Apple Kimliği Olarak Kullanılan Email Adresini Değiştirme

Bildiğiniz gibi Apple Kimliği alırken ID olarak, hali hazırda sahip olduğumuz bir email adresimizi giriyoruz. Bu sayede de kullanıcı adını ezberleme derdi olmuyor. Ayrıca Apple Kimliğimizi şifresini unuttuğumuzda da, yeni şifre belirleme linki bu mail adresine geliyor. Dolayısıyla email adresimiz, apple kimliği için çok önemli bir yer tutuyor.

Fakat bazen aşağıdaki gibi durumlarda, bu email adresini değiştirme ihtiyacı olabiliyor:

 • Apple ID olarak girdiğimiz email adresimizi artık kullanamayacaksak. Örneğin çalıştığımız şirketin mail adresini girdiysek ve yakında şirketten ayrılıyorsak.
 • Apple ID olarak girdiğimiz email adresimize artık erişemiyorsak. Örneğin email hesabımızın şifresini unuttuysak ya da email hesabımız başkası tarafından hack’lendiyse.
 • Apple ID olarak girdiğimiz email adresini artık kullanmak istemiyorsak.

Son zamanlarda bu konuda çok soru gelmeye başlayınca da, detaylı bir yazıyla Apple ID olarak kullanılan email adresini nasıl değiştirebileceğimizi paylaşayım istedim.

Fakat adım adım anlatıma geçmeden önce email adresini değiştirmekle Apple Kimliğimize ait başka hiç bir değişikliğin olmadığını belirtmek isterim. Yani aşağıdaki işlem sonucunda yeni bir Apple ID almış olmuyoruz, bu yüzden daha önce satın aldığımız uygulamalar gitmiyor. Yani tekrar indirdiğimizde, ya da güncelleme (update) yaptığımızda halen ücretsiz oluyor. Değişen tek şey email adresi, hesabımız ise halen eskisi.

1) Eğer Apple ID olarak kullandığımız email adresini değiştirme ihtiyacımız varsa, önce cihazımızdaki Safari’den veya bilgisayarımızdaki tarayıcılardan herhangi birisinden (Internet Explorer, Firefox, Chrome, Safari, vs.) https://appleid.apple.com/tr adresine giriş yapıyoruz.

Ardından açılan web sayfasında, yukarıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi “Manage your account” yazan linke tıklıyoruz.

2) Sonra da karşımıza çıkan şifre giriş ekranında, aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi mevcut apple id’imiz ve şifremizle giriş yapıyoruz.

(Bu yazıda örnek olsun diye eski mail adresini @live.com, yenisini de @hotmail.com uzantılı olarak kullandım. Bu sayede hangi aşamada değişikliğin gerçekleştiğini kolayca görebilirsiniz. )

3) Eğer mevcut apple id’mizi ve şifremizi doğru yazdıysak, karşımıza aşağıdaki gibi hesap bilgilerimizi değiştirme ekranı çıkıyor. Aslında bu ekranda adres bilgilerimizden, gizli sorumuza (secret question) kadar herşeyi değiştirebiliyoruz. (Fakat bu yazıda esas amacımız email adresini değiştirmek olduğu için sadece buna odaklanalım 🙂 )

Primary Email Address

Bu sayfadayken de üstünde “Primary Email Address” yazan email adresini buluyoruz ve hemen yanındaki “Edit” seçeneğine tıklıyoruz.

4) “Edit” seçeneğine tıkladıktan sonra da aktif olan kutuya, aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi bundan sonra kullanacağımız yeni email adresini yazıyoruz. Bu yeni email adresinin de hali hazırda aktif olarak kullandığımız ve Gelen Kutusu’na (InBox) erişebildiğimiz bir email adresi olmasına dikkat ediyoruz. (Çünkü bazı kullanıcılar Apple ID’yi hotmail veya gmail gibi bir email servisi sanıp, yeni bir email hesabı oluşturacağını düşünüyor.)

Save Changes

Yeni email adresimizi girdikten sonra da “Save Changes” seçeneğine tıklıyoruz. Bu işlemin ardından da karşımıza aşağıdaki gibi yeni email adresimize onay mailinin (Verification email) gönderildiğine dair bir bilgi çıkıyor.

Verification email – Onay maili

Normal şartlarda onay maili de email hesabımıza hemen geliyor. Fakat bazen mailin gelmesi birkaç saati bulabiliyor. Eğer uzun süre gelmez ise email hesabımızın İstenmeyen Mesaj (Spam/Junk) kutusunu kontrol etmek faydalı oluyor.

5) Onay maili geldiğinde de, aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi önce mesajdaki “Verify Now” linkine tıklıyoruz.

Ardından açılan ekranda da, artık yeni email adresimizle yani apple id’imizle şifre girişi yaparak onay (verify) işlemini tamamlıyoruz.

6) Aslında bu aşamada email değiştirme işlemini tamamlamış bulunuyoruz. Fakat son olarak cihazımızdaki Store menüsünden yeni email adresimizle giriş yapmamız gerekiyor. Bunun için de önce “Ayarlar -> Store” menüsünden, aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi eski email adresimizle giriş yapmış olduğumuz hesabın üzerine tıklıyoruz.

Arından da açılan menüden “Çıkış Yap” seçeneğine tıklıyoruz. Bundan sonra artık aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi yeni email adresimizle giriş yapabiliriz.

Geçmiş olsun 🙂

Not: Apple’ın kendi sitesinde belirttiği üzere yukarıdaki değiştirme işlemi @me.com veya @mac.com gibi bazı mail adreslerinde yapılamıyor.

—————

Yazının başında belirttim ama soru geleceğini düşündüğüm için tekrar vurgulamakta fayda görüyorum. Yukarıdaki değişiklikler hesabımızda satın alma geçmişi veya uygulamalar açısından bir değişiklik yapmıyor. Sade email adresimiz değişmiş oluyor. Apple hesabımız kazanılmış haklarıyla devam ediyor.

192 Comments

 1. Doğukan

  28/02/2012 at 16:58

  Faydalı paylaşım için teşekkürler.

 2. kubilay

  28/02/2012 at 17:12

  paylasim icin tsk edrim daha yeni ipad kulanicisi oldugum icin biraz zorlansamda yazilariniz cok yardimci oluyor …

 3. Sercan

  28/02/2012 at 17:12

  daha önce de yazmıştım. icloud hesabı oluştururken @me.com uzantılı mail adresi alınca sevinmiştim. apple id’imi de bu adres yaparım diye düşünmüştüm. fakat buraya girip @me.com adresimi yazdığımda bu zaten bir apple id’dir, iki apple id birleşitirlemez uyarı çıkıyo. heralde ki birleştirmeye izin vermek istemiyolar ama benimkisi masum bir istek:)
  ayrıca hotmail olan apple id’siyle giriş yapıp @me.com uzantılı maillerini kontrol etmek kim ister saçmalık. kimse kullanmıyodur heralde icloudun mailini

  • Anonim

   29/02/2012 at 17:33

   zaten me.com aldiysani icloud tan id olarak onuda kullana bilirsiniz ben icloudta me.com adresimi kullaniyorum girerken…

 4. serdar

  28/02/2012 at 17:13

  paylaşım için teşekkür ederim. belki konu ile alakası yoktur ama yine değiştirme ile ilgili bi sorum olacaktı. babamın iphone4’ü ile benimkini aynı bilgisayarda eşzamanla yaparak bi hataya düştüm. 🙂 şimdi ise herşey karışmış durumda. benim rehbere eklediğim yada sildiğim onun tlfnunda da silinip ekleniyor. icloud hesabımız aynı olarak geçtiği için bunu yapıyordur sanırım. sorum ise; (denediğim ama değiştiremediğim) tlfnumdan yada başka bi yerden babamın tlfnundaki icloud emailini nasıl değiştirebilirim.

