Viber ile iPhone’da Ücretsiz Görüşme

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde Tango isiminde, iPhone’lar arasında FaceTime kullanmadan görüntülü görüşme imkanı tanıyan bir uygulamayı tanıtmıştık. Tango’nun çok popüler olmasının en büyük nedeni de, herhangi bir GSM operatörüne ihtiyaç duymadan, internet bağlantımız üzerinden görüntülü görüşme imkanı sunmasıydı. Diğer bir nedeni de herhangi bir kayıt gerektirmemesiydi.

İşte bugün tanıtacağımız Viber isimli uygulama da, Tango ile benzer bir mantıkla çalışıyo fakat sadece internet üzerinden sesli görüşme imkanı sunuyor. Aslında Viber, ana fonksiyonuyla Skype uygulamasına daha çok benziyor. Fakat Viber, Skype gibi herhangi bir kayıt gerektirmiyor ve de sadece iPhone’lar arasında konuşma imkanı sunuyor.

Uygulamayı ilk açtığımızda, ilk olarak “Bildirimler” (Push Notifications) için izin isteniyor. Bu izni veriyoruz, çünkü uygulama kapalı iken bizi birileri aradığında, “Bildirimler” sayesinde haberimiz oluyor.

Ardında “Continue” (Devam) seçeneğine tıklayıp telefon numaramızı gireceğimiz ekrana geçiyoruz. Fakat bu ekranda da bu sefer Adres Defterimize (Contacts) erişim izni isteniyor. Bu sayede Viber, diğer Viber kullanıcılarını otomatik olarak tespit edip Adres Defterimizde işaretliyor.

Adres Defterine erişim izni (OK) verdikten sonra da bu sefer kullanıcı adımız yerine geçecek telefon numaramızı girip yine “Continue” seçeneğine tıklıyoruz.

Viber, bu girdiğimiz numaranın bize ait olduğundan emin olmak için bize SMS yoluyla 4 basamaklı bir kod (Access Code) gönderiyor. (SMS mesajı bazen geç gelebiliyor.) SMS mesajında yazan bu kodu ekranda girdikten sonra da “Enter Viber” seçeneğine tıklayıp uygulamayı kullanmaya başlayabiliyoruz.

Uygulamanın, aynı iPhone’un kendi Telefon uygulamasına çok benzer bir arayüzü bulunuyor. Fakat Adres Defterinde (Contacts) fazladan Viber kullanıcıları işaretli olarak gözüküyor. Bu da yukarıda anlattığımız gibi Adres Defterlerindeki numaraların diğer Viber kullanıcıları ile karşılaştırılması sayesinde oluyor.

Yanında “Viber” ifadesi bulunan arkadaşlarımızı da yanında “Free Call” yazan numaralarından arıyoruz. Bu sayede görüşme VOIP şeklinde, yani internet üzerinden gerçekleşiyor. Viber kullanıcısı olmayan bir numarayı aradığımızda da uygulama kapanıp klasik Telefon uygulaması açılıyor. Bu durumda da klasik bir şekilde GSM operatörümüz üzerinden görüşmüş oluyoruz.

Önemli Noktalar

Uygulamanın basitçe nasıl kullanıldığını açıkladıktan sonra da biraz da temel ve önemli özelliklerinden bahsetmek istiyorum:

 • Görüşme internet bağlantısı üzerinden olmasına rağmen ses kalitesi ve bağlantı oldukça iyi. Bir arkadaşımla yaklaşık 13 dakika görüştük en ufak bir ses veya bağlantı kaybı yaşamadık. Konuşurken de ben 2Mbit bir Wi-Fi bağlantısı, o da yolda arabadayken 3G bağlantısı kullanıyordu.
 • Uygulama App Store’da ücretsiz (FREE) olarak yer alıyor. Görüşmeler ya da kullanım için de herhangi bir abonelik veya servis ücreti alınmıyor. Bir tek internet bağlantısı kullandığı için, diğer uygulamalarda internet bağlantısında nasıl ücretleniyorsanız (ya da ücretlendirilmiyorsanız) Viber’de de aynı şey geçerli oluyor.
 • Görüşme sırasında çok fazla veri trafiği olmuyor. 3G internet bağlantısı üzerinde 1 dakikalık görüşmede, aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi yaklaşık 700KB.’lık bir veri trafiği olduğunu gözlemledim. Yani sınırsız ya da çok yüksek limitli data paketi bulunanlar bu uygulamayı rahatlıkla kullanabilirler. (Eğer bu tip uygulamaları EDGE/3G internet bağlantısı üzerinden kullanacaksanız, lütfen en az 1GB.’lık bir mobil internet paketiniz olduğundan emin olun.)

 • Uygulamanın aynı Skype’ta olduğu gibi iOS4 versiyonlu cihazlar için Multitasking desteği bulunuyor. Yani bir yandan Viber ile konuşurken, bir yandan da diğer uygulamaları kullanabiliyoruz. Tabii bu durumda, ekranın en üstünde kırmız renkli bir alan oluşuyor.
 • Uygulamanın içinden Viber kullanmayan numaralar da aranabiliyor. Bu durumda uygulama kapanıp klasik Telefon uygulamasına geçiliyor. Kullanıcıların bu noktada dikkatli olmaları gerekiyor. Bedava Viber ile görüştüklerini sanıp farkında olmadan normal Telefon görüşmesi yapıyor olabilirler.
 • Bu tip VOIP uygulamalarınn GSM operatörünüz ile bir ilgisi bulunmuyor.  Tüm görüşmeler internet üzerinden gerçekleşiyor. Yani internet hizmetini hangi servis sağlayıcıdan (Mobil İnternet, ADSL, Fiber, vs.) aldıysak, hizmet aldığımız firmanın internet kullanım tarifesi geçerli oluyor. Telefon numaramız sadece aynı uygulamayı kullanan diğer arkadaşlarımızın kolayca bulunması amacıyla kullanıcı adı olarak kullanılıyor.
 • Viber iPad ve iPod Touch’ta da çalışıyor. Fakat geliştiricileri bu uygulamayı esas iPhone için geliştirdiklerini ve diğer cihazlar için ciddi test etmediklerini belirtiyorlar. Bir de Android ve BlackBerry cihazlar için de uygulamayı geliştirdiklerini vurguluyorlar.

Bu aralar çok popüler olan ve 5 günde 1 milyon download‘u gören Viber uygulamasını, aşağıdaki linki kullanarak App Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Güncelleme (07/12/2010) : Bazı kullanıcıların kafasında, Viber ile yapılan görüşmelerin GSM faturamıza telefon görüşmesi olarak yansıyacağına dair bazı şüpheler oluşmuş. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi uygulama sadece internet kullanıyor. Sırf bunu ispat için SIM kartımı çıkartıp sadece Wi-Fi ile internete bağlanıp Viber üzerinde görüşme yaptım ve aşağıdaki ekran görüntüsünü paylaştım.

Uygulamanın tanıtım videosuna da aşağıdaki youtube linkinden gözatabilirsiniz:

202 Comments

 1. E.S

  06/12/2010 at 23:57

  Uygulama sabahtan beri uğraştırıyor… onay mesajı bir türlü gelemedi… sonra akşam geldi fakat çok fazla deneme yaptığım için bu kez de o mesajdaki account’u kabul etmedi. sildim tekrar yükledim bakalım ne olacak:)

  • receptt

   09/12/2010 at 20:35

   bende de ilk seferinde gelmedi arkadaşada gelmedin silin birsüre sonra yeniden deneyin gelecektir mesajlar kısmını kontrol edin.

   • Anonim

    15/12/2010 at 21:56

    2 gündür sürekli yukluyorum ama sifre gelmedi

    • mertkan

     19/12/2010 at 11:18

     arkaddaşlar ben denedim benim telf. yukledim ve eşimin telf yukledim ve çalışio herkeze öneririm

 2. Onur Can

  07/12/2010 at 00:14

  Mac’ler uzerinden airprint’i aciklayabilir misiniz?

