iTunes 10.5 ile iPhone için Zil Sesi Hazırlama

GÜNCELLEME (4 Aralık 2012) : Apple iTunes Music Store’u Türkiye’ye açtı. Bu yüzden artık cihazımızdaki iTunes üzerinden de zil sesi satın alınabiliyor. Detaylı bilgi için : http://www.iphoneturkey.com/2012/12/itunes-music-store-turkiyeye-de-acildi.html

Sürekli takipçilerimizin gayet iyi bildiği gibi, ülkemiz kullanıcıları iTunes Store’dan Müzik ve Zil Sesi satın alamıyor. Bu durumda da kullanıcıların iPhone’a uyumlu zil seslerini kendilerinin hazırlaması gerekiyor. Aslında yaklaşık 2 sene önce “iTunes 9 ile iPhone için Zil Sesi Oluşturma” başlıklı bir yazıyla bu işin iTunes’la nasıl yapılacağını adım adım anlatmıştık. Fakat aradan geçen zaman içinde iTunes hem yenilendi, hem de Türkçe oldu.

Her ne kadar yine arada tanıttığımız “Ringtone Designer ile iPhone’da Zil Sesi Oluşturma” başlıklı yazımızla, iPhone uygulamaları ile zil sesi hazırlamayı paylaşmış olsak da, en son adımda cihaza zil sesi transferinin yine iTunes veya benzeri bir programla yapılması gerekiyor.

Bu nedenle Türkçe iTunes 10.5 ile zil sesi hazırlamayı adım adım tekrar paylaşalım istedik. Zaten bu konuda da takipçilerimizden istekler geliyordu.

1) Öncelikle iTunes’daki ARŞİV’imize, zil sesi yapmak istediğimiz şarkıyı ekliyoruz. Tabii istersek ARŞİV’imizdeki mevcut bir müziği de zil sesi yapabiliyoruz. iTunes ARŞİV’ine müzik dosyası eklemek için de ya masaüstünden sürükle/bırak, ya da aşağıdaki gibi menüden “Dosya -> Arşive Ekle” yöntemi ile yapıyoruz.

2) Zil sesi eklemek istediğimiz şarkıyı ARŞİV’e ekledikten sonra da sol üstteki “Müzikler” kısmında eklediğimiz şarkıyı buluyoruz. Sonra da şarkıyı bir test için oynatıp, zil sesi yapmak istediğimiz kısımları belirliyoruz. iPhone’daki zil seslerinin maksimum uzunluğu 40 saniye olabildiği için, şarkımızdan zil sesi yapacağımız zaman aralıklarını önceden belirlememiz gerekiyor.

Zil sesi yapacağımız kısımların başlangıç ve bitiş zamanlarını not edin.

Bu yüzden zil sesi yapacağımız kısımların başlangıç ve bitiş zamanlarını bir kenara not ediyoruz.

3) Ardından şarkımızın üzerine sağ klik yaparak açılan menüden “Bilgi Ver” seçeneğine tıklıyoruz.

Sonra da açılan menüden “Seçenekler” sekmesine geçip yukarıda not aldığımız zamanları Başlatma Zamanı ve Durdurma Zamanı alanlarına giriyoruz, sonra da “Tamam” seçeneğine tıklıyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken en önemli nokta, Durdurma Zamanı ve Başlatma Zamanı arasındaki farkın 40 saniyeden fazla olmaması. Yoksa aşağıdaki adımlarda zil sesi yapamayız.

Bir başka önemli konu da dakika ve saniyenin yazımı. Çünkü belirli bir formatta yazmamız gerekiyor. Örnek vermek gerekirse, şarkıyı 1 dakika 15‘inci saniyesinden başlatmak istersek, 1:15 şeklinde yazmamız gerekiyor. Eğer daha da hassas bir seçim yapmak istersek 1:15.369 gibi de yazabiliyoruz.

(Ayrıca eğer şarkının ses seviyesi çok yüksek ise ve zil sesi yaptığınızda cihazınızda cırtlak bir ses çıkacağını düşünüyorsanız yine yukarıdaki ekranın en üstünde bulunan “Ses yüksekliği ayarı” seçeneği ile sesini kısabilirsiniz.)

4) Zaman ayarlarını yaptıktan sonra da yine şarkımıza “sağ klik” yaparak menüden bu sefer “AAC Sürümünü Yarat” seçeneğine tıklıyoruz.

Bu işlem, şarkımızdan aynı konumda 40 saniye uzunluğunda bir müzik dosyası daha oluşturuyor. (Aslında zil sesimiz hazır sayılır fakat birkaç işlem daha yapmamız gerekiyor.)

5) Bu yeni oluşan dosyanın iTunes tarafından zil sesi olarak tanınabilmesi için .m4a olan uzantısını .m4r olarak değiştirmemiz gerekiyor. Bunun için de önce, yeni dosya üzerinde “sağ klik” yaparak açılan menüden “Windows Gezgininde Göster” seçeneğine tıklıyoruz.

Sonra da aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi oluşturduğumuz .m4a uzantılı dosyayı masa üstüne veya başka bir klasöre kopyalıyoruz. (taşısak da oluyor.)

Masa üstüne veya herhangi bir klasöre kopyaladığımız bu dosyayının uzantısını aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi .m4r olarak değiştiriyoruz. (Bu sayede iTunes yeni oluşturduğumu dosyayı zil sesi olarak tanıyacak.)

Not: Eğer bilgisayarınızda dosya uzantılarını göremiyorsanız o zaman bu ekran görüntüsünde olduğu gibi Klasör Seçeneklerinden “Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle” seçeneğini iptal etmeniz gerekebilir.

Kopyalama ve uzantı değiştirme işlemini de yaptıktan sonra da iTunes’tan ilk oluşturduğumuz dosyayı silmemiz gerekiyor. Bu yüzden tekrar iTunes’a dönüp aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi ilk oluşturduğumuz .m4a uzantılı dosyayı siliyoruz.

6) Artık zil sesimiz hazır olduğuna göre bu dosyayı iTunes’a ekleyip cihazımıza transfer edebiliriz. Gördüğünüz gibi yukarıdaki işlemler oldukça zahmetli. Fakat zil sesini nasıl hazırlarsanız hazırlayın (buna App Store’daki uygulamalar da dahil) nihayetinde cihazınıza transfer etmek için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor.

Zil sesi dosyamızı aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi yine “Dosya -> Arşive Ekle” menüsünü kullanarak  iTunes’a ekliyoruz.

Eğer zil sesini yukarıda paylaştığımız gibi düzgünce yapmışsak, aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi “Ses Tonları”  bölümünde çıkıyor.

7) En son son olarak da 🙂 cihazımızı iTunes’a bağlayarak sanki uygulama transferi yapıyormuş gibi, fakat bu sefer aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi “Ses Tonları” sekmesini kullanarak eşzamanlama yöntemi ile zil seslerini cihazımıza yolluyoruz. (Sağ alt köşedeki “Uygula” seçeneğine tıklayarak.)

Senkronizasyon işlemi bittiğinde de cihazımızdaki “Ayarlar -> Sesler -> Zil Sesi” menüsünden, hazırladığımız ve transfer ettiğimiz zil sesini seçip aktif hale getirebiliyoruz.

Bu arada daha önce “iOS 5 için Özel SMS Zil Sesleri ve Uyarı Tonları Ayarlama” başlıklı yazımızda paylaştığımız gibi yukarıdaki yöntemle SMS için de uyarı tonu hazırlayabiliyoruz. Fakat SMS tonlarının sürelerinin 15 saniyeden kısa olarak hazırlanması gerekiyor. Yani 40 saniyelik zil sesleri SMS tonu olarak set edilemiyor.

İlk defa yapacak kullanıcılar için adım adım anlattığımızdan yukarıdaki işlem zahmetli gibi gözükebilir ama bir kere yaptıktan sonra gayet kolay oluyor. Umarım uğraşmak isteyenlere faydalı olur 🙂

—–

Yukarıdaki işlemlerde takılabileceklere faydalı olabilecek birkaç ayarı da aşağıda paylaştım:

a) Eğer bilgisayarınızda dosya uzantılarını göremiyorsanız o zaman aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi Klasör Seçeneklerinden “Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle” seçeneğini iptal etmeniz gerekebilir.

Bilgisayarım -> Araçlar -> Klasör Seçenekleri -> Görünüm

b) Eğer iTunes’ta Ses Tonları bölümü çıkmıyorsa ya zil seslerini doğru hazırlayamamışsınızdır ya da aşağıdaki ekran görüntüsündeki “Düzenle -> Tercihler” menüsünden çıkan Genel sekmesinde Ses Tonlar’ı seçili değildir.

