iPhone veya iPad Üzerinden Kredi Kartsız Apple Kimliği Alma

Bir kullanıcı ilk defa iPhone veya iPad kullanmaya başladığı zaman ilk ihtiyacı, App Store’dan uygulama indirebilmek için gerekli olan Apple ID’yi (Apple Kimliği) oluşturmak oluyor. Fakat bir çok kişi standart yollardan Apple ID oluşturmaya çalıştığında, karşısına kredi kartı bilgilerinin sorulduğu bir ekran çıkınca Apple ID almaktan vazgeçiyor.

Çünkü sadece ÜCRETSİZ (FREE) uygulama indirecek olan kullanıcılar da, kredi kartı bilgilerini paylaşmak istemiyorlar. Aslında Kredi Kartı vermeden de Apple Kimliği almak mümkün sadece ücretsiz uygulamalar indirilecekse. Aşağıdaki yazıda da bunun nasıl yapılacağını adım adım paylaştım.

Fakat aşağıdaki ekran görüntülerini için çoğunlukla iPhone’u kullandım. Çünkü iPhone ve iPad bu süreç nerdeyse tıpa tıp aynı. Dolayısıyla aşağıdaki yazıdan iPad kullanıcıları da rahatlıkla faydalanabilir.

iPad’den de Kredi Kartsız Apple Kimliği alınabiliyor.

Not: Aşağıdaki işlemleri yapabilmemiz için daha evvel cihazımızda herhangi bir Apple Kimliği (ID) ile giriş yapmamış olmamız gerekiyor. Genelde ikinci el cihaz alanlar, cihazlarını sıfırlamadan kullanmaya başlayınca bu sorunu yaşıyorlar. Eğer yapmışsak önce “Ayarlar -> iTunes Store/App Store” menüsünden aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi eski hesaptan “Çıkış Yap” mak gerekiyor. Fakat sizin cihazınız sıfır ise böyle bir işleme gerek yok.

 

Kredi Kartsız Apple Kimliği Nasıl Alınır?

1) Kredi Kartsız Apple ID’nin püf noktası, işleme App Store’dan ÜCRETSİZ (FREE) bir uygulama indirmeye çalışmak ile başlıyor. Ücretsiz bir uygulamayı indirmekle başlama kısmı oldukça önemli, çünkü bu şekilde başlamaz isek ilerideki adımlarda “Hiçbiri” (None) seçeneği çıkmıyor. Örneğin aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi blogumuzun uygulaması olan iTurkeyBiz‘i indirmeye çalışarak işleme başlayabilirsiniz.

2) Cihazımızda herhangi bir Apple ID kullanımda değilken, ücretsiz bir uygulamaya tıkladığımızda karşımıza aşağıdaki gibi bir seçenek çıkıyor. Bu ekranda da “Yeni Apple Kimliği Yarat” seçeneğine tıklıyoruz.

 

Ardından açılan ekranda da “Mağaza” ülkesi olarak “Türkiye” seçip, sağ alttaki “İleri” seçeneğine tıklayarak bir sonraki ekrana geçiyoruz.

3) Bu sefer karşımıza çıkan ekranda da iTunes ve App Store’un Kullanım Şartlarını kabul etmemiz gerekiyor. Bunun için de ilk sayfanın en altında sağ tarafta yer alan “Kabul Ediyorum” seçeneğine tıklıyoruz. Ardından ekranın ortasında bir kere daha “Kabul Ediyorum” seçeneğin çıkıyor. Onu da seçip şartları kabul etmiş oluyoruz.

4) Kullanım Koşullarını kabul ettikten sonra karşımıza çıkan ekranda da, aynı zamanda Apple ID’miz olacak olan ve sürekli kullandığımız bir email adresimizi (Örneğin; adiniz_soyadiniz@hotmail.com , adiniz@msn.com , adiniz@gmail.com, vs. gibi) ve parolamızı (iki defa) giriyoruz.

Önemli Not: Apple Kimliği ile yeni bir email adresi almış olmuyoruz. Bu nedenle hali hazırda kullandığımız bir email adresini girmemiz gerekiyor. Eğer kullanmadığımız bir email adresi girersek, işlemin sonundaki onay maili bize ulaşmaz, dolayısıyla da Apple Kimliğimizi aktive edemeyiz.

Parolamızı seçerken de aşağıdaki hususlara dikkat ediyoruz, yoksa kabul edilmiyor.

 • Parolanız en az 8 karakter olmalı, en az bir sayı ve en az bir harf içermeli ve boşluk karakteri içermemelidir. Örneğin Armut gibi 4 karakterli kısa bir parola kabul edilmez.
 • Şifreniz ardışık 3 karakter içermemeli ve daha evvel kullandığız şifreler ile benzerliği bulunmamalıdır. Örneğin Armut1234 gibi ardışık rakamlar içeren parolalar kabul edilmez. 1234 yerine 1357 yazarsanız kabul edilir.
 • Şifreniz en az bir tane büyük harf karakter içermelidir. Örneğin armut1357 parolası kabul edilmez uzunluğu 8 karakter olmasına ve ardışık rakamlar içermemesine rağmen. Fakat hiç bir büyük harfi olmaduğu için kabul edilmez. armut1357 yerine Armut1357 olursa kabul edilir. (Lütfen şifrenizi Elma1357 yapmayın 🙂 )

 

 

Aynı ekranın devamında da şifremizi unutmamız durumunda Apple’ın bize soracağı ve doğru cevaplamamız gereken bilgileri giriyoruz.

Soru : Cevabını sadece sizin bildiğiniz bir soru
Cevap : Yukarıdaki sorunun cevabı. Bu cevap başkaları tarafından kolayca tahmin edilememeli.

Day : Doğduğumuz gün
Month : Doğduğumuz ay
Yıl : Doğduğumuz yıl (4 rakamlı)

Yukarıdaki bilgileri de doldurduktan sonra yine sağ alt köşedeki “İleri” seçeneğine tıklayıp devam ediyoruz.

5) Bu sefer de karşımıza Kredi Kartı ekranı bilgilerimizin sorulduğu ekran çıkıyor. Fakat yazının başında da belirttiğimiz gibi ücretsiz bir uygulama seçerek bu işlemlere başladığımız için, Payment Card (Ödeme Kartı) seçenekleri arasında “Hiçbiri” seçeneği de çıkıyor. Biz de eğer paralı uygulamalar satın almayacak, yani kredi kartımızı vermek istemiyorsak “Hiçbiri” seçeneğine tıklıyoruz.

Not: Yukarıdaki ekran görüntüsünde iTunes Hediye Kartları diye bir bölüm dikkatinizi çekmiştir. Kredi Kartsız Apple Kimliği alsanız dahi bu ekranda veya sonradan bu yazımızda detaylı paylaştığımız gibi hesabına TL (bakiye) yükleyebilir ve kredi kartı kullanmadan da ücretli içerik satın alabilirsiniz.

Ardından da Ad, Soyad, Adres, Telefon numaraları gibi bilgilerimizi giriyoruz.

 

Kişisel bilgilerimizi de doldurduktan sonra yine sağ alt köşedeki “İleri” seçeneğine tıklıyoruz. Hemen ardından da karşımıza, aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi Apple Kimliği olarak girdiğimiz mail adresimize bir doğrulama maili gönderileceği yazan bir ekran çıkıyor. Bu mail bazın hemen gelebilirken, bazen de gelmesi 3-4 saati bulabiliyor.

6) Onay maili gelince de hemen mesajın içerisindeki “Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklıyoruz.

Ardından Safari açılıyor karşımıza çıkan web sayfasında Apple Kimliği ve şifremizi girerek onay işlemini tamamlıyoruz. Eğer kayıt işlemi sırasında belirlediğimiz e-mail adresini ve şifresini düzgünce girdiysek,  “E-mail adresi onaylandı” mesajı çıkıyor.

ÖNEMLİ : Bazı kullanıcılar Apple ID olarak kendi mail adresleri yerine xyz@iphoneturkey.biz gibi mail adresleri veriyorlar. Durum böyle olunca da onay maili gelmiyor. Apple ID olarak kullanacağınız mail adresiniz size ait olmalı ve @iphoneturkey.biz şeklinde uzantısı değil, @hotmail.com, @msn.com, @gmail.com gibi adresler olmalı.

Apple ID’miz onaylandıktan sonra da artık App Store’dan istediğimiz gibi uygulama indirebiliriz. Eğer bu Apple ID’yi cihazımızla eşzamanlamak etmek üzere bir iTunes ile de kullanacaksak, ilgili iTunes’ta Authorize Computer (Bilgisyarı Yetkilendir) işlemini yapmayı da unutmamamız gerekiyor. Bu yüzden özellikle yeni iPhone veya iPad kullanmaya başlayanlara, Apple ID ile ilgili daha evvel paylaştığımız aşağıdaki yazılarımız faydalı olacaktır:

Kaynak : http://support.apple.com/kb/HT2534

842 Comments

 1. ersen

  17/10/2010 at 17:26

  ben denedim tüm yarlar acil arama oldu ne yapabilirim

  • Mustafa Tan

   17/10/2010 at 17:27

   Selamlar,

   Tam olarak neyi denerken tüm ayarlar acil arama oldu ?

   • emrah

    02/12/2010 at 09:26

    merhaba mustafa bey ben ucretsız aplle ıd alacaktım ama bi turlu kartısz secenegı yok none yazısı cıkmıyor ne yapmalıyım?

    • Mustafa Tan

     02/12/2010 at 09:35

     Yazının en başında (1. adım) bu durumla ilgili önemli bir uyarı yapmıştık. Sanırım onu atlamışsınız. Yazıdakileri adım adım yaparsanız “None” seçeneği mutlaka çıkacaktır.

 2. fikretgedik

  17/10/2010 at 18:40

  Mustafa Bey,
  ( Şifremizi seçerken de aşağıdaki hususlara dikkat ediyoruz, yoksa kabul edilmiyor.
  Your password must have at least 8 characters, one number, one letter, and no spaces : Şifreniz en az 8 karakter olmalı, en az bir sayı, en az bir rakam içermeli ve boşluk karakteri içermemelidir.)
  açıklamanızdaki tercümeniz :
  Şifreniz en az 8 karakter olmalı, en az bir sayı, en az bir kelime içermeli ve boşluk karakteri içermemelidir.
  olarak düzeltilmeli diye düşünüyorum.

  • Mustafa Tan

   17/10/2010 at 18:43

   Haklısınız 🙂

   en az bir harf yazacağıma, rakam yazmışım 🙂

   • oktay

    17/10/2010 at 20:06

    çok dikkatli okuyucularınız var 🙂

 3. Gökhan

  17/10/2010 at 20:16

  🙂 düzeltmenizi düzelteyim, “kelime” değil “harf” demek istediniz sanırım

 4. Bülent ERCAN

  18/10/2010 at 09:50

  Mustafa Bey merhaba,
  Bazı applicationların üzerinde “+” işareti var bir süredir. Ne anlama geliyor?
  Kolay gelsin..

  • Mustafa Tan

   18/10/2010 at 09:53

   “+” işareti bir uygulamanın universal olduğunu yani hem iPhone hem de iPad’e özel tasarlandığını gösteriyor. Aşağıdaki linkte detaylı bilgi mevcut bu konuda:

   http://www.iphoneturkey.com/2010/05/itunes-ipuclari-iv.html

   • Zebedee

    18/10/2010 at 14:23

    Bende o + işaretinin “Uygulama ücretsiz ancak daha sonra uygulama içinden ek özellikleri ücretle alabilirsiniz” anlamına geldiğini zannediyordum 😀

 5. Ali karaarslan

  18/10/2010 at 17:48

  çok teşekkürler mustafa bey süper oldu yoksa herşeye kart istiyordu ellirine sağlık ücretsiz navigasyon indirme yolu varmı onuda açıklarsan sana zahmet başarılarının devamı dileği ile hoşca kal.

 6. Anonim

  18/10/2010 at 18:38

  Bende denedim kredi karti kismina gelince none die bi secenek cikmior dier secenekler gelior sadece

  • Mustafa Tan

   18/10/2010 at 18:52

   Selamlar,

   Yazının başında da belirttiğim gibi işleme ücretsiz bir uygulama seçerek başlıyorsunuz değil mi? Bir de cihazınızın versiyonu nedir ?

 7. dibuju10

  18/10/2010 at 19:29

  evkurdan alınan iphone4 lerde sorun yasanabılırmı _?_
  bılgısı olan yada alıp kullanan yazabılırmı_?_

  • Anonim

   19/10/2010 at 06:14

   Alma kardesim

   • dibuju10

    19/10/2010 at 14:03

    alma demendekı neden nedır pekı neden almayım_?_
    acıklama yaparsan sevınırım..bırkac kısıden kırılmadıgını duydum versıyon yuklenmıyormus doğrumu grey ürün oldugu için bu gercekmı pekı_??_

 8. acar

  19/10/2010 at 13:43

  sgp Neo Hybrid EX kılıf

 9. Altuğ

  19/10/2010 at 20:33

  Mustafa bey, bir arkadaşım yurtdışından gelen iPhone 3G’sini update edip jailbreak yapmış,fakat no signal hatası almış, hemen hemen tüm versionları denemesine rağmen sürekli no signal hatası almaya devam ediyormuş, ne yapması lazım, yardımcı olursanız sevinirim..

 10. nesrin

  20/10/2010 at 10:00

  bişey sorucam..ben de none yok?visa master ve amex var?bunun baska yolu yok mu?acil yardımcı olurmusunuz?

 11. nesrin

  20/10/2010 at 10:01

  bu arada tlf da ıphone 4 ama yurtdısından geldi..

 12. nesrin

  20/10/2010 at 10:04

  versiyon da 4.0.2..artık ıphone 4 de kırılıyor.ben kullanıyorum.ama ıtunes dan yeniprogram yuklemek istiyorum…nolur yardımcı olun…

 13. nesrin

  20/10/2010 at 10:16

  ok yaptım superrrr!!!!yurtdısından da gelse versiyon yuklenebiliyor…1 haftadır ugrasıyorum olmuyordu.mustafa tan a cok tesekkurler..

  none cıkmıyorsa kesin free bir uygulama secilmeden baslanmıs demektır.superrrrr!!elinize saglık

 14. Eml

  22/10/2010 at 01:32

  Sanırım sirfeyle atamalı bı durum war bı türlü yapamıyorum yhaaa 8 değil 10 karakteri jlbile gecti ama bı türlü diğer sayfalara gecemedim

 15. melek

  22/10/2010 at 22:57

  kullanıcı adı yzan yere ne yazmamz gerekıo maıladresımı yzılıoo

 16. hilal

  25/10/2010 at 12:51

  none çıkmıyor lütfen acil yardımcı olurmusunuz ?

  • Mustafa Tan

   25/10/2010 at 13:20

   Tabii ki 🙂
   İşleme ücretsiz (FREE) bir uygulama indirerek baslayin.

 17. Alican Cavlak

  26/10/2010 at 19:06

  Mustafa bey merhabalar, acaba diger ulkelerin store’larindan kendi apple id’miz ile alisveris yapabiliyor muyuz? Amerika apple store’dan uygulama satin almak istedim ama benden oraya ait bir adres istedi, herhangi bir yolu var midir? Tesekkurler (bu arada site icin tesekkur ediyorum, cok faydasini gordum, emeklerinize saglik)

  • Mustafa Tan

   26/10/2010 at 19:18

   Maalesef alamazsınız. Apple ID’niz hangi ülkeye ait ise sadece o ülke store’undan uygulama indirebilirsiniz.

   Anladığım kadarı ile Türkiye Store’da olmayan ama sadece Amerika Store’da olan bir uygulamayı indirmek istiyorsunuz. Bunun için ayrıca US Store’dan bir Apple ID daha almanız gerekiyor. Tabii ki adres bilgisi olarak Amerika vermeniz gerekiyor.

   Çok teşekkürler 🙂

 18. garden

  28/10/2010 at 23:43

  teşekkürler mustafa bey

 19. Cüneyt Kılıc

  29/10/2010 at 11:40

  BenIM
  Iphonede None Yok Card Bolumnunde ? Napabılırım

  • Mustafa Tan

   29/10/2010 at 11:55

   Yazının en başında belirttiğimiz gibi “İşleme ücretsiz (FREE) bir uygulama indirerek başlayın”

   Aksi takdirde “None” seçeneği çıkmaz.

 20. Abbas Tekin

  05/11/2010 at 14:55

  Mustafa Bey, anlatım için çok teşekkür ederim. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda kredi kartı bilgisi girmeden Apple ID almış olduk.
  Peki, diyelim ki bu ID ile ücretli bir uygulama indirmek istedik. Profil ayarlarından kredi kartı bilgisi ekleyebiliyor muyuz acaba? Yoksa başka bir ID mi oluşturmamız gerekiyor?

 21. Faruk

  08/11/2010 at 22:31

  Mustafa Bey, merhaba,

  Gerekten emek verilmiş kaliteli bir site, ellerinize sağlık..

  Bana kafayı yedirten bir sorunum var;
  Türkiye App Store’da kredi kartlı ve kartsız, US App Store’da ise kredi kartsız birer kullanıcı hesabım var. Cihazımdaki 220 uygulamadan güncellenmesi gerekenler şu anda yaklaşık 15 tane. Fakat bunlar sanırım benim Türk App Store kullanıcı adımla indirdiğim uygulamaların güncellemeleri. Şimdi asıl sorun ise; ben “Ayarlar”dan girip “Store” içinden kullanıcı hesabımı US App Store hesabıma değiştirdiğimde, menü üzerinden App Store’a girdiğimde yine default olrak benim Türkiye hesabım aktif oluyor. Burada da Türk hesabımdan çıkış yapıp yeniden US App Store hesabımla giriş yaptığımda, güncellemelere bakıp güncelle dediğimde, bana tekrar iTunes parola penceresini açıp Türkiye hesabımın şifresini girmemi istiyor. Bir türlü bu bölümü aşıp, US App Store hesabımla güncellemeleri kontrol edip indiremedim.

  Aynı şekilde bilgisayarda iTunes uygulamasında uygulama güncellemeleri bölümünde iPhone’da görünen ve bir türlü güncellenmemiş uygulamalar da görünmüyor. Cihaz Jailbreak ve unlock yapılmış ve Cydia’dan appsync uygulaması ile jailbeak yapılmış uygulamalarım da iTunes’da senkronize edilmiş..

  Nasıl yaparım da US Store ID’mi kullanarak uygulamalarımı kontrol edip güncellerim ve ID’lerim arasında switch yapabilirim?

  • Anonim

   13/11/2010 at 11:56

   Guncelleme..
   Mustafa Bey, yardimci olabilir misiniz?

 22. Hasan caliskan

  11/11/2010 at 03:11

  Mustafa bey iyi gunler,
  Benim sorum pasaporta kaydettirme ile ilgili olacak
  Ben iphine 4 ve ipad wifi-3g alacagim yurtdisindan
  Acaba ikisini ayni pasaporta kaydettirebilir miyim?

  • Mustafa Tan

   11/11/2010 at 20:27

   Hayır. Her pasaporta sadece bir cihaz kaydı yapılıyor.

 23. Anonim

  15/11/2010 at 22:23

  none seçeneği yok 🙁 alamıyorum ücretsiz

  • Mustafa Tan

   15/11/2010 at 22:47

   Yazida anlatılanları adım adım yaparsaniz cıkacaktır.

   ilk adımda free (ücretsiz) bir uygulama secerwk işleme başlayın.

 24. habib

  16/11/2010 at 17:04

  ah ah aldım almaz olsaydım, hesabı yarattım ancak birtürlü indirmiyor,hata kodu veriyor 1009 numaralı error,napmam gerekiyor lütfen yardım edin.,
  hesabı oluşturdum ancak birtülü indiremiyorum.

 25. habib

  16/11/2010 at 23:22

  mustafa bey eroor 1009 ne demek? yardımcı olaabilecek var mı? cihazı türkiyeden aldım ancak tatil nedeniyle başka yerdeyim, türkiye hesabı oluşturdum ancak indiremiyorum hep error 1009 mesajı veriyor, çıldıracağam, ilk kez nokia dan vaz geçtim ve pişman oldum

  • Mustafa Tan

   17/11/2010 at 10:14

   Cihazınızda böyle bir mesaj almanız çok garip. Genelde bu tip mesajları iTunes veririr. Cihazınızı restart edip tekrar bir dener misiniz? Bir de interne bağlantınız var değil mi?

 26. habib

  17/11/2010 at 09:14

  çıldıracağam, ne kadar uğraşmak gerekiyormuş bu cihazla, hiç bir işe yaramıyor,error 1009 mesajı veriyor, ID oluşturduğum halde, acaba kaç günde cihaz geri verilir?

  • Mustafa Tan

   17/11/2010 at 10:09

   Cihazınız bir kapatıp açmayı denediniz mi?

   • habib

    18/11/2010 at 00:13

    denedim işe yaramadı halen Your request can not be processed error 1009 mesajı veriyor ayrıca bluetooth da çalışmıyor, sşze bir mail yolladım zamanınız varsa cevaplarsınız sevinirim.

    • Mustafa Tan

     18/11/2010 at 10:38

     Selamlar Habib Bey,

     Mailde de ifade ettiğim gibi şu an iTunes kullanımının engellendiği bir ülkede bulunduğunuz için bu hatayı alıyorsunuz muhtemelen. Türkiye’ye dönünce sorun kalmayacaktır.

 27. Sedat

  17/11/2010 at 15:17

  Merhaba Mustafa bey,
  Kredi karti olmadan apple id almaya calisiyorum, fakat, ucretsiz uygulamadan girip, kredi karti bolumunde “none” secmeme ragmen her defasinda “Your payment method was declined” mesaji veriyor. (itunes’ta ulke olarak Turkiye secili ve dogru tr adresi giriyorum. Ayni sekilde Amerika uzerinden de denedim fakat ayni mesaji veriyor.) rica etsem konu ile ilgili yardimci olabilir misiniz? Tesekkurler.

  • Mustafa Tan

   17/11/2010 at 15:43

   Selamlar Sedat Bey,

   Bir hatanın bulundğu ekrana ait bir ekran görüntüsü alıp mustafatan75@gmail.com adresine yollayabilir misiniz?

   Böyle bir sorun olmaması lazım açıkçası.

   • Sedat

    21/11/2010 at 22:16

    Merhaba Mustafa bey,

    Problem cozduldu. US. adresindeki sehir ile telefon kodunun uyumlu olmasş gerekiyormus. internetten gercek bir US. adresi ve telefonu bularak problemi giderdim. Ilginize tesekkur ederim.

    Selamlar…

 28. habib

  17/11/2010 at 23:50

  kapatıp açtım hala erroe 1009 diyor, hiç bir şey yüklenmiyor, Amerika store a kayıtı denedim none ve ya free seçeneği yok, cihazı düzgün çalışsın diye 3 kat fiyatına türkiyeden aldım ancak sorun çıkarıyor, Dubai ve İranda fiyatı 1000 dolar ve kilitsiz.keşke N8 alsaydım, y,ne çalışsa bari, sadece nokia 1100 gibi çalışıyor.yardım edebilecek var mı arkadaşlar? teşekkürler

  • Mustafa Tan

   18/11/2010 at 00:01

   Selamlar Habi Bey,

   Aşağıdaki sorularıma cevap verebilirseniz size daha iyi yardımcı olmaya çalışacağım.

   1) Hata mesajını bilgisayarınızdaki iTunes’ta mı? yoksa iPhone’nuzdaki App Store’dan mı alıyorsunuz?

   2) Uygulama indirmeyi yurt dışından mı deniyorsunuz?

   3) İnternete Wi-Fi üzerinden mi yoksa 3G’den mi bağlısınız?

   4) Çıkan hata mesajının ekran görüntüsünü mustafatan75@gmail.com adresine yollayabilir misiniz?

 29. Simge

  18/11/2010 at 13:19

  çooookk teşekkür ederim..

 30. tanju

  21/11/2010 at 17:28

  Mustafa Bey,

  US store dan amerıkadan bir adres vererek ID aldığım taktirde Türkiyeden aldığım kredi kartıyla ücretli uygulamaları veya müzik alabilirmiyim?

  Teşekkürler

  • Mustafa Tan

   21/11/2010 at 17:53

   Turkiyeden aldiginiz bir kredi kartla US Store’dan Apple ID alamazsiniz.

