CopyTrans Manager ile Kolayca Şarkı ve Uygulama Transferi

GÜNCELLEME (4 Aralık 2012) : Apple iTunes Music Store’u Türkiye’ye açtı. Bu yüzden artık cihazımızdaki iTunes şarkı ve albüm alınabiliyor. Detaylı bilgi için : http://www.iphoneturkey.com/2012/12/itunes-music-store-turkiyeye-de-acildi.html

Bildiğiniz gibi iOS 5 ile birlikte iOS tabanlı cihazların (iPhone, iPad ve iPod Touch) iTunes’a olan bağımlılığı epey azaldı. Fakat ülkemizde iTunes Music Store açık olmadığı için, özellikle bilgisayardan şarkı transferi için iTunes şart oluyor. Tabii bir de bunun üstüne Apple’ın aynı anda sadece bir iTunes kullanım zorunluluğu eklenince, ülkemizdeki kullanıcılar için çok sıkıntı oluyor.

Çünkü akşam evdeki bilgisayarımızla şarkı transferi (sync) yapıp, gündüz de işyerimizdeki bilgisayarımızdan iTunes ile şarkı transferini rahatça yapamıyoruz. Aynı anda birden fazla iTunes ARŞİV’i (LIBRARY) ile eşzamanlama yapmaya çalıştığımızda, bir önceki iTunes ile bilgisayarımızdan transfer ettiğimiz şarkılar ve zil sesleri siliniyor. (iTunes senkronizasyon mantığı ile çalıştığı için de aslında bu kaçınılmaz bir durum.)

Fakat iTunes’un bu tip eksikliğini gideren, yani senkronizasyon yapmadan direkt cihaza kopyalama yapan ve aşağıda kısaca tanıtmaya çalıştığımız CopyTrans Manager gibi programlar da mevcut. CopyTrans Manager, aslında daha önce tanıttığımız CopyTrans 4‘un tam tersini yapıyor, yani bilgisayarımızdan cihazımıza kolayca medya transferine imkan sağlıyor. (CopyTrans 4 ise iTunes’un izin vermediği, cihazımızdan bilgisayarımıza şarkı transferine imkan veriyor.)

Yani kısaca CopyTrans Manager, iTunes ile transfer edebildiğimiz her şeyi, senkronizasyon yapmadan sürükle bırak mantığı ile yükleme imkanı veriyor. Hem de yeni gelen özelliği sayesinde, sürükle bırak ile uygulamaları da transfer etme imkanı veriyor.

CopyTrans Manager ile cihazımıza iTunes ile transfer ettiğimiz her dosyayı transfer edebiliyoruz.

Programın kullanımı da oldukça kolay sayılır. Öncelikle bu adresten, kurulum yapmaya gerek kalmadan bir tıkla çalışan CopyTrans Manager programını ücretsiz olarak indiriyoruz. (Zip dosyası içindeki CopyTransManager.exe, bu yüzden program sadece Windows’ta çalışıyor.) Kurulum gerekmediği için de herhangi bir bilgisayarda programı kullanmak çok kolay oluyor.

CopyTransManager.exe’yi çalıştırdıktan sonra da cihazımızı, yine USB kablosuyla bilgisayar bağlıyoruz. Program, cihazımıza bağlanmak için iTunes’a ihtiyaç duymuyor ama iTunes kurulumu ile gelen sürücülere (driver) ihtiyaç duyuyor. (Bu yüzden CopyTransManager.exe’nin kullanılacağı bilgisayarda iTunes’un kurulu olması gerekiyor, fakat kullanırken iTunes’un açık olmasına gerek yok.)

Şarkı Transferi ve Düzenleme

Program cihazımızdaki medya dosyalarını yukarıdaki örnek ekran görüntüsünde olduğu gibi görüntüledikten sonra da istediğimiz gibi düzenleme yapabiliyoruz. Örneğin yeni “Çalma Listesi” (PlayList) yaratabiliyoruz ya da silebiliyoruz, mevcut şarkıları bu yeni yarattığımız çalma listelerinin içine taşayabiliyoruz. Ya da mevcut şarkıları silebiliyoruz ya da bilgisayarımızdan sürükle bırak yöntemi ile yeni şarkı transfer edebiliyoruz.

