iOS 5.1 Güncelleme Sorunları ve Çözüm Önerileri

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde iOS 5.1 sürümü resmen yayınlandı. Biz de iPhone ve iPad için iOS 5.1 Yazılım Güncellemesi Yayınlandı başlıklı yazımızla güncellemenin nasıl yapılacağını paylaştık. Fakat her güncellemede olduğu gibi bu güncellemede de, bazı kullanıcılar sorunlar ile karşılaştı. Ben de Soru Cevap sitemize gelen ve çözümü olduğunu düşündüğüm bazı konuları ayrı bir yazı altında paylaşayım istedim. Bu sayede, aynı sorunu yaşayan başka kullanıcılar olursa kolayca çözüm bulabilir.

Bağlantı Sorunları Nedeniyle Kablosuz Güncelleme Yapamama

Bazı kullanıcılar, ne yaparsa yapsınlar bir türlü kablosuz ağ üzerinden (OTA) güncelleme işlemini bir türlü gerçekleştiremediler. Bu sorunlar ilk ortaya çıktığında genelde kullanıcılara önerilen; “Apple’ın sunucuları yoğundur, daha sonra deneyin” çözümü oluyordu. Fakat aradan 2-3 gün geçmesine rağmen, hala bağlantı sorunları yaşayanlara DNS değişikliği önerisi yapmaya başladık. Bize gelen sorulardan bu yöntemi uygulayanlar, olumlu sonuç aldıklarını belirtince, ben de burada biraz daha detaylı paylaşayım istedim.

(Aslında DNS değiştirme işlemine, ülkemizde Youtube yasağı olduğu dönemlerden eski iPhone kullanıcıları aşina 🙂 Hatta bunun için bir yazı bile yayınlamıştık.)

Cihazımızda kullandığımız Kablosuz Bağlantının (Wi-Fi) DNS ayarını değiştirmek için önce aşağıdaki (soldaki resim) gibi “Ayarlar -> Wi-Fi” menüsüne gidiyoruz. Ardından da aktif olarak kullandığımız kablosuz ağın en sağında yer alan “>” büyüktür işareti şeklindeki seçeneğe tıklıyoruz.

Bu da bizi, yukarıda (sağdaki resim) gibi kablosuz ağımızın detay ekranına götürüyor. Çoğu kişinin cihazında bu sayfadaki değerler otomatik olarak ayarlanıyor. Fakat güncelleme dosyasını indirmede bağlantı sorunu yaşıyorsak, bu sayafadaki DNS değerini manuel olarak Google DNS ayarı olan 8.8.8.8 olarak değiştiriyoruz.

DNS değerini 8.8.8.8 olarak değiştirdikten sonra da ekranın sol üst köşesindeki “Wi-Fi Ağları” seçeneğine tıklıyoruz. Bu sayede yeni DNS ayarı etkin olmuş oluyor.

Bu değişiklikten sonra da, daha önce bağlantı sorunları nedeniyle bir türlü gerçekleşmeyen kablosuz güncelleme işlemini tekrar deniyoruz. Çoğu takipçimiz, bu değişiklik sonrası güncelleme işlemini yapabildiklerini belirttiği için sizinle de paylaşayım istedim. (Güncelleme işlemi tamamlandıktan sonra da dilerseniz aynı ekrana tekrar gelip, 8.8.8.8 değerini silip, ayarların eski haline gelmesini sağlayabilirsiniz.)

Güncelleme Sonrası SIM Kartını Tanımama Sorunu

Bildiğiniz gibi yurt dışındaki bazı ülkelerde SIM kilitli iPhone’lar satılıyor ve bu cihazları Türkiye’de kullanabilmek için unlock işleminden geçmesi gerekiyor. Unlock işlemi kalıcı olmadığı için de güncelleme sonrası cihazlar tekrar kilitlenebiliyor. Fakat bu tip bir cihaza sahip olmamasına rağmen bazı iPhone kullanıcıları, iOS 5.1 güncellemesi sonrası SIM Kartı sorunları yaşıyor.

Bu sorunu da en çok eski büyük kartını kestirip Mikro SIM’e çevirten kullanıcılar yaşıyor. Yeni güncellemeler ile iPhone 4 ve iPhone 4S, artık SIM kart konusunda çok daha hassas hale gelmiş gözüküyor. Normalde kesilen büyük bir SIM kartın kesik kısımları, iPhone tarafından kullanılmıyor, fakat artık yeni versiyonlar, sanırım kesilmiş kartları bozuk gibi algılıyor.

Bu yüzden güncelleme sonrası SIM kartı görmeme sorunu yaşayanlar, eğer kesilmiş SIM kart kullanılıyorsa, operatörlerine ait bir telefon bayisine gidip, kartlarını orijinal Mikro SIM kartlar ile değiştirmeliler. Bu işlem de zaten kısa sürede ve kolay bir şekilde yapılıyor.

Güncellem Sonrası Pil veya Performans Sorunları Yaşayanlar

Her ne kadar iOS 5.1, daha önce bu yazıda paylaştığımız arama ve pil problemlerini çözüyor olsa da, bazı kullanıcılar tam tersini, yani daha kötü pil kullanım süresi veya performans elde ettiklerini söylüyorlar.

Bu da aslında bence, herhangi bir güncelleme sonrasında oluşabilecek ve karşılaşılabilecek bir sorun ve de direkt iOS 5.1’e özel birşey değil. Ben yıllardır cihazlarıma iOS güncellemeleri yapıyorum ve bazen güncelleme sonrası cihazımda performans düşüşü oluyor. Bu durumda da, daha önce paylaştığımız iPhone ve iPad’i Sıfırlama ve Geri Yükleme yazımızda olduğu gibi Geri Yükleme (Restore) işlemi bu sorunların giderilmesini sağlayabiliyor.

Tabii bazen sıfırlama sonrası yedekten geri dönmek tam olarak performasn sorunlarını çözmüyor. Bu durumda cihazı kutusundan yeni çıkmış bir cihaz gibi tanımlamak ve tüm ayarları manuel olarak tek tek tekrar yapmak gerekebiliyor.

Güncelleme Sonrası Unlock ve Jailbreak Konuları

Not: Cihazı jailbreak’li olan kullanıcılar kablosuz güncellemede hata alıyormuş. Bu durumda jailbreak’li kullanıcıların güncellemeyi iTunes’tan yapmalarında fayda var.

Her güncelleme yazısının sonunda, SIM kilitli ya da jailbreak‘li cihaz kullananları hemen güncelleme yapmamaları konusunda uyarıyoruz. Çünkü uyarmasak, sonra kullanıcılar cihazlarını kullanamadıkları için bize sitem ediyorlar. Fakat uyardığımızda da bu sefer, “Ne zaman güncelleyebileceklerini”, “Unlock veya jailbreak çözümünün ne zaman çıkacağını”, ya da “Nasıl yapabileceklerini” soruyorlar.

Daha önce de belirttik ama tekrar paylaşmakta fayda görüyoruz. Unlock ve jailbreak konusunda tecrübeli olmadığımız için bu konuda herhangi bir şey paylaşamıyoruz. Yazmış olmak için yazmayı, yarım veya eksik bilgi vermeyi sevmiyoruz. Biz sadece tecrübelerimizi paylaşıyoruz. Bu yüzden lütfen, “Unlock veya jailbreak nasıl yapılır?”,  “Unlock ne zaman çıkar?” gibi sorulara cevap vermemizi beklemeyin 🙁

Bir de iPhone’u SIM kilitli olmamasına rağmen sırf yurt dışından aldığı için güncelleme yapmaktan çekinen kullanıcılarımız oluyor. Aslında bu konuyu iPhone ve iPad Yazılım Güncellemesi Öncesi Yapılması Gerekenler başlıklı yazımızda çok detaylı paylaşmıştık fakat tekrar kısa bir özet geçmekte fayda görüyorum:

 • Bir iPhone’un yurt dışından alınmış olması, güncellemede sorun çıkartacağı anlamına gelmez. Sadece yurt dışından SIM kilitli olarak alınan ve Türkiye’de kullanabilmek için sonradan unlock yapılan cihazlar güncellemeden etkilenir. Çünkü unlock kalıcı bir işlem değildir, güncelleme ile unlock kalkabilir ve SIM kilidi tekrar geri gelebilir. Özetle cihazınız SIM kilitli değilse nereden almış olursanız olun rahatlıkla güncelleme yapabilirsiniz.
 • Yurt dışından alınmış SIM kilitli bir iPhone’a pasaport (IMEI) kaydının yapılmış olması ile, unlock veya güncelleme konuları arasında hiç bir ilgi yoktur. IMEI kaydı sadece ülkemiz has bir konu olup, sadece iPhone’lar için değil yurt dışından ithalat harici bir yöntemle getirtilen SIM kartlı tüm cihazlar için geçerlidir.
 • iPad’lerde hiç SIM kilit diye bir konu olmadığından nereden

Diğer Sorular ve Sorunlar

Güncellemeler sonrası yukarıdakiler haricinde de çok sayıda soru geliyor. Yukarıda da belirttiğim gibi cevabını tam olarak bilmediğim veya tecrübe edemediğim soruları cevaplayamıyorum. Bu yüzden yazdıklarınızı okumadığımı sanmayın. Günde yüzlerce soru ve mesaj gelmesine rağmen hepsine tek tek bakıyorum geç de olsa. Cevabını bildiklerimi de hemen cevaplamaya çalışıyorum. Diğer sorularınız için de diğer takipçilerimizin cevap vermesini umuyorum. Umarım bu konuda beni anlayışla karşılarsınız.

550 Comments

 1. Gokhan Eskalen

  10/03/2012 at 19:56

  Orjinal mikro sim kartimi alinca sim karti takili degil sorunum duzeldi. Rahatladim 🙂 Benim anlamadigim Apple boyle bir sorunun olacagini neden onceden anlayamadi ya da belirtmedi? Ve ki operatorlerimiz sikayetler yaginca bile bilmiyoruz, arastiriyoruz, mikro sim kart alin bayinizden demediler? Hayret yani. Tesekkurler..

 2. Ferhad

  10/03/2012 at 20:08

  Salam qardashlar 5.1 nasil iyimi? Gechmekden fayda varmi? Bende 5.0.1 versiyonudur.

  • Erkan

   10/03/2012 at 21:44

   ben sarjin uzun sure gidecegini dusunmustum bu update ile ama hala istenen performans yok tsk

  • Anonim

   10/03/2012 at 23:44

   Türkçemizde yer alan “ş” ve “ç” harflerinin suyu mu çıktı?
   Türkçemize sahip çıkın!!!

   • Muharrem

    11/03/2012 at 03:09

    Yazan arkadaşın Azeri olabileceği aklına hiç gelmedi mi!?

   • Anonim

    11/03/2012 at 10:48

    Azeri galiba kardesimiz

 3. mikail

  10/03/2012 at 20:12

  ben iphone 4 kullanıcısıyım telefonumu ios 5,1’e güncellemek istiyorum ama hep bağlantı hatası ile karşılaşıyorum.itunes’e bağladığımdada aynı sorun ile karşılaşıyorum.sizin dediğiniz gibi DNS değerini 8.8.8.8 yaptım ama yine aynı sorun ile karşılaştım ne yapabilirim? şimdiden teşekkürler.

  • Anonim

   10/03/2012 at 23:47

   Bende yaptım olmadı.ipad 2 var.ne denesem olmuyor.yardim….

   • Tansel

    12/03/2012 at 07:36

    Önce itunes den yedek aldım daha sonra wifi ile güncellendim tam 8 ayrı cihazda arkadaşlarımın cihazları aynı şekilde yaptım güncellendi daha evvel wifi ile güncelleyememiştik ben çözümü böyle buldum. Bende dns ayarları işe yaramamıştı

  • Okan

   11/03/2012 at 16:27

   Ben de iPhone 4 / iOS 5.0.1 / DNS 8.8.8.8 kullanıyorum; iOS 5.1 yüklenmiyor.

 4. Toprak

  10/03/2012 at 20:20

  Kullanim süresi yeni güncelleme ile tamamen çözümlenmiş. Güncelleme yamnadan önce günde 2 defa full şarj yapiordum simdi ise full sarj tam gün rahatlikla yetiyor hatta artiyor bile.

  • Anonim

   10/03/2012 at 21:45

   bence de şarj süresinde gözle görülür bı iyileşme var ama biraz daha iyisini bekliyoruz:))

 5. Martoniki

  10/03/2012 at 20:21

  Eşimin 4S’inin sim kartını değiştirmek zorunda kaldık. Şükürler olsunki benim 4S’in Turkcell dual-sim (İkiCell) bir problem çıkarmadı. Bildiğim kadarıyla microsim’lerde iki numaralı kart henüz yok.

 6. Bertan

  10/03/2012 at 20:22

  Dns i değiştirdim yine aynı şey çıkıyor 🙁
  Ne yapmalıyım ?

  • Turgut Sayman

   10/03/2012 at 21:56

   Bilgisayarınızdaki virüs koruma programını geçici olarak kapatmanız lazım.

   • Bertan

    10/03/2012 at 22:08

    Bilgisayardan yapmak şart mı ?

   • Bertan

    10/03/2012 at 22:09

    Bilgisayarımda koruma yok benim bildigim

 7. Bertan

  10/03/2012 at 20:23

  Bilgisayarda yapincada farklı bir sorun oluyor

 8. omer

  10/03/2012 at 20:27

  ben cok memnunum bende sebeke sorunu vardı 5.1 yukledim ve duzeldi 🙂

 9. Berkay

  10/03/2012 at 20:28

  Arkadaslar ben daha onceden beri simkart sorunu yasıyordum birçok kullanıcı gibi ancak telefona sinirlenip ayarları durmadan açıp kapayinca kartı gördüğünü farkettim ayarlardan hücresel veri ve 3G kısmını açıp kapatıyorum ve sorun düzeliyor deneyin bence 🙂

  • Bozobey

   10/03/2012 at 21:14

   Ben 2 tane iphone 4s ve bir iphone 4 de yeni çıkan 4g sim kartlarına değiştirince hiç bir sorunum kalmadı.

 10. Apaçi

  10/03/2012 at 20:46

  İpad2’den güncelleme yapmak istiyorum ama bana yazılım denetlenirken hata oluştu yazıyor.bilgisayardan güncellemeye çalışıyorum yine olmuyor.ne yapayım????????

  • Mustafa Tan

   10/03/2012 at 20:48

   Yukarida bahsettigimiz DNS degiştirme yöntemini denediniz mi?

   • Hüseyin

    10/03/2012 at 21:57

    Slm Mustafa bey iTunes kullanmadan direk telefon üzerinden restore edebilirmiyim telimi? Ben iPhone4 kullanıyorum ve İOS 5.1 sürümü indirince şarjda sorun oluştu ve son yazınızda restore ederek bu sorunun halledilebilecegi yazılaydı , ben pc kullanmıyorum direk telefondan içindeki programlarım ve bilgilerim silinmeden nasıl yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim

    • İbrahim akdogan

     11/03/2012 at 00:22

     Mustafa bey tlfn. Suya dustu aldigimda kapanmamisti kapatmak istedim ama kapanmadi home tusu bide kapama tusunada bastm geri acildi ucak moduna alip oyle princ icine kattim posetle kattim bisi olurmu sence yada neapmam lazim ltfn yardim edin ltfn

   • erkan

    10/03/2012 at 22:03

    mustafa hocam bende 2 gündür uğraşıp bir türlü yapamıyorudum.hep aynı hatayı bendede veriyordu.bende kendimce bir yol buldum.telefonumu modem olarak bilgisayara bağladım sonra telefondaki internet üzerinden bilgisayarımdaki itunes proğramını açtım yeni bir güncelleme var dedi güncelle dedim hiç takılmadan hemen güncelledi. internet paketi olan arkadaşlar bu yolu denerise çözüm bulurlar

   • Anonim

    10/03/2012 at 22:51

    Denedik ve sonuc süper cok dua alıyosunuz Mustafa bey

  • Apaçi

   10/03/2012 at 21:01

   Denedim olmadı

 11. burcu

  10/03/2012 at 20:56

  telefon da bazen ekrandaki ikonlar buyuk punto halinde oluyo kapatip acinca yeniden normalae donuyor.o sirada tlf arama varda cevapla kismida ekrani kapladigi icin acamiyorum. tlf ne olmus olabilir.anlatabildim mi bilmiuorum ama

  • Denizhan

   10/03/2012 at 21:17

   Bu problem ile bir arkadasım da karşılaşmıştı. Şunu kontrol eder misiniz; Genel > Erisilebilirlik > Büyütme sekmesi altında uygulama açık mı? Eğer açık ise kapatın. Probleminiz çözülecektir.

   • Selman

    11/03/2012 at 13:12

    Burcu hanim ekrana 3 parmaginizla cift tiklayin duzelecektir. Erisilebilirlikle alakali birsey. Gorme problemi olan insanlar icin olan bir ozellik

  • Anonim

   11/03/2012 at 00:00

   Tlf ederseniz yaptirabilirim

  • Selman

   11/03/2012 at 13:29

   3 parmaginizla ekrana cift tiklayin burcu hanim. Gorme engelliler ixin yapilmis erisilebilirlik ozelligidir.

 12. Selman

  10/03/2012 at 20:59

  5.1 ile batarya sorunu baya bi çözülmüş gözüküyor. Bunu hemen anlayacaksınız zaten.

 13. Mahmut Ferman

  10/03/2012 at 21:11

  5.1 i sorunsuz yukledim, fakat ilk gun ana ektrandaki tus kiliti varken cikan fotograf cekme simgesi aktifken simdi simgeye dokundugumda alttan kayma ve fotograf cekim moduna gecme sorunu yasiyorum,

  • Bozobey

   10/03/2012 at 21:16

   Bu dediğin bir sorun değil bilakis bir özellik

   • Mahmut Ferman

    10/03/2012 at 21:31

    Evet ozellikmis, cikan sembolu yukari dogru kaydirinca objektif acildi.. Benim gibi konuyu kaciran olursa yazayim dedim.!

 14. Ugur

  10/03/2012 at 21:16

  Ben hem iphone’ye ipad 2 ye yükledim hiç bir sorun yasamadim

 15. Erkan

  10/03/2012 at 21:31

  Wifi uzerinden 5.1 guncellemesini sorunsuz yaptim.DNS degisikligine gerek kalmadi.yalniz sarj bitmesine az kala iphone4 um kapandi.Sarja koydum ,bekledim acilmadi.Akabinde 10 saniye sure ile home dugmesi ve acma/kapama dugmesine basarak restart ettim.O zaman acildi ve calismaya basladi.benzeri sorun yasayan arkadaslarin dikkatine.tskler

  • Anonim

   11/03/2012 at 10:54

   Ayni sorun tekrar yasanirsa once bilgisayaa baglayarak sarj etmeyi deneyin arkadaslar. Telefon aciliyor ve boylece formata gerek kalmiyor.

  • Alper

   11/03/2012 at 14:21

   Benim İPad’in wi-fi çekim gücü azaldı ve alet yavaşladı. Eskiden modemle arasında 2 duvar ve 5 m. Mesafe varken gayet iyi çeken alette aynı konumda sık sık bağlantı kopuyor. Benzer durumda olan kimse var mı?

 16. Ahmet

  10/03/2012 at 21:41

  Mustafa bey İphone 4 kullanicisiyim 5.1 yukledikten sonra kamera cekmekte zorlaniyorum bu durum canimi sıktı tusa basiyoru islemiyor cikip tekrar deniyorum gene atni ne yapmam lazim

  • Mustafa Tan

   10/03/2012 at 21:45

   Yukarıdaki yazıda paylaştığımız Geri Yükleme seçeneğini denediniz mi?

