Polar Puzzles

Biliyorsunuz elimden geldiğince hergün iTurkeyBiz uygulamamız üzerinden kısa bir süre için ücretsiz olan güzel oyunları paylaşmaya çalışıyorum. Bu oyunları da Amerika (US) App Store’da aldığı rating (yıldız) ve yorum miktarına göre seçiyorum. Aralarında kendimin de beğenerek oynadığı oyunlar olursa da ayrıca tanıtım yazısı yazmaya çalışıyorum.

Bu yazıda tanıtacağım Polar Puzzles isimli oyun da, şu an için ücretsiz olarak indirilebilen bulmaca tarzında oyunlardan.

Oyundaki amacımız penguen karakterimizin şirin yavrularını kurtarmasına yardım etmek. 70’in üzerinde bölümden oluşan oyundaki her bir bölümde, kahramanımıza en az hareketi yaptırarak yavrularına ulaştırmaya çalışıyoruz.

Kahramanımızı yukarı-aşağıya veya sağa-sola olmak üzere sadece 2 eksende hareket ettirebiliriz. Her hareketinde de bir engele veya kenarlara çarpıncaya kadar durmadan devam ediyor. Dolayısıyla en az hareketi yapacak şekilde bir rota tayin edip hedefe ulaştırmaya çalışıyoruz.

Her bölümü de 3 yıldız alabilmek için mümkün olan en az hareketle bitirmemiz gerekiyor. Eğer her bölümü 1 yıldız gibi düşük bir başarı ile bitirirsek de sonraki bazı bölümleri açtırmaya yıldızlarımız yetmiyor.

Bölümler ilerledikçe de bulmacalar (puzzles) zorlaşıyor ve karşımıza yeni engeller çıkıyor. Tabii bu engellerin yanında bulmacalarda bize yardımcı olacak yeni karakterler ile de karşılaşıyoruz.

Ben de oyunu yeni oynamaya başladığım için henüz çok ileriki bölümlere gelemedim. Fakat uygulama hemen tekrar paralı olabilir düşüncesiyle de paylaşayım istedim. Bu yüzden oyunu tecrübe edenler de düşüncelerini paylaşırlar ise indirmeyi düşünen diğer kullanıcılar için ilave yorum olmuş olur.

Polar Puzzles’ı aşağıdaki linki kullanarak App Store’dan şu an için ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bu tip biraz kafa yorduran oyunları sevenlere mutlaka öneririm.

14 Comments

 1. Enes

  25/08/2011 at 01:39

  Çok güzel oyunmuş.

  Paylaşım için çok teşekkürler keşke ipad versiyonu da free olsaymış 🙂

 2. Fikret

  25/08/2011 at 08:33

  2 gündür iphone 3gs ile twittera giremiyorum. Uygulamayı silip tekrar yükledim ancak değişen bişey yok. Wifi ile bağlanıyorum. Diğer tüm sitelere girebiliyorum ancak safari ile de olsa twitter sayfası açılmıyor. Sebebi ne olabilir. Teşekkürler…

 3. emir akın

  25/08/2011 at 08:39

  iyi günler mustafa bey,

  kardeş blog teknoblog dan okuduğum bir habere göre steve amca görevinden ayrılmış.yerine tim cook CEO olarak atanmış.
  bilgilerinize…

  iyi çalışmalar dilerim

 4. Levent

  26/08/2011 at 16:58

  Mustafa Bey

  Air Fox HD çocukluğumuzda oynadığımız atari salonlarının unutulmaz uçak oyunu. Kesinlikle oynamanızı tavsiye ederim..

 5. BİLEN

  26/08/2011 at 20:32

  MUSTAFA BEYYYYYYYY….Bunun dogru oldugunu düşünüp öyle yaşasak olurmu mutlaka bakın….http://www.youtube.com/watch?v=lzsBwnv_dAg

 6. Murat yilmaz

  10/09/2011 at 10:14

  Slm iphonuma
  Mailierimi aktive edemedim nerden net bilgi alabilirim tsk