OPlayer ile iPhone ve iPad’e Özel Çevirmeden Video İzleyinDaha evvel birkaç defa paylaşmıştık. Apple iPhone ve iPad içerisindeki video oynatıcısında (QuickTime) her türlü video formatını desteklemiyor. Örneğin .avi uzantılı divx formatındaki videoları direk oynatamıyoruz. Bunun için de önce, daha evvel tanıttığımız HandBrake gibi bilgisayarımıza kurduğumuz yazılımlar ile bu videoları mp4’e formatına çeviriyoruz.

Videolar iPhone ve iPad’e özel formata çevrilmesinin en büyük faydası da, video izlerken cihazın pilinin daha uzun gitmesi oluyor. Fakat her videonun çevrimi için harcanan zaman da can sıkıcı olabiliyor.

Fakat OPlayer gibi son zamanlarda App Store’da yerini almaya başlayan uygulamalar sayesinde de, artık farklı formatlardaki videoları çevirmeye gerek kalmadan iPhone ve iPad’de izleyebiliyoruz. Bir çok denediğim uygulama arasında en çok OPlayer’dan memnun kalınca da sizinle paylaşayım istedim.

GÜNCELLEME (22/03/2011) : OPlayer’ı beğenirseniz, mutalaka AVPlayer isimli uygulamayı tanıttığımız bu yazımıza da mutlaka gözatın.

Ekran görüntüsü iPhone 4'den alınmıştır. Büyütmek için lütfen üzerine tıklayınız.

OPlayer’ın en büyük özelliği, iPhone ve iPad’de hemen hemen tüm video formatlarını (WMV/AVI/RM/RMVB/ XVID/MP4/MOV/3GP/MPG/) ve ses formatlarını (MP3/WMA/RM/AAC) sorunsuzca oynatması ve de türkçe altyazıları düzgünce gösterebilmesi.

OPlayer ile, My Documents altında yer alan dosyalarımıza tıklayarak video izleyebiliyoruz. Tabii bunun için önce videolarımızı altyazılarımız ile birlikte uygulamamıza transfer etmemiz gerekiyor. (alt yazı dosyalarının video dosyaları ile aynı isimde olması gerekiyor, yoksa alt yazılar videoda gözükmüyor.)

Video transfer için de 3 yol bulunuyor ve bunlardan istediklerimizi kullanabiliyoruz.

1) Web’den İndirme

OPlayer’ın “File” menüsünde yer alan “Web Browser” sayesinde, aynı Safari’de olduğu gibi herhangi bir web sayfasına erişebiliyor ve video dosyalarını direk uygulama içerisine kaydedilecek şekilde indirebiliyoruz. (Download the File)

İndirme işlemi devam eden dosyalar da “Downloads” menüsü altında gözüküyor. Ayrıca istersek “Play the file” seçeneği ile dosyayı indirmeden internet üzerinden izlemeye başlayabiliyoruz.

2) File Sharing

Diğer bir yöntem de, daha evvel başka uygulamalar için de paylaştığımızdan dolayı hepimizin ezberlediği File Sharing yöntemi. File Sharing ile iTunes üzerinden USB kablosu kullanarak bilgisayarımızdaki dosyaları OPlayer uygulamasına transfer edebiliyoruz.

Büyütmek için lütfen resmin üzerine tıklayın.

iTunes’ta cihazımızı taktıktan sonra Apps sekmesinin en altında, File Sharing desteği olan uygulamaların listesi çıkıyor. OPlayer’ı seçtikten sonra da istersek bilgisayarımızdan cihazıma video transfer edebiliyoruz. İstersek de cihazımızdan bilgisayarımıza video kaydedebiliyoruz. Ya da daha evvel transfer ettiklerimizi silebiliyoruz.

3) Wi-Fi Üzerinden Dosya Transferi

Sağda en altta yer alan “More” menüsünde yer alan “WiFi Transfer” seçeneği ile de, aynı ağda bulunan bilgisayarımızı ve cihazımızı kablosuz ağ (Wi-Fi) üzerinden konuşturabiliyoruz. “WiFi Transfer” seçeneğine tıkladığımızda ekranda, “http://192.168.2.7:54900” gibi bir adres gözüküyor. Bu adresi bilgisayarımızdaki tarayıcıdan girdiğimiz zaman, aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi cihazdaki videolara erişebiliyoruz.

İstersek de yine bu web sayfasını kullanarak bilgisayarımızdan cihazımıza video kopyalayabiliyoruz.

Cihaza dosya transfer yöntemlerini anlattıktan sonra da, ikinci önemli konu olan altyazı ayarlarına değinmek istiyorum. Uygulamanın “Settings” (Ayarlar) menüsünde, aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi “Encoding (SRT)” ayarını ISOLatin5 olarak değiştirmek gerekiyor. Yoksa altyazılardaki ş,ı,ç,ğ, vs. gibi özel karakterler düzgün gözükmüyor.

Hazır ayarlardan söz açılmışken, “Settings” ekranında sonradan lazım olabilecek birkaç parametreden daha kısaca bahsetmekte fayda görüyorum:

 • Use QuickTime : iPhone/iPod Touch veya iPad’e göre zaten çevrilmiş videoları OPlayer ile izlemek istediğimizde bu seçeneği aktif hale getiriyoruz. (Tabii işimiz bitince kapatmayı unutmuyoruz, yoksa bu sefer diğer videolar çalışmıyor)
 • TV Out : iPhone veya iPad’in özel kablosuyla videoları televizyona yansıtma ihtiyacı olursa bu seçeneği aktif hale getiriyoruz.
 • Skip Frame : Akıcılığı bozuk videolarda bu seçeneği aktif hale getirip sorunu kısmen de olsa gidermek mümkün olabiliyor.