Ayrıca dilersek mevcut şarkıların bilgilerini albüm kapaklarına kadar düzenleyebiliyoruz. Tabii bu işi tek tek yapmak yerine daha önce tanıttığımız Tune Up uygulaması ile yapmak çok daha mantıklı, ama dileyenler bu programla manuel olarak da değiştirebiliyor.

Yazının başında da belirttiğim gibi CopyTrans Manager’ın esas özelliği yukarıdakileri yapabilmesi değil, esass özelliği, bunları istediğimiz bir bilgisayarda yapmamıza imkan vermesi. Yani akşam evdeki bilgisayarımızı, gündüz de işyerimizdeki bilgisayarımızı kullanarak yeni şarkı transferi dahil her şeyi yapabiliyoruz. Yani birden fazla bilgisayarda CopyTrans Manager kullandığımızda eski şarkılarımız, zil seslerimiz, vs. silinmiyor.

Uygulama Transferi

CopyTrans Manager’a yakın zamanda eklenen diğer bir özellik de iTunes ile bilgisayarımıza indirdiğimiz *.ipa uzantılı uygulamaları sürükle bırak yöntemi ile cihazımıza transfer etmemize imkan vermesi. Bildiğiniz gibi özellikle 100 MB’dan büyük dosyaları direkt cihaz üzerinden indirmek, çok uzun sürdüğü için mantıklı olamayabiliyor. Bu yüzden kullanıcıların çoğunluğu, büyük ebattaki uygulamaları iTunes üzerinden önce bilgisayarlarına indiriyor, sonra da senkronizasyon yöntemi ile cihazlarına transfer ediyorlar.

Fakat bazı kullanıcılar, çeşitli nedenlerden sadece bir uygulama transferi için iTunes ile senkronizasyon yapmak istemiyor.

CopyTrans Manager bu noktada kullanıcılara, kendi Apple Kimlikleri ile indirdikleri uygulamaları, yukarıdaki örnek ekran görüntüsünde olduğu gibi sürükle bırak yöntemi ile, senkronizasyon yapmadan cihazlarına transfer imkanı veriyor. Programın bu özelliğini, aşağıdaki kısa bir videoda daha iyi görebilirsiniz.

Bu noktada bazı kullanıcıların aklına “Bu yöntemle başka birinin Apple Kimliği ile indirilmiş paralı uygulamaları, kendi cihazıma ücretsiz transfer edebilir miyim?” sorusu gelebilir 🙂 Tabii ki cevap hayır. Sadece kendi Apple Kimliğinizle indirdiğiniz uygulamaları, kendi Apple Kimliğinizle giriş yaptığınız cihazınıza transfer edebilirsiniz.

Değişiklik veya transfer işleminden sonra Güncelleme seçeneğine tıklamayı unutmayın.

Bu arada programı kullanacakların muhtemelen atlayacakları bir noktayı vurgulamakta fayda görüyorum. Değişiklik veya kopyalama işlemleri cihazımıza hemen yansımıyor. Yansıması için üstteki ekran görüntüsünde olduğu gibi “Güncelle” seçeneğine tıklamamız gerekiyor. Tabii dilersek Ayarlar menüsünden yapacağımız bir ayarla değişikliklerin anında yansımasını sağlayabiliyoruz.

Sonuç

Birden fazla bilgisayardan cihazına şarkı yüklemek isteyen, ya da uygulama transferi için senkronizasyon yapmak istemeyen kullanıcılar için CopyTrans Manager gayet kullanışlı bir program. Copy Trans‘ın diğer uygulamalarının aksine ücretsiz ve Türkçe olması ve de kurulum gerektirmemesi çok büyük avantaj.

Program yazıda da belirttiğim gibi sadece Windows’ta çalışıyor ve nerdeyse tüm iPhone, iPad ve iPod Touch modellerini destekliyor. Tabii buna iOS 5 sürümleri de dahil.

Tabii ben sadece bir bilgisayarda iTunes kullandığım ve senkronizasyon yapmaktan memnun olduğum için böyle bir programa çok ihtiyacım yok. Fakat Soru Cevap sitemize bu aralar bu konuda çok soru geldiği için paylaşayım istedim. Tabii sizin de başka benzer program önerileriniz var ise yazıya yorum girerek düşünceleriniz paylaşabilirsiniz.

