CopyTrans TuneSwift ile iTunes’u Kolayca Yedekleyin ve Taşıyın

iPhone ve iPad kullanıcılarının yaşadığı en büyük sıkıntılardan biri de, bilgisayarlarındaki iTunes’ların yedeklenmesi. Cihazımızın senkronize edildiği bilgisayar formatlandığında veya bozulduğunda, müzikler, filmler ve cihaz yedeği gibi birçok bilgiyi kaybedebiliyoruz. Ayrıca sıfırdan kurulmuş bir iTunes ile cihazımızı senkronize ederken, yanlış işlemler yapıp cihazımızdaki adres defterimizi de sıfırlamamız söz konusu olabiliyor.

Apple, iTunes’un tüm bilgileriyle komple yedeklenebilmesi için de bir yöntem sunmadığı için, bu durum iPhone ve iPad kullanıcıları için büyük sıkıntı oluşturuyor. Bize de bu konuyla ilgili sık sık soru geliyor. Ben de bu vesileyle, geçenlerde denk geldiğim ve 15 Mart 2011’e kadar ücretsiz olan Copy Trans TuneSwift isimli bir programdan bahsedeyim istedim.

Copy Trans Tune Swift özetle, bilgisayarımızdaki iTunes kütüphanesini (müzikler, uygulamalar, zil sesleri, videolar, vs.) komple yedeklememizi veya başka bir bilgisayara transfer etmemizi sağlayan bir Windows uygulaması. Tabii yaptığı iş sadece iTunes’taki dosyaları yedeklemek değil, iTunes üzerinden aldığımız iPhone ve iPad backup’larını da yedeklemek veya taşımak.

Dilerseniz önce adım adım uygulamanın nasıl kurulduğundan ve kullanıldığından bahsedeyim. Yazının sonunda da uygulama ile ilgili önemli bilgileri ve ipuçlarını ayrıca paylaşıyor olacağım.

Uygulamanın Kurulumu

1) Önce http://www.copytrans.net/downloadtrial.php adresinden CopyTrans Suit’i Windows tabanlı bilgisayarımıza indiriyoruz ve “Install_CopyTrans_Suite” dosyasına tıklayarak kuruluma başlıyoruz. (Bu kurduğumuz asıl programımız değil. CopyTrans’ın tüm uygulamalarını listeleyen ve aralarından istedeğimizi kurmamızı sağlayan bir kurulum yöneticisi.)

İlk ekranda da kullanıcı sözleşmesini kabul ettiğimizi belirtip “Install” seçeneğine tıklıyoruz. Ardından açılan ekranda da sağ alt köşedeki “Test connection” seçeneğine tıklayarak internet bağlantımızı kontrol ediyoruz. Uygulamanın sorunsuzca internete bağlanabiliyor olması gerekiyor ki, uygulama listesini ve dosyalarını getirebilsin.

Eğer bağlantımızda bir sorun yoksa ekranda “Connection successful” seçeneği çıkıyor ve “OK” seçeneğine tıkladığımızda da uygulamaların listesinin geleceği bir sonraki ekrana geçiyoruz.

2) Aslında CopyTrans‘ın, Apple dünyası (iTunes, iPhone, iPad ve iPod) için bir  çok uygulaması bulunuyor. Fakat biz bu yazıda en çok ihtiyaç duyulan TuneSwift uygulamasından bahsettiğimiz için aşağıdaki uygulama listesinden sadece CopyTrans TuneSwift’i seçip bilgisayarımıza indirilmesine ve kurulumuna geçiyoruz.

3) TuneSwift’in kurulumu tamamlandıktan sonra da karşımıza dil seçeneği çıkıyor. Çok şükür ki TuneSwift’in Türkçe dil seçeneği bulunuyor ve listeden seçebiliyoruz 🙂 Ardında da, aşağıdaki gibi gayet basit ve anlaşılır bir arayüzle karşımıza uygulamanın ana menüsü çıkıyor.