Aynı uygulamanın iPad için OPlayer HD isminde farklı bir versiyonu bulunuyor. Aslında uygulamanın iPad versiyonlarının ara yüzleri iPhone ile birebir aynı. Sadece ekranlar iPad’e göre optimize edilmiş durumda.

Ekran görüntüsü iPad'den alınmıştır. Büyütmek için lütfen üzerine tıklayınız.

Ben OPlayer’ı iPad’de kullanıyorum ve oldukça memnunum. Bir tek, her ne kadar desteklediğini belirtse de diğer uygulamalar gibi OPlayer’ın da mkv performansı pek başarılı değil. Zaten bu uygulamalardan değil, iPad’in işlemcisinin yetersiz kalmasından kaynaklanıyor. Uygulamanın açıklamasında da, 600×800’den yüksek çözünürlükteki HD videolarda görüntü/ses senkronizasyon problemlerinin yaşanacağı açıkça belirtiliyor.

OPlayer, benzerleri ile kıyaslandığında görüntü ve ses kalitesi, alt yazıları ekstra bir efor gerektirmeden sorunsuzca göstermesi açısından bence şu an App Store’daki en iyi uygulama. Tek dezavantajı iPhone ve iPad versiyonlarının ücretli olması ve ayrı ayrı satılması. Gerçi hem iPhone, hem de iPad için ücretsiz lite versiyonları var ama ekranın en üstünde bir reklam yer alıyor.

Aşağıdaki linkleri kullanarak OPlayer’in size en uygun versiyonunu indirebilirsiniz:

iPhone:
OPlayer Lite (Ücretsiz)

OPlayer - video player


Fiyat:69.99 TRY


OPlayer - video player
App Store oyları: (46 oy)
Desteklenen Diller: Spanish, , English, CS, Danish, Dutch, English, , French, German, HE, HI, Hungarian, , Italian, JA, KO, Polish, , , Russian, ZH, , Spanish, , ZH, Turkish, UK, VI
Çıkış Tarihi: 14.01.2010
Boyut: 87.12 MB
Desteklenen Cihazlar: iPhone5s-iPhone5s, iPadAir-iPadAir, iPadAirCellular-iPadAirCellular, iPadMiniRetina-iPadMiniRetina, iPadMiniRetinaCellular-iPadMiniRetinaCellular, iPhone6-iPhone6, iPhone6Plus-iPhone6Plus, iPadAir2-iPadAir2, iPadAir2Cellular-iPadAir2Cellular, iPadMini3-iPadMini3, iPadMini3Cellular-iPadMini3Cellular, iPodTouchSixthGen-iPodTouchSixthGen, iPhone6s-iPhone6s, iPhone6sPlus-iPhone6sPlus, iPadMini4-iPadMini4, iPadMini4Cellular-iPadMini4Cellular, iPadPro-iPadPro, iPadProCellular-iPadProCellular, iPadPro97-iPadPro97, iPadPro97Cellular-iPadPro97Cellular, iPhoneSE-iPhoneSE, iPhone7-iPhone7, iPhone7Plus-iPhone7Plus, iPad611-iPad611, iPad612-iPad612, iPad71-iPad71, iPad72-iPad72, iPad73-iPad73, iPad74-iPad74, iPhone8-iPhone8, iPhone8Plus-iPhone8Plus, iPhoneX-iPhoneX, iPad75-iPad75, iPad76-iPad76, iPhoneXS-iPhoneXS, iPhoneXSMax-iPhoneXSMax, iPhoneXR-iPhoneXR, iPad812-iPad812, iPad834-iPad834, iPad856-iPad856, iPad878-iPad878, Watch4-Watch4, iPadMini5-iPadMini5, iPadMini5Cellular-iPadMini5Cellular, iPadAir3-iPadAir3, iPadAir3Cellular-iPadAir3Cellular, iPodTouchSeventhGen-iPodTouchSeventhGen, iPhone11-iPhone11, iPhone11Pro-iPhone11Pro, iPadSeventhGen-iPadSeventhGen, iPadSeventhGenCellular-iPadSeventhGenCellular, iPhone11ProMax-iPhone11ProMax, iPhoneSESecondGen-iPhoneSESecondGen, iPadProSecondGen-iPadProSecondGen, iPadProSecondGenCellular-iPadProSecondGenCellular, iPadProFourthGen-iPadProFourthGen, iPadProFourthGenCellular-iPadProFourthGenCellular, iPhone12Mini-iPhone12Mini, iPhone12-iPhone12, iPhone12Pro-iPhone12Pro, iPhone12ProMax-iPhone12ProMax, iPadAir4-iPadAir4, iPadAir4Cellular-iPadAir4Cellular, iPadEighthGen-iPadEighthGen, iPadEighthGenCellular-iPadEighthGenCellular, iPadProThirdGen-iPadProThirdGen, iPadProThirdGenCellular-iPadProThirdGenCellular, iPadProFifthGen-iPadProFifthGen, iPadProFifthGenCellular-iPadProFifthGenCellular, iPhone13Pro-iPhone13Pro, iPhone13ProMax-iPhone13ProMax, iPhone13Mini-iPhone13Mini, iPhone13-iPhone13, iPadMiniSixthGen-iPadMiniSixthGen, iPadMiniSixthGenCellular-iPadMiniSixthGenCellular, iPadNinthGen-iPadNinthGen, iPadNinthGenCellular-iPadNinthGenCellular, iPhoneSEThirdGen-iPhoneSEThirdGen, iPadAirFifthGen-iPadAirFifthGen, iPadAirFifthGenCellular-iPadAirFifthGenCellular, iPhone14-iPhone14, iPhone14Plus-iPhone14Plus, iPhone14Pro-iPhone14Pro, iPhone14ProMax-iPhone14ProMax, iPadTenthGen-iPadTenthGen, iPadTenthGenCellular-iPadTenthGenCellular, iPadPro11FourthGen-iPadPro11FourthGen, iPadPro11FourthGenCellular-iPadPro11FourthGenCellular, iPadProSixthGen-iPadProSixthGen, iPadProSixthGenCellular-iPadProSixthGenCellular