  • Cemal

   10/03/2012 at 21:45

   Canım Kardeşim Basmıcaksın yukarı Doğru Çekeceksin Ve Kamera Açılacak Sabaha Kadar foto Çekeceksin 🙂

   • Ahmet

    10/03/2012 at 21:51

    Canim kardesim sen yazdigimi anlamamissin galiba kamera cekmekte zorlaniyorum yazdim kamera cekmiyor tel yani kasiyor kendini

 17. Ferhat

  10/03/2012 at 21:52

  Dns de degisirdim yine hata veriyor

 18. fatih_1907

  10/03/2012 at 21:53

  arkadaşlaer ios 5.01 denildiği gibi şarj olayını iyileştirmiş. yüklemede hiçbir problem yok apple firmasına sevgilerle …

 19. Erdal

  10/03/2012 at 21:54

  Mustafa bey merhaba

  Guncelleme sonrasin Face time ozelligi kayboldu neden olabilir sizce.

  Tesekkurler.

  • Alper

   11/03/2012 at 14:23

   FaceTime menüsünden e-mail eleştirmeyi ve e-mail bilgilerini tekrar girmeyi deneyin.

  • Alper

   11/03/2012 at 14:24

   Facetime menüsünden e-mail eşleştirmeyi ve e-mail bilgilerini tekrar girmeyi deneyin.

  • Alper

   11/03/2012 at 14:25

   Facetime menüsünden e mail eşleştirmeyi ve e mail bilgilerini tekrar girmeyi deneyin.

 20. fatih_1907

  10/03/2012 at 21:54

  arkadaşlaer ios 5.1 denildiği gibi şarj olayını iyileştirmiş. yüklemede hiçbir problem yok apple firmasına sevgilerle …

 21. Ercan fidan

  10/03/2012 at 22:14

  Denelerimde yanilmiyorsam sarj suresinin uzadigini soyleyemem gozlerimin onunde geri geri dusuyor melet 🙂

 22. Volkan tunc

  10/03/2012 at 22:17

  Bende sarj daha az gitmeye basladi hemde cok daha az keske yuklemeseydim 3gs telim

 23. Mehmet

  10/03/2012 at 22:42

  Arkadaslar bende pil sorununda büyük iyileşme var 4s kullacisiyim su anda 1 gün oldu Tlf konuşuyor devamlı int bugün çok girmedim 30 dk falan girdim su anda pil seviyesi yüzde 70 bence super

 24. Cem

  10/03/2012 at 22:45

  Az önce hem eşimin hem de kendimin yurt dışından unlock olarak aldığımız 4S lerimizi ios 5.1 e yükselttik. Bilgisayardan itunes üzerinden yaptığımız işlemler dowload yaklaşık 40-45 dakika sürdü. İndikten sonra güncelleme ise yaklaşık olarak 5-6 dakika sürdü. Hiçbir sorun yaşamadık. Bu arada benim sim kartım micro eşimin ki ise kesilmiş sim ikimizde de şu ana kadar(Maşallah diyelim) hiç bir sorun çıkmadı. Hatta şunu söyleyebilirim ben ilk aldığım zaman karşı tarafın sesini duymama ya da sesimin gitmeme sorunu vardı.(mute)sesi speaker a alıp geri kulaklığa alarak kullanıyordum ki çok can sıkıcı bir durumdu ama şu anda bu problemde ortadan kalmış ve biraz da hız kazanmış gibi duruyor. Pil için birşey söyleyemeyeceğim çünkü henüz bitti update işlemim. Hepinize kolaylıklar diliyorum.

 25. Serhat Hazar

  10/03/2012 at 22:58

  Merhaba ben icloud dan yedekleme yaptım bilgisyarımada icloud un masaütüstü programını indirdim kişileri yedekledim fakat telefonumdan silinmiş ve şimdi geri yükleyemiyorum bana yardımcı olurmusunuz icloud dan yedeklediklerimi nasıl geri yükleyeceğim??

 26. Nil

  10/03/2012 at 23:09

  Safari listemde yukleme yaptiktan sonra google ana sayfasi silinmis ne yapmam gerekiyor tekrar yukleyebilmem icin

 27. Ersin Gulsen

  10/03/2012 at 23:16

  Güncelleme sonrası sınırlamalar kısmı kendi kendine parola koymuş yazdığım hiçbir parolayı kabul etmiyor, ne yapıcağımı şaşırdım lütfen yardım edin

  • Splen

   11/03/2012 at 07:46

   Son çare restore etmek..

   • Ersin Gulsen

    11/03/2012 at 12:27

    iphone sıfırlamak içinde aynı şifreyi istiyor bilgisayardan sıfırlanabiliyormu.

 28. Mehmet

  10/03/2012 at 23:34

  Benim bı sorum olacak. Konu ile ilgisi olmamada.bulundugum yerde şebeke zayıf oldugun dam sıkıntı yasıyorum.mesai bitene kadar telefon çekmiyor.4skullaniyorum. Çekimin artması için bir ap
  arat veya kullanabileceğim bı program bilen varmi

 29. Serkan

  10/03/2012 at 23:35

  Ben 4s kullanicisiyim yeni aldım 5 gün oldu ama bugün yüklü olan uygulamaları acmıyor neden böyle yapıyor yardımcı olurmusumuz lütfen

 30. Apple

  10/03/2012 at 23:52

  S.a bn 3 gs kullanıyorum 5.1güncelledim fakat kasmaya başladı ndn tekrarmı güncelleyeyim ?

 31. Apple

  10/03/2012 at 23:53

  S.a bn 3 gs kullanıyorum 5.1güncelledim fakat menü geçişlerin de yavaşlama başladı ndn tekrarmı güncelleyeyim ?

 32. Yavuz

  11/03/2012 at 00:04

  Merhabalat yeni surumu yukledim ama zil sesinde azalma oldu yardimci olursaniz sevinirim

  • Bekir

   11/03/2012 at 10:23

   Bu sorun bendede oldu 4s kullaniyorum zil sesinde bariz bi sekilde kisilma oldu. Seviye sonda oldugu halde ses kisik??

 33. eren

  11/03/2012 at 00:08

  arkadaşlar merhaba iphone 4s im var yurt dışından geldi sim kiilitsiz wifi den baglanıp telefondan güncellemeyi denedim 3 defa ve hep indirdi güncelleme hazırlanıyor derken bir hata ile karşılaşıldı yazıyor ve cihazımı güncelleyemiyorum. kendim jailbreak yapmiştim acaba bunula bir alakası varmıdır.

  • Mustafa Tan

   11/03/2012 at 00:22

   Evet jailbreak yüzünden olabilir. iTunes üzerinden güncellemeyi deneyin.

 34. nekbey

  11/03/2012 at 00:24

  mustafa bey selamlar.. pil durumunu garantilemek için “iPhone ve iPad’i Sıfırlama ve Geri Yükleme” yazızındaki herşeyi harfiyen yaptım.. en son geri yükleme bittiğinde uygulamaların yüklenmediği gördüm.. alla alla neden, acaba yedek alırken mi sorun çıktı derken uygulamalr kısmında tüm uygulamalrı gördüm.. hah dedim demek elle yapmak lazımmış diye düşündüm, eşzamanla dedim.. tüm uygulamalar yüklendi fakat oluşturduğum klasörler ( hava, oyun, haber vs) gitti.. peşpeşe tüm uygulamalrı yükledi.. bu iş böyle mi oluyor? yoksa geri yüklenme dendiğinde otomatik olarak klasörler de dahil tüm app’ler gelmeli miydi? teşekkürler..

  • Splen

   11/03/2012 at 07:35

   Geri yükleme yapınca klasörler geri gelmiyor. Tekrar oluşturmalısınız..

  • Timur

   12/03/2012 at 04:22

   Onu bende merak ediyorum telefonda aynen uygulamaları görmeyi bekliyordum hiçbiri yok. Teker teker attım bazıları görünmüyor çünkü yer yetmedi klasorsuz. Perişan oldum.

 35. Heineken

  11/03/2012 at 01:30

  Eskiden olan 3G’yi etkinlestir seçeneği bu surumle geri gelmiş.

 36. Nixknias

  11/03/2012 at 01:51

  Herkese merhaba,

  İphone 4S im var 5.1 i yükledim şarj süresinde gözle görülür iyileştirme yapılmış aradan tam 24 saat geçmesine rağmen ve bir o kadar da oyun oynadım, telefon ile konuştum şarj yüzde 65 de, demek ki gece telefonu kapatsam 4 gün gidecek demektir /)

  Benim anlamadığım telefondan çektiğimiz reslmler siliniyor da arşiv veya albüm de olanlar neden tek tek silinemiyor?, bu özellik 5.1 ile gelmeyecekmiydi?

 37. Timur

  11/03/2012 at 02:13

  Buyuk hayal kırıklığı yasadım bu gece. iTunes ile 5.1’i uzun olmayan bir sürede indirdim. iPhone başlıklı bir yedekleme işlemi vardı ve yavaşça doluyordu. Aniden hata verdi ve hersey iptal oldu. Bu neden olur? Kusursuz update olacağını düşünüyordum.

  • Timur

   11/03/2012 at 02:34

   iTunes’um 10.5 idi. Telefon iPhone 4. Yeni sürüm telefona işlenirken ansızın iptal verdi ve su an eski sürümdeyim.

 38. Mert

  11/03/2012 at 02:38

  Mustafacim dns ayarlarini degistirdik olmuyor nasil bir cozum oneriyorsun ?

 39. Taha

  11/03/2012 at 03:43

  Yazınızın bir bölümünü eksik girmişiniz:
  “iPad’lerde hiç SIM kilit diye bir konu olmadığından nereden”

  Ufak bir hatırlatmada bulunayım istedim, bir de kafama birşey takıldı bu cümleyle ilgili. iPad’lerde sim kilidi diye birşey yok mu gerçekten? 3G’li olan iPad’ler ne oluyor ozaman?

 40. Taha

  11/03/2012 at 07:28

  Ben iPhone 4 kullanıyorum Türkiye’den alınmış ve micro sim ne gibi yarar ve zararları var yüklenenler soyleyebilirmi güncelleme yapmak iyimi

  • Splen

   11/03/2012 at 07:43

   Benim sürüm 5.01 dı.Wifi den 5.1 e güncelleyince pil biraz daha uzun gitmeye başladı.Yorumlarda bazılarında değişmediği veya daha kötü olduğunu söylüyorlar. Pilinden sıkıntı varsa yüklemini öneririm. Bayiden de kesilmemiş mikro sim aldıysan problem çıkmaz.

  • taha

   11/03/2012 at 07:58

   bende o yüzden sordum zaten birçok kişi kötü oldu diyor kötü olan ne kadar iyi olan ne kadar oldu onu merek ettim

 41. taha

  11/03/2012 at 07:39

  ben iphone 4 kullanıcısıyım türkiye’den alınmış ve micro simli jb falan da yok ama hala tereddütlerim var güncelleyen arkadaşlar bana iyi ve kötü yanlarını yazabilirmi (4 için)

 42. kerim yapar

  11/03/2012 at 09:10

  ıphonu 4s kullanıcısıyım.5.1 guncelleme yaptım..bende tam hayal kırıklıgı oldu..pil cok cabuk bıtıyor.gece yarıda duran pıl sabah kadar sıfırlanıyor…ıkı defa restore ettım olmadı..ne yapabılırım?

 43. Savas

  11/03/2012 at 09:20

  Mustafa bey güncelleme sonrasında wifi cekim sorunu yasadım modemden 1 metre uzaklasinca wifi çekmiyor ancak modemin yanında sorunsuz çalışıyor.bircok yerde denedim her yerde aynı hatayı veriyor yardım ederseniz sevinirim

  • Savas

   11/03/2012 at 10:50

   Restore işlemini yaptım 🙁 donanımsal bır problem olabilir mi

 44. Volkan tunc

  11/03/2012 at 09:38

  Bir daha 5.1 i nasil yuklerim 3gs telefonum…2saat oldu sarjdan cekeli %82 de ogleye biter.

 45. Murat

  11/03/2012 at 09:41

  İphoneden internet baglandim var fakat 5.1 guncellenmesi yapmiyor baglanti hatasi veriyor ne yapmam lazim varmi bir bilen.

  • Mustafa Tan

   11/03/2012 at 09:43

   Yukarıdaki DNS değiştirme işlemini yaptınız mı?

 46. Tufan

  11/03/2012 at 10:05

  Ayni gun (yani iOS 5’in duyurulduğu gün) olmasada bir sonraki gün hem iPad 2’yi hemde İPhone 4 cihazımı Wifi (OTA) ile sorunsuz bir şekilde güncellendim.

 47. Anonim

  11/03/2012 at 10:18

  Arkadaslar 3gs 5.1 yükledim sorunsuz ama iki gündür şebeke sürekli düşüyor geri geliyor çıldırcam yardım lütfen

 48. Kerem

  11/03/2012 at 10:30

  Bazi arkadaslar yasadigi sikintiyi anlatmis ve nasil cozduklerini dile getirmis. Ayni sikintiyi yasayan biri bu yaziyi okuyarak sorununu rahatlikla cozebiliyor;fakat bir takim insanlar da sirf hava atmak icin yaziyor. ornegin, ” bende 2 tane 4s, 1 tanede de iphone 4 var. Guncellemede sorun cikmadi” gibi.. Simdi bu yazinin sorun cozmede kime ne faydasi var?? Arkadaslar kimse sizdeki cihazi merak etmiyor. Karsilastigininz bir sorun ve cozum oneriniz veya nasil cozulecegini ogrenmek isyiorsaniz yazin. Reklam yapmayin..

 49. Taha

  11/03/2012 at 10:34

  iOS 5 ten sonra 5.01 yayınlandı bunda da o ihtimal varmi acaba

 50. Ayhan

  11/03/2012 at 11:04

  Mustafa bey 5.1 i yukledikten sonra internet hizim baya dustu

 51. Zafer

  11/03/2012 at 11:18

  Merhaba. Wi-fi üzerinden 8.8.8.8′ e rağmen sonuç olumsuz. iTunes üzerinden sizin belirttiğiniz gibi adımlarla giderek yapmak istiyorum ancak, 10.6 iTunes, Transferring Purchases kısmında uzun süre bekliyor, hiçbirşey yapmıyor. Waiting for changes to be applied kısmında takılı kalıyor. Ve buna rağmen update dersem, dikkat purchases’ları almadın diyor. Dolayısı ile hiç başlayamıyorum. x64 ile ilgili olabilir mi acaba?

 52. Gulhan

  11/03/2012 at 11:50

  Size bir soru sormak istiyorum cevaplarsanız çok sevinirim bir ay evvel iPhone 4s akdim 2 gün evvel istemeden yazılım güncellemeye daldım ve iOS 5.1 diye birşey indi ve yüklememi istiyor ama benim sürümde 5.0.1(9A406) yeni yani indirdiğim 5.1 daha yeni benim 5.0.1 den yoksa aynı mı yenisini yüklesem bir sorun olurmu
  ?

  • Servet

   11/03/2012 at 12:11

   5.1 en yeni ve en son sürüm güncelleme nizi yapabilirsiniz bir sorun yok yani …

   • Anonim

    12/03/2012 at 12:18

    5.1 daha yeni surum, ben yukledim sorunsuzca ve bir iki yeni ozellikle geldi, memnunum ve yuklemeni tavsiye ederim, sim karti kilitli aldin ise yuklememende fayda var, selamlar

    • Bahadir

     12/03/2012 at 17:05

     2 yeni özellik ? Hangileri?

  • Anonim

   13/03/2012 at 23:17

   Sen iPhone kullanma bosver

 53. serhat

  11/03/2012 at 12:50

  Merhaba bende telefonumu yurt dışından aldım ve simkart beklememek için orda iki dk kestirdim hemen bütün kesik simkartlarda tanımama sorunu varmı ?

  • Anonim

   11/03/2012 at 13:58

   Benim sim kartım da kesik olandan, cihazım ise iPhone 4. Bugüne kadar hiçbir sorun yasamadım. Gecen gün iOS 5.1 i kablosuz olarak yukledim. Sanırım kartı kesen iyi kesmiş.

  • Eren

   11/03/2012 at 16:30

   Benimde sim kartim kesik biraz once guncelledim 4s imi hic bir sorun cikmadi sadece simkartin 128kb olmasi yeterli daha once 64 kb sim ile 5.0.1 guncellemesi yapmistim problem cikmisti sebekede 128 ile degistirdim ve duzelmisti

  • Burak

   13/03/2012 at 10:28

   HEpsinde yok bende olmadi. Sanirim az da olsa yanlis kesilmislerde sorun oluyor.

 54. İsim

  11/03/2012 at 12:58

  Benim cihazım iPhone 4 5.0.1 untethered jailbreak’li…yazılım güncelleme’ye giriyorum fakat sürekli hata veriyor..DNS olayını denedim fakat olmuyor

  • Mustafa Tan

   11/03/2012 at 12:59

   Cihazınız jailbreak’li ise iTunes’tan güncellemeyi deneyin.

   • Anonim

    11/03/2012 at 22:31

    iTunes tan güncellerse jailbrek gitmezmi

   • MEHMET

    12/03/2012 at 12:43

    Merhabalar ben iPad 2 yeni kullanmaya başladım suan i tunes e bağlanamiyorum sebebi ne olabilir yardımcı olurmusunuz

  • Eren

   11/03/2012 at 16:31

   Benimde jailbrekliydi ve wifi ile guncelleme olmadi itunes ile guncelledim ve bir sorun cikmadi

   • İsim

    11/03/2012 at 18:43

    Teşekkürler

   • Anonim

    11/03/2012 at 22:30

    Cydia gitmedimi

 55. Serhat

  11/03/2012 at 13:36

  Merhabalar ben iphone 4 kulanicisiyim benim
  Telefonumun sesi daha cok cikmaya basladi acikcasi birde ses ayarlari yaptigimiz yerde titresim ayarla diye bir bolum cikti orda kendi telefon titresiminizi ayarliya biliyorsunuz. Fakat baktigim diyer iphone 4 ve 4s lerde bu programi goremedim

  • Okan

   11/03/2012 at 16:24

   Kişisel titreşim seçeneği, “Erişilebilirlik”ten devreye sokulduğu takdirde kullanılabiliyor. Bu özellik iOS 5.0’te gelmişti zaten.

 56. Bertan

  11/03/2012 at 14:30

  Cok teşekkürler 😉

 57. Alper

  11/03/2012 at 15:10

  Eşimin İsviçre’den gelen 32 gb 4s’inde Ayarlar menusunden muzik kismina girince “İTunes Match” seçeneği çıkıyor. Bendeki 64 gb’lik cihaz ise ABD’den geldi ve benim cihazın menüsünde aynı yerde böyle bir sekme yok. Sadece bilgi almak için soruyorum, hava atmak için değil. Bir de burada kim kimi tanıyor ki hava atsın? Bazılarını hep asabı bozuk…

  • Nuri ÖzKaN

   12/03/2012 at 10:50

   Peki SürümLerini KontroL ettin Mi İki TeLefonun Sürümü De aynı Mı

   • Alper

    12/03/2012 at 19:11

    Aynı

  • Eyup Albayrak

   12/03/2012 at 12:24

   Alper ben Almanyadan aldim iphone 4S 64 GB ve itunes match var, bence yeni surumu 5.1 guncelleyince sende de olur, bu arada ben de hava atmiyorum 🙂

   • Alper

    12/03/2012 at 20:53

    Zaten güncellendim!

 58. Timur

  11/03/2012 at 15:10

  Dün gece iTunes’dan iPhone 4’üme yeni sürümü indirmek istedim. Bütün basamakları yaptım. Yeni sürüm de indi. Ancak sanırım cihaza aktarım olurken, iPhone isimli pencere ve “cihaz adı” yedekleniyor barı dolarken ansızın iptal oldu. Bu nedendir? Tek korkum cihazdaki bilgilerimin gitmesi idi ama şükür ki birsey olmadı. Güncellenmedi.

  • Forumiphone

   11/03/2012 at 18:21

   İphone 4 ve 4s te bende buldum böyle bir özellik bilmiyorum gerisinde varmi ama bu özellikle wifi deyken iTunes müziklerinizi 24.99 ücretli ile her cihaza aktarıyor bunu yaparken kendi arsivinidekileri daha kaliteli olanlarla değiştiriyor en az 256 bit hızı oluyor Buda gunümüz icin iyi bir deger ama eğer böyle bir ödeme yapmadıysanız gerek yok eğer wifi deyken ayarlara girin müzik te iTunes eşleşmeye tıklayın eğer çıkarsa açtığınızda Apple id ister burdan ödeme yapmalısınız. İyi günler

   • Timur

    12/03/2012 at 04:03

    Teşekkürler.

