Mahjong Towers Touch HDBiliyorsunuz geçtiğimiz günlerde uygulamamız App Store’daki yerini aldı açıkçası hiç beklemediğimiz şekilde beğenildi ve sayenizde kısa sürede Türkiye App Store’da üst sıralara yükseldi. Öncelikle bu konudaki desteğiniz ve güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ediyoruz.

Fakat uygulamayı ilk etapta sadece iPhone uyumlu yaptığımız için de sadece iPad’i olan kullanıcılar haklı olarak biraz kırıldı 🙂 Ben de, geçenlerde App Store çıkan ve sadece iPad kullanıcılarının yararlanabildiği şu an için ücretsiz olan “Mahjong Towers Touch HD” isimli oyunu tanıtarak, bir nebze olsun iPad kullanıcılarının gönlünü alayım istedim. (Bilmiyorum faydası olacak mı 🙂 )

Ekran görüntüsü iPad'den alınmıştır.

Mahjong Towers, aslında yıllardır bilgisayarlarımızda oynadığımız, üst üste ve yan yana karışık bir şekilde dizilmiş taşların çiftlerini bularak bitirmeye çalıştığımız zeka, dikkat ve konsantrasyon isteyen çok güzel bir oyun. Ben şahsen bu tip oyunları yıllar evvel çok oynardım. iPad’de de, ünlü oyun firması Big Fish Games tarafından geliştirilmiş harika bir versiyonunu görünce hemen indirip oynamaya başladım.

Ekran görüntüsü iPad'den alınmıştır.

Öncelikle Mahjong Towers’ın harika bir arayüzü ve but tip oyunları ilk defa oynayacaklar için de çok güzel bir yardım (tutorial) rehberi olduğunu belirtmeliyim. Oyundaki animasyon ve ses efektleri de oldukça başarılı. Bu tip oyunlarda çok sık karşılaşılan oyunun sonunun getirilemesi sorunu da “Undo” yani en son yapılan hamleleri geri alma ve “Shuffle” yani taşları karıştırma seçenekleri ile giderilmiş durumda.

Ekran görüntüsü iPad'den alınmıştır.

Tabii bölümleri bu tip yardımlar ile bitirdiğimizde, bölüm sonunda alacağımız puanlar ve yıldızlar düşük oluyor. Oyunun Game Center özelliği olduğu için de ben şahsen hiç yardım almadan bitirmeye çalışıyorum 🙂

Ekran görüntüsü iPad'den alınmıştır.

Oyunun diğer bir güzel yanı da hepimizin bildiği taş desenleri yerine farklı temalar kullanmamıza imkan vermesi. Bu sayede gözümüze daha iyi görünen ya da rahatsız etmeyen şekilleri seçebiliyoruz. Oyunda bu şekilde 26 farklı set bulunuyor.

Ekran görüntüsü iPad'den alınmıştır.

Fakat maalesef bunun için, uygulama içi alım (In-App Purchase) yaparak yani 2.99$ ödeyerek oyunun kilitli tüm özelliklerini açmak (Unlock Full Version) gerekiyor. Oyun normalde ücretsiz ama bir çok özelliği başta kapalı geliyor. Özetle, başta bize tadımlık bir versiyon sunuyor ve eğer beğenirsek de ekstra para ödememiz gerekiyor 🙂

Oyunda aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi, her birinde bitirilmesi gereken 45 adet oyun bulunan bir çok bölüm bulunuyor. Fakat ilk bölüm haricindeki diğer bölümleri oynayabilmek için de oyunun Full sürümüne geçmek gerekiyor.

Ekran görüntüsü iPad'den alınmıştır.

Mahjong Towers Touch HD, bu tip oyunları seven iPad sahiplerinin kesinlikle kaçırmaması gereken bir oyun. Özellikleri kısıtlanmış olsa da, oyunu deneyebilmemiz için ücretsiz indirilebiliyor olması bence gayet güzel. Eğer sizin de hoşunuza gittiyse, aşağıdaki linki kullanarak oyunu App Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

15 Comments

 1. Önder

  31/07/2011 at 11:48

  Bu uygulamaya ilişkin değil ama; herkesin bilmesi açısından; internette kesin ifadelerle söylenmiyor ancak ben söylüyorum; Amerika’dan aldığım bilgiye göre, İPhone 5 Eylülde çıkıyor ….ilgilenenlere duyurulur.

 2. batuhan

  31/07/2011 at 12:03

  türkçe destekli orjinal iphone 4 ü nerden ucuza ala bilirim cevaplarmısınız şimdiden teşşekkür istanbul avrupa da oturuyorum

  • Anonim

   31/07/2011 at 21:55

   Hepsinirada.com

  • Adnan

   31/07/2011 at 21:56

   Hepsi burada com

  • Anonim

   06/08/2011 at 05:21

   Batu ucuza falan zor bulursun git bi trkcell bayiisine ordan taksitli al kardesim hem ode hem konus

 3. batuhan

  31/07/2011 at 12:04

  türkiyeye ne zaman gelcek önder

 4. Emre

  31/07/2011 at 13:00

  Arkadaşlar çok özür diliyorum ama burası o konuların tartışılacak ne yeri ne de ortamı. Lütfen bu tarz konuları, bu bilgileri daha rahat konuşup tartışabileceğiniz forumlarda halletmeye çalışınız.
  Mustafa bey sizede çok teşekkür ediyorum bize böyle harika ve uzun süredir sabırsızlıkla beklenen app sunduğunuz için.. Hep internet tarayıcısından sık kullananlar bölümünden baktığım bu mükemmel ve faydalı siteyi artık tek tuşla bakabileceğim için tekrar tekrar teşekkürler..

  • Mehmet

   31/07/2011 at 22:49

   Niye burası sadece teşekkür edip saygı sunma alanı mı?

   Sitenin yöneticisi var. Kurala aykırı ise zaten siler.

   • mehmet

    31/07/2011 at 23:55

    mehmet :Q hayır ama sizin açtığınız konularında yeri değil burası .sanırım burada yenısınız .madur görüyürum sizi.bilinizki biz burada bir aile gbiyiz .o sebebten herşeyi mustafa beye bırakmıyoruz .umarım anlamışsınızdır

    • ilkan

     01/08/2011 at 00:06

     çok duygusalsınız ailecek… bu arada madur ne demek ki mağdur ile eş anlamı varmı yoksa yanlışmı yazıldı? Nedir bu türkçenin sizdeki mağdur hali:)

     • merve

      01/08/2011 at 22:36

      Mazur diyecekmis zaten arkadas ama olmamis:)

      • Anonim

       03/08/2011 at 10:51

       Bunlar fani şeyler arkadaşlar kafanizi takmayiniz;)

    • Mehmet

     03/08/2011 at 12:14

     Müsaade et de ben istediğimi konuşayım sen de istediğini. Senin eski üye olarak sürekli teşekkür et, saygı sun, ben de yeni üye olarak istediğimi sorayım. Ama yine müsaade et de buna sayın Mustafa Tan ve diğer site yönetimindeki arkadaşlar karar versin “aile”ye girip giremeyeceğime.

     • Sule

      03/08/2011 at 18:05

      Eski uye olarak Emre adina ozur dileriz. Emre zaman zaman boyle cikislar yapiyor 🙂

 5. Ceyhun

  06/08/2011 at 13:13

  Aciklamayi görünce yaşadığım bir diyalog geldi aklıma. iPad versiyonunu yok onun yerine oyun var.
  antalya’da otelin havuzbasi barındaki bar:
  -müşteri: bir soğuk su verir misiniz?
  -barmen: su yok fanta var
  Müşteri:@!#~