 3. Anonim

  07/12/2010 at 00:19

  kesinlikle harika bir uygulama. iphone kullanan tüm arkadaşlarınıza önerin derim. diğer işlettim sistemlerine de geliştiriyorlarmış. yakında wifidan konuşucaz…
  teşekkürler mustafa bey…

 4. Fikret Gedik

  07/12/2010 at 01:51

  Güzel uygulama. Teşekkürler Mustafa Bey.

 5. Emre D

  07/12/2010 at 04:00

  Cok guzel bir uygulama. TANGO uygulamasina cok benziyor fakat Tango ile Facetime’da yapabiliyorsun.
  Viber uygulamasi rehberimdeki Viber kullananlarin hepsini bulamiyor, bazilarini zaten bir kac gun gectikten sonra ekledi. Yeni surum ile duzeltilir umarim.

 6. Anonim

  07/12/2010 at 04:02

  Mustafa bey hangi şarj programını kullanıyorsunuz

 7. Ayfer

  07/12/2010 at 04:34

  Ipod Touch ile calismadi.

  • Hamit

   11/12/2010 at 00:47

   Ipod Touch’in Mikrofonu yok, ancak mikron’lu kulaklik takarsan calisir… (belki 🙂

   • Ayfer

    12/12/2010 at 13:54

    Çok akıllıca bir cevap olmuş. Teşekkürler!!Tabii ki mikrofonlu kulaklık gerekiyor, Skype’da kullanabildiğimiz gibi. Bende ilk Viber yüklemede “şu anda Ipod Touch’a uyunlu değil mesajı verip kilitleniyordu. Sonrasında “Bildirimler” bölümünden tümünü aktif edince çalıştı. Şimdi de başka sorunlar çıktı. İlk yüklediğimde; Iphone 4 ve 3G arasında Wi-Fi den çok iyi ses giderken şu anda Iphone4 Viberde ses iletmiyor. Arama yapıyor ama karşı tarafın açıldığını fark etmiyor. Birkaç saniye sonra da kapatıyor. 3G ve Touch arasında Viber çok iyi çalışırken 4 artık ses iletmiyor. KAldırıp yeniden yükledim; rehber kayıdını da düzenledim ama ne 3G ne de Touch ile çalışmadı..

 8. Boğa

  07/12/2010 at 09:24

  Mustafa Bey onay mesajı gelmiyor… Ne yapmak lazım acep?

  • Mustafa Tan

   07/12/2010 at 10:09

   Beklemek gerekiyor 🙂 Tabii bir de telefon numaranızı doğru yazdığınızdan emin olun. Ben yanlış yazmışım, sırf bu yüzden epey beklemiştim mesaj gelmiyor diye.

   • Burcu

    07/12/2010 at 15:08

    mustafa bey, bende dün ve bugün çok kez denedim. oay mesajı gelmedi. 2-3 kez de kaldırıp tekrar kurmama ragmen yine de gelmedi. nedir acaba sorun?

    • Mustafa Tan

     07/12/2010 at 15:09

     Operatörünüz hangisi acaba?

     • Burcu

      07/12/2010 at 16:29

      turkcell

     • Burcu

      07/12/2010 at 17:43

      şimdi hallettim. viber e giriyor fakat şimdi de ses 10-15 sn hatta belki daha geç ve çok kalitesiz geliyo. şimdi de burdaki sorun ne ola (:

     • Onur Demirsoy

      08/12/2010 at 13:52

      Merhabalar Mustafa Bey,
      Bu uygulamayla ilgili çok merak ettiğim bir şey var. Belki siz ya da okurlardan biri biliyordur. Uygulamayı yükleyip, kontakt listeme erişim izni verdikten sonra, bu uygulamayı kullananları buluyor ve işaretliyor. Bunda bir sorun yok. Ama biz yükledikten sonra uygulamayı iPhone’una yükleyen kişileri bulmak için ne yapmamız gerektiğini biliyor musunuz? Şu anki haliyle uygulama bunu otomatik olarak yapmıyor.
      Ben uygulamayı silip yeniden yükleyerek bunu çözebildim ama kullanışlı bir yöntem değil. Acaba kaçırdığım bir şey mi var?

      Bu arada eğer yakın zamanda Instagram adlı muhteşem uygulamayı tanıtırsanız sevinirim. Kaç yıllık iPhone kullanıcısıyım, ilk kez bir uygulama bu kadar ilgimi çekti.
      İyi çalışmalar dilerim.

      • Göktuğ ÖZTÜRK

       20/12/2010 at 17:26

       Sistem belirli aralıklarla rehberleri senkronize ediyor. Ben kurduğumda programı kullanmayan bir arkadaşım aradan 1 hafta geçtikten sonra yükledi. Aynı gün içinde bana da “XXXX Viber kullanmaya başladı” tarzında bir bildirim geldi ve Viber contact listesinde ikon görünmeye başladı.

 9. Yiğit

  07/12/2010 at 09:26

  Merhaba Mustafa Bey;
  Program ile ilgili maileşmiştik, dünden beri deniyorum ama ses cok geç gidiyor, siz böyle bir sorun ile karşılaştınız mı?
  Teşekkürler

 10. ercan

  07/12/2010 at 12:25

  rehberinde viber kullanan kişiler whatsapp daki gibi ayrı bir bölümde belirtilmeliydi bence. bu büyük bir eksiklik bence.

  • Nurettin

   07/12/2010 at 15:22

   bahsettiğin şey viberde var ercan. contacts da sol üstte viber var oraya tıklarsan contacların arasında kimlerin viber kullandığını görebilirsin.

 11. Emre D

  07/12/2010 at 14:49

  @Ercan
  Ayri belirtiliyor zaten, iyi bakiniz. Rehberin sol ust kosesinde Viber yaziyor, oruya tikliyarak yaliniz Viber kullananlari gosteriyor.
  Ama bende halen rehberimdeki Viber kullananlarin hepsini bulamiyor, o ayri konu.

  • TanjuAKYAZI

   08/12/2010 at 13:47

   bende de hepsini bulamıyor.sadece ilk kuruldugunda kimler varsa onlar mevcut.diğerleri beni arasalar bile onları kayıtlarımda goremiyorum viber olarak.sorun ne olabvilir ???

 12. Volkan Türkkan

  07/12/2010 at 17:10

  uygulamayı yükledim, test için sim kartı çıkarttım arama yapıyor fakat her iki taraftanda ses gelmiyor, sim kartı takıp yine Viber ile arama yaptığımda ses te herhangi bir problem yok. Şimdi ben tereddütte kaldım acaba faturayamı yazacak bu görüşmeler nasıl emin olalım ?? sim kartsız arama yapmasına rağmen karşı taraf cevap verdiğinde ses gelmiyor ve sim kart değil mesajı veriyor

  • Volkan Türkkan

   07/12/2010 at 17:11

   pardon son cümlede eksiklik oldu, sim kart takılı değil mesajı veriyor

  • Mustafa Tan

   07/12/2010 at 17:22

   Selamlar Volkan Bey,

   Sim kartı cikardiginizda internete Wi-Fi uzerinden baglanabiliyorsunuz degil mi?

  • Mustafa Tan

   07/12/2010 at 19:29

   Selamlar Volkan Bey,

   Az önce SIM kartımı çıkartım Viber ile aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi görüşme yaptım. Sorunsuzca konuştum.

   http://www.iphoneturkey.com/wp-content/uploads/2010/12/iphoneturkey_biz_viber_no_sim_11.png

   Muhtemelen siz Wi-Fi üzerinden internet bağlantınız yokken SIM kartınızı çıkardınız. İnternetiniz olmadığı için de uygulama doğal olarak çalışmadı.

   Bilginize.

