iPhone Web Simulator

iPhone kullanıcılarının sayısı arttıkça iPhone dostu web sitelerine ihtiyaç da giderek artmakta. Fakat her web geliştiricisinde elinde bir iPhone olmadığı için, web sitelerinin iPhone’daki görünüşünü test etmeleri oldukça zor.

http://iphonetester.com ise bu test ihtiyacını kısmen de olsa karşılıyor:Tabii ki http://iphonetester.com tam bir iPhone Simülatörü değil ama en kısa yoldan sayfalarınızın iPhone’da nasıl göründüğünü test etmeniz mümkün. iPhone Tester, Firefox ve Explorer’da çalışıyor fakat en iyi performansı Apple’ın kendi tarayıcısı olan Safari’de veriyor. Safari’yi bu adresten kolayca bilgisayarınıza kurabilirsiniz.


iphonetester.com size yeterli gelmediyse ve daha yetenekli (örneğin zoom yapabilen) bir simülatör arıyorsanız iPhoney‘i tavsiye edebilirim. Üstelik ücretsiz ve kodu açık. iPhoney, özellikle iPhone geliştiricileri için harika bir simülatör. iPhoney doğal olarak sadece Mac OS X 10.4.7 ve üstü versiyonlarında çalışıyor. iPhoney hakkında detaylı bilgiye http://www.marketcircle.com/iphoney adresinden ulaşabilirsiniz.