Yaşlı Halini Merak Edenlere – Agingbooth

Sizi bilmem ama ben Agingbooth uygulamasını görünceye kadar yaşlandığımda nasıl görüneceğimi çok merak etmiyordum. Fakat uygulamanın ekran görüntülerindeki fotoğraflara gözatınca, uygulamayı indirip denemeden edemedim 🙂

Agingbooth, App Store’a çıktığı gibi Fransa US Store’da bir numaraya yerleşen, vesikalık fotoğraflardaki yüzleri yaşlandıran ilginç bir uygulama. Tabii ki Agingbooth, eğlence amacıyla yapılmış, bilimsel bir yanı olmayan bir uygulama. Fakat sonuçları oldukça gerçekçi.

iphone_agingbooth_01 iphone_agingbooth_02

Uygulamayı ilk açtığımızda hemen “START” seçeneğine tıklayıp resimlerimizi seçeceğimiz ekrana geçiyoruz. Resimlerimizi istersek fotoğraf albümüzden seçiyoruz (CHOOSE), istersek de o an kamera (CAMERA) ile çekiyoruz. Burda dikkat etmemiz gereken, fotoğrafın vesikalık ayarında ve yüzün tam karşıdan ve yakından çekilmiş olması. Yoksa uygulama hata vererek yaşlandırma işlemini yapamıyor. Ayrıca gülen veya saçlarla kısmen kapanmış fotoğraflarda çok başarılı sonuçlar üretemiyor.

Fotoğrafımız seçtikten sonra da göz bebeklerimizi ve ağzımızın tam ortasını, ekrandaki referans noktaları ile aynı konuma getiriyoruz. Zaten uygulama bu konuda çok başarılı bir arayüz sunuyor. Ayarları yaptıktan sonra da “READY? GO >>”  seçerek yaşlandırma işlemini başlatıyoruz.

iphone_agingbooth_03 iphone_agingbooth_04

Kısa bir sünre sonra da yukarıdaki ekran görüntülerinde olduğu gibi en az 30 yıl sonraki halimizin fotoğrafı ile karşılaşıyoruz 🙂 Bu ekranda cihazımızı sallayarak (SHAKE) hızlıca fotoğrafın orijinal halini görebiliyoruz. Tekrar salladığımızda ise yine yaşlanmış hali geliyor. Sağ üstteki “SAVE” seçeneği ile de Albüme yeni resmi kaydedebiliyoruz. Ayrıca yaşlandırılmış fotoğrafımızı, Mail, Facebook veya Twitter ile arkadaşlarımız ile uygulama içerisinden kolayca paylaşabiliyoruz.

Eğer ilginizi çektiyse, Agingbooth’u aşağıdaki linki kullanarak App Store’dan 0.99’a indirebilirsiniz. Fakat baştan uyarıyorum, bilimsel bir yanı da olmasa da, göreceğiniz fotoğraflar canınızı sıkabilir 🙂

appstore

8 Comments

 1. Mike

  01/03/2010 at 01:12

  wrong link

 2. Anonim

  01/03/2010 at 18:22

  mustafa bey sync yapıyorum şu yazıları çıkıyor (itunes cannot sync photos to the iphone because the folder cannot be found) yazı çıkıyor sync tam yapımyor yardım edersınız sevıncem

 3. Sezer

  01/03/2010 at 19:31

  Birkaç deneme yaptım insanın morali bozuluyor, çok acımasız yaslandiriyor 🙂

 4. Faruk Cem

  02/03/2010 at 17:42

  30-35 yas sonrasi olan yokus asagidakiler icin cok anlamli 🙁

 5. Kerem

  05/03/2010 at 22:15

  The iphone ” iphone ” could not be restored . An unkown error occured ( 3014 ) diyor arkadaşlar bi yardımcı olabilir miyiz ?

 6. Arda

  05/03/2010 at 23:53

  yine yavasladi site mustafa bey gunlerdir heycanla bakiyorum yeni post yok hic.

  • Mustafa Tan

   06/03/2010 at 00:01

   🙂 Paylaşacak ilginç veya faydalı birşeylere denk gelince merak etmeyin paylaşıyoruz.

   Arada bir http://haber.iphoneturkey.biz adresine de göz atın. Bu adreste de daha sık ama daha kısa haberler paylaşıyoruz.