iPad:
OPlayer HD Lite (Ücretsiz)

OPlayer HD - video player


Fiyat:109.99 TRY


OPlayer HD - video player
App Store oyları: (31 oy)
Desteklenen Diller: Spanish, , English, CS, Danish, Dutch, English, , French, German, HE, HI, Hungarian, , Italian, JA, KO, Polish, , , Russian, ZH, , Spanish, , ZH, Turkish, UK, VI
Çıkış Tarihi: 18.06.2010
Boyut: 98.06 MB
Desteklenen Cihazlar: iPadAir-iPadAir, iPadAirCellular-iPadAirCellular, iPadMiniRetina-iPadMiniRetina, iPadMiniRetinaCellular-iPadMiniRetinaCellular, iPadAir2-iPadAir2, iPadAir2Cellular-iPadAir2Cellular, iPadMini3-iPadMini3, iPadMini3Cellular-iPadMini3Cellular, iPadMini4-iPadMini4, iPadMini4Cellular-iPadMini4Cellular, iPadPro-iPadPro, iPadProCellular-iPadProCellular, iPadPro97-iPadPro97, iPadPro97Cellular-iPadPro97Cellular, iPad611-iPad611, iPad612-iPad612, iPad71-iPad71, iPad72-iPad72, iPad73-iPad73, iPad74-iPad74, iPad75-iPad75, iPad76-iPad76, iPad812-iPad812, iPad834-iPad834, iPad856-iPad856, iPad878-iPad878, iPadMini5-iPadMini5, iPadMini5Cellular-iPadMini5Cellular, iPadAir3-iPadAir3, iPadAir3Cellular-iPadAir3Cellular, iPadSeventhGen-iPadSeventhGen, iPadSeventhGenCellular-iPadSeventhGenCellular, iPadProSecondGen-iPadProSecondGen, iPadProSecondGenCellular-iPadProSecondGenCellular, iPadProFourthGen-iPadProFourthGen, iPadProFourthGenCellular-iPadProFourthGenCellular, iPadAir4-iPadAir4, iPadAir4Cellular-iPadAir4Cellular, iPadEighthGen-iPadEighthGen, iPadEighthGenCellular-iPadEighthGenCellular, iPadProThirdGen-iPadProThirdGen, iPadProThirdGenCellular-iPadProThirdGenCellular, iPadProFifthGen-iPadProFifthGen, iPadProFifthGenCellular-iPadProFifthGenCellular, iPadMiniSixthGen-iPadMiniSixthGen, iPadMiniSixthGenCellular-iPadMiniSixthGenCellular, iPadNinthGen-iPadNinthGen, iPadNinthGenCellular-iPadNinthGenCellular, iPadAirFifthGen-iPadAirFifthGen, iPadAirFifthGenCellular-iPadAirFifthGenCellular, iPadTenthGen-iPadTenthGen, iPadTenthGenCellular-iPadTenthGenCellular, iPadPro11FourthGen-iPadPro11FourthGen, iPadPro11FourthGenCellular-iPadPro11FourthGenCellular, iPadProSixthGen-iPadProSixthGen, iPadProSixthGenCellular-iPadProSixthGenCellular

100 Comments

 1. atahan

  21/10/2010 at 09:02

  lite versiyonunda video oynatmadan once ucak moduna getirirseniz reklamlari da gormemis olursunuz.

  • Anonim

   04/02/2012 at 19:26

   i phone 3 gs war bende görüntü ekranını nasıl yatay konuma getircez ben lite versiyon indirdim 😀

 2. Ali

  21/10/2010 at 12:42

  Tesekkurler Mustafa Bey,

  VLC ye gore destekledigi formatlar daha mi fazla?

  Browser disinda baska ustunlukleri var mi?

 3. Anonim

  21/10/2010 at 13:39

  merhaba mustafa bey ben progaramın lite versiyonunu aldım 3 tane video attim file sharingle daha sonra telefondan izlemeye çalışıp üzerine bastığımda programdan çıkıyor sorun ne sizce???? formatları flv ve mp4 dü attığım videoların

  • Mustafa Tan

   21/10/2010 at 13:50

   Selamlar,

   Flv desteklenen formatlar arasında değil.

   Mp4 ise de zaten iPhone/iPad uyumlu bir format olduğu için de yazıda bahsettiğim gibi önce ayarlardan “Use QuickTime” seçeneğini aktif edip kullanmanız gerekiyor.

