Parolası Unutulan iPhone ve iPad’lerin Kilitlerinin Açılması

Özellikle iPhone kullanıcılarından sık sık, “Oğlan cihaza parola koymuş, şimdi parolayı nasıl sıfırlayacağım, ya da şifremi unuttum ne yapacağım” tarzı sorular geliyor. Biz de bu sorulara ayrı ayrı cevap vermek yerine bir yazıyla tek bir seferde cevap vereyim istedim.

Önemli Not: Eğer ekranı kilid yani cihaz şifresini değil de iTunes Yedek Şifresini ya da Sınırlamalar şifresini unuttuysanız o zaman bu linkteki yazımıza gözatın. Eğer ayrıca iTunes cihazınızı görmüyorsa veya işlem yaptırtmıyorsa, o zaman da “iPhone ve iPad’i iTunes ile Kurtarma Modunda Geri Yükleme” başlıklı yazımıza bir gözatın. Son olarak eğer sorununuz iPhonemu Bul kaynaklı bir şifre sorunu ise o zaman da iCloud iPhone’mu Bul Etkinleştirme Kilidi ve İkinci El Cihazlar başlıklı yazımıza gözatın.

Bildiğiniz gibi aşağıdak ekran görüntüsünde yer alan menüden, yani “Ayarlar -> Genel -> Parolayla Kilitleme” menüsünden cihazımıza parola koyabiliyoruz. Bu sayede istersek ekran kapandıktan (screen lock) hemen sonra ya da bir süre sonra parola ekranının devreye girmesini sağlayabiliyoruz.

Bu sayede cihaz yanımızda değilken biri ekranı açtığında, karşısına parola çıkıyor. Yani cihazı kimse iznimiz olmadan kurcalayamıyor ya da içindeki özel bilgilere kolayca ulaşamıyor.

Fakat çeşitili nedenlerden bazen kullanıcılar kendi koyduğu parolayı unutabiliyor ve de arka arkaya çok fazla sayıda yanlış parola girdiklerinde, aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşıyorlar. Apple, deneme yanılma yöntemi ile parolanın tespitine engel olmak için de, çok sayıda hatalı giriş sonrası deneme süresini arttıyor. Bu yüzden belli bir sayıdan sonra deneme yanılma yöntemi ile parolayı bulmak imkansız hale geliyor.

Apple’ın destek sitesinde yer alan bu dokümana göre de parolası unutulmuş bir iPhone veya iPad’in iTunes ile Restore (Geri Yükle) edilmesinden başka bir çare bulunmuyor. Tabii bu noktada kullanıcıları en çok endişelendiren, cihazın içindeki bilgiler oluyor. Çünkü geri yükleme sonrası, eğer cihaz daha önce bu şekile yedeklenmişse, parolanın tekrar geri gelme olasılığı bulunuyor.

Fakat Apple bu konuda da bir güzellik yapmış. Eğer cihaz en son eşzamanlandığı (sync) edildiği iTunes ile Restore (Geri Yükle) edilirse, yedekten dönüş sonrası parolayı kaldırıyor. Bu sayede kullanıcılar hiç parola konmamış gibi cihazlarını kullanabiliyor.

Fakat başka bir iTunes ile cihaz restore edilirse, bu kişinin bilgilerinize ulaşmaya çalışan kötü niyetli biri (örneğin hırsız) olabileceği düşüncesiyle, cihaz ancak sıfır bir kurulum (Setup as a new iPhone) ile başlatılırsa paroladan kurtulunabiliyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Bu yüzden herhangi bir nedenle cihazımızın parolasını unutursak, ilk olarak cihazımızı her zaman kullandığımız iTunes’a bağlıyoruz ve Restore (Geri Yükle) işlemine başlamadan önce her zaman paylaştığımız gibi önce bir Yedek (Backup) alma işlemini, ardından da Satınalınanları Aktar (Transfer Purchases) işlemini yapıyoruz.

Yedekleme işlemimiz bittikten sonra da artık cihazımı Restore (Geri Yükle) işlemine geçebiliriz. (Bu işlem, cihazımızın yazılımını sıfırlar, yani kutusundan yeni çıkmış gibi henüz birşey yüklenmemiş veya ayar yapılmamış hale getirir. Özetle bilgisayar dünyasından bildiğimiz terimle “formatlar”.)

Cihazımız yine USB kablosu ile bilgisayarımıza bağlıyken iTunes’taki “Geri Yükle” (Restore) seçeneğine tıklayarak güncel yazılım yüklemesini başlatıyoruz.

Not: Eğer cihazımızın yazılımı güncel değilse, iTunes önce Apple Sunucularına bağlanıp en güncel yazılımı indirmek isteyebilir. Bu durumda manuel restore işlemi yapmak isterseniz, “iTunes ile Manuel Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?” başlıklı yazımızda anlattığımız mantıkla yani “Shift” tuşuna basarak manuel Geri Yükle’me işlemi yapabilirsiniz.

Geri Yükle’me işlemi tamamlandıktan sonra karşımıza “Yeni bir iPhone olarak ayarla” ve “Şu yedeklemeyi geri yükle” seçenekleri çıkıyor. Yazının başında da belirttiğim gibi Apple’ın bu konudaki destek dokümanına göre, eğer daha önce cihazımızı en son senkronize ettiğimizi iTunes’u kullanıyorsak en son yedeklememizi seçebiliyoruz. Yoksa “Yeni bir iPhone olarak ayarla” seçeneğini kullanarak cihazımızdaki bilgileri kaybetmiş ama paroladan kurtulmuş bir şekilde cihazımızı açabiliyoruz.

Fakat ben bu yazıyı hazırlarken, parola ile kilitli durumda ve sözde şifresini bilmediğim 🙂 cihazımı her zaman yedeklediğim iTunes ile restore ettim ve en son aldığım yedekten geri döndüm. Gerçekten de Apple’ın söylediği gibi hem cihazım parolasız bir şekilde açıldı hem de en son yedekten geri dönebildiğim için cihazımdaki bilgileri kaybetmemiş oldum.

Bu konuda ara ara olsa da çok soru geldiği için paylaşayım istedim. Umarım faydası olur.

Kaynaklar:

http://support.apple.com/kb/HT1212

http://support.apple.com/kb/HT4113

265 Comments

 1. Metin

  05/01/2012 at 09:45

  Bildigim kadari ile eger iPhone’unuz baska birinin iTunes’i ile kurulmus ise ve siz koydugunuz parolayi hatirlamiyorsaniz ancak kurudugunuz iTunes ile restore yapabilirsiniz baska hic bir iTunes ile yapamazsiniz iPhone’unuz kilitli kalir taa ki siz parolayi hatirlayana kadar. Bu gercekten boylemidir yoksa sehir efsanesimidir bilginiz var mi acaba?

  • Mustafa Tan

   05/01/2012 at 09:55

   Yazıda da belirttiğim ve Apple’ın aşağıdaki destek sayfasında da yazdığı gibi başka bir iTunes ile paroladan kurtulmak mümkün. Fakat bu durumda cihazı içindeki bilgileri silecek şekilde yani “Yeni bir iPhone olarak” sıfırlamak gerekiyor. İngilizce ifade de aynen şu şekilde:

   “If you cannot remember the passcode, you will need to restore your device using the computer with which you last synced it. This allows you to reset your passcode and resync the data from the device (or restore from a backup). If you restore on a different computer that was never synced with the device, you will be able to unlock the device for use and remove the passcode, but your data will not be present. ”

   http://support.apple.com/kb/HT1212

   • metinGS

    10/01/2012 at 14:59

    ben bişey soracaktım… iphone yedekleme şifresi koymuş kardeşim şimdide unutmuş.( bunu nasııl halledebilirim.

 2. gönül ünlü

  05/01/2012 at 09:49

  yılbasi aksami ayni sorunu yasadim, parolami degistirmisim ve aklima da gelmedi 1 dk 5 dk 15 dk 60 dk sonra tekrar deneyinlerden sonra, iphone kapali itunesa baglanin dedi. benim de kendi pc yanimda olmadigindan baska itunesa bagladim, kabul etmedi tahmin edilebilecegi gibi. Pazartesi gunu macbilisim’i aradim kendi itunes’unuza baglasaniz hicbir sey degismeyecek, o yuzden sifirlamaniz gerekiyor dedi. hatta once bir makineye baglayacagini ve ondan sonra sifirlanip sifirlanmayacagini soyledi. gittim ben de, telefonu bagladi, evet telefonu gormuyor sifirlamamiz gerekiyor dedi, ve sifirladi 🙁 her seyim gitti..

  • Anonim

   05/01/2012 at 10:02

   bir de benden para aldilar, hem de yuklu bir miktar.. acaba bir para tuzagi miydi? uzerine basa basa sormama ragmen kendi itunes’uma baglasam da farketmeyecek degil mi diye.. ya da iphone kapali yazdigi icin mi bendeki sorundan geri donusu yoktu?

   • Mustafa Tan

    05/01/2012 at 10:08

    Akşam cihazımı tamamen kilitleyip kesin sonucu size döneceğim.

    • Kaan ATASOY

     06/01/2012 at 09:33

     Acaba bu işlemi deneyeceginizi söylemiştiniz denedinizmi ?

     • Mustafa Tan

      06/01/2012 at 09:44

      Maalesef son aşamaya kadar geldim ama deneyemedim. Cihazı kilitleyebilmek için birer saat beklemek gerekiyor şifreyi tekrar hatalı girmek için. Bu akşam kesin sonucu bildireceğim.

      • Ahmetcan

       14/06/2012 at 23:57

       Mustafa abim,

       Benim apple iphone 3gs’im var. Tatile geldim Mersine. Çocuklar deneyip deneyip tamamen kitlemiş. Telefonu iTunes’e bağlayın diyor. Bağladığımızda da iTunes şunu gönderiyor “iTunes “iPhone3gs” adlı iPhone parolayla kitlenmiş olduğu için ona bağlanamadı. iTunes ile kullanılabilmesi için iPhoneden parolanızı girmelisiniz.” Ancak iPhonede de acil arama var parola girme gözükmüyor yardım edin lütfen.

     • Mustafa Tan

      06/01/2012 at 16:51

      Sonunda deneyebildim. Cihaz, paralonın defalarca yanlış girilmesi sonucu tamamen kilitlense de yukarıdaki yöntemle yine de veri kaybı olmadan açılabiliyor. Bilginize.

      • Gönül

       07/01/2012 at 09:46

       yok yere kaybettim her şeyi.. 🙁 peki bu apple yetkilisi olduğunu sanan adam bilmiyor mu bunu? nasıl telefonu alıp da sıfırlamamız gerekiyor, diyip bir de üstüne benden 80 lira alır. Hiç mi bilgisi yok. Allah’ım çok sinirliyim. Adamı arayıp burayı okumasını söyleyeceğim. Bilmediğine de karışma diyeceğim. Ćok teşekkürler Mustafa Bey yordum sizi de.

 3. Eyupc

  05/01/2012 at 09:53

  Emeginize saglik. Her zaman ki gibi mukemmel bi uslupla anlatilmis. Ve cok yararli bi’ bilgi. Tesekkur ederim Mustafa TAN

 4. Timiur

  05/01/2012 at 10:33

  Merhabalar Mustafa bey benim iphone-umda bi sorun var home tusunu işletmekde baya bi zorlaniyorum tuş içeri doğru girmiş servisde deyişmek mümkünmü home tuşunu

  • Murat

   05/01/2012 at 12:32

   Ayni sorun bende de olmuştu genpaya götürdüm garanti kapsamında yapıldı sıfır gibi oldu telefonum diyebilirim.

