Garanti Cep ŞubesiÇok başarılı bulduğum için nerdeyse 10 yıldır kesintisiz kullandığım Garanti‘nin İnternet Bankacılığı uygulaması nihayet “Garanti Cep Şubesi” adıyla App Store’daki yerini aldım. Diğer konularda beni zaman zaman üzse de, görselliği, fonksiyonları ve hem de kullanım kolaylığı nedeniyle yıllardır başka bir bankaya geçiş yapamıyorum. iPhone uygulamasında da birkaç önemli eksiklik haricinde bu kaliteyi korudukları için sizinle de paylaşayım istedim.

Öncelikle uygulamanın arayüz ve kulllanımının, webdeki internet şubesi gibi güzel olduğunu belirtmeliyim. Uygulama; Finansal Durum, Hesaplar ve Kartlar ve de Bankacılık İşlemleri olmak üzere 3 ana bölümden oluşuyor.

Finansal Durum ekranında, Garantideki tüm finansal araçlarımızın grafiklerle desteklenmiş genel bir durumunu görebiliyoruz. Örneğin Giderler ekranında harcamalarımızın dağılımı, kalem kalem gösteriliyor.

Hesaplar ve Kartlar menüsünde de adından da anlaşılacağı üzere tüm güncel hesap ve kart bilgilerimize erişebiliyoruz. Örneğin herhangi bir TL veya döviz hesabını seçip hesap hareketlerine bakabiliyoruz.

Kartlar ekranından da tüm fiziksel asıl ve ek kartlarımızı listeleyebiliyor, dönem borcuna veya dönem içi işlemlere gözatabiliyoruz. Tabii istersek uygulama içinden de kart borcumuzu ödeyebiliyoruz.

Fakat maalesef uygulama içerisinden Sanal Kartımızı göremiyor, dolayısıyla da limitini değiştiremiyoruz. Eğer bu özelliği de ilk versiyonda ekleselermiş 5 yıldızlık bir uygulama olacakmış fakat Kredi Kartlı Apple Kimliği sahibi iPhone kullanıcılarının en çok kullandığı bu özelliğin iPhone uygulamasında olmaması çok büyük bir eksiklik olmuş. Garanti bankası uygulamasının çok kullanılmasını istiyorsa, Sanal Kart özelliğini bir an önce bir güncelleme ile uygulamaya eklemeli. Hem de önerim, çok kullanılacağından dolayı ana menüye bir kısa yok olarak eklenmesi 🙂

Bankacılık İşlemleri menüsünde de Para Transferleri, Ödemeler ve Yatırımlar olmak üzere üç ana bölüm yer alıyor. Uygulama ile klasik havale işlemi veya EFT yapabiliyoruz. Özellikle Hızlı Para Transferinin, yani önceden kaydettiğimiz kişilere tekrar hesap bilgilerini girmemize gerek kalmadan para transfer özelliğinin uygulamada da yer alması çok iyi olmuş.

Ödemeler ekranından da her türlü telefon, elektrik, doğalgaz, vs. ödemesi yapılabiliyor. Fakat uygulamadaki diğer önemli bir eksiklik de önceden kayıtlı ödemelerimizin gösterilmemesi. Özellikle otamatiğe bağlanmamış fakat her ay manuel olarak ödediğimiz faturalarımızın uygulamada da listelenmesi çok iyi olurdu.

Son olarak uygulamadaki Araçlar menüsünde bir de “Döviz Çevirici” bulunuyor ve bu çeviriciyi kullanarak hem döviz hesabı yapabiliyor hem de eğer döviz hesabımız varsa alım/satım yapabiliyoruz.

Bir de uygulamanın ilk açılışında ekranın hemen altında çıkan ve de hiç giriş yapmadan kullanılabilen ATM/Şube seçeneği bulunuyor. Bu seçeneğe tıkladığımızda en yakındaki Garanti ATM ve Şubeleri harita üzerinde görebiliyor ve yol tarifi alabiliyoruz.

