PAYLAŞ

Bir kullanıcı ilk defa iPhone veya iPad kullanmaya başladığı zaman ilk ihtiyacı, App Store’dan uygulama indirebilmek için gerekli olan Apple ID’yi (Apple Kimliği) oluşturmak oluyor. Fakat bir çok kişi standart yollardan Apple ID oluşturmaya çalıştığında, karşısına kredi kartı bilgilerinin sorulduğu bir ekran çıkınca Apple ID almaktan vazgeçiyor.

Çünkü sadece ÜCRETSİZ (FREE) uygulama indirecek olan kullanıcılar da, kredi kartı bilgilerini paylaşmak istemiyorlar. Aslında Kredi Kartı vermeden de Apple Kimliği almak mümkün sadece ücretsiz uygulamalar indirilecekse. Aşağıdaki yazıda da bunun nasıl yapılacağını adım adım paylaştım.

Fakat aşağıdaki ekran görüntülerini için çoğunlukla iPhone’u kullandım. Çünkü iPhone ve iPad bu süreç nerdeyse tıpa tıp aynı. Dolayısıyla aşağıdaki yazıdan iPad kullanıcıları da rahatlıkla faydalanabilir.

iPad’den de Kredi Kartsız Apple Kimliği alınabiliyor.

Not: Aşağıdaki işlemleri yapabilmemiz için daha evvel cihazımızda herhangi bir Apple Kimliği (ID) ile giriş yapmamış olmamız gerekiyor. Genelde ikinci el cihaz alanlar, cihazlarını sıfırlamadan kullanmaya başlayınca bu sorunu yaşıyorlar. Eğer yapmışsak önce “Ayarlar -> iTunes Store/App Store” menüsünden aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi eski hesaptan “Çıkış Yap” mak gerekiyor. Fakat sizin cihazınız sıfır ise böyle bir işleme gerek yok.

 

Kredi Kartsız Apple Kimliği Nasıl Alınır?

1) Kredi Kartsız Apple ID’nin püf noktası, işleme App Store’dan ÜCRETSİZ (FREE) bir uygulama indirmeye çalışmak ile başlıyor. Ücretsiz bir uygulamayı indirmekle başlama kısmı oldukça önemli, çünkü bu şekilde başlamaz isek ilerideki adımlarda “Hiçbiri” (None) seçeneği çıkmıyor. Örneğin aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi blogumuzun uygulaması olan iTurkeyBiz‘i indirmeye çalışarak işleme başlayabilirsiniz.

2) Cihazımızda herhangi bir Apple ID kullanımda değilken, ücretsiz bir uygulamaya tıkladığımızda karşımıza aşağıdaki gibi bir seçenek çıkıyor. Bu ekranda da “Yeni Apple Kimliği Yarat” seçeneğine tıklıyoruz.

 

Ardından açılan ekranda da “Mağaza” ülkesi olarak “Türkiye” seçip, sağ alttaki “İleri” seçeneğine tıklayarak bir sonraki ekrana geçiyoruz.

3) Bu sefer karşımıza çıkan ekranda da iTunes ve App Store’un Kullanım Şartlarını kabul etmemiz gerekiyor. Bunun için de ilk sayfanın en altında sağ tarafta yer alan “Kabul Ediyorum” seçeneğine tıklıyoruz. Ardından ekranın ortasında bir kere daha “Kabul Ediyorum” seçeneğin çıkıyor. Onu da seçip şartları kabul etmiş oluyoruz.

4) Kullanım Koşullarını kabul ettikten sonra karşımıza çıkan ekranda da, aynı zamanda Apple ID’miz olacak olan ve sürekli kullandığımız bir email adresimizi (Örneğin; adiniz_soyadiniz@hotmail.com , adiniz@msn.com , adiniz@gmail.com, vs. gibi) ve parolamızı (iki defa) giriyoruz.

Önemli Not: Apple Kimliği ile yeni bir email adresi almış olmuyoruz. Bu nedenle hali hazırda kullandığımız bir email adresini girmemiz gerekiyor. Eğer kullanmadığımız bir email adresi girersek, işlemin sonundaki onay maili bize ulaşmaz, dolayısıyla da Apple Kimliğimizi aktive edemeyiz.

Parolamızı seçerken de aşağıdaki hususlara dikkat ediyoruz, yoksa kabul edilmiyor.

 • Parolanız en az 8 karakter olmalı, en az bir sayı ve en az bir harf içermeli ve boşluk karakteri içermemelidir. Örneğin Armut gibi 4 karakterli kısa bir parola kabul edilmez.
 • Şifreniz ardışık 3 karakter içermemeli ve daha evvel kullandığız şifreler ile benzerliği bulunmamalıdır. Örneğin Armut1234 gibi ardışık rakamlar içeren parolalar kabul edilmez. 1234 yerine 1357 yazarsanız kabul edilir.
 • Şifreniz en az bir tane büyük harf karakter içermelidir. Örneğin armut1357 parolası kabul edilmez uzunluğu 8 karakter olmasına ve ardışık rakamlar içermemesine rağmen. Fakat hiç bir büyük harfi olmaduğu için kabul edilmez. armut1357 yerine Armut1357 olursa kabul edilir. (Lütfen şifrenizi Elma1357 yapmayın 🙂 )

 

 

Aynı ekranın devamında da şifremizi unutmamız durumunda Apple’ın bize soracağı ve doğru cevaplamamız gereken bilgileri giriyoruz.

Soru : Cevabını sadece sizin bildiğiniz bir soru
Cevap : Yukarıdaki sorunun cevabı. Bu cevap başkaları tarafından kolayca tahmin edilememeli.

Day : Doğduğumuz gün
Month : Doğduğumuz ay
Yıl : Doğduğumuz yıl (4 rakamlı)

Yukarıdaki bilgileri de doldurduktan sonra yine sağ alt köşedeki “İleri” seçeneğine tıklayıp devam ediyoruz.

5) Bu sefer de karşımıza Kredi Kartı ekranı bilgilerimizin sorulduğu ekran çıkıyor. Fakat yazının başında da belirttiğimiz gibi ücretsiz bir uygulama seçerek bu işlemlere başladığımız için, Payment Card (Ödeme Kartı) seçenekleri arasında “Hiçbiri” seçeneği de çıkıyor. Biz de eğer paralı uygulamalar satın almayacak, yani kredi kartımızı vermek istemiyorsak “Hiçbiri” seçeneğine tıklıyoruz.

Not: Yukarıdaki ekran görüntüsünde iTunes Hediye Kartları diye bir bölüm dikkatinizi çekmiştir. Kredi Kartsız Apple Kimliği alsanız dahi bu ekranda veya sonradan bu yazımızda detaylı paylaştığımız gibi hesabına TL (bakiye) yükleyebilir ve kredi kartı kullanmadan da ücretli içerik satın alabilirsiniz.

Ardından da Ad, Soyad, Adres, Telefon numaraları gibi bilgilerimizi giriyoruz.

 

Kişisel bilgilerimizi de doldurduktan sonra yine sağ alt köşedeki “İleri” seçeneğine tıklıyoruz. Hemen ardından da karşımıza, aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi Apple Kimliği olarak girdiğimiz mail adresimize bir doğrulama maili gönderileceği yazan bir ekran çıkıyor. Bu mail bazın hemen gelebilirken, bazen de gelmesi 3-4 saati bulabiliyor.

6) Onay maili gelince de hemen mesajın içerisindeki “Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklıyoruz.

Ardından Safari açılıyor karşımıza çıkan web sayfasında Apple Kimliği ve şifremizi girerek onay işlemini tamamlıyoruz. Eğer kayıt işlemi sırasında belirlediğimiz e-mail adresini ve şifresini düzgünce girdiysek,  “E-mail adresi onaylandı” mesajı çıkıyor.

ÖNEMLİ : Bazı kullanıcılar Apple ID olarak kendi mail adresleri yerine xyz@iphoneturkey.biz gibi mail adresleri veriyorlar. Durum böyle olunca da onay maili gelmiyor. Apple ID olarak kullanacağınız mail adresiniz size ait olmalı ve @iphoneturkey.biz şeklinde uzantısı değil, @hotmail.com, @msn.com, @gmail.com gibi adresler olmalı.

Apple ID’miz onaylandıktan sonra da artık App Store’dan istediğimiz gibi uygulama indirebiliriz. Eğer bu Apple ID’yi cihazımızla eşzamanlamak etmek üzere bir iTunes ile de kullanacaksak, ilgili iTunes’ta Authorize Computer (Bilgisyarı Yetkilendir) işlemini yapmayı da unutmamamız gerekiyor. Bu yüzden özellikle yeni iPhone veya iPad kullanmaya başlayanlara, Apple ID ile ilgili daha evvel paylaştığımız aşağıdaki yazılarımız faydalı olacaktır:

Kaynak : http://support.apple.com/kb/HT2534

842 Yorumlar

   • merhaba mustafa bey ben ucretsız aplle ıd alacaktım ama bi turlu kartısz secenegı yok none yazısı cıkmıyor ne yapmalıyım?

    • Yazının en başında (1. adım) bu durumla ilgili önemli bir uyarı yapmıştık. Sanırım onu atlamışsınız. Yazıdakileri adım adım yaparsanız “None” seçeneği mutlaka çıkacaktır.

 1. Mustafa Bey,
  ( Şifremizi seçerken de aşağıdaki hususlara dikkat ediyoruz, yoksa kabul edilmiyor.
  Your password must have at least 8 characters, one number, one letter, and no spaces : Şifreniz en az 8 karakter olmalı, en az bir sayı, en az bir rakam içermeli ve boşluk karakteri içermemelidir.)
  açıklamanızdaki tercümeniz :
  Şifreniz en az 8 karakter olmalı, en az bir sayı, en az bir kelime içermeli ve boşluk karakteri içermemelidir.
  olarak düzeltilmeli diye düşünüyorum.

 2. 🙂 düzeltmenizi düzelteyim, “kelime” değil “harf” demek istediniz sanırım

 3. Mustafa Bey merhaba,
  Bazı applicationların üzerinde “+” işareti var bir süredir. Ne anlama geliyor?
  Kolay gelsin..

 4. çok teşekkürler mustafa bey süper oldu yoksa herşeye kart istiyordu ellirine sağlık ücretsiz navigasyon indirme yolu varmı onuda açıklarsan sana zahmet başarılarının devamı dileği ile hoşca kal.

 5. Bende denedim kredi karti kismina gelince none die bi secenek cikmior dier secenekler gelior sadece

  • Selamlar,

   Yazının başında da belirttiğim gibi işleme ücretsiz bir uygulama seçerek başlıyorsunuz değil mi? Bir de cihazınızın versiyonu nedir ?

 6. evkurdan alınan iphone4 lerde sorun yasanabılırmı _?_
  bılgısı olan yada alıp kullanan yazabılırmı_?_

   • alma demendekı neden nedır pekı neden almayım_?_
    acıklama yaparsan sevınırım..bırkac kısıden kırılmadıgını duydum versıyon yuklenmıyormus doğrumu grey ürün oldugu için bu gercekmı pekı_??_

 7. Mustafa bey, bir arkadaşım yurtdışından gelen iPhone 3G’sini update edip jailbreak yapmış,fakat no signal hatası almış, hemen hemen tüm versionları denemesine rağmen sürekli no signal hatası almaya devam ediyormuş, ne yapması lazım, yardımcı olursanız sevinirim..

 8. bişey sorucam..ben de none yok?visa master ve amex var?bunun baska yolu yok mu?acil yardımcı olurmusunuz?

 9. versiyon da 4.0.2..artık ıphone 4 de kırılıyor.ben kullanıyorum.ama ıtunes dan yeniprogram yuklemek istiyorum…nolur yardımcı olun…

 10. ok yaptım superrrr!!!!yurtdısından da gelse versiyon yuklenebiliyor…1 haftadır ugrasıyorum olmuyordu.mustafa tan a cok tesekkurler..

  none cıkmıyorsa kesin free bir uygulama secilmeden baslanmıs demektır.superrrrr!!elinize saglık

 11. Sanırım sirfeyle atamalı bı durum war bı türlü yapamıyorum yhaaa 8 değil 10 karakteri jlbile gecti ama bı türlü diğer sayfalara gecemedim

 12. Mustafa bey merhabalar, acaba diger ulkelerin store’larindan kendi apple id’miz ile alisveris yapabiliyor muyuz? Amerika apple store’dan uygulama satin almak istedim ama benden oraya ait bir adres istedi, herhangi bir yolu var midir? Tesekkurler (bu arada site icin tesekkur ediyorum, cok faydasini gordum, emeklerinize saglik)

  • Maalesef alamazsınız. Apple ID’niz hangi ülkeye ait ise sadece o ülke store’undan uygulama indirebilirsiniz.

   Anladığım kadarı ile Türkiye Store’da olmayan ama sadece Amerika Store’da olan bir uygulamayı indirmek istiyorsunuz. Bunun için ayrıca US Store’dan bir Apple ID daha almanız gerekiyor. Tabii ki adres bilgisi olarak Amerika vermeniz gerekiyor.

   Çok teşekkürler 🙂

  • Yazının en başında belirttiğimiz gibi “İşleme ücretsiz (FREE) bir uygulama indirerek başlayın”

   Aksi takdirde “None” seçeneği çıkmaz.

 13. Mustafa Bey, anlatım için çok teşekkür ederim. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda kredi kartı bilgisi girmeden Apple ID almış olduk.
  Peki, diyelim ki bu ID ile ücretli bir uygulama indirmek istedik. Profil ayarlarından kredi kartı bilgisi ekleyebiliyor muyuz acaba? Yoksa başka bir ID mi oluşturmamız gerekiyor?

 14. Mustafa Bey, merhaba,

  Gerekten emek verilmiş kaliteli bir site, ellerinize sağlık..

  Bana kafayı yedirten bir sorunum var;
  Türkiye App Store’da kredi kartlı ve kartsız, US App Store’da ise kredi kartsız birer kullanıcı hesabım var. Cihazımdaki 220 uygulamadan güncellenmesi gerekenler şu anda yaklaşık 15 tane. Fakat bunlar sanırım benim Türk App Store kullanıcı adımla indirdiğim uygulamaların güncellemeleri. Şimdi asıl sorun ise; ben “Ayarlar”dan girip “Store” içinden kullanıcı hesabımı US App Store hesabıma değiştirdiğimde, menü üzerinden App Store’a girdiğimde yine default olrak benim Türkiye hesabım aktif oluyor. Burada da Türk hesabımdan çıkış yapıp yeniden US App Store hesabımla giriş yaptığımda, güncellemelere bakıp güncelle dediğimde, bana tekrar iTunes parola penceresini açıp Türkiye hesabımın şifresini girmemi istiyor. Bir türlü bu bölümü aşıp, US App Store hesabımla güncellemeleri kontrol edip indiremedim.

  Aynı şekilde bilgisayarda iTunes uygulamasında uygulama güncellemeleri bölümünde iPhone’da görünen ve bir türlü güncellenmemiş uygulamalar da görünmüyor. Cihaz Jailbreak ve unlock yapılmış ve Cydia’dan appsync uygulaması ile jailbeak yapılmış uygulamalarım da iTunes’da senkronize edilmiş..

  Nasıl yaparım da US Store ID’mi kullanarak uygulamalarımı kontrol edip güncellerim ve ID’lerim arasında switch yapabilirim?

