iPhone ve iPad’i Sıfırlama ve Geri Yükleme

Sık sık takipçilerimizden; “İkinci el cihaz aldım fakat içinden başka kullanıcıların bilgileri çıkıyor” ya da “Cihazımı servise vereceğim ne yapmam lazım” tarzında sorular geliyor. Her ne kadar kullanıcılar uzak dursa da bazı durumlarda cihazımızı Geri Yükleme’miz (Restore), bazen de sıfırlamamız gerekebiliyor.

Ben de bu durumlar için adım adım yapılması gerekenleri ve hangi durumlarda bu işlemlere ihtiyaç olabileceğini paylaşayım istedim. Her ne kadar geçtiğimiz ay paylaştığımız “iPhone ve iPad Yazılım Güncellemesi Öncesi Yapılması Gerekenler” yazısında aşağıda anlattıklarımızın bir çoğunu paylaşmış olsak da, cihazı sıfırlamak ya da değiştirmek, çoğu kullanıcı için çok farklı bir süreç. Dolayısıyla bu yazıda paylaştıklarımız, aşağıdaki durumda olan  kullanıcılar için her zaman lazım olacaktır:

 • Cihazını tamir için servise vermek isteyenler
 • Cihazını satmak veya bir tanıdığına vermek isteyenler
 • Cihazını yenisi ile değiştirmek isteyenler
 • Cihazını çeşitli sorunlar nedeniyle sıfırlamak isteyenler

Aşağıda paylaştıklarımız da 3 ana aşamadan, yani “Yedek Alma“, “Cihaz Sıfırlama” ve de “Geri Yükleme” aşamalarından oluşuyor:

a) Yedek Alma (Backup)

Eğer cihazımızı bir başkasına veya servise vereceksek önce içindeki özel bilgilerimizi silmemiz gerekiyor. Dolayısıyla öncesinde cihazdaki bilgilerimizi yedeklememiz çok önemli. Ayrıca başka bir cihaza geçeceksek de önce eski cihazımızdaki bilgileri bir yere kaydetmemiz yani yedeklememiz gerekiyor ki, yeni cihaza aktarabilelim.

(Her ne kadar bu yazıda detaylı bahsettiğimiz gibi iOS 5 ile gelen iCloud özelliği ile de yedek almak mümkün olsa da, ben daha kısa sürdüğü ve yüksek bir internet bağlantısı gerektirmediği için hep iTunes’u tercih ediyorum. Bu yüzden aşağıdaki yazıdaki herşey iTunes‘a göre anlatılmıştır.)

1) Yetkilendirme (Authorize Computer)

Bir cihazın iTunes ile birlikte sorunsuzca kullanılabilmesi için, o cihazda yüklü bulunan uygulamaları indirmekte kullanılan Apple Kimliği ile iTunes’un bir kereliğine yetkilendirilmesi gerekiyor. Dolayısıyla eğer ilk defa bir bilgisayarda iTunes kullanacaksanız, “Mağaza -> Bu Bilgisayarı Yetkilendir” işlemini yapmanız gerekecek.

Eğer daha önce yaptıysanız, yani sürekli kullandığınız bir iTunes varsa o zaman tekrar yapmanıza gerek yok.

2) Satın Alınanları Aktar (Transfer Purchases)

Bir sonraki adımda paylaştığımız yedekleme işlemi, cihazımızdaki uygulamaların kendisini değil, uygulamaların verilerini (oyunların bölümleri gibi) yedekliyor. Dolayısıyla cihazımızı sıfırladıktan sonra tüm uygulamaları App Store’dan tekrar indirmek zorunda kalmamak için “Satın Alınanları Aktar” (Transfer Purchases) işlemi yaparak iPhone veya iPad’imizdeki uygulamaları bir seferde tümünün iTunes’a transferini sağlayabiliyoruz.

Aslında bu işlem, ücretli (paid) veya ücretsiz (free) App Store’dan veya iTunes Store’dan alınan tüm içerikleri (uygulamalar, şarkılar, filmler, zil sesleri, vs.) cihazımızdan iTunes’a aktarıyor. Ancak ülkemiz kullanıcıları, iTunes Store’dan müzik veya film satın alamadıkları için, bu işlem bizim açımızdan sadece uygulamaların transferi anlamına geliyor.

Cihazımızdaki tüm uygulamaların yukarıdaki gibi iTunes’a transferi, restore sonrası uygulamaların tekrar cihazımıza yüklenmesi için çok büyük bir fayda sağlıyor. Özellikle cihazımızda çok sayıda uygulama varsa ve bunların boyutu büyükse, App Store’dan tekrar geri yüklemek çok zahmetli oluyor. Bu yüzden bu tip önemli işler öncesi mutlaka bir “Satın Alınanları Aktar” işlemini yapın. Eğer yapmazsanız, geri yükleme sonrası App Store‘dan uygulamaları tekrar indirmeniz gerekebilir.

3) Yedek (Backup)

Geri Yükleme (Restore) veya cihaz sıfırlama öncesi yapılması gereken en önemli şeylerden bir tanesi de yedek almak. Bildiğiniz gibi “iPhone ve iPad’de Yedek Alma ve Yedek’ten Geri Dönme” başlıklı yazımızda cihaz yedeğininin nasıl alındığını, nelerin yedeklendiğini ve gerektiğinde bu yedekten nasıl geri dönüş (Restore from Backup) yapıldığını detaylı olarak açıklamıştık.

Bu yüzden burada çok fazla detaya girmeyeceğim. Sadece aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi tek tuşla cihazımızı yedekleyebildiğimizi bilmemiz yeterli. Bu sayede rehberimiz, notlarımız, takvimimiz, cihazımızla çektiğimiz fotoğraflar, uygulamalarımızın verileri (geçtiğiniz bölümler, level’lar, vs.), sistem ayarlarlarımız, vs. hepsi yedekleniyor.

iTunes Backup

Fakat ben garanti olması açısından yukarıdaki yedek haricinde bir de rehberinizi ayrıca yedekleminizi öneriyorum. Daha evvel tanıttığımız My Contacts Backup gibi uygulamalar ile Adres Defterini ayrıca yedeklemekte fayda var. Ola ki yukarıdaki yedek işleminizde bir sorun çıkarsa, Adres Defterini ayrıca yedeklemiş olmak her zaman faydalı olacaktır.

Bir de eğer cihazınızla çektiğiniz fotoğraflar ve videolar sizin için çok değerliyse, bu yazıda paylaştığımız gibi ya da My File Explorer gibi uygulamalarla ayrıca bilgisayara aktarabilirsiniz.

My File Explorer ile cihazınızdaki resimleri kolayca bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

4) Bilgisayarımızdan Cihazımıza Transfer Ettiğimiz Dosyalar

Apple telif hakları konusuyla uğraşmamak için bilgisayarımızdan cihazımıza eşzamanlama yöntemi ile transfer ettiğimiz şarkılar, zil sesleri, fotoğraflar, PDF‘ler ve videoları yukarıdaki gibi yedeklemiyor. Özetle “Bu dosyalar zaten bilgisayarınızda, cihazınızı sıfırlasanız dahi tekrar eşzamanlayabilirsiniz” diyor. Bilgisayarımızdan cihazımıza transfer ettiğimiz şarkılar veya zil sesleri, halen bilgisayarımızda bulunuyorsa aslında gerçekten sorun yok.

Fakat eğer daha önce şarkılarımızı ve zil seslerini yüklediğimiz bilgisayarımız ortada yoksa (örneğin format atmışsak) ve de geri yükleme işlemini yeni bir iTunes’ta yapacaksak bu durumda geri yükleme sonrası şarkı ve zil seslerimizi de kaybediyoruz. Dolayısıyla eğer bilgisayarınızdan cihazınıza transfer ettiğiniz bu dosyalar sizin için çok önemli ise, daha önce bu yazımızda tanıttığımız CopyTrans isimli programla, bu dosyaları yeni iTunes’a geri transfer edebilirsiniz. Bu sayede şarkılarınız, zil sesleriniz ya da PDF’leriniz gibi dosyalarınız da yedeklenmiş olur.

—————————–

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra artık cihazımızdaki verileri bilgisayarımızda güvence altına almış oluyoruz. Dolayısıyla eğer servise göndereceksek, satacaksak veya bir başkasına vereceksek bir sonraki adım olan cihazın içindeki bilgileri silme işlemine geçebiliriz.

Fakat eğer amacımız sadece yeni bir iPhone veya iPad’e geçiş yapmak ise hemen silmemize gerek yok. Bu durumda bir sonraki adıma, yani yedekten geri yükleme adımına geçebiliriz.

b) Cihaz Sıfırlama (Erase All Contents)

Özellikle eski cihazını satan kullanıcıların ihmal ettikleri konuların başında cihaz bilgilerini sıfırlama işlemi geliyor. Bunun sebebini de, cihazın içindeki hazır yüklü paralı uygulamalar ve oyunların, alıcıyı ikna etmede artı bir motivasyon olmasından kaynaklandığını tahmin ediyorum 🙂 Halbuki bu yazıda detaylı paylaştığımız gibi, başka bir Apple Kimliği ile alınmış uygulamaların uzun süreli kullanılmasına veya güncellenmesine imkan bulunmuyor.

Ayrıca cihazı sıfırlamadan başka birine teslim etmek, cihaz içindeki özel bilgilerin başkalarının eline geçmesi, iCloud kullanılıyorsa adres defterlerinin karışması gibi sorunlara neden olabiliyor. Bu nedenle tanıdığınız bir kişi de olsa, lütfen cihazınızı teslim etmeden önce aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi “Ayarlar -> Genel -> Sıfırla” menüsünden “Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil” seçeneğine tıklayarak cihazınızı sıfırlayın.

Bu arada bazı kullanıcılar bu tip bir silme işleminin cihazdaki verileri tamemen silip silmediğini merak ediyor olabilirler. Yani akla “Ben bu şekilde silsem dahi, cihazın yeni sahibi benim bilgilerimi bir şekilde geri getirebilir mi?” diye düşünebilir. Apple’ın http://support.apple.com/kb/ht2110 adresindeki dokümanına göre cihazımızdaki veriler, cihazımıza ve kullanıcıya özel bir anahtar (key) ile şifreleniyor. Yukarıdaki işlem de esas bu anahtarı siliyor, dolayısıyla bir şekilde diskteki verilere ulaşılsa dahi şifre anahtarı olmayınca veriler okunamıyor.

Yukarıdaki işlem sonrası cihaz, üzerindeki versiyonla sıfır bir cihaz gibi açılır. Bu noktada cihazı teslim ettiğiniz kişi, sanki kutusundan yeni çıkmış gibi cihazın aktivasyonunu ve ayarını yapmaladır. Zaten bizim de istediğimiz bu değil mi 🙂

Bu arada hazır konu açılmışken cihazı sıfırlama işlemini aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi iTunes’tan “Geri Yükle” seçeneğine tıklayarak da yapabilirsiniz. Bu işlemin en büyük farkı, Geri Yükle‘ye tıkladığımızda iTunes’un Apple’ın sunucularına bağlanıp güncellemede olduğu gibi varsa önce güncel sürümü indirmesi, indirdikten sonra da cihazı sıfırlayarak kurmasıdır.

iTunes kullanılarak da cihaz sıfırlanabilir.

Tabii iTunes’tan Geri Yükle’me bittikten ve cihaz tekrar başladıktan sonra karşımıza yedekten geri dönme seçeneği çıkmaktadır. Cihazınızı servise veya başka birine verecekseniz elbette yedekten yükleme yapmayın. Cihazınızın iTunes bağlantısını kesip sıfır haliyle ilgili kişiye teslim edin.

c) Yedekten Geri Yükleme ve Eşzamanlama (Restore From Backup & Sync)

Yukarıda paylaştığımız gibi cihazımızın yedeğini aldıktan sonra ve sıfırladıktan servise vermiş olabiliriz. Servisten aynı cihaz tamir olmuş ve sıfırlanmış bir şekilde geri gelebilir, ya da yerine başka bir tane sıfır cihaz vermiş olabilirler. Ya da iPhone 4S gibi yeni bir sıfır cihazı kendimiz almış olabiliriz. Ya da cihazımızda çeşitli sorunlar olduğu için kendimiz de sıfırlamış olabiliriz.

Her durumda elimizde daha önce aldığımız yedeklerimiz ve üzerine tekrar yükleme yapmamız gereken sıfır bir cihaz bulunmakta. Dolayısıyla aşağıdaki paylaştıklarımız, yukarıdaki her durum için geçerli.

1) Yedekten Geri Yükleme

iOS 5 ile birlikte sıfırlanmış bir iPhone’u açtığımızda aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi hiç iTunes’a ihtiyaç duymadan adım adım ayar ve aktivasyon gerçekleştirebiliyoruz. Fakat biz yukarıda daha önceden iTunes’umuzla yedek aldığımızdan, bu şekilde adım adım ayar yapmamıza gerek yok.

Bu yüzden sıfır cihazımızı açıp daha önce yedek aldığımız iTunes’a USB kablosu ile bağlıyoruz. Bağladığımız anda da karşımıza aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi yedekten geri dönme seçeneği çıkıyor. Bu ekranda da en son aldığınız yedeği seçip sağ alttaki “Sürdür” seçeneğine tıkladığımızda da, sıfır cihazımıza bir önceki yedeğe ait tüm verileri yükleniyor.

Büyütmek için lütfen resmin üzerine tıklayınız.

2) Eşzamanlama

Yukarıdaki gibi yedeği cihazımıza döndükten sonra bir de iTunes arşivindeki dosyaları eşzamanlama yani senkronizasyon yöntemi ile cihazımıza atmamız gerekiyor. Bunun en başında da tabii ki uygulamalarımız geliyor. iTunes Üzerinden Uygulama Yönetimi ve Senkronizasyonu başlıklı yazımızda daha önce detaylı paylaştığımız için burada çok detaya girmeyeceğim ama aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi “Uygulamaları Eşzamanla” seçeneğini işaretleyerek daha önce bilgisayarımıza transfer ettiğimiz uygulamaları geri cihazımıza yükleyebiliyoruz.

Eğer bilgisayarımızdan daha önce şarkı, zil sesi, kitap, video gibi doysalar yüklemişsek, aynı uygulamaların senkronizasyonunda olduğu gibi bu dosyaları da eşzamanlama yöntemi ile cihazımıza transfer ediyoruz.

————–

iPhone veya iPad’ini servise verecek, satacak veya değiştirecek olan kullanıcılar için paylaşacaklarımız şimdilik bu kadar. Yukarıdaki anlattıklarımızın çok olması gözünü korkutmasın. iOS dünyası ile ilk defa tanışan kullanıcıları düşünerek çok detaylı yazdığımız için zor gibi gözüküyor, yoksa oldukça kolay 🙂

Eğer iTunes görmediği için yukarıdaki sıfırlama işlemini yapamıyorsanız, o zaman “iPhone ve iPad’i iTunes ile Kurtarma Modunda Geri Yükleme” başlıklı yazımıza bir gözatın.

Önemli Not: Yukarıda bahsettiğimiz cihaz sıfırlama ve geri yükleme gibi işlemleri, SIM kilitli iPhone alıp sonradan unlock işlemi yaptıran kullanıcılar ya da jailbreak yapan kullanıcılar dikkatli yapmalıdır. Cihaz sıfırlama veya güncelleme gibi işlemler, cihaza sonradan yapılan bu tip unlock ve jailbreak gibi işlemleri ortadan kaldırmaktadır. Bu yüzden eğer unlock’lı veya jailbreak’li bir cihaz kullanıyorsanız, yukarıdaki işlemleri yaptmadan önce bu konuda bir uzmana danışın. (Bana danışmayın çünkü ben unlock veya jailbreak konularında uzman değilim 🙂 )

407 Comments

 1. Deniz

  20/01/2012 at 15:21

  jb li cihazlarda telefon üzerinden yapılan sıfırlama JB nin silinmesi bir yana cihazın elmadan öteye geçememesine neden olur. JB li cihazı olanların cihaz üzerinden sıfırlama işlemini yapmaması gerekli, eğer jb yi kaldırmak istiyorsanız restore yapacaksınız.

  • Okay

   02/05/2012 at 17:55

   Tam olarak anlayamadım ,resimlerimi bir sekilde kurtarabilirmiyim

  • Okay

   02/05/2012 at 17:56

   Tam olarak anlayamadım ,resimlerimi bir sekilde kurtarabilirmiyim .

 2. nekbey

  20/01/2012 at 15:34

  merhaba. benim ilginç bir sorum olacak. iphone’um var ve yedeği itunes ile alındı. ipad 2 alacağım ve iphone’umda olan her UYGULAMAYI aynen ipad’e aktarmak istiyorum. bu bir şekilde mümkün mi? yoksa kimliğimle giriş yapıp tek tek store’dan indirecek miyim? teşekkürler.

  • Mustafa Tan

   20/01/2012 at 15:37

   Elbette mümkün. Tek tek App Store’dan indirmeniz gerek yok.

   Yazıda da bahsettiğimiz gibi iPhone’daki tüm uygulamalarınızı Transfer Purchases (Satın Alınanları Aktar) yöntemi ile iTunes’a aktarın.