TuneSwift ile iTunes dosyalarını Taşıyabiliyoruz (Transfer), Yedekleyebiliyoruz (Backup) ya da daha evvel taşıma ya da yedeklemek için aldığımız dosyaları tekrar Geri Yükleyebiliyoruz. (Restore) Hepsine aşağıda tek tek deyiniyor olacağız fakat halen ücretsizken önce aktivasyon işlemini yapalım.

4) CopyTrans TuneSwift sitesinde yazdığında göre 15 Mart 2011 tarihinden sonra ücretli olacak. Yani muhtemelen o tarihten sonra aktivasyon kodlarını parayla satacaklar. Fakat o güne kadar indirenler, uygulamanın sitesinde paylaşılan ya da sitemiz için talep ettiğimiz TUNESWIFT-IPHONE-TURKEY aktivasyon kodunu kullanarak ücretsiz aktivasyon yaptırabiliyor.

Bunun için de aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi “Etkinleştir” menüsünden aktivasyon kodunu girip aktivasyon yapmak gerekiyor.

Not: 15 Mart’tan sonra, önceden ücretsiz olarak aktivasyon yaptıranlara da hala ücretsiz olup olmayacağı tam net değil. Uygulamanın sitesinde bu konuda net bir bilgi yok. Fakat edinirsem burada paylaşacağım.

Yedekleme (Backup)

TuneSwift’in ana menüsünde Yedekleme’ye tıkladığımızda karşımıza “Tam yedekleme” ve  “Son değişiklikler” olmak üzere iki seçenek çıkıyor.

Tam yedekleme; Tüm iTunes dosyalarını bir arada, daha sonra geri dönmemize imkan verecek şekilde bir klasörde saklamamızı sağlıyor. Örneğin yüksek disk kapasiteli bir harici diskimiz var ise, yedek dosyası olarak bu diski gösterebiliyoruz. Bu sayede bilgisayarımız formatlansa, çalınsa veya bozulsa dahi iTunes’taki tüm bilgilere tekrar kavuşabiliyoruz.

Son değişiklikler; iTunes kütüphanemizi büyük olduğunda Tam Yedekleme işlemi çok uzun sürüyor. Bu yüzden bir defa Tam Yedekleme yaptıktan sonraki yedeklerimizi bu seçenek ile yaptığımızda uygulama daha kısa sürede yedekleme yapıyor. Çünkü eski yedek dosyasının üzerine, en son yedekten bu yana değişenleri ekliyor. (Incremental Backup)

TuneSwift’in bu yedekleme özelliği, iTunes’taki dosyalarım çok değerli diyenler için bence biçilmiş kaftan. Tabii dosyalar harici bir diske yedeklendiği sürece 🙂 Orijinal dosyalarla ayne yerde saklanan yedeğe, yedek denmez 🙂

Ayrıca yedekleme işleminin kütüphanenizdeki şarkı, film ve iPhone/iPad yedeklerinin büyüklüğüne göre farklılık gösterebildiğini de belirteyim. Bu yüzden bu işlem için harici diskinizde en az 10GB yer ve vaktinizden en az bir yarım saat ayırın. (Gerçi yedekleme otomatik oluyor.)

Taşıma (Transfer)

1) Ana menüdeki Taşıma seçeneğine tıkladığımızda karşımıza iTunes kütüphanemizi (LIBRARY) hangi işletim sistemindeki bilgisayara transfer edeceğimizi soran bir seçenek çıkıyor. TuneSwift, Mac tabanlı cihazlarda yedek alamıyor ama Windows’ta alınmış yedekleri Mac’ler de geri dönebiliyor.

2) Ardında da taşıma işlemini başka bir bilgisayara yapacaksak “Yeni bilgisayar” seçeneğine tıklıyoruz. Diğer seçenekler aynı bilgisayar içerisinde  farklı bir klasöre veya diske taşıma yapma durumunda kullanılıyor.

3) Son olarak da bilgisayarımıza harici bir disk takıp, bu diski uygulamaya gösterim aktarma işlemini başlatıyoruz. Bunun için harici disk kullanmak zorunda değiliz. İstersek önce bilgisayarımızda bir klasöre yedek alıp sonra bu yedek dosyasını diğer bilgisayara taşıyabiliriz.