 15. Mustafa bey iyi gunler,
  Benim sorum pasaporta kaydettirme ile ilgili olacak
  Ben iphine 4 ve ipad wifi-3g alacagim yurtdisindan
  Acaba ikisini ayni pasaporta kaydettirebilir miyim?

  • Yazida anlatılanları adım adım yaparsaniz cıkacaktır.

   ilk adımda free (ücretsiz) bir uygulama secerwk işleme başlayın.

 16. ah ah aldım almaz olsaydım, hesabı yarattım ancak birtürlü indirmiyor,hata kodu veriyor 1009 numaralı error,napmam gerekiyor lütfen yardım edin.,
  hesabı oluşturdum ancak birtülü indiremiyorum.

 17. mustafa bey eroor 1009 ne demek? yardımcı olaabilecek var mı? cihazı türkiyeden aldım ancak tatil nedeniyle başka yerdeyim, türkiye hesabı oluşturdum ancak indiremiyorum hep error 1009 mesajı veriyor, çıldıracağam, ilk kez nokia dan vaz geçtim ve pişman oldum

  • Cihazınızda böyle bir mesaj almanız çok garip. Genelde bu tip mesajları iTunes veririr. Cihazınızı restart edip tekrar bir dener misiniz? Bir de interne bağlantınız var değil mi?

 18. çıldıracağam, ne kadar uğraşmak gerekiyormuş bu cihazla, hiç bir işe yaramıyor,error 1009 mesajı veriyor, ID oluşturduğum halde, acaba kaç günde cihaz geri verilir?

   • denedim işe yaramadı halen Your request can not be processed error 1009 mesajı veriyor ayrıca bluetooth da çalışmıyor, sşze bir mail yolladım zamanınız varsa cevaplarsınız sevinirim.

    • Selamlar Habib Bey,

     Mailde de ifade ettiğim gibi şu an iTunes kullanımının engellendiği bir ülkede bulunduğunuz için bu hatayı alıyorsunuz muhtemelen. Türkiye’ye dönünce sorun kalmayacaktır.

 19. Merhaba Mustafa bey,
  Kredi karti olmadan apple id almaya calisiyorum, fakat, ucretsiz uygulamadan girip, kredi karti bolumunde “none” secmeme ragmen her defasinda “Your payment method was declined” mesaji veriyor. (itunes’ta ulke olarak Turkiye secili ve dogru tr adresi giriyorum. Ayni sekilde Amerika uzerinden de denedim fakat ayni mesaji veriyor.) rica etsem konu ile ilgili yardimci olabilir misiniz? Tesekkurler.

   • Merhaba Mustafa bey,

    Problem cozduldu. US. adresindeki sehir ile telefon kodunun uyumlu olmasş gerekiyormus. internetten gercek bir US. adresi ve telefonu bularak problemi giderdim. Ilginize tesekkur ederim.

    Selamlar…

 20. kapatıp açtım hala erroe 1009 diyor, hiç bir şey yüklenmiyor, Amerika store a kayıtı denedim none ve ya free seçeneği yok, cihazı düzgün çalışsın diye 3 kat fiyatına türkiyeden aldım ancak sorun çıkarıyor, Dubai ve İranda fiyatı 1000 dolar ve kilitsiz.keşke N8 alsaydım, y,ne çalışsa bari, sadece nokia 1100 gibi çalışıyor.yardım edebilecek var mı arkadaşlar? teşekkürler

  • Selamlar Habi Bey,

   Aşağıdaki sorularıma cevap verebilirseniz size daha iyi yardımcı olmaya çalışacağım.

   1) Hata mesajını bilgisayarınızdaki iTunes’ta mı? yoksa iPhone’nuzdaki App Store’dan mı alıyorsunuz?

   2) Uygulama indirmeyi yurt dışından mı deniyorsunuz?

   3) İnternete Wi-Fi üzerinden mi yoksa 3G’den mi bağlısınız?

   4) Çıkan hata mesajının ekran görüntüsünü mustafatan75@gmail.com adresine yollayabilir misiniz?

 21. Mustafa Bey,

  US store dan amerıkadan bir adres vererek ID aldığım taktirde Türkiyeden aldığım kredi kartıyla ücretli uygulamaları veya müzik alabilirmiyim?

  Teşekkürler

 22. Merhaba Mustafa bey ben telefonu ilk ciktigi gun ingiltreden aldim ve suan baya bi sorun yasiyorum telefonla konusurken surekli kesinti oluyor ve tekrr ariyorm , cizilmeler oldu , menu tusum bazenleri calismiyor cok sacma bir sekilde telefonu applestoredn garantili aldim napabilrm ilk tercihim degistrmk tabi mumkunse . Yardimci olabilirmisz yada türkiyede garantiye verme ımkanım varmı tesekkurler

 23. teşekkürler. Özellikle App stor açıklaması için ve tüm paylaşımlar için

 24. ya vala ıphone me hiç birşey indiremiyordum bunun sayesinde bir e-mail aldım ve şu an istediğim şeyi indiriyorum ama mustafa bey birşey soracağım mesela ben simdi indirdim sonra yani 1-2 gün birşey indirmedim ındırmek ıcın apple store ye girdiğide yeniden w-mail adresimim ve şifremi girmeme gerek var mı?

 25. iphone 3gs telefonumda mobilme yükleyemedim, apple kimliğimdeki mail adresimi ve parolamı yazıyorum,”aygıt desteklenmiyor,buiphone.ücretsiz MobileMe servisi koşullarını sağlamıyor.” yazısı çıkıyor, ne yapmam lazım acaba?

 26. gerçekten çok süper anlatmışsınız gerçekten tebrikler ve teşekkürler ellerinize sağlık emeğinize sağlık kaç gündür bununla uğraşmaktan siniir hastası olmuştum diyebiliriimmmn ardaşlarrr teker teker dediği adımları uygularsanız oluyor ama çok dikkatli yazpın adım adım takip edin ……

 27. Iyi gunler,
  Ben Belcika dan iphone 4 aldim. Su an hala orada yasiyorum. Store Belgium yazmama ve yeni account acmama ragmen none goremiyorum menude. Yardimci olursaniz sevinirim. Free olan bir application i download etmekle basladim..

 28. Basima huniyi takip sokakta gezmeme az kaldi. Free seciyorum ama sayfanin altinda hesap yok yazmasina ragmen ya kullanici adi soruyor yada hic bisey cikmiyor. Onceden bi hesap olusturmus olsamda hatirlamasam hesap yok yazarmi? E hesap yoksa neden kullanici adi soruyor offf:(

 29. supersin aga eline saglik kac gungur cozememistim ama senin sayende cozmus oldum eline saglik emegine tesskurler

 30. üstad ben yeni ıphone kullanıcısıyım.çok acemiyim daha dogrusu daha şifremi bile alabilmiş deilim çok sade bir yayın yapmanızı istiyorm lütfen.kendimi çok dışlanmış hissediyorum..ve bu teknoloji harikasını keşfetmek istiyorum

 31. Şifreyi yalnız sayılardan yapabilirmiyim.verifiti yazan yere şifrenin aynisinimi yazmam gerekiyor.

  • Hayır yapamazsınız. Yazıda belirttiğim şekilde olmalı şifre. Verify yazan yere de dediğiniz gibi şifrenin aynısını yazmanız gerekiyor.

   Aslında yazıda anlatılanları adım adım yaparsanız hiç sorun yaşamazsınız.

    • Tabii ki 🙂 Buyrun: 1Elma007

     Şifrede en az bir tane rakam, en az bir tane küçük harf ve de en az bir tane büyük harf kullanmak gerekiyor. Şifrenin toplam uzunluğu da en az 8 karakter olmalı.

 32. mustafa bey

  ıd aldım fakat yükleme yapmak istediğimde bu ibare çıkıor karşıma authorization failed please connect to itunes

  Teşekkürler

 33. merhaba bende bu şekilde kayıt yapıyorum fakat none çkmıyor ne yapmam lazım anlatırmısınız?

 34. Apple ID olarak girdiğimiz mail adresimize bir onay maili (E-mail Verification) gönderileceği yazan bir ekran çıkıyor. Bu mail bazın hemen gelebilirken, bazen de gelmesi 3-4 saati bulabiliyor)

  yaklaşık 2saattir bekliyorum hala bişi yok aslında gelen maıllere nereden bakmam gerekiyor? anlayamadım. belki gelmiştir.

 35. bu işlemlerin hepsini yaptım ama bana aktivasyon mail i gelmedi .şimdi ne yapmalıyım.

 36. mustafa bey, söylediğiniz adımları takip ederek kredi kartsız bir hesap oluşturdum ama bir türlü aktivasyon maili gelmedi. ne yapmalıyım. yardımcı olur musunuz.

 37. Slm mustafa bey;
  Simdi de kredikartsiz olan İD mi nasil kredikartliya cevirebilirim? Yani parali olan uygulamalardan almak istediklerim var.
  -* birde ben sms atmak istiyorum. Ayda en az 3000 sms. Bunuda gruplamak istiyorum. Su guruba bu sms i su guruba bu sms i gibi. Nasil bir program yada uygulama varmi?
  -* birde resimlerimi ps3 ume depolamak istiyorum nasil yapabilirim?
  Simdiden tesekkur ederim.
  Saygilarimla selim

 38. merhaba
  ben dun sizin kredi kartsiz apple kimligi alma seklini aynen iphone 4ümde uyguladim ve apple kimligi aldim.ama app storeden bedava indirdiklerimin ana ekrandaki simgeleri gri renkte ve bekliyor yaziyor yani ana ekrana orjinal simge resmi gelmedi vede bekliyor yaziyor.silmeye calisiyorum silemiyorumda unuttum yazmayi dunku app storeden indirdigim simgeler ekrana degilde telefonun ayarlar bolümüne yerlesti gercek resimleri ile.onlarida silemiyom sizce ne yapmaliyim?
  tresekkurler

  • Selamlar,

   Aşağıdaki işlemleri bir deneyip sonucu bildirirseniz sevinirim:

   1) Cihazınızı (iPhone) bir kapatıp açın.

   2) Cihazınızı iTunes’la bir sync (uygulamaları) edin.

 39. merhaba ben iphonemi yeni aldım yeni yeni ögrenmeye calışıyorum.. ap adresi almaya calıştım herseyi haptımda 5 kışımdan snra phone diye birşey var sizde 216 9999999 diye bişey var acaba bu nedir yardımcı olursanız sewinirim şimdien tskler

 40. merhaba
  ben apple kimligi alirken ismimin bas harfi olan i yi kullandim bundan dolayi iphonumu bulda apple kimligi ve sifreden dolayi eslestiremiyorum ama apple storeden indirmeler yapabiliyorum olabilirmi sizce?
  iyi günler

 41. Merhaba,
  Ben dediğiniz işlemleri yapıyorum fakat payment card bölümünde none seçeneği çıkmıyor. visa,master ve amex çıkıyor. Ne yapmam gerekiyor?
  teşekkürler.

  • Selamlar,

   İşlemlere, yazının başında belirttiğimiz gibi FREE (ücretsiz) bir uygulama indirerek başlıyorsunuz değil mi? Bu şekilde yapmazsanız “None” seçeneği çıkmıyor.

 42. Hocam iyi günler.Ben bugün iPad 16gb 3G aldım. Lakin sizi yazıyı okumadan bir kredi kartlı hesap açtım.şimdi bunu kredi kartsıza nasıl döndürebilirim ya da bu hesabı kapatıp yeni bir tane nasıl alırım?

 43. merhaba
  benim sormak istedigim iphone 4de ayni anda radyo dinleyip mesala gazete okuyamiyoruz yani 2sini ayni anda neden yapamiyorum.programmi yüklemem gerekiyor.

 44. dün aldigim iphone 4 de burada yazan adimlari aynen uyguladim fakat kredi karti bölümüne gelince none secenegi cikmiyor ne yapabilirim?

 45. merhaba
  ugrastim ama anlayamadim bu arka planda calisma özelligini
  ayarlardaki yerini bile bulamadim ben süper fm dinliyorum bu radyoda bu özellik olmuyor ama baska bir radyoda oluyor anlamadim bu nasil is.siz anlarsaniz banada tarif edin lütfen.sorularimizada cevap yazdiginiz icin ayriyetten cok tesekkürler…

  • Selamlar,

   Zaten bir ayarı yok. Eğer uygulamanın arka planda çalışma özelliği var ise kullanabilirsiniz bu şekilde. Yoksa sizin yapabileceğiniz birşey yok. Tamamen uygulama ile ilgili.

 46. merhaba ;

  itunes’da kayıt yaptığımda telefon numarası vermemde bir sakınca var mı ? ve neden numarama ihtiyaç duyuyorlar ?

  teşekkürler…

 47. merhaba öncelikle teşekkür ederim yalnız ben şimdi üye oldum fakat kredi karı olmadan bunun yine bir ücreti oluyomu

  • Selamlar,

   Kredi Kartsız Apple ID aldığınızda sadece ücretsiz uygulamaları indirebilirsiniz.

   Ayrıca kredi kartı bilgileriniz olmadan Apple istese de size bir ücret yansıtamaz.

 48. merhaba mustafa bey bana hala aktivasyon mesajı gelmedi kredi kartı bigilerini girmediğimiz için mi acaba yoksa sonra gelirmi sizce

 49. mrb ben kredi kart seçeneklerinden noneyi nerden bulacağımı bilmiyorum dediğinizi yapıyorum free butonuna basınca öyle bir seçenek gelmiyor

  • Selamlar,

   Zaten Free butonuna basınca çıkmayacak hemen. Yazıda anlatılanları aynen adım adım uygularsanız birkaç ekran sonra “None” seçeneğinin çıktığını göreceksiniz.

 50. payment card kısmında visa-mastercard-amex çıkıyor none çıkmıyor ne yapmalıyım?lütfen yardımcı olun..

  • Selamlar,

   Yazının başında belirttiğimiz gibi işlemleri adım adım aynen yapmanız gerekiyor. Eğer ilk olarak FREE (ücretsiz) bir uygulama seçerek işlemlere başlamadıysanız, “None” seçeneği çıkmaz.

   • merhaba hocam ben free uygulam ile başlıyorum fakat yine none çıkmıyor ne yapmalıyım

    • free ınstall diyorum sonra yenı hesap yarat dıyorum i tunus store bağlanamıyor dıyor beklıyorum gelıyor gosterdıgınız işlemleri yapıyorum fakat none cıkmıyor cok acill bi yardımcı olursanız

 51. çoook çook teşekkür ederim çook güzell anlatmışsınızz.. :))
  süperr yapdım ve çalışıyoooorr.:D
  çok sağolun.

 52. yeni bi ı phone kullanıcısıyım ve ıd adresi alamıyorum.sanırım da önceki denemelerimde yeni bi giriş yapmışım.sizin dediğiniz gibi birşey indirmek istediğimde none seçeneği çıkmıyor.kredi kartı bilgileri olmadan şimdi nasıl yeni bir ıd alabilirim

  • Selamlar,

   Eğer daha evvel herhangi bir Apple ID ile giriş yaptıysanız Ayarlar -> Store menüsünden Çıkış Yap’ıp ondan sonra yukarıdaki işlemleri tek tek yapın.

 53. none seçeneği çıkmıyor.ayarlar store deyip çıkış yapmak istediğimde giriş yapılmadı uyarısı çıkıyor.sabırsızlanıyorum kullanmak için ama ıd olmadan birşey yapmak mümkün değil.yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler

  • O zaman zaten giriş yapmamışsınız herhangi bir Apple ID ile daha önce. Yani Kredi Kartsız Apple ID almak için bir engeliniz yok.