 59. Bahadir

  11/03/2012 at 15:18

  5.1 yükledim. Mesajlardaki sesle yönetim bende yok, 4s lerde var. Acaba Siri ile ilgili özellik? Yoksa yükleme sorunu mü ?

  • Mustafa Tan

   11/03/2012 at 15:50

   Cihazınızın modeli nedir? Siri sadece iPhone 4S’lerde var.

   • Bahadir

    12/03/2012 at 15:10

    Merhaba . Cihazım 4. Merak ettigim ;
    5.1 çıkınca, açıklamalarında SİRİ değil ama keyboard üzerinde sesli mesaj yazma özelliğini gördüm. Bu özellik 5.1 mi? Yoksa SİRİ’ nin 4s deki mevcut standart özellik mi?

    • RAHMAN

     12/03/2012 at 17:12

     4s kullanıyorum 5.1 yükledim fakat mesajlardaki sesle yönetime dair bir bilgim yok. o mikrofon nasıl görünür hale geliyor ve/veya nasıl aktif oluyor? klavyede ona dair bir şey göremedim, ne yapmam gerekiyor…?

   • RAHMAN

    12/03/2012 at 17:14

    4s kullanıyorum 5.1 yükledim fakat mesajlardaki sesle yönetime dair bir bilgim yok. o mikrofon nasıl görünür hale geliyor ve/veya nasıl aktif oluyor? klavyede ona dair bir şey göremedim, ne yapmam gerekiyor? ve sesle yönetim nedir?

    • Anonim

     12/03/2012 at 18:57

     Sadece İngilizce klavyede var o özellik

 60. Ediz

  11/03/2012 at 15:34

  Ben ipad 2 wifi de kopmalar yasiyorum guncelleme sonrasi, birde itunes’da Turkiye hesabimdan yukledigim application’lar icin yuklenmelerine ve/veya update yapilmalarina ragmen hala 38 adet program yuklenememistir daha sonra tekrar deneyin yazili mesaj aliyorum. Bu sorun Singapur top 10 listesinden bir update gerceklestirdikten sonra ortaya cikti. Belki bir acik olarak yamalanmasi icin Apple’a bilgi verirsiniz.

  • mehmet ali

   14/03/2012 at 17:59

   bende de ipad 2 var bendede 7 tane satın alınamamıs uygulama var tekrar deneyin diye yazı cıkıyor?nasıl silebilirim bunu

 61. Halil

  11/03/2012 at 15:59

  Mrb mustafa bey ya ben ios 5.1 i yükledikten sonra rama yaptığım zaman karşı taraf meşgule aldıktan sonra tekrar arama yaptığımda ekranım komple kararıyor hiç birşeyi göremiyorum bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

  • ali

   12/03/2012 at 22:46

   merhaba, 2 gün once 4s me son güncellememi yaptım. Ancak zaman zaman telefonumla arandığımda cok kısık seste ve titreşimi çok zayıf bir şekilde çalmakta. işin daha kötü kısmı arayan görünmemekte, ekran karanlık hic bir şey görünmemekte.
   Telefonu kapatıp actıktan sonra cevapsızlarda kimin ne zaman aradığı cıkmakta.

   Ne yapmamı önerirsiniz? daha telefonu 3 hafta önce Turkcell den almıştım.

   Saygılarımla

 62. alb

  11/03/2012 at 16:49

  Mrb mustafa bey yurtdışından gelen 3gs telefona ios 5.1 i yükledikten sonra telefonum kilitlendi şebeke bulamıyor, imei gözükmüyor kısacası telefon gayri faal oldu ne yapmalıyım teknoloji veya bilgisayarsan pek anlamam tamire göndereceğim bir yer falan varmı yaklaşık 4aydır bu şekildeyim yardımlarınızı bekliyorum

 63. ismail

  11/03/2012 at 17:02

  Ya arkadaşlar benim sorunum telefonumdan konusurken ses gelmiyor benım sesim karşı tarafa gidiyor karşıdakinin sesi gelmiyor hoparlöre alınca sesı gelıyor telefonu kilitlerken kilitlenme sesi gelmiyor yeni oldu bu problem nerden kaynaklanıyordur yardımcı olursanız sevinirim

 64. başakk

  11/03/2012 at 17:25

  benim ekran kilitliyken kamera açılmıyor güncellemyi ilk yaptığım zaman açılıyordu ama şimdi açılmıyor

  • Mustafa Tan

   11/03/2012 at 17:30

   Yukarı kaydırarak açmaya çalışıyorsunuz değil mi?

  • başakk

   11/03/2012 at 17:31

   sadece kamera butonuna tıklıyorum

  • başakk

   11/03/2012 at 17:33

   halloldu teşekkür ederim güncellemeden sonra höperlörün sesi azaldı sanki sizce neden?

 65. ...

  11/03/2012 at 17:40

  sorunsuz yüklendi güncelleme

 66. Anonim

  11/03/2012 at 17:50

  Gevey Micro sim ile telefonumu kullaniyorum. Güncelleme yaparsam sorun yasarmiyim

 67. Evren Terci

  11/03/2012 at 17:55

  Merhaba iphone 4s kullanıcısıyım.Telefonuma 5.1 güncellemesini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdim ancak güncellemeden sonra telefonumun zil sesi bariz derecede azaldı.Öyle ki artık dışarda telefonumun zil sesini duymakta epey zorlanıyorum. Bu tip bir sorunla karşılaşan var mı acaba aranızda ya da çözümü ne olabilir?

  • Alper

   11/03/2012 at 20:24

   4s zil sesi bariz azaldı. Özellikle mi yaptılar acaba? Pilden tasarruf için olmasın! Sinekten yağ çıkarma misali :).

   • Fırat

    12/03/2012 at 15:58

    son güncellemedeen sonra bendede zil sesinde bir azalma oldu sizn gibi duymakta zorluk çekiyorum, bir çözümü var mı acaba 🙁

 68. Can Doganay

  11/03/2012 at 18:53

  iOS 5.1’den sonra dusen pil pergoamsi Restore edip geri yükledikten sonra düzeldi ama 5.0.1’den daha iyi olup olmadıgını zaman gösterecek.

 69. mehmet

  11/03/2012 at 19:16

  İlk gün IOS 5,1 yükledim ve macbook pro dan tamamını indirip kurdum hiç bir sorun olmadı ,gerçekten güzel bir güncelleme olmuş.

  Mesela kilitli iken camera yukarı doğru sürünce açılıyor . ve hemen fotografı çekiyorsunuz.
  batarya daha uzun gidiyor.

 70. ZuzuLa

  11/03/2012 at 19:50

  ios 5.1 yaptıktan sonra kulaklık tek taraflı çalışmaya başladı sağ taraftan ses gelmiyor. Başka kulaklık denedim sorun aynı, kendi kulaklığımı başkasına taktım çalışıyor. Erişebilirlikten sağ sol ayarlarında ortada fakat çalışmıyor. Güncellemeden önce çalışıyordu. Hoporlörden gelen sestede epey düşüş var. Ne yapabilirim?

 71. Erkan

  11/03/2012 at 19:59

  iyi günler benim sürekli 3g internetim açık olduğu için dün gece telefona güncelleme geldi ve yüklendi.
  ama bugünde wi-fi hariç kendi 3g em ile internete bağlanamıyorum telefonumdan. bunun için ne yapmam gerekli
  telefon modelim iphone 4…

  • Splen

   12/03/2012 at 10:37

   Ayarlar>genel>ağ>hücresel veri ağı>ayarları sıfırla sonra telefonu kapatıp aç

 72. Doğa

  11/03/2012 at 20:07

  Wi-fi’da DNS’ye 8.8.8.8 yaptım ama olmadı.Bunun başka bir çözümü var mı acaba?

  • Kayra

   11/03/2012 at 21:07

   Ya hakketen yok mü bı çözüm. Ota dan yapiyiruz indiriyor fakat güncelleme doğrulanıyor deyip hata veriyor. İTunes ten yapiyiruz satılanları Aktarda takılı kalıyoruz. Netcez yahu :(((

  • Okan

   12/03/2012 at 16:35

   Ben de DNS:8.8.8.8 yapmama rağmen OTA’dan güncellemeye çalıştığım zaman, “Güncelleme denetlenemedi.” uyarısı alıyorum.

 73. Halil

  11/03/2012 at 21:08

  Mrb mustafa bey ya ben ios 5.1 i yükledikten sonra arama yaptığım zaman karşı taraf meşgule aldıktan sonra tekrar arama yaptığımda ekranım komple kararıyor hiç birşeyi göremiyorum bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

 74. Fatih

  11/03/2012 at 23:48

  Benim cihazım 4s jeilblack yapmak isiyorum mumkunmu mümkünse resimli olarak anlatır mısınız ?

  • Burak

   13/03/2012 at 10:33

   Adam bu konuda bilgim yok diyor israrla hala soruyorsunuz..

 75. Ege

  12/03/2012 at 00:10

  Ben de wifi uzerinden guncellemeyi denedim unable to check for update dedi, DNS degistirerek denedim yine olmadi.Su anda bilgisayarim kullanim disi dolayisiyla itunesdan indirme sansim yok.Baska bir cozum yolu bilen var mi acaba?Tesekkurler

 76. ömer

  12/03/2012 at 00:38

  arkadaşlar ios5.1 bire geçen 4s sahipleri bi daha tekrar alt sürüme geçemezler bu bir birde 5.1 de 4s te sesin seviyesini düşürmüşler ios5.1 te 3gs sahiplerini kesinlikle çok sorunlar bekliyor mesela tel sadece briz bazen 3 g de çekior 2g de çekmiyor 3gs de çekim sorunu çok fazla o yüzden ios 5,1 iphone 3gs sahipleri geçmesin 4s sahipleride 5.1 geçerlerse geri dönüş yok bilsinjler

 77. Emir

  12/03/2012 at 01:28

  Mrb benim güncelleme sonrası karşılaştığım sorun biraz daha farklı.. Ben bı arama yaptığımda karşındaki kisinin Cevap vermesine rağmen konuşma sesleri ile beraber ararken çalan ses devam ediyor ve konuşmayı sağlıklı bı sekilde yapamıyorum.. Bu olay ortalama her 5 arada bı devam ediyor yardin edebilirseniz sevinirim

 78. Mert

  12/03/2012 at 02:21

  Merhabalar iphone 4s kullanıyorum herşey muhteşem bir tek ses kısıldı telefonda ya Zil sesinda bariz bir azalma var nedir bunun sorunu nasıl çözebiliriz.?

  • ömer

   12/03/2012 at 20:15

   eyer 5.1 de ise bu normal zil sesinin ses seviyesini düşürmüşler

 79. İsmail

  12/03/2012 at 03:35

  Valla süpersiniz telefonum 3gs wifi DNA sinı 8.8.8.8 yaptım hiç sorunsuz güncellendi hersey süper.

  • ömer

   12/03/2012 at 20:17

   size bişey sorabilirmiyim telinizde ios 5,1 de iken ara ara kısmen çekim sorunu oluyormu vede ses konusunda azalma varmı zil sesinde bariz 5 3gs yi ios 5.1 de böle sorunlarla karşılaştık

 80. Timur

  12/03/2012 at 04:06

  Ben transfer purchases yapmıştım. Güncelleme sonrası uygulamaları aynen telefonda göremedim. iTunes fan teker teker seçip attım ancak uygulama sayım 450 kusur. Ve hepsi telefona girmesine rağmen bazıları görünmüyor. Çünkü hepsi grupsuz dağınık halde girmiş ve göremiyorum. Ne yapabilirim?

  • iGokhan

   12/03/2012 at 18:40

   Bence en guzel yedeklene ve geri yukleme iCloud. Denemenizi oneririm

 81. Timur

  12/03/2012 at 04:09

  Birde sormak isterim ki, umarım arkadaslar yardımcı olur. Yükleme ve kurma için gercekten sabırtasi olmak lazım eğer iTunes dan yapıyorsanız. İki günümü yedi. Yedekledim, yedekten geri yüklendi bide. Ancak mail hesabımda gelen kutusu ve taslaklar vs sıfırlandı. Onlar gelmiyor mu????

 82. Erhat

  12/03/2012 at 04:53

  Kusura bakmayin ama siz bu isi yapamiyosunuz iyi takip edemiyosunuz cok geriden geliyonuz

  • Mustafa Tan

   12/03/2012 at 07:31

   Doğrudur 🙂

   Zaten hiç bir zaman öyle bir iddiamız olmadı. Biz sadece tecrübelerimizi paylaşmaya çalışıyoruz. Bu yüzden hiç bir zaman ilk biz olalım kaygısına kapılmadık. Geç olsun ama bizim olsun düşüncesindeyiz 🙂

   • Mansur

    12/03/2012 at 17:55

    Sen bu isi yapamiyosun daha iyi yaocaksan git kendine blog açda görelim…

    • alper

     12/03/2012 at 19:52

     erhan kardeş kusura bakma ama sen eğer biliyorsan sen bi site yapta bizi oraya çağır bakalım sen ne biliyorusun iki yıldır bu sitenin sayesinde yani mustafa beyin sayesinde herşeyi öğrene biliyorum iyiki varsın iphoneturkey

     • Alper

      12/03/2012 at 21:13

      Benim adımı kullanan biri daha mı?
      Bu nasıl olabiliyor? Sistem farklı kişilere aynı rumuzu vermemeli. Bununla ilgilenebilir mısınız Mustafa Bey?

 83. Timur

  12/03/2012 at 08:56

  Hücresel veri ayarlarım değişti ya da sıfırlandı update sonrası. Bu normal midir? Son hali gibi kalmamış yedeklemeye karsın. Bilgisi olan varsa sevinirim.

 84. Timur

  12/03/2012 at 08:57

  Hücresel veri(gprs) ayarlarım değişti yada sıfırlandı update sonrası. Bu normal midir? Son hali gibi kalmamış yedeklemeye karsın. Bilgisi olan varsa sevinirim.

 85. Savas

  12/03/2012 at 09:36

  Mustafa bey tavsiyenize ihtiyacım var! Yardım lütfen….sorunum;telefonum iPhone4 daha önce iso5.0.1 kullanırken pil göstergesi %1 kadar düşüp sonra kapanıyordu pil ömrü normal geliyordu bana,iki uç gün önce yeni sürüm iso5.1 yükledim ilk gün pil %10 gelince kapandı telefon ikinci gün %17 gelince kapandı.bende sizin belirttiğiniz sekilde telefonu resetledim ve tekrar şarjı full ledim pil bayağı uzun gitti fakat bu seferde %24 gelince telefonum kapandı.ne yapmalıyım pilindemi bii sorun var acaba,pil garanti kapsamindami servisimi göndereyim.iso5.0.1 böyle bı sorun yoktu tekrar iso5.0.1 geri yükleme şansım varmi telefonumu Türkiye’den Avea’dan aldım sim kilitli degil

 86. bora aksuyek

  12/03/2012 at 11:56

  son güncellemeden sonra batarya sürem yaklaşık olarak 1.5 kat arttı .(3G KAPALI/EDGE)%100 den %99 a düşmesi yaklaşık 12 saat sürdü!!!! telefonum iphone 4.Bu arada edge hızında hertürlü kullanım açılmış durumda bilginiz için(mail-web vs) sonuç olarak sadece batarya performansı anlamında yaptığım değerlendirme 100 üzerinden 100…
  sevgiler

 87. MEHMET

  12/03/2012 at 12:31

  Merhabalar ben iPad 2 kullanıyorum ama suan i tunes girmek istediğimde baglanamiyor diyor bana yardımcı olurmusunuz

 88. Taha

  12/03/2012 at 14:28

  Sonunda yükledim önce guzelce bir sıfırladim sonra da ota ile yükledim su an bir sorun yok yavaşlama vs. Ama pil durumuna bakacam bundan sonra 5.1.1 çıkarmı acaba ( kablosuz yükleyemeyen arkadaslar önce sifirlayin sonra dns ayarını değişin oluyor)

 89. Hüseyin

  12/03/2012 at 15:47

  Mustafa bey elimde iPad 2 var acaba telefon olarak kullanabilir miyim?

 90. Hüseyin

  12/03/2012 at 15:48

  Mustafa bey elimde iPad 2 var acaba telefon olarak kullanabilir miyim

 91. yavuz

  12/03/2012 at 16:22

  mustafa bey selamlar; 4s ıcın 5.1 güncellemesı ıle ılgılı tecrubelerınızı beklemekteyız. arkadaslarında bahsettıgı gıbı ses sorunu yaşanabılır mı ? yada sorunu gıderebılırmıyız ? ve gerı yukleme yapılabılır mı ?
  teşekkürler.

 92. Bahri

  12/03/2012 at 17:27

  Güncelleme sonrası SIM kartı görmeme ya da internete data uzerinden çıkış yapamama sorunu yaşayanlar, öncelikle ayarlar>hücresel veri> Apn Ayarları> apn kısmında “internet” yazan kısmı “mgb” olarak değiştirirlerse data hattı uzerinden internete bağlanamama sorunu çozuluyor, eğer kesilmiş SIM kart kullanılıyorsa, operatörlerine ait bir telefon bayisine gidip, kartlarını orijinal Mikro SIM kartlar ile değiştirmeleri gerekiyor.

 93. Aytaç

  12/03/2012 at 18:23

  Slm mustafa bey benim arkadaşda 4s var cudim yukluymus barrel doye birşeyi ekranı çöl güzel sekili yapıyordu ben bu özelliğine heveslinin aldım benim telde yok bu yasal değilmiş bini nasıl yüklerim o özellik Olmadan normal tel gibi geliyor bana hevesim kaçtı

 94. Eyup

  12/03/2012 at 20:02

  Merhaba ben telefonumdan wifi uzerinden update yaparken wifi bolgesinden cikmam gerekti ve telefonu kapatip actim simdi update yaparken hata veriyor napabilirim?

 95. Recep

  12/03/2012 at 20:04

  İyi günler Mustafa Bey, Iphone 3GS kullanıcısıyım fakat OTA özelliği ile yazılımı güncellemek istediğimde wi-fi ile kullanabileceğim yazıyor. 3G ile yazılım güncellemesi yapılamıyor mu?
  Yanıtınız için teşekkürler

 96. Ercan

  12/03/2012 at 20:05

  İphone 4 kullanıyorum üzerinde 4.3.3 iOS yüklü. Hiç güncelleme yapmadım. Çünkü cihazımın sim free olup olmadıgını bilmiyorum. Kilitlenir endisesiyle güncelleme konusunu sadece okuyorum. Cihazımın sim free olup olmadıgını nasıl anlayacağım ve gönül rahatlığı ile güncelleme yapabileceğim. Yardımlarınızı bekliyorum. TESEKKURLER

  • ömer

   12/03/2012 at 20:43

   bence yapma ios 5 e geçenlerde 4.3. geri dönmek istiyor 200 yeni özellik daha fazla şarj yemek demek

 97. kübra

  12/03/2012 at 21:14

  telefondan güncelleme yapamıyordum.wifi ayarlarından dns numarasını 8.8.8.8 yaptımDüzeldi:)Harikasınız.iyi ki varsınız.teşekkür ederim

 98. berna

  12/03/2012 at 21:37

  merhaba ben 3gs kullanıyrm son güncellemeyi itunes ile yapmadım güncelleme tamamlandı ancak telefonum açılmıyr decamlı parola istiyr yazamadan kapanıyr ne yaptıysam olmadı sarjı bitene kadar hiiç durmadan aynı sey devam ediyr iki tuşa aynı anda basıp yeniden başlatmayıda denedm olmadı ne yapmalıyım?

 99. utku

  12/03/2012 at 22:06

  Merhaba , yeni 4s aldım. İtunes üzerinden güncelleme yapmaya kalktım ama indirmesine rağmen güncellemeyi kuramadı hata verdi. şu anda geri yükleme de yapmıyor ve telefon açılmıyor. ne yapabilirim.