Yedekleme işleminin süresi, iTunes kütüphanemizdeki dosyaların sayısına ve büyüklüğüne göre değişiyor. Tabii bir de iPhone veya iPad yedekleri varsa onlar da bu süreyi etkiliyor. Örneğin bu yazı için kullandığım Windows bilgisayarımdaki iTunes’un TuneSwift yedek dosyası 2.47GB tuttu ve işlem yaklaşık 20 dakika sürdü.

Geri Yükleme (Restore)

Geri Yükleme işlemi de daha evvel TuneSwit ile alınan yedeklerin (taşıma veya standart) geri dönülmesinde kullanılıyor. Yeni bilgisayarımızda iTunes kurduktan sonra bu işlemi gerçekleştirdiğimizde eski iTunes’umuzdaki tüm bilgiler yeni bilgisayarımıza da dönülmüş oluyor.

Sonuç

Bu yazıyı hazırlarken test için bir taşıma işlemi gerçekleştirdim ve aldığım yedeği sıfır bir iTunes’a dönüş yaptım. Dönüş yapmadan evvel de bilgisayarımdaki eski iTunes’a ait ne varsa sildim  (Müzikleri, uygulamaları, iPhone yedeklerini, vs.) ve sıfırdan iTunes kütüphanesi oluşturdum. Yani eskiye ait hiç bir dosyanın olmadığından emin oldum. Geri dönüş işleminden sonra da tüm dosyaların yerli yerine geri geldiğini bizzat tecrübe ettim.  Dolayısıyla uygulama gerçekten de herşeyi taşıyor ve yedekliyor.

Dolayısıyla da TuneSwift, iPhone ve iPad kullanıcıları için çok büyük bir eksiği gidermiş oluyor.

Fakat yine de uygulamayı kullananların bu konudaki yorumlarını ve tecrübelerini duymak isterim. Eğer TuneSwift kullandıysanız veya kullanırsanız, yazıya yorum girerek sonuçları paylaşırsanız çok sevinirim.

Uygulamanın web sitesi : http://www.copytrans.net/copytranstuneswift.php

Not: Eğer daha evvel gözatmadıysanız, iPhone veya iPad’in yedeği konusunda da http://www.iphoneturkey.com/2009/12/iphoneda-yedekleme-ve-yedekten-geri-donme.html yazımızı inceleyebilirsiniz.

63 Comments

 1. Adem T.

  07/02/2011 at 13:54

  Merhabalar Mustafa bey..

  Çok güzel bi proğramı yine çok sade ve anlaşılır bir şekilde anlatmışsınız.Eğer izniniz olursa tüm bu anlatımı ve resimleri Donanım Haber web sitesi Apple-iPhone-iPad başlığı altında bu bloğun adresinden alıntılandığını vererek yayınlamak istiyorum.Tabiki izniniz olmazsa saygıyla karşılarım..

  Teşekkürler,
  Adem.

  • Mustafa Tan

   07/02/2011 at 13:58

   Çok teşekkürler 🙂

   Yazının sonunda orijinal yazıya link verdiğiniz sürece dilediğiniz gibi paylaşabilirsiniz.

   Hassasiyetiniz için de teşekkürler.

   • Adem T.

    07/02/2011 at 15:08

    O kadar emek verip ,zaman harcayıp bu sayfayı hazırlıyorsunuz elbetteki izin almalıyım aksi büyük ayıp olurdu.

    Backup bilgilerinide taşıdığını düşünecek olursak
    rehber içeriğinide taşıyabiliyordur proram heralde değil mi ?

    • Adem T.

     07/02/2011 at 15:11

     Bi önceki sorumu başka bi arkadaş sormuş ve cevaplanmış zaten.. teşekkürler !