 5. Ugur

  28/02/2012 at 17:20

  Faydalı oldu tesekürler

 6. Alpaslan OKUR

  28/02/2012 at 17:22

  Bu b’lmem kacinci soru oldu. L]tfen eger cozumu yoksa ya da bilginiz yoksa bunu belirtin…sorum hep askida kaliyor:
  Gmail hesabimda mevcut olan telefon rehberimi iphone4 ume nasil aktarabilirim. cunku binlerce isim adres ve numara var. elle tek tek yapamiycam…herseye ragmen tesekkurler…

 7. Ceren

  28/02/2012 at 17:33

  Apple ID ve primary email address’te yer alan apple ID’in yanında “edit” butonu malesef yer almıyor, sanırım bu bana özel bir sorun :S

  • Mustafa Tan

   28/02/2012 at 17:36

   Mevcut mail adresinizin uzantısı @me.com veya @mac.com mudur? Apple’ın destek dokümanına göre bazı email adresleri değiştirilemiyormuş:

   Note: Some Apple IDs, like those ending in @mac.com or @me.com, can’t be changed.

   http://support.apple.com/kb/HE40

   • Ceren

    04/03/2012 at 23:25

    Apple ID ilk alirken @mac.com olarak almıştım. (Yanılmıyorsam TR store henüz yoktu ya da USA’dan app indirmek için istemişti bende o süre zarfında deneme amaçlı kullandığım @mac.com adresi ile ID almıştım) Bende bahsettiğiniz dökümana ulaştım. Şu an için tek yapabildiğim güncel kullandığım @gmail.com uzantılı mail adresini primary mail olarak eklemek olabildi. En azindan 1 kerelik bu konuyu bir çözüme kavuşturmaları gerekir ve tabi Apple ID alırken bu konu ile ilgili uyarı yapmalarıda gerekli..

 8. Dogan Demir

  28/02/2012 at 17:36

  iPhone’um parcalandi ve bana yenisi geliyor. Yenisi geldiginde eski iPhone’deki bilgileri nasil geri yükleyebilirim? Yedekten nasil aktaracbilirim acaba?

 9. Eray Endeş

  28/02/2012 at 17:41

  Mustafa selam,

  Apple ID @me.com ise değiştiremiyoruz değil mi?

  • Mustafa Tan

   28/02/2012 at 17:42

   • Eray Endeş

    28/02/2012 at 18:03

    Peki şunu sorayım. gmail.com uzantılı ve içerisinde yüklü haklarım olan hesabımı diğerine devretme gibi bir opsiyonum var mı?

    • Mustafa Tan

     28/02/2012 at 18:20

     Abi o dediğin hesapları birleştirme oluyor ve maalesef Apple izin vermiyor 🙁

     “Apple IDs cannot be merged. You should use your preferred Apple ID from now on, but you can still access your purchased items such as music, movies, or software using your other Apple IDs. ”

     http://support.apple.com/kb/he37

     • evrem

      21/03/2012 at 23:07

      Peki @me veya @mac lerde neden değişiklik yapılamıyor? Bilgi verebilirseniz çok sevinirim?tsk

 10. Emre

  28/02/2012 at 17:43

  Mustafa Bey;

  Apple ID yeni kayıt yapılırken neden @me hesabı ile kayıt yapamıyoruz.

 11. Emin

  28/02/2012 at 18:02

  Paylaşımlarınız için Tşk ederim süper faydalı

 12. saliha

  28/02/2012 at 20:00

  mail hesabımın haclendiği zamanda yazınızın karşıma çıkması ilaç gibi geldi, teşekkürler..

 13. Ayhan

  28/02/2012 at 20:25

  Çok teşekkürler..Sizin faydalı çalışmalarınız bizi mutlu ediyor..Sağlikla kalın..

 14. Ufuk

  28/02/2012 at 20:28

  Mustafa Bey, bir sorunum var ve bu sorunu tanidigim bir cok kisi yasiyor. Belki bir yazi yazarsiniz veya burdan cevap verirsiniz bilemiyorum ama yardimci olursaniz bir sekilde cok makbule gecer. Daha onceleri Youtube’daki videolari hem Wireless ile hem de hucresel veri ile bagliyken izleyebiliyordum. Fakat son 15 gundur ben ve bir cok arkadasim da Wireless ile bagliyken Youtube’daki videolari izleyemiyoruz. Hucresel veride bir sorun yok fakat Wireless ile bagliyken bekliyorr bekliyorr ama videolar acilmiyor. Ne yapmamiz lazim aciklayici bir sekilde anlatabilirseniz cok sevinirim. Simdiden cok tesekkurler.

 15. ertan sahin

  28/02/2012 at 20:59

  mustafa bey iyi aksamlar.
  bende icloud hesabini alrken yanlis isim yazdim ve telefonumda degistiremiyorum appleid ile birlesmis sanirim yardimci olurmusunuz lutfen

 16. Ufuk

  28/02/2012 at 21:43

  Sizin yazmis oldugunuz yazidakileri aynen yaptim dns leri degistirdim ama malesef yine youtube a baglanmiyor. Bekliyor bekliyor unknown error yaziyor. Bu bir tek bende degil bir cok arkadasimda da var bu sorun. Baska ne yapmaliyiz Mustafa Bey ?

  • mrt

   28/02/2012 at 23:41

   Cevap İphone 4 icin;

   bu problemi 2 ay yasamis biri olarak;

   – safariden youtube calistiramiyordum, ios 5 ile duzeldi. Yapmadiysaniz guncelleme yapin.

   – ag ayarlarini sifirlayin.

   – en ilginci bu. Avusturya’da telefon sirketlerine iphone 4 ile ilgili sikayetler geldiginde ilk önerileri, ucak moduna alip, ac-kapa, ardindan modu aktif yapmak.

 17. Menderes

  29/02/2012 at 00:05

  Yazılarınız için teşekür ederim.
  Benim İD adresimi kardesime yeni alinan 4S inde kullandim. Daha sonra kardesime yeni bir İD alip kurdum.
  Herşey normal olmuşken 2gun sonra benim İphonumda Appstorda 3 adet update işigi yandi kendi İD mi ve şifremi verdim ancak
  İtunes Store Baglanamiyor
  Hata mesaji çikiyor ve update başarisiz oluyor.
  Sifirdan bir program indirdigimde hic bir sorun yoltur.

  Kardeşimin telefonunda update yerinde benim email adresim çikiyor.

  • GAmze

   27/03/2012 at 16:10

   Tam olarak aynı sorunu yaşıyorum.henüz bir çözüm bulamadım:(

 18. orhan

  29/02/2012 at 00:31

  … ama yinede mevcut iki ID mizi birleştiremiyoruz değil mi? örneğin ilk iphone sahibi olduğumda kullandığım gmail hesabımı değilde apple’dan aldığım me hasabımı kullanmak istiyorum fakat me hesabımda apple id gibi gözüktüğü için mail değiştirme işleminde bu işlemi etkin kılmıyor malesef

 19. Yakup

  29/02/2012 at 00:40

  Mustafa bey Sizler bir numarasiniz… Teşekkürler

 20. Mustafa ESEN

  29/02/2012 at 09:51

  Mustafa Üstadım detaylı anlatımınız için çok teşekkür ederim.
  İşlemi yapmadan kafama takılan bir hususu danışmak istedim,Ajanda(Takvim ) ve Anımsatıcıyı çok aktif kullanıyorum ve tabi iCloud ile senkronize olduğundan gerektiğnde PC’den de gerekli notları yazıp veya revize edebiliyorum.Ben Apple ID ve iCloud için aynı mail ve şifreyi kullanıyorum ,acaba Apple ID’mdeki mail adresini değiştirince iColud mailim de değişecek mi ? yoksa iCloud mail adresi eskisi gibi mi kalacak ?
  Şu an Hotmail kullanıyorum.

  (Beni bağışlayın,aynı soruyu Soru-Cevap kısmına da yazmıştım ancak konu buraya geçince aynı soruya takılan başka kullanıcılar varsa burdan cevabı görmeleri için bu tarafa da yazdım )

  Saygılar

 21. Melisa Surucu

  29/02/2012 at 12:38

  Musafa Bey merhaba,

  Bu yazıda anlattığınız mail değişikliği hâlinde uygulamaları kaybetmeyecek olmamız, mail ve dolayısıyla ülke değişikliği yaptığımızda (Itunes card satın alıp itunes store dan music ve film satın almak amacı ile) da geçerli midir?

