali garantili alacagim bir sey oldumu anindA mudahale icin gereklidir

 8. Mustafa

  19/05/2012 at 21:43

  Peki Mustafa abi jailbreak yurt disından getirilen telefonlarda sorun olabilir mı ben Afganistan dan getirttim telefonu 5.1 sürümü var yüklesem sorun olur mü jailbreak i

  • Mustafa Tan

   19/05/2012 at 22:10

   Jailbreak işlemi için cihazın nerden alındığının önemi yok. Daha çok model ve versiyon farkediyor.

   • Mustafa

    20/05/2012 at 11:56

    Teşekkürler Mustafa abi

 9. Anonim

  19/05/2012 at 21:54

  iyi akşamlar mustafabey siz olmasanız biz napardin iPhone ilgili her konudan biziz bilgilerdiriyosunuz teşekkürler benin size sorun olacaktim mustafabey iphone4var mustafabey telefonun cihazdan 3g kapattığı zaman telefonun servis yoktur yazıyor amam tekrar 3g açtığım zaman telefon fuul çekiyor sizce bu normal

 10. Ali

  19/05/2012 at 23:30

  Sevgili Mustafa bey paylaşımlarınızı ve yazılarınızı ve İPhoneturkey.biz i büyük bir beğeni ve ilgi ile takip etmekteyim bu gayretinizi tebrik eder basarılarınızın devamını dilerim.Paylaşımınız esnasında rastladığım bir videoyu izlemek için tikladığımda Karşıma çıkan http://www.icracked.com adlı site dikkatimi çekti bu siteden Türkiye ye sipariş verebilimiyiz birde yanlış anlamadıysam bu sitede iPhone 4s icin retina LCD ekran da mevcut bu ekranın kalitesine ve orijinalliğine güvenebilirmiyiz bu konuda bilginiz varsa paylaşmanızı rica adetim Mustafa bey 🙂

  • Ahmet

   20/05/2012 at 13:40

   Bende merak ediyorum bu sorunun cevabini

   • Ahmet

    20/05/2012 at 13:51

    Araştırdım güvenli site ben ekran satın alacağım 100 dolar tutuyor getirmek

 11. Ercan

  19/05/2012 at 23:58

  Ben imei mi kayit ettirdigim tarihi ogrenmek istiyorum. İki yil tam gecmisse yine alip gelecegim. Nereden ogrenebilirim?

  • Mustafa Tan

   20/05/2012 at 00:10

   Maalesef online bir sistem yok. Aşağıdaki linkte yer alan iletişim bilgilerini kullanarak sormanız gerekecek:

   http://www.tk.gov.tr/iletisim/index.php

  • Cemail Yenigun

   20/05/2012 at 01:08

   Mustafa Agabey Merhaba
   Harika bir İnsansiniz. Butun yardimlariniz icin Size kalben Tesekkur ediyorum.
   Sevgilerimle.

 12. mehmet

  20/05/2012 at 00:08

  Benim Iphone 4 üm ilk servisinde yenisi ile değiştirildi. ikinci defa garanti durumu oluştu yine servise gitti ve yenisi ile değiştirildi, ve bu işlemlerin tümünü vodafone red ekibi halletti.

 13. Serkan

  20/05/2012 at 00:25

  merhabalar
  Gerek mustafa beye gerek tüm iphone kullanicilarina sormak istiyorum .

  İphone 4 kullaniyorum kulaklik olarak her kulakligi kullanabilirmiyiz ? Farkli kulakliklar bozarmi girisini acaba? Yoksa orjinal mi tavsiye edersiniz ?

  • Emre

   21/05/2012 at 20:47

   Her türlü kullanabilirsiniz ucu oraya geçecek büyüklükte olduğu sürece

 14. Serkan

  20/05/2012 at 00:29

  Mehmet bey benimde cihazim vodafone red sayesinde degisti ama olay onlarda degil Teleservice firmasında. Red sadece size yedek telefon veriyor baska bisey yapmiyor. Teleservice firmasinda dunyada sayili olup turkiyede tek teleservice firmasinin sahip
  Oldugu apple’in verdigi sertifika var. Oyuzden cihaz degisimi kolay yapabiliyorlar hic bir itirazla karsilasmiyor teleservice firmasi. Benim acikcasi cihazimda bisey yoktu iphone 4 umde sadece icimde bir kusku vardi ust micle ilgili 1 senelik cihazdi gonderdim yenisi geldi 🙂 saolsunlar

  • November

   21/05/2012 at 20:52

   Serkan bey ben iphone 4s telefonumu vodafone’dan aldim. 4 ay sonra kulaklik modunda takili kaldi. Teleservice teknik servisine goturdum. Bana telefonu yetkisiz kisilere actirip. Kamera vidasiyla oynandigi ve bu yuzden garanti kapsamindan ciktigini soylediler. Sonra internetten arastirdim. Onlarca kisiye ayni numarayi cekmisler. Garanti kapsamindaki bir telefonu kimse kurcalamaz. Ama amac farkli

 15. Orkun

  20/05/2012 at 00:55

  Merhabalar Mehmet bey. 2ay önce iPhone 4s aldım geçenlerde farkettim distaki hoparlörlerin birinden ses gelmiyordu internetten araştırdım biri mikrofonmus ama ben emin olamadım çünkü aldığım yere götürdüğümde bana servise gönderelim demislerdi bana telefon lazım olduğu icin vermemiştim onlar bilmiyor olabilirler mı mikrofon olduğunu sorun varsa gondericem. Teşekkürler şimdiden

  • mehmet

   20/05/2012 at 01:17

   Iphone larda alltakilerden biri hoparlör diğeri mikrofondur, endişelenmenize gerek yok.

 16. Araz

  20/05/2012 at 03:26

  Merhaba. Uzun suredir ses arttirma azaltma tuslarina temas edince telefonun sesi kendiliginden kisiliyor. Kilif icindeyken olmuyor metalle parmak temasi olmadigi icin. Telefonu amerikadan almistim. Daha once teleservise blackberrymi verdim ama maalesef 1 aydan erken teim etmiyorlar. Simdi iphonu tamire verip vermemek arasindayim. 1 ay ayri kalamam 🙁 tavsiyesi olan? 🙁

  • Anonim

   21/05/2012 at 02:20

   Vecine alan yoxdu???:D

  • Oguz

   21/05/2012 at 22:03

   Bir ay ayrı kalmalısın bence. Tavsiye.

 17. erkan

  20/05/2012 at 07:54

  peki hocam sizin dediğiniz gibi reset ledik ve yeni bir ıphone olarak ayarla dersek ,ı tunes cihazı yeni bir cihaz gibi görüyor. yeni bir ıphone olarak ayarladığımızda indirdiğimiz paralı uygulamalar en fazla 5 cihaz hakkımız varya bu hakkımız kullanılmışmı olur.yani 5 kez reset atıp yeni bir cihaz gibi yapsak bu paralı uygulamalar geri yüklenmezmi?

  • blackscorpion

   21/05/2012 at 16:53

   O 5 hak 5 yeni cihaz tanıtma hakkı değil, Apple İd nizi 5 farklı bilgisayarda kullanmak demek. Yani bilgisayar değişmediği sürece iPhone sifirlamakla hiç bir hakkınız gitmiyor.

 18. DERYA

  20/05/2012 at 10:44

  MUSTAFA BEY BEN IPHONE 4 KULANICISIYIM TELEFONDA TUS TAKIMI SORUNU VARDI TELESERVICE GONDERDIM SIMDI TELESERVICE KULANICI HATASI SIVI TEMASI DIE TELEFONUMU TAMIR ETMIYOR NAPABILIRIM

 19. Tuncay osman

  20/05/2012 at 11:08

  Mustafa bey yazılarınızı beğenerek takip ediyorum.telefonumuzu yeni bir iPhone olarak tanıttıktan sonra satın alınan uygulamalari nasil aktarabiliriz?

 20. Alper

  20/05/2012 at 11:37

  Merhaba telefonum garantili faturalidir. Telefonun iPhone 4 sol üst ekranında sararma meydana geldi. Telefonu garanti kapsamında genpa ya götürdüm. Ancak genpa bunu Apple in hata kabul etmediği iPhone’ nun kabul ettigi normal ton siniari icinde olduğunu belirtti. Ne yapabilirim önerileriniz nedir

 21. DERYA

  20/05/2012 at 12:15

  MUSTAFA BEY LUTFEN CEVAP:( BEN IPHONE 4 KULANICISIYIM TELEFONDA TUS TAKIMI SORUNU VARDI TELESERVICE GONDERDIM SIMDI TELESERVICE KULANICI HATASI SIVI TEMASI DIE TELEFONUMU TAMIR ETMIYOR NAPABILIRIM

  • Mustafa Tan

   20/05/2012 at 12:23

   Operatörünüz ile iletişime geçtiniz mi?

   • DERYA

    20/05/2012 at 12:34

    operatörümüzle iletişime gecmek ne işime yarar.Napmalıyım.Ne söylemliyim onlara

    • Mustafa Tan

     20/05/2012 at 13:02

     Yaşadığınız problemi aynen aktarın, yardımcı olmazlar ise Apple ile nasıl iletişime geçebileceginizi sorun.

 22. Kaan

  20/05/2012 at 12:20

  Mustafa bey
  Cihaz 4S yurtdışı imei kaydı yok. Jailbreak yapsam imei kaydına gerek kalırmı?

  • Mustafa Tan

   20/05/2012 at 12:25

   Evet kalır. IMEI kaydi sadece iPhone’lara has bir konu değil. Yurt dışından ithalat harici getirtilen ve SIM kartı kullanan tüm cihazlar için gerekli bir işlem.

 23. mehmet

  20/05/2012 at 18:56

  benim iphonumun sorunu titreşiminin çalışmamsı ve ses açıp kapatmada ışığın yanmaması

 24. Aykut

  20/05/2012 at 23:40

  Mustafa bey selamlar; İphone4s 16gb kullaniyorum turkcellden ocak ayinda aldim. Telefonumda arama geldiginde cevapla yi suruklerken bazen gelen cagriyi cevaplamiyor mesgule verip ben ariyorum sessize aliyor donma olmuyor sadece ‘cevapla’ suruklenmiyor nasil cozebilirim yardimci olabilirmisiniz. Tesekkurler

  • Oguz

   21/05/2012 at 22:06

   Acik programlar telefonu kasıyor. O yüzden oluyor. Sürekli arka planda çalışan uygulamaları kapatın.