244 Comments

 1. Sercan

  11/01/2012 at 23:39

  abi mac menüsüne “windows gezgininde göster” montajına bayıldım haha:)

  • Mustafa Tan

   11/01/2012 at 23:42

   🙂

   • Anonim

    12/01/2012 at 17:02

    Mrb iyi günler ben fr de yasamaktayim iPhone 4 düm vardı orange operatöründe yeni iPhone 4s aldım bouygues oparatorunde ben yeni aldığım telefonun kartını eski telefonumda kullanmak istiyorum fakat o sadece orange kartını aliyo kilidini nasıl kirabilirim

 2. Sefa

  11/01/2012 at 23:39

  Anlatım için Teşekkürler

 3. Ender

  12/01/2012 at 00:55

  Mustafa bey paylasiminiz icin çok teşekkür ederim öncelikle bizin için çok faydalı oluyor
  Yeri değil belki ama bu jailbreak olayı ile ilgili bir bölüm dusunuyormusunuz artık çok yaygın bir sekilde kullanilmakta ancak sizi takip ettiğimden sizden duymayinca uzak duruyorum ama jailbreak cihaz çok farklı hale geliyor videolardan izlediğim kadarıyla Saygilarimla

  • Mustafa Tan

   12/01/2012 at 08:02

   Hayır hiç düşünmüyorum çünkü jailbreak yapınca cihazın sınırı ve kontrolü kalmıyor. Bu yüzden her türlü potansiyel soruna açık hale geliyor.

   Jailbreak ve Cydia olayına girdik mi herhalde şu an ayırdığımın 4-5 katı zaman ayırmam gerekir yazılara ve gelecek sorulara 🙂 Ülkemizde de maksiumum %20 civarında jailbreak’li olduğunu düşünüyorum geçen seneki anket ve istatistik sonuçlarından.

   Bu arada jailbreak’in ne olduğunu bilmeyenler için : http://www.iphoneturkey.com/2008/12/krmak-ya-da-krmamak-jailbreak.html

 4. Ümit

  12/01/2012 at 01:05

  Evet ya jailbreak nedir,nasıl yapılır,hangi uygulamalar caydia dn indirilir???

 5. ahmet

  12/01/2012 at 02:26

  mustafa bey windows gezgininde göster dedikten sonra şarkı .m4a uzantılı şekilde yazmıyor. uzantısını değiştiremiyorum çünkü şarkının isminde uzantısı yazmıyor ne yapabilirm

  • Mustafa Tan

   12/01/2012 at 07:58

   Yazının sonuna uzantıları gösterecek ayarın nerden yapılacağını gösteren bilgiyi ekledim.

 6. semih

  12/01/2012 at 03:17

  mustafa bey itunes deki ses tonları sekmesi baştan beri bende gözükmüyor yardımcı olabilirmmisiniz?? ne zamandır bu bilgiyi paylaşmanızı bekliyordum.

  • Mustafa Tan

   12/01/2012 at 07:58

   Yazının sonuna bu konuda yardımcıl olacak birkaç bilgi ekledim.

 7. vurgunh

  12/01/2012 at 03:46

  bu ne ya bi zil sesi için bu kadar eziyete değermi resmen iTunes yaptığı eziyet valla helal sana mustafa kardeş anlatması bile bi eziyet sen bunlara sırf bizler için katlanıyorsun ya helal olsun sana. Lanet olsun bu iphone sevgisine.,

 8. Yener Sönmez

  12/01/2012 at 06:37

  Bir de audiko.net i deneyin?

  • Ümit

   12/01/2012 at 13:33

   Bencede audiko.net gerçekten süper bir site.Hiç uğraşmaya gerek bile yok….

   • vurgunh

    13/01/2012 at 13:00

    aynen öyle kardeş bende audiko.net ten indiriyorum bu çileyide çekmiyorum.herkese tavsiye edilir.

 9. Osman Erdem

  12/01/2012 at 10:38

  Mustafa bey benim asus marka bir laptopum var vista yüklü birde asusun kendine özel birkaç programı var.itunes u yükledim açıldı iphonumu bagladım tanıdı eşleşti ama bir süre sonra ne olduğunu anlamadan kitlendi ne zaman açsam yanıt vermiyor uyarısı aladı.bilgisayarımı formatlayıp yeniden kurdum yine itunes yükledim yine aynı işlemler oldu ama yine kitlendi,itunes açılıyor ama yanıt vermiyor.Bu sorunla karşılaşanlar var sanıyorum sizin fikrinizi almak istedim.itunes bir programla çakışıyormu çakışıyorsa sorunu nasıl halledebilirim.cevabınız için şimdiden teşekkürler.

 10. iphone'cu

  12/01/2012 at 10:59

  Mustafa bey, acil ayrdıma ihtiyacım var itunes 10.5 kullanıyorum enosn ücretli bir app aldım sonra baktım k.kartız seçeneği yok diğer ücretsiz programlarıda güncellemiyor k.kartı bilgilerini girmeyince uğraşırken tlf bütün ücretsiz app sildi itunes ten aldığım yedeği geri yüklüyorum ama ne hikmetse yine ücretsizleri yüklemiyor,bana bu konuda yardımcı olursanız inanın çok sevnirim neyapmam gerekiyo,başımın belası oldu iyice ?

  • iphone'cu

   12/01/2012 at 11:56

   mustafa bey bizim soruya cvp yok sanırım beğendiğinize mi cvp veriyorsunuz ?

   • Mustafa Tan

    12/01/2012 at 14:16

    Elbette öyle değil. Açıkçası bu şekilde düşünmenize üzüldüm. Ben sadece cevabını tam bilmediğim soruları cevaplamaktan kaçınıyorum. Sizin sorununuz da tam olarak anlayamadığım ve cevabını bilmediğim türden. Dilerseniz Soru Cevap sitemize bir yazın, belki başkalarının fikirleri olur : http://www.iphoneturkey.com/soru-cevap

    • iphone'cu

     12/01/2012 at 14:50

     haklısınız musfata bey kusura bakmayın asabım bozuldugu için biraz sitemkar konustum 🙁 ,sorunum gerçi sizinde bildiğiniz gibi şu şekil şimdi ben cihazımda ücretsiz app güncelemesi yapmak istedim benden kart bilgilerinizi doğrulayın yazısı çıktı sanal kartı girmiştim asıl kartı girmek istemedim,neyse sonra yetkilendirmeyide kaldırdım itunes ten tüm uygulamalar gitti cihazımdan,ücretli,ücretsiz sonra dedim bari eski yedeği yüklüyeyim ama yüklüyorum app geri gelmedi bende mecburen tek tek bütün uygulamarı yeniden yüklüyorum 🙁

     • Emre SUMENGEN

      15/01/2012 at 00:20

      iTunes’dan Apple ID’nize yetkilendirmeyi kaldirirsaniz, o Apple ID ile alinmis ucretli-ucretsiz herhangi bir uygulamayi senkronize edemezsiniz…

      iTunes’dan yetkilendirmeyi yeniden yapip denediniz mi?

 11. Hüseyin

  12/01/2012 at 11:11

  Mustafa bey, benim başka bir sorum olucak, ben Apple Store de bulunan kredi kartlı hesabımdan kartta para olmadan ucretsiz program indirme yapamıyorum, ücretsiz programların guncellenmeside buna dahil, ücretsiz programları indirmem veya güncellemem için illa kredi kartımda bir limitin olması şartmi? Yardımcı olursanız sevinirim

 12. ilk

  12/01/2012 at 11:22

  Bilgisayarımda ki mailler, gönder al yapdığımda iphone den siliniyor. Bilgisayarımda ki outlook açmazsam iphone de duruyor
  yardım!

  • Atilla Göğüslü

   13/01/2012 at 12:34

   Sanırsam POP3 bağlantı kullanıyorsunuz ve Outlook mail kutusundan aldığı mesajları çöpe gönderiyor. Onunla ilgili bir ayar vardır, tam olarak bilmiyorum ancak hesap ayarlarından bir yerdendi.

   Gmail kullanıyorsanız Pop3 yerine kesinlikle IMAP kullanın. Zaten IMAP posta için özelleşmiş protokoldür.

 13. Cemail Yenigün

  12/01/2012 at 11:28

  Mustafa Kardeş Merhaba.
  Öncelikle jailbreak’e hayır 🙂
  Verdiğiniz bilgiler için Size çok ama çok Teşekkür ediyorum.
  İnanın Sizden meil aldığımda Kendimi çok mutlu hissediyorum.
  Sağlıcakla Kalın
  Sevgilerimle 😀

 14. İbrahim Baloglu

  12/01/2012 at 11:33

  Tesekkurler, faydali bir anlatim olmuş.