 100. Hamza iphone4s

  12/03/2012 at 22:06

  Slm arkadaslar benim 4s de birisi aradığında ben basmadığım halde cevapladigimda hoparlör otomatik açılıyor ne yapmam gerekiyor bilen var mı birde şarj 5 saat kullanımda bitiyor normal mı 6 saat beklemeyle birlikte yani toplam 16 saat sürüyor iPad 2 var bende böyle bir sorun yok ipadde

 101. Tuncay osman

  12/03/2012 at 22:53

  Sayin Mustafa tan! Yazılarınız bizleri gayet iyi aydınlatıyor.ben de iph 4 kullanıyorum 5.1 versiyon pil perf. Olumsuz etkiledi. Ben de cihazımı sıfırladim.su an iTunes üzerinden sync ediyorum.sizin tavsiyeniz Manuel yüklemek mı gerekirdi pil performansını arttırmak icin.tesekkurler

  • Mehmet Albay

   13/03/2012 at 14:01

   Merhabalar Tuncay bey

   Evet sizin bahsettiginiz sorun bende ortaya cikti, gunceleme sonrasi pil suresinde belirgin bir sekilde azalma var.(Iphone 4s kullaniyorum)

   • Anonim

    14/03/2012 at 01:49

    Nsl pil de srn var 5.1 de pil duzeldi daha uzun gidiyor

    • hovic

     14/03/2012 at 16:12

     benim telde de ciddi bir pil performans artışı oldu. şu an ortalama kullanım ile ip4 ü 2 gün kullanabiliyorum.

 102. ali

  12/03/2012 at 23:03

  merhaba, 2 gün once 4s me son güncellememi yaptım. Ancak zaman zaman telefonumla arandığımda cok kısık seste ve titreşimi çok zayıf bir şekilde çalmakta. işin daha kötü kısmı arayan görünmemekte, ekran karanlık hic bir şey görünmemekte.
  Telefonu kapatıp actıktan sonra cevapsızlarda kimin ne zaman aradığı cıkmakta.
  Ne yapmamı önerirsiniz? daha telefonu 3 hafta önce Turkcell den almıştım.
  Saygılarımla

 103. Hamza4s

  12/03/2012 at 23:40

  Slm arkadaslar benim 4s de şarj 5 saat kullanımda bitiyor normal mı 6 saat beklemeyle birlikte yani toplam 16 saat sürüyor iPad 2 var bende böyle bir sorun yok ipadde

 104. EmreK

  13/03/2012 at 00:10

  iPhone 3GS ye yukleyememistim. Dns ayarını değiştirdiğimde yukleyebildim. Teşekkürler

  • eyüp

   16/03/2012 at 00:22

   emre mrb
   bende kullanıyorum 3 gs de bi sorunun warmı açıklarmısın rica etsem bnde güncellicemde kararsız kaldım iyimi olur kötümü olıur bi açıklama yazarmısın rica etsem
   teşkkür ederim.

 105. Onur

  13/03/2012 at 00:11

  Guncelleme sonrasi 3G baglantim kopuyo baglanmiyo ayarlar- ag girip ordan 3G kapayip acinca 3g ye baglaniyo :s

 106. BİLEN

  13/03/2012 at 01:04

  3 GS E YUKLEYELIMMI YUKLEMEYELIMMI….

  • ömer

   13/03/2012 at 21:29

   kesinlikle yükleme çok hata var tel çekmio en basiti

 107. Timur

  13/03/2012 at 03:26

  Bu soruma olsun cevap verin. iTunes’da ve telefonda “operatör güncellemesi” var diyor. Bu nedir

  • Mustafa Tan

   13/03/2012 at 07:15

   Merak etmeyin operatör ayarini kabul edin.

   • Timur

    14/03/2012 at 07:56

    Teşekkürler. Güncelleme yaptım. Sanıyorum Turkcell 9.0’ı 12.1 yaptı. Veya o başka birsey bilmiyorum.

   • SanalStar

    14/03/2012 at 23:30

    Slm
    4s kullanıyorum ve güncellemeden sonda zil sesim düştü. Ne is anlamadım 🙂 pil sorunu bi nebze düzeldi. Sesi ne yapcam 🙁

 108. amedli

  13/03/2012 at 05:37

  slm dns 8.8.8.8 yaptım yine güncellenmedi lütfen yardım

 109. Soner

  13/03/2012 at 09:29

  iPhone 4s kullanıyorum. iOS 5.1 ile 3G bağlantısında problemler oluştu. 3G hep açık kullanirim. Eski versiyonda çok nadir Edge’ye duserdim Yeni versiyonla birlikte cekim gücü azaldı ve data bağlantısı 3G ile Edge arasında gidip geliyor. iOS 5.1’in gördüğüm en kötü yani bu.

 110. Erhan Afsaroglu

  13/03/2012 at 09:34

  Merhaba, ipad 2 kullanıyorum.Dün gece ios güncellemesinden sonra 3G özelliğim çalışmıyor. 3g yi kapatıp açtım.ipadi kapatıp açtım yine kar etmedi. Turkcell i aradım.Bilgileri yok bu konuda. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

 111. Hakan

  13/03/2012 at 11:57

  Bende saat->sayac->uyut seçeneği gitmiş güncelleme sonrası :((

 112. Yavuz

  13/03/2012 at 12:28

  Arkadaslar pil omrunde degisklik yok,cekim sorunu ortadan kalkmis ,Zil sesinde azalma var ,saygilar

 113. onur

  13/03/2012 at 13:02

  Mustafa Bey merhaba İphone 4s kullanıyorum güncelleme sonrası olan problemim 3g bağlantım düşüyo ayarlardan 3g yi açıp kapıyorum düzeliyo ama 1-2 saaat sonra bakınca telefonuma gene 3g ye bağlanamıyorum telefonuda sıfırlamak istemiyorum herşeyim silinir diye
  Bilginize

  • ziya

   13/03/2012 at 23:19

   Merhaba Onur bence sıfırla çok sıkıntılı olur böyle kullanmak

   • onur

    14/03/2012 at 09:51

    Teşekkürler ziya bey ama herşeyimin silinmesini istemiyorum. 🙁

 114. Fatih gürdal

  13/03/2012 at 17:00

  8.8.8.8, 8.8.4.4 yapın dns ayarını yasak sitelerede giri yo güncellemeyide kollaylıyo

 115. Ahmet

  13/03/2012 at 18:51

  İOS 5.1 geri alınabiliyormu yanı 4.3.3 e geri dönebiliyormuyuz.

 116. Cansu

  13/03/2012 at 19:09

  Merhaba, ben iphone4 kullanıyorum. cihazı amerikadan almıstım. bir kaç ay once bozuldu bende amerikaya gonderdim, yazılımı sılınmıs. 5.0.1 yukledıler. ve burda unlock yaptırmama gerek kalmadan kullanmaya basladım. şimdi güncelleştirme yapıcam çünkü 3g özelliği önceden calısıyordu, geldıkten sonra calısmamaya basladı. fakat unlock olmamasına ragmen telefonum kilitlenir diye korkuyorum, yapamıyorum. sızce boyle bir sorun olabılır mı? yardımcı olabılırseniz sevinirim. Teşekkürler.

  • Münir Öznur

   14/03/2012 at 23:58

   Olmaz rahat ol

 117. Burak Arda Atacan

  13/03/2012 at 20:42

  Ben hem 4 hemde 4 s kullaniyorum fakat bu guncellemeyi wifi uzerinden 4 bulamiyor guncellemeler denetlenemedi diye bir yazi cikiyor 4s te ise guncellemeyi bulmasina ragmen indirmede hata veriyor cozum manuel yuklememi

 118. pınar

  13/03/2012 at 21:41

  merhaba mustafa bey ios 5.1 guncellemesini telefonun kendisinden yapıyorum bu asamada tel calması msj gelmesi indiriliyor ekranından çıkmam güncelleme için sorun yaratır mı

 119. SÜKRÜ ARSLAN

  13/03/2012 at 22:31

  Slm ben yükledim ama bu dediğiniz sorunların hiç biri yok ne güzel 🙂

 120. Abdullah dogan

  13/03/2012 at 23:40

  İos 5.1 den sonra telefon agirlasti ve bir kac kez ekran dondu.

  • Cemal

   13/03/2012 at 23:45

   Hangı Telefonu Kullanıyorsun Dostum.

 121. Hava&Civa

  14/03/2012 at 00:39

  Bende 5 tane 4s 7 tane new ipad var.Hepside guncellemeyi sorunsuz yapti.
  Amac hava atmak degilmi en kralini atariz.

  Bu arada ota sayesinde guncelleme yapildi sorunsuz.
  Mustafa Bey ilk ip4 resmini size cikacagi zamani sahsim iletmisti belki hatirlarsiniz?
  O zaman bir tesekkur bile etmemistiniz.
  Olsun sayenizde android ve wm6.5 ve 7 uzmani oldum.
  “Mustafa Bey Siz bu işi bilmiyorsunuz”
  Bakin ayni durum sizin basinizda
  Saygilar

  • Münir Öznur

   14/03/2012 at 23:57

   Güldüm peach. Al sana şuku

 122. dagobert

  14/03/2012 at 04:55

  iphon”da her yeni yazilim sonrasi bir suru sorunlarla karsi karsiya kaliyoruz.guncelleme yayinlanmadan evvel eksikleri varmi yokmu diye test edilmedenmi yayinlaniyor,bunu cok merak ediyorum.birde en basit telefonda bile olan detayli gelen giden arama surelerini gösteren bölüm , ortalama 2000 lira civarinda iphone telefonlarimizda hala daha acilmamis.zira uygulanan sureli tarifeler sebebiyle belkide en önemli bir ihtiyac bu.nekadar sure konustuk nekadar zamanimiz kaldi diye en gerekli uygulama.

 123. İlkay

  14/03/2012 at 07:43

  Bende 3GS var dns ayarlarını belirttiğiniz gibi 8.8.8.8 yaparak telefondan güncelleme yapabildim.telefonum son zamanlarda biraz ağırlaşmıştı suan daha hızlı oldugunu görüyorum. Ancak pil İcin aynı şeyi söyleyemem şimdi daha çabuk bitiyor

 124. İlkay

  14/03/2012 at 07:44

  Bende 3GS var dns ayarlarını belirttiğiniz gibi 8.8.8.8 yaparak telefondan güncelleme yapabildim.telefonum son zamanlarda biraz ağırlaşmıştı suan daha hızlı oldugunu görüyorum.

 125. Timur

  14/03/2012 at 07:59

  Birde benim telefon hafızam 29,1 gösterirken update sonrası 28,51 göstermeye başladı. Bunu merak ediyorum.

 126. Timur

  14/03/2012 at 07:59

  Birde benim telefon hafızam 29,1gösterirken update sonrası 28,51 göstermeye başladı. Bunu merak ediyorum.

 127. Gokhan

  14/03/2012 at 11:03

  Merhaba benim 3gs indirdi 5.1 i fakat kuramadi iki kez hata verdi iki gun sonra ekranda kabloyu takmam gerektigi isareti var baska hicbirsey yol yani telefon uctu. Ne yapmaliyim yardimci olabilecek varmi

  • Anonim

   14/03/2012 at 23:06

   Yeni yazılım daha çok yer kaplıyor demek ki

   • Timur

    15/03/2012 at 01:30

    Hayır o değil. Sahip oldugum genel hafıza düştü.

    • Atatekin

     16/03/2012 at 03:19

     Gelen yazılım büyük olduğu için sahip olduğunuz alan küçüldü sorununuz yok yani:)

 128. Burak

  14/03/2012 at 11:57

  Guncellesmede tek sıkıntı zil sesinde azalma oldu

 129. Ferruh Bilgin

  14/03/2012 at 12:55

  Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Çok işe yarıyor. Kolay gelsin..

 130. Utku

  14/03/2012 at 15:40

  Bana ulaşabilirmisin admin

 131. mehmet ali

  14/03/2012 at 17:55

  slm ben ipad 2 yi biraz önce ios 5.1 e güncelledim güncellemede bir problem cıkmadı fakat sonrasında 7 tane gri simge olustu doldurma cubukları var ve bekliyor yazıyor altında.yarım saat gecti hic birsey olmadı ipade rest attım ama hala aunı duruyor ne yapmam gerekiyor…

 132. Gurcan

  14/03/2012 at 18:10

  Bu iso 5.1 iPod olmuyormu çıldıracağım olmuyor bir türlü iPod 4 nesil var ama yapamadım

 133. hulya

  14/03/2012 at 18:34

  merhaba,

  güncellemeyi ancak dün yapabildim
  bugün hiç bişey yokken telefonun(iphone4s) sesi gitti kendi kendine kapanıp açılmaya başaladı,konuşurken kapamaya başladı
  sorunu anlayamadım
  ne yapmalıyım?

 134. Hüseyin

  14/03/2012 at 19:57

  Bende 3gs var 5.01 de yavaşlamıştı 5.1 yüklememi tavsiye eder mısınız Mustafa bey

 135. Bilal sarban

  14/03/2012 at 20:20

  Guncellemeden sonra pil omru belirgin bir sekilde yariya dustu iphone 4 kullaniyorum. Boyle giderse tel. Geri yukliyicem.

 136. Tunaksk

  14/03/2012 at 20:30

  Mrhb mustafa bey 5.1 i çıktıği akşam wifi ile sorunsuz bi şekilde iphone 4s e yükledim fakat telf. Sesinde bir azalma pil performansinda da düşme oldu neden apple böyle bi şey yapti anliyamadim bu arada telf nu almanyadan pasaporta isleterek getirttim sim free olarak saygilar!

 137. Doğa

  14/03/2012 at 21:07

  Güncelleme tamamlanmak üzereyken birden internet bağlantısında zaman aşımı oldu diyor.Lütfen bunun için de bir çözüm yazar mısınız? (iPhone 4 kullanıyorum)

 138. Doğan Mert Güven

  14/03/2012 at 21:09

  iPod’a kurdum ve gerçekten pil açısından performans artışı yaşadım zira cihazın kendi performansın da çok arttı.Kamera için kaydır kısmıda gayet kullanışlı.Ama hala pil yüzdesini göremiyorum(evet baktım kullanım sekmesinin içinde pil yüzdesi kısmı yok) bence gayet güzel bir güncelleştirme olmuş.

 139. Yavuz

  14/03/2012 at 21:29

  arkadaslar 4s kullaniyorum 5.1 yukledim seste azalma var. bunun disinda bariz bir yavaslama var bence 5.1 yuklemeyin yaninizda sarj tasiyin daha iyi

 140. Yavuz

  14/03/2012 at 22:17

  4S sahipleri 5.1 yuklemeyin yuklemeyin yuklemeyin…

  • Ayhan YILMAZ

   14/03/2012 at 22:44

   Haklisin kardes

   • Münir Öznur

    14/03/2012 at 23:53

    Alakası yok. İndirip yükleyin restore yapın. Ayrıca bence telefon üzerinden farklı olan 150 mb i indirip kurdurmak yerine iTunes tan 800 lük full dosyayı indirip kurun.

 141. Ayhan YILMAZ

  14/03/2012 at 22:31

  Mustafa bey ios 5.1 de sarj sikintisi ve internette inanilmaz hiz dususu yasiyorum

 142. Mustafa COSKUN

  14/03/2012 at 22:45

  Sarj olayi kesinlikle cozulmus.
  Sarj aleti her an yaninizda olarak bu kusurda kapanmis oluyor. Onceden 2 gun giden sarj artik gunu zor tamamliyor…

 143. fırat

  14/03/2012 at 22:57

  merabalar ben 4s mi güncelledim fakat pc itunesde telefona bağlanılamıor geri yükle seceneğinden onarabilirsiniz fln cıkıor bende geri yükle dedim suan 803mb bişi indiriio güncelleme die ama benim telefonum güncel ve güncellerkende 150 küsür megabayttı bu 803 mb olan nedir acaba eski sürüm flnmı yüklyümü tele yardımcı olurmusunuz

 144. Erhan

  14/03/2012 at 23:11

  5.1 bence mukemmel 🙂 telefonu sifirlayarak guncellestirdim.. Ozellikle pil omru bi harika 🙂 normalde 3g yi kapatirdim isin olunca acardim ama artik yapmiyorum. Tavsiye edilir 🙂 tlfn 3gs..

 145. Umut

  14/03/2012 at 23:32

  iphone 4 kullanicisiyim. 5.1 den sonra cihazimda menu gecislerinde vs. gozle gorulecek sekilde bir yavaslama oldu. Boyle sorun yasayan baska kullanicilar oldu mu ??

  • Cemal

   15/03/2012 at 00:03

   Dostum Aynı Sorunlar Bendede Var Benimde Çok canımı sıkıyor bu durumlar artık 4s göre yapıyorlar ios düzenlemelerini ondna ya 4s alacaksın yada hiç yuklemıcektın shsh kaydını alıp ios4 doneceksın.

 146. Doğukan

  14/03/2012 at 23:47

  Arkadaşlar pil sorunu yaşayanlar restore yapıp tekrar denesinler, iPhone 4 5.0.1 ile 1 gün dayanmayan pil ömrü ömrü iOS 5.1 güncellemesi ile 1,5 gün saat standby ve 6,5 saat aktif kullanım sonunda (Facebook,safari kullanımı ve uygulamalar) ancak bitiyor, kesinlikle pil ömründe artış var.

 147. Erkan Yılmaz

  15/03/2012 at 00:05

  Merhaba arkadaslar!
  İOS 5.1′ i yükledikten sonra şarj yüzdem % 20 ‘ nin altına düşünce telefonum otomatik kapanıyor! Yardımcı olursanız sevinirim!

 148. emrah

  15/03/2012 at 00:06

  slm arkadaslar ve mustafa bey.. ıphone 4 kullanıcısıyım 1 yıldır bugune kadar bir sorunla karşılaşmadım ama en son güncellemeden sonra sarj olurken telefon ısınıyor.. önceden böyle birşey olmuyordu yukarıda anlatılan herşeyi yapmama rağmen sorun hala devam etmekte..eski yazılıma geri dönmek istiyorum ama manuel olarak daha önce hiç yapmadım siz ve arkadaslar yardımcı olursanız çok sevinirim.. saygılar

 149. Erkan Yılmaz

  15/03/2012 at 00:06

  Merhaba arkadaslar!
  İOS 5.1′ i yükledikten sonra şarj yüzdem % 20 ‘ nin altına düşünce telefonum otomatik kapanıyor! Yardımcı olursanız sevinirim!

  • Timur

   15/03/2012 at 01:37

   Keske bilgim
   Olsa da…

 150. Anonim

  15/03/2012 at 00:23

  4s 5.1 yükledim dns 8888 yaptıktan sonra,sim kartım kesik olduğu için no sim hatası oldu,micro sim ile değiştirdim sorun kalmadı.Bir tek tel. Tamamen kapattıktan açılma ve kart okuma süresi baya uzuyor.

 151. Ayhan

  15/03/2012 at 01:30

  3 sefer restore islemini gerceklestirdim ama olmuyor

  • emrah

   15/03/2012 at 03:10

   dostum restorede tam fabrika ayarlarına döndün dimi? ben ilk güncellediğimde şarj tutmuyordu full sıfırladım şarj olayı halloldu.. ısınma sorunu var o ayrı:) denemediysen eğer yap derim (arkadas 4s çıktı sıkıntısız bigün yaşatmadı bizlere:)

   • Ayhan

    15/03/2012 at 19:49

    emrah 3 sefer sifirladim ama olmuyor

 152. Timur

  15/03/2012 at 01:33

  Birde benim telefon hafızam 29,1gösterirken update sonrası 28,51 göstermeye başladı. Bunu merak ediyorum. Yani demek istediğim telefon genel hafızam kapasite olarak düştü.

  • emrah

   15/03/2012 at 03:03

   normal bir durum sonucda güncelleme dosyası aldın dosya içeriğinin açılması kurulması vs derken hafızandan gitmesi gayet olağan zaten olması gereken..