 25. Dursun

  21/05/2012 at 01:09

  Merhaba bende bir soru sormak istiyorum.Bildiğim kadarıyla sim kart ile çalışan mobil cihazların kayıt ettirilmesi gerekiyor ve benim 3gsiz ipad getirtme niyetim var bunun içinde cihazı kayıt ettirmem gerekiyor mu ?

  • Mustafa Tan

   21/05/2012 at 07:03

   Hayır gerekmiyor.

   • Aykut

    21/05/2012 at 14:59

    Mustafa bey selamlar; İphone4s 16gb kullaniyorum turkcellden ocak ayinda aldim. Telefonumda arama geldiginde cevapla yi suruklerken bazen gelen cagriyi cevaplamiyor mesgule verip ben ariyorum donma olmuyor sadece ‘cevapla’ suruklenmiyor nasil cozebilirim yardimci olabilirmisiniz. Tesekkurler

  • Oguz

   21/05/2012 at 22:08

   Hayir gerekmiyor. 3g li bı cihaz getirseniz bile yani iPad veya iPod olması şartıyla vifi ile kullanırsınız.

 26. yıldıray

  21/05/2012 at 08:58

  merhaba mustafa bey ben yeni 2. el 3gs aldım ıponeye çok yabancı oldugumdan wifi yi inceleyemedim tabi şimdi modeme 1 mt mesafeden baglantı gerçekleşiyor ama biraz uzklaştıgım zaman baglantı kopuyor ne tip bir sorun var yardımcı olursanız seviniri teşekkürler

 27. Sinan

  21/05/2012 at 09:36

  Arkadaslar bendeli iphone4 genpa turkiye home tusu hassasiyeti iyice dustu garantiye versem problemsiz geri alirmiyim ?

 28. erkan

  21/05/2012 at 10:16

  peki hocam sizin dediğiniz gibi reset ledik ve yeni bir ıphone olarak ayarla dersek ,ı tunes cihazı yeni bir cihaz gibi görüyor. yeni bir ıphone olarak ayarladığımızda indirdiğimiz paralı uygulamalar en fazla 5 cihaz hakkımız varya bu hakkımız kullanılmışmı olur.yani 5 kez reset atıp yeni bir cihaz gibi yapsak bu paralı uygulamalar geri yüklenmezmi?

 29. adem

  21/05/2012 at 11:25

  Merhabalar benim şöyle bir sıkıntım var. İphone 4 satın aldım ve bilmediğim için itunes otomatik ios5 sistemini kurdu ancak telefonda ayarlar kısmında bile yukarı aşağı yapınca takılmalar yapıyor, şimdi ios 4.3.5 sürümünü yükleyebilme imkanım varmıdır bu takılmalar varsa ister ios 6 olsun hiç önemi yok iphone demek seri kullanım demekti ama ios5 tam bi felaket.

 30. Fringe

  21/05/2012 at 12:54

  GENPA ALDATMACASI;suya dustugu icin bozulan i4 telefonumun kullanici haTasi oldugu icin garanti kapsamindan ciktiginin farkindaydim.Kurumsalin vermis oldugu guven neticesinde servise biraktim.ayni gun gelen mesajda tamirin hicbir sekilde mumkun olmadigi 1100 tl gibi bi fiyata yenisiyle degisim olabilcegi yazmaktaydi.onaylamadim tabiki sonra tamir edeceklerine dair mesaj geldi bu defada hemde 1290 tl ye.aervise gidip degisimde bulunulsa sifir kutusundami geliyo dedigimde hayir kutuda gelmiyo demelerini apple dan bize kutusuz geliyo gibi tatminkar olmayan bi ifadeyle suslediler.populer bi kac forumda daha arastirmam neticesinde genelde hep boyle toplanildigini ve calismaz denilen parcalarla yeni telefonlar vücuda getirilip sifir diye verildigini ve hatta telin icini acip bakanlarin parcalar uzerinde keceli kalemle isaretlendirilip numaralandirilmis cihazlara rastlanildigini okudum.bu kisimda dogrudan ithamda bulunamam elbette ama birebir yasadigim tamiri mumkun degil denilip sonradan aslinda 1290 tl ye yapariz dedikleri cihazi kurumsal degil diye kactigimiz tezgah tamircileri diye nitelendirilen birine teslim ettim 130 tl ye yapti cihazi teslim etti elleri dert gormesin,halada kullaniyorum tas gibi.tebrikler genpa calistirdigin vitrin kizlarinin ucretlerini bizlere odetmeye calistigin icin.ne gariptir her servise gittiginde cihaziniz asla cizilmez diye vitrin kizlarinin sattiklari koruyucu bantlarla sarmalanmis telefonu servise birakirken cihazda hafif cizikler ibaresini raporlarina mutlaka ekliyo olmalari.bi daha genpami aman uzak kalsin,fritözden telefon yapmayi dener ama gitmemeye calisirim.

 31. bilimsel

  21/05/2012 at 13:01

  Mustafa bey merhaba,
  Kamera çekiminde boş yer kalmadığı ve ayarlar kısmından yer açılmasını tavsiye ediyor? Yer aktarımı mümkün mü? Nasıl yaparım, teşekkürler.

  • blackscorpion

   21/05/2012 at 16:59

   Telefonda boş yer kalmamış telefonunuzdan bir seyler silin demek istiyor 🙂

 32. Vildan

  21/05/2012 at 16:09

  Merhaba bu konu hakkında çok merak ettiğim bir şey vardı hiç bir yerde göremedim. 3gs lerdeki dock bölümündeki çatlak garanti kapsamına girermi. Sonuçta benden kaynaklanan bir hata değil ki, şarja takıp çıkarttıkça bu çatlak ilerliyor bu konuda yapabileceğim bir şey varmı acaba biliyormusunuz?

  • EmreK

   27/05/2012 at 11:41

   Garanti kapsamına giriyor. Benim de başıma geldi. Genpa kabul etti. iPhone 3GS

 33. Mehmet

  21/05/2012 at 16:33

  Guzel paylaşım

 34. Mehmet

  21/05/2012 at 16:40

  Yeni aklıma geldi mustafa bey benim 4s var 64 gb faturali garantili imei sorgulamada ithalat yoluyla kaydedilen imei diyor 1600 tly aldım cogu sorun var diyor gayet guzel çalışıyor sizce normalmi faturasida benim adıma normal tlf cu dan aldım

 35. Sedat

  21/05/2012 at 18:03

  Mustafa Bey merhaba
  Ben 4s kullaniyorum mail yazarken i harfinden ı ya parmagimi kaydırmak için ekrana basili tuttuğumda ekran titremeye başlıyor ve saptırıyor sadece mail değil herhangi bir yerdede basili tutsam aynı şey oluyor yardımcı olursanız sevinirim.

  • EmreK

   27/05/2012 at 11:43

   Telefonun kılıfı var mı? Bazı silikon kılıflar ekranda bu tip degisiklikler yaratıyor

 36. Emre

  21/05/2012 at 18:14

  Selamlar ben şey soracaktım şimdi ben yeni ipadi turkcellden sınırsız internetle birlikte alsam acaba bu interneti evde modem üzerinden nasıl kullanabilirm ?

  • Mustafa Tan

   21/05/2012 at 18:39

   Şu an kullanamazsınız. Bu özellik yani Kişisel Erişim Noktasi Yeni iPad’ler için Türkiye’ye henüz açılmadı.

   • Emre

    21/05/2012 at 19:29

    hayır mesela ben ipadimin içindeki kartı çıkarıp bir alete taksam o tür bi alet var mı yani? evde interneti özgürce kullanabileceğimiz bi alet

    • Mustafa Tan

     21/05/2012 at 19:38

     Multivınn tarzı bir cihaz almanız gerekir o zaman:

     http://www.turkcell.com.tr/kurumsal/cihazlar/Sayfalar/modemverouter/3g-multi-vinn.aspx

     Tabii sizin zaten hattınız olduğu için hatsız ve kampanyasız sadece cihazını almanız gerekecek.

     • Emre

      21/05/2012 at 19:47

      Peki kontratsız fiyatı nedir Multivınn’ın bi de bir kaç bilgisayar bağlanınca bir arıza sorun yavaşlık çıkarıyor mu? Son olarak Ttnet 8 megabite kadar kullanıyorum sizce turkcell mi iyidir ttnet mi?

      • Mustafa Tan

       21/05/2012 at 20:04

       Multivınn’ın fiyatını en yakın bir turkcell bayinden sormanızda fayda var.

       Arıza çıkaracağını sanmıyorum, öyle olsaydı satmazlardı ve sitesinde belirtirlerdi. Yavaşlık aynı anda kaç bilgisayarın data tüketeceğine bağlı. Yani ortalama 3Mbit hız alıyorken 3 bilgisayar ortak kullanıyorsa o zaman hızınız 3’te bir yavaşlayacaktır doğal olarak.

       Turkcell bir GSM operatörü, TTNET ise bir sabit hat (ADSL) operatörü. Bu yüzden ikisini karşılaştırmak doğru olmaz.

       • Emre

        21/05/2012 at 20:31

        Tamam yorumlarınız için çok teşekkürler ama Turkcell sonuçta yeni iPadde 11megabite yükselebilmiş bir hıza sahip bizim evden de 6,7 megabit oluyor üstelik birisi sadece evde interneti sağlarken diğeri seyahatler de de internet sunuyor bence Turkcell çok avantajlı gibi yani aynı paraya heryerde internetim olacak

        • Emre

         21/05/2012 at 20:50

         Ayrıca resminizi(avatarınızı) siteyi bildim bileli kullanıyorsunuz, daha prestijli bir resminizi koymanızı tavsiye ederim 🙂 Kolay gelsin…

        • Mustafa Tan

         21/05/2012 at 20:57

         🙂

         Daha prestijli bir resim nasıl olur ki. Önce onu bulmam lazım 🙂

         Şaka bir yana; paylaştıklarımızın sizlere bir faydası olsun bana yeter.

 37. Erkin

  21/05/2012 at 21:55

  Mustafa bey uygulamaya soru cevap kısmını nie Eklemiyorsunuz sadece en son gelen konulara cevap yazıyoruz

  • Mustafa Tan

   21/05/2012 at 22:00

   Soru Cevap sitesinin bir mobil arayüzü veya API’si yok bu yüzden uygulamaya güzelce bağlamak oldukça zahmetli ve maliyetli.

   Fakat cihazınızın Safari uygulamasını kullanarak hem http://www.iphoneturkey.com adresine hem de http://sorucevap.iphoneturkey.com adresine kolayca erişip, istediklerinizi yazabilirsiniz.