   • Hüseyin

    07/12/2010 at 23:21

    Selam Mustafa bey,
    Programı kullanabilmek için karsı taraftada yüklü olması geriyor sanırım değilmi ?

    • Mustafa Tan

     07/12/2010 at 23:28

     Evet yüklü olması gerekiyor her iki tarafta da aynı uygulamanın.

  • gokhann

   09/12/2010 at 02:08

   rehberizde numara +90 500 00 00 gibi kayitli olmali bastaki +9 olmadi mi rehberden bulamiyor ismi

 13. Oğuz KAYA

  07/12/2010 at 18:18

  Merhaba Mustafa Bey ben google ebooks uygulamasını indirebilmek için bir amerika apple id aldım. Bilgisayara iPad i bağlamadan önce yapmam gereken bir şey var mı? Bu arada idefixin çıkardığı ekitap uygulamasını nasıl buluyorsunuz?

 14. Anonim

  08/12/2010 at 02:40

  Arkadaslar ben viberi az önce indirdim akıllı bişeye bemziyo . Yalnız ses 15 saniye geç geliyor diyen arkadaslar biraz kafamı karıştırdı . Acaba o problem herkeste varmi.

 15. Onur Demirsoy

  08/12/2010 at 14:58

  Merhabalar Mustafa Bey,
  Bu uygulamayla ilgili çok merak ettiğim bir şey var. Belki siz ya da okurlardan biri biliyordur. Uygulamayı yükleyip, kontakt listeme erişim izni verdikten sonra, bu uygulamayı kullananları buluyor ve işaretliyor. Bunda bir sorun yok. Ama biz yükledikten sonra uygulamayı iPhone’una yükleyen kişileri bulmak için ne yapmamız gerektiğini biliyor musunuz? Şu anki haliyle uygulama bunu otomatik olarak yapmıyor.
  Ben uygulamayı silip yeniden yükleyerek bunu çözebildim ama kullanışlı bir yöntem değil. Acaba kaçırdığım bir şey mi var?

  Bu arada eğer yakın zamanda Instagram adlı muhteşem uygulamayı tanıtırsanız sevinirim. Kaç yıllık iPhone kullanıcısıyım, ilk kez bir uygulama bu kadar ilgimi çekti.
  İyi çalışmalar dilerim.

 16. Emre ŞEN

  08/12/2010 at 21:23

  WhatsAPP programını yükledim ama chat sayfasında böyle bir sorunla karşılaştım.” Chat is only available among WhatsApp users with version 2.0 or higher of the app.
  Chat will work with the existing contacts in your Adress Book as long as they also have the app.
  ask your friends to upgrade or download Whats App: TELL A FRİEND

  to begin a new chat , simply tap on the icon the top right corner ”

  benim versiyonum 2.1.622 …
  acil yarımcı olabilirseniz sevinirim.

 17. unal

  08/12/2010 at 23:17

  yahu arkadaslar denemediyim yer kalmadi iphone 4 de on kamerasindan goruntulu msn gorusme nereden yapabilirim bana acil yardim edebilirmisiniz

 18. halil

  09/12/2010 at 00:03

  tsk eder,m

 19. harika

  09/12/2010 at 00:05

  yardım yardım yardım lütfeeen!!

  ben ilk basta hıc sıkıntı olmadan kurdum hatta konusma bile yaptım ama daha sora telefonumu güncelliyim derken restore ettim yanlışlıkla ve tekrar yuklemek zorunda kaldım bu sefer sms code unu yolladıklarını soleyıp onu girmemi istedi ama o silimi mesajlarımla ve yenisi gelmiyooo napıcaaam 🙁

 20. Anonim

  09/12/2010 at 08:38

  Mustafa bey sadece aramayı yapan kisiden mı data transferi oluyor. Yani aradığım kiside internet paketi yoksa bu görüşmenin parasal olarak ona bir zararı var mı

  • Mustafa Tan

   09/12/2010 at 09:11

   Klasik bir telefon görüşmesi gibi düşünmeyin. Yani kim aradığının önemi yok. Her iki taraf ta internet kullanıyor. Önemli olan tarafların internet paketleri.

   Örneğin ben sizi aradım Viber kullanarak evdeki Wi-Fi bağlantım üzerinden. Evimde de sınırsız ADSL bağlantısı var diyelim. Saatlerce konuşsak, bana hiç bir maliyeti yok.

   Fakat siz o sırada yoldasınız ve 3G üzerinden bağlısınız ve 4 GB’lık mobil internet paketiniz var. Konuştuğumuz süre boyunca ne kadar data trafiği oluşursa paketinizden o kadar miktar düşecektir.

   Karşılıklı iki arkadaş iPhone ile internet üzerinden multiplayer oyun oynadığınızı düşünün. Viber ile karşılıklı konuşmanız ile hiç bir farkı yok.

 21. malik

  09/12/2010 at 09:03

  tel numarası iphone rehberimde kayıtlı olmayan ve viber kullanan arkadaslarımı viber otomatik buluyormu yoksa telefon numarasınıda kayıt etmek mi gerek?

  • Göktuğ ÖZTÜRK

   20/12/2010 at 17:38

   Telefon rehberinizde kayıtlı olmayan bir viber kullanıcısının sizin arkadaşınız olduğunu nereden bilecek? 🙂

   Sistem telefon rehberi üzerine çalışıyor.

 22. Bülent

  09/12/2010 at 11:38

  Programı indirdikten sonra push notification için hayır dedim ve sürekli uyarı kutucugu cıkıyor ve yeniden yuklememe ragmen bir turlu ana sayfasından continue diyemedim:)))onay vermek istiyorum ama oyle birsey cıkmıyo karşıma:)) ok diyorum box tekrardan karsıma cıkıyor… yardımcı olursanız sevinirim iyi günler…

  • Ebru

   10/12/2010 at 11:52

   Viber’i silin Ana ekrandan ayarlara girin bildirimlerin açık olduğuna emin olun tekrar yükleyin sorun çözülür:)

 23. mehmet

  09/12/2010 at 11:49

  bu program güzel görünüyor ama çalışırsa, kurulumda datalarıma bakma dedim loopa girdi datalara erişmem lazım deyip tekrar dönüyor bir daha izin moduna dönemedi nasıl çözeceğiz bilen varmı?

  • Mustafa Tan

   09/12/2010 at 11:52

   Silip tekrar bir kurmayı dener misiniz.

   • Anonim

    11/12/2010 at 14:10

    iPhonenunuzun ana ekranından settings (ayarlar) bölümüne girin, notifications – on yazan kısma tıklayın (üstten dördüncü).

    Bu bölümün içinde alt menüde Viber ayarlarını göreceksiniz. O kısma girip
    Sounds
    Alerts
    Badges
    bu ayarların hepsini off’dan on’a alın.

 24. mehmet

  09/12/2010 at 11:55

  daha akıllı bir cevap bekliyorum, mustafa beyciğim, üç kere sildim bir kapa aç yaptım, temp datalarını nereye yazdıgını söyleyebilirsen belki temp temizlenirse olur, dediğiniz gibi olmuyor maalesef

  • Mustafa Tan

   09/12/2010 at 12:09

   Selamlar Mehmet Bey,

   Kusura bakmayın çok haklısınız. İlk yorum yazdığımda yoldaydım ve ilk yorumunuzdan zaten bu yöntemleri denediğinizi bilemediğim için hızlı bir cevap vermek zorunda kaldım.

   Maalesef iPhone’da uygulamaların temp datalarına erişme imkanı yok. Bir iTunes ile sync etmeyi denermisiniz cihazınızı. Belki faydası olur.

   • Anonim

    11/12/2010 at 14:11

    iPhonenunuzun ana ekranından settings (ayarlar) bölümüne girin, notifications – on yazan kısma tıklayın (üstten dördüncü).