Uygulama hakkında kabaca paylaşacaklarım bu kadar. Yazıda da belirttiğim gibi Sanal Kart’la işlem uygulamanın en büyük eksikliklerinden. Bu eksiklik de giderildiğinde, Garanti’nin iPhone uygulaması da web sitesi gibi dört dörtlük olacaktır. Eğer Garanti müşterisiyseniz ve internet bankacılığı kullanıyorsanız aşağıdaki linki kullanarak Garanti Cep Şubesi‘ni cihazınıza indirebilirsiniz.

Garanti BBVA Mobile


Fiyat:ÜCRETSİZ


Garanti BBVA Mobile
App Store oyları: (922493 oy)
Desteklenen Diller: English, Turkish
Çıkış Tarihi: 28.04.2012
Boyut: 249.56 MB
Desteklenen Cihazlar: iPhone5s-iPhone5s, iPadAir-iPadAir, iPadAirCellular-iPadAirCellular, iPadMiniRetina-iPadMiniRetina, iPadMiniRetinaCellular-iPadMiniRetinaCellular, iPhone6-iPhone6, iPhone6Plus-iPhone6Plus, iPadAir2-iPadAir2, iPadAir2Cellular-iPadAir2Cellular, iPadMini3-iPadMini3, iPadMini3Cellular-iPadMini3Cellular, iPodTouchSixthGen-iPodTouchSixthGen, iPhone6s-iPhone6s, iPhone6sPlus-iPhone6sPlus, iPadMini4-iPadMini4, iPadMini4Cellular-iPadMini4Cellular, iPadPro-iPadPro, iPadProCellular-iPadProCellular, iPadPro97-iPadPro97, iPadPro97Cellular-iPadPro97Cellular, iPhoneSE-iPhoneSE, iPhone7-iPhone7, iPhone7Plus-iPhone7Plus, iPad611-iPad611, iPad612-iPad612, iPad71-iPad71, iPad72-iPad72, iPad73-iPad73, iPad74-iPad74, iPhone8-iPhone8, iPhone8Plus-iPhone8Plus, iPhoneX-iPhoneX, iPad75-iPad75, iPad76-iPad76, iPhoneXS-iPhoneXS, iPhoneXSMax-iPhoneXSMax, iPhoneXR-iPhoneXR, iPad812-iPad812, iPad834-iPad834, iPad856-iPad856, iPad878-iPad878, Watch4-Watch4, iPadMini5-iPadMini5, iPadMini5Cellular-iPadMini5Cellular, iPadAir3-iPadAir3, iPadAir3Cellular-iPadAir3Cellular, iPodTouchSeventhGen-iPodTouchSeventhGen, iPhone11-iPhone11, iPhone11Pro-iPhone11Pro, iPadSeventhGen-iPadSeventhGen, iPadSeventhGenCellular-iPadSeventhGenCellular, iPhone11ProMax-iPhone11ProMax, iPhoneSESecondGen-iPhoneSESecondGen, iPadProSecondGen-iPadProSecondGen, iPadProSecondGenCellular-iPadProSecondGenCellular, iPadProFourthGen-iPadProFourthGen, iPadProFourthGenCellular-iPadProFourthGenCellular, iPhone12Mini-iPhone12Mini, iPhone12-iPhone12, iPhone12Pro-iPhone12Pro, iPhone12ProMax-iPhone12ProMax, iPadAir4-iPadAir4, iPadAir4Cellular-iPadAir4Cellular, iPadEighthGen-iPadEighthGen, iPadEighthGenCellular-iPadEighthGenCellular, iPadProThirdGen-iPadProThirdGen, iPadProThirdGenCellular-iPadProThirdGenCellular, iPadProFifthGen-iPadProFifthGen, iPadProFifthGenCellular-iPadProFifthGenCellular, iPhone13Pro-iPhone13Pro, iPhone13ProMax-iPhone13ProMax, iPhone13Mini-iPhone13Mini, iPhone13-iPhone13, iPadMiniSixthGen-iPadMiniSixthGen, iPadMiniSixthGenCellular-iPadMiniSixthGenCellular, iPadNinthGen-iPadNinthGen, iPadNinthGenCellular-iPadNinthGenCellular, iPhoneSEThirdGen-iPhoneSEThirdGen, iPadAirFifthGen-iPadAirFifthGen, iPadAirFifthGenCellular-iPadAirFifthGenCellular, iPhone14-iPhone14, iPhone14Plus-iPhone14Plus, iPhone14Pro-iPhone14Pro, iPhone14ProMax-iPhone14ProMax, iPadTenthGen-iPadTenthGen, iPadTenthGenCellular-iPadTenthGenCellular, iPadPro11FourthGen-iPadPro11FourthGen, iPadPro11FourthGenCellular-iPadPro11FourthGenCellular, iPadProSixthGen-iPadProSixthGen, iPadProSixthGenCellular-iPadProSixthGenCellular

