Free App A Day ile Hergün Ücretsiz Bir Uygulama

Hatırlarsanız geçtiğimiz ay, her gün sadece bir gün için ücretsiz olan paralı uygulamaları tanıtan Appvent Calendar isimli bir siteden bahsetmiştik. Appvent Calendar’ın sadece 24 gün süren bu geçici organizasyonu çok başarılı olunca, bu sefer de Free App A Day (Hergün Ücretsiz Bir Uygulama) isimli bir site benzerini yapmaya karar vermiş.

freeappaday_logo_large

Yarından (18 Ocak 2010) itibaren resmen uygulamaları duyurmaya başlayacak sitede, ilk haftanın uygulamaları dediklerine göre çok kaliteli olacakmış. Biz de uygulamalar sadece bir günlüğüne App Store’da ücretsiz kalacağı için, Free App A Day’i şimdiden tanıtalım dedik.

Sitedeki uygulamalar, Appvent Calendar’da olduğu bir takvim üzerinde gösteriliyor. Siteyi ziyaret ettiğimizde o günün ve geçmiş günlerde ücretsiz olmuş uygulamaları gösteriliyor. Önümüzdeki günlerde ücretsiz olacaklar ise, süpriz olacağı için gösterilmiyor.

freeappaday_calendar_new

Siteyi hazırlayanlar bu organizasyonu yılbaşında duyurup uygulama geliştiricilerden talep toplamaya başladılar ve takip ettiğim kadarı ile de uygulama sahipleri de epey ilgi gösterdi. Bu yüzden, siz de yarından (18 Ocak 2010) itibaren www.freeappaday.com‘u her gün takip etmeyi unutmayın. Biz de kolayca erişebilmeniz içini sitemizin sağ üst köşesine, Free App A Day’in bir banner’ını koyduk.

Siteye girdiğimizde o günün ücretsiz uygulamasını yükleyebilmek için de önce günün uygulamasının ikonuna, ardından da ekran görüntülerinin hemen altında bulunan “App Store” linkine (aşağıdaki gibi) tıklamak gerekiyor.

freeappaday_download_link2Ayrıca hergün Free App A Day’i ziyaret etmek istemeyenler için e-mail ile bilgilendirme sistemi mevcut. Eğer e-mail adresinizi vermekten çekinmez iseniz, ilgiliendiğiniz oyun türlerini de aşağıdaki örnekteki gibi işaretleyip her gün ücretsiz olan uygulamaların mail adresinize gelmesini sağlayabilirsiniz.

freeappaday_email

Bakalım gerçekten de her gün çok kaliteli oyunların ücretsiz olduğunu görebilecek miyiz? Öyle olursa ülkemizde çoğunlukla Kredi Kartsız Apple ID kullanan iPhone kullanıcıları için büyük fırsat olacaktır.

freeappaday_logo_small

Not: Free Game of the Day isimli sitede benzer bir şekilde her gün ücretsiz bir oyun tanıtımı yapıyor.

7 Comments

 1. cheshim

  17/01/2010 at 14:23

  Her gün ücretsiz uygulama demek yerine ücretsiz oyun demek daha doğru olurdu sanırım.

  • Mustafa Tan

   17/01/2010 at 19:33

   Selamlar,

   Açıkçası ben de çok kararsız kaldım fakat sitenin adını “Free App A Day” koydukları için uygulama dedim. Eğer hep sadece oyun çıkarsa dediğiniz gibi başlığı değiştireceğim.

 2. Emre

  17/01/2010 at 16:04

  Appvent calendar yaliniz oyundu. Bunun yaliniz oyun olacagi belli deyil sanirim.

  Bedava uygulamala verenler:

  -appvent calendar (24 gun)

  -itunes (12 gun)

  -appevent (16 gun, basarili oldugundan devam ediyor tum ocak ayinda)
  BUGUNKI BEDAVA OYUN: MASTERBREIN

  -free app a day (18 ocak basliyor, nezamana kadar???)

  • Mustafa Tan

   17/01/2010 at 19:37

   Selamlar,

   http://www.appevent.com da güzelmiş fakat ingilizce versiyonu yok sanırım. Sadece dutch yayın yapıyorlar gibi. Bir de uygulama tanıtımı için hiç ekran görüntüsü koymamışlar.

   Free App A Day tüm yıl devam edeceğini idda ediyor, fakat göreceğiz.

 3. Mustafa Tan

  26/02/2010 at 19:29

  http://www.freegameoftheday.com/ adresinde de benzer şekilde hergün ücretsiz bir oyun tanıtılıyor.

 4. Anonim

  09/11/2010 at 21:59

  eski tarihlerdeki oyunlar neden duruyor ki onlar da ücretsiz indirilebiliyor mu halen?

 5. Pingback: Ücretsiz ve İndirime Giren Uygulama Takibi | www.iphone.newteknoloji.com