ABBYY Business Card ReaderAslında ABBYY Business Card Reader ile ilgili 1-2 sene evvel bir yazı yazacaktım. O zaman kartvizit okuyucuları konusunda çok inceleme talebi geliyordu. Fakat uygulamayı o zaman kullandığımda özellikle Türkçe karakterleri tanımada ve bazı kartvizitleri okumada çok zorlandığını görünce tanıtmaktan vazgeçmiştim. Geçen gün de arşivimdeki kartvizit yığınını nasıl elektronik ortama geçiririm diye düşünürken tekrar aklıma ABBYY Kartvizit Okuyucu geldi ve tekrar bir deneyim tecrübelerimi de sizinle paylaşayım istedim 🙂

Uygulamanın güncel versiyonunu tekrar yüklediğimde ilk gözüme çarpan dil desteği oldu. Uygulama toplamda 21 dili destekler hale gelmiş. Ayrıca kartvizit okuma ve harfleri başarıyla tanıma yüzdesi de epey artmış. Tabii bunda kamera kalitesi sürekli artan yeni iPhone modellerinin de etkisi olmuş olabilir. Fakat iPhone 3GS ile yaptığım denemelerde de  iyi sonuçlar aldım.

Uygulamanın nasıl kullanıldığını ve tam olarak ne işe yaradığına geçecek olursak da önce ana menüdeki “Take Picture” seçeneğine tıklıyoruz. Sonra da cihazımızın kamerasını, aktarmak istediğimiz kartvizite aşağıdaki örnekte olduğu gibi yaklaştırıyoruz. (Bu arada kartvizitini konu mankeni olarak kullanmamıza izin verdiği için kardeş blogumuz TeknoBlog‘un editörü Sabri Küstür’e de çok teşekkür ediyorum 🙂 Tabii kartvizitteki telefon numaraları gibi özel bazı yerleri yine de blurladım. )

Uygulamanın kartiviziti düzgünce okuyabilmesi için gerekli en önemli şeylerden bir tanesi aydınlatma. Yani ortamın ışıklandırması ne kadar iyiyise uygulamanın performansı da o kadar artıyor. iPhone 4S veya iPhone 4 kullanıcıları ise bu konuda çok daha avantajlı. Çünkü uygulama, cihazlarında bulunan led flaşı kullanabiliyor. (Sağ alttaki fener simgesine tıklayarak açabilirsiniz.) iPhone 3GS kullanıcılarının ise kartvizitleri gayet aydınlık bir ortamda okutması gerekiyor.

Uygun ortamı sağladıktan ve kartviziti kameraya iyice yaklaştırdıktan sonra da ekranın sağ tarafındaki kamera simgesine tıklayarak işlemi başlatıyoruz. Uygulama yaklaşık 5-10 saniye içerisinde fotoğrafı işleyip aşağıdaki ekran görüntülerinde olduğu gibi ham rehber kaydı haline getiriyor.

Ham diyorum çünkü yukarıda bahsettiğim ortam şartlarının ve kartvizitin etkisiyle tüm bilgiler %100 doğru olamayabiliyor. Öncelikle uygulama çok emin olamadığı yani yanlış okuma olasılığı bulunan harf veya rakamları kırmızı renkle gösteriyor. Bu sayede rehberimize aktarmadan evvel yanlış olan alanları hemen üzerlerine tıklayıp düzeltebiliyoruz.

Ben bizzat biribirinden çok farklı kağıt ve font tipi bulunan en az 5 kartvizit ile test yaptım. Hepsinde de ortalama %95’e yakın doğru sonuçlar elde ettim. Fakat mutlaka her kartvizitte 1-2 harfi yanlış okuduğu oluyordu. Fakat bunların çoğu adres bilgisi olduğu için değiştirmeye bile gerek olmuyor. Çünkü kartvizitlerde esas doğru aktarılması gerekenler telefon numaraları ve email adresleri.

Gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra da sağ üst köşedeki “Done” seçeneğine tıklıyoruz. Eğer Ayarlar “Settings” menüsünden “Saving” seçeneğinin ayarını değiştirmediysek, işlem sonunda sonra yukarıdaki gibi kartvizit kaydının nerede saklanacağını seçiyoruz. “Contacts” seçeneği, hepimizin bildiği Adres Defterimize ilgili kaydı eklerken, “Carholder” seçeneği de kartvizitimizi resim olarak uygulamanın içeresinde saklıyor. “Contacts & Cardholder” seçeneği de her ikisini birden yapıyor.