   • Poorrs

    05/01/2012 at 14:13

    Assistive touch kullanirsaniz cok da ihtiyac duyuuyor home tusuna.

   • Ferda

    06/01/2012 at 10:35

    Bu sorun Genpa ‘da ne kadar süre içerisinde çözümlendi?

 5. Serhatogun

  05/01/2012 at 13:37

  Elinize saglik Mustafa Bey, benim isime yaramasa da yarayacak bi’cok kullanici vardir eminim.. Bir de su yazilarinizi haftada 1-2 ye cikarsaniz super olacak ;))

  • Mustafa Tan

   05/01/2012 at 13:53

   Teşekkürler.

   Zaten hafta 1-2 tane yazıyoruz en az 🙂 Geçtiğimiz ay 12 tane yazmışız örneğin: http://www.iphoneturkey.com/arsiv

   • serhatogun

    05/01/2012 at 18:36

    O zaman daha da arttırın, bunlar yetmiyor bize =)

 6. Selman

  05/01/2012 at 13:54

  Bu yazılarınız çok faydalı oluyor.
  Ben garantiye yollamıştım bir kere unuttuğumda.

 7. ercan

  05/01/2012 at 14:11

  icloud kullanırsak sıfırlamadan sonra yedeklerimizi bilgisayarsız iclouddan geri yükleyebiliriz.

 8. Nihat

  05/01/2012 at 14:11

  Selam ..bende ios 5 e gecerken almis oldugum yedeklemeyi sifresini kaybettigim icin geri yukleyemedim. ne yapabiliriz ?? Basarilarilar:)

 9. Nihat

  05/01/2012 at 14:15

  Bende ios 5 e gecerken yedekleme isleminde ki sifremi unuttum . Ne yapabiliriz??

 10. Cihan

  05/01/2012 at 14:17

  Mustafa bey 4 s kullaniyorum ve gecen siz beta kullandiginizi sorunlarin gectigini yazmistiniz bu 5.1 ne zaman yayinlanacak kesin bi bilgi var mi tesekkurler simdiden ilginize

 11. Egemen Deniz

  05/01/2012 at 14:20

  Mehaba Mustafa bey . Ben iPhone 4 sahibiyim . iOS 5 çıkar çıkmaz indirdim ve 5.0.1 de öyle . Çıktıklarında anında güncellendim . Fakat son 1 haftadan beri pil sorunum var pil anında bitiyor . Eğer update Den dolayı olsaydı ilk update ettigimde sorun başlardı ama belkide yanlış düşünüyorumdur . Sizce ne yapmam lazım ❔

 12. Timur

  05/01/2012 at 14:57

  Selamlar ve saygılar. iOS 5.1 tahminen ne zaman çıkar? Sizce de gecikmedi mi?

 13. Muhammet

  05/01/2012 at 15:33

  Cok faydalar goruyoruz mustafa bey sizden tesekkurler

 14. Anonim

  05/01/2012 at 16:43

  Mustafa bey,
  Telefona yüklediğim bir müzik ve benzerini tekrar yüklediğimde uyarıcı bir sistem varmıdır? Yani yüklü olan bir şeyi tekrar yüklediğimde uyarı versin. Böyle bir uygulama var ise belirtebilirmisiniz.
  Saygılarımla,

 15. Yusuf

  05/01/2012 at 19:40

  Selamlar Mustafa Bey,
  Yazilarinizi uzun zamandir takip ediyorum. Calismalarinizi taktir ediyorum.
  Benim bugun basima gelecegini tahmin edemeyecegim bir problem geldi. Backup sifremi hatirlamiyorum. Bu benim cok onemli. Bunu cozmenin bir yolu varmi acaba. Hangi sifreyi denediysem olmadi. Yardimlarinizi bekliyorum. Saygilar. iyi calismalar

 16. mustafa ingiltere

  05/01/2012 at 21:25

  yusuf kardes backup sifreniz sizin apple storeden indirdiginiz oyunlarin ve kullanmis oldugunuz email adresiniz sifresidir.yani backup yaptiginizda sadece iphonunuzdan kullandiginiz sifredir apple storeden indiridiginiz oyunlarin sifresidir.bu sifreyi girin ok..

  • Yusuf

   06/01/2012 at 08:21

   Merhaba Mustafa Bey.
   O sifre degil. Ben zamaninda iTunes den rehberi vs. ITunes in icine yedeklerken bi sifre girmistim. iPhone 4 e iOS 5 yukledim. Makina oldu. Ama Hersey gitti. yuklemeden once yedekledim tekrar. bu yedegi yuklemeye calisiyorum AMA devices bolumune geldigim zaman kilitli gozukuyor. benden sifre istiyor. bu sifre ise sizin bahsettiginiz sifre degil. ne yaptiysam bir turlu bulamadim. ve herseyim o yedegin icinde. baska ne yapabilirim. yardimlariniza ihtiyacim var.

 17. Kerem

  05/01/2012 at 23:51

  Selamlar , ben iphone 4 kullanıcısıyım iphone’umu guncelledikten sonra yani 5.0.1 yaptiktan sonra telefonumun titresiminde sorun olustu gecekten cok acayip bir sekilde titriyor 😀 bu sorunu nasıl cozebilirim yardimci olursaniz sevinirim . tesekkur ederim simdiden

  • Ali

   06/01/2012 at 11:40

   Ayarlar/Genel/Erisebilirlik ozel titresim aciksa ondandir kapatin veya seslerden titresim sekli belirleyin

 18. Numan

  06/01/2012 at 02:00

  Mustafa bey sizden paylaşmanızı istediğim bir konu var.itunes ile pc ye aldığımız yedekleri pc ye format atmadan önce nasıl kurtarabiliriz.Yani hangi dosya veya klasiklerin yedeğini almalıyım ve formattan sonra nereye kopyalamaliyim Yada başka çözüm yolu var mı?pc ye formattan sonra telefondanda bütün bilgiler siliniyor özellikle uygulamalara ulaşamıyorum . Bu konuyla ilgili bir yazı paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler kolay gelsin

 19. Numuneluk

  06/01/2012 at 02:12

  İyide hocam ilk kullanildigi itunes da ya birgün formata ugrarsa nasil olacak bu isler?

  • Mustafa Tan

   06/01/2012 at 07:34

   İlk kullaniliyor olması önemli degil, en son sync (eşzamanlandığı) iTunes önemli olan.

   • Anonim

    26/05/2012 at 18:25

    iTUNES i nasıl açıcaz

 20. Nuh AKKUZU

  06/01/2012 at 08:43

  Merhaba size sormak istediğim başka bir konu var. Yine sifre ile ilgili fakat ben komple telefonu degil tek dosya yada uygulamaya sifre vermek istiyorum. Bunula ilgili bildiğiniz bir program yada uygulama mevcutmudur? İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

  • Mustafa Tan

   06/01/2012 at 09:29

   Maalesef böyle birşey mümkün değil. App Store’da da uygulama bulamazsınız.

   • Nuh AKKUZU

    08/01/2012 at 23:06

    Teşekkür ederim ilginiz için.

    • Anonim

     26/01/2012 at 02:05

     Selamlar Dosyalarinizi sifreleme hakkindaki sorunuza cevap vermek istedim.Dosyalari sifrelemek icin bircok program var hatta cogu ücretsiz.Resim, video, müzik telefon rehberi, web sitesi adresleri gibi seylerin tümünü sifreleyebiliyorsunuz sadece Ap leri sifreleyemiyorsunuz .Fakat onunda yolu var sifrelemeyin gizleyin

     • Anonim

      13/02/2012 at 09:37

      peki nasıl yapabiliyoruz bana programları söyleyebilir misiniz? bir de nasıl gizleniyor app lar?

 21. Arda

  06/01/2012 at 16:29

  merhaba mustafa bey,

  bu şifreyi unutma olayı yaklaşık 2 yıl önce benim de başıma gelmişti o zamanlar iPhone 3G kullanıyordum ve baya bir kitlemeyi başarmıştım (bir saatten fazla). daha sonra eve geldiğimde araştırdım hiçbir yolunu bulamadım, mecburen restore için itunes a bağladım telefonu fakat bağlayınca bir şey yaptım tam hatırlamıyorum ama istediğim kadar parola deneyebilmeye başlamıştım. yanlış hatırlamıyorsam “sync” e basıyordum, sonra telefondan sync i cancel ediyordum ve tekrar şifre deneyebiliyordum, böyle böyle bulmuştum şifremi. bu yöntem hala çalışıyor mu bilmem ama bir deneyip buraya sonucunu yazarsanız okuyucular için faydalı olabilir.

  • Mustafa Tan

   06/01/2012 at 16:39

   Yazıda da belirttiğim gibi en son sync yaptığınız iTunes ile tekrar sync yaptığınız için istedeğiniz kadar şifre deneme imkanı veriyor.

   Fakat zaten en son kullandığınız iTunes var ise yazıda paylaştığımız gibi yapıp hiç deneme yapmaya gerek kalmadan cihazın parolasından kurtulabilirsiniz 🙂

   • Arda

    07/01/2012 at 00:09

    o dönem bilgisayarım yavaştı, telefonum yavaştı, içinde yaklaşık 1500 şarkı vardı dolayısıyla restore yapmak pek işime gelmiyordu 🙂 ben hatırlayabilecek durumda olan arkadaşlar için yazayım dedim.

 22. Egemen Deniz

  06/01/2012 at 17:39

  Mustafa Bey sorumu cevaplaamadiniz 😀

  • Mustafa Tan

   06/01/2012 at 17:53

   Cevaplamaya çalıştım az önce 🙂

   Fakat bu tip yazıyla alakalı olmayan soruları aşağıdaki linkte paylaştığımız gibi Soru Cevap sitemizden sorabilirseniz çok daha mutlu oluruz.

   http://www.iphoneturkey.com/soru-cevap

 23. Harun

  06/01/2012 at 19:50

  Kardes hersey cok guzel sen birde su konuda yardimci olurmusun iphone4 icin anti virus programi varmi simdiden cok saol

 24. Mustafa COSKUN

  07/01/2012 at 00:02

  Arkadaslar;
  Gun ucunde otururken telefonum flashinin durup dururken yandigini fark ettimbutun ayarlari kontrol edip cozume ulasmaya calustim ama nafile:( ne yaptiyamsam cozum olmadi ekrana hafif sekilde vurdugumda sorun cozuldu fakat belli bir zaman sonrasinda tekrar yandi. Ayni sekilde sorunu giderdim fakat bu konuyu komple cozmem icin ne onerirsiniz? Ayni sorunu yasayan arkadaslarimiz varsa nasil giderdiler acaba???

  • Arda

   07/01/2012 at 00:11

   sms gelince yanıyor olmasın?