 31. ozan

  22/11/2010 at 01:59

  Merhaba Mustafa bey ben telefonu ilk ciktigi gun ingiltreden aldim ve suan baya bi sorun yasiyorum telefonla konusurken surekli kesinti oluyor ve tekrr ariyorm , cizilmeler oldu , menu tusum bazenleri calismiyor cok sacma bir sekilde telefonu applestoredn garantili aldim napabilrm ilk tercihim degistrmk tabi mumkunse . Yardimci olabilirmisz yada türkiyede garantiye verme ımkanım varmı tesekkurler

 32. savas muslu

  25/11/2010 at 18:50

  teşekkürler..

 33. akif

  27/11/2010 at 13:36

  teşekkürler. Özellikle App stor açıklaması için ve tüm paylaşımlar için

 34. kaan

  28/11/2010 at 14:53

  tesekkurler mustafa bey gercekten cok işime yaradı

 35. kaan

  28/11/2010 at 15:02

  ya vala ıphone me hiç birşey indiremiyordum bunun sayesinde bir e-mail aldım ve şu an istediğim şeyi indiriyorum ama mustafa bey birşey soracağım mesela ben simdi indirdim sonra yani 1-2 gün birşey indirmedim ındırmek ıcın apple store ye girdiğide yeniden w-mail adresimim ve şifremi girmeme gerek var mı?

  • Mustafa Tan

   28/11/2010 at 15:07

   Aradan zaman geçince tekrar birşey indirmek istediğinizde sadece şifre soruyor.

 36. sermet ciftci

  02/12/2010 at 17:40

  iphone 3gs telefonumda mobilme yükleyemedim, apple kimliğimdeki mail adresimi ve parolamı yazıyorum,”aygıt desteklenmiyor,buiphone.ücretsiz MobileMe servisi koşullarını sağlamıyor.” yazısı çıkıyor, ne yapmam lazım acaba?

 37. buket

  09/12/2010 at 13:17

  gerçekten çok süper anlatmışsınız gerçekten tebrikler ve teşekkürler ellerinize sağlık emeğinize sağlık kaç gündür bununla uğraşmaktan siniir hastası olmuştum diyebiliriimmmn ardaşlarrr teker teker dediği adımları uygularsanız oluyor ama çok dikkatli yazpın adım adım takip edin ……

 38. Hilal

  11/12/2010 at 13:08

  bnde giris yap diye bi yazi cikmiyor ne yapabilirim

 39. Armagan

  11/12/2010 at 21:13

  Iyi gunler,
  Ben Belcika dan iphone 4 aldim. Su an hala orada yasiyorum. Store Belgium yazmama ve yeni account acmama ragmen none goremiyorum menude. Yardimci olursaniz sevinirim. Free olan bir application i download etmekle basladim..

 40. Nur

  17/12/2010 at 23:19

  Basima huniyi takip sokakta gezmeme az kaldi. Free seciyorum ama sayfanin altinda hesap yok yazmasina ragmen ya kullanici adi soruyor yada hic bisey cikmiyor. Onceden bi hesap olusturmus olsamda hatirlamasam hesap yok yazarmi? E hesap yoksa neden kullanici adi soruyor offf:(

 41. flymst

  17/12/2010 at 23:43

  çoookkkk teşekkürler 🙂 emeğinize sağlık

 42. halacoglu

  23/12/2010 at 00:59

  supersin aga eline saglik kac gungur cozememistim ama senin sayende cozmus oldum eline saglik emegine tesskurler

 43. can

  23/12/2010 at 23:41

  üstad ben yeni ıphone kullanıcısıyım.çok acemiyim daha dogrusu daha şifremi bile alabilmiş deilim çok sade bir yayın yapmanızı istiyorm lütfen.kendimi çok dışlanmış hissediyorum..ve bu teknoloji harikasını keşfetmek istiyorum

 44. Tuncay

  25/12/2010 at 13:21

  Şifreyi yalnız sayılardan yapabilirmiyim.verifiti yazan yere şifrenin aynisinimi yazmam gerekiyor.

  • Mustafa Tan

   25/12/2010 at 13:33

   Hayır yapamazsınız. Yazıda belirttiğim şekilde olmalı şifre. Verify yazan yere de dediğiniz gibi şifrenin aynısını yazmanız gerekiyor.

   Aslında yazıda anlatılanları adım adım yaparsanız hiç sorun yaşamazsınız.

   • Tuncay

    26/12/2010 at 15:19

    Bana bir şifre ornegi verirseniz.çok memnun olurum
    tesekkur ediyorum.

    • Mustafa Tan

     26/12/2010 at 15:37

     Tabii ki 🙂 Buyrun: 1Elma007

     Şifrede en az bir tane rakam, en az bir tane küçük harf ve de en az bir tane büyük harf kullanmak gerekiyor. Şifrenin toplam uzunluğu da en az 8 karakter olmalı.

     • mert

      01/01/2011 at 22:43

      ben yaptım ama none secenegı yoq :S

 45. emel

  29/12/2010 at 00:21

  mustafa bey

  ıd aldım fakat yükleme yapmak istediğimde bu ibare çıkıor karşıma authorization failed please connect to itunes

  Teşekkürler

 46. burcu

  30/12/2010 at 18:51

  merhaba bende bu şekilde kayıt yapıyorum fakat none çkmıyor ne yapmam lazım anlatırmısınız?

  • Mustafa Tan

   30/12/2010 at 18:59

   None cikmamasinin tek bir sebebi olabilir o da ilk adimda vurguladigimiz isleme free bir uygulama download ederek baslamamak.

   • eda

    30/12/2010 at 22:39

    free dowland ederek başkadım ama bendede none çıkmıyo nayapmam gerekiyo?

 47. Anonim

  01/01/2011 at 00:57

  Apple ID olarak girdiğimiz mail adresimize bir onay maili (E-mail Verification) gönderileceği yazan bir ekran çıkıyor. Bu mail bazın hemen gelebilirken, bazen de gelmesi 3-4 saati bulabiliyor)

  yaklaşık 2saattir bekliyorum hala bişi yok aslında gelen maıllere nereden bakmam gerekiyor? anlayamadım. belki gelmiştir.

 48. Anonim

  01/01/2011 at 16:03

  ücretsiz ugulama indiremiyorum mehmet bey yardımcı olur musunuz?

  • Anonim

   01/01/2011 at 16:04

   pardon mustafa. afedersiniz.

 49. sıdıka

  06/01/2011 at 23:00

  bu işlemlerin hepsini yaptım ama bana aktivasyon mail i gelmedi .şimdi ne yapmalıyım.

  • Mustafa Tan

   06/01/2011 at 23:05

   Aradan ne kadar zaman geçti ? Bir de Spam/Junk klasörünü kontrol ettiniz mi?

   • sıdıka

    06/01/2011 at 23:18

    7-8 saat geçti. spam/junk klasörü nerede

    • Mustafa Tan

     06/01/2011 at 23:23

     Kullandığınız mail programının muhtemelen bir istenmeyen mesajları topladığı bir junk klasörü vardır. (Hotmail, Gmail gibi popüler servislerde oluyor.)

   • sıdıka

    06/01/2011 at 23:23

    evet kontrol ettim. orda da yok

    • Mustafa Tan

     06/01/2011 at 23:25

     Bazen 1 günü bulabiliyor gelmesi. Bence yarın sabaha kadar bekleyin, olmadı tekrar talep edersiniz aktivasyon mailini.

 50. sıdıka

  06/01/2011 at 23:17

  mustafa bey, söylediğiniz adımları takip ederek kredi kartsız bir hesap oluşturdum ama bir türlü aktivasyon maili gelmedi. ne yapmalıyım. yardımcı olur musunuz.

 51. Selim

  15/01/2011 at 09:55

  Slm mustafa bey;
  Simdi de kredikartsiz olan İD mi nasil kredikartliya cevirebilirim? Yani parali olan uygulamalardan almak istediklerim var.
  -* birde ben sms atmak istiyorum. Ayda en az 3000 sms. Bunuda gruplamak istiyorum. Su guruba bu sms i su guruba bu sms i gibi. Nasil bir program yada uygulama varmi?
  -* birde resimlerimi ps3 ume depolamak istiyorum nasil yapabilirim?
  Simdiden tesekkur ederim.
  Saygilarimla selim

 52. ibrahim

  16/01/2011 at 17:28

  merhaba
  ben dun sizin kredi kartsiz apple kimligi alma seklini aynen iphone 4ümde uyguladim ve apple kimligi aldim.ama app storeden bedava indirdiklerimin ana ekrandaki simgeleri gri renkte ve bekliyor yaziyor yani ana ekrana orjinal simge resmi gelmedi vede bekliyor yaziyor.silmeye calisiyorum silemiyorumda unuttum yazmayi dunku app storeden indirdigim simgeler ekrana degilde telefonun ayarlar bolümüne yerlesti gercek resimleri ile.onlarida silemiyom sizce ne yapmaliyim?
  tresekkurler

  • Mustafa Tan

   16/01/2011 at 18:30

   Selamlar,

   Aşağıdaki işlemleri bir deneyip sonucu bildirirseniz sevinirim:

   1) Cihazınızı (iPhone) bir kapatıp açın.

   2) Cihazınızı iTunes’la bir sync (uygulamaları) edin.

 53. corc

  17/01/2011 at 19:53

  merhaba ben iphonemi yeni aldım yeni yeni ögrenmeye calışıyorum.. ap adresi almaya calıştım herseyi haptımda 5 kışımdan snra phone diye birşey var sizde 216 9999999 diye bişey var acaba bu nedir yardımcı olursanız sewinirim şimdien tskler

 54. ibrahim

  19/01/2011 at 18:49

  merhaba
  ben apple kimligi alirken ismimin bas harfi olan i yi kullandim bundan dolayi iphonumu bulda apple kimligi ve sifreden dolayi eslestiremiyorum ama apple storeden indirmeler yapabiliyorum olabilirmi sizce?
  iyi günler

 55. Dilek

  20/01/2011 at 10:13

  Merhaba,
  Ben dediğiniz işlemleri yapıyorum fakat payment card bölümünde none seçeneği çıkmıyor. visa,master ve amex çıkıyor. Ne yapmam gerekiyor?
  teşekkürler.

  • Mustafa Tan

   20/01/2011 at 14:06

   Selamlar,

   İşlemlere, yazının başında belirttiğimiz gibi FREE (ücretsiz) bir uygulama indirerek başlıyorsunuz değil mi? Bu şekilde yapmazsanız “None” seçeneği çıkmıyor.

 56. Mehmet Murat Kaya

  20/01/2011 at 16:43

  Hocam iyi günler.Ben bugün iPad 16gb 3G aldım. Lakin sizi yazıyı okumadan bir kredi kartlı hesap açtım.şimdi bunu kredi kartsıza nasıl döndürebilirim ya da bu hesabı kapatıp yeni bir tane nasıl alırım?

 57. ibrahim

  23/01/2011 at 17:36

  merhaba
  benim sormak istedigim iphone 4de ayni anda radyo dinleyip mesala gazete okuyamiyoruz yani 2sini ayni anda neden yapamiyorum.programmi yüklemem gerekiyor.

 58. oguz

  25/01/2011 at 12:12

  dün aldigim iphone 4 de burada yazan adimlari aynen uyguladim fakat kredi karti bölümüne gelince none secenegi cikmiyor ne yapabilirim?

 59. ibrahim

  26/01/2011 at 01:57

  merhaba
  ugrastim ama anlayamadim bu arka planda calisma özelligini
  ayarlardaki yerini bile bulamadim ben süper fm dinliyorum bu radyoda bu özellik olmuyor ama baska bir radyoda oluyor anlamadim bu nasil is.siz anlarsaniz banada tarif edin lütfen.sorularimizada cevap yazdiginiz icin ayriyetten cok tesekkürler…

  • Mustafa Tan

   26/01/2011 at 07:57

   Selamlar,

   Zaten bir ayarı yok. Eğer uygulamanın arka planda çalışma özelliği var ise kullanabilirsiniz bu şekilde. Yoksa sizin yapabileceğiniz birşey yok. Tamamen uygulama ile ilgili.

 60. zeynep

  27/01/2011 at 00:12

  merhaba ;

  itunes’da kayıt yaptığımda telefon numarası vermemde bir sakınca var mı ? ve neden numarama ihtiyaç duyuyorlar ?

  teşekkürler…

 61. can

  04/02/2011 at 21:16

  merhaba öncelikle teşekkür ederim yalnız ben şimdi üye oldum fakat kredi karı olmadan bunun yine bir ücreti oluyomu

  • Mustafa Tan

   04/02/2011 at 21:32

   Selamlar,

   Kredi Kartsız Apple ID aldığınızda sadece ücretsiz uygulamaları indirebilirsiniz.

   Ayrıca kredi kartı bilgileriniz olmadan Apple istese de size bir ücret yansıtamaz.

 62. can

  05/02/2011 at 09:53

  merhaba mustafa bey bana hala aktivasyon mesajı gelmedi kredi kartı bigilerini girmediğimiz için mi acaba yoksa sonra gelirmi sizce

  • Mustafa Tan

   05/02/2011 at 13:03

   Bazen 24 saat sürebiliyor. Tabii bir de Junk/Spam klasörünü de kontrol etmeyi unutmayın.

 63. can

  05/02/2011 at 13:39

  mustafa bey telefonuma mı gelicek yoksa e mail adresimemi

 64. can

  05/02/2011 at 13:53

  mustafa bey sağolun üyeliğim aktif edildi.

 65. Görkem

  08/02/2011 at 15:19

  mrb ben kredi kart seçeneklerinden noneyi nerden bulacağımı bilmiyorum dediğinizi yapıyorum free butonuna basınca öyle bir seçenek gelmiyor

  • Mustafa Tan

   08/02/2011 at 15:26

   Selamlar,

   Zaten Free butonuna basınca çıkmayacak hemen. Yazıda anlatılanları aynen adım adım uygularsanız birkaç ekran sonra “None” seçeneğinin çıktığını göreceksiniz.

 66. merve

  09/02/2011 at 15:42

  payment card kısmında visa-mastercard-amex çıkıyor none çıkmıyor ne yapmalıyım?lütfen yardımcı olun..

  • Mustafa Tan

   09/02/2011 at 15:49

   Selamlar,

   Yazının başında belirttiğimiz gibi işlemleri adım adım aynen yapmanız gerekiyor. Eğer ilk olarak FREE (ücretsiz) bir uygulama seçerek işlemlere başlamadıysanız, “None” seçeneği çıkmaz.

   • oğuzhan

    14/02/2011 at 16:36

    merhaba hocam ben free uygulam ile başlıyorum fakat yine none çıkmıyor ne yapmalıyım

    • oğuzhan

     14/02/2011 at 16:50

     free ınstall diyorum sonra yenı hesap yarat dıyorum i tunus store bağlanamıyor dıyor beklıyorum gelıyor gosterdıgınız işlemleri yapıyorum fakat none cıkmıyor cok acill bi yardımcı olursanız

 67. merve

  10/02/2011 at 18:36

  çoook çook teşekkür ederim çook güzell anlatmışsınızz.. :))
  süperr yapdım ve çalışıyoooorr.:D
  çok sağolun.

 68. merve

  11/02/2011 at 00:37

  cok tesekkurler gercekten cok ısıme yaradı

 69. murat

  14/02/2011 at 10:36

  yeni bi ı phone kullanıcısıyım ve ıd adresi alamıyorum.sanırım da önceki denemelerimde yeni bi giriş yapmışım.sizin dediğiniz gibi birşey indirmek istediğimde none seçeneği çıkmıyor.kredi kartı bilgileri olmadan şimdi nasıl yeni bir ıd alabilirim

  • Mustafa Tan

   14/02/2011 at 10:40

   Selamlar,

   Eğer daha evvel herhangi bir Apple ID ile giriş yaptıysanız Ayarlar -> Store menüsünden Çıkış Yap’ıp ondan sonra yukarıdaki işlemleri tek tek yapın.

 70. murat

  14/02/2011 at 10:41

  none seçeneği çıkmıyor.ayarlar store deyip çıkış yapmak istediğimde giriş yapılmadı uyarısı çıkıyor.sabırsızlanıyorum kullanmak için ama ıd olmadan birşey yapmak mümkün değil.yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler

  • Mustafa Tan

   14/02/2011 at 10:46

   O zaman zaten giriş yapmamışsınız herhangi bir Apple ID ile daha önce. Yani Kredi Kartsız Apple ID almak için bir engeliniz yok.

   Yazıdakileri adım adım yaparsanız yani işleme FREE bir uygulama indirmeye çalışarak başlarsanız, kredi kartı ekranında “None” seçeneği çıkacak.

 71. murat

  14/02/2011 at 11:06

  inanın bana free bi uygulamayl başlıyorum ama none çıkmıyor.yinedeteşekkürler

 72. oğuzhan

  14/02/2011 at 17:04

  free ınstall diyorum sonra yenı hesap yarat dıyorum i tunus store bağlanamıyor dıyor beklıyorum gelıyor gosterdıgınız işlemleri yapıyorum fakat none cıkmıyor cok acill bi yardımcı olursanız

 73. hasan

  15/02/2011 at 15:24

  bende oğuzhan ve murat beylerin yaşadığı sorunu yaşıyorum.acaba bilgisayardan ve telefondan denemek arasında bi fark varmı.yani bu işlemleri ikisindede yapsak amaca ulaşabilirmiyiz.

  • Mustafa Tan

   15/02/2011 at 15:29

   Selamlar,

   Az önce iPhone’umdan denedim hesap yaratmayı ve None seçeneği çıktı. Açıkçası bilemiyorum sizde neden çıkmadığını.

   • Önder

    19/02/2011 at 01:57

    Mustafa Bey, gereken tüm adımları gerçekleştirdim arkadaşların dediği gibi bende de none seçeneği çıkmadı

    selamlar

 74. hasan

  15/02/2011 at 15:58

  belki ilk denememde none çıktı hatırlamıyorum.ama işlemi tamamlamadım yani giriş yapılmadı hiç.şimdi deniyorum ama çıkmıyo bi türlü

 75. kaan gunes

  16/02/2011 at 17:29

  mustafa bey ben üye oldum msn adresime de onay kodu geldi ama ID kısmına e posta adresinimi yazıcam

 76. kaan

  16/02/2011 at 17:53

  tesekkur ederim mustafa bey birde bişey daha var. e posta adresine gelen iletiyi onayladım pc den… ıphone dan itunes e girdim ve var olan hesep dedim bilgilerimi girdim ama (your itunes store password was incorrect.Please try again) diye bir yazı çıktı ne yapmam gerekiyor…

  • Mustafa Tan

   16/02/2011 at 17:57

   Kayıt sırasında girdiğiniz şifreniz (password) ile onay sırasında girdiğiniz şifrenin aynı olduğundan emin misiniz ?

   • kaan

    16/02/2011 at 17:59

    hayır

    • kaan

     16/02/2011 at 17:59

     ne yapmam lazım mustafa bey rica etsem sölermisiniz

     • Mustafa Tan

      16/02/2011 at 18:10

      Selamlar,

      Yapabileceğiniz pek birşey yok. Hata mesajı gayet açık. Şifreniz yanlış diyor.

      Ancak https://iforgot.apple.com adresinde “Forgot Password” yani şifremi unuttum işlemi yapıp tekrar isteyebilirsiniz şifrenizi.

 77. kaan

  16/02/2011 at 18:07

  peki mustafa bey ne yapmam gerek

 78. Serhat

  16/02/2011 at 18:36

  Mustafa bey bana ıd ve password girdim ama (((Your Apple ID or password was entered incorrectly))) diye bir yanıt aldım???

  • Mustafa Tan

   16/02/2011 at 18:39

   Kullanıcı adınız veya şifrenizin hatalı olduğunu söylüyor.

   • Serhat

    16/02/2011 at 18:43

    imkansız çok eminim ilk harfi büyük zaten büyük olarak girdim ama olmuyor

    • Mustafa Tan

     16/02/2011 at 18:44

     O zaman http://iforgot.apple.com/ adresinden şifrenizi tekrar isteyin.

     • Serhat

      16/02/2011 at 18:53

      tmm dediginiz yere girdim daha sonra ne yapacagımı anlatırmısınız neler yazıcam boşluklara?

 79. Serhat

  16/02/2011 at 19:01

  çok tesekkur ederim yaptım :)mustafa bey çok saolun

 80. betül

  24/02/2011 at 00:34

  merhabalar,

  ben de acemi bir iphone kullanıcısı olarak internette ufak bir araştırmaya çıktım ve sitesinizi çok bilgilendirici ve anlaşılır buldum öncelikle teşekkür ederim.

  benim problemim kendi kendime uğraşırken bir apple ID almış olmam. ancak itune yüklerken kredi kartı sorunu oldu malumunuz. yukarıdaki adımları tek tek uygulayarak, ayarlardan çıkış yaptığım halde (zaten giriş yapılmadı yazıyor) en son doğum tarihi, gizli soru seçeneklerini doldurup next dediğimde
  “that e-mail adress is already used an apple id” diyor. yeni bir hesap açmam yahut devam etmem için seçenek sunuyor, yeni bir hesap aç diyerek bilgilerimi girdiğimde de devam et dediğimde de aynı yere gelip başa dönmüş oluyorum 🙁

  yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
  şimdiden teşekkürler.

  • Mustafa Tan

   24/02/2011 at 09:05

   Selamlar,

   Daha evvel kullandığınız bir e-mail adresi ile tekrar bir Apple ID alamazsınız. Bu durumda iki şey var:

   1) Ya daha evvel aldığınız apple id’nin mail adresini değiştireceksiniz.
   2) Ya da yeni bir mail adresi kullanacaksınız.

   • betül

    27/02/2011 at 00:15

    işe yaradı, çok teşekkür ederim 🙂

 81. Burak

  28/02/2011 at 22:03

  slm ücretsiz store icin yaptım kredi kartı bölümünde none yazısı yok neden acaba :S lütfen yardım

 82. nahide

  04/03/2011 at 10:48

  hesap onaylandığında aktivasyon maili nereye gelecek ve ben bunu nasıl görebilirim? yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler.

  • Mustafa Tan

   04/03/2011 at 10:50

   Apple ID olarak girdiğiniz Email adresine gelecek. Bazın gelmesi 4-5 saati bulabiliyor.

   Bir de Junk/Spam klasörünüzü de kontrol etmeyi unutmayın.

   • nahide

    04/03/2011 at 10:56

    şu an kullandığım e mail adresini mi girmem gerekti

    • nahide

     04/03/2011 at 11:22

     lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim.
     teşekkürler

 83. nahide

  04/03/2011 at 11:11

  ben yeni bir hesap oluşturulacağı düşüncesi ile yeni bi e-posta adresi girmiştim.
  şimdi tekrar mı oluşturmam gerekecek apple hesabını?

  • Mustafa Tan

   04/03/2011 at 11:22

   Tam olarak anlayamadım. Zaten sizin olmayan bir email adresi, daha doğrusu henüz almadığınız bir email adresi mi girdiniz ?

   Öyleyse yanlış olmuş. Apple ID bir email adresi değildir. Zaten kullandığınız bir email adresinizle ilişkilendirilecek Apple Kimliğidir. Facebook hesabınız gibi düşünebilirsiniz.

   Tekrar Apple ID almanız gerekecek bu durumda.

   • nahide

    04/03/2011 at 11:23

    çok teşekkür ederim peki bu almaya çaalıştığım hesabı nasıl iptal edebilirim ya da iptal etmeme gerek kalmadan onaylanmayacağı için iptal olur mu ?

    • Mustafa Tan

     04/03/2011 at 11:26

     Evet onaylanmayacağı için iptal olacaktır.

 84. nahide

  04/03/2011 at 11:42

  Teşekkür ederim.Hesabı oluşurdum ve hesap aktivasyonum gerçekleşti.Yardımlarınız için çok ama çok teşekkür ederim.

 85. blzzz

  07/03/2011 at 20:43

  merhaba
  ben Ipod aldım ve hesap oluşturmaya çalıştım ama kredi kartları yazan yerde none diye bir şık yok ne yapmalıyım ?
  ve ben kredi kartı numarası vermek istemiyorum …

  • Mustafa Tan

   07/03/2011 at 22:19

   Selamlar,

   1 numaralı adımda anlatıldığı gibi işleme ücretsiz (FREE) bir uygulama indirerek başlıyorsunuz değil mi?