Uygulamanın “Cardholder” seçeneği de oldukça ilginç. “Ben kartvizitleri olduğu gibi saklamak istiyorum ama üzerindeki numarayı da kolayca aramak istiyorum” diyenler için düşünülmüş bir özellik.

Cardholder

Uygulamanın CardHoldler menüsünde, aynı Adres Defterinde olduğu gibi ama yanlarında küçük resmi olacak şekilde kartvizit listesi bulunuyor. Bu listeden de arama (search) yaptırıp istediğimiz kişinin kartvizitine ulaşabiliyor ve ekranın alt kısmında çıkan telefon ikonuna tıklayıp kendisini arayabiliyoruz.

Tabii Cardholder’daki tüm bu bilgilerin, Contacts’in yani Adres Defterimizin aksine uygulamanın içinde saklandığını unutmamak gerekiyor. Yani bu uygulama ile okuttuğunuz yüzlerce kartvizit, eğer uygulamayı silerseniz Cardholder’dan da silinmiş olur. Fakat sadece Adres Defterinize (Contacts) eklettiğiniz kayıtlar kalır. Cardholder’daki kartvizitleri de kullanmak istiyorsanız uygulamayı silmeyin.

Ayarlar

Son olarak uygulamanın Ayarlar (Options) ekranından da bahsetmekte fayda görüyorum. Uygulama her çektiğimiz kartvizitin bir kopyasını da Fotoğraf Albümüne kaydediyor. Eğer gereksiz yere ayrıca kaydedilmesini istemiyorsanız “Save Picture” seçeneğini kapatabilirsiniz. “Enable Crop” seçeneği de kartvizitin sadece belli bir kısmının işleme girebilmesi için önden kırpmamıza imkan veriyor. “Groups” seçeneği ile de gruplar oluşturup, kartivizitlerimizi uygulama içinde istediğimiz gruplar altında toplayabiliyoruz.

Sonuç olarak bence uygulama şu anki fiyatı olan 1.99$’ı hak edecek ölçüde iş görüyor. Tek sorun her kartvizit için tek tek fotoğraf çekip ufak da olsa düzeltme işlemi yapmak zorunda kalmamız. Fakat zaten bundan başka bir yöntemle kartivizitleri Adres Defterimize kolayca aktarabileceğimizi pek sanmıyorum. Eğer sizin de böyle bir ihtiyacınız var ise aşağıdaki linki kullanarak ABBYY Business Card Reader uygulamasını App Store’dan indirebilirsiniz. Bir de uygulamayı daha önceden satın alıp halen aktif olarak kullananlar varsa, yazıya yorum girip tecrübelerini paylaşabilirlerse çok sevinirim.