   Yazıdakileri adım adım yaparsanız yani işleme FREE bir uygulama indirmeye çalışarak başlarsanız, kredi kartı ekranında “None” seçeneği çıkacak.

 54. inanın bana free bi uygulamayl başlıyorum ama none çıkmıyor.yinedeteşekkürler

 55. free ınstall diyorum sonra yenı hesap yarat dıyorum i tunus store bağlanamıyor dıyor beklıyorum gelıyor gosterdıgınız işlemleri yapıyorum fakat none cıkmıyor cok acill bi yardımcı olursanız

 56. bende oğuzhan ve murat beylerin yaşadığı sorunu yaşıyorum.acaba bilgisayardan ve telefondan denemek arasında bi fark varmı.yani bu işlemleri ikisindede yapsak amaca ulaşabilirmiyiz.

  • Selamlar,

   Az önce iPhone’umdan denedim hesap yaratmayı ve None seçeneği çıktı. Açıkçası bilemiyorum sizde neden çıkmadığını.

   • Mustafa Bey, gereken tüm adımları gerçekleştirdim arkadaşların dediği gibi bende de none seçeneği çıkmadı

    selamlar

 57. belki ilk denememde none çıktı hatırlamıyorum.ama işlemi tamamlamadım yani giriş yapılmadı hiç.şimdi deniyorum ama çıkmıyo bi türlü

 58. mustafa bey ben üye oldum msn adresime de onay kodu geldi ama ID kısmına e posta adresinimi yazıcam

 59. tesekkur ederim mustafa bey birde bişey daha var. e posta adresine gelen iletiyi onayladım pc den… ıphone dan itunes e girdim ve var olan hesep dedim bilgilerimi girdim ama (your itunes store password was incorrect.Please try again) diye bir yazı çıktı ne yapmam gerekiyor…

 60. Mustafa bey bana ıd ve password girdim ama (((Your Apple ID or password was entered incorrectly))) diye bir yanıt aldım???

 61. merhabalar,

  ben de acemi bir iphone kullanıcısı olarak internette ufak bir araştırmaya çıktım ve sitesinizi çok bilgilendirici ve anlaşılır buldum öncelikle teşekkür ederim.

  benim problemim kendi kendime uğraşırken bir apple ID almış olmam. ancak itune yüklerken kredi kartı sorunu oldu malumunuz. yukarıdaki adımları tek tek uygulayarak, ayarlardan çıkış yaptığım halde (zaten giriş yapılmadı yazıyor) en son doğum tarihi, gizli soru seçeneklerini doldurup next dediğimde
  “that e-mail adress is already used an apple id” diyor. yeni bir hesap açmam yahut devam etmem için seçenek sunuyor, yeni bir hesap aç diyerek bilgilerimi girdiğimde de devam et dediğimde de aynı yere gelip başa dönmüş oluyorum 🙁

  yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
  şimdiden teşekkürler.

  • Selamlar,

   Daha evvel kullandığınız bir e-mail adresi ile tekrar bir Apple ID alamazsınız. Bu durumda iki şey var:

   1) Ya daha evvel aldığınız apple id’nin mail adresini değiştireceksiniz.
   2) Ya da yeni bir mail adresi kullanacaksınız.

 62. slm ücretsiz store icin yaptım kredi kartı bölümünde none yazısı yok neden acaba :S lütfen yardım

 63. hesap onaylandığında aktivasyon maili nereye gelecek ve ben bunu nasıl görebilirim? yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler.

 64. ben yeni bir hesap oluşturulacağı düşüncesi ile yeni bi e-posta adresi girmiştim.
  şimdi tekrar mı oluşturmam gerekecek apple hesabını?

  • Tam olarak anlayamadım. Zaten sizin olmayan bir email adresi, daha doğrusu henüz almadığınız bir email adresi mi girdiniz ?

   Öyleyse yanlış olmuş. Apple ID bir email adresi değildir. Zaten kullandığınız bir email adresinizle ilişkilendirilecek Apple Kimliğidir. Facebook hesabınız gibi düşünebilirsiniz.

   Tekrar Apple ID almanız gerekecek bu durumda.

   • çok teşekkür ederim peki bu almaya çaalıştığım hesabı nasıl iptal edebilirim ya da iptal etmeme gerek kalmadan onaylanmayacağı için iptal olur mu ?

 65. Teşekkür ederim.Hesabı oluşurdum ve hesap aktivasyonum gerçekleşti.Yardımlarınız için çok ama çok teşekkür ederim.

 66. merhaba
  ben Ipod aldım ve hesap oluşturmaya çalıştım ama kredi kartları yazan yerde none diye bir şık yok ne yapmalıyım ?
  ve ben kredi kartı numarası vermek istemiyorum …

 67. hocam mrb…ben bedeva uygulamaları rahatça indiriyordum taki ıphone mun sürümünü yükseltene kadar sürüm yükselttikten sonra herzamanki adresimle şifremle indirmeye çalışıyom ama stora baglanamıyo uyarısı geliyo yardımcı olursanız sevinirim…

 68. arkadaşlar ben bir türlü üye olamadım. şifreleri nasıl ve ne şekilde denesem hep hata veriyor. mail kısmına hotmail, gmail den aldığımız bir mail adresini yazmamız sorun teşkil eder mi?
  lütfen yardım bekliyorum

  • Herhangi bir mail adresi yazabilirsiniz. Şifre konusunda ne gibi bir hata alıyorsunuz. Yukarıda not düştüğümüz şifre seçim kurallarına uyuyorsunuz değil mi?

 69. sim mustafa beyiphone aldım amam app store balanıyorum amam indirdigim uygulama simgesi cıkıyon sonra amam pawwort cikiyon nedn acaba apple kimligi giriyorum amam acaba neden

 70. Mustafa bey ben iphone üzerinden id almak istiyorum free olan app ile baslayarak..ama telefonumunda jailbreak yüklü yani installousdan da indiriyorum..peki bu sekilde id adresi alirsam jailbreak gider mi yani her iki tarafdan da indirme yapabilir miyim? cünkü bazi uygulamalar free olsa bile installous da yok..tesekkürler

 71. tesekkürler cok kolay anlasilir bir dilde aciklama yapmissiniz..her ne kadar jailbreak yüklü olsa da bazen free appler icin appstore ihtiyac duyuyordum..simdi hersey daha güzel sayenizde Mustafa bey..ve onay mesajin sadece 3 dk da geldi..

 72. merhaba, ben daha önce kredi kartsız bir ID oluşturmuştum şimdi aynı telefonum için kredi karı bilgilerimi girmek istiyorum ne yapmam lazım…çok teşekkürler.

 73. Allah sizden bin bin kere razi olsun.ben daha once clikand buy dan appelid satin aldim kullanmasini bilmiyordum kafam cikmisti 3gun ugrastim ensonunda ettim ama basima cok bela acti cocuklarim nasil ettiyse sifremi girmeden nasil biseyler satin almislar bilmiyorum 100euro dan fazla odedim gunluk faiz geliyordu esim oyuzden cok kizdi mahvolmustum ben ya en sonunda google aklima geldi tabi tlf tamirdeydi bu arada ve sitenizi gordum okadar sevindimki bilemezsiniz.birde appelid yi iptal ettim tlfunda software problemi oldu tlf 3hafta appelstoerda kaldi aldim tlf hevesle kullanamadim bile bilseydim bu tlf bu kadar ugrastircani hi istemezdim valla.ama simdi sizin sayenizde cok cok mutluyum kredi kartsiz appelid var oleyyy.iyi calismalar hayirli isler..basarilarinizin devamini istiyorum

 74. Mustafa bey Lütfen banada yardim Edin Ben ilk defa Iphone kulaniyorum ve iphonumda cok az program var. Su apple kimligini Bi türlü alamadim e-mail ve parola kisminda Hep takiliyorum Yüzlerce e-mail Yüzlerce parola denedim hep yanlis yaziyo lütfen bana söylermisiniz tam nasil bir e-mail ve nasil bi parola gireyim SIMDIDEN COOK TESEKKÜRLER CEVABINIZI BEKLEYECEGIM.

 75. Tam olaraK Su 3 uyari cikiyo 1. ( Your password must have at least 8 characters, one number, one letter, and no spaces ) 2. ( It can’t have 3 identical consecutive characters, and must not been used in the past year ) 3.( Passwords must contain at least one upper case letter ) ISTE BUNLAR CIKIYO VE BUNLARIN CIKMAMASI ICIN NASIL BIR E-MAIL VEYA PAROLA YAZMAM LAZIM LÜTFEN BANA IKISINIDE GÖSTERIN OLSUN PAROLAYI HERKES BILSIN YETERKI PROGRAM INDIREGIM … ( SIMDIDEN COOK TESEKKÜR EDERIM )

  • Selamlar,

   Yukarıdaki yazının 4. maddesinde şifrenin nasıl olması gerektiği ile ilgili açıklama var. Ayrıca karşınıza çıkan ingilizce mesajın açıklaması da var.

   Çıkan mesaja göre mail adresiniz değil verdiğiniz şifreniz sorunlu.

 76. Tamam hepsini yaptim ama bu kimligi yaratmak icin. iTunes mi gerek ? Saniyorum ki bende iTunes var Eger iTunes yoksa en sonda bir uyari falan geliyomu? Ve bir sorum daha olacak diyelim ki hersey hazir su onay Mailli telefonunuza mesaj ilen mı geliyo? Yoksa başka bi yeremi

  • Selamlar,

   Yazının başında da belirttiğim gibi iTunes’a gerek yok. Yazının sonunda da belirttiğim gibi kayıt sırasında kullandığınız mail adresine bir onay (verify) mesajı geliyor. Bu mesajdaki linke tıkladığınızda Apple Kimliğiniz kullanıma hazır oluyor.

 77. Ama Mustafa bey BaKIn SOrunda orda zaten Mesela ben kafadan bir e-mail atiyorum iste kafadan attigimiz zaman onay mesaji gelmiyomu ? NEDEN KAFADAN ATTIGIMI SORARSANIZ CÜNKÜ BENDE E-MAiL aDRESI YOK.. BURDA COK KAFAM KARISTI MUSTAFA BEY DERDiMi ANLAYIN.

 78. Mustafa abi herseyi alettimde sadece bi yerde kaldim su (passwort) meselesi nasil (passwort) yazsam hep yanlis diyo ve biliyom ki biyerde yanlis yapiyom LÜTFEN BANA BiR (PASSWORT) ÖNERiRMiSiNiZ….?????

 79. Yukaridada böyle yaziyo Şifreniz en az 8 karakter olmalı, en az bir sayı ve en az bir harf içermeli ve boşluk karakteri içermemelidir.
  Yani kusura bakmayin ama ben hic birsey anlamadim 8 karakter en az bi sayi ve en az bir harf Bunlarin olmasi icin tam nasil bi parola gerek bana yardim edin ????????????????????

 80. Mustafa abi herseyi yaptim hersey hazir ( TABi SENiN SAYENDE 😉 ve en son kisimda söyle bi yazi cikti. ( Email Verification )

  ( An e-mail habeen sent tothe address below vith alink to verify your accont. Make sure to check your e-mail and follov the link to complete your accout sign up. ) Bu yazi iste bunda bana ne söyledi anlamadim ?

 81. Çok teşekkür ederim, gerçekten çok anlaşılır bir biçimde açıklamışsınız. Ellerinize sağlık.

  • arkadaslar ardışık sayı ve harf olmayacak. 1 tane buyuk harf olacak. basit

 82. e-mail ile parola eşleşmiyo diyo msn mail adresimiz olmuyomu anlayamadım oturum açabiliyorm ama kayıt olarak olmuyo

 83. arkadaşlar benim applestoreturkey a kaytlı bir apple ID m var ama kartsız hesap. bunu kartla kullanmak istiyorum ve ücretli uygulamalarıda indirmek istiyorum. yapmam gereken adım ve işlemler nelerdir bilen varsa yardımcı olabilir mi ?..
  SAYGILAR..

 84. ya ben anlattıklarınızın hepsini yaptım mail geldi ancak içinde Verify Now yazılı birsey yok.
  iTunes Store TERMS OF SERVICE başlıklı gizlilik politikasını anlatan bir mail . nerede yanlış yaptım acaba?

 85. Teşekkür ederim eline sağlık usta ama ben app store dan free olanlar dışında bişey indiremiyorum :S

 86. selamlar,

  ben amerikadan aldim i phone’u… store olarak Turkiye secebilirmiyim ?

  simdiden tesekkurler…

 87. usta ben dedgım gbı free yaptım ama ölece duruyo hıc bısy cıkmıo napcaz??

 88. Sn Mustafa Bey size çok teşekkür ederim o kadar kolay bir anlatım sunmuşsunuzki çok karışık oldugu halde kolayca kendi hesabımı yapabildim.Tekrardan teşekkür ederim

 89. Ipone 4 telefonun güvenlik şifresini açamıyorum.Yardımlarınızı bekliyorum.Oğlum girmiş şifreyi bilemiyor.

 90. Mustafa bey öncelikle. Hızlı dönüşünüz için teşekkür ederim ben gezgini oluşturuyorum ancak kredi kartı numarası ve güvenlik numarasını girdiğimde güvenlik numaramda sureekli hata veriyor 2tane kart denedim birisi garanti birisi worl card ya herkesin mail adresi hmalı ben hotmail olarak kullanıyorum acaba bundan dolayı olabilirmi ya nebiliyim lütfen yardımcı olurmusunuz çok teşekkür ederim

  • Kredi Kartlarınız internetten alışverişe açık olmayabilir mi? Daha evvel hiç internetten alışveriş yapmış mıydınız?

   Eğer internetten alışverişe kapalıysa bankanızla görüşüp açtırmanız gerekir.

 91. Merhaba önecelikle hersey için cok tesekkürler.
  Sorum su ki ben telimi birinden aldım ama her gören çin malımı diye soruyo ilk olarak benimd eiçime bir kurt düştü.Ben ipohne 3g 3.3.1 8cb telefonu kullanıyorum.Bunun çin malı olup olmadıgını nasıl anlarım.
  Birde ben bilgisayarıma itunes indirdim.Ama benim apple ıd hesabım yok eski kullanıcının var.Ben onun sifresini bilmediğim için hiçbirsey yapamıyorum.Bu hesabuı silip yeniden nasıl hesap acabilirim.Kredi kartımın numarasını vermeden hesap almak istiyorum ama siizin burda anlattıgınız gibi telefonumda yerleryok.Yani ap storeyi acıyorum giriş yap ve yeni hesap yarat var.Yeni hesap yarata basıyorum telde ama bekliyorum dakikalarca acılmıyor.
  Yardımcı olursanız cok sevinirim.Birde telime face yüklemek istiyorum.Br türlü beceremedim lütfen yardımcı olun.
  tesekkürler

  • Selamlar,

   Öncelikle eğer telefonunuz taklit olsaydı sadece dışı benzerdi fakat içindeki yazılımlar çok farklı olurdu. En önemlisi App Store’dan uygulama indiremezdiniz.

   Başkasından bir telefon aldığınız zaman aslında ilk yapılması gereken cihazın restore işlemi ile sıfırlanması. Fakat eğer cihazınız SIM kilitli ise restore sonrası tekrar unlock gerekeceği için restore yapın diyemiyorum.

   Yeni Apple ID alabilmeniz için önce Ayarlar -> Store menüsün altında yer alan eski hesabın üzerine tıklayıp ardınan “Çıkış Yap” seçeneğine tıklamanız.

