iCloud ile Yedekleme ve Yedekten Geri Yükleme

En son paylaştığımız iCloud hakkındaki yazımızda ağırlıklı olarak Fotoğraf Yayını ile ilgili bilgiler paylamıştık. Bu son yazıda ise iCloud’a yedek alma (backup) ve yedekten dönme (restore) ile ilgili potansiyel soruların cevaplarını paylaşmaya çalışacağım.

iCloud’da sadece Rehber, Takvim, Notlar, Fotoğraflar, vs. gibi belli başlı bilgilerimizi mi saklayabiliyoruz? Yani iTunes ile aldığımız gibi tüm cihazın yedeğini alamıyor muyuz?

Elbette iCloud’un tek amacı diğer cihazlarımız arasında kolayca bilgi transferi ya da senkronizasyonunu sağlamak değil. Aynı iPhone ve iPad’de Yedekleme ve Yedek’ten Geri Dönme başlıklı yazımızda paylaştığımız gibi cihazımızın bir yedeğini iCloud’a alabiliyoruz. Yani iTunes’un cihazımızın yedeğini alıp bilgisayarımıza kaydetmesi gibi, bu yöntem de yedeğimiz iCloud sunucularında saklanıyor.

Bunun için de önce cihazımızın “Ayarlar -> iCloud” menüsünden “Saklama Alanı ve Yedekleme” seçeneğine tıklıyoruz. Ardından açılan menüde en altta çıkan “Şimdi Yedekle” seçeneğine tıklayarak iCloud’a yedek alma işlemini başlatıyoruz.

Bu sayede hiç iTunes’a ihtiyaç duymadan cihazımızı yedeklemiş oluyoruz.

Ben hiç “Şimdi Yedekleme” seçeneğine dokunmadım fakat yine de iCloud yedeği alınmış. Bu normal mi?

Evet gayet normal. Eğer “iCloud Yedekleme” seçeneği açıksa, aşağıdaki şartların tümü aynı anda gerçekleştiğinde cihazınız otomatik olarak iCloud yedeği alacaktır:

 • Cihazınız şarj için fişe takıldığında,
 • Wi-Fi internet bağlantısı olduğunda,
 • Ekranı kilitli moda (screen lock) girdiğinde.

Peki yedeğin içinde neler yer alıyor? Herşeyim yedekleniyor mu?

iCloud yedeğinin (backup) içeriği iPhone ve iPad’de Yedekleme ve Yedek’ten Geri Dönme başlıklı yazımızda detaylı açıkladığımız iTunes yedeğinin içeriği ile çok benzer. Yani cihazımızla çektiğimiz fotoğraf ve videolarımız,  uygulamalarımızın verileri (dataları), mesajlarımız, sistem ayarlarımız, vs.

Ayrıca uygalamaların kendisi zaten App Store’da yer aldığı için bu yedek dosyamızın içinde ayrıca yer kaplamaz. Yedekten dönüş yaptığımızda App Store’dan tek tek otomatik olarak indirilir.

Bir de aynı iTunes yedeğinde olduğu gibi bilgisayardan cihazımıza attığımız şarkılar veya resimler iCloud’a yedeklenmez. Özetle App Store veya iTunes Store’dan satın alınmayan ama bizim sonradan bilgisayarımızdan senkronizasyon yöntemi ile transfer ettiğimiz içerikler (şarkı, kitap, zil sesi, fotoğraf, vs.) , iCloud yedek dosyasının içinde yer almaz.

Benim cihazın iCloud yedek dosyası 1GB gözüküyor. Her seferinde cihazımdan iCloud’a 1GB’lık veri transferi mi oluyor ?

Tabii ki hayır. Aynı iTunes yedeğinde olduğu gibi sadece iki yedekleme arasında değişenler gönderiliyor. Bu sayede yedekleme süresi ve transfer miktarı çok düşüyır. Eğer öyle olsaydı her yedekleme işlemi çok sürerdi. Bir tek ilk yedekleme uzun sürebilir ama ondan sonrakiler internet bağlantısı hızınıza göre maksimum 10 dakikada sonlanacaktır.

Yedekleme dosyası giderek büyüyor, yakında da 5GB’ı geçecek. Ekstra para vermek istemiyorum bu yüzden bazı dosyalar yedeklenmesin diyebiliyor muyum?

Evet bu mümkün. Bunun için yapmanız gereken önce “Ayarlar -> iCloud -> Saklama Alanı > Alanı Yönet” menüsünden cihazınızı yedeğini seçmek.

Ardından da listeden verilen seçenekler arasında yedeklenmesini istemediğimiz uygulamaların verilerini seçmek. Apple bu listede uygulamalar haricinde bir de çok fazla yer tutma potansiyeli olan resimleri yani Film Rulo‘sunu da sunuyor. Örneğin bir önceki iCloud yazısında paylaştığımız gibi Fotoğraf Yayını’ndaki fotoğrafları bilgisayarınıza kaydediyorsanız o zaman belki Film Rulosunu ayrıca yedeklemek istemeyebilirsiniz.

iCloud’da hem iPhone, hem de iPad’imin yedek dosyaları var. Yer sorunu olduğu için bir tanesini silmek istiyorum, bu mümkün mü?

Elbette mümkün. Eğer aynı iCloud hesabıyla kullandığınız birden fazla iOS tabanlı cihazınız var ise ve de her bir cihazda iCloud yedeği aldıysanız muhtemelen 5GB’lık ücretsiz alan kısa sürede dolacaktır. Bu nedenle bazı cihazlara ait yedek dosyalarını silmek isteyebilirsiniz.

Bunun için de yapmanız gereken bir önceki sorunun cevabında olduğu gibi önce yedekleme dosyasını seçip, ekranın en altında çıkan “Yedeklemeyi Sil” seçeneğini kullanabilirsiniz.

Peki iCloud’da yedeğimiz var. Hiç iTunes’u kullanmadan cihazımı sıfırlayıp iCloud yedeğinden dönüş (restore) yapabilir miyim?

Evet. Zaten iCloud’un bir amacı da bu. iTunes’u hiç kullanmak isteyen kullanıcıların yedekleme ve yedekten geri dönme ihtiyacını karşılamak.

Aşağıda sırf bu sorunun cevabının nasıl olduğunu görmek için cihazımı sıfırlayıp iCloud yedeğinden dönüş yaptım. Öncelikle belirtmeliyim ki bu işlem iTunes’tan çok daha uzun sürüyor. Çünkü sıfırlama (restore) sonrası tüm yedekler ve dosyalar internetten indirildiği için çok beklemek gerekiyo. Bu yüzden bu tip işler için benim halen favorim iTunes. Fakat yine de iTunes kullanmak istemeyenler için kısaca açıklayalım:

iPhone’u veya iPad’i Sıfırlamak

Diyelim ki yeni bir iPhone veya iPad aldık. Bu durumda cihazı ilk açılışında iCloud’dan ger dönüş seçeneğini kullanabiliyoruz. Fakat  mevcut cihazımızı restore etmek be iCloud’dan dönüş yapmak istiyorsak önce aşağıdaki gibi iTunes’u hiç kullanmadan cihazımızı sıfırlamamız gerekiyor.