   Ardından iPad’inizi iTunes’a bağlayıp tüm uygulamalarınızı senkronize edin. Bu kadar basit 🙂

   http://www.iphoneturkey.com/2011/01/itunes-uzerinden-uygulama-yonetimi-ve-senkronizasyonu.html

   • Can

    20/01/2012 at 17:12

    Peki mustafa bey ben iphone umda bicok oyunun gorevlerini bitirmistim bunlar ipad ime gecirebilir miyim

    • gökhan

     20/01/2012 at 18:07

     mustafa bey peki yurdısı cihazlarını nasıl yapacagız elleriniz sağlık

     • Mustafa Tan

      20/01/2012 at 18:19

      Yurt dışı cihazlarda sorun yok zaten. Sadece yurt dışından SIM kilitli olarak alınmış ve Türkiye’de kullanabilmek için sonradan unlock edilmiş cihazlarda sıkıntı olabiliyor geri yükleme sonrası SIM kilit tekrar devreye girdiği için.

      Bu tip cihaz sahiplerinin de daha önce nasıl unlock yaptırdılar ise, geri yükleme sonrası da aynı şekilde unlock yaptırması gerekiyor.

      • ayla

       09/02/2012 at 20:25

       merhaba ipone4 çekilmiş olan kısa vidyo kaydını çektikten sonra sildim normal şekilde geri getirebilirmiyim

       • Ersin Bilgin

        22/02/2012 at 02:45

        Malesef

   • Rima

    24/01/2012 at 20:21

    Merhaba Mustafa bey, bi arkadasim i phone’nuna muzik indirmek isterken karsisina cikan eskileri silmek ister misiniz gibi bir iletiye tikliyor ve telefonda rehber dahil bircok sey siliniyor backup yapiyor fakat telefon bos yukleniyor ne yapmasi gerek yardimci olabilir misiniz?

    • Kadir

     29/01/2012 at 22:56

     Merhaba Mustafa bey sizden yardım rica ediyorum gevey li iPhone 4 sahibiyim 4.3.1 ken. Ağ ayarlarını sıfırlarından sonra kay boldu ganel ayarlardan sifirladim gelmedi Vodafon hat apn dediğiniz gibi
     iPhone
     Vodafon
     Vodafon yaptım yine gözükmedi
     Ağ ayarlarında iken sim çıkartıp taktım yine olmadi yani her yolu denedim eski haline nasil getirebilirim lütfen yardım edin

  • nekbey

   21/01/2012 at 02:13

   anlasilmistir, tesekur ederim 🙂

  • İbrahim

   28/01/2012 at 12:44

   Merhaba jidde iPhone Store’den aldım iphone4 te FaceTime yok neden acaba yardımcı olurmusunuZ

   • Mustafa Tan

    28/01/2012 at 12:45

    Bazı Arap ülkelerinde kanunlar izin vermediği için iPhone’lar FaceTime özelliği kapalı olarak satılıyor.

 3. Gurcan

  20/01/2012 at 16:20

  iphone’umda yüklü password manager gibi programlar var. Bunlar benim bir sürü şifre kredi kartı bilgilerimi içeriyor. Aldığım yedekleme bu tip uygulamaların içeriğini de yedekliyor mu? Geri yüklediğimde bilgilerim uygulamanın içerisinde olacak mı? Teşekkürler…

 4. Burcu Ergen

  20/01/2012 at 16:44

  Yazınız çok anlaşılır ve çok yararlı. Tekrar teşekkürler Mustafa Bey.

 5. Bunyamin

  20/01/2012 at 16:58

  Mustafa bey iphone 3gs sahibiyim cihaz bazen tutukluk yapıyor bende sıfırladım ama kapandıktan sonra tekrar acıyorum yenıden kullanılabilmesi için aktivasyon için internet gerekiyor yoksa açılmıyor, sıfırladıktan sonra itunesle etkinleştiremiyorum wireless istiyor ondan sonra telefon açılıyor.İnternet olmadan telefonu sıfırlasam itunesden yüklenmiyor apple’ın doğrulamasından geciyor bu neden oluyor.

 6. Sarper

  20/01/2012 at 17:04

  Mustafa bey ios 5.1 ne zaman itunes yayinlayacak acaba, bilginiz var mi?

  • Mustafa Tan

   20/01/2012 at 17:13

   Maalesef bunu Apple’dan başka kimse bilmiyor 🙁

 7. burhan

  20/01/2012 at 18:08

  slm mustafa bey benim bi önerim olacak yotube viedeo,da anlatmaniz mümkümmü acama

  • Mustafa Tan

   20/01/2012 at 18:20

   Onu da yapacağım umarım. Fakat bunun için yurt dışından beklediğim bazı donanımlar var. Gelir gelmez video anlatım da düşünüyorum.

   • burhan

    20/01/2012 at 18:28

    tesekürler cevabiniz icin,

 8. türker saygılı

  20/01/2012 at 18:27

  Mustafa bey,internet üzerinden indirip kaydettikten sonra yanlışlıkla silinen resimleri tekrar bulmak için ne yapmalıyım,teşekkürler

 9. nekbey

  21/01/2012 at 02:16

  mustafa bey 🙁

  ABD’den gelen iphone4s’im de ciddi oranda sari ekran sorunu var..
  1)TR’deki bir apple store’a faturasiyla gitsem degistirirler mi?
  2)ABD’de aldigim degil, herhangi bir apple store’a aturasiyla gitsem degistirirler mi?
  3) iyimser yaklasimla; soylendigi gibi 1-2 hafta sonra kendiliginden duzelir mi?

  bu konuda bir bilginiz var ve paylasirsaniz sevinirim …

  • Mustafa Tan

   21/01/2012 at 11:44

   1) Hayır değiştirmezler çünkü Türkiye’de Apple Store yok. Apple Store sandıklarınız Apple Premium Reseller yani Apple Yetkili Satıcısı. Bu mağazalar Apple’ın değil ve çalışanları da Apple çalışanı değil.

   2) Bir önceki sorunun cevabı gibi bunun da hayır 🙁

   3) Türkiye’den cihaz alanlar garanti kapsamında bu sorunu düzelttiriyorlar hemen. Geçen bir arkadaşımın başına da geldi ve servise götürdü, garanti kapsamında 2-3 günde yapıp geri verdiler.

   • nekbey

    21/01/2012 at 14:01

    mustafa bey, muhakkak ki yazdiklariniz dogrudur ama (TR degil) ozellikle ABD’deki apple store’lerin hafif degil cok baris sari olan iphone’leri degistirdigine dair haberler cikti hep.. ben oradan umutlandim.. ve faturanin ustunde de 30 gun icinde iade edebilir, degistirebilirsiniz yazmakta.. bir aradasim haftaya ABD’de gidiyor yani telefon alinali 16 gun olmus olacak.. bir umut degistirirler insallah …

    • Mustafa Tan

     21/01/2012 at 14:24

     Evet haklısınız herhangi bir Apple Store’a gittiğinizde hemen değiştirirler, fakat siz Türkiye’deki durumu sormuşsunuz. Türkiye’de Apple Store olmadığı için değiştirme olmaz hemen ama Amerika’da değiştirirler.

     • nekbey

      21/01/2012 at 14:57

      hah ohh.. 🙂 yazım yanlışı için özür.. her ikisini de sormuştum 🙂 ABD’de bir apple store gidicem, sadece aldığım değil başka bir apple store olacak.. atlanta’dan alında newyork’a gidelecek.. yüreğime su serptiniz, hadi inşallah…

      • Ömer Karatoprak

       23/01/2012 at 10:25

       merhabalar,
       Türkiyeden aldığım Ipad new yorkda iken düştü ve ekranı kırıldı. Bunu onarabilirmisiniz diye götürdüğmüzde hiç soru sormadan onu alıp yenisini verdiler. Ve sadece değişim belgesi imzalattılar.
       Selamlar….

       • Anonim

        15/02/2012 at 22:34

        Musteri memnuniyeti adamlarda bı başka işliyor, bizde memnun etmemek için çalışıyor MUSTERI hizmetleri

 10. Fatih S

  21/01/2012 at 08:56

  selamlar
  mustafa bey anlatımtarzınız çok iyi. sanki bir konferansa sunum yaparcasana her şeyi tektek yazmışsınız,
  peki, iOS5.01 ile geri yükledikten sonra tekrar 4.3.5 ile geri yükleyebilirmiyiz.
  teşekkkürler

  • Mustafa Tan

   21/01/2012 at 11:44

   Çok teşekkürler 🙂

   Maalesef yükleyemezsiniz.

   • Anonim

    21/01/2012 at 13:10

    Shsh kaydı varsa geçebilirsiniz ki onuda yaptığınızı sanmıyorum.

 11. Ufuk

  21/01/2012 at 15:29

  Mustafa Bey, iphone’dan iphona video gonderemiyorum. Bunu nasil basarabiliriz. Bluetooth ile olmuyor malesef. Uzun bir videoyu iphonelar arasinda nasil aktarabiliriz? Tesekkurler

  • Mustafa Tan

   21/01/2012 at 15:47

   Maalesef aktaramazsınız. iPhone’da bluetooth üzerinden dosya aktarımı mevcut değil.

   • BİLEN

    23/01/2012 at 15:33

    bluetooth NE İŞE YARIYOR PEKİ.

    • Roleese

     24/01/2012 at 12:11

     İphonelar arası oyun oynamaya 🙂

  • Mustafa

   22/01/2012 at 09:33

   Imessage’la gonderilebiliyor. yalniz her iki cihazdada ios5 olmasi gerekli.

 12. Ömer

  21/01/2012 at 19:47

  İphone umdaki cagrilari tek tek silebilecegim bir yol veya program mevcut mu ?

  • Mustafa Tan

   21/01/2012 at 19:51

   iOS 5 ile birlikte artık çagrılar zaten tek tek silinebiliyor.

 13. seda

  22/01/2012 at 00:25

  mrb ıphone gondderılen ve genel mesajları sılsek bıle ekranı sola dogru kaydırdıgımızda arama ekranından cıkıyo bunları sılmenın bır yolu yok mu cok acıll

 14. Ali

  22/01/2012 at 00:48

  İphone 4s im yurt disindan alindi bi sorun yok ama olursa turkiyede evrensel garanti gecerlimi yoksa en yakin cozum avrupami 🙂

  • Mustafa Tan

   22/01/2012 at 11:24

   Hayır geçerli değil. Yurt dışından alınan iPhone’ları Türkiye’de garanti kapsamında tamir ettiremezsiniz.

 15. Sabahbarak

  22/01/2012 at 02:06

  Mustafa bey benim iphone 4 cihazim yurt disindan gelme yani pasaport kayitli cihaz telefonumun surumu i İOS 5 yalniz telimde face time yok yani goruntulu gorusme bunun nedeni nedir bana yardimci olurmusun 2 aydir sizi takip ediyorum verdiginiz bilgiler sayesinde iphoneyi cok kisa surede cozdum tesekkur ederim allah razi olsun

  • Mustafa Tan

   22/01/2012 at 11:23

   Cihazınızın Ayarlar menüsü altında FaceTime diye bir bölüm olması lazım. Eğer yoksa o zaman Arabistan’da satılan iPhone’lardan olabilir. Bazı arap ülkelerinde FaceTime’a izin olmadığı için cihaz fabrika çıkışlı FaceTime’sız oluyor.

   FaceTime hakkında detaylı bilgi için: http://www.iphoneturkey.com/2010/07/iphone-4-incelemesi-ii.html

  • Soner tufan

   22/01/2012 at 14:03

   Daha evvel İphone 3gs telefonuma      m devlet yüklemiştim.sürüm orijinal sürümüydü.yaklaşık bir ay evvel yeni sürümü ios 5.0.1 i yükleyip tekrar programı açtım .m devlet araç sorgu plaka sorguyu açtığım anda sistem direk geri atıyor,diğer sayfalari açiyo.acababu problem telefonumdami diye düşünürken İphone  4 ios 4.3.3 sürümlerinde denedim araç sorgu çok hızlı çalışıyor.iPad ios 5 dürümünde denedim buradada m devlet araç sorgu çalışmıyor.ayrica bu konuda 3 defa etilerdeki servise telefonumu götürdüm sonuç sıfır.pozitron bilgisayar-otomasyon ve internet hiz.tic ltd.şti. Bu konunun muhatabi ama 2 hafta geçti mağdur oldum lütfen yardımcı olun

   • Mustafa Tan

    22/01/2012 at 14:21

    Bu durumda ilgili uygulamanın geliştiricisi ile irtibata geçmeniz gerekiyor.

 16. Serdar

  22/01/2012 at 12:15

  Mustafa Bey, 2 gun once iphone 4s aldim ve sorunsuz bir sekilde telefonu kullanmaya basladim fakat itunes te eski telefonum iphone 3g (jilbreakli)yedeklemesi yapamiyorum.”Iphone yedekleniyor” yazisi var ve telefonumda “eszamanlaniyor” yaziyor fakat yedekleme yapamadim.Jilbreakli oldugundan dolayi icinde ICY ve CUDIA dan yuklenmis programlarda var acaba bunlarin etkisi varmidir.Ayrica bir cok uygulamayi ve resimleri sildim.Gerekli olan telefon rehberim,mesajlarim ve not defteri icindeki bilgileri 4S e gondremedim bu durum ile ilgili ne yapmam gerekiyor

  Saygilarimla

  • Mustafa Tan

   22/01/2012 at 12:19

   Jailbreak konusunda bilgim olmadığı için yorum yapamıyorum.

   İmkanınız varsa başka bir bilgisayarda daha deneyin yedeklemeyi, eğer yine sorun yaşarsanız bu demektir ki sorun cihazda.

   Bir de Düzen -> Tercihler -> Aygıtlar menüsünden eski yedekleri silmeyi deneyin.

 17. Ali

  22/01/2012 at 14:14

  İphone 4s kulaniyorum ve yurtdisindan alindi suan herhangibi bir sorunun yok ama olursa diye soruyorum turkiyede 1yillik evrensel garanti gecerlimi yoksa en iyi secenek avrupami

  • Mustafa Tan

   22/01/2012 at 14:21

   Yurt dışından alınan iPhone’ların garantisi Türkiye’de geçmiyor.

 18. Salih

  22/01/2012 at 18:46

  Merhaba mustafa bey ben iphon umdan telefon rehberini baska bir marka telefona nasil yuklerim

 19. Remziguzel

  22/01/2012 at 20:11

  İphone 4s yurtdışından aldım gelen ve giden aramaların sesini bazen vermiyor handsfrii tuşlarına dışarıya ses veriyor neden acaba teşekkürler bir muhatabın olması guzel

 20. Ramazan

  22/01/2012 at 20:41

  Merhaba mustafa bey
  Yazilarinizi devamli takip ediyorum hersey icin cok tesekkurler.
  Konuyla pek alakali degil ama bir sorum var cevaplayabilirseniz cok sevinirim.
  Dubaiden br 4s 64 gb aldim ama menusunde face time yok jailbreak yapmadan yuklemek mumkunmu acaba.
  Simdiden cok tesekkurler

  • Mustafa Tan

   22/01/2012 at 20:43

   Çoğu arap ülkesinde FaceTime kapalı geliyor o ülkelerde yasak olduğu için. Eğer Ayarlar menüsünde de yoksa kesin bu tip cihazlardandır.

 21. Ramazan

  22/01/2012 at 21:08

  Face time yazilimsal birsey degilmidir restore yapip tekrar 5.01i yuklesem olurmu acaba

  • Mustafa Tan

   22/01/2012 at 21:16

   Sanmam,

   Öyle olsaydı arabistandakiler de restore edince facetime gelirdi.

   Restore ile de degismeyecek bir ayar vardir kesin donaniminda. Belki ancak jailbreak ile ekleyebilirsiniz.

   • Ramazan

    22/01/2012 at 21:21

    Ok cok tesekkurler

 22. Rait

  22/01/2012 at 22:25

  Slm mustafa bey benim Sorunum kilit sesi bazen yukses bazende çok az ses çıkiyor genelde az ses ćıkıyor ios 5 yukledim iki defada sıfırladım sorun gidermedi yardımcı olursanız sevinirim başarilar

 23. Vedat

  23/01/2012 at 00:01

  Mrb mustafa bey iphone 4 kullanicisiyim garantili tel. Calisan hersey bazen acilmiyor programlar ne yapmam lazim geri yukleme yaparsam hersey silinirmi 5.0.1yuklu cok sinir bozucu bi durum

  • Mustafa Tan

   23/01/2012 at 08:29

   Geri yükleme yaparsanız elbette herşey silinir ama yukarıdaki yazıda paylaştığımız gibi önce yedek alırsanız geri yükleme sonrası yedekten dönüş yapabilirsiniz.

 24. KİNG

  23/01/2012 at 08:23

  mustafa bey, sizce 16 GB İPAD 2 yeterlimi,kaç oyun-uygulama alır,bana bir açıklarsanız sevinirim :)))

  • Mustafa Tan

   23/01/2012 at 08:27

   Bu tamamen sizin indireceğiniz uygulamaların büyüklüğüne bağlı. Eğer oyun oynamayı çok seviyorsanız ve indireceğiniz oyunları büyüklüğü ortalama 100MB’ı geçmez ise 16 GB yeter. Fakat iPad’deki bazı oyunlar 1GB’a kadar çıkabiliyor. Bu durumda 32GB almak daha mantıklı olabilir.