   • Ya restore yapmak ne demek?
    Birde ben ayarlardan storeye gelince cıkıs yap yok.Giriş yap var.
    Birde şimdi itunesi actım bişi cıktı yeni evrsiyon 10.2.2 dabload gibi bişi yazıyor dabload et dedim ama bişi olmadı sürekli donup duruyo.Sey birde benim pcmdeki bütün sarkılar itunes simgeli oldu ben nokia cep telefonuma kart okuyucuyla müzik eklemek istediğim zaman olmuyor okunamaz diyor.nedeni nedir.
    Yardımlarınızi için cok tesekkrüler

 92. pardon ben bir şey soracaktım şimdi benim ıd hesabım kredi kartlı daha önceden indirdiğim şeyler oldu paralı ya da parasız şimdi free bir şey indirmeye kalktığımda bana there is a billing problem with a previous purchase please update your payment method diyor çeviri yaptıgımda Bir önceki satın alma, ödeme yöntemi güncelleyin ile fatura sorunu var bunu anlayamadım tam olarak kredi kartı limitiyle falan alakalı olabilir mi acaba (ama ücretli bir uygulama indirmeyi denemedim almak istemediğim için aynı hatayı verir mi bilmiyorum o yüzden )??

  • Evet verir. Apple siz paralı bir uygulama indirdiğinizde parayı hemen kredi kartınızdan çekmiyor. Genelde birkaç satın almayı biriktirip 2-3 gün sonra çekiyor.

   Çekmeye çalıştığında da kredi kartının limiti yoksa bu hatayı veriyor.

  • ama ben onları aldım yani limiti olunca çekicek bende freeleri indirebilicem öyle mi? çok teşekkürler bu arada

 93. Ya bende eski hesaptan giriş yap yazısı görüyorum sadce çıkış yap yok.yardımcı olursanız sevinirim

 94. buradaki konuyla ilgisi yok ama ben wi-fi hakkında soracaktım iphoneum 1 hafta önce evdeki internetten gayet güzel bağlanıyordu her odadanda çekiyordu ama mesela şimdi sadece bulundugu odada çekiyor ve mesela bi cafede wi-fi var yanımdaki arkadasın telini buluyo benimki bulmuyo neden acaba sorun yok ama çekim gücünde mi sorun olustu neden olmustur sizce evde kardeşimde bağlanıyo internetten her odadan çekiyo benimki böyle oldu anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim (:

  • Bu tip sorunlar genelde donanımsal oluyor. Bir servise götürmenizde fayda var. Dilerseniz öncesinde cihazınızı bir restore etmeyi de deneyebilirsiniz.

 95. çok teşekkürler gerçekte sayenizde kimlik oluşturabildim çok mutluyum şuan

 96. Mustafa bey verdiğiniz bilgiler için tşk ederiz.Gayet açık sanırım ama bende yapamayanlardanım.Sizin yazınızı okumadan önce kendim denemiştim fakat k.kartı bölümüne gelince ordan sonra devam etmeyip çıktım yinede onay maili gelmişti bende onayladım.Ama birşey indiremiyorum.free diyorum mevcut kimlikle bağlan diyorum adresimi şifremi yazıyorum ana ekrana oyun dosyası geliyor ama sonra uyarı geliyor(this apple ıd has not yet been used before in the ıtunes store.Tap review your account information.)Bugün sizin yazınızla yine yapıyım dedim free den başlıyorum done çıkmıyor. Birde artık yeni kimlik alamıyorum sanırım mail adresimi kabul etmiyor.Lütfen yardımınızı istiyorum 2 gündür denemek beni yordu.

   • mustafa bey ilginize gerçekten teşekkür ederim geri dönüşünüz hızlı oldu sevindim.Sizin bir yorumunuzda ayarlar store dan çıkış yapın yazıyordu bende öyle birşeyde yok sadece giriş yapın yap var.birde ıponeden ıtunes e bağlanmayı denedim o zamanda ıtunes store bağlanamıyor diyor.Ya hesap oluşturamadım yada yanlış yaptım ve düzeltmeyi bilmiyorum.Sıfırdan sizin söylediğiniz gibi yapma şansım yokmu artık. sizden önce girdiğimi iptal etsem gerçi mail geldiğine göre onaylanmış bir hesap ama ben anlayamadım neden kabul etmiyor.

    • Bilgisayarınızda internet bağlantısı yoksa iTunes Store’a bağlanmaz. Ya da iş yerindeyseniz firewall’a takılıyor olabilir.

     Aynı mail adresi ile tekrar apple id alamazsınız.

     iPhone’da karşınıza çıkan hata mesajını iletisim@iphoneturkey.biz adresine mail atabilir misiniz.

 97. hocam yardımcı olun iphone 4 yeni aldım ama bi türlü ıd açamadım sahibinden bile kuramıyorum kart bilgileri istiyor kurmaya çalıştım ama yapamadım nasıl kaldırabilirim bu kart bilgilerini yardımcı olursanız çok sevinirim

 98. Öncelikle merhaba Mustafa bey;
  2 tane sorum var size:
  1)Ben telefonumu yurt dışından aldım ve Apple store dan birşeyler indirebilir miyim ?
  2)Sizce gerçek telefonnumaramı yazsam mı yazmasam mı?

  Şimdiden teşekkürler 🙂

  • 1) Tabii ki indirebilirsiniz. App Store’dan uygulama indirmenin cihazı nerden aldığınız ile pek bir ilgisi yok.

   2) Yazmanızda bir sakınca yok, içiniz rahat olsun.

   • Teşekkür ederim ben bir kere indirmeye çalıştım da telefonum kilitlenmişti o yüzden korkuyordum ama sizin sayenizde artık istediğimi indirebilirim hatta biraz once her şeyi aynan da indirdiğim için telefon yavaşladı 🙂

 99. super anlatmıssın kardesım elıne koluna saglık cok ısıme yaradı… saygılar

 100. merhaba ben önemli bir şey sorucaktım mesela ben whatsapp indirdim kredi kartı ile aynı uygulamayı başka bir iphone a nasıl atabiliriz aynı kredi kartını kullanıyoruz almış olduk bi kere sonuçta başka iphone a olmaz mı

 101. belki bi bilginiz vardır ben 3 tl sınırsız facebook yaptım onu safariden mi girmem lazım yoksa uygulama olan facebooktan girersem kontörüm gider mi biliyor musunuz acabaa??

 102. iphone um şarzdayken bu aksesuarla şarj etmeyiniz yazıyor ama orjinal neden olur bu ?????

 103. mustafa bey geçen cuma ipad 2 aldım.herşeyi göstermiş olduğunuz gibai kurdum,kredi kartsız ilk önceleri free oyunları indiriyordum. paralı bir oyun beğendik daha sonra onuda indirdik.fakat dün akşam free bir oyun indiremedik paralı denedik o da olmadı kredi kartımın bilgilerinin olduğu bir ekran çıkıyor sürekli, yardımınızı rica ederim.

 104. merhaba ben whatsapp hakkında bir şey soracaktım mesela arkadaşımın internet paketi var normalde sürekli online olması gerekmiyo mu mesela last seen12.30 falan yazıyo bu en son 12.30 da girdi demek mi oluyor öyleyse whatsapp msn oturumu gibi kapatılıp açılan bişey mi öyle bir şey yok diye biliyorum da??

 105. bana bi amerikan adresi ile poste kodu falan lazım US ID için yardımcı olur musunuz ?

 106. mrb bende none secenegı cıkmyor sorularınızı takıp ettım ama yınede ıstedıgıme ulasamadım acaba nasıl yapabılırım :S

 107. mrb kolay gelsın bende none secenegı CIKMIYOR acaba nasıl apabılırım sorularınıı takıp etım ama yınede amacıma ulasamadım ılgınız ıcın tskler =)

 108. Bu Bilgileri PAylasan Arkadasa Ne Kadar Tesekkür Etsem Azdir ALLAH RAZI OLSUN COK COK TESEKKÜRLER .

 109. iyi akşamlar verdiğiniz bilgilere çok teşekkürler, bende anlattığınız yolla almaya çalıştım ama onay mailim 12 saattir gelmedi tekrar aynı maille başvursam kabul olurmu acaba

 110. Yaklaşık 1 ay önce iphone 3gs aldım ve kullanıyorum. Aldığım gün apple ıd kredi kartsız kullanıcı olarak kayıt oldum. Ancan 2-3 gündür bilgisayarımdaki itunes üzerinden yeni app ve oyun indiremiyorum. İndirmek istediğimde benden şifre istiyor ve şifremi girince kişisel bilgilerime yönlendiriyor. Sanırım hesabımı aktive edemedim ve aktivasyon mailimi de sildim. Ne yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.

 111. verdiginiz bilgiler oldukca acık ve anlasılır fakatkredi kartsız apple-id alma işlemini cuma saat 20.30 da uyguladım fakat onay mailim 3 gundur gelmedi,bunun nedeni ne olabilir tsk ederim

  • Selamlar,

   Apple ID olarak girdiğiniz mail adresinizin junk/spam (istenmeyen mesaj) kutusuna düşmüş olabilir onay mesajı.

   Spam klasörünü bir kontrol eder misiniz.

 112. merhaba.. ben free sectim ama sonraki aşamada none çıkmıyor yardımcı olur musunuz

 113. This email address is no longer associated with Apple ID. bu yazı cıkıyor ustam

 114. App store bölümü için bir hesap gerekli olduğu söylendi. Ve oradaki görevli tarafından bana yeni hesap açıldı. yardımcı olan görevli arkadaş göstermek için app store kendi hesabı ile girdi. hesabından çıkmak için ayarlar-store bölümünden çıkış yaptım ancak hala çıkış onaylanmadı. Benim hesabım kabul edilmiyor nasıl çıkış yapabilirim? Lütfen yardımcı olabilir misiniz ? ..

 115. yaw ALLAH RAZI OLSUN 2 HAFTADIR UĞRAŞIYORUM YAPAMADIM BU SİTENIN YARDIMIYLA 5 DAKADA KURDUM …..

 116. mustafa abi konuyu çok iyi anlatmışsın Allah razı olsun ancak yapamadığım bir şey kaldı…
  Abi ,bende iphone 4 var dosya indire basıyorum ekrana geliyo ama her defasında pc’nizden iTunes oturumu açınca indirme başlayacaktır diyor nasıl düzeltebilirim lütfen yardım et… abi cevabını bekliyorum.

 117. Ben ipad e bilgisayardan müzik yüklemek istiyorum ve başaramıyorum. Yardımcı olurmusuznuz.?

  • Selamlar,

   Sanırım kredi kartlı alıyorsunuz Apple ID’yi. Bu durumda güvenlik kodu, kredi kartınızın arkasındaki son 3 rakam oluyor.

 118. The adress ……………. has already been verified,diye çıkıyor şimdi ne yapacağım?

 119. hocam merhaba.
  benım sorunum kredi kartı ekranında none çıkmıyor
  vısa
  master
  amex
  çıkıyor ve kredı kartı işlemını zorunlu tutuyorr ne yapmam gerekıyor ?

 120. çok teşekkürler hocam allah razı olsun senden çok iyimiş valla herşeyi dediginiz gibi yaptım hiç bi sıkıntı çıkmadan yaptım

 121. yaa benim iphone4’ün kart bilgileri bölümünde “NONE” yok…. 🙁 ne yapmam lazım yardım pleaseeeee…. :(((((

 122. Neyaptımsa şifre sorun çıkarıo kabul etmio bana yardımcı olurmusunuz??

 123. Mustafa abi cok sagol yardimlarin icin.kac zamandi apple Id alamiyordum.bugun tesadufen sizi buldum o kadar net anlatmissiniz ki Ben bile yap dim).cok tesekkur ederim.bakuden cinara

 124. mrb hersey guzel ama su maılden onaylamayı yapamadım cıldırıcam!!!adımların hepsını yapıyorum ama sımdı o maıl de hotmaıl gmaıl vs bı de dıger cıkıo ya ana sayfada ben oraya hangı maıl adresımı yazıcam?yanı aldıgım ıd yı mı yazmam gerekıyo yazıorum gonderen gelen alıcı gıbı garıp seylerde yazılması gerekıo bu sefer sımdı kafam karıstı herseyı yaptım ok ama bu verıfy now a ulasmam gereken adımı tamamlayamadım lutfen acıl yardım!!!bu arada harıka bır sıte hersey cok guzel elınıze emegınıze saglık cok begendım!!!

   • Hali hazırda kullanacağımız mail adresini nereye yazacağız? bende onay kısmında takıldım, iyi çalışmalar.

 125. mrb mustafa bey yklıaşık 2 ay öncesinde iphone 4 sahibi oldum app store kuramadım program indirmek istiyorum ama ınstall yazısı kalıyor öylece ne yapmam gerekiyor tşk ederim şimdiden iyi çalışmalar
  ayrıca böyle bir bilgilendirme yeriniz olmazı çok güzel iyi calışmalar

 126. Merhaba ben avusturyada yaşıyorum ve ordan t-mobile ile iphone4 beyaz aldım , başka hattı çalıştırmıyor pasaportuma işlettim ve turkcellde kırdırdım 2gün yada 30gün içinde açılır dediler ama açılmadı , T-mobile 2sene sonra 50euro karşılıgında açıyormuş sanırım daha erken bir çözüm yolu varmı ? ve iyi bir apple kullanıcısı değilim bir account açıyorum ülke kısmına türkiye yada avusturya yapmam birşey farkedermi telefonu avusturyada kullanıyorum

 127. yukarıdaki işlemleri 12 saat önce gerçekleştirdim.hala onay maili gelmedi.ne yapmalıyım.

 128. aga bn i phone 3g kullanıyordm tele format attım ardık app storedeki hesabıma girmiyor hesap açmaya tekrar başladığımda kredi kartsız şifre alamıyorum çünki none seçeneği gelmiyor yardımcı olun lütfen…

 129. Merhaba,

  İşlemlerini uyguladım aynen, free app en üstte olan ve birkaç tanede denedim. Malesef none seçeneği yok. Acaba siz hangi app için bu seçeneği gördünüz? Yardımcı olursanız memnun olurum. Teşekkürler

  • Selamlar,

   1) mail adresinizi dogru girdiğinizden emin olun.

   2) onay maili spam/junk yani istenmeyen mesajlar klasörüne gelmis olabilir. Bu klasörü kontrol edin.

   3) bazen onay maillerinin gelmesi 24 saati bulabiliyor, sabredin 🙂

   • 1)dogru girdiğimden eminim.2)o klasörü de kontrol ettim 3)sabrettim 24 saati de çoktan geçti 4)şimdi ne yapmalıyım 5)tesekkürler..

     • ıtunes e girdim şifremi unuttum dedim tekrar adrese göndermeyi seçtim( has been sent )dendi gönderildi zaten göndermiyoruz bidaha anlamına mı geliyor mail de gelmedi hala üff yapamadım ben bu işi yeniden baska mail adresi verip mi hesap olustursam acaba ne dersiniz

      • Selamlar,

       Öncelikle içiniz rahat olsun 🙂 “has been sent” gönderildi anlamındadır. Fakat bu tip maillerin gelmesi bazen zaman alabilir. Bir de bazen spam/junk (istenmeyen mesaj) klasörüne düşebiliyor bu tip mesajlar.