 38. Ali

  22/05/2012 at 00:04

  Su an Roma dayım.iphone 4s 16 gb almayı düşünüyorum.apple store da bana maliyeti 1350 gibi oluyor.ama bu para peşin ve garantiniz Türkiye’de.hepsiburada gibi siteler zaman zaman 1850 ye taksitle ve garantili ayrıca ek garantide ( suya,darbeye … Galiba ) 50 tl ye alabiliyorsun.haftaya dunyanın en güzel ülkesi canım türkiyeme geliyorum.cok kararsızım.bu yazıdan sonra Mustafa bey sayesinde iyice kafam karıştı.acikcasi biraz cesaretim gitti.sizce ne yapmalıyım.saygilar ve sevgiler Türkiye:)

  • Oguz

   22/05/2012 at 11:00

   Ortalama bı arızada maliyetiniz 200 lira. Bence garantili bir telefon tarih edin. Çünkü aldığınız ürün hem çok maliyetli hemde teknolojik olması arıza için dezavantaj. Yani arizalanma ihtimali her zaman var. Çözülmeden bir arızada çöp olacak. Ama garantili olunca yenisi ile değişecek. En azından iki yıl sorun olsa bile umurunuzda olmayacak.

 39. Tolga

  22/05/2012 at 02:14

  Mustafa abi benim orjinal sarj aletimi 1 yildir kulaniyorum ama simdi bu aksesur sarji desteklemiyoru diyo acaba ne dendir ?

 40. Abdullah

  22/05/2012 at 04:02

  Mustafa bey Selamlar iPhone 4 telefonumu kaybettim iki ay oldu ses çıkmadı emniyette kayıplar la ilgilenmedi arkadasinı bul programı yüklü degildi şimdi bilgisayardan yapmaya çalışıyorum olmuyor aklıma başka birşey de gelmiyor ne yapalım şimdiden teşekkür ederim kolay gelsin

 41. Mahir

  22/05/2012 at 10:34

  Merhaba mustafa bey,

  Ben iphone4 kullanicisiyim. Yere dusme sonucu telefonun ekrani catladi. Kullanici hatasi oldugunun farkindayim fakat bu olay garanti kapsamina girer mi?

  Tesekkur ederim.

  • Mustafa Tan

   22/05/2012 at 11:01

   Elbette girmez kullanici hatasi oldugu icin 🙁

 42. Aksoylu

  22/05/2012 at 12:39

  S.a mustafa bey sizin paylaşimlarnizin takipcisiyim ve şimdiye kadar sizin bilgilerinizden cok faydalandim. Size teşekuru bir borc biliyorum. Ben iphone 4 kullaniyorum ben snirlama parolasini 9 sefer yanlisgirdim eski parolayi da bilmiyorum bunu duzeltme ya da yeni parolaile değiştirme şansim varmi şimdiden teşekurler.

 43. Sinan

  22/05/2012 at 13:11

  Mustafa bey telefonumda home tusu hassasiyet sorunu var genpa garantili vermeye cekiniyorum zarar vermeleri acisindan ne yapmam gerekir ? Tesekkurler

 44. Yasin kara

  22/05/2012 at 13:33

  Sn Mustafa bey bilgileriniz icin çok teşekkür ederim ben 3 senedir 3gs kullanıyorum gayette iyi idi ki son günlerde yaşadığım home tuşu problemine kadar ben telefonu kontratli paketlerden almadım. Home tuşu takılıyor teknik servis olarak nereye gitmeliyim ben telefonu bir Turkcell bayisinden aldım ücretli olarak yardımlarınız icin sagolun

 45. Mert

  22/05/2012 at 14:10

  Merhaba mustafa bey, ben amerikadan aldigim iphone4 ve iphone 4s icin ayri ayri apple care almistim. San franciscoda ki magazaya da ozellikle sordum. Bu konuda bilginiz var mi acaba?

  • Mustafa Tan

   22/05/2012 at 14:24

   Sorunuzun ne olduğunu tam olarak anlayamadım kusura bakmayın.

   • Mert

    24/05/2012 at 22:04

    Yurtdisindan aldigim iphone 4s icin ekstra 100 dolar odeyip iphone apple care aldim. Bu turkiyede gecerli mi? Saygilar.

 46. Mustafa

  22/05/2012 at 16:58

  Merhaba Mustafa Bey, imei numaramizi 3. kisilerin ogrenmesi telefonumuz acisindan herhangi bir tehdit olusturur mu?

 47. Mehmet

  22/05/2012 at 18:46

  Mustafa bey merhaba
  iPhone 4 kullanıyorum zil sesi ve Msj yazarken tuş sesi çıkmaz oldu acaba nedendir

 48. Mehmet

  22/05/2012 at 18:47

  Mustafa bey merhaba
  iPhone 4 kullanıyorum zil sesi ve Msj yazarken tuş sesi çıkmaz oldu acaba nedendir?

 49. idris

  23/05/2012 at 00:05

  Selam Mustafa bey geçen hafta Turkcell’den iPhone 4s aldım aşırı ısınma var ne yapmam lazım bi yardımcı olabilirmisiniz.

 50. kadrys

  23/05/2012 at 01:07

  İphone 4 home tusu sorunu sebebiyle servise gitmeye cekindigim 3-4 aylik surecten sonra ptesi cesaret edip teli genpa servise verdim ve 1 gun sonra parca degisimi yapip bugun cihazi teslim ettiler. Tavsiyem cihaziniz genpa garantiliyse hic dusunmeden servise goturebilirsiniz.

  • Sinan

   23/05/2012 at 12:25

   Bende verecegim baska care yok telefona hasar vermiyorlar dimi bazi sitelerde telefonu ciziyolar diye yazanlar var ? 🙂

 51. Harun

  23/05/2012 at 12:45

  Yardımlarınızdan dolayi
  TSK ederim

 52. Sinan

  23/05/2012 at 13:28

  Arkadaslar bir seyi daha belirtmek istiyorum genpa hakkında; kulaklığım bozuldu sag taraftan ses oldukca az geliyodu genpaya verdim kiz yanlis yazmis hic calismiyor diye 2 kere gittim neyse yenisini verdilerde yeni kulakligi verirken 55 tl odemeniz var dediler bana gayet rahat bir sekilde benim faturam garanti belgem elimde bende nasil olur dedim garantili degilmi aksesuarlar vs. deyince kiz telefon acti birine sonra bana cok ozur dileriz yanlislik olmus diye oyle aldim kulakligi bedavadan. Burda soylemek istedigim yaslamaya calisiyolar uyaniklik yapicaklar ya yersen yemezsen problem olmuyo tabi. Apple store olsa keske ulkemizde bu yamyamlarla ugrasmasak hem telefonun icini acmaya yetkileri bile yokmus :/

 53. Arda

  23/05/2012 at 17:57

  Mustafa Bey,
  Bi arkadasa Amerikadan the new ipad 4G aldirdim. Hava alaninda cihazin
  kayit islemini kendi pasaportuna yaptiricak. Ayrica Turkcell’den hat alirken pasaporta bir daha kayit islemi yapiyorlar yapmalari gerekiyor mu ? Cunku arkadasimin turkcellde boyle bir islem yapacak zamani olmayacak. Kisacasi o havaalaninda kendi pasaportuna kaydettirse, turkcell ile ben kendim (gerekiyorsa kendi pasaportumla) ilgilensem olur mu? Cok tesekkurler

 54. Ali

  23/05/2012 at 23:36

  Merhaba,

  Pil sorunuyla ilgili servise gitmek mantikli bi islem midir? Telefon sifirlanip geri mi verilir sizce? Eger tecrube ettiyseniz bunu durumu bilgi verebilirseniz sevinirim.

  • EmreK

   27/05/2012 at 11:29

   iPhone 3GS imin pili yarım saat gitmeye başlamıştı. Genpa ya verdim. Sifirlayip geri verdiler. Tekrar götürdüm. Yeni iPhone 3GS verdiler.

 55. Anonim

  24/05/2012 at 15:47

  Ben İPhone uma güncelleme yapamıyorum,
  Ne kablosu nede kablosuz.ne yapmam. Gerek acabağa?

  • Mustafa Tan

   24/05/2012 at 16:19

   Tam olarak ne sorun yaşıyorsunuz ya da hata mesajı alıyorsunuz ?

   Cihazınızın modeli ve versiyonu nedir?

   Güncel versiyona geçiş için aşağıdaki yazımıza gözattınız mı?

   http://www.iphoneturkey.com/2012/05/iphone-ve-ipad-icin-ios-5-1-1-yazilim-guncellemesi-yayinlandi.html

   • Mehmet Orcun Akdemir

    24/05/2012 at 18:00

    Sn Mustafa bey,
    İthalatçı firma garantili ipadler konusundaki düşünceniz nedir? 24 ay garantili diyorlar ancak guvenilirmidir emin olamadım . İnternetten mağaza fiyatlarından daha uygun fiyatlara alınabiliyor. Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Saygılarımla ……

 56. Mehmet Orcun Akdemir

  24/05/2012 at 17:36

  Sn Mustafa bey,
  İthalatçı firma garantili ipadler konusundaki düşünceniz nedir? 24 ay garantili diyorlar ancak guvenilirmidir emin olamadım . İnternetten mağaza fiyatlarından daha uygun fiyatlara alınabiliyor. Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Saygılarımla ……

 57. Tamer Arda Tuncer

  24/05/2012 at 22:34

  Merhabalar Mustafa bey;

  Öncelikle böyle detaylı bilgilerle dolu bir portalı bize sunduğunuz için çok teşekkür ederim, ne zaman ihtiyacım olsa hiç düşünmeden sizin sitenize girerek sorunuma çözüm buldum.

  Ancak şuan bir türlü cevabını net olarak bulamadığım bir konu hakkında sizin tecrübe ve bilgilerinize ihtiyacım bulunmakta..

  Birkaç ay önce aldığım telefonumu hiçbir Wi-Fi ağını görmediği için Teleservise gönderdim garanti kapsamında. Daha öncesinde yukarıda gösterdiğiniz herşeyi yapmıştım emin olmak için. İki gün önce ise servisten haber aldım ”Cihazınız değiştirilmiştir(Swap)”.

  Benim merak ettiğim ”Swap” cihazın ne olduğu, internette uzun araştırmalar yapmama rağmen bütün bilgiler birbiri ile tamamen çekişkili durumda, bazı kişiler bu swap cihazların yeni üretilmiş 0 cihazlar olduğunu söylerken, bazı kişiler bozulmuş telefonların apple fabrikasında birleştirilerek yeni sağlam bir telefon elde edilerek ortaya çıkartıldığını söylüyorlar(bi nevi ikinci el gibi geldi bana). Ayrıca Apple’ın Swap uygulaması ile diğer firmaların uygulamalarınında farklı olduğu yazılmakta bazı yerlerde.