    • Mustafa Tan

     07/02/2011 at 15:12

     Bir okuyucumuz daha sormuştu, ona yazdığım cevabı da aşağıda paylaştım.

     iPhone’unun backup dosyalarını yedekliyor. iPhone’un yedek dosyaları içinde adres defteri de bulunduğundan bu açıdan yedekliyor diyebiliriz.
     Fakat sanırım siz iTunes üzerinden outlook ile adres defteri senkronizasyonu soruyorsunuz. Outlook gibi uygulamalar iTunes’un bir parçası olduğu için yedekleyeceğini sanmıyorum. Fakat bizzat detaylı kontrol etmedim. Fakat uygulamanın sitesinde de bu konuda birşey yazmıyor.

     • murat menfez

      09/05/2011 at 18:42

      Mustafa bey merhabalar, öncelikle böyle bir paylaşımda bulunduğunuz için teşekkür ederim. Bu program ile 6 gb.lık bir veri yedeği aldım buraya kadar bir problem yok, fakat yedeğe geri dönmeye çalıştığımda sadece 300 mb.lık bir veriyi geri yüklüyor, sorun ne olabilir?

 2. Hakan cuneyt akin

  07/02/2011 at 13:59

  Teknik servis onerin lutfen i phone

 3. Pingback: Tweets that mention CopyTrans TuneSwift ile iTunes’u Kolayca Yedekleyin ve Taşıyın | iPhone ve iPad Türkiye -- Topsy.com

 4. ozgur

  07/02/2011 at 14:33

  Merhabalar, yine çok güzel bir yazı olmuş :). Benim bir sorum olacak, şimdi iPhone’da şarkılar var, fakat bunları iPhone’a yüklemek için kullandığım bilgisayar artık yok. Yani bu şarkılar şu an herhangi bir bilgisayarda yok. iTunes ile senkronize edersem şarkılar gider mi?

  • Mustafa Tan

   07/02/2011 at 14:37

   Evet gider 🙁

   • ozgur

    07/02/2011 at 14:46

    Copy Trans Suite’deki diğer programlar işe yaramaz mı?

   • ozgur

    07/02/2011 at 21:05

    Oluyor galiba Mustafa Bey, sitesinde “Rebuild iTunes Library from iPod” ifadesi geçiyor, denemedim ama siz deneyebilir misiniz?

 5. Mehmet Demir

  07/02/2011 at 14:39

  Mustafa Bey,
  Gerçekten çok güzel bir uygulama paylaşmışsınız. teşekkürler. Hemen indirip aktive ettim. Sormak istediğim, acaba iphone backup dosyalarını da yedekliyor mu program. Bildiğiniz gibi onlar başka bir konumda saklanıyor.

  • Mustafa Tan

   07/02/2011 at 14:50

   Yazıda da belirttiğim gibi iPhone ve iPad backup dosyalarını da yedekliyor. Özellikle kontrol ettim 🙂

 6. CANER YILDIZ

  07/02/2011 at 14:39

  Mustafa Bey, program adres defterini yedekliyor mu?

  • Mustafa Tan

   07/02/2011 at 14:54

   iPhone’unun backup dosyalarını yedekliyor. iPhone’un yedek dosyaları içinde adres defteri de bulunduğundan bu açıdan yedekliyor diyebiliriz.

   Fakat sanırım siz iTunes üzerinden outlook ile adres defteri senkronizasyonu soruyorsunuz. Outlook gibi uygulamalar iTunes’un bir parçası olduğu için yedekleyeceğini sanmıyorum. Fakat bizzat detaylı kontrol etmedim. Fakat uygulamanın sitesinde de bu konuda birşey yazmıyor.

 7. caner yılmaz

  07/02/2011 at 14:55

  Mustafa bey merhaba,
  alakasiz bir soru olacak ama resimlerdeki kirmizi oku siz mi cizdiniz yoksa kullandiginiz uygulamanin bu sekilde point etme ozelligimi var?

  Tsk ederim.

 8. emin yenilmez

  07/02/2011 at 15:19

  Teşekkürler Mustafa bey harici diske gayet güzel kaydettim ama sizin gibi sıfırlayıp deneme cesaretim olamadı size sorum bu pogramı kullanmaya kalktığımızda copy trans suite.exe yi mi tekrar çalıştıracağız yoksa aktive edilmiş ekrana direk nasıl geleceğiz?