   • Mustafa COSKUN

    07/01/2012 at 10:42

    Hayir durduk yere yandi ve sonmedi

  • Ertugrul Kökdemir

   26/01/2012 at 03:25

   Arkadasim şöyle anlatmaya calisayim ;İphoneda flas yanmasi bildirimler icindir ve ekran kapaliyken calisir.Bu bildirimler illaki telefon mesaji olmasi gerekmez hertürlü bildirim yani push notifikation olabilir örnek vermek gerekirse benim telefonumda arka planda calisan birkac program var bunlardan birtaneside liveskor ,bu programi yukledigimde futbol takimimi favorilere isaretlemistim programi kullanmiyorum hatta arka planda bile calismiyor ama takimin maci oldugu gün gol atar yada yerse bana aninda bildirim geliyor ve bildirim sekli flas olarak gerceklesiyor .Tabiki bu benim secimim eminim sizde herhangi bir programin bildirimini flash olarak ayarlamissinizdir

 25. Semih

  08/01/2012 at 18:18

  Merhaba uygulamaların içerisinde donen google reklamlarini engelleyebiliyormuyuz bilgi verebilirsiniz

  • Arda

   08/01/2012 at 23:52

   hayır engellenmiyor, anca 3G veya wi-fi bağlantınızı kaparsanız o zaman görünmezler.

 26. Mehmet Zeki çelik

  08/01/2012 at 19:19

  Tesekurler

 27. Tolga

  09/01/2012 at 00:17

  Selamlar.İphone 4 kullanıyorum ve 5.0.1 sürümü yüklü. Ancak son zansmlarda kapsama alanı dısına çıktığında tekrar geri gitmiyor . Sadece telefonu kapatıp açınca normale donüyor . Ne yapabilirim ? Mustafa bey yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

  • Ertugrul kökdemir

   26/01/2012 at 02:20

   Apstore magazasina gidin anlatin yepyeni İphone versinler ama insallah ayni sorun ondada cikmaz.İphone4 lerde o sorun var diye 4s cikardilar aldim ayni sorun bendede vardi

 28. harun can

  09/01/2012 at 02:16

  Mustafa Bey,
  Almanyadan gelen İphone 4 cihazım ek sim aparatıyla çalışıyordu. 5.0.1 le güncelleyince cihaz kapandı, bununla ilgili bir gelişme var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Ertugrul Kökdemir

   26/01/2012 at 02:24

   GWEY karti ile simlock kaldirilmis .telefon kapatildiginda,kart cikarildiginda ve guncellemeden sonra bozuluyor.tekrar gidip 50 yada70 lira verip birdaha GWEY alacaksin tekrar yapacaksin

 29. metinGS

  10/01/2012 at 15:01

  ben bişey soracaktım… iphone yedekleme şifresi koymuş kardeşim şimdide unutmuş.( bunu nasııl halledebilirim…..

 30. Eray

  11/01/2012 at 14:25

  Selamlar
  Ben iphone 4 umu ios 5 e yukselttikten sonra parolayi kaldir secenegi etkisiz hale geldi… Su anda parolayi kaldiramiyorum… Bu konuyla ilgili bilgisi olan varsa yardimlarini bekliyorum…
  Tesekkurler

 31. ilk

  12/01/2012 at 08:30

  merhaba,
  iphon 4s de fotograf yayını diye birşey var bunu nasıl kapatabilirim buraya fotograf atıyor telefon onları silemiyorum.
  Ayrıca telefondaki outlook a düşen maillerim bilgisayardaki outlook u açtığımda silininiyor ?

  • Mustafa Tan

   12/01/2012 at 08:33

   Ayarlar -> iCloud -> Fotoğraf Yayını’nini kapatin.

 32. ahmet

  12/01/2012 at 13:43

  slm mustafa bey..cok acıll:( ben guvenlık kodumu unuttum gıremıyorum sızın yazıları okudum ve tlfnu pc bagladım ıtunes orogramında yedekle yaptım sonra tekrar gerı yukle ye bastım fakat karsıma cıkan yazı su guncelleme yapın ve ındırın ..benım tlfda yurt dısı oldugu ıxcın jb lı o yuzden son surumu yuklemek ıstemıyorum ..bana yardımcı olun guvenlık kodunu kırmam ıcın ..teşşekurler:((

 33. Aylin

  19/01/2012 at 11:38

  Merhaba,
  siteyi şöyle bir dolaştım ama bu konuyla ilgili bir sıkıntıyla karşılaşmadım.
  ben iphone 3 aldım 2. el
  itunes hesabı açmaya çalıştım ama hesabın güvenlik sebeplerinden dolayı kilitli olduğunu söylüyor. Bu itunes’u kullanamayacağım, yani yeni bir hesap alamayacağım anlamına mı geliyor. Öyle değilse ne yapmam lazım. Teşekkürler

  • Mustafa Tan

   19/01/2012 at 11:47

   Sorununuzu tam analayamadım. Aşağıdaki yazıda paylaştığımız gibi yeni bir Apple Kimliği alırken mi bu sorunla karşılaşıyorsunuz?

   http://www.iphoneturkey.com/2010/10/iphone-veya-ipad-uzerinden-kredi-kartsiz-apple-id-alma.html

   Yani girdiğiniz email adresine ait zaten daha önceden bir hesap açıldığını ve bu hesabın güvenlik nedeniyle kilitlendiğini mi söylüyor.

   • Aylin

    19/01/2012 at 12:37

    Yanşış yerlere yanlış şifreleri girmişim sanırım. Sorunu hallettim. Teşekkürler

 34. Gulden

  26/01/2012 at 16:27

  Mustafa Bey, iphone 4’ü İSO 5e updateleme işlemlerini sizin sayenizde anlatımlarınızı dikkate alarak yapmıştım. Ancak yukarıda bahsetmiş olduğunuz yöntem, (sanırsam saçma bir soru olacak) unutulan sınırlama kodunun sıfırlanması için de uygulanabilir mi?

 35. Ahmet

  31/01/2012 at 01:02

  Mustafa Bey Merhaba ;
  Komple reset atacağım fakat makinem sürekli şifre istiyor, hatirlayamadigim için makineyi komple resetleyemiyorum ne yapmam lazım teşekkürler…

 36. Ozan

  12/02/2012 at 23:27

  Bu gizlilikler ile alakalı olarak şunu sormak istiyorum. Ben iOS 5 yükledikten sonra mail ayarlarım ve iCloud menüleri silik geliyor ve ayarlarını değiştiremiyorum hiçbir şekilde bunun neden kaynaklanıyor olabileceğini biliyormusunuz ?

 37. Vakıf KEPEKÇI

  31/03/2012 at 21:45

  Apple Store giriş şifremi unuttum hiç bir sekilde uygulama indiremiyorum acaba ne yapmam lazım bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim

 38. pig

  04/04/2012 at 11:54

  aynısı başıma geldi, siizn dediğiniz talimatlardan yaptım ve hiçbişeyim kaybolmadı, apliksyonlarım bile geldi!sanırım asıl önemlisi belirttiğiniz gibi her zaman bağlanılan itunes’tan yapmak önemli.
  çok çok teşekkür ederim gerçekten…

 39. selim

  09/04/2012 at 00:26

  mail adresin varsa ekran görüntüsünü size atayım mustafa bey. benim ipad pc ye bağlayınca ituneste “sleyum isimli ipadınızda şifrenizi girerek açmalısınız” yazıyor. ve ipad da şifremi gireceğim bir yer yok. ipad da da “ipad kapalı itunese bağlan” yazıyor. arasatta kaldım.. 🙁

 40. özgür

  13/04/2012 at 21:43

  Valla Süpersiniz ALLAH Razı Olsun Herşey Yerli Yerinde Aynı Şekilde Teşekkürler…

 41. kemal

  08/05/2012 at 08:50

  bende ipad 2 var. sınırlama şifresi konulmuş. ama itunes, safari, store gibi herşey sınırlanmış. bu durumda sınırlama parolasını nasıl kaldıracağım.

 42. yılmaz

  08/05/2012 at 08:53

  ipad 2 de sınırlama şifresi var. fakat itunes de sınırlanmış yada kaldırılmış. cihaz şu anda hiçbir işe yaramıyor. sınırlama şifresini nasıl kaldırırım. teşekkürler.

  • yılmaz

   21/05/2012 at 16:36

   cevap verecek kimse yokmu

 43. atakan

  06/06/2012 at 21:24

  mustafa abi ben ı phone yi önce başka telefondan kilitledim sonra girdiğimde benden şifre istdei telefoncu ise makineye bağlayıp 2 saate açarım dedi ne yapmalıyım

 44. Imren

  07/06/2012 at 01:42

  Merhaba..benim tlfnum 4 ama parolayla kilitle yok.bunu nasil edinebilirim acaba

  • Mustafa Tan

   07/06/2012 at 09:09

   Ayarlar -> Genel menüsü altında “Parolayla Kilitle” seçeneği kesinlikle olmalı. Eğer yoksa cihazınızı servise götürün.

 45. ismet tören

  07/06/2012 at 13:04

  şu an itunnes de aygıtlar bölümü yok

 46. emine

  09/06/2012 at 13:34

  merhaba mustafa bey bn pihone 3gs kullanıyorum acaba ses ile kitleyip kilit açabilrmiyim ?

 47. Müzeyyen ÇEvik

  10/06/2012 at 02:29

  merhabalar,ben ıpod touch kullanıyorum fakat sıfremı unuttum bana ıtunesa bagla dıyor ama baglayınca tanımıyor bu sorunu nasıl cozebılırım lutfen bıran once yardım edın..

 48. Yagmur Uranli

  14/06/2012 at 10:23

  Mustafa abi selam ,

  Babam bana cok kizacak Cok acil yardimina ihtiyacim var .
  Ben iphonenumun kilidini unuttum.
  babamin itunes undan giremiyorum cunku bana kizacak evdeki bilgisayara itunes indirdim ama ” iphonenuz kilitli itunes a baglanmadan once kilidi acin ” diyor ama kilit falan acilmiyor sadece itunes a baglanin ve sim kilitli isaretinden baska bir sey yok ekranda .
  babam bana cok kizacak ne olur mustafa abi bana yardim eder misiniz ?

  • Mustafa Tan

   14/06/2012 at 10:25

   Geçmiş olsun. Yukarıdaki yazı zaten bunun için. iPhone’un kilitlenmeden önce en son eşzamanlandığı iTunes’u kullanmak zorundasınız.

   Eğer başka iTunes kullanırsanız cihazı sıfırlamanız gerekir.

   • Yagmur Uranli

    14/06/2012 at 11:20

    Tesekkur ederim Mustafa abi..
    Yanliz ben baska itunes kullanmama ragmen ” iphonenuz kilitli itunes a baglanmadan once kilidi acin ” diye mesaj cikiyor itunesda yani itunes benim telefonu acamiyor . Cunku ekranda ” itunes a baglanin ve sim kilitli dan baska bir sey cikmiyor ” olmazsa sanirim harcligimdan tamir ettirmem lazim ben yapamayacagim galiba .

    Aksama kadar hallederim insallah .
    tekrar tesekkur ederim abi marmaristen selamlar

 49. Ahmetcan

  15/06/2012 at 00:02

  Mustafa abim,
  Benim apple iphone 3gs’im var. Tatile geldim Mersine. Çocuklar deneyip deneyip tamamen kitlemiş. Telefonu iTunes’e bağlayın diyor. Bağladığımızda da iTunes şunu gönderiyor “iTunes “iPhone3gs” adlı iPhone parolayla kitlenmiş olduğu için ona bağlanamadı. iTunes ile kullanılabilmesi için iPhoneden parolanızı girmelisiniz.” Ancak iPhonede de acil arama var parola girme gözükmüyor yardım edin lütfen.

 50. ERSİN VURAL

  23/06/2012 at 09:16

  Emeginize saglik. Her zaman ki gibi mukemmel bi uslupla anlatilmis. Ve cok yararli bi’ bilgi.