 86. Anonim

  09/03/2011 at 00:42

  hocam mrb…ben bedeva uygulamaları rahatça indiriyordum taki ıphone mun sürümünü yükseltene kadar sürüm yükselttikten sonra herzamanki adresimle şifremle indirmeye çalışıyom ama stora baglanamıyo uyarısı geliyo yardımcı olursanız sevinirim…

 87. celal

  09/03/2011 at 23:05

  arkadaşlar ben bir türlü üye olamadım. şifreleri nasıl ve ne şekilde denesem hep hata veriyor. mail kısmına hotmail, gmail den aldığımız bir mail adresini yazmamız sorun teşkil eder mi?
  lütfen yardım bekliyorum

  • Mustafa Tan

   09/03/2011 at 23:11

   Herhangi bir mail adresi yazabilirsiniz. Şifre konusunda ne gibi bir hata alıyorsunuz. Yukarıda not düştüğümüz şifre seçim kurallarına uyuyorsunuz değil mi?

 88. Anonim

  23/03/2011 at 19:41

  sim mustafa beyiphone aldım amam app store balanıyorum amam indirdigim uygulama simgesi cıkıyon sonra amam pawwort cikiyon nedn acaba apple kimligi giriyorum amam acaba neden

  • Mustafa Tan

   23/03/2011 at 19:48

   Tam olarak sorununuzu anlayamadım. Şifre hatalı şeklinde bir mesaj mı çıkıyor?

 89. murat gök

  24/03/2011 at 18:16

  Mustafa bey ben iphone üzerinden id almak istiyorum free olan app ile baslayarak..ama telefonumunda jailbreak yüklü yani installousdan da indiriyorum..peki bu sekilde id adresi alirsam jailbreak gider mi yani her iki tarafdan da indirme yapabilir miyim? cünkü bazi uygulamalar free olsa bile installous da yok..tesekkürler

  • Mustafa Tan

   24/03/2011 at 18:20

   Hayır gitmez. Jailbreak ancak cihazınızı güncellerseniz (update) ya da restore ederseniz gider.

 90. murat

  26/03/2011 at 17:16

  tesekkürler cok kolay anlasilir bir dilde aciklama yapmissiniz..her ne kadar jailbreak yüklü olsa da bazen free appler icin appstore ihtiyac duyuyordum..simdi hersey daha güzel sayenizde Mustafa bey..ve onay mesajin sadece 3 dk da geldi..

 91. nil

  28/03/2011 at 15:09

  merhaba, ben daha önce kredi kartsız bir ID oluşturmuştum şimdi aynı telefonum için kredi karı bilgilerimi girmek istiyorum ne yapmam lazım…çok teşekkürler.

  • Mustafa Tan

   28/03/2011 at 15:27

   Cihazınızda Ayarlar -> Store menüsünden Apple Kimligini Göster seçenegine tiklayin.

 92. zerda

  28/03/2011 at 17:55

  Allah sizden bin bin kere razi olsun.ben daha once clikand buy dan appelid satin aldim kullanmasini bilmiyordum kafam cikmisti 3gun ugrastim ensonunda ettim ama basima cok bela acti cocuklarim nasil ettiyse sifremi girmeden nasil biseyler satin almislar bilmiyorum 100euro dan fazla odedim gunluk faiz geliyordu esim oyuzden cok kizdi mahvolmustum ben ya en sonunda google aklima geldi tabi tlf tamirdeydi bu arada ve sitenizi gordum okadar sevindimki bilemezsiniz.birde appelid yi iptal ettim tlfunda software problemi oldu tlf 3hafta appelstoerda kaldi aldim tlf hevesle kullanamadim bile bilseydim bu tlf bu kadar ugrastircani hi istemezdim valla.ama simdi sizin sayenizde cok cok mutluyum kredi kartsiz appelid var oleyyy.iyi calismalar hayirli isler..basarilarinizin devamini istiyorum

 93. Alsin ismail

  03/04/2011 at 01:59

  Mustafa bey Lütfen banada yardim Edin Ben ilk defa Iphone kulaniyorum ve iphonumda cok az program var. Su apple kimligini Bi türlü alamadim e-mail ve parola kisminda Hep takiliyorum Yüzlerce e-mail Yüzlerce parola denedim hep yanlis yaziyo lütfen bana söylermisiniz tam nasil bir e-mail ve nasil bi parola gireyim SIMDIDEN COOK TESEKKÜRLER CEVABINIZI BEKLEYECEGIM.

  • Mustafa Tan

   03/04/2011 at 09:15

   Tam olarak ne hata mesajı çıkıyor?

 94. Alsin ismail

  03/04/2011 at 11:32

  Tam olaraK Su 3 uyari cikiyo 1. ( Your password must have at least 8 characters, one number, one letter, and no spaces ) 2. ( It can’t have 3 identical consecutive characters, and must not been used in the past year ) 3.( Passwords must contain at least one upper case letter ) ISTE BUNLAR CIKIYO VE BUNLARIN CIKMAMASI ICIN NASIL BIR E-MAIL VEYA PAROLA YAZMAM LAZIM LÜTFEN BANA IKISINIDE GÖSTERIN OLSUN PAROLAYI HERKES BILSIN YETERKI PROGRAM INDIREGIM … ( SIMDIDEN COOK TESEKKÜR EDERIM )

  • Mustafa Tan

   03/04/2011 at 11:44

   Selamlar,

   Yukarıdaki yazının 4. maddesinde şifrenin nasıl olması gerektiği ile ilgili açıklama var. Ayrıca karşınıza çıkan ingilizce mesajın açıklaması da var.

   Çıkan mesaja göre mail adresiniz değil verdiğiniz şifreniz sorunlu.

 95. Alsin ismail

  03/04/2011 at 13:10

  Tmm da peki bu verify Ne demek ?

  • Mustafa Tan

   03/04/2011 at 13:52

   Selamlar,

   Sanırım yukarıdaki yazıyı baştan sona okuma fırsatınız olmadı 🙂 Orada herşeyin açıklaması mevcut.

 96. Alsin ismail

  03/04/2011 at 17:39

  Tamam hepsini yaptim ama bu kimligi yaratmak icin. iTunes mi gerek ? Saniyorum ki bende iTunes var Eger iTunes yoksa en sonda bir uyari falan geliyomu? Ve bir sorum daha olacak diyelim ki hersey hazir su onay Mailli telefonunuza mesaj ilen mı geliyo? Yoksa başka bi yeremi

  • Mustafa Tan

   03/04/2011 at 17:58

   Selamlar,

   Yazının başında da belirttiğim gibi iTunes’a gerek yok. Yazının sonunda da belirttiğim gibi kayıt sırasında kullandığınız mail adresine bir onay (verify) mesajı geliyor. Bu mesajdaki linke tıkladığınızda Apple Kimliğiniz kullanıma hazır oluyor.

 97. Alsin ismail

  03/04/2011 at 20:27

  Ama Mustafa bey BaKIn SOrunda orda zaten Mesela ben kafadan bir e-mail atiyorum iste kafadan attigimiz zaman onay mesaji gelmiyomu ? NEDEN KAFADAN ATTIGIMI SORARSANIZ CÜNKÜ BENDE E-MAiL aDRESI YOK.. BURDA COK KAFAM KARISTI MUSTAFA BEY DERDiMi ANLAYIN.

  • Mustafa Tan

   03/04/2011 at 20:30

   Selamlar,

   Mail adresiniz olmak durumda. Onay maili de bu yüzden gönderiliyor zaten 🙂 Yazdığınız adresin size ait olduğundan emin olmak için.

   Kendinize kolayca bir email adresi alabilirsiniz http://www.gmail.com veya http://www.hotmail.com adresinden.

 98. galatasaray=D

  03/04/2011 at 21:45

  ++++++++++ rep rep çok teşekkürler saolun

 99. Alsin ismail

  04/04/2011 at 15:55

  hmm Simdi anladim Cok cok tesekkür ederim Mustafa bey. Sizin gibi insanlar bu dünyada pek cok yOk cok saolun Yardimlariniz icin

 100. Ali Alemdar

  04/04/2011 at 15:57

  Mustafa abi herseyi alettimde sadece bi yerde kaldim su (passwort) meselesi nasil (passwort) yazsam hep yanlis diyo ve biliyom ki biyerde yanlis yapiyom LÜTFEN BANA BiR (PASSWORT) ÖNERiRMiSiNiZ….?????

 101. Ali Alemdar

  04/04/2011 at 16:12

  Yukaridada böyle yaziyo Şifreniz en az 8 karakter olmalı, en az bir sayı ve en az bir harf içermeli ve boşluk karakteri içermemelidir.
  Yani kusura bakmayin ama ben hic birsey anlamadim 8 karakter en az bi sayi ve en az bir harf Bunlarin olmasi icin tam nasil bi parola gerek bana yardim edin ????????????????????

  • Mustafa Tan

   04/04/2011 at 16:16

   Ornek sifre:

   Apple951

   • ugur

    15/05/2011 at 12:16

    merhaba bende credi cartsiz id indirmeye calistim ama none secenegi bir turlu cikmiyor lufen yardimci olursaniz sevinirim

    • Mustafa Tan

     15/05/2011 at 12:26

     Selamlar,

     Yazıda anlatıldığı gibi ilk adıma mutlaka ücretsiz (FREE) bir uygulama indirmeye çalışarak başlamanız gerekiyor.

     • cakir29

      03/06/2011 at 14:14

      credi visa yazan yerin üzerinde azcık basılı tutarsanız seçenekleri görüceksiniz ben öyle buldum…

 102. Alsin ismail

  04/04/2011 at 19:55

  Mustafa abi herseyi yaptim hersey hazir ( TABi SENiN SAYENDE 😉 ve en son kisimda söyle bi yazi cikti. ( Email Verification )

  ( An e-mail habeen sent tothe address below vith alink to verify your accont. Make sure to check your e-mail and follov the link to complete your accout sign up. ) Bu yazi iste bunda bana ne söyledi anlamadim ?

 103. Sinem

  05/04/2011 at 23:23

  Çok teşekkür ederim, gerçekten çok anlaşılır bir biçimde açıklamışsınız. Ellerinize sağlık.

 104. NUSRET

  07/04/2011 at 15:07

  AYNISINI YAPTIM AMA NONE SEÇENEGİ YOK

  • NUSRET

   07/04/2011 at 19:22

   arkadaslar ardışık sayı ve harf olmayacak. 1 tane buyuk harf olacak. basit

 105. hilal

  07/04/2011 at 18:30

  e-mail ile parola eşleşmiyo diyo msn mail adresimiz olmuyomu anlayamadım oturum açabiliyorm ama kayıt olarak olmuyo

  • Mustafa Tan

   07/04/2011 at 18:44

   msn mail adresiniz olur fakat Apple Kimliği için ayrıca bir şifre belirlemeniz gerekiyor yukarıda anlatıldığı gibi.

 106. Enes Furkan

  08/04/2011 at 18:48

  arkadaşlar benim applestoreturkey a kaytlı bir apple ID m var ama kartsız hesap. bunu kartla kullanmak istiyorum ve ücretli uygulamalarıda indirmek istiyorum. yapmam gereken adım ve işlemler nelerdir bilen varsa yardımcı olabilir mi ?..
  SAYGILAR..

 107. ayseqül

  09/04/2011 at 22:14

  Eline sağlık cok tesekkur ederimm..

 108. Anonim

  09/04/2011 at 23:53

  ya ben anlattıklarınızın hepsini yaptım mail geldi ancak içinde Verify Now yazılı birsey yok.
  iTunes Store TERMS OF SERVICE başlıklı gizlilik politikasını anlatan bir mail . nerede yanlış yaptım acaba?

 109. Mahmud

  10/04/2011 at 18:27

  None seçeneği yok ne yapmam lazım

  • Mustafa Tan

   10/04/2011 at 18:29

   İşleme yazıda aynen anlatıldığı gibi Ücretsiz (FREE) bir uygulama indirerek başlıyorsunuz değil mi?

   • mahmud

    10/04/2011 at 18:43

    şimdi oldu teşekkür ederim

 110. anıl

  12/04/2011 at 16:02

  Teşekkür ederim eline sağlık usta ama ben app store dan free olanlar dışında bişey indiremiyorum :S

  • Mustafa Tan

   12/04/2011 at 16:07

   Ücretli uygulama indirebilmeniz için hesabınızı kredi kartlıya çevirmeniz gerekir:

   http://www.iphoneturkey.com/2011/04/iphone-ve-ipadde-apple-hesap-bilgilerini-degistirme.html

   • onur

    05/05/2011 at 00:06

    merhabalar ıtunes’a turkiye storedan kayıt oldum ama hıc bır kredi kartık onaylanmıo payment method was declined diyor daha onceden kredı kartlarımla ınternettn alısverıs yaptımm.turkcel bayıne gdıp sordum bna apple ID guncellemen gerek dedı arastırdım ama ole bısey bulamadım yardımcı olursanız sevınrıım

    • Mustafa Tan

     05/05/2011 at 00:13

     Peki yakın zamanda yaptınız internetten aynı kredi kartı ile alışveriş? Bir de şu an limiti var mı kartınızın ?

 111. segrate

  12/04/2011 at 23:22

  selamlar,

  ben amerikadan aldim i phone’u… store olarak Turkiye secebilirmiyim ?

  simdiden tesekkurler…

  • Mustafa Tan

   12/04/2011 at 23:33

   Evet seçebilirsiniz. Apple ID cihaz bağımsızdır.

  • segrate

   13/04/2011 at 00:09

   tesekkur ederim ustat 2dk icinde bitti 🙂

 112. sinan

  13/04/2011 at 12:30

  usta ben dedgım gbı free yaptım ama ölece duruyo hıc bısy cıkmıo napcaz??

 113. Ferhat

  17/04/2011 at 14:46

  Sn Mustafa Bey size çok teşekkür ederim o kadar kolay bir anlatım sunmuşsunuzki çok karışık oldugu halde kolayca kendi hesabımı yapabildim.Tekrardan teşekkür ederim

 114. Ferat

  17/04/2011 at 18:33

  Ipone 4 telefonun güvenlik şifresini açamıyorum.Yardımlarınızı bekliyorum.Oğlum girmiş şifreyi bilemiyor.

 115. Firat

  17/04/2011 at 22:29

  Mustafa bey öncelikle. Hızlı dönüşünüz için teşekkür ederim ben gezgini oluşturuyorum ancak kredi kartı numarası ve güvenlik numarasını girdiğimde güvenlik numaramda sureekli hata veriyor 2tane kart denedim birisi garanti birisi worl card ya herkesin mail adresi hmalı ben hotmail olarak kullanıyorum acaba bundan dolayı olabilirmi ya nebiliyim lütfen yardımcı olurmusunuz çok teşekkür ederim

  • Mustafa Tan

   17/04/2011 at 22:39

   Kredi Kartlarınız internetten alışverişe açık olmayabilir mi? Daha evvel hiç internetten alışveriş yapmış mıydınız?

   Eğer internetten alışverişe kapalıysa bankanızla görüşüp açtırmanız gerekir.

 116. Anonim

  19/04/2011 at 15:43

  kredi kartlı nasıl alınıyor

 117. merve

  22/04/2011 at 20:22

  Merhaba önecelikle hersey için cok tesekkürler.
  Sorum su ki ben telimi birinden aldım ama her gören çin malımı diye soruyo ilk olarak benimd eiçime bir kurt düştü.Ben ipohne 3g 3.3.1 8cb telefonu kullanıyorum.Bunun çin malı olup olmadıgını nasıl anlarım.
  Birde ben bilgisayarıma itunes indirdim.Ama benim apple ıd hesabım yok eski kullanıcının var.Ben onun sifresini bilmediğim için hiçbirsey yapamıyorum.Bu hesabuı silip yeniden nasıl hesap acabilirim.Kredi kartımın numarasını vermeden hesap almak istiyorum ama siizin burda anlattıgınız gibi telefonumda yerleryok.Yani ap storeyi acıyorum giriş yap ve yeni hesap yarat var.Yeni hesap yarata basıyorum telde ama bekliyorum dakikalarca acılmıyor.
  Yardımcı olursanız cok sevinirim.Birde telime face yüklemek istiyorum.Br türlü beceremedim lütfen yardımcı olun.
  tesekkürler

  • Mustafa Tan

   22/04/2011 at 20:30

   Selamlar,

   Öncelikle eğer telefonunuz taklit olsaydı sadece dışı benzerdi fakat içindeki yazılımlar çok farklı olurdu. En önemlisi App Store’dan uygulama indiremezdiniz.

   Başkasından bir telefon aldığınız zaman aslında ilk yapılması gereken cihazın restore işlemi ile sıfırlanması. Fakat eğer cihazınız SIM kilitli ise restore sonrası tekrar unlock gerekeceği için restore yapın diyemiyorum.

   Yeni Apple ID alabilmeniz için önce Ayarlar -> Store menüsün altında yer alan eski hesabın üzerine tıklayıp ardınan “Çıkış Yap” seçeneğine tıklamanız.

   • merve

    22/04/2011 at 20:48

    Ya restore yapmak ne demek?
    Birde ben ayarlardan storeye gelince cıkıs yap yok.Giriş yap var.
    Birde şimdi itunesi actım bişi cıktı yeni evrsiyon 10.2.2 dabload gibi bişi yazıyor dabload et dedim ama bişi olmadı sürekli donup duruyo.Sey birde benim pcmdeki bütün sarkılar itunes simgeli oldu ben nokia cep telefonuma kart okuyucuyla müzik eklemek istediğim zaman olmuyor okunamaz diyor.nedeni nedir.
    Yardımlarınızi için cok tesekkrüler

 118. berkant

  22/04/2011 at 23:32

  Mükemmel Bir Anlatım Çok Teşekkür Ederim.

 119. Anonim

  25/04/2011 at 19:47

  pardon ben bir şey soracaktım şimdi benim ıd hesabım kredi kartlı daha önceden indirdiğim şeyler oldu paralı ya da parasız şimdi free bir şey indirmeye kalktığımda bana there is a billing problem with a previous purchase please update your payment method diyor çeviri yaptıgımda Bir önceki satın alma, ödeme yöntemi güncelleyin ile fatura sorunu var bunu anlayamadım tam olarak kredi kartı limitiyle falan alakalı olabilir mi acaba (ama ücretli bir uygulama indirmeyi denemedim almak istemediğim için aynı hatayı verir mi bilmiyorum o yüzden )??

  • Mustafa Tan

   25/04/2011 at 21:24

   Evet verir. Apple siz paralı bir uygulama indirdiğinizde parayı hemen kredi kartınızdan çekmiyor. Genelde birkaç satın almayı biriktirip 2-3 gün sonra çekiyor.

   Çekmeye çalıştığında da kredi kartının limiti yoksa bu hatayı veriyor.

  • Anonim

   26/04/2011 at 16:11

   ama ben onları aldım yani limiti olunca çekicek bende freeleri indirebilicem öyle mi? çok teşekkürler bu arada

 120. Anonim

  26/04/2011 at 01:35

  Ya bende eski hesaptan giriş yap yazısı görüyorum sadce çıkış yap yok.yardımcı olursanız sevinirim

 121. Anonim

  26/04/2011 at 16:15

  buradaki konuyla ilgisi yok ama ben wi-fi hakkında soracaktım iphoneum 1 hafta önce evdeki internetten gayet güzel bağlanıyordu her odadanda çekiyordu ama mesela şimdi sadece bulundugu odada çekiyor ve mesela bi cafede wi-fi var yanımdaki arkadasın telini buluyo benimki bulmuyo neden acaba sorun yok ama çekim gücünde mi sorun olustu neden olmustur sizce evde kardeşimde bağlanıyo internetten her odadan çekiyo benimki böyle oldu anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim (:

  • Mustafa Tan

   28/04/2011 at 00:07

   Bu tip sorunlar genelde donanımsal oluyor. Bir servise götürmenizde fayda var. Dilerseniz öncesinde cihazınızı bir restore etmeyi de deneyebilirsiniz.

 122. Anonim

  27/04/2011 at 18:28

  ıutu7yrr

 123. irem

  28/04/2011 at 18:41

  çok teşekkürler gerçekte sayenizde kimlik oluşturabildim çok mutluyum şuan

 124. Anonim

  28/04/2011 at 21:12

  ses control nedir

 125. tly

  29/04/2011 at 13:48

  Mustafa bey verdiğiniz bilgiler için tşk ederiz.Gayet açık sanırım ama bende yapamayanlardanım.Sizin yazınızı okumadan önce kendim denemiştim fakat k.kartı bölümüne gelince ordan sonra devam etmeyip çıktım yinede onay maili gelmişti bende onayladım.Ama birşey indiremiyorum.free diyorum mevcut kimlikle bağlan diyorum adresimi şifremi yazıyorum ana ekrana oyun dosyası geliyor ama sonra uyarı geliyor(this apple ıd has not yet been used before in the ıtunes store.Tap review your account information.)Bugün sizin yazınızla yine yapıyım dedim free den başlıyorum done çıkmıyor. Birde artık yeni kimlik alamıyorum sanırım mail adresimi kabul etmiyor.Lütfen yardımınızı istiyorum 2 gündür denemek beni yordu.

  • Mustafa Tan

   29/04/2011 at 13:58

   Bilgisayarınızdaki iTunes’tan Apple ID’niz ile aynı uygulamayı bir indirmeyi dener misiniz.

   • tly

    29/04/2011 at 14:20

    mustafa bey ilginize gerçekten teşekkür ederim geri dönüşünüz hızlı oldu sevindim.Sizin bir yorumunuzda ayarlar store dan çıkış yapın yazıyordu bende öyle birşeyde yok sadece giriş yapın yap var.birde ıponeden ıtunes e bağlanmayı denedim o zamanda ıtunes store bağlanamıyor diyor.Ya hesap oluşturamadım yada yanlış yaptım ve düzeltmeyi bilmiyorum.Sıfırdan sizin söylediğiniz gibi yapma şansım yokmu artık. sizden önce girdiğimi iptal etsem gerçi mail geldiğine göre onaylanmış bir hesap ama ben anlayamadım neden kabul etmiyor.

    • Mustafa Tan

     29/04/2011 at 14:45

     Bilgisayarınızda internet bağlantısı yoksa iTunes Store’a bağlanmaz. Ya da iş yerindeyseniz firewall’a takılıyor olabilir.

     Aynı mail adresi ile tekrar apple id alamazsınız.

     iPhone’da karşınıza çıkan hata mesajını iletisim@iphoneturkey.biz adresine mail atabilir misiniz.

 126. fatih

  01/05/2011 at 03:03

  hocam yardımcı olun iphone 4 yeni aldım ama bi türlü ıd açamadım sahibinden bile kuramıyorum kart bilgileri istiyor kurmaya çalıştım ama yapamadım nasıl kaldırabilirim bu kart bilgilerini yardımcı olursanız çok sevinirim

  • Mustafa Tan

   01/05/2011 at 06:12

   Selamlar,

   Yukaridaki yazida anlatilanlari aynen uygularsaniz kart bilgileri istenmez.

 127. Hazal

  03/05/2011 at 16:52

  Öncelikle merhaba Mustafa bey;
  2 tane sorum var size:
  1)Ben telefonumu yurt dışından aldım ve Apple store dan birşeyler indirebilir miyim ?
  2)Sizce gerçek telefonnumaramı yazsam mı yazmasam mı?

  Şimdiden teşekkürler 🙂

  • Mustafa Tan

   03/05/2011 at 17:53

   1) Tabii ki indirebilirsiniz. App Store’dan uygulama indirmenin cihazı nerden aldığınız ile pek bir ilgisi yok.

   2) Yazmanızda bir sakınca yok, içiniz rahat olsun.

   • Hazal

    03/05/2011 at 18:22

    Teşekkür ederim ben bir kere indirmeye çalıştım da telefonum kilitlenmişti o yüzden korkuyordum ama sizin sayenizde artık istediğimi indirebilirim hatta biraz once her şeyi aynan da indirdiğim için telefon yavaşladı 🙂

 128. erhan

  05/05/2011 at 00:08

  super anlatmıssın kardesım elıne koluna saglık cok ısıme yaradı… saygılar

 129. melican

  05/05/2011 at 18:02

  süpersin arkadaşım

 130. Anonim

  06/05/2011 at 16:48

  merhaba ben önemli bir şey sorucaktım mesela ben whatsapp indirdim kredi kartı ile aynı uygulamayı başka bir iphone a nasıl atabiliriz aynı kredi kartını kullanıyoruz almış olduk bi kere sonuçta başka iphone a olmaz mı

 131. Anonim

  06/05/2011 at 16:49

  belki bi bilginiz vardır ben 3 tl sınırsız facebook yaptım onu safariden mi girmem lazım yoksa uygulama olan facebooktan girersem kontörüm gider mi biliyor musunuz acabaa??