  • Anonim

   21/10/2010 at 13:51

   pardon şimdi öyle denicem kusura bakmayın dikkat etmemiştim

 4. Bülent ERCAN

  21/10/2010 at 14:13

  Merhaba Mustafa Bey,

  Değerli paylaşımınız için teşekkürler. Download ederken telefon geldiğinde ya da uygulamadan birkaç dakikadan fazla çıkıldığında download duruyor ve tekrar kaldığı yerden başlamıyor. Multitaskingde sorun mu var? Downloader olarak başka bir program mı kullanmalıyız?
  Kolay gelsin.

  • Mustafa Tan

   21/10/2010 at 14:29

   Selamlar,

   Sorun sadece multitaskingde olmayabilir, 3G’de deniyorsanız telefon geldiğinde internet bağlantısı da gitmiş olabilir. Ben 4.1 ile arka planda download etttiğini test etmiştim.

   Ayrıca uygulamanın downloader’ından çok fazla birşey beklememek lazım 🙂

   • Bülent ERCAN

    21/10/2010 at 14:54

    Ben de 4.1 de ve iphone 4 de çalıştırıyorum Mustafa Bey.Download da ediyor ama uygulamayı kapatıp ,birkaç dakika sonra açarsanız ,download olduğu yerde kalmış oluyor. Diğer download programları avi gibi uzantılı dosyaları tanımadığı için indirmiyor, önemi bu yüzden benim için..

    • Bülent ERCAN

     21/10/2010 at 14:56

     Son bir not daha.. Arka planda downloadu sadece birkaç dakika yapıyor, sonra duruyor. İsterseniz deneyin…

 5. orhan yetim

  21/10/2010 at 14:37

  ya mustafa bey benim sorunum video yu ipone yükleyemiyorum format destekliyo ama sync yapıom olmuo napmam lazm

 6. orhan yetim

  21/10/2010 at 15:04

  link teki gibi video atmaya calışyourum

  • Mustafa Tan

   21/10/2010 at 15:08

   O zaman ilgili yazıya sorununuzla ilgili detaylı bilgi vererek yorum yazarsanız sevinirim. Bu yazıdaki yorumları okuyanların kafası karışabilir çünkü.

   Teşekkürler 🙂

 7. Orhan Yetim

  21/10/2010 at 15:26

  Yazdim oraya ilgileniseniz cok sevinirim

 8. Taha Berkan Kadıoğlu

  21/10/2010 at 16:04

  Mustafa Bey öncelikle iyi günler benim bir sorum olacak konumuzla ilgili değil ama ben iphoneumda google maps uygulaması göremiyorum acaba neden olabilir birden yok oldu

  Şimdiden teşekkürler

 9. hüseyin carim

  21/10/2010 at 18:59

  mustafa bey,

  Programı yükledim fakat resimde gözüktüğü gibi app lerin altında file sharing gözükmüyor.acaba ayar falanmı yapmam gerekiyor.yardımcı olursanız çok sevinirim.pc den kablo ile film atacağım.

  • hüseyin carim

   21/10/2010 at 19:27

   ya sorunu çözdümde wmv formatında fil attım fakat ağır çekim oynatıyor neden olabilir ?

  • akın

   10/02/2011 at 22:24

   bende file sharing özelliğinde oplayer gözükmüyor nerde yanlış yapıyorum

   • Mustafa Tan

    10/02/2011 at 22:54

    OPlayer hem cihazınızda, hemde bilgisayarınızdaki iTunes’ta mevcut değil mi? Değilse Transfer Purchases işlemi yapın.

 10. Yusuf ERDÜGEN

  21/10/2010 at 20:00

  merhaba,
  paylaşım için teşekkürler. ücretli versiyonunu aldım.
  bazı filmlerin sesleri gelmemekte. özellikle mkv lerde sorun var.
  codecleriyle ilgili bir bilginiz var mı acaba?

  • Mustafa Tan

   21/10/2010 at 20:06

   Yazıda da belirttiğim gibi maalesef mkv konusunda sadece OPlayer değil, benzer hiç bir uygulama iyi performans gösteremiyor. Bu aslında uygulamalardan ziyade cihazlar ile ilgili bir durum.

   Uygulamanın geliştiricisi codec detaylarını paylaşmamış fakat ben XVid formatındaki hiç bir videoda sorunla karşılaşmadım.

   • Yusuf ERDÜGEN

    21/10/2010 at 20:25

    ilginize teşekkürler…

 11. Volkan

  21/10/2010 at 20:55

  büyük bir hevesle 2. nesil ipod touch’a yükledim ve maalesef video oynatmadı 🙂

  • Mustafa Tan

   21/10/2010 at 21:33

   ilk ve 2. nesil iPod Touch’ların da maalesef işlemci ve hafıza kapasiteleri düşük 🙁

   • Volkan

    22/10/2010 at 10:47

    O zaman saatlerce bekleyerek film dönüstürmeye devam 🙂

 12. Anonim

  21/10/2010 at 23:18

  Mustafa Bey merhaba,
  yorumlarin birinde downloaderdan pek bisey beklemeyin demissiniz direk cihaza film indirebilecegimiz bir uygulama var mi bildiginiz

  • Mustafa Tan

   21/10/2010 at 23:21

   Selamlar,

   iPhone veya iPad’de uygulamalar biribirilerinin dosyalarına erişemez. Dolayısıyla sadece film indiren bir uygulama işinize yaramayacaktır.

   Hem tüm video formatlarını oynatmakta, hem de dosya indirmekte başarılı bir uygulama maalesef yok benim bildiğim 🙁

 13. Anonim

  21/10/2010 at 23:54

  Ilginize tessekurler ..

