Kredi Kartsız Apple ID Oluşturma

Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız “Turkey Store için Apple ID Oluşturma” başlıklı yazımızda, App Store’dan ücretli veya ücretsiz uygulamaları indirebilmek için kredi kartımızı kullanarak nasıl Apple ID alabileceğimizi, Apple ID Hakkında Bilinmesi Gerekenler başlıklı yazımızda da Apple ID hakındaki önemli noktaları paylaşmıştık. Bu yazımızda da adım adım, kredi kartı bilgilerini girmeden, sadece ücretsiz uygulamaları indirebilmek için gerekli Apple ID (Apple Kimliği) oluşturma işlemini paylaşmaya çalışacağız.

Not: Eğer bilgisayarınızdaki iTunes üzerinden değil de cihazınız (iPhone veya iPad) üzerinden Kredi KArtsız Apple ID almak isterseniz o zaman “iPhone veya iPad Üzerinden Kredi Kartsız Apple ID Alma” başlıklı yazımıza gözatabilirsiniz.

Kredi Kartsız Apple ID alabilmek için aşağıdaki adımları aynen uygulamak gerekiyor. Özellikle 1. adımda kırmızı ile belirttiğimiz kısım çok önemli, yoksa kredi kartsız Apple ID alınamıyor.

Aşağıdaki adımlara geçmeden evvel eğer “Sign In” durumundaysak “Store -> Sign Out” menüsünü kullanarak “Sign Out” yapmamız gerekiyor. Eğer ilk defa Apple ID oluşturuyor veya kullanıyorsanız “Sign Out” yapmanıza gerek olmayacaktır.

Apple Kimliği Nasıl Alınır?

1) Öncelikle iTunes Store’dan Apple ID almak istediğimiz ülkenin store’unu seçiyoruz. iTunes 9’dan itibaren ülke seçimi sağ alt köşedeki yuvarlak bayrak şekildeki düğmelerden yapılıyor. Eğer mevcut bayrak Türkiye’nin değilse üzerinde tıklayım öncelikle ülkemiz bayrağını seçiyoruz.

iphone_apple_id_store_change

Aşağıdaki adımlar Türkiye Store’una göre anlatılmıştır. Fakat son aşamaya kadar zaten tüm adımlar her ülke için aynı sadece adres bilgilerinin girildiği adımlar biraz farklı.

Ülke seçtikten sonra sağ alt menüde bulunan “En Çok İndirilen Ücretsiz Uygulamalar” (Top Free Apps) listesinden her hangi bir uygulamaya tıklıyoruz. Bu nokta önemli çünkü kesinlikle ücretsiz (Free) bir uygulama seçip işleme başlamamız gerekiyor, aksi takdirde Kredi Kartı ekranında “None” seçeneği çıkmıyor.

2) Seçtiğimiz ücretsiz uygulamanın detay ekranındaki “FREE APP” düğmesine tıklıyoruz.

itunes_free_app

Eğer iTunes’umuz eski versiyon ise “FREE APP” yerine “GET APP” bulunabilir.

3) “FREE APP” düğmesine tıkladığımızda o an “Signed In” bir Apple ID’imiz olmadığı için karşımıza aşağıdaki gibi bir login ekranı gelecek:

Bu ekrandaki “Create New Account” seçeneğine tıklıyoruz.

4) Bu sefer karşımız çıkan “iTunes Store’a hoş geldiniz” ekranını, Continue seçeneğine tıklayarak geçiyoruz.

5) Kullanım Koşullarının yer aldığı ekranda da “iTunes Şartlarını ve Koşullarını okudum ve onları kabul ediyorum” seçeneğini işaretleyip Continue seçeneğine tıklıyoruz.

6) Bu ekranda ise Apple ID olarak kullanacağımız mail adresimizi ve şifremizi seçmemiz gerekiyor. Ayrıca Apple ID şifremizi unuttuğumuz durumda bize sorulacak güvenlik sorusunu/cevabını ve doğum tarihimizi de bu ekranda giriyoruz.

GÜNCELLEME (01/09/2010) : Apple, Apple ID şifre güvenliğini arttırdığı için artık şifre olarak daha zor tespit edilebilen karakterler kullanmak gerekiyor. Yoksa aşağıdaki hata mesajı ile karşılaşıyoruz. Hem yeni şifre alırken, hem de değiştirmeye çalışırken.

Yukarıdaki uyarıların Türkçe karşılıkları da şu şekilde:

Your password must have at least 8 characters, one number, one letter, and no spaces = Şifreniz en az 8 karakter olmalı, en az bir sayı ve en az bir harf içermeli ve boşluk karakteri içermemelidir.
It can’t have 3 identical consecutive characters, and must not been used in the past year = Şifreniz ardışık 3 karakter içermemeli ve daha evvel kullandığız şifreler ile benzerliği bulunmamalıdır.
Passwords must contain at least one upper case letter = Şifreniz en az bir tane büyük harf karakter içermelidir.