 22. Nuri

  29/02/2012 at 13:00

  Mrb mustafa bey yaklaşık 10 aydır iphone 4 kullanıyorum 3-4 gündür Telefonumun ekranının sağ kenarının ortasında sarı leke çıkmaya başladı telefonu ne düşürdüm nede başka bişey oldu sizce neden olmuş olabilir kendiliğinden düzelirmi? Telefonumun garantisi var vodafone dan aldım göndersem ne yaparlar bildiğim kadarıyla iphone tamiri yapmıyorlar yenisiyle değiştiriyorlar fikrinizi almak istiyorum?

 23. Kayaplt

  29/02/2012 at 16:37

  Mustafa bey ben bilgileriniz ışığında email adresmi degistirdim. Fakat sunu sormak istiyorum. Eski email adresimin bu hesapla bir iliskisi kaldimi acaba? Ve eski email adresim suan bostami yani eskisiyle yeniden bir hesap acabilirmiyim? Eski mailin tamamen iliskisi kesildimi acaba?

  • Mustafa Tan

   29/02/2012 at 16:40

   Eski mail adresinizin hesabınızla artık ilişkisi kalmamış olması lazım. Zaten varsa eski mail adresinizle yeni apple id almanıza izin vermez. Deneyin bakalım ne olacak 🙂

   • Adem

    15/03/2012 at 01:49

    mustafa bey mrblar. peki mevcut 2 apple ID miz biri Hotmail biride gmail uzantılı mail adreslerinden tanımlanmış farz edelim hotmail üzerinden aldığım ID ‘yi başka bir mail adresine tanımlamak değilde tamamı ile iptal etmek, Hotmail uzantılı apple ID’nin tüm sahip olduğu hakları sonlandırabilmek ID hesabını kapatabilmek mümkünmü acaba?

 24. Yunus

  29/02/2012 at 20:54

  Mustafa bey sizin mesleğiniz nedir? sadece merakımdan soruyorum. 🙂

 25. Safa

  29/02/2012 at 21:02

  Mustafa bey şimdi ben gidip film dükkanından DVD alsam sonra o filmi donusturup iPhone uma atabilir miyim? Av player yüklü bende ama hala kullanabilmiş değilim hangi programı kullanmam lazım dönüştürmek için

 26. Ufuk

  01/03/2012 at 21:06

  Mustafa bey dediginiz ve bir arkadasin dedigi her seyi yaptim ama halen Wireless ile bagliyken Youtube video izleyemiyorum. Kafayi yedirtecek artik lutfen yardim edin.

  • Volkan

   02/03/2012 at 03:06

   Selam bende de ayni dert var cildirmak uzereyim nereyi arastirdirdiysam bi sonuca bi cevaba ulasamadim videolar acilmiyor kimse de bir cozum yok bu ?

 27. Ufuk

  02/03/2012 at 09:51

  Ben de her yeri arastirdim her seyi denedim yok olmuyor. Youtube videolari acilmiyor. Unknown error bilinmeyen hata diye uyari msji veriyor baya bi acilmasini bekledikten sonra videonun. Bu isi cozse cozse Mustafa Bey cozer. Merakla bekliyoruz cevabinizi

 28. erol

  02/03/2012 at 13:58

  mustafa bey amerika app store de olupta türkiye app storede olmayab bir uygulamayı telefonuma indirmem gerekiyor. hali hazırda bulunan appstore kimliği ülke mi abd yapsam ne gibi sorunla karşılaşırım? mesela k.kartım pasif olacak. tekrardan türkiye olarak değiştirsem sorun yaşarmıyım?

 29. Uğur

  02/03/2012 at 17:23

  Apple kimliğim şifresini unuttum yeni şifre nasıl alabilirim

 30. cann

  04/03/2012 at 15:54

  merhabalar Mustafa bey,
  iphone da mail de hotmail hesabını Exchange ActiveSync menüsünden yapıyorduk onu dışında gmail hesabı eklemek için gmail kısmına mı girip yapmak lazım yoksa Exchange ActiveSync için de ayarları mevcut mu?
  şimdiden teşekkürler

 31. baran

  05/03/2012 at 10:48

  dediğiniz gibi ben id kimliğimi değiştirdim, Fakat icloud hesabımla ilgili sorun yaşıyorum. “icloud kullanıcı adı veya parolası doğru değil” uyarısı alıyorum ki icloud apple kimliğim eski mail adresimi göstermekte ve onu yeni adresimle değiştirememekteyim. o yüzden icloud kullanamıyorum. imessage’ı da kullanamıyorum.. sanırım icloud hesabımı silip tekrardan kurmam gerekiyor?

  • Mustafa Tan

   05/03/2012 at 10:51

   Ayarlar -> iClodu menüsünden Hesabı Sil yapıp sonra yeni email adresinizle giriş yapmanız gerekiyor dediğiniz gibi.

 32. iman

  05/03/2012 at 16:34

  Mustafa bey bende bilgi paylaşmak istiyorum bildiginiz üzere turkiye üzerinden itunes Store eriselemiyor sadece app Store erişim var eğer app storedeyken en alttaki kısımdan ülkenizi u.s olarak degistirsenizde app store uyarı vererek ülkenizi tekrar turkiye yapıyor ama yeni Apple kimliği alırken ülke kısmını değiştirmiyor us olarak kalıyor ve us olunca daha fazla AppStore programı müzik satın alma dizi yükleme film kiralama veya alma hepsini yapabiliyorsunuz

  • Mustafa Tan

   05/03/2012 at 16:37

   Selamlar,

   Bilgi için teşekkürler fakat verdiğiniz bilgi konusunda ufak bir düzeltme yapmakta fayda görüyorum. Bahsettiğiniz şekilde ülke değiştirilebiliyor ama paralı içerik alabilmek için o ülkeye ait bir kredi kartı kullanmak gerekiyor. Yoksa Apple ID üyeliğinde Apple izin vermiyor.

   Siz örneğin Türkiye’den bir kredi kartı kullanarak US Store’dan müzik satın alabildiniz mi?

   • İman

    07/03/2012 at 16:10

    hayır ben internette kredi kart kullanmyorum.
    ama diğer ücretsiz olan herşeyi indirebiliyorsunuz. birde us üzerindeki programların hepsi turkıyede yok.videolar olsun dizi bölümleri olsun veya ders görüntüleri olsun hepsini indirebiliyorsunuz onlarda bi sıkıtıyla karşılaşmadım

 33. Volkan

  07/03/2012 at 01:56

  Mustafa bey bizim wifi uzerinden youtube videolarini izleyememe sorunumuz halen devam etmekte
  is yerinden wifi ile baglandigim zaman sorun yok yada 3G ile ancak evden wifi ile baglandigimda videolari izleyemiyorum evdeki bilgisayardan da rahatlikla izleyebiliyorum fakat iphone dan izleyemiyorum yokmudur bunun bir cozumu ?

 34. Ahmet oktar

  11/03/2012 at 14:52

  İclaud a girmek istiyorum karsima mail adresim ve parolami yazinca karsima “bu iphonede maksimum sayida ucretsiz hesap etkinlestirildi” diye yazi cikiyor.kac kez sifirladim cihazi ama yine olmuyor.ben bu iphone 4 u ikinci el aldim yardimci olursaniz sevinirim

 35. Gokhanthn

  16/03/2012 at 07:02

  Merhaba
  Konuyla pek baglantili degil fakat ip 4 cihazim var app store dan guncellrme yapmak istedgim zaman USA hesabim ile indirme yapmaya calisiyor. Normal indirme yaptigimda ise TR hesabimla indiriyor. Ne yaptiysam guncellemelerde sanki varsayilan hesapmis gbi surekli USA hesabimin cikmasini onleyemedim. Ayarlar>strore dan defalarca giris cikis yaptim ama sonuc ayni. Ben istiyorum ki en son giris yaptigim hesabimla hem indirme hemde guncelleme yapabileyim. Bu durum TR hesabim ile satin aldigim whatsapp i guncelleyememe sebep oluyor surekli hata veriyor. umarim sorunu anlatabilmisimdir yaklasik 3 haftadir boyle ve yardiminiz ile kurtulmak istyorum bu sorudan. Tesekkur ederim iyi gunler.