≡ Business Card Scanner Pro


Fiyat:1299.99 TRY

Bu uygulama hem iPhone, hem de iPad için tasarlanmıştır.
≡ Business Card Scanner Pro
App Store oyları: (508 oy)
Desteklenen Diller: English, French, German, Italian, , Russian, ZH, Spanish
Çıkış Tarihi: 23.12.2009
Boyut: 71.69 MB
Desteklenen Cihazlar: iPhone5s-iPhone5s, iPadAir-iPadAir, iPadAirCellular-iPadAirCellular, iPadMiniRetina-iPadMiniRetina, iPadMiniRetinaCellular-iPadMiniRetinaCellular, iPhone6-iPhone6, iPhone6Plus-iPhone6Plus, iPadAir2-iPadAir2, iPadAir2Cellular-iPadAir2Cellular, iPadMini3-iPadMini3, iPadMini3Cellular-iPadMini3Cellular, iPodTouchSixthGen-iPodTouchSixthGen, iPhone6s-iPhone6s, iPhone6sPlus-iPhone6sPlus, iPadMini4-iPadMini4, iPadMini4Cellular-iPadMini4Cellular, iPadPro-iPadPro, iPadProCellular-iPadProCellular, iPadPro97-iPadPro97, iPadPro97Cellular-iPadPro97Cellular, iPhoneSE-iPhoneSE, iPhone7-iPhone7, iPhone7Plus-iPhone7Plus, iPad611-iPad611, iPad612-iPad612, iPad71-iPad71, iPad72-iPad72, iPad73-iPad73, iPad74-iPad74, iPhone8-iPhone8, iPhone8Plus-iPhone8Plus, iPhoneX-iPhoneX, iPad75-iPad75, iPad76-iPad76, iPhoneXS-iPhoneXS, iPhoneXSMax-iPhoneXSMax, iPhoneXR-iPhoneXR, iPad812-iPad812, iPad834-iPad834, iPad856-iPad856, iPad878-iPad878, Watch4-Watch4, iPadMini5-iPadMini5, iPadMini5Cellular-iPadMini5Cellular, iPadAir3-iPadAir3, iPadAir3Cellular-iPadAir3Cellular, iPodTouchSeventhGen-iPodTouchSeventhGen, iPhone11-iPhone11, iPhone11Pro-iPhone11Pro, iPadSeventhGen-iPadSeventhGen, iPadSeventhGenCellular-iPadSeventhGenCellular, iPhone11ProMax-iPhone11ProMax, iPhoneSESecondGen-iPhoneSESecondGen, iPadProSecondGen-iPadProSecondGen, iPadProSecondGenCellular-iPadProSecondGenCellular, iPadProFourthGen-iPadProFourthGen, iPadProFourthGenCellular-iPadProFourthGenCellular, iPhone12Mini-iPhone12Mini, iPhone12-iPhone12, iPhone12Pro-iPhone12Pro, iPhone12ProMax-iPhone12ProMax, iPadAir4-iPadAir4, iPadAir4Cellular-iPadAir4Cellular, iPadEighthGen-iPadEighthGen, iPadEighthGenCellular-iPadEighthGenCellular, iPadProThirdGen-iPadProThirdGen, iPadProThirdGenCellular-iPadProThirdGenCellular, iPadProFifthGen-iPadProFifthGen, iPadProFifthGenCellular-iPadProFifthGenCellular, iPhone13Pro-iPhone13Pro, iPhone13ProMax-iPhone13ProMax, iPhone13Mini-iPhone13Mini, iPhone13-iPhone13, iPadMiniSixthGen-iPadMiniSixthGen, iPadMiniSixthGenCellular-iPadMiniSixthGenCellular, iPadNinthGen-iPadNinthGen, iPadNinthGenCellular-iPadNinthGenCellular, iPhoneSEThirdGen-iPhoneSEThirdGen, iPadAirFifthGen-iPadAirFifthGen, iPadAirFifthGenCellular-iPadAirFifthGenCellular, iPhone14-iPhone14, iPhone14Plus-iPhone14Plus, iPhone14Pro-iPhone14Pro, iPhone14ProMax-iPhone14ProMax, iPadTenthGen-iPadTenthGen, iPadTenthGenCellular-iPadTenthGenCellular, iPadPro11FourthGen-iPadPro11FourthGen, iPadPro11FourthGenCellular-iPadPro11FourthGenCellular, iPadProSixthGen-iPadProSixthGen, iPadProSixthGenCellular-iPadProSixthGenCellular

Ayrıca dilerseniz uygulamayı satın almadan evvel aşağıdaki videoya bir gözatabilirsiniz.

108 Comments

 1. Murat Göztepeli

  11/12/2011 at 13:37

  Cok kullanisli bir program oldugu her halinden belli olan bi program. Ara da acaba bedava olur mu diye yokluyordum. Promosyon Kodlarindan birini yakalayabilirim umarim 🙂

 2. Pooky

  11/12/2011 at 13:38

  İlk promo koduna talibim 🙂 Teşekkürler.

  • Pooky

   11/12/2011 at 23:51

   Promo kodu için tekrar teşekkür. Daha önce kullandığım, ancak ismini hatırlayamadığım bir kartvizit programı fotoyu kendi otomatik fokuslayıp çekiyordu. ABBYY’de de ilk başta otomatik çekim için bir an bekledim, baktım olmadı 🙂 manuel fotoladım. Sonuç gayet iyi. Emin olmadığı harflendirmeleri kırmızı renk olarak belirlemesi tekrar gözden geçirme sürenizi kısaltıyor. Ayrıca deneme şansım olmadı ama .vcf formatında backup alma şansınızın olması da gayet güzel bir özellik. Her ne kadar promo kodu kullanmış olsam da 1.99$ ödemek bu app için değermiş gerçekten 🙂 Mustafa Bey’e paylaşımı için tekrar teşekkür ederim.