Programın Sitesi : http://www.copytrans.net/copytransmanager.php

85 Comments

 1. tolgahan

  02/01/2012 at 22:44

  cok tesekkurler hemen kullanmaya baslicam cok ise yaricak eminim cunku itunes delirtiyor beni :)))

 2. Batuhan

  02/01/2012 at 23:07

  süper bir program saolun mustafa bey

 3. SİNAN AYDİNHAN

  02/01/2012 at 23:14

  Super elinize saglık

 4. Bekir

  02/01/2012 at 23:16

  Itools programınıda tanıtabilirsiniz, bilgisayar kullanmayı pek sevmiyenler için pratik bir çözüm olabilir.

 5. Hasan Uğur ASMA

  02/01/2012 at 23:17

  Merhaba Mustafa bey yine harika bir tanitim olmus . Benim hic bir isime yaramiyacak bir program ama İtines a alisamamis kisiler icin super

 6. Abdullah

  02/01/2012 at 23:19

  Bu bilgiler gerçekten çok yararlı teşekkürler; ama neden hala iTunes üzerinden müzik alamıyoruz. US Store’a girdiğim zaman imreniyorum açıkçası:))

 7. ilker

  02/01/2012 at 23:22

  teşekkürler emeğinize sağlık 🙂

 8. Ender Özdemir

  02/01/2012 at 23:32

  Siri uygulamasına türkce dil destegi ne zaman gelir acaba Mustafa bey bu konuda bilginiz var mı

  • Mustafa Tan

   02/01/2012 at 23:42

   Önce dünyada daha yaygın konuşulan İspanyolca ve Çince gibi diller gelsin ondan sonra tahmin yürütmek daha kolay.

   • Özcan Ulaş

    03/01/2012 at 08:47

    Siri sen çok daha önce siri mantığında çalışan tamamen Türk olan “dikte” ile Apple diyaloga geçebilirse yarın bile olabilir.

 9. Gokhan Eskalen

  02/01/2012 at 23:42

  Sarki seciminizi begendim 😉 Tesekkurler paylasiminiz icin 🙂

 10. Cem TURAN

  02/01/2012 at 23:46

  Mustafa bey gene her zaman ki gibi muhteşem bir tanıtım yapmışsınız Teşekkürler…

 11. Mustafa Tan

  03/01/2012 at 00:12

  Evet sadece Windows’ta çalışıyor.

  • Anonim

   03/01/2012 at 11:23

   Konuyla alakasi yok ama sizi burda yakalmisken sorayim; ben pc me format attim, tekar itunes yukleyemiyorum. Virus programini kapatim denedim ama hala olmuyor. formattan sonra windows bir suru guncelleme yapti acaba bununla ilgili birsey olabilirmi. Tesekkurler, iyi yillar

    • Anonim

     07/01/2012 at 00:31

     MEB Mustafa bey benim sorum cihazımda istediğim müziği tlf sesi olarak kullanabileceğim program varmı

     • Mustafa Tan

      07/01/2012 at 00:36

      Olmaz mı hem de bir sürü 🙂 App Store’da ringtone diye aratırsanız çok sayıda çıkacaktır. Biz vakti zamanında bir tanesini tanıtmıştık:

      http://www.iphoneturkey.com/2010/08/ringtone-designer-ile-iphoneda-zil-sesi-olusturma.html

      • Furukola

       30/01/2012 at 08:00

       Konu için elinize saglık. Fakat bu uygulamanın en son sürümü ve seriali gerekiyor . Serial girilmedigi taktirde 80-100 şarkı ile sınırlı oluyor transfer. Serial yayını imkanınız varsa yayınlarsanız.. Şimdiden teşekkürler.

  • sacit cinsoy

   15/01/2012 at 12:13

   nasıl yapılıyor

 12. Gkhnyl

  03/01/2012 at 00:34

  Mustafa bey, iOS 5.1 ile iPhone 4e Siri gelir mi sizce ?

  • Mustafa Tan

   03/01/2012 at 00:35

   Bence gelmez.