 153. duygu

  15/03/2012 at 06:37

  Merhaba,
  Daha once sim card hatası ve sinyal seviyesinde sorunlar yasadıgım icin, 5.1 betasını yuklemistim, ve 7 martdan sonra da, yazılım guncel dedigi icin, herhangi bisey yapmadım, ama simdi, konum servislerini etkinlestir diyor ve yapamıyor, yazılımınız guncel degil diyor ama itunes da maalesef yazılım guncel. ne olabilir?

 154. Ömer

  15/03/2012 at 06:41

  Bende simdiye kadar hep gincelliyordum ama artik guncelleme yapmicam her guncelleme sonrasi yeni sorunlar ve hafizada yer tukenmeye basladi suan icin sorul yokmus gibi gorunsede 10-20 guncelleme sonra telefonun hafizasi biticek ve apple yeni bir telefon almaya yonlendircek sizi.
  Bir neyi bunlar yapbozun parcalari. Kucuk oyunlar.
  Apple bir devlet olsaydi tum gelirleri ile dunyanin 15. Devleti olurdu.

 155. Cem

  15/03/2012 at 08:35

  4S’e 5.1 güncellemesini otomatik sorunsuz(!) bir şekilde kurdum. ancak hiçbir uygulamayı açamıyorum. tıklıyorsunuz ekran program açılır gibi anlık kararıp tekrar menüye dönüyor. varmı çözümü bilen ?

  • Timur

   15/03/2012 at 15:18

   Restore yap , düzelir

  • Ugur

   29/04/2012 at 18:40

   Aynı sorun bende de var çözebildin mı

 156. hakan

  15/03/2012 at 09:20

  Merhaba,
  Daha once sim card hatası ve sinyal seviyesinde sorunlarını bende yaşadım aldığım yere götürdüm 5.1 betasını yuklediler ve sorunlar gerçekten haloldu ancak şimdi etkinlestirme uyarısı geliyor telefon ilk etkimleştirmeye geçti yazılımın süresi oldu diye gözüküyor. ama itunes bağladığımda yazılımınız guncel degil diyor ama itunes da maalesef yazılım guncel. ne olabilir?

 157. hakan

  15/03/2012 at 09:21

  Mrb,
  bendede sim card hatası ve sinyal seviyesinde sorunlarını yaşadım aldığım yere götürdüm 5.1 betasını yuklediler ve sorunlar gerçekten haloldu ancak şimdi etkinlestirme uyarısı geliyor telefon ilk etkimleştirmeye geçti yazılımın süresi oldu diye gözüküyor. ama itunes bağladığımda yazılımınız guncel degil diyor ama itunes da maalesef yazılım guncel. ne olabilir?

 158. ertan

  15/03/2012 at 09:22

  5.1 beta kullananlar 5.1 nasıl geçecek

 159. MİNE

  15/03/2012 at 10:12

  Bende de aynı sorun war galibe beta5.1 süresi bugün bitti 4s ios5.1 9B179 güncellemesini iphoneturkey sitesinden indirip manuel kurmayı denedim ancak firewire uyumsuz diyor acabe 4s5.1 güncelleme linki yanlışmı

 160. Timur

  15/03/2012 at 15:17

  Mustafa Bey merhaba, Belki sorum konu ile ilgili olmayacak ama , İstanbul kemer de bir beyaz eşya firması iphone 4s i 1.690,00 TL ye satıyor sıfır ve kutusunda, ve herhangibir yasal olmayan tarafı da yok kartı takıp kullanabiliyosunuz. Arkadaşım aldı ve kullanıyor , bende almayı düşünüyorum Lakin hala tereddütteyim.

  • Anonim

   20/03/2012 at 17:32

   Birader kim satiyor o fiyatta oktay mi ?

 161. Doğan Mert Güven

  15/03/2012 at 15:33

  Ya arkadaşlar şu pil yüzdesi görememe işi başka kişilerde de var mı ? Çözümü nedir ?iPod’u ilk aldığımdan beri göremiyorum. (4G)

  • Timur

   15/03/2012 at 15:52

   Ayarlar- Genel- Kullanım – Pil yüzdesi , açık konuma getirirmisin

   • Doğan Mert Güven

    16/03/2012 at 21:11

    İşte bende pil yüzdesi kısmı yok onun yerine iCloud var.

 162. freesmiles

  15/03/2012 at 16:57

  pilde iyileşme var ama bence hala yetersiz..

 163. Cagla

  15/03/2012 at 17:03

  Merhaba
  Telefonumda gozuken app ler ituneste gozukmuyo ve telefonda da calismiyo be yapabirim?

  • eyüp

   16/03/2012 at 00:18

   telfonunuzla pcyi itunes üzerinden eşleştirin we yetkilendirin çağla hanm

 164. Bugra

  15/03/2012 at 17:32

  İyi gunler benim ses problemim war msj sesim titrek caliyor we bildirimlerdede ayni sorunu yasiyorum basinda takilarak caliyor sonra dewamini caliyor ses tonunun?

 165. Turgut Sayman

  15/03/2012 at 18:47

  5.1 indirdikten sonra iPhone 3GS’de resimlerde ve ofis programlarında G Sensor çalışmaz oldu ve ekranın üst, sağ tarafında daire içinde kilit amblemi çıktı, bu amblemi kaybedemedim. Bu olayla karsılaşan varmı acaba ?

  • z0d14c

   17/03/2012 at 00:40

   home tuşuna iki kez basınca alt tarafta açılan yeri sağa doğru kaydır kilit resmine dokun.

 166. Ahmet ucar

  15/03/2012 at 18:59

  Mustafa bey iyi calismalara ben size bu 4s in ses sorununu ilk dile getirenlerdenim sizde cvplamis ayni sorunu yasadiginizi soylemistiniz ve yeni yazilimda ortadan kalkacak demistiniz bekledim cikar cikmaz yukledim ama sesim hala ilk acildigi zaman karsi tarafa gitmiyor, bu sim karti ben kendim kesmistim ondan olabilirmi cvplarsaniz sevinirim saygilar

 167. Kaan

  15/03/2012 at 20:18

  Merhaba bende iphone 4 var almanyadan aldim alirken simfree dediler ama guncelleme yapmaya korkuyorum nerden anliycam yardimci olabilirmisiniz

  • Emrah

   19/03/2012 at 18:53

   Onu en rahat soyle anlarsin menude cyda adli bir program varmi? Yok ise simfreedir zaten simfree demisler bu konuda yalan demezler sanirim gonul rahatligiyla yapabilirsin

 168. mustafa

  15/03/2012 at 20:48

  merhaba arkadaşlar. cihazım kurtarma moduna geçti. geri yükleyip güncelleme yapmaya çalışıyorum. ama firmware’İ geri yüklerken takılıp kalıyr. farklı bilgisayrlarda denememe rağmen hep aynı hata. lütfen yardım

  • mustafa

   15/03/2012 at 20:50

   hata kodu -1

 169. Safak

  15/03/2012 at 20:55

  5.1 sonrasi wifi baglantisi asiri zayifladi

 170. Safak

  15/03/2012 at 20:56

  5.1 sonrasi wifi baglantisi asiri zayifladi..cozen var mi?

  • Alper

   16/03/2012 at 01:27

   Ağ ayarlarını sıfırlayın. Benim iPad de aynı idi. Ağ ayarlarını sıfırlayınca düzeldi.

 171. Mustafa

  15/03/2012 at 21:56

  3 GS var bantini yükseltmiştim 6 ya
  İdiremezmiyim 4 de

 172. Ozgur

  15/03/2012 at 22:16

  Arkadaslar bir ufak bilgide benden olsun 😉 i phone u modem olarak kullandigimiz zaman telefon caldigi zaman internet gidiyordu, yeni guncelleme ile bagli kaliyorsunuz bilgilerinize 😉

  • Cemail Yenigün

   16/03/2012 at 21:25

   Teşekkürler Özgür 🙂

 173. Erkan Yılmaz

  15/03/2012 at 22:43

  Merhaba, iPhone 4S kullanıyorum. İOS 5.1′ i yükledikten sonra telefonumun şarjı % 20′ ye düştügünde otomatik kapanıyor. Ne yapmalıyım, tavsiyelerinizi bekliyorum? Teşekkürler!

 174. Emrah

  15/03/2012 at 22:47

  10-20 guncelleme ortalama en az 5 sene yapar…

 175. Mustafa

  15/03/2012 at 23:22

  Arkadaslar yedekledikten sonra yeni i phone olarak ayarlarsanız hiç bir problem yaşanmıyor. Şarj bir gün zor gidiyordu simdi rahat rahat 2 gün gidiyor. Ayrıca seste de bir sıkıntı yok.

  • Tuncay osman

   18/03/2012 at 18:38

   Yedekledikten sonra yeni iPhone olarak nasil yapcaz mustafacigim ayrıntı verebilirmisin?ben 2 defa sıfırladim iPhone geri yukle dedim iPhone 4 pil dayanmıyor.5.0.1 daha iyiydi

 176. Anonim

  16/03/2012 at 00:13

  arkadaslar 3gs 5.1 yukledım sebeke problemı cıktı sureklı gıdıp gelıyor nasıl duceltıcem acıl yardım

 177. TimurR

  16/03/2012 at 00:36

  Arkadaslar derdimi anlatamadım sanırım kusura bakmayın. Benim iPhone hafızası 32GB. Ve normalde 29,1GB gösteriyordu, bunda sorun yok. Güncelleme sonrası 28,51GB telefon hafızası diyor. Yani sahip oldugum full dolu hafızam. Yoksa ona bakarsanız 4GB falan kaldı.

 178. Timur

  16/03/2012 at 00:40

  Birde benim telefon hafızam 29,1gösterirken update sonrası 28,51 göstermeye başladı. Bunu merak ediyorum. Yani demek istediğim telefon genel hafızam kapasite olarak düştü.
  Yani demek istediğim full hafızam 29,1GB olmalı. Kalan hafızayı demiyorum dostlar.

  • Timur

   17/03/2012 at 14:09

   Sayın Adaşım, yüklemiş olduğun yeni yazılım demekki bir öncekine göre daha fazla yer kaplıyor , bu da demek ki diğer uygulama ve dosyalar için ayrılan bölümün az da olsa azalmış olması…

 179. gizemadu

  16/03/2012 at 09:26

  YARDIM
  merhaba ben yenı bir iphone4 kullanıcısıyım.15/02/2012 se güncelleme yaptım ve sonrasında telefon çalarken flaş ışığı yanıyor cok sınır bir durum ve tlf uykudyaken açmak istiyorsunuz “kilit aç” yanında kamera çıkıyor bu ne ya..ben anlamdım hiç bu işi.güncellemeden önce hiçbir sıkıntım yoktu ne yapabilirim deneyımli arkadaşlar bana fikir verirsenız ıyı olur

  • Ayhan

   16/03/2012 at 19:40

   bence sen o tekefonu bilen birine hediye et bu kadar bilmedigin ozellik bozar seni

   • şafak

    17/03/2012 at 00:47

    kilit açın yanındaki camera ikonu,camera için kolay ulaşım tuşu.yeni versiyonda bu var

   • Salih b

    18/03/2012 at 21:37

    :)))

  • Yasin

   16/03/2012 at 21:33

   Genel-erişebilirlik-led flaş kapat

 180. Anonim

  16/03/2012 at 09:49

  Lütfen Cvp yazın 3gs 5.1 kurduktan sonra şebeke aranıyor , servis yok hatası alıyorum lütfen yardımcı olur musunuz

  • Alper

   16/03/2012 at 21:45

   Sim kartın kesme mı orijinal mikrosim mi? Eğer kesme ise önce bir mikrosim al. Olmadıysa Ayarlar/Genel/Ağ/ 3G’yi kapat. Umarım işe yarar.

   • Anonim

    17/03/2012 at 00:42

    cihazım 3Gs sim kartım kesme değil,5.1 den dolayı boyle oldugu kesın bırcok sey denedım ama 1-2 gun duzgun sonra şebeke ıle ılgılı sorunlar baslıyor

 181. Ugur

  16/03/2012 at 11:40

  İ pad 2 kullaniyorum 5.1 yukledikten sonra safaride uyelik gerektiren sitelere giris yapamiyorum tekrar basa donuyor bu tip sorunla karsilasan varmi mesela hotmaili hic acmiyor tanimlama hatasi diyor

 182. Musti

  16/03/2012 at 15:48

  Merhaba Mustafa bey iphonr şarjım 1gun zor gidiyor yeni güncelleme de yaptım ne yapmalıyım.tesekkurler

  • Yasin

   16/03/2012 at 21:38

   Ben denedim oldu şarj tamamen bitene kadar bekle ve şarja tak 4 gün gidiyor

   • Ayhan

    17/03/2012 at 23:47

    Yasin bende denedim ama olmadi 8 saat suruyor

  • Emrah

   19/03/2012 at 18:44

   4gunmu:)) naptin sen oyle sanirim hic kullanmiyosun stand by modunda hep gerci oylede olsa 4 gun gitmesi imkansiz.. Maksimum 2 gundur oda belki

 183. Tuncay osman

  16/03/2012 at 16:04

  Sayın Mustafa tan cihazımızı Manuel olarak nasil kurabilirim?

 184. RamaZan

  16/03/2012 at 23:36

  Berhaba ben ist RamaZan bende 2 ad ipine yurtdışından geldi İkisinede iOS 5 0 1 var aba bitanesi sim kilit oldu neden acaba at&t geldi diyeni acaba bunu açabilmek için bir işlem yapmam gerekiyormu açılırmış acaba

 185. z0d14c

  17/03/2012 at 00:44

  ıpod touch 4.nesil var bende ios5.0.1 yüklü ios5.1 yüklersem şarj süresi artarmı? ne artısı var ios5.1 in?

  • Timur

   17/03/2012 at 14:04

   Kısaca , gece saat 23,00 de tam şarz edip % 100 de bıraktım sabah saat 12,00 oldu ve hala % 100 , umarım yeterlidir bu cümle 🙂

   • Anonim

    19/03/2012 at 17:09

    Bekleme ve kullanım süreleri var onlarında paylassaydin keske.

 186. şafak

  17/03/2012 at 00:50

  5.0 yükledikden sonra anten sorunu yaşadım.telefonda konusurken telefon çoktan kesilmiş.zırt pırt konuşma kesiliyor.yeni güncellemede bu sorun düzeltildimi acaba?

  • Anonim

   17/03/2012 at 23:02

   aynı sorun bende de var cıldırcam cihazım 3Gs sızınde mı oyle ?

 187. Damla

  17/03/2012 at 01:22

  iPod touch 8gb kullanıyorum.iOS yüklemek istiyorum fakat olmuyorum yardımcı olur musunuz?

 188. Nezihe

  17/03/2012 at 02:18

  İphone 4s kullaniyorum. Daha once yazilim guncellemesi denetlenirken hata veriyordu. Bugun 5.1 yazilim guncellemesi yapabilecegim mesaji geldi, artik yazilim guncelleme ekrani aciliyor. Henuz guncelleme yapmadim ancak bu arada Ayarlar ikonu kendiliginden kayboldu. Ayarlara sadece arama yaparak ulasabiliyorum. İkonu ana ekrana tekrar nasil getirebilirim. Bu arada telefonum Turkiyeden alinmis, resmi ithalat urunu.Tesekkurler

 189. Erdinc

  17/03/2012 at 11:35

  Guncelleme yaptim sonrasında Apple Store dan uygulama indirmiyorum ücretsiz tuşuna basıyorum uygulamayı indir tusu çıkmıyor.ne yapabilirim

 190. Berhan

  17/03/2012 at 16:38

  Bu 5.1 guncellemesini iptal etmenin, bi onceki surume döndurmenin bi yolu varmi? Sarjim daha cabuk bitiyor,telin sesi azaldi, internet hizlandi ama ses ve sarj sorunu beni deli ediyor!

 191. koray

  17/03/2012 at 16:43

  arkadaslar ben sızın dedıgınız her yolu denedım ama guncelleme olmuyor ayrıca bırde sebeke sorunu cıktı telefonumda bnm surumum 5.01 yardımcı oluranız sevınırım saygılarımla

 192. aylin

  18/03/2012 at 00:00

  arkadaşlar 5.1 güncellemesini yapmadan önce tüm yorumları okudum karasızdım çunku simkartım microsim degıldı ama sitede microsim ve normal kırılan simin şekillerine baktım simi yerleştirdiğinizde sim kartın demir kısımları simkart yuvasına değmiyosa bir problem cıkmıyo bende problem olmadı ayrıca benı sevindiren şey mesaj sesi sorunumun düzelmesi oldu takılmadan kurtuldum wifi ve şebeke sorunuda yaşamadım iyiki güncellemişim diyorum.

 193. aykut

  18/03/2012 at 00:42

  Arkadaşlar merhaba çok önemli bir sorunum var,
  Yaklaşık 1 yıldır iphone 4 kullanıyorum en son geçen akşam yazılım yükseltip 5.1 yaptım
  sabah kalktım telefon servis yok diyor sonra şebeke geliyor tekrar gidiyor o günden bu zamana kadar sürekli aynı şey.
  Şebekeden olacağını düşünüp sim kartı başka telefona taktım sorun yok işin garip tarafı avea hat kullanıyorum turkcell micro sim kartı iphone taktığımda hiç servis yok demedi yani sanki ne telefonda ne hatta sorun varmış gibi görünüyor avea micro simkartı da başka telefona takınca çalışıyor şebeke var sadece iphone da servis yok uyarısı alıyorum acaba sorun yeni güncellemeden olabilir mi sizce ne yapmalıyım

 194. mustafa unlu

  18/03/2012 at 00:52

  Arkadaslar ip4 5.1 guncelleme ile bir gun giden pil iki gun gitmeye basladi

 195. Gökhan

  18/03/2012 at 11:20

  Merhaba. iphone 4s kullanıcısıyım. Güncelleme yaptım ve az önce farkettim ki seslendirme de sıkıntı var. hiçbir şekilde ses gelmemekte. bu konuda bilgisi olan var ise yardımlara her daim açık; bekliyorum..

 196. Emre

  18/03/2012 at 12:05

  5.1 de callbar programını cydia dan yukleyince cydia açılmaz hale geliyor restore yapmak zorunda kalıyorum sorun ne bilen varmı oysaki aynı program 5.0.1 de sorunsuz çalışıyor ve arama geldiginde çağrı telefonumu ele geçirmiyordu

 197. Ayhan

  18/03/2012 at 15:53

  Bu 5.1 guncellemesini iptal etmenin, bi onceki surume döndurmenin bi yolu varmi? Sarjim daha cabuk bitiyor,telin sesi azaldi, internet hizlandi ama ses ve sarj sorunu beni deli ediyor!

 198. Slymn

  18/03/2012 at 17:03

  Ya bnde de guncelleme yaprken 5.1 i indirme islemini basrio yuklerken hata veriyo neden acaba???

  • Ayhan

   18/03/2012 at 17:44

   Suleyman 4s ise yukleme sakin

 199. Ferhat

  18/03/2012 at 19:21

  Arkadaslar merhaba,

  4s yeni güncelleme yaptıktan sonra telefon çağrı ve mesaj seslerinde ciddi azalma soz konusu. Bır kaç arkadaştada aynı sorun mevcut. Sizlerde de aynı sorun var mı ? Varsa bır iyileşme yapabildiniz mı ? Ne önerirsiniz?

 200. murat

  18/03/2012 at 19:36

  4 sahibiyim 5.1 i 2gün önce sorunsuz yükledim bugün apple store dan hiçbişey yükleyemiyorum. aynısorunu yasayan varmı.kıracam telefonu en sonunda

 201. Miraç

  18/03/2012 at 19:55

  ios 5.1 sürümünü yükledim fakat karşıya ses gitmeme sorunumu hala çözmedi. 5.1 i telefondan silip itunnes üzerinden tekrar yükleme şansım var mı?varsa nasıl yapılıyor yardımcı olur musunuz?