 3. Mustafa Tan

  11/12/2011 at 13:39

  İlk promosyon kodu. Lütfen kullanan cevap yazsın 🙂

  KPLX7XKT9YXE

  • Pooky

   11/12/2011 at 13:41

   Teşekkürler 🙂 Kullandım 😉

  • Mustafa Tanhan

   11/12/2011 at 13:50

   Nasil kullanilacak bilmiyorum

 4. Mustafa bulus

  11/12/2011 at 13:39

  Bende istiyorum 🙂

 5. Anonim

  11/12/2011 at 13:40

  Çok harika

 6. Cagdas

  11/12/2011 at 13:41

  Super ve cok ihtiyacim var umarim yakalarim 🙂

 7. İzzet Yılmaz

  11/12/2011 at 13:42

  Gerçekten harika bir uygulamaya benziyor. Sizin tanıtımızla daha da iyi oluyor. Bir bankacı olarak bana lazım olan bir uygulama.

 8. Mustafa Tan

  11/12/2011 at 13:42

  İkinci promosyon kodu. Lütfen kullanan cevap yazsın:

  9X3PTEPWNHFJ

  • Hüseyin Tüfekçilerli

   11/12/2011 at 13:44

   Kullandım, teşekkürler 🙂

   • Cemail Yenigün

    11/12/2011 at 14:25

    Hüseyin Merhaba.
    Bu Yorum sayfasına fotoğrafımı nasıl ekleyebilirim.
    Bilgilendirirsen sevinirim. 🙂
    Selamlar
    İyi Pazarlar

    • Mustafa Tan

     11/12/2011 at 14:27

     • Cemail Yenigun

      11/12/2011 at 17:00

      Agabey Tesekkurler. 🙂

      • Ergin

       12/12/2011 at 23:21

       Bu adresi kullanarak bende resim koymayı denedim ama nafile. Detaylı açıklama yapabilirmisiniz?

       • Mustafa Tan

        12/12/2011 at 23:22

        Yorumlarınızı yazarken email adresi olarak http://tr.gravatar.com adresine kayıt olarak kullandığınız email adresini kullanırsanıt gravatar resminiz gözükecektir.

        • Ergin

         13/12/2011 at 09:22

         Teşekkurler

        • Ergin

         13/12/2011 at 09:23

         Teşekkürler

 9. Murat Göztepeli

  11/12/2011 at 13:44

  iTunes’da daha once redeemi kullanmistim ama simdi bulamadim Mustafa Bey. Help pls.

   • Murat Göztepeli

    11/12/2011 at 13:52

    Evet daha once ordaydi ancak sanirim güncelledikten sonra kaybolmus olabilir bende: http://b1112.hizliresim.com/s/c/11c5l.jpg

    • Mustafa Tan

     11/12/2011 at 14:00

     Haklısınız iTunes’te artık gözükmüyor “Quick Links” altında. Fakat iPhone ve iPad’deki App Store içerisindeki “Redeem” seçeneği halen aktif. Bir araştıracağım iTunes’tan başka nasıl ulaşılır diye. iTunes Yardım dokümanları bile halen eski konumu gösteriyor.

     • Murat Göztepeli

      11/12/2011 at 14:44

      iTunes’dan da mutlaka redeem olmali cünkü gectigimiz haftalarda iGO Turkey Primo’nun promosyon kodu yayimlanmisti, uygulama 450+ MB büyüklügünde. iPhone’dan mümkün degil indirebilesiniz :s

      • Mustafa Tan

       11/12/2011 at 14:46

       Zaten iTunes’tan bu özellik kalkmamıştır. Sadece linki kalkmış.

 10. Burak

  11/12/2011 at 13:45

  Güzel uygulama, Codelardan kalır umarım 🙂

 11. Mustafa Tan

  11/12/2011 at 13:46

  Üçüncü promosyon kodu. Lütfen kullanan cevap yazsın:

  H6RNN3LFF9MN

  • john

   11/12/2011 at 13:46

   kullandım teşekkürler:)

 12. Mustafa Tan

  11/12/2011 at 13:48

  Dördüncü promosyon kodu. Lütfen kullanan cevap yazsın:

  HFTT6JFLHRHW

  • Sabri

   11/12/2011 at 13:49

   cok tesekkurler kullandım…

  • Ömer Alatay

   11/12/2011 at 13:50

   Hadi bee kaçırdık tüh 🙂

 13. Mustafa Tan

  11/12/2011 at 13:49

  Beşinci ve son promosyon kodu. Lütfen kullanan cevap yazsın:

  R7TWKK4377PY

  • Fordigo

   11/12/2011 at 13:50

   Teşekkürler kullandım.