Bunun için de tabii ki önce yukarıda paylaştığımız gibi son kez bir iCloud yedeği alıyoruz. Ardında da “Ayarlar -> Genel -> Sıfırla” menüsünden “Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil” seçeneğine tıklıyoruz.

Ayarlar -> Genel -> Sıfırla

Sıfırlama işlemi de maksimum 5 dakika sürüyor. Eğer sıfırlama işlemi sonunda cihazınız açılmaz ise bu yazıda anlattığımız şekilde cihazınızı bir açmayı deneyin. Özellikle cihazına jailbreak işlemi yapmış olanların yukarıdaki gibi sıfırlama işlemi sonunda cihazlarının açılmaması olasılığı daha yüksek. Bu tip durumlarda en kesin çözüm iTunes ile restore yapmaktır. Cihaz düzgünce açılırsa yine iCloud’dan geri dönüş yapılabilir.

Wi-Fi ve iCloud Konfigürasyonu

Cihazımızı sıfırladığımızda, kutusundan ilk çıktığında açtığımızda bizi karşılayan ekran çıkıyor karşımıza. Adım adım ilerlediğimiz bu ekranlarda ilk yapmamız gereken şeylerden biri, cihazımızı bir kablosuz ağa (Wi-Fi) bağlamak. Henüz yedekten dönüş işlemi tamamlanmadığı için de cihazımız doğal olarak daha önce bağlandığı ağların şifresini hatırlamıyor. Dolayısıyla yeni şifre girmemiz gerekiyor. Unutmayın iCloud’a sadece internet üzerinden bağlanabiliyoruz, bu yüzden bu aşamada Wi-Fi bağlantısı şart.

iCloud’dan Geri Yükleme

Cihazınız internete bağlandıktan sonra otomatik olarak yaklaşık 1-2 dakika süren aktivasyon işlemi gerçekleşiyor. Eskiden hatırlarsanız bu aktivasyon işlemi sadece iTunes üzerinden oluyordu. Aktivasyon bittikten sonra karşımıza çıkan ekranda  önce iCloud kullanıcı adı ve şifremizi giriyoruz, sonra da “iCloud Yedeklemesini Yükle” seçeneğine tıklıyoruz.

Sonra da iCloud’daki en son aldığımız yedeği işaretleyip “Geri Dönüş” (Restore from Backup) işlemini başlatıyoruz.

Açıkçası bu işlemi ilk defa yaparken, iCloud’daki yedeğimin 1GB olması dolayısıyla cihazımız saatlerce kullanamayacağımı düşünüyordum. Fakat Apple bu noktada bir güzellik yapmış ve cihazın temel ayarlarını 10 dakika gibi bir sürede dönerek cihazı kullanıma sunuyor.

Tabii cihazımız 10 dakikada dört dörtlük hazır olmuyor. Yedek dosyasında yer almasa da cihazda çok daha fazla yer kaplayan uygulamalarımız da bir yandan indirilmeye başlanıyor. Esas vakit alanlar da zaten bunlar oluyor. Bazı kullanıcıların cihazlarında 100-200MB.’lık oyunlardan olduğunu düşünürsek indirilecek toplam uygulama boyutunu tahmin edebilirsiniz. Örneğin benim cihazımdaki uygulamaların toplam kapladığı alan 3.5GB, fakat eminim 10GB’ı çok rahat geçen kullanıcılar vardır. (Bu yüzden iTunes hala benim favorim 🙂 en azından uygulamalar açısından)

Yedek dosyasında en fazla yer işgal eden fotoğraflarımız da ilk 10 dakikalık ger dönüş işlemiyle henüz gelmemiş oluyor. Fotoğraflar da uygulamalarımız gibi paralelde indiriliyor.

Tüm indirme işlemleri tamamlandığında, bilgisayarımızdan daha önce cihazımıza transfer ettiğimiz şarkılar, zil sesler, resimler, vs. hariç herşey geri gelmiş oluyor. Yazının en başında bu tip dosyaların yedeklenmediğini belirtmiştik hatırlarsanız. Dolayısıyla bu dosyaları iTunes ile tekrar transfer etmek gerekiyor.

Sonuç olarak iCloud’u kullanarak geri dönüş (restore) yapacaksanız mutlaka yüksek hızlı ve sınırsız bir internet bağlantınız ve zamanınız olmalı. En iyi zaman da bence gece yarısı. Gece yatmadan evvel işlemleri başlatırsanız sabaha kadar mutlaka bitecektir.

——–

iCloud ile ilgili paylaşacaklarım da artık bu kadar. Siz sıkılmadaysanız bile ben sıkıldım aynı konu üzerinde çok yazınca 🙂 Fakat daha sonra çok soru geleceğini bildiğim için de baştan yazmak durumundaydım. Bu arada iCloud ile ilgili her sorunun cevabını bilmediğimi de baştan belirtmeliyim. Bu aslında diğer konular için de geçerli. Ben ancak tecrübelerimi paylaşabiliyorum, tecrübe etmediğim veya daha evvel karşılaşmadığım konular veya sorular üzerinde fikrim olsa dahi paylaşmayı sevmiyorum. Bu yüzden bazı sorularınız cevaplanmıyorsa bu bilmediğimdendir, görmezden geldiğimden değil 🙂

144 Comments

 1. Hakans

  26/11/2011 at 11:11

  mustafa bey ipad 1 im var imesage etkinleşmiyor ne yaptıysam olmadı yardım

 2. Serdar

  26/11/2011 at 11:13

  Konunun yeri burası mı bilmiyorum ama itunes, icloud, safari browser çalışmıyor bilgisayarımda daha doğrusu internete ulaşamıyorlar itunes’da appstore açılmıyor öle kalıyor safari boş sayfa geliyor açılmıyor hiçbir site, icloud hiç bağlanmıyor zaten,

  kaspersky’ı kapadım firewall kapadım hiç fayda etmedi sebebi nedir bilginiz var mı?

  Teşekkürler..

 3. caner can

  26/11/2011 at 11:20

  şu yazdığın son kelime beni bitirdi mustafa 🙂 adamsınn ! paylaşımlarından gerçekten yüksek ölçüde bilgileniyoruz teşekkürler…

  • Ali Erten

   26/11/2011 at 14:19

   Ahahahaa harbiden ha 😀 adamsın haci Mustafa abi 😀

  • ismail

   26/11/2011 at 21:41

   allah bın kere razı olsun,,

 4. Anonim

  26/11/2011 at 11:42

  Benim telefonumda icloud üzerinden yedek almaya çalışırken hep kalan süre hesaplanıyorda kalıyor, ilerleme olmuyor. Yedekleyebilse dosya boyutu büyük (1,9 gb) ve uzun sürer farkındayım ama kalan süreyi bile göstermemesi biraz anormal değil mi? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler

 5. adem

  26/11/2011 at 11:53

  belki daha önce bahsetmiştirsiniz ama önceki yazılarınızdan hatırlamadığım için soruyorum, icloud’a yedeklediğim bir çok dosyadan (film rulosu, uygulamalar, telefon rehberim vs.) sadece birini yada ikisini seçerek, diğer yedek dosyalarım geri yüklenmeksizin, sadece seçilenleri geri yükleyebilir miyim? örneğin telefon rehberim yanlışlıkla silindi, bir tek onun geri yüklenmesini istesem bunu yapmak mümkün mü?
  emğiniz ve paylaşımlarınız için teşekkürler….