Bilgilerimizi girdikten sonra “Continue” düğmesine tıklıyoruz.

7) İşte bu son ekranda da “Turkey Store için Apple ID Oluşturma” yazısında anlattığımız yöntemle çıkmayan “None” seçeneği karşımıza çıkıyor.

Bu seçeneği işaretledikten sonra adres bilgilerimizi girerek sağ alt köşedeki “Done” seçeneğine tıklayarak Apple ID’imizi oluşturuyoruz.

Ardından da yukarıda girdiğimiz mail adresimize onay mailinin gelmesini bekliyoruz. Genelde onay maili hemen geliyor fakat bazen onay mesajının gelmesi 2-3 saati bulabiliyor.

Resmi büyütmek için lütfen üzerine tıklayınız.

Ardından yukarıdaki ekran görüntüsündeki gibi mail adresimize gelen onay linkine tıklayıp işlemi tamamlıyoruz. Bu linke tıkladığımız anda tarayıcımız değil iTunes devreye girip işlemi tamamlıyor.

ÖNEMLİ: Bazı bilgisayarlar güvenlik nedeniyle, mail içerisinden tıklanarak uygulamaların devreye girmesine izin vermez. Dolayısıyla iTunes üzerinden işlem tamamlanamaz. Böyle bir durumla karşılaştığınızda mailde gelen linki kopyalayın ve tarayıcınızın (Internet Explorer) adres çubuğuna yapıştırıp öyle çalıştırın. Bu durumda iTunes devreye girecektir.

Bu yöntemle alınmış Apple ID ile ücretli uygulama indiremiyeceğinizi tekrar hatırlatmakta fayda var. Bu yöntemin diğerinden en büyük farkı, işleme ücretsiz bir uygulamayı indirmeye çalışarak başlamamız.

Shazam, Last.fm gibi güzel uygulamaları Turkey Store’da çıkmadığı için indiremeyenler de yukarıdaki yöntemi kullanarak fakat başlangıçta United States Store seçerek Apple ID alabilirler. Tabii ki bu durumda gireceğiniz posta kodu, eyalet kodu, şehir adı kombinasyonuna bilgisinin doğru olması gerekiyor. Biraz Google kullanılarak uygun kombinasyon kolayca bulunuyor 🙂

Yukarıdaki yöntemin ingilizce orijinali Apple’ın sitesinde de yer almaktadır:
http://support.apple.com/kb/HT2534

Şu ana kadar gözattığınız kadarıyla blogumuzu faydalı buluyorsanız aşağıdaki kutucuğu kullanarak Facebook sayfamızı beğenmeye nedersiniz ? İstemezseniz de canınız saolsun 🙂

122 Comments

 1. Ceren

  07/10/2008 at 00:18

  dediklerinizi yaptım.
  Ama ID ve passwordumü yazdıktan sonra zaman aşımı errorı veriyor ve ilerleyemiyorum onaylamadığı için?

 2. Ceren

  07/10/2008 at 00:42

  bende NONE seçeneği ne yazık ki çıkmıyor dediklerinizi aynen yaptım.Demin ki gmail hesabı olmadığı için error vermiş gmail hesabıda aldım.Ama şimdide aşağıdaki yazı çıkıyor ve ilerleyemiyorum?
  “you will not be charged until you make a purchase”

 3. vdemirci

  07/10/2008 at 00:57

  rica ederim. amaç paylaşım. kaynak gösterdiğiniz için emeğe saygı için ben teşekkür ederim.

 4. Anonymous

  07/10/2008 at 11:35

  ilk denememde olmadı time out verdi ama ikincide oldu. bilgiler için teşekkür ederim.

 5. Ferhat

  07/10/2008 at 16:25

  Onaylama e-postası geldi. onaylanadıktan sonra Apple ID’im ve şifrem ile giriş yapmaya çalışınca “URL Not Fond” diye bir uyarı verdi iTunes. Başka bilgisayarda deneyip tekrar yazacağım…

 6. Ferhat

  07/10/2008 at 17:58

  oldu. 🙂
  Onaylama linkine tıklayınca tarayıcı uygulama çalıştırmak istediğini söyleyecek, listeden iTunes’u seçip Tamam’a basmanız yeterli…
  Deminki tarayıcıda uygulama çalıştırma izni olmadığı için Apple ID da onaylanmamış. Bir TR bir de US ID almanızı öneririm.

  Ne yazık kı hiçbir iPod uygulaması ücretsiz değil…

 7. ibrahim

  07/10/2008 at 18:20

  aynmen anlatıldıgıbı yaptımoldu elinize salık

 8. yasin

  08/10/2008 at 00:23

  kaydı yaptım bana onay mesajı geldi yanlız mailde link yok. neden olur acaba bu

 9. saygon

  09/10/2008 at 15:35

  denedim hallettim sizlere bilgileriniz icin ve bircok i phone konusunda bizleri aydinlattiginiz icin sonsuz tesekkurlerimi sunuyorum kktc den sevgilerle

 10. DRK66

  09/10/2008 at 20:52

  selam, siteyi beğeni ile takip ediyorum ve iPhone almama sebep oldu diyebilirim. dediğiniz gibi US account aldım fakat mailıma gelen linki tıklayıp verification yaparken (unknown error 11111) hatası veriyor. yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.