   • Ömer Alatay

    11/12/2011 at 13:51

    Yuh ne cabuk :))

  • Anonim

   11/12/2011 at 13:52

   Çok ugrastim olmadı nasip degilmis

 14. Cem

  11/12/2011 at 13:50

  Code kaldimi acaba 🙂 isime cok yarayacak bir program

 15. ufuk kılıç

  11/12/2011 at 13:51

  yuh be abi bu ne hız 🙂

 16. Ayhan Gurel

  11/12/2011 at 13:51

  Uzun zamandır kullandığım bir uygulama. Birçok Business Card Reader uygulaması denemiştim ama bu bence kusuRsuza yakin. Yüzlerce kartvizitden en çok %20 sinı edit etme ihtiyacı duymuşumdur.

 17. Hakan

  11/12/2011 at 13:52

  Pro kodu bende alabilirmiyim.

 18. Esra

  11/12/2011 at 13:52

  merhaba,
  Bu programın benzeri ve ücretsiz olanı var ama sizin önereceğiniz olan hangisi? İkinci kodu ben kullanmak isterim

 19. Mustafa Tan

  11/12/2011 at 13:52

  Tüm promosyon kodlarını paylaştım ve başka kalmadı. Uygulama geliştiricilerinin elinde limitli sayıda olduğu için çok fazla veremiyorlar. Bu yüzden lütfen fazlasını sormayın 🙂

  Bu arada promo kodlarını kullananlardan uygulama hakkındaki tecrübelerini bekliyoruz.

  • Esra

   11/12/2011 at 14:02

   başka app önerir misiniz peki? Çok hızlıydı arkadaşlar yetişemedik:(

 20. Cem

  11/12/2011 at 13:55

  :((((

 21. Mustafa Tanhan

  11/12/2011 at 13:55

  Bende inat olsun diye satın almıyacağım. Nasıl olsa başka applar vardır

 22. Cemail Yenigün

  11/12/2011 at 14:07

  Mustafa Bey Merhaba.
  ABBYY Business Card 1.99 $
  ABBYY Card Holder 2.99 $

  Card Holder’i önerirmisin

  Selamlar
  İyi Pazarlar 🙂

  • Mustafa Tan

   11/12/2011 at 14:26

   Eğer satın alacaksanız Business Card Reader’ı alın. Zaten Card Reader, Card Holder özelliğine sahip. Daha ucuz olmasının sebebi ise bu aralar indirimde olması.

   • Cemail Yenigün

    11/12/2011 at 17:32

    Agabey Satın aldım.
    Herhalde biraz kurcalayınca çok isabetli bir karar vermiş olacağım.
    Çok ama çok teşekkür ediyorum.
    İyiki varsınız.
    Allaha emanet olunuz.
    Saygılarımla

 23. Fordigo

  11/12/2011 at 14:09

  Uygulama çok iyi, kesinlikle makul düzeyde (benim denemelerimde %95+) sonuç veriyor. Okuması iyi olduğu gibi bilgiyi ayrıştırması da çok iyi. Hangi bilgiyi (adres, tel, e-posta) nereye yerleştireceğini sorunsuz bildi.

 24. rizeli

  11/12/2011 at 14:17

  5. kodu bekliyoruzzz

  • Mustafa Tan

   11/12/2011 at 14:20

   Beşinci ve son kodu çoktan paylaştık. Yukarıdaki yorumlara gözatabilirsiniz.

 25. Ilker

  11/12/2011 at 14:58

  Calışmalarınızdan dolayı tesekkurler

 26. Arda tugay

  11/12/2011 at 15:02

  Ben yaklasik 1 yildir ABBYCARD’i kullaniyorum tamamen is amacli 2600 kartvizit ve telefon defterimde kontak detaylari sakiyorum..Hicbir sorun yasatmadi..cok miktarda business kartimin yonetimi icin bulabildigim en iyi app..hic dusunmeyin

 27. Berkin

  11/12/2011 at 15:26

  Mustafa ,

  Ben bilgisayarımdaki iTunes te store da quick links te bir türlü REDEEM CODE yazısını göremiyorum nedendir ne yapabilirim?

  • Berkin

   11/12/2011 at 15:30

   USA Yapınca country i oluyor ama turkey de neden olmuyor ? ve USA yapmamda bi sakınca var mı

 28. Ahmet ESER

  11/12/2011 at 15:26

  Mustafa Bey 3 ncü kodu rica edebilirmiyim? Tşk

  • Mustafa Tan

   11/12/2011 at 15:28

   Tüm kodlari paylaştık. Onceki yorumlardan kontrol edebilirsiniz.