  Tesekkur ederim ERSİN VURAL

 51. emrah

  25/06/2012 at 18:07

  Benim İpad’in şifresi kilitlendi. İpad kapalı diyor! İçinde İtunes var fakat ben şifresini sıfırlamaya çalıştığımda yeniden deneyin yazıyor. Benim İpad’in artık başka şifre yazma hakkı kalmadı. 🙁

  • mehmet

   07/02/2013 at 00:50

   arkadaş ayni dert bendede var açamiyorum bana yardimci olun

 52. Aydın Gur

  01/07/2012 at 23:19

  Sevgili admin malesef itunese iPhone bağladigimizda eğer iphonede parola var ise tuşlarda kitli ise iTunes hata verip lütfen parolayı girin uyarısı
  yapıyor ve telefonda kilidi açtıktan sonra iTunes bağlanıyor ….

  • aylin

   24/08/2012 at 23:08

   bende de aynısı oldu ama direkt geri yükle yaptım zaten hemen ardından geri yüklemeden önce yedekleme yapmak istermisiniz diye soruyor ondan sonra zaten basitçe yönlendiriliyorsun .

   • muhammet

    08/12/2012 at 11:05

    bu işlemi kım yaptıysa kım bulduysa allah razı olsun yazandan yonlendırenden okutandan okutturandan yoksa 5o tl me sebeb olcakdı bıde ıcındekı herseyı sılıncekdı

    • Mustafa Tan

     08/12/2012 at 11:08

     Geçmiş olsun 🙂

     • ali

      10/12/2012 at 00:06

      Yahu kardeş geri yükle dedim fakat yüklenemedi dedi bir el atsan parolayı unuttum.

      • şüheda doğan

       18/01/2013 at 18:13

       ya benim annemin telefono iphone3 ve bende annemin telefonunda internet var benim de oynamak canım istiyor ve siz biliyorsanız nasıl şifre kırılır örnek olarak cevapını yazarmısınız şimdiden teşekkürümü sunuyorum*

       • Anonim

        28/01/2013 at 20:57

        bırak bakayım annennin telefonunu seni yaramaz seni

      • kübra yıldırım

       18/01/2013 at 18:28

       ya benim arkadaşımın telefono iphone3var bende canım oynamak istiyor şifre istiyor bende internetten bulamadım örnek olarak yazında öğreniyim ne olur örnek olarak yazın şimdiden sağolun tşkkrer…

   • hülya

    02/02/2013 at 09:42

    iphone 4s kullanıcısıyım fakat şifremi unuttum açamıyorum

 53. Eyüp Sami

  13/07/2012 at 00:07

  Peki sayın Mustafa TAN, Ipad’in şifresini girmeden Itunes’a nasıl bağlanıp da yedekten geri dönüleceğini de söyler misiniz?
  Asıl mesele bu işte!!!

  • Mustafa Tan

   13/07/2012 at 00:18

   Yazıda paylaştığım gibi 🙂

   Yedekten geri dönmüyorsunuz direk, önce restore (geri yükle) edip cihazınınız sıfırlandıktan sonra ilk açılışta yedekten mi dönmek istersiniz yoksa yeni bir cihaz olarak mı tanımlamak istersiniz diye soruyor.

   Eğer daha önce kullandığımız yani cihazımızı eşzamanlamak için kullandığımız bir iTunes ise yedekten dönmesine rağmen artık cihaz kilitli olmuyor. Sanırım ben güzel anlatamadım yazıda.

   • Eyüp Sami

    13/07/2012 at 00:21

    Bana göre yazıdaki eksik şu; Ipad’in kilidini bilmiyorken Itunes ile nasıl bağlanılıyor… Ben şu anda onunla uğraşıyorum, şifremi unuttum ve Itunes ile cihaza bağlanamıyorum. Tabi bu durumda da anlattığınız işlemler olmuyor…

    • Mustafa Tan

     13/07/2012 at 00:33

     O zaman sizin sorununuz başka. Çünkü iPad kilitli iken iTunes’a bağlanılabiliyor. Zaten bağlanamasaydım yukarıdaki yazıyı hazırlayamazdım. Özellikle cihazım kilitli iken yaptım yukarıdaki işlemleri.

     Ayrıca Apple’ın yardım sayfalarında da anlatılıyor aynı işlem:

     “If you cannot remember the passcode, you will need to restore your device using the computer with which you last synced it. This allows you to reset your passcode and resync the data from the device (or restore from a backup). If you restore on a different computer that was never synced with the device, you will be able to unlock the device for use and remove the passcode, but your data will not be present.”

     http://support.apple.com/kb/HT1212?viewlocale=en_US&locale=en_US

     Tecrübe etmediğimiz hiç bir şeyi paylaşmıyoruz merak etmeyin. Bu arada başka bir iTunes’a bağlamayı denediniz mi cihazınızı ?

     • okan

      12/09/2012 at 00:45

      arkadaşlar lütfen yardım edin telefonumu yeni bir iphone olarak ayarladım işlem bittikten sonra yedeklerimi geri yüklemek için geri yükleye bastığımda şifre istedii ben şifreyii bilmiorm lütfen yardımcı olabilirmisiniz.. çokkk acillllll…!!!! reheberimdeki birçok kişi artık yok

     • mehmet akif

      27/01/2013 at 15:49

      mustafa tan bey şuan iphone kurtarma modunda napacam ben güvenlik koduda gider demi?

   • esranc

    08/10/2012 at 00:45

    şimdi ben yazdıklarınızın hepsini okudum ancak benim sorunum şşu ki , yeni bi iphone aldım eski iphonumda tüm rehberim uygularım ve fotoğraflarımı yedekledim şimdi itunes da yeni telefonumla bağlandığımda eski telefonumda ki bilgileri geri yükle seçeneği seçiyorum ama bana yedekleme şifremi soruyo bi şifrem olmadığı için yapamıyorum işlemi acil yardım edersiniz diye düşünüp yazıyorum buraya , bekliyorum cevabınızı teşekkürler

 54. gurcan

  13/07/2012 at 02:30

  Mustafa Bey,
  Yukarıdaki arkadaşın sorununu ben de yaşıyorum. iPad şifresi unutuldu ve sanırım tekrar tekrar denendiği için şu an açılmıyor. Ekranda “İpad kapalı, itunes’a bağlan” mesajı çıkıyor. Bilgisayardan itunesa bağlayınca “itunes ipad parolayla kilitlendiği için bağlanamadı.iPad parolasını girip tekrar deneyin ” yazıyor. Alttaki seçenekler sadece yeniden dene ve iptal. Yani bir yere varamıyoruz… ipad alındığından beri itunesa hiç bağlanmamıştı. Kilitlendiği için ilk defa bağlanılmaya çalışılıyor… Ben de ipAd gibi kilitlendim kaldım anlayacağınız…

  • Anonim

   13/07/2012 at 17:41

   Dün gece sabahlayarak derdimi çözdüm. iPad tamamen sıfırları ama en azından açıldı. Yöntemi yabancı forumlardan buldum. Yine iTunes ile yapılıyor. Su an yoldayim. İlk fırsatta paylaşacağım.

 55. Aslı

  13/07/2012 at 18:53

  Bana da benzeri iPod’umda oldu. Sınırlama şifremi unuttum. İlk iş Ayarlar-Genel-Parolayla Kilitleme-10 Başarısız Denemeden Sonra Verileri sil yaptım (yanlış denemelerle herşeyi silecektim.). Ama 6. denemeden sonra iPod kapalı iTunes’a bağlayın dedi. Bağladım zaten kablo bozuk gibi kenarları kopmak üzere biligisayar bi ”dırın” bi ”dunun” diyo. ”İOS 4.2 güncellensin mi?” dedi. Ben ok dedim ve yüklendikten sonra birden restore ediliyor dedi. Tam da ben bu bloğu okurken. 20dk falan eşzamanlama yaptı. Şİmdi açıldı ama bir işe yaramadı. Tek tek uygulamalar tekrar iniyor ve şifre de hala açık nasıl yapacağım??? :(((((
  Not:Eşzamanlamayı herzamanki iTunes’dan yaptım…

 56. Eyüp Sami

  17/07/2012 at 23:32

  —ALINTIDIR—

  Apple ürünümüzün kullanıcı şifresini unutmuşsak ya da kötü bir arkadaş şakasına kurban gitmişsek kullanıcı şifresini bilmeden ne aygıta ulaşabiliriz ne de iTune üzerinden bir işlem yapabiliriz. Şimdi bu problemi nasıl çözebileceğimize bir bakalım:

  1. İlk önce cihazı açık halde iTune programını açarak bilgisayara bağlayınız.

  2.Cihaz bağlı durumdayken şimdi onu DFU moduna alacağız.
  -İlk olarak 3 saniye boyunca Power-Acma kapama tusuna basili tutuyoruz.

  – Daha sonra 10 saniye boyunca Power Tusunu birakmadan ayni anda Home-Menü tusunada basili tutuyoruz.

  – Son olarak da 15 saniye boyunca Home Tusunu basili tutmaya devam ediyoruz fakat Power-Güc tusunu birakiyoruz.
  Eğer doğru yaptığsanız cihazın kendi ekranında bağlantı kablosunun resmi çıkacaktır. Bilgisayarda ise Recovery modda bir cihaz bulunduğuna dair mesaj çıkacaktır.

  3. Bu çıkan mesaja ‘ok’ dedikten sonra iTune programındaki Restore tuşuna basıyoruz ve işlemin tamamlanmasını bekliyoruz.(Resimin üstüne tıklayınız.)

  İşlem bittikten sonra cihaz açılacaktır ve içerinde bulunan kişisel bilgiler, mp3 ve video gibi içerik hala korunuyor olacaktır.

  • ece

   09/08/2012 at 19:04

   tşkler

   • EDA KILIÇ

    17/08/2012 at 15:19

    birşey değil

    • Ömer

     12/09/2012 at 16:55

     çok tşkler ya saatlerdir forum sitelerinde geziniyorum bulamadım çözümü burda buldum sağolun

     • onder çelik

      21/09/2012 at 13:55

      arkadaslar ben yazılanları adım adım yaptım dogruda yaptım cunkı teelefon uzerınde usb ve ıtunes kablo resmı cıktı fakat nereden restore et denıyor bılemıyorum varmı yardımcı olabılecek

   • Tolga

    20/09/2012 at 23:54

    Çok teşekkürler.
    ben de sizin yonlendirmenizle açtım.

  • caragher

   23/08/2012 at 11:56

   Gerçekten çok teşekkürler tüm eski bilgiler gitti ama benim için önemli olan açılmasıydı teşekkürler…

  • Anonim

   02/09/2012 at 15:35

   çok tşk ederm

  • Anonim

   13/01/2013 at 21:24

   kardesım cok sagolasın

 57. Y.Emre

  22/07/2012 at 13:51

  Eyüp Sami der ki:
  17/07/2012 at 23:32

  —ALINTIDIR—

  Apple ürünümüzün kullanıcı şifresini unutmuşsak ya da kötü bir arkadaş şakasına kurban gitmişsek kullanıcı şifresini bilmeden ne aygıta ulaşabiliriz ne de iTune üzerinden bir işlem yapabiliriz. Şimdi bu problemi nasıl çözebileceğimize bir bakalım:

  1. İlk önce cihazı açık halde iTune programını açarak bilgisayara bağlayınız.

  2.Cihaz bağlı durumdayken şimdi onu DFU moduna alacağız.
  -İlk olarak 3 saniye boyunca Power-Acma kapama tusuna basili tutuyoruz.