 130. verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.ancak ben Phone yazan kısma ne yazacağımı anlamadım yardımcı olursanız sevinirim

 131. merhabalar ipod touch serisinden aldim fakat mail adresimi yalnis girdim ve senin soyledigni yapiyorum fakat store dan cikis diye birsey yok ve kart bilgileri falanda cikmadi uzgunum ma anlamadim yardimci olursan sewinirimmmm yoksa kiricam bu aleti:)

 132. merhabalar ipod touch serisinden aldim fakat mail adresimi yalnis girdim ve senin soyledigni yapiyorum fakat store dan cikis diye birsey yok ve kart bilgileri falanda cikmadi uzgunum ma anlamadim yardimci olursan sewinirimmmm yoksa kiricam bu aleti:)

 133. simdi gonderdim. bekliyorum da. ben iphone 4 ümü alırken 40 lira verdim adam her şeyi indirebilirsin artık dedi. ama sadece free olanları indirebiliyorum. paralı olanlardn da yükleyemez miyimm

 134. Benim uyeligim kredi kartlıydı fakat ben kredi kartsız olarak degistirmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim ..

 135. apple store a girdiğimde categories de istediğim bölüme girince free top çıkıodu ancak apple kmliği aldıktan sonra çıkmıo

 136. Ben iPad i yeni aldım. Kendi kendine kapandı ve bir daha açılmadı. Şarjı tamamen doluydu. Hiç düşmedi yada zarar vericek bi durum söz konusu değildi. Şarja da taktım ama yine istediğim sonucu alamadım. Lütfen yardımcı olur musunuz. En azndan bunun nedeni ne olabilir?

 137. mrb..sonunda apple ıd almayı basardım gercekten tesekkür ederim appstoreden ıphoneturkeyi indirdim ve facede de begendim:)şimdi 2 sorum olacak; 1.si telefonun sarjı bitiyor kendiliğinden kapanıyor ya da bitmesine yakın ben kapatıyorum sarja taktıgımda kendiliğinden açılıyor ne yaptıysam kapalı sarj etmeyi basaramadım bu genel bir özellik mi yoksa telefonum mu bozuk:)daha da yeni aldım oysa acemilerdenim:)2.si de javayı nasıl yüklicem ben bukadardı cvplycgnzı umaraktan tsklrmi bir borç bilirim

 138. ya dediğinizi yapıyom ülkeyi seçiyorum sözleşmeyi kabul ediyorum ondan sonra your session has timedout. try again yazısı çıkıyo yardımcı olurmusunuz ?

 139. selam,

  herşey çok güzel tarif etmişsiniz çok teşekkürler… fakat ben 4.adımda kendi mailimi kabul etmediği için yeni bir id adı istiyor diye ….iphonetunes.com die verdim. şimdi ben bu maili nerden nasıl girip onaylıcam??? onu anlayamadım bana hangi adresse onay maili gelecek sonuçta orda benim kendi mailimi istemedi!!! anlatabildim mi bilemiyorum…

  • Selamlar,

   Kendi mailinizi kabul etmiyorsa bu demektir ki daha evvelden Apple ID almışsınız bu mail adresi ile. Yoksa kabul etmemesi söz konusu olamaz. Tam olarak ne hata mesajı çıkıyordu ?

   Şifrenizi bilmiyorsanız https://iforgot.apple.com adresinden tekrar isteyebilirsiniz.

   Aktif kullandığınız bir mail adresi girmek zorundasınız yoksa mail kutunuza gelecek onay mailine tıklayamazsınız doğal olarak.

 140. birde şu yazıyor:

  Email Verfication

  Am email has been sent to the address below with a link to verify your Apple ID. Make sure to check your email and follow the link to complete the creation of your Apple ID.

  tamam biraz da olsa anladım ama nerden check yapacam hangi hangi sayfadan check yapacam??

  • 4. adımda girdiğiniz mail adresinize bir onay maili gelecek 6. adımda örnek paylaştığımız gibi. Mail kutunuzu kontrol edin.

 141. teşekkürler none kısmı store dan free seçildikten sonra çıkıyor cok teşekkürler

 142. Mrh benim sorunum mailime geleni tikladiktan sonra passaport sorması nedenn olur acaba TSK

 143. bn yapmaya çalışıyoruum ama olmuyo your session has timed out.try again ‘ bu yazı çıkıyo tekrar deniyrm ama olmuyo bna yardmcı olursanız sevinirm şimdiden teşekkürler (:

   • kardeşim bu card numarası istediği bölümde none yi işretlemişin ama benım telefonda visa master card amex çıkıyo none çıkmıyr ne yapıcam ben bi yardımcı olurmusun tıkandım burda

    • evet ya kesinlikle. bende de aynı şey oldu.
     none diye bi seçenek yok 🙁 nasıl yapabilirim?

     • yaa ben önceden başka bir adresle girdim ..ama ayarlar-storede çık seçeneği yok çıkamadım

  • email kısmına kullandığımız hotmail adresinimi yazacağız onu anlamadım

  • O zaman belirlediginiz şifre yazıda belirttigimiz standartta degildir.

   Sifrenizde en az bir büyük harf, en az bir küçük harf ve en az bir rakam olmali.

 144. ıPad normalde hat sayesinde Wifi olmasa bile internete bağlanabilir. Ancak benim ıPadim uzun süredir bağlanamıyor. Herhangi bir borcu yok ancak wifi ye bağlanmadan app store you tube vs.. hiç bir şey yapamıyorm. eifi yada hücresel veri ağına bağlanmalısın diyo. Hücresel veri ağı tam olarak ne oluyor lütfen yardımcı olur musunuz? Bunu bir yere göstermelimiyim yoksa bana yardımcı olabilir misiniz? şimdiden teşekkü ederim…

 145. arkadaslar adımları uygulurum ama paymend cart da none secenegı yok bılgınız varsa yardım edın

 146. hesabımı kabul ediyo ama bilgileri tekrar istiyo onda da none cıkmıyo napabilirim?

 147. ıtunes kredi kartımdan 49,99 USD para çekmiş nasıl para iadesi yapabilirim yada bu para çekimlerini nasıl onleyebilirim

 148. Ben bu kredi kartsiz hesap almaya çalışıyorum session time our try again later diyor ne yapabilirim sürekli bu sekilde çıkıyor birturlu ilerleyemiyorum

 149. hesabı açmaya çalışıyorum ama olmuyor you cannot create an apple ıd because you do not meet the minimum age requirement diyo ne yapmam lazım ?

  • Verdiği hata mesajından yaşınızın küçük olduğunu anlıyorum. Ya doğum yılınızı yanlışlıkla çok küçük girdiniz, ya da yaşınız gerçekten çok küçük.

 150. 1.adimda baslarken apple storea girip free ye basiyorum yeni hesap dedikten sonra itunes store a baglanilamiyor diyor. Daha sonra itunes e girip dediginiz adimlari uyguluyorum bu sefer none secenegi cokmiyo

 151. kardeş sayende kayıt oldum beni büyük dertten kurtardın Allah razı olsun senden.

  • Evet yanlış olmuş çünkü öyle bir mail adresi yok 🙁 Kendi kullandığınız mail adresinizi yazacaksınız. Hotmail veya gmail’den aldığınız ve halen kullandığınız bir mail adresiniz yok mudur?

 152. Emeğine sağlık cok cok teşekkürler paylaşım için 🙂 eğer yapmıs oldugun paylaşımı bulamasaydım kıracaktım telefonu xD tekrar tesekkurler emeğin için 🙂

 153. Usta kolay gelsin store kayıt olmak istiyorum fakat” You cannot create an Apple ID because you do not meet the minimum age requirement” diyor.Yaş işle alakalı yaşınız ufak diyor fakat yıl olarak 1980 giriyorum sorun nedir teşekkürler.

 154. bütün işlemleri teker teker yaptım fakat onay kodu gelmedi mail adresimi telefondan giriyorum olmuyor.Bilgisayardan onaylasam olmuyor mu ayrıca mail programını nasıl kullanabilirim ?

 155. kardesım cok saol super anlatmıssın ve uyguladım cok tskler acıklaman ıcın

 156. kredi kart hesabı kullanmayan bir id.m var iphoneumda fakat bir de kredikartı hesabına bağlı yeni bir id hesabı açmak istiyorum başka bir mail adresi ile. ikisi aynı anda telefonda bulunabiliyor mu? yani kredi kartsız hesabı silmeden diğerini ekleyip seçimime göre kullabilir miyim? evet ise nasıl? teşk.ler

 157. Merhaba. ben nerdeyse 10 tane hesap açtım ama bir türlü onay mail sayfası gelmiyor , 6. şıktaki sayfa açılmıyor sadece onay maili geleceğini söylüyor o kadar … başka başka adreslerle deniyorum hep oraya kadar gelip ordan sonra devam etmiyor, bi öneriniz veya bilgiiz olabilirmi acaba?

  • Apple ID olarak verdiğiniz mail hesabınızın Spam/Junk (İstenmeyen Mesaj) klasörünü kontrol edebilir misiniz? Bazen bu tip onay mesajları Inbox’a düşmeyebiliyor.

 158. be adım adım yaptım ama bilgilerimi girdikten sonra mail sayfası çıkmadı.done diye bi yazı çıktı bende tıkladım her şey bitti ne yapacam tekrar o sayfayada dönemiyorum yardııııım..lütfen

 159. adım adım yaptım ama bilgilerimi girdikten sonra mail sayfası çıkmadı.done diye bi yazı çıktı bende tıkladım her şey bitti ne yapacam tekrar o sayfayada dönemiyorum yardııııım..lütfen
  diye bi soru yazmıştım 1.cevabını nereden alabilirim 2.ne zaman alabilirim bu arada harikasınız süper bir site

 160. merhabalar… bir kaç hafta önce telefonumu i tunes’e bağladım ve telefonum sıfırlandı.. qeri yüklemeye çalıştığımda istediğim tarihe dönmek istediğimde sifre istiyor we yapamıyorum ne sifresi istediğini de anayamıyorum bütün kayıtlarım silindi yardımcı olursanız çok sewinirim 🙁

 161. selam
  allah razı olsun sayenizde kimseden yardım almadan çok iyi anlaşılır şekilde işlemi yaptım çok başarılı iyi çalışmalar

 162. Bana hiç mail gelmedi veya gelmişse de bilmiyormuş nasl bakacağımı yardımcı olabilir misinz

 163. slm bu 6. bolumu nasil yapıcam anlamadım bana yardımcı olursanız sevinizrim ?

 164. mrblar mustafa bey dedikerlinizi aynen uyguladım eski kimliği şifresini istiyor ama yeniyi actım telefonda yeni kayıtlı ama nedense uptade lerde eski kişininii parolasını istiyor ne yapmalıyım hiçbişey yapamıyorum su an

    • O zaman eski Apple ID’nin şifresi sorulmaya devam edilecek 🙂 Uygulamalarınız yüklediğiniz Apple ID’ye bağlıdır. Eski apple id ile yüklediğinizi uygulamaları silmediğiniz sürece bu sorundan kurtulamazsınız.

     • hemen hemen hepsi eskieden kalan uygulama şimdi herseyi silmem mi lazım bu cok agır olucak 🙂 ama baska bi cözüm yolu varmıdır eskiyi silmem telefonun herseyini silmem manasına gelirr

       • tşk ederim ama ayarlar store bölümünde yeni actıgım hesap kayıtlı diyelim herseyi sildim ki indirdigim şeylerden bahsediyoruz sildigimde garantisi varmı olucagının yedekleme almıstım bi ara tekrar onları geri yükledigimde kurtarabilirmiyim peki mustafa bey

 165. lutfen biriniz yardim etsin none secenegi cikmiyor bende nasil kimligimi olusturabilirim? acil

 166. Merhabalar gösterdiğiniz herşeyi uyguladım sonuna kadar tamam ancak install ettiğimde tap Ok.to review the isntractions on how to verify your apple ID yazıyor. tamamen gösterdikleriniz çıktı ve yaptım yalnız mail adresi olarak ……@iphone.tu yazdım uygulama iner gibi oldu sonra ilk başta verdiğim ing. hatayı verdi şifreler falan doğru yardımlarınız için teşekkürler

  • Apple ID olarak girdiğiniz mail adresinize gelen onay mesajındaki linke tıkladınız değil mi? Yani bu verify işlemi olmadan yani Apple ID olarak girdiğiniz mail adresinin size ait olduğunu ispatlamadan uygulama indiremezsiniz.

   • Çok teşekkür ederim Mustafa Bey Mail hallettim iphone kullanmak müthiş bir duygu insan kendini süperman gibi hissediyor …

 167. daha önceden kredi kartsız id aldım ben uygulama indirdim kaç defa ancak pcye ikinci kez bagladığımda herşey başa döndü pc aynı pc ,itunes yüklü. şuan indirdiğim uygulamalar duruyor ama kaydettiğim numaralar gitti tlf ingilizceye döndü. bir de en başa döndüğü anda tekrar id almaya çalıştım aynı adres dedi almadı kendi id ile girmeye çalıştım şifreyi kabul etmedi. nasıl oldu bilmiyorum yeniden açtım şimdi. aynı adresle şifreyşe apstorea girdim uygulama indirdim indi. neden böyle birşey oldu anlayamadım yardımcı olur musnuz? tşf şuan ingilizce nerden düzeltebilirim? Teşekkürler.

  • bendede none çıkmıyor ve ilk seçenek gibi yaptığım halde. nasıl yapacağız?

 168. slm arkadaşım ben kayıt yapmaya baslıyorm sozlesmeyı kabul edıyorm daha sonra maıl ıstenılen yerlerı doldurmaya baslıyorum ama bırden bıre basa donuyor hep kac defa denedım olmuyor bunu sebebı ne olur yardımcı olursanız cok sevınecegım sımdıden tesekkur ederım

 169. mail kısmına kendi kullandığım email adres ve emailimin şifresini yazdım.Fakat apple’ın istediği şifre özellilerine uymuyor.email kendi emaillim şifrem yeni şifre mi olucak?

 170. selam yardıma ihtiyacım var,sitede yazılanları uyguladım fakat beceremedim.

 171. cook tesekkur ederim ya çok saolun en sonunda sayenizde becerebildim valla cok tesekkur ederim:):):)

 172. anlatımınızı beğendim ve kolaydı..ıphone kullanıcılarını öneririm bu sayfayı teşekkür ederim..10 üzerinden 10…:)

 173. merhaba,

  ıslemleri adım adım gerçekleştirdim ancak kart bilgisi bölümünde none cıkmıyor ne yapmalıyım?

 174. Merhaba,

  Mevcut kredi kartı ile alınmış id nizide, daha sonradan düzenleyebilir ve kredi kartı kullanımını iptal edebilirsiniz. Bu yazıyı okuyunca tesadüfen görmüş oldum. Benimde kredi kartlı bir id im vardı. Ayarlar-store dan Appla kimliğini tıklayıp, Apple kimliğini göster derseniz, mevcut profilinizi göreceksiniz. Burdan kredi kartınızı üzerine tıklayarak None yapabilirsiniz..

  iyi günler..