 14. hakan

  22/10/2010 at 01:27

  selam mustafa bey
  ben ucretli olan uygulamayi indirdim ama web browser ile bi turlu film indiremedim acaba bu konuda yardimci olmaniz mumkunmu?

 15. serkan yavuz

  23/10/2010 at 01:39

  Merhaba Mustafa Bey.
  Oplayer da film yüklemesine yükledim fakat bu filmi daha sonra hafızadan nasıl silebiliyoruz?
  İlginize teşekkürler.

 16. Ozgur

  23/10/2010 at 11:33

  Emeginiz icin tesekkur ederim

 17. acar

  23/10/2010 at 12:25

  SGP iPhone 4 Case Neo Hybrid EX hepsiburada satışta iphone 4 sahiplerine duyurulur bence en kaliteli bumper..

  • acar

   23/10/2010 at 12:27

   fiyat ise orjinal sitesindeki fiyatla aynı çok ii fiyat arkadaşlar

 18. Galdor

  23/10/2010 at 16:42

  Mustafa sana ne kadar teşekkür etsek azdır çok ama çok sağol

 19. Deniz

  23/10/2010 at 18:53

  teşekkür ederim,daha dün bu uygulamayı indirmiş ve nasıl kullanacağımı anlamayınca silmiştim,kullanmak çok basitmiş aslında 🙂

  peki bir şey soracağım sizce bu program pil ömrünü çok fazla etkiliyor mu ? çünkü ona göre uzun yolda gene çevrilmiş film atmak en iyisi olacak.

  bir de multi tasking destekliyor mu ? yeni telefonumla en sinir olduğum şeylerden biri bu,bazı yazılımlar destekliyor bazıları ise desteklemiyor :s
  mt destekleyen yazılımlar yaygınlaşsa çok sevineceğim .

  • Mustafa Tan

   23/10/2010 at 19:19

   Selamlar,

   Tabii ki çevrilmiş filmlerden daha fazla tüketiyor pili. Zaten Apple’ın resmen diğer formatları desteklememesinin en büyük nedeni pil ömrü.

   Multitaskingi destekliyor. Zaten kendiniz de deneyebilirsiniz. Bir video oynarken uygulamadan çıkarsanız arka plandan videonun seslerinin duymaya devam edeceksiniz.

   • Deniz

    24/10/2010 at 12:56

    çok fazla etkilemeyeceğini umdum ama malesef demek ki,çünkü telefona dizi çevirip atmak ömrümden yiyor 🙂

    dediğim gibi ben bu yazılımı kurmuştum ama sonra nasıl çalıştığını anlamayınca silmiştim sonra storede gezinirken başka bir muadilini bulmuş ve o benzerinde video olarak nasıl video atılıp izleneceğini anlatıyordu ve ben hatamı anlamıştım ve o yazılımı kullanacaktım sonra ım+ dan bir mesaj gelince msn e geçtim ve programa geri dönünce mt desteklemediğini gördüm ve hayda dedim,bunu nasıl kullanacağız 🙂
    ondan sordum bu mt olayını …

    yalnız şu apple biz kullanıcılara biraz daha kötü yaklaşmayı öğrense çok sevineceğim,iyi niyetle multi tasking i engellediler pil ömrü diye,sonra menü de arka plana resim koydurmadılar pil ömrü diye vs vs … -_-

    onun yerine bu tarz şeyleri yapmadan önce uyar bu kullanım şekli telefonunuzun pil ömrünü olumsuz etkiler diye 🙂

 20. Cavit PEKTEZEL

  23/10/2010 at 23:29

  Mustafa Bey MKV video formatını izletebilecek bir application istiyoruz 🙂

 21. alper

  24/10/2010 at 16:13

  merhaba mustafa bey ;

  kusura bakmayın konuyla çok alakalı olmayacak ama bır sorum var.
  iPad’imin versiyonun güncellemek istiyorum ama bir türlü basaramadım check for update dediğim zaman “this version of the iPad software (3.2.2.) is the current version” şeklinde bir uyarı alıyorum iPhone’umu 4.1 e yukselttım ama iPadimi yükseltemiyorum. yardımcı olursanız cok sevınırım.

 22. alper

  24/10/2010 at 17:55

  çok teşekkür ederim mustafa bey beni boşa kürek çekmekten kurtardınız dün akşamdan beri uğraşıyorum 🙂

  bu muhteşem sitenin app sini yapmayı düşünüyormusunuz hatta paralı yapında size bir nebzede olsa borcumuzu ödemiş hissedelim…
  iyi çaalışmalar…

 23. serkan yavuz

  24/10/2010 at 19:40

  Merhaba Mustafa Bey
  Yüklediğimiz filmleri nasıl silebiliyoruz? İlginize teşekkürler.

  • Mustafa Tan

   24/10/2010 at 20:00

   Selamlar,

   File menüsünde iken önce sağ üst köşedeki “Edit” seçeneğine tıklayın.

   Ardından silmek istediğin dosyaları seçin.

   Son olarak da sol alt köşedeki X işaretine tıklayın. Dosyalar silinmiş olacak 🙂 Ardından sağ üst köşedeki “Done” seçeneğine tıklayıp normal menüye dönüş yapabilirsiniz.

 24. Emre D

  25/10/2010 at 04:53

  CinexPlayer bugun $1 indirimde.

 25. Emre D

  25/10/2010 at 19:52

  Bugun buna benzer herkezin tanidigi VLC player de app store girmis durumda. Bedava….

  • Mustafa Tan

   25/10/2010 at 19:57

   Emre Bey, alt yazı denediniz mi hiç VLC’nin iPhone uygulamasında.