    Bu bölümün içinde alt menüde Viber ayarlarını göreceksiniz. O kısma girip
    Sounds
    Alerts
    Badges
    bu ayarların hepsini off’dan on’a alın.

    • mehmet

     17/12/2010 at 12:36

     evet bu daha iyi bir cevap oldu. Sistemi kurabildim, yardımlar için teşekkürler

 25. Fatih S

  09/12/2010 at 13:56

  herkese selamlar
  sizede ayrıca teşekkür ederizmustafa bey
  merak ettigim bir konu var.
  skype den ne farkı var acaba kayıt gerektirmemesinden başka.
  skype kullanıcısı daha fazladır sanırım daha popüler çünkü.
  ayrıca mobil olarak her platformda versiyonu mevcut,
  bence skype varken başkasına gerek yok…

  • Yigit

   22/12/2010 at 09:07

   Skype ile farkı, eğer skype programından çıkış yaptıysanız yada arka planda çalışmıyor ise, skype’dan sizi arayan kişiler size ulaşamaz, bu program bildirimler sayesinde çalışıyor, yani program açık olmasa dahi karşı taraf size ulaşabilir
   Bu açıdan Skype’dan daha avantajlı

 26. Emre D

  09/12/2010 at 14:37

  @Fatih S
  Siz oyle dusunuyorsunuz, ama benim tanidigim arkadaslarin nerdeyse hic biri Skype kullanmiyor, nedeni hesap acman lagzim.
  Ama fark ettimki Viber uygulamasini bu ayni arkadaslar ilk gunden kurmuslar hemen. Cok basit oldugu icin ve hesapa gerek yok.

 27. ayhan

  09/12/2010 at 17:33

  merhaba
  ev telefonun aramak istediğimiz zaman şöle bir mesaj yazıyor.
  “hey viberi edinmelisin.ücretsiz bir iphone uygulaması olan viberi ücretsiz telefon görüşmeleri yapmak için kullanıyorum”

  bu mesaj değiştirilebilir bir mesaj yani istediğimizi yazabiliyoruz.bunu kullanırken operatör ücret yazıyormu acaba.

 28. Suleyman

  09/12/2010 at 21:14

  Selamlar
  Viber’ı 3-5 arkadaş 3GS ve 4 modellere kurup ilk gün denedik problem yoktu, gecikmeli de olsa ses gelip gidiyordu. Fakat bugünkü denemelerimizde bağlantı kurulmasına rağmen bir türlü ses alamadık. Çok da fazla deneme yaptık ama ses gelip gitmiyordu. Biz Edge/3G sebekesi ile kullandik .Acaba uygulama wi-fi ile mi internet üzerinden görüştürüyor yoksa GSM sebekesi’nde mi problem yaşanıyor.
  Bilgisi olan varsa paylaşırsanız memnun oluruz.
  Teşekkürler.

  • Ayfer

   12/12/2010 at 14:04

   Ben de ilk günlerde 3G ve 4 modeleri arasında sorunsuz ses iletimi alıyorken şu anda 4te ses alamıyorum. Cihazların ikisini de wi-Fi den bağladım. Sorun 4’te çünkü 3G ile Touch sorunsuz be çok net ses iletiyor. 4’e ne oldu anlayamadım. Çok garip..KArşılaşan var mı?

 29. Selçuk SERTKAYA

  10/12/2010 at 10:29

  Ben yükledim çok kolay ve hızlı oldu.
  Bir kaç arkadaşıma da yüklettim.
  Çok rahat hem wi-fi hem de 3G den konuşabiliyoruz.
  Sesler biraz elektronik oluyor o kadar 🙂

 30. Alp

  10/12/2010 at 15:13

  vıber programı tüm ıphone kullanıcıları için geçerli midir? IP 3 ve IP 4 kullanıcalrı da vıber programından konuşabilirler mi?

  • Mustafa Tan

   10/12/2010 at 15:26

   Viber uygulamasının yüklenebildiği tüm cihazlar kullanabiliyor. Dolayısıyla iPhone 3GS ve iPhone 4 kullanıcıları uygulamayı kullanabilir.

 31. Alp

  10/12/2010 at 15:23

  Ben IPHONE3 kullanıcısıyım, Vıber’i yükledim ve contacts larım arasında bu programı kullanan kişiler hemen vıber listeme düştü…Ancak Iphone 4 kullanıcısı ve contackt listemde bulunan arkadaşımın ismi vıber kımımda görünmüyor. Arkadaşımın telefonuna baktığımda onun vıber listesinde ben varım…
  Karşılıklı aramayı denedik ama bağlantı kuramıyoruz.(ses gelmiyor)

  Ne yapmam gerekir ?

 32. Burak

  10/12/2010 at 22:21

  Rehberdeki nolar +90 ile baslamsi lazim yoksa probram viberleri bulamiyor.tumunu nasil + 90 ile duzeltebilirim.?bolge secimini denedim olmadi

  • Yigit

   22/12/2010 at 09:09

   00 90 yada +90 olarak karşıdaki kişiyi kaydederek deneyin

 33. fatih

  11/12/2010 at 21:49

  mrb ben viper yükledim ama ilk başta bende bu hatayı gösterdi ingilizceydi türkçeye çevirdim . engerek tam ipod touch ve yoğun bir şekilde çalışıyorlar anda ipad ile ilgili güncellemeleri gerçekleşmesi için uyumlu değil neredeyse Buradasınız
  Dinleyin
  yardımcı olurmusunuz

 34. seyda

  13/12/2010 at 17:29

  bu uygulamayla iphone dışındaki telefonlarlada görüşmeli konuşabiliyormuyuz

  • Mustafa Tan

   13/12/2010 at 17:56

   Maalesef hayır. Tabii şimdilik.

 35. Tatanga

  13/12/2010 at 20:05

  Programı IPad’e yükledim ve cep telefonuma gelen KODu da IPad’e girdim. Yükleme tamam, aramalar da tamam, ancak seste problem oluyor.

  Sesi net alıp net göndermiyor.

 36. tayfun

  14/12/2010 at 00:53

  Arkadaşlar iPhone 4 yüklemeyi başarı ile yaptım fakat kişilerdeki viber kullanıcılarınının hiçbiri göremiyorum ( benim bildiğim 8 arkadaşımda viber yüklü ve konuşuyorlar) ne yapmalıyım ???? YARDIM …………..

 37. Alp

  14/12/2010 at 11:12

  Geçen haftadan bu yana Viber kullanıyorum. Ancak telefon rehberimdeki kişilerden yeni viber kullanıcısı olmaya başlayanlar, benim viber listemde görünmüyor. Görünmesi için her seferinde Viber programını silip, baştan yükleme yapmam gerekiyor.
  Her seferinde sil-yükle işlemi yapmadan otomatik olarak nasıl yapılabiliyor ?

 38. Emre Tahmisci

  14/12/2010 at 12:00

  Benim sormak istediğim bir şey var. ( Cahilliyime verin) Bende viber kullanıcıları her zaman aktif gibi gözüküyor.( Arayabilecek durumda) Yani Skype’de sadece aktif olanları görüp arıyordum. Burada nasıl oluyor. Yani karşı tarafın internetinin açık olup olmadığını nasıl teyt edebiliyoruzda arıyoruz ?

 39. Kemal Kandilli

  16/12/2010 at 16:36

  Mustafa Bey selamlar,

  Yukarıda sim kartı çıkartıp rahatlıkla görüşme yapabildiğinizi belirtmişsiniz ama bir kaç defa denememize rağmen görüşme yapamadık.

  Bir yerde biz mi hata yapıyoruz, yoksa telefonun birinde sim kartı takılı diğerinde takılı değil gibi farklı bir uygulamamı var ?

  Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  Saygılar

  • Kemal Kandilli

   16/12/2010 at 16:44

   Özürdilerim, aynı hataya bende düştüm Wİ-Fİ bağlantısı yokken sim kartı çıkarmışım, sistem normal çalışıyor.

