iTurkeyBiz Güncellemesi – 1.1Çoğu takipçimizin bildiği gibi App Store’da geçtiğimiz yıl yayınladığımız ve bu yazıyla duyurduğumuz iTurkeyBiz isimli bir uygulamamız var. Uygulamamız sayesinde takipçilerimiz, hem blogumuzda yayınlanan güncel yazıları takip edebiliyor, hem de kısa süre için ücretsiz olan kaliteli uygulamaları görebiliyor, hem de diğer ülke mağazalarındaki (store) Top 10 listelerine gözatabiliyor.

Uzun bir aradan sonra nihayet biz de iTurkeyBiz’in ilk güncellemesini yayınlayarak bazı yeniliklere imza attık. Terzi kendi söküğünü dikemez misali güncellemeler konusunda çok yavaş olduğumuzu kabul ediyorum 🙁 Fakat bundan sonra daha sık güncelleme yaparak yeni özellikler katmaya çalışacağız.

Haberler Kategorisi

Uygulamamızdaki en büyük yenilik, kardeş blogumuz olan TeknoBlog.com‘un Haberler kategorisinin eklenmesi oldu. Aslında zaten uzun bir süredir Teknoblog’un bu haberlerine, http://www.iphoneturkey.com/haberler adresinden de ulaşılabiliyordu. Fakat yeni güncelleme ile aynı haberlere uygulamadan erişilebilir oldu.

Peki neden kendimizin hazırlamadığı haberleri bu şekilde paylaşıyoruz? Bunun tek sebebi var, o da bizden çok sık yazı bekleyen takipçilerimiz 🙂 Hep vurguladığım gibi ben sık birşeyler paylaşmayı sevmiyorum çünkü aynı kalite çizgisinde koruyacak şekilde sık sık paylaşım yapacak bir birikimim olmuyor. Ben sadece tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum, sanıyorum sizler de biz bu yüzden takip ediyorsunuz 🙂

Fakat haklı olarak her gün uygulamamızı açtığında veya sitemizi ziyaret ettiğinde Apple dünyasından dedikodu da olsa yeni birşeyler duymak isteyen takipçilerimiz oluyor. İşte TeknoBlog.com ‘da çıkan Apple dünyasına ait tüm gelişmeler artık Haberler kategorisinden takip edilebiliyor. Yani dedikodudan tutun da ufak haberlere kadar herşey var 🙂

Bu arada daha önce hiç duymamış olanlar için TeknoBlog.com, başta akıllı telefon ve tabletler olmak üzere çok harika cihaz incelemeleri yapan ve bizler gibi somut tecrübelerini paylaşan bir teknoloji sitesi.

Uygulama İçindeki Reklamlardan Kurtulma – Pro Versiyon

Bildiğiniz gibi hem uygulamız içinde, blogumuzun giderlerine karşılasın diye reklam alanları yer alıyor. Fakat bu reklam alanları kapladıkları alan kadar maalesef bir etki yapmıyorlar 🙂 Çünkü bu reklamlar ancak tıklandığında bir gelir üretiyor, fakat çıkan reklamların çoğu kalitesiz ve dikkat çekici olmayınca kullanıcıların çoğu da haklı olarak tıklamıyor. Doğal olarak bir çok kullanıcı da bu reklamlardan kurtulmak istiyor.

Biz de bu yeni versiyonda “Uygulama İçi Satınalma” ile aktif hale getirilebilen bir Pro versiyon imkanı sunduk. Dileyen kullanıcılar ekranın sağ üst köşesindeki Pro seçeneğine tıklayarak uygulama içi satın alma işlemini başlatarak uygulamadaki tüm reklamlardan kurtulabilirler 🙂

Ayrıca bu satınalma işlemi aynı Apple Kimliği kullanıldığı sürece kalıcıdır. Yani uygulamamızı silip tekrar yükleseniz de veya başka bir cihazada uygulamamızı sıfırdan kursanız dahi tekrar bir ücret ödemeyeceksiniz. Tabii uygulamayı sıfırdan kurduğunuzda reklamlar ve Pro seçeneği tekrar çıkacak, fakat satın alma işlemini tekrar yaptığınızda reklamlardan kurtulacak ama kredi kartınıza birşey yansımayacak.

Ayrıca bu Pro versiyon, uygulamadaki reklamları kaldırmaktan başka bir şey yapmayacak. Yani Kredi Kartsız Apple Kimliği sahibi kullanıcılarımızın içi rahat olsun. Yaptığımız paylaşımlar şu ana kadar nasıl hep ücretsiz idiyse, bundan sonra da öyle kalacak 🙂

Not: Eğer daha önce bu yazıda paylaştığımız gibi Ayarlar -> Genel -> Sınırlamalar menüsünden Uygulama İçi Alım özelliğini kapattıysanız, yukarıdaki Pro versiyona geçiş yapamazsınız. Yine aynı menüden geçici olarak açıp, satın alma yaptıktan sonra tekrar kapatmanız gerekecektir.

iPad Versiyonu Ne Zaman Çıkacak?

Bizleri sürekli takip eden iPad kullanıcıları, sitemlerinde sonuna kadar haklılar. Açıkçası şu an kadar Yeni iPad’i bekliyordum tekrar tasarım işi çıkmaması için. (daha doğrusu kendimi bu şekilde kandırıyordum 🙂 ) Geçenlerde de, harika tasarımımızı yapan sevgili dostum Uğur‘dan iPad için de bir tasarım rica ettim. Umarım en kısa zamanda tasarımı hazırlar ve universal olarak iPad versiyonunu da yayınlarız 🙂

iTurkeyBiz ile ilgili paylaşacağımız güncel bilgiler şimdilik bu kadar. Lütfen yukarıda paylaştıklarımız ile ilgili olumlu veya olumsuz düşüncelerinizi yazıya yorum girerek paylaşmaktan çekinmeyin. Ayrıca aşağıdaki linki kullanarak uygulamamızı güncelleyebilir, ya da daha önce hiç indirmediyseniz bir gözatabilirsiniz.