 26. Cavit PEKTEZEL

  27/10/2010 at 02:16

  Mustafa Bey mkv ve avi uzantılı videolar denedim ama ses ve video arasında uyumsuzluk oluyor. Ses erken gelmeye başlıyor. Nasıl önüne geçebilirim? Iphone 4 kullanıcısıyım. Ve free sürümü kullanıyorum şu an.

 27. Can

  28/10/2010 at 15:18

  Merhaba Mustafa Bey,
  Yazdıklarınız çok açıklayıcı meğer kullanması ne kadar da basitmiş. İphone 4’üm var ve lite sürümünü kullanıyorum. 700 ve 900 mb lık 2 film yükledim. Altyazı ve ses ok ama görüntüde problem var. Siyah beyaz gibi ancak mavi kırmızı renklerde kaymalar oluyor. Ayarlarla ilgili bir sorun mu? Altyazı ayarı dışında birşey değiştirmedim.
  Teşekkürler.

 28. Pelin

  28/10/2010 at 17:43

  Merhaba ben videoları dediğiniz gibi koydum fakat altyazı bir türlü görünmüyor. Normalde Video1 dosyası ve Video1.srt şeklinde olunca isimler bilgisayarda açılıyordu. sonundaki srt yi de sildim, silmeden de koydum yine de olmuyor. Neyi yanlış yapıyorum acaba?

  • Mustafa Tan

   28/10/2010 at 18:35

   Dosya isimleri Video1.avi ve Video1.srt şeklinde ise gözükmesi lazim altyazının.

 29. atilla

  28/10/2010 at 22:32

  programı ücretli indirdikten sonra yazınızı okudum aceleci davranmışım bende 3g var ve avi formatını açamadı program verdiğim paraya yazık oldu:(

 30. Can

  29/10/2010 at 21:45

  Merhaba Mustafa Bey,
  Yazdıklarınız çok açıklayıcı meğer kullanması ne kadar da basitmiş. İphone 4′üm var ve lite sürümünü kullanıyorum. 700 ve 900 mb lık 2 film yükledim. Altyazı ve ses ok ama görüntüde problem var. Siyah beyaz gibi ancak mavi kırmızı renklerde kaymalar oluyor. Ayarlarla ilgili bir sorun mu? Altyazı ayarı dışında birşey değiştirmedim.
  Teşekkürler.

 31. dragonya

  30/10/2010 at 23:37

  Çift sesli bir film attım. Audo stream Index içinde 1’i seçerek ikinci sesle filmi seyredebildim.Aynı şekilde subtitle stream index var. Acaba o opsiyon ne için? Muhakkak ikinci veya üçüncü altyazı için yapılmış ama nasıl? Benim amacım iki yada üç altyazı atabilmek. Bir Türkçe, bir İngilizceve bir de Rusça. Rusça için Window Cryllic destekliyor. Ama aynı isimle oluğu için ikinci yada üçüncü altyazıyı atamıyorum. İki yada 3 altyazı atabilmek için tavsiyesi olan var mı?

 32. CAN iPhone 3G

  02/11/2010 at 00:15

  bende iPhone 3G var.. bu application’ın Lite’ını indirdim fakat .avi uzantılı 3 tane farklı film dizi denedim yinede çalışmadı. üzerine gelip çalıştırmak için dokunduğumda siyah ekran gelio ve ana menüye dönüyor.. 350 mgbyte’lık dizi denedim olmadı soora kalitesini yarı oranda düşürdüm ama fayda etmedi neyi yanlış yapmış olabilirim acaba Mustafa Bey ??? Eğer çalışsaydı bu uygulamanın full’ünü alıcaktım ama çalışmadı yada ben beceremedim yardım edin..!!!!

  • Mustafa Tan

   02/11/2010 at 00:19

   Selamlar Can Bey,

   Aslında yazının sonlarına doğru Önemli Not olarak belirtmiştim. Maalesef iPhone 3G’nin işlemcisi, bu tip uygulamalar ile çevirmeden video oynatmaya yeterli gelmiyor.

   OPlayer’ı sorunsuzca kullanabilmeniz için en az iPhone 3GS veya iPhone 4’e ihtiyacınız var.

   • can

    03/11/2010 at 17:38

    teşekkürler mustafa bey

    • Berkay

     20/11/2010 at 03:16

     Merhaba Mustafa bey
     Benim iPhone 4 um var ama mkv uzantili dosyalarda takilma yasiyorum ve mp4 uzantili filmlerimde de altyazi oynatamiyorum acaba bir tavsiyeniz vae mı?

 33. çağrı

  11/12/2010 at 01:12

  Iphone 4 üzerinde denedim avi’ler üzerine çok başarılı. Fakat 720p mkv bir dizi atınca(20 dklık olmasına rağmen) çok fazla takılıyor. skip frame yapmak da pek işe yaramıyor. Gerçi yüksek boyutlu olmasının pek bir farkı olmuyor zaten, ekran küçük olduğu için. Dönüştürmeye gerek bırakmadan diğer formatları çalıştırması çok iyi bir özellik. Teşekkürler.

  • Gokhan

   15/12/2010 at 01:37

   .mkv dosyaları için en iyi seçim BUZZ Player. Kurun deneyin ve bana hayır dua edin.
   Sırf OPlayer oynatabilsin diye 720p mkv dosyalarımı convert etmiştim. Ama Buzz Player’ı kurduktan sonra performansına hayram kaldım ve diğerlerini toptan sildim. Ses seviyesini boost edebilme, kaçırdığınız sahneyi izleyebilmeniz için 10 sn geri alan buton, 4:3 16:9 biçimleri arasında seçim yapabilme..vs OPlayerda olmayan pekçok güzellik mevcut.