 11. Anonymous

  10/10/2008 at 13:12

  Denedim ve sorunsuz oldu.Ücretsiz olan program ve oyunlardan faydalandım…

 12. Tolga Özemrak

  13/10/2008 at 22:10

  Selamlar
  Öncelikle uygun yeri bulamadığımdan buraya yazmak zorunda kaldım 🙁

  itunes programından, gmail’deki mail adreslerimi aldım ,ancak geldiğinde telefon numaralarımın hepsi kayboldu . blgisi olan varmı? yardımcı olursanız sevinirim.
  Teşekkürler.

  Tolgaozemrak@gmail.com

 13. Anonymous

  17/10/2008 at 19:10

  Oncelikle emegi gecen butun arkadaslara sonsuz tesekkurlerimi iletiyorum.Bu tur uygulamalar sayesinde bir cok faydali bilgiler cok isimize yariyor.Cok super bir site.Fevkalede olmus.Tekrar tesekkurlerimi iletiyorum.. ONUR (10-UR)

 14. Anonymous

  18/10/2008 at 23:50

  bende yapmaya calıstım ama olmadıı:(

 15. Mustafa Tan

  19/10/2008 at 00:21

  Selamlar,

  Olmayan nedir, hangi adımda takıldınız, hangi hata mesajını aldınız, vs. tam olarak paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışalım?

 16. deniz

  19/10/2008 at 16:40

  hata kodu 5002 çıkıyor sürekli olarak sorunu gideremedim yardımcı olursanız sevinirim

 17. Anonymous

  23/10/2008 at 16:11

  none seceneği cıkmıyor

 18. volkan

  01/11/2008 at 03:20

  arkadaslar bende apple iphone aldım ve hiç birsey yükleyemiyordum ama sonunda basardım apple ıd almayı kısaca anlatıyım isterseniz top free uygulamalardan birini seciyorsunuz sonra create new accounut geliyorsunuz ondan sonrası kolay zaten mail adresi kesinlikle doğru olsun ama????????

 19. Mustafa Güngör

  21/11/2008 at 23:28

  Kredi kartı bilgilerimigirmemi istiyor.None seçmeme ve giriş yeri gözükmemesine rağmen..

 20. alp

  22/11/2008 at 15:50

  melih
  ben Türkiye için kayıt oldum sorunsuzca ancak usa için kayıtta none seçeneğinden sonra bir kod girmemi istiyor

 21. Anonymous

  23/11/2008 at 00:00

  ya ben dediklerinizin hapsini yaptım ama en sonunda done yazısı yok sağ alt köşede ne yapmam lazım uzun bi yazı çıkıyor uyarı için ama ingilizce ve benim ingilizcem yok yardım lütfen

 22. Anonymous

  23/11/2008 at 01:34

  bılgılerınız ıcın tesekkurler benım de bır sorunum varr kredı kartsız uye olamıyorum sureklı card numarası ıstıyor sızın tarıf ettıgınız gıbı herseyı eksıksız yapmama ragmen kredı kartı numarası ıstıyor..artık free uyelık yapamıyacakmıyızz…?

 23. Anonymous

  23/11/2008 at 01:41

  yine ben neden olmadığını buldum uzun uğraşlar sonunda sign in durumundan out durumuna geçemiyorum nasıl halledebilirim lütfen söylermisiniz cvbınızı bekliyorum

 24. Mustafa Tan

  23/11/2008 at 01:43

  Selamlar,

  iTunes'ta iken menüden Store -> Sign Out seçerek yapabilirsiniz.

 25. Anonymous

  23/11/2008 at 07:45

  None desem bile kart numarası istiyor benden bunu nasl hallederim

 26. Berke

  23/11/2008 at 19:40

  aynen dediklerinizi yaptım fakat none dememe rağmen kredi kartı numarası ve kart bitiş süresini istiyor bir çözüm yolu varmıdır?

 27. larenuf

  23/11/2008 at 20:12

  tmm çok gzl anlatmışız.aynısını yapıorm ama none’ı işaretlememe rağmen bana hala fprmu tamamen doldurmadığımı sölüo ve kart numarası istio herkes yapıo bnde nie olmuo anlamadm çıldırcam

 28. Mustafa Tan

  23/11/2008 at 20:23

  Selamlar,

  Sanirim Apple sonradan bu sureci degistirdi. Su an disardayim, eve gidince detayli bakip cevap yazacagim.