56 Comments

 1. Ozgur

  29/04/2012 at 14:18

  Garanti bankasına yakışır bir uygulama. Müşteri Numarası ve Parola girdikten sonra gelen şifre ekranı için CepŞifrematik uygulamasına geçip ordan şifre almak gerekiyo bunu biraz kolaylaştırsalar iyi olur. CepŞifrematik uygulamasından CepŞubesine girince şifre sormuyor.

  • todor74

   29/04/2012 at 14:23

   ilginç bende de şifre almıyor, otomatik olarak geçiyor garantinin bankacılık sayfasına.

  • Anonim

   29/04/2012 at 19:53

   Açikcasi beklentilerimi karşılamadı. Cok eksiği var. Bence en önemli eksiği sanal kart cep şubesinde yok.dolasiyla sanal kart limitini degistiremiyor illa internet şubeyi acmak zorunda kalınıyor. Bankalar icinde en iyi cep şube iş bankasi ve halk bankasında bence. Saygılar.

   • Erdi

    20/06/2012 at 01:03

    Söylediginiz özellik mevcut,guncelleme ile geldi sanirim.
    Kartlar/sanal sekmesinden ulasabilirsiniz.

  • Anonim

   29/04/2012 at 22:35

   I did not find any problem and application works like charm. I must admit, this is beautifully designed and executed banking application i have ever used. Lot of user friendly features, it pretty much does everything that I want to. Lovely App from Garanti. All the best.

 2. todor74

  29/04/2012 at 14:22

  güzel bir uygulama ancak dediğiniz gibi sanal kart eklenmemesi çok önemli bir eksiklik. benim merak etiğim olay şu, ana sayfada giriş tuşuna basıp cep şifrematik seçeneğini seçtiğimizde daha önceden yüklediğimiz şifrematik appi ile entegre mi olup mu giriş yapıyor? bende şifrematik uygulaması var, garantinin yeni uygulamasında bu seçeneği seçince otomatik giriş yapıyor ve home tuşuna iki kere bastığımda şifrematik uygulamasınında kendi kendine açılmış olduğunu görüyorum bu yüzden böyle bir entegrasyon yapıldığını düşündüm. eğer böyleye ise garanti bu iki uygulamayı birleştirilemez mi? boş yere yer kaplamamış olur. son olarak tekrardan sanal kart seçeneğini eklemelerini öneriyorum. teşekkürler.

 3. onderak

  29/04/2012 at 14:23

  uygulama cok guzel. ve nihayet iphone gibi bilgisayardan daha guvenli bi cihazda, jailbreak var diye calismama durumunu duzeltmisler 🙂

 4. Emre

  29/04/2012 at 14:28

  e-trader uygulamasının içindeki cep şubesinden giriyordum. Birkaç gün önce CepBank diye bir uygulama farkettim. Bugün de bu…
  Bunların tek uygulama halinde sunulması daha iyi olur bence.

 5. Ozgur

  29/04/2012 at 14:30

  Şimdi tekrar denediğimde Şifre ekranında Cep Şifrematik ile Giriş’e tıklayınca otomatik olarak giriş yaptı. Uygulamayı dün gece yüklediğimde böyle birşey görememiştim yanlış hatırlamıyorsam.

  • ayhanzorlu

   09/05/2012 at 22:26

   Arkadaşım, cep şifrematik uygulamam var.Şimdi GrantiCep Şubesi uygulamasını da indirirsem.Şifrematik uygulama ile aldığım şifreyi buraya mı kullanmak gerekiyor.Selamlar.