  Bu noktada sizin bilginize danışmak istemekteyim. Swap İphone 4 cihazı ne demektir, yeni 0 aktif edilmemiş bir cihaz ile değişim mi yoksa toparlama bir cihaz demekmidir. Cevabınızı şimdiden dört gözle beklemekteyim.

  Ayrıca belirtmek isterimki internet ortamında bu konuda kesin bir bilgisizlik bulunmakta, eğer sizin bu konuda bir bilginiz var ise biz apple kullanıcıları sizin bu konuda bir yazınızı dört gözle beklediğimizi ve ihtiyacımız olduğunu belirtmek isteriz..

  Herşey için şimdiden teşekkürler ve iyi akşamlar..

 58. Salih

  25/05/2012 at 20:10

  Öncelikle verdiginiz bu hizmet için çok TSK. Benim sorunum şarjım çok çabuk bitiyor. Günde iki defa Şarj ediyorum marmak mı ne yapabilirim

 59. Mert

  27/05/2012 at 20:55

  Mrb Mustafa Bey yurtdisindan aldigim iphone 4s icin ekstra 100 dolar odeyip iphone apple care aldim. Bu turkiyede gecerli mi?

  • Mustafa Tan

   27/05/2012 at 21:07

   Yukarıdaki yazıda paylaştığım gibi geçerli değil.

 60. Sevgin

  28/05/2012 at 01:39

  Arkadaslar ben i phone numu sifirlamk istiyorum yeni gibi yapacagim fakat sormak istedigim sey geri yukleme olmadigi zaman rehneri nasil geri yukleyebilirim. Yedeklemeden baska bir yolu varmi?

 61. Serpil

  29/05/2012 at 16:12

  Mustafa bey merhaba;

  Verdiğiniz bu değerli bilgiler için öncelikle teşekkür ederim.
  Garantisi dolmamış İPhone4 ün home tuşu bazen basmıyor ve sesi cok cızırtlı.Ben cihazımı Teleservice gönderdim.Teleservice sıvı teması dıyerekten telefonuma 840 lıra masraf cıkardı.Sizce ne yapmalıyım

 62. Enes

  31/05/2012 at 00:12

  Mustafa bey. Heryerde aradım ama bir benzerini görmedim. iPhone 4 te ekrana goruntu gelmeden önce ışığı geliyor. Yani goruntu gelmeden önce ufak bir parlama oluyor ekranda. Bununla ilgili görüşleriniz nedir ustad. Cihaz garantili. Teşekkürler

  • Mustafaatilla

   26/06/2012 at 23:03

   Sıfırlayip tekrar deneyin devam ederse garantiye yollayın..
   İleride daha ciddi sorunlar oluşabilir ışık sensörü hatası gibi geldi ama ekrana gelen Voltaj dengesizliğimde olabilir..

 63. Cem öztürk

  01/06/2012 at 00:51

  Mustafa bey öncelikle en baştan çok teşekkür ederim.
  Kuzenim ABD Den bana bir İPHONE 4S ve yanindada 1 yillik apple care aldı,daha turkiyeye gelmedi sormak istediklerim apple care Türkiye’de geçerliimidir,geçerli ise nerede?1 yıllık uluslararası garantinin türkiye de apple Store olmadıgı için geçersiz olduğunu söylemişler.en büyük merakım apple care İPHONE için Türkiye’de geçerliimidir?

  • Mustafa Tan

   01/06/2012 at 07:38

   Yukarıdaki yazıda da belirttiğimiz gibi yurt dışından alınan iPhone’ların garantisi Türkiye’de geçerli değildir.

   • Serdar

    03/06/2012 at 23:47

    Mustafa bey,
    Yunanistandan alinma iphone 4s var. Telefonun yan tarafinda bulunan ses butonlarina bazen degdigim an ses kendi kendine sonuna kadar yukseliyor, fKat bu her zaman olmuyor. Telefonu sifirladim yine oldu. Sizce ne problem olabilir

    • Mustafaatilla

     26/06/2012 at 23:01

     Telefonunuz terden sıvı teması olmuştur muhtemelen ses buton takımı değişecek 75tl

 64. Zafer

  04/06/2012 at 20:04

  Lutfen yardimci olursanz cok sevinirim benim telefonum yurtdisindan geldi tek sorunum 5.1.1 den eski versiyona donmek istiyorum yani 5.0.1 nasil tekrar yukleyebilirim ve bazen home tusu calismiyor ama sonra kendine geliyor sebebi nedir sizce .

  • Mustafaatilla

   26/06/2012 at 22:59

   Sifirlayip yeni iPhone olarak tanımlayın. Düzelir..

 65. Berk

  05/06/2012 at 12:21

  Mustafa bey cihazımın (İPHONE 4) sim kart yuvasının hemen yan tarafında ekran üzerinde hilal seklinde sararma oldu ne yapmam lazım

 66. Berk

  05/06/2012 at 23:34

  Mustafa bey cihazımın (İPHONE 4) sim kart yuvasının hemen yan tarafında ekran üzerinde hilal seklinde sararma oldu ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim

  • Berk

   06/06/2012 at 13:33

   Mustafa abi oradamisin

   • Mustafaatilla

    26/06/2012 at 22:58

    Muhtemelen yanlis amperde sarj aleti kullandiniz!
    Ekran değişecek yada böylede kullanabilirsiniz…

 67. asil

  11/06/2012 at 15:15

  Merhaba ben ipadim için imei sorgulaması yaptığımda Durum ve Kaynak alanları boş geliyor. Sadece üretici kısmında detaylar yazıyor. Bu durumda iPad’imin imeisi kayıtlı değil diye mi yorumlamalıyım?
  Teşekkürler

 68. Anonim

  15/06/2012 at 17:05

  merhaba home tuşum arasıra çalışmıyor.geri yükleme yaptım sıfırladım değişen bişey yok..

  • Mustafaatilla

   26/06/2012 at 22:56

   Donanimsal hata Home tuşunu değiştirin 50 tl.

   • Burak

    16/07/2012 at 23:52

    Mustafa bey merhaba Home tuşu degisikligi garanti kapsamına alınıyor mu

 69. Bilgehan

  17/06/2012 at 13:07

  Mustafa bey cihazımızda herhangi bir çizilme olursa cihazimizin arka kapagini degisme yolu varmı yada başka cozumlerle eski hale getirilebilinir mi ?

  • Mustafaatilla

   26/06/2012 at 22:54

   Kozmetik hatalar kullanıcı hatası olarak sayılıyor..

 70. Tuğçe

  24/06/2012 at 19:42

  Meraba Mustafa abi. Ben 2-3 ay önce iPod touch 4 aldım. iPodum 8 GB olmasına rağmen iTunes üzerinde 6 GB yazıyor. Herkes kalan 2 GB sistem dosyalarıdır diyor. Ama yine de bu durum kafamı karıştırıyor. Ayrıca ipodumu bir hatayla birkaç kez yere düşürdüm, ondan sonra bazı sorunlar oluşmaya başladı. Örneğin oyun oynarken 2-3 dk sonra kapanıyor. Yani anasayfa açılıyor. Bazı oyunlar daha yüklenmeden kapanıyor. Müzikçalarda da aynı şarkıyı ard arda çalma modunda şarkı bitince tekrar başlıyor ama yarısından. Karışık çalma modunda ise çaldığı şarkıyı tekrar çalıyor hem de bir kaç kez. Yani bir çok şey var bunlar gibi. Küçük şeyler belki ama ben yine de rahatsız oluyorum. Hepsiburada.com dan aldım. Garantisi devam ediyor. Ama garantiye versem mi vermesem mi kararsız kaldım.

  • Mustafaatilla

   26/06/2012 at 22:53

   Restore yapın düzelmez ise donanimsaldir!

   • Tuğçe

    28/06/2012 at 18:44

    Teşekkürler 🙂

 71. Andullah

  29/06/2012 at 00:30

  Selam benim iphonemin ekraninin sol ust kosesinde sarilik meydana geldi ve bu sarilik gittikce buyuyor beyaz fonda daha cok belli oluyo garantisine gondermeyi dusunuyom acaba benimle alakali bir sorunmu olmustur yoksa garanti kapsindamidir ilginiz icin simdiden tesekkur ederim

  • Anonim

   29/06/2012 at 16:15

   Genpa 411 TL DEĞİŞTİRİYOR EKRAN GİTMİŞ DİYORLAR

 72. İbrahim

  03/07/2012 at 12:34

  4s te tus a basildikca deforme olmasindan kaynaklanan “cit cit” sesleri duyuluyor yakin zamanda gidegi kesin tus un oneriniz nedir

 73. Mehmet

  04/07/2012 at 12:05

  Merhaba. Mustafa Bey,
  Yaklaşık 2 ay önce vatandan 4s aldım fakat 3g de internette surf yaparken asırı isinma yapıyor ve diğer arkadaslarımın iPhone 4 üne göre bariz ekranda sarılık war.bu kadar para verdigim bı cihazın böyle çıkması çok can sıkıcı.garantiden değiştirme sizce yaparlarmi.bu sekilde bı cihaz nasıl piyasaya sürülür. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler

 74. zafer

  08/07/2012 at 04:08

  mustafa abicim öncelikle bizleri aydınlattıgın için cok cok tesekurler …
  abı benım i phone 4 cıhazımın home tusu calısmıyor yanı cok nadır calısıyor ıst teleservıse gonderdım 7 aylık telefon sıvı teması var dedıler ve garantı kapsamı dışı oldugu için bakmadılar kendı ücretimle yapın lütfen diyorum yapamayız diyolar ben şimdi 1500 tl verdıgım teli çöpemi atıcam sadece home tuşu çalışmıyor die lütfen yardım edın lütfen…

  • zafer

   08/07/2012 at 22:49

   mustafa abi lütfen cvp bekliyorum acil lütfen 🙁

 75. Mete

  15/07/2012 at 22:01

  İphonu 4s i alali yaklasik 1 ay oluyor ve aldigim ilk gunden beri telefonun uzerinde su gibi renksiz kucuk bir bolge var tipki su damlacigi gibi duzensiz ve bir uygulamaya girince o bolge etrafinda sari renklesme oluyor ama yalnizca o bolgede oluyor bu sarilik ve gozu rahatsiz ediyor ben bu sorunu ilk gunlerde cilt ile kullandigim icin farkedemedim ama sonra fark ettim telefonuni icinde olan bu sorunda camda herhangi bir iz yok ve telefona su da kacmadi fotosunu cektim ama size nasil gosterecegimi bilmiyorum telefonu garantisi icİn genpaya verecegim ama ucret alirlar diye endiselenİyorum yardim ederseniz cok minnetkar olurum

  • Mustafa Tan

   15/07/2012 at 22:10

   Servisten korkmanıza gerek yok. Garanti kapsamı dışında bir şey yapacakları zaman zaten öncesinde söylüyorlar. Siz de cihazı teslim ederken ayrıca sorun.