   Ben sizin yerinizde olsam önce bilgisayarımıza bir iTunes kurar ve iTunes Store’daki almak istediğim oyunların boyutuna (size) bakardım.

   • KİNG

    23/01/2012 at 10:50

    şimdi ben atıyorum 10 oyun ( free ),10 prog , 10 uygulama,10 da film indirsem 16 GB yeterli olur mu?

 25. KİNGS

  23/01/2012 at 11:27

  şimdi ben atıyorum 10 oyun ( free ),10 prog , 10 uygulama,10 da film indirsem 16 GB yeterli olur mu?

 26. nurettin demir

  23/01/2012 at 13:04

  SLM MUSTAFA BEY TURKCELL GARANTILI İPHONE 4S KULANIYORUM DÜNDE BERİ 2 DEFA SİMİ KİLİTLENIYOR ŞİFRE GİRİP TEKRAR AÇIYORUM
  ACABA NEDEN BU SORUN YAŞANIYOR YARDIMINIZI BEKLIYORUM.

 27. Servet

  23/01/2012 at 14:43

  Merhaba iPhone 4 için Wifi ağ üzerinden ya da baska sekilde yazici tanımlama nasıl oluyor bilgi verebilirmisiniz?

 28. Emre

  23/01/2012 at 16:39

  mrb mustafa bey bir sorum olacak. ipad 2 ye windows 7 onlive yi us ıd istiyor. yükleme sansımız varmı? varsa yollarını söyleyebilir misiniz? Çok teşekkur ederim simdiden. hayırlı günler.

 29. nekbey

  23/01/2012 at 16:53

  5.0.1’in bu kadar sorununa rağmen halen 5.1’in çıkmaması ve bu esnada ibooks2’nin çıkması; 5.1’in üzerinde çalışıldığının bir göstergesi gibi.. y ada bana öyle geliyor 🙂 çok sağlam bir patch hazırlıyor olabilirler…

  • Anonim

   23/01/2012 at 18:35

   Sınırlama parolası çıktığı için işlemi yapamadik. Çözümü var midir

 30. KİNG

  23/01/2012 at 18:35

  Apple ID kartı kafama takıldı!! :/ ücretlimi ücretsizmi sonuçta kart yapacağız bence bunun paralı olduğunu düşünüyorum , ama sizler daha iyi bilirsiniz bana bir açıklarmısınız?? :)) free oyunları yüklemek içinn 🙂

   • KİNG

    24/01/2012 at 11:29

    açıkcası ben sorumun cevabını verdiğiniz linkte bulamadım 🙁 demek istediğim hesap yaratırken o hesap için yani APP ID kartı için ayriyeten ücret ödeniyormu onu merak ettim ( örneğin 1$ verin kart sahibi olun gibi 😀

    • Mustafa Tan

     24/01/2012 at 11:32

     Hayır ödenmiyor fakat kartın geçerli olup olmadığının anlaşılabilmesi için geçici olarak 1$ tahsil edilip geri iade ediliyor.

     • KİNG

      24/01/2012 at 12:30

      şimdi ben kredi kartsız apple ıd hesap yaratırsam 1$ vermek mecburiyetindemiyiz yoksa ödenmesede olur mu?

 31. vedat

  23/01/2012 at 19:14

  iyi günler mustafa bey yedekleme şifresini unuttum ne yapmam gerek yedeklemeyi baska türlü alma imkanım varmı

  • Mustafa Tan

   23/01/2012 at 19:18

   iTunes’taki Düzen -> Tercihler -> Aygıtlar menüsündeki eski yedekleri silip tekrar yedek almayı bir dener misiniz ?

   • vedat

    23/01/2012 at 19:22

    bunu yaptıgımda mustafa bey eskiler gidip hersey silinirse 🙂 tekrar sifre isterse nedersiniz

    • Mustafa Tan

     23/01/2012 at 19:30

     Tamam bir test yapayım şifremiz unutmuş gibi. Çözebilirsem akşam bir yazı paylaşırım bununla ilgili.

     • vedat

      23/01/2012 at 19:32

      eskilerde silindi mustafa bey geri yükle geri yüklemem lazım teli ama bu sefer yedek alamıyorum 🙁

      • Mustafa Tan

       23/01/2012 at 19:36

       Zaten eskilerde bir işinize yaramaz bu durumda. Apple’ın sitesinde, şifreyi unutursanız cihazı sıfırlamanız ve yedekten dönmeden Yeni Bir iPhone olarak tanımlamanız gerekir diyor:

       http://support.apple.com/kb/HT4946

    • vedat

     23/01/2012 at 19:30

     esilerde silindi mustafa bey 🙁

     • vedat

      23/01/2012 at 19:39

      mustafa bey cözümü buldum 4 sıfır 🙂 bilginizle paylasmak istedim zaten koymamısım böyle oluyormus bir yerde gördüm şimdi …

      • Mustafa Tan

       23/01/2012 at 19:41

       Nasıl yani 🙂 Şifre koymadığınız halde kendiliğinden 0000 şifre mi olmuş ? Cihazı nereden almıştınız bir de ne zaman başladı bu şifre olayı?

       • vedat

        23/01/2012 at 19:43

        bende anlamadım aslında cihaz kvk ama gecende böyle bişey olmamıstı internete yazdım böyle sorun diye cvp kurcalarken ilgimi cekti birde baktım ciiden öyle yazıor sasırdım acıkcası ama ögrenmem iyi oldu 🙂

        • vedat

         23/01/2012 at 19:44

         şimdi geri yüklemeye baslayabilirim galiba 🙂

 32. berat

  23/01/2012 at 19:52

  Mustafa bey benim acil cevaplanıcak bi sorum var ben iphone 3g deki programlarımı yedek lemiştim simdi yeni aldıgım ıphone 4s telefonuma aktardım önceki yedeklemeyi telefon devamlı elmada simdi restore yaopsam geçermi

 33. ferzan

  23/01/2012 at 21:24

  yardım edermisiniz lütfen? sorunum şu: iphone 3GS’imi 5.0.1 sürümüne güncelledim ondan önce de yedek aldım güncelledikten sonra yedekten geri dönmek istedim fakat dönmüyor “Yedekleme oturumu başarısız olduğu için iTunes. …. adlı İphone’a geri yükleyemedi.” diyor daha sonra preferences da devices de backup ımı görüyorum fakat kilit işareti nedir o? o backup ımı nasıl yükleyeceğim uygulama dışında bütün bilgilerim gitti rehber fotoğraf not vs… lütfen yardıım ediin

 34. Timur

  23/01/2012 at 21:49

  Mustafa bey telefon görüsmemizi kayda alabilecegimiz bir uygulama var mı, öyle birsey mümkünmü

  • Mustafa Tan

   23/01/2012 at 21:50

   Maalesef mümkün değil 🙁

 35. Servet

  23/01/2012 at 21:57

  Mustafa bey bu yazici tanımlaması ile ilgili uygulama varmidir acaba

 36. Mustafa

  24/01/2012 at 00:40

  Merhaba Mustafa bey Arabistan’dan gelen 4s Fecitimi çalışmıyor bunu çalıştırmak için ila jailbreak mı yapmamız gerekiyor yoksa başka bı yolu varmı. Teşekkürler

 37. Sercan

  24/01/2012 at 07:28

  MuStafa bey merhaba
  Benim konu ile alakasız ama
  Uygulama indirirken 20 mb üzeri diye wifi istiyor app str bunu wifi ye bağlanmadan indirmek istiyorum bir yolu varmı acaba.

 38. Sercan

  24/01/2012 at 07:29

  MuStafa bey merhabaBenim konu ile alakasız ama Uygulama indirirken 20 mb üzeri diye wifi istiyor app str bunu wifi ye bağlanmadan indirmek istiyorum bir yolu varmı acaba.

 39. ahmet

  24/01/2012 at 15:11

  eğer birdaha iphone alırsam ne olayım arkadaşlar…. şuanda 4s kullanıyorum normal dokunmatik bir ekranlı telefondan hiçbirrrr farkı yok üstelik internetine yavaş bile diyemiyorum resmen uyuzzzzz, bence kazzığın alaasını yedim

 40. Atatekin

  24/01/2012 at 17:24

  Selamlar benim bir sorunum var.
  Telefonumu mac de guncelliyorum. Son Zamanlarda sarza bağladığımda image caprure hata veriyor ve resimlerimi bilgisayara indirmiyorum. Telefonu restore ettim fakat sorun devam ediyor. Bilginiz varsa yardin rica edeceğim. Saygılar. İsmail Atatekin

 41. varyak34

  24/01/2012 at 21:42

  Merhaba mustafa bey geercekten insanlara yardimci olarak cok iyi bir is yapiyorsunuz ben bir iphone4. Siyah 32 gb sahibiyim ve nakite sikistigim icin teli satmak istiyorum acaba yardimci olabilirmisiniz

  • Ramazan

   24/01/2012 at 21:55

   Merhaba garatisi varmi, ne kadar istiyorsunuz?

   • varyak34

    24/01/2012 at 22:21

    0531 302 71 40 irtibat numaram

   • varyak34

    25/01/2012 at 18:08

    Bin lira garanti yok

 42. osman kahraman

  26/01/2012 at 00:11

  benim iphone 3 üm var. restore ettim telefon su anda kurtarma modunda ne açılabiliyor nede yükleme yapılabiliyor. geri yükleme yapmak istedim bir hata kodu verdi. bundan dolayı geri yükleme de yapamıyorum. telefon jb li idi. kurtarma modunda bekliyor. servise mi vermem gerekiyor ne yapabilirim kendim düzeltebilir miyim. yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

 43. cihangir

  26/01/2012 at 02:00

  merhaba belki bu çok sorulmuştur ama iphone 4 ü update yaparken rehberim ve resimlerim silindi geri dönüşümü varmı restore from back up yapıyorum ama bi türlü ilerlemiyor saatlerdir aynı yardımcı olursanız sevinicem teşekkürler..

  • cihangir

   26/01/2012 at 09:47

   neden cevap vermediniz???

 44. Ersin Bilgin

  26/01/2012 at 03:14

  Mustafa kardesim, Insanlara yardimci olmak cok guzel birsey, tebrik ediyorum. Azmini ve coskunu hic kaybetmemeni dilitorum.
  Iphone ile ilgili bir sorum ya da sorunum yok, sadece tatli bir animi paylasmak istedim. Yillar once bir arkadasima telefon almaya gitmistik. O dukkan senin bu dukkan bemim gezerken, suan elimdeki iphone’u gordum. ilk cikan iphone 2g lerden. Tereddutsuz aldim, ikinci el ama cizik yok, 3 gun once yurt disindan gelmis, kar amacli getirilip hic kullanilmamis. Neyse o hevesle eve geldim. Daha nismillah demeden sarki yuklemeye kalktim. Bagladim bilgisayara. FIS. Atamadim tabi 😉 google’a sordum, itunes adli bir program ile aktariliyormus. Hemen indirdim itunesi 😉 teknolojiden anliyozya 😉 pat kut kurdum, itunes acildi, baktim diyor ki “sizin versiyonunuzdan daha guncel bir versiyon var, yuklemek ister misiniz?”. Tabi dedim, yukledi guncel surumu ama hem simkarti gormedi, hem de ingilizce oldu….

  Neyse saat gec oldu yarin is var, baska bir zaman hikayenin kalanini anlatirim ;). Selamlar 🙂

 45. biber

  26/01/2012 at 06:54

  Merhaba,
  telefonum iphone 4 orjinal unlock, bahsettiğiniz gibi “Ayarlar -> Genel -> Sıfırla” menüsünden “Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil” den sıfırlıyorum ve iphone’u sil diyorum ancak tekrar açtığımda sıfır bir cihaz gibi açılmıyor, itunes kablo ekranı gelmiyor, bunun yerine gri ekran üzerinde Iphone yazısı ve konfigürasyon ayarları ekranı çıkıyor, bu durumda da sanki kutusundan yeni çıkmış gibi görüntüsüne ulaşamıyorum. yardımcı olabilir misiniz?
  Teşekkürler.

  • Mustafa Tan

   26/01/2012 at 07:57

   Bu zaten iOS 5 ile birlikte gelen sıfır cihazlardaki başlangıç ekranı.

   • biber

    26/01/2012 at 14:52

    🙂 çok teşekkürler..

 46. Fatih

  31/01/2012 at 03:38

  ACİLL
  MERHABA MUSTAFA BEY BNM TELEFONDA MSJ SESİNİ NAPTİYSAM DUZELTEMEDİM HALA İÇ İÇE GECMİS BİR SEKİLDE GELİYOR SİLDİM TELEFONU TEKRAR GUNCELLEDİM GENE OLMADİ ACABA YEDEGİ YENİDEN YUKLEDİM DİYE Mİ OLUYOR KİLİTLİ EKRANDADA CİKSİN İSTİYORUM ONUDA KAPATMAK İSTEMİYORUM BİLEN BİRİ VARSA COZUMUNU YARDİM EDERSE SEVİNİRİM

  • Ersin Bilgin

   01/02/2012 at 02:27

   Fatih selam, ifile adli ucretsiz bir program var, dosya yoneticisi. Onunla ya da baska bir dosya yoneticisi programla telefonun sistem dosyalarina gir, orda mesaj sesini bulup dinle, eger yine ayni sekilde duyarsan o dosya bozuk demektir. o dosyayi sil, Kendine baska bir iphonedan ayni zil sesini bulup o klasore koy, sorun duzelecektir. Ayni sesi bulamazsan kendi telefonundaki baska bir zil sesini baska bir klasore kopyala. Orda adini degistirip srnin zil sesinin adini yaz. Zil sesinin orjinal klasorune koy. Yine de olmazsa haber ver ne gibi bir sorun oldugunu

 47. Gökçe

  03/02/2012 at 09:43

  mustafa bey telefonumu sonra anlatılanlar doğrultusunda yedekledim daha sonra güncelledim ve geri yükledim fotoğraflarım dışında herşey geri yüklendi ama foto larımı göremiyorum ıtunesten bakınca fotolarımın miktarı ve boyutu gözüküyo ancak tlf da hiç bişey göremiyorum napabilirim yardımcı olurmusunuz?

 48. Ahmet

  08/02/2012 at 19:48

  App kimligi şifresini değiştirmek istiyorum bu mumkunmu?

 49. mehmet kılıcer

  09/02/2012 at 12:46

  selam tlf num iphone4 ios 5.0.1 yukledım suan face tıme ozelligi kayıp yardımcı olursanız sevınırım ne yapmam gerekli

 50. alican

  11/02/2012 at 22:31

  merhaba bi sorunum var ve yardımcı olursanız sevinirim. sorunum bugün dolmuşta şarkı dinlerken birden telefonun ekranı gitti kapandı. şarjı olmasına rağmen. tekrar açtıgımda itunes a bağlayın yazıyordu. bağladıktan sonra da ”itunes, kurtarma modunda bir iphone buldu.Bu iphone un itunes ile kullanmadan önce üzerine geri yükleme yapılması gerekir.” yazdı. ben hiç bir ayar sıfırlamadım bu yuzden anlayamadım. telefonum yurt dışı kayıtlı ve modelde 3gs cydia yuklu içinde. geri yukleme yap diyince ios 5.01 yuklemek istiyor yurt dısı oldugu için yuklenemez. sizce ne yapmalıyım. durduk yere böyle olması kafamı karıstırdı. daha once de kapanıyordu ama bataryadan oldugunu düşünmüştüm. çünkü şarja takınca açılıyordu. çözüm yolu vardır umarım şimdiden çok teşekkür ediyorum.

 51. osman

  13/02/2012 at 10:34

  jb li bir telefonu kurtarma modunda iken nasıl normal hale getiririz. ben kendi pc de itunes e bağladım hata kodu 1015 olan bir sorundan dolayı yükleme yapmadı. ne yapabilirim

  • Anonim

   13/04/2012 at 15:13

   Evet iphone 4s ve iPad Ler için 5.1 versiyonlarına artık jailbreak yapiliyor

   • 10UR

    20/04/2012 at 15:00

    4S İOS 5.1 versiyonu için jailbreak nerden bulabilirim?

 52. ismail

  14/02/2012 at 19:28

  Merhaba.son fotoğraftaki sarı renk ile belirtilmiş diğer’in açılımı nedir?ipadım o kısım 28 gb lık bir yer kapladığını gösteriyor

 53. Selçuk

  15/02/2012 at 18:11

  Slm.
  Ben Hollanda’da kalıyorum ben iki ay önce sıfır iPhone 4S 16GB aldım. Sifirlamak istiyorum iTunese takılı olarak veya iTunes takılı olmadan ben bu islemi yapamıyorum. Yani olmuyor. Daire seklinde olan nesne saatlerce (20-30)saat donüyor sonuc hüsran yine eski hali lütfen yardım ve bilginize ihtiyacım var. Sevgilerimle selçuk Rotterdam Hollanda

  • emre

   14/04/2012 at 12:32

   geriyukleme parolamı unuttum nasıl sıfırlayabılırım?