 6. todor74

  29/04/2012 at 14:35

  bir şey daha aklıma geldi, daha önce cep şubesinden para transferi yaparken şöyle bir opsiyon vardı: sürekli eft veya havale yaptığınız hesapları ve açıklamaları kaydedip her seferinde açıklama yazmak zorunda kalmıyorduk, hızlı isme/hesaba eft veya hızlı havale başlığında bunlar çıkıyordu bu uygulamada göremedim.

  • Mustafa Tan

   29/04/2012 at 14:38

   Yazıda paylaştığım gibi “Hızlı Para Transferi” seçeneği önceden kayıt ettiğimiz hesaplara hızlıca para transfer imkanı veriyor.

  • todor74

   29/04/2012 at 14:44

   evet haklısınız, görememişim.

 7. Ergin

  29/04/2012 at 14:36

  Paylaşım için teşekkürler. Garanti’den baska banka ile yapamayanlardanım bende yıllardırda internet şubesini kullanırım.Ancak gene eksiklik var cep şube’de. İPhone ile cep şube’ye giriş yapacağım,şifre al,cep şifrematik ile al seçiyoruz malum mobilim sahildeyim üzerimde şort ve bir de iPhone bar’da oturuyorum. Hop beni cep şifrematik uygulamasına atıyor. Wap İnternet’e yönlendiriyor ve böylelikle zaten kullandığım uygulama ile işlemi yapıp,çıkıyorum. Olmamış mobil imza,cep sifrematik uygulaması veya şifrematik olmadan yanında bir işe yaramaz. Uygulama, tasarım ve içerik on numara ancak ulaşım ordan burdan. Bunu yapana kadar iPad için bir uygulama geliştirsede eft ve başka banka kartları ödemeleri için para ödemesek :))

 8. Emre

  29/04/2012 at 14:50

  yeni uygulama ile hesaplarım arası havale yapamadım. Hisse senedi işlemlerini göremedim. İlk izlenim olarak eski kullandığım uygulama benim için halen daha kullanışlı, belki de alışkanlık.

  • Mustafa Tan

   29/04/2012 at 14:51

   Haklısınız hesaplar arası havale de yok gibi. Bu da büyük bir eksiklik olmuş.

 9. Emrah

  29/04/2012 at 15:12

  Kredi kartlari bölümünde dönem içi işlemler kısmında sonraki dönemler seçeneğinede rastlayamadim.Buda benim gördüğüm bir eksiklik ama genel olarak gayet güzel olmuş.

 10. Emre SUMENGEN

  29/04/2012 at 15:33

  Cihaz ayarlarinda dil olarak ingilizce seciliyse (benim gibi), arayuzdeki dugmelerde Turkce olarak gorunmesi gereken dugmeler ya ingilizce, yada daha da kotusu bos olarak geliyor. Bazi dugmeler ise anlamsiz “dashboard.tools” gibi gorunuyor.

  Anlasilan Turkce arayuz icin isimler ve mesajlar hazir ve Garanti yakinda ingilizcesini de tamamlamak istiyor, ama kesinlikle henuz hazir olmayan bir uygulama 🙁

  Su an icin WAP subesini kullanmak bile daha mantikli olabilir…

  Ama en azindan, cihazin “jailbreak”li oldugunu anlayip, bununla ilgili bir uyari ekrana getirmesi, yine de kabul ederseniz calismaya devam etmesi guzel denilebilir…

  Iscep uygulamasina yaklasabilmesi icin birkac firin daha ekmek yemesi gerekecek…

  • Emre SUMENGEN

   29/04/2012 at 15:37

   Bir sorun da, bazi ekranlarda zorla landscape’e gecip orada kalmasi… Oysa ekran dondurme kilidi kapali oldugunda ayni ekranlarin dik (portrait) olarak da gorulebildigini farkedebiliyoruz…

   Herhangi bir uygulama icin bakildiginda, ilk versiyon icin iyi denilebilir.