  • Mustafa Tan

   26/11/2011 at 11:59

   Bu soruyu da cevaplayacaktim yazida ama unutmuşum. Hatirlattiginiz iyi oldu 🙂

   Maalesef parçalı geri dönüş yok iTunes’ta da olmadığı gibi. Rehber’i ayrıca yedekleyin derim My Contacts Backup gibi bir uygulamayla:

   http://www.iphoneturkey.com/2011/07/my-contacts-backup-ile-adres-defterinizi-kolayca-yedekleyin.html

   • Ahmet

    27/11/2011 at 14:47

    Mustafa bey konumuza alakalı değil ama iPhone 4 um de karsı tarafa ses gitmiyor bazen. Acaba bu yazilimsal mı donanimsal mı . VoiceOver çalışıyor bu arada

   • Fatih S

    28/11/2011 at 08:39

    selamlar ,
    tamda bende bu konuyu soracaktım. icloud menüsü icerisinde yer alan rehber , notlar, anımsatıcılar , takvim, vb.. gibi verileri aktif ederek de cihazın yedeklemesiini açmadanda bu verileri yedeklemiş olmuyormuyuz.yani saklama ve yedekleme menüsünü aktifleştirmeden sadece yukarıda saydığım verileri teker teker aktifleştirsem, bu veriler icloud da saklanmıyormu.

   • Rima

    24/01/2012 at 18:09

    Merhaba Mustafa bey, bi arkadasim i phone’nuna muzik indirmek isterken karsisina cikan eskileri silmek ister misiniz gibi bir iletiye tikliyor ve telefonda rehber dahil bircok sey siliniyor backup yapiyor fakat telefon bos yukleniyor ne yapmasi gerek yardimci olabilir misiniz?

 6. ibrahim

  26/11/2011 at 12:10

  Mustafa aabi sen olmasan ne işe yarar iphone maypon apple ın turkıyedeki açığını sen kapatıyosun adamsın adam kesin beşiktaşlısındır;)

  • Mustafa Tanhan

   26/11/2011 at 14:30

   Ne yani adamlık bir futbol takımının taraftarı olmaktanmı geçiyor? Çok ayıp.
   Ben Galatasaraylıyım ama FBliside BJKliside benim arakadaşlarım ve dostlarımdır. Adamlıkda burda olsa gerek?!

   • ibrahim

    26/11/2011 at 21:47

    Beşiktaşlı duruşu diye bir tabir var onu kastetmiştim amacım kimseyi aşagılamak değildi…

 7. M.Can

  26/11/2011 at 12:14

  Mustafa Bey ben yaklaşık 2 ay önce soru-cevap bölümünde de sormuştum madem yazısını yazdınız buradan da ileteyim şikayetimi. Ben iCloud’a yedek aldıktan sonra iPad 2’imden geri dönüş yaptığımda her şey geri geldi. Uygulamalar App Store’dan otomatik yüklenmeye başladı ama oyunlara kaldığım yerden devam edemedim. Bir tek smurfs village’ı geri döndürdüm ki 39.lv daydım en önemlisi oydu. O da game centerda bir şekilde saklamış. Oyun yapımcısını tebrik ediyorum. Ancak diğer hiçbir oyun yapımcısı iCloud’un bu özelliğini kullanamdı mı yoksa ben mi yanlış bir şey yaptım. Teşekkürler.

  • Mustafa Tan

   26/11/2011 at 12:52

   Açıkçası ben böyle bir sorunla karşılaşmadım iCloud’dan döndükten sonra. Tüm oyunların level’ları da geri gelmişti o ana kadar oynadıklarım.

   Belki de siz iCloud’un ilk çıktığı günlerde yaşadığı sorunlardan birine denk gelmiş olabilirsiniz. Başlarda epey sorunluydu ama şu an oturmuş durumda.

   • Mustafa Tanhan

    26/11/2011 at 14:32

    Mustafa Bey
    Oyunların levelleri geri gelmekte ama İQuranda sorun yaşamaktayım. Sesli okuma dosyaları geri gelmemekte ve bunları indirmekte bayağı bi zaman istemekte.

    • enes

     26/11/2011 at 15:26

     İqurnan in ses dosyaları iCloud a yedeklenmiyor herbir hatın 400 mb ila 1600 mb arası değişiyor ama bunu iTunes üzerinden iqurani seçerek ses dosyalarının backup ini alabilirsiniz iCloud onun yedeğini almıyor

  • Anonim

   26/11/2011 at 13:02

   Bende ayni dertten muzdarbim angry birds te neredeyse sonuna gelmistim teli restoreetmem gerekti ve simdi bastan oynuyorum cok sikici birsey yadabir ayari var da ben mi bilmiyorum

 8. ömer alayau

  26/11/2011 at 15:33

  abi sorunumu soruyorum . diuelım kı icloud dan ben iphone yedeği aldım ve bunu geri silerek 5 GB lık yerden tekrar yer acabiliyor muyum. yukardakı bı satır baslıgı bununla ılgılı ama ben tam sorayım ıstedım.
  bırı demıs kı ıpad ve ıophone ıcın yedegım var ıkısı de cok kaplıyor falan. o adam sildi diyelım tekrar 5 GB bosalıyorsa ben de senın dedıgını deneyebılırım demektır. son cumlenın de bı anlamda bana dokundugunu bılıyorum. Cunku dıger yazında yorum yapmıstım goruyorsan falan dıye 😀 senı tebrık edıyor kolay gelsın dıyorum

 9. Hüseyin celik

  26/11/2011 at 17:19

  Slm.mustafa bey paylasimlariniz icin cok tesekkurler.Yazilarinizi zevkle takip edip,istifade ediyorum.
  Saygilar

 10. Nedim Acar

  26/11/2011 at 17:32

  Merhaba,
  “Notlar” in iCloud desteği var mı yada herhangi bir ayarı? İPad ‘ de yazdığım notu İphone’da veya tam tersi görebiliyormuyum?

  Kolaylıklar dilerim.

  • Mustafa Tan

   26/11/2011 at 17:39

   Elbette var 🙂 Ayarlar -> iCloud menüsünden Notlar’i aktif hale getirerek kullanabilirsiniz.

 11. Eyüpc

  26/11/2011 at 18:58

  Notlari da İcloud da aktif etmeye calistigimda”ucretsiz @me” adresi al diye bi uyari cikiyor?neden aceba?

  • Erdem

   23/04/2012 at 13:35

   Saklama alanı yetersiz diyor program indiremiyorum ne yapmam lazim

 12. Ramazan

  27/11/2011 at 01:10

  İcloud yedeğini aldım 2gb yer kapladı
  Aksam saat 12 de başlattım sabah kalktığım da bitmişti.
  Bir sorun var telefonumda iOS 5 ve 5.1 de birini aradığım zaman telefon sesi dışarı veriyor sürekli olmuyor ama . Arkadaşımın iPhone’u da aynı hatayı veriyor sebebini bilen veya bu sorunu yaşayan var mı ?