 54. Ozan

  15/02/2012 at 23:33

  İyi günler Mustafa bey benim telefonum kendiliğinden kapandı şarjı bitince açıldı bu neyden oluyor acaba sifirlasam düzelir mı acaba cevap lütfen

 55. Ömer

  17/02/2012 at 19:20

  Slm abi ben apple4 aldım ama aldığım telefon nun Mağazası’nda uygulama indiremiyorum yeni Apple kimliği oluşturdum ama yine olmadı sıfırlarım yine indirmedi yardımcı olurmusunuz

 56. kamil koca

  18/02/2012 at 02:26

  selam ben yanlıslıkla gerı yukleme yaptım daha oncekı tarıhe gıttıgı ıcınde butun resım, numara ve mesajlar silindi bunları geriye getirme yani yaptıgım geri yuklemyı ıptal etme sansım varmı

 57. furkan

  20/02/2012 at 02:34

  kolay gelsin ben aranıza yeni katıldım ve ne olur ne olmaz diye iphonumu yedekleme yapayım dedım ama sorun su kı yedeklemeyı yaptıktan sonra programları oyunları acmıyor oldu telefon(sonradan apple store’den indirilen) sebebi nedir nasıl düzeltebilirm acaba?

  simdiden teşekkürler

 58. Cenker Yıldırım

  20/02/2012 at 21:50

  Mustafa abi, benim iPhone 3gs jb 3.1.3üm var ve içindeki her şeyi yedekliydi. Ben telefonun sürümünü ios 5.0.1’e güncelliyecektim ama b)cihaz sıfırlama bölümünde yaptığınız gibi Cihazın bütün ayarlarını sıfılayackatım çünkü 32gb’tın 32 sini de doldurduğum için back up yapmak istemedim çok uzun sürüyo diye. Sonrasında telefon kapanıp açılıyodu ama (jb yi jailbrek me’den yapmıştım bildiğiniz üzre açılırken apple logosunun biraz üstünde iki tane renkli çizgi üstünde de o dönen yuvarlaktan var, adı her neyse) işte o noktaya kadar geliyor ama sonrasında tekrardan açılmaya başlıyor. ne yapacağımı şaşırdım, yardım ederseniz sevinirim. DFU ve Recovery moda sokmayı denedim ama ya beceremedim yada aldığım halde bi sebepten dolayı kendi kendine tekrardan açılıyor. Şimdiden teşekkür ederim.

 59. FURKAN CAN

  21/02/2012 at 21:03

  Merhaba arkaşlar
  İphone 3gs’im var format atarken şarj bitti format yarıda kalmış oldu.Şimdi telefon açılmıyo açmaya çalıştığımda elma işaretinde takılıp kalıyo format atmaktanda vazgeçtim içindeki rehbere tekrar ulşabilirmiyim yardım ederseniz sevinirim

 60. gnn

  21/02/2012 at 23:03

  merhaba arkadaşlar,
  ıphone 4 üme restore yaptım ve yapmadan önce resimlerimi almayı unuttum eski resimleri almanın bir yolu var mı ??

 61. gnn

  21/02/2012 at 23:04

  merhaba arkadaşlar,
  ıphone 4 üme restore yaptım ve yapmadan önce resimlerimi almayı unuttum resimleri kurtarmanın bir yolu var mı ??

 62. hasan

  24/02/2012 at 20:07

  mrb ben yurt dışında apple 4 16 GB tel geldi burda şifresini kırdırdım kullandım ama ben apple kimliği yarattım bilgisara bağladım sonra yeni sürümünün olduğunu söyledi ve yüklemek isteyip istemediğimi sorunca ben de yeni versiyondur diye yükle dedim ama tel. kapandı bir daha da açılmadı bir kaç kişiye sordum olmayacağını söylediler bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden yardımlarınıziçin teşekkürler…

 63. kunteper

  28/02/2012 at 23:31

  Merhaba ben iphone 4 jb siz kullanıyorum. Geri yükleme(restore ) yapmak istedim geri yükleye tıkladım ve son sürümü indiryor şimdi. Son sürümü indirmeden restore edilmiyor mu??? Şimdiden teşekkürler

  • Atay

   08/04/2012 at 15:29

   Kardes telefonunun sim kilitli sanırım ondan olabilir

 64. erdl

  02/03/2012 at 20:36

  kanadadan ıphone 4s aldım pasaport kaydı vb gibi tüm işlemleri yaptım daha sonra 2 aya yakın kullandıktan sonra telefonu sıfırladım şimdi tekrar aktifleştiremiyorum yardımcı olabilecekmisiniz acaba?

  şimdiden teşekkürler

 65. Anonim

  07/03/2012 at 00:26

  merhaba,
  yedek almadan reset yaptım ve bütün bilgilerim kayboldu.
  tekrar geri yükleme yapmak istediğim zaman bütün bilgiler geri gelirmi?
  teşekkür ederim.

 66. Onur Demir

  07/03/2012 at 02:04

  Mustafa bey merhabalar;
  Annem 3GS kullaniyor ve telefon 3G ye baglanmiyor. Yazilimsal bi hata oldugunu dusunuyorum. Buradaki yontem sadece telefondakileri siliyor anladigim kadariyla, mumkunse yazilimi tekrar nasil yukleyebilecegimizi anlatan bir yazi paylasabilir misiniz?
  Tesekkur ederim

 67. Hüseyin

  10/03/2012 at 21:53

  Slm Mustafa bey iTunes kullanmadan direk telefon üzerinden restore edebilirmiyim telimi? Ben iPhone4 kullanıyorum ve İOS 5.1 sürümü indirince şarjda sorun oluştu ve son yazınızda restore ederek bu sorunun halledilebilecegi yazılaydı , ben pc kullanmıyorum direk telefondan içindeki programlarım ve bilgilerim silinmeden nasıl yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim

 68. Resul

  14/03/2012 at 13:52

  Slm arkadaslar jailbreak 5.1 buldum cihazıma atiyurum yükleniyorum ama telefonda simge bembeyaz cdya açılmıyor

 69. mehmet

  14/03/2012 at 23:53

  bu yedeklemeyi geri yükleme kaç dk. sürüyor. yardımcı olabilir misiniz? 15 dk. dır bekliyorum yedeklemeyi yüklesin diye. daha nekadar beklerim:((((lütfen yardımcı olun(

  • mutlu

   14/04/2012 at 10:34

   bende uzuuuuunnn zamandır bekliyorum, ne kadar beklemek gerek acaba?????

 70. ismail

  17/03/2012 at 21:16

  mustafa bey ben yedekleme yaptım sonra geri yukle dedim yukleme basarıyla gercekleşti en son itunestan yedekten geri yukleme yapmaya çalışırken sifre istiyo iphone yedeklemenizin kilidini acmak için sifreinizi girin dio buraya ne sifresi yazılması lazım

 71. Nihat

  01/04/2012 at 22:07

  Gway olan iPhone kullanıyorum iOS 5 yüklemek istiyorum acaba bir sorun çıkar mı yada bu gway özelliğini ortadan kaldırma imkanı varmi yardımlarınız icin teşekkürler

 72. Umut

  05/04/2012 at 10:26

  Merhabalar.iphone 4s 16 gb telefonumu yurt dışından getirdim. yeni versiyonu yükledim 5.1 .telefonumda face time menüsü yok. telefonu resetlediğimde gelme ihtimali varmı? yardımcı olursanız çok sevinirim.tşkler..

 73. Raziye Akman

  18/04/2012 at 16:07

  Merhaba. Ben dün abimin iphone4 üne itunesden müzik indirecektim. Ama itunes daha önce benim iphone4 ümü tanımlıyordu. Şey yazdı ekranda.İki secenek vardı.Biri yeni bir İphone olarak ayarla.Digeri de şu yedeklemeyi geri yükle ( benim cihazım gözüküyor) yazıyodu. bende ikincisine tıkladım.sonra geri yükleme başladı. telefon kapandı falan bende korktum usb yi çektim direk bilgisayardan. Sonra iphone dondu kaldı. Hiçbir şey algılamıyor. Sadece lacivert düz bir ekran vardı. bizde şarjın bitmesini bekledik. Sabah bakınca siyah ekrana dönmüş şarjıda bitmiş. biz de tekrar taktık şarja. bu seferde bir apple logosu bir yükleniyor işareti çıkıp durdu. hiçbir şekilde açılmıyor telefon. resetlemeyi denedik yine etki etmedi. tekrar bilgisayara bağlayalım dedik bilgisayar tanımadı.Abim şu an aldıgımız telefoncuya götürdü. sanırım garantiye vermişler telefonu orda. Düzelmeme durumu olur mu, lütfen yardımcı olursanız sevinirim..

 74. serkan

  19/04/2012 at 20:53

  selam mustafa bey öncelikle bu kadar insana yardimci oldugunuz icin sizi kutlar ve basarilarinizin devamini dilerim….benim sorum su iphone 4 s e yukledigim oyunlar ve programlar acilmiyor :(free oyunlar) ve ayarlarda genel bölumunde yazilim guncelleme denen yerde 1 isareti var
  ios5.1 indirildi diyor…… ayni zmanda simdi yukle butonuda var simdi yukle dersem herhangi bir olumsuzluk olur miu????? simdiden cok tesekur ederim saygilar

 75. helane

  24/04/2012 at 13:45

  slm ben iphone 4s 16 gb kullanıyorum. indirdiğim uygulamalar açılmıyor. App Storeden rastgele bir uygulama indirince açılıyorlar ama zamanla yine tekrar kapanıyorlar açılmıyorlar.bundan sonra hiç kapanmaması için ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olun…

 76. YAĞMUR

  01/05/2012 at 17:09

  SELAM BEN APPLE SYTORE KİMLİĞİMİ DEĞİŞTİRDİM.YENİ APPLE STORE KİMLİĞİMİN ŞİFRESİNİ UNUTTUM.ŞİMDİ ESKİ KULLANICI ADI VE ŞİFREMLE GİRMEYE ÇALIŞIYORUM.ŞİFREYİ KABUL ETMİYOR.ŞİFREYİ RESETLİYORUM AMA OLMUYOR NE YAPMAM LAZIM.NE ESKİSİ İLE OLUYOR NEDE YENİSİ İLE ESKİ KULLANICI ADIM VE ŞİFREMLE GİRMEM İÇİN NE YAPMAM LAZIM IPHONE 4 S KULLANIYORUM

 77. YAĞMUR135

  01/05/2012 at 17:10

  SELAM BEN APPLE SYTORE KİMLİĞİMİ DEĞİŞTİRDİM.YENİ APPLE STORE KİMLİĞİMİN ŞİFRESİNİ UNUTTUM.ŞİMDİ ESKİ KULLANICI ADI VE ŞİFREMLE GİRMEYE ÇALIŞIYORUM.ŞİFREYİ KABUL ETMİYOR.ŞİFREYİ RESETLİYORUM AMA OLMUYOR NE YAPMAM LAZIM.NE ESKİSİ İLE OLUYOR NEDE YENİSİ İLE ESKİ KULLANICI ADIM VE ŞİFREMLE GİRMEM İÇİN NE YAPMAM LAZIM IPHONE 4 S KULLANIYORUM

 78. Okay

  02/05/2012 at 15:52

  Merhana bir hata sonucu esim ,yedek almadan telefonu sifirla işlemi yapmış ve kızıma ait1350 fotograf silinmistir,i tunes e bağlantı yapmamistir,yukarıda bir şifreden bahsedilmemiş,silsek de biir sekilde fotolar tutulabilmektedir gibi bir ifade var,bu konuda bilgi verebilirmisiniz tesekkurler

 79. Okay

  02/05/2012 at 16:12

  Bahsedilmiş demek istemistim

 80. okay güzel

  03/05/2012 at 20:55

  Mustafa bey

  Msj mı bir kez daha atmak istedim,Eşim bir hata sonucu,Türkcell de numaraları kopyalamak isterken, kızıma ait 1350 fotografı sildi,cihazı oradaki yetkili de sıfırlamış oldu,yukarıdakı yazınızda cihaz sıfırlansa dahi bir şifreden bahsediyorsunuz.Mustafa bey benim için çok önemli bu fotolara ulaşmak mümkün mü acaba.şimdiden teşekkürler

 81. osman

  05/05/2012 at 18:14

  mrb ben ı phone 3g kulnanıcısıyım i tunes de geri yükle diyerek bütün ayarları sıfırlamak istiyorum fakat sıfırladığımda en yeni sürümünü yükleyecek. yükleyecek olduğu sürüm ı phone 3g nin en yeni sürümü mü olur yani 4.2.1 mi olur yoksa 5.1 vardı sanırım en son o mu olur? sıfırlamaktan korkuyorum cihaz tamamen kapanır diye lütfen yardımcı olur musunuz..

 82. emir

  14/05/2012 at 11:45

  herseyi yaptim ama en sonda karti kabul etmiyo lutfen telefona hat takjin dio bunun sebebi ne acaba ?

 83. Cem

  19/05/2012 at 19:11

  Merhabalar. Ben yeni İpad aldım. Bir oyun oynuyordum bu oyunun sonunda get coins diye bir bölüm vardı. Ben öylesine eğlence olsun die Buy yazısına 2 kere tıkladım ve aldı çok şaşırdım. Ardından App Store’a geldim bir uygulama indirmeyi denedim fakat indirmiyor fatura kesilimiyle ilgili şeyler yazmakta.Lütfen yardım edin

 84. Anonim

  22/05/2012 at 23:56

  Slm,
  Ben iphone umama yeni surumu yukledim 5.1.1. yuklemeye baslamadan öncede yedeklemesini yaptım, hersey normal gitti ama en son basamakta restore from itunes backup yapacagıma set as a new ıphone yapmısım. O yuzden simdi iphonum bombos geldi, telefon rehberim filan silinmişti, iphonun ekranından ıtunes hesabıma girdiğimde guncellemeler altında satın almıs oldugum butun programları buldum ve geri yukledim, hatta oyunlarda nerde kalsıysam o sekilde saklanmaya devam ediyordu. su an tek sorunum tel rehberime ulasamıyorum, acaba nerde saklanıyordur telefon rehberim 🙁 lutfen yardımcı olun 🙁

 85. hüseyin

  24/05/2012 at 15:49

  Slm
  baska bi iphoneyi bilgisayarımda yedekleyebilirmiyim ya da yedeklersem benim kendime ait yedegim kaybolurmu?

 86. ali

  29/05/2012 at 10:48

  merhaba ipod 4g 5,1 jailbreakli ayarlardan-genel-sıfırla-tüm içerik ve ayarları sıfırla dediğimde cihazda kapanma olurmu acaba kapanırsa nasıl geri açarım ??

 87. alper

  30/05/2012 at 18:34

  mustafa bey,cihazım açılırken apple logosunda takılı kaldı..kilit ve home tuşuna uzun süreli basmakta çare olmadı,pc ye bağlayıp restore yapmak istedim pc görmüyor iphoneu..ne yapmamı önerirsiniz?

 88. metin

  30/05/2012 at 20:47

  merhaba 4 aydır iphone 4s kullanıyorum. dün telefonuma geri yükleme yaptım tüm bilgilerim sıfırlandı. ayrıca geri yüklemee yapmadı . yeni bir iphone olarak tanıttı. eski yedeklememelerim gözükmüyor. acil yardım rica ediyorum. tüm rehberim uçtu gitti 1000 kişilik nolur yardım edin :(:(

 89. baykal

  02/06/2012 at 20:31

  slm Jailbreak yaparken telefon kapandı acılmıyo yardımcı olurmusunuz .kolay gelsın

 90. Mert

  03/06/2012 at 22:40

  Bende iphone4s var 5.1.1 jb yaptim ve installoustan oyunlar indirdim sindi ben bunu itunestan yedekleyip sofirlasam ve geri yuklesem benim oyunlarim geri gelir ve telefon jbsiz olurmu

  • Mustafa Tan

   03/06/2012 at 23:04

   Cihazınız jailbreaksiz olur ama App Store’dan farklı bir kaynaktan indirdiğiniz uygulamalarınız geri gelmez.

 91. Yakup

  10/06/2012 at 16:32

  there is no sim card installed in the iphone you are attempting to activate please disconnect and insert a sim card in the iphone.

 92. Yakup

  10/06/2012 at 16:33

  there is no sim card installed in the iphone you are attempting to activate please disconnect and insert a sim card in the iphone. cihazım böyle diyor ne yapmam lazım :((((

 93. emrah

  12/06/2012 at 21:55

  Selam arkadaslar.ıphone 3gs 5.1.1 sürüm güncelleyeyım dedim basıma gelmeyen kaLmadı.sürüm guncellerken yarıda hata verdi.ve telefonun ekranında itunes logosu kaldı.sonra itunesten geri yükleme yapayım dedim.geri yükleme oldu.daha sonra dil ve bulundugun ülke secenekleri cktı karsıma onları okeyledım daha sonra wi-fi ile baglan ve alt kısımda da itunes ile kurulum yazıordu.wi-fi ile bglandım ıphone unuzun etkinleştirilmesi 3 dakikayı bulur diyor.ama etkinleştirilmiyor hiç bir seferde yardım edin lütfen.