 29. Mustafa Tan

  23/11/2008 at 21:56

  Selamlar,

  Haklısınınz None seçilse dahi ekranda olmamasına rağmen sanki kredi kartı varmış gibi kredi kartına ait alanların doldurulmasını istiyor.

  Bence Apple’dan kaynaklı bir sorun var. Bir araştıracağım, çözüm bulursam burada paylaşırım.

 30. kerem

  25/11/2008 at 10:31

  selamlar,

  kredi kartsız ID olusturma islemi yaparken none dedğimizde sizinde belirttiginiz gibi kredi kartı bilgileri soruyor ve işlme orada tıkanıyor. Bunun bir cozumu veya baska yolu var mı???

 31. Anonymous

  26/11/2008 at 15:58

  none none none kaç kere dedim ama beceremedim tekrar tekrar kredi kart numarasını istiyor bakşada yolu yok almanın veya bilmiyorum bilen var ise paylaşırsanız çok sevinirim

 32. Anonymous

  27/11/2008 at 22:19

  yaw çıldırcam aynı sorun bendede var ya nie olmuo :'( 2g ipod touch 16 gb aldım alet manyak ama itunes’e kayıt olamadığım için çok üzülüom 🙁

 33. Anonymous

  28/11/2008 at 16:09

  ELINIZE SAGLIK COK GUZEL YORUMLAR EMEGE TSKLER

 34. Anonymous

  29/11/2008 at 02:50

  iyi günler çok yararlı bilgilerle iphone u kullanılabilir hale getirdniz sağolun (en azından benim için)ama hala sorularım var 🙁 ben orjinal cd den b.sayara yüklediim müzikleri itunese aktaramıyorum bunun sebebi ne olabilir acil cvp bekliyorum…

 35. didem

  29/11/2008 at 15:41

  posta kodunu kabul etmiyo neden..

 36. Anonymous

  02/12/2008 at 17:52

  ücretsiz ıd de son aşamaya geldim fakat kart numası üstüyor tamamlayamıyorum problem nedir?

 37. Mustafa Tan

  02/12/2008 at 18:01

  Selamlar,

  Yazıda da belirttiğimiz (GÜNCELLEME ile başlayan kısımlar) gibi artık Kredi Kartsız Apple ID alınamıyor.

 38. berkay

  02/12/2008 at 23:39

  elinize sağlık gerçekten güzel anlatmışsınız.şans bu ya geç aldık aleti. ama ben lastfm’i çok istiyorum. şimdi kendi kredi kartımla bile alamadım us için id,geçerli adres vs bile yazdım. yakında genişleticez her yerde olacak lastfm falan deniyor sitede ama ne kadar çabuk o kadar iyi. eğer elinde redeem code olan,ya da daha önce aldığı us id’sini paylaşabilecek olan varsa berkaytevetoglu@gmail.com‘dan bana ulaşırsa harika olur.

 39. Anonymous

  04/12/2008 at 00:45

  Anlatım için teşekkürler. Kredi kartsız AppleID sahibiyim artık 🙂

 40. Mustafa Tan

  04/12/2008 at 00:55

  Selamlar,

  Haklısınız artık tekrar Kredi Kartsız Apple ID alınabiliyor.

 41. Anonymous

  07/12/2008 at 16:13

  dedıklerınızı aynen yaptım her sey olmus gıbı gozukuyodu fakat ıphoneumdan tekrar ıtunesu acmaya calıstıgımda aynı sekılde ıtunes store’a baglanamıyor bu ulkede desteklenmıyor yazısı cıkıyor..yardım edebılırsenız cok sevınıcem…

 42. Mustafa Tan

  07/12/2008 at 16:38

  Selamlar,

  Apple ID’niz ile bilgisayarinizdaki iTunes uzerinden bir kere Sign In yapin ve ardindan iPhone’unuzu bilgisyariniza baglayip sync edin. Bu sayede iPhone’daki App Store’da Turkiye Store’u olacaktir. Cihazin orijinalinde US Store oldugu icin bu hatayi veriyor.

 43. Anonymous

  11/12/2008 at 04:16

  arkadaşlar yok mu hiç hesabı olan ya.telefonu aktif edebilmek için birkaç tane free app yüklemem lazım itunesten.fakat none seçenegi çıkmadıgı için yükleyemiyorum.korkulacak bir durum yok zaten.sadece bir yardım etmiş olursunuz.bi zhmet account u olan bir arkadaşımın kullanıcı adı ve şifre verirse bizlerde indirme yapabiliriz lütfen!

 44. Anonymous

  17/12/2008 at 00:36

  Ya biriniz posta kodunu soylesinde benimkinden ne farki var bakalim bide cocuklarin cevaplarini ilgili kisi cabuk yazsin

 45. Anonymous

  18/12/2008 at 00:17

  salut..

  dediğiniz herşeyi yaptım ama NONE seçeneği kredi kartı seçeneklerinin yanında yok.. hiçbiryerde yok nedeni ne ve nasıl yapabilirim ??