  – Daha sonra 10 saniye boyunca Power Tusunu birakmadan ayni anda Home-Menü tusunada basili tutuyoruz.

  – Son olarak da 15 saniye boyunca Home Tusunu basili tutmaya devam ediyoruz fakat Power-Güc tusunu birakiyoruz.
  Eğer doğru yaptığsanız cihazın kendi ekranında bağlantı kablosunun resmi çıkacaktır. Bilgisayarda ise Recovery modda bir cihaz bulunduğuna dair mesaj çıkacaktır.

  3. Bu çıkan mesaja ‘ok’ dedikten sonra iTune programındaki Restore tuşuna basıyoruz ve işlemin tamamlanmasını bekliyoruz.(Resimin üstüne tıklayınız.)

  İşlem bittikten sonra cihaz açılacaktır ve içerinde bulunan kişisel bilgiler, mp3 ve video gibi içerik hala korunuyor olacaktır

  Valla bu benim işimi gördü dikatli okuyun vee yazınlanları tek tek yapın olucak ondan sonra ipadi geri yükleme yapıosunuz sorun ortadan kalkıyor 🙂

  • mustafa

   15/08/2012 at 11:22

   merhaba yazdıklarınızı yaptım ve sorunum ortadan kalktı çok teşekür ederim verdiğin bilgiler için
   not: TÜM VERİLER KAYBOLUYOR cihaz yeni alınmış gibi oluyor

   • harun

    25/09/2012 at 19:45

    nasıl oluyo ben anlamadım yardımcı olun

   • MURAT

    12/12/2012 at 10:48

    İşe yaradı gerçekten tşk ederim.

  • Mehmet

   16/08/2012 at 15:17

   kardeş çok teşekkürler, servise gitmeye gerek kalmadı.. 🙂

 58. neslihan

  22/07/2012 at 21:18

  ben bilgisayara itunes indirmiştim fakat bilgisayara reset atılınca itunes da silinmiş oldu. şimdi yeniden itunes indirdiğimde kilitli olduğu için bağlanmıyor ne yapıcam ben şimdi bilen biri yardım etsin lütfen

 59. eda

  30/07/2012 at 08:59

  itunesi pc me indirdim simdi nasıl sıfırlayacağım parolayı ?

  • Mustafa Tan

   30/07/2012 at 09:14

   Yukarıdaki yazıda paylaştığımız gibi.

 60. eda

  30/07/2012 at 10:02

  abi itunesden yapmaya calısıyrm ama tekrar pcden parola istiyor

 61. Anonim

  30/07/2012 at 11:33

  çooooooooooooooooooooooooooooooooook teşekkür ederim elinize sağlık sayenizde fotoraflarımda ipadimde kurtuldu… =)

 62. irfan y-kaya

  31/07/2012 at 10:16

  slm benım telefonumun sorunu yanliş sifreden dolayı kilitlenmesi baska pc den itunes e baglanmaya calıstım bir türlü baglantı kurmuyor telefonu görmüyor her seferinde telefon kilitli oldugu için baglanamıyor diyor bana yardımcı olursanız cok sevınırım simdidenn tskler.

  • irfan y-kaya

   31/07/2012 at 14:28

   kılıtı actım ama tum verıler numaralarım gıtmış nasıl gerı yukleme yapa bılırım acaba

 63. cemre

  03/08/2012 at 13:59

  Y.Emre der ki:
  22/07/2012 at 13:51
  Eyüp Sami der ki:
  17/07/2012 at 23:32
  —ALINTIDIR—
  Apple ürünümüzün kullanıcı şifresini unutmuşsak ya da kötü bir arkadaş şakasına kurban gitmişsek kullanıcı şifresini bilmeden ne aygıta ulaşabiliriz ne de iTune üzerinden bir işlem yapabiliriz. Şimdi bu problemi nasıl çözebileceğimize bir bakalım:
  1. İlk önce cihazı açık halde iTune programını açarak bilgisayara bağlayınız.
  2.Cihaz bağlı durumdayken şimdi onu DFU moduna alacağız.
  -İlk olarak 3 saniye boyunca Power-Acma kapama tusuna basili tutuyoruz.
  – Daha sonra 10 saniye boyunca Power Tusunu birakmadan ayni anda Home-Menü tusunada basili tutuyoruz.
  – Son olarak da 15 saniye boyunca Home Tusunu basili tutmaya devam ediyoruz fakat Power-Güc tusunu birakiyoruz.
  Eğer doğru yaptığsanız cihazın kendi ekranında bağlantı kablosunun resmi çıkacaktır. Bilgisayarda ise Recovery modda bir cihaz bulunduğuna dair mesaj çıkacaktır.
  3. Bu çıkan mesaja ‘ok’ dedikten sonra iTune programındaki Restore tuşuna basıyoruz ve işlemin tamamlanmasını bekliyoruz.(Resimin üstüne tıklayınız.)
  İşlem bittikten sonra cihaz açılacaktır ve içerinde bulunan kişisel bilgiler, mp3 ve video gibi içerik hala korunuyor olacaktır
  Valla bu benim işimi gördü dikatli okuyun vee yazınlanları tek tek yapın olucak ondan sonra ipadi geri yükleme yapıosunuz sorun ortadan kalkıyor
  bunu yaptım fakat uygulamalarım fotoğraflarım.. herşey silindi!! ilk aldığım günkü gibi oldu 🙁 açmama yardımcı olduğunuz için teşekkürler ama keşke ilk aldığım günkü gibi olmasaydı !!

  • Can

   10/11/2012 at 21:22

   cemre şimdi sen itune dan resetledin tüm bilgileri dimi ? evet öleyse senin de telefonunun arşivleri hep itune da kaydediliyor . sen bida bilgisayarına bağlarsan arşivlerini tekrar kazandırabilirsin.

  • Kemal

   02/12/2012 at 19:13

   verdiğiniz talimatları uyguladım bilgisayarımda kurtarılma modunda bir iphone bulunduğuna dair uyarı çıktı fakat cihazda birşey çıkmadı.bu arada telefonum kapanmıştı ve bir daha açılmadı.itunesde geri yükleme yapmamı söyleyen bir uyarı çıkıyor yaptığımda hata veriyor.şuan telefon hiçbir şekilde açılmıyor ne yapacağım?

 64. abas

  07/08/2012 at 11:01

  tlim power artı homeye bastım kapandı tekrar basıyom açılmıyor iphone 4 5.1.1 versiyon yüklü

 65. abas

  07/08/2012 at 11:07

  tlim power artı homeye bastım kapandı tekrar basıyom açılmıyor iphone4 5.1.1 versiyon yüklüdür ekranda hiç bi şey yok arkadaşlar ne yapmam gerek açmak için

 66. abas

  07/08/2012 at 11:23

  tlim power artı homeye bastım kapandı tekrar basıyom açılmıyor iphone 4 5.1.1 versiyon şarja taktım itunese de bağladım ekranı gelmiyor

 67. hulusi

  10/08/2012 at 02:48

  benim iphone 4 var ve 5.1.1 sürüm yüklü yerel yedeklemeyi şifrele diye bir kutucuk var itunes de sifre yazmadığım halde şifre soruyor ve ben bu şifreyi bilmiyorum yedekleme yaptım yedeklemeyi tekrar yüklemeye kalktığımda şifre soruyor. bu şifreyi bulmak için ne yapmam lazım arkadaşlar buna bi çare bulun lütfen…

 68. Ahmet baki

  15/08/2012 at 23:02

  Sayın Mustafa TAN sizin bu engin bilgilerinizden daha çok yararlanabilmem için mail adresinizi vermenizi rica ediyorum. Bu sayede daha kolay ve etkili bir bicimde sorunlarımı çözmüş olacağız. Saygılarımla Ahmet Baki.

 69. Muharrem

  22/08/2012 at 23:59

  Benim bir sorum olacak iPhone lardan sınırlama parolasının nasıl sıfırlayabiliriz. Açıklarsanız sevinirim

 70. mücahit

  25/08/2012 at 13:34

  telefonumu actıgım zaman etkınleştırme gereklı dıyor sonra ekranda iTunes’a baglan yazıo ne yapmam gerekıyor yardımcı olursanız sevınırm sımdıden teşekkur ederım

 71. dila

  27/08/2012 at 00:53

  ben itunes a bağlandım. yedekledim ve sürüm güncellemesi yaptım. daha sonra yedeğimi telefone restore etmeye çalıştığımda iphone yedekleme kilidini girin diyor ama ben bir şifre koymadım. aklıma gelen bütün olası şifreleri denedm ama açılmıyor. ben bu back up ı nasıl yüklicem ????

 72. ahmet

  29/08/2012 at 01:10

  merhaba arkadaşlar benim sorunumda dila arkadaşın sorunu gibi. iphone4s itunes te yedekleme şifresi diye bir şifre çıktı karşıma ama hiç hatırlamıyorum şifre koyduğumu bu şifreyi kaldıracağımız bi yöntem varmı acaba

 73. fuat öz

  29/08/2012 at 11:42

  değerli arkadaşlar. İpad imizin şifresini kaybettik.yukarıdakileri tek tek okudum ve denedim ama yapamadım.özel destek istiyorum. Bu öğretmen arkadaşınızın işini halletmenizi rica ediyorum..saygılar

 74. batur

  04/09/2012 at 14:11

  ipod touch kullanıyodum akat kardeşim şifre koymuş ve unutmuş. bi çok kez denedik şifreyi ve kilitlendi. itunesa bağlıyorum format için fakat şifrenizi girmelisiniz diyor yani cihazı görmüyor itunes. ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun. hiçbiyerde cevabını bulamadım.

 75. okan

  12/09/2012 at 00:43

  arkadaşlar lütfen yardım edin telefonumu yeni bir iphone olarak ayarladım işlem bittikten sonra yedeklerimi geri yüklemek için geri yükleye bastığımda şifre istedii ben şifreyii bilmiorm lütfen yardımcı olabilirmisiniz.. çokkk acillllll…!!!!

 76. harun

  25/09/2012 at 19:43

  benim iphone kapalı yazıyor sadece acil aramalara açık şifre hakkı doldu tekrar deneyin yazmıyo kaç gündür yeni hak tanınmıyo itunese bağlanamıyorumnasıl açılır

 77. eda

  27/10/2012 at 18:59

  bana yardım edin ipod uma şifre koydum hatırlamıyorum nasıl girebilirim mustafa tan bey

  • Mustafa Tan

   27/10/2012 at 19:19

   Yukarıdaki yazı zaten bu işlemi anlatıyor.

 78. Ömer

  01/11/2012 at 21:08

  new ipad’im kilitlendi. ( Yanlış parola girilmesinden ötürü )
  ios.6 yüklü. Son yapılan açıklamada kullanıcı şifresi unutulmuşsa yazıyor. Fabrika ayarlarına dönsün istemiyorum, bu nedenle emin olmaya çalışıyorum. Tekrar bir açıklama olursa sevinirim , iyi geceler.

 79. Anonim

  06/11/2012 at 17:03

  adımları yaptım fabrika ayarlarına döndükten sonra yedek yüklendiginde sınırlamalar parolası geriye geliyor. sonuc “0”,

  • Mustafa Tan

   06/11/2012 at 17:13

   Yukarıdaki yazı zaten Sınırlama parolası için değil cihaz parolası için. Sınırlama parolası için cihazını geri yükledikten sonra yedekten dönmemeniz gerekiyor.