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

135 Comments

 1. M.Can

  07/04/2012 at 11:07

  Şimdi indirip pro olarak satın alacağım. Yazıda ne kadar olduğunu belirtmemişsiniz ancak en ucuz 0.99 yaptığınızdan eminim. Parayla pek işiniz yok ama biz de sizi bu şekilde desteklemiş olalım. Teşekkürler.

  • M.Can

   07/04/2012 at 11:08

   Resimde gösteriyormuş kocaman ama gözeler bozuk olunca böyle oluyor tabi 😀

 2. cem

  07/04/2012 at 11:08

  reklamlardan kurtuldum elinize saglik ..

 3. Emre

  07/04/2012 at 11:11

  Ben kredi kartsiz kullandigim icin proyu alamayacagim ama artik tum reklamlara tiklarim 🙂

  • Mustafa Tan

   07/04/2012 at 11:13

   Hiç gerek yok gerçekten. Düşünmeniz bile yeter.

   • Mustafa

    07/04/2012 at 12:30

    Merhabalar Mustafa bey ben sizden bir konuda yardım istiyorum telefonumu yurtdışından aldım ve her yeni sürümü hemen yükledim bir sorunla karşılaşmadım fakat telefonumun orta tusu bazen çalışmıyor bu ara daha da sık oluyor çalışmadığı onceden herhangi bir problem yoktu yeni sürümün etkisi olabilir mı ve ya yaptırabileceğim güvenilir yer var mı yardımcı olursanız cok sevinirim…

 4. Murat

  07/04/2012 at 11:11

  Merhaba. Mustafa Bey umarım kusura bakmazsınız ama kredi kartım olmadığı için Cydia’dan indirdiğim iApCracker isimli programla hiç para ödemeden 0.99 dolarlık uygulama içi Pro versiyonu bedavaya aldım. Güncelleme için teşekkürler.

  • Mustafa Tan

   07/04/2012 at 11:13

   Canınız saolsun 🙂

   • Zafer arda bayraktar

    08/04/2012 at 10:41

    Bendede jailbreak var bendede iApCracker var ama ben Mustafa Bey e bir katkim olmasi amaciyla annemgilden kacak olarak aldim kredi kartlarini ve pro moda gectim yoksa bende yapabilirdim ama EMEĞE SAYGI

    • Mustafa Tan

     08/04/2012 at 11:36

     Keşke böyle bir şey yapmasaydınız 🙁

  • Evrim Altay Koluaçık

   07/04/2012 at 11:22

   o iApCracker nedir yahu? İstediğin şeyi ücretsiz almanı mı sağlıyor ?
   Bence bu emek hırsızlığına girer. Yani bir şeyleri kodlamak çok zor bir iştir ve sizin yaptığınız o kişinin onca emekla kodladığı bir şeyi izinsiz almaktır.

   Kullanmayın derim ben …

  • Anti Android

   07/04/2012 at 13:17

   Uygulama satın almak için herkesin maddi imkanı olmaya bilir. Lakin kalkıp burada verilen dürüst, çıkarsız hizmeti; dalga geçer gibi kırarak aldığını belirtmek hiç olmamış. Bence siz bu siteyi takip etmeyin. Sizin zaten buradan faydalanacağınız hiç bir şey yok.
   Şunu unutmayın jailbreak kullanıcılarının temel amacı ücretsiz program değil, ÖZGÜR kullanımdır.

   Mustafa bey, sizden rica ediyorum bu şahsın yazısını kaldırın. Yorumunu okuyunca içim sızladı. Yapabilir ona lafımız yok ama kalkıp burada yüzsüzce yazması çok rencide edici.

   Lütfen silin.

   • Mustafa Tan

    07/04/2012 at 13:22

    Selamlar,

    Eleştirilerinizde haklısınız. Fakat bu bir tercih meselesi. Yorumu kaldırmak sonucu değiştirmeyecek. Küfürlü veya hakaret dolu yorumlar haricindeki yorumları silmemeyi tercih ediyorum.

    • Murat

     07/04/2012 at 21:12

     Teşekkür ederim, Mustafa Bey. Sitenizden uzun zamandır yararlanıyorum ve size müteşekkirim. Lise sonda okuyorum, 18 yaşımı doldurdum ama kredi kartım yok çünkü hiçbir banka üniversiteye başlamadan vermiyor. Annem ve babam internetten alışveriş konusunda biraz geri kafalı oldukları için, korkuyorlar, istemiyorlar. Uygulama içindeki reklamlardan nefret ediyorum. Hem ekranı daraltıyorlar hem de çok alakasız reklamlar oldukları için zaten hiç basmıyorum onlara. Jailbreak’in anlamı herkes için değişebilir. Benim için %50 özgür kullanım, %50 bedava uygulama diyebiliriz. Neden ücretli uygulamaları bedava alma yoluna gidiyorum? Yukarı yazdığımdan dolayı. Bir diğer değişle, buna mecburum ama bu şekilde alıp da hoşuma giden uygulamaları birçok sosyal platformda tavsiye ediyorum ve program geliştiricilerine en azından böyle bir katkı yapmaya çalışıyorum. Umarım beni anlarsınız, Mustafa Bey. Amacım dalga geçer gibi söylemek falan değildi.

     • Mustafa Tan

      07/04/2012 at 21:26

      Canınız saolsun, düşünmeniz yeterli. İçiniz rahat olsun ve nasıl destek olabiliyorsanız o şekilde destek olun 🙂

     • Kimki

      07/04/2012 at 22:38

      Seni bu yaşa kadar getiren annen ve babana geri kafalı demen ve bunu da
      burada paylaşman çok kötü olmuş
      Şunu da unutma ki ” İnsanoğlu Kınadığı
      şeyi yaşamadan can vermez ” miş

      • Murat

       07/04/2012 at 23:02

       “Annem ve babam internetten alışveriş konusunda biraz geri kafalı oldukları için, korkuyorlar, istemiyorlar.”

       Dikkat ederseniz ben internetten alışveriş konusunda geri kafalı demişim. Hayat görüşleri olarak gayet moderndirler. Bunu yargılamak size düşmez. Farklı yerlere çekmeyi ne kadar çok seviyorsunuz.