 76. Mete

  15/07/2012 at 22:15

  Cok tesekkur ederim cevap verdiginiz icin ama bu anlattigim sorun neden olabilir bi bilginz varmi kendim halletsen genpa etilerde gitmez zor geliyor 🙂 bu sorun sari ekran sorununun galiba bolgesel olani galiba ?

 77. Batuhan

  17/07/2012 at 19:47

  İyi gunler yurtdisindan aldigim i phone 4s te sesim karsi tarafa gitmiyor mikrofon sorunundan supheleniyorum video cekiminde ses net kaydediyor sanirim farkli iki mikrofon varmis cihazin garantisi turkiyede gecmiyor sizce nekadara mal olur tamiri tesekkurler

 78. Sinan AYDINHAN

  18/07/2012 at 16:49

  Selamlar..

  Yurtdışından aldığım i phone 4 ümü denize düşürdüm şuan serviste özel bir solisyona yatırdılar fakat düzen tutmadı sizlerin önerebileceği bir serviz varmıdır bu konuda yardımcı olabilirmisiniz_?

 79. Ziya

  28/07/2012 at 00:42

  İphonumun faturasini kaybettim. Garinti kapsaminda olup olmadigini nerden anlayabilirim ? Lutfen yardimci olurmusunuz..

  • Mustafa Tan

   28/07/2012 at 13:17

   Türkiye’den ve Genpa garantili aldıysanız yukarıdaki yazıda paylaştığımız gibi kontrol ettirebilirsiniz. Eğer Genpa değilse ve fatura tarihinden bu yana 2 sene geçip geçmediğini bilmiyorsanız o zaman aldığınız yere danışın. Onlar sizi ilgili servise yönlendirir ve cihaz bilgilerinden garantisinin devam edip etmediğini söylerler.

 80. özge

  08/08/2012 at 11:42

  Merhaba ıphone 4s suya düştü temiz suya çıkardığımda apple resmı ekranda donuyordu ve telefon cok ısınmısdı hemen bulundugum yerde bır telefoncuya getırdım oksıtlenmemesı ıcın ılaca koydular sonra bı ıkı gun sonra telefon calısıyordu ancak sarz olmuyordu sarza taktıgımda 100%100 gozukuyor telefonun butun sıstemlerı calısıyor ama sarzdan cıkarınca kapanıyor sımdı ıphonenun kendı servısıne gondermek ıstıyorum ama yapılabılırmı yada hangı servıse yollasam kararsız kaldım…

 81. elçin

  08/08/2012 at 22:45

  merhaba…
  benim iphone4ümün orta tuşu çalışmıyor servise vermek istiyorum ancak büyük ihtimalle garantisi doldu ne yapabilirim?
  şimdiden çok teşekkürler…

 82. mahmut

  13/08/2012 at 03:28

  BEN YURT DIŞINDAN İPHONE 3gs aldım yalnız dilini türkçe yaptık bazı şeyler yine fransızca neden böyle daha 2gün oldu pasaport kaydını yaptırmadım nasıl yaptıracam ne gibi bilgiler lazım nereye yatıracam parayı

 83. Ayla

  17/08/2012 at 01:38

  Telefonumun titresimi bozuldu ne yapmam gerekiyor?

 84. mert

  17/08/2012 at 13:36

  abi acil bakarmaisin benim iphıne cydia var benim sorunum ipohne kamera aciyor fotoraf cemek içiçn yeterli salama alani yok diyor fakat yeterince var ne yapmam lazim acil ulasirsaniz sevinirim

 85. hakan keşkek

  14/09/2012 at 09:44

  mustafa bey kolay gelsin. benim 4s cihazımda ses problemi yaşanmaktaydı. cihazın tuşunu açtığımda 5 saniye ses sorunsuz ancak 5 saniye sonra sadece aramalarda ses geliyor. msj mail uyarı bunların hiç biri çalışmamaktdaydı. gönderdim ve 12 eylül 2012 de değişim cihazı beklenmekte olarak bana bilgi verildi. teleservice ile daha önceden böyle bi konu duymuşunuzdur umarım. cihazım sizce ne kadar sürede değiştirilip benim elime ulaşır? bir bilginiz varsa bana cevp verirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler kolay gelsin..

 86. Tahsin

  23/09/2012 at 13:25

  Mustafa bey harika bir yazi hazirlamissiniz. Verdiginiz rehberlik icin tesekkur ederim.

 87. Deniz

  24/09/2012 at 21:54

  Merhaba, Iphone4 şarj aleti ve kulaklık genpa garanti kapsamına giriyor mu ?

 88. Can Deniz

  30/09/2012 at 16:12

  Merhaba benim iPod touch 4 ün ekranı çizildi garantiye yollarsam kabul ederlermi?

 89. Suat Sertelin

  17/10/2012 at 14:01

  Mehabalar,
  Nisan 2012 de yurt dışından I Phone 4S aldım. Cihaza Wİ-FI uzerinden IOS 6 yüklemesi yaparken Yükleme kesildi ve cihaz dondu. Bunun üzerine cihazı kapayıp tekrar açtım fakat Wİ-FI yi bir türlü aktif hale getiremedim. Cihazı yeni I phone olacak şekilde resetledimsede bir türlü WI-FI yı çalıştıramadım.
  Cihazın sorunu ne olabilir? Türkiyede sorun çözülebilirmi? bedeli ne olur?
  Teşekkürlerimle.

  • Melis ozkaya

   11/11/2012 at 23:01

   Aynisi bende de war ne kadara tamir oldu yapildimi

   • Suat Sertelin

    12/11/2012 at 09:19

    Merhaba, Sonrun donanımsal sanıyoruz. Uzun süren indirmeler yapılıren cihaz aşırı ısınıyor bu da Wi-Fi kitinin arızalanmasına sebep olabilirmiş. Cihaz garantili olduğu için yurt dışında çözüm arayacağım.

 90. Oğuz

  21/10/2012 at 02:17

  İphone 4s ımin kenarından isik sızması var ne yapmalıyım

 91. Can basaloglu

  30/10/2012 at 13:17

  Bilkomda da satilan ve yurtdisindan alinan urunlerin turkiye de garantisi oldugunu soylemissiniz bilkom artik iphone da satiyor hatta yakinda iphone 5 de gelecekmis bu asamada yurt disindan aldigimiz iphone 5 in 1 yillik garantisi bilkomda olacak mi?

  • Mustafa Tan

   30/10/2012 at 13:42

   Hayır. iPhone tamamen farklı bir konu.

 92. İzzet y

  31/10/2012 at 23:25

  Merhaba iPhone 4 kullanıcısıyım HOME tuşum zor basmaya başladı cihazımın garantisi sürüyor servise göndersem cihaz değişikliği olurmu?

 93. Sercan

  10/11/2012 at 18:03

  Slmlar iphone 4s telefonunda bi suredir video cekimlerinden ses gelmio ariza mi vardir garantiye gondermek gerekio mu ne yaptiysam duzeltemedim acil cvp lutfen

 94. Melis ozkaya

  11/11/2012 at 22:58

  Mrb iphone4s kullaniyorm hicbir prob yokken evdeki wifi algilamamaya basladi bende ios 6 yukledim belki duzelir die daha sonra wifi tusu bile silik kaldi acamadim bile sonra ayarlari sifirladim wifi duzeldi ama baglanmadi ve sonra tekrar eski haline dondu? Ne yapmaliym bu ariza ne kadara mal olur telim garantisiZ , tesekkurler

 95. Melis ozkaya

  11/11/2012 at 23:07

  İphone 4 s kullaniyorm hicbirsey yokken wifi algilamasi gitti daha sonra ios 6 yukledim bu sefer wifi tusu bile silik hale geldi ag ayarlarini sifirladim tus acildi ama gene eski haline dondu, ariza nedir ve ne kadara tamir olur acaba tel garantisiz , tskkrler

 96. Ahmet

  16/11/2012 at 20:50

  Benim iphone 4 üm var ve home tusu bazen calısıyor bazen calısmıyor bi yöntem arastırmıstım, o şarj olan yeri temizledikten sonra o içindeki şeyi hafifçe yukarı itince düzeliyordu bende dusundumkı onun zararlı bısey dıye dusundum. ama nasıl çözeceğim bu sorunu garantı hala devam edıyor.

 97. adem

  20/11/2012 at 20:01

  ACİLLLLLLL
  merhaba mustafa bey bir arkadaşımdan ikinci el garantili bir iphone 4s alcacım ilerde bır sorun olması durumunda değişim istediğimde fatura benim adıma olmadığı için değişim hakkından faydalanamam gibi bir durum olur mu? acil lütfen bir cevap bekliyorum..

 98. Semih

  25/11/2012 at 22:37

  Merhaba paylaşım için teşekkürler öncelikle. Iphone 4s kullanıcısıyım ilk zamanlarda bi problem yaşamıyordum ama 1.5 aydır wifi den bağlantı kuramıyorum. Ağ ayarlarını sıfırladım,restore yaptım,simi çıkardım taktım, tüm ayarları sıfırladım ama hiç bir şekilde wifi yi etkinleştiremiyorum. Bi iki arkadaşım wifi yanmış olabilir dedi. Acil bi cevap bekliyorum teşekkürler

 99. hasan

  30/11/2012 at 13:20

  iphone 4s te güncelleme yaptıktan sonra wifi tuşu silik durumda etkinleştirilmiyorum…yardım pls

 100. Umut

  01/12/2012 at 11:22

  Selamlar, yurtdışından Iphone 5 aldım 3 aydır kullanıyorum. Son çıkan yazılım güncellemesini yaptıktan sonra şarj ile ilgili sıkıntılar olmaya başladı. Akşamdan şarja takımyorum fakat sabah hale dolmamış gibi gözüküyor. Biraz kullandıktan sonra düzeliyordu. Şuan ama telefon kapandı ve şarj olmuyor gibi gözüküyor. Prize taktığımda apple simgesi yanıp sönüyor bir türlü açılmıyor. Bu konu hakkında bilgileriniz varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

  Teşekkürler.