  • Mustafa Tan

   07/02/2011 at 15:26

   Evet her seferinde Copy Trans Suit (Control Center) üzerinden çalıştırmak gerekiyor. Uygulamanın yeni versiyonu var ise bilgi veriyor.

   Hatırlattığınız iyi oldu. Yazının sonuna da ekliyeyim bu bilgiyi 🙂

 9. M. Yasir Uslu

  07/02/2011 at 15:38

  Mustafa bey yazi icin tesekkurler fakat acaba bu uygulamanin mac osx için bir versiyonu var midir?

 10. emin yenilmez

  07/02/2011 at 16:15

  Cevabınız için teşekkürler Windows için de Skitch benzeri bir program varmıdır?

 11. tolgaa

  07/02/2011 at 16:23

  iTunes 10.1 çıkana kadar sorunsuzca birden fazla iTunes (bilgisayar) ile manual sync yapabiliyorduk (music / video). Bu program acaba o işi de yapar mı, yani evdeki bilgisayarda backup alıp işyerindeki bilgisayara restore etsek sorunsuz çalışabilir miyiz?

 12. Onur

  07/02/2011 at 20:43

  Mustafa Bey,
  Bu program kitaplıktaki bütün şarkıları da yedekliyor değil mi. Kısaca varsayılan programım iTunes olduğu için harici HD’ime bütün şarkılarım da atıldı. Eğer daha önce de kayıtlılarsa iki kere kaydedilmiş olacak değil mi?
  Teşekkürler

 13. ozgur

  07/02/2011 at 22:04

  Mustafa Bey,
  CopyTrans Suite’deki “CopyTrans” programı tam bahsettiğim sorunu çözdü :). Yalnız 100 şarkı sınırı var, sonra ücretli. Acaba bu programa yaptığınız gibi, CopyTrans programı için de aktivasyon kodu ekleyebilir misiniz?

 14. Sefa Burak

  07/02/2011 at 23:03

  mustafa bey emeğiniz için teşekkürler. yedekleme simülasyonu bölümünde “hatasız yedeklemek mümkün gözükmüyor” gibi bir ifade çıktı. “Yide de devam edilsin mi?” sorusuna evet diye yanıtladım. Dosyayı kaydetti. Birkaç müzik parçasının ismini vermişti. Yedeklemedeki diğer verilerde geri yüklemede herhangi bir sıkıntı çıkartır mı? şimdiden teşekkür ederim…

  • Mustafa Tan

   07/02/2011 at 23:41

   Eğer bahsettiğiniz şekilde bir hata mesajı çıktıysa geri yükledikten sonra bazı dosyalar eksik kalabilir.

 15. Anonim

  08/02/2011 at 01:05

  mac versiyonuda varmı acaba?

 16. Okan

  08/02/2011 at 07:19

  Mustafa bey alaksız bı sorum olacak yada teknik bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi ttnetin hpg62 laptopu nasıl kullanan yada unceleyen varmı

 17. Ali can

  08/02/2011 at 14:41

  Selam mustafa bey.. Yarin ayin 9 u ; ipad 2 aciklanacak diyorlar.. Varmi bir bilginiz..

  • Mustafa Tan

   08/02/2011 at 14:46

   Açıkçası yok 🙁

 18. Ediz

  08/02/2011 at 16:02

  Copy Trans’in denediginiz baska uygulamasi varmidir? Oneriniz olurmu?

 19. Sacit

  08/02/2011 at 18:04

  Mustafa Abi Bir Sorum Olacak Benim İpod Touchum Var Ancak Menü Arka Planı Değiştiremiyorum Fotoğrafın Ayarlarına Gelince İkisini De Ayarla Çıkmıyor Sadece Duvar Kağıdı Yap Çıkıyor
  Yardımlarınızı Bekliyorum

  Şimdiden Teşekkürler…

  • Mustafa Tan

   08/02/2011 at 18:09

   Cihazinizda hangi sürüm yüklü? Duvar kağıtları iOS4 yani 4.0 ile geldi.