 29. Cavit Bilen

  11/12/2011 at 15:32

  Her iPhone sahibinden birsey öğrenirkenn onun bilmediğini paylaşan bir yöntem izliyorum cihazı aldığımdan beri.Programi kullanıyorum ve çok memnunum yanlışları düzeltmek çok kolay .Tekrar teşekkür ler Mustafa .Sevgilerimle

 30. Safa

  11/12/2011 at 16:30

  Mustafa bey bu kodları nerden buluyorsunuz ?

  • Mustafa Tan

   11/12/2011 at 16:33

   Uygulamayı geliştirenlerden. “Tanıtım yazısı yazacağım takipçilerimiz için promo kodu yollar mısınız?” diye soruyorum. Bazen de onlar yolluyorlar. Fakat istedikleri kadar promo kodu üretemiyorlar. Apple bir uygulamanın her bir versiyonu için en fazla 50 tane promo kodu üretmelerine izin veriyor.

   • Safa

    11/12/2011 at 17:51

    Bu promo kodları istemek için uygulama sahibi şirketle mı iletişime geçiyorsunuz?

    • Mustafa Tan

     11/12/2011 at 18:17

     App Store’daki uygulamalarının çoğunun arkasında büyük şirketler yok. Bireysel uygulama geliştiricileri de evlerinde uygulama geliştirip App Store’a gönderebiliyor. Tabii büyük firmalar ile iletişime geçmek her zaman kolay olmuyor ama bizim de Türkiye’de hatırı sayılır bir takipçimiz olduğundan maillerimize cevap bulabiliyoruz. Bazen de onlar teklif ediyor promo kodu isterseniz gönderebiliriz şeklinde.

     • Safa

      11/12/2011 at 21:31

      Aydınlattığınız için Tesekkurler:)

 31. cuneyt

  11/12/2011 at 17:22

  promo kod varsa makbule gecicek cok :))

  • Mustafa Tan

   11/12/2011 at 17:25

   Önceki yorumlarda da birkaç defa paylaştığımız gibi toplam 5 adet promo kodu vardı ve hepsini paylaştık. Gönül isterdi ki daha fazla paylaşalım. Fakat yine önceki yorumlarda paylaştığım gibi uygulama sahipleri de Apple izin vermediği için kısıtlı sayıda promosyon kodu üretebiliyorlar bu şekilde.

 32. fatih

  11/12/2011 at 17:29

  bu kodlar nereye giriliyor,ben yükleyemedim bile direk satın al diyor yükelemden

 33. Yuksel

  11/12/2011 at 17:29

  Bu arada Linkedin’in de CardMunch diye bir uygulaması var. Aynı zamanda Linkedin hesabınıza entegre edebiliyorsunuz. Üstelik bedava 🙂

  • Kendine Patron

   12/12/2011 at 01:31

   Verdiğiniz bilgi için teşekkürler.

   Ücretsiz olması büyük avantaj. Acaba kullanımından memnun musunuz?

 34. Poorrs

  11/12/2011 at 18:50

  Mustafa bey
  Kaldıysa elinizde işimize cok yarar sürekli kart vizitlerle boğuşan birisi olarak :)€

  • Mustafa Tan

   11/12/2011 at 18:59

   Tekrar tekrar yazmak zorunda kalıyorum ama kusura bakmayın. Elimde 5 kod vardı hepsini dağıttım. Apple izin vermediği için uygulama geliştiriciler diledikleri kadar çok kod üretemiyorlar, bu yüzden kodlar sınırlı.

   Uygulamanın fiyatı bence çok yüksek değil. Eğer lazımsa parasına değer.

 35. Tolga

  11/12/2011 at 19:38

  O jadar cok denedim ki bir turlu bende calismiyor bu app. 4.3.3 yuklu Tam baslarken atiyor program kendini , simdi para verip alsam yine ayni seyi yapar mi acaba?

 36. BİLEN

  11/12/2011 at 23:37

  Ne zamandır takip ediyorum promosyon kodu verdiginizden haberim yoktu mustafa bey 🙁

  • Mustafa Tan

   11/12/2011 at 23:44

   Her zaman olmuyor zaten. Ancak uygulamanın geliştiricisi bizimle paylaşırsa, biz de sizle paylaşıyoruz. Kodları biz üretmiyoruz yani 🙂

   • BİLEN

    12/12/2011 at 18:22

    peki sizin elinizde promosyo kodu oldugundan nasıl haberimiz oluyor.yazı da böyle bir paylaşım yok çunku.

    • Mustafa Tan

     12/12/2011 at 18:32

     Yazıyı ilk yayınladığımda, yazının sonunda paylaşmıştım. Promosyon kodlarının hepsini yayınladıktan sonra da kaldırdım.