 5. Bülent Ercan

  07/04/2012 at 11:12

  Destek amaçlı “pro” versiyonuna güncelliyorum.
  En az 100 katını da hakediyorsunuz.Emeğinize sağlık:)))

 6. Savaş

  07/04/2012 at 11:21

  2.99 da olsa destek icin tıklanır tabii daha cok paylaşım isteriz 🙂

 7. Cemail Yenigun

  07/04/2012 at 11:23

  Mustafa Agabey Merhaba
  Pro’yu indirdim.
  Tesekkur Ediyorum
  İyiki varsiniz.
  Sevgilerimle

 8. İlhan BALTACI

  07/04/2012 at 11:28

  Mustafa Bey,
  Bize kattiklariniz icin gercekten tesekkurler.
  Ben de cihazimi jailbreakli kullaniyorum, pro surumu satin almayacagim fakat reklamlara tiklayacagima ve iapcracker kullanmayacagima soz veriyorum 🙂
  Ellerinize saglik..

  • Anti Android

   07/04/2012 at 13:22

   Bakın yorumlarda 2 tane jailbreak kullanıcısı yazmış. Arada ne kadar fark var.

   Biri yüzsüzce pro’yu nasıl kırdığını anlatıyor, diğeri ise reklamlara tıklayıp yardım edeceğim diyor.

   Helal olsun İlhan sana. Yolundan şaşma.

   • İlhan BALTACI

    07/04/2012 at 17:44

    Teşekkür ederim kardeş,
    Evet kabul ediyorum her türlüsü emek ama cihazı zor aldık zaten bir de uygulamalara para veremiyoruz. Karşımıza da böyle para kazanmak için değil de insanlara faydalı olmak için yapılmış uygulamalar gelince ne kadar jailbreak da kullansak içimiz elvermiyor kırmaya. Mustafa Bey’e de tekrar teşekkürlerimiz sunuyoruz 🙂

 9. RAHMAN KALAY

  07/04/2012 at 11:32

  Artık reklam yok oh be, teşekkürler elinizi emeginize sağlık az da olsa katkım oluyorsa ne mutlu bana. Helal olsun

 10. Timucin

  07/04/2012 at 11:37

  Pro ya ihtiyacim yok ama ben de destek amacli yukseltiyorum. Sizden bikac istegim var.
  1- uygulamada yazdigim msja cevap yazildiginda bildirim gelmesi.
  2- uygulamadaki yeni haberlerin (incelemeler, ucretsiz olan oyunlar falan) bildirim yoluyla gelmesi.

  • Ömer Alatay

   07/04/2012 at 13:18

   Timuçin arkadaşımıza katılıyorum. Bildirim olayını geliştirerek daha bi güncellemeye elverişli hale getirebilirsiniz. Bu arada gerçekten bize sağladığı “Fırsatlar” kısmıyla onca satın almadan kurtaran iphoneturkey.biz e 0,99 dolarcık değmez mi. Ah tabiki değer. Bence bu açıdan baksanız bile her türlü sizi kara geçiren Mustafa Hocam’a katkıda bulunmak bizim görevimiz. Ben de alıyorum 🙂

 11. Dogan Altinada

  07/04/2012 at 11:46

  Sizler yazdiginiz yazilar ve paylastiginiz program, oyunlarla kat ve katini hak ediyorsunuz. Destegim sizinle. Basarili calismalarinizin devamini diliyorum…

 12. Poorrs

  07/04/2012 at 11:47

  Reklamlarla destek verebiliyorumm k karti yok oldundan

 13. Gazi

  07/04/2012 at 11:47

  Mustafa Bey, 1yildir paylaştığınız tecrübelerinizden faydalanıyoruz. İste bu sebepten ve kalitenizden dolayı sizi desteklemek için ben de Pro edindim. Teşekkürler

 14. Rahman

  07/04/2012 at 11:52

  Uygulamalara pek para vermem 🙂 ama çorbada tuzumuz bulunsun Pro yu yükleyeceğim.. Bunca zamandır iPhone ile ilgili en güvenilir kaynak olarak burayı kullandım. Bundan sonra da umarım aynı kaliteli icerikle devam eder..

 15. onderak

  07/04/2012 at 11:55

  abi bu senin programı bazen deb programı haline getirip, kendime özgü bi programa uyarlayasım geliyor… lakin çok fazla engelle karşılacağım için, uğraşması zor olacağı için, vazgeçiyorum…!! ama güzel program, seviorum…

 16. Anonim

  07/04/2012 at 12:24

  iPad versiyonunu dört gözle bekliyorum.elinize saglık …

 17. RzAk

  07/04/2012 at 12:36

  Uygulamanızın bende pro versiyonunu satın aldım. Türkçe olarak iPhone ve iPad hakkında sayenizde o kadar çok bilgi edindim ki… Şimdi çevremdeki iPhoneların sorunlarını ben düzeltiyorum. Siz olmasanız iPhonum oyun makinesi dışına çıkmayacaktı. Bu kadar bilgi yüklü sitede hiç maddi beklenti beklemeden bunları paylaştığınız için sizi gönülden kutluyorum.

  Tek isteğim iphoneturkey.biz kullanıcıları olarak herkesin siteye katkıda bulunması. Hak etmeyen o firma ve şahıslara o kadar çok paralar harcıyoruz ki… Mustafa beye vereceğiniz ufak katkıyı bence çok görmeyin.

  Sitenizin uzun yıllar, kalitesini bozmadan devam etmesi dileğiyle.

  Daimi takipçiniz RzAk.
  Saygılarımla.

 18. Anti Android

  07/04/2012 at 12:43

  Sitedeki paylaşımların kaliteli ve yararlı oluşu, dürüstlüğünüz, karşılık beklemeden tüm yardım isteklerine dönüş yapmanız bunları bile görmezdem gelsem duyurularınız sayesinde onlarca ücretsiz programa br teşekkür etmek için bile olsa pro versiyonu alıyorum. Hakkınız çok daha fazlası buna emin olun.

  Türkiyede böyle bir site olduğu için gurur duyuyorum. Demekki halen değişmeyen, kişisel çıkarları bir yana bırakıp Türk insanını düşünen birileri var. Olmayada devam edecek. İşte bu yüzden asırlardır oynanan tüm oyunları ters teptirerek varlığımızı sürdürüyoruz.