 94. Altug

  13/06/2012 at 10:44

  Mustafa bey merhabalar,
  Sitenizden çok faydalanıyorum. 511 yükselttim iPhone 4 ümü bu arada backup i sizin açıklamalarınız doğrultusunda flah belleğime almıştım ancak flaş bellekten iphonuma backup i atamıyorum tüm ayarlarım fotograflarım ve numaralarımı nasıl iTunes aracılığı ile atarım şimdiden çok teşekkür ederim

 95. Pingback: PC’deki iTunes Arşivi Mac’e nasıl taşınır? | Sihirli Elma

 96. çağla

  18/06/2012 at 10:41

  Merhaba arkadaşlar
  Benim sorum şu; Erkek arkadaşım iphone 4’ümü aldı, geri getirdiğinde benim daha önce yapmadığım, “itunes en son eşzamanlama saat 14.40” yazıyordu. sanırım silinen mesajları geri getirmeye falan çalıştı. Bir de bundan sonra bana gelecek mesajları ve benim göndereceğim mesajları kendi bilgisayarındaki itunes ile görebilir mi?

  • Mustafa Tan

   18/06/2012 at 11:19

   Hayır göremez.

   • çağla

    18/06/2012 at 12:20

    süper teşekkürler..

    • çağla

     18/06/2012 at 12:48

     Bir şey daha, peki yine erkek arkadaşım sildiğim mesaj ve arama kayıtlarına ulaşabilir mi? Çünkü telefonumu aldı ve gitti, bir şeyler yaptığı kesin. Apple kimliğimi ve şifremi de biliyor. Bir daha istediğinde bir şeyler yapıp geri getirebilir mi?
     Paranoyakça gelebilir ama cidden psikolojim bozuldu 🙂
     Teşekkürler şimdiden.

 97. meltem

  20/06/2012 at 15:25

  merhaba ben ıphone 4s kullanıcısıyım fakat telefonu babam alınca apple kimliğini kendisi oluşturmuş telefon bana geldiğinde apple store’dan program indirmeye çalıştığımda hata verdi yeni hesap yarattım fakat ıtunese babamın kimliğini alıyor babamın kimliğini sıfırlamak için ne yapmalıyım? şimdiden teşekkür ederim

 98. Faruk

  23/06/2012 at 02:58

  Mustafa Bey merhaba,
  Gercekten harika bir is yapiyorsunuz..

  Sorunum su, iTunes ile aldigin yedek sonrasinda restore veya geri yukleme yaptigimda iPhone’um ya da iPad’imde duzenlemis oldugum uygulamalarin klasorlu sekliyle geri yuklenmesini bir turlu saglayamadim. iTunes’dan alinan yedek ve geri yukleme sirasinda bununla ilgili bir ayar var midir? Aldigim yedek; klasorledigim uygulamalarin ve sayfalarin dizilimini de aynen yedekler ve geri yukler mi? Yurt disindaki forumlarda da bununla ilgili bir cevap bulamadim. Her iki IOS cihazimda da 450’den fazla uygulama oldugu icin her yazilim guncelleme sonrasi tekrardan uygulamalarimi klasorlere duzenlemek cok fazla zamanimi aliyor.
  Cevabiniz icin simdiden tesekkur ederim.

 99. emre

  26/06/2012 at 11:25

  meraba almanyadan ıphone 4s 32 GB aldım surumu 5.1.1 ancak ahızeden neredeyse hıc ses gelmıor bu sorun ıcın ne onerırsınız?

 100. ömer

  03/07/2012 at 22:26

  slm ben yeni yeni bir cihaz aldım ikinsi el aldım ve yukarıda gösterildiği gibi sıfırladım ama telefon tekrar açılmıyor sadece iphone logosu çıkıyor ve açılmıyor ne yapabilirim cevap için teşekkür ederim

 101. ardayaba

  05/07/2012 at 10:21

  çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için sorunsuz şekılde ıphone sıfırlama ve gerı yukleme ıslemını kolay anlatımınız sayesınde becerebıldım çok teşekkürler..

 102. doğan

  05/07/2012 at 12:03

  benim sorunum yurt dışından gelme 3 gs cihazım var sıfırladım ekranda elma logosu var napsam geri yükleyemiyorum ne yapmam geri yüklemem için gerekiyo

 103. amirphone

  16/07/2012 at 17:48

  slm aciiil yardim lazim, iphone 3gs bilgisayara hic baglamadan , iphonu sildim ( tum icerikleri ve ayarlari sil ) simdi telefonun ekraninda sadece bir elma var, ve loading 0 sey var ya, o da donmus halde ve telefon acilmiyor, lutfen yardim edin, i tune se de baglanmiyor

  • süleyman

   18/07/2012 at 13:10

   telin home ve üstte bulunan power tusuna aynı anda 10 sanıye kadar basılı tutun tabı bu esnada tel usb port ıle baglı olsun tel yenıden acılcaktır

   • boşver

    13/09/2012 at 19:55

    ya öle yaptığımdada olmuyo açılmyo:(

    • serkan

     30/10/2012 at 00:14

     iphone 3 geri yukleme yapin yaziyo ne yapmam gerekir daha once jic denemedim

 104. cankurt

  19/07/2012 at 21:30

  slm benim sorunum güncelleme yaptım 5.1.1 yükseldi gevey cıkıcak dediler suan kullanamıyorum ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olurmusunuz

 105. mnoz

  20/07/2012 at 10:12

  merhaba benim telefonum iphone 3gs (4.2.1 baseband 06.15) telefon fotoğraf albumu açılmıyor arşiv güncellenıyor diyip tekrar düşüyor.reset yaptım olmadı şimdi ben bu sorunu nasıl çözücem? restore ederek mi çözerim.restore edince baseband veya ios sürümü değişirmİ? yurtdışı simlock telefonum. elma işaretinde takılı kalıp tekrar telefoncuya gitmesini istemiyorum telefonun.

  • reyhan

   17/08/2012 at 19:13

   slm admin.benim bitane iphone 4 s im var.ikinci el aldim.itunes e bagladim geri yukle dedim tabi ondan once ayarlari sifirlamistim.geri yukledim ama simdi telefonu baslatamiyorum.tum adimlari yapiyorum telefonun acilmasi uc dakikayi bulabilir diyo ama acilmiyo.napmam lazim?bi yardimci olursan sevinirim.simdiden tesekkurler

   • selçuk

    06/11/2012 at 11:17

    Telefonu wifi ile internete bağlaman gerek o 3 dk içinde wifiden okey alıyor. ben o şekilde açtım

 106. pasam

  28/07/2012 at 18:04

  Telefonumu güncelleme için taktım güncelleme yarıda kaldı telefon acılınca elma geliyo sonra itunes ve kablo geliyo acılmıyo nasıl cözülür lütfen yardımcı olun

  • cansu

   12/08/2012 at 16:58

   benımde aynı sorunum oldu şuan açılmıo telefon luten yardımcı olunnn

   • reyhan

    17/08/2012 at 19:17

    mrb cansu.sen teli tekrr itunese bagla sonra gencellemeye calis ayni zamanda telin power tusuna tekr tkrr bas.iphonu kurtar diye bi pencere acilmasi lazim,ve tamam diyeceksin sonra tel sifirdan acilmasi lazim.ordaki adimlari takip et.basarilar

    • Anonim

     20/11/2012 at 20:06

     helal olsun la

 107. naim

  30/07/2012 at 12:12

  öncelikle yapmıs oldugun acıklamalar için tesekkur ederim kardesim benim ufak bir sorunum var foursquare diye bir programa yanlısıkla guncelleme yaptım bu program ve diğerlerini daha önceden yedeklemiştim sadece bu programı geri yukleme yapıp eski surumu kullanır duruma gelirmi ? ilgi ve alakana simdiden tesekkur ederim hayırlı ramazanlar

  • Mustafa Tan

   30/07/2012 at 13:39

   WP App Store Connect isminde bir Worpdress Plugini kullanıyorum. Tabii kendime göre özelliştirdim.

   http://wordpress.org/extend/plugins/wp-app-store-connect/

   • Muammer

    20/10/2012 at 17:14

    Mustafa bey iphone 4 var ver ios 4.3 bunu yukseltmek istiyorum neyapsam 3194 hatasi veriyor ne yapmam gerekiyor host dosyasini temizledim otarzda biseyler yaptim ama olmuyor yardimci olursaniz sevinirim

 108. mirza

  31/07/2012 at 18:12

  bu denılenlerı ypatım. telefonum iphone 3g.

  su an elma logosu 5dk dır var? acaba o normalmı

 109. sena

  03/08/2012 at 18:22

  Ben ipad’i sıfırlaya bastım.Saatlerdir açılmıyor.Daire şeklinde yükleme tuşu var.

  • suna

   26/08/2012 at 19:52

   bende voice kontrolü düzelteyim derken ayarları sıfırlama ya girdim şimditelefon hiç açılmıyor ekranda elma kitlendi kaldı neyaptıysam olmuyor

   • suna

    26/08/2012 at 19:53

    bendede aynı ne yaptıysam olmuyor

 110. çotanak

  12/08/2012 at 05:47

  slm iphone 4s kullanıyorum şu anda hattım faturadan dolayı kapalı arayamıyorum aranmıyorum ben yinede bi arama yapayım diyorum ama numara aranıyor gözüküyo ve hattınız kapalıdır uyarı ikazı elmiyo aramayı bitir tuşuna basıyorum arama bitiriliyor diyo ama ekran normale dönmüyorhome tuşuna basıyorum tekrar aramaya dönüyorum hala aranıyor gözüküyo telefonu çok kez aç kapa yaptım ama her arama yapmak istediğimde tekrar aynısnı yapıyo normal hattım açıkken böle bi sorun yapmadı hiç ama kapandıktan sonra şu anda her seferinde böle yapıyo nasıl normale döner acaba faturayı ödediğimde yine aynısnı yaparmı…şimdiden tşk ediyorum…

  • Bekir

   12/08/2012 at 14:11

   aradığım kişinin telefonu çalıyor ama ben ses duyamıyorum. Beni arayan kişinin telefonu normal aranıyor gibi ses geliyor ama telefonum çalmıyor, arama ekranı çıkmıyor.Bitir tuşuna basıyorum arama bitiriliyor diyor ama ekran normale dönmüyor, home tuşuna basıyorum tekrar aramaya dönüyorum hala aranıyor gözüküyor telefonu defalarca aç kapa yaptım ama her arama yapmak istediğimde tekrar aynısını yapıyor

 111. Sena

  14/08/2012 at 11:25

  Merhaba öncelikle benim Ipad’imi amerikadan hediye olarak babamın bir arkadaşı getirdi.Yani bozulsa dahi burdaki servisler ipadime bakmazlar.Benim sorunum dün ıpad2’im sürekli takılmaya ve donmaya başladı belki yüklediğim oyunlardandır.Bende viruslu falandır diye sildim o oyunları.Ama onla alakası yokmuş devam etti takılmaya.Bende ipad2ımı şarja taktım.Sabah açmaya çalıştığımda açılmadı resmen apple işsareti çıkıyor ve açılmıyor orda takılı kalıyor.Denilen gibi home ve kapat tuşlarına aynıanda bastım.Fakat nafile sadece apple işareti çıkıyor.Napcağımı bilmiyorum ipad’ıde Türkiyeden almadık.Sanırım sadece dua edebilirim yapıcak bişey yok 😀

 112. Sena

  14/08/2012 at 11:29

  ya yardım edin lütfen 😀 başka napılabilir 😀

  • eylül

   26/08/2012 at 19:55

   benim telimede aynı şey oldu

 113. ibrahim

  15/08/2012 at 11:29

  itunestan satın aldığım mp3 indirme programında yaklaşık bi 250 şarkı var yedekleme işlemini yaptığım takdirde sıfırlama işleminden sonra şarkılar kalacak mı yoksa hepsi silinirmi yardımcı olurmusunuz?

 114. Mert ÜLKER

  16/08/2012 at 10:10

  Merhaba,

  Bir konuda yardıma ihtiyacım var. iphone umda gmail hesabım ekli. Gmail hesabımdan bir kişiyi silmeme rağmen iphone umdan mail atmaya kalktığımda kişinin maili ve kısa adı hala otomatik geliyor. ( Mail de test ettim silinmiş ve mail atmaya kalktığımda gelmiyor )

  Telefonumdan herhangi bir kişiye mail atmaya kalktığımda kişinin ilk harfine bastığımda maili ve daha önceden ona oluşturduğum kısa ad ( sevgilim ) mail listesine geliyor. Bu hem benim için hemde şuan ki sevgilim için sorun yaratıyor malesef.

  Bu arada bir hatırlatma yapayım. Eskiden telefon rehberimde kişi kayıtlıyken sevgilim diye kayıtlıydı mail hesabıda kişi kartı üzerinde vardı. Sorun kişi kartını silmeme rağmen bundan kaynaklanıyor olabilir.

  Şimdiden teşekkürler

 115. kemal

  17/08/2012 at 01:02

  slm ben ıphone 4 kulanıcısıyım fakat sıfırlama yaptım ama yarıda kaldı telefon kapandı acıldı ülke dil secnegi cıktı vifi cıktı ama sonrasında devam etmiyor problem var diyor ve site den yardım alın gibi birşey diyor ne yapmam lazım acil yardımlarınızı bekliyorum

  • Buğra

   18/08/2012 at 15:21

   İtunes serverları dolu olduğu zaman o mesajı veriyor. Panik yapmaya gerek yok. O mesajı alınca bir 10-15 dk. Bekleyip tekrar dene

 116. burhan

  17/08/2012 at 04:17

  slm ben ıphone 3 kullanıyorum telefon görüşmelerimde yaklaşık 10 veya 15 dak aralarında sesim karşı tarafa gitmiyor ama karşıyı net duyuyorum bu her görüşmemde böyle kapatıp tekrar aradığımda ses bir iki saniye sonra gitmiyor karşıya neden kaynaklanabilir acaba çözümü nedir?

 117. kemal

  18/08/2012 at 22:55

  ama gene olmadı yazı tam olara k bu there is your problem ıphone please visit the @@ url @@ to find answers to all your questions abount service options warranty and other processes in your country. yazıyor i tunnes de arkadaşlar cevap larınızı bekliyorum

 118. cem

  20/08/2012 at 17:17

  ıphone 4 telefonum ne oldu bılmıyorum hoparler sesı cızırtılı ve az, telefonum caldıgında da aynı cızırtı gelıor ve az cıkıyor sesı. sanırm hoparlorunde bı sorun var anlamdm neden oldu, muhtemelen dusurdum ondan yada baska bsy ne yapmam lam sıfırlasam cıhazı duzrlır mı

 119. ceren

  28/08/2012 at 15:45

  benim ipod touch um var jailbreak yüklemiştim memnun kalmadım ve sıfırlamak istedim ancak ekranda dönen şey neredeyse 1 saat boyunca dönüyor bi sorun olabilir mi ne yapmalıyım?

 120. ömer derkı

  29/08/2012 at 01:05

  yaw benım ıphone 3 um var ben ıtunesı yenı ındırdım anlamadıgım ıcın galıba yazılımı gerı yuklemeye bastım ne yukleme yapılıyo yarı oluyo duruyo usb yı pc’den cıkartıgımda usb be resmı ve ıtunesın yazısı var ve tel acılmıyo acma kapatma tusuyla yuvarlak tusa basıp beklıyorum tel kapanıyo hıc bır sekılde telım acılmıyo lutfen bı yaedımcı olurmusunuz

  • HALİL

   02/09/2012 at 23:36

   AYNI SORUN BNDE DE VAR NE YAPACAGIM BILMIYORUM

 121. yunus

  30/08/2012 at 17:52

  merhaba benim sorunum ipadımda satın alınanları aktar dediim daha sonra yedeklerim ve bütün içerikleri sildim şimdi iste yedeklemeleri geri yükle dedim eşzamanlama yaparken 80 tane uygulamadan sadece 26 tanesi gözüküyor bunun sebebi ne olabilir acaba?

 122. bektass

  31/08/2012 at 09:47

  mrb ben 4s imin sürümünü 5.1.1 yaptım cihaz yurt dışıydı 10 aydır kullanıyorum sorun yoktu ama sürüm yükledikten sonra KAYIT DIŞI olarak göründü ve kapandı sürümü eski hale getirsem açılır mı ??

 123. simge

  31/08/2012 at 22:58

  ben yeni cihazıma geri yedeklemeyi gerı yuklerken yedekleme kılıdını acmak için parolayı girin yazısı çıktı bu ne parolası acaba telefonun kilit kodu mu eğer öyleyse hangı telefonumun yenı mı eskı mı ?

 124. apo

  03/09/2012 at 21:04

  slm admin benim iphone 4 im var ara yaptigimda ve arma geldiginde benim sesim gitmiyor bilgisi olanlar yardimci olabilirmi simdiden tsklr

 125. Ayşe

  04/09/2012 at 10:53

  yardım edin nolursunuz ipadımı itunesa taktım sonra hiçbir şeye girmedi eğer ipadı sıfırlarsam düzelebilir mi sıfırlamayla zarar görür mü ,:'((( ?? çabuk cevap acill

  • Ayşe

   04/09/2012 at 11:00

   şimdi ipadimden bi kaç uygulama sildim ve herşey açılmaya başladı ?? ndn böyle oldu aceba bi bilginiz var mı ?