 175. iphone kayıt yapıyorum ama kredi kart bilgilerinde none cıkmıyor ne yapmam lazım teşekürler

 176. aq ne bu kadar uzatıyonuz bok mu var okdar para verıyoz onu ındırcz bunu ındrcz apple kımlıgyms skerm senın kımlıgını bak beceremdm alamdım aq biri hayrına veriversin yada yaratsın bnm adıma aq

 177. Kredi Kartsız Apple ID’nin püf noktası, işleme App Store’dan ücretsiz (FREE) bir uygulama indirmeye çalışmak ile başlıyor. Ücretsiz bir uygulamayı indirmekle başlama kısmı oldukça önemli, çünkü bu şekilde başlamaz isek ilerideki adımlarda “None” seçeneği çıkmıyor. cok basarılı olmuş tşk ederim

 178. Emeğin için çok tşk çok sağol resimli anlatım içinde ayrıca tşk ederim Anlatıldıgı gibi yapılınca bir sorun çıkmıyor

   • ayarlardaki storeden değil indirdiğimiz yerde yani app storeden girerseniz none çıkar

    • Kredi Kartsız Apple ID’nin püf noktası, işleme App Store’dan ücretsiz (FREE) bir uygulama indirmeye çalışmak ile başlıyor. Ücretsiz bir uygulamayı indirmekle başlama kısmı oldukça önemli, çünkü bu şekilde başlamaz isek ilerideki adımlarda “None” seçeneği çıkmıyor. cok basarılı olmuş tşk ederim

 179. cok teşekkür ederim paylaşım için free uygulama üzerinden gitmediğimden ilk başta None olarak yapamamıştım ama gözden kaçmaması gereken bi nokta kredi kartsız apple kimliği oluşturabilmek için kesinlikle Free uygulama üzerinden paylaşımdaki adımları izleyerek işlem yapılmalı sıkıntısız halledilebiliyo… Tekrar çok tesekkur ederim..

 180. İpoddan id adresimi kaydettim fakat gelen kutusunda sorun oluyo sunucu ismine ne yazmalıyım??

 181. Çok teşekkür ederim.Kaç zamandır ABD hesabı açmaya çalışıyordum.İtunes te denediğim için kredi kartı none çıkmıyordu.Sayenizde başardım.
  ABD hesabında bugün SHIFT 2 Unleashed bedeva 😀

  • ya nasıl yapıonuz bana aktivasyonda gelio ama giriş yaparken boyna hata verio kafayı yicem

 182. Ya ben yapıyorum ama bana mail gelmiyor neden cevabnı bilen varsa yazabilirmi ???

 183. bilgisayarda bu işlemi nasıl yapacağım paylaşırsanız sevinirim.

  teşekküler.

 184. iphonemden denedım fakat kredı kartsız yanı sızın yazdıgınız gıbı ödeme kartı seçeneklerınde none çıkmıyor.

  teşekkürler.

  • Yazının ilk adımında özellikle vurguladığımız gibi işleme App Store’dan ücretsiz (FREE) bir uygulama indirmeye çalışarak başlıyorsunuz değil mi? Bu şekilde başlamaz iseniz kesinlikle None seçeneği çıkmaz.

  • Hiç işlem yapılmamış bir mail adresinden önce ayarlar Store dan çıkış yapın.sonra App a girip free uygulama seçin install a basın yeni Apple is yo secince

 185. selam…kardes anlatdigin gibi yaptim ama NONE diye bisey yok hep kredi karti istiyor…napabilirim ???

 186. Ben de mail adresini kaydettim, gelen maili tıklayıp aktivasyon yaptım. Kayıt olurken none seçeneğini seçtim. Fakat ücretsiz bir uygulama indiremiyorum.Kredi kartı bilgisi istiyor. Şu uyarı çıkıyor: This Apple ID has not yet been used before in the itunes Store.Tap Rewiew your account information. Please rewiew your account information. Ne yapabilirim?

 187. apple 4s için kredı kartsiz apple kimlik nasil aliniyor.? bilenler yazarsa sevinirim….tesekkurler…..

 188. İphone 4s için Apple kimligi alacam ama none çıkmıyor hep kredi kartı çıkıyor yardım edebilirmisiniz

 189. Sitede yazılanları uyguladım, ama bir türlü onay maili gelmiyor. Ne yapabilirim.

  • 1) Apple ID olarak kendi email adresinizi verdiniz değil mi ?
   2) Email adresinize gelen onay maili bazen Istenmeyen Mesaj (Spam/Junk) klasörüne düşebiliyorum. Bu klasörü kontrol ettiniz mi?
   3) Onay mailinin geçmesi bazen gecikebiliyor 3-4 saat. Kayıt yaptıralı ne kadar oldu ?

   • Yok yok yok, gercekten ne gelen mail var, nede kayıt olabiliyorum, doğru adresinde verdim. Ne yapacağımı bilmiyorum…
    Bu cihazı bedaveya almıyoruz ki neden bu kadar zor anlamıyorum ki !!

    Bu arada yardımlarınız için gercekten çok teşekkür ederim, size zahmet oluyor ama ne yapalım bir türlü olmuyor.

  • bende email bekliyorum gelmedi…bu telefona o kadar para veriyorlar…ama insanlari neden bu kadar ugrastiriyorlar anlamiyorum,,,bu islerin altinda bence cok buyuk siyasi…veya amerikanin insanlara bir tur tuzak oyunu yatiyor,,ama hayirlisi bakalim ne olacakk,,,bu ise o kadar para yatirmis,,,abd ,,,ama is hic kolay degil,,,,sanki telefon icin degilde,,,baska seyler icin bu kadar ugrastiriyorlar insanlari,,,

   • Komplo teorilerine girmeye gerek yok 🙂 Diğer takipçilerimize sorduğumu size de soruyorum. Genelde bu soruları yazdıktan sonra kimse dönüş yapmıyor. Ya kullanıcılar hatalarını farkediyor, ya da geçen zamanda onay maili gelmiş oluyor 🙂

    1) Apple ID olarak kendi email adresinizi verdiniz değil mi ?
    2) Email adresinize gelen onay maili bazen Istenmeyen Mesaj (Spam/Junk) klasörüne düşebiliyorum. Bu klasörü kontrol ettiniz mi?
    3) Onay mailinin geçmesi bazen gecikebiliyor 3-4 saat. Kayıt yaptıralı ne kadar oldu ?

 190. merhabalar ,

  Kredi kartı seçeneği bölüünde bende visa seçili durumda ve hiç bir şekilde değişmiyo , üçretsiz bir uygulama indirmeye çalışarak yeni hesap yaratmaya çalıştım ama yinde sonuç değişmedi kredi kartı bölümünde non yok vede vizda takılı durumda ne yapmalıyım 🙁

 191. merhaba, ben usa seçimiyle hesap aldım, bu konuda iki sorum olarak

  1) yasal olarak sıkıntı var mı ?
  2) usa olunca burdaki kredi kartımı kabul etmiyor, bir şekilde kartla ücretli usa hesabı alma şansım var mı ?

  • 1) Türkiye yasalari açısın bir sorun yok ama Amerikan yasaları açısından bilemem 🙂 ama sadece ücretsizleri indirebileceginiz için pek problem etmeyeceklerdir 🙂

   2) Kredi Kartli alamazsiniz us store’dan. Kredi kartiniz bir amerikan bankasindan alınmış olmali.

 192. merhabalar.
  Kredi kartsız apple ID aldığımızda daha sonradan ücretli bir uygulama indirmeye çalıştığımızda kredi kartı bilgilerimizi bu aldığımız ID ye ekleyebilirmiyiz acaba?

 193. Arkdslarr updtee isdgnde eski id hsbm cikyor silemiorum yrdmci olrsnz sevnrm

  • Örnek: Araba834

   Yazıda da belirttiğim gibi şifre hem rakam hem de harflerden oluşmalı. Ayrıca harflerden en az bir tanesi büyük harf olmalı. Son olarak şifrenin toplam uzunluğu en az 8 karakter olmalı.

 194. Arkadaslar ben sitede tarif edildigi gibi bu olusturmayi yaptim ama yine de ucretli proramlari yukleyemiyorum ekranda baska bir yazi olusuyor program inmiyor yardimci olursaniz sevinirim

  • Yukaridaki yazi kredi kartsiz apple kimligi almayi anlatiyor. Bu şekilde aldiysaniz zaten sadece ücretsiz olanlari indirebilirsiniz.

 195. Merhaba,

  Bu yazdıklarnız Apple ID olmayanlar için..
  Benim Apple ID var, fakat proğram yükleyemiyorum..
  lütfen nasıl yapacağımı anlatırmısınız..Teşekkürler
  telefonum İPhone 4s

  • App Store uygulamasından indirmek istediğiniz bir uygulamanın “FREE” yazan ikonuna tıklayıp indirme işlemini başlatabilirsiniz.

  • evet söylediğiniz gibi yaptım…
   fakat kredi kartı numara mı istedi…ücretsiz bir proğram için neden kredi kart numaramı istediler onu anlayamadım…kredi kartı numaramı yazarsam sorun çıkar mı ileride?

   • Eğer yukarıdaki yazdığımız gibi yaparsanız “None” seçeneği mutlaka çıkar, eğer 1. adımda anlattığımız gibi işleme başlamaz isenize “None” seçeneği çıkmaz.

    • 1.seçeneği uygulamadım, çünkü 2 gün önce ID numarası almıştım…ayarlar menüsünde I Cloud vardı, oradan ücretsiz applle kimliği alın seçeneğinden aldım apple ID mi…kusura bakmayın biraz çok soru soruyorum ama anlayamadım…zaten ücretsiz applle kimliği almıştım, şimdi ücretsiz bir uygulamadan kredi kartı istediler, bu durum kafamı karıştırdı…

     • Tamam şimdi anladım. Keşke baştan o şekilde belirtseydiniz 🙂 Tabii ki tekrar almanıza gerek yok. Zaten kredi kartsız apple id almışsınız.

      Fakat ücretsiz bir uygulama için kredi kartı gerekmez. Acaba ücretsiz bir uygulama içinden ücretli bir içerik almaya çalışmış olabilir misiniz. Yani Uygulama İçi Alım (In App Purchase) yapmaya çalışmış olabilir misiniz? Bu durumda da kredi kartı gerekir.

      • In App Purchase seçeneği nerede oluyor bilmiyorum, mesela ücretsiz faceebook uygulamasını indirecektim, sağ üst köşede free yazıyor 🙂 ve kredi kartı sordu?

       • bir sorum daha olacak ilaveten, ben I Tune indirmedim, bütün bu işlemleri App Store bölümünden yapmak istiyorum..
        Itune indirmem şart mı? benim model İFon 4S

 196. Ben ucretsiZ hesap actım ancak indirme işleminde none kısmı çıkmıyor kredi kartı isimleri çıkıyor ne yapaliym telefonum iPhone 4

 197. herşeyi hallettim ama onay yazısı gelmedı acaba msn den takip edebiliyomuyuz msn hesabıma mı gelıyo bu onay işi

 198. Mustafa bey merhabalar,
  ıPhon ile internet kullanımını soracaktım…bekleme modunda iken ekran karardığında içindeki proğramlar açık ise ( facebook, mail kutusu, google, v.s) internet kotamdan gidermi ? yoksa sadece bu proğramları açtığımda mı interneti kullanmış oluyorum?
  bekleme modunda iken, bütün bu proğramları kapalı halemi getirmek gerekiyor?
  birde wifi kullanmaya çalışıyorum, bu esnada türkcel den kullandığım internet devreden çıkıyor mu? o anda wifi ile bağlı olduğumu nasıl anlayacağım?

 199. Ben her şeyi yaptım ama en son kredi kartında payment card denilen yer bende Cıkmiyor sadece isim adres telefon bilgilerimi isteyen yer çıkıyor yazıyorum fakat olmuyo her şey oraya kadar tamam devamı nasıl olucak yardım edin lütfen 🙁

 200. dostum cok tesekkur ederım artık baskasının sıfresı ıle gırmeyecegım senın sayende hallettım…..

 201. ne yaptım ne ettimse herşeyi denesemde şu kredikartı kısmındaki none yazısı birtürlü çıkmadı yardımınıza ihtiyacım var nasıl yapabilirim ben bunu?

  • Yukarıdaki yazının 1. adımında özellikle vurguladığımız şekilde başlıyorsunuz değil mi işleme? Yoksa “None” seçeneği çıkmaz.

    • Kullanım Koşullarını kabul ettikten sonra karşımıza çıkan ekranda da, aynı zamanda Apple ID’miz olacak olan mail (E-mail) adresimizi (Örneğin; adiniz_soyadiniz@hotmail.com , adiniz@msn.com , adiniz@gmail.com, vs. gibi) ve şifremizi (Password ve Verify) giriyoruz. Şifremizi seçerken de aşağıdaki hususlara dikkat ediyoruz, yoksa kabul edilmiyor.DEMİŞSİNİZ .YANİ SIFIR EMAİL OLUŞTURUYORUZ VAROLANI KULLANMIYORUZ DEĞİLMİ?PEKİ AMA SONRA AKTİF EMAİL ADRESİ GİRİN DİYORSUNUZ????PASSWORD ONUNKİ OLACAK YANİ AMA İSTENİLEN ÖZELLİKLERE UYGUN DEĞİLKİ.YENİ EMAİL ADRESİMİ ALAYIM???

     • Var olan email adresini kullanıyorsunuz çünkü apple id bir mail adresi değil. Onay maili de bu girdiğiniz mail adresine gelecek.

  • iphoneyi alalı 3 ay oldu. o kadar uğraştım olmadı sizin sayenizde hallettim. çok tesekkür ederim

 202. daha önceden kredi kartı ile ücretli uygulama indirdim. fakat şimdi ID hesabıma giremiyorum sürekli ödeme metodu yanlış değiştirin diyor. ücretsiz ürünleri de satın alamıyorum. kartsız satın alma moduna çeviremedim bir türlü :S

 203. Mustafa Bey merhabalar. 🙂 Kredi kartsız ID aldıktan sonra velevki ücretli bir uygulama indirme ihtiyacı hasıl oldu, tekrar ID’yi kredi kartlı olana çevirme imkanı var mıdır, bunu sormak isterim. Teşekkürler..

 204. Merhaba; 3 gün önce iphone 4s aldım ve ilk kez ıphone kullanacağım yani acemi kullanıcılardan biriyim durumu açıklamadaki hatamlarımdan dolayı şimdiden kusura bakmayın.ID kimlik oluşturabilmek için aldığım yerde 1 dolar ödemem gerektiği falan söylendi fakat daha sonra telefonu kurcalarken kendim bir ID oluşturdum ama kredi kartına dair herhangi bir ekran açılmadı.Şimdi ücretsiz uygulamalarıda indiremiyorum.İndirebilmek için ne yapmam gerekir? yada oluşturduğum kimliği silebilirmiyim?

 205. bu acıklamayı buraya yazan arkadasa cok tesekkur ederım ilk iphonum du yardım ıcın teskler tekrardan

 206. Kardesim gözünü seveyim yardım et none seçeneği cikiyor ama tiklayamiyorum yasa

  • ya resimlerdekini aynen uygula guzel kardeşim cıkacagına eminim yıne yapamayan olursa bana mesaj atsın ben yardımcı olayım bu konuda…

     • slm Mustafa bey neden bana cevab yazmiyosunuz ben Kazakistandan ya iste bu ID yapamiyorum itunes acilmiyor ya da iphone’umdan yaptim mail-me gonderdim onayladim ama o sifreyle acilmiyor apple kimligi ya da parolaniz yanlis diyor ne yapa bilirim lutfen yardimci olun:-(

     • MERHABA, ÇOK GÜZEL ANLATIYOR VE HERKESE YARDIM EDİYORSUNUZ HEPSİNİ OKUDUM HANİ BENİM YAŞADIĞIMI YAŞAYANA CEVABINIZDAN YOLA ÇIKIP SORUNU HALLERDERİM DİYE.AMA OLMADI:( YAZIDA YAZDIKLAIRNIZI AYNEN AYNEN YAPIYORUM DİYEMEYECEĞİM ÇÜNKÜ O İLK ADIMA NERDEN GİDİLECEK ONU BİLMİYORUM.OKU OKU AMA OLMUYOR….