  İyiki varsınız. Dünya durana kadar olmaya devam edin…

 19. Emir H. KAYNAK

  07/04/2012 at 12:51

  Mustafa bey merhabalar,
  KKTC’den Blog sayfanizin ve programinizin surelki takipcisi olarak bizden de birdestek olsun. Guncellemeyle birlikte umarim pro versiyonu satin almamiz basariniza guc katarak, size en azindan destek olacagini umit ederim. Basarilarinizin daim olmasi umidiyle. Kibristan sevgiler.

 20. Daron Mete

  07/04/2012 at 12:54

  iphone icin en guvenilir ve dogru kaynak olan sitenize destek amacli olarak satin aldim. Cok iyi dusunmussunuz. Ufakda olsa buzimde size bir katkimiz olsun.

 21. Emir H. KAYNAK

  07/04/2012 at 12:57

  Mustafa bey merhabalar, KKTC’den Blog sayfanizin ve programinizin surelki takipcisi olarak bizden de birdestek olsun. Guncellemeyle birlikte umarim pro versiyonu satin almamiz basariniza guc katarak, size en azindan destek olacagini umit ederim. Basarilarinizin daim olmasi umidiyle. Kibristan sevgiler.

 22. Kaanfy

  07/04/2012 at 13:10

  1,7 TL ile otobüse bile binemezken bu kadar faydalı bir site için bu parayı kim ödemez ki.. Emeginize saglık kazancınız helal olsun.

 23. N. K.

  07/04/2012 at 13:12

  Ben de Pro versiyonu sırf desteklemek için satın aldım. Çalışmalarınıza büyük saygı duyuyorum.

 24. Levent Sonmez

  07/04/2012 at 14:45

  Mustafa Bey guncellemeyi begendim Haberler kismi cok iyi olmus birde su yaptigimiz yorumlara cvp verildiginde bildirim gelirse super olur.Sizin sayenizde iphone hakkinda o kadar cok sey ogrendim ki bu zamanda sizin gibi maddi cikarlari goz onunde bulundurmayan sadece insanlara yardim etmek amacinda olan kisileri bulmak cok zor.Size yaptiklariniz icin cok tesekkur ediyorum.Ben uygulamanizin ucretsiz versiyonunu kullaniyorum.Ama bugunden itibaren uygulaminizi her actigimda reklamlara tiklayacagima soz veriyorum.İyi ki varsiniz

  • Mustafa Tan

   07/04/2012 at 14:53

   Selamlar,

   Reklamlara tıklamanıza gerçekten gerek yok. Düşünmeniz yeterli 🙂

 25. Eleconus

  07/04/2012 at 15:22

  Pro versiyonunu aldım size destek oldugum icin mutluyum teşekkürler.

 26. Eleconus

  07/04/2012 at 15:22

  Pro versiyonunu aldım size destek oldugum icin mutluyum teşekkürler..

 27. melimelo

  07/04/2012 at 15:27

  Hemen Pro ya geçiyor ve teşekkürler diyorum….Bu kadar zamandır verdiğiniz destekler için….:)

 28. Serkan Ersöz

  07/04/2012 at 15:37

  Su iPhone’u kullanmaya basladigim gunden beri en cok faydasini gordugum app iTurkeyBiz! Yaptiginiz her emek icin ugras icin defalarca tesekkurler. Pro versiyonunu da reklamlardan kurtulmak icin degil size destek olmak icin satin aliyorum ve herzaman da destekciniz olmaya devam edicem. Bizi sakin birakmayin;)

 29. drmsoze

  07/04/2012 at 15:40

  Kesinlikle emeğinizin karşılığı değil, kullanıcılar için emeğe saygının sembolik bir belirteci. Başarılar diliyorum.

 30. Burak Bayar

  07/04/2012 at 16:03

  Tweet özelliğide eklenmiş sanırım.Dünyanın en değerli şeyi olan zamani,bizlere yardimci olmak ve bilinclendirmek ici kullanmanizdan dolayi mutesekkirim.Facebook hesaplarl ile login olabilme imkani yada kayitli kullanici olma imkani varmi acaba sitenizde?Hersey icin tesekkurler Mustafa Bey,iyi calismalar

 31. Mehmet

  07/04/2012 at 16:14

  Mustafa Bey ,
  Uzun süredir beğeniye takip edittiğim bu site Ve sizin için
  HEP DESTEK ,TAM DESTEK

 32. portakal

  07/04/2012 at 16:18

  ben de destek amaçlı pro aldım. bakalım top 10’a girebilecek mi?? neredeyse tanıttığınız tüm programlar 2 gün içerisinde ilk 10’a yükseliyor. takipteyim:)

  • Mustafa Tan

   07/04/2012 at 16:21

   İlk kez tanıtiyor olsak dediğiniz olabilirdi ama bu sadece güncelleme.

   İlk tanıttığımızda zaten 1 hafta bir numarada kalmıştı.

   • portakal

    07/04/2012 at 16:40

    normal versiyondan pro’ya geçince satın almış sayılmıyoruz o zaman?

    • Mustafa Tan

     07/04/2012 at 16:45

     Pro ayrı bir uygulama değil, uygulama içi satın alma ile aktif hale getirilen mevcut uygulamanın versiyonu.

 33. Zafer

  07/04/2012 at 16:34

  selamlar ipad versiyonunuzu dört gözle bekliyorum çıktığında yükleyip prosunu satın alacağım destek olmak için biraz daha fiyatlı yapın ki daha fazla destek olabilelim sitemize Mustafa bey.

 34. Adem yaman

  07/04/2012 at 16:44

  Mustafa bey emeginize saglık hemen Pro versiyona gececem

 35. Tonguc akarca

  07/04/2012 at 16:56

  Reklamsiz en temizi;) helali hos olsun mu derler ne derler bilemedim. Soru cevap kismina erisebilsek, yazabilsek cok iyi olur.