 46. Mustafa Tan

  18/12/2008 at 01:10

  Bu işlemi yaparken iTunes’da login (Sign In) durumda değilsiniz değil mi? Yani başka bir Apple ID ile giriş yapmadınız iTunes’a?

 47. Anonymous

  18/12/2008 at 18:46

  selamlar hesap alamıyorum none secenegı cıkmıyor 2 haftadır ugrasıyorum ama bır turlu yapamadım yardımınıza ıhtıyacım var lütfen

 48. Mustafa Tan

  18/12/2008 at 19:51

  Selamlar,

  mustafatan75@gmail.com adresine bir mesaj atarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

 49. Anonymous

  21/12/2008 at 20:38

  çok açık bir anlatım çok başarılı bir sonuç teşekkür ederim başarılarınızın devamını dilerim

 50. Anonymous

  10/01/2009 at 17:57

  onaylama e-postası gelmiyor..

 51. Anonymous

  16/01/2009 at 02:42

  bu iPhone cihazla ilgili kim var aranızda sağlam destek verecek

 52. Anonymous

  16/01/2009 at 22:27

  yardiminiz icin tesekkurlerimi bir borc bilir ve basarilarinizin devamini en icten dileklerimle arz ederim..

 53. aykut

  21/01/2009 at 23:12

  kredi kartlarının yanında none yazısı çıkmıyo delircem store a giriş yapılmamş konumda yani out um lütfen yardımcı olun aykutyaman91@hotmail.com

 54. Anonymous

  22/01/2009 at 22:57

  ıd adresi bizimmsn adsresi oluyor degil mi yeptım nasıl indirecem peki lütfen yardim

 55. Mustafa Tan

  22/01/2009 at 23:07

  Evet. Tüm mail adresleri oluyor. Uygulamaları nasıl indireceğinizi öğrenmek için bu linke gözatabilirsiniz.

 56. Anonymous

  23/01/2009 at 21:44

  teşekkürler kardeşim orada bulunan bedava oyunlar ipon nano ya olur mu

 57. huseyin

  25/01/2009 at 11:58

  Ucretsiz programlar icin hesab nasil alabilirim.bana yardimci olun.mustafa tan senden cevap bekliyorum

 58. Mustafa Tan

  25/01/2009 at 12:17

  Selamlar Huseyin Bey,

  Yorum yazdiginiz bu yaziyi kredi kartsiz apple id alabilirsiniz. Tam olarak hangi asamada takiliyorsunuz?

 59. Anonymous

  25/01/2009 at 15:31

  bedava oyunlar ipod nano ya oluyomu

 60. Mustafa Tan

  25/01/2009 at 15:44

  iPhone oyunları iPod’da çalışmaz.

 61. huseyin

  25/01/2009 at 17:13

  Mustafa bey bu ucretsiz id yi aldigimda bitiyor degilmi.bu id ile free olanlari indirebilecegim mi yani?

 62. Mustafa Tan

  25/01/2009 at 17:28

  Selamlar Hüseyin Bey,

  Blogumuzda ihtiyacınız olan hemen hemen her bilgi mevcuttur. Apple ID alıysanız uygulama indirmeyi bir deneyin. Sorun yaşarsanız yardımcı olalım.

 63. huseyin

  25/01/2009 at 19:01

  Mustafa bey siz baba bir tane ucretsiz id alirsaniz ben kullanabilirmiyim.eger alirsaniz vede Cep numaranizi verirseniz ben sizi ararim

 64. huseyin

  25/01/2009 at 19:29

  Birde bu programlari bilgisayara baglanmadan direk iphonedan indirecegiz degilmi hesap numarasini girip.

 65. Anonymous

  31/01/2009 at 16:46

  Arkadaşım paylaşımların için çok teşekkür ederim.

 66. Alper Tayfun

  09/02/2009 at 16:38

  Iphone aldım. Fakat jailbreak yapılmış durumda. Itunes 7.5 kullanıyorum. İlk önce 8 ‘e yükseltsem sorun olur mu ? Ayrıca facebook gibi application’ları indirmek istiyorum. Fakat bir türlü NONE işareti çıkmadı hangi ülkeyi seçtiysem de olmadı. Bunun sorunu nedir ? Artık Free Account alamıyor muyuz ?

 67. Mustafa Tan

  09/02/2009 at 17:39

  Selamlar,

  iPhone’unuzun versiyonu nedir? 2.X serisindeki bir versiyon kullanıyorsanız zaten iTunes’u güncellemek durumundasınız.

 68. murat

  11/02/2009 at 12:33

  arkadaşlar anlatığınız gibi ıd almaya çalışıyorum ama adresimi kabul etmiyor yanlışda yazmıyorum neden acaba bilgisi olan varmı 🙂

 69. Mustafa Tan

  11/02/2009 at 13:03

  Selamlar Murat Bey,

  Kabul etmiyor derken tam olarak ne hangi mesajını alıyorsunuz.