 13. Anonim

  27/11/2011 at 01:48

  Selam benim iphone 4s im var bu cihazla ilgili daha fazla bilgi alabilirmiyim

 14. Cavit Bilen

  27/11/2011 at 10:17

  Bilgileri bilgisayarıma aktarayım dedim.Bu arada yeni olan herseyi de eklemek istedim.Mustafa Bey’in yeni program ciktigindaki uyarıları da aklımda idi.Birden bomboş bir iPhone a sahip oldum.Arayanlarin sadece numaraları görülüyordu.Dun aksam telefonum çalındı ya da suya düştü diye kendimi teselli ederken bir arkadaşım bilgisayarı kapat ve yeniden bağla dedi.Geri yüklendi hepsi.Boyle bir güzellik olabilir bir cihazda ancak.Simdi notları okumaya devam.İyiki varsın Mustafa Tan gercekten soyadın gibi ısık saçıyorsun hem tekniğin hem felsefenle.Sevgilerimle
  Le

 15. Sami

  27/11/2011 at 13:37

  Mustafa bey, alemde teksin degisilmezsin gerisini biliyon zaten.

 16. Emre

  27/11/2011 at 13:52

  Mustafa Bey merhaba,

  icloud ile sesli notlari yedekleme sansimiz yok mu ? Su an telefonumda 15 saatlik ses kaydi var ve bunlari bir turlu bilgisayarima aktaramiyorum bu konuda bir bilginiz var mi ?

  • Mustafa Tan

   27/11/2011 at 14:01

   iCloud cihazınızda kayıt ettiğiniz Sesli Notların (Voice Memos) yedeğini alıyor.

   Fakat sizin sorduğunuz farklı birşey sanırım. Kayıtlarınızı bilgisayara aktarmak için aşağıdaki yazımız faydalı olacaktır:

   http://www.iphoneturkey.com/2011/07/itunes-ipuclari-v.html

   • Sami

    27/11/2011 at 23:54

    Mustafa bey icloud sesli notlarin yedegini nereye aliyor tam anlayamadim ben. Bu arada problemim su 5 adet sesli notu itunes ile eszamnlayamiyrm ne yaptysam olmadi diger butun sesli notlari eszamanladi bitek o 5 tanesi kaldi ve eszamanlananlardan hic bi farklari yok.

 17. umut

  27/11/2011 at 14:21

  Merhabalar mustafa bey benim konu dışı bir sorum olacak. Bu IOS 5.0.2 güncellemesi ne zaman yayınlanacak bir bilginiz varmı?

  Saygılar.

 18. Ahmet

  27/11/2011 at 14:44

  Asd

 19. Eyup

  27/11/2011 at 17:04

  Mustafa bey şunu aklima gelmisti 😉
  iphone jailbreak yapanlar icloud yedek alabilirler mi?

  • Mustafa Tan

   27/11/2011 at 17:20

   Cihazım jailbreak’li olmadığı için test edemiyorum ama sıkıntı olacağını sanmıyorum.

 20. mehmet kaya

  27/11/2011 at 17:47

  Keşke paylaşımlar biraz daha sık olsa 😀 ama yine de bu emeginize teşekkürler

 21. Caglar

  27/11/2011 at 18:20

  Kolay gelsin mustafa bey. Telefonuma ios 5 yukledikden sonra ayarlardaki kisisel erisim noktasi kayboldu. İphonumla alakali bi durum mu yoksa son surumde bu ozellik yer almiyor mu??

 22. Anil Celik

  27/11/2011 at 20:17

  Yazilariniz için cok teskkur ederiz. İos5 guncellemesinden sonra telefonu karistirirken bir sey oldu rehberden bazi isimler silindi fakat aradiklari zaman ismimleri cikiyor?? Acaba iclouddan geri yukleme yaparsam duzelirmi sagolun

 23. Ilker

  27/11/2011 at 23:23

  Mustafa bey iyi günler.

  Sorum su benim. Deneme amaçlı iPad den bir uygulama yedeklettim fakat nelerin yedeklendigini iCloud.com sitesinde göremedim. Yani hangi uygulamalar yedeklenmis gibi liste seklinde göremiyoruz. Saygılar

 24. Ahmet Cook chop

  03/12/2011 at 00:31

  sewiyoruz seni 🙂 bı sorum olacak ben hic yedekleyemedim çünkü ne zaman yedekle desem saatlerce sürüyor yani bı ara 20 saat kaldı dediğini gördüm neden acaba internetim yavasta degil wifi den yedeklemeye çalışıyorum olmuyor 🙁

 25. Ahmet Cook chop

  03/12/2011 at 00:32

  sewiyoruz seni 🙂 bı sorum olacak ben hic yedekleyemedim çünkü ne zaman yedekle desem saatlerce sürüyor yani bı ara 20 saat kaldı dediğini gördüm neden acaba internetim yavasta degil wifi den yedeklemeye calısıyorum olmuyor 🙁

 26. Yigit

  04/12/2011 at 10:46

  Tssekkurler Mustafa bey

 27. Engineer

  04/12/2011 at 14:56

  Güzel paylaşımlarınız için teşekkürler!

  Benimkide 17 GB uygulama var, geçen sefer iTunes-la sıfırladığımda dahi saatlerimi aldı 😀

 28. Mustafa Tanhan

  06/12/2011 at 00:00

  Mustafa Bey

  Iphone 4 ve Ipad2 sahibiyim. Mesela ipaddenrehbere ekleme düzeltme yapınca diğer yanda iphoneda değişiklikler gözükmekte ama sildiğim diğer yanda silinmiyor olduğu gibi kalmakta.
  Bu konuda bir bilginiz varmı? Varsa yine paylaşabilirmisiniz?

  Selamlarımla

 29. Yalcin Tas

  10/12/2011 at 15:39

  Mustafa bey paylasimlariniz ve yardimlariniz icin tesekkurlerimi ileterek problemime geciyorum.. Iphone 4 kullaniyorum.. ios5 yukledim ama tlfnumun ayarlar bolumune girdigimde icloud ve twitter menulerinin acik gri renk tonunda oldugunu goruyorum ve giremiyorum yani aktif degil.. Bunun sebebi ne olabilir..? ios 5.1 yukledim ama ayni problem devam ediyor…

 30. Sedat

  13/12/2011 at 16:20

  Mustafa bey bu i cloud ta notları aktiv ettiğimizde neden @me.com uzantıyı mail adresi al diyor teşekkürler

 31. Anonim

  18/12/2011 at 08:30

  Mustafa bey ben iTunes’tan memnunum ama istiyorum ki Wi-Fi a bagli oldugunda iCloud a da yedeklesin. bu mumkun mu? Yani hem iTunes a hem de iCloud a ayni anda yedeklemek… Tesekkurler

  • Salih SERTKAYA

   16/01/2012 at 17:25

   Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum Mustafa bey.

