Plants vs. ZombiesGÜNCELLEME (21 Şubat 2013) : Aşağıdaki inceleme 2010 senesinde yapılmıştır fakat oyun ilk defa şimdi ücretsiz oldu. Bu yüzden kaçırmayın 🙂

iPhone ve iPad’de ne zaman güzel bir “Tower Defense” (Kule Savunma) tarzında oyun görsem dayanamayıp hemen alıyorum . Hele bir de bu oyun PopCap firmasının ünlü oyunu Plants vs. Zombies (Bitkiler, Zombilere Karşı)olunca, 2.99$’lık fiyatına rağmen almamazlık olmuyor 🙂 Meraklıları iyi bilirler, Plants vs. Zombies aslında, PC, Mac ve Web versiyonu bulunan ünlü bir klasik oyun.

iphone_pvz_01

Geçtiğimiz günlerde de iPhone versiyonu yayınlanan Plants & Zombies, gerçekten çok başarı olmuş. Ara yüzler, oynanabilirlik, animasyonlar ve ses efektleri gerçekten oldukça başarılı.

Oyunun oldukça basit bir arayüzü bulunuyor. Oyunu ilk açtığımızda önce bir isim giriyoruz ve ana menüdeki “Adventure” seçeneğine tıklayarak maceraya başlıyoruz 🙂

iphone_pvz_02

Oyunda amaç, benzer oyunlarda olduğu gibi zombileri evimizden uzak tutmak. Bunun için de her bölümde yenisi çıkan bitkileri kullanmak. Tabii her bitkinin ayrı bir görevi olduğu için, bu bitkileri doğru şekilde kullanmak gerekiyor. Örneğin oyunda bitkileri kullanabilmek için güneş (sun) puanına ihtiyaç duyulduğundan, “sun flowers” türündeki çiçeklerden bolca yapmak faydalı oluyor. Oyunun ilk başında zaten bir “tutorial” (rehber)  yardımı ile oyunun nasıl oynanacağı anlatılıyor.

iphone_pvz_03

“Advanture” (Macera) modunda toplam 50 level (seviye) ve 26 çeşit zombie bulunuyor. Ayrıca her seviye geçildiğinde zombilere karşı kullanabileceğimiz yeni bitkiler çıkıyor. Ayrıca bazı seviyelerin arasında aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi eğlenceli bölümler de oluyor. Örneğin zombilere karşı bowling oynayabiliyoruz 🙂

iphone_pvz_04

Ayrıca seviye ilerledikçe, farklı mekanlarda da zombilerle mücadele ediyoruz. Tabi bu seviyelerde farklı farklı bitkilerimiz oluyor.

iphone_pvz_05

Oyunun detaylarına çok girmiyorum, kendinizin de çoğu şeyi çözeceğini düşündüğüm için. Fakat yine de takıldığınız yerler olursa lütfen çekinmeyin.

Plants vs. Zombies bu tip oyunlar için bence parasını fazlasıyla hakediyor. Zaten bu haberde de paylaştığımız gibi oyun satış rekorları kırmış durumda. Eğer siz de satın almak isterseniz aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz. Ya da satın almadan evvel bu linkteki oyunun tanıtım videosuna gözatabilirsiniz.

iPhone İndirme Linki:


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

iPad İndirme Linki:


Fiyat:


App Store oyları: ( oy)
Desteklenen Diller:
Çıkış Tarihi: ..
Boyut: 0 MB
Desteklenen Cihazlar:

7 Comments

 1. Batuhan S.

  27/02/2010 at 07:04

  🙂 Çok Teşekkürler İnceleme için

  En kısa zamandan alacağım oyunu 🙂 Sevdiğim tarz bir oyun . Grafiklerde Öyle 🙂 beni Mutlu Ediyor … 🙂

 2. ohann

  27/02/2010 at 20:11

  teşekürler mustafa bey oyun sayidende sürükleyici.kaptırınca bırakamıyorsunuz…oyunun gelirine bi göz atın isterseniz, almakta karasız kalanlar için söylüyorum…
  http://shiftdelete.net/9-gunde-1-milyon-dolar-nasil-kazanilir-18643.html
  Popcam işini sayiden biliyor bejeweled 2 oyununuda önebilirim zaman geçirmek için…
  tekrar teşekürler mustafa bey….

 3. retka

  26/01/2011 at 15:23

  sizi bir arkadaşımın göstermesiyle ancak bu gün tanıyabildim, cok güzel acıklamalarınız var öncelikle bunlar için teşekkürler. bu oyunda ben 3-2 bölümü gecemedim (ortasında havuz var)benim yapamadığım havuzdakileri yok edememek. yardımcı olursanız sevinirim.

  • Mustafa Tan

   26/01/2011 at 19:38

   Havuza önce yeşil yapraklardan koymanız gerekiyor. Ardından üzerine savunma araçlarınızı yerleştirebilirsiniz.

 4. Erkan

  04/04/2011 at 20:48

  Oyun o kadar guzelki oyun oynamayan ben 3 kere bitirdim hic bikmadan bu tarz varmi bildiginiz oyun

 5. zombie

  05/06/2011 at 19:42

  Erkan I’LL EAT YOUR OWN BRAIN 😀 🙂 İ LOVE BRAINS DID YOU KILLED DR. ZOMBOZOS IT IS MY DADDY 😀