   • Sacit

    09/02/2011 at 09:05

    iOS 4.1 yüklü

    Şimdiden Tesekkurler…

 20. Onur

  08/02/2011 at 22:51

  Mustafa Bey alakasız olacak ama bir sıkıntım var. İphone 4 ile karşı tarafı arıyorum çalma sesi gelmiyor ama karşı tarafın tel. çalıyor sonra açınca sorun yok konuşuyoz. Hem handsfree de hemde normalde gelmiyor. Kulaklık fln takmadım hiç. Acaba bu sorunu yaşadınız mı nasıl çözülür. V4.2 50. hafta telefonum
  Teşekkür ederim

 21. Ali can

  09/02/2011 at 14:42

  Selm
  Bugün ipad 2 tanitimi yokmuydu ?? Ben 9 subat diye hatirliyorum ….

 22. OğuzHC

  09/02/2011 at 16:01

  Uygulama gerçekten başarılı…

  ben müzik dosyalarımın hemen hemen hepsini harici diskte tuttuğum için yedeklemelerde çok kısa sürüyor… 🙂

  4.184 ad dosyanın , 1.475,58 MB yedeklemesini 7,08 dakika gibi bir sürede yaptı…

  Ama ileride Free kalıp kalmayacağının net olmayışı sıkıntı tabiki..

  Mustafa bey acaba bizim gibi önceden free yükleyen kullanıcılarına bir indirim yapılması (eğer paralı olursa tabii) gibi bir ihtimal olabilir mi? …

  • Mustafa Tan

   09/02/2011 at 16:06

   Selamlar,

   Uygulamanın geliştiricileri ile yazıştım. 15 Mart’tan sonraki updateleri ücretli yapmayı planladıklarını, mevcut versiyonda kalanların ücretsiz kalmaya devam edeceklerini belirttiler.

   Tabii son durumu 15 Mart’tan sonra göreceğiz.

 23. alper

  09/02/2011 at 23:36

  almanyadan app storedan iphone 4 aldım app storedan alınanlar simkilitli değil diyorlar bu konuda bir bilginiz var mı?

 24. serdar

  10/02/2011 at 17:47

  Slm Mustafa Bey dil seçeneği bulamadim ve dil listeden nerden seçebiliyoruz..

 25. ozgur

  12/02/2011 at 18:37

  Bence “CopyTrans” ve CopyTrans Manager” adlı programları tanıtmalısınız acilen. İlki bilgisayarda olmayıp, iPhone’da olan müzikleri bilgisayara aktarıyor, ikincisi iPhone’a şarkı, resim, video vs. atıyor iTunes’un işlevini görüyor, ama iTunes’u sürekli çökenler için ideal

 26. avantis

  15/02/2011 at 21:27

  DiskAid programlarını kullanıyorum.İsterseniz deneyin.Güzel bence.

 27. serhatogun

  05/03/2011 at 15:50

  Merhaba Mustafa Bey,bnm itunes yüklü olan bilgisayartım çöktü ve format attım,daha önce de hiç yedek almamıştım =( peki iphone’umdaki bilgileri (uygulamalar,resimler,notlar,rehber vs.) nasıl yeni kurduğum itunes’a atabilirim ?

 28. burak

  08/03/2011 at 19:17

  mustafa bey o kadar güzel paylaşmışsınız ki hayatımda ilk kez bir foruma yorum yaptım teşekkürler

 29. burak

  08/03/2011 at 19:18

  bu arada bu yedeklemeyi aldım peki birşey olursa geri nasıl yükleyeceğim

   • Yasemin

    01/04/2011 at 13:10

    Merhaba Mustafa Bey,

    Oncelikle bilgiler icin cok tesekkur ederim.

    Sizin dediginiz gibi copytrans uygulamasini indirdim, backup aldim. I tunes ta back upi bilgisayara kaydedememe sorunu yasadigim icin I tunestan back up alamadan I phonu restore ettim. Fabrika ayarlarina dondu.

    Simdi copytranstan kaydettigim backupi geri yuklemek istedim, copytrans programindan geri yukleme yaptim ama fabrika ayarlarinda kaldi telefon, geri yuklemeyi yaparken path olarak nereye yapmam lazim? Yardimci olabilir misiniz?