 101. zehra

  03/12/2012 at 02:38

  merhabaa. yardımcı olursanız sevınırım ..
  2 hafta önce ıphone 4s aldım , telefonu akşam şarja taktm sabah baktığımda telefon kapanmış ve şarj da olmadığını gördüm arkdşın şarj cıhazını denedım onunlada şarj olmadı. telefonun turkcellden almıştm geri götürdüm onlarda denediler şarj olmadı telefon.bana yazılımla alakalı olabıleceğini söylediler ve telefonun servise gönderdiler. ama ben mekanık bır hatanın olduğunu düşünüyorum.şarj yatagında bır sorun varr sankı.serviste telefonu açıp örneğin şarj yatagı bozuksa onu değiştirmelerını istemıyorum yada başka bır mekanık hata varsa parca değişimi istemıyorum cıhazın değğişimi ni istiyorum sizce böyle bir hakkım varmıdır?serviss garantı kapsamındakı telefonumun içini açıp parça değiştirebilirmi?yoksa böyle mekanık hatalarda tamır yerine cihazı yenısıylemı değiştiriyorlar? usul nedir bilgilendirirrsenız cok sevınıcem

  • Dilara4

   30/07/2013 at 00:13

   aynı sorunu yasıyorum bende ne yapmalıyım

   • erol

    11/08/2013 at 11:36

    aynı sorunu bende yaşıyorum şuanda lütfen bilgi verin merak ediyorum

  • Özge

   11/09/2013 at 23:15

   Garanti kapsamındaysa cihazınız yollarken talep olarak yeni telefon istediğinizi yazarsanız büyük ihtimal yenisi gelir 🙂

 102. Gizem

  03/12/2012 at 19:46

  Merhaba arkadaslar. Ben ana menü tuşuma bastığım zaman bazen ekranım açılmıyor. Aynı sekilde tekrar bastığımda iki kere basılmış sayıyor ve müzik açma kapama açılıyor. Ayrıca Twitter ve Facebook altta acik oldugu zamanlarda herhangi birine tikladigim zaman takılıyor ve kapanıyor sayfa. Daha sonra tekrar acıyorum o zamanda 4-5 saniye sonra anasayfam açılıyor. Teknik servise götürmem gerekli midir?

  • Kemal

   18/03/2013 at 22:06

   Benim kı iPhone 5 … Yarın sana servısten haber bırakırım …

 103. merve

  13/12/2012 at 13:40

  ipadi bilkom dan mı kvk danmı genpadanmı almamı onerirsiniz internet üzerinden alıcam yeni ipadi

 104. Ömer Faruk

  19/12/2012 at 10:06

  ben turkcellden geçen sene iphone 4s aldım arka kapak tıkırdıyor yerinden çıktı galiba bastırınca tık tık ses geliyor birde fazla donuyor bütün beylikdüzünden almıştım cihazı şimdi taşındım bulunduğum yerdeki herhangi bir turkcelle götürsem alınırmı bi bilginiz var mı?

  • Mustafa Tan

   19/12/2012 at 10:11

   Turkcell’in sattığı cihazlara normalde Genpa destek veriyor. İmkanınız varsa kendiniz direkt Genpa’ya götürün. Aşağıda adresleri mevcut:

   https://www.genpa.com.tr/index.php/support/teknik-servislerimiz

   Eğer yakınınızda bir tane yoksa bildiğim kadarı ile Turkcell İletişim Merkezleri de yardımcı oluyor.

   • Ömer Faruk

    19/12/2012 at 10:13

    teşekkürler yardımcı olduğunuz için

 105. Ali

  25/12/2012 at 16:36

  Arkadaşımın telefonu sudolu kovaya düştü.türkiyede (anakartı gitmiş dediler)amerika tatilinde apple stora götürdü.suya düştü anakartı deişirmisiniz dedi.adam gülüp 0 bi iphone verdi.ve para ödemedi.

  • ahmet

   28/03/2013 at 18:37

   slm bende iphone5 aldım 1 ay önce amerika dan ve ses sorunu var , hoparlör iptal oldu tamamen, hiç ses gelmiyor.Neyse ki amerikaya gönderme imkanım var ama uzun zaman alması kötü olacak benim için , ziraa nano sim kart a dönüştürdüğü için başka teelefınla idare edemiyeceğim. sonuç olarak soracağım soru ; arkadaşınızın ne kadar zamanını almış ? ve nerdeki apple store a götürmüş acaba ?

   şimdiden teşekkürler

 106. Seray engin

  09/01/2013 at 21:59

  Merhaba Mustafa bey iphone 4s kullanıcısıyım genpa garantili alalı daha 11 ay oldu. Yaklaşık 2 ay önce şarjı 24 civarındayken biranda telefon kapandı ve ekranda kırmızı ince yanıp sönen çizgili düşük pil resmi, altında prize takılan fiş ve yanında şimşek sembolü çıktı. Üst tuşuna bastığımda tel açılmadı. Bi süre sonra kendiliğinden açıldı ve bir kaç dk sonra yine aynen kapandı. Açıldığında şarjının 24 civarı olduğunundanda emin oldum. Yaklaşık 10 dk sonra açabildim. Üst üste 3-4 kez tekrarladı evde şarja taktıktan sonra sorun yaşamadım. Taa ki bugüne kadar. Pil gücü azaldı %20 uyarısından bir iki dk içinde mesaj yazarken aynen aniden kapandı. 4-5 dk sonra açabildim ve bi kaç dk aralıkla 2 kez daha kapandı. Sorun yazılımsalmıdır Restore yapsam düzelirmi? Yoksa genpaya götüreceğim pil hatası falansa cihaz değişimi yapılır mı sizce?

 107. Recep kandefer

  15/01/2013 at 09:24

  Mustafa bey i pad 2 ve i i phone 4 var ve Flash player yüklemesini nasıl yukleyebilirim

 108. muhammet

  22/01/2013 at 18:19

  merhabalar ben kayseriden muhammet .. yakalşık 2 ay kadar önce vodafone dan iphone 4s aldım ve 10 gün önce açma kapama tuşu bozuldu ve bende aldığım yere vodafone a götürdüm onlarda servise gönderdi sonuç olarak merak ettiğim konu cihazımın değişimi olurmu yada garanti kapsamına girermi tamiri gerçekleşirmi bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevirim …şimdiden teşekkür ederim

 109. ali

  27/01/2013 at 11:57

  Peki
  1 yıl INTERNATIONAL WARRANTY var diye satıyorlar yurt dısında
  dunyanın heryerınde gecerli diye i phone 5 aldım 1 ay once kamerası bozuldu yaptırma ımkanım garantılı garantısıs varmı

 110. Yusuf

  30/01/2013 at 10:16

  Merhaba. Ben arabistandan getirttigim 4s te facetime olmadigini farkettim ve arastirmam sonucu orada yasak oldugu icin ozellik yuklenmemis. Acaba serviste o ozellik yuklenebilirmi veya acilabilir mi

 111. sencer

  06/02/2013 at 00:17

  mrb yazılım sorunu yasıyorum. türkiyede guvenılecek telekom bayii olmadığından iphone garanti merkezinde tamiri yapılmasını istiyorum. ücreti mukabilinde garanti merkezi nerde nasıl iletişime geçebilirim

 112. oğuz

  09/02/2013 at 14:59

  ben 1 ay önce ipad aldım ve yanlışlıokla yere düşürdüm ve köşesi bira içine girdi bende bnnu garantiye götürsem kabul etmezler bunuda biliyorum ben ipada ne yapasam garanti içierisine girer. 😀
  (çok çakalım.:D)

 113. Serhat

  18/02/2013 at 15:16

  Öncelikle kolay gelsin.Doğrusu tek bir şey merak ediyorum. İphone 5 teki siyah baş tarafında v yanlarında boya kalkmaya başladı telefonum ise iki aylık servise göndersem büyük ihtimal kullanıcı hatası diyecekler ama gereken özeni gösteriyorum ne yapmalıyım teşekkürler

  • Anonim

   28/03/2013 at 11:26

   iyi olur iyi.:D

  • Anonim

   30/10/2013 at 11:58

   Aynı sorun bendede var bu konuda yardımcı olucaklrını sanmyrm 4 kullanıyorum kenarları benımde yıprandı Temmuz’da almama rağmen fakat bu bütün ıphonelardabolusan bısey ya ekran degısımı yapıcaksnız yada gıtgı yere kadar kullancaz

 114. esra

  23/02/2013 at 00:02

  Mustafa Bey merhaba I phone 4s telefonum su dolu kovaya düştü teknik servise verdim kendi çaplarında yaptılar ama eve geldiğimde sensörün çalışmadığını gördüm ne yapmalıyım fikir verirsenizz sevinirim şimdiden teşekkürler

 115. nuri filiz

  04/03/2013 at 11:19

  Merhaba.benim ipad ekraninda ipad kapali itunnes e baglan yaziyor.cihazi actim kapattim reset yaptim fakat eski haline donmedi.yardimci olurmisunuz.

 116. gökhan

  05/03/2013 at 23:17

  arkadaşalr ben iphonumu yurt dışından getirdim almanyadan telefonu buraya kayıt ettirdim ımel numarısını burda garti de degil yurt dışında da garantide degilmiş öyle diyolar buraya kayıt ettirdigim için yurt dışındaki garantimde olmuyo muş bu dogrumu beni bu konu da bilinçlendirir seniz sevinirim çok teşekkürler

  • Mustafa Tan

   05/03/2013 at 23:26

   Hayır böyle birşey yok. Yurt dışındaki garantiniz devam eder. Garantinin sadece Türkiye’ye has IMEI kaydı işlemi ile yakından uzaktan alakası yok.

 117. muhsin

  16/03/2013 at 17:03

  merhaba ben bir sorunum var,ben 2 ay once bir iphone 5 yurt disindan aldim ve simdi telefon bozulmus,servise goturdum ve dediler cihazlar bozulmusler ve onu acmagi gerekiyor ama duzeltecek mi bilmiyoruz.simdi burda ben onu tamire verim mi?eger tamire versam garantisi gider yada nerde iphone ozel servisi var?
  bide ben simdi garanti belgesi yanimda degil eger onu yurt disina gondersam garantisi kabul edilir mi?serial numarasi ile gibi sey?
  tesekkurler

 118. Uveys

  17/03/2013 at 03:28

  Mrb ark bn iPhone 5 aldım ve üst tarafının boyası kalkıyo garantili garantiye gönderirsem garanti kapsamasına girer mi?

