Munch TimeBugün App Store’da takılırken, Cut the Rope tarzı, Munch Time isimli şirin bir oyuna denk gelince sizinle de paylaşmadan edemedim. Bu oyundaki karakterimiz bir bukelamun, fakat diğer oyunlarda olduğu gibi bu da çok aç 🙂

Oyundaki amacımız da, şirin bukelamunumuzu çiçekleri kullanarak her bölümde yiyeceğine ulaşmasını sağlamak. Munch Time, oyun dinamiği ve mantığı açısından Cut the Rope’a çok benziyor. Tabii ki aralarından sadece birini seçmek zorunda kalsam Cut the Rope derim ama Munch Time da grafik, müzik ve ses efektleri açısından oldukça başarılı.

Munch Time’da da amaç mümkün olduğunca çok yıldız toplayarak bölüm geçmek. İlk bölümlerde yıldızları toplayarak hedefe ulaşmak çok zor olmuyor. Fakat bölümler ilerledikçe tüm yıldızları toplayabilmek oldukça zorlaşıyor.

Çünkü bölümler gittikçe bir bulmaca (puzzle) halini almaya başlıyor. Örneğin bazı çiçeklerin aktif hale gelebilmesi içi önce başka bir şey yapmamız gerekiyor. Bazı çiçeklere de bir kere tutunduktan sonra tekrar tutunamadığımız için, eğer yanlış yaparsak o bölümü tekrar baştan oynamamız gerekiyor.

Oyunun oynanışı ile ilgili pek bir zorluk yok. Fakat takipçilerimiz içi zorlanacaklarını düşündüğüm bir nokta hakkında ipucu vermeyi faydalı görüyorum. Karekterimizi bulunduğu zeminde sağa sola yürütebiliyor veya yönünü değiştirebiliyoruz. Bunun için de aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi yürütmek istediğimiz yere parmağımızı bir miktar basılı tutup çekmemiz gerekiyor.

Oyunda şu an için 40 civarı bölüm bulunuyor. Başlangıç için az gibi gözükse de bu tip oyunlara genellikle güncellemeler ile yeni bölümler ekleniyor. Oyun muhtemelen tutacak ve de geliştiricileri tarafından sık sık yeni bölümler eklenecektir. Bu yazımızda detaylı paylaştığımız gibi de uygulamayı bir kere satın alanlar güncellemelerden de ücretsiz yararlanacak.

Munch Time, bence fiyatını hakeden bir oyun. Oyunun bir de Munch Time HD isimli universal bir iPad versiyonu bulunuyor. Uygulamanın geliştiricisi, Munch Time Lite isimli ücretsiz bir deneme sürümü de çıkarmış. Bu sayede, tam sürümünü satın almadan önce birkaç bölüm oynarak oyun hakkında fikir sahibi olabiliyoruz.

GÜNCELLEME (22 Şubat 2013) : Munch Time HD  kısa bir süre için ücretsiz. Aşağıdaki linki kullanarak ücretsiz olarak cihazınıza indirebilirsiniz.


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

Ayrıca aşağıdaki video yardımı ile de ücretsiz versiyonu hiç indirmeden de oyun hakkında fikir sahibi olabiliyoruz:

9 Comments

 1. Timur

  26/02/2012 at 17:53

  Guzele benziyor. Paylaşım ve video için teşekkürler.

 2. Yunus

  26/02/2012 at 23:41

  Bence bu oyun o kadar da güzel değil.

 3. Ersin

  27/02/2012 at 01:18

  Mustafa Bey,
  izone remote room monitor diye bir aygıt var bu aygıt İPhone üzerinden kamera gorevi görüyor.Türkiye”de nerde satılır yardımcı olursanız sevinirim

 4. Omer

  27/02/2012 at 04:12

  Online olarak film izliyebilcegimiz iphone icin bir kac oneriniz var mi?

  • Anonim

   27/02/2012 at 15:26

   Filmizle.com.tr downloadi tikliyinca izleniyo

 5. Ufuk

  27/02/2012 at 15:25

  Mustafa Bey, bir sorunum var ve bu sorunu tanidigim bir cok kisi yasiyor. Belki bir yazi yazarsiniz veya burdan cevap verirsiniz bilemiyorum ama yardimci olursaniz bir sekilde cok makbule gecer. Daha onceleri Youtube’daki videolari hem Wireless ile hem de hucresel veri ile bagliyken izleyebiliyordum. Fakat son 15 gundur ben ve bir cok arkadasim da Wireless ile bagliyken Youtube’daki videolari izleyemiyoruz. Hucresel veride bir sorun yok fakat Wireless ile bagliyken bekliyorr bekliyorr ama videolar acilmiyor. Ne yapmamiz lazim aciklayici bir sekilde anlatabilirseniz cok sevinirim. Simdiden cok tesekkurler.

 6. Anonim

  27/02/2012 at 22:05

  guzel oyun hemen indirdim 😀

 7. Murat

  28/02/2012 at 02:24

  Check out this application on the App Store:

  Polycom® RealPresence™ Mobile
  Polycom, Inc.
  Category: Business
  Updated: 22 Feb 2012

  iTunes for Mac and Windows
  Please note that you have not been added to any email lists.
  Copyright © 2012 Apple Inc. All rights reserved

  Murat Yılmaz

 8. ismail

  05/03/2012 at 10:08

  güzel bir oyun yeni bölümleri eklense güzel olacak bence