 80. Sinan

  07/11/2012 at 03:03

  Merhaba iphoneturkey ailesi ben bir sorunla karşıştım bilmiyorum belkide cok basit bir yolu vardır fakat arastırmalarımda bulamadım Telefonuma parola koyduktan Sonra kimsenin bilgilerime erişmesini istemiyorum fakat telefonu bilgisayara taktıktan sonra Resimlerim falan Otamatik kullan olarak acılıyor bir flas disk gibi bunu nasıl kapatabilirim bunu kapatamıyorsam neden parola koyma gereksimi yapmıslarki yani demek istediğim şudurki iphoneyi pc ye bağladıgımda bana sor diye bir secenek olması gerekmezmi varmı varsa nerde şimdiden teşekkürLer.

  • Can

   10/11/2012 at 21:31

   telefonuna parola koyduysan adam yani çalmak isteyen kişi zaten o parolayı girip anca senin klasörlerine erişebilir. Yani demek istediğim bilgisayardan iphone unun hiçbir özelliğini silemez ayrıca itune a da bilgisayara şifre konulabilirmi ben tam bilmiyorum ama tecrübeme göre öyle bir seçenek yok ha ayrıca şunu unuttum. Sadece sen hangi bilgisayarına itunes indirdiysen sadece ondan içini görebilirsin diğer bilgisayarlarda çalışmaz.

 81. Mehmet

  08/11/2012 at 19:48

  merhabalar,
  şöyle bir sorunum var, bilgisayarımda yüklü olan eşimin telefonuna ait itunes bulunuyor, ben kendi iphonumu bilgisayara taktım çıkan onay seçeneğinede yanlışlıkla okeye bastım ve tüm telefonumdaki şeyler gitti herhangi bir yedekleme yapmamıştım telefonumla ilgili, telefonumun içeriğini geri getirmemin bir çaresi varmı?
  teşekkürler.

 82. Baris avsar

  09/11/2012 at 15:43

  Arkadaslar eger parolanizi bi kac deneme yontemiyle hatirlayabileceksiniz fakat her yanlis deneme sonrasindaki beklemelerden kurtulmak icin bi yontem ben yaptim oldu telefonu itunese baglayin ve itunesi tekrardan yetkilendirin ve kullanici adinizla tekrardan oturum acin satin alinan aktar dedim yedekleme yaptim sonra tam geri yukleme yapip format aticaktim ki bir tele baktim 60 dk dan kalan 48 dk bekleme zorunlulugu kalkmis bikac kere denedim buldum sifreyi feri yuklemekten kurtuldum..

 83. Hakan Bozkurt

  14/11/2012 at 01:10

  iyi akşamlar bir sorum olucaktı ipadim kitlenmiş kardeşim defalarca yanlış şifre girmiş sanırım fakat şuan şifre girme kısmı bile gözükmüyor ben şifreyi biliyorum fakat ipad kitlendi itunes a baglanın yazıyor eski bilgisayarımdan sekronize etmiştim ve o bilgisayarı sattım evde 2 tane lap top war ikisindede denedim itunesa baglanmıyor itunesa baglanmak icin önce şifre girmeniz gerekiyor diyor ne yapabilirim kitlendi kaldı açamıyorum teşekkürler şimdiden.

 84. BÜYÜK Bİ SORUNUM VAR

  14/11/2012 at 10:25

  şimdi telefonum yurtdısından geldi fakat hatlara açık değil. telefonum güvenlik kodunu kücük kardesim cok kez yanlıs girmiş. ve telefon kapalı şuanda. açtırmam için itunese bağlanmam gerekiyomuş fakat itunese bağlanmak için hatlara açık olması gerekiyomuş. hatlara açtırmam içinde mail no gerekiyomuş. mail no içinde telefonun acık olması gerekiyomuş off :D:D napıcam bi yardımcı olun ya

 85. bülent

  26/11/2012 at 15:49

  bi asus tf101 ıpad aldım ama aldığım şahıs yanlış şifre yada mail adresi girerek kilitlemiş makineyi şimdi açılışda çok fazla desen denemesi yapıldı yazıyor ve kilidi açmak için google hesabınızla oturum açın yazıyor işin kötüsü aldığım şahıs ne şifreyi hatırlıyor nede hesabını nasıl açabilirim ben bu makineyi yardımcı olursanız çok makbule geçer

 86. AHMET

  02/12/2012 at 16:40

  benim telefonumda yurt dışından geldiği için sim kiliti var yukarıdaki yöntemi yaparsam bir sorun olur mu?yardımcı olursanuız sevinirim.

  • Mustafa Tan

   02/12/2012 at 16:58

   Yukarıdaki yöntem restore (Geri Yükleme) içeriyor ve de bildiğiniz gibi geri yükleme ve güncelleme işlemleri sonradan yapılan unlock işlemlerini ortadan kaldırıyor. Dolayısıyla cihazınızı tekrar SIM kilitli olacaktır.

 87. ali

  10/12/2012 at 00:13

  ben iphone u iphoneumu bul uygulamasından kilitledim bir şey fark edermi ?

 88. hüseyin

  13/12/2012 at 22:05

  süper 🙂 arkadaş şakası kurbanı olmuştum

 89. osman

  16/12/2012 at 23:31

  Arkadaşlar imdaat. ıpad 2 aldım. küçük kızım ıpad e giriş şifresi koymuş ama şifreyi hatırlamadı. şuan itune ile bağlan diyor. bağlanıyorum restore et diyorum. 60 dk.lık işlemin ilk 10 dk. içinde ipadi tekrar kapatıyor. ipad i şifre ile açmamı istiyor. zaten şifreyi bilsem buna gerek yokki. şifre dediğimiz sonradan konulma, ipad ekranının açılması için 4 haneli bir şifre. lütfen bana ne yapacağımı adım adım anlatırsanız çok sevinirim. beni bu dertten kurtarın.

 90. doruk

  21/12/2012 at 15:25

  cok acil lazim yaptim lutfen yardim edin
  merhaba ben ipod kullaniyorum gecenlerde sifreliyken telefoum kendi kendine format atti simdide sifreyi kaldirmadan itunse cihazi goremez gibi bir uyari aliyorum
  kisaca ipodum sifreliyken kendini formatladi itunes a bagla sembolu cikiyor ama ituns da ipodu gormuyor ne yapabilirim lutfen yardim edin

 91. Anonim

  28/12/2012 at 10:59

  benimde cihazim şifreyi yanlış girdiğim için klitlendi.
  itunese gir yazısı çıktı.
  itunese girmeye çalıştığımda parola klitili yazısı çıktı.
  10 sn power ve homeye basılı tutuum.
  usb kablo resmi çıktı.
  yazlım güncelle ibaresine tıkladım.
  45 dk kaldı ibaresi çıktı.
  33 dk kala iphonem kendiliğnden açıldı.
  ekranda tekrar itune bağlan ibaresi yazdı.
  pc ekranında tekrar parola klitili yazdı.ama dk 28e düştü.
  hala bu şeklide devam ediyor.
  sonucu yazarım.çok ümitli değilim açıkcası!
  kimi parola klitlenen durumlarda içersindeki bilgiler gidiyor demiş.kimisi ise rehber vs gitmeden oldu demiş.

 92. Anonim

  29/12/2012 at 10:47

  ben ipodu bilgisayara bagladım fakat üzerinde aple ipod yazıyor ve kamera resmi var sadece açılmıyo resimdeki gibi

 93. Anonim

  29/12/2012 at 22:01

  ben bunu yaparsam jalbreaki tekrarmı yükletmek zorunda kalcam ?

 94. Erkan Yolaç

  30/12/2012 at 02:05

  Telefonunuzun ve tabletinizinmodel kilidini unuttuysanız eğer 11820 Teknoloji Destek Hattı mevcut oradan bilgi alabilirsiniz…

 95. emre erdem

  03/01/2013 at 01:43

  selam arkadaşlar aynı sorun bende de var dfu moduna aldım buradaki anlatılanları harfiyen yaptım ama hata veriyor ipad kapalı itunese baglan ibaresi duruyor 5 gündür gezmedigim site kalmadı ama sonuş degişmedi ipad hala kapalı ve hiç itunese baglanmamış cihazdır bu sebepten geri yükleme falan mümkünü yok ve DFU modda restore ettigimde altta ingilizce hatayı veriyor

  yardım lütfen bu işi başaran mutlaka bi usta vardır

  the ipad could not be restored this device isn t eligible for the requested build.
  ipad talep oluşturmak için uygun bu cihaz değil mi restore edilemedi.. türkçesi bu

  • emre erdem

   07/01/2013 at 01:38

   yokmu bu sorunun bi çaresi arkadaşlar yardımlarınızı bekliyoruz

 96. denizz

  04/01/2013 at 17:07

  ipodumun şifresini unuttum ve bulmak için aklımdan geçen şifreleri yazdım şimdi ipodumun üstünde ‘ipod kapalı itunese bağlan’ yazıyor ne yapmalıyım içindeki belgeleride katbetmek istemiyorum lütfen en kısa sürede yardımcı olun

 97. Burkay

  29/01/2013 at 15:55

  Benim 4s kapandı, iPhone kapalı iTunes’a bağlan diyo ama telefonu bilgisayara bağladım zamanda parolayla kilitli olduğu için bağlanamadı, iPhone’da parolanızı girin diyor ne yapacağım acaba?

 98. miray

  04/02/2013 at 11:00

  benim iphone4 dum var ben bakkala gittiğimde çok şifre denemış ve iphonem kapanmış ama 1 gun 2 gun deil ustunde iphone kapalı itunese girin yazıyo ama telım kapalı hanı 1 gun 2 gun kapanır açılmöaz yaa ole şimdi napacam bilmiyorum

 99. Eylül

  06/02/2013 at 21:44

  Benim iPhone 5 var kardeşim 10 kere yanlış şifre girdi ve telefon kapandı dediklerinizin hepsini yapıyorum ama yükleme bittiğinde “hata” gibi bi yazı çıkıyor.Ne yapıcam lütfen yardım edin.

  • Eylül

   07/02/2013 at 09:50

   Çok acil lütfen

 100. furkan

  10/02/2013 at 17:33

  size minnettarım beni tllik masraftan kurtardınız nekadar teşekkür etsem az teşekkür teşekkür teşekkürrrrrrrrrrrrr ederim tekrar tekrar teşekkür ederim

  • Ömer TUTUŞ

   15/04/2013 at 19:38

   Yav abicim benim iPhone 3GS var. Yanlışlıkla onu denize düşürdüm.Hala çalışıyor.Ama düşürmeden önce ona şifre koymuştum. Yardıma ihtiyacım vardı. Sizi buldum. İnşallah tavsiyeniz işe yarar.

   İNŞALLAH OLUR

 101. burak

  10/02/2013 at 18:50

  telefonuma güvenlik kodu koydum ve doğru girdiğimden eminim ama her girdiğimde hata veri son olarak itunes bağlan dedi kabloyu pcye taktım fakat güvenlik kodu oldugu için itunese bağlanmadı ne yapmam gerekiyor acil yardım edermisiniz ?

 102. burak

  10/02/2013 at 23:43

  indirme işlemi bittikten sonra girmiiş oldugumuz tuş kilidi ayarları sıfırlanıcak değilmi ?

 103. sevval

  12/02/2013 at 16:27

  iphonenuma koyduğum şifreyi unuttum itunes’a bağlan yazısı çıktı iphonenu bağladım ancak menü çubuğundaki mağazalardan sonra aygıtlar çıkmıyor direkt olarak genius çıkıyor nasıl düzelticem telefonumu?