 126. Mert

  06/09/2012 at 08:39

  Bende iphone 4s ios 5.1.1 var ben cydia yükledim silmek istiyorum cihazi restore ettim şu kapanırken dönen şey bi saat devam etti neyse şarjım azdı kapandı ben açtığımda herşey gibe yüklüydü zaten öyle bişe olacağını düşünmüştüm ama cydia iphonede çok yer kaplıyor silmek istiyorum 2 sayfa şey indirdim 8 gb dolu dio tel 16gb ayrica iphonenin kendi uygulamarıyla bana 13 gb kalıo lütfen yardımmmmm 🙁

 127. Anonim

  15/09/2012 at 12:38

  yardıııııım iphonum dönen saat gibişey yapıyor ama düzelmiyor

 128. burak

  15/09/2012 at 19:55

  iphone 3g kullanıyorum telefon yurtdışından geldi ve pasaport kaydı yapıldı.telefona format attım 1 saat sonra açılmadı elma işareti takılı kaldı neyse aratırmalarım sonucunda tl i pcye bağlayabildim yani itunes da görünüyor ordan geri yükleme işlemini yaptım oda halloldu ama hala açılmıyor elma ikonu hala ekranda,yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

 129. Omar diyor

  16/09/2012 at 05:03

  4s yurtdisi Mali Chaz kullaniyorum.. Kuzenimdn Telefonu 2.el olarak aldığımda yaklaşık 2-3 ay boyunca sağlam bı sekilde kullandım. Fakat ne olduysa anlamadım telefon kendi kendine ” geçersiz sim , sim yok, sim kartı takılı değil ” gibi uyarılar vermeye başladı..telefonu açıp kapatarak sorun bazen düzeliyor ancak 10-15 dk sonra tekrar aynı hatayı veriyor. Bazende tam görüşme anında hat düşüyor ve yukarıda yazdığım hataları veriyor… Sorun neyden kaynaklanıyor ve çözümü nedir ? Bilen varsa lütfen yardım ellerini uzatalım 🙂

 130. serdar

  21/09/2012 at 13:57

  slm
  4s tlf var bilgisaray bağladıktan sonra itunes de bunu yedekleme yapmadan yanlışlıkla geri yüklemeyi tuşladım rehberimdeki numaralar ve fotoğraflarım gitti bunları tekrar geri getirebilme yolu varmı

 131. zttgll

  22/09/2012 at 13:31

  slm
  jailbreak kurulu 4s kullanıyorum yeni sürümü yüklemeye jailbreak uygulamasını kaldırmaya karar verdim yedeklememi yaptım ve cihazı sıfırlamak üzere gerekli işlemleri yaptım yaklaşık 3 saattir sıfırlama işleminin bitmesini bekliyorum bu normalmidir? daha ne kadar sürecek bir bilginiz varsa lütfen yardımcı olun..

 132. gyeikmuftusu

  23/09/2012 at 16:56

  ya benım ıpad ıtunes ı guncellemeye al dedıgımden berı kapalı acıncada ıtunes legosu ve usb kablosu gosterıo ne yapmam lazım
  acıl cevap yazın ne olur

 133. serkan doğanay

  28/09/2012 at 23:52

  itunes yedeğini aldım telefonu geri yükledim. sonra yedekten dönme işlemine geldik fakat son yedeklememi bir türlü telefona yüklemiyor. bu sorunu nasıl çözeceğim. yardım edin?

 134. Kerim

  29/09/2012 at 17:43

  İos 6 3gs de cok kasıyor sıfırlarsam 5.1.1 edinme şansım var mı ?

 135. Cnr

  01/10/2012 at 10:07

  Merhaba iPhone 4 üm var yanlışlıkla telefonumu tüm icerikleri ve ayarları sil yaptım telefon rehberim bile silindi ne yapmam gerekir lütfen yardımcı olurmusunuz.

  • ferhat karatas

   02/10/2012 at 01:01

   bende yenı versıyonu yukleyeyım derken yedekleme yapmadan daha dogrusu sureklı yedekleme yapayım derken kabul etmedıgınden yedekleme yapmadan yenı versıyonu yukledım herseyım gıttı nasıl eskı sevıyesıne getırebılırız

 136. mami

  04/10/2012 at 14:24

  yedeklemeye şifre koymuştum daha önce şimdide geri yükleme yapmam lazım ama şifreyi hatırlamıyorum yardımcı olma şansınız var mı

 137. iphone

  14/10/2012 at 14:33

  mrb bn ilk defa pcdeki itunes kulladigim icin bilmiodum yanlislikla eszamanlama yaptim iptal etmek istiyorum neasil yapicam bilmiyorum iphone geri donmek icin gecerli sifresiz hat istiyor ama yok .:( nasil olcak bilmiyorum pc den iptal edebilirmiyim ? tel bnm deil babamin onun icin korkuyorum

 138. vusal

  14/10/2012 at 16:39

  salam ben iphone 3s i geriyuklme etdim ve yariya kimi geliyor sonra kesiliyor neden ola bilir ,,,

 139. aysun dönmez

  15/10/2012 at 15:56

  merhaba yeni surum ios 6 ya gectim ama sarzı cok cabuk bitmeye basladı daha once cok daha fazla gidiyordu ve geri bir önceki surume gecmem mumkunmu ( telefonda jailbark yok )

 140. can

  23/10/2012 at 11:34

  lutfen yardim edin. iphone 3gs kullaniyorum. tum icerigi sifirladim ve suan acilmiyor. ekranda sadece elma cikiyor. lutfen yardim istiyorum

 141. todor74

  30/10/2012 at 11:43

  benim merak ettiğim şey şu, telefonu satarken yukarıda dediğiniz işlemleri yaparken sim kart takılı olacak değil mi? bu silme işlemini yaptıktan sonra sim kartı çıkaracaksak, telefon hafızasında hala kayıtlı numaralar kalır mı? ya da bu işlemleri sim kartımızı çıkardıktan sonra mı yapacağız? yardım lütfen.

  • Mustafa Tan

   30/10/2012 at 11:54

   Hayır SIM kartın takılı olmasına gerek yok çünkü kişiler yani rehber SIM kart’ta tutulmuyor. Yani SIM kartın takılı olması veya olmaması, Kişiler (Adres Defteri) uygulamasındaki kayıtları etkilemez. Cihazınızı sıfırladığınız an kişiler de silinir.

   • todor74

    30/10/2012 at 11:56

    tamamdır çok teşekkür ederim tekrar.

 142. Halil

  03/11/2012 at 21:42

  Bende iPhone 4 aldım 6 ay olmadan home tuşu sorunu yaşamaya başladım hala da yaşıyorum 15 aydır huzursuz telefon kullanıyorum hergün beddua ediyorum tam bozulsa neyse Birgün çalışıp bir gün çalışmıyor

  • todor74

   03/11/2012 at 22:48

   assistive touch var, benim home tusum calisiyor ancak bir alistim bu assistive touch a surekli onu kullaniyorum, tavsiye ederim.

 143. admgnr

  04/11/2012 at 12:37

  Mustafa Bey jailbreakli iphone için “Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil” seçeneğini uygularsam o anki versiyonun yeni kurulmuş hali gibi olur mu? Yoksa restore et seçeneğinden mi yapmalıyım?

  • Mustafa Tan

   04/11/2012 at 14:11

   Cihazınız jailbreak’li ise sadece iTunes’tan sıfırlama (restore) yapın.

   • silver kadir

    10/11/2012 at 18:20

    bnm 3 ipone vrda güncelledim kilite geçti nasıl açacam ben kilidi sim kilite geçti telefon yurt dışı acıl yarıdm

 144. Bülent ÜNAL

  06/11/2012 at 09:24

  yurt dışından ı pone 4s getirttim.jiletini açıp sim kartımı taktığımda bana ait olmayan telefon rehberiyle karşılaştım.telefon rehberındeki numaralar türkiye numaralarına aitti,bu numaralardan rehberin kime ait olduğunu buldum karşıma çıkan kişi benim telefonumdaki rehber size geçmiş dedi benım kendisine yurt dışına çıkıp çıkmadığını sorduğumda hayır cvb nı verdi.onun telefon ve sim kart rehberi benim ipoe 4s nasıl geçti.ayrıca maliyeye gidip telefonun parasını yatırıp kaydını yaptırmadım.

 145. hasan

  12/11/2012 at 11:43

  bende ıphone 3 var.ı tunes bir şey atayım dedim ama ı tunes dondu.sonra cihazı restore felan et dendi.bende ettim şimdi geri yükle yap diyor yapıyorum ama yaparken geri yükleme hatası 2004 diyor

 146. Pingback: Endülüjans » iOS 6 Güncelleme Sorunları

 147. haydar

  14/11/2012 at 01:11

  i phone 5 aldım sim kilitli çıktı restore yaparsam sim kilidinin kırılabileceğini söylediler. i tunesle yedekleme yaptım ama bilgisayarı yetkilendirmemişim. şimdi telefon açılıyor fakat ilk ayarkısımları geliyor. itunese bağlı iken geçerli bir sim kart takın diyor. bu sorunu çözme şansım varmı. yardımcı olursanız sevinirim.

 148. petek

  16/11/2012 at 22:01

  iphone’um çöktü. çökmeden önce itunesa bağlamıştım ama yedeklememiştim hiçbir geri dönüşü yok mu?

 149. Pingback: iOS 6 Güncelleme Sorunları | Endülüjans

 150. anonım helppp

  17/11/2012 at 17:42

  baska bı ı tunes hesabı olan bı bılgısayara kenndı ıphone umu taktım ondakı bılgıler ve verıler bana gectı eskı bılgılerımı nasıl yukleyebılırım yardım edıın lutfen

  • Mustafa Tan

   17/11/2012 at 18:10

   Cihazınızı tekrar daha önce cihazınızı yedeklediğiniz kendi bilgisayarınızı takın ve yedekten geri yükleyin.

 151. Yusuf

  17/11/2012 at 20:49

  İkinci el iphone4 aldım Store’dan uygulama indirmek için tikladigimda eski kullanıcının iCloud adresi çıkıyor yeni hesap açmama ve son versiyonu yüklememe rağmen bu sorun hala devam ediyor lütfen ilgilenirseniz çok sevineceğim şimdiden çok teşekkürler arkadaslar

 152. ayla

  19/11/2012 at 16:05

  Sınırlama şifremi unutmuştum.Söylediklerinizi aynen uyguladım fakat tekrar açıldıktan sonra sınırlama şifresi hala duruyor.Şifrenin tamamen kalması için ne yapmak gerekiyor ?
  İpod’u yedekledim dediğiniz gibi İTunes ile sonra geri yüklettim ama hala şifre var ne yapmam lazım ?

  • ayla

   19/11/2012 at 16:07

   Şifrenin tamamen kalkması için ne yapmak gerekiyor ?

   • Mustafa Tan

    19/11/2012 at 16:24

    Cihazınızı sıfırladıktan sonra yedekten dönerseniz Sınırlama şifresi de doğal olarak geri gelir. Cihazı sıfırladıktan sonra yeni bir iPhone olarak tanımlayın. Sanki kutusundan ilk çıkmış gibi.

    • ayla

     19/11/2012 at 17:19

     Teşekkürler 🙂

 153. Seckin

  21/11/2012 at 21:15

  Merhaba, gecen gün İphone 4 telefonum çalındı . Tavsiyeleriniz ne olur? İtunesdan yaklaşık 1 ay önce yedeklemistim ama su an bilgisayarda eski telefonumu göremiyorum. İmei numaram rehberimi nasıl görebilirim. Şimdiden tesekkurler

  • Mustafa Tan

   21/11/2012 at 21:32

   iTunes’a yeni bir iPhone’u ilk defa taktığınızda karşınıza yedekten dönme imkanı çıkacak.

 154. Harun

  23/11/2012 at 22:08

  Selamlar,

  Yeni aldığım iphone 4 e geri yükleme yapmak istediğimde parola soruyor ama eminim parola koymadım sorunu nasıl aşabilirim?

  Teşekkürler

  • anonim

   19/03/2013 at 22:03

   Sıfırlmaktan başka çareniz yok

 155. Ahmet avcı

  24/11/2012 at 21:30

  Merhaba mustafa bey bende ipad 2 vardi ve onu sattim teslim etmeden oncede Yedek almadan tum icerik ve ayarlari sildim yedege ihtiyacimda yoktu,simdi cihazi actigimda itunes e baglanma isareti cikiyor ve cihaz acilmiyor,cihazi alan kisi bu durumda benim bilgilerime ulasabilirmi,yani icindeki hersey silinmismidir yardimci olursaniz sevinirim.

 156. ahmet

  06/12/2012 at 21:25

  tum soledıklerınızı eksıksız bır sekıld eyaptım fakt en son programları es zamanla deddıgım secılecek hıc bır program cıkmadı lutfen yarıdm cı olun

 157. Emine

  14/12/2012 at 00:09

  Yeni ıpad aldım ıphone’ umdaki uygulamaları eş zamanlarım ancak oyunlar sınırlandı bulunduğum levelların hepsi sınırlandı bu soru U nasıl çözebilirim

 158. Arslan

  21/12/2012 at 12:02

  Merhaba iphon 4 ümü sattım s3e gectim onuda sattım iphone 4S aldım. İphone 4 teki kullanıcı kimliğimle iphone 4 s’i aktive ettim ve rehberimde başka numaralar çıktı. İphone 4 te icloud aktif idi dolayısıyla teli alan kişinin rehberide icloudee yedeklenmiştir diye düşünüyorum. Kullanıcı kimliğimi sattığım iphone 4 ile ilişkisini kesemezmiyim? 4s’e yedeklenenlerde onda çıkacaktır diye düşünüyorum. Teşekkürler

  • Mustafa Tan

   21/12/2012 at 12:11

   Cihazınızı aldığınız gibi sıfırlasaydınız bu sorunların hiç biri olmazdı.

   Bu saatten sonra sıfırlayamam derseniz iCloud bağlantısını kesebilirsiniz fakat rehberi manuel sıfırlamanız, eski apple kimliği ile indirilen uygulamaları tek tek silmeniz gerekecektir.

   Eski Apple Kimliği ile olan iCloud bağlantısını keserseniz zaten hiç bir bilginize diğer kişiye gitmez.

   • arslan

    22/12/2012 at 15:49

    itunese id kimlik bilgisiyle giriş yaptım ve kullanıcı kimliğimin kullanıldığı cihazlardan eski iphone4ü sildim. apple id şifresini değiştirdim. Zannedersem sorun çözüldü. Çünkü telefon herhangi bir işlem yapmak için id şifresini istedi değiştirdiğim için…. Teşekkürler..
    Birde size farklı bir konuda yeni aldığım telefonda başka numaralar çıktı demiştim buda aydınlanmış oldu. icloud ile teli etkinleştirdiğim için eski telefonumu alan kişinin numaralarıda bende çıkmıştı…

  • Anonim

   08/02/2013 at 18:41

   Yişöiklbşji

   • rtyuı

    21/03/2013 at 09:55

    ne diyon

 159. cem mehmet

  23/12/2012 at 18:23

  Merhaba, iphone 4 kullanıyorum ve jailbrake yüklü lakin restore atmak istiyorum nasıl yapabilirim.
  Yardım ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler..

 160. Davut Yaman

  28/12/2012 at 14:13

  Merhaba, Babamla birlikte iphone kullanıyoruz. Daha önce babamın 4s’inin yedeğini almıştık bilgisayara. Kendi iphone5’imi ilk defa bilgisayara bağladım. iTunes kendi kendine o 4s yedeğini benim iphone5’ime yükledi, telefon kapandı açıldı ve bütün rehberim, mesajlarım her şeyimin gittiğini gördüm. Bu işlemden geri dönebilir miyiz?

 161. aysu

  02/01/2013 at 18:49

  ben ipad aldim sifre koydum ama snra unuttum ipad kapali itunese baglanin dio ama baglanamiyorum itunesten baska yontem varmi (daha dogrusu itunes ne demek nasil bglanilior blmiyorum)ve annem bnu blmiyor bna lutfen acil sekide cevap yazin yardim edin..

 162. Yasin

  03/01/2013 at 22:09

  Merhaba Acil ve önemli bir sorunum var
  iOS 4 yüklü bir arkadaşımın cihazına iOS 6 yükledik bunu yapmadan oncede yedek aldık yükleme sonrası cihaz japonca oldu düzelttik ama asıl büyük sorun iTunes yedeği geri yüklemek istediğimizde şifre istiyor ama şifremiz yok neden olabilir? Bilenlerden acil yardımın rica LTF

  • timtim

   06/01/2013 at 19:52

   Merhaba ı phone 3s kullanıyorum güncellemek için ı tunesa bağladım resimleri yedekledim güncellemeyi başlattım ıtunes bilgisayara yedekleme yaptı . güncelleme yaptıktan sonra bilgisayara yedeklediklerini geri yükledi fakat tel rehberim çıkmıyor ne yapabilirim ???