 207. ya ben halledemedim en sona geldım maılımı gosterdı bırsey kodundan bahsettı done yazıyor ustte alttada resed gıbı bırsey yazıyor anlamadım:(

 208. slm acıklamalar ıcın cok tesekkur ederım ama ben email adresını yazdıgımda sıfre ve onay ıstemektedır sıfremı gırıyorum ama kabul etmıyor yardımcı olurmusunuz sımdıden tesekkurler …

  • Mail şifreni girmeyeceksin onay mesajına Apple Kimligine verdigin şifreyi gireceksin onaylanacak..

   • YANİ APPLE KİMLİĞİ İÇİN YENİ EMAİL VE ŞİFREM Mİ OLACAK? EĞER ÖYLEYSE BEN OLANI GİRDİM YANİ ARKADAŞIM ONU GİRDİ AMA KİMİLİĞİM OLULMADI TABİİ…

 209. merhaba ben iphone 4 aldım filanda malı sim kartını kestik yerleştirdik ama cihaz 5.0.1 yüklenmiş ve bunu nasıl çözebiliriz sizin bilginiz vardır bu konu hakkında önceden dedikleri eski programda çalışıyormus bunun sorununu çözebilirmiyiz şimdiden teşekkürler

 210. Merb Mustafa bey tüm işlemleri düzgün yaptım ama onay kodu gelmedi yardımcı olrsanz

 211. çok teşekkürler canımı çok sıkmaya başlayan bi problemdi sayenizde çözdüm çok teşekkürlerr

 212. Merhaba. Birinci adım yerine iCloud uygulaması sırasında kayıt olurken None seçeneği çıkmadan giriş yapmıştım. Şimdi ücretsiz bir uygulamayı indirmeyi denerken kredi kartı bilgisi soruluyor. Kredi kartsız devam etmek için ne yapmak gerekir? (Ayarlar/Store seçeneğinde çıkış vermiyor; tam tersine giriş yapılması isteniyor.) Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

 213. Merhaba. Birinci adım yerine iCloud uygulaması sırasında kayıt olurken None seçeneği çıkmadan giriş yapmıştım. Şimdi ücretsiz bir uygulamayı indirmeyi denerken kredi kartı bilgisi soruluyor. Kredi kartsız devam etmek için ne yapmak gerekir? Ayarlar-Store seçeneğinde çıkış vermiyor; tam tersine giriş yapılması isteniyor. Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

 214. ben yeni bir iphone aldım 4s telefonu ilk aldığımda aldığım yere bir kaç uygulama yüklemelerini istedim telefonu bir saat içinde teslim ederiz dediler bekledim telefonu teslim aldım ve kendim teslim aldıktan sonra bir apple kimliği oluşturdum kredi kartlı olarak girdim.fakat şöyle bir sıkıntı var ana ekranda app store simgesinin üzerinde kırmızı 13 yazıyor tıkladığımda app store ye gidiyor ve update edilecek 13 program var olduğunu görüyorum oraya tıkladığımda farklı bir apple kimliği mail adresi çıkıyor ve parola istiyor ne yapmalıyım tahmin ediyorum bu kimliği aldığım yerde istediğim programları indirmek için açtılar şimdi bende parolayı bilmediğim için bu programları update edemiyorum bu kimliği nasıl kaldıra bilirim.burada kendi kimliğimle nasıl giriş yaparım.

 215. APPLE KİMLİĞİ ALMAK İÇİN SİZİN ÖNERDİĞİZ YOLU İZLEDİM
  SONUÇ BAŞARILI OLDU,ANCAK ŞUANA KADARA APLE KİMLİĞİ ADRESİ ME ULAŞMADI

 216. abii herşey çok iyi güzelde mailime gelen werify now’a tıklayınca hiç bişi olmuyo yani boş bide ben mynet hesabımı verdim orda problem varmıdır.

 217. mustafa bey herşey oluyor da bu kart seçiminde bende none seçenegi çıkmıyor. visa, mastercard ve amex yazyor o kadar. neden acaba? bir bilginiz var mı acaba bu konuda?

 218. selam…benim bı sorum olucaktı herşey tamamde bende None yazmıyo sadece üç kredi kartı banka ismi yazıyo o nasıl yapıcam benı bılgılendırırsenız cok sevınırım şımdıden cok teşekürler…

 219. Arkadaslar ben her şeyi yaptım ama e-mail gelecek dediler ama gelmedi bu nedendir acaba bı yardımcı olurmusunuz lütfen? iPhone 3GS Üstelik programda yukleyemiyorum.

  • Sürekli kullandıginiz mail adresinizi (gmail, hotmail, vs.) dogru girdiyseniz hemen gelmesi lazim.

   Mail hesabinizda bir de istenmeyen mesaj klasoru (spam/junk) vardir. Orayi da kontrol eder misiniz?

 220. Mustafa bey none secenegi tiklanmiyor sorusuna cevabinizi bekliyorum dortgozle

 221. yeni bi iphone aldım eski iphone’u kardeşime verdim yeni iphone’a iclouddan her şey geldi ama eski iphoneda icloud açık kaldı ve o telefondaki rehberden kişi silinince bendeki kişi de gidiyo kardeşime yeni bi apple kimliği de aldım ama olmadı icloudda hala benim e-mailim yazıyo nasıl düzeltebilirim yardım edin lütfen şimdiden teşekkürler..

  • Ben yaptim dediklerinizi fakat cikan none yazisina tiklanmiyo. Visa da kalmis durumda. Alta indiremiorm iphone3g kullaniorum

 222. Herşeyi yapıyorum 1. uygulamayada çok dikkat ettim free olandan yapmaya çalışıyorum herşey iyi hoş none seçeneğide çıkıyor ama visa’da tutukluk yapmış gibi none seçeneğini seçemiyorum yorumlarada baktım benim gibi yazanlarda çok ama hiç birine cevap vermemişsiniz yardımcı olursanız sevinirim..

 223. ya ben bunların hepsını yaptım ama olmadı istedigim birşeyı indiremiyoum

 224. BANA ANLATILARLARI YAPAN VE SONUCU YÜZ GÜLDÜREN YANİ APPLE KİMLİĞİNE KAVUŞAN ITUNUES DAN OYUN MÜZİK İNDİREBİLİP KEYİFLE IPHONE KULLANABİLEN BİR ARADAŞIN YARDIM ETMESİNİ BEKLİYORUM.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

 225. Mustafa bey Çok acil önemli bir sorum var lütfenn yardım! iTunes Türkiye magazasında müzik satılmadıgı için limitli bir süre için ön satışta olan bir albumu (Madonna) alamıyorum şu an:( yapabileceğim hiçbişey yok mu? Apple ID m var ve Turkıye olarak kayıtlı oldugu için bu magaza dışında alışveriş yapamıyorum:(((( lütfen bıri yardım etsin????

 226. dostum hay Allah senden razı olsun, çok duamı aldın biliomusun, gerçekten bıkmıştım başkasının şifreleriyle girmekten. Çok saol emeklerine sağlık…!!

 227. abi merhabalr bugün aldm bi iphone 3g 16 gb pek kullanamadm jb li hesap açamadm bi türlü ilk adım diyosun yalnz ilk adım die paylaştığın fotoyu bile çözemedm nerden giriliyo ilk adımı pek anlayamdığm için hesap olusturmaya kalktım herşeyi geçtim kredi kart kısmında none çıkmadı

 228. bende aynı uygulamaları yaptım ancak giriş yapmak istediğimde your password was entered incorrectly diye bi uyarı çıkıyor.

 229. gelen mailde … now diyor tama onu söylediğiniz gibi tıklıyorum Apple ID yerine ne girecem ??? mail adresini ve şifremi giriyorum Your session has timed out. diyor ne yapmam lazım yardımcı olun

 230. Paylaşım için teşekkür ederiz, işlemi aynen anlattığınız üzere gerçekleştirdim hiç bir sorun çıkmadı, emeğinize sağlık.

 231. ben hesabı oluşturmaya çalışıyorum ama olmuyor itunes yükledim bilgisayarıma ama apple ıd alamadım. itunes için kullandığım mail adresi ile mi ıd almam gerekiyor ssürekli hata veriyor anlamıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

  • Eski adres lerim var ama bir e-post gitmiyor adreslerim var ama çalışmıyor ne yapaca gimı bir tam olarak anlayamadım sihir lamba bile çözemiyor ?

 232. Çok teşekkür ederim.
  Yurtdışı kayıtlı bi hesabım vardı ama Türkiye deki yenilikleri takip edemiyordum.
  Sizin detaylı anlatımımızla becerebildim, tekrar teşekkür ederim. 🙂

 233. Please contact iTunes support to complete this transaction.
  En sonunda boyle bi yazi var

 234. Çok teşekkür ederim ALLAH sizden razı olsun bu bilgilerle kolayca kimligi oluşturdum çok saoll

 235. Merhaba benim telefonumda kart. Seçeneklerinde none seçeneği yok nasıl yapabilirim

 236. Tüm abonelikleri kaldırın kart seçeneği çıkacak oradan none yi seçin bu kadar….Ömenli: ( ABONELİKLERİ ) kaldırmayı unutmayın…

  • bende none seçeneğini tıklayamıyorum abonelikleri nasıl kaldıracaz ve hangi abonelikleri?

 237. herşeyi yaptım hiç biri seeçeneği çıktı ama seçemiyorum yani seçilmiyor nasıl yapabilirim yardım edebilirmisiniz

 238. Merhaba Mustafa Bey ben kredi kartsiz Apple ID oluşturdum bir kaç uygulama indirdim fakat Şuan uygulama indireceğim zaman iTunes koşulları falan çıkıyor ne yapmalıyım.Tesekkurler

 239. Free uygulamayı indireceğim zaman su yazı çıkıyor “iTunes şartları ve koşulları değişti devam edebilmek için yeni koşullar ve şartları okuyup kabul etmelisiniz.” ve 43 sayfalık bir şey çıkıyor
  Bunu kabul edeyim mı?

 240. istenilen her şeyi yaptım ama visa da hiçbiri seçeneğini seçemiyorum

 241. Ben bütün herseyi yaptım ama none seçeneğini seçemiyorum bu konuyla ilgili bir fikriniz varmi yardım ederseniz sevinirim

  • hesabı açarken yanlış açmışsınız.. bunu düzeltmenin tek yolu hesaba bir kart bilgisi girmektir. kart bilgisi girerseniz hesap oluşturma adımları tamamlanacak ve giriş yapacaksınız.. AKABİNDE ITUNES ÜZERİNDEN HEMEN HESABA GİRİŞ YAPIN ITUNES STORE KISMINDA İKEN EN ÜST SAĞDAN “SIGNIN” giriş yapın… giriş yapıldıktan sonra artık sağ en üstte mail adresiniz yazacak ve mail adresinizin sağ yanında aşağı bakan bir ok işareti olacak… o ok işaretine basıp “ACCOUNT” seçeneğini seçin ödeme bilgileri kısmına girin.. orada biraz önce girmiş olduğunuz kart detaylarını göreceksiniz.. FAKAT ARTIK “NONE” Seçeneği de orada olacak.. isterseniz “NONE” Seçip aşağıdan kaydet “SAVE” seçebilirsiniz.. NONE SEÇİNCE GİRDİĞİNİZ KART BİLGİLERİ SİLİNECEK YANİ RAHAT OLABİLİRSİNİZ… bilginize.. saygılar

 242. hocam çok teşkkür ederim inanın sürekli vazgeçiordum kredi kartı deyince ellerinize bilginize sağlık 🙂

 243. Dediğiniz gibi herseyi harfiyen uyguladım ama VISA bölümüne geldigimde none seçeneğini tiklayamiyorum herhangi bı fikriniz varmi acaba 3kere denedim her seferinde aynı hata çıktı karşıma….:(

 244. arkadaslar odeme kısmında none dıye bısey cıkmıyo deli oldum sabahtan berı denemekten..

  • arkadaşlar itunes üzerinden hesap açarken ücretli bir uygulama üzerinden ya da direkt olarak yeni hesap aç dediğinizde ödeme bilgileri sorulur…. ancak free bir uygulama üzerinden yeni bir hesap aç dediğinizde ödeme bilgileri kısmında ” none ” seçeneği çıkar.. diyelim bir şekilde free bir uygulama indir seçtikten sonra değil de normal bir hesap açtınız… ve mailinize gelen onay linkinden de hesabınızı aktif ettiniz… bu o mail adresinizi bir daha kullanamazsınız anlamına da gelmiyor elbette.. sizden istenen ödeme bilgilerini bir sefere mahsus olmak üzere girin… (HERHANGİ BİR KREDİ KARTI BİLGİLERİNİ GİREBİLİRSİNİZ) BURAYA DİKKAT : ÖDEME BİLGİLERİ KISMINA KART DETAYLARINI GİRDİKTEN SONRA ARTIK HESABINIZLA İLGİLİ TÜM ADIMLAR TAMAM DEMEKTİR. AKABİNDE ITUNES İLE SIGNIN (SAĞ ÜSTTE) LINKINDEN GİRİŞ YAPIN… SONRA ÖDEME BİLGİLERİ KISMINA GELİN GİRDİĞİNİZ KART NOSUNU VE DETAYLARINI ORADA GÖRECEKSİNİZ… ARTIK NONE SEÇENEĞİ DE EKLENMİŞ OLACAKTIR. İSTERSENİZ NONE SEÇENEĞİNİ SEÇİP KAYDET DİYEBİLİRSİNİZ. BİR SEFERE MAHSUS GİRDİĞİNİZ KART BİLGİLERİNİZ DE NONE SEÇİNCE SİLİNECEKTİR… YANİ KREDİ KARTINIZ YOKSA SADECE HESABA GİRİŞ YAPABİLMEK İÇİN ARKADAŞINIZ VE YA BİR TANIDIĞINIZIN KARTININ BİLGİLERİNİ DE GİREBİLİRSİNİZ… ONAY AKABİNDE ZATEN NONE SEÇİP DEĞİŞTİREBİLİYORSUNUZ… SAĞLICAKLA….

   • BU ARADA HESABA GİRİŞ İTUNES ÜZERİNDE SAĞ ÜST KÖŞEDEN SIGNIN SEÇENEĞİNDEN…GİRİŞ YAPTIKTAN SONRA YİNE SAĞ ÜSTTE BU SEFER MAIL ADRESİNİZ YAZAR.. YANINDA AŞAĞI DOĞRU BAKAN BİR OK İŞARETİ ÇIKAR… O OK İŞARETİNE BASIP, “ACCOUNT” A TIKLAYIN… DEĞİŞİKLİĞİ ORADAN YAPIYORSUNUZ.. YAZMAMIŞIM .. 😀 BİLGİNİZE…. SAYGILAR

 245. denedim olmuyor hicbiri secenegine tıklıyorum gelmioyor sadece visa kart secili kalıyor

  • Benim derdim de aynı deli oldum 2gundur herkesin kolayca yaptıgı birsey bizde neden olmuyoooooorrrrr!!!!

 246. Ya ben i tunes kosullarini kabul ettim ucretlendirme sirasinda kart uzerinden mi ucretlendiriliyor

 247. merhaba bende visa seçeneği işaretlenmiş görünüyor ve mastercard a geçemiyorum kayıt yapabilmem için ..yardımcı olursanız sevinirim..