  • Anonim

   19/03/2012 at 23:48

   Jailbreakli ios 5.0.1 iphone 4s imi dun itunes uzerinden 5.1 e terfi ettirdim hersey sorunsuz gorunuyor ve pil duzeyinde inanilmaz bir iyilesme var bu super oldu sizleri ilgi ile takip ediyorum basarilar

 202. fatih

  18/03/2012 at 21:55

  ben de güncelleme yaptıktan sonra itunesta eşzamanlama yapamıyorum. eşzamanlama oturumu başlatılamadığı için eşzamanlama yapamadık uyarısı çıkıyor

  • Emrah

   19/03/2012 at 18:48

   Apple store kullanici adi ve sifreni gir itunesa olmayinca oyle hatalar veriyor.. Lakin yapmis isen programi kaldir tekrar kur yap ve yanil yontemiyle denemek en mantiklisi…

 203. sinan

  18/03/2012 at 22:29

  5.01 i yükledim 3g baglantımda sorun oluştu şebekemin internetini kullanamıyorum

  • Turkuaz

   18/03/2012 at 23:46

   cihazı restore yapıp yeniden ıtunestan yükleme yapın ama önce yedekleme almayı unutmadan…
   bence şebeke ve takılma vb sorun cozulecektir

 204. sinan

  18/03/2012 at 22:30

  5.01 i yükledim 3g baglantımda sorun oluştu şebekemin internetini kullanamıyorum …

 205. Enis

  18/03/2012 at 22:39

  Selam benim bir sorunun var yeni versiyonu yukleyincede düzelmedi hoparlöre bastığımda karsı tarafa sesim gitmiyor komple yeniden yüklesem düzelirmi acaba

  • Turkuaz

   18/03/2012 at 23:47

   yedeklemeyi aldıktan sonra bir format en son ve en iyi çare bence…

 206. flo

  19/03/2012 at 10:11

  merhaba.
  yeni sürümü iphone 4’e dün akşam yükledim. bu sabaha kadar problem yoktu ancak telefonum açıkken işlem yapabilmek için şifreyi yazdım ve ekran dondu. sonra üst tuştan telefonu kapatmak istedim. uzun süre cevap vermedi sonra kapandı, gri ekran çıktı ve sonra tamamen siyah ekran oldu. şu an hiç bir şekilde açılmıyor.
  ne yapmam gerekiyor? yardımcı olabilir misiniz?

  teşekkür ederim.

  • halil

   23/03/2012 at 17:26

   kardeş aynı sorun benimde başıma geldi tintin oyununu indirdim ilk çalıştırdım ekran karardı ne yaptıysam düzelmedi ama açma kapama tuşuna uzun süre basınca düzeldi bilgine bu süre 1 dk kadar

 207. SİNAN

  19/03/2012 at 10:32

  5.1 i yükledikten sonra şarj sorunum oluştu yani daha çabuk şarjı bitiyordu tekrar silip yükledim şuan için bi sıkıntı görünmüyor. ama silme işini telefondan yaptım.

  • Timur

   19/03/2012 at 12:27

   Telefonunuzdan neyi silip tekrar yüklediniz , öğrenebilirmiyim…

  • Anonim

   22/03/2012 at 16:25

   Açma düğmesi ile geri tuşuna aynı anda basarak acin

 208. Ugur

  19/03/2012 at 14:55

  Yeni surumu yukledim ama artik fotograf veya video izlerken telefonumu cevirdigimde goruntude telefonla birlikte donmuyor !! Bunu nasil yapicam lutfen yardim edermisiniz !!?

 209. süer

  19/03/2012 at 18:37

  her şekilde denedim (8.8.8.8 ve 8.8.8.4 )ama olmuyor ne yapmam gerekiyo şu anda 5.0.1 yüklü

 210. Werto

  19/03/2012 at 21:53

  IOS 5.1 güncelleme sonrasında pil inanılmaz bir hızla azalıyor. Okadar beklediğimize maalesef değmedi. Update öncesinde konuşurken sen kesik kesik gidiyordu o düzeldi şimdi batarya sorunu başladı. Dandik nokialarda

  • emre

   25/03/2012 at 12:27

   yaa benimde 5.1 i yükledim ilk çıktığı günlerde sarj inanılmaz iyiydi oyun wifi whatspp sureklı acık olmasıana ragmen oglen 4 5 gıbı bıten aksam 8 9 gıbı ıdı fakat sımdı sarjım su gibi gidiyo son 2 gunde ne oldugunu anlayaamadım cıldırıcam

   • Anonim

    29/03/2012 at 00:50

    Bende de tamamen ayni durum var. Var mi bir cozumu

 211. Alp İrfan

  20/03/2012 at 14:29

  İos 5.1’i sorumsuzca wifi üzerinden yükledim fakat şimdi wifi üzerinden uygulama yükleme sorunu yaşıyorum. Çözüm önerisi olan var mı?

 212. MehmeT

  20/03/2012 at 17:59

  Appstore dan uygulama indirmek icin tıklıyorum hemen ana sayfaya gelio ikonu, fakat bekliyor yazıyor, bir türlü indirmiyor, yardımcı olursanız sewinirm…

  • Anonim

   22/03/2012 at 00:01

   bende aynı sorunu yaşıyorum,bu soruna biran önce cevap verirseniz çok sevinirim

   • Alp İrfan

    22/03/2012 at 12:17

    Sorun devam ediyor uygulama yükleyemiyorum bekliyor diyor. Çözüm önerisi olan yok mü hala?

  • Alp İrfan

   23/03/2012 at 11:54

   Kendiliğinden hal oldu artık yüklüyor uygulama hatta diğer yuklenemeyen uygulamalarda yüklendi enteresan artık sorun yok çok şükür olmasında artık

 213. Murat

  20/03/2012 at 22:54

  Merhabalar 5.1 yükledikten sonra rehberim de kayitli olan bir kaç numara aradığında ekranda ismi çıkıyor ben aradığım da da isim çıkıyor ancak arama listesinde isim yok numara görünüyor sadece yardımlarınızı rica ediyorum

 214. taylan

  20/03/2012 at 23:41

  merhaba.iphone u eski sim kartımla 8 aydır kullanmaktaydım. 5.0.1 versiyonuna geçtikten sonra 1-2 ay gene sorunum olmadı fakat geçen hafta telefonda şebeke gitmeye ve ardından gelmeye başladı. bu sürekli devam ediyordu.hattım avea 128kb sim aldım kestirdim olmadı ardından orjinal 64kb microsim aldım gene düzelmedi. sonra fakettim ki teledonda hücresel veriyi kapatınca telefon normale dönüyor açınca tekrar şebeke sorunları yaşamaya başlıyordum. 2 gün önce iphonu resetleyerek 5.1 kurdum. 2 gün boyunca düzgündü fakat bugün gene bozuldu. telefon yurtdışı olduğu için de garantisi yok. ne yapacağım yardım eder misiniz? bu arada tel jb değil.

  • Anonim

   28/03/2012 at 11:59

   Ayni sorun bende de var cozemiyorum

 215. emre

  21/03/2012 at 08:50

  mustafa abi birsey diycem yeni iphone gelecek olan sarjsiz yani kablo olmadan sarj olacakmis dogrumudur sence?

  • Anonim

   24/03/2012 at 21:45

   iPhone 6 çamaşir yikiycakmiş diyorlar !!

 216. Burak Erdir

  21/03/2012 at 09:58

  Arkadaslar tum sorunlara bir yenisi daha cikti galiba. Wifi im artik calismiyor. Guncelleme sonrasi 1 gun kullandim ve iphone4 un wifi hicbir network gormuyor 🙁
  Bilgisi olan va mi?

 217. barış

  21/03/2012 at 15:05

  selam,

  ı phone 4s’i turkcell’den 1 ay önce aldın telefonum bilgisayara bağlı olmadan güncellemeleri algılayamıyor? Yazılım güncelleme bölümümüne girdiğimde güncellemeler denetlenirken hata oluştu mesajı vermekte. Sizce cihazda bir problemmi var? servise götürmelimiyim?

 218. ELİF

  21/03/2012 at 16:13

  SLM

  I PHONE 4 TELEFONUMA GÜNCELLEME YAPTIK DAN SONRA KİLİT ACMA BÖLÜMÜNÜN YANINDA KAMERE CIKTI NASIL KAPATABİLİRİM KISA YOL GİBİ OLDU SANIRIM…..

  • CANSEVDİ

   22/03/2012 at 17:06

   KAPATAMAZSIN İOS 5.1 İN ÖZELLİĞİ.

 219. Yusuf

  21/03/2012 at 19:17

  Mustafa Bey Selamlar,
  5.1 guncellemesinden 1 kac gun sonra telefonumun kamerasinda mor renkte bir kac nokta belirdi. Bu noktalar fotograf ve video kamerasa farkli farkli yerlerde mevcut. Ama telefonun ana ekraninda boyle bir sorun yok. Cihazim 4S. Sizce bu sorun programsal mi yoksa kameram mi bozulmus. Cevabiniz icin simdiden tesekkurler. Iyi calismalar.

 220. Anonim

  21/03/2012 at 20:02

  İyi calismalar yeni guncelleme sonrasi cihazimda cydia gitti dolayisiyla installious da gitti restore etsem geri gelirmi acaba

 221. Aziz

  21/03/2012 at 22:49

  Merhaba Mustafa bey, yurtdışından aldığım unlocked ip 4 kullanıcısıyım. 5.1’i yükleyeli iki hafta kadar oluyor, her şey düzgün ve eskisinden daha hızlı çalışıyor. Tek problem son iki gündür telefonum kendi kendine kapanmaya başladı, sizce geçici bir sorunmudur ya da benim gibi aynı sorunu olan var mı. Teşekkürler ve iyi akşamlar..

  • YALÇIN

   22/03/2012 at 15:53

   yeni iphone 4s aldım. 5.1 sürüm ancak facetime görünmüyor. sizce bu sürüm ile alakalı mı yoksa iphone hatalı mı_?

   • Mustafa Tan

    22/03/2012 at 15:58

    1) Ayarlar menüsü altinda yok mu FaceTime seçeneği ?

    2) Cihazınız arabistandan alınma olabilir mi? Bazı arap ülkelerinde facetime kapali satiliyor.

  • Ozan

   28/03/2012 at 01:01

   Reset at gecer

 222. isyan

  22/03/2012 at 02:39

  merhaba bende yurtdisindan gelme iphone 4 kullaniyorum ayarlarda guncellestire cikti yani IOS 5.1 bunu guncellestirmem gerektirmesi icin uyari cikiyor guncelstirsem telefonumda sorun yasarmiyim kilitlenme gibi yada kalici sorunlar simdiden tskler

 223. Mehmet

  22/03/2012 at 08:43

  Arkadaşlar meraba ABD de gelen iPhone4 tf 5.1 yükledik ve şimdi tf hiç kullanamıyorum numaralarım da gitti ne yapmalıyım şimdiden teşekkür ler

 224. emre unal

  22/03/2012 at 09:23

  iphone 4sim var,bu guncellemeden sonra iphoneumdaki apple store cok yavas calismaya basladi.. full ceken wirelessla 2-3 mblik applicationlari 10dkda indiriyor nerdeyse. indir dedikten sonra uzun bi sure bekliyor diyor, guncellemelerdede ayni sorun var.. sizdede bu sorun var mi?

 225. Uygar

  22/03/2012 at 10:26

  Mustafa bey,
  Daha önceki güncellemelerde pil sorunu hiç yaşamamıştım. Bu defa sıkıntıyı ben de yasıyorum. Sanırım problemi buldum. Ama çözümü veya bunu Apple’a nasıl bildiririm bilmiyorum. HUCRESEL KULLANIM- GÖNDERİLEN: hızlı bir sekilde artıyor. Ben isteyerek birsey göndermiyorum. Hucresel veri gönderme ile ilgili bildigim bölümler hep kapalı,( wifi açık ) . Ya telefon kendisi Apple’a birşeyler gönderiyor, yada … bilmiyorum. ( 24 saatte 500 MB göndermişim 🙂 Sanırım pili bitiren bu PROBLEM.

  • Uygar

   22/03/2012 at 10:35

   Isınma sorunu da bu durumla ilgili sanırım

 226. CANSEVDİ

  22/03/2012 at 10:51

  3gs ime 5.1 jailbreak yaptım telefonu restart etmedikçe sorun yok fakat restart edince cydia ve jb den sonra yüklediğim programların hiç birisi açılmıyor. ikonun üstüne tıklıyorum geri atıyo.

  • CANSEVDİ

   27/03/2012 at 16:36

   NE YAPMAM GEREKTİĞİNİ BİLEN YOK MU?

  • Kayahan85

   11/05/2012 at 00:46

   Arkadasım 5.1 versiyonun bağımsız jb çıkmadığından o installous ya da benzer yerlerden indirdiğin hiçbir program çalışmaz. 5.1 jailbrek çakmasını beklemek lazım.

 227. Serkan

  22/03/2012 at 17:47

  Arkadaslar 5.1 yazılımını yükledikten sonra Apple Store dan uygulamalar indirmeye calistigimda Yada mevcut uygulamalari güncellemeye çalıştığımda bekliyor diyip öyle kaliyo ne yüklüyor nede guncellestiriyor bunun çözümü nedir lütfen bu durumu nasıl düzeltebilirim yardımcı olun

  • Bunyamin

   22/03/2012 at 19:36

   beklemeye gectiğinde (bekleyen uygulamaya dokun)duraklat ve tekrar başlat, bende de aynısı oldu ama öyle çözdüm.

   • Serkan

    22/03/2012 at 20:42

    Duraklamiyoki dokunuyorum hic tepki vermiyo bağlantıyı kapatıp acıyorum uygulamayı silip tekrar yüklemeye çalışıyorum hep aynısı oluyo yeni uygulama yüklemeye çalışıyorum yine bekliyor yazısından öteye gitmiyo güncellemesi çıkanlar dahi güncellenmiyor bu sorun sadece bende mı var anlamadım yazılım sonrası oldu ama başka hiç bir sorun yok hersey çok ii kurulu olan uygulamalar çalışıyor sadece yeni uygulama yüklenmiyor bağlantıyı sıfırladim teli kapatıp actım bilgisayara iTunes bağlandım eszamanladim Apple kimliğini devre dısı bıraktım tekrar giriş yaptım ne yaptıysam yeni uygulama yukleyemedim Yada guncelleyemedim lütfen bu sorunu yaşayan varsa çözümünü biliyorsa yardımcı olsun fabrika ayarlarına dönmek istemiyorum çünkü bu yazılım cekim gücünü ve pil ömrünü arttırmış gorunuyo çok iyi gibi ama bu sorun deli etti gercekten böyle kullanmak çok kötü inanın 🙁

 228. Efe

  22/03/2012 at 18:40

  İos 5.1 guncelleme sonrasi youtube haric hicbir web sitesinden video izleyemiyorum 4s kullanicisiyim sorun nedendir acep? Simdi bana geri yukle demeyin cunku once tlfndan guncelledim sarj cabuk bitiodu sonra geri yükleyip güncelledim biraz duzeldi fakat soylenenler gibi 2 gun gitmio tabi. Diceksiniz cok oynuyosundur yok sabah 7 den aksam 7 ye kadar ortalama 15 dkka konusma harici kullanmiyorum bile eve geldigmde sarj %50 ye dusuo ztn. Simdi sorum guncellemeden dolayimi bu sorunlar tlfnmu sakat atim mi satimmi cozumu varmi?

  • Anonim

   22/03/2012 at 20:53

   Bu arada baska bi cihazda denedim onda da ayni sorun var saniyorum guncellemeden dolayi fakat çozum nedir yardmci olursanz sevinirm

 229. Bunyamin

  22/03/2012 at 19:32

  Merhaba Mustafa Bey,
  İphone 3GS sahibiyim, telefon yurtdısı yada jailbreak lı değil.ios 5.1 yükledim ama 4.3.3 sürümüne geri dönmek istiyorum
  bilgisayarımda İtunes yüklü yedekten bu sürüme geri dönebilir miyim?

 230. Kerim Bayram

  22/03/2012 at 20:28

  Tek kelimeyle ios 5 ve 5.0.1 den sonra 3gs’e ilaç gibi geldi.Mesaj sesi takılması, şarj sorunu, sayfa geçişlerindeki ufak takılmalar v.s tamamen düzeltilmiş.

 231. Gökhan ÇokeR

  23/03/2012 at 07:25

  5.1’den sonra pil kullanımı kesinlikle arttı. Gece 01’de %100 bıraktığım telefon sabah 06:30’da %86 oluyor. Önceki sürümde bu 98 civarlarındaydı.

 232. İsobey34

  23/03/2012 at 07:42

  Arkadaslar bendede 2 sorun on plana cikti. Dediginiz gibi appstoresan bisey indiremiyom hep bekliyor. Birde benim internetim 19 mart aksami gece 01:00 de yukleniyor her ay. Yuklenen miktar 3 gb ama 21 mart sabahi sorguladimki 1 gb den az kalmis. Ben 1 gunde 2 gb internet kullanamam imkansiz her ay kullandigim intenetim yaklasik 2-2,3 gb bi aksamda bu kadar veriyi bu iphone nereye nasil gondermis ne yapmam geekiyor bana mail atarmisiniz lutfen?

 233. FIRAT SEVEN

  23/03/2012 at 10:49

  IOS 5.1 Surumu yuklu 4S kullaniyorum. FACETIME ozelligini kullanamyorum, aktiflestiremiyorum. Bu konuda yardim bekliiyorum..

 234. Barış

  23/03/2012 at 11:50

  Sim kartı gormemesinin tek nedeni eski sim kartlardir. 128 kb sim kart taktiginizda ister kesilmis ister orjinal mikro sim kullanin telefon bunu algilayacaktir. ( Uzun ve fazla deneme sonucu elde edilmis kesin bilgidir )

 235. Uygar

  23/03/2012 at 12:00

  İsobey34 merhaba,
  Dün ( 22.03.12 saat 10:26) gönderdiğim mesajda benzer bir sorun anlatmıştım.
  Kotali 3G kullanıyordum. Önce kota az kaldı sonra da kota doldu, maksimumum ödeme tutarına ulaştınız geldi. Oysa indirilen kısım sadece 235 MB, ama gönderilen 2.2 GB gözlüyor telefon kullanımı sayfasında.
  Operatör ile yine tartışacağım kesin.
  Mustafa Bey bu işi nasıl çözeriz
  – İstegimiz dısında upload yapıyoruz 🙁
  – pili hızlı bitiriyor 🙁
  – telefon ısınıyor 🙁
  Yardım ederseniz minnettar olurum

  • Uygar

   23/03/2012 at 12:02

   Affedersiniz
   Hata mesajı verince birkaç kez göndermeyi denedim

   Oysa hepsi gönderilmiş
   Özür dilerim

 236. Zekeriya

  23/03/2012 at 14:37

  Dikkat tlf ele geçirildi resmen durmadan kisi mesaj atıyor uyarı gibi ama ios güncellenmesi olduktan sonra ne yapmam gerekiyor ya

 237. alp irfan

  23/03/2012 at 16:59

  Ben restore ettim. Hal oldu. Bir daha asla wifi üzerinden güncellemem hafızam 3. gb arttı…:)

 238. Yunus Emre

  24/03/2012 at 00:22

  Ben yeni iPhone aldım ve faturası hat kullanıyorum Apple Store açık kaldığını bilmiyordum internet hakkım yok ondan dolayı faturama yansıyor sade facebook paket var. Ney yapsam faturama yansımaz

  • Mustafa Tan

   24/03/2012 at 00:52

   Ayarlar -> Genel -> Ağ -> Hücresel Veri’yi kapatın.

 239. ahmet

  24/03/2012 at 02:08

  benim ipad 2
  3g problemi yaşıyorum
  çok defa resetleyip tekrar yükledim ancak değişen bişey olmadı
  daha önce 5.1 3g hatası almıyordum 20gün boyunca kullandım hiç ayarlarıyla karışmadım oynamadım bile durup dururken 3g gitti
  aynı problem arkadaşımmdada oldu
  iphonede 3g var kart 128kb micro
  önerisi olan varmı arkadaşlar

 240. mesut

  24/03/2012 at 14:37

  ios 5.1 harika bişey wifi üzerinden yaparsanız 177 mb eğer itunes üzerinden yaparsanız 900 mb gidiyor ortalama 2 saat sürüyor ama güncelleme yapmadan önce itunes güncel olup olmadığını mutlaka kontrol edin ve günceleme bitene kadar ne olursa teli cıkarmayn veya kurcalamayın yoksa sonradan hata veriyor

 241. Efe

  24/03/2012 at 22:26

  Arkadaşlar guncelleme sonrasi webde video izleyemeyen tek benmiyim bu sorun neden kaynakli bilen veya çözüm önerisi olan yok mu?