 132. Anonim

  07/05/2011 at 22:43

  iphone um şarzdayken bu aksesuarla şarj etmeyiniz yazıyor ama orjinal neden olur bu ?????

  • Mustafa Tan

   07/05/2011 at 22:45

   Uyumlu bir aksesuar olmayabilir kullandığınız.

 133. şeki

  09/05/2011 at 11:59

  merhaba

 134. şeki

  09/05/2011 at 12:05

  mustafa bey geçen cuma ipad 2 aldım.herşeyi göstermiş olduğunuz gibai kurdum,kredi kartsız ilk önceleri free oyunları indiriyordum. paralı bir oyun beğendik daha sonra onuda indirdik.fakat dün akşam free bir oyun indiremedik paralı denedik o da olmadı kredi kartımın bilgilerinin olduğu bir ekran çıkıyor sürekli, yardımınızı rica ederim.

 135. Anonim

  09/05/2011 at 16:50

  merhaba ben whatsapp hakkında bir şey soracaktım mesela arkadaşımın internet paketi var normalde sürekli online olması gerekmiyo mu mesela last seen12.30 falan yazıyo bu en son 12.30 da girdi demek mi oluyor öyleyse whatsapp msn oturumu gibi kapatılıp açılan bişey mi öyle bir şey yok diye biliyorum da??

 136. irem

  11/05/2011 at 01:05

  bana bi amerikan adresi ile poste kodu falan lazım US ID için yardımcı olur musunuz ?

 137. ali

  11/05/2011 at 10:57

  mrb bende none secenegı cıkmyor sorularınızı takıp ettım ama yınede ıstedıgıme ulasamadım acaba nasıl yapabılırım :S

 138. ali

  11/05/2011 at 10:59

  mrb kolay gelsın bende none secenegı CIKMIYOR acaba nasıl apabılırım sorularınıı takıp etım ama yınede amacıma ulasamadım ılgınız ıcın tskler =)

  • Mustafa Tan

   11/05/2011 at 11:05

   None seçeneğinin çıkabilmesi için işleme ilk olarak ücretsiz bir uygulama indirmeye çalışarak başlamak gerekiyor.

   • ali

    11/05/2011 at 11:11

    nasıl yanı ?

    • ali

     11/05/2011 at 11:12

     ben onceden baska bı abımın hesabından ucretsıs baya uygulama ındırdım

     • ali

      11/05/2011 at 11:22

      tmm anladım sımdı ucretsız uyglamayı ındırkten sonra tekrar deneyecem ılgını ıcın cok tesekurler kolay gelsın =)

 139. ali

  11/05/2011 at 12:06

  BEN SUAN BIR APPLE HESABI ACTIM UYGULAMA INDIREMEDIM NASIL YAPABILIRIM ACABA ?

 140. Bedri

  13/05/2011 at 09:05

  Bu Bilgileri PAylasan Arkadasa Ne Kadar Tesekkür Etsem Azdir ALLAH RAZI OLSUN COK COK TESEKKÜRLER .

 141. berra

  13/05/2011 at 23:38

  iyi akşamlar verdiğiniz bilgilere çok teşekkürler, bende anlattığınız yolla almaya çalıştım ama onay mailim 12 saattir gelmedi tekrar aynı maille başvursam kabul olurmu acaba

 142. Fikret

  14/05/2011 at 17:19

  Yaklaşık 1 ay önce iphone 3gs aldım ve kullanıyorum. Aldığım gün apple ıd kredi kartsız kullanıcı olarak kayıt oldum. Ancan 2-3 gündür bilgisayarımdaki itunes üzerinden yeni app ve oyun indiremiyorum. İndirmek istediğimde benden şifre istiyor ve şifremi girince kişisel bilgilerime yönlendiriyor. Sanırım hesabımı aktive edemedim ve aktivasyon mailimi de sildim. Ne yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.

 143. erhan

  23/05/2011 at 16:23

  verdiginiz bilgiler oldukca acık ve anlasılır fakatkredi kartsız apple-id alma işlemini cuma saat 20.30 da uyguladım fakat onay mailim 3 gundur gelmedi,bunun nedeni ne olabilir tsk ederim

  • Mustafa Tan

   23/05/2011 at 16:26

   Selamlar,

   Apple ID olarak girdiğiniz mail adresinizin junk/spam (istenmeyen mesaj) kutusuna düşmüş olabilir onay mesajı.

   Spam klasörünü bir kontrol eder misiniz.

 144. erol

  26/05/2011 at 17:05

  ya ıphone hesabı acıormda kredı kartsız acılmıor sıfre ısdıor

 145. alpago

  28/05/2011 at 18:24

  kardeş eline sağlık çok güzel anlatmışın

 146. yıldırım

  29/05/2011 at 00:11

  merhaba.. ben free sectim ama sonraki aşamada none çıkmıyor yardımcı olur musunuz

 147. volkan

  08/06/2011 at 23:06

  This email address is no longer associated with Apple ID. bu yazı cıkıyor ustam

 148. regayldz

  10/06/2011 at 23:06

  çok teşekkürler :))

 149. Ecem

  14/06/2011 at 19:23

  App store bölümü için bir hesap gerekli olduğu söylendi. Ve oradaki görevli tarafından bana yeni hesap açıldı. yardımcı olan görevli arkadaş göstermek için app store kendi hesabı ile girdi. hesabından çıkmak için ayarlar-store bölümünden çıkış yaptım ancak hala çıkış onaylanmadı. Benim hesabım kabul edilmiyor nasıl çıkış yapabilirim? Lütfen yardımcı olabilir misiniz ? ..

  • Mustafa Tan

   14/06/2011 at 19:32

   Selamlar,

   Bilgisayarinizdaki iTunes’a hesabinizla giris yapip daha sonra cihazinizla sync edin.

   O da olmazsa cihazinizi restore edin.

   • Anonim

    27/06/2011 at 10:59

    Yardımın için çok teşekkür ederim ..

 150. hüseyin

  21/06/2011 at 13:29

  yaw ALLAH RAZI OLSUN 2 HAFTADIR UĞRAŞIYORUM YAPAMADIM BU SİTENIN YARDIMIYLA 5 DAKADA KURDUM …..

 151. selim

  21/06/2011 at 17:10

  mustafa abi konuyu çok iyi anlatmışsın Allah razı olsun ancak yapamadığım bir şey kaldı…
  Abi ,bende iphone 4 var dosya indire basıyorum ekrana geliyo ama her defasında pc’nizden iTunes oturumu açınca indirme başlayacaktır diyor nasıl düzeltebilirim lütfen yardım et… abi cevabını bekliyorum.

 152. tarık

  23/06/2011 at 23:28

  cok tesekkur ederim hocam

 153. tarık

  23/06/2011 at 23:31

  cok tesekkr ederim hocam

 154. Ömer

  27/06/2011 at 11:12

  Ben ipad e bilgisayardan müzik yüklemek istiyorum ve başaramıyorum. Yardımcı olurmusuznuz.?

 155. tufan

  28/06/2011 at 03:22

  Hocam çok guzel anlatım olmuş ellerine sağlık

 156. yunus

  28/06/2011 at 11:01

  ya ıp numarasını nasıl alcam ordaki security code yazan yere ne yazcam

  • Mustafa Tan

   28/06/2011 at 11:04

   Selamlar,

   Sanırım kredi kartlı alıyorsunuz Apple ID’yi. Bu durumda güvenlik kodu, kredi kartınızın arkasındaki son 3 rakam oluyor.

 157. taner

  30/06/2011 at 10:21

  çok teşekkürler hocam ALLAH razı olsun..

 158. mehmet

  01/07/2011 at 01:43

  bende none yok cıkmıyo

 159. Cengiz

  01/07/2011 at 18:09

  aynen yaa none çıkmıyor kredi kartısız artık ID alamıyoruz

 160. Onur

  02/07/2011 at 14:23

  abicim iyi hosta ben yapıyorum ama Nonu secenegi yok yardımcı olurmusunuz

  • Mustafa Tan

   02/07/2011 at 14:32

   İlk adıma App Store’dan ücretsiz bir uygulama indirmeye çalışarak başlıyorsunuz değil mi ?

 161. ayse

  02/07/2011 at 15:54

  The adress ……………. has already been verified,diye çıkıyor şimdi ne yapacağım?

 162. asikar

  02/07/2011 at 17:37

  eline kolua sağlık kardeş…..

 163. turan

  04/07/2011 at 20:21

  hocam merhaba.
  benım sorunum kredi kartı ekranında none çıkmıyor
  vısa
  master
  amex
  çıkıyor ve kredı kartı işlemını zorunlu tutuyorr ne yapmam gerekıyor ?

  • Mustafa Tan

   04/07/2011 at 20:25

   Selamlar,

   Yukaridaki yazinin 1. Maddesinde özellikle vurguladigimiz gibi işleme free -ücretsiz uygulama indirerek baslamaniz gerekiyor.

   • Anonim

    05/07/2011 at 23:09

    Abi tek tek yaptım none çımıyor.başka neyden olabilir?

 164. Anonim

  05/07/2011 at 19:47

  tesekkur ederiz cok iyisiniz

 165. Berslan

  08/07/2011 at 19:38

  Teşekkürler. Çok iyi anlatmışsınız.

 166. ahmet

  11/07/2011 at 14:53

  çok teşekkürler hocam allah razı olsun senden çok iyimiş valla herşeyi dediginiz gibi yaptım hiç bi sıkıntı çıkmadan yaptım

 167. Anonim

  13/07/2011 at 14:28

  süpersinn

 168. Mhrbn

  16/07/2011 at 10:36

  yaa benim iphone4’ün kart bilgileri bölümünde “NONE” yok…. 🙁 ne yapmam lazım yardım pleaseeeee…. :(((((

  • Mustafa Tan

   16/07/2011 at 10:39

   Yukarıda yazılanları adım adım yapmanız lazım yoksa None seçeneği çıkmaz.

 169. ihsan

  16/07/2011 at 12:50

  Neyaptımsa şifre sorun çıkarıo kabul etmio bana yardımcı olurmusunuz??

  • Mustafa Tan

   16/07/2011 at 13:26

   Ne hata mesajı veriyor ?

   • ihsan

    16/07/2011 at 20:02

    password verification does not match the password you entered die bi msj verio

    • Mustafa Tan

     16/07/2011 at 20:37

     Yazida da belirttigimiz gibi Apple ID icin belirlediginiz sifreyi iki defa yazmaniz ve ikisinin de ayni olmasi gerekiyor.

 170. Cinara

  16/07/2011 at 18:57

  Mustafa abi cok sagol yardimlarin icin.kac zamandi apple Id alamiyordum.bugun tesadufen sizi buldum o kadar net anlatmissiniz ki Ben bile yap dim).cok tesekkur ederim.bakuden cinara

 171. sheyda

  16/07/2011 at 22:34

  mrb hersey guzel ama su maılden onaylamayı yapamadım cıldırıcam!!!adımların hepsını yapıyorum ama sımdı o maıl de hotmaıl gmaıl vs bı de dıger cıkıo ya ana sayfada ben oraya hangı maıl adresımı yazıcam?yanı aldıgım ıd yı mı yazmam gerekıyo yazıorum gonderen gelen alıcı gıbı garıp seylerde yazılması gerekıo bu sefer sımdı kafam karıstı herseyı yaptım ok ama bu verıfy now a ulasmam gereken adımı tamamlayamadım lutfen acıl yardım!!!bu arada harıka bır sıte hersey cok guzel elınıze emegınıze saglık cok begendım!!!

  • Mustafa Tan

   16/07/2011 at 22:39

   Mail adresi olarak hali hazirda kullandiginiz mail adresinizi yazacaksiniz.

   Onay mesaji da bu mail adresine gelecek.

   • Ender

    10/08/2011 at 10:02

    Hali hazırda kullanacağımız mail adresini nereye yazacağız? bende onay kısmında takıldım, iyi çalışmalar.

    • Mustafa Tan

     10/08/2011 at 10:23

     Yukarıdaki yazıda 4. adımda gösterdigimiz email alanının karşısına kendi email adresinizi yazacaksiniz.

     İslemler bittikten sonra da onay maili bu mail adresine gelecek.

     • Ender

      11/08/2011 at 10:14

      Çok teşekkür ederim

 172. Anonim

  18/07/2011 at 12:40

  mrb mustafa bey yklıaşık 2 ay öncesinde iphone 4 sahibi oldum app store kuramadım program indirmek istiyorum ama ınstall yazısı kalıyor öylece ne yapmam gerekiyor tşk ederim şimdiden iyi çalışmalar
  ayrıca böyle bir bilgilendirme yeriniz olmazı çok güzel iyi calışmalar

 173. Can

  19/07/2011 at 17:15

  Merhaba ben avusturyada yaşıyorum ve ordan t-mobile ile iphone4 beyaz aldım , başka hattı çalıştırmıyor pasaportuma işlettim ve turkcellde kırdırdım 2gün yada 30gün içinde açılır dediler ama açılmadı , T-mobile 2sene sonra 50euro karşılıgında açıyormuş sanırım daha erken bir çözüm yolu varmı ? ve iyi bir apple kullanıcısı değilim bir account açıyorum ülke kısmına türkiye yada avusturya yapmam birşey farkedermi telefonu avusturyada kullanıyorum

 174. Anonim

  19/07/2011 at 20:32

  yukarıdaki işlemleri 12 saat önce gerçekleştirdim.hala onay maili gelmedi.ne yapmalıyım.

 175. mahmut

  19/07/2011 at 20:33

  aga bn i phone 3g kullanıyordm tele format attım ardık app storedeki hesabıma girmiyor hesap açmaya tekrar başladığımda kredi kartsız şifre alamıyorum çünki none seçeneği gelmiyor yardımcı olun lütfen…

 176. Serkan Sezgin

  27/07/2011 at 12:35

  Merhaba,

  İşlemlerini uyguladım aynen, free app en üstte olan ve birkaç tanede denedim. Malesef none seçeneği yok. Acaba siz hangi app için bu seçeneği gördünüz? Yardımcı olursanız memnun olurum. Teşekkürler

 177. halil ulas

  27/07/2011 at 16:12

  none yazmıyor ya nasıl olacak

 178. ...

  29/07/2011 at 08:51

  bana da onay maili gelmedi napmam lazım acaba lütfen yardım

  • Mustafa Tan

   29/07/2011 at 08:54

   Selamlar,

   1) mail adresinizi dogru girdiğinizden emin olun.

   2) onay maili spam/junk yani istenmeyen mesajlar klasörüne gelmis olabilir. Bu klasörü kontrol edin.

   3) bazen onay maillerinin gelmesi 24 saati bulabiliyor, sabredin 🙂

   • ...

    29/07/2011 at 10:35

    1)dogru girdiğimden eminim.2)o klasörü de kontrol ettim 3)sabrettim 24 saati de çoktan geçti 4)şimdi ne yapmalıyım 5)tesekkürler..

    • Mustafa Tan

     29/07/2011 at 10:40

     iTunes’tan girişi yapıp aktivasyon kodunu tekrar isteyin.

     • ...

      30/07/2011 at 11:36

      ıtunes e girdim şifremi unuttum dedim tekrar adrese göndermeyi seçtim( has been sent )dendi gönderildi zaten göndermiyoruz bidaha anlamına mı geliyor mail de gelmedi hala üff yapamadım ben bu işi yeniden baska mail adresi verip mi hesap olustursam acaba ne dersiniz

      • Mustafa Tan

       30/07/2011 at 11:48

       Selamlar,

       Öncelikle içiniz rahat olsun 🙂 “has been sent” gönderildi anlamındadır. Fakat bu tip maillerin gelmesi bazen zaman alabilir. Bir de bazen spam/junk (istenmeyen mesaj) klasörüne düşebiliyor bu tip mesajlar.

 179. okhan

  29/07/2011 at 22:18

  cok tesekkur ederım cok ısıme yaradı emegınıze saglık

 180. görkem

  31/07/2011 at 17:18

  verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.ancak ben Phone yazan kısma ne yazacağımı anlamadım yardımcı olursanız sevinirim

  • Mustafa Tan

   31/07/2011 at 17:36

   Telefon numaranızı yazacaksınız ilk 3 hane bölge kodu geri kalan da telefon numaranız.

 181. Anonim

  02/08/2011 at 02:36

  merhabalar ipod touch serisinden aldim fakat mail adresimi yalnis girdim ve senin soyledigni yapiyorum fakat store dan cikis diye birsey yok ve kart bilgileri falanda cikmadi uzgunum ma anlamadim yardimci olursan sewinirimmmm yoksa kiricam bu aleti:)

 182. cem karacA

  02/08/2011 at 02:36

  merhabalar ipod touch serisinden aldim fakat mail adresimi yalnis girdim ve senin soyledigni yapiyorum fakat store dan cikis diye birsey yok ve kart bilgileri falanda cikmadi uzgunum ma anlamadim yardimci olursan sewinirimmmm yoksa kiricam bu aleti:)

 183. anonim

  02/08/2011 at 23:56

  simdi gonderdim. bekliyorum da. ben iphone 4 ümü alırken 40 lira verdim adam her şeyi indirebilirsin artık dedi. ama sadece free olanları indirebiliyorum. paralı olanlardn da yükleyemez miyimm

 184. Barış

  04/08/2011 at 15:06

  Benim uyeligim kredi kartlıydı fakat ben kredi kartsız olarak degistirmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim ..

 185. gizem taşkır

  04/08/2011 at 16:50

  apple store a girdiğimde categories de istediğim bölüme girince free top çıkıodu ancak apple kmliği aldıktan sonra çıkmıo

 186. Deniz

  05/08/2011 at 16:54

  Ben iPad i yeni aldım. Kendi kendine kapandı ve bir daha açılmadı. Şarjı tamamen doluydu. Hiç düşmedi yada zarar vericek bi durum söz konusu değildi. Şarja da taktım ama yine istediğim sonucu alamadım. Lütfen yardımcı olur musunuz. En azndan bunun nedeni ne olabilir?

 187. ...

  06/08/2011 at 13:50

  mrb..sonunda apple ıd almayı basardım gercekten tesekkür ederim appstoreden ıphoneturkeyi indirdim ve facede de begendim:)şimdi 2 sorum olacak; 1.si telefonun sarjı bitiyor kendiliğinden kapanıyor ya da bitmesine yakın ben kapatıyorum sarja taktıgımda kendiliğinden açılıyor ne yaptıysam kapalı sarj etmeyi basaramadım bu genel bir özellik mi yoksa telefonum mu bozuk:)daha da yeni aldım oysa acemilerdenim:)2.si de javayı nasıl yüklicem ben bukadardı cvplycgnzı umaraktan tsklrmi bir borç bilirim

 188. zerrin

  09/08/2011 at 01:13

  lütfen yardımcı olun yoksa kafayı yiyecem

  • Mustafa Tan

   09/08/2011 at 01:24

   Selamlar,

   Hangi konuda yardıma ihtiyacınız var ?

 189. nikki

  09/08/2011 at 15:37

  ya postcode ne yazilmaliki

 190. ...

  10/08/2011 at 17:31

  benım soruma neden cvp verilmemişki es geçtiniz

 191. vesile

  11/08/2011 at 18:05

  o kadaaar işimi yaradıki süpeerdi ellerinize sağlıııık <3

 192. kirac.kiracoglu

  12/08/2011 at 23:47

  Apple kimlik olusturmak

 193. ayse

  13/08/2011 at 02:51

  ellerinize sağlk sayenizde artk bir hesabm var

 194. seyit

  13/08/2011 at 13:13

  ya dediğinizi yapıyom ülkeyi seçiyorum sözleşmeyi kabul ediyorum ondan sonra your session has timedout. try again yazısı çıkıyo yardımcı olurmusunuz ?

 195. Fatma

  17/08/2011 at 21:47

  selam,

  herşey çok güzel tarif etmişsiniz çok teşekkürler… fakat ben 4.adımda kendi mailimi kabul etmediği için yeni bir id adı istiyor diye ….iphonetunes.com die verdim. şimdi ben bu maili nerden nasıl girip onaylıcam??? onu anlayamadım bana hangi adresse onay maili gelecek sonuçta orda benim kendi mailimi istemedi!!! anlatabildim mi bilemiyorum…

  • Mustafa Tan

   17/08/2011 at 22:26

   Selamlar,

   Kendi mailinizi kabul etmiyorsa bu demektir ki daha evvelden Apple ID almışsınız bu mail adresi ile. Yoksa kabul etmemesi söz konusu olamaz. Tam olarak ne hata mesajı çıkıyordu ?

   Şifrenizi bilmiyorsanız https://iforgot.apple.com adresinden tekrar isteyebilirsiniz.

   Aktif kullandığınız bir mail adresi girmek zorundasınız yoksa mail kutunuza gelecek onay mailine tıklayamazsınız doğal olarak.

 196. Fatma

  17/08/2011 at 21:59

  birde şu yazıyor:

  Email Verfication

  Am email has been sent to the address below with a link to verify your Apple ID. Make sure to check your email and follow the link to complete the creation of your Apple ID.

  tamam biraz da olsa anladım ama nerden check yapacam hangi hangi sayfadan check yapacam??

  • Mustafa Tan

   17/08/2011 at 22:29

   4. adımda girdiğiniz mail adresinize bir onay maili gelecek 6. adımda örnek paylaştığımız gibi. Mail kutunuzu kontrol edin.

 197. Ahmet

  19/08/2011 at 18:01

  Fjdv

 198. serkan sezgin

  22/08/2011 at 11:23

  teşekkürler none kısmı store dan free seçildikten sonra çıkıyor cok teşekkürler

 199. Fatih

  22/08/2011 at 19:35

  Mrh benim sorunum mailime geleni tikladiktan sonra passaport sorması nedenn olur acaba TSK

 200. naz

  23/08/2011 at 15:53

  bn yapmaya çalışıyoruum ama olmuyo your session has timed out.try again ‘ bu yazı çıkıyo tekrar deniyrm ama olmuyo bna yardmcı olursanız sevinirm şimdiden teşekkürler (:

 201. elvin

  25/08/2011 at 08:32

  salamlar her kese. Ben postcodu tapa bilmirem, Bakunun. ne yapim acaba? lutfen birisi cevab yazsin

  • Dora

   03/09/2011 at 12:58

   07100 yaz o kadar önemli değil.

   • Anonim

    08/09/2011 at 15:06

    slm hersey guzelde ıphone 3g 4.2.1 surumde kart adlarında none secenegi yok ne yapılabılır tesekkurler

    • ali

     01/11/2011 at 20:30

     master card ın üstüne tıkla seçeneklerde en altta none var oraya tıkla

  • Anonim

   20/10/2011 at 22:31

   iphone 3gs var ama kredi kartı bölümünde none çıkmıyor nasıl yapıcazm yardımcı olurmusunuz

 202. burak

  25/08/2011 at 14:52

  kartsız işlem yapacam kimlik alacam none kartsız secene yok yalnız

  • Mustafa Tan

   25/08/2011 at 15:37

   Yazıda anlatılanları aynen uygulamanız gerekiyor. Özellikle 1. adıma dikkat edin.

   • Anonim

    28/08/2011 at 17:05

    kardeşim bu card numarası istediği bölümde none yi işretlemişin ama benım telefonda visa master card amex çıkıyo none çıkmıyr ne yapıcam ben bi yardımcı olurmusun tıkandım burda

    • bd

     07/10/2011 at 09:50

     evet ya kesinlikle. bende de aynı şey oldu.
     none diye bi seçenek yok 🙁 nasıl yapabilirim?

     • selahattin

      15/10/2011 at 20:09

      yaa ben önceden başka bir adresle girdim ..ama ayarlar-storede çık seçeneği yok çıkamadım

  • peren

   27/08/2011 at 17:20

   email kısmına kullandığımız hotmail adresinimi yazacağız onu anlamadım

   • Test

    27/08/2011 at 17:39

    Evet kendi mail adresinizi yazacaksınız.

   • Mustafa

    27/08/2011 at 17:40

    Evet kendi mail adresinizi yazacaksınız.