 36. Tugba

  18/03/2012 at 15:07

  İd değiştirmek için dediğinizin aynısını yaptım ama en son bölümde kredi kartı bilgileri istiyor şimdi kullanamıyorum id mi me yapmalıyım ????

 37. Ahmet aker

  21/03/2012 at 12:42

  Merhaba mustafa bey; ben iOS 5.1 yuklu iPhone 4 kullaniyorum. bende dün apple kimligimin e-mail bölümünü degistirdim, cihazda game center ve appstore’a giriş yapmakta bi sorun yaşamadim fakat iCloud’daki hesap bilgilerini guncelleyemedim. Şifre duzenleniyor ama mail adresi duzenlenmiyor. Tum ayarlara bakmama rağmen sorunu çözemedim. Bi yardimci olabilirseniz memnun olurum.

 38. Hakan Uysal

  25/03/2012 at 08:44

  Ben ve esim Apple id olarak aynı mail adresini kullanıyoruz. iCloud dan önce pek bir sorunumuz yoktu. Artık sorun yasayacagiz sanırım. Sadece birimizin Apple idsini değiştirmesi ( yüklediklerinin de gitmemesi acısından) mümkün mü ? Simdiden tesekkürler…

  • Mustafa Tan

   25/03/2012 at 12:53

   iCloud için mutlaka farkli bir apple id kullanin, App Store için ayni kalabilir:

   http://www.iphoneturkey.com/2011/11/icloud-nedir-i.html

   • Hakan Uysal

    25/03/2012 at 21:07

    Teşekkür ederim ama bir sorunum daha var hem esimin hem de benim telefonuma iCloud u aynı malı adresi ile kaybetmiştik hatayı anlayınca iCloud u kullanmamaya başladık. Peki birimiz iCloud için mail adresini degistirebilir miyiz?

    • Hakan Uysal

     26/03/2012 at 06:10

     Mustafa bey soruyu sorduktan sonra eski yazdıklarınızı okurken cevabı buldum fakat anlayamadığım bir yer var. İCloud kimligim değişince, satın alınanlarda bekleyen uygulamalarım silinecek mi?

 39. Nilay

  26/03/2012 at 17:01

  Mustafa bey merhaba. Ben ve nisanlim ayni id kimligini kullaniyoruz fakat sifrelerimiz farkli. İlk kimlik olustururkem kendi mail adresimi yazmistim fakat bu adres kullaniliyor deyince nisanlimin adresini kullandim.verdiginiz bilgiyle adres degisikligi yapmak istedim tum yolu izledim fakat save changes dedikten sonra mail gonderildi diye herhangi bir yazi cikmadi ne yapmaliyim.

 40. Nilay Ozdem

  26/03/2012 at 17:07

  Mustafa bey merhaba. Ben ve nisanlim ayni id kimligini kullaniyoruz fakat sifrelerimiz farkli.İlk kimlik olustururkem kendi mail adresimi yazmistim fakat bu adres kullaniliyor deyince nisanlimin adresini kullandim.verdiginiz bilgiyle adres degisikligi yapmak istedim fakat save changes dedikten sonra mail gonderildi diye herhangi bir yazi cikmadi ne yapmaliyim.

 41. Nilay özdem

  26/03/2012 at 17:25

  Mustafa bey merhaba. Ben ilk kimlik olustururken kendi mail adresimi yazdigimda kullaniliyor dedigi icin nisanlimin adresini yazdim.su an ikimizde farkli sifrelerle ayni adresi kullaniyoruz. Verdiginiz bilgiyle yolu izledim save changes’e bastigimda mail gonderildi diye bir yazi cikmadi ne yapmaliyim

 42. Nilay özdem

  26/03/2012 at 17:26

  Mustafa bey merhaba. Ben ilk kimlik olustururken kendi mail adresimi yazdigimda kullaniliyor dedigi icin nisanlimin adresini yazdim.su an ikimizde farkli sifrelerle ayni adresi kullaniyoruz. Verdiginiz bilgiyle yolu izledim save changes’e bastigimda mail gonderildi diye bir yazi cikmadi ne yapmaliyim?

  • Ömer

   27/03/2012 at 15:43

   Merhaba öncelikle bizleri aydınlattığınız için TSK. Ederim benim şuanda Apple olarak kullandığımın meil en fazla 5 pc yedkillendire biliyormuşum ve ben bu hakımı doldurmuştum ama nerde ve hanki makinede yetkilendirdigimi bilmiyorum şuan evimde kullandığım pc yetkilendiremiyirum konuyla ilgili yardımınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

 43. Bekir

  29/03/2012 at 17:36

  Süper çok faydalı bur paylaşım bugun bunu merak ediyordum iyi oldu

 44. gökhan

  31/03/2012 at 13:41

  mustafa bey merhaba..öncelikle paylasimlariniz icin cok tesekkur ederim..gercekten cok yardimci oluyor..benim bi sorunum var yardimci olabilirseniz cok makbule gecer..daha onceleri uygulama satinalma ile ilgili bi problemim olmamisti ama iki gunden beri uygulama satin alamiyorum :/ odeme methodunuz gecersiz lutfen yeni bi method secin diyor..kart limitimle alakali bi skintim yok neden boyle oldu anlayamadim..bu arada kartim visa ve son kullanma tarihi onumuzdeki agustos ayi…

 45. Serdar

  03/04/2012 at 19:57

  SorUnum su bı mail hesabı ile uygulama indiriyordum ve ne yazık ki hacklendi şimdi yeni bir hesap ile uygulama indiriyorum ancak rehberimde çok fazla mail adesi var silmek ile basa çıkamıyorum bunu engelleme şansım ne kadar tamamen eski mail hesabım kaybolsun istiyorum hackleyen kisi durmadan adres ekliyor

 46. İdil

  15/04/2012 at 20:58

  Ben Apple sifremi unuttum nasıl ogrenebilirim ?

 47. Umut ÇAKIR

  20/04/2012 at 14:25

  Mustafa bey;

  Bu işlemi yaptım ama ne hikmetse doğrulama e-postası gelmedi?

 48. uğur

  20/04/2012 at 14:32

  selam çok teşekkür ederim mail adresim çalınmıştı iphone,daki maili nasıl değiştiremeyeceğimi bilmiyordum çok yardımcı oldunuzz :)süper

 49. serkan

  26/04/2012 at 01:55

  selam kolay gelsin öncelikle tesekkürler, ama bi sorun cikti.. imessage’i tekrar etkinlestirirken eski mail adresim ve sifremi istior.. yazdigimda haliyle kabul etmior.. imessage’dada yeni mailimi nasil gosterebiliriz ?

 50. erkan

  03/05/2012 at 00:10

  benim cihazın eski mail şifresini bilmiyom ne yapabilirim?

 51. Merkan

  03/05/2012 at 02:21

  Her ne kadar eksiksiz gibi gözüksede özellikle kullanıcı bilgilerini değiştirme veya kimlik degisimi oldukça zor… Bu denli zor olması da indirmeler veya paylaşımlarda oldukça sıkıntı oluşturuyor … Umarım yakın zamanda bu soruna bir care bulunur .!.?..

 52. yazmurat

  21/05/2012 at 08:32

  cok teshekkur ederim

 53. erhan

  15/06/2012 at 21:32

  Güzel paylaşım olmuş teşekkürler ..

  Keşke Apple ID olarak @me.com yada @mac.com kullanabilsek ama olamıyormuş bahsetmişsiniz.

 54. cereyan

  27/06/2012 at 06:59

  iPad Amerika’dan geldi id yı basta kurarken amerika yaptım sonra düzelttim Apple id de Store dan kimliği göster de hep region turk gözüküyor ama AppStore amerika da kaldı nasıl olduysa

 55. Anonim

  13/07/2012 at 17:08

  Thank you very much!