     • BİLEN

      12/12/2011 at 22:45

      cevap için teşekkürler

 37. Ergin

  12/12/2011 at 00:21

  Güzel uygulama

  • drmsoze

   12/12/2011 at 01:19

   Mustafa bey paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Bu programı inceleyince coktandir aradığım bişey geldi aklıma. Çekilen resimdeki yazıları not defterine aktarabileceğimiz veya text seklinde kaydedebilecegimiz bir program var mı bildiginiz ?

 38. Mazhar Çatal

  12/12/2011 at 02:09

  Teşekkürler Mustafa bey.tek kelişme ile muhteşem ve inanılmaz yararlı bir app.Sizin bu yazınızı okuduktan sonra satın alıp indirdim.Kartı taradıktan sonra okuduğu ve kayıt ettiği adres kısmını tıkladığınızda direkt olarak google maps açılıp kart sahibinin adresdeki yerini haritada saniyesinle gösteriyor ve de direkt olarak ayrıca yol tarifide alabiliyorsunuz.

 39. BENGİ

  12/12/2011 at 09:23

  Merhab, şimdi uygulamayı indirmek istedim. İlk sayfada fiyatı 1.99 görünürken uygulamaya girdiğimde 4.99 usd oluyor. 1.99 olsa alacağım ama 4.99 biraz fazla geldi. Acaba indirimi mi bitti??

  • Mustafa Tan

   12/12/2011 at 10:01

   Şimdi kontrol edince ben de $4.99 olduğunu gördüm. Sanırım indirim bitmiş ve uygulama orijinal fiyatına dönmüş. Fakat uygulama sık sık indirime giriyor. Bence haftada bir kontrol edin, fiyatı düşünce satın alırsınız.

   • Anonim

    13/12/2011 at 12:23

    Tesekkur ederim…

 40. şenol şentürk

  12/12/2011 at 19:50

  teşekkür ederim elinize sağlık

 41. Oktay Ozgun

  12/12/2011 at 21:13

  Mustafa kardesim, seninle seni takip edenlerin de gorecegi sekilde bir iletisim kurma sansimiz var mi bu site icinde…. Cunku su Blog Odulleri listesinde seni goremeyince sebebini merak ettim. Acikcasi kendini nomine etmeden ziyade baskalarinin nomine etmesi gereken bir yarisma ama nedense tersi olmus!

  • Mustafa Tan

   12/12/2011 at 21:25

   Çok sağolasın Oktay.

   Aslında başvuracaktım ama sahte oyların önüne geçmek için SMS onayı oluyor bu tip oylamalarda, yani telefon numaralarını paylaşmak durumunda kalıyor kullanıcılar. Takipçilerimize de bize oy verin diyemiyorum bu yüzden.

   Zaten gerek de yok ödüle bence. Yazılarımızdan memnun kalanların teşekkürleri bize en güzel ödül 🙂

 42. Ergin

  12/12/2011 at 21:27

  Ne zaman free olur acaba:))

  • Ergin

   12/12/2011 at 21:41

   :))

 43. ismail

  12/12/2011 at 22:07

  mustafa bey vermis oldugunuz bilgiler icin cok tesekkur ederim bir konu hakkinda bilgi alabilirmiyim zahmet olmazsa iphone 4g kullaniyorum acaba telefon listesinden numara engeleme yapabilirmiyiz veya yapa bilen bir app varmi bir bilgin varmi yardimci olursaniz sevinirim baska arkadaslarda bilgi paylasirlarsa sevinirimmm

 44. ismail

  12/12/2011 at 23:15

  mustafa bey jailbrekli olsada yokmu yani boyle bi program numara engelleme

  • Mustafa Tan

   12/12/2011 at 23:18

   Mutlaka vardır. Jailbreak dünyasında sınır yok biliyorsunuz. Fakat jailbreak konusunda ben tecrübeli olmadığım için birşey de tavsiye edemiyorum.

 45. Ergin

  12/12/2011 at 23:19

  iOS 5.0.2 ne zaman bilgisi olan varmı?

 46. zcatav

  13/12/2011 at 09:07

  Bu uygulamayı yıllar önce aldığım tarayıcı ile gelen PC versiyonundan (standart OCR olarak) tanıyor ve kullanıyorum. TR dil desteği eskiden beri çok başarılı. Daha önce bir süre kullandığım 3GS için aldığım ilk uygulamalardan biridir. Ben o dönemde indirimsiz almıştım ama parasını kesinlikle hak ediyor. İndirimli fiyatı da bedava sayılır zaten.
  İhtiyacı olanların kesinlikle bu fiyata kaçırmaması gereken türünün en başarılı örneğidir.