 36. Hatice

  07/04/2012 at 16:58

  Mrb mustafa bey,konuyla alakasi yok ama bu soruyu sormam lazm:) iphone ve fotografcilik uzerine bi post yayinlarmisinz,ya da soyle sorayim diyafram,enstantane gibi degerlerin oynanabilecegi bir iphone uygulamasi var mi bildiginiz,acil cvp bekliyorum…

 37. Umut

  07/04/2012 at 17:13

  Mustafa bey

  Bende diğer arkadaslar gibi sayenizde telefonuma hiç yabancılık çekmedim bu yüzden hemen Pro olarak guncelliyorum çok teşekkür ederim.

 38. Sevgin

  07/04/2012 at 17:54

  Pro versiyonu alarak destek olabiliyor isek ne mutlu bize. Neye 1$ vermiyoruz ki?

 39. Koray

  07/04/2012 at 18:33

  Ben de şimdi güncellemeyi yükledim ve pro sürümüne geçiş yaptım.Sitenizi 3g ilk çıktığında almıştım o zamanlardan beri takip ediyorum şimdi 4s kullanıyorum çoğu şeyi sayenizde öğrendim çok teşekkürler. :)1$ ın da çok cüzi bir rakam olduğunu belirtmek lazım arkadaşlar destek olalım

 40. Gokhan

  07/04/2012 at 19:00

  Merhabalar,
  Jailbreak olayını sevmediğim icin iPhone icin dunyanın programını satın aldım. Sizin gibi severek takip ettigim, sürekli faydalandigim bir blog icin de hemen proya gectim. Lakin bir önerim olacak. Belki ben atladım veya farketmedim yeni yazılarınızın ve özellikle program duyurularınizin hemen fark edilebilmesi icin programda bildirin özelliğinin olmasının çok faydalı olacağına inanıyorum yorumlamanızı rica ederim. Teşekkürler.

 41. Mustafa ESEN

  07/04/2012 at 19:13

  Üstadım sayenizde o kadar çok şey öğrendim ki 1$ bu bilgiler için hiçbirşey.
  Pro versiyonu yükledim gitti,hayırlı olsun.

 42. Burak Gunes

  07/04/2012 at 19:25

  Merhaba Mustafa Bey,
  Sizden tek istedigim bize bildirim olarak gelen facebook bildirimleri yada birisi tweet attiginda kilit ekraninda gorunen uyari bildirimi gibi sizden gelen bir haber yada herhangi bir app tanitimi yaptiginizda bildirim olarak iphone’a gelmesi.. Bu sayede gerek facebook gerek tweet gerekse WhatsApp bildirimlerini rahatca alabildigimiz gibi sizinde degerli ve cok faydali olan yazilarinizi aninda takip etmis olurum. E tabi bir de promosyon kodlarini..
  Simdiden tesekkurler.
  Kolay gelsin..

 43. Anonim

  07/04/2012 at 19:46

  Bu güncelleme için çok teşekkürler Mustafa bey destek amaçlı uygulamanızın Pro versiyonunu aldım 🙂

 44. Abdullah BÖLÜKBAŞI

  07/04/2012 at 19:49

  Destek için Pro versiyonunuzu aldım çok teşekkürler 🙂

 45. Batuhan

  07/04/2012 at 20:05

  Mustafa bey proyu satın aldim ama satın alma bedenim reklamlardan kurtulmakdegil sizin hak ettigimiz icin.Birde size bir sorum olucaktı telefonumu bilgisayarima bagladigimda bilgisayar iphonu gormuyor bunun sebebi ne olabilir ?

  • Mustafa Tan

   07/04/2012 at 20:08

   Windows Servislerindeki “Apple Mobile Device” servisi otomatik başlayamamıştır büyük ihtimal. Manuel başlatmayı ya da iTunes’u tekrar kurmayı deneyin.

 46. mustafa aslan

  07/04/2012 at 20:36

  mustafa abi 1 dolar senin harcamış olduğun mesaiye kesinlikle karşılık olamaz, bir an olsun düşünmedim. iyi çalışmalar

 47. Gürcan

  07/04/2012 at 20:43

  Mustafa Bey merhaba,
  Bildiğim kadarı ile ödenen tutarın % 30 u apple a % 70 i ise program sahibine gidiyor. Acaba size aktarılan 0,70 cent mi karlı yoksa reklamdan alınan para mı? Şimdi içimizden “daha karlı olmasaydı neden ücret koysunlar?” diyenler olacak. Ama belli olmaz belki reklamlarla daha destek olabiliriz.

  • Mustafa Tan

   07/04/2012 at 21:25

   Uygulamasına ve okuyucu kitlesinin bulunduğu ülkeye göre değişiyor.

   Örneğin Türkiye için Google reklamları kesinlikle karlı değil. Reklam geliri üzerine kurulu bir modelden kesinlikle zarar edilir eğer hedef kitle Türkiye ise.

   Yurt dışında ise biraz daha durum farklı. Amerika ve Avrupa’da verilen reklamlar daha iyi gelir getiriyor ama yine de hiç biri paralı uygulama modeli ile yarışamaz. Fakat uygulamayı sattırmak da kolay değil 🙂

  • Gürcan

   07/04/2012 at 21:35

   🙂 evet Türkiye de sattırmek kolay değil. Ama sizi takip eden herkes iphoneturkey.biz uygulamasının PRO özelliğini satın almalı.

   Ben şimdi satın alacağım, çünkü reklam olmuş olmamış benim için önemli değil. Siz en değerli şeyi BİLGİNİZİ ve TECRÜBENİZİ bizimle paylaşıyorsunuz.

   Teşekkürler,

 48. Ergin

  07/04/2012 at 21:12

  Başarılarınızın devamını dilerim. Yeni yazılarınız ve haberler olduğunda uygulama bildirim gösterse 10 numara bir uygulama olur. Şu an ki puan 9,5 :)) Pro tıkladım. Haberler iyi olmuş bildirimleride bekliyorum..