   Teşekkürler..

 40. Yaman

  17/12/2010 at 19:00

  Süper uygulama ve kesinlikle tavsiye ederim. Arkadaşlarımla kurduk ve hiç kesintisiz kullanıyoruz

 41. Ck-Ex

  20/12/2010 at 09:00

  Merhaba,
  Ben bunu 3 arkadaşımda da denedim ancak ses minimum 5 saniye geç geliyor. Bunun özel bir nedeni olabilir mi?

 42. Yalçın

  27/12/2010 at 19:11

  TV haberlerine göre ortaya Viber Bedava konuşma ile ilgili bir iddia atılmıştır.
  Internet üzerinden Viber ile konuşmalar Israilde ki sunucularda kayıt altına alınmaktaymış. Bu konuda i-phone yetkililerinden cevap bekliyoruz.

 43. furkan

  30/12/2010 at 22:42

  IPHONE 3G Kullanıcısıyım viberı yükledim numarımı girdim ve devama tıkladım ama ne sayfa değişti nede mesaj geldi acaba napabilirim bir kaç kere silip tekrar yükledim bildirimler açık herşey açık ama viberı kullanamıyorum. ıphone3gsi olan başka arkadaşlarım kullanabiliyor nedeni nedir acaba lütfen yardım mustafa bey ??

 44. necati

  02/01/2011 at 19:42

  merhaba arkadaslar bu olaydan yenı ahberım oldu ve bole bır seyın varlıgına cok sevındım cunku ben ıngılterede okuyorum ve yurtdısını aramak ınanılmaz pahalıya gelıyor yerı ve zamanı geldıgınde bundan dolayı cok canım yandı ben ılgılenen arkadaslara suu sormak ıstıyorum bu programı kullanmak ıcın mutlaka wıfı olan bıryermı lazım yanı dısarda sokakta herhangı bır yerde konusma sansımız varmı wıfı yoksa ve yurtdısını arama noktasında ne kadar etkılı.bu konuda yardımcı olursanız cok tesekkur ederım.

  • Mustafa Tan

   02/01/2011 at 19:46

   Selamlar Necati Bey,

   Yazıda sorularınızın tümü cevaplanmış durumda. Sizden ricam yazının tamamını okumanız.

   Buna rağmen halen sorularınız olursa cevaplamaya çalışayım 🙂

 45. muharrem

  07/01/2011 at 21:26

  viberi kurdum çalıştı süper bi uygulama yanlız silidim tekrar code gelmedi ne yapmam gerekli yardımcı olursanız sevinirim

 46. fatih

  11/01/2011 at 14:12

  yurt dışı ile gorusulmuyo ama duzgun..bir 2 saniye konusuyosun sonra ses kesiliyo..kesik kesik geliyo…turkiye içiyle konusuluyo mukemmel ses kalitesiyle ama almanyadaki bir vodafone hattıyla gorusemiyorum mesela

 47. volkan

  14/01/2011 at 13:55

  3 gs kullanıyorum super bır uygulama wıfı 3g olan heryerde bedava konusabılıryorsunuz kım yukledıyse rehberden anında o kısının numarası yanında vıber ıkonu cıkıyor ses dıgıtal bır sekılde garıp ama cok net tız bır ses olusuyor

  • volkan

   14/01/2011 at 13:57

   ayrıce text mesaj secılınce ınternettenmı gıdıyor yoksa ucretlımı?

 48. MURAT DOĞAN

  15/01/2011 at 19:20

  Arkadaşlar ben uygulamayı indrdim hemde defalarca yükledim sildim yükledim sildim ancak uygulamanın her aşaması gerçekleşiyor son aşaması hariç …continue uygulaması gönderimi yapmıyor tuş işlemi yapmıyor..şifre gönderimini yapmıyor…yardım edin lütfen banaaaaa…..

 49. Pingback: Anonim

 50. zeynep

  11/02/2011 at 20:00

  30.12.2010 tarihinde yazan furkan bey le aynı sorunu yaşadım… ona bi cevap vermemişsiniz mustafa bey.. kayıt esnasında telefon numarasını girdikten sonra devam tuşuna basınca ekranda hiç bir değişiklik olmuyor.yardımcı olabilirmisiniz?

 51. beyza

  01/03/2011 at 20:49

  benim telefonum 2G baska programlar yuklu ama viber ı kullanamıyorum neden ?

 52. Erdal

  06/03/2011 at 16:50

  bir islem bu kadar mi guzel anlatilir ya eline koluna saglik cok tesekkur ederim.

 53. Onder

  09/03/2011 at 12:41

  Merhaba
  Sanirim viber , operatorler tarafindan engelleniyor. Arama yapmak istediginizde internet baglantisi hatasi veriyor. Vodafone turkcell den denedim. İkisinde de ayni uyariyi veriyor.
  Konuyla ilgili bilgisi olan varmi acaba?

 54. Onder

  09/03/2011 at 12:41

  Merhaba
  Sanirim viber , operatorler tarafindan engelleniyor. Arama yapmak istediginizde internet baglantisi hatasi veriyor. Vodafone ve
  turkcell den denedim. İkisinde de ayni uyariyi veriyor.
  Konuyla ilgili bilgisi olan varmi acaba?

  • Anonim

   01/12/2011 at 12:12

   internet bağlantı hatası vermesinin sebebi viber programının yeni sürümü çıkmış olmasıdır. Eğer yeni sürümü yüklerseniz böyle bir sorun ortadan kalkar diye düşünüyorum.

 55. cihat

  10/03/2011 at 18:25

  ya arkadaşlar bu uygulama 2G lerde de kullanılabiliyormu ?

  eğer yapılıyorsa bnde olmuyor yardımcı olabilirmisiniz şimdiden teşeküürler 😉

  • Anonim

   01/12/2011 at 12:13

   hayır sadece 3g ve üstlerinde oluyor arkadaşım. 🙁

  • Anonim

   01/12/2011 at 12:14

   hayır, sadece 3g ve üstlerinde oluyor arkadaşım. 🙁

 56. melis

  11/03/2011 at 17:45

  yaaa ben yapamıyorum adres defterımı tanımlamıyo numaramda geldı ama numara yazcagım yer cıkmıyo yardımcı olursanız sevınırım…

  • Anonim

   01/12/2011 at 12:18

   viber programını açtığınzda contact bölümüne girmelisinz, orda viber seçeneğini seçin ve bütün bu programı kullanan kişilerin isimleri orada çıkacaktır, daha sonra aramak istediğiniz kişinin üstüne dokunun, daha sonra free call tusuna basın we ucretsız aramaya baslayın 🙂

 57. Ferat

  11/03/2011 at 21:13

  Arkadaslar, benim 3g numarayi verdikden sonra continu tusu olmuyor, iphone4 gerekli mi?

  • Anonim

   01/12/2011 at 12:18

   hayır gerekli değil sadece senin kullandığn telın surumu alt surumdur o yuzden kaynaklanıyor olabılır arkadasım:)

 58. mus

  14/03/2011 at 13:05

  sım kartı cıkardıktan sonra goruşme yapamıyorum wifi açık çekiyor aramaya baslıyor 1 sanıye sonra kapatıyor sim kart takılı değil diyerek

  • Anonim

   01/12/2011 at 12:20

   cunku vıber programı otomatık olark tel defterınızı acark buldugu ıcın arayacagınz numarayı ve dolayısyla sım kartı cıkarttıgınzda da numarayı bulamadıgı ıcın arayamıyor olabılırsınz.