    • serkan

     26/04/2011 at 13:49

     yannıs anlamadıysam geri yuklemeyi yaptınız cihazla sync etmeniz gerekmektedir sadece..

 30. murat menfez

  10/05/2011 at 09:34

  Mustafa bey merhabalar, öncelikle böyle bir paylaşımda bulunduğunuz için teşekkür ederim. Bu program ile 6 gb.lık bir veri yedeği aldım buraya kadar bir problem yok, fakat yedeğe geri dönmeye çalıştığımda sadece 300 mb.lık bir veriyi geri yüklüyor, sorun ne olabilir? Yardımcı olursanız memnun olacağım.

 31. eray sarı

  20/05/2011 at 21:59

  merhabalar mustafa bey; ben iphone 3gs kullanıyorum. itunes apps ekranına geldiğimde donuk bi sayfa ile karşılaşıyorum ne hiçbirşekilde yükleme yapamıyorum. sorunun kaynağı nedir? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

 32. Anonim

  29/12/2011 at 19:51

  ben iphoneme nasıl muzik indirecemı bilmiyorum ögretirmisiniz sevinirim

 33. sacit cinsoy

  15/01/2012 at 12:06

  ipad 2 den kamera aracılığı ile çekilmiş resimler silindikten sonra tekrar geri getirilebiliyor mu? teşekkür ederim

 34. suleyman

  10/02/2012 at 02:18

  slm adim suleyman mustafa bey yurt disindan iphone 4 aldim 4.3 versiyon cydia yaptim ama memnun deyilim yuklemeden oncede bi yedek almistim ama sifre koydum hic yaptim bisi deyildi ama unuttum ve geri yukleme yapamiyorum cydia yi kaldirmam lazim telefonumu saticam askere gidecem cydia yaptim icin redsnov la aciliyorr o yuzden geri silmem yada geri yukleme yapmam lazim isin icinden bi turlu cikamadim bi yardimci olabilirmisinizz

 35. ebrupilten

  19/04/2012 at 17:35

  Merhaba Mustafa Bey,

  vermiş olduğunuz aktivasyon kodu geçerliliğini yitirmiş.
  bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  teşekkürler,

  • Mustafa Tan

   19/04/2012 at 17:45

   Doğrudur. Yazıda da belirttiğim gibi 15 Mart 2011 tarihine kadar geçerliydi o kod. Satın almaktan başka bir yol yok şu an.

 36. bd

  11/07/2012 at 15:49

  merhaba,

  yeni bir bilgisayara itunes bilgilerimi taşıma için copy trans Tune swift uygulamasını satın aldım. bir harici diske transfer ettim. Ancak yeni bilgisayarıma bu haricinden bilgileri taşıyamadım. Restore yapmaya çalıştığımda iTunesBackup.tsw dosyası istiyor. transfer edilen klasörde de böyle bir dosya görünmüyor. Nerede hata yapıyor olabilirim.

  teşekkürler.

 37. iphonezede

  12/07/2012 at 19:29

  merhabalar
  yeni bilgisayar aldım ve iphonumu bu bilgisayara bağlamaya korkuyorum veriler silinecek diye. bunların hepsini silinmeden bilgisayara nasıl yükleyebilirim.?
  şimdiden teşekkürler..

 38. Murat Gökçe

  28/08/2012 at 17:55

  Mustafa Bey tam aradığım şeydi konuda bahsettiğiniz program. Lakin artık ücretli olmuş. Bu program dışında başka ücretsiz bir program var mıdır? Bilgisayarım da c sürücüsüne format atmak zorundayım ve itunes c sürüsünde yüklü. Daha önce itunes silindiğinde yeniden müzik albümlerimi filmlerimi tek tek yeniden kurmuştum tek tek sanatçıları albüm kapaklarını v.b. ince detaylara önem verdiğim için baya zorlanmıştım. şimdi yine aynı zorlanmayı yaşamak istemiyorum. Bunun için ne yapabilirim. Saygılarımla.

 39. Pingback: Endülüjans » CopyTrans Contacts – Bilgisayardan Rehber Yönetimi