 32. Aydın

  29/12/2011 at 12:28

  Selam,ben yedek aldığımda jailbreak yoktu telefonumda.Ama şu an jailbreak yaptım.Şimdi Sadece resimlerimi geri almak istiyorum nasil alabilirim.Bilgisayarımda bulamadım resimleri.

 33. onur

  01/01/2012 at 15:49

  merhaba mustafa bey ios5 e dün update ettim icloudla yedek aldıktan sonra bilgilerimi kontrol etmek için icloud com’a girdim adres defterimdeki kişilerin eksik olarak yedeklendiğini gördüm ayrıca telefonumda işaretli olmasına rağmen notlarında yedeklenmediğini gördüm telefonumdan birkaçkez daha yedekleme işleminin tekrar etmeme rağmen birşey değişmedi cihazımın jailbreakli olmasının etkisi olabilirmi? saygılar

 34. İlkay

  01/01/2012 at 21:32

  Slm Mustafa bey iPhone 4kullaniyorum 6ay oldu alli son 1 aydır telefondan arama yapıyorum bende herhangi ses gelmezsen karşıda çalıyor veya beni aradıklarında onlara caliyo fakat benim telefonda ne çalma nede birisinin aradığına dair emare yok ve diyelim birisini arıyorum hiç ses yok bitir diyorum arama bitiriliyor diyor ama ekran bu şekil kalıyor bunu arada bir yaparken şimdi tamamen gitti ne arayabiliyorum nede arayanlar ulaşabiliyor mesaj dahil yardımcı olabilirmisiniz veya baska aynı sorunu yaşayan arkadaslar teşekkür ederim

 35. İlkay

  01/01/2012 at 22:11

  Evet verdiginiz linkteki gibi ama şimdilik çözümü yok sanırım yeni sürümü beklemek gerekiyor telefonu kullanamayagim kartı ufak hangi telefonda nasıl kullanacağım çözümün baska yolu yokmu servise gitse yada yeni sürümü temin edebileceğimiz bir yer yardımcı olursanız sevinirim telefonsuz kaldım yardımlarınız icin teşekkür ederim

 36. derya

  03/01/2012 at 14:25

  arkadaşlar ben ıphone 4s kullanıyorum yaklaşık 20 gündür telefonumda rehber ve notlarım kendiliğinden silindi bunu geri getirebilmek için ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler.
  bundan önce 4 kullanırken böyle sorun yaşamamıştım.

 37. Pingback: iCloud Hakkında Bilinmesi Gereken Herşey! (Çok ayrıntılı) | Phone90.Com

 38. Pingback: iPhone ve iPad Yazılım Güncellemesi Öncesi Yapılması Gerekenler | IPHONE Cep Telefonu

 39. Ahmet oktar

  03/03/2012 at 22:05

  İcloud a telefonumdan girmek istiyorum ama bana aynen su olay cikiyor…bu telefonda birden cok ucretsiz hesap etkinlestirildi.diyor..ben teli ikinci el aldim.kac kezde sifirladim ama olmuyor ne yapmam gerekiyor

 40. emre

  10/03/2012 at 02:44

  merhabalar ben icloud’a back up yapıp telefonumu update etmek istiyorum ama ben apple kullanıcı adı olarak arkaadaşımın adresini kullanıyordum bütün uygulamaları onun hesabından indirdim back up’ı kendi kullanıcı adımla yapıcam update ettikten sonra uygulamalarımı yükleyebilirmiyim yoksa gene arkadaşımın kullanıcı adı mı gerekir??

 41. Sbryctrk

  12/03/2012 at 18:26

  Arkadaşlar yeni bir apple kullanıcısı olarak acemice bir sorum olucak.İCloud yedeklemesi yaptım az önce ve anladığım kadarıyla ve istediğim zaman -buna yeni bir iphone aldığımda yeni iphone’um dahil- bu uygulamaları telefonuma yükleyebilirm.Doğrumudur.?

 42. Mustafs

  16/03/2012 at 23:48

  Mustafa bey tel icerigini sifirladim iCloud yedegi yok dedi şimdi butu hersey silindi yardımcı olabilirmisiniz bana bu konuda iTunes restora ederken bilgisayarın geri dönüşüm kutusuna önceki versiyonla ilgili bir dosya atmış bunu tel geri nasıl yuklerim

 43. mustafa

  04/04/2012 at 13:06

  mustafa bey merhabalar bi sorunum var cihaz iphone 4 email adresimi değiştirdikten sonra icloud dan yedekleme almaya çalışıyorum ama kabul etmiyor kullanıcı adı doğru değil uyarısı veriyor düzenle seçeneğini kullanmaya çalıştım düzelmiyor yardımcı olursanız sevinirim ios 5.1 yüklü ve jailbreakli değil

 44. NURAY EKİNCİ

  23/04/2012 at 14:21

  Merhaba Mustafa Bey

  ıphone 4s kullanıyorum.Telefonumdaki fotoğrafları bilgisayardaki dosyaya yükledikten sonra ara kabloyu çıkatmadan telefondaki fotoğrafları sildim.aynı zamanda bilgisayara yuklediğim fotoğraflarda silinmiş.Geri getirme şansım var mı?

  Teşekkür ederim…

 45. seckin

  09/05/2012 at 23:26

  merhabalar, ben yeni aldigim iphone 4s i eski 3GS ile birlikte bilgisayarima taktim! ve senkronize ederek butun rehber ve resimleri atmak istedim! fakat bu arada yeni iphone daki butun bilgilerin silinip eski iphone icerigi yuklendigini gordum! sorum su ki; yeni iphone daki silinmis fotolarimi geri alma ihtimalim var mi?

 46. freedom

  25/05/2012 at 22:36

  çok süpersin.. eline emeğine sağlık, sıkıntılı ve zor bir konu ancak bu kadar net ve güzel anlatılabilir. tekrar tekrar saol çok işime yaradı..

 47. Giz.

  03/06/2012 at 19:10

  Oyunun 5.level’ına geldikten sonra oyunu açamamaya başladım. İpadi kapatıp açmama rağmen bu sorun çözülmedi. Silip tekrar yüklediğim de yine aynı sorunla karşılaşıyorum. Sebebi ne olabilir?

 48. victoria

  08/07/2012 at 11:41

  lütfen yardımedin . iphonumu iclouds a yedeklerken telefondaki rehberim kayboldu ne yapmam gerek lütfen yardım edin çok acill ::((

 49. yagız

  14/07/2012 at 01:13

  yedeklemem en son bu ay 12sinde yapıldı. sonra telefonda hiçbir değişiklilk farketmedim. bugün bir baktım fotograflar yok. 12sinde olan yedeklemeyi yükledim ama yine fotoğraflar yoktu çok önemli şeyler var nolur yardım edin

 50. arg

  24/07/2012 at 15:23

  iphone iclouda yedeklemek istiyorum ama olmuyor şimdi yedekle kısmı donuk çıkıyor….daha önce yedeklemiştim ama..teşekkür ederim…

 51. Hatıce

  01/08/2012 at 21:48

  Esimin telefonunda kendi iCloud hesabimi entegrasyon yaptım bütün numaralar birbirine girdi ne yapabiliriz

 52. ahmet

  04/08/2012 at 16:41

  merhabalar benim ozenle sectgm ve cok ugraslar sonucu yukledgm muziklerim silindi onlari tekrar geri getirmenin bi yolunu bilen varsa lutfen yardim edebilir mi?