 56. Bunya

  23/07/2012 at 15:58

  Sen ben

 57. katzfiel

  24/07/2012 at 15:41

  selam oncelıkle bole bı sıteyı bızlere sundugunuz ıcın tesekurlerımı sunarım …benim sorum apple kımlıgımı degıstırmıs olmama ragmen storeden uygulama ındırmek ıstedıgımde bazen yenı kımlıgım bazende eskı kımlıgımın cıkması eskı kımlıgımı cıkıs yapmama ragmen arada cıkıyo neden dır ..sımdıden tesekur ederımm

  • SeRSeRy

   16/09/2012 at 01:25

   Eski kimliğinle indirdiğin bir uygulamayı güncellemek istediğinde hangi mail ile indirdiysen onunla çıkar ancak telefondan o uygulamayı siler tekrar yüklersen sorun ortadan kalkmış oluyor.

 58. eren

  18/08/2012 at 14:38

  dostum ben ikinci el bi ipad aldım eski sahibinin yazdığı mail adresi ve şifresi geçerli halen bunu nasıl değiştirebilirim yani eski sahibine ulaşma imkanım Yok bu sizin dediğiniz işlemler kendi kullanıcı adını değiştirme ben komple yeni bir kullanıcı adı te şifresi oluşturmak istiyorum mümkünmüdür acaba

 59. Kayhan KAYA

  22/08/2012 at 16:07

  Benim apple id’im @me.com ve edit seçeneği çıkmıyor. İd’yi telefonu aldığımda satış yapan firmada açmışlardı. @me.com nasıl yaptılar bilmiyorum ama bunu değiştirme şansım var mı?

 60. Emin

  09/09/2012 at 14:44

  Selam,
  Ben ıpone a şirket mailimi tanımladım ve bu adresten alışveriş yapıyordum. Fakat şirket ıpad lerine şirket mailini ve şirket kredi kartı tanımlanması gerekiyor. bende şirket mailimle yarattıgım mail adresini güncelleyip değiştirdim. IPAD için şirket maili ile yeni bir hesap oluşturmayı denedim fakat bu maile tanımlı bir hesap var uyarısı geliyor. ne yapmaliyım?
  şirket mailini önceden iphone da kullanıyordum fakat maili degiştirmek yetmedi nasıl bir yol izleyerek ıphone da kişisel mailimi şirket İpad inde şirket mailimi kullanabilirim?
  tesekkürler.

 61. Kadir

  22/09/2012 at 13:48

  Selam Hocam Benımde Apple 4 Var Store Kulanıcısın Adres Bilgileri War Tlfnda Fakat silemiyorum onu Yardımcı Ola Bilicek Arkadas Warmı. OrnK: asdf@hotmail.com Tlfnda kayıtlı olan Storye girdim Sizin Gösterdiğiniz Gibi Fakat Günceleme Yaparken Bu Şahsın kulanıcısı cıkıyor Neyapmam gerekir sizce ? Şimdiden Teşekürler

  • Anonim

   08/01/2013 at 16:54

   Bendede aynı durum var nasıl düzeltin kendi ip mikaydedebilirim acaba?? :/

 62. kadir

  23/09/2012 at 00:45

  dostum kaldırmıslar 🙁

 63. Şafak

  24/09/2012 at 08:08

  Hocam selam. İki i phone arasında ücretsiz mesajlaşma hakkında bilgi verirmisiniz. Birde mesaj ayarlarına geldigimde imesaj aktif ettigimde önceki kullanıcının Apple kimliği çıkıyor ve şifresini istiyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim. Ben kendime yeni kimlik aldım diğer tüm uygulamalarda kendi kimliğim çıkıyor fakat orda çıkmıyor. Yardımcı olursanız sevinirim

 64. Zuura

  27/09/2012 at 09:06

  Merhabalar,ben ipadi Amerikadan almistim,ama hesabimi acarken ulkeyi Turkiye secmistim.Simdi ipadi update ettikten sonra hic bir uygulamayi indiremiyorum.”Your account is not valid to use in the U.S store.You must switch to the turkish store befor purchasing” yazi cikiyor.Ben su an hala Amerikadayim ve yeni hesab actim ulkeyi de Amerika sectim hala bu yazi cikiyor? Bu sorunu nasil cozebilirim?

  • Anonim

   18/02/2013 at 20:07

   ı

 65. hamdi

  30/09/2012 at 23:00

  benim apple kimliği telefoncu arkadaşın kimliğini kaydetmişti apple store onla giriyodum.değiştirmeyi unuttum ve yeni ıos 6 programını güncellediğimde rehberime o arkadaşın rehberide eklendi tanımadığım numaralar geldi. ne yapmam gerekiyor

 66. Burcu

  04/10/2012 at 12:39

  Merhabalar, iPhone da önceki apple kimliğimi değiştirip yerine baska bir kullanıcı adi oluşturmaya (dolayısı ile yeni bir mail adresinden bunlari yapmaya) çalıştığımda “yeni adresi doğrulayın” diyor doğruluyorum fakat surekli “sorry your session has expired…” yani oturum sureniz doldu kendi Apple kimliğiniz ile adresi doğrulayın diyor.. Herseyi doğruladım hatta onlarca kez:) ama hala neden bu uyarıyı veriyor? Hala bir Apple kimliğim olamadı, eskisini de kabul etmiyor .. Vaktinizi ayırıp yardımcı olabilirseniz cok sevinirim ve teşekkürler ..

 67. Burcu

  04/10/2012 at 13:35

  Merhabalar, iPhone da önceki apple kimliğimi değiştirip yerine baska bir kullanıcı adi oluşturmaya (dolayısı ile yeni bir mail adresinden bunlari yapmaya) çalıştığımda “yeni adresi doğrulayın” diyor doğruluyorum fakat surekli “sorry your session has expired…” yani oturum sureniz doldu kendi Apple kimliğiniz ile adresi doğrulayın diyor.. Herseyi doğruladım hatta onlarca kez:) ama hala neden bu uyarıyı veriyor? Hala bir Apple kimliğim olamadı, eskisini de kabul etmiyor .. Vaktinizi ayırıp yardımcı olabilirseniz cok sevinirim ve teşekkürler ..

 68. isimsiz

  07/10/2012 at 00:45

  hocam burda mevcut e-postanın şifresi biliniyorsa değişiklik yapma yöntemi açıklanmış. eğer mevcut e-mailin şifresi bilinmiyorsa da yeni appleid alınırsa yukarıdaki adımlar mı uygulanacak? yeni appleid alınırsa mevcut uygulamalara birşey olur mu?

 69. Muslum

  20/10/2012 at 23:07

  Ik woon in nederland

 70. Ece

  22/10/2012 at 17:40

  eski email adresini değiştiremiyorum edit secenegine tıkladım yenı mail adresımı yazdm save changes’e tıkladıgımda Email address in already verified for another Apple ID yazısı cıkıyor onaylanmıyor lutfen acil yardımcı olabılırmısınız? bu arada yazdıgım yenı mail adresiyle yenı apple kımlıgı yarattım ve bılgısayarımdakı ıtunes uzerınden bır program satın aldım telefonumda eslestırmek ıcın bunu mutlaka yapmam gerek.

  • Mustafa Tan

   22/10/2012 at 17:50

   Zaten bir apple kimligine bagli bir mail adresini baska bir apple kimliginde kullanamazsiniz.

   • Enigma

    21/02/2013 at 22:39

    Aynı Kimliği 3 kisi kullanıyoruz sorun bir proplem yok yani kullanılabilir.

 71. Gülşah

  23/10/2012 at 10:13

  kimlik değişimi yapıyorum doğrulandıktan sonra satın alma işlemine geçiyor uygulama indiremiyorum kart güvenlik kodu soruyor. kart şifresini giriyorum yalnız olmuyor. güvenlik kodu neyi kastediyor. ne yapmam lazım ACİL olarak yardım ederseniz sevinirim. teşekkürler..