 49. İsmail yıldız

  07/04/2012 at 21:17

  Abi emegine. Saglık kartsiz kullanıyorum iPhone o yüzden satın alamıyorum maddi olarak olmasıda manevi olarak seni destekliyorum dualarımız seninle verdigin bilgiler harika…. Emegin paha bicilemez

 50. Ayla sarrac

  07/04/2012 at 21:37

  Paylaşımlarımızın herzmanki gibi çok Mükemmel ve kaliteli olduğu icin Pro aldım. Emeginize saglik. Saygılar.

 51. Kerem Gürel

  07/04/2012 at 22:55

  Mustafa bey çalışmalarınız için yürek dolusu teşekkürler.Uygulamanızı son derece faydalı ve kaliteli görüyorum.Bu güncelleme ciddi faydalı oldu, haberler gelişmeleri takip edebilmek için oldukça gerekliydi.
  Naçizane bir önerim olsa.Stanza tarzı uygulamalar veya epub formatlı e-kitaplar hakkında bir inceleme yazısı sunsanız.ibooks’dan bahsetmişsiniz ancak o biraz daha çetrefilli geldi bana.
  (not:Steve jobs’un hayatını ve Apple dünyasını iphone’dan okumak güzel ve garip geldi doğrusu)
  Saygılar, selamlar…

  • Serkan

   13/04/2012 at 12:59

   iap cracker ile satin aliniyor bi yolu yokmu? Alinmamasinin

 52. Servet

  08/04/2012 at 00:10

  Sayet bu satın alma size katkı sağlayacak ise gönülden helal olsun der ve satın alırız hoca, bilgi değerdir her degerin de bir bedeli bence olmalı tekrar tekrar teşekkürler bilgi ve paylaşımlar icin… Saygılar

 53. drmsoze

  08/04/2012 at 00:33

  Kesinlikle emeğinizin karşılı değil, ama emeğe saygımızı göstermek için bize verimiş bir fırsat teşekkürler…
  Sitenizden soru cevap kısmına giriyorum mail yoluyla gönderilen linki tıklıyorum fakat bağlantının yanlış olduğunu yazıyor. tekrar göndermek için link veriyor fakat defalarca denememe rağmen yeni mail yollamıyor yardımcı olursanız sevinirim, size sormak istediğim bazı şeyler var

 54. BİLEN

  08/04/2012 at 00:34

  Paylaşımları begenıyorum ve her gun mutlaka bakıyorum siteniz bana çok şey ogretti .Reklamlarada mutlaka bir tık yapıyorum merak etmeyın :D.Güncelleme hayırlı olsun…

 55. Gokhan

  08/04/2012 at 01:02

  Kredi kardsiz pro versiyonunu indiremiyormuyuz ?

  • Mustafa Tan

   08/04/2012 at 01:05

   Maalesef. Apple başka bir ödeme şekli sunmuyor.

   • Gokhan

    08/04/2012 at 21:14

    Apple neden sms yoluyla pro versiyonlarini indirmeye imkan saglamiyor kredi karti kullanmadigim icin hicbir oyunun pro versiyonunu alamiyorum ..

   • Fatih

    12/04/2012 at 18:28

    Film director bedava olmuş fırsatlarda yayınlayabilirmisiniz. Birde sizin app icinden size mesaj yada mail ile ulaşabilirsek iyi olur.

    • Mustafa Tan

     12/04/2012 at 18:30

     Teşekkürler bilgilendirme için.

   • Muammer

    15/04/2012 at 11:29

    Mrb mustafa bey calismalirinizi surekli takip ediyorum.benim bi sorunum var 4s kullanicisiyim ve orj.duvar kagitlari gorunmuyo komple siyah gorunuyo ne yapmam gerekiyo.tsk ederim.

 56. Timur

  08/04/2012 at 01:13

  Pro ile normal versiyon arasında sade reklam farkı olması sebebiyle tebrik ederim. Dogrusu budur. Umarım tek fark bu kalır.

 57. Mustafa Tan

  08/04/2012 at 01:16

  Merak etmeyin 🙂 Yazıda da belirttiğim gibi aradaki tek fark hep bu olacak.

  • fatih

   09/04/2012 at 16:44

   Musafa bey uzun zamandir takipcinizim bircok yazinizi okudum ve iphone telefonumuzu daha iyi kullanabiliyoruz sayenizde kafamizdaki soru isaretlerinide gideriosuuz cok tesekkurler fakat bi ricam olacak iphoto uygulamasini detayli inceleme yapsaniz ayrica birturlu basaramadigim sey gunluklerimi bilgisayara atamiyorum saygilarimla. İyi calismalar

   • Mustafa Tan

    09/04/2012 at 17:03

    Selamlar,

    iPhoto uygulamasını da en kısa zamanda incelemeye çalışacağım.

    Bu arada günlükler derken tam olarak neyi kasdediyorsunuz?

 58. Oguz-Han

  08/04/2012 at 01:23

  Hocam app store’da da yazdığım gibi fırsat ve Top10 uygulamalarının info kısmına daha fazla fotoğraf eklenilebilir.

 59. Anonim

  08/04/2012 at 03:01

  Hocam ellerinize emeginize saglik, heme pro’yu alacagim. Maksat reklamdan kurtulmak degil, bir damlada olsa corbada tuzumuz olsun. Sagol, varol. Seni seviyoruz:))

 60. Ugur

  08/04/2012 at 08:47

  İphone ve iPad indirmelerini Apple 20 mb ‘dan 50 mb ta çıkarmış bilginize

  • Mustafa Tan

   08/04/2012 at 08:59

   Evet haklısınız. Yeni iPad’in çıkışı ile birlikte geçtiğimiz ay yükseltidli bu limit.

   • M.Can

    08/04/2012 at 18:34

    Bu guzel bir gelisme. Daha da arttirilmali bence.

 61. Crescent

  08/04/2012 at 09:35

  Mustafa bey sizin malatya versiyonunuz var mi:))tlfnm geveyli guncellemeye korkuyorum etrafta bilen biri de yok bu taraflara yolunuz duserse haberim olsun:))

 62. Sevket

  08/04/2012 at 10:38

  Mustafa Bey,
  Öncelikle teşekkürlerimi sunmak isterim.iphone ile ilgili birçok detayı sayenizde öğrendim.Guncellemenizi indirmek icin tikladigimda yeterli hafiza yok uyarısı veriyor.
  iCloud a aktarma yapamıyorum,yardımcı olabilirseniz mutlu olurum .İlginize şimdiden teşekkürler.