 242. Bekir

  25/03/2012 at 21:11

  Gunc

 243. Mustafa

  26/03/2012 at 00:21

  Merhaba bu güncellemeyi yaptığımdan beri kameramda sorun oluyor. Arka kamera sorunlu bazen açıyor bazen donup kalıyor. Ön kamera çalışıyor. Bugün neredeyse hiç çalışmadı

 244. Zafer

  26/03/2012 at 01:21

  Merhaba yeni Gyncellemeden sonra Sirket maili surekli ayarlar bolumundan kimlik dogrulamada parola secmem gerekiyor bunu nasil sabitlerim

 245. Orhan

  26/03/2012 at 12:36

  Benim iPhone 4 var ben 5.1yükledim telefon kilitlendi sim kilitli yazıyor ne yapmam lazım yardımcı olsanız sevinirim 04 12 01

  • Music

   27/03/2012 at 15:23

   Telefon Yurtdışındanmı geldi?

 246. Anonim

  26/03/2012 at 21:55

  5.1 yükledikten sonra şarj olayı çok fark etti iyi anlamda süresi uzadı

 247. nuri

  27/03/2012 at 17:14

  selam ben ipad2 kullanıyorum 5.1 jailbreak nezaman çıkacak bilginiz var mı ipad böyle bir işime yaramıyor.

 248. Anonim

  28/03/2012 at 11:51

  SELAM; İPHONE 4’ÜM SOĞUK İKEN ŞARJA TAKIYORUM 1-2 DAKİKA SONRA SICAKLIK UYARISI VERİYOR VE ŞARJ ETMİYOR

 249. maydem

  28/03/2012 at 23:00

  ikinci el olarak 3gs 32gb telefon aldım dün akşam 5.1 e güncelleme yaptım.meğer telefon simlock muş aldığımda jb liydi.şimdi telefonumu aktifleştiremiyorum.sim kartı uygun bulmuyor.güncellemeden önce yedeğini almıştım fakat itunesde simden dolayı bir çok özellik aktif hale gelmiyor.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

 250. onurrr

  29/03/2012 at 00:14

  geçen hafta ios 5.1 güncellemesini yaptım.düne kadar bir sorun yoktu ama dünden itibaren telefonu kullandığım zamanlarda arka kamera hizasından baya bir ısı yayılmaktadır ve şarj neredeyse yarım gün bile dayanmıyor.eski fabrika ayarlarına tekrardan dönüdrdüm bütün verileri sildim ama hiçbir değişiklik yok.sürüm tekrardan ios 5 a nasıl geri çekebilirim?

 251. Mehmet Fatih GÜRKAN

  29/03/2012 at 20:35

  Aslında Iphone iOS5 güncelleme ile bir çok yenilik getirmiş fakat yinede eksik kalan bazı yanlar var. Benim gördüğüm eksiktaraf cihaz tuş kilidinde iken gelen mesajın tamamı ile okunuyor olabilmesi. Genelde kredi kartı ile alışveriş yapıyorum ve 3D güvenlik sisteminden gelen mesajı okumak için tuş kilidini açmaya gerek duymuyorum . Bence bir daha kigüncelleme de bu açığı da kapatmaları lazım. Durumu daha kötü olan arkadaşlarım var. Sevgilisi olupta telefonu evde unutanlar vs.. 🙂

  • Mustafa Tan

   29/03/2012 at 20:47

   Selamlar Mehmet Bey,

   iOS 5’te de ön izleme kapatılabiliyor. Detaylı bilgi için lütfen aşağıdaki yazımıza gözatınız:

   http://www.iphoneturkey.com/2011/10/ios-5-ipuclari-iii.html

   • İbrahim

    31/03/2012 at 15:35

    Mustafa be paylaşım icin teşekkürler bende iOS güncellemesi yaptım ama artık dikiş tutmaz oldu kitlenmeler , pil ömrü , bunun yaninda da ısınma cabası bu üçüncü sifirlamam cihazımı ama her gecen gun dahada problemler fazlalaştı ne yapıcm bilemedim

   • Mustafa

    07/04/2012 at 12:22

    MerhabaLar Mustafa bey sizden bir konuda yardım almak istiyoRum ben telefonumu yurtdışından aldım ve her yeni sürümde telefonuma yükledim fakat surimden mı bilmiyorum ama telefonunun orta tusu(geri alma) bazen çalışmıyor takılıyor uzun basıyorum bazen alıyor bazen almıyor garantisi olmadıgı icin yaptırmıyorum da eski sürüme geri donsem yararı olabilir mı veya yaptırabileceğim güvenilir bir yer var mı yardımcı olur musunuz bana…

  • Özkan

   04/05/2012 at 02:22

   4s kullanıcısıyım 5.1 sürümüyle ıphonumu guncelledikten sonra ciddi bur sekilde telefonumun sesi azaldı gelen Msj ve aramaları güçlükle duyabiliyorum bu konuyla ilgili bir görüş bildirirseniz cok memnun olurum

 252. gizem

  31/03/2012 at 01:48

  merhaba.benim 3gs İm var.5.1 güncellemesini yaptım fakat tüm fotoğraflarım silindi.üstelik yedekleme de yapmıştım.güncellemelerde fotoğrafların silinmemesi için ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

  • Erdem

   20/06/2012 at 22:35

   İ tunnesde isminizin uzerine tıklayn yedekleri geri yukle yazısi cikiyor ona tklarsanz cozulur bnmde sikintim var bnde bugun guncelledim 5.1 fakat muziklere griyo ama albume falan tiklamiyo .s

 253. Sena

  01/04/2012 at 22:28

  Ben iPhone yurtdışından aldım ve yeni güncellemeyi yaptım. Ne rehberin silinmesi ne de telefonun kilitlenmesi gibi bir sorun yasadım. Güncellemek isteyenlere duyurulur

 254. Serhat

  02/04/2012 at 12:09

  İPhone 4S var. iOS 5.1 yükledikten sonra İBooks ‘a pdf dosyası atamıyorum. Lütfen yardım. Şimdiden teşekkürler.

 255. merve

  03/04/2012 at 23:09

  ben telefonum 5.1 güncellemsini yaparken sürekli hata oluşuyor lütfen yardımcı olun bana deli olcam

  • Hakan

   19/04/2012 at 21:07

   Suanki surumunuz kac

   • Anonim

    20/05/2012 at 02:20

    telefonunun şarjının %50 üstü olması gerek

 256. yasin akgül

  04/04/2012 at 20:57

  IOS 5.1 yükledim ancak kilit ekranda kamera uygulaması görunmuyor ipad2 kullanıyorum..Neden kamera uygulaması gorunmuyuor gorunmesi için ekstra birşey mı yapmak gerekiyor..

 257. Furkan

  05/04/2012 at 21:25

  Mustafa Bey telefon üzerinden software update’e girdiğim zaman unable to check for uptade, an error occured while checking diyo ve bir türlü de giremedim. sorun ne olabilir acaba?

 258. Mehmet

  05/04/2012 at 22:40

  İi çalısmalar oncelikle almış olduğum iphone 4 ten çok çok memnunum fakat guncelleme sonrası bir sorunla karşılaştım. Video çekiminde sesi çok kısık bir şekilde kaydediyor ve aynı şekilde telefon gorüşmesinde de karşılaşıyorum şimdiden teşekkurler

 259. Gursoy

  06/04/2012 at 17:33

  İphone4 kullanıyorum güncellemeden sonra gelen aramalara tel kilitli iken cevap vermek için tuş kilitini acmaya çalıştığımızda bir türlü acamamaktayim. Bazen tuşlara üst üste deneme yaparken meşgule atmış oluyoruz kısaca sıkıntımız var yardımlarınızı bekliyorum

 260. Anonim

  06/04/2012 at 23:07

  mrb cihazı yeni aldım 3g kapatma yoktu 4s lerde şimdi var çok iyi olmuş

 261. Arslanbey

  07/04/2012 at 23:19

  Mrb iphone 4s kullaniyorum.. 5.1 guncellemesi yaptim telefonun sesi azaldi neden olur ki boyle bisey???

  • Anonim

   22/04/2012 at 04:32

   Arkadasım bende ipone 4 kullanıyorum iTunes ten guncelleme yapamıyorum sonlarına yaklaştığında hata veriyor sen nasıl çözdün yardımcı olabilirmisin

 262. Yasin

  10/04/2012 at 08:05

  Slm ya ben cihazimda guncelleme yaptiktan sonra numaram karsi tarafta gizli gorunuyor numarami yolla butotu islevsiz durumda kapali konumda ama biturlu acilmiyor

 263. şirvan

  11/04/2012 at 08:30

  Ben iPhone yurtdışından aldım ve yeni güncellemeyi yaptım. telefonum ilitlendi, sim kartı tanımadı tekrar format atıldı buseferde telefonum açılıp kapanmıyor eğer kapatırsam birdaha açılmıyor yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler

 264. mert

  11/04/2012 at 23:41

  merhaba ben sorunumla ılgılı konuyu bulamadıgım ıcın buraya yazıyorum.3gs kullanıcısıyım ve 5.1 surumunu kullanıyorum App store dan baktıgımda facebook ve twitter 2 nısan 2012 guncellenmıs ama bana app store dan guncelleme gelmedı yanı ben guncelleyemedım .app store dan bana guncelleme uyarısı gelmıyor.5.1 surumunden mı kaynaklanıyor yoksa baska bır sorun mu var.sımdıden tesekkur ederım

 265. Emrah

  12/04/2012 at 16:20

  İphone4s kullanicisiyim telefonumu Avea’dan aldım yani yurtdışı degil. Jb yapmadım. 1 haftadır wifi kullanamıyorum. Ağları bulamıyor. Cok yerde denedim. Ağ ayarlarını sıfırladim cok kez. Hala çözülmedi. Tarama yapılamıyor diye bı uyarı veriyor. Ne yapmalıyım???

 266. fuat

  16/04/2012 at 21:23

  ıphone 3gs kullanıcısıyım daha önce 5.0.1 kullanıyordum.5.1 güncellemesini yaptım cydia ve bir kaç programım kayboldu ayrıca navigasyon ve haritalara erişim sağlayamıyorum bir türlü navigasyonuma giemiyorum yardım ederseniz sevinirim

  • Salih B

   24/04/2012 at 16:59

   Tekrar Jb yapmalısın. Oda çıkmışmıdır bilemem araştırmadım. 5.1 Jb yazıp arattır Herşeyi bilen Google ‘a

 267. Tarik

  17/04/2012 at 19:07

  Yeni güncelleme ne zaman gelecek?

  • Mustafa Tan

   17/04/2012 at 19:11

   Maalesef önceden açıklanmıyor.

 268. Nuri

  19/04/2012 at 01:48

  iphone 3gsim var turkcellden alınma iki ay kadar oldu 4.1 sürümüyle kullanıyordum 5.1 yazılım güncellemesi yaptım tel etkinleştirmede kaldı bi türlü açılmıyor etkinleştirme sunucusu geçici olarak çalışmadığı için iphonenuz etkinleşmedi terimini görmekten içim kalktı nasıl bi çözüm önerirsiniz simdiden teşkkürler

  • Nuri

   19/04/2012 at 01:56

   itunese bağladığımda ise (there is no sim card installed in the iphone you are attempting to activate) ve altınta (please disconnect and insert a sim card in the iphone) yazıları çıkıyo ne yapmam lazım lütfen yardımcı olun….

   • Anonim

    02/06/2012 at 21:06

    kardeş bendede aynı sorun var eğer bi çaresini bulduysan banada söylermisin ??

    • Anonim

     18/09/2012 at 10:13

     Kilitli telefon telefonu Satan firman in sim kartını istiyor

  • Nuri

   26/04/2012 at 01:18

   yardm edebilecek biri yokmu acaba
   :S ??*

   • özge

    09/06/2012 at 12:19

    bende de aynı sorun var şuan… ..:((

 269. Mert

  19/04/2012 at 03:36

  Merhaba iphone 4 kullanicisiyim. Son 1 aydan beri telefonum 2-3 günde bir şu sorunu veriyor. Uygulamalari actigimda tekrar geri menüye atiyo aninda, hicbir uygulamayi acamiyorum ve telefonu sifirlayip geri yukleme yapmak zorunda kaliyorum. Lütfen yardim edin bu konuda.

 270. emre unal

  19/04/2012 at 12:05

  4s kullaniyorum ve bu guncellemenin sarj sorununu cozdugune inanmiyorum hatta cok daha fazla sarjim bitiyor.mesela dun gece yatmadan once sarjim %58di sabah kalktigimda %22ye dusmustu.bu durumun neden kaynaklandigini ve cozumunu biliyorsaniz ve paylasirsaniz sevinirim.

 271. emre unal

  19/04/2012 at 12:06

  4s kullaniyorum ve bu guncellemenin sarj sorununu cozdugune inanmiyorum hatta cok daha fazla sarjim bitiyor.mesela dun gece yatmadan once sarjim yuzde 58di sabah kalktigimda yuzde22ye dusmustu.bu durumun neden kaynaklandigini ve cozumunu biliyorsaniz ve paylasirsaniz sevinirim.

 272. Cemal

  19/04/2012 at 15:22

  Hocam iPhone 4 var vede iOS 5.1guncele me yaptım cydia olmuyor

 273. tolga

  20/04/2012 at 01:36

  merhabalar iphone 3 kullanıcısıyım telefonumum baya bi kasıldığını görüyorum sekmelerin gec acılması ve seslerin gec gelmesi bu sorunu nasıl düzeltebilirim yardımcı olabilirmisiniz

 274. murat

  20/04/2012 at 03:43

  selamlar!!
  ıpone 4s kullanıcısıyım 5.0.1 sürümü yüklü yurtdışından geldi ve geveyli kullanıyodum hiç bir sıkıntı yoktu bilmeden biyerleremi girdim ne olduysa sim kitlendi THE SİM CARD İNSERTED İN THİS.. yazıyor ve altındada only compatiple SİM cards from a supported Carrier may be used to activite İPHONE please insert insert the sim card that come with your iphone or visit a supperted carriers store to receive a remlacement bsim card… yazıyor… lütfen yardımcı olun nasıl eski haline getirebilirim telefonumu

 275. Tugba

  20/04/2012 at 12:54

  Yurtdisindan iPhone 4 aldim pasaporta islettirdim fakat sim kilitli nezaman yayinlnck :\

 276. Alp

  21/04/2012 at 15:56

  Merhaba
  5.1 guncellemesini yaptim ama gecen gun titresimimin calismadigini fark ettim
  Telefonum ne dustu nede birsey oldu ama titreme actigim halde calismiyor nasil duzeltecem sistemdenmi kaynaklaniyor lutfen yardim

 277. Ahmet

  22/04/2012 at 15:44

  İki sorunum var yardim ltf. 1) Wi-fi açıkken internet bağlantisi yapamiyorum. “Web proxy sunucuyla (HTTP) iletişim kurulurken bir sorun oluştu. ” msajını alıyorum . 2) mesaj yazdıktan sonra nokta koymak için klavyeye iki kez basınca nokta koyuyordu şimdi koymuyor ne yapabilirim buna benzer pratik yolların bir listesine nasıl ulaşabilirim. Tşk. Eder

 278. Ahmet

  22/04/2012 at 15:45

  İki sorunum var yardim ltf. 1) Wi-fi açıkken internet bağlantisi yapamiyorum. “Web proxy sunucuyla (HTTP) iletişim kurulurken bir sorun oluştu. ” msajını alıyorum . 2) mesaj yazdıktan sonra nokta koymak için klavyeye iki kez basınca nokta koyuyordu şimdi koymuyor ne yapabilirim buna benzer pratik yolların bir listesine nasıl ulaşabilirim. Tşk.

 279. Umit

  22/04/2012 at 19:29

  İphone üzerinden iTunes e baglanamiyorum. Yardım lütfen. Cihaz 4 s

 280. November

  26/04/2012 at 18:51

  Musta bey iphone 4s kullaniyorum. Surum 5.1 telefonu vodafone dan aldim. Bu gun soyle bir sorunla karsilastim. Telefon Ve alarm sesleri normal calisiyor. Fakat oyun oynarken ve muzik dinlerken telefondan ses cikmiyor. Yardim ederseniz seVinirim.

 281. Ugur

  27/04/2012 at 23:47

  Slmlar Mustafa bey ve arkadaslar
  5.01 olan 5.1 e güncelledim ancak 5. 01 deli programların büyük bir kısmı çalışmıyor jail Breakli olanlarda dahil bilmediğimden soruyorum programların çalışmaması normal mıdır ? Bu sorunu nasıl düzeltebilirim

 282. Celal

  02/05/2012 at 09:45

  Mustafa bey çok yalnızım

 283. Genki

  03/05/2012 at 08:38

  Merhabalar bende bende güncelleme yaptıktan sonra tel.rehberim karıştı bı türlü çözemedim yardımcı olursanız sevinirim.

 284. betül

  03/05/2012 at 21:04

  Mustafa bey tam madur durumdayım. Telefonum japonyadan geldi. daha iki hafta önce gewey cihazımı yanlışlıkla bozduğumdan yenisini aldım. bu akşamda itunesta sürekli çıkan güncelleme onayına tıklayıp güncelleme yapayım dedim. nereden bileyim hiç güncelleme yapmamış olan ben birden telefonumun nötr hale gelmesine şaşırdım. elim ayağım dolaştı ne yapmam gerekiyor sizce ? anladığım kadarıyla unlock etmem gerek ama onun için kime başvurmalıyım ? lütfen yardım edin.

 285. ibocan

  04/05/2012 at 21:00

  hayırlı akşamlar yurt dışından iphone4 getirtdim pasaport kaydı falan yaptırdım yanlız 5.1 güncelleme yaptım sonra telefon acılmadı sim fire falan yazıyo nasıl acabilirim yardımcı olur musunuz..

 286. tolga catal

  06/05/2012 at 00:46

  İphone 4s ios 5.1 için jailbreak varmı acaba ?

 287. güven

  09/05/2012 at 15:25

  yazılımı itunese bağlayarak pc üzerinden güncellemeye çalışıyorum. ancak 2 saat süren bir yükleme başlıyor. 1 saatlik dilim dolmadan her seferinde ağdan dolayı zaman aşına uğrayıp güncelleme duruyor. yardımcı olurmusunuz.

 288. faruk

  14/05/2012 at 12:21

  5.1 de jb den sonra gps problemi yaşayan varmı? bende navigasyon sinyal buluyor ama tat vermiyor donuyor

 289. MB

  14/05/2012 at 14:07

  Mustafa Bey Merhaba,
  Iphone4 kullanıyorum gecen sene yurtdısından sımfree olarak aldım..Şİmdiye kadar tum güncellemeler yayınlandıktan sonra yukledım ve bir sıkıntıyla karşılaşmadım.Ancak gecen hafta 5.1 i yükledikten 1gun sonra telefonumu acık durumda kullanırken bir anda ekran dondu.Daha sonra ustteki açma tusundan kapattım ekranı.Tekrar açmaya çalıştım fakat açılmadı..Ust teki on-off tuşu ve alt orta menu tusuna basılı tutarak reset yapmaya çalıştım o da çare olmadı..Bilgisayara bağlanınca da zaten görmuyor telefonu.Fikrinizi paylaşarak yardımcı olabilrseniz cok sevinirim.Teşekkürler

 290. Caner

  14/05/2012 at 20:28

  Merhabalar iPhone 4S kullanıyorum iOS 5.1 güncellemesi yaptıktan sonra App Store’dan program indirmeye çalıştığım da program telefonun masaüstüne geliyor ve uzun süre bekliyor yazıyor arkasından indirmeye başlıyordu ve bunu farklı internetlerden de denedim fakat sorun devam etti.Bugun de indirmeye çalıştığım programlarda yine bekliyor yazıyor uzun bir süre sonra da iTunes’a bağlanmıyor yazıyor ve indirmeyi iptal ediyor yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin.