   • Muhammed

    03/01/2012 at 10:27

    İnanirsaniz gelir belki

    • Tamer

     06/01/2012 at 09:19

     There is no spoon.. 🙂

 13. lol

  03/01/2012 at 00:36

  saol musti 🙂

 14. Metin Şenyuva

  03/01/2012 at 01:24

  Mustafa Bey
  Ellerinize sağlık , bu kıymetli bilgiler için teşekkürler.
  Mutlu yeni yıllar

 15. Cuneyt

  03/01/2012 at 01:37

  Tesekkurler

 16. Halil

  03/01/2012 at 01:57

  Mustafa bey iphone’larda restore islemi nasil yapicam mumkunse resimli olsun 1 haftadir ugrasiyorum olmadi yalniz iphone 2g 8g vrsyn 3.1.3 arkadasin ((( iphone sifre koymus unutmus 10-20 defa denemis iphone’u itunese bglyn diyor ))))

 17. kewnar

  03/01/2012 at 06:24

  hocam öncelikler böyle bişiden bizi bilgilendırdınz için teşekurler
  size bır sorum olacaktı internetten indirdiyimiz *ipa uzantılı bir dosyayı pc den CopyTrans Manager nasıl atabiliyoruz.ipnoye aktarmak için tşkler

  • Mustafa Tan

   03/01/2012 at 07:35

   Yazıdaki örnek ekran görüntüsünde ve videoda olduğu gibi sürükle bırak yöntemi ile.

   • ORHAN

    03/01/2012 at 10:15

    Mustafa bey peki bu program sayesinde düzenlediğimiz müzik arşivi tekrar iTunes e bağlandığınızdan eleştirme yapıldığında silinirmi

    • Mustafa Tan

     03/01/2012 at 10:20

     Eğer aynı şarkılar iTunes’ta yoksa muhtemelen cihazınızdan silecektir iTunes.

 18. Murat Şengün

  03/01/2012 at 08:05

  Mustafa Bey programı indirdim ama Türkçe değil, dil seçeneklerinde de Türkçe yok 🙁

 19. Bilen

  03/01/2012 at 09:13

  Mustafa bey soru cevap sitesini kullanamamaya başladım soru soracakken ne ile ilgili olduğunu sorduğu bölüm (iPhone ,iPad gibi )boş çıkıyor ve dolayısı ile tamamlayamiyorum yardım bekliyorum.

  • Mustafa Tan

   03/01/2012 at 10:07

   Az önce kontrol ettim, bir sorun yok gözüküyor bende. Bir daha bakar mısınız?

   • BİLEN

    07/01/2012 at 20:46

    katagori bolumu hala boş çıkıyor ne yapsam

 20. Mehmet

  03/01/2012 at 09:15

  Mustafa bey sadece sarkimi atabiliyoruz video atmak mumkunmu

 21. alper

  03/01/2012 at 09:43

  süper mustafa bey çok teşekkürler uzun zamandır beklediğim bir uygulama itunes dan müzik aktarımı yapmaktan nefrete ediyorum ne zaman senkronizasyon yapsam kesin bazı uygulamarımı kaybediyordum ondan çok iyi oldu 🙂 emeğinize sağlık..

 22. Gkhnyl

  03/01/2012 at 09:50

  Mustafa bey peki ne zaman gelecek bu iOS 5.1 ?

 23. Mehmet

  03/01/2012 at 10:31

  Mustafa bey sizden yada bilgisi olan arkadaslardan bi ricam olcak ios5 surumunun digimag.com adresindeki videolari acmadigini duydum acaba siz ios 5 kullanan birisiniz sizdede bu sorun varmi.bundan dolayi iphone 4 ios 5 surumune gecirmiyorum. Bilgisi olan varsa yardimci olursa cok sevinirim

 24. Akin

  03/01/2012 at 10:38

  Kendi zil sesimizide yapabiliyormuyuz bu programda i tunusden cok karisik yanlis bisey yapcam diye korkuyom saygilar

 25. Taner

  03/01/2012 at 10:45

  İtunes ile bir cok muzik attim.. Ornegin slow isimli bir klasor actim oraya attim ama bazilar telde gorunmuyor..

  Gecenlerde alt menuden direk karisik calmaya bastim ve slow seciliyken olmayan muziklerim calmaya basladi..

  Umarim bu prg ile asarim bu durumu…

 26. Taner

  03/01/2012 at 10:47

  İtunes ile bir cok muzik attim.. Ornegin slow isimli bir klasor actim oraya attim ama bazilar telde gorunmuyor. Gecenlerde alt menuden direk karisik calmaya bastim ve slow seciliyken olmayan muziklerim calmaya basladi. Umarim bu prg ile asarim bu durumu…

 27. Gkhnyl

  03/01/2012 at 11:11

  Mustafa bey tekrar merhaba 🙂 bisey sormam gerekiyor. iPhone 4 kullanicisiyim, telefonda bir sorun var, oda su; yaklaşık 2-3 haftadır app storede app updateleri çıkmıyor telefonumda çok uygulama olduğu için updatei olmaması mümkün deil normalde iki günde bir updateler Çıkıyordu şimdi uzun bir süredir çıkmıyor updateler. Bunun nedeni nedir acaba size göre ? Lütfen cevap verir misiniz?