 15. Ugurcan Erkal

  12/01/2012 at 11:56

  Mustafa bey merhabalar konu ile alakasız bir soru sorucam fakat iPad 3 ne zaman çıkacak bir bilginiz var mı? iPad 2 almak istemiyorum da 🙂

  • Mustafa Tan

   12/01/2012 at 14:15

   Önümüzdeki ay Apple duyurur iPad 3’ü, mart sonunda da büyük ihtimal Amerika’da satışı başlar.

 16. İsa

  12/01/2012 at 12:31

  Ben dediğiniz işlemleri yaptım ama yok kısaltmıyor ikinci 40 sn lik şarkı görünmüyor yardımcı olurmusumuz

 17. SELİM

  12/01/2012 at 13:44

  çok teşekkürler. süper. başarılar..

 18. Rasi

  12/01/2012 at 14:21

  Tesekurler

 19. Sinan İnan

  12/01/2012 at 14:42

  MUSTAFA BEY MERHABA;
  ITUNES 10.5 NASIL TÜRKÇE YAPABİLİRİM???

  • Okan

   12/01/2012 at 23:10

   iTunes’ta Edit > Preferences menüsüne girin. General sekmesi altındaki Language’i Turkish olarak değiştirin. OK veya Apply’a tıklayıp iTunes’u yeniden başlattığınızda Türkçe olacak.

   • Sinan İnan

    15/01/2012 at 12:52

    TEŞEKKÜR EDERİM…

 20. Büşra

  12/01/2012 at 14:46

  Peki zilsesini iPhone üzerinde yapmamızı sağlayan bir app var mı? Birde twitter da iPhone üzerinden paylaşılmış video yü açamıyorum “bad url” diyor ne yapabilirim (iPhone 4 jailbreak yok) ???

 21. ilk

  12/01/2012 at 15:17

  Mustafa bey merhaba,

  Şirket outlookta ki maillerime gönder al yapınca iphonuma düşmüş mail siliniyor.Şirket outlookumu açmazsam silinmiyor.
  Yardımcı olursanız sevinirim.

 22. Kenan BALCI

  12/01/2012 at 15:44

  Mustafa Bey Merhaba;
  Sizin tarifinizle istediğim şarkı da 40 sn’lik ayarlama yaptım.Sen Tonlarını Eşzamanla bölümünde Seçilen Ses Tonlarınında 40 sn’lik şarkımı seçinde İtunes şöyle bir uyarı veriyor.” Kenan İphone’u İphone başkı bir bir İtunes arşiviyle eşzamanlanıyor. Bu İphone’u silip İtunes arşıviyle eşzamanlamak ister misiniz?
  (Bir İphone aynı anda yalnızca bir İTunes arşiviyle eşzamanlanabilir.Silme ve eşzamanlama bu iPhone’un içeriğini bu İtunes arşivinin içeriğiyle değiştirir.” Altta sadece
  Sil ve Eşsamanla ve İptal seçeneği bulunuyor.Daha önceden birkaç defa bütün uygulamaları istemeyerek sildiğin için sizden bilgi istiyorum.

  • Mustafa Tan

   12/01/2012 at 15:49

   Yazılarımızda sürekli bahsettiğimiz gibi cihazınızı aynı anda sadece bir iTunes ile senkronize edebilirsiniz. Yeni bir iTunes’a geçtiğinizde eski iTunes’tan cihazınıza transfer ettiklerinizi otomatik olarak cihazınızdan silinir.

   Yeni bir iTunes’a geçtiğinizde de önce bir kere Authorize Computer (Yetkilendirme) ve Transfer Purchases (Satınalınanları Aktar) işlemini yapmanız gerekir ki uygulamalarınız da silinmesin cihazınızdan.
   http://www.iphoneturkey.com/2011/12/iphone-ve-ipad-yazilim-guncellemesi-oncesi-yapilmasi-gerekenler.html

   • Kenan BALCI

    13/01/2012 at 16:00

    Sizin gönderdiğiniz linkte ki işlemleri daha önceden yapmıştım, ama değişen bir şey olmayınca itunes ve apple ait nekadar program varsa hepsini sildim ve bilgisayarıma tekrar yükledim sonuç yine aynı 🙁

 23. Can

  12/01/2012 at 17:53

  Ses tonlarını eşzamanla dediğimde muzikleri siliyo :S

 24. ?

  12/01/2012 at 18:09

  ???

 25. Ct

  12/01/2012 at 18:09

  ???

 26. Mehmet

  12/01/2012 at 18:18

  Mustafa bey vermis oldugunuz bilg dolayi tesekkurler.size bir sorum olcak 6 aydan beri iphone 4 kullaniyorum turkcelden aldim. Bugun tlf arkadasim iphone 4s dustu 3 gunluk gel bi bak diyor. Bende iphone hastaligi var her cikan cihazini alirim.4s de forumda cikan olumsuz yorumlardan dolayi almadim . Siz 4 s kullanici olarak tavsiyeniz nedir fark cok varmi . Sarzi cabuk bitiyo diyolar. Dogrumudur. Bilgilendirirseniz cok sevinirim

 27. bekir

  12/01/2012 at 19:53

  ya arkadaş bu iphone zil sesi yapmak uzaya roket fırlatmaktan zor vallahi bu ne ya.telefondan memnunum ama bu özelliği illet etti beni.

 28. Nihat

  12/01/2012 at 21:32

  alakasız bir istek olacak ama şu game of thrones’in m4r’lerini paylaşabilir misiniz ? 😀

 29. Levent Sönmez

  12/01/2012 at 22:37

  Musta Bey öncelikle size emekleriniz için çok teşekkür ediyorum.Benim bir sorum olacak bu konu ile ilgili.Şimdi ben anlattıgınz yöntemlerle bir zil sesi yaptım sonra bir zil sesi daha yapmak istedim şarkının başlangıç ve bitiş sürelerini yazdım tamam ı tıkladım fakat itunes şarkı da hiçbir işlem yapmadı yardımcı olabilirseniz çok sevinirim iyi çalışmalar

  • Mustafa Tan

   12/01/2012 at 22:45

   Tamam’a tıkladıktan sonraki işlemleri de yapmanıza rağmen mi olmadı? Yazıda da belirttiğim gibi Tamam’a tıklayınca oluşmuyor zaten yeni dosya.

  • Levent Sönmez

   12/01/2012 at 22:46

   Mustafa Bey AAC Sürümü Yarat seçenegini tıklamayı unutmuşum o yüzden olmamış 🙂

 30. ilk

  13/01/2012 at 07:56

  MUSTAFA BEY,

  Şirket outlookta ki maillerime gönder al yapınca iphonuma düşmüş mail siliniyor.Şirket outlookumu açmazsam silinmiyor.
  Yardımcı olursanız sevinirim.

 31. Erkan URAZ

  13/01/2012 at 08:38

  Mustafa bey bir türlü uzantıyı degistiremedim Windows 7 kullanıyorum açıklayıcı bir sekilde anlata bilirmisiniz. Teşekkürler

 32. selcuk

  13/01/2012 at 14:03

  merhaba,

  tüm yazılanları yaptım ve hersey oldu, fakat telefonda zil seslerinde kendi ayarladığım sesi seçiyorum, ama telefon çaldığında iphone marimba sesi calıyor. nerede yanlış yapmış olabilirim?

 33. Taner

  13/01/2012 at 17:25

  Mustafa bey faydalı yazılarınız sayesinde cihazlarımızı biraz daha verimli kullanabiliyoruz. Söylediğiniz sekilde uygulamaları yaptım ve esimin istediği zil sesini nihayet telefonuna yükledim. Size çok tesekkur ediyorum.

 34. Mehmet

  13/01/2012 at 23:16

  Mustafa bey vermis oldugunuz bilg dolayi tesekkurler.size bir sorum olcak 6 aydan beri iphone 4 kullaniyorum turkcelden aldim. Bugun tlf arkadasim iphone 4s dustu 3 gunluk gel bi bak diyor. Bende iphone hastaligi var her cikan cihazini alirim.4s de forumda cikan olumsuz yorumlardan dolayi almadim . Siz 4 s kullanici olarak tavsiyeniz nedir fark cok varmi . Sarzi cabuk bitiyo diyolar. Dogrumudur. Bilgilendirirseniz cok sevinirim..

 35. Ynapxo

  14/01/2012 at 00:39

  Amerikayi yeniden kesfetmeye gerek yok apple store’da bu kesme bicme islemlerini kendisi yapan yuzlerce program var bunlardan birini tanitsaydiniz keske.