 291. Kemal

  15/05/2012 at 14:46

  O phone 3gs kullanıcısıym 5.1 sürüm yükledim Cydia san hangi kullanışlı programları yukleyebilirim

 292. Mihriban

  17/05/2012 at 15:10

  Mustafa bey iphone 4 kullanicisiyim ama dün bir anda telefonun ahizesinden ses gelmemeye basladi anca kulakligi takmam lazim yada ses hoparlorunu acmam gerek yardimci olursaniz sevinirim

 293. cagatay

  26/05/2012 at 15:50

  slm mustafa bey 4s kullanıyorum 5.0.1 yuklu j.b yapmıstim suanda 5.1.1 yuklemek istiyorum ama hata veriyo yani telefon uzerinden guncelleme yapamıyorum itunes tan 5.1.1 guncellersem benim icin ilerde bi sıkıntı olurmu j.b yapabilirmiyim cevaplarsanız cok sevinirim saygılar …

 294. Can

  27/05/2012 at 21:03

  Merhaba
  ios 4.3.3 kullanıyorum ve ios 5.1 yani son sürüme geçmek istiyorum fakat geçerken telefonumdaki mesajların ve numaraların yani hiçbirşeyin silinmemesini istiyorum ne yapmalyım şimdiden teşekkürler

 295. Altug

  02/06/2012 at 21:24

  Mustafa Bey merhaba,
  eskiden geway le çalıştırdığım iphone4 JB li telefonumu aat&t nin unlock yapması ile 4.3.1 den 5.1.1 e yükseltmek istiyorum. ancak başka pc lerde de denememe rağmen code 21 hatası alıyorum. telefonun daha önce de ıslandığını sanmıyorum. nasıl bir yol denememi tavsiye edersiniz. bu arada verdiğiniz bilgilerde cok faydalı oluyor teşekkür ederim.

 296. özge

  09/06/2012 at 12:03

  az önce güncelleme yaptım ama şuan telefonumu kullanamıyorum sürekli hata veriyor geri yükleme. acil destek pls

  • özge

   09/06/2012 at 12:16

   yaklaşık 2 saattir uğraşıyorum telefon fabrika ayarlarına geri döndü.. ve açaıyorum ….

 297. sude

  11/06/2012 at 14:43

  mrblar mustafa bey ben 4s kullanıcıyım son 4 gundur telefon aranıyor farklı nolardan fakat calmıyor telefonu acıp kapatıyorum tel calıyor neden bu sorunu yasıyorum bana yardımcı olabılırmısınz? son surumu yuklemedım acaba ondanmıdır cvbnmzı beklıyorum.

 298. murat

  18/06/2012 at 09:48

  ıphone telefonda mesaj gönderdiğimizde bi ses cıkıyıo nası iptal edebilirim

  • Mustafa Tan

   18/06/2012 at 10:08

   Ayarlar -> Sesler menüsünden iptal edebilirsiniz.

 299. berrin

  23/06/2012 at 17:15

  mustafa bey
  iphone 4 kullanıyorum bazen bir anda kendini kapatıyor. kendini neden kapatıyor olabilir. uygulamalarımda da oyun yok viber messenger tango var. problemi ne olabilir?

 300. berrin

  23/06/2012 at 17:26

  lütfen yardımci olun neden kendiliğinden kapanıp duruyor ne yapmalıyım reset yaparak açtım telefonu ama bu 2 i kez kendi kendini kapatışı bir daha yapmaması için ne yapabilirim cihaz iphone 4

 301. berrin

  24/06/2012 at 22:21

  sıfırladım ilk yaptığında 2 ci yaptığında da sıfırladım sıfırlayınca belli bir süre yapmıyor. neden kendi kendini kapatıyor olabilir çok fazla uygulamada yok sebebini nasıl öğrenebilirim bir daha yapmaması için

  • mustafa

   28/09/2012 at 19:38

   sorun ne berrin hanım bende yükledim ama sorun yaşamıyorum hiç

   • mustafa

    28/09/2012 at 19:41

    ayarlarda sorun olabilir berrin hanım

 302. berrin

  24/06/2012 at 22:24

  sıfırlamayı yaptım şu an çalışır duruda hiç bi sıkıntı yok ama sıkıntı olmadığı halde kendini kapatması tuaf bunun sebebi ne olabilir. uygulamalarımda fazla değil. acaba neden yapmış olabilir çünkü 2 ci kez yapışı.

  • Eyüp Acr

   02/08/2013 at 19:06

   Sürümü yüklerken telefon kilitlenmiş.. kapanması bu yüzdendir

 303. gokhan...

  02/07/2012 at 10:35

  guncellemeye yaptıktan sonra apple store gırmıyo nedenını ogrenebılırmıyım acaba yada nasıl duzeltebılırım…

 304. Anonim

  07/07/2012 at 03:57

  Dns ayarlariniyaptim dizi acabiliyorum ama ses geldigi halde goruntum yok ?

 305. huseyin

  13/07/2012 at 21:46

  selam bende bu gun guncelleme yaptim.. telefonu acamiyorum sonra deneyin diyor.. bilgisayarda tanimiyor.. ulke seciyorum dil seciyorum kaplosuz agi seciyoru, 3 dakika surer diyor taninmasi ve sonra su yazi cikiyor..etkinlestirme sunucusu gecici olarak kullanilmadigi icin i phonunun etkinlestiremedi dedi.. i tunesden dene yada 2 dakika sonra yeniden dene diyor.. ama olmuyor i tunes de tanimiyor yani anlayacaginiz copmu oldu telefon

  • Nilgun

   26/08/2012 at 00:19

   Huseyın Bey

   aynı sorunu ben de şuan yaşıyorum. çözümünü bulabildiyseniz ve yardımcı olursanız çok sevinirim.

   Şimdiden çok tesekkurler

   • mustafa

    28/09/2012 at 19:40

    neden açamıyorsunuzki bende yükledim ama rahat bi şekilde açtım

  • Anonim

   21/09/2012 at 22:42

   Arkadaşlar bende de aynı sorun oldu. ne yazık ki kendi başıma halledemedim… Profosyonel bir yardım almanız gerekiyor. Ben apple servise götürdüm 2 güne anca halledip teslim ettiler

   • Anonim

    19/02/2013 at 17:56

    profesyionele gerek yok jailbrek yapılarak açılır telefon

 306. barış

  23/07/2012 at 01:25

  bendede servis yok yazısı çıkıyor ancak sim şifresini ilk taktığımda soruyor yinede kesik karttan dolayımıdır ?

 307. esat

  29/07/2012 at 13:08

  arkadaslar 3gs de 5.1.1 den sonra sebeke sorunu yasıyorum yardımcı olursanız sevınırım

 308. Anonim

  29/07/2012 at 20:08

  benim ıphone da kendi kendine sim kilitli diyor bi süreden sonra sımı kilitliyor yardımcı olursanız sevinirim

 309. Yasemin

  30/07/2012 at 18:37

  Ben iPhone Irak geldi Tlf fecabook msn tango viber ve iPhone bul yukledim daha sonra Tlf guncelleme yapmış ondan sonra sim kart tanımadı şimdi gene yüklesem aynı sorunla karşılasa bilirmiyim

 310. osmanBURSA

  01/08/2012 at 14:40

  Servis yok uyarısı var..
  Sorun ne olabilir?
  Sim kart orjinal mikro sim kart mı olmalı?

 311. hmmm

  02/08/2012 at 07:34

  Servis yok veya sim kilitli uyarısı alan arkadaşlar cihazlarınız simkilit yurt dışı olduğu için güncelleştirme yapmanızla gitmiştir..ama korkmayın gevey denilen bir sim aparatla bu işi çözebilirsiniz veya bu işi yasal yollardan da çözebilirsniz belli bir ücret karşılığında (100 lira) internet başında halleden insanlar var..

 312. gencc

  09/08/2012 at 00:43

  arkadslar bende yazılımı guncelledım fakat ses sorurnu yasıyorum telde konsurken karsı tarafa sesın cok az ve net olmadan geldıgı soylenıyorr yazılım guncelleme ıle alakalı olabılrımı sızce sımdıden tesekkrler…….

 313. birsi

  14/08/2012 at 00:35

  bende güvenlik kodunu yanlış girdim iphone kapandı diyor 22.373.778 dk sonra açılacak diyor ne yapmalıyım yardım

 314. sertaç

  15/08/2012 at 17:56

  ios 5.1 iphone 4 kullanıorum yurtdışında yaşıyorum alete jailbreak yaptım ama şimdide kartımı tanıtmam gerekio itunes a bağladığımda desteklenmeyen kart diyor bu sorunu nası halledebilirim yardımcı olursanız bu çocukta iphone kullanır artık 🙂

 315. meti şirin

  17/08/2012 at 15:36

  yurt disindan iphone 4s aldım sim kilit var ios 5.1.1 en son surum telefonuma Jailbreak yaptırmak ıstıyorum sonucunda bır sorun ıle karsılasırmıyım bilgi verirseniz sevinirim

 316. mustafa goksel

  20/08/2012 at 18:50

  bnm ıphone 3gs var yurt dısı yenı surum nasıl yuklenecek yardım beklıyorum lutfen…

 317. Clauxe

  23/08/2012 at 19:30

  Merhaba Cihazımı Turkcell iletişim merkezinden fatura tahahütü ile satın aldım genpa garantili bir cihazdır. Ancak cihazımı sorunsuz olarak 1 yılı aşkın süredir kullanmama rağmen bir kaç günden bu yana telefon ile konuşurken servis yok yazıyor du ekranında ve sonrasında cihaz ile görüşme esnasında hat kesiliyor internete balı isem internet kopuyordu telefonu apatıp açtığımda ise artık cihazın etkinleştirilmesi gerekiyor şeklinde bir uyarı mesajı alıyorum cihazımı wifi ile etkinleştirmeye çalıştığımda ise ” Etkinleştirme sunucusu geçici olarak kullanılamadığı için , İphone’ nunuz etkinleştirilemedi. Etkinleştirmek için İphone’nunuzu İtunes’ a bağlamayı deneyin veya birkaç dakika sonra yeniden deneyin şeklinde devamlı bir hata almaktayım. Cihaz yazılımını güncellememe rağmen halen iphonumu kullanamamaktayım konu hakkında desteğinizi rica ederim.

 318. Clauxe

  23/08/2012 at 19:32

  Bu arada hiç jailbreak falan yapmadım cihaza

 319. burak

  28/08/2012 at 00:12

  iphone 3gs cihazıma son yazılımı kurduktan sonra wifi çekimi düştü modemin yanına gitmeden hiç bir ağı bulmuyor yüklemeden önce evin her yerinde çekiyordu ne yapabilirim? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

 320. ApiKo

  29/08/2012 at 15:24

  İPhone 3gs kullanicisiyim, bu gün kendiliğinden olusan bir hata ile bogusmaktayim. Telefonunu kilitlendiğim zaman açamıyorum ve kilit+ana ekran tuşu ile kapatıp acıyorum sonra tekrar kilitleyince aynı hata. Telefonun ayar menüsünde sıfırlama yada parola ile kilitlemeyi kaldırmaya tikladigimda

 321. ApiKo

  29/08/2012 at 15:25

  İPhone 3gs kullanicisiyim, bu gün kendiliğinden olusan bir hata ile bogusmaktayim. Telefonunu kilitlendiğim zaman açamıyorum ve kilit+ana ekran tuşu ile kapatıp acıyorum sonra tekrar kilitleyince aynı hata. Telefonun ayar menüsünde sıfırlama yada parola ile kilitlemeyi kaldırmaya tikladigimda takilip kalıyor. Lütfen yardim edin çıldıracağım..

 322. kubra

  30/08/2012 at 14:01

  ıphone 4üm var whatsapp facebook falan yukledım. ama actıgmda ekrana ılk basta,
  Anında ılet bıldırımlerını kullanmak ıcın ıtunes’a baglanın. “whatsapp” bıldırımlerı ıcınde uyarılar, sesler ve simge ısaretleri olabılır.
  diye bi uyarı verıyor ne yapmam gerek lutfen yardımcı olabılırmısınız

 323. soner

  01/09/2012 at 22:41

  selam beyler ya bişi sorcam acil cvp weren warmı telefonu güncelledim şimdi sim yok dior napmam gerekiyo ya yurt dışından gelmişti 100 lira werdim kayıt yaptırdım ama güncelleme yaptım sim gitti okumuyoo

  • cüneyt

   21/09/2012 at 22:09

   aynı sorun bende de var ne halt edeceğimi bilmiyorum telefon gitti.işin garip tarafı o hattı başka telefonlar da kabul etmiyor.acele yardım lütfen

 324. tahir şekerci

  01/09/2012 at 23:19

  arkadaşlar bende almancının birinden iphone4 aldım hertürlü kaydını yaptırmama rağmen telefon açılmıyor sebebini araştırdım bu açılmayan telofonlar yurtdışında sözleşmeli satılan cihazlarmış sözleşmeli cihazlara oradaki gsm oporatörler kilit koyuyormuş bunu bilmediğimiz için mağdur olduk bizden sonra bu tür alışveriş yapacaklar mutlaka bunu araştırsın öyle alsın .şayet bir çözüm yolu bilen varsa banada lütfen yazsın cihaz 5.1 sürümmüş bilgisi olan lütfen cevap yazsın.

  • uzay hepar

   23/09/2012 at 01:37

   jalbrek yaparak kullanabilirsin

 325. fatih

  24/09/2012 at 15:15

  benm problemde daha düzeltemedim baska wifi tusu aktif olmuyor ios6 yükledim düzelmedi yardım olan varsa rica ediyorum wifi aktif yapamıyorum wifi acildgında konum dogruluğu artar diyo

  • tugba

   13/11/2012 at 11:51

   benim de şu an telefonum aynı durumda, sizin sorun çözülebildi mi?

   • basak

    14/12/2012 at 22:32

    ayni sorunu yasiyorum geri yukleme de yaptim sorunu nasil cozdunuz?

  • hakan

   20/02/2013 at 14:46

   bendede aynı sorun oldu ve wifi tuşu aktif olmuyor. almanyadan getirtmiştim iphone 4s i. garantisi türkiyede geçmiyor nasıl olacak bilemiyorum.

 326. mustafa

  28/09/2012 at 19:51

  arkadaşlar yurt dışından alınan cihazlar yazılım yüklemeyin açamazsınız türkiyede oyle bi sorun var ama türkiyeden alınan cihazlar rahat bi şekilde açabilirier yüklemden sonra yükleme tamamladıktan sonra bir fifi ağına bağlanmanız yeterli ben yükledim ve rahat bi şekilde açtım gayet güzel ve memnunum yazılımdan sorun yok

 327. emin

  02/10/2012 at 23:39

  iphone 4 simkarti gormuyordu itunes e bagladim backup unu aldim simdi geri yukle diyorum yukleme basladiktan kisa bir sure sonra apple store magzasina gitmemi soyluyor ve baska hic bir islem yapamiyorum ne yapmaliyim 🙁

 328. esra

  07/10/2012 at 23:31

  viber güncellemeden sonra çalışmıyor rehberimdeki isimleri görmüyor kaç defa silip yükledim olmuyor

 329. Ayşe

  16/10/2012 at 22:47

  iOS 6 yükledim ama iphone etkinleştirilemedi diyor sim kartıyla alakali bir şey ama sim kartım kesik falan değil lütfen yardımcı olun

  • erkan8691

   24/10/2012 at 12:16

   sim kartınızı kalibre ettırmenız gereklıdır.
   en yakın servise gidiniz.

 330. erkan8691

  24/10/2012 at 12:13

  benım ıphone4s polonya playactivation dan alınma nasıl açtırabilirim

 331. Asude

  25/10/2012 at 23:12

  İphone3gs kullaniyorum amerikadan aldim jailbreak yaptirdim iOS6 y güncellesem ne olur? Nolur cok acilll

 332. meltem

  12/11/2012 at 10:50

  yazılım güncelleştirnme yaparken kendi kendne hata verdi.Güncellemeler Denetlenemedi (Yazılım Güncelleme)

 333. Pingback: Endülüjans » iOS 6 Güncelleme Sorunları

 334. Tugba

  14/11/2012 at 23:06

  İphone 4s aldım.. 4gün sonra kapanmaya başladı panic plist hatası verdiği için teleservice e gönderdim ilk önce yazılım sınırladılar fakat tekrar panic plist hatası verdi tekrar gönderdim… Daha sonra değiştirdiler cihazı.. Bundada panic plist hatası var ve Wi-fi etkinleştirilmiyor konum doğruluğu artar yazıyor.. Bluetooth U caliştirmak istiyorum oda olmuyor yardımcı olun lütfen ne yapmalıyım?

 335. Merveeee

  14/11/2012 at 23:45

  Merhaba ben yurt disindan gelen bi iphone4 u ikinci el olarak patronumdan aldm onceleri hic bir sorun yoktu ancak simdi ne twitter ne facebook ne instagram calismiyor guncelleme atilmasi lazim ios 4 de kaldim hic bir uygulama calismiyor acilir gibi oluyor kapaniyor siliyorun ios 4.3 guncelleme istiyor bayilere goturuyorum kimse anlamiyor Birde acikcasi update yapmak falan hic birinden anlamiyorum bi heves aldm ama bu kadar problemli olucagi hic aklima gelmedi biri yardimci olsun lutfen ya izmitteyim tanidok falan varsa yonlendirirseniz cok sevinirim

  • Sema

   02/12/2012 at 17:19

   Tlfnun sim lock frei sa guncelle tlfnu ayarlarinda kirmizi renkte 1 bildirim varsa tikla onu guncelle tlfnu bende teyzeme goturdum almanyadan turrkiyeye guncelliyebiliyo o hicbir sorun yasamadi susn ios 6 tlf ama tlfnunda jailbreak varmi yani kacak program indirebiliyonmu

 336. Pingback: iOS 6 Güncelleme Sorunları | Endülüjans

 337. M

  25/11/2012 at 22:51

  Almanyadan gelen yelefon 3 gsi ,hışırtı yapmıyor.türkiyede aldığım tekefon 3g sinde hışırtı sesler geliyor 4 telefonda deneme ysptık aynı sorun var

 338. leyla

  26/11/2012 at 02:30

  slm arkadaslar iphone 4 var bılgısayardan itunes ten guncelleştirme yaptım tl kitlendi nasıl yapablırım turkselle gotursem yadımcı olurlar mı acılıo ama yenıden acılıo sım kılıtlı dıyor nasıl coze bılırım

 339. Sema

  02/12/2012 at 16:03

  Gecenlerde iphone 3gs aldim tlf jailbreakliydi versionunu yukseltirken icinde kart olmasina ragmen kart takin diyor ne yaptiysak olmadi tlfnun ayarlar menusunde un lock yaziyodu ondan olabilirmi? Tekrar kullanabilmemiz icin tlfna ne yapmamiz gerekir bilen varsa bi yardim etsin 🙁

 340. Halıme

  13/01/2013 at 23:14

  Slm rehberımde kayıtlı olmayan bır kışı bana tangodan sapık mesaglar atıyor fotoraf gönderiyor anlamadim nasıl oluyor hemm ben onun bana göderdığı fotorafı siliyorum amma tango yusıp gerı yukleyınce onun bana gönderdığı fotoraflar gerı gelıyor nasıl oluyor yardımcı olursanız çok sevınırım rıca edıyorum çevap beklıyorum

 341. Halıme

  14/01/2013 at 21:25

  Nıye kımse yardım etmıyor yaaaa

 342. Nazlı

  04/04/2013 at 00:00

  Telefon hic bir uygulama indiremiyor ios gncelle diyor ama nasil güncelleniyor bilen varmi

 343. Nazlı

  04/04/2013 at 00:03

  İphone hiic bir aple stor uygulamasini indirmiyo aranizda bilen varmi nedenini aceba indir tutsuna bastigimda ios guncelle yaziyor tskurler