 53. Hilal

  17/08/2012 at 11:53

  AppStoredan uygulama indirmek istediğimde bekliyor yazıyor ama bir türlü yüklenmiyor hiç
  Birşey indiremiyorum bunla alakası var mı?

 54. kubilay

  10/09/2012 at 20:11

  Selamlar,

  oncelikle emegin icin tesekkurler.
  Sanirim farkli bir sorunum var.
  Ben kendi kullandigim apple kimligi ile kiz arkadasimin cihazini icouldan yedekledim. aylar once. su an kiz arkdasimin cihazina fotolarini rehberini vs geri yuklemem gerekti. ama nedenini anlamadigim bir sekilde o gunku yedeklemeyi yuklemeye calistigimda benim telefonumda ki bilgilerin kiz arkdasimin cihazina yuklendgini gordum. bunun bir formulu varmidir. cozemedim. yardimci olursan sevinirim.
  saygilar

  • FARUK OKKALI

   09/05/2013 at 18:45

   merhabalar arkadaşlar. icloud etkin olmadığından daha önce yedekleme alınmamış ve bi hayli fotoğraf birikmiş bir telefonun bilgilerini iclouda yüklemek istiyorum yalnız fazla fotoğraf olduğundan saklama alanının yeterli olmadığı ile ilgili bir uyarı alıyorum. o yüzden sadece telefon rehberini atıyım dedim ve Ayarlar>iCloud dan mail, takvim , fotoğraf yayını vs vs hepsini etkinsizleştirdim sadece kişileri etkin bıraktım ve tekrar denedim fakat yine aynı uyarıyı aldım. Acaba yanlış birşeymi yaptığım çözüm arıyorum.

   • Mustafa Tan

    09/05/2013 at 18:58

    iCloud yedeklemesi ile Kişilerin, Notların, vs. iCloud ile senkronizasyonu farklı şeyler.

    Yukarıdaki gibi iCloud yedeğini kısmen alamazsınız. iTunes yedeği gibi herşey yedeklenir. Fakat ilave alan satınalabilirsiniz.

    • slm

     12/09/2013 at 19:54

     iphone 3te icloud kuramıyrm bekleme yapıyor ne yapmam lazım ulaşırmısınız bana

    • Anonim

     20/09/2013 at 12:49

     5s çıktı onu al

 55. metin

  20/09/2012 at 16:03

  icloud yedeklemeyi telefon üzerinden mi yapıyoruz? gösterdiğiniz işlemler sonunda mesajlarda da yedekleme yapılmış oluyor mu?

 56. Mustafa Naci Dündar

  22/09/2012 at 16:11

  Mustafa bey iOS 6 sürümünü telefonumuza yüklemeden önce iCloud a telefon üzerinden yedek aldık ve iOS 6 yı sorunlu bir şekilde yükledik yükleme sırasında internet bağlantısı gitti ve biz telefonu sıfırlamak zorunda kaldık ancak telefonumuz kendini yeniden kurarken iCloud dam yedeğini geri yükle seçeneğini seçtik ama maalesef yedekleme başarısız oldu diyor tekrar deniyoruz olmuyor bizde çaresiz iTunes ta 3 ayda aldığımız yedeği geri yükledik resimlerimiz ve notlarımız gitti bunun kurtulma şansı varmı acaba????

  • Nurten Kaya

   27/09/2012 at 14:55

   2 Gün önce aynı durum başıma geldi. Maalesef 3 ay önceki yedeklerimi geri yükledim. Diğerleri geri gelmiyor.

 57. doro

  27/09/2012 at 16:12

  iphone 4 ve yeni ipadim var. iphonumdaki anımsatıcılarımı ipadimde görüyorum ama diğer hiç bir bilgiyi ipadim de göremiyorum. icloud açık. aicluod hesap bilgilerim de aynı. fotoğraf çekiyorum ama ipadimde göremiyorum. neden acaba?

 58. ozan

  10/10/2012 at 17:59

  pc ye format attım. icloud yedeklerimi itunes e nasıl atarım.
  veriler kaybolmasın diye otomatik eşzamanlamayı engelle seçeneğini işaretledim aygıtlardan. şimdi icloud dan PC deki boş itunes a nasıl aktarcam yedeği?

 59. arkadaşlar lütfen yardım

  28/10/2012 at 22:31

  ya şimdi arkadaşlar benim iphone 4 üm var ondan ayarlar icloud diyorum yedekle diyorum ve yedekleniyor orası tamam okey ama ben şimdi yakın zamanda ipad 3 alacağım ilk açtığında soruyorya itunes yedeklemesi mi yeni bir ipad olarak kur mu yoksa icloud yedeklemesi mi diye soruyorya mesela ben icloud yedeklemesini seçtim e posta falan yazdım ama be iphone 4 ümde neredeyse 5 kere yedekleme yaptım ipad da soruyorya hangi icloud yedeklemesinden indiriyim diye ama ben birsürü yedekleme yaptım orda çıkarmı lütfen cevaplayınız !

 60. Ayhan

  01/11/2012 at 10:51

  Merhaba Mustafa Bey, benim sorunum icloudda yedeklenen mailleri sıfırlayamıyorum. Yedeklemeyi kapattım yedeklenenleri sildim. Herşey silindi ama 585.7 MB mail silinmedi. Silinen mailleri arşivleme bölümüde kapalı. İcloud yedeklemesini sıfırlama yapmam için yardımcı olursanız sevinirim.

  • Anonim

   12/11/2012 at 13:49

   Mustafa Bey cevabınızı bekliyorum. Lütfennnn

 61. hsyn4490

  11/11/2012 at 17:13

  paylaşım için çok tşkler!

 62. Jülide

  20/11/2012 at 20:17

  Annemin iphonesindeki numaralar benim iphone gecti ve ben onları sildim bu sefer anneminde rehberinden silindi nasil geri alabilrz cok acil cevap lutfen

 63. Erkan01

  01/12/2012 at 20:32

  Iphone u 2. El aldım ve önceki apple kimliğini ıcloud dan sildim kendi hesabımla oturum açmak istiyorum fakat bu ıphone da daha maximum sayıda ücretsiz hesap etkinleştirildi diyor. Bunun bir çözümü yok mu

 64. Serhan

  02/12/2012 at 15:19

  Merhaba Mustafa Bey,
  Telefon servise gitti yenisi verildi, olacaklari bildigimdan iCloud yedegini tam anlamiyla aldim (4S iOS 6.0.1) fakat baslangicta yedekleri yukle kisminda iCloud cikmiyor, fakat iCloud da o yedek hala duruyor 2,5 GB seklinde, yeni telefon icin yeni yedek olusturuyor
  Yardiminizi bekliyorum

 65. FarukU

  06/12/2012 at 09:11

  Mustafa Bey merhabalar,
  Sitede aradım ama yanıtını bulamadım. Iphone 5 sahibiyim. Icloudu daha aktif kullanmak amacı ile dün Outlook takvimlerimi iclouda attım. Ama outlooktaki tüm takvimlerimi silerek iclouda taşıdı.
  Sonrasında da bu sabah nasıl olsa iphone de var diye itunesten eşleştirme yaparak outlookuma atarım diye düşünerek işleştirme yaptım. Fakat bu defada iphonemdeki takvimleri sildi.
  Şimdi tüm takvimlerim sadece icloudta var. Ama bir türlü ne iphone nede outlookuma geri alamıyorum.
  Tüm takvimlerim 7-8 yıldır tuttuğum tüm notlarım gittim 🙁
  Nasıl geri alabilirim.
  Bildiğiniz bir yöntem var mıdır?
  Teşekkürler.