   • Mustafa Tan

    06/01/2013 at 19:55

    Yukarıdaki yazıda da paylaştığımız gibi rehberinizi aşağıdaki gibi bir uygulama ile ayrıca yedeklemiş miydiniz ?

    http://www.iphoneturkey.com/2011/07/my-contacts-backup-ile-adres-defterinizi-kolayca-yedekleyin.html

    • dilara

     11/03/2013 at 03:32

     slm mustafa bey herkaze yardım ettiniz gibi ne olur banada yardım edin tlfonumu bilgisayarıma bagladım itunesle baglandı eslesme yaptı sonra geri yukleme yaptım ne oldu bilmiyorum ama tlfonumu açtıgında itunes yazısı geliyo ve usb işareti var tlfonumun menusune gıremıyorum itunesle tekrar yukleme yaptım 1080hata diyo ne yapmam lazım lutfen yardımcı olumusunuz bana şimdiden tesekkur ederim saygılar….

 163. Ozer

  07/01/2013 at 16:13

  Slm mustafa bey

  Ben eski Iphonumu yedeklemiştim daha sonra yeni aldığım Iphona geri yükledim. resimler rehber geri geldi fakat sms mesajlarım geri yüklenmedi bu konuda ne yapmalıyım acaba ?

  teşekkürler

 164. JEKO

  12/01/2013 at 21:06

  tüm içerikleri ve ayarları sıfırla yı kullanmak iphone da herhangi bir sorun oluşturur mu? kitlenme vs. itunes la restore etmek daha mı güvenli? mesela sadece rehberi yedeklemek istiyorsak yedek rehberi aldıktan sonra bu işlemi direkt uygulayabilir miyiz?

 165. Anonim

  13/01/2013 at 10:53

  Selam Mustafa bey var olan aple kimliğimi nasıl silebilirim veye değiştirebilirim silmekten kastım tamamen kaldırmak

 166. Fethi

  13/01/2013 at 10:54

  Selam Mustafa bey var olan aple kimliğimi nasıl silebilirim veye değiştirebilirim silmekten kastım tamamen kaldırmak

 167. Haydar

  13/01/2013 at 17:15

  İyi günler İpod touch ın telefon kodunu unuttum ve şimdi de açamıyorum girdiğim kodları kabul etmiyor ne yapmam gerekir lütfen yardımcı olur musunuz..

 168. Pingback: iPhone veya iPad Üzerinden Kredi Kartsız Apple Kimliği Alma | xxxclever

 169. selim

  26/01/2013 at 09:36

  bn ıpad3 ume kimse girmesin diye parola koydum ve parolayı unttum nasıl açabilirim

 170. ramazan

  27/01/2013 at 14:24

  ben iphone 4S de tüm içerikleri ve ayarları sil dedim ortasında sanki bir şeyi yüklüyorsun gibi dönüyo ama 24 saat oldu hiç bir sonuç alamadım lütfen yardım istiyorum bu sil dediğim ortalama kaç saat felan sürüyo yoksa bu normal saatimi (bu arada bu yüklenir gibi gözükürken bilgisayardada İtunes var bağladım bilgisayarda görmedi önceden görüyodu) lütfen cevap yazınız

  • betül

   26/03/2013 at 18:25

   telefonunuz açıldı mı, ya da ne kadar süre sonra açıldı?

 171. Mustafa

  02/02/2013 at 11:30

  Usta öncelikle teşekkür ederim böyle güzel bir ortamda paylaşımlar yaptığın için.İphone 2 de geri yükleme yaparken yarıya kadar geliyo telefonunuz yeniden başlatılacak diyor sonra yine itunes e bağlayın simgesi çıkıyor.Başka da bir hareket yok.hiç bir işlem yapmadan bekliyor.Bu konuda yardım edebilirmisin.

 172. Ceyda

  05/02/2013 at 15:16

  Merhaba,
  Cok acil bir sorum olacak, cok zor durumdayım. İpad’imi yanlışlıkla fabrika ayarlarına geri döndürdüm. İtunes üzerinden. Daha sonra açtım ve icloud üzerinden bütün eski verilerimi geri yüklüyorum. Bütün aplikasyonlat, fotoğraflar, herşey geri geldi ancak ipad ile çekmiş oldugum 4 tane video geri gelmedi. Yedeklemiştim onları da ve işim için çok çok önemli. Nasıl geri getireceğim?

  • HiGHWAYMOUSE

   07/02/2013 at 19:19

   Maalesef icloud’a videolar yedeklenmiyor. İnşallah başka bir yolunu bulursun…

 173. doğuş

  08/02/2013 at 14:44

  arkadaşlar benimki jailbreak li telefonum iphone 4 güncelleme yaaprsam bi sorun olurmu ????

 174. zeynep

  11/02/2013 at 13:41

  Ben backup alınan tüm klasörleri telefonuma yükledikten sonra sildim bir sorun olmaz sanırım geri dönmek istemiorum çünkü gereksiz hem bu tip işlemleri şirket pcden yaptığım için klasörün burada kalmasını istemiyorum. Şuradan sildim \User\AppData\Roaming\Apple Computer\MobileSycn\Backup

  Konuyla iligli olumlu olumsuz bilgi vereiseniz sevinirim.

 175. emre

  11/02/2013 at 21:19

  benim sorunum şu:rehberimden silmiş olmama rağmen mesajlar bölümünde gönderici bölümünde silmiş oldugum kişinin başharfini yazınca yine onun numarasının çıkması ayrıca silinmiş numaralar diğer diye kayıtlı olan numaralar cep diye çıkıyor nasıl düzeltebilirim bilen varsa yardım edebilirmi şimdiden teşekkürler…

 176. muhammet

  23/02/2013 at 20:30

  merhaba

  iphone 3 telefonum var. yurtdışından geldi telefon. sürümü 4.2.1
  bilgisayara bağlayınca yeni sürüm çıkmıyor. telefonun kendisindede öyle bişey yok ne yapmam gerekiyor? video falan çekemiyorum telefonda facebooku indiremiyorum telefona ve pek çok oyunu kabul etmiyor. bilgilendirirseniz sevinirim.

 177. Muhammed

  24/02/2013 at 11:39

  Kardeş eline sağlık.Benim açımdan faydalı oldu tlf yenilendi ama tekrar aynı problemi yapacağını düşünüyorum..Ne problemi diyeceksin İOS 6.0.1 İOS 6.1.1 İOS 6.1.2 bu güncellemelerin alayında problem var ve İphonenin donanımını bozacak kadar kötü güncellemeler oldugunu düşünüyorum..Apple nasıl bir çözüm üretir bilmem ama çözüm tlf sıfırlamak değil her seferim de ki bi yerden sonra buda fayda etmeyecektir..Sayende Wi-Fi çalıştı Allah razı olsun..Duamdasın….

  • Asli

   21/09/2013 at 20:08

   Wifi nasil calisti ayni sorun bendede var yeni surumu yukledim olmadi yardimci olurmusun lutfen

 178. yasar

  24/02/2013 at 15:15

  ipadım var bir ayda beş defa kart bilgisi girmşim şimdi ise giriyorum kabul etmiyor ne yapmamlazım tesekkurler

 179. Serhan

  05/03/2013 at 11:12

  Merhaba Mustafa Bey,

  Benim Ipad2 3G wifi cihazım var. Alalı 7 ay oldu. Cİhaza tüm güncellemeleri yüklüyorum. ama Bir süredir kendi kendine kapanmaya başladı. Elimde kullanırken tak diye kapanıyor ve kendini restart ediyor. Bunun sebebi ne olabilir ve ne yapmam lazım, bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. Gerçekten moral bozucu bir durum çünkü…

 180. gülay müftüoğlu

  07/03/2013 at 07:57

  bana oğlum yurt dışından kendi kullandığı iphone 4 gönderdi yeni apple kimliği almak için uğraştm yapamadım sizin bu sayfanızı görünce bende tüm içerik ve verilri sidim ancak silmeden öncen nasısa bana ait birşey yok diye yedek almadım şimdi tell açınca acil arama baştan başla ve wi fi ayarları geliyor baştan başlaya girip bir iki adım ilerleyince ingilizce bir mesaj geliyor ingilizce bilmediğim için orada kalıyorum ne yapmam lazım

 181. gülay

  09/03/2013 at 18:21

  ipon 4 tell yanlışılıkla tüm içrik ve ayarları silmişim ger yedek yok tell açınca wi fi yanında kilit işareti geliyor neyapmam lazım

 182. talip

  19/03/2013 at 14:59

  bu nasıl iş olmadı bi türlü

 183. rh

  24/03/2013 at 22:50

  iyi günler faturası kaybolmuş 4s in garantisini ne kadar kaldığını nasıl öğrenebilirim. sıfırlama işlemi en çok ne kadar sürer bu işlem sırasında telefon kilitlenebilir mi?

 184. yusuf

  25/03/2013 at 01:35

  merhaba ben ıphone 5 ımı yurtdısından aldım.. oglum tus kılıdı sıfresını degıstırmıs ve suan telefonu acamıyorum.. ıtunes ındırdım bılgısayarıma benim apple kımlıgım yok hıc sıfrem yok bıtek tus kılıdı sıfresı koymustuk sıfreyı nasıl sıfırlayacagız nasıl bı yol ızleyecegız yardımcı olurmusunuz.. ayrıntılı sekılde anlatabılırmısınız teşekkurler

 185. Buğra

  25/03/2013 at 20:53

  Merhaba Mustafa Bey. İphoneumu formatladıktan sonra yedeği geri yüklemek yerine yeni bir iphone olarak başlatırsam telefon rehberim geri gelir mi apple kimliğimle giriş yaptığım zaman. Lütfen yardımcı olun. Teşekkürler.

  • Mustafa Tan

   25/03/2013 at 21:17

   Elbette geri gelmez. Ancak yedekten geri dönerseniz rehber ile birlikte herşey geri gelir. Fakat niyetiniz cihazınızı sıfırlamak fakat sadece rehberi kurtarmak ise, sıfırlamadan önce aşağıdaki uygulama bir rehber yedeğinizi alın.

   http://www.iphoneturkey.com/2011/07/my-contacts-backup-ile-adres-defterinizi-kolayca-yedekleyin.html

   Sıfırlamadan sonra yukarıdaki uygulamanın VCF uzantılı yedek dosyasını kullanarak rehberinizi ger dönebilirsiniz.

   • Buğra

    27/03/2013 at 23:06

    Teşekkür ederim dediğiniz uygulamayla yedeğini aldım ve formatladım ama rehberim geldi apple kimliğimle giriş yaptığım zaman.Yedeğini kullanmaya gerek kalmadı.Benim telefonumda wifi problemi vardı ios 6.1.2’den sonra telefon sapıtmıştı iyice.Benim gibi birçok kişide de aynı sorun var galiba siteden gördüğüm kadarıyla.Telefonu tamamen sıfırladım ama o da çare olmadı gibi ne yapsam bilemiyorum.Garantiye vermektende biraz korkuyorum açıkcası telefona bir şey yaparlar diye.Bu arada 4s kullanıcısıyım.Sizce ne yapmalıyım apple’ın güncellemesini mi beklemeliyim yoksa garantiye versem bu işi çözerler mi?Teşekkürler.

 186. betül

  26/03/2013 at 18:28

  bir yakınımdan iphone 3 aldım ve başkasından aldığım için tüm içerik ve ayarları sil yaptım ama telefon açılmıyor, yuvarlak bir şey gelip gidiyor arada dönüyor arada duruyor. bu normal mi ne yapmam gerekiyor bir sorun mu oluştu :S

 187. betül

  26/03/2013 at 19:33

  bağladım şu an itunes güncelleme yüklüyor

 188. Betül

  26/03/2013 at 20:18

  Anlatıldığı gibi uyguladım Mustafa bey işlem bitince ekran eski duruma döndü ekranda yuvarlak bi dönüyor bi duruyor önceki gibi bu durumda ne yapılmalı

 189. betül

  26/03/2013 at 22:06

  etkinleştirmeyi yapmıyor ve sim kartı görmüyor

 190. Ahmet Günenç

  02/04/2013 at 14:05

  Merhaba, İphone4s kullanıyorum cihacı Almanyadan aldım. 6.1.3 yüklemeyi sonlandırdıktan sonra kurtarma modunda bir iphoe tespit edildiği ve geri yükleme yapmam gereken uyarı ile karşılaştım. tüm yönlendirmeleri takip ettim telefın ekranda itune modunda kaldı ve geri yüklemeye başlıyor dediği anda bilinmeyen hata no 36 yazıyor. Ankara genpa yapamadı. Bir fikri olan varsa çok sevinirim

 191. Eylem

  03/04/2013 at 05:57

  Merhabalar. Ben bazı programları sıfırlamak isterken rehber de sıfırlanmış ve hiçbir yedekleme yapmamıştım. Lütfen yardımcı olun rehberimi nasıl geri getirebilirim?

 192. demir

  07/04/2013 at 08:53

  mrb. ben ıphone umu ve bilgisayarımı abimden aldım,abim pc ye 4-5 kere format atmış ıphone programlarını(icloud,itunes gibi) geri yükleyemiyorum. pc ile bağlantısı koptu.ne yapabilirim?

 193. demir

  07/04/2013 at 09:06

  bi de bu programları pc ye kaç defa yükleyebiliyoruz? 5 diyolar ama??

 194. Anonim

  10/04/2013 at 15:12

  bende iphone 3gs var yurtdışı sıfırladım gece boyunca elma resmi vardı sabah tel kapanmıştı açmaya çalıştığımda itunesa bağlanmam işareti çıkıyo ne yapmalıyım

 195. samet

  12/04/2013 at 02:26

  ıpone 4 war bende gunceleme yptım tel acılmıo elma cıkıp gdıo ne ypmam lazım bılgılendrırsenız sewnırım….

 196. Can

  15/04/2013 at 09:47

  Merhaba

  Telefomumu sattım satmadan önce sıfırladım ve telefon yeni bir iphone olarak acıldı. Yeni alan kişi uygulama indirdiğinde (örn, facebook twitter) benim hesaplarıma ulasabılır mı? Yoksa tum uygulamalarda gırıs yapmasını mı ısteyecek? Yardım edersenız sevınırım

 197. Ayan

  20/04/2013 at 01:41

  Salam mende tel iphone4sdi, kendime apple kimligi acmak istiyorum fakat baska kimlik cikiyor parol istiyor mende bilmiyorum ne yapiyim

 198. Berna

  29/04/2013 at 05:53

  İphonu da tüm içerik ve ayarları sıfırladım.İtunes ta yedekte almamıştım.Fotoğraflarıma ulaşmam mümkün mü?

 199. Barış

  29/04/2013 at 09:34

  Yeni aldığım iphone4 ümü ilk kez pc ye bağladım ve yanlışlıkla bir önceki 3g’nin yedeği ile restore ettim. Yenisindede fotoğraflar telefon numaralarım vardı. Yardımcı olun :S

 200. aaa

  02/05/2013 at 19:56

  iTunes ile telefona müzik yükleyecektim ama yer yok diye yüklemedi.Ama yer vardı(yaklaşık 500 mb).Kendisi yedekleme yaparak yeri doldurdu ama hiçbir şey yüklemedi telefonu sıfırlamak istemiyorum içinde yabancı id lerle alınmış dosyalar var yardım edin lütfen

 201. Naz Kalafat

  07/05/2013 at 04:42

  merhaba itunes uzerinden yanlislikla kendi iphone5’imi ve kardesimin 4s’ini fabrika ayarlarina geri dondurdum. ancak bilgileri daha once yedeklememistik. hicbir seyim kalmadi uygulamalar mesajlar konusmalar hepsi gitti, yedegi de yok. yedeklemeyi geri yuklemeden bu islemi geri dondurme sansimiz var mi lutfen yardim edin. tesekkurler

  • Kevemata

   25/09/2013 at 08:32

   Geçmiş olsun.

 202. ceren

  12/05/2013 at 20:51

  iphone 3ü yeni kullanmaya başladğım için henüz ne itunes kuramamıştım. daha sonra şifrem kilitlendi ve şu an telefonumu kullanamıyorum. bilgilerimi koruyamayacağımı anlayınca format atmaya karar verdim ve bütün siteler itunes üzerinden format atmam gerektiğini söylüyor. itunes kullanmadan yapıalacak formatlar içinde telefondan işlem yapmam gerekiyor ve telefon kilitli.
  anlayacağınız her iki taraftan da imkansızlaştı durum, telefondan da, kuramadığım için itunes üzerinden de bir çözümüm yok.
  önerisi olan varsa çok sevinirim

 203. mustafa

  15/05/2013 at 16:02

  ben nasıl kredi kartı vermeden app store kayıt olucam

 204. Seda

  02/06/2013 at 03:29

  Merhaba,

  Akadaslarim ekran kilidinin sifresini defalarca yanlis girince ve rastgele tuslara basarken telefonum birden kendisini sifirladi ve yeni kutusundan cikmis gibi oldu. yeniden baslatirken yeni bir i phone gibi kismini sectim bos bulundum.I tunes u kullandigim bilgisayarima erisimim yok ve baska bir bilgisayara yeniden i tunes indirdim. Daha once kullandigim application lari gorebiliyorum onlari indirdim. ama resimlerim ve contactlist nasil geri gelir. nasil ulasirim bir turlu halledemedim. Bu konuda yardimci olur musunuz?