 34. Askin

  27/12/2010 at 03:11

  Ben 1.5 Hafta önce 64 GB 3g+wifi aldim benim filmler 6 gb dan asagi degil.Silip silip yüklerim diyorum 10 dk sürüyour itunes ten atmasi.Simdi bu program .mkv destekliyor mu

 35. Askin

  28/12/2010 at 17:25

  Denedim 500 MB felan aviler rahat calisiyor ama is Blu-Ray e gelince donuyor.Yane DVD Riplere kaldik.

 36. temha111111

  10/01/2011 at 01:32

  mustafa bey sizi yaklaşık 4 aydır takip ediyoru.verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.Oplayer de yazı boyutu büyütülebilir mi ? teşekkürler

  • Mustafa Tan

   10/01/2011 at 08:03

   Açıkçası ben böyle bir özellik göremedim.

 37. Pingback: RoyalTek RPJ-2000: iPhone ve iPad için Cep Projektörü | Cep2Wap.Com

 38. Burak

  17/02/2011 at 20:30

  Merhaba Mustafa,
  Yeni bir iphone 4 kullanıcısıyım ve ürünün kılavuzundan ziyade sitendeki bilgileri kullandım,öncelikle emeğin ve bilgi dolu bu site için çok teşekkür ederim.
  Oplayer hakikaten en sık kullandığım iphone 4 uygulaması oldu…
  Ancak cevabını sitede bulamadığım bir sorum var :
  -Cihaz ile oplayerden film izlerken veya ipod tan müzik dinlerken beklediğim güçte ses alamıyorum…Ancak aynı filmi/müziği kulaklıkla dinlerken ses sonda son derece gğçlü..Nedeni hakkında bir bilgin/fikrin var mı?
  Şimdiden teşekkürler…

  • Mustafa Tan

   17/02/2011 at 20:58

   Selamlar,

   Öncelikle hakkımızdaki güzel düşünceleriniz için çok teşekkürler 🙂

   Anladığım kadarı ile iPhone’un alt kısmındaki hoparlörün ses çıkış gücünden memnun değilsiniz. Bu konuda kesinlikle haklısınız fakat zaten bu ufak hoparlörden çok birşey beklememek lazım. Bu tip cihazların hoparlör çıkışları genelde zaten pek iyi olmaz. Maalesef bu konuda yapılabilecek pek birşey yok.

   • Burak

    18/02/2011 at 14:32

    Soruma zaman arayıp cevap verdiğin için teşekkür eder,başarılar dilerim…

 39. Ahmet ESER

  26/02/2011 at 22:20

  Mustafa Bey,

  Oplayer uygulaması üzerinden video ları TV üzerine aktarmak amacı ile Tahtakaleden bir kablo aldım. TV ye bağladım ve TV OUT seçeneğini aktif hale getirdim. Ses gitti ama görüntü malesef.. Uygulamayı tekrar kapatıp açtım v.s. ama bir türlü başarılı olamadım.

  Kablonun arızalı olma ihtimali üzerinde durmak istemiyorum ama yeni kablo bir üretim hatası olma ihtimali mutlaka ki var. Ancak acaba denemediğim bir şey kaldımı diye emin olamadım.

  tşk

  • Mustafa Tan

   26/02/2011 at 22:22

   Önce OPlayer’dan harici, Youtube gibi başka videolar denediniz mi?

   http://www.iphoneturkey.com/2011/02/iphone-ve-ipadi-televizyona-veya-projeksiyona-baglamak.html

   • ahmet

    04/02/2012 at 19:33

    sevgili mustafa abi pek mühim bir şey değil belki ama filmleri nasıl ekrana uyarlayacaz, iphone 3 gs war lite wersiyon indirdim yan çevirince ekrana uyarlamyamadım ben sen bitanesin 😀

    • ahmet

     04/02/2012 at 19:35

     konu dışı bir soru olcaq ama kredi kartı yerine atm kartı olmuyormu acaba bankamatik visa kullanıyorum ben saygılar…

 40. Pingback: iPhone ve iPad’i Televizyona Bağlamak « Appdown »

  • emre

   28/03/2011 at 23:18

   Merhaba,

   OPlayer’ın 23 mart tarihli son sürümünü kullanan oldu mu? Yeni sürümü indirdikten sonra filmleri izleyememeye başladım, ya açılmıyor ya da alt yazısı okunmuyor eski sürümünde yer alan ISOLatin5 alt yazı ayarı yeni sürümde bulunmuyor,üç adet Turkish seçenek var ama onlarda işe yaramadı.
   Yardımınızı rica ederim.

   • ozer

    30/03/2011 at 09:55

    evet emre arkadasıma bende katılıorum.. aynı olayı bende yasıorum.. gunceleme sonucunda oplayer sorun cıkartmaya basladı. normal bi avi film i oynatırken kasılıour ve latin5 dil secenegi yok .. bu konuda yardımlarınızı beklioruz…

    • Mustafa Tan

     30/03/2011 at 21:43

     Dil seçeneğini Turkish (ISO 8859-9) yaparsanız türkçe karakterler sorunsuzca çalışıyor.