 36. Anonim

  14/01/2012 at 16:00

  Merhaba bilgisayarıma turkce iTunes nasıl indirebilirim uygun linki paylaşırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

 37. Sacit kirdas

  14/01/2012 at 22:08

  Mustafa bey verdiginiz bilgiler cok guzel iphone ve ipad kullananlar sizi takip etse yeter bence baska kanal aramalarina gerek yok jailbreak olayina bende karsiyim oyun hastasi degilsen telefonun orjinaliyle oynamamak lazim ben denedim ipaddede denedim sonra baktim orjinali gibisi yok yoksa iphone alacagina android al herseyi yap demi birde arkadaslarima tavsiyem icloud u kullansinlar ve sik sik guncellesinler o zaman itunesle outlockla ugrasmalarina gerek yok yedeklerini ceplerinde tasirlar size tekrar cok tesekkur ederim yaptiklariniz icin devamini bekleriz haa bu arada gecen anket sonuclarini yayimlamadiz yada kacirdimmi acaba

 38. BİLEN

  14/01/2012 at 23:17

  Müthiş bir telefon ve harika bir şirket ama neden bazı konuları bu kadar uzatıyor tamam güvenlik ama bir yere kadar.Bir zil sesi hazırlama bu kadar meşakkatli olmamalı.

 39. melis

  15/01/2012 at 02:25

  selamlarr..ben uzun zamandır iphone 4 kullanıyorum ve daha önce zil sesi mesaj sesi ne varsa yükleyebiliyodum..fakat bikaç gündürr okumadığım forum sitesi soru -cevap kalmamasına rağmen hala problemime bi cvp alamadım son şans olarak size yazmak istedim..ses tonları seçeneğini asla gremiyorum..düzen-tercihler-kaynaklar kısmından işaretleyin demeyin orda da yok..itunes’u kaldırdım yeniden yükledim hem de 3 defa yine yok…cevap verirseniz çok sevinirim ne yapabilirim ..??=(

  • Adnan

   19/01/2012 at 19:54

   Merhaba melis hanım aynı sorun bende de var araştırma için eğer çözüme ulaşırsanız yazarsanız sevinirim,ben ulaşırsam bende Yazıcam

  • Adnan

   19/01/2012 at 19:56

   Merhaba melis hanım aynı sorun bende de var araştırma içindeyim eğer çözüme ulaşırsam yazıcam

 40. Gökhan

  15/01/2012 at 19:12

  Bluetooth transferini kullanamiyormuyuz hala

 41. Ramazan

  15/01/2012 at 22:07

  Mustafa bey carbonx diye bi program var amerikadan gelen bi iphone de gördüm. farklı temalar uyguluyor bilginiz varmı

 42. Burak

  15/01/2012 at 23:30

  iTunes kullanmak yerine iTools programını öneririm bütün bu işlemleri yapmak yerine zil sesi oluşturmak için mp3 halindeki dosyayı sürükleyip bırakarak zilsesi yapabilirsiniz convert işlemini kendisi otomatik yapıyor cihaza fotoğraf müzik vb dosyaların aktarımını da sürükle bırak yöntemiyle yapabiliyorsunuz backup almakta mümkün cihazda jb olması gerekmiyor google dan aratarak iTools uygulamasını indirebilirsiniz bilginize. . .

 43. Kenan

  16/01/2012 at 01:14

  Merhaba Mustafa Bey bir haftaya yakindir telofonumda birsorunla ugrasiyorum bunun cozumunun olsa olsa sizde olur.Telofonum iPhone 4s icindeki surum ise 5.0.1 sorun ise bazen arama yapamiyorum telofonda servis yok diye yaziyor sebeke oldugunda bile arama yaptigimda surekli arama basarisiz oldu diyor.ilk once belki sebekedendir dedim ama esimle ayni sebekeyi kullaniyorum onun telofonunda bir sorun yok yanliz onun telofonun iphone degil.Benimle ayni sebekeyi kullanan tanidiklarima sordum herhangi bir sorun yok onlardada.Kullan mis oldugum sebekenin servisine gittim onlar sorunun telofonda oldugunu soylediler Bu konuda ne yapa bilirim simdiden tesekkurler ….

 44. Kenan BALCI

  16/01/2012 at 09:56

  http://www.iphoneturkey.com/2011/12/iphone-ve-ipad-yazilim-guncellemesi-oncesi-yapilmasi-gerekenler.html
  Sizin gönderdiğiniz linkte ki işlemleri daha önceden yapmıştım, yine yaptım ama değişen bir şey olmayınca itunes ve apple ait ne kadar program varsa hepsini sildim ve bilgisayarıma tekrar yükledim sonuç yine aynı ve telefona ne yüklemek istersem bu uyarıyı veriyor.

 45. Baran

  17/01/2012 at 01:43

  Merhaba

  Yazilan herseyi yaptim, sync yaptim, ama hala telefonun ring tones menusunde gorunmuyor??

 46. Cihan

  17/01/2012 at 20:33

  Paylasim icin tesekkurler, fakat ekledigim ringtones silemiyorum, farklı bir yontem mi var?? Tesekkurler.

 47. adnan solak

  18/01/2012 at 17:28

  Merhaba,

  Benim İtunes de bir sorun var,PC ye format attıkdan sonra tekrar kurduğum itunes zil seslerini görmüyor sorun ne olabilir acaba?

 48. Mustafa

  19/01/2012 at 12:26

  Abicim yurt disından 4s geldi fakat FaceTime uygulaması görünmüyor FaceTime uygulamasını nerden ve nasıl indiricem. Hayırlı günler

 49. Anonim

  19/01/2012 at 20:32

  Ya yeni guncelleme ne zaman gelecek acaba

 50. Adnan

  19/01/2012 at 23:25

  Arkadaslar. iTunes ile sıkıntı yasıyorsanız benim gibi zil sesleri ile ilgili benim çözümüm su oldu. İTools indirin kullanın hem daha hızlı ve sesleri hemen tanıdı herseyi cok rahat yaparsınız.

 51. Tolga

  20/01/2012 at 08:32

  audiko.net gibi mükemmel bir site varken bununla uğraşmayın derim 🙂

  • Anonim

   03/02/2012 at 14:32

   Dostum siteden müzikleri nasıl indirebiliriz

 52. Alpaslan

  20/01/2012 at 09:41

  Çözüm süper. Anlatım süper. Etkilendiği ayarlara da değinilmesi apayrı bir güzellik. Teşekkürler..

  • Gizem

   10/02/2012 at 12:01

   Yaa bn dosyayi oluştrdm fakat m4a den m4r ye çeviremyrm
   Yardm eder msnz?

   • Cem

    03/04/2012 at 00:43

    bende çeviremedim yahu

  • Beril

   20/05/2012 at 01:05

   Ayrı olarak bir çaba gerektirmiyor . Nereye kaydettiyseniz zil sesini ”Yeni Bir Ad Vervari” bir şeye tıkladığınızda m4a’nın a’sını silip r yazarsanız iş çözülür 😀

 53. sekip

  20/01/2012 at 19:56

  ya benim itunes te ring tone bölumu oluşturdum ama telefonu taktıgımda ses tonları bölümü yok

  • OKTAY

   31/03/2012 at 12:18

   merhaba zil sesleri programını indir a.storeden sonrasında oluşuyor kendi

 54. sekip

  20/01/2012 at 20:01

  yani aygıtlar da ses tonları bölümü yok yardımm bekliyorumm

  • Anonim

   27/01/2012 at 03:52

   napak inanakmi panpa:))

 55. Musa

  21/01/2012 at 13:52

  ek ayarları var mı özel olarak kendimizin ayarlayabileceği zaten üzerinde olan rock piano basyükseltici gibi ayarlardan bahsetmiyorum ekolayzırı kendim ayarlamak istiyorum. ses teneke gibi çıkıyor çünkü, teşekkürler

 56. Ee

  22/01/2012 at 10:12

  Admin gizli dosya gosterme acik ;)) hangi gizli dosyalar var

 57. Nonethelessh

  22/01/2012 at 15:33

  Mükemmel bir anlatım, emeğinize sağlık, çok teşekkürler.

 58. Yavuz İnce

  23/01/2012 at 14:27

  Paylaşımınız için çok teşekkür ederimmm…Yanlız şöyle bir problem var ses tonlarını eşzamanla dediğim zaman;eminmisiniz tüm parçalar videolar filimler silinicek die bir uyarı beliriyor,iphone daki tüm bilgiler siliniyor.Aynı durum iphonuma sadece birtane fotoğraf atmak istedigimdede tüm albüm siliniyor bunu nasıl engelleye biliriz ???

  • Mustafa Tan

   23/01/2012 at 15:12

   Sanırım cihazınızı daha önce başka bir iTunes ile eşzamanladınız, şimdi yeni bir cihazla eşzamanlıyorsunuz. Cihazınızı aynı anda sadece bir iTunes ile eşzamanlayabilirsiniz, yeni bir iTunes’a geçtiğinizde bir önceki transfer ettiğiniz dosyalar silinir.