 203. Irmak

  28/08/2011 at 18:53

  Bir türlü şifre kabul etmiyor

  • Mustafa Tan

   28/08/2011 at 19:01

   O zaman belirlediginiz şifre yazıda belirttigimiz standartta degildir.

   Sifrenizde en az bir büyük harf, en az bir küçük harf ve en az bir rakam olmali.

 204. Anonim

  29/08/2011 at 05:18

  sağolun dostlar

 205. Efsane

  30/08/2011 at 16:16

  ıPad normalde hat sayesinde Wifi olmasa bile internete bağlanabilir. Ancak benim ıPadim uzun süredir bağlanamıyor. Herhangi bir borcu yok ancak wifi ye bağlanmadan app store you tube vs.. hiç bir şey yapamıyorm. eifi yada hücresel veri ağına bağlanmalısın diyo. Hücresel veri ağı tam olarak ne oluyor lütfen yardımcı olur musunuz? Bunu bir yere göstermelimiyim yoksa bana yardımcı olabilir misiniz? şimdiden teşekkü ederim…

 206. emre

  31/08/2011 at 17:35

  arkadaslar adımları uygulurum ama paymend cart da none secenegı yok bılgınız varsa yardım edın

  • Mustafa Tan

   31/08/2011 at 17:39

   1. Adımda anlatilanlara dikkat edin yoksa çıkmaz “None” seçeneği.

 207. yokki

  02/09/2011 at 22:45

  id hesabını kapatmak mümkün mü? Mümkünse nasıl yapıyoruz?

  • Mustafa Tan

   02/09/2011 at 22:50

   Hayir mümkün degil.

 208. yokki

  02/09/2011 at 23:04

  hesabımı kabul ediyo ama bilgileri tekrar istiyo onda da none cıkmıyo napabilirim?

 209. samet

  03/09/2011 at 10:33

  paylaşım için çok teşekkürler

 210. ufuk

  06/09/2011 at 13:24

  ıtunes kredi kartımdan 49,99 USD para çekmiş nasıl para iadesi yapabilirim yada bu para çekimlerini nasıl onleyebilirim

 211. arap

  06/09/2011 at 17:42

  siz verseneiz olmazmı yha.

 212. Pingback: Turkcell’den canlı trafik bilgisi de barındıran navigasyon uygulaması: Turkcell Yolbilgisi

 213. Esref

  08/09/2011 at 22:51

  Eşref Ogur

 214. ahmet

  09/09/2011 at 00:58

  on numara site yapmışsınız tebrikler valla

 215. Mustafa demir

  10/09/2011 at 09:10

  Ben bu kredi kartsiz hesap almaya çalışıyorum session time our try again later diyor ne yapabilirim sürekli bu sekilde çıkıyor birturlu ilerleyemiyorum

 216. eylül

  12/09/2011 at 06:39

  hesabı açmaya çalışıyorum ama olmuyor you cannot create an apple ıd because you do not meet the minimum age requirement diyo ne yapmam lazım ?

  • Mustafa Tan

   12/09/2011 at 08:17

   Verdiği hata mesajından yaşınızın küçük olduğunu anlıyorum. Ya doğum yılınızı yanlışlıkla çok küçük girdiniz, ya da yaşınız gerçekten çok küçük.

 217. hüseyin

  13/09/2011 at 00:38

  arkadaslar mail adresini kabul etmiyor neden .s

  • Mustafa Tan

   13/09/2011 at 00:41

   Hata mesajını da paylaşabilirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.

   • emre

    29/11/2011 at 17:26

    ya kredi kartı var sifresini felan yassak para kesiyolarmı

 218. Pingback: Anonim

 219. Buse

  17/09/2011 at 00:49

  1.adimda baslarken apple storea girip free ye basiyorum yeni hesap dedikten sonra itunes store a baglanilamiyor diyor. Daha sonra itunes e girip dediginiz adimlari uyguluyorum bu sefer none secenegi cokmiyo

  • Mustafa Tan

   17/09/2011 at 09:45

   iTunes’tan yaparken de ilk adıma Free uygulama indirmekle başlıyorsunuz değil mi?

 220. Metin

  17/09/2011 at 18:34

  kardeş sayende kayıt oldum beni büyük dertten kurtardın Allah razı olsun senden.

 221. Anonim

  18/09/2011 at 17:32

  Kardes sunum için teşekkürler email adresi xxxx@iphoneturkey.biz yaptım ama nafile yanlış mı oldu acaba

  • Mustafa Tan

   18/09/2011 at 17:34

   Evet yanlış olmuş çünkü öyle bir mail adresi yok 🙁 Kendi kullandığınız mail adresinizi yazacaksınız. Hotmail veya gmail’den aldığınız ve halen kullandığınız bir mail adresiniz yok mudur?

   • İPEK

    19/09/2011 at 21:42

    bende none seçeneği çıkmıyor yardım edebilirmisiniz lütfennn

    • Mustafa Tan

     19/09/2011 at 21:47

     İşleme 1. adımda bahsettiğimiz gibi ücretsiz (free) bir uygulama seçerek başlıyorsunuz değil mi?

     • İPEK

      19/09/2011 at 22:22

      evett ama olmadııı 🙁

      • İPEK

       19/09/2011 at 22:23

       ne yapmam gerekiyor alamadım gitti kimliği 🙁

       • İPEK

        19/09/2011 at 22:58

        App store den ibooks a girdim ordan free yaptım ve diğer işlemleri tek tek akip ettim ama olmuyor none çıkmıyor lütfen yardım edin 🙁

       • dilek

        21/09/2011 at 20:23

        malesef bu none seceneği yok..napıcaz.cvplarda da yokk..olmuyorr..help please…

       • Anonim

        24/10/2011 at 09:58

        ARKADASLAR INTERNETTEN YAPMAYIN IPHONEDEN YAPIN OLUYOR

 222. Ayçıl Aytürk ÖZER

  20/09/2011 at 10:30

  Emeğine sağlık cok cok teşekkürler paylaşım için 🙂 eğer yapmıs oldugun paylaşımı bulamasaydım kıracaktım telefonu xD tekrar tesekkurler emeğin için 🙂

 223. okan

  20/09/2011 at 17:22

  çok teşekkür ederim elinize sağlık çok yardımcı oldu

 224. Emre

  20/09/2011 at 20:35

  Usta kolay gelsin store kayıt olmak istiyorum fakat” You cannot create an Apple ID because you do not meet the minimum age requirement” diyor.Yaş işle alakalı yaşınız ufak diyor fakat yıl olarak 1980 giriyorum sorun nedir teşekkürler.

 225. gözde deniz

  27/09/2011 at 00:32

  bütün işlemleri teker teker yaptım fakat onay kodu gelmedi mail adresimi telefondan giriyorum olmuyor.Bilgisayardan onaylasam olmuyor mu ayrıca mail programını nasıl kullanabilirim ?

 226. hakan

  29/09/2011 at 22:28

  kardesım cok saol super anlatmıssın ve uyguladım cok tskler acıklaman ıcın

 227. Sercan

  30/09/2011 at 21:22

  super olmus ellerine gozune saglik

 228. yasin şimal

  01/10/2011 at 10:37

  çok teşekkür ederim süper yardım aynen uyguladım

 229. Dnr

  01/10/2011 at 11:44

  Adim sagol

 230. cillino

  01/10/2011 at 15:08

  kredi kart hesabı kullanmayan bir id.m var iphoneumda fakat bir de kredikartı hesabına bağlı yeni bir id hesabı açmak istiyorum başka bir mail adresi ile. ikisi aynı anda telefonda bulunabiliyor mu? yani kredi kartsız hesabı silmeden diğerini ekleyip seçimime göre kullabilir miyim? evet ise nasıl? teşk.ler

 231. Aysu

  03/10/2011 at 11:32

  Merhaba. ben nerdeyse 10 tane hesap açtım ama bir türlü onay mail sayfası gelmiyor , 6. şıktaki sayfa açılmıyor sadece onay maili geleceğini söylüyor o kadar … başka başka adreslerle deniyorum hep oraya kadar gelip ordan sonra devam etmiyor, bi öneriniz veya bilgiiz olabilirmi acaba?

  • Mustafa Tan

   03/10/2011 at 11:40

   Apple ID olarak verdiğiniz mail hesabınızın Spam/Junk (İstenmeyen Mesaj) klasörünü kontrol edebilir misiniz? Bazen bu tip onay mesajları Inbox’a düşmeyebiliyor.

 232. bugra

  05/10/2011 at 12:53

  be adım adım yaptım ama bilgilerimi girdikten sonra mail sayfası çıkmadı.done diye bi yazı çıktı bende tıkladım her şey bitti ne yapacam tekrar o sayfayada dönemiyorum yardııııım..lütfen

 233. bugra

  05/10/2011 at 13:34

  adım adım yaptım ama bilgilerimi girdikten sonra mail sayfası çıkmadı.done diye bi yazı çıktı bende tıkladım her şey bitti ne yapacam tekrar o sayfayada dönemiyorum yardııııım..lütfen
  diye bi soru yazmıştım 1.cevabını nereden alabilirim 2.ne zaman alabilirim bu arada harikasınız süper bir site

 234. sinan guler

  05/10/2011 at 15:12

  tesekkurler

 235. Meryem

  07/10/2011 at 22:44

  merhabalar… bir kaç hafta önce telefonumu i tunes’e bağladım ve telefonum sıfırlandı.. qeri yüklemeye çalıştığımda istediğim tarihe dönmek istediğimde sifre istiyor we yapamıyorum ne sifresi istediğini de anayamıyorum bütün kayıtlarım silindi yardımcı olursanız çok sewinirim 🙁

 236. emre

  10/10/2011 at 19:53

  selam
  allah razı olsun sayenizde kimseden yardım almadan çok iyi anlaşılır şekilde işlemi yaptım çok başarılı iyi çalışmalar

 237. Sivan

  13/10/2011 at 18:56

  Bana hiç mail gelmedi veya gelmişse de bilmiyormuş nasl bakacağımı yardımcı olabilir misinz

 238. Berk Çoşkun

  17/10/2011 at 04:22

  Çok teşekkür ederim çok yardımı oldu. Emeğine sağlık..

 239. sege

  17/10/2011 at 09:32

  çok faydalı tşklr

 240. Anonim

  17/10/2011 at 14:15

  Ben bütün işlemleri tamamladim ama onay mesaji gelmedi tam 3 gun oldu

 241. betüş

  18/10/2011 at 14:42

  cok tesekkur ederım supersınız….

 242. ömer

  21/10/2011 at 00:36

  slm bu 6. bolumu nasil yapıcam anlamadım bana yardımcı olursanız sevinizrim ?

 243. mert

  22/10/2011 at 12:15

  mrblar mustafa bey dedikerlinizi aynen uyguladım eski kimliği şifresini istiyor ama yeniyi actım telefonda yeni kayıtlı ama nedense uptade lerde eski kişininii parolasını istiyor ne yapmalıyım hiçbişey yapamıyorum su an

  • Mustafa Tan

   22/10/2011 at 13:02

   Eski apple id ile indirdiginiz uygulamalar hala cihazinizda yuklu mu?

   • mert

    22/10/2011 at 14:18

    ewet hala yüklü

    • Mustafa Tan

     22/10/2011 at 14:46

     O zaman eski Apple ID’nin şifresi sorulmaya devam edilecek 🙂 Uygulamalarınız yüklediğiniz Apple ID’ye bağlıdır. Eski apple id ile yüklediğinizi uygulamaları silmediğiniz sürece bu sorundan kurtulamazsınız.

     • mert

      22/10/2011 at 14:48

      hemen hemen hepsi eskieden kalan uygulama şimdi herseyi silmem mi lazım bu cok agır olucak 🙂 ama baska bi cözüm yolu varmıdır eskiyi silmem telefonun herseyini silmem manasına gelirr

      • Mustafa Tan

       22/10/2011 at 14:58

       Maalesef yok 🙁

       • mert

        22/10/2011 at 15:12

        tşk ederim ama ayarlar store bölümünde yeni actıgım hesap kayıtlı diyelim herseyi sildim ki indirdigim şeylerden bahsediyoruz sildigimde garantisi varmı olucagının yedekleme almıstım bi ara tekrar onları geri yükledigimde kurtarabilirmiyim peki mustafa bey

 244. Anonim

  23/10/2011 at 00:15

  none seceneği görünmüuor

  • hakab

   26/10/2011 at 16:05

   aynen bendede

 245. hakab

  26/10/2011 at 16:02

  lutfen biriniz yardim etsin none secenegi cikmiyor bende nasil kimligimi olusturabilirim? acil

 246. ramet

  27/10/2011 at 15:45

  salam herkese mende none cixmir yardim kim ede
  biler

 247. Mehmet E.

  30/10/2011 at 00:49

  Merhabalar gösterdiğiniz herşeyi uyguladım sonuna kadar tamam ancak install ettiğimde tap Ok.to review the isntractions on how to verify your apple ID yazıyor. tamamen gösterdikleriniz çıktı ve yaptım yalnız mail adresi olarak ……@iphone.tu yazdım uygulama iner gibi oldu sonra ilk başta verdiğim ing. hatayı verdi şifreler falan doğru yardımlarınız için teşekkürler

  • Mustafa Tan

   30/10/2011 at 00:56

   Apple ID olarak girdiğiniz mail adresinize gelen onay mesajındaki linke tıkladınız değil mi? Yani bu verify işlemi olmadan yani Apple ID olarak girdiğiniz mail adresinin size ait olduğunu ispatlamadan uygulama indiremezsiniz.

   • Mehmet E.

    30/10/2011 at 02:23

    Çok teşekkür ederim Mustafa Bey Mail hallettim iphone kullanmak müthiş bir duygu insan kendini süperman gibi hissediyor …

 248. kübra

  30/10/2011 at 12:58

  daha önceden kredi kartsız id aldım ben uygulama indirdim kaç defa ancak pcye ikinci kez bagladığımda herşey başa döndü pc aynı pc ,itunes yüklü. şuan indirdiğim uygulamalar duruyor ama kaydettiğim numaralar gitti tlf ingilizceye döndü. bir de en başa döndüğü anda tekrar id almaya çalıştım aynı adres dedi almadı kendi id ile girmeye çalıştım şifreyi kabul etmedi. nasıl oldu bilmiyorum yeniden açtım şimdi. aynı adresle şifreyşe apstorea girdim uygulama indirdim indi. neden böyle birşey oldu anlayamadım yardımcı olur musnuz? tşf şuan ingilizce nerden düzeltebilirim? Teşekkürler.

 249. Anonim

  01/11/2011 at 00:52

  Anlatim icin cok tesekurler cok saolun

 250. Büşra

  02/11/2011 at 19:06

  Çok faydalı oldu. Teşekkürler…

  • Anonim

   04/11/2011 at 16:49

   bendede none çıkmıyor ve ilk seçenek gibi yaptığım halde. nasıl yapacağız?

 251. emrah

  05/11/2011 at 14:44

  slm arkadaşım ben kayıt yapmaya baslıyorm sozlesmeyı kabul edıyorm daha sonra maıl ıstenılen yerlerı doldurmaya baslıyorum ama bırden bıre basa donuyor hep kac defa denedım olmuyor bunu sebebı ne olur yardımcı olursanız cok sevınecegım sımdıden tesekkur ederım

  • Anonim

   08/11/2011 at 14:42

   Baba namusuma bende beceremedim

  • Anonim

   29/11/2011 at 02:27

   Teşekkürler yazanın ellerine saglik

  • Yasn

   29/11/2011 at 02:28

   Sagol ustat

 252. smyy

  06/11/2011 at 20:28

  mail kısmına kendi kullandığım email adres ve emailimin şifresini yazdım.Fakat apple’ın istediği şifre özellilerine uymuyor.email kendi emaillim şifrem yeni şifre mi olucak?

  • Mustafa Tan

   06/11/2011 at 20:39

   Elbette yeni şifre olacak. Hiç bir zaman emailinizin şifresini başka bir yerde de kullanmayın ya da başka bir yere girmeyin.

   • Bilen

    19/11/2011 at 09:20

    Mustafa bey su küfürü silseniz…

 253. ilkkenan

  08/11/2011 at 00:21

  selam yardıma ihtiyacım var,sitede yazılanları uyguladım fakat beceremedim.

  • Anonim

   26/12/2011 at 06:14

   ben yaptım çok işime yaradı sağolun

 254. fadim

  08/11/2011 at 21:32

  cook tesekkur ederim ya çok saolun en sonunda sayenizde becerebildim valla cok tesekkur ederim:):):)

  • Anonim

   09/11/2011 at 02:53

   slm sitede yazanları denedim ama beceremedim yardımcı olumusunuz

 255. KEMAL

  09/11/2011 at 19:28

  anlatımınızı beğendim ve kolaydı..ıphone kullanıcılarını öneririm bu sayfayı teşekkür ederim..10 üzerinden 10…:)

  • Cansu

   11/12/2011 at 13:44

   msn’i normal olarak mı kaydediyoruz yoksa …..@iphoneturkey.biz olarak mı ? .s

   • Mustafa Tan

    11/12/2011 at 13:46

    Tabii ki kendi mail adresinizi yazıyorsunuz.

 256. GÜLER

  10/11/2011 at 09:32

  merhaba,

  ıslemleri adım adım gerçekleştirdim ancak kart bilgisi bölümünde none cıkmıyor ne yapmalıyım?

  • bartu16

   24/12/2011 at 23:15

   merhaba aynen ya benımde none çımıyor ne yapmalıyım

 257. Erhan

  12/11/2011 at 14:50

  Merhaba,

  Mevcut kredi kartı ile alınmış id nizide, daha sonradan düzenleyebilir ve kredi kartı kullanımını iptal edebilirsiniz. Bu yazıyı okuyunca tesadüfen görmüş oldum. Benimde kredi kartlı bir id im vardı. Ayarlar-store dan Appla kimliğini tıklayıp, Apple kimliğini göster derseniz, mevcut profilinizi göreceksiniz. Burdan kredi kartınızı üzerine tıklayarak None yapabilirsiniz..

  iyi günler..

  • Kemal sadık

   24/11/2011 at 23:21

   TEŞEKKÜRLER ERHAN Kardeş…Sağolasın..

 258. emrullah

  12/11/2011 at 23:38

  çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz

  • Camci

   14/11/2011 at 02:57

   None çıkmıyor kart bölümünde

   • yu

    26/11/2011 at 22:22

    ya buldum cıktı ama denedim indirmeye bastım inmedi ya

 259. MUSTAFA

  14/11/2011 at 15:13

  EMEĞİNİZ VE YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM.

 260. nizam

  17/11/2011 at 10:17

  iphone kayıt yapıyorum ama kredi kart bilgilerinde none cıkmıyor ne yapmam lazım teşekürler

 261. cabbar

  17/11/2011 at 23:47

  aq ne bu kadar uzatıyonuz bok mu var okdar para verıyoz onu ındırcz bunu ındrcz apple kımlıgyms skerm senın kımlıgını bak beceremdm alamdım aq biri hayrına veriversin yada yaratsın bnm adıma aq

 262. Anonim

  18/11/2011 at 18:57

  NONE TIKLAYIN CA ONAYLANMIO ACABA NEDENDİR.

 263. selami

  20/11/2011 at 12:52

  allah razı olsun

 264. SaliH

  20/11/2011 at 18:35

  Kredi Kartsız Apple ID’nin püf noktası, işleme App Store’dan ücretsiz (FREE) bir uygulama indirmeye çalışmak ile başlıyor. Ücretsiz bir uygulamayı indirmekle başlama kısmı oldukça önemli, çünkü bu şekilde başlamaz isek ilerideki adımlarda “None” seçeneği çıkmıyor. cok basarılı olmuş tşk ederim

 265. Mehmet

  21/11/2011 at 23:26

  Emeğin için çok tşk çok sağol resimli anlatım içinde ayrıca tşk ederim Anlatıldıgı gibi yapılınca bir sorun çıkmıyor

 266. selen

  22/11/2011 at 17:28

  yaa bende none çıkmıyor nedeeeeen

  • ümit

   28/11/2011 at 10:36

   galıba senden para ıstıyolar selen :D:D:D

   • osman

    01/12/2011 at 10:00

    ayarlardaki storeden değil indirdiğimiz yerde yani app storeden girerseniz none çıkar

    • ykup

     21/12/2011 at 13:47

     Kredi Kartsız Apple ID’nin püf noktası, işleme App Store’dan ücretsiz (FREE) bir uygulama indirmeye çalışmak ile başlıyor. Ücretsiz bir uygulamayı indirmekle başlama kısmı oldukça önemli, çünkü bu şekilde başlamaz isek ilerideki adımlarda “None” seçeneği çıkmıyor. cok basarılı olmuş tşk ederim

 267. Pingback: Applekolik » Blog Archive » iCloud Hakkında Sık Sorulan Sorular

 268. Pingback: Applekolik » Blog Archive » iCloud Hakkında Sık Sorulan Sorular – I

 269. ayfon

  26/11/2011 at 01:46

  sonunda ya çok teşekkürler 🙂

 270. ümit

  28/11/2011 at 10:35

  cok kolaymış ya en sonunda bosuna kaç gundur ugrasıyorum oldu işte

 271. EmreGunes

  28/11/2011 at 16:39

  cok teşekkür ederim paylaşım için free uygulama üzerinden gitmediğimden ilk başta None olarak yapamamıştım ama gözden kaçmaması gereken bi nokta kredi kartsız apple kimliği oluşturabilmek için kesinlikle Free uygulama üzerinden paylaşımdaki adımları izleyerek işlem yapılmalı sıkıntısız halledilebiliyo… Tekrar çok tesekkur ederim..

 272. Sefa

  30/11/2011 at 01:42

  İpoddan id adresimi kaydettim fakat gelen kutusunda sorun oluyo sunucu ismine ne yazmalıyım??

 273. Asya

  01/12/2011 at 23:46

  Ya ben hepsini dolduruyorum sorun olmuyor fakat msneme mail gelmiyor

 274. Erdal

  02/12/2011 at 13:36

  Çok teşekkür ederim.Kaç zamandır ABD hesabı açmaya çalışıyordum.İtunes te denediğim için kredi kartı none çıkmıyordu.Sayenizde başardım.
  ABD hesabında bugün SHIFT 2 Unleashed bedeva 😀

 275. serhat

  02/12/2011 at 23:54

  çokk saolun yaa Allah razı olsun anlatım mükemmel…

  • ugur_oz

   04/12/2011 at 09:36

   ya nasıl yapıonuz bana aktivasyonda gelio ama giriş yaparken boyna hata verio kafayı yicem

 276. Asya

  03/12/2011 at 23:26

  Ya ben yapıyorum ama bana mail gelmiyor neden cevabnı bilen varsa yazabilirmi ???

 277. osi

  04/12/2011 at 19:34

  bilgisayarda bu işlemi nasıl yapacağım paylaşırsanız sevinirim.

  teşekküler.

 278. osi

  04/12/2011 at 20:00

  iphonemden denedım fakat kredı kartsız yanı sızın yazdıgınız gıbı ödeme kartı seçeneklerınde none çıkmıyor.

  teşekkürler.

  • Mustafa Tan

   04/12/2011 at 20:40

   Yazının ilk adımında özellikle vurguladığımız gibi işleme App Store’dan ücretsiz (FREE) bir uygulama indirmeye çalışarak başlıyorsunuz değil mi? Bu şekilde başlamaz iseniz kesinlikle None seçeneği çıkmaz.

  • Anonim

   10/04/2012 at 20:12

   Hiç işlem yapılmamış bir mail adresinden önce ayarlar Store dan çıkış yapın.sonra App a girip free uygulama seçin install a basın yeni Apple is yo secince

  • Anonim

   10/04/2012 at 20:12

   None cikio

 279. Pingback: Mac101: Mac App Store’dan Apple ID (Apple Kimliği) nasıl alınır? | Sihirli Elma

 280. emrah mürsel

  05/12/2011 at 15:55

  çok teşekkur ederim arkadaşlar

 281. halid

  05/12/2011 at 21:08

  selam…kardes anlatdigin gibi yaptim ama NONE diye bisey yok hep kredi karti istiyor…napabilirim ???