 205. ersin

  06/06/2013 at 21:57

  ersin der ki:
  06/06/2013 at 21:54
  selam mustafa bey ben önceden bi iphone3 kullanmıştım kısa süreli, tabi pc yede bağlıyordum itunes aracılıgı ile şimdi iphone 5 aldım ve bugun ilk defa pc ye bağladım 1 aylık kullanım sonucu ama ne yaptım bilmiyorum teldeki bilgileri silip rehberde dahil eski telefonun bilgilerini yükledi bana kaybettiğim bilgilere nasıl ulaşabilirim çok magdur durumdayım yardımcı olabilirseniz sevinirim teşekkürler bu arada teknoloji ile aram fazla iyi olmadıgından geldi başımaa 🙁

 206. joongki15

  13/06/2013 at 15:58

  ipad 2 kullanıyorum şifremi unuttum bir çok denememden sonra itunes e bağlan yazısı çıktı itunes den restore yapıyordum yarıda kesildi ağ hatası verdi sizce bunun nedeni ne olabilir?

 207. Ramazantas

  15/06/2013 at 15:06

  Mustafa bey ben 4S kullanıyorum ve telefonum jb li,ayarlar menüsünde telefonu sıfırlamak istedim işleme başladı elmadan sonra siyah ekranda dönen bir bekleme işareti çıktı bir saatten fazla bekledim ve hiç bir şey olamadı.Sonra telefonu home+power ile yeniden başlattım hiç bir şey olmamış telefona 🙂 DFU modunda sıfırlamak istiyorum nasıl yapabilirim bunu?

 208. elif

  17/06/2013 at 19:58

  iyi gunler ıpadımı yanlıslıkla sıfırladım ıtunese usb kablosu takın dıyor ancak bunu nasıl yapmam gerektıgını bılmıyorum yardımcı olurmusunuz lutfen

 209. burak efe tac

  04/07/2013 at 17:52

  dediginiz sıfırlama işlemini denedim takılıyor heralde ortada sürekli dönüyo ner zaman biter

 210. HÜLYA

  10/07/2013 at 09:38

  Merhaba ,
  Telefonumu Wc.ye düşürdüm :$ 🙁 10 sn içinde tel.i sudan alıp kuruladım ve 4 gün prinçte beklettim.Tel.im çalışıyor ancak dokunmatik özelliği aktif değil ne yapmalıyım sizce 🙁 çooook çoook üzgünüm internette onarımı 400-tl yazıyor aklım basımdan çıktı ( iphone 4 8GB )

 211. Berna

  13/07/2013 at 23:15

  Merhaba. Iphone 4 kullanıyorum akla gelmeyecek bir şifre koydum ve ben bile hatırlayamıyorum yazınızı okuyup itunes’den geri yükle yaptım (yedekleyip) ancak tam biterken önce cihazının şifresini girmelisiniz dedi yani ben aslında fabrika ayarlarına dönüp şifreyi kaldırmak istiyorum lütfen yardım edin!

 212. öykü3914

  29/07/2013 at 19:10

  Peki bu geri yüklemeyi yaptıktan sonra mesajlar son arayanlar ve rehber silinecek mi?

 213. Burak Kerim

  31/07/2013 at 16:34

  Yazınızı komple okudum ve donma ve yavaş çalısmasından dolayı iphone4 olan telefonunu sifirlama karar verdim. İtunes kullanarak yedeğimi aldım. Sifirlama işlemine başladım fakat güncel olmasına rağmen tekrar 900 mb son sürümü yüklemeye çalışıyor ve yükleme başarısız geçtiği için sifirlayamiyorum. Ne yapabilirim ? Teşekkürler.

 214. Anonim

  04/08/2013 at 14:11

  ben 2, el bir ı pad aldım apple kimliğini bilmiyorum nasıl sıfırlarım

 215. bike

  08/08/2013 at 21:20

  merhaba
  elimde eski modellerden biri ipod basic var.. normalde bellek kapasitesi 1 gb ve gayetgüzel kullanıyordum.
  gecen sene indirdiğim yeni itunes da bu ipod için update cıktı ve ben de pek düşünmeden yükledim ancak update ettikten sonra bellek capasitesinin sadece 10 mb için available demeye başladı.
  ben bu update geri alırsam belki kapladığı hafıza azalır diye düşündüm. ancak nasıl yapılacağını bilemiyorum.
  ya da eğer başka bir çare varsa bellek kapasitesini eski haline (1gb) getirebileceğim, yardımınızı bekliyorum.
  iyi çalışmalar

 216. Ayşe

  19/09/2013 at 19:09

  İphone5 ime app storeda hesap açarken verdiğim e mailime doğrulama mesajı gelmedi bende başka bir hesap açtım ama güncellemelerde diğerinin şifresini istiyor ne yapabilirim lütfen cevaplayın

 217. metin

  20/09/2013 at 16:17

  merhaba ben iphone 4 kullanıcısıyım güncelleme yapıp yapmama konusunda kararsızım ios 7 geçersem herhangi kasma yavaşlama yada başka şeyler olurmu şimdiden çok teşekkür ederim

  • Rojhat

   26/09/2013 at 16:04

   bence hiç deneme bile cihazı sinirden paramparça edersin.

 218. Nurtaç

  20/09/2013 at 19:58

  Meraba ıpadım ve ıphone um hıc bır sekılde vıdeo acmıyor buna youtubeta dahıl ıpadımı sıfırladım ustelık bır kac kere bunu hem cıhazdan hemde ıtunesten gerceklestırdım ıos7 nın verdıgı bır sıkıntımı yoksa app kımlıgım ortak oldugu ıcın telefonumudamı sıfırlamam gerekıyor sımdıden tesekkur ederım .

 219. Nurtaç

  20/09/2013 at 20:00

  Eklemeyi unuttun bu sorunla wifiye baglıyken karsılasıyorum tesekkurler.

 220. Anonim

  20/09/2013 at 22:39

  ben ios 7 yi begenmedim sistemi geri yükleme şansımız varmı fabrika ayarlarına dönmeden

 221. orhan

  21/09/2013 at 12:11

  iphone5 kullanıcısıyım.komple silmek zorunda kaldım itunese yedeklemiştim fakat geri yükleme yapamıyorum.(-1) diye hata veriyor.ne yapmalıyım???

 222. Asli

  21/09/2013 at 20:15

  İphone 4 telefonuma ios 6 guncellemesi yapmistim gecen bikac ay once wifi calismadi gri bi renk oldu aktiflesmedi.yeni surumu yukledim gene duzelmedi bu konuda yardimci olurmusunuz lutfen .

 223. eren

  22/09/2013 at 11:57

  Bende ipad mini var ios 6 da hiç kasma yoktu. ios 7 ye ggüncelledim. şimidi bazı oyunlarda kasma meydana geldi( temple
  run 2, asphalt 8 …) ne yapmam lazım?

 224. berkay

  24/09/2013 at 01:50

  ios 6 jb li telefonuma ios 7 yi yüklerken telefonum kapandı ne yapmalıyım

 225. iKopat

  24/09/2013 at 22:31

  Merhaba
  iPhonuma yaptığım iOS güncellemesini geri alma olanağı varmı?

 226. mustafa öcalan

  24/09/2013 at 23:28

  İOS 7 nin iphone yüklenmesi telefonun klavyesini kilitliyor ve çözümü var mı bilmiyorum

 227. ahmet darı

  28/09/2013 at 00:15

  İyi geceler sizden yardım rica ediyorum

  ikinci el olarak aldığım İPHONE 4S cep telefonumun pasaport kaydını yaptırdım 3 aydır kullanıyordum güncellemeleri aldıktan sonra etkinleştirme ayarlarını yapmam söylendi bir yere kadar geldim ve daha ileri gitme şansım kalmadı karşıma böyle bir yazılı ekran çıkıyor ama orada yazan mail benim mailim değil ne yapabilirim sizden yardım rica ediyorum
  Saygılarımla
  Ahmet DARI

  Bu iPhone şu anda bir Apple kimliğine (a●●●●●@6●●●●●.com)
  bağlı. Bu iPhone’u ayarlamak için kullanılmış olan Apple kimliğiyle giriş yapın.

  • Mustafa Tan

   28/09/2013 at 01:41

   O mail adresi kime aitse o kişiden destek isteyin. Çünkü bu Apple’ın cihaz hırsızlıklarına karşı geliştirdiği bir yöntem. Bu sayede bir cihaz çalınırsa başkası cihazı kullanamıyor iPhonemu Bul ile etkinleştirilen Apple Kimliği dışında. Bu konuyla ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

   http://www.iphoneturkey.com/2013/06/ios-7-ozellikleri-inceleme-vi.html

   Eğer ilgili apple kimliğinin sahibine yani önceki cihaz sahibine ulaşamazsanız cihazı kullanamazsınız. Eğer ulaşabilirseniz ya size şifresini söyleyecek ve sonra değiştirecek. Ya da:

   1) Bilgisayarındaki iTunes’tan önce Mağaza menüsünde hesabıyla giriş yapacak.

   2) Sonra yine Mağaza menüsünden “Hesabı Görüntüle” seçeneğine tıklayacak.

   3) Ardından açılan Bulut Tabanlı iTunes bölümünden Aygıtları Yönet seçeneğine tıklayacak.

   4) Son olarak da açılan ekrandan artık size sattığı cihazı listeden silecek. Bu sayede hesabı ile cihazınızın bir ilişkisi kalmayacak.

 228. Bülent

  29/09/2013 at 07:38

  Ios 7.02 yükledim, ancak iOS 6 daha iyiydi sanırım ve ger dönmek istiyorum ne yapabilirim

 229. Ahmet Yılmaz

  29/09/2013 at 16:09

  selamlar lütfen yardım ediniz kafayı yiyeceğim iphone 4s ios 7.0.2 yükledim dün itibari ile fakat yuklemeden oncekı oyunlar kayboldular. oyunlar var uygulamalar adı altındaki bir klasörde fakat klasör yok oyunları arayarak giriyorum oyunları nasıl ekrana getirebileceğim yardımcı olun lütfen?

 230. deniz yılmaz

  29/09/2013 at 20:27

  iphone 5 kullanıyorum iphone umu itunes dan yedekledim ama şu anda telefonum açılmıyor acill yardım!!!!!

  • Mustafa Tan

   29/09/2013 at 20:58

   Ne hata mesajı alıyorsunuz ?

 231. Mürsel Canbolat

  01/10/2013 at 13:07

  Mustafa bey merhaba iphone 5 kullanıcısıyım telefonumun açma kapatma tusu arızalandı diye servise gönderdim yapıldı fakat başka bir sorun ile karşı karşıya kaldım konuşma esnasında benim sesim çok derinden gidiyor ve de ahizeden uğultu sesi geliyor başka bir servise yolladım sorun olmadığınıu teknik bir hata olduğunu ve fabrika ayarlarına geri yüklemem gerektiğini söylediler şu an yüklüyorum sorun acaba girelicek mi bilmiyorum başka bir öneriniz varmı

 232. aslı

  02/10/2013 at 22:24

  Merhabalar. Dunden beri telefonum acilmiyor. Itunes’a bagla isareti cikiyor. Bagliyorum. Guncellemeyi yuklememi soyluyor. Yukleniyor sonra hata veriyor. Yardimci olur musunuz acill.

 233. Salih

  05/10/2013 at 13:38

  Merhaba ben cihazımı sıfırlıyacağım ama parola istiyor zaten sınırlamalardaki şifremi unuttuğum için istiyorum ama aynı şifreyi ordada istiyor. Yardım lütfen. Teşekkürler

 234. Salih

  05/10/2013 at 13:39

  Mustafa bey sizden başkası derdime derman olamaz. Şimdiden teşekkürler

 235. Pelin

  05/10/2013 at 22:20

  iPad 2 sıfırlamak istiyorum ama sıfırladığım zaman iOS 7 olsun istemiyorum. Sıfırladığımda eski sürüm olur yoksa yeni sürüm bilmediğim için sıfırlayamıyorum. Lütfen yardımcı olun.

 236. Pelin

  05/10/2013 at 22:28

  iPad 2 sıfırlamak istiyorum ama sıfırladığım zaman iOS 7 olsun istemiyorum. Sıfırladığımda eski sürüm mü olur yoksa yeni sürüm mü bilmediğim için sıfırlayamıyorum. Lütfen yardımcı olun.

 237. iiiiiiiii

  15/10/2013 at 10:58

  ben iphonemu sıfırladım. sıfırladıktan sonra fotografların ve spotlight aramasında mesajlarımın gözukmesi mümkün mü? yedekleme yapmadan ama

 238. ayşe

  22/10/2013 at 00:46

  teşekkürler çok yardımcı oldu gerçekten bütün sorunları hallettim:)

 239. murat

  22/10/2013 at 09:21

  İphone 4s telefonum yurtdışı pasaport kayıtlı telefonumu normal kullanabiliyordum.ios 7 yükledim telefonu bir müddet sonra resetledim.sonra açtım benden app store şifresi istiyor şifreyi biliyordum giriyorum fakat kabul etmiyor 150 200 sefer girdim fakat olmuyor.telefonda yazan app store emailine sıfırlama şifresini gönderiyorum fakat yinede olmuyor.mail arkadaşımın maili hep girdiği şifreyi deniyorum ama bir türlü olmuyor.bana bi çare mustafa bey.

 240. nezir

  27/10/2013 at 20:48

  ıos 7.0.3 gunceledım berbat

 241. nihal

  30/10/2013 at 22:42

  merhaba benim iphone 4üm var babam nasıl olmuşsa app store u tamamen telefondan kaldırmış ve bir türlü geri yükleyemiyorum ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun 🙁

 242. Şevval

  01/11/2013 at 13:22

  İphone 4ün app storu silinirse nereden yüklenebilir yardımcı olursanız sevinirim

 243. funda

  11/11/2013 at 19:41

  iphone 4s telefonumun şarjı fişe takılıyken doluyormuş gibi görünmesine rağmen bitti. uzun bir süre sonra açıldı ancak yaklaşık iki saat boyunca %1’den yukarı çıkmadı. yalnızca göstergeyle ilgili bir durum olduğunu, şarjın aslında dolu olduğunu düşündüm. sevincim yarım kaldı, telefon tekrar kapandı. şu an ikinci gün, telefonum hala %1’de görünüyor, bu şekilde birkaç saat kullanabiliyorum. ama sorunun ne olduğunu hala anlamadım, kapatırsam da fişe takıp bir iki saat beklemeden açamıyorum. açsam da dediğim gibi %1’den yukarı çıkamadım. yardım ederseniz sevinirim, teşekkürler.

 244. ahmet

  13/11/2013 at 22:11

  iphone geri yükle yapmaya çalışıyorum ama iphoneumu bul özelliğini kapatmadan yapılmıyor ama telefonum kilitli nasıl halledeceğim lütfen yardımcı olun

 245. gokhan

  15/11/2013 at 17:39

  Merhaba,benim soyle bir problemim var;
  Telefonum iphone 4S ve JB-unlock islemi görmemis bir cihaz.
  Oglum telefonu nasıl yaptıysa icloud hesabına tanıtmıs fakat hesap bize ait degil ve bir turlu hesap sahibini bulamıyoruz.
  iphone u hicbir sekilde aktive edemiyoruz.
  Ekranda;
  “Bu iphone su anda bir Apple kimligine (azz…@gmail.com) baglı. Bu iphone u ayarlamak icin kullanılmıs olan Apple kimligiyle giris yapın.”

  yazısı var.
  Fakat bizim boyle bir hesabımız yok,ne yaptıysak telefonu aktive edemedik.
  Recovery mode a alıp yeniden sistem yukemesi yapıyorum yine aynı uyarı…
  Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim?

  NOT: yaklasık 1 haftadır telefonu kullanamıyorum,acil cevap yazarsanız sevinirim.

  Tesekkurler.

 246. Canan

  17/11/2013 at 13:11

  Merhaba Mehmet bey iphone 4 için ios 7 güncellemesi geldi sorunsuz bir şekilde güncelledim fakat neredeyse 1 hafta sonra itunes güncellemesi daha geldi onu tam güncellerken telefon kapanıp tekrar başladığı sırada daha açılmadı ekranda usb giriş ve itunes logosu vardı telefonumu garantiye verdiğimde çökmüş olduğunu söylediler. yalnız bir bilgilendirme yaptılar telefona sosyal ağ veya oyun için açtığım apple kimliği ve şifresinin kapatılması gerekiyormuş. bu işlen yapılmadığı sürece garanti telefonu yapmadan tekrar geri gönderiyormuş. ben itunes’i bilgisayarıma yükleyip apple kimliğimi açmaya çalıştım fakat olmadı program bilgilerimin yanlış olduğunu beyan etti. bende müşteri hizmetleriyle irtibata geçtim onların yardımıyla hesabımı sıfırladıklarını söylediler sizce kapanmış mıdır? ne yapmam gerek?

  Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  Şimdiden teşekkürler..

 247. dahiejder

  23/11/2013 at 01:06

  iphone 3 kapanip aciliyo burda soylenen herseyi yaptim kapanip aciliyo yine ayni oluyo degisen bisey yok sarji bir dolu bir bos gosteriyo yine itunes ve usb kablo ekraninda donup kaliyo