Blogumuzda zaman zaman bana ilginç gelen, ya da severek oynadığım oyunları paylaşıyorum. Bu sefer de iSlash ismindeki Duello Games tarafından geliştirilen görsel ve ses efektleri harika bir stres atma oyunundan bahsedeceğim. Stres atma diyorum çünkü oyunda sürekli birşeyler kesip biçiyoruz 🙂

Oyunun dört dörtlük ses ve görsel efektleri, her seviyede giderek bağımlılık yapan atmosferi dışında bir özelliği var ki, oda oyunun geliştiricilerinin ülkemiz insanı olması. Ülkemizdeki uygulama geliştiricilerden böyle dünya çapında uygulamalar görmek gerçekten gurur verici.

Uygulamayı ilk çalıştırdığımızda karşımıza gayet sade bir ana menü çıkıyor ve “Play” seçeneğine tıklayıp hemen oynamaya başlıyoruz. Oyunun amacı da oldukç basit. Tek yapmamız gereken, her seviyedeki (level) şekilleri parmağımızla keserek belli bir oranda küçültmek.

Tabii bu şekilleri keserken dikkat etmemiz gereken bazı kurallar var. Örneğin asla o an şekil içinde sürekli hareket eden yıldızlara değmememiz gerekiyor. Eğer değersek o seviye baştan başlıyor. Ya da şeklimizi, yıldızlar parçalarda ayrı düşecek şekilde kesemiyoruz. İleriki bölümlerde de şekillerin belli kenarları metalden olduğu için kesilemiyor. Anlayacağınız seviye ilerledikçe ninjalık zorlaşıyor 🙂

Zor seviyelerde şekilleri ucundan ucundan keserek ilerlemek mümkün oluyor ama amaç en az sayıda hamle (slash) ile hedeflenen kadar şekli küçültmek. Zaten her seviye sonunda performansımız ve şekli nasıl parçaldığımız gösteriliyor.

Oyunda şu an 50 seviye mevcut. Her 10 seviyede bir de yeni bonuslar ve zorluklar ekleniyor. Oyunun geliştiricileri, ücretsiz güncellemeler ile yeni seviyeler ekleyeceklerini de belirtmişler açıklama kısmına.

iSlash, App Store’da 0.99$’a satılıyor ve bence hakkını fazlasıyla veriyor. Dilerseniz aşağıdaki linki kullanarak uygulamayı App Store’dan indirebilirsiniz.

Ya da satın almadan evvel aşağıdaki tanıtım videosuna gözatıp daha detaylı inceleyebilirsiniz:

iSlash iPhone Game Trailer from Duello Games on Vimeo.

12 Comments

 1. M.Can

  05/09/2010 at 02:34

  Bu tür bir uygulamanın ülkemizden çıkmış olması çok güzel.

 2. Servet

  05/09/2010 at 08:59

  Mustafa bey,

  Bir sorum olacaktı, Iphone 3GS kullanıyorum, bugün bir şey dikkatimi çekti. Search bölümünde arama yaparken daha önce sildiğim sms mesajlarının silinmediğini gördüm. Bunlar mesajlar bölümünde görünmüyor ama arama yaparken bir iki harfini yazınca, mesajın iphonun bir yerinde halen kayıtlı olduğu görülüyor. Bunları kalıcı olarak silmenin yolu var mıdır?

  Teşekkürler.

  • SuheylA

   08/09/2010 at 20:03

   Benim de bu konuda yardima ihtiyacim var. Acaba nasil tamamen silinecegi konusunda yardimci olabilir misiniz?

  • Murathan

   08/09/2010 at 20:34

   Ayarlara girin genel i secin spotlight search te gorunmesini istemediginiz ogelerin ustune gelerek yanindaki isareti yok edin simdilik isinizi gorur.

 3. süleyman

  06/09/2010 at 09:55

  Teşekkürler Mustafa bey, sağolasın süper ve hevesle oynanan bir oyun.Hemen yükleyip oynamaya başladım ve hala devam, bırakamıyor insan.Sanki bağımlılık yapıyor :-)))
  Bir de yerli program geliştiriciler tarafından hazırlanmış olması ayırıca harika, herkesin eline ve zihnine sağlık..

 4. Emre D

  06/09/2010 at 13:17

  Guzel oyun.

 5. Emin

  06/09/2010 at 14:41

  Mrb Mustafa bey. Bı sorum olacaktı. Suanda 3gs kullanıyorum ingiltereden sim Free olan iphone 4 alicam. Simdi bu yeni iphonu bilgisayarıma taktığımda itunes telefona ne yükleyecek acba yani eski telimdeki applicagionlar rehberim dosyalarıma ne olacak. Onlari geri alabilme ihtimalim varmi şimdiden teşekkürler. Ayrıca ülkemizde apple store lerde satışa sunulmadı satışa sunan arkadaslar 2700 gibi uçuk bı rakkamla satışa sundu sizce apple store da benzer bı fiyatlami satışa sunacak yoksa bu arkadaslar açık gozluluk yapıp erken getrirdikleri için fahis fiyatla mı sattılar. Bide sizce tahmini geliş tarihi ne olur. Uzun süredir bu konularla ilgili bı yazinzi bekliyordum ama siz yazmayınca bende sorma gereği duydum çok teşekkürler şimdiden

  • Mustafa Tan

   06/09/2010 at 15:58

   Tabii ki var. Bu konuda ayrıca bir yazı yazacağım fakat Türkiye’de de iPhone 4’ün resmen satışının başlamasını bekliyorum. Çünkü o dönem sizin gibi çok kişi ihtiyaç duyacak.

   Fiyatlar da tabii ki bu kadar yüksek olmayacak. Şu an satanlar resmi distribitörler değil. Benim tahminin aynı geçen sene olduğu gibi iPhone 4’ün şu an ki 3GS fiyatına satılması. 3GS’in fiyatının da düşmesi.

   Geliş tarihi de ay sonunu bulur diye tahmin ediyorum.

 6. Pingback: Music & Sound Design by Dound Sesign | Dound Sesign

 7. Pingback: iSlash | İphone og İpad Denmark / Apple apps

 8. Pingback: Action movie fx - Populære iPhone Apps - Apple apps | iPhone Denmark - iPhone Danmark Apple apps - Alt Om Iphone og Ipad

 9. Pingback: High Noon - Populære iPhone Apps / de bedste iPhone spil / Alt Om Iphone og Ipad / Apple apps | iPhone Denmark - iPhone Danmark Apple apps - Alt Om Iphone og Ipad