 282. vasif

  06/12/2011 at 08:08

  Ben kredi karti kismindaki none yazisini bi turlu secemiyorum

 283. Nursah

  06/12/2011 at 17:36

  Supersn ya sewiom snii.d

 284. Anonim

  06/12/2011 at 22:05

  eyw kardeşim ya çok saolun vala

 285. ecem

  06/12/2011 at 23:31

  mükemmelsiniz =)

 286. tamer

  08/12/2011 at 15:02

  valla kardeş on numaRASIN ÇOK SAĞOL

 287. serap

  08/12/2011 at 16:37

  Ben de mail adresini kaydettim, gelen maili tıklayıp aktivasyon yaptım. Kayıt olurken none seçeneğini seçtim. Fakat ücretsiz bir uygulama indiremiyorum.Kredi kartı bilgisi istiyor. Şu uyarı çıkıyor: This Apple ID has not yet been used before in the itunes Store.Tap Rewiew your account information. Please rewiew your account information. Ne yapabilirim?

 288. SeFa

  09/12/2011 at 02:14

  Başkan allah razı olsun senden paylaşım içic sagolasın 🙂

 289. Tarık hep

  10/12/2011 at 09:38

  helal olsun saol kardeşim…

 290. gani

  11/12/2011 at 16:13

  apple 4s için kredı kartsiz apple kimlik nasil aliniyor.? bilenler yazarsa sevinirim….tesekkurler…..

  • Mustafa Tan

   11/12/2011 at 16:24

   Aynı şekilde alınıyor. Apple Kimliği cihaza bağımlı değildir.

  • serap

   11/12/2011 at 16:54

   nasıl yani? Bize de açıklarsanız seviniriz.

   • Mustafa Tan

    11/12/2011 at 17:13

    Yukarıdaki yazıda paylaştığımız gibi alınıyor Kredi Kartsız Apple Kimliği.

    • serap

     12/12/2011 at 16:49

     Ben yukarıdaki yazılanları aynen yaptım. Hatta sıfırdan başlayıp yeni bir apple kimliği yaratmak istedim. Fakat yukarıdaki none seçeneği bende çıkmadı. Visa-master card- Amex seçenekleri var sadece.Ne yapmalıyım??

     • serap

      12/12/2011 at 17:51

      Yaptım sonunda.Birşey daha sormak istiyorum.Denemek için başka bir mail adresimi vermiştim.Şimdi daha sık kullandığım mail adresimle değiştirebiliyor muyum?

      • Mustafa Tan

       12/12/2011 at 18:03

       Evet mail adresinizi değiştirebilirsiniz. Aşağıdaki yazıda paylaştığımız gibi önce hesabınızı görüntüleyin sonra bu ekranda mevcut Apple ID’niz üzerine tıklayın. Değiştirme ekranını göreceksiniz:

       http://www.iphoneturkey.com/2011/04/iphone-ve-ipadde-apple-hesap-bilgilerini-degistirme.html

       • serap

        13/12/2011 at 16:06

        O yazıyı okudum.Ben oraya girip istediğim mail adresimi yazınca bu e posta adresi zaten kullanılıyor yazıyor. Fakat ben istediğim mail adresimle giriş yapamıyorum. Onu nasıl düzeltebilirim?

     • Anonim

      10/04/2012 at 20:14

      Free App e gir oradan işleme başla none cikior

 291. Mehmet

  15/12/2011 at 19:23

  İphone 4s için Apple kimligi alacam ama none çıkmıyor hep kredi kartı çıkıyor yardım edebilirmisiniz

 292. EYUP

  17/12/2011 at 14:37

  COK SAGOLASIN KARDES BIR SENEDIR UGRASIYORDUM EMEGINE SAGLIK

 293. Hakan

  18/12/2011 at 19:35

  Sitede yazılanları uyguladım, ama bir türlü onay maili gelmiyor. Ne yapabilirim.

  • Mustafa Tan

   18/12/2011 at 19:41

   1) Apple ID olarak kendi email adresinizi verdiniz değil mi ?
   2) Email adresinize gelen onay maili bazen Istenmeyen Mesaj (Spam/Junk) klasörüne düşebiliyorum. Bu klasörü kontrol ettiniz mi?
   3) Onay mailinin geçmesi bazen gecikebiliyor 3-4 saat. Kayıt yaptıralı ne kadar oldu ?

   • Hakan

    19/12/2011 at 09:16

    Yok yok yok, gercekten ne gelen mail var, nede kayıt olabiliyorum, doğru adresinde verdim. Ne yapacağımı bilmiyorum…
    Bu cihazı bedaveya almıyoruz ki neden bu kadar zor anlamıyorum ki !!

    Bu arada yardımlarınız için gercekten çok teşekkür ederim, size zahmet oluyor ama ne yapalım bir türlü olmuyor.

    • Anonim

     19/12/2011 at 22:54

     Yeni mail aldım ve nihayet oldu teşekkür ederim

  • Anonim

   18/12/2011 at 21:15

   bende email bekliyorum gelmedi…bu telefona o kadar para veriyorlar…ama insanlari neden bu kadar ugrastiriyorlar anlamiyorum,,,bu islerin altinda bence cok buyuk siyasi…veya amerikanin insanlara bir tur tuzak oyunu yatiyor,,ama hayirlisi bakalim ne olacakk,,,bu ise o kadar para yatirmis,,,abd ,,,ama is hic kolay degil,,,,sanki telefon icin degilde,,,baska seyler icin bu kadar ugrastiriyorlar insanlari,,,

   • Mustafa Tan

    18/12/2011 at 21:30

    Komplo teorilerine girmeye gerek yok 🙂 Diğer takipçilerimize sorduğumu size de soruyorum. Genelde bu soruları yazdıktan sonra kimse dönüş yapmıyor. Ya kullanıcılar hatalarını farkediyor, ya da geçen zamanda onay maili gelmiş oluyor 🙂

    1) Apple ID olarak kendi email adresinizi verdiniz değil mi ?
    2) Email adresinize gelen onay maili bazen Istenmeyen Mesaj (Spam/Junk) klasörüne düşebiliyorum. Bu klasörü kontrol ettiniz mi?
    3) Onay mailinin geçmesi bazen gecikebiliyor 3-4 saat. Kayıt yaptıralı ne kadar oldu ?

 294. sevgi

  21/12/2011 at 21:36

  merhabalar ,

  Kredi kartı seçeneği bölüünde bende visa seçili durumda ve hiç bir şekilde değişmiyo , üçretsiz bir uygulama indirmeye çalışarak yeni hesap yaratmaya çalıştım ama yinde sonuç değişmedi kredi kartı bölümünde non yok vede vizda takılı durumda ne yapmalıyım 🙁

 295. osman

  22/12/2011 at 00:46

  merhaba, ben usa seçimiyle hesap aldım, bu konuda iki sorum olarak

  1) yasal olarak sıkıntı var mı ?
  2) usa olunca burdaki kredi kartımı kabul etmiyor, bir şekilde kartla ücretli usa hesabı alma şansım var mı ?

  • Mustafa Tan

   22/12/2011 at 01:00

   1) Türkiye yasalari açısın bir sorun yok ama Amerikan yasaları açısından bilemem 🙂 ama sadece ücretsizleri indirebileceginiz için pek problem etmeyeceklerdir 🙂

   2) Kredi Kartli alamazsiniz us store’dan. Kredi kartiniz bir amerikan bankasindan alınmış olmali.

 296. eyüp

  22/12/2011 at 13:27

  merhabalar.
  Kredi kartsız apple ID aldığımızda daha sonradan ücretli bir uygulama indirmeye çalıştığımızda kredi kartı bilgilerimizi bu aldığımız ID ye ekleyebilirmiyiz acaba?

 297. Anonim

  22/12/2011 at 21:41

  Arkdslarr updtee isdgnde eski id hsbm cikyor silemiorum yrdmci olrsnz sevnrm

  • Mustafa Tan

   22/12/2011 at 21:58

   Bir uygulama hangi apple id ile indirildiyse, güncellemesi de sadece o apple id ile olur.

 298. Anonim

  22/12/2011 at 22:45

  Ya bir tane sifre ornegi verir misiniz rica etsem?

  • Mustafa Tan

   22/12/2011 at 22:50

   Örnek: Araba834

   Yazıda da belirttiğim gibi şifre hem rakam hem de harflerden oluşmalı. Ayrıca harflerden en az bir tanesi büyük harf olmalı. Son olarak şifrenin toplam uzunluğu en az 8 karakter olmalı.

   • Anonim

    20/01/2012 at 02:44

    Çok teşekkür ederim 🙂

 299. Melez

  24/12/2011 at 03:05

  Arkadaslar ben sitede tarif edildigi gibi bu olusturmayi yaptim ama yine de ucretli proramlari yukleyemiyorum ekranda baska bir yazi olusuyor program inmiyor yardimci olursaniz sevinirim

  • Mustafa Tan

   24/12/2011 at 07:11

   Yukaridaki yazi kredi kartsiz apple kimligi almayi anlatiyor. Bu şekilde aldiysaniz zaten sadece ücretsiz olanlari indirebilirsiniz.

 300. ibokan

  24/12/2011 at 17:03

  dostum cok tesekkue ederim ıyıkı varsınız

 301. tanju kara

  25/12/2011 at 03:15

  tebrikler….!
  cözümüde kolay

 302. leyla

  25/12/2011 at 15:23

  Merhaba,

  Bu yazdıklarnız Apple ID olmayanlar için..
  Benim Apple ID var, fakat proğram yükleyemiyorum..
  lütfen nasıl yapacağımı anlatırmısınız..Teşekkürler
  telefonum İPhone 4s

  • Mustafa Tan

   25/12/2011 at 15:28

   App Store uygulamasından indirmek istediğiniz bir uygulamanın “FREE” yazan ikonuna tıklayıp indirme işlemini başlatabilirsiniz.

   • Anonim

    28/12/2011 at 01:33

    Banada Bi yardım eder mısınız ?

  • leyla

   25/12/2011 at 16:20

   evet söylediğiniz gibi yaptım…
   fakat kredi kartı numara mı istedi…ücretsiz bir proğram için neden kredi kart numaramı istediler onu anlayamadım…kredi kartı numaramı yazarsam sorun çıkar mı ileride?

   • Mustafa Tan

    25/12/2011 at 16:34

    Eğer yukarıdaki yazdığımız gibi yaparsanız “None” seçeneği mutlaka çıkar, eğer 1. adımda anlattığımız gibi işleme başlamaz isenize “None” seçeneği çıkmaz.

    • leyla

     25/12/2011 at 16:55

     1.seçeneği uygulamadım, çünkü 2 gün önce ID numarası almıştım…ayarlar menüsünde I Cloud vardı, oradan ücretsiz applle kimliği alın seçeneğinden aldım apple ID mi…kusura bakmayın biraz çok soru soruyorum ama anlayamadım…zaten ücretsiz applle kimliği almıştım, şimdi ücretsiz bir uygulamadan kredi kartı istediler, bu durum kafamı karıştırdı…

     • Mustafa Tan

      25/12/2011 at 17:31

      Tamam şimdi anladım. Keşke baştan o şekilde belirtseydiniz 🙂 Tabii ki tekrar almanıza gerek yok. Zaten kredi kartsız apple id almışsınız.

      Fakat ücretsiz bir uygulama için kredi kartı gerekmez. Acaba ücretsiz bir uygulama içinden ücretli bir içerik almaya çalışmış olabilir misiniz. Yani Uygulama İçi Alım (In App Purchase) yapmaya çalışmış olabilir misiniz? Bu durumda da kredi kartı gerekir.

      • leyla

       25/12/2011 at 19:30

       In App Purchase seçeneği nerede oluyor bilmiyorum, mesela ücretsiz faceebook uygulamasını indirecektim, sağ üst köşede free yazıyor 🙂 ve kredi kartı sordu?

       • leyla

        25/12/2011 at 19:58

        bir sorum daha olacak ilaveten, ben I Tune indirmedim, bütün bu işlemleri App Store bölümünden yapmak istiyorum..
        Itune indirmem şart mı? benim model İFon 4S

 303. H

  26/12/2011 at 00:40

  Ben ucretsiZ hesap actım ancak indirme işleminde none kısmı çıkmıyor kredi kartı isimleri çıkıyor ne yapaliym telefonum iPhone 4

  • Mustafa Tan

   26/12/2011 at 00:41

   Yukarıdaki yazıyı aynen uygulamadıysanız None seçeneği çıkmaz. 1 numaralı adıma dikkat.

 304. H

  26/12/2011 at 00:41

  Ben üye oldum ancak none kısmı çıkmıyor

 305. muhammed

  26/12/2011 at 01:59

  herşeyi hallettim ama onay yazısı gelmedı acaba msn den takip edebiliyomuyuz msn hesabıma mı gelıyo bu onay işi

 306. leyla

  26/12/2011 at 11:56

  Mustafa bey merhabalar,
  ıPhon ile internet kullanımını soracaktım…bekleme modunda iken ekran karardığında içindeki proğramlar açık ise ( facebook, mail kutusu, google, v.s) internet kotamdan gidermi ? yoksa sadece bu proğramları açtığımda mı interneti kullanmış oluyorum?
  bekleme modunda iken, bütün bu proğramları kapalı halemi getirmek gerekiyor?
  birde wifi kullanmaya çalışıyorum, bu esnada türkcel den kullandığım internet devreden çıkıyor mu? o anda wifi ile bağlı olduğumu nasıl anlayacağım?

 307. Seyma

  28/12/2011 at 01:29

  Ben her şeyi yaptım ama en son kredi kartında payment card denilen yer bende Cıkmiyor sadece isim adres telefon bilgilerimi isteyen yer çıkıyor yazıyorum fakat olmuyo her şey oraya kadar tamam devamı nasıl olucak yardım edin lütfen 🙁

  • Can

   11/01/2012 at 23:13

   Cok basit adam anlatmiş işte baksana yukarıya yapamassan haber ver tekrar..

   • tugce

    06/02/2012 at 08:38

    none diye birşey yok benim ipad de

 308. saip

  28/12/2011 at 16:34

  cok tesekkurler 😀

 309. avi

  28/12/2011 at 22:10

  dostum cok tesekkur ederım artık baskasının sıfresı ıle gırmeyecegım senın sayende hallettım…..

 310. murat

  30/12/2011 at 10:51

  cok teskur ederm elne saglık o kadar kolay yaptmki

 311. ny

  30/12/2011 at 13:45

  ne yaptım ne ettimse herşeyi denesemde şu kredikartı kısmındaki none yazısı birtürlü çıkmadı yardımınıza ihtiyacım var nasıl yapabilirim ben bunu?

  • Mustafa Tan

   30/12/2011 at 13:46

   Yukarıdaki yazının 1. adımında özellikle vurguladığımız şekilde başlıyorsunuz değil mi işleme? Yoksa “None” seçeneği çıkmaz.

   • ny

    30/12/2011 at 14:54

    tşk hallettim sonunda

    • HÜLYA

     04/02/2012 at 18:17

     Kullanım Koşullarını kabul ettikten sonra karşımıza çıkan ekranda da, aynı zamanda Apple ID’miz olacak olan mail (E-mail) adresimizi (Örneğin; adiniz_soyadiniz@hotmail.com , adiniz@msn.com , adiniz@gmail.com, vs. gibi) ve şifremizi (Password ve Verify) giriyoruz. Şifremizi seçerken de aşağıdaki hususlara dikkat ediyoruz, yoksa kabul edilmiyor.DEMİŞSİNİZ .YANİ SIFIR EMAİL OLUŞTURUYORUZ VAROLANI KULLANMIYORUZ DEĞİLMİ?PEKİ AMA SONRA AKTİF EMAİL ADRESİ GİRİN DİYORSUNUZ????PASSWORD ONUNKİ OLACAK YANİ AMA İSTENİLEN ÖZELLİKLERE UYGUN DEĞİLKİ.YENİ EMAİL ADRESİMİ ALAYIM???

     • Mustafa Tan

      04/02/2012 at 19:06

      Var olan email adresini kullanıyorsunuz çünkü apple id bir mail adresi değil. Onay maili de bu girdiğiniz mail adresine gelecek.

   • Anonim

    10/03/2012 at 13:13

    bana bir sifre versenee

  • burcu öney

   09/02/2012 at 18:22

   iphoneyi alalı 3 ay oldu. o kadar uğraştım olmadı sizin sayenizde hallettim. çok tesekkür ederim

 312. görkem

  30/12/2011 at 22:07

  daha önceden kredi kartı ile ücretli uygulama indirdim. fakat şimdi ID hesabıma giremiyorum sürekli ödeme metodu yanlış değiştirin diyor. ücretsiz ürünleri de satın alamıyorum. kartsız satın alma moduna çeviremedim bir türlü :S

  • Mustafa Tan

   30/12/2011 at 22:15

   Bu sorun genelde son satın aldıklarınız kredi kartınızdan çekilemediği zaman oluşur. Kartınızın limitini kontrol edin. Borcunuz ödünenciye kadar da ücretsizler de dahil olmak üzere hiç bir uygulamayı indiremezsiniz. Ya da hesabınızı kredi kartsıza çeviremezsiniz.

   Detaylı bilgi için : http://www.iphoneturkey.com/2011/09/itunes-app-store-satinalma-gecmisi-sorunlari-ve-itiraz.html

   • Şevval Maçe

    02/02/2012 at 22:44

    bana yardım eder mısın yeni aldım 4s ama none secenegi yok

 313. Cengiz

  30/12/2011 at 22:21

  Mustafa Bey merhabalar. 🙂 Kredi kartsız ID aldıktan sonra velevki ücretli bir uygulama indirme ihtiyacı hasıl oldu, tekrar ID’yi kredi kartlı olana çevirme imkanı var mıdır, bunu sormak isterim. Teşekkürler..

 314. ebru

  01/01/2012 at 17:09

  Merhaba; 3 gün önce iphone 4s aldım ve ilk kez ıphone kullanacağım yani acemi kullanıcılardan biriyim durumu açıklamadaki hatamlarımdan dolayı şimdiden kusura bakmayın.ID kimlik oluşturabilmek için aldığım yerde 1 dolar ödemem gerektiği falan söylendi fakat daha sonra telefonu kurcalarken kendim bir ID oluşturdum ama kredi kartına dair herhangi bir ekran açılmadı.Şimdi ücretsiz uygulamalarıda indiremiyorum.İndirebilmek için ne yapmam gerekir? yada oluşturduğum kimliği silebilirmiyim?

 315. Sefket123

  01/01/2012 at 23:38

  Hill’i

 316. ferhat

  02/01/2012 at 00:12

  bu acıklamayı buraya yazan arkadasa cok tesekkur ederım ilk iphonum du yardım ıcın teskler tekrardan

 317. Orhan

  02/01/2012 at 02:14

  Kardesim gözünü seveyim yardım et none seçeneği cikiyor ama tiklayamiyorum yasa

  • Can

   11/01/2012 at 23:18

   ya resimlerdekini aynen uygula guzel kardeşim cıkacagına eminim yıne yapamayan olursa bana mesaj atsın ben yardımcı olayım bu konuda…

   • alev turhan

    21/01/2012 at 22:06

    bendede none cıkıyo ama tıklayamıyorum neden ki

    • Mustafa Tan

     21/01/2012 at 23:09

     Yazıda paylaştıklarımızı aynen yapmazsanız çıkmaz. Özellikle 1. adıma dikkat.

     • Saida

      23/01/2012 at 22:38

      slm Mustafa bey neden bana cevab yazmiyosunuz ben Kazakistandan ya iste bu ID yapamiyorum itunes acilmiyor ya da iphone’umdan yaptim mail-me gonderdim onayladim ama o sifreyle acilmiyor apple kimligi ya da parolaniz yanlis diyor ne yapa bilirim lutfen yardimci olun:-(

     • HÜLYA

      04/02/2012 at 17:39

      MERHABA, ÇOK GÜZEL ANLATIYOR VE HERKESE YARDIM EDİYORSUNUZ HEPSİNİ OKUDUM HANİ BENİM YAŞADIĞIMI YAŞAYANA CEVABINIZDAN YOLA ÇIKIP SORUNU HALLERDERİM DİYE.AMA OLMADI:( YAZIDA YAZDIKLAIRNIZI AYNEN AYNEN YAPIYORUM DİYEMEYECEĞİM ÇÜNKÜ O İLK ADIMA NERDEN GİDİLECEK ONU BİLMİYORUM.OKU OKU AMA OLMUYOR….

 318. mustafa

  02/01/2012 at 21:54

  ya ben halledemedim en sona geldım maılımı gosterdı bırsey kodundan bahsettı done yazıyor ustte alttada resed gıbı bırsey yazıyor anlamadım:(

 319. ramazan akkuş

  04/01/2012 at 00:29

  slm acıklamalar ıcın cok tesekkur ederım ama ben email adresını yazdıgımda sıfre ve onay ıstemektedır sıfremı gırıyorum ama kabul etmıyor yardımcı olurmusunuz sımdıden tesekkurler …

  • Can

   11/01/2012 at 23:15

   Mail şifreni girmeyeceksin onay mesajına Apple Kimligine verdigin şifreyi gireceksin onaylanacak..

   • HÜLYA

    04/02/2012 at 17:41

    YANİ APPLE KİMLİĞİ İÇİN YENİ EMAİL VE ŞİFREM Mİ OLACAK? EĞER ÖYLEYSE BEN OLANI GİRDİM YANİ ARKADAŞIM ONU GİRDİ AMA KİMİLİĞİM OLULMADI TABİİ…

 320. acemi derki

  05/01/2012 at 23:08

  merhaba ben iphone 4 aldım filanda malı sim kartını kestik yerleştirdik ama cihaz 5.0.1 yüklenmiş ve bunu nasıl çözebiliriz sizin bilginiz vardır bu konu hakkında önceden dedikleri eski programda çalışıyormus bunun sorununu çözebilirmiyiz şimdiden teşekkürler

 321. Ayvaz

  08/01/2012 at 01:01

  Merb Mustafa bey tüm işlemleri düzgün yaptım ama onay kodu gelmedi yardımcı olrsanz

  • Mustafa Tan

   08/01/2012 at 01:06

   Mail adresinizi 2-3 saat sonra kontrol edin. Bazen onay maili geç geliyor.

 322. cemal

  08/01/2012 at 16:49

  çok teşekkürler canımı çok sıkmaya başlayan bi problemdi sayenizde çözdüm çok teşekkürlerr

  • HÜLYA

   04/02/2012 at 17:42

   CEMAL NASIL ÇÖZDÜN BANADA YARDIM EDERMİSİN?

 323. Devrim

  08/01/2012 at 17:48

  Merhaba. Birinci adım yerine iCloud uygulaması sırasında kayıt olurken None seçeneği çıkmadan giriş yapmıştım. Şimdi ücretsiz bir uygulamayı indirmeyi denerken kredi kartı bilgisi soruluyor. Kredi kartsız devam etmek için ne yapmak gerekir? (Ayarlar/Store seçeneğinde çıkış vermiyor; tam tersine giriş yapılması isteniyor.) Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

 324. Devrim

  09/01/2012 at 09:31

  Merhaba. Birinci adım yerine iCloud uygulaması sırasında kayıt olurken None seçeneği çıkmadan giriş yapmıştım. Şimdi ücretsiz bir uygulamayı indirmeyi denerken kredi kartı bilgisi soruluyor. Kredi kartsız devam etmek için ne yapmak gerekir? Ayarlar-Store seçeneğinde çıkış vermiyor; tam tersine giriş yapılması isteniyor. Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

 325. Firat

  09/01/2012 at 11:07

  Ask

 326. serhat

  10/01/2012 at 01:06

  ben yeni bir iphone aldım 4s telefonu ilk aldığımda aldığım yere bir kaç uygulama yüklemelerini istedim telefonu bir saat içinde teslim ederiz dediler bekledim telefonu teslim aldım ve kendim teslim aldıktan sonra bir apple kimliği oluşturdum kredi kartlı olarak girdim.fakat şöyle bir sıkıntı var ana ekranda app store simgesinin üzerinde kırmızı 13 yazıyor tıkladığımda app store ye gidiyor ve update edilecek 13 program var olduğunu görüyorum oraya tıkladığımda farklı bir apple kimliği mail adresi çıkıyor ve parola istiyor ne yapmalıyım tahmin ediyorum bu kimliği aldığım yerde istediğim programları indirmek için açtılar şimdi bende parolayı bilmediğim için bu programları update edemiyorum bu kimliği nasıl kaldıra bilirim.burada kendi kimliğimle nasıl giriş yaparım.