   Bir bankanin bankacilik uygulamasi olarak bakildiginda, bence yetersiz. Beta surumu yayinlamislar gibi bir hisse kapildim 🙂

 11. Yunus

  29/04/2012 at 15:53

  Yapı Kredi Mobil bence daha Ustun özelliklere sahip. Ama çok güzel bir paylaşım Tesekkurler

 12. Axel

  29/04/2012 at 16:15

  Reklam koktu biraz bence

  • Mustafa Tan

   29/04/2012 at 16:19

   Selamlar,

   Sanırım yazılarımızı yeni takip etmeye başladınız. 4 yıldır paylaşımlarda bulunuyorum. Bu konuda sık sık istek gelmesine rağmen bir kere bile reklam için yazı yazmadım.

   Sadece beğendiğim veya ilginç uygulamaları tanıtıyorum.

   Saygılar.

   • Anonim

    29/04/2012 at 17:38

    Site sizin dilediğinizi yaparsınız buna kimse karışamaz. Yalnız bu izlenim bende de var. Ayrıca siteyi biraz zenginleştirmeli, mesela bana yazılımcı lazım, yazılımcılarında kendilerini duyurmaya ihtiyaçları var. Ayrı bir köşe açsanız derim ama ADİKUS kızarmı bilmem?

    • Mustafa Tan

     29/04/2012 at 17:43

     Selamlar,

     Böyle bir izlenim edindiyseniz bu benim yeterince samimi olamadığımı gösteriyor. Fakat benim bu konuda vicadım oldukça rahat. Defalarca en yakın arkadaşlarımın inceleme taleplerini geri çevirdim.

     Ayrıca ADIKUS kızar mı ile ne demek istediğinizi açıkçası anlayamadım. Lütfen açıkça düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

     • Anonim

      29/04/2012 at 18:40

      Mustafa Bey,
      Tekrar ediyorum, bu site sizin ve dilediğinizi yaparsınız. Bu konuda size hiç kimse tek söz edemez, onun için olayı ne siz, ne ben, nede bir başkası çarpıtamaz. Şimdiye kadar ki çalışmalarınız takdire şayandır. Allah enerjinisi eksiltmesin.
      Yalnız geçenlerde ADİKUS Free Code dağıtımını yaptınız ve ayrıca sitede Okey Online reklamı var ona istinaden dedim.

      Ama gönlüm ister ki, siz siteyi daha da genişletin. 100 TL eye telefon kayıt yapanların değil gerçek iş imkanı veren veya arayanlarada söz hakkı tanıyın.

      Sevgilerimle

      • Mustafa Tan

       29/04/2012 at 19:14

       Sitemiz de bir cok farkli uygulamanin promo kodunu dagıtıyoruz ve reklamini yayınliyoruz.

       Bu nedenle herhangi birsey yapmak icin kimseden onay veya izin almamiza gerek yok 🙂

       Uygulama geliştiricilere de elbette destek olmak istiyorum ama hepsine birden olamam 🙁 Kafamda bazı düşünceler var ama hayata geçirebilir miyim bilemiyorum.

       • Anonim

        29/04/2012 at 19:45

        Dediğim gibi size site konusunda kimse karışamaz ama eğer kabul görürse bizim gibi site müdavimletinin de fikirleri ve beklentilerini de göz ardı edilemez. O fikirlerinizde acele ederseniz sizin adınıza sevinirim. Yoksa biri lini çabuk tutabilir.

 13. Bilgehan

  29/04/2012 at 17:09

  İsbankasi kullanicilari kesinlikle iscepi yuklemeli.hem sanal kart islemleride hem de arayuz daha basit ve kolay.islemleri hizli bir sekilde yapabiliyorsunuz.Sifre islemi cok kolay ozel sadece iscepe girebilceginiz bir sifre belirleyerek kolay bir sekilde hallediyorsunuz.tabi bu sifre belirlenirken sizin asil kullanici oldugunuzu anlamasi icin biraz yoruyolar ama degiyor . (:

 14. İsmail

  29/04/2012 at 17:16

  Garanti bankasindan kredi kartimi iptal ettirene kadar ne iskenceler cektim,adamlar nerdeyse kapima geleceklerdi,yapi kredi bankasya bunlara bin basar,bunun yaninda yapi kredininkinide incelerseniz pek seviniriz mustafa bey,tamam bankalar yasal soyguncular ama,garanti bankasi soyguncululta bankalarinin,en basini cekiyor,