  • Anonim

   06/03/2013 at 19:58

   anan derim

   • Anonim

    24/07/2013 at 18:04

    TERBİYESİZLEŞME !!!

 104. cagri

  22/02/2013 at 23:19

  şifresini unuttuğum iphone 4s imi bilgisayarıma bağlayıp itunes a girdiğim ve yedeklemeye çalıştığım zaman lütfen telefon şifresini girin falan diyor bu işlemi zaten şifreyi unuttuğum için yapıyorum ne yapacağımı şaşırdım :S :S :S

  • Mustafa Tan

   22/02/2013 at 23:34

   Yazıda da belirttiğimiz gibi eğer şu an kullandığınız iTunes’u daha önce cihazınızla eşzamanlamadıysanız şifreden kolayca kurtulamazsınız. Öyle olsaydı cihazınızı çalan biri bilgisayarındaki iTunes’a bağlar hemen içindeki bilgilere ulaşırdı.

   Eğer daha önce kullanmadığınız bir iTunes’la cihazınızı tekrar kullanılabilir hale getirmek istiyorsanız aşağıdaki yazıda paylaştığımız gibi sıfırlamanız ve yeni iPhone olarak başlatmanız gerekiyor:

   http://www.iphoneturkey.com/2012/08/itunes-iphone-ipad-setup-new-yeni-sifir-kurulum.html

 105. gulcem

  23/02/2013 at 23:11

  merhaba ıphone 4 kullaıyorum ve bırden parola ıstedı fakat hatalı dırdıgim için cıhazım kilitli durumda ve anlattıgınız sekılde ıtunese baglantı kurmaya calstıgımda parola gırerek deneyınız yanıtı alıyorm lutfen bana yardım edın ayrıca ıtunes bu uyarı vermesıne ramn guncellemeye devam edıyor.Yardımlarını beklıyorum..

  • Ceren

   16/03/2013 at 16:37

   Benimde aynen öyle oldu yapmaya çalışıyorum.Ama olmuyor.Çok kötüyüm.Biri birşeyler dsin lütfen .

   • Anonim

    07/11/2013 at 15:53

    ulin var ya

  • deniz

   16/11/2013 at 19:18

   bendede aynı şey oluyor

 106. eşref çağdaş

  25/03/2013 at 01:45

  ben parolayı biliyorum ama iphone kapalı yazdığı için parolayı yazabilecek hiç bir menü yok telefonde 2,5 yaşındaki oğlumun son 6 ay görüntüleri var lütfen bir çözüm bilen yardımcı olursa minnettar kalırım

 107. Anonim

  07/04/2013 at 22:01

  8 saatlik uğraşının sonunda yaptım geri yüklemeyi sonunda B)

 108. MEHMET

  19/04/2013 at 10:24

  merhaba ippone 4 kulanıcısıyım 3 gün önce sabah uyku sersemi iken telefonumun sarjda olduğunu unuttum ve asıldığımda yere düştü ve kendiliğnden kapandı 1 saat sonra açıldı ve kullanmaya başladım cihazım ara ara kendiliğinden kapanmaya başladı bu sorunu daha önce hiç yaşamamıştım. servise götürdüm günçelleme yaptılar bi daha olmaz dediler fakat bugün aynı sorunu tekrar yaşıyorum bu nasıl düzelir yardımcı olursanız memnun olurum teşekkürler.

 109. yusuf

  21/04/2013 at 18:24

  arkadaşlar benim iPod’um var.dediğniz yedeklemeyi yapmak için parola kilidi açılmalıdır diyor lütfen yardım edin

 110. ferhat

  26/04/2013 at 18:38

  telefonumun şifresini unuttum ve itunes a bağlayın diyor ama bağlanamıorum şifrenizi girin diyor yardımcı olurmusunuz

 111. ismail

  27/04/2013 at 23:33

  ya yedekleme sekmenlerine basılmıyo cunku sıfre ıstıyo ama zaten kıtlendı nasıl acılcak

 112. Ozan

  28/04/2013 at 17:28

  arkadaşlar telefonumun şifresini unuttum ve başka bilgisayar kullanıyorum artık nasıl sıfırlayabilirim veya açabilirim yardımcı olursanız sevinirim

 113. gerduran

  09/05/2013 at 16:11

  IPHONE 3G KULLANIYORUM. SÜRÜMÜ GÜNCELLEMEK İÇİN GEREKEN ADIMLARI TAKİP ETTİM BİLGİLERİMİN YEDEĞİNİ BİLGİSAYARIMA ALDI, SÜRÜMÜ 6.1.3 OLARAK YENİLEDİ ANCAK VERİLERİ GERİ YÜKLERKEN ŞİFRE SORDU. BU NEYİN ŞİFRESİDİR BİLEMEDİM ZİRA YEDEK ALIRKEN (BACKUP) HERHANGİ BİR ŞİFRE GİRMEMİŞTİM (EMİNİM) TELEFONUMDA DA ŞİFRE YOK.NE YAPMALIYIM?

  • Anonim

   30/11/2013 at 08:06

   Bnde 3 g kullanıyorum nasil guncelledin

 114. Tolgahan

  10/05/2013 at 21:09

  ben yazılım güncellemesini indirirken 2/4 ü dolunca internetinizde bir sorun oluştu gibi bir hata veriyor ve 2 3 defa denedim hepsinde aynı sonucu aldım n’olur bir yardım edin içindeki fotolar,müzikler,uygulamalar gitsin o çok sorun değil 🙁 🙁 telefonumu istiyorumm!!

  • Tolgahan

   10/05/2013 at 21:10

   acele yardım ederseniz çok güzel olur !!!!

 115. Anonim

  26/05/2013 at 19:43

  benim ipad ım var kilitlendi ve bana bunu teknik sevisin yapabileceğini ancak içindeki tüm resim vidyo gibi dosyaların siliniceğini söylediler

 116. barış

  31/05/2013 at 20:09

  şimdi 7000000 dakika kitlenmiş. tahmini olarak bunun için 3 ay falan hep yanlış girmem gerek böle bişi yapmadım peki nasıl olduda bu kadar uzun kilitlendi?
  ayrıca ben genelde itunes kullanmam yani o dediğinizden hiç yapmadım verilerim gitmeden ben bu işi nasıl yaparım yokmu bir yolu

 117. efza

  02/06/2013 at 00:49

  itunese giriyorum yedekleme şifremide giriyorum ama bana iPhonedan şifreyi girin diyor. şifremi bilmiyorum zaten. servise götürsem yaparlarmı?

 118. muhammed

  14/06/2013 at 11:25

  mustafa bey telefonumun şifresini değiştirmiş çocuklar iphone5 kullanıcısıyım fakat daha önce itunese bağlandığım da eşzamanlamadım yada eşzamanladıktan sonra baya bir süre geçti çok öncedendi şimdi itunese bağlayınca şifreyi giremediğim için yedekleyemiyorum kurtarma modunda yeni bilgilerin çoğu gidecek belkide bütün bilgiler gidecek başka bir yolu varmıdır ?

 119. muhammed

  14/06/2013 at 15:04

  telefonumun şifresini değişmiş çocuklar telefonun sürümü 6.1.4 itunese bağlayıp yedekleme yapayım dedim şifre istedi en son yedeklemeyi 17.02.2013 te yapmışım bari onu geri yükleyeyim dedim ondada aynı şekilde telefonunuzu açın dedi telefonu açıp kapattım sim kilitli ayrıca şuanda acaba ondan dolayımı bu şifreleri istiyor geriye kurtarma modu kalıyor ondada bütün verilerim silinecek hiç birşey istemiyorum en azından rehberimi yedekleyebilsem kurtarma modunu yaparım ondan sonra yardımcı olurmusunuz teşekkürler.

 120. Anonim

  17/06/2013 at 13:18

  söylenenleri aynen yaptım ama açılmadı, hala itunes e bağlan ipad kapalı yazıyor. Lütfen yardım

 121. BURAK İSLAM

  19/06/2013 at 18:36

  iOS: Unutulan parola veya yanlış parola girildikten sonra aygıtın devre dışı bırakılması
  Özet

  Parolanızı unuttuğunuzda veya hatırlayamadığınızda ya da kırmızı bir “devre dışı bırakıldı” mesajı gördüğünüzde yapmanız gerekenler hakkında bilgi edinin.
  Etkilenen Ürünler

  iPad, iPhone, iPod touch

  iPhone, iPad veya iPod touch’ınızı daha güvenli şekilde kullanmak için parola ayarladığınızda ve sonra hatalı parola girdiğinizde, kırmızı bir “devre dışı bırakıldı” mesajı görebilirsiniz. Parolanızı unuttuysanız veya hatırlayamıyorsanız, sorunu gidermek için bu makaledeki adımları izleyin.

  Altı defa veya daha fazla hatalı parola girerseniz, aşağıdakilerden birini içeren bir mesaj görürsünüz:

  iPhone devre dışı bırakıldı
  iPad devre dışı bırakıldı
  iPod touch devre dışı bırakıldı

  Daha sonra tekrar denemenizi söyleyen mesaj:

  Çok sayıda denemenin ardından, aygıtınız şunu görüntüleyebilir: “[Aygıt] devre dışı bırakıldı, iTunes’a bağlanın”.

  Aygıtınızı daha önce iTunes ile eşzamanladıysanız
  Aygıtınızı daha önce iTunes ile eşzamanlamadıysanız

  Aygıtı bağladığınızda şu hata mesajıyla karşılaşabilirsiniz: “iTunes, [aygıt] parolayla kilitlenmiş olduğu için ona bağlanamadı. iTunes ile kullanılabilmesi için [aygıt] parolanızı girmelisiniz.”

  USB kablosunu aygıttan çıkarın, ancak kablonun diğer ucunu bilgisayarınızın USB bağlantı noktasına takılı bırakın.
  Aygıtı kapatın: Kırmızı kaydırıcı görünene kadar Uyut/Uyandır düğmesini birkaç saniye basılı tutun, sonra kaydırıcıyı hareket ettirin. Aygıtın kapanmasını bekleyin.
  Ana Ekran düğmesini basılı tutarken, USB kablosunu aygıta yeniden bağlayın. Aygıtın açılması gerekir.
  “iTunes’a Bağlan” ekranını görene kadar Ana Ekran düğmesini basılı tutmaya devam edin. Bu ekran göründüğünde, Ana Ekran düğmesini bırakın.
  iTunes, kurtarma modunda bir aygıt algıladığına dair sizi uyarır. Tamam’ı tıklayın, sonra aygıtı geri yüklemek için Geri Yükle’yi tıklayın.

  Bir bilgisayara erişiminiz yoksa
  Ek Bilgiler

  Parola ayarlama ve kullanma hakkında bilgi edinin.