 327. emre

  10/01/2012 at 20:24

  çok teşekkür ederimm..Allah razı olsun kardeşimm

 328. batuhan

  10/01/2012 at 23:25

  abicim çok teşekkür ederim sen bu işten anlıyorsun 😉

 329. Pingback: iPhone ve iPad Yazılım Güncellemesi Öncesi Yapılması Gerekenler | IPHONE Cep Telefonu

 330. Anonim

  11/01/2012 at 14:51

  APPLE KİMLİĞİ ALMAK İÇİN SİZİN ÖNERDİĞİZ YOLU İZLEDİM
  SONUÇ BAŞARILI OLDU,ANCAK ŞUANA KADARA APLE KİMLİĞİ ADRESİ ME ULAŞMADI

 331. hatice

  11/01/2012 at 15:39

  çok teşekkür ederim sayenizde çok kolay yaptım …insanlık adına tekrar teşekkürler….

 332. Anonim

  11/01/2012 at 20:17

  None seçeneği bir türlü çıkmıyor free oyunlardada denedim olmuyo

  • Can

   11/01/2012 at 23:17

   Sende Gösterilen yerde Deene Birde Cıkacagına Eminim..

 333. CAN d

  14/01/2012 at 21:58

  abii herşey çok iyi güzelde mailime gelen werify now’a tıklayınca hiç bişi olmuyo yani boş bide ben mynet hesabımı verdim orda problem varmıdır.

  • CAN d

   17/01/2012 at 11:54

   abi bana yardımcı olmadın:(

 334. mustafa

  15/01/2012 at 16:02

  mustafa bey herşey oluyor da bu kart seçiminde bende none seçenegi çıkmıyor. visa, mastercard ve amex yazyor o kadar. neden acaba? bir bilginiz var mı acaba bu konuda?

  • Mustafa Tan

   15/01/2012 at 16:10

   Yazıdaki 1. adıma dikkat. Yoksa çıkmaz None seçeneği.

   • HÜLYA

    04/02/2012 at 17:46

    1.ADIM DİYORSUNUZ AMA O ADIMA NASIL GELECEĞİZ APPLE EKRANINI AÇINCA O ÇIKMIYOR Kİ KARŞIMA….YANİ ENAZINDAN BENİM KARŞIMA ÇIKMIYOR.

 335. Anonim

  16/01/2012 at 01:02

  abi çok sağol ya çok yardımlcı oldunuz.. teşekkürler

 336. tolga

  18/01/2012 at 17:33

  selam…benim bı sorum olucaktı herşey tamamde bende None yazmıyo sadece üç kredi kartı banka ismi yazıyo o nasıl yapıcam benı bılgılendırırsenız cok sevınırım şımdıden cok teşekürler…

 337. mehmet

  18/01/2012 at 22:35

  çok saol

 338. emre

  19/01/2012 at 14:27

  cok tesekkurler

 339. Vedat

  20/01/2012 at 12:19

  Arkadaslar ben her şeyi yaptım ama e-mail gelecek dediler ama gelmedi bu nedendir acaba bı yardımcı olurmusunuz lütfen? iPhone 3GS Üstelik programda yukleyemiyorum.

  • Mustafa Tan

   20/01/2012 at 12:37

   Sürekli kullandıginiz mail adresinizi (gmail, hotmail, vs.) dogru girdiyseniz hemen gelmesi lazim.

   Mail hesabinizda bir de istenmeyen mesaj klasoru (spam/junk) vardir. Orayi da kontrol eder misiniz?

 340. ramazan

  20/01/2012 at 17:38

  her aşama tamam yalnız e-maili alamıyorum ne yapmalıyım

 341. Turgay

  22/01/2012 at 18:45

  Mustafa bey none secenegi tiklanmiyor sorusuna cevabinizi bekliyorum dortgozle

 342. Pingback: iphone Bilal | Apple Kimliği, App Store, Ücretli Uygulamalar ve İçerikler

 343. Pingback: iphone Bilal | Kredi Kartsız Apple ID Oluşturma İtunes kredi kartı olmadan üye olma resimli anlatım

 344. perim

  28/01/2012 at 02:24

  yeni bi iphone aldım eski iphone’u kardeşime verdim yeni iphone’a iclouddan her şey geldi ama eski iphoneda icloud açık kaldı ve o telefondaki rehberden kişi silinince bendeki kişi de gidiyo kardeşime yeni bi apple kimliği de aldım ama olmadı icloudda hala benim e-mailim yazıyo nasıl düzeltebilirim yardım edin lütfen şimdiden teşekkürler..

 345. Anonim

  29/01/2012 at 09:49

  Eyv. Aga verdigin bilgiler fazlasi ile yeterli tskler emegine saglik

  • Damla

   30/01/2012 at 16:58

   Ben yaptim dediklerinizi fakat cikan none yazisina tiklanmiyo. Visa da kalmis durumda. Alta indiremiorm iphone3g kullaniorum

 346. Kübra

  31/01/2012 at 04:19

  Herşeyi yapıyorum 1. uygulamayada çok dikkat ettim free olandan yapmaya çalışıyorum herşey iyi hoş none seçeneğide çıkıyor ama visa’da tutukluk yapmış gibi none seçeneğini seçemiyorum yorumlarada baktım benim gibi yazanlarda çok ama hiç birine cevap vermemişsiniz yardımcı olursanız sevinirim..

 347. ali

  31/01/2012 at 15:37

  ya ben bunların hepsını yaptım ama olmadı istedigim birşeyı indiremiyoum

 348. Pingback: Apple KimliÄŸi, App Store, Ãœcretli Uygulamalar ve İçerikler « Genel «

 349. HÜLYA

  04/02/2012 at 17:56

  BANA ANLATILARLARI YAPAN VE SONUCU YÜZ GÜLDÜREN YANİ APPLE KİMLİĞİNE KAVUŞAN ITUNUES DAN OYUN MÜZİK İNDİREBİLİP KEYİFLE IPHONE KULLANABİLEN BİR ARADAŞIN YARDIM ETMESİNİ BEKLİYORUM.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

 350. Arda Erin

  04/02/2012 at 20:11

  Mustafa bey Çok acil önemli bir sorum var lütfenn yardım! iTunes Türkiye magazasında müzik satılmadıgı için limitli bir süre için ön satışta olan bir albumu (Madonna) alamıyorum şu an:( yapabileceğim hiçbişey yok mu? Apple ID m var ve Turkıye olarak kayıtlı oldugu için bu magaza dışında alışveriş yapamıyorum:(((( lütfen bıri yardım etsin????

 351. teşekkür eden adam

  06/02/2012 at 23:42

  dostum hay Allah senden razı olsun, çok duamı aldın biliomusun, gerçekten bıkmıştım başkasının şifreleriyle girmekten. Çok saol emeklerine sağlık…!!

 352. Berkant

  07/02/2012 at 11:06

  Allah Razı olsun Kardes…

 353. abdullah

  07/02/2012 at 15:32

  abi merhabalr bugün aldm bi iphone 3g 16 gb pek kullanamadm jb li hesap açamadm bi türlü ilk adım diyosun yalnz ilk adım die paylaştığın fotoyu bile çözemedm nerden giriliyo ilk adımı pek anlayamdığm için hesap olusturmaya kalktım herşeyi geçtim kredi kart kısmında none çıkmadı

 354. sıdık

  07/02/2012 at 16:29

  0808

 355. sıdık

  07/02/2012 at 22:13

  Türkiye

 356. Anonim

  08/02/2012 at 20:29

  bende aynı uygulamaları yaptım ancak giriş yapmak istediğimde your password was entered incorrectly diye bi uyarı çıkıyor.

 357. MehmetBeşer

  08/02/2012 at 21:51

  Evim evim güzel evim

 358. Sinem

  11/02/2012 at 19:40

  Sinem

 359. simge

  12/02/2012 at 17:23

  gelen mailde … now diyor tama onu söylediğiniz gibi tıklıyorum Apple ID yerine ne girecem ??? mail adresini ve şifremi giriyorum Your session has timed out. diyor ne yapmam lazım yardımcı olun

 360. Okay

  13/02/2012 at 04:18

  Paylaşım için teşekkür ederiz, işlemi aynen anlattığınız üzere gerçekleştirdim hiç bir sorun çıkmadı, emeğinize sağlık.

 361. Mohammet

  14/02/2012 at 10:04

  Ali

 362. murat

  14/02/2012 at 16:47

  süpersinizzzzzz çok teşekkürler

 363. slmen

  15/02/2012 at 19:19

  bende none diye bir seçenek çıkmıyor?

  • hüseyin

   16/02/2012 at 10:55

   bendede none diye bir secenek çıkmıyor

 364. Suat 51

  16/02/2012 at 20:02

  Suatimm

 365. elif

  17/02/2012 at 00:30

  ben hesabı oluşturmaya çalışıyorum ama olmuyor itunes yükledim bilgisayarıma ama apple ıd alamadım. itunes için kullandığım mail adresi ile mi ıd almam gerekiyor ssürekli hata veriyor anlamıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

  • Anonim

   24/02/2012 at 20:59

   Kendin olusturcaksin id yi:)

 366. Lomen unur

  19/02/2012 at 03:09

  Merhaba iPhone dizane edemedim ilgili kurumlara teşekkür ederim

  • Lomen unur

   23/02/2012 at 14:07

   Eski adres lerim var ama bir e-post gitmiyor adreslerim var ama çalışmıyor ne yapaca gimı bir tam olarak anlayamadım sihir lamba bile çözemiyor ?

 367. eser

  19/02/2012 at 16:24

  hocam olmuyor

 368. şakir

  20/02/2012 at 16:35

  cok tesekkur ederım sızın sayenızde yaptım…

 369. Fatos

  22/02/2012 at 01:59

  Tsklerr

 370. ersin

  22/02/2012 at 22:26

  none yok ne yapmamız gerekiyor

 371. Eda

  25/02/2012 at 10:48

  Çok teşekkür ederim.
  Yurtdışı kayıtlı bi hesabım vardı ama Türkiye deki yenilikleri takip edemiyordum.
  Sizin detaylı anlatımımızla becerebildim, tekrar teşekkür ederim. 🙂

 372. Arazik

  26/02/2012 at 18:14

  Please contact iTunes support to complete this transaction.
  En sonunda boyle bi yazi var

 373. Erdal

  01/03/2012 at 15:27

  Çok teşekkür ederim ALLAH sizden razı olsun bu bilgilerle kolayca kimligi oluşturdum çok saoll

 374. yiğit

  03/03/2012 at 11:43

  olmuo arkadas ya 😀 denedim kirmizi renkli yazilar hata nerde

 375. hmt

  04/03/2012 at 00:10

  paylasım ıcın cok tesekkuler

 376. Mertcan

  06/03/2012 at 14:04

  Ya bende none seçeneği yok

 377. ali

  06/03/2012 at 15:00

  none adinda secenek cikmiyor ne yapilmasi gerek? Yardimci olur musunuz?

 378. ali

  06/03/2012 at 15:32

  bende none secenegi cikiyor fakat ona tiklayamiyorum amk 😀 bir bakin be

  • ali

   06/03/2012 at 15:51

   daha dogrusu ödeme kartı bolumu cıkmiyor :@ hadi bakin bi be

 379. altan

  06/03/2012 at 18:20

  ben hiçbirine basamıyorum olmuyo

 380. Yasemin

  07/03/2012 at 23:47

  Merhaba benim telefonumda kart. Seçeneklerinde none seçeneği yok nasıl yapabilirim

 381. Can

  08/03/2012 at 15:27

  Tüm abonelikleri kaldırın kart seçeneği çıkacak oradan none yi seçin bu kadar….Ömenli: ( ABONELİKLERİ ) kaldırmayı unutmayın…

  • cihan

   11/03/2012 at 04:03

   bende none seçeneğini tıklayamıyorum abonelikleri nasıl kaldıracaz ve hangi abonelikleri?

 382. Anonim

  09/03/2012 at 19:14

  bende none secenegi cikiyor fakat ona tiklayamiyorum bir bakin b

 383. remzi

  10/03/2012 at 10:14

  herşeyi yaptım hiç biri seeçeneği çıktı ama seçemiyorum yani seçilmiyor nasıl yapabilirim yardım edebilirmisiniz

 384. Burak

  10/03/2012 at 22:17

  Merhaba Mustafa Bey ben kredi kartsiz Apple ID oluşturdum bir kaç uygulama indirdim fakat Şuan uygulama indireceğim zaman iTunes koşulları falan çıkıyor ne yapmalıyım.Tesekkurler

  • Mustafa Tan

   10/03/2012 at 22:20

   Kabul etmelisiniz 🙂

   • Burak

    10/03/2012 at 22:32

    Peki kabul edersem ne olacak

    • Mustafa Tan

     10/03/2012 at 22:35

     Merak etmeyin bir ücretlendirme yok.

     • Burak

      10/03/2012 at 22:44

      Free uygulamayı indireceğim zaman su yazı çıkıyor “iTunes şartları ve koşulları değişti devam edebilmek için yeni koşullar ve şartları okuyup kabul etmelisiniz.” ve 43 sayfalık bir şey çıkıyor

      • Burak

       10/03/2012 at 22:53

       Bunumu kabul etmem gerekiyor ???

       • MİMAR

        15/03/2012 at 11:31

        mrb soyledıgınız sekılde apple kımlıgı almaya calıstım ama none secenegıne gelınce vısadaki işareti bir turlu kaldıramadım olmuyor none nasıl secebilirim yardımcı olursanız sevinirim..

        • orkun

         20/03/2012 at 13:40

         Soruna care bulabildinizmi , B’nde aynı sorunu yasıyorum ..

        • orkun

         20/03/2012 at 13:41

         Sorunu cozebldinizmi B’nde aynı sorunu yasıyorum bı türlü halledemedim 🙁

 385. Burak

  10/03/2012 at 22:59

  Free uygulamayı indireceğim zaman su yazı çıkıyor “iTunes şartları ve koşulları değişti devam edebilmek için yeni koşullar ve şartları okuyup kabul etmelisiniz.” ve 43 sayfalık bir şey çıkıyor
  Bunu kabul edeyim mı?

  • Mustafa Tan

   10/03/2012 at 23:05

   Evet edin.

   • Burak

    10/03/2012 at 23:15

    Allah razı olsun,çok Tesekkurler

 386. ali keser

  11/03/2012 at 13:09

  istenilen her şeyi yaptım ama visa da hiçbiri seçeneğini seçemiyorum

 387. Gamze

  12/03/2012 at 13:49

  Ben bütün herseyi yaptım ama none seçeneğini seçemiyorum bu konuyla ilgili bir fikriniz varmi yardım ederseniz sevinirim

  • HAKAN BAL

   13/03/2012 at 15:55

   hesabı açarken yanlış açmışsınız.. bunu düzeltmenin tek yolu hesaba bir kart bilgisi girmektir. kart bilgisi girerseniz hesap oluşturma adımları tamamlanacak ve giriş yapacaksınız.. AKABİNDE ITUNES ÜZERİNDEN HEMEN HESABA GİRİŞ YAPIN ITUNES STORE KISMINDA İKEN EN ÜST SAĞDAN “SIGNIN” giriş yapın… giriş yapıldıktan sonra artık sağ en üstte mail adresiniz yazacak ve mail adresinizin sağ yanında aşağı bakan bir ok işareti olacak… o ok işaretine basıp “ACCOUNT” seçeneğini seçin ödeme bilgileri kısmına girin.. orada biraz önce girmiş olduğunuz kart detaylarını göreceksiniz.. FAKAT ARTIK “NONE” Seçeneği de orada olacak.. isterseniz “NONE” Seçip aşağıdan kaydet “SAVE” seçebilirsiniz.. NONE SEÇİNCE GİRDİĞİNİZ KART BİLGİLERİ SİLİNECEK YANİ RAHAT OLABİLİRSİNİZ… bilginize.. saygılar

 388. ebru

  12/03/2012 at 14:40

  hocam çok teşkkür ederim inanın sürekli vazgeçiordum kredi kartı deyince ellerinize bilginize sağlık 🙂

 389. Elifnaz

  12/03/2012 at 16:36

  Dediğiniz gibi herseyi harfiyen uyguladım ama VISA bölümüne geldigimde none seçeneğini tiklayamiyorum herhangi bı fikriniz varmi acaba 3kere denedim her seferinde aynı hata çıktı karşıma….:(

 390. ahmet

  12/03/2012 at 20:40

  çok teşekkürler ALLAH razı oLsun

 391. faruk

  13/03/2012 at 14:55

  arkadaslar odeme kısmında none dıye bısey cıkmıyo deli oldum sabahtan berı denemekten..

  • HAKAN BAL

   13/03/2012 at 15:19

   arkadaşlar itunes üzerinden hesap açarken ücretli bir uygulama üzerinden ya da direkt olarak yeni hesap aç dediğinizde ödeme bilgileri sorulur…. ancak free bir uygulama üzerinden yeni bir hesap aç dediğinizde ödeme bilgileri kısmında ” none ” seçeneği çıkar.. diyelim bir şekilde free bir uygulama indir seçtikten sonra değil de normal bir hesap açtınız… ve mailinize gelen onay linkinden de hesabınızı aktif ettiniz… bu o mail adresinizi bir daha kullanamazsınız anlamına da gelmiyor elbette.. sizden istenen ödeme bilgilerini bir sefere mahsus olmak üzere girin… (HERHANGİ BİR KREDİ KARTI BİLGİLERİNİ GİREBİLİRSİNİZ) BURAYA DİKKAT : ÖDEME BİLGİLERİ KISMINA KART DETAYLARINI GİRDİKTEN SONRA ARTIK HESABINIZLA İLGİLİ TÜM ADIMLAR TAMAM DEMEKTİR. AKABİNDE ITUNES İLE SIGNIN (SAĞ ÜSTTE) LINKINDEN GİRİŞ YAPIN… SONRA ÖDEME BİLGİLERİ KISMINA GELİN GİRDİĞİNİZ KART NOSUNU VE DETAYLARINI ORADA GÖRECEKSİNİZ… ARTIK NONE SEÇENEĞİ DE EKLENMİŞ OLACAKTIR. İSTERSENİZ NONE SEÇENEĞİNİ SEÇİP KAYDET DİYEBİLİRSİNİZ. BİR SEFERE MAHSUS GİRDİĞİNİZ KART BİLGİLERİNİZ DE NONE SEÇİNCE SİLİNECEKTİR… YANİ KREDİ KARTINIZ YOKSA SADECE HESABA GİRİŞ YAPABİLMEK İÇİN ARKADAŞINIZ VE YA BİR TANIDIĞINIZIN KARTININ BİLGİLERİNİ DE GİREBİLİRSİNİZ… ONAY AKABİNDE ZATEN NONE SEÇİP DEĞİŞTİREBİLİYORSUNUZ… SAĞLICAKLA….

   • HAKAN BAL

    13/03/2012 at 15:23

    BU ARADA HESABA GİRİŞ İTUNES ÜZERİNDE SAĞ ÜST KÖŞEDEN SIGNIN SEÇENEĞİNDEN…GİRİŞ YAPTIKTAN SONRA YİNE SAĞ ÜSTTE BU SEFER MAIL ADRESİNİZ YAZAR.. YANINDA AŞAĞI DOĞRU BAKAN BİR OK İŞARETİ ÇIKAR… O OK İŞARETİNE BASIP, “ACCOUNT” A TIKLAYIN… DEĞİŞİKLİĞİ ORADAN YAPIYORSUNUZ.. YAZMAMIŞIM .. 😀 BİLGİNİZE…. SAYGILAR

 392. Anonim

  13/03/2012 at 16:00

  denedim olmuyor hicbiri secenegine tıklıyorum gelmioyor sadece visa kart secili kalıyor

  • Elifnaz

   13/03/2012 at 19:56

   Benim derdim de aynı deli oldum 2gundur herkesin kolayca yaptıgı birsey bizde neden olmuyoooooorrrrr!!!!

 393. Habersiz

  13/03/2012 at 20:08

  Ya ben i tunes kosullarini kabul ettim ucretlendirme sirasinda kart uzerinden mi ucretlendiriliyor

 394. omercan

  18/03/2012 at 01:06

  hocam ya ben o kredi kart yerinde hiçbirini seçemiorm ya secsem yapcamda secılmıo yardımm

  • orkun

   20/03/2012 at 13:48

   Sorunu B’nde yasıyorum cozebilen warmı ??

 395. birisi

  18/03/2012 at 14:41

  HİÇBİRİ SECENİGİNE BASILMIYOR YARDIM EDİN

 396. Danyalkilicalp

  19/03/2012 at 05:14

  Apple store

  • Anonim

   19/03/2012 at 12:39

   None çıkmıyor

 397. anıl

  19/03/2012 at 19:14

  none çıkmıyor lütfen yardım admin

 398. veleddin

  19/03/2012 at 22:30

  merhaba bende visa seçeneği işaretlenmiş görünüyor ve mastercard a geçemiyorum kayıt yapabilmem için ..yardımcı olursanız sevinirim..

 399. orkun

  20/03/2012 at 13:36

  None seçeneğine tiklayamiyorum vidada ki işaret hep kalıyor acil yardım lütfen..

 400. Hasan

  20/03/2012 at 16:45

  Ben fere uyg sectim none secenegi çıktı ancak daha önceki arkadaşlarında söylediği gibi VISA seçeneğinden baskası secilmiyor sizin cozumunuzude okudum ancak kredi kartı numaramı kabul etmediği için sonradan silmek üzere bile hesap açamadım acaba başka bir çözüm yokmu.

  • Hamit

   22/03/2012 at 19:15

   None yerine hiçbiri vardı bende hiçbirini işaretledim zorun olurum aklıma takıldı

   • Mustafa Tan

    22/03/2012 at 19:37

    Sorun olmaz, sizin iTunes Türkçe olduğu için None yerine Hiçbiri çıkıyor.

 401. turan

  25/03/2012 at 14:14

  Tesekkurler. oldu çokta guzel oldu…

  • iTümer

   28/03/2012 at 16:33

   Ben ilk girişi yapınca min. Yas sınırı var diye bir yazı çıkıyor

  • Anonim

   09/05/2012 at 08:43

   Ya ben doğrulamaya grmym oraya nasıl giriliyor

 402. Orhanayaz

  10/04/2012 at 00:06

  Orhanayaz

 403. mustafa

  12/04/2012 at 13:15

  dediginiz şekilde yaptım tüm işlenler bitti ama mail adresime daha onay gelnedi henem yada 3 4 saate gelir diyorsunuz ne yapmam lazım acil cevap lütfen

 404. mustafa

  12/04/2012 at 13:18

  şifrem daha gelmedi hemen yada 3 4 saate geir diyordunuz

 405. mustafa

  12/04/2012 at 13:19

  hadiiiiii

 406. Anonim

  12/04/2012 at 17:11

  çok teşekkürlerr sizin sayenizde bende yapmış oldum 🙂

 407. özge

  12/04/2012 at 20:47

  harika anlatım benm gbi teknoloji özürlü birisi bile direk yaptı 🙂 tşkler

 408. ibrahim

  14/04/2012 at 18:11

  çoookk teşekkürlerrr

 409. Princess

  18/04/2012 at 00:11

  Bende nome yok..Nasil ediyim?Yardim edermisiniz?

 410. betüş

  19/04/2012 at 17:05

  allah razı olsun
  :))

  • HAKAN

   22/06/2012 at 18:41

   MRBLAR ÖNCELIKLE TSKLER yha ben herseyı tam yaptımda mailime nasıl gırcem bır turlu cozemedım safarı gırdım yok cıkmadı

 411. berkay

  20/04/2012 at 16:25

  msnye kaç saatte geliyo onlaylama

  • Murat M.

   03/06/2012 at 19:28

   Bir Onaylama İşlemi Saat sürmez Zanetmiyorum !

 412. Anonim

  22/04/2012 at 00:55

  benim mail adresimden apple kimliği kaydetmiş kardeşim bende şimdi kendime apple aldım kendime apple kimliği almak istiyorum aynı mailden alabilicekmiyim ne olur.

  • Mustafa Tan

   22/04/2012 at 09:37

   Hayir alamazsiniz daha once kullanilmis bir email adresini tekrar kullanarak.

   • aysegul

    22/05/2012 at 20:03

    Merhaba,
    Belirttiginiz gibi detaylari girdim ama posta kodu kabul etmiyor, ne yapabilirim?
    Tesekurler

   • Bilge

    10/06/2012 at 04:23

    Bende tüm yazılanları uyguladım ama en sonunda iTunes ile baglantiya geçin diye bir yazı çıkıyor anlamadım yardımcı olabilecek varsa “bufi58@hotmail.com” a mail atabilirse çok sevinirim, teşekkürler.