   Bu yüzden önce yeni iTunes ile Authorize Computer (Yetkilendirme) ve Transfer Purchases (Satınalınanları Aktar) işlemi yapmanız gerekiyor.

   • Anonim

    23/01/2012 at 15:51

    Yok daha onceki yazılarınızda dediginiz gibi bu bilgisyarı yetkilendirdim,otomatik senkrasyon kapattım,satın alınan uygulamaları telefon üzerinden itunesa aktardım,yedek aldım,ekstra olarak özet kısmından müzikleri ve videoları elle yönet butonunu aktifleştirdim diger butunlar aktif degildir.Yanlız tek anlamadıgım bilgi kısmındaki kişileri eşzamanla takvimleri eş zamanlama ve mail diger vs lere eşzamanlama kısmını anlamadım onunla ilgisi olabilirmi acaba? kişileri eşzamanlama windows contacts digerler outlook üzerinden eşzamanlama yapıyor,kutucuklar yanlızz hep boş acaba oradan dosya falanmı secmem lazım bo dosyadakilerle eşzamanla diye?

    • Yavuz İnce

     23/01/2012 at 19:02

     Cevabınızı bekliyorum mustafa bey…. Ne yapsam olmadı,senkrasyon butonuna nezaman tıklasam aşağıda hafızayı gösteren grafikte, müziklerimi ve videolarımı gösteren grafik azalıyor ama uygulamalarda degişiklik yok sabit kalıyor uygula dersemde tüm o grafikte azalan veriler gerçekten siliniyor…aynı durum birtane video yada resim atmak istediğim zamanda oluyor,tek halde atamıyorum herhalde illaki bir dosya oluşturmam lazım onun için ve öyle senkrasyon yapmam lazım!!!

   • Enes

    06/02/2012 at 23:18

    Mustafa bey ben birsey sorucamda. Jailbreaker lı olan İphone larda itunes e baglandınmı telefon kitleniyor diyorlar bu konuda bir yardım edebilirmisiniz nasıl kaldırcaz geri yükleden oluyor diyor çoğu kişide siz bana jailbreaker ı nasıl kaldıracağım hakkında bilgi verirmisiniz şimdiden teşekkürler..

 59. İdris

  25/01/2012 at 19:28

  Gerçekten Çok Teşekkur Ederım Bu sitenın anlattığı gıbı Yaptım Oldu Diğer sitelerı Boş veren Ellerinize sağlık 🙂

 60. Adsiz

  26/01/2012 at 23:54

  İphone 4s telefonumdaki mesaj sesi üç ton ama nedense oncesinde acayip sesler cikarip oyle caliyo msj gelince msj sesi bunu nasil duzeltebilirim yardim edin lutfen.baska tonlarida denedim ama basinda hep acayip sesler cikio sanki takiliomus gibi?

 61. sekip

  27/01/2012 at 19:14

  TUM HERSEYI YAPTIM AMA OLMUYO. eş zamanlıyorum ses tonları bölumunde gorunuyo fakat telefonda ses tonu gorunmuyo. acaba telefon yurt dısından geldıgı ıcın mı?????

 62. Ertuğrul

  28/01/2012 at 09:42

  Merhaba bilgilendirmeleriniz için teşekkürler.Daha önce anlattığınız iTunes 9 la yaptığım sesleri 3G telefonumda kullanabiliyordum ancak iTunes 10 yükleyip sonrasında aldığıım 4S’e bu sesleri yüklemeye çalıştığımda bir türlü yapamıyorum.iTunesta zil sesleri görünüyor ancak her denememde problem çıkıyor ve sesler telefonuma yüklenemiyor.Yetilendirme yaptım.

 63. kardem

  29/01/2012 at 00:46

  kaç sitede okudum anlatımı olmadı.. ama sizde basardım.. zaten iphone umu sizin sayenizde daha iyi çözdüm tsklerrrr :))

 64. egemen

  30/01/2012 at 01:18

  gerçekten paylaşımlar çok faydalı. cok tesekkrlr

 65. dogukan

  30/01/2012 at 13:58

  hayatımda bole karmasık bı anlatım seklı gormedım havuz problemı gbı cok fazla gereksız yazı kullanılmıs . nerdeyse hıcbısı anlamadım. Fuck sake

 66. şerif

  31/01/2012 at 11:50

  efendim ben bitek m4a yı m4r nasıl cevireceğimi bulamadım yardım ederseniz çok sevinirim .. 🙂

  • tezcan

   18/04/2012 at 00:35

   dosyaya sağ tıklayın ve “yeniden” adlandıra tıklayın. dosyanın isminde .m4a olan kısımda “a” karakterini silip, yerine “r” karakterini yazın ve Enter’a basın. işlem tamam

 67. craggy

  31/01/2012 at 20:15

  itunes 10.5.3.3 kullanıyorum. bilgi ver kısmında seçenekler seçmesinin içindeki tüm menu inaktif geliyor??

  • craggy

   31/01/2012 at 20:16

   arşive değil aygıtlara bakıyormuşum sorry..
   teşekkürler

 68. craggy

  31/01/2012 at 20:38

  Doğru düzgün okuyan herkes bunu yapabilir, o kadar güzel anlatılmış ki.. teşekkürler tekrar

 69. Pingback: iPhone ve iPad ios 5 güncellemesi Sıfırlama ve Geri Yükleme « Genel «

 70. Emre

  05/02/2012 at 10:06

  Cok ama cok tesekkur ederim bu mukemmel cihazdan bni sogutan bi ozellikten sayenizde kurtulmus oldum

 71. Anonim

  07/02/2012 at 19:13

  teşekkürler emeginize sağlık

 72. Mehmet

  10/02/2012 at 10:22

  Hocam bazı Nokia telefonlarda var gelen aramalari sesli isim olarak söylüyor İPhone da bu özellik varmı

 73. Pingback: iPhone, iPad’ve iTunes’ta Silme İşlemleri « Genel « www.itoprak.com iphone unlock jailbreak

 74. Forza_kral

  10/02/2012 at 19:49

  Öncelikle herkese iyi akşamlar Mustafa bey cok guzel anlatmış teşekkür. ama okadar uğraşmaya gerek yok . “Dring ~ beautiful ringtone creation ” atlı uygulamayla cok kolay eszamanlamaniz yeterli

 75. iremmm

  13/02/2012 at 20:20

  tebrik ediorum süper anlatımdı takıldığım yeride bilmişiniz gibi açıklamısınız çok teşekkür ederim 1 seferde başardım:)kendimide tebrik ediorum bu tele bu kadar para verip nie bu kadar uğraşıoz onuda bilmiorum:)

 76. Anonim

  16/02/2012 at 13:14

  Cok teşekkürler bilgilendirme için….

 77. bekir

  17/02/2012 at 21:23

  ya lanet olsun sırf şu zil sesi yapma olayı yüzünden resmen pişman oldun iphone aldığıma.

 78. Yunus

  19/02/2012 at 22:35

  Gayet guzel anlatmissiniz emege saygi lutfen henuz denemedim ama anlatma cok guzel gayet acik ve net tesekkurler

 79. can

  21/02/2012 at 15:22

  iyi günler

  dediğinizi yapmaya çalışıyorum ama bi türlü “aac sürümünü yarat” seçeneğini göremiyorum. itunes’daki ileri düzey seçeneğinden de baktım ordan da tıklanmıyor. yardımcı olabilirmisiniz nasıl düzeltebilirim?

 80. Yusuf

  23/02/2012 at 18:01

  Sayin yonetici abim
  Ben zil sesini ayarladım senin dediğin gibi yaptim hem de en sevdiğim şarkımı. Ama bir daha eski halini dinleyemedim şarkının hep 40 saniyelik halini çalıyor umarım mesajımı görürde cevap verirsin şimdiden tesekkur ederim …

 81. murat

  28/02/2012 at 15:36

  teşekkürler..

 82. serdr

  01/03/2012 at 15:56

  sagol gercek ten supersın artı ben ugrastım yapmayanlar arkadaslar tek sorunu sarkının ısımını degıstırırken a harfını r harfıne kendılerı duzelmelerı buna dıkkat edın

 83. Lirebli

  04/03/2012 at 14:09

  Yaaa yapamiyorumm ses tonlarini tikladigimda ses tonlarini eszamanla diye bisey cikmiyorr

 84. Lirebli

  04/03/2012 at 14:09

  Yaaa yapamiyorumm ses tonlarini tikladigimda ses tonlarini eszamanla diye bisey cikmiyor

  • fatih

   23/03/2012 at 01:54

   walla anlatım 10 numara olmuş. fakat benim kaçırdığım bi nokta mı var acaba? çünkü eşzamanlama yaptıktan sonra hem cihazda hem itunesde zil sesi görünüyor. fakat iphone da zil sesleri listesinde görünmüyor. müzik listesine atıyor… yardım ederseniz sevinirim

   • fatih

    23/03/2012 at 02:02

    eyvallah mustafa beg. dediğiim gibi i phone dan silmediğim için görünmüyordu. neyse ayarladım. emeğinize sağlık

 85. seabellp

  09/03/2012 at 17:06

  ben şarkının üzerine gelip sağ tıkladığımda bilgilere giriyorum fakat şeçenekler kısmından bişi yapamıyorum, hiç bir yere tıklayamıyorum neden??