 15. cuneyt karaca

  29/04/2012 at 18:47

  iphone en aktif kullanmis oldugum aplikasyon

 16. Gurcan

  29/04/2012 at 21:42

  iPhone için iscep , iPad için işpad den daha iyi uygulama görmedim…

  • Mete kuzu

   30/04/2012 at 00:58

   Cep sube ipad’da calismiyor, deli oluyorum. Baslik olarak garanti cep subesi ipjone ve android deseniz daha guzel olurdu

 17. yusuf dag

  29/04/2012 at 21:54

  Gerçekten garanti bankası internet bankacılığında çok iyi, sırf bu yüzden maaşımı başka bankalardan alsamda garantiye otomatik EFT emri verip işlemlerimi garanti üzerinden yapıyorum…TEŞEKKÜRLER GARANTİ…GARANTİDE GÜVENLİ VE KOLAY İNTERNET GARANTİ,SİZE GARANTİ VEREBİLİRİM…

 18. Baki

  29/04/2012 at 22:09

  Web subedeki uygulamaların olması daha kullanılır hale gelmesine yarar.

 19. İbrahim Şengür

  29/04/2012 at 23:48

  Uygulama güzel , belirtilen eksiklere ek olarak otomatik ödeme talimatı verilmiş fatura ödemelerini göremiyoruz ve yeni talimat tanimlayamiyoruz. Kısa zamanda bekleriz.

 20. Anonim

  29/04/2012 at 23:54

  Degerli site takipçileri 2012 yılı itibariyle Bankacılık sektöründen ayrılmış biri olarak. Garanti bankası en kral soyguncudur. Bu sitede garanti uygulamasının anlatılması bence de hiç etik değil. Birçok bankanın cep şubesini kullanıyorum hepsinin birbirinden eksileri artıları var. Ama ben bankacı iken Garanti bankası kapalı kartıma 50 tl aidat yansıtması beni tüketici hakem heyetine kadar yormaları vs. Uzun hikaye. Garantinin sevgili müşterileri lütfen hesaplarınızı çok iyi takip edin o parası bu parası hep kırıyorlar! Bunu en utanmasizca ve pişkin pişkin yapan banka garanti Bankasıdir.

 21. Anonim

  29/04/2012 at 23:55

  Dedim ya uyduruktan cep Subesinde ekstra gordugum hic bir sey olmadi isbank, finansbank iphone subesini kullanin siz de benim ne demek istediğimi anlayacaksınız. Siz siz olun maaşınızı aldığınız bankadan başka banka ile çalışmayın! Saygılar…

 22. freesmiles

  30/04/2012 at 09:48

  yolda izde telefon veya benzeri bi faturayı ödemek için en çok ihtiyaç duyulan sanal kart limit belirleme menüsü olsa, bu uygulamanın kullanımı en az 5 katına zıplar.

 23. senturk

  30/04/2012 at 14:53

  En iyisi İşbankası çok uzun zamandır kullanıyorum her işlemimi kolayca yapıyorum. yılbaşından önce eft ücretsizdi şimdi 2,5tl alıyor burda sıkıntı var ama epey bir zaman ücretsiz gönderdim. şuan işcep bağlantı ücreti de almıyor. ve sanal kart , hisse senedi vs yatırım işlerini çok rahat yapabiliyorum.

 24. Can

  30/04/2012 at 16:50

  Ayrıca kredi kartlarının online veya telefonla alışverişe açılıp kapatılması da eklense çok kullanışlı olacaktır.

 25. Ergin

  30/04/2012 at 16:59

  Bir uygulamadan konu nerelere sıçramış.

 26. Sezgin

  30/04/2012 at 22:29

  Mustafa bey konu ile ilgili değil ama size bir sorum olacak bilgilendirebilirseniz çok memnun kalacağım. Usa Apple id’ si ile Türkiye’den kendi kredi kartimizla usa Apple Store’den internet üzerinden iPhone alabilir miyiz adres olarak Amerika’dan bir tanıdığımızın adresini verip oraya kargo edilmesini isteyecez ordan o kisi gelirken bize getirecek Kısacası Türkiyede ki kredi kartimizla usa Apple Store’den internetten iPhone alabilir miyiz onay verir mı sorun olur mu ?