    • Anonim

     03/07/2012 at 08:47

     Bende de Ayni yazi cikti iTunes la baglantiya gecin neden Caaba?

 413. levent

  24/04/2012 at 18:54

  ikinci el iphone4 aldım aldığım kişinin mail adresini nasıl silebilirim ve jibeck die bi program indiriliomus telefoncularda bunu önerirmisiniz?

 414. Gsrocks

  27/04/2012 at 23:10

  Murat

 415. meldaa

  29/04/2012 at 21:01

  bana babam iphone verdi ama daha önce o kullanıyordu. ben apple kmlğini nasıl alırım ve hattım faturasız. sorun olur mu iphone da?

 416. M.DURAN

  01/05/2012 at 00:03

  Çoooook teşekkür ederim dostum, ellerine sağlık :))

 417. veli gün

  02/05/2012 at 22:08

  emegine saglık teşekkürler

 418. Emine

  02/05/2012 at 22:41

  Merhaba benim bı sorunum var geçenlerde Bi Apple kimliği aldım ama yanlışlıkla kredi kartlı hesap almisim kart nosu falan yazmadım lakin yine de kaydetmiş adresimi o ID ye
  Şimdi bisey indirmeye kalksam iTunes Store’den alışveriş yapılmadığı icin vs. Vs. Hesap ayarlarımızı gözden geçirin yazıyor
  Bende gözden geçirdim ama nasıl degistirebilecegimi göremedim size sormak istedim ben o adresimde aldigim ID yi nasıl kartsiz hesaba donusturenilirim yoksahic değiştiremeyecek miyim :((((

 419. merve akan

  06/05/2012 at 00:43

  Merhaba,iphone’u yeni aldım ve Apple kimliği hiç oluşturmadığım halde kullandığım mail adresinde kimlik mevcuttur diyor. Ne yapabilirim oluşturabilmek için?

  • sema

   24/05/2012 at 17:02

   yeni e-mail yarat arkadasim

 420. emin

  06/05/2012 at 18:23

  Merhabalar. Ben iphone 4 S yeni aldım. Telefondaki apple Store uygulamasını kullandığımda operatör olan turkcell ücret alıyormu? Kısacası hattıma ait internet paketim olmadan tamamen ücretsiz program nasıl indirebilirim?

  • Mustafa Tan

   06/05/2012 at 18:39

   App Store’un operatörünüzle bir ilgisi yok. Fakat internete hücresel veri yani 3G üzerinden çıkarsaniz ve data paketiniz yoksa elbette ücretlendirilirsiniz.

   Bu yüzden ya data paketi alın ya da internet olarak sadece Wi-Fi kullanın.

 421. murat

  07/05/2012 at 16:27

  sağ üst köşede bitti yazıyor tıklıyım mı? ama daha mail gelmedi

 422. serdar

  08/05/2012 at 23:19

  ben kredı kar yerinde nano çıkmıyor acele cvp

  • Anonim

   15/05/2012 at 21:43

   Bendede çıkmıyor lütfen yardım

  • Anonim

   17/06/2012 at 15:10

   Bende de none çıkmıyor yardım edin lütfen

 423. serhat

  12/05/2012 at 11:59

  teşekkürler işe yarıyor

 424. Orxan

  12/05/2012 at 23:36

  Cox saq olun!!!ywkler

 425. dfa

  15/05/2012 at 20:48

  bu apple kimliğini yapanın taaaaaa QQQQQQQ 1 aydır ugrasıyorum kredi kartı reddedıldı dıo acayip acayip şifre istiyo adres kabul etmıyo arkadas ıskence resmen geinus açmak bu kadart mı zor olur !!!!

 426. Dilek

  16/05/2012 at 15:01

  Merhaba Mustafa Bey
  Benim bir sorunum var yardımcı olabilirmisiniz.
  Önceden kullandığım apple kimliğimle telefon ve takvim bilgilerimi icloud ile internete attım.
  Daha sonra yeni bir apple kimliği aldığım için telefondaki bütün rehberim ve ajandam gitti.
  Yeni apple kimliğimle icloud’daki rehberimi ve takvimimi telefonuma (iphone4) nasıl aktarabilirim.
  Şimdiden teşekkürler
  İyi çalışmalar

 427. Melis

  16/05/2012 at 19:17

  Admin ya kafayı yedim anlattıgınız gibi apple id aldım sorunsuz onayladı falan filan ama giris yapmak istiyorum itunes’a dogru yazıyorum her seyimi ‘bu apple kimliği henüz itunes store ile kullanılmadı’ diyor. Baglantıyı falan da degistirdim napmam lazım 🙁

 428. Ahmet

  23/05/2012 at 10:01

  Merhaba… iPhone 4 kullanıcısıyim. Gevey kullanıyorum versiyonum 4.3.3..AppStore dan birsey indirmek isterken kullanim şartlarını kabul etmem gerekiyor eğer kabul edersem versiyonum yükselir mi ?

 429. Gizem

  27/05/2012 at 22:07

  Benim iTunes’umda hesabımı Us Store una kayıtlı. Bunu türkiye olarak değiştirebilir miyim yoksa yeni bir hesap mı almam gerekiyor

 430. SeloSancakli

  28/05/2012 at 17:38

  İpad3 ve İphone4 kullanıcısıyım, eşiminde İphone4ü var ,telden imessage kullanabiliyorum ama ipad den gönderemiyorum, TİM den yeniden bir software yüklemek için genpa yada benzeri bir servise yönlendier di.Bunu servise gitmeden yapmak mümkün mü? Teşekkürler şimdiden…

 431. gülşah

  29/05/2012 at 09:51

  ya ben yeni iphone 4s aldım iphone kimliği almaya çalışıyorum en son bilgileri girdikten sonraki bölüm mail göndeme bölümü gelmedi kaç kere denedim ne yapmam gerekir

 432. fadli

  04/06/2012 at 09:28

  yav ben bi türlü alamıyorum nasıl alıcam . none yok bende kredi kartı numarası istiyor nasıl yapıcam yardımcı olurmusunuz .. facebook adress : fedli63 lütfen yardımcı olun.

  • Mustafa Tan

   04/06/2012 at 11:24

   Yazının en başında özellikle vurguladığımız gibi ücretsiz bir uygulama indirerek işleme başlamaz iseniz, None seçeneği çıkmaz.

 433. yağmur

  04/06/2012 at 23:14

  iyi akşamlar ben bir türlü kredi karımı kullanamıyorum hep aynı kartı kullanıyodum içinde limit bitince odemede sorun var dedı yukleme yaptım sımdıde destek alın diyo. bi turlu yapamıyorum ya kendimi ya da telefonu camdan atıcam

 434. mevlut

  05/06/2012 at 11:22

  apple kımlıyı nasıl yapa bılırım kıredı kartsız..?

  • Mustafa Tan

   05/06/2012 at 11:29

   Yukarıdaki yazılanları adım adım uygularsanız kredi kartsız yani “Hiçbiri – None” seçeneği çıkacaktır.

 435. Barış

  05/06/2012 at 11:57

  Payment Method
  Visa
  MasterCard
  Amex var None seçeneği yok bende!!! Acil Yardım Lütfen!!

  • Mustafa Tan

   05/06/2012 at 12:03

   1. Adıma dikkat ettiniz mi ? Ücretsiz bir uygulama indirerek başliyorsunuz degil mi işleme?

   • Barış

    05/06/2012 at 12:09

    evet free uygulama ındırmeye calsıorm ancak itunes sorunu verıor kosulları kabul edıp gırınce payment method ta none yok

 436. Anonim

  09/06/2012 at 10:23

  Merhabalar;iPhone daki oyunlarımı iPad e aktarabiliyormuyum,birde ikisindede aynı Apple id mi kullanacağım.

 437. BULENT

  09/06/2012 at 17:56

  Edvirt

 438. BULENT

  09/06/2012 at 17:56

  34730

 439. BULENT

  09/06/2012 at 17:59

  19813634

 440. BARIŞ

  10/06/2012 at 22:17

  Çok sağol kardeş kaç zamandır arıyordum

 441. Doğukan

  14/06/2012 at 23:28

  Allah Razı Olsun Kardesım Cok saol 🙂

 442. Anonim

  16/06/2012 at 14:51

  Arkadaşlar ben Apple kimliğini alıyorum doğrulama yapıyorum. Kullanıcı adı olarak ne gireceğimi bilmediğim için bana sorduğu adı ve soyadı kullanıcı adı yerine giriyorumve sonra şöyle bir uyarı geliyor;” güvenliğiniz için hesabınız sıfırlanacaktır” Bu sorunu nasıl çözeceğin yardımcı olursanız sevinirim.

  • Mustafa Tan

   16/06/2012 at 17:46

   Kullanıcı adı olarak apple kimliğinizi yani mail adresinizi yazacaksınız.

 443. GAMZE

  16/06/2012 at 16:28

  HARİKA İKİ GÜNDÜR UĞRAŞIYORUM HEMDE KREDİ KARTIMLA AMA KABUL ETMİYODU SÜPERRR EMEĞİNİZE SAĞLIK

 444. Yusuf

  16/06/2012 at 19:31

  Yenihesap yarat dedikten sonra e posta parolanın sorulduğu yere geldikten sonra sayfa belirli bir süre sonra kendi kendine yenileniyor bütün doldurduğum bölümler bosa gidiyor. Bunun nedeni nedir ne yapmalıyım ?

 445. merve

  16/06/2012 at 22:11

  benim store kitlendi nasıl açıcam?

 446. erdem

  17/06/2012 at 12:59

  çok teşekkür ederim biraz ugraştım ama yaptım emegi geçen herkeze teşşekürler

 447. Reyiz

  18/06/2012 at 17:19

  Sagol gardas kaç seneden beri bakliyordum eywallah gençlik

 448. Gürkan

  20/06/2012 at 14:39

  tesekkurler ıkı dk ayarladım valla eyvallah 🙂

 449. Sevgi

  22/06/2012 at 10:45

  Siteniz cok guzel 🙂

 450. serap

  22/06/2012 at 10:45

  Merhabalar öncelik bu desteğiniz için çok teşekkür ederim.Benim sorunum şu şekilde ıphone kredi kartsız tanımlamsını yapmıştım ancak whatsup ücretli olduğu için kredi kartımı tanımlatıp uygulamayı indirdim .tekrar kredi kartsız seçeneğini seçmek istememe rağmen seçenek öıkmıyor .sadece visa,master ve amex butonları var.bu konuda ne yapabilirim.

  şu anda ücretsiz olanlarıda yükleyemiyorum

  teşekkürler.

  • Mustafa Tan

   22/06/2012 at 11:00

   Şu an ne hata mesajı aliyorsunuz ücretsiz uygulama indirirken.

  • serap

   26/06/2012 at 08:28

   hata almıyorum .Ancak kredi kartısız olarak seçenek çıkmadığı için güncelleme vb de yapamıyorum .Yani cihazı ilk aldğımds kredi kartsız seçeneği çıkıyordu ve işlme yapabiliyordum ancak ücretli uygulama indriceğim zaman kredi kartımı tanımlattım ve daha sonra tekrar kredi kartısz çevirmek istediğimde none seçeneği çıkmamaktadır.

   şimdiden teşekkürler.

 451. Sena

  22/06/2012 at 19:51

  Benim iphonum da none yok lütfen yardım edin

  • Anonim

   28/08/2012 at 11:01

   0533 476 9575 ara yardici oliyim

  • cevdet

   28/08/2012 at 11:05

   0533 476 9575 ara yardici oliyim

   • Pervane

    30/08/2012 at 13:53

    Ben apelle kimliyi yaratdim saniyorum,bana yeni yaratdigim apelle limliyimin koduna yolluyotuz dorumu sordu,acaba dorumu yapdim.Yolluyoruz yazdi da amma hala hic bir say yok

 452. Fırat fenerci

  28/06/2012 at 18:54

  Tamam kredi kartsiz kaydolduk ama bu hesaptan daha önce indirme yapılmadı gozden geçir diyor basıyorum gozden geçire yine kredi kartı soruyor ve none seçeneği yok , bunun çözümünü bilen varsa yardım etsin kafayı yicem kaç gündür .

 453. sacit

  29/06/2012 at 03:33

  abi hotmailimi giriyorum olmuyor açmıyor lütfen yardım edin (iphone 4s)

 454. ezgi

  30/06/2012 at 20:51

  Ezgi derki;
  Ben dediğiniz adımları yaptım sona geldiğimde ise “DOĞRULAMA E-POSTASINI TEKRAR GÖNDER”e bastım apple ID olmayacak mı

 455. Ekin

  01/07/2012 at 13:35

  Tesekkurler ama card kısmında none seçeneği çıkmıyor lütfen yardımcı olabilir misiniz? 🙁

 456. x

  01/07/2012 at 18:26

  bende ipone4S var oyun yüklüyorum bu id hiç itunnes de kullanilmamiştir diyo bi link veriyo tikliyorum kiredi karti filan isityo adress filan diyo :S

 457. Bilgen

  02/07/2012 at 17:47

  Herseyi anlattginiz gibi yaptım ama 1 gün gecti hala mail gelmedi nedendir acaba ?

 458. volkan

  03/07/2012 at 10:51

  slmlar arkadaslar,yahu bu en son onaylama ekranında ,başta doğru girdiğim mail adresimi tekrar girip altına hangi paraloyı yazacagım ,biri Allah rızası için 5 yasında cocuga anlatır gibi yazsın sunu ya.:-( olmuyor .daha apple kimliği vermeden apple kimliğini yaz diyor bu ne anlamadım,bi şifrem bide eposta adresim var elimde başka ne var ki ne istiyor bu.son doğrulama yerine ne yazıyoruz cocuklar acil yardım lütfen

  • Mustafa Tan

   03/07/2012 at 10:54

   Apple Kimliği bir mail hizmeti değildir. Yani hali hazırda kullandığınız bir mail adresinizi (Örneğin hotmail uzantılı) Apple Kimliği olarak belirleyeceksiniz. Yani mail adresiniz kullanıcı adınız olacak.

   Sonra da bu apple kimliği ile giriş yapmak için kullanacağınız bir şifre belirleyeceksiniz yukarıdaki yazıda paylaştığımız gibi.

  • Mustafa Tan

   03/07/2012 at 10:55

   Doğrulama (Verify) yerine de şifrenizi tekrar yazıyorsunuz. Yani belirlediğiniz şifreyi iki defa yazdırıyor ki kazayla yanlış yazdıysanız bunu tespit etmek için.

  • Anonim

   04/08/2012 at 14:41

   Sifreyi belirlerken iki harf ve en az 6 rakam yaz. Harflerden ilki buyuk olacak. Ornek Nt51002645

 459. Laurance

  05/07/2012 at 00:01

  Bakü`den…
  Gercekten, ama gercekten TEŞEKKÜRLER!!!
  Derin saygılarımı sunuyorum!

 460. burak

  08/07/2012 at 15:16

  ben appstore a kredi kartsız üye olmak istiyorum fakat ”none” diye bir seçenek çıkmıyor. napabilirim ?

 461. Oğuz

  08/07/2012 at 15:27

  Apple storeden bir uygulama satın aldım ardından kredi kartımı iptal ettim ama şuan free uygulamaları bile indiremiyorum lutfen yardim edin

  • Mustafa Tan

   08/07/2012 at 16:47

   İndirdiğiniz uygulamanın henüz tahsilatı yapılmamıştır. Başka bir kart girip borcunuzu ödeyin.

 462. Gizem

  09/07/2012 at 03:17

  None butonu yok bunda ya deli oldum

  • Anonim

   09/07/2012 at 10:31

   ülkeyi kazakistan yap cıkıyor none

   • gülay

    12/07/2012 at 13:42

    ya ben kazakistan yaptım yine none çıkmıyo :/

    • Anonim

     22/07/2012 at 20:24

     none degıl ucretsız yzabılıyo azen

     • Anonim

      30/08/2012 at 16:39

      ülkeyi yaptım öyle ancak posta kodu istiyor yardımm

      • Anonim

       04/09/2012 at 19:30

       Posta Kodu Yaşadığın Şehrin Posta kodunu bile bilmiyorsan sen sat İphoneni Kardesim :S

 463. bbggfds

  10/07/2012 at 10:33

  app store kaydolcam ama ücretsiz şeyleri indiricem bunun için para ödermiyim

  • Şevketcan

   02/08/2012 at 03:09

   Çok teşekkürler oldu

 464. Anonim

  10/07/2012 at 16:14

  None diye birsey cikmiyor ya

  • Mustafa Tan

   10/07/2012 at 16:16

   İşleme App Store’dan ücretsiz bir uygulama indirermeye çalışarak başlıyorsunuz değil mi yazının başında belirttiğimiz gibi.

   • atila

    22/08/2012 at 23:09

    abi yaş sınırı olmuyo en büyük yas yapıyom olmuyo

   • İnunvdifjivjfijifj

    07/09/2012 at 19:25

    None yerine en alttakini seç türkce yap oluyo

 465. nur

  12/07/2012 at 13:19

  ben yaptım oldu allah razı olsun teşekkürler

 466. resad

  13/07/2012 at 12:09

  doğrumalayı göndər sözünü yazılır . 2 saat o söz gedir. ekrana bir şey çıxmır

 467. Anonim

  14/07/2012 at 22:22

  non falan çıkmıyor

 468. elçin

  16/07/2012 at 19:01

  çok sağolun yaptım yaa allah razı olsun çok büyük sevap işlediniz herkez 40 lira istedi yapmaya çok sağolun

 469. hayrullah kabar

  19/07/2012 at 00:39

  ya ben yaptım da en sonda ”Lutfen bu ısLemı TamamLamak ıcın iTunnes Destek ile Temasa Gecin” Diyor yardımcı oLurmusunuz arKadasLar

 470. Sevval

  21/07/2012 at 15:57

  Ya ben sizin dediğiniz herseyi yaptım ve Apple kimligi oluşturdum coooook teşekkür ederim ama söyle bi sorun var bazı uygulamaları indirdim ve baskalarını da indirmek istiyorum şifremi ve kimligi giriyorum ancak “iTunes Store a bağlanilmiyor” yazısı çıkıyor lütfen yardım edin

  • MelihCan

   23/08/2012 at 14:46

   Operatör Sıkıntı Bana kalsa , Çünkü Türkcell’de None Cıkıyor Ama Vadafone Avea’da Cıkmıyor.

 471. niyazi vetin

  23/07/2012 at 01:09

  çok tşk. ederim

 472. asdfghjklşi

  24/07/2012 at 13:15

  bu taktikle ücretlileri bedava indirebilicez mi ?

 473. meteler

  25/07/2012 at 15:11

  Cok tsk ederim. Arkadaslar soylenenleri adim adim yapin oluyor.

 474. melis

  27/07/2012 at 21:59

  Merhaba benim babam iphone aldı kendine, bir telefoncuya götürüp açılışını yaptırmış ben bi şey olur benden bilir diye ben yapıyım istemedim ama apple store hesabını ben açarım dedim adama açtırmış uygulama indirmeye çalıştığımızda bazı bilgilerin eksik olduğunu söyleyip kredi kartı istiyor none seçeneğide çıkmıyor iphonedanda ipadtende denedim ama yeni hesap açınca none seçeneği çıkıyor. Ne yapabilirim bir fikriniz var mı ?

 475. birgül

  28/07/2012 at 22:34

  offfffffff none seçeneği falan çıkmıyor ben de o books app’ini indireyim dedim çıkmıyor none mone ayrıca kredi kartıyla da doğru düzgün indirmiyor 1 haftadır uğraşıyorum lanet olsun aldığıma, parayla rezillik valla

 476. Fatih

  01/08/2012 at 11:51

  Ben Apple id aldım dün fakat hala onay kodün gelmedi nasıl alabilirim..

 477. Tayyip

  01/08/2012 at 12:18

  Apple kimliğim olsun

 478. kerem ayılmazdır

  01/08/2012 at 20:36

  apple kimligim olsun

 479. levent

  02/08/2012 at 09:45

  çok yararlı bir paylaşım teşekkür ederim yaptım ve oldu.

 480. Anonim

  02/08/2012 at 22:48

  çok teşekkür ederim sagolun

 481. alper

  08/08/2012 at 22:30

  binlerce kez teşekkür ederim.emeğinize sağlık.harika anlatım ve bilgi.iyi analiz.doğru çözüm çok sağolun varolan..

 482. sahin

  08/08/2012 at 22:50

  apple store dasürekli minmum yaş sınırını karşılamıyorsunuz çıkıyor nasıl çözüm bulabiliriz

  • atila

   22/08/2012 at 23:05

   off aynen en büyük yas yaptım olmuyo

 483. selay

  09/08/2012 at 09:44

  harikasınız teşekkürler

 484. Bayram

  09/08/2012 at 20:19

  Maynet

 485. Bayram

  09/08/2012 at 20:20

  Apple kimliğim olmasını istiyorum

 486. Anonim

  10/08/2012 at 02:12

  ben onay işlemini bilgisayardan yaptım aradan bi 2 saat gectı ve hala giremiyorum 🙁

 487. Betül

  10/08/2012 at 13:32

  None diye bir seçenek yok napicam acaba ?

  • huseyin

   13/08/2012 at 11:59

   arkadaşlar ücretsiz uygulamalardan girip yapcaksınız o zaman oluyor.

 488. Nur

  16/08/2012 at 12:55

  Arkadaşım çok teşekkür ederim. Açıklamalı gayet faydalı bir bilgi paylaşmışınız. Herşey çok net. Emeğinize sağlık.

 489. uçan hollandalı

  21/08/2012 at 17:55

  ben yaş doğum yılımı 1980 yapıyorum minimun yaş sınırını karşılammadığım için kimlik vermyor yardımcı olun lütefen 1970 falan yapıyorum yine kabul etmiyor

 490. Erol

  22/08/2012 at 22:22

  Selamlar benim mail adresim kabul etmiyor kirmizi yazi ile ingilizce yazi cikiyor ve kayit islemi ilerlemiyor neden acaba ? Gmail adresimi bile kabul etmiyor

  • Dogukan akkoyun

   25/08/2012 at 02:20

   Acaba hangi mail adresinize girdiginizi sorabilir miyim msn falan mi ?

 491. Dogukan akkoyun

  25/08/2012 at 01:28

  Ya bende su onaylama mili gelmedi bu mail nereye gelio yani msn e mi yoksa facebooka mi yoksa telefonuma mi yardimci olurmusunuz lutfen

  • Mustafa Tan

   25/08/2012 at 07:55

   Apple İD olarak yazdığınız mail adresinize geliyor onay maili.

   • Dogukan akkoyun

    26/08/2012 at 10:58

    Ben onay maili icin facebook.com adli siteyi yazdim mesajin oraya gelmesi gerekiyor ama gelmedi. Ne yapmam gerekiyor????

   • quaresma

    09/09/2012 at 15:47

    mustafa bey bende yaptım kaydım tamamlandı ama onay maili gelmedi bi yardımcı olursanız sevinirim …

    • Mustafa Tan

     09/09/2012 at 15:51

     Ne kadar zaman geçti ? Bir de Apple Kimliği olarak girdiğiniz email adresinizin Spam/Junk yani İstenmeyen Mesaj klasörünü kontrol ettiniz mi?

 492. Birisi

  04/09/2012 at 17:07

  Çok teşekkürler ..

 493. Ahmet

  05/09/2012 at 16:06

  Arkadaslar ben İPOD dikkat edin ayped veya ayphon değil. Aypod aypedin küçüğü fakat farklı ama bunda olmuyor yapabilen varsa yorum atsın lütfen

  • Gökan

   05/09/2012 at 17:27

   yawww ben deli olcam yardımcı olun lutfen ya yenı hesap yarat dıorum tam kayıt olucam yükleniyor diyo geri atıyor sayfanın başına neden yardım eder mısınız

 494. Gökan

  05/09/2012 at 18:42

  yaptım Sonunda saolasınn Cok teşekkür ederimmm paylaştıgın bilgiler için

 495. burcu

  12/09/2012 at 09:52

  çok teşekkür ederi. Bir seferde oldu.

 496. dogukan

  15/09/2012 at 15:10

  ya bnde yasınız musaıt deıl dıyor