  • Muh_tar

   24/10/2012 at 23:49

   Sanırım kastettiği kartınızın arkasındaki güvenlik kodu.Kredi kartının şifresi değil.
   kartınızın arkasındaki üç rakamlı olan

 72. Derya

  30/10/2012 at 04:01

  Mustafa bey 4s kullanicisiyim kardesimde aynı telefondan aldık app kimligi oluşturduk daha sonra benim adresimde sıkıntı olmaya başladı. Kendi mail adresimi kullanamaz oldum. Değiştirmeye çalıştım hesabımı sildim ama hersey allak bullak oldu kardesim ne indirse benim ekranda iniyo aynı sekilde ondada oluyo. Napmaliyiz??

 73. hasmet

  30/10/2012 at 22:37

  hocam size bi sorum olacak ama kisa surede cevaplamanizi rice ediyorum,iphone 4s kullanicisiyim apple kimligim dogru fakat indirmeye basladigi an simgenin alti bekliyor seklinde gozukuyor daha once indiriliyordu simdi hic bi sey indirilmiyor, saygilarimla

 74. erhan

  03/11/2012 at 05:19

  @ me.com ve mac.com apple kimliği oluşturulamıyordu ancak @icloud.com alınabiliyor. bu ne gibi karışıklıklar yaratır. ?

  ilginize teşekkürler

 75. abdullah

  13/11/2012 at 18:18

  merhabalar özellikle herkese yardımcı oldugunuz için tesekkurler! ben iphone 4s aldım ama eski kullancısını bilmiyorum yeni iphone kimliği almak istiyorum. ve eski olanı değiştirmek istiyorum. şimdiden yardımınız için tesekkur.

 76. Anonim

  26/11/2012 at 18:06

  Süper yararlı bir bilgi oldu, cok teşekkürler

 77. Anonim

  27/11/2012 at 14:58

  merhaba, iphone 4s telefonumu kaybettim. ancak tuş kilidi rakamsal 4 haneli şifreli idi. bu şifremi çözerlermi? içindeki bilgilere ulaşabilirler mi?

 78. Atakan Yasin Uludağ

  28/11/2012 at 18:46

  Merhaba ,
  Biraz önce verdiğini siteye girdim ama malesef apple kaldırmış apple mail değiştirmeyi 🙁 Başka bir yöntemi varmı ?

 79. ergün tek

  28/11/2012 at 21:56

  Merhaba, gizli soru dahil değiştirebiliyorsunuz yazmışsınız fakat, o sayfada gizli soru değiştirilmiyor. unuttum gizli sorumu ve bir türlü ulaşamıyorum, hiç birşey satın alamıyorum. eğer yapılabiliyorsa bu sayfadan resimli olarak ve aşamalarını gösterirseniz sevinirim

 80. hasan

  29/11/2012 at 15:54

  BENIM IPHONUMDA OYNADIGIM OYUNUMU ASKASI OYNUYOR VE BEN BIR TURLU BU SORUNU HALLEDEMEDIM BANA ACIL YARDIMCI OLURMUSUNUZZ GAME CENTER SIFREMIDE DEGSTRDIM HESABIMIDA DEGSTRDIM YENI APPLE KIMLIGIDE ALDIM AMA BIR TURLU DUZELMIYOR BANA LTF YARDIMCI OLUN

 81. volkan

  15/12/2012 at 01:10

  merhaba hocam ikinci el bir ıphone aldım ve apple kimliğinin kime ait olduğunu bilmiyorum ve bunu içinde yeni apple kimliği oluşturamıyorum ıphonu sıfırlasam yeni apple kimliği oluşturabilecekmiyim yada ne öneriyorsunuz.lütfen çok acil şimdiden çok teşekkürler…

 82. Özlem

  15/12/2012 at 17:15

  Lütfen yardım edin hesabıma erişemiyorum !!!!

 83. tolga

  18/12/2012 at 15:41

  sayın mustafa bey merhabalar

  yeni bir iphone 5 aldım.apple kimliği oluşturduktan sonra e posta adresini doğrulayın diye bir mesaj aldım.bende iphone ile mail adresime girmeyi bilmediğim için bir başka marka tabletten e mailime girip doğrulama yaptım.sonra iphone ile apple store dan bir oyun indirdim.buraya kadar bir sıkıntı olmadı.daha sonra emailime apple dan şöyle bir mesaj geldi

  az önce bu Apple Kimliği ile ilişkilendirilmemiş bir bilgisayar veya aygıt üzerinden App Store mağazasından Temple Run öğesini indirmek için kullanıldı. halbuki ben iphone ile indirme yaptım.acaba tabletten emailimi doğruladığım için eşleştirilmiş cihaz olarak iphonu değilde tabletimi kabul etti ki mesaja göre bu düşünülebilir gözüküyor.bunu düzeltmem için ne yapabilirim.saygılar

 84. EMRE

  23/12/2012 at 02:21

  Mustafa bey 2.el ıphone 4s aldım ve app Store girdiğimde app kimliği yarat ifadesi Gelioudu acaba telefonu almadan önce Apple kimliği varmıdır

 85. bahtsız

  25/12/2012 at 22:14

  İyi günler;
  ben bu iphone ile ilgili pek fazla bir şey bilmiyorum babam bugün telefonumu aldı ve ben ona apple store şifremi söylemeden iphonumdan bir şey yapıp öğrendi nasıl yaptı bilmiyorum ama icloud hesabımda vardı içinde sakladıklarımı silmiştim ama yinede korkuyorum yani rehberime filan ulaşırsa diye gerçi mail adresimi değiştirdim apple storedaki şifremide değiştirdim ama olsun yani ne yapabilir öğrenmek istiyorum yardımcı olun ne olurrr 🙁
  başka türlü bilgilerime erişebilir mi???

 86. Nil

  11/01/2013 at 17:48

  Merhabalar,

  Bende mail adresimin değişikliğinden dolayı sizin aktarmış olduğunuz bilgiler üzerinden mail değişikliği yapmaya çalıştım. Ancak onay maili hala mail box umda yok. Sabah saat 11 gibi yapmıştım, saat 18:00 oldu hala onay maili gelmedi, spam olarak da düşmemiş. Eski kimlik üzerinden de herhangi bir işlem yapamıyorum hata veriyor. Şifre ya da mail adresi yanlış diyor. Tekrarda tanımlayamıyorum 🙁

  Bu konuyla ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim.

  Şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

 87. arzum84

  12/01/2013 at 18:18

  benım maıl hesabım hacklendı bu yuzden hacklenen adresımı gıremıorum anlatılanların hepsi boşa gıdıo boylece

 88. Emir

  13/01/2013 at 23:40

  Kardeş kimliğim yok satın alcam ama paralı nabıcam

 89. Salih

  20/01/2013 at 19:36

  Yardımcı olursanız sevinirim

  İphoneden diyer cihazlarda Bluetooth alışverişi nasıl yapabilirim yokmu hiçbir uygulama veya çözüm teşekkürler ..

 90. Cengizhan

  30/01/2013 at 10:28

  Selamlar,

  Maili değiştirdim sorun yoktu. Fakat son güncelleme yapılınca telefon tekrar acılırken maıl falan sordugu kısımda hala eski maili ve tabı kı ole bır maıl olmadıgı ıcın kabul etmıyor sıfre yazınca.. bu nasıl bır sacmalık bı yardımcı olur musunuz?

 91. onur

  03/02/2013 at 01:19

  arkdaslar benım apple kımlıgını baskasına verdım whatsap ındırdı kendı telefonuna fakat ben kendı telımden wahat sapdan baskasına yazarsam benım yazdıklarımı gorurumu o aple kımlıgını verdım kısı acıl cevap yazarsanız sevınırım

  • Mustafa Tan

   03/02/2013 at 01:27

   Hayır görmez. Uygulamalar Apple Kimliğinizi bilmez ve kullanamaz.

   Whatsapp kullanici adi olarak telefon numaranizi kullaniyor.