  • seabellp

   09/03/2012 at 17:31

   kendi kendime buldum :)) tşk ederim tlf artık istediğim gibi çalacak 😀

 86. Anonim

  09/03/2012 at 17:20

  çok saolun çok güzel anlatmışsınız elinize sağlık

 87. Caner

  19/03/2012 at 17:38

  Cihazı 2 gün önce aldım ve ilk defa giriştiğim bu iş zor gibi gözükse de dediğiniz gibi çok kolaymış.
  Anlatımınıza, zahmetinize ve emeğinize sağlık.

 88. Mustafa

  01/04/2012 at 10:43

  bende aac sürümünü yarat seçeneği çıkmıyo sebebi nedir ??

 89. tuna

  02/04/2012 at 13:10

  emeğine sağlık cok yardımcı oldun

 90. aykut

  04/04/2012 at 10:41

  bende aac sürümünü yarat seçeneği çıkmıyo sebebi nedir ?

 91. Pingback: | İphone og İpad Denmark / Apple apps

 92. black

  08/04/2012 at 19:38

  herşey tamam fakat eşzamanlama da ugulama yaparken şarkı bulunamadı diyor.. şarkı ses tonlarında fakat olmuyo :/ naapcaz?

 93. şerif

  11/04/2012 at 09:26

  Arkadaşım eline diline sağlık çok güzel anlatmışsın oldukça faydalı oldu teşekkürler.

 94. 10uR

  16/04/2012 at 20:29

  merhaba

  benim ufak bi sorunum var olay gayet net anlatılmıs ancak AAC sürümünü olustur kısmı benm İtunes programım da MP3 sürümünü olustur olarak gözüküyor. bilgisi olan yardım ederse sevinirim.

  • Anonim

   23/04/2012 at 15:53

   Merhabalar,

   Aynı durum bende de var. Daha önce de sorulmuş ama Mustafa bey de dahil cevap veren olmamış. Yok mudur bilen?

 95. talha

  21/04/2012 at 00:26

  olmıcak diye çok korktum AMA ÇOK şükür oldu emeği geçen herkese teşekkürler

 96. Günay

  25/04/2012 at 17:56

  Nihayet melodiyi değiştirebildim. Teşekkürler.

 97. Anonim

  28/04/2012 at 02:06

  Paylaşımın için teşekkürler…

 98. sinan

  29/04/2012 at 06:14

  eline emeğine sağlık ancak bu kadar açık ve net anlatılabilirdi teşekkürler

 99. ebru

  01/05/2012 at 17:17

  ellerinize sağlık mustafa bey müthiş anlatım. sonuç harika artık istediğim tüm şarkıları ekleyebiliyorum. teşekkürler….

 100. zeynep

  12/05/2012 at 23:50

  süper!

 101. selcuk

  14/05/2012 at 00:34

  sen harıkasın ya ne guzel zıl sesı oldu anlatamam

 102. Damlacetiner

  21/05/2012 at 07:51

  İlginize ve detayli anlatiminiza cok tesekkur ederim

 103. hsyn

  23/05/2012 at 11:47

  anlatım flan hersey güzel ama söyleneni aynen yapıyorum fakat tlf aktarma yapıyorum ve hiçbişe görünmüyor

 104. sruem

  24/05/2012 at 14:27

  ben zil sesini silemıyorum iphone dan. 30 sanıyelık bır ses olusturdum ama sarjını etkıledı ? sımdı sılmek ıstıyorum ı tunes dan sılıyorum eszamanlıyorum ama telefondan gıtmıyor ne yapabılırım ?

  • nas

   01/06/2012 at 02:06

   iyi calismalr .itunes 10.6 surumubenim 7 resimdeki ses tonlari secenegi yok nasil eklerim yani uygulamarda sonra muzik geliyor yardimci olursaniz sevinirim..

   cevabi meilime yazaraniz iyi olur
   ridvannas@hotmail.com

  • Zeynep

   03/08/2012 at 16:54

   @sruem , Zil Sesleri kısmından zil sesini silip telefonu bilgisayara bağla, cihazın ses tonları kısmını aç iTunes’tan ve uygula ya bas.

 105. Onur

  25/05/2012 at 01:32

  3 gündür bununla uğraşıyorum…denemediğim app kalmadı,en son bu anlatımla da yaptım ve olmadı…Tones seçeneğinde parçayı seçip sync dediğimde bütün mp3 ler gitti…Ama hala zil sesi yok..Kafayı yemek üzereyim.İtunes um 10.6..Acaba bununla ilgisi var mı?Nasıl olmaz delirecem!!

  • Ahmet Melik ÇAY

   16/06/2012 at 14:16

   Arkadaşlar,ben de çok uğraştım her ne kadar sitede 40 sn lik bi uzunluktan bahsetse de ben ancak max. 15 sn.lik bir parçayı zil sesi yapabildim…. belki siz de bunu denerseniz muhtemelen sorun çözülecektir.

 106. nikho

  26/05/2012 at 12:40

  rings tone app. indirin orda kestiğiniz şarkı i phone formatında oluyor..ve Mustafa tanın yazdığını uygulayın oluyor..ben yaptım…PAYLAŞIMIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM İŞİMİ GÖRDÜ…

 107. burcu

  04/06/2012 at 02:30

  çok teşekkürler. Sevdiğim şarkıların özellikle sadece sevdiğim kısımlarını keserek zil sesi yapmak oldukça güzel… Bıkmadan usanmadan tek tek açıklamalı bir şekilde anlatmadınız da takdire şayan 🙂

 108. Anonim

  17/06/2012 at 12:51

  çok çok teşekkür ederim.

 109. Fatih

  23/06/2012 at 18:57

  teşekkür ederim gerçekten iyi bir konuda yardımcı olsun
  çok işime yaradı emeğe sağlık

 110. Ömer Saylam

  27/06/2012 at 18:52

  Sync işleminde Steo 2 of 3 te Preparing to sync diyo ve o şekilde kalıyo. Nasıl çözebilirim acaba?

 111. wero

  28/06/2012 at 00:56

  tesekkurler

 112. ali

  08/07/2012 at 12:07

  çok teşekkürler. büyük hizmet

 113. zeki^^

  13/07/2012 at 11:04

  hocam en sonuna kadar geldim m4r formatına da çevirdim ama tekrar onu itunes da arşive ekle diyerek o listeye koyamıyorum. yemiyor :s simgesi de değişti uzantısı da değişti ama olmuyor :/

  • zeki^^

   13/07/2012 at 11:15

   yok aga olmuyo kırıp atacam :S sell ayfon 4s buy 3310 ://

 114. Anonim

  13/07/2012 at 15:22

  Çok teşekkür ederim

 115. Anonim

  22/07/2012 at 19:24

  cok tesekkurler

 116. serkan

  23/07/2012 at 16:57

  kardesim eline saglik…cok isime yaradi…artik bi sure hava atabilirim:))) Allah razi olsun senden:))

 117. Melis

  24/07/2012 at 00:43

  Her şey iyi gidiyordu ama oluşturduğum 40 saniyelik şarkıda sağa tıklayınca windows gezgininde göster çıkmıyor umarım çözüm bulabilirsiniz 🙂

 118. iko

  24/07/2012 at 21:43

  ses tonu sekmesi yok bende güncellemeden sonra yok oldu
  nasıl yapabilirim

  • muhammet

   23/11/2012 at 20:04

   İtunes 10.7 de tek sorun arşiv kısmında ”Ses Tonları” sekmesinin görememek !!! bunun için : itunes de DÜZEN>TERCİHLER>KAYNAKLAR kısmından ”Ses Tonları” nı aktifleştiriyoruz. uzantısı .m4r olan ve 40 sn geçmeyen müziğimizi ses tonlarına atıyoruz.eşzamanlamayı da yapınca herşey tamam. uzantısı .m4r olan melodiyi hazırlama daha önce anlatılmıştır diye yazmıyorum.