 59. Olgun

  23/03/2011 at 13:00

  Tek kelimeyle sahane bir prokram iphone da da. Ipad de de iyi calisiyor 30 dakika kibrisdan australia ya konustum hicbir sorun cikmadi tavsiye ederim saygilar

  • Anonim

   01/12/2011 at 12:21

   ben genelde amerıka ve kanadayla konusyorm we saatlerce bencede cok guzel bı program:)))

 60. bekir

  14/04/2011 at 19:29

  viber i bir arkadasim vasitasiyle kurulumu Iphona yaptim , ama biraz önce Vodafondan bir mesaj geldi ve internet kullaniminiz 25 TL yi gecmistir , bilginize .ama Lithuania da hatirlatayim , ohalde viber programindan görüsmüyorum , cünkü , yurtdisindan süper pahali.

  • Anonim

   01/12/2011 at 12:23

   siz wireless olan bı yerden bağlandığınz zaman ucretsız oluyor, anladıgım kadarıyla sız telın kendı ınternetınden yanı 3g weya edge baglantısıyla baglandıgnz ıcın 25 tl ekstra odeyeceksınz. sıze tavsıyem wıreles olan yerden baglanmanız genlde, ya da ınternet paketı almanız:)

 61. onur

  05/05/2011 at 19:50

  oncelıkle anlatımlarınız ve ılgınız ıcın cok tesekkur ederım ıphone hakkında tum takıldıgım konulara buradan ulasabılıyorum.
  vıberın zıl sesını nasıl degıstırebılıyorum normal aramalarda farklı calıyo vıberden aldıgım aramalarda farklı calıyo eger bu konuda bılgınız varsa lutfen yardım edermısınız

  • Anonim

   01/12/2011 at 12:26

   maalesf henuz viberda zıl sesını degıstıremıyoruz:) belkı daha snra onunla ılıglıde bırsyler yaparlar.

 62. Atilla Emre Kucuk

  27/06/2011 at 14:02

  Öncelikle emeginiz icin tesekkur ederim. Benim sorum su olacak ;
  Viber uygulamasında gelen kısa mesajlarin onizlemesi nasil kapatilabilir
  Simdiden tesekkur ederim

  • Anonim

   01/12/2011 at 12:27

   evt kapatılabiliyor:) viber programını actgınzda more bolumune gelın, orda settings e basın orda messages show preview bölmunden oluyor.

  • osman

   08/12/2011 at 00:09

   viber kapalıyken gelen msjlarda uyari görüntüsü alamiyorum ve settngs e girmek istedigimde pat diye viber kapaniyor nasiil yapailirim yani msj uyarilarini nasil görebilirm ekranda

 63. Fato

  01/08/2011 at 01:23

  Yaa cok acil yardim istiyorum bu viber programinda msjlastiklarimizin numaralari faturaya yansiyomu yoksa net uygulamasi diyemi geciyo acil yardim lutfen 🙁

  • Mustafa Tan

   01/08/2011 at 03:36

   Selamlar,

   Yukarıdaki inceleme yazımıza gözatma imkanınız oldu mu acaba? Bu sorunuzu detaylı bir şekilde cevaplamıştık çünkü 🙂

   • Anonim

    01/12/2011 at 12:29

    eger viber programı üzerinden free text mesaj bölumunden mesajlarınızı yazarsanız ucretsız oluyor. ona cok dıkkat etmenz gerekıyor.

 64. Sedef

  10/08/2011 at 06:04

  Viber uygulamasini indiriyorum fakat numarami yazdiktan sonraki asamaya gecemiyorum continuie’ye basilmiyor, haliyle kod da gelmiyor, internette bu sorunla karsilasan cok arastirdigim kadariyla bunun cozumu nedir biliyor musunuz acaba ne yapmam gerekiyor?

  • Anonim

   01/12/2011 at 12:32

   sizin kullandığnz telin sürümü o programı kullandırtmıyor olabılır, bunun ıcın telın surmunu yukseltemnz lazım, bu arada tabı tel ıphone 3 ve ustuyse.

 65. melis

  01/09/2011 at 23:37

  Merhaba ben bu uygulamayı kktcdede kullanmak istiyorum ancak ülke kodu olarak kktcyi bulamıyorum. Bu uygulamayı kktcdeki hattım ile kullanmam mümkün degil mi?

  • Mustafa Tan

   01/09/2011 at 23:42

   Telefonunuza SMS olarak onay kodu göndermesi gerekiyor.

   • Anonim

    01/12/2011 at 12:38

    kktc kodu olması lazım, dıkkatlı bakarsanz bulursen bence, kktc kodunu yazdıktan snra da tel numarasını yazın we kod gelır telınıze:)

 66. can

  04/11/2011 at 18:17

  bu uygulamayi uzun yillardir kullaniyorum guzel bir prg ram yalniz tr ye geldigim de kullanamiyorum turkiye haric her ulkede sokaklarda free wi fi var sorun olmuyor ama turkiyede bu konuda cok eziyet cekiyoruz her sey para demek tr de her yerde wi fi var ama hepside ucretli

 67. sasa54

  08/11/2011 at 23:04

  merhaba bu viber ı kurdum ılk calıstırınca vıber tarafından bıldırım gonderılecek tır gıbı bır yazı geldı ekrana ben ızın verme olarak gecıs yaptım sımdı program calısmıyor acaba neden yardımcı olurmusuuz..

  • Anonim

   01/12/2011 at 12:40

   izin ver diyecektnz daha snra sıze 4 hanelı kod numarası gelcktı onu yazcaktnz, daha snra da vıber tel defteryle senkronıze olp kımler vıber kullandgını sıze gostercektı ve o kısılerle kendı aranız da ucretsız konusmalara baslayabılecektnz:))

   • gokhan

    22/12/2011 at 00:24

    peki bu dediklerinizin olması için şu an ne yapmalıyız??

    • ibrahim

     06/05/2012 at 11:54

     kardes bu hata ıle bende karsılaştım sorunun cozumunu bulduysan lutfen banada soylermısın….acillll…

 68. MUZAFFER

  01/12/2011 at 17:33

  MUZAFFER SENEL

 69. Yiğit

  06/12/2011 at 20:03

  Bana Access SMS i gelmiyor nedeni ne olabilir ?
  Numarayı 100 sefer girmişimdir herhalde. Numara yanlıştır demesin kimse 🙂

 70. osman

  08/12/2011 at 00:28

  mustafa bey ilk kurdugum zamanlar msj uyarisini ana menüde alabiliyordum ama simdi viber kapalıyken internet baglantim olmasina ragmen gelen mesajları göremiyorum uyari vermiyor viber e girersem ancak öyle görebiliyorum viberden ayarlara girmek istiyorum fakat girdigimde pat die viber kapaniyor tlf un ayarlarinda bildirimler hepsi acik yardimci olursaniz sevinirim telefonum 3GS

 71. bahar tatlı

  13/12/2011 at 10:39

  vodafone abonesiyim iphone 3g kullanıyorum ama viber özelliği telefonumda yok nasıl yapabilirim

 72. Viber

  13/12/2011 at 19:35

  Herkese merhaba,
  Bu Viber Media resmi temsilcisi.
  Üzgünüz, benim türkçe ben İngilizce yazacağım, çok iyi değildir 😉

  Thank you for very much for your review of Viber. We are happy to see that our Turkish users are enjoying Viber!

  If you have any questions or problems, please feel free to contact me.
  Also, we are looking for some help translation Viber to Turkish. If anyone would like to help us, please let me know.

  Teşekkür ederim,
  Viber Media.

  • murathan

   24/02/2012 at 15:45

   dear wıber medıa manager, I downloaded vıber from apple store and ınstalled ıt. ı wrote my phone number and got the code aceppted ıt. then ı choosed the allowed for the ınstallıng the my phone adress. ıt was okı. but when I call the somebody phone ıs callıng but the man says to me that your sound doesnt comıng to me. Then when he call me, ı dont hear the callıng soun. Idıdnt understant what happend. can you help me. my GSM ıs vodafone … ı am waıtıng for your helps.

 73. caner

  17/12/2011 at 19:45

  Merhaba

  Defalarca yapmama rağmen sms mesajı gelmedi neden acaba.teşekkürler.