  • Mustafa Tan

   08/04/2012 at 11:35

   Cihazınızın diski dolmuş olabilir. Cihazınızda kullanmadığınız uygulamalar silip sonra cihazınızı bir kapatıp açın. Sonra tekrar deneyin.

 63. Ömer Faruk Kar

  08/04/2012 at 10:42

  Ben güncellemeyi yükledim. Suan hiçbir seye giremiyorum ( uygulama icinde ) . Telefonum uygulamaya girince kilitleniyor. lütfen yardımcı olun çünkü bu uygulamanın en iyi takipcilerindenim…

  • Mustafa Tan

   08/04/2012 at 11:33

   Önce uygulamamızı cihazınızdan silin. Sonra cihazınızı bir kapatıp açın. Sonra App Store’dan tekrar yükleyin.

   • Ömer Faruk Kar

    08/04/2012 at 20:47

    Tesekkur ederim.

 64. Bilen

  08/04/2012 at 11:58

  Tek fark bu değil MUSTAFA bey favoriler
  Yok benim en çok kullandığım sey o.

  • Mustafa Tan

   08/04/2012 at 12:00

   Favoriler kalkmadı, sadece yeri değişti.

   Güncel kategorisinde en üstte “Güncel ve Favorilerim” şeklinde iki sekme (tab) göreceksiniz.

 65. Bilen

  08/04/2012 at 14:28

  Tamamdir o zaman guncelleyebilirim.teşekkürler

 66. Levent Sonmez

  08/04/2012 at 16:02

  Kredi kartim oldugunda ilk isim pro ya gecmek olacak ve proya gectigimde bunu reklamlardan kurtulmak icin degil az cok size bir katkim dokunacagi icin yapacagim emeginize saglik

 67. BİLEN

  08/04/2012 at 18:50

  samimiyetinizi Hep böyle kalsın açıklamalarınız hep gerçekçi olsun bizi hep guncel tutun 4.99 bile veririm uygulamaya 😀

 68. Özgür

  09/04/2012 at 00:20

  Mustafa bey her ne kadar katılımım az olsa da sıkı takipçinizim. Fatura kesim tarihinden sonra pro ya geçiş yapıcam. Kredi kartı kullanmayan arkdaşlar size havale geçse ve onlara özel bir kod verseniz promosyon kodu olamazmı…

  • Mustafa Tan

   09/04/2012 at 00:23

   Maalesef olmaz. Apple her satıştan %30 aldığı için tüm işlemlerin Apple tarafından yapılması gerekiyor.

 69. Özgür

  09/04/2012 at 00:22

  Mustafa bey ayrıca yeri değil belki ama burdan sormak istiyorum, iPhone 4 s kullanıyorum garantili 3 aylık cihaz ancak home tuşuna basınca kırt kurt sesler geliyor bazende gelmiyor bu yakında tuşun problem yaratacağının habercisimidir :/ henüz basınca almama gibi bir sıkıntım yok ancak beni korkutuyor ?
  Teşekkür ederim.

 70. Volkan

  09/04/2012 at 07:44

  Merhaba uygulama yapimiyla ilgili bir makale yazarsanız süper olur 🙂 bu uygulamayı nasıl yazdınız ? Böyle bir uygulama yazmak icin neler gerekli ? Java ve c# bilgim var

 71. Emre

  09/04/2012 at 12:00

  Selamlar yeni güncellemeniz hayırlı olsun, ben size mail de yolladım fakat bana çok acil yardım gerekiyor ödevim olarak çok basitte olsa bir uygulama yapacağım ve sizden yardım istiyorum. Çok basit bir şey olacak ama bu hafta sonuna kadar bunu halletmem gerek!

 72. Erkan

  09/04/2012 at 12:09

  En kisa zamanda ipad versiyonunu bekliyoruz. Calismalariniz icin tesekkurler..

 73. M.Can

  09/04/2012 at 13:12

  Mustafa Bey en güncel yazı burası olduğu için yazıyorum. DMC adlı bir program var. Geçenlerde ücretsizdi yakın bir zamanda ücretli olmuş. Panoromik fotoğraf çekebiliyorsunuz ve çok da basit program her şeyi kendisi hallediyor. Gerçekten çok faydalı olduğu için paylaşmak istiyorum. Teşekkürler.

 74. Ozgul Tekin

  09/04/2012 at 13:49

  Mustafa Bey, hem calismalarinizi tebrik eder hem de paylasimlariniz icin hem tesekkur ederim.

  Iphone uygulamasi icinde benim karsilastigim sorun su ki konu icinde yanlislikla yada daha detayli bakilmak istenen resme tiklandiginda yeniden konu icinde kaldiginiz yere donememeniz.

  Bu sorun icin bir cozume varilabilirmi?

  Saygilar

  • Mustafa Tan

   09/04/2012 at 14:00

   Haklısınız. Bir sonraki güncellemede düzelttireceğim bir aksilik olmaz ise 🙂

 75. kerem cem

  09/04/2012 at 16:08

  merhaba bana yurtdışından iphone 4 geldi.5.0.1 güncelleme den sonra sim kilitli oldu.pasaporta işlettim ama açılmadı.kullanamıyorum.bunun için yeni güncelleme mi beklemem gerekiyor yoksa başka bir yolu varmı?yardımcı olursanız sevinirim.

 76. kerem cem

  09/04/2012 at 17:22

  merhaba yurtdışından bir arkadaşım iphone 4 gönderdi.ama 5.0.1 güncellemeden sonra sim kilidi devreye girdi.yeni bir versiyon mu beklemek gerekiyor?yoksa başka bir yolu varmı?yardımcı olursanız sevinirim.

 77. Eren

  09/04/2012 at 17:54

  Mustafa bey, sitenin iPad versiyonunu yapma gibi bir düşünceniz var mı?