  • FarukU

   06/12/2012 at 10:42

   Mustafa Bey tekrar merhabalar,
   Icloud’tan yedeklerimi aldım. Takvimde buna dahil. Fakat Icloud’taki takvimlerimi outlook takvimime atamıyorum. Daha doğrusu Outlook ta takvimin altına “iCloud içinde takvim” diye bir takvim daha açtı ve normal outlook takvimim şu anda bomboş.
   Bunları icloud takviminden outlook takvimine nasıl atıyoruz?
   Bu konu ile ilgili herhangibir bilginiz varmıdır?
   Teşekkürler.

 66. sacit

  13/12/2012 at 12:27

  helal olsun tesekkur ederim cok aciklayici tatmin edici olmus iphonun siyahindan beyazina gececem bakalim dogru yapabildim mi gorecem:))

 67. emrah

  19/12/2012 at 11:33

  MERHABA ARKADAŞLAR BENİM PROBLEMİM VAR iCLOUD da en son tarihli alınmış yedekten önceki tarihli olanlarını yüklemek mümkün mü ?? rehberim silindi en son yedekte sadece bir kaç numara görünüyor

 68. Murat Açıkgöz

  20/12/2012 at 01:43

  Merhaba Mustafa bey,
  Telefonu servise gönderdim. Göndermeden önce fotoğraflarımı icloud’a yedekledim ve telefon servisten geldi; ancak icloud’a yedeklediğim fotoğraflarımı telefonuma tekrar yükleyemiyorum ya da aktarıp kullanamıyorum bu işlem yapabilirim bana yardımcı olur musunuz?

 69. emre

  22/01/2013 at 23:36

  Merhaba;
  İtunes de iphone yedeklemesini şifrele dediğimizde, iclouda aldığımız yedeklerde aynı şifre ile şifreleniyor mu? yani iphone restore yapılıp yeni bir iphone olarak başlatılıp daha sonra icloud ile verilerimizi tekrar alabilir miyiz?

 70. Betul

  31/01/2013 at 02:33

  Merhaba. Kardesimle ortak itunes hesabi kullaniyorduk yeni ogrendim ki icloud belgeleri yedekliyormus. Ben yedekledikten sonra ogrendim ve kendime yeni itunes ve icloud hesabi actim. Eski ortak kullandigimiz icloud hesabinda benim yedeklerim hala duruyormudur ve eger duruyorsa onlari kendi telefonum uzerinden nasil silebilirim ? Tesekkurler.

 71. Betul

  31/01/2013 at 02:37

  Merhaba. Kardesimle ortak itunes hesabi kullaniyorduk yeni ogrendimki icloud belgeleri yedekliyormus. Ben yedekledikten sonra ogrendim ve kendime yeni icloud ve itunes hesabi actim. Eski ortak kullandigimiz icloud hesabinda benim yedeklerim hala duruyormudur ve eger duruyorsa onlari kendi telefonum uzerinden nasil silebilirim ? Tesekkurler

 72. Menderes

  06/02/2013 at 01:07

  İphone3 varken İphone5 aldım.
  önce icoud ile yedek yaptım.
  yeni telefonuma geri aldım.
  Mustafa Beyin dediği gibi resimlerim gelmez dedim.
  Ama
  Resimlerim, zil sesi herşey geri geldi.
  hiç bir sorun yok.
  İtunes e ihtiyaçımız yoktur.

  • keremm

   06/02/2013 at 23:07

   kardesım vıdeo gelıyormu ?

   • İhsan

    03/04/2013 at 17:20

    Telefonunuzla çektiğiniz videolarda gelir.

 73. Serkan

  11/02/2013 at 15:57

  Teşekkürler

 74. Cemal

  12/02/2013 at 00:56

  Merhaba ben 3gs le 6.01 güncelleme yaparken cihaz kitlendi ayarlar kısmında kaldı hiçbir şekilde cihaza müdahale edemedim daha sonra i tunesle tekrar güncellendim ve düzeldi dolasıyla rehber herşey gitti cihaz sıfırlandı yeniden kurarken iculenden tekrar kurmam gerekirken yeni kurulumu seçtim eski rehberime nasıl ulaşabilirim

 75. nedim

  19/02/2013 at 11:06

  iclod hesabımı yannışlıkla sildim rehberim de ki kişilerde silindi ne yapa bilirim bana yardım edermisiniz

 76. alki34

  27/02/2013 at 19:10

  selam öncelikler vermiş oldugunuz bilgiler için tşk ederim..! Benim sorunum şu itunes yedeklemeyi kullandıgım zaman hiç bir sorun yok rahatca telefonu resetliyorum yanlız icloud a gelince yedekleme yaptıgım halde halen kullanım alanım 4.7 gb görünüyor ve icloud tan geri yükleme yapmaktan korkuorum ya verileri yazmadıysa diye…!

 77. Adnan

  27/02/2013 at 23:03

  merhaba, benim sorum icloud u yeni bir iphone seceneyini devam ettirdik, daha sonra o appslerimizi ve resimlerimizi geri ala bilirmiyiz?

 78. Rıza

  20/03/2013 at 04:49

  İphone gs cihazıma gelen mesaj ile güncelleme yapılması gerektiği diye Bilği mesaj geldi güncellemeyi yaptım telefonum artık kullanılan versiyonu desteklemiyor iPad en düşük versiyonu oldu özellikleri kayboldu fotograflar silindi tamamen hiç bir özellik kalmadı ne yapmam gerekiyor lütfen yardım ediniz

 79. Bülent Uysal

  23/03/2013 at 23:54

  Merhaba;
  iphone 4’ümü satarken bütün ayarları silerek verdim. Şimdi iphone 5 kullanıyorum. icloud ayarlarını açtım rehber geldi ancak fotoğraflarım gelmedi. saklama alanına bakıyorum 2 cihaz gösteriyor birisi Bulent iphone, direi Bülent Uysal olarak gözüküyor. Bülent Uysal’ın altında bu Iphone diye not var. ilkinin kapladığı alan 2.7 gb. diğerinin kapladığı alan 132 mb. bu fotoğrafları almam lazım ama şimdiki iphone yedekleride bana lazım. iki yedeği birden kullanabiliyormuyuz.
  Teşekkür ederim.

 80. busekozan

  29/03/2013 at 18:13

  mrb ben icloud yedeklemesi yapmaya çalışıyoum yedekleme tamamlanamadı diyor bunun sebebi nedir ??