 92. gönül

  03/02/2013 at 14:32

  Merhaba bende apple ıd adresimi değiştirmek istiyorum,örneklerde bahsettiğiniz ‘Primary Email Addres’yanında edit yazısı yok ne yapmam lazım teşekkürler…

 93. ercan şentürk

  07/02/2013 at 11:16

  merhaba benim apple Id devre dışı bırakıldı (tarafımdan indirilmediğm fakat faturalanan ve itiraz ettiğim bir proğram için güvenlik ihlali olabilirdiye) bende apple Id mi değiştirdim ancak önceden para ödeyerek indirdiğim uygulamaları güncelleyemediğim için silmeme gerekiyor ve yeniden yüklemem gerekiyor ancak yeniden para talep ediyor bunu nasıl hallederim yardımcı olursanız sevinirim..

 94. Osmnysr

  10/02/2013 at 18:23

  Merhaba ben apple kimgilinde mail adresini degismek istiyomda ios 6.1 deki yeni guvenlik sorularina girdigim (yani kurtarma maili diye adlandirgimiz) mail adresimi apple kimligim icinde kullanmak istedigimde su hatayi veriyor;

  Bu e-posta adresi kurtarma e-posta adresiniz olarak belirlenmiş ve Apple kimliği veya Birincil e-posta adresi olarak kullanılamazlar. Başka seçiniz.

  Acaba kurtarma mailine girdigim yeni mail adresimi kurtarma mailinden silip apple kimligimde kullanma sansim varmi…

  Yardimci Olursaniz Sevinirim…Tasekkurler…

 95. Gökhan

  15/02/2013 at 20:44

  Dediğiniz doğru hocam ama mail uzantısı me.com sa olmuyor benim problemim aslında bu ben me.com uzantılı adresi değiştirmek istiyorum.

 96. Ümit

  17/02/2013 at 10:44

  Yeni mailimi yazdım, doğrulama mailim yeni mailime geldi,linke tıkladığımda son adım olarak yeni mailimi ve şifremi istiyor ama şifremi yazınca kabül etmiyor. Gizli soru bilmiyorum. Mail olarak şifremi yenile diyorum 12 saat oldu hiçbir mail gelmedi inbox a junk maile eski kimlik gitti yeni kimlik şifreyi kabül etmiyor çözüm nedir acaba? Teşekkürler

 97. kübra

  23/02/2013 at 02:23

  iphone 5 yeni apple ıd kimlik yaratırken yanlışlıkla bal5361@hotmil.com yazdım ve şimdi bunu değiştiremiyorum ne yapmam gerek hiç bir şekilde yapamıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz ya

 98. ozan

  26/02/2013 at 03:47

  ben acemisiyim bu işin.Bi sorunum var.iphone apple ID mi değiştirdim zannediyordum ama sadece yeni bi appstore şifresi almışım galiba.bu linkten değilde hesabı sil bbölümü var ya ayarlardan sildim ordan.kredi kartsız yeni mail aldım iphone a onu aktifleştirdim.fakat facetime araması yapınca hala ilk aldığım ID nin maili görünüyor.Bilmeden kurcaladım ne yaptım fikrim yok.yardım ederseniz sevinirim .ben ne değiştirdim şimdi? sadece icloud mu değişti ID olarak niye eski gmail görünüyo.hotmail hep kullandığım diye hesap yarattım ID artık o oldu zannediyodum ama olmamış galiba ??

 99. ozan

  26/02/2013 at 03:56

  yani kısacası sorun şu.İcloudu ve apple ID silldim.hep kullandığım hotmaili aktifleştirmek artık onu kullanmaktı niyetim.uygulama yüklerken ID sildiğim için yeni hesap yarat a tıklayıp istediğim maile ait kredi kartsız hesabı yarattım.mail e girip onayladım.o maili ayarlardan aktifleştirdim icloud transfer vs dedi ok ledim.herşey normal buraya kadar.Uygulama kişiler vs kaybolmadı oldu diyodum.facetime arayınca mailim eskisi görünüyo dedi arkadaş şaşırdım sebebine.İlla bu dediğiniz yöntemle mi değişim olcak ? benim değiştiğim ne o zaman ID değilse? 🙂

  • ozan

   26/02/2013 at 04:26

   ayarlardaki mevcut ID değiştiğim hotmail olarak görünüyor.Eski mailin görünme nedeni nedir? ipadden farklı mı bu yahu? telefon ve sim kartı var diye ayrıca on kayıtlı mail falanmı değişmek lazım anlamadım durumu.cihaz almanyadan geldi orijinal pasaporta işletti bi arkadaş.o mail görünüyo işte hala faxetime la falan arayınca.ama ayarlara girip bakınca store da değiştiğim ID aktif durumda

 100. ozan

  02/03/2013 at 14:14

  mustafa bey olayı anlayamadınız galiba sizde cevap vermediğinize göre.İlk alınan Id iphone dan nasıl siliniyor? silip yenisini girmeme rağmen face time aramasında ilk alınan Id nin maili görünüyor.Bunun sebebini hakkaten anlamadım.Cihaz ilk tanımlanan mailde takılı mı kalıyor ? yukarıda ozan ismiyle yazmıştım bi bakarsanız sevinirim.Ya da fikriniz yoksa bilmiyorum demeniz yeterli teşekkürler.acil bi durum benim için bu

 101. Cihan

  06/03/2013 at 17:32

  Ellerinize sağlık emeğinize sağlık çok işime yaradı

  • emree

   14/01/2014 at 17:15

   site şimdi Türkçe yeni bir makale yazarsanız iyi olurdu

 102. benn

  13/03/2013 at 21:13

  ben yeni bir hesap oluşturdum.yeni kredi kartı bilgileri girdim.bu durumda damı eski bilgiler mevcut kalıyor.eşimle hesaplarımız karışmasın diye yeni kilmik oluşturdum.baska bi k.kart hesabıyla.şimdi ben ne yaptım anlamadım:)

 103. Sibel

  16/03/2013 at 19:06

  Apple ID’ye giriş yaptığımda, Apple ID and Primary Email Address’in yanında “edit” çıkmıyor. Dolayısıyle sadece alternatif adreslerimi değiştirebiliyorum ama asıl yapmak istediğim apple kimliğimi kesinlikle değiştiremiyorum. Yardımınızı beklerim. Teşekkürler.

 104. Kubi...!

  09/04/2013 at 23:58

  Merhaba ben bir süredir mail adresimi sorunsuz bir şekilde kullanıyordum ama şuan için mailimde sorun yaşıyorum bunun üzerine mail adresimi değiştirdim fakat icloud’da yer slan eski mail adresimi değiştiremedim bunu drğiştirmek mümkün mü ? Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler…

  • buse

   24/04/2013 at 17:58

   Aynı dertten mustaripim,yardımcı olursanız sevinirim.

 105. Nuri

  23/04/2013 at 17:20

  This email address is already in use or you may already have an Apple ID associated with this email address. Please try again or sign in using your existing Apple ID. Şeklinde cevap alıyorum sign in yapmaya çalıştığımda. Bir an önce değiştirmem gerek bu emaili.

  • Mustafa Tan

   23/04/2013 at 17:28

   Yeni girdiğiniz email adresinin zaten bir Apple Kimliğine bağlı olduğunu söylüyor.

   • Nuri

    23/04/2013 at 17:48

    Kendi apple kimliğime girmeye çalışıyorum ve bu cevabı alıyorum

 106. Efulim

  13/05/2013 at 20:36

  Merhaba ben arkadasımın telefon guncellemesı yaptım yaparkende benım aphonemdakı maılı sıfreyı yazdım sımdı onun numaraları benım numaralarım ıkımızdede gorunuyor bunu nası duzeltebılırım.yardımcı olursanız sevınırım

 107. Mazhar

  21/05/2013 at 20:38

  Yanıt vermiyor ? Save Changes dediğim anda bir iki bişey yüklüyor ve yanıt veremiyor bu sebeble mail değişmiyor yardımcı olabılırsenız sevinirim hayat meseles

 108. abdurrahman

  27/05/2013 at 12:57

  apple kimliği yapyorum doğrulama msj e posta adresine gidiyor ordan gelen kutusuna bakın bu e posta nerde normal msn adresime gelmiyor bana yardımcı olan yokmu lütfen bu hotmaile mst atsın yada numara bıraksın ben ararım

 109. Brc

  15/06/2013 at 10:31

  Merhaba
  Ben apple kimligimi anlattiginz sekilde degistirmek istedim live.com olan adresimo hotmail.com olarak degistirmek istedigimde “Eposta hesap ismi özel karakterler içeriyor” diye bir uyari aliyorum ne yapmaliyim ???