  • Gkhnyl

   03/01/2012 at 17:20

   Mustafa bey lütfen cevap :(( ?

   • Önder

    05/01/2012 at 13:03

    Benim tavsiyem, İphone’nunuzu restore edip sil baştan kurmak ya da ayarlar- genel- tüm ayarları sıfırla yaparsanız sorununuz çözülür.

 28. Can Değirmenci

  03/01/2012 at 12:15

  Mustafa Bey,

  yukarıdaki yorumlarda göremediğimden yazıyorum. Sanırım kimse bahsetmemiş.

  Ben son 2 aydır ITools denen programı kullanıyorum. Yaklaşık 2 mb lık bir program ve kurulum gerektirmiyor. Bu araç ile itunes ile yapılabilen herşey yapılabiliniyor. Buna artı olarak, iphone klaşorlerine ulaşabilme imkanı Kontakların kopyalanabilmesi vs.vs. özellikler de eklendiğinde tadından yenmez birşey oluyor. Aklınızda olsun bir ara bu programın da güzel bir tanıtımını yapabilirseniz her kes haberdar olurlar.

  Teşekkürler.

 29. muhammed

  03/01/2012 at 13:24

  Mustafa bey yine harika bir paylaşımda bulunmuşsunuz teşekkürler… ben programı kurdum fakat dil seçiminde Türçeyi göremedim…nasıl Türkçe yapacağız

  • Mustafa Tan

   03/01/2012 at 13:30

   Cok enteresan, bende listenin en altinda cikmisti.

 30. Anonim

  03/01/2012 at 14:25

  Ben itunes ta ayarlardan manual muzik yonetimiyle senkro yapmadan sarkilari atiyorum bu programin farki ne ?

  • Mustafa Tan

   03/01/2012 at 14:30

   İki bilgisayardan yapmayı deneyin sırayla. Yazının sonunda belirttiğim gibi tek bilgisayar kullanıyorsanız çok lazım değil.

 31. ademguner

  03/01/2012 at 17:55

  Mustafa bey bu açıklayıcı anlatımın icin cok teşekkürler. Taa ki hevesle okurken mac uyumlu olmamasını öğrenene dek. Olsa yazardiniz herhalde ama olursa da bilgilendirirseniz cok sevinirim. Hayırlı paylaşımlar.

 32. Ugur

  03/01/2012 at 20:15

  Mustafa bey verdiginiz değerli bilgiler icin tesekkurler.Benim sormak istediğim konu, iPhone da yüklü şarkılardan sildiklerimi iTunes ile senkronizasyon yaptığımda silindiğini görmekteyim.Oysa ki ben bu şarkıların senkronizasyon sonrası bilgisayardan da silinmesini istiyorum.Bu konudaki cevabınız icin şimdiden teşekkür ederim.

 33. Cabbii

  03/01/2012 at 20:32

  İse yariyacagi kesin

 34. Anonim

  03/01/2012 at 20:32

  Mustafa Bey rica etsem Fifa 12 oyunun bana bir promosyon kodunu gonderebilirmisiniz yada e – posta

  • Mustafa Tan

   03/01/2012 at 20:36

   Keşke olsa da göndersem 🙂

 35. Lutfu Gürlük

  03/01/2012 at 20:40

  Tesekkurler Mustafa Bey,
  Superr oldu , denedim gayet iyi calisiyor.

 36. Timur

  03/01/2012 at 21:25

  Mustafa Bey yine cok açıklayıcı&kolay anlaşılır tanıtım yaptınız. Tşk. Programla atılan uygulamalar sonra cihazı iTunes ile sync’leyince siliniyormu

  • Mustafa Tan

   03/01/2012 at 21:28

   Sanmıyorum. Fakat yine de garanti olması açısından sync öncesi “Transfer Purhcases” yani “Satınalınanları Aktar” işlemi yaparsanız cihazınızdaki tüm uygulamalar iTunes’a transfer olur.