 74. Viber

  20/12/2011 at 15:10

  @caner – we are not sure we have fully understood your question… Can you please elaborate in English?

  Thanks. 🙂

 75. ataberkant

  24/12/2011 at 19:08

  arkadaslar ben viberi yukledım apple store dan ama acmak istedigimde notifications are OFF yazıyor tangoyu yukledım bır problem cıkmadı ama viberde boyle bır sorun cıktı nasıl yardımcı olabılırsınız bu konuda sımdıden cevabınız ıcın tsk ler ıyı aksamlar

 76. rojda

  27/12/2011 at 16:12

  merhaba. 3gs kullanıyorum programı yükledim. merak ettiğim birşey aradığım kişininde iphone kullanması gerekiyormu. yoksa sadece programla ilgili birşemi. internetten program yükleniyormu ?

 77. Selim

  28/12/2011 at 13:51

  İyi günler. Ben de 3g ile görüşme yapabiliyorum ama Wi-fi ile yapamıyorum. Internet bağlantınız yok uyarısı alıyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar…

  • Viber

   23/01/2012 at 15:40

   Please make sure neither you nor the other side are connected to networks that might be blocking Viber (for example – a router running a firewall).

   1. First, please try uninstalling and reinstalling Viber when connected to different WiFi networks. Does it work now?
   2. Also, please make sure the following ports are enabled on your routers:
   TCP: 5242 + 4244
   UDP: 5243 + 9785

   (if you are not sure how to enable ports, contact your router manufacturer)

 78. Bahar

  03/01/2012 at 20:43

  Apple Store bize msj mı yolluyorappel şifresi için ben iPhone yeni kullaniyorumd viber yklemem için o lazım demi

  • Viber

   23/01/2012 at 15:41

   Unfortunately we didn’t understand the question.. :/
   Please write in English and we’d be happy to assist 🙂

 79. deli

  17/01/2012 at 12:21

  Numarayı yazıyorum push notifications falan diye bı yazı çıkıyor bildirimleride actım ama olmuyo neden

 80. süleyman

  25/01/2012 at 20:37

  merhaba mustafa bey ben türkiyeden kıbrıs ile gorusmek ıstesem bu şekilde oluyormu yani desteklermi beni aydınlatırsanız çok sevinirim..

 81. Erdal altintas

  27/01/2012 at 11:32

  Erdal altintas

 82. Erdal altintas

  27/01/2012 at 11:33

  Askim

 83. kerem

  30/01/2012 at 11:10

  no push notification token hatası veriyor tüm bildirimler acık olmasına ragmen bu hatayı vermeye devam ediyor. telefon numaramı giriyorum arkasından no push notification token hatasını veriyor yardımcı olursanız sevinirim.

 84. Met

  09/02/2012 at 12:16

  Apple store den viber i yukledim yuklemede kurulumda bi sıkıntı yok kisilerle mesajlasa biliyorum fakat gorusmelerde karsi tarafin sesi gelmiyor ama benim sesim gidiyor bunu birkac kisiyle denedim hepsindede ayni sorunu yapti yardimci olabilirseniz sevinirim tesekkurler.

 85. Met

  09/02/2012 at 12:23

  Viberi yukledim bi sikinti yok fakat karsi tarafin sesi gelmiyor cokkez denedim olmuyor sebebi nedir ?

 86. Viber

  15/02/2012 at 14:36

  Hello,

  @Met-please try to use Viber after closing all the other music applications in the background.

  Also please make sure all your phone volume settings are at maximum.

  We hope that this has been helpful,please let us know if the issue persists 🙂

  Viber Team

 87. Justitia

  16/02/2012 at 20:29

  Merhaba ben iPad üzerinden kullanıyorum,ama kapatıp tekrar acıyorum bir tek ben kullanmadığım icin,bir kac kere denedim ama simdi eski enter code,yardımcı olursanız sevinirim.simdiden teşekkürler

  • Viber

   19/02/2012 at 16:56

   Hi Justitia!

   Unfortunately we did not understand the question .. :/
   Please write in English and we’d be happy to assist 🙂

 88. Justitia

  16/02/2012 at 22:32

  Viber’İ kac kere tekrar yükledim ama bana SMS gelmiyor

 89. özer

  23/02/2012 at 18:40

  merhaba viber proğramını farklı telefnlar üzerinden gönderiliyor mu? örneğin bir cihaz iphone diğeri ise android htc bu şekilde viber üzerinden görüşme sağlanılıyor ? teşekkürler

  • Viber

   29/02/2012 at 11:33

   Hello Ozer!

   Viber is an application for iPhone and Android phones that lets you make free phone calls and send text messages to anyone who also has the application installed! (You can use it between iPhone and Android)

   We hope that this has been helpful.
   Thank you,
   Viber team.

 90. aysun

  25/02/2012 at 23:11

  ben bu programı leptobuma nasıl indirebilirimm … sınırsız internetim var … sadece ipohone markalarına mı indiriliyor ve görüşme yaptıgım kişinin telefonun markası iphone olması gerekiyor ? bu konuda bilgi verirseniz sevinirimm

  • Viber

   29/02/2012 at 11:35

   Hello Aysun,

   Unfortunately, we didn’t understand your question.

   Please rephrase and/or elaborate, and we’ll be happy to assist you 🙂

   Thanks in advance!
   Viber Team

 91. fatih

  02/03/2012 at 01:06

  kaptan uygulama gusel fakat ben sunu merak edıyorum akıllı telefonlardan bende vodafone 945 var android 2.1 bu programı kullanabılırmıyım…saygılar

  • Viber

   05/03/2012 at 16:03

   Well, we haven’t tested this device yet but you are welcome to try it out. 🙂

 92. Uğur

  05/03/2012 at 14:09

  İpohone

 93. rosemoon

  06/03/2012 at 14:24

  merhabalar ben iphone 4s kullanıyorum viber yukledim sorunsuz olarak mesaj atabiliyorum ucretsiz olarak ama aradıgımda ses gelmiyor arama sesi oluyor karsı taraf actığında konusamıyoruz arkadasımında telefonu 3gs vıber onda da yuklu..ne yapabilirim acil yardım ederseniz sevinirim.

  • Viber

   11/03/2012 at 16:08

   Can you please write in English? Our Turkish is not so good. :/

   Thanks. 🙂

 94. Pingback: WhatsApp ile bedava mesajlasma

 95. Fikri kaya

  09/03/2012 at 11:31

  Arkadaslar viber üzerinden SMS gönderdim normal numaralara (avea,Turkcell,vodafone) ve güncel faturama bı baktım 220 tl olmuş .bu normalmi yani ücretsiz olması gerekmiyormu .yardimlarinizi bekliyorum saygılar

  • Viber

   11/03/2012 at 16:09

   Can you please write us again in English? Our Turkish is not so good.. Thanks! 🙂

 96. Anonim

  12/03/2012 at 21:10

  merhaba 945 eyükledim android marketten üvretsiz olarak telefona kurdum kullanmaya başladım ancak karşı taraftan ses öok net gelmiyor…mesajlaştım oldu 🙂

  • Viber

   15/03/2012 at 14:52

   Unfortunately we didn’t understand the question.. :/ Can you please elaborate in English? Thank you!