 248. None seçeneğine tiklayamiyorum vidada ki işaret hep kalıyor acil yardım lütfen..

 249. Ben fere uyg sectim none secenegi çıktı ancak daha önceki arkadaşlarında söylediği gibi VISA seçeneğinden baskası secilmiyor sizin cozumunuzude okudum ancak kredi kartı numaramı kabul etmediği için sonradan silmek üzere bile hesap açamadım acaba başka bir çözüm yokmu.

 250. dediginiz şekilde yaptım tüm işlenler bitti ama mail adresime daha onay gelnedi henem yada 3 4 saate gelir diyorsunuz ne yapmam lazım acil cevap lütfen

 251. harika anlatım benm gbi teknoloji özürlü birisi bile direk yaptı 🙂 tşkler

  • MRBLAR ÖNCELIKLE TSKLER yha ben herseyı tam yaptımda mailime nasıl gırcem bır turlu cozemedım safarı gırdım yok cıkmadı

 252. benim mail adresimden apple kimliği kaydetmiş kardeşim bende şimdi kendime apple aldım kendime apple kimliği almak istiyorum aynı mailden alabilicekmiyim ne olur.

   • Merhaba,
    Belirttiginiz gibi detaylari girdim ama posta kodu kabul etmiyor, ne yapabilirim?
    Tesekurler

   • Bende tüm yazılanları uyguladım ama en sonunda iTunes ile baglantiya geçin diye bir yazı çıkıyor anlamadım yardımcı olabilecek varsa “bufi58@hotmail.com” a mail atabilirse çok sevinirim, teşekkürler.

 253. ikinci el iphone4 aldım aldığım kişinin mail adresini nasıl silebilirim ve jibeck die bi program indiriliomus telefoncularda bunu önerirmisiniz?

 254. bana babam iphone verdi ama daha önce o kullanıyordu. ben apple kmlğini nasıl alırım ve hattım faturasız. sorun olur mu iphone da?

 255. Merhaba benim bı sorunum var geçenlerde Bi Apple kimliği aldım ama yanlışlıkla kredi kartlı hesap almisim kart nosu falan yazmadım lakin yine de kaydetmiş adresimi o ID ye
  Şimdi bisey indirmeye kalksam iTunes Store’den alışveriş yapılmadığı icin vs. Vs. Hesap ayarlarımızı gözden geçirin yazıyor
  Bende gözden geçirdim ama nasıl degistirebilecegimi göremedim size sormak istedim ben o adresimde aldigim ID yi nasıl kartsiz hesaba donusturenilirim yoksahic değiştiremeyecek miyim :((((

 256. Merhaba,iphone’u yeni aldım ve Apple kimliği hiç oluşturmadığım halde kullandığım mail adresinde kimlik mevcuttur diyor. Ne yapabilirim oluşturabilmek için?

 257. Merhabalar. Ben iphone 4 S yeni aldım. Telefondaki apple Store uygulamasını kullandığımda operatör olan turkcell ücret alıyormu? Kısacası hattıma ait internet paketim olmadan tamamen ücretsiz program nasıl indirebilirim?

  • App Store’un operatörünüzle bir ilgisi yok. Fakat internete hücresel veri yani 3G üzerinden çıkarsaniz ve data paketiniz yoksa elbette ücretlendirilirsiniz.

   Bu yüzden ya data paketi alın ya da internet olarak sadece Wi-Fi kullanın.

 258. bu apple kimliğini yapanın taaaaaa QQQQQQQ 1 aydır ugrasıyorum kredi kartı reddedıldı dıo acayip acayip şifre istiyo adres kabul etmıyo arkadas ıskence resmen geinus açmak bu kadart mı zor olur !!!!

 259. Merhaba Mustafa Bey
  Benim bir sorunum var yardımcı olabilirmisiniz.
  Önceden kullandığım apple kimliğimle telefon ve takvim bilgilerimi icloud ile internete attım.
  Daha sonra yeni bir apple kimliği aldığım için telefondaki bütün rehberim ve ajandam gitti.
  Yeni apple kimliğimle icloud’daki rehberimi ve takvimimi telefonuma (iphone4) nasıl aktarabilirim.
  Şimdiden teşekkürler
  İyi çalışmalar

 260. Admin ya kafayı yedim anlattıgınız gibi apple id aldım sorunsuz onayladı falan filan ama giris yapmak istiyorum itunes’a dogru yazıyorum her seyimi ‘bu apple kimliği henüz itunes store ile kullanılmadı’ diyor. Baglantıyı falan da degistirdim napmam lazım 🙁

 261. Merhaba… iPhone 4 kullanıcısıyim. Gevey kullanıyorum versiyonum 4.3.3..AppStore dan birsey indirmek isterken kullanim şartlarını kabul etmem gerekiyor eğer kabul edersem versiyonum yükselir mi ?

 262. Benim iTunes’umda hesabımı Us Store una kayıtlı. Bunu türkiye olarak değiştirebilir miyim yoksa yeni bir hesap mı almam gerekiyor

 263. İpad3 ve İphone4 kullanıcısıyım, eşiminde İphone4ü var ,telden imessage kullanabiliyorum ama ipad den gönderemiyorum, TİM den yeniden bir software yüklemek için genpa yada benzeri bir servise yönlendier di.Bunu servise gitmeden yapmak mümkün mü? Teşekkürler şimdiden…

 264. ya ben yeni iphone 4s aldım iphone kimliği almaya çalışıyorum en son bilgileri girdikten sonraki bölüm mail göndeme bölümü gelmedi kaç kere denedim ne yapmam gerekir

 265. yav ben bi türlü alamıyorum nasıl alıcam . none yok bende kredi kartı numarası istiyor nasıl yapıcam yardımcı olurmusunuz .. facebook adress : fedli63 lütfen yardımcı olun.

  • Yazının en başında özellikle vurguladığımız gibi ücretsiz bir uygulama indirerek işleme başlamaz iseniz, None seçeneği çıkmaz.

 266. iyi akşamlar ben bir türlü kredi karımı kullanamıyorum hep aynı kartı kullanıyodum içinde limit bitince odemede sorun var dedı yukleme yaptım sımdıde destek alın diyo. bi turlu yapamıyorum ya kendimi ya da telefonu camdan atıcam

 267. Merhabalar;iPhone daki oyunlarımı iPad e aktarabiliyormuyum,birde ikisindede aynı Apple id mi kullanacağım.

 268. Arkadaşlar ben Apple kimliğini alıyorum doğrulama yapıyorum. Kullanıcı adı olarak ne gireceğimi bilmediğim için bana sorduğu adı ve soyadı kullanıcı adı yerine giriyorumve sonra şöyle bir uyarı geliyor;” güvenliğiniz için hesabınız sıfırlanacaktır” Bu sorunu nasıl çözeceğin yardımcı olursanız sevinirim.

 269. HARİKA İKİ GÜNDÜR UĞRAŞIYORUM HEMDE KREDİ KARTIMLA AMA KABUL ETMİYODU SÜPERRR EMEĞİNİZE SAĞLIK

 270. Yenihesap yarat dedikten sonra e posta parolanın sorulduğu yere geldikten sonra sayfa belirli bir süre sonra kendi kendine yenileniyor bütün doldurduğum bölümler bosa gidiyor. Bunun nedeni nedir ne yapmalıyım ?

 271. çok teşekkür ederim biraz ugraştım ama yaptım emegi geçen herkeze teşşekürler

 272. Merhabalar öncelik bu desteğiniz için çok teşekkür ederim.Benim sorunum şu şekilde ıphone kredi kartsız tanımlamsını yapmıştım ancak whatsup ücretli olduğu için kredi kartımı tanımlatıp uygulamayı indirdim .tekrar kredi kartsız seçeneğini seçmek istememe rağmen seçenek öıkmıyor .sadece visa,master ve amex butonları var.bu konuda ne yapabilirim.

  şu anda ücretsiz olanlarıda yükleyemiyorum

  teşekkürler.

  • hata almıyorum .Ancak kredi kartısız olarak seçenek çıkmadığı için güncelleme vb de yapamıyorum .Yani cihazı ilk aldğımds kredi kartsız seçeneği çıkıyordu ve işlme yapabiliyordum ancak ücretli uygulama indriceğim zaman kredi kartımı tanımlattım ve daha sonra tekrar kredi kartısz çevirmek istediğimde none seçeneği çıkmamaktadır.

   şimdiden teşekkürler.

   • Ben apelle kimliyi yaratdim saniyorum,bana yeni yaratdigim apelle limliyimin koduna yolluyotuz dorumu sordu,acaba dorumu yapdim.Yolluyoruz yazdi da amma hala hic bir say yok

 273. Tamam kredi kartsiz kaydolduk ama bu hesaptan daha önce indirme yapılmadı gozden geçir diyor basıyorum gozden geçire yine kredi kartı soruyor ve none seçeneği yok , bunun çözümünü bilen varsa yardım etsin kafayı yicem kaç gündür .

 274. Ezgi derki;
  Ben dediğiniz adımları yaptım sona geldiğimde ise “DOĞRULAMA E-POSTASINI TEKRAR GÖNDER”e bastım apple ID olmayacak mı

 275. Tesekkurler ama card kısmında none seçeneği çıkmıyor lütfen yardımcı olabilir misiniz? 🙁

 276. bende ipone4S var oyun yüklüyorum bu id hiç itunnes de kullanilmamiştir diyo bi link veriyo tikliyorum kiredi karti filan isityo adress filan diyo :S

 277. Herseyi anlattginiz gibi yaptım ama 1 gün gecti hala mail gelmedi nedendir acaba ?

 278. slmlar arkadaslar,yahu bu en son onaylama ekranında ,başta doğru girdiğim mail adresimi tekrar girip altına hangi paraloyı yazacagım ,biri Allah rızası için 5 yasında cocuga anlatır gibi yazsın sunu ya.:-( olmuyor .daha apple kimliği vermeden apple kimliğini yaz diyor bu ne anlamadım,bi şifrem bide eposta adresim var elimde başka ne var ki ne istiyor bu.son doğrulama yerine ne yazıyoruz cocuklar acil yardım lütfen

  • Apple Kimliği bir mail hizmeti değildir. Yani hali hazırda kullandığınız bir mail adresinizi (Örneğin hotmail uzantılı) Apple Kimliği olarak belirleyeceksiniz. Yani mail adresiniz kullanıcı adınız olacak.

   Sonra da bu apple kimliği ile giriş yapmak için kullanacağınız bir şifre belirleyeceksiniz yukarıdaki yazıda paylaştığımız gibi.

  • Doğrulama (Verify) yerine de şifrenizi tekrar yazıyorsunuz. Yani belirlediğiniz şifreyi iki defa yazdırıyor ki kazayla yanlış yazdıysanız bunu tespit etmek için.

  • Sifreyi belirlerken iki harf ve en az 6 rakam yaz. Harflerden ilki buyuk olacak. Ornek Nt51002645

 279. Bakü`den…
  Gercekten, ama gercekten TEŞEKKÜRLER!!!
  Derin saygılarımı sunuyorum!

 280. ben appstore a kredi kartsız üye olmak istiyorum fakat ”none” diye bir seçenek çıkmıyor. napabilirim ?

 281. Apple storeden bir uygulama satın aldım ardından kredi kartımı iptal ettim ama şuan free uygulamaları bile indiremiyorum lutfen yardim edin

 282. app store kaydolcam ama ücretsiz şeyleri indiricem bunun için para ödermiyim

 283. doğrumalayı göndər sözünü yazılır . 2 saat o söz gedir. ekrana bir şey çıxmır

 284. çok sağolun yaptım yaa allah razı olsun çok büyük sevap işlediniz herkez 40 lira istedi yapmaya çok sağolun

 285. ya ben yaptım da en sonda ”Lutfen bu ısLemı TamamLamak ıcın iTunnes Destek ile Temasa Gecin” Diyor yardımcı oLurmusunuz arKadasLar

 286. Ya ben sizin dediğiniz herseyi yaptım ve Apple kimligi oluşturdum coooook teşekkür ederim ama söyle bi sorun var bazı uygulamaları indirdim ve baskalarını da indirmek istiyorum şifremi ve kimligi giriyorum ancak “iTunes Store a bağlanilmiyor” yazısı çıkıyor lütfen yardım edin

  • Operatör Sıkıntı Bana kalsa , Çünkü Türkcell’de None Cıkıyor Ama Vadafone Avea’da Cıkmıyor.

 287. Merhaba benim babam iphone aldı kendine, bir telefoncuya götürüp açılışını yaptırmış ben bi şey olur benden bilir diye ben yapıyım istemedim ama apple store hesabını ben açarım dedim adama açtırmış uygulama indirmeye çalıştığımızda bazı bilgilerin eksik olduğunu söyleyip kredi kartı istiyor none seçeneğide çıkmıyor iphonedanda ipadtende denedim ama yeni hesap açınca none seçeneği çıkıyor. Ne yapabilirim bir fikriniz var mı ?

 288. offfffffff none seçeneği falan çıkmıyor ben de o books app’ini indireyim dedim çıkmıyor none mone ayrıca kredi kartıyla da doğru düzgün indirmiyor 1 haftadır uğraşıyorum lanet olsun aldığıma, parayla rezillik valla

 289. binlerce kez teşekkür ederim.emeğinize sağlık.harika anlatım ve bilgi.iyi analiz.doğru çözüm çok sağolun varolan..

 290. apple store dasürekli minmum yaş sınırını karşılamıyorsunuz çıkıyor nasıl çözüm bulabiliriz

 291. ben onay işlemini bilgisayardan yaptım aradan bi 2 saat gectı ve hala giremiyorum 🙁

 292. Arkadaşım çok teşekkür ederim. Açıklamalı gayet faydalı bir bilgi paylaşmışınız. Herşey çok net. Emeğinize sağlık.

 293. ben yaş doğum yılımı 1980 yapıyorum minimun yaş sınırını karşılammadığım için kimlik vermyor yardımcı olun lütefen 1970 falan yapıyorum yine kabul etmiyor

 294. Selamlar benim mail adresim kabul etmiyor kirmizi yazi ile ingilizce yazi cikiyor ve kayit islemi ilerlemiyor neden acaba ? Gmail adresimi bile kabul etmiyor

  • Acaba hangi mail adresinize girdiginizi sorabilir miyim msn falan mi ?

 295. Ya bende su onaylama mili gelmedi bu mail nereye gelio yani msn e mi yoksa facebooka mi yoksa telefonuma mi yardimci olurmusunuz lutfen

   • Ben onay maili icin facebook.com adli siteyi yazdim mesajin oraya gelmesi gerekiyor ama gelmedi. Ne yapmam gerekiyor????

   • mustafa bey bende yaptım kaydım tamamlandı ama onay maili gelmedi bi yardımcı olursanız sevinirim …

    • Ne kadar zaman geçti ? Bir de Apple Kimliği olarak girdiğiniz email adresinizin Spam/Junk yani İstenmeyen Mesaj klasörünü kontrol ettiniz mi?

 296. Arkadaslar ben İPOD dikkat edin ayped veya ayphon değil. Aypod aypedin küçüğü fakat farklı ama bunda olmuyor yapabilen varsa yorum atsın lütfen

  • yawww ben deli olcam yardımcı olun lutfen ya yenı hesap yarat dıorum tam kayıt olucam yükleniyor diyo geri atıyor sayfanın başına neden yardım eder mısınız

 297. yaptım Sonunda saolasınn Cok teşekkür ederimmm paylaştıgın bilgiler için

Comments are closed.