 119. zaferrzoff

  19/03/2013 at 16:47

  ıphone numda şarj ile ilgili bir sorun var .şarj a takıyorum ve şarj almıyo hep kırmızı da yani boş ta gösteriyo .bu sorun için genpayı aradığımda garantisi devam ettiği için telefona bakamıcaklarını sölediler.

 120. Bbaran

  21/03/2013 at 03:43

  Merhaba ıphone 5 kullanyrm uc ay faln oldu ve cameramda problem var kcuk kucuk noktalar var foto cektgmdede cıkıyor bunun garanti kapsamı varmıdır. ?

 121. yemrekonak

  21/03/2013 at 05:17

  Mustafa Bey iphone 5 kullanıcısıyom cihazı çoktemiz kullanmamavrağmen kasada soyulmalat var. Garantiye gönderenler değiştirilmediüini söylüyor ne yapmalıyım ??

 122. engin or

  22/03/2013 at 15:58

  Mustafa Bey merhaba,
  yaklaşık 3 ay önce Turkcell kontratlı iphone 5 aldım.Telefonu titreşime aldığımda arama,msj,mail vs. gelmediği halde titreşim motoru çalışıyor hareket ettirdikçe titriyor telefon acaba bu donanımsal bir sorun mudur yoksa yan taraftaki titreşim anahtarıyla alakalı mekanik bir sorun mu ne yapmalyım cihaz garantili,şimdiden tşkediyor önerilerinizi bekliyorum.
  iyi çalışmalar

 123. makif

  23/03/2013 at 18:38

  merhaba benim iphone 4s telefonum var iki aya önce aldım genpa garantili ekranı kaydı şuan kktc deyim bunu nerde nasıl garantiye gönderebilirim yardımcı olabilecek kimse varmı acaba?

  • Mustafa Tan

   23/03/2013 at 18:47

   Genpa’yı aradınız mı ?

   • makif

    23/03/2013 at 18:48

    maalesef arayamadım

   • makif

    23/03/2013 at 18:53

    yurtdışındaım genpayı aramak biraz sıkıntılı:s

    • Mustafa Tan

     23/03/2013 at 18:59

     İletişim formunu doldurdunuz mu ?

     http://www.genpa.com.tr/contact-us

     • Makif

      23/03/2013 at 23:02

      Hayır malesef siz bana yapmam gerekenleri söyleye bilirseniz memnun ılurum

      • Mustafa Tan

       23/03/2013 at 23:11

       Normalde yurt dışında olduğunuz için hizmet alamazsınız. Fakat Kıbrısta olduğunuz için belki özel bir durum vardır. Yukarıdaki linkte yer alan formu doldurup bir danışın, telefon açamadığınıza göre form/email aracılığı ile iletişime geçmekten başka çareniz yok.

      • makif

       24/03/2013 at 13:36

       tşk ederim hocam ben şöyle birşey duymuştum yurt dışında bozulan cihazların appel garantisi var direk değiştiriyorlarmış telefonu doğrumudur?

       • Mustafa Tan

        24/03/2013 at 13:49

        Evet. Zaten yukarıdaki yazıda da paylaştık bu bilgiyi.

        Fakat o ülkede Apple’ın kendisinin sahip olduğu ve işlettiği Apple Store’lar olmalı. Kıbrısta var mı Apple Store ?

        Örneğin Türkiye’de henüz Apple Store yok ama yakında açılacak. Şu an Türkiye’de sadece Apple Premium Reseller (Apple Yetkili Satıcısı) var bunlar Apple’ın değil.

        • makif

         24/03/2013 at 13:55

         evet hocam var oraya gitsem bana bir yardımları dokunur mu acaba?

        • makif

         24/03/2013 at 13:57

         onlar bna nasıl yardımcı olurlar acaba ?

        • Mustafa Tan

         24/03/2013 at 14:39

         Eğer Apple Store varsa hemen gidin.

        • makif

         27/03/2013 at 13:27

         hocam appel store değillermiş kktc deki acaba güney kıbrıs ta appel store olup olmadığını nasıl öğrenebilirim.

   • nilüfer

    05/04/2013 at 14:15

    slm,iphone 4s kullanıyorum fakat dün akşam birden ekran gitti tlf aradığımda çalıyor görünüyordu ama ne bir ses nede ekran vardı sim kartı çıkartıp tekrar taktım ve tlf kapalı duruma geldi bir dahada açamadım ne ile alakalı olabileceği hakkında bilgi verirseniz sevinirim

 124. Nihan

  26/03/2013 at 21:34

  Merhaba
  Bir yıl önce vodafonedan iphone 4s aldım, son bir aydır wifi sorunu yaşıyordum ya modem görmüyordu ya da wifi ekranı soluk gri renkteydi, bu sorunu yaşarken zaman zaman wifi çalıştı, sonunda servise verdim fakat sıvı teması dendi. Cihazımın şimdiye kadar sıvıyla teması hiç olmadı, 1.100,00 lira gibi bir fiyat da çıkarmışlar. Öncelikle garanti kapsamında yeni ürün alabilme ihtimalim var mı?İkinci olarakta cihazımı yurtdışına gönderme imkanım var ordan değişim yapabilir miyim?

  • suat

   08/04/2013 at 12:14

   Merhaba,
   Geçen yıl Amerikadan aldığım 4S’ime yazılım güncellemesi(6.0.0) yaparken Wi-Fi kiti arıza yapmıştı ve Wi-Fi ı görmemaye başladı. Cihazın garantisi olduğu için New-York’ gönderdim. Cihazı sorgusuz değiştirmişler.
   yeni Cihaz sorunsuz olarak geldi fakat gelen cihaz için de 115 Tl kayıt harcı yatırılması gerekti.
   Cihazı değiştiren birimden eski cihaz ile değişen yeni cihazın IMEI bilgilerini içeren antetli bir belge alınabilirse bu belge ile BTK ya başvurulduğunda yeni bir harç ödemeden değişen cihaz kayıt altına alınabiliyor.
   BTK ait 0312 2322323 nolu telefondan bilgi alınabiliyor. Kolay gelsin

 125. Onurhan

  02/04/2013 at 17:58

  I phone numu türkiyeden aldım garantisinin bitmesine 1 ay kala garantiye gönderdim yazılım hatası vermeye başladı ve pikselleri bozuldu gönderdim kısa sürede yenisini gönderdiler fakat yeni gönderilen cihazlarla ilgili garanti süresinin uzatıldığını duydum böyle birşey var mı yoksa eski garanti süresi mi geçerli ?

 126. Ali can

  04/04/2013 at 13:16

  Mrb arkadaşlar teknosa dan ben iPhone 4s aldım 5.1.1 sen 6.2.3 yükseltim güncelleştirmeden sonra böyle bir sorun yaşıyorum hücresel bazen açılıyor bazen de kapanıyor . Ağ sorunu var ben böyle bir sorun yaşıyorum bir de backup da yapmayı unuttum bana yardım ederseniz sevinirim

 127. gökhan

  08/04/2013 at 11:41

  wi=fi gri renk e döndü bağlanmıyor
  bende iphone 4 s var yaklaşık 3 bucuk aylık cihaz ve telefon wifi sorunu verdi. bende aldıgım türkcelll ana bayisinine götürdüm ve cihazımı genpa garantili diye aldım telpa garantili çıktı istanbul maltepe ye gönderdıler ve garanti servisi bana cihazınıza sıvı teması etmiştir terden buhardan olabılır dıyor öyle bır dururm söz konusu degıldır . yenısı ıle değişimi için 1050 tl para istediler .su an cihazımın iadesini istedim . cihazım gelince kaymakamlıgın tüketici hakları mahkemesine şikayette bulunacagım .iphone den hiç memnun degilimmm.

  • Mustafa Tan

   08/04/2013 at 11:48

   Turkcell’in sattığı cihazlar Genpa garantilidir. Eğer bayi size Telpa garantili bir cihaz sattıysa bu durumu Turkcell Genel Müdürlüğüne bildirin.

 128. Ali

  14/04/2013 at 01:53

  Merhabalar,yıllardır hep nokia kullandım ilk defa kendime 10 gün önce iphone 5 aldım,ve buğün çok basit bir kaza yüzünden telefon yere düştü,telefon aldığı darbeden ötürü çizilmedi,resmen içe doğru göçtü ve ezilme meydana geldi,Bu da haliyle daha taksidini bile ödemediğim iphonu kötü bir görünüme soktu.İlk defa kullandığım için bilemiyorum acaba garanti bu konuda bir yardım sağlıyor mu? Sonuçta 2 bin tl vererek aldığımız bir cihaz. Eğer sağlamıyorsa ücret ödeyerek tamiri mümkünmüdür..

  Cihazımı 5 nisan da vodafone bayisinden almıştım.Yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler..

 129. Necmi Akyazan

  19/04/2013 at 14:15

  Merhaba….
  Henüz 1 yıl bile olmayan Turkcell kontratlı iPhone 4s telefonumu düşürdüm ve ön camı kırıldı. Bu garanti kapsamında mıdır?

  • Mustafa Tan

   19/04/2013 at 14:21

   Diğer ürünlerde olduğu gibi cep telefonları da bu tip durumlarda garanti kapsamı dışındadır.

 130. Anonim

  20/04/2013 at 00:30

  Yurt dışından iphone 4 aldım geçen ay garantisi bitti bu gün birden elimde maillerime bakarken ekran çizgi çizgi oldu ve karardı gitti. Msj geldi sanırım msj sesi geliyor home+power tuşına basınca fotoğraf da çekiyor.Ekran bozuldu sanırım resetlemeye çalışıyorum açılıyo mu kapanıyo mu anlamıyorum.ateş gibi de yanıyo telefon ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim.

 131. nalan

  23/04/2013 at 21:17

  iphone 5 im tuvalete düştü farketmedim 1 sat kaldı temizlettim pirinçte beklettim falan ama 3 telefoncuya götürdüm 3 ü de anakartı yanmış çalışmıyor biz bişey yapamayız dediler napayım

 132. TumAy

  28/04/2013 at 01:40

  3 ay önce turkcellden iphone5 aldım siyah renkli ve kenarlarında boya atması başladı garantiden değişim yaparlar mı?

 133. Onur

  01/05/2013 at 09:11

  Selam Acil Yardımcı Olabilecek birileri varmıdır ?

  Iphone çok donuyor. Ne kapanıyor, ne başka bir işlem yapabiliyorum. En son 4,5 saat donduğunda sıkılıp hattı çıkarttım. Hattı çıkarttım çubuguda hattın yerine soktum. Belki kapanır dönme geçer diye. Gecmedi sabah kalktım telefonun sarjı bitmiş kapanmış ve tekrar hattı çıkarttım taktım. Sım Yok, sim kart takılı değil ibaresiyle karşılaşıyorum. İthalat yoluyla Tr gelmiş bir cihaz. Türkiye garantisi yok. Yurtdısına garantiyede gönderemem. Ne yapmam gerekiyor.?