 97. ilkben

  13/03/2012 at 20:32

  merhaba ya arkadaslar ben viber yukledim telefon numarasini yaziyorum msj gelmiyor bu yazyor Viber can´t access push Notifications. Cherck settings Notifications and make sure viber is set to on. Check internet connection and try to rengister again. See viber .com notifications for more info ne yapmam gerek lutfen yardimci olurmusunuz

  • Viber

   15/03/2012 at 14:51

   The cause of this problem might be the fact that your iPhone is jailbroken/hacktivated, and that interferes with Push Notifications in your iPhone. Our support team might be able to assist you further with this issue – please read this page in our official Help Desk: http://bit.ly/uRG1Dw

 98. irem

  20/03/2012 at 15:55

  merhaba arkadaşlar normal de viber kapalı iken aramalar ve mesajlar bildirim olarak geliyor bende ipod3 var ayarlarda bildirim olarak viber’in bütün hepsi açık ama viber kapalıyken arama veya mesaj gelince ana ekranda belirmiyor yardımcı olabilirseniz çok sevnirim acil cevap verin lütfen 🙂

 99. Busra

  01/04/2012 at 14:40

  Viber da ucretsiz mesaj nasil atiliyor yardimci olabilir misiniz ?

 100. deniz

  04/04/2012 at 21:02

  mustafa bey bende ve annemde viber yüklü annemi viberden arayınca ben aranıyorum ya da ben viberden herhangi birine yazdığımda karşı tarafta benim numaram yerine anneminki gözüküyor sebebini birtürlü çözemedik yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkürederim…

 101. Anonim

  05/04/2012 at 15:02

  merhaba iphone 4 kullanıyorum bendede aynı hata oluyor no push notification token

 102. yagmur

  06/04/2012 at 23:35

  benim iphone 4 s telefonum var kardesimin nokai ben yurt disnda yasiyorum oda turkiye de viber programini sadece iphone dami kullanibilir. Yadi kardesimde viber programini yuklerse gorusme olurmu ucretsiz acil cevap lutfen simdiden tesekkurler 😀

  • eda selen

   25/04/2012 at 11:28

   Onda da iphone olmasi lazim viber sadece iphoneliler arasi kullanilan bir program.malesef

 103. senay durmaz

  14/04/2012 at 20:05

  slm arkadaşlar.notifications are off yazıyorsa eğer tüm viber bildirimlerinizi açın sonra kapatırsınız :))

 104. HÜSEYİN

  20/04/2012 at 17:09

  arkadaslar viber c500 telefonunda calısırmı bu konuyla ılgılı yardımcı olur musunuz?

 105. Orkun

  15/05/2012 at 01:46

  Mustafa bey merhaba,
  Data hattı takılı iPad ile aktivasyon yapılamıyor.
  iPad ile de kullanılabilir derken normal sim kart (ses ve SMS açık) mı kastettiniz?

 106. Arda

  25/05/2012 at 14:33

  Viber app indirdim continue basiyorum settings ve retry cikiyor ama program acilmiyor ayarlara giriyorum birsey gozukmuyor iphone 4 kullanicisiyim acil yardim lutfen

  • Önder

   23/08/2012 at 04:58

   uygulama ayarlarında Viber ses bildirim ayarlaır var

 107. Semih

  05/06/2012 at 22:49

  Selamlar. Viberde ikonları nasıl ekliyoruz? (gülen yuz vb)

  • Mustafa Tan

   05/06/2012 at 23:14

   Ayarlar -> Genel -> Klavye -> Uluslararası Klavye menüsünden klavye olarak Emoji’yi ekleyin.

   Ardından sanal klavyede sağ alt köşede yer alan dünya simgesinde parmağınızı basılı tutun, Emoji seçeneği çıkıncaya kadar.

   • Semih

    06/06/2012 at 12:39

    Oldu. Teşekkürler

 108. Quki

  11/06/2012 at 00:01

  Çoklu yazışma varmı peki whatsapptaki gibi?

 109. Skaty

  11/06/2012 at 19:07

  Android sahibi bir arkadaşımla sorunsuz 1 dakika bile konuşamıyoruz. Sürekli ses kesiliyor neden oluyor anlamış değilim. Bir çözümünüz var mı ? Silip tekrar kurmayı denedik. Arkadaşım başka bir iphone’u viberden aradığında sorun olmuyor ama beni aradığında oluyor, ilginç bir durum.

 110. Hülya

  16/06/2012 at 13:55

  Viberden arandığım zaman telefonum çalmıyor, sesini nasil acabilirim?

 111. Yildiz

  27/06/2012 at 00:37

  Yaa ben yukleyemiorum iPhone kullanıyorum fakat Apple şifresi iendişe benden nası indirilen ücretsiz?

 112. Demet

  02/07/2012 at 21:40

  Viber app indirdim continue basiyorum settings ve retry cikiyor ama program acilmiyor ayarlara giriyorum birsey gozukmuyor iphone 4 kullanicisiyim acil yardim lutfen

  • Sabian

   24/07/2012 at 15:36

   Demet ayni sey bendede oluyor men iphone 4s var ona hic olmuyor amma belki senin kini duzelte bilirim

   Şimdi sana dedikleimi yap:

   1) ayarlara gir
   2) bildirimlere gir ve orda her seyi aktif yap sonra asada viber olucak. vibere gir ordada her seyi aktif et ..
   3) sonra yeniden vibere gir

   umarim duzelir duzelirse coook sevinirim :))

 113. Anonim

  02/07/2012 at 21:41

  Viber app indirdim continue basiyorum settings ve retry cikiyor ama program acilmiyor ayarlara giriyorum birsey gozukmuyor iphone 4 kullanicisiyim acil yardim lutfen

 114. Mert

  04/07/2012 at 23:15

  İyi aksamlar,
  Uzun suredir takip ettigim sitemize ilk defa cevap bulamadigim bir sorun nedeni ile yaziyorum.
  Viber’da enterasan bir sorunla karsilastim, telefon defterimde kayitli olan bir Viber kullanicisi beni ariyabiliyor fakat ben o numarayi (ismi) aramak istedigimde “invite to viber’ butonu cikiyor sadece ki enterasan olan bu numaranin viber i var ve beni arayabiliyor.
  Bir fikri olan varsa ve paylasirsa sevinirim.

  Mert

  • Mert

   07/07/2012 at 20:27

   Eğer aynı sorunu yaşayan var ise,
   Programı tamamı ile silip tekrar yüklemek bende işe yaradı.

 115. ruzgar2727

  08/07/2012 at 16:43

  Selamlar…
  Viber den geçmiş yazışmalarımı çıkarabiliyormuyum.Lütfen cevabını mail olarakta yollarmısınız

 116. Sabian

  24/07/2012 at 15:39

  arkadaslar banada yardim edermisiniz :

  mendede iphone 4s indirdikden sonra continue ni basiyorum amma retry ve help geliyor bilen varsa yardim etsin lutfen 🙁

 117. ayse

  23/08/2012 at 18:37

  iphone 3 kullanıyorum viberi olan birini kaydedıyorum oda beni kaydedıyor ama viber oldugu gorunmuyor lütfen bi cevap yazın ::(((

 118. NAZIM

  30/08/2012 at 09:43

  Merhabalar viber yükledim dün aniden gitti yeniden silip yukledim ama code sms gelmiyor ne yapabilirim. No code bastım hata veriyor yardımcı olurmusun? İPHONE YENİ KULLANICISIYIM ..

 119. Ozlem

  08/09/2012 at 15:35

  Viber yükledim. Hersey oldu gibi gözüktü ama giremiyorum. İphone 3 kullanıyorum bu arada. Ne yapmam lazım bir fikri olan var mı?

 120. yusufustun

  23/09/2012 at 17:22

  c700 telefonuma viber yükleyebilirmiyim

 121. burak

  29/09/2012 at 01:00

  vıberı daha once kullanıyordum ama kaldırdım suan gerı yuklemeye calısıyorm yuklenıyor ama msj gelmıyor hattıma vıber tanımanmış onu nasıl iptal edecegım

 122. Ayşe

  18/10/2012 at 20:58

  Mrb benim arkadasım yurt dısında onunda iphone var ama interneti yok benim internetim var iphonem da var acaba ben onu ararsam onun faturasına herhangi bir ücret yanaıması olur mu?

 123. leyla

  02/11/2012 at 16:44

  viberden fotograf nasıl gönderebilirim