   • Timur

    03/01/2012 at 21:33

    Teşekkürler yardımcı oldu.

 37. Timur

  03/01/2012 at 21:32

  Mustafa Bey güzel anlattınız ama sorum var. Uygulamaları programa nasıl atıyoruz. Normalde pc’de indirirken iTunes la indiriyorum ve uygulama onun icine giriyor

  • Mustafa Tan

   03/01/2012 at 21:39

   iTunes’taki herhangi uygulamanın üzerine sağ klik yaparak çıkan menüden “Windows Gezgini’nde Göster” seçeneğine tıklayarak uygulamanın bilgisayardaki konumuna ulaşabilirsiniz.

 38. serkan

  04/01/2012 at 15:21

  mrb mustafa bey herzamanki gibi mükemmel bir yazı olmuş ellerinize sağlık.Ama benım sorunum bu değil.

  Ben pc garantiye göndermem gerekiyor ama malesefki itunes yedeklemeden olmaz daha önce bu konuda yazınız olmuştu copy trans la yapabılıyorduk ama şuan zamanı geçti artık bunu acil yapmam gerekıyor bunu yapmamın yolunu söylermisiniz program vs lütfen acil yardımınız gerekıyor..

  şimdiden tşk ederim kolay gelsın.

 39. serkan

  04/01/2012 at 15:56

  mrb mustafa bey herzamanki gibi mükemmel bir yazı olmuş ellerinize sağlık.Ama benım sorunum bu değil.

  Ben pc garantiye göndermem gerekiyor ama malesefki itunes yedeklemeden olmaz daha önce bu konuda yazınız olmuştu copy trans la yapabılıyorduk ama şuan zamanı geçti artık bunu acil yapmam gerekıyor bunu yapmamın yolunu söylermisiniz program vs lütfen acil yardımınız gerekıyor..

  şimdiden tşk ederim kolay gelsın

 40. Hakan

  04/01/2012 at 17:04

  İyi aksamlar. Konu ile alakali degil ama yardim talep ediyorum. İkinci el i phone 4 aldim. Yalniz apple kimligi eski sahibi adina bunu nasil degistirebilirim tesekkurler.

 41. Övgü

  04/01/2012 at 18:36

  Çok pratikmiş. Teşekkürler.

 42. MustafaK

  04/01/2012 at 22:00

  iphone un en büyük sorununu çözdünüz teşekkürler. istediğimiz yerden mp3 yükleyebiliyoruz artık.

 43. Önder

  05/01/2012 at 12:55

  Anlatım ve Türkçe kullanımınız harika. Bir sorum var. Cevap verme imkanınız olursa sevinirim. Harici hard diski pc’ye takıp şarkıları İTunes’a atarak İphone’mla eşleştiriyorum. Sonra pc’den hard diski çıkardıktan sonra iTunes hard diskten kopyaladığım şarkıları ( ! ) işareti ile tanımıyor çalmıyor, senkronize yapmıyor. Bunun bir çaresi var mı ? Çözüm şarkılarımın tamamını pc’imde kayıtlı tutumak. O da benim işime gelmiyor çünkü pc’imde yer azalıyor. Başkaca çözüm varsa yanıt veren arkadaşlara teşekkür ederim.

 44. Salih

  05/01/2012 at 14:29

  merhabalar Mustafa bey benim iphonumda sorun var home tuşunu işletmekde zorlanıyorum bu sorunu nasıl çözebilirim servisde tuşu deyişirlermi acaba???/

 45. Efe

  05/01/2012 at 19:19

  Mustafa bey ben kendi paramla aldığım appleri arkadasimin ipoduna aktarmak istiyorum bunu nasıl yapabiliri ? Yardımlarınızı bekliyorum !! Ve onun bir oyununu kendime aktarmak istiyorum bunu copytrans ile yapabilirmiyim? Ya da müziklerimi aktarabilirmiyim? Ve iPod ya da iPad im kilitlenirse ondaki verileri copytrans ile pcme aktarabilirmiyim?
  CEVABINIZI SABIRLA BEKLİYORUM!!

  • Mustafa Tan

   05/01/2012 at 19:31

   Bu konuyla ilgili detaylı bir yazı paylaşacağım ama kısaca cevaplıyayım:

   1) Arkadaşınız size, kendi Apple Kimliği ve şifresini verirse, onun bilgileri ile daha önce satın aldığı uygulamaları cihazınıza ücretsiz indirebilirsiniz.