 119. iko

  24/07/2012 at 21:50

  düzenle bölümünü yeni ayıktım 🙂 eline beynine sağlık paylaşım için

 120. hakan karataş

  26/07/2012 at 00:01

  kardeşim benim bee helal olsun sana vallahi o kadar iyi anlatmışsın ki belki 5-6 kez denedim başka yerlerden videolu anlatımlarda bile denedim olmadı. teşekkür ederim herkes adına ellerine sağlık…

 121. beykoz_LU

  01/08/2012 at 00:04

  hersey için elinize kolunuza sağlık cok güzel anlatılmış emeğine sonsuz teşeekkür ediyorum fakat bu geçmışi çürük elma neden her telefon gibi olan bir şarkıyı alıp zil sesi yapmıyor anlamadım. ben yakalaşık olarak 3 gündür bu çürük elma peşinden koşuyorum.bana bir kişi yardım etsin ne olur.hersey oluyor bitiyor ama bu uzantı değiştirme olayı bir türlü olmuyor.Acaba bu müziği 40 sn bir yerden kesip uzantı değiştirme programı ile cevirmesini yapsak sonrada ıtunes e atsak olmaz mı herseyi denedim pc artık dosya açarken bile karıştırıyor onun için soruyorum LÜTFEN BANA YARDIM EDİN yoksa bu çürük elmayı artık kırık bir elma haline kamyonun altına takoz olarak kullanacağım.YArdım edecek olan kişilerden şimdiden cooooooookkk teşekkür ederim;)

 122. su

  10/08/2012 at 01:25

  merhaba bende AAC sürümünü yarat çıkmıyor lütfen yardım edin klasik iphone müziklerine tkandım kaldım

  • crnnn

   07/09/2012 at 16:40

   evet bende de çıkmıyor bu AAC sürümü yarat, nasıl düzeltilebilir????

  • hüsnü yılmaz

   27/11/2012 at 18:01

   ewt ya lütfen çok acil yardım edin o lanet müzikten bıkktım “dıt dıt dııd dıdı dıt” aac sürümünü yarat neden çıkmıyor

 123. Ufuk Tarhan

  12/08/2012 at 08:10

  Çok yararlı bir paylaşımdı. Hiç sorunsuz yaptım. Emeğinize sağlık. teşekkür ederim.

 124. Anonim

  13/08/2012 at 17:13

  eskiden daha kolaydı sankı yapımı

 125. kadir

  13/08/2012 at 18:04

  ya benım itunes da arşiv kısmında ses tonları butonu yok onu nerden bulucam yardımcı olurmusunuz acıl lutfenn

 126. ahmet

  20/08/2012 at 23:43

  anlatıldıgı gibi yapıldıgında oluyor cok tesekkürler 😉

 127. yusuf kömcü

  28/08/2012 at 13:26

  çok tşkr ederiim gerçekten kolay ve anlaşılabilir bir şekilde anlatmışsınız.
  ,

 128. spy 34

  03/09/2012 at 00:59

  arkadaşlar aygıtlar sekmesinin içinde ses tonları yok bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

  • muhammet

   23/11/2012 at 20:06

   İtunes 10.7 de tek sorun arşiv kısmında ”Ses Tonları” sekmesinin görememek !!! bunun için : itunes de DÜZEN>TERCİHLER>KAYNAKLAR kısmından ”Ses Tonları” nı aktifleştiriyoruz.

 129. fsg

  05/09/2012 at 02:26

  iphone un yeni sürümünde yaptığım şarkıyı itunes a atamıyorum bu yüzden olmuyor

 130. Koçibey

  05/09/2012 at 08:44

  hocam ben bu mpeg-4’ü m4a’ya dönüştüremedim gitti,yardım lütfen

 131. Zeynep

  10/09/2012 at 15:55

  ‘AAC Sürümünü Yarat’ dedikten sonra önceki şarkıda 40 saniyelik zil sesi oluyor? Yani çok açıklayıcı olmamış olabilir ama demek istediğim, şarkının orjinal hali de 40 saniyelik zil sesine dönüşüyor. Bu sorunu başka yaşayan var mı yoksa benden mi kaynaklanıyor?

 132. Rüzgar

  19/09/2012 at 15:12

  merhaba arkadaşlar m4a dosyasını nasıl m4rye dönüştürecez onu bulamadım bu konuda yardımcı olabilir misiniz diğerleri çok açıklayıcı bi problem yok tşkrler paylaşım için tek eksik m4a dosyasının türünü m4rye nasıl dönüştüreceğimiz hakkında bilgi girilmemiş

 133. Nafi

  21/09/2012 at 16:37

  Mail olarak cevap atarsaniz sevinirim. Mp3 indirmek veya yuklemek istiyorum. Ne yapmaliyim?

 134. alessio67

  07/10/2012 at 02:02

  mükemmelsiniz ya

 135. Anonim

  09/10/2012 at 12:40

  çok güzel açıklamışsınız sorunsuz ayarladım eşekkür ederim

 136. Anonim

  15/10/2012 at 00:19

  o kadar ugraşmaya gerek yok 1_mp3 ü 40 sn kesin 2-ffout 4r ye cevirin ses tonlarına atın teli güncelleyin bitti aga

 137. ibrahim

  16/10/2012 at 15:03

  mrb arkadaşlar ben bu işlemlerin hepsini yaptım aygıtı seçtiğim de ses tonu çıkmıyor telefona atamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

  • muhammet

   23/11/2012 at 20:07

   itunes de DÜZEN>TERCİHLER>KAYNAKLAR kısmından ”Ses Tonları” aktif et

 138. Yusuf can

  16/10/2012 at 18:57

  Merhabalar Çevirdiğim aac versiyonlarında iphone’un kendi zilseslerinin kalitesini alamıyorum Farklı fisyalar denedim ama sonuç aynı Bi fikri olan var mıdır? Yoksa sorun bende mi acaba?

 139. Yusuf can

  16/10/2012 at 18:58

  Merhabalar Çevirdiğim aac versiyonlarında iphone’un kendi zil seslerinin kalitesini alamıyorum Farklı dosyalar denedim ama sonuç aynı Bi fikri olan var mıdır? Yoksa sorun bende mi acaba?

 140. buğra

  18/10/2012 at 21:44

  Bende bilgi ver dedikten sonra seçeneklere gidiyorum ama gri hiç birşey yapamıyorum yARDIM EDİN!!!

 141. fuat

  18/10/2012 at 22:49

  adamsiniz oldu valla

 142. delii

  21/10/2012 at 23:35

  ulaaaa bende bu ipohonu satıp samsung galaxsy almassam ne olayım. kardeşim bu nasıl telefon günlerim pc başında geçer oldu. herşeyi ayrı bir zahmet. arama yaptığın noları silemessin. mp3 yüklemek için bir çok zahmet çekersin aynı zamanda silmekte ayrı bir zahmet oluyor.. mp3 yüklersin istediğin parçayı zil sesi yapamassın. bluetoot tan resim atamassın alamassın. sim kilitli çıkar başka simde kullanamassın. bu telin olumlu yanları ne ki…

 143. Mell

  22/10/2012 at 21:03

  Emeqinize saqlik nasil iyi qeldi;)

 144. mehmet

  29/10/2012 at 03:31

  işin gücün ras gelsin.

 145. AYLİN

  09/11/2012 at 16:02

  merhaba

  benim itunes da zil sesleri seçeneklerim yok ne yaptıysam ekleyemedim bana yardımcı olursanız çok memnun olurum.

  • muhammet

   23/11/2012 at 20:09

   itunes de DÜZEN>TERCİHLER>KAYNAKLAR kısmından ”Ses Tonları” nı aktifleştiriyoruz

 146. Enver

  10/11/2012 at 11:27

  İtunes 10.7 versionunda bu dedikleriniz geçerli değil galiba bir turlu yapamadık 10.5 yuklemeye calısıyorum yukleme sonunda daha yuksek versionu var onu indirin diyor nasıl yapıcaz yardımcı olabilirmisiniz?

  • muhammet

   23/11/2012 at 20:10

   İtunes 10.7 de tek sorun arşiv kısmında ”Ses Tonları” sekmesinin görememek !!! bunun için : itunes de DÜZEN>TERCİHLER>KAYNAKLAR kısmından ”Ses Tonları” nı aktifleştiriyoruz. uzantısı .m4r olan ve 40 sn geçmeyen müziğimizi ses tonlarına atıyoruz.eşzamanlamayı da yapınca herşey tamam

 147. OGUZTAYYAR

  10/11/2012 at 19:57

  iTunes 10.7 ile iPhone için Zil Sesi Hazırlama Konusunda Yardımcı olurmusunuz ?

  • Mustafa Tan

   10/11/2012 at 20:08

   Hangi aşamada takildiniz ?

   • OGUZTAYYAR

    10/11/2012 at 20:11

    10.5 ile anlatılanın sanki hiç bir alakası yokmuş gibi geldi bana :S Eğer Bilginiz var ise size zahmet baştan anlatırmısınız birde cihazımı takıyorum ama ringtones gibi bi sekme çıkmıyor 🙁 ?