 134. özlem

  30/05/2013 at 22:35

  ben ipad 2 almıştım ama düşürdüm şimdi bişi oldu ve hiç bişi yapamıyorum dokunuyorum olmuto yuvarlak çalışmıyo kapanmıyo şarjı azalmıyo hiç bişi yok okadar yüksekten düşürmedim hemde halıya düşürdüm en fazla 30 santimdi ama durum bu ne düşünüyorsunuz

 135. Anonim

  06/06/2013 at 10:31

  Telefon uygulamasını açıp *#06# ‘yi tuşlayınca IMEI no çıkar.

 136. Ayse

  16/06/2013 at 00:35

  Merhaba iphone 4 kullanicisiyim birkac kez dusurdum oyle buyuk hasarlari yok fakat kenari kalkti garantiye verirsem en fazla kac gun icersinde alirim?

 137. Ahmet furkan

  17/06/2013 at 20:35

  Merhaba benim yeni ipad ım var yere düştü köşesi ezildi nerden düzeltirebilirim garantiye girermi

 138. selo

  27/06/2013 at 14:53

  2011 eylül de paristen apple storedan iphone 4 aldım. 2 gündür sesim hiç bir şekilde karşıya gitmiyor. geri yurtdışına göndermek istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum yardımcı olur musun hangi yolları izlemem gerekiyor şimdiden teşekkür ederim.

 139. Yakup

  29/06/2013 at 09:01

  Merhaba ben iphone 5 i genpaya ilk verdiğimde üst tuş sorunu vardı yapıp geri verdiler ama bir hafta geçmeden tekrar bozuldu ve ekranın sağ tarafına bastırınca ses geliyordu tekrar verdim fakat bu seferde üst hoparlör çalışmıyor yani biriyle konuşurken ses gelmiyor çok sinirim bozuldudeğişim taleb etsen bi sonuç alırmıyım ?

 140. ırmak

  03/07/2013 at 16:07

  merhaba ben iphone 5 aldım fakat bozuldu. Amerikadan aldığım için amerikada mı tamir ettirmem gerekiyor ? Birde yurt dışında tamire verdiğim telefon ne kadar süre içinde tamir edilip bana verilmesi gerekiyor yani sınır nedir ? (türkiyede 30 iş günü )

 141. Aydin

  20/07/2013 at 13:47

  Merabalar bendeki 4s gece sarjdaydi sabah cikardim
  Wifi acilmadi gri gozukuyordu tus telefonu yazilimini sifirladim olmadi yine tek care servise yolladim bir hafta icinde sifiri ile (swap) degisim dendi yollamdi geri

 142. yağmur

  25/07/2013 at 02:07

  5 ay önce iphone 5 aldım .. ve şuan üst tuşu çalışmıyor.. 2 yıl SMS iletişim garantili .. telefonda değişme yaparlar mı ?

 143. Ali ihsan

  03/08/2013 at 15:01

  Merhaba ben istanbulbilisim den iphone4 aldım. bir hafta falan oluyor işte. neyse telefonda takılmalar sayfa kaydırırken kasmalar oluyor. üstelik bütün reset işlemlerini denedim. simdi telefonum temiz olmasına rağmen kasıntı yapıyor bazen. Garantiye göndereceğim ama hiç bir yerde garanti adresini bulamıyorum… yardım eder misiniz

 144. Yusuf

  04/08/2013 at 06:03

  merhabalar ben iphone 5 aldım ikinci el. pasaport kayıtlı. ses tuşu üst. biraz sıkıntılı. cihazda kozmetik sorunlar da var tuştan dolayı değişim yaptırabilir miyim ??? bunun dışında cihazın kutu ve kulaklığı faturası yok servise götürsem sıkıntı çıkar mı? şuan. yurtdışındayım

 145. erol

  04/08/2013 at 17:29

  iphone 5 aldım 1 hafta kullandım şarzı cabuk bitiyor şimdi şarz almaz oldu telte hiç birşey calışmıyor neden servise gönderdir 15 gün oldu tık yok

 146. Ahmet

  11/08/2013 at 20:03

  Mustafa Abi,
  Bana yurt dışından iphone 3gs geldi ben burda telefonu kayıt yaptırdım.Telefon hala kayıt işleminde ama ben telefonun sürümünü yükseltmek istiyorum.Duyduğuma göre telefon kayıt yapılmadan güncellenirse simkilitli hale geliyormuş.

  Sizce ne yapmam gerekiyor?

 147. Onur Can

  28/08/2013 at 19:57

  Merhaba Mustafa Bey … Ben iphone3GS aldim gecen sene bu zamanlar , faturam falan her seyim duruyor , telefonumun sarji cok cabuk bitiyor , sarj da sorun oluyor ses tusu cikti . Ben garantiye verip , üzerine bir miktar para ile 4S alabilir miyim ??

 148. dilan

  04/09/2013 at 20:00

  Iphone 4s im düştü ekranı açılmıyor hıç ışık gelmiyor sarj oluyor ancak görüntü yok ne yapabilirim yardım eder misiniz sorun nerden kaynaklı acaba ?

 149. özgürhan

  12/09/2013 at 14:27

  merhabalar ipone 5 im suya düştüğü için arızalandı servis anankart ın bozulduğunu söyledi yurt dışına çıkınca apple stor e götürsem ne kadara tamir ederler cihazım garantisi devam ediyor teşekkürler

 150. özgürhan

  12/09/2013 at 14:29

  ipone 5 im suya düştüğü için ana kartının bozuk olduğu söylendi çok yüksek fiyatlara tamir ediyorlar yurdışına çıkınca apple storda ne kadara ana kartını değiştiriler yardım lütfen
  kolay gelsin

 151. Anonim

  13/09/2013 at 23:46

  Merhaba.iphone 5 alalı 1 ay bile olmadı.bugn birden bire bir sorun oluştu.ön kameram normalken arka kameramda ilk açıldığında 10 sn titreme oluyor.hani düşük mp li kamerayla tv ekranını çektiğimizde oluyor ya çizgi çzgi titremeler ondan.ne yapmam lazım.su falan dökülmedi.home ve power tuşuna basarak tekrar başlattım.düzelmedi.cihaz kvk garantili.kullanıcı sorunu olmadığı halde öyle diyip başından savarlar mı acaba 🙁

 152. Tugba

  13/09/2013 at 23:47

  Merhaba.iphone 5 alalı 1 ay bile olmadı.bugn birden bire bir sorun oluştu.ön kameram normalken arka kameramda ilk açıldığında 10 sn titreme oluyor.hani düşük mp li kamerayla tv ekranını çektiğimizde oluyor ya çizgi çzgi titremeler ondan.ne yapmam lazım.su falan dökülmedi.home ve power tuşuna basarak tekrar başlattım.düzelmedi.cihaz kvk garantili.kullanıcı sorunu olmadığı halde öyle diyip başından savarlar mı acaba 🙁

 153. Anonim

  15/09/2013 at 22:00

  İphone 5 kullanıcısıyım ve telefonumun şarjı bozuldu şarj aleti aldım oda koptu ve yeni bir tane alasıya kadar kapalı kaldı.Yeni şarj aleti aldım ve taktığımda telefon bir daha açılmadı bilgisayara bağlamaya çalıştım yanıt vermedi tuşlarına bastığımda yanıt vermedi acaba neyi vardır? ve garanti kapsamında neler yapuılabilir ? şimdiden teşekkürler

 154. onurcancafoglu

  17/09/2013 at 11:52

  ıphone’nun servis süresi kaç gündür?

 155. nazlı gözde

  27/09/2013 at 16:50

  Merhaba,
  Amerika’dan Apple Store’dan İphone 5 aldım ve 2 aylık bri kullanım sonrasında kamerasında mor şeritler belirmeye başladı. arkadaşımla Amerika’ya geri gönderdim ve cihazı değiştirmişler ancak IMEI numarası da değişti, tekrar yeni bir pasaport bulmak ve harç ücreti ödemek dışında bir seçeneğim var mıdır?

 156. slcknl

  28/09/2013 at 16:39

  ipad mini cihazıma ios7 yükledim, bilinen kasma veya uygulama sorunları bir yana, dün gelen 7.0.2 güncellemesini yapınca cihaz kendiliğinden açılmadı ve recovery modda bana 6.1.3’ü indirtti ancak onuu da kuramadı ve error verdi. üstüne üstlük de kapasitem 13.5 gb’tan 13 gb’a indi.sorun nasıl düzelebilir?kaybettiğim 500 mgb geri gelir mi?

 157. berfin

  17/10/2013 at 10:25

  benım ıphone5ıme sıvı bır sey dokuldu sım kartını okumuyor ve ekran dalga dalga yapılması mumkun mu sızce ?

 158. H.Basri

  18/10/2013 at 00:48

  ABD den Mart’ta gelen iphone 4s wi-fi. Çalışmıyor faturası kayıp ABD ye gönderirsem ieilden bakıp sorun cozulurmu

 159. Gülay

  21/10/2013 at 17:27

  Telefon %80 sarjı varken bile aniden kapanıyor ve sarj etmem gerektiğini ifade eden simge cıkıyor,servise yollasam garanti kapsamında tamiri yapılabilir mi ve kaç günde gelir servisten ?

 160. şevkiye

  26/11/2013 at 13:23

  Dresden’den 26.8.2013 tarihinde apple store den aldığım iphone 5 masanın üzerinde dururken üzerindeki rafın düşmesi sonucu camı kırıldı bu garanti kapsamındamıdır, garanti kapsamında ise ne yapmam gerekir.

  • Mustafa Tan

   26/11/2013 at 14:21

   Kullanıcı kaynaklı arızalar ve sorunlar garanti kapsamında değildir.

 161. mağdur

  21/12/2013 at 11:54

  yutdışından iphone satın aldım. 1 veya 2 yıl kullandım. sonra babam telefonun içeriklerine bakarken servis gitti. aylarca gelmedi. bizde bi başka bir şehirde tanıdığımıza götürdük. telefonu yaptı ama şimdi güncellemeler var. tam hatırlamıyorum ama sanki güncelleme yapmayın demişti gibi. o günden beri güncelleme yapmadım. şimdi yapsam telefona bişi olurmu. servis gidermi? veya kapanır mı? acil yardım edin lütfen.