   2) Eğer cihazınızda arkadaşınızın Apple Kimliği ve şifresi ile giriş yapmış olmaz iseniz onun indirdiği ipa dosyalarını copytrans ile transfer edemezsiniz.

   3) Müzikleri transfer edebileceğinizi zaten yukarıdaki yazıda paylaştık. Lütfen yazıya bir daha gözatın.

   4) Kilitlenme ile tam olarak neyi kasdettiğinizi tam olarak anlayamadım.

 46. Alpaslan M. İskender

  06/01/2012 at 12:35

  Süper.. tekrar teşekkürler..

 47. ertan sahin

  12/01/2012 at 00:56

  mustafa bey selamlar

  muzik dosyalarini bilgisayarimizda oldugu gibi klasor halinde yukleme yapabiliyormuyuz copytrans ile veya itunes senkronizazyonu ile. resimlerde de gorebildigimiz gibi klasorlere album adi altinda ayri ayri gosterdigi gibi muziklerde de klasorleri calma listesi veya album olarak transferi mumkun mudur. tesekkurler.

 48. Zafer ozkan

  12/01/2012 at 15:01

  Merhaba tam olarak desteklenmiyor bende pc de itunes de kurulu ancak ne telefona bir parca ekleniyor nede cihazin icindeki parcalari silebiliyorum

 49. sacit cinsoy

  15/01/2012 at 12:12

  ipad 2 den silinen resimler tekrar geri getiriliyor mu? teşekkür ederim.

 50. sacit cinsoy

  15/01/2012 at 12:15

  resimleri ıpad 2 den windows üzerinden nasıl geri getiriliyor.

 51. Yıldırım

  05/02/2012 at 23:04

  Mustafa bey geçenlerde iTunesten iphone’a uygulama indirmeye çalıştım beceremedim bişeylerle oynadım falan herşeyi berbat ettim şimdi iphone’u iTunese bağlıyorum müzik yüklemek için ama yedekleme yapıyo buda yaklaşık 7-8 saati buluyo müzikleri yüklüyo lakin silik tonda gösteriyo açmıyo geçenlerde copy trans manageri tavsiye ettiniz onuda pc’me yükledim ondan yapıyım dedim oda yedekleme yapmaya başlıyo oda çok uzun sürüyo bana bi çözüm yolu söyler misiniz?

 52. Akan

  22/02/2012 at 16:55

  iPhone 4 te PowerPoint sunum açılır mı ?hangi program gerekiyor açılması için?

 53. Serkan

  26/02/2012 at 17:31

  iTunes un son sürümünü yükledim sync yapmak çok sıkıntı oldu ama sürükle birakla sarkilarimi resimlerimi müziklerimi attım başka bir programa bence gerek yok

 54. Aslı

  13/03/2012 at 01:22

  saatlerdir eski telefonumun hafızasındaki videoları iphone 4s ime yüklemeye çalışıyorum, bir türlü olmuyor.. İtunes ten kesinlikle olmuyor, formatı conventer la MP4 yapmama rağmen video oynatılmaz diyo ve kabul etmiyo, copytransı indirdim, ona da videoları aktaramıyorum, lütfeeeeeeeeeen yardım edin …..

  • Sidar ARHAN

   30/03/2013 at 12:43

   FlexPlayer’i indir. onun içine istedigin formatta video atabilirsin hem ücrretsiz hemde şifreleme imkanın var 🙂

 55. Gokhan

  07/05/2012 at 14:52

  Copytrans ‘is kredi kartsiz almanin yolu yok mu ?

 56. Gokhan

  07/05/2012 at 14:53

  Copytrans’ı kredi kartsiz almanin yolu yok mu ?

 57. hakan

  18/05/2012 at 19:53

  Arkadaşlar lütfen sınır var bu programda.Yaptınız bir hayır tam yapında ilacını verin ya da legal olmasını istiyorsanız yolllarını gösterin..Kredi kartsız,ödemesiz…Acil yardım..

 58. aryan

  28/08/2012 at 01:15

  european war 2.ipa yı yükleyip gerekenleri yaptım fakar eşzamanlanıyor diyor ve açıldığında oyun gelmemiş oluyor fakat programda var görünüyor , programı kapatıp açınca yine eski halini alıyor sebebi nedir ?