  Not: Aygıtınızı üst üste on kez hatalı parola denemesinin ardından kendisini silecek şekilde yapılandırabilirsiniz. Bu ayar varsayılan olarak kapalıdır. Ayar, Ayarlar > Genel > Parolayla Kilitleme seçeneklerine dokunularak açılabilir.
  Bu makaleyi derecelendirin:

  Yardımcı olmadı
  Bir şekilde yardımcı oldu
  Yardımcı oldu
  Çok yardımcı oldu
  Sorunumu çözdü

  Bu sayfayı yazdır

  Son Değişiklik Tarihi: 10.Nis.2013
  Makale: HT1212
  Görüntüleme:
  9277216

  Beğeni Düzeyi:
  3.0/5 Stars

  (34622 yanıt)

  Diller

  • Gürkan

   18/09/2013 at 00:17

   “USB kablosunu aygıttan çıkarın, ancak kablonun diğer ucunu bilgisayarınızın USB bağlantı noktasına takılı bırakın.
   Aygıtı kapatın: Kırmızı kaydırıcı görünene kadar Uyut/Uyandır düğmesini birkaç saniye basılı tutun, sonra kaydırıcıyı hareket ettirin. Aygıtın kapanmasını bekleyin.
   Ana Ekran düğmesini basılı tutarken, USB kablosunu aygıta yeniden bağlayın. Aygıtın açılması gerekir.
   “iTunes’a Bağlan” ekranını görene kadar Ana Ekran düğmesini basılı tutmaya devam edin. Bu ekran göründüğünde, Ana Ekran düğmesini bırakın.
   iTunes, kurtarma modunda bir aygıt algıladığına dair sizi uyarır. Tamam’ı tıklayın, sonra aygıtı geri yüklemek için Geri Yükle’yi tıklayın.” işte aradığım yorum buydu. Eline sağlık Burak İSLAM

 122. burak islam

  19/06/2013 at 18:44

  Aygıtı bağladığınızda şu hata mesajıyla karşılaşabilirsiniz: “iTunes, [aygıt] parolayla kilitlenmiş olduğu için ona bağlanamadı. iTunes ile kullanılabilmesi için [aygıt] parolanızı girmelisiniz.”

  USB kablosunu aygıttan çıkarın, ancak kablonun diğer ucunu bilgisayarınızın USB bağlantı noktasına takılı bırakın.
  Aygıtı kapatın: Kırmızı kaydırıcı görünene kadar Uyut/Uyandır düğmesini birkaç saniye basılı tutun, sonra kaydırıcıyı hareket ettirin. Aygıtın kapanmasını bekleyin.
  Ana Ekran düğmesini basılı tutarken, USB kablosunu aygıta yeniden bağlayın. Aygıtın açılması gerekir.
  “iTunes’a Bağlan” ekranını görene kadar Ana Ekran düğmesini basılı tutmaya devam edin. Bu ekran göründüğünde, Ana Ekran düğmesini bırakın.
  iTunes, kurtarma modunda bir aygıt algıladığına dair sizi uyarır. Tamam’ı tıklayın, sonra aygıtı geri yüklemek için Geri Yükle’yi tıklayın.

  Bir bilgisayara erişiminiz yoksa
  Ek Bilgiler

  Parola ayarlama ve kullanma hakkında bilgi edinin.

  Not: Aygıtınızı üst üste on kez hatalı parola denemesinin ardından kendisini silecek şekilde yapılandırabilirsiniz. Bu ayar varsayılan olarak kapalıdır. Ayar, Ayarlar > Genel > Parolayla Kilitleme seçeneklerine dokunularak açılabilir.
  Bu makaleyi derecelendirin:

  Yardımcı olmadı
  Bir şekilde yardımcı oldu
  Yardımcı oldu
  Çok yardımcı oldu
  Sorunumu çözdü

  Bu sayfayı yazdır

  Son Değişiklik Tarihi: 10.Nis.2013
  Makale: HT1212
  Görüntüleme:
  9277216

  Beğeni Düzeyi:
  3.0/5 Stars

  (34622 yanıt)

  Diller
  cevap

  • haykom

   07/08/2013 at 18:36

   burak bey tşk ederim işime yaradı….

  • sevda

   20/09/2013 at 14:50

   çook ama çok teşekkürler burak beyy bana yardımcı oldu tüm yazılarınız iphonuma geri yükle ile kavuştum ve hiçbir uygulamalarım silinmedi ;-)süpersiniz 😉

 123. Mahmut

  27/06/2013 at 17:05

  Ben tum deneme hakkimi doldurdum yine de gecerli mi

  • atahan 07

   28/06/2013 at 21:22

   mahmut ne kadar yanlış girersen gir olur…

 124. Melis

  06/07/2013 at 10:59

  iPad’in şifresini unuttum deneyerek ipad kapalı yazısına ulaştım 🙂 şimdi o ipad açılır mı? şifreyi hatırlayamıyorum yardım edin lütfen!!! 🙁

  • kadir

   15/10/2013 at 14:54

   sexy lady

 125. Burak

  09/07/2013 at 14:25

  Geri yüklemeyi başlattım 30dakika kaldı dedi bittiğinde ağ sorunu verdi telefon açılmadı bu 2. deneyişim yine tam bitiminde hata verirse telefonu kırabilirim

  • Burak

   09/07/2013 at 14:31

   Şöyle bir salaklık da var ben şifremi unutmadım doğru şifreyi girdiğime adım gibi eminim ama bu telefon inkar ediyor 5yıllık şifremi

 126. Efe Kocak

  16/07/2013 at 12:27

  Merhaba, Mustafa Ağabey ıpad im kilitlendi şu an Ipad in üzerinde
  IPad kapalı Itunese bağlan yazıyor Ipad i Itunes a bağladım ama yapamadım lütfen hemen yardim edin. Hemen cevap yazarsanız çok sevinirim.

  Efe Kocak
  Yaş:9

 127. Efe Kocak

  16/07/2013 at 12:28

  Merhaba, Mustafa Ağabey ıpad im kilitlendi şu an Ipad in üzerinde
  IPad kapalı Itunese bağlan yazıyor Ipad i Itunes a bağladım ama yapamadım lütfen hemen yardim edin. Hemen cevap yazarsanız çook sevinirim.

  Efe Kocak
  Yaş:9

 128. Cem

  24/09/2013 at 13:35

  Mustafa abi benim ipad 4’üm var. İos 7 yüklü. Açamıyorum. İpad kapalı yazıyor. Hiç bir tuşa basamıyorum. Yardım edin

 129. Sarp Gürhan Kip

  14/10/2013 at 23:03

  Abi çok saol 3 yaşında kardeşim var.İpod Touch’uma bir şeyler yapmıştı. 23.008.537 dakika sonra deneyin yazıyodu.

 130. TARIK

  24/10/2013 at 00:05

  4.s 2kinciel cihazımı satmıştım yeni sahibine sıfırlayıp vereyimdedim iyos 7 yüklüydü fakat sırladıktansonra cihaz şifre ve parola istedi bende hatırlıyamıyorum lütfen bir yol gösterirmisiniz teşekkürler

 131. begum

  27/10/2013 at 10:32

  telefon kilidimi unuttum, itunes’a baglanbiliyorum, yedeklemlerimi de gerceklestirdim ancak restore yapamiyorum. telefonunuzun find my iphone programini kapattin diye uyari cikiyor, telefonun menusune giremiyorum, ne sekilde kapatabilirim?

 132. eda erdoğan

  28/10/2013 at 11:51

  Merhaba benim şöyle bi sorunum var.İphone 4s kullanıyorum ana ekran parolasını unuttum telefon kitlendi açılmıyor.yardımcı olurmusunuz lütfen ne yapmalıyım??

  • Mustafa Tan

   28/10/2013 at 11:56

   Yukarıdaki yazıda yapılanları yapacaksınız.

   • furkan

    15/11/2013 at 13:22

    abi ben yukarıdakını yapıyordum yedekle dedim fakat yedeklemedi orada iphoneniz parolayla kitlenmiş oldugu için yedekleme yapılamadı yedeklıye bilmek için iphonenizden parolayı gırınız dıyor ne yapmalıyım akşam babam gelmeden yapsam ıyı olur yoksa beni öldurur yardımcı olurmusun …

 133. mehmet

  29/10/2013 at 12:42

  Merhaba ;
  iphone 5 kullanıcısıyım telefonumu bul özelliği açık oldugundan telefonum apple kimliği istiyor. hatırlamıyoruz. bu konu ile ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

 134. ilknur

  31/10/2013 at 16:36

  Merhaba ;
  I phone telefonumda ios7 kullanıyorudum memnun kalmadığım için ios6 yı yüklemek istedim ve telefonumu bilgisayarıma baglayarak ı tunnes tan geri yükleme yaptm işlemi gerçekleştirdim ancak bu seferde i cloud adresimi biliyorum ancak şifremi unuttum ayrıca i cloudumu kaydederken hangi mail adresimi kullandıgımıda bilemiyorum sıfırlama bilgilerim nereye gidiyor bulamıyorum. Mail adresiyle değilde güvenlik sorusuyla yapmak istedim oda olmuyor çünkü bilgiler yanlış diyor sanırım yanlış hatırlıyorum.Şuanda açamıyorum telefonu kilitlendim kaldım neyapmam gerekiyor ACİLLLLLLLLLLL cevap rica ediyorum !!!

 135. Veysel

  09/11/2013 at 18:14

  Slm benim iPhone 5 tlf yanliş şifre girildikten sonra şimdi ise tlf açılıyor sadece hangi dili seçeceğini ayarlıyorsun ve kart istiyor kartı taktıktan sonra epıl kimliği ve parola soruyor parolayı unuttuğumuz için acıkmıyor yardımcı olacak arkadaşlar varsa iyi olur.

 136. yuksel

  13/11/2013 at 23:57

  arkadaşlar 2.el iphone 4Gs aldım cihaz şuanda bnden kullanıcı adı şifre istiyor hotmail olrak tamrcilere gttım ilk sahiiin hotmaili olmassa acılmaz dyor bilgisi olan vrmı?

 137. Anonim

  17/11/2013 at 11:13

  Passcodeum 4 haneli değil uzun versiyon. Yedeklemeyi de passcodeumu bu hale getirdikten çok önce yapmıştım. Yukarıda dediğiniz işlemi yapıp telefonumu kurtarmaya çalışıyorum ama yedeklemeyi geri yükle dediğimde önce iphoneunuzu açıp iclouddan iphoneumu bulu kapatın diye uyarı veriyor. Acil bir durum, cevaplarsanız sevinirim.

 138. NAZ

  18/11/2013 at 17:58

  Geri yükle yi ipadimi bul açık olduğu için yapamıyorum kapat diyo ama şifrem yok ne yapıcam lütfen söyleyin 🙁

 139. murat

  18/11/2013 at 18:40

  Iphone 5 im Iphone mi bul ile kilitlendi naapcam faturasida yok gitti paralar acil yardim…

 140. yardımmmmmmmmmmmmmmm

  24/11/2013 at 22:47

  Ben ipadimi bul uygulamasını açık unutmuşum !! restore edilmiyor nabıcamm ya annemden terlik babamdan şamar yemek istemiyorum !

  (cidden soruyorum dalga geçmek için değil)

 141. coşkun karalar

  25/11/2013 at 20:11

  parolamı unuttum ve 1 gündür kapalı itunese aygıtlarım menüsü cıkmıyor napmam gerek lütfen yardımcı olun

  • coşkun karalar

   25/11/2013 at 20:20

   acil cevap verin lütfennn

  • Mustafa Tan

   25/11/2013 at 20:34

   iTunes’u tekrar kurun ya da güncelleyin.

   • Mürvet

    27/11/2013 at 23:05

    Mustafa Bey yardımlariniz ve yönlendirmeleriniz için teşekkür ederiz.Kızımın mini İPad’İ hayata döndü sizin sayenizde.Gerçi oyunları yok ama muhtemelen bu benden kaynaklandı.Onun mutluluğunu görmek süper,tekrar teşekkürler