Hergün Bedava Bir Oyun Promosyonu Yapan Siteler

Daha evvel, bir günlüğüne bedava olan oyunları duyuran bir siteden bahsetmiştik. Bir günlüğüne yapılan bu promosyonlar, hem oyun sahiplerini hem de site sahiplerini çok memnun etmiş olacak ki, son zamanlarda arka arkaya böyle bir çok site açıldı. Biz de bunları toplu halde sizinle paylaşalım istedik. Her yeni açılan bu tip bir sitenin linkini ve logosunu, sitemizin sağ üst menüsüne kolayca ulaşabilmeniz için koysak da, sitelerin ara yüzleri biraz karışık olduğu için, bu yazıda da kısaca değinmekte fayda gördük.

http://www.freeappaday.com/
http://www.freegameoftheday.com/
http://www.greatappaday.com/
http://www.freeappcalendar.com

Aşağıda da bu sitelerden nasıl faydalanacağımızı kabaca paylaştık. Ayrıca belirtmekte fayda var ki çoğunluğu 24 saat süren bedava oyun promosyonlarının başlangıç ve bitiş saatleri Amerika kıtasına göre. Yani Türkiye’e saati ile sabah saatlerinde başlayıp diğer günün sabahı bitiyorlar. Bu yüzden normalde parayla satılan oyunların kısa bir süreliğine bedava olduğu bu fırsatlardan yararlanmak için her gün düzenli takip etmek gerekiyor.

Not: Paralı uygulamalar ücretsizken indirildiğinde, daha sonra tekrar paralı olsa bile ücretsiz olarak kullanılmaya devam ediliyor. Yani uygulamaların veya oyunların kullanımı bir günlük değil.

FreeAppADay.com

Düzenli olarak her gün bedava oyun konseptini ilk başlatan sitelerden. Ana sayfasında takvim şeklinde her gün bedava olan oyunların listesi mevcut, fakat bu listede önceki aylar da yer aldığı için, bugüne ait bedava oyunu bulmak zor oluyor. Aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi ana sayfanın en üstünde yer alan oyuna tıklayarak günün bedava uygulamasını rahatça indirebiliyoruz.

iphone_freeappaday_com

Bu arada ayrıca belirtmemde fayda var, site yoğunluktan zaman zaman hata verip açılamayabiliyor.

FreeGameOfTheDay.com

OpenFeint‘in sponsorluğunda hizmet veren FreeGameOfTheDay.com’un ise daha sade ve anlaşılır bir arayüzü var. Günün bedava oyunu da aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi ana sayfanın sol üst köşesindeki “Downlod Now” seçeneğine tıklanarak kolayca indirilebiliyor. Sitede ayrıca o günün uygulamasının bedava promosyonunun ne zaman biteceğini gösteren bir sayaç da mevcut.

iphone_freegameoftheday_com

GreatAppADay.com

GreatAppDay.com da ara yüzünü gayet başarılı bulduğum sitelerden bir tanesi. Ana sayfanın üstünde sadece günün değil, bedava promosyonu devam eden önceki günlerin uygulamaları da gösteriliyor. Ayrıca sayfanın altındaki takvimde de, eski tarihli fakat halen bedava olan uygulamalar, altlarındaki yeşil bir düğme ile ayrıca işaretleniyor.

iphone_greatappaday_com

FreeAppCalendar.com

FreeAppCalendar.com da bu furyaya yeni katılmış fakat henüz bedava oyun promosyonu yapmaya başlamamış bir site. Fakat yukarıdaki sitelerin kısa sürede faaliyete geçtiğini düşünürsek FreeAppCalendar.com da kısa zamanda bedava oyun promosyonlarına başlayacaktır. Bu yüzden bu siteyi de kenara not almakta fayda var 🙂

iphone_freeappcalendar_com

Eğer oyunlara meraklı iseniz ve Apple ID’nizi kredi kartsız seçeneğini kullanarak aldıysanız bu günlük promosyonları kaçırmamanızda fayda var. Eğer her gün bu siteleri takip etmek zor olur derseniz blogumuzun Twitter hesabını (http://www.twitter.com/iphoneturkey) takibe (follow) alabilirsiniz. Elimizden geldiğince günlük bedava oyun promosyonlarını twitter hesabımızdan duyurmaya çalışacağız.

Benim bildiğim kadarı ile, ingilizce olup bu tip bir promosyon yapan siteler yukarıdakiler. Başka dillerde dahi olsa eğer sizin de bildikleriniz var ise yazıya yorum girerek paylaşırsanız bu listeye ekleriz.

7 Comments

 1. Anonim

  10/03/2010 at 00:25

  Bu Bedava oyunlar parayla satilan oyunlar degil mi sadece bir gunlugune indirebiliyoruz.

  • Mustafa Tan

   10/03/2010 at 00:26

   Evet. Normalde paralı oyunlar ve genelde bir günlüğüne bedava oluyorlar.

 2. Hasan ASMA

  10/03/2010 at 18:38

  Herkese iyi hunler peki bu oyunlar bir gun bedavaysa bir gun sonra calismiyorlarmi eger oyleyse ugrasmaya deymez bence

  • Mustafa Tan

   10/03/2010 at 18:57

   Selamlar,

   App Store’da hiç bir oyun birgün çalışıp daha sonra çalışmamazlık yapmaz. Zaten bir tanesini indirip, bir gün bekleyip sonucu görebilirsiniz 🙂

 3. Ken

  16/03/2010 at 00:35

  Hi,
  Thanks for the mention on your site. freeAppCalendar.com is now live and giving away games & apps!

  Please let me know if you would like a small banner like the others you have for freeAppCalendar.com, and I can provide one (175×42 like FreeAppADay.com).

  Thank you,

  Ken
  freeAppCalendar.com

 4. Berke

  04/04/2010 at 17:09

  uluslararası olduk yawww 😀

 5. Tuba

  28/08/2010 at 16:01

  La Nr Mal bisey