 47. Ferhat

  13/12/2011 at 19:20

  Mustafa bey iPad 2 var bende saat olarak 15 dk geri nasıl ayarlayabilirim

 48. can sayin

  13/12/2011 at 21:46

  merhaba mustafa bey
  benim ayri bi problemim var bi haftadir ugrasiyorum kafayi yedim
  ipad 2 kullaniyorum
  bi haftadir baglanamiyorum internete evde wi fi ile
  ilk aklima gelen router de problem var dedim ama laptop pc ye baglaniyor net
  ipad problem var dedim baska yerde denedim calisiyor
  wi fi ayarlari sifirladim ag i sifirladim problem ayni
  wi fi buluyor ekranin ustundeki cizgiler geliyor ama baglanmiyor bir turlu ne safariden nede applicationlar
  router girdim d link ayarlari degistirdim router reset cektim ayni problem
  ne yapmam lazim ltf yardim edin 🙁

  • Mustafa Tan

   13/12/2011 at 22:29

   Modeminize kablosuz ağ ayarlarındaki kanal (channel) değerini bir değiştirmeyi deneyin.

 49. Ferhat

  14/12/2011 at 00:19

  iPad 2 de saat 16 dk geri nasıl doğru ayarlayabilirim Mustafa bey

 50. Halil

  14/12/2011 at 10:41

  Mrb mustafa bey ya bu card reader uygulamasini indirdim bu uygulamayi kisiler sayfasina yükleyip ordan kullanabilirmiyim

  • Mustafa Tan

   14/12/2011 at 11:19

   Sorunuzu tam anlayamadım. Uygulamayı kişiler sayfasına yüklemek ile tam olarak neyi kasdediyorsunuz. App Store’dan indirdiğiniz uygulamalar başka bir uygulamaya yüklenemez veya iPhone’ın standart uygulamalarına müdahele edemez.

 51. Halil

  14/12/2011 at 12:44

  Yok muatafa bey abbyy busineas card reader programini indirip kart eklemesi yaptim ve kisiler rehberine kisiler sayfasinda kisiler icloud ve kisiler hotmail gibi gruplar yanina kisiler busineas card reader i de ekliyebilirmiyi

 52. Halil

  14/12/2011 at 12:44

  Yok muatafa bey abbyy busineas card reader programini indirip kart eklemesi yaptim ve kisiler rehberine kisiler sayfasinda kisiler icloud ve kisiler hotmail gibi gruplar yanina kisiler busineas card reader i de ekliyebilirmiyiz

 53. Halil

  14/12/2011 at 20:14

  Mustafa bey bu uygulamayi kisiler listesindeki gruplar kişiler icloid. Veya kisiler hotmail grubu gibi grup şeklinde kişiler sayfasina ekliyebilirmiyiz

 54. Özgür

  25/12/2011 at 23:48

  Program guzel ancak her kartta mutlaka hata veriyor, ve numaralari her zman dogru okumuyor

  • Mustafa Tan

   26/12/2011 at 00:06

   Evet haklısınız, zaten yazıda da belirttim bunu özellikle. Fakat yine de benzerlerine göre başarı oranı oldukça yüksek.

 55. gulcin

  20/01/2012 at 22:30

  iphone itunes’a bağlandığı an kendiliğinden senkronize etti ve şimdi abby cardholderı açmıyor teknik destek için sitesine girdim türkçe site teknik destek istediğin an kullanım bilgileri de dahil herşeyi ingilizce olarak açtığından şuan çaresiz ve öfkeliyim. cardholder’ı görmek istediğim an program kapanıyor restore dahil herşeyi yaptım hatta telefonu dahil backup to restore yaptım ama hiç bir işe yaramadı. bu program bence aldığı parayı haketmiyor okadar kartvizit vardı scan yapıp attım resimlere de kaydetmedim yer problemi yüzünden ve şimdi hepsi çöpte;(((((

 56. IHSAN CALAN

  10/05/2012 at 00:29

  Mustafa bey ben İPAT ve ipone kulaniyorum. İkisindede rehberi kendi kendine siliyor ne yapabilirim. Caresiz durumdayim cevaplarsaniz devinirim.

 57. Bilgehan

  10/08/2012 at 23:41

  Mustafa bey

  Birde Abbyy CardHolder diye bir program var peki o nedir?

  Sanki bana ekstra özellikleri var gibi geliyor.