 110. Brc

  15/06/2013 at 15:01

  Merhaba
  Ben apple kimligimi anlattiginz sekilde degistirmek istedim live.com olan adresimo hotmail.com olarak degistirmek istedigimde “Eposta hesap ismi özel karakterler içeriyor” diye bir uyari aliyorum ne yapmaliyim ???

 111. Berrin

  12/07/2013 at 19:42

  Gecen ay aldığım iPhone u ilk kez bilgisayara bağladım. Esimin 6aydır kullanmadığı bilgisayara bagladım. herhangi bir senkronizasyon istemediğim halde benim telefonumu otomatik olarak eşimin apple id si ile gördü fotoğraflarımı uyarı yapmadan silerek! onun eski fotograflarını yükledi. Fotografları nasıl geri getirebilirim. İlginc olan hala benim aplikasyonlarımın görünüyor olması.
  Yardımlarınızı bekliyorum

 112. Anonim

  14/07/2013 at 15:19

  eywallah kardeşş 🙂

  • Anonim

   11/09/2013 at 17:29

   Ya bnada bi yardımcı olsanız appl kimliğimi unuttum yani e postayı bulamıyorum napcak 🙁 yenide alamıorum

 113. Kader

  17/07/2013 at 14:18

  Bnm iPhone telefonda ki hesap msn adresi yani bnm telde
  ki msjlarım indirdiklerim facedeki durumlarım yani herşey e postaya ileti gidermi??

 114. Iphone

  23/07/2013 at 16:04

  Benim sorunum app storeden program indirirlen istenilen mevcut kimligin şifresini bilmiyordum yeni bir kimlik aldım fakat hala app indirirken eski şifreyi istiyo nasıl deiştirebilirim yardım

 115. Candan

  07/08/2013 at 23:23

  Yenı sıfre alıyorum ancak gırdıgımde zaman asımı dıyor ve kabul etmıyor ne yapmam lazım

 116. Merve

  11/08/2013 at 21:23

  Merhaba soyle bi sorun var email gorusmedigim kuzenime ait ve sifreyi hatirlamiyorum bu yuzden bunisimi gormuyorum kokten sifirlamak icin ne yapmaliyim, hic bir sekilde appstore kullanamiyorum

 117. Zeynep

  11/08/2013 at 21:30

  Telefonun kurulumunu kuzenim yapti email adresinonun sifreyi de o belirledi ama su an gorusmuyoruz ne sifreyi hatirliyorum ve de haliyle ne mailinin sifresini biliyorum o yuzden ben bu yontemden faydalanamadim bana kokten bi sifirlama lazim appstore’u kesinlikle kullanamiyorum 🙁

 118. MDLuffy

  11/09/2013 at 13:23

  ios7 çalınmalara karşı geliştirdiği yeni yazılımla bazı kısıtlamalar getirmiş.İlk girilen appleid olmadan telefon kullanılamıyormuş.Bende ikinci el ip5 almayı düşünüyorum ve aynı eyin başıma gelmesinden çekiniyorum.Telefondan apple id’yi hiç girilmemiş gibi silmek mümkün mü?

 119. Askadair1

  12/09/2013 at 12:51

  Bizim bir akraba iPhone ‘a Apple kimliğini başkası alıyor ve oda hem şifresini hemde e mail şifresini unutuyor. Kendi e-maili ile Apple kimliği akmak için ne yapması gerek. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

 120. Tarik

  26/09/2013 at 18:13

  Merhaba. Söylediğiniz her şey yolunda gitti. Sadece ayarlar menüsünde Store diye bir seçenek yok. Yardımcı olursanız sevinirim. Nerede olabilir veya başka türlü değiştirme imkanımız var mı ?

 121. Selda

  29/09/2013 at 01:12

  Merhaba,
  Apple kimliği oluşturduk, bir şekilde kredi kartı bilgilerini atladık ve doğruladı maili. Ancak tamamlanmadı diye uyarı geliyor mail ve şifreyi girdiğimizde. Kredi kartı bilgilerini vermeden bu maili kullanabilir miyiz?

  • Hasancolak

   04/10/2013 at 15:40

   Arkadaşlar kredi kararsız hesap almanız için tek yapmanız gereken app Store girin ücretsiz bi uygulamayı indirmeye çalışın sizden app kimliği isteyecek kayıt olun kart bölümüne geldiginde hiç bir yazacak onu tıklayın işlem tamam unutmayın ücretsiz uygulama üzerinde yapmalısınız öbür türlü olmaz hiç biri seçeneği çıkmaz

 122. Nülüfer

  12/10/2013 at 10:55

  Merhaba, eşimin e posta adresi bloke olduğu için Apple kimliğine kendi e posta adresimi ve şifremi girdim. E posta isteyen bütün ayarları değiştirmeme rağmengüncelleme yapacağım zaman eşimin e postası için şifre istiyor, güncellemeleri yapamıyorum. Teşekkürler.

 123. ali seydi

  12/10/2013 at 22:32

  appple kımlıgımm çalındıı hiç bırşekılde degışemıyom hotmille e posta gtmıyo yardımcı olur ısenız sevınırım

  • ali seydi

   12/10/2013 at 22:33

   ne yapmam gereekıyo

 124. Okan Karahan

  25/10/2013 at 10:10

  Benim sorunum e-postayı değiştirdikten sonra başladı. Hem icloud’ta hem itunes’ta e-posta adresimi değiştirdim fakat şimdi güncelleme yaparken parola soruyor ve eski mail adresim çıkıyor. Şifremi girsem bile yanlış gösteriyor. Telefonu bile değiştirebilirim bu yüzden bir türlü düzelmiyor.

 125. Kürşat Şahin

  27/10/2013 at 10:58

  Merhaba.benim de bir yardıma ihtiyacım var.telefonum calındı ve icloud üzerinden erişemiyorum üzerinde halen ios 5 kuruluydu.telefonumdaki bilgileri silmenin baska bir yolu yokmu ? ne yapabilirim ?

 126. pelin

  02/11/2013 at 08:15

  merhaba ben apple kimliğimi değiştirdim ama app store güncelleme yaparken şifre istiyor ve eski kimliğim geliyor şifreyi girincede yanlış diyor kendi şifremide kabul etmiyor yardımcı olursanız sevinirim ..

 127. Yasemin

  17/11/2013 at 00:22

  Merhaba
  Mail adresime giremiyorum dolayısıyla mail adresimi değiştirmek istiyorum yukarıda ki anlatımda ilk aşama da mail adresimi ve şifremi girmem isteniyor ama zaten benim problemim bu herhangi bir şey indirmek istediğimde Apple şifremide kabul etmiyor yardımcı olabilirseniz sevinirim

 128. tarık

  21/11/2013 at 19:25

  birden fazla mail hesabım var. yanlışlıkla iclod dan güncellemeri sildim.şimdi bakyığımda anımsayıcılarım bo.benim içim çok önemli bilgilerimvar anımsatıcıda.icloud ıd mi ve emailimi bilmiyorum.yardımlarınız içimn şimdiden teşekkürler..

 129. angrybird

  25/11/2013 at 23:12

  dün akşam aldığım ipad sayesinde çıldırazağum bu ne biçim olay anlamadım hiçbir adresi kabul etmiyor ne windowslive ne hotmail ne de outlook hepsine de ‘mail adresi özel karakterler içeriyor’ diyor hiçbir şekilde kayıt olamıyorum değişik adresler olduğu halde ne yapmalıyım ???