 70. rüştü

  13/02/2009 at 00:18

  ya neden none seçenegi çıkmıyo mustafa bey msn nizi ekledim seven_seninl mert ben adanadan yardımcı olurmusunuz nasıl none seçeneği görecem

 71. yan_

  14/02/2009 at 22:00

  denılen herseyı yaptım uye oldum programı ındırdım ama msn acılmıoo ndnse

 72. Anonymous

  19/02/2009 at 12:14

  arkadaşlar bana yardımcı olun ben kafayı yemek üzereyim lütfen
  ben herşeyi yaptım tüm aşamaları geçtim en son adımda kaldım yani e maile gelen onay mesajını açamıyorum
  sayfa açılmıyor iki gündür bununla uğraşıyorum ama olmuyor

 73. Anonymous

  19/02/2009 at 12:16

  dogankan@mynet.com email adresimdir bana burdanda ulaşabilirsiniz

 74. Deniz07

  20/02/2009 at 15:36

  bıktım günlerdir sitelere kaydolmaktan. none seceneği sanırım çıkmıyor artık?

 75. Mustafa Tan

  20/02/2009 at 15:46

  Selamlar. Az önce denedim None seçeneği çıkıyor.

  1)iTunes'unuz güncel olduğundan emin olun. iTunes menüsünden Help -> About iTunes' tıklayarak versiyon bilgisini kontrol edin. Versiyon en az 8 olmalı.

  2) Yazıda anlatılanları mutlaka adım adım uygulayın. İşleme mutlaka ücretsiz (Free) bir uygulama seçerek başlamanız gerekiyor.

 76. Anonymous

  23/02/2009 at 15:21

  mustafa bey bana bir ıd alıp verirmisiniz cep numaranızı yazın ben sizi arar alırım

 77. Mustafa Tan

  23/02/2009 at 15:53

  Selamlar,

  mustafatan75@gmail.com adresine bir mesaj atarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

 78. Anonymous

  24/02/2009 at 04:19

  ben 28 aralıkta iphone 3g aldım.bir iki gün sonra vodafone merkezi aradım ve dedim ki ben vodafone shoptan iphone 3g aldım bu telefonun bütün internet ayarlarını açtırmak istiyorum dedim.ve en ucuz paket olan 100kb tı 1 kontor olan tarifeye üye oldum.ve benden 50 gün felan hiç bir kontorum bile düşmedi internet için ama şimdi ise kontor dayanmıyor.mustafa bey buna bir cevabınız var mı cok tesekkur ederim

 79. Trabzon

  02/03/2009 at 18:59

  Maalesef olmuyor çünkü none seçeneği yok arkadaşlar sadece kredi kartı seçenekleri var. Neden çıkmıyor bende acaba?

 80. Anonymous

  09/03/2009 at 13:57

  ıslemlerı sırasıyla yaptım gelen maılden sonra napcam bılgı verın cıldırmak uzereyım

 81. Mustafa Tan

  09/03/2009 at 14:16

  Selamlar,

  Gelen maildeki link’e tıklayacaksınız ardından da otomatik olarak iTunes açılacak ve işleminiz tamamlanacak.

  Eğer olmazsa gelen maili bana iletin (mustafatan75@gmail.com) yardımcı olmaya çalışayım.

 82. Anonymous

  13/03/2009 at 16:45

  İki gündür düşünüyorum Turkler kesin bunun bir yolunu bulmuşlardır diye. bulanın ellerine sağlık kredi kartız account oluşturdum .OH BEA 🙂 fulya

 83. Anonymous

  23/03/2009 at 18:03

  valla aynen dedigin gibi yaptim ve oldu, tskler

 84. ahmet

  30/03/2009 at 22:12

  Bu cihaz benim gibi bir çok insan için çok yeni. Ben üç gündür kaynak arıyordum. sayenizde anlaşılır doğru bir kaynak buldum. takipçinizim selamlar…
  tşkler.

 85. pilotlar

  31/03/2009 at 18:41

  teşekürler dostummmm

 86. ilker

  01/04/2009 at 21:56

  Selam,
  “None” seçeneği çıkmıyor ne yapmalıyım?

 87. olgun

  06/04/2009 at 11:03

  merhaba mustafa bey .olgun ismim ıphonede hat kullanmıyorum kırdırdım yinede kapanırmı?ücretsiz app store dedikleriniz gibi yaptım sağolun çok iii açıklamalı bilgiler vermişiniz.ama ıthunes bu ülkede kullanılmıyor yazısında dediğiniz gibi sign in yapıp sync yapıyorum fakat olmadı başka nasıl yapabilirim .şimdiden teşekkür ederim.olgunurut@gmail.com

 88. Anonymous

  07/04/2009 at 19:21

  arkadaşlar acil yardım bi türkiye hesabından hesap açtım bi de us olarak. i phone dan bi kaç bişey indirdim türkiye mağazasından , us hesabımı i phone da nasıl aktifleştirecem şimdiden tşkler

 89. Mustafa Tan

  07/04/2009 at 19:30

  Bilgisayarınızdaki iTunes üzerinden US Apple ID’niz ile login olup ardından da iPhone’uzla sync ederseniz iPhone’uzda US Apple ID’niz aktif olur.