   • OGUZTAYYAR

    10/11/2012 at 20:17

    Yardımcı olacakmısınız Mustafa bey :S ?

 148. hatice

  11/11/2012 at 01:12

  Çok teşşekkür ederiz emeğinize ellerinize sağlık.Bir işlem programı bukadar güzel anlatılabilir indirmek isteyenlere tekrar teşşekkürler…

 149. ilkay

  16/11/2012 at 20:18

  Merhabalar… Zil sesini hazırladım fakat ” aygıtlar kısmında , ses tonları ” sekmesi yok 🙁 Aygıta tıklayınca yukarda zil sesi kısmı cıkmıyor yardımcı olursanız sevinirim.

  • muhammet

   23/11/2012 at 20:10

   DÜZEN>TERCİHLER>KAYNAKLAR kısmından ”Ses Tonları” nı aktifleştir

   • ilkay

    27/11/2012 at 02:48

    hocam sorun arşiv kısmı degıl orda ses tonları gorunuyo, fakat aygıta tıklayınca yukarda ses tonları yok, eşzamanla yapabılecegım bı bolum yok :/

 150. ikinci el eşya

  18/11/2012 at 20:55

  harikasınız.
  3gs için uğraşıp duruyordum sayenizde tek tık .

 151. dfsgsthfg

  22/11/2012 at 21:07

  windows gezgininde göstere bastıktan sonra öyle bi sayfa acılmıyor !!

 152. fidan

  23/11/2012 at 05:46

  merhaba arkadaşlar. ben ses tonu oluşturmaya çalışıyorum. herşey iyi hoş da ben de eşzamanlamalar arasında ses tonlarını eş zamanla seçeneği yok. uygulamalar müzik vs. hepsi var ama ses tonlarını eş zamanlama yok. fikri olan varsa yardımcı olabilir mi? daha önce vardı ama başka bilgisayardan kullanıyorum artık ıtunesi burda görünmüyor. oluşturduğum müzikleri de ses tonları klasörüne de atamıyorum.

  • ilkay

   27/11/2012 at 02:49

   bunu çözebilirsen bana da anlat lütfen 🙁

 153. gokhan

  25/11/2012 at 02:15

  RTwizardpro isimli programla zil sesi yapıp kendinize mail olarak atıyorsunuz. Gelen maildeki linki indirip arşive ekle kısmından sonrasını yaptığınızda işe yarıyor.

 154. hüseyin

  26/11/2012 at 11:24

  arkadaşlar merhaba
  ben bundan pek bişey anlamadım işin açıkçası
  benim bilgisayarımda yok
  görevimiz tehlike film müziğini zil sesi yapmak istiyorum
  ancak bir türlü yapamadım
  bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz
  sadece iphone 3gs ile görevimiz tehlikeyi zil sesi yapabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim

 155. hüsnü yılmaz

  27/11/2012 at 18:05

  Allah epılın belasını versin

  • Kağan

   16/08/2013 at 01:54

   Hem öyle böyle bi bela değil, kanser olsun bunun sorumlusu inşalllaaaahhh!!!

 156. ilkay

  03/12/2012 at 04:47

  Arkadaşlar ilk etapta melodiyi hazırladım ama yükleyemiyordum, Aygıtlardan cihaza tıkladıgımda ses tonlarını göremiyordum, ” arşiv değil ” yanlış anlaşılmasın. yaptığınız ses tonu nu arşive eklemezseniz, Aygıtlar bölümünde cizhaza tıkladıgınızda ses tonu sekmesi çıkmıyor. önce arşive eklenecek… EMEĞİNİZE SAĞLIK. ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

 157. aras

  07/12/2012 at 15:09

  süper anlatımmm thankss

 158. mehmet

  09/12/2012 at 00:05

  ya kardeşim ıphone için kolay zil sesi yapmak için yazılımı değiştirseniz ne iyi edersiniz çok zor

 159. yunus

  18/12/2012 at 14:38

  Arkadaşlar herşey hoş güzel anlatım kolay emeğinize sağlık bende ki sıkıntı müzik süresini ayarlarken ortaya çıkıyor o açılan dosyada hiç bir oynama yapamıyorum…

  • Selahattin KOC

   31/12/2012 at 11:08

   Telefonun uzerinde ki muzikte duzenleme yapmaya calistigindandir dostum. Aynı duruma bende dustum:) Bilgisayardaki uzatısı degisen muzik icin yapacaksın.

 160. blueray

  22/12/2012 at 17:46

  üşenmeden, sıkılmadan bu kadar detaylı anlatmışsınız, teşekkürler bayağı işime yaradı…

 161. hamdi akan

  26/12/2012 at 01:41

  uzaya uydu yollamak daha kolay.

  • bihter

   18/07/2013 at 10:18

   çok güldümmm:)))

 162. Anonim

  28/12/2012 at 17:43

  Verdi verdi, Steve Jobs öldü…

 163. Selahattin KOC

  31/12/2012 at 11:05

  Merhabalar,
  Dokuman cok faydalı oldu. Hazırlayanın, yayınlyanın emegine saglik. Detaylar cok iyi ve onemli.
  Tesekkurler,

 164. bahri bachreium

  31/12/2012 at 17:17

  Bilgi için teşekkürler. Lakin burdan erişim yapamadım. Araştırdım 11820 diye bir hat açmışlar Allah razı olsun hem işimi gördüler hemde yaptılar. Hemde ücretsiz programla 🙂

  • Şehmuz Canlı

   17/01/2013 at 16:53

   Merhaba aynı sorunu bende yaşıyordum verdiğiniz 11820 nolu numarayı aradım sorunum çözüldü. Teşekkürler.

 165. Emin

  31/12/2012 at 20:24

  Adamın dibisin!.

 166. necati

  04/01/2013 at 10:55

  merhabalar. iphone 6.1 güncelleme sürümüne geçmeden önce numara tuş klevye bölümündeki arka plan siyah numaralar ise beyaz ve parlak konumda iken. 6.1 güncellme yaptığımda değişti. eski hali daha gözüme hitap ediyordu. acaba eski hale dönüş yapılabilirmi? veya farklı bir çözüm yaparak istedğim gibi olabilirmi. yeni güncellemelerde bu istek kabul edilirmi? bu konuda çoklu kullanım hakkı verilmelidir diye düşünüyorum. çözüm noktasında yardım bekliyorum. paylaşımcı günler diliyorum.

 167. sevgi

  18/01/2013 at 12:26

  Çok net anlatılmış, istediğim bütün müzikleri zil sesi yaptım 🙂 Teşekkürlerrr…

  • emre

   15/11/2013 at 17:22

   sağ tık yapınca AAC sürümünü yarat diye bisey çıkmıyor. yardımcı olursanız sevinirim

 168. murat kömürcü

  26/01/2013 at 00:19

  ya kardeşim ne lanet bir sistem allah belalarını versin ne bu yaa biz zil sesi yapmak için bu işkence ne böyle yaaaaa iphonenizi alın başınıza çalın……….

  • saygın

   13/03/2013 at 22:51

   ben buldum

 169. Anonim

  01/02/2013 at 15:10

  teşekkürler emeginize saglık

 170. mehtap

  03/02/2013 at 15:54

  herşey iyi hoş güzel de şurda yardm istiyorum şarkıyı kesme tamam aac sürümü de arşive aktarma da fakat arşive aktarırken ses tonlarında değil de müziklerde çıkıyor bunu nasıl düzelticem itunes 11 kullanıyorum ://

 171. iphone5

  15/03/2013 at 21:29

  ellerin dert görmesin biraderrr mükemmk anltımmm

 172. Pingback: iTunes 11 ile iPhone için Zil Sesi ve Ses Tonları Hazırlama | ICQTurk Bloğu

 173. bihter

  18/07/2013 at 10:20

  bu nedir ya herşeyin mi kullanışsız olur tamam ilksin karizmasında…yok artık ya bu kadar da olmaz dedirtiyorsun hayatta herşeyin pratiğini yaptık hayatı kolaylaştırdık birtek sen hayatı zorlaştırıyorsun. bozul sen bir daha da almayacağım!

 174. Sefa

  01/08/2013 at 16:15

  Harikasınız, başka bi şey diyemiyorum.

 175. cigdem emlak

  14/08/2013 at 13:26

  harika ellerine saglık

 176. Burak

  26/08/2013 at 22:10

  Teamvewer ile yapıomnz ????

 177. Anonim

  20/09/2013 at 04:31

  Merhaba arkadaşlar
  telefon itunes’e bağlıyken ses tonları görünmüyor, tercihlerden etkinleştirme işlemini yaptım. İtunes menüsünde var ama

 178. Anonim

  21/11/2013 at 21:17

  adamsın be arkadaş nasıl mutlu oldum valla, helal sana yaa