Eğlenceli Bir iPad Oyunu – Caseys ContraptionsGÜNCELLEME (11 Mayıs 2012) : Aşağıdaki oyun Angry Birds’in geliştiricisi Rovio tarafından satın alınıp App Store’dan kaldırıldı. Rovio, bunun yerine Amazing Alex isminde yeni bir oyun yayınladı.

Bugün App Store’da gezinirken denk geldiğim ve oğlumla birlikte zevkle oynadığımız Casey’s Contraptions isimli iPad oyunundan kısaca bahsetmeden edemedim. Geçtiğimiz günlerde App Store’daki yerini alan bu oyunda amaç, çeşitli araç gereçleri kullanarak her bir bölümdeki görevi gerçekleştirmek. Ayrıca bu görevleri gerçekleştirirken de olabildiğince çok yıldız toplamak.

Oyunda her bir bölümü geçebilmek için aslında birer bulmaca çözmemiz gerekiyor. Örneğin bize verilen araç gereçleri doğru bir şekilde yerleştirerek bir topu bir sepete sokmamız, ya da balonları patlatmamız gerekebiliyor.

Benzer oyunlar da olduğu gibi bu oyunda da çoğu araçlar için fizik kuralları geçerli oluyor. Zaten çoğu bulmacayı da bu şekilde çözüyoruz. Açıkçası bazı bulmacalar çok çabuk çözülüyor fakat gerçekten kafa yormak gereken bulmacalar da oluyor. Fakat esas zorluk tüm yıldızları toplayarak görevi tamamlamakta oluyor.

Oyunda şu anki versiyonda 70’in üzerinde bölüm bulunuyor. Fakat Ana Menü’de belirtildiğine göre güncellemeler ile yeni bölümler de gelececek gibi gözüküyor.

Oyunun diğer güzel bir özelliği de geçtiğimiz bir bölümün çözümünü, arkadaşlarımızla paylaşmamız (Share) imkan vermesi. Tabii bunun için Game Center hesabımızın bulunması gerekiyor.

Ayrıca oyunla birlikte gelen hazır bulmacaları çözebildiğimiz gibi, kendimiz de bulmacalar hazırlayabiliyoruz. Hatta bu bulmacaları çözmesi için arkadaşlarımıza e-mail yoluyla gönderebiliyoruz.

Sonuç olarak Casey’s Contraptions, 7’den 77’ye herkesin oynayabileceği çok eğlenceli bir puzzle. Eğer iPad’iniz var ise ve bu tip oyunları seviyorsanız 2.99$’a satılan bu oyunu kaçırmayın derim.  Eğer hoşunuza gittiyse aşağıdaki linki kullanarak oyunu App Store’dan indirebilirsiniz.


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

Fakat isterseniz uygulamayı satın almadan evvel aşağıdaki tanıtım videosuna da bir gözatabilirsiniz.

10 Comments

 1. BARIS

  22/05/2011 at 18:32

  MERHABA KONU ILE ALAKASIZ BIR SORUM OLACAK IPAD ICIN MEVCUT TURKCELL SIM KARTINI KESIP IPAD DE 3G ICIN KULLANMAYA BASLADIM BAGLANTIDA HERHANGI BIR SORUN YASAMIYORUM 1GB LIK DATA PAKETIM VAR AMA SONRADAN OGRENDIGIME GORE IPAD ICIN AYRI HAT ALMAK GEREKIYORMUS BIR SORUN CIKAR MI ACABA?

  • Mustafa Tan

   22/05/2011 at 19:21

   Mevcut kartiniz bir data hattina aitse sorun olmaz.

 2. celalettin

  22/05/2011 at 23:00

  mustafa bey..carcassonne isimli oyunu biliyormusunuz.?..çok ünlü bir board oyunudur ve iphonede yılın oyunu seçilmiş..ama çok pahalı..cesaret edip indiremiyorum…

  • Mustafa Tan

   22/05/2011 at 23:13

   Evet biliyorum ama ben de satın almaya cesaret edemedim henüz 🙂

 3. turgut kaya

  23/05/2011 at 13:31

  mustafa bey acaba bilginiz varmı . apple nin 19 mayıs sürprizi olduğunu okumuştum internette fakat hiç bir sonuç alamadım ne oldoğu hakkında bilginiz varmı?

  • Mustafa Tan

   23/05/2011 at 23:09

   Yurt dışındaki Apple Store’larla ilgili birşeydi.

 4. Zebedee

  23/05/2011 at 14:04

  Mustafa bey,
  iPhone SDK’yi yüklediğimizde, kendi yazdiğimiz App’i kendi iPhone’umuzda çalıştırmamız / Test Etmemiz için 99$ ile Developer Programına kayıt olmamız mı gerekiyor?
  yoksa sadece AppStore’da yayımlamak istediğimiz zaman Developer Programına kayıt olmamız yeterli mi?

  • halam

   16/07/2012 at 22:53

   merhaba bayaga geç olacak ama görmüşken cevaplayayım dedim telefonunuz yada tabletiniz jailbreaklı degilse 99 dolarlık hesabı almak zorundasınız 100 tane cihazda test edebiliyorsunuz ama cihazınıza jailbreak yaparsanız ücret ödemeden test yapabilirsiniz

 5. Umut

  08/07/2011 at 10:03

  Alakasız gibi ama soracak başka yer bulamadım. Ya ben ipadi yeni aldım gamecenter a istemediğim bir takma ad ile kayıt oldum ve mailimi de yanlış yazmıştım. Resetleme şansım var mı??????????????

 6. Pingback: Rovio App Store’dan kaldırılan Casey’s Contraptions HD oyununun haklarını satın aldığını doğruladı