 90. yunusemre

  09/04/2009 at 16:49

  Biraz Google kullanılarak uygun kombinasyon kolayca bulunuyor deniliyor ama ben bulamadım 4 gündür kafayı yicem bi türlü adres engelini asmadım örnek bir amerika adresi verrseniz cok mutlu olucam

 91. leomesi

  14/04/2009 at 09:54

  slm mustafa bey lütfen siz bi tane kredi kartsız ID AÇABİLİRMİSİNİZ BURDAKİ HERKEZDE RAHAT EDER BEN ŞAHSEN KURAMADM SİZ YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

 92. pinar

  24/04/2009 at 23:51

  merhaba
  ben ıd hesabı oluşturmak için bütün adımarı tek tek yaptım herşey yolunda tek bir şey dışında.mail adresime gelen linki tıkladığım zaman loadıng diyor ve başka hiçbirşey görünmüyor.bu konuda bilgisi olan varmı yardımlarınız lütfeeeennn
  teşekkürler

 93. mustafa

  18/05/2009 at 13:25

  arkadaşlar dedğiniz herşeyi yaptım hemde 3 kere ama halen telefondan itunese bağlanamıyorum help help help

 94. mustafa

  18/05/2009 at 13:27

  arkadaşlar söyledikleriniz 3 kere uyguladım ama halen telefonumdan itunese bağlanamıyorum help help help

 95. elmomaclroy

  19/05/2009 at 12:07

  5002 sorunu ile ilgili..

  bende de aynı hatayı veriyordu..

  sorun siz iTunes Store Account Verification ı yaptıktan sonra karsınıza bi sorun penceresi cıkıyor..

  es gecin ve sign in yapın sonra user name i değil mail adresinizi girin yani gmail adresinizi kullanarak üye olduysanız sample@gmail.com gibi sonra da sifrenizi girin kabul ediyor..

 96. Anonymous

  28/05/2009 at 21:50

  herşeyi ayaptım ama bir türlü adresi kabul etmiyor çıldıracam nasıl yazılacagı konusunda bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

 97. Mustafa Tan

  28/05/2009 at 22:11

  Selamlar,

  Türkiye’den mi Apple ID almaya çalışıyorsunuz yoksa Amerika’dan mı?

 98. Eda

  29/05/2009 at 10:01

  Selam,
  Tüm yazılanları yapmama rağmen, none seçeneği çıkmıyor.
  Mail adresim de gmail..
  Yardımcı olursanız sevinirim..

 99. Anonymous

  30/05/2009 at 23:19

  none secenegını cıkmıyor ne yapabılırım

 100. mirrih

  01/06/2009 at 18:06

  Merhaba Mustafa Bey,

  İphone alalı 8-9 ay oldu ama tam olarak kullanmaya başlayalı 3 ay oldu. Açıkçası iphone hakkımda pek bilgim yok. Burdaki yazınızdan kredi kartsız Apple id almaya çalıştım ama olmadı. Sanırım önce sign out yapmam gerekiyor ama ben heralde önceden biraz karıştırmışım yani ne olduğunu bilmeden bir hesap açmısım sanırım ama ne kullanıcı adını ne de şifreyi hatırlıyorum ve yeniden bir hesap açmak ve tüm eski girişlerimi silmek istiyorum. Bu durumda nasıl yeni bir hesap açabilirm? Yardımlarınızı beklyiorum.

 101. Anonymous

  03/06/2009 at 03:51

  ben londrada yasiyorum ipone umuda burdan aldim kayit islemlerine baslarken ulkeyi uk sectim diger tum dediklerinizide aynen yaptim emailme link geldi ve linke tikladigimda acilan sayfa error veriyor neden acaba cevap yazarsaniz sevinirim…

 102. Murat

  03/06/2009 at 08:15

  arkadaşlar bu siteye yeni üye olduğum için pek bilmiyorum benım uye işleminden daha farklı bir sorunum ve yanıt arıyorum. telefonum bazen kasıyor ve kastıgı zaman menu tusuna basıtıgımda hızlı aramaya giriyor ve ben daha sonra hiç bi işlem yapamıyorum menuye giremiyorum alalı 2 ay oldu 3 defa reset atmak zorunda kaldım. telefon da öyle durumlar da kapanmıyor sarja taktıgımda sarj oldugunu gostermiyor ama itunes tan istedigimi yapabiliyorum ve orda sarj oldugunu gosteriyor . hızlı aramada kişilere sms gonderip arayabiliyorum ama bi daha hiç menuye giremyiroum aynı sorunu yasayan var mı ? ve ya ne yapmam gerekir sizce

 103. Mustafa Tan

  03/06/2009 at 10:16

  Selamlar,

  Onay linkinin çalışmaması sorunu ile yazıda bir güncelleme yaptım:

  Bazı bilgisayarlar güvenlik nedeniyle, mail içerisinden tıklanarak uygulamaların devreye girmesine izin vermez. Dolayısıyla iTunes üzerinden işlem tamamlanamaz. Böyle bir durumla karşılaştığınızda mailde gelen linki kopyalayın ve tarayıcınızın (Internet Explorer) adres çubuğuna yapıştırıp öyle çalıştırın. Bu durumda iTunes devreye girecek ve kayıt işlemi tamamlanacaktır.