     • ozer

      02/04/2011 at 18:33

      çalışmıyor

 41. Erhan

  07/05/2011 at 10:57

  Mustafa bey merhaba
  Öncelikle yaptığınız incelemeler anlatımlar detaylar hersey icin teşekkürler iPhone yi sizin yardiminizla çözdüm
  Oplayer uygulamasindaki download bölümünü inceledim ben torrent dosyalarını inditebilirmiyim dedim ama olmadı bu torrent dosyalarını indirebilecegimiz Bi uygulama varmidir acaba

 42. Anonim

  14/05/2011 at 21:33

  altyazı görünmüyor bir türlü. altyazı dosyasının isimi filmle aynı. ama hala görünmüyor. ne yapsam?

 43. Anonim

  14/05/2011 at 21:51

  tamam altyazı sorununu halletttim

  • dalya

   19/01/2012 at 16:49

   nasıl halettiniz?
   bende alt yazı sıkıntısı çekiyorum.

 44. neslihan

  10/08/2011 at 13:42

  Mustafa Bey,

  Bu yararlı bilgiler için çok teşekkürler. Oplayer Lite sürümünü kullanıyorum. Burda ekran döndürme seçeneği yok mudur? Film izlerken sol altta ekran döndürme kilidi gibi bir işaret var ama bir işe yaramadığını düşünüyorum.

 45. Burak

  06/09/2011 at 22:51

  anlatim cok oz ve basariliydi.
  Teşekkürler.

 46. Alpaslan

  06/01/2012 at 01:16

  Çok çok teşekkürler…

 47. Okan oz

  18/01/2012 at 02:48

  Selamlar.. Yazilan her seyi okudum yanlis bisey yapmadim sanirim ama indirmede sorun yasiyorum. Ornek link : http://uploaded.to/file/aa3zq1c8/SonDurak5-2011.rar. Buraya giriyorum web browserdan free ye tikliyorum, sure doluyor kodu giriyorum sonra starting download diyor ama hic bisey olmuyo. Fileserve sitesinden de denedim orda da ayni sekilde son asamada takiliyo download tusu islemiyo sitede. Yardimci olursaniz cok sevinirim.
  Ayrica ben safariden xxxxx izle yazip dizi izliyordum sorunsuz. Bi sure hic yapmadim sonra denedim ve olmadi. Hatta daha once ayni sekil izledigim bolumleride denedim onlarda acilmadi. İki soru sormus oldum ama birinciyi yazarken aklima geldi 🙂 tesekkurler

  • Okan

   26/01/2012 at 02:00

   Simdi de her sey okey indir ya da oynat secenekleri cikiyo. Seciyorum,ikisinde de apple in loadinglerde donen simgesi cikiyo kendi kendine atiyo sonra. İndirilenlerde de yukleme tamamlandi diyo ama 22 kb 30 kb gibi rakamlar ve tabiki onlarida acmiyo. Cevap bekliyorum tesekkurler

 48. ahmet

  05/02/2012 at 19:15

  mustafa bey ben OPlayer lite indirdim filmleri izleyebiliyorum ama yatay konumda izleyemiyorum (telefonum iphone 3 GS) ne yapmam lazım ve birde kredi kartı yerine bankamatik kartları (para kart) kullanmamız mümkünmü şimdiden teşekkürler. Emeğe saygı

  • ahmet

   05/02/2012 at 19:17

   özür dilerim yatay derken 180 derece dönmeyi kastettim

 49. Pingback: iPhone, iPad’ve iTunes’ta Silme İşlemleri « Genel « www.itoprak.com iphone unlock jailbreak

 50. Pingback: iPhone ve iPad Arasındaki Temel Farklar | Sosyal İtici

 51. Pingback: iPhone ve iPad Arasındaki Temel Farklar « Ios Temaları « www.itoprak.com iphone unlock jailbreak

 52. Anonim

  28/02/2012 at 15:23

  Cok saolun ya bu super oldu cevirmeyle fln ugrasmak çk zor oluyodu 😀

 53. Eda

  20/03/2012 at 20:13

  Çok teşekkür ederim, çok iyisiniz. 🙂

 54. Pingback: | İphone og İpad Denmark / Apple apps

 55. myret

  04/05/2012 at 22:28

  bazı videolarda bir süre düzgün yürütürken bazende ses filan aynı ama görüntü yavaşlıyor. donuyormus gibi geçiyor sonra bi ara geri düzeliyor sonra geri aynı şeyi yapıyor. dediğim gibi sadece bazı videolarda bunu yapıyor. bilgisayarda videoyu izlerken oyle bir sorunla karşılaşmıyorum.neden kaynbaklanıyor nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkürler

 56. ibo

  25/08/2012 at 18:51

  kolay gelsin
  benim şöyle bi problemim vardı.
  film dosyasının birde ac3 olarak harici türkçe ses dosyası var. bunu nasıl ekleterek oynatabilirim?
  ilginize teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim

  • ECZ

   12/09/2012 at 11:37

   o playeri boşverin AV PLAYER EN İYİSİ

 57. altyazı

  28/08/2012 at 18:37

  dosyaları aktardım film açılıyor fakat altyazı açılmıyor yardımcı olur musunuz

  • ECZ

   12/09/2012 at 11:41

   alt yazı ile filmin adı aynı olması gerekir.o playeri hiç kullanmadım .bende av player var hiç sorun yaşamadım altyazı ile ilgili.hem alt yazıyı ileri geri alma hızını ayarlama gibi ayrıntılı ayarları da var bence en iyisi av player.jailbreak yaptıysan apptrackr dan av playeri indirebilir iphone a atabilirsin.