  • Mustafa Tan

   09/04/2012 at 18:00

   Yazıda da belirttigim gibi evet var 🙂

 78. Taha

  09/04/2012 at 19:14

  Bu haberlerin açılması sadece bende mı sıkıntı yoksa benden başka geç açılma veya açılmama sorunu yaşayan varmı

 79. KORAY GURLER

  09/04/2012 at 23:16

  TELEFON REHBERIMI BILGISAYARDA GOREMIYORUM. YAZILARINIZI COK UZUN SUREDIR TAKIP EDEMIYORUM. BELKI BIR ACIKLAMA YAZMISSINIZDIR AMA BEN BU KONULARDAN HABERSIZIM. REHBERIME BILGISAYAR UZERINDEN ERISEREK DUZENLEME SANSIM VARMI? YOKSA BU ISI SADECE TELEFON UZERINDENMI YAPABILIYORUZ? YANIT ICIN SIMDIDEN TESEKKURLER.

 80. Mustafa

  10/04/2012 at 02:22

  Hocam benim merak ettiyim bir konu var bu iphone nasil wifi yazicilara bagliyoruz acaba tesekkurler

 81. VATANDAŞ

  11/04/2012 at 10:52

  Mustafa bey bu Pro versiyonunu iyi düşünmüşsünüz. Benimde size bir önerim olacak. Madem 0.99 dolara reklamsız versiyonu sunuyorsunuz ozaman reklamlara belli bir sınır koyun yani reklama tıkladığımızda kar ediyorsanız 0.99 dolar kâr etmeniz için kaç kere reklamları açmamız gerekiyorsa onu belirleyin yani mesela 10 kere reklamları açınca hem siz kar edin hemde 10 reklamdan sonra versiyon Pro olsun daha reklam çıkmasın. Ayrıca arada bir uygulama kodlarını dağıtıyorsunuz bence reklamlara tıkladıktan sonra Pro kodları çıkmalıki hem reklamlara bakılsın hemde site geleceği için yardım olsun. Ve son olarakta hakkınızda bölümünde bağış butonu olmalıki yardım edecek olan insanlar yardım etsinler. Sizler bizlere zaten yardımcı oluyorsunuz. Herkese tektek cevap veriyorsunuz. Saygılar..

 82. Samil

  11/04/2012 at 21:44

  Mustafa Hocam selamlar,
  Oncelikle gerek siteniz gerekse uygulama icin cok tesekkur ederim. Ellerinize saglik. Gercekten simdiye kadar cok faydalandim. Ancak karsilastigim kucuk bir sorunu paylasmak isterim.
  İTurkeyBiz uygulamasinda bir makale okurken, makale icerigindeki fotograflardan birine tikladigimda, fotografi kapatip makaleye geri donmem bir turlu mumkun olmuyor. Yanlislikla bir fotoya tiklayinca, makalenin geri kalanini okumak icin tekrar “guncel” menusune donmek ve makaleyi tekrar acmak gerekiyor. Cihazim iphone 4, isletim sistemi ios 5.1 son surum. Sorun bende de olabilir ancak yine de paylasmak istedim.

  • Mustafa Tan

   11/04/2012 at 21:49

   Merak etmeyin sorun sizde degil bizde 🙂

   Bir sonraki güncellemede bu sorunu giderecegiz.

   • Samil

    11/04/2012 at 21:56

    Supersiniz

 83. Murat Agcatas

  11/04/2012 at 22:25

  Mustafa bey selamlar… Bir problemim var cok arastirdim ama bir cevap bulamadim. Panasonic 50GT30E model bir tv im var. tv i iphone 4s uzerinden wireless olarak internete baglamaya calisiyorum. Her seferinde authentication error veriyor. Kullanici adi ve sifreyi duzgun giriyorum ozellikle dikkat ettim. Her seferinde sorun ayni. Konu ile ilgili yardimci olanilirseniz cok sevinirim… Selamlar…

 84. Ayfer

  12/04/2012 at 00:29

  🙁 @mail’ime onay kodu gelse halledeceğim zaten onun için neden telefonumuza gelmez o kod yada daha kesin bir yolu yokmudur haftalardır apples’ızım

 85. Onur Çalık

  12/04/2012 at 18:03

  Gercekten emeginize saglik. Az da olsa destek olmak icin sanal kart cikarttigimda mutlaka satin alacagim

 86. Duranek

  15/04/2012 at 19:03

  Kredi karti olmadigi icin sikayet edenlere sesleniyorum. Kredi kartiniz olmayabilir ama illaki bir banka hesabiniz vardir. Tek yapmaniz gereken o hesaba bagli bir sanal kart olusturmak. Yani sanal bir kredi karti olusturuyorsunuz. Limitini siz belirliyorsunuz. Boylelikle dolandirilma korkusu yasamiyorsunuz. Bu kadar basit. Kredi kartiniz yok diye hicbir uygulama ya da oyunun pro versiyonunu alamamaktan sikayet etmek cok da gercekci degil.

 87. BİLEN

  15/04/2012 at 20:00

  Çalışmıyor…

 88. murat

  15/04/2012 at 23:12

  konu ile pek alakası yok ama
  kendi işimle ilgili iphone yazılımı yaptırmak istiyorum.
  yardımcı olurmusunuz..

 89. Sema

  16/04/2012 at 01:30

  Merhaba Mustafa Bey,
  Pc’ den telefona aktarılan fotoları nasıl silebiliriz?

 90. Servet

  18/04/2012 at 19:04

  Mustafa bey 10 gün gibi kısa bir süredir iPad kullanıyorum ve farkettim ki bu zaman zarfında iPhone turkeybiZ İ. Mobile olarak takip etmeyi bıraktım mecburen yeni ne var diye bakmak icin normalde her telefonu elime aldığımda sizi takip ederken iPad den bu yana aklıma düştüğünüzde bakar olmuşum benim acizine fikrim iPad icin acil olarak bir app oluşturmalısınız. Saygılarımla

  • Mustafa Tan

   18/04/2012 at 19:21

   Haklısınız. Fakat uygulamamızın iPad’de de çalışıyor olması lazım.

 91. Cengiz

  29/04/2012 at 21:36

  Sitenizi takip ediyorum ve çok yararlı oluyor Bir iPad kullanıcısı olarak iPad uygun versiyon gelecekmi