 81. Hsn

  31/03/2013 at 13:15

  Yaklaşık 3-4 ay once sildiğim fotografları geri getirme şansım varmi bu arada cihazım iphone 4s

 82. Pingback: iPhone ve iPad için iOS 6.1.3 Yazılım Güncellemesi Yayınlandı. | SosyalMarket

 83. İhsan

  03/04/2013 at 17:04

  İcloud yedeginde fotograf rulosu 400 mb gorunuyor. Cihazi sifirladik yedekten dondugunuzde fotograflatin tamami gelmiyor. Nerede hata yapiyoruz acaba

 84. meriç

  06/04/2013 at 23:46

  iPhone’umda bir kaç tane paralı uygulama var ama bi arkadaşın bilgisayarından yüklenmişti bu uygulamaları kendi bilgisayarımdaki iTunes’dan yedeklemeye çalışıyorum olmuyor ne yapmam gerekiyor. Teşekkürler.

 85. Şafak Çakmak

  11/04/2013 at 09:49

  İpad cihazımda İCloud Yedekleme başlığı altında İpad 4 haftadır yedeklenmedi. Yedeklemeler İpad fişe takıldığında kilitlendiğinde ve Wİ-Fİ bağlandığında gerçekleştirilecektir.adlı pencere açıldı tamam ı tuşluyoruz gitmiyor mavi pencere kalıyor ve kilitleniyor ne yapabiliriz

  • melda

   24/05/2013 at 00:25

   aynı sorunu ben de şu an hem ipad hemde telefonda yaşıyorum çözüm önerisi var mı ?

   • Emre

    14/07/2013 at 12:57

    ipad açma kapama düğmesi ile geri düğmesine aynı anda 10-12 saniye basılı tutun ipadin kapandığını göreceksiniz. Açtığınızda sorun kalkmış olacaktır.

 86. Meryem

  02/05/2013 at 19:20

  Facebook umdan bi foyograf silindi yanlislikla fotograf bu iphone 4s tlf numdan cekilmemisti fotografi bulamiyorum iclod baktim itunes bakiyorum yok yardimci olurmusunuz lutfen

 87. Pingback: iOS 6.1.4

 88. emre

  08/05/2013 at 01:05

  selemun aleyküm arkadaşlar ben şimdi iphone 5 aldım 4s teki bilgileri icloudlan yedekledim ama iphone 5 sıfırlamadan icloudtaki verileri yüklemek istiyorum yardımcı olurmusunuz? şimdiden teşekürler.

 89. Arda Canyılmaz

  27/05/2013 at 03:15

  Merhaba iCloud yedeklerimde daha önce kullandığım bir cihazın yedekleri bulunuyor, şu an kullandığım iPhone üzerine eski yedeklemeyi yükleyebilir miyim? Çok teşekkür ederim.

 90. sahra

  08/07/2013 at 23:31

  ıphone 5 ımden yedekleme yapmadan vıdeomu sildim yanlışlıkla. nasıl gerı getırebılırım. 🙁

 91. efe

  16/07/2013 at 20:16

  arkadaşlar benim ipod e postamı doğrulamıyor ne yapmam lazım

 92. Hasan Hamzaoğlu

  20/07/2013 at 21:20

  icloud yedeklememi yanlışlıkla sildim. Yeni yedeklemede eski fotoğraflarım çıkmıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

 93. sena

  24/07/2013 at 01:25

  merhabalar 🙂 baya farklı konulara değinilmiş ama benim de bir sorunum var ve yardım ederseniz çok mutlu olurum 🙂 biraz kurcaladım ve kaşındım .. iPhonumu ipadime de yedekliyim dedim ama şimdi ipadden ne silsem iPhonedan da siliniyor :/ ben sadece eski konumlarına getirmek istiyorum her ikisini de .. yani iPhonedan ipade attıklarımı ipadden silmek istiyorum . nasıl yapabilirim ? :/

 94. Fatih

  09/08/2013 at 06:10

  İcloud kalan Zaman hesaplaniyor diyor ve ileri gitmiyor 30 dk falan bekledim ama hic bir degisiklik olmadi.sorunu bulamadim bir turlu??

 95. Ayse

  27/08/2013 at 21:46

  Merhaba. Telefonumu caldirdim icouldda yedegim var ama kardesimin iphonundaki programlari resimleri vs silmeden kendi telefonumdakilerle birlestirmem mumkunmu?

 96. cihan

  31/08/2013 at 01:06

  öncelikle merhabalar benim telefonum arızalandı ve değişim oldu.ben cihazımı daha önceden bilgisayarıma yedeklemiştim fakat bilgisayarımda arızalandı ve format atıldı.eski fotolarımı ve bilgilerimi nasıl alabilirim?bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

 97. ersin

  03/09/2013 at 11:15

  İphon 5 telefonum arizalandi servuse yolladin
  su an samsung galaxi kullaniyorum aceba bu telefona nasil yuklerim ondaki telefon rehperini

 98. Serhat

  17/09/2013 at 22:55

  Merhaba mustafa bey ben ios6 kullanıyorum yarın biliyorsunuzki ios7 geliyo ve yükliyeceğim ios6nın itunes storeından bişey aldım şuana kadar hem iclouddan şimdi yedekle yapıyorum aldığım albüm ios7de de olucakmı

 99. boss

  18/09/2013 at 20:25

  Merhabalar, yorumu teşekkür amaçlı yazıyorum çünkü apple’a yeni geçen biri olarak sorabileceğim bütün sorulara mükemmel cevap vermişsiniz. Teşekkürler emeğinize sağlık. İyi günler dilerim.

 100. Pingback: İos 7 Güncellenmesi | Bayibilgisayar 0216 452 25 02

 101. ramazan gül

  21/09/2013 at 15:24

  arkadaşlar merhaba dün ios 6.1.4 den ios 7 ye geçiş yaptım yapmaz olaydım anlayamadım bende ne rehberim kadı ne resimlerim nede yüklü dosyalarım.Herşey silindi ve hepsini geri yüklemek istiyorum yardımcı olabilirmisiniz. teşekkür ederimm

 102. irfan

  27/09/2013 at 10:45

  telefonu güncelleştirerek ios 7 yükledim sonra bilgisayarıma itunesle yedek aldım. sonra telefonumu sıfırladım ve yedeği geri yükledim ama indirdiğim ve satın aldığım proğramlar oyunlar yüklenmedi acaba neden olabilir.. Yardım ederseniz sevinirim

 103. Anonim

  07/10/2013 at 03:50

  Yanlışlıkla sildiğim fotoğrafı nasıl geri alırım

 104. Pingback: iPhone ve iPad için iOS 7.0.3 Yazılım Güncellemesi | ICQTurk Blogu

 105. Burcu

  25/10/2013 at 18:37

  İos 7.0.3 güncellemesi yarım kaldı ve ipadim kitlendi servise aldılar resimlerimin silinmesini istemiorum ancak formAt atılıcağını söylediler icloud hesabımda nelerin yedeklendiğini nasıl görebilirim iphonuma yedeklemeyi geri yüklüyebilirmiyim yardımcı olun lütfen