  • Mustafa Tan

   30/04/2012 at 22:39

   Hayir alamazsiniz. Ancak Amerika’daki bir bankadan alınmış bir kredi kartı ile Amerika’daki bir adrese göndertebilirsiniz.

   • Anonim

    03/05/2012 at 22:44

    Ben aldim.

 27. Gökhan

  01/05/2012 at 00:25

  Doğrusunu söylemek gerekirse bana da ilk başta reklam kokan bir hareket gibi geldi. Site sizin istediğinizi yapmakta özgürsünüz, tabiki emeğinizin bir karşılığı olmalı. Buraya hangi uygulamayı yazarsanız direk zirveye oynuyor Top25’te. Bu size sağlam reklam kazancı getirebilir 🙂 Çok sık olmaması karşılığında bence reklam olabilir. Saygılar.

  • Mustafa Tan

   01/05/2012 at 01:45

   Selamlar,

   Kusura bakmayın ama reklam karşılığı inceleme yazılması en nefret ettiğim hareketlerden biridir. Elbette reklam alınabilir ama reklamın son kullanıcı tarafından reklam olduğu açıkça belli olmalıdır.

   Dikkat ettiyseniz yazı içine bile reklam koymuyorum. Halbuki bir çok site bunu yapıyor ve kullanıcılar yazının bir parçası sanıp bu reklamlara tıklıyor.

   Daha önce defalarca paylaştığım gibi ben sadece sevdiğim, beğendiğim, fayda gördüğüm ya da ilginç bulduğum şeyleri yazıyorum. Reklam için yazı yazmaktansa siteyi kapatmayı tercih ederim.

   Bu arada bu artık bu konuda yazdığım son yorum olacak. Konu dışına çıktığım için herkesten özür diliyorum. Kendi koyduğum kurala uymamış oldum.

   Saygılar.

 28. FATİH MEHMET ÖZMEN

  01/05/2012 at 07:48

  Ticari hesaplarıda iPhone da kullanabiliyormuyuz. Cevap verirseniz memnun olurum.

 29. İsmail

  01/05/2012 at 22:07

  Mustafa bey konuyla alakalı değil ama size bir soru sormak istiyorum soru cevap ta parolamı unuttum şuan hastanedeyim ve sadece iPhone var yanımda konuya geceyim iphonun numara çevirme yerinde numaraya virgül ve noktalı virgül konma olayı varmış bu nasıl olacak cevaplarsanız sevinirim 🙂

 30. İsmail

  02/05/2012 at 17:55

  Suan o imkanım yok 🙂

 31. Tarcan

  02/05/2012 at 23:50

  Mustafa bey oncelikle paylasimlariniz icin tesekkurler. Soruma gelecek olursak hali hazirda cepsifrematik kullaniyorum. Bu uygulamayi yuklersem tekrardan
  Garanti mh yi arayip sifre almak zorunda kalacakmiyim ? Yoksa aninda kullanmaya baslayabilecekmiyim. Yanit icin simdiden
  Tesekkurler.

  • Mustafa Tan

   02/05/2012 at 23:52

   Tekrar şifre almanıza gerek yok.

 32. Burcu

  27/05/2012 at 00:15

  Mustafa bey guzel siteniz için tebrik ediyorum. Benim söyle bir sorunum oldu: bu uygulamayı yüklediğimde telefonumda jailbreak olduğu uyarısını aldım. Canım sıkıldı çünkü birincisi ben kesinlikle jailbreak yüklemedim, ikincisi daha once safariden internet bankacılığını kullanmıştım demek tehlikedeymisim. Acaba jailbreak telefonuma nasıl veya hangi uygulama aracılığıyla yuklenmistir, “icinde jailbreak gizlenen uygulamalar” diye birsey var mı? Nerde olduğunu bilmediğim jailbreakten nasıl kurulabilirim? Şimdiden teşekkürler.

 33. Emre

  21/11/2012 at 20:28

  Jealbreak li iPhone den neden güvensiz oluyor izah edermisiniz. Ne gibi bı tehlike altında kalırız