 104. Anonymous

  03/06/2009 at 14:56

  dediginiz gibi linki kopyalayip yaptim fakat tekrar ayni hatayi verdi.baska bir yolu warmidir.

 105. Anonymous

  03/06/2009 at 16:57

  dediginiz sekilde apple id mi aldim fakat aldigim id yi iphone umdan bedava oyun yuklemek icin girdigimde gecersiz hatasi veriyo neden acaba bilgi verirseniz sewinirim.

 106. Anonymous

  11/06/2009 at 02:32

  benim msn ' me onaylama postası geldi . tıkladım ve one moment pelease diyor beklioyorum hiç bir şey değişmiyor ve altında şöyle yazıyor :

  If iTunes doesn't open, click the iTunes application icon in your Dock or Windows Task Bar.

  lütfen yardım edin size yalvarıyorum. şimdiden teşekkurler…

 107. ozgur

  18/06/2009 at 20:46

  Ben daha önceden kredi kartlı Apple ID kullanıyordum. Şimdi aynı Apple ID'yi kredi kartsıza dönüştürmek istiyorum. Fakat "None" seçeneğini göremedim.Yardım eder misiniz?

 108. leyl

  27/06/2009 at 01:28

  Her adımı yaptım.Ama onay e*maili gelmedi,yardımcı olur musunuz? tşkler

 109. Anonymous

  27/06/2009 at 22:02

  bende her adım tamam ama onay maili gelmiyor hemde kaç kere denedim ama olmuyor yardım lütfen!

 110. Mustafa Tan

  27/06/2009 at 22:10

  Onay maili mail hesabınızın Spam veya Junk klasorune düşmüş olabilir.

 111. Anonymous

  28/06/2009 at 10:55

  🙂 hallettim sonunda gelen kutuma gelmiş ama bugün herşe için tesekkürler

 112. Anonymous

  28/06/2009 at 12:20

  türkiye store dan apple ID işlemlerni burda anlatıldığı şekilde tamamldım ama 24 saat dolmasına rağmen hala onay mail i gelmedi ne yapmalıyım ?? yardımcı olursanız sevinirim …

 113. Anonymous

  03/07/2009 at 10:50

  Eğer US store dan alırsanız daha avantajlı oluyor (adresi falan sallayın….)

 114. Anonymous

  08/07/2009 at 22:56

  bende kayıt oldum.aktıvasyon maılı hemen mı gelıyor yoksa zaman alabılıyor mu bılgısı olan var mı bana henuz gelmedı ? bıde maıl fark eder mı hotmail verdım?

 115. Anonymous

  13/07/2009 at 18:11

  onay maili 24 SAAt dolmasına rağmen gelmedi.. ve son yorumlar bunun üzerinde odaklanıyor. yardımcı olun lütfen konuya açıklık getirirseniz sevinirim..

 116. Mustafa Tan

  13/07/2009 at 21:17

  Apple'ın son zamanlarındaki yoğunluğundan dolayı verifikasyon maillerinin gelmesi 24 saati geçebiliyormuş. Az önce yeni bir mail adresi ile kayıt yaptım. Bakalım ne kadar süre sonra gelecek.

 117. Mustafa Tan

  15/07/2009 at 20:25

  Yaptığım denemede yaklaşık 5 saat sonra aktivasyon mailinin geldiğini gördüm.

  Bilginize

 118. Anonymous

  16/07/2009 at 15:14

  2 tane uyelik aldim ama onay maili henüz gelmedi ne kadar sürede geliyor..

 119. Anonymous

  22/07/2009 at 15:47

  ayh cıldırıcamm kart numarası olmadann alamıormm ıd naapmalıım nası alcmm uff :((

 120. Mustafa Tan

  22/07/2009 at 16:14

  Selamlar,

  Yazıdaki adımları aynen uygularsanız kredi kartsız Apple ID alabileceğiniz "None" seçeneği karşınıza çıkacaktır.

 121. Anonymous

  01/08/2009 at 17:19

  arkadaslar islemleri yaptım sorunsuz calıstı tesekkurler

 122. cansucansu

  02/08/2009 at 18:57

  ben sorunsuz yaptim yazilanlari ancak mail gelmedi normalmi acaba belli bi sure beklememmi gerekiyoracabe arti verdiginiz bilgi icinde tesekkurler